PDA

Zobacz pełną wersję : Domy z bali



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

Lami
01-09-2006, 05:50
:) no to powoli tworzy się nowa grupa balowiczów, myślę że będziemy się wspierać w budowie :lol: my też szukamy wykonawcy, który zbuduję dom z bala okrągłego o przekroju 22-24 cm. Problem w tym, że na Pomorzu firm kilka i jedna ma marniejszą ofertę od drugiej. Usłyszałam w Stilo, że budują z mokrego drzewa :o czy to zgodne z technologią?? zawsze wydawało mi się, że drzewo powinno być wysuszone... no i te ceny..ale dalej szukamy

EDZIA
01-09-2006, 07:03
Cześć Radekkow
co do mieszkania w balach będę wiedział po zimie, co do instalacji najlepiej nawiercać w trakcie budowy domu bal po balu i wtedy nie ma problemu z kanałami, co do stolluxu na dzień dzisiejszy odradzam ze względu na ich fachowość
Pozdrawiam
Do Juranda
i jak Górale przywieźli Ci ten impregnat?


Jaką instalację chcesz nawiercać w balach.
U mnie nic nie było nawiercane.
Ciekawe co w stolluxie tak się zmieniło, u mnie budowali i pod wzgledem fachowości nie mam im nic do zarzucenia. Buduja z mokrego drewna ale przecież nie oni jedyni. Może w przciągu tych 3 lat inne firmy się podciągnęły, ale pamiętam ze niektórzy forumowicze byli bardzo zdziwieni, kiedy pisałam o rozwiązaniach / wg nas bardzo logicznych i potrzebnych/ o których ich wykonawcy nie mieli zielonego pojęcia.

linkad
01-09-2006, 07:34
Koszmar budowy fundamentów mamy za sobą :evil: :evil:
W poniedziałek zjeżdża na działkę nasz domek -125m2, w bryle garaż i duży 30m2 zadaszony taras, bale fi 160mm.Stawiane ścian ma trwać 3,4 dni,do do 20 września wykończeniówka.Tu już jestem bardziej spokojna..

Tak sobie myślę,że gdybym miała stawiać dom murowany tak jak budowane były fundamenty to efektem byłby pobyt w psychiatryku na oddziale zamkniętym...Taki mam dzisiaj stan moich nerwów....
Do Radekkow-ja też buduję w okolicach Lodzi Sokolniki/kierunek Zgierz/,ale jeżeli jesteś z tych okolic to na pewno wiesz.Jeżeli chciałbyś wpaść na budowę i pogadać to bardzo chętnie ....,.
Jeszcze chyba tylko do niedzieli będę dostępna przy komputerze więc odezwij się aby mieć kontakt ze mną.
Pozdrawiam balowiczów budujących jak również tych,krórzy planują budowę domu z bala :D
Halina

kikkik
01-09-2006, 07:35
marcin_aneta, przyznam szczerze, że nie pamietam czy wysłaliśmy projekt do logpol'u ... dużo tego było. Jak będę w domu to sprawdzę ;) Ale wracając do firm budujących to najbardziej ździwiła nas odpowiedź MISONI - wysłali do nas coś zupełnie inneg o co ich prosiliśmy. Po prostu wzieli swój projekt, bez mała 200 m2 [chcieliśmy ok. 120 m2] i podali jego wycenę. Do tego z jakimiś oknami na całą wysokość piętrowego budynku :o .... Dla nas to już na wstępie jest przyczyną odrzucenia firmy. Nie potrafią czytać i analizować. :evil: Na zdjęcia z budowy oczywiście czekam z niecierpliwością :D

Kuba

kikkik
01-09-2006, 07:39
linkad budujesz przy Zgierzu?? A czy my też moglibyśmy dowiedzieć się kilku rzeczy o Twojej budowie? Bo tak jakoś się składa, że my w Zgierzu mieszkamy :D
Kto jest u Ciebie wynonawcą i jak z cenami za stan surowy zamnknięty? Jakby można było Was odwiedzić w czasie "składania" belek to byśmy się ucieszyli ...

Kuba

linkad
01-09-2006, 07:48
Dla zainteresowanych podaję Firmę,której domek oglądałam i przebywałam w nim,Właściciele są bardzo zadowoleni :D
www.domybartek.pl e-mail:[email protected] Firma mieści się w Radzyniu Podlaskim .
O '"mojej'" firmie pisałam bodajże w czerwcu,jakie będę miała wrażenia już w trakcie stawiania i póżniej po zamieszkaniu będę pisać w następnych postach.

JerzyBw
01-09-2006, 07:50
Witajcie
Może to głupie pytanie. Jak możę wypaść koszt domu (90 - 120m3) z półbali na surowo? Wydaje mi się, że wykończeniówka wewnątrz wraz dodaniem ocieplenia wełny mineralnej to sama stolarka lub prawie sama co można z pomocą "sąsiada" bez fachowców stolarzy łatwo wykończyć. Również wydaje mi się, że podłoga może być z desek co już odpadają takie rzeczy jak zakładanie paneli. Nie trzeba dawać tynków na sufit, ściany itp. Dzwoniłem do firmy z budującej a oni twierdzą, że wykończeniówka to jeszcze raz tyle co stan surowy, czyli dom o 89m3 z poddaszem wyjdzie pod klucz spokojnie 200tys dla mnie to stanowczo za drogo. Fundament osobny koszt. Jeszcze jedna rzecz mnie niepokoji. Budując dom z drzewa trzeba go wykończyć przed zimą, bo musi być ogrzewany i wtedy trzeba jednak wołać "fachowców" żeby było szybciej a to wiąże się z następnymi kosztami. Duży plus to szybka budowa i przyjemność mieszkania w domu, duży minus to jednak za duuuże koszty w porownaniu z tradycyjnym budowaniem.
Pozdrawiam

linkad
01-09-2006, 07:57
Cieszę się bardzo,że w końcu również Lódż się odezwała :D
W marcu kiedy pierwszy raz pisałam byłam sama a w grupie zawsze rażniej .....O moim wykonawcy domku pisałam wczesniej ale podaję do nich stronkę www.domkidrewniane.pl
Co do pozostałych pytań chętnie porozmawiam na budowie,a o szczegółach to może na priv 8) ?

linkad
01-09-2006, 08:13
Do kikkik
bardzo chętnie porozmawiam i zapraszam na budowę bo przyznam się ,że ja również jeżdżiłam do budujących i podpatrywałam jak taka budowa wygląda...
Co do firmy -znależliśmy ją sami-jadąc zobaczyliśmy domki drewniane.Jeden był w trakcie budowy.Z tablicy inf.spisaliśmy wykonawcę i tak dotarliśmy do producenta.Po wcześniejszej rozmowie tel. pojechaliśmy już osobiście,były pytania,pytania i w grudniu podpisaliśmy umowę.
Powiem szczerze,że te firmy o których piszą tu forumowicze ,te znane,miały dla nas nie do przyjęcia ceny.Dla nas była to bariera nie do przeskoczenia :o :o .
Decyzja należy do każdego z was ,ale polecam szukać i jeszcze raz szukać,to sie opłaci....

Gasol
01-09-2006, 11:42
Co do firmy -znależliśmy ją sami-jadąc zobaczyliśmy domki drewniane.Jeden był w trakcie budowy.Z tablicy inf.spisaliśmy wykonawcę i tak dotarliśmy do producenta.Po wcześniejszej rozmowie tel. pojechaliśmy już osobiście,były pytania,pytania i w grudniu podpisaliśmy umowę.

Czy dom bedzie z bala okraglego, czy prostokatnego (chyba juz to wspominalas, ale zapytam jeszcze raz)? Widzialem dom budowany przez Twoja firme z bala okraglego, nie podobal mi sie sposob uszczelnienia polaczen bali - na pianke. Poza tym to byl pierwszy dom, ktory budowali w tej technologii. Jaki rozmiar bala wybralas? Czy przewidujesz docieplenie?

Pzdr,

Gasol

linkad
01-09-2006, 15:54
Bal okrągły fi 160mm,nie będzie żadnej pianki,ponieważ będzie ocieplenie ,idąc od zewnątrz:bal-folia-wata-folia-deska/w Lazience płyta k-g zielona,w saloniku ściana,na której będzie kominek z cegły lub kamienia.Przy grubszych balach/powyżej chyba 210mm/ocieplenie nie jest potrzebne i wtedy uszczelnianie między balami wykonuje się,jedni uszczelniają mchem,inni paskami płótnaitp.Mnie akurat nie interesował sposób uszczelniania gdyż jak pisałam wyżej będzie ocieplenie.
Co do cen to są podane na stronie firmy....Poza tym ja umowę spisywałam w grudniu i wtedy wpłacałam przedpłatę w wysokości 20% wartości,zaś dziś ceny sądzę są już wyższe....
Co jeszcze chciałabym przekazać szanownym balowiczom:nie wierzcie,że znajdziecie firmę,która wykona to idealnie,bo jak wiecie ideałów nie ma,zawsze jest jakieś"ale",które napsuje krwi.Wszystkie sprawy,pytania są do uzgodnienia,wyjaśnienia.

Dzióba
01-09-2006, 20:33
Edzia napisała

Jaką instalację chcesz nawiercać w balach.
U mnie nic nie było nawiercane.
Ciekawe co w stolluxie tak się zmieniło, u mnie budowali i pod wzgledem fachowości nie mam im nic do zarzucenia. Buduja z mokrego drewna ale przecież nie oni jedyni. Może w przciągu tych 3 lat inne firmy się podciągnęły, ale pamiętam ze niektórzy forumowicze byli bardzo zdziwieni, kiedy pisałam o rozwiązaniach / wg nas bardzo logicznych i potrzebnych/ o których ich wykonawcy nie mieli zielonego pojęcia.
Cześć Edzia! jak miło Cię znów widzieć wśród balowiczów( mogła byś podzielić się uwagami na temat przeżytej zimy w swoim domku itp ciekawostkami).
Jeżeli chodzi o instalacje to przez bale przeciągam instalacje elektryczną. a robie to w ten sposób że kiedy góralae stawiali dom ja przewiercałem sobie przez bal otwory pod eszel i dzięki temu wszystkie kable elektryczne będę miał pochowane w balach.
Co do fachowośći w/w firmy to zastrzeżeń miałem sporo ale powoli chłopaki naprawiają to co s... i mam nadzieje, że finał będzie pozytywny dla obydwóch stron
pozdrawiam Dzióba

kadargo
01-09-2006, 20:59
Ale się rozpisaliście, jak przez cale wakacje nic tak teraz prawdziwa dyskusja się wywiązała. Wszyscy się chwalą, to ja też trochę się pochwalę.
Po pierwsze: mamy warunki zabudowy naszej działki, po
10 tygodniach wydreptywania do gminy,. Istny horror. Ale pierwsze koty za płoty.
Po drugie: co do firmy to na 100% będzie to firma LOGS, bal min. 320 mm, bez ocieplenia.Domy budowane przez nich najbardziej nam się podobają.
Jeżeli chodzi o koszty konstrukcja domu z bali, schody, ganek, montaż , transport to ok. 90 000 PLN/Brutto, a stan surowy zamknięty z oknami i dachówką ceramiczną to koszt ok. 150 000 PLN. Dom ok 130 m2.
I taka mam nadzieję, że jeszcze do tego max. 100 000, na wykończenie.
Zamieszkać mamy nadzieję w przyszłym roku na jesieni.
Pytanie do wszystkich. Jakie deski zamierzacie położyć na podłogę?
Bo ja planuję modrzew syberyjski. Szukam właśnie dostawcy, jednego mam, posiada on deski z których trzeba zrobić podłogówkę.
Koszt to ok 50 PLN/m2.Ale szukam dalej. Co wy na to.
A i jeszcze jedno. Jeżeli chcecie taniej pozyskać drewno na dach to najlepiej iść do leśniczego i kupić drzewo w lesie a póżniej dać do przetarcia w tartaku. Wychodzi ok 50 % taniej.
To na razie tyle.
Pozdrawiam Wszystkich Balowiczów

Zygmunt

kikkik
02-09-2006, 23:02
Wczoraj dostaliśmy odpowiedź ze stollux'u ... no i jesteśmy w szoku :o :o za cenę stanu surowego u honki to bym ze stollux'em dom postawił i jeszcze wykończył wraz z całym podwórkiem. Za stan surowy zamnknięty zawołali 120 tyś.

Przyznam, że ta ostatnia wycena była dla nas dużym tchnieniem optymizmu. Bo jakoś zaczeliśmy się podłamywać :( :(

Kuba

kikkik
06-09-2006, 20:59
Halo!! Jest tu ktoś?

Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica dla przyszłego użytkownika między balem heblowanym a szlifowanym? Bo jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi...

Kuba

Aga G-F
07-09-2006, 10:02
Nie wiem czy to prawda, ale mi kiedyś ktoś powiedział, że bal szlifowany to obróbka mechaniczna, natosmiast heblowany - obróbka ręczna (ten drugi ładniej wygląda - tzw bal z duszą).
Sprostujcie mnie jeżeli jest nie tak.

Pozdrówka

Funia28
07-09-2006, 10:24
Witajcie - linkad cieszę się że już zaczęłaś. A mnie wykończeniówka wykańcza. Jesteśmy właśnie w dobie nieszanowania klienta, nieterminowości i niesłowności "fachowców" i takie tam. Glazurnik przyszedł dopiero piąty z kolei. Wszystko strasznie się ciągnie, a wykańczając samemu, wykańcza się nie dom a siebie. Ale nic to - już mieszkamy - co prawda na poddaszu nadal tylko płyty OSB bo jeszcze się kurzy i szkoda wykładzin. Dopiero od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką kuchni (dłuuugie terminy). Czekam na kanapę i fotel już drugi miesiąc itd. Ale domek z zewnątrz wygląda ładnie - co prawda jeden słup wykręciło i trzeba było wymieniać - ale takie już uroki drewna. A dzisiaj aby do końca pracy i do domku - wykańczać ściany w kuchni, impregnować po raz drugi podbitkę na ganku i ten nieszczęsny wymieniony słup, no i wsadzać wrzosy bo właśnie dzisiaj kupiłam. Grunt to się nie załamywać. Pozdrawiam :D

madd
08-09-2006, 17:01
[quote="Wojciech Nitka"]Niestety, budowanie z bali to jedna z najdroższych, o ile nie najdroższa, technologia budowy domów. Nie wiedziałeś o tym?

Jaka droga?????? Mi gorale postawili dom w stanie surowym otwartym za 80 tysiecy. Zaczelam w maju, za dwa tygodnie sie wprowadzam. Koszt calego domu z dzialka szcuje na okolo 240 tysiecy, z czego 40 to strzecha. Mieszkania dwupokojowego sie za taka cene nie kupi, a ja mam 133 metry i 11 arow dzialki
Pozd. madd

Aga G-F
11-09-2006, 11:10
Madd, gratuluję takiej szybkości!!!!


Jężeli możesz pwklej zdjęcia, a może jakiś namiar na górali? :roll: :D

madd
11-09-2006, 11:23
[quote="Aga G-F"]Madd, gratuluję takiej szybkości!!!!
Dziekuje bardzo ? chcetnie bym powklejala, ale pracuje na Macintoshu i nie mam lewego przycisku myszy :-( i za cholere nie wiem jak te zdjecia wkleic
Jak sie pozycza pieniazki z banku wlasciwie na 3/4 budowy to idzie to szybko. Wlasciwie nie jest urzadzony do konca ? ale postanowilam skonczyc z wynajmowaniem 22 metrow kwadratowych w smierdzacym Krakowie i sie wprowadzac. Nie ma na co czekac!!!

Wojciech Nitka
11-09-2006, 11:38
Koszt calego domu z dzialka szcuje na okolo 240 tysiecy, z czego 40 to strzecha. Mieszkania dwupokojowego sie za taka cene nie kupi, a ja mam 133 metry i 11 arow dzialki
Pozd. madd

Czy tak dla jasności wszytkich Forumowiczów może bliżej przedstawić swój dom - technologię, poniesine koszty (dotychczas i w jakim jesteś stanie) czy też własny wkład swojej robocizny?

Nie ukrywam - dom z bali 133 m2, działka 1.100 m2 - i to wszystko 240.000 zł. - szokuje mnie.

madd
11-09-2006, 11:58
Nie ukrywam - dom z bali 133 m2, działka 1.100 m2 - i to wszystko 240.000 zł. - szokuje mnie.[/quote]

Dleczego? Działka faktycznie nie droga, ale przekonalam wlasciceli zeby sprzedali taniej. Goral za stan surowy otwarty wzial 80 tysiecy ( z materialem) ? dach pokryty papa!
Jak gorale pojechali do domu to mialam do zrobienia ? ocieplenie gory welna mineralna, zalozenie regipsw. Na dole polozenie papy. W kuchni, lazence, przedpokoju i pomieszczeniu gosporadczym zrobienie wylewek co kosztowalo kolo 2000 tysiecy. W czesci sypialnej polozenie legarow ( z materialu ktory zostal po goralach) i zrobienie slepej podlogi z OSB ( kosztowalo mnie to tyle co zaplacenie za plyty). Taras zrobilam z deseczek ktore zostaly. Scianki dzialowe zeszlifowal sasiad za 250 zlotych. Wymalowalam sama woskiem ? okolo 200 zlotych. Hydraulicy za rozprowadzenie wody, kaloryferow i podlaczenie bojlera wzieli okolo 2000. Elektryk za cala robote, lacznie z ogrzewaniem podlogowym zazyczyl sobie 6000. Warunek byl taki ze zaden kabel ma nie wystawac nigdzie! Staral sie ? instalacji nie widac. Szmbo to koszt okolo 5000. Plytki, drzwi itp ? to okolo 4 tysiace. Kominek na razie 4500 ale fajnie grzeje.
Najjdrozsze to byly te regipsy i welna ? ale nie chcialam wsztstkiego w drewnie ? wiec na dole sufity ma normalne biale.
Teraz czeka mnie jescze polozenie paneli na dole i mnostwo pierolek. Ale mnieszkac juz mozna.
Lazenka wbrew pozorom nie wychodzi drogo ? wanne kupilam za 200 zl i fajnie obudowalam, umywalke na razie za 50 ? za jakis czas pewnie wymienie.
Z wazniejsztch rzeczy to jescze piec kaflowy w kuchni ? koszt okolo 3000 zlotych z robocizna.
Uwazam ze jak sie duzo rzeczy robi samemu. albo z pomoca znajmoych czy rodziny to mozna za taka kwote wybudowac.
Trzymam za reszte kciuki!!!
file:///Macintosh%20HD/Desktop%20Folder/DSC00680.JPG

kikkik
11-09-2006, 21:14
madd, możesz mi podesłać zdjęcie domu? No i jak byś mogła jakiegoś linka do projektu ;)

Widzę, że nie jest więcej osób, które ustalają sobie górną granicę kosztów i się ich trzymają :D Super - my też tak będziemy robić. To co można własnymi rękoma i łopata zrobić to będziemy robić - czego się nie da ... to się nauczymy. Za namiary na górala też będziemy wdzięczni.

Kuba i Karolina

ka&pio
12-09-2006, 14:17
madd, ja również prosze o zdjęcia i namiary na elektryka i gościa od pieca kaflowego :wink: :wink: :wink:

dode
13-09-2006, 08:36
Dla zainteresowanych podaję Firmę,której domek oglądałam i przebywałam w nim,Właściciele są bardzo zadowoleni :D
www.domybartek.pl e-mail:[email protected] Firma mieści się w Radzyniu Podlaskim .
O '"mojej'" firmie pisałam bodajże w czerwcu,jakie będę miała wrażenia już w trakcie stawiania i póżniej po zamieszkaniu będę pisać w następnych postach.


Ja mam dom z Bartka, w listopadzie będzie 2 lata jak mieszkamy, jestesmy bardzo zadowoleni. Fachowość, miła obsluga i dotrzymywanie umów.
pozdr.
D.

George&Barbara
14-09-2006, 08:45
Tak wiec wykopanie dołu, wylanie fundamentów, postawienie ścian piwnicy i stropów na d piwnicą kosztowało mnie około 15 tysiecy.
Od początku wydałam jak na razie około 35 tysiecy. W tej kwocie zawieraja sie koszty mapek, projektów, pozwoleń, przyłącza wodnego, elektrycznego, kupienie starej chałupy i belek z innej starej chałupy, rozebranie ich i przywiezienie (belki czysciłam i moczyłam w impregnatach na własna ręke:)) cała dotychczasowa robocizna związana z piwnicą, drenarka, izolacja zewnetrzna piwnicy, dokupienie troche bali na uzupełnienie braków w balach i padwalinie, materiał na więźbę i część kosztów za składanie domu przez cieślę.
W tej chwili jestem na takim etapie ze mam piwnicę i na niej cieśla kończy składanie ścianek z bala i lada chwila zabiera się za belki stropowe więźbe i dach.
Myslę, ze po dokupieniu okien (drewnianych), w stanie surowym zamkniętym zamknę sie w 60 tysiącach, czyli tak jak planowałam:).

madd
14-09-2006, 10:36
Tak wiec wykopanie dołu, wylanie fundamentów, postawienie ścian piwnicy i stropów na d piwnicą kosztowało mnie około 15 tysiecy.
Od początku wydałam jak na razie około 35 tysiecy. W tej kwocie zawieraja sie koszty mapek, projektów, pozwoleń, przyłącza wodnego, elektrycznego, kupienie starej chałupy i belek z innej starej chałupy, rozebranie ich i przywiezienie (belki czysciłam i moczyłam w impregnatach na własna ręke:)) cała dotychczasowa robocizna związana z piwnicą, drenarka, izolacja zewnetrzna piwnicy, dokupienie troche bali na uzupełnienie braków w balach i padwalinie, materiał na więźbę i część kosztów za składanie domu przez cieślę.
W tej chwili jestem na takim etapie ze mam piwnicę i na niej cieśla kończy składanie ścianek z bala i lada chwila zabiera się za belki stropowe więźbe i dach.
Myslę, ze po dokupieniu okien (drewnianych), w stanie surowym zamkniętym zamknę sie w 60 tysiącach, czyli tak jak planowałam:).

To masz dom jak na razie za darmo. Ja w stanie surowym zamknelam sie w 100. Okna to u mnie 12 tysiecy. Jednak najwiecej kasy idzie potem na pierdoly. Niestety. Ale i tak sadze, ze dom z bali jest tanszy i to o wiele niz wybudowany metoda tradycyjna.
Pozdrawiam i tak trzymac!

George&Barbara
19-09-2006, 14:36
Tak wiec wykopanie dołu, wylanie fundamentów, postawienie ścian piwnicy i stropów na d piwnicą kosztowało mnie około 15 tysiecy.
Od początku wydałam jak na razie około 35 tysiecy. W tej kwocie zawieraja sie koszty mapek, projektów, pozwoleń, przyłącza wodnego, elektrycznego, kupienie starej chałupy i belek z innej starej chałupy, rozebranie ich i przywiezienie (belki czysciłam i moczyłam w impregnatach na własna ręke:)) cała dotychczasowa robocizna związana z piwnicą, drenarka, izolacja zewnetrzna piwnicy, dokupienie troche bali na uzupełnienie braków w balach i padwalinie, materiał na więźbę i część kosztów za składanie domu przez cieślę.
W tej chwili jestem na takim etapie ze mam piwnicę i na niej cieśla kończy składanie ścianek z bala i lada chwila zabiera się za belki stropowe więźbe i dach.
Myslę, ze po dokupieniu okien (drewnianych), w stanie surowym zamkniętym zamknę sie w 60 tysiącach, czyli tak jak planowałam:).

