PDA

Zobacz pełną wersję : Domy z bali



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

buziaczek
15-02-2006, 10:25
Katja.Witam,dom który zbudowłem jest z bala okrągłego o śr.18cm nie ocieplany.Struktura bala wewnątrz jak i na zewnatrz ,porzadnie zaimpregnowana miedzy balami wełna mineralna (nic nie widać).Zimą nie mieszkam w nim bo jeszcze brakuje ogrzewania ale byłem tam 11.02 mróz był a w środku nie było zimno trzaskające mam nadzieję że kominek i exstra piece akumulacyjne wystarczą ,z natury taki domjest ciepły.Fotki prześlę ale nie teraz nie mam możliwości technicznych.

buziaczek
16-02-2006, 15:09
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/qnucuxc5onpbc5rl.html

buziaczek
16-02-2006, 20:44
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/etth5s8q5owjvr39.html

katja
16-02-2006, 20:49
buziaczek, chcesz wkleić zdjęcie?
musisz założyć sobie album np. na onecie

buziaczek
16-02-2006, 20:59
Jak bo próbuję i mi nie wychodzi

buziaczek
18-02-2006, 17:43
już się nauczyłemhttp://buziaczek.fotosik.pl/albumy/4904.html

katja
18-02-2006, 18:32
już się nauczyłemhttp://buziaczek.fotosik.pl/albumy/4904.html

Gratuluję!!!
Super chata, piękne widoki :D Gdzie takie są?

buziaczek
18-02-2006, 18:43
Mazury a jakby w górach.Jak bedę miał lepsze zdjecia to prześle.Te były robione kiepskim aparatem i już był zmierzch.

katja
18-02-2006, 20:26
Mazury a jakby w górach.Jak bedę miał lepsze zdjecia to prześle.Te były robione kiepskim aparatem i już był zmierzch.

wiedziałam :roll: :D

Sylwiana
18-02-2006, 20:30
Co między płazy???
Miało być mszenie, po dyskusjach zaczęliśmy się wachać i zrezygnowaliśmy, ale czy słusznie. Góral twierdzi, że to faktycznie dobrze wygląda, ale po dwóch latach ogrzewania z pewnością trzeba bęzie uzypełnić. Znajomy właściwie cały czas coś upycha, jak przeoczy to myszy wchodzą. Góral zaproponował wełnę mineralną, ale czytam, że to nie jest zdrowe, bo kłaczki się unoszą w domu. Co innego tam włożyć?

Jurand79 na co się w końcu zdecydowałeś? Może inni mają jakieś szczególne pomysły,pomóżcie.

buziaczek
18-02-2006, 22:22
Ja kładłem wełnę nic nie widać i nic nie fruwa fakt że bal okrągły.Kolezanka ma mszenie łqadnie wygląda ale mam wrażenie ,że faktycznie trzeba pilnować i uzupełniać

jurand79
19-02-2006, 10:18
Ja chyba jednak zostanę przy wełnie mineralnej. Wszakże będzie ona zamknięta pomiędzy dwoma obcymi piórami a nie lużno leżeć... Nie powinno się nic pylić.

Dzióba
19-02-2006, 16:48
Zainspirowany fotoalbumem "buziaczka" też postanowiłem tworzyć coś takiego.
Sprzętu do tego za bardzo nie mam ale zdjęcia z komórki chyba też mogą być.

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Rzut domu od frontu i fundamenty które zrobiłem w listopadzie. Teraz czekam na ocieplenie, zeby zasypać je keramzytem i zrobić pierwszą wylewke z betonu. a po 15 marca wchodzą Górale no i się zacznie na powarznie.

buziaczek
19-02-2006, 22:07
Nic nie mam do górali ale ekipa która stawiała dom kumpeli nie przyłożyła sie.Np:zwalili cały materiał na dom w kwietniu ,cały sezon letni leżało drzewo i niszczało a oni łaskawie wzieli się za robotę w listopadzie,papę na deskowaniu przybili zwykłymi gwozdziami,wstawili okno na jesieni wiosną obsiadło wszystko i trzeba było podcinać bal żeby otworzyć okno.ITP.Pamiętaj że raz przycięte drzewo nie nasztukujesz tak jak mur.Jeśli masz czas to pilnuj .

Dzióba
19-02-2006, 22:40
Mam nadzieję że tak nie będzie a jak by tak było to mi dom postawią za darmo bo tak jest w umowie o terminach.
Ale jak wiem jest to poważna firma z poważnym podejściem do klienta ale wszystko się okaże.
A czas mam i pilnował będę.

buziaczek
19-02-2006, 22:46
Jerzeli masz trochę dodatkowego grosz to proponuję Ci postaw człowieka swojego i każdy bal który będą kłaść fachowcy niech od razu maluje unikniesz żmudnego malowania potem ,wyginania się w niedogodnych miejscach.

Stefan Sz.
20-02-2006, 19:21
Może zamiast tej nieszczęsnej wełny,
np. runo bawełniane lub filc. http://www.topi.pl/akcesoria.htm
Ciekawe czy nazwa "mszenie" pochodzi od mchu :roll:

Sylwiana
21-02-2006, 17:52
Stefan Sz. ciekawe, ciekawe...
No i niestety nie sprawdzimy, a może i dobrze. Sama nie wiem. Wczoraj górale zaczęli stawiać zrąb i okazało się, że ekipa wykonawcza odmówiła umieszczania między płazami wełny mineralnej. Twierdzą, że przy takich płazach (ok.45 cmx20 cm) jest duże prawdopodobieństwo, że szpary, które pojawiłyby się w przyszłości mogą mieć ok. 2 cm. Jeśli nie mszenie zaproponowali listwę ozdobną. Na co ani góral, ani my nie wyrażamy zgody. Obiecali dobić mszenie po dwóch sezonach grzewczych gratis. Więc mszymy!

buziaczek
21-02-2006, 18:20
Sylwiana .Poproś o potwierdzenie tej usługi na papierze bo z m.ojego doświadczenia to będą problemy za dwa lata

Szop
03-03-2006, 12:44
Ludkowie, jak rozwiązaliście ocieplenie ścian fundamentowych a szczegolnie cokołu pod ścianą z bala?

Dzióba
05-03-2006, 15:11
Coś ta zima nie ma zamiaru ustąpić a ja z dwa tygodnie ruszam z dalszą budową.

Ryszard1
05-03-2006, 16:49
Za 2 tygodnie to juz na pewno bedzie cieplo/cieplej,

Finwe
10-03-2006, 10:55
Mam pytanie do tych, którzy aktualnie budują dom z bali lub już sobie takie cacko wybudowali: czy korzystacie z usług dużej firmy wykonawczej czy też macie ekipę "cieśli z Podhala" czy też innego zakątka kraju? Ile można na tym zaoszczędzić? Czy warto? Niestety ceny wykonania domu z bali w dużych firmach mrożą krew w żyłach, ale skąd tu mieć pewność biorąc tzw. fachowców, że wiedzą z czym naprawdę mają do czynienia?
Byłbym niezmiernie wdzięczny za jakieś uwagi, bo rozmyślam sobie nad taką cudowną perspektywą: dom z bali.

pAo
10-03-2006, 11:16
Różnica w cenie między firmą a ekipą góralską wynika z tego, że firma daje gwarancję i rachunek (z VATem) a górale dają słowo.
Jeśli masz swoje pieniądze lub sensowny bank dał ci kredyt to możesz rozmawiać z góralami.
Np. jedna firma z Konina nie ma swoich ekip, tylko ściąga górali na twoją budowę - to po co płacić tej firmie?
Górale jak są poważni to ci pokażą co wybudowali i będziesz mógł ocenić ich pracę, co wiąże się z wyjazdem w góry (przyjemne z pożytecznym ;-)

Finwe
10-03-2006, 11:54
Skąd znaleźć takiego zaufanego i pewnego górala?

pAo
10-03-2006, 12:25
My znaleźliśmy w googlu ;-)
Żonie spodobały się zdjęcia już wybudowanych, zadzwoniliśmy, pojechaliśmy i przypadliśmy sobie do gustu - facet rozumie naszą sytuację, zgadza się na nasz projekt i buduje nie od dziś.
Może mieliśmy szczęście, że to pierwszy góral, ale 2 tygodnie siedzenia w internecie dzień w dzień też robi swoje.
Jak mi już wybuduje to go będę mógł polecić (lub nie ;-) )
Jak nas obwoził po okolicy to ciesielką zajmował się co drugi z którym rozmawialiśmy.
Jutro jadę oglądać zrąb do niego, więc jak chcesz to mogę zapytać o namiary na innych.

Finwe
10-03-2006, 12:38
Robicie dom z bali? My też byśmy chcieli, tyle że potrzeby mamy na tyle duże (3 dzieci, teściowa i praca w domu), że trudno nam się będzie zmieścić w 160 m2. Ile wam orientacyjnie wyjdzie za 1m2? Czytałem gdzieś, że do kosztu wykonania domu należy doliczyć 100% (najmniej) kosztów wykończenia i urządzenia. Makabra finansowa...

buziaczek
10-03-2006, 22:55
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ngud6xksjfjh1tj4.html

moją chałupę budowali cieśle zza Suwałk

Finwe
11-03-2006, 12:11
I jak? Dobrze się wywiązali z zadania? A skąd mieliście projekt? Ile wam wyszło na m2, jeśli można wiedzieć?

buziaczek
12-03-2006, 16:27
Projekt był mój robiony na indywidualne zamówienie (dlatego ,że takich małych całorocznych nie było)jego wym.to 6x7 plus taras2.4x 6 widoczny od czoła i zadaszony wyciągniety z podcienia w sumie 2x3m.Ile wyszło za metr? to domek z poddaszem więc na dole35 i na górze 40 po pow. podłogi bo ściana kolanowa niska 60cm.W tym stanie 1500zł m,bez działki mediów do zrobienia góra i wykończenia.Zaznaczam jednak inni fachowcy chcieli 100% nawet więcej za stan surowy otwarty.

Sylwiana
19-03-2006, 22:36
A zima jak była tak jest! Nasz zrąb już stoi.... u górali. Byliśmy, zobaczyliśmy i trzeba było wracać. Czekamy na wiosenkę i do dzieła.
A co u Was Balowicze??

Domek Krasnoludka
20-03-2006, 20:25
Oglądałem ostatnio domy postawione na Wiosce Budowlanej - http://www.wioska.com
Kilka ciekawych domów z bali w tym Misoni, Danmara i firmy Skrzat. W najbliższym czasie inna firma będzie budować z bali kwadratowych - zwieżli już bale.

Podobno otwarcie I etapu Wioski odbędzie się w dniach 22 - 23 kiwetnia. Kto już odwiedził Wioskę? Wrażenia? A kto wybiera się na otwarcie?

ewa007
21-03-2006, 21:01
witam ja 2 tyg.temu kupiłam dom z działką.Dom jest z bala świerkowego prostego,i w tej chwili ocieplamy , rozprowadzamy hydraulike i różne inne rzeczy ktore mozna robic w srodku.Dom jest piekny ale nie wiem jak wkleic zdjecia z telefonu.

Dzióba
21-03-2006, 21:41
No to ruszyłem z budową na całego.
Dzisiaj została położona belka podwalinowa. Następne pójdą już szybko.
Pozdrawiam i postaram się wkleić zdjęcia z budowy.

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

e_dom
22-03-2006, 21:54
Oglądałem ostatnio domy postawione na Wiosce Budowlanej - http://www.wioska.com
Kilka ciekawych domów z bali w tym Misoni, Danmara i firmy Skrzat. W najbliższym czasie inna firma będzie budować z bali kwadratowych - zwieżli już bale.

Podobno otwarcie I etapu Wioski odbędzie się w dniach 22 - 23 kiwetnia. Kto już odwiedził Wioskę? Wrażenia? A kto wybiera się na otwarcie?


Kilkakrotnie miałem okazję przejeżdżać w pobliżu i wreszcie skusiłem się na zwiedzanie co zaowocowało zainteresowaniem projektami Danmaru. Ale o tym próbuję dyskutowaść w lnnym temacie.
Co do samej wioski, to oczywiście interesująca inicjatywa, ale oglądając stan w jakim obecnie się znajduje, wątpię czy to uroczyste i z wielką pompą mające się odbyć otwarcie dojdzie do skutku w przewidywanym terminie. Jeżeli Im się to uda to oczywiście będę. 8)

linkad
26-03-2006, 22:14
I my dołączamy do "balowiczów".Dom a w zasadzie domek pow.zabudowy 125m2,uzytkowa 114m2,w tym garaż i taras 50m2.Domek z bala okrągłego 16cm/w projekcie +10cm waty/ale my będziemy chcieli pomieszkać 1 rok bez ocieplenia i wtedy zobaczymy,czy ocieplać czy nie...Domek parterowy,mamay już swoje lata więc bieganie po schodach już nie dla nas.Działkę leśną budowlaną niecałe 1100m2 kupiliśmy w ubiegłym roku,teraz rozpoczęliśmy drogę przez mękę w celu uzyskania pozwolenia na budowę.Nasza działeczka znajduje się w miejscowości Sokolniki k/Lodzi.Chciałabym móc porozmawiać z tymi,którzy budują w tych okolicach.Będę czekać na odzew...może GG 1860800

Dzióba
28-03-2006, 22:39
Minoł tydzień od chwili kiedy zaczeli stawiać dom i już robią strop.
Serce się raduje, że praca tak szybko idzie.
Jak zaczynali to śniegu było pół metra a teraz już niema prawie śladu, za to pada deszcz a to jest gorsze.
Pozdrawiam Dzióba

Zdjęcia nie są dobrej jakości ale zawsze można coś zobaczyć
http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Domek Krasnoludka
28-03-2006, 22:57
Serce Twoje się raduje. Gratulować.

Ale kto Ci tak pięknie buduje? To jest to czego poszukujemy.

Funia28
29-03-2006, 14:14
Ja buduję się z MISONIM - super obsługa, zawsze pod telefonem. Polecam. Zaczynamy 11-12 kwietnia - fundamenty się suszą :D

Dzióba
29-03-2006, 22:03
Mój domek buduje firma z Istebnej -Stollux.
Jak prowadziłem z nimi rozmowy rok temu to było ciężko ale widziałem ich robote i mi się podobała. Teraz jak widze ich u siebie to jestem w miarę zadowolony.
Firm na rynku jest mnóstwo, w końcowym rozrachunku różnica w cenie jest nie wielka, ale najważniejsza jest pewność wykonańia. Za miesiąc będę mógł to bardziej ocenić całościowo.

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Katarina Ols
30-03-2006, 22:31
Funia - to już niedługo uroczyste rozpoczęcie robót, trzymam kciuki pora roku jak najbardziej budowlana, nie tak jak u nas :wink:

linkad
31-03-2006, 09:19
Dzióba - niech się mury pnął do góry! cudny widok :D a wykończenie w w środku?Kto wam będzie robił,czy ta firma wykona wszystko pod klucz?jak grube są te bale,czy będzie ocieplenie? Fundament wylewaliście sami?A możesz mi napisać jaka wielkość ,cena materiałów i ile wyniosła robocizna-tyle pytań na raz,sorki ale ja ruszam zaraz jak tylko dostaniemy pnb/czyli przy dobrych rokowaniach -maj/ i chciałabym wiedziećile na wejście trzeba mieć gotówki.My podpisaliśmy umowę z firmą z końcem ub.roku na postawienie domu do 20 września-taka była kolejka.My wylewamy sami fundamenty,stawiamy komin a firma zjeżdża na plac pod koniec sierpniaNie bardzo wjerzyłam w ten miemalże miesięczny termin postawienia domu ale na twoim przykładzie widzę ,że jednak da radę/jeżeli ma się taką firmę!/Ja tę swoją poznam dopiero po robo cie na moim placu budowy........

linkad
31-03-2006, 09:34
Czy nie ma budujących z okolic Lodzi? Odezwijcie się!

Dzióba
31-03-2006, 21:32
Dzisiaj jest 12 dzień od kiedy ekipa weszła na plac budowy właśnie zakończyli stawianie ścian i stropu.
Ta ekipa ma mi jeszcze zrobić dach, wstawić okna i drzwi, wyszlifować bale od środka, oraz konstrukcjie ścian działowych na poddaszu. I to wszystko do Świąt Wielkanocnych. Czy się uda zobaczymy.
Bale są grubości 20 cm także po szlifowaniu tylko woskowanie i ściany wykończone. Dom 8x9, koszty to dopiero połowa ale ta większa :) mam nadzieje zamknąć całość kwotą 200 000.

Ps.A do Łodzi mam 100 km w kierunku na Cz-we.
Pozdrawiam Dzióba


http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Sylwiana
31-03-2006, 22:54
Dzióba pięknie, pięknie. Aż serce się raduje. My dzisiaj zebraliśmy humus. Pod koniec kwietnia maja przyjechac górale, mam nadzieje ze pogoda dopisze i wyrobimy sie z fundamentami.

linkad
03-04-2006, 16:43
Dzięki za odp.a czy mógłbyś napisać troszkę o fundamentach? np.jaką głębokość,czy były zbrojone,-pytam ponieważ u mnie w projekcie nie ma nic o zbrojeniu /dom lekki-opinia projektanta/ zrobić tylko wzmocnienie pod komin i kominek,a jak jest u was? :roll:

Dzióba
03-04-2006, 21:14
Fundamenty na szerokość 30 cm głębokośc zależy od gruntu (głębokość przemarzania) u nas było ok 100 cm. Oczywiście wszystkie ławy zbrojone drutem zbrojeniowym tradycyjnie i mocniejsze zbrojenie pod komin i kominek. powyżej gruntu na ławach bloczki betonowe po długości czyli fundament ma 24 cm.
Pozdrawiam Dzióba


http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Funia28
07-04-2006, 08:34
U mnie było podobnie - zdjęcia w albumiku. :D

krysiagdy
07-04-2006, 12:04
Witam,
Czy są tu osoby, ktore mogą podzielic sie doswiadczeniami z firma Wako ze Świeszyna? Myslę o budowie domu z bali (prostokątne o grubosci 16-20cm).
Bedę wdzieczna za uwagi.

rencia
07-04-2006, 19:25
Dzisiaj jest 12 dzień od kiedy ekipa weszła na plac budowy właśnie zakończyli stawianie ścian i stropu.
Ta ekipa ma mi jeszcze zrobić dach, wstawić okna i drzwi, wyszlifować bale od środka, oraz konstrukcjie ścian działowych na poddaszu. I to wszystko do Świąt Wielkanocnych. Czy się uda zobaczymy.
Bale są grubości 20 cm także po szlifowaniu tylko woskowanie i ściany wykończone. Dom 8x9, koszty to dopiero połowa ale ta większa :) mam nadzieje zamknąć całość kwotą 200 000.

