PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

EZS
02-12-2010, 11:43
O lodówce Bosch mogę coś powiedzieć, bo mam takową od ponad roku. Ze wszelkimi bajerami typu no frost, zone 0 stopni i dużą zamrażarką. Jeden agregat. Inox. No i tak. Ta szuflada 0 stopni to strzał w 10. Faktycznie zapomniałam już, co to jest obślimaczona kiełbasa. No frost się przydaje. Od roku nie dotykałam zamrażarki, a nie ma w niej lodu. Wcale!. Czyli oba rozwiązania są warte swojej ceny. Ale inox zardzewiał!!!! Pojawiły się plamki rdzy na obudowie i zastanawiam się nad reklamacją, tylko czasu brak. A i jeszcze głośna praca. Fakt - no frost "strzela" sobie czasami a i lodówka pracuję dość głośno. Ale jakoś szybko przestaliśmy to słyszeć, szczególnie, że pracuje rzadko.

To tyle.

A teraz pytanie - czym się różni piekarnik do zabudowy w słupku od pod blatem? Nie mogę przez tą pogodę iść do sklepu, będę zamawiała w necie a nie wiem, jaka to różnica..

Gewka
03-12-2010, 08:23
Witajcie,
Po analizie parametrów "naszych" wybranych lodówek, a nawet dorzuceniu do tego kotła kilku dodatkowych a dokładnie LG i Siemensa, ostatecznie skłaniamy się ku Elektrolux ERB 36300X.
NIE MAMY funduszy by dokładać do takiego NoFrosta, jaki się nam podoba, więc podoba sie nam rozmrażanie ręczne:) Ostateczną decyzje zostawiliśmy sobie jednak do czasu wizyty w sklepie.
Kolejny wybór przed nami: PRALKA

Tu zastanawiamy się nad:

Bosch WAE20363PL
Elektrolux EWP 126100W

Macie jakieś sugestie?

I jeszcze pytanie: czym się różni "płynne" opóźnienie czasu pracy od "skokowego"??
dzięki i pozdrawiam z wcale nie zasypanych Bieszczadów:)

EZS
03-12-2010, 13:07
NIE MAMY funduszy by dokładać do takiego NoFrosta,

Ja też nie miałam. Więc przeprowadziłam się ze starą lodówką, bez piekarnika, ze starą pralką. lodówkę kupiłam po 2 latach mieszkania i na raty. Kosztowała wprawdzie 3500, ale raty wychodzą po 130 zł, idzie przeżyć. Teraz dopiero kupuję piekarnik. I tak powoli, ale za to to, co chcę :)

Gewka
03-12-2010, 13:38
e-e..nie da się..
jesteśmy 3 m-ce po ślubie, dostaliśmy GOŁE mieszkanie służbowe, sami jesteśmy GOLI jeżeli chodzi o sprzęt ... a przecież mamie nie zabiorę:))))))
(no dobra - mamy żelazko i Psa - nie jako sprzęt oczywiście...:))))
Na razie musimy kupić coś na najbliższe lata..potem działka..potem dom..a potem lodówka z nofrost:)
dzięki za odzew!;)

EZS
03-12-2010, 14:20
Co do pralki - mam candy i sobie dość chwalę. mam już 5 rok, nawet przeprowadzkę przeżyła (a podobno pralki przy przeprowadzce masowo padają). Jedno, co mogę radzić - jak najmniej tzw programów. I tak się rzadko używa specjalne funkcje. Za to pół wsadu jest cenne, szybki program i waga - o ile nie podbija to ceny. Waga, bo kto waży, ile prania wsadza? Pcha sie do oporu a potem wyjmuje niewyprane ;)


Czym się rożni piekarnik do słupka od podblatowego?????

TapMadl
04-12-2010, 15:07
EZS piekarnik do zabudowy w słupku rózni się tym od zwykłego ,że może być montowany w wysokiej zabudowie oraz pod blatem i najczęściej pod płytą grzewczą. Zwykły piekarnik natomiast musi być montowany tylko pod blatem . To niby niewielka róznica ale jak ktoś lubi mieć piekarnik wysoko to szuka takiego do zabudowy w słupku.
Ja też szukałam piekarnika i znalazłam taki , który mi odpowiada no i była tam właśnie informacja "zabudowa w słupku" spytałam fachowców czy taki piekarnik może być montowany pod blatem i może.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące wielkości pół grzejnych w płycie indukcyjnej. mam jedną na oku ale ona ma dwa pola 140mm i dwa 180 mm czy to wystarczy? Pytam ponieważ zwykła standardowa patelnia ma przynajmniej 240 mm i czy to nie będzie przeszkadzało ,że pola są dużo mniejsze?
Co sądzicie o indukcji Boscha? Warto kupić?

TapMadl
04-12-2010, 15:15
Gewka lodówka , którą wybrałaś jest stosunkowo droga jak na lodówkę bez systemu No Frost. Zobacz tę, jest tańsza i ma No frost i komorę świezości , nie wspomnę o tym ,że jest tej samej firmy ;)
http://www.ceneo.pl/6561955

EZS
04-12-2010, 21:22
EZS piekarnik do zabudowy w słupku rózni się tym od zwykłego ,że może być montowany w wysokiej zabudowie oraz pod blatem i najczęściej pod płytą grzewczą. Zwykły piekarnik natomiast musi być montowany tylko pod blatem . To niby niewielka róznica ale jak ktoś lubi mieć piekarnik wysoko to szuka takiego do zabudowy w słupku.
Ja też szukałam piekarnika i znalazłam taki , który mi odpowiada no i była tam właśnie informacja "zabudowa w słupku" spytałam fachowców czy taki piekarnik może być montowany pod blatem i może.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące wielkości pół grzejnych w płycie indukcyjnej. mam jedną na oku ale ona ma dwa pola 140mm i dwa 180 mm czy to wystarczy? Pytam ponieważ zwykła standardowa patelnia ma przynajmniej 240 mm i czy to nie będzie przeszkadzało ,że pola są dużo mniejsze?
Co sądzicie o indukcji Boscha? Warto kupić?
dzięki, zamówiłam....

Co do płyty - nie powiem, mam gazową

Gewka
06-12-2010, 10:10
TapMadl - wielkie dzięki:)))
ta lodówka nie wyświetliła mi się wcześniej, zaraz ja pooglądam, tylko muszę w jakieś innej przeglądarce, bo u mnie ceneo się nie wyświetla tylko pokazuje błąd 404:/

plamiak
06-12-2010, 10:35
Jeśli nadal kryterium jest duży zamrażalnik to zwróć uwagę na jego pojemność z "nofrostem" - tutaj tylko 78 l. W większości lodówek bez tego bajeru pojemność jest większa o ok.15-20 litrów, czyli coś za coś.
Gdym nie miał drugiej zamrażarki to ciężko byłoby cię zmieścić w mojego Siemensa.

KamillaDeMon
06-12-2010, 11:59
Witam wszystkich, szczególnie popeya, który bardzo pomógł mi na początku tego roku w wyborze AGD. Niestety z powodu problemów rodzinnych kuchnia nie została ukonczona. Na szczęście już wszystko wróciło do normy i zamówiłam meble kuchenne. Poproszono mnie o ostateczny wybór sprzętów.
Oto lista, którą wspólnie z popeyem zrobiliśmy w lutym:
Okap Gorenje DKF 2600M,
pralka Ardo FLOI 126L lub ARISTON AWM129
Piekarnik BEKO OIM 25500 X lub AMICA EBL 8441
Płyta gazowa AMICA PGCZ6211
Zmywarka BOSCH SMI58M35EU
lodówka SAMSUNG RL41ECSW
Teraz moja prośba. Proszę o pomoc w sprawdzeniu czy ten sprzęt nadal warto kupić:)

Gewka
06-12-2010, 13:18
No właśnie...zamrażalnik tylko 78l, myślę i kombinuje bo bardzo mi się ten Elektrolux spodobał, i ma no frosta i komorę świeżości...ale chyba nie bardzo dla nas bo: do 1 komory chleb, do 2 komory mięsko...a 3 w zamrażalniku to już malutka...a gdzie warzywa, zielenina, owoce... :(


Czy macie godny polecenia, nie za drogi piekarnik do zabudowy???
Chcemy go ustawić w słupku nad pralką. Srebrny. Bez zbędnych funkcji :D

KamillaDeMon
06-12-2010, 14:17
gewka spójrz na te wybrane przeze mnie powyżej. Są niedrogie a dobre.

plamiak
06-12-2010, 17:00
Ja wziąłem piekarnik + płyta gazowa Mastercooka, typ musiałbym sprawdzić w domu. W promocjii komplet za 980 zł. w MM. Ma to co trzeba: zapalacz w pokrętle, zab. przeciwwypływowe, zegar sterujący i wielofunkcyjny piekarnik z termoobiegiem.
Jak widać trzeba śledzić promocje.

TapMadl
06-12-2010, 23:42
Gewka my wybraliśmy piekarnik Boscha ze względu na dobre opinie.
http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=45&prod=82318
ma wszystko co potrzeba plus prowadnice teleskopowe :yes:

Gewka
07-12-2010, 09:31
TapMadl - Wasz piekarnik to rzeczywiście dobry wybór, jednak przekracza nasz budżet o jakieś 500 zł, podobnie z Amica EBL8441.

Gdzieś na tym forum padło stwierdzenie ile trzeba zapłacić za sprzęt, by można sie było spodziewać już lepszej jakości..lodówka chyba 1400, pralka 1100??? A piekarnik, mikrofala, płyta, okap???
Czy w ogóle zgadzacie się z takim stwierdzeniem?

PS.1.plamiak - jak nie zapomnisz napisz jaki masz model Mastercooka

PS.2.Płyta PGCZ6211 , z wyglądu śliczna, ale czy ją w ogóle da się doczyścić????? Wydaje się być po prostu mało praktyczna, choć jak napisałam piękna.

PS.3. To ja idę szukać dalej...;)

pam
07-12-2010, 13:04
Niestety jakiś błąd wyskakuje na PRIW, no to piszę tutaj co wymęczyłem:

Trochę popytałem w sklepach i po znajomych i mam wizję tego co bym chciał. Proszę o opinię czy jest OK. lub ew. czy w tej cenie dostane coś lepszego:

1. Lodówka Elektrolux ERN 29790
2. Zmywarka AEG F 88030 VIP
3. Płyta gazowa Elektrolux EHG 6235X
4.Piekarnik AEG B 5941-5-M

No i nie mam pojęcia jaki okap - w okolicach 500zł - do zabudowy teleskopowy.
Pozdr

Ponieważ używam już 4 miesiące powyższy sprzęt, chciałbym powiedzieć, że jak na razie uważam że to był trafny wybór. Zmieściłem się w ofercie darmowa gwarancja na 5 lat przy zakupie min 2 sprzętów elektroluxa, czyli mam ją na wszystkie 4. Lodówka właściwie niesłyszalna, zmywarka myje super nawet na szybkim programie i też ledwo słyszalna (nawet przy otwartej kuchni).

EZS
07-12-2010, 15:16
Gdzieś na tym forum padło stwierdzenie ile trzeba zapłacić za sprzęt, by można się było spodziewać już lepszej jakości..lodówka chyba 1400, pralka 1100??? A piekarnik, mikrofala, płyta, okap???
to nie tak z tą jakością. teraz sprzet jakości to nie ma z założenia i z załozenia pralkę czy lodówkę trzeba wymieniać po 7-10 latach, bo naprawiać się nie opłaci. Ale droższy sprzęt ma bajery a niektóre z nich są bardzo fajne i ulatwiają życie. pewnie, da się żyć bez i jak o nich nie wiesz, to nawet nie pożałujesz. Ale jak już masz, to nie wyobrażasz sobie życia bez ;)
Moja lodówka - 3500. Ma wszystko, co potrzeba, choć chciałam side-by side, ale się nie zmieściła. Pralkę mam starą i pewnie za jakiś czas wymienię, bo nie mam choć tego fuzzy logic, które jest przydatne. piekarnik kupiłam właśnie za 1800 i zobaczę, czy wart jest swojej ceny. Plyta gazowa -1600 (ceny z netu) i nie żałuję. Po prostu nie kupowalam na raz przy przeprowadzce, bo kasy brakło, ale teraz spokojnie sobie uzupełniam i kupuję już to, co chcę a nie byle kupić. Jakbym nie miała nic i musiałabym kupić wszystko na raz, to kopiłabym jedną - dwie drogie rzeczy docelowe, resztę najtaniej i zbierała na wymianę ;)

TapMadl
07-12-2010, 18:36
Gewka ja nie kojarzę jakichś szczególnych zależności ceny do jakości bo w sprzęcie agd niestety im drożej tym lepiej ,ale jak ma się określony budżet to można znaleźc najlepsze rozwiązanie z takiej grupy cenowej.
Napisałaś ,że masz około 800 zł na piekarnik. Przejrzałam co to jest w tej cenie dostępne i ja wybrałabym Electroluxa EOB 31000x. Można tez przyjrzeć się promocjom choćby ta
http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?filter_0=&filter_112=&filter_7890=&filter_8573=&filter_7605=&filter_95=&filter_105=&id=45&filter_set=true&pagina=10&s=p%C2%B6ms_where_posted=0&prod=5885

żeby była jasność, nie reklamuję sklepu magiczna planeta , tylko sama będę robiła u nich zakupy i rzutem na taśmę przegladam ich ofertę,ale zaczynałam od ceneo. Wybierałam sobie sprzęt jaki chciałabym mieć ( nawet jak cena przekraczała moje możliwości) i na ceneo szukałam tego sprzętu taniej :yes:

Euni
07-12-2010, 18:50
[...]Gdzieś na tym forum padło stwierdzenie ile trzeba zapłacić za sprzęt, by można sie było spodziewać już lepszej jakości..lodówka chyba 1400, pralka 1100??? A piekarnik, mikrofala, płyta, okap???
Czy w ogóle zgadzacie się z takim stwierdzeniem?[...]
za lodówkę zapłaciłam chyba 1600, bosch, zdecydowałam się akurat na tę markę bo rodzice mają i są zadowoleni. Zrezygnowałam tylko z elektronicznego wyświetlacza na drzwiach ale to bosch więc co za różnica. A teraz realia: użytkuje się bardzo źle, drzwi często się nie domykały, przy mocniejszym zamknięciu zamrażalnika otwierała się chłodziarka i na odwrót. Zamrażalnik w tym moim no froście był wiecznie zaszroniony, z czasem przestał w ogóle mrozić. Naprawiali 2 razy, zwykle w ciągu 2 tygodni od zgłoszenia więc niby ok, ale przy małym dziecku brak lodówki jednak dawał się we znaki. Teraz oboje z mężem mamy nadzieję, że się popsuje 3 raz i wymienią na nowa albo oddadzą pieniądze i kupię sobie LG :D
Lodówka nie ma jeszcze roku, dla jasności sytuacji i to tyle jeżeli chodzi o ceny, teraz kupuję tańszą i nie oglądam się na "sprawdzone" marki.

Co do reszty, pralka i piekarnik elektrolux super się sprawują, zmywarka boscha również bez zastrzeżeń ale zaufania do tej firmy mi nie przywróci ;)

1igor1
07-12-2010, 19:31
Niestety taka jest dziś prawda że sprzęty są dziś coraz gorsze. Jak wytrzymają 7 lat to należy się cieszyć. Warto jeśli tylko jest taka możliwość kupić sobie tańszy sprzęt ale dokupić do niego 5 letnią gwarancję. Co do Euni - też to zauważyłem że bosch-e coraz częściej się psują, ale co do wymiany lub zwrotu po 3 naprawach - niestety nie ma czegoś takiego. Pozdrawiam gorąco i życze trafnych wyborów

plamiak
07-12-2010, 20:02
Gewka ja mam takie coś:
płyta gazowa MASTERCOOK 2MIE-4GLS X
piekarnik MA-6EX

pierwszy lepszy link http://www.ceneo.pl/7760350?gclid=CPjEyK3r2qUCFUYifAodrCxmkA

ze sprzętu jestem zadowolny.

azalka
07-12-2010, 20:16
Załamujecie mnie... Mam dziesięcioletnią pralkę Boscha Nie-Do-Zajechania i planowałam sobie fundnąć kilka sprzętów tej marki. Lodówka już wybrana (miało być wymarzone wielkie Beko, ale się nie mieści). Nawet nie chcę słyszeć, że się psują!!! ;)

EZS
07-12-2010, 21:37
moja lodówka boscha się nie psuje... na razie.
Wszystko zależy, jak trafisz :)

TapMadl
07-12-2010, 23:04
Załamujecie mnie... Mam dziesięcioletnią pralkę Boscha Nie-Do-Zajechania i planowałam sobie fundnąć kilka sprzętów tej marki. Lodówka już wybrana (miało być wymarzone wielkie Beko, ale się nie mieści). Nawet nie chcę słyszeć, że się psują!!! ;)
W razie czego będziemy przeklinać razem :D
ja mam wybrany piekarnik, płytę , zmywarkę i najprawdopodobniej okap
mam nadzieję ,że te akurat będa "niepsujące się"

plamiak
08-12-2010, 08:41
Zanim kupilem zmywarkę przeczytałem kilkadziesiąt stron wątku o zmywarkach na "elektrodzie" i powtórzę; "dzisiaj jak lodówka/zmywarka wytrzyma 7 lat to dobrze"

EZS
08-12-2010, 12:53
Zanim kupilem zmywarkę przeczytałem kilkadziesiąt stron wątku o zmywarkach na "elektrodzie" i powtórzę; "dzisiaj jak lodówka/zmywarka wytrzyma 7 lat to dobrze"
ja to wiem, ale... 3 lata spłacam raty, potem jeszcze 4 i mam wyrzucić??? Kurcze

1igor1
08-12-2010, 15:57
niestety tak to już jest, tak jak misał plamiak, jak wytrzyma 7 lat to trzeba się cieszyć

bedzia
08-12-2010, 16:45
też się zetknęłam z taką opinią - żywotność sprzętu wynosi średnio 6-8 lat by móc co parę lat zmieniać na nowy ;)

Joanna i Grzegorz
09-12-2010, 16:11
Witam,
co sądzicie o tych urzadzeniach :
1) piekarnik electrolux EOB 64201X http://www.ceneo.pl/2277345s
lub piekarnik AEG Competence B 5941-5-M http://www.ceneo.pl/2306806s
2) lodówka Electrolux ERN 29750 http://www.ceneo.pl/436334
3) mikrofala Zelmer 29Z012 http://www.ceneo.pl/323041
4) płyta gazowa Bosch POP 616B10E http://www.ceneo.pl/6745698
5) zmywarka Electrolux ESI 64030X http://www.ceneo.pl/2500509
6) okap Amica OTS 625I. http://www.ceneo.pl/2313067 ?

1igor1
09-12-2010, 20:42
Z tego wszystkiego co wypisałeś to mam doczynienie tylko z okapem, i to jest dobry wybór, 2 wentylatory duża wydajność i rozsądna cena. Płyta gazowa Ok, piekarnik też. Co do lodówki to jeśli max 2+1 to ok. Jak jest więcej osób to lodówki do zabudowy bywają za małe. są one węższe i płytsze od zwyklych lodówek. Ale to już kwestia bardziej osobista. Jeżeli chodzi o zmywarkę to w podobnej cenie można znaleźć przede wszystkim cichszą, 49 dB to jest dość głośna. Ale nie wiem jakie masz założenia co do sprzętu.

Euni
10-12-2010, 00:12
[...]Co do Euni - też to zauważyłem że bosch-e coraz częściej się psują, ale co do wymiany lub zwrotu po 3 naprawach - niestety nie ma czegoś takiego. Pozdrawiam gorąco i życze trafnych wyborów

kurcze serwisant nam tak powiedział i my się trzymamy tej ostatniej deski ratunku bo lodówka serio jest nietrafiona, pewnie oceniam ją trochę przez pryzmat kłopotów, które stwarza ale nie tego spodziewałam się po boschu :)
@azalka nawiązując do wymarzonej lodówki beco, ktoś mi powiedział, ze boch właśnie w Turcji produkuje swoje na taśmach beco, ale nie sprawdzałam tego bo mam uczulenie na bocha ;)
okap mam mastercooka i żadnych problemów jak do tej pory :)

i też życzę trafnych wyborów albo może szczęścia, bo to ważniejsze czasem od firmy ;)

plamiak
10-12-2010, 08:55
Jeśli chodzi o sprzęt AGD Bosch/Siemens to proponuję przed zakupem poczytać na elektrodzie - kilka typów jest produkowanych w Turcji, kilka w Polsce. Żeby bylo śmieszniej to na tej samej linii we Wrocławiu powstaje kilka modeli kilu marek.
Jeśli chodzi o zmywarkę Electroluxa to mam model seri ESL (do zabudowy, bez wyświetlacza) i z tego co widzę na zdjęciach to oba typy (ESL oraz ESI) mają ten sam system koszy - trzeba przyznać że zdaje to egzamin. Zmywarka zmywa rewelacyjnie, gorzej z tabletkami Finish.

triada1301
11-12-2010, 12:00
Proszę o pomoc w wyborze piekarnika do zabudowy , ma byc z dobrymi prowadnicami teleskopowymi, termoobiegioem, szybkim nagrzewaniem, katalizą lub pyrolizą, wstępnie wybrałam trzy modele, co o nich drodzy Forumowicze powiecie?
1. Beko OIM 25500 X jako chyba jedyny przy standardowej szerokosci zabudowy 60cm ma az 65l pojemności ale czy to konieczne?, posiada tez pyrolize, niestety nie miałam nigdy sprzetu beko i troszke sie obawiam ze wszystko jest sterowane elektronicznie i czy nie bedzie to sie szybciej psuło :/
2. AEG Competence B 5941-5-M cenowo droższy od \beko , posiada tez wszystko o czym myśle
3. ELECTROLUX EOB 64201 X

Poradzcie mi proszę.

pam
11-12-2010, 22:17
Mamy AEG, jest świetny..

EZS
11-12-2010, 22:40
Zakupiłam piekarnik Samsung BT63TDBFGB i dziś go zainaugurowałam. Cóż. Nie miałam dotychczas piekarnika z teroobiegiem, więc nie wiem, czym różni się od innych tego typu, ale w moim ciasto upiekło się szybko i dobrze. Mycia jeszcze nie próbowałam, z tego co widzę, nie ma kataizy, ma pirolizę i pare wodną. Ma prowadnice telskopowe, bardzo fajne, no i ma separator i dwa oddzielne termoobiegi. Ale komora podzielona separatorem na dwie jest mała. To znaczy są wtedy 2 małe. Pieczenie 2 ciast razem można miedzy bajki wlozyć, chyba, że płaskich ciast. Za to można używac tylko pół piecyka i to jest cenne do podgrxewania czegoś na szybko.

