PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24

skorlaje
11-10-2013, 16:37
Mam problem ze zmywarką Boscha.
Naczynia po umyciu śmierdzą starą szmatą
Bez względu na program i jego długość. Z tego względu otwieram już jak szeroko zmywarkę zaraz po zakończeniu programu i wysuwam dolną szufladę, nie czekam aż naczynia ostygną zamknięte - choć sama nie wiem czy coś to daje - dalej śmierdzą.
Używam tabletek - kupowałam już wszystkie rodzaje.
mam tez powieszony zapach wewnątrz, ale właściwie daj on tylko tyle, że teraz śmierdzi stara cytrynową szmatą
CO robić?!?!

No i właściwie co 2-3 zmywania myję bardzo dokładnie i zostawiam do wysuszenia w zlewie filtry.

p.s. pytałam już w wątku zbiorczym o zmywarkach, ale może tutaj ktoś mi szybciej pomoże

agnieha22
11-10-2013, 19:18
Mam problem ze zmywarką Boscha.
Naczynia po umyciu śmierdzą starą szmatą
Bez względu na program i jego długość. Z tego względu otwieram już jak szeroko zmywarkę zaraz po zakończeniu programu i wysuwam dolną szufladę, nie czekam aż naczynia ostygną zamknięte - choć sama nie wiem czy coś to daje - dalej śmierdzą.
Używam tabletek - kupowałam już wszystkie rodzaje.
mam tez powieszony zapach wewnątrz, ale właściwie daj on tylko tyle, że teraz śmierdzi stara cytrynową szmatą
CO robić?!?!

No i właściwie co 2-3 zmywania myję bardzo dokładnie i zostawiam do wysuszenia w zlewie filtry.

p.s. pytałam już w wątku zbiorczym o zmywarkach, ale może tutaj ktoś mi szybciej pomoże

A kupowałaś środek do czyszczenia zmywarki,są z różnych firm właczasz na program bez naczyń,możesz też spróbować octem bo pewnie masz w domu wlej tam gdzie płyn a jescze dodatkowo nalej do szklanki i postaw ja na stojąco w trakcie mycia się przeleje i się wyleje, nie wiem czy to cos da ale lodówki tez myje się octem. Jak nie pomoże to zadzwoń na serwis może konkretny model ma jakieś zakamarki i coś sie tam zbiera może poprostu trzeba coś rozkrecic.

P:)apolinek
11-10-2013, 20:13
Mam problem ze zmywarką Boscha.
Naczynia po umyciu śmierdzą starą szmatą
Bez względu na program i jego długość.



Proponuje na poczatek użyć środka do czyszczenia zmywarek..Oczysc wszystkie dysze z zalegajacych resztek.
Może to smierdzi nabłyszczacz?

bogusz_g
11-10-2013, 20:58
Chciałbym kupić piekarnik korzystając z promocji na raty 0% w MM. Z tego powodu w interesującym mnie przedziale cenowym mam do wyboru Gorenje bo7321ab, Amica ebf 8551 aa, Siemens hb 43 gb 540.
Z tego wszystkiego Amica podoba mi się najmniej ale jako jedyna ma prowadnice teleskopowe a pozostałe funkcje są mniej więcej takie same.
Czy mogę prosić o Wasze opinie o tych sprzętach?

aksuda
12-10-2013, 12:05
no to i ja napisze właśnie jesteśmy przed zakupem agd :yes:
a takie produkty wybrałam
WHIRLOOP
lodówka ART880/A+/NF
zmywarka ADG6240/1FD
płyta ACM848BA
SAMSUNG
piekarnik BQ1D4T081
mikrofala FG87SUST
nie wiem czy to dobry wybór ale to pewnie okaże się z czasem
problem mam jeszcze z okapem tu jeszcze muszę trochę poszukać:yes:

Bayzone_pl
14-10-2013, 08:23
bogusz_g Prowadnice są fajne a piekarnikowi nie ma co zarzucić - wybierz Amicę.

aksuda Wybór bardzo dobry i będziesz zadowolona/ny, jedynie co - przemyślałbym jeszcze lodówkę bo jestem wrogiem no-frostów - zwłaszcza w zabudowie - i w zamian za nią wybrałbym ART 866/A+ - dużo bardziej praktyczna. Przy zmywarce - choć prawdopodobnie już nie ma szans na znalezienie starego modelu - niemniej uczulam - ADG 6240/1 FD to następca ADG 6240 FD - i to sporo różniące się między sobą urządzenia.

IZA30
14-10-2013, 08:59
Wybór ostatecznie podjęty,wczoraj oglądnęłam na żywo i dziś kupuję:

* Płyta gazowa AMICA PGCZ6411
* Piekarnik AMICA EBI8562AA
* Kuch. mikrofalowa AMICA AMM 20 BI
http://emotikona.pl/emotikony/pic/0wink.gif (http://emotikona.pl) http://emotikona.pl/emotikony/pic/0wink.gif (http://emotikona.pl)

aksuda
14-10-2013, 19:14
bayzone napisz proszę coś więcej na temat no-frostów w zabudowie i dlaczego uczulasz na zmywarkę ewentualnie jaką byś zaproponowała w zamian i na koniec dziękuję za informację

fender1
14-10-2013, 21:43
heeeeeeeeeeelp!

Szukam płyty ceramicznej o szerokości do 60 cm. Nie interesuje mnie indukcyjna. Proszę o informację czy płyta Electrolux EHS60210P jest ceramiczna czy to indukcja? Bo znajduję sprzeczne informacje na ten temat.

Z góry bardzo dziękuję !

Bayzone_pl
15-10-2013, 08:54
aksuda ja ogólnie jestem przeciwnikiem no-frostów - niezależnie czy wolnostojących czy w zabudowie. Co do zmywarki to ADG 6240/1 FD jest bardzo dobrą zmywarką - uczulam żeby zwrócić uwagę co kupujesz i co dostaniesz (jeśli w jakimś sklepie zalegałaby jeszcze ADG 6240 FD) chodzi dobitnie o /1 w nazwie - ma być i wtedy będzie dobrze. Stara wersja też nie była złą zmywarką ale nowa diametralnie się różni na swoją korzyść dlatego uczulam

fender1 EHS 60210P to płyta ceramiczna - nie indukcyjna - tyle że to stary model, żeby nie powiedzieć bardzo stary... aktualnie odpowiednikiem jest EHF 16547FK

Pozdrawiam
A.M.

aksuda
15-10-2013, 19:30
wielkie dzięki :yes: zwrócę uwagę przy zakupie

fender1
15-10-2013, 19:40
dziękuję bardzo za pomoc :-)

ewa72_krakow
15-10-2013, 21:54
ewa72_krakow mylisz się - to nie jest tak że położysz gdziekolwiek i cokolwiek i będzie działało na Twojej płycie - która swoją drogą jest świetna ale ma zasadniczą wadę i pod tym względem teoretycznie płyta Whirlpoola jest lepsza :D
I masz rację - Samsung robi trochę klientów w bambuko :)


Mozesz napisac co to za wada? Plyta i tak kupiona, wiec tym bardziej bedzie "testowana" - SAMSUNG CTN464NC01.

Semira_
15-10-2013, 23:20
Bayzone_pl czy mógłbyś się wypowiedzieć i ewentualnie doradzić w sprawie sprzętu który wybrałam?

piekarnik SAMSUNG BQ1VD6T131
kuchenka mikrof. SAMSUNG FW87SUST lub FG87SUST
zmywarka BOSCH SMV53L50
chłodz-zamr. ELECTROLUX - ENN3153AOW lub HOTPOINT ARISTON BCB 31 AAE lub coś innego dużego. MOże coś podpowiesz? :)
zamrażarka podblatowa BEKO - BU1201 lub WHIRLPOOL AFB 828 tu sie chyba skłaniam ku whirlpool
okap podszafkowy TEKA - GFH55 lub AMICA - OMS515I będzie działać tylko jako pochłaniacz. Musi być niewidoczny
płyta indukcyjna tu nie mam pojęcia co wybrać. Może SAMSUNG - CTN464NC01? chciałabym zeby miał jedno połączone pole na większe garnki, brytfanke. Czy ustawianie temperatury osobno na każde pole to standard? Poradz coś proszę bo juz musze zamawiać sprzęty a nie mogę się zdecydowac. Pozdrawiam

Bayzone_pl
16-10-2013, 08:43
ewa72_krakow aaaa widzisz... kupiłaś teoretycznie prostszy model względem tego którego zdjęcie wkleiłaś parę postów wcześniej bo w CTN464NC01 - która swoją drogą jest bardzo fajną i polecaną przeze mnie płytą - masz 2 pola niezależne i 2 pola w układzie AnyDish, natomiast na wklejonym zdjęciu była CTN 364N006, która ma 2 x po 2 pola w układzie AnyDish. W praktyce wychodzisz na tym lepiej bo min. średnica naczynia do używania na AnyDish Samsunga to 14,5cm. i jak masz mniejsze to ...upsss :) Na płycie którą wybrałaś masz małe pole z tych pojedynczych więc jesteś w domu - bezawaryjnej pracy życzę ;)

Semira_ krótko i rzeczowo:
piekarnik - OK.

mikrofala - OK - 100 PLN różnicy za grilla

zmywarka...
może LTF 11S112EU - taniej i o niebo lepiej albo już na maxxx LTF 11H132EU
albo ADG 6240/1 FD...

lodówka - electrolux jest do niedawna jedynym rozsądnym modelem do zabudowy powyżej 177cm ... do niedawna :D - jeśli meble jeszcze nie są gotowe to jeśli potrzeba dużej solidnej lodówki bez wodotrysków --> Whirlpool ART 925A++ - 194cm w zabudowę :)

zamrażarka - Whirlpool

okap - Teka

płyta - Samsung OK ew. trochę taniej Whirlpool ACM 816 lub ACM 848 (65cm szerokości)

kingvince
16-10-2013, 08:54
Bayzone_pl czy mogę prosić Ciebie o pomoc w wyborze zmywarki, pomiędzy znajdującymi się poniżej dwoma modelami:

BOSCH SMV69N20EU
http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/SMV69N20EU.html
czy nowszy model
BOSCH SMV69N40EU
http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pelni-zintegrowane/SMV69N40EU.html?source=browse

z góry dziękuje!!!

Semira_
17-10-2013, 08:38
Bayzone_pl dzięki bardzo. Przyjrze się tej płycie dokładniej

Sharkey
17-10-2013, 12:38
Witajcie, czy może mi ktoś doradzić w wyborze piekarnika i mikrofali do zabudowy? Siedzę tydzień nad tym i zero efektów.
Urządzenia będą jeden nad drugim więc obowiązkowo jedna firma i tu się zaczyna mój problem. Za piekarnik jestem w stanie wydać trochę więcej-czyli siemens/bosh/samsung wchodzą w grę, ale za mikrofale nie mam ochoty wydawać 1800 zł bo słuzy mi ona jedynie do podgrzewania i rozmrażania.
Zatem jak szukam taniej mikrofali to pasują do niej tańsze piekarnik i odwrotnie, jak znalazłam piekarnik, ktory mi odpowiada to mikrofala do niego kosztuje 2000 :bash:
Czy możecie mi doradzić co wybrać? Jakieś propozycje? Będę wdzięczna :)

Bayzone_pl
17-10-2013, 13:58
Witajcie, czy może mi ktoś doradzić w wyborze piekarnika i mikrofali do zabudowy? Siedzę tydzień nad tym i zero efektów.
Urządzenia będą jeden nad drugim więc obowiązkowo jedna firma i tu się zaczyna mój problem. Za piekarnik jestem w stanie wydać trochę więcej-czyli siemens/bosh/samsung wchodzą w grę, ale za mikrofale nie mam ochoty wydawać 1800 zł bo słuzy mi ona jedynie do podgrzewania i rozmrażania.
Zatem jak szukam taniej mikrofali to pasują do niej tańsze piekarnik i odwrotnie, jak znalazłam piekarnik, ktory mi odpowiada to mikrofala do niego kosztuje 2000 :bash:
Czy możecie mi doradzić co wybrać? Jakieś propozycje? Będę wdzięczna :)

Pierwsza moja propozycja - przewiń temat do góry i jeszcze max dwie strony wstecz - łał - ile propozycji...

a jeśli tak trudno to powtórzę:
Samsung
BQ1VD6T131 + FG87SUST

Amica - dowolny piekarnik EBI (poza czarnymi i białymi) + AMM 20BI / AMM 25BI
np.
EBI 8562AA + AMM 25BI

Whirlpool:
- (Ambient) - AKZM 837 / 754 / 765 / 750 IX plus AMW 831 / 735
- (Genesis+ z zielonym wyświetlaczem) - AKP 274 plus AMW 434 ew. 494 / 497
- (Genesis+ z białym wyświetlaczem) - AKZ 237 AKP 275 plus AMW 712 / 498 / 496

mało ?

ewa72_krakow
17-10-2013, 14:07
ewa72_krakow aaaa widzisz... kupiłaś teoretycznie prostszy model względem tego którego zdjęcie wkleiłaś parę postów wcześniej bo w CTN464NC01 - która swoją drogą jest bardzo fajną i polecaną przeze mnie płytą - masz 2 pola niezależne i 2 pola w układzie AnyDish, natomiast na wklejonym zdjęciu była CTN 364N006, która ma 2 x po 2 pola w układzie AnyDish. W praktyce wychodzisz na tym lepiej bo min. średnica naczynia do używania na AnyDish Samsunga to 14,5cm. i jak masz mniejsze to ...upsss :) Na płycie którą wybrałaś masz małe pole z tych pojedynczych więc jesteś w domu - bezawaryjnej pracy życzę ;)

Wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :). Bralismy pod uwage wszystkie za i przeciw wyczytane z neta i od sprzedawcow - specjalnie nie wykupilismy dodatkowej gwarancji, zeby kiedys ew. wymiec na "cos lepszejszego". Na pewno podziele sie uwagami na temat tej plyty, jak tylko zaczniemy ja uzytkowac :yes:.

Sharkey
18-10-2013, 13:42
Pierwsza moja propozycja - przewiń temat do góry i jeszcze max dwie strony wstecz - łał - ile propozycji...

a jeśli tak trudno to powtórzę:
Samsung
BQ1VD6T131 + FG87SUST

Amica - dowolny piekarnik EBI (poza czarnymi i białymi) + AMM 20BI / AMM 25BI
np.
EBI 8562AA + AMM 25BI

Whirlpool:
- (Ambient) - AKZM 837 / 754 / 765 / 750 IX plus AMW 831 / 735
- (Genesis+ z zielonym wyświetlaczem) - AKP 274 plus AMW 434 ew. 494 / 497
- (Genesis+ z białym wyświetlaczem) - AKZ 237 AKP 275 plus AMW 712 / 498 / 496

mało ?

Wyobraź sobie, że przed tym jak napisałam przewinęłam nie jedną stronę do góry, ale 60. Nadal nie umiałam sobie poradzić z tematem więc napisałam tutaj. Dla Ciebie nie trudno, bo siedzisz w temacie, ja jestem laikiem i ogarnięcie tego tematu jest dla mnie trudne, mimo czytania co piszecie - łał - dziwne?
Przecież jak nie chcesz nie musisz odpowiadać na takie posty.

Mimo to dzięki.

Kombinacje samsunga, którą napisałeś rozpatrywałam, ale boję się, że jest za dużo srebrnej obudowy i na fornirze będzie źle to wyglądało.
Amicę mój mąż już wcześniej odrzucił jako całą firmę (ma złe doświadczenia).
Dziękuję za propozycję, skorzystam i coś wybiorę pewnie z whirlpoola.

pozdrawiam

Bayzone_pl
18-10-2013, 14:05
Wyobraź sobie, że przed tym jak napisałam przewinęłam nie jedną stronę do góry, ale 60. Nadal nie umiałam sobie poradzić z tematem więc napisałam tutaj. Dla Ciebie nie trudno, bo siedzisz w temacie, ja jestem laikiem i ogarnięcie tego tematu jest dla mnie trudne, mimo czytania co piszecie - łał - dziwne?
Przecież jak nie chcesz nie musisz odpowiadać na takie posty.

Mimo to dzięki.

Kombinacje samsunga, którą napisałeś rozpatrywałam, ale boję się, że jest za dużo srebrnej obudowy i na fornirze będzie źle to wyglądało.
Amicę mój mąż już wcześniej odrzucił jako całą firmę (ma złe doświadczenia).
Dziękuję za propozycję, skorzystam i coś wybiorę pewnie z whirlpoola.

pozdrawiam

Nie sprecyzowałaś ani trochę - jakie funkcje Cię interesują, jaki kolor obudowy... nic - stąd moje podejrzenie o podejście do tematu w olewczym stylu "wrzucę posta - zróbcie za mnie"

Teraz już wiadomo trochę więcej - więc już wiem (i inni też) więcej - co polecić a co nie.

P.S. z Samsunga możesz wybrać inny model piekarnika np. BQ1S4T133 i będzie więcej szyby...

Sharkey
18-10-2013, 15:59
P.S. z Samsunga możesz wybrać inny model piekarnika np. BQ1S4T133 i będzie więcej szyby...

a czy widziałeś na żywo takie połączenie? bo właśnie boję się tej srebrnej obudowy mikrofali, że na drewnie będzie kiepsko wyglądać. ? bo poza tym jest dla mnie ok.

z tych poprzednich propozycji najbliżej mi do AKZ 237 AKP 275 plus AMW 712 .

Uważasz, że lepiej wybierać samsunga czy whirlpoola?

tak jak pisałam trochę wyżej, interesuje mnie względnie tania mikrofala (do 1000zł) i piekarnik na pewno z termoobiegiem, chłodnymi drzwiami, fajnie jakby miał powłoki do łatwiejszego czyszczenia i był trochę większy - 70l ? teraz mam taki, gdzie nie mogę wsadzić dwóch brytfannek, na dwóch poziomach - nie mieszczą się.

no i wygląd niestety też jest dla mnie ważny - a to jedno z cięższych kryteriów ;) generalnie im mniej srebrnej obudowy tym lepiej :)

Bayzone_pl
18-10-2013, 16:33
a czy widziałeś na żywo takie połączenie? bo właśnie boję się tej srebrnej obudowy mikrofali, że na drewnie będzie kiepsko wyglądać. ? bo poza tym jest dla mnie ok.

z tych poprzednich propozycji najbliżej mi do AKZ 237 AKP 275 plus AMW 712 .

Uważasz, że lepiej wybierać samsunga czy whirlpoola?

tak jak pisałam trochę wyżej, interesuje mnie względnie tania mikrofala (do 1000zł) i piekarnik na pewno z termoobiegiem, chłodnymi drzwiami, fajnie jakby miał powłoki do łatwiejszego czyszczenia i był trochę większy - 70l ? teraz mam taki, gdzie nie mogę wsadzić dwóch brytfannek, na dwóch poziomach - nie mieszczą się.

no i wygląd niestety też jest dla mnie ważny - a to jedno z cięższych kryteriów ;) generalnie im mniej srebrnej obudowy tym lepiej :)

Opcja z Whirlpoola będzie droższa, ale mikrofala będzie większa i otwierana w dół a nie w bok. połączenie z Samsunga będzie ok ze względu na spójny odcień stali.

Sharkey
20-10-2013, 12:48
Opcja z Whirlpoola będzie droższa, ale mikrofala będzie większa i otwierana w dół a nie w bok. połączenie z Samsunga będzie ok ze względu na spójny odcień stali.

Dzięki za pomoc.
Pogrzebałam jeszcze i zdecydowałam się na AKZM 784 nb i AMW 735 NB
Mam nadzieję, że się sprawdzi.

mitch
20-10-2013, 17:37
Cześć ;)

Urządzamy sobie kuchnię i jak na razie kupiliśmy płytę z indukcją Whirlpoola ACM 815 BF. Sprzęt do zabudowy:

zmywarka: Bosch SPV 43M10 EU (zależy mi na możliwości ustawienia opóźnienia startu z przeskokiem przynajmniej co godzinę)
piekarnik: Siemens HB43GS540 albo Samsung BF 1C4 T082
lodówka: Bosch KIN86AF30 albo Bosch KIS87AD30

Co do lodówki moja ładniejsza połówka woli tą pierwszą ze względu na no-frost w zamrażalniku (szkoda, że nie ma też w chłodziarce). Od kilku lat mamy Whirlpoola z nofrostem i jesteśmy zadowoleni. Niby ten drugi Bosch ma automatyczne rozmrażanie, ale jak to działa?

Z piekarnikiem jest jeszcze gorzej, Samsung ma jakieś automatyczne programy (kiedyś mieliśmy Gorenje i korzystaliśmy z jego "automatów"), z kolei Siemens ma te wkładki katalityczne wszędzie gdzie się da i jakiś taki milszy z obejściu jest ;) Jakiś pomysł, co z tym zrobić? Może ktoś wie coś o awaryjności tego sprzętu?

czacz0r
20-10-2013, 18:43
Przewertowałem temat, ale nie znalazłem konkretnego info odnośnie lodówki Whirlpool ART-880 A+/NF. Potrzebuję do zabudowy, standard wymiary 56 szerokość na max 178 wys. Coś do polecenia do 2 tyś? No-frost by się przydał, ale tylko w opcji w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki z góry za pomoc.

Bayzone_pl
21-10-2013, 08:25
Przewertowałem temat, ale nie znalazłem konkretnego info odnośnie lodówki Whirlpool ART-880 A+/NF. Potrzebuję do zabudowy, standard wymiary 56 szerokość na max 178 wys. Coś do polecenia do 2 tyś? No-frost by się przydał, ale tylko w opcji w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki z góry za pomoc.

lepszym wyborem będzie ART 866/A+

krzys_r
21-10-2013, 12:30
bayzone_pl, trochę wyżej polecałeś komplet Whirlpool AMW 496 i AKZ 237.
Mam pytanie: AKZ 237 IX występuje w dwóch wersjach - z jedynką w nazwie i bez tej jedynki. Różnią się wizualnie i wydaje mi się że do AMW 496 bardziej pasowałby ten piekarnik bez 1, ze względu na podobne do mikrofali drzwiczki (blacha z trzech stron szkła). Czy one będą do siebie pasowały kolorem blach i wyświetlacza (wyświetlacz mniej istotny), bo zdjęcia w internecie są mało precyzyjne.
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Bayzone_pl
21-10-2013, 12:40
bayzone_pl, trochę wyżej polecałeś komplet Whirlpool AMW 496 i AKZ 237.
Mam pytanie: AKZ 237 IX występuje w dwóch wersjach - z jedynką w nazwie i bez tej jedynki. Różnią się wizualnie i wydaje mi się że do AMW 496 bardziej pasowałby ten piekarnik bez 1, ze względu na podobne do mikrofali drzwiczki (blacha z trzech stron szkła). Czy one będą do siebie pasowały kolorem blach i wyświetlacza (wyświetlacz mniej istotny), bo zdjęcia w internecie są mało precyzyjne.
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Wg katalogu - oba maja wyświetlacze białe - aktualnie dostępny jest tylko AKZ 237/01

czacz0r
21-10-2013, 21:28
lepszym wyborem będzie ART 866/A+

Mógłbyś sprecyzować dlaczego?

Bayzone_pl
22-10-2013, 08:46
Mógłbyś sprecyzować dlaczego?

brak no-frost, komora zero...

popey111
22-10-2013, 10:26
brak no-frost, komora zero...

