PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24

DaroH
06-03-2012, 09:53
Hej, a mi pozostał dylemat ze zmywarką, na oku miałem BOSCH SMV 50EU10, teraz ze względu na dobre ceny w Euro,
w rachubę wchodzą następujące modele.
Bosch SMV 50E90EU - 1499zł
Bosch SMV 50E70EU - 1599zł
Electrolux ESL 65070R - 1349zł
Electrolux ESL 67040R - 1699zł

Jeżeli patrzeć na parametry to 67040R jest najcichsza, i zużywa najmniej wody, ale nie wiem, jak generalnie sprawuje się electrolux, jakoś tzw "urban legend" podpowiada że Bosch to Bosch. Bosch ma dwa zabezpieczenia przed zalaniem, do tego daje 1/2 załadunku, różnica w dB pomiędzy 90EU a 67040 to aż 3dB.
Inna sprawa że w tej chwili jest ciekawa promocja w euro.com.pl, i ceny przy rabatach kształują się zachęcająco dla 65070R, wychodzi 150zł taniej od 50E90EU, kwestia czy warto dopłacać do 67040 czy 65070 wystarczy do codziennego użytku. Do tej pory na starym mieszkaniu użytkowałem Candy CDI 2012 i teraz patrzę a tam 51dB, więc nawet te 48dB będzie robiło różnicę. Użytkowanie standardowe, czyli raz na 2 dni program 30min/45st, po weekendzie program 1,5h/70st .

The_Cat
06-03-2012, 10:59
Przecież to ten sam okap, tyle tylko że nazwa inna , więc tańszy weź.

Ok, Faber niby jest ten sam, a Franke? Który będzie lepszy - ten droższy? :>

ciasteczkowy_potwór
07-03-2012, 15:33
Witam, chciałabym kupić lodówkę wolno stojącą Liebherr, ale mogę na ten cel przeznaczyć max 2000 zł (nie ukrywam, że wolałabym bliżej 1500 ;)). Na który model się zdecydować?
- Liebherr CU 3503 Comfort
- Liebherr CUP 30210 Comfort
- Liebherr CUPesf 3021 Comfort
- Liebherr CUesf 3503
Czy może lepiej wybrać jeszcze coś innego? Może jest jakiś zamiennik Electrolux ERN29750, bo ten niestety jest pod zabudowę. Pozdrawiam
A może lepiej

ciasteczkowy_potwór
07-03-2012, 15:40
bez tego 'a może lepiej' ;)

ciasteczkowy_potwór
07-03-2012, 15:48
dodam jeszcze, że lodówka powinna być cicha, bo mam kuchnię połączoną z salonem

berling
09-03-2012, 22:15
Witam
Mam zamiar kupić wyposażenie AGD kuchni i w saturnie polecili mi taki oto zestaw:
-Piekarnik do zabudowy BEKO OIM 22500 X
-Płyta BEKO HI 64400 AT
-Zmywarkę BEKO DIS 1522 lub HOTPOINT-ARISTON LST 5397 X
-Lodówkę BEKO CN232220 X lub INDESIT BAAN13VS(FR)
Znowu w AGD euro RTV polecił mi :
-Piekarnik Samsung BQ1S4T133
-Płytę Samsung CTN364N006
-Lodówkę LG GB5237PVEW
-Zmywarkę Bosch SPV50E00EU (sam taką wybrałem bo była tańsza od tej którą polecał a tamtego modelu nie zapamiętałem)

Któremu sprzedawcy lepiej zaufać? może mi ktoś z forumowiczów doradzić? a może w ogóle coś innego polecicie?
Proszę o pomoc :)

magdzunia
11-03-2012, 11:16
Witam,
proszę o pomoc w wyborze zmywarki do zabudowy:
-BOSCH SMI43M15EU
-BOSCH SMI40M65EU
-BOSCH SMI40M35EU

serdecznie dziękuję za pomoc

vouga
11-03-2012, 21:06
Czy ktoś z Was posiada może w kuchni sprzęt Gorenje Karim Rashid?
Przymierzam się do zakupu piekarnika, okapu i być może płyty i zastanawiam się czy warto.
Jak któs ma to byłby tak cudowny i wrzucił zdjęcia?:)

andrew_zg
18-03-2012, 13:13
Poszukuje piekarnika do zabudowy, bez zbednych fajerwerków.
Interesuje mnie coś z samsunga z podświetlaniem niebieskim (gdyz posiadam juz FG87KUST) i chowanymi gałkami.
Przeglądałem już co nie co, ale nie mam pojęcia, które funkcje są przydatne, a które zbędne.

Do tego potrzebuję płytę gazową. Firma nie ma znaczenia.

Spirea
18-03-2012, 22:15
Po wielu analizach wytypowałam sobie 3 płyty indukcyjne:

Teka IR 642 (1696 zł) - bardzo fajny układ pól - 14,5, 18, 21, brytfanna 18 x27,7; informacja, że rozmiar naczyć powinien być wystarczająco duży, aby przykryć pole grzejne, ale pola działają też z mniejszymi naczyniami, zakres grzania 0-9, brak slidera

Teka IRS 643 (1798 zł) - tutaj dwa pola 18 można połączyć w jedno, slider, poziom grzania 0-9, nie ma informacji o minimalnych czy maksymalnych naczyniach,

Samsung CTN 464NC01 (1761 zł) - fajne pola 16, 21 i strefa Anydish 20x36, przy czym minimalne naczynie ma mieć 10 cm, a na dużym panelu 18 cm; slider, poziom grzania 0-15

Co z tego wybrać? Najbardziej skłaniam się do tego Samsunga, ale zaniepokoiły mnie opinie nt innego modelu - Samsung CTI613GIN http://www.ceneo.pl/;0152296366-10.htm

Co sądzicie o sprzętach Samsunga? Rozważam też piekarnik tej firmy BT62TDBCT.

cybork
22-03-2012, 14:32
Witam serdecznie. Czytałem dużo o sprzęcie agd ( nie chodzi o funkcje tylko o serwis , wytrzymałość i co najważniejsze CICHA PRACA ) i zgłupiałem:) Może ktoś niedawno zakupił sprzęt lub planuje i doradzi markę lub marki na jakie w danym przedziale cenowym zwracać uwagę :) czytałem o różnych firmach ale jak pisałem już wszystko mi się pokręciło w głowie (czasami chyba lepiej iść kupić i nie czytać opini. Podoba się – Biorę :D ) a Więc dysponuje kwotą 9000 max 10 tys zł na sprzęt typu:
Zmywarka – do zabudowy
Lodówka – do zabudowy
Okap – nowoczesny kominowy
Mikrofala i piekarnik – do zabudowy w „słupek”
Płyta –indukcja
Wiem że za te pieniądze nie będzie to łatwe oraz wysoka półka typu Liebherr , Miele itp. Choć nad lodówka się zastanawiam czy nie Liebherr - cicha praca
Bardzo proszę o Wasze opinie w co byście inwestowali z takim budżetem

Pozdrawiam

Elfir
22-03-2012, 20:16
zajrzyj do działu AGD i RTV

BasterMeble
29-03-2012, 20:13
Boash, Whirepool i Mastercock 3 firmy które niszczą konkurencje

malkul
30-03-2012, 17:29
Dziś namierzyłam pomocne przy wyborze piekarników
http://www.youtube.com/watch?v=yssJIARPZYo
http://www.youtube.com/watch?v=c3bvRIdr170
http://www.youtube.com/watch?v=QfrK5MpsTac&feature=relmfu

joasmo
05-04-2012, 13:08
Kurczę, gdzie się podziali spece od AGD? Chciałam wiedzieć co sądzą o sprzętach zapodanych przez Spirea, a tu tyle dni nic się nie dzieje :(

fantomek24
05-04-2012, 14:00
czy to prawda ze elektryczna płyta indukcyjna jest najbardziej energooszczędnym urządzeniem kuchennym bardziej niż płyta gazowa?

1igor1
05-04-2012, 21:12
energooszczędnym tak, bo są najmniejsze straty ciepła, ale nie jest najtańsza, bo póki co gaz wychodzi taniej mimo że ma mniejszą sprawność

libra66
06-04-2012, 15:28
O d jakiegoś czasu próbuję się wybrać sprzęt do kuchni, kiepsko mi to idzie szczerze mówiąć :p
Stąd moja prośba o ocenę sprzętów nad którymi sie zastanawiam:
Pochłaniacz -Ciarko SL T 60
piekarnik - Electrolux EOC68200X
Zmywarka - SPV69T00EU (45, na więcej nie mam miejca :()
Płyta gazowa - nie wiem, ale tu chyba wiekszych czarów nie ma..
Pralka otwierana do góry (brak miejsca) - też jeszcze nie wiem, może ktoś mógłby mi jakąś polecić?
Za wszelkie rady, sugestie i oceny będę wdzięczna dozgonnie :)

darsalam
10-04-2012, 14:45
Witam,
proszę o pomoc w wyborze zmywarki do zabudowy:
-BOSCH SMI43M15EU
-BOSCH SMI40M65EU
-BOSCH SMI40M35EU

serdecznie dziękuję za pomoc

Ja też typuje te modele do zakupu i chyba wybiorę BOSCH SMI43M15EU.Jeżeli już kupiłaś któryś z tych modeli to daj znać

connect
12-04-2012, 15:42
U mnie wszystkie sprzęty AGD są marki MIELE - nie są najtańsi, ale sprawdzeni.

mortor
13-04-2012, 15:13
cybork jeśli nic się nie zmieniło przez 3lata to jeśli Liebherr to jednak model z wyższej półki, tańsze modele jednak nie dorównują prekursorom wytrzymałości...

agagrusz
15-04-2012, 20:54
Przyszła i na nas kolej w wyborze sprzętu AGD. Czytamy, wybieramy, jeździmy oglądać na żywo i mamy swoje typy:
Zmywarka: BOSCH SPV69T00EU
Pralka: SIEMENS WM12Q440PL-IQ500
Piekarnik: SIEMENS: HB43AT540E
Płyta gazowa: AMICA PGCZ6411W - ewentualnie inna biała?
Lodówka - tu mamy dylemat. Jesteśmy skłonni się szarpnąć na Liebherra CNes 5123 Comfort tylko nigdzie nie umiemy się doczytać czy można do niej podłączyć bieżącą wodę? Na pewno można do CBNes 5167 Premium Plus, ale ta cena to przegięcie jak dla nas. A może jest jakaś inna lodówka z kostkarką automatyczną i podłączeniem wody?
Bardzo proszę fachowców na tym wątku o opinie o naszym wyborze - głównie te krytyczne :) :)
Pozdrawiam

forumuser
18-04-2012, 10:12
witam, czy moglbym prosic o opinie na temat płyty indukcyjnej mastercook I4DE95zS ?

Piosk
19-04-2012, 11:42
Polecam płyty firmy Amica!

*agrafka*
20-04-2012, 13:33
Witam,
Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej i zastanawia mnie, że zdecydowana większość modeli ma pola o max średnicy 21 cm. Tymczasem ja chciałabym korzystać z garnaka, który ma średnicę 24 cm. szukam płyty, która będzie miała pole o takiej średnicy i nieststy wyboru dużego nie ma - w Tece znalazłam tylko modele o szerokości 80 cm, które mają takie pole.

Mam więc pytanie czy chcąc używać takiego garnka powinnam szukać płyty z duzym polem o średnicy 24 cm czy mogę korzystać z pola 21 cm, a to że średnice będą różne nie wpłynie na jakość gotowania ?

BasterMeble
22-04-2012, 20:10
Ostatnio bardzo często stosuje się sprzet tzw do zabudowy. Zdecydowanie polecam takie rozwiązania. Są wygodne i wygladają bardzo estetycznie.Warto przy zakupie sprzetu sparwdzic czy nadają się one do takiego rozwiązania. Takie sprzęty troszkę różną się od zwykłych.

zieli
23-04-2012, 00:16
Witam,
Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej i zastanawia mnie, że zdecydowana większość modeli ma pola o max średnicy 21 cm. Tymczasem ja chciałabym korzystać z garnaka, który ma średnicę 24 cm. szukam płyty, która będzie miała pole o takiej średnicy i nieststy wyboru dużego nie ma - w Tece znalazłam tylko modele o szerokości 80 cm, które mają takie pole.

Mam więc pytanie czy chcąc używać takiego garnka powinnam szukać płyty z duzym polem o średnicy 24 cm czy mogę korzystać z pola 21 cm, a to że średnice będą różne nie wpłynie na jakość gotowania ?

osoba ktora projektowała nam kucknie poowiedziała ze sa płyta na ktorych sa znaki "+"
i wystarczy aby dno garnaka bylo na tym plusie i nie wazne jaki ma rozmiar
a i tak pole i dno garnka bedzie wykorzystane w 100%
ale rozwiazanie to jest odpowiednio drogie ja osobiscie tego jeszcze nie sprawdzalem
wiec nie wiem jaki to jest koszt
moze warto sprawdzić :)

nikuś
23-04-2012, 08:51
Witam, wrcam do tego tematu, bo chciałam sie podzielić moimi doświadczeniami.
Niedwano sama poszukiwałam sprzętu, na niektóre pytania dostałam odpowiedź na inne nie.

Mam lodówkę ELEKTROLUX 29750 - polecam niedroga i bardzo pojemna, cicha,
- piekarnik SAMSUNG BQ1D4T081 - miałam wątpliwości ale zaciekwiła mnie technologia Twin Conwection - polecam to jeden z najlepszych wyborów, piecze świetnie, można piec ciasto i mięso jednocześnie( jeszcze nikt nie powiedział, że czuje w mięsie ciasto i na odwrót ) Łatwy w obsłudze.
Płytę gazową siemens (tutaj chodziło mi o w miarę stabilny ruszt) moje oczekiwania spełnia jest OK, chyba jak każda płyta
Pralkę kupiliśmy nietypowo bo GORENJE nie pamietam modelu narazie jest Ok nie wiem ile wytrwa bo mam ją dopiero 4 miesiąc.

Zmywarki jeszcze nie mam, jak kupię to sie podziele doświadczeniami

Pozdrawiam i życzę samych udanych wyborów

popey111
24-04-2012, 16:04
Witam,
Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej i zastanawia mnie, że zdecydowana większość modeli ma pola o max średnicy 21 cm. Tymczasem ja chciałabym korzystać z garnaka, który ma średnicę 24 cm. szukam płyty, która będzie miała pole o takiej średnicy i nieststy wyboru dużego nie ma - w Tece znalazłam tylko modele o szerokości 80 cm, które mają takie pole.

Mam więc pytanie czy chcąc używać takiego garnka powinnam szukać płyty z duzym polem o średnicy 24 cm czy mogę korzystać z pola 21 cm, a to że średnice będą różne nie wpłynie na jakość gotowania ?
Jeżeli masz garnek o dnie 24cm to się będzie nagrzewał dużo wolniej i mniej równomiernie.

leaat
24-04-2012, 16:14
albo szukaj plyt z krzyzykami, a nie kołami...ja taką mam AEG i obojetnie gdzie garnek postawię, byle byl zakryty krzyzyk, pole grzewcze dopasowuje sie do wielkosci dna

popey111
24-04-2012, 16:20
Tak a taka płyta AEG ma tak samo cztery pola o średnicy 21cm :)

eviva
26-04-2012, 11:37
Popey 111 mam pytanie, przeanalizowałam troszkę ten wątek bo nie mam za bardzo czasu a tego sprzętu jest tak dużo ze nie można się zdecydować,czytam już komentarze i opinie raz jest lepiej raz jest gorzej
Zastanawiam się nad piekarnikiem AMICA EBI 8862 lub EBI8874 tylko nie wiem czy tyle funkcji mi jest potzrebnych lub ewentualnie samsunga BF62CCST ale onim tez rozne są opinie,mikrofala AMICA AMM25bi bo jest większa,
zmywarka 60 jak tutaj czytam to polecają SIMENSA lub bosha tylko lepsza jest z wymiennikiem ciepła czy jakoś tak,jakieś dosuszanie, nie znam sie na tym i ciezko mi cos wybrać- O CO TU CHODZI!!!!!!!!!!!!!
Czy możesz polecić mi jakąś dobrą płytę na gaz na szkle ,gdzie duzy palnik jest z przodu bo na ścianie planuję szkło wiec podobno inna nie może być,no i taka żeby te garnki mi nie spadły,która byłaby sprawdzona(podobno w niektórych pęka szkło które nie obejmuje gwarancja) a może lepiej brać te z całym rusztem na płycie?
Problem też mam z okapem, musże znaleźć okap podszafkowy tylko podobno trzeba zwracac uwagę na wydajność,moc i głośność ,dobierać do wielkości pomieszczenia,moja kuchnia ma 10,9m połączona z jadalnią 8,00m więć jaką dużą wydajnosć powinien on mieć.

PROSZĘ O POMOC bo już mi sił brakuje a czas leci

Dużo napisałam ale może POPEY111 jak będziesz miał chwilę napisz twoje zdanie.Z góry dziekuję;

mortor
26-04-2012, 12:10
Odnośnie okapu to jeszcze zależy czy będzie podpięty pod wentylacje czy tylko będzie z pochłaniaczem węglowym (warto spojrzeć na ceny):

wzór który ja stosowałem: kubatura kuchni (m³) pomnożona przez 6 (wskaźnik) i tak powinna być wydajność na minimalnym biegu :)

1igor1
26-04-2012, 20:12
prościej to kubatura kuchni i razy 10 ale dla maksymalnej mocy, mało producentów podaje wydajność okapu dla poszczególnych poziomów mocy, najczęściej podają maksymalną moc.

eviva
27-04-2012, 08:24
Dzięki chłopaki za odzew,ale mam pytanie czy typowe pochłaniacze złuża tylko pochłanianiu zapachów, a co z parą przy gotowaniu czy wtedy musi być razem z wentylacją, czym to się różni? ten filtr węglowy czy to się wymienia, czy są filtry takie które możńa prać.
jakie polecacie firmy i na ktore zwrocić uwagę,z wentylacją lub z tymi filtrami węglowymi(czy jest łatwy dostęp zeby je dokupić jesli trzeba je wymieniać)?

A co sądzicie o tych moich piekarnikach widze ze nie duzo osób kupuje AMICE wiekszosc stawia na inny sprzed czy znaczy ze on jest zly?chociaz porównywalny cenowo z innymi firmami tylko tyle ze to polska firma.

agagrusz
27-04-2012, 10:42
A mnie wciąż nurtuje temat katalizy w piekarnikach - rozumiem, że to są wkłady, które trzeba co jakiś czas wymieniać. I teraz pytanie: co jaki czas? Czy jak ktoś używa piekarnika raz dziennie to musi wymienić za rok, a jak ktoś raz w tygodniu to za 5 lat? Skąd wiadomo, czy może są jakieś objawy wskazujące, że trzeba wymienić? No i koszt - pan sprzedawca mówił, że jeden wkład ok 300 zł... czyli mając to na dwóch bokach plus tył - koszt 900 zł??
Pyroliza - niby lepsza - nie trzeba wymieniać, wnętrze piekarnika jest gładkie, nie chropowate. Z kolei zużywa się dużo prądu - 2 godziny na 500stopni też tworzy koszt... - pytanie do tych, co mają - naprawdę tak rewelacyjnie działa, że warto się pokusić o taką funkcję?
Ja bym chciała znaleźć piekarnik z termoobiegiem, z prowadnicami teleskopowymi na trzech (no dobra, chociaż na dwóch) poziomach - bez tych wszystkich wodotrysków w postaci łatwego czyszczenia.... niestety - do wyboru jest albo bez prowadnic, albo wypasiony z prowadnicami. Skłaniam się do kupna z prowadnicami i pyrolizą i po prostu nie będę jej używać - tylko to bez sensu wydane pieniądze... A może jest taki piekarnik, tylko jeszcze na niego nie trafiłam?
Wiem, że już dużo było w tym wątku na temat łatwego czyszczenia, ale może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, kto używa już jakiś czas tych pyroliz i kataliz?
Pozdrawiam

tank102
02-05-2012, 17:19
No właśnie jaki sprzęt jakiej firmy wybrać do kuchni . Sprzęt do zabudowy.
W każdym sklepie inaczej polecaja -jedni mówią że każda firma ma coś dobrego jedni piekarniki inne płyty inne zmywarki.
A ja chciałbym mieć cały sprzęt jednej firmy- płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka szer.60 , lodówka najlepiej żeby palce nie odbijały się na stali
z której są wykonane.

I nie mówcie żeby czytać całe forum bo już nas głowa boli i nie mymienijcie firmy MIELE czy Liebherr bo to inna półka cenowa.

