PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

heretyk
10-09-2010, 00:26
Witam!

podobnie jak przedmowcy,Szukam sprzetu. Bardzo prosze o pomoc. Czego szukam:


Chlodziarko-zamrazalka do zabudowy. Chlodziarka na dole. Cena do ok. 2000 PLN . Rozwazalem 3 marki: Liebherr, Bosch oraz Siemens.
chlodziarka musi byc powyzej 200L a zamrazalka >= 60L.


Zmywarka do zabudowy. Obowiazkowo 60 cm. Z ukrytym panelem. Musi miec opcje 1/2 zaladunku. Wstepnie wybralem Bosch SMV 50E10EU co o tym myslice? MAX 2000 PLN



Piekarnik Gorenje do zabudowy. Bez przyciskow i bez pokretel. Najlepiej czarna. Polecacie konkretny model czy kierowac sie tylko stylistyka? Zdecydowalem sie na gorenje, bo mam juz jedna i jestem bardzo zadowolony, ale jestem otwarty na nowe propozycje. Tutaj kwestia cenowa jest otwarta.

__Marek
10-09-2010, 08:12
Może ktoś użytkuje okap Teka NC 2 90 i może podzielić się wrażeniami?
Opinie co do wersji NC1(model na rok 2007,2008) były przeważnie pozytywne, ale jak to zwykle bywa zawsze jest jakieś "ale" i zastanawiam się czy w NC2 (model 2009, 2010) jako nowszy model zostało coś zmienione. Negatywne opinie dotyczyły głównie głośności (niektórzy twierdzili, że jednak jest cichy), słabego oświetlenia i ciężko ścieralnych śladów paluchów.

P:)apolinek
11-09-2010, 10:45
Witam!

podobnie jak przedmowcy,Szukam sprzetu. Bardzo prosze o pomoc. Czego szukam:


Chlodziarko-zamrazalka do zabudowy. Chlodziarka na dole. Cena do ok. 2000 PLN . Rozwazalem 3 marki: Liebherr, Bosch oraz Siemens.
chlodziarka musi byc powyzej 200L a zamrazalka >= 60L.


Ze swojej strony moge sie wypowiedzieć o bosch-u KIS38A51

Większośc informacji umieszczonych na necie jest mało dokładnych.



*Elektroniczna regulacja temperatury(oddzielnie góra - dół)
*Powłoka antybakteryjna AntiBacteria
*Etagenfrost (System zapewniający jednakową temperaturę i czasie zamrażania świeżych produktów we wszystkich szufladach zamrażarki)
*Klasa klimatyczna: SN-T. (SN +10 st. C - +32 st. C )(T +18 st. C - +43 st. C)

Komora chłodząca
-zakres temperatury +2 do +11
-automatyczne odszranianie

Komora zamrażalki
-zakres temperatury -16 do -24 super zamrażanie -50
-akumulatory zimna w przypadku dłózszej przerwyw dopływie pradu(dwa cienkie pojemniki o wymiarach około 25cm*15cm*2cm)


Po ręsztę informacji szczegółów odsyłam na strone producenta
http://www.bosch-home.pl/produkty/ch%C5%82odziarki-i-zamra%C5%BCarki/urz%C4%85dzenia-do-zabudowy/ch%C5%82odziarko-zamra%C5%BCarki/dwudrzwiowe-z-doln%C4%85-zamra%C5%BCark%C4%85/KIS38A51.html?source=browse
Majac teraz pełne porównanie miedzy Boschem KIS38A51 a wcześniej poszukiwanym Gorenje NRKI55288 wybrał bym boscha

Wybierałem pomiedzy
Electrolux ERN29801 ERZ28801
Gorenje NRKI55288
Bosch KIS38A51

aisa27
11-09-2010, 15:27
ja wybrałam zmywarkę bosha SMV 50E30EU- made in germany ( podobno tylko tym się różni od twojego modelu) piekarnik Siemens HB 76AA660 kolor czarny,chciałam gorenje ale niestety nie ma mikrofali z tej samej linii,cały sprzęt mam czarny,więc dużo więcej opcji nie było....

heretyk
11-09-2010, 18:32
witam!

Wybralem juz piekarnik (gorenje BO8730AB) oraz zmywarke bosch SMV 50E10EU (cena 1400PLN i to mnie skusilo, moze nei bede zalwoal)

Teraz tylko mysle nad ta chlodziarko- zamrazarka. Procz boscha Bosch KIS 38A51 sprawdzalem Liebherr ICUS 30130 (niestety bes no frost!)
Liebherr ICUS 3013 Comfort oraz Siemens KI 38SA50

ma ktos porownanie?

Vafel
11-09-2010, 22:29
Dziś elektryk podłączył mi płytę (Teka Basic Slider) i... nie działa. Wyświetla błąd E4... :-(

Że też ja zawsze muszę trafić na coś takiego...

P:)apolinek
12-09-2010, 10:41
witam!



Teraz tylko mysle nad ta chlodziarko- zamrazarka. Procz boscha Bosch KIS 38A51 sprawdzalem Liebherr ICUS 30130 (niestety bes no frost!)
Liebherr ICUS 3013 Comfort oraz Siemens KI 38SA50

ma ktos porownanie?

Bosch KIS 38A51 to ta sama lodówka co Siemens KI 38SA50 wiec dziwi mnie stwierdzenie "prócz Bocha KIS38A51"

P:)apolinek
12-09-2010, 15:25
nie bardzo rozumiem, co autor wypowiedzi miał na myśli.
przecież heretyk napisał, że porównywał boscha, o którym mówisz z siemensem, o którym mówisz i dwoma liebherrami.
więc... ?!

Nie doczytałem dokładnie.

margaryt
14-09-2010, 08:46
Doradźcie która wąska pralka: Bosh: WLM20440PL czy WLX20462PL. Pierwsza robiona w Chinach, druga w Niemczech. Też różnica w kg wsadu.

popey111
14-09-2010, 11:31
Kup wlx 2048kpl:) to samo co wlx 20462 ale stówa w kieszeni :)

mirela99
14-09-2010, 11:52
Szukam SBS-a, w cenie do 4 tyś z kostkarką. Czy możecie mi coś doradzić ? Mam na oku czarną lodówkę LG GR-P206 FBQA oraz inoxowatą LG GR-p 227HTQV (nie wiem jak ta czerń się w kuchni sprawdza pod względem czystości).

efilo
14-09-2010, 18:19
efilo (...)
Na tych zdjątkach majaczą mi piekarniki kompaktowe i ekspres ( Siemensa?). (...) Czy ma prowadnice teleskopowe? Temperatury 30 -300? Czy da się wstawić blachy na dwóch poziomach? Czy parowy ma tylko parę, czy z termoobiegiem i czy/na ile jest lepszy od elektrycznego parowara? Czy ekspres jest uciążliwy w myciu/odkamienianiu, no i najważniejsze - jaka jest kawa? Czy drugi raz ten sam zestaw byś wybrała?
1. prowadnic brak ale u mnie priorytetem była pyroliza 2. temp 30-300 choć zależy to od programu np. termoobieg 3D do 250. 3. da się ale czy to użyteczne zalezy od produktu i programu. 4. parowy ma też termoobieg więc ma również funkcje przypiekania, można też w nim na termoobiegu piec. nie miałam parowara więc nie wiem czy i na ile jest lepszy. podobno super sie w niej rozmraża ale ja na razie rozmrażałam tylko pieczywo wiec korzystałam z piekarnika combi.
co do ekspresu - czyszczenie w skali 1 -10 gdzie 1 to masakra a 10 to pestka oceniłabym na 9. i to tylko dlatego że przykrywke do termosu z mlekiem trzeba myć ręcznie :) reszta robi sie sama. :D kawa to... bajka :) luby kawiarz przestał pić kawę na mieście :D
trzy razy tak - na pewno bym zdecydowała się ponownie.

basia_z_lasu
15-09-2010, 00:15
efilo, dzięki za odpowiedź :):) Przeczytałam też Twoją recenzję. Ten piekarnik kompaktowy to perełka. Wadą są tylko ceny, ale to też zależy z czym będziemy porównywać...

nima
15-09-2010, 10:10
WITAM !!
JA poki co zdecydowalam sie na sprzet :
-piekarnik ELECTROLUX EOB53102X
-PLYTA ELECTROLUX EHS 60210 P
-ZMYWARKA BOSCH SMV 50E30UE
-MIKROFLA BECO MWB 2510 WX
-OKAP MASTERCOOK WK-CRISTAL ME 60 XV
-LODOWKA BOSCH KGN 39Y42 - Co do lodowki to mam jeszcze watpliwoasci bo nie mam gdzie jej podejrzec na zywo jak w srodku wyglada .

Moze ma ktos ktorys z sprzetow i moze cos napisac czy dabrze dokonalam wyboru ?????? bede wdzieczna :)

esta81
15-09-2010, 12:08
szukam opinii na temat sprzętu Gorenje:
chłodziarko-zamrażalka RKI-ORA-E-L
piekarnik BP 8990E

popey111
15-09-2010, 20:00
szukam opinii na temat sprzętu Gorenje:
chłodziarko-zamrażalka RKI-ORA-E-L
piekarnik BP 8990E

Ale ten piekarnik to już dawno wycofany model. Co do lodówki to nawet gdyby myśleć o froncie z tej serii to i tak nie widzę żadnego sensu w zakupie tego modelu.

nitubaga
15-09-2010, 20:12
To i ja jeszcze o coś zapytam....

kuchnia to tez rozdrabniacz/ młynek odpadków.... co polecicie? :)

efilo
15-09-2010, 20:29
franke.

nitubaga
15-09-2010, 20:33
.... ooooooo Efi jak dobrze, że jesteś... słuchaj podaj co Ty kupiłaś i bede mieć temat z czapy :lol: bo jak Cię znam i tak nic lepszego nie ma

Nina81
15-09-2010, 20:44
To i ja jeszcze o coś zapytam....

kuchnia to tez rozdrabniacz/ młynek odpadków.... co polecicie? :)

młynek powinien być w miarę cichy [o ile to możliwe, bo one i tak chodzą jak czołg] i mieć sporą moc - moja ciocia ma taki

sama myślałam o młynku i badałam ten temat w Polsce. Może kiedy indziej...

popey111
15-09-2010, 22:17
WITAM !!
JA poki co zdecydowalam sie na sprzet :
-piekarnik ELECTROLUX EOB53102X
-PLYTA ELECTROLUX EHS 60210 P
-ZMYWARKA BOSCH SMV 50E30UE
-MIKROFLA BECO MWB 2510 WX
-OKAP MASTERCOOK WK-CRISTAL ME 60 XV
-LODOWKA BOSCH KGN 39Y42 - Co do lodowki to mam jeszcze watpliwoasci bo nie mam gdzie jej podejrzec na zywo jak w srodku wyglada .

Moze ma ktos ktorys z sprzetow i moze cos napisac czy dabrze dokonalam wyboru ?????? bede wdzieczna :)

-piekarnik ELECTROLUX EOB53102X-jeżeli juz mikrofala z beko to piekarnik też weź od nich, na pewno w porównywalnej cenie wypadnie lepiej niż ten electrolux
-PLYTA ELECTROLUX EHS 60210 P - Jak najbardziej ok
-ZMYWARKA BOSCH SMV 50E30eu- ok
-MIKROFLA BECO MWB 2510 WX ok
-OKAP MASTERCOOK WK-CRISTAL ME 60 XV- tego jeszcze nie oglądałem więc ciężko coś powiedzieć.
-LODOWKA BOSCH KGN 39Y42- trochę głośna ale w sumie ok

esta81
15-09-2010, 22:26
Ale ten piekarnik to już dawno wycofany model. Co do lodówki to nawet gdyby myśleć o froncie z tej serii to i tak nie widzę żadnego sensu w zakupie tego modelu.

Piekarnik jest dostępny jeszcze na stronie Gorenje w zakładce wyprzedaże, stad też moje pytanie. Wysłałąm jeszcze zapytanie na priv

bradykardia1
15-09-2010, 23:23
a czy ktoś użytkuje zmywarke elektrolux ESL66010? ewentualnie inną z podłaczeniem do ciepłej i zimnej wody?

popey111
15-09-2010, 23:25
Piekarnik jest dostępny jeszcze na stronie Gorenje w zakładce wyprzedaże, stad też moje pytanie. Wysłałąm jeszcze zapytanie na priv
Znalazłem:) ale cóż to i tak już leciwa konstrukcja:)

popey111
16-09-2010, 00:01
a czy ktoś użytkuje zmywarke elektrolux ESL66010? ewentualnie inną z podłaczeniem do ciepłej i zimnej wody?
A czemu pytasz:)

bradykardia1
16-09-2010, 07:01
bo jestem na kupnie zmywarki , jakoś ten model rzucił sie pierwszy w oczy jako z podłaczeniem do cieplej wody, na którym męzowi bardzo zależy ;)ciekawa jestem opinii jak się ja uzytkuje?
popey wiesz coś może o niej?

alef
16-09-2010, 07:58
szukam jakiejś ciekawej lodówki...i po przeglądzie sklepów, itp. sam już głupieje
potrzebuje inoxa, od 185cm wzwyż, do 60cm szerokiej, z no-frostem w zamrażarce, w miarę cichej...tak powiedzmy do 2000zł
w zasadzie to tyle z wymagań...wydaje mi się, że im mniej elektronicznych (i innych) gadżetów tym mniej ma się co zepsuć - no chyba że się mylę, to mnie poprawcie

wynalazłem electroluxa ENB 38633X, ale nie dość, że kompletny brak opinii w sieci, to jeszcze kiepsko z jej dostępnością
podpowiedzcie jakąś fajną alternatywę

pozdrawiam

benik
16-09-2010, 11:43
Szukam SBS-a, w cenie do 4 tyś z kostkarką. Czy możecie mi coś doradzić ? Mam na oku czarną lodówkę LG GR-P206 FBQA oraz inoxowatą LG GR-p 227HTQV (nie wiem jak ta czerń się w kuchni sprawdza pod względem czystości).

Witam posiadam od 2 tygodni model GR-p 227HTQV firmy LG nie wiem jak czarna ale ta INox tytanowy bardzo dobrze sie sprawuje jako nie zostawia śladow na drzwiach poza tym jest jak na sbs cicha (40db w instrukcji) w porownaniu z opiniamu innych uzytkownikow o np samsungach i wirlpoolach co do wielkosci w srodku nie bedzie sie wypowiadal bo zamrazalnik jest dosc duzy i kostakarka jest wbudowana w drzwi a nie w srodku wiec zyskujemy miejsce w zamrazalniku w drugiej polowie normalnie sa miesjaca na rozne produkty + 2 szuflady z rozna wilgornoscia i wiadoma sprawa jak sie w nocy wlacza filtr z woda i robia sie kostki lodu to na poczatku mozna pomyslec ze sie wlamuja do domu :-) ale to tylko jak niema lodu jak jest pewna to cicha co do filtrow oryginalne sa w granicach 100zl na 6miesiecy to starcza wiec chyba nie jest zle , jak cos prosze pisac na priv pozdrawiam

Dawidowski
16-09-2010, 12:19
Wybrałem sprzęt do kuchni proszę o opinie
płyta gazowa elektrolux ehg7835x
piekarnik elektrolux eob32100x
mikrofalówka zelmer 29z021
zmywarka bosch smv50e10e
okap 90- Akpo WK-4 Feniks Eco 90 lub Electrolux EFC90151X lub DeLonghi Milano 90 X
lodówka -tu dylemat ma być dolny zamrażalnik bardzo pojemny, klasa a+ lub a++,wysokość 175-185. Nie wiem czy warto kupić z no-frostem czy bez

staś100
17-09-2010, 16:01
Amica ma teraz pięć lat gwarancji. Jak myślicie czy warto kupić piekarnik, płytę gazową ze stali i okap z tej firmy? Jeśli tak to jakie modele? Przymierzałem się do elektroluksa ale może warto kupić amicę zawsze to pięć lat gwarancji.

Nina81
17-09-2010, 18:23
Wybrałem sprzęt do kuchni proszę o opinie
płyta gazowa elektrolux ehg7835x
piekarnik elektrolux eob32100x
mikrofalówka zelmer 29z021
zmywarka bosch smv50e10e
okap 90- Akpo WK-4 Feniks Eco 90 lub Electrolux EFC90151X lub DeLonghi Milano 90 X
lodówka -tu dylemat ma być dolny zamrażalnik bardzo pojemny, klasa a+ lub a++,wysokość 175-185. Nie wiem czy warto kupić z no-frostem czy bez

latwiej, jeśli wkleisz linki... piekarnik jest tutaj (http://www.ceneo.pl/593149s)

wypowiem się na temat piekarnika - zależy czego oczekujesz, czy dużo gotujesz, jaki jest Twój maksymalny budżet

przejrzyj cały wątek, tu jest naprawdę dużo wartościowych uwag i sugestii, najprościej rzucić modele... i zapytać "co sądzicie"

moim zdaniem? ja bym kupiła koniecznie z pyrolizą i prowadnicami teleskopowymi, emalia łatwoczyszcząca do mnie nie przemawia i nie chcę mieć piekarnika zasyfionego po roku użytkowania

jest to podstawowy piekarnik, spełnia swoją rolę, nic więcej, brak jest niezwykle przydatnej funkcji - szybkie nagrzewanie, funkcja pizza [to nie jest jakaś tam sobie funkcja - dla naprawdę chrupiącej pizzy musisz mieć program z bardzo wysoką temperaturą...]

wybrałabym model trochę droższy, pośredni (http://www.ceneo.pl/2306806s), czasem naprawdę warto dołożyć

Nina81
17-09-2010, 18:24
jeżeli chodzi o lodówki - zerknij na forum, mnóstwo modeli już padło, wybierz sobie jakiś model...

no frost jest droższy, trochę głośniejszy, zależy na czym Ci zależy

ja mam wypasiony piekarnik, mniej wypasioną, powiedziałabym zwykłą, lodówkę itd.

Nina81
17-09-2010, 18:25
Amica ma teraz pięć lat gwarancji. Jak myślicie czy warto kupić piekarnik, płytę gazową ze stali i okap z tej firmy? Jeśli tak to jakie modele? Przymierzałem się do elektroluksa ale może warto kupić amicę zawsze to pięć lat gwarancji.

przejrzałeś ten wątek?