HubertD
12-12-2010, 20:02
Witam!
Ja natomiast proszę o pomoc w ocenie wybranych rzeczy (czy warte są swojej ceny) oraz o podpowiedz w wybraniu pozostałego AGD. Oto co już wybrałem:
piekarnik - BOSCH - HBC 86P763;
okap - TEKA DVP90 lub CONCEPT OPK5760
płyta - ELEKTROLUX EHD 68210P
Pozostaje jeszcze zmywarka - do zabudowy 60-tka, lodówka - także zabudowa (jak największa wysokość) no i jak ktoś się orientuje to jeszcze pralka.
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, pozdrawiam

Szef23
13-12-2010, 13:26
Wiele razy juz pomogliscie mi w wyborze sprzetu AGD - (z tego co pamietam kolega popey 11) do kuchni więc i tym razem zaczerpne waszej porady
Chce kupić pod choinkę wypiekacz do chleba
Po przejzeniu opinii i allegro trafilem na takie dwa modele
Zelmer 43Z010
http://www.ceneo.pl/2077338
Moulinex OW5023
http://www.ceneo.pl/6428622

Który z nich wybrać Być może ktos jest ich użytkownikiem i może co nieco podpowiedzieć ?? A może polecacie cos zupelnie innego ??
Osobiscie skłaniam się ku Zelmerowi gdyz pasuje mi pod wzgledem stylistycznym do kuchni no i jest to polska marka :) Mam trochę sprzetu tego producenta i jestem z niego zadowolony

basbur
13-12-2010, 13:27
Zakupiłam piekarnik Samsung BT63TDBFGB i dziś go zainaugurowałam. Cóż. Nie miałam dotychczas piekarnika z teroobiegiem, więc nie wiem, czym różni się od innych tego typu, ale w moim ciasto upiekło się szybko i dobrze. Mycia jeszcze nie próbowałam, z tego co widzę, nie ma kataizy, ma pirolizę i pare wodną. Ma prowadnice telskopowe, bardzo fajne, no i ma separator i dwa oddzielne termoobiegi. Ale komora podzielona separatorem na dwie jest mała. To znaczy są wtedy 2 małe. Pieczenie 2 ciast razem można miedzy bajki wlozyć, chyba, że płaskich ciast. Za to można używac tylko pół piecyka i to jest cenne do podgrxewania czegoś na szybko.

EZS, mam prośbę - mogłabyś zmierzyć komory po podziale na dwie? Głownie o wysokość mi chodzi;) Też zastanawiam sie nad tym piekarnikiem, ale jak 2 blachy nie wejdą to trochę słabo;) Próbowałaś piec np ciasto i mięso/rybę w tym samym czasie? Faktycznie zapachy nie przechodzą?
No i zasadnicze pytanie - kupiłabyś go jeszcze raz?;)

Szef23
13-12-2010, 22:59
Wiele razy juz pomogliscie mi w wyborze sprzetu AGD - (z tego co pamietam kolega popey 11) do kuchni więc i tym razem zaczerpne waszej porady
Chce kupić pod choinkę wypiekacz do chleba
Po przejzeniu opinii i allegro trafilem na takie dwa modele
Zelmer 43Z010
http://www.ceneo.pl/2077338
Moulinex OW5023
http://www.ceneo.pl/6428622

Który z nich wybrać Być może ktos jest ich użytkownikiem i może co nieco podpowiedzieć ?? A może polecacie cos zupelnie innego ??
Osobiscie skłaniam się ku Zelmerowi gdyz pasuje mi pod wzgledem stylistycznym do kuchni no i jest to polska marka Mam trochę sprzetu tego producenta i jestem z niego zadowolony

jarekk78
14-12-2010, 10:28
Mam pytanie, co sądzicie o lodówkach side-by-side Samsung lub LG. To jest najnowszy pomysł, żeby taką kupić, bo na projekcie jak została zabudowana lodówka, to nie załadnie to wszystko wyglądało. (Miała być do zabudowy zwykła lodówka, względnie zamrażalka + chłodziarka, żeby więcej pomieścić).
Jak się wogóle sprawują te lodówki?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Gewka
14-12-2010, 13:00
Witajcie po kilkudniowej przerwie:))))
Poszukiwania sprzetu agd trwają...:)

Po rekonesansie w terenie zrezygnowaliśmy z lodówki elektrolux, a byłam już taka zadowolona ze to koniec szukania. Jak dla mnie beznadziejny wygląd, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolor ścian oraz barwę i kształt uchwytów. Taki bury - nijaki:( na dodatek trzeba dość mocno szarpnąć by otworzyć...
Nowe poszukiwania przyniosły następujące rozwiązania:
Samsung RL40EGPS
Siemens KG33VX47
Bosch KGV 36Y42
Liebherr CUPesf 3021
W domu czeka nas trochę pracy i przetrawienie wszystkich danych..jeżeli mielibyście jakieś doświadczenia z tymi modelami...:)

Całe szczeście piekarnik i płyta wybrane i poogladane w sklepie:
Piearnik Eletrolux EOB 53102X
Płyta Elektrolux EGH 6435X... i kropka.

Na deser pralka:
Odradzili na Boscha - składany modułowo - praktycznie nieopłacalna naprawa o ile sie zepsuje....hmmm
Doradzają:
Stosunkowo bezawaryjny Elektrolux EWF 10611 OW..z beznadziejnym jak dla mnie programatorem w stylu wczesnych lat 90, nieczytelnym i małym:( -
Whirpool AWOD 5720P- może bardziej awaryjny ale na pewno tańszy w naprawie, z bajerami w stylu 1400 obrotów i czytelnym programatorem...

a może Siemens WM10A27RPL z najlepszym wyglądem, najczytelniejszym programatorem, "przyjemnym" plastikiem, o którym nie dowiedzieliśmy się jednak nic konkretnego jeżeli chodzi o awaryjność i ewentualne naprawy:(
jakieś uwagi..?

chyba zaczynam czytać ten temat od początku...
pozdrawiam ciepło z niezasypanych Bieszczadów (hyhy - jak to mówią - sprawiedliwość dziejowa;)

aha..zapomniałam dodać..odkurzacz kopiliśmy "od ręki" Zelmer Odyssey 450.0 ST....:wiggle:

Gewka
14-12-2010, 13:03
Witaj Jarekk78:) taka lodówkę Samsunga użytkuje moja bratowa od 8m-cy - jak na razie bez problemów, sa bardzo zadowoleni:)

jarekk78
14-12-2010, 14:16
Witaj Gewka,
dziękuje za informację, bo w necie sa bardzo rozmyte inforamcje. W wiekszości myślę pisane przez marketingowców poszczególnych firm, jakbym mógł jeszcze poprosić o jakieś zdjęcie takiej kuchni razem z tą lodówką (chodzi mi o to ja się komponuje) byłbym bardzo wdzięczny.

1igor1
14-12-2010, 16:55
Witajcie po kilkudniowej przerwie:))))
Poszukiwania sprzetu agd trwają...:)

Po rekonesansie w terenie zrezygnowaliśmy z lodówki elektrolux, a byłam już taka zadowolona ze to koniec szukania. Jak dla mnie beznadziejny wygląd, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolor ścian oraz barwę i kształt uchwytów. Taki bury - nijaki:( na dodatek trzeba dość mocno szarpnąć by otworzyć...
Nowe poszukiwania przyniosły następujące rozwiązania:
Samsung RL40EGPS
Siemens KG33VX47
Bosch KGV 36Y42
Liebherr CUPesf 3021
W domu czeka nas trochę pracy i przetrawienie wszystkich danych..jeżeli mielibyście jakieś doświadczenia z tymi modelami...:)

Całe szczeście piekarnik i płyta wybrane i poogladane w sklepie:
Piearnik Eletrolux EOB 53102X
Płyta Elektrolux EGH 6435X... i kropka.

Na deser pralka:
Odradzili na Boscha - składany modułowo - praktycznie nieopłacalna naprawa o ile sie zepsuje....hmmm
Doradzają:
Stosunkowo bezawaryjny Elektrolux EWF 10611 OW..z beznadziejnym jak dla mnie programatorem w stylu wczesnych lat 90, nieczytelnym i małym:( -
Whirpool AWOD 5720P- może bardziej awaryjny ale na pewno tańszy w naprawie, z bajerami w stylu 1400 obrotów i czytelnym programatorem...

a może Siemens WM10A27RPL z najlepszym wyglądem, najczytelniejszym programatorem, "przyjemnym" plastikiem, o którym nie dowiedzieliśmy się jednak nic konkretnego jeżeli chodzi o awaryjność i ewentualne naprawy:(
jakieś uwagi..?

chyba zaczynam czytać ten temat od początku...
pozdrawiam ciepło z niezasypanych Bieszczadów (hyhy - jak to mówią - sprawiedliwość dziejowa;)

aha..zapomniałam dodać..odkurzacz kopiliśmy "od ręki" Zelmer Odyssey 450.0 ST....:wiggle:

Witam
Jeśli chodzi o lodówki to też wybrałbym Samsunga, jeśli chodzi o pralki to tak: Siemens i BOSCH są z tych samych części i w tej samej fabryce robione. Whirlpool bajery ma ale jest to jedna z najgłośniejszych pralek na rynku. Electrolux jak ci już ktoś doradził najmniej awaryjna pralka i ma time manager - czyli ustawiasz sobie jak długo ma prać w program dla bawełny i syntetyków. np. dla bawełny masz wybór od ok 2h30min do 50 min. Ja osobiście polecałbym pralki Hotpoint, ciche indukcyjne silniki, zwarta konstrukcja, i stosunkowo mało awarii. Na twoim miejscu zastanawiałbym się między electroluxem a hotpointem np AQ7F.

EZS
14-12-2010, 21:53
EZS, mam prośbę - mogłabyś zmierzyć komory po podziale na dwie? Głownie o wysokość mi chodzi;) Też zastanawiam sie nad tym piekarnikiem, ale jak 2 blachy nie wejdą to trochę słabo;) Próbowałaś piec np ciasto i mięso/rybę w tym samym czasie? Faktycznie zapachy nie przechodzą?
No i zasadnicze pytanie - kupiłabyś go jeszcze raz?;)

dopiero dziś wymierzyłam
górna prowadnica ma do dyspozycji z 10 cm, żeby do górnej spirali nie dotykać. A nie wiem, czy można coś postawić bezpośrendnio na separatorze... Muszę doczytać.
Dolna prowadnica ma raptem do separatora 4 cm, ale jeżeli się włoży blachę nie w prowadnicę (tą teleskopową) ale w szynę niżej to też się 10 cm uzyska.
Poza tym jeden jeszcze minus, może nie każdemu przeszkadza, ale mnie trochę. Otóż taca na prowadnicach teleskopowych wchodzi na bolce. Rozumiem to, bo musi przecież wyjechać razem z prowadnicą więc musi być do niej przyczepiona, ale zdejmowanie jej jest niewygodne. Warto stawiać dodatkową blachę na tacę a nie piec na niej bezpośrednio. Ponieważ blach nie mam (bo nie miałam piecyka) to używam tych z prowadnic i trafia mnie szlak. Ale jak sobie zakupię blachy, to będzie lepiej.

Czy bym kupiła? Raczej tak, mimo mankamentów. Bo fajnie piecze i w sumie jest wygodny. tylko trzeba sie do niego dostosować i nauczyć :)

basbur
15-12-2010, 07:49
wielkie dzięki;)
głowa mi już pęka od nadmiaru modeli do wyboru (rozwazalam jeszcze Elektroluxa, Siemensa i ostatnio Amicę), a to dopiero początek ;)

Gewka
15-12-2010, 09:32
Jarekk78 - jak zdobędę zdjęcie to zamieszczę...

78mysz
21-12-2010, 12:12
Wiele razy juz pomogliscie mi w wyborze sprzetu AGD - (z tego co pamietam kolega popey 11) do kuchni więc i tym razem zaczerpne waszej porady
Chce kupić pod choinkę wypiekacz do chleba
Po przejzeniu opinii i allegro trafilem na takie dwa modele
Zelmer 43Z010
http://www.ceneo.pl/2077338
Moulinex OW5023
http://www.ceneo.pl/6428622

Który z nich wybrać Być może ktos jest ich użytkownikiem i może co nieco podpowiedzieć ?? A może polecacie cos zupelnie innego ??
Osobiscie skłaniam się ku Zelmerowi gdyz pasuje mi pod wzgledem stylistycznym do kuchni no i jest to polska marka Mam trochę sprzetu tego producenta i jestem z niego zadowolony
Szefie ja mam tego moulinexa. wybierał mąż, on piecze chleb. Działa bez zarzutu. Dobry chlebek wychodzi. Nie zależało mi na stylistyce, bo i tak nie trzymam urządzen na wierzchu

tomi_olch
21-12-2010, 15:25
Witam moja wypowiedź dotyczy przypalających się pokręteł na płycie gazowej Amica. Kupiliśmy płytę gazową metalową w kolorze INOX, niestety z plastikowymi pokrętłami otwierającymi dopływ gazu. Te koło najmniejszego palnika przypalają się, odpowiedź jest oczywista: dlaczego producent umieszcza plastikowe pokrętła na płycie gazowej, gdzie jak sama nazwa wskazuje zapalamy ogień. Plastik się pali. Co najlepsze, dzwoniliśmy do serwisu Amica, a tam powiedzieli nam, że oni za to nie odpowiadają, powiedzieli, że mamy źle wyregulowane palniki. Nie pomogły tłumaczenia, że płytę regulował fachowiec, wymienił dysze i podbił gwarancję. Uprzedzam zastanówcie się nad zakupem płyty gazowej z plastikowymi pokrętłami nie zależnie od firmy.
Dodaj ogłoszenie (http://www.ofertynatopie.pl)
Pozdrawiam.

zyczu
24-12-2010, 14:23
Witajcie,

Na początek Wesołych dla Wszystkich!

Jestem na etapie wybierania sprzętu do kuchni i potrzebuje pomocy i opinii bardziej doświadczonych osób.
Zestaw jaki sobie chcę skompletować:

- Zmywarka: Bosch SMV 50E30EU
- Płyta: Bosch PIA611T14E lub Siemens EH 611TA11E
- Piekarnik: Samsung BQ1S4T133 lub BQ1D4T081 a może jakiś Bosch ?
- Mikrofalówka: Samsung FG87KUST, może lepiej Bosch ?
- Lodówka: BOSCH KIV 38X01
- Okap: Bosch DHI 635 H- kupiony

Pozdrawiam

Thunder_one
25-12-2010, 12:04
Witam serdecznie,

Przejrzałem większość tego wątku i jestem bardzo ciekaw co do uwag odnośnie sprzętu, który ja osobiście wybrałem. Co do części pozycji nie mam jeszcze precyzyjnego kandydata. Szczególnie jestem ciekaw propozycji co do lodówki.

Płyta indukcyjna:
- Teka GKST 60 FI4 High http://www.ceneo.pl/1615285 (czy warto wydac wiecej pieniedzy i ja kupic czy wystarczajaca jest ponizsza plyta)
- Teka GKST 60 i4 Basic Slider http://www.ceneo.pl/1170088

Zmywarka
- Bosh SMV 50E30EU http://www.ceneo.pl/3428355 lub 50E10EU (obie sa produkowane w Niemczech i maja mozliwosc wlaczania mycia 1/2 kosza)?

Pralka
- Electrolux EWA126540W http://www.ceneo.pl/6377786
lub ew AEG Laramet S6084OL http://www.ceneo.pl/2528976

Lodówka (tutaj nie mam jeszcze swojego kandydata, nie chce systemu NO FROST, potrzebuje aby byla cicha i miala pojemny zamrazalnik najlepiej ponizej 2000tys, przydatne ale nie konieczna bylaby specjalna polka przedluzajaca swiezosc na warzywa i mieso)
- Electrolux ERZ28801 http://www.ceneo.pl/1096581 (cena wyzsza, ale ciekawa funkcjonalnosc)
ew. Bosch KIS38a51 http://www.ceneo.pl/1795931 lub KI 38SA50

Piekarnik:
SAMSUNG BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049

Okap (nie mam za bardzo kandydata, meble beda biale, piekarnik oraz plyta czarne, czy lepiej wtedy kupic bialy czy czarny okap - jak uwazacie?)
- Akpo WK-6 Venus bialy http://allegro.pl/item1304392785.html
Co polecacie z okapow o designie taki jak powyzej kolor bialy lub czarny (wazne dla mnie to dosc cicha praca i wydajnosc, w salonie jest aneks kuchenny, calosc >27m2, cena do 1300zl)

Bede bardzo wdzieczny za wypowiedz.

Pozdrawiam

jarekk78
26-12-2010, 22:21
Gewka czy udało Ci się zrobić jakieś zdjęcie, czekam z niecierpliwością, bo chcemy podjąć decyzję jaką robić kuchnię.

ksek
26-12-2010, 22:51
Znalazłam piekną czarną lodówkę samsung RL55VTEBG. Pasuje nam idealnie do kuchni, ale... w dużej liczbie komentarzy pojawia się stwierdzenie, że jest głośna. Czy kotś z forumowiczów może ją posiada i mógłby zaopiniować? mnie już głowa boli od różnorodności tych opinii. Byłam nawet w sklepie z nadzieję, że mi ją podłączą, ale nic z tego "taka polityka firmy". A lodówka ma byc cicha, bo mamy aneks z salonem.

witu102
26-12-2010, 23:51
ja posiadam w zasadzie bliźniaczy (jak chodzi o wyposażenie i cenę) model RL44QTRS i też czytałem sporo opinii, że jest głośna..mam kuchnię otwartą na jadalnie i salon i szczerze mówiąc nie zauważyłem..gdy jest dłużej otwarta wtedy włącza się na chwilę agregat, ale nie jest to w żadnym razie huk...zwyczajny szum trwający maks 30sekund. Teraz do mieszkania chcę kupić właśnie pokazany przez Ciebie model.Bardzo mi się podoba, ciekaw jestem jak się to będzie prezentowało z piekarnikiem BT63TDBFGB i mikrofalą FG87KUB zabudowanymi obok w słupku (też w czerni)
Jeżeli chodzi o produkty Samsunga, to bardzo mi się podobają, a z lodówki na razie jestem zadowolony:)

Gewka
27-12-2010, 10:04
Jarekk 78...staram się wstawić..mam nadzieje że dam radę..
http://lh3.ggpht.com/_kFjGNF-Vk-g/S9n_ZLS9MQI/AAAAAAAADPA/En3DYF0muEc/s640/DSC05993.JPG

Gewka
27-12-2010, 10:09
i jeszcze widok z boku
http://lh5.ggpht.com/_kFjGNF-Vk-g/S9n_WkapSfI/AAAAAAAADO4/E9fJyb3Agsk/s640/DSC05991.JPG

dodam jeszcze że lodówka jest we wnęce, jej głębokosc jest wieksza niż głębokość szafek, więc żeby nie wystawała trzeba to było przewidzieć na etapie projektu.
Załączam jeszcze projekt autorstwa mojej zdolnej bratowej - nie uwzględnia on jeszcze wnęki!!!
http://lh3.ggpht.com/_kFjGNF-Vk-g/S4KzdYgPInI/AAAAAAAADD8/UUGkVSuxr0A/pogl%C4%85dowy%208.jpg

Viktor84
28-12-2010, 08:30
żywot moje lodówki dobiega końca, więc muszę kupić nową, mam do was prośbę. Możecie mi coś powiedzieć o TEJ LODÓWCE (http://www.electro.pl/produkt-WHIRLPOOL_Lodowka_WHIRLPOOL_WSE_5530_N_2B_Promocja _3A_Zwrot_kasy_od_Whirlpool_28NAJNIzSZY_KOSZT_WYSY-183484,74.html)?
Może ktoś z was jej używa?

bassic
28-12-2010, 15:05
Witam, bardzo proszę o podpowiedź jeśli chodzi o piekarnik, zdecydowana jestem na Samsunga model albo BT63TDST albo BT62TDBCT z tymże BT62 nigdzie nie mogę zobaczyć na żywo co wydaje mi się trochę dziwne? Dodam ze mikrofala będzie Samsung FG 87 KUST .

I zdecydowałam się na płytę indukcyjną Mastercook I3DI64 S. Czy ktoś może ma taką? Dodam, że do lutego 2011 jest promocja, za zakup płyty dostajemy garnki od Mastercooka!

Dziękuję z góry za odpowiedź!

muszelek
28-12-2010, 15:08
bassic- ja mam BT62TDBCT i jestem zachwycona - nie wiem jaka jest roznica miedzy tymi dwoma ale BT62TDBCT ma wszystko czego mozna chciec (ach te dzielone wnetrze, i osprzet do grilla i szaszlykow)

bassic
28-12-2010, 15:45
No właśnie różnią się najbardziej tym, że 63 nie ma rożna:) ale może coś jeszcze przeoczyłam..
Dzięki za szybką odpowiedź!

EZS
28-12-2010, 16:08
o bardzo podobnym piekarniku pisałam na tej stronie, poczytaj.
Co do zobaczenia - ja też kupiłam z obrazka. Sprowadzali tylko na zamowienie, bo za drogi, żeby trzymac w sklepie

bassic
28-12-2010, 16:34
Kurcze no właśnie czytam i czytam i nie mogę się zdecydować;/ Dlatego może ktoś ma BT63? albo zna obydwa piekarniki, bo muszę w tym tygodniu zamówić.... a jak z płytą? Jakieś sugestie?

EZS
28-12-2010, 16:46
Kurcze no właśnie czytam i czytam i nie mogę się zdecydować;/ Dlatego może ktoś ma BT63? albo zna obydwa piekarniki, bo muszę w tym tygodniu zamówić.... a jak z płytą? Jakieś sugestie?

Litości, toż ja właśnie pisałam o BT63!

Dodam jeszcze, że do światecznych wypieków sprawdził się bardzo, nawet z separatorem pieklismy 2 ciasta równocześnie! No, płaskie ciasta......
Ale ryby i ciasta na raz nie próbowałam ;)
generalnie po świątecznym testowaniu mogę go polecic.

bassic
28-12-2010, 16:56
Tak dzięki ale z tego co widze to masz Samsung BT63TDBFGB a ja myślę o Samsung BT63TDST ten mój różni się brakiem rożna ale czy to rzeczywiście aż tak się przydaje? Ten Twój ładniejszy ale mi nie pasuje czarny, hmmm to może jednak Bt62 sama już nie wiem:)

EZS
28-12-2010, 17:27
ten twój rożni się od mojego wyglądem. Mój ma cały czarny i szklany przód a ten wybrany przez ciebie ma srebrne obramowanie. Cena, zdaje się, podobna.
Rożna nie używałam, delikatnie wygląda....