Elfir
02-05-2012, 17:35
Moim zdaniem obecnie wybór danej marki to raczej przywiązanie do niej i walory estetyczne.
Samsung, Bosch, Siemens - sa na podobnym poziomie.

eviva
03-05-2012, 15:17
Hej hej czy ktoś tu jeszcze zagląda?Chyba jednak nie dowiem się co z tym piekarnikiem amica i mikrofalą,nikt tego nie zakupił ani nie używa?

bami
07-05-2012, 21:43
Czy możesz polecić mi jakąś dobrą płytę na gaz na szkle ,gdzie duzy palnik jest z przodu bo na ścianie planuję szkło wiec podobno inna nie może być,no i taka żeby te garnki mi nie spadły,która byłaby sprawdzona(podobno w niektórych pęka szkło które nie obejmuje gwarancja) a może lepiej brać te z całym rusztem na płycie?
;

Przyłączam się do pytania evivy, może ktoś użytkuje taką płytę - interesuje mnie głównie kwestia utrzymania czystości, stabilności postawionych garnkow no i czy to szkło nie pęka...

leivy
11-05-2012, 11:28
Witam jestem zarówno nowym użytkownikiem forum jak również planuję zaopatrzyć pierwszy raz kuchnię w sprzęt agd. Nie znam się za bardzo na ówczesnych technologiach więc bardzo prosiłbym o pomoc w doborze użytkowników posiadających większą ode mnie wiedzę i doświadczenie.
Przechodząc do sedna potrzebuję:
1. Płytę gazową pod zabudowę (płyta gazowa z tego względu iż gaz mam wliczony w cenę czynszu więc nie opłaca mi się brać indukcji)
2. Piekarnik elektryczny pod zabudowę
3. Zmywarka pod zabudowę 45 (moim faworytem jest Bosch jesli chodzi o zmywarki ale chętnie wezmę pod uwagę inne marki)
4. Lodówka wolnostojąca
5. Mikrofala pod zabudowę
6. Okap
Nie jestem w stanie powiedzieć jaką kwotą dysponuję, ale chciałbym aby sprzęt posłużył mi dłużej i był ze średniej półki cenowej.

Marzena
13-05-2012, 02:50
Urządzam sobie własnie kuchnię na nowo, nie jest to moja pierwsza, w tej po zastanowieniu postanowiłam zmienić podejście do sprzętu agd.
Wprowadzając się kilka lat temu zainwestowałam w wyższą półkę. Ceramika sanitarna Kohler Escale, pralka Amica ok.3 tys i.... No własnie - pralka po gwarancji zaczęła się tak psuć, że wszelka naprawa w końcu zrobiła się nieopłacalna. W jednej z umywalek popękała powierzchnia, wolnoopadająca klapka od muszli już dawno spada jak każda inna.
Teraz znowu zaczynając urządzać kuchnię zaczęły mi przychodzić do głowy Miele, Nardo, wyższa półka Boscha. Ale zatrzymałam się - myślę, że pierwszy raz zainwestuje w niedrogi sprzęt:
piekarnik Gorenje BO 5321AB - prosty, ale to ja dobrze piekę, a nie mój piekarnik
płytę ceramiczno- gazową Gorenje - tu nie mam specjalnego wyboru
po namyśle w zmywarkę Ariston LFTA+3214HX.R

Razem zmieszczę się w max 3500zł, więc jak po gwarancji coś się zepsuje, nie poczuję się nabita w butelkę.

Jedyne ustępstwo robię dla zlewozmywaka Blanco, dwukomorowego z ociekaczem, kamiennego.

Za kilka miesięcy odezwę się z komentarzem, czy moja strategia zdała egzamin:)
A tymczasem wszystkim udanych zakupów.

Do leivy - ten sprzęt musi tez pasować do mebli, więc nie tak łatwo coś polecać. Spójrz na okapy: mogą być rustykalne Fabera ( Faber agora 90 - takie cudo sobie kupiliśmy :)), a mogą też być nowoczesne. Pewnie znajdziesz kilka osób, które chętnie Ci coś podpowiedzą, ale musisz sięe bardziej określić :)

tank102
13-05-2012, 12:35
To w końcu na jaką firmę postawić przy wyposażeniu kuchni - Bosch?

Limonka78
13-05-2012, 22:52
To w końcu na jaką firmę postawić przy wyposażeniu kuchni - Bosch?

Najlepiej na taką na jaką nam kieszeń pozwala :)
A tak na poważnie... ja również kupuję część sprzętów Boscha/ Siemensa. Z lodówką mam największy problem, ponieważ wspomnieni producenci nie mają w całej lodówce NO FROSTa, więc pozostaje mi chyba tylko Samsung.
Poszukując sprzętu AGD stawiam na energooszczędność.

Asia**
13-05-2012, 23:58
A mnie wciąż nurtuje temat katalizy w piekarnikach - rozumiem, że to są wkłady, które trzeba co jakiś czas wymieniać. I teraz pytanie: co jaki czas? Czy jak ktoś używa piekarnika raz dziennie to musi wymienić za rok, a jak ktoś raz w tygodniu to za 5 lat? Skąd wiadomo, czy może są jakieś objawy wskazujące, że trzeba wymienić? No i koszt - pan sprzedawca mówił, że jeden wkład ok 300 zł... czyli mając to na dwóch bokach plus tył - koszt 900 zł??
Pyroliza - niby lepsza - nie trzeba wymieniać, wnętrze piekarnika jest gładkie, nie chropowate. Z kolei zużywa się dużo prądu - 2 godziny na 500stopni też tworzy koszt... - pytanie do tych, co mają - naprawdę tak rewelacyjnie działa, że warto się pokusić o taką funkcję?
Ja bym chciała znaleźć piekarnik z termoobiegiem, z prowadnicami teleskopowymi na trzech (no dobra, chociaż na dwóch) poziomach - bez tych wszystkich wodotrysków w postaci łatwego czyszczenia.... niestety - do wyboru jest albo bez prowadnic, albo wypasiony z prowadnicami. Skłaniam się do kupna z prowadnicami i pyrolizą i po prostu nie będę jej używać - tylko to bez sensu wydane pieniądze... A może jest taki piekarnik, tylko jeszcze na niego nie trafiłam?
Wiem, że już dużo było w tym wątku na temat łatwego czyszczenia, ale może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, kto używa już jakiś czas tych pyroliz i kataliz?
Pozdrawiam

Używam Elektroluxa EOB68200X z 2 prowadnicami (więcej naprawdę nie potrzeba), termoobiegiem i bez pyroliz i kataliz - zupełnie mi to niepotrzebne, bo piekarnik bardzo łatwo się czyści..

zbyszek1982
15-05-2012, 12:00
Witam, w tym wątku pierwszy raz:).
Mam dylemat przed doborem sprzętu AGD pod zabudowę do naszej kuchni, nie wiem za bardzo czym się sugerować? Czy są jakieś duże różnicę w jakości miedzy sprzętem z średniej-tańszej półki?Musimy się liczyć z kasą i nie chcielibyśmy wydać na: lodówkę pod zabudowę, piekarnik, płytę gazową, okap, zmywarkę wiecej niż 5 -6 tys zł. Mi osobiście jakoś nie widzi się zestawienie rożnych marek w kuchni typu: okap Amica, piekarnik Bosch, płyta Electrolux wolałbym zestawienie z jednej formy np z Boscha czy Electroluxa?Czy ktoś z Was ma takie zestawienie?Zona mówi ze ona woli patrzeć na cenę i funkcjonalność ale ja nie chce mieć "wiochy" w kuchni. Lodówkę pod zabudowę mogę mieć innej firmy bo jej akurat nie widać:)

gosa31
17-05-2012, 09:16
Witam!
Mam pytanie - możliwe że będę mogła kupic taniej sprzęt AGD firm BOsh lub Siemens - od dystrybutora - takie tańsze - jakeiś lekko utłuczone -które firmy brać pod uwage - w grę wchodzi:
Lodówka wolnostojące wysokość ok 200cm
Zmywarka 60cm
Płyta indukcyjna 60cm
Piekarnik
Okap
POzdrawiam

Adam Rodacki
19-05-2012, 17:23
Ja mam zawsze sentyment do starych sprzętów i firm. U mnie w piwnicy do prania różnych małych dywanów, szmat i jakiś zasłonek używamy pralki ruskiej firmy BRATKA. Ma już chyba ze 30 lat, i nie wiem czy wogóle ta firma jeszcze istnieje, ale działa i pierze ;) Dawne sprzety, natchnięte ideą komunizmu, może nie były specjalnie nowoczesne ale przynajmniej wytrzymałe i solidne. Jak radia kasprzaka ;)

beton44
19-05-2012, 22:19
Вятка = Wiatka.... :mad:
http://i.ytimg.com/vi/oxH5rh4V-AM/0.jpg

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/wiatka_9449.jpg

Marzena
20-05-2012, 02:09
Do Zbyszek 1982
Mi się widzi, że to nie będzie miało znaczenia - np. okap i kuchenka jednej firmy. U moich rodziców tak jest (Amica) i wcale nie wygląda to lepiej niż u mnie okap Fabera a płyta Gorenje. Ale fakt, że do płyty Gorenje dobrałam piekarnik też Gorenje i wzięłam z tej samej serii, żeby były identyczne pokrętła. Jeżeli obok będzie zmywarka to chyba lepiej patrzyć na zbliżony design niż na firmę, bo sprzęty jednej firmy mogą stylistyką wcale do siebie nie pasować.
Wg mnie w 6 tys możesz się zmieścić z zupełnie fajnymi rzeczami. :)

zbyszek1982
20-05-2012, 10:28
Do Zbyszek 1982
Mi się widzi, że to nie będzie miało znaczenia - np. okap i kuchenka jednej firmy. U moich rodziców tak jest (Amica) i wcale nie wygląda to lepiej niż u mnie okap Fabera a płyta Gorenje. Ale fakt, że do płyty Gorenje dobrałam piekarnik też Gorenje i wzięłam z tej samej serii, żeby były identyczne pokrętła. Jeżeli obok będzie zmywarka to chyba lepiej patrzyć na zbliżony design niż na firmę, bo sprzęty jednej firmy mogą stylistyką wcale do siebie nie pasować.
Wg mnie w 6 tys możesz się zmieścić z zupełnie fajnymi rzeczami. :)
Wiesz masz chyba racje:)
Cały czas chodzilismy za Boschem, Simensem, Elextroluxem ale przypadł nam do gustu zestaw amicy- płyta i piekranik, piekarnik ma funkcje wok i ruszta zeliwne a one bardziej za nami przemawiają niż emalia.Chyba zdecydujemy sie na:
piekarnik-http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-fusion-ebf8551.bhtml#opis bądz http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-integra-ebi7542.bhtml
płyta- http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/amica-pgcz6411.bhtml#opis
zmywarka- http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/electrolux-esl65070r.bhtml#opis
lodówka- http://www.euro.com.pl/lodowki-do-zabudowy/samsung-rl27tefsw.bhtml#opis
okap- http://www.euro.com.pl/okapy-do-zabudowy/amica-okc623g.bhtml albo http://www.euro.com.pl/okapy-do-zabudowy/akpo-wk-4-nero-60-czarny.bhtml#opis
Cenowo powinno nam wyjść cos okolo 5 tys, ale nie wiemy jeszcze jak to bedzie:)

Dosia Dosia
23-05-2012, 13:25
Do Nikuś:

Płytę gazową siemens (tutaj chodziło mi o w miarę stabilny ruszt) moje oczekiwania spełnia jest OK, chyba jak każda płyta

Prosze napisz cos więcej o swojej płycie; Bardzo jestem ciekawa co wybrałaś ze stabilnym rusztem - i co najważniejsze spełniło oczekiwania
Czy teraz wybrałabyś to samo?

Ja miotam sie między płytą 4 i 5 palników (uważam, że sporo gotuję, w tym pasteryzacja przetworów - garnek 28 cm!, ale wtedy bez dużej konkurencji); oczywiście podoba mi się gaz na szkle, jako uzykownik emaliowanej wolnostojącej 50-tki) chiałabym coś bardziej "tredy"; doszłam do selekcji pomiędzy Bosch i Siemens;

Czy ktoś z was użytkuje poniższe modele i mógłby mi cos doradzić, jakość - funcjonalność-utrzymanie w czystości:
Bosch-PPP 619 B91E - śliczny i pełne ruszta ale nie ma potrójnej korony
Siemens EP 618 HB21E - śliczny ale pojedyncze ruszta
Siemens EP 618 HB21E - śliczny ale pojedyncze ruszta i dodatkowo pochłania kolejne 13 cm blatu
Siemens EP 716 QB 91 E - ruszta pełne, ale gdzieś czytałam, że szkło bardzo kruche, no i idealnie czarny, czyli - widać kurz + oczywiście 13 cm blatu

Pomóżcie proszę,

Dosia

channel8
24-05-2012, 06:46
Urządzam sobie własnie kuchnię na nowo, nie jest to moja pierwsza, w tej po zastanowieniu postanowiłam zmienić podejście do sprzętu agd.
Wprowadzając się kilka lat temu zainwestowałam w wyższą półkę. Ceramika sanitarna Kohler Escale, pralka Amica ok.3 tys i.... No własnie - pralka po gwarancji zaczęła się tak psuć, że wszelka naprawa w końcu zrobiła się nieopłacalna. W jednej z umywalek popękała powierzchnia, wolnoopadająca klapka od muszli już dawno spada jak każda inna.
Teraz znowu zaczynając urządzać kuchnię zaczęły mi przychodzić do głowy Miele, Nardo, wyższa półka Boscha. Ale zatrzymałam się - myślę, że pierwszy raz zainwestuje w niedrogi sprzęt:
piekarnik Gorenje BO 5321AB - prosty, ale to ja dobrze piekę, a nie mój piekarnik
płytę ceramiczno- gazową Gorenje - tu nie mam specjalnego wyboru
po namyśle w zmywarkę Ariston LFTA+3214HX.R

Razem zmieszczę się w max 3500zł, więc jak po gwarancji coś się zepsuje, nie poczuję się nabita w butelkę.

Jedyne ustępstwo robię dla zlewozmywaka Blanco, dwukomorowego z ociekaczem, kamiennego.

Za kilka miesięcy odezwę się z komentarzem, czy moja strategia zdała egzamin:)
A tymczasem wszystkim udanych zakupów.

Do leivy - ten sprzęt musi tez pasować do mebli, więc nie tak łatwo coś polecać. Spójrz na okapy: mogą być rustykalne Fabera ( Faber agora 90 - takie cudo sobie kupiliśmy :)), a mogą też być nowoczesne. Pewnie znajdziesz kilka osób, które chętnie Ci coś podpowiedzą, ale musisz sięe bardziej określić :)

Zrobiłam jak Ty zainwestowałam w Mastercooka i ..porażka, nie wazne że sprzęt na gwarancji, ciągle czekałam na "fachowca" to od zmywarki to od piekarnika...

Miałam kiedyś Boscha - teraz też zainwestowałam w Siemensa (grupa bosch, ale ma więcej innowacji)
Piekarnik z mikrofalą siemens HB86P572
Piekarnik parowy Siemens HB 36D572
Płyta indukcyjna De Dietrich DTI 853 XE (ma dwa duże pola i różne rozmiary garnków jej nie straszne)
Lodówka Siemens KI 39FP60
Zmywarka Siemens SN 66M083EU
Okap Teka CNL 1 2002 (nie wiem miał dobre parametry)

Jak się sprzęt sprawuje dam znać po wakacjach, zacznę go urzywać od lipca.

tank102
26-05-2012, 21:13
Co powiedzicie o sprzęcie firmy AEG???
Czy warto???
płyta indukcyjna, piekarnik , zmywarka

tank102
26-05-2012, 21:13
A może sprzęt firmy AEG????

m-333
29-05-2012, 13:14
To ja chyba ponowię pytanie..zależy mi, aby mieć mikrofalę i piekarnik w słupku jednej marki, resztę agd już mam wybrana mniej więcej. Zależy mi na lepiej wyposażonym piekarniku, mikrofalówka jest na drugiej pozycji :). tylko nie spodziewałam się,że to będzie aż taki ciężki orzech do zgryzienia..
Na razie zastanawiam się nad :
BEKO
Piekarnik OIM 25500 X http://www.neo24.pl/piekarnik-do-zabudowy-beko-oim-25500-x.html
Mikrofala WMB 2310 EX http://www.neo24.pl/?p=beko_mwb_2310_ex&gclid=CMnT8daspbACFYZJ3godExTdWw (tylko tu mnie drażni trochę różnica w kolorach wyświetlacza)

MASTERCOOK
Piekarnik MB-8EKTRX http://www.neo24.pl/?p=mastercook_mb_8ektrx&gclid=CLa5w4qtpbACFcGIDgodyicDWw
Mikrofala MM-23GEX http://www.neo24.pl/?p=mastercook_mm_23_gex (tu z kolei nie podoba mi się rączka)

WHIRPOOL (typ mojego męża )
Piekarnik AKZ 237/IX http://www.neo24.pl/?p=whirlpool_akz_237_ix&gclid=CNKn3d6tpbACFUSIDgodMg3RVg
Mikrofala AMW 494 IX http://www.neo24.pl/kuchenka-mikrofalowa-do-zabudowy-whirlpool-amw-494--ix.html?gclid=CK7C4oeupbACFcGIDgodyicDWw

GORENJE
Piekarnik BO 7422 AX http://www.neo24.pl/piekarnik-do-zabudowy-gorenje-bo-7422-ax.html?gclid=CIqQz6qupbACFYKJDgodBTvIYw
Mikrofala BM 5240 AX http://www.ceneo.pl/14852523?se=rtXGRSJsCkAEmpN28PITJT_H4ZjbMHZt&gclid=CP7u9-eupbACFYWEDgodKER8Yg

Proszę o ocenę , znawców o sugestie, ewentualne rady lub od-rady ;D

ladyjane
30-05-2012, 10:04
Proszę o poradę czy dobrze wybrałam.
Piekarnik - Amica integra ebi8562
Mikrofalówka amica integra amm20bi - nie wiem czy 20l to wystarczająca pojemność
Zmywarka - bosch smv 50e70eu
okap - bosch dww091451 albo amicaokc921t
płyta - amica pi 6512tk
lodówka - ??? tu niestety nie wiem co wybrać - Potrzebuję wysokiej na ok 180, nie do zabudowy, najlepiej "srebrny" kolor no fost lub low frost, dwa termostaty żeby można było zmieniać temperaturę w zamrażalniku i lodówce, pojemność zamrażalnika ok 90 lub więcej fajnie by była a++. Może bosch kgv36vl31e byłby dobry?

maysee
30-05-2012, 10:43
W kazdym sprzecie elektro-mechanicznym b. wazna sprawa jest serwis. No wlasnie jak to wyglada z Waszych doswiadczen, ktore firmy na tak, ktore na nie a ktore na jeszcze dlugo, dlugo nie?

Asia**
30-05-2012, 11:32
ladyjane mogę się wypowiedzieć jedynie co do zmywarki - jedynieco mi się w niej nie podoba to programowanie czasu startu - masz opcję 3,6,9 h a nie 1-24h. Mi akurat ta funkcja bardzo się przydaje. Mam tą http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pełni-zintegrowane/SMV40M30EU.html?source=browse i sczerze powiedziawszy korzystam jedynie z programu auto i rzadko ze skróconego. Będziesz mieć jedną więcej funkcję z której prawdopodobnie nie będziesz korzystać oraz wejdzie Ci mniej naczyń.No i przydałby się uchwyt na długie noże - przynajmniej ja jestem z niego zadowolona. Musisz przekalkulować z czego będziesz korzystać i czy opłaca się za to dopłacić.

Malinka27
31-05-2012, 12:02
Wtrące się czytając ten wątek bo swego czasu też rozważałam zakup piekarnika, płyty , okapu i mikrofali też się skłanialiśmy do tego Whirlpoola AKZ 237 i jakoś przed samym zakupem w trakcie rozmowy okazało się , że maja go znajomi i są ...bardzo niezadowoleni, wybór padł na mikrofalę MM-23 GEX Mastercooka, piekarnik Mb-8 EKPX i jest ok ale żałuje, że nie kupiłam właśnie tego MB-8EKTRX bo ma chowane pokrętła, w każdym razie dużo piekę , mam piekarnik od roku i sprawdza się rewelacyjnie, mikrofala też więc jak najbardziej polecam ten zestawik, jeszcze mam też płytę Mastercooka gaz na szkle 2CMI-4GLS i też jest git-wszystko ładnie wygląda w zabudowie.

m-333
31-05-2012, 20:21
O, jak fajnie,że ktoś się wypowiedział ! :) Dzięki :) Szczerze mówiąc mąż obstawia Whirpoola i Beko.. (twierdzi,że Mastercooka wizualnie sobie nie wyobraża) ale ja zastanawiam się nad Mastercookiem ciągle.. jakoś tak mi się spodobał :) W związku z tym mam małą prośbę : czy dysponujesz może jakąś fotką tego zestawu w zabudowie? Byłabym bardzo wdzięczna - może być na priv. ;)

oki_net
01-06-2012, 12:38
Ja również powoli zabieram się do wyboru sprzętu do kuchni - jak na razie mój wybór padł
- lodówka do zabudowy - electrolux ERN29750
- płyta indukcyjna teka GKST 80 i4 Multi Slider
- piekarnik electrolux EOB68200X

No i mam dylemat jaką mikrofalę mam wybrać tak żeby pasowała mi do piekarnika electroluxa - będą w jednej zabudowie słupkowej i żeby była niedroga - tak 600- 700 zł nie potrzebuje bajerów w mikrofali tylko żeby podgrzewała i miała grilla (często robimy grzanki) - myślałam o amice tylko wydaje mi się że kolor mają zupełnie inny niż wybrany przeze mnie elektrolux ..