Nina81
17-09-2010, 18:31
Wybrałem sprzęt do kuchni proszę o opinie
płyta gazowa elektrolux ehg7835x
z

płyty gazowej już Ci zazdroszczę, kupiłam też 5 palników, ale niestety mój największy palnik ma mniejszą moc niż tutaj , spokojnie woka możesz kupować

fajna ta płyta

Nina81
17-09-2010, 18:52
KILKA UWAG ODNOŚNIE PIEKARNIKA I INNEGO SPRZĘTU DOMOWEGO [OD OSOBY, KTÓRA GOTUJE CZYLI LUBI BY SPRZĘT BYŁ FUNKCJONALNY]

1) Określ swoje potrzeby :

- do czego służyć ma sprzęt
- czy dużo gotujesz
- jak zaawansowane jest twoje gotowanie/pieczenie
- co jesz- jaką kuchnię preferujesz
-ile masz do wydania i zastanów się na czym ci najbardziej zależy, czy lepszy piekarnik, czy lepsza lodówka, czy może wszystko najlepsze ;)

JESLI JUŻ TO PRZEMYŚLAŁEŚ:
2) czas wyboru

jesli odpowiedziałeś:

a)lubię kuchnię tajską i azjatycką w ogóle; wniosek: potrzebuję woka, kolejny wniosek: potrzebuję bardzo dużej, jak największej mocy palnika, kuchenki gazowej
b) lubię mięso pieczone - zastanów się w takim razie nad piekarnikiem który po wprowadzeniu wagi mięsa sam dobierze czas pieczenia - masz mniejsze ryzyko przesuszenia mięsa, zastanów się też nad termosondą [można kupić oddzielnie] i poczytaj o temperaturach mięsa w środku, podczas pieczenia
c) lubię kuchnię polską i zupy - hmm, to oznacza, że gotuję wywary na zupę i rosoły co trwa 4-6 godzin, smażę konfitury ze sliwek - kilkanaście godzin, robię domowy keczup - ładnych kilka godzin, gotuję bigos - kilka dni, wniosek: potrzebuję kuchenki gazowej by nie pójść z torbami
d) piekę chleb/pizzę, wniosek: potrzebuję piekarnika z dużym zakresu temperatur, najlepiej do 300 stopni C
e) suszę grzyby, pomidory, śliwki, wniosek: potrzebuję temperatury ok. 100 stopni C, wniosek: muszę sprawdzić, czy mój piekarnik obsługuje tak niskie temperatury
f) lubię grillowane mięso, warzywa itd, wniosek: piekarnik będzie się brudził, trzeba rozważyć pyrolizę
g)w ogóle nie gotuję, piekarnik jest po to by był

w ogóle uważam, że prawdziwy kucharz gotuje na gazie, piekarnik warto mieć naprawdę wysokiej klasy [choc mówię to z własnej perspektywy, moja babcia czy mój wujek zadowoliliby się podstawowym, bo mało go używają]

niezwykle przydatne funkcje piekarnika, dla mnie absulutny "mus": pyroliza, prowadnice teleskopowe, grill [w tej funkcji opiekam także kości na wywar na zupę i uzyskuję piękny kolor], zakres temperatur do 300 stopni, szybkie nagrzewanie [wyobraźmy sobie przygotowania do Bożego Narodzenia gdy musimy czekać na rozgrzanie piekarnika 20 minut..., przydatne funkcje: opcja włączenia i automatycznego wyłączenia piekarnika o określonej godzinie [na przykłąd suszymy pomidory - nastawiamy piekarnik i sobie wychodzimy...], podgrzewanie talerzy, filtru zapachu - na przykład jeśli masz salon połączony z kuchnią, zakres temperatur od 30 stopni - włączasz taką temperaturę i wkładasz ciasto drożdżowe do wyrastania - idealne warunki, bo brak przewiewów i ciepło

aha - jeśli gotujesz, to lepiej wybierz zmywarkę o szerokości 60 cm, ja mam 45 i po jednym gotowaniu muszę ją włączać, mało garnków się w niej mieści...

no chyba że masz wyłącznie garnki żeliwne, to wtedy i tak nie możesz myć ich w zmywarce ;) jednak tak czy owak, gdybym miała więcej miejsca, wybrałabym zmywarkę 60 cm

jeśli NIE GOTUJESZ/NIE PIECZESZ: bez sensu jest kupować sprzęt wyposażony w wiele funkcji. Ja do swojego piekarnika "dojrzewałam" kilka lat, miałam dokładnie przemyślane to, co chcę w nim mieć, trochę doczytałam o nowinkach technicznych i wybrałam [na razie widzę że bardzo właściwie!]. Moja znajoma - która urządzała mieszkanie w tym samym czasie co ja - kupiła identyczny sprzęt, bo stwierdziła, że skoro wybrałam fajny model, to ona skorzysta z tej wiedzy. I co? Moim zdaniem wyrzuciła pieniądze w błoto. Trzeba było kupić jakiś pośredni model, bo ona w ogóle nie gotuje. Może kiedyś się nauczy... może. Na razie ani razu go nie użyła, bo i tak woli jeść "na mieście"

KonradJot
19-09-2010, 22:14
[Witam

ludki miłe powiedzcie jaką zamrażarkę szufladową zakupić, bo moja kupiona na gwałt firmy Beko zaniemogła 2 razy w ciągu roku pracy i się jej już pozbyłem. Potrzebuję coś w miarę dużego czyli od 150 cm wysokości w górę. Najlepiej tak do 1400 zł. Wiem, że jest tego sporo Indesit, Gorenje, Amiki , ale nie chce znowu próbować i się naciąć, może ktoś ma taki sprzęt po taniości zakupiony i jest zadowolony. Lodówkę wypas mam, więc to zamrażarka tylko do spiżarni, nie musi mieć żadnego fajnego designu,
Pozdrawiam

Dawidowski
20-09-2010, 09:13
jeżeli chodzi o lodówki - zerknij na forum, mnóstwo modeli już padło, wybierz sobie jakiś model...

no frost jest droższy, trochę głośniejszy, zależy na czym Ci zależy

ja mam wypasiony piekarnik, mniej wypasioną, powiedziałabym zwykłą, lodówkę itd.
Piekarnik zmieniłem na elektrolux eob64201x ,
co do lodówki to nie chcę no-frostu w chłodziarce, chciałbym aby zamrażarka sama się odszraniała może polecicie jakieś modele?Podobno są takie modele lodówek.

Nina81
20-09-2010, 14:59
czy ktoś ma może okap do zabudowy: Siemens LB 75564? - nietypowo 73 cm szerokości (ale moja płyta grzewcza ma 68 cm)
ponoć: Wydajność 650 m3/h
Poziom hałasu: 50dB

(wydajność zazwyczaj spada o 20% przy obiegu zamkniętym)

okap będzie użytkowany w obiegu zakniętym

w internecie nie znalazłam żadnych opinii na jego temat

tu link do okapu: http://www.nokaut.pl/okapy/okap-siemens-lb-75564.html#ProductInfo=ProductTechData

chciałam tylko donieść, że wybrałam bardzo przyzwoity model, pracuje w obiegu otwartym jako standardowy wyciąg, jest cichy i całkiem wydajny, polecam innym

alef
20-09-2010, 20:17
co do lodówki to nie chcę no-frostu w chłodziarce, chciałbym aby zamrażarka sama się odszraniała może polecicie jakieś modele?Podobno są takie modele lodówek.
tez takiej poszukuję...w inoxie...jak coś ciekawego namierzysz to daj znać

pozdrawiam

kasia1981
21-09-2010, 08:38
co myślicie o tym wyborze:
lodówka kolor biały CBNes 39560
piekarnik bosch HBA 34S550
zmywarka bosch SMV 69T20 EU
płyta indukcyjna teka IR 641

kasia1981
21-09-2010, 08:39
lodówka liebherr. są takie modele lodówki z no frostem w zamrażalniku tylko. mój liebherr jest taki.

Dawidowski
21-09-2010, 08:48
lodówka liebherr. są takie modele lodówki z no frostem w zamrażalniku tylko. mój liebherr jest taki.
Napisz proszę jaki to model.

anbru
21-09-2010, 15:37
Witam serdecznie.
Jestem nowy na forum.Chciałbym prosić o poradę w kwestii zakupu lodówki.Właśnie urządzam kuchnię i do pełni szczęścia brakuje mi lodówki.Po ostatnich wędrówkach po sklepach mam taki mętlik w głowie,że postanowiłem zasięgnąć porady na forum.Co tu dużo się rozwodzić,po prostu potrzebuję lodówki! kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup to 3-3.5 tys.,wysokość najlepiej do 185 cm,szerokość 60 cm, z zamrażalnikiem na dole,kolor stal w klasie A+ lub A++.Jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy mi doradzić,to będę dozgonnie wdzięczny.
Pozdrawiam,Andrzej.

kasia1981
22-09-2010, 08:26
Napisz proszę jaki to model.

liebher CBN 39560 biała. cena ok 3400 zł. poszukaj bo chyba tańsze modele liebherr też mają no frost tylko w zamrażalniku.

kasiakp
22-09-2010, 09:04
Prosze o pomoc w wyborze okapu Musze miec 120 cm i albo Falmec Line albo Franke np Format 45 FDF, ktory lepszy z nich jest ?
A czy majac indukcje 60cm i obok niej dwupalnikowa gazowke 30cm musze miec okap na 120cm Podoba mi sie cos w stylu Falmec Polar II Ma wysoka wydajnosc
Czy w moim przypadku tego typu okap nie ma szans bytu

huk77
23-09-2010, 12:23
Po wnikliwej analizie forum i kilometrach przechodzonych po marketach wybraliśmy wstępnie poniższe urządzenia:

1. Piekarnik Electrolux EOC66700X (http://www.ceneo.pl/2312335) - ze względu na pyrolize, prowadnice teleskopowe + masę innych funkcji
2. Płyta Electrolux EHG 6835X (http://www.ceneo.pl/674301) - tego jesteśmy pewni na 100%
3. Zmywarka Electrolux ESL 65070R (http://www.ceneo.pl/6471833) - tutaj chętnie wysłuchamy innych propozycji (musi być oszczędna niekoniecznie cicha - kuchnia zamknięta)
4. Okap Electrolux EFC 60244 X (http://www.ceneo.pl/1848255) - bo ładny i tani i pasuje do kompletu a nie mamy pojęcia czym się kierować przy wyborze okapu...
5. Lodówka Electrolux ENB 38633X (http://www.ceneo.pl/6561945) - i właśnie tutaj mamy największy problem, ma być duża (200cm) wolno stojąca z No Frost'em, z tzw. "komorą zero stopni", pojemnikami na warzywa i w kolorze INOX (z Antifingerprint ). Wybrana ma sterowanie mechaniczne - warto zamienić na taką z elektronicznym?

Dobrzy Ludzie pomóżcie bo termin zakupu zbliża się wielkimi krokami a my nadal nie wiemy czy nasz wybór jest OK (szczególnie chodzi tu o lodówkę i okap). Chętnie wysłuchamy uwag a propos reszty sprzętu - może w którejś pozycji jest urządzenie które można wymienić na inne tańsze z takimi samymi parametrami lub dopłacić troszkę i mieć lepszy sprzęt - liczymy na Wasze doświadczenie, trafne uwagi i szybką odpowiedź za którą z góry gorąco dziękujemy

Bartosz i Ola

kgolebiowski
23-09-2010, 20:19
Prosze o pomoc w wyborze okapu Musze miec 120 cm i albo Falmec Line albo Franke np Format 45 FDF, ktory lepszy z nich jest ?
A czy majac indukcje 60cm i obok niej dwupalnikowa gazowke 30cm musze miec okap na 120cm Podoba mi sie cos w stylu Falmec Polar II Ma wysoka wydajnosc
Czy w moim przypadku tego typu okap nie ma szans bytu

Mam ten sam problem.Montuję dwie płyty jedną 60 indukcyjną,drugą 30 gazową.Teoria mówi że okap powinien być co najmniej równy ewentualnie szerszy o ok 10 cm.Okap szerszy elegancko wygląda ale czy 120 cm to nie za dużo?Nie widziałem na żywo takiego rozwiązania więc trudno mi ocenić.Jeśli szukasz okapu 120 cm rzuć okiem na coś takiego http://www.klikagd.pl/go/_info/?id=4...6fea97420cd885 .Ja montuję okap o szerokości 90 cm.

kasiakp
23-09-2010, 20:45
Mam ten sam problem.Montuję dwie płyty jedną 60 indukcyjną,drugą 30 gazową.Teoria mówi że okap powinien być co najmniej równy ewentualnie szerszy o ok 10 cm.Okap szerszy elegancko wygląda ale czy 120 cm to nie za dużo?Nie widziałem na żywo takiego rozwiązania więc trudno mi ocenić.Jeśli szukasz okapu 120 cm rzuć okiem na coś takiego http://www.klikagd.pl/go/_info/?id=4...6fea97420cd885 .Ja montuję okap o szerokości 90 cm.
niestety pod tym linkiem mam blad

wott
24-09-2010, 09:34
Witam

Przymierzam się do kupna lodówki Sharp model SJ-F73PESL. Może ktoś z Was ma taką, bądź podobną i podzieli się chętnie wrażeniami ??? :)
A tak przy okazji potrzebuje wybrać też okap podszafkowy (taki by nie było go wcale widać) z dobrą wydajnością (kuchnia połączona z salonem). Doradzicie coś ? Cały sprzęt Agd jakoś wybrałem a z tym nie mogę sobie poradzić...

madula
24-09-2010, 09:51
Witam

Przymierzam się do kupna lodówki Sharp model SJ-F73PESL. Może ktoś z Was ma taką, bądź podobną i podzieli się chętnie wrażeniami ??? :)
A tak przy okazji potrzebuje wybrać też okap podszafkowy (taki by nie było go wcale widać) z dobrą wydajnością (kuchnia połączona z salonem). Doradzicie coś ? Cały sprzęt Agd jakoś wybrałem a z tym nie mogę sobie poradzić...

Pisałam wczoraj meila do Sharpa pytając o podobny model. Nigdzie nie mogłam znaleść wymiarów szuflad w zamrażarce a dsyc często,w side by side,są one bardzo wąskie. W przeciągu 2 godz. dostałam meila z rysunkami i wymiarami. Muszę pochwalić obsluge klienta w Sharpie. Jakbyś czegoś potrzebował pisz do nich śmiało :)

El_majster
24-09-2010, 09:54
A ja juz sie chyba wiecej nie przymierze. Zmywarka zepsula mi sie akurat kilka dni po gwaracji (jak zwykle to bywa) i okazuje sie ze ten caly "programator" przekracza wartosc same zmywarki. Czy jest ktos kto moze z czystym sumieniem powiedziec, ze jego zmywarka jest niezawodna?

efilo
24-09-2010, 11:03
mam prośbę o pomoc w wyborze suszarki kondensacyjnej
http://www.siemens-home.pl/siemens-agd/produkty/product-comparison.html?ps=WT46S515PL,WT46W561BY
niestety nie wiem na co zwracać uwagę więc ciężko mi wybrać między tymi dwoma modelami. (zużycie prądu to oczywistość więc raczej pytam o użyteczne programy lub efektywność suszenia)

nima
24-09-2010, 11:56
Czy korzystacie z 5letniej gwarancji-tzn czy ja wykupujecie????? przejrzalam ceny to troche to kosztuje !!!!! sama ppwaznie mysle o dokupieniu tkiej gwarancji tylko jak to sie ma w praktyce czy aby potem nie okaze sie ze to co padnie to nie podlega nawet tej gwarancji ????

popey111
24-09-2010, 12:46
mam prośbę o pomoc w wyborze suszarki kondensacyjnej
http://www.siemens-home.pl/siemens-agd/produkty/product-comparison.html?ps=WT46S515PL,WT46W561BY
niestety nie wiem na co zwracać uwagę więc ciężko mi wybrać między tymi dwoma modelami. (zużycie prądu to oczywistość więc raczej pytam o użyteczne programy lub efektywność suszenia)

Jeżeli chodzi o funkcjonalność to tańsza ma dodatkowo koszyk do suszenia rzeczy delikatnych/wełny i butów, oraz programy odświeżania parowego i programy parowe ułatwiające prasowanie. Z drugiej strony droższa ma dużo niższe zużycie prądu i suszy w niższych temperaturach więc trochę lepiej traktuje ubrania.
W skrócie-jeżeli masz sporo rzeczy które wymagają bardzo delikatnego suszenia to weź tańszą z koszem, w reszcie wypadków ta droższa jest lepszym wyborem chyba że nie będziesz zbyt często korzystał i nie zależy Ci na oszczędności prądu (używając średnio trzy razy w tygodniu różnica w cenie zwróci się po jakichś pięciu latach).
Dobrym pomysłem jest też kupo najprostszej z serii czyli bez programów parowych wt46e305pl ale to nowy model i dopiero wchodzi na rynek więc spotkasz raczej poprzednika czyli wt46e304by.

Pozdrawiam

efilo
24-09-2010, 12:49
dziękuję
najbardziej mnie interesuje przydatność programu do odświeżania. faktycznie można tam wsadzić wełniany garnitur?

popey111
24-09-2010, 12:51
Nima to tak jak z ubezpieczeniem , trzeba dokładnie przeczytać regulamin. A przed wykupieniem takiej gwarancji w sklepie zorientuj się czy producent nie oferuje takiej możliwości. Przeważnie producent jeżeli już oferuje taką możliwość to w dużo korzystniejszej cenie.

popey111
24-09-2010, 12:53
dziękuję
najbardziej mnie interesuje przydatność programu do odświeżania. faktycznie można tam wsadzić wełniany garnitur?

Jeżeli już tak napisali : ) to znaczy że można ale pamiętaj że i tak zawsze napiszą w instrukcji żeby przestrzegać zaleceń producenta tkanin:).

popey111
24-09-2010, 12:57
Witam

Przymierzam się do kupna lodówki Sharp model SJ-F73PESL. Może ktoś z Was ma taką, bądź podobną i podzieli się chętnie wrażeniami ??? :)
A tak przy okazji potrzebuje wybrać też okap podszafkowy (taki by nie było go wcale widać) z dobrą wydajnością (kuchnia połączona z salonem). Doradzicie coś ? Cały sprzęt Agd jakoś wybrałem a z tym nie mogę sobie poradzić...

Co do okapu to standardowy problem. Zerknij ofertę fabera mają taki z serii inca. Ale uprzedzam że będą głośne n wyższych biegach. Może być też siemens jeżeli może być okap 70cm (na pewno znajdziesz mają jeden taki model).
pozdr.

efilo
24-09-2010, 13:00
dobre. ciekawe czy mamy jeszcze te potargane wełniane spodnie z garnituru - na czymś trzeba spróbować :D

popey111
24-09-2010, 13:08
Prosze o pomoc w wyborze okapu Musze miec 120 cm i albo Falmec Line albo Franke np Format 45 FDF, ktory lepszy z nich jest ?
A czy majac indukcje 60cm i obok niej dwupalnikowa gazowke 30cm musze miec okap na 120cm Podoba mi sie cos w stylu Falmec Polar II Ma wysoka wydajnosc
Czy w moim przypadku tego typu okap nie ma szans bytu

Kasiakp. Kupowanie okapu 120cm mija się z celem. Zapłacisz wygórowaną cenę z produkt który na pewno nie jest lepszy niż okap o szerokości 90cm. A przy okapach o bardzo dużych wydajnościach sam wymiar zaczyna mieć drugorzędne znaczenie. A dla bardziej odważnych proponuję zakup dwóch okapów po 60 cm szerokości każdy :) taniej, ciszej, wydajniej i na pewno lepiej będzie zbierać zapachy znad płyty:)

popey111
24-09-2010, 13:20
Po wnikliwej analizie forum i kilometrach przechodzonych po marketach wybraliśmy wstępnie poniższe urządzenia:

1. Piekarnik Electrolux EOC66700X (http://www.ceneo.pl/2312335) - ze względu na pyrolize, prowadnice teleskopowe + masę innych funkcji
2. Płyta Electrolux EHG 6835X (http://www.ceneo.pl/674301) - tego jesteśmy pewni na 100%
3. Zmywarka Electrolux ESL 65070R (http://www.ceneo.pl/6471833) - tutaj chętnie wysłuchamy innych propozycji (musi być oszczędna niekoniecznie cicha - kuchnia zamknięta)
4. Okap Electrolux EFC 60244 X (http://www.ceneo.pl/1848255) - bo ładny i tani i pasuje do kompletu a nie mamy pojęcia czym się kierować przy wyborze okapu...
5. Lodówka Electrolux ENB 38633X (http://www.ceneo.pl/6561945) - i właśnie tutaj mamy największy problem, ma być duża (200cm) wolno stojąca z No Frost'em, z tzw. "komorą zero stopni", pojemnikami na warzywa i w kolorze INOX (z Antifingerprint ). Wybrana ma sterowanie mechaniczne - warto zamienić na taką z elektronicznym?