Rację przyznaję przedmówcy :) chociaż może być też coś gorenje z no-frost lub bez i z komorą zero.

Anad65
24-10-2013, 11:50
Mam pytanie dotyczące piekarnika . Zakupiłam Electroluxa EOC3430COX . Wczoraj go przywieźli i okazało się, że po otwarciu drzwiczki trzeba trzymać , bo inaczej same się zamykają.Jest to dość kłopotliwe. Nie wiem czy ten typ tak ma , czy może coś jest popsute. Napiszcie, jak jest w Waszych piekarnikach .

agga1
26-10-2013, 23:35
Sama korzystała z tego forum, więc teraz po 3 miesiącach użytkowania sprzętu przekazuję swoją opinię odnoście użytkowanego sprzętu:
Piekarnik Samsung BQ1DG6G144 - super zakup bez zastrzeżen do użytkowania i czyszczenia

Płyta indukcyjna AMICA PI6512TF: Długo się uczyłam użytkowania indukcji (może to wina kiepskiej instrukcji?). Teraz jest OK a jedyny problem jaki mi doskwiera to brak pola do patelni o srednicy 28 cm. Największe pole ma średnice 22 cm. W efekcie gdy smażę kotlety typu schabowy na patelni 28 cm, to po jej brzegach nie rumienią się a po środku rumienią. Więc muszę podwójnie obracać te kotlety.

Zmywarka Whirlpool ADG 6240FD - poprzednio używałam zmywarki tej samej firmy, więc nie byłam zaskoczona efektywnością suszenia. Nie mam porównania ze zmywarkami BSH, jednak kiedyś czytałam opinię, jakoby WH suszył słabiej niż BSH. Dla mnie jednak efektywnośc suszenia wystarczająca.
Bardzo zadowolona jestem z:
-światełka sygnalizującego proces zmywania (nie do przecenienia przy zmywarkach z zabudowanym panelem)
-możliwości dokładania naczyń w trakcie zmywania
-programu zmywania w 6L wody. Prawdę mówiąc wybrałam ją głównie z tego względu, bo na konkurencyjne BSH nie było mnie stać. Minusem jest to, że ten program trwa ponad 3h.
-składanych dolnych koszów
Minusem jest też - w porównaniu ze starą zmywarką- mniej miejsca na filiżanki na górnym koszu (5 zamiast 6, bo sobie ścieli róg tej górnej szufladki)

Okap Siemens LB 75564 do zabudowy (ale nie w szafce) - bez zastrzeżen: dobrze ciągnie i ładnie wygląda po zabudowaniu. Na najwyższych 2 biegach głosny, ale właczam je rzadko i na krótko

bizkitek
28-10-2013, 13:49
Witam,
nadeszła taka chwila, że czas zakupić całe AGD do mieszkania.
Trochę jestem zielony temacie i byłbym wdzięczny za pomoc forumowiczów.
Ogólnie interesuje mnie rozsądna jakość za rozsądną cenę ( o ile coś takiego istnieje ).

Na wstępie wybrałem już sobie 3 sprzęty ale do pozostałych jeszcze nie doszedłem.( cała kuchnia do zabudowy )
płyta indukcyjna Elektrolux ehd60020p - 1349 PLN
piekarnik Elektrolux eob53102x - 1049 PLN
lodówka Electrolux enn2801bow - 1349 PLN
Pozostaje jeszcze:
-okap ( do zabudowy )
-pralka
-zmywarka ( do zabudowy)
Poziom cenowy mniej więcej zauważalny :)
Czy jest w ogóle sens brać się za sprzęt Elctroluxa czy może przyglądać się innej firmie?
Np. lodówka Beko CBI 7771 ( około 1200 PLN ) czy płyta indukcyjna Teka IR 641 ( około 1200 PL)??

Co do dodatkowych wymagań to z racji tego, że kuchnia jest otwarta na salon to fajnie by było żeby lodówka ( min 177cm, no-frost ) i zmywarka (60cm, w miarę oszczędna, sygnalizacja procesu zmywania, możliwość dokładania naczyń podczas zmywania ) były w miarę ciche.


Będę wdzięczy za pomoc.

LostHighway
28-10-2013, 19:41
Tak jak większość piszących w tym temacie również i my stanęliśmy przed trudnym wyborem wyposażenia AGD do naszej kuchni. Proszę o porady na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu kuchennego. Najbardziej zależy nam na zakupie ekonomicznych w użytkowaniu, nieawaryjnych, funkcjonalnych i cichych sprzętów. Będę wdzięczny za każdą opinię na ten temat jakie funkcjonalności są przydatne a jakie zbędne, jakie sprzęty są "wieczne", a jakie psują się częściej niż inne... Poniżej co jest naszym celem:

1. Lodówka wolnostojąca z zamrażalnikiem wysoka (powyżej 180cm) - na rynku można spotkać wiele modeli rozpiętość cenowa jest straszna od 1200 do 4000 zł). Skąd takie różnice w cenie? Czy ta droższa jest wieczna?

2. Piekarnik - do zabudowy, wymagania łatwy do czyszczenia, chłodne drzwi, termoobieg no i mało awaryjny ;)

3. płyta gazowa - ktoś tutaj na forum pokazywał ciekawą 5cio palnikową na którą chyba(?) można wstawić gabarytowe naczynia. No i żeby była wygodna do czyszczenia. Nie wiem jakie dodatkowe funkcje może mieć płyta?

4. Okap... chcemy zainstalować u siebie okap kominowy, najlepiej jakby okap był: cichy, wystarczający mocą do kuchni 10m2, fajnie by było jakby miał możliwość zaprogramowania czasowego wyłączenia (np. po 10 min). Jak obliczyć jaka moc okapu potrzebna do kuchni? Na chłopski rozum wydaje się, że im większa moc tym okap głośniejszy, więc lepiej uniknąć przewymiarowania.

5. Mikrofalówka, rzadko używamy więc nie musi posiadać jakichś kosmicznych funkcji. Na co zwracać uwagę jeżeli chodzi o wybór mikrofali? Na pewno musi pasować do piekarnika (mają być zabudowane w słupku - mikrofala nad piekarnikiem).

6. Zmywarka 60cm - do zabudowy, do tej pory nie mieliśmy takiego dobrodziejstwa więc nie bardzo wiadomo czego od niej wymagać? Jedyne wymagania to składane koszyczki na talerze (podobno to ważny detal jeżeli chodzi o użyteczność?), względnie pojemna, opóźnienie startu zmywania (np. żeby w nocy zmywało, boje się że żre to troche prądu), im cichsza tym lepsza.


Wszystkie powyższe sprzęty co najmniej klasy A, z dobrym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym (lepiej żeby nic się nie psuło i nie korzystać z serwisu, ale wiadomo sprzęt w dzisiejszych czasach bywa zawodny więc chyba warto brać to pod uwagę)

Jeżeli są jakieś funkcjonalności na które zwrócić uwagę przy wyborze proszę o informacje. Liczymy na Waszą pomoc.



PS. Jeszcze jedna prośba o opinie, co sądzicie o marce AMICA, mają teraz ciekawą promocję (http://promocje.amica.pl/inteligentne_rozwiazania_w_zestawie/2013.10.01_promocja_BI_Inteligentne_rozwiazania_w_ zestawie_ulotka_A5.pdf). zastanawiamy się nad Zestawem III (kup 4 produkty i odbierz zmywarkę). Macie może jakieś opinie na temat tej zmywarki (http://www.amica.com.pl/pl,produkt,60-cm-integra,zim-629,600,2.html)?

Bayzone_pl
30-10-2013, 09:08
płyta indukcyjna Elektrolux ehd60020p - 1349 PLN
piekarnik Elektrolux eob53102x - 1049 PLN

Teka IR 641 ( około 1200 PL)


to są dobre ale stare modele i już tego nie kupisz chyba że komuś baaaaaardzo zalegają na magazynie bo z oferty są wycofane lekko licząc rok temu

aktualnie odpowiednio
Płyta EHH 16340FK
Piekarnik EEB 4233POX

płyta IRS 641



lodówka Electrolux enn2801bow - 1349 PLN


model poza cennikowy - odpowiednik ogólnodostępny to
ENN 12801



Pozostaje jeszcze:
-okap ( do zabudowy )
-pralka
-zmywarka ( do zabudowy)


okap - jaki typ (wyspowy, kominowy, do zabudowy) i jaki wymiar
pralka - jaki typ (front, top) i jaki wymiar
zmywarka - jaki typ (panel, zintegrowana)



Czy jest w ogóle sens brać się za sprzęt Elctroluxa czy może przyglądać się innej firmie?
Np. lodówka Beko CBI 7771 ( około 1200 PLN ) czy płyta indukcyjna Teka IR 641 ( około 1200 PL)??


jest sens brać electroluxa względem tego o co pytasz



Co do dodatkowych wymagań to z racji tego, że kuchnia jest otwarta na salon to fajnie by było żeby lodówka ( min 177cm, no-frost )
(...)
były w miarę ciche.


po pierwsze no-frost i ciche będzie się wykluczało,
po drugie elux o którego pytasz nie ma no-frost,
po trzecie elux jest bardzo dobry i cichy a no-frost jest Ci niepotrzebny

Bayzone_pl
30-10-2013, 09:42
Tak jak większość piszących w tym temacie również i my stanęliśmy przed trudnym wyborem wyposażenia AGD do naszej kuchni. Proszę o porady na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu kuchennego. Najbardziej zależy nam na zakupie ekonomicznych w użytkowaniu, nieawaryjnych, funkcjonalnych i cichych sprzętów. Będę wdzięczny za każdą opinię na ten temat jakie funkcjonalności są przydatne a jakie zbędne, jakie sprzęty są "wieczne", a jakie psują się częściej niż inne... Poniżej co jest naszym celem:

1. Lodówka wolnostojąca z zamrażalnikiem wysoka (powyżej 180cm) - na rynku można spotkać wiele modeli rozpiętość cenowa jest straszna od 1200 do 4000 zł). Skąd takie różnice w cenie? Czy ta droższa jest wieczna?

2. Piekarnik - do zabudowy, wymagania łatwy do czyszczenia, chłodne drzwi, termoobieg no i mało awaryjny ;)

3. płyta gazowa - ktoś tutaj na forum pokazywał ciekawą 5cio palnikową na którą chyba(?) można wstawić gabarytowe naczynia. No i żeby była wygodna do czyszczenia. Nie wiem jakie dodatkowe funkcje może mieć płyta?

4. Okap... chcemy zainstalować u siebie okap kominowy, najlepiej jakby okap był: cichy, wystarczający mocą do kuchni 10m2, fajnie by było jakby miał możliwość zaprogramowania czasowego wyłączenia (np. po 10 min). Jak obliczyć jaka moc okapu potrzebna do kuchni? Na chłopski rozum wydaje się, że im większa moc tym okap głośniejszy, więc lepiej uniknąć przewymiarowania.

5. Mikrofalówka, rzadko używamy więc nie musi posiadać jakichś kosmicznych funkcji. Na co zwracać uwagę jeżeli chodzi o wybór mikrofali? Na pewno musi pasować do piekarnika (mają być zabudowane w słupku - mikrofala nad piekarnikiem).

6. Zmywarka 60cm - do zabudowy, do tej pory nie mieliśmy takiego dobrodziejstwa więc nie bardzo wiadomo czego od niej wymagać? Jedyne wymagania to składane koszyczki na talerze (podobno to ważny detal jeżeli chodzi o użyteczność?), względnie pojemna, opóźnienie startu zmywania (np. żeby w nocy zmywało, boje się że żre to troche prądu), im cichsza tym lepsza.


Wszystkie powyższe sprzęty co najmniej klasy A, z dobrym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym (lepiej żeby nic się nie psuło i nie korzystać z serwisu, ale wiadomo sprzęt w dzisiejszych czasach bywa zawodny więc chyba warto brać to pod uwagę)

Jeżeli są jakieś funkcjonalności na które zwrócić uwagę przy wyborze proszę o informacje. Liczymy na Waszą pomoc.



PS. Jeszcze jedna prośba o opinie, co sądzicie o marce AMICA, mają teraz ciekawą promocję (http://promocje.amica.pl/inteligentne_rozwiazania_w_zestawie/2013.10.01_promocja_BI_Inteligentne_rozwiazania_w_ zestawie_ulotka_A5.pdf). zastanawiamy się nad Zestawem III (kup 4 produkty i odbierz zmywarkę). Macie może jakieś opinie na temat tej zmywarki (http://www.amica.com.pl/pl,produkt,60-cm-integra,zim-629,600,2.html)?

1. Lodówka - jeśli prosta ale dobra - Electrolux EN13601AX - świetny stosunek ceny do jakości.
Droższe nie są wieczne - wręcz przeciwnie - a dopłacasz to dodatkowych funkcji tj. elektroniczne sterowanie, wyświetlacze, design, marka

2, 3, 4, 5.
Idź w Amice

EBI 8562 AA + AMM 25BI + PGZ 7311 + OKP 652T / OKP 952T

bynajmniej nie ze względu na promocję - chociaż jak dają to darowanemu koniowi....

bizkitek
30-10-2013, 13:05
to są dobre ale stare modele i już tego nie kupisz chyba że komuś baaaaaardzo zalegają na magazynie bo z oferty są wycofane lekko licząc rok temu

aktualnie odpowiednio
Płyta EHH 16340FK
Piekarnik EEB 4233POX

płyta IRS 641



model poza cennikowy - odpowiednik ogólnodostępny to
ENN 12801



okap - jaki typ (wyspowy, kominowy, do zabudowy) i jaki wymiar
pralka - jaki typ (front, top) i jaki wymiar
zmywarka - jaki typ (panel, zintegrowana)



jest sens brać electroluxa względem tego o co pytasz



po pierwsze no-frost i ciche będzie się wykluczało,
po drugie elux o którego pytasz nie ma no-frost,
po trzecie elux jest bardzo dobry i cichy a no-frost jest Ci niepotrzebny


Płyta - zdecydowanie EHH 16340FK jest OK.
Co do piekarnika to zdecydowanie wolalbym typu wózek Cargo. np ten? Bosch HBB42C450E ?
Lodówka OK

okap - do zabudowy, 60 - zastanawiam się nad opcją teleskopową. Brak pomysłu na konkretny model.
pralka - top i max do 60 cm
zmywarka - zmywarka do zabudowy( 60 cm ).Panel zakryty, w miarę cicha i żeby nie brala za dużo wody do jednego mycia.

LostHighway
30-10-2013, 21:34
1. Lodówka - jeśli prosta ale dobra - Electrolux EN13601AX - świetny stosunek ceny do jakości.
Droższe nie są wieczne - wręcz przeciwnie - a dopłacasz to dodatkowych funkcji tj. elektroniczne sterowanie, wyświetlacze, design, marka

2, 3, 4, 5.
Idź w Amice

EBI 8562 AA + AMM 25BI + PGZ 7311 + OKP 652T / OKP 952T

bynajmniej nie ze względu na promocję - chociaż jak dają to darowanemu koniowi....

Dzięki za odpowiedź, przejrzałem Twoje typy, wydają się ok - jedynie kilka kwestii nt. okapu jakbyś mógł pomóc rozwiązać.

Jeżeli chodzi o wydajność okapu w naszym przypadku to min=177m3/h; max=375m3/h. Okap który zaproponowałeś jest ładny i podoba nam się bardzo! ale ma wydajność 800W, więc to ponad 200% zapotrzebowania (o ile dokonałem dobrych wyliczeń?). Moje obawy w tej kwestii to: zbyt mocny okap może wysysać ciepłe powietrze, a to wiadomo koszty ogrzewania. Sprawa druga podobno nie powinno się uruchamiać okapu jak odpalony jest kominek (mogą cofnąć się spaliny?) - wolałbym takiego ryzyka nie wprowadzać do domu. Kwestia trzecia duża moc okapu to większa głośność i większe zużycie prądu. Byłbym wdzięczny gdybyś rozwiał wątpliwości albo pomógł dobrać inny typ okapu gdyby ten faktycznie okazał się za mocny (szerokość 90cm). Dzięki stokrotne za Twoją pomoc.

ps. wymiary kuchni to 3,5x3,5 wys. 2,4m

ps2. Czy okap który polecasz to: OKS952T? Bo nie udało się znaleźć OKP 952T

Bayzone_pl
31-10-2013, 12:50
Płyta - zdecydowanie EHH 16340FK jest OK.
Co do piekarnika to zdecydowanie wolalbym typu wózek Cargo. np ten? Bosch HBB42C450E ?
Lodówka OK

okap - do zabudowy, 60 - zastanawiam się nad opcją teleskopową. Brak pomysłu na konkretny model.
pralka - top i max do 60 cm
zmywarka - zmywarka do zabudowy( 60 cm ).Panel zakryty, w miarę cicha i żeby nie brala za dużo wody do jednego mycia.

Osobiście odradzam wózki Cargo w piekarnikach.

Okap - zaszalej i weź OTS 645I ;)
Pralka - ZWQ 76101
Zmywarka - LFT7 H204

Bayzone_pl
31-10-2013, 12:57
Dzięki za odpowiedź, przejrzałem Twoje typy, wydają się ok - jedynie kilka kwestii nt. okapu jakbyś mógł pomóc rozwiązać.

Jeżeli chodzi o wydajność okapu w naszym przypadku to min=177m3/h; max=375m3/h. Okap który zaproponowałeś jest ładny i podoba nam się bardzo! ale ma wydajność 800W, więc to ponad 200% zapotrzebowania (o ile dokonałem dobrych wyliczeń?). Moje obawy w tej kwestii to: zbyt mocny okap może wysysać ciepłe powietrze, a to wiadomo koszty ogrzewania. Sprawa druga podobno nie powinno się uruchamiać okapu jak odpalony jest kominek (mogą cofnąć się spaliny?) - wolałbym takiego ryzyka nie wprowadzać do domu. Kwestia trzecia duża moc okapu to większa głośność i większe zużycie prądu. Byłbym wdzięczny gdybyś rozwiał wątpliwości albo pomógł dobrać inny typ okapu gdyby ten faktycznie okazał się za mocny (szerokość 90cm). Dzięki stokrotne za Twoją pomoc.

ps. wymiary kuchni to 3,5x3,5 wys. 2,4m

ps2. Czy okap który polecasz to: OKS952T? Bo nie udało się znaleźć OKP 952T

Oczywiście tak - "przejęzyczyłem się" - OKS 952T

Jeżeli chodzi o wydajność - po to jest regulacja żeby nie włączać go "zero-max"
Ten okap jest stosunkowo bardzo cichy nawet na najwyższym biegu; jak zauważysz że nie potrzebujesz większej wydajności to pracując na "jedynce" będzie "prawie" bezgłośny a w razie potrzeby masz pełną wydajność na zawołanie - dlatego go poleciłem.

W temacie układu kominek-okap - wiem ze niedawno temat był wyjaśniany w którymś wątku - czytałem ale nie bardzo teraz pamiętam jak to działa.

ryba154
02-11-2013, 18:25
jaki model piekarnika z funkcja gotowania na parze moglbys polecić?

bizkitek
03-11-2013, 10:25
Osobiście odradzam wózki Cargo w piekarnikach.

Okap - zaszalej i weź OTS 645I ;)
Pralka - ZWQ 76101
Zmywarka - LFT7 H204

czemu nie polecasz Cargo? Akurat tak mam zaplanowana kuchnie, ze Cargo idealnie pasuje...

Bayzone_pl
04-11-2013, 12:22
czemu nie polecasz Cargo? Akurat tak mam zaplanowana kuchnie, ze Cargo idealnie pasuje...

poszukaj opinii od użytkujących to rozwiązanie - nie opłaconych przez BSH - i zastanów się czemu nikt inny w to nie poszedł a i BSH ma po 2 modele "na krzyż"

mrsmoonx
05-11-2013, 12:09
Ja tez nie polecam cargo, mialam dokladnie ten model hbb 42c450e, bajer ale niewygodny i niepraktyczny. Teraz madrzejsza po fakcie kupilam tez boscha, ale z teleskopami. Naprawde odradzam

jolekf
05-11-2013, 13:47
Witam
Proszę o opinie dotyczące następujących sprzętów:
Piekarniki:
Whirlpool AKP275IX
lub
Amica EBI8562AA

a jeżeli czarne to:

Bosch HBA43S462E
lub
AMICA EBI7542


Lodówka:

Elektrolux ENN2800BOW

Whirlpool ART880A+NF

Whirlpool ART481A++

Nie wiem czy NoFrost to przydatna funkcja

I najcięższy dla mnie wybór bo nie ma tanich kuchenek gazowych które by mi się podobały ... Wybrałam dwie różne

Amica PGXZ6611 lub PGCZ 6411

Podobają mi się szklane ale już w sklepie widzę jak są one porysowane a co dopiero przy normalnym użytkowaniu i nie wiem ... :/

Bayzone_pl
05-11-2013, 14:23
Witam
Proszę o opinie dotyczące następujących sprzętów:
Piekarniki:
Whirlpool AKP275IX
lub
Amica EBI8562AA

a jeżeli czarne to:

Bosch HBA43S462E
lub
AMICA EBI7542


Lodówka:

Elektrolux ENN2800BOW

Whirlpool ART880A+NF

Whirlpool ART481A++

Nie wiem czy NoFrost to przydatna funkcja

I najcięższy dla mnie wybór bo nie ma tanich kuchenek gazowych które by mi się podobały ... Wybrałam dwie różne

Amica PGXZ6611 lub PGCZ 6411

Podobają mi się szklane ale już w sklepie widzę jak są one porysowane a co dopiero przy normalnym użytkowaniu i nie wiem ... :/

Piekarniki z Amiki
Lodówka z Eluxa
no-frostowi mówię "nie"
płyta PGXZ 6611

jolekf
05-11-2013, 14:36
Dziękuję za pomoc !

Bayzone_pl
05-11-2013, 14:59
Dziękuję za pomoc !

Z Krakowa do Wieliczki masz niedaleko... Wieliczka - ul.Szpitalna 1 w godz 8-17 - można przyjść pogadać doradzić się

jaremy
06-11-2013, 11:00
Nie polecam natomiast sprzętu amici.
kupiłem piekarnik amicki. wszystko ładnie do czasu rozpakowania.
okazało się że panel sterujący jest oderwany. po odchyleniu okazało się że zaczepy są całe zardzewiałe. sprawa zgłoszona poprzez stronę internetową do serwisu amici w czwartek tj. 31.10.2013 i odzewu ze strony amici brak. zgłoszono również telefonicznie i również odzewu brak.