To masz dom jak na razie za darmo. Ja w stanie surowym zamknelam sie w 100. Okna to u mnie 12 tysiecy. Jednak najwiecej kasy idzie potem na pierdoly. Niestety. Ale i tak sadze, ze dom z bali jest tanszy i to o wiele niz wybudowany metoda tradycyjna.
Pozdrawiam i tak trzymac!

W cenach okien juz sie orientowałam i wyjdzie u mnie (o zgrozo!!) prawie 20 tysiecy. Ale potem juz jednorazowych takich wielkich wydatków nie bedzie (tym sie pocieszam:) )

marcin_aneta
21-09-2006, 19:48
gdyby ktos chcial zobaczyc nasza budowe...

http://picasaweb.google.com/marcin.ploski/HistoriaDomkuZBala

Aga G-F
21-09-2006, 20:15
gdyby ktos chcial zobaczyc nasza budowe...

http://picasaweb.google.com/marcin.ploski/HistoriaDomkuZBala


No,noooo!!!!
Brawo. brawo!!!!

Proszę o regularne zdjęcia i opisy prac

Będę dopingować, ponieważ mam nadzieję sama ruszyć na wiosnę.

Ps. Z jakiego bala budujecie?

Jaka firma.

Pozdrawiam :D

marcin_aneta
21-09-2006, 20:24
aga: bal jak widac okragly, 25cm. firma LOGPOL

Aga G-F
21-09-2006, 20:54
aga: bal jak widac okragly, 25cm. firma LOGPOL


Rozumiem, że bez ocieplenia?

Mówią, że powyżej 24 nie trzeba ocieplać.

Jeżeli możesz napisz coś więcej jaka powierzchnia całkowita, koszt postawienia przez Logpol, jaki stan.

Radekkow
22-09-2006, 21:55
Wtam Wszystkich Normalnych Ludzi!

Mam zaległości ale też trochę nowości!
Więc gwoli ścisłości: Dla zainteresowanych kontakt do MK: Marcin Kohut z Istebnej 502 097 870. Nie gwarantuję, ale robotę widziałem. Pięknie! Szkoda, że dopiero we wrześniu ma terminy :cry:

Ale co tam damy sobie radę :lol:

Do Dzióba - już wiem, że jest ciepło w balach - nawet koza bez DGP wystarcza. Byłem w takim domu i rozmawiałem z ludźmi którzy mieszkają. Ostatnią zimę przetrzymali na kozie. Dwa razy dokładali do pieca. Oczywiście zależy od jakości wykonania :lol: Wybrałem gościa, który buduję z bali bez użycia maszyn - jedna do drugiej pasuje, że papieru nie wciśniesz-nawet po latach. I buduje z mokrego.
Wiem, że pieniądze topnieją - Dobry plan to połowa sukcesu.
Co do elektryki - kable przy podłodze, jak najwięcej wyłączników w ściankach działowych, gniazda w najniższym balu, ale przewiercenie bala i montaż wył. na balu - wygląda szlachetnie. :lol: Też tak zrobię.



Do JerzyBw - na Konwalię uważaj
1. Ściany szczytowe rzadko buduje się z bala - nierównomierne osiadanie!
2. Usytuowanie według stron świata jest ważne - małe okna. Taras musi być od południa.
3. Dach musi być wysunięty o jakieś 80 cm nad taras - woda to największy wróg drewna.
4. Trzy kominy to dużo.
5. Jest to adaptacja prjektu murowanego
6. Plusy - zwarta bryła, nieduży, dobry układ pomieszczeń, ładny

A co do kosztów - cena za stan surowy za Twój dom (bez fundamentów) pewnie wyjdzie ok 100 - 140 netto. No i chyba drugie tyle za wykończenie. Chyba, że masz swój LAS i proste drzewa :D A meble?

Do Lami - Oczywiście, że łatwiej buduje się z drewna suchego - tak bardzo nie osiada - ale pytanie - gdzie jest suszone i jak??? :lol: Jak leży pod wierzbą, to robale zjedzą, jak komorowo - to OK. Ja zdecydowałem się na mokre - od razu po ścince - bez leżakowania - będzie dobrze, jak gość zna się na robocie. Przepraszam jak zna się na naturze drewna. Nawet gruby bal wtedy nie pęka. Ceny są różne - chcesz tanio - bierz szkielet.

Do Edzia - odezwałaś się w końcu Uff...

Do linkad - super, że będziemy sąsiadami :D chętnie się z Tobą spotkam. Daj namiary na siebie. Może kiedyś zorganizujemy w Sokolnikach zjazd wszystkich balowiczów :D :D

Do kikkik - W Misoni mają za dużo Klientów i za mało ludzi do obsługi. A wtedy błędy, nerwy, błędy, nerwy...Może spotkamy się u linkad?

I pozdrawiam tych, którzy skończyli - madd, Funia28 - piszcie dla nas tych nowych!!! :D

Do George&Barbara - Podziwiam Was - ja bym nie dał rady :cry:

Do innych - pozdrawiam serdecznie! Budujcie i piszcie!
Ja przekładam start budowy na marzec - muszę dopracować plan - biorę również architekta do wnętrz - chyba warto zainwestować. Ja buduję po niemiecku - plan i projekt to podstawa - reszta sama się zrobi - no i plan ogrodu i buda dla psa :D I wszystko inne. I uważajcie na budowę ścian w zimie - jest problem z montażem okien.

afazi
24-09-2006, 15:21
gdyby ktos chcial zobaczyc nasza budowe...

http://picasaweb.google.com/marcin.ploski/HistoriaDomkuZBala


Witam wszytskich !!!
Piekny domek ja i moja kobietka tez myslimy o domku z bala okrągłego;)
zastanawiamy się nad logpolem - jakie wrazenia odnośnie firmy ??
Wybraliście projekt logpolu czy inny?
pozdrawiam

madd
25-09-2006, 14:18
Radekkow prosil wiec pisze
Wprowadzilam sie ? w piatek przewiozlam bety ? niecvh ktos zgadnie ile rzeczy mozna zmiescic na 22 metrach kwadratowych w bloku? Odpowiedz ? duzo. Jak zaczelam pakowac i wkladac na przyczepke to braklo miejsca. A musze zaznaczyc, ze nie bralam zadnych mebli, poiewaz wszystko bylo faceta, od ktorego wynajmowalismy.
Trud podrozy wynagrodzil mi nowy, piekny piec kuchenny ? taki prawdziwy z blacha, z zielonych kafli. Piekny!!! Nic to ze stol w kuchni to stary plastik ogrodowy, a krzesla to chamskie biele tez ogrodowe. Zapalilismy w tym piecu, siedlismy w tej kuchni bez mebli i zakochalam sie w tym domu z beleczek jescze bardziej. Pod kuchnia strzelalo drewno, za oknem cisza jak makiem zasial, od belek tak jakos cieplo.
Naprawde polecam.
Rano wstalam, za oknem gorki i las (jakiz to inny widok niz sasiedni blok), kurka pieje, krowka muczy. Niestety znalazla sie tez mysz ( ale kupilam juz lapke).
LUDZIE ? DO ROBOTY! Gonic tych gorali niech tna to drzewo i buduja! U mnie budowa trwala 4 miesiace ? w maju zaczelam fundamenty. Wam tez sie uda!!! Trzymam mocno kciuki. Na pytania wszystkie (oprocz takich chlopskich budowlanych) chetnie odpowiem

rencia
26-09-2006, 07:32
Gratulacje Madd za przeprowadzkę. - Ja się muszę zmobilizować i nawiedzić Twój pikny domecek 8) .
A jak narazie to będziemy naszą działeczkę kosić i odchwaszczać.
Pozdrowionka

Radekkow
26-09-2006, 19:16
Madd,

Nieźle jest co? Zawsze tak myślałem. A okolica Twojego domku też całkiem... z...ista! Daj namiar na jakieś zdjęcia :P

marcin_aneta:

Podziwiam za wytrwałość. Te fundamenty to musiała być jazda :evil: Współczuję :(

Na innym wątku zostało napisane:
1. Najpierw wytyczenie budynku przez wykonawcę.
2. Później wykopy.
3. Na końcu geodeta.

Ale to rady dla tych, którzy dopiero rozpoczną swoją przygodę...

Czego żałujesz podczas budowy? Co zrobił byś inaczej???

ka&pio
27-09-2006, 13:46
czytam i zazdroszczę, zwłaszcza madd, że juz mieszka, u nas tez zaczeło się w maju..... :evil:
niestety końca nie widać a już jesień, szkoda pisać....
...a miało być tak pięknie....

madd
27-09-2006, 15:45
czytam i zazdroszczę, zwłaszcza madd, że juz mieszka, u nas tez zaczeło się w maju..... :evil:
niestety końca nie widać a już jesień, szkoda pisać....
...a miało być tak pięknie....


Glowa do gory!!! U mnie tez nie jest tak rozowo bo jedna straszna prawde ukrylam - prad nadal ciagne od sasiada bo niestety przetargi i inne gowna dlugo trwaja w naszym kochanym zakladzie energetycznym i moze prad wlasny bede miala za dwa, trzy tygodnie. A prad taki slabiutki (sasiad ma tylko 6 kilowatwo) wiec wszystkie pralki i bojlery na raz nie pojda). Ale nie przejmuje sie tym tak bardzo. Na razie sie przyzwyczajam i powili wyganiam niektorych chlopow co jescze tam cos koncza. Tak wiec daje sobie jescze miesiac na dostosowanie, skonczenie, wysprzatanie, dopieszczenie i pewnie... poczuje sie juz na sto procent jak u siebie!.
A dlaczego wam jesacze nie skonczyli skoro budujecie tak jak my od maja???

JerzyBw
28-09-2006, 08:51
Witam
Cigle waham się miedzy domem z bala a tradycyjnym :-?. Poradzcie mi - proszę, jeżeli firma wybuduje mi stan surowy zamknięty to jak to wygląda z wykończeniem? ile tam może być do wykończenia? (domek 100-120m3) Wykończenie oprócz elektryki to sama stolarka i ocieplenia? trzeba wołać "fachowców" do takiego wykończenia?
Jeszcze jedno pytanie: mieszkam na południu opolszczyzny, czy znacie jakieś firmy, ktore budują z bala blisko mojej miejscowości?
Pozdrawiam

jurand79
01-10-2006, 00:51
Odpowiadając na pytanko to informuję, że impregnat to niemiecki CHINOL...
Więcej postaram się odpisaćnastępnym razem, jak nadrobię zaległości w tym wątku....

Pozdrawiam :D

szczescie_moje
12-10-2006, 17:43
Witam serdecznie wszystkich balowiczów
Domek z bali to takze moje marzenie. Dzialka jest w trakcie zakupu (notariusz przede mna) wiec to dopiero poczatek drogi, chyba najlatwiejszy sadzac po lekturze formum i dzienikow budowy. Zapalilam sie do systemu m-bal firmy magnus http://www.magnuslog.com/domy/pl/sysbal.html ale ze wzgledu na ceny - kosmiczne jak dla mnie - nie do zrealizowania. Wstepne plany lagelattu tez zdaje sie legna w gruzach bo to dobry system dla domkow parterowych a nie z poddaszem uzytkowym - poddasze i tak trzeba bedzie jakos inaczej ogrzac a 2 systemy grzewcze to zbedny wydatek przy ograniczonym budżecie. Zmartwilo mnie tez to co zauwazyl kikkik podejście kilku osób, które nie za bardzo chcą się dzielić tym doświadczeniem jakie zdobyły podczas budowy swoich domów.
Licze na to ze mimo wszystko uda mi sie jednak wspomoc moja budowe WASZYM doswiadczeniem i wiedza zwlaszcza jesli chodzi o solidna ekipe stawiajaca domek w okolicach Wrocławia - moj bedzie malutki 60-70m2 plus poddasze uzytkowe i mam nadzieje zamknac sie w 150tys lacznie
ze skromnym wyposazeniem.... Zycie i tak zweryfikuje wszytko :wink:

Lami
13-10-2006, 07:19
zpomocą bardziej doświadczonych bywa różnie, ale kilka osób wytrwale pomaga a inni po ukończeniu budowy odchodzą do życia codziennego.. pozostaje wspierać sie wspólnie ;) ja też na poczatku drogi w poniedziałek wymarzone 1149m stanie się naszą własnością :lol:

madd
13-10-2006, 11:20
Witam serdecznie wszystkich balowiczów
Domek z bali to takze moje marzenie. Dzialka jest w trakcie zakupu (notariusz przede mna) wiec to dopiero poczatek drogi, chyba najlatwiejszy sadzac po lekturze formum i dzienikow budowy. Zapalilam sie do systemu m-bal firmy magnus http://www.magnuslog.com/domy/pl/sysbal.html ale ze wzgledu na ceny - kosmiczne jak dla mnie - nie do zrealizowania. Wstepne plany lagelattu tez zdaje sie legna w gruzach bo to dobry system dla domkow parterowych a nie z poddaszem uzytkowym - poddasze i tak trzeba bedzie jakos inaczej ogrzac a 2 systemy grzewcze to zbedny wydatek przy ograniczonym budżecie. Zmartwilo mnie tez to co zauwazyl kikkik podejście kilku osób, które nie za bardzo chcą się dzielić tym doświadczeniem jakie zdobyły podczas budowy swoich domów.
Licze na to ze mimo wszystko uda mi sie jednak wspomoc moja budowe WASZYM doswiadczeniem i wiedza zwlaszcza jesli chodzi o solidna ekipe stawiajaca domek w okolicach Wrocławia - moj bedzie malutki 60-70m2 plus poddasze uzytkowe i mam nadzieje zamknac sie w 150tys lacznie
ze skromnym wyposazeniem.... Zycie i tak zweryfikuje wszytko :wink:


Oczywiscie ze pomoge - nalezy tylko pytac, pytac, pytac. Tylko czasami problemy niektorych sprawiaja ze iczy na wierch mi wychodza. Miom zdaniem budowa powinna sie tozyc sama. Im wiecej kombinacji i zastanawiania sie nad problemami tym gorzej!!!

szczescie_moje
13-10-2006, 13:52
Oczywiscie ze pomoge - nalezy tylko pytac, pytac, pytac. Tylko czasami problemy niektorych sprawiaja ze iczy na wierch mi wychodza. Miom zdaniem budowa powinna sie tozyc sama. Im wiecej kombinacji i zastanawiania sie nad problemami tym gorzej!!!

MADD Z pewnoscia nie omieszkam pytac pytac i raz jeszcze pytac :lol:
pozdrofka

ka&pio
13-10-2006, 14:28
madd
masz rację, powinna sie toczyć, ale jakoś nie chce, naszą zawiesiło w środku lata na jakieś póltora miesiąca, a teraz sie toczy 4 razy w tygodniu, nawet dość żwawo. Szkoda tylko, że już jesień, budowa na pewno nie skończy się w tym roku , mam tylko nadzieję, że dobrze ja zabezpieczą na zimę....

jeśli można madd to chciałam sie przypomnieć :oops: chodzi mi o te namiary na elektryka przytomnego....

madd
13-10-2006, 15:33
madd
masz rację, powinna sie toczyć, ale jakoś nie chce, naszą zawiesiło w środku lata na jakieś póltora miesiąca, a teraz sie toczy 4 razy w tygodniu, nawet dość żwawo. Szkoda tylko, że już jesień, budowa na pewno nie skończy się w tym roku , mam tylko nadzieję, że dobrze ja zabezpieczą na zimę....

jeśli można madd to chciałam sie przypomnieć :oops: chodzi mi o te namiary na elektryka przytomnego....


Jakie ja mialam szczecie - pierwsza lapate wbilam w maju, przeprowadzilam sie pod koniec wrzesnia. Wiadomo roboty jescze sporo, ale juz mieszkamy!!! I mamy malego czarnego kotka, ktory jest wszedzie

jurand79
14-10-2006, 21:53
Hej cześć hello!!!
W końcu znalazłem chwilkę aby nadrobić zaległości :D:D:D Wolny czas to u mnie towar baaardzo deficytowy - jakoś muszę zarabiać, żeby było mnie stać na spłatę kredytu a i pożyć kiedyś na jakiejś tam stopie by wypadało...
Najpierw - fotka impregnatu:
http://212.160.102.66/lstat/foto/chinol.jpg

...teraz fotka domku:
http://212.160.102.66/lstat/foto/finito.jpg

a teraz trochę prozy (choć większość i tak znajdziecie w moim dzienniku (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=51497)).

Koszt budowy - hmmm.... Na dzień dzisiejszy szacujemy go na około 140kPLN. Szczegółowe rozliczenie wkrótce znajdzie się w dzienniku. Na szybko mogę podać, że:
materiał na budowę - drewno: 40kPLN
dach: 12kPLN
okna: 10kPLN
robocizna górali: 50kPLN

Ktoś pisał o MK - też z nim rozmawialiśmy, miał nam stawiać domek. Wrażenie wywarł na nas pozytywne, lecz niestety za późno się zdecydowaliśmy (tzn nam wydawało się, że jesteśmy zdecydowani - Marcinowi nie bardzo). Ważne, żeby jak najszybciej zaklepać termin - spisać umowę (choćby wstępną) bo inaczej będą problemy (prawda Renciu?). Na szczęście polecił nam innego specjalistę z tej samej okolicy (Koniaków). Z czystym sumieniem możemy polecić Jacka Krężeloka (tel. 503013956 - możecie mówić, że Piotr ze Złoczewa go poleca :wink: ). Ekipa naprawdę doborowa - chłopaki znają się na tym co robią, są solidni, profesjonalni, mili, weseli.

Kwestia instalacji elektrycznej - ja będę prowadził je w stropach (w peszlach). Gniazdka będą montowane tuż nad podłogą, podprowadzenia do wyłączników zamaskowane będą w deskach opasających futryny, wyjścia na górne źródła światła z górnego stropu... Przewiercałem bale jedynie pod oknami (pod czujki okienne do instalacji alarmowej). Hydraulika tak samo - pod podłogą.

Edziu - Stollux kiedyś robił dobrą robotę (na którą się załapałaś :wink: ), ale podobno kiepsko płacił i okoliczni cieśle już u nich nie chcą pracować. Teraz pościągali ukraińców niezbyt znających się na rzeczy. Chyba zmienili jakość w ilość... :roll:

Jeśli ktoś ma do mnie jakieś pytania to walcie! W miarę wolnego czasu będę starał się służyć odpowiedziami. Jeśli długo tu nie odpowiadam - próbujcie mnie znaleźć w wątku z komentarzami do mojego dziennika.
A może ktoś chciałby podjechać, obejżeć, dotknąć? Wiem jakie to ważne i pomocne (dziękuję Edzi za miłe przyjęcie rok temu). Wolny termin w moim kalendarzu jakoś da się uzgodnić :wink: :lol: :D

POWODZENIA BRACI BALOWEJ!!!!!!

szczescie_moje
15-10-2006, 00:23
Nie masz pojecia Jurandzie drogi jaka zazdrosc mnie wziela patrzac na nowe zdjecie twojego domku. Albo raczej zachwyt zebys nie myslal o pejoratywnym wydzwieku slowa zazdrosc :) a jak sobie pomysle ze musze czekac na moje cudo az do 2008 to diabli mnie biora :evil: :evil:
Musze bo raz ze fachowcy cienko z terminami a dwa papierologia jak widze u mnie tez odpowiednio potrwa, zwlaszcza ze dzialeczka nie uzbrojona i trzeba pociagnac i wode i prad i to kawalek bo sasiedzi jeszcze nie pobudowani. Jeden 2 dzialki dalej dopiero stan surowy stawia bardzo powoli tradycyjna technologia...coz trza czekac na swoja kolej, rady ni ma :roll:

madd
15-10-2006, 12:35
Nie masz pojecia Jurandzie drogi jaka zazdrosc mnie wziela patrzac na nowe zdjecie twojego domku. Albo raczej zachwyt zebys nie myslal o pejoratywnym wydzwieku slowa zazdrosc :) a jak sobie pomysle ze musze czekac na moje cudo az do 2008 to diabli mnie biora :evil: :evil:
Musze bo raz ze fachowcy cienko z terminami a dwa papierologia jak widze u mnie tez odpowiednio potrwa, zwlaszcza ze dzialeczka nie uzbrojona i trzeba pociagnac i wode i prad i to kawalek bo sasiedzi jeszcze nie pobudowani. Jeden 2 dzialki dalej dopiero stan surowy stawia bardzo powoli tradycyjna technologia...coz trza czekac na swoja kolej, rady ni ma :roll:


Glowa do gory!!! Jak zaczniesz w 2008 to skonczysz tez w 2008!

szczescie_moje
15-10-2006, 16:35
Glowa do gory!!! Jak zaczniesz w 2008 to skonczysz tez w 2008!

Tak to ogromny plus tej technologii, po za podstawowym i niezaprzeczalnym PIEKNEM BALI!!!!
pozdrofka

fra-nek
15-10-2006, 16:35
Witam wszystkich

Zauwazyłem ze kazdy chwali firmę MK. Czy ktoś zna warunki jakie oferuje ta firma. Z jakiego bala budują, jakie ceny, kiedy mają wolne terminy. Prosze o jakieś informacje. Też robie przymiarki do budowy domu z bala. Mam już upatrzony projekt i warunki zabudowy. Przymierzam sie do uzuskania reszty wymaganej dokumentacji. Chciałbym rozpocząć budowe w 2007

jurand79
15-10-2006, 16:38
Witam wszystkich

Zauwazyłem ze kazdy chwali firmę MK. Czy ktoś zna warunki jakie oferuje ta firma. Z jakiego bala budują, jakie ceny, kiedy mają wolne terminy. Prosze o jakieś informacje. Też robie przymiarki do budowy domu z bala. Mam już upatrzony projekt i warunki zabudowy. Przymierzam sie do uzuskania reszty wymaganej dokumentacji. Chciałbym rozpocząć budowe w 2007

...a ja chwalę JK z Koniakowa :D Budują z pryzmy, ceny do dogadania się (dość przystępne), robota solidna, niestety terminy wolne zapewne dopiero w 2008 roku - sam się do tego przyczyniłem :)

luczak84
20-10-2006, 19:58
Witam wszystkich Balowiczów:)
Jesteśmy w trakcie zakupu działki, zastanawiamy się nad budową w technologi z Bala, dowiedziałem się że budowa tradycyjna z Bala bardzo dobrze sprawdza się na terenach o III stopniu szkód górniczych, który niestety nas obowiązuje :( , Przeczytałem połowę postów tego tematu i Ci co mieszkają chwalą sobie, co nas tylko bardziej przekonuje. Bardzo podoba nam się projekt Koliba - Archetonu, może jest tu ktoś kto zbudował, buduje lub zastanawia się nad budową tego projektu. W postach nie spotkałem się by ktoś instalował ogrzewanie węglowe - a tak zamierzamy (jest z jakiegoś powodu niewskazane?). Poszukuję też informacji na temat firm/ekip/górali budujących w tej technologii na Górnym Śląsku (Ruda Śląska/Mikołów), Bardzo chętnie odwiedził bym jakiegoś forumowicza żeby zobaczyć jak wygląda takie mieszkano urządzone, pogadał o eksploatacji, zabiezpieczaniu drewna - o tym jak w praniu to wszytsko wygląda. z budową jak się uda ruszyć to przyszły rok, docelowo planujemy za 2 lata, do tego czasu chcemy się solidnie przegotować - nie stać nas na pójście w ciemno:)...

