PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24

Bayzone_pl
09-04-2014, 11:05
ja mam pytanie do Wielkiego Brata!! :)

jest sens kupic piekarnik z funkcja mikrofali?
mam tylko 2 miejsca w slupkach na sprzety agd a uparlam sie na ekspres do zabudowy i teraz mam problem czy kupic piekarnik z funkcja mikrofali, a moze teraz te male piekarniki szybciej sie nagrzewaja i wystarcza na podgrzanie?

i znowu ktoś mi wypomina moją nadwagę ;)

Piekarnik z funkcją mikrofali jest jak świnka morska ;) ani świnka ani morska
Generalnie jest to dobre rozwiązanie jeśli borykamy się z bardzo małą ilością miejsca ale trzeba pamiętać że piekarnik z mikrofalą będzie małym piekarnikiem i przerośniętą mikrofalą (bo w grę wchodzą tylko urządzenia o wys 45cm.) - wszystko zależy od tego jak często i jak bardzo intensywnie wykorzystujesz piekarnik.
Inna sprawa, że jeśli chcesz to zestawić z ekspresem do zabudowy, to w zależności jaki będzie wzajemny układ tych dwóch urządzeń (pionowo czy poziomo) to napotkasz jeszcze inne kłopoty ale póki co nic nie mówię - czekam na info jaki będzie układ urządzeń :)

jimminen
09-04-2014, 11:50
Witam

Zamarzyła mi się lodówka wolnostojąca z kostkarką, ale miejsca mam niewiele - 2 drzwiowe monstrum mi się nie zmieści...
produkuje ktoś takie lodówki?

Pozdrawiam
tom

Bayzone_pl
09-04-2014, 12:32
Witam

Zamarzyła mi się lodówka wolnostojąca z kostkarką, ale miejsca mam niewiele - 2 drzwiowe monstrum mi się nie zmieści...
produkuje ktoś takie lodówki?

Pozdrawiam
tom

Z automatyczną nie kojarzę (był kiedyś jeden model do zabudowy Liebherra ale już też chyba nie ma) z ręczną - połowa Samsungów

ANKAg
09-04-2014, 20:19
ja przepraszam jezeli w jakis sposób urazilam:) nie bylo zamierzone!!

wiec planuje 4 wysokie slupki w zabudowie.
1 lodowka- nie wiem jaka
2 slupek z Siemens TK76K573;
3 slupek to wlasnie piekarnik
i 4 szafa

piekarnik i ekspres na jednej wysokosci obok siebie.
cukiernikiem nie jestem ciasto raz w miesiacu upieke, mieso jakies tez w rekawe czasem sie zrobi. kurczaka na butelce nie robie wiec nie potrebuje wysokiego piekarnika tylko ten rowny z ekspresem

ale... nie wyobrazam sobie zycia bez mikrofali :) i tu jest problem .....

aga745
10-04-2014, 08:49
Bayzone podpowiedz mi proszę na którą pralkę się zdecydować:
Hotpoint-Ariston WMG 722 PL czy
Bosch Maxx 7 VarioPerfect WAE2448FPL

Slay75
10-04-2014, 11:07
Bayzone, spełniam Twoja prośbę i wstawiam foty piekarnika (Samsung BQ1D6G144) i mikrofali (Samsung FG87SUB).
Pomimo, że ramka jest taka półmatowa, zegary nie są w jednej płaszczyźnie, a mikro to model wolnostojący przystosowany do zabudowy, to cały zestaw prezentuje się dobrze.
Na plus zasługuje zimna szyba piekarnika przy temp. 250°C, no może lekko ciepła, ale na pewno się człowiek nie poparzy, jak przy mojej obecnej starej Amice.


253977253978253979253980253981

Bayzone_pl
11-04-2014, 09:13
Bayzone, spełniam Twoja prośbę i wstawiam foty piekarnika (Samsung BQ1D6G144) i mikrofali (Samsung FG87SUB).


Dziękuję :)

rafstraz
11-04-2014, 09:54
Doradźcie proszę jak powinny być rozłożone pole w płycie indukcyjnej, aby było najbardziej praktyczne. Dużo gotuje szczególnie na święta, wówczas używam dużych garczków, na co dzien obiadki, potrzebuję dobrej płyty indukcyjnej (podłączona na SIŁE!!!), najlepiej z oszlifowanymi bokami i sterowaniem sensorycznym, ale nie na suwak. Funkcja booster mile wskazana.

a o do mikrofali Amica AMM25BI? czy ciężka w użytkowaniu w sensie obsługi?bardzo skomplkowana?

Bayzone_pl
11-04-2014, 11:12
wiec planuje 4 wysokie slupki w zabudowie.

2 slupek z Siemens TK76K573;
3 slupek to wlasnie piekarnik

piekarnik i ekspres na jednej wysokosci obok siebie.

ale... nie wyobrazam sobie zycia bez mikrofali :) i tu jest problem .....

Sprawy mają się następująco - układ poziomy wymusza pewne konkretne modele urządzeń bo kilku producentów ma "pułapki" - m.in. BSH
Siemens do ekspresu pasował będzie tylko HB86P575 i jest to dobry wybór

alternatywnie może warto zerknąć na:
Whirlpool:
Ekspres ACE 102 IXL
Piekarnik AMW 698 IXL
alternatywnie proponuję zapoznać się jeszcze z instrukcją obsługi w tym linku:
http://docs.whirlpool.eu/_doc/4619-694-71161.pdf
AMW 848 IXL - jest to topowy model mikrofali z dodatkowymi zaawansowanymi funkcjami - coś na kształt piekarnika z mikrofalą ale na odwrót ;)
podaję go bo nieco bardziej pasuje do w/w ekspresu do kawy - panel sterujący w pełni sensorowy jak w ekspresie - piekarnik z mikrofalą ma panel z pokrętłami - oczywiście chowanymi i spójny stylistycznie do ekspresu.

Wykończenie IXL jest specyficzne - taki inox ale satynowany i nie jest taki "żywy srebrny" - jeśli obok ma stać lodówka wolnostojąca - to łatwiej będzie zgrać z Siemensem. Jeśli zabudowa to bez znaczenia.

Bayzone_pl
11-04-2014, 11:13
Bayzone podpowiedz mi proszę na którą pralkę się zdecydować:
Hotpoint-Ariston WMG 722 PL czy
Bosch Maxx 7 VarioPerfect WAE2448FPL

ja brałbym WMG - silnik indukcyjny i głośność - dla mnie przeważają

aksuda
11-04-2014, 11:45
Witam
Proszę o podpowiedź przeglądam różne okapy i już się w tym wszystkim pogubiłam jest tego stanowczo za dużo łatwiej nam poszło ze sprzętem do kuchni a z okapem taki zonk. Interesuje mnie okap kominowy cały czarny szerokość 90 cena tak do 2000zł. Dziękuję za wszelkie sugestie:rolleyes:

Aleksandria
11-04-2014, 14:33
Witam,

Nie będę zbyt oryginalna z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu AGD :D

Głównym problem jest płyta indukcyjna. Czytałam opinie, że niektóre płyty działają na zasadzie "gotowanie pulsacyjne", czyli po zagotowaniu pole włącza się i wyłącza co 1-2 sek. a nie działa w sposób ciągły - czy wszystkie płyty tak mają? Pewnie to banalne pytanie - ale jestem zupełnym laikiem w temacie gotowania na płycie indukcyjnej :/
Kwota jaką chcę przeznaczyć to 1400 zł - poszaleć nie można, ale może pomożecie mi coś wybrać.

Na czym mi zależy: cicha praca; łączone pole - nie jest to warunek; sygnał dźwiękowy z opcją wyłączenia, booster na każdym polu - więc raczej standard :)

Czytając forum Bayzone polecał:
- ELECTROLUX EHH46540FK
- AEG HK63420PXB
- Whirlpool ACM 848 BA
a może coś innego?

krzysztof4101997
11-04-2014, 21:08
Poszukuję cichy okap podszafkowy. W salonie gdzie wykonują kuchnie polecają http://smeg.com.pl/okapy-do-zabudowy-falmecfalmecfalmec-polska/2382-okap-falmec-grupa-silnikowa-50.html.
Czy ktoś z Państwa może polecić jakiś cichy okap pod szafkowy nie koniecznie taki drogi?

ANKAg
12-04-2014, 05:44
Wielki Bracie!!

Bardzo dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem i pomoc Pozdrawiam!!

norbeer
13-04-2014, 10:21
Bayzone_pl

Co sądzisz o takim wyborze agd do zabudowy?

Lodówka Siemens KI87SAF30 lub AEG SCT71800S1
Piekarnik Electrolux EOA45551OW
Zmywarka Electrolux ESL6550RO
Płyta Electrolux EHD60020P

Czy którykolwiek z nich budzi Twoje zastrzeżenia, ewentualnie czy w tym zakresie cenowym jest coś bardziej wartego uwagi?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

--
norbeer

Oszolom
13-04-2014, 16:56
Poniżej moja lista sprzętów AGD i subiektywne odczucia po mniej więcej 2 miesiąch:
Pralka - HotPoint Ariston Aqualtis AQS73D 29 EU/B
254530
Bardzo cicha pralka, podczas prania praktycznie słychać tylko chlupot wody i uderzające zamki od i guziki o drzwi wsadowe.
Obsługa bardzo intuicyjna, wszystko opisane na wyświetlaczu (temperatura, czas do końca, obroty itd). O designie chyba nie muszę pisać bo to widać.
Podczas wirowania troche tłucze, ale to chyba dlatego że pralka postawiona jest na gołej wylewce i nie była poziomowana. Reasumując plusy za Design, bezszelestną pracę, intuicyjną obsługę.Wg producenta A+++. Minusów na razie nie widzę.

Zmywarka Hotpoint Ariston ELTB 6M124 EU

254534
Podobnie jak pralka, sprzęt bardzo cichy - podczas zmywania słychac tylko jak obraca sie ramie i spływającą wode w środku, ale jest to naprawdę delikatny szum. Co do samego zmywania program ECO trwa 2,5 godz, wg producenta zużywa 9l/wody. Program zmywa perfekcyjnie. Mam małe zastrzezenia do programu krótkiego 40min - bez suszenia, zdarza się że nie rozpuszcza do końca tebletki. Reszta jak w każdej zmywarce. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Pierarnik z mikrofalą combi SAMSUNG FQ159UST
254538
Sprzęt z którego jesteśmy najbardziej zadowoleni. Połączenie piekarnika z mikrofalą to bardzo dobre posuniecie.
Zoszczedziliśmy miejsce w niewielkiej kuchni, sam sprzęt w pełni spełnia nasze ocekiwania co do pieczenia jak i mikrofali. Pamiętam jak żona miała obiekcje, że piekarnik bedzie za mały - bzdura wysżło na moje, tak naprawdę ile potrzeba miejsca aby upiec jakiś placek, kurczaka, pizze itd. Praktycznie wszyscy korzystamy z jednej góra dwóch tacek, a ten sprzęt ma spokojnie tyle miejsca w środku. Co do mikrofali to trzeba się nauczyć obsługi, ze względu na to że nie ma tależa obrotowego należy w trakcie przrwac otworzyć i zamieszać (w szczególności płyny), zamknąć i dokończyć odgrzewanie. Podsumowanie:
plusy za kompaktowość, oszczedność energii i czasu (bo mniejsza komora), uniwersalność, programy i obsługę.
minus za troszkę mniej wydajną i wolniejszą mikrofalę (czas odgrzania zupy na tależu to 2x 1 minuta - z przerwą na zamieszanie).

Płyta indukcyjna AEG HK63420PXB
254539
Płyta z ramką, bo taką chcieliśmy. Płyta posiądająca wszystko co jest potrzebne do sprawnego gotowania, power działa bardzo szybko, podobno niektóre płytky wyłaczają się jak podniesie się naczynie (np przy naleśnikach jest to upirdliwe), ta płyta zawiesza się na jakieś 5-7 sekund a gdy postawi się spowrotem naczynie wraca do ustawionych parametrów, ma też opcję szybkiego zagotowania i przełączenia się po zagotowaniu do stanu podtrzymywania ciepła itp. Powiem tak, nie mam żadnych zastrzeżeń, dobra płyta w niewygórowanej cenie.

Lodówka Whirlpool ART 486/1 A+
254540

Na koniec sprzęt z którego jesteśmy najmniej zadowoleni.
Naszukałem się lodówki najdłużej, wybrąłem model mało osiągalny w Polsce (nie wiem czemu). Na stronie producenta nie ma tekiej lodówki. Mało informacji, ale jak są to sprzeczne. Dlaczego ją wybrałem, bo wg opisów i specyfikacji była cicha 35dB i miała sterowanie elektorniczne.
Cicha to ona nie jest niestety - mimo że nie ma "no forst" w chłodziarce, ma tylko jeden termostat jest to głośny sprzęt. Śpimy w salonie 5 metrów od lodówki i jest naprawdę głośno - jak się załączy to mocno strzela (słuchać nawet w drugim pokoju) i piszczy. Dla zobrazowania aby móc obejrzęć film to podczas aktywnego chłodzenia nie obejdzie się bez zwiększenia głośnosci o przynajmniej dla poziomy. A myślałem, że jak wezme prosta lodówkę z "6 sense" to będzie bardzo dobrze....Słabo.
Na plus może tylko to, że ma ten "6th sense", bo w ogóle nie zastanawiam się nad poziomami chłodzenia, mrożena itd, w tym przypadku to kwestia bezobsługowa.

To tyle z moje strony, mam nadzieję, że moje subiektywne odczucia komus się przydadzą.
Ogólnie starałem się wyberać sprzęt mający jakąś dobrą cechę typu A+++/ zuzycie wody/ decybele itd w przystępnej cenie i uważam że mi się to udało

witekgo
14-04-2014, 17:11
powiedzcie mi czy warto zwracać uwagę jaką moc przyłączeniową ma płyta indukcyjna?? Mam zrobione pod płytę gnjazdo na siłę ale płyty polecane przez bayzone.pl są chyba na 220 i nie wiem czy jest sens szukać innych na siłę czy kupić np tą Płyta ELECTROLUX EHH 46540 FK proszę o podpowiedź

aga745
14-04-2014, 17:52
Bayzone_pl dziękuję bardzo za pomoc.

Bayzone_pl
15-04-2014, 08:14
powiedzcie mi czy warto zwracać uwagę jaką moc przyłączeniową ma płyta indukcyjna?? Mam zrobione pod płytę gnjazdo na siłę ale płyty polecane przez bayzone.pl są chyba na 220 i nie wiem czy jest sens szukać innych na siłę czy kupić np tą Płyta ELECTROLUX EHH 46540 FK proszę o podpowiedź

jeśli masz siłę podciągniętą - weź płytę z możliwością podpięcia siły.

Hisia
15-04-2014, 11:02
Bardzo podoba mi się piekarnik Mastercook MF-880 ATCX, gdyż w dobrej cenie oferuje ciekawe funkcjie i rozwiązania. Opinie, które o nim znalazłam również są bardzo pozytywne. Niestety jak wiadomo firma ma przez kilka ostatnich miesiecy duże problemy i nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Bayzone jako że jesteś specjalistą w tym temacie proszę o Twoją opinie czy lepiej sobie dać spokój z tą firmą czy zaryzykować i kupić piekarnik i indukcję mastercooka? Mam już całkowity mętlik w głowie... i chciałąbym i boję się... :)

Flawia
15-04-2014, 11:18
jeśli masz siłę podciągniętą - weź płytę z możliwością podpięcia siły.

A płytę Electrolux EHH46540FK można podpiąć pod siłę? Bo będę miała.

andja_z99
15-04-2014, 12:02
Bayzone_pl
proszę o opinię o wybranych sprzętach:
zmywarka Hotpoint Ariston ELTB 6M124 EU (polecana nawet na tej podstronie, więc chyba ok?)
piekarnik Gorenje BO 5333 RB (potrzebuję czarny, z lekka retro, i bez złotych rączek - ew. jakaś alternatywa?)
płyta Gorenje IT 612 SYB (tu to już nic nie wiem, to moja pierwsza płyta i nie wiem, na co zwracać uwagę, na pewno funkcja PB, co jeszcze?)

witekgo
15-04-2014, 14:37
Cytat Napisał witekgo Zobacz post
powiedzcie mi czy warto zwracać uwagę jaką moc przyłączeniową ma płyta indukcyjna?? Mam zrobione pod płytę gnjazdo na siłę ale płyty polecane przez bayzone.pl są chyba na 220 i nie wiem czy jest sens szukać innych na siłę czy kupić np tą Płyta ELECTROLUX EHH 46540 FK proszę o podpowiedź

jeśli masz siłę podciągniętą - weź płytę z możliwością podpięcia siły.
a jakie płyty polecasz pod siłę??

PanKalafior
15-04-2014, 19:58
A płytę Electrolux EHH46540FK można podpiąć pod siłę? Bo będę miała.
Ta płyta jest pod 230V

PanKalafior
15-04-2014, 20:01
a jakie płyty polecasz pod siłę??
Ja polecam tą, którą kupiłem czyli Whirlpool ACM 848 BA. Szersza od standardowej, fajne ułożenie pól (flexi cook oraz duże pole pod duży garnek), wszystkie pola booster, brak ramki.

witekgo
16-04-2014, 13:09
Ja polecam tą, którą kupiłem czyli Whirlpool ACM 848 BA. Szersza od standardowej, fajne ułożenie pól (flexi cook oraz duże pole pod duży garnek), wszystkie pola booster, brak ramki.
Ale przy tej płycie w sklepach internetowych pisze że zasilanie jest na 230v wiec jest na siłę czy na 230v??

PanKalafior
16-04-2014, 19:24
Ja się nie sugeruję nigdy opisami w sklepach, bo różnie z nimi bywa. Zawsze staram się docierać do instrukcji obsługi, ew. zadaję pytanie do producenta. I w przypadku tej płyty tak postąpiłem. Dodatkowo płyta ma naklejkę na obudowie 230V i 400V.

T0MEK77
17-04-2014, 09:00
Witam,
Prosze Bayzone_pl o wypowiedzenie sie na temat mojego wyboru:

Lodówka - Bosch KIS87AF30 - ma być cicha i ekonomiczna a do tego rozsądna w pojemności i cenie
http://www.bosch-agd.com.pl/produkty/chlodziarki-i-zamrazarki/chlodziarki-i-zamrazarki-do-zabudowy/chlodziarko-zamrazarki/KIS87AF30.html

piekarnik - Samsung BQ1 D4T081 - ma być funkcyjny
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/standard/BQ1D4T081/XEO

mikrofala - Samsung FG87SUST- brak dużych wymagań do odgrzewania i rozmrażania i ma pasować wizualnie do piekarnika
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/microwaves/built-in/FG87SUST/XEO

płyta indukcyjna - Bosch PIE 611F17E - ma być dobra i funkcjonalna
http://www.bosch-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/PIE611F17E.html

Okap kominowy - Ciarko BLACK PEARL 90 - i tu problem, bo ma być skośny, cichy i wydajny, a może w oko mi wpadł ten producent , ale możne coś innego
http://www.ciarko.pl/pl/produkty/kominowe/art18,black,pearl.html

za opinie z góry dziękuję
Pozdrawiam

DZIKU_7
19-04-2014, 06:39
Bardzo proszę o szybką pomoc .
Dobrze kombinuję Panie Bayzone_pl

Okap - Gorenje DVG 600 ZBE
Lodówka - Samsung RL55VTEBG
Płyta - Bosch PIE611F17E
Piekarnik - Bosch HBA 43S462E
Zmywarka - Bosch SMI40M65EU
lub BOSCH SMI54M06EU

galanu
22-04-2014, 17:25
Proszę o pomoc w wyborze niedrogiej lodówki i piekarnika do zabudowy.

