PDA

Zobacz pełną wersję : wyciszenie sypialnikrzyslux
07-10-2004, 15:47
Chciałbym wyciszyć sypialnię. Mieszkam w bloku i irytują mnie odgłosy z mieszkania nad moim (słychać każdy krok). Jak najprościej mogę to wykonać i jakich materiałów użyć?

pitbull
08-10-2004, 07:44
Wata szklana i sufit podwieszony do sufitu.

Jacek Dudek
16-10-2004, 13:41
Odgłos króków najlepiej likwidować w miejscu ich powstawania ale jak sądzę sąsiad na to nie wyrazi zgody. Propozycja pitbulla jest ok choć, by efekt był lepszy proponuję:
zawiesić sufit na podkładkach z grubej gumy ( :-) posto tłumacząc, jedno ucho przykręcone do sufitu, przez powstałe oczko przechodzi uchwyt sufitu ale pomiędzy jest w/w guma. w ten sposób nie przenoszą się drgania. Do tego wełnę mineralną o jak największej gęstości (kg/m3) wełna w przeciwieństwie do waty szklanej tłumi niższe częstotliwości a o takie przecież chodzi przy odgłosie kroków i na zakończenie jeżeli jest to możliwe podwójną płytę K-G 12,5 mm lub 15mm grubości. Dobrze jest nie łączyć sufitu dookoła ze ścianami a wykonać połączenia na taśmie tzw. połączenie ślizgowe.
100 % wyciszenia i tak się nie uzyska, gdyż drgania przenoszą się przez elementy budowli, szczególnie przez beton. Ale po takich zabiegach efekt powinien być zadowalający.
pozdrawiam
Tomasz Pietras