PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24

Bayzone_pl
27-08-2014, 13:47
Poczytałem i faktycznie, masz rację - zawołam elektryka, który poczaruje i podłączy płytę dedykowaną pod 400V
Zatem na tą chwile, brakuję nam tylko płyty indukcyjnej:

Piekarnik - Samsung BT62TDBCT
Mikrofala - Samsung FG 87SUST
Płyta -
Lodówka - Whirlpool ART 880A+ NF
Zmywarka - Hotpoint - Ariston LST 329AX
Okap - Gorenje DVG 600ZBE

Czy coś do 1200 zł uda się wynaleźć ? Tak jak pisałem wcześniej
- bez wymagań, jak najlepsza w tej cenie.

Zanussi ZEI 76640XB 1100,-

kogo
27-08-2014, 14:07
Zanussi ZEI 76640XB 1100,-

Wielkie dzięki za pomoc :)
Zakupie sprzęt to podzielę się opinią.

Barsa
27-08-2014, 14:09
Ten Zanussi to chyba tak naprawdę mój Elektrolux tylko inny panel sterowania.

aksamitka
27-08-2014, 14:25
Z lodówek do zabudowy z noFrostem do 2000,- - tylko ART 880A+ NF

a czy istnieje model do zabudowy aby mial no frost i w zamrażarce i chłodziarce?

Bayzone_pl
27-08-2014, 14:25
Ten Zanussi to chyba tak naprawdę mój Elektrolux tylko inny panel sterowania.

Si - tylko z ramką :)

lapacz
28-08-2014, 09:10
Cześć,

Prośba o opinie o doradzenie i opinię o sprzęcie.

Muszę kupić sprzęt w kolorze białym, kuchenka i mikrofala będą w jednym słupku.

Gorenje BM 6250 ORA W - 1500 PLN
Piekarnik GORENJE BO 73 ORAW - 1800
Gorenje ECT 6 SYW - 1440

Lodówka
WHIRLPOOL ART 880 /A+/NF - 1920 PLN

Pralka - nie wiem, generalnie do zabudowy, prośba o radę.

Jeżeli jest lepsza alernatywa niż Gorenje w białym kolorze to prośba o info.

Dzięki.

Pozdrawiam,
lapacz

gingi
28-08-2014, 09:32
Witaj Bayzone.pl!
Proszę Cię o opinię, które z tych sprzętów wybrać oraz o ewentualne wskazanie zamienników :

- Lodówka wolnostojąca Electrolux EN3601MOX vs. Bosch KGV36VL30E
(z moim wskazaniem na EWF ze względu na większą pojemność, chłodziarka nie musi posiadać no frost, jednak dalej nie wiem czym się kierować w wyborze...)

- Zmywarka pod zabudowę 45cm. - Electrolux ESL74561RO ( tu nie mam drugiej opcji...)

- Piekarnik Electrolux EOC3430COX vs. EOC5651BOX ( zależy mi na pojemności 74l. i termoobiegu)

- Płyta gazowa pod zabudowę 60 cm. - Electrolux EGG16343NX
( zależy mi na stabilnym, żeliwnym ruszcie i kurkach na froncie płyty)

- Okap kominowy do 60cm. - Electrolux EFC60151X

- Pralka wolnostojąca, ładowana od frontu, wsad 8kg. - Bosch WAQ28461PL vs. WAQ24461PL

Z góry dziękuję za pomoc!

Bayzone_pl
28-08-2014, 11:05
(...)

A czemu chcesz płytę ceramiczną a nie indukcyjną ?

Alternatywa? Oczywiście
Whirlpool:
piekarnik AKZM 760WH + mikrofala AMW 735 WH - 3100,-
Dużo pojemniejsza i ciekawsza mikrofala oraz bardzo dobry i praktyczny piekarnik z ważną jedną cechą w porównaniu do Gorenje - w Gorenje jest prawie mleczna szyba i klienci skarżyli się, że bardzo słabo widać do środka w czasie pieczenia.
płyta indukcyjna ACM 355BA WH -1900,-

lodówka OK
ewentualnie ART 866A+ 1950,- - bo jestem wrogiem noFrost a w tej jest np. komora 0st.

Pralka Zanussi ZWI 71201WA - 1400,-

Bayzone_pl
28-08-2014, 11:10
Electrolux EN3601MOX
Electrolux ESL74561RO
Electrolux EOC5651BOX
Electrolux EGG16343NX
Electrolux EFC60151X

Wzorowo :)

Pralka - to jest dokładnie ta sama pralka - z tym że WAQ28 wiruje max na 1400obr. a WAQ24 max na 1200obr.
i generalnie też dobry wybór - a 1200obr. wystarczy

gingi
28-08-2014, 12:09
Ufff ... Kamień z serca :) Kuchnia zaraz przyjedzie, a tu nie mam jeszcze czym dziur na agd wypelnić ;)
Niby wszystkie info i porównywarki są w Necie, człowiek coś poczyta, niby coś zrozumie ale nic nie zastąpi Słowa Eksperta!
Wieeelkie dzięki!

Jamejski
29-08-2014, 19:05
Dajcie znać jak sprawuje się ten Electrolux ESL74561RO? Bo mocno się nad nim zastanawiam! :D

auror
29-08-2014, 20:40
Witam,
Proszę o opinię odnośnie wybranego sprzętu:

Płyta: Elux EHH46540FK

Piekarnik pod płytę: Amica Integra EBI8862AA

Zmywarka: wstępnie miała być BOSCH SMV 69N40EU (bo metalowe dno) ale popytałem, poszperałem i teraz dylemat pomiędzy: WHIRLPOOL ADG 8773 A++ FD, Hotpoint-Ariston LTF 11 S 112 EU, Bosch SMV 59T00EU (chyba, że jest coś innego ciekawego, byle by była szuflada na sztućce, myła i suszyła jak należy )

Okap: pod meble jakaś teleskopówka pasująca pod piekarnik kolorem. Wstępnie Amica OTS935I

Lodówka do zabudowy: ?? tu proszę o pomoc. Oby była pojemna.


Dodatkowo pralka: Bosch Serie 6 Avantixx 8 VarioPerfect WAQ28461PL

Jestem otwarty na odmienne zdania.

Pralka już zamówiona (musiałem do końca miesiąca - zwrot 300 zł :) ) Resztę chciałbym zamówić hurtowo i tu prośba do Bayzone oczywiście jak się wyklarują urządzenia o wycenę sprzętu na priv.

grzeg255
30-08-2014, 22:12
Witam wszystkich,
Przeczytałem już sporo w tym temacie i tak jak wszyscy szukający sprzętu zaczynam się powoli gubić, więc zawęziłem swój wybór do minimum :)
Do rzeczy , potrzebuję zakupić płytę indukcyjną oraz piekarnik pod zabudowę do nowego mieszkania. Nie potrzebne są bajery, ma być proste i funkcjonalne. Czy mogę prosić o opinię,ewentualnie sugestię, budżet niewielki do 2k zł za komplet :)
Wybrałem:
Amica EBF6521AA
Amica PI6512TU

spoko-luzik
31-08-2014, 14:16
Witam :) Proszę o pomoc w doborze sprzętu do zabudowy kuchennej, planujemy kuchnię z białymi frontami i czarnym blatem. Pozostały do wyboru: piekarnik , kuchenka mikrofalowa, okap oraz płyta gazowa. Bardzo podoba nam się sprzęt w kolorze czarnym -szkło. Wybraliśmy już wstępnie płytę gazową: Bosch PPQ719B21E. Mikrofala będzie zabudowana tuż nad piekarnikiem, więc chcemy aby do siebie pasowały kolorystycznie. Nie mamy szczególnych wymagań co do wyposażenia piekarnika- jedyną rzeczą jest brak gałek i pokręteł , mikrofala najprostsza z możliwych :) budżet to około 4-5 tys

Bayzone_pl
01-09-2014, 09:31
Witam :) Proszę o pomoc w doborze sprzętu do zabudowy kuchennej, planujemy kuchnię z białymi frontami i czarnym blatem. Pozostały do wyboru: piekarnik , kuchenka mikrofalowa, okap oraz płyta gazowa. Bardzo podoba nam się sprzęt w kolorze czarnym -szkło. Wybraliśmy już wstępnie płytę gazową: Bosch PPQ719B21E. Mikrofala będzie zabudowana tuż nad piekarnikiem, więc chcemy aby do siebie pasowały kolorystycznie. Nie mamy szczególnych wymagań co do wyposażenia piekarnika- jedyną rzeczą jest brak gałek i pokręteł , mikrofala najprostsza z możliwych :) budżet to około 4-5 tys

Płyta którą wspominasz - nie jest czarna

Piekarnik BQ2D7G144
Mikrofala FW213G001

Jaki typ okapu?

Bayzone_pl
01-09-2014, 09:32
Witam wszystkich,
Przeczytałem już sporo w tym temacie i tak jak wszyscy szukający sprzętu zaczynam się powoli gubić, więc zawęziłem swój wybór do minimum :)
Do rzeczy , potrzebuję zakupić płytę indukcyjną oraz piekarnik pod zabudowę do nowego mieszkania. Nie potrzebne są bajery, ma być proste i funkcjonalne. Czy mogę prosić o opinię,ewentualnie sugestię, budżet niewielki do 2k zł za komplet :)
Wybrałem:
Amica EBF6521AA
Amica PI6512TU

Piekarnik minimum EBF 7541AA - masz niecałe 100,- różnicy a będziesz miał termoobieg. Płyta OK

gingi
01-09-2014, 09:34
Jamejski
Nie ma sprawy. Jednak opinie wystawie nie wczesniej niż w okolicy konca miesiaca, wiec jesli masz tyle czasu to chetnie napisze Ci kilka slow o zmywarce.

spoko-luzik
01-09-2014, 10:51
Bayzone_pl Płyta faktycznie jest szara z czarnymi elementami :( Możesz polecić coś zamiennie - szczerze mówiąc nie widziałem jej na żywo, ale zależy mi na 5 palnikach. Co do okapu to raczej kominowy - może być szeroki.

Bayzone_pl
01-09-2014, 11:28
Bayzone_pl Płyta faktycznie jest szara z czarnymi elementami :( Możesz polecić coś zamiennie - szczerze mówiąc nie widziałem jej na żywo, ale zależy mi na 5 palnikach. Co do okapu to raczej kominowy - może być szeroki.

Płyta Teka CGW LUX 70 5G AI AL TR
http://www.teka.com.pl/pl/products/view/19665-plyty_kuchenne-cgw_lux_70_5g_ai_al_tr

Co do okapu - zaproponowałbym np. jeden z okapów które mam teraz na wyprzedaży:

Neto QS 17.9 Touch Black - 950,- (sensorowe sterowanie + pilot // 90cm // 520m3/h )
277754
lub
Nodor Mirage CI 90 - 1200,- (sterowanie sensorowe // silnik indukcyjny // bardzo cichy // 90cm)
http://nodor.es/en-us/catalog/hoods/wall-hoods/mirage-black/highlights.html
277755

Bayzone_pl
01-09-2014, 15:04
(...)

To na początek uspokoję - pralka bardzo dobra.
Płyta, piekarnik, okap - OK
Zmywarka ADG 8773 będzie już ciężko znaleźć - w zupełności robotę zrobi ADG 7510 - a i cena lepsza.

Lodówka - określ czy ma tylko chłodzić/mrozić czy chcesz jakieś inne cuda

grzeg255
01-09-2014, 17:33
Piekarnik minimum EBF 7541AA - masz niecałe 100,- różnicy a będziesz miał termoobieg. Płyta OK
Dziękuję za podpowiedź :)
Wczoraj jeszcze byłem w sklepie pomacać i pooglądać ten sprzęt na żywo. Dojrzałem jeszcze,niepotrzebnie chyba,bo zacząłem sobie mącić w głowie:
Indesit FIMS 531J K.A IX
Indesit VIB 644 C E
oraz
Electrolux EHH6340FSK
Electrolux EEB4231POX
Czy pozostać już przy Amice i koniec kropka?

auror
01-09-2014, 20:31
To na początek uspokoję - pralka bardzo dobra.
Płyta, piekarnik, okap - OK
Zmywarka ADG 8773 będzie już ciężko znaleźć - w zupełności robotę zrobi ADG 7510 - a i cena lepsza.

Lodówka - określ czy ma tylko chłodzić/mrozić czy chcesz jakieś inne cuda

Dzięki za odpowiedź,

Więc tak:

Płyta: Elux EHH46540FK
Piekarnik pod płytę: Amica Integra EBI8862AA
Zmywarka: Whirlpool ADG 7510 (Nie mogę jej znaleźć "na żywo", mam nadzieje, że w środku nie będzie wiało chińszczyzną. Chciałem ją zobaczyć w środku online ale nawet na stronie producenta nie ma zdjęć takich jak ta amica dla przykładu:
277819 )

Okap: Amica OTS935I
Pralka: Bosch Serie 6 Avantixx 8 VarioPerfect WAQ28461PL

Lodówka do zabudowy: tylko chłodzi i mrozi, technologie antifingerprint, antybacteria czy inne cuda są zbędne :) jak będą - miło,nie - płakać nie będę . Bez półki na butelki. Pojemna, ergonomiczna, cicha, oszczędna z niepsującymi się zawiasami. Tylko teraz: no frost, low frost. frost free czy automatyczne odszranianie i rozmrażanie? Skłaniam się ku ostatniemu. Jaka opcja najlepsza? Tu proszę o radę.
Cena: do 2000 dostanie coś dobrego? :)

prelegent
01-09-2014, 21:33
Zainteresuj się gwarancją i estetyką a bajery olej. Gwarancja zabezpieczy cię przed niedoróbkami. Estetyka to estetyka ale wspomoże gwarancję - jeśli z płyty coś wyłazi to model jest do d...y, po za tym płyta faktycznie z założenia ma być jednolitą powierzchnią. Dodatki do piekarnika faktycznie jak nie używane/nie znane to są po prostu zbędne. Rozejrzyj się za czymś co jak potrząśniesz nie "wyrzyga" jakiś części to się uchronisz przed bublem.

Kasia2609
02-09-2014, 15:53
Witam
Właśnie jestem na etapie wyboru sprzętu do mojej kuchni.
Wstępnie wybrałam tak:
Piekarnik
Siemiens HB23AS540 lub
Siemiens HB43GB540 lub
Bosh HBA24T151

Zmywarka
Bosh SMV53L30EU

Płyta gazowa
Samsung NA64H3010AS lub
Bosh PCP615B90E

Kuchenka mikrofalowa
Samsung FW213G001 lub
Samsung FG87SUB lub
Siemens HF25M6L2

Z góry dziękuję za wszelkie rady i opinie o tym sprzęcie.
Pozdrawiam

Bayzone_pl
02-09-2014, 16:37
(...)

Zmywarka i płyty ok
Samsung ma bardziej masywne optycznie ruszty - znajdź sobie zdjęcie "na żywo" jak wygląda

Mikrofala mam rozumieć będzie gdzie indziej niż piekarnik tak ?

Kasia2609
02-09-2014, 17:49
Zmywarka i płyty ok
Samsung ma bardziej masywne optycznie ruszty - znajdź sobie zdjęcie "na żywo" jak wygląda

Mikrofala mam rozumieć będzie gdzie indziej niż piekarnik tak ?

Mikrofale chciałam dać nad piekarnikiem - zabudowa w słupku, jednak ciężko znaleźć mikrofalę w dobrej cenie do zabudowy.

Bayzone_pl
03-09-2014, 08:08
Mikrofale chciałam dać nad piekarnikiem - zabudowa w słupku, jednak ciężko znaleźć mikrofalę w dobrej cenie do zabudowy.

Ale jak pomieszasz marki to będzie straszny dramat...
Jak już celujesz w mikrofale Samsunga (co jest dobrym pomysłem) to sprawdź sobie może taki zestaw
Samsung BQ2D7G144 + FW213G001
albo
Samsung BQ1D6G144 + FG87SUB

Kasia2609
03-09-2014, 14:50
Ale jak pomieszasz marki to będzie straszny dramat...
Jak już celujesz w mikrofale Samsunga (co jest dobrym pomysłem) to sprawdź sobie może taki zestaw
Samsung BQ2D7G144 + FW213G001
albo
Samsung BQ1D6G144 + FG87SUB

No właśnie... Ewentualnie zrezygnuje z mikrofali w zabudowie.
Dzięki za pomoc :)

Bayzone_pl
03-09-2014, 15:57
No właśnie... Ewentualnie zrezygnuje z mikrofali w zabudowie.
Dzięki za pomoc :)

Wymienione przeze mnie piekarniki Samsunga są dużo ciekawszymi propozycjami względem tych z Twojego zapytania więc śmiało możesz w tą stronę pójść

e.w.a64
04-09-2014, 14:40
Do Bayzone_pl,witam jestem nowa na forum mam zamiar kompletować sprzęt do kuchni i chciałam zapytać czy to dobry wybór Lodówka Samsung RB 31FDRNDS,płyta Bosch PIT 611F17E,piekarnik Siemens HB63AS521,zmywarka Bosch 60 cm ale nie wiem jaką i okap też nie wiem jaki .Bardzo proszę o pomoc w tych sprawach jestem laikiem z góry dziękuję.

pinkibass
04-09-2014, 15:14
Witam,

jestem w trakcie remontu kuchni.
W związku muszę wymienić wszystkie sprzęty.
Wstepnie wybrałem jak poniżej.

Piekarnik: Amica Fusion EBF7941AA / Electrolux EOB5351AOX
Mikrofala: Amica AMG20BF
Płyta gazowa: Amica PGCZ6411
Lodówka: Samsung RB31FERNDBC
Okap: MPM MPM-60-OV-09

Mam straszny mętlik w głowie.
Najgorzej jest z piekarnikiem i okapem. Różnice w cenie są spore, ale nie widzę tam zbyt dużych różnic między sprzętami.
Wybraliśmy modele w umiarkowanej cenie, ale może szczególnie warto dopłacić trochę do jakiegoś konkretnego modelu?

Będziemy bardzo wdzięczni za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam serdecznie!

Bayzone_pl
04-09-2014, 15:22
(...)

Nie kombinuj z piekarnikiem z Eluxa bo ten co wybrałeś jest bardzo dobry i pasuje świetnie z podaną przez Ciebie mikrofalą.

Z tego zestawu - okap do wymiany - na chociażby Gorenje DVG600ZBE
Ewentualnie jeśli dołożyć - to do płyty - zmieniając np na Teka CGW LUX 60 4G AI AL

pinkibass
04-09-2014, 15:45
Dzięki za szybką odpowiedź.

