PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24

Ali4
26-01-2012, 19:52
redcoon.pl akurat mieli interesujące mnie sprzęty
Zerknąłem w fakturę dokladnie 159 zł. na 5 lat

Patrycja
26-01-2012, 20:01
No niestety, pewnie jakaś promocja była albo co. Teraz po pierwsze nie mają SN65M007EU, tylko model SN65M037EU, a za gwarancję na dodatkowe 3 lata winszują sobie do tego modelu 289 zł., ale też jest on droższy od 007 i kosztuje 2190.

calineczka793
26-01-2012, 22:02
Ta Teka jest ok, w porównaniu do EL. EHD60020 ma słabrzą moc poszczególnych pół, czyli będzie różnica w czasie potrzebnym do zagotowania np wody, ale już podczas normalnego gotowania/smażenia/pieczenia itd będzie OK. No i Teka ładniej wygląd IMHO.


Pewnie zdecyduję się na tą TEKE, chociaż chciałabym ją wcześniej zobaczyć - w sumie nie patrzyłam na inne firmy niż Simens/Bosch, więc jeszcze zobaczę w realu jak wygląda konkurencja;-)

Patrycja teraz przy zakupie niektórych zmywarek Boscha zwracają 150zł np. przy tej którą ja wybrałam - SMV58M70E - w sumie jak ja porównywałam funkcje i ceny Bosch vs Siemens to sądziłam, że Siemens jest droższy - tzn. w sklepach w realu. Teraz patrzę na model, który kupiłam i w sumie sama nie wiem czy ona ma mycie wstępne - w opisach w porównywarkach niby ma, ale w specyfikacji Boscha nie widzę, żeby miał...jezuuuu jak ja nie lubię tych różnic w opisach.

Co do piekarnika wzięłam jednak ten o 100zł droższy, gdyż ma chowane pokrętła + 3 prowadnice - prowadnice bym przebolała, ale nie chowanych pokręteł już nie;-)

Pati dzięki za info o lodówkach Elektroluxa - upewniłam się, że jest to dobry wybór;-)

Ali4 a co to są bajery w płytach indukcyjnych? - mnie się wydawało, że szukam prostego modelu Booster'y, 4 timery, oddzielne sterowanie do każdego pola - a okazało, się, że w przypadku niższej półki Siemensa/Boscha to są bajery, które w ujęciu jednej płyty kosztują co najmniej 2000.

akukuuu
26-01-2012, 22:15
Patrycja a na tym Vario Speed to aż tak bardzo Ci zależy??, bo fakt można wtedy skrócić program do 50% czasu pracy, ale kosztem zwiększenia zużycia wody i energii, czyli tak naprawdę średnio się to opłaca przy codziennym użytkowaniu. Jak będziesz coś potrzebowała szybko umyć to program krótki masz.

1igor1
26-01-2012, 22:17
Ali4 a co to są bajery w płytach indukcyjnych? - mnie się wydawało, że szukam prostego modelu Booster'y, 4 timery, oddzielne sterowanie do każdego pola - a okazało, się, że w przypadku niższej półki Siemensa/Boscha to są bajery, które w ujęciu jednej płyty kosztują co najmniej 2000.
Bajery w płytach to między innymi slider - czyli sensorowe sterowanie za pomoca tak jakby suwaka, bridge - czyli łączenie dwoch palnikow w jeden. Ostatnio coraz modniejsze są płyty które mają pola indukcyjne pod całą płytą, czyli grzeją tam gdzie garnek postawisz - czyli na 1 połówce możesz dać więcej niż 2 garnki, w wyższych modelach czujniki temperatur jakie panują w garnku, BSH stosuje tez w swoich płytach do sterowania takie fajne magnesy - są to płaskie koła, którymi jak kręcimy to zmieniamy moc pól, bardzo fajnie to wygląda, ale trzeba uważać żeby znajomi se magnesów do domu nie wzieli bo sa wyjmowane :D. myślę że jeszcze trochę tych bajerów by się znalazło.
Co do zwortu kasy przez BOSCH-a to dotyczy to zmywarek które mają klasę energetyczną conajmniej A++, a do zmywarek siemensa dodają teraz komplet sztućcy.

calineczka793
26-01-2012, 23:11
Igor dzięki za wyjaśnienie :rolleyes: A co sądzisz o płytach Amica PI6512TF z bajerami i Amica PI6512TK bez bajerów:rolleyes: na stronie wyglądają dość ładnie - jak z funkcjonowaniem, relacja cena-jakość.

Masz rację do zmywarek Boscha z A++ jest zwrot - nie zwróciłam na to uwagi, gdyż moja ma A++. Do Siemensa dodawane są sztućce z Fiskarsa

Benta
27-01-2012, 01:14
O co chodzi z tym dodawaniem sztućców z Fiskarsa?. Nie dostałam, a mam A++. Zmywarkę (siemens SN25M888Eu) mam dopiero jakieś 8 dni.

Dopiero jest rozpracowywana przeze mnie. Puszczam codziennie i na różnych programach, nie wiem, które najlepsze, (naczynia zawsze czysciutkie). Cieszę się z tej szuflady na sztućce, jest bardzo praktyczna i pojemna. W życiu do koszyka nie zmieści się tak dużo i fajnie można sztućce posegregować, no i wygodnie, nie trzeba się schylać. Fajna sprawa z tą szufladą jest jeszcze taka, że wszelkiego rodzaju drobiazgi można umieścić, np zakrętki butelek i takie tam i na dno nie spadną.

aksamitka
27-01-2012, 06:35
calineczka, jaki piekarnik wybralas?

Andrewhoopoe
27-01-2012, 07:37
Patrycja, Ali w jakim sklepie zamierzacie kupić swoje siemensy? Bo zastanawiam się czy również nie nabyć SN65M007EU jako że zamierzam nieco zaoszczędzić na piekarniku i nabyć tańszy model od pierwotnego. T siemensie kusi mnie InfoLight , choc nie wiem czy rzezcywiście jest to az tak przydatne by płacić więcej. Boscha SMV 50E70 EU w normalnym stacjonrnym sklepie można nabyć za 1600 bez żadnych większych negocjacji . Siemens SN65M007EU w tej cenie będzie nie osiągalny a właściwie ma tylko to światełko i nie ma programu delikatnego.
1igor1 o co chodzi z tym otwieraniem zmywarki z zabudowanym panelem w celu sprawdzenia czy wciąz zmywa? Tzn ze w czasie zmywania można w ogóle otwierać drzwi??? Na boschu jest światełko End zaświecające się po skończeniu programu ale podobno jak zmywarka ma blat to go nie widac za bardzo :(
I jeszcze napisz czy system ochrony szkła działa na każdym programie ( no może poza programem do garnków ;) ) i czy skutecznie może zastąpić program delikatny w boschu. Od razu przyznaję ze też myślę o myciu kieliszków , szampanek itp po róznych imprezach. Czy dzieki tej funkcji szkło nie matowieje?
A teraz pytanie z cyklu jestem totalnie zielona w działaniu zmywarek - czemu ta dodatkowa szuflada na sztućce jest taka ważna? Czy sztućcy nie można poukładac jakoś w normalnych szufladach ( mówię np. o długich nożach bo krótkie można wrzucic do kosza na sztućce) czy w koszyku sa one źle domywane?

1igor1
27-01-2012, 08:12
O co chodzi z tym dodawaniem sztućców z Fiskarsa?. Nie dostałam, a mam A++. Zmywarkę (siemens SN25M888Eu) mam dopiero jakieś 8 dni.
Promocja jest od 20.01.2012.

Andrewhoopoe
27-01-2012, 08:12
Ogladałam wczoraj piekarniki amica integra EBI 7542 oraz Fusion EBF 8551 .Potem weszłam na stronę producenta i zgłupiałam . Co to jest opuszczana grzałka opiekacza? Integra ma szybę refleksyją a Fusion 3 szyby ( który front będzie chłodniejszy ? czy oba będa porównywalne? - pytam ze względu na małe dziecko).
W porównywarce przy oświetleniu w Integra jest kreska a w fusion 25 W - czy to oznacza że Integra nie ma światła???? TEn model EBI 7524 ma sporo opinii na ceneo i ludzie bardzo go chwalą .

Łukasz12345
27-01-2012, 08:14
Patrycja, Ali w jakim sklepie zamierzacie kupić swoje siemensy? Bo zastanawiam się czy również nie nabyć SN65M007EU jako że zamierzam nieco zaoszczędzić na piekarniku i nabyć tańszy model od pierwotnego. T siemensie kusi mnie InfoLight , choc nie wiem czy rzezcywiście jest to az tak przydatne by płacić więcej. Boscha SMV 50E70 EU w normalnym stacjonrnym sklepie można nabyć za 1600 bez żadnych większych negocjacji . Siemens SN65M007EU w tej cenie będzie nie osiągalny a właściwie ma tylko to światełko i nie ma programu delikatnego.
1igor1 o co chodzi z tym otwieraniem zmywarki z zabudowanym panelem w celu sprawdzenia czy wciąz zmywa? Tzn ze w czasie zmywania można w ogóle otwierać drzwi??? Na boschu jest światełko End zaświecające się po skończeniu programu ale podobno jak zmywarka ma blat to go nie widac za bardzo :(
I jeszcze napisz czy system ochrony szkła działa na każdym programie ( no może poza programem do garnków ;) ) i czy skutecznie może zastąpić program delikatny w boschu. Od razu przyznaję ze też myślę o myciu kieliszków , szampanek itp po róznych imprezach. Czy dzieki tej funkcji szkło nie matowieje?
A teraz pytanie z cyklu jestem totalnie zielona w działaniu zmywarek - czemu ta dodatkowa szuflada na sztućce jest taka ważna? Czy sztućcy nie można poukładac jakoś w normalnych szufladach ( mówię np. o długich nożach bo krótkie można wrzucic do kosza na sztućce) czy w koszyku sa one źle domywane?

Witam wszystkich biorących udział w dyskusji nt. sprzętów.
Ja jestem już po zakupie wyposażenia kuchni i z chęcią wypowiedziałbym się nt. działania poszczególnych sprzętów ale niestety dopiero co mam je zamontowane i tak naprawdę jeszcze nie używałem ich porządnie, więc to może trochę później
Natomiast jeśli chodzi o sklep w którym można śmiało zakupić sprzęty to NEO24 www.neo24.pl
Zakupiłem w tym sklepie wszystkie sprzęty do kuchni. Jeśli chodzi o ceny porównywałem oferty nie tylko ze sklepami "realnymi " typu MM czy Saturn ale tez z innymi internetowymi i w neo24 cena zawsze była najkorzystniejsza.
W zasadzie suma sumarum na sprzętach które tam zakupiłem zaoszczędziłem ok. 1000 pln w porównaniu do sklepów nie internetowych.
Nie żebym tu robił za żywą reklamę neo24 ale jeśli ktoś nie zaglądał do tego sklepu to warto.

1igor1
27-01-2012, 08:21
1igor1 o co chodzi z tym otwieraniem zmywarki z zabudowanym panelem w celu sprawdzenia czy wciąz zmywa? Tzn ze w czasie zmywania można w ogóle otwierać drzwi??? Na boschu jest światełko End zaświecające się po skończeniu programu ale podobno jak zmywarka ma blat to go nie widac za bardzo
I jeszcze napisz czy system ochrony szkła działa na każdym programie ( no może poza programem do garnków ) i czy skutecznie może zastąpić program delikatny w boschu. Od razu przyznaję ze też myślę o myciu kieliszków , szampanek itp po róznych imprezach. Czy dzieki tej funkcji szkło nie matowieje?
Jeżeli chodzi o otwieranie to zawsze można, ale wtedy wylatuje ze zmywarki dużo ciepła i pary, którą potem zmywarka musi znowu wyprodukować (duża strata energii) każda zmywarka jak skończy zmywanie daje sygnał akustyczny, lepsze mają diodę led która świeci na podłogę gdy zmywrka pracuje. Zmywarki mające wyświetlacz wyświetlają end, ale co z tego jak zmywrka ma panel ukryty to i tak nic nie widzimy. Co do systemu ochrony szkła to nie jestem pewny ale wydaje mi się że będzie działał tylko w programie do szkła, bo najgorsze dla szkła to wysoka temperatura (czyt. powyżej 50st.)
Co do dodatkowej szyflady, to można w niej ukladać duże sztućce, ale większość zmywarek ma również dodatkowe półeczki na koszach na których też można układać duże sztućce, zakrętki i inne małe pierdołki.

1igor1
27-01-2012, 08:29
Ogladałam wczoraj piekarniki amica integra EBI 7542 oraz Fusion EBF 8551 .Potem weszłam na stronę producenta i zgłupiałam . Co to jest opuszczana grzałka opiekacza? Integra ma szybę refleksyją a Fusion 3 szyby ( który front będzie chłodniejszy ? czy oba będa porównywalne? - pytam ze względu na małe dziecko).
W porównywarce przy oświetleniu w Integra jest kreska a w fusion 25 W - czy to oznacza że Integra nie ma światła???? TEn model EBI 7524 ma sporo opinii na ceneo i ludzie bardzo go chwalą .

Opuszczana grzałka opiekacza- chodzi o to że grzałki górne w piekarniku są na takim jakby chaczyku, i gdy chcesz umyć dokładnie piekarnik to odczepiasz te grzałki i masz wtedy dużo lepsze dojście do górnej ścianki. Co do szyb to 3 szybowa będzie trochę chłodniejsza. Światełko mają wszystkie piekarniki :). Z tych dwóch piekarników brałbym EBF 8551 bo jest dużo lepiej wyposażona.

Andrewhoopoe
27-01-2012, 08:48
1igor1 bardzo Ci dziękuję
o to chodzi że siemens SN65M007EU nie ma programu typowo do szkła a ma system ochrony szkła.Dlatego myślałam że może on zastępuje ten program.
Z też tego powodu między innymi no i ze względu na cenę bardziej pasowałby mi bosch SMV50 E70 EU,
a w siemensie kusi mnie jedynie światło podłogowe, bo jeśli nie usłyszę z różnych powodów sygnału akustycznego końca pracy to pozamiatane. Do tej pory sądziłam że dioda jest wystarczająca , a może po prosu dzięki niej nie trzeba mocno uchylać drzwi tylko wystarczy minimalnie.
Do tej pory myślałam że podczas pracy zmywarki drzwi są zablokowane , że owszem mozna ją zastopowac i wtedy otworzyć drzwi ale że w czasie pracy to nie .

Andrewhoopoe
27-01-2012, 08:59
Opuszczana grzałka opiekacza- chodzi o to że grzałki górne w piekarniku są na takim jakby chaczyku, i gdy chcesz umyć dokładnie piekarnik to odczepiasz te grzałki i masz wtedy dużo lepsze dojście do górnej ścianki. Co do szyb to 3 szybowa będzie trochę chłodniejsza. Światełko mają wszystkie piekarniki :). Z tych dwóch piekarników brałbym EBF 8551 bo jest dużo lepiej wyposażona.

EBF z lepszego wyposażenia ma rożno obrotowe i katalizę no i 3 szyby, za to ma 1 rząd teleskopów Integra ma 2 . A w ogóle to słuchajcie jak to jest z tym wyposażeniem sprzętu , bo z ciekawości weszłam w instrukcję obsługi Fusion i okazało się ze są trzy typy tego modeli z którego tylko jeden ma rożen http://data.amica.com.pl/pliki/instrukcje/IOAK-1815.pdf
1152.3TsYDHbX
1153.3TsYDpHbX
1153.4TsYKDpHbXCOMENU - ten jest wyposażony w rożno . Czyli zamawiając dany typ piekarnika można otrzymać różne modele?

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami z racji tego ze na katalizie nie zależy mi szczególnie mocno. A nie wiesz może czy Fusion ma podświetlane pokrętła bo w sklepie mi powiedzieli ze nie.

Edit: sorki pomyliłam ilość teleskopów i juz porawiłam

1igor1
27-01-2012, 09:03
"System ochrony szkła:najdelikatniejsze mycie szkła
Na skuteczność ochrony szkła w zmywarkach Siemens składają się: technika ochrony szkła, wymiennik ciepła i kosze varioFlexPlus®. Dzięki temu naszym zmywarkom można powierzyć nawet szczególnie delikatną porcelanę i cienkie szkło. Technika ochrony szkła polega na regulacji stopnia twardości wody podczas zmywania. Przeciwdziałając powstawaniu zbyt miękkiej wody, zapewniamy najwłaściwsze działanie środków czyszczących: są bardziej skuteczne, nie niszczą delikatnych naczyń i chronią powierzchnię szkła przed zmatowieniem. " - tylko nic nie piszą o temperaturach ani w jakim programie

W mojej wcześniejszej zmywarce też nie miałem diody, więc jak nie bylem pewny czy skończyła, delikatnie otwierałem drzwi i patrzyłem co pisze na wyświetlaczu. End czy pozostały czas ... teraz mam diodę i przyzwyczaiłem się do komfortu.

Nie wiem na czym ci dokładnie zależy kupując zmywarkę ale bardzo dobre parametry za dobrą cenę ma ten whirlpool adg 9442 (http://www.ceneo.pl/12180762s)

1igor1
27-01-2012, 09:12
EBF z lepszego wyposażenia ma rożno obrotowe i katalizę no i 3 szyby, za to ma 1 rząd teleskopów Integra ma 2 . A w ogóle to słuchajcie jak to jest z tym wyposażeniem sprzętu , bo z ciekawości weszłam w instrukcję obsługi Fusion i okazało się ze są trzy typy tego modeli z którego tylko jeden ma rożen http://data.amica.com.pl/pliki/instrukcje/IOAK-1815.pdf
1152.3TsYDHbX
1153.3TsYDpHbX
1153.4TsYKDpHbXCOMENU - ten jest wyposażony w rożno . Czyli zamawiając dany typ piekarnika można otrzymać różne modele?

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami z racji tego ze na katalizie nie zależy mi szczególnie mocno. A nie wiesz może czy Fusion ma podświetlane pokrętła bo w sklepie mi powiedzieli ze nie.

Edit: sorki pomyliłam ilość teleskopów i juz porawiłam

Jeżeli chodzi o te modele to każdy będzię miał inne cyfry po literach EBF, także jak zamówisz np EBF 8551 to dostaniesz konkretny model a nie jeden z trzech. Fusion chyba nie ma podświetlanych pokręteł, ale na jutro ci to mogę sprawdzić na 100%

Andrewhoopoe
27-01-2012, 09:32
Jeżeli chodzi o te modele to każdy będzię miał inne cyfry po literach EBF, także jak zamówisz np EBF 8551 to dostaniesz konkretny model a nie jeden z trzech. Fusion chyba nie ma podświetlanych pokręteł, ale na jutro ci to mogę sprawdzić na 100%

No to uspokoiłes mnie. Co do podświetlenia postaram sie sama dzisiaj w sklepie zobaczyć. Na zmywarke whirpoola zerknę, ale sama nie wiem czy rozważać ją bo tutaj tak wszyscy zdecydowanie piszą ze w zmywarkach to tylko Bosch/siemens/elektrolux ze już sama nie wiem czy rozważać inny model.Wczesniej byłam zdecydowana na Beko i zrezygnowałam z ww powodu

Andrewhoopoe
27-01-2012, 10:18
1igor1 pewnie juz gdzieś o tym pisałeś , ale przegapiłam możesz zdradzić jaka Ty masz zmywarkę i piekarnik i czy jesteś zadowolony

1igor1
27-01-2012, 10:34
Nie chwaliłem się jeszcze, zmywarka to whirlpool ADG 9850, piekarnik Amica EBB 7442, płyta indukcyjna Amica Pi6511 SF, Okap Amica OKC 6726. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony a użytkuję od końca 2010 roku.
Jedną uwagę mam do zmywarki (poprzednie moje też miały tą wadę) nie potrafią zmyć brudu po jajkach (po jajecznicy, widelec brudny z panierki), i nie wiem czy to wina zmywarek które miałem, czy po porstu jajko się tak ścina że zmywarka niepotrafi go domyć, Reszta naczyń zawsze wychodzi czysta.

Co do zmywarek Bosch/Siemens to też zawsze uważam że są najlepsze, tylko mnie kuszą dodatkowe funkcje które mają zmywarki inncyh marek w tej samej cenie.

Benta
27-01-2012, 10:46
Promocja jest od 20.01.2012.

Dziękuję za informacje. Szkoda, że się pospieszyłam i nie mam tego Fiskarsa, ale co tam przynajmniej nie mam już dylematu jaką wybrać. Fajnie stać przed wyborem sprzętu, ale korzystać z niego jeszcze lepiej. A ja jestem mega zadowolona, tylko tego Fiskarsa trochę żal.

