PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24

popey111
24-11-2011, 09:12
Gdzieś ty widział polski okapy, 2 czołowych producentow ściąga okapy z zagranicy, nie będę głośno:) pisał skąd:). Obecnie żaden producent markowy nie produkuje w polsce okapów
:) Zapraszam do pierwszego lepszego sklepu, whirlpool, electrolux,amica, mastercook, gorenje, ale chętnie się dowiem czegoś ciekawego:)

pepejeans
24-11-2011, 09:19
popey111
prosze o rady z postu #2534

mWilQ
24-11-2011, 09:26
Ok
Dzięki za info
A co jeśli chodzi o głośność. Niektórzy forumowicze twierdzą że jest bardzo głośna> ( Buczy, bulgoce itp.)

Przed zakupami czytałem różne opinie o tej lodówce, porównywałem specyfikacje z innymi sprzętami i zdecydowałem kupić. Rzeczywiście jest słyszalna (dla mnie dźwięk dotąd niespotykany w AGD - troszkę bulgocze, troszkę rzęzi, tej nocy nawet wylądowałem pod szafką z latarką bo myślałem, że mam jakąś mysz w domu, ale później zauważyłem, że ten dźwięk jest powtarzalny, a podobnych odstępach czasu). Kolejna sprawa to zupełnie inne otoczenie w domu na wiosce i w mieście. Tutaj wszystko wydaje się o kilka tonów bardziej słyszalne i przy otwartym salonie jak ktoś ma wyczulone ucho to może przeszkadzać. Co do pojemności to potwierdzam, nie ma co się nastawiać na jakieś większe zapasy. Mojej żonie średnio od początku podobała się półka na butelki i w praktyce rzeczywiście zajmuje miejsce, które przydałoby się na produkty. Poza tym nie mogę nic więcej powiedzieć, bo to u mnie świeży temat.

Łukasz12345
24-11-2011, 14:18
Ok, dzięki za info
Po tych opiniach chyba zdecyduję się na Electroluxa ern ale model 29750.
Podobno w tym modelu i w 29770 są inne agregaty niż w 29790 i tamte zachowują się już całkiem normalnie

Aantenka
24-11-2011, 20:03
Ideałem były by dwa okapy szerokości 40 cm, ale piszesz że nie chcesz w takim kształcie.
Zostaje więc opcja druga czyli jakiś ładny skos.
Opcje masz dwie rozsądne czyli polskie produkty firmy Ciarko(czyli większość modeli na rynku choć pod różnymi markami) lub faber/franke, bosch, siemens.
Postawił bym w twoim wypadku na jakość wykonania a co do wydajności to bym nie przesadzał, w trybie pochłaniacza okapy i tak sporo tracą.
Franke/faber zaoferują większą możliwość regulacji prędkości więc i lepsze dopasowanie wydajności okapu do twoich potrzeb i parę innych fajnych rozwiązań:)
Siemens/bosch są naprawdę dobrze wykonane i plusikiem jest dłuższa żywotność filtrów węglowych.
Ciarko przystępniejsza cena i naprawdę niezłe silniki gwarantujące cichą pracę ale w słabszym wykonaniu (chociaż to już zależy od ceny) dodatkowo prosty system montażu filtrów węglowych.
Chyba na tyle. Popatrz sobie co Ci się podoba (niestety sterowanie sensorowe może się okazać koniecznością, chociaż sporo modeli faber i boscha-siemensa ma guziczki) i napisz co upatrzyłaś.

To znowu ja, po pierwszych przymiarkach, do tego co mi się podoba. Niewiele miałam czasu na chodzenie, ale z drugiej strony po co sobie buty zdzierać, skoro można nakreślić pewne kierunki i albo dać się pokierować w jedne albo odstraszyć od drugich :cool:
Generalnie natykam się na problem połączenia wymogów jakościowo-technicznych i estetycznych. Przy okapie wielkości 90 szkło najbardziej jednak u mnie by chyba pasowało. Jeśli wezmę w całości stalowy to nie będzie już nic poza okapem tej kuchni widać. ;-)

Z dotychczas oglądanych sprzętów okazuje się wizualnie najbardziej pasowałby mi.... Mastercook... A dokładnie model WK-Scorpio 90X. Niższa granica wymogów parametrowych a i cichy to on chyba nie jest (65 decybeli, tylko nigdzie nie mogłam znaleźć na którym biegu...). Ale ten odcień stali, skos i szkło i styl - wszystko mi tutaj gra.

Moi germańscy ulubieńcy czyli Bosch i Siemens niestety nie mają do zaoferowania w skosie nic zgrabnego. W grę wchodziłyby zatem dwa (trzy może) tradycyjne modele:
Bosch DWA 09E850 zachęcające parametry oraz
Siemens LC 925GA30 (niestety ciut niżej z wydajnością, ew klasa wyżej ale różnica w mocy jest nieduża a w cenie tak...),
przy czym stal Boscha się w piorunującym tempie można zabrudzić paluchami, więc tu zastanowię się dwa razy.

Niestety nie udało mi się na żywo obejrzeć Ciarko, a z ich oferty zaciekawił mnie white pearl i może Ciarko Saturn 90.

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z okapami VDB Werto 90? Może zamiast stawiać na klasykę po prostu zrobię z okapu dekorację, zwłaszcza, że parametry na pierwszy rzut oka nie najgorsze.

Popey111, szanowni Forumowicze, podzielcie się proszę przemyśleniami i uwagami.

Oczywiście doświadczenia z pierwszej ręki są jak najbardziej cenione. Zwłaszcza odnośnie Mastercooka Scorpio - przede wszystkim czy mi pochłonie zapachy smażonej cebulki i czy przy tym nie ogłuchnę... ;-)

1igor1
24-11-2011, 20:29
:) Zapraszam do pierwszego lepszego sklepu, whirlpool, electrolux,amica, mastercook, gorenje, ale chętnie się dowiem czegoś ciekawego:)
Mylisz się, amica nie ma w Polsce produkcji okapów, to samo mastercook, whirlpool i electrolux, inne sprzety u nas robia ale nie okapy. Gorenje nie znam więc się nie wypowiem. Amica na dzień dzisiejszy w Polsce produkuje juz tylko piece. fabryki pralek i chlodziarek sprzedali.

Ali4
24-11-2011, 20:49
A Ciarko gdzie produkuje okapy?

1igor1
24-11-2011, 20:53
nie wiem:(

Ali4
24-11-2011, 21:33
Wydaje mi się że jest to Polska firma, która produkuje okapy m.in. dla Amici i Mastercooka, ale mogę się mylić więc niech mnie ktoś poprawi.

popey111
24-11-2011, 23:19
Mylisz się, amica nie ma w Polsce produkcji okapów, to samo mastercook, whirlpool i electrolux, inne sprzety u nas robia ale nie okapy. Gorenje nie znam więc się nie wypowiem. Amica na dzień dzisiejszy w Polsce produkuje juz tylko piece. fabryki pralek i chlodziarek sprzedali.
:) Oj oj znaczy że wszyscy kłamią a tylko ty masz rację :)

Zrobię w sobotę parę zdjęć i wrzucę, ale Ciebie chyba i tak nie przekonam.

popey111
24-11-2011, 23:22
To znowu ja, po pierwszych przymiarkach, do tego co mi się podoba. Niewiele miałam czasu na chodzenie, ale z drugiej strony po co sobie buty zdzierać, skoro można nakreślić pewne kierunki i albo dać się pokierować w jedne albo odstraszyć od drugich :cool:
Generalnie natykam się na problem połączenia wymogów jakościowo-technicznych i estetycznych. Przy okapie wielkości 90 szkło najbardziej jednak u mnie by chyba pasowało. Jeśli wezmę w całości stalowy to nie będzie już nic poza okapem tej kuchni widać. ;-)

Z dotychczas oglądanych sprzętów okazuje się wizualnie najbardziej pasowałby mi.... Mastercook... A dokładnie model WK-Scorpio 90X. Niższa granica wymogów parametrowych a i cichy to on chyba nie jest (65 decybeli, tylko nigdzie nie mogłam znaleźć na którym biegu...). Ale ten odcień stali, skos i szkło i styl - wszystko mi tutaj gra.

Moi germańscy ulubieńcy czyli Bosch i Siemens niestety nie mają do zaoferowania w skosie nic zgrabnego. W grę wchodziłyby zatem dwa (trzy może) tradycyjne modele:
Bosch DWA 09E850 zachęcające parametry oraz
Siemens LC 925GA30 (niestety ciut niżej z wydajnością, ew klasa wyżej ale różnica w mocy jest nieduża a w cenie tak...),
przy czym stal Boscha się w piorunującym tempie można zabrudzić paluchami, więc tu zastanowię się dwa razy.

Niestety nie udało mi się na żywo obejrzeć Ciarko, a z ich oferty zaciekawił mnie white pearl i może Ciarko Saturn 90.

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z okapami VDB Werto 90? Może zamiast stawiać na klasykę po prostu zrobię z okapu dekorację, zwłaszcza, że parametry na pierwszy rzut oka nie najgorsze.

Popey111, szanowni Forumowicze, podzielcie się proszę przemyśleniami i uwagami.

Oczywiście doświadczenia z pierwszej ręki są jak najbardziej cenione. Zwłaszcza odnośnie Mastercooka Scorpio - przede wszystkim czy mi pochłonie zapachy smażonej cebulki i czy przy tym nie ogłuchnę... ;-)
Co do scorpio to mam z pierwszej ręki i ma na pewno jedną zaletę wygląd. Reszta adekwatna do ceny, niestety chińszczyzna.

Lgrzechu
25-11-2011, 08:38
Pytanko, czy Whirpool AKZM754 ma ogrzewanie konwekcyjne ( funkcję grzałka dół i góra ) ?. Whirpool do niektórych modeli piekarników wpisał w opisie " prowadnice teleskopowe opcjonalnie" ile taka "opcja" kosztuje ? Lina Whirpool Cube ( AKZM654 lub 655 ) mają chyba metalowe porządne pokrętła. Na zywo widziałem piekarniki Whirpoola AKZM 750 i 754 są troche tańsze ale te pokrętła jakieś takie plastikowe, latajace na wszystkie strony. Moze ktos coś poradzić.
P.S. Popey te nowe mikrofale samsunga kiedy w sprzedaży, można gdzies w necie zobaczyć ?

popey111
25-11-2011, 09:30
Pytanko, czy Whirpool AKZM754 ma ogrzewanie konwekcyjne ( funkcję grzałka dół i góra ) ?. Whirpool do niektórych modeli piekarników wpisał w opisie " prowadnice teleskopowe opcjonalnie" ile taka "opcja" kosztuje ? Lina Whirpool Cube ( AKZM654 lub 655 ) mają chyba metalowe porządne pokrętła. Na zywo widziałem piekarniki Whirpoola AKZM 750 i 754 są troche tańsze ale te pokrętła jakieś takie plastikowe, latajace na wszystkie strony. Moze ktos coś poradzić.
P.S. Popey te nowe mikrofale samsunga kiedy w sprzedaży, można gdzies w necie zobaczyć ?

można poszukaj na ceneo :)

Aantenka
25-11-2011, 10:41
[/B]
Co do scorpio to mam z pierwszej ręki i ma na pewno jedną zaletę wygląd. Reszta adekwatna do ceny, niestety chińszczyzna.

Popey111. Ok, przyjęte do wiadomości, bardzo dziękuję za tę krótką ale wielce sugestywną opinię.
A może jakieś zdanie odnośnie pozostałych moich kandydatów? Albo propozycje alternatywne ;-)
Z góry dzięki

1igor1
25-11-2011, 12:37
:) Oj oj znaczy że wszyscy kłamią a tylko ty masz rację :)

Zrobię w sobotę parę zdjęć i wrzucę, ale Ciebie chyba i tak nie przekonam.

Wiesz co, nie będę z tobą na ten temat dyskutował, każdy wierzy w co chce. Ale sprawdź sobie, gdzie Amica robi lodówki, pralki i okapy, gdzie zelmer robi czajniki, a Romet skąd importuje skutery.

Lgrzechu
25-11-2011, 15:53
można poszukaj na ceneo :)

Toś mi pomógł...
Myślisz, że co od kilku dni robię. Na stronie oficjalnej Whirpoola nie podaja nawet oznaczenia prowadnic teleskopowych, w sklepach są dostepne do Boscha/Siemensa, itp. ale Whirpoola nie znalazłem. Opis co do konwekcyjnego ogrzewania też nie jasny, Whirpool nie informuje że brak ;-) , w sklepach internetowych przewaznie przy tym modelu opis "brak danych".

p.s. na "ceneo" sobię gałek nie pomacam ( tak jak lodów nie ... przez szybę )

alinaw
25-11-2011, 16:15
witam.
A macie jakies doswiadczenia z tymi piekarnikami samsunga, co można piec dwa różne dania? czy sa godne uwagi?

popey111
25-11-2011, 20:55
Wiesz co, nie będę z tobą na ten temat dyskutował, każdy wierzy w co chce. Ale sprawdź sobie, gdzie Amica robi lodówki, pralki i okapy, gdzie zelmer robi czajniki, a Romet skąd importuje skutery.
Kurcze lodówki amiki jadą z chin albo od arcelika (beko), pralki china, zelmer większość to też chiny (duże agd które widziałem zemera to tylko china), spora część odkurzaczy również, amica na chwilę obecną większość płyt gazowych bierze z chin.
Ale na szczęście sporą część okapów mają polską :)

popey111
25-11-2011, 21:13
Toś mi pomógł...
Myślisz, że co od kilku dni robię. Na stronie oficjalnej Whirpoola nie podaja nawet oznaczenia prowadnic teleskopowych, w sklepach są dostepne do Boscha/Siemensa, itp. ale Whirpoola nie znalazłem. Opis co do konwekcyjnego ogrzewania też nie jasny, Whirpool nie informuje że brak ;-) , w sklepach internetowych przewaznie przy tym modelu opis "brak danych".

p.s. na "ceneo" sobię gałek nie pomacam ( tak jak lodów nie ... przez szybę )
Czepiasz się, wchodzisz na stronę MM, patrzysz gdzie coś takiego mają i tyle.
Albo euro, jeden telefon i powiedzą gdzie możesz obejrzeć:)
Co ty dużo pisać. A mi chodziło o mikrofalę samsunga jest tutaj (http://www.electro.pl/produkt-Kuch_mikrofalowa_SAMSUNG_FG87SUST_-512638,536.html) a akzm754 pokrętła ma tak samo tandetne, niestety. A co do sposobów grzania to sobie zerknę jutro i dam znać(o ile nie zapomnę :()

leaat
26-11-2011, 11:00
witam, zastanawiam sie nad ponizszym wyborem...kurcze, czlowiek czyta, pisze, porownuje, pol roku a jak musi juz zadecydowac, to sie okazuje, ze nic nie wie:lol2:

sprzet BOSCH:

zmywarka SPV 50E00EU
(nigdy nie mialam zmywarki, kieruję sie poziomem halasu oraz zuzyciem wody)

piekarnik HBC86P723
(priorytet-pyroliza,energooszczednosc, mikrofala)

lodowka KIS 38A51
(wolalabym samą chlodziarke do zabudowy, moze jakis LIEBHERR? 177cm, a zamrazarke osobno, ale nie wiem czy to nie za duzy luksus...)

pralka WAQ28460PL
(zalezy mi na 7-8kg zaladunku, decybele niewazne, skrocony cykl prania wskazany)

suszarka WTE 86103PL
(narazie w strefie marzen, na zasadzie chce bo chce:))

plyta indukcyjna Neto NI 743 4B lub Bosch PIB 672E14E
(sama nie wiem jak to jest z tym NETO - na plus, ze w fabryce MIELE, na minus, jedna opinia znaleziona w necie, ze to chinsko-tajwanskie badziewie)

alinaw
26-11-2011, 16:13
możecie mnie oświecić jak to jest z opisem, jak jest napisane, że prowadnice teleskopowe to ile ich jest? Jeśli jest np. napisane 5 poziomów, to znaczy że może być jedna blacha a w pięciu miejscach można ją wsunąc, może to głupie pytanie ale nie wiem

popey111
27-11-2011, 00:13
Zerknąłem sobie dzisiaj i akzm754 tak jak myślałem ma grzanie góra dół.

popey111
27-11-2011, 01:01
witam, zastanawiam sie nad ponizszym wyborem...kurcze, czlowiek czyta, pisze, porownuje, pol roku a jak musi juz zadecydowac, to sie okazuje, ze nic nie wie:lol2:

sprzet BOSCH:

zmywarka SPV 50E00EU
(nigdy nie mialam zmywarki, kieruję sie poziomem halasu oraz zuzyciem wody)

piekarnik HBC86P723
(priorytet-pyroliza,energooszczednosc, mikrofala)

lodowka KIS 38A51
(wolalabym samą chlodziarke do zabudowy, moze jakis LIEBHERR? 177cm, a zamrazarke osobno, ale nie wiem czy to nie za duzy luksus...)

pralka WAQ28460PL
(zalezy mi na 7-8kg zaladunku, decybele niewazne, skrocony cykl prania wskazany)

suszarka WTE 86103PL
(narazie w strefie marzen, na zasadzie chce bo chce:))

plyta indukcyjna Neto NI 743 4B lub Bosch PIB 672E14E
(sama nie wiem jak to jest z tym NETO - na plus, ze w fabryce MIELE, na minus, jedna opinia znaleziona w necie, ze to chinsko-tajwanskie badziewie)

Płyta wygląda ok, choć co do jakości można mieć chyba wątpliwości, chociaż z drugiej strony widać że podzespoły są standardowe:)
Pytanie tylko o 230v bo przecież dla 25A max 5,75 kw a płyta ma 7,4 :)
I tłumacza mogli by zmienić bo błędy w instrukcji straszne :)
Gwarancja 5lat, ok ale czy Neto chociaż istnieje od pięciu lat?
Co do reszty to
pralka- siemens będzie lepszy, to samo z suszarką- lepsze wyposażenie w porównywalnej cenie, lub Bosch was24463pl.
Co do zmywarki to dorzuć parę złotych do wyższego modelu, różnica w cenie niewielka a na pewno będzie wygodniej:)

popey111
27-11-2011, 01:03
możecie mnie oświecić jak to jest z opisem, jak jest napisane, że prowadnice teleskopowe to ile ich jest? Jeśli jest np. napisane 5 poziomów, to znaczy że może być jedna blacha a w pięciu miejscach można ją wsunąc, może to głupie pytanie ale nie wiem
Oświecam :)
Jest tak jak piszesz czyli blacha(jedna, 2 lub 3) a pięć możliwych poziomów montażu.
Co do prowadnic to może być ich od 1 do 3 w zależności od modelu :)

leaat
27-11-2011, 09:16
Płyta wygląda ok, choć co do jakości można mieć chyba wątpliwości, chociaż z drugiej strony widać że podzespoły są standardowe:)
Pytanie tylko o 230v bo przecież dla 25A max 5,75 kw a płyta ma 7,4 :)
I tłumacza mogli by zmienić bo błędy w instrukcji straszne :)
Gwarancja 5lat, ok ale czy Neto chociaż istnieje od pięciu lat?
Co do reszty to
pralka- siemens będzie lepszy, to samo z suszarką- lepsze wyposażenie w porównywalnej cenie, lub Bosch was24463pl.
Co do zmywarki to dorzuć parę złotych do wyższego modelu, różnica w cenie niewielka a na pewno będzie wygodniej:)


dziekuje,

co do pralki:
-porownuje oba modele (was24463p oraz waq28460pl) i nie widze niczego na plus dla was...wieksze zuzycie energii, wieksze zuzycie wody. Fakt, jest wieksza o 1 kg, ale 7 mi wystarczy. Na plus dla waq-A+++, predkosc wirowania...
moze nie umiem czytac "pomiedzy" - oswiecisz?:)

aaa a jak simens to jaki:rolleyes:?

co do zmywarki:
fakt, wybiore SMV69M40EU (ze wzgl na najmniejsze zuzycie wody)

rozumiem, ze lodowke i piekarnik akceptujesz?:cool:
zastanawiam sie, czy warto doplacac 1000zl do KIS38A65 zamiast KIS 38A51 - roznica w cenie znaczna, a roznia sie chyba 3 decybelami (czy to duzo?) oraz klasą A++, ale czy to sie zwroci zanim sie zepsuje?:)

z piekarnikiem tez do konca nie wiem-duzo ludzi mi odradza piekarnik+mikrofala-ja potrzebuje tylko mikrofale do podgrzania, czy indukcja ma taką funkcję, do odgrzania obiadu?
moze to glupie watpliwosci, ale ja nigdy jeszcze nie kupowalam sprzetu, a to sie wszytko tak zmienia...:)

Suchopar
27-11-2011, 13:41
Witam
Temat często poruszany ale że technika cały czas się zmienia to niektóre posty są już nieaktualne.
Poszukujemy sprzętu do kuchni i liczymy na Waszą pomoc:
-lodówka do zabudowy
-piekarnik i mikrofala (ważne aby były z tej samej serii bo będą w słupku,)
-zmywarka 60cm
-płyta elektryczna (raczej ceramiczna)
Największy problem będzie chyba z piekarnikiem i mikrofalą bo jeśli już coś jest to w zabójczej cenie.
Bardzo proszę o podanie modeli najlepiej popartymi zdjęciami Waszych kuchni.(wszystko się przyda ale głównie chodzi o piekarnik i mikro)
Czym powinien się charakteryzować piekarnik żeby dobrze spełniał swoją funkcję??
Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam gorąco :)

Nysza
27-11-2011, 13:47
a czemu nie chcesz pyty indukcyjnej ??? wg mnie jest o niebo lepsza od ceramicznej - nawet mój maż ogromny przeciwnik płyty indukcyjnej jak z nią pomieszkał i porównał do ceramiki u sąsiadów ( wymiana doświadczeń ), to zapowiedział że w nowym domu też będzie indukcja :D

Suchopar
27-11-2011, 13:53
A jakich naczyń używasz?
Cały czas się zastanawiamy czy jest właśnie taka różnica na plus indukcji.(zużycie energii i komfort gotowania)
Do tej pory żonka gotowała na gazie więc ciężko nam porównać te dwie elektryczne technologie.
Do tego tyle firm to robi że ciężko się zdecydować...

Nysza
27-11-2011, 14:39
zainwestowaliśmy w berghoffa - wydatek sie opłacił - cieżkie gary doskonale przylegają do płyty przez co nie ma strat ciepła, nic się nie przypala, świetne w utrzymaniu czystości , znalazłam je proszę http://www.akcesoria-kuchenne.pl/garnki-orion-22-berghoff-1112404-id-65.aspx
Na allegro można je kupić taniej. Tak też zrobilismy - tylko że cena z allegro a pojechaliśmy je odebrać osobiście do sklepu. Generalnie wybraliśmy na all. tańsze ale po dokładnych oględzinach na miejscu zdecydowaliśmy się na droższe i cięższe.

my również przeszliśmy z gazowego gotowania na indukcję - mój mąż również długo zastanawiał się nad ekonomią ( zarzucał mi fanaberie i rozrzutność ale niebawem zmienił zdanie :D) a teraz juz 4 rok gotujemy na indukcji i jestesmy zadowoleni - ba nawet bardzo zadowoleni ... użytkujemy płytę gorenje taką http://www.nokaut.pl/plyty-indukcyjne/plyta-ceramiczna-gorenje-it-640-ora.html
gotowanie szybkie sprawne, wiele poziomów mocy - co jest rewelacyjne !!
- także polecam :)

popey111
27-11-2011, 17:43
dziekuje,

co do pralki:
-porownuje oba modele (was24463p oraz waq28460pl) i nie widze niczego na plus dla was...wieksze zuzycie energii, wieksze zuzycie wody. Fakt, jest wieksza o 1 kg, ale 7 mi wystarczy. Na plus dla waq-A+++, predkosc wirowania...
moze nie umiem czytac "pomiedzy" - oswiecisz?:)

aaa a jak simens to jaki:rolleyes:?

co do zmywarki:
fakt, wybiore SMV69M40EU (ze wzgl na najmniejsze zuzycie wody)

rozumiem, ze lodowke i piekarnik akceptujesz?:cool:
zastanawiam sie, czy warto doplacac 1000zl do KIS38A65 zamiast KIS 38A51 - roznica w cenie znaczna, a roznia sie chyba 3 decybelami (czy to duzo?) oraz klasą A++, ale czy to sie zwroci zanim sie zepsuje?:)

z piekarnikiem tez do konca nie wiem-duzo ludzi mi odradza piekarnik+mikrofala-ja potrzebuje tylko mikrofale do podgrzania, czy indukcja ma taką funkcję, do odgrzania obiadu?
moze to glupie watpliwosci, ale ja nigdy jeszcze nie kupowalam sprzetu, a to sie wszytko tak zmienia...:)

Was.... ma większy(65litrów a waq 7litrów mniej) bęben więc ogólnie wypada lepiej, jest też spora szansa że będzie mniej awaryjna.
A tak poza tym to siemens wm14q440pl, to samo co waq.... ale cichsza i z systemem aquastop.
Co do lodówki to 1000 pln to przesada, zerknij jeszcze modele siemensa:)
Co do piekarnika to też wolał bym osobno, chyba że zmusza cię do tego brak miejsca.

Gorenje
28-11-2011, 18:23
Cieszymy się @Nysza, że jesteś zadowolona z użytkowania naszej płyty indukcyjnej. Musimy przyznać, że model ten to bardzo dobry wybór. Płyty indukcyjne są coraz chętniej wybierane - składa się na to wiele czynników - od oszczędności zaczynając, przez bezpieczeństwo i na estetyce kończąc.

karolinusienka
29-11-2011, 11:24
Ja z takim pytaniem :)
Właśnie urządzam kuchnię i mam pytanie.
Jak najlepiej podłączyć płytę indukcyjną, piec i zmywarkę?? Do "zwykłego kontaktu"?
Wybrałam:
Płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 702 NE
Piekarnik SAMSUNG BQ1D4T081
Zmywarka BOSCH SPV 43M10EU
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie wymogów podłączenia, a elektryk przychodzi już w sobotę rozprowadzić elektrykę w kuchni! POMOCY!
Z góry dziękuję za info :)

Asia**
29-11-2011, 15:09
Nie rozumiem - mówisz elektrykowi, na której ścianie, gdzie co będzie stało i on powinien wiedzieć, że do np. indukcji potrzebna jest faza. Nie zapomnij o okapie - on też potrzebuje prądu..