Ps.A do Łodzi mam 100 km w kierunku na Cz-we.
Pozdrawiam Dzióba

Witam! Super zdjęcia - zazdroszczę bo moja budowa ma się zacząć dopiero w przyszłym roku bo taki pierwszy wolny termin ma mój wykonawca.
Mam niedyskretne pytanie - ile za ten stan surowy zamknięty?
Pozdrowionka
http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

rencia
07-04-2006, 19:35
No właśnie - generalnie to wy wszyscy albo już wybudowaliście albo już z kopyta ruszacie teraz.
Mam do wszystkich w zasadzie jedno pytanie - ile za stan surowy zamknięty i wykończony domu z bali drewninych?

Finwe
08-04-2006, 16:04
To zależy kto buduje. Ja jeszcze nie zacząłem nawet budować, ale widzę że cena gotowego domu z bali z wszelkimi wykonczeniami to coś pomiędzy 1800 a 2100 zł za m2. Makabrycznie dużo, choć ponoć można to ściąć, jeśli dom wykonuje nie firma, a grupa cieśli, np. z Podhala lub Słowacji.

Funia28
09-04-2006, 08:44
No właśnie - generalnie to wy wszyscy albo już wybudowaliście albo już z kopyta ruszacie teraz.
Mam do wszystkich w zasadzie jedno pytanie - ile za stan surowy zamknięty i wykończony domu z bali drewninych?
Za postawienie domku+ wiata garażowa + pokrycie dachu pełnym deskowaniem + papa + drewniane brązowe okna i drzwi wejściowe 83 tys - do wprowadzenia planujemy w sumie zamknąć się w jakiś 210 tys.
Sam domek 73 tys - obrys 66 m, powierzchnia w sumie jakieś 110mkw. Fundamenty i wykończenie we własnym zakresie.

rencia
09-04-2006, 10:15
Dzięki wielkie Funia - czekam nadal na dane od reszty szanowsnych forumowiczów.

Pozdrowionka

Finwe
09-04-2006, 12:32
Parę zdań z rozdartego dylematami serca: otóż jesteśmy z żoną prawie zdecydowani na dom z bali. Przemawia za tym: szybkość budowy (chcielibyśmy zacząć i skończyć inwestycję w 2007 roku i w tymże roku także wprowadzić się na swoje), urok i atmosfera takiego domu i 100 innych mniej lub bardziej emocjonalno-racjonalnych powodów. Jest tylko jedno ALE. Chcemy budować się blisko miasta (Częstochowa) albo nawet gdzieś na przedmieściach. To, co mi przeszkadza, to strasznie folklorystyczny wygląd takich domków. Przeszukałem chyba tysiące stron i projektów domów drewnianych i niestety większość z nich nadaje się do budowy na skraju lasu, w górach, itd. Tylko jedna firma na rynku polskim proponuje projekty domów, które wyglądają na tyle nowocześnie, że nie byłoby wstyd ich postawić na granicy wieś-miasto. Niestety ich ceny są bardzo wysokie - tu cały szkopuł. Mam pytanie do innych foumowiczów, którzy budowali lub budują z bali: czy macie lub mieliście podobne dylematy?

Funia28
10-04-2006, 07:45
Parę zdań z rozdartego dylematami serca: otóż jesteśmy z żoną prawie zdecydowani na dom z bali. Przemawia za tym: szybkość budowy (chcielibyśmy zacząć i skończyć inwestycję w 2007 roku i w tymże roku także wprowadzić się na swoje), urok i atmosfera takiego domu i 100 innych mniej lub bardziej emocjonalno-racjonalnych powodów. Jest tylko jedno ALE. Chcemy budować się blisko miasta (Częstochowa) albo nawet gdzieś na przedmieściach. To, co mi przeszkadza, to strasznie folklorystyczny wygląd takich domków. ..... Mam pytanie do innych foumowiczów, którzy budowali lub budują z bali: czy macie lub mieliście podobne dylematy?
Ale cały klimat takich domków polega właśnie na tym że wyglądają "folklorystycznie". Jeśli chcesz aby dom wyglądał trochę bardziej nowocześnie dodaj do elewacji fragmenty murowanej ściany oklejonej np. postarzaną ceglą klinkierową lub płytką. Widziałam taką elewację i wygląda to dosyć ciekawie. Zamiast okien "folklorystycznych" ze szprosami wybierz raczej duże tafle bez pionowych dzieleń, lub okna będące teraz tak bardzo w modzie - raczej podłużne a niewysokie. Przecież wszystko zalezy od aranżacji wokół domu jak i fasady samego domu. Wybierz też raczej firmę która daje możliwość zmian w projekcie, np. firma z którą ja buduję MISONI daje taką możliwość. Ceny też nie są zbyt wygórowane, a jak się mieszka w takim domku. Ja zresztą pochodzę z okolic Częstochowy i założę się że przy takiej "metropolii" domek drewniany wcale nie będzie wyglądał śmiesznie. Jeden z nich stoi pod Pajęcznem, jeśli chcesz go zobaczyć naocznie. A ludzi gadających rzeczy typu: dom drewniany - nie stać cię na murowany, lub : chcesz mieszkać w środku ogniska - omiń szerokim łukiem lub popatrz na nich z przymrużeniem oka, bo jak domek powstanie na pewno będą ci zazdrościli. Poza tym możesz postawić domek drewniany i z zewnątrz zrobić elewację z normalnym tynkiem - ale ja jestem przeciwniczką takiego rozwiązania - bo po co w takim razie domek drewniany. A co do czasu to firma gwarantuje w umowie (przynajmniej moja) postawienie domu w 3 tygodnie, tyle że umowę należy podpisać 3 miesiące przed planowaną budową. Pozdrawiam i .... namawiam

rencia
10-04-2006, 08:57
Zerknij sobie na mój projekcik w dzienniku budowy - domek całkiem podmiejski a będzie z bali drewnianych, poprostu na podstawie tego projektu wykonawca zbuduje mi go z bali - jest wiele biur które zbudują wg twojego projektu dom taki jaki chcesz.

krysiagdy
10-04-2006, 11:42
Szukam w internecie zdjęć aranżacji wnętrz domów z bali.. przyznaje jest z tym ciezko.. Proponuję stworzyć tu taką galerię- zdjecia znalezione w sieci i zrobione we wlasnych wnętrzach (jeśli ktos juz ma wymarzony domek). Moze to nasunie pomysly balowiczom ktorzy sa na etapie projektowania swojego przyszlego domku.
To moje "znaleziska": (nie wiem czy sie uda wkleic bo to pierwszy raz)
http://gdynia.kaszuby.pl/fotki/wnetrza/341437.jpg
http://gdynia.kaszuby.pl/fotki/wnetrza/e3.jpg

Dzióba
12-04-2006, 21:48
Właśnie rozpoczyna się czwarty tydzień prac ekipy ze Stolluxu teraz jest czas na kosmetykę. Dzisiaj szlifowali bale od środka, jutro przybijają podłogę na górze i może balkon potem okna do wprawienia ale to już chyba po świętach.
Pozdrawiam Dzióba


http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html


ps. kilka aranżacji wnętrz widziałem na stronie Firmy Logpo

linkad
16-04-2006, 11:38
Witam cieplutko w ten świąteczny dzień! Zyczę wszystkim już budującym jak i tym rozpoczynającym budowę wszystkiego dobrego,wiary,wytrwałości i kontaktów z sumiennymi wykonawcami! :D
Do Dzióba-dziś dopiero obejżałam twoja galerię zdjęć z budowy,domek będzie suuuuper,a i tempo nie ma co! Proszę odpowiedz na pytanie:gdzie pomieszkują pracownicy budujący twój domek,czy to Ty zapewniałeś im zakwaterowanie?A może to oni sami przyciągnęli swoją przyczepę np.kempingową/na którymś zdjęciu może się mylę,ale takową widzę/,a jak rozwiązałeś problem posiłków?Pytam tak dociekliwie,ponieważ ja zobowiązałam się do zapewnienia dachu nad głową i co 2 dzień gorącego posiłku,ma być 5,6 "chłopa",działka mieści się w środku lasu-nie widzę innego wyjścia jak zakup jakiejś taniej przyczepy kempingowej,co by panowie byli pon"nosem"budowy,a jak z higieną codzienną!Buuuu...ciągle same problemy.A jak u was te problemy zostały rozwiązane?
Pozdrawiam -Halina

Funia28
17-04-2006, 18:18
Do Linkad choć pytanie było nie do mnie. U mnie budowa rozpoczęła się w środę. Co prawda nie zobowiązywałam się do żywienia ale musiałam zapewnić miejsce do spania. Wynajęliśmy kontener budowlany - na 4 osoby to koszt 500 zł na m-c - płatne z góry za 2 m-ce + koszt dźwigu który wkłada i zdejmuje kontener z przyczepy. Kontener ma instalację elektryczną i licznik. Panowie myją się w misce - woda od dobrych ludzi - sąsiadów przynoszona w wiaderku. Toaleta wynajęta przenośna - typu Toy-Toy z firmy Famis. Koszt 150 zł za opróżnienie pojemnika. Przy 4 osobach co jakieś 3-4 tyg. Ekipa jak pisałam żywi się sama - i ja nic do tego nie mam. Odpukać w niemalowane idzie im dość szybko - pod koniec 2 dnia czyli w czwartek był już parter. Jak widać na zdjęciach. Pozdrawiam świątecznie

Dzióba
19-04-2006, 08:11
Witam. Ja dla ekipy miałem zagwarantować jedynie dostęp do wody i prądu reszta to ich problem. Przyciągneli przyczepe i tam mają wszystko.Chwilowo mam oddech na budowie, biorę się za malowanie poszczególnych elemetów jak macie zamiar malować i impregnować swoje domki i czym.
Funia a z jakiej grubości bali budują Ci domek bo to niebardzo widać na zdjęciach.
Pozdrawiam Dzióba


http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Funia28
20-04-2006, 08:05
Dzióba bale mają grubość 7 cm. Drewno jest już zaimpregnowane próżniowo. Jedyne co będziemy impregnować to jakieś części do dachu. Malować będziemy cały domek już postawiony.

linkad
21-04-2006, 07:33
Dziękuję za odp.Tak zrobię Funiu jak piszesz,tylko przyczepę chyba kupię,bo ona wstępnie byłaby naszym "dachem nad glową" przy wypadach na działkę\budujemy na odległość 250km\.Szukam po ogłoszeniach w internecie,ceny 3,5-4 tys.powalają,ale może coś znajdę,coby było niedrogie-tanio kupię-tanio i szybko sprzedam.Wczoraj byłam na naszej działeczce,miałam spotkanie z panią z nadleśnictwa w sprawie tzw.cięcia sanitarnego drzew.Wycinka sanitarna to wycięcie zakwalifikowanych i oznaczonych drzew/bardzo starych,chorych/.Wycięcie samowolne jest bezprawne,na to trzeba uzyskać zgodę,będę oczekiwać ok.tygodnia.Otrzymałam również warunki przyłączy,z ZE podpisałam również już umowę,projekty przyłączy mają być w przyszłym tygodniu /po ZUDzie/.Takie małe fakty a jak cieszą! :P
Aha,jeszcze jedno,w ZE powiedzieli,że opłatę przyłączeniową /1.512tys/powinnam wpłacić jak najszybciej,wtedy oni wystawią fakturę i już będzie można robić przyłącze,czy to prawda?
Przywiozłam zdjęcia z działki,może uda mi się je pokazać.
Zyczę miłego dnia wszystkim budującym!
Pozdrawiam-Halina

Funia28
21-04-2006, 07:58
Wysoka ta opłata przyłączeniowa u ciebie. Ale pewnie dość duża odległość od istniejących przyłączy. Z tą szybkością wpłaty to prawda - masz pewnie taki punkt w umowie. Nie wiem z jakiego jesteś regionu, ale Pan od którego wynajmujemy kontener głównie je sprzedaje. Koszt co prawda ok 5 tys - ale ma on kompletną instalację elektryczną (nasz kontener ma nawet licznik). Ten człowiek głównie sprzedaje te kontenery - ale daje możliwość po skończeniu okresu użytkowania - odkupienia takiego kontenera. Może warto byłoby się nad tym zastanowić. Jeśli będziesz zainteresowana - podam ci do niego nr telefonu na priv.
Pozdrawiam

linkad
21-04-2006, 07:59
Obejżałam Funia zjęcia z twojej budowy-tak na szybko parę wrażeń-bale wyglądają na grubsze niż 7cm!,cudny widok jak slońce koloruje drewno!dopiero rozpoczęli a już dach staje! ho ho! to jest tempo! : :D Gratuluję i proszę o następne zdjęcia!/napisz proszę jak mam ja założyć sobie taki album/.
Do Dzióba-a do tej pory to kto malował/impregnował bale/?tzn.te z których już stoją ściany!,bo ja sądziłam,jak Funia,że malowanie dopiero na samym końcu-wg.kolejnościto:
1.obróbka bala do żądanej grubości
2.suszenie do odpowiedniej wilgotności
3.impregnowanie jakąś chemią przeciw robactwu itp.
a na końcu dopiero malowanie ! ale oczywiście mogę się mylić,proszę mnie "oświecić"

linkad
21-04-2006, 08:08
Słup mam przy działce,to właśnie z niego będzie przyłącze...W umowie mam tak:moc przyłączeniowa 12kW,do Vgrupy przyłączenowej,uiszczenie opłaty za przyłączenie jest warunkiem podjęcia przez Przedsiębiorstwo Sieciowe prac związanych z przy łączeniem Podmiotu Przyłączanego do sieci elektroenergetycznej-to był cytat z tej Umowy

linkad
21-04-2006, 08:23
A w warunkach pisze tak:miejscem dostarczania energii przewodów na zabezpieczeniach w złączu rozdzielczym na istniejącym słupie linii nn,na odejściu w kierunku instalacji odbiorcy.Miejsce to będzie jednoczesnie miejscem rozgraniczenia własności sieci LZE S.A.oraz instalacji i urzadzeń Odbiorcy a także jest miejscem zakończenia finansowania przez LZE S.A. rozbudowy sieci niezbędnej do realizacji przyłączenia.I dalej-budowa przyłącza napowietrznego AsXSn4x35mm2 z istniejącej linii napowietrznej,do miejsca dostarczenia energii-i to mnie bardzo zaniepokoiło,bo ja myślałam,że kabel będę miała zakopany a tu będą wisiały takie firany! jak tak nie chcę!Może ktoś zorientowany w tym temacie wyjaśni mi i rozwieje moje wątpliwości albo doradzi jak je można rozwązać,b.proszę!
Funia a jak jest u ciebie w warunkach?możesz sprawdzić ?

linkad
21-04-2006, 08:30
Jak nic odpowiedniego nie znajde to wtedy poproszę Funiu o namiary....dziękuje za już... :D

Funia28
21-04-2006, 08:50
Bale na ścianę są grubości 7x14 cm, słupy wewnątrz mieszkania 12x12.
Maluję z zewnątrz, w środku drewno zostaje na suficie w pokoju i w kuchni, i tam będzie miało inny kolor. Słupy wewnątrz też planujemy zostawić. Album założyłam na www.fotosik.pl - logujesz się - hasło - przysyłają kod - wszystko bardzo proste. Wgrywanie zdjęć też. Dasz sobie radę. Powodzenia :D

Dzióba
21-04-2006, 23:00
Cześć! u mnie z impregnacją i malowaniem wygląda to tak:
bale są grubości 20 cm o różnej wilgotności co szło poznać po cięzarze tych bali generalnie w miarę suche,
drewno konstrukcyjne na stropy i na więźbę było wysuszone, żadne elementy nie były impregnowane i zabezpieczane.
w tej chwili mam zabezpieczony impregnatem strop od tej strony gdzie jest przybita podłoga technologiczna bo tam się już nie dostanę, mam pomalowaną podłogę tech. od spodu czyli sufit. a w przyszłym tygodniu będę impregnował więżbę dachową ( trochę późno) przeciwogniowo i przeciw grzybicznie. W poniedziałek otrzymam materiały i próbki od przedstawiciela firmy produkującej woski i impregnaty specjalnie do domów drewnianych. Jest to kompletny system zabezpieczający.
Pozdrawiam Dzióba


http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Funia28
23-04-2006, 15:50
Dzióba ładny domek - kiedy zamierzasz się wprowadzić? Ściany wewnątrz pozostają drewniane?

Dzióba
24-04-2006, 07:50
Cześć! Dziękuje, też mi się podoba. Z wprowadzeniem to jeszcze trochę potrwa, żeby zwiększyć przyjemność z mieszkania we własnym domku wykończeniówkę w dużej mierze będę robił sam ale planuje do końca wakacji z tym się wyrobić. ściany na całej swojej grubości składaja się tylko z tego bala plus oleje i woski.
Funia u Ciebie też imponujące tempo (ilu gości tam pracuje?).
Pozdrawiam Dzióba


http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Funia28
26-04-2006, 08:15
Dzióba u mnie pracuje 4 panów. Tempo mają niezłe - wczoraj wieczorkiem wgrałam nowe zdjęcia. Co prawda mieli się wyrobić przed długim weekendem, ale nie wiedomo czy okna zdążą dowieźć - więc możliwe są jeszcze prace wykończeniowe po długim weekendzie. Wykończeniówka też będzie robiona u mnie systemem gospodarczym. Hmm Hmm zobaczymy ile się nauczę. :wink:

ja-anna
26-04-2006, 10:01
Jeszcze ja dołšczę sie .Tez buduję z bala . Juz pierwsze kroki zrobione .Drewno kupione ,wysuszone i czeka w kolejce u cieœli .Buduje z modrzewia.Obiecali mi w połowie czerwca postawic .Zobaczymy .

ja-anna
26-04-2006, 11:16
Ja tak z marszu zaputam ,Diuba co złazienka -jakie rozwiazanie?????(chodzi mi o płytki na œcianach ,podłodze) .Pytam poniewaz tyez nie planuje w œrodku pozostawic drewno.Jeszcze jak mozesz to podpowiedz jakiego wosku uzywasz? I jesli pozwolisz to zadam 100 innych pytań .



------------------------------------------
na pewno mi sie uda

jurand79
27-04-2006, 23:18
Witajcie,
Milo sie czyta, jak juz sie budujecie, fajnie sie oglada zdjecia. Ech, jak wam zazdroszcze...
My dopiero jedziemy jutro w gory umowe podpisywac. Zreszta nie tylko my - spotykamy sie w Jaworzynce z Rencia. Tak przez przypadek na forum sie zgadalismy... :D
TRZYMAJCIE ZA NAS WSZYSTKICH KCIUKI a wkrotce do was dolaczymy :):):)

jurand79
27-04-2006, 23:20
...a najbardziej czekamy na zdjecia z wykonczeniowki! :wink:
Tez zamierzam wynaketa ekipa dociagnac do stanu surowego zamknietego a potem w ogromnej radosci samemu klasc instalacje, podlogi, kominek.... Ech - jak sie nie moge doczekac....

Funia28
28-04-2006, 08:57
Huraaa dostała dzisiaj kolejną transzę - a pisemko złożyłam w poniedziałek przed 16. A dzisiaj jadę zakupić drugi samochodzik, no bo jakoś trzba na tą działkę jeździć :wink: Kurczę ale się cieszę. Aha - dzisiaj kładą mi papę na dach.