Piotrek2005
06-11-2013, 11:15
Nie polecam natomiast sprzętu amici.
kupiłem piekarnik amicki. wszystko ładnie do czasu rozpakowania.
okazało się że panel sterujący jest oderwany. po odchyleniu okazało się że zaczepy są całe zardzewiałe. sprawa zgłoszona poprzez stronę internetową do serwisu amici w czwartek tj. 31.10.2013 i odzewu ze strony amici brak. zgłoszono również telefonicznie i również odzewu brak.
to niekoniecznie wina amici
może sklep zawinił - składowanie i transport niedopilnowane
zgłoś do sprzedawcy, wg mnie powinni wymienić od ręki na nowy egzemplarz
nie bronię firmy amica, nie mam z nimi nic wspólnego
po prostu pracuje w handlu i wiem jak bywa

Bayzone_pl
06-11-2013, 11:27
to niekoniecznie wina amici
może sklep zawinił - składowanie i transport niedopilnowane
zgłoś do sprzedawcy, wg mnie powinni wymienić od ręki na nowy egzemplarz
nie bronię firmy amica, nie mam z nimi nic wspólnego
po prostu pracuje w handlu i wiem jak bywa

Amen.

jaremy
06-11-2013, 11:43
ok. ale chodzi mi o podejście amici do zgłoszenia reklamacyjnego od czwartku mija już trochę czasu tym bardziej, iż sprawę zgłosiłem poprzez ich stronę oraz telefonicznie.
reakcji ze strony amici brak.

ivy17
06-11-2013, 15:29
Szukam najbardziej pojemnych/wysokich/ z możliwych zamrażarki i lodóki do zabudowy w miare rozsądnej cenie , mozna prosić o jakas radę. Nie bardzo wiem na co zwrócić tu uwagę :rolleyes:

Piotrek2005
06-11-2013, 16:14
Szukam najbardziej pojemnych/wysokich/ z możliwych zamrażarki i lodóki do zabudowy w miare rozsądnej cenie , mozna prosić o jakas radę. Nie bardzo wiem na co zwrócić tu uwagę :rolleyes:
chodzi o dwa oddzielne urządzenia? czy chłodziarko-zamrażarkę bo nie skumałem
jeżeli oddzielne to np chlodziarka Electrolux ERN3213AOW, albo Hotpoint-Ariston BS 3022 V

aniaitomek
11-11-2013, 20:14
Witam, czy macie jakiś typ gofrownicy jaką byście polecili, marzę o gofrach własnej roboty....

Jasylwek
13-11-2013, 09:58
ok. ale chodzi mi o podejście amici do zgłoszenia reklamacyjnego od czwartku mija już trochę czasu tym bardziej, iż sprawę zgłosiłem poprzez ich stronę oraz telefonicznie.
reakcji ze strony amici brak.

Musze sie zgodzić, nie tyle o samą firmę Amika co serwis. Uważam, ze działają dość opornie. Mąż zgłosił awarię płyty we wtorek, mieli przyjechac za tydzień w poniedzialek, po czym odwołali naprawę, z powodu braku 'najbardziej prawdopodobnego popsutego elementu', az w koncu przyjechali w piątek. Na szczęście jeszcze nie mieszkamy w domu, bo trudno mi sobie wyobrazić, jak tyle czasu mielibyśmy funkcjonować bez płyty.

smeffetka
13-11-2013, 12:52
ma ktoś w domu taki sprzęt lub słyszał opinie?
bayzone pewnie ty poradzisz :)

Płyta AMICA PI 6512 TFN

Piekarnik Amica Integra EBI8562AA

Mikrofala amica amm 20bi

Zmywarka Bosch SMV 50E70EU

Okap amica okc 6726i

Lodówka Electrolux ENN12800AW

czytałam opinie i mają dobre, gdzie lepiej kupić? na oleole lub electro gdzie jest różnica ok 600zł od miejscowego sklepu czy lepiej kupić w takim miejscowym sklepie

jaką inną lodówkę w zabudowie polecacie?

aksamitka
13-11-2013, 16:17
Czym rozni sie plyta FOLKING IKEA od TYDLIG IKEA? czy mozna je podlaczyc pod zwykle gniazdko?

fajna kobieta
14-11-2013, 17:43
Bayzone_pl dostałam dzisiaj propozycje sprzętów do zabudowy i mam prośbę czy mógłbyś sie wypowiedzieć co o tym sądzisz? 1) piekarnik HB33GB550 2) mikrofale HF35M562 3) indukcja EH651BE17E 4)zmywarkia SN66M083 4) okap ISOLA CYLINDAX Wszystko Siemens.Z góry dziękuję:)

Bayzone_pl
15-11-2013, 08:34
ma ktoś w domu taki sprzęt lub słyszał opinie?
bayzone pewnie ty poradzisz :)

Płyta AMICA PI 6512 TFN

Piekarnik Amica Integra EBI8562AA

Mikrofala amica amm 20bi

Zmywarka Bosch SMV 50E70EU

Okap amica okc 6726i

Lodówka Electrolux ENN12800AW

czytałam opinie i mają dobre, gdzie lepiej kupić? na oleole lub electro gdzie jest różnica ok 600zł od miejscowego sklepu czy lepiej kupić w takim miejscowym sklepie

jaką inną lodówkę w zabudowie polecacie?

Jedynie mógłbym pokręcić nosem przy zmywarce i zaproponować alternatywnie Eluxa ESL 6365RO ale poza tym - nie ma się do czego przyczepiś w tym zestawie.
Zakup - oczywiście w sieci - prędzej OleOle.

sheenaz
15-11-2013, 09:29
Bardzo polecam m.in do gofrów urządzenie 3w1 Philipsa.
Nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży, ale sprzet nie do zdarcia i mimo 10 lat użytkowania wnętrze wyglada jak nowe. Teflon nie ma nawet ryski.
To jest gorfrownica, sandwicher i grill w 1, a właściwie są to 3 zestawy żeliwnych wkładów.
http://www.opinie.senior.pl/Philips-HD-2430-Cucina-3-w-1,21542.html
http://www.goods-direct.ru/pictures/8-1111-201309131309080.jpg
Moc: 900W

I przy okazji. Wg mnie najlepszy przepis na gofry dla ludzi, ktorzy źle znoszą proszek do pieczenia czy sodę w wypiekach jest przepis Pascala Brodnickiego.

Tamte serie Philips Cucina i Essence chyba ogólnie były niezłe.
Mam jeszcze robot kuchenny, uzywany kilka razy w tygodniu też od 10 lat i podobnie jak wyżej jestem zachwycona.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41E1N58DCSL._SL500_AA300_.jpg

Wru
15-11-2013, 11:54
Mam pytanie odnośnie zamontowania płyty indukcyjnej Electrolux EHH 46540FK lub AEG HK 65425 PFB nad piekarnikiem Eelctrolux EOC 3430COX który ma funkcję pyrolizy czy takie połączenie jest możliwe czy powinnam szukać innego piekarnika? Jeśli tak to jaki bez pyrolizy możecie polecić. Z góry dziękuję :)

Wru
18-11-2013, 07:35
Ponawiam pytanie, bo sprawa dość pilna. Może ktoś będzie wiedział ;)

sheenaz
18-11-2013, 09:10
Wru,
Producenci raczej odradzają takie połączenie (Teka i chyba
Gorenje), aczkolwiek nie wszyscy, bo mocno nagrzany piekarnik podczas właczonej pyrolizy moze mieć wpływ na płytę.
Wprawdź sobie w instrukcjido płyty Electroluxa, może nie ma takiej wzmianki.

ivy17
18-11-2013, 11:22
chodzi o dwa oddzielne urządzenia? czy chłodziarko-zamrażarkę bo nie skumałem


o dwa oddzielne :yes:

Wru
18-11-2013, 14:28
Wru,
Producenci raczej odradzają takie połączenie (Teka i chyba
Gorenje), aczkolwiek nie wszyscy, bo mocno nagrzany piekarnik podczas właczonej pyrolizy moze mieć wpływ na płytę.
Wprawdź sobie w instrukcjido płyty Electroluxa, może nie ma takiej wzmianki.

Przeglądałam dwie instrukcje Electroluxa (inne niż moja upatrzona) i właśnie nie było takiej informacji. W dwóch sieciówkach dostałam jakieś wymijające odpowiedzi dlatego postanowiłam uderzyć na forum.

Anad65
18-11-2013, 15:18
Ja większość sprzętu mam z elektroluxa . Wszystkie pytania kierowałam na infolinię 801 444 800 i otrzymywałam wyczerpującą odpowiedź.

fajna kobieta
18-11-2013, 15:57
Bayzone_pl czy możesz polecić piekarnik i mikrofalówke do zabudowy najlepiej Siemens Electrolux lub Bosh? Zależy mi na piekarniku z pyroliza.:rolleyes:

Bayzone_pl
19-11-2013, 08:54
Bayzone_pl czy możesz polecić piekarnik i mikrofalówke do zabudowy najlepiej Siemens Electrolux lub Bosh? Zależy mi na piekarniku z pyroliza.:rolleyes:

a jak bardzo zaawansowany ma być piekarnik i jak duża mikrofala ?

tomekzagorski
19-11-2013, 14:19
Witam. Szukam zmywarki do kuchni (najlepiej 45cm bo szersza się nie zmieści) najlepiej do 1200zł, co możecie mi polecić w tej cenie?

fajna kobieta
19-11-2013, 19:03
bayzone_pl juz odpowiadam.Zalezy mi na funkcji pyrolizy w piekarniku.Dosc często używam piekarnika wiec fajnie by było gdyby miał pare ciekawych funkcji...Szczerze mówiąc mikrowele używają tylko dzieciaki do popcornu wiec nie musi być jakaś z wodotryskami.:DZaproponuj coś plissss.....aaaa i to wszystko będzie zabudowane w słupku szafce 60 cm jedno pod drugim.

nadina
22-11-2013, 21:10
A co powiecie na taki zestaw:
-Lodówka SAMSUNG RB31FERNDEF (podoba mi sie kolor do jasnych szafek będzie pasował :) )
-Plyta gazowa: Indesit PIM 640 AS (BK) lub MPM MPM-60-GM-01 (generalnie w tym temacie jestem otwarta na propozycje zależy mi jedynie żeby była łatwa w czyszczeniu i nie klóciła sie wyglądem z kuchnią która będzie brązowo beżowa)
-piekarnik: Whirlpool AKZM 784/S (zależy mi na chłodnej szybie i prowadnicach teleskopowych fajna by też była termosonda)
-zmywarka Whirlpool ADG 6240 FD/1

edit:
Naoglądałam się plyt gazowych i spodobała mi się Whirlpool AKT 486 S (do piekarnika by pasował :) ) albo ewentualnie ARISTON TD 640 S - jakieś opinie?

ASIA1978
27-11-2013, 18:21
witam,proszę o pomoc przy wyborze piekarnika i jakie różnice są między nimi?Samsung BF1 C6G080 i Samsung BQ1 D6G144

kamilserek
05-12-2013, 11:39
Witam.

Kolega kupił mieszkanie, szuka sprzętu AGD. Niestety nie za bardzo jestem w stanie mu pomóc, dlatego odzywam się do was. Po wstępnych oględzinach wybrał poszczególne elementy i byłbym wdzięczny gdybyście wypowiedzieli się na ich temat. Dodam, że kolega jest studentem i szuka złotego środka pomiędzy wyglądem, praktycznością, a oczywiście ceną. Będzie mieszkał sam, ewentualnie z drugą osobą. Oczywiście wszystko powinno być wizualnie w miarę powiązane, okap i płyta indukcyjna czarna, lodówka, piekarnik, mikrofala w srebrnym kolorze. Jeśli znalazłby się fajny zestaw od jednego producenta, z jednej serii to rozwiązałoby problem, ale zazwyczaj: "coś jest nie tak". Fajnie by było gdyby urządzenia były jak najbardziej oszczędne. Piekarnik i mikrofalówka zamontowane będą w słupku.

Myślę, że to wszystkie niezbędne informację. Z góry dzięki za pomoc!

A tutaj wspominiany zestaw:

Okap Mastercook WK-Proteus 60N + komin ATC251/2X
Lodówka Samsung RB29FWRNDSA
Pralka Indesit IWTE 51051 Eco
Mikrofalówka Samsung FW87SUST
Płyta Mastercook I3DI64 S
Piekarnik Bosch HBN239E1L albo Samsung BQ1VD6T131
Zmywarka Candy CDI 9P45/E-S albo Indesit DISP5377

Od siebie dodam, że czytałem o technologii fresh control i wydaje mi się bardzo ciekawa, więc może znaleźć jakąś lodówkę z tą technologią zamiast nofrost?

ankasolarka81
06-12-2013, 14:18
Witam mam parę wątpliwości jeśli chodzi o wybór sprzetu do domu.
Moje typy:
Płyta gazowa SIEMENS EB 615 PB 90E cena 640zł
Okap :TEKA (73cm) lub FRANKE (70,2cm)
Piekarnik:
cel-drabinki teleskopowe, termoobieg, chowane pokrętła, obudowa czarna z dodatkami stali/inox, cenowo jw., a może inna propozycja:
Indesit FIMS 5311KAIX cena 800zł
SIEMENS HB 43GS540 cena 1250zł
WHIRPOOL AKP 468/IX cena 1200zł

Lodówka do zabudowy (tutaj największy dylemat)
cel-brak no frost, nie za głośna, pojemna, oszczędna
BOSCH KIV 34X20 cena 1500zł
ELECTROLUX ENN 12900BW cena 1200zł
Zmywarka 60 cm, zakryty panel
cel-składane kosze, szybkie propgarmy, informacje o czasie zmywania na podłogę, i nie wiem czy będę potrzebowała 1/2 załadunku
BOSCH SMV 50D10EU cena1300zł (nie ma połowy załadunku)
BOSCH smv 53L30EU cena1400zł
a może innego producenta?
Będę wdzięczna!

darom79
06-12-2013, 22:40
Witam oto propozycje AGD wybrane przez moja żone co o nich sadzicie,prosze ewentualnie o wasze sugestie pozdrawiam
Lodówka Samsung RB31FERNDBC
Zmywarka Bosch SMV50D10EU
Piekarnik Samsung FQ215G001
Płyta indukcyjna Electrolux EHH46540FK

Bayzone_pl
07-12-2013, 09:58
Witam.

(...)

Okap Mastercook WK-Proteus 60N + komin ATC251/2X
Lodówka Samsung RB29FWRNDSA
Pralka Indesit IWTE 51051 Eco
Mikrofalówka Samsung FW87SUST
Płyta Mastercook I3DI64 S
Piekarnik Bosch HBN239E1L albo Samsung BQ1VD6T131
Zmywarka Candy CDI 9P45/E-S albo Indesit DISP5377



Biorąc pod uwagę aktualna sytuację Mastercooka - nie kupowałbym chwilowo nic z tej marki.
Piekarnik widzę że ze skrajności w skrajność. (klasowo i cenowo) Jeśli zestawić to z mikrofalą Samsunga (co jest świetnym wyborem) to wybijcie sobie z głowy inny niż Samsunga piekarnik bo będzie pasowało jak pięść do nosa.
Płyta Amica PI 6512TFN albo Whirlpool ACM 816BA albo Electrolux EHH 16340FK
Zmywarka - "stówkę" drożej ale warto - Hotpoint Ariston LST 329AX

kamilserek
07-12-2013, 15:12
Dzięki za odpowiedź.
Co do piekarnika to wiem, że są to dwie różne półki cenowe i klasowe, ale zastanawiałem się czy warto dopłacać, żeby w słupku znalazła się jedna marka? Czy może jakiś inny zestaw piekarnik plus mikrofalówka? Czym różnią się ogólnie piekarniki? Na co warto zwrócić uwagę?

Bayzone_pl
09-12-2013, 09:11
Dzięki za odpowiedź.
Co do piekarnika to wiem, że są to dwie różne półki cenowe i klasowe, ale zastanawiałem się czy warto dopłacać, żeby w słupku znalazła się jedna marka? Czy może jakiś inny zestaw piekarnik plus mikrofalówka? Czym różnią się ogólnie piekarniki? Na co warto zwrócić uwagę?

Samsung wspomniany wyżej to piekarnik z możliwością wykorzystania pary. Ma tez sporo innych przydatnych funkcji - ale są one przydatne tylko kiedy piekarnik będzie wykorzystywany. Jeśli ma być tylko po to żeby raz na czas upiec pizzę - to nie ma to sensu.

Warto dobrać piekarnik z mikrofalą.
Alternatywy?

Amica EBF 8551AA + AMG 20 BF

Amica EBI 8562AA + AMM 20BI / AMM 25BI

Zanussi ZOB 735752 + ZBM 17542

itd..

Piekarniki różnią się: wyposażeniem, funkcjami, możliwościami, wyglądem, ceną....

Uwagę warto zwrócić na ... zdrowy rozsądek - a na pewno nie na markę, przynajmniej nie jako kryterium decyzyjne w pierwszej kolejności.
Wszystko zależy kto i jak będzie z tego korzystał.

qmpela86
17-12-2013, 15:00
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Meble do kuchni zamówione a mam problem ze sprzętem :bash:

Zdecydowaliśmy się na produkty SAMSUNGA i chcemy żeby wszystko było z jednej firmy i stosunkowo niedrogo.

Lodówka: http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rb29fsrndsa.bhtml
Okap: http://www.euro.com.pl/okapy/samsung-hb6247sx.bhtml
Mikrofala: http://www.euro.com.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/samsung-fw87sust.bhtml

I problem pojawia się przy wyborze piekarnika. O ile powyższe produkty nie muszą być idealnie takie same (ponieważ nie będą bardzo blisko) o tyle piekarnik w słupku z mikrofalą chcielibyśmy taki sam). Wybrałam:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/samsung-bf1c4t082.bhtml lub http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/samsung-bf1c4t082.bhtml

Jednak wydaję mi się że ich struktury się różnią. Na każdej stronie w internecie o kolorze każdego z wymienionych produktów piszą coś innego (srebrny, stal nierdzewna, inox) i ja już szczerze mówiąc zwariowałam ;)

Czy ma ktoś z forumowiczów sprzęty AGD Samsunga w kuchni i może mnie poratować? Niestety w żadnym sklepie nie znalazłam tych produktów tak żeby można było porównać :bash:

Bardzo proszę o opinię. Jeśli te piekarniki nie pasują to jaki można dobrać do tej mikrofali? I co sądzicie o reszcie produktów?

oliwkawawa
18-12-2013, 17:54
Witam,

Zaczynam rozglądać się powoli za sprzętami do kuchni. Piekarnik (najlepiej cały czarny, bez żadnych inoxów i stali), zmywarka do zabudowy 60tka, płyta indukcyjna (kupiłam już płytę gazową na 2 palniki Siemensa ER326BB70E), i lodówka 60 cm (miała być w zabudowie ale szukam bardzo dużej, pojemnej lodówki, znalazłam fajną 2metrową ale ona jest tylko w wersji wolnostojącej...).
W zasadzie nie mam konkretnych typów. Chcę mieć dobre sprzęty, w dobrej cenie, ale jestem gotowa zapłacić więcej jeśli faktycznie warto. To są rzeczy które mają mi służyć latami, więc nie będę sępić ;)
Jakich marek sprzęty do kuchni polecacie? Póki co słyszałam coś na zasadzie: jak zmywarka to tylko Bosh. A lodówka to tylko Samsung, etc
Więc? Jeśli nie marka to na co patrzeć podczas wyboru?
Wczoraj czytałam jakiś niezależny test lodówek, piszą tam że na lodówce nie oszczędzać. Wyguglałam lodówkę "zwycięzcę". 3,5 tysiąca... Czy faktycznie trzeba tyle wydać?

malka
18-12-2013, 22:19
Oliwka,czy możesz mi dać jakiś link do tego liebherra, o którym piszesz na kuchennym wątku ?

oliwkawawa
19-12-2013, 13:31
o rety, zaraz postaram się znaleźć, nie zapisałam modelu, ale poszukam :)

oliwkawawa
19-12-2013, 13:38
jest, przedwczoraj znalazłam taniej ;)
http://www.andico.com.au/liebherr/product-search/product/46-ecbn-5066

malka
19-12-2013, 14:24
Dzięki :) tak z ciekawości chciałam zerknąć co to za cudo ;)
Bo bardzo chciałam sensowną dużą, lodówkę do zabudowy, ale za tę kasę i tak bym się nie skusiła ;) stanęło więc na wolnostojącej.
I powiem tak - warto szukać sprzętów, które nie są w pl znane, natomiast na świecie są w czołówce (kto kilka lat temu znał De Detrich czy Miele czy F&P - na którego miałam mega chrapkę, ale koszt sprowadzenia mnie przerósł)
Owszem, jest pewne ryzyko, że sprzęt się popsuje i gwarancyjna naprawą będzie kosztowna (transport), ale skoro ktoś mi daje 7 lat gwarancji na adg, to chyba świadczy o jakości i jakoś mniej się boję niz jakiegoś samsunga, czy elektroluksa.

A z ciekawostek - to moja lodówka w porównaniu z tym Liebherrem (za jakieś koszmarne pieniądze :o) i tak wypada na plus, bo ma wszystko co on, sorki, prócz teleskopowych prowadnic Bio Fresha :), ale za to jest większa pojemnościowo :) i ma podświetlany zamrażarnik i kilka innych bajerów ;);)

oliwkawawa
20-12-2013, 23:26
a jaką masz lodówkę, jeśli mogę zapytać :)

sheenaz
23-12-2013, 18:52
malka, ja bardzo polecam swoją.
Co prawda używam dopiero rok, ale zdecydowalam sie w ostatniej chwili zamiast Liebherra

Ma bio fresh, a wlasciwie odpowiednik tego w Aeg - LongFresh, no i cena dużo bardziej atrakcyjna niż Liebherr czy Siemens.
Model AEG SKZ71800F0 - do zabudowy.
Niestety to tylko chłodziarka, więc nie każdemu może pasować.

adrian001
25-12-2013, 14:50
Witam serdecznie,

Jestem na etapie wyposażania mieszkania. Sytuacja przedstawia się w ten sposób, że na chwilę obecną kupuję tylko sprzęt a meble dopiero za jakiś czas, tak więc raczej nie ma sensu kupowania np. zmywarki czy lodówki do zabudowy?

Moje typy:

Lodówka Samsung RB29FSRNDSA

Pralka Bosch Maxx 7 VarioPerfect WAE2448FPL 7 kg, 1200 obr.

Zmywarka Bosch SMS50D38EU 60 cm, 12 kpl, 5 prog.

Kuchnia Electrolux EKK 54504OX żeliwny ruszt, programowanie czasu startu
Czy można zaprogramować ten piekarnik aby wyłączył się np. za 40 min (wyłączył, a nie tylko pikał)?


Coś lepiej zmienić?

gosik102
27-12-2013, 13:09
Witajcie po świętach :)
Pilnie potrzebuję Waszej pomocy odnoście, jakżeby inaczej, sprzętów do kuchni.
Oto lista tych, które z Mężem wybraliśmy:

Lodówka Bosch KIV 34X20 lub Whirlpool ART 486/A+/6 szukamy do ceny 1500 zł.
Zmywarka Bosch SMV 50E90EU szukamy do ceny 1500 zł.
Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 816BA do ceny 1300 zł.
Pralka Hotpoint Aryston WMG 722PL do ceny 1200 zł.

Nie ukrywam, że po przeczytaniu wielu informacji w necie obawę budzi we mnie Whirlpool. Także opinie na temat zmywarki boscha (tej, która wybraliśmy) są bardzo skrajne. Stąd moja ogromna prośba o radę.
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.
Małgosia

BoyLer
27-12-2013, 20:49
Może powinienem był w tym wątku napisać:

Witam. Poszukuję do mieszkania jak najcichszej, czarnej lodówki. Zważywszy, że salon jest z aneksem kuchennym, to głośność pracy jest dla mnie kluczowa, dlatego będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, które pomogą wybrać mi odpowiedni sprzęt. Co do jakichś szczególnych funkcji itp, to nie są one dla mnie tak ważne jak głośność pracy. Na pewno mile widziana była by funkcja no frost. Co do koloru to czarny, ale może być zarówno matowy, błyszczący, szkło itp.