No i jeszcze zastanawiam się nad okapem - chyba będzie Amica OKC 9513 I

tank102
04-06-2012, 19:59
Jednak wybrałem sprzęt firmy AEG - bez szaleństwa.

wert32
05-06-2012, 15:45
Pomoc!
Wreszcie zakupiłem piekarnik Elektroluxa EOB 68200X. Po przeczytaniu instrukcji obsługi, nie bardzo wiem jak ustawic w nim funkcje szybkiego nagrzewania. Moze ktoś mógłby mi pomóc. Pozdrawiam

Asia**
06-06-2012, 08:22
Hej! Nie wiedziałam, że trzeba w tym piekarniku ustawiać taka funkcję - on sie sam nagrzewa bardzo szybko..

1igor1
07-06-2012, 20:51
dokładnie

zieli
08-06-2012, 14:58
szukam opinii na temat tej indukcji Bosch PIN 651T14e
czy to jest dobry wybór moze jakies inne propozycje:)

popey111
10-06-2012, 18:16
szukam opinii na temat tej indukcji Bosch PIN 651T14e
czy to jest dobry wybór moze jakies inne propozycje:)

Płyta ok pytanie tylko czy cena adekwatna. Jeżeli tobie odpowiada to ok, weź jednak pod uwagę że możesz mieć produkt bardziej funkcjonalny w tej cenie lub porównywalny sporo taniej.

popey111
10-06-2012, 18:52
Ja również powoli zabieram się do wyboru sprzętu do kuchni - jak na razie mój wybór padł
- lodówka do zabudowy - electrolux ERN29750
- płyta indukcyjna teka GKST 80 i4 Multi Slider
- piekarnik electrolux EOB68200X

No i mam dylemat jaką mikrofalę mam wybrać tak żeby pasowała mi do piekarnika electroluxa - będą w jednej zabudowie słupkowej i żeby była niedroga - tak 600- 700 zł nie potrzebuje bajerów w mikrofali tylko żeby podgrzewała i miała grilla (często robimy grzanki) - myślałam o amice tylko wydaje mi się że kolor mają zupełnie inny niż wybrany przeze mnie elektrolux ..

No i jeszcze zastanawiam się nad okapem - chyba będzie Amica OKC 9513 I
Widzę spory problem bo w tej cenie pasującej mikrofali nie znajdziesz. Wybierz sobie jakiś inny piekarnik chyba ze przebolejesz różnice estetyczne :).

aksamitka
10-06-2012, 19:32
szukam opinii na temat tej indukcji Bosch PIN 651T14e
czy to jest dobry wybór moze jakies inne propozycje:)


Płyta ok pytanie tylko czy cena adekwatna. Jeżeli tobie odpowiada to ok, weź jednak pod uwagę że możesz mieć produkt bardziej funkcjonalny w tej cenie lub porównywalny sporo taniej.
jaki proponujesz zamiennik dla tej pyty?

ladyjane
10-06-2012, 20:58
To ja jeszcze raz poproszę o poradę czy dobrze wybrałam. Może popey111 się wypowie.
Piekarnik - Amica integra ebi8562
Mikrofalówka amica integra amm20bi - nie wiem czy 20l to wystarczająca pojemność
Zmywarka - bosch smv 50e70eu
okap - bosch dww091451 albo amicaokc921t
płyta - amica pi 6512tk
lodówka - ??? tu niestety nie wiem co wybrać - Potrzebuję wysokiej na ok 180, nie do zabudowy, najlepiej "srebrny" kolor no fost lub low frost, dwa termostaty żeby można było zmieniać temperaturę w zamrażalniku i lodówce, pojemność zamrażalnika ok 90 lub więcej fajnie by była a++. Może bosch kgv36vl31e byłby dobry?

Czy low frost to to samo co no frost?

popey111
10-06-2012, 22:24
jaki proponujesz zamiennik dla tej pyty?

Electrolux EHD 68210 P
Mastercook IDE64ZS
MASTERCOOK I4DE64Z2S
Mastercook I4DE64zS
Amica PI 6511 SF

popey111
10-06-2012, 22:59
To ja jeszcze raz poproszę o poradę czy dobrze wybrałam. Może popey111 się wypowie.
Piekarnik - Amica integra ebi8562
Mikrofalówka amica integra amm20bi - nie wiem czy 20l to wystarczająca pojemność
Zmywarka - bosch smv 50e70eu
okap - bosch dww091451 albo amicaokc921t
płyta - amica pi 6512tk
lodówka - ??? tu niestety nie wiem co wybrać - Potrzebuję wysokiej na ok 180, nie do zabudowy, najlepiej "srebrny" kolor no fost lub low frost, dwa termostaty żeby można było zmieniać temperaturę w zamrażalniku i lodówce, pojemność zamrażalnika ok 90 lub więcej fajnie by była a++. Może bosch kgv36vl31e byłby dobry?

Czy low frost to to samo co no frost?
Co do piekarnika i mikrofali to ok.
Co do zmywarki osobiście wybrałbym coś innego chociaż może być
Płyta odpada
Co do okapu to boscha raczej bym odrzucił ale zamiast amiki mogę zaproponować prawie identyczny ale trochę taniej :)(pisz na priv)
Co do lodówki to bosch będzie ok chociaż jak ktoś nie ma obiekcji to beko będzie bardziej funkcjonalne.
A low frost i no frost to dwie różne sprawy :)

aksamitka
11-06-2012, 07:36
podoba mi sie plyta Electrolux EHD 68210P ale jest za szeroka, czy jest jakas alternatywa 60 ?

zieli
11-06-2012, 10:42
Płyta ok pytanie tylko czy cena adekwatna. Jeżeli tobie odpowiada to ok, weź jednak pod uwagę że możesz mieć produkt bardziej funkcjonalny w tej cenie lub porównywalny sporo taniej.
dzieki za informacje musze przyznac ze ten MASTERCOOK I4DE64Z2S
wyglada funkcjonalnie

ladyjane
11-06-2012, 12:13
Co do piekarnika i mikrofali to ok.
Co do zmywarki osobiście wybrałbym coś innego chociaż może być
Płyta odpada
Co do okapu to boscha raczej bym odrzucił ale zamiast amiki mogę zaproponować prawie identyczny ale trochę taniej :)(pisz na priv)
Co do lodówki to bosch będzie ok chociaż jak ktoś nie ma obiekcji to beko będzie bardziej funkcjonalne.
A low frost i no frost to dwie różne sprawy :)

Jaką zatem polecasz zmywarkę?
Dlaczego płyta odpada? Nie mam złych doświadczeń jeśli chodzi o płyty amiki. A ta ma dwa pola 22cm. Nie potrzebuję fajerwerów i cena raczej też mnie ogranicza.
Który model lodówki beko polecasz? A może któryś model whirlpoola? Nie mam pojęcia czy to dobra firma czy nie, ale mają duże zmrażalniki i dość fajne wnętrze.
Niestety nie mam jak porównać obecnej z potencjalną nowa, bo nie umiem znaleźć jej parametrów AEG Elektrolux santo 2 agregatowa s60362kg, ale już jej chyba nie produkują.

popey111
12-06-2012, 00:28
Jaką zatem polecasz zmywarkę?
Dlaczego płyta odpada? Nie mam złych doświadczeń jeśli chodzi o płyty amiki. A ta ma dwa pola 22cm. Nie potrzebuję fajerwerów i cena raczej też mnie ogranicza.
Który model lodówki beko polecasz? A może któryś model whirlpoola? Nie mam pojęcia czy to dobra firma czy nie, ale mają duże zmrażalniki i dość fajne wnętrze.
Niestety nie mam jak porównać obecnej z potencjalną nowa, bo nie umiem znaleźć jej parametrów AEG Elektrolux santo 2 agregatowa s60362kg, ale już jej chyba nie produkują.
Co do tych dwóch pól to ok ale dwa pozostałe z mocą po 1400W maks to porażka.
Co do beko to fajnie prezentują się nowe modele serii cn... np. CN 136220 T ale jeszcze ofert mało w mm akurat ta jakiej 1699.

popey111
12-06-2012, 00:29
Raczej ciężko chyba że mastercook z dwoma polami evolis ale cena wyższa

maysee
12-06-2012, 07:28
A jakie firmy obok Samsunga maja jeszcze serwis "door to door", ktos kojarzy?

1igor1
12-06-2012, 21:16
Do dużego sprzętu AGD zawsze przyjeżdżają, a co do małego, zawsze można dzwonić na serwis, i serwis wysyła kuriera po sprzęt, prawie u każdego producenta tak to wygląda

ladyjane
13-06-2012, 13:57
A co powiecie o płycie aeg hk634200xb? http://www.skapiec.pl/site/cat/327/comp/954936_komentarze/

Czy ta może być? Trochę droższa od amiki a parametry ma dużo lepsze.
A może ktoś wie czy ta obwódka to stalowa ramka czy szlif?

tank102
14-06-2012, 19:15
Ja mam , ale dopiero jutro zostanie osadzona w blacie nowej kuchni.
Wieczorem dam znać

ladyjane
16-06-2012, 17:38
Czekam na opinię. Może też po dłuższym czasie dasz znać jak sie płyta sprawuje.
A lodówka i zmywarka też aeg? Jakie modele?

lil_beast
16-06-2012, 19:08
Witam, ja również zabieram się za kuchnię i łazienkę i... zawrót głowy. przestudiowałam ostatnie 100 stron wątku i nie znalazłam opinii o pralne które mnie interesuje. Mianowicie Electrolux EWS 106410S (srebrna).
Proszę, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?
http://www.ceneo.pl/;0156377767-10;0020-30-0-0-2.htm

Ps. Pozdrawiam wszystkich, czuję się, jakbym Was wszystkich dobrze znała ;)

popey111
16-06-2012, 23:24
Witam, ja również zabieram się za kuchnię i łazienkę i... zawrót głowy. przestudiowałam ostatnie 100 stron wątku i nie znalazłam opinii o pralne które mnie interesuje. Mianowicie Electrolux EWS 106410S (srebrna).
Proszę, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?
http://www.ceneo.pl/;0156377767-10;0020-30-0-0-2.htm

Ps. Pozdrawiam wszystkich, czuję się, jakbym Was wszystkich dobrze znała ;)
Jak dla mnie model bez rewelacji ale i bez większych wad. Trochę szokuje ilość opinii, jest tak dużo że aż razi. Widać duży wkład pracy marketingu (to moja subiektywna opinia choć poparta wiedzą i doświadczeniem) widoczny zwłaszcza przy modelach electroluxa z serii ewp..... Porównajcie sobie ilość opinii o pralkach electroluxa z innymi firmami.

wert32
17-06-2012, 07:44
Hej! Nie wiedziałam, że trzeba w tym piekarniku ustawiać taka funkcję - on sie sam nagrzewa bardzo szybko..

Sorki!
Być moze szybko się nagrzewa, ale jeżeli specyfikacja podaje taką funkcje - szybkie nagrzewanie to można jeszcze szybciej. Dwukrotnie dzwoniłem na infolinie Elektroluxa i te panie - tylko czytają instrukcje i nic wiecej nie wiedzą. A tak propo za co im Elektrolux płaci? Dlatego ponawiam pytanie, może do fachowców nie do sprzedawców -Jak włączyć funkcje szybkiego nagrzewania w piekarniku Elektrolux EOB 68200X, lub w jakich opcjach pieczenia ona działa? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

aksamitka
17-06-2012, 08:10
zastanawiam sie nad modelem samsung BQ1S4T133 czy warto doplacac ok 700zl za funkcje pary w tym Samsung BQ1VD6T131

lil_beast
17-06-2012, 10:18
Jak dla mnie model bez rewelacji ale i bez większych wad. Trochę szokuje ilość opinii, jest tak dużo że aż razi. Widać duży wkład pracy marketingu (to moja subiektywna opinia choć poparta wiedzą i doświadczeniem) widoczny zwłaszcza przy modelach electroluxa z serii ewp..... Porównajcie sobie ilość opinii o pralkach electroluxa z innymi firmami.

Dziękuję za odpowiedź! Tak, te opinie też mnie uderzyły;) dlatego pytałam. Nie potrzebuje rewelacji, i nie dysponuje dużym budżetem. Ale mam jeszcze jedno pytanie, czy lepiej wziąć Boscha (w tych okolicach cenowych)?

emilus18
17-06-2012, 17:43
Ja mam piekarnik i mikrofalę Samsunga i jestem z nich bardzo zadowolona (zwłaszcza z piekarnika bo dość często go używam). Płyte gazową i zmywarke Siemens i też jest super. Piekarnik cenię szczególnie za pojemność i możliwość pieczenia tylko w jednej komorze (oszczęsnośc prądu) lub 2 różnych rzeczy w dwóch (też prąd oszczędzam a zapachy nie przechodzą). Model piekarnik Samsung BT63TDBFGB - teraz są już nowesze wersje, ale mają te same funkcje. Płyta gazowa jest super, bo ma 5 palników i szczególnie w weekendy ułatwia mi życie (model Siemens EC 745RB90E). Swoje AGD użytkuję od 1,5 roku i nie zamieniałabym go na inne modele:D

Beasza
17-06-2012, 20:09
zastanawiam sie nad modelem samsung BQ1S4T133 czy warto doplacac ok 700zl za funkcje pary w tym Samsung BQ1VD6T131

Aksamitko, też celuję w piekarnik BQ1S4T133 - on ma funkcję czyszczenia parą. Na stronie samsunga podają, że drugi, podany przez Ciebie model ma funkcje czyszczenia parą i czyszczenia katalitycznego.

Chętnie posłucham opinii fachowców na temat piekarników samsung, a zwłaszcza modelu BQ1S4T133.

Beasza
17-06-2012, 20:17
Muszę pilnie kupić płytę gazową, biorę pod uwagę trzy modele (kolejność przypadkowa):
Amica PGCZ 6411
Mastercook 2CMI-4GLST
Samsung GN 642HFGD

Bardzo proszę o rady odnośnie podanych modeli, głównie funkcjonalności rozkładu palników.
Będę wdzięczna za opinie.
Pozdrawiam

manio444
17-06-2012, 22:37
Samsung jest najklepszy według mnie, najgorzej jak narazie sprawdził się Bosh, ich zmywarka zepsuła się po 3 miesiącach...

popey111
18-06-2012, 14:58
Sorki!
Być moze szybko się nagrzewa, ale jeżeli specyfikacja podaje taką funkcje - szybkie nagrzewanie to można jeszcze szybciej. Dwukrotnie dzwoniłem na infolinie Elektroluxa i te panie - tylko czytają instrukcje i nic wiecej nie wiedzą. A tak propo za co im Elektrolux płaci? Dlatego ponawiam pytanie, może do fachowców nie do sprzedawców -Jak włączyć funkcje szybkiego nagrzewania w piekarniku Elektrolux EOB 68200X, lub w jakich opcjach pieczenia ona działa? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

Ale chociaż czytać umieją a instrukcja choć tłumaczenie kiepskie to prawdę podaje :)
Czyli jak można to piekarnik włącza funkcję szybkiego nagrzewania i tyle :) (dodatkowo załącza się wentylator z grzałką kołową przy pieczeniu statycznym przy termoobiegu szybciej już nie będzie)

Asia**
19-06-2012, 09:13
Sprawdzałam ostatnio empirycznie- 150 st. w 4 min. - czy mozna szybciej? A jak można to po co?

wert32
19-06-2012, 15:46
Sprawdzałam ostatnio empirycznie- 150 st. w 4 min. - czy mozna szybciej? A jak można to po co?

Dzięki, wreszcie jakieś sensowne odpowiedzi. Mam rozumieć, że fukcja szybkiego nagrzewania działa powiedzmy automatycznie, a najlepiej z termoobiegiem - ciekawe. Ale dziekuje i pozdrawiam.

w33497
21-06-2012, 10:10
ja tez jestem na etapie poszukiwań, chociaż zakupy będę robić dopiero w sierpniu, i poluje na piekarnik i mikrofale samsunga, zastanawiam się też nad tym: BQ1S4T133 posiada czyszczenie parą, a inne jak np ten BQ1D6G144 ma czyszczenie parowe i katalityczne. A czytałam gdzieś ze te katalizy się wymienia po jakmiś czasie i są bardzo drogie, nie wiem ile w tym prawdy, a jezeli chodzi o czyszczenie parowe to opini na ten temat jeszcze nie znam, jeżeli ktoś ma takie piekarniki to proszę o opinie.

popey111
22-06-2012, 22:37
ja tez jestem na etapie poszukiwań, chociaż zakupy będę robić dopiero w sierpniu, i poluje na piekarnik i mikrofale samsunga, zastanawiam się też nad tym: BQ1S4T133 posiada czyszczenie parą, a inne jak np ten BQ1D6G144 ma czyszczenie parowe i katalityczne. A czytałam gdzieś ze te katalizy się wymienia po jakmiś czasie i są bardzo drogie, nie wiem ile w tym prawdy, a jezeli chodzi o czyszczenie parowe to opini na ten temat jeszcze nie znam, jeżeli ktoś ma takie piekarniki to proszę o opinie.

W samsungach panel katalityczny jest umieszczony na tylnej ściance i raczej ma ograniczać rozprzestrzenianie się kropelek łuszczu po piekarniku. Raczej nie będzie potrzeby go wymieniać. A co do czyszczenia parowego to też raczej traktujmy je jako ułatwienie przy czyszczeniu i tak już łatwej w czyszczeniu emalii którą pokryte jest wnętrze piekarnika.

popey111
23-06-2012, 08:44
Czytając między wierszami: jak się nie psuje to jest dobre :) Skąd ja to znam :).
Np. Pralka ma być tania, oszczędna (mało wody i prądu zużywać) szybko prać i się nie psuć. Fajnie by jeszcze było żeby miała 7kg i 40cm głębokości.
Producenci oferują takie modele ale niestety maja one jedna wadę :) Zgodnie z zasadą coś za coś :) Może prać szybko oszczędnie itd ale czy zrobi to dobrze ? Odpowiedź jest jedna. Nie!

popey111
23-06-2012, 08:49
A tak poza tematem. Wydałem ostatnio swoje ciężko zarobione pieniądze i przeczytałem artykuł "muratora" o tym jak wybrać sprzęt AGD(zamieszczony w numerze chyba ze stycznia tego roku ). Muszę przyznać że dawno się tak nie uśmiałem (żeby nie powiedzieć że wartość merytoryczna artykułu była cóż, żadna). Szkoda że redakcja dopuszcza do druku tak niskiej jakości treści. Początkujący sprzedawca w sklepie z Agd po miesiącu pracy mógłby lepiej omówić temat.

oki_net
26-06-2012, 14:44
Widzę spory problem bo w tej cenie pasującej mikrofali nie znajdziesz. Wybierz sobie jakiś inny piekarnik chyba ze przebolejesz różnice estetyczne :).

Ech tylko jaki inny piekarnik wybrać mniej więcej w tej samej cenie .... :confused:

popey111
26-06-2012, 21:44
Ech tylko jaki inny piekarnik wybrać mniej więcej w tej samej cenie .... :confused:

Wchodzą właśnie nowe modele electroluxa może coś z tych. Wybór w piekarnikach ogromny. Napisz na czym Ci szczególnie zależy :)

oki_net
27-06-2012, 12:04
Wchodzą właśnie nowe modele electroluxa może coś z tych. Wybór w piekarnikach ogromny. Napisz na czym Ci szczególnie zależy :)

Oprócz tego żeby ładnie równomiernie piekł :) to chciałabym żeby miał teleskopowe prowadnice, chłodny front i jakiś system łatwego czyszczenia katalizy czy coś w tym rodzaju. Fajna też jest sonda no ale to już nie koniecznie. Tak sobie pomyślałam jeszcze że jakby piekarnik miał grilla do pieczenia m.in zapiekanek to już wystarczyła by mi zwykła mikrofala tylko do podgrzewania potraw

eviva
27-06-2012, 13:51
popey111

Mam pytanie co do mojego sprzetu ktory wybrałam piekarnik AMICA 8862 lub 8874, mikrof. amica amm25bi,lodówka LG gb5237 tifw. oraz zmywarki siemens SN 65M007eu albo SN 65E008eu,tylko ze one chyba nie maja funkcji 1/2 i delikatnego mycia?czy mimo to te zmywarki które podałam są dobre? na temat amiki juz sie chyba wcześniej wypowiadałes.

nadal nie mogę wybrać okapu do zabudowy do szafek.oraz płyty-indukcja jest super i bardzo mi sie podoba ale nie moge przekonać męża nadal upiera sie przy gazie a płyt gazowej jakos nie mogę znalesć ,nie podobają mi sie te duze ruszta pamiętające moje dzieciństwo może to i jest wygodne,a znowy do pojedynczych ruszt to ciekawa jak sprawuja sie przy postawieniu koło siebie garnków,podobno nagrzewaja się pokretła itd....już mi ręce opadają czy jest jakis okap warty zainteresowania pełniący funkcję pochłaniacza i wentylatora do zabudowy do szafek.