Dobrzy Ludzie pomóżcie bo termin zakupu zbliża się wielkimi krokami a my nadal nie wiemy czy nasz wybór jest OK (szczególnie chodzi tu o lodówkę i okap). Chętnie wysłuchamy uwag a propos reszty sprzętu - może w którejś pozycji jest urządzenie które można wymienić na inne tańsze z takimi samymi parametrami lub dopłacić troszkę i mieć lepszy sprzęt - liczymy na Wasze doświadczenie, trafne uwagi i szybką odpowiedź za którą z góry gorąco dziękujemy

Bartosz i Ola

Piekarnik ok
zmywarka też
Płyta, w sumie ok ale radził bym obejrzeć na żywo i z garnkami się przymierzyć. Wszystkie płyty z pokrętłami z przodu mają bardzo mały rozstaw między przednimi a tylnymi palnikami:)

Co do okapu to do kuchni około 10m2 się nada ale przy większej już tylko jako ozdoba:) (napiszcie jak dużą macie kuchnię to coś wymyślimy)

Lodówka. W tym modelu chłodziarka jest ogromna(jedne z największych na rynku) ale za to zamrażalnik jest nieduży i mało pojemny. Co do komory zero to w tych modelach electroluxa jej nie ma a dodatkowa wysuwana szufladka ma w sumie niższą temperaturę niż reszta chłodziarki ale jest ona tylko trochę niższa więc może się wachać od 6 do 0 stopni (mniej więcej).

alef
24-09-2010, 14:20
Lodówka. W tym modelu chłodziarka jest ogromna(jedne z największych na rynku) ale za to zamrażalnik jest nieduży i mało pojemny. Co do komory zero to w tych modelach electroluxa jej nie ma a dodatkowa wysuwana szufladka ma w sumie niższą temperaturę niż reszta chłodziarki ale jest ona tylko trochę niższa więc może się wachać od 6 do 0 stopni (mniej więcej).

też się na tym modelem zastanawiam (póki co słabo dostępny...ale może to i dobrze ;-))
a mógłbyś jakiegoś dobrego konkurenta dla niego podpowiedzieć? u mnie musi być wersja bez odstających klamek...właśnie tak jak w tym 38633x
będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam

KonradJot
24-09-2010, 22:04
[Witam

ludki miłe powiedzcie jaką zamrażarkę szufladową zakupić, bo moja kupiona na gwałt firmy Beko zaniemogła 2 razy w ciągu roku pracy i się jej już pozbyłem. Potrzebuję coś w miarę dużego czyli od 150 cm wysokości w górę. Najlepiej tak do 1400 zł. Wiem, że jest tego sporo Indesit, Gorenje, Amiki , ale nie chce znowu próbować i się naciąć, może ktoś ma taki sprzęt po taniości zakupiony i jest zadowolony. Lodówkę wypas mam, więc to zamrażarka tylko do spiżarni, nie musi mieć żadnego fajnego designu,
Pozdrawiam


to nikt nie potrafi mi pomóc z tą zamrażarką ?

kasiakp
24-09-2010, 22:07
Kasiakp. Kupowanie okapu 120cm mija się z celem. Zapłacisz wygórowaną cenę z produkt który na pewno nie jest lepszy niż okap o szerokości 90cm. A przy okapach o bardzo dużych wydajnościach sam wymiar zaczyna mieć drugorzędne znaczenie. A dla bardziej odważnych proponuję zakup dwóch okapów po 60 cm szerokości każdy :) taniej, ciszej, wydajniej i na pewno lepiej będzie zbierać zapachy znad płyty:)

popey czyli co ??... moge sie skusic na ten Falmec Polar II ( wydajnosc 800) do moich dwoch plyt ? Dodam ze gotuje maloooo
Dwoch okapow raczej nie chce bo finansowo wyszlo by mnie tak jak ze 120cm

popey111
24-09-2010, 23:24
popey czyli co ??... moge sie skusic na ten Falmec Polar II ( wydajnosc 800) do moich dwoch plyt ? Dodam ze gotuje maloooo
Dwoch okapow raczej nie chce bo finansowo wyszlo by mnie tak jak ze 120cm

Napiszę tak. Będzie ok ale pomyśl o wersji z szybą :)

kasiakp
25-09-2010, 07:28
Napiszę tak. Będzie ok ale pomyśl o wersji z szybą :)

z szyba odpada - wogole z szyba mi sie nie podoba
W mojej sytuacji majac tylko te dwa na oku 120 cm falmec line i tube falmec polar II to wg Ciebie lepiej zmienic go na 90 cm?( pewnie o mnieszej wydajnosci) czy wziac ten o wiekszej wydajnosc ale malej szerokosci

kasiakp
25-09-2010, 10:15
popey a powiedz mi jeszcze (moze to glupie pytanie ale na okapach to ja sie nie znam wogole) czy okap wyspowy mozna powiesic przy scianie ?? Chodzi mi o Teka DOT Isla

efilo
25-09-2010, 15:08
okapy wyspowe są po prostu montowane do sufitu a nie do ściany i tym się różnią od takich zwykłych. jeśli tylko masz wyprowadzenie wentylacji na suficie, ewentualnie jeśli chcesz go zastosować jako pochłaniacz to nie widzę przeciwskazań.
oczywiscie o ile jest wystarczająco miejsca żeby taki upchnąć - dot jest wyjatkowo mało przestrzennożerny więc jak najbardziej może być nad ciągiem kuchennym przy ścianie

kgolebiowski
25-09-2010, 19:32
Korzystając z porad z forum a przede wszystkim z tego wątku wybrałem swój zestaw marzeń.
Płyta Teka GKST 60 i4 basic slider
Płyta gazowa Teka vt 22 ai al
Piekarnik goranje bo 87 orab(czarny)
Mikrofalówka Samsung FG 87 KUB(czarny)
Zmywarka Electrolux ESC 47020,,48010 lub 46050
Okap Ciarko Black Diamond
Pralka Electolux ewf16981w EWN14991W lub EWN 167540 W
Suszarka Electrolux edi 97170w lub SIEMENS WT 46S515 PL
Proszę o sugestie nt tego zestawu.Nie mam pewności co do słuszności wyboru sprzętu Electroluxa.Biorę też pod uwagę jeśli chodzi o pralkę i suszarkę sprzęt Hoovera ale nie znam konkretnych modeli.

stanluk
26-09-2010, 00:04
Witam
Bardzo proszę o opinie i uwagi.
Nasz zestaw na ktory sie zdecydowalismy to:
Lodówka: Samsung RSH1FTPE
Zmywarka: Amica ZIA 6628
Płyta gazowa Teka CG Lux 60 4 G AI AL
lub indukcyjna: Teka IR 641
Piekarnik: Gorenje B1-ORA-E
Okap: Amica OKC 951 S
Zlewozmywak: Aura 60 btg

Producent naszej kuchni przeslal nam taką informację i zmiany:
Zmywarka: ZIA 6628 wycofana ,zamiennik ZIM 614 lub ZIM 628
Okap: OKC 951 S
Płyta indukcyjna: IR 641
Piekarnik: EBP 8652 brak. inny model EBP 8852

kingvince
27-09-2010, 22:45
witam wszystkich forumowiczów!!!

chce sprawić sobie piekarnik SAMSUNGA dokładnie model BT65TDBCT http://www.ceneo.pl/1733092 a może jeszcze dokładniej chce kupić go dla żony ponieważ bardzo jej się podobał, oczywiście przejrzałem wszystkie możliwe strony aby zaczerpnąć jakiś informacji od ludzi lepiej znających się ode mnie lub po prostu od posiadaczy takiego sprzętu lecz nie natrafiłem na wiele pomocnych w podjęciu dezycji informacji lub rad.
proszę o rady czy warto kupić a jeśli nie proszę o jakąś alternatywe dla tego sprzętu.
z góry dziękuje za każdego posta.

pozdrawiam

kgolebiowski
28-09-2010, 09:19
Witam
Bardzo proszę o opinie i uwagi.
Nasz zestaw na ktory sie zdecydowalismy to:
Lodówka: Samsung RSH1FTPE
Zmywarka: Amica ZIA 6628
Płyta gazowa Teka CG Lux 60 4 G AI AL
lub indukcyjna: Teka IR 641
Piekarnik: Gorenje B1-ORA-E
Okap: Amica OKC 951 S
Zlewozmywak: Aura 60 btg

Producent naszej kuchni przeslal nam taką informację i zmiany:
Zmywarka: ZIA 6628 wycofana ,zamiennik ZIM 614 lub ZIM 628
Okap: OKC 951 S
Płyta indukcyjna: IR 641
Piekarnik: EBP 8652 brak. inny model EBP 8852

A nie próbują coś tobie wcisnąć?Oto oferta zmywarek Amiki ZIA 6628
http://www.ceneo.pl/269864.Te dwa zamienniki są tańsze,może lepsze,sprawdź.
Weź pod uwagę płytę Teka GKST 60 i4 basic slider.Mocniejsza ,nowocześniejsza ,cena taka sama http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=352&productId=2141246&productId=1170088

popey111
28-09-2010, 12:54
witam wszystkich forumowiczów!!!

chce sprawić sobie piekarnik SAMSUNGA dokładnie model BT65TDBCT http://www.ceneo.pl/1733092 a może jeszcze dokładniej chce kupić go dla żony ponieważ bardzo jej się podobał, oczywiście przejrzałem wszystkie możliwe strony aby zaczerpnąć jakiś informacji od ludzi lepiej znających się ode mnie lub po prostu od posiadaczy takiego sprzętu lecz nie natrafiłem na wiele pomocnych w podjęciu dezycji informacji lub rad.
proszę o rady czy warto kupić a jeśli nie proszę o jakąś alternatywe dla tego sprzętu.
z góry dziękuje za każdego posta.

pozdrawiam

Warto :)

mirela99
28-09-2010, 13:17
Czy wszystkie płyty Amica są ze sliderem ?

MonkaD
28-09-2010, 15:15
ja kupiłam piekarnik Samsung BT62TDBCT , użyłam raz i w piątek przyjeżdża serwis - szyba gorąca, piecze nierównomiernie. Za to zmywarka Electrolux ESL65070R działa super.

Nina81
28-09-2010, 15:58
witam wszystkich forumowiczów!!!

chce sprawić sobie piekarnik SAMSUNGA dokładnie model BT65TDBCT http://www.ceneo.pl/1733092 a może jeszcze dokładniej chce kupić go dla żony ponieważ bardzo jej się podobał, oczywiście przejrzałem wszystkie możliwe strony aby zaczerpnąć jakiś informacji od ludzi lepiej znających się ode mnie lub po prostu od posiadaczy takiego sprzętu lecz nie natrafiłem na wiele pomocnych w podjęciu dezycji informacji lub rad.
proszę o rady czy warto kupić a jeśli nie proszę o jakąś alternatywe dla tego sprzętu.
z góry dziękuje za każdego posta.

pozdrawiam

popey twierdzi, ze warto, ja tez bym powiedziala, ze warto, ALE:
piekarnik nie ma pyrolizy [dla mnie to akurat wazne]
ma Twin Convection to jest niewątpliwie ogromny plus

dowiedz się czy ma szybkie nagrzewanie i pieczenie w niskich temperaturach, mój piekarnik ma rozstaw od 30 do 300 stopni C

zerknij sobie na mój post głównie na temat piekarników tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144448-Jaka-lod%C3%B3wk%C4%99-zmywark%C4%99-i-piekarnik-urz%C4%85dzamy-kuchnie/page42

pam
28-09-2010, 23:15
A zna się tutaj ktoś na telewizorach? Mam zamiar wkrótce kupić jakiś LCD i nie wiem co jest teraz trendy bo ostatni kupowałem 15 lat temu.

staś100
29-09-2010, 05:16
Z żoną zdecydowani byliśmy na lodówkę wolnostojącą, teraz myślimy o zabudowanej.Czy są lodówki do zabudowy z dużą zamrażarką na dole, jeśli znacie jakieś modele to podajcie. Ten który ja wstępnie wybrałem to elektrolux ern 29750 jego zamrażarka ma 70 l pojemności, wolałbym większą.

efilo
29-09-2010, 10:09
Liebherr ICUS 30130 (http://www.ceneo.pl/431879) - pojemność 82l
Electrolux ERN 29801 (http://www.ceneo.pl/1417907) - 76l
Liebherr ICS 3013 (http://www.ceneo.pl/2094288) - 81l
Liebherr ICS 30130 (http://www.ceneo.pl/1543603) - 82l
Liebherr ICBN 30660 (http://www.ceneo.pl/431861) - 81l
Liebherr ICN 30560 (http://www.ceneo.pl/428987) - 81l

jest tego sporo. przydałoby sie wiecej danych.

artmag
29-09-2010, 18:27
Mam kilka typów, wybranych dzięki Waszym radom w tym wątku.
okap: Amica OKC 951S- 90
płyta idukcyjna Teka GKST 90 35i4 Profi - tu pytanie- mam okazję kupić taką w zamian ELECTROLUX EHD 68200 P czy warto?
pralka Simens WM 10E 462pl lodówka SbS Samsung RSH 1FTPE
LG GRP 227 HTPV Zmywarka- elekroluks ESL 65070R piekarnik Samsung BT 63TDST mikrofala zwykła stojaca- srebrna 800-1000W, najlepiej z pokrętłami, zeby była prosta w obsłudze SAMSUNG GW 71 ES

Jeśli ktoś ma jakieś rady, uwagi, zamienniki- chętnie wysłucham :)

spinacz
30-09-2010, 20:38
A ja zdecydowałam się wstępnie na poniższy zestaw:
1) Piekarnik Samsung BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049
2) Mikrofala samsung Samsung FG87KUB –http://www.ceneo.pl/2366749
3) Zmywarka ariston lft3214 – http://www.ceneo.pl/2195770
4) Lodówka bosch kis38g51 – http://www.ceneo.pl/;0151795931-10.htm
5) Płyta Teka GKST 60 Fi4 High http://www.ceneo.pl/1615285
6) Pralka ariston aqsf 1200 obrotów, głębokość 45 cm

Odradzono mi piekarniki kompaktowe, podobno też nie warto dopłacać do pyrolizy przy rzadkim korzystaniu z piekarnika.
Proszę o opinię :).

popey111
30-09-2010, 22:29
popey twierdzi, ze warto, ja tez bym powiedziala, ze warto, ALE:
piekarnik nie ma pyrolizy [dla mnie to akurat wazne]
ma Twin Convection to jest niewątpliwie ogromny plus

dowiedz się czy ma szybkie nagrzewanie i pieczenie w niskich temperaturach, mój piekarnik ma rozstaw od 30 do 300 stopni C

zerknij sobie na mój post głównie na temat piekarników tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144448-Jaka-lod%C3%B3wk%C4%99-zmywark%C4%99-i-piekarnik-urz%C4%85dzamy-kuchnie/page42

Nina. Zgadzam się z tobą ale brak pirolizy nie dyskwalifikuje :) A co do temperatur to dla większości ludzi i tak nie wykorzysta pełnego zakresu.
A i tak w sumie ten model już wycofali z oferty :(

popey111
30-09-2010, 22:49
A ja zdecydowałam się wstępnie na poniższy zestaw:
1) Piekarnik Samsung BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049
2) Mikrofala samsung Samsung FG87KUB –http://www.ceneo.pl/2366749
3) Zmywarka ariston lft3214 – http://www.ceneo.pl/2195770
4) Lodówka bosch kis38g51 – http://www.ceneo.pl/;0151795931-10.htm
5) Płyta Teka GKST 60 Fi4 High http://www.ceneo.pl/1615285
6) Pralka ariston aqsf 1200 obrotów, głębokość 45 cm

Odradzono mi piekarniki kompaktowe, podobno też nie warto dopłacać do pyrolizy przy rzadkim korzystaniu z piekarnika.
Proszę o opinię :).

1) Piekarnik Samsung BT63TDBFGB ok
2) Mikrofala samsung Samsung FG87KUB ok
3) Zmywarka ariston lft3214 w sumie ok ale wkurza brak wyświetlacza czasu:(
4) Lodówka bosch kis38g51- jest parę powodów dal których bym jej nie kupił :)
5) Płyta Teka GKST 60 Fi4 High - niby ok ale brak pola o większej średnicy :( no i cena. Jest jednak sporo innych modeli które za tę cenę oferują więcej.
6) Pralka ariston aqsf 1200 w sumie fajna pralka ale głośna w czasie wirowania, ale w czasie pranie cichutka:)
A dodatkowo co do aristona to fajną opcją będzie przedłużenie gwarancji do pięciu lat

Pozdr.

popey111
30-09-2010, 23:08
Mam kilka typów, wybranych dzięki Waszym radom w tym wątku.
okap: Amica OKC 951S- 90
płyta idukcyjna Teka GKST 90 35i4 Profi - tu pytanie- mam okazję kupić taką w zamian ELECTROLUX EHD 68200 P czy warto?
pralka Simens WM 10E 462pl lodówka SbS Samsung RSH 1FTPE
LG GRP 227 HTPV Zmywarka- elekroluks ESL 65070R piekarnik Samsung BT 63TDST mikrofala zwykła stojaca- srebrna 800-1000W, najlepiej z pokrętłami, zeby była prosta w obsłudze SAMSUNG GW 71 ES

Jeśli ktoś ma jakieś rady, uwagi, zamienniki- chętnie wysłucham :)

okap: Amica OKC 951S- 90 ok
płyta idukcyjna Teka GKST 90 35i4 Profi -wolał bym electroluxa :)
pralka Simens WM 10E 462pl trochę stary model, poszukaj czegoś z nowszych i zerknij promocję siemensa ze zwrotem kasy i wybierz coś z promocyjnych(im tańsza tym bardziej się będzie opłacać)
lodówka SbS Samsung RSH 1FTPEstary model , wybierz coś z nowych :)
LG GRP 227 HTPV - no cóż w tym segmencie sprzętu samsung ma pozycję lidera. LG przegrywa pod względem funkcjonalności itd.
Zmywarka- elekroluks ESL 65070R- ok
piekarnik Samsung BT 63TDST ok
Co do mikrofali to jeżeli szukasz czegoś naprawdę prostego i nie zależy Ci na stylistyce to każda będzie ok :)

Pozdr.

spinacz
30-09-2010, 23:17
1)
4) Lodówka bosch kis38g51- jest parę powodów dal których bym jej nie kupił :)
5) Płyta Teka GKST 60 Fi4 High - niby ok ale brak pola o większej średnicy :( no i cena. Jest jednak sporo innych modeli które za tę cenę oferują więcej.

Dziękuję!!
Odnośnie lodówki zaproponowano nam również ariston bcb333aveiff http://www.ceneo.pl/;0152651520-10.htm - byłaby lepsza?
Czemu nie kupiłbyś boscha?

W przypadku teki zdecydował brak obwódek białych i brak ramy wokół płyty. Coś innego byś polecił?

popey111
30-09-2010, 23:42
Dziękuję!!
Odnośnie lodówki zaproponowano nam również ariston bcb333aveiff http://www.ceneo.pl/;0152651520-10.htm - byłaby lepsza?
Czemu nie kupiłbyś boscha?

W przypadku teki zdecydował brak obwódek białych i brak ramy wokół płyty. Coś innego byś polecił?

Nie kupił bym ponieważ ma kiepsko zagospodarowane wnętrze i jest stosunkowo drogi. A co do aristona to odradzam :)

A co do płyty, to za tą cenę naprawdę możesz wybierać, poszukaj czegoś co Ci się spodoba i napisz.

kasiakp
01-10-2010, 07:55
popey mam zaplanowane kpno tej plyty z teki Kurczaki podlamalam sie troche
Funkcja Power
Timer dla każdego pola
Sygnał dźwiękowy końca pracy
Zabezpieczenie przed dziećmi
Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Sterowanie sensorowe (indywidualne dla każdego pola)
Programowany czas gotowania
System rozpoznawania naczyń
Wskaźniki zalegania ciepła

na tym mi zalezy co wygrubione Co w zamian z siemensa, gorenje badz teki moge bybrac zeby miala to na czym mi zalezy

popey111
01-10-2010, 08:12
popey mam zaplanowane kpno tej plyty z teki Kurczaki podlamalam sie troche
Funkcja Power
Timer dla każdego pola
Sygnał dźwiękowy końca pracy
Zabezpieczenie przed dziećmi
Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Sterowanie sensorowe (indywidualne dla każdego pola)
Programowany czas gotowania
System rozpoznawania naczyń
Wskaźniki zalegania ciepła

na tym mi zalezy co wygrubione Co w zamian z siemensa, gorenje badz teki moge bybrac zeby miala to na czym mi zalezy

Której? Bo już się pogubiłem.

kasiakp
01-10-2010, 08:16
Której? Bo już się pogubiłem.Teka GKST 60 Fi4 High

popey111
01-10-2010, 08:37
Teka GKST 60 Fi4 High
Acica pi6511sf. I nie sugerujcie się opiniami ludzi którzy piszą że im korki wywala :) jak się taką płytę podłącza pod 230V i bezpiecznik 16a to tak bywa. A teraz dodatkowo 5latgwarancji. A jeżeli nie amica to samsung ctn 364 n 006- to samo ale z polami 18cm jak w tece

kasiakp
01-10-2010, 09:03
Ja - tak jak pisalam wyzej - moge miec siemens, gorenje badz teka. Bede miala obok mala gazowke i chcialabym miec z tej samej firmy a znalazlam z tych trzech ladne dwupalnikowe czarne gazoweczki

kingvince
01-10-2010, 11:50
dziękuje za wcześniejszy wpis popey111!!!
pisałem do Samsunga odnośnie piekarnika model BT65TDBCT i Pan odpisał mi, że cały czas jest produkowany ale też wolałbym bardzo zbliżony model tylko, że nowszy ale nie znalazłem owego.

pozdrawiam

izaa
01-10-2010, 11:56
Popey - mam krótkie pytanie do Ciebie
lodówka Samsung RSH5zLBG - http://www.ceneo.pl/7689158
czy może Samsung RSH7UNBP - http://www.ceneo.pl/7614709.

Co lepsze, co kupić?

artmag
01-10-2010, 12:41
okap: Amica OKC 951S- 90 ok
płyta idukcyjna Teka GKST 90 35i4 Profi -wolał bym electroluxa :) Kupiłam

lodówka SbS Samsung RSH 1FTPEstary model , wybierz coś z nowych :)
LG GRP 227 HTPV - no cóż w tym segmencie sprzętu samsung ma pozycję lidera. LG przegrywa pod względem funkcjonalności itd. będzie samsung
Pozdr.

Popey111 wielkie dzięki za rady i poświęcony czas

bedzia
01-10-2010, 17:27
czasem wywala mi korki gdy włączam płytę :(
zaznaczam, że mam ją podłączoną pod siłę, zaś bezpiecznik główny wynosi 25A. czy to możliwe, że bezpiecznik jest za słaby?

bedzia
01-10-2010, 17:36
Korzystając z porad z forum a przede wszystkim z tego wątku wybrałem swój zestaw marzeń.
Płyta Teka GKST 60 i4 basic slider
...
Zmywarka Electrolux ESC 47020,,48010 lub 46050
....

Ja mam wymienioną płytę - nie narzekam :) mam również zmywarkę ESL46050 - fajny oszczędny model - używam codziennie od ponad 2 m-cy i ogólnie jestem zadowolona :) jak na razie korzystam tylko z programu krótkiego (36 min w 60 stopniach; zużycie wody i energii - tylko 8 litrów i 0,8 kWh) i funkcji multitab (stosuję wielofunkcyjny żel somat i nic więcej) - wszystko jest domyte - z wyjątkiem przypalonych blach z piekarnika ;) ale to chyba zrozumiałe. światełko na podłodze to - moim zdaniem - tylko bajer dla tych, którzy mają włączoną sygnalizację akustyczną. poza tym, zmywarka nie jest aż tak cicha by nie słyszeć jej pracy ;)

kamyk1
01-10-2010, 19:10
Chcę kupić taką mikrofalę jak tu http://www.ceneo.pl/896386 ,u mnie w mieście jej póki co nie ma.Na ceneo spory wybór sklepów,które sprzedają tę mikrofalę.Różnica w cenie baaardzo duża.Mam pytanie czy aby w niższej i wyższej cenie tej samej kuchenki parametry jej i jakość są takie same?
I 2 pytanie może śmieszne,ale co to znaczy dystrybutor wody w lodówce.Tak prosto proszę mi napisać,czy warto go mieć czy nie w lodówce?