Serdecznie pozdrawiamy wszytskich balowiczów, gratulujemy tym którzy się już cieszą pomieszkując w swoich przytulnych "czterech kątach" :). ]

Łukasz i Ola

szczescie_moje
27-10-2006, 22:20
Witam balowiczów
Nareszcie mogę się pochwialić swoim kawałkiem ziemi na Ziemi :lol: Notariusz już za mną a papierologia przede mną :-?
No ale skoro domku się zachciało no to teraz cierp ciało jak żeś chciało :wink:

madd
29-10-2006, 12:36
Witam balowiczów
Nareszcie mogę się pochwialić swoim kawałkiem ziemi na Ziemi :lol: Notariusz już za mną a papierologia przede mną :-?
No ale skoro domku się zachciało no to teraz cierp ciało jak żeś chciało :wink:
Gratulacje. Trzymam kciuki, zycze zeby teraz bylo juz z gorki, bo mnie ma jak obudzic sie w domku z bali, a wieczorem rozpalic ogien w kominku. A te bale takie cieplutkie.

jurand79
29-10-2006, 14:59
Witam balowiczów
Nareszcie mogę się pochwialić swoim kawałkiem ziemi na Ziemi :lol: Notariusz już za mną a papierologia przede mną :-?
No ale skoro domku się zachciało no to teraz cierp ciało jak żeś chciało :wink:
Gratulacje. Trzymam kciuki, zycze zeby teraz bylo juz z gorki, bo mnie ma jak obudzic sie w domku z bali, a wieczorem rozpalic ogien w kominku. A te bale takie cieplutkie.

Madd, pochwal się jak urządziliście domek :wink: My jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza (instalacje, podłogi, boazeria na poddaszu) i wszelkie inspiracje i porady będą dla nas cenne... Wklej proszę trochę fotek (salon, kuchnia, łazienka....) :D

Pozdrawiam :wink:

madd
29-10-2006, 15:18
Witam balowiczów
Nareszcie mogę się pochwialić swoim kawałkiem ziemi na Ziemi :lol: Notariusz już za mną a papierologia przede mną :-?
No ale skoro domku się zachciało no to teraz cierp ciało jak żeś chciało :wink:
Gratulacje. Trzymam kciuki, zycze zeby teraz bylo juz z gorki, bo mnie ma jak obudzic sie w domku z bali, a wieczorem rozpalic ogien w kominku. A te bale takie cieplutkie.

Madd, pochwal się jak urządziliście domek :wink: My jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza (instalacje, podłogi, boazeria na poddaszu) i wszelkie inspiracje i porady będą dla nas cenne... Wklej proszę trochę fotek (salon, kuchnia, łazienka....) :D

Ale sie ubawilam ? do urzadzenia na cacy duuuuzo brakuje. Na poddaszu robilismy tradycyjnie ? regipsy. I to na razie tyle. Lazienke mam w takie malutkie kwadraciki bialo-zielono-niebieskie i wyglada troche jak z innej bajki. W przedpokoju polozylismy plytki ceglane i wyglada to zajebiscie. kuchni sa duze brazowawe. I to tyle. Oprocz tego jest zajebisty piec kaflowy zielony. W sypialni polozylismy bialy dywan.
I to tyle z mebli poniewaz pieniazki sie skonczyly. Na podlodze w salonie na razie jest plyta OSB i duuuuzy kominek wylozony kamieniem. Mysle ze tak na 100 procent urzadze sie za rok (po kilku wyplatach moich i chlopa). Ale i tak jest zajebiscie. Zupelnie inaczej niz w bialych smutnych scianach.

Pozdrawiam :wink:

jurand79
29-10-2006, 15:23
Witam balowiczów
Nareszcie mogę się pochwialić swoim kawałkiem ziemi na Ziemi :lol: Notariusz już za mną a papierologia przede mną :-?
No ale skoro domku się zachciało no to teraz cierp ciało jak żeś chciało :wink:
Gratulacje. Trzymam kciuki, zycze zeby teraz bylo juz z gorki, bo mnie ma jak obudzic sie w domku z bali, a wieczorem rozpalic ogien w kominku. A te bale takie cieplutkie.

Madd, pochwal się jak urządziliście domek :wink: My jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza (instalacje, podłogi, boazeria na poddaszu) i wszelkie inspiracje i porady będą dla nas cenne... Wklej proszę trochę fotek (salon, kuchnia, łazienka....) :D

Ale sie ubawilam ? do urzadzenia na cacy duuuuzo brakuje. Na poddaszu robilismy tradycyjnie ? regipsy. I to na razie tyle. Lazienke mam w takie malutkie kwadraciki bialo-zielono-niebieskie i wyglada troche jak z innej bajki. W przedpokoju polozylismy plytki ceglane i wyglada to zajebiscie. kuchni sa duze brazowawe. I to tyle. Oprocz tego jest super piec kaflowy zielony. W sypialni polozylismy bialy dywan.
I to tyle z mebli poniewaz pieniazki sie skonczyly. Na podlodze w salonie na razie jest plyta OSB i duuuuzy kominek wylozony kamieniem. Mysle ze tak na 100 procent urzadze sie za rok (po kilku wyplatach moich i chlopa). Ale i tak jest zajebiscie. Zupelnie inaczej niz w bialych smutnych scianach.

Pozdrawiam :wink:

No to może chociaż tym kominkiem się pochwalisz.... :wink: Sam jeszcze nie jestem zdecydowany jak obudować swoją Tarnawę, żeby ładnie się komponowała z drewnem dookoła...

madd
29-10-2006, 15:34
Witam balowiczów
Nareszcie mogę się pochwialić swoim kawałkiem ziemi na Ziemi :lol: Notariusz już za mną a papierologia przede mną :-?
No ale skoro domku się zachciało no to teraz cierp ciało jak żeś chciało :wink:
Gratulacje. Trzymam kciuki, zycze zeby teraz bylo juz z gorki, bo mnie ma jak obudzic sie w domku z bali, a wieczorem rozpalic ogien w kominku. A te bale takie cieplutkie.

Madd, pochwal się jak urządziliście domek :wink: My jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza (instalacje, podłogi, boazeria na poddaszu) i wszelkie inspiracje i porady będą dla nas cenne... Wklej proszę trochę fotek (salon, kuchnia, łazienka....) :D

Ale sie ubawilam ? do urzadzenia na cacy duuuuzo brakuje. Na poddaszu robilismy tradycyjnie ? regipsy. I to na razie tyle. Lazienke mam w takie malutkie kwadraciki bialo-zielono-niebieskie i wyglada troche jak z innej bajki. W przedpokoju polozylismy plytki ceglane i wyglada to zajebiscie. kuchni sa duze brazowawe. I to tyle. Oprocz tego jest super piec kaflowy zielony. W sypialni polozylismy bialy dywan.
I to tyle z mebli poniewaz pieniazki sie skonczyly. Na podlodze w salonie na razie jest plyta OSB i duuuuzy kominek wylozony kamieniem. Mysle ze tak na 100 procent urzadze sie za rok (po kilku wyplatach moich i chlopa). Ale i tak jest zajebiscie. Zupelnie inaczej niz w bialych smutnych scianach.

Pozdrawiam :wink:

No to może chociaż tym kominkiem się pochwalisz.... :wink: Sam jeszcze nie jestem zdecydowany jak obudować swoją Tarnawę, żeby ładnie się komponowała z drewnem dookoła...

Usilowalam ci wyslac zdjecia na maila bo nie umiem wklejac ale nie mozna dostarczyc wiadomosci. Poza tym fotki sa sporo nieaktualne (sprzed dwoch miesiecy).

jurand79
29-10-2006, 15:36
Witam balowiczów
Nareszcie mogę się pochwialić swoim kawałkiem ziemi na Ziemi :lol: Notariusz już za mną a papierologia przede mną :-?
No ale skoro domku się zachciało no to teraz cierp ciało jak żeś chciało :wink:
Gratulacje. Trzymam kciuki, zycze zeby teraz bylo juz z gorki, bo mnie ma jak obudzic sie w domku z bali, a wieczorem rozpalic ogien w kominku. A te bale takie cieplutkie.

Madd, pochwal się jak urządziliście domek :wink: My jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza (instalacje, podłogi, boazeria na poddaszu) i wszelkie inspiracje i porady będą dla nas cenne... Wklej proszę trochę fotek (salon, kuchnia, łazienka....) :D

Ale sie ubawilam ? do urzadzenia na cacy duuuuzo brakuje. Na poddaszu robilismy tradycyjnie ? regipsy. I to na razie tyle. Lazienke mam w takie malutkie kwadraciki bialo-zielono-niebieskie i wyglada troche jak z innej bajki. W przedpokoju polozylismy plytki ceglane i wyglada to zajebiscie. kuchni sa duze brazowawe. I to tyle. Oprocz tego jest super piec kaflowy zielony. W sypialni polozylismy bialy dywan.
I to tyle z mebli poniewaz pieniazki sie skonczyly. Na podlodze w salonie na razie jest plyta OSB i duuuuzy kominek wylozony kamieniem. Mysle ze tak na 100 procent urzadze sie za rok (po kilku wyplatach moich i chlopa). Ale i tak jest zajebiscie. Zupelnie inaczej niz w bialych smutnych scianach.

Pozdrawiam :wink:

No to może chociaż tym kominkiem się pochwalisz.... :wink: Sam jeszcze nie jestem zdecydowany jak obudować swoją Tarnawę, żeby ładnie się komponowała z drewnem dookoła...

Usilowalam ci wyslac zdjecia na maila bo nie umiem wklejac ale nie mozna dostarczyc wiadomosci. Poza tym fotki sa sporo nieaktualne (sprzed dwoch miesiecy).

Masz moze GG?? Jesli tak to zlap mnie (1373677)... Podam ci innego maila...

szczescie_moje
30-10-2006, 18:08
Ale sie ubawilam ? do urzadzenia na cacy duuuuzo brakuje. Na poddaszu robilismy tradycyjnie ? regipsy. I to na razie tyle. Lazienke mam w takie malutkie kwadraciki bialo-zielono-niebieskie i wyglada troche jak z innej bajki. W przedpokoju polozylismy plytki ceglane i wyglada to zajebiscie. kuchni sa duze brazowawe. I to tyle. Oprocz tego jest super piec kaflowy zielony. W sypialni polozylismy bialy dywan.
I to tyle z mebli poniewaz pieniazki sie skonczyly. Na podlodze w salonie na razie jest plyta OSB i duuuuzy kominek wylozony kamieniem. Mysle ze tak na 100 procent urzadze sie za rok (po kilku wyplatach moich i chlopa). Ale i tak jest zajebiscie. Zupelnie inaczej niz w bialych smutnych scianach.

Pozdrawiam :wink:

och jak ja Ci zazdroszczę.... :roll: wyobrażam sobie jak musi być wspaniale!!!! jeszcze 2 lata jak wszystko dobrze pojdzie i też będę tak cudownie wypoczywać sobie przed kominkiem....

madd
30-10-2006, 18:15
Ale sie ubawilam ? do urzadzenia na cacy duuuuzo brakuje. Na poddaszu robilismy tradycyjnie ? regipsy. I to na razie tyle. Lazienke mam w takie malutkie kwadraciki bialo-zielono-niebieskie i wyglada troche jak z innej bajki. W przedpokoju polozylismy plytki ceglane i wyglada to zajebiscie. kuchni sa duze brazowawe. I to tyle. Oprocz tego jest super piec kaflowy zielony. W sypialni polozylismy bialy dywan.
I to tyle z mebli poniewaz pieniazki sie skonczyly. Na podlodze w salonie na razie jest plyta OSB i duuuuzy kominek wylozony kamieniem. Mysle ze tak na 100 procent urzadze sie za rok (po kilku wyplatach moich i chlopa). Ale i tak jest zajebiscie. Zupelnie inaczej niz w bialych smutnych scianach.

Pozdrawiam :wink:

och jak ja Ci zazdroszczę.... :roll: wyobrażam sobie jak musi być wspaniale!!!! jeszcze 2 lata jak wszystko dobrze pojdzie i też będę tak cudownie wypoczywać sobie przed kominkiem....

Pewnie ze jest fajnie, chociaz czasami wkurza mnie ten wieczny bur.... No ale zdecydowalam sie na zycie na budowie. Przez pierwszy tydzien jescze sprzatalam kazdy kurz jak chlopy wyszly. Po tygodniu rece juz zaczely mi opadac i powiedzialam ze pitole, bo inaczej sie zajezdze na smierc na miotle. Wiec w tygodniu mam burdello bum bum. Za to jak w weekend sobie posprzatam...
Odradzali mi zycie na budowie, ale nie zaluje! Mimo wiecznego balaganu i tak jest fajnie!
Teraz mam takie wielkie marzenie ? jakies fajne szafki do kuchni...

Lami
31-10-2006, 05:14
Witajcie ;) no i jestem w kropce szukam i znaleźć nie mogę ... :-? może pomożecie?? :wink: szukam projektu domku mniej więcej o rozmiarach w podstawie 7 x 8 nie więcej i z wejściem oraz tarasem z jego prawej strony.. na razie poszukiwania w necie idą mi marnie..

PawEla
31-10-2006, 09:57
A narysuj sobie sam rzuty, co bys chciał miec w domu, jaki układ, pójdź do biura projektowego, niech powiedza ile za projekt architektoniczo-konstrukcyjny, jak nie dużo to zamawiaj i masz to co chcesz a nie to co Ci narzuci standardowy. Modyfikacje, w ostatecznym rozrachunku, sa droższe od opracowania nowego projketu...
Taka jest moja filozofia....

Lami
31-10-2006, 11:00
:-? niestety..rozmawiałam z pracowniami w Gdańsku (mam długą listę) i cena za projekt indywiulany jest astronomiczna od 9 tysięcy w górę... :cry: więc muszę poszukać gotowego i ewentualnie wprowadzić zmiany, cena wówczas schodzi do poziomu około 3 tysięcy + projekt, co jest już hmm do przyjęcia

jurand79
31-10-2006, 20:51
:-? niestety..rozmawiałam z pracowniami w Gdańsku (mam długą listę) i cena za projekt indywiulany jest astronomiczna od 9 tysięcy w górę... :cry: więc muszę poszukać gotowego i ewentualnie wprowadzić zmiany, cena wówczas schodzi do poziomu około 3 tysięcy + projekt, co jest już hmm do przyjęcia

Poszukaj lepiej...
Mnie mój domek (projekt) kosztował około 3kpln z załatwieniem wszelkich formalności... Jak chciałem kupić gotowca to dobiły mnie adaptacje. Poszedłem do projektanta, narysowałem jak to sam widzę i tak mi zrobił jak chciałem. Dodatkowo w cenie pozałatwiał za mnie wszlekie papiery (pozwolenie, projekty przyłączy itp). Od czasu do czasu podjeżdżał do mnie do pracy i podpisywałem świstki urzędowe - on chodził i załatwiał :wink:
9kpln za projekt - tragedia... Pogadaj z ewentualnymi wykonawcami - często mają znajomych projektantów, którzy rysują za naprawdę nieduże pieniądze...
Pozdrawiam :D

PawEla
31-10-2006, 21:27
otototototo zgadzam sie w 100% z przedmówcš. jak bedziesz w pracowni projketowej to pogadaj osobiœcie z projektantem czy nie opracowałby projektu poza pracowniš: nie musisz placic za sekretarki, własciciela, dyrektora, kawę, czynsz za lokal itp.....

Żelka
03-11-2006, 12:07
Witajcie! Nie czytalam wszystkich stron tego watku,wiec nie wiem czy to juz bylo czy nie, ale mam do Was pytanie, jesli mozecie to dajcie cos na ten temat. Czy w domach budowanych w takiej technologii, calych z drewna, jest obowiazkowa instalacja odgromowa? Bardzo prosze o odpowiedz. Dzieki wszystkim. :P

jurand79
03-11-2006, 12:29
Witajcie! Nie czytalam wszystkich stron tego watku,wiec nie wiem czy to juz bylo czy nie, ale mam do Was pytanie, jesli mozecie to dajcie cos na ten temat. Czy w domach budowanych w takiej technologii, calych z drewna, jest obowiazkowa instalacja odgromowa? Bardzo prosze o odpowiedz. Dzieki wszystkim. :P
Nie, nie jest to obligatoryjne. Jednakże ja ją robię (dla własnego spokoju). I wcale nie dlatego, że zbudowałem dom z drewna. Jakby miał być murowany to także bym ją zrobił...

PawEla
03-11-2006, 21:04
ano własnie.... bratowa powiedziała brejdakowi że nie wejdzie do domu póki nie zrobiš odgromówki, ten sie troche rzucał ale 2000 wyłozył i zrobili. I teraz przynajmniej spokojnie siedza w domu jak pieruny wokolo walš a zona sšsiada zawsze w czasie burzy ma interes do bratowej :D (...nie majš odgromówki....)

Pula69
04-11-2006, 14:40
Witam

Szukam osób które wybudowały dom z bala przez firmę Misoni lub Skrzat. Interesują mnie 2 projekty: http://www.misoni.com.pl/?page=4&action=showItem&id=9

http://www.misoni.com.pl/?page=4&action=showItem&id=56
Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami albo tu na forum lub [email protected]

Pozdrawiam

Lami
06-11-2006, 05:28
:-? niestety..rozmawiałam z pracowniami w Gdańsku (mam długą listę) i cena za projekt indywiulany jest astronomiczna od 9 tysięcy w górę... :cry: więc muszę poszukać gotowego i ewentualnie wprowadzić zmiany, cena wówczas schodzi do poziomu około 3 tysięcy + projekt, co jest już hmm do przyjęcia

Poszukaj lepiej...
Mnie mój domek (projekt) kosztował około 3kpln z załatwieniem wszelkich formalności... Jak chciałem kupić gotowca to dobiły mnie adaptacje. Poszedłem do projektanta, narysowałem jak to sam widzę i tak mi zrobił jak chciałem. Dodatkowo w cenie pozałatwiał za mnie wszlekie papiery (pozwolenie, projekty przyłączy itp). Od czasu do czasu podjeżdżał do mnie do pracy i podpisywałem świstki urzędowe - on chodził i załatwiał :wink:
9kpln za projekt - tragedia... Pogadaj z ewentualnymi wykonawcami - często mają znajomych projektantów, którzy rysują za naprawdę nieduże pieniądze...
Pozdrawiam :D

Hmm.. dzięki za podpowiedzi, Znalazłam Panią która zrobi mi projekt od A do Z za 4000 ale papierków już nie załatwia...jak Wy znajdujecie takich ludzi??chyba dam ogłoszenie :oops: echh..na razie utknęłam z papierologią w wodociągach.. z projektem mam jeszcze troszkę czasu..a mój mąż zaczyna się wachać czy napewno chce drewniany :-? ...

PawEla
06-11-2006, 08:51
Nie wahajcie się! Trochę więcej zachodu ale potem reszta życia w tym co sobie zamarzyliście! Choć znajomy powiedział: za życia w drewnie, po smierci w drewnie :D
ja chwilami też mam zawahania czy budowac z drewna, a to dlatego że szukam dobrego wykonawcy, mam 2 do wyboru ale ciężko znaleźć więcej o nich opinii.....
Nie łamcie się! Wytwałości i powodzenia.
Paweł
PS.
Nie macie wśród znajomych projektantów? Chociażby branżystów to przynajmniej dali by namiary na tańszych architektów.....

szczescie_moje
06-11-2006, 10:12
Nie macie wśród znajomych projektantów? Chociażby branżystów to przynajmniej dali by namiary na tańszych architektów.....

Gdyby każdy miał jakiegoś znajomego projektanta to nie byłoby tu takich postów jak LAMI. Ja też mam ten sam problem i wiem dobrze że znalezienie dobrego projektanta i nie drogiego to wcale nie jest prosta rzecz!!
A szukanie wsrod znajomych też nie jest najlepszym pomyslem bo jak wielu na tym forum juz zauwazylo po zakonczeniu budowy okazuje sie ze nie masz juz znajomych (zawsze jest problem z poprawieniem niedorobek które dla znajomego są ok tylko Tobie się coś nie podoba:(()
Znam to aż nazbyt dobrze dlatego chce kogoś z polecenia ale nie żaden dobry znajomy znajomego. Taki układ raczej się nie sprawdza.
Jeśli ktoś ma sprawdzonego projektanta - chodzi o projekt indywidualny specjalizującego się w domach z bali to bardzo proszę o info na forum czy na priv!!!

Pozdrofka

Eliszka
07-11-2006, 22:07
Witam forumowiczów pozytywnie zakręconych balowo.
Jestem nowa na forum i też na razie marzę o domu z bali.
Na razie też rozglądam się po forum i czytam Wasze wypowiedzi. Doszłam do 10 strony i już wiem, że to skarbnica wiedzy.

Bardzo serdecznie pozdrawiam,
Ela
:)

jurand79
07-11-2006, 22:10
Witam forumowiczów pozytywnie zakręconych balowo.
Jestem nowa na forum i też na razie marzę o domu z bali.
Na razie też rozglądam się po forum i czytam Wasze wypowiedzi. Doszłam do 10 strony i już wiem, że to skarbnica wiedzy.

Bardzo serdecznie pozdrawiam,
Ela
:)

Witaj wśród swoich!!! :wink:
Czytaj, czytaj - zawsze dobrze zacząć "od początku" :lol:
Pozdrawiam :wink:

madd
08-11-2006, 17:50
Witam forumowiczów pozytywnie zakręconych balowo.
Jestem nowa na forum i też na razie marzę o domu z bali.
Na razie też rozglądam się po forum i czytam Wasze wypowiedzi. Doszłam do 10 strony i już wiem, że to skarbnica wiedzy.

Bardzo serdecznie pozdrawiam,
Ela
:)
A marzenia sie spelniaja - ja to wiem

kryzoo
08-11-2006, 18:07
:-? niestety..rozmawiałam z pracowniami w Gdańsku (mam długą listę) i cena za projekt indywiulany jest astronomiczna od 9 tysięcy w górę... :cry: więc muszę poszukać gotowego i ewentualnie wprowadzić zmiany, cena wówczas schodzi do poziomu około 3 tysięcy + projekt, co jest już hmm do przyjęcia

Witam po raz pierwszy.
O mnie:
- czasem zaglądam tu i czytam
- a teraz nawet buduje taki domek z bali: http://www.pbase.com/kryzoo/budowa - radości co niemiara :)


Do Lami: moge Ci polecic mojego architekta, ktory rok temu przygotował projekt indywidualny z przystosowaniem do działki za 2800PLN. Pracownia z Łochowa. Poszukam adresu jeśli jesteś zainteresowana.