Przykładowe lodówki, które mi się podobają (jednak nie wiem, jak realnie wygląda w ich przypadku głośność pracy):
http://www.ceneo.pl/4590606
http://www.ceneo.pl/9348812
http://www.ceneo.pl/3578430
http://www.skapiec.pl/site/cat/308/comp/5398549
http://www.skapiec.pl/site/cat/308/comp/4849614
http://www.ceneo.pl/10595471

pelson
27-12-2013, 21:07
Mógłby mi ktoś doradzić jaką płytę indukcyjną 59-60cm do ~1300zł?

alesikpl
28-12-2013, 02:01
Witam wszystkich, przeczytałam sporo stron tego wątku i myślałam, że samodzielnie wybiorę i kupię płytę indukcyjną i piekarnik, ale niestety...

Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem, czy stolarz nawalił robotę, czy ja jestem głupia. Mam już meble kuchenne, ok. rok temu wybrałam płytę i piekarnik, żeby do parametrów tego sprzętu stolarz zrobił mi meble. Teraz chciałabym zamówić sprzęt AGD (wybrany wcześniej już jest niedostępny, ale nie o to chodzi), więc przed chwilą sama sprawdziłam szerokość x głębokość x wysokość wnęki pozostawionej na płytę + piekarnik (piekarnik ma być pod płytą) i jak ogromne jest moje zdziwienie, a nawet szok, że są zupełnie inne parametry niż myślałam/zgłaszałam stolarzowi... co więcej mam problem z doborem sprzętu, bo nie wiem, czy rozmiar wnęki ma idealnie się zgadzać z parametrami sprzętu???

Według mojego mierzenia wyszło mi, że rozmiar pozostawionej wnęki wynosi:
szerokość - 56,3 cm
głębokość - 49 sm
wysokość - 63 cm (całość wnęki na płytę + piekarnik)

Bardzo proszę o odpowiedź, czy do tych rozmiarów jestem w stanie cokolwiek wybrać? Czy to jest jednoznaczna wskazówka do reklamacji mebli, bo z tego, co widzę w sklepach, to standardowe rozmiary płyt to 59-60 cm...

Myślałam o sprzęcie electrolux, bosch, a w tej chwili wygląda na to, że mam szukać nie firmy, ceny i funkcji, tylko rozmiaru... Nie wiem, dlaczego nie sprawdziłam, czy zgadza się wszystko w meblach, zaufałam stolarzowi co do rozmiarów... Bardzo proszę o wskazówki, bo zupełnie nie wiem, co mam robić...

map78
28-12-2013, 14:46
Według mojego mierzenia wyszło mi, że rozmiar pozostawionej wnęki wynosi:
szerokość - 56,3 cm
głębokość - 49 sm
wysokość - 63 cm (całość wnęki na płytę + piekarnik)

Bardzo proszę o odpowiedź, czy do tych rozmiarów jestem w stanie cokolwiek wybrać? Czy to jest jednoznaczna wskazówka do reklamacji mebli, bo z tego, co widzę w sklepach, to standardowe rozmiary płyt to 59-60 cm...


Hej,
Wszystko masz w porządku. Te wymiary 59,60, które podają producenci to wymiar zewnętrzny urządzenia, a wewnętrzny jest mniejszy.
Przed chwila z ciekawości sprawdziłem na swoim piekarniku Bosh'a - szerokość piekarnika 59cm, a szerokość wnęki 56cm i wszystko ładnie wchodzi:yes:
Pozdrawiam

alesikpl
28-12-2013, 18:52
Hej,
Wszystko masz w porządku. Te wymiary 59,60, które podają producenci to wymiar zewnętrzny urządzenia, a wewnętrzny jest mniejszy.
Przed chwila z ciekawości sprawdziłem na swoim piekarniku Bosh'a - szerokość piekarnika 59cm, a szerokość wnęki 56cm i wszystko ładnie wchodzi:yes:
Pozdrawiam

Dzięki BARDZO! Masz rację... Dziś byłam w sklepie ze sprzętem AGD i jak taka głupia mierzyłam płytę ze wszystkich stron i też doszłam do tego, że raczej wszystko jest ok, że to ja jestem głupia... no ale skąd mam wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi... :D Kobietą w końcu jestem... :wiggle:

alesikpl
28-12-2013, 21:22
Skoro wymiary są ok, to wybieram płytę :)

Wybrałam 4 płyty, nad którymi się zastanawiam:

http://www.electro.pl/Plyta_ELECTROLUX_EHH_46540_FK-s737045.html

http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehi6540fok.bhtml#opis

http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehi6740fok.bhtml#opis

http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy,_Zelmer:Mastercook,d6,h1,o1.bhtml

Najbardziej skłaniam się ku electrolux-ehi6540fok (ma lepsze parametry wg mnie, jeżeli chodzi o EHH_46540_FK, z kolei jest tańsza i nie widzę różnicy, jeżeli chodzi o ehi6740fok).

Wybrana płyta Mastercook ma wolną strefę indukcyjną, co mi się bardzo podoba, ale naczytałam się na forach, że płyty Mastercook często się psują, więc boję się i chyba odpuszczę.

Będę wdzięczna za komentarze, jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia :)

alesikpl
28-12-2013, 22:04
I jeszcze piekarniki, gdyby ktoś mógł się podzielić komentarzem... :)

Wybrałam:

http://www.electro.pl/Piekarnik_ELECTROLUX_EOB_2200_BOR-634777.html

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/electrolux-eoa45551ok.bhtml

http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/electrolux-eob3400bor.bhtml#opis

I teraz myślę, który wybrać... Chciałabym czarny piekarnik, bez srebrnego koloru. ELECTROLUX_EOB_2200_BOR wydaje się być ciekawy i może pasować do mojej kuchni, ale nie wiem, czy ta rączka jest bardziej złota (żółta) czy takie ciemniejsze "brudne" złoto, a to byłoby decydujące, jeżeli chodzi o ten model ;)

gosik102
29-12-2013, 23:22
Bardzo proszę o pomoc, pilnie potrzebuję zakupić sprzęty do kuchni :(

BoyLer
29-12-2013, 23:30
Też był bym wdzięczny za jakieś porady odnośnie wyboru cichej lodówki. Może są jakieś marki, które należy odrzucić w pierwsze kolejności, albo inne warte rozważenia? A może technologie typu "inverter" mają znaczenie w przypadku głośności? Sprawa jest dla mnie kluczowa, bo lodówka będzie stała bardzo blisko sofy w salonie, a nie chce np podczas oglądania telewizji irytować się głośną jej pracą.

Elfir
30-12-2013, 00:36
Wybrałam 4 płyty, nad którymi się zastanawiam:


Mastercook upadł jako fabryka.
A Elektrolux FOK - to chyba starszy model FH, albo na odwrót. Bayzone mi tłumaczył w temacie o płytach. W kazdym razie to jedno i to samo. Poleca goraco tę płytę (w segmencie tańszych produktów)

Elfir
30-12-2013, 00:38
Też był bym wdzięczny za jakieś porady odnośnie wyboru cichej lodówki. .

Czytałeś tu, co polecają:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?87392-LOD%C3%93WKA-wyb%C3%B3r-lod%C3%B3wki-watek-zbiorczy-modele-opinie-przydatne-funkcje

Elfir
30-12-2013, 00:44
I jeszcze piekarniki, gdyby ktoś mógł się podzielić komentarzem... :)
)

Pierwszy i ostatni - mają jedynie emailie łatwoczyszczącą
Drugi ma wkłady katalityczne

Pierwszy i trzeci nie ma termosondy

Drugi ma prowadnice teleskopowe.


Co ma dla ciebie znaczenie, poza złotym uchwytem?

Piotrek2005
30-12-2013, 09:53
Może powinienem był w tym wątku napisać:

Witam. Poszukuję do mieszkania jak najcichszej, czarnej lodówki. Zważywszy, że salon jest z aneksem kuchennym, to głośność pracy jest dla mnie kluczowa, dlatego będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, które pomogą wybrać mi odpowiedni sprzęt. Co do jakichś szczególnych funkcji itp, to nie są one dla mnie tak ważne jak głośność pracy. Na pewno mile widziana była by funkcja no frost. Co do koloru to czarny, ale może być zarówno matowy, błyszczący, szkło itp.

Przykładowe lodówki, które mi się podobają (jednak nie wiem, jak realnie wygląda w ich przypadku głośność pracy):
http://www.ceneo.pl/4590606
http://www.ceneo.pl/9348812
http://www.ceneo.pl/3578430
http://www.skapiec.pl/site/cat/308/comp/5398549
http://www.skapiec.pl/site/cat/308/comp/4849614
http://www.ceneo.pl/10595471

zdecydowanie najcichszy będzie sharp i to chyba będzie najlepszy wybór
i jest nofrost jak chciałeś

Piotrek2005
30-12-2013, 10:12
Witajcie po świętach :)
Pilnie potrzebuję Waszej pomocy odnoście, jakżeby inaczej, sprzętów do kuchni.
Oto lista tych, które z Mężem wybraliśmy:

Lodówka Bosch KIV 34X20 lub Whirlpool ART 486/A+/6 szukamy do ceny 1500 zł.
Zmywarka Bosch SMV 50E90EU szukamy do ceny 1500 zł.
Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 816BA do ceny 1300 zł.
Pralka Hotpoint Aryston WMG 722PL do ceny 1200 zł.

Nie ukrywam, że po przeczytaniu wielu informacji w necie obawę budzi we mnie Whirlpool. Także opinie na temat zmywarki boscha (tej, która wybraliśmy) są bardzo skrajne. Stąd moja ogromna prośba o radę.
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.
Małgosia

płyta wg mnie nie jest zła ( w tej cenie ) natomiast zmywarka może lepiej model smv 53L50eu
jest cichsza, oszczędniejsza i jak poszukasz kupisz minimalnie powyżej 1500

sheenaz
30-12-2013, 11:08
Piotrek, i gosik i przez Ciebie polecona zmywarka mają 46dB.
Gosik zależy czego wymagasz od sprzętu, ale jesli zmywarka ma stać w otwartej kuchni to szukaj raczej cichej - do 43-44dB.
Dla mnie jeszcze iestotna była energooszczędność i światełko w środku :)

Popatrz na zmywarki i zerknij czego potrzebujesz bo to ma wpływ na cenę. A opcji jest sporo - światlo na podłodze, wyświetlany czasn a podłodze, ekstra półka na sztućce, światło w środku, opcja pół wsadu, ładowność od 12 do 15 kompletów, itd.
Ale sesnsownego Boscha w tej cenie może być trudno znależć.

Przykładowe energooszczedne i ciche:
http://www.agito.pl/zmywarka-do-zabudowy-hotpoint-ariston-lft-11h132-eu-2837-873981.html?attr=2261-285579,2189-509850,4073-431111
http://www.agito.pl/zmywarka-do-zabudowy-hotpoint-ariston-eltb-6m124-eu-2837-864265.html?attr=2261-285579,2189-512909,4073-431112
http://www.agito.pl/zmywarka-do-zabudowy-whirlpool-adg-8673-a-fd-2837-593402.html?attr=2261-285579,2189-512909,4073-431112
http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/hotpoint-ariston-eltf-11m121-c-eu.bhtml

gosik102
30-12-2013, 18:39
Piotrek2005, sheenaz, bardzo dziękuję :) A jak oceniacie awaryjność hotpointa? Słyszałam, że jak zmywarka to tylko bosch :( Obiekcje mam też co to whirlpoola :( Za duzo tych opinii w necie, oj za dużo...

sheenaz
30-12-2013, 19:15
gosik, nie mam nic Boscha w domu, więc trudno mi się odnieść do tego. Moja zmywarka to electrolux, uzytkowany ponad rok - na razie bez zarzutów, cicha, dość energooszczędna, ze światełkiem i tania:)

Jesli chcesz Boscha to kupuj Boscha.
IMO obecnie sprzęty chyba jednak dość podobną jakość prezentują.
Mam pralkę indesit, którą rok temu oddałam i śmiga bez naprawy 10lat. Sąsiadki pralka Siemens za 3500zl w ciągu pierwszego roku miała 2 naprawy.
Chyba sporo zależy od szczęścia.
Sama mam sprzęt każdy z innej bajki, bo brałam pod uwagę wygląd i stosunek ceny do moich potrzeb.

Gosik nie mam zdania na temat Whirlpoola (no dobra tu jakieś mam - w życiu nie kupię ich pralki, ale zmywarek nie znam) ani Aristona.
Ale na tym forum są polecane.
Zerknęłam na opinie pierwszego modelu - hmm, negatywnych nie widzę, ale może źle patrzę.
W każdym razie co ci szkodzi spróbować, będziesz miała własną opinię :)
Ja tylko dorzucę, że oprócz aktualnej miałam 3 zmywarki - Siemens, vZug i Electrolux i na podstawie tamtych doświadczeń do własnego domu kupiłam Electroluxa.

alesikpl
30-12-2013, 21:10
A Elektrolux FOK - to chyba starszy model FH, albo na odwrót. Bayzone mi tłumaczył w temacie o płytach. W kazdym razie to jedno i to samo. Poleca goraco tę płytę (w segmencie tańszych produktów)

Dziękuję za komentarz! Zamówiłam ostatecznie Electrolux EHI6540FOK, będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna, więc mam nadzieję, że się sprawdzi... :)

alesikpl
30-12-2013, 21:26
Pierwszy i ostatni - mają jedynie emailie łatwoczyszczącą
Drugi ma wkłady katalityczne
Pierwszy i trzeci nie ma termosondy
Drugi ma prowadnice teleskopowe.
Co ma dla ciebie znaczenie, poza złotym uchwytem?

Cóż, po długim zastanowieniu się zamówiłam ostatecznie Bosch HBA23B263 + prowadnice teleskopowe zamówiłam osobno, ponieważ podobno można je zamontować dodatkowo w tym modelu. Zadecydował klasyczny wygląd przede wszystkim + czarny kolor. Termosonda wydaje mi się, że nie jest mi potrzebna, bo sporadycznie korzystam z piekarnika. Z electroluxa zrezygnowałam, bo w sklepach stacjonarnych nie udało się zobaczyć, jak wygląda ten model (złote rączki albo pasowałyby, albo nie). A zatem mam nadzieję, że Bosch będzie mi służył... :)

Piotrek2005
30-12-2013, 22:01
Piotrek, i gosik i przez Ciebie polecona zmywarka mają 46dB.
Gosik zależy czego wymagasz od sprzętu, ale jesli zmywarka ma stać w otwartej kuchni to szukaj raczej cichej - do 43-44dB.
Dla mnie jeszcze iestotna była energooszczędność i światełko w środku :)

Popatrz na zmywarki i zerknij czego potrzebujesz bo to ma wpływ na cenę. A opcji jest sporo - światlo na podłodze, wyświetlany czasn a podłodze, ekstra półka na sztućce, światło w środku, opcja pół wsadu, ładowność od 12 do 15 kompletów, itd.
Ale sesnsownego Boscha w tej cenie może być trudno znależć.

Przykładowe energooszczedne i ciche:
http://www.agito.pl/zmywarka-do-zabudowy-hotpoint-ariston-lft-11h132-eu-2837-873981.html?attr=2261-285579,2189-509850,4073-431111
http://www.agito.pl/zmywarka-do-zabudowy-hotpoint-ariston-eltb-6m124-eu-2837-864265.html?attr=2261-285579,2189-512909,4073-431112
http://www.agito.pl/zmywarka-do-zabudowy-whirlpool-adg-8673-a-fd-2837-593402.html?attr=2261-285579,2189-512909,4073-431112
http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/hotpoint-ariston-eltf-11m121-c-eu.bhtml

sheenaz nie wprowadzaj ludzi w błąd, zmywarka wymieniona przez gosik102 ma nie 46 a 48db
te 2db to spora różnica
opcje typu światełko czy czas na podłodze to bajery, jak ktoś lubi proszę bardzo
wg mnie najważniejsze to żeby DOBRZE ZMYWAŁA no i żeby się nie psuła
ale może ja się znam:)

sheenaz
30-12-2013, 22:16
ok. Mój błąd, nie zauważyłam różnicy dB. Poza tym przy tym poziomie to i 46 jest zbyt duzo jeśli kuchnia jest otwarta na salon.
Opcje są po to by ułatwiać / uprzyjemniać pracę. To że zmywarka dobrze myje rozumie się samo przez się. Ale jak niby to sprawdzisz przed zakupem.
Nawet jeśli są opinie, że coś źle myje, to o ile nie jest to sprzęt noname z jakimiś wadami/niedoróbkami to wynika raczej z niewłaściwego ustawienia zmywarki w stosyunku do lokalnej wody niż kiepskiego sprzętu.
Ba niektórzy w ogóle nic nie ustawiają, nie sprawdzają, i instrukcji nie czytają.. a sprzet ... jakoś działa. A później czytasz w necie opinie, że słabo myje, źle suszy itd.
Może się nie znasz, może ja też nie.
Ale swoje zdanie mam.

fajna kobieta
30-12-2013, 22:35
Wybrałam mam nadzieje ze juz ostatecznie sprzęty do kuchni.I tak : piekarnik hb73gb550 ,mikrofalówka hf35m562,zmywarki sn65e011eu,płyta indukcyjna eh651re11e.Calosc Siemens.Czy ktoś mnie moze utwierdzić w przekonaniu ze to dobry wybór? Będę niezmiernie wdzięczna.:hug:

map78
30-12-2013, 23:44
Wybrałam mam nadzieje ze juz ostatecznie sprzęty do kuchni.I tak : piekarnik hb73gb550 ,mikrofalówka hf35m562,zmywarki sn65e011eu,płyta indukcyjna eh651re11e.Calosc Siemens.Czy ktoś mnie moze utwierdzić w przekonaniu ze to dobry wybór? Będę niezmiernie wdzięczna.:hug:

Siemens to w sumie Bosh;) Więc na pewno dobry:yes: Ja mam wszystko Bosha i śmiga już ponad trzy latka bez zarzutu:)

bizkitek
02-01-2014, 16:55
Osobiście odradzam wózki Cargo w piekarnikach.

Okap - zaszalej i weź OTS 645I ;)
Pralka - ZWQ 76101
Zmywarka - LFT7 H204


Poczytałem troche o tym okapie i ponoć strasznie głośny :/
Zresztą jakoś produkty Amici do mnie nie przemawiają :/

Co do pralki to pomyliłem się i chodzi mi o pralkę ładowaną od frontu.
Zmywarki Ariston dają radę? Nie jest to czasem niższa półka?
Co do lodówkozamrażalki to potrzebuje takiej z zamrażalką o wysokości 70 cm. Częśc lodówkowa może być większa bo mam szafkę do zabudowy na 195 cm.

Elfir
02-01-2014, 17:27
jak szukac wyższa półkę to może od razu Miele? :D

bizkitek
02-01-2014, 17:32
jak szukac wyższa półkę to może od razu Miele? :D

no nie aż tak grubo :)
Niestety nic nie wiem o jakości Aristona...stąd moje pytanie.

Po spedzeniu kilku/kilkunastu godzin nad czytaniem opinii itp ułożyłem sobie taki zestaw:

plyta Electrolux EHH16340FK
lodowka Electrolux ENN2801BOW
okap Amica OTS645I
zmywarka Electrolux ESL6374RO
piekarnik Bosch HBB43C452E
pralka Hotpoint-Ariston AQS73F 09 EU


w rezerwie zostają:
zmywarka ESL6365RO
piekarnik BOSCH HBA 43S462E

Jak tym razem oceniacie te wybory?

uk4sh30
07-01-2014, 00:30
Witajcie,

Na podstawie różnych opinii z sieci żona wybrała sprzęty do kuchni. Jestem jednak ciekaw Waszej opinii. Być może macie i używacie tych sprzętów i nie ze wsztskich jesteście zadowoleni? Może polecicie coś lepszego. Jedyne na czym nam zależało to lodówka side-by-side i sprzęty w kolorze szczotkowanej stali (inox?) dobierane pod kolor lodówki. Oto lista:

Lodówka Samsung RS7768FHCSL - 4351 zł http://www.oleole.pl/lodowki/samsung-rs7768fhcs.bhtml
Piekarnik Amica Integra EBI8562AA - 1103 zł https://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-integra-ebi-8562-aa.bhtml
Mikrofala Samsung FG87SUST - 719 zł http://www.oleole.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/samsung-fg87sust.bhtml
Płyta gazowa Samsung GN642HFGD - 758 zł http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/samsung-gn642hfgd.bhtml
Ekspress Whirlpool ACE 010 IX - 966 zł https://www.oleole.pl/ekspresy-do-zabudowy/whirpool-ace-010-ix.bhtml
Pralka Electrolux EWF1276GDW - 1493 zł http://www.oleole.pl/pralki/electrolux-ewf1276gdw.bhtml

Co sądzicie o tych produktach?

Kubaman
07-01-2014, 20:17
Witam

kupowałem już kilka razy w Bayzone, może i kupię kolejny raz ;)

Mam prośbę o poradę:

chcę kupić do kuchni agd do zabudowy.
Priorytety:

- płyta grzewcza, która jest łatwa w użyciu, cicha i niezawodna. Do tego fajnie gdyby miała jakieś dodatkowe ficzery typu podtrzymywanie gotowania czy coś. Ale to gadżet, najważniejsze pierwsze zdanie. Przy okazji - nie przepadam za szlifami.

- lodówka: ekonomiczna, przestronna i bezobsługowa

- mikrofala. Pasująca do szafki 39cm, cześć funkcji piekarnika może spełniać mikrofala (grill)

- piekarnik: jako komplet z mikrofalą, na tym samym słupku. Prosty, tani, teleskopy, sensowne dbanie o czystość.

- zmywarka - niezawodna i cicha, front na całości


Myślę o komplecie z Whirlpoola, lub z Ikei ze względu na gwarancję. Ewentualnie mieszane z elementami Whirlpoola i Beko. Z obliczeń wychodzi mi od 8 do 9 koła z okapem i tyle chcę wydać. Okap kupię Toflesza bo najtaniej za komin przyścienny.

Rotan
07-01-2014, 20:28
Napiszcie proszę czy trudno się przestawić z gazu na indukcję?

Jaką kuchnię indukcyjną polecacie?

Czasami lubię sobie popichcić ;)

Elfir
07-01-2014, 22:48
polecany jest elektrolux EHH 46540 FK, szczegóły w temacie "płyty indukcyjne"

sheenaz
08-01-2014, 09:13
Kubaman, w tej kwocie spokojnie się zmieścisz, przy rozsądnych cenowo sprzętach.
Wymaganai masz mało prezcyzyjne więc w sumie można polecić po 10 sprzętów w każdej pozycji :)
W Ikei zaczęla się wyprzedaż sprzętu, wiec można upolowac w dobrej cenie - zerknij na www.
Osobiście polecam płytę Teka ir641 - tania, cicha, ma podtrzymywanie ciepła, blokadę przed dziećmi.

Rotan, bardzo łatwo się przestawić. Zupełnie nie ma problemu.

Kubaman
08-01-2014, 10:18
To może dopiszę wyciąg kominowy Toflesz kosztuje 1500.
Czyli zostaje mi ok 7 koła na płytę, mikrofalę, piekarnik, zmywarkę i lodówkę. Płyty mniej więcej kumam Electrolux lub Teka (Ikea na tylko 3,6 kW mocy, czyli jedną fazę - tak stoi w instrukcji). Piekarnik byle był dopasowany do mikrofali. Najgorsze są mikrofala i lodówka.