Jesli chodzi o lodówkę tokuchnia polaczona jest z salonem i najbardziej zalezy mi na w miare cichej pracy.

Zastanawiam się nad dwoma modelami Electroluxa:

1) ENN 2801BOW
2) ENN 12800AW

Czytam opinie w internecie i najbardziej zaskakuje mnie fakt, iż ten pierwszy model posiada wiele pochlebnych opinii na stronie popularnego sklepu RTV AGD, a z kolei na najbardziej popularnym poralu porownujacym ceny jest niepolecany.

Piekarnik również z tych budżetowych i w grę wchodzi również Electrolux:

1) EOB 3311AOX
2) EEA 4235POX
3) EEB 4231POX

Lub piekarnik Boscha (podoba się żonie):

1) HBA 23B263


Proszę o pomoc :)

DZIKU_7
22-04-2014, 17:28
Wrcając do mojego postu tj sprzetu do kuchni , zmieniliśmy koncepcję i zmywarka wędruje jednak do pełnej zabudowy. Obecny zestaw miałby wyglądać następująco:
Okap - Gorenje DVG 600 ZBE
Lodówka - Samsung RL55VTEBG
Płyta - Bosch PIE611F17E
Piekarnik - Bosch HBA 43S462E
Zmywarka - Bosch SMV 40M30EU


Proszę o opinie

gabba
22-04-2014, 22:13
Jakieś opinie na temat lodówek Haier ?

Drimeth
23-04-2014, 21:07
Witam,
To ja też się dopiszę. Poszukuję płyty indukcyjnej 70 cm lub 80 cm szerokiej w rozsądnej cenie podłączanej do siły. Czy mógłbyś coś polecić?
Dziękuję.

DZIKU_7
27-04-2014, 20:38
Okap - Gorenje DVG 600 ZBE
Lodówka - Samsung RL55VTEBG
Płyta - Bosch PIE611F17E
Piekarnik - Bosch HBA 43S462E
Zmywarka - Bosch SMV 40M30EU czy Bosch SMV53L50EU

bardzo proszę o pomoc czy dobrze. jutro juz musz zacząć kupować;(

goshia7
29-04-2014, 10:11
Witam serdecznie. Już od jakiegoś czasu śledzę to forum i teraz przyszedł czas na moje pytanie :) Czy wybór sprzętu jest dobry?

Lodówka- Whirlpool ART 866/A+
Płyta indukcyjna- Whirlpool ACM 848BA lub Kernau KIH6431-2B
Zmywarka- Electrolux ESL 6551RO
Piekarnik- Samsung BQ1VD6T131
Okap- Akpo WK-6 Helios lub Ciarko Black Pearl

Bayzone_pl jeśli znajdziesz chwilkę i rzucisz okiem na mój wybór będę baaaaaaardzo wdzięczna :)

Pozdrawiam

syberia
30-04-2014, 10:58
Bayzone_pl , wiesz coś może na temat takiego sprzętu ? CANDY 44l MIC440TX , różnie piszą,*jedni że to piekarnik z funkcją mikrofali a inni że odwrotnie a to podobno nie to samo ,

Justa_
09-05-2014, 11:53
Witam, dziękuję Bayzone za opinię ;)
Mam teraz dylemat odnośnie płyty indukcyjnej. Potrzebuję dobrej płyty bez zbędnych bajerów, do podłączenia na dwie fazy, istotne jest też to, aby ustawianie mocy grzania wykonywało się zwykłym przyciskiem +/- dla każdego pola osobno, a nie sliderem. Biorę pod uwagę 3 płyty:
ELECTROLUX EHH16340FK
TEKA IR 641 (stary model ale wciąż dostępny)
AEG HK63420PXB (natomiast wolałabym bez ramki)

Ktoś ma którąś z tych płyt i jest zadowolony? Pomóżcie proszę w wyborze ;)

sheenaz
09-05-2014, 17:49
mam Tekę IR641 od półtora roku i nic złego nie mogę o niej powiedzieć: działa, jest cicha, bardzo dobrze się czyści.

Bayzone_pl
16-05-2014, 11:47
Bayzone_pl , wiesz coś może na temat takiego sprzętu ? CANDY 44l MIC440TX , różnie piszą,*jedni że to piekarnik z funkcją mikrofali a inni że odwrotnie a to podobno nie to samo ,

Model o który pytasz to kuchenka mikrofalowa z "funkcjami piekarnika" tj. ma dwie grzałki grillowe (góra i dół) oraz termoobieg (bez grzałki pierścieniowej)

Bayzone_pl
16-05-2014, 11:48
Lodówka- Whirlpool ART 866/A+
Płyta indukcyjna- Whirlpool ACM 848BA lub Kernau KIH6431-2B
Zmywarka- Electrolux ESL 6551RO
Piekarnik- Samsung BQ1VD6T131
Okap- Akpo WK-6 Helios lub Ciarko Black Pearl

Pozdrawiam

Zestaw bardzo dobry - z opcjonalnych pozycji zostawiłbym ACM i Black Pearl.

Bayzone_pl
16-05-2014, 11:51
Z różnych powodów nie mogłem na bieżąco śledzić wątków na forum przez ostatni miesiąc - w związku z czym - wszystkich którym na bieżąco nie odpisałem serdecznie przepraszam i proszę o powtórzenie zapytań jeśli są jeszcze aktualne.

Pozdrawiam
A.M.

mooooonia
16-05-2014, 13:22
w takim razie ja poproszę jeszcze raz :)

Bayzone , a ja poproszę o opinię na temat mojego zestawu (wszystko do zabudowy) :
1. płyta indukcyjna Bosch pie 611f17e lub pia 611t16e
2. piekarnik bosch hba 43t350 lub hba hbn 239e1l
3. zmywarka bosch spv 43m10eu
4. lodówka : na pewno electrolux ale nie mogę się zdecydować która do 180 cm , do 1500 zł
5. okap : samsung HB6247SX

T0MEK77
16-05-2014, 15:05
Witam,
Prosze Bayzone_pl o wypowiedzenie sie na temat mojego wyboru:

Lodówka - Bosch KIS87AF30 - ma być cicha i ekonomiczna a do tego rozsądna w pojemności i cenie
http://www.bosch-agd.com.pl/produkty...KIS87AF30.html

piekarnik - Samsung BQ1 D4T081 - ma być funkcyjny
http://www.samsung.com/pl/consumer/h.../BQ1D4T081/XEO

mikrofala - Samsung FG87SUST- brak dużych wymagań do odgrzewania i rozmrażania i ma pasować wizualnie do piekarnika
http://www.samsung.com/pl/consumer/h...n/FG87SUST/XEO

płyta indukcyjna - Bosch PIE 611F17E - ma być dobra i funkcjonalna
http://www.bosch-home.pl/produkty/pl...IE611F17E.html

Okap kominowy - Ciarko BLACK PEARL 90 - i tu problem, bo ma być skośny, cichy i wydajny, w oko mi wpadł ten producent
http://www.ciarko.pl/pl/produkty/kom...ack,pearl.html

a może lepiej: teka DVL 90
http://www.teka.com/pl/products/view/18184-okapy_kuchenne-dvl_90
lub jeszcze coś innego

za opinie z góry dziękuję
Pozdrawiam

mrowkaa
20-05-2014, 13:20
Hej wszystkim ,

Bayzone znajomość zawarliśmy na płytach indukcyjnych ,ale może podpowiesz też w innych kwestiach , byłabym wdzięczna ;)

Lodówka RL55VTE1L

Zmywarka SN66N098EU , widziałam na wcześniejszych postach ,że polecałeś LTF 11S112 , nie jestem przekonana do tej marki . Jest on wprawdzie cichszy o 2db ,ale mniej energooszczędny ,a też podoba mi sie funkcja wyświetlania funkcji na podłodze. Czy ten siemens ma metalowe dno , wiesz może ?

Pralka Bosch WAS 24463PL albo Bosch WAS 28743 PL , pomijam fakt ,że pierwotnie chciałam Siemens WM16S890EU i długo nie chciałam z niej zrezygnować ,ale nie mam juz takiego budżetu niestety :/

Jestem bardzo ciekawa twojej opinii.

Pozdrawiam

ichigo87
20-05-2014, 22:11
Witam, miotam się i szarpie w temacie kuchennego AGD, szukam sprzętu do zabudowy, żona wybrała kuchnie kremową w stylu rustykalnym na mojej głowie żeby sprzęt posłuzył nam jak najdłużej bez awarii, a że data zakupu nieustannie się zbliża proszę o pomoc, na dzień dzisiejszy wybrałem:

Lodówkę: Whirlpool ART 481 A++

http://www.ceneo.pl/24579948#tab=spec

Zmywarki:

Bosch SPV69T30EU

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-spv69t30eu.bhtml#opinie

Siemens SR65M030EU

http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/2729193

Electrolux ESL74300RO

http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/5789226

Piekarnik tutaj żona postawiła na wygląd: RUTINERAD

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60245189/

Ze sprzętu do łazienki wybrałem pralkę LG F12A8ND z tym, że przekracza nieznacznie mój limi cenowy.

http://www.euro.com.pl/pralki/lg-f12a8nd.bhtml#opinie

Co do okapu i płyty gazowej, to szczerze powiedziawszy nie wiem na co patrzeć i co warto kupić, w swoich wyborach kierowałem się głównie ocenami internautów bo nie posiadam totalnie żadnej istotnej wiedzy w temacie. Jestem otwarty na propozycje nawet całkiem inne niż moje, pozdrawiam

Flawia
20-05-2014, 22:30
Z różnych powodów nie mogłem na bieżąco śledzić wątków na forum przez ostatni miesiąc - w związku z czym - wszystkich którym na bieżąco nie odpisałem serdecznie przepraszam i proszę o powtórzenie zapytań jeśli są jeszcze aktualne.

Pozdrawiam
A.M.

Jesteś niemożliwy :wave:

Powtórzę więc, czy to prawda, że Electrolux EHH46540FK jest tylko pod 230 V, a pod siłę nie można?

Bayzone_pl
21-05-2014, 12:24
w takim razie ja poproszę jeszcze raz :)

Bayzone , a ja poproszę o opinię na temat mojego zestawu (wszystko do zabudowy) :
1. płyta indukcyjna Bosch pie 611f17e lub pia 611t16e
2. piekarnik bosch hba 43t350 lub hba hbn 239e1l
3. zmywarka bosch spv 43m10eu
4. lodówka : na pewno electrolux ale nie mogę się zdecydować która do 180 cm , do 1500 zł
5. okap : samsung HB6247SX

Zestaw jak zestaw - "minimalistyczny" :)
1. płyta PIE 611F17E - to aktualny model - ta druga nie
2. piekarnik HBA 43T350 - bo HBN to najniższa linia i nie polecam
3. OK
4. ENN 12801AW
5. OK

Bayzone_pl
21-05-2014, 12:36
Witam,
Lodówka - Bosch KIS87AF30 - ma być cicha i ekonomiczna a do tego rozsądna w pojemności i cenie

piekarnik - Samsung BQ1 D4T081 - ma być funkcyjny

mikrofala - Samsung FG87SUST- brak dużych wymagań do odgrzewania i rozmrażania i ma pasować wizualnie do piekarnika

płyta indukcyjna - Bosch PIE 611F17E - ma być dobra i funkcjonalna

Okap kominowy - Ciarko BLACK PEARL 90 - i tu problem, bo ma być skośny, cichy i wydajny, w oko mi wpadł ten producent
a może lepiej: teka DVL 90
Pozdrawiam

Lodówka - model już wycofany z oferty - następca - praktycznie bliźniak KIS 87KF31 - świetna, ładna i cicha
Piekarnik i mikrofala - bardzo dobry duet
Płyta - tzw. wymagane minimum
Okap - Ciarko OK ale Teka bardziej.

Bayzone_pl
21-05-2014, 13:01
Hej wszystkim ,

Lodówka RL55VTE1L

Zmywarka SN66N098EU , widziałam na wcześniejszych postach ,że polecałeś LTF 11S112 , nie jestem przekonana do tej marki . Jest on wprawdzie cichszy o 2db ,ale mniej energooszczędny ,a też podoba mi sie funkcja wyświetlania funkcji na podłodze. Czy ten siemens ma metalowe dno , wiesz może ?

Pralka Bosch WAS 24463PL albo Bosch WAS 28743 PL , pomijam fakt ,że pierwotnie chciałam Siemens WM16S890EU i długo nie chciałam z niej zrezygnować ,ale nie mam juz takiego budżetu niestety :/

Pozdrawiam

Lodówka jest wzorcowa i ciężko znaleźć coś podobnego - zarówno pod kątem funkcjonalności i jakości jak i wyglądu.

Zmywarka.. hmmm... Siemens którego wymieniasz jest lekko licząc 2 razy droższy od wspomnianego Hotpointa więc jakby gdzie Rzym a gdzie Krym (wiem krym jest na ciostku)
Czy jest aż tak bardzo energooszczędna...hmmm.. domyślnie na trybie referencyjnym różnica na cyklu między tymi dwiema zmywarkami wg. producentów wynosi 0,15kWh... myjąc codziennie 365x0,15kWh --> 54,75 kWh rocznie - czyli jakieś niecałe 30 PLN

Różnicę w cenie przeznaczyłbym na małe wczasy albo dołożył do pralki... linia WAS jest bardzo konkretna i polecam ją z czystym sumieniem tyle że oba modele które podajesz są wycofane... z linii WAS najbliżej wspomnianych została WAS 24444PL oraz wyższa (i droższa) linia WAY

Bayzone_pl
21-05-2014, 13:40
Jesteś niemożliwy :wave:

Powtórzę więc, czy to prawda, że Electrolux EHH46540FK jest tylko pod 230 V, a pod siłę nie można?

Oj tam, oj tam...

Można a nawet powinno się ją podłączyć pod "siłę"

Campeche
22-05-2014, 04:11
Jestem na etapie skladania zestawu do swojej kuchni. Jesli chodzi o lodowke i zamrazarke chcialem nabyc nastepujace modele: Liebherr IGN 2566 oraz Liebherr IKB3550. Niestety przeszukujac ten watek natknalem sie na informacje (z wrzesnia 2013) ze lodowki Liebherr nie sa najlepszym wyborem. Czy na chwile obecna sytuacja wyglada podobnie?

Bayzone_pl
22-05-2014, 08:16
Jestem na etapie skladania zestawu do swojej kuchni. Jesli chodzi o lodowke i zamrazarke chcialem nabyc nastepujace modele: Liebherr IGN 2566 oraz Liebherr IKB3550. Niestety przeszukujac ten watek natknalem sie na informacje (z wrzesnia 2013) ze lodowki Liebherr nie sa najlepszym wyborem. Czy na chwile obecna sytuacja wyglada podobnie?

Owszem nadal - cudów nie ma - nie jest to ostatnie dno, niemniej absolutnie nieadekwatna jest cena - taki zestaw z Electroluxa, AEG czy Siemensa złożysz nawet za połowę sumy która musiałbyś wyłożyć na Liebherra a nie ma tam nic do czego byłby sens tyle dopłacać.

ichigo87
22-05-2014, 08:37
Bayzone_pl czy mógłbym Cię również prosić o ocene mojego zestawu ?


Lodówkę: Whirlpool ART 481 A++

http://www.ceneo.pl/24579948#tab=spec

Zmywarki:

Bosch SPV69T30EU

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-z...u.bhtml#opinie

Siemens SR65M030EU

http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/2729193

Electrolux ESL74300RO

http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/5789226

Piekarnik tutaj żona postawiła na wygląd: RUTINERAD

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60245189/

Ze sprzętu do łazienki wybrałem pralkę LG F12A8ND z tym, że przekracza nieznacznie mój limi cenowy.

http://www.euro.com.pl/pralki/lg-f12a8nd.bhtml#opinie

Pozdrawiam

Flawia
22-05-2014, 12:22
Oj tam, oj tam...

Można a nawet powinno się ją podłączyć pod "siłę"

Serio, serio :D

Dzięki, no widzisz, trochę Cię nie było, a tu takie kwiatki... :lol2:


Zapytam jeszcze: chcę kupić tę pralkę Electrolux EWF1487HDW (http://www.electrolux.pl/Produkty/Pralnictwo/Pralki/%C5%81adowane_od_przodu/EWF1487HDW/), jaką będzie miała maksymalną głębokość z przyłączami?

Bayzone_pl
23-05-2014, 11:09
Serio, serio :D

Dzięki, no widzisz, trochę Cię nie było, a tu takie kwiatki... :lol2:


Zapytam jeszcze: chcę kupić tę pralkę Electrolux EWF1487HDW (http://www.electrolux.pl/Produkty/Pralnictwo/Pralki/%C5%81adowane_od_przodu/EWF1487HDW/), jaką będzie miała maksymalną głębokość z przyłączami?

Pralka fajna ale bladego pojęcia nie mam jak tam wychodzą podłączenia...

Flawia
23-05-2014, 11:23
Pralka fajna ale bladego pojęcia nie mam jak tam wychodzą podłączenia...

Producent podaje głębokość 60,5 cm, a maksymalną głębokość 63,9 cm, po co jest podana ta druga głębokość?

Bayzone_pl
23-05-2014, 11:34
Lodówkę: Whirlpool ART 481 A++
Bosch SPV69T30EU
Siemens SR65M030EU
Electrolux ESL74300RO
Piekarnik tutaj żona postawiła na wygląd: RUTINERAD
Ze sprzętu do łazienki wybrałem pralkę LG F12A8ND z tym, że przekracza nieznacznie mój limi cenowy.
Pozdrawiam

Lodówkę zmień na Electroluxa np. ENN12801AW - ciszej, pewniej i sporo taniej
Zmywarka Electroluxa podana przez Ciebie jest już z rodziny RealLife i w zupełności wystarczy - nie ma sensu dopłacać w tym wypadku do BSH
Z poczynionych oszczędności ciesz się świetną pralką LG - bo DirectDrive jest doskonały
a piekarnik to i tak Whirlpool albo Electrolux - bo oni robią dla Ikei - więc jak się podoba to lepiej mieć spokój :)

Bayzone_pl
23-05-2014, 11:38
Producent podaje głębokość 60,5 cm, a maksymalną głębokość 63,9 cm, po co jest podana ta druga głębokość?

ta druga może być razem z odstającymi elementami (klamka/drzwiczki) i z poprawką na podłączone węże.