Patrycja
27-01-2012, 13:18
Trochę nam się w życiu pomieszało i okazało się, że nie będziemy zamawiali kuchni ( co miało nastąpić na początku lutego), tylko na razie kupimy zmywarkę, która po drobnym przemeblowaniu się zmieści w tej kuchni którą mamy od 4 lat i na którą patrzeć nie mogę (szafki są bardzo stare, ale nie aż tak, by były antykami i korzystanie z tego to dramat). W związku z tym mój mąż mówi, żeby poczekać na promocję w którymś markecie typu tniemy VAT, czy jakoś tak, bo wtedy będzie znacznie taniej niż w którymkolwiek sklepie internetowym (ma rację)
Akukuuu, wydaje mi się, że na VS bardzo mi zależy, bo oczami wyobraźni widzę, jak urządzam imprezę, garnki brudne, goście za dwie godziny a ja mam do zrobienia jeszcze 3 potrawy. Boję się, że na krótkim mi takich rzeczy nie domyje. Wiem, że jest drożej, ale na oko liczyłam, że drożej jest o 1,50 zł., więc i tak taniej niż umyć ręcznie. To nie są duże pieniądze, jeśli jedno mycie kosztuje chyba ok. 6 zł. (przynajmniej tak pisali na elektrodzie), z czego 2 czy 3 zł. to środki czystości.
Calineczko, wiem, że zwracają 150 zł., ale tylko za droższe modele Boscha, a z informacji na stronie Boscha wynika, że SMV58M70 nie ma mycia wstępnego, na którym mi bardzo zależy, poza tym Siemensa 007 da się kupić za 1700 zł. (ceny zmieniają się dynamicznie, w Bestmedia 3-4 dni temu był za 1632, a dziś już za 1805), a Bosch to ok. 2200-2300 wliczając zwrot. Za podobne pieniądze wolałabym SN66m083eu, bo ma też program delikatny i mycie wstępne ( no i dokładają do niego sztućce). Wydaje mi się, że promocje na zmywarki idą rotacyjnie, bo w zeszłym roku o tej porze promocję -150 zł. mieli w Siemensie, kiedyś były też promocje pt przedłużona gwarancja i najbardziej bym się chciała na taką załapać.
Benta, bardzo dziękuję za informację o szufladzie. Widzę, że znaczna większość użytkowników chwali.
1igor1 pisał, że słabo szkło wyglądało po myciu w 45 stopniach i lepiej myć na szybkim. Nie wierzę, żeby opcja ochrony szkła działała tylko w programie do szkła, bo mają ją zmywarki, które nie mają takiego programu, więc bardziej prawdopodobne wydaje mi się, ze będzie działała na auto jak sensor załadunku.
Andrewhoopoe, ceny w sklepach internetowych zmieniają się każdego dnia (przez ostatni tydzień śledziłam ceneo), więc jeśli nie będzie żadnej promocji w marketach, to kupimy w tym w którym jest najtaniej i cieszy się w miarę dobrą opinią.
Bosch 50e70eu, nie ma mycia wstępnego, Vario Speed, ma opóźnienie o 3, 6 i 9 godzin, a nie co godzina (dla mnie dość ważne bo mam drugą taryfę od 13 do 15 i jak będę wychodziła z domu tak jak zwykle o 8.30 to nie nastawię, żeby się umyło w tej taryfie). Światełko na podłodze chyba się będzie przydawało, przynajmniej ci co mają chwalą.

Ali4
27-01-2012, 13:51
Andrewhoopoe
Ja zmywarkę chciałem kupić w najtańszym internetowym wyświetlonym w ceneo, oczywiście mówię o tych znanych z dużą ilością opinii. W cento wyświetla najtaniej, wysłałem do nich maila z informacją o dostepność ale nie odpisują od 3 dni więc kij i w oko. Co do cen strasznie szybko się zmieniają ostatnio (niestety w górę), żałuję że nie kupiłem z 1,5 tygodnia temu bo bym miał ze 100 taniej. Na razie czekam.

Patrycja
27-01-2012, 14:08
Myślę, że cały czas są promocje i raz w jednym taniej, raz w drugim. Ali4, może spróbuj zadzwonić, bo chyba Cento najtańsze. Ktoś sprawdzał wietrzenie magazynów w sklepach nie dla idiotów? Są nasze typy? Dziś nie dam rady, ale może jutro podjadę.

aksamitka
27-01-2012, 15:20
a jaki polecacie piekarnik zeby miał przekładane prowadnice?

1igor1
27-01-2012, 18:51
1igor1 pisał, że słabo szkło wyglądało po myciu w 45 stopniach i lepiej myć na szybkim. Nie wierzę, żeby opcja ochrony szkła działała tylko w programie do szkła, bo mają ją zmywarki, które nie mają takiego programu, więc bardziej prawdopodobne wydaje mi się, ze będzie działała na auto jak sensor załadunku.
pisałem raczej że źle wygląda przy myciu powyżej tej temperatury
dokladnie pisałem
Co do mycia szkła w programi auto, też myślałem że spokojnie da radę, ale po kilku myciach szkło źle wyglądało, więc napewno temperatura była wyższa niż 40 stopni. Jak nie ma programu do szkła to lepiej wtedy użyć szybkiego, zazwyczaj ma 45 stopni, electrolux 60stopni. a electroluxa wspomniałem bo on w szybkim ma aż 60 stopni i go lepiej nie używać do szkla (nie do końca jasno się tam wyraziłem)
Co do systemu ochrony szkła to nie jestem pewny ale wydaje mi się że będzie działał tylko w programie do szkła, bo najgorsze dla szkła to wysoka temperatura (czyt. powyżej 50st.)
Co do tego auto, to jak myślisz skąd zmywarka będzie wiedziała że masz w zmywarce 3 brudne talerze i 3 kieliszki?? nie będzie wiedziała i da temp np 55stopni i szkło zrobi się matowe, dlatego nie wierzę do końca w tą funkcję ochrony szkła w innym programie niż program do szkła IMHO. Jeżeli będziesz w zmywarce myć tylko szkło i nic innego to wtedy będzie niska temperatura, ale za to bardziej odpowiada Aqua sensor

calineczka793
27-01-2012, 22:29
Aksamitko kupiliśmy Siemensa HB43AT540E - bez bajerów, ja nie jestem wielką kucharką, więc myślę, że starczy - no i dizajn mi pasuje;-)

Patrycja faktycznie na stronie Boscha nie ma info o myciu wstępnym w w SMV58M70E, chociaż tak jak pisałam na porównywarkach jest - okaże się w praniu, a może raczej w myciu;-) Faktycznie mogłam rozważyć Siemensa, bo cena identyczna i ma mycie wstępne, ale nie do końca jestem pewna czy mi przy rodzinie 2+2 mycie wstępne jest potrzebne - zamierzam puszczać zmywarkę codziennie i korzystać z opcji 1/2 załadunku po prostu;-) W domu mamy starego Boscha i powiem Ci szczerze, że wszystko myjemy w jednym programie 50 szybki - nie korzystając z innych opcji - wiec sama nie wiem czy te wszystkie "bajery" potem wykorzystam;-)

DO nas za ok 2 tyg. ma przyjechać kuchnia - moja wymarzona biała - zaadaptowaliśmy jeden z pokoi na poddaszu na kuchnię dla nas - i trochę szarpnie nas po kieszeni taka inwestycja.

Muszę się jeszcze zdecydować na płytę i okap - co do okapu to w ogóle nie wiem na co mam patrzeć, na jakie parametry zwrócić uwagę, czy po prostu kierować się gustem;-) No i najważniejsza rzecz, o której na śmierć zapomniałam - suszarka kondensacyjna - możecie coś polecić w tym temacie

Ponawiam pytanie odnośnie płyt indukcyjnych z Amica - Amica PI6512TF z bajerami i Amica PI6512TK bez bajerów na stronie wyglądają dość ładnie - jak z funkcjonowaniem, relacja cena-jakość. I tak sobie myślę, że może okap też powinien być z Amica z racji tego, że wisi nad płytą?;-)

Benta fajnie przeczytać pozytywną opinię co do szuflady - mam nadzieję, że za niedługo też będę się z niej cieszyć;-)

Patrycja
27-01-2012, 23:22
1igor1 masz rację, przepraszam. Jako osoba niedoświadczona w temacie myślałam, że jak nastawia się auto, to też nastawia się temperaturę, ale doczytałam, że auto jest całkiem auto i ona sama dobierze temperaturę. Jak dzielny wojak Szwejk melduję posłusznie, że jestem idiotą.
Calineczko mamy różne potrzeby, bo nas jest tylko dwoje (choć mam nadzieję, że to stan przejściowy) i my mycie wstępne będziemy puszczać. Wszyscy piszą, że bajerów w zmywarkach nie wykorzystują, więc będzie tak pewnie i z nami. Powodzenia z montażem i mam nadzieję, że się pochwalisz jak już kuchnia będzie gotowa.
Z płytą indukcyjną nie pomogę, bo nie mam doświadczeń, a okap mamy Ciarko Quatro Black i gdyby nie ta czarna szyba, która się niemiłosiernie brudzi, to mogę z czystym sumieniem polecić. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia spasowanie okapu z płytą (szczególnie elektryczną), lecz raczej trzeba patrzeć na pozostałe sprzęty. Patrzeć trzeba na wydajność i głośność, ale na najwyższym biegu chyba każdy wyje. Jak wybierałam okap (zawisł rok temu) okazało się, że ciarko ma najlepszy stosunek cena-jakość.

aksamitka
28-01-2012, 06:07
Aksamitko kupiliśmy Siemensa HB43AT540E - bez bajerów, ja nie jestem wielką kucharką, więc myślę, że starczy - no i dizajn mi pasuje;-)


dzieki:)

jak juz go wypróbujesz to koniecznie daj znac:)




z moich doświadczeń wynika ze lepiej kupić sprzęt lepszej firmy ale z mniejsza iloscia bajerow( zeby nie mialo sie co zepsuc :) ), gdyz i tak sie z nich nie korzysta, mialam zmywarkę electroluxa i w zasadzie korzystałam tylko z 1 programu

mam nadzieje ze nasi eksperci od AGD sie wypowiedzą co do sprzętu mastercook? interesuje mnie płyta, okap i ewentualnie piekarnik

1igor1
28-01-2012, 14:00
Muszę się jeszcze zdecydować na płytę i okap - co do okapu to w ogóle nie wiem na co mam patrzeć, na jakie parametry zwrócić uwagę, czy po prostu kierować się gustem No i najważniejsza rzecz, o której na śmierć zapomniałam - suszarka kondensacyjna - możecie coś polecić w tym temacie

Ponawiam pytanie odnośnie płyt indukcyjnych z Amica - Amica PI6512TF z bajerami i Amica PI6512TK bez bajerów na stronie wyglądają dość ładnie - jak z funkcjonowaniem, relacja cena-jakość. I tak sobie myślę, że może okap też powinien być z Amica z racji tego, że wisi nad płytą?
Przy okapie to mamy dwa czynniki decydujące - wydajność i głośność. Dobra wydajność to powyżej 500m3/h, głośność to żeby na pierwszym biegu nie przekraczał 40 dB, na najwyższym uważam za rozsądne w graniczy 50-55 dB. Osobiście kierowałem się najbardziej wyglądem oraz ceną.

Co do płyt to tak, ta TF 4 pola booster , bardzo fajne sterowanie slajderem, nie mamy "+" i "-" tylko wygodny suwak, nie trzeba tyle naciskać żeby uzyskać daną moc, oraz ma funkcję pauzy - jak coś gotujemy to możemy zatrzymać całą płytę i np. odebrać telefon czy powitać gościa w drzwiach. Ja u siebie mam bardzo podobną tylko u mnie wszystkie 4 pola mają te samą moc. No i najważniejszy plus TF nad TK, dużo ładniej wygląda bo nie ma rozrysowanych pól, tylko ładne krzyżyki :)

Andrewhoopoe
29-01-2012, 20:47
No to ja jeszcze spytam tak z grubej rury : a co myślicie o zmywarce zelmera, jest obecnie w promocji, stacjonarnie można ją kupić za 1000 zł, opnie ma bardzo dobre- tyle ze zazwyczaj pisze je osoby które albo sprzęt dopiero kupiły albo maja go bardzo krótko. Ma sporo programów i baaardzo dobrą cenę? Czy uważacie ze zelmer to juz przesada?
Zaczęłam się już zastanawiać na tym zelmerem bo pomyślałam ze kupując zmywarke tańszych firm tak naprawde zapłacę podobnie jak za wybranego przeze mnie boscha tyle ze bede mieć wiecej programów i bajerów. Wiec w sumie kasa pójdzie taka sama. A kupując zelmera sporo mniej zapłacę tyle ze chyba mimo klasy AAA nie jest on zbyt oszczędny http://www.zabudowa.zelmer.pl/fileadmin/instrukcje/zmywarki/ZZS9012XE.pdf
str. 8 parametry zużycia wody i prądu ,

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/opinie-zelmer-zzs9012xe.bhtml?sort=0&on_page=15&page_nr=4#opinie

Andrewhoopoe
29-01-2012, 20:57
Ogólnie w sobotę po raz kolejny odwiedziłam sklepy i w sumie mam takie spostrzeżenie ze sprzedawcy dzielą sie na dwie grupy jedni podobnie jak na FM polecaja tylko Boscha i Siemensa , drudzy twierdzą ze nie warto przepłacać za firmę i mimo posiadania sprzętu B-S na sklepie zachęcaja do zakupu bardziej wypasionego innych firm tak jak 1igor1

Znacie może taki sklep ze sprzetem AGD zeby jednym z kryteriów wyszukiwania była sygnalizacja świetlna zakończenia programu ?

W jednym ze sklepów pan namawiał mnie na Amice jeśli dobrze pamiętam za ok.1400( on akurat miał "mojego" boscha na sklepie za mniej więcej 1600 zł ) ZIM 629 Integra występuje w opcji z panelem zintegrowanym i odkrytym , twierdząc ze jeszcze kilka lat temu nie polecałby Amiki ale teraz z czystym sumieniem to robi, bo sprzedaje mnóstwo tego sprzetu , jest tańszy od Boscha i klienci nie zgłaszają uwag do niego. Niestety amica chyba wycofała się z sygnalizacji swiatłem na podłodze bo w nowych modelach nic nie piszą o tej funkcji ( a podobno dawniej miały prawie wszystkie modele).

62542
29-01-2012, 21:50
witam

szukam piekarnika do zabudowy, z teleskopowymi tackami, nie wiem jaki wybrac sposob czyszczenia? Katalityczny czy pyrolize. W saturnie namawiany jestem na model z pyroliza siemens hb63as520, w mixie electronics na HB43at540e a sam znalazlem cos takiego jak hb56as560 z racji posiadania funkcji rozmnazania i ksiazki z 40 programami. nie wiem ktory wybrac... roznica w cenie mnie nie interesuje bo jest mala.

ze zmywarka tez mam problem
w sumie zdecydowany jestem na model siemensa sm66m095 eu i drugi bosch smi58m95eu - nie wiem ktora bedzie lepsza... czy wybrac panel zamkniety czy odkryt

poszukuje jeszcze lodowki, mysle ze bez no forst, no frost moze byc w zamrazalniku, ale w chlodziarce chcialbym klasyke - co mozecie polecic?
ogladalem siemensa kg36vvl30e ale nie wiem czy ma forsta w zamrazalniku?

szukam plyty gazowej 60 z zeliwnym rusztem i nie wiem czy brac na sjzkle czy stali, chcialbym by miala opcje, ze jak cos wykipi to nie poleje sie na blaty, w szklanych zauwazylem, ze nie ma zadnych rynienek itp jak ma to miejsce w tych ze stali.

pozdrawiam

Andrewhoopoe
29-01-2012, 22:17
Jak tak porównałam specyfikację poboru energii i wody dla zelmera i boscha to właściwie zelmer wypada lepiej ! Zauważyłam ze w programie do mycia szkła mycie odbywa się w 40 stopniach a płukanie w 70,czy to nie będzie powodowac matowienia? 1igor1 jak myślisz? ten zelmer podoba mi sie coraz bardziej :) tylko czy pójdę pod prąd i zaryzykuję ?- oto jest pytanie :D

hm, ten whirlpool ADG9442 tez fajny, igor czy on syganalizuje światłem koniec pracy bo w opisie: Wskaźnik czasu pozostałego do końca programu - nie wiem czy to na ukrytym pod blatem wyświetlaczu czy na podłodze i Sygnał dźwiękowy końca pracy - nic nie ma o światełku i czy program auto zastąpi intensywny do garnków ?
Mój ideał to tak :
program normalny ( auto)
program szybki
program delikatny
program intensywny
program eko
oraz sygnalizacja świetlna
cena jak najniższa

1igor1
29-01-2012, 23:05
Powiem tak, zelmer importuje swoje zmywarki z chin, dlatego bym ich nie kupił, amica robi bardzo dobre sprzęty grzejne - piekarniki i płyty z resztą róznie bywa, ten whirlpool ma światełko, a program AUTO spokojnie zastąpi program intensywny. Tu masz tabele programów do niej http://docs.whirlpool.eu/_doc/501939601939PL.pdf
Co do ostatniego płukania w programie do szkła to nie przyglądałem się temu nigdy dokładniej, ale wyższa temperatura jest potrzebna aby dobrze zadziałał nabłyszczacz. Ale czy wszystkie zmywarki tak mają to niestety nie wiem.

kingvince
29-01-2012, 23:06
Witam forumowiczów!!!

Mam do was takie pytanie czy istnieje możliwość zbudowy w szafce zwykłej lodówki - wolnostojącej??? Ponieważ jestem posiadaczem lodówki SAMSUNG model RL44QTUS (link do lodówki poniżej), którą zakupiłem dużo wcześniej przed pojawieniem się pomysłu na kuchnię (który powstał przy pomocy innych forumowiczów a bardziej forumowiczek) a teraz lodówka wolnostojąca nie za bardzo pasuje ale są osoby, które upierają się przy jej zostawieniu.
Wiem, że lodówka wolnostojąca jest szersza od takiej kupionej pod zabudowę ale meble będą robione na wymiar więc interesuje mnie bardziej strona techniczna. Jeśli jest to możliwe, to czy jest to bezpiecznie oczywiście dla lodówki??? i jak można to zrobić???


Więc będę bardzo więczny za radę!!!z góry dziękuje za pomoc!!!

http://www.ceneo.pl/1807924s

Andrewhoopoe
29-01-2012, 23:16
igor- dzięki, w takim razie zelmer odpada ( łudziłam sie ze to polski produkt ) , hm piszesz ze amica tez taka sobie - tu akurat spodobał mi sie program szybki mycia w 60 sotpniach 60 minut- myślę ze taki optymalny czas i temperatura do zmywania wszystkiego ( poza tym jest tez ekspresowy 30 min)
Czyli według Ciebie whirlpool lepszy od amiki? Wybierac miedzy whirlpoolem a boschem?

1igor1
29-01-2012, 23:18
teoretycznie tak, praktycznie nie jest to takie łatwe, pierwsza przeszkoda to głębokość, taka lodówka jest głębsza niż taka do zabudowy więc ciężko jest ją zgrać z resztą mebli, chyba że robimy wszystkie meble głębsze. Następna rzecz to wentylacja, trzeba doprowadzić powietrze od dołu, zostawić wolną przestrzeń z tyłu aż do samej góry, musi być dobra cyrkulacja powietrza. Z drugiej strony tak ładnej lodówki jak qtus (z ciekawostek powiem że miała ona miec nazwę qutAs- z wiadomych względów zmienili nazwę) nie zabudowywałbym. do większości kuchni będzie ona pasować, chyba że robimy wersję OLD

1igor1
29-01-2012, 23:21
igor- dzięki, w takim razie zelmer odpada ( łudziłam sie ze to polski produkt ) , hm piszesz ze amica tez taka sobie - tu akurat spodobał mi sie program szybki mycia w 60 sotpniach 60 minut- myślę ze taki optymalny czas i temperatura do zmywania wszystkiego ( poza tym jest tez ekspresowy 30 min)
Czyli według Ciebie whirlpool lepszy od amiki? Wybierac miedzy whirlpoolem a boschem?
Zgadza się, amica ma 60minut w 60 stopniach i to jest jej duży plus- mało zmywarek takie coś ma, z tym że amica u nas w polsce produkuje już tylko płyty i piekarniki, a resztę ściąga ... nie do końca wiadomo skąd. Sami do końca nie chcą się przyznawać. Whirlpool w zmywarkach będzie lepszy. Bosch to bosch zawsze wiadoma jakość za którą niestety płacimy. U mnie pracuje whirlpool...

