PDA

Zobacz pełną wersję : Wosk do drewna



gregwolff
06-10-2004, 09:55
jest piękny ale do jasnej cholery kapnie kropelka wody i jest plamka (żeby nie było plamki trzeba położyć troszkę wosku). Podłogi było woskowane pszczelim wsokiem w terpentynie firmy liquida legno, cera novocento - 1 litr na 10 m2. Czy coś jest nie tak czy ten typ tak ma bo jak ma to kiepsko to widzę, pozdr

Jarek.P
06-10-2004, 10:46
jest piękny ale do jasnej cholery kapnie kropelka wody i jest plamka (żeby nie było plamki trzeba położyć troszkę wosku). Podłogi było woskowane pszczelim wsokiem

Woskowe podłogi tak mają. To technika pozwalająca uzyskać może i piekną podłogę, ale żeby ją taką piękną utrzymać potrzebne jest strrrrasznie dużo pracy. Jeśli zależało Ci na naturalnym wyglądzie drewna trzeba było nie woskować tylko olejować. Teraz już niestety zostaje tylko ostrożność i zapas wosku. No i regularne prace na klęczkach...

camelow
05-11-2004, 13:25
Mam zamiar zamontować w łazience podłogę z deski barlineckiej (wykończenie jesion) - zastanawiam się czym zabezpieczyć szczeliny aby zabezpieczyć materiał przed wilgocią. Powierzchnia użytkowa deski jest oryginalnie lakierowana na mat. Może ktoś juz to przerabiał, proszę o rady. Pozdrawiam

trach
05-11-2004, 13:54
Może spróbuj umieścić temat w dziale WNĘTRZA (dla wykańczających).

Jarek.P
05-11-2004, 13:54
Mam zamiar zamontować w łazience podłogę z deski barlineckiej (wykończenie jesion) - zastanawiam się czym zabezpieczyć szczeliny aby zabezpieczyć materiał przed wilgocią. Powierzchnia użytkowa deski jest oryginalnie lakierowana na mat. Może ktoś juz to przerabiał, proszę o rady. Pozdrawiam


Wosk??? Na lakierowaną deskę?
Ogólnie dawanie panela drewnianego do łazienki nie wydaje mi się dobrym pomysłem, to będzie strasznie ciągnęło wodę, choćby i z powietrza (wilgoć w łazience regularnie dochodzi do 100%), nie mówiąc o nierzadkich przypadkach zalania. Same łączenia możesz zabezpieczyć, choćby lakierując po położeniu całość, ale przeciez i tak zostają jeszcze punkty styku ze ścianą, gdzie MUSISZ zostawić dylatacje, co zrobisz, jak CI tam woda podpłynie i podejdzie pod podłogę?

LidkaDiD
17-10-2013, 23:15
Deska barlinecka jest lakierowana (7 warstw). Szpary przy łączeniach są mikronowe, nie ma potrzeby ich zabezpieczać. Ja mam podłoge z barlineckiej w łazience, mam tez 2 małych dzieci i nic totalnie sie nie dzieje. Śmiało polecam, mam podłoge 7 lat i nie tknęłam palcem a wygląd jest cały czas idealny !

jarekkur
18-10-2013, 08:27
Mam zamiar zamontować w łazience podłogę z deski barlineckiej (wykończenie jesion) - zastanawiam się czym zabezpieczyć szczeliny aby zabezpieczyć materiał przed wilgocią. Powierzchnia użytkowa deski jest oryginalnie lakierowana na mat. Może ktoś juz to przerabiał, proszę o rady. Pozdrawiam
odradzam. Jesion jest drewnem stosunkowo wrażliwym na wilgoć. Poza tym są to elementy podłogowe złozone z trzech warstw klejonych ze sobą. Często dochodzi do deformacji i odklejenia się obłogu czyli lica, które (należy sprawdzić) ma grubość nie zgodną normą, poniżej 2,5mm. Warstwówka przeznaczona do łazienek owszem. Należy jednak zapytać producenta.