Acha, nie ma opcji pieczenia góra+dół bez termoobiegu (bez separatora), mąż ostatnio szukał, bo mu taki układ pasował - i nie znalazł :) Z termoobiegiem jest.

bassic
29-12-2010, 14:48
Moze jeszcze ktos pomoze???

keea
30-12-2010, 22:07
Witam! To może i ja poproszę o pomoc..
Zmywarka BOSCH SMV50E30EU;
Lodówka Samsung RL38HCIH;
Piekarnik Elektrolux EOB 33100X, chciałam 53102X, ale ostrzegali przed prowadnicami teleskopowymi, bo problem jest z naprawą
i pojawia się największy problem... mianowicie płyta indukcyjna. Nigdy nie używałam, zawsze mieliśmy na gaz. Bardzo proszę o poradę jaką wybrać i jak dokonać wyboru, mianowicie na co zwracać uwagę przy wyborze, oczywiście poza ceną..?

keea
31-12-2010, 09:42
A może lepiej pozostać przy płycie gazowej? Bardzo proszę o doradzenie co robić.

Gewka
31-12-2010, 11:17
ło jejciu...a my zdecydowaliśmy się właśnie na 53102X.....

Keea, i mam dokładnie ten sam problem dotyczący gazu..byliśmy zdecydowani na 100% aż tu wczoraj telefon od cioci, że indukcja jest o wiele lepsza do gotowania, że można delikatnie podgrzewać, nie kopci i brudzi...i bądź tu mądry!

bassic
31-12-2010, 12:09
Hej ja zamówiłam zmywarke właśnie boscha 30 eu. Opinie miała dobre także zobaczymy:) Płytę zamówiłam Mastercook i3di64s, plus gratisowe garnki od mastercooka.

keea
31-12-2010, 20:58
U nas prowadnice są głośne.. Dzisiaj sprawdzałam jak chodzą na pusto.. Fakt, źe ja za często piekarnika nie używam, ale zobaczymy jak to będzie dalej.. Jeszcze nie mieszkamy, więc nie mogę się wypowiedzieć o sprzęcie..ale jak tylko będę już coś wiedziała powiem czy polecać go czy nie polecać.. :-) Chociaż jeden model może trafić się felerny u kogoś a u nas będzie działało wszystko rewelacyjnie..
Tak jest z naszą pralką Mastercooka, u innym jest świetna, nam się trafiło badziewie, ale co począć.. Tym razem wierzę, że będzie dobrze.. :-) bo nie kupowane na huuura tylko, choć "troszkę" przemyślane..:)

bassic
03-01-2011, 20:34
Witajcie,

Na początek Wesołych dla Wszystkich!

Jestem na etapie wybierania sprzętu do kuchni i potrzebuje pomocy i opinii bardziej doświadczonych osób.
Zestaw jaki sobie chcę skompletować:

- Zmywarka: Bosch SMV 50E30EU
- Płyta: Bosch PIA611T14E lub Siemens EH 611TA11E
- Piekarnik: Samsung BQ1S4T133 lub BQ1D4T081 a może jakiś Bosch ?
- Mikrofalówka: Samsung FG87KUST, może lepiej Bosch ?
- Lodówka: BOSCH KIV 38X01
- Okap: Bosch DHI 635 H- kupiony

Pozdrawiam


Witam czy piekarnik samsung BQ został przez Ciebie wybrany???? Ja skłaniam się do tego zakupu...

Arcicorci
03-01-2011, 22:42
Witam,
Obecnie musze kupic zestaw AGD do kuchni.
Założenia były: sprzęt boscha, AEG, albo electrolux.

Wstępnie wybrałem:

Płyta indukcyjna Bosch PIF651R14E
albo
Płyta indukcyjna AEG-Electrolux HK634150XB
Piekarnik Electrolux EOB64201X
Zmywarka Bosch SMV50E10EU
Kuchenka mikrofalowa AEG-Electrolux Micromat2662EM
Okap teleskopowy Electrolux EFP6440 IX
Chłodziarko-zamrażarka Electrolux ENL60710S

Co o tym sadzicie? Czy ma ktoś doświadczenia z tym sprzętem?

Łukasz_K
04-01-2011, 09:35
ło jejciu...a my zdecydowaliśmy się właśnie na 53102X.....

Keea, i mam dokładnie ten sam problem dotyczący gazu..byliśmy zdecydowani na 100% aż tu wczoraj telefon od cioci, że indukcja jest o wiele lepsza do gotowania, że można delikatnie podgrzewać, nie kopci i brudzi...i bądź tu mądry!

Gewka, jakby nieco poszukac, to na forum jest oddzielny wątek w którym przedstawione sa za i przeciw indukcji. Jako użytkownik takowej od roku (wczesniej "od zawsze" gaz"), patrząc subiektywnie - polecam indukcji zamiast gazówki, szczególnie jeżeli ma się siłe lub ma sie możliwosć podłączenia siły. Oczywiscie indukcja ma swoje minusy, ale w moim przypadku - minusy są niezauwazalne do tej pory.

Dzejson
04-01-2011, 09:58
Myśmy także myśleli nad Bt63, jednak po długim przemyśleniu wybraliśmy Samsunga BQ1D4T081. Trochę nowszy model, więcej funkcji, ładniej wkompomowuje się razem z mikrofalą samsunga w naszą zabudowę, a rożna w starej amci nigdy nie używaliśmy ( no może 2 razy), więc wybraliśmy bez rożna. Lodówkę RL55vjbih, bo z tych no-frostów była najcichsza Jak dobrze zagadasz to ci podłączą. Mnie nawet sprzedawca wyciszył głośniki z działu rtv. Tak sie złozylo, ze Rl55 stała obok rl44qtus, i mogłem ocenić ich pracę.
, a zmywarkę hotpoint ariston Lft3214, bo spośród nielicznych ma blachę na dnie, i jest również wyjątkowo cicha.
Jesli chodzi o okap to Teka DXP90, a pod nim indukcja IR641 - też teki.
Jeszcze nic nie podłączone, wiec nie mogę wypowiedzieć się na swoim przykładzie co do ich walorów użytkowych, ale moi znajomi mają właśnie taki sprzęt , sam widziałem, namacałem, obsłuchałem jak działa i wybrałem sprawdzony, a nie pod wpływem impulsu, albo naciąganych opinii z sieci.

Andy

jarekk78
04-01-2011, 20:34
Dzięki Gewka za zdjęcia, jednak chyba zdecydujemy się na lodówkę Samsunga RL55VTEBG. Oglądaliśmy ją w sklepie dla idiotów i jest naprawdę ładna, chociaż bardzo nas kusi ta side-by-side Samsunga RSH5ZLBG, ale boimy się, że kuchnia za bardzo zostanie przyćmiona przez lodówkę.

bassic
04-01-2011, 22:03
No to ja chyba też wybiorę Samsunga BQ trochę niższa cena niż BT62 a może nawet trochę ładniejszy... Muszę powiedzieć że zamówiłam wszystko przez internet już dostałam i jestem naprawdę zdziwiona szybkością dostawy a zamawiałam z 3 różnych sklepów. Super:) Płyta mastercooka wygląda świetnie co do mikrofali Samsunga rzeczywiście jak pojawia się w opiniach przyciski trochę krzywe:) ale da się przeżyć! Aha i zwracam uwagę, że w różnych sklepach można natknąć się na różne kolory wyświetlaczy!!!

bassic
04-01-2011, 22:07
Czy ktoś ma zmywarke Bosch 30 eu i jak tak naprawdę jest z głośnością przy 46 db???

kszczyptal
05-01-2011, 12:52
Witam wszystkich,
proszę o radę czy kroś może ma taka płytę http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-igd-22-s-hit-cenowy-i1383645066.html, a jeśli nie to czy jest sens kupować ją? Obecnie mam gazową, ale jestem przed remontem kuchni i zastanawiam się nad zmianą na indukcję lub własnie coś takiego pomieszanego indukcja-gaz, zawsze dobrze mieć alternatywe jakiegoś innego źródła energii:)

KamaG
05-01-2011, 13:29
mam pytanie może banalne, ale nigdy nie miałam do czynienia z indukcją a i pofarbowana na blondi ;) czy na płycie indukcyjnej można gotować na wszystkich polach jednocześnie czy są jakieś ograniczenia? gdzieś mi dzwoni, że nie, że działają po dwa pola, coś namieszałam?
przymierzam się do którejś z tych:
TEKA IR 641 lub GKST 60i4 Basic Slider
mastercook ID64E S
lub Elektrolux EHD 60124P z trzema polami
możecie doradzić?
nie gotuję za dużo choć zamierzam to zmieniać powoli ;) chciałabym coś w miarę dobrego, na duży garnek, ale kasa się kończy :(




(http://cokupic.pl/produkt/Teka-IR-641)

1igor1
06-01-2011, 08:41
W normalnej indukcji działają wszystkie pola. Są takie płyty jak np amica pi6509 i ona ma ograniczenia, czyli max 2 pola ustawione na max - ale wynika to z tego, że jest ona podłączana do sieci 230 do normalnego gniazdka, i żeby nie było przeciążenia to są ograniczenia. W pozostałych płytach można wszystkie pola na max ustawić. Może słyszałas o funkcji BOOSTER to faktycznie ona może działać jednocześnie tylko na 2 polach bo ta funkcja działa przez pożyczenie mocy z jednego pola do drugiego.

Darpiot
06-01-2011, 12:31
Mam pytanie do wtajemniczonych. Całość sprzętu do kuchni już kupiliśmy i stoimy jeszcze przed wyborem płyty gazowej. Chcemy Siemensa aby dokompletować do
Lodówka SIEMENS KG 46NH70
Piekarnik SIEMENS HB 33AB550
Zmywarka SIEMENS SN 64M001EU
Piekarnik SIEMENS HB 84K552
Ekspres do kawy SIEMENS TK76K572

i właśnie; na stronie Siemensa pojawiła się nowość tj płyta gazowa z blachą do pieczenia. Nie ukrywam że stylistyka jest ładna, a jak z praktycznością tego rozwiązania. Jest to kawał płyty 76cm szer. i tylko 4 palniki. Czy użytkuje ktoś coś podobnego i może podzielić się uwagami?

link: http://www.siemens-home.pl/produkty/płyty-grzewcze/gazowe/z-płytą-ze-stali-szlachetnej/EC845XB90E.html?source=browse

Pozdrawiam

KamaG
07-01-2011, 10:41
dzięki 1igor1, czyli wszystko gra, martwiło mnie to bo ja często używam przynajmniej 3 palników równocześnie,
a czy jakaś dobra dusza mi pomoże w wyborze? plisss

EZS
07-01-2011, 14:41
No to coraz bardziej doceniam walory mojego piekarnika.
Chyba już mogę go polecić, szczególnie ten separator jest fajny, w połowie piekarnika piecze się piorunem.

A co do płyt gazowych, mam Whirlpool AKT 476 i ..... mam mieszane uczucia. Dobrze się czyści, bardzo ladnie wygląda ale rozstaw palników jest do bani. Niby ma 70 cm szerokości ale 50 głębokości. Jakby miała 70*60 to by była znacznie bardziej wygodna, ale takiej 3 lata temu nie znalazłam. A tak - jak chcę smażyć na 2 patelniach i do tego duży gar dla psa (na tym palniku - koronie, fajny wynalazek na duże gary i woka), to max, nic już nie wlezie... No i te ruszty pojedyncze dość chybotliwe bywają czasem. Szczegolnie dla patelni. Pewnie ze względu na urodę kupiłabym ją i drugi raz, ale spróbowałabym jednak poszukać szerszej. Co się sprawdza? Palnik -korona i szkło mają mocne, ile razy walnęłam garnkiem, to sama się dziwie, że to nie pekło...

andrus86
07-01-2011, 23:24
Jeśli chodzi o zmywarki polecam ten model Siemens SE25E851EU , u mnie sprawdza się znakomicie.
Co do piekarnika chciałbym odradzić Amica nie mogę znaleźć dokładnego numeru. Pierwsze moje zastrzeżenia miałem do opisu produktu: Ultra zimny front. Producent oznajmia, iż funkcja ta umożliwia bezpieczne korzystanie z piekarnika w obecności dzieci. Jednak już w trakcie pierwszego korzystania z piekarnika okazał się że nie jest to do końca prawda ;/ ( mój stary piekarnik mniej parzył).
Kolejne usterki (jeszcze w czasie gwarancji) dotyczyły: dwukrotnej wymiany mechanizmu obracającego rożnem i również dwukrotnej wymiany osłonki światełka wewnątrz piekarnika. Jakie było moje zdziwienie gdy szklana osłona światła znalazła się w cieście ;).

kleikadam
09-01-2011, 21:22
A jak się mają jakościowo lodówki Samsunga do Sharpa? Konkretnie chodzi mi o modele samsunga rl55vtebg, (po za wielkością i kostkarką chyba się niczym innym nie różnią) oraz Sharpa SJ-PD691SB
http://www.ceneo.pl/5784132
http://www.ceneo.pl/6775290
http://www.ceneo.pl/7689158

Zastanawiam się też nad zmywarką elekroluxa z panelem chowanym. Czy modele ESL65070R, ESL67040R, ESL67070R oraz ESL68070R różnią się czymś szczególnym ?

Łukasz_K
10-01-2011, 19:02
mam pytanie może banalne, ale nigdy nie miałam do czynienia z indukcją a i pofarbowana na blondi ;) czy na płycie indukcyjnej można gotować na wszystkich polach jednocześnie czy są jakieś ograniczenia? gdzieś mi dzwoni, że nie, że działają po dwa pola, coś namieszałam?

Od roku mamy Mastercooka IDE64ZS. Można gotować conajmniej na 3 polach jednocześnie. Na 4 nie sprawdzałem, więc na 100% nie odpowiem. Tyle ze mamy podłaczoną siłę (na szczeście okazało się że koszt podłaczenia siły nie był duży, a mieszkamy w bloku, tylko z zakładem energetycznym się szarpaliśmy z 1,5 miesiąca), więc nie wiem czy na 230V również można by gotować na wszystkich palnikach jednocześnie.




przymierzam się do którejś z tych:
TEKA IR 641 lub GKST 60i4 Basic Slider
mastercook ID64E S
lub Elektrolux EHD 60124P z trzema polami
możecie doradzić?
nie gotuję za dużo choć zamierzam to zmieniać powoli ;) chciałabym coś w miarę dobrego, na duży garnek, ale kasa się kończy :(

My gotujemy prawie codziennie. Jak zauważyłaś mamy model nieco inny, z dodatkowym jednym dużym polem, gdyby się czasem kiedyś nam umyśliło robic coś w brytfannie. Jednak to duże pole można sterowac z podziałem na 2 mniejsze. Jak dotąd (odpukac) nie mamy z nią żadnych problemów. Teka jest również polecana. My akurat wybraliśmy mastercooka i jest ok.

azalka
11-01-2011, 21:55
Dotąd obywałam się bez zmywarki. Jest nas trójka, w tym dorosły już syn. Gotuję, piekę normalnie - umiarkowanie. Kupić 60tkę czy 40kę?

Nina81
11-01-2011, 22:09
Witam serdecznie,


Piekarnik:
SAMSUNG BT63TDBFGB http://www.ceneo.pl/1172049

Pozdrawiam

Uważam, że to bardzo fajny model. Czy zamierzacie używać piekarnika do wyrastania ciasta drożdżowego? Temp początkowa 40 stopni to troche za dużo, ale mozna poradzic sobie włączając tylko lampkę

jedyna wada - brak pyrolizy

ale rzeczywiście piekarnik ma fajne funkcje - no i duży zakres temperatur

1igor1
11-01-2011, 22:39
Dotąd obywałam się bez zmywarki. Jest nas trójka, w tym dorosły już syn. Gotuję, piekę normalnie - umiarkowanie. Kupić 60tkę czy 40kę?

Zdecydowanie polecam 60, do 45 nawet po obiedzie się nie da zapakować :P. Mialem obie także mam porównanie.

plamiak
12-01-2011, 12:08
Zgadza się, siostra ma 45- tkę i to jest porażka. Ja mam 60 -tkę i trochę garów można włożyć. Pamiętaj że określenie ilości kompletów to jedno, a upchniecie garnków to druga sprawa. Przy urządzaniu nowej kuchni w nowym domu tylko 60 cm.

KamaG
12-01-2011, 12:23
dzięki Łukasz K za opinię
ta Twoja płyta jest fajna, może wyskrobię cuś więcej ze skarbonki :-?

a jeszcze jedno zapytam, może być znowu głupio :oops:
czy można skorzystać z dwóch pól pod jeden garnek? czysto teoretycznie: biorę gęsiarkę i stawiam na dwóch sąsiednich polach oba uruchamiając? zadziała czy coś się schrzani? oczywiście w wyjątkowych sytuacjach sporadycznie

sasq
12-01-2011, 16:57
Zastanawiam się też nad zmywarką elekroluxa z panelem chowanym. Czy modele ESL65070R, ESL67040R, ESL67070R oraz ESL68070R różnią się czymś szczególnym ?
Ilością programów i temperatur, wygłuszeniem drzwi oraz panelem sterowania.
Konstrukcyjnie jest to właściwie ta sam zmywarka
Tak przynajmniej wskazuje przelecenie przez instrukcje obsługi wymienionych instrukcji oraz katalog części zamiennych do nich. Ja właśnie jestem w trakcie wybierania i po 2 tygodniach kombinowania zwycięzca rankingu "zmywarki swiata" jest dla mnie właśnie ESL 65070r
z siemensem wygrywa parametrami i wyposażeniem podobnie z boschem
electrolux w standardzie daje to co konkurenci dokładają tylko w wyższych modelach

sasq
12-01-2011, 19:08
A właśnie zapomniałbym

Ma ktoś jakąś alternatywę dla ESL65070r?
Mam jeszcze tydzień na ewentualna zmianę zdania

Łukasz_K
15-01-2011, 18:51
a jeszcze jedno zapytam, może być znowu głupio :oops:
czy można skorzystać z dwóch pól pod jeden garnek? czysto teoretycznie: biorę gęsiarkę i stawiam na dwóch sąsiednich polach oba uruchamiając? zadziała czy coś się schrzani? oczywiście w wyjątkowych sytuacjach sporadycznie

No i to jest włąśnie zaleta tej płyty o której pisałem, bo tam jest juz takie pole gotowe do użytku. na zwykłych polach takiego numeru nie próbowałem, więc nie podpowiem :-)

slawek_wlkp
15-01-2011, 23:03
BBBBB prosze o pomoc: potrzebuję mikrofalkę otwieraną na prawo, czy takie istnieją??

Darpiot
16-01-2011, 07:26
Bosch i Siemens ma mikrofale w których drzwi otwierają się na prawo lub lewo. Litera R lub L w symbolu produktu

witu102
16-01-2011, 10:34
ja zdecydowałem się już na 99% i jest tak:
lodówka-Samsung RL55VQBRS
piekarnik-Samsung BT62TDBCT
mikrofala-Samsung FG87KUST
okap-Samsung HB 6247 SX
płyta gazowa-Samsung GN642HFGD

Sprzęty fajnie ze sobą współgrają, a do tego kosztują 1,5-1,7x mniej niż odpowiadające im modele Siemens/Bosch
Tak to mniej więcej będzie kiedyś wyglądało:
http://img220.imageshack.us/img220/5879/81974750.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/8035/13072658.jpg

thewizzo
16-01-2011, 13:59
ja zdecydowałem się już na 99% i jest tak:
lodówka-Samsung RL55VQBRS
piekarnik-Samsung BT62TDBCT
mikrofala-Samsung FG87KUST
okap-Samsung HB 6247 SX
płyta gazowa-Samsung GN642HFGD

Sprzęty fajnie ze sobą współgrają, a do tego kosztują 1,5-1,7x mniej niż odpowiadające im modele Siemens/Bosch
Tak to mniej więcej będzie kiedyś wyglądało:
http://img220.imageshack.us/img220/5879/81974750.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/8035/13072658.jpg

Ja również zdecydowałem sie w 99% na Samsunga
piekarnik - Samsung BF62CCST
kuchenka mikrofalowa - Samsung FG87KUST

Sprawdz warunki gwarancji lodówki czy producent nic nie pisze o tym aby nie stawiać jej przy źródłach ciepła
Zastanawia mnie również to czy kuchenka mikrofalowa nie jest za wysoko, ściąganie talerza z zupą będzie raczej wyzwaniem

pozdrawiam

thewizzo
16-01-2011, 14:11
Prosił bym o pomoc w wyborze lodówki pod zabudowę, jaki producent ?, jaki model ? to co możecie polecić mając porównanie, będe wdzięczny :)

- zabudowa pod 60 cm (pod meble BRW)
- raczej z systemem no frost
- zamrażalnik dolny
- wysokość: nie za mała, nie za duża
- cena do 2000 zł

zupełnie nie orientuje sie o co chodzi z obustronnym montażem drzwi, czy to mam zgłosić przy zamówieniu, jak maja sie otwierać, czy samemu przekłada sie drzwi ?

duś
16-01-2011, 15:13
witu - jesteś pewien ze mikrofala tak wysoko?

thewizzo
16-01-2011, 15:37
Wygląda na to że zdecyduje sie na Gorenje NRKI55288 a z tymi drzwiami to już wszystko wiem, wystarczyło zapoznać się z instrukcjami obsługi :)

witu102
16-01-2011, 19:50
nie nie jestem pewien na 100%:)
Przyjąłem blat jako punkt odniesienia dla piekarnika, bo wiem, że jest to bardzo wygodne..ale prawdopodobnie cała zabudowa pójdzie 30cm w dół i wtedy górna krawędź mikrofali wypada na około 160cm.
Co do lodówki to muszę sprawdzic...bo nie chcę miec jej przy ścianie zaraz bo się drzwi obiją...może między lodówkę a piekarnik wstawi wąską szafkę 20cm np na miotły?

photos
17-01-2011, 11:34
ja zdecydowałem się już na 99% i jest tak:
lodówka-Samsung RL55VQBRS
piekarnik-Samsung BT62TDBCT
mikrofala-Samsung FG87KUST
okap-Samsung HB 6247 SX
płyta gazowa-Samsung GN642HFGD

Sprzęty fajnie ze sobą współgrają, a do tego kosztują 1,5-1,7x mniej niż odpowiadające im modele Siemens/Bosch
Tak to mniej więcej będzie kiedyś wyglądało:

W tym wyżej wymienionym samsungu z dużym LCD to chyba głównie za niego się płaci:) Funkcje i parametry tej lodówki są taki jak innych za około 1800 do 2000. teraz lodówki zjadają grubo poniżej 300 kwh/rok. No frost też jest standardem. design...też zwyczajny. Klasa zamrażania taka jak w lodówkach za 1400 zł pojemność pomijam bo to zależy od wielkości czyli standard. Poziom hałasu też jest nie mały bo 41 db. Teraz standardem zaczyna byc około 37-38 db i lodówki za około 1700 zł już taki mają
Przykład lodówki o podobnych parametrach. Dodam że nie jestem fachowcem. Po prostu przemawiają do mnie suche liczby i dane techniczne.
http://www.topmarket.pl/lodowka-bosch-kgn-36-y-42-p36759.html

Jeśli chodzi o piekarnik to np ten
http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-amica-integra-ebi8862.bhtml#content_3c
Ma mniejsza o 10 ltr pojemność reszta funkcj taka sama a nawet lepsza bo jest termosonda i o 1 program wiecej cena niższa o około 500 zł

Mikrofala: Pierwsza z brzegu

http://www.topmarket.pl/kuchenka-mikrofalowa-do-zabudowy-beko-mwb-2510-ex-p39587.html ma lepsze funkcje i jest sporo tańsza

Okap. Od tego jest dużo słabszy i droższy
http://www.topmarket.pl/okap-kuchenny-teka-cnl-1-2002-ix-p46130.html

O płycie nie bede pisał bo tu już największą rolę odgrywa wygląd zewnętrzny. Bo są oczywiście tańsze i na ruszcie żeliwnym.

witu102
17-01-2011, 21:23
co do lodoki, to nie spotkałem się, żeby lodówka za 1400zł miała cool select zone z osobną regulacją temperatury, elektroniczną regulację temperatury, multiflow czy też nofrost w zamrażarce...co do wyświetlacza pewnie się za niego płaci, ale i tak chciałem lodówkę do 3tys tą mogę miec za 3200zł...
W domu mam RL-44 FCUS1 i też na forach piszą, że głośna itd..ja mając otwarta kuchnie tego nie odczuwam. Co do sprzętów "pierwszych z brzegu" to dla mnie liczy się jednak w miarę jednolita linia sprzętów i ich wygląd...oczywiście można kupi MW za 200zł z Lidla też bogatą w funkcję, ale jak to będzie wygladało jako całośc to inna sprawa...co do okapu też zależy mi na wyglądzie i na oświetleniu halogenowym, którego przez Ciebie wskazany nie posiada...

manieq82
18-01-2011, 00:08
lodóweczka do zabudowy
spójrz na Beko CBI 7771
do zabudowy, zero zone, no frost w zamrażalniku i 5 lat gwarancji za free do końca marca :)

photos
18-01-2011, 11:01
co do lodoki, to nie spotkałem się, żeby lodówka za 1400zł miała cool select zone z osobną regulacją temperatury, elektroniczną regulację temperatury, multiflow czy też nofrost w zamrażarce...
Np ta ma no frost.
http://www.euro.com.pl/lodowki/opis-daewoo-rn421npt.bhtml#content_3c
Osobna regulacja temperatury jest wtedy jeśli lodówka ma 2 agregaty. A tego do 1400 nie ma. Nie wiem dlaczego podałeś taki przykład. Ja napisałem że lodówki do tej kwoty są cichsze ale nie pisałem o funkcjach. Ale te w granicach 2 do 2,5 tys juz mają te funkcje
Ja nie pisze że ten samsung jest zły ale cyferki za nim nie przemawiają



co do wyświetlacza pewnie się za niego płaci, ale i tak chciałem lodówkę do 3tys tą mogę miec za 3200zł...