Andrewhoopoe
29-01-2012, 23:25
ok, fajnie ze jesteś na tym forum :) thx

1igor1
29-01-2012, 23:28
witam

szukam piekarnika do zabudowy, z teleskopowymi tackami, nie wiem jaki wybrac sposob czyszczenia? Katalityczny czy pyrolize. W saturnie namawiany jestem na model z pyroliza siemens hb63as520, w mixie electronics na HB43at540e a sam znalazlem cos takiego jak hb56as560 z racji posiadania funkcji rozmnazania i ksiazki z 40 programami. nie wiem ktory wybrac... roznica w cenie mnie nie interesuje bo jest mala.
ja brałbym z pyrolizą jak na cenę nie patrzę


ze zmywarka tez mam problem
w sumie zdecydowany jestem na model siemensa sm66m095 eu i drugi bosch smi58m95eu - nie wiem ktora bedzie lepsza... czy wybrac panel zamkniety czy odkryt
ładniej prezentuje się z panelem zakrytym, ale nie widać czasu do końca zmywania - chyba że bierzemy model z rzutnikiem czasu na podłogę


poszukuje jeszcze lodowki, mysle ze bez no forst, no frost moze byc w zamrazalniku, ale w chlodziarce chcialbym klasyke - co mozecie polecic?
ogladalem siemensa kg36vvl30e ale nie wiem czy ma forsta w zamrazalniku? Electroluxy i whirlpoole mają w swojej ofercie dużo lodówek z systemem no frost tylko w zamrażarniku.


szukam plyty gazowej 60 z zeliwnym rusztem i nie wiem czy brac na sjzkle czy stali, chcialbym by miala opcje, ze jak cos wykipi to nie poleje sie na blaty, w szklanych zauwazylem, ze nie ma zadnych rynienek itp jak ma to miejsce w tych ze stali.

pozdrawiam na szkle ciężko znaleźć taką żeby ci nie wykipiało na blat, czasami jest ramka ale to dużo nie da. ja i tak brałbym na szkle, mam indukcję i naprawdę rzadko mi coś kipi, a tak żeby na blat, to rarzej nigdy. Także jak ci często coś kipi bierz stal, jak rzadko to ceramikę.

1igor1
29-01-2012, 23:31
ok, fajnie ze jesteś na tym forum :) thx
cieszę się że mogę pomóc :)

kingvince
29-01-2012, 23:34
teoretycznie tak, praktycznie nie jest to takie łatwe, pierwsza przeszkoda to głębokość, taka lodówka jest głębsza niż taka do zabudowy więc ciężko jest ją zgrać z resztą mebli, chyba że robimy wszystkie meble głębsze. Następna rzecz to wentylacja, trzeba doprowadzić powietrze od dołu, zostawić wolną przestrzeń z tyłu aż do samej góry, musi być dobra cyrkulacja powietrza. Z drugiej strony tak ładnej lodówki jak qtus (z ciekawostek powiem że miała ona miec nazwę qutAs- z wiadomych względów zmienili nazwę) nie zabudowywałbym. do większości kuchni będzie ona pasować, chyba że robimy wersję OLD

dzięki za odpowiedz.
Fajna nazwa by im wyszła ale wtedy na pewno bym jej nie kupił!!!
Może i lodówka fajna i na dodatek cicha. Tylko, że nie pasuje do kuchni i dlatego chciałbym ją zabudować bo szkoda mi się jej pozbywać. Meble będą robione na wymiar więc z tej strony nie byłoby problemu, wnęka i tak ma szerokość 72cm więc z głębszymi meble nie ma problemu!!!tylko nie wiem czy przeżyje długo jak ją zapuszkuje???

1igor1
30-01-2012, 07:09
zadbaj tylko o dobrą cyrkulację powietrza z dołu i z tyłu i wszystko będzie OK

Ali4
30-01-2012, 08:26
Witam
A ja myślałem, analizowałem, czytałem, przeglądałem i się zdecydowałem. Mowa o zmywarce oczywiście. Miał być model SN65M007EU z variospeed i światłem rzucanym na podłogę a będzie SN65E008EU. Postanowiłem zignorować :-) opinie o tej literce E w modelu zmywarki. Co do variospeed to i tak pewnie bym z tego nie korzystał, bo puki co moja rodzina liczy 2 osoby więc nic na gwałt nie bede musiał zmywać. Jeżeli chodzi o światełko to też raczej w moim przypadku jest to zbędny gadżet. Zmywarka i tak bedzie zmywała w nocy więc informacja świetlna na podłodze nie będzie mi potrzebna. Mam nadzieję że będę zadowolony z wyboru :-)

Andrewhoopoe
30-01-2012, 08:36
Teraz przerabiam temat piekarników. Czy ktoś wie, może Ty Igorze masz orientację, ile poziomów teleskopów jest w Integra EBI7542 ( mnie się wydaje że 2 , choć na animacji na stronie amici pokazane są 3 , ale wydaje mi się ze są dwa) i EBF 7941 - tu jest chyba 1 poziom tylko.
Czym się różni termoobieg od wentylatora? Chciałabym emalię łatwoczyszczącą ( z tego powodu odpadł EBF 8551, który ma katalize) , przynajmniej 2 rzędy teleskopów .


Coś czytałam tez ale nie wiem czy to dot. amici- podpowiedzcie że po zakończeniu pieczenia wentylator załącza się na dośc długo przez co nie można przez dłuższy czas włączyć ponownie piekarnika a rzeczy wstawione do niego są natychmiast chłodzone.
Nie rozumiem tez zapisu w instrukcjach amici że jeśli piekarnik pracuje dłużej niz 40 min to należy go koniecznie wyłączyć 10 min przed końcem pracy - nie wiem tylko czy to ze względu na ciepło resztkowe i oszczędność energii - choc jak wykorzystywać to ciepło resztkowe jeśli od razu wszystko chłodzi wentylator? Mam nadzieję że w amice można piec dłużej niż 40 minut?

I ogólne pytanie co myślisz o sprzęcie Beko? Robią coś nieżle? Piekarniki? Może zmywarki? Lodówki?

Andrewhoopoe
30-01-2012, 08:39
Ali4 - mi powiedział któryś ze sprzedawców że litery EU na końcu oznaczają że sprzęt wyprodukowano w Unii Europejskiej

skłaniam sie do EBI7542 ze względu na 2 rzędy prowadnic, ale jeszcze czekam na opinie dot. Beko

kingvince
30-01-2012, 08:51
zadbaj tylko o dobrą cyrkulację powietrza z dołu i z tyłu i wszystko będzie OK

czyli ile z tyłu powinno zostać???od szafki do ściany???

Łukasz12345
30-01-2012, 09:42
czyli ile z tyłu powinno zostać???od szafki do ściany???

Ja mam z tyłu dosłownie 5 cm zostawione między płytą szafki a ścianą, ale chodzi o to że na górze tej ściany mam wejście do komina wentylacyjnego i tam dałem kratkę wentylacyjna + rurę spiro. Do tego od frontu przy dolnym cokole od lodówki mam wmontowaną kratkę wentylacyjną tak żeby powietrze mogło sobie spokojnie krążyć między kuchnią i kominem.

kingvince
30-01-2012, 09:58
Ja mam z tyłu dosłownie 5 cm zostawione między płytą szafki a ścianą, ale chodzi o to że na górze tej ściany mam wejście do komina wentylacyjnego i tam dałem kratkę wentylacyjna + rurę spiro. Do tego od frontu przy dolnym cokole od lodówki mam wmontowaną kratkę wentylacyjną tak żeby powietrze mogło sobie spokojnie krążyć między kuchnią i kominem.

dzięki za odpowiedz!!!
czy mogę się zapytać, gdzie kupiłeś prowadnice do drzwi???bo jak na razie to znalazłem tylko takie(link poniżej) ale nie wygladają za bardzo na wytrzymałe.
http://www.henzym.pl/products/28/64.html

Łukasz12345
30-01-2012, 10:11
Niestety nie powiem Ci gdzie były dokładnie kupione dlatego ze miałem je po prostu w zestawie z montowanymi meblami kuchennymi.

kingvince
30-01-2012, 10:39
patrzac na stronę jakieś tak hurtowni z akcesoriami agd. wszystkie prowadnice mają przyporządkowane do odpowiednich marek i modeli więc teraz sam nie wiem czy na moją lodówkę znajdę prowadnicę ponieważ drzwi są trochę wypukłe.czy są jakieś prowadnice uniwersalne, które można dopasować do obojętnie jakiej lodówki????

Ali4
30-01-2012, 10:39
Andrewhoopoe
Chodzi o literę na początku symbolu, pierwsza po cyfrach, w niektorych jest E w innych M, N lub T.

staś100
30-01-2012, 11:16
Mam zmywarkę Bosch SMV 50E10 EU i jest napewno ''made in Germany''.
Za to pozostały sprzęt mimo że jednej marki wyprodukowany :
Płyta gazowa elektrolux-Italia
Piekarnik elektrolux-Germany
Lodówka elektrolux-Italia

1igor1
30-01-2012, 11:50
Teraz przerabiam temat piekarników. Czy ktoś wie, może Ty Igorze masz orientację, ile poziomów teleskopów jest w Integra EBI7542 ( mnie się wydaje że 2 , choć na animacji na stronie amici pokazane są 3 , ale wydaje mi się ze są dwa) i EBF 7941 - tu jest chyba 1 poziom tylko.
Czym się różni termoobieg od wentylatora? Chciałabym emalię łatwoczyszczącą ( z tego powodu odpadł EBF 8551, który ma katalize) , przynajmniej 2 rzędy teleskopów .


Coś czytałam tez ale nie wiem czy to dot. amici- podpowiedzcie że po zakończeniu pieczenia wentylator załącza się na dośc długo przez co nie można przez dłuższy czas włączyć ponownie piekarnika a rzeczy wstawione do niego są natychmiast chłodzone.
Nie rozumiem tez zapisu w instrukcjach amici że jeśli piekarnik pracuje dłużej niz 40 min to należy go koniecznie wyłączyć 10 min przed końcem pracy - nie wiem tylko czy to ze względu na ciepło resztkowe i oszczędność energii - choc jak wykorzystywać to ciepło resztkowe jeśli od razu wszystko chłodzi wentylator? Mam nadzieję że w amice można piec dłużej niż 40 minut?

I ogólne pytanie co myślisz o sprzęcie Beko? Robią coś nieżle? Piekarniki? Może zmywarki? Lodówki?

Co do prowadnic, to nie jestem ci wstanie dokładnie powiedzieć, trzeba by do Amici zadzwonić. 801801800.
Termoobieg ma grzałkę wokół wentylatora, a wymuszony obieg powietrza ma tylko sam wentylator - bez grzałki.
Co do wyłączania na 10 min przed to jest informacja jak korzystać z piekarnika energo oszczędnie. "lWykorzystanie ciepła resztkowego piekarnika. W przypadku czasów przyrządzania dłuższych niż 40 minut bezwzględnie wyłączać piekarnik na 10 minut przed końcem przyrządzania." cytat z amici

Wentylator o którym piszesz do wychładzania piekarnika - to jest to wentylator który chłodzi obudowę, a nie wnętrze piekarnika (chyba że oczymś nie wiem:) ) Nie wiem jak w wersjach nowych, ale w starszych działał on tylko wtedy kiedy był używany piekarnik. Może dodali jakiś sterownik który wyłącza wentylator dopiero jak osiągnie niską temperaturę, ale tego dokładnie nie wiem.

Co do BEKO ... cóż najlepsi są w cenie i mają dobre reklamy IMO.

1igor1
30-01-2012, 11:51
czyli ile z tyłu powinno zostać???od szafki do ściany???
tak jak pisał powyżej Łukasz 5cm to minimum

1igor1
30-01-2012, 12:03
Andrewhoopoe
Chodzi o literę na początku symbolu, pierwsza po cyfrach, w niektorych jest E w innych M, N lub T.
To chyba nie o literkę chodzi, bo mam taką z M, i E i obie są made in germany. Najprościej rozpoznać to póki co po dnie. Plastikowe - produkcja polska, metalowe - made in germany :D. Ale plastikowe dno wcale nie jest gorsze, a niektórzy mówią nawet że są mniej awaryjne, więc nie bać się tych polskich. Wybierajcie to co wam najbardziej odpowiada. Jak ma się zepsuć to i tak się zepsuje nie zależnie gdzie wyprodukowane ...

1igor1
30-01-2012, 12:05
Mam zmywarkę Bosch SMV 50E10 EU i jest napewno ''made in Germany''.
Za to pozostały sprzęt mimo że jednej marki wyprodukowany :
Płyta gazowa elektrolux-Italia
Piekarnik elektrolux-Germany
Lodówka elektrolux-Italia
Dzisiaj to jest norma, ważne żeby tylko nie było made in china, a ostatnio kilku producentów przeniosło tam swoją produkcję

Andrewhoopoe
30-01-2012, 12:17
Igor, tak cały czas szukam jeszcze innych możliwosci i stąd to beko, podobnie jak amica ma program 60 stopni w 60 minut- fajny bardzo by się przydał bo jest w miarę krótki i ma wysoka temp,
kusi mnie też whirpool polecany mi przez Ciebie -swego czasu ludzie narzekali na jakies pompy "magnetycze" w zmywarkach szósty zmysł, podobno były bardzo awaryjne, ale to było kilka lat temu, nie wiesz czy nadal je montują?

Benta
30-01-2012, 12:25
Skąd bierzecie informacje gdzie sprzęt wyprodukowano ? Przejrzałam papiery i nie znalazłam tego. A jeszcze jedno, czym różni się vario speed od turbo speed. Nie było takiej potrzeby więc nie stosowałam a poza tym jednak większe zużycie wody i energii. Na razie to tylko auto i intensiv znaczy ten na b.brudne gary. Auto zdecydowanie krócej trwa. Nie wiem do końca na czym polega ECO. Dla mnie ważne aby było optymalnie, tanio i dobrze tj. czysto. Nie nalałam nabłyszczacza bo nie widzę takiej potrzeby. Wszystko co wyjmuję błyszczy się pięknie, to po co dodatkowa chemia? No chyba, ze są inne powody. Extra suszenie wciskam, bo nieznacznie tylko większe zużycie energii, a czekać nie trzeba tylko od razu suche układam.

1igor1
30-01-2012, 13:04
Igor, tak cały czas szukam jeszcze innych możliwosci i stąd to beko, podobnie jak amica ma program 60 stopni w 60 minut- fajny bardzo by się przydał bo jest w miarę krótki i ma wysoka temp,
kusi mnie też whirpool polecany mi przez Ciebie -swego czasu ludzie narzekali na jakies pompy "magnetycze" w zmywarkach szósty zmysł, podobno były bardzo awaryjne, ale to było kilka lat temu, nie wiesz czy nadal je montują?
hmm, ta zmywarka whirlpoola powinna mieć pompę indukcyjną. Tu masz opis jak rozpoznać czy ma magnetyczną "Zmywarki z zamontowaną pompą magnetyczną mają z tyłu po prawej stronie ( patrząc od przodu) wystającą plastikową rurkę średnicy ok 1 cm i długości ok 3 cm. To część mocowania pompy magnetycznej. Ten "dziub" siedzi w gumowej uszczelce, bardzo łatwo można go rozpoznać. Takwięc po prostu poproś sprzedawcę o odwrócenie zmywarki tyłem. "

1igor1
30-01-2012, 13:07
Często kraj pochodzenia zakodowany jest w numerze seryjnym, więc zostaje serwis, czasami jeszcze jest po prostu na tabliczce znamionowej info.

Funkcja vario speed skraca program o połowę, a turbo speed to jest program zmywania 20 minut - przy czym UWAGA zanim zmywarka zacznie zmywać to trzeba ją wcześniej wygrzać przez 25 minut, i potem dopiero zmywa w 20 minut. Co do ECO to jest to najdłuższy program, ale najbardziej energooszczędny. Co do nabłyszczacza to stosuje się go bardziej po to aby naczynia nie miały zacieków po suszeniu - ułatwia suszenie.

Benta
30-01-2012, 14:01
No dobra ECO najbardziej energooszczędny, ale czy wodooszczędny?
Na czasie w codziennym użytkowaniu nie specjalnie mi akurat zależy, no może tylko łyżeczki dokupię. Z tym nabłyszczaczem to już wiem, nie jest konieczny, bez niego się błyszczy i jest suche.

1igor1 dzięki za informacje.

1igor1
30-01-2012, 14:22
ECO jest najbardziej energooszczędne pod wpływem i energii i wody biorąc pod uwagę klasę zmywania i suszenia A, bo program szybki bierze mniej prądu i wody ale gorzej myje, i w większości zmywarek w ogóle nie suszy. Te zużycia wody i prądu które podaje się dla zmywarek w celach porównawczych to właśnie w programie ECO

Andrewhoopoe
30-01-2012, 16:16
A co myślisz o zestawie piekarnik + płyta amica Piekarnik Fusion GHGF75212 , cena bardzo ok, ruszt żeliwny, tylko nie wiem czy taka kuchenka nie wygląda w sumie jak wolnostojąca , te 6 pokręteł, płyta szklana też nie wiem na ile wytrzymała,
warto kupowac całość czy lepiej osobno?

Czy to prawda że prowadnice teleskopowe można dokupić w serwisie amiki tzn. czy rzeczywiście mozna je zamontowac na zwykłej drabince? Nie wiecie może jak jest koszt takiej prowadnicy?

1igor1
30-01-2012, 16:59
A co myślisz o zestawie piekarnik + płyta amica Piekarnik Fusion GHGF75212 , cena bardzo ok, ruszt żeliwny, tylko nie wiem czy taka kuchenka nie wygląda w sumie jak wolnostojąca , te 6 pokręteł, płyta szklana też nie wiem na ile wytrzymała,
warto kupowac całość czy lepiej osobno?

Czy to prawda że prowadnice teleskopowe można dokupić w serwisie amiki tzn. czy rzeczywiście mozna je zamontowac na zwykłej drabince? Nie wiecie może jak jest koszt takiej prowadnicy?
Takiego zestawu razem nie polecam, po pierwsze gorzej wygląda, po drugie jak się zepsuje jedna część to trzeba wymienić obie. a tak osobno płyta osobno piekarnik zawsze coś można wymienić, przełożyć w inne miejsce ...,
Plyta szklana jest bardziej krucha od stali, ale jak ci coś spadnie to i jedno i drugie raczej nadaje się do wymiany.
prowadnice teleskopowe oczywiście możesz dokupić, ale z tego co wiem to wysyłają całe drabinki z teleskopami, a nie same teleskopy, tu znowu się odniosę do nr 801-801-800, ich serwis bardzo fajnie działa, dzwonisz, mówisz co chcesz, oni ci kurierem za pobraniem wysyłają co trzeba, jak zadzwonisz, to ci powiedzą jaki koszt.

Patrycja
30-01-2012, 18:11
Andrewhoopoe, nie wiem czy Ci się jeszcze przyda, ale ja mam piekarnik z wentylatorem i klnę go w żywe kamienie. Moja ciotka na termoobiegu piecze szarlotkę 30 minut, a ja 60. Wentylator jest dużo słabszą opcją, jak możesz bierz termoobieg. Następny będzie na pewno z termoobiegiem. Niestety kupiłam Boscha, działa 4 lata i nie wygląda na to by miał się zepsuć, co odsuwa moje marzenie o termoobiegu na nieokreśloną przyszłość.

1igor1
30-01-2012, 19:37
Andrewhoopoe, nie wiem czy Ci się jeszcze przyda, ale ja mam piekarnik z wentylatorem i klnę go w żywe kamienie. Moja ciotka na termoobiegu piecze szarlotkę 30 minut, a ja 60. Wentylator jest dużo słabszą opcją, jak możesz bierz termoobieg. Następny będzie na pewno z termoobiegiem. Niestety kupiłam Boscha, działa 4 lata i nie wygląda na to by miał się zepsuć, co odsuwa moje marzenie o termoobiegu na nieokreśloną przyszłość.

te dwa piekarniki które sobie Andrewhoopoe wybrała mają termoobieg, jakby było inaczej to dałbym jej znać :)

Andrewhoopoe
30-01-2012, 20:21
Dziękuje Wam bardzo za pomoc i niezbędne informacje. Mam namierzone dwa a właściwie trzy piekarniki, jeden to ten z płytą . jutro zadzwonię do serwisu tak jak radzi Igor i dowiem się zarówno o prowadnice teleskopowe jaki i o ewentualny tryb postępowania w razie awarii płyty połączonej z piekarnikiem tzn. czy w razie czego trzeba wymieniać wszystko czy tylko płytę. I chociaż wolałabym piekarnik w słupku to bardzo podoba mi się ta płyta, ma żeliwne tępe ( nie śliskie) ruszta, przy czym ruszt zakrywa prawie całą płytę co w przypadku płyty szklanej wydaje mi się bezpieczniejsze niż 4 małe ruszciki. Nie wiem wydaje mi się ze ten ruszt pełni tak trochę rolę pancerza ochronnego.Dodatkowo kurki nie zmniejszają powierzchni płyty bo sa na piekarniku.
Z drugiej strony jak znajdę płytę z fajnym żeliwnym rusztem w niezłej cenie ( tak do 500 zł- nie wiem czy to realne) to wezmę piekarnik osobny.

Igor mam nadzieje że juz coraz rzadziej będę zawracać Ci głowę , ale chciałam spytać czy wiesz może z czego wykonana jest ta płyta http://www.beko.com.pl/produkt/202/hizg_64120_scr , ruszt jest żeliwny , ale płyta nie jest opisana, nie wygląda na szkło , hm...
Myślę że pry płytach gazowych można zaryzykować także w "słabszych" markach .
Początkowo wybrałam Aristona ale kurcze nie zauważyłam że ona ma ruszt emaliowany, śliski, na dodatek ludzie pisza że inox w tej płycie straszliwie sie rysuje nawet od miękkiej ścierki , a symbole przy pokrętłach podczas mocniejszego polerowania wycieraja się :(

astw
30-01-2012, 20:29
Czy zmywarki Siemensa do zabudowy są od góry zabudowane w inny sposób, niż zmywarki innych firm. Brak elementów metalowych od góry, widać tylko okładzinę filcową. Mam rację, czy się mylę?