87654321
29-11-2011, 22:58
Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć, czy 45dB dla lodówki do zabudowy to głośno czy nie? Lodówka będzie umieszczona w aneksie kuchennym otwartym na pokój dzienny (salon). Wiem, że każdy inaczej ocenia głośność, ale nie wiem jak to sprawdzić. W sklepie nikt mi nie uruchomi lodówki abym jej posłuchał, a poza tym widziałem ją (model LCB-1020FNF Mastercooka) tylko w MM, a tam jest tak głośno, że czasami nie słychać własnych myśli a co dopiero lodówki. Z drugiej strony głośna praca (szczególnie wieczorem) może bardzo irytować, a jest to przecież zakup na parę ładnych lat i nie chciałbym popełnić błędu.

karolinusienka
30-11-2011, 08:09
Nie rozumiem - mówisz elektrykowi, na której ścianie, gdzie co będzie stało i on powinien wiedzieć, że do np. indukcji potrzebna jest faza. Nie zapomnij o okapie - on też potrzebuje prądu.. dziękuję za info :) o okapie mi się przypomniało i już zaznaczyłam na planie, gdzie co ma być :)

popey111
30-11-2011, 12:52
Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć, czy 45dB dla lodówki do zabudowy to głośno czy nie? Lodówka będzie umieszczona w aneksie kuchennym otwartym na pokój dzienny (salon). Wiem, że każdy inaczej ocenia głośność, ale nie wiem jak to sprawdzić. W sklepie nikt mi nie uruchomi lodówki abym jej posłuchał, a poza tym widziałem ją (model LCB-1020FNF Mastercooka) tylko w MM, a tam jest tak głośno, że czasami nie słychać własnych myśli a co dopiero lodówki. Z drugiej strony głośna praca (szczególnie wieczorem) może bardzo irytować, a jest to przecież zakup na parę ładnych lat i nie chciałbym popełnić błędu.
Jak dla mnie głośno, ale tak jak piszesz nie można jednoznacznie stwierdzić czy u Ciebie będą to dźwięki uciążliwe :)

popey111
30-11-2011, 12:57
Ja z takim pytaniem :)
Właśnie urządzam kuchnię i mam pytanie.
Jak najlepiej podłączyć płytę indukcyjną, piec i zmywarkę?? Do "zwykłego kontaktu"?
Wybrałam:
Płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 702 NE
Piekarnik SAMSUNG BQ1D4T081
Zmywarka BOSCH SPV 43M10EU
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie wymogów podłączenia, a elektryk przychodzi już w sobotę rozprowadzić elektrykę w kuchni! POMOCY!
Z góry dziękuję za info :)

Najlepiej to porozmawiać z elektrykiem a on coś doradzi.
Urządzenia mają w miarę dużą maksymalną moc przyłączeniową zmywarka 2kw, piekarnik max 3,6 kw a płyta 6 kw, więc trzeba do tego podejść z rozsądkiem, i wiedzą :)

Asia**
30-11-2011, 15:33
Najlepiej to porozmawiać z elektrykiem a on coś doradzi.
Urządzenia mają w miarę dużą maksymalną moc przyłączeniową zmywarka 2kw, piekarnik max 3,6 kw a płyta 6 kw, więc trzeba do tego podejść z rozsądkiem, i wiedzą :)

mały off-topic: i parę puszek więcej w ścianach też się przyda i nie zapomnij obfotorafować instalacji, bo kiedy regipsy będą robić, na pewno nie będziesz pamiętać gdzie szedł kabel. Już się zamykam :)

karolinusienka
01-12-2011, 09:27
mały off-topic: i parę puszek więcej w ścianach też się przyda i nie zapomnij obfotorafować instalacji, bo kiedy regipsy będą robić, na pewno nie będziesz pamiętać gdzie szedł kabel. Już się zamykam dziękuję za rady :) o obfotografowaniu słyszałam :D już mąż został poinformowany, że ma pstryknąć fotkę :D

Lykke
01-12-2011, 09:33
Witajcie, przeszukałam forum w tę i we w tę i nie znalazłam żadnych opinii o pewnej całkiem taniej i funkcjonalnej zmywarce BEKO DIS 5831 http://www.beko.com.pl/produkt/129/dis_5831 (do zabudowy 45cm), Może ktoś ma i może się podzielić ? (teraz promocja 5 lat gwarancji na nią, więc trochę kusi)

Chyba że polecicie mi jakiś model najlepiej z Elektroluxa, Boscha lub Siemensa..tak do ok. 1500zł
Szukam zmywarki 45cm ze zintegrowanym panelem,
*klasa A i w zwyż,
*do 50dB,
*zakres temp. do 70 C
*programami ECO, do szkła, automatycznym, szybkim 30min
*opcją 1/2 wsadu,
*nie-plastikowym dnem lub siatką/filtrem,
*zaworem zabezpieczającym przez zalaniem,
*skladanymi półkami (choćby tą połową na dole)
*opcjonalnie: wskażnikiem końca pracy (jakimś światełkiem zielono-czerw. na dole)
*opcjonalnie: nastryskiem wspomagającym mycie (chyba przesadzam w tej cenie, co?;)
*bardzo opcjonalnie: kolor koszy - szary

Pozdrawiam

Ostatecznie zmywarką która spełnia większość kryteriów okazał się ELECTROLUX ESL 47700 R - cena ok 1300,-
Posiada plastikowy element filtra, ale może nie będzie z tym problemów, dno metalowe, nie ma opcji 1/2 wsadu, co zreszta nie powinno pewnie dziwić w zmywarce 45cm, zamiast tego - opcja automatycznego doboru programu do zabrudzenia, posiada pomarańczowe ramię flexispray rzekomo poprawiające sprawność mycia

Pozostałe sprzęty to
Piekarnik 2w1 - z funkcją mikrofali Samsung FQ215G001, z frontem z czarnego szkła, jedyny 2w1 w niskiej cenie
Okap Gorenje DKF 2600 MSBT,
teleskopowy, z frontem z czarnego szkła, sterowanie dotykowe, wydajność 420/480 (info od producenta dla wszystkich okapów Gorenje DKF 2600 )
Lodówka BEKO CBI 7771 - do zabudowy, całkiem fajnie wykonana, szklane pólki, komora 0st., z systemem No Frost dostępna od 1100,- (dokupiłam przedłużenie gwarancji i dostałam rabat 10% na lodówkę więc z gwarancją na 5lat, transportem z wniesieniem wyszła ok 1350,-)
Płyta indukcyjna Mastercook I3D64S
tutaj zależało mi na sfazowanych krawędziach

Jak poużytkuje sprzęt, wrócę z opiniami, pozdrawiam

I wracam po ośmiu miesiącach....;-)
ELECTROLUX ESL 47700 R - myje bardzo dobrze, na najkrótszych programach zostają jednak osady z tabletek, nawet po włożeniu ich bezpośrednio na dno zmywarki
suszenie jest niestety w tej zmywarce żadne - i to na każdym programie.
Piekarnik 2w1 - z funkcją mikrofali Samsung FQ215G001, świetnie piecze i podgrzewa mikrofalami - jedyny minus jak na razie - zbyt ciemna przednia szyba - nie da sie obserwować potraw w trakcie pieczenia:/
Okap Gorenje DKF 2600 MSBT - bardzo głośny i mam wrażenie, że mimo tego średnio wydajny, nie zbiera całej pary znad plyty....:/
Lodówka BEKO CBI 7771 - do zabudowy, bardzo fajne wykonanie, no frosst w zamrażarce jak najbardziej działa, po za tym mrozi doskonale, lecz w samej lodówce, zbiera się dużo wilgoci, która zamarza na tylnej ściance ...nie ma regulacji temperatury - można ustawić jedynie stopień chłodzenia.
Płyta indukcyjna Mastercook I3D64S - płyta ma momenty w których nie chce grzac tak jak jej zadaje, wiesza się, dziala tak jakby na najniższej mocy, a włączam zwykle tylko po 1dnym polu w jednym czasie, po za tym działa głośno i również głośno się chłodzi.. nie jest to grzanie tak baardzo zimne w dotyku..
a krawędzie sfazowane czy sfazowane a i tak brud wchodzi pod plytę - najlepszą opcją do czyszczenia byłoby wbudowanie płyty na równo z blatem!

mam nadzieję, że nie nadziejecie się na te buble ;-)

queene
01-12-2011, 09:36
witam.
A macie jakies doswiadczenia z tymi piekarnikami samsunga, co można piec dwa różne dania? czy sa godne uwagi?

ja mam :) i faktycznie to działa :) a do tego jest oszczędnie bo szybciej nagrzeje sie pół niż cały piekarnik

barylax
03-12-2011, 07:59
musimy z żona kupić lodówkę i kuchenke
lodówka wysokośc ok 180-190cm no frost, inox i żeby dało się spać w pokoju sąsiadujacym przez ścianę z kuchnią
nasze typy to coś takiego http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1019&mcp_id=1555
albo taki siemens
http://www.euro.com.pl/lodowki/opinie-siemens-kg36vvl30e.bhtml#opinie
ogólnie lodówka max do 2tys ale czym taniej tym lepiej, cicha i bez awaryjna albo z takim serwisem żeby nerwowo się nie wykonczyć
do tego kuchenka szerokośc do 60cm, piekarnik elektryczny, inox fajnie by było funkcja pizza i grill
taki mastercook nam wpadł w oko KGE 7320 ZX PLUS kuchenka max 1500zł ale czym taniej to lepiej

amglad1
04-12-2011, 08:29
Witajcie,
chciałabym Was poprosić o opinie nt okapów. Przede mną zakup okapu wyspowego i nie mam pojęcia, który wybrać. Kuchnia otwarta jest na salon, ja gotuję codziennie i chciałabym, by okap pochłaniał jak najwięcej zapachów i cichutko pracował. No i jeszcze ładnie wyglądał...
będę wdzięczna za podpowiedzi, dziekuję

barylax
05-12-2011, 15:28
no i sprzęty zakupione
lodówka http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1019&mcp_id=1382
kuchenka http://www.amica.com.pl/pl,produkt,impression,608ge3.43zptsykdnaxl-eco,544,2.html
pralka http://www.euro.com.pl/pralki/lg-f-1068qd.bhtml
wszystko nam przywiozą w środę

gosa31
07-12-2011, 12:40
WItam!
Zadam głupie pytanie.
Planujemy nową kuchnię i zachciało nam się lodówki side-by-side. Model jeszcze nie znamy, ale raczej Samsung - zostawiliśmy - jeszcze na planach przestrzeń na wsuniecie jej na 100 cm. Teraz się zorientowałam, że może trzeba jej dużo więcej miejsca. Nie orientujecie sie jak szeroko się otwiera - bo nasz plan przewiduje z jej jednej strony blat barowy - z drugiej ścianę do spiżarki. A może w ogóle zrezygnować i dać zwykłą - taką ż szerokim wnętrzem - chyba Sharpa.

Aga i Krzysiu
08-12-2011, 10:45
Witam!
Zamierzam kupić sprzęt AGD: lodówkę, płytę indukcyjną, piekarnik i zmywarkę. Sprzęt będzie mi potrzebny w lutym. Czy kupować teraz, jak są przedświąteczne promocje, czy jednak czekać do nowego roku na czyszczenie magazynów? Co się lepiej opłaca? Promocje kuszą, jak w EURO cena niższa niż na ceneo i odchodzą koszty transportu. Z drugiej strony, może jutro będą większe promocje?

katel2
08-12-2011, 19:32
gosa31 My mamy sbs pomiędzy meblami, Beko szerokość lodówki 91,5cm, wnęka zostawiona na lodówkę to 103cm.
http://img248.imageshack.us/img248/7247/zdjcie0091x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/248/zdjcie0091x.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Dolne drzwiczki przystawiłam po bokach tak żeby otwierały się na te 103cm, uchwyty odstają od lodówki o 5cm i to one zatrzymują się na "ścianie" (u Ciebie nie była by to zabudowa meblowa tylko wnęka więc na tyle można by je otworzyć) górne otworzyłam maksymalnie.
Przy takim rozwarciu na 103cm w lodówce (górne drzwi) szufladki wysuwają się o 2cm mniej niż przy całkowitym otwarciu ale spokojnie można coś do nich włożyć. Nie można natomiast wyjąć półek ani szuflad (np. do mycia). Zamrażarka przy rozwarciu 103 cm - szufladki całkowicie się wysuwają.
Gdybyście się uparli na sbs to do mycia moglibyście ją wysuwać (u nas są kółka spokojnie sama ją wysuwam) tylko o ile musielibyście ją wysunąć? U nas kabel pozwala na wysunięcie o ok 80 cm, przyłącze wody do kostkarki jest dłuższe. No i pewnie każda lodówka jest inna więc samsunga najlepiej obejrzeć w sklepie.
Ale się rozpisałam, no ale może trochę pomogłam.

azalka
09-12-2011, 00:27
Sprawdzilam okap Teki (wysokość), serwis udzielil odpowiedzi ze razem z maskownica calosc ma 73cm. To oznacza, ze rysunek na stronie maja do... do kitu jest.

Czy 67 decybeli na najwyzszym poziomie to bedzie masakra, czy da sie przezyc? (kuchnia laczona z salonem).
Rozwazam DOS 90 za 700PLNow lub DR 90 za prawie 2 tysiace.
Poziom halasu to 67 db przy pierwszym i 44 db w drozszym. Czy te 23 db sa warte 1400 zl, czy niekoniecznie?

Mam tez zapytanie o zmywarke:
ktora doradzilibyscie: Bosch-owska SMV 40M30EU czy Electroluxa ESL 67040R?
(ukryty panel, 60ka, wazna jest dla mnie polowa wsadu, swiatelko "info-light", bezawaryjnosc, wygoda pakowania, metalowe dno, ew. blacha zabezpieczajaca blat przed para)

Ali4
09-12-2011, 10:27
Pytanie może troche nie na temat. Czy jeżeli na polę na płycie indukcyjnej np. o rozmiarze 21 cm. postawię garnek 25 cm. to pole zadziała i będę mógł normalnie gotować, czy też pole nie zadziała ponieważ garnek jest za duży?

Airee
09-12-2011, 11:53
Witam wszystkich forumowiczów :)

Przez ostatnie tygodnie wybierałam sprzęt do kuchni. Pod uwagę brałam marki bosch/siemens ze względu na jakość - tak będę się "lansować na markę" jak to wcześniej przeczytałam ;) (pralkę Siemens mam od kilku lat i absolutnie nic się z nią nie dzieje, a wcześniejsza, której markę i model nie sama wybierałam na 2 lata użytkowania rok była serwisowana).
Jesteśmy parą. Kuchnia ma powierzchnię około 9m2 i wysokość 2,90m. Jest zamkniętym, osobnym pomieszczeniem z oknem.

wybór padł na:

Piekarnik Siemens HB56AS560 (http://www.ceneo.pl/2293665;02311.htm)
ze względu na funkcje piekarnika (mały i duży grill, hydrobaking), programy automatyczne, chłodny front, duża pojemnosć.

Zmywarka 45cm - jeszcze sie waham. Panel - w sumie pierwotnie chciałam zewnętrzny, aby było widać, że zmywarka "pierze" i ile zostało do końca programu. Jednak biorąc pod uwagę światełko na podłodze przy zintegrowanym panelu nie robi mi to już wielkiej różnicy. Pobór wody musi być jak najmniejszy, dlatego wchodzą w grę tylko zmywarki ze zużyciem 8/9l. Będzie to moja pierwsza zmywarka i uważam, że jest ona niezbędnym sprzętem kuchennym, z którego za nic w świecie nie zrezygnuje. Jeśli ktoś uważa, że przy dwóch osobach jest mu to niepotrzebne, to znaczy, że jest facetem (wiem, trochę szowinistyczne) i to kobieta myje gary, a on okazjonalnie szklankę po herbacie. Tylko osoba, która nie myje naczyń może uznać ten sprzęt za zbędny. Nawet jeśli na zmywaniu oszczędzę 10' dziennie - jeśli chodzi o czas. Wiadomo - zmywarkę trzeba załadować/rozładować i poza oszczędnością wody w stosunku do tradycyjnego zmywania pobiera ona prąd i chemia jest droższa. Ale bezcenne jest to, że nie będę moczyć rąk w pomyjach i traktować ich detergentami :D No i jestem zwariowana ekologicznie, więc zasoby planety trzeba chronić jeśli jest to możliwe :D
1. Bosch SPV 50E00 EU (http://www.ceneo.pl/13339806) - tania, ale nie ma połowy wsadu, który chyba będzie przydatny przy dwóch osobach
2. SIEMENS SR 55E503EU (http://www.ceneo.pl/13109413) zewnętrzny panel
3. Bosch SPV 53M10EU (http://www.ceneo.pl/13109410) zużycie 8l

Lodówka 185/60 - zależy mi na jak największej pojemności zamrażarki. Chłodziarka nie musi być ogromna. Klasa A++ wydaje mi się optymalnym wyborem. Chcę szufladę na mięso/ryby wędliny - chillerbox.
Dodatkowo lodówka będzie w rogu praktycznie na styk, dlatego ważne jest, aby drzwi otwierały się bez "wychodzących" 4cm poza lodówkę i przy kącie otwarcia 90stopni można było bez problemu wyjąć (nie tylko wysunąć) szuflady. Wszystkie modele Siemens/Bosch spełniają to kryterium. Każda inna lodówka, którą oglądałam przy otwarciu drzwi pod kątem 90stopni wychodzi poza ściankę lodówki na minimum 3/4cm i dodatkowo trzeba otworzyć na 170stopni, aby wyjąć całkiem szuflady. A przy przechowywaniu żywności trzeba zachować higienę i "od czasu do czasu" ją w środku wymyć bez względu na systemu nofrost i antybakteria - choćby przetrzeć półki preparatem do lodówek. ;)
Bosch KGE36AI30 (http://www.ceneo.pl/11715830s;02311.htm)

Płyta - będzie instalacja trójfazowa i moc mieszkania 10kWh, ale żeby komfortowo użytkować wszystkie urządzenia w mieszkaniu postanowiłam wybrać płytę z niską mocą przyłączeniową. Wydaje mi się, że przy 4,6kWh będę mogła spokojnie włączyć w tym samym czasie zmywarkę i piekarnik i nie martwić się, że mi korki wysadzi - tu proszę o poradę, czy dobrze wnioskuję? Dodatkowo, czy ktoś się orientuje jaka jest różnica w użytkowaniu płyty 4,6 a 7,2 tak fizycznie podczas gotowania - np. czas nagrzewania itp? Czy jednak lepsza będzie ta mocniejsza i bardziej na takie powinnam zwracać uwagę? Gotuję dużo bo lubię, ale dla dwóch osób i dwóch psów ;)
Te płyty można podłączyć nawet do gniazdka 230V, ale będzie podpięta na sztywno.
Siemens EH651TA16E (http://www.ceneo.pl/11696141)
Bosch PIA611T16E (http://www.ceneo.pl/11645893)

Pozostaje wybór okapu, którego koszt mnie przeraża - w stosunku do cen innych urządzeń ;) Najchętniej dałabym trzy stówki, ale to raczej postulat życzeniowy ;) Jako, że pomieszczenie jest małe i nie jest otwarte na salon nie potrzebuję cudów. Śmierdzących pokarmów też raczej nie gotuję. Ale okap to nie ma być dla mnie atrapa ozdobna na ścianie z "fajnymi światełkami", jak czytam w niektórych ocenach, a sprzęt użytkowy. Skoro już go montuje, to po to, żeby był skuteczny. Potrzebuję wydajność około 300m3/h (większość ma o wiele więcej). Fajnie byłoby jakby był cichy, żeby przy wyższym biegu nie było lądowiska odrzutowców w kuchni i niezbędnych nauszników dla operatora młota pneumatycznego i wiertarki udarowej ;) Szerokość maks 60cm. Rura będzie musiała być łamana pod kątem 90 stopni i prowadzona około 1,5m do wentylacji.
Teka NC2 60 (40455200) (http://www.ceneo.pl/13484742) wizualnie ok, jest dość cichy
tego typu mi się po prostu podobają
Teka DVS 60 (http://www.ceneo.pl/9190984s)
Mastercook WK Proteus 60N (http://www.ceneo.pl/8678621s)

Electrolux EFC 60244 IX (http://www.ceneo.pl/1848255s) cena to jego mocna strona
Teka DB 60.1 IX (http://www.ceneo.pl/2119503s;02311.htm) hit cenowy i jest cichy

Koniec mojego wywodu :)
Będę wdzięczna za komentarze.
Airee

Airee
09-12-2011, 12:02
Zapomniała jeszcze o zlewie. Przy nim mam dylemat. Czy przy zmywarce potrzebuję 1,5komorowego zlewu z ociekaczem? Czy w ogóle potrzebuję ociekacza? Jeśli dałabym 1komorowy z półociekaczem zaoszczędzę cenne miejsce na blacie. Z drugiej strony 1,5 komory wydaje mi się fajne, przy np. myciu i obciekaniu warzyw, które mogę sobie ułożyć w małej komorze na sitku. A sitko mogę sobie wsadzić i do 1 komory. Różnica w wymiarach jest spora, bo półtora komory z ociekaczem zajmuje 90cm a 1komora z małym ociekaczem 58cm. Co radzicie?

1igor1
10-12-2011, 04:14
Pytanie może troche nie na temat. Czy jeżeli na polę na płycie indukcyjnej np. o rozmiarze 21 cm. postawię garnek 25 cm. to pole zadziała i będę mógł normalnie gotować, czy też pole nie zadziała ponieważ garnek jest za duży?
Normalnie pole będzie działać :)

Ali4
10-12-2011, 11:56
Normalnie pole będzie działać :)

Dziękuję i pozdrawiam :-)

Cadi
11-12-2011, 22:49
Witam,
jako że czas przeprowadzki zbliża się wielkimi krokami, kolejnym naszym krokiem jest zakup AGD do zabudowy.
Będziemy kompletować całą kuchnię czyli : lodówkę (185-190cm), płytę indukcyjną, zmywarkę, piekarnik, mikrofalówkę. Oraz do łazienki (nie do zabudowy ;)) pralkę o szerokości max. 58cm - najlepiej ładowana od przodu...
Chciałbym poradzić się osób które mają już te decyzje za sobą, w jakie marki celować, czy skupiać się na jednej firmie, czy raczej firmy specjalizują się w konkretnym sprzęcie ?
Dotychczas używaliśmy lodówki wolno stojącej firmy SAMSUNG (od 5ciu lat) i sprawuje się bardzo dobrze. Korzystamy też z pralki firmy AEG for Electrolux, pierzemy 4-5x w tygodniu i od 4lat sprawuje się wyśmienicie bez używania calgonu, czy innych środków poza żelami do prania ;)
Bardzo liczę na Waszą pomoc, bo przyznam szczerze że jesteśmy mocno zakłopotani...

Dziękuję i pozdrawiam

DanielAZS
12-12-2011, 13:31
Jaki sprzęt AGD do kuchni wybrać w tej kwocie,chodzi mi o firmy,mogą być wasze polecane modele:
piekarnik do 2500zł
zmywarke-1500zł
płytę indukcyjną-1500zł
lodówkę-2000zł

Aantenka
13-12-2011, 13:29
Zapomniała jeszcze o zlewie. Przy nim mam dylemat. Czy przy zmywarce potrzebuję 1,5komorowego zlewu z ociekaczem? Czy w ogóle potrzebuję ociekacza? Jeśli dałabym 1komorowy z półociekaczem zaoszczędzę cenne miejsce na blacie. Z drugiej strony 1,5 komory wydaje mi się fajne, przy np. myciu i obciekaniu warzyw, które mogę sobie ułożyć w małej komorze na sitku. A sitko mogę sobie wsadzić i do 1 komory. Różnica w wymiarach jest spora, bo półtora komory z ociekaczem zajmuje 90cm a 1komora z małym ociekaczem 58cm. Co radzicie?

To wprawdzie off topic - bo dyskutuje się w większośći o sprzęcie AGD, ale żebyś nie musiała biegać po innych wątkach to podsumuję wnioski co do ociekaczy + zmywarka z moich poszukiwań.
Są tacy którzy obywają się bez ociekacza w kuchni, ale większość sugeruje ociekacz. (zwłaszcza jeśli odkładanie bezpośrednio na blat uważasz za niehigieniczne i nie chcesz się bawić w podkładanie ścierek)
Ja uwazam, że minimum przy zmywarce to jednkomoorowy zlew z dużym ociekaczem (choćby nóż i łyżkę od mieszania sałatki po umyciu odłożyć, gdy musisz jednoczesnie korzystać z komory a nie masz jeszcze pełnej zmywarki).
Półtorakomorowy + ociekacz albo półociekacz to już jest wypas i dałabym tak, chyba że naprawdę dramatycznie potrzebujesz blatu.
To tyle, a jeśli masz dalsze zapytania zaptania to sugeruję przeniesienie się do dyskusji o urządzaniu kuchni (jest kilka wątków wokół tego tematu), gdyż ten koncentruje się głównie na wyborze sprzętu AGD.
Powodzenia

basiakgk
13-12-2011, 22:32
Witam, poszukuje lodowki do zabudowy o pojemnosci zamrazarki conajmniej 70 l. Ogólnie chodzi mi o duzą lodówkę, A+ lub A++ w cenie do około 2000, chetnie z systemem no frost.
Na razie zauważyłam tylko Electrolux ERN 29750, podoba mi się jeszcze Liebherr ICS 30130 (przewyższa założony budzet troche), tylko oba modele są bez no frost.
Czy znajadę w cenie do 2 tys. coś godnego polecenia?