Jeśli piekarnik Amici lepszy, w grze jest jeszcze Amica Fusion EBF8551AA - ma rożen i wkłady katalityczne. Nie wiem tylko czy warte jest to dopłaty ok 150 zł (rożen wiadomo, pytanie rodzą raczej te wkłady katalityczne i wypalanie brudu - czy to faktycznie takie świetne rozwiązanie?)

Z okapem się trochę liczyliśmy - czy ten MPM faktycznie nie warty zainteresowania?

Co do płyty - model wybieraliśmy raczej na wygląd - nawet podczas macania poza różnicami w wyglądzie i rozmieszczeniem palników nie widziałem większej różnicy (no ale wiadomo - nie znam się). Czy z tą Amicą jest coś nie tak i warto wybrać jeszcze coś innego (ta TEKA czy chociażby Samsung GN642HFGD czy NA64H3010AK) ?

Bayzone_pl
04-09-2014, 15:46
Do Bayzone_pl,witam jestem nowa na forum mam zamiar kompletować sprzęt do kuchni i chciałam zapytać czy to dobry wybór Lodówka Samsung RB 31FDRNDS,płyta Bosch PIT 611F17E,piekarnik Siemens HB63AS521,zmywarka Bosch 60 cm ale nie wiem jaką i okap też nie wiem jaki .Bardzo proszę o pomoc w tych sprawach jestem laikiem z góry dziękuję.

Lodówka - zjadłeś jedną literkę w nazwie - ważną literkę na końcu bo ona odpowiada za wykończenie drzwi - tak czy tak - model wyłącznościowy dla dwóch sieci. Dozownik do wody - może i fajny gadżet ale podnosi znacząco cenę i zajmuje sporo miejsca wewnątrz - zastanowiłbym się jeszcze raz nad tym...
Płyta - udawane pole łączone - więc albo zrezygnować i wybrać tańszą płytę z normalnymi czterema polami albo dołożyć do wolnego pola z prawdziwego zdarzenia np PIN 651F27E (oczywiście jeśli będziesz się upierać przy Boschu - choć nie wiem po co)
Piekarnik - mocno okrojony jeśli chodzi o funkcje - nie można połączyć termoobiegu z grzaniem...

Zmywarka - ponownie - jeśli upierasz się przy Bosch... to minimum SMV 53L50

Okap - jeśli nie wiesz jaki to ja tym bardziej nie wiem jaki - określ chociaż: rozmiar / typ / kolor

Bayzone_pl
04-09-2014, 15:52
(...)

Piekarnik - nie ma sensu dopłacać do EBF8551AA

Okap - faktycznie nie warty zainteresowania

Płyta - z tą Amica, tak jak i z każdą inną płytą typu gaz na szkle jest podstawowy problem z rusztami - jeśli są takie jak w tej Amice - to są niepraktyczne, łatwo rysują płytę, niestabilne itd. Rozwiązanie jak w zaproponowanej przeze mnie płycie Teka - to będzie takie "mniejsze zło" ale nadal będzie miała wszystkie wady płyt typu gaz na szkle :)

pinkibass
04-09-2014, 16:04
Rozumiem.
W takim układzie prawie wszystko jasne - piekarnik zostaje a okap pewnie zmienimy na to Gorenje.

Płytę rozumiem, że bezpieczniejsze są jednak większe "ruszty". Czyli wybierzemy pewnie między TEKA a tym NA64H3010AK ( bo rozumiem, że w te też będą ok). Są jeszcze jakieś duże wady kuchni gazowej na szkle?

Do lodówki i mikrofali nie ma zastrzeżeń (typu wadliwy model itp) ?

Bayzone_pl
04-09-2014, 16:12
(..)

Lodówka OK
Mikrofala - adekwatna do ceny :rolleyes: ale bardzo OK

Płyty "gaz na szkle":
- brak "rynienki" czyli jak coś wykipi to płynie po płycie --> blacie --> podłodze
- rysują się
- wszystko na nich widać (trzeba nader często czyścić - dzięki czemu - patrz wyżej)
itp.
Teka ma nieco lepszą płytę podpalnikową.

pinkibass
04-09-2014, 16:34
Super.
Co do mikrofali wiadomo - cena jedna z niższych, ale do naszego użytku raczej niczego funkcyjnie jej nie brakuje.Jeśli nie jest jakoś wyjątkowo awaryjna to powinna się nadać.
Lodówkę chcieliśmy czarną, więc wielkiego pola manewru nie było. Układ nam pasował, więc jeśli podobnie nie ma zastrzeżeń, to świetnie.

O tym wylewaniu nie pomyślałem :) Nad płytą się zastanowimy, ale może faktycznie zmienimy na TEKA.

Ogromne dzięki za pomoc!

e.w.a64
04-09-2014, 18:45
Lodówka - zjadłeś jedną literkę w nazwie - ważną literkę na końcu bo ona odpowiada za wykończenie drzwi - tak czy tak - model wyłącznościowy dla dwóch sieci. Dozownik do wody - może i fajny gadżet ale podnosi znacząco cenę i zajmuje sporo miejsca wewnątrz - zastanowiłbym się jeszcze raz nad tym...
Płyta - udawane pole łączone - więc albo zrezygnować i wybrać tańszą płytę z normalnymi czterema polami albo dołożyć do wolnego pola z prawdziwego zdarzenia np PIN 651F27E (oczywiście jeśli będziesz się upierać przy Boschu - choć nie wiem po co)
Piekarnik - mocno okrojony jeśli chodzi o funkcje - nie można połączyć termoobiegu z grzaniem...

Zmywarka - ponownie - jeśli upierasz się przy Bosch... to minimum SMV 53L50

Okap - jeśli nie wiesz jaki to ja tym bardziej nie wiem jaki - określ chociaż: rozmiar / typ / kolor

Bosch: bo mówią ,że jakość dlatego się zdecydowałam ,płyta o której mówisz trochę za droga więc muszę wybrać tańszą opcje może coś zasugerujesz ,na pewno potrzebuje na duży garnek ,piekarnik gdzieś o nim słyszałam dobre opinie i się zasugerowałam ale jeśli możesz to poleć coś godnego i funkcjonalnego okap chyba gorenje dvg 600 zbe

Lewelka
05-09-2014, 14:21
Bayzone_pl, potrzebuję pilnie Twojej pomocy, bo poruszam się jak dziecko we mgle i rozbolała mnie głowa od nadmiaru propozycji w sieci :bash:
Potrzebuję sprzętów do kuchni, ale nie umiem dobrać wszystkiego z jednej firmy (pasujących do siebie kolorem i kształtem)
Poradź mi proszę co jest ok/do zmiany w poniższym zestawie i czy stawiasz raczej na ujednolicenie firm - jeśli tak, to bardzo proszę o propozycję sprzętów.
Będę niesamowicie wdzięczna za pomoc!!!
NAZWA PRODUKTU NAZWA PRODUKTU/NR KATALOGOWY
płyta indukcyjna Płyta BOSCH PIE 651F17E
płyta indukcyjna Płyta SAMSUNG CTN464NC01
piekarnik Piekarnik SAMSUNG BQ2D7G144
mikrofala Mikrofala Samsung FG87SUB
zmywarka Electrolux ESL74561RO
okap GORENJE DVG 600 ZBE
okap Okap SIEMENS LC86KA670
lodówka Whirlpool ART 6610 A++
lodówka Whirlpool ART 880A+ NF

Bayzone_pl
05-09-2014, 15:37
(...)

Ujednolicenie firm nie ma sensu poza elementami takimi jak układ piekarnik + mikrofala jeśli stoją obok siebie (no i oczywiście inne tego typu elementy takie jak ekspres czy parowar do zabudowy) a już idąc krok dalej - najwyżej te widoczne (czyli np. do piekarnika z mikrofalą dobierać jeszcze płytę i okap)

Wymienione: płyta, piekarnik i mikrofala Samsunga to dobry wybór, chociaż przy takim rozmachu rozważyłbym mikrofalę ze spójnej stylistycznie linii Prezio czyli FW213G001 - ale to kwestia kosztów i wygody i wyglądu...

Zmywarka - OK

Okap - podałaś dwie mocno różne opcje (głównie cenowo) - Siemens jest pyszny ale do normalnego używania wystarczy ( 4x !!!) tańszy Gorenje

Lodówka - zazwyczaj nie polecam no frost więc bardziej wskażę na ART 6610A++ ewentualnie ciekawa jest też ART 866A+ bo masz komorę 0st.

e.w.a64
08-09-2014, 15:04
Bosch: bo mówią ,że jakość dlatego się zdecydowałam ,płyta o której mówisz trochę za droga więc muszę wybrać tańszą opcje może coś zasugerujesz ,na pewno potrzebuje na duży garnek ,piekarnik gdzieś o nim słyszałam dobre opinie i się zasugerowałam ale jeśli możesz to poleć coś godnego i funkcjonalnego okap chyba gorenje dvg 600 zbe

Bosch: bo mówią ,że jakość dlatego się zdecydowałam ,płyta o której mówisz trochę za droga więc muszę wybrać tańszą opcje może coś zasugerujesz ,na pewno potrzebuje na duży garnek ,piekarnik gdzieś o nim słyszałam dobre opinie i się zasugerowałam ale jeśli możesz to poleć coś godnego i funkcjonalnego okap chyba gorenje dvg 600 zbe

ZiutekM
08-09-2014, 21:09
Witam serdecznie,

Przeszperalem ostatnie kilka miesiecy tego tematu i zestaw AGD juz mam ( wielkie dzieki Bayzone - korzystalem z Twoich typow )
Niestety nie znalazlem nic na temat okapu ktory mnie interesuje. A mianowicie wybralem:

Okap: Okap FRANKE FBI 522 XS 1100016644

a moze tansza wersja : Okap FRANKE FBI 512 ECO GR 1100200762

Bylbym wdzieczny za odpowiedz ktory model lepszy. A moze jakas inna firma godna polecenia ?

Pozdrawiam :)

pasmoxx
11-09-2014, 01:32
Witaj Bayzone.pl i wszyscy dobrzy ludzie, którzy mogliby ocenić mój wybór:
lodówka sbs RSH 7ZNRS ( chcę przy okazji ładne wykończenie=powłokę lodówki a ta ma ładne, tak mi się wydaje)
ekspres do kawy SIEMENS TK76K573
piekarnik - no właśnie, nie jestem pewna, który by pasował gdybym ekspres (wtedy dodatkowo szuflada pod nim np. HW 140562) i piekarnik ustawiła obok siebie; HB 38GB590 może być czy tylko HB78GB590? a może żaden z nich?
mikrofalę wolnostojącą zamykam w szafce ( o jakieś szczególne warunki zadbać?)
zmywarka ESL 6365RO
Okap bosch DHL 545s
płyta ind. EHH 46540 FK. Proszę o komentarze.

Junona
11-09-2014, 15:12
po wielu latach przyszła kolej i na mnie w wyborze sprzętów AGD i tu liczę na Waszą pomoc.
Wymagania: czarne szkło, czerwony wyświetlacz odpada (niebieski, biały), nie musi być nie wiadomo jakich bajerów, obecnie użytkuję "zwykłe" sprzęty i to mi wystarcza. Jak będzie coś fajnego to ok, jak nie to przeżyję ;)
Sprzęt do zabudowy.
dostałam takie propozycje ze studia, nie wiem co wybrać.
Piekarnik + mikrofala
SAMSUNG : Dwie możliwości BQ2D7G144 + FW213G001 lub NV66H5737LB + FW213G001 ta sama linia PREZIO
SAMSUNG : BF1C6G080 + FG87SUB
WHIRLPOOL : AKZM784NB + AMW735NB linia AMBIENT, z tym,że wyświetlacz biały
ELECTROLUX : EOA5751AOZ + EMS26204OK biały wyświetlacz
płyta indukcyjna :
WHIRLPOOL ACM849NE lub ACM795BA
okap
KERNAU KCH1390B
zmywarka
WHIRLPOOL WP209FD
chłodziarka
WHIRLPOOL ART9811A++SF
Mam obawy co do piekarnika BQ2D7G144, naczytałam się, że często wyskakuje error, przy "rzekomych" spadkach napięcia.

Jeżeli jest coś fajniejszego i może tańszego (np lodówka) to można sugerować.
z gory dzięki za pomoc.

Bayzone_pl
11-09-2014, 16:43
po wielu latach przyszła kolej i na mnie w wyborze sprzętów AGD i tu liczę na Waszą pomoc.
Wymagania: czarne szkło, czerwony wyświetlacz odpada (niebieski, biały), nie musi być nie wiadomo jakich bajerów, obecnie użytkuję "zwykłe" sprzęty i to mi wystarcza. Jak będzie coś fajnego to ok, jak nie to przeżyję ;)
Sprzęt do zabudowy.
dostałam takie propozycje ze studia, nie wiem co wybrać.
Piekarnik + mikrofala
SAMSUNG : Dwie możliwości BQ2D7G144 + FW213G001 lub NV66H5737LB + FW213G001 ta sama linia PREZIO
SAMSUNG : BF1C6G080 + FG87SUB
WHIRLPOOL : AKZM784NB + AMW735NB linia AMBIENT, z tym,że wyświetlacz biały
ELECTROLUX : EOA5751AOZ + EMS26204OK biały wyświetlacz
płyta indukcyjna :
WHIRLPOOL ACM849NE lub ACM795BA
okap
KERNAU KCH1390B
zmywarka
WHIRLPOOL WP209FD
chłodziarka
WHIRLPOOL ART9811A++SF
Mam obawy co do piekarnika BQ2D7G144, naczytałam się, że często wyskakuje error, przy "rzekomych" spadkach napięcia.

Jeżeli jest coś fajniejszego i może tańszego (np lodówka) to można sugerować.
z gory dzięki za pomoc.

Zacznę od końca :)
Lodówka dobra i nie ma alternatywy
Zmywarka dobra chociaż ... nie wiem czy jest sens dopłacać za wyświetlacz tekstowy prawie 1000 PLN - zobacz ADG 2020FD
Kernau - OK
Płyta - ACM 849NE

i teraz tak - piekarnik i mikrofala
BQ2D7G144 + FW213G001 - to bardzo ciekawy i dobry zestaw
BQ1D6G144 + FG87SUB - to dobra opcja "budżetowa" a jak wygląda to już w tym wątku było pokazane :)
AKZM 784NB + AMW 735NB - też spełni funkcję

a może
AKZM 6610TB + AMW 834TB - na bogato jeśli chodzi o funkcje i bez uchwytów odstających :)

Bayzone_pl
11-09-2014, 16:45
Witaj Bayzone.pl i wszyscy dobrzy ludzie, którzy mogliby ocenić mój wybór:
lodówka sbs RSH 7ZNRS ( chcę przy okazji ładne wykończenie=powłokę lodówki a ta ma ładne, tak mi się wydaje)
ekspres do kawy SIEMENS TK76K573
piekarnik - no właśnie, nie jestem pewna, który by pasował gdybym ekspres (wtedy dodatkowo szuflada pod nim np. HW 140562) i piekarnik ustawiła obok siebie; HB 38GB590 może być czy tylko HB78GB590? a może żaden z nich?
mikrofalę wolnostojącą zamykam w szafce ( o jakieś szczególne warunki zadbać?)
zmywarka ESL 6365RO
Okap bosch DHL 545s
płyta ind. EHH 46540 FK. Proszę o komentarze.

Wykończenie RS w Samsungu jest faktycznie najładniejsze :)
Do tego ekspresu pasować będą tylko te dwa wymienione przez Ciebie piekarniki (wysokość panelu sterującego)
Reszta cacy i kropka

Bayzone_pl
11-09-2014, 16:50
Witam serdecznie,

Przeszperalem ostatnie kilka miesiecy tego tematu i zestaw AGD juz mam ( wielkie dzieki Bayzone - korzystalem z Twoich typow )
Niestety nie znalazlem nic na temat okapu ktory mnie interesuje. A mianowicie wybralem:

Okap: Okap FRANKE FBI 522 XS 1100016644

a moze tansza wersja : Okap FRANKE FBI 512 ECO GR 1100200762

Bylbym wdzieczny za odpowiedz ktory model lepszy. A moze jakas inna firma godna polecenia ?

Pozdrawiam :)

Teka GFH 55 - ciszej i wydajniej

Bayzone_pl
11-09-2014, 16:52
witam,

a czy ktos moze mi podpowiedziec, czy istnieje jakas obecnie na rynku side by side, ktora mozna zlicowac z meblami? bo wszystkie inne to jakos wystaja, a chcialbym, zeby front byl zlicowany, ale dalo sie drzwi otworzyc :) kiedys kojarzylem ze byl taki model, ale teraz nie moge znalezc..

dodatkowo czy ktos oprocz whirlpoola i boscha robi lodowki sbs ktore mozna obudowac z boku szczelnie innymi meblami bo maja wentylacje od frontu i wtedy sie nie trzeba martwic?

pozdrawiam

mietek

Poza urządzeniami do zabudowy (solo chłodziarka i solo zamrażarka)- obawiam się że nie znajdziesz rozwiązania SBS które będzie licowało... pomijając już kwestię otwierania drzwi.

pasmoxx
11-09-2014, 17:41
Wykończenie RS w Samsungu jest faktycznie najładniejsze :)
Do tego ekspresu pasować będą tylko te dwa wymienione przez Ciebie piekarniki (wysokość panelu sterującego)
Reszta cacy i kropka


Dzięki Bayzone za odpowiedź. Planuję ten SBS postawić przy ścianie (ściana będzie od str. z kostkarką ). Potem 2 wysokie słupki:pierwszy przy lodówce z piekarnikiem, następny z ekspresem. Czy może w ogóle taki piekarnik być przy tej lodówce? Czy jest sens kupować szufladę pod ekspres jeśli piekarnik też ma funkcję podtrzymywania ciepła? Może darować sobie to poziome ustawienie...i wtedy w ostatnim słupku ekspres a pod nim piekarnik. Jaki poleciłbyś wtedy piekarni? Zależy mi na prowadnicach teleskopowych, termoobiegu, grillu. I nie jestem pewna ile cm potrzebuje ta lodówka luzu po bokach, z tyłu i na górze

Junona
11-09-2014, 22:48
Dzięki Bayzone za odpowiedź.

pasmoxx
12-09-2014, 01:49
Dzięki Bayzone za odpowiedź. Planuję ten SBS postawić przy ścianie (ściana będzie od str. z kostkarką ). Potem 2 wysokie słupki:pierwszy przy lodówce z piekarnikiem, następny z ekspresem. Czy może w ogóle taki piekarnik być przy tej lodówce? Czy jest sens kupować szufladę pod ekspres jeśli piekarnik też ma funkcję podtrzymywania ciepła? Może darować sobie to poziome ustawienie...i wtedy w ostatnim słupku ekspres a pod nim piekarnik. Jaki poleciłbyś wtedy piekarni? Zależy mi na prowadnicach teleskopowych, termoobiegu, grillu. I nie jestem pewna ile cm potrzebuje ta lodówka luzu po bokach, z tyłu i na górze

Co sądzisz np o piekarniku HB78GU570 ? oczywiście w opcji pod ekspresem... ma prowadnice teleskopowe a w tamtych modelach, rozumiem, trzeba je dokupić?