Dawidowski
01-10-2010, 20:47
Jaką wybrać zmywarkę Bosch SMV 50E10 EU, Bosch SMV 50E30EU, a może jakiegoś elektroluksa w podobnej cenie?

nima
02-10-2010, 11:08
Ja wybralam sobie 30EU i kurcze nagle jej zabraklo .Musze czekac ponad miesiac na nia albo kupic w innym sklepie.A chcialam w sklepie w moim miescie -bo odrazu mozna u nichkupic gwarancje do 5lat

popey111
02-10-2010, 13:25
No cóż, electrolux będzie na pewno bardziej funkcjonalny :)

Dawidowski
02-10-2010, 15:32
No cóż, electrolux będzie na pewno bardziej funkcjonalny :)
Jaki model elektroluksa do zabudowy (60) z zakrytym panelem do 2000 zł proponujesz?Czy elektroluksy mają funkcję pół załadunku?

basiab0
03-10-2010, 08:43
Pytanie do NAJLEPSZEGO DORADCY OD AGD popey111

...w kwestii wyboru okapu kuchennego - kominowy, prosty kształt , stal, będzie pracował w trybie zamkniętym (pochłaniacz), kuchnia otwarta, połączona z salonem (łącznie ok. 60m2), gotuję raczej rzadko, tak więc i okap będzie używany sporadycznie. Zależy mi na jakośći wykonania okapu- (jakość stali, dbałość o detale) oraz by nie huczał jak startujący samolot na najniższym biegu - cena do 1500pln. Zastanawiam się nad takim: Franke Format 45 FDF 9044 XS. Czy to dobry wybór?
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=313309

Jakie inne okapy o podobnym wyglądzie mógłbyś mi polecić?

basiab0
03-10-2010, 08:46
....i szerokość 90cm

oradana
03-10-2010, 19:05
Witam,

Przejrzałam ten wątek nieomal od samego początku, i korzystając z Waszych pomocnych rad wytypowałam następujące modele:

1.piekarnik: SIEMENS HB56AS560 http://www.ceneo.pl/2293665?gclid=COmU8veSt6QCFQYf3wodEzBKyg
czy lepiej ELEKTROLUKS EOC68200X http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=45&bid=107649

Może warto jednak dołożyć trochę jeszcze i kupić: SIEMENS HB 38AB570T ????

Lubię piec różne ciasta i mięsa, zapiekanki zależy mi na dobrym sprzęcie.

Zmywarka:
SIEMENS SN 56M592EU lub SIEMENS SN 56T592EU

Lodówka:
Liebherr CPesf 4023


To moje pierwsze kroki na tym forum

BARDZO proszę pomóżcie w ostatecznym wyborze......

huk77
04-10-2010, 09:06
Piekarnik ok
zmywarka też
Płyta, w sumie ok ale radził bym obejrzeć na żywo i z garnkami się przymierzyć. Wszystkie płyty z pokrętłami z przodu mają bardzo mały rozstaw między przednimi a tylnymi palnikami:)

Co do okapu to do kuchni około 10m2 się nada ale przy większej już tylko jako ozdoba:) (napiszcie jak dużą macie kuchnię to coś wymyślimy)

Lodówka. W tym modelu chłodziarka jest ogromna(jedne z największych na rynku) ale za to zamrażalnik jest nieduży i mało pojemny. Co do komory zero to w tych modelach electroluxa jej nie ma a dodatkowa wysuwana szufladka ma w sumie niższą temperaturę niż reszta chłodziarki ale jest ona tylko trochę niższa więc może się wachać od 6 do 0 stopni (mniej więcej).

Płyta urzekła nas ciekawym rozwiązaniem rusztu na którym stawia się garnki (dużo żeberek na których one stoją wiec małe jak i duże będą stabilne) a na to ze będzie mały rozstaw nie wpadliśmy nawet :(. Ogólnie to często używamy woka więc rzeczywiście może być problem... może ktoś zna dobrą płytę wyglądającą podobnie z palnikiem do woka?

Co do okapu - kuchnia zamknięta 13m2 więc pewnie będzie trzeba zmienić model na inny wydajniejszy ale jaki nie mamy pojęcia :( jedno co wiemy to ze ma być 60cm i w kolorze inox...

Lodówka - ogromna chłodziarka to świadomy wybór (zazwyczaj dużą jej cześć zajmują warzywa wiec pojemniki na nie to priorytet), mało pojemny zamrażalnik jakoś przeżyjemy ale brak komory zero to już bardzo duuży problem. Z założenia ma w niej sobie leżeć mięsko (takie pakowane w przejrzyste pojemniki z folią na górze) oraz jakieś rybki itp. Będziemy wdzięczni za jakąś sugestie lodówki która spełnia nasze wymogi.

radi79
04-10-2010, 10:31
płyta idukcyjna Teka GKST 90 35i4 Profi - tu pytanie- mam okazję kupić taką w zamian ELECTROLUX EHD 68200 P czy warto?


jeśli ktoś jest zainteresowany taką indukcją Electrolux'a to w Katowicach w EURO RTV AGD na 3 Stawach jest egzemplarz powystawowy za 1299 PLN.
Niestety ma mały odprysk na powierzchni płyty w okolicach tylnego prawego rogu.

basia_z_lasu
04-10-2010, 11:37
Electrolux EHD 68210 P jest tez bardzo OK, nie wiem dlaczego koniecznie 68200, który jest starszym modelem?

radi79
04-10-2010, 11:59
Electrolux EHD 68210 P jest tez bardzo OK, nie wiem dlaczego koniecznie 68200, który jest starszym modelem?

68200 była do niedawna w EURO za 1700.
68210 zaczyna się na ceneo od 2100.
Za różnicę w cenie można kupić jakieś gary.

oradana
04-10-2010, 13:51
Ja właśnie 2 tygodnie temu zamówiłam sobie dokładnie ten wybrany przez huk77 model płyty gazowej Elektroluxa. Wybierałam go bardzo starannie, kierując się między innymi mocą palników, w tym woka, na dodatek ta płyta jest nieco szersza od standardowych bo ma 74 cm. Do tej pory miałam kuchenkę Amiki 60 gazową i było mi mało miejsca:p . Płyta przyszła w zeszłym tygodniu i ....nieco się zdziwiłam. Faktycznie pomiędzy palnikiem przednim a tylnym jest mało miejsca, jednak chyba nie to jest głównym problemem a fakt, że brzeg zewnętrzny rusztu łączy się z miejscem gdzie stawiamy garnki pod kątem 45 stopni co dodatkowo "urywa" kilka cm z szerokości płyty z każdej strony. Znacznie zmniejsza się wówczas powierzchnia na której możemy postawić JEDNOCZEŚNIE garnki z przodu i z tyłu na płycie. Palnik woka zajmuje centralne miejsce i nie ma problemu z umieszczeniem garnka. Zastanawialiśmy się nawet czy nie zwrócić tej płyty ale po głębszej analizie doszliśmy do wniosku że w innych modelach z pokrętłami z przodu jest ten sam problem a zależy nam na płycie gazowej jednak nie mam miejsca na taką 90 cm. Sama płyta pięknie się prezentuje, ruszt solidny, żeliwny i bardzo stabilny. Biorąc pod uwagę więcej plusów kupiłabym ją jeszcze raz.
Co do okapów to ja kupiłam taki :
http://www.wentsystem.com/Okap_kominowy_PASAT_60_cm_z_pilotem_STEROWANIE_DOT YKOWE_LCD_1000_m3h_54_dB_OSWIETLENIE_2x20W_HALOGEN _WYSYLKA_GRATIS-427.html
ma bardzo dużą wydajność. Przetestowaliśmy go w domu na najwyższym biegu i nie huczy jak startujący samolot więc może być. Czy będzie niezawodny zobaczymy.
Może komuś moje doświadczenia pomogą

oradana
04-10-2010, 14:03
Czy ktoś może coś doradzić w sprawie wybranych przeze mnie kilka postów wyżej zmywarek i piekarnika? Muszę pilnie podjąć decyzję........

bedzia
04-10-2010, 16:57
Czy ktoś może coś doradzić w sprawie wybranych przeze mnie kilka postów wyżej zmywarek i piekarnika? Muszę pilnie podjąć decyzję........

Ja mam piekarnik Electrolux EOB (nie EOC) 68200X - wygląda na to, że różnią się tym, że mój jest bez pyrolizy - wyglądają identycznie. Nie wiem jak z pozostałymi funkcjami - trzeba pewnie ściągnąć instrukcję i porównać dokładniej.

Ogólnie, jestem z niego zadowolona. Fajnie piecze a griluje jeszcze lepiej :) pizza wychodzi rewelacyjna :) z dodatkowych funkcji, korzystałam również z rozmrażania (odbywa się w 30 stopniach). Piekę w nim też frytki, paluszki rybne itp..

Szyba zewn. jest lekko ciepła nawet przy 300 stopniach (aż 4 szyby!)

Żałuję trochę, że nie wzięłam z pyrolizą - piekę trochę ryb i mięs - no i trzeba wnętrze trochę poszorować od czasu do czasu ;) ale i tak nie jest częściej niż raz na m-c :)

Co do drugiego modelu, niech wypowie się ktoś inny.

oradana
04-10-2010, 18:00
Dziękuję, jak miło,że ktoś się odezwał....:):):):)

bedzia
04-10-2010, 19:33
Dziękuję, jak miło,że ktoś się odezwał....:):):):)

proszę bardzo :) nie wiem jednak na ile jest to przydatna informacja.. wiadomo - różne modele tej samej firmy mogą różnie się sprawować.. najlepiej byłoby gdyby wypowiedział się jakiś ekspert ewentualnie ktoś posiadający dokładnie ten sam model :)

huk77
05-10-2010, 09:16
Ja właśnie 2 tygodnie temu zamówiłam sobie dokładnie ten wybrany przez huk77 model płyty gazowej Elektroluxa. Wybierałam go bardzo starannie, kierując się między innymi mocą palników, w tym woka, na dodatek ta płyta jest nieco szersza od standardowych bo ma 74 cm. Do tej pory miałam kuchenkę Amiki 60 gazową i było mi mało miejsca:p . Płyta przyszła w zeszłym tygodniu i ....nieco się zdziwiłam. Faktycznie pomiędzy palnikiem przednim a tylnym jest mało miejsca, jednak chyba nie to jest głównym problemem a fakt, że brzeg zewnętrzny rusztu łączy się z miejscem gdzie stawiamy garnki pod kątem 45 stopni co dodatkowo "urywa" kilka cm z szerokości płyty z każdej strony. Znacznie zmniejsza się wówczas powierzchnia na której możemy postawić JEDNOCZEŚNIE garnki z przodu i z tyłu na płycie. Palnik woka zajmuje centralne miejsce i nie ma problemu z umieszczeniem garnka. Zastanawialiśmy się nawet czy nie zwrócić tej płyty ale po głębszej analizie doszliśmy do wniosku że w innych modelach z pokrętłami z przodu jest ten sam problem a zależy nam na płycie gazowej jednak nie mam miejsca na taką 90 cm. Sama płyta pięknie się prezentuje, ruszt solidny, żeliwny i bardzo stabilny. Biorąc pod uwagę więcej plusów kupiłabym ją jeszcze raz.
Co do okapów to ja kupiłam taki :
http://www.wentsystem.com/Okap_kominowy_PASAT_60_cm_z_pilotem_STEROWANIE_DOT YKOWE_LCD_1000_m3h_54_dB_OSWIETLENIE_2x20W_HALOGEN _WYSYLKA_GRATIS-427.html
ma bardzo dużą wydajność. Przetestowaliśmy go w domu na najwyższym biegu i nie huczy jak startujący samolot więc może być. Czy będzie niezawodny zobaczymy.
Może komuś moje doświadczenia pomogą

My wybraliśmy wstępnie mniejsza płytę Elektroluxa (60cm), a dokładnie tą: Electrolux EHG 6835X (http://www.ceneo.pl/674301)
Podejrzewam ze pisząc o płycie szerokości 74cm Miałaś na myśli ten model: Electrolux EHG 7835 X (http://www.ceneo.pl/510806)
Testowałaś ją już może w praktyce? nie nagrzewają się pokrętła, palnik do woka ma dostateczną moc? - mamy podobną sytuację - płyta 90cm się nie zmieści ale 74 już jakoś wciśniemy... jak nie ma żadnych "zonków" z użytkowaniem to może też ją weźmiemy :)

mr6319
05-10-2010, 10:39
Hej co powiecie o tym piekarniku:
Electrolux EOC66700X (http://www.ceneo.pl/2312335)
Czy ta funkcja Pyrolizy rzeczywiście jest przydatna czy nie ma sensu w nią się pchać?

nitka0
05-10-2010, 13:54
Witam,

czy mogę prosić o opinie nt sprzętu? Warto?

Piekarnik: Samsung BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049
Plyta gazowa: MASTERCOOK GCF64SIL http://www.ceneo.pl/8361935
Okap: Okap GORENJE DKF 2600 MS http://www.ceneo.pl/1590934 lub GORENJE DFG 6156 BX http://www.ceneo.pl/2195768

I teraz nie wiem co z lodówką... Nie mam pojęcia jaką wybrać. Chciałabym, żeby miała No Frost i 3 szuflady w zamrażalniku. Cena niezbyt wysoka.

Błagam, pomóżcie! :confused:

oradana
05-10-2010, 17:12
My wybraliśmy wstępnie mniejsza płytę Elektroluxa (60cm), a dokładnie tą: Electrolux EHG 6835X (http://www.ceneo.pl/674301)
Podejrzewam ze pisząc o płycie szerokości 74cm Miałaś na myśli ten model: Electrolux EHG 7835 X (http://www.ceneo.pl/510806)
Testowałaś ją już może w praktyce? nie nagrzewają się pokrętła, palnik do woka ma dostateczną moc? - mamy podobną sytuację - płyta 90cm się nie zmieści ale 74 już jakoś wciśniemy... jak nie ma żadnych "zonków" z użytkowaniem to może też ją weźmiemy :)

Niestety jeszcze swojej płyty nie podłączyłam, i nie wiem jak będzie się sprawowała w użytkowaniu. Na razie leży i czeka na montaż.
Mówiąc ogólnie co pięć palników to nie cztery ;) palnik woka też z pewnością się przyda. Wygląd bardzo atrakcyjny i ruszta solidne,ja się skusiłam i mam nadzieję,że sprawdzi się w codziennym gotowaniu.

psosin
05-10-2010, 17:49
a moze ktos ma lodówke Samsung RSH5STTS http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/side-by-side/RSH5STTS1/XEO/index.idx?pagetype=prd_detail

kingvince
06-10-2010, 10:25
dopisuje się do posta bo też chciałbym kupić powyższą lodówkę(SAMSUNG RSH5STTS) tylko w necie brak opinii o tym modelu i więc ciężko podjąć decyzje.
PROSIMY WŁAŚCICIELA LUB KOGOŚ OBZNAJOMIONEGO Z PRODUKTEM O WPIS!!!

arbea
06-10-2010, 12:31
I teraz nie wiem co z lodówką... Nie mam pojęcia jaką wybrać. Chciałabym, żeby miała No Frost i 3 szuflady w zamrażalniku. Cena niezbyt wysoka.

Błagam, pomóżcie! :confused:

Ja też mam takie pytanie, jaką lodówkę do zabudowy polecacie, w przystępnej cenie

Dawidowski
06-10-2010, 19:51
Ja właśnie 2 tygodnie temu zamówiłam sobie dokładnie ten wybrany przez huk77 model płyty gazowej Elektroluxa. Wybierałam go bardzo starannie, kierując się między innymi mocą palników, w tym woka, na dodatek ta płyta jest nieco szersza od standardowych bo ma 74 cm. Do tej pory miałam kuchenkę Amiki 60 gazową i było mi mało miejsca:p . Płyta przyszła w zeszłym tygodniu i ....nieco się zdziwiłam. Faktycznie pomiędzy palnikiem przednim a tylnym jest mało miejsca, jednak chyba nie to jest głównym problemem a fakt, że brzeg zewnętrzny rusztu łączy się z miejscem gdzie stawiamy garnki pod kątem 45 stopni co dodatkowo "urywa" kilka cm z szerokości płyty z każdej strony. Znacznie zmniejsza się wówczas powierzchnia na której możemy postawić JEDNOCZEŚNIE garnki z przodu i z tyłu na płycie. Palnik woka zajmuje centralne miejsce i nie ma problemu z umieszczeniem garnka. Zastanawialiśmy się nawet czy nie zwrócić tej płyty ale po głębszej analizie doszliśmy do wniosku że w innych modelach z pokrętłami z przodu jest ten sam problem a zależy nam na płycie gazowej jednak nie mam miejsca na taką 90 cm.

Przymierzałem się do zakupu tej właśnie płyty i teraz nie wiem co robić nie lubię jak nie ma miejsca na płycie i nie mieszczą się garnki.
Do zakupu mam jeszcze ok dwóch tygodni i chyba porozglądam się za płytą sterowaną z piekarnika(u mnie piekarnik będzie pod płytą więc mam tę możliwość).Może podpowiecie co wybrać elektrolux chyba nie ma płyt sterowanych z piekarnika, może amica lub mastercook.

monika.KIELCE
07-10-2010, 07:38
Hej co powiecie o tym piekarniku:
Electrolux EOC66700X (http://www.ceneo.pl/2312335)
Czy ta funkcja Pyrolizy rzeczywiście jest przydatna czy nie ma sensu w nią się pchać?


Też chętnie poznam opinie o tym piekarniku, bo taki proponują mi do zestawu. Tańsza alternatywa to EOB53103x lub EOB32100X.

Co polecacie?

Poczytałam i te tańsze odrzucam, zmieniam więc pytanie, Elektrolux czy szukać innej firmy z podobnymi funkcjami?

Łukasz_K
07-10-2010, 13:11
Proszę o ocenę kogoś kto posiada sprzęt lub innych chętnych o opinie :-)
Kuchenka gazowo elektryczna Mastercook KGE 3415 SX DYNAMIC (http://www.ceneo.pl/963987)
Lodówka LG GR-B359PLQA (http://www.ceneo.pl/732004)

Do użytku przez osoby starsze, więć odpadają wyrafinowane nowinki techniczne. Kuchnia wybierana pod wzgledem sterowania zwykłymi pokrętłami i podstawowe funkcje. zalezy mi na prostej obsłudze i niskiej awaryjności.
Problem mam z wyborem pralki. Zalezy mi również na małej awaryjności, prostej obsłudze z niedużą ilością programów (pralka zastapi 29letnią pralkę, więc skok technologiczny i tak będzie duży). Ze względów technicznych, praką musi być dośc płytka (max. 50 cm głębokości) i niewygórowanej cenie. Może ktoś coś polecić??


Witam,

czy mogę prosić o opinie nt sprzętu? Warto?

Plyta gazowa: MASTERCOOK GCF64SIL http://www.ceneo.pl/8361935
[/url]

Jestem własnie na etapie doboru sprzetu do rodziców i miałem na oku tą płyte. Niestety, po szerszym zapoznaniu sie z opiniami w internecie oraz znajomą która posiada podobną płyte, zmieniłem wybór. Płyta może i wygląda ładnie, ale jest tragiczna wręcz w utrzymianiu czystości i to jest pewnik. Po każdym gotowaniu, szatka w rękę i czyszczenie, bo jak się ja zapuści to bedzie cieżko doczyścić. Z informacji z internetu, ludzie czesto narzekają na awaryjne zabezpieczenia i równie często psujące się zapalarki. Tak wiec niestety, chyba poszukaj czegoś innego.

nitka0
07-10-2010, 21:04
Jestem własnie na etapie doboru sprzetu do rodziców i miałem na oku tą płyte. Niestety, po szerszym zapoznaniu sie z opiniami w internecie oraz znajomą która posiada podobną płyte, zmieniłem wybór. Płyta może i wygląda ładnie, ale jest tragiczna wręcz w utrzymianiu czystości i to jest pewnik. Po każdym gotowaniu, szatka w rękę i czyszczenie, bo jak się ja zapuści to bedzie cieżko doczyścić. Z informacji z internetu, ludzie czesto narzekają na awaryjne zabezpieczenia i równie często psujące się zapalarki. Tak wiec niestety, chyba poszukaj czegoś innego.

no niedobrze :( a co byś polecał w podobnej stylistyce i niewygórowanej cenie?

nitka0
07-10-2010, 22:05
może ta płyta bedzie dobra??

http://moda.allegro.pl/najtaniej-plyta-gazowa-bosch-pop-616b10e-i1259380981.html

oradana
07-10-2010, 23:23
Uffff....

