PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

SemperSolus
16-06-2010, 10:04
Bordoś
Temat okapów był już "wałkowany" w tym wątku wielokrotnie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć jaki okap wybrać. Polecam zapoznać się z tym (http://http://www.twojsprzedawca.boo.pl/e107_plugins/content/content.php?content.54). Zwróć uwagę, że w całej tej pisaninie kładę nacisk na głośność pracy (to swoją drogą mocna strona okapów szczelinowych - tzn takich jak ten o który pytasz). Trudno mi powiedzieć coś więcej o jakości produktów marki Falmec, bo nie mam z nimi styczności. Osobiście radziłbym sprawdzić model organoleptycznie. Zwróć uwagę na:
- jakość wykończenia, takie rzeczy jak ostre krawędzie, ciężko pracujące przełączniki czy mało stabilny korpus powinny wzbudzić zaniepokojenie.
- wydajność okapu powinna być dostosowana do kubatury pomieszczenia (w efekcie modne ostatnio "otwarte" kuchnie przy wyborze okapu stają się przekleństwem). Wydajność prawidłową możesz wyliczyć ze wzoru umieszczonego w artykule,
- zdrowego rozsądku nic nie zastąpi, jeżeli więc mamy pomieszczenie o powierzchni 35m2 i wysokości 2,5m to zalecaną wydajnością jest: 875m3, a mocniejszy okap wybieramy w takim przypadku dopiero gdy po sprawdzeniu głośności na drugim biegu okaże się, że ten, który wybraliśmy jest dla nas zagłośny. Pamiętaj - sprawdzasz na 2 biegu, a nie na 3 czy trybie turbo... Dlaczego? Cóż prawidłowo pracujący okap powinien być włączany w momencie wejścia do kuchni, a nie dopiero gdy już w pomieszczeniu jest pełno oparów. Wiem, że większość z nas ma z tym problemy - po prostu zapominamy o tym - stąd dla zapominalskich producenci wyposażyli okapy w czujniki oparów...

Sam okap wydaje się być konstrukcją jak najbardziej w porządku. Nie mam zastrzeżeń co do parametrów. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to przypominam, że nie znam produktów tej marki :(

efilo
Jeżeli chodzi o wymagania to... podstawą jest grubość dna. Im grubsze dno tym bardziej stabilna temperatura (dzięki wielu warstwom nawet gdy zwój indukcyjny się wyłącza to temperatura nie spada, bo dno skumulowało już jej odpowiednio dużo). Po czym poznać dobry garnek czy patelnię? Cóż, za czasów nie tak znowu odległego mojego dzieciństwa - po warszawskich osiedlach krążyli Cyganie sprzedając kute przez ich kowali patelnie. Ich charakterystyczną cechą był ciężar. Do dziś jedną taką posiadam :) stąd mogę porównać z produktami przemysłowymi i... stara cygańska wygrywa z większością dzisiaj sprzedawanych właśnie dzięki faktowi, że ma bardziej stabilną temperaturę (źródło temperatury jest tutaj akurat drugorzędną sprawą). Z rozmów z klientami i opinii na tym forum mogę podpowiedzieć, że dobre opinie posiadają wyroby Emalii Olkusz, Ikea 365+ (ale tu tylko kupowane pojedynczo egzemplarze - te z zestawów nie mają już tak dobrych opinii). Nie spotkałem się też z narzekaniami na zestawy Zelmera.

Zasadniczo garnek/patelnia na indukcję mają:
- przyciągać magnes,
- mieć stosunkowo duży ciężar (to będzie wskazówką o grubości dna),

Zachowanie tych 2 wskazówek powinno zaowocować wyborem przynajmniej przyzwoitych garnków i patelni. O konkretne modele i linie radzę zapytać innych forumowiczów, z tego co pamiętam to nawet był gdzieś już wątek na ten temat.

Bordoś
16-06-2010, 11:21
SemperSolus dzięki za rady, bo z okapami powyżej 90 cm skośnymi jest problem niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru.

basiab67
16-06-2010, 11:32
Ja odnośnie płyty gazowej, proszę o opinie użytkowników które są lepsze w utrzymaniu czystości na szkle czy na stali nierdz., czy nic nie dzieje się z pokrętłami które są z boku płyty lub z przodu i czy nie przeszkadzają przy gotowaniu.

daszaA
16-06-2010, 13:38
Miałam płytę gazową ze stali z pokrętłami z przodu-przeciwrałam na wilgotno potem na suchu i było ok.
Teraz użytkuje ceramiczną indukcję sensorową-również przecieram na wilgotno potem na sucho.
Nie widzę znaczącej różnicy w utrzymaniu czystości samej płyty. Gorzej z czystością wokoło gałek, lepsza jest dotykowa.

ryba154
16-06-2010, 18:02
jak dla mnie plyta gazowa ze stali z pokretlami z boku to do utrzymania czystosci jest taka sobie, miedzy kurkami zawsze mi cos tam wpadnie a potem trzeba kombinowac jak to wyjac i umyc :(

aneet
16-06-2010, 21:40
SemperSolus a co sadzisz o tym sprzecie?


1. Płyta gazowa BOSCH PPH 626B80E 1 1 099,00 zł
2. Kuch. mikrofalowa SIEMENS HF 25G5L2 1 1 855,00 zł
3. Piekarnik SIEMENS HB 43AT540E 1 1 506,00 zł
4. Lodówka SIEMENS KI 24RA50 1 1 383,00 zł
5. Zamrażarka BOSCH GSV 22V31 1 1 244,00 zł

SemperSolus
17-06-2010, 07:54
aneet
Dobry wybór, przyzwoite ceny - śmiało kupuj.

Dawidowski
17-06-2010, 15:23
Ponawiam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu do kuchni w kolorze inox, :
1.płyta gazowa z 4 albo 5 palnikami do zabudowy(nie na szkle) do 800zł
2.okap-na pewno nie podszafkowy do 500zł
3.piekarnik elektryczny do zabudowy do 1500zł
4.zmywarka (60)do zabudowy do 1700zł
5.mikrofalówka jak najtańsza bo sporadycznie będzie używana
6.lodówko zamrażarka z trzema szufladami-ok 175cm wysokości -nie do zabudowy do 2000zł

SemperSolus
17-06-2010, 20:03
Dawidowski

Piekarnik + płyta:

Szukaj zestawów Boscha/Siemensa - z tego co się orientuję sporo sieci wprowadziło właśnie promocje na zestawy, przykład z Wrocławia:
HBA43T350 + NGU4151DE Boscha za 1700zł. Piekarnik w tej cenie przyzwoity, od płyty nie ma co więcej wymagać. Możesz też zawsze wybrać sam piekarnik (orientacyjna cena od 1200 do 1500zł w zależności od miejsca zakupu). Płyta gazowa to w tej chwili zdecydowanie kwestia gustu - osobiście radzę trzymać się tej samej marki, której zakupisz piekarnik.

Okap
W wypowiedzi adresowanej do Bodroś podałem link do moich wypocin nt. sposobu wyboru okapu. W tym segmencie cenowym możesz pokusić się o tańsze modele okapów Boscha lub Fabera - jednak o jakichś super parametrach radzę zapomnieć. Nie ten segment cenowy. Rozumiem ograniczenie budżetu i w tym przypadku radzę wyraźnie skupić się na wydajności, resztę parametrów zepchnij na dalszy plan.

Zmywarka
Przyjrzyj się tym modelom:
Electrolux ESL 66010,
Whirlpool ADG 9390/1PC
Hotpoint-Ariston LFT3214

Bosch w tym segmencie cenowym również ma parę modeli ale... moim zdaniem ze względu na znaczne ogołocenie z funkcji dodatkowych przegrywają one z w/w.

Mikrofalówka
Szukaj coś z Zelmera - stosunkowo przyzwoite ceny i jednocześnie niezły wygląd, alternatywą będzie Samsung lub LG ale tutaj będzie trudno znaleźć coś o stylistyce nawiązującej do Boscha. Przejrzyj też wcześniejsze posty może Ci coś nasuną w tej branży przeciętna "żywotność" modelu w sklepach to 2-3 lata, więc możesz spokojnie szukać też ze starszych modeli.

Lodówka
W tym segmencie cenowym i gabarytach stawiał bym albo na lodówki LG lub Samsunga albo na Electroluxa. Koreańczycy zaoferują więcej ciekawych rozwiązań (m.in. no frost).

Jeżeli szukasz niebanalnej stylistyki to rzuć okiem na stronę Gorenje - trwałość porównywalna z Boschem/Siemensem i naprawdę jest na czym oko zawiesić. Jeżeli "pod bokiem" masz MediaMarkt albo Saturna to można tam zobaczyć produkty Gorenje.

Może trochę ogólnikowo ale... mam wrażenie, że wcześniejsze posty nawet nie były czytane. Polecam lekturę wątku od pierwszych postów. Wiem trochę tego jest ale w 99% jest to nadal aktualne.

kuchmen
17-06-2010, 20:18
Semper pytanie:

Czy namawiałbyś na lepszą niż w standardzie wentylację pod indukcją? Niby taki bzdet ale coraz częściej o tym słyszę wśród moich klientów.

Chodzi mi o np. pierwszą szufladę od góry czy nie lepiej zrobić atrapę i kartkę wentylacyjną w cokole?

np. w instrukcji od Mastercooka piszą o tym.

Z doświadczenia widzę, że jak robi się szufladę np na sztućce górą to jak się włączy wentylacja to chodzi jak w ruskim czołgu.

Masz jakieś zdanie na ww. temat?

pozdrawiam

redlum
17-06-2010, 20:29
Piekarniki z wysuwanymi drzwiczkami znalazłem tylko Boscha - czy jakieś inne firmy też takie robią? Żonie się spodobało - więc szukam różnych modeli aby mieć w czym wybierać.

aneet
17-06-2010, 21:53
aneet
Dobry wybór, przyzwoite ceny - śmiało kupuj.



Baaaardzo dziękuję:)

nairda_g
17-06-2010, 23:01
Witam,
od kilku tygodni staram sie wybrać zestaw sprzetu agd do swojej kuchni. Obecnie jestem na etapie totalnego zawrotu głowy i postawy 'ja już w ogóle nie chcę żadnego sprzetu w mojej kuchni...' początkowo kierowalam sie tylko design'em, ale szybko okazalo sie , że to co retro kosztuje dużo, a jakosciowo przedstawia sie marnie... przykład piekarniki Nardi - bardzo ładne, ale żeby otworzyć klape musiałam mocno zaprzec sie nogami, a blachy w ogóle nie udalo mi sie w sklepie wyrwac z jego wnętrza
czytam ten wątek już dłuższy czas, ale zamiast rozwiewac swe wątpliwości i dostrzegać światełko w tunelu mam ochotę waliś głowa w klawiaturę.. a przecież to tylko sprzęt... mam wybrać lodówkę, mikrofalę, a nie decydowac o losach tego świata...
Dlatego tez ośmielam sie prosic o pomoc, jakies sugestie...

Wydaje mi się, że wymagań nie mam wielkich.....

Cały sprzęt ogólnie energooszczędny i cichy

LODÓWKA ok 3tys max 4,5
wolnostojąca czarna
jak najmniej ozdobników
dość duża z zamrażalnikiem na dole (jest nas troje, bedzie wiecej)
NIE side by side
no frost
antybakteryjne powloki
solidne i estetyczne plastiki w srodku

PIEKARNIK ok 2tys
czarny i prosty
teleskopowe prowadnice
termoobieg
nie musi byc rożen, termosonda i tym podobne bajery (teraz mam i do 5 lat nigdy nie użyłam)
super byłaby ta opcja samoczyszczenia - nie znosze szorowania tej tłustej powłoki

MIKROFALA
czarna i prosta jak wyżej
do zabudowy
tylko i wyłacznie do sporadycznego podgrzewania gotowych potraw

ZMYWARKA ok 2tys max 3
do zabudowy
najchętniej z niewidocznym panelem do sterowania

OKAP max 3tys
rustykalny/wiejski taki z drewnianą ramą
najładniejsze robi chyba Faber.
wydajny i cichutki -> kuchnia otwarta na salon.

PŁYTA indukcyjna
nie wiem czego od niej wymagać. całe zycie gotuje na gazie. nie znam nikogo kto mialby taką plyte. ma byc indukcyjna bo w domu gazu miec nie bedziemy a ze zacytuje mego męża 'indukcja to przyszłość':)
ogólnie gotuje duzo i lubie gotować. ostatnio gdzies wyczytałam, ze zmieniając kuchnie z gazowej na indukcyjną gotowac trzeba uczyc sie od nowa. to mnie troche zniecheca do zainteresowania sie tym tematem w ogole...

i jak? jest dla mnie jakas nadzieja? :)

MadzialenkaT
17-06-2010, 23:11
kuchmen zdradź proszę jaki masz ten piekarnik?

Mam pytanie do wszystkich, co sądzicie o prowadnicach teleskopowych w piekarnikach, czy warto?

Ryska
18-06-2010, 00:03
Witam.
Mnie również dopadło :( mam dylemat w wyborze AGD.
Może ktoś używa obecnie moich typów i podzieli się spostrzeżeniami na temat ich użytkowania ? lub coś nie coś więcej wie na temat piekarnik-płyta-lodówka niż zwykły zjadacz chleba i podzieli się swoimi uwagami :rolleyes:



piekarnik
- Electrolux EOB33100X (http://www.ceneo.pl/510835) czy
- Amica EBT8441 (http://www.ceneo.pl/898783) ???

płyta indukcyjna

- Teka IR 641 (http://www.ceneo.pl/2141246) czy
coś podobnego do 1300 zł

lodówka
- Sharp SJ-PT690RS (http://www.ceneo.pl/1186602) czy coś innego w tych granicach cenowych, zależy mi na dużej chłodziarce a małej zamrażarce. Ideałem była by duuża lodówka z małym zamrażalnikiem na dole, ale już "wyczaiłam" że lodówki z zamrażalnikiem na dole kończą się na chłodziarkach o pojemności 323l. Może czegoś nie znalazłam a Wy wiecie o istnieniu mojego ideału ? A i jeszcze lodówka NIE side by side, NIE do zabudowy, max cenowo 3,5k

gocha783
18-06-2010, 00:15
Witam
Powoli już zbliżam się do wyboru agd. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie:
1. Lodówka Samsung RL44QTUS
2.Piekarnik Samsung BT62TDBC
3. Mikrofala Samsung FG87KUST - mam nadzieję że pasuje do piekarnika bo będzie w słupku nad nim
4. Zmywarka do zabudowy - Ariston LST 329 AX - musi być 45, jaki inny model lub inna firma?
5. Pralka Hoover VHD33 512 3D - niestety mam dosyć małą łazienkę i pralka powinna być jak najpłytsza a ta ma 5 kg załadunku.

Te modele wybrałam po przeczytaniu całego wątku i opinii na ceneo.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

pajucha
18-06-2010, 12:31
SemperSolus - wielkie dzięki za rady. Sprzęt oczywiście nie mam zamiaru kupować w Media bo mnie na to nie stać :) w necie zaoszczędzę naprawdę ładną sumkę którą mogę wydać na np. lepszą płytę. Pozdrawiam.

sylwiag
18-06-2010, 13:44
Witam
Zastanawiam się nad zakupem kuchenki do zabudowy firmy AMICA GHGP84512. Troszkę zastanawia mnie niska cena ( w necie ok. 1600 zł). Chcialabym sie dowiedzieć, czy warto ją kupić. Wizualnie bardzo mi odpowiada i ma wszystko to czego potrzebuję. Pozdrawiam

SemperSolus
19-06-2010, 10:50
Kuchmen
Z tego co pamiętam instrukcje zaleca się aby pomiędzy szufladą a płytą była przestrzeń o wysokości min. 5 cm. Jednak na szkoleniu Electroluxa po takim pytaniu jeden z serwisantów określił "że im więcej płyta ma powietrza tym ciszej będzie pracować". Z tego można wnioskować, że Twój pomysł z atrapą jest całkiem sensowny. Zdaję sobie sprawę, że w małych kuchniach brak miejsca to znaczący problem, jednak Twój pomysł zaoszczędzi później nerwów związanych z przegrzewaniem się płyty i postów w stylu:
"płyta chodzi jak czołg" czy "płyta wyłącza się po 30 min gotowania na maksymalnej mocy"....

Nairda

Lodówka: Siemens KG36NA53
Piekarnik: Gorenje BO8730AB lub BO87ORAB
Mikrofala: Gorenje GMO20DGB lub GMO23ORAITO
Zmywarka: przejrzyj wcześniejsze posty w tym wątku - o zmywarkach było sporo, możesz też zerknąć tutaj (http://www.twojsprzedawca.boo.pl/e107_plugins/content/content.php?content.44) - wprowadzi Cię to w temat.
Okap: Faber w tym wypadku wydaje się sensownym rozwiązaniem
Indukcja: podobnie jak w przypadku zmywarek w wątku było opisywanych sporo modeli jak i plusów i minusów indukcji.... Jeżeli mierzysz w pułap około 3 tyś. zwróć uwagę na płyty Boscha/Siemensa lub AEG. Jeżeli około 2 tyś. to Mastercook, Teka.

Ryska
Piekarnik w tym segmencie to: BO5330AX (http://www.ceneo.pl/;004+sBO5330AX)
Żaden z wymienionych przez Ciebie moim zdaniem nie jest wart uwagi.
Jeżeli chodzi o płytę to model jest popularny i sprawdzony - moim zdaniem nie ma co kombinować. Jeżeli już musisz mieć alternatywę to Electrolux EHD60020P lub coś z produkcji Mastercooka.
Co do lodówki to lepiej nie mogłaś wybrać. Wiem, że ten układ w Polsce jest mało popularny ale... pod względem komfortu i wielkości lodówki popularne modele z zamrażalnikiem na dole mogą się schować...

Gocha783
Wybór moim zdaniem trafny. Przy zakupie w jednym miejscu negocjuj cenę... przy Samsungu zazwyczaj sprzedawca ma spore pole manewru. W przypadku Aristona przedłuż gwarancję do 5 lat - info znajdziesz w gwarancji

gocha783
19-06-2010, 12:43
SemperSolus - Bardzo dziękuję :)

benik
19-06-2010, 20:59
SemperSolus

proszę o pomoc poniewaz jak widze nikt prawie nie kupuje tutaj sprzętów na forum Whirlpool-a jest taki dobry czy zły ????

1.Lodówka SBS Whirlpool WSC 5533 A+S
http://www.ceneo.pl/2380240

2.Piekarnik do zabudowy w słupku Whirlpool AKZ 223/1 IX
http://www.ceneo.pl/2480437

3.MIkrofala do kompletu i zeby w słypku dobrze wygladała nad piekarnikiem oczywiscie....Whirlpool AMW 410 lub 420 IX z grillem ale grill mam w piekarniku wiec nie potrzbuje dublowac i mikrofali beda uzywal do podgrzewania i rozmrazania.
http://www.ceneo.pl/829795

4.Płyta indukacjyna tez moze byc Whirlpool ACM 703 BA lub Teka
http://www.ceneo.pl/2175828

5.Okap Gorenje DKT 600 W tu mam najwiekszy problem bo mam kuchnie otwarta z i zjakdalnia ma pewnie ponad 25m wiec pewnieki 700-800m3/h i chce biały bo mi nie pasuje czarny ani stalowy no moze połaczenie białego ze stalą
http://www.gorenje.pl/kuchnia/zmywarki/okapy?c=284252

6.Zmywarka myslalem cos z Bosha lub Siemensa ale czytałem Twoje posty i chyba bedzie Whirlpool znowu :-) model 9390 PC lub Elektrolux ESL 66010

CO do mojego wyboru to podobaja mi sie piekarniki i mikrofale z szyba odbijajaca(lustrzanka) wiec dlatego wybrałem Whirlpoola WIem ze wszly nowe modele Whirlpoola ale poco nowe kupowac jak jest prawie to samo za wieksza kase :-) .pozatym Lodowka SBS moze byc innej firmy ale maks co moge wydać to 4000zl ? boje sie tylko o wyglad stali na zewnarz ze moze nie pasowac dlatego wybralem Whirlpoola wszystko bo bedzie obok siebie stał SBS i piekarnik i mikcro - Plyta nie musi byc Whirlpoola ale musi mieć frez , chialem Teka 60 Ir Basic Slader ale niema bokow frezowanych , widziałem ze polecasz Siemensa EH775501E
Chcialem sie zalapac na 5lat Elektroluxa ale nie moge zgrac 2 dobrych urzadzen wlasciwie wchodzi w gre tylko zmywarka i plyta indukcyjna no nic czekam na propozycje

ryba154
19-06-2010, 21:40
SemperSolus czy mam rozumieć ze wszytskie indukcje"będą chodziły jak czołg lub wyłącza sie po 30min gotowania na maks mocy" jeśli nie będzie zachowanegi tego minimum 5cm lub więcej? im lepsza kuchnia tym mniej takich niespodzianek?

Ryska
20-06-2010, 00:28
[b]Ryska
Piekarnik w tym segmencie to: BO5330AX (http://www.ceneo.pl/;004+sBO5330AX)
Żaden z wymienionych przez Ciebie moim zdaniem nie jest wart uwagi.
Jeżeli chodzi o płytę to model jest popularny i sprawdzony - moim zdaniem nie ma co kombinować. Jeżeli już musisz mieć alternatywę to Electrolux EHD60020P lub coś z produkcji Mastercooka.
Co do lodówki to lepiej nie mogłaś wybrać. Wiem, że ten układ w Polsce jest mało popularny ale... pod względem komfortu i wielkości lodówki popularne modele z zamrażalnikiem na dole mogą się schować...

Dzięki za podpowiedzi - bardzo się przydały.

Może podpowiesz, nakierujesz co do piekarnika?? Piekarnik potrzebuję taki, żeby miał osobno sterowaną grzałkę górną, dolną, górny grill (dopiekanie ciast) termoobieg i timer z wyłączeniem piekarnika oraz prowadnice teleskopowe. Nie potrzebuję w piekarniku chowanych pokręteł, "karuzeli" dla kuraka, termosondy, samoczyszczącego się piekarnika i innych poprawiających użytkowanie funkcji.

Płytę indukcyjną po zastanowieniu wybrałam droższą ale prawdopodobnie łatwiejszą w użytkowaniu wybrałam TEKA GKST 60 Fi4 High zamiast Teka IR 641 (http://www.ceneo.pl/2141246)

Jeśli chodzi o lodówkę to na 100% będzie to właśnie sharp.