Dzióba
29-04-2006, 17:49
Witajcie
To widzę, że większość wykończeniówkę chce robić sama mam nadzieje, że będziemy się dzielić w miarę szybko swoimi uwagami, spostrzeżeniami przy dalszych etapach. Ja przez ostatnie dni troche sobie piachu i keramzytu nanaosiłem w fundamenty bo przez tą zime nie mogłem zalać podłogi ani wsypać na grunt izolacji.
Do ja -anna do wykończenia ścian będę używał naturalnych wosków. W okolicach 10 maja mam się spotkać z przedsawicielem firmy która zajmuję się rozprowadzaniem środków do pielęgnacji drewnianych domów i mebli a łazienki tam gdzie konieczne to płytki (prysznic itp) a gdzie nie to będę wiedział po 10 maja.
Cześć Jurand fajnie, że jedziesz umowę podpisać ale chyba nie prędko wam domek postawią. a co do kominka jest to element wykończeniówki którego sam nie będę napewno robił chociąż mam własną koncepcię do realizaci i dla spokojności radzę zlecić to firmie z gwarancjami wykonania.
Pozdrawiam Dzióba

kadargo
03-05-2006, 17:53
test

mati2005
03-05-2006, 22:29
Witam serdecznie (po raz pierwszy).
Przejrzałem dopiero 1/3 zawartości tego forum, zapoznam się oczywiście z całą resztą, ale mam pytania do Was (FACHOWCÓW JAK DLA MNIE).
Mamy niewielką, jak na wspominane tutaj, działkę: 1000 m2, w lokalizacji, w której takich podobnych działek jest ok. 200, w ciągu kilku lat powstanie pewnie wiele ... tradycyjnych domów.
1. Czy Waszym zdaniem dom drewniany (myslę o szkieletewym) będzie pasował w takie miejsce?
Mam kilka pytań bardziej szczegółowych, ale dobrnę do końca i będę pytał.

pozdrawiam

renjul
03-05-2006, 23:11
Witam serdecznie (po raz pierwszy).
Przejrzałem dopiero 1/3 zawartości tego forum, zapoznam się oczywiście z całą resztą, ale mam pytania do Was (FACHOWCÓW JAK DLA MNIE).
Mamy niewielką, jak na wspominane tutaj, działkę: 1000 m2, w lokalizacji, w której takich podobnych działek jest ok. 200, w ciągu kilku lat powstanie pewnie wiele ... tradycyjnych domów.
1. Czy Waszym zdaniem dom drewniany (myslę o szkieletewym) będzie pasował w takie miejsce?
Mam kilka pytań bardziej szczegółowych, ale dobrnę do końca i będę pytał.

pozdrawiam

Coz, skoro twoj dom powstanie pierwszy mozesz wyznaczac trendy :wink:

jurand79
04-05-2006, 21:04
Cześć Jurand fajnie, że jedziesz umowę podpisać ale chyba nie prędko wam domek postawią. a co do kominka jest to element wykończeniówki którego sam nie będę napewno robił chociąż mam własną koncepcię do realizaci i dla spokojności radzę zlecić to firmie z gwarancjami wykonania.

Hejka :wink:
Hmm... Mówisz, że nie prędko? A stan surowy zamknięty na koniec sierpnia TEGO ROKU to długo? :D:D:D

Oto fotka domku właśnie kończonego przez mojego wykonawcę - domek stoi w Koniakowie:

http://fotoalbum.wzt.pl/fotografie/1269_fotki_45a446d/19953_768828.jpg

Spodobało nam się to "niby mszenie" i też tak zrobimy. Już nie będzie podwójnego obcego pióra - będą podwójne listwy - od zewnątrz nacinana tak jak na zdjęciu, wewnątrz tylko zaokrąglona, gładka. Pomiędzy te listwy upchana będzie wełna mineralna. HOWGH! :wink: Co jeszcze - mojej żonie spodobały się domki z grafitowymi dachami :D Ufff - zielona dachówka poszła w niepamięć - jakoś nie miałem do niej przekonania...

Jeśli chodzi o kominek - firma z gwarancjami wykonania skasuje mnie za kominek drugie tyle co materiał - dziękuję, pobawię się sam. Zwłaszcza, że chcę zrobić obudowę otwieraną - tak, żeby raz na miesiąc odkurzyć całą komorę w środku. Obalę mity o kominkach - zakurzaczach domu!!! :)

kadargo
04-05-2006, 21:07
Witam wszystkich "zarażonych" domami z bali.
Sam mam zamiar budować z bala okrągłego, na razie jestem na etapie
czytania wszystkiego o takich domach, oraz na etapie kupowania działki.
W poniedziałek byłem w firmie DANMAR z Szymbarku.
Firma wygląda na solidną, ale buduje jedynie w technologii kanadyjczyka
obłożonego deską o grubości ok 38 mm. Moga również zrobić z półbala.
Natomiast z bala orągłego nie.
I usłyszałem u nich, że dom z bala 24 cm i tak trzeba ocieplić bo nieodbiorą nam go jako domu całorocznego.
Pytanie do Edzi i do Physic, czy ma z tym jakiś problem.

PS. Ludzie dajcie instrukcję jak tu wkleić zdjęcie, bo mam małą ciekawostkę którą chciałem się z Wami podzielić.
[/img]

jurand79
04-05-2006, 21:15
PS. Ludzie dajcie instrukcję jak tu wkleić zdjęcie, bo mam małą ciekawostkę którą chciałem się z Wami podzielić.
[/img]

Witaj kolejny balowiczu :wink:
Najpierw musisz sobie założyć jakiś darmowy fotoalbum - np na www.fotoalbum.wzt.pl Jak już tam wkleisz fotkę, otwórz ją, kliknij prawym i wybierz KOPIUJ ADRES ODNOŚNIKA. Potem wklej go w odpowiednią formułkę - tu masz opisane jak to zrobić -> Instrukcje BBCode (http://forum.muratordom.pl/faq.php?mode=bbcode)
POWODZENIA :D

Dzióba
04-05-2006, 21:53
Cześć Jurand! No termin rzeczywiście dobry, a i wykonawca z tego co widzę całkiem chyba dobry, jak mi zdradzisz ile za metr stanu surowego zamkniętego i co w to chodzi to będę wdzięczny (ew. jakiś link do strony).
Co do kominka to mam firmę która skóry nie zdziera z człowieka i jeszcze jest podatna na sugestje tylko tyle, że z Częstochowy.

jurand79
04-05-2006, 22:28
Stan surowy zamknięty, bez podłóg, bez okien, ocieplenia poddasza, dachówki - 90kpln za materiał i robociznę (ściany zewn 24 cm). Montaż stolarki, pokrycie dachu, szlifowanie ścian, ścianki działowe z bala 12cm - w cenie.

kadargo
04-05-2006, 22:58
Jurand dziękuję za instrukcję ale mam za duże pliki, muszę zmniejszyć.
Jak się z tym uporam to wkleje fotkę.
Co do Twojego wykonawcy to chyba dobra cena bo Danmar za swój
dom nr 9 chce 86 tyś/netto tyle że z oknami.
A technologia bez porównania.
A może ty wiesz co z tym odbiorem takiego domu?

jurand79
05-05-2006, 08:03
Osobiście nie przewiduję problemów. Może Edzia zajży tu i powie jak było u niej - nie ma żadnego ocieplenia (bal 20cm z mszeniem)

Funia28
05-05-2006, 14:58
Kadargo sprawdź firmę MISONI www.misoni.com.pl u mnie domek co prawda nie z okrągłego bala, ale takie też robią. Firma super - duża fachowość i szybkie tempo prac. Jedyna pomyłka jaką wykonali to machnięcie się przy zamawianiu okna do łazienki zamiast 60x90 zamówili 90x90 :lol: ale co tam - będzie więcej światła w łazience. Dzisiaj koniec montażu - panowie już wyjeżdżają, a od czwartku zabawa z blachodachówką.
JURAND - ja jednak postawiłam na zieloną :D

rencia
05-05-2006, 15:45
Witam!!!!


Dalismy zlecenie na projekt i jesteśmy do gadani z naszym wykonawcą
na jak dobrze pójdzie i śnieg zejdzie w kwietniu przyszłego roku.
Cena jak narazie stoi bo dopiero jak będzie miał projekt w ręcach da nam szczegóły, ale wygląda to mniej więcej tak 100 stan surowy zamknięty i drugie tyle trzeba się przygotować na wykończeniówkę (bez instalacji).

Też oglądalismy domki - jeden bardzo dokładnie - gadaliśmy z właścicielami - generalnie super.

Pozdrowionka

Finwe
06-05-2006, 19:11
Witam wszystkich, szczególnie tych już budujących!

My chcemy postawić dom w przyszłym roku (obecnie szukamy działki). W najbliższym czasie jadę w odwiedziny do firmy Mazurskie Domy, żeby obejrzeć projekty i porozmawiać na temat szczegółów technicznych. Szczerze mówiąc najbardziej podobają nam się ich realizacje i projekty. Nie wykluczamy i takiej możliwości, że kupimy od nich projekt, ale będziemy szukać innego (tańszego) wykonawcy. Mam konkretne pytanie do forumowiczów, którzy już budują lub wybudowali dom z bali: czy moglibyście polecić kogoś?

kadargo
06-05-2006, 22:19
Mam pomysł na instalację elektryczną w domku z litych bali.
Macie link do firmy która produkuje listwy przypodłogowe.
http://www.arbiton.pl/strony/1/i/20.php
Same listwy są pcv, ale interesujące jest rozwiązanie gniazdka.
Stosując je nie trzeba wiercić specjalnych otworów w balach i ukrywać instalacji. Instalacja jest pod listwami. Na pewno stolarz jest w stanie zrobić podobne z drewna.
Skoro jest gniazdko to pewnie można również zrobić kontakt.
A wtedy otrzymujemy niestandardowe rozwiazanie, czyli zapalanie światła
stopą.
I co wy na to balowicze?

kadargo
07-05-2006, 01:42
Hej
Uporałem się ze zmniejszaniem zdjęć.
A oto ono
http://fotoalbum.wzt.pl/fotografie/1594_fotki_0355215/mini_20060_958490.jpg

Kto ma pomysł co fotka przedstawia, a właściwie skąd jest ten dom?

PS. Funia dziękuje za namiary na Misoni, już z nimi rozmawiałem.

jurand79
07-05-2006, 09:52
Mam pomysł na instalację elektryczną w domku z litych bali.
Macie link do firmy która produkuje listwy przypodłogowe.
http://www.arbiton.pl/strony/1/i/20.php
Same listwy są pcv, ale interesujące jest rozwiązanie gniazdka.
Stosując je nie trzeba wiercić specjalnych otworów w balach i ukrywać instalacji. Instalacja jest pod listwami. Na pewno stolarz jest w stanie zrobić podobne z drewna.
Skoro jest gniazdko to pewnie można również zrobić kontakt.
A wtedy otrzymujemy niestandardowe rozwiazanie, czyli zapalanie światła
stopą.
I co wy na to balowicze?

Też o tym myślałem, ale napewno nie o włączaniu światła "z buta". Czy nie zdaża ci się w zdenerwowaniu, jak masz gorszy dzień, przywalić łapą w wyłącznik? I powiedz mi, że jest możliwość oparcia się ostremu kopniakowi... :D
Można inaczej - przynajmniej tam, gdzie są drzwi... Za listwą przypodłogową - przewiert na skos tak, aby otwór wyszedł za ościeżnicą. Potem w rowku (lub bez) kabel umocować do góry do spodziewanego poziomu wyłącznika i znowu przewiert pod skosem do pomieszczenia. Można wtedy założyć wyłącznik 15-20 cm od drzwi "natynkowy" lub wywiercić otwornicą otwór na puszkę, zamocować ją np na piankę montażową i zamontować wyłącznik wpuszczany. UWAGA!!! Nie zakładajcie w balu wyłączników wpuszczanych BEZ PUSZKI!!! Zbyt duże ryzyko pożaru podczas ewentualnych spięć!!!

Magus
07-05-2006, 10:28
Witam :)

Chialbym sie podpiac pod ten watek z pytaniem:

Ile moze kosztowac maly domek z bali (1 pokoj, lazienka, kuchnia lub aneks w pokoju) opowierzchni ok 40m2. Domek nie musi byc caloroczny -ot aby sie dalo mieszkac od wiosny do jesieni. Ile by trwalo zbudowanie takiego domku? Czy konieczny bedzie fundament betonowy?

pozdrawiam
Magus

rencia
07-05-2006, 11:46
MYŚLĘ ŻE OK. 30TYS - tyle mniej więcej płacił mój wójek na mazurach za domek letniskowy.

Pozdrowionka

ja-anna
07-05-2006, 20:09
hej hej musze sie pochwalic ekipa budowlana wpadła na działke jak tajfun .Poszły w ruch koparki ,łopaty ,gruszka z betonem,betoniarka,materiały-bloczki ,cegły druty,deski,cement,piasek.
A chłopaki jak mrówki biegaja,
Do konca tygodnia postawia podpiwniczenie.
Córka jutro wklei fotki bo ja jakoœ nie bardzo jestem oswojona z ty sprzetem.

Poszukuje dobrej dachówki w kolorze grafitowym (taka miała byc od poczatku )

Dzióba co z tym woskiem?

pozdrowienia Anna

jurand79
07-05-2006, 20:27
hej hej musze sie pochwalic ekipa budowlana wpadła na działke jak tajfun .Poszły w ruch koparki ,łopaty ,gruszka z betonem,betoniarka,materiały-bloczki ,cegły druty,deski,cement,piasek.
A chłopaki jak mrówki biegaja,
Do konca tygodnia postawia podpiwniczenie.
Córka jutro wklei fotki bo ja jako� nie bardzo jestem oswojona z ty sprzetem.

Poszukuje dobrej dachówki w kolorze grafitowym (taka miała byc od poczatku )

Dzióba co z tym woskiem?

pozdrowienia Anna

Oj jak fajnie masz.... Ja niedługo też w końcu zacznę :D
Dachówka - graficik - to jest to! :wink:
Projekt masz indywidualny czy gotowy? Dasz jakiś link do niego?

ja-anna
08-05-2006, 08:54
Właœnie wróciłam z placu budowy.Juz od 6.30 chłopaki biegaja(dosłownie)mam super ekipe (nie tania ,ale pracuja na prawde )już wien dlaczego nie maja wolnych terminów.

Jurand 79 - domek malutki Konwalia 2 - :lol: :lol: :lol:
znasz ten projekt?hmmm myœle ze tak.

ja-anna
08-05-2006, 09:01
http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=163 :lol: :lol: :lol: -taki nan sie podobał i taki zamówiliœmy .

pozdrawiam Anna

jurand79
08-05-2006, 09:03
Wła�nie wróciłam z placu budowy.Juz od 6.30 chłopaki biegaja(dosłownie)mam super ekipe (nie tania ,ale pracuja na prawde )już wien dlaczego nie maja wolnych terminów.

Jurand 79 - domek malutki Konwalia 2 - :lol: :lol: :lol:
znasz ten projekt?hmmm my�le ze tak.

O RANY!!!
FOTKI, FOTKI, FOTKI!!!! :D:D:D

Jak fajnie, że ktoś buduje to samo!!! :lol:

kadargo
08-05-2006, 11:06
Ok
Widzę, że nikt nie się nie zdecydował na komentarz w sprawie fotki.
Jest to dom który przyjechał do Polski z Syberii.
Mieszkali w nim zesłańcy. Dom liczy ok 250 lat i mozna go zobaczyć
zwiedzając firmę Danmar w Szymbarku na Kaszubach.
Naprawdę robi wrażenie. Uszczelniony jest oczywiście mchem.
Na zewnatrz bal zaokraglony wewnątrz płaski. Jedna izba z piecem na którym się spało. W domku mieszkały 3 rodziny.

Jurand- A kiedy Ty ruszasz z budową i ile planujesz na inwestycję życia wydać srebrników. Ogladałem Wasz projekt bardzo ładny, my się na wybór mamy czas ale podoba nam się projekt który można znaleźć na stronach firmy Wasco
http://www.wasco.pl/obr/n148.htm
ale oczywiście z pełnych bali.

rencia
08-05-2006, 11:40
http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=163 :lol: :lol: :lol: -taki nan sie podobał i taki zamówiliœmy .

pozdrawiam Anna



Fajny domeczek , chyba juarnd ma coś podobnego..

jurand79
08-05-2006, 13:54
Ok
Jurand- A kiedy Ty ruszasz z budową i ile planujesz na inwestycję życia wydać srebrników. Ogladałem Wasz projekt bardzo ładny, my się na wybór mamy czas ale podoba nam się projekt który można znaleźć na stronach firmy Wasco
http://www.wasco.pl/obr/n148.htm
ale oczywiście z pełnych bali.

Z fundamentami zaczynam pod koniec maja, górale przyjeżdżają w lipcu, wprowadzić mam zamiar się w październiku. Co prawda stan surowy zamknięty będzie już w sierpniu, ale na wykończenie potrzebuję więcej czasu, bo będę to robił sam, popołudniami i weekendami.
Wydać zamierzam 200kpln za stan "wejdź i mieszkaj" :) (głównie dzięki własnej pracy - podłogi, instalacje, ocieplenie poddasza). Mam nadzieję, że uda mi się zmieścić..

Funia28
08-05-2006, 23:47
A ja dzisiaj barierki malowałam - na zielono :lol: - opaski wokół okien też będą zielone. No i komin już stoi - systemowy. Tylko na zdjęcia nie ma czasu :( . zyczę wytrwałości wszystkim oczekującym na rozpoczęcie. Nie wiem co jest cięższe - praca na swoim po 12 godzin, czy czekanie aż się zacznie. :lol:

jurand79
09-05-2006, 00:25
ja-anna, napisz proszę skąd jesteś (gdzie budujesz).... :wink:

rencia
09-05-2006, 09:46
A ja dzisiaj barierki malowałam - na zielono :lol: - opaski wokół okien też będą zielone. No i komin już stoi - systemowy. Tylko na zdjęcia nie ma czasu :( . zyczę wytrwałości wszystkim oczekującym na rozpoczęcie. Nie wiem co jest cięższe - praca na swoim po 12 godzin, czy czekanie aż się zacznie. :lol:


Witam!
Oglądnęłam sobie twój domeczek - Funia napisz orientacyjne koszty i jaki to bal i powierzchnię użytkową i czy wykańczacie sami czy nie i co wchodzi w skład wykończeniówki? - trochę dużo pytań mam :roll:

Pozdrowionka :wink:

rencia
09-05-2006, 09:48
Ok
Jurand- A kiedy Ty ruszasz z budową i ile planujesz na inwestycję życia wydać srebrników. Ogladałem Wasz projekt bardzo ładny, my się na wybór mamy czas ale podoba nam się projekt który można znaleźć na stronach firmy Wasco
http://www.wasco.pl/obr/n148.htm
ale oczywiście z pełnych bali.