Ok to jest luźna dyskusja. Jedni jeżdżą oplami inni powiedzmy BMW :)



Co do sprzętów "pierwszych z brzegu" to dla mnie liczy się jednak w miarę jednolita linia sprzętów i ich wygląd
Dla mnie też liczy się wygląd tak wiec tu nie będziemy dyskutować bo może nam się podobać co innego.
Ale sprzęty które wymieniłeś łączy chyba tylko napis samsung bo nawet kolory maja inne.
To nie jest jednolita linia.


...oczywiście można kupi MW za 200zł z Lidla też bogatą w funkcję, ale jak to będzie wygladało jako całośc to inna sprawa...
Myślę że jak zaczniesz szukać już na żywo, nie w internecie to lekko zdanie zmienisz. Przekonasz się że sprzęty tej samej nawet marki mogą mieć inne powłoki, kolory. A jak koniecznie chcesz mieć je takie same to może się okazać że już nie taki budżet na to przeznaczyłeś. Dlatego wiele osób dochodzi do wniosku że skoro mam kupować i tak inne odcienie, powłoki to lepiej zrezygnować z jednej firmy a wybrać sprzęt który ma lepsze parametry i bardzo często może być jeszcze nawet tańszy.



co do okapu też zależy mi na wyglądzie i na oświetleniu halogenowym, którego przez Ciebie wskazany nie posiada...
Wygląd...hmm ciężko określić ale na moje oko są bardzo podobne. Co do oświetlenia. To ten Teka ma mocniejsze bo 2x40 a samsung 2x20. Nie do końca sie orientuję czy to halogenowe czy nie ale na większości stron jest napisane moc oświetlenia. Podejrzewam że większość ma już teraz halogenowe.

Jak pisałem to są takie luźne uwagi. Ja też teraz kupuję całe AGD do domu i powiem szczerze że już się zakręciłem w tym wszystkim..aż się odechciewa. Bo jak dany sprzęt ma jakaś potrzebną funkcję to nie ma drugiej jak twierdzi żona bardziej potrzebnej i tak w kółko. A sprzęty które maja wszystkie potrzebne na razie wykraczają poza moje możliwości Bo dopakują tam jeszcze innych gadżetów i siłą rzeczy cena musi być wysoka.

Dowiedziałem się ostatnio że Samsung I Amica to jeden pies.
Jako że jestem w trakcie budowy a już bardziej wykańczania domu mam ograniczona gotówkę, niestety. Dlatego moje wybory mogą okazać się skromniejsze. I tak na razie mam takie typy. Z tą lodówka Daewoo to nie wiem...mam W domu telewizor tej marki i podczas gdy Philips siedział kilka razy na gwarancji ten nigdy nie odmówił posłuszeństwa. Także to jest jeszcze w trakcie przemyśleń, w tej cenie żadna nie ma no frost. a to chyba najważniejsza funkcja w lodówce.

http://www.euro.com.pl/lodowki/opis-daewoo-rn421npt.bhtml#content_3c

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-amica-integra-ebi7932.bhtml#content_3c

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehg-6435-x.bhtml

http://www.euro.com.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/whirlpool-xb-eg20-ss.bhtml

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/amica-zzm-627-i.bhtml

http://www.euro.com.pl/pralki/opis-amica-navigator-awcn14da.bhtml#content_3c

http://www.euro.com.pl/okapy-do-zabudowy/opis-amica-ots625i.bhtml#content_3c

Co o tym sądzicie

montwa
20-01-2011, 13:01
ja mam boscha i sie sprawdza, co do lodowek to całkiem fajne sa malo popularne u nas Sharpy (made in japan)

photos
20-01-2011, 13:32
Witam,
Obecnie musze kupic zestaw AGD do kuchni.
Założenia były: sprzęt boscha, AEG, albo electrolux.

Wstępnie wybrałem:

Płyta indukcyjna Bosch PIF651R14E
albo
Płyta indukcyjna AEG-Electrolux HK634150XB
Piekarnik Electrolux EOB64201X
Zmywarka Bosch SMV50E10EU
Kuchenka mikrofalowa AEG-Electrolux Micromat2662EM
Okap teleskopowy Electrolux EFP6440 IX
Chłodziarko-zamrażarka Electrolux ENL60710S

Co o tym sadzicie? Czy ma ktoś doświadczenia z tym sprzętem?

P płytach indukcyjnych niewiele wiem wiec się nie wypowiadam.
Piekarnik może być dobrym wyborem. Czyli programy i wyposażenie dobre w stosunku do ceny.
Ale zmywarka już trochę za droga w stosunku do tego co oferuje. Zmywarki o tych parametrach kosztują około 1500 zł
Oto przykład i pojemność lekko większa
http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/opis-hotpoint-ariston-lft-3214-hx-ha.bhtml#content_3c
O mikrofali też się nie wypowiadam. Te mniejsze wiem czym maja się charakteryzować te duże już nie. A że takiej nie planuje u siebie to tematu nie zgłębiam
Co do okapu w tej cenie znajdziesz z dużo mocniejszym wyciągiem np
http://www.euro.com.pl/okapy-do-zabudowy/opis-ariston-ah-s2-fm-1-ix.bhtml#content_3c
Co do chłodziarko-zamrażarki hmmm no to już segment wyżej.Funkcje ma na podobnym poziomie co tradycyjne lodówki ale cena co najmniej 2x większa, pewnie za większa pojemność. Pytanie czy taka duża pojemność jest potrzebna . Ale co się komu podoba. Ja pisze o danych technicznych

mrówka75
21-01-2011, 14:55
u nas:
lodówka do zabudowy Liebherr G041274L -zdecydowaliśmy się na nią bo dużo osób na różnych forach chwaliło że cicho chodzi- podłączona 2 dni temu i faktycznie cichutka, piekarnik Baumatic model ombra 1ss - wygląda jak telewizorek a ponieważ mamy nowoczesną kuchnie wygląda rewelacyjnie- otwierana na bok-cena coś około 3500,
pralka Candy- najwęższa jaką znaleźliśmy z wsadem 7 kg -1350Zł,
płyta ma być indukcyjna też Baumatic ale jeszcze nie zamówiona:),
zmywarka Bosch 60-tka -cichutka mieliśmy taką samą na poprzednim mieszkaniu ,
okap De Dietrich do zabudowy

mrówka75
21-01-2011, 15:06
a teraz o sprzęcie który jest w mieszkaniu które wynajmujemy- dodam , że mieszkanie oddane w tamtym roku i sprzęt był nowy:

pralka Beko nie znam kodu - na pokrętła bez elektroniki- tragedia- po roku testowania różnych programów - najkrótszy program 80 minut nowe ciuchy po praniu jak szmaty,
Kuchenka Amika - ok
płyta gazowa Amika- rdzewieje pod rusztami, co tydzień generalne czyszczenie
okap Amika- huk jak przy starcie samolotu i to tylko na 1
lodówka Mastercook- czyści się fajnie ale tez głośno chodzi

sasq
21-01-2011, 21:57
Zmywarke w końcu zakupiłem jest to Electrolux ESL 65070r
Na razie przetestowałem program 30min na garach zbieranych przez tydzień
Lekko niedomyte zostało naczynie żaroodporne choć i tak było czystsze niż przed jego użyciem (swoje lata ma) natomiast domyły się kubki z poniedziałkowej kawy (mamy piątek)
Jestem zachwycony prze szczęśliwy i zastanawiam sie jak ja mam wytrzymać tydzień udając ze zmywarki nie mamy (z dobrą nowina musze czekać na urodziny żony) W dodatku kosze są lepiej rozplanowane porównując z Boschem u moich rodziców

Jedyny mankament to mała ilość składanych elementów w dolnym koszu ale tutaj za taka cene cudów nie ma u konkurencji wyglada to czasem jeszcze gorzej.
Głośność jest ok lodówa jest głośniejsza. Jedyny ,moment kiedy hałasuje to rezonujący zlew stalowy (Teka) ;-/ trzeba będzie chyba zrobić osobny odpływ.

nielot2
22-01-2011, 16:36
Piszecie ze 45tka zmywarka to lipa ? A jesli nie ma sie po prostu fizycznie miejsca na 60tke ? Ja zasdadniczo w ogole neguje troche kwestie posiadania zmywarki. Jakos nie widze sie w roli zbierajacego kubki czy talerze przez 3 czy 4 dni po to zeby potem odpalic zmywarke. Jedyne co mnie przekonuje, choc i tak srednio, to oszczednosci na wodzie, ktore niby zmywarka do domowego budzetu wnosi....

witu102
22-01-2011, 17:01
lepsza 45 tka niż nic...prawda jest taka, że w większości 60 tek masz opcję 1/2 załadunku i wtedy po jednym dniu puszczasz...przy 3 osobowej rodzinie puszczam 60tkę raz na 2 dni więc 45 chodziłaby codziennie. Oszczędności na wodzie, prądzie, płynach i własnych rękach są gigantyczne...

nielot2
22-01-2011, 17:18
Na pradzie? Napewno nie w mieszkaniu. Tutaj bedzie wrecz odwrotnie. Jako kolejne urzadzenie zmywarka raczej zwiekszy jego zuzycie.

No ale idac z duchem czasu hehe chyba kupimy taka -->> http://www.ceneo.pl/377151s lub http://www.ceneo.pl/7570712s Ta druga cenowo w zasadzie identycznie wypada a o 2 litry mniejsze zuzycie wody i o 3dB cichsza. Szkoda ze 1/2 wsadu nie ma. Ale ta ma -->> http://www.ceneo.pl/428003s tylko znowu glosniejsza i wiecej wody. Osiolkowi w zloby dano..... :)

Pozostale sprzety wybralismy takie:
plyta http://www.ceneo.pl/6745698s
piekarnik http://www.ceneo.pl/641564s
lodowka http://www.ceneo.pl/5800425s

1igor1
22-01-2011, 20:03
Piszecie ze 45tka zmywarka to lipa ? A jesli nie ma sie po prostu fizycznie miejsca na 60tke ? Ja zasdadniczo w ogole neguje troche kwestie posiadania zmywarki. Jakos nie widze sie w roli zbierajacego kubki czy talerze przez 3 czy 4 dni po to zeby potem odpalic zmywarke. Jedyne co mnie przekonuje, choc i tak srednio, to oszczednosci na wodzie, ktore niby zmywarka do domowego budzetu wnosi....

Ja mam 60, 4 osobowa rodzina i zmywarka chodzi codziennie. Jeśli chodzi o te oszczędności to umnie raczej wyszło że ich nie ma, jedynie czas zaoszczędzony.

witu102
22-01-2011, 20:36
no wszystko zależy od tego czy mamy np termę 2kW czy piecyk gazowy...generalnie oszczędności czasu, rąk i wody są widoczne...z prądem zależy od tego czy mamy termę czy gaz, ale niewątpliwie zmywarka to wielki wynalazek jak chodzi o kuchnie:)

photos
22-01-2011, 22:34
a wiec...hehe. Nawet 45 ma opcje pól wsadu. Także jak ktoś mało zużywa naczyń dziennie to jest odpowiedni do tego program. Odnośnie energii i wody...wiadomo ze to wszystko zależy od modelu ale zużycie jest bardzo podobne. W 60 wchodzi wiecej kompletów bo 14 można wrzucić. Ale pól wsadu tez jest...cenowo tez stoją podobnie. Wiec jeśli ktoś chce zmywarkę i ma wystarczająca ilość miejsca w kuchni to 60 jeśli mniej to 45 bo funkcje i w tej i w tej można znaleźć identyczne...a z tym gigantycznym oszczędzaniem to byłbym ostrożny

witu102
22-01-2011, 22:45
no miałem gdzieś obliczenia jeżeli chodzi o wodę i prąd przy założeniu, że mamy termę 2kW...wykonane przez profesora AGH, nie producenta ani sprzedawcę zmywarek i wnioski są takie, że dla 3 osobowej rodziny oszczędzamy około 200zł miesięcznie przy założeniu zmywania po śniadaniu obiedzie i kolacji.
Oszczędności rąk i czasu nie da się tak łatwo wyliczyc...

nielot2
23-01-2011, 08:50
co do lodoki, to nie spotkałem się, żeby lodówka za 1400zł miała cool select zone z osobną regulacją temperatury, elektroniczną regulację temperatury, multiflow czy też nofrost w zamrażarce......

Moze nie wszystko na raz ale co najmniej no-frost (w chlodziarce i zamrazarce) i multiflow oraz komora swiezosci ExtraCold. I to ponizej 1400zl. My taka wlasnie zamierzamy kupic. Link w moim poscie powyzej.

JBART
23-01-2011, 22:21
no miałem gdzieś obliczenia jeżeli chodzi o wodę i prąd przy założeniu, że mamy termę 2kW...wykonane przez profesora AGH, nie producenta ani sprzedawcę zmywarek i wnioski są takie, że dla 3 osobowej rodziny oszczędzamy około 200zł miesięcznie przy założeniu zmywania po śniadaniu obiedzie i kolacji.
Oszczędności rąk i czasu nie da się tak łatwo wyliczyc...

hmm, ciekawe ile ten profesor płaci za prąd...
A frajerzy nie będący profesorami AGH płacą 200 zł więcej...

Co do oszczędności czasu i rąk nie mam zastrzeżeń. Jeśli tylko kogoś stać to zmywarka jest świetnym urządzeniem, ale przed marketingowcami czapki z głów, że udało im się przekonać ludzi, ile to zmywarki są oszczędniejsze od głupich ludzi.

aduska
23-01-2011, 23:17
no miałem gdzieś obliczenia jeżeli chodzi o wodę i prąd przy założeniu, że mamy termę 2kW...wykonane przez profesora AGH, nie producenta ani sprzedawcę zmywarek i wnioski są takie, że dla 3 osobowej rodziny oszczędzamy około 200zł miesięcznie przy założeniu zmywania po śniadaniu obiedzie i kolacji.
Oszczędności rąk i czasu nie da się tak łatwo wyliczyc...

200zł miesięcznie? chyba trochę przesada? :) nawet jeśli ktoś zmywa po śniadaniu, obiedzie i kolacji, takie zmywanie trwa max 10min, zmywanie w zmywarce znacznie dłużej (u mnie 4 osobowa rodzina min. raz dziennie zmywanie w 45, cykl trwa ok 2 godziny), nie mówiąc o tym o ile tańszy jest płyn do mycia naczyń od środków do zmywarek. Nikt mi nie wmówi że zmywanie w zmywarce jest tańsze od zmywania ręcznego :D mnie przekonuje jedynie wygoda + temperatura, w jakiej myte są naczynia i fakt jakie po tym są czyste. A dla rąk wymyślono rękawice gumowe ;) no i samo podejście, jak zmywałam ręcznie to się 10 razy zastanowiłam zanim pobrudziłam następne naczynie, teraz biorę jak leci ;)

photos
24-01-2011, 09:49
Coś duży tej wody chyba musi ten profesor zużywać:) Bo ja mam w domu bojler 140 ltr jest w nim grzałka 2 kWh. Jak w lato grzałem wodę prądem to wychodziło 300-350 zł miesięcznie. Ale nie tylko na naczynia. Bo też kąpiele i prysznice dla 5 osobowej rodziny.

basbur
24-01-2011, 12:26
Od kilku tygodni czytam opinie, porównuję parametry i ceny i w końcu wyłoniła mi się lista prawieostateczna. Idę więc z nią wczoraj do MM, zeby popatrzec jak to wygląda na zywo. Dowiedzialam sie np, ze gdybym chciala zestaw elektroluxa to piekarnik i mikrofala ok, chociaz ta druga do zabudowy w kosmos droga, ale juz lodówki nie dopasuję kolorem absolutnie. Po prostu inny kolor 'srebra'. Dodatkowo niektore firmy mają lodówki (chodzi o drzwi) ze stali a inne w okleinie, ktora latwo zarysowac, za to z kolei sa tansze.
Już wymyślilam, ze odpuszczę idealne zgranie lodowki z piekrnikiem, bo nie zamierzam placic za lodowke ponad 3 tys. i po prostu w razie czego kupię naklejkę na lodówkę i już.

Generalnie głowa boli od nadmiaru danych i modeli, a kupić muszę wszystko co do nowego domu potrzebne. I pomyśleć, że myślałam, ze takie zakupy to akurat fajne bedą;)

A, jesli chodzi o zmywarkę, to jesli jest miejsce to tylko 60. Teraz mam 45 i zapelnia sie szybko, spokojnie raz dziennie włączam (2 dorosłych i 1,5 roczne dziecko) a i sporo mam do mycia ręcznego, nad czym ubolewam;)

photos
24-01-2011, 13:23
I o tym właśnie pisałem wcześniej. Dla potwierdzenia :)

Myślę że jak zaczniesz szukać już na żywo, nie w internecie to lekko zdanie zmienisz. Przekonasz się że sprzęty tej samej nawet marki mogą mieć inne powłoki, kolory. A jak koniecznie chcesz mieć je takie same to może się okazać że już nie taki budżet na to przeznaczyłeś. Dlatego wiele osób dochodzi do wniosku że skoro mam kupować i tak inne odcienie, powłoki to lepiej zrezygnować z jednej firmy a wybrać sprzęt który ma lepsze parametry i bardzo często może być jeszcze nawet tańszy.
Dlatego jak czytam posty pt" mój wybór" i widzę w nich sprzęt tylko jednej marki to lekko się uśmiecham. Bo tak zazwyczaj jest gdy zaczynamy szukać i tak naprawdę niewiele wiemy o AGD, wybór padł taki bo ładnie wygląda no i tak jakoś zawsze chcieliśmy mieć wszystko jednej dobrej marki. A jak zaliczymy juz kilka wycieczek po sklepach ze sprzętem AGD to zdanie nam się zmienia.