Fajnie, że jest ktoś od sprzetu AGD na tym forum - dzięki :)

SemperSolus
20-06-2010, 11:35
sylwiag
Problem z Amicą polega na tym, że zdarzają się egzemplarze pracujące bez najmniejszej usterki przez 12 lat, a są też takie, których użytkownicy mają dość przed końcem gwarancji. Trudno powiedzieć na co człowiek trafi. W przypadku rozwiązania, o którym piszesz nie ma niestety za bardzo innych możliwości - zachodni producenci praktycznie nie proponują takich rozwiązań z płytami gazowymi (z tego co kojarzę jest coś Boscha ale płyta jest stalowa). Ponad to rozwiązania proponowane przez konkurencję będą ustępowały Amice możliwościami - pod względem ilości trybów pracy mało, który piekarnik może konkurować z tym modelem Amici w tym segmencie cenowym. Z tego co zdążyłem się zorientować to model ten (GHGP84512) ma wśród użytkowników dobrą opinię. W efekcie mogę polecić zakup, z zastrzeżeniem przedłużenia gwarancji producenckiej (informacje na ten temat znajdziesz na stornie www.amica.pl (http://amica.pl)).

redlum
Wózki to patent Boscha/Siemensa stąd z tego co kojarzę tylko w ich piekarnikach jest stosowany, pozostali producenci stosują prowadnice teleskopowe. Osobiście do wózków nie mam przekonania, gdyż ograniczają dostęp do dolnych blach w przypadku pieczenia na 2 poziomach. Ponad to istnieje ryzyko oparzenia przedramion jeżeli operujesz rękoma przy blachach umieszczonych na dolnych pozycjach. Przed zakupem oczywiście polecam sprawdzić osobiście - możliwe, że w Twoim wypadku okaże się, że nie masz tendencji do dotykania łokciami drzwiczek piekarnika przy operowaniu przy blasze na 1 lub 2 poziomie od dołu. W tym przypadku polecam indywidualne sprawdzenie. Może jestem uprzedzony do tego systemu otwierania...

benik
Pozycje 1, 3, 4, 5, 6 nie wzbudzają moich obiekcji ale piekarnik Whirlpoola to... przykład niechlujstwa w wykończeniu. Po ponad 10 latach pracy nadal potrafię się "zaciąć" wystawiając piekarniki tej marki na ekspozycję. Ostre krawędzie, uszczelki zamocowane na słowo honoru, brak zagłębienia w górnej ścianie w efekcie czego grill osłonięty jest kawałkiem blaszki przyspawanej do górnej ścianki, topornie pracujące prowadnice. To tylko podstawowe zarzuty. Najgorsze jest to, że jeszcze 3-4 lata temu te piekarniki nie odbiegały jakością wykonania od Electroluxa czy Boscha. Obecnie z czystym sumieniem Ci ich nie polecę. Jeżeli potrzebujesz lustra (tylko co wówczas z czyszczeniem?) to zerknij na piekarniki Candy i Aristona - oferują zdecydowanie lepsze wykonanie (Aristona dość często udaje się ładnie zgrać z Whirlpoolem).
Ponad to w praktycznie wszystkich instrukcjach do SBS-ów i lodówek klasycznych jak wół pisze, że minimalna zalecana odległość to 40cm. Jeżeli już nie masz innego wyjścia właduj pomiędzy ściankę szafki a SBS-a matę izolującą.
Siemens EH775501 to model z ramką więc raczej nie spełni Twoich wymagań. Pozostałbym w tym przypadku przy Whirlpoolu - wymień tylko ten nieszczęsny piekarnik :/

ryba154
Jeżeli nie zapewnisz odpowiedniej wentylacji każda płyta elektryczna będzie głośno pracować i się wyłączać. Po za oddawaniem ciepła górą urządzenia te używają zimnego powietrza pobranego od spodu do studzenia elementów płyty (m.in. elektroniki, zwojów indukcyjnych i oporników). Do każdej płyty dołączona jest instrukcja montażu tam masz podane minimalne parametry przestrzeni jaką należy zapewnić od spodu płyty. Jeżeli nie zostanie ona zachowana to... urządzenie będzie zachowywać się jak przemysłowy wentylator, bo wbudowane w nie zabezpieczenia spowodują, że wiatraki chłodzące będą pracowały na wyższych obrotach powodując większy szum. Zaś w skrajnych przypadkach te same zabezpieczenia będą wyłączały urządzenie aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem od nadmiaru temperatury. Przy prawidłowym zamontowani (czyt, zachowaniu przestrzeni wentylacyjnej) nie powinno się to dziać. Zachowanie dodatkowych wlotów powietrza (a o to pytał Kuchmen) to po prostu zdrowy rozsądek - nie muszą one być duże ale umieszczenie bezpośrednio pod płytą szuflady to zdecydowanie nienajlepszy pomysł - stąd Kuchmen zadał pytanie o moje zdanie na ten temat i opisał rozwiązanie z cokołem maskującym.

Ryska
W segmencie do 1300 zł możesz jeszcze zerknąć na Gorenje BO7422AX i Electrolux EOB64201X alternatywa to Bosch HBA42R450 ze wskazaniem na 1 lub ostatni. Każdy z tych modeli oferuje praktycznie wszystko czego oczekujesz od piekarnika. Co do wybranej płyty nie mam zastrzeżeń.

gabula
20-06-2010, 16:24
kuchmen zdradź proszę jaki masz ten piekarnik?

Mam pytanie do wszystkich, co sądzicie o prowadnicach teleskopowych w piekarnikach, czy warto?

Warto, ja mam tylko na dwóch poziomach i żałuję, że nie na wszystkich czterech. A ja w końcu po długich namysłach zamówiłam taką lodówkę http://www.ceneo.pl/6561939 Jak myślicie dobry wybór, czy nie, bo jeszcze mogę zmienić zamówienie.

pam
20-06-2010, 19:55
Witam, w końcu i nas dopadło. Proszę o poradę co kupić rozsądnego w podanej cenie, pod warunkiem, że w tej cenie da się coś rozsądnego kupić. Całość do zabudowy:

Lodówka do 2500
Zmywarka do 1500
Piekarnik do 1200
Płyta gazowa do 800
i okap ale zabudowany (oczywiście z odprowadzeniem do wentylacji)

gocha783
20-06-2010, 20:10
SemperSolus
Jaką masz opinię o tej zmywarce 45: Bosch SRV55T33EU ?
Jeszcze nie zamówiłam agd bo cały czas się zastanawiam nad zmywarką

skibusia
20-06-2010, 21:46
Wielkie DZIĘKI za opinię. Zrozumiałam, że poza ceną polecasz:-)

benik
20-06-2010, 23:21
[QUOTE=SemperSolus;4172064]


benik
Pozycje 1, 3, 4, 5, 6 nie wzbudzają moich obiekcji ale piekarnik Whirlpoola to... przykład niechlujstwa w wykończeniu. Po ponad 10 latach pracy nadal potrafię się "zaciąć" wystawiając piekarniki tej marki na ekspozycję. Ostre krawędzie, uszczelki zamocowane na słowo honoru, brak zagłębienia w górnej ścianie w efekcie czego grill osłonięty jest kawałkiem blaszki przyspawanej do górnej ścianki, topornie pracujące prowadnice. To tylko podstawowe zarzuty. Najgorsze jest to, że jeszcze 3-4 lata temu te piekarniki nie odbiegały jakością wykonania od Electroluxa czy Boscha. Obecnie z czystym sumieniem Ci ich nie polecę. Jeżeli potrzebujesz lustra (tylko co wówczas z czyszczeniem?) to zerknij na piekarniki Candy i Aristona - oferują zdecydowanie lepsze wykonanie (Aristona dość często udaje się ładnie zgrać z Whirlpoolem).
Ponad to w praktycznie wszystkich instrukcjach do SBS-ów i lodówek klasycznych jak wół pisze, że minimalna zalecana odległość to 40cm. Jeżeli już nie masz innego wyjścia właduj pomiędzy ściankę szafki a SBS-a matę izolującą.
Siemens EH775501 to model z ramką więc raczej nie spełni Twoich wymagań. Pozostałbym w tym przypadku przy Whirlpoolu - wymień tylko ten nieszczęsny piekarnik :/

O kurcze to mnie zmartwiles w takim razie czy znasz nowa serie tych piekarnikow niechialbym zgrywac Aristona z Whirlpoolem wolbym te same 2 urzadzenia
http://www.ceneo.pl/7690376 nastepca AKZ223 ---> AKZ 237 ale jesli to seria ta sama to pewnie mankamentow nie poprawili
lub werjse nowsza i chyba wyzsza
http://www.ceneo.pl/7581080 AKZM 750 IX
Chyba w takim razie musze zmienic

pajucha
21-06-2010, 10:29
Mąż mój doszedł do wniosku, że chciałby jednak mieć mikrofalę. Pytanie zatem: jaki model Boscha by się nadawał aby współgrał z wybranym modelem piekarnika - Bosch HBA34S550?? może ktoś ma taki zestaw??

Gosiek33
21-06-2010, 11:01
SemperSolus z pytaniem do Ciebie się zwracam - w końcu niebawem gaz nam podłączą :rolleyes: pora więc na wybór kuchni. Od dawna mamy upatrzony model kuchni Amica gazowo-elektrycznej Impression http://www.amica.com.pl/pl,produkt,impression,608GE3.43ZpTsYKDNAXL-Eco,544,2.html# w sklepie można kupić ją za ok 1700 w necie nawet i za 1450. Czy to dobry wybór czy też coś innego poleciłbyś w tym przedziale cenowym?

kasiakp
21-06-2010, 11:11
A ja mam pytanko
Czy mikro bosch HMT 85ML23 bedzie pasowala do Gorenje ora ito white do piekarnika i lodowki?

ninjacorps
21-06-2010, 21:52
Semper Solus - dziękuję baaardzo za opinie!

Ale jak to baba, która znalazła chwilkę czasu, pogrzebałam jeszcze w necie i zmieniłam niektóre typy agd:

lodówka - sbs Samsung RS20CRHS - http://www.ceneo.pl/665218s - tania, jedna z najmniejszych z sbs, bez funkcji, których i tak nigdy bym nie użyła. Tylko czy nie będzie za głośna?
piekarnik - Elektrolux EOB53004x - http://www.ceneo.pl/2312344s - tani a z katalizą, tu również bez wielości funkcji, bo ze mnie żadna kucharka

Pozdrawiam!
w.

AgaZiel
21-06-2010, 22:40
ninjacoros
Co prawda nie jestem Semper Solus, ale akurat mam tę lodówkę od kilku miesięcy. Jak dotąd działa bez zarzutu, Nie jest głośna, tzn. mnie nie przeszkadza, a kuchnię mam otwartą na salon. Nie jest też taka mała w środku,ma nieżle rozplanowane półki, na półce bez problemu mieści się duża blacha od ciasta czy garnek, Ma kostkarkę twistową wewnątrz zamrażarki, fajne rozwiązanie, a mnie nie zależało na automatycznej, bo lodu używam sporadycznie. Ogólnie jestem zadowolona, za tą cenę bardzo fajna ładna lodówka. Tylko trzeba mieć świadomość że w realu że jest znacznie ciemniejszy, niż widać to na monitorze, nie jest to inox a bardziej grafit. Ale to kwestia gustu.
Odnośnie piekarnika to też planuję Electroluxa, ale model EOB 64201x, trochę droższy ok. 1400 zł, zresztą polecany gdzieś na poprzednich stronach
Pozdrawiam Aga.

ninjacorps
21-06-2010, 22:54
ninjacoros
Co prawda nie jestem Semper Solus, ale akurat mam tę lodówkę od kilku miesięcy. Jak dotąd działa bez zarzutu, Nie jest głośna, tzn. mnie nie przeszkadza, a kuchnię mam otwartą na salon. Nie jest też taka mała w środku,ma nieżle rozplanowane półki, na półce bez problemu mieści się duża blacha od ciasta czy garnek, Ma kostkarkę twistową wewnątrz zamrażarki, fajne rozwiązanie, a mnie nie zależało na automatycznej, bo lodu używam sporadycznie. Ogólnie jestem zadowolona, za tą cenę bardzo fajna ładna lodówka. Tylko trzeba mieć świadomość że w realu że jest znacznie ciemniejszy, niż widać to na monitorze, nie jest to inox a bardziej grafit. Ale to kwestia gustu.
Odnośnie piekarnika to też planuję Electroluxa, ale model EOB 64201x, trochę droższy ok. 1400 zł, zresztą polecany gdzieś na poprzednich stronach
Pozdrawiam Aga.

Dzięki Aga! :-)

Widziałam lodówkę w realu i kolor akurat mi odpowiada, wielkość rónież (nie jest typową "wieeelką szafą"), tylko nie wiem jak sprawdza się w praktyce, jaka to jakość, czy warto kupić, bo "biedny płaci dwa razy" a na to mnie nie stać.
Wodę mam doprowadzona na ścianę za lodówką ale to przy wymianie za kilka lat - na razie mnie nie stać ;-)

Seria Elektrolux EOB6xxxxxxx to raczej nie dla mnie - nie chcę płacić wiecej skoro ma tam byc robiona szarlotka i kura ;-)

ola_25
22-06-2010, 10:27
Witam!

Potrzebuję sprzętu do zabudowy, a mianowicie: piekarnik, płyta gazowa, okap oraz zlewozmywak. Wstępnie jestem zdecydowana sprzęt firmy Bosch i wybrałam:
Piekarnik BOSCH HBA 43T350, http://www.bosch-home.pl/HBA43T350.html?source=search

Może głupie pytanie, czy dmuchawa chłodząca to coś w rodzaju ,,chłodny front"?

zauważyłam też: zabudowa w słupku? czy to oznacza że pod płytą gazową nie będzie można tego zainstalować??

płyta gazowa Bosch NGU4151DE, http://www.bosch-home.pl/NGU4151DE.html?source=search

okap- jeszcze nie zdecydowałam, potrzebuję okap teleskopowy, szerokość 60cm, cichy, wystarczy 2 stopnie regulacji, może być jeden silnik, będzie podłączony do wentylacji, marka nie ma tak wielkiego znaczenia, w miarę solidny za przystępna cenę.

zlewozmywak- wybrany:)

Bardzo proszę o opinie sprzętu i wszelkie sugestie, decyzja nie jest jeszcze ostateczna .
Z góry dziękuję!

catalina81
22-06-2010, 13:17
witam,

doradźcie proszę:
lodówka do zabudowy z zamrażalnikiem na dole, szer. 60, zależy mi na maksymalnej powierzchni lodówki - 2000-2500
płyta gazowa do zabudowy ser. 60, 4 palniki, pokrętła z boku, metalowa z wgłębieniem - jakaś rozsądna cena max 1000
zmywarkę z zintegrowanym panelem - szr. 600 - do 2000-2500
okap kominowy - szer. 60, inox, spora wydajność (do intensywnie używanej kuchni) - 2000
piekarnik do zabudowy szr. 60, spora komora do pieczenia - 1500-2000

będę wdzięczna za pomoc

MonkaD
22-06-2010, 21:29
Witam. Zamierzam kupić do zabudowy:
- płytę indukcyjną firmy Teka i chcę wybrać najlepszą ale bez przesady, bez niepotrzebnych bajerów. W sumie nie wiem czym się różnią bo mam obecnie gazową więc indukcyjna to dla mnie czarna magia. Którą wybrać ?
- Mam zamiar kupić także piekarnik do zabudowy, zamontowany pod blatem, pod płytą indukcyjną. Zamarzył mi się Samsung, ponieważ ma możliwość podzielenia komory. Czy rzeczywiście to takie fajne i ekonomiczne ? Czy potrawy upieczone w połówce będą takie same jak upieczone w normalnym piekarniku ? I który wybrać ? Wszystkie podobne do siebie więc też zgłupiałam :)
Proszę o podpowiedź osób które je użytkują oraz forumowych ekspertów :) pozdrawiam

marzena999
23-06-2010, 13:01
witam,
kompletuję kuchnię, szafki zamawiam w poniedziałek i muszę wybrać sprzęt.
płyta gazowa - 70 cm 5 palników
lodówka do zabudowy, jak największa chłodziarka, zamrażarka nieduża bez znaczenia (mam drugą)
piekarnik, termoobieg
zmywarka 60cm, model niewyszukany, teraz używam dwóch funkcji
okap, bardzo cichy (dużo gotuję i musi mieć sporą wydajność)
w kuchni jasna podłoga, ciemne szafki i jasne blaty, zlew jasny, czy będzie pasowała płyta gazowa na szkle czarna?

marzena999
23-06-2010, 14:30
może okap okc 951s amici, cena odpowiednia, wygląd ok. chętnie posłuchałabym jak chodzi.....

nea
23-06-2010, 23:21
do czarnego blatu wg mnie lepiej by wyglądała czarna.
Ja też zamierzam mieć Siemensa właśnie tego typu
14636

mme33
24-06-2010, 06:45
Nea na tą płytę też zachorowałam i w sumie najbardziej by mi pasowała tylko ta cena....ale kto wie;)
Znalazłam opinię że te płyty mają kiepskie pokrętła,a wyglądają solidnie...?
Generalnie nigdzie na żywo nie można zobaczyć czegoś ciekawego jeśli chodzi o płyt gazowe.Macie jakieś namiary w Krakowie?Wszędzie inox i szkło....

mjakob
24-06-2010, 07:11
Czy pasują do siebie kolorystycznie - płyta gazowa ELECTROLUX EHG 6835 X i okap ELECTROLUX EFC 60244 X ?? Nie mogę nigdzie zobaczyć - są inne płyty electroluxa i one mają taki jakby żółtawy odcień.
Piekarnik ma być ELECTROLUX EOB 64201 X - on jest taki srebrny
Może jakaś inna propozycja zestawu, w kolorze inox/srebrnym.

kasiakp
24-06-2010, 07:25
A ja mam pytanko
Czy mikro bosch HMT 85ML23 bedzie pasowala do Gorenje ora ito white do piekarnika i lodowki?


ponawiam moje pytanie

nea
24-06-2010, 08:53
ja po ostatnim razie jak mi płyta Amica strzeliła w kosmos obiecałam sobie że co jak co ale płytę będę miała porządną, może to złudne poczucie bezpieczeństa, ale na mnie działa i na razie tej wersji się trzymam :)

gosiaczek272
24-06-2010, 15:20
Witam potrzenuje pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przeczytac cały ten wątek i coś wybrac to masakra...

Powiem tak cos wybrałam bardzo prosze o komnetarz , pomoc lub alternatywe
Mam kuchnie otwartą na salon..

Wybrałam
płyte Teka IR 641
Simens EH 775501E

Chciałabym żeby można było grzać duży gar ale nie podobają mi się płyty z 3 polami doradzcie

zmywarja
SN 64001EU
Electrolux ESL 67010

Okap
Amica OKC 9226

piekarnik i tu za duzego wyboru nie mam
Electrolux EOB 64201

Prosze o pomoc bardzo bardz

popey111
24-06-2010, 20:16
może okap okc 951s amici, cena odpowiednia, wygląd ok. chętnie posłuchałabym jak chodzi.....
Chodzi cicho choć na czwartym biegu może już przeszkadzać.

popey111
24-06-2010, 20:18
A ja mam pytanko
Czy mikro bosch HMT 85ML23 bedzie pasowala do Gorenje ora ito white do piekarnika i lodowki?
Cóż radził bym jednak drzwiczki ozdobne od gorenje, a jeżeli nie to już sama musisz sobie odpowiedzieć.

popey111
24-06-2010, 20:21
Witam potrzenuje pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przeczytac cały ten wątek i coś wybrac to masakra...

Powiem tak cos wybrałam bardzo prosze o komnetarz , pomoc lub alternatywe
Mam kuchnie otwartą na salon..

Wybrałam
płyte Teka IR 641
Simens EH 775501E

Chciałabym żeby można było grzać duży gar ale nie podobają mi się płyty z 3 polami doradzcie

zmywarja
SN 64001EU
Electrolux ESL 67010

Okap
Amica OKC 9226

piekarnik i tu za duzego wyboru nie mam
Electrolux EOB 64201

Prosze o pomoc bardzo bardz

Wybór jak najbardziej ok:) ale co do płyty to z tych dwóch jednak siemens a zmywarka electroluxa ze względu na ich promocję z pięcioletnią gwarancją :)

barto307cc
24-06-2010, 20:31
A ja poszukuję płyty indukcyjnej rogowej.Szafka rogowa 90-tka,mam wybraną z Teki model GKST 95 N i4 Select. Czy to dobry wybór?a może znajdę coś cenowo tańsego i równie dobrego ;P

Limagraf
24-06-2010, 23:27
Witam ekspertow,
Poszukuje zmywarki o max szer 45cm wolnostojaca. Zastanawiam sie nad Amica.
Prosze o rady i spostrzenia uzytkownikow.
Pozdr

MonkaD
25-06-2010, 08:06
bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie popey111 :)

pam
25-06-2010, 13:03
Witam, w końcu i nas dopadło. Proszę o poradę co kupić rozsądnego w podanej cenie, pod warunkiem, że w tej cenie da się coś rozsądnego kupić. Całość do zabudowy:

Lodówka do 2500
Zmywarka do 1500
Piekarnik do 1200
Płyta gazowa do 800
i okap ale zabudowany (oczywiście z odprowadzeniem do wentylacji)

Jak głupio pytam to napiszcie. Albo podpowiedźcie jak mam pytać.

mkostrz
26-06-2010, 17:32
Witam,
po przeczytaniu dużej liczby opinii, rozmowach w sklepach AGD i zgłębieniu specyfikacji urządzeń wybrałem następujące produkty. Kryterium wyboru była jakość, bezawaryjność, funkcjonalność oraz energio-oszczędność . W stosunku do elementów niezabudowanych także wygląd – płyta indukcyjna, piekarnik i okap.

Proszę o Wasze opinie na temat poniższego wyboru sprzętu w szczególności na alternatywę okapu gdzie kryterium wyboru jest wydajność/poziomu hałasu oraz wygląd. Wybór padła na Tekę jednak nie jestem do końca zadowolony z łamanej linii listwy.

1.Zmywarka
Siemens SN 66T092EU
http://www.ceneo.pl/3331096s
konkurencja: Electrolux ESL 68060, Bosch SMV 69M20EU

2.Płyta indukcyjna
Mastercook IDE64L S
http://www.ceneo.pl/2073168
konkurencja: Teka IR 641

3.Lodówka
Bosch KIS 38A51
http://cokupic.pl/produkt/Bosch-KIS-38A51
konkurencja: Liebherr ICUS 30130

4.Piekarnik
Siemens HB56AS560
http://cokupic.pl/produkt/Siemens-HB56AS560
konkurencja: rodzina Siemens HB56Axxxx, Teka HA 870, Gorenje B 50 EP

5.Pralka
Electrolux EWF10771W
http://cokupic.pl/produkt/Electrolux-EWF10771W/strona/3
konkurencja: 0,9 kw i 37l kto może się równać z tą ”eco” pralką ;)

6.Okap
Teka CNL 3000
http://www.ceneo.pl/;015347433-10.htm
konkurencja: Gorenje DKF 600 M

Zakup ww. sprzętu planuję zrealizować na przełomie lipca i sierpnia tak więc jeśli macie do polecenia sklep AGD gdzie dostanę atrakcyjna cenę etc. za powyższy zestaw to proszę o info na priva.

pam
26-06-2010, 20:48
a co powiesz na to, żeby pytanie zadać w formie propozycji konkretnych sprzętów, a użytkownicy forum powiedzą ci co uważają za godne uwagi?
żeby uzmysłowić ci o co kaman, wpisz sobie hasło "lodówka" w np. ceneo. tych do 2500 jest jakieś 500 pozycji.