KKM1
23-05-2014, 23:04
Witam,
Proszę o opinię na temat sprzętu:
OKAP - AMICA OKC655SW lub TEKA DVT 90 biały
PŁYTA - whirpool ACM 849/BA/S zależy mi na szerszej niż 60cm; niestety białych większych w rozsądnych pieniądzach nie znalazłam) lub SIEMENS EH 879SC11 (cena wysoka - warto?)
MIKROFALA Whirlpol - AMW497 IX lub AMW 494 IX
PIEKARNIK - myślałam o boschu tylko nie wiem jaki model bo jest ich mnóstwo - teraz mam od 10 lat i chwalę Korzystamy dość często i zależy mi żeby był dobry bez zbędnych funkcji, chciałabym z czyszczeniem (pyroliza chyba) i teleskopami, niekoniecznie gril
LODÓWKA - sbs z kostkarką, chciałabym biały ze szkłem znalazłam samsung RSH7PNSW Klasa A+ TWIN Cooling Plus™ Warto wchodzić w boscha lub siemensa (droższy o ok 2000zł) Może ma Pan jakiś sprawdzony model sbs mało awaryjny (przeżyję inox)
Proszę o poradę w sprawie pralki - większa ładowność, do codziennego użytku cena do 2000zł oraz zmywarki - koniecznie 60 do mycia osobno góra i dół

Obecnie mam od 10 lat sprzęt siemensa i boscha - jak do tej pory bezawaryjny Nie wiem czy warto trzymać dalej się tej marki bo na rynku jest dużo tańszego sprzętu
Dziękuję

ichigo87
25-05-2014, 22:01
Bayzone_pl dziękuje bardzo za opinie, piekarnik, zmywarkę i pralkę wpiałem już na listę pewniaków, jedyny mankament to lodówka, chcielibyśmy żeby posiadała podświetlenie led i klasę energetyczną A ++ jeżeli wogóle nie jet to jedna wielka ściema z tymi klasami, wysokość do 179, i szerokość 54, mógłbyś coś polecić ?

Flawia
25-05-2014, 22:21
ta druga może być razem z odstającymi elementami (klamka/drzwiczki) i z poprawką na podłączone węże.

Dzięki za odpowiedź, tak wypytuję, bo każdy cm jest ważny i musi być dokładnie zaplanowany w mojej wnęce na pralkę ;)

bizkitek
26-05-2014, 16:45
czy ktos spotkal sie z takim zachowaniem pralki jak ponizej?

Mowa o pralce HotPoint AQS73F 09.
Po rozpoczeciu prania ( najczesciej program 30 minutowy ) gdy bęben zaczyna się obracac to zaczyna strasznie trzec o tylna zabudowe pralki. Bo wykonaniu kilkunastu obrotów efekt ten zanika.....ale sytuacja powtarza się praktycznie za każdym praniem. Może po prostu zareklamowac to i miec z glowy?

adaskot
01-06-2014, 19:55
Witam czy może mi ktoś pomóc w wyborze sprzętu AGD do mojej kuchni wstępnie mój wybór padł na:
piekarnik Whirlpool AKZM 6560 IXL
mikrofala Whirlpool AMW7121IX
lodówka Samsung RL 56GSBVB
Co o tym sądzicie ?
dziękuje pozdrawiam.

Bayzone_pl
02-06-2014, 08:31
Witam czy może mi ktoś pomóc w wyborze sprzętu AGD do mojej kuchni wstępnie mój wybór padł na:
piekarnik Whirlpool AKZM 6560 IXL
mikrofala Whirlpool AMW7121IX
lodówka Samsung RL 56GSBVB
Co o tym sądzicie ?
dziękuje pozdrawiam.

Lodówka b.dobra
Piekarnik, właściwie poza modelem indukcyjnym to topowy w ofercie Whirlpoola
Mikrofala jest dobra ale.... nie będzie pasowała ani stylistyką ani wykończeniem ani odcieniem do piekarnika - więc jeśli maja stać obok siebie to będzie kłopot. Piekarnik ma powłokę iXelium która nadaje charakterystyczny odcień zupełnie inny niż wykończenie Silver Ice które znajdziesz na mikrofali.
Oczywiście najlepszym wyborem byłaby mikrofala AMW 848 IXL która idealnie komponuje się z tym piekarnikiem (to samo wykończenie i tak samo pełne sensorowe sterowanie) niemniej poza ceną (choć tu możemy porozmawiać na prv ;) ) może wygenerować inny problem, bo jest wysoka na 45cm. a nie na 38cm. jak AMW 712 IX
Jeśli nie jest za późno - sugeruję przemyślenie tej opcji.

Mmelisa
04-06-2014, 10:19
Witam :)
Sprzety agd mam prawie wybrane, moim najwiekszym teraz problemem jest wybor okapu, bez tego nie moge zamowic kuchni...
Mam pytanie, czy moglby mi ktos pomoc w znalezieniu okapu podszafkowego na gl.30cm i szerokosc 90cm?
indukcja ma szerokosc 80cm, szafka nad indukcja 90cm.
Zalezy mi na okapie ukrytym pod szafka, nie teleskopowym...
moj typ to Faber Victory (http://www.ceneo.pl/16383275), nietety patrzac na opis maja je o szer. 77 lub 99cm.
Nie znam marki.

Jeszcze ogladalam Franke (http://www.ceneo.pl/12839331#tab=spec) galaxy i Elica (http://www.ceneo.pl/6772881#tab=spec) genius....niestety problem jest z glebokoscia :(

Czy moglby mi ktos cos doradzic? Moze jakies inne firmy?

Bayzone_pl
04-06-2014, 13:15
Witam :)
Sprzety agd mam prawie wybrane, moim najwiekszym teraz problemem jest wybor okapu, bez tego nie moge zamowic kuchni...
Mam pytanie, czy moglby mi ktos pomoc w znalezieniu okapu podszafkowego na gl.30cm i szerokosc 90cm?
indukcja ma szerokosc 80cm, szafka nad indukcja 90cm.
Zalezy mi na okapie ukrytym pod szafka, nie teleskopowym...
moj typ to Faber Victory (http://www.ceneo.pl/16383275), nietety patrzac na opis maja je o szer. 77 lub 99cm.
Nie znam marki.

Jeszcze ogladalam Franke (http://www.ceneo.pl/12839331#tab=spec) galaxy i Elica (http://www.ceneo.pl/6772881#tab=spec) genius....niestety problem jest z glebokoscia :(

Czy moglby mi ktos cos doradzic? Moze jakies inne firmy?

Faber spokojnie - to bardzo dobre okapy. 77cm wystarczy.
jest jeszcze opcja budżetowa czyli Teka GFH 73

Mmelisa
04-06-2014, 14:31
Dziekuje za odpowiedz.
Zerknelam na Teka.. niestety jego wydajnosc mnie zniecheca...jest o polowe slabszy od Faber.

Drimeth
05-06-2014, 15:36
Witam,

To ja też ładnie proszę o ocenę wybranych sprzętów:
- płyta indukcyjna Smeg SI 3644D
- piekarnik z mikrofalą Samsung Speed Oven FQ115T001
- lodówka Samsung RL58GPEMH
- okap Gorenje DVG 600 BEX
- zmywarka Siemens SN66L081EU
- pralka Bosh WAE20391PL
- suszarka Bosh WAE20391PL

Dziękuję.
Pozdrawiam.

cziczu
06-06-2014, 08:57
to ja też bardzo bardzo proszę o poradę:
pan ze sklepu agd zaproponował:
elektorlux
-EVY 9841AAX 2900 zł. PIEKARNIK
-EVY 7800AAX 2900 zł.PIEKARNIK
- ENN 2854COW 2450 zł. CHŁODZIARKA
- INCA LUX 1700 zl. OKAP
- SN66V092EU 2900 zł.ZMYWARKA
-EHL6740FOK 1800 zł. PŁYTA INDUKCYJNA
pan z salonu kuchni:
Piekarnik parowy SIEMENS HB26D555 3*179 zł
Piekarnik z mikrofalą SIEMENS HB86P575 4*148 zł
Płyta indukcyjna SIEMENS EH675MB17E 1*816 zł
Lodówka SIEMENS KI38VA20 2*339 zł
Zmywarka SIEMENS SN66M083EU 1*844 zł
Okap Falmec grupa silnikowa 50 za 1*349 zł
Bardzo proszę o poradę który lepszy i ewentualnie czy któryś z tych sprzętów warto by zamienić na coś innego.

generalnie chcę:
-dobry piekarnik parowy- kompaktowy
-piekarnik z funkcją mikrofali- z racji tej że sama mikrofala w podobnej wersji co piekarnik kosztuje bardzo dużo więc wolę już piekarni z mikrofalą-czy one równie dobrze działają?
-dobrą płytę
-dobrą, cichą, dobrze zmywającą zmywarkę-nie mam doświadczenia do tej pory tylko ręczne zmywanie, nie wiem na co zwrócić uwagę
-chłodziarka niestety wejdzie mała, ale zależy mi na no frost, by była cicha i by mi się tam woda nie skraplała-koleżanka mówi że m pod zabudowę i jest niezadowolona bo jej coś ścieka, że coś nie tak odparowuje woda-czy tak jest trend przy tych lodówkach pod zabudowę?
wszelkie sugestie mile widziane;)

endka
06-06-2014, 12:44
No i takie decyzję podjęłam na dzisiejszą chwilę. ktoś, coś mógłby powiedzieć więcej na ten temat? a tam gdzie wybór coś doradzić? wszystko od electroluxa

zmywarka:
http://www.ceneo.pl/16632269

piekarnik:
http://www.ceneo.pl/16622603
lub ten?
http://www.ceneo.pl/16622599 ?

płyta gazowa: nie wiem szczerze mówiąc na co zwrócić uwagę.
http://www.ceneo.pl/17300330
lub?
http://www.ceneo.pl/18645528
lub
http://www.ceneo.pl/1663216

Bayzone_pl
06-06-2014, 13:52
-EVY 9841AAX 2900 zł. PIEKARNIK
-EVY 7800AAX 2900 zł.PIEKARNIK
- ENN 2854COW 2450 zł. CHŁODZIARKA
-EHL6740FOK 1800 zł. PŁYTA INDUKCYJNA
Zmywarka SIEMENS SN66M083EU 1*844 zł
Okap Falmec grupa silnikowa 50 za 1*349 zł

z tego co zostało wymienione to tak bym to widział.
Ewentualnie jeszcze podmienić układ piekarnik+piekarnik na:
Whirlpool
AMW 698 IXL + AMW599 IXL

Bayzone_pl
06-06-2014, 14:43
No (...)

Zmywarka OK
Piekarnik EOC jest prostszy ale ma pyrolizę natomiast EOB jest bardziej zaawansowany i lepiej doposażony
Płyty EGG16343NX i EGG6343NOX - to to samo tylko na różne kanały sprzedażowe. trzeci link jest chyba ucięty ;)

endka
06-06-2014, 15:39
bayzone :D merci

to trzeci link z płytą , faktycznie ucięłam.
http://www.ceneo.pl/16632163

no to teraz pytanie.. tak pożądana ostatnimi czasy pyroliza? czy opcja z zaawansowaniem i doposażeniem..?
bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze ;-)
help.

Bayzone_pl
06-06-2014, 17:02
bayzone :D merci

to trzeci link z płytą , faktycznie ucięłam.
http://www.ceneo.pl/16632163

no to teraz pytanie.. tak pożądana ostatnimi czasy pyroliza? czy opcja z zaawansowaniem i doposażeniem..?
bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze ;-)
help.

Ta ostatnia płyta to też dokładnie to samo tylko bez palnika "potrójna korona"
Piekarnik - zależy jak często korzystasz i jakie są Twoje umiejętności ale raczej skłaniałbym się do EOB

aga2183
06-06-2014, 22:28
Bayzone_pl co myślisz o takim zestawie:
Piekarnik AKZM 760 WH
Mikrofala AMW 735 MIDI WH

Bayzone_pl
07-06-2014, 09:16
Bayzone_pl co myślisz o takim zestawie:
Piekarnik AKZM 760 WH
Mikrofala AMW 735 MIDI WH

ładny, funkcjonalny i jeden z tańszych białych a bardzo dobry.

aga2183
07-06-2014, 09:29
ładny, funkcjonalny i jeden z tańszych białych a bardzo dobry.

Bardzo dziękuję za informację.

Mmelisa
07-06-2014, 09:30
Bayzone widze, ze jestes aktywny..mam jeszcze pytanie.

Czy okap na glebokosci 30cm bedzie dobrze pochlaniac pare? skoro nie jest teleskopowy?
i czy faktycznie chowa sie pod szafke tak, ze go nie widac? tak jak na zdjeciu ponizej na lewej stronie
264193

Bayzone_pl
07-06-2014, 09:54
Bayzone widze, ze jestes aktywny..mam jeszcze pytanie.

Czy okap na glebokosci 30cm bedzie dobrze pochlaniac pare? skoro nie jest teleskopowy?
i czy faktycznie chowa sie pod szafke tak, ze go nie widac? tak jak na zdjeciu ponizej na lewej stronie
264193

Tego typu okap to kompromis pomiędzy praktycznością a designem - podobnie jak wkłady meblowe. Teleskop też cudów nie zdziała bo cześć którą się wysuwa jest niemal pasywna w kwestii pochłaniania - więc tak naprawdę spełnia głównie funkcję osłonową dla szafki w którą jest wbudowany okap.

Tak, jest jak na zdjęciu.

Mmelisa
07-06-2014, 10:06
To ja juz nie wiem co zrobic, co zamowic :cry:
fronty maja byc w lakierze na pelen polysk...
i sklaniam sie ku Faber victory 77
http://image.ceneo.pl/data/products/16383274/f-faber-victory-77.jpg

moj maz faber intra 90
http://image.ceneo.pl/data/products/14185664/f-faber-intra-90.jpg
lub stilnovo hip x90
http://image.ceneo.pl/data/products/1055195/f-faber-stilnovo-hip-x-90.jpg


jeszcze jeden typ byl..ale nie pamietam juz... za duzo tego :)

Bayzone_pl
09-06-2014, 08:53
To ja juz nie wiem co zrobic, co zamowic :cry:
fronty maja byc w lakierze na pelen polysk...
i sklaniam sie ku Faber victory 77
http://image.ceneo.pl/data/products/16383274/f-faber-victory-77.jpg

moj maz faber intra 90
http://image.ceneo.pl/data/products/14185664/f-faber-intra-90.jpg
lub stilnovo hip x90
http://image.ceneo.pl/data/products/1055195/f-faber-stilnovo-hip-x-90.jpg


jeszcze jeden typ byl..ale nie pamietam juz... za duzo tego :)

Zwróć uwagę że z grubsza wszystkie trzy to to samo tylko mają inne wykończenia i detale.
Intra ma inne oświetlenie, Victory ma ukryte filtry przeciwtłuszczowe

Mmelisa
09-06-2014, 09:11
Zwróć uwagę że z grubsza wszystkie trzy to to samo tylko mają inne wykończenia i detale.
Intra ma inne oświetlenie, Victory ma ukryte filtry przeciwtłuszczowe

i dwa ponizej maja od czola szybke.. czy ona uchroni front szafki, czy raczej jest bo jest?

nie potrafie wybrac... :no:

Levika
11-06-2014, 18:15
U nas nigdy nie było zmywarki, ale chyba wreszcie ją kupimy. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli myśli się o kupnie czegoś w miarę solidnego?

salik
11-06-2014, 21:36
Levika, zleży od potrzeb, za 100-1200 zl już znajdziesz.

Bayzone_pl
12-06-2014, 08:45
U nas nigdy nie było zmywarki, ale chyba wreszcie ją kupimy. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli myśli się o kupnie czegoś w miarę solidnego?


Levika, zleży od potrzeb, za 100-1200 zl już znajdziesz.

zależy czy to ma być 45cm czy 60 cm jeśli 45 to 1100 jeśli 60 to podniósłbym do okolic 1300-1350,-

odi69
13-06-2014, 13:41
A ja szukam jakiegoś blendera tak do 150zł. Możecie coś polecić?

Bayzone_pl
13-06-2014, 14:17
A ja szukam jakiegoś blendera tak do 150zł. Możecie coś polecić?

kielichowy czy stopka...

odi69
13-06-2014, 22:03
Stopka, nie wiem czy warto kupować taki zestaw z malakserem?
Jak jest z jakością Zelmera? Widziałem dziś w jakiejś gazetce właśnie ich blender o mocy 700W, z metalową stopką

makila
13-06-2014, 23:14
Ja mam kuchenkę płytę ceramiczną mastercook, jak na razie sprawdza się bardzo dobrze. Warto od razu zaopatrzyć się w płyn do czyszczenia płyt oraz w szpachelkę do zeskrobania przypalonych rzeczy. Na co dzień prezentuje się bardzo nowocześnie, moi znajomi są zachwyceni moją kuchnią.

aga2183
16-06-2014, 22:34
Ja mam kuchenkę płytę ceramiczną mastercook, jak na razie sprawdza się bardzo dobrze. Warto od razu zaopatrzyć się w płyn do czyszczenia płyt oraz w szpachelkę do zeskrobania przypalonych rzeczy. Na co dzień prezentuje się bardzo nowocześnie, moi znajomi są zachwyceni moją kuchnią.

A o jakim modelu piszesz?

michcioo87
17-06-2014, 01:07
Przeczytałem ostatnie pół roku tego tematu + przeszperałem internet i oto moje typy - Bayzone, spojrzysz i skomentujesz? Po wycenę zgłoszę się później do Ciebie na maila;)

- mikrofala - Samsung FG87SUST (chyba, że grill jest zbędnym dodatkiem? Bo wtedy FW87SUST)
- piekarnik - Samsung BT62TDBCT / BQ1S4T133 lub Whirpool AKZM754IX. W którymś poście pisałeś, że spośród tych Samsungów ten drugi lepszy - dlaczego? I jak się ma ten whirpool jakością/możliwościami do samsungów? Piekarnik z mikrofalą stoją w jednym słupku.
- lodówka - Samsung RB31FSRNDSS (koniecznie chcieliśmy jakąś z bezkolizyjnym otwieraniem drzwi - lodówka będzie stała w rogu kuchni). Jakieś inne typy, czy ta jest ok?
- płyta indukcyjna - Bosch PIA 611T16E, PIE 611F17E, Elux EHH 6340FSK EHH46540FK - wszystko wybrane na podstawie tego wątku:) co najlepsze i dlaczego?
- zmywarka - Hotpoint-Ariston w sklepie polecali LTF 11H121EU, Ty zawsze polecasz LTF 11S112 EU - dlaczego akurat s112 a nie h121?
- okap - prośba o poradę. Wygląd mniej więcej coś tak jak Beko cwb 6730x i dobrze, jakby był w podobnej cenie i nie ranił uszu zbyt głośną pracą:D

odi69
18-06-2014, 12:01
Znalazłem takie blendery
Bosh MSM 6700
MPM MBL-07
Bosh MSM66150

Co mozecie o nich powiedzieć

kingvince
19-06-2014, 23:14
nie wiem dlaczego ale elektrolux ma kilka oznaczeń dla płyty o tym wyglądzie:
EHH6340FXK
EHH6340FSK
EHH3634F9K
EHH46340FK

Nie mam pojęcia czym się różnią. Musiałbyś spytać Bayzone w dziale AGD.
Nie pamietam jakie konkretnie miała moja, ale wydaje mi się, że jeszcze inne.

Podążając za radą Elfir kieruje moje pytanie do Ciebie Bayzone. Jaki model płyty indukcyjnej w średnim przedziale cenowym(max 1700 zł) polecił być z Electroluxa lub Boscha. Wcześniej zdecydowany byłem na zakup Electroluxa EHH46540FK ponieważ natknąłem się na wiele pozytywów na jej temat. Jednakże im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany a mętlik w głowie się rozrasta. Na koniec wspomnę iż będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna, dlatego nie potrzebuje urządzenia z bajerami tylko z najpotrzebniejszymi i użytecznymi funkcjami.

Z góry dziękuje za każdą radę.