Polli
13-09-2014, 19:38
Witam,
co myślicie o poniższym zestawie sprzętów AGD?
Pralka Bosh WAB20264PL
Zmywarka Bosh SMV53L50EU
Płyta indukcyjna Whirpool ACM816BA
Piekarnik Electrolux EEB4231POX
Lodówka Samsung RB31FERNDB
Będę bardzo wdzięczna za komentarz, jestem początkująca w branży wyboru sprzętów do mieszkania :)
Pozdrawiam

wonski
15-09-2014, 11:44
Witam,jestem właśnie w trakcie doboru sprzętu do kuchni ale nie mam zielonego pojęcia co kupić,czy taki zestaw byłby w miarę rozsądnym wyborem ,czy może coś innego(do ok +/- 8500 zł ,kuchnia ok 24m2 ).Z góry bardzo dziękuje za sugestię.
Lodówka :LG GBB530NSQFE lub Samsung RL58GRGIH
Zmywarka :Bosch SMI43M15EU
Płyta indukcyjna:Electrolux EHH46540FK
Piekarnik:Electrolux EOA45751OX lub EOC45751OX
Okap: Amica OKC957S lub OKE959S

halluc
15-09-2014, 12:06
Witam,
przeczytałem forum ale jak to zwykle bywa wciąż mam dylematy, dlatego też proszę użytkownika bayzone_pl o zerknięcie na mój post i ewentualną podpowiedź co do sprzętu.

Piekarnik - BT62TDBCT
Mikrofalówka - FW87SUST
tutaj chyba nie ma co dyskutować - widziałem, że polecasz ten zestaw więc chyba to wybiorę.

Okap - Ciarko SLT60 - potrzebuje okap podszafkowy więc znalazłem ten, jeżeli są jakieś alternatywy to proszę o wskazanie.

Zmywarka -SN66L081EU
-ADG 7510
-ESL6365RO
znalazłem je na forum, szczerze mówiąc to moja pierwsza zmywarka więc nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę, proszę o opinię, którą z tych wybrać lub ewentualnie jakąś alternatywę.

Płyta solgaz gpc-3

Lodówka - KIV34X20
jedyna którą znalazłem, czytałem że nie jest wygodna, więc proszę o wskazanie jakiś innych, nie mam zbyt dużych wymagań, kwota 2000 zł z możliwością zwiększenia jeżeli warto.

Pralka pod zabudowę - czy jest jakakolwiek pralka pod zabudowę o głębokości 45 cm ? Jeżeli nie to czy są pralki o 45 cm głębokości i niższe niż standard ?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

CzarnyIwan
15-09-2014, 15:02
Poszukuję lodówki side by side kolor inox, koniecznie z kostkarką do lodu o dość nie typowej głębokości. Chciałbym aby jej głębokość z drzwiami nie przekraczała 64. Czy poza Liebherr SBSes 8283 istnieją trochę tańsze opcje?

Kalioke
15-09-2014, 20:43
Witam,
jestem na etapie szukania sprzętu do kuchni i tu wielki problem co wybrać... zastanawiam się nad:

piekarnik: Samsung BQ1VD6T131 a może jakaś tańsza alternatywa (zależy mi na parze ale nie wiem jak w praktyce z takim pieczeniem na parze).

mikrofala: Samsung FW87SUST

Z góry dziękuje za pomoc.

płyta gazowa: Samsung GN642HFGD

okap: tutaj nic na razie nie znalazłam szukam czarnego, z dobrą wydajnością i jak najcichszego najlepiej do 1000 zł

zmywarka: z racji braku miejsca tylko 45cm - cicha, ekonomiczna i do 1400 zł

DoMiN_83
15-09-2014, 22:13
Witam!
W końcu i na mnie przyszedł czas. Chciałbym kupić sprzęt w miarę tani, bez zbędnych bajerów ale w miarę oszczędny w użytkowaniu. Oto moja lista:

lodówka: Electrolux ENN2853COW (wydajny agregat) - 1850 zł lub Whirpool Art 880+(polecane przez was - dlaczego?) 1920zł lub BCH 130000(A++) - 2k zł. Może nie brać No Frost bo to kosztuje a zainwestować w jakąś lepszą A++?

mikrofala: Amica AMG20BF - 630 zł- trochę słaba bo 700W ale pasuje do piekarnika i jest czarna :)

piekarnik: Amica EBI8562BAA -1300 zł -od modelu podstawowego różni się tym ,że ma hydrolize, rożen i prowadnice a po za tym pasuje do mikrofali :)

zmywarka: Ariston LTF 8B019 C -1100 zł lub Ariston ELTB 6M124 - 1250zł - co o nich sądzicie? Coś innego np: Bosch? (promocja zwrot 200 złotych ale i tak najtańsza wychodzi około 1350 żł)

płyta: Whirlpool ACM 816 BA -1250 zł - i tu nie jestem pewien - ma to wszystko na czym mi zależy: pole łączone, slider, 400V. Jak nie to to co w podobnej cenie?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

fajna kobieta
16-09-2014, 11:21
Czy moze mi ktos polecić piekarnik do zabudowy i mikrofalówke Siemens? Zależy mi na pyrolize i zeby miała jeszcze kilka przydatnych funkcji.:yes:

n3xus
16-09-2014, 13:03
Hej, czy ktoś korzystał z usług użytkownika sapagdrtv na wiodącym portalu aukcyjnym? Ma dobre cenowo oferty na zestawy sprzętu agd
i zastanawiam się tylko czy nie ma nigdzie haczyka. Jest dużo taniej niż w porównywarkach cenowych. Pozdrawiam.

Bayzone_pl
17-09-2014, 08:25
Hej, czy ktoś korzystał z usług użytkownika sapagdrtv na wiodącym portalu aukcyjnym? Ma dobre cenowo oferty na zestawy sprzętu agd
i zastanawiam się tylko czy nie ma nigdzie haczyka. Jest dużo taniej niż w porównywarkach cenowych. Pozdrawiam.

Czyżby nieco żenująca próba reklamy? Pierwsza z brzegu zmywarka droższa o ok 100 PLN...

n3xus
17-09-2014, 12:39
Czyżby nieco żenująca próba reklamy? Pierwsza z brzegu zmywarka droższa o ok 100 PLN...

Chodziło mi o zestawy a nie pojedyncze modele.

Np zestaw
EOA5651BAX
EHI6740FOK
EMS17006OX
EFP6440X
ENN2841AOW
ESL6381RA

mają wyceniony na 9280zł podczas gdy na ceneo wyszło mi równe 10 000. W obu przypadkach nie liczyłem kosztów przesyłki.

Przy droższym zestawie różnica jest jeszcze większa:
BP731460NM
HK754400FB
MCD2664E-M
F66602VI0P
SCS61800F1

wyceniony na 10990, na ceneo 14 000.

Nie znam się na tym, dlatego pytam. Może są przecenione bo np. zawierają stare urzadzenia wycofywane z produkcji? albo słabo sprzedające się?
Nie reklamuję nikogo dlatego nie chciałem wklejać linka.

Chcę zakupić cały zestaw agd z electroluxa bo znalazłem u nich na stronie promocję:
http://www.electrolux.pl/Globalne/Promocje/atrakcyjnatrojka/

pozdrawiam,
n3xus

marez
17-09-2014, 14:59
Cześć,
Witam serdecznie wszystkich. To jest mój pierwszy post na forum. Na tygodniach kupuję mieszkanie i będę je urządzał i wyposażał. Dlatego zawitałem po porady.

Jestem w trakcie szukania sprzętu do kuchni pod zabudowę. Trochę już sobie poczytałem i wiem, że kolega Bayzone_pl służy dobrymi poradami. Dlatego jak już będę miał skompletowany zestaw, to poproszę o weryfikację :)
A na obecną chwilę mam pytanie odnośnie lodówki. Chcę kupić, jak już pisałem, lodówkę pod zabudowę. Ale nie mogę znaleźć takiej wysokiej ok 188 cm. Teraz mam bardzo dobrą lodówkę wolnostojącą Samsunga i ma coś ok 190 cm. A pod zabudowę najwyższa jaką znalazłem miała 184 cm. Czy to norma? Czy są modele wyższe? Może są jakieś zasady albo o czymś nie wiem dlatego proszę o naprowadzenie mnie.
Dzięki.

andzidom
17-09-2014, 17:03
witamja rózwniez podczytuje temat i widze ze sa fachowcy od sprzetow domowych ,wlasciwie mamkuchnie zamowiona ze sprzetem ale jeszcze troche do montazu i moze jakies uwagi ?
sprzet Siemens
piekarnik HB43GT540E
DRUGI HB 24D552
Plyta EH651MB17E
zmywarka SN 65V096EU
kAWIARKA TK 76k573
Lodówka KI86NAD30
szuflady 2 szt HW 140562
Okap tez chyab siemens tylko nie pamietam taki czarny szykalny
czy sprzet faktycznie dobry ,ekspres eq7 teraz mam wolnostojacy i jestem bardzo zadowolana

kaska62
17-09-2014, 19:20
Bayzone, proszę ponownie o pomoc. Jaki piekarnik i mikrofala będzie pasować do lodówki Samsunga RS7528THCSL/EF? Piekarnik- prowadnice teleskopowe, termoobieg,grill- to podstawa.Funkcja czyszczenia piekarnika mile widziana. Lodówka oddzielona będzie od sprzętu wąską szafką. I proszę podpowiedz mi jakąś płytę indukcyjną czarną, aby była wpuszczana w blat granitowy. W opisach brakuje takiej informacji.

morlino
17-09-2014, 21:51
A tak szczerze to indukcja lepsza od elektrycznej? Nie wiem jaką mam kupić. Nie jestem do tej indukcji coś przekonany, możecie mi doradzić??

adrianad
17-09-2014, 22:12
A tak szczerze to indukcja lepsza od elektrycznej? Nie wiem jaką mam kupić. Nie jestem do tej indukcji coś przekonany, możecie mi doradzić??
Zdecydowanie! Mniej prądu zużywa, wygodniej się gotuje.

DoMiN_83
20-09-2014, 11:45
Bayzone_pl jeżeli mógłbym prosić o odpowiedz na moje pytanie. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

marez
22-09-2014, 10:23
Tylko indukcja jest chyba dużo droższa, tak? Warto dopłacać? Też zaraz będę stał przed wyborem kupna płyty do kuchni i nie wiem czy kupować zwykłą elektryczną czy indukcyjną. Na minus indukcji jest dużo wyższa cena.
Doradźcie mi proszę.
Dzięki.

adrianad
22-09-2014, 10:48
Nie wiem jakiego rzędu są to różnice w cenie, ale potem użytkowanie jest naprawdę dużo bardziej wygodne, po prostu indukcja ma małą bezwładność - wyłączasz i się przestaje gotować. Gotuje się też szybciej (woda na herbatę gotuje się błyskawicznie!). No i koszty eksploatacji też są dużo niższe, pewnie w necie da się znaleźć info jak bardzo.

Ja bym się w każdym razie za nic nie zamieniła ani na ceramiczną ani na gaz ;)

marez
22-09-2014, 13:03
W sumie poczytałem i też już się przekonałem do indukcji. Dzięki za Twoją opinię.
A wie ktoś gdzie jest Bayzone_pl ??

marez
22-09-2014, 13:49
Cześć,
Jestem na etapie wyszukiwania sprzętów AGD do kuchni. Interesują mnie: zmywarka, lodówka, piekarnik, mikrofala, płyta indukcyjna oraz okap.

Prześledziłem sporo postów na forum i część już mam wybrane a nad częścią się waham. Bayzon_pl prośba do Ciebie o pomoc.
Sprzęty mają być pod zabudowę. Dobrze aby były ciche bo będą stały w kuchni otwartej na salon.

Piekarnik i mikrofalę chcę zrobić w słupku. Mikrofala nad piekarnikiem dlatego chcę aby to współgrało. Piekarnik często używamy i chcę aby był funkcjonalny i normalnych rozmiarów.

Podoba mi się, polecany przez Ciebie, zestaw Samsung BQ2D7G144 + FW213G001. Tylko troszkę drogo wychodzi. Ale zobaczymy jak uda się wszystko skompletować i za ile.
Do Samsunga mam zaufanie i raczej chciałbym przy tym zostać. Chyba, że masz coś dobrego, to zaproponuj.

Zmywarka

O szerokości 60 cm. Musi mieć panel sterujący z przodu z wyświetlaczem z programem i ile czasu zostało do końca zmywania. Trochę to podroży zestaw ale tak musi być.
Myślałem o jakimś Boschu SMI 50M75EP lub SMI 50D55EU. Nie muszą być te. Ważne aby był to dobry sprzęt, cichy i oszczędny. I przy tych wymaganiach dobry i najtańszy. Co polecasz?

Lodówka

Teraz mam wysoki model Samsunga i jestem bardzo zadowolony. Ale to jest wolnostojący sprzęt. Szukam pod zabudowę. Tu zdaję się całkowicie na Ciebie. Zależy mi aby lodówka była jak najwyższa, cicha i oszczędna. I oczywiście funkcjonalna wewnątrz.


Płyta

Nie miałem nigdy indukcyjnej ale dużo ludzi je chwali. Mam w domu dziecko i za parę miesięcy będę miał drugie. Dobrze zatem aby nie było gorących powierzchni w zasięgu rączek. A przy indukcji chyba nie można się poparzyć o płytę, tak?

Zaproponuj jakąś dobrą płytę, proszę.

Okap

Okap chcę mieć schowany. Aby nie wystawał i nie raził w salonie z aneksem kuchennym. Dlatego fajnie jakby był taki wysuwany. One co prawda nie są najefektywniejsze ale wiadomo.. coś za coś. Zaproponuj jakiś sensowny i nie za drogi.

Dzięki wielkie z góry za pomoc.

_Chloe_
22-09-2014, 15:31
Witam się, jakiś czas temu pytałam o piekarnik Elektroluxa ale moj post został pominięty - mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej:)

Komponuję zastaw do kuchni:

lodówka Bosch KIS 86KF31

zamrażarka Bosch GID 14A50


piekarnik Elektrolux EEB8585 POX
Piekarnik z mikrofalą Elektrolux 7600 AOX

zmywarka - tutaj nie potrafię zdecydować:
Siemens SN66L081EU albo Bosch SMV 58N50 EU

Nie wybrałam jeszcze płyty indukcyjnej - wiem tylko tyle, że mam miejsce na standardową szerokość - siła jest, potrzebuję w zasadzie czegoś prostego, bez ramki, może z polem łączonym.

Bardzo proszę o pomoc i opinie na temat zestawiania. W zasadzie wystarczyłaby mi zwykła mikrofala ale niestety te elektroluxa są okropne wizualnie, a zależy mi na wybranym piekarniku. Gdyby jakaś inna mikrofala pasowała, rozważyłabym opcję zmiany piekarnika nr dwa na samą mikrofalę.
Pozdrawiam,

Ch

Annamaria90
23-09-2014, 15:12
Witam :), w tym tygodniu muszę kupić AGD do obecnie remontowanej kuchni, dlatego bardzo proszę o opinię na temat poniższego zestawu:

piekarnik: Whirlpool AKZM 760 WH Cube Biała Linia lub Amica Zen White Birch
płyta: indukcyjna Whirlpool ACM 355 BA WH lub Electrolux EHI6540FOW
zmywarka: Bosch SPV 53M10 EU Silence Plus ActiveWater lub Whirlpool ADG 8558 A++ PC FD lub Whirlpool ADG 6240 FD/1 lub Zmywarka Electrolux ESL 6362LO
lodówka: Bosch KGN39VW31E lub Samsung RL55VTE1L
okap: ? tutaj proszę o radę, wiem tylko, że będzie kominowy, zabudowany szafką

Z góry bardzo dziękuję!

bettka
24-09-2014, 11:55
A ja mam pytanie z innej beczki: czy macie pomysł na skorzystanie z promocji elektroluxa (3 sprzęt za 50%), jeśli potrzebuję tylko 2 sprzętów do zabudowy? Resztę już kupiłam, na dodatek właśnie marki elektrolux, pech...

adrianad
24-09-2014, 14:46
A ja mam pytanie z innej beczki: czy macie pomysł na skorzystanie z promocji elektroluxa (3 sprzęt za 50%), jeśli potrzebuję tylko 2 sprzętów do zabudowy? Resztę już kupiłam, na dodatek właśnie marki elektrolux, pech...
A gdzie ta promocja?

grzeg255
25-09-2014, 09:39
Już się chyba skończyła :)

Bayzone_pl
26-09-2014, 10:28
Ta promocja właśnie się zaczęła...

warta
26-09-2014, 10:44
Ja właśnie chciałem skorzystać z tej promocji i zakupić trzy rzeczy: Kuch. mikrofalowa ELECTROLUX EMS 21400S, Lodówka ELECTROLUX ERF3301AOW i Pralka ELECTROLUX EWT1266EDW. Co myślicie o takim zestawie? Może macie jakieś lepsze pomysły? No i pytanie czy znajde infor gdzieś na temat tej promocji?

sm00q
26-09-2014, 11:59
Ja właśnie chciałem skorzystać z tej promocji i zakupić trzy rzeczy: Kuch. mikrofalowa ELECTROLUX EMS 21400S, Lodówka ELECTROLUX ERF3301AOW i Pralka ELECTROLUX EWT1266EDW. Co myślicie o takim zestawie? Może macie jakieś lepsze pomysły? No i pytanie czy znajde infor gdzieś na temat tej promocji?

http://www.electrolux.pl/Globalne/Promocje/atrakcyjnatrojka/

winetka
27-09-2014, 11:33
Witam,
chciałabym poprosić o opinie lodówek wolnostojących, gdyż nie wiem czym one się różnią i czym się kierować przy wyborze.
Podobają mi się wysokie pow.185cm, srebrne/stalowe/inox.
Moje typy:
ELECTROLUX
EN 3610DOX
EN 3881AOX
EN 3850 COX
EN 3850DOX

AEG
S54000CSS1

A może coś innego?

Olek123
28-09-2014, 12:25
Witam,
chciałabym poprosić o opinie lodówek wolnostojących, gdyż nie wiem czym one się różnią i czym się kierować przy wyborze.
Podobają mi się wysokie pow.185cm, srebrne/stalowe/inox.
Moje typy:
ELECTROLUX
EN 3610DOX
EN 3881AOX
EN 3850 COX
EN 3850DOX

AEG
S54000CSS1

A może coś innego?