No właśnie. Jest jakieś 500 propozycji. Jak bym się na tym znał to bym nie pytał, tylko sobie wybrał. Nie mam propozycji konkretnych sprzętów bo w zestawieniu ceneo nie ma nigdzie napisane "za tą cenę to najlepszy model, a od tego z daleka bo coś tam...."

MadzialenkaT
26-06-2010, 23:08
No i znów mam zgryz.
Już miałam wybraną lodówkę i zamrażarkę. Miały być osobno do zabudowy. Zamówiłam przez neta i... okazało się że lodówki już*nie ma :(

Mam trzy priorytety w wyborze
- pojemna w szczególności lodówka
- z szufladą zero
- do zabudowy

Może ktoś coś poradzić?

Pytanie do osób używających lodówki do zabudowy, jaką macie pojemność i czy wam wystarcza w codziennym użytkowaniu?

nairda_g
27-06-2010, 10:44
Nairda

Lodówka: Siemens KG36NA53


Witam, po pierwsze b a r d z o dziękuje za porady. W międzyczasie sporo poczytalam, odwiedzilam kolejne sklepy i tak sie zastanawiam... jak Twoim zdaniem ma sie do zaproponowanej przez Ciebie lodówki Samsung RL 55 VTEBG? Jakos tak, zupełnie nie wiem czemu (moze jakies podprogowe działanie reklam:)) mam większe zaufanie do firmy Samsung niz Siemens.

tommiyacht
27-06-2010, 10:55
zakupiłem taki okap http://www.okapykuchenne.pl/lobero_60_1-p33781.html Pan w sklepie mi go doradził ze wzgledu na to że jest dosyć cichy i że nie jest teleskopowy, co przekłada sie na to że cieżko jest go doczyszczać tam gdzie palce nie dojdą. ale mniejsza o to , chodzi o hałas. wszystko by bylo fajnie gdyby nie fakt ze jest on nieznośnie głośny ,
czemu przeczą dane techniczne tego pochłaniacza. Ale uwaga. przy
dokladniejszym wsluchaniu da sie rozdzielić , ze tak powiem, dwie
czestotliwosci tego halasu. jedna to szum powietrza i gdyby byl tylko
ten szum to jaknajbardziej byloby cicho. ale okap pozatym szumem
powietrza, generuje bardzo glosnie wibracje, bardzo nieprzyjemny i
nieznosny dla ucha dzwiek. i pytanie, czy ten okap tak ma czy to wynika z
tego że powinien być bardziej usztywniony w szafce, podłożyć uszczelke np, czy moze jeszcze
dlatego że odlsluchiwalem go bez filtrów węglowych

czy ma ktoś ten okap i mógłby się wypowiedzieć ?

popey111
27-06-2010, 22:53
Witam. Zamierzam kupić do zabudowy:
- płytę indukcyjną firmy Teka i chcę wybrać najlepszą ale bez przesady, bez niepotrzebnych bajerów. W sumie nie wiem czym się różnią bo mam obecnie gazową więc indukcyjna to dla mnie czarna magia. Którą wybrać ?
- Mam zamiar kupić także piekarnik do zabudowy, zamontowany pod blatem, pod płytą indukcyjną. Zamarzył mi się Samsung, ponieważ ma możliwość podzielenia komory. Czy rzeczywiście to takie fajne i ekonomiczne ? Czy potrawy upieczone w połówce będą takie same jak upieczone w normalnym piekarniku ? I który wybrać ? Wszystkie podobne do siebie więc też zgłupiałam :)
Proszę o podpowiedź osób które je użytkują oraz forumowych ekspertów :) pozdrawiam
Jeżeli chodzi o płyty to teka, będzie ok przejrzyj sobie ich ofertę a co do piekarnika to naprawdę udane sprzęty więc warto

lilka.w
28-06-2010, 00:44
Jestem ciekawa ,co sądzicie o następujacych produktach:
- ldówka SHARP SJ-PT690RS (lub pokrewna)
- zmywarka ZELMER - są od niedawna na rynku, w dobrej cenie i o dobrych parametrach , jednak nie wiem ,jak spisują się w praktyce.
Proszę o pomoc.

catalina81
28-06-2010, 07:58
co powiecie na:

płyta gazowa:
BEKO HIZG 64121sx
czy
AMICA PG-ZX 6211

okap AMICA OKC642 S?

piekarnik:
Electrolux EOB 53102 x
czy
BEKO OI-M 22500 x

będę wdzięczna za podpowiedź

gocha783
28-06-2010, 17:53
Witam. Mam prośbę:
Co sądzicie o tej zmywarce 45: Bosch SRV55T33EU ?
Z góry dziękuję

Harglem
28-06-2010, 22:22
Poprosiłbym o poradę. Chciałem zakupić zmywarkę Electrolux ESL 65070R ale nic o niej nie znalazłem na tym forum a przejrzałem całe. Czy ktoś może mi poradzić czt warto?

marzena999
29-06-2010, 15:39
jestem po wizycie w sklepie, oto co mi zaproponowano
zmywarka AEG F 88030VIP
lodówka SZ 91840-5c LUB BOSH KIL 38A51 (pierwsza ma funkcję biofresh, czy za to opłaca się placić więcej, druga ma mniejszy zamrażalnik, ale ja i tak mam zamrażalkę),
piekarnik AEG B 9820-5m (czy warto kupić parowy, czy są inne tak duże?)
płyta gazowa Amici PGCZ7211 (okap też Amici), czy Simens EP 716QB20E
planowałam zmieścić się w 10 tys. niestety ww sprzęty są droższe.
może inne propozycje?
i na koniec
ekspres ciśnieniowy simens TK 52001,
PILNIE PROSZĘ O POMOC, podobno simens daje gwarancję 5 lat do jutra oferta.

hrhrhr
30-06-2010, 08:05
A ja ponowie pytanie, nikt poprzednio sie nie wypowiedział. Jak sprawują się Państwu sprzęty marki gorenje (płyty, pikarniki, okapy)? Będę wdzięczna za opinie.

kasiakp
30-06-2010, 08:40
A ja ponowie pytanie, nikt poprzednio sie nie wypowiedział. Jak sprawują się Państwu sprzęty marki gorenje (płyty, pikarniki, okapy)? Będę wdzięczna za opinie.
mnie tez to interesuje
bede miala lodowke i piekarnik ora white

Ryska
30-06-2010, 09:00
Jestem ciekawa ,co sądzicie o następujacych produktach:
- ldówka SHARP SJ-PT690RS (lub pokrewna)
Podoba mi sie i mamy zamiar taką kupić.
Poczytaj tutaj
http://www.ceneo.pl/;0151186602-10.htm

popey111
30-06-2010, 12:36
Poprosiłbym o poradę. Chciałem zakupić zmywarkę Electrolux ESL 65070R ale nic o niej nie znalazłem na tym forum a przejrzałem całe. Czy ktoś może mi poradzić czt warto?

Oczywiście że warto:) a że to nowe modele więc i opinii jeszcze mało :)

popey111
30-06-2010, 12:39
jestem po wizycie w sklepie, oto co mi zaproponowano
zmywarka AEG F 88030VIP
lodówka SZ 91840-5c LUB BOSH KIL 38A51 (pierwsza ma funkcję biofresh, czy za to opłaca się placić więcej, druga ma mniejszy zamrażalnik, ale ja i tak mam zamrażalkę),
piekarnik AEG B 9820-5m (czy warto kupić parowy, czy są inne tak duże?)
płyta gazowa Amici PGCZ7211 (okap też Amici), czy Simens EP 716QB20E
planowałam zmieścić się w 10 tys. niestety ww sprzęty są droższe.
może inne propozycje?
i na koniec
ekspres ciśnieniowy simens TK 52001,
PILNIE PROSZĘ O POMOC, podobno simens daje gwarancję 5 lat do jutra oferta.
Co do lodówki to warto dopłacić do aeg a co do płyty to może coś takiego ARDO HT 75 V :) reszta ok

popey111
30-06-2010, 12:41
Witam. Mam prośbę:
Co sądzicie o tej zmywarce 45: Bosch SRV55T33EU ?
Z góry dziękuję

Zmywarka ok ale ze względu na układ koszy wolę electroluxa
bądź aristona (lst 329, lst 328 ) :)

zetka
30-06-2010, 20:36
A ja ponowie pytanie, nikt poprzednio sie nie wypowiedział. Jak sprawują się Państwu sprzęty marki gorenje (płyty, pikarniki, okapy)? Będę wdzięczna za opinie.


mnie tez to interesuje
bede miala lodowke i piekarnik ora white

Używam już jakiś czas piekarnika z serii ora-ito i nie mam żadnych zastrzeżeń :)

basia228
30-06-2010, 21:14
A jaką dobrałaś mikrofalę do ora ito, bo niestety nie mają jej do kompletu, a szkoda.

zetka
30-06-2010, 21:34
Mikrofalówkę mam czarną wolnosotojącą firmy Daewoo (nie było gdzie wcisnąć takiej do zabudowy :() Z serii ora-ito są ozdobne fronty do mikrofalówek, ale dla niektórych to rozwiązanie jest mało wygodne. Jeśli planujesz ora-ito cały czarny to tutaj ghosta pokazuje jaką do niego dobrała mikrofalówkę
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?111464-piekarnik-Gorenje-ORA-ITO&p=3824454&viewfull=1#post3824454
(http://forum.muratordom.pl/member.php?94624-ghosta)

jan_z_wolna
30-06-2010, 21:39
Jak dla mnie Liebherr nie ma wśród lodówek konkurencji. Wystarczy porównać wnętrza z podobnymi w danej klasie. Design mają surowy to fakt. Nie każdemu odpowiada. Ale jakością materiałów i wykonaniem dla mnie biją wszystkich.

hrhrhr
01-07-2010, 08:42
Używam już jakiś czas piekarnika z serii ora-ito i nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Dzięki. Simplicity weźniemy, a okap i indukcje już z innych linii gorenje bo te z ora koszmarnie drogie albo trudniej dostępne.

pam
01-07-2010, 09:13
no i w związku z tym, że pozycji jest aż tyle nikt nie będzie przeprowadzał z tobą ankiety jakie masz oczekiwania oraz co z tego katalogu tobie odpowiada. zwyczajnie nie ma na to czasu, a 3/4 osób tu zaglądających sama się boryka z takimi listami.
jeśli przejrzysz sprzęty, porównasz ceny i zapytasz czy lepszy samsung czy gorenje, to ci ludzie podpowiedzą co wybrać i dlaczego tak / dlaczego nie.
po drugie - z moich doświadczeń wynika iż różnice w cenach sprzętu agd w różnych sklepach mogą nieraz sięgać kilkuset złotych. wybacz, ale chyba nie oczekujesz, że jeszcze ci tu ktoś namierzy najkonkretniejszą cenowo propozycję

jeśli ja mam ci coś polecić, to wybrałam sprzęt boscha. zależy mi na tym, żeby wszystko było z jednej parafii (nie podoba mi się jeden napis na okapie, drugi na płycie, trzeci na mikrofali) i dobrej jakości. poza tym programy (przy zmywarce, mikrofali i piekarniku), układ komór i półek (lodówka, piekarnik, zmywara) oraz ekonomika odpowiadają moim potrzebom i oczekiwaniom.
wybrałam HMT 85MR53, HBA 36B650,KIS 38A51, PIF 651R14E (to akurat indukcja), SMV 50E10EU, DWB 095751. dokładnych cen nie pamiętam. zamawiałam z kilku sklepów ze względu na dosyć znaczne różnice w cenach (tam gdzie dobrą cenę miał piekarnik, okap był dużo droższy niż w innym sklepie itd.)

No cóż, pozostaje mi iść dosklepu i zdać się na sprzedawcę. Po wysłuchaniu kilku porad mam szukać Siemens, Bosch lub AEG, zmywarka pełny automat, lodówka z komorą 0st i piekarnik z pirolizą. Zobaczymy czy zmieszczę się w budżecie :).

Bridget
01-07-2010, 09:31
Witam,

Jestem nowa na tym forum, ale przeglądnowszy parę postów doszłam do wniosku, że muszę się koniecznie zarejestrować, gdyż czeka mnie urządzanie mojej pierwszej kuchni i nie chciałabym się rozczarować jakością wybranego sprzętu AGD. ;) Więc tak remont naszego mieszkania zaczynamy zaraz po slubie tj. w połowie września. Wiem, ze mam jeszcze trochę czasu, ale z natury jestem bardzo zorganizowana i nie lubię zostawiać ważnych decyzji na ostatnią chwile, a wybór sprzętu AGD do takich decyzji własnie zaliczam :) Poczytałam sporo i mam już swoje typy. :) Bardzo proszę forumowych ekspertów o opinie na temat wybranego sprzętu i sugestie na co ewentualnie zmienić :) Nie ukrywam, ze zależy mi też na opini czy wybrane sprzęty pasują do siebie wizualnie, gdyż stal nierdzewna czy też popularny inox u kazdego producenta wyglada nieco inaczej :)
Zaczynamy:

1) Lodówka: Bosch KGN39Y42
Musi być wersja No Frost i 200 cm wysokości a przy tym tylko 60 cm szerokości bo szersza nie wejdzie.

2) Piekarnik: Electrolux EOB 64201X
Termoobieg i czyszczenie katalityczne obowiązkowo :)

3)Mikrofala: tu prosiłabym o doradzenie mi modelu pasującego do piekarnika (zabudowa w słupku), gdyż Electrolux ma kosmicznie drogie mikrofalówki, a ja chciałabym kupić coś do 1000 zł z jakimiś funkcjami a nie samym podgrzewaniem :) Wizualnie cięzko mi samej dobrac :(

4) Płyta grzewcza: Electrolux EHT70835K (5 palników) - gazowa, bo gaz mamy w czynszu :)

5) Zmywarka: Bosch SMV50E10EU

Koniecznie zintegrowany panel i 60 cm szerokości.

6) Okap: tu również proszę o radę. Potrzebuję okap teleskopowy pasujący do płyty (stal nierdzewna lub czarne szkło), najlepiej z halogenowym oświetleniem, w miarę cichy, działający wyłącznie jako pochłaniacz. Powierzchnia kuchni: 7 m2 + salon: 12 m2. Jakąś zapaloną kucharką nie jestem wiec nie mam go zamiar używać codziennie. Kwota: do 500 - 600 zł.

Wiem, ze urządzamy w tym dziale kuchnię, ale będę też wdzieczna za opinię na temat pralki: AEG Electrolux Lavamat 72850A i odkurzacza: Odkurzacz ThomasTwin T1 SE Aquafilter.

Z góry dziękuję za pomoc :)

aussiegirl
01-07-2010, 11:11
Proszę o opinię na temat lodówki Candy CRCS 5172X, ewentualnie CFM 2554E. Czy warto kupić te pierwszą czy lepiej dołożyć kilka stów do Liebherra 2721 Comfort?

popey111
02-07-2010, 10:38
No cóż, pozostaje mi iść dosklepu i zdać się na sprzedawcę. Po wysłuchaniu kilku porad mam szukać Siemens, Bosch lub AEG, zmywarka pełny automat, lodówka z komorą 0st i piekarnik z pirolizą. Zobaczymy czy zmieszczę się w budżecie :).

pam napisz na pw to coś doradzę :) weekend wolny więc zapraszam

aussiegirl
02-07-2010, 14:24
Popey, mój drogi, a czy mi na powyższe pytanie odpowiesz? PLS :)

popey111
02-07-2010, 14:35
Proszę o opinię na temat lodówki Candy CRCS 5172X, ewentualnie CFM 2554E. Czy warto kupić te pierwszą czy lepiej dołożyć kilka stów do Liebherra 2721 Comfort?

Wolał bym dołożyć do liebhera, a jak ma być węższa i nie chcesz inwestować zbyt dużo to pomyśl o beko, trochę lepiej moim zdaniem zrobione niż candy a cena porównywalna. np csa29022x :) pozdr. Ale oczywiście liebherr na pierwszym miejscu, choć i tutaj zdarzają się wpadki :(

katel2
02-07-2010, 15:18
Popey jak dobrze, że znowu jesteś, śledzę forum i powoli zastanawiam się nad tym czego w sprzętach potrzebuję a Twoje porady bardzo mi się przydają (innych forumowiczów oczywiście też). W sklepach rozmawiałam na razie z dwoma "ekspertami" ale chyba źle trafiłam -
"Komora z regulowaną temp. w lodówce - to bzdura jakaś taka lodówka to pewnie mnóstwo prądu pobiera! Piekarnik z dzieloną komorą - a poco to komu zresztą samsung to tylko RTV dobrze robi! no i moje ulubione: indukcja - jajka pani nie usmaży, a wodę trzeba zagotować w czajniku elektrycznym i wlać do garnka bo się za wolno gotuje! "
Więc obejrzałam co potrzebowałam i wracam do czytania opinii w internecie a jeszcze chwilę i ja będę pytać o konkretne modele więc nie znikaj znowu Popey.
Pozdrawiam

popey111
02-07-2010, 15:46
Postaram się nie znikać ale czasem są ważniejsze sprawy:) pozdr

KoizumiR
02-07-2010, 21:22
Hej, nie wiem czy dobrze trafiłam, ale mam pytanie.
Jesteśmy na etapie remontu kuchni i pojawił się problem. Mieszkamy w wieżowcu z wielkiej płyty. Kuchnia początkowo miała wygadać tak: zlewozmywak- zmywarka pod zabudowę 45 cm- kuchenka gazowa. No i pojawił się problem. Zmywarka ma głębokość 57 cm blat 60 cm. Teoretycznie zostają nam 2-3 cm za zmywarką na poprowadzenie wężyka lub rurki miedzianej. Jednakże jest to gaz więc mam obawy jak tą operację przeprowadzić aby było bezpiecznie. Czy miałaby iść dołem za zmywarką przy podłodze czy też normalnie zmieści się za zmywarką u góry, na swojej normalnej wysokości. Proszę poradźcie.

A jest jeszcze inna opcja: szafka (30 cm)- kuchenka- zlewozmywak oraz zmywarka...

aussiegirl
02-07-2010, 22:34
Bardzo Ci dziękuję :) Właśnie martwią mnie trochę te wpadki Liebherra, drogi sprzęt i życzyłabym sobie żeby przynajmniej z 5 lat pochodził...Czy CUPesf 2721 różni się jakoś znacznie od CUPesf 27210?


Wolał bym dołożyć do liebhera, a jak ma być węższa i nie chcesz inwestować zbyt dużo to pomyśl o beko, trochę lepiej moim zdaniem zrobione niż candy a cena porównywalna. np csa29022x :) pozdr. Ale oczywiście liebherr na pierwszym miejscu, choć i tutaj zdarzają się wpadki :(

xeone
03-07-2010, 00:28
Witam Was bardzo serdecznie :welcome:
Kilka dni temu trafiłam na forum Muratora i teraz, w każdej wolnej chwili, nie robię nic innego tylko pochłaniam temat za tematem :) Mąż i dzieci chyba wyrzucą mnie z domu za klika dni :):):)
Jestem na etapie wybierania sprzętów do kuchni. Mam juz jakieś typy ale ponieważ jestem totalnym laikiem w sprawach agd bardzo proszę ekspertów o opinie i wszelkie sugestie.
1. ZMYWARKA (założenie to to alby miała widoczny panel, dobrze zmywała i miała 60 cm)
- BOSH SMI53M05EU
- BOSH SGI55E75EU
- Electrolux ESI66010x
- Siemens SE54E551EU
2. OKAP (założenie - 90cm, kominowy, "pod katem" - nie wiem jak to inaczej nazwać)
- AMICA OKC 951S
3. PIEKARNIK (założenie - zabudowa w słupku, prowadnice teleskopowe, rożen, termoobieg)
- AMICA EBP 8652 lub 8852
- AEG B5901-5 (chociaz ten chyba nie ma rozna)
- Electrolux EOB64201X (nie wiem czy ma rożen)
- Electrolux EOB68713x (nie wiem czy ma rożen)
4. MIKROFALA (ma tylko podgrzewać, nie rozwalic się po kilku miesiącach :) i posować kolorystycznie do piekarnika)
Tutaj mam problem bo nie moglam znaleźć nic sensownego - w sklepach są powystawiane tylko te drogie modele z wieloma bajerami a mnie taka niepotrzebna
5. LODÓWKA (główne założenie - side by side, dystrybutor lodu, komora fresh zone, no frost, najlepiej klasa energetyczna A+ ale może byc też A, cena do ok 4200-4500)
- LG GRP227htpv

Bardzo Was proszę o rady, opinie, jakieś podpowiedzi i z góry serdecznie dziękuję.