Figa z makiem
20-06-2014, 13:47
najlepiej sprawdzić czy do kuchni będzie pasowało, bo teściowa sobie wymyśliła kuchnie, no i był problem bo trzeba było z netu na zamówienie a jak wiadomo koszty są :)

LILA_
20-06-2014, 21:41
Witam,
od pewnego czasu mam w planach zakupić zmywarkę Bosch SMV 51E20EU . Szukając w necie opinii o tym sprzęcie znalazłam albo bardzo dobre, albo bardzo złe - dłuuugi czas zmywania (2-3 h) .

Boyzone, czy mógłbyś odnieść się do tych opinii.... Z góry serdecznie dziękuję :)

JACUŚ
20-06-2014, 23:16
Witam
Bayzone, jakie jest twoje zdanie na temat tego zestawu: Piekarnik Samsung BF 1C6G080, płyta indukcyjna Samsung NZ64F3NM1AB, zmywarka Ariston hotpoint ELTB6M124EU, Lodówka Gorenje NRKI5181LW.
W przypadku gdyby któreś urządzenie twoim zdaniem było slabe, prosze podaj jakis zamiennik, wraz z wyceną całośc

skonieak
21-06-2014, 20:44
Bayzone, mam pytanie, chciałabym biały ekspres do zabudowy, ale jedyny który znalazłam, to SMEG za ponad 8 tys:jawdrop::bash: czy faktycznie tylko ten jest dostępny na naszym rynku (nie wspominam nawet o Miele)? Dzięki za odpowiedź:)

kingvince
22-06-2014, 23:35
nie wiem dlaczego ale elektrolux ma kilka oznaczeń dla płyty o tym wyglądzie:
EHH6340FXK
EHH6340FSK
EHH3634F9K
EHH46340FK

Nie mam pojęcia czym się różnią. Musiałbyś spytać Bayzone w dziale AGD.
Nie pamietam jakie konkretnie miała moja, ale wydaje mi się, że jeszcze inne.

Podążając za radą Elfir kieruje moje pytanie do Ciebie Bayzone. Jaki model płyty indukcyjnej w średnim przedziale cenowym(max 1700 zł) polecił być z Electroluxa lub Boscha. Wcześniej zdecydowany byłem na zakup Electroluxa EHH46540FK ponieważ natknąłem się na wiele pozytywów na jej temat. Jednakże im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany a mętlik w głowie się rozrasta. Na koniec wspomnę iż będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna, dlatego nie potrzebuje urządzenia z bajerami tylko z najpotrzebniejszymi i użytecznymi funkcjami.

Z góry dziękuje za każdą radę.

Chciałem poradzić się Ciebie Bayzone prócz wyżej wymienionych spraw jeszcze w paru kwestiach. Jakie są najważniejsze funkcje, które płyta powinna posiadać? Czy warto zakupić płytę z poszerzanym polem? Jaki powinien być sensor wyboru podgrzewania, chociażby który z poniższych modeli jest najlepszy i dlatego:
http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/bosch-pie611f17e.bhtml?from=skapiec#opis
http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehh46540fk.bhtml?from=skapiec
http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehh6340fsk.bhtml?from=skapiec

z góry dziękuje.

aberowski
23-06-2014, 10:22
ja miałem przez kupe lat amica, teraz mam electrolux i z tych obu firm jak najbardziej zadowolony jestem

kingvince
24-06-2014, 08:35
Kurcze, gdzie zaginął Bayzone???:(

DANTERIUSZ
24-06-2014, 10:24
znikł :/

Mmelisa
24-06-2014, 10:45
porwalam go :razz:

skonieak
24-06-2014, 13:08
porwalam go :razz:

Oj, to nie dobrze:( proszę oddaj w zamian za dobrą kawę, na którą zapraszam jak tylko Bayzone pomoże w znalezieniu wymarzonego ekspresu:p

Bayzone_pl
24-06-2014, 14:23
Witam,

(...)
Bosch SMV 51E20EU
(...)
dłuuugi czas zmywania (2-3 h)



Wszystko zalezy na jakim programie pracuje zmywarka i większość modeli ma zarówno standardowe (długie - czasem nawet ponad 4h - tzw programy nocne) programy jak i krótkie

Ten model jest OK i co ważne, ma już silnik Ecodrive


Witam(...)
Piekarnik Samsung BF 1C6G080
Płyta indukcyjna Samsung NZ64F3NM1AB
Zmywarka Ariston hotpoint ELTB6M124EU
Lodówka Gorenje NRKI5181LW
(...)



do zmiany moim zdaniem kwalifikuje się tylko, ale i zdecydowanie - lodówka - nie ufam noFrostowi z Gorenje i tyle.

jeśli noFrost to:

Electrolux ENN 2853COW
lub ostatecznie
Whirlpool ART 880 A+ NF




(...)
biały ekspres do zabudowy, ale jedyny który znalazłam, to SMEG za ponad 8 tys
(...)


No niestety...
a i do tego Smega będzie problem dalej dopasować...
domyslam się że w planach jest biała kuchnia... ale nie bać się jej przełamać stalowymi wstawkami, - biało biała kuchnia robi się trochę mdła... to świetna robotę zrobi Whirlpool ACE 102 IXL z jego "czarnolustrzanym" panelem sterującym i w razie potrzeby równie piękne panele i szyby w drzwiczkach będa miały piekarniki i mikrofale...




Jakie są najważniejsze funkcje, które płyta powinna posiadać?
Czy warto zakupić płytę z poszerzanym polem?
który z poniższych modeli jest najlepszy
bosch-pie611f17e
electrolux-ehh46540fk
electrolux-ehh6340fsk

z góry dziękuje.

Najważniejsze są te funkcje, których zamierzasz używać (funkcja topnienia, automatyka zagotowania, funkcja łączenia pól, podrzymywanie ciepła, pauza)

Jeśli masz i używasz lub planujesz używać podłużnych garnków - to ma sens.

z tych trzech - EHH46540FK

aberowski
24-06-2014, 15:33
wrócił mistrz :) :cool:

Bayzone_pl
24-06-2014, 17:03
wrócił mistrz :) :cool:

oj tam, oj tam... :cool:

Mmelisa
24-06-2014, 17:06
oj tam, oj tam... :cool:

Bayzone..nie badz taki skromny... widziales jak sie wszyscy zaczeli martwic twoja nieobecnoscia? :D
jeszcze troche to i list gonczy by za Toba wyslano w celu poszukiwan :D

odi69
24-06-2014, 21:52
jeśli noFrost to:

Electrolux ENN 2853COW
lub ostatecznie
Whirlpool ART 880 A+ NF



a jakiś model wolnostojący z nofrost i szufladą 0st ok 180cm lub wiecej

kingvince
25-06-2014, 01:21
Najważniejsze są te funkcje, których zamierzasz używać (funkcja topnienia, automatyka zagotowania, funkcja łączenia pól, podrzymywanie ciepła, pauza)

Jeśli masz i używasz lub planujesz używać podłużnych garnków - to ma sens.

z tych trzech - EHH46540FK

Dziękuje za odpowiedz Bayzone_pl.
Zadam pewnie standardowe i znienawidzone pytanie ale czy podłączę płytę EHH4640FK pod "siłe" na dwie fazy?

Czy ta płyta jest lepszą propozycją do rozważania:
http://www.electrolux.pl/Produkty/Gotowanie/Płyty_do_zabudowy/Płyty_indukcyjne/EHI6540FOK/

Jeszcze raz dziękuje

Bayzone_pl
25-06-2014, 08:54
Dziękuje za odpowiedz Bayzone_pl.
Zadam pewnie standardowe i znienawidzone pytanie ale czy podłączę płytę EHH4640FK pod "siłe" na dwie fazy?

Czy ta płyta jest lepszą propozycją do rozważania:
http://www.electrolux.pl/Produkty/Gotowanie/Płyty_do_zabudowy/Płyty_indukcyjne/EHI6540FOK/

Jeszcze raz dziękuje

Obie płyty się da podłączyć pod "siłę"

EHI jest bogatszym modelem - ma łączone pole - ma sens jeśli miałoby być takie pole wykorzystywane lub jeśli nie robisz zakupów z kalkulatorem... ;)

Bayzone_pl
25-06-2014, 09:05
a jakiś model wolnostojący z nofrost i szufladą 0st ok 180cm lub wiecej

STD
EN13445JX

Premium
EN3488MOX

kingvince
25-06-2014, 09:46
Obie płyty się da podłączyć pod "siłę"

EHI jest bogatszym modelem - ma łączone pole - ma sens jeśli miałoby być takie pole wykorzystywane lub jeśli nie robisz zakupów z kalkulatorem... ;)

Wielkie dzięki Bayzone_pl za odpowiedz. Kupiłbym model EHI6540FOK ale na moje nieszczęście przeczytałem opinię właściciela owej płyty iż łączone pola mają po 18cm a nie jak pisze producent 21cm. Czy potrafisz to zweryfikować, która ze stron kłamie.

Bayzone_pl
25-06-2014, 10:24
Wielkie dzięki Bayzone_pl za odpowiedz. Kupiłbym model EHI6540FOK ale na moje nieszczęście przeczytałem opinię właściciela owej płyty iż łączone pola mają po 18cm a nie jak pisze producent 21cm. Czy potrafisz to zweryfikować, która ze stron kłamie.

Powiem tak, na jakimś videoteście podają że lewe pola są 18cm - ale wg instrukcji, opisu i zdrowego rozsądku są to pola 21cm kwadratowe.

Jak rozwiązać problem?
TAK! :)

http://www.amica.pl/produkty/produkt/4517-Plyta_indukcyjna--PI6513TBD

michcioo87
25-06-2014, 10:37
Przeczytałem ostatnie pół roku tego tematu + przeszperałem internet i oto moje typy - Bayzone, spojrzysz i skomentujesz? Po wycenę zgłoszę się później do Ciebie na maila

- mikrofala - Samsung FG87SUST (chyba, że grill jest zbędnym dodatkiem? Bo wtedy FW87SUST)
- piekarnik - Samsung BT62TDBCT / BQ1S4T133 lub Whirpool AKZM754IX. W którymś poście pisałeś, że spośród tych Samsungów ten drugi lepszy - dlaczego? I jak się ma ten whirpool jakością/możliwościami do samsungów? Piekarnik z mikrofalą stoją w jednym słupku.
- lodówka - Samsung RB31FSRNDSS (koniecznie chcieliśmy jakąś z bezkolizyjnym otwieraniem drzwi - lodówka będzie stała w rogu kuchni). Jakieś inne typy, czy ta jest ok?
- płyta indukcyjna - Bosch PIA 611T16E, PIE 611F17E, Elux EHH 6340FSK EHH46540FK - wszystko wybrane na podstawie tego wątku co najlepsze i dlaczego?
- zmywarka - Hotpoint-Ariston w sklepie polecali LTF 11H121EU, Ty zawsze polecasz LTF 11S112 EU - dlaczego akurat s112 a nie h121?
- okap - prośba o poradę. Wygląd mniej więcej coś tak jak Beko cwb 6730x i dobrze, jakby był w podobnej cenie i nie ranił uszu zbyt głośną pracą

kingvince
25-06-2014, 11:04
Powiem tak, na jakimś videoteście podają że lewe pola są 18cm - ale wg instrukcji, opisu i zdrowego rozsądku są to pola 21cm kwadratowe.

Jak rozwiązać problem?
TAK! :)

http://www.amica.pl/produkty/produkt/4517-Plyta_indukcyjna--PI6513TBD

Amica raczej odpada ale co byś powiedział na poniższe modele Boscha:

http://www.bosch-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/PIT651F17E.html?source=browse
http://www.bosch-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/PIT611F17E.html?source=browse
http://www.bosch-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/PIN651F27E.html?source=browse

Wszystkie modele podłączę pod "siłę"? Kurde sam nie wiem co wybrać a dzisiaj musze się zdecydować i dokonać zakupu. Electrolux czy Bosch. Czy lepiej posiadać chociaż jedno pole 21 bez rozszerzanego pola czy rozszerzane pole ale bez 21 pola. Pomóż.

Bayzone_pl
25-06-2014, 12:36
Amica raczej odpada

a dlaczego?


ale co byś powiedział na poniższe modele Boscha:

PIT651F17E i PIT611F17E - to ta sama płyta - różnią się wykończeniem brzegów
PIN651F27E - to jest dopiero płyta z prawdziwie wolnym polem połączonym



Wszystkie modele podłączę pod "siłę"? Kurde sam nie wiem co wybrać a dzisiaj musze się zdecydować i dokonać zakupu. Electrolux czy Bosch. Czy lepiej posiadać chociaż jedno pole 21 bez rozszerzanego pola czy rozszerzane pole ale bez 21 pola. Pomóż.

Wszystkie z w/w podłączysz.

masz jeszcze Whirlpool ACM 848 BA - dobra cena - dodatkowe funkcje - pole łączone - pole duże - pole małe

odi69
25-06-2014, 21:25
Bayzone możesz opisać czym się różni
automatyczne odszranianie
automatyczne rozmrażanie
nofrost
bo już sam niewiem jak to jest z tym nofrost i wysuszaniem żywności a i niektóry twierdzą że trochę nie ładnie pachnie

Bayzone_pl
27-06-2014, 11:43
Przeczytałem ostatnie pół roku tego tematu + przeszperałem internet i oto moje typy
(...)
- mikrofala - Samsung FG87SUST/FW87SUST
- piekarnik - Samsung BT62TDBCT / BQ1S4T133 lub Whirpool AKZM754IX. (...) Piekarnik z mikrofalą stoją w jednym słupku.
- lodówka - Samsung RB31FSRNDSS
- płyta indukcyjna - Bosch PIA 611T16E, PIE 611F17E, Elux EHH 6340FSK EHH46540FK -
- zmywarka - Hotpoint-Ariston w sklepie polecali LTF 11H121EU, Ty zawsze polecasz LTF 11S112 EU - dlaczego akurat s112 a nie h121?
- okap - prośba o poradę. Wygląd mniej więcej coś tak jak Beko cwb 6730x i dobrze, jakby był w podobnej cenie i nie ranił uszu zbyt głośną pracą

Mikrofala - to od ciebie zależy czy używałeś wcześniej grilla czy nie - jak często i do czego używasz mikrofali. Jeśli wolisz na szybko odgrzać np. mrożoną pizzę - to mikrofala z grillem - jeśli zaś wykorzystujesz do podgrzania zupy to grill jest zbędny.
Piekarnik - Mikrofala z Samsunga to świetny wybór i doskonały kompromis cena/jakość - tym samym piekarnik Whirlpoola absolutnie odpada. Linia BQ jest moim zdaniem ładniejsza.
Lodówka - ok
Płyta - Elux - 6340 - prosta i zrobi robotę - 46540 bardziej doposażona - gotować będą tak samo
Zmywarka - ot - lepsza cena przy praktycznie tych samych parametrach - H121 nie ma co zarzucić.
Okap - Amica ma z linii Fusion OKC 653T albo nowość OKC 654T baaardzo ładne :)

Resoviax
27-06-2014, 11:46
mikrofala z grillem to nigdy nie będzie to samo co grill

Bayzone_pl
27-06-2014, 12:11
Bayzone możesz opisać czym się różni
automatyczne odszranianie
automatyczne rozmrażanie
nofrost
bo już sam niewiem jak to jest z tym nofrost i wysuszaniem żywności a i niektóry twierdzą że trochę nie ładnie pachnie

No frost jest teoretycznie najwyższą opcją - lodówka chłodzi zimnym, na bieżąco osuszanym powietrzem - więc wilgoć nie zbiera się ani na tylnej ściance ani w postaci szronu. niemniej wszystko co nie jest zabezpieczone w szczelnym pojemniku lub w specjalnej komorze świeżości - jest wysuszane.
Automatyczne odszranianie / rozmrażanie powoduje skraplanie się wilgoci na tylnej ściance, ściekanie jej do zbiorniczka a następnie odparowywanie jej przez pracujący agregat.

Bayzone_pl
27-06-2014, 12:20
mikrofala z grillem to nigdy nie będzie to samo co grill

hmm.. czemu ma służyć ten post ?
Czy ktoś twierdzi że tak jest ?

Przecież to jest porównywanie kamienia węgielnego do węgla kamiennego.....

michcioo87
27-06-2014, 23:51
Dziękuję za komentarz, Bayzone;) Mam jeszcze klika pytań:


Linia BQ jest moim zdaniem ładniejsza.

ok, więc główną różnicą jest wygląd?:)



Płyta - Elux - 6340 - prosta i zrobi robotę - 46540 bardziej doposażona - gotować będą tak samo

lubię udogodnienia, więc pewnie 46540 będzie lepszym wyborem:D
A dlaczego Elux a nie np Bosch PIE 611F17E?


Jeszcze się dopytam co do lodówki, bo dzisiaj w sklepie widziałem Bosch KGN39VL31E (bezkolizyjne otwieranie drzwi + 2m wysokości;)). Co sądzisz o tej lodówce w porównaniu do Samsunga RB31FSRNDSS? Czy pomijając wielkość i firmę, są jeszcze jakieś różnice, które mogłyby być na niekorzyść którejś z lodówek?

Bayzone_pl
28-06-2014, 10:32
ok, więc główną różnicą jest wygląd?:)

owszem, i kataliza w BT której ja nie polecam.



lubię udogodnienia, więc pewnie 46540 będzie lepszym wyborem:D
A dlaczego Elux a nie np Bosch PIE 611F17E?

46540 ma niezależne sterowanie dla każdego pola i szlif z przodu


Jeszcze się dopytam co do lodówki, bo dzisiaj w sklepie widziałem Bosch KGN39VL31E (bezkolizyjne otwieranie drzwi + 2m wysokości;)). Co sądzisz o tej lodówce w porównaniu do Samsunga RB31FSRNDSS? Czy pomijając wielkość i firmę, są jeszcze jakieś różnice, które mogłyby być na niekorzyść którejś z lodówek?

3 dB różnicy na korzyść Samsunga a wysokość i tak teoretycznie tracisz przez ChillerBox

gabba
28-06-2014, 13:27
3 dB różnicy na korzyść Samsunga a wysokość i tak teoretycznie tracisz przez ChillerBox

Jak to tracisz?? - przecież tej objętości się używa:razz:
A swoją drogą, czy ktoś używa lodówkę z taką komorą? Bajer czy jednak działa, warto?

sheenaz
28-06-2014, 16:23
gabba, mam taką komorę w AEG ale nazywa sie inaczej. Używam do mięsa i wędlin.
Jest tam rzecyzwiście chłodniej i wędliny dlużej mogą poleżeć.

JACUŚ
29-06-2014, 16:24
Witam, dzisiaj moja zona była w sklepie AGD, i tam od sprzedawcy usłyszała, ze w płytach indukcyjnych nie można używać wszystkich pól jednocześnie.
Czy ktoś z was może wypowiedzieć się na ten temat?

Bayzone_pl
30-06-2014, 08:24
Witam, dzisiaj moja zona była w sklepie AGD, i tam od sprzedawcy usłyszała, ze w płytach indukcyjnych nie można używać wszystkich pól jednocześnie.
Czy ktoś z was może wypowiedzieć się na ten temat?

