PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24

mWilQ
19-08-2011, 13:54
O, to ciekawe, a który sklep ma taką ofertę? Wok gratis?

Oferta dotyczy różnego sprzętu TEKA (Promocja: Teka "Odkryj pasję gotowania" (http://www.teka.com/html/pl/online/news/pdf/Odkryj_pasje_gotowania_2_2011.pdf)). Ja dostałem WOK w elektromarket.pl do okapu Teka Marina. Jak rozmawiałem z Teka Polska, to mi powiedziano, że oni przekazują WOKI od razu ze sprzętem do hurtowni i sklepów. Jeśli sklep nie da, a cena w sklepie jest jak w katalogu (tutaj niestety dużo droższe niż w sklepach), to Teka może interweniować. W pozostałych przypadkach, to pewnie dobra wola sprzedającego.

emjot27
19-08-2011, 14:42
A ja mam szybkie pytanie.
Jaka pralka.
Ta: Ariston AQSF 291U http://www.ceneo.pl/13139479s
Czy ta: Bosch WAQ28460PL http://www.ceneo.pl/11715801s

Czy warto dopłacać do tych A+++ ??
Aristona chcieliśmy początkowo ze względu na jej cichą pracę. Ale Bosch podobno lepszy??

mWilQ
19-08-2011, 14:50
To ja się dołączę do pytania o pralki wolnostojące (a nóż trafi się specjalista).
Jaką na głębokość 40cm. Wstępnie wybrana jest Candy GO4 1274 L (http://www.ceneo.pl/6681505s).
Znajdzie się coś lepszego?

popey111
19-08-2011, 14:52
A ja mam szybkie pytanie.
Jaka pralka.
Ta: Ariston AQSF 291U http://www.ceneo.pl/13139479s
Czy ta: Bosch WAQ28460PL http://www.ceneo.pl/11715801s

Czy warto dopłacać do tych A+++ ??
Aristona chcieliśmy początkowo ze względu na jej cichą pracę. Ale Bosch podobno lepszy??

Tylko czemu podajesz dwa zupełnie różne modele.
Ten aristin to płytka pralka a bosch jest pełno gabarytowy.
Napisz jakie masz wymagania co do pralki a na pewno coś poradzimy:)

popey111
19-08-2011, 14:58
To ja się dołączę do pytania o pralki wolnostojące (a nóż trafi się specjalista).
Jaką na głębokość 40cm. Wstępnie wybrana jest Candy GO4 1274 L (http://www.ceneo.pl/6681505s).
Znajdzie się coś lepszego?
Lepiej tą
EVO 1274LW ma dodatkowy system zraszania :)

emjot27
19-08-2011, 15:18
Tylko czemu podajesz dwa zupełnie różne modele.
Ten aristin to płytka pralka a bosch jest pełno gabarytowy.
Napisz jakie masz wymagania co do pralki a na pewno coś poradzimy:)

Na początku braliśmy pod uwagę tą pralkę Aristona ze względu na to, że obawialiśmy się, że większa nie zmieści się do naszej zabudowy. Teraz jednak po na myślę, zmierzyłem i wydaje mi się, że ta Boscha ma szanse się zmieścić. Co sądzisz? Zależy mi na tej oszczędności wody i prądu bo jednak duużo się pierze przy dzieciach:

Otwór wewnątrz zabudowy pod pralkę ma takie wymiary:
szerokość: 77 cm
głębokość 65 cm (po zamknięciu drzwi od zabudowy)
wysokość 90 cm

Pozdrawiam.

BetaGreta
19-08-2011, 15:42
Chyba należy jednak zacząć od podstaw.
Model mastercooka który wymieniłaś jest przystosowany specjalnie do instalacji jednofazowych (wtyczka do gniazdka i możemy gotować), przez to jednak ma zmniejszoną moc całkowitą do 3kw więc włączysz sobie tylko jedno pole 2,8 kw z maksymalnym grzaniem bo dla innych już nie starczy mocy.

W związku z tym jeżeli masz możliwość podłączenia płyty o większej mocy to wybierz inny model.

Teka zasługuje na uwagę ze względu na niezłe parametry, pole pod brytfankę i rozsądną cenę.

Mam możliwość skorzystania z większej mocy, także pewnie się skuszę na tą TEKĘ.
A może wiesz jak działa ta funkcja power. Wyczytałam, że nie może dłużej być używana niż 10 min. Czy to się samo wyłącza czy trzeba to kontrolować?


Oferta dotyczy różnego sprzętu TEKA (Promocja: Teka "Odkryj pasję gotowania" (http://www.teka.com/html/pl/online/news/pdf/Odkryj_pasje_gotowania_2_2011.pdf)). Ja dostałem WOK w elektromarket.pl do okapu Teka Marina. Jak rozmawiałem z Teka Polska, to mi powiedziano, że oni przekazują WOKI od razu ze sprzętem do hurtowni i sklepów. Jeśli sklep nie da, a cena w sklepie jest jak w katalogu (tutaj niestety dużo droższe niż w sklepach), to Teka może interweniować. W pozostałych przypadkach, to pewnie dobra wola sprzedającego.

Dzięki za informację. Faktycznie różnice w cenie spore więc nie wiem czy nie lepiej dokupić sobie woka. Jak będę kupować to najwyżej się podpytam.

mWilQ
19-08-2011, 16:03
Dzięki za informację. Faktycznie różnice w cenie spore więc nie wiem czy nie lepiej dokupić sobie woka. Jak będę kupować to najwyżej się podpytam.

W ulotce promocyjne owszem. Z tym, że ja kupiłem okap w sklepie internetowym taniej o 500zł względem tej ulotki i WOKa dostałem :D


Lepiej tą
EVO 1274LW ma dodatkowy system zraszania :)

Dzięki. Nie wiem co ten system zraszania daje, ale poczytam o tym modelu. Może jakieś propozycje z innej firmy?

popey111
19-08-2011, 16:47
Na początku braliśmy pod uwagę tą pralkę Aristona ze względu na to, że obawialiśmy się, że większa nie zmieści się do naszej zabudowy. Teraz jednak po na myślę, zmierzyłem i wydaje mi się, że ta Boscha ma szanse się zmieścić. Co sądzisz? Zależy mi na tej oszczędności wody i prądu bo jednak duużo się pierze przy dzieciach:

Otwór wewnątrz zabudowy pod pralkę ma takie wymiary:
szerokość: 77 cm
głębokość 65 cm (po zamknięciu drzwi od zabudowy)
wysokość 90 cm

Pozdrawiam.

Ja myślę tak: Siemens WM12Q440PL:)
To samo co w boschu ale cichsza i z systemem aqua stop co w przypadku gdy pralka będzie zabudowana jest dość istotne, tym bardziej że obie pralki kosztują praktycznie tyle samo:)
Czyli krótko- więcej za te same pieniądze :)

popey111
19-08-2011, 16:52
Mam możliwość skorzystania z większej mocy, także pewnie się skuszę na tą TEKĘ.
A może wiesz jak działa ta funkcja power. Wyczytałam, że nie może dłużej być używana niż 10 min. Czy to się samo wyłącza czy trzeba to kontrolować?



Dzięki za informację. Faktycznie różnice w cenie spore więc nie wiem czy nie lepiej dokupić sobie woka. Jak będę kupować to najwyżej się podpytam.

Co do funkcji power i booster to różnica tkwi w nazwie chociaż w zależności od producenta mogą występować różnice.
Zasadniczo funkcja ta daje nam możliwość użycia wyższej mocy przez kilka minut dzięki czemu możemy szybko zagotować np wodę.
Ograniczenie czasu stosowane jest z dwóch powodów:
1. Bezpieczeństwo
2. Oszczędność

Tak w skrócie:) żeby zbytnio nie komplikować:)

popey111
19-08-2011, 17:07
W ulotce promocyjne owszem. Z tym, że ja kupiłem okap w sklepie internetowym taniej o 500zł względem tej ulotki i WOKa dostałem :D



Dzięki. Nie wiem co ten system zraszania daje, ale poczytam o tym modelu. Może jakieś propozycje z innej firmy?
System zraszania ma parę zalet:
- oszczędność wody i czasu
- lepsze wykorzystanie środków do prania więc i lepsze efekty prania
A co do propozycji innych firm to w wymiarach około 40cm candy wypada nieźle, chociaż czuł bym się duużo lepiej przedłużając w wypadku candy gwarancję :).
Konkurencją mogą być modele hotpoint ariston lub indesit z serii prime. Maja one też tą zaletę że możemy przedłużyć gwarancję bezpośrednio u producenta co jednak jest tańsze.

BetaGreta
19-08-2011, 17:29
W ulotce promocyjne owszem. Z tym, że ja kupiłem okap w sklepie internetowym taniej o 500zł względem tej ulotki i WOKa dostałem :D





Szczęściarz :)


Co do funkcji power i booster to różnica tkwi w nazwie chociaż w zależności od producenta mogą występować różnice.
Zasadniczo funkcja ta daje nam możliwość użycia wyższej mocy przez kilka minut dzięki czemu możemy szybko zagotować np wodę.
Ograniczenie czasu stosowane jest z dwóch powodów:
1. Bezpieczeństwo
2. Oszczędność

Tak w skrócie:) żeby zbytnio nie komplikować:)

Wielkie dzięki.
To następny wybór mam za sobą :)

katel2
19-08-2011, 18:34
Proszę o poradę w temacie zakupu lodówki sbs, do tej pory faworytem był
samsung RSH7ZNRS (kostkarka automatyczna, barek, 2-drzwiowa, komora 0, cena ok. 5300, piękny wygląd).
Jakiś czas temu tu na forum ktoś wspomniał o beko GNE 134620 X - model niezwykle ciekawy (kostkarka automatyczna, barek, 4-drzwiowa, komora 0, niska cena ok. 3500 i możliwość zamiany połowy zamrażarki na lodówkę, zależnie od potrzeb - to jest szczególnie ciekawe) ale jak z firmą beko czy jest ok? Może ktoś ma którąś z tych lodówek?
Czy są jeszcze inne lodówki z automatyczną kostkarką i 4-drzwiowe? Podoba mi się ta ogromna przestrzeń lodówki ale poza beko nie znalazłam innych takich modeli a kostkarka aut. musi być obowiązkowo.
Ponawiam pytania, może fachowiec się wypowie. popey111 - zerknij jeśli możesz.

popey111
19-08-2011, 21:50
Ponawiam pytania, może fachowiec się wypowie. popey111 - zerknij jeśli możesz.
:)
Jak dla mnie Beko wygrywa pod względem funkcjonalnym.
Większe komory na warzywa i owoce z lepszymi niż w samsungu warunkami przechowywania produktów.
Tak jak wspominasz jest też możliwość zmiany trybu pracy jednej części zamrażarki.

Co do jakości to mogę stwierdzić że beko na pewno nie jest wykonane gorzej od samsunga. Choć samsunga daje lepszy serwis ( co najmniej teoretycznie)

popey111
19-08-2011, 21:51
Szczęściarz :)



Wielkie dzięki.
To następny wybór mam za sobą :)

:) w razie jakichś pytań zapraszam :)

popey111
19-08-2011, 21:56
Troszkę przesadziłaś:) ceramikę produkują (z tego co mi wiadomo)dwie firmy w europie Kerka i Schot Ceran :) co do reszty to większość producentów także korzysta z gotowych komponentów (wystarczy przyjrzeć się prawie identycznym rozwiązaniom itd.).

:offtopic:

emjot27
19-08-2011, 22:26
Ja myślę tak: Siemens WM12Q440PL:)
To samo co w boschu ale cichsza i z systemem aqua stop co w przypadku gdy pralka będzie zabudowana jest dość istotne, tym bardziej że obie pralki kosztują praktycznie tyle samo:)
Czyli krótko- więcej za te same pieniądze :)

Jest jednak ciut za duża (głównie chodzi mi o głębokość). Może coś takiego?:

Bosch WLM 20441PL
Bosch WLM 24441PL

lub ta, ale ciut mała: Bosch WLM 20440PL

popey111
19-08-2011, 22:52
Jest jednak ciut za duża (głównie chodzi mi o głębokość). Może coś takiego?:

Bosch WLM 20441PL
Bosch WLM 24441PL

lub ta, ale ciut mała: Bosch WLM 20440PL
Jeżeli zmieścisz tą o której pisałem to jest lepsza głownie ze względu na to że jest większa.
Z drugiej strony modele które podajesz nie różnią się (te z jedynką to nowsze serie) weź więc najtańszą z nich, fizycznie to ta sama pralka różnią się tylko obrotami (jeżeli nie planujesz suszarki bębnowej to nie ma to znaczenia) i tym że nowsze serie mają podany max załadunek 6kg a starsze 5,5 (znów bez różnicy bo bęben fizycznie jest ten sam a te 6kg uzyskano zwiększając znacząco zużycie wody z 39L do 57l i prądu w programach dla bawełny).
Czyli znów najtańsza czyli wlm 20440 pl lub 24441 pl w obu wypadkach 200zł zostaje w kieszeni :)

emjot27
19-08-2011, 23:13
Fakt, nie zauważyłem,że to różnica jedynie 0,5 kg. to nie wiele mniej a jednak zużywa dużo mniej wody. Jeżeli chodzi o odwirowanie, to w dotychczasowej pralce żona nie używa większej prędkości niż 900 obr/min Więc te powyżej 1000 obr/min w ogóle nas nie interesuje. To chyba jednak zdecydujemy się na tą Bosch WLM 20440PL. Dzięki za pomoc. Po za tym widziałem ją na żywo i bardzo podoba mi się jej wykonanie. Jest na prawdę solidne w porównaniu do Aristona.
Pozdrawiam.

emjot27
20-08-2011, 21:02
Zastanawiam się jeszcze na tym modelem: Bosch WLM 24440PL Niby to samo co Bosch WLM 20440PL ale klasa energetyczna A+ i ciut węższa.
popey111 Co sądzisz?

popey111
20-08-2011, 22:37
Zastanawiam się jeszcze na tym modelem: Bosch WLM 24440PL Niby to samo co Bosch WLM 20440PL ale klasa energetyczna A+ i ciut węższa.
popey111 Co sądzisz?
Ale przecież to jest ta sama pralka, te modele różnią się tylko obrotami.
Wszelkie różnice poza obrotami wynikają z błędów w opisach :)

enypeny
21-08-2011, 10:05
witam!
odświeżę temat po kilku latach - jestem przed wyborem właśnie jak wyżej - najbardziej pasuje mi model Boscha - Bosch SMS69M58EU - czy ktoś z Was ma to cudo? Czy nowe zmywarki Electroluxa są już lepsze - czy domywają? bo negatywnych opinii na ich temat jest dużo w przeciwieństwie właśnie do opinii n/t zmywarek Boscha ... myślałem jeszcze o Siemensie ale jest droższy od Boscha . Ten podany wyżej zużywa ponoć zaledwie 6,5 litra wody na cykl ! - to mistrzostwo świata...

basia228
21-08-2011, 19:02
Pół roku użytkuję elektroluxa esl 68070. Na razie same plusy: świetnie myje, jest cichuteńka, słychać ją tylko jak wylewa wodę, oszczędna, mieści sporo naczyń i do tego wyświetla na podłodze czas pozostały do końca mycia. Jak dla mnie - nic dodać nic ująć.

popey111
21-08-2011, 22:05
witam!
odświeżę temat po kilku latach - jestem przed wyborem właśnie jak wyżej - najbardziej pasuje mi model Boscha - Bosch SMS69M58EU - czy ktoś z Was ma to cudo? Czy nowe zmywarki Electroluxa są już lepsze - czy domywają? bo negatywnych opinii na ich temat jest dużo w przeciwieństwie właśnie do opinii n/t zmywarek Boscha ... myślałem jeszcze o Siemensie ale jest droższy od Boscha . Ten podany wyżej zużywa ponoć zaledwie 6,5 litra wody na cykl ! - to mistrzostwo świata...

Co do jakości zmywania to moje wieloletnie doświadczenie mówi że bardzo dużo zależy od użytkownika.
Co do jakości sprzętu to jak dla mnie na poziomie porównywalnym chociaż zmywarki bsh sprawiają wrażenie solidniejszych.
Co do electroluxa to uważam że mają dużo bardziej praktyczne wnętrze i łatwiej w nich upchnąć coś więcej niż kubki i talerze.

Bordoś
22-08-2011, 09:28
To ja też poproszę o radę, chciałabym płytę indukcyjną o szerokości 75 do 90cm i na razie wybrałam trzy możliwości Teka GKST 80 i4 Multi Slider,
Bosch PIL 875L24E, Mastercook I4DE95zS. Która z nich to najrozsądniejszy zakup a może jeszcze coś innego.

Spirea
22-08-2011, 12:16
podłączę się pod pytanie Bordoś. Też chcemy indukcję o szer. od 75 do 80 parę. Z podanym wyżej nie brałam pod uwagę Mastercook, ale musze się jej przyjrzeć. Rozważam natomiast Amicę PI7511SF i jeszcze Teki 80-tka ale MultiProfi. Ktoś coś doradzi?

ad225
22-08-2011, 18:03
Witam,
zbliża się u mnie remont kuchni i planuję dokupić zmywarkę. 4 osoby w domu ale raczej 60 cm ciężko będzie upchać, więc chyba kupię 45 cm. Skłaniam się ku Bosch-Siemens (choć wyczytałem, że to praktycznie to samo :) ).
Jak jest z krajem produkcji? Ma znaczenie pod względem jakości?
Co myślicie o tych modelach:
Siemens SF 64T355EU
BOSCH SRV 55T43 EU
Wiem, że cena nie powala bo to niższa półka, ale czy warto pchać się w taki sprzęt, czy lepiej mycie ręczne i zaoszczędzone pieniądze w kieszeni :)?

anula05
22-08-2011, 22:38
Witam, czy istnieje na rynku zamrażarka do zabudowy z kostkarką, może być wbudowana, poza Liebherrem 2566 i drogim Siemensem?
I drugie pytanie - z jakiego powodu bardzo droga zamrażarka Liebherr 2566 nie ma systemu odszraniania NoFrost? Czy to oznacza, że trzeba ją ręcznie rozmrażać???

enypeny
23-08-2011, 09:13
Co do jakości zmywania to moje wieloletnie doświadczenie mówi że bardzo dużo zależy od użytkownika.
.

to znaczy? masz na myśli wkładanie "dobrze posprzątanych" talerzy? ;) czy odpowiednie ułożenie ich w koszach?
Czy wybór szerszej (60cm) zmywarki i luźniejsze ułożenie w niej naczyń będzie wpływało na efektywność mycia? Tak na chłopski rozum - im ciaśniej tym gorzej dociera strumień myjący - tak mi się przynajmniej wydaje...

i ważne pytanie - na co zwracać uwagę przy wyborze zmywarki??? od tych najważniejszych funkcji/zalet po te najmniej przydatne (bajery) - będę wdzięczny za odpowiedź , bo już jestem skołowany patrząc na dziesiątki modeli ... czy warto wywalać 1000zł więcej na model Bosch SMS69M58EU lub jemu podobne Siemensy?

jkar1
23-08-2011, 11:36
Czy ktoś użytkuje lodówkęSamsung RSH5STTS
http://www.strefasknera.pl/lodowka-samsung-rsh5stts-srebrna-p-6562.html

jkar1
23-08-2011, 12:03
A może orientujecie się czy któreś firmy oferują przedłużenie gwarancji do 5 lat na lodówki (nie sklepy a firmy produkujące) Oprócz Amici (bo oni nie mają lodówek side by side)

popey111
23-08-2011, 13:45
to znaczy? masz na myśli wkładanie "dobrze posprzątanych" talerzy? ;) czy odpowiednie ułożenie ich w koszach?
Czy wybór szerszej (60cm) zmywarki i luźniejsze ułożenie w niej naczyń będzie wpływało na efektywność mycia? Tak na chłopski rozum - im ciaśniej tym gorzej dociera strumień myjący - tak mi się przynajmniej wydaje...

i ważne pytanie - na co zwracać uwagę przy wyborze zmywarki??? od tych najważniejszych funkcji/zalet po te najmniej przydatne (bajery) - będę wdzięczny za odpowiedź , bo już jestem skołowany patrząc na dziesiątki modeli ... czy warto wywalać 1000zł więcej na model Bosch SMS69M58EU lub jemu podobne Siemensy?
Miałem na myśli zdrowy rozsądek i korzystanie z instrukcji obsługi :)
Co do "dobrze posprzątanych" talerzy to trzeba też pamiętać o tym że im mniej resztek na nich będzie tym rzadziej trzeba czyścić filtry itd :)

A co do opłacalności to im tańszy model tym bardziej się opłaca (oczywiście nie mówię o najtańszym chłamie)

queene
23-08-2011, 18:15
a czemu nie sklepy - głównie sklepy to dają, przeciez nie kupujesz u producenta a serwis to zmartwienie sklepu

jkar1
24-08-2011, 11:06
a czemu nie sklepy - głównie sklepy to dają, przeciez nie kupujesz u producenta a serwis to zmartwienie sklepu

Tylko że sklep (szczególnie internetowy) do tych 5 lat może przestać działać i wtedy "szukaj wiatru w polu"
A producenci też dają Samsung daje na sprzęt do zabudowy gwarancję na 5 lat (bez dodatkowych opłat - chyba, bo szczegółów nie doczytałam bo niestety nie interesuje mnie sprzęt do zabudowy)

ka_em
24-08-2011, 12:15
CZy możecie coś powiedziec nt tej płyty?
MASTERCOOK I4DE64Z2 S Double Evolis
http://www.mixkuchnia.sote.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-i4de64z2-s-double-evolis-za-jedyne-1zl-zmywarka-zbi-11656-it-60cm.html

W necie mało informacji, głownie reklamy - ciekawie wygląda i moze to być fajna płyta ale zbytnio się na tym nie znam więc każda opinia się przyda.