popey111
03-07-2010, 09:57
Bardzo Ci dziękuję :) Właśnie martwią mnie trochę te wpadki Liebherra, drogi sprzęt i życzyłabym sobie żeby przynajmniej z 5 lat pochodził...Czy CUPesf 2721 różni się jakoś znacznie od CUPesf 27210?
Nie, to ten sam model:)

pajucha
03-07-2010, 16:07
a ja już w końcu (uff...) sprzęt wybrałam, zakupiłam i teraz sobie czeka na zamontowanie. Nie mogę jeszcze napisać jak się sprawuje, ale może komuś pomogę w wyborze sklepu :) cały sprzęt kupiłam w necie, dostawa była bezproblemowa (choć część odebraliśmy sami), ceny o wieeeele niższe niż w sklepach tradycyjnych. Niestety nie udało się uzyskać żadnych upustów na cały sprzęt choć po cichu na to liczyłam. I jak już ktoś wcześniej zauważył, jeśli jakiś sprzęt w danym sklepie był tani to znowu inny sprzęt był droższy dlatego nie ograniczyliśmy się do jednego sklepu tylko do kilku - w przeliczeniu wyszło to taniej. A to nasza lista:
- pralka LG F1222ND
- piekarnik Bosch HBA34S550
- zmywarka Bosch SMV 50E10 EU
- lodówka Bosch KGN39A73
- okap Amica OKC 951 S
- indukcja Bosch PIB675M24E
proszę pisać na prv
pozdrawiam

luca11
03-07-2010, 17:17
Witam
bardzo proszę pomoc w doborze AGD.
Wstępnie wybrałam zmywarkę Electrolux 66010
płytę indukcyjną teka GKST 60i4 basic slider oraz
piekarnik elekctrolux EOB 64201x. Myślę , że wybór jest ok??
Mam problem z doborem mikrofali, proszę o sugestie. Mikro chciałabym , żeby było proste w swym działaniu bo ma spełniać tylko funkcję podgrzania bez zbędnych bajerów. cena max.1000zł( chociaż i to wydaje mi się bardzo drogo) Oczywiście żeby pasowała do piekarnika .
Nie mogę zdecydować się na okap. ( kuchnia 8m2+salon 33m2, wys. 2,60m) . Chciałabym żeby był cichy i miał dużą wydajność. Myślę , że ok. 700-800m3 będzie ok. cena max.1.200-1.400 zł. Myślałam o teka DHB 60, lub DG2 60, DS 60IX, a może jakaś inna podpowiedź ?
I nawiększy problem to lodówka. Przede wszystkim dobrze by było , żeby była otwierana na lewo. Czy są takie modele ? Kolor srebrny , szer. 60 cm. zamrażalnik ( np. 3 komory) , cicha , cena max.2000-2.500 zł.
Dziękuję za pomoc

katel2
03-07-2010, 18:04
Pajucha z niecierpliwością czekam na instalację Twojego sprzętu szczególnie chodzi mi o okap, żebyś dała znać jak z jego głośnością!
xeone nie jestem ekspertem ale od kilku tygodni poszukuję sprzętu:
-zmywarka - jestem jeszcze w lesie
-okap - Amica OKC 951 S dokładnie taki, podobno cichy i ogólnie ok ale tu z niecierpliwością będę jeszcze czekała na opinię pajuchy
-piekarnik -mnie zainteresowały modele samsunga, ze względu na możliwość dzielenia komory (jednocześnie można piec kurczaka i ciasto bez przenikania się zapachów i oczywiście w różnych temperaturach, lub piec jedną potrawę ale w 1/2 piekarnika co pewnie jest bardziej ekonomiczne - początkowo nie bardzo wiedziałam czy to się sprawdzi ale czytałam już kilka wypowiedzi odnośnie separatorów w piekarnikach samsung i są pozytywne), biorę pod uwagę:
BT62FQBFST - z czyszczeniem pirolitycznym i rożnem ale nie ma prowadnic teleskopowych
BT63TDSC - bez rożna, bez pirolizy ale z prowadnicami teleskopowymi (bez czyszczenia pirolizą chyba rożno mi nie będzie potrzebne no i ok. 500zł tańszy)
Jeżeli z rożnem z teleskopami i dzieloną komorą to BT62TDBCT. Odnośnie wytypowanych przez Ciebie może nasi eksperci się wypowiedzą
-lodówka sbs z kostkarką- początkowo zastanawiałam się pomiędzy samsung a LG ale przeszłam się po sklepach pooglądałam i LG z zewnątrz mi się nie podobają (w środku ładniejsze od samsunga) - to moja subiektywna opinia (tego modelu LG nie widziałam), koniecznie zobacz sobie sprzęty w sklepie przed zakupem.
samsung RSH1ZTRS- ale odnośnie specyfikacji to w każdym sklepie jest inaczej, bo część wyposażenia jest opcjonalnie i jeden egzemplarz ma a w innym już czegoś nie ma (nawet ilość półek się różni - tylko w samsung tak jest czy u innych producentów też?). Poza obejrzeniem w sklepie warto też przeczytać instrukcję zazwyczaj są dostępne na stronie producenta.

xeone
03-07-2010, 22:06
Katel2 dziękuję za podpowiedzi, obejrzę te piekarniki Samsunga (jeśli będą gdzieś wystawione). Niestety właśnie z tym oglądaniem jest problem. Odwiedziłam już kilka największych sklepów ze sprzętem AGD i okazało się, że była w nich tylko lodówka :( Mieszkam w Krakowie i wcześniej wydawało mi się, że niemal wszystko będzie dostępne a tu takie rozczarowanie (albo wybrałam sobie takie dziwaczne modele).

pam
03-07-2010, 22:45
pam napisz na pw to coś doradzę :) weekend wolny więc zapraszam

Niestety jakiś błąd wyskakuje na PRIW, no to piszę tutaj co wymęczyłem:

Trochę popytałem w sklepach i po znajomych i mam wizję tego co bym chciał. Proszę o opinię czy jest OK. lub ew. czy w tej cenie dostane coś lepszego:

1. Lodówka Elektrolux ERN 29790
2. Zmywarka AEG F 88030 VIP
3. Płyta gazowa Elektrolux EHG 6235X
4.Piekarnik AEG B 5941-5-M

No i nie mam pojęcia jaki okap - w okolicach 500zł - do zabudowy teleskopowy.
Pozdr

barto307cc
03-07-2010, 23:58
Sprzęt AGD mam już wybrany:
-lodówka LG GR-P217LCAJ
-piekarnik GORENJE BO 87 ORAX
- płyta indukcyjna TEKA GKST 95 N i4 Select
-okap FRANKE

Mam problem ze zmywarką,czytam,czytam i dalej nic nie wiem.Chodzi mi o to,żeby miała 1/2 wsadu,panel zintegrowany.Może ktoś doradzi??
I jeszcze poszukuję pralki,otwieranej z przodu,bez suszarki,z 1/2 wsadu ;))
Dzięki za pomoc ;)

popey111
04-07-2010, 00:01
Niestety jakiś błąd wyskakuje na PRIW, no to piszę tutaj co wymęczyłem:

Trochę popytałem w sklepach i po znajomych i mam wizję tego co bym chciał. Proszę o opinię czy jest OK. lub ew. czy w tej cenie dostane coś lepszego:

1. Lodówka Elektrolux ERN 29790
2. Zmywarka AEG F 88030 VIP
3. Płyta gazowa Elektrolux EHG 6235X
4.Piekarnik AEG B 5941-5-M

No i nie mam pojęcia jaki okap - w okolicach 500zł - do zabudowy teleskopowy.
Pozdr

w sumie ok ale czy nie rozsądniej wybrać jakiś tańszy model lodówki:) a co do okapu to wtej cenie gorenje, amica , samsung :)

katel2
04-07-2010, 00:47
Pytanko:
piekarnik do zabudowy z dzieloną komorą, prowadnicami teleskopowymi i pirolizą - czy istnieje takie cudo?

pam
04-07-2010, 11:47
w sumie ok ale czy nie rozsądniej wybrać jakiś tańszy model lodówki:) a co do okapu to wtej cenie gorenje, amica , samsung :)

Napaliłem się na tą lodówkę bo jest cicha i na zdjęciach wygląda OK. Można ją kupić za 1900. To chyba nie tak drogo??

popey111
04-07-2010, 21:28
Może i nie ale troszkę dużo (600 zł) za sterowanie elektroniczne i wentylator:) w porównaniu do ern29750, gdyby nie promocja electroluxa z gwarancją to doradzał bym icus30130

Zakrzów
05-07-2010, 08:11
witam
popey111 szukam do zabudowy w normalnych cenach chłodziarki o wys. ok 125cm, zamrażarki ok 85cm, białego piekarnika i białej płyty elektrycznej. Co możesz powiedzieć na wybór chłodziarki Siemens KI24RA50, zamrażarka ELECTROLUX EUN 12510, płyty PKF 659V14E, a piekarnik Gorenje BO 71 SYW czy MASTERCOOK MF 196 B.
W ogóle sie na tym nie znam :( :(

xeone
05-07-2010, 10:17
Dzień dobry :)
Popey111 mam do Ciebie ogromna prośbę - czy mógłbyś w wolnej chwili zerknąć na modele, które wytypowałam (kilka postów wyżej)? Bardzo zależy mi na opinii fachowca. Obecnie, przy dwójce małych dzieci, spędzam mnóstwo czasu w kuchni i nie chciałabym z czymś wtopić.
Z góry bardzo Ci dziekuję
Pozdrawiam

misiakulka
05-07-2010, 12:45
wypatrzyłam sobie taką sprytną płytę gazową DYNAXO GCH8.01s czy ktoś taką posiada, albo któryś z fachowców mółby się wypowiedzieć na jej temat. mnie najbardziej przekonuje łatwość sprzątania, a na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

marzena999
05-07-2010, 13:27
jednak zdecydowałam się na lodówkę do zabudowy z biofreshem. co polecacie? musi być jak największa, ale nie side by side.

MonkaD
05-07-2010, 15:03
witam
popey 111 , jeżeli kupię piekarnik samsunga z dzieloną komorą, decydować się na płytę indukcyjną Teka, czy może polecisz jakąś inną płytę w cenie do 2000 zł ? bardzo proszę o odpowiedź

AnnaP.
06-07-2010, 10:55
Proszę o pomoc w wyborze zmywarki:
Bosch SMV 50E30EU czy Siemens SN 64M001EU. mam chrapke na Siemensa, ale nie wiem, czy wart jest tych 500 złociszy więcej.

I jeszcze mikrofala: FW 87KUST czy FG 87 KUST Samsunga. Grlia nie potrzebuję, ale nie wiem czy gotowanie na parze w FW wychodzi.
Wybrałam piekarnik: BT62 TDBCT.
Popey11 - doradź.

akselek
07-07-2010, 13:02
Pomocy. Zaczęłam zgłębiac temat zmywarek, i utknęłam.Nigdy nie miałam zywarki więc temat jest mi zupełnie obcy. czy jest w sieci jakas wygodna porównywarka sprzętów? jak wybieracie swoje typy?
Wiem, ze chcę dobrą ( ponoć dobre to siemens lub bosch) wiem ze z panelem zintegrowanym (niewidiocznym z zewnatrz frontu), szerokosc 60, chcę, zeby była ekonomiczna (woda prąd) i cicha (salon połączony z kuchnią). Żeby miała jakieś wygodne programy jak np mam mało zmywania. Wiem, że są jakies bajery ale juz zupełnie zgłupiałam czytajac na hybił trafił opisy zmywarek. A, i chyba chcę metalowe dno a nie z tworzywa......
Czy ktoś klto sie zna na zmywarkach może mnie przeprowadzić przez ten chaos informacyjny
POMOCY

A jeszcze jedna sprawa. Co z tym wymiennikiem ciepła. Słyszałam jakie to ekonomiczne, że część energii eozyskuje sie do ogrzania kolejnej wody, a pan w sklepie Euro RTV AGD mówił, ze to pic na wodę. Poza tym nie znalazłam narazie w tych zmywarkacvh które "przeczytałam" tego wymiennika. Wart jest zachodu?

luca11
07-07-2010, 13:20
popey111
prosze pomóż którą lodówkę wybrać LG GR-B469BTJA czy może GR-B-469BTQA

kami.kadze
08-07-2010, 12:48
Witam,

W najbliższym czasie muszę zamówić sprzęt to kuchni, przejrzałem ten temat i wybrałem na co mnie stać i wydaje mi się, że będzie OK.
Proszę o podpowiedź, czy można wybrać coś lepszego (pod dowolnym względem) w podobnej cenie, albo coś w podobnej klasie taniej.
Ceny pochodzą z jednego ze sklepów internetowych. Jeśli ktoś wie, gdzie można kupić taniej, albo w podobnej cenie, ale z jakąś wartością dodaną, to również proszę o podpowiedź.

Lodówka:
Gorenje NRKI55288 - 1960 zł - nie mam specjalnych wymagań, wykonawca kuchni określił tylko, że podział drzwi zamrażarki i chłodziarki na być na wysokości 713mm, ze względu na ogólną na ogólną estetykę mebli

Zmywarka:
Electrolux ESL 66010 - 1445zł - ma mieć 60cm, niewidoczny panel i być w miarę cicha

Piekarnik:
Samsung BT63TDBFGB - 1925zł - ma być możliwie prosty, czarny, prowadnice, kataliza

Płyta indukcyjna:
Teka GKST 60 i4 Basic Slider - 1359zł - dużo ludzi poleca Tekę, solidna, prosta, bez bajerów

Okap:
FABER INCA PLUS HIP X 52 - 875zł
ELICA ELIBLOC HT GR/A/60 - 779zł
Tu mam problem, okap ma być zabudowany w szafce, pokój z aneksem kuchennym ma ok 23m2. Wybrałem te dwa modele, ze względu na wydajność. Który z nich będzie bardziej cichy?

Pralka
Hoover VHD33 512 3D - 1407zł - potrzebuję płytkiej praki do niedużej łazienki

Bardzo proszę o wszelkie opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam
Kamil

marzena999
08-07-2010, 15:21
czym się różnia te piekarniki? - oprócz ceną, producent ten sam
Piekarnik AEG-ELECTROLUX Competence B 9820-5 M
Electrolux EOB98000X
ponawiam prośbę o dobór lodówki do zabudowy, biofresh, duża pojemność chłodzenia, mniejsza zamrażarka
ostatnio polecano zmywarkę elektroluxa, czy warto?

MonkaD
08-07-2010, 15:51
bardzo proszę o odpowiedź popey111 :)

AnnaP.
09-07-2010, 10:03
kami.kadze

Mam tę lodówkę Gorenje - fajna z komorą "0" - super sprawa - papryka leżała w niej 1,5 miesiąca. Moja nie jest jeszcze zabudowana i tym bardziej wypoziomowana i troszkę ją słychać, mam nadzieję, że jak stanie na gotowo to będzie cichsza. Troszkę jest wąska w środku.

A pralkę kupiłam Elektrolux EWS 12 coś tam W. Świetna. 43 cm głębokości a mieści 6 kg prania. Time Manager to super sprawa, opóźnianie startu, cichutka i stabilna.

kami.kadze
09-07-2010, 10:34
AnnaP. Właśnie zastanawiałem się, czy ta komora zero działa, czy tylko taki "chwyt marketingowy". Jak działa, to żona się ucieszy, gdyż wielką miłośniczką warzyw jest ;) Pralkę też zaraz obczaję, dzięki za propozycję.

PS. Jeszcze taką lodówkę mam na oku: LIEBHERR ICUS 30130. W komentarzach ludzie piszą, że jest bardzo cicha, co dla mnie ważne, gdyż mamy aneks kuchenny w pokoju. Co o niej myślicie? Lepsza od Gorenje?

ellaj
10-07-2010, 21:43
Pomocy. Zaczęłam zgłębiac temat zmywarek, i utknęłam.Nigdy nie miałam zywarki więc temat jest mi zupełnie obcy. czy jest w sieci jakas wygodna porównywarka sprzętów? jak wybieracie swoje typy?
Wiem, ze chcę dobrą ( ponoć dobre to siemens lub bosch) wiem ze z panelem zintegrowanym (niewidiocznym z zewnatrz frontu), szerokosc 60, chcę, zeby była ekonomiczna (woda prąd) i cicha (salon połączony z kuchnią). Żeby miała jakieś wygodne programy jak np mam mało zmywania. Wiem, że są jakies bajery ale juz zupełnie zgłupiałam czytajac na hybił trafił opisy zmywarek. A, i chyba chcę metalowe dno a nie z tworzywa......
Czy ktoś klto sie zna na zmywarkach może mnie przeprowadzić przez ten chaos informacyjny
POMOCY

A jeszcze jedna sprawa. Co z tym wymiennikiem ciepła. Słyszałam jakie to ekonomiczne, że część energii eozyskuje sie do ogrzania kolejnej wody, a pan w sklepie Euro RTV AGD mówił, ze to pic na wodę. Poza tym nie znalazłam narazie w tych zmywarkacvh które "przeczytałam" tego wymiennika. Wart jest zachodu?

Akselek, Popey doradzil mi te Siemens SN 64M001EU. Ma funkcje 1/2 wsadu.
Nie uzywam jeszcze, ale jest sliczna:)

ellaj
10-07-2010, 21:46
Kami.kadze, kupilam tego liebherra. Tez jeszcze nie uzywam, ale mysle, ze jest lepszy od gorenje.

mr6319
11-07-2010, 18:50
Hej hej użytkownicy wszelkich spr zetów w nowych i starych kuchniach.
Wybrałem sobie piekarnik do zabudowy:
Electrolux EOB64201X

http://image.ceneo.pl/data/products/2277345/product.jpg

Potrzebuję teraz do tego dobrać mikrofalę i lodówkę.
Przyznam, że w słupku nad piekarnikiem najbardziej by nam pasowała mikrofala tej samej firmy. Ale niestety dobranie kolorystycznie to chyba jest niemożliwe?
Dodam, że całość będzie usytuowana w jednej wysokiej zabudowie. Trzy części: piekarnik z mikro i z szafką pod i ponad, Lodówka z szafką ponad, i szafki na wysokość jak wyżej. Lodówka nie będzie zabudowana tylko wsunięta w wysoką zabudowę.
Jak sobie poradziliście z takim problemem doboru sprzętu?

mr6319
12-07-2010, 06:24
Więc chyba to ja ma zbyt małą wiedzę. Z tego co się rozejrzałem po sieci i patrząc po zdjęciach to wszystkie sprzęty różnią się od siebie odcieniami. Ale może to wina zdjęć, a sprzęty trzeba obejrzeć na żywo...

kami.kadze
12-07-2010, 14:32
Kami.kadze, kupilam tego liebherra. Tez jeszcze nie uzywam, ale mysle, ze jest lepszy od gorenje.

Po zastanowieniu i przejrzeniu opini w necie też się w końcu namyśliłem na Liebherra, może nie jest tak wybajerzona jak Gorenje, ale sprawia wrażenie bardziej solidnej.

Vafel
12-07-2010, 14:42
Rozglądnąłem się trochę po sieci. Poczytałem tu i tam co nieco. I wybrałem następująco (wszystkie sprzęty w kategorii cenowej w okolicach 1200 zł/szt.):

1. Płyta: Teka IR 641 (http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0002062&categoria=CA-0000003&idioma=pl&backto=P%C5%82yty%20kuchenne&nameProd=IR%20641&nameCat=P%C5%82yty%20kuchenne)
lub ewentualnie Mastercook IDI64 S (http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1477)

2. Lodówka: ELECTROLUX ERN 29750 (http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=12351) lub ewentualnie GORENJE RKI 4294 W (http://www.gorenje.pl/kuchnia/chlodnictwo/do_zabudowy?c=145033)

3. Zmywarka: Bosch SGV 45M83EU (http://bosch-home.pl/SGV45M83EU.html)

Jak widzicie ten wybór? Czy w danym zakresie cenowym (ewentualnie przy niewielkim dołożeniu środków) można upatrzyć coś znacznie lepszego?
Dzięki i pozdrawiam,

akselek
12-07-2010, 14:58
dzięki za wszelkie sugestie ellaj, duś
powoli krystalizuje mi sie mpoja zmywarka. Dla mnie wazne sa decybele, i narazie na prowadzienie parametrowo - cenowe wysuwa sie elekrolux, bo siemens jeszcze cichsza i swietne parametry ale na ich srtonce jest taki licznik oszczedzania, i wyliuczyłam sobie niechcący że chyba nie zamortyzuje mi sie ta róznica w cenie pomiedzy samsungiem a elektroluksem. Ciekawa jestem na jaki czas sa przewidziane zmywarki ( zywotnosc).....

popey111
12-07-2010, 17:39
Jeszcze raz do wszystkich potrzebujących:) piszcie na pw bo naprawdę ciężko z czasem:)

popey111
12-07-2010, 18:19
Rozglądnąłem się trochę po sieci. Poczytałem tu i tam co nieco. I wybrałem następująco (wszystkie sprzęty w kategorii cenowej w okolicach 1200 zł/szt.):

1. Płyta: Teka IR 641 (http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0002062&categoria=CA-0000003&idioma=pl&backto=P%C5%82yty%20kuchenne&nameProd=IR%20641&nameCat=P%C5%82yty%20kuchenne)
lub ewentualnie Mastercook IDI64 S (http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1477)

2. Lodówka: ELECTROLUX ERN 29750 (http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=12351) lub ewentualnie GORENJE RKI 4294 W (http://www.gorenje.pl/kuchnia/chlodnictwo/do_zabudowy?c=145033)

3. Zmywarka: Bosch SGV 45M83EU (http://bosch-home.pl/SGV45M83EU.html)

Jak widzicie ten wybór? Czy w danym zakresie cenowym (ewentualnie przy niewielkim dołożeniu środków) można upatrzyć coś znacznie lepszego?
Dzięki i pozdrawiam,

płyta Teka GKST 60 i4 Basic Slider
lodówka napewno electrolux:)
zmywarka: coś z electroluxa żebyś skorzystał z promocji z pięcioletnią gwarancją:) np Electrolux ESL 65070R
pozdr

Vafel
12-07-2010, 19:23
płyta Teka GKST 60 i4 Basic Slider
lodówka napewno electrolux:)
zmywarka: coś z electroluxa żebyś skorzystał z promocji z pięcioletnią gwarancją:) np Electrolux ESL 65070R
pozdr

Dzięki wielkie.

Fajna ta płyta, którą proponujesz, zwłaszcza, że ma pole o średnicy 23 cm (w większości tanich indukcyjnych płyt kończy się na 21 cm). Co do lodówki to skłaniam się ku temu Elektroluxowi. A zmywarka... na papierze fajnie wygląda ten Elektrolux, ale czytałem opinię, że jednak Bosch/Siemens to przy zmywarkach najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o niezawodność... czy temu Elektroluxowi można ufać?

kami.kadze
13-07-2010, 00:41
To nie kwestia zaufania, tylko kalkulacji. Kupując dwa urządzenia Elektroluxa dostajesz do nich pięcioletnią gwarancję :)

Vafel
13-07-2010, 09:39
Wolę mieć sprawne urządzenie bez gwarancji niż zmywarkę na gwarancji, która się psuje co chwilę...
Więc jak to jest z tą niezawodnością zmywarek Elektroluxa? Jest OK? Na poziomie Boscha/Siemensa? A jeśli się już coś wydarzy, to można liczyć na serwis, czy też zrobią wszystko, żeby tej gwarancji nie uznać?

BetkaWi
13-07-2010, 10:08
Czy zmywarka sgv45m83eu - Bosch ma program 1/2 wsadu? Wydawało mi się że ma ale teraz czytam opisy i tego nie widzę?
Może mi sie pomyliło z czasem skróconym?
Czy taki program 1/2 jest fajną sprawą?

kami.kadze
13-07-2010, 10:20
Wolę mieć sprawne urządzenie bez gwarancji niż zmywarkę na gwarancji, która się psuje co chwilę...
Więc jak to jest z tą niezawodnością zmywarek Elektroluxa? Jest OK? Na poziomie Boscha/Siemensa? A jeśli się już coś wydarzy, to można liczyć na serwis, czy też zrobią wszystko, żeby tej gwarancji nie uznać?

Nie wiem jak jest z Elektroluxem, niedługo się przekonam.
Co do legendarnej niezawodności Bosha, od 4 lat używam Bosha, nie najtańszy model. Serwis był u niej już dwa razy, pierwszy raz tuż po zakończeniu dwuletniego okresu gwarancyjnego..