Co do płyty jeszcze: czy warto brać model z łączonym polem? Co warta jest technologia 6-ty zmysł Whirlpoola?

Domi87
08-01-2014, 12:16
Hej,
mam pytanie o sprzęty do kuchni
lodówka do zabudowy (która z tych, czy może jakaś inna):
bosch KIN86AF30
Whirpool Art 871/A+NF
Libherr Icuns 3314 Comfort no frost
szukam do 3000PLN
chciałabym, żeby miała non frost i była jak największa (do szafiki 60 cm), zamrażalnik na dole

piekarnik
whirpool AKZM 760WH

mikrofala
whirpool AMW 735WH
szukam białych i do ok. 2000PLN za sprzęt. Mikrofala służy mi jedynie do odgrzewania, więc nie potrzebuje żadnych bajerów

płyta indukcyjna:
gorenje it 641ORAW?
też biała, ok 3000PLN, niestety tutaj się zupełnie nie znam, bo nigdy indukcji nie miałam

zmywarka do zakrycia frontem szafkowym: bosch? siemens? macie coś do polecenia? 60cm, w miarę możliwości cicha (będzie stać w aneksie)

okap chowany w szafce (aby był niewidoczny), z filtrem węglowym (bez podłączenia do komina) - de dietrich? czy inna firma? jaki model możecie polecić (niestety mam doświadczenie tylko z tymi kominowymi)

jeżeli mielibyście jakieś komentarze/zamienniki itp byłabym wdzięczna

szukam też pralki i suszarki (oddzielnie), które można ustawić jedna na drugiej. 60 cm, ładowane od frontu


Z góry wszystkim baaaaardzo dziękuję

pawko_
11-01-2014, 16:00
AMICA EBI8874
lub
AMICA EBI8874AA
lub
Amica Integra EBI8862AA

Kurcze czym one się różnią jak dla mnie chyba tylko symbolami i ceną ?

Do tego chiałem mikrofalę AMM25BI

fajna kobieta
12-01-2014, 16:32
Napiszcie proszę czy trudno się przestawić z gazu na indukcję?

Jaką kuchnię indukcyjną polecacie?

Czasami lubię sobie popichcić ;)
No łatwo na początku nie było...Udało mi sie spalić kilka obiadów ale teraz juz jest ok i nie wyobrażam sobie powrotu do gazowej.;)

Bayzone_pl
13-01-2014, 13:54
AMICA EBI8874
lub
AMICA EBI8874AA
lub
Amica Integra EBI8862AA

Kurcze czym one się różnią jak dla mnie chyba tylko symbolami i ceną ?

Do tego chiałem mikrofalę AMM25BI

EBI 8874 i EBI 8874AA - to teoretycznie ten sam model pod kątem funkcji. wersja AA jest aktualna i podobno bardziej energooszczędna i zastąpiła wersję bez AA

EBI 8874AA w stosunku do EBI 8862AA ma dodatkowo:
- termosondę
- prowadnice teleskopowe z pełnym wysuwem (8862 ma "zwykłe" teleskopowe)
- dodatkową, trzecią blachę w kpl.
- chłodniejszy front

pawko_
13-01-2014, 15:52
Serdeczne dzięki.

marcinujma
14-01-2014, 13:29
Witam
Proszę o opinie dotyczące następujących sprzętów:

piekarnik Electrolux EEB 4231 POX

płyta gazowo indukcyjna Electrolux EGD6576NOK

lodówka ENN 12800 AW
Whirlpool ART486/A+/6
AMICA BK313.3AA

zmywarka Electrolux ESL76350LO
Whirlpool ADG8553A+FD
Whirlpool ADG6240/1FD
AMICA ZIM627
okap Akpo WK-4 CETIAS 90 INOX

Z góry bardzo dziękuję

Domi87
15-01-2014, 10:05
nikt nie ma żadnych informacji o wymienionych przeze mnie sprzętach:(
może chociaż jakąś zmywarkę do zabudowy moglibyście polecić (tak do 2200 pln), bo z tym mam największy problem

sheenaz
15-01-2014, 11:43
Domi, poczytaj kilka stro wstecz a zxobaczysz jakie sprzety są polecane.
Co do zmywarki to wszystko zalezy jakie masz oczekiwania - poczytaj wątek zmywarkowy
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?11315-ZMYWARKA-zmywarki-wybór-i-porównanie-modeli-poszukukiwane-modele

Jesli chodzi o pralkę i suszarkę to prawe każdy prodsucent tego sprzetu ma łącznik dzięki ktoremu można suszarkę na pralkę postawić.
A jeśli chcesz postawić suszarkę innego producenta niż pralka to kupujesz łącznik uniwersalny.

Poczytaj wątki dot. konkretnych sprzętów i może z nich skompletuj sobie listę.

Jeszcze tylko jedna uwaga do płyty Gorenje - gdzieś kiedyś czytałam, że biala płyta jest malo biało, raczej jest brudno biała, a gdy jest uruchomiana to pola pod płytą robią się brzydko żółte. ale nie pamiętak, której to bialej płyty Gorenje do, bo jest chyba kilka.

ivy17
15-01-2014, 11:46
sheenaz pamietasza może jaką farba mieliście malowaną przestrzeń między szafkami ?

sheenaz
15-01-2014, 11:57
Ivy,
BM Chalkboard - 3-4 razy
http://www.remodelista.com/files/img/sub/benjamin-moore-chalkboard-paint.jpg
Wtedy była tylko w kolorze czarnym, który tak naprwdę jest bardziej grafitowy coś w stylu y-500 Tikkurili i gniazdek Berker w kolorze antracyt.
Teraz jest dostępna w dowolnym kolorze.
Mam porównanie z tablicówką Tikurili i BM jest fajniejsza dla mnie - bardziej matowa, może ciut satynowa i na pewno mniej czarna niż Tikkurila.

ivy17
15-01-2014, 12:16
Ivy,
BM Chalkboard - 3-4 razy
Wtedy była tylko w kolorze czarnym, który tak naprwdę jest bardziej grafitowy coś w stylu y-500 Tikkurili i gniazdek Berker w kolorze antracyt.
Teraz jest dostępna w dowolnym kolorze.
Mam porównanie z tablicówką Tikurili i BM jest fajniejsza dla mnie - bardziej matowa, może ciut satynowa i na pewno mniej czarna niż Tikkurila.
dziękuję, szukam właśnie czarnej na komin w kuchni i przypomniałam sobie o Waszej czarnej ścianie. :rolleyes:

Domi87
16-01-2014, 15:45
sheenaz dziękuję. Lista powstała już na podstawie szukania opinii w internecie, ale szukam potwierdzenia od użytkowników z forum. Nie wiedziałam, że są osobne wątki dla każdego sprzętu - już lecę szperać:)
dziękuję też za info o łączniku uniwersalnym do pralki i suszarki

izabela3005
22-01-2014, 23:52
Do Bayzone

Witam, Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu AGD ,ponieważ za dużo jest tego na rynku i mam problem :) potrzebuje lodówkę z kostkarką (ta szeroka wersja) max 3300 zł wolnostojącą,płytę grzewczą z tradycyjnymi raszkami z pokrętłami z boku płyty do 800 zł do stałej zabudowy,piekarnik do zabudowy max 1200 zł(termoobieg itd..),zmywarkę 60 cm wolnostojącą max 1200 zł,okap z wejściem kominowym max 600 zł wszystko w inox ,oczywiście stawiam na energooszczędność i wytrzymałość ,wolałabym wmiesić się w tych kwotach ale jeśli alternatywą jest jakość to poproszę o twoje sugestie ,z góry dziękuję :)

matthan
28-01-2014, 17:58
Witam mam prośbę
Potrzebuję dobrego sprzętu do kuchni( płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka)
Jestem raczej za electroluxem chyba, że ktoś mnie przekona do zmiany zdania.
Cena raczej niewygórowana.

Pozdrowienia!
MM

Bayzone_pl
29-01-2014, 15:29
Do Bayzone

Witam, Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu AGD ,ponieważ za dużo jest tego na rynku i mam problem :) potrzebuje lodówkę z kostkarką (ta szeroka wersja) max 3300 zł wolnostojącą,płytę grzewczą z tradycyjnymi raszkami z pokrętłami z boku płyty do 800 zł do stałej zabudowy,piekarnik do zabudowy max 1200 zł(termoobieg itd..),zmywarkę 60 cm wolnostojącą max 1200 zł,okap z wejściem kominowym max 600 zł wszystko w inox ,oczywiście stawiam na energooszczędność i wytrzymałość ,wolałabym wmiesić się w tych kwotach ale jeśli alternatywą jest jakość to poproszę o twoje sugestie ,z góry dziękuję :)

Obawiam się że SbS z kostkarką - a już tym bardziej dobry - to 3300,- braknie - ale już za ok.3600,- będzie Samsung RSA1ZTMG

płytę grzewczą z tradycyjnymi raszkami z pokrętłami z boku płyty do 800 zł do stałej zabudowy - ?? yyy co ?

Piekarnik Amica EBI 8562AA

Zmywarka Electrolux ESF 76510LX

Okap Amica OKP 631T

Bayzone_pl
29-01-2014, 15:33
Witam mam prośbę
Potrzebuję dobrego sprzętu do kuchni( płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka)
Jestem raczej za electroluxem chyba, że ktoś mnie przekona do zmiany zdania.
Cena raczej niewygórowana.

Pozdrowienia!
MM

słusznie!

ESL 6353RO
EHH6340FSK
EEB4233POX

Cleopatra
29-01-2014, 16:14
Proszę o pradę co do wybranego sprzętu, ewentulane sugestie, porady mile widzialne.


lodowka Samsung RSA12TMG
zmywarka Bosch SMV40M30EU
piekarnik Bosch HBG43S45OE lub HBA43S452E
płyta Simens EH 651MB17E

lodówka musi być już tak, nie ma wyjścia. Pozostałe sprzęty są jeszcze do korekty. Zastanawiam się nad płytą indukcyjną, bo trochę jest drogawa, zależy mi jednak na jednym dużym polu (duża patelnia, wielki garnek z kapustą...). A może wcale nie powinnam się upierać na Bosch/Simens i zejść z ceny np. Elektrolux? Jak jakościowo w stosunku do gigantów Bosch/Simens? Ciężki temat dla laika...

Bayzone_pl
29-01-2014, 16:50
A może wcale nie powinnam się upierać na Bosch/Simens i zejść z ceny np. Elektrolux? Jak jakościowo w stosunku do gigantów Bosch/Simens? Ciężki temat dla laika...

oczywiście że zejść np. do Electroluxa czy do Whirlpoola... zwłaszcza w p[łytach jest niewielka różnica..

a BSH (Bosch/Siemens) - giganci??.. wolne żarty...

Cleopatra
29-01-2014, 21:02
oczywiście że zejść np. do Electroluxa czy do Whirlpoola... zwłaszcza w p[łytach jest niewielka różnica..

a BSH (Bosch/Siemens) - giganci??.. wolne żarty...

Do Whirpoola jakoś nie mam zaufania... Najmniejszego. Wybrałam Boscha bo wydaje mi sie, ze robi sprzęt dobry, mało awaryjny, sprawdzony. A jaką przewagę ma Elektrolux nad boschem? Oprócz ceny? Jak z jego jakością?

Bayzone_pl
30-01-2014, 09:02
Wybrałam Boscha bo wydaje mi sie, ze robi sprzęt dobry, mało awaryjny, sprawdzony.

Owszem - wydaje Ci się ;) Jak większości osób z klapkami Bosch/Siemens na oczach... Owszem - to dobry sprzęt ale nie z najniższej półki cenowej a wtedy i tak przepłacasz za markę.

Whirlpool z linii Cube jest tematem któremu ciężko cokolwiek zarzucić ale na siłę nie będę przekonywał. Nie masz oporów co do Electroluxa - wybierz Electroluxa. Jakość zdecydowanie co najmniej na poziomie BSH a w tańszych modelach nawet lepiej.

Jeśli chodzi o płyty to przypominam że praktycznie żaden z producentów nie robi płyt indukcyjnych... i większość z nich ma podobne lub te same elementy.

oliwkawawa
30-01-2014, 10:24
Bayzone, wysyłałam Ci maila jakiś czas temu, z prośbą o ofertę, ale brak odzewu... Nie doszedł?

Bayzone_pl
30-01-2014, 11:14
Bayzone, wysyłałam Ci maila jakiś czas temu, z prośbą o ofertę, ale brak odzewu... Nie doszedł?

przyznam szczerze - nie wiem, albo nie dotarł albo gdzieś przypadkiem przeoczyłem -
jeśli możesz - prześlij ponownie na [email protected]

Cleopatra
30-01-2014, 13:28
Electrolux EHI6540FOK - a taka płyta? Chciałabym bezramkową, i żeby miała duże pole grzejne. I żeby była cicha w miarę, bo na tem temat słyszałam różne opinie. Znajomi są zadowolenia z Teki, ale one są z ramką, a mnie jakoś się to nie podoba. Wymarzyła mi się na równo z blatem, ale cena takich płyt powala. Więc może ten Elektrolux?

fajna kobieta
30-01-2014, 16:27
Bayzone_pl pomogłes mi w wyborze lodówki i dzięki Ci za to ale czy możesz jeszcze podpowiedzieć czy taki wybór piekarnika i mikrofale tez będzie trafny?HB 76GT560 i HF 35M562 Siemens.

Bayzone_pl
31-01-2014, 15:35
Bayzone_pl pomogłes mi w wyborze lodówki i dzięki Ci za to ale czy możesz jeszcze podpowiedzieć czy taki wybór piekarnika i mikrofale tez będzie trafny?HB 76GT560 i HF 35M562 Siemens.

Cóż - "bogate" modele. jeśli podoba się stylistyka to nie ma im co zarzucić - poza faktem że można taniej lub ciekawiej w tym zakresie cenowym... ;)

oliwkawawa
31-01-2014, 16:00
przyznam szczerze - nie wiem, albo nie dotarł albo gdzieś przypadkiem przeoczyłem -
jeśli możesz - prześlij ponownie na [email protected]

poszło wczoraj wieczorem. Jak nie dojdzie daj znać :)

Luc@s
01-02-2014, 21:04
Witam,
Rodzice są na etapie wyboru sprzętu do kuchni i oczekują mojej pomocy. Jednak nie jestem na bieżąco w związku z tym i ja proszę o pomoc. Nie mam uprzedzeń, co do marki (z wyjątkiem takich firm jak Amica, Mastercook, czy Ciarko), bo sam mam lodówkę i zmywarkę z Electroluxa, a piekarnik i płytę z Samsunga i jestem bardzo zadowolony (używam już 4 rok).
Kwota jaką dysponuję to 15 tyś na (moje propozycje z Siemensa):
- lodówkę (KI34NP60) ~4300
- piekarnik (HB76GT560) ~3200
- mikrofalę (HF25M5L2) ~1720
- indukcję (EH675MN27E) ~2900
- zmywarkę (60 cm) (SN65N080EU) ~2500
- okap (LI 46930) ~1200
wszystko w zabudowie (łącznie z okapem)
Może ktoś ocenić moje typy?
Najlepiej by było wszystko z jednej firmy (okap nie musi).
Poza tym mile widziane: jak najmniej inoxa, lodówka z no frostem, piekarnik i mikrofala w słupku więc ta sama linia.
Z góry dziękuję za pomoc :)

PS może uda mi się ich namówić na ekspres w zabudowie więc proszę jeszcze o jakąś propozycję ;)

*Spinka*
04-02-2014, 21:06
Witam Szanownych Forumowiczów :)

To mój pierwszy wpis na FM , choć podczytuję , z nieukrywaną pasją i wypiekami na twarzy , najrozmaitsze wątki od roku... najpierw te związane z budową ... potem z instalacjami... aż po te dotyczące wnętrz ...
czerpiąc oczywiście pełnymi garściami :)
...no i cóż!! nie powiem odkrywczego ... stwierdzę tylko nieśmiało , że wykończeniówka mnie wykańcza :)

i tu moja prośba o pomoc:) :confused:

od kilku tygodni próbuję zestawić sprzęty... i oto co udało mi się "stworzyć"

proszę o wskazówki i konstruktywną krytykę :)


*okap FABER Cylindra isola biały
*lodówka LIEBHERR IK 3620
*zamrażarka LIEBHERR 2566
*zmywarka SIEMENS SN66LO81EU lub SN65D002EU plus jeszcze jedna 45ka do sporadycznego mycia lekko zabrudzonych naczyń ( jakieś kieliszki , talerzyki )
*piekarnik SIEMENS HB33CB550
*piekarnik parowy SIEMENS HB26D552 lub HB24D552 (nie bardzo wiem czym się różnią poza ceną ;))
*pralka BOSH WAS28743PL
*suszarka BOSH WTS86515PL (tutaj mam duży problem ... pralka na pewno prosta , byleby m,ala krótki program 15stominutowy , do odswierzania ubran ... a suszarka nieco lepsza... z programem "do szafy" , i przewracaniem bębna co jakiś czas po skończeniu pracy)
*plyta najlepiej biała , od 80 wzwyż (na razie zastanawiam się nad Bosh PIB 672F17E - choć trochę mała , lub Siemens EH879SC11)

kilka słów wytłumaczenia:
na chwilę obecną użytkuję większość sprzętów SIEMENSA i muszę przyznać , że w dobie sprzętów , które mają działać do skończenia się gwarancji (czyli jakieś dwa w porywach do góra 5ciu lat) te działają bez zarzutu już 7my rok :)
nie chcę na pewno kombajnów (dwa w jednym ) , stąd decyzja o osobnym piekarniku (NIE w połączeniu z mikrofalą) , czy osobnej suszarce (NIE pralko-suszarce)
i zależy mi , żeby sprzęty umiejscowione obok siebie (piekarnik i piekarnik parowy , pralka i suszarka , lodówka , zamrazarka - ta ostatnia koniecznie z kostkarką) były z jednej linii stylistycznej (takie tam babskie , dziwne podejście ;) )

z góry przepraszam za swoją ignorancję w dziedzinie i potencjalnie kiepskie wybory ... proszę o pomoc i poradę :)

showme
10-02-2014, 14:13
Witam
A co kochani experci sądzicie o piekarniku Samsung BF62 TCST? Ma wszystkie niezbędne dla mnie funkcje a poza tym do dzisiaj jest na niego promocja w jednym sklepie stacjonarnym. Proszę o opinie
Pozdrawiam

marnajola
11-02-2014, 10:41
witam serdecznie!
z piekarnikami lodowkami i całareszta jakos sobie poardziałam.
pomożcie z płytą indykcyjną :)
moje " wymagania" :
1. rozne srednice pól grzewczych , zeby mozna duzy garnek postawic
2. sterowanie oddzielne dla kazdego pola
3. pewnie jakis tam booster i inny gadzet mile widziany
4. cena max 1600zl
dziekuję!! :rolleyes:

kosa_1
16-02-2014, 11:19
Witam

Przygotowuję się do remontu i szukam sprzętu do zabudowy (w sumie remont w maju, ale wolę wcześniej wybrać i kupić AGD)

potrzebuję opinii na temat kilku sprzętów które wstępnie wybrałem, lub propozycji jakiegoś innego modelu. w sumie producent nie ma więkzego znaczenia ale...

czego potrzebuję?

1.piekarnik gazowy pod zabudowę - z tego co się orientowałem to na rynku dostępne są 3 firmy aktualnie produkujące takie piekarniki Hotpoint-ariston, Candy, Freggia. tej ostatniej firmy wogóle nie znam, a wybór padł na Hotpointa model FHG (BK)/HA S. chcę żeby kolor piekarnika, płyty i okapu był czarny a gazowy ze względu na korzystne rozliczanie gazu (ryczałt) a lubimy piec.

2. płyta gazowa - ze względu na piekarnik też zdecyduję się na Hotpointa (nie chcę robić misz-masz w kuchni z różnymi firmami) i tu mam mały problem gdyż zastanawiam się nad płytą z 5 palnikami ale one przeważnie mają 75cm szerokości, ale okap chcę 60cm. czy to nie będzie ze sobą kolidować?? w sumie to podana jest szerokość płyty, a nie rozstaw palników. co do modeli to najbardziej podoba mi się PKQ 755 D GH K/HA ale z tego co wiem to nie jest dostępny w Polsce. Zostaję więc model TD 751 S ICE IX (5 palników) lub PKQ 644 D GH (K) /HA (4 palniki) w tej ostatniej jaki pierwszej zastosowano nową technologię Direct Flame. Czy na szklaną podstawę trzeba jakoś szczególnie uwazać?

3. Okap - marka bez znaczenia, koniecznie czarny (żeby pasował do całości) może być teleskopowy lub wertykalny (wiem że będzie droższy)

4. zmywarka - i tutaj mam problem. wybralem BOSCH SMV 53L50 EU ale proszę o pomoc bo od czytania wszystkich postów i rozmowach z doradcami w sklepach można zgłupieć Smile jakie parametry są dla mnie ważne: szerokość 60cm, panel zabudowany, zabezpieczenie przed zalaniem np aqua stop. nigdy nie miałem zmywarki więc nie wiem jakie programy mają znaczenie.

5. lodówka - niestety pod zabudowę są mniejsze standard to 177cm wys. aktualnie posiadam wolnostojącą LG model GR-B399PLCA. naprawdę polecam, przez 3 lata nie miałem żadnego problemu a zapłaciłem ok 1250zł. wracając do tematu większość lodówek ma pojemność w granicach 200l chłodziarka i ok 60 zamrażarka ok 60 (wiadomo pod zabudowę są mniejsze) a dorzucając no frost cena skacze do ok 2tyś zł. moje oczekiwania: no frost, jak największa pojemność reszta zależy bo jest sporo różnego rodzaju dodatków (powłoka antybakteryjna, szybkie zamrażanie, różnego rodzaju dodatkowe póki np. na nabiał). co do ceny to muszę się liczyć z wydatkiem w granicach 2 - 2,5tyś
Jakie znaczenie mają 2termostaty?

6. pralka - jakoś większość moich rozmówców polecała mi electroluxa. pralka musi być ładowana od góry, posiadać system soft opening, i minimum 6kg wsadu. wiem że wyższe modele pralek mają bardziej rozbudowane funkcje i możliwość większej ingerencji w programy prania ale żeby nie było za pięknie są droższe. cena 1500 - 1700zł, chyba że warto dopłacić, tylko czy jest sens?


jeśli mam coś doprecyzować to dajcie znać

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

ryba154
16-02-2014, 21:07
Bayzone wybrałam takie sprzęty do mojej kuchni, może jakies sugestie?