Ja już po zakupach... szkoda, że to forum przestali odwiedzać fachowcy znający się na sprzęcie i tak dużo osób zostaje ze swoimi pytaniami i dylematami bez odpowiedzi.
Może ja się podzielę swoimi doświadczeniami zakupowymi, i może coś komuś to pomoże.
Piekarnik:
Dużo piekę, więc szukałam sprzętu który będzie miał wiele możliwości ustawień, łatwość czyszczenia, był dość duży i miał nowoczesne wzornictwo.
Wahałam się pomiędzy modelami Simensa HB56AS560 i Elektroluxa EOC68200X. Oczywiście dokonałam wyboru salomonowego i wybrałam SIEMENS HB 38AB570T Dlaczego?
Ponieważ nie udało się uzyskać na forum zbyt wielu info o tym sprzęcie, zadzwoniłam do simensa i poprosiłam miłą panią z działu sprzedaży o dodatkowe informacje, a ponieważ wiedziałam o co pytać, pani nie miała ze mną łatwo:no:
Okazało się, że:
program pyrolizy, skądinąd bardzo przydatny, trwa około półtorej godziny i piekarnik rozgrzewa się do temp. około 500-600 stopni. Nawet jeśli korzystamy z tej funkcji rzadko, to czy ktoś się zastanowił a może policzył, ile takie coś może kosztować nasze kieszenie ( nie mówiąc już o ekologii).
Wybrany przeze mnie piekarnik jest pokryty emalią łatwoczyszczącą, więc zamiast pyrolizy raz na jakiś czas porządnie wyszoruję piekarnik, co mam nadzieję nie będzie tak trudne.:rolleyes:
A no i jeszcze zastanawiało mnie zawsze co dzieje się z szafkami dookoła takiego piekarnika rozgrzanego do 600 stopni po paru latach....
kolejna sprawa, to prowadnice teleskopowe z pełnym wysuwem- baaardzo ułatwiający życie wynalazek, model SIEMENS HB 38AB570T ich nie posiada, jednak można je dokupić, w modelu HB56AS560 takiej możliwości nie ma. Zawsze dobrze jest mieć taką możliwość, gdy człowiek złapie drugi oddech finansowy po tak dużych zakupach jak wyposażenie kuchni.
i na koniec wielki ukłon w stronę pani z działu sprzedaży simensa. Zwróciła moją uwagę na coś takiego jak TEKSTOWY wyświetlacz elektroniczny. W wielu innych modelach jest informacja graficzna że w tej chwili masz włączony program F1. Co to za program? musisz sięgać do instrukcji a najlepiej żeby ją sobie odkserować i powiesić w kuchni bo taki piekarnik ma np 68 programów automatycznych. Wyświetlacz tekstowy w jęz polskim informuje, że włączony masz np. program mięso
To tyle teorii.
Jak się będzie sprawował piekarnik w praktyce, napiszę po zamontowaniu kuchni ,czyli za jakieś 3 tygodnie.
Pozdrawiam poszukujących.

bedzia
07-10-2010, 23:33
fajnie prezentuje się ten siemensik :)

Ryska
08-10-2010, 00:01
Dokonałam takiego zakupu ok. miesiąc temu

26070
Piekarniki do zabudowy MFS-200 CX oraz
26071

Płyta do zabudowy I4DE64 S firmy Mastercook.

Z zakupu jestem bardzo zadowolona.
Piekarnik ma emalię łatwoczyszczącą i jak zauważyła oradana koszt użycia pyrolizy jest ogromny a tą emalię rzeczywiście bardzo łatwo się czyści. Po drugim pieczeniu miałam tą przyjemność 26072 . Otwieranie drzwi piekarnika na lewą stronę jest fajne ze względu na to, że ograniczam możliwość poparzenia się o gorące drzwi piekarnika przy wyjmowaniu blachy, no i takie nietypowe :rolleyes:. W czasie pieczenia na 200 st. drzwi piekarnika są dosyć ciepłe ale spokojnie można przyłożyć do nich dłoń i nie czuje się nadmiernej temperatury. Szybko się nagrzewa. Jedyne co mnie "denerwuje" to jak nastawię czas końca pieczenia to pokazuje ile czasu zostało do końca a wypadałoby żeby wyświetlała się godzina a po naciśnięciu któregoś z przycisków wyświetlił się czas do końca pieczenia (tak miałam wcześniej w Amice).

Jeśli chodzi o płytę to też jestem bardzo z niej zadowolona, tym bardziej, że wcześniej używałam gazówki i z łatwością przeszłam na indukcję. Płyta (garnki) bardzo szybko reagują na zmianę mocy pola. 2 przyciski umożliwiające bezpośredni dostęp do określonych poziomów mocy sa niesamowicie przydatne. Funkcja blokady panela sterującego przy dzieciach jest rewelacyjna. Minutnik sterujący czasem pracy dowolnych pól zastępuje mi wcześniej używany minutnik, tu mam cztery niezależne minutniki w płycie :) Płyta ma dodatkowo funkcję MEMO z której jeszcze nie korzystam a przymierzam się. Funkcja ta jak dla mnie przyda się do gotowania np. ziemniaków, tylko trzeba gotować zawsze w tym samym garnku tą samą ilość. Płyta pamięta po jakim czasie ma zmienić moc grzania i po jakim czasie ma wyłączyć pole. Funkcja MEMO dotyczy tylko lewego dolnego pola.

Może komuś przydadzą się te informacje.

popey111
08-10-2010, 00:50
Uffff....

Ja już po zakupach... szkoda, że to forum przestali odwiedzać fachowcy znający się na sprzęcie i tak dużo osób zostaje ze swoimi pytaniami i dylematami bez odpowiedzi.


Człowiek nie odzywa się kilka dni i już narzekania :)

wott
08-10-2010, 08:12
Ja już po zakupach...
...Oczywiście dokonałam wyboru salomonowego i wybrałam SIEMENS HB 38AB570T Dlaczego?

...kolejna sprawa, to prowadnice teleskopowe z pełnym wysuwem- baaardzo ułatwiający życie wynalazek, model SIEMENS HB 38AB570T ich nie posiada, jednak można je dokupić, w modelu HB56AS560 takiej możliwości nie ma. Zawsze dobrze jest mieć taką możliwość, gdy człowiek złapie drugi oddech finansowy po tak dużych zakupach jak wyposażenie kuchni.


Jesteś pewna że model HB56AS560 nie ma prowadnic teleskopowych ? Wszędzie jest napisane że jednak ma. Byłem zdecydowany na ten model, a teraz mam pewne wątpliwości....

azalka
08-10-2010, 08:17
Marzy mi się lodówka typu french door, tzn. duuuuża i szeroka - nie stać mnie jednak na Sharpa za 8 tysięcy.
Potrzebuję dużej przestrzeni chłodziarki, zamrażalnikowa może być znacznie mniejsza.
Chciałabym mieć no frost i komorę zero.
Absolutnie maksymalna suma jaką na lodówkę mogę przeznaczyć to ok.4500, a wolałabym mniej... idealnie ok 3-3,5 tys, ale zależy mi b. na jakości, trwałości, serwisie.
Oprócz agregatu i innych, dużą uwagę przywiązuję do materiałów wewnątrz. NIENAWIDZĘ PĘKAJĄCYCH PLASTIKÓW!!!!!!!!!!!!(zwłaszcza jeśli w serwisie nie można ich kupić - Amica tak ma... na części do swojej czekałam 9 miesięcy i ostatecznie nie dostałam...)

Wykukałam coś takiego:
beko GNE 114610 FX (http://www.beko.com.pl/Side-By-Side,620.html)
Samsung RF62QEPN (http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/french-door/RF62QEPN1/XEO/index.idx?pagetype=prd_detail)

i tańszego Sharpa:
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/large_4_door.htm - model "najbiedniejszy" SJ-F72PVSL. Bez wahania zaakceptowałabym ją w wersji niwco wyższej (rozmiarowo, bo ta ma 172, a bardziej pasowały nam 182 cm)

Jest jeszcze jedna duża "zwykła", która stanowi ew. alternatywę dla moich ślicznych French Doorowych -
Bosh KGN49H70 (http://www.bosch-home.pl/KGN49H70.html?source=search)
Do Bosha mam sentyment, bo miałam kilka produktów tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolona.

Na żywo udało mi się zobaczyć jedynie Bosha i Sharpa.

Która z tych chłodziarek jest najbardziej godna polecenia? Ktoś ma, używa podobnych?
Może zetknęliście się z jakąś jeszcze podobnego typu, którą przeoczyłam??

mr6319
08-10-2010, 09:03
oradana (http://forum.muratordom.pl/../member.php?131859-oradana) pisze:
program pyrolizy, skądinąd bardzo przydatny, trwa około półtorej godziny i piekarnik rozgrzewa się do temp. około 500-600 stopni. Nawet jeśli korzystamy z tej funkcji rzadko, to czy ktoś się zastanowił a może policzył, ile takie coś może kosztować nasze kieszenie ( nie mówiąc już o ekologii).
To rzeczywiście ważna informacja!!!! I chyba zaważy na wyborze mojego piekarnika.

popey111
08-10-2010, 09:36
Marzy mi się lodówka typu french door, tzn. duuuuża i szeroka - nie stać mnie jednak na Sharpa za 8 tysięcy.
Potrzebuję dużej przestrzeni chłodziarki, zamrażalnikowa może być znacznie mniejsza.
Chciałabym mieć no frost i komorę zero.
Absolutnie maksymalna suma jaką na lodówkę mogę przeznaczyć to ok.4500, a wolałabym mniej... idealnie ok 3-3,5 tys, ale zależy mi b. na jakości, trwałości, serwisie.
Oprócz agregatu i innych, dużą uwagę przywiązuję do materiałów wewnątrz. NIENAWIDZĘ PĘKAJĄCYCH PLASTIKÓW!!!!!!!!!!!!(zwłaszcza jeśli w serwisie nie można ich kupić - Amica tak ma... na części do swojej czekałam 9 miesięcy i ostatecznie nie dostałam...)

Wykukałam coś takiego:
beko GNE 114610 FX (http://www.beko.com.pl/Side-By-Side,620.html)
Samsung RF62QEPN (http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/french-door/RF62QEPN1/XEO/index.idx?pagetype=prd_detail)

i tańszego Sharpa:
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/large_4_door.htm - model "najbiedniejszy" SJ-F72PVSL. Bez wahania zaakceptowałabym ją w wersji niwco wyższej (rozmiarowo, bo ta ma 172, a bardziej pasowały nam 182 cm)

Jest jeszcze jedna duża "zwykła", która stanowi ew. alternatywę dla moich ślicznych French Doorowych -
Bosh KGN49H70 (http://www.bosch-home.pl/KGN49H70.html?source=search)
Do Bosha mam sentyment, bo miałam kilka produktów tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolona.

Na żywo udało mi się zobaczyć jedynie Bosha i Sharpa.

Która z tych chłodziarek jest najbardziej godna polecenia? Ktoś ma, używa podobnych?
Może zetknęliście się z jakąś jeszcze podobnego typu, którą przeoczyłam??

Co do boscha to na pewno sharp lub beko są lepszym wyborem. A co do dwóch wymienionych to jak dla mnie remis. Beko może więcej i można gwarancję przedłużyć do pięciu lat a za sharpem bardzo dobre opinie.
Co do samsunga to można się zdecydować ale tylko w sytuacji gdy bardzo zależałoby Ci na kostkarce. Przegrywa ze względu na bardzo mało funkcjonalny zamrażalnik.
Pozdr.

radi79
08-10-2010, 10:12
To rzeczywiście ważna informacja!!!! I chyba zaważy na wyborze mojego piekarnika.

Z tego co można wyszukać w necie to koszt takiego czyszczenia to 1,5-2,5 zł, więc chyba dramatu nie ma. Tym bardziej, że nie używa się tego codziennie.

nitka0
08-10-2010, 10:17
Pozwalam się sobie przypomnieć, baaardzo potrzebuje porady :)


Witam,

czy mogę prosić o opinie nt sprzętu? Warto?

Piekarnik: Samsung BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049
Plyta gazowa: MASTERCOOK GCF64SIL http://www.ceneo.pl/8361935
Okap: Okap GORENJE DKF 2600 MS http://www.ceneo.pl/1590934 lub GORENJE DFG 6156 BX http://www.ceneo.pl/2195768

I teraz nie wiem co z lodówką... Nie mam pojęcia jaką wybrać. Chciałabym, żeby miała No Frost i 3 szuflady w zamrażalniku. Cena niezbyt wysoka.

Błagam, pomóżcie! :confused:

ewentualnie ta płyta http://moda.allegro.pl/najtaniej-plyta-gazowa-bosch-pop-616b10e-i1259380981.html

a lodówkę znalazłam taką http://allegro.pl/lodowka-gorenje-nrki-55288-nofrost-i1261156683.html

nitubaga
08-10-2010, 10:42
azalka... skoro chcesz duuużą lodówke.. to moze warto przemysleć zestaw lodówka + zamrażarka - jako dwa osobne sprzęty ;)

Ja mam w planach lodówke siemens KS38 KV64 + zamrażarka GS 34VV65

oba sprzęty po ok 2,5 tys. oba na wysokość 186 cm....

wygląda to mniej więcej tak...

http://www.lodowki.pl/thumbs/SIEMENS%20KS%2038%20KV%2064%20%2B%20GS%2034%20VV%2 065.jpg

co na ten temat myślą znawcy?

popey111
08-10-2010, 10:54
azalka... skoro chcesz duuużą lodówke.. to moze warto przemysleć zestaw lodówka + zamrażarka - jako dwa osobne sprzęty ;)

Ja mam w planach lodówke siemens KS38 KV64 + zamrażarka GS 34VV65

oba sprzęty po ok 2,5 tys. oba na wysokość 186 cm....

wygląda to mniej więcej tak...


co na ten temat myślą znawcy?

Myślę że pomysł ok tylko cena troszkę za wysoka. Ale można by było taki komplet zestawić np z Gorenje :) F 60308 DE +R60399DE :) trochę taniej:)
No ale bez żadnych udogodnień :(

Łukasz_K
08-10-2010, 10:58
no niedobrze :( a co byś polecał w podobnej stylistyce i niewygórowanej cenie?
Konkretnego modelu to Ci nie napiszę, ale z niedrogich i ostatnio polecanych płyt były te produkcji Amici. Mnie osobiście odrzuca jakoś Amica (nie mam do niej zaufania) i wybrałem ostatecznie całą kuchnię Mastercooka, bez rozdzielania na płytę i piekarnik.
popey111, a można prosić o dwa - trzy słowa na temat

Kuchenka gazowo elektryczna Mastercook KGE 3415 SX DYNAMIC (http://www.ceneo.pl/963987)
Lodówka LG GR-B359PLQA (http://www.ceneo.pl/732004)
Pralka Electrolux EWS 106110W lub EWS 106410W

popey111
08-10-2010, 11:00
Witam,

czy mogę prosić o opinie nt sprzętu? Warto?

Piekarnik: Samsung BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049
Plyta gazowa: MASTERCOOK GCF64SIL http://www.ceneo.pl/8361935
Okap: Okap GORENJE DKF 2600 MS http://www.ceneo.pl/1590934 lub GORENJE DFG 6156 BX http://www.ceneo.pl/2195768

I teraz nie wiem co z lodówką... Nie mam pojęcia jaką wybrać. Chciałabym, żeby miała No Frost i 3 szuflady w zamrażalniku. Cena niezbyt wysoka.

Błagam, pomóżcie! :confused:

Co do piekarnika to jak najbardziej godny uwagi.
Jeżeli chodzi o płytę i okap to nie polecam ani nie odradzam, po prostu standard w tej klasie cenowej :) tak samo płyta boscha którą później wymieniasz.
Co do lodówki gorenje to ok ale musisz wziąć pod uwagę że jest w miarę głośna.
Pozdr.

Michał i Magda
08-10-2010, 11:03
Witam,

od dłuższego czasu zmagam się z poszukiwaniami sprzętu AGD, czas goni i nieuchronnie zbliża się moment podjęcia ostatecznej decyzji. Piekarnik i lodówka mają być w stylu retro, marzeniem byłby Smeg, ale niestety nie ta półka cenowa, więc wybrałam Gorenje:
Lodówka http://www.gorenje.pl/kuchnia/chlodnictwo/wolnostojace?c=225814
Zależy mi na funkcji No Frost i szybkim zamrażaniu, niestety w każdym miejscu podane są różne informacje i już sama nie wiem, czy ta lodówka ma te funkcje, czy nie???
Piekarnik http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=265969
Pralka Bosch Bosch WLX 24362PL http://www.ceneo.pl/3151928s
Zmywarka też Bosch 45 cm, ale jeszcze nie zdecydowałam o modelu?
Do tego potrzebuję jeszcze płytę indukcyjną, cztery pola, funkcja booster, macie jakieś typy w rozsądnej cenie?

Będę wdzięczna za opinie o wybranym sprzęcie i pomoc w wybraniu zmywarki i płyty indukcyjnej.

Pozdrawiam,
Magda

nitubaga
08-10-2010, 11:05
Myślę że pomysł ok tylko cena troszkę za wysoka. Ale można by było taki komplet zestawić np z Gorenje :) F 60308 DE +R60399DE :) trochę taniej:)
No ale bez żadnych udogodnień :(

czyli mam rozumień, że same sprzęty są oki...

pytam bo teraz mam lodówke whirpola i się okazało, że jeszcze na gwarancji się zepsuła, a servisant powiedział, że "ten t yp tak ma"... teraz wolałabym takiech rzeczy uniknąć ;)

popey111
08-10-2010, 11:18
Konkretnego modelu to Ci nie napiszę, ale z niedrogich i ostatnio polecanych płyt były te produkcji Amici. Mnie osobiście odrzuca jakoś Amica (nie mam do niej zaufania) i wybrałem ostatecznie całą kuchnię Mastercooka, bez rozdzielania na płytę i piekarnik.
popey111, a można prosić o dwa - trzy słowa na temat

Kuchenka gazowo elektryczna Mastercook KGE 3415 SX DYNAMIC (http://www.ceneo.pl/963987)
Lodówka LG GR-B359PLQA (http://www.ceneo.pl/732004)
Pralka Electrolux EWS 106110W lub EWS 106410W


No to od końca
Pralka AEG Lavamat S60840L- kosztuje porównywalnie i ma jużsilnik indukcyjny :)
Lodówka. Jak na niedrogą bezszronową to ok ale wkurza brak elektronicznej regulacji temp w chłodziarce :(
Kuchnia. Co by nie pisać to w tym segmencie królują amica i mastercook. Obie marki mają tu słabe i mocne strony :)
W mastercooku strasznie kiepska konstrukcja drzwiczek, w amice chociaż można w miarę łatwo je rozebrać i umyć. Za to na plus emalia wewnątrz. Osobiście ze względów estetycznych kupiłbym amicę ale tak jak piszę, dla mnie remis:)
A jeżeli chodzi o awaryjność to niestety ale musicie też wziąć pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy. Pewnie jak by policzyć to nie jest tak źle jak się wydaje. Rzadko komu się chce pisać opinie jak mu wszystko ładnie hula:) tym bardziej przy sprzęcie agd :)
Pozdr.

nitka0
08-10-2010, 11:20
popey111 dziekuję bardzo za odpowiedz. A z płyt i okapów co Ty byś polecał?

popey111
08-10-2010, 11:26
czyli mam rozumień, że same sprzęty są oki...

pytam bo teraz mam lodówke whirpola i się okazało, że jeszcze na gwarancji się zepsuła, a servisant powiedział, że "ten t yp tak ma"... teraz wolałabym takiech rzeczy uniknąć ;)
To dobrze że na gwarancji, właśnie po to jest, a serwisanci też są różni:) powinni przejść szkolenia z marketingu:) lub się chociaż nie odzywać.
Ale niestety poziom usług serwisowych w Polsce jest bardzo niski.
A co do sprzętu to uważam że ok.

nitubaga
08-10-2010, 11:30
dzięki...

co do servisu masz racje, bo padł jakiś moduł... bagatela 700 zł :o

Mam jeszcze pytanko... podszafkowy okap na 80-90 cm? jest coś takiego?

Łukasz_K
08-10-2010, 11:35
No to od końca
Pralka AEG Lavamat S60840L- kosztuje porównywalnie i ma jużsilnik indukcyjny :)
Lodówka. Jak na niedrogą bezszronową to ok ale wkurza brak elektronicznej regulacji temp w chłodziarce :(
Kuchnia. Co by nie pisać to w tym segmencie królują amica i mastercook. Obie marki mają tu słabe i mocne strony :)
W mastercooku strasznie kiepska konstrukcja drzwiczek, w amice chociaż można w miarę łatwo je rozebrać i umyć. Za to na plus emalia wewnątrz. Osobiście ze względów estetycznych kupiłbym amicę ale tak jak piszę, dla mnie remis:)
A jeżeli chodzi o awaryjność to niestety ale musicie też wziąć pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy. Pewnie jak by policzyć to nie jest tak źle jak się wydaje. Rzadko komu się chce pisać opinie jak mu wszystko ładnie hula:) tym bardziej przy sprzęcie agd :)
Pozdr.