1igor1
31-01-2012, 09:25
Czy zmywarki Siemensa do zabudowy są od góry zabudowane w inny sposób, niż zmywarki innych firm. Brak elementów metalowych od góry, widać tylko okładzinę filcową. Mam rację, czy się mylę?
Wszystkie zmywarki od góry wyglądają podobnie, od góry najczęściej widać tą okładzinę

1igor1
31-01-2012, 09:30
Dziękuje Wam bardzo za pomoc i niezbędne informacje. Mam namierzone dwa a właściwie trzy piekarniki, jeden to ten z płytą . jutro zadzwonię do serwisu tak jak radzi Igor i dowiem się zarówno o prowadnice teleskopowe jaki i o ewentualny tryb postępowania w razie awarii płyty połączonej z piekarnikiem tzn. czy w razie czego trzeba wymieniać wszystko czy tylko płytę. I chociaż wolałabym piekarnik w słupku to bardzo podoba mi się ta płyta, ma żeliwne tępe ( nie śliskie) ruszta, przy czym ruszt zakrywa prawie całą płytę co w przypadku płyty szklanej wydaje mi się bezpieczniejsze niż 4 małe ruszciki. Nie wiem wydaje mi się ze ten ruszt pełni tak trochę rolę pancerza ochronnego.Dodatkowo kurki nie zmniejszają powierzchni płyty bo sa na piekarniku.
Z drugiej strony jak znajdę płytę z fajnym żeliwnym rusztem w niezłej cenie ( tak do 500 zł- nie wiem czy to realne) to wezmę piekarnik osobny.

Igor mam nadzieje że juz coraz rzadziej będę zawracać Ci głowę , ale chciałam spytać czy wiesz może z czego wykonana jest ta płyta http://www.beko.com.pl/produkt/202/hizg_64120_scr , ruszt jest żeliwny , ale płyta nie jest opisana, nie wygląda na szkło , hm...
Myślę że pry płytach gazowych można zaryzykować także w "słabszych" markach .
Początkowo wybrałam Aristona ale kurcze nie zauważyłam że ona ma ruszt emaliowany, śliski, na dodatek ludzie pisza że inox w tej płycie straszliwie sie rysuje nawet od miękkiej ścierki , a symbole przy pokrętłach podczas mocniejszego polerowania wycieraja się :(
Lepiej bierz osobno, dziś może dokupisz osobno piekarnik i płytę, ale co będzie za 10lat?? Co do żeliwnych ruszt to wiele płyt w cenie do 500 zł na inox-ie ma ruszt żeliwny np. amica pg 1921 czy też pgxz 6411 do tego mają potrójną koronę, na szkle to już będzie ciężej.

Co do tej płyty beko to jest ona wykonana z malowanej stali, też fajne rozwiązanie.

Ali4
31-01-2012, 09:50
Witam
kto u was podłączał płytę indukcyjną? Czy wołaliście kogoś z serwisu, czy robiła to jakaś inna osoba, jak to z tym jest?

Łukasz12345
31-01-2012, 09:53
Witam
kto u was podłączał płytę indukcyjną? Czy wołaliście kogoś z serwisu, czy robiła to jakaś inna osoba, jak to z tym jest?

Witam
U mnie podłączała ekipa montująca kuchnię, do tego wezwali elektryka który postawił pieczątkę na karcie gwarancyjnej że wszystko ok z podłączeniem ( podłączenie robione pod siłę)

duś
31-01-2012, 09:57
u mnie to samo - w karcie gwarancyjnej było zastrzeżenie, ze brak profesjonalnego podłączenia powoduje utratę uprawnień gwarancyjnych

1igor1
31-01-2012, 12:09
Witam
kto u was podłączał płytę indukcyjną? Czy wołaliście kogoś z serwisu, czy robiła to jakaś inna osoba, jak to z tym jest?
Powinna to robić osoba z uprawnieniami SEP, i najlepiej żeby wpisała montaż do karty gwarancyjnej, nawet jak tam nie ma miejsca.
Niektórzy podłączają sami, a jak coś się stanie to wtedy załatwiają pieczątkę ...

astw
31-01-2012, 15:27
Wszystkie zmywarki od góry wyglądają podobnie, od góry najczęściej widać tą okładzinę

Tak, ale wiele modeli innych firm ma także pełną obudowę metalową z boku i częściowo od góry.

Patrycja
31-01-2012, 19:32
Andrewhoopoe, ja odradzam kupowanie sprzętów Beko. Potrzebowaliśmy kupić teściowej płytę dwupalnikową, więc wybór dość ograniczony. W jednym ze sklepów była tylko Amica i Beko. O Amice czytałam tyle złego, że stwierdziliśmy, że weźmiemy Beko. Sprawdzona w domu, chyba będzie działać. Mąż zawiózł do teściowej (300 km), zamontował i przestała współpracować jedna zapalarka (z dwóch). Płyta miała tydzień.

1igor1
01-02-2012, 08:24
Tak, ale wiele modeli innych firm ma także pełną obudowę metalową z boku i częściowo od góry.

Ale wyglądają bardzo podobnie, nie ma większej różnicy z punktu technicznego, i tak masz to zawsze zamknięte między szafkami

1igor1
01-02-2012, 08:27
Andrewhoopoe, ja odradzam kupowanie sprzętów Beko. Potrzebowaliśmy kupić teściowej płytę dwupalnikową, więc wybór dość ograniczony. W jednym ze sklepów była tylko Amica i Beko. O Amice czytałam tyle złego, że stwierdziliśmy, że weźmiemy Beko. Sprawdzona w domu, chyba będzie działać. Mąż zawiózł do teściowej (300 km), zamontował i przestała współpracować jedna zapalarka (z dwóch). Płyta miała tydzień.

Ale takie coś zdarza się każdej firmie, miałem osobiście przypadek lodówki BOSCH działała 1 dzień, i lodówka nadawała się tylko do wymiany na nową, podobnie z electroluxem który działał 1 tydzień i padł. Także nie ma reguły, jak się ma zepsuć to nawet mercedes się zepsuje

Andrewhoopoe
01-02-2012, 09:52
Z bólem, ale jednak rezygnuję z tej płyty zintegrowanej z piekarnikiem. Z bólem bo wygląda bardzo solidnie i dzięki temu że pokrętła są przeniesione na piekarnik ma naprawdę dużą powierzchnię grzewczą a na tym mi zależy. Ni o cena jest niezła . Bo owszem kupując piekarnik za 900 zł dokupię płytę za 600 czy 700 ale nie taka jakbym chciała. Jedyna w tej cenie to http://www.ceneo.pl/Plyty_gazowe_do_zabudowy;017MPM_P0-229848.htm , mają dobre opinie w necie, ale przyznam że trochę boję się tej firmy. Pani wczoraj w sklepie jak usłyszała mpm to prawie złapała się za głowę bo miała złe doświadczenia ze sprzętem do zabudowy tej firmy, ale płyty nie znała i obiecała rozeznać się w hurtowniach o opinię. Jak przyszłam pod wieczór to stwierdziła ze zdziwieniem ze właściwie to można kupić bo nie ma na nie jakis specjalnych skarg. Sama nie wiem
W tych wszystkich płytach wkurza mnie to ze maja bardzo małe odległości miedzy palnikami , przez co większe garnki chyba nie wejdą. Juz zaczełam patrzeć na płyty 70 cm 5 palnikowe ale nie wiem czy tu tez nie bedzie wąsko bo dochodzi jeden palnik
z cenowo akceptowalnych znalazłam jeszcze
http://www.neo24.pl/plyta-grzejna-mastercook-2cmi-5glst.html
tyle że tutaj sa małe ruszty tzn osobne dla kazdego palnika ( nie wiem , ale nie moge jakos przełamać lęku ze będą wywrotne)
no i taki http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/bosch-pcq715b80e.bhtml ( wersja z rusztem żeliwnym droższa ok. 300 zł) ale niestety tylko inox

Znacie jakieś płyty na których da się postawić jednocześnie trochę większe garnki? Sklep AGD w którym oglądałam te płyty nie ma naczyn bo najlepiej byłoby przymierzyc ze dwa trzy garnki na ruszcie... Nie będę przecież chodzić z własnymi do mierzenia - choc by dobrze kupić wypadałoby tak robić bo może nie jest aż tak źle z tym rozstawem.
W kazdym razie w tej płycie zintegrowanej miejsca jest najwięcej .

Andrewhoopoe
01-02-2012, 10:16
Nie orientujecie się może są takie płyty w których palniki są rozmieszczone na całych 60 cm tak jak w tradycyjnej kuchni gazowej , a pokrętła sa z boku ale juz poza tymi 60 cm ( czyli płyta miałaby powiedzmy 70-75 cm i 4 palniki)

A płyta Beko odpadła bo ma pokrętła retro czego wcześniej nie zauważyłam

1igor1
01-02-2012, 12:40
Ciężko mi będzie coś konkretnie doradzić, bo wiele zależy od własnych upodobań, dosyć dobre opinie ma płyta Amica pg1921x, ona ma pokrętła w rogu, i przez to 1 palnik jest mniejszy, reszta ma dużo miejsca. Co do wymiarów - średnio płyty mają wymiar 59x52cm, kuchnia wolnostojąca ma 50x60 lub 60x60, także przy kuchni 50 mamy podobną powierzchnię na garnki - wolnostojące z tyłu mają jeszcze zazwyczaj wentylację piekarnika. Więc myślę że z tym miejscem to nie jest jakiś duży problem. ciekawym pomysłem jest też płyta whrilpool AKT 797, jest to płyta która pasuje w miejsce standardowej 60 - ten sam otwór, ma 5 palników, potrójną koronę i żeliwne ruszta - cena w granicach 750zł. Co do firmy MPM - to lepiej sobie odpuść ... tę markę wybrałbym tylko ze względu na niską cenę.

Nina81
01-02-2012, 23:35
widzę, że podczas mojej nieobecności nic się nie zmieniło - ludzie zadają pytania bez przeczytania wątku, który zawiera niezwykle pożyteczne rady

o 5. palnikowych płytach było

Nina81
01-02-2012, 23:42
przypominam mój mini poradnik

aha, a mój piekarnik AEG uwielbiam i tylko dodam, że oprócz musów, które były poniżej dodam termosondę - jeszcze nigdy nie robiłam tak dobrych mięs - piekarnik sam się wyłącza gdy osiągnie zaprogramowaną temperaturę


KILKA UWAG ODNOŚNIE PIEKARNIKA I INNEGO SPRZĘTU DOMOWEGO [OD OSOBY, KTÓRA GOTUJE CZYLI LUBI BY SPRZĘT BYŁ FUNKCJONALNY]

1) Określ swoje potrzeby :

- do czego służyć ma sprzęt
- czy dużo gotujesz
- jak zaawansowane jest twoje gotowanie/pieczenie
- co jesz- jaką kuchnię preferujesz
-ile masz do wydania i zastanów się na czym ci najbardziej zależy, czy lepszy piekarnik, czy lepsza lodówka, czy może wszystko najlepsze ;)

JESLI JUŻ TO PRZEMYŚLAŁEŚ:
2) czas wyboru

jesli odpowiedziałeś:

a)lubię kuchnię tajską i azjatycką w ogóle; wniosek: potrzebuję woka, kolejny wniosek: potrzebuję bardzo dużej, jak największej mocy palnika, kuchenki gazowej
b) lubię mięso pieczone - zastanów się w takim razie nad piekarnikiem który po wprowadzeniu wagi mięsa sam dobierze czas pieczenia - masz mniejsze ryzyko przesuszenia mięsa, zastanów się też nad termosondą [można kupić oddzielnie] i poczytaj o temperaturach mięsa w środku, podczas pieczenia
c) lubię kuchnię polską i zupy - hmm, to oznacza, że gotuję wywary na zupę i rosoły co trwa 4-6 godzin, smażę konfitury ze sliwek - kilkanaście godzin, robię domowy keczup - ładnych kilka godzin, gotuję bigos - kilka dni, wniosek: potrzebuję kuchenki gazowej by nie pójść z torbami
d) piekę chleb/pizzę, wniosek: potrzebuję piekarnika z dużym zakresu temperatur, najlepiej do 300 stopni C
e) suszę grzyby, pomidory, śliwki, wniosek: potrzebuję temperatury ok. 100 stopni C, wniosek: muszę sprawdzić, czy mój piekarnik obsługuje tak niskie temperatury
f) lubię grillowane mięso, warzywa itd, wniosek: piekarnik będzie się brudził, trzeba rozważyć pyrolizę
g)w ogóle nie gotuję, piekarnik jest po to by był

w ogóle uważam, że prawdziwy kucharz gotuje na gazie, piekarnik warto mieć naprawdę wysokiej klasy [choc mówię to z własnej perspektywy, moja babcia czy mój wujek zadowoliliby się podstawowym, bo mało go używają]

niezwykle przydatne funkcje piekarnika, dla mnie absulutny "mus": pyroliza, prowadnice teleskopowe, grill [w tej funkcji opiekam także kości na wywar na zupę i uzyskuję piękny kolor], zakres temperatur do 300 stopni, szybkie nagrzewanie [wyobraźmy sobie przygotowania do Bożego Narodzenia gdy musimy czekać na rozgrzanie piekarnika 20 minut..., przydatne funkcje: opcja włączenia i automatycznego wyłączenia piekarnika o określonej godzinie [na przykłąd suszymy pomidory - nastawiamy piekarnik i sobie wychodzimy...], podgrzewanie talerzy, filtru zapachu - na przykład jeśli masz salon połączony z kuchnią, zakres temperatur od 30 stopni - włączasz taką temperaturę i wkładasz ciasto drożdżowe do wyrastania - idealne warunki, bo brak przewiewów i ciepło

aha - jeśli gotujesz, to lepiej wybierz zmywarkę o szerokości 60 cm, ja mam 45 i po jednym gotowaniu muszę ją włączać, mało garnków się w niej mieści...

no chyba że masz wyłącznie garnki żeliwne, to wtedy i tak nie możesz myć ich w zmywarce ;) jednak tak czy owak, gdybym miała więcej miejsca, wybrałabym zmywarkę 60 cm

jeśli NIE GOTUJESZ/NIE PIECZESZ: bez sensu jest kupować sprzęt wyposażony w wiele funkcji. Ja do swojego piekarnika "dojrzewałam" kilka lat, miałam dokładnie przemyślane to, co chcę w nim mieć, trochę doczytałam o nowinkach technicznych i wybrałam [na razie widzę że bardzo właściwie!]. Moja znajoma - która urządzała mieszkanie w tym samym czasie co ja - kupiła identyczny sprzęt, bo stwierdziła, że skoro wybrałam fajny model, to ona skorzysta z tej wiedzy. I co? Moim zdaniem wyrzuciła pieniądze w błoto. Trzeba było kupić jakiś pośredni model, bo ona w ogóle nie gotuje. Może kiedyś się nauczy... może. Na razie ani razu go nie użyła, bo i tak woli jeść "na mieście"

Nina81
01-02-2012, 23:50
ze zmywarek, tych normalnych, bardzo polecam Bosha: http://www.ceneo.pl/9190498
Bosch SMV 53M70EU - mają znajomi

wiem, że droga, ale naprawdę jest super, wszystko jest idealnie czyste

czego nie można powiedzieć o mojej zmywarce szer. 45 cm HOTPOINT ARISTON LST 329 AX/HA
jest b. tania http://www.ceneo.pl/;0152309370-10.htm bo nieco ponad 1000 zł i taka własnie jest jej jakość - nie domywa, zostawia osad na szklankach (resztki jedzenia), jako tak domywa tylko na programie podstawowym, beznadzieja; używam półtora roku, więc już coś o niej mogę powiedzieć, co z tego, że jest cicha?

moja opinia jest taka: jeśli Cię nie stać na dobrą zmywarkę, nie kupuj wcale, zostaw na nią miejsce i kup wtedy gdy uzbierasz, inaczej możesz przeklinać - jak ja

astw
02-02-2012, 00:16
Czy na rynku dostępny jest piekarnik bez elektroniki (wyświetlacza), z prowadnicami teleskopowymi?

1igor1
02-02-2012, 04:08
ze zmywarek, tych normalnych, bardzo polecam Bosha: http://www.ceneo.pl/9190498
Bosch SMV 53M70EU - mają znajomi

wiem, że droga, ale naprawdę jest super, wszystko jest idealnie czyste

czego nie można powiedzieć o mojej zmywarce szer. 45 cm HOTPOINT ARISTON LST 329 AX/HA
jest b. tania http://www.ceneo.pl/;0152309370-10.htm bo nieco ponad 1000 zł i taka własnie jest jej jakość - nie domywa, zostawia osad na szklankach (resztki jedzenia), jako tak domywa tylko na programie podstawowym, beznadzieja; używam półtora roku, więc już coś o niej mogę powiedzieć, co z tego, że jest cicha?

moja opinia jest taka: jeśli Cię nie stać na dobrą zmywarkę, nie kupuj wcale, zostaw na nią miejsce i kup wtedy gdy uzbierasz, inaczej możesz przeklinać - jak ja

Nie porównój zmywarek 45 do 60, 45 są na bazie prostokąta, ramiona zataczają koła, co daje nam dość duże pola gdzie te ramiona nie dotrą (okrąg wpisany w prostokąt), i stąd się bierze problem niedomywania w 45, ja takiej zmywarki nie polecam, miałem raz 45 i nigdy więcej. Znam zmywarki 60 które kosztuję też w okolicy 1000 i zmywają bardzo dobrze. Także twoją tezę jestem wstanie obalić. Wszystkim którzy przychodzą do mnie o poradę i pytają o 45 to tłumaczę że lepiej wziąć 60 bo to tylko 15cm różnicy, a jest dużo więcej powierzchni, lepsze efekty zmywania, nie ma problemów z garnkami(wejdą do niej i grarnki i talerze) no i 60 są oszczedniejsze (puszczamy ją raz dziennie po 12litrów wody, a 45 2 razy po 9 litrów przynajmniej w moim przypadku)

1igor1
02-02-2012, 04:11
Czy na rynku dostępny jest piekarnik bez elektroniki (wyświetlacza), z prowadnicami teleskopowymi?
nie spotkałem się z takim od producenta, ale jeżeli w takim piekarniku będą drabinki, to zazwyczaj da się je zamienić na prowadnice teleskopowe (przez serwis zamawiamy). Ale nie wiem czy taki piekarnik bez zegara ma sens, często używam tego zegara jako minutnik, i korzystam z automatycznego wyłączenia piekarnika no i jest to u nas jedyny zegar w kuchni ...

aksamitka
02-02-2012, 07:44
n Ale nie wiem czy taki piekarnik bez zegara ma sens, często używam tego zegara jako minutnik, i korzystam z automatycznego wyłączenia piekarnika no i jest to u nas jedyny zegar w kuchni ...

dlaczego? w pierwszym piekarniku nie mialam i nie odczuwalam jego braku, w drugim byl juz minutnik i przez 5 lat uzylam go moze 2 razy... juz wiecej skorzystalam z zegara. Jednak obecnie to chyba juz standart

astw
02-02-2012, 07:52
nie spotkałem się z takim od producenta, ale jeżeli w takim piekarniku będą drabinki, to zazwyczaj da się je zamienić na prowadnice teleskopowe (przez serwis zamawiamy). Ale nie wiem czy taki piekarnik bez zegara ma sens, często używam tego zegara jako minutnik, i korzystam z automatycznego wyłączenia piekarnika no i jest to u nas jedyny zegar w kuchni ...


Minutnik może być mechaniczny, np.
http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/Piekarniki/Piekarniki_pojedyncze/EOB31004X

1igor1
02-02-2012, 08:38
zgadza się, są minutniki mechaniczne, nawet zegary mechaniczne. Jest tylko jeden problem, że to są najczęściej najtańsze piekarniki, które nie mają często nawet termoobiegu tylko mają wymuszony obieg powietrza, 5-6 funkcji gdzie dziś standard to 8. także ciężko będzie znaleźć dobrze wyposażony piekarnik, bez zegara elektronicznego. ten electrolux to podstawowy model który właśnie nie ma termoobiegu i np nie można włączyć tylko grzałki górnej, no i oczywiście nie ma prowadnic teleskopowych

Ali4
02-02-2012, 09:49
A do mnie dotarła właśnie zmywarka, zdecydowałem się na Siemens SN65E008EU, mam nadzieję że będę zadowolony. Na razie nie odpakowywałem bo czekam na wykończenie mieszkania, no i napisane na niej made in Germany a nie China.

1igor1
02-02-2012, 10:31
Bosch i siemens produkuje zmywarki albo w polsce albo w Germany :D, w chinach na szczęście nie :D

Ali4
02-02-2012, 11:09
1igor1 i chwała im za to :D:D

Beasza
02-02-2012, 17:50
Witam, przymierzam się do zakupu lodówki do zabudowy. Proszę fachowców o opinię czy lodówka Liebherr ICUS 3013 jest dobrym wyborem?