Roman69
14-12-2011, 00:08
Co sądzicie o takim zestawieniu:
Lodówka sidebyside SAMSUNG RS G5PURS
Zmywarka (60cm) Bosch SMV50E90EU
Płyta indukcyjna (szer >70cm) Electrolux EHD80300PG
Piekarnik Bosch HBB42C450E
Kuchenki mikrofalowa Bosch HMT9656

mWilQ
14-12-2011, 09:18
Witam, poszukuje lodowki do zabudowy o pojemnosci zamrazarki conajmniej 70 l. Ogólnie chodzi mi o duzą lodówkę, A+ lub A++ w cenie do około 2000, chetnie z systemem no frost.
Na razie zauważyłam tylko Electrolux ERN 29750, podoba mi się jeszcze Liebherr ICS 30130 (przewyższa założony budzet troche), tylko oba modele są bez no frost.
Czy znajadę w cenie do 2 tys. coś godnego polecenia?

Parę postów wyżej pisałem o wyższym modelu Electroluxa. Jeśli w tym co sobie wybrałaś występują te same "problemy", tzn dźwięki jakie serwuje nam lodówka, to bym sobie odpuścił. Przez ciszę w domu wszystko jest mega głośne, a to co robi Electrolux to jakiś koncert (piszczenie, gulgotanie, chrumkanie, przelewanie)... czasem mam wrażenie, że mi się jedzonko w środku obudziło i próbuje się wydostać na zewnątrz ;)

MMartka
16-12-2011, 10:50
ja też kompletuje zestaw agd do domu, póki co zamówiłam:

płyta plus piekarnik: M5EX + 2MIE-4GLSX MASTERCOOK
zmywarka: Siemens SE64E334EU
planuje kupić ale nie mogę jej dostać w przystępnej cenie :-) póki co: lodówka Siemens KG36NX46
prosze o opinie

krafal0
20-12-2011, 10:46
A propos lodówek do zabudowy, to też miałem na oku Electrolux ERN 29750, ale ostatnio znalazłem AEG SCS 51800 S0. Parametry mają zbliżone (w końcu AEG to część Electroluxa), jednak AEG wygląda w środku jakoś tak porządniej i estetyczniej. Co prawda porównywałem zdjęcia, ale takie mam wrażenie... Cena zbliżona. Problem taki że nigdzie nie mogę znależć opinii o tym AEG. Może ktoś coś wie więcej?

glacjusz
28-12-2011, 07:17
Czy ktos poradzi odnosnie zakupu sprzetu AGD?
Zestaw taki:
1. zmywarka Electrolux ESL 68070R
2. piekarnik Electrolux EOC 68200X
3. plyta indukcyjna Teka IR 641 lub Bosch 615R14E lub Samsung?

Prosze o mozliwa szybka podpowiedz, czas mnie nagli....Za pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam

Damaszki
28-12-2011, 16:12
Cześć wszystkim, ruszamy z chłopakiem z urządzaniem naszego domu i jesteśmy na etapie kuchni. Zachęceni ofertami studia kuchennego skorzystaliśmy z promocji 40% na wszystkie sprzęty AGD z firmy AEG. Co uważacie o tej firmie? Czy jest tak dobra jak przedstawili nam to w studio?

Zdecydowaliśmy się na:
-Płyta indukcyjna HK 654250FB
- Zmywarka F 88060 ViOP
- Piekarnik BP 5013001 M
- Lodówka SCS 71800 FO



A propos lodówek do zabudowy, to też miałem na oku Electrolux ERN 29750, ale ostatnio znalazłem AEG SCS 51800 S0. Parametry mają zbliżone (w końcu AEG to część Electroluxa), jednak AEG wygląda w środku jakoś tak porządniej i estetyczniej. Co prawda porównywałem zdjęcia, ale takie mam wrażenie... Cena zbliżona. Problem taki że nigdzie nie mogę znależć opinii o tym AEG. Może ktoś coś wie więcej?

Zastanawialiśmy się nad tą lodówka AEG SCS 51800 SO (Pani zaoferowała nam ją 1 589 zł). Wybraliśmy inny model ze względu na to ze jets cichszy i ma lepsze zawiasy oraz ładniejsze wnętrze.

salik
01-01-2012, 19:32
Dzisiaj z żoną uzgodniliśmy że w kuchni montujemy piekarnik parowy z funkcją pieczenia ciast + mikrofalówka lub zwykły piekarnik i do tego też mikrofalówkę.
Czy macie może jakieś doświadczenie z piekarnikami parowymi, które umożliwiają funkcję pieczenia ciast?
Większość to modele kompakt o wysokości 45cm, które mają tylko funkcje parowe.
Znaleźliśmy 2 modele Electroluxa, ale mało o nich opinii w sieci (a te które są - mało pochlebne).
Wysokość nie ma dla nas znaczenia, za to nie może to być 'tylko' piekarnik parowy.

malkul
03-01-2012, 13:38
Cześć :)
Prosze o ocenę wybranego sprzętu:
co marka model
Pralka Electrolux EWF 127440W
Okap Amica OKS961T
Płyta ind. Teka IR 942 HS
ekspres DeLonghi ECAM 23.420SB
zmywarka SIEMENS SN 66T090EU
lodówka Electrolux ERz 28801
zamrażarka Electrolux EUN 12510
piekarnik SIEMENS HB 63AS520
mikrofala SIEMENS HF25M5R2

aksamitka
03-01-2012, 13:49
poszukuje opinii o sprzętach:

-Piekarnik- Electrolux EOC 66700X
Hotpoint-Ariston FH1039PIX/HA
Mastercook MF 880 ACTX

-Okap mastercook Venus 90x
-Płyta indukcyjna Mastercook I4DE64S
Gorenje IT 6 SYW

-Zmywarka Bosch SMV 50E10 EU

aksamitka
03-01-2012, 14:49
C

piekarnik SIEMENS HB 63AS520


nie wiem czy to ma dla Ciebie znaczenie ale nie ma grzania tylko górną grzałką

malkul
04-01-2012, 10:27
Zamiast osobno piekarnik i osobno mikrofala to rozpatruję jeszczezamianę na piekarnik kompaktowy Siemnes HB 86P572 (2 in 1). Czy ktos coś doradzi?
Fachowcy please :confused:

sylka30
06-01-2012, 20:55
Witam
Prosze o podpowiedź
Czy płyty Mastercook I4DE64ZS i IDE64ZS różnią się czymś poza wyglądem zewnętrznym? Moim zdaniem są takie samę. No ale może się mylę.:)
Czy w cenie tych płyt moge znaleźć coś lepszego?
Z góry dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam

Meggi56
06-01-2012, 22:37
W końcu wybrałam sprzęty do kuchni. Co o tym sądzicie? parowar Siemens HB 24D552, piekarnik Siemens HB43AT540E, lodówka Samsung RSH5ZLBG, okap Amica OKC951S, płyta Mastercook I4DE64 ZS, zmywarka Bosch SMV40M30EU.

aksamitka
06-01-2012, 22:43
mnie jeszcze zaciekawiła ta plyta: http://www.ceneo.pl/14749664s

Viikii
06-01-2012, 23:38
Witajcie,
W poszukiwaniu sprzętu agd przebrnęłam przez kilkadziesiąt ostatnich stron tego wątku. Na pierwszy ogień idzie lodówka. Czy ktoś użytkuje/ albo słyszał opinie o lodówce ARISTON Quadrio 4D?? Co sądzicie o "french-door"?

Szukam lodówki o następujących parametrach:
-szerokość 70cm
- no frost
- powłoka antybakteryjna
- fajnie byłoby miec tez pochłanianie zapachów
-zamrażalnik na dole


http://nokautimg2.pl/p-9b-af-9baf602e090dcf1fb9e68d509db1271d500x500/chlodziarko-zamrazarka-ariston-4d-x-ha-autoryzowany-sprzedawca-indesit-i-hotpoint-ariston.jpg

Proszę o sugestie/opinie

staś100
08-01-2012, 12:47
Parę postów wyżej pisałem o wyższym modelu Electroluxa. Jeśli w tym co sobie wybrałaś występują te same "problemy", tzn dźwięki jakie serwuje nam lodówka, to bym sobie odpuścił. Przez ciszę w domu wszystko jest mega głośne, a to co robi Electrolux to jakiś koncert (piszczenie, gulgotanie, chrumkanie, przelewanie)... czasem mam wrażenie, że mi się jedzonko w środku obudziło i próbuje się wydostać na zewnątrz ;)
U siebie mam lodówkę elektrolux ERN29750 jestem z niej bardzo zadowolony ,jest ona bardzo cicha, praktycznie nie słychać jak chłodzi. Te odgłosy w twojej to może wina złego zabudowania, u mnie wszystko jest ok.

Ali4
08-01-2012, 17:53
Witam
W związku z tym, iż musiałem zmienić swoje plany co do wybranej lodówki chciałbym prosić was o pomoc. Muszę wybrać lodówkę o wysokości ok 180-185 cm. Chodzi mi o dwie praktycznie identyczne lodówki, róznią się jedynie poborem prądu no i ceną. Są to liebherr CUpesf 3503 i liebherr CUesf 3503. Pierwszy model pobiera rocznie ok 200 kWh rocznie, a drugi ok 280 kWh rocznie. Jak myślicie czy warto dołożyć ok 400 zł. bo tyle wynosi różnica w cenie? Ma ktoś z was może jedną z tych lodówek, co o nich sądzicie? Dziękuję za pomoc.

compi
08-01-2012, 18:04
Witajcie,
W poszukiwaniu sprzętu agd przebrnęłam przez kilkadziesiąt ostatnich stron tego wątku. Na pierwszy ogień idzie lodówka. Czy ktoś użytkuje/ albo słyszał opinie o lodówce ARISTON Quadrio 4D?? Co sądzicie o "french-door"?

Szukam lodówki o następujących parametrach:
-szerokość 70cm
- no frost
- powłoka antybakteryjna
- fajnie byłoby miec tez pochłanianie zapachów
-zamrażalnik na dole


http://nokautimg2.pl/p-9b-af-9baf602e090dcf1fb9e68d509db1271d500x500/chlodziarko-zamrazarka-ariston-4d-x-ha-autoryzowany-sprzedawca-indesit-i-hotpoint-ariston.jpg

Proszę o sugestie/opinie

Zerknij na droższego sharpa, np Sharp SJ-PT590RS

hairdresser
08-01-2012, 18:51
Który okap bardziej polecacie? Bardzo proszę o opinie.

1. http://allegro.pl/faber-okap-wyspowy-cylindra-isola-37-x-w-wa-wola-i2024597939.html
2. http://allegro.pl/okap-teka-dot-isla-wyspowy-sterowanie-sensorowe-i2038937729.html
3. http://allegro.pl/okap-wyspowy-teka-cc-40-nowosc-i2020276423.html
4. http://allegro.pl/okap-ciarko-wyspowy-czarny-orw-black-i2019238507.html

astw
09-01-2012, 09:21
Dzisiaj z żoną uzgodniliśmy że w kuchni montujemy piekarnik parowy z funkcją pieczenia ciast + mikrofalówka lub zwykły piekarnik i do tego też mikrofalówkę.
Czy macie może jakieś doświadczenie z piekarnikami parowymi, które umożliwiają funkcję pieczenia ciast?
Większość to modele kompakt o wysokości 45cm, które mają tylko funkcje parowe.
Znaleźliśmy 2 modele Electroluxa, ale mało o nich opinii w sieci (a te które są - mało pochlebne).
Wysokość nie ma dla nas znaczenia, za to nie może to być 'tylko' piekarnik parowy.


Modele o łączonych funkcjach to np. IKEA Framtid za 1499 zł, Zanussi (podobna cena), Electrolux oraz AEG (w tym wypadku na uwagę zasługuje duża pojemność piekarnika). Niestety do modeli Ikei i Zanussi nie ma prowadnic teleskopowych. Do Electroluxa i AEG można je dokupić.
Warto zwrócić uwagę także na modele Kupperbush
http://www.kupp.highline.pl/pl,36,piekarniki-elektryczne-oraz-urzadzenie-konwekcyjno-parowe.html
Ponadto ciekawe modele kombinowane (klasyczno-parowe) oferuje firma V-Zug
http://www.vzug.com/ch/de/product/ch-Catalog/796006 Są one dostępne w szerokościach 60 i 55 cm.

astw
09-01-2012, 09:28
"Pozostaje wybór okapu, którego koszt mnie przeraża - w stosunku do cen innych urządzeń Najchętniej dałabym trzy stówki, ale to raczej postulat życzeniowy".

Niekoniecznie :) Są na rynku okapy czarne lub srebrne, częściowo szklane, pochylone za 300-400 zł. Przepływ 420.

salik
09-01-2012, 10:53
Modele o łączonych funkcjach to np. IKEA Framtid za 1499 zł, Zanussi (podobna cena), Electrolux oraz AEG (w tym wypadku na uwagę zasługuje duża pojemność piekarnika).

Dzięki za informację :)
Niestety do sprzętu Ikei nie mam jakoś zaufania.
Zerknę jeszcze na AEG.


Ponadto ciekawe modele kombinowane (klasyczno-parowe) oferuje firma V-Zug
http://www.vzug.com/ch/de/product/ch-Catalog/796006 Są one dostępne w szerokościach 60 i 55 cm.
V-Zuga znamy bardzo dobrze, ale to niestety nie ta półka cenowa ;)

astw
09-01-2012, 13:01
Dzięki za informację :)
Niestety do sprzętu Ikei nie mam jakoś zaufania.
Zerknę jeszcze na AEG.

V-Zuga znamy bardzo dobrze, ale to niestety nie ta półka cenowa ;)

Piekarnik IKEI to produkt Electroluxa :) Plus 5 lat gwarancji w cenie.

sylka30
09-01-2012, 20:16
Prosze o pomoc, którą płytę indukcyjną byście wybrali mastercook i4de64zs czy samsung ctn464kco1. Ważna jest dla mnie wolna strefa indukcyjna.
Nie widzę znacznych różnic między nimi, poza ty, iż samsunga nie moża podłaczyc do siły. Wizualnie bardziej podoba mi się samsung, ale nie wiem, która z tych firm jest lepszym producentem płyt. Duzo dobrych opini czytałam o Mastercooku, niestety o samsungu jest niewiele opini. Nie chcem sie sugerowac tylko wyglądem. Prosze pomóżcie.:)
Prosze podpowiedzcie, który producent jest lepszy Mastercook czy Samsung.
Z góry wielkie dzięki.

Viikii
09-01-2012, 21:29
Zerknij na droższego sharpa, np Sharp SJ-PT590RS

Dzięki za radę, Sharp też jest fajny ale jestem zdecydowana na zamrażalnik na dole.

Przy okazji dla wszystkich taka ciekawostka dot. lodówki Ariston Quadrio 4D.
4DX/HA - A zużycie prądu - 1,15 kW/ 24 h, głośność - 43db
4DAAX/HA - A+ zużycie prądu - 0,95 kW/24h, głośność - 46db
czyli lodówka bardziej energooszczędna A+ jest głośniejsza o 3db od lodówki klasy A.
Kilka miesięcy temu spr. cenę i A+ była droższa od A, teraz jest na odwrót.

malkul
09-01-2012, 21:35
Podbijam i znów pytam fachowców czy ok?
Cześć
Prosze o ocenę wybranego sprzętu:
co marka model
Pralka Electrolux EWF 127440W
Okap Amica OKS961T
Płyta ind. Teka IR 942 HS
ekspres DeLonghi ECAM 23.420SB
zmywarka SIEMENS SN 66T090EU
lodówka Electrolux ERz 28801
zamrażarka Electrolux EUN 12510
piekarnik SIEMENS HB 63AS520
mikrofala SIEMENS HF25M5R2

compi
09-01-2012, 21:36
Dzięki za radę, Sharp też jest fajny ale jestem zdecydowana na zamrażalnik na dole.

Przy okazji dla wszystkich taka ciekawostka dot. lodówki Ariston Quadrio 4D.
4DX/HA - A zużycie prądu - 1,15 kW/ 24 h, głośność - 43db
4DAAX/HA - A+ zużycie prądu - 0,95 kW/24h, głośność - 46db
czyli lodówka bardziej energooszczędna A+ jest głośniejsza o 3db od lodówki klasy A.
Kilka miesięcy temu spr. cenę i A+ była droższa od A, teraz jest na odwrót.

Poszukaj Sharpa z zamrażalnikiem na dole. Widziałem chyba taki model, 72 szeroki i chyba 178 wysoki.

Viikii
09-01-2012, 21:37
Dużo osób poleca indukcję firmy Teka

Teka IR 642 60cm, z szerszym polem

Ja waham sie właśnie miedzy nią a szerszą 80-ką
Teka GKST 80 i4 Multi Slider
różnica w cenie to ponad 500zl.... myślę intensywnie....
Tak naprawdę to nie widzę większej różnicy w wyglądzie indukcji....

Aneciaklasyka
09-01-2012, 21:49
WITAM MAM PROŚBĘ O OPINIĘ NA TEMAT WYBRANEGO SPRZĘTU
ZMYWARKA SMV 53M70EU
PŁYTA PIA 611T14E
PIEKARNIK HBA 23B262E
LODÓWKA NRKI 55288
MIKROFALA HMT 85MR63
pralka LG F1480TDS
Z GÓRY DZIEKI

SemperSolus
10-01-2012, 08:11
viikii - jeżeli używasz przeciętnych patelni o średnicy 26 - 28 cm lub większych bierz 80kę, różnica jest w średnicach pól. Aby patelnia na indukcji pracowała prawidłowo jej średnica podstawy nie może być szersza od pola o więcej niż 1 - 2 cm. Na 80ce masz pole 26cm, które pozwoli na korzystanie z dużych patelni bez problemów z różnicą temperatur między środkiem patelni, a krawędzią.

Aneciaklasyka - jeżeli szukałaś równowagi między ceną, funkcjonalnością i trwałością to dobry wybór.
Zaczynając od pralki - tych funkcjonalności u konkurencji w tym segmencie cenowym szukać możesz ze świecą,
Mikrofala - dopasowana stylistycznie do piekarnika, na siłę można by szukać nieco tańszych rozwiązań Samsunga lub zdecydować się na ukrycie mikrofali za drzwiczkami podnoszonymi do góry na teleskopach (wówczas dowolny sprzęt wolnostojący o głębokości pozwalającej na wstawienie do szafki - głębokość).
Lodówka - podobnie jak pralka, w swoim segmencie cenowym raczej nie będzie miała konkurencji.
Piekarnik - jak rozumiem stylistyka miała znaczenie największe i tu znów, będzie problem z alternatywą, zbliżone (mocno naciągnięte słowo) stylistycznie modele Gorenje będą zazwyczaj miały większą funkcjonalność ale i cena pójdzie w górę (alternatywnie: http://www.ceneo.pl/3272090, i mikrofala http://www.ceneo.pl/2366749 - trochę drożej piekarnik, taniej za to mikrofala, rozważ propozycję, sprzętu AGD Samsunga nie masz co się bać, choć zdaję sobie sprawę, że kupując Boscha ma się "pewność" - cudzysłów celowy :) )
Płyta - podobnie jak cała reszta możesz spokojnie nie zmieniać, alternatywa to Teka, Gorenje lub Samsung. Modeli teraz nie podam, bo powoli czas wychodzić do pracy ;)

Pozdrawiam
SemperSolus

SemperSolus
10-01-2012, 08:47
makul - zasadniczo O.K., przy okapie weź pod uwagę kubaturę pomieszczenia (zalecana wydajność okapu to kubatura pomieszczenia / 10, jeżeli zależy Ci na ciszy to do wyniku dorzuć 20%). Zazwyczaj zaczynają się "schody" przy kuchniach otwartych - ale to już urok tego typu pomieszczeń. Wówczas weź pod uwagę wynik dzielenia kubatury kuchni i radzę wybierać okap z czujnikiem oparów (taki gadżet samoczynnie włączający okap po wykryciu pary wodnej ;) ). Model przez Ciebie wybrany: 800 / 10 = 80 m2
80m2 / 1.2 = 66 m2
Brak czujnika oparów - czyli samemu trzeba sobie wyrobić nawyk: "wchodzę do kuchni - włączam okap". Swoją drogą znajomy podpiął okap pod włącznik oświetlenia, włączając w kuchni światło włącza okap na najniższym "biegu", naprawdę zdaje to egzamin :)

Do reszty sprzętu nie mam zastrzeżeń - możesz kupować.

Sylka - zasadniczo Samsung ma bardziej złożoną elektronikę. Przy podłączeniu do prądu 240 V to ona musi pilnować aby urządzenie nie przekroczyło magicznego obciążenia 3 500 W (16A zabezpieczenie). Czyli bez świadomości użytkownika prąd przełączany jest między jedną grupą pól a drugą. Mogę podpowiedzieć, że taka zabawa wymaga naprawdę "przyzwoitych" garów z grubym dnem.
W związku z powyższym bierz Mastercooka. Oczywiście jeżeli masz przewidzianą instalację trójfazową. Jeżeli nie to lepszym wyborem będzie Samsung.

Pozdrawiam
SemperSolus

SemperSolus
10-01-2012, 19:23
Meggi56
Wymienione przez Ciebie modele to co najmniej rozsądny zestaw. Jeżeli tylko miałbym doradzać to... kupując lodówkę weź pod uwagę dostawę DO domu, a nie POD dom. Ponad to czasem warto dopłacić i zrobić zakupy w sklepie, który posiada własną flotę transportową - ot taki kruczek:

Art. 544
§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.
§ 2. Jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy.

Art. 548
§ 1. Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy.
§ 2. Jeżeli strony zastrzegły inną chwilę przejścia korzyści i ciężarów, poczytuje się w razie wątpliwości, że niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z tą samą chwilą.

O co w tym wszystkim chodzi? Cóż jeżeli kupujesz lodówkę za 4000 zł i w trakcie transportu firma kurierska ją uszkodzi to... z firmą kurierską użerasz się sama. Nie wspominając już o fakcie uszkodzenia w trakcie wnoszenia (a to "maleństwo" waży ok 100 kg i jest poręczne w manewrowaniu niczym Tytanic przed zderzeniem z górą lodową).

Nie straszę ale uprzedzam, powierzając sklepowi swoje ciężko zarobione pieniądze upewnij się co do każdego elementu dostawy i żądaj potwierdzenia wszystkiego na piśmie :)

Z tego co się orientuję to własnym transportem dysponuje:
Euro.com.pl (OleOle - to ta sama firma ale zawsze porównuj ceny potrafią być różnice) - tu na 100% firma bierze na siebie odpowiedzialność za dostarczenie towaru DO domu.
Mixelectronics (chyba) - tu na 90% lepiej się upewnić,
MediaMarkt/Saturn - mają ograniczoną strefę dostawy

Główny problem transportowy to lodówka i płyta (na nie trzeba uważać - jeżeli będziesz odbierać 5 razy obejrzyj i nie puszczaj "kierowców"/kuriera przed tym zanim się nie upewnisz na 100%. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dzwoń do sklepu.

Wracając do sprzętu to spokojnie możesz kupować - będzie służył naprawdę dobrze.

Pozdrawiam
SemperSolus
Avans i MegaAvans

Meggi56
10-01-2012, 22:16
Baaardzo dziękuję za "przegląd" wybranego sprzętu :) . Na pewno zastosuję się do Twoich wskazówek. Pozdrawiam

Aneciaklasyka
10-01-2012, 22:17
Dzięki Semper solus ale co to znaczy w cudzysłowie pewność myślałam ż e bosch to dobry wybór ale jesli masz inne zdanie to słucham zalezy mi na opini gdyżn ie mogę się zdecydować. o boschu czytałam dużo dobrych opini. Co do pralki to podobna jest super.

leaat
11-01-2012, 11:13
do tej pory bylam zdecydowana na zakup zmywarki bosch SMV69M40EU, ale gdy przyszlo do zakupu (dzis) znalazlam zmywarke Whirlpool ADG6240FD...no i kurde zaczynam sie zastanawiac...niby bosch-wiadomo, na temat wirlpoola niestety slyszalam dosc niepochlebne opinie (serwis)...bedzie to moja pierwsza zmywarka, napewno "pojdzie" codziennie, pomimo, iz jest nas dwoje:), ale czy warto dokladac 1000 zeta:rolleyes:?

malkul
11-01-2012, 11:35
SemperSolus wielkie wielkie dzięki :) No własnie z tym okapem to mam problem bo faktycznie mam kuchnię otwartą na saoln i do tego to dom z antresolą. Z kubatury wychodzi mi tak: wys.2,5*szer.4*dł.3,5metra. Czyli jakiej wydajności okapu mam szukać?
Zaintrygował mnie ten czujnik o którym mówisz ale pewnie to b.drogi bajer :( Faktycznie to rozwiązanie byłoby idealne. Coś byś polecił?
Szukam jeszcze parowego piekarnika

SemperSolus
11-01-2012, 20:29
Aneciaklasyka

cudzysłów oznacza tyle, że po ponad 10 latach pracy w handlu (AGD i nie tylko) nie wierzę już w niepsującą się markę. Za koncernem BSH (Bosch / Siemens) przemawiają na pewno: jeden z najlepszych serwisów AGD na naszym rynku i stosunkowo niska awaryjność w przeciągu pierwszych 5 latach eksploatacji - stąd cudzysłów.
Samsung w sprzęcie do zabudowy może pochwalić się podobnymi osiągami ale... serwis ma słabszy. Jeżeli mieszkasz w mniejszej miejscowości to faktycznie trzymaj się Boscha / Siemensa (lub Gorenje). W przypadku dużych miast i w promieniu około 30 km od nich warto zastanowić się nad Samsungiem.
Skąd taki podział? Serwis Samsunga ma dość specyficzne podejście do dojazdu do klienta.