Vafel
13-07-2010, 11:41
Hmm... poczytałem o tej promocji Electroluxa i wydaje się, że nie ma tam żadnych wielkich haków. W związku z tym zacząłem się zastanawiać czy nie wziąć też płyty indukcyjnej elektroluxa (np. Electrolux EHD 60020P - 1304 zł) zamiast Teki, bo na tą płytę Electroluxa też bym miał 5 lat gwarancji...

Co myślicie?

Patrząc na parametry techniczne to różnica jest taka, że Teka Basic Slider ma nieco większą moc całkowitą i największe pole 230 mm (a nie 210 mm jak electrolux). Zaletą Teki jest też "slider" (o ile rzeczywiście jest to wygodniejsze od + i -), natomiast przy Electroluxie kusi te potencjalne 5 lat gwarancji...

zetka
13-07-2010, 20:20
Czy zmywarka sgv45m83eu - Bosch ma program 1/2 wsadu? Wydawało mi się że ma ale teraz czytam opisy i tego nie widzę?
Może mi sie pomyliło z czasem skróconym?
Czy taki program 1/2 jest fajną sprawą?

Parametry najlepiej sprawdzać bezpośrednio na stronie producenta bo w sklepach różnie bywa z tymi opisami. Z tego co widzę ta zmywarka nie ma opcji pół wsadu, a szkoda bo wydaje mi się że przy zmywarkach 60cm to nawet przydatna funkcja (no chyba że ktoś produkuje naprawdę dużo brudnych naczyń i jest w stanie zapełnić całą zmywarkę) Ja obecnie używam 45cm bez opcji pół wsadu i dość często zdarza mi się włączać ją co 2 dni więc 60tke brałabym na pewno z tą opcją :rolleyes:

redlum
14-07-2010, 01:17
Czy na poniższym obrazku - "min 460" - dotyczy odległości do ściany - czy oznacza że musi być wnęka na taka odległość?
http://media.bosch-home.com/Files/Bosch/Pl/pl/ProductFiles/ProductImages/DrawingImages/Localize/MCZ_007370_KA62DP90_pl-PL.jpg?Width=500

Na prawo od lodówki ma być słupek z piekarnikiem i mikrofalą, ale mogę dać słupek w miejsce lodówki - a ja na prawo od słupka.

mr6319
14-07-2010, 09:00
duś pisze:
dobraniu najbardziej idealnego odcienia, to proponuję wybrać sprzęt z jednej linii

Electrolux EOB64201X
http://image.ceneo.pl/data/products/2277345/product.jpg

Jakie więc oznaczenia sprzętów electroluxa takich jak lodówka i mikrofala będą jedną linią z tym piekarnikiem?

Czy te sprzęty będą z jednej linii i będa do siebie pasowały:

Electrolux ENB 34633X;

http://image.ceneo.pl/data/products/6561955/b3660888-b180-4906-998a-07635c1d9884_product.jpg

Electrolux EMS 26415 X:
http://www.zadowolenie.pl/kupic_img/m_22742-kuch-mikrofalowa-electrolux-ems-26415-x.jpg
Do tego taka zmywareczka:

SIEMENS SN 66N030EU
http://123klik.pl/images/products/page/95862.jpg

I taka płyta:
Teka IR 641:
http://www.luxemedia.pl/images/thumbnails/200_images_Image_Teka_IR%20641.jpg

Co powiecie o tych wyborach...?

luca11
14-07-2010, 17:15
popey111
napisałam priva proszę odpisz w wolnej chwili :)

Vafel
14-07-2010, 17:45
I taka płyta:
Teka IR 641:
http://www.luxemedia.pl/images/thumbnails/200_images_Image_Teka_IR%20641.jpg

Co powiecie o tych wyborach...?

Co do płyty to zerknij kilka postów wyżej. Też pytałem o tą samą płytę i popey111 polecił mi inną płytę Teki. Chyba rzeczywiście lepszą i do tego nieco tańszą :-)

sakee
15-07-2010, 09:36
Witam, a jak się ma płyta indukcyjna Teka GKST 60 i4 Basic Slider do płyty Amica PI 6508 TK, idzie je kupić w podobnych cenach

tekla22
15-07-2010, 10:09
no to teraz moja kolej

chce kupić:
Suszarka ELECTROLUX EDH 97980W lub AEG-ELECTROLUX Lavatherm T59850 różnica cenowa 600 zł ale AEG ma metalowe w bębnie popychacze ( z doświadczenia wiem że plastikowe elektryzują pranie) reszta ta sama (2300 lub 2900)

Pralka AEG-ELECTROLUX Lavamat 5.0 cena do parametrów niezła (1550) - to wersja limitowana ale jest jeszcze dostępna

zmywarka BOSCH SMV 69M20EU ale nie wiem czy jest sens tyle wydawać (2600) może ktoś da namiary na sprawdzony tańszy model

piekarnik już wybrałem cena/jakość zdecydowała na beko 25501x - wszystko ma co powinien a cenę niską oraz płytę gazową ale to już rzecz gustu co się komu podoba

okap musi być z filtrem węglowym i pod szafke bo jest gaz i kominowy odpada macie jakiś pomysł pierwsze kryterium i najważniejsze to żeby był cichy i do 500 zł

lodówkę do zabudowy nie wiem jaką - chciałem libhera ale te słabsze modele do 2k są podobno kiepsko robione znalazłem stronkę o niezadowolonych użytkownikach i myślałem o electrolux czy ta wersja z dwoma termostatami jest dobra???

Vafel
15-07-2010, 10:17
Witam, a jak się ma płyta indukcyjna Teka GKST 60 i4 Basic Slider do płyty Amica PI 6508 TK, idzie je kupić w podobnych cenach

Ta Amica ma znacznie mniejszą moc całkowitą. No i największe pole w Amice to 210 mm, a w Tece 230 mm (lepiej się nadaje do dużych garnków)... Ja bym wybrał Tekę...

Ruda83
15-07-2010, 16:38
Witam,

od kilku dni przeglądam i czytam to forum, informacje z necie i chyba nigdy nie wybiorę sprzętu do swojej kuchni :(
Dlatego postanowiłam poprosić Was o pomoc.

- płyta indukcyjna - 2-3 tyś
- piekarnik,
- okap
- lodówka
- mikrofala
- zmywarka

Piekarnik + mikrofala pod zabudowę w słupku
Zmywarka pod blat
nie wiem czy lepszy okap pod szafkę czy samodzielny?
lodówka duża (wysoka)

Wszystko srebrne.

Proszę poradźcie mi co powinnam brać pod uwagę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Madzia i Grzegorz
15-07-2010, 18:16
W związku z tym że powoli wykańczam mieszkanko poszukuję sprzętu AGD. Chodzi mi o tani a sprawny sprzęt bez zbędnych bajerów. Płytę i piekarnik z zabudowie
wybrałam Candy PL40ASX i piekarnik Candy FPP607X i mam problem z lodówką ma być wolnostojąca i nie wiem jaką wybrać.
Znalazłam takie ElektroluxENB34433X i Samsung RL24FCAS. Jeśli żadna z nich to jaka do 1500zł???

agnie-cha
15-07-2010, 19:20
mr6319 : zmywarka siemens - dodry wybór , użytkuję siemensa od 11 lat bezawaryjnie , o reszcie się nie wypowiadam ale sugerowałabym aby kierować się raczej parametrami a nie odcieniem.....
moim zdaniem piekarnik elektryczny z klasą energetyczną ileś razy A i w dodatku z + to kompletna porażka , mniej prądu pobiera ale za to zamiast piec mięso lub ciasto 1 godz. to w takim piekarniku super A+ będzie to trwało 1,5 godz. ( to moje prywatne spostrzeżenie )

ukasus
15-07-2010, 20:45
pomoże ktoś z wyborem lodówki
coś w granicach 1400 zł
kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę ..
jaka firma ?
raczej chodzi o to by była niezawodna ... i energooszczędna
wstępnie skłaniam się ku BOSCH KGV36X47 A++ ... Electrolux ERB34300W
chyba że coś tańszego podobnych parametrach i niezawodnosci

aisa27
15-07-2010, 23:51
witam! wreszcie zabieram się za swoją kuchnię,wstępnie wybrałam takie sprzęty(lodówka jeszcze poczeka bo stara dobrze się sprawuje) nie ukrywam że szukałam tylko czarnego sprzętu,białe fronty,więc czarne na zasadzie kontrastu,co możecie mi o nich powiedzieć?
piekarnik Siemens HB 76AA660 mikrofala Siemens HF 25M6R2 płyta Electrolux EHD 68210 P okap Mastercook WK Umbriel 90 XN
dzieki za opinie...

radi79
16-07-2010, 08:42
moim zdaniem piekarnik elektryczny z klasą energetyczną ileś razy A i w dodatku z + to kompletna porażka , mniej prądu pobiera ale za to zamiast piec mięso lub ciasto 1 godz. to w takim piekarniku super A+ będzie to trwało 1,5 godz. ( to moje prywatne spostrzeżenie )

Moje prywatne spotrzeżenie jest takie, że taki piekarnik super A+ ma zazwyczaj lepszą izolacje i ciepło mnie ucieka, ale pewnie różnie to wygląda u różnych producentów.
Zupełnie inna sprawa to czy różnica w cenie między sprzętem B, A czy A+ się zwróci w rozsądnym czasie. Jeśli różnica w rocznym zużyciu energii dla zbliżonych lodówek A i A++ wynosi ok 100 kWh to łatwo policzyć, że oszczędzając na prądzie jakieś 35 zł rocznie różnica w cenie (pewnie z 1000 zł) nie zwróci się w rozsądnym czasie.

agnie-cha
16-07-2010, 09:40
radi79 :Racja , popieram.
Inaczej sprawa ma się z lodówkami, ale piekarnik nie chodzi bez przerwy więc "jak nie widać różnicy to po co przepłacać....."

mr6319
16-07-2010, 10:00
O tym wcześniej nie pomyślałem. Ale coś w tym jest...

misiakulka
17-07-2010, 11:49
wypatrzyłam sobie taką sprytną płytę gazową DYNAXO GCH8.01s czy ktoś taką posiada, albo któryś z fachowców mółby się wypowiedzieć na jej temat. mnie najbardziej przekonuje łatwość sprzątania, a na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

ponawiam pytanie, może ktokolwiek widział, cokolwiek wie

grazi
17-07-2010, 21:04
Zamawiam Teka:
Indukcja IR 641
Zmywarka DW7 57 FI
Piekarnik HE 735
Kuch. mikrofalowa TMW 20.2 BIT
Okap (na razie chyba faworyt) DB 90/60, ale podoba mi się pochłaniacz w kształcie tuby, tylko że nie mam wyspy, więc nie wiem czy taki się nadaje do mojej kuchni
Czy ktoś z forumowiczów uzytkuje wybrany przeze mnie sprzęt?

bedzia
19-07-2010, 00:01
Co do płyty to zerknij kilka postów wyżej. Też pytałem o tą samą płytę i popey111 polecił mi inną płytę Teki. Chyba rzeczywiście lepszą i do tego nieco tańszą :-)

mi też popey111 ją polecił i użytkuję ją już od dwóch miesięcy :) bardzo przyjazna w użytkowaniu :)

Vafel
19-07-2010, 09:15
mi też popey111 ją polecił i użytkuję ją już od dwóch miesięcy :) bardzo przyjazna w użytkowaniu :)

Ooo... super. A czy ona też wydaje głośne dźwięki przy naciskaniu "przycisków" tak jak IR 641?

Ryska
19-07-2010, 14:30
mi też popey111 ją polecił i użytkuję ją już od dwóch miesięcy :) bardzo przyjazna w użytkowaniu :)
Super!
mam do Ciebie kilka pytań odnośnie użytkowania tej płyty.
Według Ciebie łatwo, wygodnie i szybko wybiera się pole grzejne ?
Czy jest realna możliwość dotknięcia gorącego garnka przy zmianie wyboru pola grzejnego ? Np. osoby z grubaśnymi palcami :rolleyes:
Ta "kontrolka gotowości" jest dobrze widziana ? Nie zlewa się z cyfrą oznaczającą poziom mocy ?

grazi
20-07-2010, 22:04
A tak przy okazji, to chyba trochę przesadzamy z tym wyborem. :) Sprzęt obecnie mam juz kilka lat i przyznam szczerze, nawet nie wiem co za firma. Zero problemów, a w domku letniskowym mam płytę ceramiczna, tania super, zero problemów.
1. Do pralki nie pakujmy drobniaków (pieniędzy)
2. Do zmywarki zabrudzonych garnków i talerzy (niestety trzeba resztki usuwać)

nujazz
21-07-2010, 14:05
Witam,

To i ja się podpytam, urządzam piersze mieszkanie i nie mam bladego pojęcia co wybrać. Nadszedł czas na AGD do zabudowy, zależy mi na tym, zeby było ciche, proste w obsłudze, funkcjonalne i w miarę niezawodne. W kuchni spędzam mało czasu, gotowanie nie jest moją pasją ;)

Wybrałam jak na razie:

Piekarnik BOSCH HBC 84K523 (pasuje do białej kuchni i fajnie, ze jest z mikrofalą, nie chcę dublować urządzeń)
zmywarka kompaktowa (inna już nie wejdzie) BOSCH SKE 53M15EU
tych wyborów jestem dość pewna :)

Waham się miedzy pralko-suszarką

Pralko-suszarka do zabudowy ELECTROLUX EWX 14550W a SIEMENS WDI 1442EU
spora różnica cenowa, nawet do 1,5 tys

i lodówkami:
Siemens KI38SA60
Bosch KIS 38A51
i
ELECTROLUX ERN 29651

Ale w sumie żadna mnie nie powala na kolana, nie czuję, ze to jest "to" :) Zalezy mi, zeby była cicha, zamrażalnik moze być niewielki, półki ruchome i fajnie by było, jakby był taki stojak na butelki (w ww przykładach tego nie ma niestety)

bedzia
21-07-2010, 18:01
Ooo... super. A czy ona też wydaje głośne dźwięki przy naciskaniu "przycisków" tak jak IR 641?

nie mam porównania z inną płytą, więc ciężko stwierdzić ;) wydaje mi się, że dźwięki te nie są głośne - w każdym razie mi nie przeszkadzają :)

bedzia
21-07-2010, 18:12
Super!
mam do Ciebie kilka pytań odnośnie użytkowania tej płyty.
Według Ciebie łatwo, wygodnie i szybko wybiera się pole grzejne ?
Czy jest realna możliwość dotknięcia gorącego garnka przy zmianie wyboru pola grzejnego ? Np. osoby z grubaśnymi palcami :rolleyes:
Ta "kontrolka gotowości" jest dobrze widziana ? Nie zlewa się z cyfrą oznaczającą poziom mocy ?

Ryska , moim zdaniem, pola wybiera się naprawdę łatwo bo wszystko się podświetla. ja co prawda nie mam grubych paluchów, ale myślę, że jest dostatecznie sporo miejsca od sensorów do pola :) w każdym razie, ja najczęściej używam tych tylnych pól - żeby przypadkiem dzieciaki nie dotknęły do gorącego garnka.

zamieszczałam wcześniej fotki tej płyty w realu - na stronie 22 tego forum - zajrzyj :) jak chcesz mogę przesłać inne fotki :D

popey111
21-07-2010, 23:58
Witam,

To i ja się podpytam, urządzam piersze mieszkanie i nie mam bladego pojęcia co wybrać. Nadszedł czas na AGD do zabudowy, zależy mi na tym, zeby było ciche, proste w obsłudze, funkcjonalne i w miarę niezawodne. W kuchni spędzam mało czasu, gotowanie nie jest moją pasją ;)

Wybrałam jak na razie:

Piekarnik BOSCH HBC 84K523 (pasuje do białej kuchni i fajnie, ze jest z mikrofalą, nie chcę dublować urządzeń)
zmywarka kompaktowa (inna już nie wejdzie) BOSCH SKE 53M15EU
tych wyborów jestem dość pewna :)

Waham się miedzy pralko-suszarką

Pralko-suszarka do zabudowy ELECTROLUX EWX 14550W a SIEMENS WDI 1442EU
spora różnica cenowa, nawet do 1,5 tys

i lodówkami:
Siemens KI38SA60
Bosch KIS 38A51
i
ELECTROLUX ERN 29651

Ale w sumie żadna mnie nie powala na kolana, nie czuję, ze to jest "to" :) Zalezy mi, zeby była cicha, zamrażalnik moze być niewielki, półki ruchome i fajnie by było, jakby był taki stojak na butelki (w ww przykładach tego nie ma niestety)

Co do lodówki to wybierz electroluxa ale na z jednym agregatem:) np ern29750 lub jak wolisz to coś droższego z elektroniką itp.
Co do pralko suszarki to już na pewno electrolux:) tym bardziej że jak kupisz sobie dwa sprzęty to gwarancja pięć lat:)
Pozdr.

Ryska
22-07-2010, 08:33
Super!
mam do Ciebie kilka pytań odnośnie użytkowania tej płyty.
Według Ciebie łatwo, wygodnie i szybko wybiera się pole grzejne ?
Czy jest realna możliwość dotknięcia gorącego garnka przy zmianie wyboru pola grzejnego ? Np. osoby z grubaśnymi palcami :rolleyes:
Ta "kontrolka gotowości" jest dobrze widziana ? Nie zlewa się z cyfrą oznaczającą poziom mocy ?


Ryska , moim zdaniem, pola wybiera się naprawdę łatwo bo wszystko się podświetla. ja co prawda nie mam grubych paluchów, ale myślę, że jest dostatecznie sporo miejsca od sensorów do pola :) w każdym razie, ja najczęściej używam tych tylnych pól - żeby przypadkiem dzieciaki nie dotknęły do gorącego garnka.

zamieszczałam wcześniej fotki tej płyty w realu - na stronie 22 tego forum - zajrzyj :) jak chcesz mogę przesłać inne fotki :D

Dziękuję - oglądnęłam zdjęcia i mam pytanie czy ta płyta ma ścięte (szlifowane) brzegi ??? Wyczytałam że producent pisze inaczej niż jest w rzeczywistości :(

nujazz
22-07-2010, 10:42
Popey 111 - dziękuję :)

Choć teraz zaczęłam się jeszcze zastanawiać nad lodówką Whirlpool ART 484/A+/5 - ma te pojemniki na butelki, których sporo w mojej lodówce będzie ;)
Choć ta opcja electroluxa: 5 lat gwarancji jest kusząca, nie powiem :)

A czy ktoś ma zmywarkę kompaktową?
Sprawdza się? - w przypadku osoby, która niewiele gotuje :)

bedzia
22-07-2010, 10:58
Dziękuję - oglądnęłam zdjęcia i mam pytanie czy ta płyta ma ścięte (szlifowane) brzegi ??? Wyczytałam że producent pisze inaczej niż jest w rzeczywistości :(

ma tak gładko oszlifowane brzegi tak jak brzegi szyb w piekarniku - nie są ścięte pod skosem jak w niektórych płytach - po prostu lekko zaokrąglone :)

Krzyziu
25-07-2010, 14:26
Witam, właśnie z małżonką urządzamy nasze pierwsze mieszkanie. Kuchnia jest łączona z salonem, stąd dizajn sprzętu ma jakieś tam znaczenie :) Mamy podciągnięty gaz, nie ma siły, stąd chyba jesteśmy zdani na płytę gazową do zabudowy plus piekarnik podblatowy. Chyba, że okaże się, że instalacja wytrzyma indukcję Amici na 230V. Prosimy o pomoc w doborze sprzętu:
PŁYTA: Amica PG1921X, ewentualnie inna z palnikiem typu WOK w podobnej cenie
PIEKARNIK: był Amica EBP 7422, ale to jest słupkowy i chyba nie będzie pasował pod blat, więc proszę o radę do 1000-1100 zł
OKAP: Amica OTS 625I
ZMYWARKA: 60 cm zbędne dla dwóch osób? Jeśli tak, to wybieramy 45 cm i Electrolux ESL 46010
LODÓWKA: wolnostojąca w INOX, wybraliśmy Electrolux ERB 36233x bez No Frost, podoba nam się dużo przestrzeni w środku, ale zastanawiam się czy nie przekonać małżonki do Bosch KGN36X43 i No Frosta :)

Do tego przyjdzie jeszcze pralka w łazience Electroluxa EWS 10670

Dila
25-07-2010, 21:14
Witam.

Wraz z żoną od jakiegoś czasu planujemy zakup lodówki SBS. Na początku myśleliśmy, że poradzimy sobie sami z tym problemem ale jak widzicie poszukujemy opinii i pomocy wśród Was. Zawęziliśmy poszukiwania do 3 modeli a są nimi:

1.Beko GNE 114610 FX

2.LG GR-B206FLQA

3.Samsung RS20BRHS

Najlepszym wyborem pewnie jest zakup Beko ale pozostałe pozycje mamy możliwość kupna o 800-900zł taniej, Dlatego moje pytanie brzmi czy warto płacić więcej za Beko?? Czy warto w ogóle kupić produkt tej że firmy?? Pytam ponieważ czytałem niepochwalne komentarze na temat tego producenta. A może nastąpiła jakaś zmiana w tej dziedzinie??
Z góry dziękuję za odpowiedź.

tekla22
25-07-2010, 22:25
ostatnio przemyśleliśmy sprawę pralki i wybraliśmy taką która będzie miała zabezpieczenie przeciw-zalewowe
AEG Lavamat 72850A
zdecydowaliśmy się też także na lodówkę
Electrolux ENN 28600 - system no frost nas zachęcił zobaczymy jak to będzie
zastanawiamy się dalej czy tyle pieniędzy wrzucać w zmywarkę i suszarkę
BOSCH SMV 69M20EU - może ktoś podsunie jakiś tańszy sprawdzony model z 3 szufladą na sztuczce
Suszarka ELECTROLUX EDH 97980W lub AEG-ELECTROLUX Lavatherm T59850 - różnica to metalowe łopatki w bębnie
może ktoś się podpowie jaki pochłaniacz do kuchni pod szafkę - byle był cichy i do 600zł :)

pam
26-07-2010, 00:50
A nie wiecie, czy żeby mieć 5 lat gwarancji na Elektr-AEG ważna jest data zakupu z faktury, czy wystarczy z zamówienia? Odbior mam dopiero ok 15.08 a chciałbym się załapać na te 5 lat gwarancji.

papuch
26-07-2010, 09:04
Witam wszystkich specjalistów sprzętowych, od razu zaznaczę że pomimo posiadania licznego stadka (za 3 tygodnie termin na dzidzię nr 3) to gotowanie mi idzie marnie i niechętnie ;-) z takim nastawieniem wkraczam w wybory sprzętów i kryterium podstwowym jest cena + w miarę żywotność (elegancja powiedzmy - żeby nie bolały oczy jak się na sprzęt patrzy)
Jak dotąd wybrałam to co poniżej tylko że wszystko tak jakby z innego zoo ;-) ale czy to przeszkadza? Po zsumowaniu wychodzi że koszt logiczny do moich wymagań: w zaokrągleniu 5,500 zł (wszystkie zakupy ze sklepów internetowych)

Płyta gazowa SIEMENS EC 645PB90E (742zł + 30 zł dostawa)
Piekarnik do zabudowy WHIRLPOOL AKP 402 IX (650zł )
Kuchenka mikrofalowa do zabudowy WHIRLPOOL AMW 492 IX (770zł)
Zmywarka do zabudowy ELECTROLUX ESI 63020 X (1125 zł)
Okap MASTERCOOK WK-CRISTAL ME 90 XV (700zł)
Lodówka Elecrolux ERB 36233 X (1275zł + 90zł dostawa) – wolnostojąca inox

Powiedzcie czy to rozsądne wybory czy byście coś pozmieniali?