P.S. DO tego jest super promocja wiec moze bym skorzystała.

ka_em
24-08-2011, 13:08
I może coś jeszcze nt piekarnika do kompletu

http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1011&mcp_id=1575

shyha
24-08-2011, 14:40
Co powiecie na moje typy?

http://opener.cal.pl/kuchnia_typy.jpg

Nie mogę zdecydować się na piekarnik + mikrofalę (zabudowane w słupku będą)
Początkowo byłem pewien, że będzie to BOSCH HBA 43S450E (lub podobny), ale okazało się, że producent leci w kulki sobie w XXI wieku jeżeli chodzi o brak zimnej czy chociażby ciepłej szyby frontowej. Podobno jest mega gorąca szyba i obudowa. Dopiero modele droższe o 1000zł są zimniejsze ("tylko" 50 stopni szyba). To jest dla mnie bardzo ważny czynnik ponieważ słupek będzie stał bezpośrednio obok lodówki.

Z kolei wybrany przeze mnie zestaw Samsunga (TYP1) ma rażące wyświetlacze. Zabudowa piekarnika i mikro nie będzie prostopadła do salonu, ale schowana za ścianą...mimo to mam obawy odnośnie rażącego oświetlenia. Czy w standby również tak to przeszkadza?
Tak w ogóle to żonie nie podobają się te czarne kropki na szybie Samsunga...zdecydowanie ładniejsze paski ma Bosch :P No ale to już drugorzędna wada ;)

Czy są tu użytkownicy Boscha i Samsunga, którzy mogliby moje osądy zweryfikować?

Bordoś
24-08-2011, 15:44
Nikt nie wie nic o tych większych indukcjach - popey111 może Ty coś poradzisz

ka_em
24-08-2011, 15:57
shyha odnośnie zlewozmywaka to wielu sprzedawców mi odradzało Tekę jesli chodzi o zlwozmywaki granitowe. Teka nie daje żadnej gwaracji na korpus. Czyli jeśli cokolwiek ci się stanie z powłoką: plamy, odpryśnięcia itp. to nic z tym nie zrobisz. Za to firma Bianco jest cenowo podobna ale z dożywotnią gwaracją na korpus. Widziałam oba na żywo i jak dla mnie bez żadnych większych różnic (oprócz tej najważniejszej czyli gwaracji:)).

Jeśłi chodzi o Samsunga to technicznie się nie wypowiem ale sprzedawcy ostrzegali mnie, że są problemy z serwisem - przynajmniej jeśli chodzi o Poznań.

shyha
24-08-2011, 22:43
Dzięki za poradę odnośnie zlewozmywaka, poszukam odpowiednika w Blanco.
Wracając do sprzętu Samsunga. Czy ktoś posiada i :
- wkurza go jaskrawe niebieskie oświetlenie
- irytuje duży kropkowany wzór na piekarniku?....w sensie czy po czasie nie rzuca się to za bardzo w oczy? taki ładny piekarnik a tak spierdzielili szybę...

Łukasz_K
25-08-2011, 08:07
Wracając do sprzętu Samsunga. Czy ktoś posiada i :
- wkurza go jaskrawe niebieskie oświetlenie
- irytuje duży kropkowany wzór na piekarniku?....w sensie czy po czasie nie rzuca się to za bardzo w oczy? taki ładny piekarnik a tak spierdzielili szybę...

My posiadamy fq159ust. Co do niebieskiego oświetlenia: rzeczywiście wieczorem i w nocy daje poświatę. Jeżeli kuchania jest połączona z salonem - może być to irytujące. My mając kuchnie oddzielnie od pokoju przyzwyczailiśmy sie. Ba, nawet mi to pasuje bo idą późnym wieczorem do kuchni po butelkę wody nie muszę zapalać światła. Co do kropkowanego wzoru, to albo u nas nie występuje, albo tak już się do niego przyzwyczaiłem że go nawet nie pamiętam.

BetaGreta
25-08-2011, 09:14
U mnie teraz przyszedł czas na wybór zmywarki.
Priorytety:
- do zabudowy
- szerokość 60 cm
- cicha
- bez sygnału akustycznego o zakończeniu programu
Do rozważenia:
- szuflada na sztućce

Na razie mam takie typy:
- Siemens SN 56T595EU http://www.ceneo.pl/9110789
- Siemens SN 56M597 EU http://www.ceneo.pl/10032970
- Electrolux ESL 68070R http://www.ceneo.pl/6471830

Inne propozycje mile widziane :)
Najlepiej tańsze :p

Spirea
25-08-2011, 10:42
BetaGreta, o zmywarkach było ostatnio u Anuli, to jeszcze tam zajrzyj.

BetaGreta
25-08-2011, 11:17
BetaGreta, o zmywarkach było ostatnio u Anuli, to jeszcze tam zajrzyj.

Dzięki, poczytam.

shyha
25-08-2011, 14:14
My posiadamy fq159ust. Co do niebieskiego oświetlenia: rzeczywiście wieczorem i w nocy daje poświatę. Jeżeli kuchania jest połączona z salonem - może być to irytujące. My mając kuchnie oddzielnie od pokoju przyzwyczailiśmy sie. Ba, nawet mi to pasuje bo idą późnym wieczorem do kuchni po butelkę wody nie muszę zapalać światła. Co do kropkowanego wzoru, to albo u nas nie występuje, albo tak już się do niego przyzwyczaiłem że go nawet nie pamiętam.

W moim przypadku zabudowa w słupku nie będzie prostopadła na salon...raczej schowana więc może nie będzie widać tej niebieskiej poświaty. A wyświetlacz w trybie czuwania to tylko godzinę wyświetla?

fq159ust to te mniejszy piekarnik i z tego co pamiętam szybą drobnymi kropeczkami (czyt. ładną).

shyha
25-08-2011, 14:19
Zastanawiam się jeszcze na tym modelem: Bosch WLM 24440PL

Polecam pralkę. Posiadam od roku. Ma dużą zaletę w postaci mniejszej głębokości a mimo tego dużej pojemności..

popey111
25-08-2011, 23:02
U mnie teraz przyszedł czas na wybór zmywarki.
Priorytety:
- do zabudowy
- szerokość 60 cm
- cicha
- bez sygnału akustycznego o zakończeniu programu
Do rozważenia:
- szuflada na sztućce

Na razie mam takie typy:
- Siemens SN 56T595EU http://www.ceneo.pl/9110789
- Siemens SN 56M597 EU http://www.ceneo.pl/10032970
- Electrolux ESL 68070R http://www.ceneo.pl/6471830

Inne propozycje mile widziane :)
Najlepiej tańsze :p

:) parę by się znalazło:)

Z tego co piszesz wybrał bym electroluxa chociaż może ni ten model ale coś tańszego chyba że bardzo zależy Ci na zegarze czasu na podłodze :)
Co do bsh to znowuż podajesz wysokie modele i to z panelem zewnętrznym. Rada-zmień na jakiś model do pełnej zabudowy :) będzie taniej :) i pomyśl zcy będziesz korzystała z tych wszystkich dodatkowych funkcji :)

popey111
25-08-2011, 23:13
To ja też poproszę o radę, chciałabym płytę indukcyjną o szerokości 75 do 90cm i na razie wybrałam trzy możliwości Teka GKST 80 i4 Multi Slider,
Bosch PIL 875L24E, Mastercook I4DE95zS. Która z nich to najrozsądniejszy zakup a może jeszcze coś innego.
Z modeli które wymieniasz to mastercook albo teka. Oczywiście dla spokoju gwarancję przedłużamy go pięciu lat.

Teka wypada słabiej ze względu na wielkość pól grzewczych ale jest sporo tańsza. Z drugiej strony mastercook droższy ale przedłużenie gwarancji to jedyne 150zł :)

popey111
25-08-2011, 23:17
Co powiecie na moje typy?

http://opener.cal.pl/kuchnia_typy.jpg

Nie mogę zdecydować się na piekarnik + mikrofalę (zabudowane w słupku będą)
Początkowo byłem pewien, że będzie to BOSCH HBA 43S450E (lub podobny), ale okazało się, że producent leci w kulki sobie w XXI wieku jeżeli chodzi o brak zimnej czy chociażby ciepłej szyby frontowej. Podobno jest mega gorąca szyba i obudowa. Dopiero modele droższe o 1000zł są zimniejsze ("tylko" 50 stopni szyba). To jest dla mnie bardzo ważny czynnik ponieważ słupek będzie stał bezpośrednio obok lodówki.

Z kolei wybrany przeze mnie zestaw Samsunga (TYP1) ma rażące wyświetlacze. Zabudowa piekarnika i mikro nie będzie prostopadła do salonu, ale schowana za ścianą...mimo to mam obawy odnośnie rażącego oświetlenia. Czy w standby również tak to przeszkadza?
Tak w ogóle to żonie nie podobają się te czarne kropki na szybie Samsunga...zdecydowanie ładniejsze paski ma Bosch :P No ale to już drugorzędna wada ;)

Czy są tu użytkownicy Boscha i Samsunga, którzy mogliby moje osądy zweryfikować?
Amika wygląda lepiej ale samsung na pewno jest lepiej wykonany. Wybór należy do Was :)
Druga opcja to wymiana piekarnika i mikrofali na aeg bądź electroluxa :) Będzie drożej ale chyba rozwiąże to dylemat:)

popey111
25-08-2011, 23:22
Z lodówkami side by side jest problem:) raczej tylko sklepy zostają :( co do bezpieczeństwa to sklep jest tylko pośrednikiem między klientem a ubezpieczycielem więc ryzyko raczej niewielkie.

popey111
25-08-2011, 23:25
Tylko że sklep (szczególnie internetowy) do tych 5 lat może przestać działać i wtedy "szukaj wiatru w polu"
A producenci też dają Samsung daje na sprzęt do zabudowy gwarancję na 5 lat (bez dodatkowych opłat - chyba, bo szczegółów nie doczytałam bo niestety nie interesuje mnie sprzęt do zabudowy)
Tak??
A tutaj (http://www.samsung.com/pl/support/warrantyinformation/warrantyInformation.do?page=POLICY.WARRANTY) samsung pisze coś innego :)
Chyba że nie jestem na bieżąco ;)

popey111
25-08-2011, 23:34
CZy możecie coś powiedziec nt tej płyty?
MASTERCOOK I4DE64Z2 S Double Evolis
http://www.mixkuchnia.sote.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-i4de64z2-s-double-evolis-za-jedyne-1zl-zmywarka-zbi-11656-it-60cm.html

W necie mało informacji, głownie reklamy - ciekawie wygląda i moze to być fajna płyta ale zbytnio się na tym nie znam więc każda opinia się przyda.

P.S. DO tego jest super promocja wiec moze bym skorzystała.

Ja bym się nie bał :)

Spirea
26-08-2011, 01:48
Z modeli które wymieniasz to mastercook albo teka. Oczywiście dla spokoju gwarancję przedłużamy go pięciu lat.

Teka wypada słabiej ze względu na wielkość pól grzewczych ale jest sporo tańsza. Z drugiej strony mastercook droższy ale przedłużenie gwarancji to jedyne 150zł :)

a jak ma się do tego Amica PI7511SF?
Czemu Bosch odpadł? Też szukam płyty w okolicach 80cm, a ten Mastercook fajny tylko za szeroki (93cm).

Bordoś
26-08-2011, 09:31
Dzięki popey111
Ja też mysłałam o Amice ale trochę boję się o jakość, bo wygląda bardzo ładnie.

BetaGreta
26-08-2011, 09:42
:) parę by się znalazło:)

Z tego co piszesz wybrał bym electroluxa chociaż może ni ten model ale coś tańszego chyba że bardzo zależy Ci na zegarze czasu na podłodze :)
Co do bsh to znowuż podajesz wysokie modele i to z panelem zewnętrznym. Rada-zmień na jakiś model do pełnej zabudowy :) będzie taniej :) i pomyśl zcy będziesz korzystała z tych wszystkich dodatkowych funkcji :)

Ok. Czyli mam szukać w electroluxach?
Mi zależy żeby była cicha i nie wyła mi na koniec mycia (dlatego szukałam z panelem zewnętrznym, bo teraz mam ukryty i moja zmywarka wyje okropnie, nie da się jej nastawić na noc, bo wszyscy się budzą).
Szczerze mówiąc nie zwracałam tak mocno uwagi na dodatkowe funkcje. Wcześniej kierowałam się przy wyborze szufladą na sztućce, ale w zasadzie mogę ją sobie odpuścić. Na pewno będę korzystać z opcji 1/2 wsadu. Poza tym tak jak patrzę teraz to myję ciągle na jednym programie.
Jak masz na myśli jakieś konkretne modele (wszystko jedno z jakiej firmy) dobrze myjące, ciche i bez sygnału akustycznego to możesz mi podać, bo jakoś szczególnie po tej ostatniej funkcji nie umiem znaleźć.

popey111
26-08-2011, 09:42
a jak ma się do tego Amica PI7511SF?
Czemu Bosch odpadł? Też szukam płyty w okolicach 80cm, a ten Mastercook fajny tylko za szeroki (93cm).

Odpadł ze względu na ilość pól ich wielkość i kształt :)

popey111
26-08-2011, 09:44
Dzięki popey111
Ja też mysłałam o Amice ale trochę boję się o jakość, bo wygląda bardzo ładnie.
Amica jak dla mnie ok, jeżeli nie używacie naprawdę dużych garnków i patelni, to będzie ok.
Co do jakości to tak jak pisałem w amice 150 zł i macie gwarancję na pięć lat.

popey111
26-08-2011, 09:47
Ok. Czyli mam szukać w electroluxach?
Mi zależy żeby była cicha i nie wyła mi na koniec mycia (dlatego szukałam z panelem zewnętrznym, bo teraz mam ukryty i moja zmywarka wyje okropnie, nie da się jej nastawić na noc, bo wszyscy się budzą).
Szczerze mówiąc nie zwracałam tak mocno uwagi na dodatkowe funkcje. Wcześniej kierowałam się przy wyborze szufladą na sztućce, ale w zasadzie mogę ją sobie odpuścić. Na pewno będę korzystać z opcji 1/2 wsadu. Poza tym tak jak patrzę teraz to myję ciągle na jednym programie.
Jak masz na myśli jakieś konkretne modele (wszystko jedno z jakiej firmy) dobrze myjące, ciche i bez sygnału akustycznego to możesz mi podać, bo jakoś szczególnie po tej ostatniej funkcji nie umiem znaleźć.

Zerknij w instrukcje, większość modeli z bsh i electroluxa ma możliwość wyłączenia sygnału akustycznego.
Co do małych ilości naczyń to w większości przypadków można załatwić sprawę programem szybkim :)

Julies
26-08-2011, 10:16
popey111, mógłbyś zerknąć na te zmywarki? http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=1793015&productId=1793050&productId=2295519

Różnią się tak niewiele, że nie wiem którą wybrać. A może inna propozycja?

Z góry wielkie dzięki!

shyha
26-08-2011, 10:19
Jak to jest z marką AEG jeżeli chodzi o AGD? Mało opinii o niej w ceneo, opineo itd.
Interesuje mnie piekarnik BE3003000M lub BE3003001M, ale są rozbieżności czy ma teleskopy w zestawie i czy ma pyrolizę. Wie ktoś?
Z góry dzięki za każdą informację.

edit7791
26-08-2011, 11:05
A czy ktoś widział na żywo lodówkę side by side Siemensa w czarnym szkle? Bo w necie wygląda na takie szkło jakby z siatką a nie jednolite czarne szkło.

mWilQ
26-08-2011, 11:43
Jak to jest z marką AEG jeżeli chodzi o AGD? Mało opinii o niej w ceneo, opineo itd.
Interesuje mnie piekarnik BE3003000M lub BE3003001M, ale są rozbieżności czy ma teleskopy w zestawie i czy ma pyrolizę. Wie ktoś?
Z góry dzięki za każdą informację.

AEG zostało wykupione przez Electroluxa. Ich produkty jak się bliżej przyjrzysz są bliźniaczo podobne (sytuacja jak w Boschu i Siemensie).
Zastanawiałem się nad zestawem mikrofala i piekarnik od AEG (tak nawiązując do wykupienia nawet logo mają AEG Electrolux), ale zdecydowałem się na cały sprzęt Electroluxa. Na innym forum czytałem, że piekarniki AEG są nie do zdarcia. W zestawie lepiej cenowo w AEG wychodziła mikrofala, ale za to droższy był piekarnik. Patrząc na zestaw ceny były podobne.

Spirea
26-08-2011, 11:46
Amica jak dla mnie ok, jeżeli nie używacie naprawdę dużych garnków i patelni, to będzie ok.
Co do jakości to tak jak pisałem w amice 150 zł i macie gwarancję na pięć lat.

dzięki Popey111, uzywamy akurat większych garnków i patelni. Sprawdziłam teraz, że Amica ma wszystkie pola 21, Trzeba więc szukać dalej.

popey111
26-08-2011, 13:40
popey111, mógłbyś zerknąć na te zmywarki? http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=1793015&productId=1793050&productId=2295519

Różnią się tak niewiele, że nie wiem którą wybrać. A może inna propozycja?

Z góry wielkie dzięki!

Z tych chyba żadną, tak na szybko może być siemens sn64m030 (http://www.ceneo.pl/Zmywarki_do_zabudowy;szukaj-sn64m030)

popey111
26-08-2011, 13:51
Jak to jest z marką AEG jeżeli chodzi o AGD? Mało opinii o niej w ceneo, opineo itd.
Interesuje mnie piekarnik BE3003000M lub BE3003001M, ale są rozbieżności czy ma teleskopy w zestawie i czy ma pyrolizę. Wie ktoś?
Z góry dzięki za każdą informację.
Na razie chyba jednak nie warto weź raczej coś innego zerknij tutaj (http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/aeg-be7314421m.bhtml#opis) i tutaj (http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/aeg-bp7304021m.bhtml#opis)
Ogólnie jak szukasz aeg to radzę najpierw sprawdzić dostępność. Są to zupełnie nowe modele więc niekoniecznie ceny będą na rozsądnym poziomie.

gorzowianka
27-08-2011, 00:15
też szukam odpowiedzi na te pytania :)
właśnie się mocno zdziwiłam ceną siemensa :eek:

BetaGreta
27-08-2011, 08:52
Zerknij w instrukcje, większość modeli z bsh i electroluxa ma możliwość wyłączenia sygnału akustycznego.
Co do małych ilości naczyń to w większości przypadków można załatwić sprawę programem szybkim :)

Ok. Chyba wybór zmywarki mnie przerasta.
Oto moja lista z niższej półki cenowej, kierowałam się głównie dB:
http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=12210861&productId=7581072&productId=7802422&productId=2195770&productId=2119474&productId=6471832

jarett
27-08-2011, 10:12
Ok. Chyba wybór zmywarki mnie przerasta.
Oto moja lista z niższej półki cenowej, kierowałam się głównie dB:
http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=12210861&productId=7581072&productId=7802422&productId=2195770&productId=2119474&productId=6471832


Hmm.. bardzo ciekawe modele. Też liczy się dla mnie głośność. W sumie planowałem wydać na zmywarkę do 2500zł, ale jak patrzę na te to w sumie nie wiem czym one się różnią od tych droższych - szczególnie ten Ariston i Whirlpool. Czy ktoś mi wytłumaczy czym się różnią te zmywarki od takiego np. Siemensa - http://www.ceneo.pl/12014469s. No ok, klasa energetyczna. Coś jeszcze. Argument, że 'Siemens to jednak Siemens' na mnie nie działa :)

popey111
27-08-2011, 10:48
hmm.
Jeżeli chcecie wiedzieć więcej to zapraszam na pw.
Lub tutaj (http://agd-pro.pl/index.php/kontakt)

Julies
27-08-2011, 20:10
Z tych chyba żadną, tak na szybko może być siemens sn64m030 (http://www.ceneo.pl/Zmywarki_do_zabudowy;szukaj-sn64m030)


a co z tymi "moimi" jest nie tak? Wiesz, w sensie, na co zwracać uwagę, bo przy tej siemensa mnie komentarze odstraszają....ja szpinak uwielbiam a tu 2 głosy, że nie domywa ;)

Potrzebuję czegoś z ukrytym panelem, najlepiej bosha z metalowym dnem.

popey111
28-08-2011, 00:45
a co z tymi "moimi" jest nie tak? Wiesz, w sensie, na co zwracać uwagę, bo przy tej siemensa mnie komentarze odstraszają....ja szpinak uwielbiam a tu 2 głosy, że nie domywa ;)

Potrzebuję czegoś z ukrytym panelem, najlepiej bosha z metalowym dnem.

Sam sprzedałem tych zmywarek kilka, na moim sklepie sprzedało się kilkanaście. Biorąc pod uwagę że na każdym sklepie w Polsce sprzedało się kilka itd. to już nam daje kilka tysięcy sztuk.
Biorąc pod uwagę ilość opinii to pewnie reszta nabywców była zadowolona i nie chciało im się pisać opinii w necie:) i już pewnie nawet nie pamiętają jaką zmywarkę kupili.
Z drugiej strony każdy niezadowolony użytkownik ma większą motywację do działania (jakoś trzeba się wyładować).


Ja napiszę tyle
Smv 50 e 10 to już stary model a poza tym to ta sama zmywarka co ten siemens z tym że siemens ma dodatkowo wyświelacz, info light, rack-matic(regulację wysokości górnego kosza) i jest cichsza. Dodatkowo siemens ma jeszcze funkcję variospeed(skrócenie programów) i 1/2 załadunku. Bosch ma tylko jedną o ile pamiętam 1/2 załadunku

Smv53m00 to już praktycznie ten sam model co siemens którego proponuję ale też już wycofany z oferty nowa wersja to smv53m70 :)

Smv58m00 to już też stary model (nowa to smv 58 m 70) znowu, zasadnicza różnica polega na tym że ten model został wyposażony w dodatkową szufladę na sztućce.