Cześć,
Co do konkretnego modelu, to nie podpowiem. Natomiast ogólnie, czym się kierować - wg. mnie system NO FROST w chłodziarce i zamrażarce to podstawa. Mam teraz Samsunga z no-frost. Od uruchomienia 7 lat temu nie był rozmrażany, bo nie ma takiej potrzeby.
Natomiast mój Samsung jest głośny, dlatego następna lodówka będzie innej marki.

Wg. mnie przydatna będzie też komora 0st. - do przechowywania mięsa i ryb świeżych.
Ja jeszcze zwróciłbym uwagę na półkę na butelki - taka, jak na zdjęciu poniżej:

281894

Butelki nie zajmują miejsca na balkonikach. U mnie to by sie przydało.

Mam w swojej lodówce funkcję holiday. U mnie nie zdaje to egzaminu - zawsze na wakacjach pozostaje coś w lodówce i nie włączamy tej opcji.

Pozdr
Olek

winetka
28-09-2014, 22:30
Dzięki za odpowiedź. Myślę, że zacznę kierować się zwyczajnie ceną:) bo nie wiem czy któreś modele są lepsze.

adrianad
29-09-2014, 01:48
Bije się wciąż z myślami na temat lodówki... Czy electrolux ERN3213AOW czy liebherr IK 3510 Comfort? Różnica w cenie spora ale nie mogę się jakoś do electroluxa przekonać.

Zresztą ze zmywarka też mam zawieszkę :/ Chciałabym coś solidnego, z regulowanymi koszami, funkcją 70 st pod zabudowę z ukrytym panelem. Upatrzyłam sobie boscha: SMV59U10EU albo SMV58M70EU ale obie piekielnie drogie i nie wiem czy warto do marki dopłacać? Rodzinę mam duża i zmywarki używam intensywnie więc chciałabym żeby mi posłużyła...

lukasz3k
29-09-2014, 15:24
Witam
Potrzebuje rady co wybrac do nowo wykanczanej kuchni.
Lodowka: Liebherr ICUNS 3314 lub Bosch KIS87AD30? Czy jest cos lepszego w tym przedziale cenowym do zabudowy?
Pralka: Hotpoint Ariston AQS73D 29EU
Mikrofala: Amica AMM20BI
Piekarnik: EBI 8874AA
Płyta: EHH46540FK
Okap: Amica OKC6726I
Zmywarka: tu mam najwiekszy problem musi byc do zabudowy 45cm, z zakrytym panelem. Chcialem cos A++ ale widze tylko tanie Beko DIS 5831, Amica ZIM428E i drogi Bosch SPV69T50?

Pozdrawiam
Łukasz

00czarna00
30-09-2014, 12:22
Witam,
Potrzebuję pomocy przy wyborze sprzętu kuchennego. Generalnie remont pochłoną większość funduszy więc mamy do dyspozycji 5 tys. Kuchnia bardzo mała 5,5 m2 w bloku, ale może coś się zmieści ;)
Lodówka wolnostojąca - do 2000zł, interesuje mnie funkcja "komora świeżości " - potrzebna czy zbędny bajer ?
Płyta indukcyjna - mamy w mieszkaniu podłączenie siły, ogranicza nas tylko fundusz do 1200zł
Piekarnik - mam dwa typy : Bosch HBN239E1L , Amica Fusion EBF8551AA jednak wezmę pod uwagę każdą inną wskazówkę
Okap - powinien być podszafkowy

Proszę o wskazówki - za każde bardzo dziękuje.

ghostdod
01-10-2014, 12:11
Witam

Poniewaz widze to naprawde duzo doświadczonych uzytkowników bardzo prosze o pomoc w wyborze sprzętu:

wybrałem to co ponizej bardzo prosze o jakas ocenę oraz ewentualne propozycje co podobnego lepszego/mniej awaryjnego moge kupić w podobnych cenach a najlepiej taniej :). Kiedy wg was najlepiej kupic sprzęt potrzbuje miec go do końca listopada?

Lodówka:

Samung RF62HERS1/XEO

Piekarnik:

SAMSUNG BQ1S4T133/XEO

Płyta indukcyjna:

SAMSUNG CTN464NC01

Pralka:

BEKO WMB 71443 PLPTLMA

Zmywarka do zabudowy:

WHIRLPOOL WP 122

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy:

Whirlpool MINI BI AMW 492 IX

Okap:

BEST LIFT VETRO 900 musze kupic cos takiego ale w rozsadnej cenie(allegro) można kupić 90cm a ja wołałbym 60cm, czy macie z tym jakies doświadczenia czy jest szansa na kupno 60 w dobrej cenie?


Potrzebuje jeszcze lodówke na wino która bedzie szerokości 60 i najlepiej z zewnątrz czarna(ale sie nie upieram) nie potrafie znaleźć ni sensownego bardzo prosze o poradę . Wszystkie uwagi mile widziane!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam Dawid

jarroo
11-10-2014, 10:38
Troszkę poczytałem i wstępnie wybraliśmy kilka modeli które wydają się interesujące. Kuchnie mamy mieć w kolorze białym więc AGD chcielibyśmy w kolorze czarnym aby ładnie się komponowało.

PIEKARNIK:
-BQ1D6G144
lub droższy:
BQ2D7G144 (czy warto dopłacać czy to tylko kwestia estetyczna?)

MIKROFALA:
-SAMSUNG FW213G001

ZMYWARKA:
-Whirlpool ADG 6240 FD/1

czytałem też pozytywne opinie o poniższych modelach, wiec pytanie która lepsza?
-Bosch SMV 53L50EU
-WHIRLPOOL model ADG7510


LODÓWKA:
-Samsung RB31FERNDBC
-Amica Integra Smart FK338.6GBAA
Chcieliśmy aby była czarna, niestety czerń w tej lodówce samsunga nie do końca do nas przemawia (a model wyższy to już >3000zł), więc jeśli tylko
ten model AMICA się sprawdza i jest godny polecenia to wizualnie wygląda zdecydowanie lepiej i chyba pójdziemy w tym kierunku.

PŁYTA:
-Whirlpool ACM 816 BA

ewentualnie:
-Whirlpool ACM810BF
lub sporo już droższa (ale czy jest sens?)
-Samsung CTN464NC01

OKAP, szukamy modelu podszafkowego, jakie modele można brać pod uwagę?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie, uwagi, wskazówki jeśli jakiś model można zastąpić innym ciekawym będę wdzięczny za informację.

mazmac
15-10-2014, 23:55
Niestety popsuła się nam lodowka i pojawiła się 'okazja' remontu całej kuchni.
Zaczynam szukać nowego sprzętu do kuchni i mam problem z płytą indukcyjną oraz lodówką.

Płyta:
Podoba mi się płyta Teka IRF 644, która umożliwia dowolne ustawianie garnków na dwóch dużych prostokątnych polach o rozmiarze 235*395mm.
Niestety o tej płycie trudno znaleźć dużo informacji, nie do końca też jest jasne jaki pojedyńczy najmniejszy garnek może być używany na jednym polu.

Czy może ktoś ma taką płytę, zna jej wady/zalety?

Czy warto brać tą płytę pod uwagę czy lepiej skupić się na innych producentach.

Lodówka:
Poszukuję lodówki do zabudowy ale bez zamrażalnika. Rodzina 3 osobowa. Zastanawiam się nad lodówką o rozmiarze 122 (czyli ok. 220l) lub 177 (czyli ok.310l, tutaj boje się iż będzie za duża i spowoduje iż żona zacznie ja zapełniać i później wyrzucać przeterminowane produkty, stara lodówka miała 206l). Kuchnia jest otwarta więc zależy mi na tym, aby lodówka była cicha (poprzedni Bosch miał 34db) i dobrze byłoby, aby sygnalizowała pozostawione otwarte drzwi (stara często była otwarta co podejrzewam iż było jedną z przyczyn iż w końcu umarła). Niestety albo nie potrafię szukać albo wybór lodówek bez zamrażalnika jest mocno ograniczony.
Czy dobry wybór to, czy może znacie inne tego typu lodówki:
Electrolux ERN2301AOW
AEG SKZ71800F0


Z góry dziękuje za informację/poradę.

quiet
16-10-2014, 21:48
Witam Kolegów,
urządzam właśnie kuchnie i chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze sprzętu AGD.
Mam nadzieje że Kolega Bayzone_pl znajdzie chwilkę i napisze swoja opinie. Przeczytałem kilkadziesiąt stron tego wątku i jestem pod wrażaniem wiedzy jaką posiadasz.
Do rzeczy. Kuchnia cała pod zabudowę. Na całość mogę przeznaczyć ok 10 000zł. Oczywiście jeśli warto dołożyć parę grosza i jest to uzasadnione to ok. Proszę o pomoc w wyborze
- lodówki
nie mam szczególnych wymagań. Ma być dobra. Chyba bez no frosta bo wysusza jedzenie. Fajnie jakby była komora 0 stopni.
- zmywarka 45cm
mam już wybraną więc proszę o sprawdzenie: BOSCH SPV53M50EU
- kuchnia indukcyjna
Nie mam szczególnych wymagań. Ma być dobra.
- piekarnik
Najlepiej żeby był z pyrolizą. Najlepiej firmy Samsung- podoba mi się podświetlenie. Dual Cook mile widziany.
-mikrofala
bez wymagań. Ma pasować do piekarnika
- pochłaniacz
wyspowy, okrągły.

Dzięki za wszelkie rady.

mazmac
16-10-2014, 22:53
adrianad
Też miałem (zanim zmniejszyliśmy rozmiar lodówki( dylemat pomiędzy: Electroulx ERN3213AOW, Liebherr IK 3510, AEG SKZ71800F0

Jeśli chodzi o lodówkę Electroluxa ERN3213AOW to koniecznie ją obejrzyj. Ta jedna wielka szuflada na dole wydaje się po pierwsze mało ergonomiczna (duża przestrzeń, przedzielona wzdłuż na dwie części - można tam trzymać w przedniej części butelki na stojąca ale niezbyt warzywa czy owoce), a po drugie jest tak naprawdę mała.

Przewaga moim zdaniem AEG na Liebherr to strefy BioFresch w szufladach na warzywa/ryby/mięso. Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć fizycznie ani AEG ani Liebherra, wiec trudno ocenić jakość wykonania.

mateuszratajczyk
23-10-2014, 23:21
Bije się wciąż z myślami na temat lodówki... Czy electrolux ERN3213AOW czy liebherr IK 3510 Comfort? Różnica w cenie spora ale nie mogę się jakoś do electroluxa przekonać.


why? Bo brand jest tobie mało znany? Spytaj pierwszej lepszej kobiety co sądzi o tej marce i gwarantuje ci, że będzie ją znać.

salik
25-10-2014, 21:37
mazmac, ja mam ten model AEG od 2 lat i polecam. Cicha i pojemna. Szuflady 0 stopni się sprawdzają. Gdybym mial kupować ponownie, nie wahałbym się.

skonieak
26-10-2014, 11:14
Ja z prośbą o pomoc do BayZone, szukam zmywarki 60 cm, do zabudowy panel ukryty, najlepiej 15 kompletów, podswietlanej, większość cech posiada Electrolux ESL8810RO, czy to faktycznie dobry wybór, a może podpowiesz jakąś alternatywę, dzięki:)

yaro09
26-10-2014, 23:00
Orientujecie się czy są mikrofale do zabudowy, otwierane na prawo?
Chciałbym wstawić mikrofalę w słupek, po jego prawej stronie mam ścianę, więc żeby było poręcznie, to mikrofala musiałaby się otwierać na ścianę (na prawo).

jaga123
27-10-2014, 21:50
Orientujecie się czy są mikrofale do zabudowy, otwierane na prawo?
Chciałbym wstawić mikrofalę w słupek, po jego prawej stronie mam ścianę, więc żeby było poręcznie, to mikrofala musiałaby się otwierać na ścianę (na prawo).

"Wygooglane", nic o tym sprzęcie nie wiem :)
http://www.agdstyle.pl/kuchenka-mikrofalowa-bosch-hmt-85mr53-otwierana-w-prawo.html

A tu cala lista:
http://www.agito.pl/agd/kuchenki-mikrofalowe/w-prawo/1127,1984-330331.html

yaro09
27-10-2014, 22:04
Dzięki za linki! Ale dość drogie te mikrofale... Miałem zamiar wydać do tysiąca, a tu trzeba chyba dwa szykować

Gutek2012
28-10-2014, 00:23
Witam
Również dołączam się do próśb o ocenę wybranego przeze mnie zestawu:) Meble będą już w przyszłym tygodniu, a ja jak na razie dorobiłam się tylko tarki do warzyw...

Lodówka (czy warto tyle dopłacać do szuflady z kontrolą wilgotności i A++ ?)
Electrolux ENN2854COW (http://www.electrolux.pl/Produkty/Ch%C5%82odziarki_i_zamra%C5%BCarki/Ch%C5%82odziarko-zamra%C5%BCarki/Do_zabudowy/ENN2854COW/)
Electrolux ENN2853COW (http://www.electrolux.pl/Produkty/Ch%C5%82odziarki_i_zamra%C5%BCarki/Ch%C5%82odziarko-zamra%C5%BCarki/Do_zabudowy/ENN2853COW/)

Piekarnik:
Tu nie jestem zadowolona z wyboru. Tak naprawdę wybór w Whirlpool jest pomiędzy piekarnikami z technologią Cook3 i Ready2Cook, prowadnicami teleskopowymi i panelami katalitycznymi (których nie chcę), a biednie zaopatrzonymi piekarnikami bez katalizy.
Whirlpool AKZM 765/IX (jeżeli dostanę do niego prowadnice teleskopowe) (http://www.whirlpool.pl/produkty-1/piekarniki-3/piekarnik-do-zabudowy%2cchowane-pokr%C4%99t%C5%82a%2cpiekarnik-linia-ambient-%5BAKZM-765_IX%5D-600437/852576501000/)

Kuchenka mikrofalowa:
Whirlpool MINI AMW 498 IX (http://www.whirlpool.pl/produkty-1/kuchenki-mikrofalowe-2/urz%C4%85dzenia-do-zabudowy-3/mikrofal%C3%B3wka-do-zabudowy%2cmikrofal%C3%B3wka-z-ramk%C4%85%2ckuchenka-mikrofalowa-do-zabudowy-%5BAMW-498-IX%5D-600473/858749801790/)
Whirlpool MIDI AMW 735 IX (http://www.whirlpool.pl/produkty-1/kuchenki-mikrofalowe-2/urz%C4%85dzenia-do-zabudowy-3/mikrofal%C3%B3wka-do-zabudowy%2cmikrofal%C3%B3wka-z-ramk%C4%85%2ckuchenka-mikrofalowa-do-zabudowy-%5BAMW-735-IX%5D-601408/858773501790/)

Zmywarka:
Bosch SMV53L50EU (http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pelni-zintegrowane/SMV53L50EU.html?source=browse)
Siemens SN66L081EU (http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/SN66L081EU.html)
Siemens SN64M030EU (http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/SN64M030EU.html)
Bosch SMV53N40EU (http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pelni-zintegrowane/SMV53N40EU.html?source=browse)

Mam też na oku dwa roboty planetarne ;)
Bosch MUM 54251 (http://www.bosch-home.pl/wyszukiwanie.html?q=MUM%2054251)
Bosch MUM 56Z40 (po dokupieniu przystawki do krojenia w kostkę) (http://www.bosch-home.pl/produkty/drobny-sprzet-kuchenny/roboty-kuchenne/MUM56Z40.html)

Płyta indukcyjna i okap są dla mnie ciągle wielką zagadką... Na razie muszę uporać się z powyższym sprzętem ;)
Z góry dziękuję za każdą uwagę - wszystkie rady są dla mnie na miarę złota :)
Pozdrawiam,
Agnieszka

yaro09
28-10-2014, 09:02
co do lodówki, to jaka cena?
ja tez szukałem podobnej. widze ze wybrałas electroluxa z cyfrowym sterowaniem,
nie lepiej kupić z manualnym? jest tańsza, mniej elektroniki ktora moze sie popsuc.(ale nie musi).
na allegro za taką dasz już jakies 1100zł.

okap to zalezy czy podszafkowy, czy skośny (ścienny),
obywda mogą pracować jako pochłaniacze i wyciągi.
ja niestety nie mam wyciągu, ale wybrałemścienny i bedzie on pracował jako pochłaniacz.
w nowoczesnej kuchni taki okap lepiej się prezentuje, niż pod szafką

Gutek2012
28-10-2014, 16:11
Cena lodówki to max 2300, chociaż wolałabym mniej.. Orientowałam się w Electrolux i musi zostać sterowanie elektroniczne, ponieważ nie ma opcji sterowania manualnego + No Frost.
Najbardziej jestem niezadowolona z wyboru piekarnika (który ma pasować do mikrofali z funkcją Crisp). Wybór w Whirlpool jest tak naprawdę zawężony do piekarników z technologią Cook3 i Ready2Cook, prowadnicami teleskopowymi i panelami katalitycznymi (których nie chcę), a biednie zaopatrzonymi piekarnikami bez katalizy.
Na dzień dzisiejszy moim największym dylematem oprócz piekarnika i mikrofali jest wybór zmywarki (promocja się kończy;)).
Wybrać zmywarkę z szufladą Vario3, czy to uciążliwy bubel zajmujący miejsce?
Czy bęben ze stal szlachetnej/plastiku i ma sens czy lepiej nie ryzykować i wybrać zmywarkę z bębnem ze stali szlachetnej?
Czy ktoś w ogóle korzysta w funkcji 1/2 wsadu?
Pozdrawiam

jaga123
28-10-2014, 20:18
Gutek2012, nie wiem, czy to pomoże w podjęciu decyzji, ale stojąc niedawno przed tym samym dylematem, wybrałam Siemensa SN66L081EU

:bye:

yaro09
28-10-2014, 23:23
jaga a dlaczego akurat ten model?
Czym się kierowałeś? Ja też właśnie szukam zmywarki i nie wiem na co zwracać uwagę.
To co wiem, to musi być 60 cm i opcja połowy załadunku.

mkasia814
29-10-2014, 09:13
Witam,
szukam lodowki do zabudowy bez zamrazalnika i zamrazalnika osobno, z funkcja no frost i nie moge nic znalezc. Pomozecie?

imassacre
29-10-2014, 13:43
Witajcie,
kompletuje swój zestaw AGD. Słyszałem wiele dobrego o marce Electrolux, aczkolwiek dzisiaj usłyszałem inną opinie od sprzedawcy agd. Że kiedyś owszem był dobry, ale teraz coraz więcej reklamacji. Jakie macie doświadczenia, co sądzicie o tym zestawie:
Lodówka: enn 2854 cow
Płyta indukcyjna: ehi 6540 fok
Piekarnik: eoa 5751 aoz
Mikrofala: ems 17006 ox
Okap: efp 60426x
Zmywarka: esl 6374 ro
Dzisiaj wpadła mi też w oko zmywarka Beko:
Beko DIN 6830 FX30
A+++ i 5 lat gwarancji.
Co myślicie o takim zestawie?
Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje

Kejt_R
29-10-2014, 14:03
Witam,
szukam lodowki do zabudowy bez zamrazalnika i zamrazalnika osobno, z funkcja no frost i nie moge nic znalezc. Pomozecie?