1igor1
02-02-2012, 18:24
bardzo poprawna lodówka, dobrze wykonana, cicha i oszczędna. Wada - cena, ale mercedesy muszą kosztować. także polecam

Beasza
02-02-2012, 20:07
bardzo poprawna lodówka, dobrze wykonana, cicha i oszczędna. Wada - cena, ale mercedesy muszą kosztować. także polecam

Dziękuję za odpowiedź. To najtańszy model na rynku (nie wiem czy już nie wycofywany z oferty) i mam nadzieję, ze nie najgorszy. Cena w sklepie internetowym to około 1850 zł. Obok tej lodówki rozważamy jeszcze takie firmy jak Bosch i Siemens - ale jeszcze bez konkretnych modeli.

Andrewhoopoe
02-02-2012, 22:03
Widziałam dzis na żywo te płytę mpm i wyglądała dośc ładnie jak na szkło z pełnym rusztem, ale mąż ocenił że żeliwo jest kiepskiej jakości, pod naporem ręki uginało się, a że żeliwo jest kruche więc odpuścilismy sobie. Za to spodobały mi się dwie płyty ardo ( wiem wiem , same wynalazki wynajduje :D )
http://www.megamedia.pl/plyta-gazowa-ardo-ht-75-v.php
http://www.meble.pl/inspiracje/poradnik,plyta-gazowa-ardo-ht60tv
fajne, stabilne zdecydowanie lepsze od mpm,
oraz płyta gorenje http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_grzejne_do_zabudowy?c=277949 to chyba stal malowana proszkowo na czarno, ale ładnie sie prezentowała, dosyć elegancko.
Czy to prawda że ardo nie ma juz serwisu w Polsce? Czym czyści się takie czarne płyty stalowe? Na pewno niczym ostrym, ale jakims mleczkiem chyba tez nie bo może wybielić ?

Ali4
03-02-2012, 08:09
Jak dla mnie to wizualnie zdecydowanie bardziej podoba się Gorenje, ale to kwestia gustu oczywiście :-)

Andrewhoopoe
03-02-2012, 08:20
Ali4
tylko wiesz to ardo jest na szkle, a gorenje to stal malowana i tak się obawiam że może sie bardzo rysować co przy czarnej powłoce może być bardzo widoczne, poza tym nie wiem czym taką stal czyścić żeby nie porysować ani nie odbarwić, płyn do mycia naczyń raczej zrobi smugi, chyba że też płynem do szyb ale nie wiem.
Ta ardo jest fajnie błyszcząca jak to szkło przynajmniej 5 cio palnikowa bo tą widziałam na żywo , nie wiem dlaczego na zdjęciu ta 4-palnikowa wyglada na matową , czyżby nie była ze szkła? Podejrzewam że to jest taka sama płyta jak 5 palnikowa tylko krótsza.
Ostatecznie zastanawiam się też nad 5 palnikową bo 75 cm zmieszczę na blacie tylko w sklepie mi powiedzieli że ardo nie ma juz serwisu - możliwe to jest skoro jest gwarancja?

Edit: teraz doczytałam że w 4 palnikowej jest panel aluminiowy jednak, czyli albo wezmę gorenje albo wezmę 5 palnikową -jeśli dojdę do wniosku że stali czarnej jednak się boję

Ali4
03-02-2012, 09:37
Co do czarnej stali też chyba bym się bał porysowania. Ale wizualnie jest fajna.

aksamitka
03-02-2012, 10:18
interesuje mnie piekarnik teka HPX 750 , ma pyrolize i 1 rzad prowadnic teleskopowych http://www.ceneo.pl/3307275, czy piekarniki tej firmy sa ok?

1igor1
03-02-2012, 14:58
Ali4
tylko wiesz to ardo jest na szkle, a gorenje to stal malowana i tak się obawiam że może sie bardzo rysować co przy czarnej powłoce może być bardzo widoczne, poza tym nie wiem czym taką stal czyścić żeby nie porysować ani nie odbarwić, płyn do mycia naczyń raczej zrobi smugi, chyba że też płynem do szyb ale nie wiem.
Ta ardo jest fajnie błyszcząca jak to szkło przynajmniej 5 cio palnikowa bo tą widziałam na żywo , nie wiem dlaczego na zdjęciu ta 4-palnikowa wyglada na matową , czyżby nie była ze szkła? Podejrzewam że to jest taka sama płyta jak 5 palnikowa tylko krótsza.
Ostatecznie zastanawiam się też nad 5 palnikową bo 75 cm zmieszczę na blacie tylko w sklepie mi powiedzieli że ardo nie ma juz serwisu - możliwe to jest skoro jest gwarancja?

Edit: teraz doczytałam że w 4 palnikowej jest panel aluminiowy jednak, czyli albo wezmę gorenje albo wezmę 5 palnikową -jeśli dojdę do wniosku że stali czarnej jednak się boję

Tym razem za wiele ci nie pomogę, bo nie znam w ogóle firmy ARDO - wiem tylko że ma nie najlepsze opinie wśród klientów. W sprawie czyszczenia gorenje to myślę że na początek ludwik a potem coś do mycia szyb i powinno być ok

1igor1
03-02-2012, 14:59
Teka robi dobre produkty, porównałbym je do Bosch/siemens electrolux ...

Andrewhoopoe
03-02-2012, 16:22
Igor i tak już wiele mi podpowiedziałeś i pomogłeś :)
Ali 4, Patrycja Wam też bardzo dziękuje za wsparcie techniczne :D

astw
03-02-2012, 17:11
Która firma produkuje piekarniki dla Teki?




Inny temat: czy ktoś korzysta z piekarnika z wyświetlaczem kolorowym TFT LCD? Jak kształtuje się trwałość takiego rozwiązania. Tak się zastanawiam: najtrwalszym rozwiązaniem będzie a) piekarnik bez elektroniki, b) piekarnik z pokrętłami i wyświetlaczem elektronicznym, c) piekarnik z wyświetlaczem mono dotykowym, d) piekarnik z wyświetlaczem kolorowym LCD TFT?

1igor1
03-02-2012, 17:38
same piekarniki będą tak samo trwałe, jeśli chodzi o wyświetlacze to najbardziej trwały a) później b) później c) i najgorzej d). Problem tylko w tym że jak nie działa zegar to nie włącza się piekarnik :(

Patrycja
05-02-2012, 21:39
Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale jeden ze sklepów internetowych ma promocję na zmywarkę Bosch SMV58m70EU. Zamówiłam za 1429 zł. Mam nadzieję, że to nie będzie ściema.
Jak zobaczyłam cenę stwierdziłam, że właściwie mycie wstępne, które jeszcze tydzień temu było niezbędne jest mi do niczego niepotrzebne.

Ali4
06-02-2012, 16:36
Jeżeli to nie ściema to super oferta, nawet jak pomyłka to masz prawo domagać się towaru w tej cenie. Zrób screena tej strony z ceną.
Ale obawiam się że to jakaś ściema, bo gdy się tam wchodzi to jakieś błędy wyskakują, ale jak masz screena zrobionego to możesz domagać się towaru, mój znajomy tak zrobił i mu sprzedali w jakiejś śmiesznie niskiej cenie towar ale troche im pogroził.

aksamitka
06-02-2012, 16:43
na ceneo jest po 1429 ale jak wejsziesz do sklepu to juz 2500

Ali4
06-02-2012, 16:44
No właśnie

kingvince
06-02-2012, 18:27
Witam forumowiczów!!!

Wiele już było pytań o zmywarki ale zadam kolejne. Jestem zainteresowany kupnem owego sprzętu dla rodziny 3-osobowej, która nie produkuje dużo brudnych naczyń itd, więc dlatego nie wiem jakiej zmywarki mam szukać?ponieważ zapełnienie całej zajełoby nam z 5dni.Więc chyba powinienem szukać jakieś z szybkim programem zmywanie, mam racje???na co jeszcze mam zwrócić uwagę???które zmywarki są lepsze z widocznym panelem czy zintegrowanym???proszę o jakieś wskazówki!!!dziękuje za każdy post!!!

Pozdrawiam

Patrycja
06-02-2012, 20:10
Screena mam, mam nawet potwierdzenie złożenia zamówienia za tą śmieszną kwotę, ale dziś zadzwoniła miła pani i powiedziała, że niestety takie zmywarki były dwie czy trzy i się sprzedały w piątek, a w weekend oni niestety nie mogą zaktualizować strony internetowej. Nic się nie da zwojować, bo po złożeniu zamówienia i wygenerowaniu automatycznego potwierdzenia, trzeba czekać na potwierdzenie od handlowca, a tego niestety nie dostałam.
Ucieszyłam się przedwcześnie, ale będę polowała dalej.

1igor1
06-02-2012, 20:35
Witam forumowiczów!!!

Wiele już było pytań o zmywarki ale zadam kolejne. Jestem zainteresowany kupnem owego sprzętu dla rodziny 3-osobowej, która nie produkuje dużo brudnych naczyń itd, więc dlatego nie wiem jakiej zmywarki mam szukać?ponieważ zapełnienie całej zajełoby nam z 5dni.Więc chyba powinienem szukać jakieś z szybkim programem zmywanie, mam racje???na co jeszcze mam zwrócić uwagę???które zmywarki są lepsze z widocznym panelem czy zintegrowanym???proszę o jakieś wskazówki!!!dziękuje za każdy post!!!
Pozdrawiam
Program szybki mają prawie wszystkie zmywarki, 5 dni ci napewno nie zajmie chyba że jadacie tylko w restauracji. jeżeli chodzi o panel to zalezy to od własnych upodobań, od strony technicznej niczym się takie zmywarki nie różnią. Z panelem na wierzchu zawsze wiecz co zmywarka robi, z panelem zakrytym - w lepszych masz diodę która sygnalizuje pracę zmywarki, w bardzo wysokich modelach masz rzutnik z zegarem na podłodze. co do innych wskazówek - polecam zmywarki 60, ładniej wygląda w kuchni z panelem zakrytym, przydatny program AUTO i program delikatny do szkła. 1/2 wsadu to ściema, ale funkcje skracające czas pracy zmywarki mogą się przydać w czasie imprezy. i pamietaj że program szybki nie ma suszenia, i nie ma namaczania wstępnego.

kingvince
06-02-2012, 22:18
Program szybki mają prawie wszystkie zmywarki, 5 dni ci napewno nie zajmie chyba że jadacie tylko w restauracji. jeżeli chodzi o panel to zalezy to od własnych upodobań, od strony technicznej niczym się takie zmywarki nie różnią. Z panelem na wierzchu zawsze wiecz co zmywarka robi, z panelem zakrytym - w lepszych masz diodę która sygnalizuje pracę zmywarki, w bardzo wysokich modelach masz rzutnik z zegarem na podłodze. co do innych wskazówek - polecam zmywarki 60, ładniej wygląda w kuchni z panelem zakrytym, przydatny program AUTO i program delikatny do szkła. 1/2 wsadu to ściema, ale funkcje skracające czas pracy zmywarki mogą się przydać w czasie imprezy. i pamietaj że program szybki nie ma suszenia, i nie ma namaczania wstępnego.

Dzięki za podpowiedz!!!no wiadomo moze przesadziłem z tymi 5dniami ale późno bywamy w domu i jesteśmy mało jadki więc jest mało do zmywania:)
Czy mogę mieć prośbę 1igor1 jaką zmywarkę boscha z panelem, 60cm być wybrał będąc na moim miejscu???cena do 3tys.
Z góry dziękuje za radę!!!

Patrycja
07-02-2012, 08:04
Kingvince, Panel odkryty jest kolejną rzeczą w kuchni, którą trzeba utrzymywać w czystości (przeważnie inox). Czytałam też, że jest bardzo interesujący dla małych dzieci, które lubią sobie czasem coś poprzestawiać.

1igor1
07-02-2012, 14:08
Dzięki za podpowiedz!!!no wiadomo moze przesadziłem z tymi 5dniami ale późno bywamy w domu i jesteśmy mało jadki więc jest mało do zmywania:)
Czy mogę mieć prośbę 1igor1 jaką zmywarkę boscha z panelem, 60cm być wybrał będąc na moim miejscu???cena do 3tys.
Z góry dziękuje za radę!!!
Dosyć ciekawa propozycja w segmencie wysokim jest ten model Bosch SMV69M40EU, Ma wszystko co powinna mieć porządna zmywarka. wszystkie dane techniczne masz tu (http://bosch-home.pl/SMV69M40EU.html )

katel2
07-02-2012, 20:40
Witam
Ale się temat rozkręcił.Jakiś czas temu i my wybieraliśmy sprzęty, już z nich korzystamy ale dopiero od miesiąca więc nie wszystko porządnie przetestowane. Generalnie ze wszystkich sprzętów jesteśmy zadowoleni.
Lodówka Beko GNE 134620X - 4 drzwiowa - niesamowicie pojemna z automatyczną kostkarką (ale kostkarka jest w środku - trzeba otworzyć zamrażarkę żeby się do niej dostać) na zewnątrz jest tylko dystrybutor wody - nie korzystamy z niego, może w lecie to się zmieni. Ma jeszcze jeden fajny bajer połowa zamrażarki ma regulację temp. min -6 max 10stopni więc można jej używać jako lodówki.
Okap Amica OKC 951S fantastycznie się prezentuje i spełnia swoje zadanie.
Płyta indukcyjna Amica PI 6511SF - sterowanie sliderem bardzo wygodne, wygląd też super (nie ma kółek które zwykle wyznaczają pola - są tylko 4 maleńkie trójkąciki).
Piekarnik Samsung BT62TDBCT - dzielona komora się przydaje, już kilka razy piekliśmy 2 potrawy jednocześnie, szybko się nagrzewa, łatwo się czyści.
Mikrofala Samsung FG 87KUST - wszystko ok, używamy do odgrzewania i rozmrażania.
Zmywarka Siemens SN66MO95EU - szuflada na sztućce - super, niebieskie światełko informujące o tym że pracuje - super, wstępnego zmywania nie używam, dobrze dosusza (po zmianie ustawień - wcześniej używałam ekstra suszenia), używam też strefy intensywnej, programu intensywnego 70st. użyłam 1 raz bo domywa na eco, auto i łagodnym, przydaje się też regulacja wysokości kosza górnego. Mam tylko taki problem że czasami na szkle pozostaje taki szary osad, wydaje mi się że to kwestia ilości użytego proszku do zmywarki, poobserwuję to może będę wiedziała ile go sypać żeby było dobrze.
Pralka LG F1480TDS Bardzo pojemna, pięknie dopiera, często używam prania parowego.

duchess
13-02-2012, 17:57
Witam.

Muszę się zdecydować na płytę indukcyjną z możliwością podłączenia pod 230V.
Zastanawiam się nad trzema modelami z firmy Amica:
PI 6509 L
PI6512TF
PI6508TK

Co o nich sądzicie? A może jakieś inne propozycje?

1igor1
13-02-2012, 19:19
Witam.

Muszę się zdecydować na płytę indukcyjną z możliwością podłączenia pod 230V.
Zastanawiam się nad trzema modelami z firmy Amica:
PI 6509 L
PI6512TF
PI6508TK

Co o nich sądzicie? A może jakieś inne propozycje?
Najpierw musisz sie dowiedzieć jaki masz kabel i zabezpieczenie. Bo płyta AMICI PI6509 jest napradę na 230 (podłączana do gniazdka) i działa na zabezpieczeniu 16A, i można ją wpiąć w kazde gdniazdko ale, na tej płycie nie załączymy 4 palników na raz na maxymalnej mocy. Ona liczy moc z poszczególnych pół i nie pozwoli przekroczyć 3,5kW. Czyli działają wszystkie 4 pola na raz ale z małą mocą. Mam nadzieję że wytłumaczylem to w miare jasno
Dwie pozostałe płyty to płyty na siłę ale z możliwością podpięcia pod 230V ale wtedy kabel musi mieć 3x4mm2 i zabezpieczenie min 30A moc to 7,0-7,5kW mało jaka instalacja to wytrzyma przy normalnym okablowaniu
Wiem że niektórzy ludzie podłączają taką płytę pod normalne gniazdko ale wtedy jak załączysz więcej niz 2 palniki na max to wywala zabezpieczenie, wiec raczej mało komfortowe w obsludze.
Pi6509 sama dba żeby nie przekroczyć mocy

rosolia
17-02-2012, 20:17
Witam,
Muszę zdecydować jakie agd do kuchni.
Wstępnie po wizytach w sklepach z agd wybrałam dwa zestawy:
*BEKO: *

Lodówka: GNE 60500X lub GNE 114612X
Zmywarka: DIS 5831
Piekarnik: OIM 25500X
Płyta: HIS 64221S lub HIS 64220S
Okap: CTB 6407 X
Mikrofalówka: MWC 2010 EX

*MASTERCOOK: *

Lodówka: LCV-920 NFX VAC lub LCTD-920 NFX
Zmywarka: ZBI-11478 IT lub ZBI-11456 IT
Piekarnik: MF-815 ATCX lub MF-870 ACTX
Płyta: 4MI-4GLSTX lub 2CMI-4GLST lub 4CMK-4GLS lub 2CMI-4GLS
Okap: WT-Smel 60X
Mikrofalówka: MM-17GEX

Proszę o opinie, czy któryś z nich jest ok, a może powinnam wybrać zupełnie inną firmę,

Pozdrawiam,

malkul
18-02-2012, 10:42
Igor, dzieki za pomoc w wątku z lodówkami ;) potrzebuję jeszcze pomocy przy wyborze okapu. Szukam czegoś nie zadrogiego (wyciąg -bo podłączenie do komina) , wydajność ok 400m3-450m3. W miarę cichy i trwały. Nie musi być ładny bo będzie obudowany jak szafka (czyli będzie widać spod i ewentualnie panel setrowania). Pomożesz coś namierzyć do minimalistycznej kuchni?

1igor1
18-02-2012, 18:48
minimalistyczny to ots 615, 53dB 350m3/h
lepszy ots 625 59dB 550m3/h
ale wybrałbym osobiście Hotpointa hałas - 49db, wydajność 295m3/h
bosch - 52dB 400m3/h - fajny bo caly do zabudowy
zazwyczaj hałas jest mocno powiązany z wydajnością.
Jak masz kuchnię zamkniętą, to w największym uproszeniu wydajność to powinna być powierzchnia x10.
Zwróć też uwagę na to że okap raczej rzadko się używa na najwyższym biegu a głośność z reguly jest podawana dla max. mocy

dziobeczek1
19-02-2012, 11:53
Po długich poszukiwaniach moje typy to:

PIEKARNIK - Samsung FQ 115 T001 - piekarnik z mikrofalą - nie mam miejsca na osobną mikrofalę, podobne modele z Siemensa są 2 razy droższe :)
PŁYTA - Samsung CTI 613 GIN
OKAP - Ciarko Black PEarl 60 cm
ZMYWARKA - Electrolux ESL 68070 R - główne kryterium - cicha ;)
LODÓWKA - Electrolux ERN 29750 (ewentualnie 29770, lub 790) - podobno również cicha :)
PRALKA - Samsung Eco bubble WF 0602WKE - z serii Slim, gdyż mam mało miejsca w pralni ;)

CO O tym sądzicie?Jeśli ktoś ma jakieś doświadzenia z wyżej wymienionym sprzętem - proszę o opinie :)

1igor1
19-02-2012, 18:04
Wszystkie sprzęty OK, ale pralkę to polecałbym bardziej electroluxa z serii EWS lub hotpointa z serii AQSD. Czym kierujesz się przy wyborze tego samsunga eco buble??

kasiakp
20-02-2012, 06:04
Witam
Mam lodowke Gorenje ora ito Dzis rano jak wstalam uslyszalam takie glosne bulgotanie jakby brak wody w rurkach lub cos podobnego Wiem zer lodowki no frost sa glosne ale to byl jakis inny odglos Teraz chodzi non stop buczy i nie wylacza sie Zawsze po chwili chlodzenia sie wylaczyla tera nie Lodowka jest nowa Uzywamy ja 4 miesiace
Czy ktos moze mi poradzic co mam zrobic i co to moze byc?

1igor1
20-02-2012, 06:55
proponuję zadzwonić na serwis, bo jeśli się układ rozszczelinił to na 90% dostaniesz nową. A jeśli się nie wyłącza to najprawdopodobniej jest za mała gazu. Pozdrawiam

astw
20-02-2012, 10:46
"jeśli się układ rozszczelinił". Po 4 miesiącach używania to chyba niemożliwe...