Generalnie to nieprawda.
ale po kolei
Jeśli płyta jest podpięta prawidłowo pod "siłę" to można używać bez problemu wszystkich pól. jedyne ograniczenie to boostery - nie można mieć włączonych boosterów dla wszystkich pól jednocześnie. Używając boostera na jednym polu z pary (pary to pola "prawe" i "lewe") moc drugiego pola jest automatycznie zmniejszana do około połowy.
Jeśli zaś mamy płytę podpiętą pod jedną fazę (230V) i nie jest to płyta dedykowana wyłącznie pod 230V to w zależności od konstrukcji może się okazać, że używając boostera - kompletnie wyłączymy drugie pola z pary.

michcioo87
30-06-2014, 08:42
gabba, mam taką komorę w AEG ale nazywa sie inaczej. Używam do mięsa i wędlin.
Jest tam rzecyzwiście chłodniej i wędliny dlużej mogą poleżeć.

czyli polecasz lodówkę z taką specjalną komorą? Tylko pytanie czy to będzie użyteczne, skoro jest na wysokości ok 180cm, a moja żona ma ok 167cm wzrostu:D

Bayzone - dzięki za porady;)

sheenaz
30-06-2014, 15:01
michcio, polecam jak najbardziej, ale u mnie jest ona nisko.
nie wiem jaki sens ma robienie komory na takiej wysokości - są w ogole tak wysokie lodówki?

Baster_t
30-06-2014, 21:14
Witam,

Skomponowałem zestaw do kuchni.

Proszę o ewentualne uwagi:

Piekarnik - Samsung BF1 C6G080 (http://www.ceneo.pl/3272090#tab=spec)
Mikrofala - Samsung FW213G001 (http://www.ceneo.pl/11096765#tab=spec)
Płyta - Bosch PIE 651B17E (http://www.ceneo.pl/23107291#tab=spec) lub Electrolux EHH46540FK (http://www.ceneo.pl/23949297#tab=spec)
Okap - Franke FTU 3805 XS TURN (http://www.ceneo.pl/24152120#tab=click_scroll) lub FABER CYLINDRA HIP X 37 VARIO (http://www.ceneo.pl/27002756#tab=spec)
Lodówka - Liebherr ICUNS 3314 Comfort (http://www.ceneo.pl/22553529#tab=spec)
Zmywarka - Bosch SMV53L50EU (http://www.ceneo.pl/26291552#tab=spec) lub Siemens SN 66L081EU (http://www.ceneo.pl/26401304#tab=spec) lub Electrolux ESL6374RO (http://www.ceneo.pl/23597526#tab=spec)

Z góry dziękuję za uwagi.

Molizee
01-07-2014, 00:03
U nas nigdy nie było zmywarki, ale chyba wreszcie ją kupimy. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli myśli się o kupnie czegoś w miarę solidnego?

Moi rodzice kupowali amicę za nieduże pieniądze i przyzwoicie im działa z tego, co mówią. Chyba nie trzeba się bardzo na ten sprzęt wykosztować.

paniczhrabi
03-07-2014, 00:30
Witam was,

zaczynam remont kuchni, wiec trzeba wybrać sprzęt i tu pytanie

1.jak to jest z Whirpoolem czy ma gwarancje na 5 lat ?

drugie to prośba o sprawdzenie takiego zestawu:

-Zmywarka Whirpool ADG 6353A+ z ukrytym panelem cena okolo 1200zł

- Indukcja Whirpool ACM 808BAS fajna bo nie czarna i chyba łatwiej bedzie ja utrzymac w czystości 1400zł

-Piekarnik Whirlpool AKZ 237/1 IX duzo mysle ciekawych funkcji czy czegoś waszym zadniem mu brakuje waznego ? 1300zł

czy te urzadzenia sa godne uwagi ? nie znam sie zupelnie, moze czegoś przydatnego im brakuje. Zalezy mi na oszczednosci energii i wody rowniez, czy w tych cenach sa jakies inne alternatywy ciekawe? pominołem coś waznego?

na poczatku mysalem o zestawie z Bosha (ze niby niezawodność) ale ponoć teraz to wszystko prawie to samo jesli chodzi o awarie, Bosh w tych cenach ma mniej funkcji chyba jedank.

Bayzone_pl
03-07-2014, 08:29
Witam was,
(..)
.

Dobry zestaw - brać śmiało.

paniczhrabi
03-07-2014, 11:24
standardowa gwar Whirpoola to 2 lata czy 5 ? czy poprostu trzeba sobie dokupić te 3 lata?

nasa3
03-07-2014, 12:10
witam i jak większość poproszę o weryfikacje sprzętu
- piekarnik SAMSUNG BQ2D7G144,
- mikrofala SAMSUNG FW 213G001,
-zmywarka BOSCH SMV 53L30 lub SMV 53L50EU,
- okap TEKA DVT 60,
- płytę wybrałam BOSCH PIE 611F17 ale musi być pod siłę więc mam dwa typy:
- SIEMENS EH 651MB17E, TEKA IRS 641 ale może jeszcze coś innego??,
- lodówka z NO FROST :
ELECTROLUX ENN 2853COW, ELECTROLUX ENN 3153AOW, LIEBHERR ICUNS 3314 Comfort

paniczhrabi
04-07-2014, 16:39
płyta zostaje Whirlpool ACM 808 BAS i piekarnik WHIRLPOOL AKZ 237/1/IX

zastanawiam sie nad zmywarka pomiedzy ta co wybrałem wczesniej ADG 6353a+ a WHIRLPOOL ADG 6240 FD/1 ona zuzywa ponoc 6 litrów ale opinie na necie ma dosc skrajne. Roznica w zuryzciu to az 5 litrów ale jak ma sie psuć cały czas to juz wole miec spokój. Co sadzicie?

Kejt_R
05-07-2014, 07:41
Ja mam pytania odnośnie pieca konwekcyjno parowego. Bardzo trudno o informacje na ich temat, poza standardowymi hasłami reklamowymi. Oczywiście zależy mi na jak najlepszym stosunku ceny do jakości. Czy przy wyborze zwracać uwagę na piece np. marki Whirpool, czy lepiej dać sobie spokój i szukać wśród profesjonalnych np. Hendi? A może jeszcze jakaś inna marka? Na co zwracać uwagę przy wyborze (oprócz ceny oczywiście)? I druga sprawa, czy takie piece można zabudować, czy muszą być wolnostojące? Jak wygląda montaż?
Czy jest sens mimo sporej ceny zainwestować w taki piec (lubię gotować i dbam o jakość przyrządzanych potraw), czy lepiej dać sobie spokój i wybrać jakąś kuchnię z pyrolizą i osobno urządzenie do gotowania na parze?

mariomili
07-07-2014, 11:51
Moje typy:

PiekarnikSIEMENS HB 63AS521
Płyta SIEMENS EH 651BE17E
Zmywarka SIEMENS SR 65M080EU

ELICA CIAK GR/A/56 lub
FRANKE BOX FBI 522 XS

Lodówka LIEBHERR ICUNS 3314 COMFORT

Co sądzicie ??

Angel_83
11-07-2014, 18:41
Proszę o pomoc i poradę Bayzone. Kompletujemy sprzęt do kuchni tj.:
1. chłodziarko - zamrażarkę wolnostojacą w kolorze srebrnym, zależy mi na zintegrowanym tzn. nie wystającym uchwycie zewnętrznym i myślałam o modelu Amica FK328.4X albo Electrolux EN13601JX , nie chcę no frostu i zależy mi żeby w środku było dużo miejsca i wyjmowane wszystkie szuflady, nie wiem jak z jakoscią tego modelu
2. piekarnik i mikrofalę w słupku do zabudowy, zależy mi żeby z wygladu współgrały ze sobą bo będą obok siebie, a poza tym najważniejszy jest piekarnik: z funkcją termoobiegu, chowanymi pokrętłami myślałam o modelu Amica EBI8562BAA lub Electrolux EOA45551OK, mikrofala będzie używana sporadycznie więc szukam czegoś ładnego ale taniego, do piekarnika pasuje model Amica AMG20BF stąd wybór; wybrałam modele czarne gdyż wydają mi sie łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż te z elementami inoxu, który z czasem robi się brzydki
3. płytę indukcyjną myślałam o WHIRLPOOL ACM 808 BA/S, nie ukrywam, że kierowałam sie kolorem :) zależy mi na blokadzie przed dziećmi i funkcji booster
4.okap - nie mam żadnego typu a potrzebuje takiego, który bedzie zabudowany szafką więc wygląd nie ma znaczenia, szerokość 90 cm, zależy mi żeby był po prostu wydajny
5. zmywarkę do zabudowy z panelem zintegrowanym, wstępnie wybrałam Whirlpool ADG 8673 A++ FD.
Wprawdzie podałam sprzęty, ale nie jestem do nich do końca przekonana więc proszę o krytyczną poradę i ewentualne polecenie jakichś innych producentów i modeli. Cenowo chcielibyśmy sie zmieścić w kwocie 6,5-7 tys.
Mam też pytanie czy dokupywanie gwarancji ma sens?
Z góry dziękuję za pomoc.

pdw88
11-07-2014, 23:01
Witam, proszę o pomoc w wyborze indukcji oraz zmywarki 60 do zabudowy. Oczekuję sprzętu bez "wodotrysków" w rozsądnej cenie, można rzec w klasie budżet. Jestem zupełnym laikiem w tej materii

cieszynianka
12-07-2014, 01:49
Bayzone, wróć do nas:rolleyes:

Mam do Ciebie prośbę. Poproszono mnie o skonsultowanie wyboru sprzętów kuchennych z ekspertem, co właśnie niniejszym czynię.
Sprzęty mają być solidne, nieawaryjne, funkcjonalne i w niezabijającej cenie. Wiem, wiem, spore wymagania:yes:

Piekarnik Samsung BQ1VD6T131 albo BQ1D4T081

Kuchenka mikrofalowa Samsung FW87SUST

Płyta indukcyjna Samsung CTN 464KC01 albo Electrolux EHL 7640FOK

Zmywarka Bosch SMV 58M70EU lub Siemens SN66L081EU
(Czy to prawda, że metalowe dno ma jakieś istotne znaczenie dla funkcjonowania tego sprzętu, czy to tylko urban legend?)

Okap musi być na 120 cm, więc rozważają Faber Stilo SP 120 Energy lub Falmec Quasar 120

Chłodziarko-zamrażarka ma być z gatunku sprzętów wielkogabarytowych.
Zastanawiają się nad Samsungiem RSA1 ZTMG, albo RSH 5zLBG

Jeśli uznasz, że wymienione sprzęty nie są dobrym wyborem, albo, że można w tych kwotach znaleźć coś lepszego, to baaaaaardzo Cię proszę, wal prosto z mostu i zaproponuj jakieś zamienniki.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :bye:

MARIDA
15-07-2014, 18:35
Witam,

Jestem nowa na forum choć obserwuję je od wielu miesięcy. Proszę o ocenę wybranych sprzętów agd:
Lodówka Samsung RL58GRGIH
Zmywarka Bosch SMV53L50EU
Piekarnika Bosch HBA43T350
Mikrofala Samsung FG87SUST
Pozostaje jeszcze do wyboru okap kominowy i płyta gazowa. Okap ma być wydajny i cichy a płyta czteropalnikowa. Bardzo proszę o pomoc i ocenę.

gromusek
16-07-2014, 21:49
Witam,

Koleżanki i koledzy potrzebuję pomocy w wyborze sprzęt. Czytam forum, przeglądam porównywarki cen lecz zbyt dużo jest tego dla laika ;)

Kuchnia (sprzęty do zabudowy, mimo iż zabudowa będzie w domu jednorodzinnym to cenimy sobie ciszę sprzętu :) )
Budżet za sprzęt: 1300-2000 zł (jeśli za coś warto płacić 2000 to, to zrobimy jeśli nie lepsza jest cena 1300 ;) )

Lodówka z zamrażarką wysokość ok 177-185 cm im większa tym lepsza, dobrze jeśli zamrażarka ma wentylator.
Płyta indukcyjna - brak koncepcji
Piekarnik - brak koncepcji
Zmywarka 60 cm
Piekarnik

Łazienka

Pralka - byle dość duża 8kg wsadu - cicha. (1300-2000 zł)

gromusek
22-07-2014, 16:21
Witam,

Przepraszam za post pod postem lecz przesyłam propozycje do oceny:

Pralka Electrolux EWF1276GDW

Lodówka: Whirlpool ART 866/A+ ??
Okap: Ciarko ORW 38 inox
Płyta indukcyjna: Bosch PIE 651B17E

Piekarnik: Samsung BQ2D7G144
Mikrofala: Samsung FW213G001

Zmywarka: Bosch SMV 59T00EU

fajna kobieta
24-07-2014, 15:47
Witam.Jak dobrać mikrofalówke do piekarnika? Piekarnik jest w zabudowie i nad nim przewidziana jest mikrofalówka nie wiem czy tylko wyglądem zewnętrznym sie kierować czy wymiary sa istotne??? :(Piekarnik mam ten Siemens HB78GU570 nie wiem ktora mikrofalówka będzie pasowała....:sick:

Bayzone_pl
24-07-2014, 16:07
Witam.Jak dobrać mikrofalówke do piekarnika? Piekarnik jest w zabudowie i nad nim przewidziana jest mikrofalówka nie wiem czy tylko wyglądem zewnętrznym sie kierować czy wymiary sa istotne??? :(Piekarnik mam ten Siemens HB78GU570 nie wiem ktora mikrofalówka będzie pasowała....:sick:

najprędzej:
HF35M562

ostatecznie:
HF25x5y2 - gdzie:
x - M -wersja bez grilla - G - wersja z grillem
y - R - otwierana na prawo - L - otwierana na lewo

fajna kobieta
24-07-2014, 17:23
Dziękuje bardzo. :rolleyes:Właśnie ta pierwsza chyba najbardziej pasuje.Ide szukać w dobrej cenie.;)

280m
24-07-2014, 21:18
Piekarnik NA PEWNO NIE SAMSUNG TO BADZIEW TOTALNY ciągle się psuje a najgorsze że samsung ma to w nosie po czterech awariach robią łaskę że się do nich człowiek zgłasza od maja jesteśmy bez piekarnika oczywiście o wymianie nie ma mowy. Naprawdę nie polecam.

fajna kobieta
25-07-2014, 11:06
W związku z tym ze tniemy koszta mam pytanie.Czy HB76GT560 i HF 25M5L2 ( piekarnik i mikrofalówka) pasują do siebie i czy w ogóle godne zainteresowania??? ;)

Bayzone_pl
25-07-2014, 14:00
W związku z tym ze tniemy koszta mam pytanie.Czy HB76GT560 i HF 25M5L2 ( piekarnik i mikrofalówka) pasują do siebie i czy w ogóle godne zainteresowania??? ;)

powiem tak... pasować będzie ale biorąc pod uwagę cenę i to co dostajemy w zamian - rozważyłbym dobrą mikrofalę wolnostojącą - schowaną za dodatkowym frontem meblowym unoszonym do góry na zawiasach nożycowych...

ivy17
25-07-2014, 14:17
Zastanawiam sie nad tymi piekarnikami, czy mogę prosić o pomoc w wyborze ??
Gorenje AMICA EBI 81074 B AA
lub
Amica Integra EBI 81064 B AA

czy któraś firma jest lepsza, bo już nie wiem na c zwrócić uwagę :bash::bash:

Bayzone_pl
26-07-2014, 10:53
Zastanawiam sie nad tymi piekarnikami, czy mogę prosić o pomoc w wyborze ??
Gorenje AMICA EBI 81074 B AA
lub
Amica Integra EBI 81064 B AA

czy któraś firma jest lepsza, bo już nie wiem na c zwrócić uwagę :bash::bash:

coś Ci się chyba nie wszystko wkleiło jak należy - tak czy tak na polu Gorenje / Amica Integra - bez zastanowienia Amica Integra

_Chloe_
26-07-2014, 11:21
Witam - mam prośbę o dobranie mikrofali do piekarnika Elektrolux EOB 8585POX lub EOB8751AOX.

Mikrofalówki Elektroluxa wyglądają delikatnie mówiąc średnio - czy jest coś podobnego w stylistyce do ww piekarników? Od mikrofalówki wymagam tylko, żeby podgrzewała obiady i ładnie wyglądała - piekarnik jest dla mnie bardziej istotny - chciałabym, żeby miał termosondę i funkcję pary.

Bayzone - pomożesz?:)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ca9ee0185432.jpg

ivy17
26-07-2014, 17:05
coś Ci się chyba nie wszystko wkleiło jak należy - tak czy tak na polu Gorenje / Amica Integra - bez zastanowienia Amica Integra

tak tak :bash:

Gorenje BO8730AB
lub
AMICA EBI 81074 B AA
lub
Amica Integra EBI 81064 B AA


tylko czym różnią sie te modele bo tego pierwszego nie ma na stronie Amici :cool:

MissOlii
27-07-2014, 12:14
Witam,

czy ktoś ma może piekarnik z funkcją mikrofali obojętnie jakiej firm? Chciałabym zoabczyć zdjecie w realu jak naprawdę wygląda wnętrze takiego urządzenia. Kazdy straszy ze piekarnik taki maly jest....

skubi13
27-07-2014, 16:43
Właśnie kończymy budowę naszego domu - jesteśmy na etapie wyboru wyposażenia i dostaliśmy ofertę na sprzęt agd firmy KERNAU.
Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat ich sprzętu:bash:.
Czy ktoś z was użytkuje ten sprzęt?
Proszę o opinie.

Bayzone_pl
28-07-2014, 08:16
właśnie kończymy budowę naszego domu - jesteśmy na etapie wyboru wyposażenia i dostaliśmy ofertę na sprzęt agd firmy kernau.
Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat ich sprzętu:bash:.
Czy ktoś z was użytkuje ten sprzęt?
Proszę o opinie.

prv

Bayzone_pl
28-07-2014, 08:24
tak tak :bash:

Gorenje BO8730AB
lub
AMICA EBI 81074 B AA
lub
Amica Integra EBI 81064 B AA


tylko czym różnią sie te modele bo tego pierwszego nie ma na stronie Amici :cool:

81074 - stary i wycofany
81064 - nowy i aktualny :)

ivy17
28-07-2014, 08:36
81074 - stary i wycofany
81064 - nowy i aktualny :)

dziękuję :-) znalzlam ten stary w dobrej cenie, więc jesli jedyna roznica to głównie ze stary modle to moze wezmę go pod uwage :-)

fonio
28-07-2014, 16:43
hehe

Bayzone_pl
28-07-2014, 16:58
hehe

Coś ostatnio obrodziło trollami nabijającymi posty

jaga123
30-07-2014, 10:30
Myślę o tym okapie: Amica OKC653 SW Integra.
Dobrze myślę? :)

Bayzone_pl
30-07-2014, 15:31
Myślę o tym okapie: Amica OKC653 SW Integra.
Dobrze myślę? :)

to zależy czy widziałaś go na żywo czy nie :)

jaga123
30-07-2014, 20:22
to zależy czy widziałaś go na żywo czy nie :)

hmm.. no nie... :oops: A coś z nim nie tak?
Ale przed zakupem mam zamiar "pomacać". Tak w ciemno to nie... Tylko na co patrzeć?

Plany się zmieniły kuchenne, okazuje się, że okap musi sięgać bardzo wysoko, bo wywietrzniki pod samym sufitem, a sufit nisko nie jest... Szukam czegoś długiego (1,30) no w odpowiednim kolorze (biały z szarością). Ja wiem, że to nie jest do końca poważne szukać kolorem, ale dla mnie to też istotne. No i to do mnie przemawia, bo te wszystkie parametry to czarna magia. I tak nie wiem, jak się sprawdzają w realu.