Co do praleczki, to rzeczywiscie bardzo ciekawa propozycja :-)
Co do lodówki, to nie zauważyłem braku regulacji temperatury ;-/ Mam nieco wyższy model i w nim mam oddzielną regulacje elektroniczną temperatury w zamrażarce i chłodziarce. Wieć w jaki sposób w tej sie reguluje temperaturę?? Bo chyba nie jest to jakoś automatyczne ??

popey111
08-10-2010, 11:45
Co do praleczki, to rzeczywiscie bardzo ciekawa propozycja :-)
Co do lodówki, to nie zauważyłem braku regulacji temperatury ;-/ Mam nieco wyższy model i w nim mam oddzielną regulacje elektroniczną temperatury w zamrażarce i chłodziarce. Wieć w jaki sposób w tej sie reguluje temperaturę?? Bo chyba nie jest to jakoś automatyczne ??

Regulacja jest ale mechaniczna.

popey111
08-10-2010, 11:48
dzięki...

co do servisu masz racje, bo padł jakiś moduł... bagatela 700 zł :o

Mam jeszcze pytanko... podszafkowy okap na 80-90 cm? jest coś takiego?

Ale chodzi ci wysuwany czy montowany w szafce, a może taki zwykły uniwersalny mocowany od szafka?

nitka0
08-10-2010, 11:57
Jeżeli chodzi o płytę i okap to nie polecam ani nie odradzam, po prostu standard w tej klasie cenowej

Co do lodówki gorenje to ok ale musisz wziąć pod uwagę że jest w miarę głośna.
Pozdr.

Dziękuję :* A czy masz swoje konkretne typy w tej półce cenowej?

Michał i Magda
08-10-2010, 12:16
Zmywarka też Bosch 45 cm, ale jeszcze nie zdecydowałam o modelu?


Póki co moje typy: SRV55T33EU lub SRV45T23EU

azalka
08-10-2010, 12:27
Nitubaga
Potrzebuję dużej przestrzeni chłodziarki głównie i zdecydowanie mniej do zamrażania. Z zamrażarki ogólnie mało korzystam. Lodówka częściowo będąca spiżarką, bo miejsca w domku niewiele, kuchnia niezbyt duża, a spiżarki osobnej brak. Krowa zamrażarkowa mi po nic :)

Popey111
Bardzo Ci dziękuję.
Postaram się dopaść gdzieś to Beko i zajrzeć do środka.
Trochę się boję w nim kiepskich plastików, zwłaszcza te przezroczyste. Sharp ma je fantastyczne....Żeby był ciupeczkę większy...
Ogólnie jako marka Beko jest ok? Macie jakies doświadczenia z serwisem i dostępnoscią części?

redlum
08-10-2010, 12:53
azalka my rozważamy zakup samej chłodziarki do zabudowy - a do tego małą zamrażarkę podblatową - bo tak samo jak ty nie potrzebujemy dużej zamrażarki - za to dużą chłodziarkę

chłodziarkę już prawie mamy wybraną - Liebherr IKB 3660 - ktoś może doradzi jaką kupić zamrażarkę podblatową do zabudowy? Nie musi być jakaś ekstra z bajerami.

popey111
08-10-2010, 13:04
Nitubaga
Potrzebuję dużej przestrzeni chłodziarki głównie i zdecydowanie mniej do zamrażania. Z zamrażarki ogólnie mało korzystam. Lodówka częściowo będąca spiżarką, bo miejsca w domku niewiele, kuchnia niezbyt duża, a spiżarki osobnej brak. Krowa zamrażarkowa mi po nic :)

Popey111
Bardzo Ci dziękuję.
Postaram się dopaść gdzieś to Beko i zajrzeć do środka.
Trochę się boję w nim kiepskich plastików, zwłaszcza te przezroczyste. Sharp ma je fantastyczne....Żeby był ciupeczkę większy...
Ogólnie jako marka Beko jest ok? Macie jakies doświadczenia z serwisem i dostępnoscią części?

Na zachętę napiszę że co do jakości wykończenia to w tym beko jest naprawdę ok.

popey111
08-10-2010, 13:06
azalka my rozważamy zakup samej chłodziarki do zabudowy - a do tego małą zamrażarkę podblatową - bo tak samo jak ty nie potrzebujemy dużej zamrażarki - za to dużą chłodziarkę

chłodziarkę już prawie mamy wybraną - Liebherr IKB 3660 - ktoś może doradzi jaką kupić zamrażarkę podblatową do zabudowy? Nie musi być jakaś ekstra z bajerami.

Niedrogą:) np gorenje, electrolux. Tylko obowiązkowo trzy szuflady bez żadnych uchylanych klapek :)Chyba że w komplecie liebherr :)

nitubaga
08-10-2010, 13:14
hm... no najpiękniej by było jak było coś montowane do szafki i by tego nie było widać od czoła... czyli jakby w szafce...

wysuwany? :o

to takie też są ?

popey111
08-10-2010, 13:15
Póki co moje typy: SRV55T33EU lub SRV45T23EU

Na waszym miejscu pomyślał bym o tańszym modelu np srv45t63 lub siemens SF 64T355EU :) różnica mała w funkcjonalności a w cenie spora. Ale wasz wybór pomijając cenę jak najbardziej ok:)

wott
08-10-2010, 13:34
Marzy mi się lodówka typu french door, tzn. duuuuża i szeroka - nie stać mnie jednak na Sharpa za 8 tysięcy.
Potrzebuję dużej przestrzeni chłodziarki, zamrażalnikowa może być znacznie mniejsza.
Chciałabym mieć no frost i komorę zero.


Przemyśl dobrze czy nie wycisnąć jeszcze ok.800 zł i kupić ten model Sharpa:
http://www.ceneo.pl/299723s

Ma wszystko to co "wysokie" modele, a przy tym nie kosztuje fortuny. Jedyny minus to wysokość - 172cm. Ale przy tych gabarytach i tak wielka lodówka w środku. Standardowe 60-tki czy 70-tki się nie umywają. Mam podobne priorytety jeżeli chodzi o lodówki, przejrzałem praktycznie większość oferty różnych producentów i właśnie ten model sobie upatrzyłem. Wg. mnie nie ma konkurenta na rynku...

Popey111, mógłbyś skomentować w paru słowach moje Agd:
Płyta - Siemens EH675MB11E
Piekarnik - Siemens HB56AS560 (czy aby napewno ma prowadnice teleskopowe ?)
Zmywarka - Siemens SF65T352EU
No i wyżej wymieniona lodówka :)

Michał i Magda
08-10-2010, 13:38
Na waszym miejscu pomyślał bym o tańszym modelu np srv45t63 lub siemens SF 64T355EU :) różnica mała w funkcjonalności a w cenie spora. Ale wasz wybór pomijając cenę jak najbardziej ok:)

Faktycznie cena znacznie niższa, a jak w tym modelu Boscha z głośnością? Czy wg Ciebie warto dopłacić za funkcję VarioSpeed? Mógłbyś napisać co myślisz o pozostałych sprzętach o których pisałam na poprzedniej stronie? Z góry dzięki.

nitubaga
08-10-2010, 13:44
Nitubaga
Potrzebuję dużej przestrzeni chłodziarki głównie i zdecydowanie mniej do zamrażania. Z zamrażarki ogólnie mało korzystam. Lodówka częściowo będąca spiżarką, bo miejsca w domku niewiele, kuchnia niezbyt duża, a spiżarki osobnej brak. Krowa zamrażarkowa mi po nic :)



hi hi...

widac każdy ma swoje pomysły, choć motywacja identyczna... ja tez nie mam spiżarki i to dlatego właśnie postanowiłam, że musi być duża lodówka do przechowywania produktów i duża zamrażarka do "składowania "mrożonego mięsa, warzyw, owoców czy lodów... gdyż ponieważ że nie mam możliwości by postawić w spiżarce drugiego sprzętu ;)

psosin
08-10-2010, 13:45
popey111 a moje typy sa takie:
Lodówka: Samsung: RSH5STTS

Piekarnik: Siemens: HB 73AB550

Zmywarka: Siemens: SN56N551EU (ale może z tej serii tańszą)
pasuje to wszystko razem?
no i dylemat co do płyty i okapu....;-( mysle o okapie Elica Candle, a płyta chyba biała Gorenje....

popey111
08-10-2010, 13:56
Popey111, mógłbyś skomentować w paru słowach moje Agd:
Płyta - Siemens EH675MB11E
Piekarnik - Siemens HB56AS560 (czy aby napewno ma prowadnice teleskopowe ?)
Zmywarka - Siemens SF65T352EU
No i wyżej wymieniona lodówka :)
Płyta- cena nie do akceptacji, za tą cenę można mieć lepszy produkt.
Piekarnik ma prowadnice teleskopowe ale ze względu na brak menu tekstowego uciążliwe jest korzystanie z automatyki.
Zmywarka - minus to cena. Osobiście nie podoba mi się rozplanowanie koszy.
Lodówka. OK

wott
08-10-2010, 14:51
Popey111 co zatem proponujesz ? Co prócz ceny w płycie i zmywarce jest nie tak ? Co będzie dobrą alternatywą ?
Zacząłem od wyboru piekarnika. Design Siemensa do mnie najbardziej przemawia i pasuje do całości więc po doborze funkcji został Siemens. A że uznałem że dobrze by było gdyby całe Agd było jednego producenta więc w ten sposób poleciało dalej.
Wiem że w Siemensie sporo płaci się za markę, ale do pewnego stopnia jestem w stanie to zaakceptować.

redlum
08-10-2010, 15:46
niestety ale Siemens ma drogie płytki indukcyjne - ale jak ktoś się już zdecydował na cały komplet siemensa (w tej grupie jestem też i ja) to pozostaje mu tylko płakać i płacić

oradana
08-10-2010, 15:59
Człowiek nie odzywa się kilka dni i już narzekania :)


E tam zaraz narzekania...:p

zawsze to miło, jak się fachowcy wypowiedzą.

Co do piekarnika, to napisałam że model Siemens HB56AS560 nie posiada prowadnic teleskopowych Z PEŁNYM WYSUWEM i nie możliwości ich dokupienia. Owszem, posiada prowadnice z wysuwem 3/4.
natomiast model Simens HB 38AB570T nie posiada prowadnic teleskopowych jednak jest możliwość ich dokupienia w wersji z pełnym wysuwem.

Czy mogę prosić Popey111 o ocenę sprzętu:

Lodówki Liebherr CPesf 4023- celowo bez No Frost ( system hałasuje)
oraz zmywarki Siemens SN 56M592EU ( zużycie wody 7 litrów!)

Dawidowski
08-10-2010, 16:41
Pytanie do Popey
.Czy mógłbyś mi doradzić jaki kupić piekarnik ze sterowaniem do płyty i płytę gazową(nie na szkle).
Chciałem kupić piekarnik Electrolux EOB64201X ,płytę Electrolux EHG7835X , ale po wypowiedziach że jest na niej mało miejsca na garnki chyba z niej zrezygnuję. Chcę teraz kupić płytę ze sterowaniem z piekarnika tylko jaką i jaki piekarnik?
Pytanie jeszcze co myślisz o lodówce do zabudowy Electrolux ERN29750 czy nie masz do niej zastrzeżeń?

nitka0
08-10-2010, 21:16
popey111 a co myslisz o tej lodówce?? Bedzie dobra alternatywa do tej Gorenje, ktora pokazywałam?

Beko CBI 7771 http://www.ceneo.pl/2588012

popey111
08-10-2010, 21:33
Jak potrzebujecie rady to piszcie na na maila(jak klikniecie ludzika aim wyskoczy wam mój email). Przez najbliższe dni nie będę zaglądał :( na forum.

piogron
10-10-2010, 10:09
Jaki byście polecali zestaw piekarnik ( z rożnem) i mikrofala do zabudowy żeby były z jednej linii, mają być obok siebie zabudowane. No i cena za zestaw do 4 tys. Myślałem może o jakimś Whirpoolu.Ale nie wiem jak je dobrać żeby dobrze obok siebie wyglądały.

kamyk1
10-10-2010, 22:17
Poszukuję kuchenkę mikrofalową wolnostojącą z funkcją gotowania na parze.Znalazłam taką Zelmer29z016.Innych nie znalazłam z tą funkcją.Może ktoś z was zna inne modele innych firm z tą funkcją?A może lepiej kupić bez tej funkcji,a osobno zakupić parowar?

Pozdrawiam.

beti333
11-10-2010, 12:50
Witam, proszę o pomoc w wyborze.
Już prawie byłam zdecydowana na następujący zestaw , gdy zaproponowano mi coś innego . Co wybrać bo już muszę zamawaić.

1.zestaw: 2 ZESTAW, który zaproponowano w sklepie
Płyt INDUKCYJNA Teka GKST 60i4 Basic Silder Amica PI6509L http://www.ceneo.pl/;004+sPI6509

okap komin.90 Teka DHX90 P Amica OKS961T http://www.ceneo.pl/;004+sAmica~~MOKS961T
Amica OKS961S http://www.ceneo.pl/;004+sAmica~~MOKS961S
Mastercook WK-Mistral 90 http://www.ceneo.pl/;004+sMastercook~~MWK~~FMistral~~M90

piekarnik Electrolux EOB53102X Samsung BT63TDST http://www.ceneo.pl/;004+sSamsung~~MBT63TDST
Samsung BT62TDBCT http://www.ceneo.pl/;004+sBT62TDBCT

mikrofala Electrolux EMS 26415 X Samsung FG87KST http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=229267

lodówka Bosch KGN39A73 Samsung RL41HCUS http://www.ceneo.pl/1807923

zmywarka Bosch SMV50E10 EU Electrolux ESL67040R http://allegro.pl/item1263070123.html
Ariston LFT3214HX/HA http://www.ceneo.pl/2119477

Proszę o radę, który sprzęt jest lepszy.

beti333
11-10-2010, 13:02
Poprawiam, bo chyba żle wyszło
Witam, proszę o pomoc w wyborze.
Już prawie byłam zdecydowana na następujący zestaw , gdy zaproponowano mi coś innego . Co wybrać bo już muszę zamawaić.

1.zestaw:
Płyt INDUKCYJNA Teka GKST 60i4 Basic Silder
okap komin.90 Teka DHX90 P
piekarnik Electrolux EOB53102X http://www.ceneo.pl/1483836
mikrofala Electrolux EMS 26415 X http://www.ceneo.pl/2315732
lodówka Bosch KGN39A73 http://www.ceneo.pl/1792484
zmywarka Bosch SMV50E10 EU

2 zestaw zaproponowany w sklepie:
Płyta indukcyjna Amica PI6509L http://www.ceneo.pl/;004+sPI6509
OKAP: Amica OKS961T http://www.ceneo.pl/;004+sAmica~~MOKS961T
Amica OKS961S http://www.ceneo.pl/;004+sAmica~~MOKS961S
Mastercook WK-Mistral 90 http://www.ceneo.pl/;004+sMastercook...~FMistral~~M90

PIEKARNIK: Samsung BT63TDST http://www.ceneo.pl/;004+sSamsung~~MBT63TDST
Samsung BT62TDBCT http://www.ceneo.pl/;004+sBT62TDBCT

MIKROFAL : Samsung FG87KST http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=229267

LODÓWKA: Samsung RL41HCUS http://www.ceneo.pl/1807923

ZMYWARKA: Electrolux ESL67040R http://allegro.pl/item1263070123.html
Ariston LFT3214HX/HA http://www.ceneo.pl/2119477

Proszę o radę, który sprzęt jest lepszy.

kasia&&tomek
11-10-2010, 15:03
Witam,
Proszę o Wasze opinie na temat wybranego przeze mnie sprzętu, ewentualnie jakieś ciekawe alternatywy:
- piekarnik SAMSUNG BT63TDBFGB i k.mikrofalowa SAMSUNG FG87KUB (oba czarne do zabudowy w słupku)
- zmywarka do zabudowy Bosch SMV 50E3010EU (ewentualnie 50E10EU - czym one się różnią bo poza 2dB głośności nie widzę różnicy) - czy jest sens wydawać około 1000zł więcej na SMV 69M20EU?
- lodówka wolnostojąca BOSCH KGN 49H70 - jest no-frost czy nie będzie za głośna? Czy to prawda że wydaje z siebie jakieś dziwne dźwięki? No i z tego co czytam zmiana kierunku drzwi to jakaś masakra z wierceniem dziur w drzwiczkach... Czy jest jakaś sensowna alternatywa w rozmiarze 200x70/60?
- płyta gazowa Bosch PPH626B80E - czarna i niestety dość droga, i podobno trudno doczyścić. Czy jest jakaś ciekawa alternatywa?
- okap - tu nie mam pojęcia, ale będzie pracował w obiegu zamkniętym i schowany w półkę, więc nie chcę wydawać dużo pieniędzy...
To wszystko do kuchni (połączonej z przedpokojem) o powierzchni ok. 20 m2, w bloku wielorodzinnym.
Pozdrawiamy, k&t

nitubaga
14-10-2010, 07:39
Witam ponownie :D

czy to:

Siemens ET875SC11D
płyta ceramiczna, nr kat. 112539

jest coś warte? ;) może jakiś zamiennik? a może nie warto?

staś100
15-10-2010, 12:09
Nie wiem jaką zmywarkę wybrać boscha smv50e10eu czy elektroluxa w podobnej cenie i klasie.

Andrzej_
16-10-2010, 14:13
Witam,

chciałbym prosić o opinię nt okapu firmy Gorenje, model DKF 2 600M. Daje radę i przy tym jest tak cichy jak to podają w specyfikacji?

Pozdrawiam
Andrzej

mateuszs
16-10-2010, 20:43
mam od miesiąca bosha smv50e30eu z dnem w stali nierdzewnej. naczynia są czyściutkie, a zmywarka zawsze zapakowana do pełna.

strzała5
17-10-2010, 14:32
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem zmywarki Bosch SMI50M15EU.
Czy ten model ma metalowe dno no i czy ją polecicie :)?

kedar31
18-10-2010, 12:54
witam i ja...

wczoraj zjeździliśmy saturny, media... i wydawało mi się, że wybraliśmy agd do naszej nowej kuchni.
Byłem zadowolony, że się udało... aż do momentu aż trafiłem do tego wątku ;(

może pomożecie?

wybrałem:

piekarnik Siemens HB56AS560 , http://www.ceneo.pl/2293665?gclid=CPKt3ZWd3KQCFQHS4wodg200JQ - już zdążyłem przeczytać kilka stron temu, że nie ma prowadnic teleskowych. Wyższy model ma... ale i kosztuje sporo więcej. ;(
zmywarka do zabudowy z panelem SN56T590EU, http://www.ceneo.pl/;004+sSN56T590EU (mogłaby i być bez panela... ale która???)
płyta gazowa EC645HB90E, http://www.kupujemy.pl/ec645hb90e-cena-sklep.html
lodówka do zabudowy KI38SA50, http://www.ceneo.pl/263340

okap - chcielibyśmy połączenie inoxu z czarnym szkłem o dobrych parametrach. Może Gorenje DVG600AX ?- choć tak nie do końca pasuje mi wizualnie do ww.

jak oceniacie ww sprzęt? czy jest warty swojej ceny? czy za taką kasę można kupić coś o wyższych parametrach, o wyższej funkcjonalności?
czy raczej kompletować coś innego? jeśli tak to co?

będę wdzięczny za wszelką pomoc ;)

maroco11
20-10-2010, 14:44
witam
Wczoraj trafiłem na to forum i po 4 stronach wymiekłem ( lektura naprawde swietna i pouczajaca, ale trzeba wieków zeby dojśc do konca) , a potrzebuje podjac decyzje jeszcze w październiku , czy macie jakeiś doswiadczenia ze sprzętem w kuchni każdy od innego producenta, czy też lepiej skupić sie najednej serii. Wczesniej zonie polecali znajomi piekarnik Samsunga BT63TDBFB - glownei ze wzgledu na dwa termoobiegi, ale po ostatniej wizycie w saturnie zona napaliła sie na AEG B5941 czy ktos może odnieśc sie do tego porównania?, płyta indukcyjna najprawdopodobniej bedzie electrolux EHD 68210P ze wzgledu na nieograniczone (prawie) pola grzejne, okap chyba gorenje DVG8545E - czarny i te 805m3 wyciągu , zmywarka juz kupiona jeszcze w bloku, a co do lodówko-zamrażarki to chciałabym jak najwieksza do zabudowy z tym miejscem "0" . Moze ktoś doradzi ???

pepejeans
20-10-2010, 18:29
witam,
mam okazję niedrogo kupić piekarnik kompaktowy SMEG SC45
tylko nie wiem czy to naprawdę dobry sprzęt?
proszę o opinie

madison22
22-10-2010, 15:46
Witam!
Przeczytałam wątek i jestem w trakcie wyboru agd, piekarnik i mikrofale prawie wybrałam, ale jeszcze mam do wyboru płyte gazowa, i tera z mam pytanie czy 4 osobne ruszta są bezpieczne tzn, czy gary dobrze sie trzymaja, bo wydaje mnie sie że, mogą sie zesliznąć?! Nie ukrywam ze takie płyty wyglądają lepiej niż podwójne ale martwie się tymi spadającymi garami.
Jeszcze jedno pytanko wybierajac piekarnik zauważyłam ze w jednym nie ma termoobiegu tylko grzanie gąrącym powietrzem 3D, czy to jest to samo czy coś lepszego lub gorszego?
Moje typy AGD:
SIEMENS
http://www.ceneo.pl/2295573s
http://www.ceneo.pl/2361765s
http://www.ceneo.pl/2295628s
http://www.ceneo.pl/2247621
SAMSUNG
http://www.ceneo.pl/2698185
http://www.ceneo.pl/322834s
Która firma lepsza samsung czy siemens? Prosze doradźcie coś?

manieq82
23-10-2010, 07:21
witam,
czytam czytam i nic nie wiem
kiedyś miałem jakieś swoje typy ale to było dawno - widzę że się zmieniło
potrzebuję:
piekarnik do zabudowy
mikrofala do zabudowy
płyta gazowa
okap
zmywarka bez widocznego panela
lodówka do zabudowy

kuchenka będzie w rogu i okap będzie sam - bez szafek - chciałbym aby miał pochłaniacz i wyrzucał na kuchnię powietrze po przefiltrowaniu
lodówka wymiary standardowe - z systemem no frost
piekarnik i mikrofala - do zabudowy obok siebie

jeśli możecie mi polecić jakiś zestaw tak z rękawa to będę wdzięczny
pozdr

caluc
27-10-2010, 03:02
Witam,
po PRZECZYTANIU 45 stron tego forum :yes: zastanawiam się nad kupnem piekarnika AEG B 5941-5 ale Popey111 stwierdził kilka postów wcześniej, że jeśli się zetrze powłokę "antyfingerprint" to wygląda to strasznie. Czy ktoś wie jakie jest prawdopodobieństwo starcia tej powłoki ponieważ nie chciałbym za kilka lat wymieniać frontu piekarnika ze względu na okropny widok. Proszę również o opinię na temat piekarnika Siemens HB43S540E. Pytam ponieważ mi się podoba oraz uważam, że ma bardzo wygodne pokrętła. Chciałbym "ustrzelić" piekarnik z tej linii tak aby posiadał prowadnice teleskopowe, funkcję rozmrażania, termoobieg, zabezpieczenie przed dziećmi, chłodny front oraz ewentualnie pyrolizę. Jest to możliwe??

hotcake
27-10-2010, 09:53
moim zdaniem najlepsze serie ma firma Gorenje. Fajny design w przystępnych cenach. Dobrze wszystko od jednego producenta wtedy jest jeden serwisant anie tak jak ja mam co coś się zepsuję to jakąś inną firmę muszę kombinować

hotcake
27-10-2010, 12:05
moim zdaniem najlepsze serie ma firma Gorenje. Fajny design w przystępnych cenach. Dobrze wszystko od jednego producenta wtedy jest jeden serwisant a nie tak jak ja mam co coś się zepsuję to jakąś inną firmę muszę kombinować

spejsi
28-10-2010, 12:51
Witam!