1igor1
20-02-2012, 15:30
oj możliwe możliwe, spotykałem już nie jedne lodówki które roszczelniały się w okresie gwarancji. Wystarczy że gdzieś bylo źle zlutowane, była mikro dziura i mógł gaz kilka miesięcy uciekać

DaroH
20-02-2012, 22:16
Witajcie, śledzę forum od kilku dobrych tygodni gdyż w ciągu 2 tygodni czeka mnie zakup całego AGD do nowego mieszkania.
Oto wybrańcy, wdzięczny będę za każdą uwagę.
1. Okap - Faber Cubia 45 White Gloss
2. Płyta - indukcja Gorenje IT641ORA-W lub tańsza IT6SYW - musi być biała koniecznie
3. Piekarnik - Samsung FQV213G001 - do zabudowy w słupku
4. Mikrofala - Samsung FW213G001 - j.w. słupek
5. Lodówka - Electrolux ERN29750
6. Zmywarka - Bosch SMV 50E10 lub coś może poradzicie w podobnej klasie

Pozdrawiam

malkul
21-02-2012, 11:52
minimalistyczny to ots 615, 53dB 350m3/h
lepszy ots 625 59dB 550m3/h
ale wybrałbym osobiście Hotpointa hałas - 49db, wydajność 295m3/h
bosch - 52dB 400m3/h - fajny bo caly do zabudowy
zazwyczaj hałas jest mocno powiązany z wydajnością.
Jak masz kuchnię zamkniętą, to w największym uproszeniu wydajność to powinna być powierzchnia x10.
Zwróć też uwagę na to że okap raczej rzadko się używa na najwyższym biegu a głośność z reguly jest podawana dla max. mocy


IGOR wybacz mi , zapomniałam dodać że połyta będzie 90-tka i szafka na górze też 90-tka a głąboka 30cm : ( Te co podałes to 60-tki.

tom.pk
21-02-2012, 18:10
Witam .Ja wybrałem przed trzema laty zmywarkę ,piekarnik, mikrofalówkę i okap Mastercook .Do tej pory nie miałem żadnych problemów ze sprzętem.Do mikrofalówki możesz dokupić ramkę i ją zabudować (ja mam tak zrobione) .Natomiast nie polecam płyt gazowych z pojedynczymi rusztami są mało stabilne .

1igor1
21-02-2012, 19:52
Amica OTS 935 - 760m3/h 60dB
Candy Candy CBT 96 IX - 550m3/h 65dB
i to by było na tyle z sensownych

1igor1
21-02-2012, 20:42
raczej te dwie firmy są na podobnym poziomie, co do pojedynczych rusztów ... mit, zazwyczaj powierzchnia czynna gdzie stoją garnki wiele się nie różnią od zwyklego pdwójnego rusztu od pojedyńczego. jak położysz na kraju to i z jednego i drugiego garnki mogą spaść. ja bym bardziej patrzył na wygląd

calineczka793
21-02-2012, 22:14
Witam;-)

Troszkę mnie tu nie było - od zeszłej środy mamy już kuchnię i zaczęłam używać sprzęty i jest kilka rzeczy które nie dają mi spokoju:
- zmywarka SMV58M70E nie potrafię zlokalizować infolight - w instrukcji nic nie znalazłam na temat ew. włączania/wyłączania tej funkcji - a ja niestety żadnego światełka nie widzę, pomimo spełnienia wymogów dot. zabudowy:-( Może ktoś umie mi podpowiedzieć jak tą funkcję uaktywnić?
druga sprawa to lodówka Electrolux ERN29790 od czasu włączenia do zasilania i ustawienia temp. na 5 w chłodziarce na tylnej ściance pojawia się woda zmieniająca się w szron - szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z czymś takim - w o wiele starszym modelu Boscha który stoi u mojej mamy nie ma takiego problemy - małż zmieniał u nas otwieranie drzwi - czy w tym może tkwić problem czy może to jakaś głębsza sprawa?

Przy okazji chciałam podziękować Igorowi za wsparcie w tak trudnym temacie jak wybór sprzętów;-)

Patrycja zdecydowałaś się w końcu na zmywarkę - a może jesteś już szczęśliwą posiadaczką jakiegoś modelu;-) Ja wiem jedno - szuflada na sztućce to mistrzostwo świata - nawet mój sceptycznie podchodzący do tej sprawy mąż potwierdził, że to jest rewelacyjne rozwiązanie w porównaniu do kosza;-)

Benta
21-02-2012, 23:43
Potwierdzam, szuflada na sztućce jest rewelacyjna.

aksamitka
22-02-2012, 07:46
Benta a moge Cie prosic o zrobienie fotki? bo nigdzie nie moge znależć jak wyglada ta szuflada

malkul
22-02-2012, 08:26
Amica OTS 935 - 760m3/h 60dB
Candy Candy CBT 96 IX - 550m3/h 65dB
i to by było na tyle z sensownych

Candy ma fatalne opienie a ta amica niby opinie dobre 9pytanie kto je pisał i czy faktycznie uzytkownicy?)
Zanlazałam jeszcze jeden Okap teleskopowy Faber MAXIMA HIP 90 X http://www.megamedia.pl/okap-teleskopowy-faber-maxima-hip-90-x.php?off=34
Jak myślisz Igor warto do niego dołożyć czy wziąć tę AMICĘ?

calineczka793
22-02-2012, 10:12
Benta a moge Cie prosic o zrobienie fotki? bo nigdzie nie moge znależć jak wyglada ta szuflada



Ja nie jestem Benta, ale zdjęcie szuflady znalazłam w katalogu Boscha http://www.bosch-agd.pl/files/bosch/pl/pl/document/katalog_zabudowa_zmywarki.pdf na stronie pierwszej i trzeciej widać dobrze szufladę;-)

aksamitka
22-02-2012, 11:42
dzieki

1igor1
22-02-2012, 15:39
Candy ma fatalne opienie a ta amica niby opinie dobre 9pytanie kto je pisał i czy faktycznie uzytkownicy?)
Zanlazałam jeszcze jeden Okap teleskopowy Faber MAXIMA HIP 90 X http://www.megamedia.pl/okap-teleskopowy-faber-maxima-hip-90-x.php?off=34
Jak myślisz Igor warto do niego dołożyć czy wziąć tę AMICĘ?
Ja do siebie wybrałbym amice. Z opiniami to wiadomo jak jest, studenci piszą :D.

1igor1
22-02-2012, 15:45
Witam;-)

Troszkę mnie tu nie było - od zeszłej środy mamy już kuchnię i zaczęłam używać sprzęty i jest kilka rzeczy które nie dają mi spokoju:
- zmywarka SMV58M70E nie potrafię zlokalizować infolight - w instrukcji nic nie znalazłam na temat ew. włączania/wyłączania tej funkcji - a ja niestety żadnego światełka nie widzę, pomimo spełnienia wymogów dot. zabudowy:-( Może ktoś umie mi podpowiedzieć jak tą funkcję uaktywnić?
druga sprawa to lodówka Electrolux ERN29790 od czasu włączenia do zasilania i ustawienia temp. na 5 w chłodziarce na tylnej ściance pojawia się woda zmieniająca się w szron - szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z czymś takim - w o wiele starszym modelu Boscha który stoi u mojej mamy nie ma takiego problemy - małż zmieniał u nas otwieranie drzwi - czy w tym może tkwić problem czy może to jakaś głębsza sprawa?

Przy okazji chciałam podziękować Igorowi za wsparcie w tak trudnym temacie jak wybór sprzętów;-)

Patrycja zdecydowałaś się w końcu na zmywarkę - a może jesteś już szczęśliwą posiadaczką jakiegoś modelu;-) Ja wiem jedno - szuflada na sztućce to mistrzostwo świata - nawet mój sceptycznie podchodzący do tej sprawy mąż potwierdził, że to jest rewelacyjne rozwiązanie w porównaniu do kosza;-)

Zjawisko w lodówce jak najbardziej prawidłowe. tak właśnie działa automatyczne rozmrażanie. Czyli tylna ścianka zamraża się i odmraża i tak co chwilę. To się nazywa "ściana płaczu" potocznie :D i jest to jak najbardziej prawidłowe zjawisko.

Jeżeli chodzi o zmywarkę, to infolight powinno po prostu działać. to jest taka dioda zamontowana od spodu drzwi, więc ciekawe czemu u ciebie nie działa. Albo jest czymś zasłonięta albo jest zepsuta. Jak jesteś pewna że jest dobrze zamontowana to dzwoń na serwis.

malkul
22-02-2012, 15:56
Igor a jakąś argumentację dasz :( Wiem, że marudzę. Tak już mam :(

1igor1
22-02-2012, 16:03
do fabera nie mam zaufania i ma słabe parametry, candy to była alternatywa. Amica - parametry ma dobre, ma bardzo dobry serwis w razie "W" nie ma problemów z częściami - wysyłają kurierem z serwisu centralnego - np. filtry. W tych okapach za bardzo nie ma wyboru.

malkul
22-02-2012, 16:16
Juz rozumiem :) Dziekuję Ci bardzo bardzo :)

malkul
22-02-2012, 16:22
Igor!!!! i doooopa!!! Ta amica ma głębokość max 47.5 ? Czyli co, nie pasuje do szafki o gł. 30?
Ja zwariuję z tymi wyborami!!
Poprawka-0juz sprawdziałam rys.techniczny i ta gł. max to chyba po jego wysunięciu, czyli pasuje do 30-tki :)
I tak zwariuję :(

1igor1
22-02-2012, 16:28
okap pod szafkę ma 28,4cm, cały łącznie z tą listwą z przodu 28,4+4,1=32,5 czyli 2,5 cm wystaje ten pół okrąkły przód. Ale normalnie pasuje do wbudowania w szafkę 30 a po wysunieciu ma 49,5cm.:D

malkul
22-02-2012, 16:59
Nadmieniam tylko, że pomimo pozorów jestem brunetką :lol::lol::lol::lol::lol::mad:

malkul
22-02-2012, 17:15
teraz ekspres :wiggle: Mój wybór to JURA Ena 9 One Touch.
i jeszcze płyta indukcyjna : Teka IR 942 HS
Może być?:popcorn:

calineczka793
22-02-2012, 18:42
Jeżeli chodzi o zmywarkę, to infolight powinno po prostu działać. to jest taka dioda zamontowana od spodu drzwi, więc ciekawe czemu u ciebie nie działa. Albo jest czymś zasłonięta albo jest zepsuta. Jak jesteś pewna że jest dobrze zamontowana to dzwoń na serwis.

Zasłonięta nie jest - zabudowa jest zgodnie z instrukcją tj. nie w jednej płaszczyźnie - Małż ogląda właśnie od spodu zmywarkę i wg niego nie ma tam żadnej diody która dawałaby światło:-( więc stwierdził, że nasz model nie ma tej funkcji - jeśli nie ma to po co piszą o niej na stronie Bosch i w innych specyfikacjach dot. tego modelu:-( Będę jutro dzwonić na infolinię zobaczymy czego się dowiem - nie ukrywam, że zależało mi na tej funkcji:-(...ehhh...czy ja nie mogę się po prostu cieszyć nową kuchnią

1igor1
22-02-2012, 20:02
powinno to wyglądać mniej więcej tak (http://www.google.com/imgres?um=1&hl=pl&sa=N&biw=1280&bih=629&tbm=isch&tbnid=4oOI75M_0OEosM:&imgrefurl=http://www.applianceauthority.com/%3Fp%3D4661&docid=XorhubozRYhBiM&imgurl=http://www.ajmadison.com/blog/wp-content/uploads/2009/06/bosch-infolight_f2.jpg&w=400&h=304&ei=VEdFT87gEIn3sgbawYy1Dw&zoom=1&iact=rc&dur=410&sig=118288773423649099617&page=1&tbnh=136&tbnw=179&start=0&ndsp=20&ved=0CEIQrQMwAA&tx=102&ty=87) wszędzie jest pisane że ta zmywarka ma infolight więc bardzo dziwna sprawa. daj znać co ci w serwisie powiedzieli.
Znalazłem jeszcze że jednak tą diodę można wylączyć. Sprawdź czy to zadziała
instrukcja (https://portal.bsh-partner.com/TCcustomBSH/controller/download_file?PDFOBID=vjoi01acdcso0pdmdb---Sqx&UMOBID=vjoi0Zicdcso0pdmdb---Sqx)
na stronie 18 jest po prawej stronie wytłumaczone jak włączyć i wyłączyć tę diodę, aczkolwiek fabrycznie powinna być ustawiona na włączoną

Ali4
22-02-2012, 20:05
Wie ktoś na jakiej wysokości nad płytą powinien być montowany okap skośny (dokładnie model okc951s)? Chodzi mi o wysokość dolnej krawędzi okapu.

1igor1
22-02-2012, 20:11
teraz ekspres :wiggle: Mój wybór to JURA Ena 9 One Touch.
i jeszcze płyta indukcyjna : Teka IR 942 HS
Może być?:popcorn:

Płyta jak najbardziej OK, 4 pola booster, duża moc, fajny wygląd, oddzielne sterowanie do każdego pola, także OK
co do expresu ... no cóż niepomogę bo się na nich nie znam ... :(

1igor1
22-02-2012, 20:17
Wie ktoś na jakiej wysokości nad płytą powinien być montowany okap skośny (dokładnie model okc951s)? Chodzi mi o wysokość dolnej krawędzi okapu.

minimum 45cm,
na stronie 5 masz dokładny opis (http://data.amica.com.pl/pliki/instrukcje/OKC951S.pdf)
ja u siebie ten sam tylko 60 mam zamontowany na 70cm, dziś zamontowałbym 10cm niżej

Ali4
22-02-2012, 20:27
1igor1
chodzi o to że fachowiec od kuchni zrobił mi projekt kuchni i chce go dać 50 cm nad płytą (dolna krawędz okapu) i w związku z tym szafki górne również będą wisiały 50 cm nad blatem (bo chcę aby były na tm samym poziomie co okap). Boją się czy te 50 cm to nie za nisko trochę.

1igor1
22-02-2012, 20:35
okap jest skośny więc można by się do tego przyzwyczaić, producent pozwala od 45, ja osobiscie dałbym 60, też mam szafki 50cm od blatu i byłoby to dla mnie (175cm) raczej za nisko ...

Ali4
22-02-2012, 20:49
ok dam na 60 cm, dzięki

DaroH
22-02-2012, 21:44
1igor1 czy mógłbyś się odnieść do mojego zestawu z postu nr #4294.
Będę wdzięczny

Pozdr

mpiotrowski
23-02-2012, 10:55
My wstępnie skompletowaliśmy taki zestaw:
Piekarnik: Samsung BF1 C6G080
Mikrofala: Samsung FG87SUB
Płyta: Electrolux EHD60020P
Zmywarka 60cm: Electrolux ESL 65070R
Okap 90cm: Samsung HDC9C55TX

Ktoś wprowadziłby jakieś zmiany? Wszelkie uwagi mile widziane..

1igor1
23-02-2012, 11:51
Zestaw OK, płyta już trochę stara ale ma bardzo dobre opinie. Przy zmywarce można też zwrócić uwagę na whirlpool adg9442. Ma funkcję multizone czyli można załączyć zmywarkę tylko z górnym lub dolnym koszem i jest cichsza. Electrolux ma za to program szybki 2 60 stopniach i specjalnej konstrukcji dolne ramię natryskowe.

1igor1
23-02-2012, 12:03
Witajcie, śledzę forum od kilku dobrych tygodni gdyż w ciągu 2 tygodni czeka mnie zakup całego AGD do nowego mieszkania.
Oto wybrańcy, wdzięczny będę za każdą uwagę.
1. Okap - Faber Cubia 45 White Gloss
2. Płyta - indukcja Gorenje IT641ORA-W lub tańsza IT6SYW - musi być biała koniecznie
3. Piekarnik - Samsung FQV213G001 - do zabudowy w słupku
4. Mikrofala - Samsung FW213G001 - j.w. słupek
5. Lodówka - Electrolux ERN29750
6. Zmywarka - Bosch SMV 50E10 lub coś może poradzicie w podobnej klasie

Pozdrawiam
1. ok
2. z płyt wolałbym wziąć Bosch PIB 672E14E
3. ok przy czym to jest piekarnik niższy od standardowych (tylko 30l gdzie standardowe mają 50-60l)- późniejsza jego wymiana na inny model może być kłopotliwa
4. kuchenka ok, płacimy za design.nie ma grila - ale masz go w piekarniku
5. ok
6. ten bosch nie powala na kolana, w tej półce cenowej lepiej wybrać sobie electroluxa esl65070 lub whirlpoola adg 9442 mają znacznie lepsze parametry ...

malkul
23-02-2012, 13:55
Jeszcze ostatnie wybory do sprawdzenia :rolleyes:

Zmywarka SIEMENS SN 64M030 EU
Piekarnik SIEMENS HB 63AS520
Mikrofala SIEMENS HF25G5R2
????

1igor1
23-02-2012, 14:34
Zmywarka- bardzo poprawna, energooszczędna, cicha, info light. Jedno ale, nie ma programu do szkła takiego typowego (jak masz mało szkła to nie ma problemu pamietaj tylko że gdy zmywasz szkło to wybrać program auto i nie dawać brudnych naczyń bo wtedy zmywarka z automatu da za dużą temperaturę)

Piekarnik - pyroliza, prowadnice teleskopowe (pamiętaj że trzeba je wyciągać przed uruchomieniem pyrolizy) jedyne czego mi by brakowało to możliwość włączenia tylko grzałki górnej, ale nie każdy z tej funkcji korzysta

kuchenka - duża moc, duża pojemność, grill - czyli full wypas :D

malkul
23-02-2012, 15:46
Igor wielkie dzięki za pomoc :)

Agi75
23-02-2012, 21:59
To i ja w takim razie poproszę o ocenę wybranego przeze mnie sprzętu.
1. piekarnik Samsung fQ115T001
2. Zmywarka Elektrolux ESL65070R
3.Płyta ind. Teka IR641
4. Okap Hotpoint Ariston HKT 4X/HA
5.Lodówka Gorenje RKI 55298

Z góry dziękuję...To bardzo pilne

1igor1
23-02-2012, 22:33
To i ja w takim razie poproszę o ocenę wybranego przeze mnie sprzętu.
1. piekarnik Samsung fQ115T001
2. Zmywarka Elektrolux ESL65070R
3.Płyta ind. Teka IR641
4. Okap Hotpoint Ariston HKT 4X/HA
5.Lodówka Gorenje RKI 55298

Z góry dziękuję...To bardzo pilne

1. Rozumiem że nie masz miejsca na osobno piekarnik i kuchenkę, jeśli tak to nie znajdziesz nic lepszego
2. Pisałem już kilka postów wyżej że do tej zmywarki warto zwrócić uwagę również na whirlpoola adg 9442 - kilka postów wyżej masz wypisane najważniejsze różnice
3. Ok
4. Cichy i wydajny i do tego ciekawy
5. Zwróciłbym uwagę na electroluxa ERN29750

Agi75
24-02-2012, 08:08
Igor bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o samsunga to pewnie znalazłoby się miejsce na mikrofalę tylko, że ja wymyśliłam sobie taki układ kuchni , że tylko 2w1 wchodzi w rachubę....Kilka postów wyzej faktycznie wspominasz o zmywarce whirpoola ale nie piszesz w czym elektrolux jest gorszy.Moge prosić o jakieś wskazówki? i jeszcze ta lodówka...Zaproponowałeś Elektroluxa, którego też brałam pod uwagę tylko on nie ma komory niskich temperatur. Martwię się tylko czy lodówka gorenje nie bedzie za głosna...

mpiotrowski
24-02-2012, 09:25
Zestaw OK, płyta już trochę stara ale ma bardzo dobre opinie. Przy zmywarce można też zwrócić uwagę na whirlpool adg9442. Ma funkcję multizone czyli można załączyć zmywarkę tylko z górnym lub dolnym koszem i jest cichsza. Electrolux ma za to program szybki 2 60 stopniach i specjalnej konstrukcji dolne ramię natryskowe.

Dzięki, chyba faktycznie zastanowimy się jeszcze nad zmywarką whirlpoola. Rozważamy też zmianę płyty, żeby zamiast Electrolux EHD60020P była Teka IR 641. Dobry pomysł?

1igor1
24-02-2012, 10:07
Igor bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o samsunga to pewnie znalazłoby się miejsce na mikrofalę tylko, że ja wymyśliłam sobie taki układ kuchni , że tylko 2w1 wchodzi w rachubę....Kilka postów wyzej faktycznie wspominasz o zmywarce whirpoola ale nie piszesz w czym elektrolux jest gorszy.Moge prosić o jakieś wskazówki? i jeszcze ta lodówka...Zaproponowałeś Elektroluxa, którego też brałam pod uwagę tylko on nie ma komory niskich temperatur. Martwię się tylko czy lodówka gorenje nie bedzie za głosna...
electrolux nie ma mulitizone, i jest głośniejszy
whirlpool jeszcze ma fajną funkcję power clean - czyli intensywne mycie garnków z tyłu zmywarki - specjalne dysze pod wysokim ciśnieniem myją garnki.\
co do lodówki, faktycznie elekctrolux nie ma komory świeżości ale za to jest cichsza i chyba ma lepsze opinie wśród użytkowników

1igor1
24-02-2012, 10:11
Dzięki, chyba faktycznie zastanowimy się jeszcze nad zmywarką whirlpoola. Rozważamy też zmianę płyty, żeby zamiast Electrolux EHD60020P była Teka IR 641. Dobry pomysł?
hmm, i tu jest duży problem z wyborem, teka ma 4 stronnie frezowaną płytę, electrolux ma bardzo dobre opinie i jest mocniejsza. wybór zależy od ciebie

tom.pk
24-02-2012, 16:58
raczej te dwie firmy są na podobnym poziomie, co do pojedynczych rusztów ... mit, zazwyczaj powierzchnia czynna gdzie stoją garnki wiele się nie różnią od zwyklego pdwójnego rusztu od pojedyńczego. jak położysz na kraju to i z jednego i drugiego garnki mogą spaść. ja bym bardziej patrzył na wygląd
No cóż dla kilku klientów z którymi rozmawiałem , wcześniej użytkowali płyty(kuchnie) z tradycyjnym rusztem ,a następnie zakupili z pojedynczymi i nie są zadowoleni -
nie jest to mit.