Pozdrawiam
Kryzoo

domosław
08-11-2006, 20:16
Witam wszystkich,jestem kolejnym nowym balowiczem.Na 100% jestem zdecydowany na dom z bali.Jestem rodowitym wioch-manem,z dziada pradziada moi przodkowie mieszkali w domach z drewna(tylko rodzice zgrzeszyli odstępstwem)więc czas powrócic do tradycji. :D
Myślę że na wiosne uda mi się ruszyc z budową.Planuje dom max do 100m(łatwiej utrzymac)
Na rynku istnieje tak wielka liczba firm specjalizujących się w domach z bali że mam nielada kłopot.
Mam na oku firme z pod Krakowa ale buduja domy o grubości 7cm lub 9cm,i koszt wybudowania domu w surowym stanie(87m pow.cał. o grubości 9cm), stan surowy, kosztuje 84 tyś.
Z największym zaciekawieniem czytam wypowiedzi mojej "krajanki"Madd,tymbardziej że domek ma na ukończeniu(tylko nadal nie widziałem zdjęcia).Mógłbym prosic o namiar na twoich górali?
Czy ogrzewanie gazowe jest możliwe(w polączeniu z kominkiem) w domu z bali
Kryzoo rewelacyjny dom.
Pozdrawiam

Eliszka
08-11-2006, 20:56
Dzięki za miłe powitanko. Już czuję się jak u siebie. :D
Liczę na to, że marzenia lubią się spełniać.
Pozdrowionka,

szczescie_moje
08-11-2006, 21:50
Witam po raz pierwszy.
O mnie:
- czasem zaglądam tu i czytam
- a teraz nawet buduje taki domek z bali: http://www.pbase.com/kryzoo/budowa - radości co niemiara :)

Pozdrawiam
Kryzoo

Kryzoo czy mógłbyś ten swój WSPANIAŁY domek nieco szerzej opisać? Interesuje mnie przede wszystkim uklad pomieszczeń-jakiś rysunek jeśli to nie zbyt wielki kłopot... :oops: :lol: i oczywiście jakiś opisik ogólny co do instalacji jakie planujesz - ogrzewanie, wentylacja itp. Domek jest rewelacyjny jak dla mnie :P nie za duży z zadaszonym tarasem!!! o coś podobnego mi się sni po nocach :lol: tylko projektanta sensownego znaleźć nie mogę :cry:

Pozrofka serdeczne dla wszystkich balowiczów

Eliszka
08-11-2006, 22:34
Spodobał mi się projekt nr A 43 (20cm) z wiatą ze Stollux'u.
Taka powierzchnia bardzo mi odpowiada. Prosiłabym jednak o Wasze opinie bo macie bardzo duże doswiadczenie i potraficie czytać szkice.
Co sądzicie o tym projekcie czy może się sprawdzić w użytkowaniu.
Kominek z boku a co ze schodami -tego za bardzo nie rozumiem a nie chcę wyjść na tłuka. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź. :D

Do Jastaka -jeśli można wysłałam na priv moją prośbę (dzięki za ewentualną odpowiedź choć może być już nieaktualna). :D

Serdeczne pozdrowienia.

madd
09-11-2006, 10:08
Witam wszystkich,jestem kolejnym nowym balowiczem.Na 100% jestem zdecydowany na dom z bali.Jestem rodowitym wioch-manem,z dziada pradziada moi przodkowie mieszkali w domach z drewna(tylko rodzice zgrzeszyli odstępstwem)więc czas powrócic do tradycji. :D
Myślę że na wiosne uda mi się ruszyc z budową.Planuje dom max do 100m(łatwiej utrzymac)
Na rynku istnieje tak wielka liczba firm specjalizujących się w domach z bali że mam nielada kłopot.
Mam na oku firme z pod Krakowa ale buduja domy o grubości 7cm lub 9cm,i koszt wybudowania domu w surowym stanie(87m pow.cał. o grubości 9cm), stan surowy, kosztuje 84 tyś.
Z największym zaciekawieniem czytam wypowiedzi mojej "krajanki"Madd,tymbardziej że domek ma na ukończeniu(tylko nadal nie widziałem zdjęcia).Mógłbym prosic o namiar na twoich górali?
Czy ogrzewanie gazowe jest możliwe(w polączeniu z kominkiem) w domu z bali
Kryzoo rewelacyjny dom.
Pozdrawiam

Witam witam - domek jak na zdjeciu po prawej. Ja na razie grzeje kominkiem, mam nadzieje, ze zime przetrzymam. Gaz mam w planach - nie ma z tym problemu zadnego. Poza tym rewelacyjnie sprawdza sie kuchnia kaflowa - nie dosc ze cieplo, ugotowac cos mozna to jeszcze wode podgrzewa ? takie trzy w jednym. Zdjecia moge wyslac na maila, namiary na gorali tez.
Pozdrawiam
Ps. JAkby kto chcial zobaczyc projekt to jest na www.polskadrewniana.pl. Nazywa sie Przykop. Jakby ktos chcial jakis fajny projekcik to mozna tam cos wybrac. Ja w swoim zrobilam kilka zmian - na przyklad na gorze mam balkon. Ale nie robil mi tego architekt tylko gorale przerobili. Przy odbiorze domu podobno kierownik budowy moze przerysowac, albo i nie. Zobaczymy.

krysiagdy
09-11-2006, 11:54
dom 'Przykop' jest wlasnie nagroda w konkursie radiowym. Zapewne Balowicze juz o nim wiedza a jakby nie to posluchajcie "Trojki" albo poczytajcie w necie na ich stronach. Może do ktoregos z nas usmiechnie sie szczescie :)
(Mam nadzieje ze nie zabrzmialo to jak reklama)

domosław
09-11-2006, 12:53
Witam,tak myślałem że to projekt od "Olszaka",REWELACJA!!!!.Jestem zarażony chłopomanią i wszystko co rodzime znajduje u mnie uznanie(może z pominięciem pijaństwa i złodziejstwa :D )Jeszcze nie załatwiłem pozwolenia na budowe(dopiero w listopadzie wszedł plan zagospodarowania terenu dla gminy Zielonki)a już się głowie nad sposobem ogrzewania,czytałem wczoraj o kominku z płaszczem wodnym,ponoc bardziej ekonomiczny.
Mój mail: [email protected]
,jeśli mógłbym prosic o namiary na ekipe górali ,no i oczywiście zdjęcia z"Przykopa" :D
Moim faworytem jest:http://www.polskadrewniana.pl./index.php?pk.1,id.6
tylko poddasze troszke za małe,chociaż z drugiej strony to nie planuje dziesięcioro dzieciów :wink: Pozdrówko!!!

madd
09-11-2006, 13:46
Witam,tak myślałem że to projekt od "Olszaka",REWELACJA!!!!.Jestem zarażony chłopomanią i wszystko co rodzime znajduje u mnie uznanie(może z pominięciem pijaństwa i złodziejstwa :D )Jeszcze nie załatwiłem pozwolenia na budowe(dopiero w listopadzie wszedł plan zagospodarowania terenu dla gminy Zielonki)a już się głowie nad sposobem ogrzewania,czytałem wczoraj o kominku z płaszczem wodnym,ponoc bardziej ekonomiczny.
Mój mail: [email protected]
,jeśli mógłbym prosic o namiary na ekipe górali ,no i oczywiście zdjęcia z"Przykopa" :D
Moim faworytem jest:http://www.polskadrewniana.pl./index.php?pk.1,id.6
tylko poddasze troszke za małe,chociaż z drugiej strony to nie planuje dziesięcioro dzieciów :wink: Pozdrówko!!!

Ja mam kominek z nadmuchem + ogrzeanie podlogowe w kuchni i lazience. Wielkim plusem domu z drewna jest to ze sie szybko nagrzewa. Przychodzimy do domu to przy temperaturze na zewnatrz okolo zera w domu po 12-14 godzinach niepalanie mamy okolo 17 stopni. Po godzinie palenia w kominku jest okolo 24. Nie wiem jak bedzie przy minus 20, ale wtedy zakladam ze podlogowe bedziemy wlaczac na caly dzien, potem na noc palenie w kominku wiec bedzie mozna wytrzymac. A moze nie bedzie mrozow w tym roku?

Samuel&Mysia
09-11-2006, 13:59
Hm. Jak tak czytam, zaczynam sie zastanawiac, czy indywidualny projekt osobno + budowa stanu surowego osobno rzeczywiscie wychodzi taniej niz kupienie gotowego projektu + adaptacje + stan surowy w tej samej firmie... W Wasco adaptacje mam za darmo :) Firma moze nie najtansza, ale wydaja sie byc solidni... ich ekspozycja, Osada Mazurska, wygladala bardzo przekonujaco :)

PawEla
09-11-2006, 16:11
...a mnie jedna rzecz wkurza i nie przekonuje do większoœci frm budujšcych z drewna/bala: konstrukcja sciany: bal-wełna-paroizolacja-bal = œciana jak w domu murowanym a drewno jest tylko atrapš. dlaczego: bo naturalne własciwosci drewna polegajšce na regulowaniu wilgotnoœci powietrza w pomieszczeniu, naturalnej wymianie powietrza sš zablokowane przez paroizolację! Pewnie zaraz padnie pytanie: a jak inaczej zaizlować œciany? jest wiele materiałow naturalnych bazujšcych na włóknach celulozowych (jak choćby ekofiber) przy których nie stosuje sie folii=œciana oddycha=pomieszczenie oddycha i jest jak w prawdziwym domu z bali! Przekonałem się na własnej skórzejak to jest mieszkajšc w drewnianych domkach z izolacja z foliš i w domach typowo góralskich gdzie jest tylko bal. Nie chcę nikogo przekonywac do swoich poglšdów ale dla mnie drewno opatulone w folię to tylko imitacja drewnianego domu i kwiatek do korzucha.....
Pozdrawiam balowiczów...wszystkich, bez względu na technikę budowania :D
Paweł
PS.
jak mówię że chcę budowac z drewna to się na mnie dziwnie patrzš: albo ma duzo kasy albo jest walnięty.....
Ani jedno ani drugie....30 lat żyłem w betonie i czas na zmianę :D na naturalne i to co mi sie podoba :D

szczescie_moje
09-11-2006, 16:20
Hm. Jak tak czytam, zaczynam sie zastanawiac, czy indywidualny projekt osobno + budowa stanu surowego osobno rzeczywiscie wychodzi taniej niz kupienie gotowego projektu + adaptacje + stan surowy w tej samej firmie... W Wasco adaptacje mam za darmo :) Firma moze nie najtansza, ale wydaja sie byc solidni... ich ekspozycja, Osada Mazurska, wygladala bardzo przekonujaco :)

Taniej na pewno, może nie dużo taniej ale zawsze. No i możliwość mieszkania w czymś swoim niepowtarzalnym jest nie do przecenienia! Zwłaszcza gdy znalezienie gotowego projektu, który będzie odpowiadał moim wymaganiom graniczy z cudem. Mam w domu kilka płyt z projektami w sumie ok 2500 projektow domow drewnianych i murowanych i żaden nie spełnia moich oczekiwań! w każdym są większe czy mniejsze mankamenty (już po dokonaniu potencjalnych adaptacji) z którymi nie zamierzam sie godzić. kompromis w kwesti komfortu mieszkania w takim domu nie wchodzi w gre - no chyba że ktoś sprezentuje mi drewniaka, to co innego :lol: darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda :lol:
Ceny WASCO raczej odstraszające więc nie specjalnie mnie dziwi darmowa adaptacja (bez urazy)

madd
09-11-2006, 16:32
...a mnie jedna rzecz wkurza i nie przekonuje do większo?ci frm budujšcych z drewna/bala: konstrukcja sciany: bal-wełna-paroizolacja-bal = ?ciana jak w domu murowanym a drewno jest tylko atrapš. dlaczego: bo naturalne własciwosci drewna polegajšce na regulowaniu wilgotno?ci powietrza w pomieszczeniu, naturalnej wymianie powietrza sš zablokowane przez paroizolację! Pewnie zaraz padnie pytanie: a jak inaczej zaizlować ?ciany? jest wiele materiałow naturalnych bazujšcych na włóknach celulozowych (jak choćby ekofiber) przy których nie stosuje sie folii=?ciana oddycha=pomieszczenie oddycha i jest jak w prawdziwym domu z bali! Przekonałem się na własnej skórzejak to jest mieszkajšc w drewnianych domkach z izolacja z foliš i w domach typowo góralskich gdzie jest tylko bal. Nie chcę nikogo przekonywac do swoich poglšdów ale dla mnie drewno opatulone w folię to tylko imitacja drewnianego domu i kwiatek do korzucha.....
Pozdrawiam balowiczów...wszystkich, bez względu na technikę budowania :D
Paweł
PS.
jak mówię że chcę budowac z drewna to się na mnie dziwnie patrzš: albo ma duzo kasy albo jest walnięty.....
Ani jedno ani drugie....30 lat żyłem w betonie i czas na zmianę :D na naturalne i to co mi sie podoba :D

Brawo! Jestem za. Juz raz pisalam, ale sie powtorze. Budowanie z drewna nie jest wcale najdrozsza technika budowania! A z calych bali tym bardziej. Jakbym chciala policzyc koszty regipsow, tynkow wewnetrznych i zewnetrznych to przypuszczam ze wyszloby o wiele drozej niz dom drewniany! Poza tym jest tescze jeden plus - szybkosc budowania. Ja sie wprowadzialm 4 miesiace po wbiciu pierwszej lopaty w ziemnie, co uwazam jest rekordem. Ale moj chlop twierdzi, ze mozna bylo w trzy miesiace gdybysmy mieli wiecej kasy

turoazja
09-11-2006, 18:47
Witam wszystkich balowiczow ;)
Rowniez jestem fanem tej technologii budownictwa, a ze na wiosne planuje rozpoczac budowe swojego domu z bali i mam kilka pytan ktore postaram sie przytoczyc na tym forum. Buduje sie w okolicach Wroclawia tuz przy lesie na dzialce ktorej szukalm dluuugo, ale wlasnie ona okazala sie ta wymarzona.
Ale pominmy sprawe dzialki, chodzi mi o wszelkie informacje w temacie wykonawcy i pdwykonawcy poszczegolnych etapo budowy. Czy ktos moze mial jakies doswiadczenia z pracusiami od bal z dolnego slaska?
Jesli ktos mial do czynienia z nastepujacymi wykonawcami:
http://www.domyzbali.baza-firm.com/
http://www.osadadomy.com.pl/
Planuje budowac z bali o srednicy 25cm, niewielki domek parterowy z uzytkowym poddaszem. Chialbym sie zamknac w calosci w 200 000 - 220 000 PLN. Czy to realne ?
Pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi!

domosław
09-11-2006, 19:02
Widziałem zdjęcia przykopa Madd,mówie wam klękajcie narody!!!!!!!!!

domosław
09-11-2006, 20:17
Widze że budowanie z bala staje się coraz bardziej popularne, Kazimierz Wielki przewraca się w grobie :D :lol: :D

domosław
09-11-2006, 21:22
Moi faworyci jeśli chodzi o wybór projektu
http://www.domex-drew.pl/jaworzynka.php
http://www.drewniane-domy.pl/index2.html projekt "Krzyże" i "uisoły"
http://www.polskadrewniana.pl/index.php?pk.1,id.6

Samuel&Mysia
09-11-2006, 22:10
szczescie_moje : Wiem, ze sa tansze firmy, ale nie tylko cena sie liczy ;) Zreszta, nasz domek ma byc dosc maly, a co za tym idzie nie za drogi. A adaptacje w Wasco moga byc naprawde spore - my mamy drugie drzwi, okno przeniesione na inna sciane, przesuniety komin, wiekszy taras, powiekszony pokoj na pietrze (wysuniety nad taras), a jak jeszcze zagadamy to byc moze i lukarne sie uda dorobic, bo kontakt z firma bezproblemowy :)

Radekkow
10-11-2006, 06:26
Teraz po uzyskaniu pozwolenia na budowę, wyborze firmy wykonawczej - jedno wiem na pewno - najpierw trzeba wybrać technologię budowy i firmę-osobę, która ma budować), potem uzgodnić z wykonawcą projekt - najlepiej przyjąć któryś zaproponowany przez niego. Różnice w technice budowania mogą być znaczne. Ja mam taki problem: Wybrałem projekt gotowy, zrobiłem adaptację, potem zdecydowałem się na wykonawcę. Wykonawca stwierdził, że on buduje inaczej. Zmian w projekcie co niemiara. Na szczęście wszystko dało się zrobić.

I jeszcze jedno: nie ma jednej metody budowania z bali - praktycznie każdy ma swoją. :D

Pozdrawiam.

Eliszka
10-11-2006, 10:41
projekty domow z drewna
http://www.moj-dom.pl/


Witam. :D

Właśnie o projekt nr J43 mi chodzi. Bardzo mi się podoba i wydaje się być taki w kupie. Kominek na środku- blisko łazienki więc można liczyć na to, że ciepło dotrze w pierwszej kolejności. Acha nie chciałabym żadnego dodatkowego ogrzewania poza kominkiem. Myślałam o Tarnawie z płaszczem wodnym. W dodatku ta wiata -gdyby ją obudować to można tam przechowywać różne rzeczy okołodomowe.
Działkę kupiliśmy w 2004 r. w marcu. Jeszcze sobie poczekam (chyba w nieskończoność) bo rolna i bez prawa zabudowy ale taka, którą sobie wymarzyłam.
Proszę napiszcie coś.
Wszystkich zakręconych tak bardzo jak ja serdecznie pozdrawiam.Ela

Eliszka
10-11-2006, 11:02
Jakiś czas temu wspominałem, że jestem na etapie "balowych" mebli.
To jeszcze nie komplet, ale już trochę jest.
Od czasu do czasu widać IKEowe uzupełnienia...
http://ilustracje.pl/MEBELKI/regal_balowy.jpg
http://ilustracje.pl/MEBELKI/regal_detal.jpg
http://ilustracje.pl/MEBELKI/stol_detal.jpg
http://ilustracje.pl/MEBELKI/pietrowe.jpg
http://ilustracje.pl/MEBELKI/nowa_szafa.jpg


Coś strony się nie wyświetlają.
Może już nieaktualne ale chciałabym zobaczyć te meble jeśli można.

Pozdrowionka.
Ela :D

Finwe
10-11-2006, 18:57
...a mnie jedna rzecz wkurza i nie przekonuje do większo?ci frm budujšcych z drewna/bala: konstrukcja sciany: bal-wełna-paroizolacja-bal = ?ciana jak w domu murowanym a drewno jest tylko atrapš. dlaczego: bo naturalne własciwosci drewna polegajšce na regulowaniu wilgotno?ci powietrza w pomieszczeniu, naturalnej wymianie powietrza sš zablokowane przez paroizolację! Pewnie zaraz padnie pytanie: a jak inaczej zaizlować ?ciany? jest wiele materiałow naturalnych bazujšcych na włóknach celulozowych (jak choćby ekofiber) przy których nie stosuje sie folii=?ciana oddycha=pomieszczenie oddycha i jest jak w prawdziwym domu z bali! Przekonałem się na własnej skórzejak to jest mieszkajšc w drewnianych domkach z izolacja z foliš i w domach typowo góralskich gdzie jest tylko bal. Nie chcę nikogo przekonywac do swoich poglšdów ale dla mnie drewno opatulone w folię to tylko imitacja drewnianego domu i kwiatek do korzucha.....
Pozdrawiam balowiczów...wszystkich, bez względu na technikę budowania :D
Paweł


Święte słowa! Dlatego ja buduję z firmą Mazurskie Domy, która stosuje wyłącznie ekofiber, pomiędzy balami 2 x 7 lub 2 x 9. Oczywiście budują i z pojedyńczego okrąglaka, ale ja preferuję bal prostokątny. Pewno nie są jedyni, ale ja przez kilka tygodni przeczesałem rynek bo na początku chciałem się zdecydować na technologię a dopiero potem projekt itd. Ja Bóg da, wczesną wiosną startujemy.

Radekkow
10-11-2006, 21:12
Bal to bal - bez ocieplenia i dodatkowych "modernizmów" - mój wykonawca (Trochanowski) pomiędzy bale wtyka wełnę owczą - sama natura :D

Eliszka - nad ogrzewaniem to się zastanów jeszcze - kominek(a właściwie koza) i bale to nierozłączna całość - tylko co w momencie kiedy nie będzie Cię w domu albo nie będzie chciało Ci się rozpalać? Czy jesteś na tyle niemobilna i konsekwentna? Sam kominek nie wystarczy :(

Eliszka
10-11-2006, 22:21
Dzięki Radku za podpowiedź.

Z twojego postu wynika, że to powinna być koza a nie kominek. Czy dobrze zrozumiałam? W dodatku nie wystarczy jedno żródło ogrzewania. Jeżeli tak to mam problem.

Oj ale mi klina wbiłeś.
:(

Radekkow
11-11-2006, 05:56
Dzięki Radku za podpowiedź.

Z twojego postu wynika, że to powinna być koza a nie kominek. Czy dobrze zrozumiałam? W dodatku nie wystarczy jedno żródło ogrzewania. Jeżeli tak to mam problem.

Oj ale mi klina wbiłeś.
:(

Z tą kozą to tylko moje prywatne zdanie i zdanie ludzi, u których widziałem taką kozę. Uważam po prostu, że lepiej wygląda na tle bali. Natomiast są też problemy - ogrzewa przez promieniowanie, czyli może być bardzo gorąca, w przeciwieństwie do kominka z zamkniętą komorą. Wielu ludzi na tym forum(patrz np. madd kilka postów wcześniej) zastosowało kominek i to jest na pewno rozwiązanie wygodniejsze. Ale oprócz kominka instaluje się np dogrzewanie elektryczne(podłoga, grzejniki...).