Ja też szukam opcji lodówki bez zamrażalnika do zabudowy jak najpojemniejszej oraz osobno zamrażarki wolnostojącej z szufladami. Dołączam się więc do prośby o podpowiedź.
Myślałam o lodówce Electrolux ERN3213AOW, ale nie posiada "no frost" tylko jakiś wiatraczek do wyrównywania temperatury i ogólnie wg opinii w necie to raczej chała a nie sprzęt.

adrianad
29-10-2014, 14:32
No dobra, może ja głupia jestem, ale w lodówkach jest w ogóle no frost? Myślałam, że to tylko opcja w zamrażarkach...

Kejt_R
29-10-2014, 18:40
No dobra, może ja głupia jestem, ale w lodówkach jest w ogóle no frost? Myślałam, że to tylko opcja w zamrażarkach...

No właśnie jest coś takiego jak "no frost", wystarczy wejść na stronę jakiegoś sklepu i zaznaczyć tę opcję , na przykład tutaj:
http://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy,d6,l1.bhtml
Niestety nie spotkałam z tym systemem samych chłodziarek / lodówek bez zamrażalnika ...

yaro09
29-10-2014, 22:34
Dzisiejsze sprzęty w środku to przecież wszystko to samo, jedynie logo inne.
Mówię o sprzętach w podobnej cenie, czyli amica, electrolux, whirpool itp. Każda lodówka może pracować 30 lat, ale może też co chwilę się psuć. Mam pralkę, która regularnie się psuje chociaż ma ponad 3 lata. Mam również mikrofalówkę która ma 20 lat, codziennie pracuje, ani razu się nie zepsuła.
Ciężko porównywać więc nazwy firm. Bo co tu porównywać mając amice za 2 tys i electroluxa za 2 tys?
Można oczywiście kupić sobie wyższej klasy sprzęt, typu de dietrich, ale to też kosztuje. A czy pociągnie dłużej niż sprzęt niższej klasy? Moja kryształowa kula mówi, że nie wie, także wam nie powiem:)

I moje pytanie... Jakie wysokie są drzwi od standardowego piekarnika do zabudowy? Chodzi mi o wymiar zewnętrzny. Jakieś 48 cm?
Pytam, bo muszę wymierzyć na jakiej wysokości go postawić w zabudowie (jak będzie za wysoko, to drzwi się nie otworzą, bo parapet przeszkadza...)

mkasia814
30-10-2014, 09:35
Kejt_R jak znajdziesz cos albo na cos sie zdecydujesz daj znac prosze. Tez bede sie dzielic moimi wyborami, moze komus sie przyda, bo ostatnio w tym watku widze wiecej pytan niz odpowiedzi. :)



No właśnie jest coś takiego jak "no frost", wystarczy wejść na stronę jakiegoś sklepu i zaznaczyć tę opcję , na przykład tutaj:
http://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy,d6,l1.bhtml
Niestety nie spotkałam z tym systemem samych chłodziarek / lodówek bez zamrażalnika ...

mkasia814
30-10-2014, 09:37
Szukam tez plyty gazowej jak najmniej rzucajacej sie w oczy. Znalazlam poki co firmy teka z systemem montazu semi filo. Znacie jakies inne firmy? Nigdy nie miala nic tej firmy, jakie sa Wasze opinie o sprzecie Teki?

Kejt_R
30-10-2014, 10:12
Kejt_R jak znajdziesz cos albo na cos sie zdecydujesz daj znac prosze. Tez bede sie dzielic moimi wyborami, moze komus sie przyda, bo ostatnio w tym watku widze wiecej pytan niz odpowiedzi. :)

Mnie zależy na sporej pojemności i zabudowaniu sprzętu, dlatego lodówka i zamrażarka osobno. Najprawdopodobniej skuszę się na lodówkę Liebherr IK 3510 Premium Plus , wygląda mi jakoś szlachetniej od Elektroluxa, Whirpoola itd. Do tego zamrażarkę wysoką z szufladami wolnostojącą (wstawię sobie w spiżarni). Najchętniej też coś z serii Liebherr lub z dolnej półki cenowej np. Indesit UIAA 12.1(zależnie od funduszy).
Też zauważyłam, że pytających mrowie a mrowie, a speców brak ;)

Kejt_R
30-10-2014, 10:21
yaro09
To prawda. Ja trafiłam na pralkę Miele,która ciągle się psuła, a cena części to jakiś koszmar. Ale mam inne sprzęty tej marki i są wspaniałe. Pralkę natomiast zamieniłam na Whirpoola z myślą o tym, że niedroga więc jak się zepsuje to nie będzie żal wyrzucić. Zasadniczo sprzęty ze średniej półki rzeczywiście niewiele się od siebie różnią.
Ja mam taką filozofię, że albo coś naprawdę dobrego (żeby posłużyło), albo minimum za małą kasę. Zazwyczaj się sprawdza, ale jak widać w przypadku pralki - bywają niechlubne wyjątki.
Zazwyczaj przód piekarnika to szer. ok. 60, wys ok. 60 (mój ma 59) a same drzwi mają wys. 47 cm.

yaro09
30-10-2014, 10:55
ok dzięki :)
własnie interesują mnie same drzwi, muszę zmierzyć kąt, który tworzy się przy otwieraniu drzwi, aby nie zahaczały o parapet.

skonieak
30-10-2014, 20:51
Szukam tez plyty gazowej jak najmniej rzucajacej sie w oczy. Znalazlam poki co firmy teka z systemem montazu semi filo. Znacie jakies inne firmy? Nigdy nie miala nic tej firmy, jakie sa Wasze opinie o sprzecie Teki?

Ja użytkuję już od prawie 6 lat lodówkę (wolnostojącą), piekarnik i płytę indukcyjną firmy TEKA. Jestem bardzo zadowolona ze sprzętu tej firmy, jak dotąd wszystkie działają bez zarzutu, żadnych usterek, także spokojnie mogę polecić:yes::yes:

jaga123
30-10-2014, 21:50
jaga a dlaczego akurat ten model?
Czym się kierowałeś? Ja też właśnie szukam zmywarki i nie wiem na co zwracać uwagę.
To co wiem, to musi być 60 cm i opcja połowy załadunku.

Zaznaczam, że jeszcze je nie mam, dopiero kupiona i przyjedzie. Chciałam równowagę między ceną a użytecznością. Założyłam sobie górna granicę cenową. Ta jest pojemna (o jeden komplet więcej niż bosch w podobnej cenie), dość oszczędna, ponoć cicha, ma światełko na koniec programu.
Moi znajomi, mający połowę załadunku, nigdy z tego nie korzystają, więc odpuściłam temat. Ponoć pólka na sztućce poręczniejsza niż koszyczek, w który trzeba je wtykać.
Reszta wyjdzie w praniu, no w zasadzie... w myciu :)

powell
31-10-2014, 08:25
Ufff, wybór sprzętu AGD do kuchni to droga przez mękę... Nie wiem już ile razy byliśmy zdecydowani na jakiś komplet urządzeń, a po oględzinach w sklepie okazało się, że zawsze coś jest nie tak. Albo cena zabija.
Mamy piekarnik i mikrofalę w jednym słupku, chcemy, żeby to ładnie wyglądało. Ostatni typ, to seria Inspiration Elektroluxa.

Piekarnik
Electrolux EOC3430COX

Mikrofala
Electrolux EMS26204OX

Do tego płyta indukcyjna
Electrolux EHH16340FK

Czy mikrofala i piekarnik podane wyżej będą dobrze wyglądać razem ? Na żywo widzieliśmy tylko piekarnik, a po tym co widzieliśmy w Amice (szyba lustrzana lub dymiona w jednej serii produktów) wolę się dopytać. No i pytanie dodatkowe - to dobre sprzęty ? Może coś innego w tym stylu i w tej cenie ? Mikrofala ma cenę z sufitu (ok 1400zł), ale to już podobno taka polityka firm.

yaro09
31-10-2014, 08:52
Zaznaczam, że jeszcze je nie mam, dopiero kupiona i przyjedzie. Chciałam równowagę między ceną a użytecznością. Założyłam sobie górna granicę cenową. Ta jest pojemna (o jeden komplet więcej niż bosch w podobnej cenie), dość oszczędna, ponoć cicha, ma światełko na koniec programu.
Moi znajomi, mający połowę załadunku, nigdy z tego nie korzystają, więc odpuściłam temat. Ponoć pólka na sztućce poręczniejsza niż koszyczek, w który trzeba je wtykać.
Reszta wyjdzie w praniu, no w zasadzie... w myciu :)

dzieki za odp :) przyjrzę się temu biżej :)

Kejt_R
31-10-2014, 11:48
dzieki za odp :) przyjrzę się temu biżej :)
Spójrz jeszcze na Samsunga DW-BG970B , wg mnie interesujący model.

yaro09
03-11-2014, 09:24
A mam jeszcze inne pytanie.
Będę miał płytę indukcyjną a nad nią okap vertical.

Bardzo często korzystam z wolnostojącego grilla i parowara, które wydzielają bardzo dużo dymu i pary.
Czy mogę te urządzenia postawić na płytę indukcyjną, aby para uciekała do okapu?
Oczywiście płyta wyłączona, ale czy można stawiać bezpośrednio na płycie? Czy są może jakieś specjalne maty izolacyjne (np typu silikonowa stolnica).

Kejt_R
03-11-2014, 11:34
A mam jeszcze inne pytanie.
Będę miał płytę indukcyjną a nad nią okap vertical.

Bardzo często korzystam z wolnostojącego grilla i parowara, które wydzielają bardzo dużo dymu i pary.
Czy mogę te urządzenia postawić na płytę indukcyjną, aby para uciekała do okapu?
Oczywiście płyta wyłączona, ale czy można stawiać bezpośrednio na płycie? Czy są może jakieś specjalne maty izolacyjne (np typu silikonowa stolnica).

Nie mam pojęcia , czy są specjalne maty izolacyjne. Ale lepiej chyba coś położyć na płytę, żeby nie porysować. Jakąś matę, deskę kuchenną itp.

yaro09
03-11-2014, 12:08
ja właśnie też nie wiem.
zeby nie było tak, że postawię grilla, a indukcja wykryje go i zacznie grzać...

skonieak
03-11-2014, 12:42
Jeśli mówimy o grillu elektrycznym, to spokojnie możesz bez obaw postawić na płycie indukcyjnej, nie włączy się;) ja tak robię już od dłuższego czasu i zarówno płyta jak i grill mają się dobrze;)


ja właśnie też nie wiem.
zeby nie było tak, że postawię grilla, a indukcja wykryje go i zacznie grzać...

adrianad
03-11-2014, 22:29
Mam dość pilne pytanie: Czy ktoś gdzieś widział lodówkę (bez zamrażalnika) pod zabudowę z systemem no frost? Czy mam zapomnieć? ;( ;( ;(


ja właśnie też nie wiem.
zeby nie było tak, że postawię grilla, a indukcja wykryje go i zacznie grzać...
Ale jak ma niby sama wykryć?!? Przecież jak stawiasz garnek na płycie to ta też nie zaczyna sama grzać, musisz ją włączyć ;)

whisler
04-11-2014, 18:43
adrianad,

Sprawdź lodówkę mój faworyt AEG SKZ71800F0 lub uboższa wersja Electrolux
ERN3213AOW lub dużo droższy SIEMENS KI 42FP60.

Pozdrawiam,
whisler

adrianad
04-11-2014, 19:55
Tylko, że żadna z nich nie ma no frost. No nic, chyba się muszę z tym pogodzić :(

djgreg
06-11-2014, 12:35
Witam

Chcę kupić cały sprzęt AGD do nowej kuchni i w sklepie zaproponowali mi tak:

Piekarnik SAMSUNG NV66H5737LB lub BQ2D7G144
Kuchenka mikrofalowa SAMSUNG FW213G001
Płyta indukcyjna SAMSUNG CTN464KC01
Zmywarka Samsung DW-BG570B
Zlewozmywak PYRAMIS GARNET 78X50 11/2B1D
Bateria PYRAMIS ADDA
Lodówka do zabudowy BOSCH KIV34X20

Proszę o inforacje czy to dobry zestaw a jak nie to jaki lepszy.
Zależy mi na czasie bo musze mu dać szybko znać.

Dzięki

mirek118
11-11-2014, 12:47
Witam wszystkich. Jako, że nadchodzi czas wyboru AGD do kuchni mam prośbę o pomoc, w szczególności do Bayzone.
Budżet ok. 8000 zł, do kupienia: lodówka wolnostojąca, piekarnik i mikrofala do zabudowy w słupku, płyta indukcyjna na 400V, pochłaniacz i zmywarka do zabudowy.
Oczekiwania:
1. Lodówka wolnostojąca z zamrażarką w dolnej części, h=ok. 200cm, będzie obudowana meblami i z góry zostawimy ok 15 cm na wentylację, no frost w lodówce i zamrażarce, komora zero, inox lub czarna, uchwyty schowane, otwierana na lewo. Nie interesuje mnie elektroniczne sterowanie, super podświetlenia itp. Aha i musi być w miarę cicha, ponieważ kuchnia otwarta na salon. Na marginesie; mam 9 letnią lodówką Whirlpool i próbuję ją usłyszeć-jest bezszelestna :-)
2. Piekarnik nie musi mieć dużej ilości programów - podstawowe wystarczą. Pieczemy głównie dania obiadowe, ciasta rzadko. Dobrze byłoby gdyby miał pyrolizę jeśli to możliwe w niższej półce cenowej. Pokrętła mogą być chowane - będzie łatwiej utrzymać w czystości. A może uda się jakiś ze sterowaniem dotykowym?
3. Mikrofala - najprostsze funkcje, poj, ok 20l - byleby pasowała do piekarnika wizualnie.
4. Płyta indukcyjna może być w miarę szeroka -tutaj niestety nie wiem czego oczekiwać. Zupełnie nie znam się na funkcjach. Generalnie żona gotuje dużo
5. Pochłaniacz o szerokości pasującej do płyty, nie będzie zabudowany. Żadne super funkcje mnie nie interesują, wystarczy dobre podświetlenie. Nie będzie pracował jako okap wyrzucający powietrze na zewnątrz. Ma tylko filtrować, a usunięciem wilgoci zajmie się wentylacja mechaniczna. Filtry muszą być dobre i niedrogie w wymianie. Dobrze by było jakby był cichy.
6. Zmywarka 60 cm. Wystarczą podstawowe programy. Panel sterujący schowany (widziałem takie z panelem schowanym w 'kancie' drzwiczek. Mogłaby by być cicha ze względu na otwartą kuchnię na salon.

Nie zamierzam na siłę szukać dobrych klas energetycznych. Myślę, że A wystarczy. Może się mylę, ale uważam, że zwrot różnicy w cenie ze względu na mniejsze zużycie energii urządzeń o lepszych klasach jest raczej niemożliwy w przewidywanym czasie żywotności urządzeń (ok. 10 lat.)

nomado1
13-11-2014, 11:21
Witam.

Pomóżcie w wyborze:

Zmywarka ELECTROLUX ESF CHRONOX
lub
ELECTROLUX ESF 6550ROX
lub
Bosch SMS53L18EU

oraz

Kuchnia gazowo-elektryczna AEG 47395GM-MN
lub
ELECTROLUX EKK54501OX.

Ewentualnie co innego polecacie w tym przedziale cenowym.

Cirrus
14-11-2014, 17:57
Witam,
meble do kuchni wybrane, wiec teraz zostało AGD. Zależy mi na czarnym kolorze przy białych meblach i ciemnym blacie.
Proszę doradźcie czy poniższe sprzęty są ok / albo co wybrać z kilku:

Lodówka wolnostojąca - Samsung RB 31 FERNDBC (1800zł) lub Indesit BIAA 13FK (1700zl). O Indesicie czytałam, że jest głośna no i w sklepie jednak z wyglądu bardziej podobał się nam Samsung, chociaż mankamentem jest srebrna listwa pośrodku :mad:

Piekarnik pod zabudowe tutaj myślimy o Boschu HBA23B263 (1200zl) niestety jeszcze go nie widzieliśmy na żywo.

Indukcja BOSCH PIE 611F17E (1300zł) lub Teka IR 641 (1200 zł) lub Electrolux EHH46540FK (1300)

zmywarka pod zabudowe Bosch SPV43M10EU lub Bosch SPV50E00EU lub Amica ZZM447E (musi być 45tka)

Okap Gorenje DVG600ZBE - ma mały ciąg bo 430 ale wizualnie i cenowo pasuje nam najbardziej, a mamy ograniczony budżet niestety.

Ogólnie chciałabym nie przekroczyć 7 tysięcy za AGD, a im mniej tym lepiej :eek:

skonieak
15-11-2014, 16:41
Zdecydowanie mogę polecić indukcję z TEKI, użytkuję dokładnie ten model już od 5 lat i jestem bardzo zadowolona, działa bez zarzutu i dodatkowo, prezentuje się naprawdę elegancko:):yes:



Witam,
meble do kuchni wybrane, wiec teraz zostało AGD. Zależy mi na czarnym kolorze przy białych meblach i ciemnym blacie.
Proszę doradźcie czy poniższe sprzęty są ok / albo co wybrać z kilku:

Lodówka wolnostojąca - Samsung RB 31 FERNDBC (1800zł) lub Indesit BIAA 13FK (1700zl). O Indesicie czytałam, że jest głośna no i w sklepie jednak z wyglądu bardziej podobał się nam Samsung, chociaż mankamentem jest srebrna listwa pośrodku :mad:

Piekarnik pod zabudowe tutaj myślimy o Boschu HBA23B263 (1200zl) niestety jeszcze go nie widzieliśmy na żywo.

Indukcja BOSCH PIE 611F17E (1300zł) lub Teka IR 641 (1200 zł) lub Electrolux EHH46540FK (1300)

zmywarka pod zabudowe Bosch SPV43M10EU lub Bosch SPV50E00EU lub Amica ZZM447E (musi być 45tka)

Okap Gorenje DVG600ZBE - ma mały ciąg bo 430 ale wizualnie i cenowo pasuje nam najbardziej, a mamy ograniczony budżet niestety.