I tak przy okazji - szukam też szarej płyty indukcyjnej. Wiem, wiem, parametry powinny tu być a nie kolor :oops: To z parametrów: żeby dobra była :)

o taka na przykład... Whirlpool ACM 808 BAS.

Angel_83
30-07-2014, 21:06
Jeszcze raz proszę o pomoc i poradę Bayzone. Kompletujemy sprzęt do kuchni tj.: 1. chłodziarko - zamrażarkę wolnostojacą w kolorze srebrnym, zależy mi na zintegrowanym tzn. nie wystającym uchwycie zewnętrznym i myślałam o modelu Amica FK328.4X albo Electrolux EN13601JX , nie chcę no frostu i zależy mi żeby w środku było dużo miejsca i wyjmowane wszystkie szuflady, nie wiem jak z jakoscią tego modelu 2. piekarnik i mikrofalę w słupku do zabudowy, zależy mi żeby z wygladu współgrały ze sobą bo będą obok siebie, a poza tym najważniejszy jest piekarnik: z funkcją termoobiegu, chowanymi pokrętłami myślałam o modelu Amica EBI8562BAA lub Electrolux EOA45551OK, mikrofala będzie używana sporadycznie więc szukam czegoś ładnego ale taniego, do piekarnika pasuje model Amica AMG20BF stąd wybór; wybrałam modele czarne gdyż wydają mi sie łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż te z elementami inoxu, który z czasem robi się brzydki 3. płytę indukcyjną myślałam o WHIRLPOOL ACM 808 BA/S, nie ukrywam, że kierowałam sie kolorem :) zależy mi na blokadzie przed dziećmi i funkcji booster 4.okap - nie mam żadnego typu a potrzebuje takiego, który bedzie zabudowany szafką więc wygląd nie ma znaczenia, szerokość 90 cm, zależy mi żeby był po prostu wydajny 5. zmywarkę do zabudowy z panelem zintegrowanym, wstępnie wybrałam Whirlpool ADG 8673 A++ FD. Wprawdzie podałam sprzęty, ale nie jestem do nich do końca przekonana więc proszę o krytyczną poradę i ewentualne polecenie jakichś innych producentów i modeli. Cenowo chcielibyśmy sie zmieścić w kwocie 6,5-7 tys. Mam też pytanie czy dokupywanie gwarancji ma sens? Z góry dziękuję za pomoc.

Bayzone_pl
31-07-2014, 08:42
hmm.. no nie...
(..) Tylko na co patrzeć?

Na kolor - białe jest tam fajne - mleczno białe ale nie śnieżno białe - natomiast czarne nie jest tak do końca czarne tylko takie hmmm... bardzo-ciemno-grafitowe - wpadające lekko w brąz
Chyba że Amica coś zmieniła od czasu kiedy ja go widziałem na żywo.


I tak przy okazji - szukam też szarej płyty indukcyjnej. Wiem, wiem, parametry powinny tu być a nie kolor To z parametrów: żeby dobra była
o taka na przykład... Whirlpool ACM 808 BAS

ten Whirlpool nie jest szary tylko kremowo beżowy...

może biała? zobacz ACM 355BA WH - mogę zrobić dobrą ofertę na nią :)

Bayzone_pl
31-07-2014, 09:01
(...).

Lodówka - generalnie Electrolux - nadal nie ufam chłodnictwu Amica :) Zobacz jeszcze Zanussi ZRB 36104XA :) to też Electrolux i spełnia Twoje wymogi plus ma ciekawsze wyposażenie od EN13601JX

Piekarnik - Amica w tym wypadku zaś będzie lepszym wyborem - nie do końca jednak EBI 8562 B AA będzie współgrał z AMG 20 BF - bo mimo że oba czarne to są z dwóch różnych linii stylistycznych... Jeśli masz możliwość - zobacz na żywo którykolwiek (bo wyglądają tak samo) piekarnik z linii Fusion (EBF xxxx AA) i jesli się spodoba to wybierz EBF 8551 AA - będzie nieźle - taniej - i będzie dobrze pasowało do AMG 20BF
Rozważ ewentualnie też zestaw z Samsunga BF1C6G080 lub jeszcze bardziej zaawansowany BQ1D6G144 i do tego FG 87SUB - są też niezłe i niewiele droższe od Amica Integra (bo do Fusion zrobi się już spora różnica... ;) )

Płyta - jak w poście wyżej - kolor na zdjęciach jest inny niż w rzeczywistości - jeśli taki Ci pasuje to ok - jeśli nie to tez zobacz ACM 355BA WH - ta płyta jest już baaaardzo fajnie doposażona

Okap - jeśli to ma być wkład meblowy to 73cm Teka GFH 73 - zrobi robotę.

Zmywarka - dobry wybór - ewentualnie jeszcze zobacz ADG 7510

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK DOKUPIENIE GWARANCJI!!!
to kupowanie ubezpieczenia na sprzęt a to dwie różne rzeczy.

jaga123
31-07-2014, 13:42
Dzięki za informacje.
A tak mi się wszystko już ładnie w głowie skomponowało. Wiedziałam, że za prosto szło :evil:
Szare/czarne jest brązowawe, szare jest beżowe...

Biała jakoś mi wizualnie nie leżała (ze względu na brak opatrzenia się - jednak królują czarne), ale kto wie, kto wie.... Fajne wyceny - jeśli to nie kłopot - zawsze mile widziane :yes:

Podejście kolejne do okapu - taki jak niżej tylko biały
http://www.vdbpolska.pl/okap_db_automatik
Ktoś słyszał o tej firmie? A może ktoś ma? (Chyba byłby to cud, jakby mi się tak udało trafić:))

Bayzone_pl
31-07-2014, 14:14
a gdyby tak... nie kombinować?
http://www.gorenje.pl/63625?c=420543

jaga123
31-07-2014, 14:57
a gdyby tak... nie kombinować?
http://www.gorenje.pl/63625?c=420543

Ładny, ale za krótki :(

przemas791
01-08-2014, 13:45
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem piekarnika parowego. Zminimalizowalem wybór pomiędzy
Siemens hb36d575

Samsung Nq50c7935ES Neo
Proszę o podpowiedź.
Nadmieniam, ze zależy mi na piekarniku parowym.
Pozdrawiam

przemas791
02-08-2014, 09:49
Ale cisza.......Kolego Bayzone......proszę o opinie oraz propozycje cenowe


Witam,
Zastanawiam się nad zakupem piekarnika parowego. Zminimalizowalem wybór pomiędzy
Siemens hb36d575

Samsung Nq50c7935ES Neo
Proszę o podpowiedź.
Nadmieniam, ze zależy mi na piekarniku parowym.
Pozdrawiam

tomalbuk
04-08-2014, 10:03
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem piekarnika parowego. Zminimalizowalem wybór pomiędzy
Siemens hb36d575

Samsung Nq50c7935ES Neo
Proszę o podpowiedź.
Nadmieniam, ze zależy mi na piekarniku parowym.
Pozdrawiam

Jedynie jak mogę Ci pomóc to odesłać Cię na https://www.maxkuchnie.pl/producenci-agd/ . Wybrałeś tak naprawdę dwóch różnych producentów, równie dobrych dlatego poczytaj sobie o nich zanim kupisz piekarnik :) Pamiętaj żeby nie do końca ufać internetowym ekspertom.. :)

przemas791
04-08-2014, 12:14
Witam,
Wybrałem nw sprzęt, i jeśli Ktos może podpowiedzieć czy jest to dobry wybór to będę wdzięczny
Plyta ind. Siemens EH651FT17E
Zmywarka Siemens SN66LO81EU
Chłodziarka Samsung RL55VTEBG
Piekarnik Siemens HB43GS540
Piekarnik Parowy Siemens HB24D5528

Dodam, ze co do piekarnika to zastanawiamy sie pomiedzy zestawem oiekarnik parowy +piekarnik standardowy elektr. LUB
Piekarnik Kompaktowy i tutaj Siemens HB36D5757 LUB HB34D553.
Za odpowiedzi serdecznie dziękuję.
Dodam, ze jeśli ktoś mialby na taki zeztaw propozycje cenkwe to jestem otwarty do zakupu.
Kwestia do omówienia.
Pozdrawiam


Jak żona zdecyduje

Bayzone_pl
04-08-2014, 13:34
Witam,
Wybrałem nw sprzęt,(...)

Zestaw przyzwoity i nie ma co z nim zmieniać poza jednym elementem
Jak masz miejsce to zostaw normalny piekarnik - nie kombinuj z dwoma kompaktami - zwłaszcza że HB36D575 jest z innej linii stylistycznej i będzie się gryzło trochę. Lodówka wzorcowa, zmywarka przyzwoita, płyta też OK. Jedynie co - piekarnik - niby dobry ale nie ma pełnego termoobiegu - czyli jest sam wentylator bez grzałki pierścieniowej...

przemas791
04-08-2014, 14:45
Zestaw przyzwoity i nie ma co z nim zmieniać poza jednym elementem
Jak masz miejsce to zostaw normalny piekarnik - nie kombinuj z dwoma kompaktami - zwłaszcza że HB36D575 jest z innej linii stylistycznej i będzie się gryzło trochę. Lodówka wzorcowa, zmywarka przyzwoita, płyta też OK. Jedynie co - piekarnik - niby dobry ale nie ma pełnego termoobiegu - czyli jest sam wentylator bez grzałki pierścieniowej...

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Cz3y mógłby Pan zaproponowac Piekarnik....?
W wariancie parowar +piekarnik wybralem Siemens HB24D552 + HBGS540
A w wariancie Piekarnik kompaktowy parowy wybralem Siemens HB36D575 lub Siemens HB34D553 (szczerze pisząc to w tych modelach oprócz ceny nie potrafie znaleźć roznicy)
Biorę pod uwage rowniez Piekarnik Kompaktowy Samsung Neo NQ50c7935ES
Jestem zdecydowanie otwarty na sugestie doswiadczonego Kolegi w zakresie czy wybrac wariant piekarnik +piekarnik parowy czy piekRnik komoaktowy parowy? Również bede wdzieczny za pomoc w wyborze pomiedzy Samsungiem a Siemensem.
Nadmieniam, ze piekarnik będzie obok lodówki Samsung RL55VTEBG.
Pozdrawiam

przemas791
04-08-2014, 15:05
Zestaw przyzwoity i nie ma co z nim zmieniać poza jednym elementem
Jak masz miejsce to zostaw normalny piekarnik - nie kombinuj z dwoma kompaktami - zwłaszcza że HB36D575 jest z innej linii stylistycznej i będzie się gryzło trochę. Lodówka wzorcowa, zmywarka przyzwoita, płyta też OK. Jedynie co - piekarnik - niby dobry ale nie ma pełnego termoobiegu - czyli jest sam wentylator bez grzałki pierścieniowej...

Proszę o i formacje co Kolega proponuje, liszac zebym zostawil piekarnik...
Wg Kolegi zostawić piekRnik elektr i do tego dobrać piekarnik parowy?

Bayzone_pl
04-08-2014, 15:46
Proszę o i formacje co Kolega proponuje, liszac zebym zostawil piekarnik...
Wg Kolegi zostawić piekRnik elektr i do tego dobrać piekarnik parowy?

Tak właśnie zrobić.

przemas791
04-08-2014, 16:16
Tak właśnie zrobić.

Dziękuję za odpowiedź. Może Kolega wskaże konkretne modele piekarnika+parowar Siemens.
A czy Kolega mógłby sie wypowiedzieć o piekarniku kompaktowym samsung neo nq50c7535ds?

przemas791
05-08-2014, 14:49
Może ktoś z Was ma informacje nt. Piekarnika kompaktowego
Samsung Neo NQ50C7935ES
Z gory dziękuje i pozdrawiam

przemas791
06-08-2014, 08:20
Kolego Bayzone_pl
POMOCY !!!!! Do końca tygodnia musze zdecydować.


Może ktoś z Was ma informacje nt. Piekarnika kompaktowego
Samsung Neo NQ50C7935ES
Z gory dziękuje i pozdrawiam

gromusek
06-08-2014, 21:40
Witam,

Kilka postów temu pytałem o wybór sprzętu, mimo iż nie doczekałem się opinii to już o nią nie proszę - sprzęt kupiony po co się głowić ;)

Potrzebuje pilnie kupić zmywarkę 60 cm do zabudowy do max 2000 zł pomożecie ?

Bayzone_pl
07-08-2014, 09:45
Witam,

Kilka postów temu pytałem o wybór sprzętu, mimo iż nie doczekałem się opinii to już o nią nie proszę - sprzęt kupiony po co się głowić ;)

Potrzebuje pilnie kupić zmywarkę 60 cm do zabudowy do max 2000 zł pomożecie ?

Whirlpool ADG 8773A++ PCTRFD
AEG F78022VI0P

Bayzone_pl
07-08-2014, 09:50
Kolego Bayzone_pl
POMOCY !!!!! Do końca tygodnia musze zdecydować.

Jak lubię Samsunga, tak ciężko się wypowiedzieć - to nowy model i nie miałem go jeszcze a tymbardziej ciężko o opinię.
Poza tym, nagle z rynku zniknęły poprzednie modele parowych kompaktów Samsunga - i nie wiadomo dlaczego... :rolleyes:

Barsa
10-08-2014, 14:52
Witam, kupiliśmy mieszkanie, niedługo wychodzi firma wykończeniowa a my nadal jesteśmy ... bardzo daleko jeśli chodzi o sprzęt AGD.

Jeździmy niby po tych sklepach, patrzymy co jest na necie, ale jakoś w większości wypadków nędza... a w sklepie doradcy jak dla mnie reprezentują słaby poziom.

Wybraliśmy lodówkę: Bosch KGN39VW31E http://www.ceneo.pl/23196332

Skłoniła nas do niej pojemność, układ półek, marka, brak większej elektroniki, cena i zwrot tych 300 zł... Czy to dobry wybór?

Jeśli chodzi o płytę to skłaniam się coraz bardziej do: Whirlpool ACM 816 BA http://www.ceneo.pl/17121078, w sumie to kieruję się opiniami na necie, na tym forum też.

Mikrofala to byłaby: Samsung FG87SUB http://www.ceneo.pl/14703978, tutaj chodzi o cenę. Tak naprawdę nie miało być mikrofali, ale jednak zdecydowaliśmy się, lecz nie chcemy wydawać na to za dużo kasy...

Zostały więc piekarnik, zmywarka do zabudowy (niewidoczny panel, myśleliśmy o Boschu "Made in Germany", ale czy warto?), pralka (max 5 kg ładowności i 40 cm głębokości), okap (teleskopowy, biały front, najtańszy jaki jest sens kupić), odkurzacz oraz żelazko. Proponowane przeze mnie sprzęty też do zmiany, no może oprócz lodówki, chyba, że znajdzie się coś w podobnej cenie, o podobnej wysokości...

Co do cen, to widać przy zaproponowanych sprzętach, że nie chcemy wydawać wiele, ale fajnie byłoby żeby ten sprzęt podziałał "kilka lat", z drugiej strony dołożenie kilku stów do zmywarki czy czegoś innego nie jest problemem, oczywiście jeśli warto... Płyty np. patrzyłem w przedziale 1200-1800, do tej na ten czas wybranej przekonały mnie opinie ludzi.

Z góry dziękuję za odp.

Rivam
11-08-2014, 05:38
Czy naprawdę sprzęt AGD Amica jest taki słaby, tak awaryjny jak pokazują to opinie w Internecie? Zawsze przed zakupem przeglądam opinie ludzi, którzy rzekomo już nabyli i użytkują sprzęt i wiem, że trzeba je ostrożnie analizować, ale Amicę strasznie jadą w Necie. Pękające szyby, odpadające panele w piekarnikach, płyty grzewce rozpryskujące się w drobny mak, kilkumiesięczne oczekiwanie na decyzję serwisu itp

Chciałem kupić płytę gazową (Amica PGCZ6411W), piekarnik EBI7932AA, mikrofalę AMM 25 BI. Nie ukrywam, że sprzęt ma być budżetowy i mało go będę w sumie użytkował, ale te opinie w Necie mnie przerażają. Może ktoś użytkujący Amicę się wypowie. Wiem, że ta Firma kilkanaście lat temu jakiś poziom sobą reprezentowała...

Wiem, że zawsze może trafić się jakaś usterka w każdym sprzęcie, ale może ten ich jest jakiś zupełnie felerny...

Lenovo65
12-08-2014, 16:06
hehe

Bayzone_pl
12-08-2014, 16:16
(...)

Wybrałeś wszystko z Integry - jest to dobre i solidne.
Im dłużej będziesz się zastanawiać co wybrać - tym gorzej. Nikt Ci nie zagwarantuje 100% niezawodności - z chińskim Boschem na czele. Ostatnie 3 lata u Amiki to potężny rozwój i krok z powrotem w stronę jakości - zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt grzewczy. Stare linie i linie podstawowe nadal są ale są sukcesywnie wycofywane.

ahgnyes
15-08-2014, 13:11
Witam,
Od kilku tygodni z mężem szukamy, myślimy, czytamy o sprzęcie do kuchni... Tego jest za wiele na rynku... :bash:
W końcu udało nam się coś takiego skompletować i będziemy mega wdzięczni za jakiekolwiek opinie. :hug:
W skrócie też piszemy, czym się kierowaliśmy.

LODÓWKA Samsung RL58GRGIH (http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/combis/RL58GRGIH1/XEF)
Mega pojemna, wolnostojąca, jak dla nas świetny układ półek (wykorzystanie miejsca). I tutaj czytając instrukcję, pisze o zostawieniu 5cm po bokach wolnej przestrzeni, bo się grzeje mocno po bokach. Faktycznie tak jest?

ZMYWARKA Whirlpool ADG6240/1FD (http://www.whirlpool.pl/-[ADG-6240_1-FD]-601314/854262401050/)
Połowa załadunku, niskie zużycie wody, do zabudowy, zintegrowany panel.

PŁYTA INDUKCYJNA Teka IRF 641
(Bez linku, bo "Produkt został zdeaktywowany". Ktoś coś wie, dlaczego? Wycofana? Coś nie tak jest z tą płytą? Jeszcze kilka dni temu była na stronie.)
Pole flexi, opinie o Tece, wg materiałów na stronie płyty, można na niej postawić garnek o średnicy 9-28cm, nasze domowe garnki mają do 9-26cm średnicy + brytfanna w planach.

PIEKARNIK Amica EBS 7551 AA Scandium (http://www.amica.pl/produkty/produkt/4332-Piekarnik_do_zabudowy-Scandium-EBS_7551_AA)
Do zabudowy, termoobieg z grzałką pierścieniową, chłodzenie obudowy. Specjalnych bajerów nie potrzebujemy.
lub
Amica Integra EBI 8562 B AA (http://www.amica.pl/produkty/produkt/4500-Piekarnik_do_zabudowy-Integra-EBI_8562_B_AA)
Do zabudowy, termoobieg z grzałką pierścieniową.
Pod względem wizualnym lepiej pasowałby do kuchni - czarny.

OKAP Gorenje DVG600ZBDX (http://www.gorenje.pl/63625?c=410322)
Wybierany po opiniach, wizualnie ("skośny" czarny) i pod kątem ceny. Rurę doprowadzającą mamy 12,5, do niego chyba 9cm wchodzi. Wnioskuję, że trzeba przejściówkę. Chyba że w podobnej cenie i podobny wizualnie byłby jakiś zamiennik.