1.lodówka chciałabym z no frost i szuflady musza sie wysuwac przy lodowce otwartej tylko do obudowy(nie wiem jak to wytlumaczyc,ale lodowka stoi przy scianie i drzwi sie na nia otwieraja)
mam typy:beko BCH 130000 LUB AEG SKZ 71800 F0,albo SCT 71800S1 HOT POINT BC 33AAFC

2.okap:podszafkowy,nie wysuwany z dość dużą mocą,ale bez przesady z ceną Ariston AG 60AM IXHA,SKZ 71800 F0

3.piekarnik:chciałabym z pyrolizą,może być parowy-mogęprzeznaczyc troche więcej niż 2tys(bedzie mocno używany), elektrolux EOB6850 AOX,EOC3430COX, sprzedawca polecał w sklepie samsung BF 1C4 T082
4.zmywarka,bez szuflady na sztućce,ze swiatełkiem na podłodze i bez plastkikowego wnetrza, tez nie musi być jakis wypas:
bosch: SMV51E30EU,SMV53N40EU,SMV53M70EU

no i najtrudniejsze, dla mnie i tu prosze bardzo o porade,w moim domu sie dużo gotuje,więc płyta indukcyjna bedzie często używana(moge wydac 2,5 tys moze troche więcej), chętnie 60cm,chciałabym,żeby można było gotowac zarówno w dużym np. 26-28cm jak i małym garnku,chętnie postawić brytfanke,chetnie z ramka(która nie wystaje poza wysokość płyty),sprzedawca proponuje AEG HK654400XB

Bordoś
17-02-2014, 13:36
W tej chwili używam płytę Amica PI7511SF i piekarnik Samsung BQ1D6G144 z podwójnym pieczeniem. Mogę z czystym sumieniem polecić, dużo gotuję i piekę - sprawdzają się b. dobrze i fajnie wyglądają.

Jasylwek
19-02-2014, 11:29
W tej chwili używam płytę Amica PI7511SF i piekarnik Samsung BQ1D6G144 z podwójnym pieczeniem. Mogę z czystym sumieniem polecić, dużo gotuję i piekę - sprawdzają się b. dobrze i fajnie wyglądają.

Bordoś? Naprawdę jesteś w stanie polecić tę płytę?
Chyba jednak z moja jest coś nie tak... Nie uskarżasz się na jej głośność, a raczej huk jaki wydaje przy gotowaniu? Ja bym płyty nie poleciła niestety, ale może to ja nie miałam szczęścia i trafił mi się jakiś felerny egzemplarz :/

Bordoś
20-02-2014, 10:13
Bordoś? Naprawdę jesteś w stanie polecić tę płytę?
Chyba jednak z moja jest coś nie tak... Nie uskarżasz się na jej głośność, a raczej huk jaki wydaje przy gotowaniu? Ja bym płyty nie poleciła niestety, ale może to ja nie miałam szczęścia i trafił mi się jakiś felerny egzemplarz :/

Słychać tylko trochę wentylator ale to na mocy powyżej 8 a jak jest idealna cisza w domu to tylko bardzo ciche bzykanie słychać. Może garnki masz złe albo jakiś błąd zamontowania płyty. Ja na razie jestem bardzo zadowolona.

Slay75
21-02-2014, 08:05
Witam
Co prawda ja już wybrałem sprzęt, więc tylko się podzielę informacją co zakupiłem. AGD jeszcze stoi zafoliowane, mogę tylko napisać, że mi się podoba.

Piekarnik SAMSUNG BQ1D6G144
Mikrofala SAMSUNG Samsung FG87SUB
Płyta gazowa SAMSUNG GN 642 HFGD
Okap SAMSUNG HDC9A90TX
Zmywarka Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU
Lodówka Bosch KIN86AF30

W planach zakup pralki 9kg Hotpoint-Ariston.
Wszelkie pytania i uwagi mile widziane. Sprzęt kupiony w całości w sklepie internetowym, więc jeszcze mam kilka dni na wymianę lub zwrot:rolleyes:

Bayzone_pl
21-02-2014, 08:20
Witam
Co prawda ja już wybrałem sprzęt, więc tylko się podzielę informacją co zakupiłem. AGD jeszcze stoi zafoliowane, mogę tylko napisać, że mi się podoba.

Piekarnik SAMSUNG BQ1D6G144
Mikrofala SAMSUNG Samsung FG87SUB
Płyta gazowa SAMSUNG GN 642 HFGD
Okap SAMSUNG HDC9A90TX
Zmywarka Hotpoint-Ariston ELTF 11M121 C EU
Lodówka Bosch KIN86AF30

W planach zakup pralki 9kg Hotpoint-Ariston.
Wszelkie pytania i uwagi mile widziane. Sprzęt kupiony w całości w sklepie internetowym, więc jeszcze mam kilka dni na wymianę lub zwrot:rolleyes:

wybór dobry o ile nie będziesz miał piekarnika pod mikrofalą, co prawda oba sprzęty są czarne - niemniej piekarnik to tafla szkła a mikrofala ma "z pozoru tandetną" plastikową ramkę i może się nieco gryźć... no ale cena rekompensuje w pewnym stopniu tą niedogodność.
Jest kilka pralek w ofercie Hotpointa opisanych na 9kg - ale nie mylić tego z pojemnością - jeśli masz miejsce (i fundusze) to liczę że celujesz w Aqualtisa (uwaga drzwi są duże i otwierają się przeciwnie niż u wszystkich - w prawo) jeśli nie to nie ma sensu dopłacać do rzekomych 9kg - bo to max obciążenie a nie pojemność i wycelować w tańszą "7kg" z linii WMG/WMD

Slay75
21-02-2014, 08:41
wybór dobry o ile nie będziesz miał piekarnika pod mikrofalą, co prawda oba sprzęty są czarne - niemniej piekarnik to tafla szkła a mikrofala ma "z pozoru tandetną" plastikową ramkę i może się nieco gryźć... no ale cena rekompensuje w pewnym stopniu tą niedogodność.
Jest kilka pralek w ofercie Hotpointa opisanych na 9kg - ale nie mylić tego z pojemnością - jeśli masz miejsce (i fundusze) to liczę że celujesz w Aqualtisa (uwaga drzwi są duże i otwierają się przeciwnie niż u wszystkich - w prawo) jeśli nie to nie ma sensu dopłacać do rzekomych 9kg - bo to max obciążenie a nie pojemność i wycelować w tańszą "7kg" z linii WMG/WMD

No właśnie będę miał zamontowane w taki sposób. Pierwotnie miały to być wersje z dodatkami inox na obudowie, ale przed ostatecznym zakupem byłem w salonie meblowym, gdzie mieli zainstalowany w/w sprzęt w pionie. Wg. mnie wizerunkowo wyglądało to bardzo okey i dlatego ostatecznie wybrałem w całkowitej czerni.

Dzięki Bayzone_pl za uwagę dot. pralki. Myślałem nad modelem z linii Aqualtisa, ale zobaczyłem, że Hotpoint-Ariston ma pralki 9g z tradycyjnym wydaniu w niższej cenie, więc wybrałem tańszą opcję. Ale z tego co napisałeś, może wrócę do pierwotnej koncepcji Aqualtisa. Pralka będzie stała w pomieszczeniu gospodarczym więc nie ma problemu z otwieranym drzwiami w prawą stronę, może nawet lepiej.

Dodam, że wybierają sprzęt Hotpoint-Ariston, sugerowałem się Twoimi wypowiedziami na forum.

Bayzone_pl
21-02-2014, 08:57
No właśnie będę miał zamontowane w taki sposób.
(...)

cieszę się że byłem pomocny. jeśli to nie problem, jak już zamontujesz piekarnik i mikro - zrobiłbyś proszę zdjęcie i podesłał na [email protected]

Pozdrawiam
A.Marszałek

cyrpys
21-02-2014, 15:10
Witam,
jestem właśnie w trakcie urządzania mieszkania i potrzebowałbym porady odnośnie wyboru:
- piekarnika
- płyty indukcyjnej
- lodówki (może, nie musi być do zabudowy, jest wnęka przygotowana)
- młynka do odpadów (franke?)
- zmywarki (60cm do zabudowy)
- pralki (pralka będzie w szafie w łazience)

W mieszkaniu będą mieszkać 1-2osoby (może w przyszłości więcej). Chodzi mi o sensowny wybór cena/jakość. Jako, że jest to do aneksu kuchennego (tylko częściowo wydzielonego z salonu) byłoby dobrze, jakby nie był to zbyt głośny sprzęt.

Dziękuję

Motylek3011
25-02-2014, 19:33
Bayzone,
doradź proszę odnośnie kuchenki do zabudowy. Wstępnie wybrałam model Whirpoola AKZM 6570 IXL Cube, w sklepie zaś polecają mi także model AKZM 6550 IXL Cube. Który z nich wybrać ? Czym różni się wyświetlacz G2Evo od wyświetlacza Navigator ? Jest też model AKZM 754/IX nad którym się zastanawiam. Czym się one różnią między sobą - oczywiście poza ceną. Czy mój wybór jest prawidłowy co do marki i typu. Przyznam że dużo piekę zarówno ciasta oraz mięsa i nie chciałabym być zawiedziona swoim wyborem, tym bardziej że będzie to wybór na parę lat. :D

Bayzone_pl
26-02-2014, 08:30
Bayzone,
doradź proszę odnośnie kuchenki do zabudowy. Wstępnie wybrałam model Whirpoola AKZM 6570 IXL Cube, w sklepie zaś polecają mi także model AKZM 6550 IXL Cube. Który z nich wybrać ? Czym różni się wyświetlacz G2Evo od wyświetlacza Navigator ? Jest też model AKZM 754/IX nad którym się zastanawiam. Czym się one różnią między sobą - oczywiście poza ceną. Czy mój wybór jest prawidłowy co do marki i typu. Przyznam że dużo piekę zarówno ciasta oraz mięsa i nie chciałabym być zawiedziona swoim wyborem, tym bardziej że będzie to wybór na parę lat. :D

Zacznę od końca.
Piekarniki z IXL w nazwie mają powierzchnię stalową pokrytą powłoką iXelium, dają na to 10 lat gwarancji na rdzewienie, żółknięcie i zarysowania (w trakcie normalnego użytkowania - śrubokrętem dasz mu radę) oraz ma świetne właściwości w temacie czyszczenia i "palcowania się"
Poza tym wchodzą w ofertę linii studyjnej Cube. Jeśli możesz sobie na któryś z nich pozwolić to będzie to lepszy wybór niż AKZM 754 IX który jest dobry ale lepsze jest jak zwykle wrogiem dobrego :)

Jeśli chodzi o porównanie 6570 i 6550 - pierwsze co się rzuca w oczy to design - 6550 nie ma odstającej rączki tylko wygodne wgłębienie - więc jest płaski.
różnica w wyświetlaczach to przede wszystkim: G2Evo to zwykły wyświetlacz z piktogramami a Navigator to wyświetlacz w pełni graficzno - tekstowy a co za tym idzie 6550 mając Navigatora ma również książkę kucharską z przepisami i wszystko jest czytelnie napisane.
6550 ma również w przeciwieństwie do 6750 prowadnice teleskopowe i jest nieco bardziej energooszczędny. Ostatnia różnica to sposób czyszczenia.
6550 - kataliza
6570 - pyroliza

Pozdrawiam

Motylek3011
02-03-2014, 21:07
Bayzone,

dziękuję za informację i wyjaśnienia :no:
Dziękuję także za ofertę.

Pozdrawiam

lesz
03-03-2014, 01:06
na dniach zamawiamy kuchnie - sprzet oferowny przez wykonawce mebli kuchennych to glownie whirlpool - rodzina ma i nawet znosnie sie sprawuje, wiec nie mam negatywnych opini
ale mam prosbe - moze cos warto zamienic na inny model, bo np. ten zaproponowany ma jakas wade/zle rozwiazanie/braki/niedomaga itp :)
cos podobnego z innych marek w podobnej polce cenowej takze wchodzi w rachube
z gory dzieki za pomoc!

plyta gazowa AKM 268 IX
http://www.whirlpool.pl/-[AKM-268_IX]-600501/857126849500/
(sterowanie boczne - male dzieci w domu, dlatego nie na panelu przednim)

piekarnik AKZ 273/IX
http://www.whirlpool.pl/produkty-1/piekarniki-3/piekarnik-do-zabudowy%2cchowane-pokrętła%2cpiekarnik-linia-genesis%2cgenesis-%2b-[AKP-273_IX]-601396/857727301500/

mikrofala AMW 497 IX
http://www.whirlpool.pl/-[AMW-497-IX]-600475/858749701790/
(najlepiej by piekarnik i mfala wspolgraly wygladem, bo zabudowane jedno nad drugim - mikrofala wystarczy podstawowa, ale drzwi otwierane na bok, piekarnik milo jakby rownomiernie grzal pod pieczenie ciast)

zmywarka ADG 8773++PCTRFD
http://www.zmyslowakuchnia.pl/_files/ADG_8773_A_PC_TR_FD.pdf
(program na polowe wsadu, opoznienie startu=nie musi byc az taka cicha, jakis szybki program, milo jakby miala sygnalizacje zakonczenia pracy swiatlem, a nie pikaniem, wiem, podany model akurat ma pikacza...) rozwazam model ADG 8558 A++ PC FD

lodowka akurat elektrolux ENN12803CW
http://www.electrolux.pl/Products/Chłodnictwo/Chłodnictwo_do_zabudowy/Chłodziarko-zamrażarki/ENN12803CW
(nie moglem w whirpoolu znalesc to co mnie interesowalo, czyli cicha=bez nofrost, 2 termostaty=opcja wakacje, alarm otwartych drzwi=zona :P)

Jozik
05-03-2014, 12:45
Witam,

Proszę o radę w wyborze sprzętów, im dłużej szukamy tym trudniej się zdecydować.. Zależy nam na energooszczędności i bezawaryjności. Pralka ma dobrze prać , mieć duży wybór programów i krótki cykl, suszarki nigdy nie mieliśmy- tu klasy B, ale nie będzie raczej często używana. Piekarnik -tu zdecydował wygląd, chcemy czarny, ale na pewno będzie też często użytkowany. Zmywarka ma przede wszystkim dobrze domywać i być w miarę cicha. Lodówkę chcielibyśmy SBS, ale bez kostkarki, najważniejsze to by była pojemna, z zamrażalką na dole, najlepiej czarną, do 5tys. Na chwilę obecną to nasze typy:

Pralka: Samsung WF80F5E0W2W - ma dobrze prać i długo służyć;)

Suszarka: AEG T76280AC lub Whirlpool AZB 8690

Piekarnik: Bosch HBA 23B263 -

Płyta indukcyjna: Electrolux EHH46540FK

Zmywarka: Bosch SMI-50M75EP

Lodówka: Sharp SJ-F73PE-SL

Jozik
07-03-2014, 07:59
Ponawiam moją wcześniejszą prośbę, ma ktoś z Was wyżej wymienione sprzęty? Może polecicie coś z czego jesteście w 100% zadowoleni?
Pozdrawiam

Jozik
07-03-2014, 08:33
Pytania do Bayzone_pl

Proszę, napisz dlaczego nie polecasz lodówki z no frost?
Czym różni się płyta Electrolux EHH46540FK a EHH 6340FSK?
Czy orientuje się Pan, czy jest odpowiednik ww. zmywarki z zakrytym panelem? lub jakaś ciekawa alternatywa za ok. 1500zł., w środku stal nierdz.?

Bayzone_pl
07-03-2014, 09:34
Pytania do Bayzone_pl

Proszę, napisz dlaczego nie polecasz lodówki z no frost?


- koszt
- głośność
- wysuszanie niezabezpieczonych produktów



Czym różni się płyta Electrolux EHH46540FK a EHH 6340FSK?

EHH46540FK ma sterowanie sliderowe i timer.


Czy orientuje się Pan, czy jest odpowiednik ww. zmywarki z zakrytym panelem? lub jakaś ciekawa alternatywa za ok. 1500zł., w środku stal nierdz.?


Po co stal nierdzewna w zmywarce?

alternatywy w kolejności polecenia:
Hotpoint Ariston LTF 11S112
Electrolux ESL 6365RO
Bosch SMV 40M30

Pozdrawiam

Jozik
07-03-2014, 11:00
Dzięki serdeczne za szybką i rzeczową odpowiedź.

Plastik w zmywarkach nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Bayzone_pl
07-03-2014, 14:30
Dzięki serdeczne za szybką i rzeczową odpowiedź.

Plastik w zmywarkach nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Spox,

P.S. a bęben w pralce masz z czego ?

anna1949
07-03-2014, 14:36
Co do zmywarki z metalowym wnetrzem- moja kupilam 22 lata temu w USA, produkt na Europe- GE, nie chce sie zepsuc, zmywa perfekcyjnie! Napewno nowe sa bardziej ekonomiczne, ale trudno wy rzucic cos co dobrze dziala.
Widzialam wnetrze plastikowe w zmywarce w Warszawie- Cale pomaranczowe- pewnie woda z duzym procentembzelaza!
Zachecam do wykoncznych stala, nierdzewka. Zawsze czysta...

Bayzone_pl
07-03-2014, 15:12
Co do zmywarki z metalowym wnetrzem- moja kupilam 22 lata temu w USA, produkt na Europe- GE, nie chce sie zepsuc, zmywa perfekcyjnie! Napewno nowe sa bardziej ekonomiczne, ale trudno wy rzucic cos co dobrze dziala.
Widzialam wnetrze plastikowe w zmywarce w Warszawie- Cale pomaranczowe- pewnie woda z duzym procentembzelaza!
Zachecam do wykoncznych stala, nierdzewka. Zawsze czysta...

Długo się zastanawiałem czy w ogóle komentować tego posta.... bo na usta ciśnie się tyle, że nie wiem od czego zacząć...

ograniczę się do napisania że mercedesy sprzed 22 lat też nie rdzewieją.... ;)

i uprasza się o nie rozsiewanie ciemnoty.

Justa_
08-03-2014, 22:42
Witam,
ja również poproszę o radę w wyborze sprzętów agd :) Z założenia mają być energooszczędne, bez zbędnych bajerów, mają po prostu nam dobrze służyć :) Nie wiem czy dobrze wybraliśmy, dlatego z góry dziękuję za wszystkie rady!

Lodówka - BOSCH KIS86AF30
Piekarnik - AMICA EBI8862AA
Płyta indukcyjna - TEKA IRF 641 lub Electrolux EHH16340FK
Zmywarka - BOSCH SPV53M50EU
Okap - Teka CNL1 3000
Pralka - BOSCH WLO24260PL

ryba154
09-03-2014, 07:48
Bayzone czy mógłbyś polecić jakas płytę z wolna strefa i dużym polem w dobrej cenie.wstępnie wybraliśmy boscha PIN6517F27E.
Da sie coś lepiej w tej cenie?albo coś podobnego taniej?

robsad
09-03-2014, 22:36
Witam
Zabieramy się do wyposażenia kuchni. Proszę o ocenę i opinie na temat naszych propozycji, może trzeba będzie coś zmienić:
- Zmywarka Whirlpool WP 122
- Piekarnik Whirlpool AKZM 754 IX
- Lodówka Bosch KGE 39 AI 30
- Płyta indukcyjna Teka IRS 843

Pozdrawiam
Robert

Bayzone_pl
10-03-2014, 10:13
Bayzone czy mógłbyś polecić jakas płytę z wolna strefa i dużym polem w dobrej cenie.wstępnie wybraliśmy boscha PIN6517F27E.
Da sie coś lepiej w tej cenie?albo coś podobnego taniej?

W tych pieniądzach masz Eluxa EHH8945FOG sporo ciekawszego z linii Infinite więc do tego można dwa fajne akcesoria dokompletować (WOKa i płytę grillową) tylko pytanie czy zmieścisz 78cm na szerokość

xmichal79x
10-03-2014, 13:08
To i ja proszę o poradę i ocenę poniższego zestawu. Do kupienia mam właściwie całe AGD do kuchni, a więc piekarnik, mikrofale, płytę indukcyjną, zmywarkę, okap i lodówkę.
Cały sprzęt będzie w zabudowie, więc nie musi być jednej firmy, bo i tak go nie będzie widać, oprócz piekarnika i mikrofali, których fronty będą oczywiście widoczne i muszą być w miarę podobne, a najlepiej z jednej serii.
W temacie AGD jestem zupełnie zielony i absolutnie nie wiem od czego poszukiwania zacząć. W domu mamy kilka mocno już starych gratów whirlpoola i działają ok, dlatego pierwszy pomysł to właśnie ta firma. Dobre opnie obiły mi się o uszy też o Boschu i Siemensie, stąd w zestawieniu właściwie tylko Bosch i Whirlpool. zastanawiam się też nad Samsungiem – jak u nich z jakością?
Napiszcie czy w tych cenach warto coś zmienić na modele innych producentów, może za któryś z modeli nie potrzebnie przepłacam, a przy innym warto trochę dołożyć do modelu wyższego?
Wstępnie myślałem o takim zestawie:
Piekarnik Whirlpool AKZM 665IX
Mikrofala Whirlpool TWIN AMW 834 IX
Lodówka Bosch KIV34X20
Zmywarka Whirlpool ADG 6353 A+ PC FD
Płyta indukcyjna Bosch PIE611F17E
Okap Bosch DHL545S

gosiunia1402
12-03-2014, 19:53
Bayzone proszę o radę na temat sprzętów:
Zastanawiam się nad sprzętem
piekarnik:
Samsung BT62TDBCT
Samsung BQ1S4T133

MIKROFALA (potrzebna mi jest tylko do podgrzewania i nieczęstego rozmrażania)
Samsung FW87SUST
Samsung FG87SUST

Lodówka do zabudowy:
Electrolux ENN 3153AOW
BEKO BCH130000
Whirpol ART 866/A+ (przyznam się że po przeczytani Twoich uwag dodałam ten model do listy)

Indukcja:
Bosch PIE611F17E
Electrolux EHH16340F6

Prosiłabym o radę jeszcze w zakresie zmywarki takiej do kwoty1500-1600 zł na szerokość 60 cm.(bo moja główka już tego nie ogarnia) .

Proszę o opinie na temat tych sprzętów - oczywiście jakieś alternatywy też mile widziane .

Z góry dziękuję

Bayzone_pl
13-03-2014, 13:08
Bayzone proszę o radę na temat sprzętów:
Zastanawiam się nad sprzętem
piekarnik:
Samsung BT62TDBCT
Samsung BQ1S4T133

MIKROFALA (potrzebna mi jest tylko do podgrzewania i nieczęstego rozmrażania)
Samsung FW87SUST
Samsung FG87SUST

Lodówka do zabudowy:
Electrolux ENN 3153AOW
BEKO BCH130000
Whirpol ART 866/A+ (przyznam się że po przeczytani Twoich uwag dodałam ten model do listy)

Indukcja:
Bosch PIE611F17E
Electrolux EHH16340F6

Prosiłabym o radę jeszcze w zakresie zmywarki takiej do kwoty1500-1600 zł na szerokość 60 cm.(bo moja główka już tego nie ogarnia) .

Proszę o opinie na temat tych sprzętów - oczywiście jakieś alternatywy też mile widziane .

Z góry dziękuję

Piekarnik i mikrofala:
Samsung BQ1S4T133 - jest lepszy od tego drugiego
Samsung FW87SUST - nie potrzebujesz grilla w mikrofali bo a) nie używasz b) będziesz mieć mocny piekarnik - a prawie 100,- w kieszeni
Lodówki:
po odrzuceniu Beko zostają dwie dobre więc decydujący może być gabaryt
Electrolux ENN 3153AOW ma 185 cm więc jest wyższa od standardu
Whirlpool ART 866A+ ma "normalne" 177 i gadżety ;)
Płyta:
oczywiście wskażę na Eluxa ale tu akurat nie ma to znaczenia którą wybierzesz
Zmywarka:
temat wałkowany w innym wątku... ja nadal obstaję przy:
Electrolux ESL6365RO
Hotpoint-Ariston LTF 11S112

xmichal79x
13-03-2014, 13:20
Bayzone, czy mógłbym równeiż prośić o ocenę mojego zestawu i ofertę na PW

Bayzone_pl
13-03-2014, 13:24
To i ja proszę o poradę (...)