Z fundamentami zaczynam pod koniec maja, górale przyjeżdżają w lipcu, wprowadzić mam zamiar się w październiku. Co prawda stan surowy zamknięty będzie już w sierpniu, ale na wykończenie potrzebuję więcej czasu, bo będę to robił sam, popołudniami i weekendami.
Wydać zamierzam 200kpln za stan "wejdź i mieszkaj" :) (głównie dzięki własnej pracy - podłogi, instalacje, ocieplenie poddasza). Mam nadzieję, że uda mi się zmieścić..



Ja już się nie mogę doczekać żeby móc poobserwowć tą budowę......... :wink:

ja-anna
09-05-2006, 10:48
ja-anna, napisz proszę skąd jesteś (gdzie budujesz).... :wink:

Hrubieszów to miejsce gdzie mieszkam i budowe rozpoczłam na staroœć zeby nie chodzic po schodzch na 4 pietro. :lol:

Dzisiaj bede oglšdała dachówki .materiały przygotowac majš w GALI
:o

Podłoge zamówilismy z modrzewiowych desek ,nie wiele drożej wychodzi od deski barlineckiej(taka była w pierwotnych planach).

I od lipca będziemy mieszkali w przyczepie ,bo mieszkanko sprzedane :D
super wczasy.Ja to mam pomysły. :lol:

A teraz biegne na budowe zataszczę ze 2 zgrzewki wody bo ciepełko a chłopaki pracujš aż miło patrzec .

Ciao .

ja-anna
09-05-2006, 10:50
A zapomniałam .Z powodu jakiejœ awarii zdjęcia w póżniejszym terminie (może dzisiaj wieczorem).to działka mojej córki . :oops:

kadargo
09-05-2006, 11:31
Dostałem ofertę od firmy Mazurskie Domy. Myślę że większość zainteresowanych wie jak oni budują. dosyć ciekawie, jak nie to:
http://www.mazurskiedomy.com.pl/index.html
Chyba z cenami nie jest tak żle, biorąc pod uwagę zakres prac jaki jest w cenie i oczywiście czy to co oferują spełnia nasze oczekiwania.

Jurand: Ja liczyłem podobnie za 1m2, tylko ja chcę troszkę wiekszy domek 120 - 140 m2. A co Ty myślisz o technologi firmy Mazurskie Domy?

kadargo
09-05-2006, 11:34
A jeszcze jedno.
Dla relaksu polecam Wszystkim popatrzeć jak ludzie mieszkają w innych
krajach. Bardzo interesujące:
http://www.itvp.pl/mieszkacweuropie/i.tvp/

Miłego ogladania. Może coś podpatrzycie do swoich domków.

Dzióba
09-05-2006, 21:37
Cześć !! ale na tym forum ruch. ja wracam zmęczony ze swojej budowy i jakoś nie mam siły nic napisać a zgubiłem aparat także zdjęć też narazie nie wklejam.
Widzę Jurand, że wziołeś standardowy projekt też mi się podobał tylko coś mi do działki nie pasował.
Jeżeli chodzi o wosk do domku drewnianego
ze względu na to, że chcę mieć w środku jak najmniej szkodliwych substancji postanowiłem, że ściany zaimpregnuje woskiem naturalnym.
Otrzymałem próbki takich wosków od firmy która zajmuje się dystrybucją wosków niemieckiej firmy Rosner wypróbowałem na kawałku drewna takiego jak mój domek i wygląda ładnie i ładnie pachnie. Na zewnątrz mają mieszankę oleji i żywic. Spotkanie z przedstawicielem tej firmy zajmującej się dystrybucją (z Koniakowa) przełożyłem na środę bo jeszcze w tym tygodniu ekipa ze stolluxu przyjeżdza do poprawek.
pozdrawiam BUDOWNICZYCH Z BALU

Funia28
10-05-2006, 08:06
Witam!
Oglądnęłam sobie twój domeczek - Funia napisz orientacyjne koszty i jaki to bal i powierzchnię użytkową i czy wykańczacie sami czy nie i co wchodzi w skład wykończeniówki? - trochę dużo pytań mam :roll:

Rencia. Dom ma wymiary 11,2x5,9 + ganek 5,8x2, ok 110 mkw pow. użytkowej. Bal ciosany 7x14, na podwójny piórowpust. Za projekt domu z drobnymi zmianami , elementy, montaż, impregnację ciśnieniową drewna, stolarkę okienną drewnianą i drzwi wejściowe drewniane, krycie dachu pełnym deskowaniem i papą + wiatę garażową na dwa samochody zapłaciliśmy ok. 83000 zł. Fundamenty robiliśmy sami, wykończenie też w naszym zakresie. Wykończeniówka do tej pory to: postawienie komina - systemowy 20 cm przekrój - Leier 2060 zł, postawienie murowanych ścianek działowych w łazience, pokoju, wejście do kuchni i wykończenie wiatrołapu płyta KG. Ścianki murowane będą wykańczane płytami KG, przy kominu oczywiście ognioodporne - z racji pozostawionego odsłoniętego sufitu drewnianego i konieczności robienia wycinanek przy belkach. Poddasze płyty KG. Jeśli masz więcej pytań chętnie odpowiem.
Pozdrawiam :D

ja-anna
10-05-2006, 08:48
Hej,hej melduję sie z rana .

Najpierw meldunek co na mojej budowie.
Wczoraj ekipa budowlana zaskoczyła mnie ,oczom nie wierzyłam .Oni do soboty zapomnš ze byli na mojej działce ,juz sa na wysokosci na rusztowaniach.oby pogoda dopisała.

Do Dzióba daj namiary do tego przedstawiciela -jesli mozesz .Tez bym potestowała przed zakupem,A co z podłogami u ciebie?czym bedziesz malował tez woskiem czy olejem ?

rencia
10-05-2006, 09:13
Witam!
Oglądnęłam sobie twój domeczek - Funia napisz orientacyjne koszty i jaki to bal i powierzchnię użytkową i czy wykańczacie sami czy nie i co wchodzi w skład wykończeniówki? - trochę dużo pytań mam :roll:

Rencia. Dom ma wymiary 11,2x5,9 + ganek 5,8x2, ok 110 mkw pow. użytkowej. Bal ciosany 7x14, na podwójny piórowpust. Za projekt domu z drobnymi zmianami , elementy, montaż, impregnację ciśnieniową drewna, stolarkę okienną drewnianą i drzwi wejściowe drewniane, krycie dachu pełnym deskowaniem i papą + wiatę garażową na dwa samochody zapłaciliśmy ok. 83000 zł. Fundamenty robiliśmy sami, wykończenie też w naszym zakresie. Wykończeniówka do tej pory to: postawienie komina - systemowy 20 cm przekrój - Leier 2060 zł, postawienie murowanych ścianek działowych w łazience, pokoju, wejście do kuchni i wykończenie wiatrołapu płyta KG. Ścianki murowane będą wykańczane płytami KG, przy kominu oczywiście ognioodporne - z racji pozostawionego odsłoniętego sufitu drewnianego i konieczności robienia wycinanek przy belkach. Poddasze płyty KG. Jeśli masz więcej pytań chętnie odpowiem.
Pozdrawiam :D


Dzięki wielkie - będę tu cały czas zaglądać - pytań pewno będę mieć jeszcze ogrom ale powolutku, nie wszystko na raz. Dzięki wielkie jjeszcze raz.

Pozdrowionka

kadargo
10-05-2006, 10:12
Widzę, że wszyscy budują na całego, Ja muszę niestety poczekać do przyszłego roku, a teraz zbieram informacje i jeszcze raz informacje.
W związku z tym pytanie.
Jak drodzy balowicze macie zamiar ogrzewać swoje piękne domki.
Ja myślałem o kominku z rozprowadzeniem ciepła, tylko nie wiem czy to nie bedzie za mało.
Może odezwie się ktoś kto już ma zimę za sobą, i napisze jak to wyglada w praktyce.

I jeszcze mała ciekawostka:
W zamku w Malborku rycerze ogrzewali cały zamek przy pomocy właśnie ciepłego powietrza uzyskanego w czymś w rodzaju kominka. A było co ogrzewać.

ja-anna
10-05-2006, 11:16
[quote="kadargo"]Widzę, że wszyscy budują na całego, Ja muszę niestety poczekać do przyszłego roku, a teraz zbieram informacje i jeszcze raz informacje.
W związku z tym pytanie.
Jak drodzy balowicze macie zamiar ogrzewać swoje piękne domki.
Ja myślałem o kominku z rozprowadzeniem ciepła, tylko nie wiem czy to nie bedzie za mało.



Jesli mozna to ja kilka słow.Ja równiez miałam w planie ogrzewanie z kominka .moi znajomi ogrzewaja całe mieszkanie kominkiem i to nie z bala ale murowane z cegły.Maja dodatkowo ogrzewanie elektryczne ,jak jest potrzeba to sie podgrzewaja.
Odeszłšm od ogrzewania kominkiem bo:kotłoni w pokoju nie bede robiła .
Bedzie kotłownia w kotłowni piec na ekogroszek i na parterze ogrzewanie podłogowe a na poddaszu kaloryferki.A kominek tez bedzie.

I takie mam plany i wierzę że je zrealizuję do konca.
Pozdrawiam Anna

renjul
10-05-2006, 16:09
I z domku i z firmy jestem zadowolona poza jednym ALE.
Dość mocno popękane bale. Nie wiem gdzie tkwi bład w sztuce.
Widziałam inne ich domy i tego nie było, moje drewno było ze ścinki zimowej...byliśmy na miejscu 7 grudnia kiedy zostało przywiezione do firmy. Dom stawiany był w lutym.

Aha a dziury są już "pooptykane" jak tu widać na tym kawałku ściany

http://foto.onet.pl/upload/27/37/_542833_n.jpg

Nie wiem jak teraz z nimi jest, bo z tego co się dowiedziałam dużo budują za granicą, ale za moich czasów byli rzetelni.

pozdrawiam

Edzia[/quote]

Mam rozumiec, ze drewno na twoj dom sciete zostalo w grudniu, a juz dwa miesiace pozniej skladali ci z tego dom?
Tak sie dopytuje, bo chcialabym wyciac kawalek swojego lasu i postawic z tego dome, ale nie wiedzialam ile to powinno sezonowac.

Dzióba
10-05-2006, 21:36
Cześć

Człowiek od wosków to Jacek Legierski nr do niego to 503115721
Z podłogami jeszcze zbieram oferty i informacje ten w/w ma przywieźć ze sobą deskę dębową ponoć dobrej jakości w cenie barlineckiej zobaczymy.
Ktoś, coś mówiło desce modrzewiowej jestem ciekaw jak się spisuje w salonie.
Pozdrawiam Dzióba

ja-anna
10-05-2006, 22:13
Dzióba

Wielkie dzieki za namiary na człowieka od wosku .


O podłodze z modrzewia ja mówiłam ,ale jak sie zachowuje nie wiem>pan z tartaku polecił mi bo sam ma w domu i twierdzi że masowo od niego wykupujš .Obiecał że i dla mnie będzie jeszcze miał jako że kupowałam u niego drewno na cały dom ,oczywiscie modrzew :)

Mam jeszcze pytanie kiedy montowałeœ okna i drzwi? Lepiej żeby osiadły troche sciany ? Mój maz upiera sie że po załozeniu dachówki sciane opadnš z lekka i mogš być problemy z oknami .

Dzióba
11-05-2006, 07:33
Cześć!
Okna i dzrwi mam już osadzone. Zamontowali je na koniec roboty, ale nad oknami jest zostawiona szpara ok 10 cm na osiadanie ścian. Poza tym okna są montowane na prowadnicach które pracują oddzielnie od ścian.. do maskowania tych szpar są szprosy.

Lusia200
11-05-2006, 12:38
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Super jest czytać o wszych domkach w różnej fazie powstawania i pomysłach. Mój na razie jest w sferze marzeń i planów. Mam nadzieję że mnie trochę oświecicie, bo na razie nie wiem nic na temat budowania, technologii itp itd...może dzięki temu mój domek powstanie w realu :)
Czy mogę mieć idiotyczne pytania jak na dobry początek przystało??
Nie słyszę sprzeciwu więc ruszam ;) :
Planuję zbudować domek na pewno z bali (tyle już wiem) nie za duży ot tak zeby wyrwać się z miasta na wieś i nie utopić w nim wszystkich oszczędności i nie zaciągać kredytów. A więc jak najtańszym kosztem. Mam trochę drzew w lesie... i zamierzam je wykorzystać, poza tym ma to być domek ok 80 m2 tak żebyśmy zmieścili się z rodzinką na urlopie.
Pyt. nr 1
Czy jest możliwe zbudowanie domku bez ocieplenia? Tzn same bale?? Bez żadnych folii, wełny, płyt gipsowych itp? A mimo tego nie zamarznąć w zimie??
Pyt. nr 2
Ile mniej więcej wynosi stawka dla "miejscowego" pomocnika za h albo dniówka?? wiecie takiego kogoś co wykopie dołek, wbije gwóźdź itp
Pyt. nr 3
Podajcie jakieś linki do str z projektami domów
Szukam parterowego z poddaszem. Na parterze otwarta kuchnia z dużym salonem i łazienka (ew. pomieszczenie gospodarcze) na górze 2 sypialnie.
Chyba się za bardzo rozpisałam jak na początek :oops:
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że mi ktoś coś odpisze

jurand79
11-05-2006, 14:48
Cześć!
Okna i dzrwi mam już osadzone. Zamontowali je na koniec roboty, ale nad oknami jest zostawiona szpara ok 10 cm na osiadanie ścian. Poza tym okna są montowane na prowadnicach które pracują oddzielnie od ścian.. do maskowania tych szpar są szprosy.

Te prowadnice to SUMIKI.
Szprosy natomiast to te ładne "kratki" na szybach.
A fachowo jak zwą się te deski maskujące - jeszcze nie wiem :-?

jurand79
11-05-2006, 15:08
Planuję zbudować domek na pewno z bali (tyle już wiem) nie za duży ot tak zeby wyrwać się z miasta na wieś i nie utopić w nim wszystkich oszczędności i nie zaciągać kredytów. A więc jak najtańszym kosztem. Mam trochę drzew w lesie... i zamierzam je wykorzystać, poza tym ma to być domek ok 80 m2 tak żebyśmy zmieścili się z rodzinką na urlopie.
Pyt. nr 1
Czy jest możliwe zbudowanie domku bez ocieplenia? Tzn same bale?? Bez żadnych folii, wełny, płyt gipsowych itp? A mimo tego nie zamarznąć w zimie??
Pyt. nr 2
Ile mniej więcej wynosi stawka dla "miejscowego" pomocnika za h albo dniówka?? wiecie takiego kogoś co wykopie dołek, wbije gwóźdź itp
Pyt. nr 3
Podajcie jakieś linki do str z projektami domów
Szukam parterowego z poddaszem. Na parterze otwarta kuchnia z dużym salonem i łazienka (ew. pomieszczenie gospodarcze) na górze 2 sypialnie.
Chyba się za bardzo rozpisałam jak na początek :oops:
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że mi ktoś coś odpisze

Witam serdecznie :)
Jest możliwe zastosowanie samych bali - np ja tak będę miał. Ale żeby nie zmarznąć ściana taka musi mieć rozsądną grubość i szczelność. Grubość to co najmniej 20 cm (tak ma np Edzia, ja będę miał 24cm) a szczelność można osiągnąć na wiele sposobów. Od mszenia, poprzez własne pióro, poprzez obce pióra lub oddzielanie bali listwami pomiędzy którymi będzie wypełnienie z np wełny mineralnej.

Stawka dla "lokalnego pomocnika" w mojej okolicy wynosi 50pln, jeśli ich żywisz lub 70 pln na ich własnym jedzonku.

Przykładowy domek - KONWALIA 2 (http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/konwalia_2/) (kliknij - to jest link) lub mniejsza (co prawda jako letniskowa ale możesz dać grubsze bale i siedzieć cały rok ;) )KONWALIA (http://www.domywstylu.pl/projekty/letniskowe/konwalia/default.asp?id=414)

Polecam Konwalię 2 - mój wybór :lol: banalna w konstrukcji, najprostrzy dach (nie wyjdzie drogo), pomieszczenie gospodarcze na dole można wykorzystać np jako gabinet a na starość jako sypialnię (żeby nie łazić po schodach do góry). No i ten kominek naprzeciwko drzwi wejściowych ciepło witający gości i domowników zimą....

madd
11-05-2006, 18:52
Ok
Jurand- A kiedy Ty ruszasz z budową i ile planujesz na inwestycję życia wydać srebrników. Ogladałem Wasz projekt bardzo ładny, my się na wybór mamy czas ale podoba nam się projekt który można znaleźć na stronach firmy Wasco
http://www.wasco.pl/obr/n148.htm
ale oczywiście z pełnych bali.

Z fundamentami zaczynam pod koniec maja, górale przyjeżdżają w lipcu, wprowadzić mam zamiar się w październiku. Co prawda stan surowy zamknięty będzie już w sierpniu, ale na wykończenie potrzebuję więcej czasu, bo będę to robił sam, popołudniami i weekendami.
Wydać zamierzam 200kpln za stan "wejdź i mieszkaj" :) (głównie dzięki własnej pracy - podłogi, instalacje, ocieplenie poddasza). Mam nadzieję, że uda mi się zmieścić..

Witam
A ja myslalam ze tylko ja jestem nienormalna :-;. Stawaim dom z bali, chlopaki kopia juz fundamenty, domek stawia sie w Wisle u jednego gorala. Goral bedzie u mnie w polowie czerwca, facecik od strechy w polowie lipca, tatusia zamowilam na sierpien (ma mi zroic podlogi i takie tam) i mam zamiar wprowadzic sie we wrzesniu. Troche mnie jeszcze kredyt trzyma bo juz trzy tygodnie czekam na decyzje, ale chlopaki sie z fundamentami nie spiesza ? i bardzo dobrze bo na razie nie jestem wyplacalna
:cry:

Lusia200
12-05-2006, 12:05
Witam!

Jurand dzięki za odpowiedź :)
Na razie planuję w tym roku załatwić wszystkie formalności działkowe, przyłącza, projekt a jakby się udało wykopać jakąś dziurę w ziemi to byłoby super! Myślicie że zmieszczę się w 5 tys. ?
A pod koniec zimy wyrąbiemy trochę dziadkowego lasu i zasadzimy młode drzewka - żeby nie było ;)
Czy ktoś budował dom z własnego drewna? Czy takie świeże drewno lepiej sezonować czy podsuszyć w suszarni? Jak sezonować to czy wystarczy 6 m-cy? Kurcze chyba zapiszę się do zawodówki wieczorowej :roll: ...