1igor1
24-02-2012, 17:19
no cóż, sprawdzałem już z niejednymi klientami czy ten ruszt jest mniejszy - i okazywało się że nie raz te ruszty pojedyncze są nawet większe (chodzi o długość i szerokość ramion) od standardowego. Np. płyta whirlpoola akt 414nb i płyta amica pgx6411. także to jest nasze odczucie że jest mniejsze czy też bardziej wywrotne. Niestety ale wzrok ludzki pewnymi zabiegami jest łatwo oszukać. Tak samo jak można pomieszczenie pewnymi zabiegami powiększyć lub pomniejszyć ale tylko optycznie. To samo jest z tymi rusztami. Na pewno znajdą się klienci którzy będą uważać że jest gorzej, ale u mnie więcej klientów sobie to chwali...

1igor1
24-02-2012, 17:35
Zrobiłem zdjęcia, na których wyraźnie widać, że ruszt pojedynczy jest większy od standardowego ...

firewall
24-02-2012, 18:58
Ograniczenie się do Beko i mastercooka to za karę?

1igor1
24-02-2012, 19:18
hmm... kto to wie, ale cena napewno jedna z najlepszych ...

gahan
24-02-2012, 21:23
przeglądam zmywarki; niektóre modele posiadają przepływowe podgrzewacze wody, inne - wbudowane grzałki;
co lepsze?
Mam na oku Whirlpool ADG9442 lub Electrolux ESL 65070R lub Bosch SMV 50E30EU - nie wiem na którą się zdecydować :-(

1igor1
24-02-2012, 21:51
co do grzania wody, to z punktu widzenia czystości naczyń nie ma znaczenia jak jest grzana ta woda.
Co do zmywarki to bosch zdecydowanie najgorzej wyposażony po za tym z tego co kojarze to juz wyszła z produkcji. W whirlpoolu czy electroluxie za mniejszą kasę masz lepiej wyposażone zmywarki. O tych modelach pisałem kilka postów wyżej

gahan
24-02-2012, 21:54
dziękuję igor, doczytałam :-)

rosolia
25-02-2012, 21:12
Ograniczenie się do Beko i mastercooka to za karę?

Witam,

Nie za karę, mam w domu pralkę tej firmy od 5 lat, sprawuje się idealnie, po takim czasie wygląda jak nowa, a używam jej często, bardzo często - 5 prań na tydzień minimum.
W sklepach też polecają tą firmę, nawet bardziej niż np. gorenje nad którym też myślałam.

Pozdrawiam,

1igor1
27-02-2012, 13:45
Zasłonięta nie jest - zabudowa jest zgodnie z instrukcją tj. nie w jednej płaszczyźnie - Małż ogląda właśnie od spodu zmywarkę i wg niego nie ma tam żadnej diody która dawałaby światło:-( więc stwierdził, że nasz model nie ma tej funkcji - jeśli nie ma to po co piszą o niej na stronie Bosch i w innych specyfikacjach dot. tego modelu:-( Będę jutro dzwonić na infolinię zobaczymy czego się dowiem - nie ukrywam, że zależało mi na tej funkcji:-(...ehhh...czy ja nie mogę się po prostu cieszyć nową kuchnią

I co wyszło z tym infolight???

andrew_zg
27-02-2012, 20:19
Poszukuje okapu do zabudowy coś w stylu Hotpoint Ariston ag 2m.

Główne kryteria to szer 60cm, oświetlenie z przodu, dobry wyciąg przy cichej pracy.

Co polecasz Igor ?

popey111
27-02-2012, 20:57
Poszukuje okapu do zabudowy coś w stylu Hotpoint Ariston ag 2m.

Główne kryteria to szer 60cm, oświetlenie z przodu, dobry wyciąg przy cichej pracy.

Co polecasz Igor ?
Chyba się wtrącę :)
Jeżeli chcesz coś w miarę cichego i 60 cm to raczej wybór okapu do wbudowanie nie będzie najlepszym pomysłem. Tym bardziej że (sugerując się wybranym przez Ciebie modelem) w porównywalnej cenie jedynie okapy kominowe będą spełniały twoje wymagania. Z drugiej strony napisz jak duża jest kuchnia a najlepiej wrzuć schemat pomieszczenia :)

1igor1
28-02-2012, 07:17
andrew jak znajdę trochę czasu to poszukam czegoś, napisz tylko czy teleskopowe też wchodzą w grę
popey ... po co ci schemat kuchni to wyboru okapu?? przecież okap dobiera się do kubatury kuchni. z drugiej strony zawsze można wziąć okap o większej mocy i będzie on wydajniejszy na 1 biegu.

popey111
28-02-2012, 08:55
andrew jak znajdę trochę czasu to poszukam czegoś, napisz tylko czy teleskopowe też wchodzą w grę
popey ... po co ci schemat kuchni to wyboru okapu?? przecież okap dobiera się do kubatury kuchni. z drugiej strony zawsze można wziąć okap o większej mocy i będzie on wydajniejszy na 1 biegu.
Jak to po co. Chociażby po to żeby uniknąć niepotrzebnych pytań:)

1igor1
28-02-2012, 09:08
hmm, dziwne, jeszcze nigdy żadnego klienta nie pytałem o schemat kuchni do wyboru okapu na ale cóż, może o czymś nie wiem, dla mnie ważne jest jaki typ okapu (do zabudowy, teleskopowy, kominowy, wyspowy, podszafkowy) oraz powierzchnia kuchni - chociaż i tak zawsze wolę dać większy, żeby na 1 i 2 biegu gdzie okap jest jeszcze w miarę cichy była dobrze przewentylowana kuchnia.

andrew_zg
28-02-2012, 18:09
- chociaż i tak zawsze wolę dać większy, żeby na 1 i 2 biegu gdzie okap jest jeszcze w miarę cichy była dobrze przewentylowana kuchnia.

i to jest bardzo słuszne spostrzeżenie, wole kupić "za duży" niż używać 3 biegu i słuchać jego wycia,

teleskopowy raczej nie wchodzi w grę, no chyba że mi się spodoba, kuchnia ma ok 7m2

1igor1
28-02-2012, 19:13
wg, producentów okap do twojej kuchni powinien mieć w granicah 200m3, ja bym go przwymiarował do ok 350-400, wtedy będzie mógł wydajnie pracować na 1 i 2 biegu
z okapów teleskopowych polecilbym ci ten (http://www.bosch-home.pl/DHI635H.html?source=search) można go zabudować tak że jak jest schowany to nie widać tego panelu z przodu. a jak trzeba to go sobie wysuwasz
do zabudowy polecałbym ten (http://www.amica.com.pl/pl,produkt,okap-kuchenny,oms515i,570,2.html)

andrew_zg
28-02-2012, 19:44
dzięki za wyszukanie, różnica w cenie na korzyść amici i to zdecydowanie, za boschem przemawia fakt, że można go wysunąć w razie potrzeby, z drugiej strony cena nie jest aż tak kosmiczna, patrząc na fakt, że to zakup na parę lat. A coś w stylu boscha, by się znalazło godnego uwagi, aby zrobić mu konkurencję?

1igor1
28-02-2012, 19:56
konkurencję bosch-owi robi siemens, ale cena taka sama bo produkt ten sam, a tak poza nimi nie znam nic o podobnych parametrach i cenach.

andrew_zg
28-02-2012, 20:01
w takim razie wezmę boscha

a co powiesz na temat mikrofalówki do zabudowy, chodzi mi o model Samsung FG87KST

1igor1
28-02-2012, 20:10
duża pojemność, mocna ale trochę stary model
lepiej wziąć FG87KUST praktycznie te same parametry, a jest nowsza

andrew_zg
28-02-2012, 20:20
o ekspresach do kawy tez co nieco wiesz?

wmgrd
29-02-2012, 01:20
czytam i czytam na temat sprzętów od dłuższego czasu, a remont niedługo się zaczyna więc czas podjąć decyzję, stąd moja prośba o opinię na temat poniższych sprzętów (ewentualnie podanie lepszych w podobnej albo niższej cenie)
1. piekarnik Amica Integra EBI8862
2. zmywarka Bosch SMI43M15EU

1igor1
29-02-2012, 06:48
o ekspresach do kawy tez co nieco wiesz?

niestety expresy to nie jest moja mocna strona :(

1igor1
29-02-2012, 06:54
czytam i czytam na temat sprzętów od dłuższego czasu, a remont niedługo się zaczyna więc czas podjąć decyzję, stąd moja prośba o opinię na temat poniższych sprzętów (ewentualnie podanie lepszych w podobnej albo niższej cenie)
1. piekarnik Amica Integra EBI8862
2. zmywarka Bosch SMI43M15EU

1. piekarnik bardzo przyzwoity, polecam
2. zmywarka też bardzo dobra, w tym przedziale cenowym, zmywarki bosch-a są już naprawdę bardzo dobre, i do tego od boscha dostaniesz 150zł gotówki z powrotem, ale nie wolałabyś zmywarki z panelem zakrytym??

wmgrd
29-02-2012, 10:04
1. piekarnik bardzo przyzwoity, polecam
2. zmywarka też bardzo dobra, w tym przedziale cenowym, zmywarki bosch-a są już naprawdę bardzo dobre, i do tego od boscha dostaniesz 150zł gotówki z powrotem, ale nie wolałabyś zmywarki z panelem zakrytym??

Zastanawiałem się nad jakąś inną z zakrytym panelem, ale ogólnie w tej skusił mnie wymiennik ciepła (niby naczynia mają być lepiej suszone). Niestety z zakrytym panelem z wymiennikiem kosztują powyżej 2000, a tyle chcę przeznaczyć na zmywarkę.
Biorę pod uwagę tylko Bosha

Viikii
29-02-2012, 20:24
Proszę naszych specjalistów o opinię:
1. Lodówka wolnostojąca Bosh KGN49H70 lub KGN46H70 - wymogi: 70cm, no frost, zamrażalnik na dole, ok 2500tys.
2. Płyta indukcyjna Teka GKST80 i4 Multi slider (napaliłam sie na nią bo jest szersza 80cm) lub Teka IR641
3. Piekarnik Simens (zabudowa) HB43AS540E czy Samsung BT62TDBCT - wymogi: teleskopy, system łatwego czyszczenia, termoobieg


Co myślicie?
P.S. Wcześniej pytałam forumowiczów o lodówkę Ariston Quadrio 4D - całe szczęście miałam okazję zobaczyć ją na żywo i nie chcę jej!! No i biały Gorenje- jest ładny ale nie widać środka podczas pieczenia - to jakaś "gorenjowska wtopa"!

1igor1
29-02-2012, 20:42
Zastanawiałem się nad jakąś inną z zakrytym panelem, ale ogólnie w tej skusił mnie wymiennik ciepła (niby naczynia mają być lepiej suszone). Niestety z zakrytym panelem z wymiennikiem kosztują powyżej 2000, a tyle chcę przeznaczyć na zmywarkę.
Biorę pod uwagę tylko Bosha
z wymiennikiem ciepła to do 2000 nie da rady, min. 2200, ale ten wymiennik raczej nie powoduje że lepiej suszy.
tak pisze o tej funkcji sam bosch Wymiennik ciepła
"Wymiennik ciepła spełnia w zmywarce wiele funkcji: 1. zabezpiecza delikatne naczynia przed szokiem termicznym, co jest istotne podczas zmywania delikatnych naczyń. 2. gwarantuje higieniczne suszenie, ponieważ nasze naczynia suszone są bez dostępu powietrza z zewnątrz 3. pozwala zaoszczędzić energię, ponieważ raz ogrzana woda wykorzystywana jest do kolejnego etapu zmywania."

praktycznie wszystkie zmywarki i tak mają klasę suszenia A czyli tą najlepszą.

1igor1
29-02-2012, 21:11
Proszę naszych specjalistów o opinię:
1. Lodówka wolnostojąca Bosh KGN49H70 lub KGN46H70 - wymogi: 70cm, no frost, zamrażalnik na dole, ok 2500tys.
2. Płyta indukcyjna Teka GKST80 i4 Multi slider (napaliłam sie na nią bo jest szersza 80cm) lub Teka IR641
3. Piekarnik Simens (zabudowa) HB43AS540E czy Samsung BT62TDBCT - wymogi: teleskopy, system łatwego czyszczenia, termoobieg


Co myślicie?
P.S. Wcześniej pytałam forumowiczów o lodówkę Ariston Quadrio 4D - całe szczęście miałam okazję zobaczyć ją na żywo i nie chcę jej!! No i biały Gorenje- jest ładny ale nie widać środka podczas pieczenia - to jakaś "gorenjowska wtopa"!

1. lodówkie w zasadzie różnia się tylko wysokością, obie to bardzo dobre sprzęty
2. płyta fajna, duża moc, slider
3. samsung jest raczej lepszy, ma gotowe programy automatyczne, rożen obrotowy i dużo większą pojemność no i twin convection, czyli możliowść podzielenie piekarnika na 2 mniejsze, przez co można piec w 1 malym lub w obu małych jednocześnie nie mieszając zapachów.
4. co z tą lodówką nie tak że tak jej nie chcesz

popey111
01-03-2012, 15:26
duża pojemność, mocna ale trochę stary model
lepiej wziąć FG87KUST praktycznie te same parametry, a jest nowsza
Ale przecież są już modele nowsze.... sust,sub, itd Mają lepiej zrobiony panel sterowania i opcję eko pozwalającą wyłączyć zegar w czasie czuwania.

popey111
01-03-2012, 15:30
Czytam i czytam i stwierdzam że wszystkie nowe zmywarki bsh mają wymiennik ciepła znaczy cała seria active water) :)

amglad1
01-03-2012, 15:33
witaj 1igor1
ja również zwracam się z prośbą o Twoje spostrzeżenia i ocenę sprzętu. wybrałam całą serię boscha
1. piekarnik HBA 78S750
2.PAROWAR HBC 24D553
3. PŁYTA INDUKCYJNA PIL 811T14E
4. ZMYWARKA SMV 69U30EU
5. LDÓWKA SBS KAD 63A71
6. jedynie okap inny bo musi być prostokątny i wyspowy - wybrałam falmec altair isola 60

Bardzo Cię proszę o wszelkie uwagi i komentarze, nie mam doświadczenia żadnego w sprzętach agd, a chciałabym porządną jakość i nowoczesny wygląd - jesli są lepsze i tańsze sprzęty, będę wdzięczna za podpowiedzi.
z góry dziękuję
a

1igor1
01-03-2012, 15:35
zamiast negować każdy mój post, lepiej napisz coś bardziej konkretnego, podaj osobie która zadała pytanie konkretną odpowiedź, a nie wymądrzaj się że wiesz lepiej. Pytała mnie o model FG87KST więc poradziłem że lepszy będzie FG87KUST a przy tym bardzo zbliżony model. Jeżeli uważasz że wiesz lepiej to pisz do osoby która zadała pytanie, a nie bij do mnie

1igor1
01-03-2012, 15:36
Czytam i czytam i stwierdzam że wszystkie nowe zmywarki bsh mają wymiennik ciepła znaczy cała seria active water) :)

Nie wszystkie modele, polecam stronę www.bosch-home.pl

np ta (http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SMV50E90EU.html?source=browse)

1igor1
01-03-2012, 15:48
popey, może lepiej żebyśmy razem pomagali zainteresowanym, jeżeli uważasz że coś jest lepsze to napisz konkretnie co, dlaczego. Skorzystają na tym i osoby które o coś pytają, i ja może się czegoś ciekawego dowiem. Nie ma ludzi nie omylnych. ale zamiast coś mi wytykać, napisz konstruktywnie że wg ciebie to jest lepsze bo....
wiadomo że nie we wszystkim się musimy zgadzać, bo ile ludzi tyle gustów

popey111
01-03-2012, 16:15
Nie wszystkie modele, polecam stronę www.bosch-home.pl

np ta (http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SMV50E90EU.html?source=browse)

Igor to że bosch nie pisze przy najprostszych modelach że wymiennik ciepła jest wynika tylko z marketingu i niczego więcej, dodatkowo iekawe jak by wtedy działała funkcja glass protect.

Spirea
01-03-2012, 16:18
W końcu pojawiły się osoby, które interesują się płytami szerszymi niż 60 cm :)

Amglad1 spytała o Bosch PIL 811T14E
Viikii o Teka GKST80 i4 Multi slider

Przejrzałam już trochę płyt i rozważam tę Tekę i Tekę GKST 80 i4 Profi.

Myślałam też o Amice PI7511SF

Którą z tych płyt warto wybrać?

malkul
01-03-2012, 16:20
spirea jest jeszcze taka Płyta Teka IR 942HS 90cm-ja wybrałam właśnie ją. tyle ze nie w szerokość a długość :) ale mysle że to wielka zaleta

popey111
01-03-2012, 16:21
Igor już często pisałem :) a jak masz ochotę robić to na poważnie to zapraszam na priv :) A co do wytykania to się nie unoś bo nie masz powodów. Ja też się uczę cały czas ;)

Spirea
01-03-2012, 16:29
spirea jest jeszcze taka Płyta Teka IR 942HS 90cm-ja wybrałam właśnie ją. tyle ze nie w szerokość a długość :) ale mysle że to wielka zaleta

Malkul, u mnie max 80cm. Nie mam dużo blatu i 90 cm jest za szeroka. Obawiam się też, że przy 90 i 4 polach i tak te garnki będą się nie mieścić. Chociaż Efilo ma coś takiego i chyba nigdy nie narzekała. Ja w każdym razie chcę mieć swobodę korzystania jednocześnie z patelni, która ma 26cm i garnka - też 26cm.

1igor1
01-03-2012, 16:30
Igor to że bosch nie pisze przy najprostszych modelach że wymiennik ciepła jest wynika tylko z marketingu i niczego więcej, dodatkowo iekawe jak by wtedy działała funkcja glass protect.
trzeba by dokładniej zgłębić temat, czy zapomnieli wykasować funkcję glass protect, czy zapomnieli napisać że ma wymiennik ciepła
Już kiedyś przeze mnie jedna duża firma, zmieniała opisy produktu, gdyż wypisywali na nich rzeczy których w rzeczywistości nie było.

popey111
01-03-2012, 16:33
Wymiennik ciepła mają to Ci gwarantuję :)

amglad1
01-03-2012, 16:34
Malkul, u mnie max 80cm. Nie mam dużo blatu i 90 cm jest za szeroka. Obawiam się też, że przy 90 i 4 polach i tak te garnki będą się nie mieścić. Chociaż Efilo ma coś takiego i chyba nigdy nie narzekała. Ja w każdym razie chcę mieć swobodę korzystania jednocześnie z patelni, która ma 26cm i garnka - też 26cm.

ja też mam blat max 80 więc taki rozmiar płyty jest dla mnie fajny. obejrzę sobie tą Teke.
pozdrawiam wrocek, moje ukochane miasto:-)
a

1igor1
01-03-2012, 16:39
W końcu pojawiły się osoby, które interesują się płytami szerszymi niż 60 cm :)

Amglad1 spytała o Bosch PIL 811T14E
Viikii o Teka GKST80 i4 Multi slider

Przejrzałam już trochę płyt i rozważam tę Tekę i Tekę GKST 80 i4 Profi.