Może uda ci sie coś wy,myślic albo jakaś mała podpowiedź.

PROSZĘ................................

agalind
27-06-2012, 14:05
Może ktoś polecić okap kominowy skośny szer. 60cm o wydajności powyżej 800m3/h?

efka3
28-06-2012, 08:31
Witam,

Ja wybrałam taki sprzęt

piekarnik AMICA EBS 7551
płyta gazowa AMICA PG1921X
zmywarka AMICA ZIM627

To, że jest to AMICA to przypadek. Miałam swoje założenia co do funkcji jakie urządzenia powinny mieć, cena za jaką to dostanę, dostępność serwisu i no i opinie użytkowników - jeśli taki były. Jak widać nie jest to sprzęt z górnej półki ale mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania i co ważne mieści się w budżecie.:D

Najpierw poszukałam sobie tego co mnie interesuje, potem wybrane modele obejrzałam w sklepie. Najlepsze wrażenie w "realu" zrobiła na mnie płyta gazowa. Na podstawie zdjęć nie zdecydowałabym się na jej zakup. W rzeczywistości fajnie wygląda i będzie pasowała do naszej murowanej kuchni. I co ważne ma palnik "wok" z przodu.

Natomiast co do zmywarki i piekarnika... może macie jakieś sugestie? Ktoś ma taki sprzęt? Po samym wyglądzie i parametrach trudno coś w tej chwili powiedzieć.

popey111
28-06-2012, 20:13
Witam,

Ja wybrałam taki sprzęt

piekarnik AMICA EBS 7551
płyta gazowa AMICA PG1921X
zmywarka AMICA ZIM627

To, że jest to AMICA to przypadek. Miałam swoje założenia co do funkcji jakie urządzenia powinny mieć, cena za jaką to dostanę, dostępność serwisu i no i opinie użytkowników - jeśli taki były. Jak widać nie jest to sprzęt z górnej półki ale mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania i co ważne mieści się w budżecie.:D

Najpierw poszukałam sobie tego co mnie interesuje, potem wybrane modele obejrzałam w sklepie. Najlepsze wrażenie w "realu" zrobiła na mnie płyta gazowa. Na podstawie zdjęć nie zdecydowałabym się na jej zakup. W rzeczywistości fajnie wygląda i będzie pasowała do naszej murowanej kuchni. I co ważne ma palnik "wok" z przodu.

Natomiast co do zmywarki i piekarnika... może macie jakieś sugestie? Ktoś ma taki sprzęt? Po samym wyglądzie i parametrach trudno coś w tej chwili powiedzieć.
Piekarnik ujdzie ale co do reszty to zmywarka to standardowa made in china.
Płyta to uważam najgorszy z możliwych wyborów :)

popey111
28-06-2012, 20:25
popey111

Mam pytanie co do mojego sprzetu ktory wybrałam piekarnik AMICA 8862 lub 8874, mikrof. amica amm25bi,lodówka LG gb5237 tifw. oraz zmywarki siemens SN 65M007eu albo SN 65E008eu,tylko ze one chyba nie maja funkcji 1/2 i delikatnego mycia?czy mimo to te zmywarki które podałam są dobre? na temat amiki juz sie chyba wcześniej wypowiadałes.

nadal nie mogę wybrać okapu do zabudowy do szafek.oraz płyty-indukcja jest super i bardzo mi sie podoba ale nie moge przekonać męża nadal upiera sie przy gazie a płyt gazowej jakos nie mogę znalesć ,nie podobają mi sie te duze ruszta pamiętające moje dzieciństwo może to i jest wygodne,a znowy do pojedynczych ruszt to ciekawa jak sprawuja sie przy postawieniu koło siebie garnków,podobno nagrzewaja się pokretła itd....już mi ręce opadają czy jest jakis okap warty zainteresowania pełniący funkcję pochłaniacza i wentylatora do zabudowy do szafek.

Może uda ci sie coś wy,myślic albo jakaś mała podpowiedź.

PROSZĘ................................

Piekarnik żeby miał czyszczenie aqualtic reszta według gustu :) ja bym brał najtańszy z wspomnianym czyszczeniem
zmywarka sn 64 m 030 :)

mikrofala ok

lodówka w porządku

popey111
28-06-2012, 20:27
Może ktoś polecić okap kominowy skośny szer. 60cm o wydajności powyżej 800m3/h?

A po co aż taka wydajność :) napisz coś więcej bo widzę że temat troszkę trudniejszy :)

sheenaz
28-06-2012, 23:17
Hej, to moze i ja poprosze o radę.

Czy taka płyta to dobry wybór:
- Samsung CTN464KC01 lub
- Samsung CTN464NC01
http://www.megamedia.pl/_p/98/n/plyty-indukcyjne-samsung-ctn464nc01-p98784.jpg

Do tego przydałaby sie jakaś zmywarka:
60-tka, z ukrytym panelem, bardzo pojemna, ze światełkiem w środku i koszykiem na sztućce, CICHA i energooszczedna prądowo i wodnie.
(nie potrzebuje opcji pol wsadu)

i jakiś piekarnik:
- 60cm wys., czarny lub biały, ale z widocznym wnętrzem podczas pieczenia, z prowadnicami, cel: przede wszystkim pieczenie ciast i czasem pizzy, chętnie z opcja gotowania na parze. Bez pyrolizy, chetnie bez zegarka (albo z takim, ktory się nie resetuje od razu po wyłączeniu prądu).

Pralka - super enerooszczedna, standardowych wymiarow, otwierana z przodu, min 6kg ładunku.

Poproszę o doradzenie.

agalind
29-06-2012, 09:33
A po co aż taka wydajność :) napisz coś więcej bo widzę że temat troszkę trudniejszy :)

Kuchnia jest otwarta, wiec wolałabym żeby okap jak najwięcej wyciągał. O głośnosć sie nie boję, bo i tak silnik będzie zamontowany w kominie, wiec może mieć więcej dB. Obecnie mam 650m3/h i nie wyciąga za dobrze a to tylko mieszkanie. Dlatego chciałam w domu mieć porzadny wyciag. Wybrałam 60-tkę, bo wydaje mi sie, ze 90-tka bedzie zbyt wielka i cieżka. Płyta indukcyjna 60-tka.

efka3
29-06-2012, 09:43
Płyta to uważam najgorszy z możliwych wyborów :)

A dlaczego najgorszy? Wydaje mi się, że płyta gazowa jak płyta. No chyba, że nie da się na niej gotować ;)

Popey111 a czy mógłbyś polecić okap z dobrym filtrem przeciwtłuszczowym - będzie i tak zabudowany konstrukcją z płyt KG więc wygląd nie gra roli (kuchnia murowana). Będziemy mieli WM więc będzie pełnił bardziej rolę pochłaniacza i bariery dla tłuszczu.

dziobeczek1
29-06-2012, 20:45
Witam,
mam pytanie- stoję przed ostatecznym wyborem zmywarki. Rozważam dwa modele Electroluxa: droższy ESL 68070 R i tańszy ok 750 zł esl 67070 R. Zależy mi na cichej zmywarce- dlatego ten kierunek.
Mode doższy od tanszego różni się tym, że jest o 2dB cichszy (41 dB do 43 dB tansza), ma wyświetlacz LCD i wyświetla na podłodze pozostały czas zmywania.
JAki model wybrać-jednak różnica jest spora - czy te 2 dB zrobią dużą różnicę?
z Góry dzięki

popey111
30-06-2012, 16:51
Kuchnia jest otwarta, wiec wolałabym żeby okap jak najwięcej wyciągał. O głośnosć sie nie boję, bo i tak silnik będzie zamontowany w kominie, wiec może mieć więcej dB. Obecnie mam 650m3/h i nie wyciąga za dobrze a to tylko mieszkanie. Dlatego chciałam w domu mieć porzadny wyciag. Wybrałam 60-tkę, bo wydaje mi sie, ze 90-tka bedzie zbyt wielka i cieżka. Płyta indukcyjna 60-tka.
Zamontowanie silnika w kominie i tak zmniejszy znacznie jego wydajność a po drugie jak masz opcję zamontowania okapu 90 cm to z niej skorzystaj. nawet trochę słabszy i tak lepiej będzie zbierał zapachy niż niejedna 60-tka. Jeżeli jednak zdecydujesz się na silnik w kominie to kup sobie jakiś porządny a przypadkiem nie wymontowuj go z okapu a :) Tak w skrócie a tak poza tym t pamiętaj że żeby okap działał sprawnie nie może być zbyt mocny :) itd temat rzeka. Poradź się speców od wentylacji :)

popey111
30-06-2012, 16:58
A dlaczego najgorszy? Wydaje mi się, że płyta gazowa jak płyta. No chyba, że nie da się na niej gotować ;)

Popey111 a czy mógłbyś polecić okap z dobrym filtrem przeciwtłuszczowym - będzie i tak zabudowany konstrukcją z płyt KG więc wygląd nie gra roli (kuchnia murowana). Będziemy mieli WM więc będzie pełnił bardziej rolę pochłaniacza i bariery dla tłuszczu.
Co do płyty to na tym modelu amiki (pod różnymi znaczkami oczywiście) od wielu lat użytkownicy wieszali psy a ja się z nimi zgadam :) zrobisz jak uważasz ale nie chciał bym jej nawet za darmo :)

Co do okapu to filtry aluminiowe będą ok a jak chcesz żeby było lepiej to można na nich domowym sposobem zamontować dodatkowe filtry fizelinowe choć to zmniejszy wydajność. Co do modelu to podaj o jakich gabarytach mówimy.
Pozdrawiam :)

popey111
30-06-2012, 17:03
Witam,
mam pytanie- stoję przed ostatecznym wyborem zmywarki. Rozważam dwa modele Electroluxa: droższy ESL 68070 R i tańszy ok 750 zł esl 67070 R. Zależy mi na cichej zmywarce- dlatego ten kierunek.
Mode doższy od tanszego różni się tym, że jest o 2dB cichszy (41 dB do 43 dB tansza), ma wyświetlacz LCD i wyświetla na podłodze pozostały czas zmywania.
JAki model wybrać-jednak różnica jest spora - czy te 2 dB zrobią dużą różnicę?
z Góry dzięki

Różnica w cenie spora więc jak zegarek nie potrzebny bierz tańszą :)

Damroka_
02-07-2012, 15:38
Co do płyty to na tym modelu amiki (pod różnymi znaczkami oczywiście) od wielu lat użytkownicy wieszali psy a ja się z nimi zgadam :) zrobisz jak uważasz ale nie chciał bym jej nawet za darmo :)

:-( a tak liczyłam, że wreszcie w jakimś modelu płyty gazowej rozwiązano problem ustawności i nagrzewających się pokręteł


Witam serdecznie i już w pierwszym poście proszę o pomoc:

1. Potrzebna mi jest płyta gazowa, do 60 cm, raczej stal nierdzewna i chyba żeliwny ruszt - sama nie wiem, taki ruszt wydaje mi się stabilniejszym oparciem dla garnków, a stalowa płytka chyba jednak najbardziej bezpieczna w sytuacji, gdyby zawartość garnka wymknęła się na wolność. Mój mąż bardzo często samodzielnie rządzi w kuchni i niestety nie bardzo przywiązuje wagę do sprzątania po tych swoich eksperymentach. Zależy mi na tym, by układ palników zapewniał jak najlepszą ustawność garnków i patelni, a jednocześnie nie nagrzewały się pokrętła regulacji gazu. Nie mam swoich typów, czytając komentarze do poszczególnych płyt odnoszę wrażenie, że taka nie istnieje.

2. Do tego okap teleskopowy - kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, z oknem, o wym. 2,5x4,0x2,5 => 25 m3, czyli w grę wchodzi okap wydajności powyżej 250 m3/h, możliwie cichy i tu niestety cena jednak gra rolę :-( Okap (szafka pod którą będzie umocowany) przylega do ściany zewnętrznej - jak mogłabym wyprowadzić odpływ na zewnątrz? Tak po prostu: otwór, kratka i po sprawie? Kupiłam w IKEA okap LUFTIG BF325: "Wydajność okapu: 325 m³/godz.; Moc silnika: 2 x 120 W; Poziom hałasu przy maksymalnej szybkości: 64 dB (A)." Wybrałam nie zastanawiając się wiele, kupiłam po prostu razem z szafkami, a teraz myślę o zwrocie, bo przeraża mnie, że przy 64 dB w tak małym pomieszczeniu nie da się wytrzymać. Pojawiały się tu propozycje Amica (ten przedział cenowy mi odpowiada), ale nie wiem, który model w moim przypadku byłby lepszy.


Uprzejmie dziękuję za ewentualne podpowiedzi,
Iwona

agalind
02-07-2012, 15:50
Zamontowanie silnika w kominie i tak zmniejszy znacznie jego wydajność a po drugie jak masz opcję zamontowania okapu 90 cm to z niej skorzystaj. nawet trochę słabszy i tak lepiej będzie zbierał zapachy niż niejedna 60-tka. Jeżeli jednak zdecydujesz się na silnik w kominie to kup sobie jakiś porządny a przypadkiem nie wymontowuj go z okapu a :) Tak w skrócie a tak poza tym t pamiętaj że żeby okap działał sprawnie nie może być zbyt mocny :) itd temat rzeka. Poradź się speców od wentylacji :)

To znaczy? Możesz coś polecić?

popey111
02-07-2012, 19:56
:-( a tak liczyłam, że wreszcie w jakimś modelu płyty gazowej rozwiązano problem ustawności i nagrzewających się pokręteł


Witam serdecznie i już w pierwszym poście proszę o pomoc:

1. Potrzebna mi jest płyta gazowa, do 60 cm, raczej stal nierdzewna i chyba żeliwny ruszt - sama nie wiem, taki ruszt wydaje mi się stabilniejszym oparciem dla garnków, a stalowa płytka chyba jednak najbardziej bezpieczna w sytuacji, gdyby zawartość garnka wymknęła się na wolność. Mój mąż bardzo często samodzielnie rządzi w kuchni i niestety nie bardzo przywiązuje wagę do sprzątania po tych swoich eksperymentach. Zależy mi na tym, by układ palników zapewniał jak najlepszą ustawność garnków i patelni, a jednocześnie nie nagrzewały się pokrętła regulacji gazu. Nie mam swoich typów, czytając komentarze do poszczególnych płyt odnoszę wrażenie, że taka nie istnieje.

2. Do tego okap teleskopowy - kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, z oknem, o wym. 2,5x4,0x2,5 => 25 m3, czyli w grę wchodzi okap wydajności powyżej 250 m3/h, możliwie cichy i tu niestety cena jednak gra rolę :-( Okap (szafka pod którą będzie umocowany) przylega do ściany zewnętrznej - jak mogłabym wyprowadzić odpływ na zewnątrz? Tak po prostu: otwór, kratka i po sprawie? Kupiłam w IKEA okap LUFTIG BF325: "Wydajność okapu: 325 m³/godz.; Moc silnika: 2 x 120 W; Poziom hałasu przy maksymalnej szybkości: 64 dB (A)." Wybrałam nie zastanawiając się wiele, kupiłam po prostu razem z szafkami, a teraz myślę o zwrocie, bo przeraża mnie, że przy 64 dB w tak małym pomieszczeniu nie da się wytrzymać. Pojawiały się tu propozycje Amica (ten przedział cenowy mi odpowiada), ale nie wiem, który model w moim przypadku byłby lepszy.


Uprzejmie dziękuję za ewentualne podpowiedzi,
Iwona
Obejrzyj beko HIZG 64121 SX na pewno bardziej funkcjonalne niz amika
Okap coś np hotpoint ahs 2 fm inox lub gorenje dfg 6156 amica też może być :) Postaw raczej na jakość wykończenie (solidniejsza konstrukcja, grubsze blachy, mocniejsze prowadnice itd) dodatkowo wybierz coś z dwoma silnikami :)
Może być też samsung :)

OFFelia
02-07-2012, 21:09
Witam,

poszukuję płyty indukcyjnej, chciałabym żeby miała 5 pól, ktoś może podpowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę? Może jakieś opinie nt.: Amica PI 8600TF i Amica PI8500TF ?

popey111
02-07-2012, 21:22
Witam,

poszukuję płyty indukcyjnej, chciałabym żeby miała 5 pól, ktoś może podpowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę? Może jakieś opinie nt.: Amica PI 8600TF i Amica PI8500TF ?

Pi 8600 wygląda obiecująco :)

pralf1
05-07-2012, 12:45
Witam.
Remont zbliża się dużymi krokami i proszę o poradę co do sprzętu:
1.Zmywarka:
Bosch SMV 40M30 EU
Siemens SN 64M030 EU
2. Płyta :
Teka IR 641
Teka IR 642
Mastercook IDE 64Z S ( tu mam zastrzeżenia bo znalazłem coś takiego http://youtu.be/M2756j6d5tM )
3. Piekarnik:
Amica EBI 8562 ( bez zbytnich fajerwerków )


Proszę o sugestie i podpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)

pidzyn
05-07-2012, 13:59
Witam wszystkich,

Potrzebuję lodówkę wolnostojącą (60cm) z metalową obudową, dużą (powyżej 1,80m) w klasie A+ lub A++ w cenie do ok. 2600 i
dużą zamrażarkę szufladową do składziku (A+, 1,75 m, zwykła biała w cenie do ok. 1500 )
Co do lodówki to wstępnie wybór padł na Bosch'a KGE39AI30, a zamrażarki Indesit UIAA12.

Czy może się ktoś wypowiedzieć co są warte te sprzęty, ewentualnie zaproponować coś innego w zbliżonych cenach?

popey111
06-07-2012, 06:45
Witam wszystkich,

Potrzebuję lodówkę wolnostojącą (60cm) z metalową obudową, dużą (powyżej 1,80m) w klasie A+ lub A++ w cenie do ok. 2600 i
dużą zamrażarkę szufladową do składziku (A+, 1,75 m, zwykła biała w cenie do ok. 1500 )
Co do lodówki to wstępnie wybór padł na Bosch'a KGE39AI30, a zamrażarki Indesit UIAA12.

Czy może się ktoś wypowiedzieć co są warte te sprzęty, ewentualnie zaproponować coś innego w zbliżonych cenach?
Zamrażarka na pewno gorenje a lodówka, wolał bym liebherra.

pidzyn
06-07-2012, 15:11
Zamrażarka na pewno gorenje a lodówka, wolał bym liebherra.

Gonenje pasuje mi cenowo tylko F6181AW lub F60308HW. Czy sa jakieśinne podobne modele i dlaczego akurat Gorenje?

Co do Liebherr'a to nie mieści się w budżecie. Podobny do Bosch'a jest za 800 PLN więcej( np. Liebherr CPesf 4023)

popey111
07-07-2012, 07:58
Gonenje pasuje mi cenowo tylko F6181AW lub F60308HW. Czy sa jakieśinne podobne modele i dlaczego akurat Gorenje?

Co do Liebherr'a to nie mieści się w budżecie. Podobny do Bosch'a jest za 800 PLN więcej( np. Liebherr CPesf 4023)
No to już masz odpowiedź,
:)

joasmo
10-07-2012, 11:42
No to i ja poproszę o ocenę
zmywarka Bosch SGI56E55EU
płyta ind. Bosch PIA611T16E
Kuchenka mikrofalowa Bosch HMT84M651
okap Bosch DHL545S albo DHI625A
piekarnik Bosch HBN231E0

mirolor76
10-07-2012, 14:36
Z markami trzeba uważać jak powiedział wyżej kolega popey111 nie ma nic za darmo. Chcemy mieć dobrze wyprane ciuchy to pralka też musi być dobra. Ja używam BEKO i nie powiem że jest fantastyczna ale daje radę i dobrze się sprawuje na razie (mam ją już ponad rok).

Spirea
10-07-2012, 15:05
Joasmo, co do płyty, to ten model nie ma boostera. Moc przyłączeniowa to 6,4kW. Zależy więc, czy potrzebujesz taką opcję czy nie.

joasmo
10-07-2012, 22:35
Ale w specyfikacji jest "funkcja powerBoost dla stref indukcyjnych". Czy to nie to samo?