Ogólnie chciałabym nie przekroczyć 7 tysięcy za AGD, a im mniej tym lepiej :eek:

yaro09
16-11-2014, 21:11
UWAGA, szukamy mikrofali !!! :)

Jeśli macie wolnostojącą mikrofalę, to podajcie proszę dokładny model oraz opcje, których używacie (np. grill, gotowanie, opiekanie na chrupko, rozmrażanie, samoczyszczenie itp).
Będę wiedział, na co zwrócić uwagę przy zakupie:)

Mam dwa samsungi na oku: GE89MST oraz MG23F301TAK
Powiecie coś o tych modelach?

mirek118
16-11-2014, 21:39
UWAGA, szukamy mikrofali !!! :)

Jeśli macie wolnostojącą mikrofalę, to podajcie proszę dokładny model oraz opcje, których używacie (np. grill, gotowanie, opiekanie na chrupko, rozmrażanie, samoczyszczenie itp).
Będę wiedział, na co zwrócić uwagę przy zakupie:)

Mam dwa samsungi na oku: GE89MST oraz MG23F301TAK
Powiecie coś o tych modelach?

Mikrofali używam już ok. 20 lat (różne modele). I przez caly ten czas używam jednego poziomu podgrzewania (najmocniejszy) i czasami jednego do rozmrażania. Także moim skromnym zdaniem minimum funkcji wystarcza. Kiedyś mialem jedną z grilem i parę razy użyłem na początku. Teraz poszukuje mikrofali do zabudowy i żadne ekstar funkcje mnie nie interesują

Marcioszka
16-11-2014, 23:54
Czy orientujecie się czy lodówka do zabudowy Electrolux 2853 COW posiada funkcję No FROST? Różnie podają na stronach...

yaro09
17-11-2014, 00:04
Mikrofali używam już ok. 20 lat (różne modele). I przez caly ten czas używam jednego poziomu podgrzewania (najmocniejszy) i czasami jednego do rozmrażania. Także moim skromnym zdaniem minimum funkcji wystarcza. Kiedyś mialem jedną z grilem i parę razy użyłem na początku. Teraz poszukuje mikrofali do zabudowy i żadne ekstar funkcje mnie nie interesują

ja też tylko tego używam, bo w starej mikrofali tylko takie opcje mam :D

ktoś się jeszcze wypowie?

mieszko87
17-11-2014, 11:24
Ja używam mikrofalówki bez programów. Mam przycisk start (jedno kliknięcie - 30 sekund) i sam sobie wybieram. Podgrzanie pizzy 5 kliknięć, podgrzanie zupy 3 kliknięcia :)

Olek123
17-11-2014, 11:33
UWAGA, szukamy mikrofali !!! :)

Jeśli macie wolnostojącą mikrofalę, to podajcie proszę dokładny model oraz opcje, których używacie (np. grill, gotowanie, opiekanie na chrupko, rozmrażanie, samoczyszczenie itp).
Będę wiedział, na co zwrócić uwagę przy zakupie:)

Mam dwa samsungi na oku: GE89MST oraz MG23F301TAK
Powiecie coś o tych modelach?

Ja dokladnie o tych modelach się nie wypowiem, ale mam mikrofale samsunga z pokrętłem, jak w MG23F301TAK.
Pokrętło nawala - raz przestawia parametry, a raz nie (kręcisz, a nic sie nie zmienia). Bardzo mnie to denerwuje i na pewno w przyszłości takiego rozwiązania nie wybiorę.

Ja też przeważnie używam przycisku +30s na pełnej mocy.
Reszta bajerów sporadycznie (czyszczenie parą, opiekanie na chrupko, grill) - teraz nie wydałbym na to dodatkoych pieniędzy.

yaro09
17-11-2014, 13:07
dzięki za info!

Bejaro
17-11-2014, 14:33
[QUOTE=adrianad;6658786]Mam dość pilne pytanie: Czy ktoś gdzieś widział lodówkę (bez zamrażalnika) pod zabudowę z systemem no frost? Czy mam zapomnieć? ;( ;( ;(

Witam

Ja też szukam,znalazłam:sama zamrażalka z tej samej serii też jest

http://www.siemens-home.pl/produkty/chlodnictwo/urzadzenia-do-zabudowy/chlodziarki.html

adrianad
17-11-2014, 18:07
Bejaro, ale o której konkretnie piszesz? Bo ja tam no frost też nie widzę za bardzo... :(

Viktor_77
18-11-2014, 09:57
Żona ma sprzęt Gorenje i nie narzeka. Wzięliśmy ze względu na zieloną lodówkę, zmywarka, kuchenka i okap są już białe. Generalnie nie ma się do czego przyczepić, wszystko działa jak należy. A każdy kto przyjdzie w odwiedziny to w pierwszej kolejności chwali "super kolor lodówki".

mirek118
20-11-2014, 23:08
Witam wszystkich. Jako, że nadchodzi czas wyboru AGD do kuchni mam prośbę o pomoc, w szczególności do Bayzone.
Budżet ok. 8000 zł, do kupienia: lodówka wolnostojąca, piekarnik i mikrofala do zabudowy w słupku, płyta indukcyjna na 400V, pochłaniacz i zmywarka do zabudowy.
Oczekiwania:
1. Lodówka wolnostojąca z zamrażarką w dolnej części, h=ok. 200cm, będzie obudowana meblami i z góry zostawimy ok 15 cm na wentylację, no frost w lodówce i zamrażarce, komora zero, inox lub czarna, uchwyty schowane, otwierana na lewo. Nie interesuje mnie elektroniczne sterowanie, super podświetlenia itp. Aha i musi być w miarę cicha, ponieważ kuchnia otwarta na salon. Na marginesie; mam 9 letnią lodówką Whirlpool i próbuję ją usłyszeć-jest bezszelestna :-)
2. Piekarnik nie musi mieć dużej ilości programów - podstawowe wystarczą. Pieczemy głównie dania obiadowe, ciasta rzadko. Dobrze byłoby gdyby miał pyrolizę jeśli to możliwe w niższej półce cenowej. Pokrętła mogą być chowane - będzie łatwiej utrzymać w czystości. A może uda się jakiś ze sterowaniem dotykowym?
3. Mikrofala - najprostsze funkcje, poj, ok 20l - byleby pasowała do piekarnika wizualnie.
4. Płyta indukcyjna może być w miarę szeroka -tutaj niestety nie wiem czego oczekiwać. Zupełnie nie znam się na funkcjach. Generalnie żona gotuje dużo
5. Pochłaniacz o szerokości pasującej do płyty, nie będzie zabudowany. Żadne super funkcje mnie nie interesują, wystarczy dobre podświetlenie. Nie będzie pracował jako okap wyrzucający powietrze na zewnątrz. Ma tylko filtrować, a usunięciem wilgoci zajmie się wentylacja mechaniczna. Filtry muszą być dobre i niedrogie w wymianie. Dobrze by było jakby był cichy.
6. Zmywarka 60 cm. Wystarczą podstawowe programy. Panel sterujący schowany (widziałem takie z panelem schowanym w 'kancie' drzwiczek. Mogłaby by być cicha ze względu na otwartą kuchnię na salon.

Nie zamierzam na siłę szukać dobrych klas energetycznych. Myślę, że A wystarczy. Może się mylę, ale uważam, że zwrot różnicy w cenie ze względu na mniejsze zużycie energii urządzeń o lepszych klasach jest raczej niemożliwy w przewidywanym czasie żywotności urządzeń (ok. 10 lat.)

Nikt nie odpowiada, Bayzone się zwinął. Postanowiłem zacząć od kuchenki mikrofalowej i piekarnika. Mam okazję kupić w dobrej cenie piekarnik Amica EBF 7941 AA i kuchenkę AMG 20BF. Co sądzicie o tym sprzęcie? Wizualnie dla mnie OK. Trochę mała moc kuchenki (obecnie używam 1150W). Jakie inne marki i modele byście polecili w tym przedziale cenowym?

map78
21-11-2014, 10:51
Nikt nie odpowiada, Bayzone się zwinął. Postanowiłem zacząć od kuchenki mikrofalowej i piekarnika. Mam okazję kupić w dobrej cenie piekarnik Amica EBF 7941 AA i kuchenkę AMG 20BF. Co sądzicie o tym sprzęcie? Wizualnie dla mnie OK. Trochę mała moc kuchenki (obecnie używam 1150W). Jakie inne marki i modele byście polecili w tym przedziale cenowym?

Ze sprzętem Ci nie pomogę, bo swój kupowałem już ponad 4 lata temu, ale mogę podpowiedzieć jak zbiłem ceny:D Wyszukałem sprzęt jaki mnie interesuje i najniższe ceny za allegro, czy ceneo - najniższe z możliwych. Potem pojechałem do Saturna, poprosiłem kierownika sklepu, pokazałem mu listę wraz cenami i spytałem czy przy takim zakupie da radę uzyskać u nich lepsze ceny. I dało radę:yes: W sumie za 5 rzeczy zapłaciłem jeszcze 100zł taniej niż jak bym zamawiał osobno przez internet + koszta przesyłki, bo w Saturnie transport i wniesienie było gratis:)

Elfir
21-11-2014, 11:10
Ja jestem zadowolona ze swojej płyty indukcyjnej elektroluxa.
Z tej serii:
http://image.ceneo.pl/data/products/21533096/i-electrolux-ehh-6340-fxk.jpg

Niektórzy wolą suwaki zamiast przyciskania - jest bardzo podobna, suwakowa.

Kupiłam też zwykłą lodókę Amica i na razie działa bez zarzutu (prosty model, bez no-frost, wolnostojący - żeby nie miało się co psuć)

Teraz szukam zmywarki o gł. 55 cm, szer. 45 cm z szufladą na sztućce.

mirek118
21-11-2014, 15:07
Ze sprzętem Ci nie pomogę, bo swój kupowałem już ponad 4 lata temu, ale mogę podpowiedzieć jak zbiłem ceny:D Wyszukałem sprzęt jaki mnie interesuje i najniższe ceny za allegro, czy ceneo - najniższe z możliwych. Potem pojechałem do Saturna, poprosiłem kierownika sklepu, pokazałem mu listę wraz cenami i spytałem czy przy takim zakupie da radę uzyskać u nich lepsze ceny. I dało radę:yes: W sumie za 5 rzeczy zapłaciłem jeszcze 100zł taniej niż jak bym zamawiał osobno przez internet + koszta przesyłki, bo w Saturnie transport i wniesienie było gratis:)

najpierw muszę ustalić co kupić, a później zajmę się zbijaniem cen :-). Jeśli chodzi o te sprzęty, które wytypowałem to mam okazję je kupić w dobrej cenie,a le muszę podjąć decyzje do godz. 16:00 :-). I mam zagwozdkę ponieważ sporo niepochlebnych opinii się czyta o Amice. Plusem w tym momencie jest to, że mają promocje i dostanę zwrot 300 zł, a jak dobiorę jeszcze ich okap to dostanę 500zł. Kuszące :-)

mirek118
21-11-2014, 15:09
Ja jestem zadowolona ze swojej płyty indukcyjnej elektroluxa.
Z tej serii:
http://image.ceneo.pl/data/products/21533096/i-electrolux-ehh-6340-fxk.jpg

Niektórzy wolą suwaki zamiast przyciskania - jest bardzo podobna, suwakowa.

Kupiłam też zwykłą lodókę Amica i na razie działa bez zarzutu (prosty model, bez no-frost, wolnostojący - żeby nie miało się co psuć)

Teraz szukam zmywarki o gł. 55 cm, szer. 45 cm z szufladą na sztućce.

Ta płyta dla mnie za droga.

map78
21-11-2014, 17:20
najpierw muszę ustalić co kupić, a później zajmę się zbijaniem cen :-). Jeśli chodzi o te sprzęty, które wytypowałem to mam okazję je kupić w dobrej cenie,a le muszę podjąć decyzje do godz. 16:00 :-). I mam zagwozdkę ponieważ sporo niepochlebnych opinii się czyta o Amice. Plusem w tym momencie jest to, że mają promocje i dostanę zwrot 300 zł, a jak dobiorę jeszcze ich okap to dostanę 500zł. Kuszące :-)

Ja o Amice mam raczej dobre zdanie. Miałem pralkę chyba ze 12lat i teraz pracuje dalej u rodziców, a u mnie kolejna Amica. Jednak do kuchni bym nie kupił, ale ze względu na, nazwijmy to walory estetyczne;) Postanowiliśmy z żoną, że kuchnia będzie na lekkim wypasie dlatego jest Bosch:D Bo Miele to już mega wypas.
Natomiast gdybym miał się kierować głównie bezawaryjnością, czy funkcyjnością to Amicy bym się nie bał - wszystko jest tak samo klepane,

mirek118
21-11-2014, 21:08
Ja mam kuchenke gazowa z piekarnikiem Amica od 9 lat i też bez zastrzeżeń. Ale czytajac te opinie pomyślałem że może teraz zepsuli się z jakością.

Elfir
23-11-2014, 17:48
Ta płyta dla mnie za droga.


hmm.. wybierałam jedną z najtańszych na rynku - 1100 zł

Amica mam lodówkę

mirek118
23-11-2014, 17:54
hmm.. wybierałam jedną z najtańszych na rynku - 1100 zł

Amica mam lodówkę

To źle wygooglowalem. Myslalem ze kosztuje ok. 2000 zl. 1100 to jest OK

yaro09
23-11-2014, 18:11
Elfir a byłbyś w stanie podać dokładny model?

rabatka
23-11-2014, 20:42
Bayzone co wybrać? piekarnik i kuchenka mikrofalowa do zabudowy słupkowej. Mam kilka typów:
1. Whirlpool AKP275NB + AMW140NB lub AMW496NB
2. Amica EBI8562BAA INTEGRA lub EBI7532BAA + AMG20BF
3. Samsung BF1C6G080 lub NV70F3544CB + FG87SUB
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprzęty są z tej samej linii ale myślę, że razem nie będą wyglądały tak źle...
Zależy mi na czarnym kolorze. Piekarnik i mikrofala używana będzie sporadycznie :)

Elfir
23-11-2014, 20:53
Elfir a byłbyś w stanie podać dokładny model?

pisałam o nim we wątku o płytach indukcyjnych.
Kupilam z polecenia Bayzone model EHI6540FOK.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?94615-P%C5%82yta-indukcyjna-kuchnia-z-indukcj%C4%85/page52

mirek118
23-11-2014, 21:00
Bayzone co wybrać? piekarnik i kuchenka mikrofalowa do zabudowy słupkowej. Mam kilka typów:
1. Whirlpool AKP275NB + AMW140NB lub AMW496NB
2. Amica EBI8562BAA INTEGRA lub EBI7532BAA + AMG20BF
3. Samsung BF1C6G080 lub NV70F3544CB + FG87SUB
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprzęty są z tej samej linii ale myślę, że razem nie będą wyglądały tak źle...
Zależy mi na czarnym kolorze. Piekarnik i mikrofala używana będzie sporadycznie :)

w sklepie internetowym Bayzone powiedzieli mi że bayzone u nich już nie pracuje i może dlatego milczy od dłuższego czasu

Elfir
23-11-2014, 21:04
1. Whirlpool AKP275NB + AMW140NB lub AMW496NB
2. Amica EBI8562BAA INTEGRA lub EBI7532BAA + AMG20BF
3. Samsung BF1C6G080 lub NV70F3544CB + FG87SUB


Zastanów się czy jest sens kupowania drogiej mikrofali do zabudowy w momencie, kiedy będziesz używać sporadycznie?
Może zwykła mikrofala zamykana w szafce?

Podaję na przykładzie pierwszych modeli:

Whirpool ma najmniejsża pojemność 60 L, Amica największa 66l
Czy będziesz piekła indyka lub gęś? Czy tylko zwykłe ciasta?

Amica nie ma chyba teleskopowych prowadnic na dwóch poziomach.

Amica ma emalie łatwoczyszczącą, dwa pozostałe wkłady katalityczne - zastanawiałaś się jak chcesz czyścić piekarnik? Whirpool ma opuszczaną grzałkę grilla, więc łatwiej wyczyścić wnętrze "sufit"

Tylko Amica ma opcję chłodne drzwi, za to samsung blokadę przed przypadkowym włączeniem- w jakim wieku są dzieci?

Whirpool ma spłabe wyposażenie - tylko dwie półki.
Amica i Samsung mają 3 półki (w tym Samsung jedną głeboką), a Amica dodatkowo widelec do rożna

pPoza tym różnića się dodatkowymi opcjami, np. "Whirpool" ma rozmrażanie (co prawda ma to też większośc mikrofali, więc nie wiem czy jest sens dublowac funcke)

w sklepie oleole! masz każdą funkcję piekarnika dokładnie rozpisaną. Bardzo dokładne sa też wyszukiwarki, kiedy szukasz konkretnych funkcji.

rabatka
24-11-2014, 18:49
Dziękuję Elfir za szybką i rzeczową odpowiedż :)
Poczytałam, przemyślałam i wybrałam sprzęt Amica EBI7532BAA + AMG20BF czyli najtańszą z ofert. Piekarnik Amica tak jak napisałeś, jest największy bo ma 66l i nie ma prowadnic teleskopowych tylko drabinki, nie ma też rożna tak jak pozostałe ale mi to wystarczy i odpowiada mi bardzo wizualnie :)
Na stronie oleole! faktycznie wszystkie informacje można wyczytać.

yaro09
24-11-2014, 19:10
A ze tak spytam, dlaczego nie chcesz prowadnic?
Przecież się wysuwają i jest to wygodne.

mirek118
24-11-2014, 19:48
Dziękuję Elfir za szybką i rzeczową odpowiedż :)
Poczytałam, przemyślałam i wybrałam sprzęt Amica EBI7532BAA + AMG20BF czyli najtańszą z ofert. Piekarnik Amica tak jak napisałeś, jest największy bo ma 66l i nie ma prowadnic teleskopowych tylko drabinki, nie ma też rożna tak jak pozostałe ale mi to wystarczy i odpowiada mi bardzo wizualnie :)
Na stronie oleole! faktycznie wszystkie informacje można wyczytać.