Odwiedzając parę sklepów i przeglądając porównywarki cenowe wybrałem następujący sprzęt do swojej kuchni, i radbym wysłuchać opinii n/t poniższych produktów (bo gdzieniegdzie wciąż mam dylematy):

- Zmywarka Bosch SMV 40M00EU (ma metalowe wnętrze, mam sentyment do tej marki jeśli chodzi o zmywarki)
- Lodówka LG GR-B207FLQA albo LG GR-B206FLQA - szukałem side-by-side bez kostkarki, estetycznej, pojemnej.
- Płyta indukcyjna ELECTROLUX EHD 60124 P - potrzebowałem jeden duży palnik (tutaj 28cm),
- Zlew Teka Canto 80 E-TG (kolor onyks) - musi być narożny, blat będę mieć z czarnego kwarcytu.
- Piekarnik Bosch HBA63B250 lub Siemens HB63AS520 - nie wiem co wybrać.
- Okap Ciarko Black Pearl (SB) 90
- Jakaś niedroga (do 1000PLN) kuchenka mikrofalowa pasująca kolorystycznie do powyższego piekarnika - czy SAMSUNG FG 87 KUST będzie ok?
- Bateria do zlewu z wyciąganą wylewką np. BlueWater: Laura Chrom, Delaware Chrom)

Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
SP

caluc
30-10-2010, 13:12
Czytając opinie dotyczące płyty indukcyjnej Teka IR641 na ceneo było kilka uwag na temat "pipczenia" płyty gdy położy się na nią deskę do krojenia, warzywa, folię itp. Czy da radę to jakoś obejść? Mamy małą kuchnię i czasem coś trzeba położyć na płycie a takie "pipczenie" to całkowicie uniemożliwi.
Czy jest różnica pomiędzy piekarnikiem AEG B-5941-5-M a piekarnikiem TEKA HPA 840? Widzę, że Teka ma chłodzenie obudowy, czy AEG też posiada taką funkcję?

bedzia
30-10-2010, 14:33
Czytając opinie dotyczące płyty indukcyjnej Teka IR641 na ceneo było kilka uwag na temat "pipczenia" płyty gdy położy się na nią deskę do krojenia, warzywa, folię itp. Czy da radę to jakoś obejść? Mamy małą kuchnię i czasem coś trzeba położyć na płycie a takie "pipczenie" to całkowicie uniemożliwi.
Czy jest różnica pomiędzy piekarnikiem AEG B-5941-5-M a piekarnikiem TEKA HPA 840? Widzę, że Teka ma chłodzenie obudowy, czy AEG też posiada taką funkcję?

Caluc, jeśli przeszkadza Ci pipczenie płyty, weź inny model - np. TEKA GKST 60 i4 Basic Slider (inaczej Booster Slider) http://www.ceneo.pl/1170088s
Mam tę płytę i mogę potwierdzić, że można na niej wszystko kłaść i nic nie pipczy :) co więcej, ta płyta ma większe pola a cenowo prawie tak samo wygląda :)

pysiaczek
01-11-2010, 19:26
Witam,

Mam pytanie do użytkowników białych kuchni o to jakie mają okapy teleskopowe (o ile mają takowe ;))
Ja znalazłam tylko Gorenje DKF 2600 MW http://www.ceneo.pl/2708254 ale opinie ma takie sobie i już sama nie wiem co zrobić, a na coś trzeba się w końcu zdecydować.

http://image.ceneo.pl/data/products/2708254/product.jpg

mich83
01-11-2010, 19:36
Ja ze swojej drogi napisze ze niepolecam piekarników Amicy, owszem stosunek ceny do ilości funkcji jest bardzo dobry jednak w pierwszym piekarniku Amicy jaki miałem odpadła przednia szyba , a teraz w drugim piekarniku tym razem do zabudowy odpadła szyba wewnętrzna.

aisa27
01-11-2010, 19:49
ja co prawda dopiero 2 tyg. użytkuję zmywarkę bosch smv50e30eu, ale na razie jestem pozytywnie zaskoczona,jest bardzo cicha,ma schowany panel,dobrze domywa nawet zaschnięty brud.

anula05
01-11-2010, 20:45
witam, czy ktoś się orientuje czy są na rynku chłodziarki side-by-side BEZ ZAMRAŻARKI lub z zamrażarką malutką (np. 1/4)?

paulalinka
03-11-2010, 00:41
Jestem na etapie kupna sprzętu agd, siedze juz któryś dzien z kolei i pęka mi już od tego głowa:jawdrop:
Lodówka na pewno Hotpoint-Ariston 4d
Piekarnik Hotpoint-Ariston FC 101.1 IX/HA: http://www.ceneo.pl/347782
Płyta gazowa Bosch PPP616B20E: http://www.ceneo.pl/2296440
Zmywarka Electrolux ESL 66010: http://www.ceneo.pl/515420
Pralka Samsung WF7522S8V: http://www.ceneo.pl/1183253
I teraz mam problem z wyborem koloru lodówki, podoba mi się czarna, ale pytanie czy bedzie pasowała do reszty??
Prosze o opinie czy te sprzety są warte kupienia, czy bedą do siebie pasowały kolorystycznie i jaki okap wybrać(tutaj to już zupełnie nie mam pojęcia) tak żeby był w miarę cichy, z trybem pochłaniacza, kominowy i żeby pasował do reszty, a cena to tak do 1000 zł.
Błagam o pomoc

basiab67
03-11-2010, 08:29
Ja wybrałam zmywarkę Bosch SMV 50E30EU, okap Gorenje DKF 600M, płyta gazowa Gorenje 4-ro palnikowa (nie pamiętam symbolu)), piekarnik Elektrolux EOB 53102, czy jest to dobry wybór to się okaze w trakcie użytkowania.
Zastanawiam sie jeszcze nad lodówką Bosch KGV 39Y42 czy ktoś może ją użytkuje i coś może na jej temat powiedzieć ???

dora516
03-11-2010, 09:41
Ja wybrałam zmywarkę Bosch SMV 50E30EU, okap Gorenje DKF 600M, płyta gazowa Gorenje 4-ro palnikowa (nie pamiętam symbolu)), piekarnik Elektrolux EOB 53102, czy jest to dobry wybór to się okaze w trakcie użytkowania.
Zastanawiam sie jeszcze nad lodówką Bosch KGV 39Y42 czy ktoś może ją użytkuje i coś może na jej temat powiedzieć ???

ja mam elektrolux niby wszystko z nia w porządku ale wkurzaja mnie bardzo te jej strzelania i głośno chodzący płyn czy oby sie nie psuje

arbea
03-11-2010, 11:02
A czy ktoś ma lodówkę do zabudowy Gorenje NRKI 55288???
Ja wybrałam piec do zabudowy Amica EBI 8873 Integra (zależało nam na tym żeby piekarnik posiadał rożno obrotowe),
do tego płyta gazowa Bosch PPP616B20E,
zmywarka Bosch SMV 50E30EU
zastanawiam się nad mikrofalówką do zabudowy Amica AMM 25BI

monjan
03-11-2010, 12:24
Ale chodzi ci wysuwany czy montowany w szafce, a może taki zwykły uniwersalny mocowany od szafka?

ja szukam teleskopowego, może coś polecisz?
czy są takei, co można maskownicę przykleić?

paulalinka
03-11-2010, 13:09
To znowu ja :) Jeśli chodzi o zmywarke to zmieniłam zdanie, bede kupowala 45 (stawiam na Hotpoint-Ariston LST 329 AX http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2309370)
A co myślicie o tym okapie, jest wystarczający i czy będzie pasował?? Amica OKC 6726I http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=661510

basiab67
03-11-2010, 13:11
Jak pisałam wyżej ja mam okap teleskopowy Gorenje - zamontowany w szafce, żadnej listwy maskującej nie mjusiałam kleić.

monjan
03-11-2010, 14:23
Jak pisałam wyżej ja mam okap teleskopowy Gorenje - zamontowany w szafce, żadnej listwy maskującej nie mjusiałam kleić.

a czy w nim można przykleić listwę maskującą-jak szafki?tzn zdjąć ten srebrny panel?
czy jesteś zadowolona z niego?

kedar31
04-11-2010, 09:32
potrzebuję pralki do zabudowy otwieranej na prawą stronę. W rozsądnej cenie nic nie mogę znaleźć.
Ktoś widział? słyszał o takiej?

Firiel7
04-11-2010, 13:01
Witam,
mam pytanie dotyczące okapów:

chcę kupić okap podszafkowy teleskopowy (wysuwany), ale nie chcę robić podwyższenia - wycięcia w szafkach na ten okap.
Zamierzam więc w większości przypadków używać okapu, gdy będzie wsunięty - pytanie moje brzmi: czy są modele okapów teleskopowych, których nie trzeba wysuwać, żeby działały?
Facet w sklepie zapewniał mnie, że wszystkie sprzedawane przez nich modele mogą być w ten sposób używane (mogą być uruchomione bez używania ich), z kolei gość w serwisie Gorenje powiedział, że tak się nie da - gdyż bez wysuwania - szuflada zasłania otwór wentylacyjny.

Więc jak jest? Nie chcę go wysuwać za każdym razem, ponieważ jestem wysoka i wysunięty okap zasłaniałby mi garnki ;)
Z kolei taki podszafkowy na głębokość szafki może nie pochłonąć wszystkich smrodów (np dymy z patelni grillowej). A gotuję dość sporo - i kuchnię mam otwartą na pokój dzienny :)

Poradźcie, proszę! :)

Vafel
04-11-2010, 13:08
Ja mam okap podszafkowy wysuwany Gorenje, bodajże 600M i jego nie da się używać bez wysuwania. Przełączniki do włączania/wyłączania okapu oraz do włączania światła są schowane za tą wysuwaną listwą, więc jeśli jej nie wysuniesz to nie da się ani włączyć okapu, ani zapalić światła, chyba, że zrobisz jakąś domową przeróbkę w tym okapie, ale to imho bez sensu...

basiab67
04-11-2010, 13:09
monjan - mi listwa nie przeszkadza, ładnie się prezentuje, szafki wiszące mam nieco głębsze niż standart i z tyłu okapu mam zamocowaną listwę maskującą,ale gdyby go głębiej zamontować to uważam żę listwę szłoby nakleić z przodu,
Firiel7 - nie próbowałam używaź okapu bez wysuwania go - jeszcze nie mieszkam (więc nie użytkuję), ale jak będę tam to spróbuję go włączyć

Firiel7
04-11-2010, 13:33
Dzięki wielkie :)
Zadzwoniłam jeszcze do serwisu firmy Teka (w Candy już drugi dzień nie odbierają, dziwne) - i miły pan powiedział mi, że we wszystkich modelach okapów teleskopowych trzeba je wysunąć przynajmniej parę centymetrów, żeby móc je uruchomić...

I teraz się zastanawiam, czy:

a) kupić okap podszafkowy niewysuwany - na głębokość szafki, np. taki http://www.ceneo.pl/8785s
i pogodzić się z tym, że może nie zbierać idealnie wszystkich zapachów i dymów - w sumie w poprzednim mieszkaniu okapu w ogóle nie miałam i żyłam jakoś (choć co prawda kuchnia była osobnym pomieszczeniem)

b) kupić okap teleskopowy i za każdym "normalnym" użyciem wysuwać go odrobinkę, tak, by go włączyć - za to przy patelni grillowej itd. mieć możliwość wysunięcia go całkowicie i włączenia go na pełną moc. Moje typy: http://www.ceneo.pl/2708254s albo http://www.ceneo.pl/8787s

Co sądzicie?

pepejeans
04-11-2010, 13:43
z tych propozycji to chyba wybrałabym Gorenje

monjan
04-11-2010, 14:07
Firiel7 jak znajdziesz taki okap,co działa przy minimalnym wysunięciu, zdradź szczegóły
ja też chcę szafki górne tak zabudować na jednej linii

i drugie pytanie-na jakiej wysokości od blatu?

Firiel7
04-11-2010, 14:11
Ja będę mieć blat na wysokości 100 cm, a między blatem a szafkami planuję 60 cm. Gazu brak, więc okap nie musi być podniesiony.

basia_z_lasu
04-11-2010, 14:36
A może niewysuwany Electrolux EFG 60750 X, bardziej cywilizowany i o większej wydajności ( 630m3/h) http://www.ceneo.pl/6471395s
Nie wierzę w 46 dB Candy, chyba że na 1 biegu. Ten Electrolux ma 46-67 dB ( ten max w trybie intensywnym 630 m3/h). Czy ktoś ma ten okap albo Candy? Z doświadczenia wiem, że unika się włączania głośnego okapu.

paulalinka
04-11-2010, 17:00
Ja myśle i myśle i zaraz zwariuje:bash: Mój problem polega na tym, że na chwilę terazniejszą nie jestem w stanie pójść do sklepu i oglądnąć wszystkiego. Proszę wiec niech mi ktos pomoże :(
teraz wygląda to tak:
Lodówka
Hotpoint-Ariston 4d czarna
Piekarnik
Hotpoint-Ariston FC 101.1 IX/HA: http://www.ceneo.pl/347782
Płyta gazowa
Bosch PPP616B20E: http://www.ceneo.pl/2296440
Zmywarka
Hotpoint-Ariston LST 329 AX http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2309370
I ten nieszcęsny okap
Teka DHX 90P http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1619022 lub
Ciarko Laro 90 IX http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=134446

Najbardziej trapi mnie to czy kolor inox firmy Hotpoint nie będzie się gryzł z inoxem firmy Teka czy Ciarko?????
Prosze podpowiedzcie coś, za każdą sugestie będe wdzięczna

Vafel
04-11-2010, 17:27
Co do inoxów to ja mam w kuchni trochę inoxowych rzeczy:
- okap inox Gorenje
- piekarnik inox Electrolux
- bateria inox Deante
- uchwyty do szafek w kuchni inox

i każdy inox jest inny, ale nie są to wielkie różnice. Tzn. jak zwrócisz na to uwagę, to widać że to różne kolory/odcienie, ale nie rzuca się to w oczy samo przez się.

ellaj
04-11-2010, 17:43
I dlatego, zeby sie nie stresowac caly sprzet mam siemensa z jednej linii, okap ciarko, lodowka liebher, ale zabudowana.

agol
04-11-2010, 17:54
Witam tak przeglądam ten wątek i już dostaje oczopląsu bo w międzyczasie oglądam zmywarki, ale tego pełno, mam do was pytanie, niech ktoś z was napisze jaką już ma zmywarkę, i jaka ona jest w użyciu, czy poleca, szukam czegoś do 1500 zł z zakrytym panelem i cichą, proszę, niedługo chcę zakupić a zupełnie nie wiem na co zwracać uwagę o co w sklepie pytać :) Pozdrawiam.

paulalinka
04-11-2010, 18:08
dziekuje bardzo za odpowiedz Vafel i ellaj :D.już tam kij z tymi uchwytami, które zresztą tez będą koloru srebrnego i kolorem rączek przy lodówce. Najbardziej mi zależy żeby piekarnik nie różnił sie bardzo od okapu, no ale sprawdzić to jak dla mnie to niewykonalne :/ no nic niewazne. A co myślicie czy piekarnik pasuje do płyty bo są innych firm??

paulalinka
04-11-2010, 18:18
agol przede wszystkim ważne czy to ma być 45 czy 60??
Pomyśl czego oczekujesz od zmywarki, mnie np zależy żeby była właśnie cicha i dobrze domywała, czy potrzebujesz koszyka na sztućce, 1/2 wsadu itp? Zajrzyj tutaj http://www.twojsprzedawca.boo.pl/e107_plugins/content/content.php?content.44

Firiel7
05-11-2010, 12:22
A może niewysuwany Electrolux EFG 60750 X, bardziej cywilizowany i o większej wydajności ( 630m3/h) http://www.ceneo.pl/6471395s
Nie wierzę w 46 dB Candy, chyba że na 1 biegu. Ten Electrolux ma 46-67 dB ( ten max w trybie intensywnym 630 m3/h). Czy ktoś ma ten okap albo Candy? Z doświadczenia wiem, że unika się włączania głośnego okapu.

Dzięki, ale raczej szukam czegoś w niższej cenie, tak w okolicach do 600 zł. No, chyba, że znajdę coś naprawdę rewelacyjnego ;)
Zdecydowałam, że rzeczywiście zrezygnuję z kombinacji z wysuwaniem - dzwoniłam do Candy i też mi powiedzieli, że każdy okap teleskopowy trzeba wysunąć, żeby działał - przynajmniej do połowy.
Więc lepiej może kupić okap podszafkowy na głębokość szafek, a jak będę smażyła na patelni grillowej, otworzę balkon ;)

Tylko teraz dylemat: który wybrać? Na jakie parametry, oprócz wydajności i głośności, mam zwracać uwagę? Które byście polecili? Znalazłam takie:

http://www.ceneo.pl/2296367s
http://www.ceneo.pl/8785s
http://www.ceneo.pl/8759s
http://www.ceneo.pl/1164950s
http://www.ceneo.pl/2341900

Te są w przedziale cenowym, który mnie interesuje...
:) Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

muszelek
05-11-2010, 12:58
a czmu odrzucillas podszafkowa TEKE?

Firiel7
05-11-2010, 13:17
a czmu odrzucillas podszafkowa TEKE?

Nie znalazłam podszafkowych niewysuwanych z Teki... :)

Firiel7
05-11-2010, 14:20
I jeszcze sprawa pozostałych sprzętów:

Wybrałam płytę indukcyjną MASTERCOOK http://www.ceneo.pl/2143435s - już zamówiona :)

Natomiast pozostałe sprzęty jeszcze do dyskusji:

PIEKARNIK:
chciałabym taki z funkcją mikrofali. Znalazłam te:

Siemens:
http://www.ceneo.pl/2295553s
Samsung:
http://www.ceneo.pl/327167s
http://www.ceneo.pl/3272061s
LG:
http://www.ceneo.pl/;0151185982-10.htm

Mój kumpel ma jeden z tych Samsungów (w sumie nawet nie wiem, czym te dwa modele się różnią) i sobie chwali, ale on jest raczej typem mało gotującym, więc jego opinia nie jest dla mnie kluczowa ;)

ZMYWARKA:
modeli jest tysiąc pięćset sto dziewięćset, aż dostaję oczopląsu - interesuje mnie taka do zabudowy, z ukrytym panelem, rzecz jasna cicha i energooszczędna (ta cichość ważna, bo do aneksu kuchennego), cena do ok. 1500 zł.