Spirea
10-07-2012, 22:43
to pomyliłam z innym modelem. Akurat wczoraj analizowałam te wszystkie modele Boscha. Faktycznie booster ma, ale moc przyłączeniowa to 4,6 kW. Nowsze modele mają 6,4 lub 7,4kW. Jakie ma to przełożenie na praktykę, to niech się już eksperci wypowiedzą.

pralf1
12-07-2012, 00:00
Ponawiam pytanie co wybrać?
Prosze o pomoc
Witam.
Remont zbliża się dużymi krokami i proszę o poradę co do sprzętu:
1.Zmywarka:
Bosch SMV 40M30 EU
Siemens SN 64M030 EU
2. Płyta :
Teka IR 641
Teka IR 642
Mastercook IDE 64Z S ( tu mam zastrzeżenia bo znalazłem coś takiego http://youtu.be/M2756j6d5tM )
3. Piekarnik:
Amica EBI 8562 ( bez zbytnich fajerwerków )
BEKO - Piekarnik BEKO OIM 25500

harri
12-07-2012, 11:22
pralf1 ja mam mastercook tylko model I4DE64S. Mieliśmy brać ten co ty, ale stweirdziłem, że wolę nowszy model, a pole evolis nam niepotrzebne. I narazie za nim nie tęsknie. Dla mnie płyta chodzi bardzo fajnie. Teka słyszałem, że też są sprawdzone i dobre. Czekam jeszcze na garnki od Mastercooka :)

pralf1
12-07-2012, 16:18
Dzięki za informacje i chyba skusze się na Teka IR 642 , mam stary piekarnik od Mastercooka ale to inna generacja sprzed 15 lat :)

joasmo
13-07-2012, 22:17
Proszę o opinie

salik
15-07-2012, 17:24
Wybraliśmy wstępnie sprzęt AGD do kuchni:

- zmywarka Electrolux ESL67070R (zależało nam na oświetleniu w środku)
- piekarnik Gorenje BO71ORAX
- płyta indukcyjna Teka IR 641
- zamrażarka do zabudowy Ikea Frostig BF91
- chłodziarka do zabudowy: Siemens KI42FP60 lub Liebherr IKB 3660
- pralka: Siemens WM12E47APL lub Candy Evo 1274LW lub Samsung WF1702W5V

Możecie doradzić którą z pralek wybrać?
Wszystkie mają podobne parametry, zależało nam na 7kg wsadzie, niskim zużyciu prądu i wody.
Jeśli jest coś lepszego (pod względem możliwości do ceny) w tej klasie, to będziemy wdzięczni za typy.
Co do lodówek - Liebherr ma wyższe zużycie prądu, ale za to sensowniejsze półki na drzwiach.
Brakuje nam jeszcze okapu na liście, ale tutaj nie mamy jeszcze na razie żadnych typów - wymagania to 60cm, podszafkowy, nieteleskopowy, wydajność ok. 200-300 m3/h

k_kasia
16-07-2012, 12:20
Witam,
ja wybrałam taki zestaw:
mikrofala BOSCH HMT85ML53
piekarnik BOSCH HBG33B550 lub HBA24U250
płyta BOSCH PPP612M91E
Okap BOSCH DWB09145
Co sądzicie o tym sprzęcie? ma ktoś może zamontowany w słupku zestaw mikrofalo z piekarnikiem Boscha? jeśli tak to byłabym wdzięczna za fotkę:)

do tego posiadamy już od dwóch lat zmywarkę BOSCH SMI69T45EU i lodówkę

popey111
16-07-2012, 23:06
Ponawiam pytanie co wybrać?
Prosze o pomoc

Napisał pralf1
Witam.
Remont zbliża się dużymi krokami i proszę o poradę co do sprzętu:
1.Zmywarka:
Siemens SN 64M030 EU
2. Płyta :

Teka IR 642
Mastercook IDE 64Z S + gwarancja na pięć lat od mastercooka za jakieś 150zł
3. Piekarnik:
Amica EBI 8562
BEKO OIM 25500 Oba dobre w tej cenie :) bierz który bardziej się podoba :) Amica lepsze czyszczenie a beko fajniejsze sterowanie + większa pojemność i 5lat gwarancji gratis :)

popey111
16-07-2012, 23:22
Wybraliśmy wstępnie sprzęt AGD do kuchni:

- zmywarka Electrolux ESL67070R (zależało nam na oświetleniu w środku)
- piekarnik Gorenje BO71ORAX
- płyta indukcyjna Teka IR 641
- zamrażarka do zabudowy Ikea Frostig BF91
- chłodziarka do zabudowy: Siemens KI42FP60 lub Liebherr IKB 3660
- pralka: Siemens WM12E47APL lub Candy Evo 1274LW lub Samsung WF1702W5V

Możecie doradzić którą z pralek wybrać?
Wszystkie mają podobne parametry, zależało nam na 7kg wsadzie, niskim zużyciu prądu i wody.
Jeśli jest coś lepszego (pod względem możliwości do ceny) w tej klasie, to będziemy wdzięczni za typy.
Co do lodówek - Liebherr ma wyższe zużycie prądu, ale za to sensowniejsze półki na drzwiach.
Brakuje nam jeszcze okapu na liście, ale tutaj nie mamy jeszcze na razie żadnych typów - wymagania to 60cm, podszafkowy, nieteleskopowy, wydajność ok. 200-300 m3/h
Co do pralki to siemens :) co do lodówki :) chyba sami sobie odpowiedzieliście :P
Co do zamrażarki to rozumiem że nie będzie zabudowana pod blatem, :)
Co do płyty to bez cudów ale ok w tej cenie standard

popey111
16-07-2012, 23:25
Witam,
ja wybrałam taki zestaw:
mikrofala BOSCH HMT85ML53
piekarnik BOSCH HBG33B550 lub HBA24U250
płyta BOSCH PPP612M91E
Okap BOSCH DWB09145
Co sądzicie o tym sprzęcie? ma ktoś może zamontowany w słupku zestaw mikrofalo z piekarnikiem Boscha? jeśli tak to byłabym wdzięczna za fotkę:)

do tego posiadamy już od dwóch lat zmywarkę BOSCH SMI69T45EU i lodówkę

Co do piekarnika to lepiej wypada HBA24U250 ale to juz chyba końcówka serii :) więc trzeba się śpieszyć z zakupem.
Okap- wykonanie ok ale tylko przy małej kuchni, jeżeli będzie podłączony do komina to wybierzcie coś innego wybór na rynku ogromny :) i sporo cichszych modeli znajdziecie.

salik
17-07-2012, 01:08
Co do pralki to siemens :) co do lodówki :) chyba sami sobie odpowiedzieliście :P
Co do zamrażarki to rozumiem że nie będzie zabudowana pod blatem, :)
Co do płyty to bez cudów ale ok w tej cenie standard
A czemu pralka Siemens?
Zamrażarka nie będzie podblatowa - zabudowa w szafie :)
Przy płycie nam zależało na sensownych parametrach i niskiej cenie.
Niepotrzebny nam slider i inne cuda, więc ta Teka zdaje się wpasowywać idealnie (konkurencja ma to samo, ale za ~300zł więcej).

k_kasia
17-07-2012, 10:25
Co do piekarnika to lepiej wypada HBA24U250 ale to juz chyba końcówka serii :) więc trzeba się śpieszyć z zakupem.
Okap- wykonanie ok ale tylko przy małej kuchni, jeżeli będzie podłączony do komina to wybierzcie coś innego wybór na rynku ogromny :) i sporo cichszych modeli znajdziecie.

Faktycznie okap chyba wybierzemy inny, myslalam np. o TEKA DJE 90, jaką maksymalnoą wydajność przy plycie gazowej wybrać? (kuchnia duza częściowo otwarta na salon)
Co sądzicie o wybranej płycie gazowej?

joasmo
17-07-2012, 21:37
popey poradź i mnie, pięknie proszę


zmywarka Bosch SGI56E55EU

płyta ind. Bosch PIA611T16E

Kuchenka mikrofalowa Bosch HMT84M651

okap Bosch DHL545S albo DHI625A

piekarnik Bosch HBN231E0

Damroka_
17-07-2012, 23:59
Obejrzyj beko HIZG 64121 SX na pewno bardziej funkcjonalne niz amika
Okap coś np hotpoint ahs 2 fm inox lub gorenje dfg 6156 amica też może być :) Postaw raczej na jakość wykończenie (solidniejsza konstrukcja, grubsze blachy, mocniejsze prowadnice itd) dodatkowo wybierz coś z dwoma silnikami :)
Może być też samsung :)

Bardzo Ci dziękuję, Popey :hug:

Obejrzałam Beko HIZG 64121 SX i to jest właśnie to, czego szukałam :D Jeśli chodzi o ustawność to ta płyta wygrywa ze wszystkimi innymi gazówkami 60 cm, jakie udało mi się obejrzeć, wymierzyć, przymierzyć... Podoba mi się wykonanie rusztu, solidne pokrętła - mam nadzieję, że tak samo będę zachwycać się tym modelem po paru miesiącach użytkowania :)

Z okapem nie poszło mi już tak dobrze. W sklepach stacjonarnych trudno było znaleźć zaproponowane przez Popey'a modele. Za tydzień będę miała montowane szafki, więc nie mogę dłużej szukać i zastanawiać się - muszę dzisiaj złożyć zamówienie.
Bardzo starałam się znaleźć coś, co będzie pasowało do podpowiedzi Popey'a i przy okazji udało mi się zrobić z siebie idiotkę w jednym z tych sklepów, co to nie dla idiotów ;-) kiedy nie umiałam rzeczowo odpowiedzieć miłemu sprzedawcy oraz własnemu mężowi, czemu w tak małej kuchni chcę montować okap o tak dużej mocy i dlaczego tak bardzo upieram się na dwa silniki, ale jednocześnie ma być możliwie najciszej :cool: Nie mając nic mądrego do powiedzenia, użyłam najmocniejszego argumentu: "Bo taki mi się podoba" - i żaden z panów nie chciał już dłużej ze mną dyskutować. W końcu wybrałam Samsunga HB6247SX - to jedyny z proponowanych przez Popey'a okapów, jaki udało mi się w realu obejrzeć i jakoś najbardziej mi przypadł do gustu. Moja kuchenka jest malutka, 25 m3, czyli wyciąg powinien mieć wydajność ok. 300-400 m3/h. Ten ma 470 m3/h i podobno hałasuje jedynie na 47 dB (i ku złośliwej uciesze Małża - ma tylko jeden silnik). Może będzie dobrze - trudno - klamka zapadła.
Raz jeszcze dziękuję za pomoc :D

A tak w temacie Samsunga: zastanawiam się nad piekarnikiem BT62TDBCT . Wcześniej rozważałam Amicę (najważniejsze: teleskopy, czyszczenie parą, a przy tym atrakcyjna cena), ale z drugiej strony chętnie oddałabym termosondę za możliwość jednoczesnego przygotowywania dwóch dań. A może jakiś inny model? Mój piekarnik naprawdę nie musi wygrywać melodii, ani filmować potraw :rolleyes:

leśnik66
19-07-2012, 21:53
Witam !
W następnym tygodniu muszę zakupić sprzęt do właśnie "tworzonej" zabudowy kuchni
proszę więc fachowców o opinię na temat dokonanego przeze mnie wyboru:
Zmywarka: Siemens SN66T095EU
Płyta indukcyjna: Mastercook I4DE64Z2S
Lodówka: Siemens KG46NH70
Piekarnik: Samsung BQ1D4T081
Okap: SIRIUS SL 907 52cm
Kuchenka mikrofalowa do zabudowy: SAMSUNG FG87SUST
a może macie jakieś sugestie odnośnie zmiany na inne modele w podobnej półce cenowej
Z góry diękuję a porady

2luki
20-07-2012, 11:39
Witam.
Widziałem w poprzednich postach, że kilka osób pytało o piekarnik Bosch HBA23B262E.
Mam pytanie, do użytkowników lub osób które wiedzą na 100%, o funkcję opóźnionego startu (czasu zakończenia). O ile można przesunąć ten czas ? Czy jest to czas do 24 godzin, czy krótszy ? W jednym z piekarników (innej firmy) ten czas był programowalny do 24h, jednak funkcja przestawała działać (piekarnik nie uruchamiał się) po upłynięciu 6godzin, stąd pytanie.

Zależy nam na tej funkcji gdyż w pralce (Hotpoint-Ariston) działa wyśmienicie i jest przez nas używana.

Pozdrawiam.

a_gap
20-07-2012, 17:34
witam
szukam białej płyty indukcyjnej - znazalam taką:
Płyta indukcyjna GorenjeIT 6 SYA Simplicity, ale kosztuje ok 2 000tys..
Czy jakość plyty jest adekwatna do ceny?
Czy ktoś zna może tańsze i lepsze biale plyty indukcyjne?

k_kasia
21-07-2012, 18:03
Jakieś opinie na temat okapu Teka DH1 90??

81marek
23-07-2012, 09:53
Witam:cool:, jestem właśnie przed zakupem nowego sprzętu agd:eek:. Mam kilka typów odnośnie zmywarki(do 1500 zł.), lodówki - side by side (do 3000 zł.), piekarnika (zintegrowanego lub nie z kuchenką mikrofalową 1000-1600zł.) oraz okapu(do 400 zł.). Prosiłbym o porady zarówno sprzedawców, doradców, monterów jak i przede wszystkim użytkowników poniższych sprzętów:stirthepot::bash::stereo:. Swoją wiedzę oparłem na ranakingach i różnych testach pisanych, więc nie wiem na ile są one wiarygodne w praktyce:jawdrop: - wiadomo marketing. Oto moje typy:

ZMYWARKI:

1.Bosch SMV 50E90EU
2.Bosch SPV50E00 EU
3.Electrolux ESI 65060 XR
4.Electrolux ESL 65070
5.Electrolux ESL 67070 R

PIEKARNIKI:

1.Electrolux EOB 33100 X
2.Bosch HBA 23B262E
3.Whirlpool AKZ 237 IX
5.Electrolux EOB53102X

czy może lepiej piekarnik ze zintegrowaną kuchenką mikrofalową? coś z tych dwóch modeli:

Samsung FQ 115T001
Samsung FQ159UST

LODÓWKI SIDE BY SIDE:

1.Samsung RSH5STTS
2.Samsung RSH5UTPN
3.Samsung RS-H 5 UTTS
4.LG GR-L207FLQA
5.Whirlpool WSE 5530 S

Okap - MAAN Vertical 60 czarny

Za wszelkie porady i opinie będę bardzo wdzięczny :wave:poza tym uważam, iż przydadzą się one również innym użytkownikom tego forum. Pozdrawiam:cool:

leśnik66
23-07-2012, 10:19
Witam i ponawiam pytanie - może jednak ktoś się wypowie w temacie !
W tym tygodniu muszę zakupić sprzęt do właśnie "tworzonej" zabudowy kuchni proszę więc fachowców o opinię na temat dokonanego przeze mnie wyboru: Zmywarka: Siemens SN66T095EU
Płyta indukcyjna: Mastercook I4DE64Z2S
Lodówka: Siemens KG46NH70 Piekarnik: Samsung BQ1D4T081
Okap: SIRIUS SL 907 52cm
Kuchenka mikrofalowa do zabudowy: SAMSUNG FG87SUST
a może macie jakieś sugestie odnośnie zmiany na inne modele w podobnej półce cenowej Z góry dziękuję a porady

moclock
24-07-2012, 07:13
Witam,

Zerknijcie proszę ona zestaw nad którym się zastanawiam:

Piekarnik: Samsung BQ2D7G144
Mikrofala: Samsung FW213G001
Zmywarka: Siemens SN66E002EU
Płyta indukcyjna: Teka IR 641
Lodówka: Liebherr ICUNS 3023 Comfort
Okap: Berg Grip 60

Co o tym sądzicie??
Jakieś uwagi, sugestie, a może polecacie inne modele?

81marek
24-07-2012, 15:33
Witam, jestem właśnie przed zakupem nowego sprzętu agd. Mam kilka typów odnośnie zmywarki(do 1500 zł.), lodówki - side by side (do 3000 zł.), piekarnika (zintegrowanego lub nie z kuchenką mikrofalową 1000-1600zł.) oraz okapu(do 400 zł.). Prosiłbym o porady zarówno sprzedawców, doradców, monterów jak i przede wszystkim użytkowników poniższych sprzętów. Swoją wiedzę oparłem na ranakingach i różnych testach pisanych, więc nie wiem na ile są one wiarygodne w praktyce - wiadomo marketing. Oto moje typy:

ZMYWARKI:

1.Bosch SMV 50E90EU
2.Bosch SPV50E00 EU
3.Electrolux ESI 65060 XR
4.Electrolux ESL 65070
5.Electrolux ESL 67070 R

PIEKARNIKI:

1.Electrolux EOB 33100 X
2.Bosch HBA 23B262E
3.Whirlpool AKZ 237 IX
5.Electrolux EOB53102X

czy może lepiej piekarnik ze zintegrowaną kuchenką mikrofalową? coś z tych dwóch modeli:

Samsung FQ 115T001
Samsung FQ159UST

LODÓWKI SIDE BY SIDE:

1.Samsung RSH5STTS
2.Samsung RSH5UTPN
3.Samsung RS-H 5 UTTS
4.LG GR-L207FLQA
5.Whirlpool WSE 5530 S

Okap - MAAN Vertical 60 czarny

Za wszelkie porady i opinie będę bardzo wdzięczny poza tym uważam, iż przydadzą się one również innym użytkownikom tego forum. Pozdrawiam

salik
24-07-2012, 15:34
Gdybyś jeszcze napisał jakie masz kryteria odnośnie każdej grupy produktów, to byłoby na pewno łatwiej...

Finka
24-07-2012, 15:53
Witam serdecznie:)
Jestem nowa na forum i postanowliłam się do Was zgłosić za namową męża, bo uważa, że na pewno mi poradzicie w urządzaniu naszego domku:)
Kupiliśmy stary domek z lat 70 do remontu i już jesteśmy na etapie końcowym wymiany rur, elektryki itp, zatem trzeba rozglądać się za urządzeniem kuchni. Teraz mamy starą kuchnie gazową po byłej właścicielce, ale stoi ona w miejscu naszej obecnej łazienki, zatem aby móc żyć normalnie trzeba w końcu pomyśleć o kuchni. I tu mam dylemat. mieliśmy zupełnie zrezygnować z kuchni gazowej, na rzecz płyty indukcyjnej...ale mąż obawia się opłat, które w niedługim czasie maja sie pojawić w związku z podyżkącen za elektryczność. Więc zaczynamy rozważać kwestię kupna zwykłej kuchenki. Jednak wiem, że jest coś takiego jak płyta gazowa. i Chciałabym się dowiedzieć jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie. Wady i zalety tego sprzętu.dziękuje :)

81marek
24-07-2012, 16:10
salik jakie kryteria:o

salik
24-07-2012, 16:59
81marek - w każdej grupie przedstawiłeś kilka produktów różniących się parametrami, funkcjonalnością i ceną.
Dobrze by było napisać na czym Ci zależy w każdej grupie, bo tak nie wiadomo jakie masz priorytety i co jest dla Ciebie ważne...

tank102
25-07-2012, 18:34
Ja postawiłem na sprzęt firmy AEG wszystko z tej firmy - jeden serwis

sheenaz
25-07-2012, 21:05
a_gap, biale plyty ma na pewno Bosch i Siemens. Niestety nie wiem czy warte są uwagi, pewnie tak samo jak Gorenje.

w33497
26-07-2012, 14:59
A czy spotkał się ktoś z płytą indukcyjną z wyswietlaczem ale w kolorze niebieskim, dotychczasowe, które widziałam wszystkie mają podświetlanie na czerwono

quickstarter
26-07-2012, 23:05
Czy ktoś posiada lodówkę BEKO GNA 134620X? Proszę o podzielenie się wrażeniami z użytkowania ;) Planuję zakup GNE 134630X ale nie do końca ufam tej marce ;) Niemniej jednak 4 drzwi i brak słupka środkowego kusi ale wolałbym nie wyrzucić 6 tys zl w błoto :)
http://www.beko.com.pl/produkt/432/gne_134630_x

81marek
26-07-2012, 23:20
81marek - w każdej grupie przedstawiłeś kilka produktów różniących się parametrami, funkcjonalnością i ceną.
Dobrze by było napisać na czym Ci zależy w każdej grupie, bo tak nie wiadomo jakie masz priorytety i co jest dla Ciebie ważne...

Po pierwsze - trwałość
po drugie - cena
po trzecie design


co do piekarnika to pytanie czy warto brać z mikrofalówką, bo jest to raczej nowość nie wiem na ile sprawdzona?
Pozdrawiam:cool:

sheenaz
28-07-2012, 22:38
81 marek,
Trawałości nikt Ci nie zagwarantuje, design - sam wiesz co ci sie podoba co nie.
Zostaje cena - wybierz najtańsze sprzęty z tej listy.

Co do piekarnika z mikrofalówka - to nie nowość, na rynku od kilku lat dostępne.
Sama bym nie kupiła, bo 1. cena - są dużo droższe od standardowych piekarników, 2. zazwyczaj są kompaktowe, 3. Nie chciałabym piec przy użyciu mikrofal.

81marek
31-07-2012, 12:03
Dzięki sheenaz:D a co na to salik?