Krótko "mówiąc" sn64m030 to ta sama zmywarka co wymienione przez Ciebie z różnicami jakie wcześniej opisałem.
Przy cenie jaką trzeba za nią zapłacić jest to jeden najrozsądniejszych modeli bsh(bosch siemens holding)dodatkowo jest cicha i posiada wszystkie niezbędne funkcje).
A co do resztek szpinaku na sztućcach to cóż trzeba będzie równo sztućce układać w koszyku i powinno być ok.:)

shyha
28-08-2011, 19:21
Biorąc pod uwagę ilość opinii to pewnie reszta nabywców była zadowolona i nie chciało im się pisać opinii w necie:) i już pewnie nawet nie pamiętają jaką zmywarkę kupili.
Z drugiej strony każdy niezadowolony użytkownik ma większą motywację do działania (jakoś trzeba się wyładować).

ŚWIĘTA PRAWDA - trzeba mieć na to poprawkę czytając opinie w necie - zwłaszcza jeżeli chodzi o drugie zdanie.

Mój wybór padł na SN64M030 i też kierowałem się niezawodnością + dB.

popey111
29-08-2011, 10:04
Witam, czy istnieje na rynku zamrażarka do zabudowy z kostkarką, może być wbudowana, poza Liebherrem 2566 i drogim Siemensem?
I drugie pytanie - z jakiego powodu bardzo droga zamrażarka Liebherr 2566 nie ma systemu odszraniania NoFrost? Czy to oznacza, że trzeba ją ręcznie rozmrażać???
Ale konkretnie który Liebherr? Jeżeli chodziło Ci o IGN 2566 Premium. To oczywiście ten model posiada system Nofrost i nie trzeba jej rozmrażać.

popey111
29-08-2011, 10:04
A co do zamrażarki z kostkarką w rozsądnej cenie to niestety :( ale brak :(

anula05
29-08-2011, 10:45
Czyli Liebherr IN 2566 Premium to jedyna na rynku zamrażarka do zabudowy z kostkarką?
Kompletnie tego nie rozumiem. 100 tysięcy modeli piekarników i lodówek, a zamrażarka jedna ;)

Julies
29-08-2011, 16:43
popey111, dzięki! Wczoraj obejrzeliśmy zmywarę na żywo i dziś ją zamówiłam. Stanęło na siemensie.

Mam jeszcze dylemat co do ostatniego sprzętu...pralka :)
Wymyśliłam electroluxa....model EWF 127440W, ale może coś lepszego jest warte uwagi?
Chciałabym, żeby była w miarę cicha i ładowność min. 6kg.
Na szybko wybrałam 4, ale może i tym razem doradzisz coś lepszego?
PORÓWNANIE (http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=360&productId=6377786&productId=6377774&productId=1821567&productId=6377727)

Z góry dziękuję :)

popey111
30-08-2011, 22:13
popey111, dzięki! Wczoraj obejrzeliśmy zmywarę na żywo i dziś ją zamówiłam. Stanęło na siemensie.

Mam jeszcze dylemat co do ostatniego sprzętu...pralka :)
Wymyśliłam electroluxa....model EWF 127440W, ale może coś lepszego jest warte uwagi?
Chciałabym, żeby była w miarę cicha i ładowność min. 6kg.
Na szybko wybrałam 4, ale może i tym razem doradzisz coś lepszego?
PORÓWNANIE (http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=360&productId=6377786&productId=6377774&productId=1821567&productId=6377727)

Z góry dziękuję :)
Dwie rady.
Jak electrolux to z systemem direct spray i z silnikiem indukcyjnym.
Ale wybrał bym aeg, będą trochę cichsze :) choć nie każdemu się podobają.
Ale trzeba ludziom z electroluxa przyznać że ilość opinii w necie jest imponująca widać że dużo pracy wkładają :)

Julies
30-08-2011, 23:04
TAKA (http://www.ceneo.pl/2411217s) byłaby dobra? Lepsiejsza niż EWF 127440W

Byłoby miło gdyby była bardziej cicha bo będzie stała w łazience przy sypialni, ale głównie mi chodzi o tzw. niezawodność :).
Wygląd mnie średnio wzrusza, hehehe

popey111
30-08-2011, 23:20
TAKA (http://www.ceneo.pl/2411217s) byłaby dobra? Lepsiejsza niż EWF 127440W

Byłoby miło gdyby była bardziej cicha bo będzie stała w łazience przy sypialni, ale głównie mi chodzi o tzw. niezawodność :).
Wygląd mnie średnio wzrusza, hehehe
Obejrzyj sobie gdzieś i zdecyduj :) Technicznie bez większych różnic ale aeg ma więcej programów i jest cichsze :)

witu102
01-09-2011, 13:52
kupuj zmywarkę..kasa którą wydasz na zmywarkę w przeciągu roku dwóch zwróci Ci się w postaci niższego zużycia wody i prądu, o zyskach z rzadszych wizyt u manicurzystki nie wspomnę:) 60-tka idealna, ale lepsza 45 niż nic:)

katel2
03-09-2011, 09:25
Sprzęty wybrane, komentarze mile widziane:
- okap - AMICA OKC951S - przy wyborze zwracałam uwagę na wydajność, poziom hałasu i wygląd (kuchnia łączona z salonem)
- płyta indukcyjna AMICA PI6511SF - wielkość pól, sterowanie sliderem, możliwość gotowania w brytfance, wygląd
- lodówka - BEKO GNE 134620 X - automatyczna kostkarka, czterodrzwiowa - duża przestrzeń lodówki, możliwość zmiany połowy zamrażarki na lodówkę, komora zero, fajnie by było gdyby była cicha 43dB?
- piekarnik - SAMSUNG BT62TDBCT - dzielenie komory na 2 części, prowadnice teleskopowe ( gdyby model BT62FQBFST posiadał prowadnice teleskopowe lub chociaż drabinki to on byłby faworytem - czyszczenie pirolityczne mi się marzyło)
- kuchenka mikrofalowa - SAMSUNG FG87KUST - wygląd - ma pasować do piekarnika
- zmywarka - SIEMENS SN66M095EU - 60 cm, zintegrowany panel, szuflada na sztućce, cicha 44dB?, drugi model który braliśmy pod uwagę to SN66M094EU - wygrało mniejsze zużycie wody 6,5l
- pralka - LG F 1480 TDS - zwracałam uwagę na: wsad nin.7kg, ta ma 8kg, wirowanie min.1200 ta ma 1400obr., parowa - mam nadzieję że będzie dzięki temu dopierała pościel i ręczniki, odświeżanie, wielkość, głośność i wygląd bez znaczenia (będzie w pralni)
Przy wszystkich sprzętach ważne było zużycie prądu i wody oraz oczywiście cena.
Ciężko było się zdecydować a gdyby nie ten temat to nie wiem jak bym przez to przebrnęła. DZIĘKI

masterb
06-09-2011, 13:56
Witam,
prośba o ostateczne rzucenie okiem na ponizszy zestawik...
Przede wszystkim chodzi mi o płyte i piekarnik. Zalezy mi, zeby były w kolorze czarnym...
Płyta musi być gazowa (najlpiej gaz na szkle) natomiast piekarnik musi miec prowadnice i system czyszczenia
Co powiecie o tym zestawie?
Okap Samsung HB6247SX
Zmywarka Bosch SMV50E90
Płyta Gazowa Samsung GN642HFGD
Piekarnik Samsung BT63TDST

Moze być, jeszcze kwestia zmywarki - uparłem sie na tego Boscha, czy to dobry wybór...????

Please doradzcie, do konca tygodnia musze zamowic sprzet..!!

agrafka8
07-09-2011, 21:18
Proszę o porade jaką lodówke do 180 cm,wolnostojącą....polecacie....jestem początkująca w temacie agd...i mętlik w głowie...skłaniam się ku wyższym półkom cenowym:)

MonkaD
08-09-2011, 15:48
katel2 : mam piekarnik - SAMSUNG BT62TDBCT. Czytałam tutaj gdzieś że komuś przeszkadzają kropeczki którymi pokryta jest szyba piekarnika. Mnie się one podobają, przynajmniej nie widać tak bardzo wnętrza jak piekarnik jest wyłączony. A po włączeniu ciacho i tak widać. Piekarnik ten posiadam ja i taki sam ma też moja siostra. Wygląd super, obsługa bardzo intuicyjna, podział na komory, i tyle plusów. Serwis tragiczny, jeszcze się z czymś takim nie spotkałam nigdy. Zależało mi na tym, żeby piekarnik piekł równo i niestety wybrałam złego producenta. Po użeraniu się z serwisem wreszcie wymusiłam na firmie Samsung żeby naprawili mój nowy piekarnik który miał w momencie naprawy pięć miesięcy i obecnie nie dopieka z prawej strony i za bardzo spieka z lewej, ale przynajmniej trochę mniej niż na początku. Natomiast w piekarniku mojej siostry piecze się ok, ale drzwiczki trochę się rozregulowały chyba, bo tak dziwnie skrzypią przy zamykaniu. Do kompletu w zabudowie słupkowej ma mikrofalę Samsunga z czarnego szkła z funkcją grilla i moim zdaniem pasuje super.

katel2
08-09-2011, 19:51
Dzięki bardzo MonkaD! Mam nadzieję że trafi mi się sprawny model a o kropkach nie wiedziałam ale już nie mam wyjścia, będę musiała je polubić bo wszystko już zamówione (poza pralką).

MonkaD
08-09-2011, 21:06
Trzymam kciuki ! Daj znac na forum po sprawdzeniu piekarnika czy wszystko jest ok

B.B.
09-09-2011, 07:39
Nie zdawałam sobie sprawy, że przy takiej ilość sprzętu będę miała problem
z wyborem lodówki ale jak widać nie jest łatwo :(

Po maratonie sklepowym i internetowym wybór padł na takie modele:
Siemens KG 33 VV L 30 i LG GR-B 359 PT-QA
jak myślicie, która lepsza ?
Proszę !!!!

MonkaD
09-09-2011, 10:03
Mam zabudowaną Electrolux ESL65070R. Używam programu szybkiego, auto i eco. Żadnych innych, bo po co. Przy wyborze zmywarki należy olać ilość różnych programów bo i tak z większości się nie korzysta. Też wybierałam pomiędzy Electroluxem i Simensem lub Boschem. Wygrał Electrolux, ponieważ w tej cenie był najcichszy i najbardziej spodobało mi się wnętrze. Zmywarka jest cicha, jak napcham za dużo naczyń to nie domywa, ale chyba to normalne. Nie dosusza do ostatniej kropelki, ale nie wiem dlaczego, nie interesuję się tym i to mi nie przeszkadza. Punkt rzucany na podłogę to super sprawa, wychodzę z domu i po przyjściu wiem czy program się skończył. Jednak troszkę żałuję że nie wybrałam z panelem na zewnątrz, fajnie byłoby wiedzieć ile czasu pozostało do końca zmywania. Moja siostra ma taką samą zmywarkę i miała problem z białym nalotem na szklankach, ale to wina twardej wody. Wyczyściła zmywarkę i jest ok. Reasumując: mogłam dołożyć więcej kasy i kupić Simensa lub Boscha o takich parametrach jak mój Electrolux, ale po co ?
I jeszcze jedno: nie przejmuję się resztkami na talerzach, wkładam wszystko jak leci do zmywarki. Czasami wyjmuję filtr, myję go i po sprawie.

niecha27
09-09-2011, 21:31
czy ktos z was uzytkuje zmywarke bosch SMI 40M65EU. jesli tak to jakie sa wasze wrazenia? pytam gdyz rozwazam jej zakup a nie zlalazlam na necie ani jednej opinii na temat tej zmywarki.

fanta001
11-09-2011, 21:14
Kompletuję AGD do kuchni i chciałbym poradzić się czy dokonałem dobrego wyboru: (jestem dość ograniczony cenowo)

Okap:
AMICA OTS935I

Płyta Indukcyjna:
AMICA PI6512TF

Zmywarka:
Ariston LFT 3204

Piekarnik:
ARISTON FZ 1032

Kuchenka mikrofalowa:
WHIRLPOOL AMW 494 IX

Lodówka (nie do zabudowy):
Samsung RL56GEGIH (tutaj nie jestem do końca pewien) - Samsung ma w opisie wszędzie kolor Stalowy - jak dobrze doczytałem to jest to Inox?


Pralka: (nie pod zabudowę)
brak pomysłu
- ładowana z boku
cena do 1500pln

Wszystko w kolorze Inox oprócz pralki :) Piekarnik będzie wykorzystywany niezbyt często tak samo jak i mikrofala.

casamia
11-09-2011, 23:01
A ja poszukuje dobrego piekarnika :) tzn takiego który dobrze piecze . nie zalezy mi na zaawansowanych funkcjach programach i bajerzach Chciałbym zeby dobrze wychodziły w nim ciasta , bo mój obecny przypala po jednej stronie . Wyglad klasyczny , nie retro i nie super nowoczesny , kolor biały albo czarny , nie inox . prosze o pomoc

nikuś
15-09-2011, 10:31
Witam,
Chciałabym zapytać co sądzicie o piekarnikach Samsung, interesuje mnie możliwość podzielenia komory piekarnika?
Czy te piekarniki sa warte swojej ceny?

Pozdrawiam

jkar1
15-09-2011, 14:28
Tak??
A tutaj (http://www.samsung.com/pl/support/warrantyinformation/warrantyInformation.do?page=POLICY.WARRANTY) samsung pisze coś innego :)
Chyba że nie jestem na bieżąco ;)

A tu jest napisane :
http://www.5latgwarancji.samsung.pl/
i regulamin
http://www.5latgwarancji.samsung.pl/regulamin.pdf

selene5
18-09-2011, 02:07
Witam, ja chciałam się z kolei zapytać co sądzicie o tych 2 modelach płyt indukcyjnych, zastanawiam się nad:
Amica PI6512TF
Whirlpool ACM 751 BA

Na temat płyty whirpoola nie ma żadnych opinii ma ona 6 zmysł , co mnie bardziej do niej przekonuje i dobrą cenę bo ok1600 zł , nastomiast Amica ok.1200zł.
I czy Whirpoole są w miarę niezawodne?

sylwerson
18-09-2011, 19:37
ja jestem szczesliwym uzytkownikiem sprzetów Boscha, polecam rowniez Sharpa bo to sprzet made in Japan :)
e tam - Japan :)
robią je w Bukowcu pod Łodzią :):):)

witu102
19-09-2011, 11:13
pod Łodzią to zdaje się telewizory robili, bo jakaś inna firma miała te hale kupować...

witu102
19-09-2011, 11:16
Witam,
Chciałabym zapytać co sądzicie o piekarnikach Samsung, interesuje mnie możliwość podzielenia komory piekarnika?
Czy te piekarniki sa warte swojej ceny?

Pozdrawiam

Ja mam piekarnik Samsung BT62TDBCT i jestem więcej niż mega zadowolony. Cena jak za podstawowego Bascha/Siemensa, funkcji 10x tyle co oferują "niemieckie" produkty, podział komory działa w 100% ryba+ciasto śliwkowe i nic nie pachnie czym nie powinno:)

MonkaD
20-09-2011, 07:08
Witu102, a czy piecze ci ciasto równo na calej powierzchni ?

Zielona Ania
20-09-2011, 11:26
Ja tam za dużo nie używam piekarnika, ma najzwyklejszy jaki był w sklepie, pod względem pieczenia sprawdza się (można nawet grilla zrobić). Problem mam z myciem go.

barylax
20-09-2011, 20:41
witam przymierzamy się z żoną do remontu w kuchni i musimy wybrać AGD tak do 4tys
napewno jesteśmy zdecydowani na płytę indukcyjną i tu się pojawia pytanie czy taka : Amica PI6512TF jest dobra i godna kupienia i jaki do tego piekarnik oraz lodówkę taką ok 170 do 190 wysokośći

mk64
20-09-2011, 20:44
Mam tę Amicę i czekałem 3 tygodnie na wymianę programatora, bo ten w NOWEJ płycie był walnięty. Po wymianie płyta sprawuje się ok.
Dziś to badziewie znowu odmówiło posłuszeństwa. Po prostu sobie przestała reagować na cokolwiek. Ciekawe jak długo tym razem poczekam na naprawę..?
Stanowczo odradzam zakup tego szajsu. Chyba, że tylko ja mam takie parszywe "szczęście" :(

barylax
20-09-2011, 21:33
Mam tę Amicę i czekałem 3 tygodnie na wymianę programatora, bo ten w NOWEJ płycie był walnięty. Po wymianie płyta sprawuje się ok.no to chyba niezbyt dobrze o niej świadczy, wie ktoś jak jest z gwarancją na 5 lat opłaca się wykupować??czy może zamiast amiki kupić indukcję teka ir641

barylax
21-09-2011, 12:24
żona dziś przedstawiła mi listę płyt które jej się podobają która z nich najlepiej da sobie radę i popracuje bez awaryjnie
amica PI6509L
amica PI6512TG
amica PI6512TK
samsung CTN364E004
mastercook I3D4MR
mastercook I3DI164S
mastercook I4DE64S

monia_mac
21-09-2011, 12:37
Stoję przed wyborem zmywarki. Do wyboru mam Miele i AEG Electrolux z nowej kolekcji. Miele mam w bardzo okazyjnej cenie - jakieś 30-40% taniej niż w sklepach internetowych. Sprzęt pochodzi z pewnej firmy, mam gwarancję itp. Model to G 5880 SCVi. Z AEG jest to model http://www.profi-kuchnia.pl/aeg-f-99015-vi0p-p6023.html Sprzedawca twierdzi że AEG spisuje się super. Ceny obu tych zmywarek są podobne więc to kryterium odpada. Za AEG przemawia fakt, iż jest cichsza no i ma obniżone dno więc pojemność większa. A za Miele przemawia to że jest to Miele.
Jak sprawdza się ta szuflada na sztućce w Miele? Podzielcie się proszę swoimi wrażeniami z użytkowania zmywarki Mielce - niestety bardzo mało opinii jest na ich temat w necie.

Dareckyy
21-09-2011, 13:09
Barylax,
do naszego domku kupiliśmy w tej kwocie:
płytę http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1600
piekarnik http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1011&mcp_id=1565
pochłaniacz http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1013&mcp_id=1484
i lodówkę http://www.mixelectronics.pl/siemens-kg-39vvi30,49695

Zestaw z Mastercook'a kupiliśmy w sklepie DOMAX z Krakowa http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-i3di64-s-zmywarka-lub-okap-za-1zl-i1825413817.html i mogę ich szczerze polecić. Skorzystaliśmy z promocji i dostaliśmy z Mastercooc'a zestaw naczyń Fagor gratis.
Lodówkę w sklepie stacjonarnym Mix-electronics i też skorzystaliśmy z promocji 200 zł eco-premii.

Użytkujemy te sprzęty od kilku tygodni i na razie jesteśmy bardzo zadowoleni :)

szama
21-09-2011, 13:47
Amica wprowadziła do sprzedaży linię Integra,wygląda nawet fajnie i ma dużo funkcji, za które w innych firmach trzeba więcej zapłacić. Czy ktoś użytkuje ten sprzęt? Proszę o opinie.

mWilQ
21-09-2011, 16:38
Barylax,
do naszego domku kupiliśmy w tej kwocie:
płytę http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1600
piekarnik http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1011&mcp_id=1565
pochłaniacz http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1013&mcp_id=1484
i lodówkę http://www.mixelectronics.pl/siemens-kg-39vvi30,49695

Zestaw z Mastercook'a kupiliśmy w sklepie DOMAX z Krakowa http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-i3di64-s-zmywarka-lub-okap-za-1zl-i1825413817.html i mogę ich szczerze polecić. Skorzystaliśmy z promocji i dostaliśmy z Mastercooc'a zestaw naczyń Fagor gratis.
Lodówkę w sklepie stacjonarnym Mix-electronics i też skorzystaliśmy z promocji 200 zł eco-premii.

Użytkujemy te sprzęty od kilku tygodni i na razie jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Mimo, że zdecydowałem się na inna firmę, to Mastercook właśnie kusił mnie swoimi promocjami, w tym coraz częściej spotykaną lojalnościówką, w której gratis przy zakupie zestawu dostaje się np zmywarkę. Jak ktoś decyduje się na Mastercooka to warto poszukać. Zawsze to min 1000zł w kieszeni (będzie na pralkę) :D

barylax
21-09-2011, 20:15
Barylax,
do naszego domku kupiliśmy w tej kwocie:
płytę http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1600
piekarnik http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1011&mcp_id=1565
pochłaniacz http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1013&mcp_id=1484
i lodówkę http://www.mixelectronics.pl/siemens-kg-39vvi30,49695

Zestaw z Mastercook'a kupiliśmy w sklepie DOMAX z Krakowa http://allegro.pl/plyta-indukcyjna-i3di64-s-zmywarka-lub-okap-za-1zl-i1825413817.html i mogę ich szczerze polecić. Skorzystaliśmy z promocji i dostaliśmy z Mastercooc'a zestaw naczyń Fagor gratis.
Lodówkę w sklepie stacjonarnym Mix-electronics i też skorzystaliśmy z promocji 200 zł eco-premii.

Użytkujemy te sprzęty od kilku tygodni i na razie jesteśmy bardzo zadowoleni :)
nam bliźniaczy zestaw też pasuje nad ta lodówką właśnie też się zastanawialiśmy
a powiedzcie jak sie ma serwis mastercook do serwisu amica który sprawniejszy i mniej na naprawę trzeba czekać bo to dość istotne bo wolę powiedzmy po 100zł dołożyć do lepszej marki i nie użerać się z seriwsem

madula
23-09-2011, 11:32
A ja mam pytanie o odległość side by side od ściany. W boschu podają aż 46cm! Czy tak naprawdę musi być?

planuje BOSCH KAN62A75
http://www.bosch-home.pl/produkty/ch%C5%82odziarki-i-zamra%C5%BCarki/side-by-side/KAN62A75.html

sylwerson
24-09-2011, 21:08
pod Łodzią to zdaje się telewizory robili, bo jakaś inna firma miała te hale kupować...
może miała, ale nie kupiła

mam z tej hali zmywarkę piękną, boschowską

katel2
25-09-2011, 15:37
madula To 46cm jest potrzebne do maksymalnego otwarcia drzwi, żeby zdjąć coś z półki nie musisz całkowicie otwierać drzwi ale już przy wysuwaniu dolnych szuflad, drzwi muszą być szerzej otwarte żeby szuflada nie zahaczała o balkoniki na drzwiach.

madula
25-09-2011, 18:33
madula To 46cm jest potrzebne do maksymalnego otwarcia drzwi, żeby zdjąć coś z półki nie musisz całkowicie otwierać drzwi ale już przy wysuwaniu dolnych szuflad, drzwi muszą być szerzej otwarte żeby szuflada nie zahaczała o balkoniki na drzwiach.