CoolaTT
12-05-2006, 13:55
Proszę o jakieś wskazówki odnośnie budowy domu z bali okrągłych (średnica nie mniejsza niż 150 mm, a najchętniej 200 mm). Z tego co wiem najlepiej nadaje się modrzew syberyjski. Interesuja mnie koszta materiałów ewentualnie inne ciekawostki. Pozdrawiam

Funia28
12-05-2006, 14:38
Cześć!
Okna i dzrwi mam już osadzone. Zamontowali je na koniec roboty, ale nad oknami jest zostawiona szpara ok 10 cm na osiadanie ścian. Poza tym okna są montowane na prowadnicach które pracują oddzielnie od ścian.. do maskowania tych szpar są szprosy.

Te prowadnice to SUMIKI.
Szprosy natomiast to te ładne "kratki" na szybach.
A fachowo jak zwą się te deski maskujące - jeszcze nie wiem :-?
OPASKI :D

Funia28
12-05-2006, 14:41
A tak wogóle to się pochwalę, że wczoraj wieczorkiem były już rynny i łaty, w sobotę dach ma być gotowy. No i chłopaki u mnie domek maluje - jutro wkleję zdjęcia, albo jeszcze dzisiaj w nocy. Pozdrowionka :D

jurand79
12-05-2006, 16:31
Proszę o jakieś wskazówki odnośnie budowy domu z bali okrągłych (średnica nie mniejsza niż 150 mm, a najchętniej 200 mm). Z tego co wiem najlepiej nadaje się modrzew syberyjski. Interesuja mnie koszta materiałów ewentualnie inne ciekawostki. Pozdrawiam

Poczytaj tutaj:
http://www.szkielet.pl/bale.php?show=index
:wink:

Dzióba
13-05-2006, 22:19
Dzióba

Wielkie dzieki za namiary na człowieka od wosku .


O podłodze z modrzewia ja mówiłam ,ale jak sie zachowuje nie wiem>pan z tartaku polecił mi bo sam ma w domu i twierdzi że masowo od niego wykupujš .Obiecał że i dla mnie będzie jeszcze miał jako że kupowałam u niego drewno na cały dom ,oczywiscie modrzew :)

Mam jeszcze pytanie kiedy montowałeœ okna i drzwi? Lepiej żeby osiadły troche sciany ? Mój maz upiera sie że po załozeniu dachówki sciane opadnš z lekka i mogš być problemy z oknami .
Cześć! a propos tego modrzewia ile kosztuje metr i jakie wykonanie .
pozdrawiam DZióba

ja-anna
14-05-2006, 13:08
Dzióba

Wielkie dzieki za namiary na człowieka od wosku .


O podłodze z modrzewia ja mówiłam ,ale jak sie zachowuje nie wiem>pan z tartaku polecił mi bo sam ma w domu i twierdzi że masowo od niego wykupujš .Obiecał że i dla mnie będzie jeszcze miał jako że kupowałam u niego drewno na cały dom ,oczywiscie modrzew :)

Mam jeszcze pytanie kiedy montowałeœ okna i drzwi? Lepiej żeby osiadły troche sciany ? Mój maz upiera sie że po załozeniu dachówki sciane opadnš z lekka i mogš być problemy z oknami .
Cześć! a propos tego modrzewia ile kosztuje metr i jakie wykonanie .
pozdrawiam DZióba

No hej - jak mówiš moje duże dzieci.

Cena za metr 2 - 40 zł. deski na zamówienie od 8 do 12 cm. wykonawca jest na prawde godny zaufania .
pozdrowienia . ja-anna

jdaron
14-05-2006, 16:44
Witam balowiczów!
Jestem jednym z tych forumowiczów, którzy znaleźli ten wątek przez przypadek i przeczytali z zapartym tchem od deski do deski. Jestem na etapie przygotowania dokumentów do pozwolenia na budowę. W planie start budowy w lipcu - dom 115m2 powierzchni uzytkowej z bali (płazów) o grubości 22cm na górnym Śląsku.
Mam następujący problem: planuję zbudowanie domu w odległości 6m od domu na sąsiedniej działce. Sąsiad wyraził zgodę na budowę 2m od granicy działki. Czy ktoś słyszał o domu z bali zbudowanym w takiej odległości od innego budynku? (dach będzie z gontu bitumicznego). Z góry dzięki. :)

Hej

jurand79
14-05-2006, 18:04
Witam balowiczów!
Jestem jednym z tych forumowiczów, którzy znaleźli ten wątek przez przypadek i przeczytali z zapartym tchem od deski do deski. Jestem na etapie przygotowania dokumentów do pozwolenia na budowę. W planie start budowy w lipcu - dom 115m2 powierzchni uzytkowej z bali (płazów) o grubości 22cm na górnym Śląsku.
Mam następujący problem: planuję zbudowanie domu w odległości 6m od domu na sąsiedniej działce. Sąsiad wyraził zgodę na budowę 2m od granicy działki. Czy ktoś słyszał o domu z bali zbudowanym w takiej odległości od innego budynku? (dach będzie z gontu bitumicznego). Z góry dzięki. :)

Hej

Cześć,
Niestety zmartwię cię - nie uzyskasz pozwolenia na budowę 2m od granicy (chyba że długa droga przez ministerstwa). Minimum to 4m dla ściany z oknem lub 3 m dla ściany bez okna.
Zgoda sąsiada kiedyś podobno starczała, dziś już nie....

jdaron
14-05-2006, 20:12
Dzięki za szybką reakcję Jurand. Nie wiem jednak skąd się bierze twoja pewność? Znam przypadek, że garaż wolnostojący został zbudowany na granicy działki. W moim przypadku 2m od granicy byłaby też ściana garażu (bez okien) "przyklejonego" do domu. 3m od granicy nie robiłoby dużej różnicy.
Szczerze mówiąc moja niepewność wynika z przepisów przeciwpożarowych, o ktorych była już mowa na tym forum. Dla domu z bali minimalna odległóść od innego budynku to podobno 12m. Czy jest możliwość jej zmniejszenia?

Pozdrowienia

pAo
15-05-2006, 00:32
12 metrów wtedy gdy dom zostanie uznany za rozprzestrzeniający ogień. Same bale nie są takie (istnieje dokument ITB stwierdzajacy ten fakt) a ponieważ nie kryjesz gontem drewnianym to powinno przejść. Najlepiej jak zdobędziesz pieczątkę inspektora p-poż na projekcie, że on akceptuje projekt pod ww względem i w starostwie nie powinno być problemów. My tak zrobiliśmy (patrz dziennik)

Wojciech Nitka
15-05-2006, 07:44
Jeżeli grubość i wysokość lub średnica bala jest większa od 14 cm wówczas ścianę budynku uważa się za nierozprzestrzeniającą ogień. Tym samym odległość od granicy - 4 metry, a między budynkami - 8 metrów.

Aktualnie przygotowujemy oficjalne zapytanie do Instytutu Techniki Budowlanej dotyczące wszystkich problemów związanych z odległościami między budynkami o różnych konstrukcjach drewnianych, w tym o róznych rozwiązaniach elewacji i pokryciach dachowych.
Może macie Panowie jakieś sugestie? Z chęcią ujmiemy je w tym zapytaniu.

ja-anna
15-05-2006, 12:17
Dzięki za szybką reakcję Jurand. Nie wiem jednak skąd się bierze twoja pewność? Znam przypadek, że garaż wolnostojący został zbudowany na granicy działki. W moim przypadku 2m od granicy byłaby też ściana garażu (bez okien) "przyklejonego" do domu. 3m od granicy nie robiłoby dużej różnicy.
Szczerze mówiąc moja niepewność wynika z przepisów przeciwpożarowych, o ktorych była już mowa na tym forum. Dla domu z bali minimalna odległóść od innego budynku to podobno 12m. Czy jest możliwość jej zmniejszenia?

Pozdrowienia
http://szkielet.com.pl/forum/viewtopic.php?t=336&sid=2e6b64f0ff5c842bc46b6d040c7f6c5e


poczytaj
ja juz to przerabiaam .I wiem tyle wszystko zalezy od starostwa jak podeda do sprawy.

zycze powodzenia .ja-anna

dode
15-05-2006, 13:57
Dzięki za szybką reakcję Jurand. Nie wiem jednak skąd się bierze twoja pewność? Znam przypadek, że garaż wolnostojący został zbudowany na granicy działki. W moim przypadku 2m od granicy byłaby też ściana garażu (bez okien) "przyklejonego" do domu. 3m od granicy nie robiłoby dużej różnicy.
Szczerze mówiąc moja niepewność wynika z przepisów przeciwpożarowych, o ktorych była już mowa na tym forum. Dla domu z bali minimalna odległóść od innego budynku to podobno 12m. Czy jest możliwość jej zmniejszenia?

Pozdrowienia

Wykonawca mojego domu opowiadał, że zrobili połowę bliźniaka z bali. Druga, stojąca juz połowa była z cegły, czy czegos tam innego. Na pytanie do iwestora, jakim cudem uzyskał pozwolenie na coś takiego, czy miał znajomości w starostwie usłyszał, że "babę ze starostwa pierwszy raz na oczy widział"
pozdr.
D.

jdaron
15-05-2006, 15:54
Dzięki za odzew. W tym tygodniu będę rozmawiał na ten temat z Urzędem Miasta. Dam cynk jak sprawa się zakończy.

Hej

dode
17-05-2006, 16:18
trzymam kciuki, powodzenia
D.

ja-anna
22-05-2006, 09:58
Do Dzióba
Doszła wiadomoœć????

Dzióba
23-05-2006, 22:31
Cześć.
Ja-anna dzięki doszła wiadomość. Twoja pewność mnie przekonuje nawet na tyle żeby się wybrać te 400 km. ale wcześniej będę jeszcze kontaktował się telefonicznie z tartakiem w celu uzyskania informacji bardziej szczegółowej.
Mój dobry nastrój przy budowie domu zepsułi górale swoimi niedoróbkami które teraz wychodzą i muszą przyjeżdzać na poprawki
a taka dobra firma była "jamerykańska" ha

ja-anna
23-05-2006, 22:41
No pieknie.
A ja czekam co moi górale z nizin postawia za 3 tygodnie. (narazie zafundowali mi opóżnienie :( ).

ja-anna

.

Lusia200
26-05-2006, 12:04
Witam!
Mam problem dotyczący samego przygotowania bali (powyżej 20 cm). Większość z Was zleca to poprostu firmom :) wygodne, ale nie tanie... Moje bale jeszcze rosną... Macie jakieś linki do stronek jak przygotować materiał do budowy domu? Albo może ktoś wie jak dawniej to robili? Rodzice doradzają żeby budować z zielonego... ale to osadzanie może spowodować sporo problemów i tego się boję. Nie spieszy mi się z budową, planuję wyciąć drzewa pod koniec zimy. No i co dalej?

renjul
26-05-2006, 15:23
Jaka grubość bala nie wymaga juz docieplania? Z gory dzieki za odpowiedzi doswiadczonych budownicznych :)

renjul
26-05-2006, 15:47
Witam!
Mam problem dotyczący samego przygotowania bali (powyżej 20 cm). Większość z Was zleca to poprostu firmom :) wygodne, ale nie tanie... Moje bale jeszcze rosną... Macie jakieś linki do stronek jak przygotować materiał do budowy domu? Albo może ktoś wie jak dawniej to robili? Rodzice doradzają żeby budować z zielonego... ale to osadzanie może spowodować sporo problemów i tego się boję. Nie spieszy mi się z budową, planuję wyciąć drzewa pod koniec zimy. No i co dalej?

Hej! Ja mam taki sam pomysl - wybudowac z bali grubych na tyle zeby nie trzeba bylo ocieplac, scietych ze swojego lasu. Co to znaczy z zielonego?

renjul
26-05-2006, 16:42
On 2003-03-21 13:56, piotr.nowy wrote:
Piotrze drewna o grubości 20 cm nie da się wysuszyć komorowo /potwierdził to nawet P.Wojtek Nitka/ w którymś z wątków. To znaczy da sie wysuszyć ale nic z niego już nie da się zrobić - mocno spękane i powykrzywiane. Takie drewno musi być sezonowane.
Pozdrawiam Ewa

Jak dlugo, czy ktos wie?

Wojciech Nitka
26-05-2006, 18:43
Jaka grubość bala nie wymaga juz docieplania? Z gory dzieki za odpowiedzi doswiadczonych budownicznych :)

Proponuję poczytać - http://szkielet.com.pl/bale.php?show=1

renjul
26-05-2006, 18:49
http://szkielet.com.pl/bale.php?show=1[/url]
Dziekuje. Poczytalam i juz wiem co to znaczy z zielonego i ze grubosc bala powyzej 23 cm i o sezonowaniu co nie co. zaniepokoilo mnie tylko sezonowanie. czy rzeczywiscie dom z bala zielonego powinien sezonowac rok w stanie surowym?

Wojciech Nitka
26-05-2006, 18:59
Bale zielone - a więc wilgotne - mają prawo osiąść do ok. 6%, tj. ok. 15 cm na wysokości kondygnacji.
Poczytaj tutaj - http://szkielet.com.pl/bale/2000_Standardy_dla_budownictwa_z_bali.pdf

Lusia200
28-05-2006, 11:37
Renjul Gdzie budujesz domek? Bo z tego co widzę chyba okolice Krakowa?? jesteśmy na podobnym etapie więc mam nadzieję na podtrzymanie kontaktu :) Pisz na priva :) Pozdrawiam!

Finwe
28-05-2006, 18:46
Pozdrowienia z Częstochowy! Po kilku miesiącach przyglądania się i przegryzania tematu ostatecznie ruszamy z akcją "dom z bali". Mamy już działkę na oku, wstępnie wybrany projekt i w najbliższych dniach będę składał wniosek do gminy o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania. Mam przy tym pytanie: czy istnieje gdzieś opublikowana ekspertyza na temat odległości domu drewnianego z niepalnym dachem (dachówka ceramiczna) od granicy działki? Wybrana przeze mnie graniczy z dwóch stron z niezabudowanymi działkami a z trzeciej z zabudowaną, ale tam dom jest cofnięty znacznie, na jakieś 15 m od granicy. Mam niejasne przekonanie, że będę pierwszym petentem w sprawie domu drewnianego i chciałbym mieć jakiś argument w ręku. Działka ma szerokość 22 metry, więc pole manewru nie jest za duże, na pewno nie przełknę konieczności odsunięcia się na 8 metrów z każdej strony. A jak jest z drogą? Ja mam dojazd po drodze prywatnej, w której będę miał 1/6 udziału, czyli prawo przejazdu. Na ile muszę się od tej drogi odsunąć?
Będę wdzięczny za informacje i porady.

Wojciech Nitka
28-05-2006, 20:05
Mam przy tym pytanie: czy istnieje gdzieś opublikowana ekspertyza na temat odległości domu drewnianego z niepalnym dachem (dachówka ceramiczna) od granicy działki?

Może to nie ekspertyza, ale proponuję poczytać - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?p=3432#3432 - być może Ci pomoże.

Finwe
28-05-2006, 21:10
Panie Wojciechu, bardzo dziękuję. Rozumiem, że ta opinia (czy ekspertyza) była wydana komuś indywidualnie i nie ma, jak dotąd, czegoś bardziej ogólnego, na co można by się powołać?

Wojciech Nitka
28-05-2006, 21:20
Tak, tę opinię dostał jeden z Forumowiczów, w odpowiedzi na konkretne zapytanie złożone do ITB.

Jestem po rozmowie z prof. Kosiorkiem, który obiecał opracować dla mnie (dla nas wszystkich) odpowiednią opinię, która w pdf-ach będzie zamieszczona na stronach prowadzonego przez mnie serwisu, z możliwością wykorzystania jej, jako podkładki do wszelkich Urzędów, przez wszystkich zainteresowanych. Być może opinia będzie dostępna już w ciagu najblizszych dni. Niestety, nie zależy to ode mnie.

Finwe
28-05-2006, 21:55
Trzymam kciuki, żeby tak się stało. Ze swej strony będę wdzięczny, jeśli mógłby pan od razu dać znać na tym forum, że jest taka możliwość.
Pozdrawiam.

Sylwiana
30-05-2006, 12:46
Witajcie,
właśnie złapaliśmy oddech. Górale wyjechali. Na działce mamy teraz stan surowy otwarty, choc juz z obłożonym dachem. Wszystko pięknie, nawet bardzo, ale przy tym sporo nerwów niestety... Wracają za dwa tygodnie i w cztery powinni wykończyć domek. Jest nadzieja, że w wakacje przeprowadzimy się. Hurra!
Wszystkim, którzy zaczęli w tym roku - gratulujemy decyzji. Tym którzy mają takie marzenia - życzymy ich realizacji.
Sylwia i Paweł

madd
02-06-2006, 00:58
Witajcie,
właśnie złapaliśmy oddech. Górale wyjechali. Na działce mamy teraz stan surowy otwarty, choc juz z obłożonym dachem. Wszystko pięknie, nawet bardzo, ale przy tym sporo nerwów niestety... Wracają za dwa tygodnie i w cztery powinni wykończyć domek. Jest nadzieja, że w wakacje przeprowadzimy się. Hurra!
Wszystkim, którzy zaczęli w tym roku - gratulujemy decyzji. Tym którzy mają takie marzenia - życzymy ich realizacji.
Sylwia i Paweł
Fajny domeczek i dzialeczka fajna. Do mnie gorale przyjezdzaja za 10 dni ? mam stracha, ale moze jakos to bedzie. Tylko ze ja stawiam z bali okraglych i na dodatek kryje strzecha. Strzeche kladzie mi jakis kaszub. Ciekawe jak on sie z goralem dogada

Nemeziss
03-06-2006, 12:00
Witam,

Mam pewien dylemat :roll: , w niedlugim czasie planuje zakupienie dzialki budowlanej na Kaszubach gdzies blisko jeziora i wybudowanie tam domu z bali wielkosci od 90 do 150 m2 z uzytkowym poddaszem.

Obserwujac ceny domow wystawionych na sprzedaaz (nie tylko z bali) zastanawiam sie czy nie taniej bedzie kupienie gorowego domu, nie koniecznie nowego??

Chcialabym sie dowiedziec czy ktos ma jakiekolwiek doswiadczenie z budowa domu z bali na Kaszubach. Chcialabym porownac koszt budowy domu z bali "pod klucz" i zakupu dzialki z cena domow wystawionych na sprzedaz.

Nie mam zadnego doswiadczenia w tym obszarze i nie mieszkam aktualnie w polsce.

Jesli chodzi o zakup dzialki, chcialabym sie dowiedziec jakie sa orientacyjne ceny uzbrojenia dzialki w media oraz ceny pozwolenia na budowe...

Dziekuje za wszelkie rady :wink:

Karolina

Darekbar
03-06-2006, 15:41
Ciekawi mnie wadza rozmowa na temat domów z bali. Mam pytanie do DZIÓBA. mianowicie z jakiego bala jest twój dom? mam na myśli czy to dom Z bala okrągłwgo czy z pryzmy?