Najgorsze, że takich dylematów są tysiące :wink:

Eliszka
11-11-2006, 09:58
Dzięki Radek. :D
Jestem za kominkiem. Teraz będę musiała rozważyć kwestię dodatkowego ogrzewania. Ten mój domek ma 68m pow.użytkowej i miałam nadzieję, że sam kominek z systemem rozprowadzania ciepła wystarczy. A to ci pech. :lol:

marcin_aneta
11-11-2006, 13:05
witam

a ja jestem za koza. troche trzeba bedzie zabezpieczyc sciane po koza bedzie przy niej stala ale znalazlem juz odpowiednie produkty. chcialbym tylko pociagnac rure (komin) od kozy bezposrednio w gore i nad polac dachowa systemem bertrams
http://www.parkanex.pl/?p0=2&p1=3
ale na stronie producenta jest napisane ze rury te nie moga stanowic samoistnego komina. czy ktos ma jakas koncepcje ?

tutaj namiary na plyty izolacyjne jesli kogos interesuje
http://www.varmsen.com/cms.pl?w2d=p&P=2
http://www.promattop.pl/hti.php3?ITEM=38&K=1260

co chcialbym uzyskac jest na tym foto. rura od kozy az po polac dachu. oczywiscie wewn domu. mozna tak ?

http://www.smsnet.pl/~fungous/koza1.jpg

Radekkow
11-11-2006, 14:41
Nie wiem, o co chodzi z tym samoistnym kominem. Ja widziałem kozę z kominem stalowym zaizolowanym montowanym na przestrzał przez dach. Nic poza tym nie było. Ale może się mylę :o

Eliszka
12-11-2006, 09:52
W końcu dotarłam do tego miejsca. :D
Teraz Wam powiem że moja działka znajduje się w Jaworzynce( tam gdzie Rencia i Jurand się spotkali). Rozglądamy się wstępnie za ewentualnym wykonawcą i początkowo miał to być Stollux ale po Waszych wypowiedziach chyba mi przeszło. Projekt J 43, który najbardziej mi odpowiada ma to do siebie, że nie ma ścianek działowych na parterze -to może i koszty mniejsze. Jednakże ogrzewanie nie daje mi spokoju a to z tego względu, że będziemy do domku przyjeżdżać na weekendy itp. (wiadomo praca i odległość 86 km) a za jakieś 15-20 lat emerytura. 68m powierzchni użytkowej zupełności nam wystarczy- na parterze mały taras, wejście-miejsce na płaszcze i buty, pokój z kominkiem, aneksem kuchennym i łazienką (w jednym ciągu woda) a na piętrze trzy małe sypialnie. Proszę podzielcie się swoimi uwagami co do mojego domku. Na pewno patrzycie z innej strony i może widzicie inne mniej korzystne strony. Jeżeli mogę prosić o komentarz nawet ten najmniej ciepły bardzo proszę. Będę bardzo wdzięczna.
Gratuluję tym forumowiczom, którzy już mieszkają Edzia, marcin@aneta, Madd jak również tym, którzy są w trakcie: Jurand, Radek,Rencia i wszystkim (imion nie pamiętam). Też bym tak chciała. Serdecznie pozdrawiam i tak ładnie Wam zazdroszczę. :D

madd
12-11-2006, 11:18
Moi faworyci jeśli chodzi o wybór projektu
http://www.domex-drew.pl/jaworzynka.php
http://www.drewniane-domy.pl/index2.html projekt "Krzyże" i "uisoły"
http://www.polskadrewniana.pl/index.php?pk.1,id.6

Bierz Wiartela ? jest zajefajny!

Eliszka
12-11-2006, 12:07
Moi faworyci jeśli chodzi o wybór projektu
http://www.domex-drew.pl/jaworzynka.php
http://www.drewniane-domy.pl/index2.html projekt "Krzyże" i "uisoły"
http://www.polskadrewniana.pl/index.php?pk.1,id.6

Bierz Wiartela ? jest zajefajny!



Domek przepiękny. :o
Są tam dwa kominy- w łazience i w pokoju ciepło a i będzie się niosło do góry do dwóch pokoi. Nie wiem tylko czy w górach by się sprawdził. Domosław mówił o Zielonce to chyba gdzieś w środkowej Polsce. Pozdrawiam.

domosław
12-11-2006, 14:12
Witam,To gmina Zielonki,9 km na północ od Krakowa.Mamy ostro pofałdowany teren więc nie jest zimno i nie wieje.Moja działka jest lekko pochyła i 100 m od zdziczałych stawów,w lecie żaby fajnie mi kumkają :D

madd
12-11-2006, 14:50
Witam,To gmina Zielonki,9 km na północ od Krakowa.Mamy ostro pofałdowany teren więc nie jest zimno i nie wieje.Moja działka jest lekko pochyła i 100 m od zdziczałych stawów,w lecie żaby fajnie mi kumkają :D

To taki domek drewniany tam jak najbardziej pasuje. Jak tez mam dizlake miedzy gorkami. Wiatr na gorze wieje jak cholera, a u nas tak fajnie

Eliszka
12-11-2006, 15:25
To u mnie podobnie też nie wieje choć na górce ale wystawa południowa.

madd
12-11-2006, 16:27
To u mnie podobnie też nie wieje choć na górce ale wystawa południowa.

W sumie co za roznica czy wieje czy nie. W takim domku jest tak milusio, ze nawet przy ladnej pogodzie nie chce sie wychodzic, a co dopiero przy jakis wiatrach, sniegach, chmurach itp itd. Siedzie jak glab w pracy i marze zeby wrocic do moich cieplutkich czterech scian

jurand79
12-11-2006, 19:48
...a mnie jedna rzecz wkurza i nie przekonuje do większo?ci frm budujšcych z drewna/bala: konstrukcja sciany: bal-wełna-paroizolacja-bal = ?ciana jak w domu murowanym a drewno jest tylko atrapš. dlaczego: bo naturalne własciwosci drewna polegajšce na regulowaniu wilgotno?ci powietrza w pomieszczeniu, naturalnej wymianie powietrza sš zablokowane przez paroizolację! Pewnie zaraz padnie pytanie: a jak inaczej zaizlować ?ciany? jest wiele materiałow naturalnych bazujšcych na włóknach celulozowych (jak choćby ekofiber) przy których nie stosuje sie folii=?ciana oddycha=pomieszczenie oddycha i jest jak w prawdziwym domu z bali! Przekonałem się na własnej skórzejak to jest mieszkajšc w drewnianych domkach z izolacja z foliš i w domach typowo góralskich gdzie jest tylko bal. Nie chcę nikogo przekonywac do swoich poglšdów ale dla mnie drewno opatulone w folię to tylko imitacja drewnianego domu i kwiatek do korzucha.....
Pozdrawiam balowiczów...wszystkich, bez względu na technikę budowania :D
Paweł


Święte słowa! Dlatego ja buduję z firmą Mazurskie Domy, która stosuje wyłącznie ekofiber, pomiędzy balami 2 x 7 lub 2 x 9. Oczywiście budują i z pojedyńczego okrąglaka, ale ja preferuję bal prostokątny. Pewno nie są jedyni, ale ja przez kilka tygodni przeczesałem rynek bo na początku chciałem się zdecydować na technologię a dopiero potem projekt itd. Ja Bóg da, wczesną wiosną startujemy.


Podpisuję się dwoma ręcyma!!! :D:D:D

PawEla
12-11-2006, 20:10
Witam,To gmina Zielonki,9 km na północ od Krakowa.Mamy ostro pofałdowany teren więc nie jest zimno i nie wieje.Moja działka jest lekko pochyła i 100 m od zdziczałych stawów,w lecie żaby fajnie mi kumkają :D

nie chce krakać.... ale z tym kumkaniem to i chary komarów będš latać....z autopsji kolegi, który mieszka w odległoœci 200m od stawów i rzeczki....

domosław
12-11-2006, 21:44
EEEEEEE tam,moja działka jest wydziekona z gospodarstwa koło domu,mieszkamy w tym miejscu od pokoleń i nigdy nie było problemu z komarami.

domosław
12-11-2006, 22:01
Jaki wystrój wnętrza planujecie w domu z bali ,meble itp ?
Według mnie najlepiej pasują stare meble.
Wgrzebałem stare meble po babci i brababci z piwnicy i strychu,odnowiłem i czekają na dom z bali :D :lol: :P

jurand79
13-11-2006, 13:54
Jaki wystrój wnętrza planujecie w domu z bali ,meble itp ?
Według mnie najlepiej pasują stare meble.
Wgrzebałem stare meble po babci i brababci z piwnicy i strychu,odnowiłem i czekają na dom z bali :D :lol: :P

...a ja to się boję stare meble cągnąć do domku. Jesteś pewien, że nie ma w nich "żarłocznych żyjątek"??? :roll:

madd
13-11-2006, 14:01
Jaki wystrój wnętrza planujecie w domu z bali ,meble itp ?
Według mnie najlepiej pasują stare meble.
Wgrzebałem stare meble po babci i brababci z piwnicy i strychu,odnowiłem i czekają na dom z bali :D :lol: :P

...a ja to się boję stare meble cągnąć do domku. Jesteś pewien, że nie ma w nich "żarłocznych żyjątek"??? :roll:

Robaki moga byz wszedzie! A stare meble jak najbardziej pasuja, bo nowe jakos nie bardzo. Ani sosnowe, ani zadne inne. I zazdroszcze dostepu do starych babcinych mebli, bo ja nie mam. JAk sobie przypomne mojej prababci kuchnie... A człowiek to kiedys wyrzucal. Ale byl glupi

domosław
13-11-2006, 14:23
Robaczków się nie boje,od 8 lat zajmuje sie konserwacją zabytków,teraz głównie ołtarze drewniane,kiedyś takze meble,więc robaczki mi niestraszne :D .
Odnowiłem sobie kredens kucheny,stół okrągły między wojenny ,komplet szafa z toaletką(art deko),nakastlik.Zrobiłem sobie mega dębowe łużko eklektyczne,dwie bibiloteczki eklektyczne,biórko,kupiłem i odnowiłem krzesła bitermajerowskie,henryk II coś tam itp.Także domek mam już prawie umeblowany.Żona jest zaniepokojona widzac reszte moich projektów na meble,nie chce chodzic w bamboszach jak po muzeum :D :lol: :D

jurand79
13-11-2006, 14:35
Robaczków się nie boje,od 8 lat zajmuje sie konserwacją zabytków,teraz głównie ołtarze drewniane,kiedyś takze meble,więc robaczki mi niestraszne :D .
Odnowiłem sobie kredens kucheny,stół okrągły między wojenny ,komplet szafa z toaletką(art deko),nakastlik.Zrobiłem sobie mega dębowe łużko eklektyczne,dwie bibiloteczki eklektyczne,biórko,kupiłem i odnowiłem krzesła bitermajerowskie,henryk II coś tam itp.Także domek mam już prawie umeblowany.Żona jest zaniepokojona widzac reszte moich projektów na meble,nie chce chodzic w bamboszach jak po muzeum :D :lol: :D
No prosze - specjalista :wink: Pochwal sie tymi cudami - wrzuc fotki :wink:
Jak wytepiles zyjatka - co stosowales?

madd
13-11-2006, 14:35
Robaczków się nie boje,od 8 lat zajmuje sie konserwacją zabytków,teraz głównie ołtarze drewniane,kiedyś takze meble,więc robaczki mi niestraszne :D .
Odnowiłem sobie kredens kucheny,stół okrągły między wojenny ,komplet szafa z toaletką(art deko),nakastlik.Zrobiłem sobie mega dębowe łużko eklektyczne,dwie bibiloteczki eklektyczne,biórko,kupiłem i odnowiłem krzesła bitermajerowskie,henryk II coś tam itp.Także domek mam już prawie umeblowany.Żona jest zaniepokojona widzac reszte moich projektów na meble,nie chce chodzic w bamboszach jak po muzeum :D :lol: :D

To gdyby zona czegos tam nie chciala i miala zamiar wrzucic to do kosza na smieci to ja chetnie wezme.Taki kredens kuchenny na przyklad. A gdybys przypadkiem mial cos fajnego na oku (u jakiejs starej baby na przyklad) to daj znac - natychmiast sie pojawie. Do odnowiena tez moga byc - niejedna politure sie kladlo

ka&pio
13-11-2006, 14:42
o właśnie, albo kuferek jakiś stary, niekoniecznie zdobiony góralskim wzorkiem
osobiście poszukuje beczek, z rynny woda będzie lecieć po łańcuchu i do beki lub cebrzyka, coby nie chlapało...

madd
13-11-2006, 14:45
o właśnie, albo kuferek jakiś stary, niekoniecznie zdobiony góralskim wzorkiem
osobiście poszukuje beczek, z rynny woda będzie lecieć po łańcuchu i do beki lub cebrzyka, coby nie chlapało...

TAkie beczki sa do kupienia na targach. U nas w Krakowie na Kleparzu widzialam. Nie wiem ile kosztowala

madd
13-11-2006, 16:23
o właśnie, albo kuferek jakiś stary, niekoniecznie zdobiony góralskim wzorkiem
osobiście poszukuje beczek, z rynny woda będzie lecieć po łańcuchu i do beki lub cebrzyka, coby nie chlapało...

Chyba sie Domoslaw wystraszyl takiego naglego ataku sepow. A pomysl z beka baaardzo fajny.
Wyslalabym ci zdjecia na maila ale mi podalas nie taki adres

domosław
13-11-2006, 16:47
http://www.allegro.pl/item140836316_debowa_beczka.html
http://www.allegro.pl/item141479729_stara_beczka_po_piwie.html
http://www.allegro.pl/item139715758_stara_debowa_beczka.html
http://www.allegro.pl/item141261328_stary_wiejski_kazubek_beczka.html
itd itd ....do wyboru do koloru
Warto przeglądac Allegro,czasami naprawde można kupic coś taniego fajnego ,ostatnio licytowałem krzesełko,gośc mnie przelicytował ale puzniej zrezygnował i kupiłem krzesło za 32 zł.

madd
13-11-2006, 16:57
http://www.allegro.pl/item140836316_debowa_beczka.html
http://www.allegro.pl/item141479729_stara_beczka_po_piwie.html
http://www.allegro.pl/item139715758_stara_debowa_beczka.html
http://www.allegro.pl/item141261328_stary_wiejski_kazubek_beczka.html
itd itd ....do wyboru do koloru
Warto przeglądac Allegro,czasami naprawde można kupic coś taniego fajnego ,ostatnio licytowałem krzesełko,gośc mnie przelicytował ale puzniej zrezygnował i kupiłem krzesło za 32 zł.


My ci tu o tym, zebys sie podzielil, a ty nam adresy allegro ;-)

domosław
13-11-2006, 17:29
[/quote]
No prosze - specjalista :wink: Pochwal sie tymi cudami - wrzuc fotki :wink:
Jak wytepiles zyjatka - co stosowales?[/quote]

Jestem oderwany od pługa,jeszcze nie umiem wklejac zdjęc :oops:
Do mebli może byc Antox,radze mebel rozebrac na elemęty pierwsze,zlaewac pęzlem(najlepiej byłoby wzucic do kąpieli)następnie szczelnie obwinąc folią i zostawic na tydzień.
Do ołtarzy stosuje klej polimerowy około 10% rozpuszczony w acetonie, impregnuje głównie lipe i sosne ,elemęty często sa mocno zjedzone .Rozcięczony klej głęboko impregnuje a po odparowaniu acetonu twardnieje wiąząc wyjedzone środki.Przy mocno zjedzonych elenentach najlepiej zostawic w kąpieli na kilka dni szczelnie przykrywając.

domosław
13-11-2006, 17:32
http://www.allegro.pl/item134020832_stare_krzeslo.html
Te mebelki są do wirtualnego domu :lol:

Eliszka
13-11-2006, 17:39
Na allegro widziałam niedawno taką ładną skrzynie łowicką.

domosław
13-11-2006, 17:50
Brat kupil dużą skrzynie,leży w garazu już z dwa lata i jakoś nie moze jej zrobic

Eliszka
13-11-2006, 18:13
A dlaczego nie pasują meble sosnowe?
Ja właśnie takie mam zamiar kiedyś kupić a przy wejściu ładna malowana skrzynia łowicka, na której można usiąść....

Poza tym niebieskie dodatki np. zasłonki i białe koniakowskie firaneczki do okna w kuchni. Macie jakieś inne pomysły?
Tylko jeszcze nie wiem jakie kafelki do łazienki niebieskie czy turkusowe (jak morze).

Oj ale się rozmarzyłam.... :cry:

madd
13-11-2006, 18:19
A dlaczego nie pasują meble sosnowe?
Ja właśnie takie mam zamiar kiedyś kupić a przy wejściu ładna malowana skrzynia łowicka, na której można usiąść....

Poza tym niebieskie dodatki np. zasłonki i białe koniakowskie firaneczki do okna w kuchni. Macie jakieś inne pomysły?
Tylko jeszcze nie wiem jakie kafelki do łazienki niebieskie czy turkusowe (jak morze).

Oj ale się rozmarzyłam.... :cry:

Wydaje mi sie, ze skoro wszystkie sciany sa z drewna, to ladowanie jescze drewnianych mebli tego samego koloru jest bez sensu. Zleja sie, a poza tym bedzie tego drewna troche za duzo. Dlatego np. ja mam sufity wykonczone normalnie regipsami i pomalowane na bialo - zajebiscie to wyglada. Co do firaneczek to sie zgadzam. Zaslonki w sypialni mam cioemnozielone - tez pasuja.

Eliszka
13-11-2006, 18:54
Ja palnuję tylko duży stół prostokątny do tego dwie ławy z oparciem i podkładkami kolorowymi na siedzenie a przy aneksie kuchennym bufet, który zasłoni bajzel i parę szafek na graty.

W sypialniach szafy na ubrania i materace do spania.

I tylko tyle -przynajmniej tak bym chciała.


Pozdrowionka. :D

domosław
13-11-2006, 19:02
Jak może wyglądac wnętrze domu z bali
http://www.fotosik.pl/profile/panel.php

Meble sosnowe kojarzą mi się z "ikeą" BRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!KOSZMAR!!!

domosław
13-11-2006, 19:11
Nie widac zdjęc,może teraz:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49096ade44ad5c09.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a56c7660a31140e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcc938ceb19fb0e6.html

domosław
13-11-2006, 19:13
Jeszcze jedno
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a56c7660a31140e.html
I jeszcze zdjęcia moich biblioteczek:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ddfffbe96a82a562.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d2a9fb78be80186.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2cc88f43fb28e610.html

kadargo
13-11-2006, 19:38
Meble. Bardzo ważny temat. Myślę że każdy wie w jakim otoczeniu czuje
się najlepiej. Bardziej to sprawa gustu, a o gustach się podobno nie dyskutuje.
Zobaczcie jakie fajne mebelki robi ta firma.
http://gapimebel.com.pl/
Mebelki są odlotowe, i na pewno pasują do naszych pięknych drewnianych domów.
Osobiście myślimy o takich szafkach w kuchni. Na zdjęciach jest kuchnia.
Jej koszt to ok 5000 - 6000PLN., tak mi powiedzieli jak do nich zadzwoniłem.

Pozdrawiam

Zygmunt

madd
13-11-2006, 20:02
Meble. Bardzo ważny temat. Myślę że każdy wie w jakim otoczeniu czuje
się najlepiej. Bardziej to sprawa gustu, a o gustach się podobno nie dyskutuje.
Zobaczcie jakie fajne mebelki robi ta firma.
http://gapimebel.com.pl/
Mebelki są odlotowe, i na pewno pasują do naszych pięknych drewnianych domów.
Osobiście myślimy o takich szafkach w kuchni. Na zdjęciach jest kuchnia.
Jej koszt to ok 5000 - 6000PLN., tak mi powiedzieli jak do nich zadzwoniłem.

Pozdrawiam

Zygmunt

fajne. aje jeden czy dwa takie mebelki. inaczej czylabym sie jak w skansenie

domosław
13-11-2006, 20:04
Sorki,ale te meble wyglądają jakby je robili ludzie specjalnej troski.MKKój ojciec jest manualnym beztalenciem ale zrobiłby lepsze.Kup deski w tartaku i zrobisz sobie kuchnie za 400zł
http://gapimebel.com.pl/images/18big.jpg ????????????????????

domosław
13-11-2006, 20:13
Pisze powaznie,meble są robione z odpadów ,III gatunek drewna jest doskonały przy tych.Zrób sobie sam takie meble,a 5000tyś zostanie ci w kieszeni

madd
13-11-2006, 20:15
Sorki,ale te meble wyglądają jakby je robili ludzie specjalnej troski.MKKój ojciec jest manualnym beztalenciem ale zrobiłby lepsze.Kup deski w tartaku i zrobisz sobie kuchnie za 400zł
http://gapimebel.com.pl/images/18big.jpg ????????????????????
za 400 nie ma szans. dobre drewno, szliowanie, malowanie, zawiasy, uchwyty.poza tym nie kazdy potafi zrobic meble. a co z blatem?

kadargo
13-11-2006, 20:35
Ale my nie chcemy kupować całego zestawu za 5000 czy 6000 PLN.
Myśleliśmy tylko o paru frontach, blat zrobi nam znajomy stolarz, słupki z cegły czerwonej. Taki jest plan, a póżniej się zobaczy.
A tak na marginesie te meble są naprawdę super, widzieliśmy na żywo
cały modelowy domek, raczej to nie wygląda na odpady, nie pamiętam jakie drewno, na pewno nie sosna.
Jak pisałem o gustach się nie dyskutuje. Nam się podobają.
Co nie znaczy że nie lubimy starych mebli, nawet bardziej,ale meblowanie przed nami.
A macie jakieś pomysły na łazienkę? Bo ty jeszcze wieksza czarna dziura.

Pozdrawiam

Zygmunt

madd
13-11-2006, 20:42
Ale my nie chcemy kupować całego zestawu za 5000 czy 6000 PLN.
Myśleliśmy tylko o paru frontach, blat zrobi nam znajomy stolarz, słupki z cegły czerwonej. Taki jest plan, a póżniej się zobaczy.
A tak na marginesie te meble są naprawdę super, widzieliśmy na żywo
cały modelowy domek, raczej to nie wygląda na odpady, nie pamiętam jakie drewno, na pewno nie sosna.
Jak pisałem o gustach się nie dyskutuje. Nam się podobają.
Co nie znaczy że nie lubimy starych mebli, nawet bardziej,ale meblowanie przed nami.
A macie jakieś pomysły na łazienkę? Bo ty jeszcze wieksza czarna dziura.

Pozdrawiam

Ja sobie zrobilam z plytek w takie male kwadraciki (cholera nie wiem jak to opisac) i wyglada troche jak z innej bajki. Co do waszego pomyslu - to bardzo fajny. Ja tez intensywanie mysle nad meblami kuchennymi i nie wiem co zrobic. Na razi stanelo na tym, ze miedzy polkami beda cegly, Co do frontow to nie wiem. A mysle juz drugi miesiac. Na razie mam zbity prowizoryczny blat, w blacie wyciete miejsce na zlew i nna blacie chamska ceratke i jest fajnie!
Zygmunt

domosław
13-11-2006, 21:00
Zrób to sam ,deski bukowe(800zł m3)powtarzam to drewno to odpad czyli połowe ceny.
Wystarcza najbardziej prymitywne nazędzia:wyżynarka,wiertarka,kółko do szlifowania,papier ścierny,(lub "czołg"szlifierka taśmowa)wiertła,śróby,kołki,klej do drewna,bejca spirytusowa orzech,lakier do parkietu domalux Połysk.Bułka z masłem.
Mój pierwszy mebel jaki zrobiłem był bardziej profesjonalny,
chociaz komoda i biórko w orzechu mi sie podoba

madd
13-11-2006, 21:09
Zrób to sam ,deski bukowe(800zł m3)powtarzam to drewno to odpad czyli połowe ceny.
Wystarcza najbardziej prymitywne nazędzia:wyżynarka,wiertarka,kółko do szlifowania,papier ścierny,(lub "czołg"szlifierka taśmowa)wiertła,śróby,kołki,klej do drewna,bejca spirytusowa orzech,lakier do parkietu domalux Połysk.Bułka z masłem.
Mój pierwszy mebel jaki zrobiłem był bardziej profesjonalny,
chociaz komoda i biórko w orzechu mi sie podoba

To moeze taka mala instrukcja tej bulki z maslem. Bo cos mi sie wydaje ze z samego drewna i wiertarki to raczej nie zrobie jakem sprytna baba

Eliszka
13-11-2006, 21:25
ŁADNE te meble nie powiem ale zrobić sama to bym nie zrobiła nie mówiąc o moim mężu. Coś tam się wymyśli.
Najważniejsza skrzynia malowana. :D
Wszędzie się za takimi oglądam.