Vafel
26-07-2010, 09:13
A nie wiecie, czy żeby mieć 5 lat gwarancji na Elektr-AEG ważna jest data zakupu z faktury, czy wystarczy z zamówienia? Odbior mam dopiero ok 15.08 a chciałbym się załapać na te 5 lat gwarancji.

Tutaj (http://www.electrolux-promocja.pl/) masz wszystko napisane :-)

popcarol
26-07-2010, 11:29
Mam do kupienia 3 sprzety do zabudowy. Czy wybijecie mi cos z glowy i zaproponujecie lepszy zamiennik?
Kuchania juz zrobiona od ponad roku, wiec jesli sprzet inny, to musi miec bardzo zblizone wymiary zeby mi sie do szafek zmiescil...

piekarnik do zabudowy 2 w jednym (gazowe grzanie, elektryczny grill) Ardo HX 020 FGX
lodowka do zabudowy Liebherr ICUS 30130 (teraz 3013 comfort - nowsze i drozsze to samo)
zmywarka BOSCH SRV53M03EU, 45 cm do zabudowy

Dzieki za uwagi - moze ktos ktorychs z tych sprzetow uzytkuje, zwlaszcza piekarnik - zero opinii o nim w necie (reszta dosc popularna i chwalona)

mr6319
26-07-2010, 11:36
Ponieważ zmieniliśmy koncepcję na kuchnię, czyli będziemy robić lodówkę zabudowaną, musimy takową wybrać.
Którą z poniższych wybrać?

Electrolux ERN 29601 (http://www.ceneo.pl/988834)
Electrolux ERN 29750 (http://www.ceneo.pl/436334)
Electrolux ERN 29600 (http://www.ceneo.pl/431882)
Bosch KIS 38A51 (http://www.ceneo.pl/1795931)

PS. Po przeczytaniu postu wyżej obejrzałem sobie tego Liebherra: Liebherr ICUS 30130 (http://www.ceneo.pl/431879)
I też wchodzi do gry...

Vafel
26-07-2010, 11:47
Ja rozważałem Electrolux ERN 29601 i ERN 29750. Ostatecznie wybrałem ERN 29601. Co prawda "750" jest bardziej energooszczędna, ale nie na tyle, żeby był sens dopłacać do niej ponad 100 zł. Różnica w prądzie, rocznie to 22 kwh, czyli jakieś 9 zł.
O samej lodówce na razie jeszcze się nie wypowiem, bo nawet jej nie podłączyłem. Ale generalnie wygląda podobnie jak wszystkie inne w tej klasie cenowej. Półki szklane, całkiem OK, ale np. balkoniki na drzwi zrobione są z bardzo tandetnego tworzywa, podobnie jak i szuflady w zamrażarce. W mojej obecnej lodówce (Indesit BAAN 12) te balkoniki i szuflady sprawiają lepsze wrażenie, choć też są dość tandetne. Ale tak jak wspomniałem, we wszystkich lodówkach w okolicach ten ceny tak to wygląda (przynejmniej w tych, które widziałem na żywo). Żeby mieć lepszą jakość trzeba by wydać ponad 2000 zł...
Pozdrawiam,

xoxer
26-07-2010, 19:19
Witam ponownie,

Jakis czas temu meczylem Was o porady... tak czy inaczej kuchnia jest juz gotowa, sprzety dzialaja to moge teraz podzielic sie paroma uwagami na temat moich wyborow:
Lodowka: Liebherr ICUS 3013 - bez zastrzezen, to juz druga moja lodowka Libhera wiec polecam ta firme, fajne ma to, ze ma malo plastikow, ktore lubia sie kruszyc pod wplywem zimna.
Plyta: Teka IR 641- rewelacja, namawialem zone na slidera ale nie chciala tych bialych kolek, a ta plyta w zupelnosci nam wystarcza, oboje jestesmy pod wrazeniem dzialania indukcji. jedyny mankament to glosne pikanie panela sterujacego.
Okap: Teka DY90, rewelacja poraz drugi, w tej cenie (ok 800zl) chyba nie ma nic lepszego
Piekarnik+Mikrofala: Whirlpool: AKZ 223 IX + AMW 731 IX, wybor budzetowy bo ta kombinacja to chyba najlepszy stosunek do jakosci przy zachowaniu spojnosci w wygladzie. Te sprzety po prostu pasuja do siebie jak ulal. Z mikrofali jeszcze duzo nie kozystamy wiec trudno mi cos o nim powiedziec za to piekarnik jest ok. Jedynie moge sie przyczepic do prowadnic w piekarniku bo choc dobrze trzymaja sie ich blaszki to rusz lata jak popadnie. Musze znalezc na to jakis sposob bo inaczej bede musial zdemontowac prowadnice. 80% rzeczy pieczemy na ruszcie kladac na nim rozne foremki czy naczynia. Piekarnik potrafi sie bardzo nagrzac. Ma chlodzenie drzwiczek, ale polega ono na stalym nawiewie przez co po okolo 20minutach ze szczeliny nad drzwiczkami bucha gorace powietrze. Po 30min (przy temp. 250C) drzwiczki sa bardzo gorace ale raczej trzeba by bylo trzymac dlugo na nich rece by sie oparzyc.
Zmywarka: Bosh SMV50E10EU - fajny sprzet bo niemiecki - czyli blaszany a nie plastik, mogla by miec sekcje dluzych widelek na dole, bo wszstki sa rownej wysokosci co nie zawsze sie sprawdza. Jest bardzo cicha i dobrze myje. Niestety niezbyt dobrze suszy, czasem zostaje woda naczyniach nawet po wlaczeniu intensywnego suszenia. Moze to tylko problem mojego egzemplarza ale moja poprzednia stara analogowa zmywarka (tez Bosh) suszyla wszystko dokladnie i nie musialem wycierac naczyc aby je wsadzic do szafki.

To tyle i pozdrawiam.

MonkaD
28-07-2010, 13:38
Ja uparłam się przy płycie indukcyjnej Teki i ciekawa byłam jednej rzeczy, więc zadzwoniłam do serwisu Teka. Chcę kupić GKST 60 i4 Basic Slider, a wg ceneo najtaniej można ją kupić w sklepie, w którym oferują GKST 60 i4 Booster Slider. Dowiedziałam się, że to jest ta sama płyta, niczym się nie różni. Pytałam też o wielkość pól i powiedział, że najmniejsze naczynie ustawione na polu 16 cm musi mieć średnicę co najmniej 10 cm, a na największym 23 cm mogę postawić naczynie większe, ale ogrzewane będzie tylko do 23 centymetrów. Pozostałe podobne Teki nie mają pola 23 cm.
Amica PI 6511 SF i Electrolux EHD 682 10 mają pola po 21 cm.
I teraz moje pytanie: jak myślicie, czy upierać się przy tym polu 23 cm ? Chodzi mi o postawienie duużej patelni. Czy jednak olać to pole i wybrać wszystkie po 21 cm ?
Czy warto zapłacić 1300 zł za zróżnicowane pola, w tym 23 cm; czy też 1800-2000 zł i mieć wszystkie pola po 21 cm ?
Czy w Amice i Elektroluxie można łączyć pola w jedno i w sumie to bardziej funkcjonalne niż to pole 23 cm ?

MonkaD
28-07-2010, 13:41
I pytanie nr 2: stoję przed wyborem piekarnika Samsung BT63TDBFGB lub BT62TDBCT. Czy mnie oczy nie mylą i różnią się jedynie wyglądem ?

trolik
28-07-2010, 13:46
Witam ponownie,

Jakis czas temu meczylem Was o porady... tak czy inaczej kuchnia jest juz gotowa, sprzety dzialaja to moge teraz podzielic sie paroma uwagami na temat moich wyborow:
Lodowka: Liebherr ICUS 3013 - bez zastrzezen, to juz druga moja lodowka Libhera wiec polecam ta firme, fajne ma to, ze ma malo plastikow, ktore lubia sie kruszyc pod wplywem zimna.
Plyta: Teka IR 641- rewelacja, namawialem zone na slidera ale nie chciala tych bialych kolek, a ta plyta w zupelnosci nam wystarcza, oboje jestesmy pod wrazeniem dzialania indukcji. jedyny mankament to glosne pikanie panela sterujacego.
Okap: Teka DY90, rewelacja poraz drugi, w tej cenie (ok 800zl) chyba nie ma nic lepszego
Piekarnik+Mikrofala: Whirlpool: AKZ 223 IX + AMW 731 IX, wybor budzetowy bo ta kombinacja to chyba najlepszy stosunek do jakosci przy zachowaniu spojnosci w wygladzie. Te sprzety po prostu pasuja do siebie jak ulal. Z mikrofali jeszcze duzo nie kozystamy wiec trudno mi cos o nim powiedziec za to piekarnik jest ok. Jedynie moge sie przyczepic do prowadnic w piekarniku bo choc dobrze trzymaja sie ich blaszki to rusz lata jak popadnie. Musze znalezc na to jakis sposob bo inaczej bede musial zdemontowac prowadnice. 80% rzeczy pieczemy na ruszcie kladac na nim rozne foremki czy naczynia. Piekarnik potrafi sie bardzo nagrzac. Ma chlodzenie drzwiczek, ale polega ono na stalym nawiewie przez co po okolo 20minutach ze szczeliny nad drzwiczkami bucha gorace powietrze. Po 30min (przy temp. 250C) drzwiczki sa bardzo gorace ale raczej trzeba by bylo trzymac dlugo na nich rece by sie oparzyc.
Zmywarka: Bosh SMV50E10EU - fajny sprzet bo niemiecki - czyli blaszany a nie plastik, mogla by miec sekcje dluzych widelek na dole, bo wszstki sa rownej wysokosci co nie zawsze sie sprawdza. Jest bardzo cicha i dobrze myje. Niestety niezbyt dobrze suszy, czasem zostaje woda naczyniach nawet po wlaczeniu intensywnego suszenia. Moze to tylko problem mojego egzemplarza ale moja poprzednia stara analogowa zmywarka (tez Bosh) suszyla wszystko dokladnie i nie musialem wycierac naczyc aby je wsadzic do szafki.

To tyle i pozdrawiam.

dzieki za fajny opis ;-)

moge wiedziec jak jest z glosnoscia okapu? akurat ten fakt ma dla mnie duze znaczenie...
z gory dzieki za odpowiedz
pozdrawiam trolik

placebo
28-07-2010, 18:28
Doradźcie proszę. Stoimy przed wyborem lodówki, wahamy się pomiędzy:

1. Electrolux ERB 36233X - (czy ona jest w dwóch odcieniach szarości czy tylko tak się prezentuję na zdjęciach?)
2. Siemens KG36VX47
3. Bosch KGV36X47
Za 2. i 3. przemawia klasa A++, aczkolwiek 2. najmniej mi się podoba.
Z góry dzięki za wszelkie rady.

JUSTITA
29-07-2010, 09:23
Witam. Jestem tu nowa ale liczę na Waszą pomoc.
Od kilku tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką wymarzonego mieszkania, niestety ostatnio trochę czas prysł, gdyż okazało się, iż w zrobionych przez poprzednich właścicieli meblach kuchennych na zamówienie jest wnęka na kuchenkę tylko 50 cm! Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi i miałam już upatrzonych kilka modeli o standardowych wymiarach...Jaką (chyba ?) gazówkę o takiej szerokości możecie mi polecić??? Wybór jest strasznie ograniczony..
Pozdrawiam

Ryska
29-07-2010, 10:06
xoxer (http://forum.muratordom.pl/member.php?121618-xoxer) - serdeczne dzięki za opinie :)

A miałam już wybraną płytę indukcyjną TEKA IR 641 kiedy mój mąż powiedział: "wiesz, może kupmy tą co Ci się podobała, bo jednak za 2-3 lata nie będziemy wymieniać płyty. Teraz przyoszczędzimy na czymś innym a Ty kup tą upatrzoną płytę"
No moja wcześniej upatrzona to Teka GKST 60 FI4 HIGH (http://www.ceneo.pl/1615285) za 2260 minimum. I teraz się zastanawiam czy za tą kwotę nie znajdę czegoś lepszego :rolleyes:
np.
Siemens EH 651TE11E (http://www.ceneo.pl/2296352)
Mastercook I4DE64S (http://www.ceneo.pl/7611760)

Proszę doradźcie.

xoxer
29-07-2010, 10:36
Witam,

My z zona jestesmy bardzo zadowoleni z plyty IR641, oczywiscie inne (drozsze) modele maja wiecej bajerow i mozliwosc np. power boosta na kazdym polu. Ale, po pierwsze cena (a ja kupowalem wszystkie sprzety i nowa kuchnie + kafelki, tynkowanie, szpachlowanie, malowanie itd) wiec szukalem mozliwych oszczednosci a ta plyta ma rewelacyjny stosunek jakosc/cena. Po drugie, rozwazalem zakup Slidera ale zonie nie przypadly do gustu biale obwodki na polach. Po trzecie, w praktyce nie potrzebujemy wszystki pol powerboost bo one raczej sa potrzebne do szybkiego zagotowania wiec watpie bym naraz tego potrzebowal. Po czwarte jestem przekonany ze kazda plyta Teki tak samo glosno pipczy wiec suma sumarum mamy dosie, czyli nie warto przeplacac. Oczywiscie gdybym mial wiekszy budzet to pewnie bym wybral cos bardziej ladnego ale za 800zl to ja mam okap Teki teraz nad plyta.

A co do okapu, to trudno powiedziec czy jest glosny czy nie. To sa raczej subiektywne odczucia a ja nie mam przyrzadu pomiarowego. To tez zalezy od akustyki wnetrza a takie porownanie mozna by tylo tylko w jakims specjalnym pomieszczeniu dokonac. Tak czy inaczej moge powiedziec, ze w moj poprzedni stary okap Whirpoola byl znacznie glosniejszy i na pewno mniej wydajny. Wg. mnie jest on bardzo podobny do okapu Samsunga ktorego widzialem w Saturnie ale nie jestem teraz w stanie powiedziec jaki to byl model (wygladal bardzo podobnie). Okap ma cztery biegi i dwa silniki, na czwartym biegu jest glosny ale nie sadze zeby przy takiej wydajnosci mozna to zrobic ciszej. Natomiast nie jest na tyle glosno bym nie rozumial co do mnie mowi druga osoba, a przy starym Whirlpoolu musialem krzyczec ;).

Pozdrawiam

Ryska
29-07-2010, 10:45
Witam,

My z zona jestesmy bardzo zadowoleni z plyty IR641, oczywiscie inne (drozsze) modele maja wiecej bajerow i mozliwosc np. power boosta na kazdym polu. Ale, po pierwsze cena (a ja kupowalem wszystkie sprzety i nowa kuchnie + kafelki, tynkowanie, szpachlowanie, malowanie itd) wiec szukalem mozliwych oszczednosci a ta plyta ma rewelacyjny stosunek jakosc/cena. Po drugie, rozwazalem zakup Slidera ale zonie nie przypadly do gustu biale obwodki na polach. Po trzecie, w praktyce nie potrzebujemy wszystki pol powerboost bo one raczej sa potrzebne do szybkiego zagotowania wiec watpie bym naraz tego potrzebowal. Po czwarte jestem przekonany ze kazda plyta Teki tak samo glosno pipczy wiec suma sumarum mamy dosie, czyli nie warto przeplacac. Oczywiscie gdybym mial wiekszy budzet to pewnie bym wybral cos bardziej ladnego ale za 800zl to ja mam okap Teki teraz nad plyta.
Slider też mi się nie podoba :) Mnie nie przypadło także do gustu wcześniejsze wybieranie pola żeby np. zmniejszyć moc oraz klikanie 5x przy nastawianiu garnka żeby ustawić moc na 5.
Może narazie zrezygnuję z okapu ? :) albo wybiorę taki proforma za 150 zł bo i tak jest rekup. i mam nadzieje że wyciągnie smrodki bez okapu.

bulbulator
29-07-2010, 14:02
Omawiany problem nieco z innej strony:

Chciałbym umieścić kuchnie + zmywarkę w przestrzeni 90 cm (wcześniej była tam standardowa kuchnia z piekarnikiem i pralka ładowana od góry)
Czy możecie coś doradzić?
Z tego co się zorientowałem to ogólnodostępnych zmywarek >45 brak. Kuchnie albo wolno stojące albo Mastercook (50cm). Wiec brakuje nadal 5 cm - o kuciu nie ma mowy ;) Piekarnik możne być pod płyta lub nad (preferowane rozwiązanie) zmywarką

Z góry dzięki za pomoc

bedzia
30-07-2010, 19:34
Ponieważ zmieniliśmy koncepcję na kuchnię, czyli będziemy robić lodówkę zabudowaną, musimy takową wybrać.
Którą z poniższych wybrać?

Electrolux ERN 29601 (http://www.ceneo.pl/988834)
Electrolux ERN 29750 (http://www.ceneo.pl/436334)
Electrolux ERN 29600 (http://www.ceneo.pl/431882)
Bosch KIS 38A51 (http://www.ceneo.pl/1795931)

PS. Po przeczytaniu postu wyżej obejrzałem sobie tego Liebherra: Liebherr ICUS 30130 (http://www.ceneo.pl/431879)
I też wchodzi do gry...

Ja również wybrałam ERN 29601 jak Vafel. kupiona w połowie kwietnia (gdybym wiedziała, że będzie później promocja z przedłużeniem gwarancji do 5 lat, poczekałabym do początku maja, ale za to 2 tygodnie temu dokupiłam jeszcze dwa inne sprzęty electroluxa, więc chociaż te będą z 5-letnią gwarancją :)).
moim zdaniem, lodówka chodzi bez zarzutu - dobrze chłodzi i o to chyba chodzi :) no ale moje oczekiwania co do lodówki nie były wygórowane ;)

MonkaD
30-07-2010, 22:14
Mam do wyboru lodówki Samsung RL 38HCIH lub RL 38ECPS. Różnica między nimi jest taka, że ta pierwsza zużywa energię 303 kwh i ma front ze stali nierdzewnej lakierowanej, a ta druga zużywa energię 361 kwh i ma front po prostu srebrny. Co wybrać ?
Różnica w cenie 250 zł. Może ktoś już posiada ?

Selinger
02-08-2010, 23:13
Pytanie odnośnie wyboru lodówki do zabudowy. Zależy mi na komorze niskich temperatur do przechowywania wędlin oraz nabiału. Póki co liderem jest Whirlpool ART ART 489/6.
Jest jeszcze Gorenje NRKI 55288.
Zastanawia mnie jeszcze Electrolux ERN 29790. Na zdjęciach wygląda jakby miał komorę niskich temperatur ale nigdzie w specyfikacji nie znalazłem.
Innego Electroluxa ELECTROLUX ERZ 28801 też brałem początkowo pod uwagę (dwa kompresory i mnóstwo bajerów) jednak wykluczyłem go z powodu stosunkowo niewielkiego zamrażalnika.
Będę wdzięczny za podzielenie się uwagami na temat wspomnianych modeli oraz ewentualne sugestie innych, których do tej pory nie brałem pod uwagę.

Selinger
03-08-2010, 09:39
Pytanie odnośnie wyboru lodówki do zabudowy. Zależy mi na komorze niskich temperatur do przechowywania wędlin oraz nabiału. Póki co liderem jest Whirlpool ART ART 489/6.
Jest jeszcze Gorenje NRKI 55288.
Zastanawia mnie jeszcze Electrolux ERN 29790. Na zdjęciach wygląda jakby miał komorę niskich temperatur ale nigdzie w specyfikacji nie znalazłem.
Innego Electroluxa ELECTROLUX ERZ 28801 też brałem początkowo pod uwagę (dwa kompresory i mnóstwo bajerów) jednak wykluczyłem go z powodu stosunkowo niewielkiego zamrażalnika.
Będę wdzięczny za podzielenie się uwagami na temat wspomnianych modeli oraz ewentualne sugestie innych, których do tej pory nie brałem pod uwagę.

Dostałem odpowiedź od Electroluxa w sprawie ERN 29790. Ten model również posiada komorę zero która w ich nomenklaturze nosi nazwę NaturaFresh. Czyli ten model też wchodzi w grę.

masllak
03-08-2010, 09:51
Witam ja wybrałem następujące sprzęty:

Lodówka - Bosch KGN36X43
Zmywarka - Bosch SRV43M63EU

Płyta - Electrolux EHT 6435 K
Piekarnik - Electrolux EOB53102X

Na w/w produkty załapałaem się na promocję 5 lat gwarancji do tego dojdzie zakup kuchenki mikrofalowej pod zabudowę ze względu na chore ceny tych urządzeń wybieram:
Mastercook - MM-23GE X+ ramkę dojdzie jeszcze okap jeszcze nie wiem jakie bedzie rozwiązanie w kuchni wiec wstrzymuje się z zakupem

Pozdrawiam

TolaLee
03-08-2010, 10:07
Czy ktoś się orientuje na temat odwek SDS do zabudowy? szukam szukam i znalezc nie moge. Google zamilkło w tym temacie

bedzia
04-08-2010, 01:29
Czy ktoś się orientuje na temat odwek SDS do zabudowy? szukam szukam i znalezc nie moge. Google zamilkło w tym temacie

TolaLee
jest też coś takiego:
- Zanussi ZI 8454 X - z czterema drzwiami ;)
znalazłam jeszcze takie - ale tu sprzeczne informacje podają - na ceneo widnieje informacja, że są wolnostojące, a na stronie jakiegoś sklepu, że do zabudowy:
- Ariston XBS 70 AE NF
- Teka NF1 650 - ale tu sprzeczne informacje podają - na ceneo podają, że jest wolnostojąca, a na stronie jednego sklepu, że do zabudowy
no i
- Hotpoint Ariston XBZ 800 AE NF - ta jedynie z w/w jest na ceneo umieszczona w dziale "do zabudowy"
mam nadzieję, że pomogłam :)

tekla22
04-08-2010, 09:45
Lodówka - Bosch KGN36X43
Zmywarka - Bosch SRV43M63EU

Płyta - Electrolux EHT 6435 K
Piekarnik - Electrolux EOB53102X

Na w/w produkty załapałaem się na promocję 5 lat gwarancji

na boscha też masz 5 lat gwarancji za free???

redlum
04-08-2010, 10:19
tak była promocja - jak dobrze pamiętam do końca czerwca

TolaLee
04-08-2010, 10:34
TolaLee
jest też coś takiego:
- Zanussi ZI 8454 X - z czterema drzwiami ;)
znalazłam jeszcze takie - ale tu sprzeczne informacje podają - na ceneo widnieje informacja, że są wolnostojące, a na stronie jakiegoś sklepu, że do zabudowy:
- Ariston XBS 70 AE NF
- Teka NF1 650 - ale tu sprzeczne informacje podają - na ceneo podają, że jest wolnostojąca, a na stronie jednego sklepu, że do zabudowy
no i
- Hotpoint Ariston XBZ 800 AE NF - ta jedynie z w/w jest na ceneo umieszczona w dziale "do zabudowy"
mam nadzieję, że pomogłam :)

O dziekuje - ja wczoraj dodatkowo wybralam sie na rekonesans po sklepach i przepytywalam sprzedawcow - jedyne co mowili to ze jest samsung ze scietymi rogami taki ze wchodzi poprostu w meble - jest gleboki na 62 cm

masllak
04-08-2010, 11:08
na boscha też masz 5 lat gwarancji za free???