MSZENIE- chciałem tylko pare słów na ten temat powiedziec. Nazwa faktycznie wywodzi sie od mchu bo kiedys (w niektórych przypadkach jeszcze teraz) nim uszczelniało sie szczeliny miedzy balami. Dzisiaj jednak uzywa sie do tego wiórów z drzewa. Jest to niezbyt tanie ale bardzo efektywne i trwale uszczelnienie. Prawdą jest równiez ze czasami trzeba je uzupełnic ale nic w tym dziwnego bo zwitke (mszenie) jest robione z mokrego drzewa i po wyschnięciu sie kurczy. Jest to jednak tylko drobny zabieg kosmetyczny który czasem trzeba wykonac nawet 2-3 razy ale potem jest spokoj na conajmniej 40 lat.
Zajmuje sie tym juz pare lat i ojciec sie zajmuje i dziadek sie zajmowal i jeszcze wiele osób z rodziny wiec wiem co mówie.

Dzióba, będę bardzo wdzięczny jeśli napiszesz o jakie usterki firmy STOLLUX chodzi :wink:

Dzióba
03-06-2006, 21:01
Witajcie.
Domek postawiony a ja spokojnie go wykańczam mając nadzieje zdążyć do września nie zaniedbując pozostałych swoich zajęć.
Zaglądam tu od czasu do czasu i coś budowniczowie z BALI ucichli, chyba wszystcy na swoich budowach od rana do wieczora.
Do Darekbar widzę że czytałeśto co pisałem to i było tam napisane z jakiego bala 20x21 czyli chyba po fachowemu pryzma.
O nie dociągnieciach pracowników firmy Stollux narazie pomilcze ale powiem tylko tyle, że w poniedziałek przyjeżdrzają drugi raz na poprawki i zobaczymy jak tym razem się to skończy. Mam nadzieje że tym razem efekt będzie bardziej zadawalający.
Pozdrawiam i co tam u Pozostałych Budowniczych

Marta@Łukasz
07-06-2006, 20:20
Witam wszystkich:-)
W przyszłym roku zamierzamy z mężem zaczać stawiać niewielki (ok 80-90 m2)dom z bali (okrągłych ok 30cm średnicy), na razie jesteśmy na etapie bardzo wczesnym, czyli jeździmy i szukamy działki (a w wolnych chwilach szkicujemy projekty)... od ciężko:) Przeczytałam cały wątek i zazdroszczę Wam strasznie... oglądam zdjęcia i zapiera mi dech w piersiach...
Mimo, że do rozpoczecia budowy jeszcze daleko, zastanawiam się nad paroma rzeczami...
ile mogą kosztować fundamenty pod dom o wymiarach ok 11 na 6 m ? na stronie www.szkielet.pl napisane jest że ścianki fundamentów mogą być cieńsze (bo konstrukcja jest lżejsza... hmm... mam nadzieję że nie konfabuluję:), ale jak to się ma do ceny?
Kiedy muruje się komin? przed budową konstrukcji?
Jak wyglądają łazienki w domach z bali (grubych bali, bez ocieplenia), czy istnieje możliwość takiego zabezpieczenia drewna żeby nie trzeba było kłaść płyt g-k i na to glazury/terakoty?
czy ogrzewanie całego domu tylko kominkiem sprawdza się w takich domach? I jw jaki sposób jest rozprowadzane powietrze?
Będę bardzo wdzięczna za chociaż cześciowe rozjaśnienie moich wątpliwości:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich balowiczów
Marta (i Łukasz)

rencia
08-06-2006, 08:28
Witam! Marta@Łukasz!

Ja też jestem jeszcze przed - mój domek będą stawiać górale w przyszłym roku jak tylko śniegi zejdą.
Mój domek ma 14/9 m i fundament mam zamiar wylać za jakieś 5 tys.
Wszystko też oczywiście zależy od tego czy chcecie fyndament z piwnicą czy bez i dwa od warunków glebowych ( tzn czy woda gruntowa jest głęboko czy płytko).
Komin to chyba na etapie stanu surowego zamkniętego.
Z łazienkami:.... i owszem są teraz preparaty impregnujące drewno przed wilgocią itp... itd... ale szczerze to np. budując prysznic i tak musisz położyć płytki.
Ogrzewanie całego domu tylko kominkiem sprawdza się w takich domach - trzeba tylko dobrać odpowiednią moc wkładu - jednak dobrze mieć też inną alternatywę.
W moim przypadku główne centralne to będzie piec na ekogroszek a kominek z DGP jako alternatywa.

Pozdrowionka.

Marta@Łukasz
08-06-2006, 12:30
Rencia, dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam Twój dzienniczek, masz bardzo ładny projekt, jestem strasznie ciekawa jak będzie wyglądał w wersji balowej...

a teraz zastanawiam się nad kolejna rzeczą (już trochę bardziej adekwatną do etapu na którym się znajdujemy:)... jak własciwie liczy się powierzchnie użytkową poddasza? domyślam się, że nie po powierzchni podłogi... jaka odległość od podłogi do skosu (czyli jaka wysokość) to już powierzchnia uzytkowa? a może nie ma reguł i kazdy architekt/wykonawca stosuje swoje własne?:)
i czy powierzchnię jaką zajmują ścianki działowe odlicza się licząc pow. uzytkową?
hmm... to pewnie niezbyt mądre pytania:) przepraszam..

rencia
08-06-2006, 12:35
NIE WIEM!!!

Moim zdaniem pow.użyt. powinna być liczona po podłodze - odejmując to co pod skosami do wysokości chyba 1.1m, i nie wiem czy do pow. użyt. wlicza się pom gosp., wiatrołap, garaż itp

kadargo
08-06-2006, 14:19
Witam Marta@Łukasz

To widzę, że macie takie same plany jak my. Domy z bali ok 30 cm buduje firma http://logs.com.pl/ . A może macie namiary na kogoś innego ?
Co do ogrzewania to też myślimy o kominku + awaryjnie grzejniki elektryczne akumulacyjne, ale jeszcze muszę się zastanowić.
Teraz tak jak Wy szukamy działki i już mnie ponosi bo jak coś znajdziemy to albo sprzedane albo nie do sprzedania.

Pozdrawiam

Marta@Łukasz
08-06-2006, 20:12
chyba zaraz napiszę do dwudziestu architektów w sprawie tej pow użytkowej i wyciągnę sobie średnią:)

kadargo, to miło, ze ktoś ma podobne plany, może bedziemy w tym samym czasie zaczynać budowę i a wcześniej wspólnie frustrować się załatwiając papierkologię...
co do firm...
oprócz braci Trochanowskich czyli www.logs.com.pl z bali 30 cm buduje też firma stollux ( www.stollux.com ) , zdaje się, że dwie osoby z tego forum - Edzia i Dzióba budowały z tą firmą... może podziela się spostrzeżeniami?:)
jest jeszcze kilka firm budujących z bali o mniejszej średnicy, ale też nie wymagających ocieplenia
www.logpol.com.pl (25 cm)
www.stilopolska.pl (26 cm)
w katalogu domów drewnianych, który ostatnio przeglądałam w Empiku reklamowała się firma Partner z Podhala, ale chyba nie mają swojej strony internetowej... nie pamiętam już, czy oni budowali z pełnych bali czy z płazów...
Jak bedzie wyglądał Wasz domek? Macie już projekt czy na razie skupiacie się na poszukiwaniach terenu?
życzę miłego i owocnego szukania idealnego miejsca:)

kadargo
10-06-2006, 10:25
Hej Marta@Łukasz

Właśnie chyba znależliśmy upragnioną działkę ok 4000 m2 na skraju wioseczki ok. 7 km od miasta, rewelacja, tylko jest jeden feler a mianowicie działka jak ja to mówię jest łysa, brak drzew, ale moja lepsza połowa mówi, że krzewy (oczywiście obowiązkowo Malwy) i drzewa się posadzi i będzie git. Cena też dobra bo ok. 20 000 PLN + przyłącza to wyjdzie ok. 26 000 PLN, a gmina sprzedaje uzbrojone działki po ok 25 PLN/m2. Licząc nasze metry to wychodzi ok. 100 000 PLN, a my nie chcemy działki 1000 m2 i 50 sąsiadów dookoła,3 wystarczy.
Ale jeszcze dzisiaj jedziemy działeczkę pooglądać, bo może czegoś nie widzieliśmy za pierwszym razem. A słoneczko dzisiaj śliczne i ciepełko.

Co do wykonawcy to na 90% będą to panowie Trochanowscy ponieważ
te ich domki mają coś w sobie co bardzo do nas przemawia, a najbardziej ten oto http://logs.com.pl/real.php?k=&w=&szukaj=&BI=3&BI_porc=0&x=a&d=&d1=&d2=&d3=&lg=
Kuligowo – gmina Międzyrzecz. Przynajmniej na razie to jest nasz typ, ale pewnie po spotkaniu z braćmi troszkę to się zmieni.

Co do innych firm to dziękuję za namiary, ale te domki nie w naszym typie. A co do firmy Stollux to z tego co przeczytałem na forum to nie do końca jest z nimi tak dobrze, bo mają i Edzia i Dzióba jakieś uwagi, ale co konkretnie nie było tak, to tylko oni wiedzą. A właśnie, może by tak podzielili się z nami swoimi uwagami. Holoooooo Edzia i Dzióba.

Przypomniało mi się. Znalazłem jeszcze jedną firmę która działa właśnie na waszym terenie http://www.skrzat.waw.pl . Też ich domki mają taki fajny styl, na pewno warto pooglądać. Polecam galerię pieców kaflowych coś przepięknego. Naszym marzeniem jest mieć piec kaflowy. Zobaczymy.

Jeszcze raz przypomnę adres gdzie można zobaczyć jak się buduje w różnych rejonach Europy. Gorąco polecam. http://www.itvp.pl/mieszkacweuropie/i.tvp/

Pozdrawiam

PS. A gdzie zniknął Jurand. Chłopie odezwij się. Jak tam Budowa?

ka&pio
12-06-2006, 08:53
witam wszystkich balowiczów, właśnie jestem w trakcie czytania wszystkich postów od poczótku i trochę kręci sie od tego w głowie. My też budujemy, bale ok.28-30 cm. Jesteśmy na poziomie okien, pogoda trochę opóźnia budowę, bo trudno szlifować w deszczu. :wink: Mam nadzieję, że do końca czerwca dojdą do dachu. Jak sie nauczę to dołączę fotki.

rzyraf
12-06-2006, 11:54
SUMIKI to bale wypełniające ścianę w techniologii sumikowo łątkowej, gdzie w przeciwieństwie do zrębu, obiążenia niosą pionowe słupy czyli łątki a sumiki tworza ścianę, nic nie niosąc.
Pozdrawiam

Marta@Łukasz
12-06-2006, 18:23
Kadargo, gratuluję odnalezienia działki... szkoda, że bez drzew, ale patrzenie jak rosną te własnoręcznie posadzone też ma swój urok:)
marzą mi się takie ceny w naszych okolicach... :-(

co do firmy Skrzat, to domki rzeczywiście ładne, tylko oni niestety budują z cieńkich (cieńszych) bali.
a piece kaflowe... tak... ostatnio z domu mojej babci zniknął piec, a pojawił się kominek... płakałam przez cały dzień...

witaj ka&pio
kto buduje Twój domek?
czekamy na zdjęcia!

ka&pio
13-06-2006, 08:00
na razie pracuje nad pomniejszeniem zdjęcia i nie bardzo mi to wychodzi. domrek buduje firma rodzinna z okolic Łańcuta, na razie jest ok :)
Domek jest nieduży: 7*10m + taras 3*10 i w związku z tym tarasem mam pytanie, szef firmy nie poleca na podłogę tarasową drewna (przemawia przez niego doświadczenie !?!) i myślimy nad jakimś kamieniem, bo takie gładkie płytki to chyba nie bardzo pasują? :wink:

rzyraf
13-06-2006, 08:24
A dlaczego nie poleca drewna??

ka&pio
13-06-2006, 08:35
podobno po jakimś czasie, mimo wszelkich zabezpieczeń jednak się bardzo niszczy-wpływ deszczu i śniegu (taras jest zadaszony, ale boki otwarte), ewentualnie tylko dąb, modrzew lub jakieś drzewa egzotyczne? ale w naszym przypadku (30 m2) to chyba trochę za drogo. :o
dlatego może jakiś łupek? co o tym myślicie? nie mogę znaleźć na razie żadnej oferty.

rzyraf
13-06-2006, 09:02
Osobiście położyłbym gruba sosnę (np. 32 lub 40mm). Oczywiście, ze po pewnym czasie sie zużyje(chociaż np. obfrezowanie krawędzi przedłuży zycie), ale remont będzie nieodczuwalny a jakoś taras pokryty kamieniem...hmmmm. Pomyśl o czystości, to jest dość cieżko utrzymać.
Łupek jeśli będzie marnej jakości, to po pierwszej zimie zamieni sie w kamieniołom, trzeba by kłaść porządny kamień, a to już będzie koszt spory. Chyba że jakąś fajną terakotkę lub gresik.
Pozdrawiam

Marta@Łukasz
13-06-2006, 18:59
ka&pio...
a ile firma z Łańcuta życzy sobie za m2 ? I czy ma jakąś stronę w interenecie?

jeśli chodzi o podłogi taraswe to w domku letniskowym mojej mamy jest drewniana od kilku lat i nie sprawia wrażenia jakby coś złego miało się jej stać, co roku jest impregnowana i nieźle się trzyma... ale ekspertem nie jestem:-)

Marta@Łukasz
14-06-2006, 21:58
dwie kolejne firmy budujące z grubych bali:

www.loghomepoland.com.pl
www.kanadyjskiedomy.pl

no właśnie... jak to właściwie jest z tym łączeniem bali?... z tego co rozumiem jest kilka możliwości:
-bez wycinania zamka, przerwy między balami wypełniane wiórami lub sznurem konopnym lub... (?)

-z wycinaniem zamka, wtedy bale przylegają do siebve... i tutaj zaczynają się moje największe wątpliwości... na stronie kanadyjskich domów napisane jest że nacięcia wypełniane są wełną... na stronie Trochanowskich nie ma takiej informacji... czy to znaczy, że można uzupełniać wełną lub nie... jakie są efekty w obu wersjach?

a może w ogóle wszystko pokręciłam:-)
bardzo ładnie proszę o rozjaśnienie moich wizji

kadargo
16-06-2006, 17:01
Marta@Łukasz

Na stronie Trochanowskich tego nie ma, ale na moje pytanie o uszczelnienie padła odpowiedż, że robi się to wełną mineralną lub wełną owczą.

Pozdrawiam

ka&pio
18-06-2006, 22:31
witam ponownie, nadal pracuję nad pomniejszaniem zdjęć, ale na razie mam inny problem :cry:
czym macie zabezpieczone bale przed robalami? u nas na jednym balu zauważyliśmy podejrzane dziurki... :evil: o średnicy ok. 5 mm i z jednj wystawały jakieś czarne czułki !!!

ka&pio
23-06-2006, 10:06
mam nadzieję, że się uda .... :o :o :o
http://www.fotosik.pl/pozaz-obrazek/b204f44310e95e7a.html
to jest zdjęcie tarasu naszego domku jeszcze na terenie firmy

ka&pio
23-06-2006, 10:08
:cry: no i sie nie udało :cry:

katja
23-06-2006, 10:13
:cry: no i sie nie udało :cry:

... kliknij prawym klawiszem na obrazek, na właściwości i skopiuj adres obrazka z właściwości

ka&pio
23-06-2006, 14:45
katja wielkie dzięki :D
http://images1.fotosik.pl/90/b2c4f44310e95e7am.jpg

linkad
25-06-2006, 06:42
Pozwolenie na budowę i Dziennik budowy mamy już w ręku!
Oczekiwania trwały 2 miesiące,ten czas spędzałam podczytując Was i wydzwaniając do szanownych urzędów - każdy z was już przez to przechodził,więc dobrze mnie rozumie.... a uczucia jakie wtedy ogarniają człowieka to od skrajnej bezradności,wiary,totalnego zdziwienia,wściekłości.... :roll: , :evil: , :o , :-? no i na końcu :D ,nawet już nie umieliśmy się cieszyć z uzyskanego "papierka".Smutna ta nasza polska rzeczywistość...
Wczoraj był dzień wrażeń!Byliśmy w firmie,która będzie stawiała nam nasz dom ,oglądaliśmy aktualnie stawiany przez nich na placu dom z bala okrągłego 240mm,po podłogach prawie 10x9,z poddaszem użytkowym,stały już wszystkie ściany do wysokości okien....oglądaliśmy maszyny,suszarnie do drewna.....
Właściciel firmy-producent domów pokazywał nam "nasze "bale/160mm/,przygotowywane do budowy,składanie naszego domku ma się rozpocząć po 10 lipca.Na nasze pytanie czy nie moglibyśmy podglądnąć stawiania naszego domu padła odp.że jak najbardziej widzi nas u siebie na placu,bo na pewnym etepie możemy jeszcze "coś" tzn.jakieś drobne zmiany,nasze życzenia wprowadzić w życie!
Nie chciałabym zapeszyć,ale jak na razie Pan Szef firmy jest o,kej-spokojny,z poczuciem humoru i baaaardzo cierpliwy/mój M był taki dociekliwy,że aż chwilami było mi żal Pana Szefa/
Budujemy z firmą "Drzewiarz" www.domkidrewniane.com.pl
Jeżeli chodzi o ceny to są jak mi się wydaje bardzo konkurencyjne, a zresztą ...dla porównania odsyłam na ich stronkę.
Ależ się z rana rozpisałam... :D
Bo w końcu mam o czym pisać....
Pogoda dziś cudna,życzę balowiczom miłej niedzieli....
Pozdrawiam!

Shakespear
26-06-2006, 09:49
Chcialbym poprosic o rekomendacje firm/cesli/gorali do budowy doma z bali. Bede budowal w woj. Lubelskim niedaleko Annopola. Jestem na etapie pozwolen na budowe.

Dziekuje serdecznie :-)

Niekture domy tutaj sa extra :lol: :D

pzd Henry

Lusia200
27-06-2006, 10:18
Witam balowiczów! :)
Czytałam na www.szkielet itd. że domów szkieletowych nie można budować etapami oraz że powinno się w nich utrzymywać przynajmniej temp +5 stopni w zimie :o :-? Jak to się ma do domów z bali (24cm...) i wszystkich domków letniskowych bo coś mi się nie chce w to wierzyć... Właściwie to o co w tym chodzi??????? O szybsze niszczenie domu? Grzyby i pleśnie? Pękanie? :-? No ja rozumiem że w stanie surowym OTWARTYM takiego domu nie zostawisz, ale przecież jest jeszcze kilka innych etapów budowy więc czy to była tylko generalizacja? Kurcze powiedzcie coś mądrego bo ja zamierzam budować powoli...

Mostówka
27-06-2006, 11:17
Witam, nie polecam raczej firmy www.loghomepoland.com.pl.
Mają na stronie firmowej zdjęcia domów (domu), którego nie stawiali a zamieścili go w swojej galerii.