Wstępnie myślałem o takim zestawie:
Piekarnik Whirlpool AKZM 665IX
Mikrofala Whirlpool TWIN AMW 834 IX
Lodówka Bosch KIV34X20
Zmywarka Whirlpool ADG 6353 A+ PC FD
Płyta indukcyjna Bosch PIE611F17E
Okap Bosch DHL545S

Piekarnik i mikrofala:
ładny i jeszcze w miarę rozsądny cenowo zestaw plus "pokochasz" powłokę Silver Ice ;)
Lodówka:
dla mnie jeśli już BSH to ładniejszy wydaje się być Siemens więc bliźniaczka - KI34VX20
Zmywarka, Płyta, Okap:
OK.

robsad
13-03-2014, 21:47
Witam

Ponawiam prośbę o ocenę zestawu. Czytając ten wątek widzę,że prośbę muszę skierować do Bayzone

- Zmywarka Whirlpool WP 122
- Piekarnik Whirlpool AKZM 754 IX
- Lodówka Bosch KGE 39 AI 30
- Płyta indukcyjna Teka IRS 843

Bayzone_pl
14-03-2014, 08:30
Witam

Ponawiam prośbę o ocenę zestawu. Czytając ten wątek widzę,że prośbę muszę skierować do Bayzone

- Zmywarka Whirlpool WP 122
- Piekarnik Whirlpool AKZM 754 IX
- Lodówka Bosch KGE 39 AI 30
- Płyta indukcyjna Teka IRS 843

Zmywarka OK - swego czasu wchodziła w ofertę studyjną, ja osobiście nie przepadam za trzecim poziomem załadunku w postaci szuflady ale jeśli ktoś nie ma naprawdę dużych talerzy to nie ma problemu
Piekarnik - świetny stosunek cena - jakość / wyposażenie
Lodówka OK
Płyta: Teka ma dobre płyty choć zastanowiłbym się ewentualnie nad Whirlpoolem ACM 850 BH - też studyjny model - podobny rozkład pól - fajna automatyka - no i flexcook - a aktualnie można się jeszcze załapać na promo z kuchenką mikrofalową - choćby po to żeby ją puścić dalej.

Justa_
14-03-2014, 10:31
W takim razie i ja ponowię prośbę o pomoc w wyborze sprzętów AGD :)
Bayzone, proszę o radę dot. wybranych przeze mnie urządzeń:

Lodówka - BOSCH KIS86AF30
Piekarnik - AMICA EBI8862AA
Płyta indukcyjna - TEKA IRF 641 lub Electrolux EHH16340FK
Zmywarka - BOSCH SPV53M50EU
Okap - Teka CNL1 3000
Pralka - BOSCH WLO24260PL

gosiunia1402
14-03-2014, 19:52
Bayzone dziękuję :)

robsad
14-03-2014, 22:49
Bayzone, bardzo dziękuję za opinię i sugestie.

Pozdrawiam

LILA_
15-03-2014, 08:39
Bayzone, bardzo proszę o ocenę wybranego przeze mnie sprzętu :)

lodówka: (musi być z tych wyższych)
Hotpoint Ariston BCB 33 AA F
Hotpoint Ariston BCB 33 AA F C
Mastercook LCB 1020 FNF
Electrolux 3153 AOW

płyta indukcyjna:
Bosch PIE 611 F17 E
Bosch PIE 651 B17 E

piekarnik:
Bosch HBG 43 S 450 E

okap:
Franke Box FBI 522 XS

zmywarka:
Hotpoint Ariston LTF 11S112
Hotpoint Ariston LTF 121EU
Electrolux ESL 6365 RO

pralka:
LG F-1096ND

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)

Flawia
18-03-2014, 11:39
Witam :welcome:

Przyszłam i ja po radę, proszę o ocenę sprzętu, który wstępnie wybrałam do swojej kuchni (i łazienki ;))

Lodówka, musi być biała, ze zintegrowanymi uchwytami i bezkolizyjnym otwieraniem drzwi pod kątem 90 stopni, 185 cm

Siemens KG36NVW31
Samsung RB31FERNDWW



Zmywarka, tu szukam takiej z szufladą na sztućce, max. 44 dB, stalowe dno

Bosch SMV69N40EU
Siemens SN66N098EU
(choć to chyba to samo, no ale może czegoś nie widzę)


Piekarnik, prowadnice teleskopowe na 3 poziomach, nie musi być super wypasiony, podstawowe funkcje wystarczą, koniecznie czarny

Electrolux EOA45551OK (planuję dokupić jeszcze prowadnice teleskopowe na 2 poziomy)
Bosch HBA23B263 (też prowadnice do dokupienia)



Płyta indukcyjna, małe pole z przodu, booster to wiadomo, poszerzone pole mile widziane, ale sprawdzone, bo użytkownicy piszą, że np. w Electroluxie w modelu EHI6540FOK jest, ale pic na wodę, nie działa

EHH46540FK/EHH6540FOK
Whirlpool ACM 810/BF (ale nie wiem, co z tym polem Flexible Zone)



Suszarka, 9 kg koniecznie

Electrolux EDH3498RDL
Electrolux EDH3897SDW



Pralka:

Electrolux EWF1487HDW

aniqa1982
18-03-2014, 12:20
Witaj Bayzone,
proszę o poradę odnośnie sprzętu , który wybrałam wstępnie do kuchni :
- płyta gazowa Bosch POP616B10E
-zmywarka Bosch SMV53L50EU
-piekarnik Bosch HBA23B263
-okap Amica -OKC6726I
- pralka- Bosch WAE20391PL
Może coś innego lepiej polecasz. Zależy mi na w miarę wydajnym okapem ( kominowy musi być) i dobrą zmywarką, żeby były ciche w miarę ,( kuchnia otwarta na salon).Słyszałam też ,że podobno zmywarki z Aristona lepiej myją i dosuszają niż Bosch?
Bo też nie chcę przepłacać .
Z góry dzięki :)

Nikmot
18-03-2014, 19:21
Jako ze to moj pierwszy post, to witam serdecznie wszystkich :-)

I odrazu przejdę do konkretu :)
Do naszego domu wybrałem następujący sprzęt. Proszę o informację czy to dobry wybór, czy gdzieś przepłacam, czy można polecić inny model, może coś źle wybrałem.
Proszę również o wycenę odpowiednich forumowiczów :)
1) Piekarnik elektryczny Bosch HBC33B550
2) Kuchenka mikrofalowa BOSCH HMT85GL53
3) Płyta indukcyjna PIT651F17E BOSCH
4) Okap Elica ELIPER IX/A/80
5) LODÓWKA SAMSUNG RFG23UERS
6) Zmywarka BOSCH SMI 53L15EU

Dziękuje z góry za cenne wskazówki.

EZS
19-03-2014, 22:44
a ja chciałam zapytać co znaczy funkcja "gotowanie na parze" w mikrofali. Uzywa to ktoś? No bo gotowanie na parze to znam, można garnek z dziurkami albo jakiś parowar elektryczny. A w mikrofali? Czym się to różni?

Nikmot
21-03-2014, 19:51
Bayzone, chyba na urlopie .... :)

Diedra
22-03-2014, 11:23
EZS, różni się tylko tym, że warzywa są jednocześnie parowane i mikrofalowane. W jedynym modelu mikrofali z "parówką" jaki widziałam, pojemniczek z wodą wkładało się od zewnątrz, poza komorą. Włączało się mikrofalę na kilka minut, pojemniczek pustoszał, a warzywa miękły ;) Może trwa to trochę krócej ze względu na równoczesne mikrofalowanie, nie wiem jednak, czy wszystkie modele działają identycznie - może są takie, w których da się wyłącznie parować, bez opcji kombinowanej.

EZS
22-03-2014, 17:57
Ano, niestety w opisach też nic nie ma a sprzedawcy wiedzą jeszcze mniej.
Chyba kupię zwykłą tanią ;)

Bayzone_pl
24-03-2014, 11:52
Bayzone, chyba na urlopie .... :)

Urlop - a co to znaczy? :confused: Mam nadzieję, że to nie jest jakieś obraźliwe słowo :lol2:

Bayzone_pl
24-03-2014, 12:10
W takim razie i ja ponowię prośbę o pomoc w wyborze sprzętów AGD :)
Bayzone, proszę o radę dot. wybranych przeze mnie urządzeń:

Lodówka - BOSCH KIS86AF30
Piekarnik - AMICA EBI8862AA
Płyta indukcyjna - TEKA IRF 641 lub Electrolux EHH16340FK
Zmywarka - BOSCH SPV53M50EU
Okap - Teka CNL1 3000
Pralka - BOSCH WLO24260PL

Lodówka bardzo dobra, jedynie co - to już chyba wcześniej wspominałem - osobiście bardziej podoba mi się wykończenie bliźniaczej wersji Siemensa czyli KI86SAF30
Piekarnik bardzo dobry,
Płyta - porównujesz uboższego Eluxa do teoretycznie mocniejszej Teki (pole łączone) - w podobnej cenie do Teki będzie Elux z łączonym polem czyli EHI6540FOK - z Teką może być problem z dostępnością.
Zmywarka OK
Okap, dobry - alternatywnie zobacz OTS 645I z Amiki - do kompletu z piekarnikiem
Pralka OK.

Bayzone_pl
24-03-2014, 12:20
Bayzone, bardzo proszę o ocenę wybranego przeze mnie sprzętu :)

lodówka: (musi być z tych wyższych)
Hotpoint Ariston BCB 33 AA F / Hotpoint Ariston BCB 33 AA F C / Mastercook LCB 1020 FNF / Electrolux 3153 AOW

płyta indukcyjna:
Bosch PIE 611 F17 E / Bosch PIE 651 B17 E

piekarnik:
Bosch HBG 43 S 450 E

okap:
Franke Box FBI 522 XS

zmywarka:
Hotpoint Ariston LTF 11S112 / Hotpoint Ariston LTF 121EU / Electrolux ESL 6365 RO

pralka:
LG F-1096ND

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)

Pralka OK
Zmywarka - jeśli fundusze pozwolą LTF 11S112 bo warto dopłacić - jeśli nie pozwolą to ESL 6365RO
Okap OK
Piekarnik - kwestia gustu - taniej i lepiej wypada choćby Amica EBI 8562AA ew. w tych pieniądzach jest juz EBI 8862AA
Płyta - między nimi jest różnica w wykończeniu i sterowaniu - poza tym to to samo - wybrać co się podoba
Lodówka - z wymienionych tylko Electrolux - w żadnym razie Mastercook bo on póki co nie istnieje - jeśli wysoka to jest jeszcze nowy Whirlpool ART 925A++

Bayzone_pl
24-03-2014, 12:35
Witaj Bayzone,
proszę o poradę odnośnie sprzętu , który wybrałam wstępnie do kuchni :
- płyta gazowa Bosch POP616B10E
-zmywarka Bosch SMV53L50EU
-piekarnik Bosch HBA23B263
-okap Amica -OKC6726I
- pralka- Bosch WAE20391PL
Może coś innego lepiej polecasz. Zależy mi na w miarę wydajnym okapem ( kominowy musi być) i dobrą zmywarką, żeby były ciche w miarę ,( kuchnia otwarta na salon).Słyszałam też ,że podobno zmywarki z Aristona lepiej myją i dosuszają niż Bosch?
Bo też nie chcę przepłacać .
Z góry dzięki :)

Zmywarki Hotpointa ja również polecam - głównie ze względu na parametry, działanie i przede wszystkim głośność - choćby LTF 11S112
i również na Hotpointa zmieniłbym pralkę - WMG 722
Piekarnik wybrany nie ma pełnego termoobiegu - alternatywnie Electrolux EOA45551OK
Płyta ma ruszty emaliowane - kto co woli - ja wolę żeliwne --> EGT16142NK
Okap - bez zmian

Bayzone_pl
24-03-2014, 12:44
Jako ze to moj pierwszy post, to witam serdecznie wszystkich :-)

I odrazu przejdę do konkretu :)
Do naszego domu wybrałem następujący sprzęt. Proszę o informację czy to dobry wybór, czy gdzieś przepłacam, czy można polecić inny model, może coś źle wybrałem.
Proszę również o wycenę odpowiednich forumowiczów :)
1) Piekarnik elektryczny Bosch HBC33B550
2) Kuchenka mikrofalowa BOSCH HMT85GL53
3) Płyta indukcyjna PIT651F17E BOSCH
4) Okap Elica ELIPER IX/A/80
5) LODÓWKA SAMSUNG RFG23UERS
6) Zmywarka BOSCH SMI 53L15EU

Dziękuje z góry za cenne wskazówki.

Zacznę od łatwiejszych rzeczy:
Okap i Lodówka - bez zmian - lodówka "kozak" :)
Zmywarka - cudów nie ma ale dramatu też nie - niemniej - jeśli nie jest za późno - schowałbym panel
Płyta OK

i teraz układ Piekarnik / Mikrofala
Piekarnik kompaktowy - mało miejsca czy przypadek? będzie z mikrofalą w pionie czy w poziomie?

Bayzone_pl
24-03-2014, 12:54
Witam :welcome:

(...)



Siemens KG36NVW31 - praktyczniejszy środek i estetyka
Siemens SN66N098EU
Electrolux EOA45551OK - (Bosch nie ma termoobiegu pełnego)
EHI 6540FOK / ACM 848BA - na te zerknij ;)
Electrolux EDH3897SDW - ma dodatkowo parę (programy do odświeżania)
Electrolux EWF1487HDW

Flawia
24-03-2014, 12:54
Bayzone, bardzo dziękuję :)

Niestety, ta płyta ACM 848BA jest za szeroka, max 60 może być.
Tę Electroluxa EHI 6540FOK brałam pod uwagę, ale spotkałam się z opinią, że to poszerzone pole nie działa, o tutaj ktoś napisał (ostatnia opinia): http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehi6540fok.bhtml#opinie i trochę zwątpiłam. I jeszcze w jednym miejscu to czytałam, ale nie mogę teraz znaleźć.

Bayzone_pl
24-03-2014, 14:37
Bayzone, bardzo dziękuję :)

Niestety, ta płyta ACM 848BA jest za szeroka, max 60 może być.
Tę Electroluxa EHI 6540FOK brałam pod uwagę, ale spotkałam się z opinią, że to poszerzone pole nie działa, o tutaj ktoś napisał (ostatnia opinia): http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehi6540fok.bhtml#opinie i trochę zwątpiłam. I jeszcze w jednym miejscu to czytałam, ale nie mogę teraz znaleźć.

Pytanie zasadnicze jest: czy potrzebujesz pola połączonego.

Flawia
24-03-2014, 14:52
Pytanie zasadnicze jest: czy potrzebujesz pola połączonego.

Nie jest to warunek konieczny, ale uważam, że mogłoby być przydatne. To będzie moja pierwsza indukcja i nie wiem, jak to będzie. A możesz mi jeszcze napisać, czy garnki mogą być większe od wyznaczonego pola (żeby nadal poprawnie działało) i ewentualnie o ile? Bo, że mniejsze mogą, to doczytałam.

Bayzone_pl
24-03-2014, 15:19
Nie jest to warunek konieczny, ale uważam, że mogłoby być przydatne. To będzie moja pierwsza indukcja i nie wiem, jak to będzie. A możesz mi jeszcze napisać, czy garnki mogą być większe od wyznaczonego pola (żeby nadal poprawnie działało) i ewentualnie o ile? Bo, że mniejsze mogą, to doczytałam.

mimo wszystko z mniejszymi jest większy problem - każde pole ma pewny minimalny rozmiar dna (bo to o średnicę dna chodzi a nie średnicę garnka/patelni/innych ) - najboleśniej się o tym przekonują posiadacze płyt z dwoma polami łączonymi, którzy nie mają małego pola a mają chociażby ekspresy do kawy na płytę i... płyta go "nie widzi"
Co do tego Electroluxa EHI to znalazłem w pewnym źródle że faktycznie - mimo ze Elux podaje że te pola maja po 21cm to w praktyce maja po 18cm - więc działać będę ale są "średniego rozmiaru"
ACM 848 BA ma 65cm szerokości ale otwór montażowy ma taki sam jak inne - po prostu "leży" szerzej na blacie - chyba że zaraz obok płyty cos masz że nie zmieścisz tego +2,5 cm na stronę...

Flawia
24-03-2014, 16:15
mimo wszystko z mniejszymi jest większy problem - każde pole ma pewny minimalny rozmiar dna (bo to o średnicę dna chodzi a nie średnicę garnka/patelni/innych ) - najboleśniej się o tym przekonują posiadacze płyt z dwoma polami łączonymi, którzy nie mają małego pola a mają chociażby ekspresy do kawy na płytę i... płyta go "nie widzi"
Co do tego Electroluxa EHI to znalazłem w pewnym źródle że faktycznie - mimo ze Elux podaje że te pola maja po 21cm to w praktyce maja po 18cm - więc działać będę ale są "średniego rozmiaru"
ACM 848 BA ma 65cm szerokości ale otwór montażowy ma taki sam jak inne - po prostu "leży" szerzej na blacie - chyba że zaraz obok płyty cos masz że nie zmieścisz tego +2,5 cm na stronę...

Poczytałam opinie o płycie Whirlpoola i ludzie narzekają na ten 6 zmysł, i to narzekanie się powtarza.
No to nieźle, towar chyba wtedy jest niezgodny z opisem :rolleyes:, a czy wiesz, czy w tym Electroluxie EHH46540FK jest tak, jak w opisie? Tzn. pola 14,5, 18, 18, 21? Czy też są mniejsze?
Trochę to bez sensu, wybieram towar po opisie, a okazuje się, że na papierze jedno, w rzeczywistości drugie.

Nikmot
24-03-2014, 23:40
Zacznę od łatwiejszych rzeczy:
Okap i Lodówka - bez zmian - lodówka "kozak" :)
Zmywarka - cudów nie ma ale dramatu też nie - niemniej - jeśli nie jest za późno - schowałbym panel
Płyta OK

i teraz układ Piekarnik / Mikrofala
Piekarnik kompaktowy - mało miejsca czy przypadek? będzie z mikrofalą w pionie czy w poziomie?

Zmywarka - no właśnie zonie sie podoba bardziej z wyciągniętym panelem, , używała obu rodzai i twierdzi ze lepiej jak widzi na jakim programie jest zmywarka :-) chyba ze jest jakis argument, którym ja przekonam do schowanego panelu - nie jest za późno. Czy zmywarke poleciłbyś inną w podobnej kasie ?

Piekarnik kompaktowy ponieważ jest nas tylko dwoje, a nie należymy do kucharzy :-) sporadyczne używanie ( czasem jakaś pizza , grzanki etc ) oba sprzęty ustawione w pionie.

anna1949
25-03-2014, 01:49
Bayzone,
Co myslisz o takim zestawie- w bieli:
Lodowka elektrolux ERN3313 AOX
Piekarnik Gorenje ORA ITO
Zmywarka Bosch SMV 58N50EU
Zamrazarka Bosch GID 14A50
Okap Falmec Mira

Czy mozesz polecil jakos bisla plyte Amici?

Bede wdzieczna za opinie!
Pozdrawiam

Bayzone_pl
25-03-2014, 08:57
Poczytałam opinie o płycie Whirlpoola i ludzie narzekają na ten 6 zmysł, i to narzekanie się powtarza.
No to nieźle, towar chyba wtedy jest niezgodny z opisem :rolleyes:, a czy wiesz, czy w tym Electroluxie EHH46540FK jest tak, jak w opisie? Tzn. pola 14,5, 18, 18, 21? Czy też są mniejsze?
Trochę to bez sensu, wybieram towar po opisie, a okazuje się, że na papierze jedno, w rzeczywistości drugie.

też widziałem narzekania na 6-ty zmysł - tyle że... część pisała że woda bulgocze na płytę (czyli albo faktycznie nalany był "pełny" garnek albo bez przykrywki, a poza tym... 6-ty zmysł nie jest czymś za co się dopłaca - jest dodatkową funkcją z której nie trzeba korzystać jeśli się komuś nie podoba - producent sprzętu AGD - każdy - to nie agencja towarzyska - nie musi zadowolić wszystkich... jeśli jest taka funkcja - to działa ona w jakiś określony sposób - ale działa - bo jako tako działania nikt nie zanegował - nie trzeba jej używać - można nastawić wodę i pilnować samemu jej momentu zagotowania. Garnki też swoje robią.

EHH 46540FK - tak - pola są takie jak wymienione.

Flawia
25-03-2014, 09:09
też widziałem narzekania na 6-ty zmysł - tyle że... część pisała że woda bulgocze na płytę (czyli albo faktycznie nalany był "pełny" garnek albo bez przykrywki, a poza tym... 6-ty zmysł nie jest czymś za co się dopłaca - jest dodatkową funkcją z której nie trzeba korzystać jeśli się komuś nie podoba - producent sprzętu AGD - każdy - to nie agencja towarzyska - nie musi zadowolić wszystkich... jeśli jest taka funkcja - to działa ona w jakiś określony sposób - ale działa - bo jako tako działania nikt nie zanegował - nie trzeba jej używać - można nastawić wodę i pilnować samemu jej momentu zagotowania. Garnki też swoje robią.

EHH 46540FK - tak - pola są takie jak wymienione.

Muszę przemyśleć dokładnie to, co piszesz i jeszcze raz wczytać się w opinie.
Wiem, że chwalisz Electroluxa, wiesz może, jakie garnki dobrze z nim współpracują? I z tym Whirlpoolem?

I mam jeszcze pytanie o zmywarkę, z podanych wskazałeś Siemensa SN66N098EU, czym on się różni od Boscha SMV69N40EU? Bo ja myślałam, że to to samo, z inną etykietką ;)

Bayzone_pl
25-03-2014, 10:23
Zmywarka - no właśnie zonie sie podoba bardziej z wyciągniętym panelem, , używała obu rodzai i twierdzi ze lepiej jak widzi na jakim programie jest zmywarka :-)

O nie nie nie - z argumentem "żonie się bardziej podoba" nie będę - polemizował ;) zwłaszcza że w środku różnicy nie ma.



Piekarnik kompaktowy ponieważ jest nas tylko dwoje, a nie należymy do kucharzy :-) sporadyczne używanie ( czasem jakaś pizza , grzanki etc ) oba sprzęty ustawione w pionie.

Wysłałem prv.

Bayzone_pl
25-03-2014, 13:27
Muszę przemyśleć dokładnie to, co piszesz i jeszcze raz wczytać się w opinie.
Wiem, że chwalisz Electroluxa, wiesz może, jakie garnki dobrze z nim współpracują? I z tym Whirlpoolem?


Z informacji od klientów i częściowo z własnego doświadczenia - dobrze się sprawdza tandem http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1075&mcp_id=1610 garnki Fagor Professional + http://image.ceneo.pl/data/products/24321238/i-tefal-l9289252.jpg patelnie Tefal Ingenio



I mam jeszcze pytanie o zmywarkę, z podanych wskazałeś Siemensa SN66N098EU, czym on się różni od Boscha SMV69N40EU? Bo ja myślałam, że to to samo, z inną etykietką ;)

bo tak jest - bardziej podoba mi się Siemens

Flawia
25-03-2014, 20:50
Z informacji od klientów i częściowo z własnego doświadczenia - dobrze się sprawdza tandem http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1075&mcp_id=1610 garnki Fagor Professional + http://image.ceneo.pl/data/products/24321238/i-tefal-l9289252.jpg patelnie Tefal Ingenio


bo tak jest - bardziej podoba mi się Siemens

To do Electroluxa czy Whirlpoola? Czy do obydwóch?