EZS
24-01-2011, 13:42
I o tym właśnie pisałem wcześniej. Dla potwierdzenia :)

Bo tak zazwyczaj jest gdy zaczynamy szukać i tak naprawdę niewiele wiemy o AGD, wybór padł taki bo ładnie wygląda no i tak jakoś zawsze chcieliśmy mieć wszystko jednej dobrej marki. A jak zaliczymy juz kilka wycieczek po sklepach ze sprzętem AGD to zdanie nam się zmienia.
jak zaliczymy kilka wycieczek "na żywo" to się załamiemy całkowicie, bo większość sprzętu w sklepach jest na zamówienie "z obrazka". Szczególnie dotyczy to sprzętu troszkę droższego i wymyślniejszego. Ja w pewnym momencie wróciłam do internetu, bo ustrzelić w naturze płytę gazowa, którą chciałam było po prostu niemożliwe... A jak już z obrazka, to choć niech będzie taniej

duś
24-01-2011, 13:47
a ja uważąm że wybór sprzętu z jednej firmy to akurat dobry pomysł - nie chodzi tylko o stylistykę, ale też o spójność trybu wyboru programów i koncepcję przyjętych rozwiązań (ja nie jestem techniczna i wpienia mnie, że programy w mikrofali w studenckim mieszkaniu wybierało się tak, a piekarnik ustawiało jeszcze inaczej). oczywiście przy dokładnym przestudiowaniu jakie celowany sprzęt ma parametry. akurat bosch w podobnej stylistyce oferuje całe agd i nie widziałam najmniejszego problemu w dobraniu sprzętu odpowiedniego do potrzeb, oczekiwań i portfela (renoma firmy i jakoś serwisu gwarancyjnego nie są dla mnie bez znaczenia). niektórych to nie razi, ale różne odcienie stali czy kolorowe wyświetlacze mi przeszkadzają - wydałam na kuchnię kupę kasy (w porównaniu z moimi zarobkami zwłaszcza) i ma być ideałem pod każdym względem.
z wyboru jestem zachwycona. zmywarka chodzi cichuteńko, podobnie lodówka (mama nie może uwierzyć, że nawet nie burknie, a zmywarę gotowa mi w czasie zmywania otwierać). na płycie gotuje się normalnie, mikrofali używam tylko do rozmrażania, a piekarnik ma masę programów, z których na bank będę korzystać (jak choćby utrzymywanie upieczonego w stanie ciepłym przez określony okres czasu - bomba, ciepły obiad dla spóźnialskich bez konieczności wielokrotnego odgrzewania).

photos
24-01-2011, 13:56
jak zaliczymy kilka wycieczek "na żywo" to się załamiemy całkowicie, bo większość sprzętu w sklepach jest na zamówienie "z obrazka". Szczególnie dotyczy to sprzętu troszkę droższego i wymyślniejszego. Ja w pewnym momencie wróciłam do internetu, bo ustrzelić w naturze płytę gazowa, którą chciałam było po prostu niemożliwe... A jak już z obrazka, to choć niech będzie taniej

To prawda ja tez zamawiam w internecie bo gdzie bym nie był to wszystkiego co chciałem nie maja. A sprowadzą jak zamówię więc dziękuje za taki pokaz sprzętu. A na identycznym kolorze i powłoce mi nie zależy. Wolę właśnie mieć AGD o dobrych parametrach niż takiego samego koloru za ogromne pieniądze

basbur
24-01-2011, 14:06
też będę zamawiać w necie. jak juz się otrząsnę po wczorajszej wizycie w MM i zrewidowaniu swojej toplisty. Wkurza mnie niezmiernie cena kuchenek mikrofalowych do zabudowy - dlaczego electrolux ma ponad 2x droższą kuchenkę niż np. samsung? jeśli chcę mieć ją w słupku z piekarnikiem to niestety muszę sporo zaplacic lub wziac inny piekarnik (innej firmy). albo machnac reka i ustawic pod soba sprzety innych firm, ale to mi jednak nie pasuje. najchetniej wzięłabym najtansza kuchenkę do zabudowy i wstawila do zamykanej zwyklym forntem szafki, ale mąż się nie zgadza.
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Duś, napisz jaki masz model piekarnika konkretnie? moze sie na Bosha przerzuce, tak mnie elektrolux wkurzyl;)

duś
24-01-2011, 14:47
HBA 36B650

ja zamawiałam w necie ze względu na ceny. przeszperałam oferty, pododawałam, przekalkulowałam i okazało się, że wytypowany sklep wydaje towar 3 min od mojego mieszkania, więc jak już wszystko przyszło uśmiechnęłam się panów kafelkarzy, wskoczyliśmy do ich busa i po kwadransie miałam całość na miejscu. jeszcze mi odpadły koszty transportu.

monika.KIELCE
24-01-2011, 14:52
basbur: mój luby nie oponował zbytnio i taka koncepcja została przeforsowana. Wg mnie mikrofale do zabudowy stanowczo za drogo kosztują.

basbur
24-01-2011, 15:06
Monika, masz mikrofalę w szafce? i musisz otwierać dwie pary drzwiczek? Moim zdaniem różnica w cenie wynagradza tę drobną niedogodność (mąż z kolei twierdzi, że bedzie go to wkurzac). Muszę jeszcze nad nim trochę popracować;)

Bo jak dla mnie - mikrofalówki mogłoby wcale nie być, nie mialam nigdy i nie tęsknię za nią wcale, a już w ogóle za taką drogą;)

Duś, dzieki za info, fajny ten piekarnik i ta funkcja keep warm. nie ma niestety prowadnic teleskopowych i pyrolizy a akurat to chcialabym miec. no, z pyrolizy ewentualnie mogłabym zrezygnować;)
muszę szukać dalej;)

Monika, polazłam do Twojego domu;) i widzę mój zlew i okap;)
tzn taki jaki ja będę chyba kupowac;)
widzialas je na zywo czy kupowalas w ciemno?
No i dlaczego Tekę bardzo ciężko gdzieś na zywo obejrzec? I czy w ogóle można?

photos
24-01-2011, 15:16
basbur nie napisałaś w jakich kwotach szukasz ale np ten elektrolux ma lepsze parametry od tamtego boscha i jest duuuuzo tanszy.

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-electrolux-eob67200x.bhtml#content_3c

Ale znowu pewnie będzie kwestia koloru :)
tak jak pisałem nie można mieć wszystkiego a jeśli okaże się że można to niestety to musi kosztować.

photos
24-01-2011, 15:28
Ten np ma teleskopowe:
http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/bosch-hba34s550.bhtml
Ogólnie piekarniki Boscha z tego co widzę nie maja termosądy. Piekarniki które mają te same funkcje niż ten HBA 36B650 ale nie maja chłodnych drzwi kosztuja o połowe mniej. Czyżby to stanowiło dla nich tak duży problem że żądają takiej dopłaty??
Oto porównanie:
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=75017996&p2=135186582&p3=77440170

basbur
24-01-2011, 15:38
Photos, na piekarnik planuję wydać nie wiecej niz 2500, moje typy to poki co

http://www.ceneo.pl/2225011s

i

http://www.ceneo.pl/1380157

są wszystkomajace - termosonde, teleskopy, pyrolize (ciekawe czy bede z termosondy np korzystac) ;) i niebrzydkie, tylko mikrofale do nich drogie pieronsko;)

photos
24-01-2011, 16:11
No ten AEG ma multum funkcji dodatkowych Ale np ten Amica ma ich jeszcze wiecej
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=77754368&p2=10439727&p3=477085398
i jest tańszy. Wiem że to jest juz mieszanie marek ale ciężko jest znaleźć jednej w dobrych cenach. Masz przykład za piekarnik i mikrofale musisz zapłacić bardzo dużo. Amika jest ogólnie tańszą firmą co nie znaczy gorszą
Albo tu masz Aristona http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/hotpoint-ariston-fh-1039-p-ix-ha.bhtml
Ten elektrolux i aeg niczym sie nie różnią a kosztują znacznie wiecej

photos
24-01-2011, 16:19
Chyba najlepiej jest wybrać sobie sprzęty główne, w których nie chcesz za wiele ustępstw, a dopiero później dobierać np płytę czy okap, który tej samej marki np będzie miał o 50 m3 mniejszy wydatek, a wówczas nie ma tragedii. Ale jak wybierzesz okap, płytę i ostatecznie mikrofalę i zechcesz do tego dokompletować jeszcze piekarnik i lodówkę to może być ciężko. Ja tak jak napisałem wyżej poszedłem na "łatwiznę" dla mnie w pierwszym rzędzie liczy się jakość, cena a dopiero później wygląd. Oczywiście musi to jakoś pasować ale bez przesady

Dawidowski
24-01-2011, 16:34
Chcę podzielić się wnioskami dotyczącymi zakupionych i użytkowanych( od niedawna) przez nas sprzętami:
1.piekarnik Electrolux EOB64201X - super sprzęt bardzo dobrze piecze, łatwy w obsłudze,sporo funkcji, kataliza, prowadnice teleskopowe na dwóch
poziomach(dla nas mogłoby ich nie być- nie uważam ich za zaletę)
2. płyta gazowa pięciopalnikowa Electrolux EHG7835X -dużo miejsca jest na niej, masywne żeliwne ruszta, denerwuje mnie zapalarka w pokrętle ale można się do niej przyzwyczaić
3.lodówka do zabudowy Electrolux ERN29750 -prosty bez bajerów model ale dla nas wystarczający, pakowna lodówka i zamrażarka, solidne wykonanie, praktycznie nie słychać jak chodzi
4 okap Amica OKC921T -chodzi w miarę cicho, wada- widać na nim każde dotknięcie,które trudno usunąć
5.zmywarka do zabudowy Bosch SMV50E10EU -bardzo dobrze domywa, pakowna,chodzi cicho.

Wybierając te sprzęty korzystaliśmy z opinii na tym forum i jak do tej pory to jesteśmy zadowoleni z wyboru. Sprzęt kupowaliśmy w sklepie internetowym, bo było o wiele taniej niż w sklepie stacjonarnym(znaleźliśmy sklep który miał usługę wniesienia i rozpakowania tak aby nie kupować kota w worku- po obejrzeniu sprzętów podpisaliśmy odbiór i zapłaciliśmy).

manieq82
24-01-2011, 17:34
jaki to sklep - podziel się :)

Darpiot
24-01-2011, 20:43
My kupowaliśmy oczami. Od czytania tych wszystkich opinii co i za ile może się w głowie poprzewracać. Nie wiem czy to dobry zestaw czy nie ale ładny. Jeszcze nie użytkowany.

ekspres
http://agd-rtv.net/images/img_bg/TK76K572.jpg

piekarnik z mikrofalą
http://www.cento.pl/cache/images/a24be426cac05c8e34048721b9e2d909.jpg

drugi piekarnik pod płytę
http://www.cento.pl/cache/images/30a2a02b3792807d199477b534be7c1f.jpg

płyta gazowa
http://www.e-digi.pl/images/products/19505_big.jpg

i lodówka
http://best-media.pl/images/Kg%2046NH70.jpg?osCsid=d4c6649cfe4fb23840525551217 d279b
http://neomix.pl/wm.php?img=6045a0df6d9841bf006db045586cc6c59299

i zmywarka
http://media.siemens-home.com/Files/Siemens/Pl/pl/ProductFiles/ProductImages/EpsImages/MCSA034529_SN64M001EU_def.eps?Width=550

dylematem jest dobór do tego zestawu okapu??

katjes1
24-01-2011, 22:26
Czy ktoś może polecić lodówkę do zabudowy z no frostem w zamrażalniku i komorą świezości w chłodziarce?Zamrażalnik u dołu i wysokość do zabudowy 177 cm.
Cały sprzet mamy zakupiony tj. piekarnik, mikrofala, płyta i okap z Teki a zmywarka z Boscha.
Co do lodówki z TEKI słyszałam opinie niezbyt pochlebne. Zastanawialiśmy się nad Liebherrem
Boschem, Gorenje....może jeszcze jakaś inna firma? Wybór jest tak duży że ciężko
jest cokolwiek wybrać. Proszę o pomoc:)

macieja79
25-01-2011, 01:16
Teka to bardzo dobry jakościowo sprzęt produkcji niemieckiej.
(...)
Lodówka NF1 650


Czy kupiliście Państwo tę lodówkę? Ja ją posiadam, mam z nią dosyć poważne problemy, a serwis twierdzi, że wszystko jest w porządku.
Bardzo proszę o odpowiedź na forum lub kontakt na priva lub [email protected]

monika.KIELCE
25-01-2011, 07:31
basbur:
mikrofalę dopiero będę mieć, tak jak i całe meble kuchenne. Myślę, że rozwiązanie z podwójnymi drzwiczkami sprawdzi się, jak nie używasz jej zbyt często. Jeżeli każdy posiłek podgrzewasz w mikrofali, wtedy będzie to męczące.

okap TEKI widziałam u znajomych na żywo. Znalazłam podobny z innych firm, min. boscha ale stwierdziłam że ten widziałam i mi odpowiada, nie będę ryzykować.

Co do zlewu to najpierw chciałam jedną komorę i kolor antracyt. Pojeździłam po salonach kuchennych (meble, uchwyty, zlewy, itd) no i spodobał mi się półtorej komory. Kolor zobaczyłam na próbniku teki no i ten antracyt był zbyt nakrapiany, zmieniłam więc na onyks, niestety ciut droższy.


katjes1
ja świadomie zrezygnowałam z nofrosta. Lodówka musi być do zabudowy i musi być jak największa. Nofrost zabiera zwykle sporo miejsca z pojemności zamrażarki.
Kupiłam Liebherra. Ma dobre opinie i dużą pojemność jak na lodówkę do zabudowy.

plamiak
25-01-2011, 09:31
Faktycznie, "nofrost" zajmuje dużo miejsca w zamrażalniku, na szczęście mamy jeszcze zamrażarkę w piwnicy... Liebherr to bardzo dobra firma.

photos
25-01-2011, 10:13
Wiesz Darpiot Jak chce się przeznaczyć na AGD do kuchni 15 tys to można sobie pozwolić na zakupy oczami bo ten sprzęt raczej na pewno będzie już o bardzo dobrych parametrach. Ja natomiast dysponowałem kwotą około 7 tys zł. Dlatego musiałem się nastawić na coś innego i wybierałem według parametrów poszczególnych sprzętów.

mrówka75
25-01-2011, 13:17
kiedy szukaliśmy indukcji braliśmy pod uwagę płytę Bosch. Idziemy do MM jest wystawiona , pytamy sprzedawcę czy może nam sprawdzić czy da radę ją zamontować w blat granitowy (miała być opcja wpuszczenia na równo z blatem). Sprzedawca nie zorientowany ale idzie po katalog firmowy z Boscha sprawdza i sprawdza no i okazuje się że w katalogu ani aktualnym ani zeszłorocznym nie ma takiego modelu. Po innych sklepach pytamy się o ten sam model mówią nam że to sprzęt wypuszczany właśnie na MM i tym podobne sklepy, jakość wykonania i części to już nie to samo.Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, że oficjalnie w katalogach sprzętu nie ma. Dziwne praktyki.

photos
25-01-2011, 14:13
Po innych sklepach pytamy się o ten sam model mówią nam że to sprzęt wypuszczany właśnie na MM i tym podobne sklepy

Akurat sprzedawców i konkurencji to ja bym najmniej słuchał w tych kwestiach. W większości przypadków nie mają pojęcia o czym mówią. Co innego że w MM sam bym nie kupił sprzętu ale to nie dlatego że coś jest z nim nie tak, oni mają tam niskie ceny ale tylko na tani sprzęt, czyli ten z dolnej półki natomiast jak chcesz coś bardziej konkretnego to już niestety kosztuje i bardzo często duzo więcej niż np EURO czy AVANS. Podobnie jest ze sklepami Electro World. Zachęcają tanim sprzętem tylko że jest to typowa chińszczyzna No name A coś znanej marki kosztuje juz odpowiednio wiecej.

Darpiot
25-01-2011, 21:15
Wiesz Darpiot Jak chce się przeznaczyć na AGD do kuchni 15 tys to można sobie pozwolić na zakupy oczami bo ten sprzęt raczej na pewno będzie już o bardzo dobrych parametrach. Ja natomiast dysponowałem kwotą około 7 tys zł. Dlatego musiałem się nastawić na coś innego i wybierałem według parametrów poszczególnych sprzętów.

photos cena sprzętu odgrywała znaczącą rolę przy wyborze. I tak; piekarnik kosztował ok. 1800zł i 2800zł (ten z mikrofalą), więc uważam że rozsądne pieniądze, płyta ok. 900zł, zmywarka 1950zł. Szaleństwem był tylko ekspres ale marzyliśmy o takim do nowego domu od dawna i trudno było sobie odmówić. A co do parametrów, to nie znam się na tym. Uznałem że kupimy sprzęt uznanego producenta w tym wypadku Siemensa, zakładając ze "badziewia" nie produkuje. Ot i tyle, ekscesów w tym nie ma :-)

ANDIX
28-01-2011, 11:31
Wiem tylko że chłodziarko-zamrażarka firmy BEKO to złom. Padła mi po 4 latach użytkowania i nadaje się tylko do śmieci.

blondynka_z_taczka
28-01-2011, 11:46
mi się wydaje że sprzęt już nie jest na "lata" - niektóre są drogie bo mają jakieś dziwne bajery... heheh

photos
28-01-2011, 12:29
A mi się wydaje że Tobie się dobrze wydaje :) Sprzęt był kiedyś na lata. I to nie tylko chodzi o AGD, każdy czy to samochód, telewizor, taczka, łopata idt... Producenci w pościgu poszukiwania coraz niższych cen, bo tego wymaga rynek i konkurencja zwietrzyli doskonały interes. Mianowicie zarabiają kilkakrotnie na serwisowaniu i częściach zamiennych danego urządzenia, sprzętu. Bo kiedyś to sprzęt musiał kosztować drogo i musiał służyć. Teraz musi być jak najtańszy aby klient chciał zwrócić uwagę. Pamiętacie jak się kiedyś mówiło np o Japońskich samochodach?? były dużo droższe od innych ale też odwdzięczały się bezawaryjna jazdą. Teraz kosztują podobnie do lokalnej konkurencji ale sprawdźcie ile kosztuje komplet hamulców w serwisie do np Mitsubishi Lancera a ile kosztuje do Skody Octawi. Po prostu na częściach się teraz zarabia. Wymusił to rynek a konkretniej my sami. Więc teraz nie ma co się dziwić że lodówka pada po kilku latach

ANDIX
29-01-2011, 19:25
Wyścigi z ceną a tworzą buble. Za to od razu proponują PG aby jeszcze dodatkowo oskubać człowieka. Myślę, że my konsumenci zbyt szybko odpuszczamy producentom bubli i fikcji i przez to robią z nami to, co chcą. Odchudzone instrukcje obsługi, aby czasem ktoś nie zarzucił, ze coś nie działa jak powinno, brak plomb na podzespołach, regulatorach itp.Przestało też istnieć coś takiego, jak wady ukryte. O bezpieczeństwie nie wspomnę, bo pod tym względem w Polsce "wolna amerykanka".

triada1301
30-01-2011, 21:39
Proszę o opinie na temat sprzętu marki BEKO ??
Teraz mają w ofercie gwarancja 5 lat gratis, przyznam kuszące ale nie miałam nigdy doczynienia z tą firmą. Zastanawiam się nad lodówką Beko CBI 7771 (1139zł , no frost, A+) co myślicie??

siarakks
31-01-2011, 15:37
Lodówka będzie na pewno któraś z niżej wymienionych

http://www.ceneo.pl/3785602s
http://www.ceneo.pl/6561574s
http://www.ceneo.pl/2306090s
http://www.ceneo.pl/1818662s
http://www.ceneo.pl/1977202s


Ma ktoś z którąś z wyżej wymienionych jakieś opinie mile widziane :]

manieq82
31-01-2011, 17:53
Proszę o opinie na temat sprzętu marki BEKO ??
Teraz mają w ofercie gwarancja 5 lat gratis, przyznam kuszące ale nie miałam nigdy doczynienia z tą firmą. Zastanawiam się nad lodówką Beko CBI 7771 (1139zł , no frost, A+) co myślicie??
też o niej myślę
w saturnie ją chwalili, nie zauwazyłem wad oprócz zwykłych zawiasów

swoją drogą nie wiem czy te "takie fajne kleszczowe" śa duzo lepsze?

wolusie77
05-02-2011, 23:52
Mam prośbę o opinię w sprawie zmywarki. Rozważam dwa modele w podobnej cenie:
1) Electrolux 67040R (głośność 45dB, 7 programów)
lub
2) Bosch SMV 40M00EU- jest głośniejszy (48dB) i ma mniej programów (4), ale za to dużo pozytywnych opinii.
Co doradzacie?
Co do reszty sprzętu AGD to ostatecznie wybór padł na pierkarnik Teka (HA 870) i do niego mikrofala (TMW 20.2 BIT), chłodziarko-zamrażarka Gorenje (model NRKI 55288 lub RKI 55298, jeszcze myślimy czy z No Frost czy nie). Szukamy jeszcze dobrej płyty indukcyjnej 80cm.

MonkaD
06-02-2011, 09:42
wolusie 77 ja mam zmywarkę Electrolux 67040R. Mam kuchnię, a obok niej pokój dzienny, oddzielone są ścianką do połowy. W kuchni zmywarkę troszę słychać, ale nie jest to denerwujące. Natomiast w pokoju nie słychać jej w ogóle. Jeżeli Bosch jest głośniejszy o 3dB, myślę że też bym tego nie odczuła. Na ilość programów nie patrz, ja z wszystkich programów mojej zmywarki używam jedynie auto albo eco i szybkiego, a Bosch takie ma. Electrolux mi nie dosusza dokładnie, ale ja wkładam naczyń za dużo, więc pewnie coś się blokuje. W środku Electrolux ma blaszane dno, wykonany w środku jest bardzo ładnie. Bosch jest droższy jak widzę, na zdjęciu widzę że kosze ma też srebrne.
Różnice:
Najważniejsza różnica, to elektroniczny wyświetlacz, zapewne pokazuje ile czasu pozostało do końca zmywania. Rozumiem że włączasz i wiesz za ile minut skończy się zmywanie. Fajna rzecz, bo ja uruchomię zmywarkę na auto i czas zmywania to niespodzianka.
Za to mam coś czego Bosch nie ma: światło rzucane na podłogę które informuje mnie czy zmywarka ciągle myje. Ważne, bo jak ona coś tam sobie w środku robi, to czasami nie wydaje żadnego dźwięku i mogłabym pomyśleć że to koniec zmywania, a tu świeci się czerwone światełko i wiem żeby nie otwierać zmywarki. Ponadto po zakończeniu zmywania, po 10 minutach wyłącza się całkowicie - nie pozostaje w stanie czuwania. Fajne, jak włączę późno i idę spać.
Wybrałabym inną niż te dwie:
Electrolux ESL67070R, cenę ma podobną do Boscha. Jest cichsza niż te dwie, ma elektroniczny wyświetlacz i światło rzucane na podłogę. Żałuję że jej nie kupiłam

wolusie77
06-02-2011, 20:03
MonkaD dzięki wilekie za Twoje uwagi. Sprawdziłam sobie też model ESL67070R, ale jedynie to czym różni się od 67040R to że ma 43 dB, oświetlane wnętrzne i panel ze stali nierdzewniej a nie szary, więc chyba nie masz czego żałować. Wskaźnik pozostałego czasu jest taki sam jak w ESL67040R, przynajmniej tak podają w opisie i na zdjęciu panel wygląda identycznie (http://www.electrolux.pl/Products/Zmywarki/Zmywarki_do_zabudowy/Zmywarki_XXL_(Real_Life)/ESL67070R). Zastanawiałam się właśnie czy ten wskaźnik wyświetlanego czasu pokazuje tylko ile trwa program (np.2h) czy odlicza pozostały czas do końca. Z tego co piszesz rozumiem że w ESL67040R wyśwetlacz nie pokazuje pozostałego czasu.
Co do modelu Bosch SMV 40M00EU to faktycznie jest to model produkowany w Niemczech, z metalowym dnem. Jest tylko głośny, i te 3dB więcej na pewno będą słyszalne. Jego plusem jest natomiast wskaźnik czasu do końca programu, poza tym ma też system InfoLight - czyli to czerwowne światełko emitowane na podłogę podczas pracy, czyli podobnie jak w Electroluxie. Zależało mi na tej funkcji, dlatego obie rozważane zmywarki wybierałam z tą funkacją. Bosch nie ma chyba tylko automatycznego wyłączania, bo nic nie piszą o tym w opisie, jedynie sygnał akustyczny końca programu. Na podstawie Two ej opinii chyba jednak bardziej składnia się ku Bosch SMV 40M00EU. Napisz mi tylko jak możesz jak dokładnie jest z tym wskaźnikiem czasu - co faktycznie pokazuje.
Pozdrawiam :-)

MonkaD
06-02-2011, 21:04
Electrolux też ma metalowe dno. Ja nie mam w zmywarce wskaźnika pozostałego czasu, ponieważ nie mam wyświetlacza. Gdzieś czytałam że wskaźnik odlicza pozostały czas do końca, ale na sto procent nie wiem. Zobacz sobie w linku, piszą że ma Wskaźnik czasu do końca programu.
http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SMV40M00EU.html?source=browse
Zadzwoń bezpośrednio do Boscha, ja już wydzwaniałam do Samsunga i Teki jak wybierałam sprzęt.
Skoro Bosch ma Infolight, to ja wybrałabym Boscha. Ciekawe jak będzie suszył, bo Electrolux nie suszy na 100%.

wolusie77
07-02-2011, 00:14
MonkaD -zastanawiam mnie tylko jeszcze jednak kwestia. Model Electroluxa 67040R ktróry piszesz że masz, powinine mieć wyświetlacz przynajmniej tak podają w opisie i widać go na zdjęciu: http://www.electrolux.pl/Products/Zmywarki/Zmywarki_do_zabudowy/Zmywarki_XXL_(Real_Life)/ESL67040R
Może jednak masz inny model, ESL65070R który faktycznie jest bez wyświetlacza. Do Bosch faktycznie przedzwonie i sprawdzę.