Makul
2,5*4*3,5=35m3 (w poprzednim wyliczeniu nie wziąłem pod uwagę wysokości - mea culpa)
Wg zalecanych standardów okap do takiego pomieszczenia powinien mieć wydajność około 350m3
Jeżeli weźmiemy poprawkę na obniżenie głośności na poziomie 20% (dzięki temu można spokojnie pracować na 1 i 2 biegu okapu, które są znacznie cichsze, a uzyskujemy na nich wydajność pozwalającą na prawidłową wentylację) to uzyskamy: 420m3, więc te 800 powinno "wciągać" Ci zupę z garnków ;)

Jeżeli zaś chodzi o czujnik to:
Amica OKC 951 S - http://www.amica.com.pl/pl,produkt,okap-kuchenny,okc951s,86,2.html
Amica OKC 951 G - http://www.amica.com.pl/pl,produkt,okap-kuchenny,okc951g,85,2.html
Mastercook WK-Sirocco 90X - http://www.fagormastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1013&mcp_id=1577

Po za w/w są na rynku dostępne okapy innych marek ale... faktycznie ceny są wyższe.

pzod.
SemperSolus
Mastercook

astw
11-01-2012, 23:14
SemperSolus,,
skoro już o serwisach AGD. Który ma najlepszy (najszybszy) dostęp do części (np. obszerne magazyny w kraju lub szybki transport z magazynu w EU), a które są w tym zakresie wolniejsze? Gdy uszkodzi się zamrażarka ma to istotne znaczenie .... :)

malkul
12-01-2012, 11:07
Makul
2,5*4*3,5=35m3 (w poprzednim wyliczeniu nie wziąłem pod uwagę wysokości - mea culpa)
Wg zalecanych standardów okap do takiego pomieszczenia powinien mieć wydajność około 350m3
Jeżeli weźmiemy poprawkę na obniżenie głośności na poziomie 20% (dzięki temu można spokojnie pracować na 1 i 2 biegu okapu, które są znacznie cichsze, a uzyskujemy na nich wydajność pozwalającą na prawidłową wentylację) to uzyskamy: 420m3, więc te 800 powinno "wciągać" Ci zupę z garnków ;)
....
SemperSolus USMIAŁAM SIĘ PO PACHY, ja zup nie gotuje ale jakby okap ukradł mi kotleta to bym go chyba zaj..... :) A tak wogóle to Twoja pomoc jest nieoceniona. Wilekie dzięki. Jeszcze się zgłosze bo troszke drogie są 2 ze sprzętów które wybrałam i szukam tańszej opcji no i z tym okapem jeszcze sie zgłoszę o ocene wyboru. Życze miłego dnia i jeszcze raz wielkie dzięki.

malkul
12-01-2012, 14:38
kurcze nie moge wybrać tego okapu siedzę od rana i włosy z głowy wyrywam. Gdzoe jest najwygodniejsza wyszukiwarka wg parametrów? Zależy mi na takim prostokątnym bez dodaktu szkła bo ten okap idzie do obudowania.

Andrewhoopoe
13-01-2012, 08:20
Proszę użytkowników zmywarek o opinię jaki program jest bardziej potrzebny w zmywarce mycie wstępne czy mycie delikatne. Upatrzyła, sobie 2 zmywarki boscha ale jedna nie ma mycia wstępnego druga programu delikatnego
http://www.neo24.pl/?p=bosch_sgi_53e75_eu&aff_id=101372
http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv50e70eu.bhtml#opis
Tak na moje wyczucie to chyba ważniejszy jest program delikatny ( bo wstępnie można naczynie opłukać w zlewie) z drugiej strony zazwyczaj kieliszki czy szklanki wkłada sie chyba z innymi rzeczami więc może wystarczy program zwykły do mycia ( żeby zapełnić zmywarkę naczyniami do programu delikatnego to chyba sporo ich trzeba uzbierać) .
Uświadomcie nieuświadomioną :)

edit: zdecydowałam, wezmę tą z programem delikatnym, co prawda podejrzewam że będę go używać sporadycznie , ale czasami może się przyda a co do mycia wstępnego to myślę że skoro naczynia bardziej obeschnięte i tak trzeba wcześniej przepłukiwać to właściwie obejdę sie bez tego programu.

Benta
13-01-2012, 21:57
Nadejszła wiekopomna chwila.... kupić chcę zmywarkę. Wybór ogromny, nie wiem na co się zdecydować. Wybrałam kilka modeli proszę poradźcie, którą warto kupić. Ma być ekonomiczna w eksploatacji, ale bez przesady, nie zwróci się przecież przez te parę lat. Nie stać mnie na Miele. Nie zależy mi specjalnie na wyglądzie, ale aby była bez awaryjna to oczywiście chciałoby się. No po prostu szukam takiej optymalnej; w miarę tania, pakowna, łatwa w obsłudze bez wodotrysków i nie jakaś toporna. Nie lubię jak trzeba trzaskać aby zamknąć i duży wysiłek wkładać aby otworzyć. No i najważniejsza sprawa skuteczna.
Nad tymi się zastanawiam:
http://www.ceneo.pl/12911709
http://www.neo24.pl/?p=bosch_sms_53n18_eu
http://www.neo24.pl/?p=bosch_sms50m78eu
http://www.neo24.pl/?p=siemens_sn_25m888_eu
http://www.neo24.pl/?p=bosch_sms_50e88_eu

Andrewhoopoe
14-01-2012, 14:52
Jeśli ktoś z użytkowników zmywarek jeszcze tu zagląda to proszę jeszcze o informację dot. panelu sterowania. Czy w zintegrowanym można jakoś ocenić na jakim etapie pracy jest zmywarka oraz czy już skończyła dany program jeśli nie usłyszymy sygnału akustycznego . Bo jeśli nie to chyba trochę lipa nie? W podanych przeze mnie 2 modelach boscha jeden ma panel zintegrowany drugi odkryty.

Benta
14-01-2012, 18:20
Ja zaglądam

SemperSolus
14-01-2012, 20:16
@Andrewhoopoe

Niektóre zmywarki z panelem zintegrowanym posiadają oświetlenie, które dyskretnie daje znać, że zmywarka zakończyła cykl mycia rzucając na podłogę poświatę.
Jeżeli chodzi o kontrolę czasu, który pozostał do zakończenia zmywania, to bez uchylenia drzwiczek nie jest to możliwe.

W przypadku produktów BSH funkcja nazywa się to InfoLight
http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/siemens-sn64m030eu.bhtml#opis
http://www.siemens-home.pl/SN64M030EU.html

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv40m30eu.bhtml#afterSearch-smv40m30eu|zmywarki-do-zabudowy|
http://www.bosch-home.pl/SMV40M30EU.html?source=search

Podobną funkcją dysponują też niektóre modele Electroluxa, jednak ze względu na gorszy system suszenia nie polecam.

Siemens jest cichszy ale oferuje mniejszą liczbę programów "manualnych" (w Siemensie nie możemy wybrać programu 45 st., temp. ta jest dostępna tylko w cyklu automatycznym). Zasadniczo raczej mało zauważalny mankament, natomiast różnica 2 dB w głośności niektórym może przeszkadzać, choć też nie popadajmy w skrajności.

Uwaga - dostępność Siemensa jest ograniczona, jest to model z poprzedniej serii i w efekcie mogą występować problemy z dostępem do produktu zapakowanego fabrycznie.

@benta

ja stawiał bym na pozycje 2, 3, 4, z Twojej listy. Jeżeli nie jesteś pewien/pewna to sugeruję zawęzić do 2 lub 4 i wybrać tą, która będzie tańsza.

Poz. 2 i 4 posiadają funkcję połowy załadunku co czasem może się przydać (no chyba, że w domu non stop jest 5 - 6 osób), wtedy bierz pozycję 3.

@makul

zastanów się nad programowalny czujnik ruchu (zaprogramuj go na 30 min i ustaw tak żeby "zgarniał" tylko kuchnię). Okap zostawiasz włączony na 1. Podłączenie czujnika ruchu (wykorzystywanego np. na klatkach schodowych) nie powinno być problemem. Sugeruję pogadać z elektrykiem - podpowie jak najlepiej rozwiązać taką instalację.

@astw - odwrócę odpowiedź, negatywną opinią cieszy się serwis Electroluxa, nie najlepsze zbiera również Amica i Indesit/Hotpoint-Ariston. W pozostałych przypadkach wiele zależy od lokalnego serwisu.
Jeżeli chodzi o czas reakcji to... nie ma reguły niestety. Jeżeli padnie lodówka lub zamrażarka to i tak najczęściej kończy się to korzystaniem z urządzenia u znajomych. Wątpię aby usterkę usunięto już za pierwszą wizytą. Serwisant nie jest jasnowidzem i za pierwszym razem określa powód usterki, za drugą wizytą przywozi uszkodzony podzespół i wymienia. Należy założyć, że średni czas naprawy urządzenia to... ok. 7 dni roboczych.
Jak widać nie jest to mało.
Mimo nie najlepszych opinii o serwisie polecam jednak zamrażarki Electroluxa lub Whirlpoola. W obydwu przypadkach świetne agregaty i przyzwoita elektronika termostatów. Oczywiście można pokusić się o Liebherra ale to już zdecydowanie wyższe koszty.

@leaat
jeżeli cenisz solidność bierz Siemensa lub Boscha. Zmywarki tych marek naprawdę rzadko zaliczają wpadki w stylu niedomytych garnków czy też niedosuszonych naczyń. W przypadku konkurencji częściej może się to przytrafić.
Wskazany przez Ciebie model Whirlpoola jest naprawdę niezły (fajne kosze i bardzo solidny program intensywny). Jeżeli miałbym się do czegoś czepiać to właśnie suszenie ale... to tak na siłę. Mocną stroną Whirlpoola jest baaardzo cicha praca.

Jeżeli szukasz ciszy bierz Whirpoola (przy programach krótkich może niedosuszać), jeżeli chcesz solidnego średniaka bież Siemensa.

astw
14-01-2012, 23:08
SemperSolus,,
dziękuję za informacje. A co sądzisz o serwisach i czasie naprawy chłodziarko-zamrażarek firm takich jak Sharp, Panasonic? Jaka jest opinia o tym sprzęcie? Panasonic wygląda bardzo stabilnie, sprzęt Sharpa otwiera się w 2 strony, co w niektórych modelach kuchni może być potrzebne.

I ostatnie pytanie: wśród polecanych producentów chłodziarko-zamrażarek zabrakło sprzętu BSH. Chodzi mi o prostsze modele 185-200 cm bez NoFrost. Czy sprężarki i termostaty nie są tej jakości co Electrolux lub Whirlpool?

Benta
15-01-2012, 02:43
SemperSolus dziękuję za rady.

Jeszcze co prawda nie pojęłam decyzji, ale już w takim razie te dwie poz. 1 i 5 eliminuję. Rozważam między:
Bosch SMS 50 m78 eu a Siemens Sn 25 m 888 eu. W temat się wgryzam i rozszyfrowuję niektóre pojęcia. Dzisiaj, ups wczoraj pan w sklepie w sumie dobrze zaopatrzonym na moje pytanie co to jest ten "szósty zmysł max" powiedział, że to taka funkcja, że przed zakończeniem pracy nie da się otworzyć zmywarki, no bo przecież woda by się wylała. No.... w innych sklepach tylko gorzej. Trzeba przyznać, że umieją udawać znających się na rzeczy, niestety nie pomogli.

Tak się zastanawiam co do wyboru spośród w/w . Ponad 400 zł różnicy hm, ale tak mi się chce tej trzeciej szuflady na sztućce. Tylko, że szuflada to zbyt słaby argument. Droższa jest ekonomiczniejsza ale czy to się w ogólnym rozrachunku kalkuluje? Oprócz trzeciej szuflady jeszcze dodatkowe funkcje, tylko czy warto? No i dylemat : im więcej elektroniki to ..... więcej do zepsucia ?

SemperSolus
15-01-2012, 10:31
@Benta
zanim odzyskasz 400 zł z oszczędności na wodzie lub prądzie naprawdę będzie musiało trochę minąć.

Średnio 1 kWh kosztuje ok. 60 gr., a 10 litrów wody około 15 gr. Zestaw powyższe kwoty z różnicami w zużyciu wody i prądu i się zastanów czy faktycznie warto na to zwracać uwagę.

Zwracaj uwagę na głośność i sprawdzaj kosze. Im więcej elementów składanych tym łatwiej będzie prawidłowo ułożyć garnki (bo to one sprawiają najwięcej problemów).

Z istotnych funkcji:
- program intensywny (65 - 70 st C) - typowo do mycia garów
- program delikatny lub specjalny do mycia szkła (chodzi o kieliszki i szklanki, które potrafią zmatowieć w zmywarce),
- głośność - im ciszej tym lepiej, optimum to 46 - 43 dB, jest to poziom nie przeszkadzający, choć na pewno coś tam będzie słychać,
- programy auto (m.in. 6 zmysł), zespół czujników i układów elektronicznych kontrolujących przebieg zmywania, na bazie analizy klarowności wody i jej przewodności elektronicznej zmywarka na bazie około 10 000 zaprogramowanych sytuacji podejmuje decyzję o długości, intensywności i temperaturze mycia. Zazwyczaj decyzja o zmianie parametrów zmywania jest podejmowana po 3 testach następujących w odstępach 3 - 5 min.

Czyli zakłada się, że woda wpływa do zmywarki czysta, jeżeli w teście 1 następuje jej silne zabrudzenie, w 2 się ono nie zwiększa to zmywarka podejmie decyzję o zwiększeniu temp. zmywania. Jeżeli po tej decyzji zabrudzenie się zwiększy, nastąpi dalszy wzrost temp., aż do sytuacji, w której zabrudzenie się stabilizuje. Jeżeli sądzicie, że większość zmywań jest w takim układzie prowadzona w temp 55 - 65 st. C.... to macie rację.

Oczywiście będą wyjątki - jeżeli włożymy świeżo zabrudzone naczynia, to zabrudzenia będą bardzo szybko spłukiwane nawet w niskich temp., w efekcie czas zmywania i jego temp. zostaną na niskich poziomach. Podobnie będzie z myciem szkła.

Co do blokady przed przypadkowym otwarciem to taka istnieje ale... kurcze nie pamiętam w tej chwili modeli. Zasadniczo zmywarka w momencie otwarcia drzwiczek i tak wyłącza się, choć trochę trwa aż ramiona spryskiwaczy się zatrzymają. Co do wylania się wody na podłogę to... raczej mit. Wody jest sporo ale zbiera się ona w dolnej, zagłębionej części zmywarki i za bardzo nie ma się stamtąd jak wylać. Otwarcie drzwiczek może być o tyle niebezpieczne, że gorąca para buchająca na twarz nigdy nie stanowi czegoś przyjemnego - choć ponownie, temperatura tej pary raczej nie spowoduje oparzeń.

Reasumują:

do codziennego zmywania wystarczy zmywarka posiadająca 4 programy:
- krótki, (30 min - przydaje się gdy mamy gości), zasadniczo zmywanie od początku do końca w temp. około 40 st. C. Lekko podwyższone ciśnienie wody. Ze względu na świeże zabrudzenia i brak zaschnięć sprawdza się rewelacyjnie (w przypadku B/S/H niektóre zmywarki posiadają przycisk skrócenia programu, wówczas program auto dla świeżo zabrudzonych naczyń może okazać się lepszym rozwiązaniem od programu krótkiego).

- mycie szkła / program delikatny, (kieliszki, szklanki i delikatniejszą zastawę stołową należy myć w tym programie) mycie w temp. ok. 40 - 45 st. C, niskie ciśnienie wody, pośrednia faza schładzania pomiędzy zmywaniem, a płukaniem. W przypadku B/S/H i Whirlpoola program automatyczny rozpoznaje ten załadunek ale nie należy go mieszać z garnkami i wyjątkowo silnie zabrudzonymi talerzami

- zmywane standardowe (zmywanie codzienne, kubki, talerze, nieprzypalone i niezaschnięte garnki i patelnie) - program myjący w temp. 55 - 65 st. C

- program intensywny (przypalone i zaschnięte garnki, patelnie, talerze). 65 - 70 st. C zwiększone ciśnienie wody.

Głośność: 48 dB i ciszej optimum cenowym są najczęściej urządzenia z głośnością na poziomie 46 - 45 dB.

Jeżeli będzie utrudniony dostęp do zaworu zamykającego dopływ wody to warto rozważyć system zabezpieczenia przed zalaniem AquaStop lub chociaż wyposażyć zmywarkę w wąż z zaworem różnicowym (niby wyglądają podobnie węże z systemu AquaStop i z zaworem różnicowym ale to NIE jest to samo)
Zawór różnicowy odetnie wodę w przypadku wykrycia przecieku na wężu. System AquaStop odetnie wodę w 2 przypadkach: zmywarka nie pracuje i zmywarka lub wąż posiadają przeciek.

Andrewhoopoe
15-01-2012, 11:35
SemperSolus dziękuję za informacje, niestety w żadnym z dwóch modeli boscha wybranych przeze mnie nie ma sygnalizacji końca pracy światłem rzucanym na podłogę, a szkoda bo w sumie bardzo bym chciała taką właśnie sygnalizację ze wzgledu na małe dziecko w domu.
Najbardziej skłaniam sie ku bosch SMV 50E70 EU czy to dobry wybór? Wczoraj w sklepie dowiedziałam się ze ten model ma na panelu kontrolkę end która zaświeca sie po skończeniu programu ( choc pewności 100% nie mam bo wyczytałam to w instrukcji a zauważyłam ze na okładce była narysowana zmywarka z panelem odkrytym mimo że ten model ma zintegrowany panel, wiec nie wiem czy czasem ta instrukcja nie jest taka "uniwersalna" dla róznych modeli zmywarek boscha- wiesz jedna instrukcja z której wybierasz to co dotyczy zakupionego przez ciebie modelu)
Wydaje mi się ze ten model ma to wszystko o czym pisałes : program intensywny, delikatny, ekonomiczny i automatyczny, skrócony.

Przyznam , że kusi mnie też beko ze względu na program "nowa zabudowa plus nagroda" . Gdybym wzięła zmywarkę DIN 5833, piekarnik do zabudowy np. OIM 25500X i jakąs płyte grzejną to np okap mogłabym miec gratis i dodatkowo wymienione przez mnie sprzęty maja nadal gwarancje 5 lat w cenie zakupu.
Wiem że o Beko piszą bardzo różnie, moi znajomi którzy maja Beko nie narzekają ale może akurat dobrze trafili. Najbardziej obawiam się w zmywarkach beko matowienia szkła ( sporo osób pisało o takim efekcie) .
Napisz mi co myślisz o moich wyborach i o programie Beko - dac sobie spokój?

Mam jeszcze jeden problem z piekarnikiem . Chciałabym żeby piekarnik miał program sam dół, sama góra, góra+ dół, termoobieg, i obrotowy rożen. A i cena najlepiej żeby była ok. 1200-1300 czy znajdzie się coś w tych pieniądzach? Widze że oprócz beko, indesitu jeszcze amica ma rożen np.Amica Fusion EBF8551 ma rożen, teleskopy i zimną (w miare) szybe. Na amike niektórzy narzekaja ze nie równo piecze. Patrzyłam na piekarniki AEG i Gorenje ale w tej mniej więcej cenie żaden nie ma rożna :(

Motylek3011
15-01-2012, 13:22
Witam,

jako że, jest to mój pierwszy wpis, chciałabym się przywitać i zarazem poprosić Was o opinię nt sprzętów, które wybrałam do mojej nowej kuchni :D
I tak:
- Lodówka ELECTROLUX ERN 29750 (prosta, cicha, sprawdzona i tania, i na takiej mi zależy)
- Piekarnik SAMSUNG BQ1D4T081 (zależy mi na dwóch niezależnych strefach grzania)
- Płyta MASTERCOOK I4DE64Z S (pole Evolis dla mnie jest ważne)
- Okap MASTERCOOK WK-Proteus 60N (tu chyba za wygląd :confused:)
- Zmywarka SIEMENS SR 65M030EU (infoLight, oszczędna-8 litrów i cicha)

Co do lodówki, zmywarki i płyty jestem zdecydowana na 80%-90%; okap i piekarnik wybrałam
po przeczytaniu tego wątku, ale nie jestem na 100% przekonana co do słuszności tego wyboru.
Okap i piekarnik widziałam "na żywo", wygląd OK, ale jak jest z ich funkcjonalnością ?

Poproszę o utwierdzenie mnie w słuszności wyboru, bądź zaproponowanie innych rozwiązań.
Może SemperSolus mi coś doradzi :yes:

Ali4
15-01-2012, 18:09
SemperSolus masz może jakieś info o lodówce LG GB5237TIFW lub LG GB5237PVFW (to ten sam model, różni się tylko kolorem) co do jej jakości i awaryjności. Muszę w niedługim czasie kupić lodówkę o wysokości ok. 190-195 cm. Zastanawiam się nad Samsungiem lub LG z no frostem. Nie wiem na ile wiarygodne są opinie ktore znalazłem w internecie, ale w wielu przypadkach ludzie narzekają na awaryjność Samsungów, z kolei LG mają przyzwoite opinie. Sam już nie wiem co wybrać, proszę o pomoc

Andrewhoopoe
15-01-2012, 20:56
Ali4 słyszałam że niezbyt dobre są samsungi do zabudowy, natomiast podobno wolnostojące są bardzo dobre, podobnie jak LG i gorenje. Sama zamierzam kupić Samsunga RL56GSBSW ze względu na bardzo dużą pojemność chłodziarki. Ale ja znawcą tematu nie jestem , a ponieważ wybrałam samsunga to z ciekawością też czekam na odpowiedź SemperSolus.
PS. Czy jeśli w sklepie internetowym jest informacja że dany sprzęt pochodzi z polskiej linii produkcyjnej to żle mu to wróży?

Benta
15-01-2012, 22:12
SemperSolus dzięki Twojej pomocy wiem już czego oczekiwać i szukać. Jutro mam nadzieję podjąć decyzję. I kupić... najtaniej.

Ali4
16-01-2012, 09:24
Andrewhoopoe ja biorę pod uwagę cztery modele Samsung RL58GPGIH, Samsung RL58GRGIH oraz LG GB5237TIFW i LG GB5237TIEW. O ile ogólnie LG mają przyzwoite opinie, to Samsungi już niekoniecznie. Nie wiem oczywiście na ile opinie te są wiarygodne. Poza tym ludzie strasznie narzekają na serwis Samsunga, nie wiem natomiast jak wygląda sprawa z serwisem LG. Wizualnie bardziej podobają mi się Samsungi, chociaż dla LG też nic nie brakuje. Sam nie wiem co wybrać, ale po historiach, ktore przeczytałem o lodówkach Samsunga nie ukrywam że się trochę obawiam inwestować w Samsunga.

aksamitka
16-01-2012, 09:27
ja mam lodowke LG 2 lata, jest ok

Andrewhoopoe
16-01-2012, 11:26
Ali4, kurcze o tych złych opiniach o serwisie samsunga też czytałam :( W sumie mnie sprzedawca w sklepie poinformował . że obecnie najlepsze na rynku lodówki wolnostojące robi LG, Samsung i Gorenje ( samsunga do zabudowy odradzał bo najpierw o takiego spytałam). Ta moja chłodziarka też tania nie jest , a nawet jest droższa niż zakładałam początkowo , dlatego muszę oszczędzić na piekarniku i płycie . Ale ja sie okaże że "znawcy tematu" odradzą zakup tej firmy to znów będę w kropce i kolejny sprzęt do wybrania ( a mi zalezy na jak największej chłodziarce, rozważałam nawet zakup samej chłodziarki gorenje bez zamrażalnika, ale stwierdziłam że pojemność prawie 400 l to trochę za dużo , a ten Samsug ma 250, mi zalezy tak na 250-280)

Aantenka
16-01-2012, 11:53
Jeśli ktoś z użytkowników zmywarek jeszcze tu zagląda to proszę jeszcze o informację dot. panelu sterowania. Czy w zintegrowanym można jakoś ocenić na jakim etapie pracy jest zmywarka oraz czy już skończyła dany program jeśli nie usłyszymy sygnału akustycznego . Bo jeśli nie to chyba trochę lipa nie? W podanych przeze mnie 2 modelach boscha jeden ma panel zintegrowany drugi odkryty.

Na panelu zintegrowanym nie można ocenić za bardzo etapu pracy. Rozumiem, że chodzi o czas pozostały do końca programu. Ale w sumie po co. MAsz informację ile trwa dany program, więc możesz spojrzeć na zegarek kiedy się skończy.
Sygnał akustyczny na zakończenie programu jest chyba natomiast w większości, u mnie jest też wyłącza się podświetlenie, które jest w trakcie zmywania (mam siemensa).

Natomiast co do programów, to wybór zawsze zalezy od kilku czynników, tzn. jakie naczynia myjesz, jak są brudne, jak często myjesz oraz jakie zmywarka ma na dany program zużycie (po co brać np. mycie wstępne, jeśli mycie wstępne + podstawowe zużyje tyle wody i energii, co inny program, który się nazywa eko i trwa może dłużej ale zużycie w efekcie ma te same). Ważny jest jakiś program krótki, do świeżych brudków ;) oraz jakiś do zaschniętych (u mnie się na szybkim szklanek z osoadu po dwóch dniach nie domyje). Przydatna jest funkcja skracania programów. Tyle z punktu widzenia użytkownika.
Aha, i nie przepłacać za pierdoły. Zmienią jedną półeczkę w układzie w koszu i już inny model o 100 PLN droższy. Zawsze trzeba dokładnie przyjrzeć się za jakie parametry i wyposażenie się płaci. Po pięciu latach i tak najprawdopodobniej trzeba będzie sprzęt wymienić :) ;)

Ali4
16-01-2012, 11:56
Andrewhoopoe ja już cztery razy zmieniałem decyzję dot. lodówki. Wkrótce odbieram mieszkanie i muszę skompletować całe AGD. Nie jest to łatwe, najpierw miał być 2-metrowy Bosch z no frost, okazało się że muszę niższą, następnie 1,85 Liebherr bez no frost, okazało się że troszkę za niska (chodzi o dokładne dopasowanie do zabudowy kuchennej), a teraz wiem jedynie że musi mieć około 190-195 cm. I zdecydowałem się na te lodówki, tylko teraz nie wiem ktorą dokładnie wybrać, ale bardziej skłaniam się chyba do LG, czekam jeszcze na głos SemperSolus :-)

Aantenka
16-01-2012, 13:14
@Benta
zanim odzyskasz 400 zł z oszczędności na wodzie lub prądzie naprawdę będzie musiało trochę minąć.