I tak jak na początku, będziemy mega wdzięczni za opinie o naszym zestawie :hug:
Pozdrawiamy!

Kubalaaa
17-08-2014, 22:43
Witam

Bayzone_pl proszę o Twoją opinię na temat zestawu piekarnik do zabudowy + mikrofala do zabudowy + lodówka. Najlepiej jakby był z tej samej firmy bo będą stały obok siebie. Kolor inox/srebrny/itp.
W kolorze czarnym zestaw znalazłam i wybrałabym taki:
Piekarnik Samsung BQ1D6G144
Lodówka Samsung RB21FERNDBC
Mikrofala Samsung FG87SUB.

Pytanie drugie, z jakiej firmy /jaki model polecasz płytę indukcyjną - koniecznie na 380 voltów.
Proszę o pomoc.
Dziękuję

Bayzone_pl
18-08-2014, 09:05
Witam

Bayzone_pl proszę o Twoją opinię na temat zestawu piekarnik do zabudowy + mikrofala do zabudowy + lodówka. Najlepiej jakby był z tej samej firmy bo będą stały obok siebie. Kolor inox/srebrny/itp.
W kolorze czarnym zestaw znalazłam i wybrałabym taki:
Piekarnik Samsung BQ1D6G144
Lodówka Samsung RB21FERNDBC
Mikrofala Samsung FG87SUB.

Pytanie drugie, z jakiej firmy /jaki model polecasz płytę indukcyjną - koniecznie na 380 voltów.
Proszę o pomoc.
Dziękuję

Zestaw bardzo dobry - Piekarnik rozbudowany, mała ale funkcjonalna i dobra mikrofala. normalna lodówka.

Płyta - praktycznie poza kilkoma płytami dedykowanymi pod 230V (z gotową wtyczką!) każdą płytę podepniesz pod "siłę" (dla przypomnienia 400V) a precyzyjniej mówiąc - pod dwie fazy

Jeśli chcesz - pozostań przy jednej marce
prosta płyta - NZ64F3NM1AB
bardziej rozbudowana - CTN 464NC01

lub cokolwiek innego - zwłaszcza modele które przewijają się w wątkach o płytach.

Bayzone_pl
18-08-2014, 09:16
(..)

Lodówka dobra i jeśli się podoba - brać
Piekarnik - zdecydowanie Integra w tym porównaniu - jak wystarczy $$ - brać
Okap - w tej cenie nic lepszego - brać
Płyta - nie mam info dlaczego - ale faktycznie jest aktualnie niedostępna- dostępna jest IRF644 czyli Flex po obu stronach - czyli rezygnujemy z małego pola (pod bardzo małe średnice garnków)
Zmywarka - dobra, ale to już stosunkowo stary model - wycelowałbym w coś nowszego - np. ADG 7510 - jest dużo ciekawszy. Woda się nie sugerować bo to nie tek do końca jest jak w opisie.... ;)

anorb
18-08-2014, 20:28
Witam. Dostałam ofertę na sprzęt AGD firmy whrlpool. Opinie w internecie są różne - nawet w większości negatywne. Czy tak jest naprawdę? Jak z obsługą serwisową? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia?

Zwracam się z gorącą prośbą o weryfikację poniższych pozycji, gdyż niestety kompletnie się na tym nie znam...
Piekarnik Whirlpool AKP461NB - 899,00 zł
Mikrofala Whirlpool AMW496NB - 799,00 zł
Płyta indukcyjna Whirlpool ACM810BF - 1399,00 zł
Zmywarka Whirlpool ADG7510 - 1399,00 zł
Chłodziarka Whirlpool ART6610 A++ - 1599,00 zł
Okap Franke Box FBI 537 XS - 1349,00zł

I jak firma whirlpool wypada na tle elektroluxa? Co lepsze?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Beata

damianleon
19-08-2014, 16:02
Witam wszystkich użytkowników. Również potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu AGD. Trochę pochodziłem po sklepach, poczytałem opinii i wybrałem taki sprzęt:

Płyta indukcyjna Electrolux EHH46540FK
Piekarnik Amica EBF7941AA
Mikrofalówka Amica AMG20BF
Lodówka Samsung RB31FERNCS
Zmywarka Hotpoint-Ariston LTF11H121EU
Okap Gorenje DVG600ZBDX
przy okazji
Pralka Electrolux EWT11264EW

Dodam że piekarnik wraz z mikrofalą będzie w jednym słupku także zależy mi na podobnym wyglądzie. Co sądzicie o takim zestawie? Warto coś zmienić? Z góry dzięki

Bayzone_pl
19-08-2014, 16:15
Witam (...)Co sądzicie o takim zestawie? Warto coś zmienić? Z góry dzięki

Jest OK
Nic bym nie zmieniał

Aga J.G
19-08-2014, 19:50
Witam.
Po pierwsze szukam piekarnika wymagania mam takie i nic z necie znaleźć nie mogę o sklepach stacjonarnych nie wspomnę. Ma byc czarny jak najwięcej szkła, sterowanie sensoryczne bez pokreteł, chowanych przycisków itp. gładka powierzchnia jedeyny wystający elemnt to uchwyt do otwierania ;) żeby miał pyrolizę i prowadnice teleskopowe a i jeszcze żeby mnie cena nie zabiła :)
Czekam na jakąś podpowiedź z resztą sprzetów jakos daję radę i tutaj w tej kwestii będę się radzic później ale sen z powiek spędza mi piekarnik.

damianleon
19-08-2014, 20:25
Jest OK
Nic bym nie zmieniał

Dzięki za odpowiedź

Bayzone_pl
20-08-2014, 08:53
Witam.(..)

Obawiam się że z któregoś elementu będziesz musiała zrezygnować. Najprościej - biorąc pod uwagę wszystkie wymagania zrezygnować z pyrolizy.

Poza pyrolizą - Samsung BQ2D7G144

Aga J.G
20-08-2014, 10:46
Dzięki za odpowiedź. Widzę że dobrze kopałam ten Samsung jest ma mojej liście. Ale może zrezygnuje z czarnego koloru i wezmę inox znalazłam coś takiego tylko nie wiem jak z jakością bo jakoś nigdy nie posiadałam sprzętu tej firmy.
Hotpoint - Ariston FH 1039PIXIHA S.

Bayzone_pl
20-08-2014, 11:08
Dzięki za odpowiedź. Widzę że dobrze kopałam ten Samsung jest ma mojej liście. Ale może zrezygnuje z czarnego koloru i wezmę inox znalazłam coś takiego tylko nie wiem jak z jakością bo jakoś nigdy nie posiadałam sprzętu tej firmy.
Hotpoint - Ariston FH 1039PIXIHA S.

Jeśli tylko się podoba i znajdziesz go gdzieś w rozsądnej cenie - bierz - warto.

Ewentualnie dopuszczając trochę inoxu:
Electrolux EOC5951AOX

Aga J.G
20-08-2014, 11:19
Dzięki spojrzę jeszcze na tego electroluxa. To może jeszcze jakiś rozsądny okap podszafkowy polecisz. Mam nadzieję że wieczorem uda mi się zamieścić całą listę. A potem już chyba priv :)

Bayzone_pl
20-08-2014, 12:22
Dzięki spojrzę jeszcze na tego electroluxa. To może jeszcze jakiś rozsądny okap podszafkowy polecisz. Mam nadzieję że wieczorem uda mi się zamieścić całą listę. A potem już chyba priv :)

Podszafkowy czy do zabudowy w szafce ?

Aga J.G
20-08-2014, 13:56
Chyba raczej pod szafkowy bo ten zabudowany jakoś mnie nie przekonuje kuchnia jest w bloku co prawda osobna ale bez drzwi, gotujemy dość sporo a płyta ma być indukcyjna.

anorb
20-08-2014, 17:15
Witam. Dostałam ofertę na sprzęt AGD firmy whrlpool. Opinie w internecie są różne - nawet w większości negatywne. Czy tak jest naprawdę? Jak z obsługą serwisową? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia?

Zwracam się z gorącą prośbą o weryfikację poniższych pozycji, gdyż niestety kompletnie się na tym nie znam...
Piekarnik Whirlpool AKP461NB - 899,00 zł
Mikrofala Whirlpool AMW496NB - 799,00 zł
Płyta indukcyjna Whirlpool ACM810BF - 1399,00 zł
Zmywarka Whirlpool ADG7510 - 1399,00 zł
Chłodziarka Whirlpool ART6610 A++ - 1599,00 zł
Okap Franke Box FBI 537 XS - 1349,00zł

I jak firma whirlpool wypada na tle elektroluxa? Co lepsze?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Beata

Podbijam. Jak z tym whirlpoolem?

damianleon
20-08-2014, 19:06
Witam wszystkich użytkowników. Również potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu AGD. Trochę pochodziłem po sklepach, poczytałem opinii i wybrałem taki sprzęt:

Płyta indukcyjna Electrolux EHH46540FK
Piekarnik Amica EBF7941AA
Mikrofalówka Amica AMG20BF
Lodówka Samsung RB31FERNCS
Zmywarka Hotpoint-Ariston LTF11H121EU
Okap Gorenje DVG600ZBDX
przy okazji
Pralka Electrolux EWT11264EW

Dodam że piekarnik wraz z mikrofalą będzie w jednym słupku także zależy mi na podobnym wyglądzie. Co sądzicie o takim zestawie? Warto coś zmienić? Z góry dzięki

Byłem dziś z żoną oglądać sprzęt na żywo i mam jeden problem. Wszystko jest OK oprócz piekarnika i mikrofali, żona by chciała żeby bardziej pasowało do lodówki czyli inox. Dlatego szukam jeszcze jakiegoś innego rozwiązania. Co powiecie na taki zestaw?

Electrolux EOB5351AOX
Electrolux EMS20107OX

Może coś innego zaproponujecie nie przekraczającego ceny zestawu powyżej.

Aga J.G
20-08-2014, 19:43
Dobra wybór dokonany teraz proszę o zweryfikowanie mojego wyboru.
Lodówka - Samsung RL 55 VT EBG sveta
Płyta indukcyjna - EHI 6540 FOK
Okap - Teka CNL13000
Zmywarka - Simens SN 66L081 EU
Piekarnik - Hotpoint - Ariston FH 1039 PIX IHAS

damianleon
21-08-2014, 10:34
Wczoraj wieczorem pojechałem jeszcze do mm i bardzo nam się spodobał zestaw Amici.

Piekarnik Amica EBI8562AA / EBI7932AA
Mikrofalówka Amica AMM25BI

Jedynie nie wiem na który piekarnik się zdecydować albo pozostać przy zestawie electroluxa wyżej wymienionego (choć amica nam się bardziej podoba). Znalazłem jeszcze ciekawy okap jedynie mało wiem o tej firmie:

Maan Bravo Saturn Eco 60

Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego okapu? Z góry dzięki

adrianad
21-08-2014, 11:20
Czy mikrofalę można wstawić do zwykłej szafki? Użytkuje ktoś takie rozwiązanie?

Mikrofali używam dość rzadko, ale jednak używam więc pozbywać bym się jej nie chciała. Bardzo podobają mi się słupki z piekarnikiem i mikrofalą ale ceny mikrofal pod zabudowę często przekraczają ceny piekarników :( Zastanawiam się jak to wszystko pogodzić bo nie chcę znowu stawiać mikrofali na blacie roboczym (szkoda miejsca).

Od razu napisze, że nie chcę piekarnika z funkcją mikrofal bo potrzebuje dużego piekarnika.

Jakieś pomysły jak można rozwiązać takie dylematy? ;)

Aga J.G
21-08-2014, 12:29
Ja mam zamiar zamknąć mikrofalę w szafce nad piekarnikiem. Innej opcji mie przewiduje.

Bayzone_pl
21-08-2014, 12:32
(...)

Wszystko się da tylko trzeba zapewnić minimum wentylacji...
Jeśli podoba Ci się rozwiązanie w słupku - to spokojnie - nie odrzucaj go - to, że są mikrofale po 3000,- nie oznacza że musisz taka kupować - może się okazać że wybierzesz zestaw z mikrofalą w rozsądnej cenie i będzie pięknie.


(...)

Dużej różnicy w cenie nie ma, więc wybierz EBI 8562AA - i ten zestaw z Amiki będzie ciekawszy od wspomnianego przez Ciebie wcześniej Electroluxa

Okapy Maan.. wygląd i cena - ale jakość wykonania i efekty - adekwatne do ceny...


Dobra wybór dokonany(...)

Dobry wybór - owocnego użytkowania :)



(...)

Ja osobiście stawiam Whirlpoola i Eluxa na podobnym (bardzo wysokim) poziomie. Serwis? W wielu miastach ta sama firma jest autoryzowanym serwisem obu marek więc to to samo jeśli chodzi o obsługę :)
Ciężko porównywać firmy - trzeba porównywać konkretne modele. Te z Twojej wyceny są poprawne - w tej cenie - bardzo dobre - brać :)

adrianad
21-08-2014, 13:04
Ja mam zamiar zamknąć mikrofalę w szafce nad piekarnikiem. Innej opcji mie przewiduje.
A masz już jakąś mikrofalę upatrzona i w jakiej szafce chcesz ją zamknąć?

Bayzone_pl, tylko mam już upatrzony piekarnik i mikrofala do kompletu jest droższa od niego :/ A żeby było ładnie to musi to przecież do siebie pasować...


A jeśli chodzi o firmę whirlpool to mam o niej bardzo złe zdanie. W poprzednim mieszkaniu wszystko mieliśmy whirlpoola i wszystko zaczęło się szybko sypać, koszmar jakiś. Ja sama na pewno nigdy więcej nic tej marki nie kupię!

Bayzone_pl
21-08-2014, 13:23
Bayzone_pl, tylko mam już upatrzony piekarnik i mikrofala do kompletu jest droższa od niego :/ A żeby było ładnie to musi to przecież do siebie pasować...


a co masz upatrzone? może da się coś wymyślić :)



A jeśli chodzi o firmę whirlpool to mam o niej bardzo złe zdanie. W poprzednim mieszkaniu wszystko mieliśmy whirlpoola i wszystko zaczęło się szybko sypać, koszmar jakiś. Ja sama na pewno nigdy więcej nic tej marki nie kupię!

Wiesz - wolno Ci - ale jeśli myślisz że coś co teraz kupisz z jakiejkolwiek innej firmy będzie działało dłużej to Cię muszę rozczarować... Poza tym wszystko zależy jakiej klasy to były sprzęty itp... nie można wszystkiego zwalać ja firmę.

Aga J.G
21-08-2014, 13:26
Bayzone dzięki :) jeden ból głowy mniej.
Co do mikrofali została po poprzednich właścicielach i nasze córki nie dają jej wydać mają plan ją odszorować i używać z racji tego że My z mężem tego sprzętu nie używamy a miejsca na blacie mi szkoda na sprzęt małej urody zamknę ją w normalnej szafce kuchennej,milrofala jest chyba LG.

adrianad
21-08-2014, 13:38
Zależało mi na piekarniku z pyrolizą. Wstępnie upatrzyłam sobie siemensa:
http://media.siemens-home.com/Files/Siemens/Pl/pl/ProductFiles/ProductImages/EpsImages/MCSA051634_HB63AS521_def.eps?AntiCropWidth=700&AntiCropHeight=395
Kosztuje około 1700 więc chyba nie najgorzej? Niestety mikrofala do kompletu 1800 - totalny bezsens :(

Bayzone_pl
21-08-2014, 13:47
Zależało mi na piekarniku z pyrolizą. Wstępnie upatrzyłam sobie siemensa:
http://media.siemens-home.com/Files/Siemens/Pl/pl/ProductFiles/ProductImages/EpsImages/MCSA051634_HB63AS521_def.eps?AntiCropWidth=700&AntiCropHeight=395
Kosztuje około 1700 więc chyba nie najgorzej? Niestety mikrofala do kompletu 1800 - totalny bezsens :(

Hehehehe.. nie bezsens tylko polityka BSH... klient chce - klient zapłaci :)

teoterycznie masz alternatywę w postaci Electroluxa...

adrianad
21-08-2014, 13:52
Ale jaką alternatywę? Że dobrać mikrofalę? Czy zestaw z electroluxa?

Bayzone_pl
21-08-2014, 14:04
Ale jaką alternatywę? Że dobrać mikrofalę? Czy zestaw z electroluxa?

Zestaw
EOC 3430COX + EMS20107OX

bedzik85
21-08-2014, 23:07
Witam,
Bayzone-pl, co myślisz o takim zestawieniu sprzętów:
piekarnik parowy Siemens HB24D552
piekarnik Siemens HB33CB550
płyta gazowa Siemens EP616PB21E
lodówka Electrolux ENN2854COW
zmywarka Siemens SN66L081EU
okap ( z tym mam problem) Faber Cocktail BK 80 Energy
Amica OKC 954S
Bosch DWK06G660 (wybrałabym ten gdyby był wysoki 115 cm)
Z góry dzięki. Pozdrawiam

Bayzone_pl
22-08-2014, 09:19
Witam, (...)
piekarnik parowy Siemens HB24D552
piekarnik Siemens HB33CB550
płyta gazowa Siemens EP616PB21E
lodówka Electrolux ENN2854COW
zmywarka Siemens SN66L081EU
okap ( z tym mam problem)
Faber Cocktail BK 80 Energy
Amica OKC 954S
Bosch DWK06G660
(...)

Zacznę od końca - podajesz trzy modele okapów w trzech różnych szerokościach - jeśli nie masz szafek na górze (zresztą jak możesz wystarczająco rozsunąć szafki to też) to bierz najszerszy jak się da (z powyższych Amica - dobra jest ) Ewentualnie jest jeszcze świetny nowy Siemens LC86KA670

Reszta sprzętów jest bardzo dobrej klasy - zastanów się tylko 2 razy czy wystarczy Ci kompaktowy piekarnik (pojemność)

bedzik85
22-08-2014, 13:40
Dzięki wielkie Bayzone-pl za opinie. Co do okapu to może być różnej szerokości. Fajny ten nowy Siemens ale cena nie jest już taka fajna. Zdecyduję się chyba na Amice (duży i dobra cena). Jaki piekarnik poleciłbyś do tego parowego? Pozdrawiam

Bayzone_pl
22-08-2014, 15:22
(...) Jaki piekarnik poleciłbyś do tego parowego? Pozdrawiam

No i tu zaczyna się problem - wszystko zależy jak chcesz zabudować te dwa piekarniki względem siebie. Jeśli jeden nad drugim albo w dwóch różnych miejscach to nie ma problemu... jeśli zaś obok siebie to... Piekarniki kompaktowe Siemens mają panel sterujący wysokości 96mm - do tego pasują tylko dwa piekarniki nie-kompaktowe. Są one jednak z innej linii stylistycznej niż wybrany przez Ciebie piekarnik parowy.

bedzik85
22-08-2014, 15:27
Czyli zostaje kompaktowy, gdyż mają być obok siebie.

zibi1995
22-08-2014, 16:59
Witam,co sądzicie o piekarniku WHIRLPOOL AKZM 666 IX i o kuchence mikrofalowej WHIRLPOOL AMW 834 IX ,czy posiada ktoś może fotkę jak one wyglądają w zabudowie?Pozdrawiam i dziękuję

MissOlii
23-08-2014, 13:33
Witam.
Po pierwsze szukam piekarnika wymagania mam takie i nic z necie znaleźć nie mogę o sklepach stacjonarnych nie wspomnę. Ma byc czarny jak najwięcej szkła, sterowanie sensoryczne bez pokreteł, chowanych przycisków itp. gładka powierzchnia jedeyny wystający elemnt to uchwyt do otwierania ;) żeby miał pyrolizę i prowadnice teleskopowe a i jeszcze żeby mnie cena nie zabiła :)
Czekam na jakąś podpowiedź z resztą sprzetów jakos daję radę i tutaj w tej kwestii będę się radzic później ale sen z powiek spędza mi piekarnik.

samsung dual cook chyba najbardziej pasuje do opisu

kogo
23-08-2014, 19:07
Na początku, to Witam serdecznie, jestem tu nowy.
Poczytałem kilkanaście minut ten wątek i trochę mi on rozjaśnił sytuacje jeśli chodzi o kupno agd do zabudowy.
Zauważyłem też, że godnym zaufania userem na tym forum jest Bayzone_pl i właśnie ja też bardzo poproszę o pomoc.
Sytuacja wygląda następująco:

Mamy z Żoną budżet 6000 zł na następujące urządzenia:

Piekarnik - bez pokręteł, prowadnice teleskopowe, chłodna szyba, ewentualnie samoczyszczący, pieczenie rożnych potraw na raz (ale to chyba nie w tym przedziale cenowym) szer. max 60cm - kolor: biały, szray, srebny, inox

Płyta - najlepiej jakby była podzielona na dwa palniki indukcyjne i dwa gazowe. Jednak jeśli taka opcja jest za droga, to proszę o jakiś model tylko indukcyjny - bez preferencji - po prostu dobry i przystępnej cenie

Mikrofalówka - pasująca do zestawu wyżej i tania - potrzebna tylko do odgrzewania obiadu, lub jakiegoś fastfooda po całonocnej imprezie.