A masz może płytę indukcyjną? I jeśli tak, to jaką polecasz? Zastanawiam się między Teka a Mastercookiem.

thewizzo
07-02-2011, 01:16
Słuchajcie, doradźcie proszę przy wyborze lodówki do zabudowy. Mam dylemat bo nasłuchałem się że no-frost chodzi głosno, lodówkę będę miał w aneksie kuchennym, otwarta przestrzeń na salon więc jeśli będzie mruczeć i chrapać będzie słyszalna w salonie, z drugiej tez strony nie wiem tak na prawde czy ten no-frost mi jest tak do szczęścia potrzebny, no sam nie wiem

bez no-frost:
Bosch KIS 38A50
Bosch KIS 38A51
Siemens KI 38VA20
Siemens KI 38SA50
Liebherr ICUS 3013 Comfort
Electrolux ERN29651

z no-frost:
Hotpoint-Ariston BCB 333 AVEI FF
Whirlpool ART 766/NFV
Gorenje NRKI55288
Teka TKI 325 DD
Beko CBI 7771

plamiak
07-02-2011, 09:35
Witajcie, napiszę o tej zmywarce ESL 65070R - mam taką. Wyswietlacza brak, ale zamiast tego to światelko na podłodze - wyswietlacz jest potrzebny tylko jeśli chcecie coś dolożyć w trakcie mycia i bez wyswietlacza moze sie okazać że nie wiadomo ile jeszcze to mycie będzie trwało. Włożysz brudny gar i okaże się że za chwilę skończyło się mycie...
Zmywarka zmywa dobrze, jeśli chodzi o głośność - no właśnie jest cichsza niż lodówka NOFROST Siemensa KG 36NX46... Lodówka oprócz tego że buczy, to jeszcze wydaje dziwne dźwięki (również po wyłączeniu agregatu) ale to ogólna wada systemu NoFrost. Nie jest to jakoś szczególnie glośne, po prostu porónując tą zmywarkę i tą lodówkę - lodówka jest głośniejsza.
Jeszcze jedna ogólna wada NoFrost - zajmuje dużo miejsca w lodówce i zamrażalniku.

photos
07-02-2011, 11:07
Jeszcze jedna ogólna wada NoFrost - zajmuje dużo miejsca w lodówce i zamrażalniku.
Ja zakupiłem z no frost i nie widze różnicy w wielkości...Zamrażalnik podobnej wielkości jak poprzednia bez tegoz systemu. Myślę że to bardziej zależy od ogólnej pojemności danej lodówki.

MonkaD
07-02-2011, 15:22
Ano racja !!! Mam ESL65070R. Mam płytę Tekę Basic Slider i jest ok, ale głośno buczy. Wolałabym cichszą, ale trudno. Też zastanawiałam się nad jakimś Mastercookiem, ale miał okrągły slider, a ja wolałam podłużny. Poza tym, zwracałam uwagę na wielkość największego pola i łączną moc. I cenę, bo mi narzucono limit... a podobała mi się Electrolux EHD60150P

wolusie77
07-02-2011, 19:41
Czyli wychodzi na to że oba modele (Electrolux 67040R i Bosch SMV 40M00EU) mają wyświetlacz, z tym że Electrolux więcej funkcji w tej samej cenie.
Plamiak - a jak u Ciebie wygląda suszenie w Electroluxie, bo MonkaD pisała że u niej niedosusza? Czy ktoś użytkuje może model Electrolux 67040R?

Co do lodówki w zabudowie, to też nie wiem czy brać z No-Frort czy nie. Wybór padł na Gorenje. Model RKI55298 jest bez No-Frost (w prównaniu z NRKI55288), i dzięki temu pojemność chłodziarki jest większa (221l) i zamrażarki (61l). Ten model ma natomiast komorę niskich temperatur, powłokę antybakteryjną, więcej balonków na drzwiach i jest cichszy o 1 dB, a przy tym cena atrakcyjna. Brak tylko opinii użytkowników, bo więkość bierze model NRKI55288 z No-Frost.

Co do indukcji to szukam płyty 80cm i waham się między modelem Teka GKST 80 I4 PROFI a Mastercook ID84 S, przy czym Mastercook dużo tańszy ale nie wiem jak z jakością.

klager
07-02-2011, 22:21
Witam
Proszę o opinie oraz ewentualne sugestie co do sprzetu AGD jaki wybrałem do naszej otwartej kuchni.

-okap Amica OTS 635i
-plyta gazowa Amica PGXz 6411
-piekarnik Amica EBI 8874
-lodowka Electrolux ERN 29750
-zmywarka Electrolux ESL 65070R lub Bosch SMV 50E10 EU

Aandziula
08-02-2011, 01:02
ja mam od tygodnia płytę gazowa Amica PGXz 6411 i jak narazie nie narzekam, wszytko ok, ładna, fajnie się czysci itp

plamiak
08-02-2011, 06:26
Plamiak - a jak u Ciebie wygląda suszenie w Electroluxie, bo MonkaD pisała że u niej niedosusza? Czy ktoś użytkuje może model Electrolux 67040R?


Używam tylko jednego programu - szybkiego 30 min. - nie ma w nim suszenia, natomiast wyglada to tak, że jeśli zostawię zamkniętą zmywarkę na noc to naczynia są lekko wilgotne. Natomiast jeśli po zakończeniu tego szybkiego programu uchylę dzrzwi, to po 15 min. wszystko jest suche - naczynia są ciepłe, a para wylatuje z wnętrza. Wg instrukcji program z suszeniem jest bardzo długi, więc nie widzę sensu stosowania go....

Dawidowski
08-02-2011, 08:55
Witam
Proszę o opinie oraz ewentualne sugestie co do sprzetu AGD jaki wybrałem do naszej otwartej kuchni.

-okap Amica OTS 635i
-plyta gazowa Amica PGXz 6411
-piekarnik Amica EBI 8874
-lodowka Electrolux ERN 29750
-zmywarka Electrolux ESL 65070R lub Bosch SMV 50E10 EU
Jestem użytkownikiem lodowki Electrolux ERN 29750 i zmywarki Bosch SMV 50E10 EU. Zarówno lodówka jak i zmywarka sprawują się bardzo dobrze. Lodówka chodzi cicho,jest pakowna,ma klasę A+,nie ma żadnych bajerów typu komora zero, no -frost ale na tym nam nie zależało,cena przystępna.
Zmywarka bardzo dobrze domywa, jest pakowna i cicha,minus to cena.

photos
08-02-2011, 10:54
Witam
Proszę o opinie oraz ewentualne sugestie co do sprzetu AGD jaki wybrałem do naszej otwartej kuchni.

-okap Amica OTS 635i
-plyta gazowa Amica PGXz 6411
-piekarnik Amica EBI 8874
-lodowka Electrolux ERN 29750
-zmywarka Electrolux ESL 65070R lub Bosch SMV 50E10 EU

Witam opinii nie wyraże ale tak o danych technicznych trochę
Okap. Za tą cenę jeden z lepszych.Wydajność 500 m3 to już nie mało. Niestety jest trochę głośny
W linku poniżej porównałem ten model z tym który ja posiadam. Mój jest lekko tańszy, wydajność większa i głośność ta sama. Porównaj sam zresztą
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=77044022&p2=366825220&p3=
Płyta gazowa jak płyta. Żadnych funkcji tu nie znajdziemy raczej. Żeliwny ruszt jest bardziej stabilny wiec wybór raczej dobry
Piekarnik ja wybrałem model EBI7932. Od Twojego Różni się tym że nie ma rożna i ma kilka 4 programy mniej no i jest 460 zł tańszy
tu masz porównanie
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=477053394&p2=477607500&p3=
Co do lodówki to np ariston i amica które w linku poniżej maja podobne parametry a ariston nawet lepsze i sa tańsze od tego elektroluxa
Oczywiście bez nofrost bo wybrana przez Ciebie też nie ma
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=10608476&p2=138551360&p3=9948869
Zmywarki w linku poniżej porównałem Twoje wybrane do mojej. Różnica to w Mojej amice panel jest na zewnątrz. Ale to był świadomy wybór. Nie chcę się domyślać czy już koniec zmywania czy nie. W danych amica nie podała info o wyświetlaczu natomiast on jest. Poza tym linia zmywarki pasuje do piekarnika, które zresztą ty tez wybrałeś. W te amicę wchodzi więcej kompletów naczyń zużycie wod takie same jak bosch a o litr wiecej jak electrolux. A amica jest tańsza i od jednej i od drugiej. Porównaj zresztą sam
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=476371760&p2=76860746&p3=253548200

mrockx
08-02-2011, 22:18
Czy jakiś posiadacz płyty indukcyjnej wie może na czym polega w praktyce funkcja zarządzania energią? Pytam, bo szukam informacji na ten temat, a nigdzie to jakoś nie jest wyjaśnione dokładnie. Jedynie co znalazłem to w instrukcji jakiejś płyty Siemensa taki kawałek
"Indicator c7
Function Power Management Function
1 = 1000W minimum power
1. - 9 = from 1500 to 9000W
9. = 9500W maximum power"
ale nie jest napisane co to daje. Czy to jest ustawienie globalne dla całej płyty i jak ustawię np. 3500W, to płyta będzie tylko tyle ciągnęła z sieci maksymalnie? I nawet jak będą włączone wszystkie cztery palniki, to te 3500 będzie rozdzielone pomiędzy cztery, a jak będzie palił się tylko jeden solo, to ten jeden będzie mógł wyciągnąć swoje nominalne maksimum?

witu102
08-02-2011, 22:32
ja bym to talk interpretował, bo 9,5kW na jednym palniku to w zasadzie by Ci garnek 5l wody w 1,5minuty do wrzenia doprowadził:)

mrockx
09-02-2011, 12:31
No ja spodziewam się, że dwukilowatowe pole nie wygeneruje 9,5kW, liczyłem na jakieś wrażenia z praktyki :-), np. "po ustawieniu Power-Managementem 3500W i gotowaniu na dwóch polach 2kW ustawionych na 3/4 mocy, przy próbie odpalenia trzeciego palnika można na nim dać tylko maksymalnie 1/4 mocy, więcej się nie da", albo "... po odpaleniu trzeciego palnika i ustawieniu na nim poziomu 1/2 max pierwsze dwa palniki samoczynnie obniżają moc do 1/2 max", albo "... po włączeniu trzeciego pierwszy się całkiem wyłączył".

Nikt tego nigdy nie używał?

A tak w ogóle to warto brać płytę Siemensa? Jak jest z awaryjnością? Od roku mamy pralkę, a od pół roku zmywarkę Siemensa i z tymi sprzętami jak na razie (odpukać) nie było większych problemów.

MonkaD
09-02-2011, 14:46
wolusie77 , to duże pole w Tece jest super, mogłabyś położyć wielką patelnię

klager
10-02-2011, 10:31
Dzieki photos :) Odwaliłeś kawał dobrej roboty.Cenne rady,takie powinny być odpowiedzi.
Co do okapu to jeszcze przemyślę. Piekarnik ma być z prowadnicami teleskopowymi (będzie zabudowany w słupku) http://www.amica.com.pl/pl,produkty-porownaj,6,2.html
Co do lodówki, Ariston odpada,nie ma pierwszej szuflady w zamrażalniku tylko otwieraną klapkę (żona nie chce takiego rozwiązania) . Amica jest głośna.
Teraz czas na zmywarkę, więc Boscha mozna mieć za 1420pln (podobnie electroluxa) +wysyłka http://www.ceneo.pl/2295519 Co do wyświetlacza to panel odpada. W Electroluxie nie trzeba się niczego domyślać jest info o tym co robi zmywarka cyt:"Inteligentny system Beam on Floor wyświetla na podłodze czerwoną lub zieloną kropkę, informując tym samym użytkownika, czy program jeszcze trwa"
Jeszcze raz dziękuje.

Mariolka!
10-02-2011, 10:56
Troszkę zmienię temat - muszę kupić sobie nowe noże, stare już się w ogóle nie ostrzą, strasznie się męczę. Wcześniej miałam jakieś tanie podróbki. Teraz chce kupić jakiś dobry zestaw, ale wybór noży dość spory, i nie wiem na co się zdecydować, na co zwracać uwagę. Może pomożecie? :)

queene
11-02-2011, 13:00
doradźcie mi prosze co do okapu wyspowego (chętnie zdjęcia), sytuacja jest taka ze nie mam w kuchni sufitu, okap bedzie podwieszony do poziomej drewnianej belki i sufitu ze skosem...możecie polecić coś poza tą okrągłą rurą :D
znalazłam taki ale w takiej postaci to tylko pochłaniacz...i pytanie - czy wystarczy ? czy konieczny jest wyciąg ? kuchnia ma 17m2, cena do 2500,0
http://www.ceneo.pl/1186447s

http://image.ceneo.pl/data/products/1186447/1eed403f-8dfb-4a46-aa02-ab54de1ff627_productToCategory.jpg

szynka66
12-02-2011, 16:19
Jestem przed wyborem urządzeń pod zabudowę, proszę ekspertów o radę. Zaproponowano mi

PIEKARNIK MASTERCOOK MF-196AX
PŁYTA ARISTON PH 640MS
ZMYWARKA ARISTON LI 685PLUS LUB LI 680
OKAP GORENJE DKO 600M

Bantka
14-02-2011, 19:49
Witam,

szukam piekarnika elektrycznego, który osiągnie temperatury wyższe niz 250C. Czy takie piekarniki, nie ważne czy wolnostojące czy pod zabudowę, są wogóle osiągalne?

Z góry przepraszam jeśli dubluje temat :oops: ale szukałam i szukałam i nie znalazłam tych informacji nigdzie na forum.

MonkaD
14-02-2011, 21:50
Samsung BT62TDBCT ma temp. do 300 stopni

wolusie77
15-02-2011, 13:50
wolusie77 , to duże pole w Tece jest super, mogłabyś położyć wielką patelnię

Co do płyty indukcyjnej to zdecydowanie chcę szerszą - 80 cm. Koleżanka ma i bardzo sobie chwali, można postawić dużą ptalenie i dwa a nawet trzy garnki i jest ok. Wybrałam model Mastercook ID84 S (lub jego nowszy model I4DE84S).

Męczę się jeszcze nad wyborem zmywarki. Czy ktoś z Was użytkuje model Electrolux 67040R? Chodzi mi po głowie też Bosch SMV 40M00EU bo ma bardzo dobre opinie. Szkoda że nie produkują już modelu Siemens SN 64M001EU, który był podobny do Bosh ale miał dodatkowo funkcję VarioSpeed :-(

dorothy
15-02-2011, 13:55
Czy ktoś może mi polecić dobrą pralkę do ok.1500zł. Myślałam o Samsungu albo Boshu ale pan w sklepie powiedział,że niema sensu pchać się w pralkę za te pieniądze bo i tak gwarancja jest na 2lata.Lepiej kupić za np.1000zł a resztę przeznaczyć na gwarancję dodatkową.Ogólnie polecał electroluxa.A jakie Wy macie zdanie?

żona m
17-02-2011, 17:10
Dariport pytał w innym wątku o zmywarke, więc odpowiem tutaj.

obecnie zmywarkę taką.

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=264179

użytkuje prawie 4 lata. Jestem bardzo zadowolona, cicha, oszczędna, myje dokładnie, ma wszystko to co chciałam mieć w zmywarce. A, że Twoja tej samej formy, choć niższy model, jesli w połowie będzie taka jak moja to kup bez namysłu. Ja nawet zastanawiam sie, czy jej nie zostawić do nowego domu, bo szkoda mi ja sprzedawać. Odkąd myje zmywarką, mam spore oszczędnosci na wodzie. Ciagle mam nadpłaty a wczesniej zawsze zużywałam zbyt duzo.

stilla
18-02-2011, 09:10
Mnie z kolei polecają w sklepie LG F1443KDS w klasie energetycznej A+++, no i te 1400 obrotów na min. kręci :) Chodziłam już ze dwa razy oglądać, ale nie wiem czy ta ładowność do 11 kg nie będzie dla mnie za duża.

psadlon
19-02-2011, 00:24
witam,
podobnie jak większość piszących ja również po wielu godzinach spędzonych na porównywaniu sprzętów w internecie, a następnie oglądaniu ich w sklepach (choć z tym nie zawsze jest łatwo, szczególnie gdy idzie o lodówki) prawie się zdecydowałem. poniżej mój wybór. większość sprzętów marki Bosch (początkowo miał być Siemens; zdanie zmieniłem z dość błahego powodu, mianowicie w kilku sklepach zuważyłem że przyciski w kuchenkach i mikrofalówkach w wyniku ich użytkowania wyglądają nierówno i się zapadają); Bosch po prostu intuicyjnie wzbudza moje zaufanie.

Zmywarka – Bosch SMV 69M20EU (głównie ze względu na dość niski poziom hałasu - 44dB oraz szufladę Vario3)

Płyta – Bosch PIE 651T14E albo PIB 675M24E (zastanawiam się nad przydatnością sensorów smażenia)

Piekarnik – Bosch HBC 33B550 (biorąc pod uwagę, że musi to być kompakt, bez mikrofali i funkcji piekarnika parowego dużego wyboru nie miałem)

Mikrofala – Bosch HMT 85GL53 (bez szczególnego uzasadnienia)

Lodówka – no właśnie z lodówką mam problem; oferta lodówek pod zabudowę jest – w porównaniu z lodówkami wolnostojącymi – bardzo ograniczona; początkowo myślałem o jakimś Boschu ewentualnie Siemensie, ale ze względu na nietypowe rozmiary dolnych drzwi te firmy odpadły. Wybieram między 1) Electroluxem ENN 28600, 2) AEG Santo N 81840-4I, 3) Liebherrem ICN 30560; w związku z tym, że kuchnia jest otwarta na salon chciałbym żeby lodówka była cicha (Electrolux 38 dB, pozostałych dwóch nie znalazłem).

Okap – nie mam zielonego pojęcia co wybrać; podobają mi się okapy w kształcie Boscha DWB 099751; podstawowe dwa kryteria, które muszę wziąć pod uwagę to poziom hałasu i wydajność (kuchnia otwarta na salon).

Bardzo proszę o wszystkich o opinie, szczególni zaś te osoby, które używają tych sprzętów.

pozdrawiam,
Przemek

madula
19-02-2011, 22:44
Planowałam zakup lodówki 4-ro drzwiowej Sharpa. Spodobala mi się w internecie idea side-by-side a jednoczesnie szerokie półki i zamrażarka u dołu.
http://image.ceneo.pl/data/products/299723/fcd0f118-6294-4316-a294-f7f975155630_product.jpg

Pojechałam obejrzeć ją w Media i plany zmieniłam. Rozwiązanie fajne bo bardzo przestronna lodówka, ale drzwi łączą sie tylko uszczelką. Nie ma słupka po środku i tak naprawdę nie jest to szczelne. Zamykając mocniej drzwi od zamrażarki ruszają sie drzwi lodówki!
Zostaję jednak przy tradycyjnym side by side ze slupkiem po środku.

madula
19-02-2011, 22:47
witam,
podobnie jak większość piszących ja również po wielu godzinach spędzonych na porównywaniu sprzętów w internecie, a następnie oglądaniu ich w sklepach (choć z tym nie zawsze jest łatwo, szczególnie gdy idzie o lodówki) prawie się zdecydowałem. poniżej mój wybór. większość sprzętów marki Bosch (początkowo miał być Siemens; zdanie zmieniłem z dość błahego powodu, mianowicie w kilku sklepach zuważyłem że przyciski w kuchenkach i mikrofalówkach w wyniku ich użytkowania wyglądają nierówno i się zapadają); Bosch po prostu intuicyjnie wzbudza moje zaufanie.

Zmywarka – Bosch SMV 69M20EU (głównie ze względu na dość niski poziom hałasu - 44dB oraz szufladę Vario3)

Płyta – Bosch PIE 651T14E albo PIB 675M24E (zastanawiam się nad przydatnością sensorów smażenia)

Piekarnik – Bosch HBC 33B550 (biorąc pod uwagę, że musi to być kompakt, bez mikrofali i funkcji piekarnika parowego dużego wyboru nie miałem)

Mikrofala – Bosch HMT 85GL53 (bez szczególnego uzasadnienia)

Lodówka – no właśnie z lodówką mam problem; oferta lodówek pod zabudowę jest – w porównaniu z lodówkami wolnostojącymi – bardzo ograniczona; początkowo myślałem o jakimś Boschu ewentualnie Siemensie, ale ze względu na nietypowe rozmiary dolnych drzwi te firmy odpadły. Wybieram między 1) Electroluxem ENN 28600, 2) AEG Santo N 81840-4I, 3) Liebherrem ICN 30560; w związku z tym, że kuchnia jest otwarta na salon chciałbym żeby lodówka była cicha (Electrolux 38 dB, pozostałych dwóch nie znalazłem).

Okap – nie mam zielonego pojęcia co wybrać; podobają mi się okapy w kształcie Boscha DWB 099751; podstawowe dwa kryteria, które muszę wziąć pod uwagę to poziom hałasu i wydajność (kuchnia otwarta na salon).