Wielkie dzięki za odpowiedź. W takim razie kupuję :)

gosia86
25-09-2011, 23:26
witam my planujemy taki zestaw może ktoś ma coś tych rzeczy i może się wypowiedzieć??
lodówka http://www.oleole.pl/lodowki/samsung-rl55vtebg-sveta.bhtml?gclid=CPiFr76ouasCFYK-zAodzUwncw
pralka http://www.taniomania.pl/q/ELECTROLUX%20EWS%20125410A/?min=909
okap http://www.electro.pl/produkt-Okap_AMICA_OKC952S_-248196,175.html
piekarnik http://www.electro.pl/list_products.php?sphrase=ebi+7542&szukaj=&a=search_result
płyta http://www.electro.pl/list_products.php?sphrase=7411&szukaj=&a=search_result

początkowo chciałam sprzęty samsunga płytę i piekarnik z funkcją mirkoweli ale nam odradzili bo podobno jak coś do wszystkiego to do niczego

sylka30
25-09-2011, 23:32
Witam
Ja chcialabym sie zapytac czy system szybkiego nagrzewania w piekarnikach dziala tak samo jak mikrofalowka? Chodzi o to, iż mikrofalowka potrzebna mi jest tylko do podgrzewania potraw, napojow. Używam jej do tego bardzo czesto. Zastanawiam sie czy jesli kupie piekarnik z systemem szybkiego nagrzewania to zastapi mi on mikrofalowke?
Poza tym co myslicie o moim zestawie. Na razie jestem nastawiona na:
chlodziarka AEG SZ 91802-4 - troche obawiam sie czy nie bede miala problemow z je zakupem. W internecie rzadko wystepuje?
zamrazarka AEG AU 86050-6i
Zmywarka AEG 88020 vi
piekarnika i plyty jeszcze nie wybralam

Z gory wielkie dzieki za pomoc.:)

nikuś
28-09-2011, 10:26
Witu 102 dziękuję za info o piekarniku samsunga

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie płyty gazowej,
napewno będzie 70 ale nie wiem na co zwracać uwagę?
Czy elektrolux EHT 70835K jest ok ?

popey111
28-09-2011, 22:46
witam my planujemy taki zestaw może ktoś ma coś tych rzeczy i może się wypowiedzieć??
lodówka http://www.oleole.pl/lodowki/samsung-rl55vtebg-sveta.bhtml?gclid=CPiFr76ouasCFYK-zAodzUwncw
pralka http://www.taniomania.pl/q/ELECTROLUX%20EWS%20125410A/?min=909
okap http://www.electro.pl/produkt-Okap_AMICA_OKC952S_-248196,175.html
piekarnik http://www.electro.pl/list_products.php?sphrase=ebi+7542&szukaj=&a=search_result
płyta http://www.electro.pl/list_products.php?sphrase=7411&szukaj=&a=search_result

początkowo chciałam sprzęty samsunga płytę i piekarnik z funkcją mirkoweli ale nam odradzili bo podobno jak coś do wszystkiego to do niczego
W sumie lodówka i okap ok :)
Reszta, można chyba lepiej :)

popey111
28-09-2011, 22:55
Idź do sklepu najlepiej takiego gdzie mają również garnki i przymierz się czy dana płyta Ci odpowiada.
A co do płyt pięciopalnikowych to pomyśl o takiej z dużym palnikiem z boku np taka (http://www.ceneo.pl/7819493)

nikuś
29-09-2011, 13:12
Dzięki popey111, to jest dobra myśl

Leoneq
29-09-2011, 14:16
Witam

Od ponad tygodnia czytam w pracy :D ten wątek ( przeczytałem 3/4 i już nie mam siły )

Mam kompletny mętlik co do wyboru AGD

Ktoś na forum wybrał ta lodówkę firmy SAMSUNG SBS RSH7ZNRS - jak sie sprawuje ? bo tania nie jest....


Dlatego moje typy to

1. Samsung RSH7ZNRS http://www.ceneo.pl/7614748s
lub ew.
2. LG GS 5162 PVJV http://www.ceneo.pl/12820468s

Interesuje mnie żeby byla komora 0 , kostkarka , no frost , kostkarka w drzwiach , filtr na zewnątrz i podłączenie do wody , max 40 db , klasa A+ lub A++ . cena do ok. 5 tys.

Lg ma fajnie bo ma 10 letnia gwarancje na kompresor linearny, to tez plus... i teraz juz nie wiem czy LG lepsze od Samsunga ?

__________________________________________________ ________________________

Piekarnik i Mikrofale do zabudowy ( jak wybore lodówkę samsunga ) to samsunga - obok słupka będzie lodówka stała ( jeszcze dokładnych modeli nie mam upatrzonych ) jeśli lodówkę LG to chyba się zdecyduje na Simensa .
Piekarnik na pewno z teleskopami , wyjeźdzaną szufladką. Moja Panna nie jest jakaś mistrzynią kuchni i wystarczy prosty dobry nie psujący się piekarnik może być z tą termo sondą. Fronty najlepiej pod kolor lodówki czyli stal szczotkowana.
__________________________________________________ ________________________

Okap GORENJE DT 6 SYA

http://www.neo24.pl/?p=gorenje_dt_6_sya

Też nie wiem jak z jakością itd bo nie mogę znaleźć żadnych opinie na jego temat.... ale widziałem na żywo w MM i super wygląda, front taki z szkła i prosta bez żadnych pilotów dodatkowych czy mikro styków które nieraz tak działają ze nie działają. Ma prostą gałkę do kręcenia i koniec.

__________________________________________________ __________________________

Zmywarka Bosch 45 do zabudowy. coś do 2000 Tyś. tak naprawdę może dwa razy w życiu korzystałem z zmywarki i nawet nie wiem na jakie parametry zwrócić uwagę....na pewno front chowany i może być rzucać na dole na podłogę ile zostało minut - taki bajer ;p

__________________________________________________ __________________________

Pralkę BOSCHa stacjonarną taką żeby z niemiec była :D z symbolem WAS w nazwie. Czytalem że dobrze żeby pralka miala 1400 obrotów.

__________________________________________________ ____________________________

Płyta indukcyjna TEKA Ir642

http://www.ceneo.pl/10656549s

Też nigdy nie miałem styczności z takimi urządzeniami, obecnie mam gaz w domu.

Chyba dobry wybór? dość popularna na tym forum firma TEka jeśli chodzi o płyty indukcyjne....

__________________________________________________ _____________________________

Jak z gwarancjami na te firmy ? max dają 2 lata , ostatnio widziałem w samsungu że jak sie kupi do końca jakiegoś tam miesiąca to gwarancja na 5 lat . Teraz tego nie widzę ? jak w innych firmach to wygląda ?

Sklepy internetowe przy takim zakupie zjeżdżają coś z ceny czy nie bardzo ?

dd1511
30-09-2011, 07:40
Jako, że jestem nowym użytkownikiem forum, to witam serdecznie wszystkich :)

Dużo różnych tematów przejrzałem, w końcu postanowiłem stać się nie tylko czytelnikiem, ale i też trochę popisać.
Urządzamy z moją lubą świeżo nabyte mieszkanie i chcielibyśmy poznać opinię fachowców, co do wybranego przez nas sprzętu.

płyta: HOTPOINT ARISTON PH 640 MST (AN) R/HA link (http://www.neo24.pl/plyta-grzejna-ariston-ph-640-mst-an-r-ha.html?aff_id=101372)
piekarnik: HOTPOINT ARISTON FT 850.1 (AN)/HA link (http://www.neo24.pl/piekarnik-do-zabudowy-ariston-ft-8501-an-ha.html?gclid=CJyhiefjp6sCFcsXzQodFCPSVQ)
lodówka: 3 typy, nad którymi myślimy
ELECTROLUX ERN 29750 - 1 agregat, klasa A+, 296 kwh, 36dB link (http://www.ceneo.pl/436334s)
ELECTROLUX ERN 29651 - 2 agregaty, klasa A, 318 kwh, 38dB link (http://www.neo24.pl/chlodziarka-do-zabudowy-electrolux-ern-29651.html)
GORENJE RKI 4298 W - 1 agregat, klasa A+ 274kwh, 40dB link (http://www.ceneo.pl/2230192s)

Do wytypowania został okap - brak pomysłu, mocno ograniczony budżet został. Raczej coś podszafkowego.
Co sądzicie o takim wyborze?
Staramy się zrobić kuchnie na retro, stąd lodówka pod zabudowę, żeby nie zepsuła efektu (wiem, wiem - są też wolnostojące retro, ale kosztują strasznie :( ).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

gosia86
30-09-2011, 22:52
lodówka do zobudowy to tez nie najtańsza opcja (tez ją brałam pod uwagę) policz cenę za lodówkę dolicz szafkę i montaż lodówki przez specjalistę żeby nie stracić gwarancji, poza tym w lodówkach do zabudowy jest mniej miejsca niż w tych zwyczajnych
przemyślcie jeszcze tę opcję
nad resztą się nie wypowiem bo sama ma dylemat w tym temacie

dd1511
01-10-2011, 01:18
co do wielkości to nie do końca jest tak, jak piszesz. oczywiście zależy to od modelu, ale wolnostojące lodówki o wysokości ok 170-180 cm maja pojemność netto w przedziale 210-240 l (chlodziarka, bez zamrażalnika) - zaproponowane przeze mnie modele maja po 210 (electrolux) i 203 (gorenje), więc różnica jak dla nas jest do przyjęcia :)
Nawet widzieliśmy jakiś model whirpoola co przy wysokości prawie 190 cm miał poniżej 200 l chłodziarkę ( ale za to miał klasę A++ :) )
Jeśli chodzi o cenę zabudowy, to stolarz, który będzie robił meble krzyknął 400 zł - razem z lodówką daje to koszt rzędu 1800-2000 zl, a modeli udających retro nie znaleźliśmy poniżej 3 000 :( nie mówię, że nie ma - my nie znaleźliśmy :P
a szkoda nam psuć styl kuchni wstawiając coś w inoxie :/

gosia86
01-10-2011, 08:16
napisałam tylko to co słyszałam i to co mi doradzali
na waszym miejscu pewnie zrobiła bym tak samo
u siebie nie chcę nic z inoxa żadnej stali nierdzewnej ani nic z tych rzeczy

dd1511
01-10-2011, 11:23
Podobają mi się sprzęty z inoxa, nie powiem że nie, ale nie w tej kuchni :) tak więc decyzja co do stylu już zapadła, teraz tylko kwestia doboru sprzętu

lukasz_warszawa
01-10-2011, 18:00
Witam,
my zastanawiamy sie nad nastepujacym sprzetem do zabudowy:

Lodowka
SIEMENS KI34NP60

ZMYWARKA (jedna z ponizszych)
AEG Favorit F88002Vi0P
AEG Favorit FOKOXLIM0P
Siemens SN 66M080EU
Bosch SMV 69M40EU

PIEKARNIK (jeden z ponizszych)

AEG BP7304021M TEN CHYBA NIE MA TELESKOPOW
AEG BE7314421M TEN MA TELESKOPY

Bosch HBB73C450E
Bosch HBA73R450

PLYTA

Teka IR 641

Prosze o informacje czy w/w jest ok. w szczegolnosci czy nie ma jakis "wtop"badz zbednych wynalazkow zwiekszajacych ceny:)

aras86
07-10-2011, 10:50
ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi lodówkami Electrolux ERN 29790 oraz 29750? Czy opłaca się dokładać 500-600zł do tej 29790?

tofee
08-10-2011, 22:54
Mam pytanie czy może ktoś na FM ma ten okap??? Jestem strasznie ciekawa jak toto się czyści. Wygląda obłędnie ale boję się że jego urok zniknie po pierwszym poważnym "smażeniu" :(

http://image.ceneo.pl/data/products/6112418/i-elica-victoria-f-51-ix.jpg

popey111
11-10-2011, 10:03
ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi lodówkami Electrolux ERN 29790 oraz 29750? Czy opłaca się dokładać 500-600zł do tej 29790?
Dwa pierwsze modele które podajesz mają rozsądny stosunek ceny do jakości i możliwości. ERN29790 jest sporo droższa ale otrzymujesz urządzenie o lepszych parametrach i z elektroniczną kontrolą temperatury więc też warte uwagi.

Lykke
11-10-2011, 19:42
Leoneq.. Zmywarka Bosch 45 do zabudowy. Jeśli piszesz że do 2000zł to znalazłam ostatnio takie z górna szufladą na sztućce i inne drobne rzeczy... rozwiązanie wydaje się być bardzo praktyczne:
BOSCH SPV58M00 EU lub SIEMENS SR65M080 EU, obie klasa A+, 46dB
Ja niestety chciałabym wydać na zmywarkę do 1500zł a najlepiej jeszcze mniej.. i zupełnie nie wiem co wybrać.

Asia**
13-10-2011, 15:52
popey111 sprzedawca w sklepie powiedział mi, że wszystkie płyty indukcyje sa produkowane we Włoszech i obojętnie czy wezmę Amicę czy Boscha, bo to jedna technologia i obie tak samo szybko się porysują.. Zgłupiałam szczerze powiedziawszy..
Na co zwrócić uwagę kupują płytę indukcyjną?

mea
13-10-2011, 17:24
BOSCH SPV58M00 EU lub SIEMENS SR65M080 EU, obie klasa A+, 46dB
Ja niestety chciałabym wydać na zmywarkę do 1500zł a najlepiej jeszcze mniej.. i zupełnie nie wiem co wybrać.

ja tez szukam zmywarki do 1500 ... nawet do 1300 zl i za nic nie moge sie zdecydowac
porownuje bosche siemensy i inne zmywarki to w cenie 1300zl mam boscha zuzywajacego 17l na cykl i jest glosna jak jasna cholera albo whirpoola zuzywajacego 6l i 12 db cichszego

pomozecie mi cos wybrac ??

mea
13-10-2011, 17:34
moje propozycje niskobudrzetowe :

http://www.neo24.pl/zmywarka-do-zabudowy-electrolux-esl-64052.html

http://www.neo24.pl/?p=whirlpool_adg_9300

http://www.neo24.pl/?p=whirlpool_adg_6999_fd


czy isc po bandzie i wziac ta ??
http://www.neo24.pl/?p=whirlpool_adg_6240_fd

ka_em
13-10-2011, 22:41
Mam wielki mętli nt piekarników do zabudowy. Bardzo spodobał mi się Mastercook MF- 880 ATCX ale zastanawiam się czy te wszystkie bajery (za które oczywiście trzeba płacić) są aż tak bardzo potrzebne. Przyznam, ze piekę dużo - nie mogę jesć w ogóle smażonego więc nawet na codzień wszystkie potrawy albo piekę lub gotuję -
Czy możecie polecić jakiś dobry piekarnik, który będzie miał:
- funkcję "Delikatne potrawy"
- teleskopy
- termoobieg
- zimną szybę
- jakieś zabezpieczenie przed dziećmi

W rozsądnej cenie?
I czy wg was ta pyroliza jest lepsza od wkładów katalitycznych? Czy warto do niej dopłacać?

mea
14-10-2011, 09:12
najlepszym zabezpieczeniem przed dziecmi jest umieszcze nie piekarnika na odpowiedniej wysokosci !!
a ja tez mase rzeczy pieke i wlasciwie uzywam 3 programow wiec poluje w piekarniki z niskiej polki :)

Lykke
18-10-2011, 14:24
Witajcie, przeszukałam forum w tę i we w tę i nie znalazłam żadnych opinii o pewnej całkiem taniej i funkcjonalnej zmywarce BEKO DIS 5831 http://www.beko.com.pl/produkt/129/dis_5831 (do zabudowy 45cm), Może ktoś ma i może się podzielić ? (teraz promocja 5 lat gwarancji na nią, więc trochę kusi)

Chyba że polecicie mi jakiś model najlepiej z Elektroluxa, Boscha lub Siemensa..tak do ok. 1500zł
Szukam zmywarki 45cm ze zintegrowanym panelem,
*klasa A i w zwyż,
*do 50dB,
*zakres temp. do 70 C
*programami ECO, do szkła, automatycznym, szybkim 30min
*opcją 1/2 wsadu,
*nie-plastikowym dnem lub siatką/filtrem,
*zaworem zabezpieczającym przez zalaniem,
*skladanymi półkami (choćby tą połową na dole)
*opcjonalnie: wskażnikiem końca pracy (jakimś światełkiem zielono-czerw. na dole)
*opcjonalnie: nastryskiem wspomagającym mycie (chyba przesadzam w tej cenie, co?;)
*bardzo opcjonalnie: kolor koszy - szary

Pozdrawiam

mea
18-10-2011, 14:46
wyfiltruj sobie na tych stronkach
mixmedia.pl
neo24.pl

powinnas znalezc cos fajnego :)

MadzialenkaT
25-10-2011, 21:02
- zmywarka - SIEMENS SN66M095EU - 60 cm, zintegrowany panel, szuflada na sztućce, cicha 44dB?, drugi model który braliśmy pod uwagę to SN66M094EU - wygrało mniejsze zużycie wody 6,5l

Katel2- zakup zmywarki już dokonany?
Jeśli tak to jakie wrażenia ?? Możesz już coś powiedzieć na temat zmywarki?

Zastanawiam się nad tym modelem
SN66T096EU
- droższa o prawie 1000 zł
- zużycie energii mniejsze: 0,71
- 7l
i SN66M095EU
- tańsza
- 6,5 litra
- więcej energii: 0,92

Co radzicie, którą wybrać?
Może ktoś używa i ma opinie na ich temat?

Ktoś może mi też wytłumaczyć , czy tryb off-mode - to tryb zużycia energii gdy urządzenie nie pracuje?
- SN66T096EU - Zużycie energii off-mode / left-on mode: 0.6 W / 0.6 W - tutaj niby jest klasa A+++
SN66M095EU - Zużycie energii off-mode / left-on mode: 0.1 W / 0.1 W - tutaj klasa A++

Madeleine
25-10-2011, 21:26
tańszą, przelicz, ile czasu będzie się zwracała różnica w cenie. 0,21kW - nawet * 365 dni w roku * cena (powiedzmy, że 0,55)=42 pln rocznie. Przy intensywnym użytkowaniu zmywarki, tj. codziennym.
Do tego pół litra wody dziennie - rocznie 180 litrów. 0,18m3. Hmmm, 2 złote?
Nawet przyjmijmy 50 złotych rocznie. Nawet przy założeniu galopujących cen wody, prądu i innych katastrof - możesz nie dożyć amortyzacji tej droższej zmywarki.

fukty
26-10-2011, 14:53
Potrzebuje pomocy w wyborze sprzetu AGD pod zabudowe. Wstepnie zdecydowalem sie na:

- plyta indukcyjna: Teka IR 642
- piekarnik: Hotpoint-Ariston FK 99EJ .20 X
- zmywarka: Electrolux ESL 46050
- lodowka: Hotpoint-Ariston BCB 313 AA VE I
- okap: Gorenje DVG 6545 GES.

Bardzo prosze o komentarze i PROPOZYCJE.
Uwagi i propozycje innego sprzetu sa mi bardzo potrzebne, aby dokonac rozsadnego wyboru.
Moze w niektorych przypadkach trzeba kupic tanszy albo drozszy sprzet??

dziekuje

tommiyacht
26-10-2011, 19:48
pomozcie wybrac mikrofale wolnostojaca:

budzet: plus minus 500pln

mile widziane: grill kwarcowy i opiekanie (chrusty czy cos takiego), drzwiczki nie moga byc lustrzane - cos musi byc widac. sterowanie elektroniczne ale nie dotykowe. Co do wnetrza to powiedzcie mi - podobno emalia odchodzi i polecana jest stal nierdzewna. dobrze zeby wentylator nie byl glosny jak i dzwieki ktorych sie nie da wylaczyc. mile widziane rownomierne opiekanie i samoczyszczenie. Jesli nie ma funkcji samoczyszczenia - mikrofala musi dac sie latwo myc bo czytalem ze z tm tez sa spore problemy. pojemnosc 20-23 litry, wazne zeby nie byla przepadzista na glebokosc (max 40cm - i tak duzo). Kupowal ktos z Was cos ostatnio, jest cos godnego polecenia ? dzieki

Spirea
28-10-2011, 02:30
Czy ktoś coś wie na temat firmy Neto jako producenta płyt indukcyjnych? Trafiłam na ceneo na to Neto NI 743 4B i spodobała mi się pod kątem funkcji. Jest też 5-letnia gwarancja. Ma dobre opinie, nawet że robią na podzespołach Miele, co potwierdzałyby niektóre funkcje jak Double Booster. Myślicie, że warto?
Ogólnie szukam płyty szerszej niż 60 cm, aby wygodnie postawić kilka naczyń, ze sliderem, boosterem i optymalnymi polami.

katel2
28-10-2011, 09:53
MadzialenkaT Zmywarka kupiona, niestety nadal stoi w garażu i czeka na montaż, więc nic nie mogę o niej powiedzieć. Chcielibyśmy się wprowadzić ok połowy grudnia a jak wyjdzie to zobaczymy.

ka_em
29-10-2011, 22:24
A czy może ma ktoś lub słyszał jaieś opinie o lodówce:
Elekrolux ENN 31650?
http://www.ceneo.pl/11322885s

Ali4
08-11-2011, 10:13
Witam
Wkrótce stanę przed trudnym wyborem kupna sprzętu AGD do nowego mieszkania. Czym więcej czytam przeróżnych testów, opinii itp. tym ciężej jest mi dokonać wyboru. Przedstawię Wam moje wstępne wybory i prosiłbym o radę czy są słuszne, czy może lepiej coś zmienić. Jak większość mam ograniczony budżet więc nie będą to sprzęty z najwyższej półki.