Lodówka - nasze wymagania to: no frost, bez żadnych pokręteł w środku, najlepiej z jakimś panelem elektronicznym, jak najbardziej pojemna, energooszczędna.

Zmywarka - cicha i oszczędna - szer max. 45 cm

Pralka - bez preferencji - dobra i w przystępnej cenie.

Co do marek to stawiamy na Amice lub Samsunga, ale jesteśmy też otwarci na inne rozwiązania.
Dodam tylko, że piec i mikrofala będzie w jednej kolumnie, płyta w innej części kuchni.

Bardzo proszę o pomoc i góry bardzo dziękujemy.

madziuch10
23-08-2014, 21:09
Witam
Jestem również na etapie zakupu sprzętu do kuchni. Stąd moje pytanie i prośba o poradę do Bayzone_pl. Kuchnię mam biała w połysku czarny okap zlew i płytę dlatego chciałabym również piekarnik i mikrofalę również w tym kolorze. Wybrany przeze mnie sprzęt to:
Piekarnik: Samsung BQ106G144
Mikrofala: Samsung FG87SUB
Czytałam gdzieś wcześniej, że ktoś miał już wybrany ten sprzęt i pisałeś, że mikrofala nie za bardzo pasuje do tego piekarnika :( (ma może ktoś zdjęcia zamontowanego tego sprzętu?)
Kolejna sprawa to lodówka.
Wybrałam Liebherr ICS3304 . Zależy mi na jak największym zamrażalniku dlatego wybrałam Liebherrkę bo z tego co oglądałam mają one największe zamrażalniki.
Co sądzisz o tym sprzęcie?

madziuch10
25-08-2014, 10:32
Hej
Może ktoś z Was ma taki sprzęt i coś mi napisze na jego temat?

Slay75
25-08-2014, 11:17
Witam
Jestem również na etapie zakupu sprzętu do kuchni. Stąd moje pytanie i prośba o poradę do Bayzone_pl. Kuchnię mam biała w połysku czarny okap zlew i płytę dlatego chciałabym również piekarnik i mikrofalę również w tym kolorze. Wybrany przeze mnie sprzęt to:
Piekarnik: Samsung BQ106G144
Mikrofala: Samsung FG87SUB
Czytałam gdzieś wcześniej, że ktoś miał już wybrany ten sprzęt i pisałeś, że mikrofala nie za bardzo pasuje do tego piekarnika :( (ma może ktoś zdjęcia zamontowanego tego sprzętu?)
Co sądzisz o tym sprzęcie?

madziuch10 ja mam identyczny sprzęt o który pytasz.
Na tych stronach masz moje foty ze sprzętem i meblami mojej kuchni.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26374-KUCHNIA-sprz%C4%99t-do-kuchni-AGD-kuchenne-co-wybra%C4%87-opinie-modele-do%C5%9Bwiadczenia&p=6444663#post6444663

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page1066

Bayzone_pl
25-08-2014, 14:54
(...)

Własnie miałem wstawić linki do zdjęć dzięki uprzejmości kol. Slay75 ale widzę że mnie ubiegł już :)
Oceń więc sama czy taki wygląd tego zestawu będzie Cię zadowalał :)

Co do lodówki to Liebherr z Twojego linka - ma zbliżony litraż co większość innych lodówek do zabudowy - różnicy 6-7 litrów nie poczujesz a dopłacasz do znaczka. Nowe Whirlpool'e mają po 80 litrów a Electrolux ma 75 litrów.

madziuch10
25-08-2014, 15:11
Dziękuje bardzo za zdjęcia. Szukałam mikrofali pasującej do tego piekarnika i chyba ta najbardziej mimo wszystko podchodzi :)
Slay75 a jak oceniasz ten sprzęt? dobrze się sprawuje?

Bayzone_pl która konkretnie lodówka jest godna uwagi ? przyznam, że już mam od tego mętlik :(

adrianad
25-08-2014, 15:12
Co do lodówki to Liebherr z Twojego linka - ma zbliżony litraż co większość innych lodówek do zabudowy - różnicy 6-7 litrów nie poczujesz a dopłacasz do znaczka. Nowe Whirlpool'e mają po 80 litrów a Electrolux ma 75 litrów.
Naprawdę uważasz, że firma nie ma żadnego znaczenia?

Bayzone_pl
25-08-2014, 15:46
(...)

Lubię takie wyzwania :) 6kPLN na 6 sprzętów :) czyli po 1000 na każdy :) obawiam się że z takimi wymaganiami to raczej nierealne...

Żeby to miało ręce i nogi..

Piekarnik + Mikrofala (pokrętła muszą być - ale będą schowane)
Amica EBI 8562AA + AMM 20BI - 1850,-

Płyta mieszana
Electrolux EGD 6576NOK - 1400,-

Płyta Indukcyjna
Amica PI 6512 TU - 990,-
Zanussi ZEI 76640XB - 1100,-

Lodówka
Whirlpool ART 880A+ NF - 1970,-

Zmywarka
Hotpoint - Ariston LST 329AX - 1070,-

Pralka
Amica EAWM 6102SL - 950,-

Bayzone_pl
25-08-2014, 15:49
Naprawdę uważasz, że firma nie ma żadnego znaczenia?

Firma ma znaczenie dlatego odrzucam np. Beko - natomiast zdecydowanie w przypadku Liebherra nie mówimy już o marce sprzed 10-ciu lat i na chwilę obecną płaci się za znaczek.

Bayzone_pl
25-08-2014, 15:53
Dziękuje bardzo za zdjęcia. Szukałam mikrofali pasującej do tego piekarnika i chyba ta najbardziej mimo wszystko podchodzi :)
Slay75 a jak oceniasz ten sprzęt? dobrze się sprawuje?

Bayzone_pl która konkretnie lodówka jest godna uwagi ? przyznam, że już mam od tego mętlik :(

Do tego piekarnika generalnie niczego lepszego nie dopasujesz (głównie ze względu na stylistykę oraz urocze niebieskie podświetlenie, które ma tylko Samsung)
Ten piekarnik jak i ta mikrofaka są świetne i warte polecenia - zresztą faktycznie niech kol. Slay75 się wypowie :)

Lodówka? Osobiście najbliżej mi do Electroluxa w temacie chłodnictwa - ale są wyjątki, więc musisz określić czy chcesz od lodówki nie-wiadomo-czego czy też ma być urządzeniem do chłodzenia/mrożenia czyli otwierasz drzwi i świeci światłem i wieje chłodem - ewentualnie ile chcesz/możesz na to wydać?

adrianad
25-08-2014, 16:20
Bayzone to co byś polecił z lodówek bez zamrażarki i zamrażarki osobno. Jak największe i pod zabudowę.

1979adam
25-08-2014, 17:55
Witam wszystkich użytkowników. Również potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu AGD

piekarnik;Bosch HBA43S452E
BOSCH HBG 43S450E
zmywarka;Bosch SMV53L50EU

Slay75
25-08-2014, 18:40
Dziękuje bardzo za zdjęcia. Szukałam mikrofali pasującej do tego piekarnika i chyba ta najbardziej mimo wszystko podchodzi :)
Slay75 a jak oceniasz ten sprzęt? dobrze się sprawuje?

:(

Sprzęt uzytkuję od 3 miesięcy, więc trudno coś im zarzucić bo jest nowy.

Piekarnik Samsung BQ1D6G144

Zalety:
# funkcja Dual Cook - świetna sprawa, jak na razie sprawdziliśmy raz czy dwa, ale większych imprezach rodzinnych polecam.
# przednia szyba przy wysokich temperaturach może nie jest zimna, ale na pewno małe dziecko dotykając jej nie poparzy się,
zastosowano potrójna szybę.
# szybko nagrzewający się piekarnik, a przy zastosowaniu funkcji Dual Cook i korzystaniu tylko z dolnej lub górnej cześć piekarnika, to oszczędność czasu i energii.
# mnogość funkcji i programów
# łatwość obsługi
# prowadnice teleskopowe + wyposażenie
# design, niebieskie podświetlenie i chowane pokrętła
# przyciski bardzo dobrze reagują na dotyk więc nie ma z nimi problemu, a i łatwiej utrzymać w czystości przedni panel z takim sterowaniem.
# cena, ja dałem 1599zł w sklepie internetowym

Wady:
# przy korzystaniu z Dual Cook i górnej części piekarnika, w dolnej części na przedniej szybie osadza się para.
# czyszczenie parowe - co prawda sprawdziłem tę funkcje raczej z ciekawości niż potrzeby, ale małe przypalenia na dnie piekarnika nie zeszło.

Mikrofala Samsung FG87SUB

Zalety:
# Cena - 727zł
# jest funkcjonalna i ma chyba wszystko to co powinna mieć mikrofala, ja jej używam do podgrzewania potraw i ew. rozmrażania. Do poważnego gotowania używam piekarnika i płyty gazowej.
# kolor podświetlenia taki sam jak w piekarniku

Wady
# pomimo, że mikrofala jest czarna i ma niebieski wyświetlacz to jednak widać różnicę w zestawieniu razem z piekarnikiem, ale jest to do przełknięcia, cena rekompensuje nie pasujący design z piekarnikiem. Wg. mnie nie jest to aż tak rażące.
# plastikowe drzwiczki
# mocno palcujący się front
# w zasadzie jest to model wolnostojący przystosowany do zabudowy

kogo
25-08-2014, 21:25
Lubię takie wyzwania :) 6kPLN na 6 sprzętów :) czyli po 1000 na każdy :) obawiam się że z takimi wymaganiami to raczej nierealne...

Żeby to miało ręce i nogi..

Piekarnik + Mikrofala (pokrętła muszą być - ale będą schowane)
Amica EBI 8562AA + AMM 20BI - 1850,-


Bayzone_pl - dzięki bardzo za pomoc.
Przedyskutowaliśmy sprawę z Żoną i polepszyły się troszkę warunki kompletowania zestawu :)
Ostateczna kwota na sprzęt to 6000 zł, ale odpada pralka.
Więc musimy zakupić 5 sprzętów:

Piekarnik - tu nadal nie wiemy co...
Mikrofala - - tu nadal nie wiemy co...
Lodówka - - tu nadal nie wiemy co...
Płyta mieszana - jesteśmy zdecydowani na: Electrolux EGD 6576NOK
Zmywarka - jesteśmy zdecydowani na: Hotpoint - Ariston LST 329AX

Według cen na dwa ostatnie sprzęty wydamy 2500zł,
zatem zostało nam do wykorzystania 3500 zł.
Czy uda się dobrać za tą kwote coś lepszego od tego zestawu?

Piekarnik + Mikrofala - Amica EBI 8562AA + AMM 20BI
Lodówka - Whirlpool ART 880A+ NF

Jeszcze pytanie dotyczące pralki - co sądzisz o tych modelach?
(pralka może mieć max 40cm głębokości...):

SAMSUNG WF60F4E0W0W
Electrolux EWS11252ED

Z góry dziękuję za jeszcze jedną rade.
Pozdrawiam

Bayzone_pl
26-08-2014, 08:50
(...)

Z tych dwóch pralek - Samsung.

Zobaczcie czy jakkolwiek będzie pasowała stylistyka Fusion od Amiki i wtedy
EBF 7941AA + AMG 20BF - 1550,-

z lodówką obawiam się że nic nie wymyślimy...

Bayzone_pl
26-08-2014, 09:18
Bayzone to co byś polecił z lodówek bez zamrażarki i zamrażarki osobno. Jak największe i pod zabudowę.

Komplet z Electroluxa
ERN3213AOW + EUN2244AOW - 4250,-
(ewentualnie AEG bo trochę ładniej wykończony - poza tym to to samo a droższe) chyba że chcemy zaszaleć stylistycznie i kwotowo - to:
Siemens
KI42FP60 + GI38NP60 - 8500,-
(lub zestaw z linii coolModul za ok 24000,- ;) )
- przy czym przypominam że to będą 2 zamknięte urządzenia,których wykończenia nie widać aż do momentu otwarcia - czyli zdrowy rozsądek wskazany.

Powinienem jeszcze ewentualnie mieć jeszcze dostępny zestaw z Electroluxa pod zabudowę ale z Inoxowymi drzwiami tj.:
ERP34901 + EUP 23901 - 5500,-

madziuch10
26-08-2014, 12:22
Bayzone_pl co do lodówki to miałam nadzieję znaleźć coś w granicach 2000 tyś

Barsa
26-08-2014, 14:11
No ale jaka wysokość, czy sterowanie na froncie itd.

Choć akurat lodówkę radzę iść do sklepu i obejrzeć sobie, okiem wyobraźni zobaczyć co gdzie by się rozplanowało...

My jeśli chodzi o lodówkę wybraliśmy Bosch KGN39VW31E, duża bo 201 cm, pojemna, dwa boxy z inna temp niż w reszcie chłodziarki, dobrze rozplanowane półki, dwa termostaty, no frost i a++... no i 300 zł w prezencie.

Fajny też był Hotpiont 200 cm w kolorze grafitowym...

Bayzone_pl
26-08-2014, 14:24
Bayzone_pl co do lodówki to miałam nadzieję znaleźć coś w granicach 2000 tyś

Whirlpool ART 6610A++ w cenie 1700,-
80 litrów zamrażarki z szufladą XXL / klasa A++ / 35dB

kogo
26-08-2014, 16:41
Z tych dwóch pralek - Samsung.

Zobaczcie czy jakkolwiek będzie pasowała stylistyka Fusion od Amiki i wtedy
EBF 7941AA + AMG 20BF - 1550,-

z lodówką obawiam się że nic nie wymyślimy...

Dzięki bardzo Bayzone_pl - pierwszy zestaw nam się bardziej podoba :)

A co uważasz na temat: Samsung BT62TDBCT ?
Uda się dobrać jakaś mikrofale od samsunga do tego piekarnika?

Z lodówek do 2000 zł, godna poleceniu jest tylko ta podana przez Ciebie? - Whirlpool ART 880A+ NF

Bayzone_pl
27-08-2014, 08:07
Dzięki bardzo Bayzone_pl - pierwszy zestaw nam się bardziej podoba :)

A co uważasz na temat: Samsung BT62TDBCT ?
Uda się dobrać jakaś mikrofale od samsunga do tego piekarnika?

Z lodówek do 2000 zł, godna poleceniu jest tylko ta podana przez Ciebie? - Whirlpool ART 880A+ NF

Do BT62TDBCT można dobrać:
bez grilla FW 87SUST - ca. 625,-
z grillem FG 87SUST - ca. 750,-

Z lodówek do zabudowy z noFrostem do 2000,- - tylko ART 880A+ NF

kogo
27-08-2014, 08:36
Do BT62TDBCT można dobrać:

Witaj,
dzięki bardzo Bayzone_pl :)

Chyba udało się złożyć zestaw, który będzie nam odpowiadał
(jak na taki budżet):

Piekarnik - Samsung BT62TDBCT
Mikrofala - Samsung FG 87SUST
Płyta - Amica PI6509LN - co o niej sądzisz?
Lodówka - Whirlpool ART 880A+ NF
Zmywarka - Hotpoint - Ariston LST 329AX

Co myślisz o takim zestawie ?
Pozostaje jeszcze wybór okapu...
Czy masz jakiś model godny poleceniu w rozsądnej cenie?

Pozdrawiam

Bayzone_pl
27-08-2014, 09:30
Płyta - Amica PI6509LN - co o niej sądzisz?

To płyta wyłącznie pod 230V - do tego przystosowana - czy na pewno taką chcesz?



Pozostaje jeszcze wybór okapu...
Czy masz jakiś model godny poleceniu w rozsądnej cenie?


A zdradzisz jakiego typu ma to być okap czy mam zgadywać?

reszta zestawu OK.

kogo
27-08-2014, 09:48
To płyta wyłącznie pod 230V - do tego przystosowana - czy na pewno taką chcesz?

A zdradzisz jakiego typu ma to być okap czy mam zgadywać?

reszta zestawu OK.

Niestety tak, kupiliśmy mieszkanie w bloku i nie mamy niestety możliwości podłączenia pod 400v...
Myślisz, że płyta pod 230v nie ma sensu?

Co do okapu to: kominkowy, szer. max 60 cm, czarny lub biały, cichy,
reszta bez znaczenia
- do 700 zł

Bayzone_pl
27-08-2014, 12:30
Niestety tak, kupiliśmy mieszkanie w bloku i nie mamy niestety możliwości podłączenia pod 400v...
Myślisz, że płyta pod 230v nie ma sensu?

Co do okapu to: kominkowy, szer. max 60 cm, czarny lub biały, cichy,
reszta bez znaczenia
- do 700 zł

Indukcja na 230V - zło konieczne... plus za gotową wtyczkę - można też wybrać inną - dedykowaną pod 400V i zmostkować.

Okap - Gorenje DVG 600ZBE - 500,-

kogo
27-08-2014, 12:47
Indukcja na 230V - zło konieczne... plus za gotową wtyczkę - można też wybrać inną - dedykowaną pod 400V i zmostkować.

Okap - Gorenje DVG 600ZBE - 500,-

Poczytałem i faktycznie, masz rację - zawołam elektryka, który poczaruje i podłączy płytę dedykowaną pod 400V
Zatem na tą chwile, brakuję nam tylko płyty indukcyjnej:

Piekarnik - Samsung BT62TDBCT
Mikrofala - Samsung FG 87SUST
Płyta -
Lodówka - Whirlpool ART 880A+ NF
Zmywarka - Hotpoint - Ariston LST 329AX
Okap - Gorenje DVG 600ZBE

Czy coś do 1200 zł uda się wynaleźć ? Tak jak pisałem wcześniej
- bez wymagań, jak najlepsza w tej cenie.