Średnio 1 kWh kosztuje ok. 60 gr., a 10 litrów wody około 15 gr. Zestaw powyższe kwoty z różnicami w zużyciu wody i prądu i się zastanów czy faktycznie warto na to zwracać uwagę.

Zwracaj uwagę na głośność i sprawdzaj kosze. Im więcej elementów składanych tym łatwiej będzie prawidłowo ułożyć garnki (bo to one sprawiają najwięcej problemów).

Z istotnych funkcji:
- program intensywny (65 - 70 st C) - typowo do mycia garów
- program delikatny lub specjalny do mycia szkła (chodzi o kieliszki i szklanki, które potrafią zmatowieć w zmywarce),
- głośność - im ciszej tym lepiej, optimum to 46 - 43 dB, jest to poziom nie przeszkadzający, choć na pewno coś tam będzie słychać,
- programy auto (m.in. 6 zmysł), zespół czujników i układów elektronicznych kontrolujących przebieg zmywania, na bazie analizy klarowności wody i jej przewodności elektronicznej zmywarka na bazie około 10 000 zaprogramowanych sytuacji podejmuje decyzję o długości, intensywności i temperaturze mycia. Zazwyczaj decyzja o zmianie parametrów zmywania jest podejmowana po 3 testach następujących w odstępach 3 - 5 min.

Czyli zakłada się, że woda wpływa do zmywarki czysta, jeżeli w teście 1 następuje jej silne zabrudzenie, w 2 się ono nie zwiększa to zmywarka podejmie decyzję o zwiększeniu temp. zmywania. Jeżeli po tej decyzji zabrudzenie się zwiększy, nastąpi dalszy wzrost temp., aż do sytuacji, w której zabrudzenie się stabilizuje. Jeżeli sądzicie, że większość zmywań jest w takim układzie prowadzona w temp 55 - 65 st. C.... to macie rację.

Oczywiście będą wyjątki - jeżeli włożymy świeżo zabrudzone naczynia, to zabrudzenia będą bardzo szybko spłukiwane nawet w niskich temp., w efekcie czas zmywania i jego temp. zostaną na niskich poziomach. Podobnie będzie z myciem szkła.

Co do blokady przed przypadkowym otwarciem to taka istnieje ale... kurcze nie pamiętam w tej chwili modeli. Zasadniczo zmywarka w momencie otwarcia drzwiczek i tak wyłącza się, choć trochę trwa aż ramiona spryskiwaczy się zatrzymają. Co do wylania się wody na podłogę to... raczej mit. Wody jest sporo ale zbiera się ona w dolnej, zagłębionej części zmywarki i za bardzo nie ma się stamtąd jak wylać. Otwarcie drzwiczek może być o tyle niebezpieczne, że gorąca para buchająca na twarz nigdy nie stanowi czegoś przyjemnego - choć ponownie, temperatura tej pary raczej nie spowoduje oparzeń.

Reasumują:

do codziennego zmywania wystarczy zmywarka posiadająca 4 programy:
- krótki, (30 min - przydaje się gdy mamy gości), zasadniczo zmywanie od początku do końca w temp. około 40 st. C. Lekko podwyższone ciśnienie wody. Ze względu na świeże zabrudzenia i brak zaschnięć sprawdza się rewelacyjnie (w przypadku B/S/H niektóre zmywarki posiadają przycisk skrócenia programu, wówczas program auto dla świeżo zabrudzonych naczyń może okazać się lepszym rozwiązaniem od programu krótkiego).

- mycie szkła / program delikatny, (kieliszki, szklanki i delikatniejszą zastawę stołową należy myć w tym programie) mycie w temp. ok. 40 - 45 st. C, niskie ciśnienie wody, pośrednia faza schładzania pomiędzy zmywaniem, a płukaniem. W przypadku B/S/H i Whirlpoola program automatyczny rozpoznaje ten załadunek ale nie należy go mieszać z garnkami i wyjątkowo silnie zabrudzonymi talerzami

- zmywane standardowe (zmywanie codzienne, kubki, talerze, nieprzypalone i niezaschnięte garnki i patelnie) - program myjący w temp. 55 - 65 st. C

- program intensywny (przypalone i zaschnięte garnki, patelnie, talerze). 65 - 70 st. C zwiększone ciśnienie wody.

Głośność: 48 dB i ciszej optimum cenowym są najczęściej urządzenia z głośnością na poziomie 46 - 45 dB.

Jeżeli będzie utrudniony dostęp do zaworu zamykającego dopływ wody to warto rozważyć system zabezpieczenia przed zalaniem AquaStop lub chociaż wyposażyć zmywarkę w wąż z zaworem różnicowym (niby wyglądają podobnie węże z systemu AquaStop i z zaworem różnicowym ale to NIE jest to samo)
Zawór różnicowy odetnie wodę w przypadku wykrycia przecieku na wężu. System AquaStop odetnie wodę w 2 przypadkach: zmywarka nie pracuje i zmywarka lub wąż posiadają przeciek.

Piękne podsumowanie najważniejszy aspektów funkcjonowania zmywarek, z kórym się zgadzam ;).
Generalnie można robić copy-paste dla wszystkich zastanawiających się nad wyborem zmywarki. :) (albo wkleić w stopce postu ;))

62542
16-01-2012, 14:09
witam

znajomi posiadają zmywarkę i piekarnik siemens modele SN66T094EU oraz HB78AU570 co możecie powiedzieć o tym sprzęcie? chwalą..., czy istnieje jakiś zamiennik takiego sprzętu pod tańszą marką np. Electrolux?
zblizam sie do końca remontu mieszkania i powoli zastanawiam się nad sprzętem do kuchni, właśnie jakąś dobrą zmywarką 60stką oraz piekarnikiem, płytą gazową ze stali oraz lodówką tracydyjną wolnostojąca jak największą.

pozdrawiam

Doradcy Amiki
16-01-2012, 15:14
Meggi56, bardzo cieszymy się, że rozważasz zakup okapu marki Amica. Wybrany model cieszy świetnymi opiniami użytkowników, które można sprawdzić pod adresem:
http://www.opineo.pl/opinie-73887-amica-okc-951-s.html

Zachęcamy jednocześnie do rozważenie zakupu innych produktów naszej marki. Pozwoli to na zachowanie spójnego wystroju opartego na unikalnym designie Amiki ;)

Na wszelkie pytania czekamy pod adresem:
[email protected]

Pozdrawiamy:)

noira
16-01-2012, 17:59
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat firmy AEG ? Mało opinii jest w necie na temat sprzętu tej firmy.
Pozdrawiam.

Dawidowski
16-01-2012, 19:10
Muszę kupić zamrażarkę szufladową na pięć lub sześć szuflad, będzie ona stała w pomieszczeniu gospodarczym. Zależy mi na tym aby była energooszczędna, cena jaką na ten zakup planuję to ok 1500zł. Moglibyście podpowiedzieć jaki sprzęt wybrać? Zastanawiam się czy warto dopłacić i wybrać zamrażarki z no-frostem, jak one się sprawdzają i czy ta funkcja jest przydatna ?

Benta
16-01-2012, 21:50
Zmywarka już zamówiona. Jeszcze raz dziękuję SemperSolus.

jola_krzysiek
17-01-2012, 08:52
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat firmy AEG ?
AEG to dość solidna renomowana firma niemiecka. Część jej udziałów w rynku AGD przejął szwedzki elektrolux. Można powiedzieć, że to klasa średnia wyższa. Ja mam pralkę, którą eksploatuję ok 10 lat bez zastrzeżeń. Dość dobre są elektronarzędzia tej firmy.
K.

1igor1
17-01-2012, 11:16
Muszę kupić zamrażarkę szufladową na pięć lub sześć szuflad, będzie ona stała w pomieszczeniu gospodarczym. Zależy mi na tym aby była energooszczędna, cena jaką na ten zakup planuję to ok 1500zł. Moglibyście podpowiedzieć jaki sprzęt wybrać? Zastanawiam się czy warto dopłacić i wybrać zamrażarki z no-frostem, jak one się sprawdzają i czy ta funkcja jest przydatna ?

Polecam zamrażarki firmy Indesit są bardzo fajnie wykonane, modele to UFAA300 lub UFFAAN 400, różnią się wysokością. co do no-frost to taka zamrażarka nigdy się nie będzie oszraniać więc nie musisz jej wogóle rozmrażać, i nie będziessz mieć sytuacji że nie możesz jakieś półki wyciągnąć bo przymarzła, wady tego systemu to hałas, w systemie no-frost są zastosowane wentylatory które niestety są głośniejsze od samej zamrażarki

Martyna1980
17-01-2012, 15:38
Ja mam i piekarnik i zmywarke i lodówkę Amica. Niektórzy krytykują, ale ja jestem super zadowolona.

noira
17-01-2012, 19:48
AEG to dość solidna renomowana firma niemiecka. Część jej udziałów w rynku AGD przejął szwedzki elektrolux. Można powiedzieć, że to klasa średnia wyższa. Ja mam pralkę, którą eksploatuję ok 10 lat bez zastrzeżeń. Dość dobre są elektronarzędzia tej firmy.
K.

Dzięki za odpowiedź! Mąż uparł się na sprzęt marki Miele, ale po miesiącu udało mi się go odwieść od wyczyszczenia naszego konta ;)
Decyzja padła na AEG robione na rynek niemiecki, a teraz modle się by był to dobry wybór, bo będzie mi jęczał, że go przekabaciłam ;)

62542
17-01-2012, 19:54
Benta jaką zmywarke zamówiłaś / zamówiłeś?

Benta
17-01-2012, 23:24
Zamówiłam siemensa SN 25M888EU

Spirea
18-01-2012, 00:26
SemperSolus, dziękuję, bardzo przydatny opis zmywarki .
Czy również mogłabym prosić o pomoc?
Czy mógłbyś wskazać jakiś model taki jak wybrała Benta, Siemens SN 25M888EU, ale bez szuflady na sztućce i z panelem schowanym? Jeśli nie ma takiego modelu, to może być panel na zewnątrz, ale bez szuflady i w miarę możliwości opcje złożenia jak najwięcej koszy. Czy w zmywarce jest istotne z czego jest dno? Sprzedawcy mówili mi właśnie, że jakieś modele mają dno plastikowe i że to źle.
Miałabym też pytanie o płytę indukcyjną. Chcę płytę szerszą niż standarowa 60-tka. Zależy mi na zmieszczeniu większych garnków/patelni np. 28cm. Czy takie otwarte pola lub funkcje bridge są dobre? Czy faktycznie wygodniejsze jest sterowanie ze sliderem? Rozważam Amica PI 7511 SF, ma dobre opinie na ceneo.
Czy takie coś - Neto NI 743 4B http://www.ceneo.pl/8510424 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F851 0424) - jest warte uwagi? Piszą, że to sprzęt na podzespolach Miele i ma dobre funkcje. Czy lepiej pójść np. w Teka GKST 80 i4 Multi Slider czy AEG HK 764400 FB
Czy płyty bez wyrysowanych pól, które w opisach mają zwykle po 21 cm nadają się do większych naczyń?
Czy taki model lodówki Sharp SJ-PT690RS to dobre rozwiązanie?
dziękuję z góry

czupaczups
18-01-2012, 09:34
Witam, pierwszy raz w zyciu kupuje plyte indukcyjną i wybralam:
bosch pie 611T14E lub pia 611T16E - roznia sie praktycznie jednym polem - tym najwiekszym. i stad moje pytanie... czy w tej drugiej wersji to najwieksze pole wystarczy do duzej patelni? lub do garczka o srednicy 24 cm ? Czytam i czytam i myslalam ze wybralam a tu nagle poszlam zobaczyc na zywo i te pola jakies malutkie mi sie wydaja....

pepejeans
18-01-2012, 09:45
a co sadzicie o produktach whirpoola?
te nowe piekarniki i kuchenki mikrofalowe mają ładny design i wiele funkcji w rozsadnej chyba cenie?

genzolek
18-01-2012, 14:21
Witam
Poprosze o opinie na temat następującego zestawu

Zmywarka:
Bosch SPI53M25EU

Płyta gazowa:
Bosch POP616B10E

Piekarnik:
Electrolux EOB53102X
lub Bosch HBA43T350

Mikrofala do zabudowy:
Myslałem o takiej: Samsung FW87SUST tylko nie wiem czy kolorystycznie będzie pasowała do któregoś z wybranych piekarników (zabudowa w słupku),
a mikrofale Boscha czy Elektroluxa są o wiele droższe.

Do tego dochodzi lodówka: wysokość 185 - 186 z systemem no frost
Myślałem żeby coś z Boscha też wybrać
Będę wdzięczny za porady
Pozdrawiam

noira
18-01-2012, 15:17
SemperSolus, dziękuję, bardzo przydatny opis zmywarki .
Czy również mogłabym prosić o pomoc?
Czy mógłbyś wskazać jakiś model taki jak wybrała Benta, Siemens SN 25M888EU, ale bez szuflady na sztućce i z panelem schowanym? Jeśli nie ma takiego modelu, to może być panel na zewnątrz, ale bez szuflady i w miarę możliwości opcje złożenia jak najwięcej koszy. Czy w zmywarce jest istotne z czego jest dno? Sprzedawcy mówili mi właśnie, że jakieś modele mają dno plastikowe i że to źle.
Miałabym też pytanie o płytę indukcyjną. Chcę płytę szerszą niż standarowa 60-tka. Zależy mi na zmieszczeniu większych garnków/patelni np. 28cm. Czy takie otwarte pola lub funkcje bridge są dobre? Czy faktycznie wygodniejsze jest sterowanie ze sliderem? Rozważam Amica PI 7511 SF, ma dobre opinie na ceneo.
Czy takie coś - Neto NI 743 4B http://www.ceneo.pl/8510424 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F851 0424) - jest warte uwagi? Piszą, że to sprzęt na podzespolach Miele i ma dobre funkcje. Czy lepiej pójść np. w Teka GKST 80 i4 Multi Slider czy AEG HK 764400 FB
Czy płyty bez wyrysowanych pól, które w opisach mają zwykle po 21 cm nadają się do większych naczyń?
Czy taki model lodówki Sharp SJ-PT690RS to dobre rozwiązanie?
dziękuję z góry

Podłączam się do pytania o płyty indukcyjne ;)

Lodówkę Sharpa mam starszy model (SJ-P68M-AA) od około 7-8 lat i jestem bardzo zadowolona, przeszkadzała mi jedynie zamrażarka umieszczona na górze bo zwyczajnie wolę na dole z szufladami, ale to tylko mój kaprys. Mam w planach zakup kolejnej do nowego domu SHARP SJ-F79PS-SL.

Benta
18-01-2012, 18:04
Zmywarka już dotarła. Czy mam pecha, że musi być coś nie tak? W sklepie , w kilku nawet sprawdzałam otwieranie i zamykanie drzwi (klapy?). Otwierały się lekko i zamykały w taki bezgłośny, delikatny sposób, takie lekkie przyciąganie, takie klik. A tę żeby otworzyć trzeba sporo siły i zamykając nie dociąga, a jak przyciskam to jest to takie "twarde" i głośne. Co mam zrobić?

62542
18-01-2012, 22:49
hmmm, a co możesz Bento polecić ze zmywarek do zabudowy bo taka mnie interesuje, a Twoja widze, ze jest wolnostojaca...

Benta
18-01-2012, 23:11
To raczej nie do mnie pytanie. Nie mam żadnego doświadczenia w sprawie zmywarek. To moja pierwsza zmywarka i jak widzisz coś nie gra z zamkiem. Gdybym potrafiła to bym doradziła. Owszem w rodzinie mają Miele i są bardzo zadowoleni. Mnie niestety nie stać na tę firmę. Jutro dzwonię do serwisu, a tymczasem nie mogę cieszyć się zakupem. A tak chciałam dzisiaj ją podłączyć.

Anulkaa
19-01-2012, 09:38
Ja od kilku dni jestem posiadaczką zmywarki MIELE G 5980 SCVi. pozbyłam się swojego SIEMENSA - bo po prostu się popsuł.
A z nowej zmywarki jestem bardzo zadowolona - jest bardzo cicha, oświetlona w środku, a szuflada 3D, to idealne rozwiązania. Mój model nie posada tradycyjnego kosza na sztućce i to jest rewelacja! Dużo dodatkowego miejsca na naczynia. Szuflada wystarcza w zupełności!
Ale i tak najlepszym bajerem jest to, że sama się otwiera po zmywaniu!!! Naprawdę polecam.

Jedyne czego żałuję to tego, że nie kupiłam jej wcześniej:)

Viikii
19-01-2012, 22:07
Witajcie, Czy ktoś ma lub słyszał opinie o białym piekarniku do zabudowy Gorenje BO87ORAW
http://www.awa24.pl/data/gfx/pictures/large/2/2/11422_3.jpg

ma wszystko na czym mi zależy czyli prowadnice teleskopowe oraz system łatwego czyszczenia (kataliza na tylnej ściance +aqua clean)

Czy przez tą białą szybę widać środek podczas pieczenia?
Jaka mikrofalówka by pasowała w słupku?

pionan
20-01-2012, 10:16
Mikrofala do zabudowy:
Myslałem o takiej: Samsung FW87SUST tylko nie wiem czy kolorystycznie będzie pasowała do któregoś z wybranych piekarników (zabudowa w słupku),
a mikrofale Boscha czy Elektroluxa są o wiele droższe.


mikrofala samsunga nie będzie pasowała do piekarnika boscha w słupku. Z prostej przyczyny. Stal z jakiej wykonany jest bosch dosyc znacznie różni się od stali samsunga. Będzie brzydko. Wiem cos o tym, bo żonka wybrała sobie piekarnik boscha. Nie wiem jaki model, wiem, że ma wózek. Po czym chcieismy kupić mikrofale samsunga. Jak zestawilismy oba urządzenia, wyglądało to fatalnie. Kupiliśmy mikrofalówke boscha. Najtańszą, a i tak 1200zł poszło. Mikrofala znając życie nie będzie praktycznie użytkowana. Ot dodatkowy mebel.

aksamitka
20-01-2012, 12:36
niestety nie widać nic podczas pieczenia

Viikii
20-01-2012, 18:27
aksamitka dzięki za odpowiedź.

Nie wiem jak by się użytkowało taki piekarnik, w którym nie widać środka... Czy bardzo to przeszkadza? Bo o ile podczas pieczenia mięs można zajrzeć do środka to już ciastami nie bardzo...

Podoba mi się jeszcze piekarnik też biały, tańszy niż poprzedni, Gorenje BO 75 SYW ma system łatwego czyszczenia i prowadnice teleskopowe ale nie ma minutnika - nie można ustawić czasu pieczenia!!

http://image.ceneo.pl/data/products/3862370/i-gorenje-bo-75-syw.jpg

Viikii
20-01-2012, 19:52
Postanowiłam opisać sprzęty, które użytkuję lub kiedyś użytkowałam. Może komuś się przyda...


lodówka w zabudowie Whirlpool ART489 Nie jestem z niej zadowolona. Po tylnej ściance ścieka woda lub są poprzyklejane zamrożone krople. Kilka razy miałam wodę na dnie lodówki. Wiecznie jest wilgotno w pojemnikach na warzywa. Żywność szybko się psuje, pleśnieje. Zapach też taki sobie. Trzeba często myć octem. Wydaje dziwne dźwięki. Fajny jest sygnał niedomkniętych drzwi. Raczej nie kupie już lodówki Whirlpool.

zmywarka w zabudowie Ariston LV 460 IX.C/HA 45-tka Z niej jestem średnio zadowolona. Myć myje ale łatwo zapycha się filtr i naczynia nie są domyte. Średnio suszy. Dosyć głośna.

Płyta gazowa Ariston TD 640 S (ICE) IX/HA płyta bardzo fajna, fakt, że na szkle widać zachlapania. Fajne małe ruszty można spokojnie umyć w zmywarce. Miałam chyba grafitową. Fajne jest automatyczne odłączenie gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia. O mały włos miałabym "lustrzaną" ale się nie zdecydowałam.

Płyta gazowa Ariston PZ 64OT IX/HA nic szczególnego, po prostu płyta :) również ma odłączenie dopływu gazu jak zgasnie płomień. Piszczy podczas gotowania.

okap Ariston HB 6 IX Sprzęt dobry. Trzeba dokupić filtr węglowy. Nie wyobrażam sobie gotowania bez światełka z okapu.

piekarnik Elektrolux EOB 53102 X piecze równomiernie, ma termoobieg, chowane pokrętła, minutnik, ale ciężko się czyści przez co czasami się z niego kopci. Brak wkładów katalitycznych ani aqua clean... Super, że są prowadnice teleskopowe.

Pozdrawiam :)

aksamitka
20-01-2012, 20:02
Viikii dla mnie odpada piekarnik, w którym nie widac jak sie piecze, zwłaszcza jesli chodzi o ciasta...........
mnie brak minutnika nie przeszkadza, praktycznie z niego nie korzystalam

Patrycja
21-01-2012, 00:39
Jeszcze dwie godziny temu byłam najszczęśliwszym człowiekiem, bo wydawało mi się, że mam wybraną zmywarkę Siemens: SN64M030EV. Było pięknie, użytkownicy zadowoleni. Po prostu nic tylko zamawiać. Niestety zamiast zanotować numer, poczytałam i okazuje się, że na forum bardzo popularna jest również SN65M007EU. No i problem którą wybrać. Na stronie Siemensa wychodzi, że parametry mają podobne (w katalogu wręcz identyczne, ale w opisach "indywidualnych" się różnią). Ta pierwsza jest nieco oszczędniejsza i ma opcję połowy załadunku, ale ta druga ma mycie wstępne. Obie mają sensor załadunku, który chyba będzie dawał podobny efekt jak opcja połowa wkładu. Niestety żadna nie ma programu delikatnego, którego przydatność wskazano powyżej. Z kolei program delikatny ma SN66M033EU, ale ta z kolei jest znacznie droższa i nie wiem czy warto za to dopłacać 700 zł., chociaż ma też podłączenie do ciepłej i zimnej wody, więc może w ostatecznym rozrachunku warto.
Aha, na razie jesteśmy rodziną 2-osobową, ale planujemy powiększenie rodziny (najprawdopodobniej na początku zmywarka będzie chodziła raz na 2 dni).
No i co mam wybrać?

compi
21-01-2012, 08:54
Z tym podłączeniem do ciepłej wody to trzeba się zorientować czy warto 1. Wydać więcej na hydraulika za dodatkowy punkt plus pewnie extra przewody doprowadzające przeznaczone do CW i elektrozawór; 2. Dopłacić do ceny zmywarki bez tej możliwości 3. Stwierdzić jaka ta temperatura ciepłej wody ma być, aby jej nie przekroczyć 4. W końcu stwierdzić czy różnica między zyskiem, a wydatkiem kiedykolwiek się zwróci, biorąc pod uwagę koszty uzyskania CW.

Patrycja
21-01-2012, 11:13
Ona ma dwa podłączenia, do ciepłej i zimnej wody. Hydraulikę mamy zrobioną, więc to będzie tylko ew. kwestia dwóch trójników (na doprowadzeniu). Koszt wykonania tego przyłączenia będzie chyba minimalny. Ta zmywarka ma też mycie delikatne. Jest jeszcze SN66M083EU, w podobnej cenie jak 33EU i ta z kolei ma też mycie delikarne oraz strefę intensywną i trzecią szufladę na sztućce (zamiast koszyka na najniższej półce). Te dodatkowe 700 zł. z trudem, ale uzbieram, tylko nie chciałabym przepłacać za coś co nie jest niezbędne i jest tylko marketingowym gadżetem.

Andrewhoopoe
21-01-2012, 12:43
A ja wciąż czekam z decyzją dot. lodówki na opinię SemperSolus. Wprawdzie wybrałam już samsunga RL56GSBSW , ale cały czas jakoś obawiam się sytemu no-frost w chłodziarce. Wiem ze w takiej lodówce wszystko trzeba trzymać w pojemnikach szczelnie zamkniętych i tak się zastanawiam czy jak się chce wstawić np. ciasto z galaretka czy tort na który nie ma w domu odpowiedniego pojemnika to te rzeczy wyschną? Poza tym wyciąganie i chowanie wszystkiego do pudełek jakoś marnie widze u mojego dziecka.
Najchętniej kupiłabym lodówkę tradycyjną ( no -frost bardzo mile widziany w zamrażarce). Ale jak pisałam wcześniej chciałabym dużą pojemność chłodziarki i z dostępnych modeli tylko chłodziarki mastercook maja pojemność 240 l ( zamrażarka 69 l) i nie maja no frosta wiec byłyby idealne dla mnie . Czy ktoś użytkuje chłodziarkę mastercook? Warto kupić? Opinie w necie skrajnie różne, choć nie dot. akurat wybranych przeze mnie modeli.
http://www.ceneo.pl/7764678
Jeszcze elektroluxy mają no frost w samej zamrażarce (w części chłodzącej nie), ale zawsze musi być jakieś ale- elektroluxy maja żółtawą biel, ja mam zaplanowane białe meble na wysoki połysk więc taka zółtawa od nowości lodówka chyba fatalnie by wyglądała.

Zdecydowałam wreszcie jaki kupić piekarnik do zabudowy, będzie to Beko OIM 25500X,
co do zmywarki ciągle sie waham miedzy bosch SMV 50E70 EU a beko zmywarką DIN 5833 ze wskazaniem raczej na boscha
płyta gazowa- ariston lub 5-cio palnikowa z ikea - zależy mi aby mozna było wygodnie postawić duże patelnie, garnki ale miejsca niestety mam mało :(
Rany, kiedy wreszcie podejmę decyzje ?
Semper odezwij się do nas bo przyznam ze tak trochę traktuje Cię jak "wyrocznie" ha,ha, w końcu masz wiedzę której nam brakuje . A może ktoś jeszcze orientuje się w sprzęcie AGD i mógłby pomóc :)

Patrycja
22-01-2012, 01:21
Obeszłam dziś kilka marketów, ale jest w nich po 2-3 modele Siemensa i tyle samo Boscha. Oczywiście tych wcześniej upatrzonych nie było.
W internecie znalazłam jeszcze Siemens SN65M007EU, ale nie znalazłam żadnej opinii użytkowników. Ma mycie wstępne (które chyba będzie często używane), sensor załadunku (który mam nadzieję zastąpi mi funkcję 1/2 załadunku), VarioSpeed, infolight i system ochrony szkła. Nie ma strefy intensywnej, programu delikarnego. SN65M007EU ma składane półki tylko w dolnym koszu, ale jest o 700 zł. tańsza od SN66M083EU. No i 083 jest troszkę oszczędniejsza, ale nie jest to dla mnie kluczowa sprawa (własna studnia, a ścieki płacę ryczałtem).
Czy ktoś wie, czy ma ona stalowe dno?
I już ostatnie pytanie, czy warto brać przedłużoną gwarancję, a jeśli tak to o ile (1, 2 czy 3 lata)?
SemperSolus i popeye111 wypowiedzcie się proszę.