Bardzo proszę o wszystkich o opinie, szczególni zaś te osoby, które używają tych sprzętów.

pozdrawiam,
Przemek

Mam pytanie Przemku widziałeś te sprzęty Boscha w jednym sklepie? Ja też planuje Boscha ale słyszałam, że kolory mikrofali i piekarnika troche sie różnią.

renia i arek
28-02-2011, 14:04
Interesuje mnie sprzęt agd, bardzo proszę o opinię, zależy mi na czasie

- płyta indukcyjna, siemens EH 675 MN 11 E

- płyta gazowa (30 cm), siemens - ER 326 BB 90 E

- Tu najbardziej jestem niezdecydowana - zmywarka do zabudowy, panel zintegrowany siemens
SN 66 T0 92 EU (brak funkcji Higiena, suszenie z wykorzystaniem Zeolith, bajer typu emonitLight, 42 lub 44 dB różne źródła różnie podają, możliwość podłączenia do ciepłej wody i automatycznej zmiany tej funkcji, jak zrozumiałam panią z siemensa to podłączona jest do ciepłej i zimnej i przyciskiem wybieram jaką będę wykorzystywać)
SN 66 T0 94 (Automatyczne rozpoznawanie detergentu, cicha 41 dB, ale 13 kompletów naczyń, nie mogę doczytać czy jest funkcja infoLight) EU
SN 66 T0 90 EU (44dB, 14 kompletów naczyń, funkcja infoLight, brak funkcji Automatyczne rozpoznawanie detergentu, podłaczenie do ciepłej wody ale bez możliwości automatycznej regulacji na zimną)
SN 66 T0 95 EU ma wszystko oprócz połowy wsadu, nie wiem czy z tego się korzyta przy rodzinie 4 osobowej, chyba nowe zmywarki siemens w związku z funkcją auto dostosowują długość programów, zużycie wody do ilości i zabrudzenia naczyń, a może będę zawsze myć z pełnym wsadem, ta jest oszczędniejsza pod względem energii, nęci mnie 14 kompletów naczyń, i funkcja turbosuszenie zeolith
Róznica cenowa między SN 66 T0 95 EU a SN 66 T0 94 to około 300PLN.


- lodówka side by side, samsung - RSG 5 PURS inox

- piekarnik do zabudowy, siemens - HB 78 AU 570

- mikrofala, siemens - HF 25 M 5L2

photos
01-03-2011, 14:05
Napisz mi czym się kierujesz przy wyborze wyżej wymienionych modeli. Co one takiego maja że je chcesz ??? Jakie są w nich dodatkowe funkcje, programy?? Bo nie rozumiem zupełnie dlaczego chcesz zapłacić za piekarnik 4 koła, podczas gdy można mieć z bardzo podobnymi funkcjami za 1,5 max 2. Podobnie rzecz ma się z resztą sprzętów. Mam wrażenie że patrzysz tylko na napis i że musi być drogo

photos
01-03-2011, 14:26
Żeby nie być gołosłownym:
Whirlpool WSC 5533 A+S
Lodówka, którą wybrałaś od tej różni się pojemnością. Ale przy 4 osobowej rodzinie i tak tego nie odczujesz. a cena?? 3 tys mniej
Piekarnik np
Smeg Linea SC106NE2
ma jeszcze teleskopowe prowadnice i jest około 2 tys tańszy. Wybierałem z tych szklanych bo siemensa też takiego wybrałaś. W stali można jeszcze dużo taniej

Mikrofala podobnie. Wybrałaś ta za 2 tys bo musi Ci już pasować do piekarnika. Chodzi o to że jeden nie do końca trafny wybór pociągnie za sobą inne, bo już musi jakoś pasować. a że to juz kosztuje sporo no to nic na to nie poradzisz. Więc warto się zastanowić

skibusia
01-03-2011, 17:39
Witam!
Czy ktoś się ostatnio zdecydował na zakup zestawu z Miele, ew. Siemensa w postaci pralki i suszarki i może coś napisać o ich użytkowaniu. Zastanawiam się nad tymi firmami i nie wiem na co się zdecydować.

reni1980
01-03-2011, 18:44
Odradzam. Nie dlatego, ze Miele to kiepska jakosc.
Dlatego, ze za 2 lata moze sie okazac, ze weszla nowa generacja pralek, lodowek, zmywarek czy innych sprzetow, ktore same prasuja, przygotowuja suflety czy co tam jeszcze. I zamiast kupic nowa pralke, bo stara sie zepsula, bedziesz przez 40 lat korzystac z niezawodnej Miele. Z Miele, ktora moze i jest nie do zdarcia, ale jest stara technologia i sama nie odswiezy kolorow, ani nie uprasuje garnituru.
Moze sie tez okazac, ze za 10 lat bedzie ci potrzebna inna pralka - mniejsza, bo bedziesz prac tylko dla siebie, wieksza, bo bedziesz prac dla dzieci, ich malzonkow, wnukow i swoich rodzicow i przydaloby sie wymienic niezawodna Miele. W pelni sprawna szkoda wyrzucic, sprzedac sie nie da, bo starej nikt nie kupi.

nie obraż się ale większych głupot dawno nie czytałam!!!!!!!!!!!!!!!!

reni1980
01-03-2011, 18:48
ja mam pralkę z miele i muszę przyznać że nie żałuję ani złotówki, mam też lodówkę i jestem także bardzo zadowolona, zwłaszcza z szuflady pefect fresch, a zmywarkę kupiłam bo ma szuladę i nie zajmuje on miejsca jak koszyk, drogi sprzęt z tej firmy ale wierzcie nie płaci się aż tyle tylko za znaczek miele

Anulkaa
02-03-2011, 08:43
Witam.

Już rok jestem szczęśliwą użytkowniczką pralki i suszaki MIELE. :)
I z czystym sumieniem mogę te dwa urządzenia tej marki polecić. Pralkę używam prawie codziennie - suszarkę też i jak dotąd mnie nie zawiodły.

Polecam szczerze

renia i arek
02-03-2011, 11:57
-----piekarnik ------pyroliza(rozmawiałam z tymi co ją posiadają i jest to najskuteczniejszy sposób czyszczenia, wiem co to znaczy utrzymanie piekarnika w czystości, po dotknięci płytek katalitycznych trudno mi uwierzyć, że przy ilości mojego uzytkowania będę wstanie utrzymać czystość bez ciężkiej pracy, a do tego trzeba je po czasie wymieniać), prowadnice na 3 poziomach pełne wysuwanie, programy auto (chociaż jest ich za dużo - np. do pieczenia chleba, ryb i mięsa - sprawdzają się przy zabieganiu nawet wytwornemu kucharzowi), zakres temperatury do 300 stopni, wyświetlacz w języku polskim, bez zbędnie wyświetlających się informacji, które zakłócają poracę, , i jeszcze jedno pojemność piekarnika dość duża 56l, podawana jest też 65, ale nie wiem jak to liczone, cena niestety też mnie powalatym bardziej że jest to jedno z najprostszych urzadeń i nie wiem skąd ona się wzięła, rozważałam też ten model HB56AS560- funkcje super ale 2 prowadnice (niepełny wysuw 3/4), brak pyrolizy.
Rozważałam też AEG elektrolux o takich funkcjach jak ten model B 5741-5-M lecz z 3 prowadnicami (mi nie podobają się rączki, ale inox jest super do utrzymania, wiem bo ma moja mama) lub samsung (BT63 TDST, BQ1D4T081 to wybór męża - cena, chociaż mi mniej się podoba, i co najważniejsze nie można pogodzić pyrolizy (mój wymóg) i prowadnic teleskopowych(chce mieć mąż), nęcąca jest pojemność tych piekarników, wykonanie drzwiczek całe ze szkła bez zbędnych zawiasów - sujper do utrzymania czystości) wybór na firmę padł ze względu na wygląd, chociaz jestem wstanie zmienić zdanie, myślałam też o funkcji pary, ale odpada,ba mam mikrofalę nad piekarnikiem a to nie jest wskazane ustawienie
-----zmywarka - programy auto, funkcja higiena, porządane pół wsadu, duża ładowność, zintegrowany panel, cicha bo salon połączony z kuchnią, niezawodność (miele ale za droga i siemens), sygnał świetlny lub dźwiękowy końca programu, mały pobór mocy, dokładne suszenie naczyń
-----mikrofala - pojemność 21l, funkcje najprostsze(DUŻO UŻYWAM), bez grila i innych bajerów, model ten jest wymuszony przez piekarnik (tu wyboru nie mam, cena jak dla mnie kosmiczna ale...), nie ukrywam, ze nie mam przekonania do elektrycznego otwierania i zamykania (głośne i toporne), nie wiem czy bez talerza dobrze podgrzeją się potrawy, ale nie mam pomysłu co by innego pasowało w zabudowie słupkowej i sąsiedztwie lokdówki siemens inox
-----lodówka- wybór mężą ze względu na kostkarkę i barek, mój wybór modelu ze względu na większą pojemność (kostkarka wbudowana w drzwi, inna technologi obudowy), dobry dostęp do zamrażalnika, gdyby nie wymagania męża wybrałabym model sharpa ten o którym jest wyżejlubjeden z samsungów z szyfladą o regulowanej temperaturze(lodówka w lodówce - to się sprawdza, widziałam), ale wtedy pojemność lodówki się zmniejsza i tu znowu coś za coś, pozatym nalewak w kostkarce w wybranym modelu jest łatwiejszy do utrzymania czystości
-----płyta indukcyjna - siemensa, gdyż słyszałam, że trwalsze w używaniu (mniej się rysuje ceramika) poszerzone pole (sporo gotujemy rodzinnie, dużo dodatków do potraw, małych patelenek, garnuszków) i można tam postawić nawet trzy małe naczynia np. na sosy lub inne dodatki, nęciły mnie inne modele z sensorem smażenia (lubię wszystko co ułatwia życie, poprawia komfort pracy, ale nie wiem czy nie jest to zbędny bajer) lub podtrymywaniem ciepła ale coś za coś
-----płyta gazowa - chcę mieć alternatywę jeżeli nie będzie prądu, są potrawy, które według mnie wymagają gotowania na gazie, model ze względu na możliwość zabufowania w domino
-----okap ciarko - super głośność i parametry wyciągu 900, ale na 120 trzeba troszkę poczekać

Proszę o jak najszybsze ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi. Muszę zamówić już sprzęt. Z góry dziękuję!

photos
02-03-2011, 12:35
heh ciężko cokolwiek napisać. Jak widać Ty i mąż macie nie małe wymagania a przy okazji każde z Was ceni inne funkcje. Połączenie tego wszystkiego daje taka a nie inną cenę i tyle. Raczej nie da się nic innego wymyślić. Dla mnie lodówka ma być bezobsługowa w miarę pojemna i pobierać mało prądu, następnie liczy się wygląd. Zmywarka ma być pojemna zużywać mało prądu i wody mieć kilka programów tak abym mógł wybrać coś dla siebie, bo każdy ma inne nawyki i upodobania. Piekarnik ma przede wszystkim służyć do pieczenia mięsa, potraw, pomoże w tym kilka programów, termosąda, timer. Jeżeli ma byc montowany wyżej w słupku wówczas prowadnice, bo ciężko bedzie zaglądać i wystawiać potrawy. Płyta gazowa ma być stabilna czyli przede wszystkim ruszt żeliwny. Powinna mieć zapalarkę coby zapałki sie po kuchni nie przewracały. Okap przede wszystkim wydajny bo to jest jego przeznaczenie. Za bardzo cichy nie będzie bo to kłóci sie z wydajnością. I tyle, ja więcej bajerów nie widzę w swoich sprzętach AGD, bo nie są mi do niczego potrzebne....funkcja pieczenia chleba??? no proszę Cię, ja codziennie daję zarobic piekarzowi zapewne Ty również. Sprzęty te oczywiście muszą jakoś wyglądać aby nie zapanował chaos i nie świadczyły o totalnym bezguściu Panów kuchni.
Ale jak to mówią Bogatemu wszystko wolno :D

BetaGreta
02-03-2011, 13:11
Przeraża mnie wybór sprzętu AGD do kuchni.
Nie stać mnie na sprzęt z najwyższej półki cenowej więc muszę szukać coś pośredniego.
Powiem szczerze, że się gubię. Za dużo tego jak dla mnie.
A szukam takiego sprzętu:
- zmywarka (na pewno wersja szeroka czyli 60 cm, musi mieć opcję "pół wsadu" i chciałabym z osobnym koszykiem na sztućce)
- duża lodówka z małą zamrażarką i kostkarką,
- piekarnik z mikrofalówką,
- płyta indukcyjna.

Zaczęłam swoje poszukiwania od lodówek i nadal nic nie wiem :(
Oto co wrzuciłam sobie do porównania:
http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=357&productId=852866&productId=7718547&productId=3436366&productId=2380153&productId=159699&productId=1590833&productId=1822063&productId=1155517&productId=7718752

Jak ktoś ma czas to przejrzeć i coś sensownego doradzić to będę wdzięczna :)

Co do pozostałego sprzętu to wszelkie propozycje też mile widziane :)

marinella879
03-03-2011, 13:47
Ja mam odkurzacz miele z filtrem hepa.
To był mój najlepszy zakup sprzętowy. Świetny układ jezdny ,leciutki, cichutki, zero smrodu , mniej kurzu w całym mieszkaniu.
Gdybym tylko mogła sobie pozwolić finansowo na zakupienie całej reszty sprzętów AGD tej firmy , nie zastanawiałabym się nawet minuty.
Musiałam jednak zadowolić się marką siemens , pralka , suszarka , zmywarka , i piekarnik, z siemensa też jestem bardzo zadowolona a cenowo ogromna różnica.

mogę sie podpisać

mam wymarzony odkurzacz Miele, uwielbiam go
i widzę róznicę miedzy nim a poprzednimi odkurzaczami

jak mnie kiedys bedzie stać to bedzie więcej Miele w moim domu

skibusia
03-03-2011, 17:16
Napiszcie jeszcze proszę jakie modele pralek i suszarek macie, czy to te z tańszych czy droższych MIele i które programy polecacie/wykorzystujecie?

Famelia
03-03-2011, 18:22
Szukam pomocy w wyborze pralki i lodówki side by side:

Pralka - ma być pojemna:
LG WD 12391 TDK
Mastercook PFD 1484
Bosch WAE 2046 FPL

Lodówka: sbs, cicha, kostkarka, w miarę płytka (wnęka ma tylko 60cm)
Siemens KA60NA40
Daewoo FRSU20FLC
Daewoo FRSU20FEV
LG GRL227YLQA
Samsung RSH1FTPE

Dziękuję za wszelką pomoc czy recenzje w/wym sprzętu :)

BetaGreta
03-03-2011, 19:47
Które zmywarki mają górny kosz na sztućce?

nitubaga
04-03-2011, 11:46
moja ma :) siemens SN 66N 080EU

BetaGreta
04-03-2011, 12:15
moja ma :) siemens SN 66N 080EU
Ona ma taki szeroki kosz na sztućce jak ten górny i dolny?

nitubaga
04-03-2011, 12:21
Tak, taką trzecią wyjeżdżaną szuflade :)

BetaGreta
04-03-2011, 14:01
Tak, taką trzecią wyjeżdżaną szuflade :)

O, to dzięki, czyli warto rozważyć :)

popey111
05-03-2011, 00:00
Szukam pomocy w wyborze pralki i lodówki side by side:

Pralka - ma być pojemna:
LG WD 12391 TDK

Bosch WAE 2046 FPL

Lodówka: sbs, cicha, kostkarka, w miarę płytka (wnęka ma tylko 60cm)

LG GRL227YLQA
Samsung RSH1FTPE

Dziękuję za wszelką pomoc czy recenzje w/wym sprzętu :)
To w sumie tyle żeby było łatwiej wybrać :)

popey111
05-03-2011, 00:01
Jak potrzebujecie pomocy piszcie na maila. Na pewno się dogadamy :)

popey111
05-03-2011, 00:11
Akurat sprzedawców i konkurencji to ja bym najmniej słuchał w tych kwestiach. W większości przypadków nie mają pojęcia o czym mówią. Co innego że w MM sam bym nie kupił sprzętu ale to nie dlatego że coś jest z nim nie tak, oni mają tam niskie ceny ale tylko na tani sprzęt, czyli ten z dolnej półki natomiast jak chcesz coś bardziej konkretnego to już niestety kosztuje i bardzo często duzo więcej niż np EURO czy AVANS. Podobnie jest ze sklepami Electro World. Zachęcają tanim sprzętem tylko że jest to typowa chińszczyzna No name A coś znanej marki kosztuje juz odpowiednio wiecej.

WOW ale rewelacje:) Ciekawe który sklep Euro lub Avans ma ekspozycję porównywalną z MM :)

Famelia
05-03-2011, 09:19
To w sumie tyle żeby było łatwiej wybrać :)

Bardzo dziękuję :)

photos
05-03-2011, 22:27
wiem tylko ze MM nie mial plyty jaka chcialem a sprzedawca wciskal mi na jej tema ciemnote....w euro dostalem ja od reki...mikrofala ktorą kupilem w euro kosztowala 420 a w MM 550...
Czy to sa rewelacje?? Nie wiem ale na pewno suche fakty...MM nie jest zadna rewelacja

popey111
06-03-2011, 09:58
wiem tylko ze MM nie mial plyty jaka chcialem a sprzedawca wciskal mi na jej tema ciemnote....w euro dostalem ja od reki...mikrofala ktorą kupilem w euro kosztowala 420 a w MM 550...
Czy to sa rewelacje?? Nie wiem ale na pewno suche fakty...MM nie jest zadna rewelacja
A co ma wspólnego poziom cen z asortymentem, pisałeś że w MM samo badziewie jest tanie :)
Z resztą ciężko porównywać MM z Euro :)
Jak nie znasz się na rzeczy to radzę zakupy w MM mają mniejszą motywację żeby badziewie wciskać :)

bestisz
06-03-2011, 16:34
Pomóżcie w doborze sprzętu. Generalnie nie chcę szaleć cenowo ale jakieś tam wymagania mam. Na pewno Wy tutaj jak i z własnego doświadczenia tak i są pewnie osoby które mają na co dzień styczność ze sprzętem AGD i mogą doradzić co jest dobrze wykonane i działa jak należy.

1) Płyta gazowa - chciałbym coś w inoxie ponieważ siostra ma na czarnym szkle i przeklina czyszczenie. Do tego jakieś sensowne ruszta najlepiej żeliwne.
2) Piekarnik - w sumie nie mam żadnych wymagań poza jedną - chciałbym aby miał sondę termiczną. Na takiego z pyrolizą, parowym pieczeniem i wbudowaną książką kucharską mnie nie stać z i uważam że nie do końca jest mi to potrzebne. Jeżeli ktoś schludnie używa takiego sprzętu na pewno nie będzie miał problemów z utrzymaniem czystości.
3) Okap - raczej myślałem o teleskopowym, no chyba że ktoś mnie rozsądnie przekona że taki jest zły. Kuchnia jest tą drugą w domu i na co dzień nie będzie w niej gotowane. Niemniej jednak chciałbym żeby była w pełni funkcjonalna i jeżeli zajdzie konieczność gotowanie w niej pełnych obiadów to zapachy nie będą się roznosić po całym piętrze a szyby nie będą spływały łzami z pary. Po prostu coś rozsądnego.

Nie mam wymagać co do firmy. Nie chcę pompować tutaj swego ego Boschem czy Siemensem. Baaa, powiem więcej - jeżeli wszystko będzie od innego producenta to też nic się nie stanie. Byle by tylko w miarę pasowało do siebie wizualnie. Co najważniejsze to ceny. Pomóżcie wybrać coś raczej z dolnej półki. Meble już mnie wyszły 7500zł a zakładałem że całość pochłonie nie więcej jak 10.000zł i tego chciałbym się trzymać.

Za wszelakie podpowiedzi i pomoc z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

1igor1
06-03-2011, 21:49
ad1. jak narzeka na czarne szkło, to chyba nigdy nie miała inoxu, szkło przecierasz wilgotną szmatką a do inoxu musisz mieć specjalne środki chemiczne. Ja osobiście uwazam że szkło jest o 100 razy łatwiejsze w utrzymaniu w czystości niż inox. Ja osobiście piekarnik, płytę i okap mam prawie cały ze szkła

photos
07-03-2011, 10:32
pisałeś że w MM samo badziewie jest tanie :)

Bo to prawda...Ostatnio z bratem kupowaliśmy telewizor i taki jak nas interesował w MM był droższy o 250 zł

popey111
07-03-2011, 15:25
Bo to prawda...Ostatnio z bratem kupowaliśmy telewizor i taki jak nas interesował w MM był droższy o 250 zł
No tak :) ale jeden model tv o niczym nie świadczy, no i jeszcze kwestia cen w euro zależnych od konkretnego sklepu itd , za dużo by pisać

P:)apolinek
07-03-2011, 15:44
Słuchajcie, doradźcie proszę przy wyborze lodówki do zabudowy. Mam dylemat bo nasłuchałem się że no-frost chodzi głosno, lodówkę będę miał w aneksie kuchennym, otwarta przestrzeń na salon więc jeśli będzie mruczeć i chrapać będzie słyszalna w salonie, z drugiej tez strony nie wiem tak na prawde czy ten no-frost mi jest tak do szczęścia potrzebny, no sam nie wiem

bez no-frost:
Bosch KIS 38A50
Bosch KIS 38A51
Siemens KI 38VA20
Siemens KI 38SA50
Liebherr ICUS 3013 Comfort
Electrolux ERN29651

z no-frost:
Hotpoint-Ariston BCB 333 AVEI FF
Whirlpool ART 766/NFV
Gorenje NRKI55288
Teka TKI 325 DD
Beko CBI 7771

bosch KIS38A51 posiada no-frost w lodówce
oddzielna regulację temperatury dla lodóki oraz zamrazaliki
lodóka 10-2st
zamrazalnik -17/ -26 oraz szybkie mrozenie -50 st
Dodatkowo kis38A50 jest juz nie produkowalny,róznica to układ pułek na drzwiach lodówki

Dodatkowo Siemens KI 38SA50 i Bosch KIS 38A51 to ta sama lodówka.
Agregat donfosa r600a
rozdzielne sterowanie
powłoka natybakteryjna
nofrost lodówka
Oba te modele maja klase klimatyczna od 5 do 35 st

Electrolux ERN29651
Ten model nie przekonał mnie do zakupu ze wzgledu na 2 agraaty.
Liebherr ICUS 3013 Comfort cena nieadekwatna do oferowanej klasy produktu.Ten model nie ma dobrej opini.
Pozostałych modeli nie moge ocenic ze wzgledu na brak pełnego rozeznania

danieldanio
07-03-2011, 15:57
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem urządzeń AGD ze SAMSUNGA.
Co możecie powiedzieć mi na temat takich urządzeń:
(Wszystko samsung)
Lodówka: RSA1DTVG
Mikrofalówka: FW87KUST
Piekarnik: BQ1S4T133
Płyta indukcyjna: CTN364E004
Zmywarka: DMS400TUB
Okap wyspowy i tutaj nie wiem, zastanawiam się nad AKPO WK-8 Isla Attis ,bo jest tani.