Ja też będę zamawial ta mikrofalę, ale do tego wybralem piekarnik Amica EBF 7541 AA. Kosztuje nieco ponad 800zl i jest tej samej linii (Fusion) co kuchenka AMG20BF.
Oglądałem go w mediamarkt i mial teleskopowe prowadnice na jednym poziomie, ogólnie prezentował się dosyc dobrze, pokrętła nie "latały" na boki jak w innych "macanych" wówczas przeze mnie piekarnikach różnych marek. Dodatkowo w tym piekarniku najpłynniej otwierały się drzwiczki. Ale chyba nie ma grila jak ci na tym zależy

rabatka
24-11-2014, 20:30
Mirek 118, ja też zastanawiałam się nad tym piekarnikiem Amica EBF 7541 AA. Linia Integra jednak bardziej mi się podoba.Prowadnice teleskopowe fajna rzecz ale ja mało używam piekarnika.... Drabinki mi wystarczą. EBI7532BAA jest niewiele droższa i bardziej mi pasuje czerń do kuchni.

rabatka
24-11-2014, 20:41
Yaro09
Źle mnie zrozumiałeś... mimo że moj wybrany piekarnik nie ma prowadnic teleskopowych to i tak go wybrałam ze względu na wygląd. Potrzebowałam czarnego piekarnika ;)

yaro09
24-11-2014, 20:52
ahaa rozumiem. Czarnego i do mniej więcej tysiąca zł?
Ja też szukam czarnego, ale jeszcze nie określiłem budżetu i funkcji.

rabatka
24-11-2014, 21:24
ahaa rozumiem. Czarnego i do mniej więcej tysiąca zł?
Ja też szukam czarnego, ale jeszcze nie określiłem budżetu i funkcji.

Niestety w tej cenie nie ma za dużego wyboru jeśli chodzi o czarny sprzęt. Fajna jest teraz promocja w Amice. Mam zamiar z niej skorzystac ponieważ potrzebuję piekarnika, mikrofalówki, okap i jeszcze płytę gazową do tego.

yaro09
24-11-2014, 21:32
To w electroluxie chyba jest (a może już minęła) promocja, gdzie kupujesz 3 sprzęty i najtańszy dostajesz za pół ceny.
Coś w tym stylu...

wojtasso88
25-11-2014, 09:31
Witam,

Mam kilka pytań oraz dylematów odnośnie sprzętu i mam nadzieje, że pomożecie mi je troszkę rozwiązać.
A więc zaczniemy od tego, że kuchnia ma być nowoczesna utrzymana w tonacjach biało czarnych (Podłoga oraz blaty w czerni do tego białe meble).

Stąd wybór agd następujący:

Lodówka - http://www.ceneo.pl/21262367#tab=spec
Zmywarka tutaj waham się między tymi dwoma modelami http://www.ceneo.pl/13109405#tab=spec oraz http://www.ceneo.pl/13109413#tab=spec
Płyta indukcyjna tutaj jestem prawie zdecydowany, chyba że ktoś ma jakieś złe doświadczenia z tą płytą albo zna coś lepszego w tej cenie to jestem otwarty na propozycje http://www.ceneo.pl/17697216#tab=spec
Piekarnik Co do piekarnika w zasadzie chciałem coś prostego i taniego i myślę że nie musi tutaj być fajerwerków w postaci bieli czy czerni bo stal też da sobie rade w tej kolorystyce skłaniam się ku temu modelowi http://www.ceneo.pl/23427808#tab=spec ewentualnie ten aczkolwiek nie wiem czy biała lodówka obok słupka z białymi meblami nie będzie dziwnie wyglądać z tym sprzętem http://www.ceneo.pl/23107283#tab=spec i tylko teraz co byście do tego dobrali jeżeli chodzi o mikrofalę do zabudowy razem w słupku?

Marysia Ro
26-11-2014, 14:33
Witam,

Mam kilka pytań oraz dylematów odnośnie sprzętu i mam nadzieje, że pomożecie mi je troszkę rozwiązać.
A więc zaczniemy od tego, że kuchnia ma być nowoczesna utrzymana w tonacjach biało czarnych (Podłoga oraz blaty w czerni do tego białe meble).

Stąd wybór agd następujący:

Lodówka - http://www.ceneo.pl/21262367#tab=spec
Zmywarka tutaj waham się między tymi dwoma modelami http://www.ceneo.pl/13109405#tab=spec oraz http://www.ceneo.pl/13109413#tab=spec
Płyta indukcyjna tutaj jestem prawie zdecydowany, chyba że ktoś ma jakieś złe doświadczenia z tą płytą albo zna coś lepszego w tej cenie to jestem otwarty na propozycje http://www.ceneo.pl/17697216#tab=spec
Piekarnik Co do piekarnika w zasadzie chciałem coś prostego i taniego i myślę że nie musi tutaj być fajerwerków w postaci bieli czy czerni bo stal też da sobie rade w tej kolorystyce skłaniam się ku temu modelowi http://www.ceneo.pl/23427808#tab=spec ewentualnie ten aczkolwiek nie wiem czy biała lodówka obok słupka z białymi meblami nie będzie dziwnie wyglądać z tym sprzętem http://www.ceneo.pl/23107283#tab=spec i tylko teraz co byście do tego dobrali jeżeli chodzi o mikrofalę do zabudowy razem w słupku?

Lodówka - nie chcesz zabudowanej? Odcienie bieli są różne i jednak może odstawać od mebli...
Zmywarka - nie rozumiem idei odkrytego panelu. Skoro to sprzęt do zabudowy, to przecież chodzi o to, żeby nie był widoczny.
Płyta indukcyjna - widziałam tę płytę na żywo i ma bardzo kiepski kolor. Bardziej biała jest Amica, troszkę tańsza - http://www.ceneo.pl/18683835#mh=h4K9qYLD760006Gihp36CxXl-tjQlDPni7Rf799ZRzz87tlaWsrAX0WBjbLVj3yoLRWy0gJE_pj 0ZbSiBLJh4Ysd5NCvxfGBk_Vk9uyfev3UQt_3gs6lxKO5kmwTj KLo99uE2IoUGlHAtBQRmfnvfgHI1. Dodatkowo, jak kupisz piekarnik z tej samej firmy, to Amica zwróci Ci 350zł. Ja skorzystam z tej opcji na pewno.
Piekarnik - ostatnio słyszę dobre opinie o Amice i podobno jakość znacznie różni się od tego, co było kiedyś.

adrianad
27-11-2014, 00:12
wojtass, whirlpool ma piękne białe płyty. No ale do czarnego blatu to nie chcesz klasycznej czarnej?

wojtasso88
27-11-2014, 07:22
A więc tak po kolei:)

Lodówka, nie podobają mi się zabudowane i raczej temat odpada w mojej kuchni więc zostanę albo przy klasycznej albo przy tej bieli bo wizualnie mi się po prostu podobała.
Zmywarka, po prostu podoba mi sie taki panel i uwazam ze jest bardziej funkcjonalny i tyle:) Raczej chodzilo mi opinie o tym ktory wybrac niz o dyskutowaniu czy panel jest fajny czy nie.
Co do płyty amica raczej mnie nie przekonuje. Myślałem jeszcze o tym modelu http://www.ceneo.pl/11094092#tab=spec lub o tym http://www.ceneo.pl/32967358#tab=reviews_new ale wtedy już czerń.
Piekarniki moim zdaniem amica zawsze miała niezłe. W starym mieszkaniu sam od 10 lat miałem właśnie amice i żadnej awaryjności.

Adrianad - Właśnie myślałem o tym żeby dać biały na czarnym ale muszę na żywo jeszcze je zobaczyć bo nie wiem czy nie będzie zbyt dziwnie to wyglądało jako iż płyta ma być na środku kuchni wraz z okapem.

adrianad
27-11-2014, 07:42
Wojtass, ja akurat szukalam białej plyty i pod względem wizualnym whirpool znokautował całą reszte :)

A ja się zastanawiam nad wbudowanym ekpresem na kawe z ikei - użytkuje ktoś? Warto kupic? (a w zasadzie wziąć w gratisie ;))

wojtasso88
27-11-2014, 08:12
Jak w gratisie to warto potestować, jak kupić to ja bym nie kupił chyba że pijesz tylko czarną;)

Mmelisa
27-11-2014, 08:45
Wojtassoo.. odnosnie zmywarki... przyjdzie taki maly brzdac i sobie pokreci, powciska tymi pokretlami, przyciskami itp..
moja mama ma panel od frontu i zaluje wyboru.
ja korzystam ze zmywarki z ukrytym panelem i nic dzieci nie robia, bo zmywarka zamknieta-nic nie korci...
druga (na nowy dom) tez taka kupilam.. tylko innej firmy :)

wojtasso88
27-11-2014, 08:49
No tak tylko ja chciałem budżetowo powiedzmy do tych 1500zł a chyba te tańsze z ukrytym panelem nie mają żadnej sygnalizacji, diody która informuje o zakończonym cyklu? Chyba, że się mylę?

Mmelisa
27-11-2014, 08:51
Maja :yes:
korzystam od 4 lat z ikeowskiej i sygnalizuje mi koniec mycia :)

wojtasso88
27-11-2014, 09:07
No to jest to rzecz do przemyślenia jeżeli kwoty będą podobne:) Największy problem mam z płytą bo chciałbym wydać maxymalnie 1600-1800 zł i dostać jak najlepszą niekoniecznie białą ale z możliwością używania największej ilości naczyń.

cieszynianka
27-11-2014, 22:06
No tak tylko ja chciałem budżetowo powiedzmy do tych 1500zł a chyba te tańsze z ukrytym panelem nie mają żadnej sygnalizacji, diody która informuje o zakończonym cyklu? Chyba, że się mylę?
Mają światełko skierowane na podłogę, które po zakończeniu cyklu gaśnie, ponadto zmywarka sygnalizuje zakończenie pracy dźwiękiem.

Są też takie, które wyświetlają na podłodze czas pozostały do zakończenia pracy, ale niestety są dużo droższe.

mirek118
27-11-2014, 22:50
Nikt nie odpowiada, Bayzone się zwinął. Postanowiłem zacząć od kuchenki mikrofalowej i piekarnika. Mam okazję kupić w dobrej cenie piekarnik Amica EBF 7941 AA i kuchenkę AMG 20BF. Co sądzicie o tym sprzęcie? Wizualnie dla mnie OK. Trochę mała moc kuchenki (obecnie używam 1150W). Jakie inne marki i modele byście polecili w tym przedziale cenowym?

No i zakup dokonany. Decyzja padła na:
- mikrofala Amica AMG 20BF
- piekarnik Amica EBF 7541
- indukcja Amica 6512TFN
wszystko wykosilem w Bayzone w okazyjnej cenie z racji likwidacji działu AGD po znanym tutaj forumowiczu Bayzone.
Dalszy plan to dokupić okap Amica OTC 613BG i zgarnąć od Amici 500 zł zwrotu, a za pozyskaną kasę przedłużyć gwarancję na płytę oraz piekarnik.
Okap dzisiaj testowalem w sklepie nie dla idiotów i dziala cicho, ładnie wyglada, ma sterowanie dotykowe i będzie pasował do reszty.
Uff, została tylko zmywarka, lodówka i pralka.

Zmywarka najprawdopodobniej będzie Hotpoint-Ariston LTF 11S112EU -znalazłem w dobrej cenie i z 4 lenią gwarancją producenta.
Lodówka to chyba bedzie Beko, któryś z modeli o szerokosci 70 cm.

mirek118
04-12-2014, 10:21
Czy ktoś się orientuje w aktualnych promocjach na sprzęt AGD? W Amice wykorzystałem promocję i otrzymam 500 zł zwrotu. Zostało mi do kupienia: lodówka wolnostojąca 70cm szeroka, zmywarka do zabudowy 60 cm i pralka ładowana od góry. Ktoś jest na czasie z tym wszystkim?

Mmelisa
04-12-2014, 11:15
w ikea sa promocje na agd... :)
przy zakupie 3 produktow mozna otrzymac zwrot :)

powell
04-12-2014, 11:56
Grrr, nie cierpię promocji.... Właśnie w zeszłym miesiącu wtopiłem na Elektroluxie - chciałem skorzystać z ich promocji "kup 3 i dostań zwrot za połowę najtańszego urządzenia" i dupka - limit nagród wyczerpany. Kupiłem w sumie 4 urz. Electrolux w różnych sklepach, miałem do końca roku czas na skorzystanie z promocji i.. spóźniłem się. Oczywiście w regulaminie jest zapis, że "promocja trwa do wyczerpania limitu" itd. ale kto mógł wiedzieć, kiedy ten limit się skończy?

mirek118
04-12-2014, 11:58
Grrr, nie cierpię promocji.... Właśnie w zeszłym miesiącu wtopiłem na Elektroluxie - chciałem skorzystać z ich promocji "kup 3 i dostań zwrot za połowę najtańszego urządzenia" i dupka - limit nagród wyczerpany. Kupiłem w sumie 4 urz. Electrolux w różnych sklepach, miałem do końca roku czas na skorzystanie z promocji i.. spóźniłem się. Oczywiście w regulaminie jest zapis, że "promocja trwa do wyczerpania limitu" itd. ale kto mógł wiedzieć, kiedy ten limit się skończy?

O kurcze. To musze pospieszyć się ze zgłoszeniem mojego sprzętu do Amici bo mi jeszcze braknie

powell
04-12-2014, 12:01
No spiesz się, spiesz. Ja się przez chwilę nawet zastanawiałem, czy nie zwrócić sprzętu do sklepów, sprzedawcy zachęcali do kupna między innymi tą promocją. Ale to już raczej nierealne, sprzęt jest już zamontowany, pudełka wyrzucone itp. Kicha na maksa.

mirek118
04-12-2014, 12:12
No spiesz się, spiesz. Ja się przez chwilę nawet zastanawiałem, czy nie zwrócić sprzętu do sklepów, sprzedawcy zachęcali do kupna między innymi tą promocją. Ale to już raczej nierealne, sprzęt jest już zamontowany, pudełka wyrzucone itp. Kicha na maksa.

Mówili na infolinii w Amice że dobkonca roku mam czas, ale dzisiaj nikomu nie możnabdo końca zawierzyć. Muszę jeszcze okap wykosic i działam

agathas
10-12-2014, 22:56
Witajcie!
Mam prośbę - czy ktoś pomoże mi skompletować czarny ekspres do kawy do zabudowy z czarnym piekarnikiem? Przeczesaliśmy z mężem internet i ciężko coś znaleźć w sensownej cenie.

yaro09
10-12-2014, 23:46
nie ma tanich ekspresów pod zabudowę :)

Marysia Ro
11-12-2014, 15:36
Mówili na infolinii w Amice że dobkonca roku mam czas, ale dzisiaj nikomu nie możnabdo końca zawierzyć. Muszę jeszcze okap wykosic i działam

No faktycznie, nie można nikomu wierzyć.... Bo dzisiaj w Amice wyczerpała się cala pula nagród. A ja właśnie wypełniałam formularz, więc niefart jak nie wiem co. Na szczęście później doszło info, że sprzęty kupione do 11.12.2014 można jeszcze zgłaszać mailowo lub pocztą. Mam nadzieję, że moje mailowe zgłoszenie przejdzie.

Aha, odnośnie płyty indukcyjnej Amica PI609LW - ona faktycznie nie jest biała, tylko niebieska!!! Widziałam ją w salonie BRW i wydawała mi się biała i nie sądzę, by pomyliła mi się z innym modelem. A tymczasem wczoraj kurier przytargał paczkę, a w środku zupełnie inny kolor. Nie wiem, o co chodzi. Cały czas zastanawiam się nad zwrotem... Kuchnia zaplanowana jest biało-drewniana, a tu nagle szaro-niebieska płyta na środku. Ech...

mirek118
11-12-2014, 16:49
No faktycznie, nie można nikomu wierzyć.... Bo dzisiaj w Amice wyczerpała się cala pula nagród. A ja właśnie wypełniałam formularz, więc niefart jak nie wiem co. Na szczęście później doszło info, że sprzęty kupione do 11.12.2014 można jeszcze zgłaszać mailowo lub pocztą. Mam nadzieję, że moje mailowe zgłoszenie przejdzie.

Aha, odnośnie płyty indukcyjnej Amica PI609LW - ona faktycznie nie jest biała, tylko niebieska!!! Widziałam ją w salonie BRW i wydawała mi się biała i nie sądzę, by pomyliła mi się z innym modelem. A tymczasem wczoraj kurier przytargał paczkę, a w środku zupełnie inny kolor. Nie wiem, o co chodzi. Cały czas zastanawiam się nad zwrotem... Kuchnia zaplanowana jest biało-drewniana, a tu nagle szaro-niebieska płyta na środku. Ech...

Ja wypelnilem formularz w piątek i nie bylo zadnego komunikatu ze pula wyczerpana w zestawe ktory wybralem także może sie uda. Musze się zalogowac i sprawdzić status

agathas
11-12-2014, 20:47
yaro09 wiem, że nie ma tanich ekspresów pod zabudowę. Liczę się z wydatkiem ponad 4-5 tys. Chodzi mi o czarny ekspres i czarny piekarnik pod zabudowę. Może ktoś coś wie, czy coś takiego istnieje na rynku?

mirek118
12-12-2014, 11:55
Ja wypelnilem formularz w piątek i nie bylo zadnego komunikatu ze pula wyczerpana w zestawe ktory wybralem także może sie uda. Musze się zalogowac i sprawdzić status

dzwoniłem na infolinię i wygląda na to, że się załapałem na 500 zł zwrotu. Faktycznie na stronie podają, że pule nagród już wyczerpane. Szkoda tylko, że promocja jest ciągle reklamowana na rożnych portalach :-).
Zwijam to 500 zł i częściowo przeznaczam na przedłużenie gwarancji

Piotrek2005
12-12-2014, 12:23
yaro09 wiem, że nie ma tanich ekspresów pod zabudowę. Liczę się z wydatkiem ponad 4-5 tys. Chodzi mi o czarny ekspres i czarny piekarnik pod zabudowę. Może ktoś coś wie, czy coś takiego istnieje na rynku?

znalazłem grafitowe: smeg cm845a-9 i smeg sf800a
linia coloniale czyli retro

Marysia Ro
12-12-2014, 13:41
dzwoniłem na infolinię i wygląda na to, że się załapałem na 500 zł zwrotu. Faktycznie na stronie podają, że pule nagród już wyczerpane. Szkoda tylko, że promocja jest ciągle reklamowana na rożnych portalach :-).
Zwijam to 500 zł i częściowo przeznaczam na przedłużenie gwarancji

Mnie też się prawdopodobnie udało - dzwoniłam i uprzejma pani powiedziała, że wniosek jeszcze nie został zweryfikowany, ale jeśli wszystko będzie w porządku, to moje zgłoszenie jeszcze załapuje się na promocję :)

mirek118
12-12-2014, 14:15
Mnie też się prawdopodobnie udało - dzwoniłam i uprzejma pani powiedziała, że wniosek jeszcze nie został zweryfikowany, ale jeśli wszystko będzie w porządku, to moje zgłoszenie jeszcze załapuje się na promocję :)

Ale trzeba być czujnym. Jak oficer SB :-)

agathas
12-12-2014, 16:42
Piotrek2005 dziękuję za zainteresowanie tematem i poświęcenie czasu. Niestety w wątku pominęłam, że kuchnia ma być nowoczesna i rustykalny smeg tutaj nie pasuje. Gdyby był z jakiejś linii "modern" itd - to wart byłby mojej uwagi. Pozdrawiam.