Damroka_
01-08-2012, 01:16
(...) mieliśmy zupełnie zrezygnować z kuchni gazowej, na rzecz płyty indukcyjnej...ale mąż obawia się opłat, które w niedługim czasie maja sie pojawić w związku z podwyżką cen za elektryczność. Więc zaczynamy rozważać kwestię kupna zwykłej kuchenki. Jednak wiem, że jest coś takiego jak płyta gazowa. i Chciałabym się dowiedzieć jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie. Wady i zalety tego sprzętu.dziękuje :)
Finko - o tym, czy lepsza jest indukcja, czy gaz, pisać Ci nie będę, sporo informacji na ten temat znajdziesz w necie.
Z indukcją nie mam zbyt wiele doświadczenia. Z mężem remontujemy przedwojenny domek, w którym kuchnię postanowiłam przenieść do dotychczasowej łazienki (to jak u Ciebie), a ponieważ ogrzewanie mamy gazowe, uległam namowom męża i zainstalowaliśmy płytę gazową (piekarnik ma być elektryczny). Wcześniej, w tym mieszkaniu, chwilowo korzystałam z klasycznej kuchenki gazowej (Amica). Gaz, to gaz, ze wszystkimi plusami i minusami - tę decyzję każdy musi sam rozważyć - osobiście (gdyby nie była to jedyna forma ogrzewania naszego budynku) w ogóle zrezygnowałabym z podłączenia gazu. Ale skoro już jesteśmy podłączeni i z uwagi na ogrzewanie nie odłączymy gazu, to płytkę mamy gazową.
Tak, Finko - jest coś takiego, jak płyta gazowa :D Przyzwyczajona do kuchenki gazowej, czteropalnikowej, o szerokości 50 cm, naiwnie sądziłam, że 60 cm płyta gazowa zapewni co najmniej tyle samo (początkowo myślałam, że więcej) miejsca na garnki. Okazało się, że to guzik prawda. Większość tzw. czteropalnikowych płyt pozwala na jednoczesne ustawienie dwóch średnich garnków (po przekątnej), a na pozostałych palnikach zmieści się co najwyżej ... kawiarka? kubek?
W moim domu często jednocześnie na płycie ląduje: garnek z zupą, drugi garnek z ziemniakami, w kolejnym np. fasolka szparagowa, albo inna jarzyna, a na patelni grillowej dochodzi jakaś potrawka, czy inne "mężowe" życzenie. Przy zwykłej kuchence Amica to było możliwe. Na 4-palnikowych płytach gazowych, jakie oglądałam - nie :( Poppey doradził mi ze dwie strony temu pewną płytkę Beko, obejrzałam, zamówiłam, zamontowaliśmy w kuchni, parę obiadów już na niej zrobiłam - ja jestem zadowolona, ale każdy musi sam zdecydować. Ja przekonałam mojego męża po tym, gdy w którymś ze sklepów spróbowałam ustawić cztery garnki na każdej z płyt :p Oboje byliśmy zdziwieni, że tak wyszło. Okap wybrałam Samsunga i miałam cichą nadzieję, że płyta będzie tej samej marki. W końcu zdecydowaliśmy, że dla nas ważniejsza będzie funkcjonalność sprzętu, więc okap jest Samsunga, płyta Beko, piekarnik Samsunga, zmywarka Bosh... pomieszanie z poplątaniem :(

dwiemuchy
03-08-2012, 17:27
Bardzo Ci dziękuję, Popey :hug:

A tak w temacie Samsunga: zastanawiam się nad piekarnikiem BT62TDBCT . Wcześniej rozważałam Amicę (najważniejsze: teleskopy, czyszczenie parą, a przy tym atrakcyjna cena), ale z drugiej strony chętnie oddałabym termosondę za możliwość jednoczesnego przygotowywania dwóch dań. A może jakiś inny model? Mój piekarnik naprawdę nie musi wygrywać melodii, ani filmować potraw :rolleyes:

Ja mam BQ** 131 (Aksamitka już podpytywała o niego ) - Twin Convection z parą. Gotowanie na parze - ryb czy warzyw - rewelacja; eksperymentowałem też z pierogami (nie tak dobrze, pewnie przydałby się inny skład ciasta). Samo gotowanie na 2 poziomach - działa bardzo dobrze, robiłem akcje typu "na górze pieczone ziemniaki, na dole gotowanie na parze" - rewelacyjnie.

Co fajne - okazuje się, że bardzo stabiline trzyma temperaturę - nawet w niskim zakresie przy ustawieniu piekarnika na 80 stopni histereza była na poziomie 5 stopni

dwiemuchy
03-08-2012, 17:39
ale z drugiej strony chętnie oddałabym termosondę za możliwość jednoczesnego przygotowywania dwóch dań.
Co do termosondy - też warto (aczkolwiek można dokupić magnetyczny termometr ze szpikulcem do mięsa i używać czegoś takiego). Naprawdę zaręczam - upieczone do właściwej temperatury wewnętrznej mięso jest niesamowite - gwarantuję, że jeśli poprawnie zrobicie schab sami powiecie, że takiego nie jedliście.

Jedno ale - używając termosondy pod żadnym pozorem nie stosujcie się do temperatur z instrukcji obsługi. Instrukcja Amiki podaje 85 stopni dla wieprzowiny - w tej temperaturze zrobi się z tego podeszwa (podobnie jak zalecane prawie 90 stopni dla drobiu). W przypadku wieprzowiny wystarczy niecałe 70, dla drobiu 75 stopni.

Barbara74
06-08-2012, 00:53
Proszę o opinię do posiadaczy lodó∑ek sbs samsunga czy da się do nich kolorystycznie dopasować piekarnik?

rudy_36
07-08-2012, 09:05
Witam serdecznie:)
i. I tu mam dylemat. mieliśmy zupełnie zrezygnować z kuchni gazowej, na rzecz płyty indukcyjnej...ale mąż obawia się opłat, które w niedługim czasie maja sie pojawić w związku z podyżkącen za elektryczność. Więc zaczynamy rozważać kwestię kupna zwykłej kuchenki. :)

Zwykła kuchnia gazowa to bomba z opóźnionym zapłonem. Swobodnie palący się gaz w kuchennym pomieszczeniu produkuje masę rakotwórczych tlenków azotu - nie ma zmiłuj żadna regulacja tego zjawiska nie istnieje. Powinno się stosować wielokrotnie większą wymianę powietrza niż w kuchni elektrycznej a i tak tlenki azotu swobodnie dyfundują po kuchni - garnek nie stoi w szczelnym kominie wentylacyjnym.
Zwróć uwagę, że to zjawisko nie występowało kiedyś np w tradycyjnych kuchniach naszych prababek - płomień był pod fajerką i prawie nic co z nim się kontaktowało nie dostawało się do pomieszczeń domowych.
PS
To nie mój wymysł - obiektywne badania powietrza to potwierdzają

pozdr

MichuZLasocic
14-08-2012, 07:18
Witam serdecznie!

Proszę o ocenę wybranego sprzętu:

Piekarnik
Bosch HBA 43T350

Zmywarka
Ariston LFTA+ 3214 HX.R

Mikrofalówka
Whirlpol AMW 100

Płyta gazowa
Whirlpool AKT 414NB

Lodówka
Samsung RL 56 GEGIH

Pralka
LG 1089 QD

Okap kuchenny
Gorenje DKF 2600 MS

oxa
14-08-2012, 11:17
Pomóżcie mi proszę

Szukam piekarnika który WYŁĄCZA SIĘ po upieczeniu. Myślę nad gorenje 8770AX lub gorenje BO8640BX

Nie mogę rozgryźć tych opisów :/

aksamitka
14-08-2012, 18:18
czy sa jakies płyty indukcyjne, ktore nie potrzebują siły?

dwiemuchy
14-08-2012, 22:07
Pomóżcie mi proszę

Szukam piekarnika który WYŁĄCZA SIĘ po upieczeniu. Myślę nad gorenje 8770AX lub gorenje BO8640BX

Nie mogę rozgryźć tych opisów :/

Ale co to znaczy wyłącza? Chodzi ci o termosondę, "programy tematyczne" czy o zwykły timer?

1igor1
15-08-2012, 01:12
czy sa jakies płyty indukcyjne, ktore nie potrzebują siły?
jest takich sporo, prawie każdy producent je ma pierwsza z brzegu to amica pi6509

aksamitka
15-08-2012, 08:09
jest takich sporo, prawie każdy producent je ma pierwsza z brzegu to amica pi6509

a cos z lepszych firm typu bosch, mastercook?

oxa
15-08-2012, 09:03
Ale co to znaczy wyłącza? Chodzi ci o termosondę, "programy tematyczne" czy o zwykły timer?

Hihi, nie mam pojęcia co to są programy tematyczne :) Chodziło mi o zwykły timer. Już się wywiedziałam

. BARDZO DZIĘKUJĘ za zainteresowanie :)

kwiatollo
15-08-2012, 13:36
Witam serdecznie. Jesteśmy z żoną na etapie wyboru sprzętu do kuchni, ale mamy mały zawrót głowy co wybrać. Mamy wybrane kilka modeli, ale prosił bym o opinie jak także o inne propozycje. A więc:
Lodówka;
- Liebherr ICUS 3013 lub ICS 30130
- Siemens KI 38SA50 lub Siemens KI 38VA20
- WHIRLPOOL ART 869/A+/NF
Zmywarka:
- Siemens SN 66M095EU speedMatic
- Bosch SMV 69M40EU
Okap;
- Amica OKC653SW
- Akpo WK-9 Venus
(dodam tylko, że mamy wentylacje mechaniczną a okap ma bardziej służyć jako pochłaniacz)
Piekarnik
- Amica Integra EBI 81074
- lub siemens( nie mamy jeszcze wybranego modelu, zależy nam na termoobiegu, pyrolizie ...) np SIEMENS HB73GB550
Kuchenka mikrofalowa;
- i tutaj coś od tego samego producenta co piekarnik
Płyta grzewcza;
- tu właśnie jeszcze nic nie wybraliśmy, ale jesteśmy otwarci na propozycje.
może coś takiego - Amica PI 6511 SF

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

marynata
16-08-2012, 17:39
Nie zauważyłam tego wątku i założyłam nowy
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206384-P%C5%82yta-indukcyjna-jaka-moc
o jakiej mocy macie płyty i rozwijając pytanie aksamitki-czy płyta o mocy przyłączeniowej 3,7 kW (230V)-4 pola jest w użytkowaniu jakoś mniej wydajna(nie wiem jak zadać pytanie o praktyczne różnice)

frankgda
18-08-2012, 08:05
Witam,

Poszukuje jakiejś dużej lodówki do zabudowy, ale w tym przypadku problem jest ze sprzętem posiadającym funkcje no-frost (najlepiej góra i dół)
Znalazłem Mastercook LCB 1020 FNF. Opinie na porównywarkach niby ok, ale to nie BOSCH czy SIEMENS, który brałbym w ciemno.

Co o tym myślicie ? Może jakaś alternatywa ?

dwiemuchy
18-08-2012, 22:10
Wg mnie alternatywą jest pójście w wolnostojący sprzęt - jeśli o no-frosty chodzi, skośnoocy przodują - a oni prawie nie robią sprzętu do zabudowy. Za tą samą cenę masz lodówkę o lepszych parametrach, większą o 20% - mnie nawet żonę udało się przekonać i w kuchni stoi lodówka w inoxie

oki_net
22-08-2012, 17:07
A czy jest płyta indukcyjna która ma duże pole grzewcze 28 cm i jakieś mniejsze, do tego fajne funkcje typu minutnik, buster, wykrywanie naczynia, blokada przed dziećmi, timer i kosztuje tak maks 2500 ?

kasia-111
24-08-2012, 14:28
Ja ma płytę indukcyjną z Amica i jestem zadowolona, jeden duży palnik, dwa średnie i jeden mały, zabezpieczenie przed dziećmi, wykrywanie naczynia, minutnika nie ma ale mi nie potrzebny, Używam już 2 lata i jest ok.

Diedra
24-08-2012, 20:02
Kwiatollo, my od kilku miesięcy użytkujemy jeden z modeli okapu Akpo, o nieco niższej wydajności niż ten, który Wy wybraliście (i bez pilota), ale jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, nawet przy tych słabszych parametrach zapach smażonej rybki przy ustawieniu na "3" jest niewyczuwalny. Nie wiem, jak jest w przypadku opcji "pochłaniacz", u nas Akpo działa jako klasyczny okap. W pielęgnacji niekłopotliwy - szkło łatwo się czyści, metalowy filtr raz na 2-3 tygodnie wrzucam do zmywarki.

Co do zmywarki Boscha... i tu również mamy inny model, ale... zlekceważyłam przy wyborze pewną uwagę znajomej, teraz trochę się na siebie złoszczę. Ostrzegano mnie, że Bosche mają bardzo długie czasy mycia, ale zbagatelizowałam sprawę, stwierdzając, że nie będzie mi to przeszkadzać, a zmywarkę zapewne będę włączać na noc. Okazuje się, że zmywarkę obsługujemy o różnych porach dnia i - przykładowo - cykl mycia na 50C trwający 198 minut (174 minuty przy opcji 1/2 załadunku) bywa kłopotliwy. Także przy wyborze zmywarki, oprócz wszystkich innych parametrów koniecznie zorientuj się, jakie są czasy mycia konkretnego modelu. To NAPRAWDĘ może się przydać :)

popey111
25-08-2012, 10:23
Kwiatollo, my od kilku miesięcy użytkujemy jeden z modeli okapu Akpo, o nieco niższej wydajności niż ten, który Wy wybraliście (i bez pilota), ale jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, nawet przy tych słabszych parametrach zapach smażonej rybki przy ustawieniu na "3" jest niewyczuwalny. Nie wiem, jak jest w przypadku opcji "pochłaniacz", u nas Akpo działa jako klasyczny okap. W pielęgnacji niekłopotliwy - szkło łatwo się czyści, metalowy filtr raz na 2-3 tygodnie wrzucam do zmywarki.

Co do zmywarki Boscha... i tu również mamy inny model, ale... zlekceważyłam przy wyborze pewną uwagę znajomej, teraz trochę się na siebie złoszczę. Ostrzegano mnie, że Bosche mają bardzo długie czasy mycia, ale zbagatelizowałam sprawę, stwierdzając, że nie będzie mi to przeszkadzać, a zmywarkę zapewne będę włączać na noc. Okazuje się, że zmywarkę obsługujemy o różnych porach dnia i - przykładowo - cykl mycia na 50C trwający 198 minut (174 minuty przy opcji 1/2 załadunku) bywa kłopotliwy. Także przy wyborze zmywarki, oprócz wszystkich innych parametrów koniecznie zorientuj się, jakie są czasy mycia konkretnego modelu. To NAPRAWDĘ może się przydać :)
Pocieszę troszk e wszystkie zmywarki obecnie mają zblizone czasy zmywania na prohramach eko :)

popey111
25-08-2012, 10:37
A czy jest płyta indukcyjna która ma duże pole grzewcze 28 cm i jakieś mniejsze, do tego fajne funkcje typu minutnik, buster, wykrywanie naczynia, blokada przed dziećmi, timer i kosztuje tak maks 2500 ?

EHI 6732FOK (http://www.ceneo.pl/17071730s?toSpec)

popey111
25-08-2012, 10:40
Nie zauważyłam tego wątku i założyłam nowy
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206384-P%C5%82yta-indukcyjna-jaka-moc
o jakiej mocy macie płyty i rozwijając pytanie aksamitki-czy płyta o mocy przyłączeniowej 3,7 kW (230V)-4 pola jest w użytkowaniu jakoś mniej wydajna(nie wiem jak zadać pytanie o praktyczne różnice)
Nie jest mniej wydajna ale ze względu na niższą moc możesz używać max jednego pola z dużą mocą.

popey111
25-08-2012, 10:42
Witam,

Poszukuje jakiejś dużej lodówki do zabudowy, ale w tym przypadku problem jest ze sprzętem posiadającym funkcje no-frost (najlepiej góra i dół)
Znalazłem Mastercook LCB 1020 FNF. Opinie na porównywarkach niby ok, ale to nie BOSCH czy SIEMENS, który brałbym w ciemno.

Co o tym myślicie ? Może jakaś alternatywa ?

Alternatyw brak :) chyba że sporo mniejsze pojemności :)

dwiemuchy
25-08-2012, 15:32
Co do zmywarki Boscha... i tu również mamy inny model, ale... zlekceważyłam przy wyborze pewną uwagę znajomej, teraz trochę się na siebie złoszczę. Ostrzegano mnie, że Bosche mają bardzo długie czasy mycia, ale zbagatelizowałam sprawę, stwierdzając, że nie będzie mi to przeszkadzać, a zmywarkę zapewne będę włączać na noc. Okazuje się, że zmywarkę obsługujemy o różnych porach dnia i - przykładowo - cykl mycia na 50C trwający 198 minut (174 minuty przy opcji 1/2 załadunku) bywa kłopotliwy. Także przy wyborze zmywarki, oprócz wszystkich innych parametrów koniecznie zorientuj się, jakie są czasy mycia konkretnego modelu. To NAPRAWDĘ może się przydać :)

No ale Bosche mają też ten program VarioSpeed czy jak się to nazywa - u mnie programy Eco intensive i 70 st. mają czasy mycia 2:20 - ale w opcji 1/2 wsadu + Vario Speed spada to najpierw do 1:35 a finalnie do 1:15 - więc nie jest tak źle. Zresztą my myjemy albo na eco intensywnym (45 st) albo na garnkach - w zupełności to wystarcza.

No i oczywiście jest też program do talerzy czyli ~33 minuty na całość.

Salaa
26-08-2012, 12:50
Witam,

szukam zmywarki pod zabudowę 60cm
co sądzicie o Bosch SMV50E90EU ? kosztuje <1600zł czy w tej cenie coś innego lepiej?

zależy mi na niezawodności, chciałbym, żeby pochodziła z 10 lat

oki_net
26-08-2012, 20:27
EHI 6732FOK (http://www.ceneo.pl/17071730s?toSpec)

Dzięki! ja jeszcze znalazłam taką mastercook
mastercook I4DE64Z S (http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1594)

Która z nich byłaby lepsza? czytałam że płyty elektroluxa dość wadliwe są

popey111
26-08-2012, 20:34
Dzięki! ja jeszcze znalazłam taką mastercook
mastercook I4DE64Z S (http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1594)

Która z nich byłaby lepsza? czytałam że płyty elektroluxa dość wadliwe są

Ale miało być pole 28 cm a co do awaryjności to wiele znajomych osób używa i jest ok :) z reszta o mastercooku też czytałem/słyszałem różne rzeczy i jak dla na pewno lepsze od eluxa nie są :)

oki_net
26-08-2012, 23:00
Ale miało być pole 28 cm a co do awaryjności to wiele znajomych osób używa i jest ok :) z reszta o mastercooku też czytałem/słyszałem różne rzeczy i jak dla na pewno lepsze od eluxa nie są :)

W tym mastercooku na podwójnym polu mogę ustawić gar 28 cm ;) no i tam mam 4 pola a tutaj tylko 3, podobny electrolux do tego mastercook'a to
ten (http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/P%C5%82yty_do_zabudowy/P%C5%82yty_indukcyjne/EHI6740FOK), ale bardzo drogi, ciekawe dlaczego aż tak duża różnica w cenie jest od tego modelu co podałeś :confused:

agga1
31-08-2012, 23:52
Ja również wybieram sprzęt do kuchni przy czym muszę się zmieścić w kwocie 10000 za wszystko. Kuchnia otwarta, więc zależy mi na sprzęcie cichym.
Proszę o opinię nt moich typów:

Zmywarka Whirlpool ADG 6240FD lub Bosch SMV50e90eu
Płyta Amica PI6512TF lub Teka IR641
Piekarnik Samsung BT62TDBCT (czy bardzo widać ślady palców?) lub może jakiś Electrolux?
W samsungu spodobała mi się możliwość pieczenie dwu potraw. Piekarnik używam mało. Rzadko piekę ciasta, najczęściej mięsa lub zapiekanki/warzywa, czy wobec tego potrzebne mi systemy typu pyroliza/kataliza? Jednak jak już piekę, to robię wiele potraw na raz (imprezy rodzinne) stąd pomysł na dwa termoobiegi.

Największy problem mam z lodówką (wolnostojącą), bo będzie stała przy ścianie, więc musi mieć drzwi bez rączki a do tego możliwość wyjmowania półek/szuflad bez otwierania na oścież. Nie podoba jmi się to , ze w obecnych lodówkach jest jeden pojemnik na warzywa, bo takowy trudniej wyjąć do mycia niż dwa osobne w moim starym (17lat) whirlpoolu. Wysokość pożądana to 200cm.
Myślałam o Sharpie, bo ma drzwi otwierane na dwie strony, ale one są drogie, więc nadal szukam sensownej alternatywy.

No i jeszcze okap - z obliczeń wyszło mi, że powinien mieć wydajność ponad 800 m3, bo kuchnia salonem i jadalnią to jakieś 45m2. Rozumiem, że w moim przypadku odpada funkcja pochłaniacza a musi być funkcja wyciągu, bo w przeciwnym razie zapachy będą szły na salon? Potwierdzcie proszę to info i moje wyliczenia, bo akurat muszę zdecydować czy wyciąg czy pochłaniacz

Z góry dziękuję

popey111
01-09-2012, 00:22
W tym mastercooku na podwójnym polu mogę ustawić gar 28 cm ;) no i tam mam 4 pola a tutaj tylko 3, podobny electrolux do tego mastercook'a to
ten (http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/P%C5%82yty_do_zabudowy/P%C5%82yty_indukcyjne/EHI6740FOK), ale bardzo drogi, ciekawe dlaczego aż tak duża różnica w cenie jest od tego modelu co podałeś :confused:

Niestety nie do końca to samo :( są znaczne różnice w konstrukcji łączonych pól ogólnie powierzchnia pola w electroluxie będzie większa i lepiej będzie działał jak będziesz używała na nim dwóch naczyń.

agga1
04-09-2012, 22:34
[QUOTE=agga1;5515067]

Największy problem mam z lodówką (wolnostojącą), bo będzie stała przy ścianie, więc musi mieć drzwi bez rączki a do tego możliwość wyjmowania półek/szuflad bez otwierania na oścież. Nie podoba jmi się to , ze w obecnych lodówkach jest jeden pojemnik na warzywa, bo takowy trudniej wyjąć do mycia niż dwa osobne w moim starym (17lat) whirlpoolu. Wysokość pożądana to 200cm.
Myślałam o Sharpie, bo ma drzwi otwierane na dwie strony, ale one są drogie, więc nadal szukam sensownej alternatywy.