Jestem otwarty na wasze opinie, sugestie, może polecicie mi jakieś inne urządzenia.
Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam!

popey111
07-03-2011, 20:58
bosch KIS38A51 posiada no-frost w lodówce
oddzielna regulację temperatury dla lodóki oraz zamrazaliki
lodóka 10-2st
zamrazalnik -17/ -26 oraz szybkie mrozenie -50 st
Dodatkowo kis38A50 jest juz nie produkowalny,róznica to układ pułek na drzwiach lodówki

Dodatkowo Siemens KI 38SA50 i Bosch KIS 38A51 to ta sama lodówka.
Agregat donfosa r600a
rozdzielne sterowanie
powłoka natybakteryjna
nofrost lodówka
Oba te modele maja klase klimatyczna od 5 do 35 st

Electrolux ERN29651
Ten model nie przekonał mnie do zakupu ze wzgledu na 2 agraaty.
Liebherr ICUS 3013 Comfort cena nieadekwatna do oferowanej klasy produktu.Ten model nie ma dobrej opini.
Pozostałych modeli nie moge ocenic ze wzgledu na brak pełnego rozeznania
Aż mnie głowa rozbolała od takich rewelacji.
Jak te modele boscha i siemensa mają nofrost w chłodziarce to............. pogratulować fantazji tylko można :)

MonkaD
07-03-2011, 21:29
Jeżeli chcecie kupić sprzęt AGD z Samsunga, to uważajcie. Kupiłam piekarnik BT62TDBCT. Po zakupie nie przyglądałam mu się uważnie, dopiero po zamontowaniu w kuchni zauważyłam, że drzwiczki nie przylegają do uszczelki z lewej strony, czyli nie chowają się pod górnym panelem, a wystają (nie umiem tego inaczej wyjaśnić). Okazało się, że piecze też nierówno. Wezwałam serwisanta, stwierdził że to żadna wada, uszczelka się wyrobi i będzie ok. Dałam spokój. Dwa miesiące później moja siostra kupiła ten sam piekarnik, idealny. Wkurzyłam się i wysłałam mailem do Samsunga prośbę o wymianę piekarnika na wolny od wad. Przyszedł serwisant, pooglądał, stwierdził że wszystko zależy od tego, z którego kraju przyszła partia towaru (ja akurat miałam pecha), pooglądał drzwi i sobie poszedł, nawet nie sprawdził szczelności piekarnika. To było ponad miesiąc temu. Dzisiaj dzwoniłam na infolinię Samsunga, podałam im nr klienta i nr zamówienia - które oni wcześniej mi podali. Pierwszy pracownik nie umiał nic znaleźć, drugi znalazł jakąś adnotację serwisanta: "anulowano". Porażka, dzisiaj wysłałam drugie pismo do Samsunga. Życzcie mi powodzenia.

popey111
07-03-2011, 21:41
Jeżeli chcecie kupić sprzęt AGD z Samsunga, to uważajcie. Kupiłam piekarnik BT62TDBCT. Po zakupie nie przyglądałam mu się uważnie, dopiero po zamontowaniu w kuchni zauważyłam, że drzwiczki nie przylegają do uszczelki z lewej strony, czyli nie chowają się pod górnym panelem, a wystają (nie umiem tego inaczej wyjaśnić). Okazało się, że piecze też nierówno. Wezwałam serwisanta, stwierdził że to żadna wada, uszczelka się wyrobi i będzie ok. Dałam spokój. Dwa miesiące później moja siostra kupiła ten sam piekarnik, idealny. Wkurzyłam się i wysłałam mailem do Samsunga prośbę o wymianę piekarnika na wolny od wad. Przyszedł serwisant, pooglądał, stwierdził że wszystko zależy od tego, z którego kraju przyszła partia towaru (ja akurat miałam pecha), pooglądał drzwi i sobie poszedł, nawet nie sprawdził szczelności piekarnika. To było ponad miesiąc temu. Dzisiaj dzwoniłam na infolinię Samsunga, podałam im nr klienta i nr zamówienia - które oni wcześniej mi podali. Pierwszy pracownik nie umiał nic znaleźć, drugi znalazł jakąś adnotację serwisanta: "anulowano". Porażka, dzisiaj wysłałam drugie pismo do Samsunga. Życzcie mi powodzenia.
Trochę to dziwne, ale jak drzwiczki nie przylegają idealnie to raczej kwesta krzywych zawiasów lub czegoś podobnego a z tym może być problem bo zawsze można zwalić na nieprawidłowy montaż lub coś podobnego. Dobra rada dla wszystkich- dobrze oglądajcie zakupiony towar a unikniecie takich sytuacji.

P:)apolinek
08-03-2011, 14:37
Aż mnie głowa rozbolała od takich rewelacji.
Jak te modele boscha i siemensa mają nofrost w chłodziarce to............. pogratulować fantazji tylko można :)

widocznie masz pusta skoro bili.

duchess
08-03-2011, 14:57
Jak sądzicie czy lodówka side by side do małej kuchni to przesada?
Mam kuchnię 2,90 x 4,00m

popey111
08-03-2011, 16:11
widocznie masz pusta skoro bili.
WIdzę że nie tylko wiedzy można pozazdrościć :)
No ale cóż tak to już bywa

MonkaD
08-03-2011, 16:54
No właśnie zawiasy nie są krzywe. Dzwoniłam dzisiaj do serwisanta, wysłał do działu technicznego Samsunga swoją opinię i zrobione zdjęcia, stwierdził że piekarnik ma ewidentnie wadę drzwiczek i nie da się go naprawić. Z tego wynika, że powinni go wymienić na nowy. Wczoraj wysłałam kolejne pismo do Samsunga i już wszystko wiem.
Twierdzą, że na moją reklamację z 25 stycznia dostałam odpowiedź parę dni później. Dokładnie taką: prosimy o kontakt telefoniczny z Infolinią firmy Samsung w celu
przyjęcia zgłoszenia naprawy. Prosimy mieć przygotowany pełny numer seryjny, model i datę zakupu sprzętu.
Po tym zadzwoniła do mnie pracownica infolinii, podała nr klienta i inne numerki i kazała czekać na odzew od serwisanta, który rzeczywiście obejrzał sprzęt parę dni później.
Obecnie ta sama dziewucha z Samsunga twierdzi, że ja reklamację złożyłam dopiero wczoraj, ponieważ na tamtą ze stycznia już dostałam odpowiedź (którą zamieściłam powyżej). Teraz mam czekać 2 tygodnie na rozpatrzenie wczorajszej reklamacji, która tak naprawdę jest pismem ponaglającym.
Najgorsze jest to, że nie mam możliwości poskarżenia się na ich działanie, bo blokują dostęp do wszystkich swoich działów, mogę rozmawiać jedynie z pracownikiem Infolinii. TRAGEDIA

danieldanio
09-03-2011, 19:19
No ale model modelowi nie jest równy.
Wiem że po kodzie można rozpoznać w jakim kraju sprzęt był produkowany, ale jakie symbole czy co to nie wiem.
Jest to dobra przestroga dla innych że trzeba dobrze oglądnąć taki sprzęt, choć nie które wady na pewno nie są widoczne ''gołym'' okiem.

danieldanio
09-03-2011, 19:27
Jak sądzicie czy lodówka side by side do małej kuchni to przesada?
Mam kuchnię 2,90 x 4,00m

Mam bardzo podobną kuchnie i też będę kupować taką lodówkę (Samsung RSA 1DTVG) myślę że na pewno to nie przesada :D bardzo ładnie się prezentuje i na pewno doda trochę nowoczesności do twojej kuchni :]

Dorota_N
11-03-2011, 21:44
Doradźcie, czy dobry sprzęt wybrałam, czy może macie jakieś złe doświadczenia z nim związane?

Oto zestaw

OKAP WYSPOWY Faber Cylindra Isola X 37 PRO ELN
Lodówka Electrolux ERN29790
Piekarnik Electrolux EOC66700X
Mikrofalówka Electrolux EMS17216X
Zmywarka Bosch SMV53M70EU
Indukcja Bosch PIL811T14E lub Whirlpool ACM 707 BA

Co sądzicie?

popey111
14-03-2011, 01:53
Zapraszam na moją stronę AGD-PRO (http://agd-pro.pl/)
To dopiero początek ale chyba ok :)

abjagna
14-03-2011, 16:43
proszę o radę, który piekarnik wybrać?
Samsung BF 62 TCST czy
NETO NP 104 PTX

Czy ktoś z panstwa miał piekarnik nato?

popey111
14-03-2011, 18:13
Zapraszam na moją stronę AGD-PRO (http://agd-pro.pl)To dopiero początek ale chyba ok

tribalrs
14-03-2011, 20:42
Mam pytanie:
chcemy kupić płytę indukcyjną. Mamy nowa instalację elektryczną, z zasilaniem 230 V (bez tzw. sily). I wątpliwość: czy wybrać płytę o mniejszej mocy, z wtyczką pod 230 v (np: http://www.ronatsklep.pl/5,plyta-indukcyjna-mastercook-i3d4m-r-230v.html), czy płytę z większa mocą, którą można podłączyć do siły ale i podobno do 230: (http://www.i-market.pl/Plyta-indukcyjna-MASTERCOOK-I3D64S-p122374241.html)

Które rozwiązanie wybrać? Czy płyta przystosowana p/w pod siłę będzie dobrze działała na instalacji 230v?

popey111
14-03-2011, 23:23
Mam pytanie:
chcemy kupić płytę indukcyjną. Mamy nowa instalację elektryczną, z zasilaniem 230 V (bez tzw. sily). I wątpliwość: czy wybrać płytę o mniejszej mocy, z wtyczką pod 230 v (np: http://www.ronatsklep.pl/5,plyta-indukcyjna-mastercook-i3d4m-r-230v.html), czy płytę z większa mocą, którą można podłączyć do siły ale i podobno do 230: (http://www.i-market.pl/Plyta-indukcyjna-MASTERCOOK-I3D64S-p122374241.html)

Które rozwiązanie wybrać? Czy płyta przystosowana p/w pod siłę będzie dobrze działała na instalacji 230v?

większość płyt może być zasilana 230v, pozostaje kwestia poboru mocy między 5,6 a 7 kw i bezpieczników bo przy takiej mocy powinny być bezp. 32A. Sporo płyt ma też możliwość zasilania z dwóch faz po 230 v. Ogólnie zamiast kombinować proponuję zasięgnąć rady u elektryka.

mourie
16-03-2011, 11:03
Tak podczytuje Wasz wątek i cały czas mam wątpliwości. Chciałam kupić piekarnik (http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/piekarniki/), okap i lodówkę firmy Samsung. Czytałam wiele pochlebnych jak i negatywnych wypowiedzi. Warto inwestować w tę firmę, czy lepiej jednak obejrzeć się za inną?

tribalrs
16-03-2011, 23:05
większość płyt może być zasilana 230v, pozostaje kwestia poboru mocy między 5,6 a 7 kw i bezpieczników bo przy takiej mocy powinny być bezp. 32A. Sporo płyt ma też możliwość zasilania z dwóch faz po 230 v. Ogólnie zamiast kombinować proponuję zasięgnąć rady u elektryka.

I tak chyba zrobimy;)
Dzieki za rade

azusa
17-03-2011, 12:22
Witam,
Jestem na etapie wybierania sprzętów do kuchni, przeglądam ten wątek i uważam, że jest bardzo pomocny. Proszę jednak o poradę, gdyż nie znalazłam jak do tej pory wielu informacji na interesujący mnie temat. Poszukuję do kuchni szafkowego pochłaniacza do zabudowy. Nie chcę, aby miał tą wysuwaną szufladę, tylko aby cały chował się w szafce, tak, że będzie praktycznie niewidoczny. Szafka będzie miała wymiary 70x30. Nie gotuję bardzo dużo. Chciałabym, aby był w miarę cichy, ale to pojęcie względne. Pobuszowałam po internecie i znalazłam takie propozycje:
Elibloc HT GR A/60
Elibloc 9 LX Silver F60
Electrolux EFG 60750X
Franke FBI 722 XS
Faber Inca Plus HIP 70

Możecie coś powiedzieć o tych typach? A może jeszcze coś innego? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

popey111
18-03-2011, 01:12
Witam,
Jestem na etapie wybierania sprzętów do kuchni, przeglądam ten wątek i uważam, że jest bardzo pomocny. Proszę jednak o poradę, gdyż nie znalazłam jak do tej pory wielu informacji na interesujący mnie temat. Poszukuję do kuchni szafkowego pochłaniacza do zabudowy. Nie chcę, aby miał tą wysuwaną szufladę, tylko aby cały chował się w szafce, tak, że będzie praktycznie niewidoczny. Szafka będzie miała wymiary 70x30. Nie gotuję bardzo dużo. Chciałabym, aby był w miarę cichy, ale to pojęcie względne. Pobuszowałam po internecie i znalazłam takie propozycje:
Elibloc HT GR A/60
Elibloc 9 LX Silver F60
Electrolux EFG 60750X
Franke FBI 722 XS
Faber Inca Plus HIP 70

Możecie coś powiedzieć o tych typach? A może jeszcze coś innego? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Zerknij sobie tutaj (http://agd-pro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98:ok apy&catid=40:okapy&Itemid=50) a na pewno łatwiej będzie wybrać.

witu102
18-03-2011, 09:18
proszę o radę, który piekarnik wybrać?
Samsung BF 62 TCST czy
NETO NP 104 PTX

Czy ktoś z panstwa miał piekarnik nato?

Ja mam samsunga...jeżeli chodzi o wykończenie, jakość materiałów, działanie przycisków, to moim zdaniem jest to poziom porównywalny z wysokimi modelami siemensa :)

azusa
18-03-2011, 11:12
Zerknij sobie tutaj (http://agd-pro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98:ok apy&catid=40:okapy&Itemid=50) a na pewno łatwiej będzie wybrać.

Dzięki, poczytałam sobie, faktycznie bardzo przydatne i mam teraz jakieś teoretyczne podbudowanie, na co zwracać uwagę. Muszę jeszcze tak to jakoś zrobić, aby połączyć akceptowalne dla mnie parametry techniczne z możliwościami (szukam wkładu okapowego, aby umieścić go w szafce, a ta z kolei ma jakieś określone wymiary, które wpływają ograniczająco na możliwość wyboru). Z drugiej strony mam wentylację mechaniczną, więc wydaje mi się, że okap nie musi zapewniać wymiany całego powietrza w kuchni, bo i tak przez cały czas wymiana będzie zapewniona. Chodzi mi przede wszystkim o to, aby się tłuszcz i brud nie osadzał na szafkach i zapachy z gotowania za bardzo nie roznosiły.

Marcinn73
18-03-2011, 17:31
Witam
Proszę o poradę doświadczonego Kolegę :) no i oczywiście inne Koleżanki i Kolegów :)
Szukam aktualnie zmywarki - pod zabudowę, 60 cm, bez panela na wierzchu, koniecznie z możliwością ustawienia czasu startu (chyba się to nazywa opóźnionym startem) - ze względu na drugą taryfę i chęć jej wykorzystywania po godz. 22-ej, cichej (poniżej 50 dB), najlepiej z połową wsadu i sygnalizacją świetlną zakończenia programu. Kwestie typu skuteczne dosuszanie i zmywanie - chyba oczywiste :)
Po drugie - interesuje mnie piekarnik Teki HR 750 (retro) - czy jest on wart polecenia? A może z retro innych firm warto kupić coś innego? Piekarnik raczej do rzadszych wypieków, a więc nie jakoś intensywnie wykorzystywany.
Serdeczne dzięki za pomoc.

nefretete72
20-03-2011, 11:02
Przymierzam się do zakupu sprzętu do kuchni. Czy ktoś posiada lodówkę SHARP SJ-F72PV-SL? Nie widziałam jej na żywo,tylko w necie, ale podoba mi się, bo jest pojemna. W innych side by side jakoś zniechęcają mnie wąskie i małe pólki, na których wydaje mi się, że nie da się wstawić np garnka z zupą. A może nie mam racji? A tak wogóle, to czy SHARP jest dobrą firma? Jak każdy, kto ma zamiar wydać kilka tysięcy, wolę się upewnić czy to dobry wybór. Proszę o opinie:)

queene
20-03-2011, 15:28
szukam czarnej lodówki obojętnie pojedyncza czy sbs, ważne żeby klasa conajmniej A, bez kostkarki, wody itp, za to ładna elegancka pojemna nie droższa niż 4,5tys... spotkał ktos coś takiego ? mam kilka typów ale może coś mi jeszcze podsuniecie

Famelia
20-03-2011, 16:47
Moi dwaj faworyci ;)
http://www.redcoon.pl/res/shop/cataloge/product_200/B255389.jpg
http://www.videotesty.pl/m/pliki/2010/11/21/Ch-odziarko-zamra-arka-ARISTON-Quadrio-4D-SB-HA_1__.jpeg

nielot2
21-03-2011, 19:57
My się długo zastanawialiśmy nad zmywarką. Był Siemens w planach. A w końcu zmywarki w ogóle nie bedzie :) Stwierdziliśmy że z naszego punktu widzenia to wyrzucanie pieniędzy. Ani oszczędności (prąd, tabletki itp) ani sensu (nie robimy imprez na kilkanaście osób). Także zamiast zmywarki będzie więszy zlwe od Hansloren'a

1igor1
21-03-2011, 21:10
To chyba nigdy nie mieliście zmywarki... myśle że to nie jest najlepszy wybór, czas spędzony przy myciu garach można spożytkować na lepsze rzeczy, oszczędności są bo zużywa znacznie mniej wody, i znacznie mniej naszego cennego czasu, ale każdy wybiera co lubi.

queene
21-03-2011, 21:49
My się długo zastanawialiśmy nad zmywarką. Był Siemens w planach. A w końcu zmywarki w ogóle nie bedzie :) Stwierdziliśmy że z naszego punktu widzenia to wyrzucanie pieniędzy. Ani oszczędności (prąd, tabletki itp) ani sensu (nie robimy imprez na kilkanaście osób). Także zamiast zmywarki będzie więszy zlwe od Hansloren'a
wybacz ale nie rozumiem toku Twojego rozumowania...jakie wyrzucanie pieniędzy...wiesz ile wody zużywasz na zmywaniu ręcznym ? a środki do zmywania - ja nie kupuje drogich tabletek calgonitu/finisha, kupuje wszystko osobno w Rossmanie i wychodzi naprawde niedrogo, przy trójce osób zmywarka 45cm chodzi co drugi dzień, zmywarka to nie luksus, to oszczędność coraz droższej wody

nielot2
21-03-2011, 22:31
No może i źle się wyraziłem. Fakt. I faktem jest też że zmywarki wcześniej nie mieliśmy.
O oszczędnościach już w tym wątku było. Zostało stwierdzone że jedyną oszczędnością jest oszczędność czasu. Jeśli zmywarkę, która zużywa 13 litrów wody włączasz raz na 2 dni to jakoś nie mogę sobie wyobrazić ile rzeczy musiałabyś przez te 2 dni pobrudzić żeby przy ręcznym myciu te 13 litrów zużyć. Ale to kwestia preferencji. Ja np jakoś nie mogę się przekonać do opcji kolekcjonowania brudnych kubków czy talerzy żeby po jakimś czasie włączyć zmywarkę. Używam najczęściej jednego kubka i jednej szklanki. I umycie ich naprawdę nie zajmuje pół godziny. Poza tym wracając do zuzycia wody - jak masz coś brudniejszego to powinno się to opłukać przed myciem w zmywarce, prawda ? Czyli faktycznie zużywasz jednak więcej niż te 13 litrów.
Jak nam się rodzina powiększy to po prostu usunie się jedną szafkę i wstawi zmywarkę. Dla 2 osób uważam to za mało praktyczne urządzenie

popey111
22-03-2011, 06:52
Witam
Proszę o poradę doświadczonego Kolegę :) no i oczywiście inne Koleżanki i Kolegów :)
Szukam aktualnie zmywarki - pod zabudowę, 60 cm, bez panela na wierzchu, koniecznie z możliwością ustawienia czasu startu (chyba się to nazywa opóźnionym startem) - ze względu na drugą taryfę i chęć jej wykorzystywania po godz. 22-ej, cichej (poniżej 50 dB), najlepiej z połową wsadu i sygnalizacją świetlną zakończenia programu. Kwestie typu skuteczne dosuszanie i zmywanie - chyba oczywiste :)
Po drugie - interesuje mnie piekarnik Teki HR 750 (retro) - czy jest on wart polecenia? A może z retro innych firm warto kupić coś innego? Piekarnik raczej do rzadszych wypieków, a więc nie jakoś intensywnie wykorzystywany.
Serdeczne dzięki za pomoc.
Jeżeli ze światełkiem sygnalizującym zakończenie programu to chyba najrozsądniej aeg i elecrolux aleskoo i tak będziesz zmywać w nocy to można pomyśleć o whirlpoolu i aristonie.Co do piekarnika to nie widziałem więc się nie wypowiem.

kasiakp
22-03-2011, 07:05
nielot mialam sie nie odzywac ale nie wytrzymalam
Kilka lat temu sama bronilam sie przed zmywarka : po co na co a co ja rak nie mam itp Moj maz jednak kupil i chwala mu za to Kocham to urzadzenie Nobel dla tego kto je wynalazl po Twoim poscie widac, ze nigdy zmywarki nie mialas i nie wiesz o czym mowisz
Teraz mieszkajac w wynajmowanym mieszkaniu czekam z utesknieniem jak bede mogla po calym dniu wsadzic wszystkie brudy i usiasc spokojnie, na koniec wyciagnac czysciutkie blyszczace
A jesli piszesz o oszczednosci : czy ty wiesz ile to jest 13l Bardzo malo Nigdy w zyciu nie zmyjesz i nie oplukasz naczyn po samym chociaz obiezie zuzywajac 13l wody Uwiez mi sprawdzalam to sama juz jakis czas temu
Jezeli nie chcesz miec zmywaki Twoj wybor ale jeszcze dwa razy sie zastanow, a mowie Ci ze zmywarka jest niezastapiona

1igor1
22-03-2011, 07:19
Właśnie to chciałem napisać, co do mycia ręcznego w 13 litrach, jedna komora zlewozmywaka ma od 15-20l więc po obiedzie zużyjemy napewno conajmniej 30 litrów wody, a myślę że są i tacy co pod bierzącą myją to i ze 100l może wyjść