Pozdrowionka.

madd
13-11-2006, 21:38
ŁADNE te meble nie powiem ale zrobić sama to bym nie zrobiła nie mówiąc o moim mężu. Coś tam się wymyśli.
Najważniejsza skrzynia malowana. :D
Wszędzie się za takimi oglądam.

Pozdrowionka.

Ja juz sie tak zastanawialam. Moze pochodzic po ludziach po wsi i popytac - Dzien dobry, czy moglaby zajrzec na pani strych?. A moze rozpuscic pogloske ze sie czegos takiego szuka. Ludzie moze doniosa kto cos takiego ma. Ludzie z reguly nie sa zli i pomoga

domosław
13-11-2006, 21:58
[/quote]

To moeze taka mala instrukcja tej bulki z maslem. Bo cos mi sie wydaje ze z samego drewna i wiertarki to raczej nie zrobie jakem sprytna baba[/quote]

:D :D no fakt łatwiej mi coś zrobic, niż wytłumaczyc :D
Moje biblioteczki zrobiłem ze zwykłych desek podłogowych,
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ddfffbe96a82a562.html
więc blat możesz także zrobic z podłogówek, prawie 3cm,zainwestowac w trzy ściski metrowe :wink: ...no może żeczywiście niech to stolarz zrobi wyjdzie najtaniej.Musiałabyś kupic sobie całą nazędziownie,wydaje mi się to takie proste bo mam wszystko na miejscu.
Ja u siebie planuje zrobic blat z dębiny 5cm i z wpuszczonym marmurem do krojenia.Kuchnia będzie nawiązywała detalami do kredensu babcinego.W salonie planuje meble z drewna czereśniowego(ostatnio ściołem i zawiozłem 6 wozów czereśni do tartaku)na cały dom powinno starczyc :wink:

madd
13-11-2006, 22:05
To moeze taka mala instrukcja tej bulki z maslem. Bo cos mi sie wydaje ze z samego drewna i wiertarki to raczej nie zrobie jakem sprytna baba[/quote]

:D :D no fakt łatwiej mi coś zrobic, niż wytłumaczyc :D
Moje biblioteczki zrobiłem ze zwykłych desek podłogowych,
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ddfffbe96a82a562.html
więc blat możesz także zrobic z podłogówek, prawie 3cm,zainwestowac w trzy ściski metrowe :wink: ...no może żeczywiście niech to stolarz zrobi wyjdzie najtaniej.Musiałabyś kupic sobie całą nazędziownie,wydaje mi się to takie proste bo mam wszystko na miejscu.
Ja u siebie planuje zrobic blat z dębiny 5cm i z wpuszczonym marmurem do krojenia.Kuchnia będzie nawiązywała detalami do kredensu babcinego.W salonie planuje meble z drewna czereśniowego(ostatnio ściołem i zawiozłem 6 wozów czereśni do tartaku)na cały dom powinno starczyc :wink:[/quote]

A moze ty stolarz z zawodu jestes?

domosław
13-11-2006, 22:08
Proponuje ogłoszenie na słupie.W każdy wiejskim domu są jakieś stare meble wywalone na strych lub do piwnicy.CZasami ludzie mają takie meble że ho ho,a można je wytargac za flaszke .Takie mebelki często są tylko brudne i porysowane lub coś się odkleiło więc zastępuje się je "meblami" z płyty wiórowej.

domosław
13-11-2006, 22:14
[quote] A moze ty stolarz z zawodu jestes? [quote]

Tyle lat już dłubie w drewnie,że chcąc nie chcąc się naumiałem.Na profesjonalnych maszynach stolarskich robiłem z trzy lata i mam wszystkie palce, więc nie jest zle.Ale odkąd robie na siebie to prawie wyłącznie ołtarze restauruje.

domosław
13-11-2006, 22:20
Jak coś to moge słuzyc w miare fachową pomocą. :lol:

domosław
13-11-2006, 22:29
Kredens kuchenny:
http://www.allegro.pl/item138932082_kredens_kuchenny.html
http://www.allegro.pl/item141281495_kredens_kuchenny.html
Lekka kosmetyka i można wstawic do kuchni :lol:
http://www.allegro.pl/item141020435_kredens_kuchenny_lub_pokojowy_drewno _debowe.html

Samuel&Mysia
14-11-2006, 15:17
My, ze wzgledu na maly metraz domu, bedziemy przy wystroju zwracac uwage przede wszystkim na strone praktyczna. Ikea nas nie przeraza, mozna tam czasami znalezc calkiem fajne rzeczy ;) Do tego planujemy dodac elemety nawiazujace do domu japonskiego. Moze stolik z umieszczonym w blacie przeszklonym pudelkiem, z piaskiem i kamykami w srodku... Moze papierowa lampka ozdobna... Moze jakis posazek Buddy w rogu... :lol: Na pewno jednak nie za duzo, zeby nie gryzlo sie z charakterem domu - w koncu w Japonii z bali sie nie buduje :)

domosław
14-11-2006, 20:08
Miałem okazje reperowac ikeowskie meble ,i chyba nie ma większego badziewia,to ma za zadanie rozleciec się po 6miesiącach.Przecie tam nie ma żadnych zastrzałów,skręcone na śrubkach lub kołeczkach.Cena odpowiada jakości.

MADD jak dom się zachowuje po rozpoczęciu sezonu grzewczego?bardzo trzeszczy?Ponoc bale wysychają dopiero po pięciu latach :D

madd
14-11-2006, 20:18
Miałem okazje reperowac ikeowskie meble ,i chyba nie ma większego badziewia,to ma za zadanie rozleciec się po 6miesiącach.Przecie tam nie ma żadnych zastrzałów,skręcone na śrubkach lub kołeczkach.Cena odpowiada jakości.

MADD jak dom się zachowuje po rozpoczęciu sezonu grzewczego?bardzo trzeszczy?Ponoc bale wysychają dopiero po pięciu latach :D

Pewnie i po pieciu, ale nie trzeszczy. Po miesiacu od postawienia, jak nie bylo jescze okien kilka razy tam spalam to myslalam ze zwariuje - tak dom pracowal. Ale potem sie uspokoilo. Teraz ani drgnie. Ale mysle ze go dobrze strzecha przycisnela, bo sie pewnie zrobila ciezka jak cholera po tym desczu. Niestety pospieszylismy sie z plytkami w lazience :-(
Co pradwa zrobilismy tzw. plywajaca konstrukce na regipsy i plyki zeby pracowalo osobno niz dom. Ale odudowalismy plytkami takze okno lazienkowe i niestety w dwoch miejscach plytki popekaly jak dom zaczal siadac. Z oknami nie ma takiego problemu bo od gory zostawilismy 5 centymentow luzu i dalisy tam pianke. Ale przestrzegam - plytki w domach drewnianych jak najpozniej!

Eliszka
14-11-2006, 21:33
[quote="madd Ale przestrzegam - plytki w domach drewnianych jak najpozniej![/quote]



Dzięki Madd :D

Nawet sobie nie wyobrażasz jaka to cenna uwaga.

Pozdrawiam.

Domaracuch
15-11-2006, 10:31
Witam po raz pierwszy.
O mnie:
- czasem zaglądam tu i czytam
- a teraz nawet buduje taki domek z bali: http://www.pbase.com/kryzoo/budowa - radości co niemiara :)


Do Lami: moge Ci polecic mojego architekta, ktory rok temu przygotował projekt indywidualny z przystosowaniem do działki za 2800PLN. Pracownia z Łochowa. Poszukam adresu jeśli jesteś zainteresowana.

Pozdrawiam
Kryzoo

Witam po raz pierwszy,

Też przymierzam się do budowy domu z bali. Jestem w trakcie kupowania działki położonej w otoczeniu lasu, tak więc dom drewniany będzie pasował jak ulał. Jednak nie chciałbym pchać się w chatę polską lub góralską, skłaniam się ku bardziej nowoczesnemu charakterowi-bez zbędnych ozdób i rzeźbień. W związku z osiadaniem domów z bala jestem zaintersowany technologią sumikowo-łątkową (poza tym wygląda nowocześniej :) ).

Kryzoo, mogłbyś mi też podesłać adres tego architekta z Łochowa? Będę wdzięczny :)

Pzdr,
Domaracuch

Samuel&Mysia
15-11-2006, 14:59
Madd : A ile nalezalo by odczekac? Sciany beda nam stawiac w polowie kwietnia, a w wakacje chcielibysmy sie juz wprowadzac... Jakis czas mozna pomieszkac z niewykonczona lazienka, ale jak dlugo? :)

madd
15-11-2006, 15:14
Madd : A ile nalezalo by odczekac? Sciany beda nam stawiac w polowie kwietnia, a w wakacje chcielibysmy sie juz wprowadzac... Jakis czas mozna pomieszkac z niewykonczona lazienka, ale jak dlugo? :)

Mnie zaczeli stawiac na poczatku czerwca, plytki robilismy na poczatku sierpnia i niestety. Goral, ktory nam stawial powiedzial ze najlepiej byloby poczekac rok. Ja wiem ze to dlugo, ale podobno w tym czasie dom siadzie jakies 5 centymetrow. Ale tak jak mowie - odkleily sie plytki tylko przy oknie. Pogadajcie z jakims fachowcem od regipso iu zaproponujcie tzw. plywajaca konstrukcje scian, a onka mozna nie obudowywac, albo obudowac drewnem z duza iloscia pianki.
Mysmy z chlopem doszli do wniosku, ze na razie nie bedziemy przyklejac tych plytek. Zobaczymy na wiosne. Firanczka zakrylam wiec mnie tak nie denerwuje.

domosław
15-11-2006, 17:44
W najnowszym Muratorze,wyczytałem że:
"domy bali z mokergo drewna w mniejszym stopniu trzymaja ciepło,budynek siadając wypatrza się,drewno pęka i następuje rozszczelnienie domu"
MADD oprucz podwujnych wpustów łączących dół z górą bala górale dawali coś jeszcze?
Napisali także:
"domy z bali muszą by zdedydowanie droższe od domów murowanych-to chyba najdroższa technologia budowy domów jednorodzinnych.Budowy takiego domu nie podejmią się "chłopcy z pod budki z piwem",co czesto się zdarza w przypadku domów murowanych"
Po doświadczeniach MADD wcale nie tak drogo,a jak u mnie "fachowcy z pod budki..."robili dobudówke do domu murowanego, to płyta siadła i istniało prawdopodobieństwo zawalenia się dobudówki.

madd
15-11-2006, 17:56
W najnowszym Muratorze,wyczytałem że:
"domy bali z mokergo drewna w mniejszym stopniu trzymaja ciepło,budynek siadając wypatrza się,drewno pęka i następuje rozszczelnienie domu"
MADD oprucz podwujnych wpustów łączących dół z górą bala górale dawali coś jeszcze?
Napisali także:
"domy z bali muszą by zdedydowanie droższe od domów murowanych-to chyba najdroższa technologia budowy domów jednorodzinnych.Budowy takiego domu nie podejmią się "chłopcy z pod budki z piwem",co czesto się zdarza w przypadku domów murowanych"
Po doświadczeniach MADD wcale nie tak drogo,a jak u mnie "fachowcy z pod budki..."robili dobudówke do domu murowanego, to płyta siadła i istniało prawdopodobieństwo zawalenia się dobudówki.

Goral mnie uprzedzal ze dom bedzie siadal, ale bylam madrzejsza. Ale te dwa kawalki plytek w lazience to nie koniec siwata! Dom wybudowalam w miare tanio. ale nie sadze zeby robota byla spartoczona. Moj ojciec, ktory na drewnie sie zna stwierdzil ze robota jest solidna i tyle. Oprocz wpustwo miedzy bale szla pianka uszczelniajaca. Ale jeden bal wchodzil w drugi jak klocki. JA nie narzekam.
PS. Mialam nie pisac. ale napisze: domosław walisz takie ortografy, ze az wstyd!

domosław
15-11-2006, 18:55
PS. Mialam nie pisac. ale napisze: domosław walisz takie ortografy, ze az wstyd!

Gdzie?ja ich nie widze. :oops:
Mam zaświadczenie z poradni że jestem dyslektykiem,dysgrafikiem.W technikum ,nie chcąc dostawac samych pał z wypracowań musiałem chodzic do Poradni Psychologicznej Polskiego Towarzystwa Dysleksji,rozwiązywałem testy z dzieciaczkami i stwierdzono że jestem już niereformowalny.Przedtem w wiejskich szkołach nie przykładano to tego wagi.
Albert Einstein był dyslektykiem
Nie ma śmiechu,robię błęda nawet w imieniu żony :lol:
Pozdro
:lol:

szczescie_moje
15-11-2006, 20:59
Kochani musze sie wam pochwlaic ze 25.10.06 podpisalam akt notarialny kupna dzialki (wiem o tym juz pisalam :wink: ) ale juz 10.11.06 otrzymalam pismo z Sadu o wpisie do ksiegi wieczystej!!!! Co wiecej na wpisie jest data 3.11.06!!! Jestem w ciezkim szoku ze tak blyskawicznie!!! :o :lol:

Jak dlugo u was to trwalo? tez tak szybko? slyszalam ze czasem czeka sie miesiacami....
Energetyka tez juz przyslala info ze mozna odebrac warunki przylaczenia... Jak jeszcze tak szybko podlacza to pomysle ze do lepszej gminy trafic nie moglam :lol:

szczescie_moje
15-11-2006, 21:06
Sluchajcie moi drodzy balowicze.
Mam problem z ogrzewaniem domku-tzn z planem. Czytam i czytam forum i kompletnie nie wiem na co sie zdecydowac :( Domek bedzie niewielki do ok.80mkw planujemy. Na dole chcialam podlogowke (tylko jaka :-? ) ale co z poddaszem? Te kominki z rozprowadzeniem ciepla budza moje powazne watpliwosci... zapach prazonej sadzy z komina raczej mi nieodpowiada....a moze przesadzam z tym zapachem? Jak to jest u Was?
Podzielcie sie prosze informacjami co Wy wybraliscie i czy sie sprawdzilo, czy zalujecie i gdybyscie teraz budowali wybralibyscie cos innego???
Bardzo prosze o jakies informacje.
Pozdrofka

EDZIA
15-11-2006, 22:05
W najnowszym Muratorze,wyczytałem że:
"domy bali z mokergo drewna w mniejszym stopniu trzymaja ciepło,budynek siadając wypatrza się,drewno pęka i następuje rozszczelnienie domu"
MADD oprucz podwujnych wpustów łączących dół z górą bala górale dawali coś jeszcze?
Napisali także:
"domy z bali muszą by zdedydowanie droższe od domów murowanych-to chyba najdroższa technologia budowy domów jednorodzinnych.Budowy takiego domu nie podejmią się "chłopcy z pod budki z piwem",co czesto się zdarza w przypadku domów murowanych"
Po doświadczeniach MADD wcale nie tak drogo,a jak u mnie "fachowcy z pod budki..."robili dobudówke do domu murowanego, to płyta siadła i istniało prawdopodobieństwo zawalenia się dobudówki.

Witam,
Czuję się poniekąd wywołana do tablicy, bo opisany w ostatnim Muratorze dom z mokrego drewna to mój.
Szczerze ze wstydem się przyznaję, ze jeszcze nie czytałam tego artykułu ale znajomi mi donieśli :cry: :cry:
Mieszkam na stałe dopiero od wakacji i mogę już opisać swoje doświadczenia.
Dom postawiony był w 2003r. i faktycznie jak napisała madd, na początku kiedy nie było okien ani mszenia w domu była istna dyskoteka / drewno pękało i trzeszczało, trwało to może tydzień lub dwa / to był wyjątkowo upalny maj, więc drewno schło bardzo szybko. Dom osiadł chyba z 10 cm - kieyś obserwowaliśmy to na komnie, ale po położeniu podłogi już tego nie widać. Może jeszcze i powoli siada, ale jest to już proces ledwie zauważalny. Trudności jakie napotyka się przy budowaniu w tej technologii/mokrego drewna/ to elastyczność instalacji i innych elementów np. schody. Choć teraz widzę, ze z tymi schodami trochę przedobrzyliśmy, bo wydaje się, że nie było tu takiej potrzeby.
Co do spękań drewna wyglądają groźniej niż są. W czasie ostatniej, listopadowej wichury biegałam po domu i przykładałam rękę do większych szczelin, ale nie odczuwałam żadnych zimnych "prądów".
Większym zagrożeniem pod tym względem są szczeliny wokół belków stropowych wychodzących przez ściany zewn., ale z tym to nie taki problem, uszczelniliśmy je silikonem.

A teraz po kolei moje doświadczenia z tego pólrocznego mieszkania w swoim domu.
Wprowadziliśmy się tak chwilowo na wakacje, więc dane nam było przeżyć tam te tropikalne upały. Pod tym względem zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Temperatura na dole nigdy nie przekroczyła 25 st. oczywiście przy zamkniętych drzwiach i oknach, za to bez zasłon, żaluzji czy okiennic. W pokojach na poddaszu okna balkonowe więc grzało dość mocno. Tam też temp. była wyższa, ale wystarczyło wieczorem na chwilę pootwierać wszystkie okna i temp. szybciutko spadała./ w sąsiednich domach murowanych utrzymywała się temp. 30 st.
Jeżeli chodzi o zimę nasze dośw. są trochę ograniczone, gdyż jak wcześniej wspomniałam pomieszkiwaliśmy tylko i wtedy było trudno, dom w ciągu tygodnia znacznie się wychładzał i trudno było go rozgrzać - tzn. najfajniej, najcieplej było kiedy musieliśmy wyjeżdżać. Kiedy temp. spadła do - 20 st. mąż nocował w domku, żeby palić w kominku, co by woda nie zamarzła, ale i tak raz zamarzła/ mam zlewozmywak na zewnętrznej ścianie pod oknem/. Pocieszyłam się tym, że u znajomych w nowym murowanym domu też zamarzła.
Narazie grzejemy tylko kominkiem z rozprowadzeniem / pow. domu 150m2 podłogi/ i jest aż za ciepło. Np. dziś po powrocie z pracy ok. 17 tej było 28 st. a spalamy średnio 4 grube kawałki drewna/ palimy drewnem dębowym/.
Na pewno zimą tego drewna przyjdzie nam spalać trochę więcej, ale okien nie trzeba będzie otwierać.
Co do kafelek. Poddasze wykończone mamy płytą OSB i na to w łazience klejone kafelki i melduję, że kafelki mają się dobrze i są w komplecie choć łazienka była robiona 2 lata temu.
Uff ale się rozpisałam. :D

pozdrawiam

Edzia

PawEla
15-11-2006, 22:09
Co do ogrzewania:
Pewnie mnie coponiektórzy wysmiejš ale planuję: 1.piec na drewno; 2.kominek z wkładem; 3.kolektory słoneczne
1. - podstawowe Ÿródło ciepła
2. -grzanie cwu, dogrzewanie
3. na lato cwu i podgrzew podłogówki w łazience i kuchni (coby nie marzły bose stopy)
a całoœć ze sterownikiem elektronicznym (własnej konstrukcji) na elektrozaworach i czujnikach temperatury. poza tym awaryjne zasilanie całego sterowania (tzw. ups), pomp itp z dodatkowym ładowaniem z baterii słonecznej.
Kosmiczna technologia ale mam na tym punkcie œwira...... :D

Nie mam zaufania do instalacji kominkowej podgrzewajšcej powietrze z rozporowadzeniem: mam pewne wštpliwoœci czy nie bedzie to Ÿródło wiecznego kurzu....

Podłogówka: tylko w łazience i kuchni, czyli tam gdzie na podłodze sš płytki bo drewno nuie lubi być cišgle podgrzewane i moim zdaniem w końcu się wkurzy i popęka/zlezie sie /itp = szpary w podłodze....

Aha, kominy w miare mozliwoœci w œrodku domu: dodatkowo mogš dogrzewać pomieszczenia: pare lat temu byliœmy we wrzesniu w Bieszczadach w jednym gospodarstw agrotur. Dom z bali wykonany technologiš góralskš-odmiana podhalańska :D komin od pieca w œrodku domu, murowany nieotynkowany. noce były chłodne, w piecu sie cały czas paliło na 4 fajerki a ciepełko sie rozchodziło po całym domu i było ciepło (oprócz wczesnego ranka, póki gaŸdzina nie dopaliła....) - jakoœ to działa, a grzejniki właczajš dopiero w listopad/grudzien jak temp dobrze spadnie... Najzimniejszym pomieszczeniem była łazienka: lokalizacja jak pokoje ale podejrzewam że połozone płytki na gipskartonach dobrze izolowały dopływ ciepła z korytarza z komina....

Ale sie rozpisałem :D

domosław
15-11-2006, 22:20
Witam,także interesują mnie ekologiczne zródła zasilania,kolektory tradycyjne czy próżniowe ?

PawEla
15-11-2006, 22:24
Zobaczymy jak będzie z kasš, na razie tradycyjne.....

Zamierzamy podgrzewać wodę w basenie ale do tego to spróbuje sam zrobić kolektoki wolno stojšce (czyli coby mozna je było schować na zime). mam fajnš ksišżke o kolektorach słonecznych (tytuł ten sam) ale nie pamietam autoról (lezy w robocie). jakby kto był zainteresowany to jutro uzupełnie bibliografię :D

EDZIA
15-11-2006, 22:27
Co do wystroju wnętrz. Hmmm, wydawało mi się jeszcze przed budową, ze wiem co jak i gdzie będzie, ale teraz moje plany zostały zweryfikowane przez sytuację i domowników i zamiast planowanej wiejskiej chaty mam wystrój "normalnego domu". :wink:
Nie mam co prawda fotek z salonu i pomieszczeń na poddaszu / oprócz łazienki/, zatem pochwalę się tymi które mam pod ręką.
Łazienka na poddaszu

http://foto.onet.pl/upload/42/78/_464799_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/43/79/_472355_n.jpg

I kuchnia
http://images4.fotosik.pl/200/b18a7f204f119598med.jpg

http://images3.fotosik.pl/236/27ee942da15e95a9med.jpg

Jak widać wyżej, prosto, normalnie bez szaleństw

dode
15-11-2006, 22:55
u mnie ciesle weszli z 1maja, glazurnik na przełomie sierpnia i września. mineły 2 lata, dom przestał siadać/ no może wyhamował.../, płytki w idealnym stanie, a troche tego mam: 2 łazienki, wc, pralnia /pólnocno-wschodni róg domu wyłozona po sufit płytkami/. Chyba zlożę pokłon glazurnikowi, chociaż kilka uwag do staranności wykonania do tej pory miałam...

madd
16-11-2006, 10:37
Co do ogrzewania:
Pewnie mnie coponiektórzy wysmiejš ale planuję: 1.piec na drewno; 2.kominek z wkładem; 3.kolektory słoneczne
1. - podstawowe ?ródło ciepła
2. -grzanie cwu, dogrzewanie
3. na lato cwu i podgrzew podłogówki w łazience i kuchni (coby nie marzły bose stopy)
a cało?ć ze sterownikiem elektronicznym (własnej konstrukcji) na elektrozaworach i czujnikach temperatury. poza tym awaryjne zasilanie całego sterowania (tzw. ups), pomp itp z dodatkowym ładowaniem z baterii słonecznej.
Kosmiczna technologia ale mam na tym punkcie ?wira...... :D

Nie mam zaufania do instalacji kominkowej podgrzewajšcej powietrze z rozporowadzeniem: mam pewne wštpliwo?ci czy nie bedzie to ?ródło wiecznego kurzu....