Zmywarka już kupiona, bo konczą produkcje tego modelu Whirlpool, więc jak ktoś chce kupić to musi się naprawdę spieszyć.
Przy okazji rozejrzałam się po lodówkach. Alternatywa dla Sharpa jest Samsung RL55VJBIH. Czy ktoś ma ją stojącą przy ścianie?

popey111
04-09-2012, 22:54
[QUOTE=agga1;5515067]

Największy problem mam z lodówką (wolnostojącą), bo będzie stała przy ścianie, więc musi mieć drzwi bez rączki a do tego możliwość wyjmowania półek/szuflad bez otwierania na oścież. Nie podoba jmi się to , ze w obecnych lodówkach jest jeden pojemnik na warzywa, bo takowy trudniej wyjąć do mycia niż dwa osobne w moim starym (17lat) whirlpoolu. Wysokość pożądana to 200cm.
Myślałam o Sharpie, bo ma drzwi otwierane na dwie strony, ale one są drogie, więc nadal szukam sensownej alternatywy.

Zmywarka już kupiona, bo konczą produkcje tego modelu Whirlpool, więc jak ktoś chce kupić to musi się naprawdę spieszyć.
Przy okazji rozejrzałam się po lodówkach. Alternatywa dla Sharpa jest Samsung RL55VJBIH. Czy ktoś ma ją stojącą przy ścianie?

Samsung raczej odpada, powinien mieć co najmniej 5cm z każdej strony wolnego miejsca a dodatkowo drzwi i tak zachodzą parę centymetrów.

kasiulkak
06-09-2012, 14:51
witam,
zakochałam się w piekarniku do zabudowy amica zen. Nigdzie w necie nie mogę znaleźć jego ceny, wiecie może czy jest już produkowany i w sprzedaży???

agakaga
14-09-2012, 10:28
dzień dobry,
czy mogłabym prosić o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej? waham sie pomiędzy Teką IRX 643 a Elektroluxem EHL7640FOK i nie wiem co wybrać, Elektrolux ma trochę większą moc i większe rozmiary, ale ogólnie chyba funkcje mają takie same

ewelina84p
14-09-2012, 19:30
Cześć agakaga, miałam płytę Elektroluxa, starszy model, i na prawdę polecam, calkiem inne gotowanie niz na gazie, jakość wykonania bardzo dobra, z dodatkowych bajerów wcale tak często się nie korzysta.

agga1
14-09-2012, 22:13
[QUOTE=agga1;5515067]

Zmywarka już kupiona, bo konczą produkcje tego modelu Whirlpool, więc jak ktoś chce kupić to musi się naprawdę spieszyć.
Przy okazji rozejrzałam się po lodówkach. Alternatywa dla Sharpa jest Samsung RL55VJBIH. Czy ktoś ma ją stojącą przy ścianie?

Zmywarka na razie stoi w piwnicy, bo kuchnia jeszcze nie gotowa. Tam też ją przetestowałam i niestety nie jestem do końca zadowolona. Chodzi o to, że wydaje mi się, że suszy gorzej niż moj stary (15 lat) Whirlpool. Czytałam gdzieś opinie, ze ona nie dosusza, ale nie sadziłam,ze będzie gorzej niż w starej zmywarce, która tez trochę nie dosuszała. Nowa jest w środku po prostu cala mokra. Czy coś robię źle?

MusiSieUdac
15-09-2012, 23:11
Witam, czy znalazlby sie kto chetny zeby doradzic? Pleeeeease, jestem ciemna jak tabaka, a musze ( w sumie to powinnam juz miec agd u siebie) kupic sprzet na wczoraj. Budżet baaardzo ograniczony to i nie poszaleję:

Piekarnik: Amica EBI8562 lub Samsung BFC6G080
Mikrofala: Whirpool AMW492IX lub Samsung FG87SUB
Lodowka: Elektrolux ERN29750
Płyta: Amica PI6512TU lub PI6512TK
Zmywarka: nie mam bladego pojecia, jakas max do 1200
Okap: szafkowy, najlepiej czarny

Z góry dzięki

popey111
16-09-2012, 06:38
dzień dobry,
czy mogłabym prosić o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej? waham sie pomiędzy Teką IRX 643 a Elektroluxem EHL7640FOK i nie wiem co wybrać, Elektrolux ma trochę większą moc i większe rozmiary, ale ogólnie chyba funkcje mają takie same

Weź electroluxa,

BasH
16-09-2012, 12:30
Piekarnik: Amica EBI8562 lub Samsung BFC6G080
Mikrofala: Whirpool AMW492IX lub Samsung FG87SUB


Zamawiałem AGD z miesiąc temu, więc w miarę na bieżąco - polecam do pieczenia i mikrofalowania samsungi, również po rozmowach dot. awaryjności i rozwiązań. Od whirpoola jak najdalej, jak chcesz to oddam z obecnej piwnicy dwa sprzęty, które zdołały przetrwać do po-gwaracji i padły. Lodówka siemens/bosch, electrolux jest też ok.
Do kontaktu z wodą (pralka/zmywarka) tylko bosch. Samsung robi też fajne, w miarę tanie płyty. Co prawda ja szukałem jednak gaz na szkle a nie indukcję, ale od 1200 w samsungu też coś wyhaczysz indukcyjnego.
Ze zmywar do zabudowy z ukrytym panelem to Bosch SGV43E73EU najtańszy spełniający Twoje założenia cenowe, ale ma tworzywową komorę i panelik. Dołożysz z trzy stówki więcej i masz Bosch SMV50E90EU z metalową komorą, trochę lepiej wykonaną. Ja brałem SMI 58M95EU, bo moja pani chciała mieć panel z czasem na wierzchu (są jeszcze takie, które rzucają czas na podłogę :) ) Wszystko zamawiane netem.
pozdr

MusiSieUdac
17-09-2012, 07:57
Zamawiałem AGD z miesiąc temu, więc w miarę na bieżąco - polecam do pieczenia i mikrofalowania samsungi, również po rozmowach dot. awaryjności i rozwiązań. Od whirpoola jak najdalej, jak chcesz to oddam z obecnej piwnicy dwa sprzęty, które zdołały przetrwać do po-gwaracji i padły. Lodówka siemens/bosch, electrolux jest też ok.
Do kontaktu z wodą (pralka/zmywarka) tylko bosch. Samsung robi też fajne, w miarę tanie płyty. Co prawda ja szukałem jednak gaz na szkle a nie indukcję, ale od 1200 w samsungu też coś wyhaczysz indukcyjnego.
Ze zmywar do zabudowy z ukrytym panelem to Bosch SGV43E73EU najtańszy spełniający Twoje założenia cenowe, ale ma tworzywową komorę i panelik. Dołożysz z trzy stówki więcej i masz Bosch SMV50E90EU z metalową komorą, trochę lepiej wykonaną. Ja brałem SMI 58M95EU, bo moja pani chciała mieć panel z czasem na wierzchu (są jeszcze takie, które rzucają czas na podłogę :) ) Wszystko zamawiane netem.
pozdr

Dzieki Bash, na Ciebie zawsze mozna liczyc : ). Lodowe, juz kupilam, bedzie Electrolux - ale inny model, chyba ciut lepszy. Zmywarka pewnie bedzie Bosh tak jak mowisz Niemiecka niezawodnosc, przy plycie pozostaje, a nad piekarnikiem i mikrofala intensywnie mysle

agakaga
17-09-2012, 08:19
ewelina i popey - bardzo dziękuję:)

dwiemuchy
17-09-2012, 22:17
dzień dobry,
czy mogłabym prosić o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej? waham sie pomiędzy Teką IRX 643 a Elektroluxem EHL7640FOK i nie wiem co wybrać, Elektrolux ma trochę większą moc i większe rozmiary, ale ogólnie chyba funkcje mają takie same

Ja kupiłem i użytkuję kilka miesięcy tą Tekę - ten Electrolux też dość ciekawy; gdyby był dostępny (bo chyba to nowy model) zastanawiałbym się nad nim mocno; u mnie na liście były na końcu te 2 firmy (aczkolwiek nieco więcej znalazłem negatywnych opinii o Elektroluksie właśnie).

z różnic - Teka ma pojedynczy slider (wybierasz pole i potem moc), Electrolux ma multi-slider, czyli osobny dla każdego pola i wszystkie pola w większym rozmiarze (21 cm). Obydwie mają pole "na gęsiarkę" czyli połączenie 2-ch w jedno.

w33497
20-09-2012, 11:41
a ja w tym tygodniu zamawiam sprzęt i tak zdecydowałam się na:
-zmywarka Siemens SR65M030EU
-piekarnik Samsung BQ1D4T081
-płyta Samsung CTN464NC01
-mikrofala Samsung FW87SUST , lub Samsung FG87SUST

magda.o
22-09-2012, 14:08
Witajcie po długiej przerwie :) Potrzebuję Waszej pomocy, bo remont mnie już prawie wykończył...

Płyta gazowa - raczej biała:
1. Mastercook 2CMI4GLSB
http://beta.ceneo.pl/2315617#tab=spec
2. Beko HIS 64220 SW
http://beta.ceneo.pl/6661134
3. GORENJE GHS 64 ORAW
http://beta.ceneo.pl/17416510
cenowo bardziej pasują mi dwie pierwsze, ale piekarnik będzie Gorenje... :)

Piekarnik - koniecznie biały, ale który ...
1. Gorenje BO87-ORA-W
2. Gorenje BO 71 ORAW
3. Gorenje BO 75 SYW
4. Gorenje BO 71 SYW

Okap - nie mam zielonego pojęcia... ma być podszafkowy, zwykły prosty, najlepiej biały - chcę go na równo z dolnymi szafkami, które również będą białe. Jaką firmę polecacie? Wydajność ok min 320-350

Zmywarka... taakkkk... tu duży dylemat - nigdy nie miałam zmywarki, więc zupełnie nie wiem co ma mieć, ale wypisałam takie funkcje:
wsad 1/2, program szybki z suszeniem (podobno nie każdy ma suszenie), program mocniejszy 70stC, i hmm jak to napisać - np lampka pokazująca koniec? jakbym sygnału nie słyszała to wolałabym jednak światło na podłodze.. wybrzydzam? :)
1. Bosch SMV50E70EU - http://beta.ceneo.pl/11575956#tab=spec
2. Amica zIM629 - http://beta.ceneo.pl/8647479#tab=spec - bardzo dobre opinie
3. Amica zIM627 - http://beta.ceneo.pl/8678818#tab=spec
4. Electrolux ESL 66010 - http://beta.ceneo.pl/515420#tab=spec
5. Bosch SMV 50E30EU http://beta.ceneo.pl/3428355#tab=spec
6. Electrolux ESL 67070R - http://beta.ceneo.pl/6471831#tab=spec
7. Electrolux ESL 67040R - http://beta.ceneo.pl/6471832#tab=spec

PRALKA do zabudowy
Whirlpool AWO-D 043
Mastercook PBD-1064
WHIRLPOOL AWOC 0714
narazie te trzy wybrałam, ale jeszcze nie ostatecznie...

Najbardziej mi zależy na pomocy ze zmywarką i okapem... z góry bardzo dziękuję!! :)

magda.o
26-09-2012, 00:01
czytam i czytam i wybrałam zmywarkę Bosha, aleeee... ;) oprócz tych dwóch powyższych znalazłam jeszcze kilka modeli, wszystkie droższe, ale mają więcej funkcji i zużywają mniej wody - opłaca się dopłacać ? ;)
Bosch SMV 50E30EU
Bosch SMV50E70EU
Bosch SMV 53M70EU - nie ma info light ..
Bosch SMV58M70EU - :)
Bosch SMV69M40EU - nie ma 1/2 wsadu ...

fantomek24
05-10-2012, 14:15
czy duże oszczędności daje płyta gazowa w stosunku do indukcyjnej?

1igor1
05-10-2012, 16:28
zależy czy pytasz o czas czy o koszta

fantomek24
07-10-2012, 14:53
jasne ze koszta

fantomek24
07-10-2012, 14:55
i jeszcze jedno co powiecie o moim zestawieniu ciekaw jestem waszych opinii
Piekarnik Samsung BQ2D7G144 http://www.ceneo.pl/12232119
Mikrofala Samsung FG87KU-B http://www.ceneo.pl/2366749
Płyta gazowa Whirpool akm 407 http://www.ceneo.pl/Plyty_gazowe_do_zabudowy;szukaj-Whirpool+akm+407
Lodówka Electrolux ERN 29790 http://www.ceneo.pl/Lodowki_do_zabudowy;szukaj-Electrolux+ERN+29790
Zmywarka Electrolux ESL67040R http://www.ceneo.pl/Zmywarki_do_zabudowy;szukaj-Electrolux+ESL67040R

1igor1
07-10-2012, 16:10
jeżeli chodzi o koszta to gaz wychodzi taniej, ale na indukcji dużo szybciej wszystko ugotujesz, nie okopcają się garnki, i w ogóle dużo lepiej się gotuje. większość użytkowników którzy mieli i gaz i indukcję, lepiej wypowiada się o indukcji

dwiemuchy
08-10-2012, 11:54
jasne ze koszta

Zależy jak na to patrzeć - jeśli gaz masz ciągnąć tylko do gotowania, to zdecydowanie się nie opłaca. Licząc sam koszt paliwa gaz wygrywa nieznacznie - natomiast dodając kozsty dodatkowe (czas, komfort, wentylacja, instalacja, czystość) - te koszta alternatywne wg mnie przechylają szalę na korzyść indukcji.

1igor1
08-10-2012, 19:20
kolego, gaz wychodzi trochę bardziej niż znacznie taniej, policz sobie koszt 1kWh

dwiemuchy
08-10-2012, 20:10
kolego, gaz wychodzi trochę bardziej niż znacznie taniej, policz sobie koszt 1kWh

Ale teoretycznej czy efektywnej? Indukcja ma te 90% sprawności, gaz jakies 50% szczodrze liczac. Pi razy drzwi masz 20-25 gr za kWh z gazu - ale na wyjsciu z palnika, bo patrzac co wpada do garnka, bedzie to blizej 40 gr/kWh - przy pradzie u mnie kosztujacym ok. 60 gr/kWh.

Tak na kolanie liczone, bo w sumie wg mnie nawet ta roznica w cenie nie jest warta roznicy w komforcie uzytkowania.

1igor1
08-10-2012, 20:28
komfortu nie, ale cena to ponad 30% różnicy, ja też w życiu bym gazu nie brał, ale pytanie było co tańsze, więc bezsprzecznie gaz jest tańszy

danielw
10-10-2012, 18:47
Witam, odgrzebię starego kotleta ale co tam.
Potrzebuje dobrać piekarnik i mikrofalę do słupka
Piekarnik będzie Elektrolux EOC5651BOX, http://www.electrolux.pl/Products/Gotowanie/Piekarniki/Piekarniki_pojedyncze/EOC5651BOX

Niestety mikrofala do kompletu elektroluxa jest zbyt droga.
W miarę pasuje mikrofala zanussi model ZBM17542XA http://www.zanussi.pl/Products/Gotowanie/Kuchenki_mikrofalowe/ZBM17542XA
Własciwie to to samo co elektrolux ale cena nadal wysoka jak za taki gadzet.

Upatrzyłem sobie mikrofale whirpoll model AMW 490 IX, ma znośną cene.
http://www.whirlpool.pl/mikrofal%C3%B3wka-do-zabudowy%2cmikrofal%C3%B3wka-z-ramk%C4%85%2ckuchenka-mikrofalowa-do-zabudowy-%5B858749001790%5D-600467/858749001790/

Na zdjęciach wygląda że będzie pasowac, niestety nie moge znaleźc na żywo w żadnym ze sklepów stacjonarnych w mojej bliższej i dalszej okolicy aby porównać.
Czy ktos przerabiał taki zestaw, albo orientuje się czy to może do siebie pasować?

pionan
11-10-2012, 21:33
musisz raczej looknąć na żywca. Z jednej, prostej przyczyny. Stal może być w obu urządzeniach inna i wtedy jak to złożysz do kupy, to będzie kiszkowato wyglądało. Przerabiałem to u siebie. Piekarnik Bosch. Mikrofala miała być pierwotnie Amica, ale jak zestawiliśmy oba urządzenia, to odżałowałem jeszcze kilka stówek i kupiłem mikrofalę Boscha.

Budleja
21-10-2012, 09:27
Dzień dobry, po dłuższym czytaniu postów zdecydowałam się w końcu zarejestrować, bo potrzebuję porady w kwestii sprzętu kuchennego.
Jak wiecie jest tego taka mnogość, że nie sposób zobaczyć sprzęt poza katalogiem/internetem i tym trudniej się na coś zdecydować.
Będę wdzięczna za każdą poradę.

Wstępnie wybrałam następujący sprzęt:

Lodówka Siemens KI34NP60
http://www.siemens-home.pl/produkty/chlodnictwo/urzadzenia-do-zabudowy/chlodziarko-zamrazarki/jednodrzwiowe/KI34NP60.html?source=browse

Piekarnik Samsung BQ1VD6T131
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/standard/BQ1VD6T131/XEO

Płyta indukcyjna Teka IR 642 lub IRS 643
http://www.teka.com/products/view/17449
http://www.teka.com/products/view/17448

Zmywarka - szukam takiej z osobną szufladą na sztućce i zastanawiam się czy sprawdzi się w sytuacji gdy produkujemy mnóstwo brudnych szklanek, kubków, filiżanek i kieliszków i górny kosz jest zawsze załadowany dwupiętrowo? Czy oprócz Bosch/Siemens jest jeszcze jakaś firma, która oferuje taką szufladę?

Słowo komentarza - chciałam lodówkę jak najbardziej pojemną, z dużą ilością balkoników na drzwiach i pojemną zamrażarką. Mamy dużą wolno stojącą LG z no-frost i nie chcę innej, ale ta w nowej kuchni się nie zmieści :(. Rozważałam jeszcze Mastercooka LCB-1020FNF, ale nie mogę go nigdzie zobaczyć na żywo, a nie mam zaufania do tej marki. Z drugiej strony przeczesując internet znalazłam też krytyczne uwagi o sprzęcie Siemensa... ech.

Piekarnik - w Samsungu przekonuje mnie Twin Convection i możliwość gotowania na parze, ale design nie do końca mi się podoba i chyba na obudowie zostają paskudne ślady po palcach. Podoba mi się Amica Integra EBI 713 94 C, ale słyszałam o pękającym szkle w piekarnikach Amici i niezbyt podoba mi się nachalny marketing - podszywanie się pod zadowolonych klientów na Ceneo itp.

Płyta indukcyjna - czy warto dopłacić do funkcji Stop&go? Przydaje się?

I generalne pytanie - a może powinnam tak dobrać sprzęt żeby ograniczyć liczbę marek?

waldek55
22-10-2012, 02:21
Witam,

zanim zadam jakies konkretne pytanie odnoscnie sprzetu AGD do swojej kuchni, mam pytanie czy nie ma jakis godnych polecenia ogolnych zestawien/rankingow sprzetow?

Poki co przegladam posty od polowy 2010 (doksztalcam sie w temacie) ale troche tego jest :) takie swieze rankingi na pewno by pomogly nie jednemu

pozdr.
waldek

Asia**
22-10-2012, 12:08
Dzień dobry, po dłuższym czytaniu postów zdecydowałam się w końcu zarejestrować, bo potrzebuję porady w kwestii sprzętu kuchennego.
Jak wiecie jest tego taka mnogość, że nie sposób zobaczyć sprzęt poza katalogiem/internetem i tym trudniej się na coś zdecydować.
Będę wdzięczna za każdą poradę.

Wstępnie wybrałam następujący sprzęt:

Lodówka Siemens KI34NP60
http://www.siemens-home.pl/produkty/chlodnictwo/urzadzenia-do-zabudowy/chlodziarko-zamrazarki/jednodrzwiowe/KI34NP60.html?source=browse

Piekarnik Samsung BQ1VD6T131
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/standard/BQ1VD6T131/XEO

Płyta indukcyjna Teka IR 642 lub IRS 643
http://www.teka.com/products/view/17449
http://www.teka.com/products/view/17448

Zmywarka - szukam takiej z osobną szufladą na sztućce i zastanawiam się czy sprawdzi się w sytuacji gdy produkujemy mnóstwo brudnych szklanek, kubków, filiżanek i kieliszków i górny kosz jest zawsze załadowany dwupiętrowo? Czy oprócz Bosch/Siemens jest jeszcze jakaś firma, która oferuje taką szufladę?