Ta ma dobre recenzje -> BOSH http://www.ceneo.pl/2295519s
A może ELECTROLUX - http://www.ceneo.pl/515420s
Albo CANDY - http://www.ceneo.pl/1952720s
(Ponieważ jest ich tyyyyle, a ja znam się tak średnio na jeża, więc wybierałam takie, które mają najlepsze oceny i sa popularne...) :)

LODÓWKA:

BOSH:
http://www.ceneo.pl/1795931s
czy GORENJE?
http://www.ceneo.pl/1406852s

albo też Electrolux, czy Whirlpool?
http://www.ceneo.pl/1850641s
http://www.ceneo.pl/2374234s

Baaardzo będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie! Pomóżcie! :)

monjan
05-11-2010, 15:36
a ja szukam okapu 90cm do zabudowy
znacie firmę Falmec?
http://allegro.pl/okap-teleskopowy-falmec-slim-90-cm-x-halogen-hit-i1300904701.html

agol
05-11-2010, 19:45
Interesuje mnie zmywarka 60, cicha to podstawa i z niewidocznym panelem, zastanawiam się za zmywarą firmy Bosch ewentualnie siemens lub elektrolux z nastawieniem na Boscha :) ...... ale czy znajdę dobrą do 1500 zł ? Jakie wy macie zmywary i jakie wrażenia :) Pozdrawiam,

MałaR.
07-11-2010, 22:10
Muszę wymienić lodówkę, ale nie bardzo orientuję się co taka lodowka powinna mieć żeby była dobra. Na co zwrócić uwagę? Technologie się zmieniają i dzisiejsze lodówki pewnie są w czymś lepsze od tych sprzed kilkunastu lat.

pysiaczek
07-11-2010, 22:53
Wg mnie koniecznie "no frost". No i patrz żeby miała klasę powiedzmy A+
Dużo lodówek proponuje teraz również komory "chillersafe" http://www.jakieagd.pl/chillersafe,1225312960,5

To tyle co ja sobie zapisałam, że lodówka powinna mieć, bo też jestem na etapie wyboru.

agamaz
07-11-2010, 23:27
Drodzy forumowicze!!!
Wpisuję się w kolejnym wątku z moim pytaniem:
Przede mną jeszcze chwila do zakupu sprzętu AGD, jednakże już zaczynam się rozglądać. Na początek interesuje mnie płyta grzewcza - postawiliśmy na gaz, ale płyta ma być ceramiczna, co daje nam płytę gazową ceramiczną.

I tu proszę nie mylić z płytami pół na pół gazowo-elektrycznymi ani gazem na szkle.

Interesuje nas gaz przykryty w całości płytą ceramiczną. Znalazłam takie rozwiązanie w firmiy DYNAXO, robią płyty gazowe ceramiczne do campingów i na tej bazie zrobili 2 warianty domowe: płytę Dyna Cook X5 i X2 (odpowiednio z 2 i 5 palnikami). W związku z powyższym mam następujące pytania:
1. Czy ktoś z Was ma taką płytę i jak się ona sprawdza w praktyce? (a jeśli jest z Wrocławia lub okolic, to czy możnaby było "ją zwiedzić"?)
2. Czy widzieliście jakieś inne płyty gazowe ceramiczne ? (Widziałam jeszcze ofertę Mastercook-a, ale na jakiejś stronie o kuchenkach, a na stronie Mastrecook-a niestety nic na ten temat nie ma)

Pozdrawiam i czekam na wieści
Aga

bradykardia1
08-11-2010, 09:06
kiedyś z ciekawości też szukałam
znalazłam jeszcze coś takiego
http://www.solgaz.com.pl/index.php?action=catalog&categories=103&product_id=168
jeszcze jedna nazwa mi kołacze po głowie jak sobie przypomnę to dokleję linka ;)

bradykardia1
08-11-2010, 09:10
amica prometeusz jeszcze ;)

basiab67
08-11-2010, 09:43
Firiel7 ja mam zmywarkę Bosch SMV 50E30EU dwa dni temu uruchomiłam ją po raz pierwszy , chodzi bardzo cicho, zmywanie i syszenie - super :wave: (przynajmniej po pierwszym razie;) kupiłam ją również dlatego że miała dobre opinie oraz w sklepie również polecano Boscha.
Jeśli chodzi o lodówkę przymierzam się do Bosch KGV 30Y42 czy ktoś ją może ma???????? i może coś na jej temat powiedzieć?????????

MałaR.
08-11-2010, 12:12
Wg mnie koniecznie "no frost". No i patrz żeby miała klasę powiedzmy A+
Dużo lodówek proponuje teraz również komory "chillersafe" http://www.jakieagd.pl/chillersafe,1225312960,5

To tyle co ja sobie zapisałam, że lodówka powinna mieć, bo też jestem na etapie wyboru.


Dziękuję. Już mam jakiś punkt zaczepienia :)

dora516
08-11-2010, 13:39
za lodówkę nie warto przepłacac.. to oczywiście moje zdanie
uzasadniam
otóż czy kosztuje 2tys czy 4 tys to i tak jednakowo sie popsuje generalnie zasada przy wyborze jest prosta
1- im prostrza i ma mniej bajerów tym dłużej pochodzi
2 - im lepszy producent tez tym dłużej pochodzi
moja ostatnia z samsunga ( no frost, zegar, elektroniczne ustawienia, pikanie drzwiczek) pochodzila z 2 lata i co? coś ja strzeliło zaczęła smierdzieć itd. okazalo sie ze płyn wyciekł
no i pan majsterek stwierdził ze tak sie teraz dzieje moze ja naprawic a raczej spróbować za 300- 500 zł ale wie z doświadczenia ze to nie na długo no i lodówka juz na zlomie
teraz zainwestowałam w lodówke elektrolux taka 180 zwykła, ogólnie ok tylko coś mi w niej strzela małz mówi ze to płyn oby lodówka nie strzeliła bo w tedy mnie coś strzeli...a raczej trafi... ;-)
zmywarke mamy whirpoll z krytym panelem jest ok
mam tylko z nia jeden problem jak juz zatwierdze program tuż przed zamknięciem drzwiczek to potem nie wiem jak go skasować wyłaczanie też nie pomaga
pozdrawiam

Michał i Magda
08-11-2010, 13:53
LODÓWKA:

BOSH:
http://www.ceneo.pl/1795931s
czy GORENJE?
http://www.ceneo.pl/1406852s

albo też Electrolux, czy Whirlpool?
http://www.ceneo.pl/1850641s
http://www.ceneo.pl/2374234s

Baaardzo będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie! Pomóżcie! :)

Miałam podobne typy jeżeli chodzi o lodówki. Przed zakupem polecam obejrzeć sprzęt w sklepie. Tym sposobem uniknęłam sporego rozczarowania. Miałam wybrany piekarnik, którego byłam pewna na 100%, jak go zobaczyłam to byłam załamana, podobnie rzecz ma się do wspomnianej przez ciebie lodówki Gorenje. Wykończenie tragiczne, szuflady zarówno na warzywa, jak i te w zamrażalniku strasznie ciężko się wysuwają, większość plastików w środku w niebieskim kolorze. Zdecydowanie lepiej wypada przy niej Bosch, na którego chyba się zdecyduję.

anulla2003
08-11-2010, 21:23
Dzisiaj dopadło mnie...
Wybieram sprzęt i lekka załamka Ale po kolei Od 10 lat płyta ceramiczna Amica i piekarnik też - super ale nowa kuchnia to i nowy sprzęt by się przydał Mój wybór:
-okap amica OKC 621T
-płyta amica PI 6508 TK (a może zostać przy ceramicznej teraz jest bardzo ok a indukcja)
-piekarnik amica EBS 8762
Amica teraz 5 lat gwarancja może warto czy bosch np. HBA42R45OE
-zmywarka bosch SMV50E30EU

Proszę poradzcie czy cena/jakość ok? Martwią mnie tę pękające szyby w piekarnikach amici co piszą ludziki
Czekam i pozdrawiam a...i zazdroszczę zdecydowanym

dora516
09-11-2010, 07:14
ja mam pytanko natury użytkowej już
ponieważ poprzednio uzytkowałam piekarnik nie w zabudowie to nie wiem czy to normalne a nie chce robic w sklepie z siebie blondyny ;-)
otóż czy to normalne ze jak sie właczy piekarnik nad nim tzn piekarnikiemi a płyta palnikową wylatuje powietrze jakieś.

Firiel7
09-11-2010, 12:47
Dzięki, dużo mi rozjaśniliście,
wybieram więc lodówkę i zmywarkę BOSH:

zmywarka: http://www.ceneo.pl/2295519s
lodówka: http://www.ceneo.pl/1795931s

Jeszcze natomiast poproszę o radę dot. piekarnika - lepszy SAMSUNG czy SIEMENS???

http://www.ceneo.pl/327167s
http://www.ceneo.pl/2295553s

Cenowo różnią się znacznie, zastanawiam się, czy tak samo jest z jakością?
I powiedzcie: ktoś ma taki niższy piekarnik (45 cm)? Jak się sprawuje? Ja dotychczas miałam tradycyjnej wielkości i rzeczywiście wydaje mi się, że nie wykorzystuje się całej tej przestrzeni (a trzeba ją grzać przecież). Na dwóch blachach ciasto piekłam może ze 2x w historii ;)

I jeszcze okap: SAMSUNG czy CANDY?

http://www.ceneo.pl/2296367s
http://www.ceneo.pl/8785s

Candy ma podaną lepszą wydajność, a jest tańszy. Który byście wybrali?

kasia&&tomek
09-11-2010, 12:59
Hej,
Potrzebuję pomocy forumowiczów w kwestii okapu. Kuchnia jest połączona z przedpokojem (i w sumie pow. jest 20m2). Okap musi więc moim zdaniem mieć odpowiednią wydajność aby to obsłużyć. A niestety będzie działał jedynie w obiegu zamkniętym. Dodatkowo chcemy aby był schowany w szafce, kominowy raczej odpada. Szerokość to standardowe 60 cm. Co polecacie?
Znalazłem kilka propozycji:
AEG DF6260ML : http://www.ceneo.pl/8739s
Hoover HBT 62X: http://www.ceneo.pl/1909931s
Faber Maxima HIP 60: http://www.ceneo.pl/10761s
Gorenje DKF2600MS: http://www.ceneo.pl/1590934

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie,
pozdrawiamy

Bridget
10-11-2010, 16:49
Witam :)

Proszę o pomoc w wyborze lodówki do zabudowy jak największej i pod względem chłodziarki i zamrażalki i strasznie zależy mi na specjalnej komorze na wędliny i nabiał. Zamrażalka oczywiście na dole. Cena do 2100 zł. Tu mam też pytanie czy komora 0 to to samo co komora świeżości?

Zainteresowały mnie następujące modele, ale jestem otwarta na wszelkie sugestie:

1. Electrolux ERN29790 - nie jestem pewna, czy ta dodatkowa szuflada to to o co mi chodzi powyżej.

2. Whirlpool ART 48 /6 - podoba mi się, ale nie wiem jak się lodówki tego producenta spisują.

3. Hotpoint-Ariston BCB 333 AVEI FF - bardzo mi pasuje, ale opinie ma fatalne.

4, Bosch KIS38A51- ta wizualnie najmniej mi leży i chyba nie ma tej komory, bo coś niby tam pod półką wisi, ale nie wiem co ;)

Nie mam pojęcia, co wybrać, dlatego będę niezmiernie wdzięczna za radę w tym temacie i opinie szczęśliwych czy też nieszczęśliwych posiadaczy powyższych sprzętów :)

kasiakp
10-11-2010, 20:48
Witam prosze o szybka odpowiedz tych, ktorzy wiedza co i jak
bylam zdecydowana na piekarnik GORENJE B1 ora w - niestety w wiekszosci sklepow juz go nie ma , nawet na stronie gorenje do brak Znalazlam jakis podobny BO 87 ORA-W i teraz nie wiem co robic
Na ktory sie zdecydowac? PODPOWIE KTOS

tymbryk
12-11-2010, 16:55
co sadzicie o zestawie:
pralka LG F-1068LD ze wzgledu na 10 lat gwarancji na naped http://www.ceneo.pl/4553989
płyta Teka GKST 60 i4 Basic Slider bo ja tu chwalicie http://www.ceneo.pl/1170088
zmywarka Bosch SMV 50E30EU bo tani i bosch ;) http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/718490
mikrofala Samsung FG87KUB bo czarna i wmiare tania http://www.ceneo.pl/2366749
piekarnik Samsung BT63TDBFGB jw. http://www.ceneo.pl/1172049
mam nadzieje, ze sie jakis uzytkownik ww. sprzetu wypowie, lub ewentualnie jakis znawca tematu
z gory dzieki

sharon_ka
16-11-2010, 21:20
zdecydowałam się na zakup tego piekarnika m.in. ze względu na jego funkcje - rożen i emalię katalityczną.

byłam w 2 sklepach, w których poinformowano mnie, że ten piekarnik nie ma emalii katalitycznej (która jest taką chropowatą warstwą po bokach piekarnika), tylko że ma tylko zwykłą emalię. pokazano mi paluchem na innym modelu emalię katalityczną.
natomiast w instrukcji obsługi na stronie producenta jest informacja o sposobie czyszczenia emalii katalitycznej - więc mniemam iż teoretycznie powinna w tym modelu piekarnika występować.

i do tego rożen - "na żywo" wygląda niepozornie, czy aby na pewno wytrzyma wagę kurczaka? ktoś ma doświadczenie w tej materii? i czy na pewno jest on obrotowy?

Eluś
17-11-2010, 08:12
Kochani szukam zamrażarki w kolorze inox jedyna która stoi i którą mogę obejrzeć w media za przyzwoite pieniądze to BECO FSA 21300X koszt 1399. Mam dylemat bo średnio podobają mi się rozwiązanie wysuwania szuflad. A przy zamrażarce czy też modelu lodówki z zamrażarką warto zwrócić uwagę jak to funkcjonuje. W domu mam zamrażarkę z 3 szufladkami pod lodówką i nie napiszę co mnie trafia jak mi przychodzi wsunąć szufladę z powrotem umieścić na swoim miejscu. Po 3 latach jedna szuflada już wylądowała na śmietniku a jedna nie ma frontu. Model kosztował mnie 1700 zł .Myślę, że jak oglądacie sprzęt to nie zaszkodzi zwrócić uwagę jak szuflady się wysuwają .Elektrolux na porządne szuflady które fajnie funkcjonują niestety nie spotkałam modelu kolor inox. Niby zamrażarka będzie stała oddzielnie niż pozostały sprzęt ale jednak będzie widoczna

MonikaC
22-11-2010, 16:30
A co powiecie na taki piekarnik Electrolux Piekarnik EOB 98000 X

Nina81
23-11-2010, 17:59
ja mam pytanko natury użytkowej już
ponieważ poprzednio uzytkowałam piekarnik nie w zabudowie to nie wiem czy to normalne a nie chce robic w sklepie z siebie blondyny ;-)
otóż czy to normalne ze jak sie właczy piekarnik nad nim tzn piekarnikiemi a płyta palnikową wylatuje powietrze jakieś.

powietrze wylatuje nad piekarnikiem w zabudowie i to jest normalne :)

dora516
24-11-2010, 13:24
powietrze wylatuje nad piekarnikiem w zabudowie i to jest normalne :)

dzieki...bo juz myślałam ze coś nie tak

close
25-11-2010, 15:07
Jakbym kupowała nową lodówkę to kupiłabym taką srebrną od Bosha. A sama stoję teraz przed wyborem piekarnika i zastanawiam się czy nie kupię Savion - mają taką pojemną w kolorze czarnym. Szczególnie zależy mi na tym żeby była praktyczna, miała wiele funkcji, no i była pojemna, a ta od Savion taka jest. Co do zmywarki to na prawdę nie wiem co Ci doradzić.

kwiatkowska
29-11-2010, 11:02
najlepiej kupować w zestawie razem z meblami! teraz sklepy wnętrzarskie mają podpisane umowy z najpopularniejszymi dostawcami sprzętu AGD - samsungiem, simensem, boschem i miele. I wtedy człowiek ma pewność, że wszystko ma dopasowane.

TapMadl
29-11-2010, 23:25
Witajcie , czytam ten wątek odkąd dostaliśmy z mężem pozytywną decyzję kredytową i wizja własnego "em" stała sie rzeczywistością .Niestety ( a może "stety") małżon zostawił na mojej głowie kupno sprzętu AGD. Nie będe męczyć tutaj swoim zestawem ponieważ limit finansowy jest nienaruszalny i wszystkie propozycje w tym watku cenowo bardzo dobiegają od tego na co sobie możemy pozwolić a druga sprawa, przynajmniej nie namieszacie mi w głowie bo i tak już trzy razy zmieniałam zdanie :cool:

Problem mam jedynie z indukcją. Zależy mi na blokadzie rodzicielskiej, ładnym wyglądzie, boosterze na wszystkich polach jednocześnie ( choć szczególnie upierać się nie będę ) oraz co najważniejsze przynajmniej jednym polu większym niż 180 mm. No i najgorsze... limit 1400 zł :oops:
Podpowiem ,że piekarnik mamy Boscha, zmywarkę też oraz okap... lodówka LG no i myślałam także o płycie Boscha ale z taką kasą chyba mogę pomarzyć o płycie ktora spełniałaby moje wymagania.
ratujcie bo osiwieję

kal el
01-12-2010, 23:50
Witajcie

Czy ma ktoś doświadczenie z tym urządzeniem: chłodziarko-zamrażarka Teka TKI 325 DD

http://www.ceneo.pl/3436311

boję się czy nie będzie takiego rozczarowania jak z produktami marki whirlpxxl (...w opisie, że np 38db, a w recenzjach opinie, że "chodzą głośno jak traktor")


Mr popey111 for God's sake where are you? oraz inni domowi eksperci, cokolwiek ...proszę w temacie, ...do piątku ją kupię chciałbym przy zakupie mieć więcej niż płonne nadzieje, że wszytko z tym sprzętem jest OK.

Gewka
02-12-2010, 08:11
Witajcie, po dwudniowej lekturze większości z 93 stron :))) nadal nie mam pewności co do wyboru lodówki.

Najważniejsze dla nas cechy: niski pobór energii i stosunkowo duży zamrażalnik bo musimy mrozić zarówno mięso, jak i chleb, kolor - srebrna, wolnostojaca
Problemy które napotykamy: okresowe braki w zasilaniu;)
zastanawiamy się nad:
Lodówka BOSCH KGV 36X47
Lodówka ELECTROLUX ERB 36301X8

czy rozwiązanie no frost w zamrażalniku jest rzeczywiście takie dobre i warto do niego dołozyć?

Będę wdzięczna za pomoc! :DDD

plamiak
02-12-2010, 08:55
Witaj, posiadam lodówkę "no frost" Siemensa kolor srebrny, tylko piszę z pracy i nie pamiętam typu.... Trochę krótko ją mam, bo od wiosny - w międzyczasie dużo się działo wokół domu i nie mogę odnieść się do zużycia prądu.
Zalety: -wytrzymałe szklane półki,
- pojemnik :zimny" pod półką,
Wadą czy może właściwością jest zmniejszona pojemność zamrażarki. Tak jest w każdym urządzeniu z "nofrost" - te wszystkie nawiewy po prostu zajmują miejsce i jest to wada. Z Twojego punktu widzenia może to dyskwalifikować wszystki tego typu urządzenia.
Wiosną też wyminiałem wszystkie urządzenia AGD i po 3 miesiącach lektury bardzo specjalistycznego forum wypracowałem wniosek: kupić jak najtańszy sprzęt z jak najdłuższą gwarancją PRODUCENTA. Dzisiaj wszystko jest obliczone na maks. 5-7 lat pracy. Zapomnijcie o lodówkach i zmywarkach działąjących od 20 lat bo dzisiaj nie opłaca się produkować rzeczy dobrych.

Gewka
02-12-2010, 10:07
Dzięki Plamiak,

Twoja podpowiedź pasuje mi z kilku względów:):
chyba rzeczywiście zrezygnujemy z no frost, na dodatek nie przekroczymy budżetu:) - niskiego dodam, bo to na razie jest mieszkanie na jakieś 5-6 lat.
I dalej:)
Kupować sprzęt tańszy, ale o dłuższej gwarancji - ok, ale Amica mnie po prostu nie przekonuje...no nie wiem
Radzicie sklepy on-line..czy wyprawę "na miasto" co w naszym przypadku oznacza min. 80 km...?

plamiak
02-12-2010, 10:36
Ogólnie Amica ma słabe notowania w -powiedzmy- prasie branżowej. W temacie gwarancji to można wyśledzić akcje np. Siemensa - 5 lat za free. Gwarancje dokupowane w sklepie to już inny temat - trzeba się wgryźć w umowę.
Moją lodówkę kupiłem na miejscu, była przywieziona ze sklepu bez opakowania fabrycznego - z małym wgnieceniem z przodu. Zgłosiłem to przy odbiorze i o drzwi zostały wymienione.