Ali4
22-01-2012, 11:31
Andrewhoopoe ja również czekam na opinie SemperSolus lub popeye111 dot. lodówki, cały czas mam dylemat.
Co do zmywarki to ja waham się między Bosch SMV 50E70 EU a Siemens SN65E008EU.

Andrewhoopoe
22-01-2012, 11:58
Ali4
te zmywarki które rozważasz są chyba dosyć podobne do siebie , prawda? Cenę maja też chyba zbliżoną, bosch ma program delikatny nie ma mycia wstępnego , siemens ma mycie wstępne nie ma delikatnego ( ale ma opcję system ochrony szkła- nie wiem czy zapobiega on tylko matowieniu szkla czy również może zastąpić program delikatny. Czy jeszcze czymś sie róznią? Bosch jesct ciut cichszy, choc nie wiem czy 2 dB to odczuwalna róznica. Rzeczywiście ciekawe którą z nich poleciliby nasi doradcy. Znalazłas gdzies opinie o tym modelu Siemensa bo jakoś tak na szybko nie mogę ich znależć? Bosch ma dobre.

Ali4
22-01-2012, 14:16
Andrewhoopoe
Opini za bardzo nie ma na temat Siemensa. Jakość pewnie taka sama jak w Boschu, tylko kwestia tych różnic które wymieniłaś. I ta i ta pewnie bedzie ok.

Patrycja
22-01-2012, 15:05
Ali4, gdzieś w internecie czytałam, że nie należy kupować zmywarek Siemens/Bosch, jeśli w symbolu mają literę E, bo one są robione do marketów i przez to nieco gorsze. Oczywiście nie wiem czy to prawda. Widzę, że wszyscy czekamy jak na zbawienie na opinie naszych doradców.

calineczka793
22-01-2012, 16:09
Witam!

To mój pierwszy post na forum Muratora, więc chciałabym się przywitać;-) Od razu proszę o pomoc - muszę skompletować do wtorku sprzęt agd do zabudowy, nie mam konkretnych typów, natomiast po 2 wizytach w sklepach mam kompletny mętlik - już auto szybciej kupowałam;-)
Do rzeczy - moje wymagania:
- zmywarka - 60cm, zintegrowany panel, infoLight, szuflada na sztućce na górze, 1/2 wsadu, metalowe dno, nie wiem jakie programy są faktycznie przydatne - w domu mam starego Boscha 45 i generalnie korzystam z funkcji szybkiego mycia - zmywarka potrzebna jest dla 4 osobowej rodziny - użytkowana codziennie lub co drugi dzień - skłaniam się do Siemensa lub Boscha - koszt do 1800
- płyta indukcyjna - co najmniej dwa pola superB., timer na 4 pola, ochrona przed dziećmi -koszt do 1400
- piekarnik/ew. piekarnik z funkcją mikrofali - 2xtermoobieg, grill, teleskopowe prowadnice co najmniej 2szt., programy do pieczenia w pamięci, chłodna szyba, system czyszczenia katalicznego - koszt do 1400
- lodówka - bez bajerów, szklane półki, zamrażalka na dole 3 szuflady, fajnie by było jakby miała sterowane elektroniczne, ale to chyba drogi interes - koszt do 1600
To chyba tyle;-) Będę wdzięczna za każdą sugestię i oczywiście czekam na forumowych fachowców;-)

Andrewhoopoe
22-01-2012, 18:59
A czy ktoś z Was widział może lodówki Libherr, chodzi mi o to czy są białe czy raczej żółtawe jak elektrolux, który robi chyba najmniej białe lodówki jakie spotkałam, najbardziej białe wydaja się Indesit, Beko. Choć w niektórych sklepach próbowano mi wmawiać że to wina oświetlenia.

magdzunia
22-01-2012, 19:17
Witam się i ja, drodzy fachowcy, wypowiedzcie się na temat wybranych sprzętów do kuchni:

-lodówka Samsung RL58GRGIH

-płyta gazowa TEKA EW 90 5G AI AL TR Inox

-okap QUATRO SLIM E 90cm

-zmywarka SMI40M35EU

-piekarnik, i tu wybór najtrudniejszy, bo niby skłaniam się ku BOSHa HBA42S350E, ale sa jednak ale, czy rzeczywiście ten wyświetlacz nie pokazuje godziny? I jak z czyszczeniem, bo ma EcoClean i GranitEmail czy to wystarczy? W piekarniku zależy mi na 2 prowadnicach teleskopowych, zimnej szybie (lub takiej przy której się nie oparzę) i względnie łatwym czyszczeniu.

Bardzo dziękuję za wszelkie porady:)

Ali4
22-01-2012, 19:48
Patrycja przyznaje że zaskoczyłaś mnie tą informacją, teraz już sam nie wiem co robić, ciekawe czy to prawda?

Patrycja
22-01-2012, 19:54
Mam nadzieję, że nasi fachowcy się wypowiedzą. W poprzednich postach chyba i SemperSolus i popeye111 polecali zmywarki z tą literą, więc może nie, ale ja "na wszelki" wypadek odrzuciłam te modele w moich poszukiwaniach. Poza tym te sprzęty są tańsze od sprzętów o porównywalnych parametrach z innym oznaczeniem literowym i częściej mają negatywne opinie.

KiRi81
22-01-2012, 19:59
Witam
Poszukuję opinii na temat dwóch piekarników elektrycznych do zabudowy:
- Amica Integra EBI8873
- Amica Fusion EBF8551
Jeśli ktoś je rozważał lub, co jeszcze lepiej, użytkuje któreś z tych urządzeń, to będę bardzo wdzięczny za parę słów o nich. Wg parametrów korzystniejsza jest ta Integra, ale model Fusion ma o wiele lepiej dopracowany front (głównie przyciski) i jest tańszy o ok. 300 zł.
Z góry dziękuję za pomoc.

Ali4
22-01-2012, 20:31
Patrycja jaką zmywarkę Ty wybrałaś?

Patrycja
22-01-2012, 23:00
Nic jeszcze nie wybrałam, bo czekam na opinie fachowców, ale chyba stanie na SN65M007EU, bo trochę szkoda mi dodatkowych 700 zł. na SN66M083EU. która ma wszystko co bym chciała. Przekonuję samą siebie, że program delikatny, szuflada na sztućce. a przede wszystkim strefa intensywna nie jest mi nieodzowna. Teraz zaczęłam szukać zlewu, może jak znajdę zlew i baterię to okaże się, że zostało mi te 700 zł. i mogę kupić droższą, ale wątpię.

calineczka793
23-01-2012, 11:10
Witam;-)

Im więcej czytam na temat sprzętu agd do zabudowy, tym większy mam mętlik - wczoraj w sklepie Pan zachwalał Elextroluxa - wg niego każdy sprzęt tej firmy jest strzałem w dziesiątkę, i nie ma sensu przepłacać na Simensa/Boscha, na których ja się skupiłam:rotfl: Z małżem przedyskutowałam temat i doszliśmy do wniosku, że najczęściej będziemy używać zmywarkę i płytę , piekarnik raz, dwa razy w tyg. to max. - więc tak myślę, że to mogłoby być tańsze, zmywarkę jednak Simens/Bosch made DE - droższą - do ok 2500, lodówki nadal nie mam żadnej wytypowanej - z nią mam największy problem:-( Najlepsze jest to, że dzięki zaoszczędzeniu na płycie i piekarniku moglibyśmy kupić suszarkę kondensacyjną, która przy dwójce maluchów jest moim marzeniem:wiggle: W z związku ze zmianą mam kilka pytań:
- czy warto patrzeć na produkty firm Amica, Gorenie, Elextrolux, Zelmer - tańsze w porównaniu do B/S, więcej funkcji w podobnej cenie, ale nie wiem jak z jakością
- czy może lepiej skupić się jednak na Simensie, Boschu - tańszymi, ale z bardziej okrojonymi funkcjami - za którymi przemawia teoretycznie marka i jakość.

Może ktoś z Was miał podobne dylematy i mógłby mi pomóc:rolleyes:

Pozdrawiam.

D.

KiRi81
23-01-2012, 14:54
Witam
Poszukuję opinii na temat dwóch piekarników elektrycznych do zabudowy:
- Amica Integra EBI8873
- Amica Fusion EBF8551
Jeśli ktoś je rozważał lub, co jeszcze lepiej, użytkuje któreś z tych urządzeń, to będę bardzo wdzięczny za parę słów o nich. Wg parametrów korzystniejsza jest ta Integra, ale model Fusion ma o wiele lepiej dopracowany front (głównie przyciski) i jest tańszy o ok. 300 zł.
Z góry dziękuję za pomoc.

Nawiązując do mojego pytania odnośnie piekarników - czy ktoś w ogóle korzysta z gotowych programów?

aksamitka
23-01-2012, 14:59
najgorzej zdecydować sie na zmywarke, wiekszosc nie rożni sie prawie niczym, a na dodatek nie ma fotek wnętrz :(

Ali4
23-01-2012, 15:18
Patrycja ja też zastanawiałem się nad tą zmywarką, tylko ona nie ma połowy załadunku, dla mnie zależy na tej funkcji. Ja chyba zdecyduję się na Bosch SMV 40M30EU, ale jeszcze się zastanawiam.

Patrycja
23-01-2012, 15:21
Aksamitko, częściowo się zgadzam (co do wnętrz - nadal nie wiem, czy moje typy mają stalowe dno), ale to "prawie niczym" oznacza masę możliwości nawet w obrębie jednej firmy. Skąd mam wiedzieć, jakie funkcje okażą się niezbędne akurat mi, jeśli nigdy nie miałam zmywarki. Czy ta nieszczęsna strefa intensywna, Vario Speed, czy może coś zupełnie innego. Porady innych mi pomogą tylko trochę, bo każdy ma inne zwyczaje, nawet gotując te same potrawy (jeden ubrudzi 5 misek, a drugi tylko dwie).

Patrycja
23-01-2012, 15:34
Ali4, mam nadzieję, że "1/2 wkładu" skompensuje mi sensor połowy załadunku. Na stronie Siemensa piszą: Sensor załadunku - Przebieg programu zależy również od stopnia zapełnienia zmywarki. Ocenia to sensor załadunku i dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń.
Zakładam, że jak dozuje odpowiednio wodę to też te wszystkie pozostałe proszki, żele, czy co tam kto używa, więc wydaje mi się, że wyjdzie na jedno. Zresztą w różnych opiniach czytałam, że przy korzystaniu z opcji połowy załadunku (ale nie wiem, czy to był S/B, czy też jakaś inna marka), zmywarka zużywa tylko 2 l wody mniej, a nie połowę, więc i tak się to nie opłaca. Ja szukałam takiej z myciem wstępnym (trwa 15 minut) i planuję wstawiać gary, wieczorem puścić mycie wstępne, następnego dnia uzupełnić do pełna i puścić na normalne. Jako, że nie mam żadnej praktyki, nie wiem czy dobrze myślę.

Ali4
23-01-2012, 15:46
Patrycja chyba faktycznie lepiej mieć ten variospeed i sensor załadunku niż 1/2 wsadu, przyznaję że mam już mętlik w głowie

Jednej rzeczy tylko nie rozumiem, niektóre zmywarki mają i funkcję 1/2 wsadu i sensor załadunku....nie wystarczy w takim przypadku tylko sensor?

Patrycja
23-01-2012, 15:53
Nie przejmuj się, ja mam mętlik w głowie od drugiego dnia poszukiwań. Na szczęście w tym tygodniu siedzę w domu i mogę temat studiować. Wrzuć oba modele w porównywarkę na stronie siemensa (moim zdaniem dużo lepsza od innych porównywarek np. ceneo) i popatrz na różnice. Ja z bólem serca najprawdopodobniej zrezygnuję ze składanych półek w górnym koszu i strefy intensywnej, której szczególnie nie mogę przeboleć (chyba, że w najbliższych dniach będzie miał miejsce niespodziewany przypływ gotówki, ale to akurat bardzo mało realne).
Doczytałam, że zastanawiasz się nad Boschem, więc raczej nie porównasz go na stronie Siemensa. Na szybko wyszło mi, że Twój Bosch też ma sensor załadunku, dodatkowo ma składane półki w górnym koszu, uchwyt na noże i 1/2 wsadu, ale jest ciut głośniejszy i nie ma Vario Speed

Ali4
23-01-2012, 15:58
Patrycja na zdrowy rozsądek to po co w zmywarce jest i funkcja 1/2 wsadu i sensor załadunku? Bo ja już nic nie rozumiem.
Sensor załadunku
Przebieg programu zależy również od stopnia zapełnienia zmywarki. Ocenia to sensor załadunku i dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń.
halfLoad
czyli połowa załadunku. To funkcja dla tych, którzy nie lubią czekać, aż uzbiera się pełna zmywarka. Teraz można umieścić w niej połowę zwykłego załadunku, wcisnąć odpowiedni przycisk, a cykl zostanie dopasowany do mniejszej ilości naczyń, zapewniając perfekcyjne i maksymalnie oszczędne mycie.

Patrycja
23-01-2012, 16:12
Też mnie to fascynuje, ale udało mi się znaleźć odpowiedzi. Wydaje mi się, że historycznie w zmywarkach najpierw była opcja 1/2 wsadu, a później powstał sensor załadunku. Jako, że inni producenci nadal mają opcję 1/2 S/B z niej nie zrezygnowali, bo mało kto doczyta, co to jest właściwie ten sensor załadunku.

xmarta27
23-01-2012, 16:18
Witam...
Powiem tak, jak jakiś czas temu szukałam zmywarki, też dla mnie jednym z priorytetów była opcja 1/2 załadunku. W trakcie 3 letniego użytkowania z tej funkcji skorzystałam może z 3 razy.. Tą drugą opcję o której mowa wyżej jakoś bardziej się sprawdziła w moim przypadku..

Patrycja
23-01-2012, 16:23
No dobra, jak tak sprawnie nam idzie, to może ktoś podpowie, czy warto brać przedłużoną gwarancję, a jeśli tak, to na ile. Dodam, że przy zmywarce za ok. 1700 zł. koszt przedłużenia gwarancji na rok to 171 zł., na dwa to 230-250 (zależy od sklepu), na trzy to ponad 300 zł. Może ktoś ma jakieś doświadczenia i Siemens zepsuł mu się zaraz po gwarancji.

aksamitka
23-01-2012, 16:24
Aksamitko, częściowo się zgadzam (co do wnętrz - nadal nie wiem, czy moje typy mają stalowe dno), ale to "prawie niczym" oznacza masę możliwości nawet w obrębie jednej firmy. Skąd mam wiedzieć, jakie funkcje okażą się niezbędne akurat mi, jeśli nigdy nie miałam zmywarki. Czy ta nieszczęsna strefa intensywna, Vario Speed, czy może coś zupełnie innego. Porady innych mi pomogą tylko trochę, bo każdy ma inne zwyczaje, nawet gotując te same potrawy (jeden ubrudzi 5 misek, a drugi tylko dwie).

masz racje, ja do tej pory mialam 1 zmywarke kupiona w 2005 roku electrolux- sprawowała sie bdb, w zasadzie korzystalam tylko z 1 programu wiec dla mnie sa zbedne wszelkie bajery, nie wiem czy miala opcje 1/2 wkładu bo niegdy nie było takiej potrzeby

teraz jak porownuje zmywarki to różnią przede wszystki ilosca db oraz poborem wody ( nie ma dla mnie znaczenia), o dnie nie ma info :(
wiec ciezko sie na cos zdecydować

xmarta27
23-01-2012, 16:27
Ja mam siemens'a i już trzeci rok mi służy, nie brałam przedłużonej gwarancji, bo byłam przekonana o niezawodności tej firmy w dziedzinie zmywarek. Nadal tak uważam:)

Patrycja
23-01-2012, 16:41
Dzięki xmarta27 za opinię, ale mam nadzieję, że wypowiedzą się też inni użytkownicy Siemensów. Niby mam przekonanie, że Siemens jest dobrą firmą, ale królują opinie, że wszyscy robią coraz gorsze sprzęty, by podtrzymać obrót.
Aksamitko, ja żałuję, że w W-wie nie ma sklepu w którym by było kilkanaście modeli Siemensów (co jak salon firmowy), by można było na żywo pójść i pooglądać. W marketach jest tylko kilka modeli, co nie ułatwia wyboru, a sprzedawcy są tak niekompetentni, że chyba ja wiem więcej od nich.
Właśnie sobie uświadomiłam, że nabycie samochodu przyszło mi dużo łatwiej niż głupiej zmywarki.

Andrewhoopoe
23-01-2012, 17:58
Z ciekawością czytam Wasze wypowiedzi. Ja chyba jednak zostanę przy Bosch SMV50E70EU. Nie ukrywam ze głównie ze względu na cenę ( ten model jest chyba najtańszy z rozważanych przez Was) ale też dlatego że ma wszystkie programy na których mi zalezy czyli normalny, intensywny, delikatny, ekonomiczy i szybki. Niestety nie ma InfoLight, ale ma podświetlany symbol end, nie wiem czy to prawda z ta literą E - oby nie bo w końcu po to wybieram boscha żeby miec sprzet bezawaryjny. Z mycia wstępnego drogą eliminacji zrezygnowałam już wcześniej. Nie mam pojęcia czy ten model ma plastikowe czy metalowe dno, ale chyba tu trudno bedzie uzyskać więcej informacji, przynajmniej mi bo zaczyna mi sie "palic" z zakupami Agd a na dzień dzisiejszy nic nie mam wybrane bo nawet piekarnik który już wybrałam juz nie jest pewniakiem bo wchodzi w grę jeszcze inny. ZWARIUJE :(


Czy ktoraś z Was czytała coś o funkcji pary w piekarniku, czy rzeczywiście można gotować na parze w czymś takim,czy to totalna lipa, wiem że teraz głównie piszemy o zmywarkach, ale dziewczyny ja naprawdę chyba oszaleje z tym sprzętem AGD

PS. Myślałam o tego typu piekarniku http://www.ceneo.pl/1907792s , ale chyba jednak daruję sobie tą parę , choćby po to by przynajmniej jeden sprzet mieć wybrany, a pomyślałam o tej parze bo razem z mężem lubimy rzeczy nie tłuste i częściowo i tak gotujemy na parze tyle że chłopskim sposobem bo parowaru nie mam.

Ali4
23-01-2012, 19:06
Andrewhoopoe
Ja też zastanawiam się czy to prawda o tej literze E, również byłem już zdecydowany na SMV50E70EU, szkoda że nie odzywają sie nasi specjaliści od AGD

sylka30
23-01-2012, 19:58
Witam
Chce kupić zmywarkę z funkcją wyswietlania czasu pracy zmywarki na podłodze. Znalazłam trzy modele, ale niestety cena dwoch pierwszych jest porażająca.
BOSCH SMV59U00EU
SIMENS SN65U090EU
ELECTROLUX ESL6807R

Może jest jeszcze jakaś inna na rynku? Z góry dziękuje za pomoc.:)

Ali4
23-01-2012, 20:08
sylka30
Najtańszy Bosch z tym światełkiem to SMV40M30EU
Najtańszy Siemens to chyba to SIEMENS SN 65M007EU
Electrolux ESL 65070R

1igor1
23-01-2012, 20:26
ale te modele co napisałaś ali4 to mają światełko a sylce chodziło chyba o zegar wyświetlany na podłodze. a tych niestety jest dopiero kilka modeli dostępnych na rynku

Ali4
23-01-2012, 20:27
Aha rozumiem już o co chodzi :-)

Ali4
23-01-2012, 20:36
1igor1
A może Ty jesteś w stanie mi wytłumaczyć jak to jest z tymi funkcjami w Boschu i Siemensie 1/2 wsadu (halfload) i Sensor załadunku. Czy to nie jest tak że w funkcji Sensor załadunku zawiera się tak naprawdę funkcja 1/2 wsadu. Czym tak naprawdę różnią się te funkcje? Bo przecież jak nie załaduje całej zmywarki to jezeli ma ona funkcję Sensor załadunku to sama powinna dobrać ilość wody itp. W 1/2 wsadu chyba podobnie to wygląda. Więc jak to jest?

1igor1
23-01-2012, 20:56
1/2 wsadu to jest ściśle okreslone (zazwyczaj 30%) mniejsze zużycie wody i prądu od standardowego programu. Ja tego nie polecam, bo ekonomicznie i ekologicznie patrząć to lepiej poczekać aż zmywarka będzie pełna i wtedy ją puścić. co do sensoru załadunku - to jest on raczej (IMHO) ściśle połączony z aqua sensor i działa z programem auto. Działa to mniej więcej tak, sensory badają na początku jak bardzo brudna jest woda, po krótkim czasie bada ponownie, jeśli jest czysta (czyli albo mamy mało naczyń albo słabo zabrudzonych) ustawia niską temperaturę i nie dolewa wody. Jeśli jest brudna woda to zwiększa temperaturę i znowu dolewa wody, po jakimś czasie znowu bada aż do osiągnięcia max. temp. wody i max. zużycia wody. Czyli jak włożymy jeden kieliszek to będzie to najmniejsza z możliwych temperatura i najmniejsza dawka wody. Nie wiem tylko czy sensor załadunku to funkcja aqua sensor, czy bada to jakiś drugi czujnik.

Wygląda na to że tak jak myślałem sensor załadunku jest ściśle powiązany z aqua sensorem

astw
23-01-2012, 21:02
Które modele zmywarek mają zegar wyświetlony na podłodze?

aniula_bl
23-01-2012, 21:08
a ja mam Boscha SMV69M40EU :)
użytkuję od czterech miesięcy i jestem bardzo zadowolona
domywa mi zawsze wszystko:D chyba też dlatego, że zazwyczaj zmywarka chodzi na programie 70'C
zresztą markę Bosch cenię od wielu lat, więc nie miałam problemu z wyborem producenta
jest nas na razie tylko dwoje, ale pierze codziennie i nawet nie próbowałam szukać funkcji "połowa wsadu" czy coś tam:p
a w zasadzie wybór padł na ten model z powodu górnej szuflady na sztućce. nie mam koszyka stawianego w dolnej szufladzie, który zajmuje miejsce i niepotrzebnie zawadza
dziwnie było się na początku przestawić i przyzwyczaić, ale teraz jest super...
naprawdę polecam!

1igor1
23-01-2012, 21:14
Które modele zmywarek mają zegar wyświetlony na podłodze?
kilka postów wyżej masz wypisane 3 modele

Ali4
23-01-2012, 21:22
1igor1
Wielkie dzięki o takie wyjaśnienie mi chodziło, teraz już wiem co i jak i na pewno będzie łatwiej podjąć decyzję :-)

Patrycja
23-01-2012, 23:05
Widzę, że zasiałam zamęt i destrukcję tą nieszczęsną literą e.
Niestety tej opinii, o której pisałam wyżej, nie znalazłam (pewnie dlatego, że od czwartku czytam o zmywarkach i powoli zbliżam się do ostatniej strony w internecie ;-) ), ale na ceneo znalazłam taką opinię nt. SGI 45E05 EU:
Sprzęt posiada bardzo wiele funkcji za bardzo przyzwoitą cenę i porządną markę, tylko jeden minus. Zmywarki Bosch posiadają metalowe (symbol M produkowane w Niemczech) lub plastikowe dno (E,produkowane w Polsce) No i właśnie ten model chociaż produkowany w Niemczech (N) również takie posiada, mimo że jest to nowość ze zmywarek BOSCH. Jednak za taką cene można było się tego spodziewać. Więc polecam osobą którym takie szczegóły nie przeszkadzają, bo mnogość funkcji napewno to zrekompensuje. (http://www.ceneo.pl/;015218860-10.htm).
Oczywiście nie wiem jak jest naprawdę.
Andrewhoopoe, jak szukałam piekarnika 4 lata temu (urządzamy się na raty), chciałam mieć dość dobry i wybrałam Boscha. Szczególnie zależało mi na programowaniu czasu pieczenia (samo się włącza o 17 i o 18 jak wracamy z pracy, czeka na nas gorący, smaczny obiad) i cóż się okazało, funkcji użyłam raz, żeby się przekonać czy działa, a potem jakoś brakowało zapału. Ogólnie używamy tylko wiatraka i możliwości pieczenia z dołu, a pieczemy m.zd. całkiem dużo (mąż piecze regularnie chleb i w ogóle go nie kupujemy, ja piekę słodkości i różne inne rzeczy jak np. pizza, lasagne, czy mięsa). Może ta opinia Ci coś pomoże. Aha, ja do gotowania na parze używam koszyka Fackelmana za 5 zł. i uważam, że nieźle działa.
1igor1, bardzo dziękuję i ja za wyjaśnienie różnic.
A nasi specjaliści chyba wyjechali na ferie.

Poczytałam o zmywarkach i oto co znalazłam www.elektroda.pl/rtvforum/topic2179589.html:
Zmywarki z początkiem SR to nowa platforma urządzeń wolnostojących o szerokości 45 cm. Modele SF są już nie produkowane. Jeśli chodzi o rozszyfrowanie liter to zmywarki z literka T nalezą do klasy Premium - mają najwięcej funkcji, M - klasa średnia, E - urządzenia z podstawowymi funkcjami.
Pewnie Bosch ma podobnie, więc z tą literą e, że to słabszy sprzęt to nieprawda, ale z drugiej strony czy serwis siemensa przyznałby się, że jakiś jego sprzęt jest słabszy?