Płyta indukcyjna - Teka IR641 lub Electrolux EHD 60150 P Nie wiem jaką lepiej zakupić czy może Tekę + dodatkową gwarancję 5 lat czy Electroluxa bez dodatkowej gwarancji.
Piekarnik - Siemens HB43AT540E, Siemens HB63AS520, EOC 66700 X, Electrolux EOB68713X. Tutaj mam największy problem, piekarnik będzie używany około raz w tygodniu (jakieś ciasto, mięsko, pizza itp. standardowe zastosowanie). Nie zależy mi na obrotowym rożnie ani termosondzie, chciałbym natomiast aby posiadał termoobieg, prowadnice teleskopowe. Nie wiem czy wystarczy w środku emalia czy lepiej aby była Pyroliza. Dwa podane przeze mnie piekarniki są z prowadnicami i Pyrolizą a dwa z samymi prowadnicami. Piekarnik będzie zamontowany w czarnym słupku, meble kuchenne będą czarno beżowe.
Lodówka - Bosch KGN39VI30 Z no frost, w miarę dużym zamrażalnikiem (na tym mi zależy) no i niskim zużyciem prądu.
Zmywarka - Electrolux ESL 67040R
Okap - Chyba coś z Ciarko, jakiś skośny 90 cm. z czarnym szkłem.
No i jeszcze pralka do łazienki, myślałem o Electrolux EWS 126540 W
Serdecznie proszę o pomoc :)

gtsvectra
08-11-2011, 16:42
Witam
Wkrótce stanę przed trudnym wyborem kupna sprzętu AGD do nowego mieszkania. Czym więcej czytam przeróżnych testów, opinii itp. tym ciężej jest mi dokonać wyboru. Przedstawię Wam moje wstępne wybory i prosiłbym o radę czy są słuszne, czy może lepiej coś zmienić. Jak większość mam ograniczony budżet więc nie będą to sprzęty z najwyższej półki.

Płyta indukcyjna - Teka IR641 lub Electrolux EHD 60150 P Nie wiem jaką lepiej zakupić czy może Tekę + dodatkową gwarancję 5 lat czy Electroluxa bez dodatkowej gwarancji.
Piekarnik - Siemens HB43AT540E, Siemens HB63AS520, EOC 66700 X, Electrolux EOB68713X. Tutaj mam największy problem, piekarnik będzie używany około raz w tygodniu (jakieś ciasto, mięsko, pizza itp. standardowe zastosowanie). Nie zależy mi na obrotowym rożnie ani termosondzie, chciałbym natomiast aby posiadał termoobieg, prowadnice teleskopowe. Nie wiem czy wystarczy w środku emalia czy lepiej aby była Pyroliza. Dwa podane przeze mnie piekarniki są z prowadnicami i Pyrolizą a dwa z samymi prowadnicami. Piekarnik będzie zamontowany w czarnym słupku, meble kuchenne będą czarno beżowe.
Lodówka - Bosch KGN39VI30 Z no frost, w miarę dużym zamrażalnikiem (na tym mi zależy) no i niskim zużyciem prądu.
Zmywarka - Electrolux ESL 67040R
Okap - Chyba coś z Ciarko, jakiś skośny 90 cm. z czarnym szkłem.
No i jeszcze pralka do łazienki, myślałem o Electrolux EWS 126540 W
Serdecznie proszę o pomoc :)

płyta OK, ja wybrałbym tańszą i opcję 5 lat gw, czyli TEKE, lub np AMICE
Piekarnik , nie inwestuj w pyrolizę. Pyroliza to czyszczenie w wysokiej tem. Sam zrobiłem ten błąd 4 lata temu. Skorzystałem z niej 2 razy. Pyroliza trwa różnie od 1 - 3 godzin, piekarnik cały czas pracuje w wysokiej temperaturze, zużywając przy tym sporo prądu. Reasumując jedno czyszczenie piekarnika to upieczone dwa, trzy ciasta (jeśli chodzi o prąd). Ręczne wyczyszczenie piekarnika to preparat do czyszczenia piekarników za 30zł+gąbeczka za 50 gr i 10 minut pracy. Bardziej mi się podoba Electrolux, ale wybrałbym Boscha
Lodówka bardzo dobra, jeśli Ci się podoba-nie zmieniaj
Zmywarka zmienił bym na Boscha, lub Siemensa
Okap polecam Elicę ze skosnych np model OM80
Pralka dobry wybór, bezawaryjna.

Asia**
08-11-2011, 20:05
Po tygodniach spędzonych nad sprzętem dokonaliśmy wyboru:
Piekarnik: Electrolux EOB68200X - poczwórna szyba - co to za cudo? i do czego służy?
Płyta indukcyjna: Electrolux EHD 60150P nie bardzo wiem o co chodzi w funkcji stop & go?
Lodówka: Electrolux ERN 29790 - ma wiatraczek co to temperaturę rozkłada równo w całej lodówce..ciekawe
Zmywarka: Bosch SMV40M30EU
Pralka: Bosch WAE 2447 FPL
Okap: TEKA Dot Isla IX - bo ma kształt rury i jest stosunkowo niedroga.

Ali4
08-11-2011, 20:35
gtsvectra
Na jaki model byś zamienił? Zależy mi na ukrytym panelu i szerokości 60 cm. cena do ok. 1700 zł.

gtsvectra
08-11-2011, 20:48
gtsvectra
Na jaki model byś zamienił? Zależy mi na ukrytym panelu i szerokości 60 cm. cena do ok. 1700 zł.

SIEMENS SN 65M007EU cena poniżej 1700zł
możesz o niej przeczytać np tutaj:
http://www.mixelectronics.pl/siemens-sn-65m007eu,49812



Po tygodniach spędzonych nad sprzętem dokonaliśmy wyboru:
Piekarnik: Electrolux EOB68200X - poczwórna szyba - co to za cudo? i do czego służy?
Płyta indukcyjna: Electrolux EHD 60150P nie bardzo wiem o co chodzi w funkcji stop & go?
Lodówka: Electrolux ERN 29790 - ma wiatraczek co to temperaturę rozkłada równo w całej lodówce..ciekawe
Zmywarka: Bosch SMV40M30EU
Pralka: Bosch WAE 2447 FPL
Okap: TEKA Dot Isla IX - bo ma kształt rury i jest stosunkowo niedroga.

4 szyby-wystarcza dwie i chłodzenie obudowy, ale można się pochwalić sąsiadom ;-) że sa 4

stop&go to chwilowe wyłączenie płyty jednym przyciskiem np podczas gotowania

wiatrak w lodówce-nic nowego, ale mało popularny, wymusza cyrkulacje powietrza w lodówce, myślę że zbyteczny, ale jak jest to niech będzie
zmywarka ok, pralka super, okap- osobiście wybrałbym inna tubę np DIC043650, ale o gustach sie nie dyskutuje

Ali4
08-11-2011, 21:09
SIEMENS SN 65M007EU cena poniżej 1700zł
możesz o niej przeczytać np tutaj:
http://www.mixelectronics.pl/siemens-sn-65m007eu,49812

A co sądzisz o modelu, który podała wyżej Asia tj. Bosch SMV40M30EU, ma ona funkcję połowy załadunku, użyteczna jest to funkcja? U mnie w domu puki co będą 2 osoby :)

Asia**
08-11-2011, 21:21
4 szyby-wystarcza dwie i chłodzenie obudowy, ale można się pochwalić sąsiadom ;-) że sa 4


kurczę, a ja myślałam, że to jakiś ultra zimny front, a że meble będą białe na wysoki połysk, to nie chciałabym żeby mi temperatura piekarnika zniszczyła lakier? no trudno, zamówione i po ptakach..

Co do okapu = tu nie o gusta chodzi, mamy wentylację mech. i trzeba było kupić coś w miarę wyglądającego, w miarę taniego, a z filtrem węglowym i światełkiem. Zresztą jest już zamontowany i wygląda fajnie (choć nie mam porównania), tyle że jest głośny jak czołg :)
Dzięki za komentarz :)

gtsvectra
08-11-2011, 21:29
zmywarka As ok -podobny model

ta którą podałem też ma 1/2 załadunku,

tylko strony sklepów nie maja pełnych opisów
tutaj masz linka do strony producenta
http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pełni-zintegrowane/SN65M007EU.html?source=browse

w przypadku 2 osób, zmywarka 60cm opcja 1/2 wsadu się przydaje, chyba że cały czas coś zajadacie ;-) i zmywarka co chwilę będzie pełna



kurczę, a ja myślałam, że to jakiś ultra zimny front, a że meble będą białe na wysoki połysk, to nie chciałabym żeby mi temperatura piekarnika zniszczyła lakier? no trudno, zamówione i po ptakach..

Co do okapu = tu nie o gusta chodzi, mamy wentylację mech. i trzeba było kupić coś w miarę wyglądającego, w miarę taniego, a z filtrem węglowym i światełkiem. Zresztą jest już zamontowany i wygląda fajnie (choć nie mam porównania), tyle że jest głośny jak czołg :)
Dzięki za komentarz :)
u nas mówimy klientom, że jak jest głośny to dobrze bo pracuje

Asia**
08-11-2011, 21:31
A co sądzisz o modelu, który podała wyżej Asia tj. Bosch SMV40M30EU, ma ona funkcję połowy załadunku, użyteczna jest to funkcja? U mnie w domu puki co będą 2 osoby :)
no właśnie, to funkcja jest bardzo przydatna przy 2 os, szczególnie kiedy nie nazbierasz całej zmywarki garów

Ali4
08-11-2011, 22:07
Faktycznie ten siemens ma funkcję połowy załadunku, chyba się na nią zdecyduję :)
gtsvectra mam jeszcze pytanie odnośnie okapu, ten który podałeś jest bajeczny...tylko ta cena:eek:
A co powiesz o modelach Amica OKC 951 S lub Ciarko Black Pearl 90, warto w coś takiego wchodzić. Słyszałem ze okapy dla Amici robi Ciarko więc nie wiem czy to nie jakieś bliźniacze modele.

cieszynianka
08-11-2011, 23:08
płyta OK, nie inwestuj w pyrolizę. Pyroliza to czyszczenie w wysokiej tem. Sam zrobiłem ten błąd 4 lata temu.
Ręczne wyczyszczenie piekarnika to preparat do czyszczenia piekarników za 30zł+gąbeczka za 50 gr i 10 minut pracy.

Zdradź proszę jaki to preparat jest lepszy od pyrolizy, której nie mam i bardzo żałuję :bash:
Próbowałam różne i nie natrafiłam na taki skuteczny:cool:

gtsvectra
09-11-2011, 09:39
Faktycznie ten siemens ma funkcję połowy załadunku, chyba się na nią zdecyduję :)
gtsvectra mam jeszcze pytanie odnośnie okapu, ten który podałeś jest bajeczny...tylko ta cena:eek:
A co powiesz o modelach Amica OKC 951 S lub Ciarko Black Pearl 90, warto w coś takiego wchodzić. Słyszałem ze okapy dla Amici robi Ciarko więc nie wiem czy to nie jakieś bliźniacze modele.

Weź amicę, bardziej popularna, chłopaki z serwisu jeszcze takiego nie naprawiali, więc napewno bezawaryjny i w dodatku ładny
z ładnych i nowoczesnych zobacz jeszcze elica buble http://www.decodir.com/2010/04/modern-hood-elica-for-contemporary-kitchen-design/elica-bubble-cooking-hood/

Zdradź proszę jaki to preparat jest lepszy od pyrolizy, której nie mam i bardzo żałuję :bash:
Próbowałam różne i nie natrafiłam na taki skuteczny:cool:
nie wiem czy lepszy przynosi takie same efekty, pyroliza jest poprostu czasochłonna, wiąże się z duzym poborem prądu i piekarniki z ta funkcją są droższe niż bez niej.
Do czyszczenia piekarników używam http://www.ceneo.pl/3430085, nadaje się również do płyt ceramicznych, sprwadzone

Ali4
09-11-2011, 09:52
Więc mój wybór będzie najprawdopodobniej wyglądał tak:

Piekarnik - Siemens HB43AT540E
Płyta indukcyjna - Teka IR 641 + dokupione 5 lat gwarancji
Lodówka - Bosch KGN39VI30
Zmywarka - SIEMENS SN 65M007EU
Okap - Amica OKC 951 S
Pralka - Electrolux EWS 126540 W

Jak myślicie, chyba w miarę? ;)

Spirea
10-11-2011, 00:24
Gtsvectra, a możesz napisać, czemu polecasz zamiast Electroluxa ESL 67040R, Siemensa SN 65M007EU? Do tej pory rozważałam zmywarkę tylko Boscha i Siemensa. Dzisiaj byłam w Media Expert i Pan pokazywał różne modele, a w końcu spytał, czemu tylko te firmy biorę pod uwagę. Pokazał nam niższy model Electrolux 65070, ale dodał, że ten nowszy, czyli 67040 jest jeszcze lepszy. Jako plus dla Electroluxa podał np., że program szybki myje w temp. 60 stopni, a w Siemensie 45. Na ceneo z kolei Electrolux chociaż ma wpisaną klasę A, to zużywa 10 l i 1kW, a Siemens 12l i 1,02 kw (wiem, że to pomijalna różnica, ale jednak jest i niektórzy są gotowi dopłacić parę stów, aby było np. 7-8l). Do tego na wspomnianym ceneo najniższa cena Electroluza to 1525 zł, a Siemensa 1661 zł.
Zachwalano nam tez ten system z obrotowym talerzem z natryskiem od dołu (nie wiem, jak to się fachowo nazywa), jako większa pewność dokładnego czyszczenia. Chociaż w opiniach w necie, jakaś jedna osoba skarżyła się na to.

Ali4
10-11-2011, 09:51
Z chęcią posłucham odpowiedzi :)

gtsvectra
10-11-2011, 13:46
Program szybki służy do zmywania, rzeczy lekko zabrudzonych i na bieżąco (tak jak w pralce)

Logiczne jest, że skoro sa programy 30min/30C ktoś inny robi 45/30 inni 30min/60C że mozna zrobić program 30 minut przy 70C, albo 28minut przy 70C pytanie tylko w jakim celu skoro efektywność zmywania jest taka sama, ano w celu marketingowym. Wiem zaraz ktoś powie "chyba nie chcesz mi powiedzieć że zmywanie w tep. 40C i 60C przynosi ten sam efekt".
Testowane na szkoleniu , miało być tak; stoją zmywarka electroluxa(pominę model) i dwie inne. talerze zabrudzone podobnie. Założenie było takie by pokazać że electrolux zmywa o wiele lepiej niż inne. Wyszło inaczej, wszystkie trzy pokazały ten sam efekt zmywania. Talerze były czyste. Chłopaki się czerwoni zrobili.
Ale ktoś poszedł dalej tym tropem; co maja powiedzieć klienci którzy kupili zmywarki electroluxa rok temu bez zmywania 30min/60C, zostali oszukani bo kupili zmywarkę bez programu 30/60, a może muszą zmienić zmywarki bo nie da się w nich zmywać.
Że droższa no cóż ja dokładam do siemensa 100-200zł od razu. Jeśli mamy się bić o funkcje to z fajnych funkcji które ma jeszcze Siemesn to INFOLIGHT. Brakuje mi tego w mojej zmywarce.
Wybór należy do Was, ja moge tylko doradzić.

tysia623
10-11-2011, 14:06
witam!
Zastanawiam się nad wyborem takich sprzętów, odpiszcie czy dobry wybór :bash:

chłodz.-zamraż- ELECTROLUX ERB 36233X
piekarnik- ELECTROLUX EOB 64201X
zmywarka- WHIRLPOOL ADG 9442FD
mikrofala- BEKO MBW 2510EC
płyta gazowa - BOSCH POH 616B10E
okap- amica OKC 623G

zastanawiam się czy można zastąpić jakimś podobnym zamiennikiem płytę i resztę sprzętów

Spirea
10-11-2011, 14:28
Twoje doradzanie jest cenne, bo im więcej informacji, tym wybór, co do zasady, powinien być łatwiejszy.
To infolight, to rozumiem światełko, że zmywarka pracuje tak? W tym modelu 67040 Electroluxa też chyba jest, bo ktoś o tym wspominał na tych "ceneowskich" opiniach.

Ja zaczynam szukać od nowa, bo do wczoraj myślałam o zmywarce z szufladą na sztućce. Po obejrzeniu na żywo stwierdziliśmy, że nie będzie się chciało bawić w to układanie po sztuce. Eliminacja tej opcji skutkuje, ku mojemu zadowoleniu, zejściem z poszukiwania sporo poniżej 2500 zł.

gtsvectra
10-11-2011, 14:29
witam!
Zastanawiam się nad wyborem takich sprzętów, odpiszcie czy dobry wybór :bash:



jakim budżetem dysponujesz?


Twoje doradzanie jest cenne, bo im więcej informacji, tym wybór, co do zasady, powinien być łatwiejszy.
To infolight, to rozumiem światełko, że zmywarka pracuje tak? W tym modelu 67040 Electroluxa też chyba jest, bo ktoś o tym wspominał na tych "ceneowskich" opiniach.

Ja zaczynam szukać od nowa, bo do wczoraj myślałam o zmywarce z szufladą na sztućce. Po obejrzeniu na żywo stwierdziliśmy, że nie będzie się chciało bawić w to układanie po sztuce. Eliminacja tej opcji skutkuje, ku mojemu zadowoleniu, zejściem z poszukiwania sporo poniżej 2500 zł.
Prawda jest taka, że używa się przeważnie 2 programów auto i szybki, z bajerów się nie korzysta, chyba że na poczatku użytkowaniu, a i dobrze wpływają na samopoczucie

Spirea
10-11-2011, 15:58
Prawda jest taka, że używa się przeważnie 2 programów auto i szybki, z bajerów się nie korzysta, chyba że na poczatku użytkowaniu, a i dobrze wpływają na samopoczucie

święte słowa.
Biorąc zatem pod uwagę powyższe, dodając do tego niezawodność w zmywaniu w obu programach + panel zintegrowany + dużą ładowność co byś zaproponował? I nie chcę tutaj podawać zarezerwowanego budżetu. Chcę bowiem kupić coś dobrego w możliwie niskiej cenie. Nie chcę przepłacać za bajery, których nie wykorzystam. Obecną zmywarkę (stary bosch) mam od kilku lat i nigdy nie użyłam innego programu niż podstawowy w temp. ok. 60 stopni. Minus ma taki, że nie zawsze domyje wszystkie zabrudzenia.

gtsvectra
10-11-2011, 16:55
święte słowa.
Biorąc zatem pod uwagę powyższe, dodając do tego niezawodność w zmywaniu w obu programach + panel zintegrowany + dużą ładowność co byś zaproponował? I nie chcę tutaj podawać zarezerwowanego budżetu. Chcę bowiem kupić coś dobrego w możliwie niskiej cenie. Nie chcę przepłacać za bajery, których nie wykorzystam. Obecną zmywarkę (stary bosch) mam od kilku lat i nigdy nie użyłam innego programu niż podstawowy w temp. ok. 60 stopni. Minus ma taki, że nie zawsze domyje wszystkie zabrudzenia.
z czasem nabywa się doświadczenia i patrzy się na to chłodnym okiem,
jedna z najlepszych zmywarek (czyt jakość/cena) był Bosch SMV50E10, a ponieważ ma już swojego nastepce to SMV-50E90EU cena ~1450zł - a za różnicę (pomiedzy ta a taka za 2500zł) poleciałbym z żoną na weekend do Paryża

87654321
11-11-2011, 17:51
Witam wszystkich forumowiczów

Proszę o pomoc, gdyż po spędzeniu wielu godzin na przeglądaniu stron internetowych wiem mniej niż na początku (albo lepiej zdaję sobie sprawę ze swojej niewiedzy). Otóż szukam wymienionych w temacie sprzętów do nowo kupionego mieszkania. Lodówka i zmywarka będą umieszczone w kuchni otwartej na salon. Planuję, aby były w pełni zabudowane. Jak na razie moje typy to: Mastercook LCB-1020FNF i SIEMENS SN 65M007EU. Co do pralki to nie mam jeszcze pomysłu. Natomiast zastanawiam się, czy poziom głośności tych urządzeń będzie wystarczająco niski w przypadku otwartej kuchni. Czy gdy wieczorem będę oglądał film lub słuchał muzyki (a może nawet tylko lenił się na kanapie) dźwięki dobiegające z tych urządzeń nie będą przeszkadzać/irytować? Może ktoś z Was ma styczność z tym sprzętem i może mi podpowiedzieć?

Ali4
12-11-2011, 14:33
Miał ktoś może styczność z piekarnikiem Gorenje BO7422AX lub słyszał jakieś opinie o nim z wiarygodnego źródła. Ostatnio widziałem go w sklepie i zrobił na mnie dobre wrażenie (chodzi o wygląd), no i jeszcze ta cena. Wcześniej byłem zdecydowany na Siemens HB43AT540E, ale w sklepie zauważyłem że strasznie mocno widać na srebrnych elementach odciski palców, co było mało estetyczne. Sam nie wiem co lepiej wybrać, siemens niby lepsza firma ale różnie to bywa.

alinaw
12-11-2011, 23:17
witam. Czy mógłby ktoś ocenić mój wybór:
lodówka sbs Samsung RSH5STTS
Zmywarka 60cm Elektrolux 64052
Płyta indukcyjna Elektrolux EHD 60020P
Okap Mastercook Proteus
Piekarnik: Elektrolux 53202X, lub 63300X lub 65300X

tysia623
13-11-2011, 17:08
jakim budżetem dysponujesz?