Tak do końca czerwca była promocja na Bosha a do koniec lipca w Electroluxie

ulus
04-08-2010, 11:28
Mam taki problem, mam już meble kuchenne, do których teraz muszę dopasować lodówkę wolnostojącą, która nie może być głębsza niż 61 cm. Chciałabym kupić lodowkę z chłodziarką na górze a zamrażarką na dole, w kolorze inox lub drzwi ze stali nierdzewnej i z systemem No Frost, wyskokść 186 lub 200cm.
Która firma produkuje takie lodówki?

rataj75
04-08-2010, 18:47
wybrałam: Piekarnik BO71ORAX bądź BO71ORAB,
Okap - DVG9545GES1,
płyta -ECT880AC,
mikrofala-BM6120AX,
lodówka-NRKI45288,
zmywarka -GV63321, Cały sprzęt firmy Gorenje. Poproszę o komentarz :)

TolaLee
04-08-2010, 21:15
pytanie moze glupie, ale.....
czy w lodowkach BEZ no frost osadza sie taki szron jak w tych starych? bede musiala to romrazac co miesiac zeby sie dokopac do produktow?
szukałam lodowki no frost do zabudowy w cenie do 3000 i na ceneo wyskakuja 3 sztuki...... troche malo...

efciasz
04-08-2010, 21:21
Dostałem odpowiedź od Electroluxa w sprawie ERN 29790. Ten model również posiada komorę zero która w ich nomenklaturze nosi nazwę NaturaFresh. Czyli ten model też wchodzi w grę.

Rowniez zwróciłam uwagę na ten model (Electrolux ERN 29790). Osobiscie wydaje się być lepszy w specyfikacji od Gorenje NRKI 55288 (większa pojemność chłodziaki i zamrażalki, znacznie mniej decybeli, zdolność utrzymania temperatury przez 24 h w zamrażalce, półka na butelki). Sama też poluję na sklep w którym mogłabym zobaczyć oba modele. Niestety jak dotąd lipa :/ Może ktoś widział w którymś z krakowskich sklepów.

wnuczek99
05-08-2010, 10:39
Witam wszystkich GURU od sprzetow AGD :)

Zwracam się do Was z prośbą o dobranie sprzetu do kuchni.

Kuchnia będzie połączona z salonem wiec zalezy mi na jak najcichszym sprzecie...

Nie musi to być jakiś super hiper mega wypasiony sprzet bo robie kuchnie dla siebie a nie na pokaz ;)

A więc :
- ZMYWARKA DO ZABUDOWYzastanawiam sie nad tym czy 45 czy 60. Aneks jest raczej maly i sklaniam sie raczej ku 45. Aktualnie są dwioe osoby w tzw. gospodarstwie domowym ale w przyszlosci pojawia sie pociechy i zmywarka ma obslyzyc te pociechy takze. Rozwazam sprzet BOSCH/SIEMENS oraz ELECTROLUX. Wazne jest dla mnie aby zmywarka miala funkcje opozninego startu i miała ukryty panel sterujący oraz by była cicha.
- OKAP musi byc taki skośny (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). Mam upatrzony AMICA OKC6726I , ale czy to jest dobra firma jesli chodzi o okapy? Okap musi być maxymalnie 60 cm i byc cichy :)
- INDUKCJA bez jakiś konkretnych wymogów... może Teka GKST 60 i4 Basic Slider ??
- PIEKARNIK DO ZABUDOWY jedyny wymóg aby miał chowane pokretła i był tej samej serii i firmy co mikrofala do zabudowy
- MIKROFALA DO ZABUDOWY jedyny wymóg aby miała chowane pokretła i był tej samej serii i firmy co piekarnik

Ella
05-08-2010, 17:49
Proszę uprzejmie Znawców z tutejszego wątku o radę odnośnie wyboru LODÓWKI.

Wolnostojąca, inox, szer. 60cm, wys. od 180cm, biorę pod uwagę Gorenje i Boscha, bo pozostale agd w kuchni będzie tych marek i nie chcę wprowadzać kolejnej.

Moje typy to:
Gorenje NRK60322E (lub NRK60322DE - to chyba ten sam model tylko różnie oznaczany) - http://www.ceneo.pl/1568098 .
lub
Bosch KGN36X43 - http://www.ceneo.pl/1532933 .

Co do Gorenje - żadnych opinii w necie o tym modelu. Ten sam problem miałam z piekarnikiem i ostatecznie kupiłam w ciemno.
Bosch, jako popularna marka, komentarzy ma sporo, ale coraz częściej czytam o spadku jakości, zwłaszcza sprzętu robionego w Turcji (a te lodówki są chyba właśnie tureckie, niestety).

Co radzicie?

izaa
06-08-2010, 08:32
I ja poproszę forumowych ekspertów o opinie nt. wybranego sprzętu i pomoc w wyborze lodówki.
A więc tak:
- płyta TEKA IR641 lub GKST 60 i40 Basic Slider
- płyta gazowa TEKA VT12GAIAL
- piekarnik SIEMENS HB63AS520( musi być pyroliza/kataliza)
- mikrofalówka SIEMENS HF25L5R2( musi pasować do piekarnika:)
- zmywarka SIEMENS 64M001EU
- okap FALMEC SLIM90X Plus ( do zabudowy)

No i sprawa lodówki. Mam kilka wymogów: side by side, kostkarka, do 4 tys, najlepiej Samsung lub G w kolorze pasującym do inox-a sprzętów SIEMENS. Fajnie by było, gdyby ja można było zlicować z frontem mebli, ponieważ będzie stać w ich ciągu.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

efilo
06-08-2010, 11:59
Użytkuję następujące sprzęty kuchenne:

1. Piekarnik z mikrofalówką (+pyroliza) SIEMENS HB86P572 - uwielbiam go. Piecze super, mikrofalówka bardzo wygodna a programy specjalne to coś niesamowitego. Nie mieliśmy wcześniej kombi więc pierwsza przygoda z rozmrażaniem bułek spowodowała że nam szczęka opadła - pyszne cieplutkie chrupiące jak prosto z piekarni. Jedyny minus to brak możliwości wyłączenia pikania na koniec programu. Wyje na pół chałupy.

2. Piekarnik parowy SIEMENS HB36d572 - odkrycie roku. Szybki pyszny zdrowy obiad w 10 minut. Ryby to już totalny odlot. Pewnie każda parówka jest równie zachwycająca. Siemens ma przepastne zbiory programów automatycznych - prawie do każdego warzywa czy innych prduktów. Oczywiscie jest milion innych funkcji typu rozmrazanie, podtrzymywanie temperatury czy wyrastanie ciasta których z racji na zbyt krótkie użytkowanie jeszcze nie wykorzystaliśmy. Ale wszystko przed nami.

3. Ekspres do zabudowy Siemens TK76K572 - pyszna kawa, wygodny w obsłudze i czyszczeniu, super cappucino i macchiato - polecam zdecydowanie niezdecydowanym ;) jedyny minus - dyszy nie da się podnieść tak wysoko żeby weszła moja ukochana szklanka do macchiato z VB (choć nie przymierzaliśmy w realu). plusem sytuacji jest to że kupiliśmy świetne szklanki w zastępstwie za 1,5 PLN ;)

Wszystkie trzy sprzęty są bardzo intuicyjne w obsłudze, mają czytelny wyświetlacz i wygodne przyciski.

4. Indukcja Teka GKST 90-35 i4 Profi - rewelka. oczywiście jak kazdy jestem głównie zachwycona indukcją jako taką i nie mam zbytnio porównania z innymi płytami więc ciężko ocenić obiektywnie. największe zalety to przede wszystkim układ garnków w linii (nie cierpie kuchenek które mają pola w dwóch rzędach, gdzie żeby zamieszać sos trzeba się poparzyć parą z ziemniaków ;) ) i brak slidera - do slidera zraziła mnie indukcja siemensa u mojej przyjaciółki - slider działa tylko jak mu się zachce, jak zobaczyłam aśke w akcji liżącą palec żeby jednak przekonać slider do działania to już wiedziałam że to będzie priorytetem w wyborze. Obawiałam się że będzie mnie wkurzać wielokrotne naciskanie na plus żeby dojść do wymaganej mocy pola. Okazuje się jednak że nie ma takiego problemu. I tak w 90% przypadków zależy mi na jak najszybszym zagotowaniu zawartości garnka więc właczam funkcje Power (jedno dotkniecie) która ustawia moc pola na najwyzsza mozliwą. A potem już tylko zmniejsza się moc na niższy stopień - w praktyce zazwyczaj 7 (z istniejących 9 więc tylko o dwa stopnie). Jako że jestem mało przyjaźnie nastawiona do instrukcji to dopiero po kilku dniach odkryłam że można jednym kliknieciem wyłaczyc pole - nie trzeba minusować do zera :oops: Po tym odkryciu płyta jest mega wygodna. :)

usckia
06-08-2010, 22:00
Cześć!
Tak jak wszyscy jestesmy na etapie wyboru sprzętu do kuchni.
Poszukaliśmy i wyszło nam takie coś:

Zmywarka do zabudowy SIEMENS SN 66T090EU
Lodówka wolnostojąca SIEMENS KG 39FP98
Piekarnik SIEMENS HB 84K552
Płyta ceramiczna SIEMENS EH 601ME21E

Blat będzie z kamienia 3 cm
O co o tym myślicie ( chodzi o funkcjonalnośc i wygląd). Kuchnia otwarta na salon.
W kuchni zalezy nam na czasie ( im szybciej tym lepiej).
Zamierzam jeszcze do pomieszczenia gospodarczego dokupic zamrażarkę ładowaną od góry ale jeszcze nie wiem jaką...

ewkast
09-08-2010, 15:24
pomozcie mi sie zdecydowac na ktorąś zmywarkę. Albo Zmywarka do zab. Bosch SGV45M83EU albo SIEMENS SE 64M364EU. Obie kosztują mniej więcej tyle samo i sa bardzo podobne, ale która wybrać?

staś100
10-08-2010, 08:20
Zastanawiam się nad boschem smv50e10eu lub bosch sgv45m83eu.Ta pierwsza ma metalowe dno, jakie macie doświadczenia z tymi modelami, czy ? A może coś innego w cenie do 2000zł?

efilo
10-08-2010, 11:02
Zmywarka do zabudowy SIEMENS SN 66T090EU


Mam i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dodam że to już 5 zmywarka w moim życiu i mam porównanie. Miałam tylko mieszane uczucia co do użyteczności i wygody szuflady na sztućce a teraz w trakcie użytkowania mogę spokojnie powiedziec że wiedzieli co robią jak to projektowali. Jedyne na co nalezy zwrócić uwagę to bliskość 'normalnej' szuflady ze sztućcami co by przy wyładowywaniu nie latać przez pół kuchni. My mamy vis-a-vis więc nie ma problemu.

efilo
10-08-2010, 11:03
pomozcie mi sie zdecydowac na ktorąś zmywarkę. Albo Zmywarka do zab. Bosch SGV45M83EU albo SIEMENS SE 64M364EU. Obie kosztują mniej więcej tyle samo i sa bardzo podobne, ale która wybrać?

Bosch i Siemens to te same bebechy z różną nazwą. Wybierz która Ci się bardziej podoba wizualnie.

beti333
10-08-2010, 11:27
Witam,
proszę o pomoc w wyborze sprzętu:
1. Płyta indukcyjna IR 641 - jestem na nią raczej zdecydowana po waszych opiniach
2. OKAP : amica OKC951S albo teka DVP90
3. Kuchenka mikrofalowa: Samsung FG87KUST lub Bosch HMT85GR53
4. Piekarnik: Elektrolux EOB33100X lub EOB53102X albo Bosch HBA 43S450E
5. Zmywarka do zabudowy: Bosch SRV53M03EU
6. Lodówka: BOsch KGU36X47 lub KGN39A7

huk77
10-08-2010, 22:33
Witam!

Prosimy o pomoc w wyborze sprzętu - zależy nam szczególnie na opinii popey111.
Po wnikliwej analizie forum wybraliśmy coś takiego:

1. Piekarnik Electrolux EOC66700X (http://www.ceneo.pl/2312335) - ze względu na pyrolize, prowadnice teleskopowe + masę innych funkcji:)
2. Płyta Electrolux EHG 6835X (http://www.ceneo.pl/674301) - tego jesteśmy pewni na 100%
3. Zmywarka Electrolux ESL 65070R (http://www.ceneo.pl/6471833) - tutaj chętnie wysłuchamy innych propozycji (musi być oszczędna niekoniecznie cicha - kuchnia zamknięta)
4. Okap Electrolux EFC 60244 X (http://www.ceneo.pl/1848255) - bo ładny i tani i pasuje do kompletu a nie mamy pojęcia czym się kierować przy wyborze okapu...
5. Lodówka Electrolux ENB 38633X (http://www.ceneo.pl/6561945) - ale tu mamy największy problem - wstępnie miała być do zabudowy ale mało ich i jakieś takie drogie i jakby miały mniej funkcji w porównaniu z wolnostojącymi... Warto brać taka z No Frost'em czy nie ma to znaczenia? - ogólnie jeżeli chodzi o lodówkę to HELP

basia228
11-08-2010, 07:35
Też chętnie posłucham opinii o elektroluxie. Wizualnie byłabym bardzo zainteresowana. Miało być gorenje ora ale brak mikrofali do kompletu bardzo mnie denerwuje. Elektroluxy widziałam na żywo - wyglądają świetnie.

tommek82
11-08-2010, 13:20
Co do płyty to zerknij kilka postów wyżej. Też pytałem o tą samą płytę i popey111 polecił mi inną płytę Teki. Chyba rzeczywiście lepszą i do tego nieco tańszą :-)

Jestem posiadaczem Teki IR641 i szczerze polecam, jest cicha, ładnie się komponuje i (co pewnie jest cecha wszystkich plyt indukcyjnych) rachunki za prąd mam naprawdę niskie.
Jedynie dziwną dla mnie sprawą jest kabel dołączony do zestawy, który jest 3 żyłowy (faza, ochrona pporaz, masa) przez co płyta nie będzie chodzić pełną mocą, kupiłem w OBI kabel 4 żyłowy, podłączyłem zgodnie ze schematem z polskiej strony TEKA (dzwoniłem też na ich infolinię żeby sie upewnić - bardzo miły Pan) i hula jak ta lala.

tommek82
11-08-2010, 13:26
Witam,
proszę o pomoc w wyborze sprzętu:
1. Płyta indukcyjna IR 641 - jestem na nią raczej zdecydowana po waszych opiniach

4. Piekarnik: Elektrolux EOB33100X lub EOB53102X albo Bosch HBA 43S450E


TEKA IR 641 baaaaaaaardzo trafny wybór, jeśli chodzi o piekarnik to pewnie też ale ja dołożyłem pare złotych i kupiłem AEG a dokładnie model AEG Competence B 5941-5-M który wygląda tak http://image.ceneo.pl/data/products/2306806/product.jpg a w mojej kuchni prezentuje się tak (razem z płytą TEKA):
http://images38.fotosik.pl/320/772a49a85602cae2.jpg

_kozak
11-08-2010, 17:21
Witam,

proszę o pomoc: szukam lodówki (nie do zabudowy). Jedynym ograniczeniem jest szerokość - lodówka nie może przekroczyć 58 cm (niby wcisnęło by się 59 cm ... ale wolę mieć kilka milimetrów luzu).

Amica, Polar odpadają.

Wysokość ok 175-180. Klasa A+. To są minimalne wymagania.

Znalazłem jedynie Liebherr CUP 30310 .... jakiś model Candy i Indesit.

Komora świeżości, nofrost raczej chyba nie dostępne przy tych szerokościach ....

Dzięki !!!

MonkaD
11-08-2010, 20:45
witam, zmywarka Bosch SMV50E30EU czy Electrolux ESL65070R będzie lepsza ? proszę o pomoc, właśnie próbuję zamówić cały sprzęt i utknęłam na zmywarkach

efilo
12-08-2010, 09:25
Witam,

proszę o pomoc: szukam lodówki (nie do zabudowy). Jedynym ograniczeniem jest szerokość - lodówka nie może przekroczyć 58 cm (niby wcisnęło by się 59 cm ... ale wolę mieć kilka milimetrów luzu).

Amica, Polar odpadają.

Wysokość ok 175-180. Klasa A+. To są minimalne wymagania.

Znalazłem jedynie Liebherr CUP 30310 .... jakiś model Candy i Indesit.

Komora świeżości, nofrost raczej chyba nie dostępne przy tych szerokościach ....

Dzięki !!!

Większość lodówek ma 55 cm szerokości. Jeśli Cię to satysfakcjonuje to sprawdź sobie Liebherr CT 2841 - ma No frost i jak na ta firmę cena nie jest z sufitu. Z no frost też Liebherr CUP 3021 i Miele KFN 9758 iD (cena z sufitu jak to Miele)
Nie pisałeś o kolorze. Jeśli stal to poza Candy: Liebherr CUPesf 3021, Hoover HCP 1706, Hoover HSC 172 X

rataj75
12-08-2010, 10:02
wybrałam: Piekarnik BO71ORAX bądź BO71ORAB,
Okap - DVG9545GES1, (kuchania połaczona z salonem, wiec powinien byc cichy, czy jest? )
płyta -ECT880AC,
mikrofala-BM6120AX,
lodówka-NRKI45288,
zmywarka -GV63321, Cały sprzęt firmy Gorenje. Poproszę o komentarz :)


Ponawiam prośbę o komentarz w sprawie sprzętu.

MonkaD
15-08-2010, 15:10
może użytkownicy płyt się wypowiedzą ? z góry dziękuję

MonkaD
16-08-2010, 07:52
płyta Mastercook I3DI64S, IDI64S czy Teka GKST 60 i4 Basic Slider ? którą kupić ? proszę o odpowiedź

jjanicka
16-08-2010, 12:57
witam wszystkich serdecznie, jestem na końcowym etapie wyboru sprzętu AGD , brakuje tylko lodówki.
osobiście mi spodobała się ta Samsung RL55VTEBG. To świeżynka na rynku AGD. Mam pytanie do Was forumowiczów czy ktoś z Was ją użytkuje - bardzo zależy mi na opiniach. Na ceneo znalazłam tylko dwie, dla jednej Pani wszystko jest ok i jest cicha a druga pisze że za głośnia itp...

bedzia
16-08-2010, 16:32
płyta Mastercook I3DI64S, IDI64S czy Teka GKST 60 i4 Basic Slider ? którą kupić ? proszę o odpowiedź

ja mam płytę Teka GKST 60 i4 Basic Slider - jestem z niej zadowolona, ale nie mam porównania z innymi płytami gdyż jest to moja pierwsza płyta indukcyjna. szybko grzeje, łatwo się steruje, jak zaleje się ją podczas gotowania to od razu się wyłącza i pipczy (przestaje po wytarciu).

jednak te mastercooki też nie wyglądają źle :)

porównując dane - teka ma większe pole od IDI64S (23 cm) - przy I3DI64S brak info o polach, więc nie wiem. również moc całkowita teki jest trochę większa (7,4 kW), ale pojedyncze pola mają słabszą moc od mastercooka. domyślam się więc, że w mastercooku nie można użyć wszystkich pól naraz (albo spada ich moc) skoro wszystkie pola mają powyżej 2 kW a całkowita moc wynosi 7,2 kW. trzeba jednak zapytać jakiegoś fachowca jak to jest z tymi polami :)

MonkaD
16-08-2010, 16:53
Teki największe pole ma 23 cm, a Mastercook 21 cm. Bedzia, w użytkowaniu to rzeczywiście duża różnica ?

channel8
16-08-2010, 17:47
Monika D.
Jeśli możesz nic z Mastercooka. Mam płytę, zmywarkę, piekarnik od 1,5 roku i ciągle problemy. Przynajmniej raz na 2 miesiące jest u mnie serwis. KAŻDY ze sprzętów po co najmniej 2 naprawach. Tę markę odradzam.