KiRi81
24-01-2012, 07:26
Witam
Jestem na etapie poszukiwania sprzętu AGD do kuchni - czytam, szukam, oglądam... i jak pewnie większość mam mętlik w głowie.
Oglądam piekarniki, które mają kilkanaście gotowych programów i kosztują kilkaset zł więcej niż piekarniki, które tych programów mają np. "tylko" 8. I teraz zasadnicze pytanie: czy rzeczywiście "tylko"? Każdą funkcję piekarnika można uruchomić pokrętłem, dobrać temperaturę i czas pracy, najczęściej wg przepisów. Nie wiem czy wykorzystam program do pieczenia wołowiny zadeklarowany przez producenta, po co więc wydać kilkaset zł więcej na piekarnik z takim programem?
To samo tyczy się zmywarek - mamy tu mycia wstępne, 1/2 załadunku, superextraszorowaniekieliszkówpobabci i inne tego typu cuda. Tylko czy ktoś z tego korzysta?
Jeśli możecie, to podajcie z jakich programów najczęściej korzystacie w piekarnikach, zmywarkach i innych urządzeniach. Może troszkę rozjaśni to spojrzenie na sprzęt AGD, ułatwi komuś szukanie i zaoszczędzi parę złotych...

genzolek
24-01-2012, 08:50
Sprzęt prawie wybrany.
Problem jest tylko z mikrofala do zabudowy w słupku. Chciałbym aby pasowała do piekarnika Electrolux EOB53102X lub ewentualnie Bosch HBA43T350
Niestety mikrofale Boscha i Elektroluxa do zabudowy sporo kosztują. Czy może ma ktoś taki piekarnik i dopasowana do niego mikrofalówke??
Będę wdzięczny za podpowiedzi

Patrycja
24-01-2012, 11:49
Nie mam programów w piekarniku, ale moim zdaniem to są zbędne bajery. Mam możliwość programowania czasu, ale nie widzę w niej sensu, bo i tak ja zerkam na to co się dzieje i jak popatrzę to sobie zwiększam lub zmniejszam temperaturę i decyduję o czasie pieczenia. Moim zdaniem automat nie zrobi tego tak dobrze jak ja. Zastanów się czy kiedykolwiek zostawisz potrawę samą i zlecisz piekarnikowi jej upieczenie, jeśli i tak masz zamiar pilnować procesu pieczenia, to po co ta automatyka. Ważna jest funkcja szybkiego nagrzewania i prowadnice teleskopowe. Zdecydowałam, że są lepsze od pyrolizy i moim zdaniem dobrze wybrałam. Mięsa piekę w rękawie, a ciasta nie pryskają, więc piekarnik praktycznie się nie brudzi, a to co się ubrudzi doskonale czyści pianka do piekarników.
Temat zmywarki też bardzo mnie interesuje, choć chyba wszyscy piszą, że myją na auto i bardzo rzadko korzystają z innych funkcji.

akukuuu
24-01-2012, 12:18
piekarnik- mój posiada kilka gotowych programów - ale nie korzystam- raz wypróbowałam. Sama jednak wolę zadecydować czy akurat to ciasto to na 180 c czy na 190 c i określić czas trwania. Dla mnie zbędne funkcje. Natomiast bardzo sobie cenię odliczanie czasu do końca trwania programu czy pieczenia. Mam to zarówno w piekarniku, pralce, zmywarce, płycie indukcyjnej( idealne do gotowania jajek na miękko:-). Ułatwia to pracę, zwłaszcza gdy nagle trzeba gdzieś wyskoczyć lub gdy na imprezę trzeba dużo jedzenia przygotować. Przydaje się też sygnalizator czasu końca pracy, czasami zapominam, że pralka chodzi:). W zmywarce z racji tego, iż najczęściej jest włączana późnym wieczorem dźwiękowy sygnalizator wyłączony, natomiast zmywarka dopóki myje rzuca światełko na podłogę- bardzo fajne rozwiązanie.
Zmywarka- korzystam głównie z auto, czasami z krótkiego 30 min- zwłaszcza latem, bo "zapaszek" szybko powstaje:), nie mam 1/2 wsadu, bo to 45 cm szer. ale być podejrzewam, że mógłby być wykorzystywany z takich samych przyczyn latem.

Patrycja
24-01-2012, 12:23
Akukuu, a masz mycie wstępne? Czy nie jest wystarczające (nawet latem) puszczenie wstępnego i umycie następnego dnia całego załadunku? Uparłam się na to mycie wstępne, ale nie wiem czy słusznie.

akukuuu
24-01-2012, 12:56
mam mycie wstępne ( właśnie to odkryłam biorąc instrukcję), nie korzystam. Program auto mam na 55-65 C ( sam dobiera w zależności od załadunku), jak naczynia są mocno brudne np naczynie żaroodporne przypalone właczam na 70 c i wszystko jest super domyte. Natomiast tak jak pisałam czasami włączam na 30 minut latem czy jak wyjeżdżam na 1-2 dni, żeby nie stały. Przydają się natomiast składane elementy na dole - więcej miejsca na garnki i składana półki na górze- mam na długie noże i małe kubeczki. No i zegar.
AAA czytałam na innym wątku, że rozważacie o E w opisie. Ja mam E,model made in germany z metalowym dnem.

KiRi81
24-01-2012, 13:02
Akukuu, a masz mycie wstępne? Czy nie jest wystarczające (nawet latem) puszczenie wstępnego i umycie następnego dnia całego załadunku? Uparłam się na to mycie wstępne, ale nie wiem czy słusznie.

Właśnie identycznie do tego podchodzę. Opłukać wstępnie, a na drugi dzień umyć całość.
Wydaje mi się, że w zmywarce istotne są dostępne temperatury, mycie wstępne, automatyka wagowa (choć to już raczej powyżej 1500 zł) i światełko na podłodze (tu już chyba poniżej 2000 zł się nie znajdzie). Teraz pozostaje pytanie na ile to "wydaje mi się" jest słuszne :)

Trociu
24-01-2012, 13:05
Akukuu, a masz mycie wstępne? Czy nie jest wystarczające (nawet latem) puszczenie wstępnego i umycie następnego dnia całego załadunku? Uparłam się na to mycie wstępne, ale nie wiem czy słusznie.

Ja mam w zmywarce mycie wstępne i z niego korzystam. Obecnie dla pewności najpierw daję mycie wstępne, a potem najekonomiczniejszy dostępny program. Wywodzi się to z czasów, gdy zmywarkę puszczaliśmy raz na 2-3 dni i talerze mogłyby lekko podeschnięte. Teraz myjemy praktycznie codziennie, max 1.5 dnia, ale i tak stosujemy mycie wstępne.

radosław1
24-01-2012, 13:06
bez przesady z tą techniką co za dużo to niezdrow:)

Trociu
24-01-2012, 13:08
Co do piekarnika, to mam zwykłe ręczne nastawy i żadnych predefiniowanych programów mi nie brakuje. Ale cenię sobie trzy wbudowane zegarki:
- odliczanie czasu, po upłynięciu którego piekarnik się wyłącza -> przydatne do standardowego pieczenia mięsa, gdy wiemy ile ma się piec w danej temperaturze. nastawiam i zapominam o temacie
- zaprogramowanie o której piekarnik ma się wyłączyć (w połączeniu z czasem odliczania) -> daje nam to ciepły wkład o zadanej godzinie. sam sobie przeliczy o którem ma się włączyć, bo ma zadany czas pieczenia. I jak żona wychodząc z domu wstawia mięsko, ja przychodząc po południu mam je ciepłe dopiero co upieczone.

Trociu
24-01-2012, 13:09
To czego mi brakuje w piekarniku, to jakaś mała bateryjka potrzymująca zegar. Przy każdym nawet sekundowym wyłączeniu prądu, całe programowanie czasu się kasuje. Standardowo trzeba nastawiać zegarek od zera. A i jak coś było zaprogramowane do upieczenia to się nie upiecze wtedy.

Patrycja
24-01-2012, 13:10
Akukuuu, dzięki wielkie za odpowiedź, ale teraz to już zupełnie zgłupiałam, czy to mycie wstępne mi się przyda i czy upierać się na to jak osioł w kapuście. Przepraszam za pewnie durne nieco pytanie, ale czy jak masz to mycie na 70 stopni, to na górze masz też zwykłe talerzyki i szklanki (np. Arcoroc) i nic im się nie dzieje? Tak się zastanawiam nad tą temperaturą i jakoś nie wyobrażam sobie żebym nazbierała całą zmywarkę przypalonych garnków, dlatego "chodzi po mnie" ta strefa intensywna. Masz zwykły pojemnik na sztućce, czy szufladę?
Dzięki za odpowiedź dot. symbolu, wynika z niej, że nie jest to jakoś logicznie przyporządkowane i zależy od konkretnego modelu.

Jak pisałam odpowiedź, nie widziałam kolejnych wypowiedzi, za które bardzo dziękuję.

akukuuu
24-01-2012, 13:13
Wczytując się w moją instrukcję widzę, że każdy z programów, który mam oprócz tego krótkiego zawiera w sobie mycie wstępne.
Moja zmywarka bosch kosztowała rok temu coś koło 1500 - nie pamiętam dokładnie i ma światełko- może dlatego, niższa cena, że jest 45 cm.
Jak włączam te 30 minut to już potem drugi raz nie myję- naczynia są czyściutkie pod warunkiem, że nie jest na max załadowana i nie są jakieś super brudne ( bez garnków, same talerze i kubki)

akukuuu
24-01-2012, 13:18
Patrycja - włączam normalnie na dole gary plus duże talerze, na górze szklanki, kubki, małe talerzyki. Nic się nie dzieje w moim odczuciu- a co masz na myśli, że ma się coś dziać?? mam zwykły pojemnik na sztućce na dole i na górze mam dodatkową półkę na długie noże

Patrycja
24-01-2012, 13:20
jak naczynia są mocno brudne np naczynie żaroodporne przypalone właczam na 70 c i wszystko jest super domyte.
A mogę jeszcze poprosić o odpowiedź na moje pytanie, dot. mycia w 70 stopniach?

Patrycja
24-01-2012, 13:22
Piszemy dokładnie w tym, samym czasie. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wydawało mi się, że szklankom taka temperatura mogłaby zaszkodzić (jakieś matowienie, czy coś), ale jak wcześniej pisałam jestem zupełnym laikiem i na praktyce użytkowania zmywarek znam się jak świnia na gwiazdach.

akukuuu
24-01-2012, 13:31
kilka starych szklanek się zmatowiło, ale to nie były naczynia przeznaczone do mycia w zmywarkach. To matowienie to chyba raczej jest zależne od tego jak bardzo ostry jest środek do zmywania niż od temperatury. Mam jeden serwis kawowo - obiadowy, nazwę go odświętnym:) i on jest myty tylko ręcznie. Na resztę nie patrzę, wrzucam jak leci.

Patrycja
24-01-2012, 13:37
Bardzo dziękuję i przepraszam, że tak męczę.

astw
24-01-2012, 15:35
Chodziło mi o modele z zegarem wyświetlanym na podłodze, nie o w/w modele ze swiatełkiem sygnalizującym zakończenie zmywania. Taki zegar to, w mojej ocenie, funkcja znacznie ciekawsza.

calineczka793
24-01-2012, 16:10
Ufff...po nie przespanej nocy i ponownym rajdzie po sklepach w celu obmacania sprzętów chyba wybraliśmy 2 sprzęty:
- Piekarnik SIEMENS HB 43AT540E
- Zmywarka BOSCH SMV 58M70EU zastanawiałam się też nad SMV 53M70E, ale przeważyła chęć posiadania kosza na sztućce na górze - mam tylko nadzieję, że ta zmywarka ma dno metalowe, bo niestety nie mogłam zobaczyć jej w realu. Może któryś z użytkowników lub fachowców napisze czy faktycznie dno jest metalowe :rolleyes:
Zastanawiamy się nad płytą - bierzemy pod uwagę Płyta TEKA IR 641 lub Siemens EH651TA11E lub Siemens EH651TA16E - wizualnie bardziej podobają mi się Siemensy - Teka ma chyba więcej funkcji - i co zrobić:confused:- proszę o opinię, tak jak pisałam w pierwszym moim poście - chciałabym, żeby płyta miała osobne sterowanie na każdym z pół, 2x super Booster, timer 4x.

I jeszcze kwestia lodówki - chyba stanie na Elektroluxie do zabudowy - bo nic sensownego w granicach do +/-2000 nie znalazłam nic sensownego i w związku z tym waham się między dwoma modelami E. - Electrolux ERN29770 lub Electrolux ERN29790 a może jest jakaś ciekawsza alternatywa w kwestii lodówki do zabudowy?

Może w końcu jak już mniej więcej skonkretyzowałam wybór któryś z fachowców forumowych naprowadzi mnie na właściwe tory co do zakupy:p

Masakra jakaś z tymi specyfikacjami/porównaniami na stronie Boscha - jeszcze raz czytam o wybranym przeze mnie modelu zmywarki - niby ma opcję 1/2 HalfLoad, więc wybór górny/dolny kosz lub oba równocześnie z mniejszym ładunkiem, natomiast w porównaniu modeli pisze jak byk Mycie w jednym koszu (HalfLoad) Niemożliwe to jak to jest?? Nie Nie ukrywam, że zależy mi na tej opcji:o Mam nadzieję, że ktoś z użytkowników wypowie się w tej kwestii.

aksamitka
24-01-2012, 17:13
calineczka teka ma 3 rożne wielkości pola a siemens tylko 2 - nie wiem czy to dla Ciebie ma znaczenie


zastanawiam sie na ile uzyteczne jest pole evolis http://www.ceneo.pl/;0152143435-10.htm ktos ma? użytkuje?

1igor1
24-01-2012, 20:19
Ufff...po nie przespanej nocy i ponownym rajdzie po sklepach w celu obmacania sprzętów chyba wybraliśmy 2 sprzęty:
- Piekarnik SIEMENS HB 43AT540E
- Zmywarka BOSCH SMV 58M70EU zastanawiałam się też nad SMV 53M70E, ale przeważyła chęć posiadania kosza na sztućce na górze - mam tylko nadzieję, że ta zmywarka ma dno metalowe, bo niestety nie mogłam zobaczyć jej w realu. Może któryś z użytkowników lub fachowców napisze czy faktycznie dno jest metalowe :rolleyes:
Zastanawiamy się nad płytą - bierzemy pod uwagę Płyta TEKA IR 641 lub Siemens EH651TA11E lub Siemens EH651TA16E - wizualnie bardziej podobają mi się Siemensy - Teka ma chyba więcej funkcji - i co zrobić:confused:- proszę o opinię, tak jak pisałam w pierwszym moim poście - chciałabym, żeby płyta miała osobne sterowanie na każdym z pół, 2x super Booster, timer 4x.

I jeszcze kwestia lodówki - chyba stanie na Elektroluxie do zabudowy - bo nic sensownego w granicach do +/-2000 nie znalazłam nic sensownego i w związku z tym waham się między dwoma modelami E. - Electrolux ERN29770 lub Electrolux ERN29790 a może jest jakaś ciekawsza alternatywa w kwestii lodówki do zabudowy?

Może w końcu jak już mniej więcej skonkretyzowałam wybór któryś z fachowców forumowych naprowadzi mnie na właściwe tory co do zakupy:p

Masakra jakaś z tymi specyfikacjami/porównaniami na stronie Boscha - jeszcze raz czytam o wybranym przeze mnie modelu zmywarki - niby ma opcję 1/2 HalfLoad, więc wybór górny/dolny kosz lub oba równocześnie z mniejszym ładunkiem, natomiast w porównaniu modeli pisze jak byk Mycie w jednym koszu (HalfLoad) Niemożliwe to jak to jest?? Nie Nie ukrywam, że zależy mi na tej opcji:o Mam nadzieję, że ktoś z użytkowników wypowie się w tej kwestii.

Czemu wy tak się boicie dna platikowego - to dno wcale nie jest gorsze. Póki co to zmywarki produkowane w polsce mają plastik, produkowane w niemczech mają metal. ale z tego co mówią szkoleniowcy z BSH w niemczech po modernizacji lini montażowej też mają być dna plastikowe.

Co do lodowek to wybrałbym ERN29790 ma komorę świerzości i uchwyt na butelki i jak dobrze pamietam ma wentylator aby równomiernie rozprowadzić temperaturę w chłodziarce

Co do HalfLoad to to jest opcja 1/2 wsadu, ale zawsze myje w obu koszach. czyli ładujemy mniej ale na oba kosze, Whirlpool ma np podział na kosze (albo górny albo dolny) Ale te zmywarki które sobie wybrałaś mają program auto który sam dostosowuje ilość wody i temperature w zależności ile mamy naczyń i jak brudne i najlepiej w codziennym zmywaniu używać wlaśnie tego programu, bradzo fajna funkcja variospeed - skraca program o połowę. Co do szuflady na sztućce - to sprawa ma 2 końce, taka zmywarka nie ma tradycyjnego kosza na sztućce, w szufladzie trzeba każdy widelec, nóż itd układać osobno, a w koszu wkładamy wszystkie razem. słyszałem juz opinie że ludzie chcieli kupić kosz bo już mieli dość ukladania sztućcy w szufladzie. trzeba sobie przemyśleć wszystkie za i przeciw

calineczka793
24-01-2012, 23:12
calineczka teka ma 3 rożne wielkości pola a siemens tylko 2 - nie wiem czy to dla Ciebie ma znaczenie


zastanawiam sie na ile uzyteczne jest pole evolis http://www.ceneo.pl/;0152143435-10.htm ktos ma? użytkuje?

Właśnie jeszcze nie wiem czy ma to dla mnie znaczenie - w domu moich rodziców od 10 lat jest płyta indukcyjna Siemensa, która ma 2 różnej wielkości pola i szczerze powiedziawszy przyzwyczailiśmy się :rolleyes: muszę się jeszcze nad tym zastanowić...dziękuję za zwrócenie uwagi na tą sprawę - faktycznie ciekawe rozwiązanie z tym polem evolis, chociaż z drugiej strony ja to raczej nie jestem zapaloną kucharką i garnków o takiej wielkości chyba nie będę mieć.

calineczka793
24-01-2012, 23:25
Czemu wy tak się boicie dna platikowego - to dno wcale nie jest gorsze. Póki co to zmywarki produkowane w polsce mają plastik, produkowane w niemczech mają metal. ale z tego co mówią szkoleniowcy z BSH w niemczech po modernizacji lini montażowej też mają być dna plastikowe.

TO chyba działa psychologia tłumu - jakoś tak założyłam, że ma być metalowe, bo podobno lepsze:rolleyes:


Co do lodowek to wybrałbym ERN29790 ma komorę świerzości i uchwyt na butelki i jak dobrze pamietam ma wentylator aby równomiernie rozprowadzić temperaturę w chłodziarce

Dzięki za sugestię - komora świeżości również mnie bardziej przekonuje, a może mógłbyś mi polecić jakąś alternatywę do tych Electroluxów? Dla rodziny 2+2


Co do HalfLoad to to jest opcja 1/2 wsadu, ale zawsze myje w obu koszach. czyli ładujemy mniej ale na oba kosze,

Faktycznie niby rozwiązuje to problem, jednak na stronie Boscha przy klilnięciu na HalfLoad pojawia się info Funkcja pozwala na ekonomiczne zmywanie przy częściowo załadowanej zmywarce. Naczynia można rozmieścić dowolnie: tylko w górnym lub tylko w dolnym koszu, lub tez w obu koszach równocześnie. Cykl zmywania zostaje dopasowany do zmniejszonego załadunku co powoduje znaczną oszczędność wody i energii.. Natomiast w porównaniach zmywarek jest już informacja o niemożności ustawienia w jedynym koszu - więc nie nie skąd takie rozbieżności.


Co do szuflady na sztućce - to sprawa ma 2 końce, taka zmywarka nie ma tradycyjnego kosza na sztućce, w szufladzie trzeba każdy widelec, nóż itd układać osobno, a w koszu wkładamy wszystkie razem. słyszałem juz opinie że ludzie chcieli kupić kosz bo już mieli dość ukladania sztućcy w szufladzie. trzeba sobie przemyśleć wszystkie za i przeciw

Właśnie dotarłam do podobnych opinii na temat szuflady - i powiem szczerze trochę mnie to podłamało - miałam nadzieję, że szuflada jest udogodnieniem - wkładam razem sztućce i po krzyku, a tu trzeba układać każdy z osobna - to chyba kosz lepszy - a ja pół nocy z małżem walczyłam o tą szufladę...aaaa...może użytkownicy takiej szuflady napiszą jak to wygląda w praktyce - jutro chciałabym zamówić sprzęt - i jakby ta szuflada miała być niewypałem to się załamię:-(

Pozdrawiam!

D.

Elfir
24-01-2012, 23:52
Porobiłam trochę porządków na forum i poscalałam porozrzucane tematy o AGD.

Można w tej chwili używać wyszukiwarki - najlepiej w trybie wyszukiwania zwykłego z zaznaczoną opcją tylko dla działu o AGD i wyświetlaniem tematów a nie postów.
Wyszukiwarka na forum nie potrafi szukać wyrazów bliskoznacznych i odmienionych przez przypadki, niestety. Dlatego poszukując informacji np. o płycie indukcyjnej, proszę wpisywać osobno "indukcja" i "indukcyjna"

W scalanych wątkach starałam się edytować tytuły, by zawierały opis w mianowniku i liczbie pojedynczej.
Potworzyłam też wątki poświęcone konkretnym markom : teka, mastercook, amica, bosch, itd - można wyszukiwać po nazwie.

Patrycja
25-01-2012, 09:46
Elfir dziękujemy.
Calineczka, z tego co się zorientowałam 1/2 wsadu, nie polega na tym, że ustawiasz gary tylko na górze lub tylko na dole, lecz jak popadnie, a zmywarka zużywa po prostu mniej wody. Możesz ustawić np. tylko na dole, ale nie oznacza to, że górne ramie myjące nie działa.
Szufladę widziałam w naturze, rzeczywiście ma miejsce na każdy sztuciec osobno i podobno dobrze je myje, ale w takim przypadku zmniejsza się wysokość górnego kosza. Z opinii użytkowników wynika, że trzeba się przyzwyczaić, ale za to potem łatwiej posegregować te sztućce, co noże masz obok siebie, widelce obok siebie itd. ci co mają raczej chwalą.
Wczoraj w saturnie zapytałam gościa o ten sensor załadunku i stwierdził, że jest to sensor zmętnienia wody. Nawet nie dyskutowałam, bo już nie było o czym. Dziś zadzwoniłam w końcu do działu technicznego Siemensa i gość powiedział, że zmywarka po pobraniu wody (na początku są to 3 l) bada czas zmycia załadowanych naczyń, jeśli jej zdaniem nie wystarczyło na zmycie tego co w środku to dobiera tej wody. Tłumaczył również, że badany jest prąd niezbędny do ogrzania pobranej ilości wody. Główna różnica jest taka, że sensor załadunku działa tylko na programie auto, a 1/2 wsadu na wszystkich

KiRi81
25-01-2012, 11:47
Witam

Po długich poszukiwaniach i oględzinach wybrałem sprzęt AGD do kuchni:
- piekarnik elektryczny Amica Integra EBI 8873: http://www.amica.com.pl/pl,produkt,integra,ebi8873,578,2.html
- płyta gazowa Samsung GN641FFXD: http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/cooktop/gas-cook-top/GN641FFXD/XEO
- okap Samsung HB6247SX/XEO: http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/hoods/built-under/HB6247SX/XEO
- zmywarka Hotpoint-Ariston Luce LFTA+ 3204 HX: http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_agd_h/Zmywarka_LFTA+_3214_HX/pid_73740PL.do
- lodówka Hotpoint-Ariston Combi BCB 333 AVEI FF: http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_agd_h/Lodowka_Combi_BCB_333_AVEI_FF/pid_56497PL.do (proszę zwrócić uwagę, że jej wysokość to 186,3 cm)

Mogę prosić o opinie na temat powyższych urządzeń? Z góry bardzo dziękuję.

akukuuu
25-01-2012, 13:19
astw- z pewnością zegar zamiast światełka na podłodze to fajny gadżet, ale jeżeli różnica w cenie byłaby spora to uważam, że nie warto dopłacać. Otworzenie zmywarki na sekundę i sprawdzenie ile czasu zostało do końca to w końcu żaden wysiłek:)

Ali4
25-01-2012, 15:23
Patrycja
Na jaką zmywarkę się zdecydowałaś?

noira
25-01-2012, 16:16
Ktoś pytał o funkcję pary w piekarniku. Mam electroluxa od 7-8 lat na obecnym mieszkaniu, na nowe czeka już zakupiony AEG też z funkcją pary, mam nadzieję, że będzie mi tak rewelacyjnie służył jak poprzedni. Funkcji pary używam bardzo często, do gotowania, pieczenia...również do mycia piekarnika. Polecam.

astw
25-01-2012, 16:44
Ktoś pytał o funkcję pary w piekarniku. Mam electroluxa od 7-8 lat na obecnym mieszkaniu, na nowe czeka już zakupiony AEG też z funkcją pary, mam nadzieję, że będzie mi tak rewelacyjnie służył jak poprzedni. Funkcji pary używam bardzo często, do gotowania, pieczenia...również do mycia piekarnika. Polecam.

AEG - jaki model i w jakiej cenie?

noira
25-01-2012, 19:01
model piekarnika BS9304401M, ceny dokładnej nie znam, mąż zamawiał sprzęt.

1igor1
25-01-2012, 20:01
Faktycznie niby rozwiązuje to problem, jednak na stronie Boscha przy klilnięciu na HalfLoad pojawia się info Funkcja pozwala na ekonomiczne zmywanie przy częściowo załadowanej zmywarce.Naczynia można rozmieścić dowolnie: tylko w górnym lub tylko w dolnym koszu, lub tez w obu koszach równocześnie[/B]. Cykl zmywania zostaje dopasowany do zmniejszonego załadunku co powoduje znaczną oszczędność wody i energii.. Natomiast w porównaniach zmywarek jest już informacja o niemożności ustawienia w jedynym koszu - więc nie nie skąd takie rozbieżności.
Chodzi o to że możesz sobie układać naczynia gdzie chcesz - czyli dolny kosz, górny lub oba częściowo, ale i tak działają oba ramiona, czyli lepiej rozłożyć naczynia na dwoch po równo.