Prawda jest taka, że używa się przeważnie 2 programów auto i szybki, z bajerów się nie korzysta, chyba że na poczatku użytkowaniu, a i dobrze wpływają na samopoczucie

w miarę rozsądnym, czyli zmywarka, piekarnik do 1500 zł

Lgrzechu
15-11-2011, 16:12
Proszę o pomoc w wyborze:
- piekarnik/mikrofala Samsung FQ215G001 bądź FQ159UST ( pomiedzy tymi dwoma modelami róznice to wzgledy estetyczne ) czy Mastercook MFM570ATCX ( Mastercook ma obudowe chłodzoną i "zimna szybę", samsung wiekszą komorę i czyszczenie parą ....innej lepszej alternatywy do 3.800 zł nie znalazłem,
- zmywarka Bosch SMV50E90EU czy SMV50E70EU... te modele nie mają programu tabletek 3w1, czy jest to istotna wada, mogę dołozyć dodatkowe 400zł do innych modeli o ile jest sens, prosze o ewentualne propozycje,
-lodówka Electrolux ERN 29790 lub Liebherr ICUS 3013 ( ten model Liebherra nie ma no frosta ( na którym mi tak naprawdę nie zależy ) oraz mozliwosci ustawiania temperatur osobno na komorach chłodziarki i zamrażarki, czy jest to w praktyce wada ??? Moze jakis inny model do 2000zł

Generalnie potrzebuję sprzet w miarę cichy bo kuchnia otwarta na salon, absolutnie bez zbednych bajerów, tylko to co naprawdę sie przydaje. Prosze o sugestie bardziej doswiadczonych.

gtsvectra
16-11-2011, 11:58
witam!
Zastanawiam się nad wyborem takich sprzętów, odpiszcie czy dobry wybór :bash:

chłodz.-zamraż- ELECTROLUX ERB 36233X
piekarnik- ELECTROLUX EOB 64201X
zmywarka- WHIRLPOOL ADG 9442FD
mikrofala- BEKO MBW 2510EC
płyta gazowa - BOSCH POH 616B10E
okap- amica OKC 623G

zastanawiam się czy można zastąpić jakimś podobnym zamiennikiem płytę i resztę sprzętów
Wszystko mozna zamienić, pytanie czy Ci się spodoba
Z powyższych rzeczy zmywarka i mikrofala moim zdaniem niedopuszczalne, najprościej zamienić zmywarkę na SMV-50E90EU droższa chyba z 200zł, ale mieści się w widełkach <1500zł mikrofala-
a mikrofala to rozumiem, że ma być w miarę tania i zabudowa
np: AMW 490 IX około 650zł
lub troche droższa AMW 494 IX


Miał ktoś może styczność z piekarnikiem Gorenje BO7422AX lub słyszał jakieś opinie o nim z wiarygodnego źródła. Ostatnio widziałem go w sklepie i zrobił na mnie dobre wrażenie (chodzi o wygląd), no i jeszcze ta cena. Wcześniej byłem zdecydowany na Siemens HB43AT540E, ale w sklepie zauważyłem że strasznie mocno widać na srebrnych elementach odciski palców, co było mało estetyczne. Sam nie wiem co lepiej wybrać, siemens niby lepsza firma ale różnie to bywa.

Lepszy Siemens, co do odcisków palców, preparat do pielęgnacji stali WURTH A0893121 - kosztuje tylko 30zł i po problemie



witam. Czy mógłby ktoś ocenić mój wybór:
lodówka sbs Samsung RSH5STTS
Zmywarka 60cm Elektrolux 64052
Płyta indukcyjna Elektrolux EHD 60020P
Okap Mastercook Proteus
Piekarnik: Elektrolux 53202X, lub 63300X lub 65300X
Lodówka choć tania pierwsza klasa
zmywarka może być
płyta ok
okap wyglada ładnie, podobno małoawaryjny
piekarnik 65300X
często zastanawia mnie to iz klienci wydaja tyle samo na piekarnik co na okap, no ale liczy sie wygląd

popey111
16-11-2011, 14:34
A z jakiego powodu uważasz że piekarnik siemensa będzie lepszy ??
Jak już coś piszesz to uzasadnij.

popey111
16-11-2011, 14:38
Tak samo zmywarka, czy smv50e90eu to ideał, osobiście w tej cenie wybrał bym zupełnie inaczej, lub chociażby smv50e70 to samo ale trochę taniej.
Proponujesz mikrofalówkę whirlpoola do piekarnika electroluxa!!! a jak to niby ma do siebie pasować(estetyka), jak już coś radzisz to rób to dobrze.

popey111
16-11-2011, 14:59
Co do wydawania pieniędzy to się zgodzę ale czy to akurat błąd.
Większość osób korzysta z piekarnika dużo rzadziej niż z innych sprzętów a rozsądny model można kupić za jakieś 1000-1200zł. A porządnie wykonany okap niestety musi kosztować. Ok sama konstrukcja jest prosta ale dobre materiały kosztują, no i chyba nikt nie lubi kaleczyć sobie dłoni przy czyszczeniu filtrów :)
To samo tyczy się płyt grzewczych, a przecież z tych urządzeń najczęściej korzystamy.

gtsvectra
16-11-2011, 15:24
Jest taka funkcja edytuj post.

Nt zmywarek oczywiście się mylisz smv50e70 to nie to samo co smv50e90eu, jedna ma poj 12 a druga 13 kpl, Ty wybrałbyś coś innego-Twój wybór, nikt nikogo do niczego nie zmusza


Ponieważ mikrofala ma być tania to znajdź mi proszę kuchenkę electroluxa do zabudowy która będzie pasowała do ww piekarnika w kwocie około 600zł,


czekam z niecierpliwością

popey111
16-11-2011, 15:39
Zastanów się co piszesz, kto normalny zmywa dwanaście kompletów obiadowych, to ma być różnica?? Chociaż wybrał bym tę na dwanaście kompletów, rzadziej upchane naczynia=lepszy efekt zmywania :)
A co do mikrofali to doradź komplet, np samsung, będzie tanio, funkcjonalnie i będzie pasować estetycznie.

gtsvectra
16-11-2011, 15:50
I znów się mylisz
efektywność zmywania w jednej i w drugiej jest taka sama; więc efekt końcowy jest taki sam.

mikrofali do kpl nie znalazłeś, podpowiem; nie produkuja takiej

widzę że dalsza dyskusja z Tobą nie ma senu, jeśli jednak uważasz inaczej pisz na priv co by nie zasmiecać forum
pzdr m

popey111
16-11-2011, 16:04
A skąd wiesz że myją tak samo:) Z paru testów które widziałem wynika że jest inaczej, a skoro tak to z drugiej mańki czemu nie whirlpool, beko, electrolux i jeszcze parę innych, skoro myją tak samo

P.S. Czasem trzeba wsadzić kijaszek w mrowisko by dyskusja kwitła:) każdy może mieć własne zdanie:) i ja to doceniam ale trzeba umieć poprzeć je jakimiś argumentami:)

Aantenka
16-11-2011, 16:31
Temat okap/pochłaniacz kominowy.

Cicha, 90 inox/stal + szkło, moc 600 i więcej., może być skośny. I żeby mnie nie zabiła cena, choć nie szuka produktów najtańszych, bo duża kuchnia z salonem a wentylacja mechaniczna i brak okna... Takie uroki mieszkania w bloku ;-/.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Dobrałam sobie wszystkie pozostałe sprzęty, ale tutaj wyczerpał mi się entuzjazm i pomysły...

Z góry dziękuję za pomysły.

popey111
16-11-2011, 17:23
Temat okap/pochłaniacz kominowy.

Cicha, 90 inox/stal + szkło, moc 600 i więcej., może być skośny. I żeby mnie nie zabiła cena, choć nie szuka produktów najtańszych, bo duża kuchnia z salonem a wentylacja mechaniczna i brak okna... Takie uroki mieszkania w bloku ;-/.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Dobrałam sobie wszystkie pozostałe sprzęty, ale tutaj wyczerpał mi się entuzjazm i pomysły...

Z góry dziękuję za pomysły.

Oj pomysłów jest sporo, pytanie tylko jak duże jest pomieszczenie bo piszesz 600m3/h.

Ali4
16-11-2011, 17:24
No nareszcie dyskusja ożyła :)
popey111 a co Ty sądzisz o tym zestawie:
Piekarnik - Siemens HB43AT540E
Płyta indukcyjna - Teka IR 641 + dokupione 5 lat gwarancji
Lodówka - Siemens KG39NVI30
Zmywarka - Siemens SN 65M007EU
Okap - Amica OKC 951 S
Pralka - Electrolux EWS 126540 W
Waham się jeszcze co do okapu, nie wiem może lepiej wybrać podszafkowy, teleskopowy np: Teka CNL1 3000
Kuchnia będzie w formie aneksu, otwarta na salon.
Jak oceniasz ten zestaw, warto?

popey111
16-11-2011, 17:53
No nareszcie dyskusja ożyła :)
popey111 a co Ty sądzisz o tym zestawie:
Piekarnik - Siemens HB43AT540E-jakiś inny chyba że bierzesz ze względu na wygląd ale i wtedy hb43as540(ma prowadnice na dwóch poziomach ale jest sporo tańszy.
Płyta indukcyjna - Teka IR 641 + dokupione 5 lat gwarancji, wziął bym amikę lub mastercooka, lepsze parametry w tej cenie i dodatkowe 3lata gwarancji za 150zł u producenta :)
Lodówka - Siemens KG39NVI30, jak dla mnie trochę głośno i pojemności małe ale może się podobać, podobają mi się nowe modele boscha siemensa bez nofrostu np KGE39AI30
Zmywarka - Siemens SN 65M007EU tu raczej sn64m030eu
Okap - Amica OKC 951 S, tu chyba nie ma co kombinować, Ciarko robi fajne okapy a amica tanio je sprzedaje :)
Pralka - Electrolux EWS 126540 W
Waham się jeszcze co do okapu, nie wiem może lepiej wybrać podszafkowy, teleskopowy np: Teka CNL1 3000
Kuchnia będzie w formie aneksu, otwarta na salon, teleskopowy sobie odpuść, a jak bardzo nie pasuje ci wygląd okapy to kup sobie coś wydajnego wymontuj sterowanie i silnik i zrób obudowę w udającą szafkę :)

Teraz się opłaca :)

Ali4
16-11-2011, 18:44
popey111
Jaką płytę polecasz w podobnej cenie? Miałeś może styczność z piekarnikiem Gorenje BO7422AX lub moze słyszałeś jakieś opinie o nim?

Aantenka
16-11-2011, 19:22
Teraz się opłaca :)

Ali4 - Mam zmywarkę Siemens SN64M030EU - przekonały nas dobre parametry, a samo wnętrze jest w miarę solidne i ma kilka bajerów, ale bez przesady. (Rozważaliśmy jeszcze Elektroluxy różne, bo te droższe modele mają naprawdę solidne kosze w środku, ale w bezpośrednim kontakcie lepiej podpasował nam Siemens.)
Nie użytkuję długo, więc nie wypowiadam się o domywaniu, a chciałam tylko w zasadzie po tym przydługim wstępie potwierdzić, że sprzęt jest naprawdę pakowny, można tam funkcjonalnie poustawiać naczynia, lampka rzucająca światło na podlogę w czasie mycia jest wygodna ale to co naajważniejsze - ten siemens jest faktycznie cichy i dlatego sprawdza się w aneksie kuchennym.

Aantenka
16-11-2011, 19:24
Oj pomysłów jest sporo, pytanie tylko jak duże jest pomieszczenie bo piszesz 600m3/h.

Sporo pomysłów :-) to fantastycznie. :lol2:
Btw. oczywiście salon ma okna, tylko kuchnia, a precyzując aneks kuchenny nie ma - moja wypowiedź była dwuznaczna.

Co do wielkości pomieszczenia to salon prostokątny + aneks na krótszej ścianie najbardziej oddalonej od okien salonu t= 27m2 ale do tego dochodzi przedpokój ok. 8 m2, na który otwarty jest aneks kuchenny. Te 600 to mi tak wyszło z jakiejś kalkulacji, którą gdzieś tam znalazłam. Chcę móc używać w miarę na najniższym biegu i nie obciążać się dodatkowym hałasem.

Pięknie dziękuję za propozycje z góry

Ali4
16-11-2011, 19:36
Aantenka
Wielkie dzięki za Twoją opinię :)

azalka
16-11-2011, 20:20
Podczepie sie :)

Okap - kuchnia ma wielkosc 9m2, ale otwarta jest brakiem jednej sciany na salon i korytarz, co w sumie daje ok 52m2 wys 2,8m (145m3)
Kuchnia bialokremowa z czernia i stala, rustykalno-prowansalsko-angielska (caly dom utrzymany w babciowym klimacie).
Okap przyscienny, 60ka, chociaz chyba i 90ka sie zmiesci (krawedziami dotknie wowczas szafek, nie wiem, czy to ok).
Najchetniej kremowy lub czarny, ale stal tez moze byc.
WAZNE: od blatu do sufitu mamy 146 cm, jesli chcialabym miec 70cm od plyty do gory okapu, nie moze byc wyzszy niz 75-76cm.
Co oznacza, ze okap, ktory powaznie bralam pod uwage - TEKA DOS 90/60 jest niedobry, za dlugi.

Zmywarka - 60tka.
Raczej cicha (otwarcie kuchni na salon),
w miare pakowna (ale bez szalenstwa - jest nas tylko 2 sztuki), duzy garnek, duza patelnia wejsc musi,
panel ukryty,
swiatelko w trakcie mycia.
Metalowe dno.
Solidna, nie musi miec bajerow (no, skrocony program, w trakcie ktorego bedzie domywala).
Mozliwie niedroga - tyle, ile konieczne wydam, ale placic aby placic, nie chce. Zdecydowanie nam blizej do 1500 niz 4000 (moze byc mniej).



Z piekarnikiem mam rowniez problem, bo chcialabym normalny, spory, wygodny, z termoobiegiem, z teleskopami, dobrej klasy. 1500 do 3 tys. Zalezy mi raczej na parametrach i użytkowosci, ladny ma byc w uzupelnieniu.

Czy moge prosic fachowcow i uzytkownikow o podrzucenie typow?

Plyte wybralam TEKA IR 642. Wybralam ja ze wzgledu na duze pole, mam nadzieje, ze jest rownie dobra jak IR 641.

Lodowka Bosch kgn 49h70 (lub inna szer 70cm i wys 2m w ludzkiej cenie...).


Motto: Nie stać mnie na barachlo, nie stac mnie na awangarde...

tysia623
17-11-2011, 10:15
[QUOTE=gtsvectra;5007000]Wszystko mozna zamienić, pytanie czy Ci się spodoba
Z powyższych rzeczy zmywarka i mikrofala moim zdaniem niedopuszczalne, najprościej zamienić zmywarkę na SMV-50E90EU droższa chyba z 200zł, ale mieści się w widełkach <1500zł mikrofala-
a mikrofala to rozumiem, że ma być w miarę tania i zabudowa
np: AMW 490 IX około 650zł
lub troche droższa AMW 494 IX


a czemu zmywarka niedopuszczalna??? możesz uzasadnić ?
a taki zamiennik electrolux ESL 65070R

dzięki

oliwka3030
17-11-2011, 15:48
witam, zastanawiam sie nad zmywarką MASTERCOOK ZWE-9277 X,warto? czy lepiej Bosch SMV 50E10 EU?

szama
17-11-2011, 22:59
Czy okap teleskopowy Bosch DHI635H to dobry wybór? Ponoć można do niego zamontować listwę meblową.

Lgrzechu
17-11-2011, 23:19
Proszę o pomoc w wyborze:
- piekarnik/mikrofala Samsung FQ215G001 bądź FQ159UST ( pomiedzy tymi dwoma modelami róznice to wzgledy estetyczne ) czy Mastercook MFM570ATCX ( Mastercook ma obudowe chłodzoną i "zimna szybę", samsung wiekszą komorę i czyszczenie parą ....innej lepszej alternatywy do 3.800 zł nie znalazłem,
- zmywarka Bosch SMV50E90EU czy SMV50E70EU... te modele nie mają programu tabletek 3w1, czy jest to istotna wada, mogę dołozyć dodatkowe 400zł do innych modeli o ile jest sens, prosze o ewentualne propozycje,
-lodówka Electrolux ERN 29790 lub Liebherr ICUS 3013 ( ten model Liebherra nie ma no frosta ( na którym mi tak naprawdę nie zależy ) oraz mozliwosci ustawiania temperatur osobno na komorach chłodziarki i zamrażarki, czy jest to w praktyce wada ??? Moze jakis inny model do 2000zł

Generalnie potrzebuję sprzet w miarę cichy bo kuchnia otwarta na salon, absolutnie bez zbednych bajerów, tylko to co naprawdę sie przydaje. Prosze o sugestie bardziej doswiadczonych.

Witam, w nawiazaniu do mojego wczesniejszego postu prosze o zaproponowanie w zamian za piekarnik z mikrofalą jakieś sprawdzone tradycyjne rozwiazanie, tj. piekarnik i mikrofala w osobnej zabudowie, cena za komplet ok. 3000zl

popey111
18-11-2011, 00:53
popey111
Jaką płytę polecasz w podobnej cenie? Miałeś może styczność z piekarnikiem Gorenje BO7422AX lub moze słyszałeś jakieś opinie o nim?
Jak dla mnie bez cudów ale ogólnie ok. Denerwujący jest system wyjmowania szyb w drzwiczkach i prowadnice mogły by być lepsze. W porównaniu z siemensem hb43at540 wypada świetnie :) ze względu na elektroniczne sterowanie temperaturą, termoobieg (w siemensie nazywa się termoobieg grzaniem 3d a pieczenie z nawiewem(wentylator dmucha a grzeją grzałki górna i dolna) termoobiegiem)). Jeszcze ilość blach do pieczenia, w siemensie jest jedna emaliowana + jedna z cienkiej blachy która nie nadaje się do tego żeby jej normalnie używać :(.

popey111
18-11-2011, 01:04
Sporo pomysłów :-) to fantastycznie. :lol2:
Btw. oczywiście salon ma okna, tylko kuchnia, a precyzując aneks kuchenny nie ma - moja wypowiedź była dwuznaczna.

Co do wielkości pomieszczenia to salon prostokątny + aneks na krótszej ścianie najbardziej oddalonej od okien salonu t= 27m2 ale do tego dochodzi przedpokój ok. 8 m2, na który otwarty jest aneks kuchenny. Te 600 to mi tak wyszło z jakiejś kalkulacji, którą gdzieś tam znalazłam. Chcę móc używać w miarę na najniższym biegu i nie obciążać się dodatkowym hałasem.

Pięknie dziękuję za propozycje z góry
Jakie masz wymagania co do kształtu i jaka płyta będzie(szerokość).

popey111
18-11-2011, 01:05
Czy okap teleskopowy Bosch DHI635H to dobry wybór? Ponoć można do niego zamontować listwę meblową.
Oj, chyba można wybrać lepiej :)

popey111
18-11-2011, 01:09
witam, zastanawiam sie nad zmywarką MASTERCOOK ZWE-9277 X,warto? czy lepiej Bosch SMV 50E10 EU?
Skoro już kombinujesz to wykombinuj sobie jakieś beko z pięcioletnią gwarancją :) będzie ok:)

popey111
18-11-2011, 01:24
Podczepie sie :)

Okap - kuchnia ma wielkosc 9m2, ale otwarta jest brakiem jednej sciany na salon i korytarz, co w sumie daje ok 52m2 wys 2,8m (145m3)
Kuchnia bialokremowa z czernia i stala, rustykalno-prowansalsko-angielska (caly dom utrzymany w babciowym klimacie).
Okap przyscienny, 60ka, chociaz chyba i 90ka sie zmiesci (krawedziami dotknie wowczas szafek, nie wiem, czy to ok).
Najchetniej kremowy lub czarny, ale stal tez moze byc.
WAZNE: od blatu do sufitu mamy 146 cm, jesli chcialabym miec 70cm od plyty do gory okapu, nie moze byc wyzszy niz 75-76cm.
Co oznacza, ze okap, ktory powaznie bralam pod uwage - TEKA DOS 90/60 jest niedobry, za dlugi.

Zmywarka - 60tka.
Raczej cicha (otwarcie kuchni na salon),
w miare pakowna (ale bez szalenstwa - jest nas tylko 2 sztuki), duzy garnek, duza patelnia wejsc musi,
panel ukryty,
swiatelko w trakcie mycia.
Metalowe dno.
Solidna, nie musi miec bajerow (no, skrocony program, w trakcie ktorego bedzie domywala).
Mozliwie niedroga - tyle, ile konieczne wydam, ale placic aby placic, nie chce. Zdecydowanie nam blizej do 1500 niz 4000 (moze byc mniej).



Z piekarnikiem mam rowniez problem, bo chcialabym normalny, spory, wygodny, z termoobiegiem, z teleskopami, dobrej klasy. 1500 do 3 tys. Zalezy mi raczej na parametrach i użytkowosci, ladny ma byc w uzupelnieniu.

Czy moge prosic fachowcow i uzytkownikow o podrzucenie typow?

Plyte wybralam TEKA IR 642. Wybralam ja ze wzgledu na duze pole, mam nadzieje, ze jest rownie dobra jak IR 641.

Lodowka Bosch kgn 49h70 (lub inna szer 70cm i wys 2m w ludzkiej cenie...).


Motto: Nie stać mnie na barachlo, nie stac mnie na awangarde...
NIE ROZUMIEM PROBLEMU Z OKAPEM. Przecież podają tylko długość maskownicy, sam okap jest wystarczająco niski, więc robimy maskownicy małe ciach i problem znika:) Z drugiej strony maskownica przy tym okapie standardowo składa się z dwóch elementów a z rysunku wynika że chociaż jedna z części powinna być trochę krótsza.
Najlepiej wyślij maila do teki z pytaniem czy podają na rysunku długość samej maskownicy czy też całego okapu bo z rysunku jakoś mi się wydaje że cały okap może mieć 73,3 cm.

popey111
18-11-2011, 01:28
Witam, w nawiazaniu do mojego wczesniejszego postu prosze o zaproponowanie w zamian za piekarnik z mikrofalą jakieś sprawdzone tradycyjne rozwiazanie, tj. piekarnik i mikrofala w osobnej zabudowie, cena za komplet ok. 3000zl
Oj.
Sam się najpierw zastanów co ci się podoba.
Może być whirlpool, gorenje, electrolux, amica, mastercook itd.
A jak znajdziesz to co ci się podoba to napisz a coś się doradzi.