Podłogówka: tylko w łazience i kuchni, czyli tam gdzie na podłodze sš płytki bo drewno nuie lubi być cišgle podgrzewane i moim zdaniem w końcu się wkurzy i popęka/zlezie sie /itp = szpary w podłodze....

Aha, kominy w miare mozliwo?ci w ?rodku domu: dodatkowo mogš dogrzewać pomieszczenia: pare lat temu byli?my we wrzesniu w Bieszczadach w jednym gospodarstw agrotur. Dom z bali wykonany technologiš góralskš-odmiana podhalańska :D komin od pieca w ?rodku domu, murowany nieotynkowany. noce były chłodne, w piecu sie cały czas paliło na 4 fajerki a ciepełko sie rozchodziło po całym domu i było ciepło (oprócz wczesnego ranka, póki ga?dzina nie dopaliła....) - jako? to działa, a grzejniki właczajš dopiero w listopad/grudzien jak temp dobrze spadnie... Najzimniejszym pomieszczeniem była łazienka: lokalizacja jak pokoje ale podejrzewam że połozone płytki na gipskartonach dobrze izolowały dopływ ciepła z korytarza z komina....

Ale sie rozpisałem :D

Z kominka nie smierdzi! Z kominka pachnie! Juz pisalam, ale napisze jescze raz. Ja mam rozprowadzanie cieplego powietrza z kominka i na razie jest jescze cieplo. Ogrzewanie podlogowe zrobilam w kichni i lazience i mama nadzieje ze bedzie dzialac za niedlugo, bo....LUDZISKA Po osmiu miesiacach bojow z elektrownia wlasnie sie dowiedzialam ze kolo poniedzialku bede miala swoj wlasny prad! Koniec spolki z sasiadem!

PawEla
16-11-2006, 16:48
Co do ogrzewania:
Pewnie mnie coponiektórzy wysmiejš ale planuję: 1.piec na drewno; 2.kominek z wkładem; 3.kolektory słoneczne
1. - podstawowe ?ródło ciepła
2. -grzanie cwu, dogrzewanie
3. na lato cwu i podgrzew podłogówki w łazience i kuchni (coby nie marzły bose stopy)
a cało?ć ze sterownikiem elektronicznym (własnej konstrukcji) na elektrozaworach i czujnikach temperatury. poza tym awaryjne zasilanie całego sterowania (tzw. ups), pomp itp z dodatkowym ładowaniem z baterii słonecznej.
Kosmiczna technologia ale mam na tym punkcie ?wira...... :D

Nie mam zaufania do instalacji kominkowej podgrzewajšcej powietrze z rozporowadzeniem: mam pewne wštpliwo?ci czy nie bedzie to ?ródło wiecznego kurzu....

Podłogówka: tylko w łazience i kuchni, czyli tam gdzie na podłodze sš płytki bo drewno nuie lubi być cišgle podgrzewane i moim zdaniem w końcu się wkurzy i popęka/zlezie sie /itp = szpary w podłodze....

Aha, kominy w miare mozliwo?ci w ?rodku domu: dodatkowo mogš dogrzewać pomieszczenia: pare lat temu byli?my we wrzesniu w Bieszczadach w jednym gospodarstw agrotur. Dom z bali wykonany technologiš góralskš-odmiana podhalańska :D komin od pieca w ?rodku domu, murowany nieotynkowany. noce były chłodne, w piecu sie cały czas paliło na 4 fajerki a ciepełko sie rozchodziło po całym domu i było ciepło (oprócz wczesnego ranka, póki ga?dzina nie dopaliła....) - jako? to działa, a grzejniki właczajš dopiero w listopad/grudzien jak temp dobrze spadnie... Najzimniejszym pomieszczeniem była łazienka: lokalizacja jak pokoje ale podejrzewam że połozone płytki na gipskartonach dobrze izolowały dopływ ciepła z korytarza z komina....

Ale sie rozpisałem :D

Z kominka nie smierdzi! Z kominka pachnie! Juz pisalam, ale napisze jescze raz. Ja mam rozprowadzanie cieplego powietrza z kominka i na razie jest jescze cieplo. Ogrzewanie podlogowe zrobilam w kichni i lazience i mama nadzieje ze bedzie dzialac za niedlugo, bo....LUDZISKA Po osmiu miesiacach bojow z elektrownia wlasnie sie dowiedzialam ze kolo poniedzialku bede miala swoj wlasny prad! Koniec spolki z sasiadem!

Ale ja nie twuerdze ze z kominka smierdzi! wiem że wręcz przeciwnie! Chodzi mi tylko że przy ogrzewaniu powietrznym niebezpieczeństwo cišgłego zakurzania pomieszczeń!

madd
16-11-2006, 17:51
Co do ogrzewania:
Pewnie mnie coponiektórzy wysmiejš ale planuję: 1.piec na drewno; 2.kominek z wkładem; 3.kolektory słoneczne
1. - podstawowe ?ródło ciepła
2. -grzanie cwu, dogrzewanie
3. na lato cwu i podgrzew podłogówki w łazience i kuchni (coby nie marzły bose stopy)
a cało?ć ze sterownikiem elektronicznym (własnej konstrukcji) na elektrozaworach i czujnikach temperatury. poza tym awaryjne zasilanie całego sterowania (tzw. ups), pomp itp z dodatkowym ładowaniem z baterii słonecznej.
Kosmiczna technologia ale mam na tym punkcie ?wira...... :D

Nie mam zaufania do instalacji kominkowej podgrzewajšcej powietrze z rozporowadzeniem: mam pewne wštpliwo?ci czy nie bedzie to ?ródło wiecznego kurzu....

Podłogówka: tylko w łazience i kuchni, czyli tam gdzie na podłodze sš płytki bo drewno nuie lubi być cišgle podgrzewane i moim zdaniem w końcu się wkurzy i popęka/zlezie sie /itp = szpary w podłodze....

Aha, kominy w miare mozliwo?ci w ?rodku domu: dodatkowo mogš dogrzewać pomieszczenia: pare lat temu byli?my we wrzesniu w Bieszczadach w jednym gospodarstw agrotur. Dom z bali wykonany technologiš góralskš-odmiana podhalańska :D komin od pieca w ?rodku domu, murowany nieotynkowany. noce były chłodne, w piecu sie cały czas paliło na 4 fajerki a ciepełko sie rozchodziło po całym domu i było ciepło (oprócz wczesnego ranka, póki ga?dzina nie dopaliła....) - jako? to działa, a grzejniki właczajš dopiero w listopad/grudzien jak temp dobrze spadnie... Najzimniejszym pomieszczeniem była łazienka: lokalizacja jak pokoje ale podejrzewam że połozone płytki na gipskartonach dobrze izolowały dopływ ciepła z korytarza z komina....

Ale sie rozpisałem :D

Z kominka nie smierdzi! Z kominka pachnie! Juz pisalam, ale napisze jescze raz. Ja mam rozprowadzanie cieplego powietrza z kominka i na razie jest jescze cieplo. Ogrzewanie podlogowe zrobilam w kichni i lazience i mama nadzieje ze bedzie dzialac za niedlugo, bo....LUDZISKA Po osmiu miesiacach bojow z elektrownia wlasnie sie dowiedzialam ze kolo poniedzialku bede miala swoj wlasny prad! Koniec spolki z sasiadem!

Ale ja nie twuerdze ze z kominka smierdzi! wiem że wręcz przeciwnie! Chodzi mi tylko że przy ogrzewaniu powietrznym niebezpieczeństwo cišgłego zakurzania pomieszczeń!

E tam, to sa plotki. Ja co prawda jescze mam burdel budolnany, wiec kurz mam wszedzie. Ale moi rodzice maja kominek juz piec lat, mama jest pedantka i nie zauwazylam zeby bylo wiecej kurzu niz normalnie. Wiadomo, ze od noszenia drewna sie brudzi (mnie to wkurza), ze szybe trzeba czyscic i takie tam, ale cos za cos. W kuchni mam piec kaflowy, tez jest od drewna troche brudno ale polecam wszystki. Trzy sprawy - jest cieplo, mozna cos ugotowac (odpada wlaczanie kuchenki elektrycznej, a co za tym idzie zostaje troche kasy w kieszenie, no i mozna zamontowac podkowe, ktora od razu bedzie grzala ciepla wode. Rewelacja. Ja tak zyje juz drugi miesiac (bo ten prad od sasiada...) i jest super. Odchodza rachunki. A drewna po budowie drewnianego domu troche zostaje wiec jest czym palic. Gorzej jak sie skonczy

dode
17-11-2006, 09:01
Co do ogrzewania:
Pewnie mnie coponiektórzy wysmiejš ale planuję: 1.piec na drewno; 2.kominek z wkładem; 3.kolektory słoneczne
1. - podstawowe ?ródło ciepła
2. -grzanie cwu, dogrzewanie
3. na lato cwu i podgrzew podłogówki w łazience i kuchni (coby nie marzły bose stopy)
a cało?ć ze sterownikiem elektronicznym (własnej konstrukcji) na elektrozaworach i czujnikach temperatury. poza tym awaryjne zasilanie całego sterowania (tzw. ups), pomp itp z dodatkowym ładowaniem z baterii słonecznej.
Kosmiczna technologia ale mam na tym punkcie ?wira...... :D

Nie mam zaufania do instalacji kominkowej podgrzewajšcej powietrze z rozporowadzeniem: mam pewne wštpliwo?ci czy nie bedzie to ?ródło wiecznego kurzu....

Podłogówka: tylko w łazience i kuchni, czyli tam gdzie na podłodze sš płytki bo drewno nuie lubi być cišgle podgrzewane i moim zdaniem w końcu się wkurzy i popęka/zlezie sie /itp = szpary w podłodze....

Aha, kominy w miare mozliwo?ci w ?rodku domu: dodatkowo mogš dogrzewać pomieszczenia: pare lat temu byli?my we wrzesniu w Bieszczadach w jednym gospodarstw agrotur. Dom z bali wykonany technologiš góralskš-odmiana podhalańska :D komin od pieca w ?rodku domu, murowany nieotynkowany. noce były chłodne, w piecu sie cały czas paliło na 4 fajerki a ciepełko sie rozchodziło po całym domu i było ciepło (oprócz wczesnego ranka, póki ga?dzina nie dopaliła....) - jako? to działa, a grzejniki właczajš dopiero w listopad/grudzien jak temp dobrze spadnie... Najzimniejszym pomieszczeniem była łazienka: lokalizacja jak pokoje ale podejrzewam że połozone płytki na gipskartonach dobrze izolowały dopływ ciepła z korytarza z komina....

Ale sie rozpisałem :D

Z kominka nie smierdzi! Z kominka pachnie! Juz pisalam, ale napisze jescze raz. Ja mam rozprowadzanie cieplego powietrza z kominka i na razie jest jescze cieplo. Ogrzewanie podlogowe zrobilam w kichni i lazience i mama nadzieje ze bedzie dzialac za niedlugo, bo....LUDZISKA Po osmiu miesiacach bojow z elektrownia wlasnie sie dowiedzialam ze kolo poniedzialku bede miala swoj wlasny prad! Koniec spolki z sasiadem!

Ale ja nie twuerdze ze z kominka smierdzi! wiem że wręcz przeciwnie! Chodzi mi tylko że przy ogrzewaniu powietrznym niebezpieczeństwo cišgłego zakurzania pomieszczeń!

E tam, to sa plotki. Ja co prawda jescze mam burdel budolnany, wiec kurz mam wszedzie. Ale moi rodzice maja kominek juz piec lat, mama jest pedantka i nie zauwazylam zeby bylo wiecej kurzu niz normalnie. Wiadomo, ze od noszenia drewna sie brudzi (mnie to wkurza), ze szybe trzeba czyscic i takie tam, ale cos za cos. W kuchni mam piec kaflowy, tez jest od drewna troche brudno ale polecam wszystki. Trzy sprawy - jest cieplo, mozna cos ugotowac (odpada wlaczanie kuchenki elektrycznej, a co za tym idzie zostaje troche kasy w kieszenie, no i mozna zamontowac podkowe, ktora od razu bedzie grzala ciepla wode. Rewelacja. Ja tak zyje juz drugi miesiac (bo ten prad od sasiada...) i jest super. Odchodza rachunki. A drewna po budowie drewnianego domu troche zostaje wiec jest czym palic. Gorzej jak sie skonczy

Niestety jednak się kurzy, najbardziej widoczne jest to po rozpoczęciu sezonu grzewczego, naprawde różnica jest spora. nie ma co oczywiście demonizować, nie jest to jakieś rażące, poprostu częściej trzeba ścierać kurze i koty spod łóżek wyganiać......

Finwe
17-11-2006, 20:10
Ludzie, na litość!!! Przestańcie sobie odpowiadać cytując całą poprzednią korespondecję, bo się nie da czytać tego forum! Please...

kryzoo
18-11-2006, 21:47
Jednak nie chciałbym pchać się w chatę polską lub góralską, skłaniam się ku bardziej nowoczesnemu charakterowi-bez zbędnych ozdób i rzeźbień. W związku z osiadaniem domów z bala jestem zaintersowany technologią sumikowo-łątkową (poza tym wygląda nowocześniej :) ).

Kryzoo, mogłbyś mi też podesłać adres tego architekta z Łochowa? Będę wdzięczny :)

Pzdr,
Domaracuch

Technologia sumikowo łątkowa z tego co wiem nie jest niczym nowym. Na mazowszu i w wielu innych nizinnych regionach tak się budowało w odróżnieniu od góralskiej chaty w konstrukcji zrębowej. Poziome sumiki także się kurczą, a ponieważ taki dom nie osiada to tworzą się między nimi szpary.

Co do architekta: http://www.biuro-projektow.com/index2.html

Pozdrawiam i życzę powodzenia inwestycji. Wniosek jaki mogę wyciagnąć z moich dotychczasowych doświadczeń jest jeden podstawowy: jak najmniej deweloperki, gdzie jeden wykonawca odpowiedzialny jest za drzwi, ściny, okna, pokrycie dachowe, itp, itd - nie daj Boze "pod klucz"!. Lepiej małymi kroczkami ale samemu wszystko nadzorować i decydować, żeby uniknąć frustracji.

dode
19-11-2006, 09:00
a my mamy "pod klucz' i jesteśmy bardzo zdowoleni! Sami decydowaliśmy jakie chcemy drzwi, okna (robione oczywiście w firmie) wybrane przez nas kolory dachu, ścian itd. podlegały potem jeszcze naszej wtórnej akceptacji, ale jedna firma zrobiła wszystko ( no oprócz przyłączy i białego montażu).
i uważam, że tak jest bardzo dobrze, bo jak się trafi, że cos jest źle zrobione, to nikt na nikogo nie zrzuca winy. Właśnie minęło 2 lata jak mieszkamy i nie znaleźliśmy ani jednego błędu w sztuce. Tak więc myślę, że wszystko zalezy od tego, na jaką firme i ekipe sie trafi.
Pozdrawiam
Dorota

Loxia
19-11-2006, 09:42
w najnowszym muratorze są zdjęcia domu z bala z zielonymi okiennicami. gdzieś je już widziałam tu na forum. czyj to domek?

szczescie_moje
20-11-2006, 16:21
w najnowszym muratorze są zdjęcia domu z bala z zielonymi okiennicami. gdzieś je już widziałam tu na forum. czyj to domek?

O ten domek jak sadze ci chodzi :lol: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61675/

Loxia
20-11-2006, 18:09
o wlasnie :)
dziekuje :)

szczescie_moje
20-11-2006, 20:51
Czy moze mi ktos powiedziec ile drewna zuzyliscie na budowe swojego domku?? Interesuje mnie powierzchnia domu do 100m kw.

domosław
21-11-2006, 13:22
Czy moze mi ktos powiedziec ile drewna zuzyliscie na budowe swojego domku?? Interesuje mnie powierzchnia domu do 100m kw.
Napewno zależy od grubości bali ,mogą byc 7-dmio cm a mogą byc też 30cm, od ilości pomieszczeń itp

Maluj mnie
24-11-2006, 06:39
Witam,
Czuję się poniekąd wywołana do tablicy, bo opisany w ostatnim Muratorze dom z mokrego drewna to mój.
Szczerze ze wstydem się przyznaję, ze jeszcze nie czytałam tego artykułu ale znajomi mi donieśli :cry: :cry:

Czy jeszcze raz podjęłabyś się budowy z mokrych bali? Podziel się doświadczeniami. Co za a co przeciw takiemu budowaniu?

PawEla
27-11-2006, 08:30
Witajcie. mam pytanie: czy ktoś z Was, kto juz wybudował z bala, pozostawił ściany z bala (bez gipskartonów) ma:
1. w salonie kominek obudowany kaflami
2. kuchnie kaflową w kuchni.
Jesli to mozliwe to prosze o zdjęcia jak to w całosci się zgrywa (bal+kaflaki), bo się z żona wahamy czy zawsiować dom kaflami.....
Pozdrawiam

szczescie_moje
27-11-2006, 17:20
Napewno zależy od grubości bali ,mogą byc 7-dmio cm a mogą byc też 30cm, od ilości pomieszczeń itp

Nie zartuj :lol: 7cm to nie bal a zwylka deska-nie rozmawiamy na tym forum o nomenklaturze a o "prawdziwych" balach czyli o czyms pow. 16cm w przypadku domow mieszkalnych a nie domkow letniskowych 8)
A moze latwiej bedzie jak zapytam ile drewna poszlo na wasze domki, z jakiej grubosci bala budowaliscie i jaka powierzchnia? parterowy czy z poddaszem?

Finwe
27-11-2006, 18:15
Należy ci się wyjaśnienie. istnieją dwa typy bala, z których buduje się DOMY Z BALA i to są domy z bali. Pierwszy to tradycyjny "okrąglak", tzw. pełny bal a drugi to bal prostokątny. Firma Mazurskie Domy, ale nie tylko ona, stawia domy w obu typach. Przy balu 7cm jest to zawsze 2 x 7cm z izolacją pośrodku. W sumie wychodzi ponad 20 cm.

domosław
27-11-2006, 20:00
Witajcie. mam pytanie: czy ktoś z Was, kto juz wybudował z bala, pozostawił ściany z bala (bez gipskartonów) ma:
1. w salonie kominek obudowany kaflami
2. kuchnie kaflową w kuchni.
Jesli to mozliwe to prosze o zdjęcia jak to w całosci się zgrywa (bal+kaflaki), bo się z żona wahamy czy zawsiować dom kaflami.....
Pozdrawiam

Pozwolę sobie bez pytania Madd umieścic zdjęcia pieca kaflowego w kuchni i kominka

http://img106.imageshack.us/img106/5549/dsc00702ib0.jpg

http://img161.imageshack.us/img161/8711/dsc00699ue3.jpg



Naumiałem się to się chwalę :lol:

Eliszka
27-11-2006, 22:04
Wiesz Domosławie super masz ten kominek i ten piec kaflowy.
A gdzie stoi ten kominek? Piec kaflowy na pewno w kuchni.

Fajne, że hej.

PawEla
27-11-2006, 22:46
dzięki za fotki. Chyba sie zdecydujemy na kaflaka, bardzo podoba się nam taki układ
http://www.kominki.rzeszow.pl/oferta/katalog/kuchnie/16.jpg
a bardziej
http://www.kominki.rzeszow.pl/oferta/katalog/kuchnie/22.jpg
ale chyba ściane dzielącą salon z kuchnią, na której w kuchni bedzie kuchnia :D a w salonie kominek postawimy z cegły: i tak będzie tam ciąg kominowy a zawsze łatwiej bedzie utzymac czystość: jak sie zamaze, osmoli czy costam to sie maźnie biała farba i spokój...

PawEla
27-11-2006, 22:50
....a tak poza tym ma ktoś dom budowany z bala JODŁOWEGO? podobnoz mniej ciemnieje i drewno jest takie fajne ciepło bialutkie????

w ogóle możeby założyć jakąs galerie wnętrz w domach z bala? okraglaka i prostokatnego....bo trudno mi tłumaczyć rodzinie że wcale nie musi być ściana z bala monotonna : bal , bal, bal w każdym pomieszczeniu.....

szczescie_moje
27-11-2006, 23:59
Należy ci się wyjaśnienie. istnieją dwa typy bala, z których buduje się DOMY Z BALA i to są domy z bali. Pierwszy to tradycyjny "okrąglak", tzw. pełny bal a drugi to bal prostokątny. Firma Mazurskie Domy, ale nie tylko ona, stawia domy w obu typach. Przy balu 7cm jest to zawsze 2 x 7cm z izolacją pośrodku. W sumie wychodzi ponad 20 cm.
Masz racje oczywiscie.
Zdaje sie ze znow nie precyzyjnie sie wyrazilam. Pytam o bale pelne okragle i prostokatne 18-20cm plus ocieplenie i GK czy OSB czy boazeria drewniana lub 24cm bez ocieplenia, a nie prefabrykowane.
Deski 2x7cm z ociepleniem wewnatrz nie sa balem pelnym tylko prefabrykatem tak jak np http://www.magnuslog.com/domy/pl/sysbal.html
Moze szybciej i prosciej bedzie skierowac to pytanie konkretnie do Juranda79, pAo, Katarina Ols, linkad, marcin_aneta, kryzoo i dlugo by tak wymieniac :) ile kubikow potrzebowaliscie na swoje domki i jaka macie powierzchnie swoich drewniakow?

marcin_aneta
28-11-2006, 07:44
u nas bylo tak:

drewno na bale (tylko bale) 77m3
drewno na krowkie 180x80 - 7m3
przynajmniej tyle widze na wyliczeniu ale oni cos tam namotali

ka&pio
28-11-2006, 09:04
madd ten piec jest super :D bo to chyba twój ???
czy mogę cię prosić o tel. do tego elektryka co u was pracował. Pisałaś, że nie ma czasu, ale może mógłby udzielić nam paru porad. Mamy wątpliwości odnośnie rurek w których maja być prowadzone przewody itp... itd...
Na razie czekamy na podciągnięcie wody do budynku.
Spróbuję następnym razem popracować nad wklejeniem zdjątka z naszej budowy :lol:

EDZIA
28-11-2006, 09:17
Witajcie. mam pytanie: czy ktoś z Was, kto juz wybudował z bala, pozostawił ściany z bala (bez gipskartonów) ma:
1. w salonie kominek obudowany kaflami
2. kuchnie kaflową w kuchni.
Jesli to mozliwe to prosze o zdjęcia jak to w całosci się zgrywa (bal+kaflaki), bo się z żona wahamy czy zawsiować dom kaflami.....
Pozdrawiam

Mam ściany z bala i kominek częściowo obudowany kaflami.
http://foto.onet.pl/upload/27/37/_542833_n.jpg[/code][/list]

domosław
28-11-2006, 10:57
Wiesz Domosławie super masz ten kominek i ten piec kaflowy.
A gdzie stoi ten kominek? Piec kaflowy na pewno w kuchni.