Słowo komentarza - chciałam lodówkę jak najbardziej pojemną, z dużą ilością balkoników na drzwiach i pojemną zamrażarką. Mamy dużą wolno stojącą LG z no-frost i nie chcę innej, ale ta w nowej kuchni się nie zmieści :(. Rozważałam jeszcze Mastercooka LCB-1020FNF, ale nie mogę go nigdzie zobaczyć na żywo, a nie mam zaufania do tej marki. Z drugiej strony przeczesując internet znalazłam też krytyczne uwagi o sprzęcie Siemensa... ech.

Piekarnik - w Samsungu przekonuje mnie Twin Convection i możliwość gotowania na parze, ale design nie do końca mi się podoba i chyba na obudowie zostają paskudne ślady po palcach. Podoba mi się Amica Integra EBI 713 94 C, ale słyszałam o pękającym szkle w piekarnikach Amici i niezbyt podoba mi się nachalny marketing - podszywanie się pod zadowolonych klientów na Ceneo itp.

Płyta indukcyjna - czy warto dopłacić do funkcji Stop&go? Przydaje się?

I generalne pytanie - a może powinnam tak dobrać sprzęt żeby ograniczyć liczbę marek?

Co do płyty indukcyjnej mogę powiedzieć, że nigdy nie użyłam funkcji stop&go, więc bez sensu za to dopłacać.
Co do zmywarki - mój Bosch nie ma osobnej szuflady, a koszyk na sztućce w dolnym koszu i bardzo to sobie chwalę. Wrzucam sztućce jak leci, bez żadnego układania. Jedyne czego żałuję, to że nie ma funkcji vario speed. Przydałaby się przy większych imprezach.

Budleja
22-10-2012, 20:29
Co do płyty indukcyjnej mogę powiedzieć, że nigdy nie użyłam funkcji stop&go, więc bez sensu za to dopłacać.
Co do zmywarki - mój Bosch nie ma osobnej szuflady, a koszyk na sztućce w dolnym koszu i bardzo to sobie chwalę. Wrzucam sztućce jak leci, bez żadnego układania. Jedyne czego żałuję, to że nie ma funkcji vario speed. Przydałaby się przy większych imprezach.

Ha, dziękuję za opinię. Tak myślałam, że stop&go to niekonieczny bajer.
Co do szuflady na sztućce to waham się bo teraz mamy Whirlpoola z koszykiem i zdarza się, że są niedomyte, jak na przykład łyżeczki się skleją. No i koszyk zabiera miejsce w dolnym koszu. Ale nie wiem czy szuflada nie wpłynie negatywnie na jakość zmywania w górnym koszu, czy nie obniża jego ładowności i czy układanie każdej łyżeczki osobno nie jest upierdliwe.

czupiradelko
26-10-2012, 14:01
Proszę o pomoc...

Pomału rozglądam się za sprzętem do kuchni. Potrzebuję: piekarnika, mikrofali, płyty indukcyjnej, lodówki pod zabudowę, zmywarki i oczywiście okapu podszafkowego. Co sądzicie o sprzęcie whirlpoola? Marzy mi się bosch albo siemens, ale niestety to troszkę wyższa półka cenowa i nie wiem czy mnie na nią stać. Szczególnie mikrofale są baaardzo drogie.
Co myślicie o zestawieniu:

piekarnik WHIRLPOOL AKZ 274 IX

mikrofala WHIRLPOOL AMW 712 IX

płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 848 BA

Nie oglądałam tych produktów na żywo. Ktoś ma? Poleca? Odradza? Czy lepiej zacisnąć pasa i kupić boscha z mniejszą ilością opcji?

dwiemuchy
02-11-2012, 21:27
Zmywarka - szukam takiej z osobną szufladą na sztućce i zastanawiam się czy sprawdzi się w sytuacji gdy produkujemy mnóstwo brudnych szklanek, kubków, filiżanek i kieliszków i górny kosz jest zawsze załadowany dwupiętrowo? Czy oprócz Bosch/Siemens jest jeszcze jakaś firma, która oferuje taką szufladę?


Samsung też ma ten patent w zmywarkach - kiedyś oglądałem i wyglądał nawet na porządniej od Boscha wykonanego. Ale mam w sumie Boscha z 3 szufladą i nie wiem czy to taki super pomysł - tracisz trochę na wysokości górnego kosza (głównie przeszkadza przy kieliszkach do wina/szampana).

Mam też ten piekarnik, o który pytasz - nie ma tragedii z palcami. Twin convection działa bardzo fajnie, podobnie jak gotowanie na parze.



I generalne pytanie - a może powinnam tak dobrać sprzęt żeby ograniczyć liczbę marek?

To chyba po to, żeby zgadzało się wzornictwo (u mnie akurat mikrofala+piekarnik Samsunga, płyta Teka, zmywarka Bosch, lodówka LG0.

Aoczka
03-11-2012, 23:33
No to i ja poproszę o opinie swojego wyboru, bo niby o części srzętu komentarze znajdę, ale nie ma jak usłyszeć (przeczytać) bezpośrednie pochwały i zastrzeżenia ;)
Lodówka LG GS-5262AVJV lub LG GS-9167AEJZ
Piekarnik Samsung BQ2D7G144
Mikrofalówka Samsung FW213G001
Płyta indukcyjna Samsung CTN464KC01
Zmywarka Siemens SN64M030EU
Pralka Samsung WF1702WSW2 lub Samsung WF1700WCC
Okap Teka CC 40

Jak to widzicie?

MonikaC
05-11-2012, 12:43
ktoś używa piekarnika SAMSUNG z funkcją mikrofali?

owp
10-11-2012, 08:41
Ja mam pytanie odnośnie użytkowania płyty indukcyjnej.
Czy brać pod uwagę jaki jest wyświetlacz? Tzn. czy są osobno wyświetlane temperatury dla każdego pola itd.
Szukam jakiejś w miarę taniej płyty i znalazłem taką: http://www.ceneo.pl/17744969#tab=spec_scroll (Gorenje IT 612 ASC),
tylko ten wyświetlacz jakiś taki ubogi. Nigdy nie miałem płyty, więc nie wiem co jest użyteczne...
Dostałem wycenę całej kuchnii na sprzęcie BSH, ale mało gotujemy i żal nam przepłacać, jedynie zmywarkę weźmiemy Siemensa, choć za te pieniądze można dostać dużo cichszą BEKO.

Raku2008
11-11-2012, 21:49
Co sadzicie o pikarniku Ariston Hotpoint LUCE FK 1041L P.20 X/HA

agga1
13-11-2012, 21:36
A po co aż taka wydajność :) napisz coś więcej bo widzę że temat troszkę trudniejszy :)

Ja też wyliczyłam, że potrzebuję ponad 800 m3 wydajności. Moje wyliczenie, to: 10m2 kuchni + 34 m2 salon&jadalnia x wysokość 2,5 m x 10 (takie info znalazłam na tym forum). Poprawcie mnie jeżeli źle liczę (kuchnia otwarta na salon).

I jeszcze mam pytanie o lodówkę.
Wciąż szukam pojemnej lodówki do postawienia przy ścianie. Na celowniku miałam sharpa, ale dziś zobaczyłam BEKO CN 148231X. Ma 70 cm szerokości a tylko 68 cm gł. więc by się zmieściła do mojej niezbyt dużej kuchni. Spełnia też wymóg bezproblemowego wyjmowania pojemników przy drzwiach otwartych pod kątem 90 st. Plusem też jest No Frost. Tylko boję się tej firmy, bo czytałam dużo negatywnych opinii, jednak opinie te dotyczyły innych starszych modeli.
Czy ktoś może powiedzieć coś o nowszych modelach beko?

seedmenn
14-11-2012, 11:47
Witam serdecznie,

Właśnie zakończyłem remont kuchni i zabieram się za zakup sprzętu AGD.
Która z tych firm robi najsolidniejsze modele, Bosch, Electrolux czy Siemes.

Proszę o pomoc w wyborze:

Lodówka:
SIEMENS KI34VX20
ELECTROLUX ERN29750

Indukcja:
SIEMENS EH 651TA16 E
ELECTROLUX EHD 60020 P
BOSCH PIE 611T14E (czym różnią się modele PIE od PIA?)

Piekarnik:
SIEMENS HB23GB540
BOSCH HBA43T350
ELECTROLUX EOB53102X

Zmywarka:
SIEMENS SR 65E000 EU
BOSCH SPV 43M10 EU

Interesuje mnie solidność, wytrzymałość i to wszystko w miarę przystępnej cenie.
Proszę o wszelkie sugestie,
Pozdrawiam serdecznie

Błażej

seedmenn
14-11-2012, 12:17
Witam serdecznie,

Właśnie zakończyłem remont kuchni i zabieram się za zakup sprzętu AGD.
Która z tych firm robi najsolidniejsze modele, Bosch, Electrolux czy Siemes.

Proszę o pomoc w wyborze:

Lodówka:
SIEMENS KI34VX20
ELECTROLUX ERN29750
BOSCH KIS 38A51

Indukcja:
SIEMENS EH 651TA16 E
ELECTROLUX EHD 60020 P
BOSCH PIE 611T14E (czym różnią się modele PIE od PIA?)

Piekarnik:
SIEMENS HB23GB540
BOSCH HBA43T350
ELECTROLUX EOB53102X

Zmywarka:
SIEMENS SR 65E000 EU
BOSCH SPV 43M10 EU

Interesuje mnie solidność, wytrzymałość i to wszystko w miarę przystępnej cenie.
Proszę o wszelkie sugestie,
Pozdrawiam serdecznie

Błażej

Macada
16-11-2012, 09:53
Witam, kupiliśmy lodówkę Bosch KIS34A51 i chcemy zabudować ją frontami Ikea Stat. Niestety to co dobrała nam Pani w sklepie ni jak nie pasuje. Czy ktoś na forum miał podobny problem. Szafka jest wysokości 217 (z nogami 233). W tej chwili mamy fronty 70+90+57, jednak mam mały zgrzyt bo wychodzi, że jak będę chciała otworzyć zamrażarkę, to muszę otworzyć lodówkę. Jak otwieram lodówkę, to razem z górną półką - ale to jestem w stanie zaakceptować.
Może ktoś miał podobny problem i wybrnął poprzez odpowiednie zestawienie frontów.
Z góry dziękuję za info zwrotne.

maysee
16-11-2012, 10:00
Witam, kupiliśmy lodówkę Bosch KIS34A51 i chcemy zabudować ją frontami Ikea Stat. Niestety to co dobrała nam Pani w sklepie ni jak nie pasuje.
Witam. U nas bylo to samo (i tez nawet lodowka BOSH... cos tam). Nie dalo rady dopasowac z tego co w IKEA i jest to standard. Na drzwi lodowkowe dalismy front 90cm i na gorze zostaje jeszcze troche na poleczke ale trzeba bylo jeszcze uciac dodatkowy maly froncik, tak zeby zabudowac do pelnego 233cm, drzwi zamrazarki trzeba bylo takze docinac. Duzo nerwow i stresow i nadal nie jestesmy zadowoleni.

Macada
16-11-2012, 10:30
No właśnie siedzę i kombinuję :) z rysunku technicznego lodówki wychodzi, że powinno być ok No może brakuje 5 mm, które można zgubić. Samego docinania trochę się boję, bo to MDF lakierowany i najlepiej będzie wyglądał po lakierowaniu :(
Z jakich frontów składaliście całość?

maysee
16-11-2012, 10:46
Zerknij, w dzienniku jest zdjecie, nie pamietam nazwy. Fronty po docinaniu mialy u stolarza podklejane krawedzie i jest to zrobione ok. Tylko kurcze poniewaz maja wytloczenia, dziwnie to wyglada ale chyba juz sie przyzwyczajamy. Z bialymi gladkimi jest bez problemu bo nic nie bedzie widac.

Macada
16-11-2012, 11:01
Sprawdzałam, ale nie ma w dzienniku nie znalazłam zdjęcia z lodówką :(

leelee
27-11-2012, 20:21
Witam,
właśnie stoję przed wyborem sprzętów do kuchni i ciężko mi się zdecydować co wybrać. Oto moja lista:

Piekarnik z funkcją mikrofali
SAMSUNG FQ159UST http://www.ceneo.pl/327167#tab=reviews
SAMSUNG FQ115T00 http://www.ceneo.pl/4532241#tab=spec

jaka jest różnica między tymi dwoma modelami?

Płyta indukcyjna
TEKA IR 641 http://www.ceneo.pl/2141246#tab=spec
SAMSUNG CTN464FB01 http://www.ceneo.pl/11094092#tab=spec

Zmywarka
BOSCH SRV45T13EU http://www.ceneo.pl/428003
SAMSUNG DMM770B http://www.ceneo.pl/13986860
ZELMER ZZW7042SE http://www.ceneo.pl/10579500

Okap (taki, żeby nie było go w ogóle widać)
MASTERCOOK WBIN X http://www.ceneo.pl/4532267
WHIRLPOOL AKR606GY http://www.ceneo.pl/8855

Lodówka do zabudowy na wysokość 122 cm
BOSCH KIL24A61 http://www.ceneo.pl/1792583
BEKO RBI 2301 http://www.ceneo.pl/10029701
ELECTROLUX ERN 22510 http://www.ceneo.pl/2498002
GORENJE RBI 41208 http://www.ceneo.pl/1487564

china84
29-11-2012, 17:02
Witam!!
Stoję przed całkiem nowym wyzwaniem w moim życiu, jakim jest urządzanie mieszkania! A jak wiadomo, kuchnia jest jego nieodzownym elementem. Wiem, wiem, wiem dużo juz było poruszane nt sprzętów nad którymi się zastanawiam, ale nadal nie mogę podjąć decyzyji. Zaznaczę, że jest to aneks otarty na salon i niegdy wcześniej nie wybierałam żadnego kuchennego sprzętu, dlategoteż proszę o wskazanie odpowiedniej drogi, bo w przeciwnym przypadku mogę jedynie :bash: !!

Zastanawiam się nad:
PIEKARNIK:
1. SAMSUNG BT62TDBCT
2. SAMSUNG FQ115T001
3. SAMSUNG BQ1D4T081
4. SIEMENS HB43AT540E
-zaznaczę, że naprawdę dużo piekę ciast i róznych smakołyków,
- i chyba chciałabym oszczedzić miejsca, rezygnując z osobnej mikrofali

PŁYTA INDUKCYJNA:
1. TEKA IR 641
2. TEKA IR 642
3. ELEKTROLUX EHD60020P
4. AMICA PI6511SF
-gotować też lubię, więc całkiem sporo czasu spędzam w kuchni

ZMYWARKA:
1. SIEMENS SN64MO3OEU
2. ELEKTROLUX ESL 65070R
3. WHIRPOOL ADG 9442
-chyba raczej 60

LODÓWKA:
1. BOSCH KGN 39VI30
-ma być do zabudowy, najlepiej jak najbardziej cicha
-nie mogłam nic innego wybrać?!?

OKAP:
1.MASTERCOOK PROTEUS
2.AMICA OKC 951S

DobryB
30-11-2012, 13:14
możecie mi powiedzieć jak ocenić czy noże z Ikea są zdatne do krojenia i ostrzenia (chodzi mi o metalowe i metalopodobne nie ceramiczne). Bo oczywiście zakupy prawdziwych akcesoriów są planowane ale na lata, ze względu na koszta i teraz szukam czegoś co będzie się dało naostrzyć i wytrzyma 2 lata zanim dorobie sie porządnego kompletu nie z marketu.

ghsaga
04-12-2012, 23:52
Witam, niestety dopiero jesteśmy w trakcie rozglądania się za sprzętem do kuchni.
Chcielibyśmy się Państwa zapytać : Jeśli mielibyście do wydania 7-8tyś na: Lodówke,piekarnik,zmywarkę i płytę indukcyjna to jakie wybralibyście ?
Może coś podpowiecie, dacie ciekawe wskazówki co jest zbyteczne a co nie ;)
Pozdrawiamy

ghsaga
03-01-2013, 15:11
Witam,

czy ktoś doświadczony, obyty, ekspert, np. Pan popey111 mogliby ocenić nasze zakupy:

płyta idukcyjna mastercook idi 64s
piekarnik amica integra ebi 8874
Lodówka BEKO CN 236220 X Inox
zmywarka BEKO DIN 6830 FX30

Z góry dziękujemy za opinie

loman
05-01-2013, 00:31
Kto zechce pomóc w 13 roku :))
Muszę szybko dokonać wyboru a że mam problemy z dokonaniem właściwego wyboru proszę expertów z forum o pomoc i ocenę zestawu.

1. Lodówka zależy mi na No Frost i 2 termostatach.
Gorenje NRKI 5181 LW
Gorenje NRKI 5528
2. Płyta indukcyjna
Samsung CTN464NC01
3. Piekarnik do słupka
Samsung BQ2D7G144
4. Mikrofala
Samsung FW213G001 - czy da się używać tej mikrofali zamontowanej na 140cm bo zastanawiam się czy otwieranie w dół nie będzie przeszkadzać na tej wysokości.
5. Zmywarka
Bosh SMV53M70EU
Whirpool ADG6240FD/1
Whirpool WP122

Plese help me.:)

agga1
09-01-2013, 09:56
Ja też wyliczyłam, że potrzebuję ponad 800 m3 wydajności. Moje wyliczenie, to: 10m2 kuchni + 34 m2 salon&jadalnia x wysokość 2,5 m x 10 (takie info znalazłam na tym forum). Poprawcie mnie jeżeli źle liczę (kuchnia otwarta na salon).?

Ostatecznie zdecydowałam się zrobić okap zabudowany, bo nie mogę znaleźć gotowego, który by spełniał wszystkie parametry. Zależy mi przede wszystkim, żeby był cichy i niedrogi,a wydajnośc pow. 500 m3. Wstępnie rozważam SIEMENS LB 75564, bo przy normalnym używaniu ma do 59 ale na trybie intensywnym ponoć ma az 70 db. Mam went.mech, więc czy często będę używać trybu intensywnego?
Jakie inne wkłady możecie polecić?

audiofon
11-01-2013, 15:46
Witam. Także szukam okapu, najlepiej teleskopowego. Wciąż waham się nad wyborem określonego modelu. Zastanawiam się też, czy zwracać uwagę na takie rzeczy, jak wskaźnik nasycenia filtrów? I jeszcze jedno: czy można dostać jakiś w miarę tani okap ze sterowaniem sensorowym?

Patrycja
16-01-2013, 11:36
My mamy Ciarko quatro black, ale ta szyba od sterowania strasznie się paćka, niby przetarcie to sekunda, ale teraz bym chyba już takiego nie kupiła.

arkadyx
16-01-2013, 22:33
Mam kilka pytań do okapu Ciarko Quatro (strona producenta jest co najwyżej marna jak na czołowego producenta):

Jaką on ma maksymalną długość rury/obudowy nad okapem (gdzieś w instrukcji powinno to być podane :-))?
Jaka jest grubość samego okapu (tej szyby)?
Czy on jest rzeczywiście taki cichy jak deklaruje producent?

kasia_labo
26-01-2013, 00:01
Czy ktoś jest szczęśliwym użytkownikiem pochłaniacza i mógłby się podzielić uwagami. Na co zwrócić uwagę, jaka wybrać moc, filtry itp. I czy w ogóle taki sprzęt jest w stanie zlikwidować zapachy np.smażenia?

Patrycja
26-01-2013, 19:40
Mam kilka pytań do okapu Ciarko Quatro (strona producenta jest co najwyżej marna jak na czołowego producenta):

Jaką on ma maksymalną długość rury/obudowy nad okapem (gdzieś w instrukcji powinno to być podane :-))?
Jaka jest grubość samego okapu (tej szyby)?
Czy on jest rzeczywiście taki cichy jak deklaruje producent?

tu jest rysunek techniczny z wymiarami
http://www.agito.pl/okap-ciarko-quatro-black-w-90-2833-587568.html
U nas niestety nie jest cichy, na 4 biegu ryczy jak samolot, ale sami go montowaliśmy, więc mogliśmy coś schrzanić

Viikii
27-01-2013, 18:09
Szukam opinii na temat płyty indukcyjnej Gorenje IT 612 SYW wady, zalety oraz czy biała jest faktycznie biała czy np. szara

http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-agd/9408/gorenje-it-612-syw.jpg

i jeszcze czy te jaśniejsze kółka dodatkowe to tak tylko dla ozdoby?

maysee
27-01-2013, 18:46
Czy ktoś jest szczęśliwym użytkownikiem pochłaniacza i mógłby się podzielić uwagami. Na co zwrócić uwagę, jaka wybrać moc, filtry itp. I czy w ogóle taki sprzęt jest w stanie zlikwidować zapachy np.smażenia?

Mysmy wybrali taki pochlaniacz z Amici (u dolu). Z nierdzewki, dosyc cichy, ma jasne oswietlenie halogenowe. Niezbyt skomplikowany. Na uwage zasluguje fakt, ze od dolu filtr jest schowany przez estetyczna plyte blaszana z podluznym wlotem na zasysane powietrze. Pozdrawiam.

http://img805.imageshack.us/img805/7184/kch1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/805/kch1.jpg/)