Aantenka
18-11-2011, 07:54
Płyta będzie 60 cm, ale chce 90 ponieważ okap ma pełnić funkcję dekoracyjną - jest jedynym wiszącym elementem na ścianie 2,5m. Chociaż w sumie przy dobrych parametrach, to pewnie i 70 cm by starczył a i 60 dałąby radę, ale to taka moja spontaniczna refleksja
Co do kształtu to mi obojętne, chodzi raczej o wygląd ogólny i wpasowanie się w styl kuchni. Nie będą pasowały typowe masywne srebrne kominowe okapy, ani żadne rustykalne, ani czarne szkło. Szukam lekkości i z tego co ja oglądałam, to pasowałaby mi stal + szkło, ew. sama stal. Skośny okap to dodatkowy plus bo jestem dość wysoka. Ponadto po cichu mam nadzieję, że uda się dobrać taki, który nie będzie miał sterowania dotykowego, bo go nie znoszę. Ale cóź, w tym wypadku swoją wyogdę sterowania poświęciłabym dla wyglądu..
Pozdrawiam i jestem niezmiernie ciekawa propozycji.

szama
18-11-2011, 11:09
Oj, chyba można wybrać lepiej :)

Popey może podpowiesz jaki okap teleskopowy, z możliwością dorobienia listwy meblowej wybrać?
Oczywiście w "normalnej" cenie. Dzięki

Ali4
18-11-2011, 13:36
Jak dla mnie bez cudów ale ogólnie ok. Denerwujący jest system wyjmowania szyb w drzwiczkach i prowadnice mogły by być lepsze. W porównaniu z siemensem hb43at540 wypada świetnie :) ze względu na elektroniczne sterowanie temperaturą, termoobieg (w siemensie nazywa się termoobieg grzaniem 3d a pieczenie z nawiewem(wentylator dmucha a grzeją grzałki górna i dolna) termoobiegiem)). Jeszcze ilość blach do pieczenia, w siemensie jest jedna emaliowana + jedna z cienkiej blachy która nie nadaje się do tego żeby jej normalnie używać :(.

To jaki piekarnik do 1400 zł. poleciłbyś? Bo już do reszty zbaraniałem :)
Wiem jedynie że musi mieć prowadnice teleskopowe i termoobieg, dobrze byłoby też żeby szyba nie nagrzewała się do jakiś ekstremalnych temperatur.
To samo z płytą, sam juz nie wiem jaką wybrać. Co sądzisz o Bosch PIE 611T14E, lub może jakąś inną polecisz.

popey111
19-11-2011, 00:47
Płyta będzie 60 cm, ale chce 90 ponieważ okap ma pełnić funkcję dekoracyjną - jest jedynym wiszącym elementem na ścianie 2,5m. Chociaż w sumie przy dobrych parametrach, to pewnie i 70 cm by starczył a i 60 dałąby radę, ale to taka moja spontaniczna refleksja
Co do kształtu to mi obojętne, chodzi raczej o wygląd ogólny i wpasowanie się w styl kuchni. Nie będą pasowały typowe masywne srebrne kominowe okapy, ani żadne rustykalne, ani czarne szkło. Szukam lekkości i z tego co ja oglądałam, to pasowałaby mi stal + szkło, ew. sama stal. Skośny okap to dodatkowy plus bo jestem dość wysoka. Ponadto po cichu mam nadzieję, że uda się dobrać taki, który nie będzie miał sterowania dotykowego, bo go nie znoszę. Ale cóź, w tym wypadku swoją wyogdę sterowania poświęciłabym dla wyglądu..
Pozdrawiam i jestem niezmiernie ciekawa propozycji.
Ideałem były by dwa okapy szerokości 40 cm, ale piszesz że nie chcesz w takim kształcie.
Zostaje więc opcja druga czyli jakiś ładny skos.
Opcje masz dwie rozsądne czyli polskie produkty firmy Ciarko(czyli większość modeli na rynku choć pod różnymi markami) lub faber/franke, bosch, siemens.
Postawił bym w twoim wypadku na jakość wykonania a co do wydajności to bym nie przesadzał, w trybie pochłaniacza okapy i tak sporo tracą.
Franke/faber zaoferują większą możliwość regulacji prędkości więc i lepsze dopasowanie wydajności okapu do twoich potrzeb i parę innych fajnych rozwiązań:)
Siemens/bosch są naprawdę dobrze wykonane i plusikiem jest dłuższa żywotność filtrów węglowych.
Ciarko przystępniejsza cena i naprawdę niezłe silniki gwarantujące cichą pracę ale w słabszym wykonaniu (chociaż to już zależy od ceny) dodatkowo prosty system montażu filtrów węglowych.
Chyba na tyle. Popatrz sobie co Ci się podoba (niestety sterowanie sensorowe może się okazać koniecznością, chociaż sporo modeli faber i boscha-siemensa ma guziczki) i napisz co upatrzyłaś.

popey111
19-11-2011, 01:12
To jaki piekarnik do 1400 zł. poleciłbyś? Bo już do reszty zbaraniałem :)
Wiem jedynie że musi mieć prowadnice teleskopowe i termoobieg, dobrze byłoby też żeby szyba nie nagrzewała się do jakiś ekstremalnych temperatur.
To samo z płytą, sam juz nie wiem jaką wybrać. Co sądzisz o Bosch PIE 611T14E, lub może jakąś inną polecisz.
Co do płyty to jedyny rozsądny model boscha w tej kategorii cenowej, jak dla mnie warta zakupu.
Co do piekarnika to może być taki (http://www.redcoon.pl/B309504-AEG-BE-3003420-M_Piekarniki-szeroko%C5%9B%C4%87-60-cm?refId=ceneo) :) lub taki BE3013421M.Oba te piekarniki to ten sam model z tym że ten drugi ma w standadzie prowadnice na jednym poziomie. Przy czym jeżeli do tego pierwszego naprawdę dostaniesz prowadnice to naprawdę będzie świetny zakup :) a nawet jeżeli nie to prowadnice za 400zł dostaniesz bez problemu :)

popey111
19-11-2011, 01:26
Zasadniczo każdy bez sterowania na listwie. Tylko czemu ma być teleskopowy?

popey111
19-11-2011, 01:27
Popey może podpowiesz jaki okap teleskopowy, z możliwością dorobienia listwy meblowej wybrać?
Oczywiście w "normalnej" cenie. DziękiZasadniczo każdy bez sterowania na listwie. Tylko czemu ma być teleskopowy?

Aantenka
19-11-2011, 09:39
Ideałem były by dwa okapy szerokości 40 cm, ale piszesz że nie chcesz w takim kształcie.
Zostaje więc opcja druga czyli jakiś ładny skos.
Opcje masz dwie rozsądne czyli polskie produkty firmy Ciarko(czyli większość modeli na rynku choć pod różnymi markami) lub faber/franke, bosch, siemens.
Postawił bym w twoim wypadku na jakość wykonania a co do wydajności to bym nie przesadzał, w trybie pochłaniacza okapy i tak sporo tracą.
Franke/faber zaoferują większą możliwość regulacji prędkości więc i lepsze dopasowanie wydajności okapu do twoich potrzeb i parę innych fajnych rozwiązań:)
Siemens/bosch są naprawdę dobrze wykonane i plusikiem jest dłuższa żywotność filtrów węglowych.

Ciarko przystępniejsza cena i naprawdę niezłe silniki gwarantujące cichą pracę ale w słabszym wykonaniu (chociaż to już zależy od ceny) dodatkowo prosty system montażu filtrów węglowych.
Chyba na tyle. Popatrz sobie co Ci się podoba (niestety sterowanie sensorowe może się okazać koniecznością, chociaż sporo modeli faber i boscha-siemensa ma guziczki) i napisz co upatrzyłaś.

Hej, dzięki za wskazówki, będę wiedziała w którym kierunku rozpocząć poszukiwania. Pewnie trochę to potrwa, bo jednak najpierw wolę znaleźć sprzęt w sklepie i na żywo przekonać się o jego walorach. No i zobaczymy na ile budżet mnie przyhamuje :-)
Ale jak będę miała jakieś przemyślenia to się odezwę. Dzięki raz jeszcze.

popey111
19-11-2011, 09:43
Hej, dzięki za wskazówki, będę wiedziała w którym kierunku rozpocząć poszukiwania. Pewnie trochę to potrwa, bo jednak najpierw wolę znaleźć sprzęt w sklepie i na żywo przekonać się o jego walorach. No i zobaczymy na ile budżet mnie przyhamuje :-)
Ale jak będę miała jakieś przemyślenia to się odezwę. Dzięki raz jeszcze.

Jeżeli info że jesteś z wawy to prawda to zapraszam :) możemy sobie pogadać u mnie w pracy :)

Aantenka
19-11-2011, 09:53
Co do płyty to jedyny rozsądny model boscha w tej kategorii cenowej, jak dla mnie warta zakupu.
Co do piekarnika to może być taki (http://www.redcoon.pl/B309504-AEG-BE-3003420-M_Piekarniki-szeroko%C5%9B%C4%87-60-cm?refId=ceneo) :) lub taki BE3013421M.Oba te piekarniki to ten sam model z tym że ten drugi ma w standadzie prowadnice na jednym poziomie. Przy czym jeżeli do tego pierwszego naprawdę dostaniesz prowadnice to naprawdę będzie świetny zakup :) a nawet jeżeli nie to prowadnice za 400zł dostaniesz bez problemu :)

Ali4 - to może ja Ci od razu napiszę jaki mam piekarnik, bo wychodzi na to, że płytę też mam taką, którą ty się interesujesz. ;D Chociaż w przypadku piekarnika duży wpływ na decyzję miał mąż ;-)

PIE 611T14E - moja pierwsza indukcyjna (wcześniej miałam ceramicznego Siemensa ze sterowaniem z piekarnika, którego jakość wykonania będę wspominać chyba latami, teraz to już nie to) i niedługo używam, ale nie mogę się do niczego przyczepić. Dobra cena w stosunku do parametrów (nie chcieliśmy wydawać za dużo, bo nie widzieliśmy potrzeby, ja w przypadku płyty dopuszczam możliwość wymiany po kilku latach niezależnie od innych sprzętów), nie ma timera, ale za to mamy na piekarniku. Płyta za to posiada, co ważne dla mnie - sterowanie każdego pola oddzielnie. Denerwuje mnie oczywiście sterowanie dotykowe, ale jest czytelne, więc jakoś przeżywam). A poza tym to grzeje jak trzeba no i co tu więcej powiedzieć... Jeśli nie potrzebujesz rozszerzanych pól - wygodne jeśli coś robisz w garnku typu brytfanna albo na prostokątnej patelni grillowej, to jest ten model jest spoko.

Aantenka
19-11-2011, 09:57
A tak na marginesie - czy Bosch i Siemens to w ostatnim czasie stały się jedną firmą z dwoma markami? Generalnie czułam się trochę komicznie, widząc produkty opatrzone marką Siemens, które przynajmniej dla mnie były identyczne jak Bosch. Typu o ... moja lodówka Bosch... ciekawe ile w tym sklepie kosztuje... zaraz,zaraz przecież tu jest znaczek Siemens, ale to nie może być Siemens... A jednak jest...
Wygląda, jakby mieli jedną linię produktów i tylko inne znaczki naklejali - patrz również zmywarki, nowsze modele.
Trochę szkoda, zawsze Siemens był jakąś alternatywą niemieckiego designu do Boscha...

Aantenka
19-11-2011, 10:05
Jeżeli info że jesteś z wawy to prawda to zapraszam :) możemy sobie pogadać u mnie w pracy :)


z Wawy, dzięki może faktycznie skorzystam z oferty :-) na razie na pewno jednak poszukam samodzielnie, a jeśli będzie trzeba, odezwę się na priv.
Niech moc i cierpliwość do zapytań potrzebujących będą z Tobą :)

popey111
19-11-2011, 10:11
Oj,oj. :)
Co do cierpliwości to wystarczy :) tylko czasu mało.
Fajnie było by zajmować się tylko tym ale to co najmniej na razie mało opłacalne :) ale cóż staram się to zmienić:)
Ale jak by ktoś chciał sobie skorzystać z mojej wiedzy w szerszym zakresie to zapraszam na priv:)

Asia**
19-11-2011, 11:21
A tak na marginesie - czy Bosch i Siemens to w ostatnim czasie stały się jedną firmą z dwoma markami? Generalnie czułam się trochę komicznie, widząc produkty opatrzone marką Siemens, które przynajmniej dla mnie były identyczne jak Bosch. Typu o ... moja lodówka Bosch... ciekawe ile w tym sklepie kosztuje... zaraz,zaraz przecież tu jest znaczek Siemens, ale to nie może być Siemens... A jednak jest...
Wygląda, jakby mieli jedną linię produktów i tylko inne znaczki naklejali - patrz również zmywarki, nowsze modele.
Trochę szkoda, zawsze Siemens był jakąś alternatywą niemieckiego designu do Boscha...
Dokładnie tak! Tak samo jak Electrolux i AEG..

alinaw
19-11-2011, 21:34
Popey111 a możesz polecić w rozsądnej cenie dobrą zmywarkę, piekarnik, płytę indukcyjną? Oglądałam te nowe Amici piekarniki, mają dużo funkcji, za 1300zł można kupić piekarnik z wieloma funkcjami, ale nie mam pojęcia jak z ich jakością.
Lodówkę mam wybraną : sbs Samsung RSH5STTS

Co do poniższego się zastanawiam:
Zmywarka BOSCH SMV 50E90EU
Płyta indukcyjna Elektrolux EHD 60020P
Okap Mastercook Proteus
Piekarnik Elektrolux 65300X

nida
19-11-2011, 22:18
Mam pytanko odnośnie Zmywarki Siemens,ale modelu SN25M888EU. Jeszcze jej nie kupiłam a już się w niej zakochałam. Powody? 6,5 l/cykl w programie ECO ,przy tym 0,98 kWh i 46 dB. i jeszcze przyzwoitej cenie. Problem w tym ,że jest to zmywarka wolno-stojąca, choć z możliwością zabudowy pod blatem. Małe pocieszenie bo mam kuchnie otwartą na salon , z dzielącym w niewielkim stopniu a'la barku. Mam pytanko w związku z tym ;czy jest jej "siostrzany "odpowiednik do zabudowy? W przeciwnym razie będę musiała w jakiś artystyczny sposób zakamuflować front,bądź dobrać takie fronty szafek, aby się wtopił w ich tło. Czy są jakieś materiały , jakieś gotowe folie dekoracyjne do takich sprzętów? Proszę o radę,bo jak już się na coś zdecyduję to potem" serce boli "na myśl ze nic z tego.

popey111
19-11-2011, 22:57
Popey111 a możesz polecić w rozsądnej cenie dobrą zmywarkę, piekarnik, płytę indukcyjną? Oglądałam te nowe Amici piekarniki, mają dużo funkcji, za 1300zł można kupić piekarnik z wieloma funkcjami, ale nie mam pojęcia jak z ich jakością.
Lodówkę mam wybraną : sbs Samsung RSH5STTS

Co do poniższego się zastanawiam:
Zmywarka BOSCH SMV 50E90EU
Płyta indukcyjna Elektrolux EHD 60020P
Okap Mastercook Proteus
Piekarnik Elektrolux 65300X
Poza zmywarką to już chyba nic do dodania nie mam:)
Jeżeli bardzo chcesz boscha albo siemensa to wybierz jednak ciut wyższy model np sn64m030 a jeżeli się nie upierasz to electroluxa esl65070r, ze względu na dużo większe możliwości zagospodarowania wnętrza :)

popey111
19-11-2011, 23:05
Mam pytanko odnośnie Zmywarki Siemens,ale modelu SN25M888EU. Jeszcze jej nie kupiłam a już się w niej zakochałam. Powody? 6,5 l/cykl w programie ECO ,przy tym 0,98 kWh i 46 dB. i jeszcze przyzwoitej cenie. Problem w tym ,że jest to zmywarka wolno-stojąca, choć z możliwością zabudowy pod blatem. Małe pocieszenie bo mam kuchnie otwartą na salon , z dzielącym w niewielkim stopniu a'la barku. Mam pytanko w związku z tym ;czy jest jej "siostrzany "odpowiednik do zabudowy? W przeciwnym razie będę musiała w jakiś artystyczny sposób zakamuflować front,bądź dobrać takie fronty szafek, aby się wtopił w ich tło. Czy są jakieś materiały , jakieś gotowe folie dekoracyjne do takich sprzętów? Proszę o radę,bo jak już się na coś zdecyduję to potem" serce boli "na myśl ze nic z tego.
OJ przecież wystarczy zerknąć na stronie boscha, siemensa a na pewno znajdziesz.
Po minucie szukania mamy tu akurat ceneo (http://www.ceneo.pl/Zmywarki_do_zabudowy;0112-0;017P19-024530-024290;018P4F309470T167021.htm) bo tak szybciej :)

dziobeczek1
20-11-2011, 12:27
Witam,

a ja mam problem z wyborem zmywarki. Chcę zmywarkę Bosch, ale jak weszłam na stronę to jest tak ponad 20 modeli i tak naprawdę żeby wyłapać różnicę musiałam podrukować opisy i robić nad tym doktorat ;)

Są zmywarki za 1400 zł jakSMV50E90EU,takie ok 2 tyś, SMV50M20E takie za ok 2,5 TYŚ SMV69M40EU, SMV53M70EU, SMV58M70EU I droższe. Czy ktoś zna się na zmywarkch Boscha i coś doradzi.
Ma to by w pełni zintegrowana 60 cm, w miarę cicha, pojemna, może byc ta balacha chroniąca blat przed parą bo będzie drewniany olejowany. Nie musi mieć 100 programów, ale dobrze żeby miała możliwość połowy załadunku. Nie musi być oszczędna w wodzie : mam swoją studnię i oczyszczalnię ;) Moze mieć programowanie czasu startu. Ktoś pomoże ???

EDIT> Właśnie dokładnie sprawdziłam, 60-tek jest 40 modeli z czego w pełni zintegrowanych 17 :/ dla porówniania electrolux ma 4 modele z pełni zintegrowane...

Jeśli ktoś uważa że lepiej jednak electrolux, to proszę napisać dlaczego. Co myślice o modelu esl 68070 r - ma tylko 41 dcb :)

Aantenka
20-11-2011, 14:41
Dziobeczek1, pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze w kwestii wyboru zmywarek, ponieważ doskonale rozumiem Twoje dylematy.

Trzeba pamiętać, że duża ilość modeli bierze się nie tylko z tego, że mają inna parametry techniczne, jak woda, głośność czy zużycie prądu. Inne wyposażenie np. dwie oddzielne opuszczane krateczki na sztućce długie w jednej zmywarce a jedna krateczka na sztućce w innej sprawiają, że masz do czynienia z dwoma modelami, mimo, że wszystko pozostałe może być takie same. Takie było przynajmniej moje wrażenie.

Dlatego proponuję wyznaczyć sobie jakieś widełki cenowe i wytyczne parametrowe i znaleźć jakieś typy (bardzo cicha, bardzo niskie zużycie prądu itd). Do tego można użyć jak proponuje popey111 ceneo albo przeglądarek na stronach sklepów internetowych. A jak już będziesz miała jakieś ruszyć po prostu na poszukiwania i zobaczyć jakie naprawdę wyposażenie mają te zmywarki w środku i czego potrzebujesz a co jest bajerem. I jak coś Ci się spodoba, to poszperać i podpytać na forum, jakie są wrażenia z użytkowania. Chyba to byłoby najskuteczniejsze, jeśli chcesz znaleźć model dopasowany do Ciebie a nie tylko taki, który podoba się innym.

Bosch i Electrolux to chyba generalnie dobre marki, choć ja mam Siemensa. Szukałam w przedziale cenowym do 2tys., więc znalazło by się coś ze wszystkich tych firm w sensownych parametrach. Ale o wyborze zadecydowały szczegóły: w pasujących mi parametrami zmywarkach Boscha nie odpowiadały mi przyciski i dość niestabilnie wyjeżdżany kosz dolny. Electrolux prawie mnie przekonał, ale ostatecznie padło na Siemensa (ale ze starej linii Siemensów, nie z tej nowej która wygląda jak Bosch i chyba jest Boschem), bo oprócz parametrów bardzo podpasował mi rozklad koszy i jakość wykonania.
To tyle moich wrażeń.

Powodzenia w podejmowaniu wyborów sprzętowych, z których będziesz zadowolna (przynajmniej przez okres gwarancyjny, bo potem to wiadomo, że zazwyczaj i tak się coś psuje ;-) - prawa Murphyego i spisek producentów, w który ja wierzę :cool:)

Ali4
20-11-2011, 16:42
Co do piekarnika to może być taki (http://www.redcoon.pl/B309504-AEG-BE-3003420-M_Piekarniki-szeroko%C5%9B%C4%87-60-cm?refId=ceneo) :) lub taki BE3013421M.Oba te piekarniki to ten sam model z tym że ten drugi ma w standadzie prowadnice na jednym poziomie. Przy czym jeżeli do tego pierwszego naprawdę dostaniesz prowadnice to naprawdę będzie świetny zakup :) a nawet jeżeli nie to prowadnice za 400zł dostaniesz bez problemu :)

popey111 AEG BE 3013421 M na pewno ma prowadnice teleskopowe na 1 poziomie? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.