Pozdrawiam

emek
27-06-2006, 14:36
Witam wszystkich "zarażonych" domami z bali.
Sam mam zamiar budować z bala okrągłego, na razie jestem na etapie
czytania wszystkiego o takich domach, oraz na etapie kupowania działki.
W poniedziałek byłem w firmie DANMAR z Szymbarku.
Firma wygląda na solidną, ale buduje jedynie w technologii kanadyjczyka
obłożonego deską o grubości ok 38 mm. Moga również zrobić z półbala.
Natomiast z bala orągłego nie.
I usłyszałem u nich, że dom z bala 24 cm i tak trzeba ocieplić bo nieodbiorą nam go jako domu całorocznego.
Pytanie do Edzi i do Physic, czy ma z tym jakiś problem.

PS. Ludzie dajcie instrukcję jak tu wkleić zdjęcie, bo mam małą ciekawostkę którą chciałem się z Wami podzielić.
[/img]

Totalna bzdura ja mam dom z bala 21 cm średnicy odbiór bez najmniejszych problemów.

emek
27-06-2006, 14:41
Widzę, że wszyscy budują na całego, Ja muszę niestety poczekać do przyszłego roku, a teraz zbieram informacje i jeszcze raz informacje.
W związku z tym pytanie.
Jak drodzy balowicze macie zamiar ogrzewać swoje piękne domki.
Ja myślałem o kominku z rozprowadzeniem ciepła, tylko nie wiem czy to nie bedzie za mało.
Może odezwie się ktoś kto już ma zimę za sobą, i napisze jak to wyglada w praktyce.

I jeszcze mała ciekawostka:
W zamku w Malborku rycerze ogrzewali cały zamek przy pomocy właśnie ciepłego powietrza uzyskanego w czymś w rodzaju kominka. A było co ogrzewać.

Właśnie jestem po ostrej zimie i opłatach u mnie dom 200m2 i piwnica ok 80 m2 całość ogrzewana elektrycznie w ogóle wszystko mam na prąd. Srednio przez okres zimowy 1200 pln /miesiąc.

Lusia200
28-06-2006, 15:14
No dobra... :-? to może ktoś mi odpowie - jakim sposobem przecierać drewno okrągłe żeby najlepiej nadawało się do budowy domu z bali?

kadargo
28-06-2006, 17:03
emek

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem że coś mnie bujają.
Co do ogrzewania to jednak trochę wydajesz.
Sam mam zamiar również mieć grzejniki elektryczne, ale tylko dodatkowo. Głównie nastawiam się na kominek z DGP.
A jak długo mieszkasz w swoim domku? Podziel z balowiczami swoim doświadczeniem, ewentualnie napisz co byś zrobił inaczej, na co zwrócić uwagę przy takim domku.
Bo wszystko przed nami, a rady zawsze są mile widziane.

Lusia - Nie mam pojęcia.

Pozdrawiam Balowiczów

Wojciech Nitka
28-06-2006, 17:19
Witam, nie polecam raczej firmy www.loghomepoland.com.pl.
Mają na stronie firmowej zdjęcia domów (domu), którego nie stawiali a zamieścili go w swojej galerii.

A poza tym trzeba być ostrożnym z firmami, których nie stać na podanie adresu swojej siedziby itp. Potem szukaj wiatru w polu.

jdaron
28-06-2006, 19:25
Cześć,
dostałem pozwolenie na budowę i potwierdzam, że przepis o konieczności oddalenia domu z drewna o 12m od innego domu nie obowiązuje. Mój dom będzie oddalony od domu sąsiada o 7m. Udało mi się też uzyskać zgodę na budowę w odległości 2m od granicy działki.

Pozdrawiam balowiczów

Jakub

Wojciech Nitka
28-06-2006, 19:34
Jak to załatwiłeś?

Jaką masz elewację, jakie pokrycie dachu? jakie są budynki sąsiednie - elawacja, dach?

emek
29-06-2006, 09:38
emek

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem że coś mnie bujają.
Co do ogrzewania to jednak trochę wydajesz.
Sam mam zamiar również mieć grzejniki elektryczne, ale tylko dodatkowo. Głównie nastawiam się na kominek z DGP.
A jak długo mieszkasz w swoim domku? Podziel z balowiczami swoim doświadczeniem, ewentualnie napisz co byś zrobił inaczej, na co zwrócić uwagę przy takim domku.
Bo wszystko przed nami, a rady zawsze są mile widziane.

Lusia - Nie mam pojęcia.

Pozdrawiam Balowiczów

Mieszkam od grudnia 2005 więc stosunkowo niedługo. Świadomie zdecydowałem się na tego typu instalację i jestem zadowolony.Chciałem uniknąć rozprowadzania wody, ponieważ obawiałem się że w przypadku jakiejkolwiek awarii i zalania domu będą duże problemy.U mnie na poddaszu mam grzejniki elektr. Ensto bardzo wydajne ale polecam jedynie te z elektronicznym programatorem - dużo lepsze. Na dole podłogówka elektr. + grzejniki w sypialni i garderobie też Ensto. Do podgrzewania wody używam bojlera Stiebel-Eltron 150 LCD - super sprzęt , raz podgrzaną wodę utrzymuje w temperaturze przez kilka dni, może działać jako dwutaryfowy, jednotaryfowy itp. Mogę śmiało polecić , przy podgrzaniu wody do 75 stopni uzyskujamy ok 350 l wody o temp. 40 stopni w zupełności wystarcza na 4 osoby a dodatkowo może podgrzać szybko wodę /1 godzina/ od uruchomienia. W domach z bali powietrze ma bardzo niską wilgotność rzędu 20-30%, w zimie przy działającym ogrzewaniu trzeba używać nawilżacza przynajmniej w sypialni wyety uzyskamy pełen komfort. U mnie największy błąd popełniłem nie zadaszając całkowicie tarasu, ale było to wymuszone tym, że jest od strony połuydniowej i całkowite zadaszenie spowodowałoby zaciemnienie salonu ale okna połaciowe doskonale doświetlają więc gdybym miał coś zmienić to na pewno to.

emek
29-06-2006, 12:14
Witam.
Mam pytanko dotyczące obecnych temperatur i domów z bali.
Czy ktoś z Was( odwiedzających to forum) mieszka w domu z Bali o grubości 20 cm lub zbliżonej i jak wytrzymuje taką temp. i jak ogrzewa dom??? Proszę bardzo o odpowiedź bo niewiem jak duży zamontować kominek.
Pozdrawiam

Witam
Mieszkam od grudnia domek cieplutki ogrzewanie pracuje na minimum a jak zapalę w kominku to nie da się wytrzymać taki gorąc.

ka&pio
29-06-2006, 15:24
tak wyglądał jeden z bali po ataku tajemniczych owadów....

http://images2.fotosik.pl/94/7b63e2bf943951c0med.jpg
ekipa ma wymienić cały bal
mam nadzieję, że to koniec niespodzianek... :o
pozdrawiam balowiczów

jurand79
29-06-2006, 16:30
Cześć,
dostałem pozwolenie na budowę i potwierdzam, że przepis o konieczności oddalenia domu z drewna o 12m od innego domu nie obowiązuje. Mój dom będzie oddalony od domu sąsiada o 7m. Udało mi się też uzyskać zgodę na budowę w odległości 2m od granicy działki.

Pozdrawiam balowiczów

Jakub

Podziel się informacją jak to zrobiłeś, że masz 2 m od granicy...
Ja potrzebuję postawić garaż - jak najbliżej płotu i zastanawiam się, gdzie uderzyć...

Pozdrawiam :wink:

jdaron
29-06-2006, 19:49
Hej

Wlasciwie nie musialem wiele zalatwiac. Sasiad podpisal mi zgode na budowe 2m od granicy jego dzialki. Przekazalem ta zgode architektowi, ktory przygotowal adaptacje projektu domu. On uzgodnil projekt i adaptacje w Wydziale Architektury z naczelnikiem. Moj dach bedzie z dachowki ceramicznej - tak samo domy sasiadow, ktore sa murowane. Mysle, ze w tym przypadku wszystko zalezalo od dobrej woli naczelnika W. Architektury.

Pozdrawiam

Jakub

Shakespear
30-06-2006, 12:57
Znalazlem ciekawe informacje na temat robakow ale informacja jest po angielsku.

http://www.loghomebuilders.org/log-homes-termites.htm

pzd

Henry

ja-anna
30-06-2006, 23:41
witam wszystkich jak widać zapracowanych .
zreszta ja tez.
Mam problem musze zaimpregnować drewno .Poradzi mi ktoœ cos DOBREGO- dosłownie.Juz mam zawirowania co jest dobre a co najlepsze.Zdam sie na prawdziwego fachowca z doœwiadczeniem .Panie Wojtku może pan szepnie słówko ?


Dzióba jak tam podłoga juz wykonczona.?Pan z tartaku powiedział ze postawi mi flaszke ,a ty ???????
---------szkoda ze nie piję :lol:

Marta@Łukasz
01-07-2006, 19:09
a my po przeanalizowaniu cen, policzeniu, poszacowaniu stwierdzliśmy że szukamy alternatywy... oczywiście nie alternatywy dla domu z bali (o nie, o tym nie ma mowy!) ale alternatywy dla dużej, ogłaszającej się w internecie firmy...
pewna osóbka pisała tu kiedyś o cieślach którzy stawiali osiedle 5 domków drewnianych jej znajomym... osóbko, jesteś tu jeszcze?:) napisałam na priv ale nikt nie odpowiada:(
a może ktoś w Was może polecić kogoś kto się tym zajmuje i jednocześnie nie będzie chciał 1100 zł na m2 stanu surowego?
postanowiłam też zadzwnić do znajomych górali u których wiele razy spędzaliśmy wakacje... co prawda pamiętam jak kiedyś budowali jeden dom... bardzo ładny wyszedł ale długo się z nim męczyli bo częściej pili niż budowali (nigdy wcześniej ani później nie widziałam, zeby ktoś pochłaniał tyle litrów wódki w ciągu godziny)... ale co tam, zadzwonię:)

Wojciech Nitka
01-07-2006, 20:59
Mam problem musze zaimpregnować drewno .[...} Panie Wojtku może pan szepnie słówko ?

A jakie elementy chcesz impregnować - ściany, dach itp? Napisz bliżej.

ja-anna
03-07-2006, 09:07
Do impregnacji mam cały dom z bala modrzewiowego .Jest kilka elementów z jodły i sosny.Sciany sa modrzewiowe ,podwaliny z sosny,tarasy z jodły,więzby dachowez sosny.
Sciany od wewnštrz bede woskowałš natomiast zewnętrzne myœle ze dobrze byłoby zaimpregnować dokładnie i dobrym srodkiem przed dociepleniem.

I przy okazji ,po jakim czsie od całkowitego postawienia domu drewnianego rozpoczšć docieplanie? W planie jest docieplanie w ten sposób :na bal modrzewiowy ,folia,wełna.folia cegła ceramiczna.
Jeœli coœ nie tak prosze skorygować.
dziekuję.

kadargo
03-07-2006, 10:03
Panie Wojtku chciałbym podpytać oto co spotkało ka&pio.
Czy są jakieś sposoby aby takiej sytuacji uniknać. Czy jest sposób aby sprawdzić czy w naszych balach nie ma robali, które pewnego pieknego dnia wyjdą na spacer pozostawiając piekne dziurki.
A jak już się pojawią to co trzeba wtedy zrobić.
Na stronie http://www.szkielet.com.pl/ jest odnośnik do strony firmy Forintek czy nie dałoby tego tekstu przetłumaczyć?
Zrobiłbym to sam, ale niestety z jezyków znam tylko polski.

Pozdrawiam

marcin_aneta
03-07-2006, 10:13
LUDZIE ZROBILEM TO

podpisalismy umowe z LOGPOLEM za 2 tyg beda robione juz fundamenty a domek ma byc stawiany na poczatku wrzesnia.
ok 170m2 uzytkowej z bala 25 cm
buduje kolo kolo szczecina

aha... jesli kogos interesuja zdjecia z wizualizacji to prosze bardzo:

http://www.smsnet.pl/~fungous/dom/

mamy ambitny plan spedzic boze narodzenie juz w nowym domku...

Funia28
03-07-2006, 12:26
a może ktoś w Was może polecić kogoś kto się tym zajmuje i jednocześnie nie będzie chciał 1100 zł na m2 stanu surowego?
:)
Spróbuj z MISONI u mnie to chyba taniej wyszło - firma w Dziekanowie Leśnym - zaraz za Łomiankami - no i bale ciosane 7x14 .
Pozdrawiam

kadargo
03-07-2006, 17:45
Marta@Łukasz

To ja jeszcze podpowiem, że domy drewniane buduje firma
http://www.mazurskiedomy.com.pl/
Warto poczytać i zapytać, a może się Wam spodoba. Bardzo miła obsługa,
przynajmniej Ja mam takie wrażenia.

Pozdrawiam

ka&pio
04-07-2006, 15:23
ekipa wymieniła bal, ale faktycznie nie mam pewności czy za jakiś czas znowu coś nie wyjdzie. Te robalki prawdopodobnie zalęgły się jeszcze w nieokorowanym balu, jeżeli dobrze zrozumiałam to ich okres wylęgu może trwać nawet 3 lata. Bale mamy zabezpieczone xylomalem, ale on nie załatwi tego co już w środku siedzi... :cry:
ponawiam prośbę kadargo do Pana Wojtka, może coś jeszcze można zrobić?

Finwe
05-07-2006, 11:56
Mazurskie Domy wcale nie są tanie ani tańsze od innych firm na rynku, ale moim zdaniem mają najciekawsze projekty. My zamierzamy budować dom z bali w mieście (Częstochowa), a raczej na obrzeżach, w dzielnicy domków jednorodzinnych i zależy nam na tym, aby dom wyglądał w miarę nowocześnie a nie jak chata rodem z Zakopanego (bez obrazy, tamte bardzo mi się podobają, ale sztuczne przenoszenie folkloru do miasta może być mało rozsądnym pomysłem).
Krótko mówiąc, jesteśmy z żoną prawie zdecydowani na Mazurskie Domy. Za trzy tygodnie kupujemy działkę, czekamy na WZiZ i podpisujemy umowę.

Gasol
05-07-2006, 13:21
LUDZIE ZROBILEM TO

aha... jesli kogos interesuja zdjecia z wizualizacji to prosze bardzo:

http://www.smsnet.pl/~fungous/dom/


Mozesz powiedziec, czy to projekt typowy, czy indywidualny? A czy wizualizacje sami zrobiliscie? Jesli tak, to jakim programem?

marcin_aneta
05-07-2006, 15:10
gasol: jest to projekt indywidualny. projekt byl robiony odrazu przez firme wykonawcza w technologii ktora bedzie uzywana. a program ktory zostal do tego uzyty pozwala na takie wizualizacje obracanie, chodzenie po wnetrzu i wszystko inne...

program to ARCHICAD

marcin_aneta
12-07-2006, 12:26
czy ktos moglby mi zaproponowac konkretne wyroby do impregnacji, zabezpieczenia, bejcowania, lakierowania lub cokolwiek innego. poprostu nie wiem czy posmarowac dom od zewn i wewn. sciany wygladaja tak:

http://www.smsnet.pl/~fungous/bale.jpg

myslalem o tikkurili albo beckersie. ale czy malowac kilkoma s srodkami i kazdy o innym dzialaniu czy jakis jeden ? zalezy mi na tym aby widac bylo fakture drewna i bylo to w miare jasne

Aga G-F
19-07-2006, 21:18
Witam wszystkich balowiczów, ja jestem na etapie opracowywania projektu, mamy zamiar zbudować domek z bala okrągłego o średnicy 28 mm, poszukujemy firmy lub alternatywnie górali do budowy domu okolice Rzeszowa, może cos polecicie? :D

Gasol
20-07-2006, 13:15
Czy ktos mial jakies doswiadczenia z http://www.osadadomy.com.pl? Podoba mi sie ten projekt: http://www.osadadomy.com.pl/juniperus/juniperus.html

marcin_aneta
20-07-2006, 16:28
osada to tak jak logpol, czesc grupy wirex
o ile sie nie myle ale raczej na 90%

Gasol
20-07-2006, 16:48
osada to tak jak logpol, czesc grupy wirex
o ile sie nie myle ale raczej na 90%

Tak, rzeczywiscie tak jest.

To moze zapytam sie jednoczesnie o opinie o Logpolu? Wiem, ze sa osoby, ktore wybudowaly z nimi domy lub maja zamiar to zrobic. Jakie wrazenia? Czy ich technologia jest warta ceny, jakie wady dostrzegliscie, a jakie zalety? Moze byc na priv, jesli ktos woli.

marcin_aneta
20-07-2006, 19:00
obecnie buduje z nimi dom. wybieralem firme ok 2lat w trakcie zbrojenia dzialki. wrazenia jak najbardziej pozytywne a jesli chodzi o dom to na razie nie moge sie wypowiedziec poza kwestia estetyczna. jak dla mnie miodzio... pelne bale i to okraglaki. nie jest to styl goralski na pewno i o to mi tez chodzilo bo jakos bedzie ten domek pasowal.... w szczecinie :)
zobacz sobie www.honka.pl albo lepiej com ! masz tam pelno domow a oni buduja tak samo.

Aga G-F
21-07-2006, 09:13
a może ktoś w Was może polecić kogoś kto się tym zajmuje i jednocześnie nie będzie chciał 1100 zł na m2 stanu surowego?
:)
Spróbuj z MISONI u mnie to chyba taniej wyszło - firma w Dziekanowie Leśnym - zaraz za Łomiankami - no i bale ciosane 7x14 .
Pozdrawiam


Funia28, czy możesz oczywiście w przybliżeniu podać koszt za metr kwadrat?

A także czy ty budowałaś z nimi do stanu pod klucz?

Co zaiera wersja )ta opisywana na ich stronie??, może akurat wiesz?)
Pytam, ponieważ zastanawiam się poważnie nad tą firmą,

Jestem z Rzeszowa i u siebie mamy Nord Line, ale na razie nie spotkaliśmy nikogo kto z nimi budował :D :D

ka&pio
27-07-2006, 13:58
:( :( :( coś nam ta budowa nie wychodzi tak jak powinna....

Aga G-F
28-07-2006, 22:59
K@pio co jest?


Dlaczego nie wychodzi?

Napisz coś bliżej, ja też mam zamiar budować.



A tak wogóle główka do góry, jutro będzie lepiej :wink: :D

mkkafe
31-07-2006, 18:54
Witam na watku balowym
Czytalam swego czasu caly watek, przymierzajac sie do budowy domu z bali. Dzis dostalam wycene od firmy x naszego domku i zwalila mnie z nog. W zwiazku z tym bardzo prosze osoby ktore buduja/wybudowaly sie o ustosunkowaniu sie do ceny.
Najpierw o domku: parterowy, prostokat, dach dwuspadowy. Dom jest nieduzy, 105 m
Teraz o materialach: okna drewno (w projekcie duze rozsuwane drzwi tarasowe), bale (klejone) 164x190, wiatroizolacja, dach brass, orynnowanie, instalacja wod-kan, elektr, wymurowany komin. Cena wg wyceny - prawie 1900 zl netto za metr Bez fundamentow. Czy to naprawde tyle kosztuje???? :roll

Wojciech Nitka
31-07-2006, 19:20
Niestety, budowanie z bali to jedna z najdroższych, o ile nie najdroższa, technologia budowy domów. Nie wiedziałeś o tym?