Aha :D

Bayzone, tak sobie myślę, że skoro mi pomagasz, to mogłabym sprzęty kupić w Twoim sklepie (oczywiście w atrakcyjnych cenach :D), problem w tym, że nie ma niczego, czego szukam. Jak to rozwiązujecie? Sprowadzacie na zamówienie?

Bayzone_pl
26-03-2014, 08:15
To do Electroluxa czy Whirlpoola? Czy do obydwóch?


Ogólnie na indukcjach i nie tylko.



Bayzone, tak sobie myślę, że skoro mi pomagasz, to mogłabym sprzęty kupić w Twoim sklepie (oczywiście w atrakcyjnych cenach :D), problem w tym, że nie ma niczego, czego szukam. Jak to rozwiązujecie? Sprowadzacie na zamówienie?

Jestem w trakcie sporej aktualizacji i odświeżania oferty bayzone.pl jak i całego działu AGD/RTV. Generalnie wszystko co jest aktualnie dostępne mogę sprowadzić :)

[email protected]

Pozdrawiam.

Flawia
26-03-2014, 11:02
Ogólnie na indukcjach i nie tylko.

Jestem w trakcie sporej aktualizacji i odświeżania oferty bayzone.pl jak i całego działu AGD/RTV. Generalnie wszystko co jest aktualnie dostępne mogę sprowadzić :)

[email protected]

Pozdrawiam.

Rozumiem, zapisałam.

Odbieram mieszkanie za miesiąc, góra dwa, to Ty sobie odśwież, a ja się za jakiś czas odezwę :yes:

Dzięki :)

LILA_
26-03-2014, 17:05
Pralka OK
Zmywarka - jeśli fundusze pozwolą LTF 11S112 bo warto dopłacić - jeśli nie pozwolą to ESL 6365RO
Okap OK
Piekarnik - kwestia gustu - taniej i lepiej wypada choćby Amica EBI 8562AA ew. w tych pieniądzach jest juz EBI 8862AA
Płyta - między nimi jest różnica w wykończeniu i sterowaniu - poza tym to to samo - wybrać co się podoba
Lodówka - z wymienionych tylko Electrolux - w żadnym razie Mastercook bo on póki co nie istnieje - jeśli wysoka to jest jeszcze nowy Whirlpool ART 925A++


Bayzone,
dziękuję bardzo za odpowiedź :)

zastanawia mnie tylko lodówka Mastercook - znajomi mają i są zadowoleni, więc wzięłam ten model pod uwagę..... a Ty piszesz "Mastercook póki co nie istnieje" ???

Jagoda82
26-03-2014, 20:22
Bayzone

na temat płyty indukcyjnej PIT651F17E BOSCH napisałeś "ok" :)

Ale mam co do niej takie pytanie: szukam płyty z dużym, "podwójnym" polem grzewczym. Oglądałam Whirlpoola z funkcją flexi cook i w jednym ze sklepów odradzono mi ją. PODOBNO Whirlpoole i Electroluxy mają taką przypadłość, że nawet jeśli na płycie namalowany jest wielki prostokąt to faktycznie grzeją tylko 2 pola o średnicy np. 21cm a przestrzeń pomiędzy nimi jest zimna.

I teraz moje pytanie: po pierwsze - czy to prawda? a po drugie - jeśli tak, to czy taka sama sytuacja jest w przypadku Boscha PIT651F17E?
Czy możesz polecić jakąś dobrą płytę indukcyjną w cenie do 2 000zł z dużym polem grzewczym po jednej stronie? Czy też to pole to zawsze będzie lipa (przynajmiej w tym przedziale cenowym) i lepiej sobie odpuścić i kupić z 4 polami za 1 500zł?

Electrolux dla mnie odpada, bo ma suwaki do ustawiania temperatury - miałam okazję używać takiej płyty i przy przesuwaniu garnków zmieniam sobie temperaturę, co mnie strasznie drażni :)

I już zupełnie z innej beczki - czy mógłbyś polecić jakąś dobrą, ekonomiczną zmywarkę w cenie do 1 500z - max. 2 000zł (najchętniej Boscha albo Whirlpoola) i pralkę do 1 500zł na 6 kg prania (tu zupełnie nie mam preferencji odnośnie firmy)?

ufff....będę dozgonnie wdzięczna za odpowiedź :)

annyonne
26-03-2014, 20:43
Witam.

Tak jak większość z tu obecnych jestem na etapie wyboru sprzętów do kuchni. Przeglądając różne opinie dokonałam wstępnej selekcji, jednakże bardzo proszę o weryfikację i ewentualne uwagi:
lodówka Electrolux ENN3153AOW
piekarnik Samsung BQ1VD6T131
płyta Electrolux EHH46540FK
zmywarka Electrolux ESL6365RO
okap Samsung HB6247SX lub Teka CNL1 2002

Z góry dziękuję za pomoc :)

Bayzone_pl
27-03-2014, 08:30
Bayzone,
dziękuję bardzo za odpowiedź :)

zastanawia mnie tylko lodówka Mastercook - znajomi mają i są zadowoleni, więc wzięłam ten model pod uwagę..... a Ty piszesz "Mastercook póki co nie istnieje" ???

Wpisz w google "Mastercook bankrut"

Nie ma aktualnie serwisu - można jedynie się próbować podpierać rękojmią ale to nie zawsze rozwiązuje problem.

Bayzone_pl
27-03-2014, 09:26
Bayzone

na temat płyty indukcyjnej PIT651F17E BOSCH napisałeś "ok" :)

Ale mam co do niej takie pytanie: szukam płyty z dużym, "podwójnym" polem grzewczym. Oglądałam Whirlpoola z funkcją flexi cook i w jednym ze sklepów odradzono mi ją. PODOBNO Whirlpoole i Electroluxy mają taką przypadłość, że nawet jeśli na płycie namalowany jest wielki prostokąt to faktycznie grzeją tylko 2 pola o średnicy np. 21cm a przestrzeń pomiędzy nimi jest zimna.

I teraz moje pytanie: po pierwsze - czy to prawda? a po drugie - jeśli tak, to czy taka sama sytuacja jest w przypadku Boscha PIT651F17E?
Czy możesz polecić jakąś dobrą płytę indukcyjną w cenie do 2 000zł z dużym polem grzewczym po jednej stronie? Czy też to pole to zawsze będzie lipa (przynajmiej w tym przedziale cenowym) i lepiej sobie odpuścić i kupić z 4 polami za 1 500zł?

Wszystko zależy od modelu płyty - tańsze - niższe modele - niezależnie czy to będzie Whirlpool, Electrolux czy w/w Bosch mają tak jak piszesz czyli dwa pola okrągłe które można połączyć "w jedno" pole przy czym przestrzeń między nimi nie będzie indukowała. Po raz kolejny napominam - płyta indukcyjna nie grzeje się więc "zimna" będzie cała - co najwyżej ogrzeje się od garnka przy długotrwałym gotowaniu. Innymi słowy napisałem OK bo to dobra płyta (choć dopłaca się do znaczka w porównaniu z Electroluxem czy Whirlpoolem) ale będzie to samo co w przypadku EHI6540FOK czy ACM 848BA czyli ciepło będzie generowane w garnku w obrębie dwóch okręgów a między nimi nie - co nie zmienia faktu że mieszając masz całą potrawę gotowaną...

To o co za pewne wszystkim chodzi i się marzy - występuje dopiero w przypadku płyt z prostokątnymi cewkami indukcyjnymi ale rozmowę o tym zaczynamy na pułapie 2700,- (Electrolux EHH 8945FOG lub Bosch PIN 651F27E) poniżej wycinek z instrukcji obsługi płyty Boscha PIN 651F27E który idealnie obrazuje jej możliwości.
251029

proste?



I już zupełnie z innej beczki - czy mógłbyś polecić jakąś dobrą, ekonomiczną zmywarkę w cenie do 1 500z - max. 2 000zł (najchętniej Boscha albo Whirlpoola) i pralkę do 1 500zł na 6 kg prania (tu zupełnie nie mam preferencji odnośnie firmy)?

Zmywarki:
Bosch SMV 40M30EU - dobra ale nadal dość głośna
Whirlpool ADG 8773A++ PC TR FD - mieści się w budżecie :)
Pralki:
Hotpoint - Ariston WMG 722 - bardzo fajna i zostanie na droższą płytę ;)

Bayzone_pl
27-03-2014, 09:47
Witam.

Tak jak większość z tu obecnych jestem na etapie wyboru sprzętów do kuchni. Przeglądając różne opinie dokonałam wstępnej selekcji, jednakże bardzo proszę o weryfikację i ewentualne uwagi:
lodówka Electrolux ENN3153AOW
piekarnik Samsung BQ1VD6T131
płyta Electrolux EHH46540FK
zmywarka Electrolux ESL6365RO
okap Samsung HB6247SX lub Teka CNL1 2002

Z góry dziękuję za pomoc :)

Okap Samsung i to dobry zestaw, pod którym bym się podpisał.

Pozdrawiam

LILA_
27-03-2014, 09:48
Wpisz w google "Mastercook bankrut"

Nie ma aktualnie serwisu - można jedynie się próbować podpierać rękojmią ale to nie zawsze rozwiązuje problem.

To dobrze, że zdecydowaliśmy się na polecanego przez Ciebie Electroluxa :)
o Mastercook zapytałam z ciekawości, bo znajomi mają - i teraz nie będę miała dla nich dobrej wiadomości.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

forgetit
27-03-2014, 13:57
Czy taki zestaw ma sens?

Okap: ARSET ZEFIR 90 LED, Ster. dotyk. 900m3/
Płyta: Bosch PIE611F17E
Piekarnik: Amica Integra EBI8562BAA
Zmywarka: BOSCH SMV 53M70EU
Lodówka: Whirlpool ART 459/A+/NF/1
Pralka: Electrolux EWP 11264TW PL

Chciałbym się zmieścić w 10k, więc pole manewru raczej niewielkie.

annyonne
27-03-2014, 14:48
Okap Samsung i to dobry zestaw, pod którym bym się podpisał.

Pozdrawiam

Dziękuję za pomoc, teraz pozostaje tylko wysłać zapytanie o wycenę do sklepów :)

Bayzone_pl
27-03-2014, 15:05
Czy taki zestaw ma sens?

Okap: ARSET ZEFIR 90 LED, Ster. dotyk. 900m3/
Płyta: Bosch PIE611F17E
Piekarnik: Amica Integra EBI8562BAA
Zmywarka: BOSCH SMV 53M70EU
Lodówka: Whirlpool ART 459/A+/NF/1
Pralka: Electrolux EWP 11264TW PL

Chciałbym się zmieścić w 10k, więc pole manewru raczej niewielkie.

Średnio ma sens ...

Ciężko coś powiedzieć o lodówce bo to jeszcze nowość - a cena jest jaka jest - nie wiem czy nie celowałbym albo w sprawdzonego ART 880/A+/NF albo z Eluxa ENN2853COW czy nawet AEG SCT71800S1
Okap jest potraktowany po macoszemu w tym zestawie i to duuuży błąd - poza tym nie wiem czy ten model jest jeszcze osiągalny - zresztą - to jakiś...
Niech to będzie coś dobrego jeśli w takiej stylistyce - Teka NC2 90
Piekarnik cacy i kropka
Zmywarka... hmmm... LTF 11S112 czy nawet LTF 11H132 - nadal taniej i nadal lepiej ale poza ceną to nie ma się co tego Boscha czepiać na siłę.
Podobnie z płytą... EHH 6340FSK - j.w. co najmniej taniej ale Bosch też dobry
Pralka - jak lubię Eluxa tak te pralki... średnio - Hotpoint - Ariston WMG 722 będzie lepszym wyborem.

forgetit
27-03-2014, 15:14
Dziękuję za powyższe.
Okap faktycznie wynalazek, ale duża wydajność i wg opisu w miarę tani. Płytę EHH.. faktycznie oglądałem i jest alternatywą dla Bosha.
Nad zmywarką faktycznie się zastanowię, różnica 600PLN to dużo...

Flawia
27-03-2014, 15:30
Bayzone, a wytłumaczysz mi jeszcze, jaka jest różnica pomiędzy 1/2 załadunku w zmywarce a sensorem zmywania? Z początku myślałam, że sensor to ulepszona wersja połowy załadunku, ale są zmywarki, które mają jedno i drugie, więc moja teoria legła :D

Bayzone_pl
27-03-2014, 16:34
Bayzone, a wytłumaczysz mi jeszcze, jaka jest różnica pomiędzy 1/2 załadunku w zmywarce a sensorem zmywania? Z początku myślałam, że sensor to ulepszona wersja połowy załadunku, ale są zmywarki, które mają jedno i drugie, więc moja teoria legła :D

W uproszczeniu:
1/2 załadunku to opcja przy ustawianiu zmywarki (jak dodatkowe płukanie w pralce) zakładająca mniejszą ilość załadunku (a w starszych modelach ładowanie tylko jednego kosza)

Sensor zmywania to zaleta/cecha/element zmywarki czyli połączenie fizycznego elementu z układem elektronicznym sterującym zmywarką oceniający kilka elementów takich jak np. stopień zabrudzenia wody po cyklu mycia i płukania a w niektórych modelach nawet ilość wody która spłynęła do dna zmywarki celem ewentualnego dobrania wody w przypadku zatrzymania jej gdzieś w naczyniu (np. jak przewróci się kieliszek czy miska i woda "stoi" w naczyniu a nie spływa)

Podsumowując:
Sensor zmywania - jeśli jest - działa w większości programów z "automatu" (oczywiście przede wszystkim nie działa w programie ECO - bo tam nic nie działa ) a 1/2 załadunku działa jak zechce użyszkodnik ;)

Jagoda82
27-03-2014, 16:59
To o co za pewne wszystkim chodzi i się marzy - występuje dopiero w przypadku płyt z prostokątnymi cewkami indukcyjnymi ale rozmowę o tym zaczynamy na pułapie 2700,- (Electrolux EHH 8945FOG lub Bosch PIN 651F27E) poniżej wycinek z instrukcji obsługi płyty Boscha PIN 651F27E który idealnie obrazuje jej możliwości.
251029

proste?

Proste :) Tylko niestety nie zdecyduję się na płytę za 2700 żeby raz na jakiś czas postawić wielki gar bigosu :) Czy mógłbyś w taki razie polecić dobrą płytę tak w okolicach 1 500zł z 4 palnikami. Potrzebuję płyty, która będzie często używana więc byłoby super gdyby była ekonomiczna i niezawodna. i bez "suwaka" temperatury :)

Zmywarki:
Bosch SMV 40M30EU - dobra ale nadal dość głośna
Whirlpool ADG 8773A++ PC TR FD - mieści się w budżecie :)
Pralki:
Hotpoint - Ariston WMG 722 - bardzo fajna i zostanie na droższą płytę ;)[/QUOTE]

Pralka - nie brałam pod uwagę tej firmy, ale muszę powiedzieć, że wygląda (i kosztuje) zachęcająco. Dzięki!

Zmywarka - zapomniałam napisać, że ma być pod zabudowę. Czy te, które wymieniłeś mogą też być w takim wariancie?

Serdeczne dzięki za pomoc!

aga745
27-03-2014, 19:00
Bardzo proszę o profesjonalną ocenę wybranego zestawu :)
Płyta gazowa: Samsung GN7A2IFXD (5 palników)
Piekarnik: Samsung BT62TDBCT
Zmywarka: Siemens SN 66L081EU (zależy mi na szufladzie)
Lodówka: Electrolux ENN12901AW lub Whirlpool ART 866/A+
Pralkosuszarka: Samsung WD0704REV

Bayzone_pl
28-03-2014, 09:14
Czy mógłbyś w taki razie polecić dobrą płytę tak w okolicach 1 500zł z 4 palnikami. Potrzebuję płyty, która będzie często używana więc byłoby super gdyby była ekonomiczna i niezawodna. i bez "suwaka" temperatury :)

Pralka - nie brałam pod uwagę tej firmy, ale muszę powiedzieć, że wygląda (i kosztuje) zachęcająco. Dzięki!

Zmywarka - zapomniałam napisać, że ma być pod zabudowę. Czy te, które wymieniłeś mogą też być w takim wariancie?

AEG HK63420PXB

Sam bym ją brał gdybym teraz wybierał

Obie są do pełnej zabudowy

witekgo
28-03-2014, 18:00
Witam chciałbym się poradzić góru tego wątku czyli Bayzone na temat sprzętu rtv agd do mojej kuchni. Najbardziej bym wolał żeby wszystko było z jednej firmy ale jak np. chciałbym boscha to mikrofalówka za droga. Amica dość tania i niektóre polecane przez Ciebie produkty np. piekarniki z mikrofalówką bardzo ładne tylko nie wiem jak z chłodziarkami i płytami. Polecany przez Ciebie elux też ma drogie mikrofalówki. I tak sobie kombinuje żeby piekarnik i płytę wybrać amici a chłodziarkę i płytę z innej firmy np. bosch lub elux oto moje typy:
PIEKARNIKI : Amica EBI8562 LUB Amica Integra EBI8562BAA LUB BOSCH HBA43T350 chyba że jakaś twoja ciekawa opcja
PŁYTY: BOSCH PIE611F17E LUB AEG HK63420PXB (tu się kieruje Twoim wyborem) LUB WHIRLPOOL ACM 815 BF lub coś z eluxa lub amici
ZMYWARKA:HOTPOINT ARISTON LTF 11S112 EU LUB Ariston LFT 11H132 EU(warto dopłacić?)
MIKROFALÓWKA:Amica AMM 25 BI chyba że coś z eluxa lub boscha do 900zł ALBO WHIRPOL
CHŁODZIARKA :ELECTROLUX EN13601AX LUB BOSCH KGV36NL20 ALBO JAKAŚ INNA FIRMA ŻEBY WSPÓŁGRAŁA Z PŁYTĄ
PRALKA: Polecana przez Ciebie Hotpoint - Ariston WMG 722 PL
dużo tego ale może mógłbyś mi jakoś pomóc!! ;)

Bayzone_pl
29-03-2014, 09:54
Witam
(...)
;)

Witam,
od końca:
Pralka :)
Chłodziarka EN13601AX
Mikrofala do 900 - tylko Amica - a wtedy AMM 25BI - a co za tym idzie piekarnik EBI 8562AA - nie BAA bo jest czarny
Zmywarka - LTF 11S112 wystarczy
Płyta - no tu zależy czy chcesz z ramką (AEG HK 63420PXB) czy bez - jeśli nie masz nic przeciwko sterowaniu "sliderowemu" to nadal EHH 46540FK jako doposażona albo ACM 848BA

Pozdrawiam
A. Marszałek

witekgo
29-03-2014, 10:49
a co to jest sterownie "sliderowe"

witekgo
29-03-2014, 11:02
bayzone a czy u Pana na sklepie jest do oglądnięcia na żywo płyta AEG i jeszcze jedno czy ten piekarnik ma funkcje "zimna szyba" i te płyty które wymieniłeś są podłączane pod siłe tak??

witekgo
29-03-2014, 11:20
co sądzisz o tej mikrofalówce Whirlpool AMW 100 IX

PanKalafior
29-03-2014, 20:57
a co to jest sterownie "sliderowe"
Temperaturę regulujesz przesuwając palec po pasku z jednego końca na drugi. Tutaj jest przykład: http://prince.net.pl/assets/images/Kuchnia/LEKSYKON/Plyty-10.jpg

PanKalafior
29-03-2014, 21:14
czy ten piekarnik ma funkcje "zimna szyba" i te płyty które wymieniłeś są podłączane pod siłe tak??
Tak

te płyty które wymieniłeś są podłączane pod siłe tak??
AEG HK 63420PXB - 230V
EHH 46540FK - 230V
ACM 848BA - 230V i 400V - mam tę płytę - polecam. W tej cenie bardzo fajnie wyposażona. Jak dokupisz jeszcze piekarnik Whirlpool to możesz skorzystać z promocji i dostać mikrofalówkę GT 284 SL lub AMW 100 IX http://gotowaniepelneinnowacji.pl/. Ja skorzystałem i przysłali mi już tą do zabudowy - polecam.

PanKalafior
29-03-2014, 21:19
co sądzisz o tej mikrofalówce Whirlpool AMW 100 IX
Ja polecam. Dostałem ją w promocji Whirlpoola, ładnie się prezentuje. Ma funkcję grill. Sprzęt i tak musiałem kupić, więc jak na gratisową to super. Jedyny minus dla mnie to, że ramka jest srebrna. Ale to aluminium z ramki już zdjąłem (jest na zagniatane zaczepy) i mam zamiar pomalować na czarno, żeby komponowało się z mikrofalówką i piekarnikiem.

witekgo
30-03-2014, 12:47
Pan kalafior a jaki masz piekarnik??

PanKalafior
30-03-2014, 14:52
Whirlpool AKZM 784/NB

witekgo
31-03-2014, 16:01
powiedzcie mi czy można zmywarke ustawić w zabudowie pod piekarnikiem i mikrofalą czy ma to jakieś znaczenie co do użytkowania i w razie czego do późniejszej gwarancji??

mooooonia
04-04-2014, 10:31
Bayzone , a ja poproszę o opinię na temat mojego zestawu (wszystko do zabudowy) :
1. płyta indukcyjna Bosch pie 611f17e lub pia 611t16e
2. piekarnik bosch hba 43t350 lub hba hbn 239e1l
3. zmywarka bosch spv 43m10eu
4. lodówka : na pewno electrolux ale nie mogę się zdecydować która :) do 180 cm , do 1500 zł
5. okap : samsung HB6247SX

adiamo
05-04-2014, 00:14
Witam,
Jesteśmy na etapie wyboru sprzętu do kuchni, wszystkie elementy do zabudowy.

Bayzone proszę o opinię na temat naszych wyborów

Wstępnie wybraliśmy:
- płyta ceramiczna EHI6540FOK lub coś dobrego w przedziale do 1800
- piekarnik EOA45551OK lub coś innego (koniecznie kolor czarny bez srebrnych dodatków)
- co do zmywarki nie wiemy co wybrać
- co do okapu- nie wiemy czym się kierować

Pozdrawiam
Adiamo

Proszę o spra

Kejt_R
05-04-2014, 08:58
A widzieliście to? Polecam również komentarze :D
http://rtvagd.wp.pl/kat,1032101,title,Meneghini-La-Cambusa-lodowka-za-ponad-130-000-zlotych,wid,15168230,wiadomosc.html?ticaid=1127e8

ANKAg
09-04-2014, 10:38
.

ANKAg
09-04-2014, 10:40
ja mam pytanie do Wielkiego Brata!! :)

jest sens kupic piekarnik z funkcja mikrofali?
mam tylko 2 miejsca w slupkach na sprzety agd a uparlam sie na ekspres do zabudowy i teraz mam problem czy kupic piekarnik z funkcja mikrofali, a moze teraz te male piekarniki szybciej sie nagrzewaja i wystarcza na podgrzanie?