Dzięki za sugestię - komora świeżości również mnie bardziej przekonuje, a może mógłbyś mi polecić jakąś alternatywę do tych Electroluxów? Dla rodziny 2+2
Myślę, że electrolux to jedne z lepiej wykonanych lodówek, także zostałbym przy nim

calineczka793
25-01-2012, 20:22
Elfir dziękujemy.
Calineczka, z tego co się zorientowałam 1/2 wsadu, nie polega na tym, że ustawiasz gary tylko na górze lub tylko na dole, lecz jak popadnie, a zmywarka zużywa po prostu mniej wody. Możesz ustawić np. tylko na dole, ale nie oznacza to, że górne ramie myjące nie działa.

Dzięki Patrycja za wyjaśnienie:rolleyes:wg mnie opis na stronie może wprowadzić w błąd:o

Szufladę widziałam w naturze, rzeczywiście ma miejsce na każdy sztuciec osobno i podobno dobrze je myje, ale w takim przypadku zmniejsza się wysokość górnego kosza. Z opinii użytkowników wynika, że trzeba się przyzwyczaić, ale za to potem łatwiej posegregować te sztućce, co noże masz obok siebie, widelce obok siebie itd. ci co mają raczej chwalą.

Ja nie miałam okazji zobaczyć na żywo szuflady, opinie na temat jej użyteczności są skrajnie różne - od super, hiper do całkowicie negatywnych - znalazłam info, że jeden użytkownik nawet odinstalował tą szufladę w Elektroluxie bodajże.:o
Z wysokością górnego kosza to ja się tak bardzo nie martwię - Bosch ma regulowaną wysokość kosza, więc mam nadzieję, że pod tym względem nie będę narzekać:no: Ciekawi mnie jedno - czy do zmywarki z szufladą dodawany jest mimo wszystko koszt na sztućce i długie noże - takie info znalazłam na serwisie euroagd.[/QUOTE]


Wczoraj w saturnie zapytałam gościa o ten sensor załadunku i stwierdził, że jest to sensor zmętnienia wody. Nawet nie dyskutowałam, bo już nie było o czym.
:lol:


Dziś zadzwoniłam w końcu do działu technicznego Siemensa i gość powiedział, że zmywarka po pobraniu wody (na początku są to 3 l) bada czas zmycia załadowanych naczyń, jeśli jej zdaniem nie wystarczyło na zmycie tego co w środku to dobiera tej wody. Tłumaczył również, że badany jest prąd niezbędny do ogrzania pobranej ilości wody. Główna różnica jest taka, że sensor załadunku działa tylko na programie auto, a 1/2 wsadu na wszystkich

O i to jest konkretna odpowiedź - ja chyba też będę musiała zadzwonić do Siemensa z pytaniami odnośnie płyt i piekarników wybranych przeze mnie, gdyż na ich stronie są informacje, które nie pokrywają się z info. z serwisów porównujących. A miałam nadzieję, że dzisiaj zrobię już zamówienie i będę mieć to z głowy - przez ten sprzęt zarywam noce.

A może ktoś mi tutaj pomoże w związku z piekarnikami HB43AS540/HB43AT540E - oglądając je w realu sprzedawcy mówili mi, że system czyszczenia to kataliza - taka sama informacja znajduje się w opisach w porównywarkach cenowych, natomiast w specyfikacji na stronie Siemensa widnieje info # Automatyczny system czyszczenia ecoClean na ścianie tylnej, górnej i na ścianach bocznych. Wewnętrzne ściany piekarnika pokryte gładką tytanową emalią titanGlanz HB43AT540E na pewno nie ma piekarnika pokrytego gładką emalią - sama dotykałam :rolleyes: Masakra jakaś:confused:

Patrycja a TY na jaką zmywarkę w końcu się zdecydowałaś? Widzę, że idziesz w kierunku Siemensa - ja mam przy zmywarkach sentyment do Boschów - tzn. w moim rodzinnym domu jest Bosch 15 letni, który nigdy nie był naprawiany i mam nadzieję, że z nowej zmywarki również będziemy zadowoleni.

1igor1
25-01-2012, 20:29
Ciekawi mnie jedno - czy do zmywarki z szufladą dodawany jest mimo wszystko koszt na sztućce i długie noże - takie info znalazłam na serwisie euroagd.
Jak jest szuflada to nie ma kosza :( niestety, to co piszesz to pewnie chodzi o taką półeczkę z tyłu dolnego kosza, można ją właśnie wykorzystać na dłuższe sztućce

1igor1
25-01-2012, 20:40
A może ktoś mi tutaj pomoże w związku z piekarnikami HB43AS540/HB43AT540E - oglądając je w realu sprzedawcy mówili mi, że system czyszczenia to kataliza - taka sama informacja znajduje się w opisach w porównywarkach cenowych, natomiast w specyfikacji na stronie Siemensa widnieje info # Automatyczny system czyszczenia ecoClean na ścianie tylnej, górnej i na ścianach bocznych. Wewnętrzne ściany piekarnika pokryte gładką tytanową emalią titanGlanz HB43AT540E na pewno nie ma piekarnika pokrytego gładką emalią - sama dotykałam Masakra jakaś
Oba te piekarniki mają czyszczenie katalityczne. poniżej masz wytłumaczenie funkcji ecoclean
EcoClean to system oczyszczania katalitycznego. Piekarniki z funkcją ecoClean są wyposażone w specjalne powłoki na ścianach, które maja zdolność pochłaniania zabrudzeń i eliminowania w procesie katalizy.
O te gładkie ściany pokryte emalią to chodzi o te elementy które nie mają katalizy, nie zawsze cały piekarnik ma wkłady katalityczne, pewne elementy (zazwyczaj góra i rogi) są pokryte właśnie emalią i pewnie o to chodzi siemensowi

1igor1
25-01-2012, 20:49
Witam

Po długich poszukiwaniach i oględzinach wybrałem sprzęt AGD do kuchni:
- piekarnik elektryczny Amica Integra EBI 8873: http://www.amica.com.pl/pl,produkt,integra,ebi8873,578,2.html
- płyta gazowa Samsung GN641FFXD: http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/cooktop/gas-cook-top/GN641FFXD/XEO
- okap Samsung HB6247SX/XEO: http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/hoods/built-under/HB6247SX/XEO
- zmywarka Hotpoint-Ariston Luce LFTA+ 3204 HX: http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_agd_h/Zmywarka_LFTA+_3214_HX/pid_73740PL.do
- lodówka Hotpoint-Ariston Combi BCB 333 AVEI FF: http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_agd_h/Lodowka_Combi_BCB_333_AVEI_FF/pid_56497PL.do (proszę zwrócić uwagę, że jej wysokość to 186,3 cm)

Mogę prosić o opinie na temat powyższych urządzeń? Z góry bardzo dziękuję.

Sprzęty OK, ale co do płyty to zastanów się czy nie lepiej kurki do gazu mieć z boku np taka amica pgx6411 (http://www.amica.com.pl/pl,produkt,plyta-grzejna,pgx6411,281,2.html), nie są wtedy tak narażone na uszkodzenia i do tego ma potrójną koronę.
Co do okapu to też można pójść w stronę amici modele OTS 615 lub OTS 625

calineczka793
25-01-2012, 21:46
Chodzi o to że możesz sobie układać naczynia gdzie chcesz - czyli dolny kosz, górny lub oba częściowo, ale i tak działają oba ramiona, czyli lepiej rozłożyć naczynia na dwoch po równo.

Dziękuję - co ja bym bez Was zrobiła:o


Myślę, że electrolux to jedne z lepiej wykonanych lodówek, także zostałbym przy nim

Przynajmniej jedną rzecz mam wybraną na 100% - zastanawiam mnie jedno - czy ewentualnie istnieje możliwość dokupienia szklanej półki do tej lodówki, którą wybrałam - ona ma pojemnik na butelki - jednak w sezonie zimowym może być zbędny - a wtedy taka dodatkowa półka by mi się przydała:rolleyes:


Jak jest szuflada to nie ma kosza :( niestety, to co piszesz to pewnie chodzi o taką półeczkę z tyłu dolnego kosza, można ją właśnie wykorzystać na dłuższe sztućce

Ehhh - szkoda, chociaż pewnie można dokupić taki kosz gdzieś na You Tube widziałam i kosz i szufladę, docelowo jak się nie sprawdzi szuflada to dokupię kosz - jeśli oczywiście się da


Oba te piekarniki mają czyszczenie katalityczne. poniżej masz wytłumaczenie funkcji ecoclean
EcoClean to system oczyszczania katalitycznego. Piekarniki z funkcją ecoClean są wyposażone w specjalne powłoki na ścianach, które maja zdolność pochłaniania zabrudzeń i eliminowania w procesie katalizy.
O te gładkie ściany pokryte emalią to chodzi o te elementy które nie mają katalizy, nie zawsze cały piekarnik ma wkłady katalityczne, pewne elementy (zazwyczaj góra i rogi) są pokryte właśnie emalią i pewnie o to chodzi siemensowi

Coś mi się wydaje, że w tym poście dość często używam słowa DZIĘKUJĘ:lol2: dzięki Igor za wyjaśnienie.

A teraz pytanie do użytkowników piekarników z prowadnicami teleskopowymi - starczą 2 czy lepiej kupić piekarnik z 3 - ze strony Siemensa wynika, iż różnica pomiędzy tymi dwoma modelami to właśnie il. prowadnic - natomiast różnica w cenie to 100zł. Tego tańszego w Bielsku nie widziałam, ale ze zdjęć wygląda, że są identyczne pod względem dizajnu.

aaa jeszcze mam jedno pytanie dot. płyt czy moc przyłączeniowa 4,6 przy indukcji jest wystarczająca czy lepiej sobie takimi płytami nie zaprzątać głowy jeden z Siemensów ma parametry, które mi odpowiadają (cena, Booster+timer na 4 pola, osobne sterowania na pole ), ale właśnie moc przyłączeniową 4,6 Siemens EH651TA16E. Pozostałe modele zarówna z Boscha jak i z Siemensa w cenie do 1600 mają albo super Booster na wszystkie pola albo timer - w sumie nie znalazłam płyty, która ma timery na wszystkie pola, a super Booster na 2 - a taka by mi najbardziej pasowała, taka płyta jak stary sprzed 10 lat model Siemensa moich rodziców:rolleyes:

1igor1
25-01-2012, 21:56
zastanawiam mnie jedno - czy ewentualnie istnieje możliwość dokupienia szklanej półki do tej lodówki, którą wybrałam - ona ma pojemnik na butelki - jednak w sezonie zimowym może być zbędny - a wtedy taka dodatkowa półka by mi się przydała
Można takie rzeczy zamawiać przez serwis fabryczny, większość z nich wysyła takie rzeczy kurierem za pobraniem. to samo dotyczy kosza do zmywarki.

My mamy w swoim piekarniku 2 rzędy teleskopów i naw wystarcza. ale nie pieczemy z żoną za dużo. ja osobiście 100 za dodatkowy rząd prowadnicy bym nie dopłacił, i tak są tam drabinki także jest ok. Ciekawe patenty stosuję Hotpoint, tam teleskopy są wyjmowane i można je sobie włożyć tam gdzie chcemy. może wkrótce i inni pójdą tą drogą.

calineczka793
25-01-2012, 22:09
Można takie rzeczy zamawiać przez serwis fabryczny, większość z nich wysyła takie rzeczy kurierem za pobraniem. to samo dotyczy kosza do zmywarki.

My mamy w swoim piekarniku 2 rzędy teleskopów i naw wystarcza. ale nie pieczemy z żoną za dużo. ja osobiście 100 za dodatkowy rząd prowadnicy bym nie dopłacił, i tak są tam drabinki także jest ok. Ciekawe patenty stosuję Hotpoint, tam teleskopy są wyjmowane i można je sobie włożyć tam gdzie chcemy. może wkrótce i inni pójdą tą drogą.

ALe szybka odpowiedź - ponownie dziękuję :p To już mam lodówkę i zmywarkę wybraną.

Jeszce jedno mnie nurtuje pytanie odnośnie płyt indukcyjnych - małż mówił, że ma być na siłę - w opisach Siemena/Boscha piszą o napięciu 220-240 - a to chyba nie to samo co siła, czy może się mylę?

1igor1
25-01-2012, 22:17
Jeszce jedno mnie nurtuje pytanie odnośnie płyt indukcyjnych - małż mówił, że ma być na siłę - w opisach Siemena/Boscha piszą o napięciu 220-240 - a to chyba nie to samo co siła, czy może się mylę?
Wszystkie płyty indukcyjne działają w układzie 230V ale rozdziela się je prawie zawsze na 2 fazy dlatego mówi się że są na siłę bo wymagają takiego przyłącza, ale fizycznie pracują na 2 fazach odzielnie jako 230V. Jest na rynku kilka płyt które są ściście jednofazowe - ale one są zazwyczaj zakończone normalną wtyczką do gniazdka.. Ma je napewno Mastercook i Amica.
Jak masz wątpliwości to podaj modele to ci dam na 100% informację czy są przystosowane "na siłę"

calineczka793
25-01-2012, 22:30
Czy moc przyłączeniowa 4,6 przy indukcji jest wystarczająca czy lepiej sobie takimi płytami nie zaprzątać głowy jeden z Siemensów ma parametry, które mi odpowiadają (cena, Booster+timer na 4 pola, osobne sterowania na pole ), ale właśnie moc przyłączeniową 4,6 Siemens EH651TA16E. Pozostałe modele zarówna z Boscha jak i z Siemensa w cenie do 1600 mają albo super Booster na wszystkie pola albo timer - w sumie nie znalazłam płyty, która ma timery na wszystkie pola, a super Booster na 2 - a taka by mi najbardziej pasowała, taka płyta jak stary sprzed 10 lat model Siemens moich rodziców.


A może nie trzymać się tak sztywno Siemensa/Boscha w przypadku pyty - w sumie zależało mi na zmywarce z Boscha, a potem tak już poszło, że patrzyłam na BSH.

1igor1
25-01-2012, 22:47
Ta płyta którą akurat sobie wybrałać jest tylko na jedną fazę czyli tylko 230V - odradzam, raz że trzeba mieć na taką płytę mocny bezpiecznik, dwa nie da się na takiej płycie gotować na 4 polach na maksa. Płyta tak steruje mocą aby suma nie przekraczała 20A a to jest mało. także polecam ci poszukać innych płyt. Zwroć uwagę na starą ale dosyć dobrą płytę electroluxa EHD60020 - ma ona 2 pola booster i chyba timer do 4 pól osobno, ale nie jestem pewien, niech się wypowiedzą użytkownicy tej płyty jak jest z timerem, czy jeden do wszystkiego czy można ustawić do pola

Ta moc 4,6 kW w tym siemnsie bierze się stąd że jest ona 1-fazowa. dobra płyta ma ok 6,4 do 7,8 kW.

calineczka793
25-01-2012, 22:58
Hmmm...nawet nie wiesz jak się cieszę, że mi pomagasz - bo właśnie dzisiaj miałam finalizować moje zakupy - i pewnie kupiłabym tą płytę Siemensa - w sumie dopiero dzisiaj zauważyłam tą moc 4,6 i to mnie zastanowiło:p Jedynym słowem Bosch i Siemens przy płycie indukcyjnej to nie moja półka cenowa - max 1600 zł chciałabym wydać na płytę.
A co powiesz na płyty Teka?

Tego Elektroluxa oglądałam w Euro - gdzie nawiedzony Pan tylko El. mi polecał jako najlepszy sprzęt AGD i tym mnie tak strasznie zraził;-)

1igor1
25-01-2012, 23:02
z teką nigdy osobiście nie miałem doczynienia - wiem ze robi dobre i ciekawe produkty. ale żeby coś sprawdzonego polecić to po prostu nie znam. Jak sobie coś wybierzesz to mogę ci potem zasugerować która IMHO jest lepsza.

calineczka793
25-01-2012, 23:33
Z Teki wchodzi w grę model IR 641 - tylko on spełnia jedno z podstawowych kryteriów - cena do 1600

A Mastercook, Gorenie, Wirpool

aksamitka
26-01-2012, 07:32
tez jestem zainteresowana płyta mastercooka, cena przystępna a jak z jakością?

1igor1
26-01-2012, 08:58
Z Teki wchodzi w grę model IR 641 - tylko on spełnia jedno z podstawowych kryteriów - cena do 1600

A Mastercook, Gorenie, Wirpool
Ta Teka jest ok, w porównaniu do EL. EHD60020 ma słabrzą moc poszczególnych pół, czyli będzie różnica w czasie potrzebnym do zagotowania np wody, ale już podczas normalnego gotowania/smażenia/pieczenia itd będzie OK. No i Teka ładniej wygląd IMHO.

Co do różnych producentów to tak, prawie wszystkie płyty mają ceramikę firmy SCHOTT CERAN, elektronika pewnie też pochodzi od 2-3 producentów, różnice mamy przede wszystkim w wyglądzie, w funkcjach i cenach. Co do jakości to dziś ciężko jest powiedzieć że jedna firma jest lepsza od drugiej. Osobiście wolałbym kupić np tańszy sprzęt Mastercooka i dobrać dodatkową gwarancję na 5 czy 6 lat, niż np droższego siemensa ale z 2 letnią gwarancją. bo zepsuć się może wszystko.

Patrycja
26-01-2012, 12:10
Jedno popołudnie mnie nie było i dwie strony nowych wpisów. Zmywarka dalej nie wybrana na 100%. Będzie SN65M007EU albo SN66M083EU. Negocjuję z mężem, że warto dopłacić 650 zł. za sprzęt, ale ciężko idzie. Siemens dlatego, że Bosch droższy, najtańszy Bosch z VarioSpeed 2300 zł., albo ja nie umiem szukać.
Calineczko, w mojej rodzinie lodówki Electrolux są odkąd sięgam pamięcią i sprawują się bez zarzutu. Mamie padła po 17 latach, my swoją mamy od 4 i nic jej się złego nie dzieje.
W piekarniku mam 3 prowadnice teleskopowe, ale są idiotycznie rozmieszczone. Dwie mniej więcej po środku (na drugim i trzecim poziomie), a trzecia na dole. Dwie górne są oddalone od siebie o ok. 5 cm, więc chyba raz czy dwa udało mi się skorzystać z obu poziomów na raz jak piekłam płaskie ciasteczka. Ja bym chyba nie dopłaciła, chyba, że są lepiej rozmieszczone. Nigdy nie użyłam poziomów z drabinkami, wszystko piekę na tych z teleskopami.

Ali4
26-01-2012, 14:52
Co do indukcji to ja własnie tak zrobiłem jak napisał 1igor1, wybrałem tańszą płytę i dokupiłem za 150 zł. gwarancję na 5 lat, ja wybrałem prosty model AEG HK 634200 XB. Nie ma za wiele bajerów, ale na tym mi nie zalezało, najwazniejsze funkcje posiada. Piekarnik też tej samej firmy i jeszcze dostałem gratis prowadnice teleskopowe na 2 poziomach.

1igor1
26-01-2012, 14:56
Siemens dlatego, że Bosch droższy, najtańszy Bosch z VarioSpeed 2300 zł., albo ja nie umiem szukać.
Źle szukasz, już za 1600 idzie spokojnie taką kupić, za 2300 to również z szufladą na sztuće i 6,5 litra wody.

aksamitka
26-01-2012, 16:02
a te dodatkowa gwarancje to sie wykupuje w sklepie czy u producenta? bo widze ze nie wszystkie sklepy oferują

Ali4
26-01-2012, 16:19
Ja wykupiłem w sklepie internetowym, generalnie jest to ubezpieczenie sprzętu.

Patrycja
26-01-2012, 20:00
1igor1, dobrze szukam, bo szukam, żeby miała też mycie wstępne oraz infolight i takiej nie znalazłam. Jak ma VarioSpeed. to nie ma mycia wstępnego i dlatego jest rozważany Siemens SN65M007EU, bo ma jedno i drugie, a głośność 46dB. Teoretycznie jest Bosch SMV50M20EU, ale nie ma go na skąpcu, ceneo i nokaucie.

Ali4
26-01-2012, 20:24
Patrycja ja chyba też zdecyduję się na Siemens SN65M007EU, w tej cenie wygląda najrozsądniej.

1igor1
26-01-2012, 20:24
a te dodatkowa gwarancje to sie wykupuje w sklepie czy u producenta? bo widze ze nie wszystkie sklepy oferują
Wielu producentów ma taką możliwość, ale gwarancje producenta różnie działają. Przedłużenie gwarancji w sklepie to nic innego jak polisa ubezpieczeniowa takich firm co nam OC do samochodów sprzedają. Z praktyki wiem że te polisy działają szybciej, zazwyczaj na drugi dzień już jest serwis w domu.

1igor1
26-01-2012, 20:27
1igor1, dobrze szukam, bo szukam, żeby miała też mycie wstępne oraz infolight i takiej nie znalazłam. Jak ma VarioSpeed. to nie ma mycia wstępnego i dlatego jest rozważany Siemens SN65M007EU, bo ma jedno i drugie, a głośność 46dB. Teoretycznie jest Bosch SMV50M20EU, ale nie ma go na skąpcu, ceneo i nokaucie.
Ok, nie brałem pod uwagę twoich wszystkich kryteriów. Niestety to co u innych producentów jest prawie standardem u boscha i siemensa nie (mam na myśli infolight, mycie wstępne) Aczkolwiek z własnych doświadczeń to ja używam tylko 3 programow, prawie cały czas AUTO i czasami (impreza) programu szybkiego i programu do szkła - czyt. kieliszków :D

aksamitka
26-01-2012, 20:33
warto brać takie przedłużenie gwarancji??

Patrycja
26-01-2012, 20:36
Widziałam ją w Saturnie za 1999 zł., ma metalowe dno, ale jeszcze dyskutuję z mężem (ta strefa intensywna z szufladą na sztućce po mnie chodzą i przestać nie chcą). Żałuję tylko, że o 007 nie ma żadnych opinii w internecie, powinien to być bardzo popularny model pod względem stosunku cena-jakość w grupie BSH.

1igor1
26-01-2012, 20:37
warto brać takie przedłużenie gwarancji??
Ciężko konkretnie doradzić, jak ci się sprzęt zepsuje wciągu 6 lat to warto jak nie to nie. To jest jak polisa AC w samochodach, jak rozbijesz samochód albo ci go ukradną to warto, a co mają powiedzieć ci co go płacą przez 30 lat i nic?? Ale poczucie bezpieczeństwa jest bezcenne. Dodatkowa gwarancja na 5 lub 6 lat to zazwyczaj 15-25% ceny sprzętu, a cena komputera - który bardzo często się psuje to w granicach 400-500zł. każdy musi sobie to samemu przemyśleć czy woli wydać więcej kasy na początku i mieć spokój, czy będzie go później (po 2 latach) stać na ewentualne naprawy bądź wymianę na nowe.

Ali4
26-01-2012, 20:41
aksamitka ja się zdecydowałem, bo 150 zł. to nie jest duzy pieniądz a jednak 5 lat to jest trochę czasu, tym bardziej że ubezpieczenie to obejmuje znacznie więcej niż typowa gwarancja np:
• niezręczność właściciela urządzenia (upadek, połamanie, niewprawna obsługa, działanie płynów) z udziałem własnym (z wykluczeniem szkód wskutek niestarannego, nieprzewidywalnego przechowywania, użytkowania itp.)
• siła działająca mechanicznie na przedmioty wszelkiego rodzaju bez zawinienia własnego lub obcego,
• implozja lub inne działanie pod podciśnieniem,
• woda lub wilgoć w wyniku szkód żywiołowych, szkód na budynkach (pęknięcia rur, itp.),
• szkody żywiołowe, jak powódź, osuwiska, sztorm, mróz, zalanie, lawiny,
• pożar, uderzenie pioruna, eksplozje wszelkiego rodzaju, jak również szkody w wyniku gaszenia pożaru,
• osmalenie i przypieczenie, dym i sadza w wyniku działań zewnętrznych,
• pośrednie uderzenie pioruna,
• pośrednie działanie energii elektrycznej wskutek zwarcia doziemnego, spięcia, przepięcia itp.,
• wady materiałowe i produkcyjne stosownie do gwarancji producenta,
• przepięcie i napięcie dolne, ładunek elektryczny, zakłócenia elektromagnetyczne

Mnie przekonały lawiny i osuwiska :)

Patrycja
26-01-2012, 20:48
Aksamitko, też o to pytałam troszkę wyżej i chyba jedna osoba mi odpowiedziała, że wierzy w markę S/B w związku z czym nie wzięła przedłużonej gwarancji.
1igor1 mam nadzieję, że szkło dam radę umyć na auto 45 stopni, tym bardziej, że nie mam zabytkowej zastawy. Wydaje mi się, że mycie wstępne się przyda, skoro na razie jest nas tylko dwoje.
Ali4, napisz proszę (ew. na pw) gdzie znalazłeś takie ubezpieczenie w takiej cenie na 5 lat, bo w tych sklepach internetowych, które sprawdzałam 150 zł., kosztowało przedłużenie o 1 rok (czyli gwarancja na 3 lata).

1igor1
26-01-2012, 20:50
Takie ubezpieczenie za 150 to naprawdę bardzo tanio, taki zakres ubezpieczenia zazwyczaj kosztuje 20-30% ceny. Daj namiary gdzie tak tanio bo za takie pieniądze to bym się ani chwili nie zastanawiał

Co do mycia szkła w programi auto, też myślałem że spokojnie da radę, ale po kilku myciach szkło źle wyglądało, więc napewno temperatura była wyższa niż 40 stopni. Jak nie ma programu do szkła to lepiej wtedy użyć szybkiego, zazwyczaj ma 45 stopni, electrolux 60stopni.