MonkaD
16-08-2010, 18:19
Dzięki, w takim razie zamawiam szybko Tekę i z głowy. Dzięki :)

MonkaD
16-08-2010, 18:53
Bedzia, a czy możesz pokazać zdjęcia swojej płyty ? Chciałabym zobaczyć, czy białe koła bardzo widać


ja mam płytę Teka GKST 60 i4 Basic Slider - jestem z niej zadowolona, ale nie mam porównania z innymi płytami gdyż jest to moja pierwsza płyta indukcyjna. szybko grzeje, łatwo się steruje, jak zaleje się ją podczas gotowania to od razu się wyłącza i pipczy (przestaje po wytarciu).

jednak te mastercooki też nie wyglądają źle :)

porównując dane - teka ma większe pole od IDI64S (23 cm) - przy I3DI64S brak info o polach, więc nie wiem. również moc całkowita teki jest trochę większa (7,4 kW), ale pojedyncze pola mają słabszą moc od mastercooka. domyślam się więc, że w mastercooku nie można użyć wszystkich pól naraz (albo spada ich moc) skoro wszystkie pola mają powyżej 2 kW a całkowita moc wynosi 7,2 kW. trzeba jednak zapytać jakiegoś fachowca jak to jest z tymi polami :)

bedzia
16-08-2010, 21:42
Bedzia, a czy możesz pokazać zdjęcia swojej płyty ? Chciałabym zobaczyć, czy białe koła bardzo widać

MonkaD, zamieściłam bodajże na 22 stronie tego forum fotki tej płyty, ale jeśli chcesz, mogę później coś innego wrzucić :)

ogólnie - widać te koła. moim zdaniem, koła nie są jednak białe, a raczej siwe, więc kontrast między czernią a szarością nie jest tak duży jak w przypadku bieli. po oczach na pewno nie bije ;)

Notissa
16-08-2010, 22:12
Ja również proszę o pomoc, gdyż już od czytania opinii, chodzenia po sklepach dostać można oczo- i mózgopląsu :eek:
Jestem na etapie wybierania sprzętu AGD pod zabudowę, oto do jakich wniosków doszłam po dwutygodniowym studiowaniu portali, opinii, rozmów ze sprzedawcami:

1. Płyta indukcyjna
Czego szukam:
- cena do 2000 zł
- niska awaryjność
- pola grzewcze nie muszą być duże, nie potrzebuję pola łączonego
- płyty do codziennego gotowania
Brałam pod uwagę głównie Mastercooka, ale ostatnio Electrolux zwrócił moja uwagę również.
Oto mój wstępny wybór:
- Mastercook IDE64L S
- Mastercook ID 64E S
- Electrolux EHD 60140 P
- Electrolux EHD 60150 P

2. Piekarnik
Czego szukam:
- cena do 1000 zł
- niska awaryjność
- piekarnika głównie do pieczenia mięsa, warzyw, z grillem
Piekarnik chciałabym z tej samej firmy, co płytę.
Oto mój wstępny wybór:
- Mastercook MB-8EP L
- Electrolux EOB33100X
- Electrolux EOB53101X

3. Lodówka
- niska awaryjność
- cena do 1600 zł (wiem, że to jest niewiele)
- zamrażalnik na dole
- klasa energetyczna A+
Wstępny wybór:
- Electrolux ERN 29750

4. Zmywarka:
- cena do 1300 zł
- AAA
- szerokość 60 cm
- mogłaby posiadać funkcję 1/2 załadunku, ale nie jest to wymóg konieczny
- najchętniej zintegrowany (zabudowany) panel
Tutaj nie mam pomysłu, rozglądałam się we wcześniej wymienionych firmach

5. Okap
- cena do 500 zł
- pochłaniacz, bo raczej nie będziemy podłączać do komina
- w miarę wysoka wydajność (pomieszczenie 20 m^2)
Mój wybór
- Gorenje DKF 2600 MS

6. Mikrofala (może)
- Cena do 600 zł
- ma grzać :)
- z chęcią bez grilla
Wpadła nam w oko:
- Whirlpool AMW 405 IX (była promocja, za 549 zł, ale nie ma już tych kuchenek w tej cenie w moim mieście)

Ogólnie ma to być sprzęt do aneksu, więc dobrze, aby nie był za głośny (okap, zmywarka mogą być w ostateczności, ale w granicach rozsądku).
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

malwes
16-08-2010, 22:41
Część z Was pisze, że Amica odpada. Ja w pierwszej kolejności zrobiłam sobie listę z "Bosh'ów" :) ale po dalszej analizie kosztów i funkcjonalności znów wróciłam do Amica. Mam od 5 lat w mieszkaniu wszystko Amica i lodówkę Electrolux i w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Podoba mi się wzornictwo, bogata funkcjonalność w rozsądnej cenie i przekonałam się, że w sytuacjach awaryjnych Amica ma bardzo fajny serwis. Tylko do Electroluxów się zraziłam - obecna lodówka jest mocno przeciętna (miałam wczesniej Liebherra więc to nie najlepsze porównanie i ostatnio też zmieniałam pralkę na Electroluxa i jestem mocno zawiedziona).

Dlatego obecna wersja zakupów sprzętowych do domu ma się tak:
Okap Amica OKC 951S 90cm
Zmywarka Amica ZIA 628
Płyta gazowa Amica PGCZ 7211
Piekarnik Amica EBP 8752
Mikrofala Amica AMW 20 BE
Lodówka side by side Whirlpool WSE 5513 AS (nie mam możliwości podłączenia jej do wody a nie zależy mi na lodzie i kostkarce. Chcę mieć sporą pojemność - 4 osoby).

W zasadzie to zależałoby mi mniej na potwierdzeniu, że to dobry wybór co ewentualnie na wskazaniu, że coś źle wybrałam.
Pozdrawiam
Malwes

misiakulka
18-08-2010, 19:58
Mastercook I4DE95zS
Teka GKST 90-35 i4 PROFI
Bosch PIL 875L24E
najładniejsza jest Teka, najpraktyczniejszy rozkład miejsca na płycie ma mastercook, bosch to bosch i nie wiem czy wybrać teke czy mastercooka? pomocy! może ktoś którejś z nich używa? a może Ktoś z fachowców mi pomoże. mąż powiedział że do końca tygodnia mam się wreszcie zdecydować, ale ja zupełnie nie wiem na co patrzeć przy indukcji bo do tej pory miałam gaz.
napiszcie coś...

MonkaD
18-08-2010, 21:55
Mój wybór - zamówione i czekam na dostawę:
- płyta Teka GKST 60 i4 Booster Slider
- piekarnik Samsung BT62TDBCT
- zmywarka Electrolux ESL 65070R
- lodówka Electrolux ENB 34933X
Dam znać, czy jestem zadowolona. Ciekawe...

misiakulka
19-08-2010, 08:01
Mastercook I4DE95zS
Teka GKST 90-35 i4 PROFI
Bosch PIL 875L24E
najładniejsza jest Teka, najpraktyczniejszy rozkład miejsca na płycie ma mastercook, bosch to bosch i nie wiem czy wybrać teke czy mastercooka? pomocy! może ktoś którejś z nich używa? a może Ktoś z fachowców mi pomoże. mąż powiedział że do końca tygodnia mam się wreszcie zdecydować, ale ja zupełnie nie wiem na co patrzeć przy indukcji bo do tej pory miałam gaz.
napiszcie coś...

plizzz

AnnaP.
19-08-2010, 09:06
Ja z indukcji wzięłam mastercooka ID84 S - mnie bardzo się podobała taka szeroka do okapu 90 cm. Wg elektryka podłączającego - płyta bardzo ciuchutka. Inne ponoć pracują znacznie głośniej. Dla mnie prosta w obsłudze, ale na razie tylko testowo, bo kuchnia wciąz nieskończona.
Piekarnik mam Samsunga BT62... - fajny, ale w zestawie brak kabla przyłączeniowego - niby nic, ale zgrzyt.

rataj75
19-08-2010, 12:07
okap okrągły Franke FTU 3807 P 4L W BK co mo żecie o nim powiedzieć lub polecić inny okrągły czarny ?

zuzanna2008
21-08-2010, 12:37
Czy ktoś z Was użytkuje taki okap podszafkowy całkowiecie schowany (nie teleskopowy)? Chciałabym mieć okap niewidoczny, równy z linią szafek, ale żeby też był wydajny i cichy. Czy możecie coś polecić? Waham się między Electroluxem EFT 535 a Teką GFH 55. Teka ma dużą lepszą wydajność, ale czytałam że jest malo solidny.

huk77
22-08-2010, 23:00
Witam!

Prosimy o pomoc w wyborze sprzętu - zależy nam szczególnie na opinii popey111.
Po wnikliwej analizie forum wybraliśmy coś takiego:

1. Piekarnik Electrolux EOC66700X (http://www.ceneo.pl/2312335) - ze względu na pyrolize, prowadnice teleskopowe + masę innych funkcji:)
2. Płyta Electrolux EHG 6835X (http://www.ceneo.pl/674301) - tego jesteśmy pewni na 100%
3. Zmywarka Electrolux ESL 65070R (http://www.ceneo.pl/6471833) - tutaj chętnie wysłuchamy innych propozycji (musi być oszczędna niekoniecznie cicha - kuchnia zamknięta)
4. Okap Electrolux EFC 60244 X (http://www.ceneo.pl/1848255) - bo ładny i tani i pasuje do kompletu a nie mamy pojęcia czym się kierować przy wyborze okapu...
5. Lodówka Electrolux ENB 38633X (http://www.ceneo.pl/6561945) - ale tu mamy największy problem - wstępnie miała być do zabudowy ale mało ich i jakieś takie drogie i jakby miały mniej funkcji w porównaniu z wolnostojącymi... Warto brać taka z No Frost'em czy nie ma to znaczenia? - ogólnie jeżeli chodzi o lodówkę to HELP

Ponawiamy prośbę o pomoc w wyborze sprzętu - może jakaś duszyczka się zlituje i coś doradzi (szczególnie jeżeli chodzi o lodówkę)....

czewa
23-08-2010, 11:01
Witam,
Proszę o ocenę sprzętu AGD:
1. Pralka Bosch WLX20462BY,
2. Lodówka Bosch KGF79E92 (tu szczególnie zależy mi na opinii, czy jest warta swojej ceny),
3. Piekarnik Teka HA 870,
4. Płyta indukcyjna Teka GKST i4 Booster Slider,
5. Okap Teka DHB 60,
6. Zmywarka Bosch SRV 45T23 EU.

Będę bardzo wdzięczna za opinie.
Pozdrawiam:)

madzikens
24-08-2010, 00:28
Witam,
mam problem z okapem (pochłaniaczem). Mianowicie potrzebuję modelu, który:
- jest tani,
- niezbyt głośny,
- a przede wszystkim - zmieści się w szafce o wymiarach wys.40cm, głębokość 30cm, szerokość 60cm.

Chodzi mi o model teleskopowy. Ponieważ nie mam zielonego pojęcia, jak wygląda sprawa zabudowy takiego czegoś, nie wiem też, jakie maksymalnie wymiary może mieć taki okap, żeby wlazł w szafkę (czy amica, która ma podaną głębokość 31cm będzie ok?). Nie mam też pojęcia , jak obliczyć potrzebną wydajność - kuchnia jest mała, ale połączona z niewielkim przedpokoikiem, który z kolei połączony jest z salonem a w pewnym sensie także z większym przedpokojem (brak drzwi). Kuchenka jest gazowa.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

cyberbronek
24-08-2010, 12:56
Witam,

Czy ktos jest posiadaczem lodowki Bosch KGN 49A73? Pasuja mi jej parametry i cena ale nigdzie nie moge zobaczyc jak wyglada w srodku.
Szukalem na necie, pisalem do Boscha ale jak dotad nie mam zadnej odpowiedzi.
Jezli ktos ja ma to prosze o zdjecie srodka chlodziarki tego modelu [email protected]

Bede bardzo zobowiazany

Pozdrawaim

pawl
24-08-2010, 20:52
pralkę INDESIT mam od 2004 i rewelacja,a lodówkę ARISTON no frost i klapa właśnie po 5 latach jak wyszła z gwarancji padł moduł elektroniczny i czekam 3 tydzień, a oni mówią że poczekam jeszcze miesiąc bo ciężko dostać części z Włoch .Za drugim razem kupiłbym polską lub niemiecką bo po część sam bym pojechał.

P:)apolinek
29-08-2010, 12:29
Jaka lodówka wolnostojaca
Cechy.
zamrażalnik na dole
2 drzwi
jeden kompresor
Anti-Bacteria System
sterowanie elektryczne czy mechaniczne(niezalezna regulacja temperatur)???
inox

Amica
Trend FK322.3AAX
Trend Plus FK322.3FZVX

Samsung
Samsung RL38ECPS-znajomi sa zadowoleni

LG
LG nie ma klasy energetycznej A+??

Ewentualnie inne marki i model.

Nina81
29-08-2010, 21:44
Czy ktoś z Was użytkuje taki okap podszafkowy całkowiecie schowany (nie teleskopowy)? Chciałabym mieć okap niewidoczny, równy z linią szafek, ale żeby też był wydajny i cichy. Czy możecie coś polecić? Waham się między Electroluxem EFT 535 a Teką GFH 55. Teka ma dużą lepszą wydajność, ale czytałam że jest malo solidny.

ja użytkuję, co prawda kuchnię mam zamontowaną od wczoraj, ale widzę, że okap jest bardzo silny i cichy!!! a do tego całkowicie schowany w szafce

http://www.nokaut.pl/okapy/okap-siemens-lb-75564.html#ProductInfo=ProductTechData -dostępny praktycznie tylko w internecie - mogę Ci robić zdjęcie jak to wygląda w wersji już zamontowanej [tylko napisz na priv]

bradykardia1
29-08-2010, 22:37
witam
mam pytanie do użytkowników teki IR 641, czy montując pod spodem szufladę ze sztućcami - montowaliście również dno pośrednie między szuflada a płytą jak jest w instrukcji?

i jeszcze mam pytanie - czy lepsza będzie teka IR 641, czy jednak wybrać np Bosch PIA 611T14 E ?;)

margaryt
30-08-2010, 11:21
Proszę o pomoc w wyborze sprzętu:
LODÓWKA DO ZABUDOWY, cana ok 2 tys, zamrażalnik na dole, system No frost w klasie energetycznej A+. Zastanawiam się nad Gorenje NRKI55288, nie wiem czy to dobry wybór?
PRALKA GŁĘBOKOŚĆ DO 45 CM, cena ok 2 tys, wsad od 5 kg. Simens czy Bosh?

Nina81
31-08-2010, 13:17
a co do piekarnika, to ja z kolei polecam AEG ze sterowaniem sensorowym i pyrolizą:
http://www.ceneo.pl/1380157
OPIS:
Piekarnik Competence B 9971 5 M AEG


mam ten piekarnik od kilku dni...nie mogę znaleźć jaki jest zakres temperatur, czy Ty już do tego doszłaś?

Nina81
31-08-2010, 13:20
bo ja znalazłam w internecie, że zakres wynosi 30 - 300 st.C, oj, zajmie mi chyba ze dwa tygodnie jak nauczę się go obsługiwać, a chciałabym już móc upiec w nim chleb :)

P:)apolinek
31-08-2010, 22:00
Po przeczytaniu całego tematu myslałem że sie zdecyduje na cos konkretnego,jednak jest inaczej.
Zamiast jednego modelu mam liste

Wolnostojace

Samsung RS20CRHS
Electrolux 36033X +
BOSCH KGN 36A73
Bosch KGN 39Y42
Bosch KGN 39A73
gorenje nrki55288
Electrolux ENA 38511
LiebherrCNesf 3033
Samsung RL38HCIH
Amica Trend FK322.3AAX
Amica Trend Plus FK322.3FZVX Amika daje 5 lat gwarancji za przyzwoita cene

Do zabudowy
bosch KIS38A50
Liebherr ICS30130 ++
Elektrolux ERN 29790
Gorenje NRKI55288

MonkaD
01-09-2010, 20:20
Ja miałam kupić Samsung RL38HCIH, ale jednak zdecydowałam się na Electrolux ENB34933X. Electrolux ma ładniejsze wnętrze i pojemniejszą szufladę.

Nina81
01-09-2010, 22:29
Ponawiamy prośbę o pomoc w wyborze sprzętu - może jakaś duszyczka się zlituje i coś doradzi (szczególnie jeżeli chodzi o lodówkę)....

ja widziałam no frost do zabudowy już od 1900 zł, także warto poszukać, poza tym lodówka jak lodówka, niewiele musi mieć funkcji :)

Nina81
01-09-2010, 23:01
Nina81. Pamiętaj o jednym- w zmywarce myjemy tylko naczynia do tego przeznaczone. Sądzę że ariston z gwarancją na pięć lat to będzie dobry wybór. To świeża seria zmywarek z nowych fabryk.

dotyczy zmywarki Ariston LST 329 AX (która wcześniej była tu na forum polecana przez forumowicza Samper)

link tu: http://www.ceneo.pl/2309370s

muszę powiedzieć, że ta zmywarka "wkurza" [to jest jedyne adekwatne do sytuacji słowo] mnie już w czwartym dniu użytkowania!!!! wypróbowałam kilka programów, w tym "normalny" [ponad 2,5 godziny] i ona absolutnie nie suszy naczyń, co to za zmywarka, że naczynia muszą dodatkowo schnąć kilka godzin :(
ODRADZAM!!! Wydałam mało, bo 1100 zł i właśnie tyle jest warta. Lepiej poczekać trochę, odłożyć i kupić lepszą.

Reszta sprzętów wydaje się być ok, ale wypróbuję je trochę dłużej, żeby dać recenzję.

benik
03-09-2010, 16:26
Hejka dzieki Naszym ekspertom kupiłem PIekarnik AKZ 223 model strary ale "JARY" sprawuje sie bardzo dobrze do tego Mikrofale AMW410 ( niepotrzbuje z grillem itd)
Teraz przyszla pora na lodoweczke (SBS Z kostarką i dozownikiem na wode) moze byc bez barku - i bylem napalony na Whirlpoola WSC 5533 A+S ogolnie w miare nowy model ale podobno Whirlpool nie góruje w SBS ale potem naczytalem sie o Samsungach i LG I Daewoo i moje pytanie jest nastepujace powiedzmy mam do wydania 4000 ,- Whirlpool okolo 5533 a+s to okolo 3700 Samsungi w granicach do 3500 sa made in China .....podobno ? np model RSA1DTVG -sprawdzone , modele Daewoo nie wiem jakiej produkcji ale podobno sa na czesciach Samsunga albo odwrotnie Samsung bierze od Daewoo :-) , niewiem czy brac tansza lodweczke za 3200-3500 i doplaca za gwarancje np 500zl za 2lata czyli razem 4 ??? czy ladowac sie w model za np 3999 i z 2 letnia doradzcie cos bo ja juz niema sil od 2 miesiecy nie mam pojecia co wybrac , acha i czy jest duza rozniaca w nowych modelach z energia miedzy A a A+ w rocznym zuzyciu ? chyba wszystko jesli zanudzilem sorki ale moze sie przyda komuś jeszcze jak bedze kupowla

P:)apolinek
03-09-2010, 20:21
to jest mój wybór.
bo widziałam dokładnie 2 wnętrza, w ktorych niezabudowana lodówka wyglądała dobrze (tak, tylko dwa - jedno należy do efilo, drugie - zaznajomionego architekta) - dlatego wersja do zabudowy
poza tym odpowiadają mi parametry techniczne oraz układ półek i szuflad w środku (bardzo dużo miejsca). renoma boscha też była argumentem (m.in. z uwagi na gwarancję i serwis)

w parametrach ta lodówka ma 44 dB -jest głosna?

Raz w danych jest 38 dB w innym inaczej.

Model KIS 38A50 zastąpiono teraz 38A51

P:)apolinek
05-09-2010, 09:07
Mogę prosić o fotke tej lodówki.Model KIS 38A50
Na necie nie ma własciwie nic poza strona frontowa

P:)apolinek
05-09-2010, 15:45
W zasadzie mam trzech producentów do wyboru.

Gorenje
NRKI45288 -wiele opini pozytywnych o tym modelu na necie jest

NRKI55288 -pare negatywnych opini
(doczytałem na jednym ze sklepów iz NRK55288 ma zawias nożycowy-jedyna róznica)
W zasadzie te modele niczym sie nie róznia wiec dlaczego tak rozbierzne opinie
Za ta firma na obecna chwile przemawia 60 miesieczna gwarancja.

Electrolux
> ERN29801 nie posiada no-frost za czym idzie energooszczednośc



Wady
brak no-frost
> > ERZ28801 mała zamrażalka i chłodziarka (ma 2 agregaty(nie wiem czy to plus czy minus) brak no-frost

Bosch
bosch KIS38A50 lub jego nastepca bosch KIS38A5(model bosch KIS38A50 ma bardziej funkcjionale pułki na drzwiach chłodziarki)

Liebherr ICS 3013 Comfort o której nic nie wiem -juz sobie poczytałem,podziekuje za ten model

która wybrać???

maestrod
05-09-2010, 16:06
Ja mogę polecić Bosha albo Siemens. Super jakość mycia i suszenia. Obecnie mamy Bosha i w nowym domu zapewne również wybierzemy coś z tych dwóch firm.

Kathi
06-09-2010, 11:22
uff..częśc wyborów już za mną, napiszcie co o tym sądzicie:

1. zmywarka-ma być cicha, wybrałam Mastercook ZBI 073IT
2. Płyta indukcyjna-po waszych opiniach będzie TEKA IR 641
3. Piekarnik do zabudowy: BOSH HBB 42C450E
4. Mikrofalówka: BEKO MWB 2510EX
5. Okap i tu nie wiem...
powinien ładnie wyglądać, nie być bardzo drogi, raczej średnio, być w miarę dobry-mamy wentylację mechaniczną, więc musi dobrze filrtować i pozostawiać tłuszcz na swoich filtrach,, cichy-macie cos takiego?
6. lodówka tez jest moim dylematem..może Elektrolux ERN 29550, pod zabudowę, ale mam teraz No Frost i jestem zadowolona...znacie pod zabudowe z funkcją No Frost?
7. zlewozmywak: może TEKA? ale jak będzie blat grafitowy, kuchnia biała to jaki kolor? grafitowy nie zleje się z blatem?

czy dobrze jak się każdy sprzęt ma tej samej firmy?

Nina81
06-09-2010, 11:51
Kathi, nie musi być jednej firmy, chyba że masz MIELE i chcesz się pokazać znajomym :)
ja też wybierałam sprzęt pod kątem parametrów

co do zlewu - najpierw wybierz blat, potem dobierz kolor zlewu, w tym samym kolorze - jesli jest dobrej jakosci zlew, to wszystko będzie pięknie, moi znajomi mają czarny granitowy blat i do tego czarny zlew [kosztowal kolo 1300 zł, ale widac, ze jest super]

jesli chodzi o lodówkę z no frost - sporo ich jest, polecam ceneo.pl i wpisanie no frost w opcjach, wyszuka Ci wiele modeli

P:)apolinek
06-09-2010, 13:16
nie mogę znaleźć tego, co miałam/powinnam mieć na komputerze, więc cyknę przy kolejnej wizycie na "budowie" tj. pn lub wt :)

Bosch ma no-frost w lodówce czy zamrazalce?

margaryt
06-09-2010, 14:09
Wczoraj kupiliśmy lodówkę Bosch KIS38A50, bez funkcji no-frost.
Doradźcie która wąska pralka: Bosh: WLM20440PL czy WLX20462PL. Pierwsza robiona w Chinach, druga w Niemczech. Też różnica w kg wsadu.

P:)apolinek
06-09-2010, 15:42
Wczoraj kupiliśmy lodówkę Bosch KIS38A50, bez funkcji no-frost.


Bosch KIS38A50 czy a51?.
Ilkrotnie sie pytałem A50 jest niedostepna w sprzedarzy

margaryt
06-09-2010, 20:36
Bosch KIS38A50 czy a51?.
Ilkrotnie sie pytałem A50 jest niedostepna w sprzedarzy

Tak masz rację, oczywiście A51

P:)apolinek
06-09-2010, 21:54
Posiada ktos na forum Gorenje NRKI55288?? ,prosze o opiinie tej lodówki