Z jaką firmą zamierzałeś budować? Możesz napisać na priva.

PRYMUS_BMW
01-08-2006, 08:12
Witam.
Jesli ktoś z balowiczów piszących w tym wątku ma doswiadczenia z firmą JAZBAD (sc z Konstancina koło Wawy) prosze o info.

Widzielismy ich dom pokazowy w www.wioska.com - jako jedyny zrobiony porządnie, jesteśmy umówieni na obejrzenie domów właścicieli z bala półokagłego - zamieszkane od ponad 12 lat.

Jesli chodzi o ceny to stan pod klucz u nich wychodzi około 2200 - 2300 brutto za metr.

jurand79
01-08-2006, 09:22
...a ja tak prowokacyjnie :wink: :

http://212.160.102.66/lstat/foto/od_srodka.jpg

Po resztę zapraszam do mojego dziennika (link poniżej)...
Ewentualne komentarze proszę wpisywać w komentarzach :wink:

jurand79
01-08-2006, 09:24
Witam na watku balowym
Czytalam swego czasu caly watek, przymierzajac sie do budowy domu z bali. Dzis dostalam wycene od firmy x naszego domku i zwalila mnie z nog. W zwiazku z tym bardzo prosze osoby ktore buduja/wybudowaly sie o ustosunkowaniu sie do ceny.
Najpierw o domku: parterowy, prostokat, dach dwuspadowy. Dom jest nieduzy, 105 m
Teraz o materialach: okna drewno (w projekcie duze rozsuwane drzwi tarasowe), bale (klejone) 164x190, wiatroizolacja, dach brass, orynnowanie, instalacja wod-kan, elektr, wymurowany komin. Cena wg wyceny - prawie 1900 zl netto za metr Bez fundamentow. Czy to naprawde tyle kosztuje???? :roll

Witaj,
Mnie stan surowy zamknięty (bez instalacji, podłóg, komina) ma wynieść jakieś 110kPLN (nie wliczając kosztów piwnicy). Dom podobnej powierzchni (+ dodatkowo piwnica użytkowa). Dużo chcę zrobić sam, aby zaoszczędzić....

Aga G-F
04-08-2006, 18:43
Coś tu cicho?????


Wszyscy albo budują, albo na wczasach???? :wink: :wink:

ka&pio
17-08-2006, 09:14
no faktycznie coś tu cicho, mam nadzieję, że wszyscy pilnują wykończeniówki w swoich domkach i we wrześniu dumnie zaprezentują nowe zdjęcia :lol:
taką samą nadzieję żywię co do swojej budowy :roll: :roll: :roll:

Radekkow
23-08-2006, 21:37
Jestem z Wami. Przeczytałem cały wątek. Czuję się teraz trochę stary :wink: Ci wszyscy, jak np. Edzia praktycznie nie istnieją, jakby umarli. No tak, oni już nie muszą o nic się wypytywać. Ja też może kiedyś tak postąpię. Na dzisiaj mam nadzieję, że wybuduję z Wami dom - i pomożecie mi - ja pomogę następnym - i tak dalej... :lol: Pierwsze pytanie - czy warto jeszcze pisać na tym wątku??? Zawsze myślałem, że to najlepsze miejsce na muratorze. Pokażcie,że jeszcze żyjecie!
Mój plan:
Mam działkę w lesie pod Łodzią, we wrześniu pozwolenie, w październiku fundamenty i piwnica, w grudniu wpada ekipa górali, styczeń - maj wykończeniówka, czerwiec - lipiec reszta, 01.08 - parapetówa!
Jest OK?

jurand79
23-08-2006, 21:53
Jasne że jest OK :wink: Pod jednym warunkiem - że masz już zaklepany materiał oraz wspomnianą ekipę górali na ten grudzień...

Pochwal się - jaki projekt, z jakiego bala itp itd...

Pozdrowionka!!! :wink:

Radekkow
23-08-2006, 21:57
Od "Bartt" i "SylwekW" z innego forum. Może komuś pomoże przy planowaniu prac. Mam jeszcze plik w Excelu(super) ale na razie nie wiem jak wrzucić link.

HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania
warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłogi pływającej poddasza, okładziny schodów, paneli/parkietu
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu
[/url]

Radekkow
23-08-2006, 22:09
Jasne że jest OK :wink: Pod jednym warunkiem - że masz już zaklepany materiał oraz wspomnianą ekipę górali na ten grudzień...

Pochwal się - jaki projekt, z jakiego bala itp itd...

Pozdrowionka!!! :wink:

Projekt L42 ze strony http://www.moj-dom.pl/41,dowolna,oferta_detail.html#projekt. (Ze zmianami)O dziwo o ekipę górali nie trudno w grudniu. Trzy firmy dały mi pozytywną odpowiedź(stollux, trochanowscy, M.K z Istebnej(mój number 1). Ale podoba mi się Twoja technologia - dlatego napisałem w Twoich komentarzach. Ekipę do fundamentów mam nagraną na październik. Kierownika też. Materiał na fundamenty jeszcze nie - ale na pewno zorganizuję. Bal 24.

piotr.nowy
24-08-2006, 11:06
Radekkow

Bardzo sympatyczny projekt.Jakie zmiany planujesz?

"stollux, trochanowscy, M.K z Istebnej (mój number 1)" - jakie koszty przedstawiły ci te trzy firmy , czym MK przebija dwie pozostałe?
:o

Aga G-F
24-08-2006, 11:31
Projekt L42 ze strony http://www.moj-dom.pl/41,dowolna,oferta_detail.html#projekt. (Ze zmianami)O dziwo o ekipę górali nie trudno w grudniu. Trzy firmy dały mi pozytywną odpowiedź(stollux, trochanowscy, M.K z Istebnej(mój number 1). Ale podoba mi się Twoja technologia - dlatego napisałem w Twoich komentarzach. Ekipę do fundamentów mam nagraną na październik. Kierownika też. Materiał na fundamenty jeszcze nie - ale na pewno zorganizuję. Bal 24.[/quote]


Czy możesz podać jakiś namiar na M.K. z Istebnej, również poszukuję ekipy (chcę zacząć na wiosnę),

pozdrowionka

ps. cieszę się, że obudziłeś ten wątek

George&Barbara
24-08-2006, 15:38
Ciesze sie ze ten watek dalej zyje:) Dawno tu nie zagladałam, bo byłam zajeta wprowadzaniem w życie mojej wizji budowy domu z bali. Po załatwieniu wszelkich formalności z pozwoleniem na budowe, co trwało dośc długo, jestem na takim etapie, ze mam piwnice i jedną drewniana ściankę:) Jedna i mała ale cieszy. W dodatku jak sie popatrzy z odpowiedniej perspektywy to mozna wyjrzeć przez okno na taras (który jeszcze nie istenieje) :) i ogladać cudne widoczki:).
Domek jest budowany z bali z dwóch rozebranych starych chałup i bedzie miał kształt litert "L" i bedzie śliczny:)

Radekkow
25-08-2006, 20:40
Radekkow

Bardzo sympatyczny projekt.Jakie zmiany planujesz?

"stollux, trochanowscy, M.K z Istebnej (mój number 1)" - jakie koszty przedstawiły ci te trzy firmy , czym MK przebija dwie pozostałe?
:o

Wywalam garaż - zamiast tego wiata przy ścianie bez okien. U mnie na działce jest spadek, ale nie aż taki, dlatego taras zostawię - tylko będzie niższy niż na rysunku - przynajmniej połowa piwnicy będzie pod ziemią. Poza tym zmiany w środku - zbyt małe łazienki, likwidacja pom. gospodarczego na górze - trochę bezsens :)

Szczegółową ofertę mam na razie z firmy Stollux - wychodzi 1476 netto za m2 powierzchni całkowitej za surowy zamknięty. 10 lat gwarancji.
MK wstępnie mówił o 1200 - pożyjemy, zobaczymy - projekt wysłałem.

MK to mój faworyt bo:

1. To nie hurtownik jak stollux.
2. Uczył się budowy od dziadka i ojca.
3. Widziałem go w akcji i jego dzieła. Jest osobiście na budowie.
4. Ma terminy zajęte do końca sierpnia 2007.
5. Dał mi namiary do siebie na drewnianej deseczce - zostanie przybita na ścianie z numerem mojej posesji :wink:
6. Liczę na lepszą cenę niż stollux :lol: :lol: :lol:

A jak Twoje postępy?

Radekkow
25-08-2006, 20:53
Ciesze sie ze ten watek dalej zyje:) Dawno tu nie zagladałam, bo byłam zajeta wprowadzaniem w życie mojej wizji budowy domu z bali. Po załatwieniu wszelkich formalności z pozwoleniem na budowe, co trwało dośc długo, jestem na takim etapie, ze mam piwnice i jedną drewniana ściankę:) Jedna i mała ale cieszy. W dodatku jak sie popatrzy z odpowiedniej perspektywy to mozna wyjrzeć przez okno na taras (który jeszcze nie istenieje) :) i ogladać cudne widoczki:).
Domek jest budowany z bali z dwóch rozebranych starych chałup i bedzie miał kształt litert "L" i bedzie śliczny:)

Super! Bez widoczków z okna i śpiewających ptaków nad ranem chata drewniana traci coś ze swojej legendy!
Jakbyś potrzebowała trzeciej chałupy, mogę dać namiary w Wiśle. Można spróbować kupić. Bale ogromne! Szkoda, że nie wiem jeszcze, jak wklejać zdjęcia, bo mam kilka niezłych fotek :lol: Przy okazji, ile kosztowała Cię piwnica, tzn. robocizna+materiały?

Radekkow
25-08-2006, 20:59
Projekt L42 ze strony http://www.moj-dom.pl/41,dowolna,oferta_detail.html#projekt. (Ze zmianami)O dziwo o ekipę górali nie trudno w grudniu. Trzy firmy dały mi pozytywną odpowiedź(stollux, trochanowscy, M.K z Istebnej(mój number 1). Ale podoba mi się Twoja technologia - dlatego napisałem w Twoich komentarzach. Ekipę do fundamentów mam nagraną na październik. Kierownika też. Materiał na fundamenty jeszcze nie - ale na pewno zorganizuję. Bal 24.


Czy możesz podać jakiś namiar na M.K. z Istebnej, również poszukuję ekipy (chcę zacząć na wiosnę),

pozdrowionka

Odp. na priv :)
ps. cieszę się, że obudziłeś ten wątek[/quote]

Radekkow
25-08-2006, 21:15
No i mam dylemat:

MK powiedział, że on odradza bal 24 bez ocieplenia. To już lepiej 18 z ociepleniem. Mówi też, że środek z drewna to taki, z którym już nic nie da się zrobić. To już lepiej G-K lub boazeria lub Mix. Większe możliwości aranżacji wnętrza. I że ściany z drewna pomniejszają wnętrze i do tego te instalacje. Powiem Wam, że mam mały problem! Decyzję muszę podjąć w przyszłym tygodniu.

Halo!!! Wy co mieszkacie w balach!!! Czy w balu 24 nie jest za zimno?!! I czy wnętrze się nie nudzi?!!! I czy nie wydaje się zbyt małe?!!! I czy można dać radę z instalacjami?!!!

Dzióba
26-08-2006, 07:31
Cześć Radekkow
co do mieszkania w balach będę wiedział po zimie, co do instalacji najlepiej nawiercać w trakcie budowy domu bal po balu i wtedy nie ma problemu z kanałami, co do stolluxu na dzień dzisiejszy odradzam ze względu na ich fachowość
Pozdrawiam
Do Juranda
i jak Górale przywieźli Ci ten impregnat?

Radekkow
26-08-2006, 08:44
Witaj Dzióba, Po takich hurtownikach jak Stollux można było się tego spodziewać... Jak kota nie ma to myszy harcują :( (nie wiem, czy pisze się przez samo"h"). Jeden odstrzelony - pozostało jeszcze trzech i perspektywa wyboru technologii :o
Powiedz mi jeszcze - ile planujesz wydać na dom pod klucz(może być za metr2 bez działki ale z fundamentami? Nie wiem jakie dokładnie środki zapewnić. Jestem ciekawy Twoich wrażeń na nowym!

George&Barbara
28-08-2006, 14:29
Ciesze sie ze ten watek dalej zyje:) Dawno tu nie zagladałam, bo byłam zajeta wprowadzaniem w życie mojej wizji budowy domu z bali. Po załatwieniu wszelkich formalności z pozwoleniem na budowe, co trwało dośc długo, jestem na takim etapie, ze mam piwnice i jedną drewniana ściankę:) Jedna i mała ale cieszy. W dodatku jak sie popatrzy z odpowiedniej perspektywy to mozna wyjrzeć przez okno na taras (który jeszcze nie istenieje) :) i ogladać cudne widoczki:).
Domek jest budowany z bali z dwóch rozebranych starych chałup i bedzie miał kształt litert "L" i bedzie śliczny:)

Super! Bez widoczków z okna i śpiewających ptaków nad ranem chata drewniana traci coś ze swojej legendy!
Jakbyś potrzebowała trzeciej chałupy, mogę dać namiary w Wiśle. Można spróbować kupić. Bale ogromne! Szkoda, że nie wiem jeszcze, jak wklejać zdjęcia, bo mam kilka niezłych fotek :lol: Przy okazji, ile kosztowała Cię piwnica, tzn. robocizna+materiały?

Na szczęście bali mi już wystarczy:) Tym bardziej ze włąśnie dojechało mi drewno na więźbę i pionowe bale którymi uzupełniam konstrukcję. Domek miał na rogach zakonczenie na jaskółczy ogon, ale ze wzgledu na słaby stan ogonka ucinam go i na rogach wstawiam pionowe bale.
A co do widoczków to jeszcze mam sarenki i inne stworzenia:)
Co do kosztów piwnicy musze zajrzeć w oj magiczny zeszycik i wtedy odpowiem bo nie pamietam dokładnie

JerzyBw
29-08-2006, 10:59
Witam jestem tu od niedawna - pozdrawiam wszystkich "balowców" Jako że myślę o domu z drewna zajrzałem na Wasze forum. Chciałbym się dowiedzieć jak wyszły kosztowo Wasze wymarzone domy? Czas już minął i myślę, że już mieszkacie :) Mi również takie domki bardzo się podobają i zastanawiam się nad budowaniem, założyłem nawet temat ale niestety nikt mi nie doradził
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79030
Kiedy czytałem Wasze wątki polecaliście taki projekt
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/konwalia_2/ Jako, że macie większe doświadczenie w jakich kosztach można by było zmieścić się budując takie domki jakie wymieniłem? Nie tam jakieś luksusy tylko normalnie tak jak np. TBSach dają.
I jeszcze jedno: jestem w południa woj. opolskiego i poszukuję firmy, które realizują projekty domów z bali jak najbliżej mojego miasteczka.
Pozdrawiam

kikkik
30-08-2006, 21:39
Cześć

Wypadałoby się przedstawić ... ale to takie standardowe. Napiszę tylko, że tak jak większość zaglądających osób do tego tematu marzę wraz z żoną o domku drewnianym. Niewiele zabrakło a byśmy zaczeli spełniać swe marzenia ... tera raczej będziemy czekali do następnego roku :(

Temat, w którym właśnie piszę przeczytaliśmy z zapartym tchem od początku do końca. Naprawdę kopalnia wiedzy. Nauczyłem się jednak jednej rzeczy - nie zawsze można spodziewać się odpowiedzi ... cóż - smutne to. Najbardziej zdziwiło mnie podejście kilku osób, które nie za bardzo chcą się dzielić tym doświadczeniem jakie zdobyły podczas budowy swoich domów :( Smutne tym bardziej, że zanim ich dom powstał to często same nie wiedziły co i jak. Ze swojej strony obiecuję, że postaram się być inny :P - będę dzielił się doświadczeniem.

Teraz o domku. Planujemy na chwilę obecną budowę z bala prostokątnego o przekroju min. 200 mm bez ocieplenia. Budowa ma być jak najbardziej oszczędna więc im więcej uda się mi zrobić własnymi rękoma tym mniejszy budrzet będe mógł poświęcić na budowę tego wymarzonego domu. Dom ma nie być wielki, bo nasze dzieci są nam tylko "wyporzyczone" na czas jakiś do wychowania. A jak będą chciały później ... coż tego nie wiemy. Jedno jest pewne - nie będziemy się na starość po domu szukać. Idea jest taka, że wszędzie ma być blisko. Trzy pokoje mieszkalne w zupełności wystarczą :D. Obecnie jesteśmy na etapie planowania kosztów i czasu. Kolejnych etapó budowy i orientowania się w pozwoleniach ... ogólnie papierologii :P Orientowaliśmy się w kilku firmach jakie byłyby koszty powstania stanu surowego zamkniętego i ... nie wszyscy odpowiedzieli na postawione przez nas pytania. Najlepsze podejście do klienta miała Honka. Wszystko pięknie rozpsali i opowiedzieli ... ale cena nas powaliła :o Bal okrągły średnica 210 mm cena - 64698,00 Euro; bal prostokątny laminowany grubości 182 mm cena wzrasta do
74531,00 Euro. Cóż nie stać nas :( Z tego względu zdecydujemy się raczej na górali - pszukamy popatrzymy i się zdecydujemu. Jak i to będzie dla nas nie do przeskoczenia to pomyślimy o przeniesieniu już istniejącego i jego ewentualnym rozbudowaniu ;)

To myślę na razie tyle. Pozdrawiam i nawołuję do powrotu "balowiczów" z wakacji :D

Kuba

marcin_aneta
31-08-2006, 08:54
kuba a patrzyles na logpol ? oni buduja tak jak honka ale znacznie taniej
za 3 tyg moj bedzie budowany to pokaze zdjecia. tez szukalem wykonawcy ale warunkiem byl bal okragly min 22cm.

Dzióba
31-08-2006, 23:00
Witajcie! Jak dobrze, że temat nie zamiera ale napewno zimą będzie więcej czasu i każdy z nas tu piszących podzieli się swoimi dokonaniami po lecie, także troche cierpliwości.
Do radekkow- ile wydam na jak skończe inwestycje nie wiem pieniądze znikają jak śnieg na wiosnea postępów nie widać ale jest bliżej niż dalej myślę, że z całym wykończeniem powinienem a raczej napewno zmieszcze się w kwocie podobnej jak za stan surowy przy czym większość robie sam bo mi to sprawia ogromną przyjemność i mam na to czas.
Pozdrawiam Dzióba
--------------------------------------------------------
http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html