Myślałam też o Amice PI7511SF

Którą z tych płyt warto wybrać?

z tych 4 płyt najlepsze parametry ma amica
jako jedyna wszystkie 4 pola ma tej samej mocy i tej samej wielkości 2,1kW booster 3,7kW, nie trzeba się zastanawiać gdzie postawić garnek
bosch i teka, mają podobnie 2 większe i 2 mniejsze
teka multi slider ma 4x slider, amica ma tylko 1 także najpierw trzeba wybrać którym polem będziemy sterować a potem moc, bosch i druga teka ma 4x +-.
jakbym miał wybierać do siebie to wybrałbym amice i jest IMO najładniejsza - nie ma wyrysowanych pól

amglad1
01-03-2012, 16:47
z tych 4 płyt najlepsze parametry ma amica
jako jedyna wszystkie 4 pola ma tej samej mocy i tej samej wielkości 2,1kW booster 3,7kW, nie trzeba się zastanawiać gdzie postawić garnek
bosch i teka, mają podobnie 2 większe i 2 mniejsze
teka multi slider ma 4x slider, amica ma tylko 1 także najpierw trzeba wybrać którym polem będziemy sterować a potem moc, bosch i druga teka ma 4x +-.
jakbym miał wybierać do siebie to wybrałbym amice i jest IMO najładniejsza - nie ma wyrysowanych pól


dzięki Igor, a co z resztą???
mam osobisty uraz do amica, miałam ten sprzęt 10 lat - nie jestem zadowolona,dlatego już nie chcę tej marki.

amglad1
01-03-2012, 16:49
z tych 4 płyt najlepsze parametry ma amica
jako jedyna wszystkie 4 pola ma tej samej mocy i tej samej wielkości 2,1kW booster 3,7kW, nie trzeba się zastanawiać gdzie postawić garnek
bosch i teka, mają podobnie 2 większe i 2 mniejsze
teka multi slider ma 4x slider, amica ma tylko 1 także najpierw trzeba wybrać którym polem będziemy sterować a potem moc, bosch i druga teka ma 4x +-.
jakbym miał wybierać do siebie to wybrałbym amice i jest IMO najładniejsza - nie ma wyrysowanych pól

dopisuję, o co mi chodzi Igor, bo mój post znikł był - przeważyły jakies osobiste wycieczki...:-)
1. piekarnik HBA 78S750
2.PAROWAR HBC 24D553
3. PŁYTA INDUKCYJNA PIL 811T14E
4. ZMYWARKA SMV 69U30EU
5. LDÓWKA SBS KAD 63A71
6. jedynie okap inny bo musi być prostokątny i wyspowy - wybrałam falmec altair isola 60
poprosiłabym o opinię na temat tego zestawu...
dzięki, pozdrawiam

1igor1
01-03-2012, 16:52
na resztę spojrzę wieczorkiem, bo teraz jestem trochę zajęty
co do amici, to niestety zepsuli sobie mocno renomę zwłaszcza pralkami i lodówkami które bardzo się psuły
ale sprzęt grzejny mają raczej bardzo dobry. A co do płyt to prawie wszystkie mają szkło z firmy SCHOTT CERAN, elektronikę też produkuje tylko kilku producentów.
warto sobie i tak do takich sprzętów wziąć przedłużoną gwarancję do 5 lat, bo nawet drogie produkty się dziś psują. Ja jestem zwolennikiem trochę tańszego sprzętu z 5 letnią gwarancją, niż droższego z 2 letnią

popey111
01-03-2012, 16:53
To może electrolux ehd 68210 a jak nie to zerknij na szerokiego mastercooka z polem evolis i jednym polem 28cm :)

amglad1
01-03-2012, 16:56
na resztę spojrzę wieczorkiem, bo teraz jestem trochę zajęty
co do amici, to niestety zepsuli sobie mocno renomę zwłaszcza pralkami i lodówkami które bardzo się psuły
ale sprzęt grzejny mają raczej bardzo dobry. A co do płyt to prawie wszystkie mają szkło z firmy SCHOTT CERAN, elektronikę też produkuje tylko kilku producentów.
warto sobie i tak do takich sprzętów wziąć przedłużoną gwarancję do 5 lat, bo nawet drogie produkty się dziś psują. Ja jestem zwolennikiem trochę tańszego sprzętu z 5 letnią gwarancją, niż droższego z 2 letnią

i zmywarkami też sobie popsuli - istny horror...:-)
ok, dzięki, będę czekać na odzew w sprawie resszty.
bardzo jestem wdzięczna
pozdrawiam

evel_ina
01-03-2012, 21:04
Mam pytanie odnośnie okapu.
Czy ktoś może użytkuje okap SIRIUS Modul SL907
http://www.siriuscappe.com/de/produkte_einbausysteme_sl907.htm
Z tego co wyczytałam ma dużą wydajność. Problem jest taki, że głośnośc podają jedną 55dBA, ale nie podają przy jakiej wydajności ma tyle dB.
Czy ktoś wie jak to zinterpretować?
Z góry dziękuję.

1igor1
01-03-2012, 21:17
dopisuję, o co mi chodzi Igor, bo mój post znikł był - przeważyły jakies osobiste wycieczki...:-)
1. piekarnik HBA 78S750
2.PAROWAR HBC 24D553
3. PŁYTA INDUKCYJNA PIL 811T14E
4. ZMYWARKA SMV 69U30EU
5. LDÓWKA SBS KAD 63A71
6. jedynie okap inny bo musi być prostokątny i wyspowy - wybrałam falmec altair isola 60
poprosiłabym o opinię na temat tego zestawu...
dzięki, pozdrawiam

1. piekarnik ok, pyroliza dużo programów automatycznych, ale wyglada na to że bosch właśnie wypuszcza nowe modele, HBG78S750 jest większy i ma klase energoszczędności A-30%, tylko ceny jeszcze nigdzie nie znalazłem
2. tu zadużej konkurencji nie ma
3. o płytach pisaliśmy wyżej
4. w tej cenie zmywarki BSH nie mają raczej konkurencji, tylko nie zapomnij że bosch teraz oddaje 150zł za zmywarkę
5. lodówka ok, dwa obiegi chłodnicze, to jest wazne, nie mieszają sie zapachy z chłodziarki i zamrażarki
6. tu się poddaję, nie znam tych okapów, ale okap drogi, na stronie falmecu o dziwo wogóle go nie ma, więc nie mogę dokładnych parametrów znaleźć, ale okap designerski musi kosztować. IMHO niedałbym za okap więcej niż 2000, nawet jak miałbym nieograniczony budżet.

1igor1
01-03-2012, 21:19
Mam pytanie odnośnie okapu.
Czy ktoś może użytkuje okap SIRIUS Modul SL907
http://www.siriuscappe.com/de/produkte_einbausysteme_sl907.htm
Z tego co wyczytałam ma dużą wydajność. Problem jest taki, że głośnośc podają jedną 55dBA, ale nie podają przy jakiej wydajności ma tyle dB.
Czy ktoś wie jak to zinterpretować?
Z góry dziękuję.
w 99% głośność podaje się dla okapu w trybie wyciągu (nie pochłaniacza), w maksymalnej wydajności

Viikii
01-03-2012, 21:27
1. lodówkie w zasadzie różnia się tylko wysokością, obie to bardzo dobre sprzęty
2. płyta fajna, duża moc, slider
3. samsung jest raczej lepszy, ma gotowe programy automatyczne, ma wkłady katalityczne, rożen obrotowy i dużo większą pojemność
4. co z tą lodówką nie tak że tak jej nie chcesz

1igor1 Dzięki wielkie za odpowiedź. Długo szukałam szerszej lodówki ale nie side by side, ponieważ w ogóle nie zależy mi na kostkarkach, barkach i dystrybutorach. Bosh ma wszystko czego szukałam+wizualnie mi odpowiada. Jest na prawdę ładnie i solidnie wykonany (szuflady w chłodziarce na prowadnicach, półka na butelki...) Ariston też miał wszystkie funkcje (szer. 70cm, no frost, pochłanianie zapachów, powłoka antybakteryjna) ale wizualnie nie podeszła mi. Ma bardzo grube drzwi, wystające aż 15cm z standardowej linii szafek. Poza tym po przetestowaniu w sklepie drzwi typu french jakoś mi nie leżą. Nie wiem czy użytkowanie nie byłoby uciążliwe, bo o ile prawe drzwiczki otwierają się normalnie to lewe mają jakiś taki "zatrzask"...
Dzięki za opinie odn. piekarnika. Miałam kiedyś piekarnik z wkładami katalitycznymi i nie wiedziałam jaka to wygoda aż nie kupiłam piekarnika bez nich. Ciągle boleję nad tym białym Gorenje... Chyba skończy się na srebrnym.

1igor1
01-03-2012, 21:46
ten piekarnik siemensa też ma wkłady katalityczne - błąd myślowy w poprzednim moim poście
i zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednę ciekawej funkcji tego piekarnika samsunga to twin convection czyli podzielenie piekarnika na 2 mniejsze, można wtedy piec w jednym małym, lub w obu i zapachy się nie mieszają

Viikii
01-03-2012, 22:02
A jeszcze jedno pytanie: czy oba te piekarniki maja prowadnice teleskopowe na kilku poziomach?

O Twin Convection czytałam - fajna funkcja :)

Viikii
01-03-2012, 22:35
Męczy mnie jeszcze jedno: czy piekarnik można montować w słupku nad zmywarką?

popey111
01-03-2012, 22:54
witaj 1igor1
ja również zwracam się z prośbą o Twoje spostrzeżenia i ocenę sprzętu. wybrałam całą serię boscha
1. piekarnik HBA 78S750
2.PAROWAR HBC 24D553
3. PŁYTA INDUKCYJNA PIL 811T14E
4. ZMYWARKA SMV 69U30EU
5. LDÓWKA SBS KAD 63A71
6. jedynie okap inny bo musi być prostokątny i wyspowy - wybrałam falmec altair isola 60

Bardzo Cię proszę o wszelkie uwagi i komentarze, nie mam doświadczenia żadnego w sprzętach agd, a chciałabym porządną jakość i nowoczesny wygląd - jesli są lepsze i tańsze sprzęty, będę wdzięczna za podpowiedzi.
z góry dziękuję
a
Co do okapu to jakość wykonanie będzie jak najbardziej ok, jeżeli się podoba i cena nie jest problemem to brać. Pozostaje tylko kwestia wydajności przy kuchni 25-30 metrów będzie ok oczywiście w trybie wyciągu.

popey111
01-03-2012, 22:57
Z piekarnikiem nie powinno być problemu, ale zawsze warto zerknąć do instrukcji bo Bosch?siemens pisze że ich piekaniki z mikrofalą nie powinny być montowane nad zmywarkami itp.

1igor1
02-03-2012, 06:52
A jeszcze jedno pytanie: czy oba te piekarniki maja prowadnice teleskopowe na kilku poziomach?

O Twin Convection czytałam - fajna funkcja :)

jak dobrze pamiętam to oba mają na 2 poziomach teleskopy

1igor1
02-03-2012, 06:57
Męczy mnie jeszcze jedno: czy piekarnik można montować w słupku nad zmywarką?

co do piekarnika nad zmywarką to raczej nie robią problemu, ale tak jak pisał popey lepiej sprawdzić w wytycznych d/s montażu. osobiście nie zamontowałbym piekarnika na wys. zmywarki bo to dla mnie (175cm) było by za wysoko. ja mam piekarnik jedną niską szufladę niżej i jestem bardzo zadowolony. Jak będziesz w jakimś studiu kuchennym to sprawdź sobie na jakiej wysokości Tobie bardziej pasuje piekarnik.

amglad1
02-03-2012, 07:07
1. piekarnik ok, pyroliza dużo programów automatycznych, ale wyglada na to że bosch właśnie wypuszcza nowe modele, HBG78S750 jest większy i ma klase energoszczędności A-30%, tylko ceny jeszcze nigdzie nie znalazłem
2. tu zadużej konkurencji nie ma
3. o płytach pisaliśmy wyżej
4. w tej cenie zmywarki BSH nie mają raczej konkurencji, tylko nie zapomnij że bosch teraz oddaje 150zł za zmywarkę
5. lodówka ok, dwa obiegi chłodnicze, to jest wazne, nie mieszają sie zapachy z chłodziarki i zamrażarki
6. tu się poddaję, nie znam tych okapów, ale okap drogi, na stronie falmecu o dziwo wogóle go nie ma, więc nie mogę dokładnych parametrów znaleźć, ale okap designerski musi kosztować. IMHO niedałbym za okap więcej niż 2000, nawet jak miałbym nieograniczony budżet.

1igor1 wielkie dzieki za poradę, jestem bardzo wdzieczna. nie mam o tym pojęcia a porada kogoś, kto się na tym zna jest bardzo cenna. co do okapu, oglądałam większość dostępnych i w kształcie prostokątów nie ma zbyt wielkiego wyboru... też mnie cena poraża, ale do 2k to nic prócz amica nie dostanę, a moje skrzywienie co do tej firmy nie pozwala mi na zakup niczego z tą nazwą....:-) wielkie dzięki jeszcze raz, pozdrawiam
a

amglad1
02-03-2012, 07:11
Co do okapu to jakość wykonanie będzie jak najbardziej ok, jeżeli się podoba i cena nie jest problemem to brać. Pozostaje tylko kwestia wydajności przy kuchni 25-30 metrów będzie ok oczywiście w trybie wyciągu.
popey111 dzięki za info, kuchnia ma 10m tylko jest połączona z salonem - ok 40m, ale mam wentylację mechaniczną i myślę, że ten okap da radę smrodek wyciągnąć....a jak nie to mu wentylacja pomoże :-) mam nadzieje....
dziekuję bardzo i pozdrawiam
a

wert32
02-03-2012, 21:21
Może ktoś mi pomoże. Chcę zakupic piekarnik elektryczny. Po różnych propozycjach wybrałem Elektroluxa EOB68500X i Amice EBI 8874. Który zakupić, moze ktoś miał doczynienia z tymi piekarnikami. wady zalety. Proszę o poradę

Viikii
02-03-2012, 21:47
co do piekarnika nad zmywarką to raczej nie robią problemu, ale tak jak pisał popey lepiej sprawdzić w wytycznych d/s montażu. osobiście nie zamontowałbym piekarnika na wys. zmywarki bo to dla mnie (175cm) było by za wysoko. ja mam piekarnik jedną niską szufladę niżej i jestem bardzo zadowolony. Jak będziesz w jakimś studiu kuchennym to sprawdź sobie na jakiej wysokości Tobie bardziej pasuje piekarnik.

Teraz mam piekarnik na wysokości blatu i jest wygodnie. Co innego jakby nad nim miała być jeszcze mikrofala, wtedy piekarnik ciut niżej wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ja niestety zrezygnuję z mikrofalki bo po pierwsze nie mam miejsca żeby dać niżej piekarnik a po drugie ceny mkrofal pod zabudowę to jakieś nieporozumienie. A jeszcze dobrać do pary z piekarnikiem...
Dzięki za rady!

wert32
03-03-2012, 05:02
Może ktoś mi pomoże. Chcę zakupic piekarnik elektryczny. Po różnych propozycjach wybrałem Elektroluxa EOB68500X i Amice EBI 8874. Który zakupić, moze ktoś miał doczynienia z tymi piekarnikami. wady zalety. Proszę o poradę

Przepraszam miałem na mysli piekarnik Elektroluxa 68200X

popey111
03-03-2012, 05:47
Może ktoś mi pomoże. Chcę zakupic piekarnik elektryczny. Po różnych propozycjach wybrałem Elektroluxa EOB68500X i Amice EBI 8874. Który zakupić, moze ktoś miał doczynienia z tymi piekarnikami. wady zalety. Proszę o poradę

Przepraszam miałem na mysli piekarnik Elektroluxa 68200X
Jak dla mnie odpowiedź prosta - electrolux.

evel_ina
03-03-2012, 20:07
w 99% głośność podaje się dla okapu w trybie wyciągu (nie pochłaniacza), w maksymalnej wydajności

a może polecicie coś innego zamiast tego siriusa?
zależy mi na tym aby okap był zabudowany i żeby jak namniej go było widać, no i żeby filtry nie były na wierzchu...

co do wymagań:
- zabudowany
- wizualnie - ma być praktycznie niewidoczny (filtry nie mogą być widoczne)
- wydajność - min. 600 m3
- musi być cichy, a nawet bardzo cichy!

Proszę o pomoc:)

popey111
03-03-2012, 23:34
a może polecicie coś innego zamiast tego siriusa?
zależy mi na tym aby okap był zabudowany i żeby jak namniej go było widać, no i żeby filtry nie były na wierzchu...

co do wymagań:
- zabudowany
- wizualnie - ma być praktycznie niewidoczny (filtry nie mogą być widoczne)
- wydajność - min. 600 m3
- musi być cichy, a nawet bardzo cichy!

Proszę o pomoc:)
Poszukaj czegoś co możesz ocenić sama :) to jedyna chyba dobra rada. Z drugiej strony jak znajdziesz jakiś model spełniający parametry co do pochłaniania obwodowego(zasłonięte filtry) i wydajności to badziewie ciężko będzie Ci kupić.

wert32
04-03-2012, 07:24
Jak dla mnie odpowiedź prosta - electrolux.

Dzieki za szybką odpowieź, ale po przeczytaniu specyfikacji techn. mam watpliwości co do Elektroluxa. Funkcji w Amice jest troche wiecej, no i 400 zł mniej kosztuje, a moze Bosch lub Simens
Bosch HBA34S550 lub
Siemens HE33AB550 Dziekuje za odpowiedzi i rady.

torga
04-03-2012, 10:22
Na obecną chwilę moje typy piekarników to

HOTPOINT ARISTON FK 103ENP.20 X/HA
Electrolux EOC 66800 X
Siemens HB63AS520
Łączy je jedna wspaniała (mam nadzieję ) funkcja PYROLIZA ;)

wert32
04-03-2012, 10:36
Na obecną chwilę moje typy piekarników to

HOTPOINT ARISTON FK 103ENP.20 X/HA
Electrolux EOC 66800 X
Siemens HB63AS520
Łączy je jedna wspaniała (mam nadzieję ) funkcja PYROLIZA ;)

No tak pyroliza jest moze dobra, ale koszta - to dodatkowe 3 pieczenia. Wole emalie łatwoczyszczącą lub cos podobnego. Kataliza też mnie nie interesuje. Oprócz Amici i Elektroluxa może Bosch HBA34s550 lub Siemens HB33AU550???

1igor1
04-03-2012, 19:24
No tak pyroliza jest moze dobra, ale koszta - to dodatkowe 3 pieczenia. Wole emalie łatwoczyszczącą lub cos podobnego. Kataliza też mnie nie interesuje. Oprócz Amici i Elektroluxa może Bosch HBA34s550 lub Siemens HB33AU550???

Pyroliza to koszt okolo 2 złotych. średnio używany piekarnik czyścimy raz na kwartał, ale niech tam, weźmy pod uwagę kogoś kto dużo piecze, czyli pyroliza raz na miesiąc. 12miesięcy razy 4 złote (prąd podobno drożeje) daje nam 48zł na rok. Myślę że ci co myją ręcznie piekarnik więcej wydadzą na chemię, gąbkę i wodę, a jakby do tego doliczyć jeszcze stracony czas... . Niestety sam mam bez pyrolizy i ubolewam nad tym.

ris
04-03-2012, 20:14
Witam. Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do mojego mieszkanka. W tej chwili zdecydowany jestem na trzy produkty, a mianowicie lodówkę Electrolux ERN29801, pralkę Electrolux EWS106410S oraz zmywarkę BOSCH SPI 50E35 EU proszę Was o opinię czy to trafiony wybór, a jeśli nie to co w ich miejsce. W pozostałych sprzętach do zabudowy tj. piekarnik, płyta indukcyjna oraz okap nie mam obranej drogi. Ze zgromadzonych do tej pory informacji ludzie cenią sobie firmy Mastercook, Gorenje oraz Amicę i raczej jeśli miałbym coś wybierać to właśnie z pośród nich. Proszę o jakieś sugestie, co możecie polecić. Mam mała kuchnię także mogę sobie pozwolić tylko i wyłącznie na umieszczenie płyty indukcyjnej nad piekarnikiem. Czy to prawda, że w takim przypadku nie należy stosować piekarnika z opcją pyrolizy ze względu na zbyt dużą temperaturę występującą w tym czasie ? Czekam na Wasze propozyje. Budżet jaki mogę wykorzystać na te rzeczy to w granicach 4 4,5 tys z góry dziękuje za odpowiedzi.

1igor1
04-03-2012, 20:44
zmywarka 45?? z braku miejsca czy tak chcesz?? ogólnie nie polecam 45. 60 ma tylko 15 cm więcej i lepiej je wygospodarować, a do środka mozna włożyć naprawde dużo więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o garnki. a zużycie tylko 2-3litry wody więcej. Przy dobrze wykonanej wentylacji nie powinno być problemu z pyrolizą i płytą indukcyjną ale najlepiej zadzwonić na serwis danego producenta i sie upewnić.
Pralka i lodówka OK.

ris
04-03-2012, 22:35
zmywarka 45?? z braku miejsca czy tak chcesz?? ogólnie nie polecam 45. 60 ma tylko 15 cm więcej i lepiej je wygospodarować, a do środka mozna włożyć naprawde dużo więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o garnki. a zużycie tylko 2-3litry wody więcej.

W zasadzie to nie byłoby problemu z ulokowaniem 60. Jaki produkt w takim razie polecasz o takiej szerokości w podobnej cenie ? A jeśli chodzi o płyte indukcyjną i piekarnik masz jakieś typy ?

The_Cat
05-03-2012, 13:03
Właśnie wybieram okap i takie oto biorę pod uwagę:
Franke FBI 702 ECO GR
FABER INCA SMART CGR70 F-630002906
Faber INCA SMART C GR 70

nie potrzebuję super - odrzutowca bo kuchnia będzie zamknięta i oddzielona od reszty mieszkania, oraz posiada okno.
Proszę o opinie:)

popey111
05-03-2012, 22:36
Właśnie wybieram okap i takie oto biorę pod uwagę:
Franke FBI 702 ECO GR
FABER INCA SMART CGR70 F-630002906
Faber INCA SMART C GR 70

nie potrzebuję super - odrzutowca bo kuchnia będzie zamknięta i oddzielona od reszty mieszkania, oraz posiada okno.
Proszę o opinie:)Przecież to ten sam okap, tyle tylko że nazwa inna , więc tańszy weź.

wert32
06-03-2012, 06:17
Może ktoś miał doczynienia z piekarnikiem Bosch HBA34s550. Proszę o sugestie i rady. Pozdrawiam