Ali4 - to może ja Ci od razu napiszę jaki mam piekarnik, bo wychodzi na to, że płytę też mam taką, którą ty się interesujesz. ;D Chociaż w przypadku piekarnika duży wpływ na decyzję miał mąż ;-)

No to jaki macie piekarnik? :D

dziobeczek1
20-11-2011, 16:55
Dziękuję Ci ślicznie za radę :)

Problem polega na tym, że jako młode małżeństwo " kątem u teściów" nie mieliśmy zmywarki, i ta będzie pierwsza. Nie wiem więc na co zwracać uwagę. Na pewno musi być cicha - najcichcsza jest ta z electroluxa bo ma 41 db (dla porownania bosch ma 44-48 db). Tylko że ta znowu kosztuje ok 2600 a tak jak Ty założylam żeby była jednak bliżej 2000 :)

Będę musiała na pewno pojeździć i pootwierać ale wolałabym mieć już wtedy jakieś typy :)

gahan
20-11-2011, 18:31
Nigdy nie miałam indukcji i teraz mam pytania:

czy jeśli mam garnek/patelnię o średnicy większej niż zaznaczone pole na płycie to płyta zadziała?

A jeśli mam klasyczną brytfannę do pieczenia mięsa to muszę szukać płyty z polami łączonymi? Albo duży garnek do zagotowywania kompotów?

Pytania może naiwne - ale nie wiem

Aantenka
20-11-2011, 19:51
popey111 AEG BE 3013421 M na pewno ma prowadnice teleskopowe na 1 poziomie? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.



No to jaki macie piekarnik? :D

Electrolux EOB67200X - ja chciałam koniecznie i niezbędnie prowadnice teleskopowe. Mąż ładny wygląd i trochę elektroniki. Obydwoje stawialiśmy na obudowę, na której paluchy nie zostają + sensowną jakość wykonania i akceptowalną cenę. Wyszło nam jak wyżej.

W zasadzie u większości firm problemem była łatwo brudząca się obudowa stalowych elementów. Electrolux wypadł tu nam najlepiej (oczywiście w tej klasie cenowej, nie patrzyliśmy na nic powyżej 2tys).

Aantenka
20-11-2011, 20:05
Dziękuję Ci ślicznie za radę :)

Problem polega na tym, że jako młode małżeństwo " kątem u teściów" nie mieliśmy zmywarki, i ta będzie pierwsza. Nie wiem więc na co zwracać uwagę. Na pewno musi być cicha - najcichcsza jest ta z electroluxa bo ma 41 db (dla porownania bosch ma 44-48 db). Tylko że ta znowu kosztuje ok 2600 a tak jak Ty założylam żeby była jednak bliżej 2000 :)


Akurat niestety jak zaobserwowałam, przy bardzo cichych zmywarkach jest też w większości bardzo niskie zużycie wody oraz bardzo niskie zużycie energii. Czyli masz cały pakiet 'bardzo niskie" i od razu wyższą cenę.

Natomiast 41 jest to naprawdę chyba najcichsza dostępna klasa i rozważ, czy jest Ci potrzebna aż taka cicha. Jeśli weźmiesz ciut głośniejszą, to może zmniejszy Ci się cena. U mnie nie pamiętam dokładnie - jest chyba 46 decybeli i jest ok w aneksie kuchennym (oczywiście ciszej może być zawsze ;-)), zwłaszcza że zmywarkę włączasz w końcu jeden czy max dwa razy dziennie. Ale głośność to zawsze kwestia indywidualna, więc nie zachęcam i nie odradzam.

A od strony praktycznej nie masz jakichś znajomych, żeby na przykład u nich sprawdzić na żywo jak posiadane przez nich sprzęty działają, skoro nie macie zmywarki teraz?

To chyba na tyle mojego mądrzenia, bo mnie stąd "offtopicują" :)

Lgrzechu
20-11-2011, 21:49
Oj.
Sam się najpierw zastanów co ci się podoba.
Może być whirlpool, gorenje, electrolux, amica, mastercook itd.
A jak znajdziesz to co ci się podoba to napisz a coś się doradzi.

W takim razie:
Samsung FG87KUST + BQ1D4T081 lub BQ1VDGT131 ( ma dodatkowo funkcję gotowania na parze ) czy
Beko MWB3010EX + OIM25701 lub OIM25600 lub OIM25500 czy
Whirpool AMW834IX + AKZM654IX ( 8 funkcji ale trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) lub AKZ655/1IX ( 7 funkcji z teleskopami ) czy
Whirpool AMW831IX + AKZM754IX lub AKZM750IX ( do ostatniego trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) czy
Amica AMM25BI + EBI8862 lub EBI8874 lub EBI71123 ( ten ostatni ma gotowanie na parze ale bez prowadnic teleskopowych )

Cena tak jak pisałem do 3000-3500zł za komplet

Płyta będzie gazowo elektryczna Mastercook IDG 22s, lodówka Liebher ICS3013 lub Electrolux ERN29790 lub Bosch KIS34A51
zmywarka Bosch SMV50E70.../E90 lub Elektrolux ESL65070

dziobeczek1
20-11-2011, 22:05
Oj tam zaraz offtopicują ;) w końcu wypowiedź całkiem na temat :)
Cicha raczej byłaby najlepsza, bo kuchnia połączona z salonem. i albo będzie się tłukła w nocy, albo np. zagłuszała telewizor- chyba wolę żeby była cichsza...
znajomi mają boscha, ale jakoś nigdy nie prosiłam, żeby włączyli- chyba muszę to zrobić i posłuchacm :P

cieszynianka
20-11-2011, 22:39
Cicha raczej byłaby najlepsza, bo kuchnia połączona z salonem. i albo będzie się tłukła w nocy, albo np. zagłuszała telewizor- chyba wolę żeby była cichsza...
:P

Nasza (zabudowana) ma 46 decybeli i mimo że kuchnia jest otwarta pracy zmywarki nie słychać. Natomiast słychać i to całkiem konkretnie bulgot w syfonie jak wypluwa wodę :yes:

Ali4
21-11-2011, 18:51
popey111 piekarnik AEG BE 3003420 M posiada chowane pokrętła czy nie? W opisie jest że nie a na zdjęciu ze tak, jak to w końcu jest.

popey111
21-11-2011, 19:24
popey111 piekarnik AEG BE 3003420 M posiada chowane pokrętła czy nie? W opisie jest że nie a na zdjęciu ze tak, jak to w końcu jest.
zerknij tutaj (http://www.aeg.pl/Products/Product-page/?pId=827ff1df-f0b7-49ff-9189-8508fbaa2356)

Ali4
21-11-2011, 19:46
popey111 a to te same modele bo w tym, który ci podałem jest 0 na końcu, a w Twoim jest 1?

pawel_g
21-11-2011, 21:28
Witam,
Stoję własnie przed wyborem sprzętu AGD do kuchni i nie wiem, który zestaw jest lepszy, może wy coś podpowiecie:
Zestaw 1)
- Lodówka: Electrolux ERN 29601
- Płyta: Teka IR641
- Piekarnik: Electrolux EOB 53102X
- Okap: Teka 2002 IX
czy może,
Zestaw 2)
- Lodówka: AEG SCS 51800,
- Płyta: AEG HK 634200 XB,
- Piekarnik: AEG B 3191-5-M (czy można samemu zamontować prowadnice teleskopowe?),
- Okap: AEG DF 6160-ML

popey111
21-11-2011, 23:47
popey111 a to te same modele bo w tym, który ci podałem jest 0 na końcu, a w Twoim jest 1?

OJ. Czepiasz się:) ale racja po twojej stronie.
Najlepsza rada wpadnij gdzieś i obejrzyj na żywca, ale tutaj (http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/aeg-competence-be3003420m.bhtml?from=ceneo) już raczej błędów nie mają w opisach.
Jak dla mnie to ma chowane :)

popey111
21-11-2011, 23:52
Popey może podpowiesz jaki okap teleskopowy, z możliwością dorobienia listwy meblowej wybrać?
Oczywiście w "normalnej" cenie. Dzięki
Oj. Zasadniczo to każdy.
Listwy są przeważnie przykręcane, rzadziej przynitowane.
W wypadku śrubek wystarczy odkręcić, przy nitach trzeba popracować i rozwiercić.
Są też takie sprzedawane bez listwy, można przykręcić co się chce.
Pytanie ile takie cudo ma kosztować? Bo jak dla mnie normalna cena to pojęcie bardzo rozległe.
A im taniej tym gorzej :) choć często też drożej nie znaczy lepiej :)

popey111
22-11-2011, 00:02
W takim razie:
Samsung FG87KUST + BQ1D4T081 lub BQ1VDGT131 ( ma dodatkowo funkcję gotowania na parze ) czy
Beko MWB3010EX + OIM25701 lub OIM25600 lub OIM25500 czy
Whirpool AMW834IX + AKZM654IX ( 8 funkcji ale trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) lub AKZ655/1IX ( 7 funkcji z teleskopami ) czy
Whirpool AMW831IX + AKZM754IX lub AKZM750IX ( do ostatniego trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) czy
Amica AMM25BI + EBI8862 lub EBI8874 lub EBI71123 ( ten ostatni ma gotowanie na parze ale bez prowadnic teleskopowych )

Cena tak jak pisałem do 3000-3500zł za komplet

Płyta będzie gazowo elektryczna Mastercook IDG 22s, lodówka Liebher ICS3013 lub Electrolux ERN29790 lub Bosch KIS34A51
zmywarka Bosch SMV50E70.../E90 lub Elektrolux ESL65070

Samsung FG87KUST + BQ1D4T081 lub BQ1VDGT131 ok, tylko szkoda że mikrofala z oddzielną ramką, ale jak chwilkę poczekasz to samsung wypuszcza nowe mikrofale, podobno panel sterowania zmienili:) trochę ładniejsze powinny być.

Beko MWB3010EX + OIM25701 lub OIM25600 lub OIM25500 żeby mikrofala była ładniejsza to byłby fajny zestaw :)

Whirpool AMW834IX + AKZM654IX ( 8 funkcji ale trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) lub AKZ655/1IX ( 7 funkcji z teleskopami ) czy
Whirpool AMW831IX + AKZM754IX lub AKZM750IX ( do ostatniego trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) whirlpool w sumie też ok i mikrofale rozsądne ;)
Amica AMM25BI + EBI8862 lub EBI8874 lub EBI71123 ( ten ostatni ma gotowanie na parze ale bez prowadnic teleskopowych ) no cóż najbardziej funkcjonalny piekarnik i mikrofala niebrzydka:)

Jak dla mnie obejrzyj co możesz na żywca a jak już obejrzysz to pewnie beko i tak odpadnie :)

Z whirlpoola jeden z tych o których piszesz ma pyrolizę i w sumie to będzie duży plus.

Lodówka liebherr, albo bosch. Co do zmywarki to wybrał bym electroluxa.

popey111
22-11-2011, 00:09
Witam,
Stoję własnie przed wyborem sprzętu AGD do kuchni i nie wiem, który zestaw jest lepszy, może wy coś podpowiecie:
Zestaw 1)
- Lodówka: Electrolux ERN 29601
- Płyta: Teka IR641
- Piekarnik: Electrolux EOB 53102X
- Okap: Teka 2002 IX
czy może,
Zestaw 2)
- Lodówka: AEG SCS 51800,
- Płyta: AEG HK 634200 XB,
- Piekarnik: AEG B 3191-5-M (czy można samemu zamontować prowadnice teleskopowe?),
- Okap: AEG DF 6160-ML

Jak dla mnie to z tych obu zestawów to opłaca się kupić piekarnik aeg B 3191-5-M ale już go raczej ciężko dostać bo model już nieprodukowany.
Płyta aeg, tylko po co skoro porównywalny eectrolux jest tańszy i to sporo.
Lodówka raczej aeg ale to już raczej detale.

Lgrzechu
22-11-2011, 08:05
Samsung FG87KUST + BQ1D4T081 lub BQ1VDGT131 ok, tylko szkoda że mikrofala z oddzielną ramką, ale jak chwilkę poczekasz to samsung wypuszcza nowe mikrofale, podobno panel sterowania zmienili:) trochę ładniejsze powinny być.

Beko MWB3010EX + OIM25701 lub OIM25600 lub OIM25500 żeby mikrofala była ładniejsza to byłby fajny zestaw :)

Whirpool AMW834IX + AKZM654IX ( 8 funkcji ale trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) lub AKZ655/1IX ( 7 funkcji z teleskopami ) czy
Whirpool AMW831IX + AKZM754IX lub AKZM750IX ( do ostatniego trzeba dokupić prowadnice teleskopowe ) whirlpool w sumie też ok i mikrofale rozsądne ;)
Amica AMM25BI + EBI8862 lub EBI8874 lub EBI71123 ( ten ostatni ma gotowanie na parze ale bez prowadnic teleskopowych ) no cóż najbardziej funkcjonalny piekarnik i mikrofala niebrzydka:)

Jak dla mnie obejrzyj co możesz na żywca a jak już obejrzysz to pewnie beko i tak odpadnie :)

Z whirlpoola jeden z tych o których piszesz ma pyrolizę i w sumie to będzie duży plus.

Lodówka liebherr, albo bosch. Co do zmywarki to wybrał bym electroluxa.

Witaj, osobiscie też skłaniam się do zestawu Amica lub Whirpool. Amica wypusciła niedawno ładna pasujaca do lini Integra mikrofalęAMT38BI. Problem w tym, że informacje techniczne na jej temat na stronie producenta i w necie sa bardzo lakoniczne. Ma grill 1500W, mikrofalę 1000W ( ale czy jest ogrzewanie konwekcyjne, jakie grzałki, system czyszczenia, funkcja opiekania, itp. ) Czy Twoim zdaniem lepiej wziąć Whirpoola ( tylko którego, o pyrolizie różnie mówią, niektórzy twierdzą ze to niepotrzebny bajer lub, ze niszczy meble lub powłoki piekarnika ) czy Amicę ( ze starą czy nową mikrofalą ). W starej mikrofalówce Amici podobno pokrętło sie nie chowa tak jak w piekarniku.

pawel_g
22-11-2011, 08:19
Jak dla mnie to z tych obu zestawów to opłaca się kupić piekarnik aeg B 3191-5-M ale już go raczej ciężko dostać bo model już nieprodukowany.
Płyta aeg, tylko po co skoro porównywalny eectrolux jest tańszy i to sporo.
Lodówka raczej aeg ale to już raczej detale.


Dzieki popey za odpowiedz. W sklepach internetowych niby nadal podaja ze piekarnik jest dostepny, nie wiem tylko czy mozna w przyszlosci ewentualnie samemu dodac prowadnice teleskopowe? Wiesz moze czy jest to mozliwe? Co do płyty indukcyjnej, to wg cen na ceneo nie jest ona wcale drozsza od Electrolux'a, dlatego sie nad nia zastanawiam, no chyba ze ma mniej funkcji?

pepejeans
22-11-2011, 09:11
popey111
proszę o Twoja rade
zamierzam zainwestować w porządny piekarnik
moje wymagania:
zakres temperatur 30-300 st
prowadnice teleskopowe
termoobieg, grill (albo wymuszone powietrze)
funkcja pizza
jestem skłonna wydac koło 2,5 tys. (granica płynna)
jeżeli chodzi o producentów to chodzą mi po głowie electrolux, bosch, aeg i siemens
ponizej przykładowe które oglądam
np. Electrolux EOC68000X
Siemens HB 56AS560
AEG BE 5013401 M
Bosch HBA38B750
i co robic? na które patrzeć?

Ali4
22-11-2011, 10:01
OJ. Czepiasz się:) ale racja po twojej stronie.
Najlepsza rada wpadnij gdzieś i obejrzyj na żywca, ale tutaj (http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/aeg-competence-be3003420m.bhtml?from=ceneo) już raczej błędów nie mają w opisach.
Jak dla mnie to ma chowane :)

:) Wysłałem malia do tego sklepu, w którym niby prowadnice dodają gratis i odpisali że faktycznie dodają prowadnice i pokrętła są chowane, więc całkiem spoko oferta jak za tą cenę:)

popey111
22-11-2011, 11:18
Jak dla mnie to z tych obu zestawów to opłaca się kupić piekarnik aeg B 3191-5-M ale już go raczej ciężko dostać bo model już nieprodukowany.
Płyta aeg, tylko po co skoro porównywalny eectrolux jest tańszy i to sporo.
Lodówka raczej aeg ale to już raczej detale.
Co do płyty to racja :) zapomniałem sprawdzić :) a co do piekarnika to zerknij ostatnie posty w tym wątku :) i wybierz ten o którym piszemy a co do prowadnic to oczywiście można zamontować.

Łukasz12345
22-11-2011, 15:03
Dzień dobry
Poproszę o opinię nt. poniższego zestawu:
1. Zmywarka
BOSH SMU 50E70 EU
2.Piekarnik
BEKO OIM 25700X LUB OIM 25500X
Płyta:
MASTERCOOK
IDE64S LUB I3DI64S

Z góry dziękuję za porady

rena rena
22-11-2011, 19:54
popey111 a skąd masz wiedzę że Samsung wypuszcza nową mikrofalę?;) są gdzieś już jakies fotki? kiedy planują premierę? osobiście też planuje zakup calego sprzetu samsunga w tym piekarnik twin convection z mozliwością gotowania na parze... co do sprzetu nie wiem jakie macie doświadczenia, ale samsung ma dobrą jakośc do ceny i dlatego stawiam na nich;)

proszę fachowców o ocenę wszystkie sprzęty SAMSUNGA
Piekarnik BQ1VD6T131
Lodówka RL60GQERS
Okap HDC6475TG
Zmywarka DMS400TUB
Kuchenka mikrofalowa FG87KUST
Płyta indukcyjna CTN364N006
Pralka WF0602WKE

queene
22-11-2011, 21:01
Samsung ma fajną mikrowelę FW213G001 http://www.ceneo.pl/11096765
jak ktoś planuje czarny sprzęt to polecam bo fajnie gra z piekarnikiem z tej serii i czarna lodówką

rena - odpisałam Ci :)

Łukasz12345
23-11-2011, 13:56
Witam serdecznie
Mam jeszcze pytanko do użytkowników, osób zaznajomionych z poniższym sprzętem:
Lodówka - Electrolux ERN 29790
Płyta indukcja - Teka IR 641

Jakie macie zdanie o tych sprzętach jeśli chodzi o użytkowanie , funkcjonalność , awaryjność?
Wydają się być korzystne cenowo w stosunku do oferowanych funkcji

Z góry dzięki za odpowiedź

Asia**
23-11-2011, 21:12
Witam serdecznie
Mam jeszcze pytanko do użytkowników, osób zaznajomionych z poniższym sprzętem:
Lodówka - Electrolux ERN 29790
Płyta indukcja - Teka IR 641

Jakie macie zdanie o tych sprzętach jeśli chodzi o użytkowanie , funkcjonalność , awaryjność?
Wydają się być korzystne cenowo w stosunku do oferowanych funkcji

Z góry dzięki za odpowiedź

Ja właśnie kupiłam tą lodówkę i mogę napisać, że jeśli chodzi o pojemność to szału nie ma, choć wybierałam najbardziej pojemną. Byłam zdziwiona, że tak mało ma miejsca w środku. W każdym razie bez dodatkowej lodówki w garażu ani rusz. Już wiem dlaczego ludziska wybierają "podwójne" lodówki ..

Łukasz12345
23-11-2011, 21:31
Ok
Dzięki za info
A co jeśli chodzi o głośność. Niektórzy forumowicze twierdzą że jest bardzo głośna> ( Buczy, bulgoce itp.)

Ali4
23-11-2011, 21:41
Wie ktoś może czy ramki stalowe, które są w niektórych płytach indukcyjnych spełniają tylko rolę dekoracyjną, czy może jakąś inną.

Asia**
23-11-2011, 21:55
Ok
Dzięki za info
A co jeśli chodzi o głośność. Niektórzy forumowicze twierdzą że jest bardzo głośna> ( Buczy, bulgoce itp.)
mam sypialnie na górze, a salon z kuchnią w literę L i niech sobie lodówka buczy do woli :) Ma 34 db, a przeciętny okap - 41, więc nie będzie mi bardziej przeszkadzać.

Asia**
23-11-2011, 22:06
Wie ktoś może czy ramki stalowe, które są w niektórych płytach indukcyjnych spełniają tylko rolę dekoracyjną, czy może jakąś inną.

forumowicze pisali, że ramka chroni przed uszczerbieniem płyty, kiedy coś Ci spadnie na krawędź

Ali4
23-11-2011, 22:12
forumowicze pisali, że ramka chroni przed uszczerbieniem płyty, kiedy coś Ci spadnie na krawędź

Dzięki :)

Łukasz12345
23-11-2011, 23:03
Zastanawiam się również nad wyborem piekarnika spośród tych dwóch modeli
beko oim 25500 x lub
25700 x
Jeden z nich jest wyposażony w dużą liczbę programów pieczenia ( 52 funkcje bodajże), za to drugi ma obrotowy rożen...
I co lepsze?

Proszę o opinie użytkowników

Z góry dziękuję

popey111
23-11-2011, 23:46
popey111 a skąd masz wiedzę że Samsung wypuszcza nową mikrofalę?;) są gdzieś już jakies fotki? kiedy planują premierę? osobiście też planuje zakup calego sprzetu samsunga w tym piekarnik twin convection z mozliwością gotowania na parze... co do sprzetu nie wiem jakie macie doświadczenia, ale samsung ma dobrą jakośc do ceny i dlatego stawiam na nich;)

proszę fachowców o ocenę wszystkie sprzęty SAMSUNGA

Piekarnik BQ1VD6T131
Lodówka może jednak coś ze starszych serii np rl55...
Okap popierajmy polskie :)tyle fajnych okapów made in poland
Zmywarka niby samsung ok ale...jakoś do mnie nie przemawia
Kuchenka mikrofalowa FG87KUST
Płyta indukcyjna CTN364N006-osobiśćie kupił bym coś innego ale w sumie płyta może być
Pralka oj, oj ty już na pewno coś innego :)

1igor1
24-11-2011, 08:07
Okap popierajmy polskie :)tyle fajnych okapów made in poland

Gdzieś ty widział polski okapy, 2 czołowych producentow ściąga okapy z zagranicy, nie będę głośno:) pisał skąd:). Obecnie żaden producent markowy nie produkuje w polsce okapów