Fajne, że hej.


To nie moje tylko Mad,a ona nie opanowała jeszcze wklejania zdjęc,więc pozwoliłem sobie zaprezętowac jej zdjęcia :lol:

szczescie_moje
28-11-2006, 12:37
u nas bylo tak:

drewno na bale (tylko bale) 77m3
drewno na krowkie 180x80 - 7m3
przynajmniej tyle widze na wyliczeniu ale oni cos tam namotali

Wielkie dzieki za tak szybki odzew :lol: . A jak sie domek Bulbo podoba? Widzialam fotke zadomowionego Bulbo w dopiero co budowanym waszym domku :lol: http://picasaweb.google.com/marcin.ploski/HistoriaDomkuZBala/photo#4977193875262668818 REWELACJA :lol:

marcin_aneta
28-11-2006, 15:14
szczescie: hehe jest caly album poswiecony "inspektorowi nadzoru"
domek jest ok problem z bulbo moze byc jedynie taki ze schody sa dosc strome i nie wiem czy wejdzie na poddasze.... juz myslimy o jakims patencie :)

szczescie_moje
28-11-2006, 17:47
szczescie: hehe jest caly album poswiecony "inspektorowi nadzoru"
domek jest ok problem z bulbo moze byc jedynie taki ze schody sa dosc strome i nie wiem czy wejdzie na poddasze.... juz myslimy o jakims patencie :)

Tak jak bedzie starszy to przy swojej calkiem ladnej wadze moze miec problemy ze wspinaniem sie na gore.... ale skoro osniezone szczyty zdobywa to na pewno poradzi sobie. dopiero teraz jak napisales zauwazylam ze jest caly album o "inspektorze" COS WSPANIALEGO!! uwielbiam wszystko co jest duze ma fafle i mruczy jak lew zamiast porzadnie szczekac :lol: - moj bokser tez tak ma :lol:

Gasol
30-11-2006, 10:58
Moj wstepny projekt domu z bali:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1509341#1509341

Komentarze mile widziane w watku wskazanym przez podany link:-)

madd
04-12-2006, 19:19
Domoslawie najdrozszy - zdjecia moje juz masz stare jak swiat, teraz do pieca kaflowego w drugiej czesci doszla jescze najnormalniejsza plyta na prad wiec efekt jest jeszcze lepszy. I tak sie zastanawiam czy przypadkiem nie naruszyles praw autorskich wklejajac je tutaj.
Edzia - fajny kominek, w ogole fajna chatka, bez cudow, wydziwnien - taki prawdziwy dom.
A gdzie jest cala reszta? Scina drewno czy co?

Buraski
07-12-2006, 12:08
Witam Was!
Sluchajcie czy ktos z Was ma jakies wiadomosci/doswiadczenie z p. Kozlowskim, ktory prowadzi firme budujaca domy z bali z Zabłudowa k/ Białegostoku. Firma nazywa sie DOM-BAL, adres www.dom-bal.bialystok.pl


Bede baaaardzo wdzieczny za jakiekolwiek opinie.

pozdrawiam cieplo.
Michal

ps gdzie ten snieg, ja chce na narty :((

PawEla
07-12-2006, 22:29
>>>>Sluchajcie czy ktos z Was ma jakies wiadomosci/doswiadczenie z p. Kozlowskim, ktory prowadzi firme budujaca domy z bali z Zabłudowa k/ Białegostoku. Firma nazywa sie DOM-BAL, adres www.dom-bal.bialystok.pl <<<<
No własnie: dość ciekawie to wszystko wygląda, ale historia firmy: "tylko" 8 lat.....
Co do technologii: sam bal o grubości 12 cm to troche mało (wsp. k=1,7) trzeba by dodać jakiej ociepliny....nawet grubość 20cm to k=1,1 (tak jak "idealne" okno....).
A wracając do mojego pytania: kto budował z DREW-DOM BIESZCZADY z Komańczy? http://www.drewdom.interq.pl/
budują z jodły: a ta podobnoż nie ciemnieje tak jak sosna i jest bardziej wytrzymała na sinenie, grzyby i poza tym bardziej giętka? Jakieś opinie?
Pozdrawki

Gasol
08-12-2006, 08:39
budują z jodły: a ta podobnoż nie ciemnieje tak jak sosna i jest bardziej wytrzymała na sinenie, grzyby i poza tym bardziej giętka? Jakieś opinie?
Pozdrawki

O drewnie z jodly gdzies czytalem, ze jest gorsze niz sosna/swierk. Albo na tym forum, albo na www.szkielet.org.

marcin_aneta
08-12-2006, 12:25
zapraszamy do naszego bloga z budowy ! prawie same fotki jesli ktos jest zainteresowany domkiem z bala okraglego ! budowala firma logpol. w sumie jeszcze buduje bo po wylewkach maja przyjsc wstawic scianki wewnetrzne i jeszcze pare drobiazgow do wykonczenia

http://marcinplos.blogspot.com
komentarze mile widziane

Buraski
11-12-2006, 15:05
>>>>Sluchajcie czy ktos z Was ma jakies wiadomosci/doswiadczenie z p. Kozlowskim, ktory prowadzi firme budujaca domy z bali z Zabłudowa k/ Białegostoku. Firma nazywa sie DOM-BAL, adres www.dom-bal.bialystok.pl <<<<
No własnie: dość ciekawie to wszystko wygląda, ale historia firmy: "tylko" 8 lat.....
Co do technologii: sam bal o grubości 12 cm to troche mało (wsp. k=1,7) trzeba by dodać jakiej ociepliny....nawet grubość 20cm to k=1,1 (tak jak "idealne" okno....).
A wracając do mojego pytania: kto budował z DREW-DOM BIESZCZADY z Komańczy? http://www.drewdom.interq.pl/
budują z jodły: a ta podobnoż nie ciemnieje tak jak sosna i jest bardziej wytrzymała na sinenie, grzyby i poza tym bardziej giętka? Jakieś opinie?
Pozdrawki

Pan Kozłowski buduje troche dłużej niż to jest zamieszcczone na stronie. Twierdzi ze info na stronie jest dosc stare, ale mniejsza z tym
Buduje z sosny lub swierku. Bale o grubosci 30 cm i 40 cm. takze raczej wystarczy.
prosba o opinie dot. firmy i rodzaju drzewa

???

Wojciech Nitka
11-12-2006, 20:51
O drewnie z jodly gdzies czytalem, ze jest gorsze niz sosna/swierk. Albo na tym forum, albo na www.szkielet.org.

Jeżeli już to http://www.szkielet.com.pl lub http://www.szkielet.pl

PawEla
12-12-2006, 10:35
....przepyrałem, ale nie ma...... :(

Gasol
13-12-2006, 07:53
....przepyrałem, ale nie ma...... :(

Sprobuj wpisac 'jodla' lub 'jodła'. Znajdziesz posty ludzi, ktorzy wybierali takie drewno na wiezbe oraz komentarze innych osob, co do trwalosci jodly do tych celow. Mysle, ze wymagania w stosunku do drewna na sciany sa podobne.

PawEla
13-12-2006, 07:57
>>>>nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów<<<<
a wpisywalem w różnych przypadkach.....
zaczynam szukanie tutaj...dogłębne.....

Gasol
13-12-2006, 09:22
>>>>nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów<<<<
a wpisywalem w różnych przypadkach.....
zaczynam szukanie tutaj...dogłębne.....

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=800802&highlight=jodla#800802
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=764992&highlight=jodla#764992

itd.

PawEla
13-12-2006, 09:56
dzieki :D też tam trafiłem.....
a poza tym natrafiłem na : http://www.itd.poznan.pl/pl/index.php?id=35
naukowo ale da sie zrozumieć....
no i z czego budowac? świerk, sosna czy jodła? pytanie stare jak....forum :D albo jak świat.....
rozesłałem po firmach z okolicy Lublina zapytania ofertowe, ciekawe co odpiszą :roll:
Pozdrawki

PawEla
14-12-2006, 19:35
Co taka cisza? :D
Pytanie mam do tych co mają ściany wewnętrzne z litego bala: jak jest z wytłumieniem hałasu? czy taka ścianka z bala o grubosci 7cm nie będzie za malo tłumiła - tak mnie przekonuje jeden z wykonawców i radzi zastosowa konstrukcję szkieletową: deska+wełna+deska? jak to jest u Was?

A poza tym:
krok pierwszy uczyniony: projekt w opracowaniu!!! :D
i cągle ten sam problem: który wykonawca :roll: : Mazurskie, Komańcza czy "podlubelskie"....

Pozdrawiam
PP

afazi
14-12-2006, 23:49
zapraszamy do naszego bloga z budowy ! prawie same fotki jesli ktos jest zainteresowany domkiem z bala okraglego ! budowala firma logpol. w sumie jeszcze buduje bo po wylewkach maja przyjsc wstawic scianki wewnetrzne i jeszcze pare drobiazgow do wykonczenia

http://marcinplos.blogspot.com
komentarze mile widziane

A z jaką firmą budujecie bo taki bal własnie mnie sie podoba ;) super domek

szczescie_moje
15-12-2006, 11:57
A z jaką firmą budujecie bo taki bal własnie mnie sie podoba ;) super domek

Afazi rozumiem ze jestes nowym forumowiczem, mozesz wielu rzeczy nie wiedziec i nie umiec ich znalezc ale postaraj sie czytac ze ZROZUMIENIEM :lol: w cytowanym przez ciebie poscie wyraznie jest napisane "budowala firma logpol." To chyba wiele wyjasnia :lol:

afazi
18-12-2006, 16:49
ups:oops: faktycznie musiałem przeczytac w pospiechu :-?
dziekuje za odpowiedz :)

djan
21-12-2006, 20:20
wszystkim balowiczom
WESOŁYCH ŚWIĄTTTTTT

murnau
23-12-2006, 14:34
w zwiazku z (uff) zakonczona budowa (uff) tu mozna zobaczyc rezultaty (uff) i rozwiazania wnetrz drewnianych (uff) na pokrzepienie: http://homepage.mac.com/rogaleo/robercin/PhotoAlbum34.html ktos tu sie o jodle pytal ostatnio, wiec dodam, ze belki stropowe i sufit u mnie z jodly sa. drewno jest jasne i nie ciemnieje, ale ja bym wolal zeby zciemnialo jednak...

Seba7207
27-12-2006, 10:07
Witam, nadzszedł czas na realizację zamiarów z 2004 roku. Właśnie oczekuję na projekt domu z bali drewnianych (w dniu dzisiejszym wysłany):
http://www.moj-dom.pl/39,bale,oferta_detail.html#projekt
Zmiany w projekcie:
- podpiwniczenie pod całym budynkiem (oprócz garażu)
- lustrzane odbicie
- pokrycie blachoddachówką firmy Corona imitującą gont
Ściany z bali o grubości 24cm (bez docieplania) - bale zakupiłem w styczniu 2004. Jeszcze nie jestem zdecydowany co do ogrzewania. Raczej piec gazowy (niedaleko działki jest gaz ziemny), ale nie wiem czy kominek z płaszczemm czy bez. Po otrzymaniu projektu przystępuję do załatwienia pozwoleń i w marcu0-kwietniu mam zamiar wbić pierwszą łopatę, a najpóźniej przed świętami 2007 mieszkać - ale zobaczymy jak to będzie.

madd
27-12-2006, 10:17
murnau - za...bista chatka. Jak w prawdziwym domu. SUPERRRRR

michall.m
28-12-2006, 09:17
Witajcie,
gryzę pazury i rozmyślam jak zrobić, żeby było dobrze...
Poradźcie mi proszę:
buduję malutki (65m2) domek drewniany całoroczny, marzyłam o balu, ale starczyło na szkieletowca, z drewnianą oblicówką..., no wygląda jak z bala :wink:
Przed zimą skończyłam stan zero, w marcu przyjedzie ekipa i zmontuje domek w tydzień :o :D
A oto pytanie: 1. jak i czym zaizolować poziomo fundamenty? (nazwy proszę)
2. czym wykończyć w środku i ponad dachem komin systemowy?
3. jaką kozę (piec) wybrać?
4. o czym jeszcze zapomnieć nie powinnam i co warto zrobić?
Wiem, że brzmi to..., na swoje usprawiedliwienie powiem, że buduję to sama z córeczką i tak czasem wątpimy, że nam się uda, boję się błędów, ogólnie jakoś deprecha mnie dopada...
podpowiedzcie jakie zastosowaliście rozwiązania
Pzd,
Ania

p.s. buduję Janka III z modyfikacjami /z www.juhas.com.pl/

Wojciech Nitka
28-12-2006, 18:09
Pomożecie? Pomożemy.

Proszę prześlij projekt, a postaram się wskazać Ci na co powinnaś zwrócić uwagę.
Gdzie budujesz? Może uda się podesłać dobrego fachowca, który rzuciłby okiem na budowę.

Pozdrawiam

michall.m
28-12-2006, 19:44
Wojciechu :D
Wysłałam to co miałam, słaba jestem w sprawach komputerowo- internetowych :-?
Tak czy siak dziękuję za zainteresowanie...czuję sie jak sierotka marysia :wink: :lol:
Pzd,
ania

Mirek_Lewandowski
28-12-2006, 19:58
....a tak poza tym ma ktoś dom budowany z bala JODŁOWEGO? podobnoz mniej ciemnieje i drewno jest takie fajne ciepło bialutkie????

Też ciemnieje z czasem. Ale najważniejsze- capi. Nawet stare bale, które rżnąłem z chałupy budowanej przez dziadka w 1917 r było czuć. Wiele Jd. nie było,ale po zapachu rozpoznawalna od razu. Po góralsku- kacym g.... .

PawEla
29-12-2006, 07:56
Weż nie żartuj :o musze sprawdzić "naocznie" a właściwie nanosnie... będe w lutym w Komańczy, a tam jest pare świeżych domów z jodły, sparwdze....

PawEla
29-12-2006, 07:57
w zwiazku z (uff) zakonczona budowa (uff) tu mozna zobaczyc rezultaty (uff) i rozwiazania wnetrz drewnianych (uff) na pokrzepienie: http://homepage.mac.com/rogaleo/robercin/PhotoAlbum34.html ktos tu sie o jodle pytal ostatnio, wiec dodam, ze belki stropowe i sufit u mnie z jodly sa. drewno jest jasne i nie ciemnieje, ale ja bym wolal zeby zciemnialo jednak...
Murnau, napisz jak u Ciebie, czy czyć tą jodłę, jak to napisała Marek, kacym g.....

madd
29-12-2006, 18:00
Jodla wali jak cholera. Mi chlop przyniosl jodlowe deski na opaski do okien. Chodze po domu i wacham co to tak wali. Ale tak strasznie. Okazalo sie, ze to drewno na opaski. Ale po jakims czasie przestalo na szczescie.
Pozrawiam wszystkich balowiczow i zycze szczescia w nowym roku. Ja juz Sylwestra spedzam w drewnianej chatce pod lasem. Huuuuuuuuuuuurrrrrrrrra!!!!!

fra-nek
30-12-2006, 21:51
Witam wszystkich którzy juz mieszkają w swoich drewnianych domkach i tych którzy ciągle o nich marzą :roll: . Szkoda tylko ze ci którzy już mieszkają w swoich nowych domkach żadko zaglądają na to forum dzieląc sie swoimi spostrzeżeniami, wydając opinie na temat firm które im budowali jak i pokazując ich robotę co w dużym stopniu pomaga kolejnym inwestorom w wybraniu porządnej sprawdzonej firmy :oops: :oops: . Sam jestem na etapie szukania wykonawcy i trudno w wyborze bo jest ich wiele tylko kogo wybrać jak nie widzisz ich dzieła a siedziba firmy jest daleko. Słyszałem o firmie "Drzewiarz" www.domkidrewniane.com.pl ale nigdzie nie widziałem domu wykonanego przez nich z bali litych 24 cm lub innych okrąglaków. Jesli ktoś budował z tą firmą i przez "przypadek" powrócił na forum to prosze o jakieś info i fotki. A tymczasem

Wszystkiego dobrego w NOWYM 2007 ROKU i spełnienia marzeń o własnym drewnianym domku.

piotr.nowy
31-12-2006, 17:46
Wszystkiego dobrego w NOWYM 2007 ROKU i spełnienia marzeń o własnym drewnianym domku.

Dołaczam się do życzeń dla wszystkich "BALOWICZÓW" i nie tylko !!! :D :wink:

murnau
01-01-2007, 14:47
jesli chodzi o smrody to nie zauwazylem. (specjalnie wachalem) moze jodla w masie wiekszej niz tylko belki stropowe wali nieprzyjemnie. a moze....ci faceci co dom stawiali oszukali i zamiast jodly na te belki uzyli swierka... nie wiem sam. juhu w nowym roku.

michall.m
02-01-2007, 09:26
czym zabezpieczyć podłogę, a czym ściany domu z drewna świerkowego???
chciałabym jakoś zabezpieczyć (ale żeby było zdrowo dla dziecka), a jednocześnie domek ma mieć wiejski rustykalny charakter więc nic na wysoki połysk...
co proponujecie??
prosze o rady,
ania

murnau
02-01-2007, 15:57
moze oleum. ja walnalem i na podloge i na sciany niektore.

michall.m
02-01-2007, 17:55
rozumiem, że chodzi o ojej (łac.oleum) ? tak?
no bo chyba nie o kwas siarkowy czy cuś takiego :roll: :wink:

Zakładam, że olej to jaki stosowałaeś? I jak doświadczenia?

Bardzo proszę o rady...

madd
02-01-2007, 18:13
Wosk pszczeli - i zdrowo i w miare niedrogo. I ladnie pachnie

Dzióba
02-01-2007, 21:10
Witam
Odnośnie woskowania woskiem pszczelim sam się nad tym zastanawiłem ale wykonawca mojego domu mi odradził ze względu na utrzymanie tego w dobrym stanie przy dzieciach jednak chcąc zastosować coś bardzo naturalnego znalazłem produkty OSMO.
Są to olejo-woski ponoć 100% naturalny produkt. Na dzień dzisiejszy mam nimi zrobione schody, według mnie piękny kolor udało mi się uzyskać i ściany w koło okien pod opaskami (reszte jak będzie cieplej) a jak to się sprawdzi w użytkowaniu to bedę wiedział dopiero latem jak się wprowadze
Efekty widoczne na zdjęciach
http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html
Pozdrawiam Dzióba

michall.m
03-01-2007, 09:15
Dzióba, śliczny domek gratulacje!!!

Dziękuję za rady sprawdzę wosk i olej, ważne żeby było zdrowo i niezbyt drogo!
Pzd,
Ania

madd
03-01-2007, 13:30
Dzióba - iel te olejo-woski kosztuja, bo mi jescze troche do wymalowania zostalo

Dzióba
03-01-2007, 20:34
Witam
Olejowoski osmo tanie to one nie są ale łatwe w użyciu i jakościowo bardzo dobre z tego co czytałem na forum
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=46462&postdays=0&postorder=asc&start=480&sid=5f6959a0fde4dc00a88f91b274759be8
od niedawna można je kupić w castoramie
a coś więcej o nich na stronie
http://www.osmo.com.pl
pozdrawiam
Ps chętnie się podziele swoimi doświadczeniami z budowy co by nie było, że wybudowali i znikają z forum

murnau
04-01-2007, 11:00
swieta racja z tym woskiem, ale ja zauwazylem, ze pachnie tylko do czasu. po kilku miesiacach pachniec przestaje, a trwalosc powierzchni tez niewielka. ja zastosowalem olej Carl's kupiony na bartyckiej w wawie. oto link do strony produktu http://www.bona.com/global/global/Products/Professional/Finishing__Coatings/Oil/ nie narzekam nic a nic, a kolor piekny. trwalosc tez nie najgorsza. jak napisano w instrukcji olej ten bazuje na oleju sosnowym (?) pozdro

madd
04-01-2007, 11:09
A czemu trwalosc wosku jest niewielka??? Nie wiem, nie upieram sie przy wosku, ale jak dla mnie wychodzi najtaniej, bo sobie go sama robie, wiec litr wychodzi jakies 11 zlotych. Taniej sie nic nie kupi

murnau
11-01-2007, 18:55
wosk, wosk, wosk. jesli chodzi o podloge to jest bardziej wrazliwy na wode i scieranie, bardziej delikatny niz olej.

Mani
12-01-2007, 12:26
Witam miłośników bali.
Jestem nowicjuszem i na forum, i w balach- dopiero
rozpoczynamy budowę domu z bali w okolicach Góry Kalwarii.
Jeśli ktoś może pomóc, poszukujemy kierownika budowy, który będzie miał pojęcie o tej technologii. Dom będą budować górale, ale oni nie mają uprawnień.

madd
12-01-2007, 12:38
Witamy. Kierownika budowy bierz byle jakiego - to i tak sie gorale znaja na budowaniu a nie kierownicy budowy!

madd
12-01-2007, 12:39
Mani - pochaw sie projekte, powiedz kto ci buduje itd. No i ile ci krzykneli gorale za chatke

Mani
12-01-2007, 16:46
Projekt sama narysowałam, tzn. koncepcję; elewacje coś podobnego jak Misoni VI.
Nad salonem pustka.
Górale nie wiem jeszcze do końca ile, ciężko się z nimi dogadać,
200 tys. na pewno, a może i więcej.[/img]

Mani
12-01-2007, 17:17
Madd,
opisz swoje doświadczenia ze strzechą,
masz z nią jakieś problemy?- słyszałam, że siedzą w niej robaki, owady itp.
Ja też planuję strzechę, ale nie lubię robali...
No i ile za metr płaciłaś?

madd
12-01-2007, 18:29
Za strzeche cos kolo 150 zlotych za metr - zajebiscie drogo, ale efekt jest super. Robakow zadnych nie zauwazylam, z reszta nie laze po dachu :-)
Dla mnie wielkim plusem jest to, ze nie musialam montowac rynien. Przy duzym deszczu strzecha namaka na jakies 5-10 centymetrow i deszcz malutkimi kroplami sobie spada na ziemie.
Co do impregnacji - jest to droga sprawa wiec nie robilam, ale doszlam do wniosku ze nasi pradzioadkowie tez niczym nie impregnowali i nic sie nie dzialo. Facecik, ktory mi ukladal ta strzeche dawal gwarancje na 70 lat. Chociaz jestm mloda, nie bede mogla tego sprawdzic ;-)

Mani
12-01-2007, 18:50
To nawet nie tak strasznie, ja słyszałam o cenie 200zł/m2.
A co to za facecik? I jak grubo masz tej strzechy?

madd
12-01-2007, 18:54
Kolo 30 centymetrow. Facet to Kaszub, dosc nieprzyjemny, ale robote robi dobrze. Co do cen 200 za matr to jest jeszcze nic Ibis czy Imbis krzyczy 250!!!