Besta77
21-12-2014, 18:00
Witam!
Przeczytałam kilkadziesiąt stron wątku… i mam jeszcze większy mętlik w głowie.
Rozumiem, że nieoceniony Boyzone przepadł :(

Pytanie odnośnie do piekarnika elektrycznego parowego - nie do końca jarzę wszystkie różnice, zaczynam podejrzewać, że są tylko parowe o niewielkim zakresie temperatur oraz kompaktowe, które funkcje pary mają niejako dodatkowo, a oprócz tego pieką tradycyjnie - tak?
Czy ktoś używa takiego? http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy,d3,g2,j5,l2,n4:3:2,p2:1:3,r3.bhtml wydaje mi się, że kilkanaście stron wcześniej ktoś o niego pytał…
A może macie innej marki parowe? Jak się sprawdzają? Czy faktycznie warto w niego inwestować, czy pieczenie z parą daje efekty, o jakich piszą producenci?

agathas
21-12-2014, 21:28
Besta77 przeczytałam, że piekarnik parowy jest piekarnikiem tylko z nazwy i służy wyłącznie do gotowania na parze. Jeżeli chcemy mieć urządzenie
i do pieczenia, i do gotowania na parze, to musimy poszukać piekarnika parowego z funkcją pieczenia lub piekarnika tradycyjnego z funkcją pary. Cytat pochodzi z gazety "Cztery kąty" nr 5 z 2014 r. Dodam, że też szukam piekarnika i każdy sprzedawca zachwala co innego i totalnie się już gubię.

Besta77
22-12-2014, 10:45
Besta77 przeczytałam, że piekarnik parowy jest piekarnikiem tylko z nazwy i służy wyłącznie do gotowania na parze. Jeżeli chcemy mieć urządzenie
i do pieczenia, i do gotowania na parze, to musimy poszukać piekarnika parowego z funkcją pieczenia lub piekarnika tradycyjnego z funkcją pary. Cytat pochodzi z gazety "Cztery kąty" nr 5 z 2014 r. Dodam, że też szukam piekarnika i każdy sprzedawca zachwala co innego i totalnie się już gubię.
Agathas no właśnie.. ja też już zgłupiałam. Oglądałam w necie testy tego piekarnika - wygląda na to, że piecze, tak normalnie. Ma podział na dwie komory i możliwość równoczesnego pieczenia dwóch różnych potraw. Natomiast nie tyle na tym właśnie mi zależy, co na pieczeniu z wykorzystaniem pary. I stąd pytanie do użytkowników - jak to jest? Czy oprócz tego będę potrzebowała też normalny piekarnik?

tomekwa
23-12-2014, 15:34
Poszukuję sprzętu do zabudowy z frontem z czarnego szkła i jak najmniejszą ilością INOXu: piekarnik, mikrofalówka, szuflada grzewcza.
Mam problem ze znalezieniem odpowiedniego kompletu w rozsądnej cenie tak aby zachować taki układ:

295477

Myślałem o Siemensie ale jego piekarnik ma bardzo dużo stali :(
Jakieś propozycje?

salik
23-12-2014, 23:04
Na pewno znajdziesz u Smega, taki zestaw - seria Linea albo Modern classic

mateuszratajczyk
24-12-2014, 09:46
a coś takiego? http://www.ceneo.pl/26660219

Bardzo dużo czarnego, brak inoxu. Kolor jednolity.

tomekwa
24-12-2014, 11:27
Na pewno znajdziesz u Smega, taki zestaw - seria Linea albo Modern classic
Piekarnik w cenie ok. ale mikrofala za 4000 to lekka przesada :( sama maskownica 2000 zł.
Pojedyncze sprzęty ma każda firma, ale już dobrać komplet to problem. Elektrolux szufladę ma tylko inox.

Jamejski
24-12-2014, 17:37
a coś takiego? http://www.ceneo.pl/26660219

Bardzo dużo czarnego, brak inoxu. Kolor jednolity.

Hmm pomijając fakt że chyba odpowiada na problem ja mam pytanko co do tego piekarnika. Wiesz o nim coś więcej?

Marysia Ro
30-12-2014, 13:55
Z Waszego doświadczenia - lepiej kupić sprzęt AGD pod koniec roku (czyli dziś lub jutro) czy w styczniu? Kiedy taniej? Obserwuję ceny od dwóch miesięcy i stoją w miejscu, mimo obietnic poświątecznych wyprzedaży. Kupować teraz czy zaryzykować i poczekać jeszcze tydzień-dwa? Czy może być drożej?

Mmelisa
30-12-2014, 14:49
Kiedys rowniez rozwazalam zakup piekarnika parowego... ale ciagnelo mnie bardziej ku piekarnikowi z funkcja pary.
Szukalam opinii i natrafilam na necie na blog, gdzie byl robiony test pieczenia drozdzowych slimakow... klikk (http://www.crustanddust.pl/2013/07/drozdzowe-slimaki-z-powidami-i.html)
test wyglada bardzo ciekawie i tym bardziej, ze marka siemens w ktora i my typujemy :)
nadal zastanawiam sie nad jego zakupem..ale poki nie mieszkamy, wstrzymuje sie z decyzja :)

Marysia Ro obnizki trwaja teraz..z tego co widze na necie to w media expert czyszczenie magazynow do 31 grudnia ;) jak bedzie pozniej nie wiem..ja sprzety swoje kupowalam w styczniu bez promocji...

Marysia Ro
30-12-2014, 15:58
Media Expert nie ma dobrych cen nawet po obniżkach. Najtaniej jest w neo24.pl i electro.pl, ale tam ceny są takie same jak dwa miesiące temu i zastanawiam się, czy takie się utrzymają do stycznia, czy może będzie jeszcze taniej, a może drożej... ;)

Besta77
04-01-2015, 18:13
Mmelisa ja już generalnie zdecydowałam się na tego elektryczne z funkcją pary, chociaż do zakupu, a tym bardziej wypróbowania jeszcze chwila :)
Też obszukuję strony i porównuję ceny, na razie wychodzi mi, że najtaniej cały sprzęt kupię w oleole - na swojej stronie piszą o gwarancji najniższej ceny i porównywaniu z cenami konkurencji typu saturn, media itd. Na pewno lepiej będzie mi cały zestaw kupić w jednym miejscu.

mateuszratajczyk
19-01-2015, 22:35
Mmelisa ja już generalnie zdecydowałam się na tego elektryczne z funkcją pary, chociaż do zakupu, a tym bardziej wypróbowania jeszcze chwila :)
Też obszukuję strony i porównuję ceny, na razie wychodzi mi, że najtaniej cały sprzęt kupię w oleole - na swojej stronie piszą o gwarancji najniższej ceny i porównywaniu z cenami konkurencji typu saturn, media itd. Na pewno lepiej będzie mi cały zestaw kupić w jednym miejscu.

Niech no zgadnę. Electrolux? Oni maja jeszcze taki z funkcją Sous-vide (po francusku w próżni)

Mmelisa
19-01-2015, 22:42
Niech no zgadnę. Electrolux? Oni maja jeszcze taki z funkcją Sous-vide (po francusku w próżni)

wczesniej jak pisalysmy to ja mialam na mysli siemens ;)

Besta, mam złe, ojj i to baardzo złe doswiadczenie z Ole Ole, nic tam wiecej nie zamowie..oni sa polaczeni z bodajze mediamarkt :yes:

co do neo24 jak i electro.pl nie mam zastrzezen...najlepsze sklepy w jakich zamawialam :D

holmes12
20-01-2015, 12:48
Niech no zgadnę. Electrolux? Oni maja jeszcze taki z funkcją Sous-vide (po francusku w próżni)

Opłaca się kupić piekarnik parowy. Wiele osób korzysta do pieczenia z dodatkiem pary, a niekoniecznie do gotowania na parze.


Mmelisa, z olele mam dobre doświadczenia, choć wolę electro.

Jeżeli chodzi o opłacalność, to te dwie firmy mają swoje profile na allegro, na którym czasem mają niższe ceny niż w swoich sklepach internetowych - konkurencja - wzajemne zbijanie cen.

lukjah
22-01-2015, 05:39
Niedlugo bede kupowal sprzet agd do kuchni, rozwazam:
piekarnik Amica EBI 8562
płyta Amica 6512 TFN
zmywarka Bosch 53L30EU lub 53L50EU
lodowka - jeszcze nie wybrana ;-)

jak oceniacie powyzsze modele, mozecie podzielic sie informacjami n/t jakosci, funkcjonalnosci, walorow uzytkowych, jezeli ktos cos z w/w sprzetu posiada? Dzieki

Barnabasz
23-01-2015, 19:31
Okapy podszafkowe poszukuje do 200 zł. Czy takie z amica za 150 spełnią swoją funkcję w miarę dobrze ? Czym różnią się filtry akrylowe od węglowych i jakie wybrać oraz jaka jest ich żywotność?

smiechu30
24-01-2015, 11:50
Niedługo przyjdzie czas zakupów sprzętu AGD do kuchni , zastanawiam się nad czarną lodówką Amica FK338.6 GBDZAA .
Czy może ktoś ją posiada czy to dobry wybór ?

Piotrek2005
24-01-2015, 12:18
Niedługo przyjdzie czas zakupów sprzętu AGD do kuchni , zastanawiam się nad czarną lodówką Amica FK338.6 GBDZAA .
Czy może ktoś ją posiada czy to dobry wybór ?
lodówki amica raczej średnie
jak ma być czarne szkło to lepiej samsunga RL55VTEBG

Besta77
25-01-2015, 12:28
wczesniej jak pisalysmy to ja mialam na mysli siemens ;)

A ja planuję Samsunga.

Besta, mam złe, ojj i to baardzo złe doswiadczenie z Ole Ole, nic tam wiecej nie zamowie..oni sa polaczeni z bodajze mediamarkt :yes:

co do neo24 jak i electro.pl nie mam zastrzezen...najlepsze sklepy w jakich zamawialam :D

Mmelisa aż tak bardzo złe doświadczenia? Możesz napisać dlaczego? Zawalili z dostawą, terminem czymś*innym?

Besta77
25-01-2015, 12:29
Niech no zgadnę. Electrolux? Oni maja jeszcze taki z funkcją Sous-vide (po francusku w próżni)


Samsung :) (chociaż tak, jak niektórym, ta marka bardziej mi się z telefonami i tego typu sprzętem kojarzy).

Junona
03-02-2015, 10:42
witam, czy możecie polecić dobra pralkę :) jedyny problem jest taki, że max wysokość może być 82 cm. wszystko co znajduję sensownego to jest wysokie na 85cm, help, dzięki.

savio231
03-02-2015, 22:07
Witam serdecznie wszystkich :)
Proszę o ocenę mojego zestawu agd :)

Płyta Whirlpool ACM810BF
Zmywarka Bosch SMV51E30EU
Lodówka Liebherr ICS3304
Piekarnik Samsung NV70F3544CB
Kuchenka samsung FG87SUB

siaśka
10-02-2015, 12:36
Proszę pomóż. Kupiłam mieszkanie i potrzebny mi sprzet do kuchni. piekarnik i mikrofala w zabudowie
Moje propozycje sa nastepujace:
lodówka samsung rbb1fernbss,
okap akpo wk-9 kastos 60
płyta indukcyjna bosch pin651f27e (jest droga. prosze o propozycje innej tanszej plyty z wolna sfera) podłączenie pod siłę
piekarnik amica integra ebi8564baa pro baby
mikrofala whirlpool amw140nb
pralka samsung wf600bobkwq
czekam na odpowiedzi, opinie i inne propozycje
pozdro

kzzzzzo
11-02-2015, 09:29
Proszę pomóż. Kupiłam mieszkanie i potrzebny mi sprzet do kuchni. piekarnik i mikrofala w zabudowie
Moje propozycje sa nastepujace:
lodówka samsung rbb1fernbss,
okap akpo wk-9 kastos 60
płyta indukcyjna bosch pin651f27e (jest droga. prosze o propozycje innej tanszej plyty z wolna sfera) podłączenie pod siłę
piekarnik amica integra ebi8564baa pro baby
mikrofala whirlpool amw140nb
pralka samsung wf600bobkwq
czekam na odpowiedzi, opinie i inne propozycje
pozdro

Żeby okap służył i nie wkur.... znaczy pracował cicho trzeba dać dużo pieniędzy, nie wiem czy ten bedzię akurat taki.
A jeśli chodzi o Amice to kupiłem właśnie jeden sprzęt od nich no i po miesiącu był zepsuty.... Pan serwisant był bardzo zadowolony bo powiedział że praca jest, także nie polecam tej firmy widać nie bardzo się starają robić cokolwiek solidnie.

goshia7
12-02-2015, 11:37
A jeśli chodzi o Amice to kupiłem właśnie jeden sprzęt od nich no i po miesiącu był zepsuty.... Pan serwisant był bardzo zadowolony bo powiedział że praca jest, także nie polecam tej firmy widać nie bardzo się starają robić cokolwiek solidnie.

Nie miałam doświadczenia ze sprzętem Amica ale rozmawiałam kiedyś z serwisantem i też odradził mi amicę, powiedział, że strasznie dużo mieli zgłoszeń, bardzo wadliwe i kiepskie sprzęty w końcu zrezygnowali z tej firmy bo nie wyrabiali z naprawą :)

rolmik
14-02-2015, 17:12
witam
kupiłem mieszkanie i przydał by się jakiś sprzęt do kuchni wybrałem mniej więcej co chciałbym i prosił bym o ocenie i sugestie bo nie znam się na tym kompletnie 1 warunek ma być proste w obsłudze
na pewno nie chce sprzętu z amiki
zmywarka Bosch SPV43M10EU http://www.ceneo.pl/13339088 lub Siemens SR65E000EU http://www.ceneo.pl/13109416
indukcja BOSCH PIE611F17E http://www.ceneo.pl/23107290
piekarnik BOSCH HBA 43S462E http://www.ceneo.pl/25762021
lodówka Whirlpool ART6510A+SF http://www.ceneo.pl/31668466

Marcioszka
18-02-2015, 11:31
Kupujemy niedługo cały sprzęt do domu i wstępnie wybraliśmy, czy moglibyście ocenić czy słusznie i ewentualnie podać jakąś alternatywę?
Sprzęt do zabudowy (kuchnia IKEA):

LODÓWKA- Electrolux ENN2853COW http://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy/electrolux-enn2853cow.bhtml
PŁYTA INDUKCYJNA- Electrolux EHH16340FK http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehh16340fk.bhtml#opinie
ZMYWARKA- BOSCH SPV50E00EU http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-spv50e00eu.bhtml
PIEKARNIK- Siemens HB43GS540 http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/siemens-hb43gs540.bhtml
OKAP- Samsung HB6247SX http://www.oleole.pl/okapy/samsung-hb6247sx.bhtml

PRALKA- Samsung WF60F4E0W0W http://www.oleole.pl/pralki/samsung-wf60f4e0w0w.bhtml

Z góry, bardzo dziękujemy za zainteresowanie :)

PatMar
19-02-2015, 20:06
Także ja poproszę o pomoc w odpowiednim wyborze sprzętu do zabudowy. Na pierwszy ogień idą zmywarki. Wytypowałem 3, a mianowicie:
Zmywarka SIEMENS SR 65E000EU - http://www.electro.pl/Zmywarka_SIEMENS_SR_65E000EU-474258.html#Tabs
Zmywarka AMICA ZIM436 - http://www.electro.pl/Zmywarka_AMICA_ZIM436-sE039092.html?kwnazwa=2015.02.02_Nokaut-cen&kwinfo=LP-787112#Tabs
Zmywarka BOSCH SPV 50E00EU - http://www.electro.pl/Zmywarka_BOSCH_SPV_50E00EU-476532.html

Bardzo proszę o pomoc osoby doświadczone w tym temacie, jednocześnie z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

rolmik
03-05-2015, 15:00
proszę w pomocy co do agd do nowego mieszkania
piekarnik
Whirlpool AKZ 237 IX 01
Bosch HBA 43S462E
płyta (musi być 1 pole podłużne i na siłe )
Whirlpool ACM 816 BA
Hotpoint-Ariston KIO 632 C C
zmywarka
Bosch SPV50E00EU
lodówka
Electrolux ENN12801AW
Whirlpool ART 6510 A+ SF
Electrolux ENN12800AW
Electrolux ENN 2801BOW

inxrt
03-05-2015, 17:10
Ja kupuje tylko sprzęt z bosh

majkaz
04-05-2015, 13:58
Wiesz, trudno tak doradzić ;) Ja np, wolałam kupić większość sprzętu jednego producenta, a nie tak skakać po różnych ;)

tomektymianek
05-05-2015, 15:40
Witajcie . Jestem przed zakupem sprzętu proszę o opinię czy ktoś z was miał styczność z tymi produktami .

Marka GORENJE :

Piekarnik BO87ORAB
Płyta IS656USC
Okap DKF2600MSBT
Maskownica DPMORAS*

A Lodówka SBS Samsunga
RSH 5 ZLBG

andziK
13-05-2015, 11:15
proszę o pomoc w wyborze mikrofalówki do zabudowy do piekarnika Elektrolux EOC3430COX.
Piekarnik i mikrofalówka mają być w jednym słupku, jednak mikrofala EMS 262040X jest strasznie droga.
Może jest coś co pasuje? a jest dużo tańsze?

Tyghrys
16-05-2015, 23:31
Wielu tu znawców więc liczę że mi ktoś też pomoże :)
Zbieram sprzęt do domku i zastanawiam się nad takim zestawem:

Płyta gazowa Bosch PCQ715B80E bądź BEKO HIPD 75222 ST
Piekarnik Amica Integra EBI 81064 W AA
Zmywarka Whirlpool ADG 6240 FD/1 lub Bosch SMV40D90EU
Lodówka do zabudowy BEKO BCN 130000 lub WHIRLPOOL ART 9811/A++ SF lub SIEMENS KI 38VA20 (tutaj najcięższy wybór) lub WHIRLPOOL ART 460/A++

Pralka Electrolux EWT1266TLW

Z góry dziękuję za wszelkie opinie, podpowiedzi i odpowiedzi.

Św.Mikołaj
17-05-2015, 01:11
Wielu tu znawców więc liczę że mi ktoś też pomoże :)
Zbieram sprzęt do domku i zastanawiam się nad takim zestawem:

Płyta gazowa Bosch PCQ715B80E bądź BEKO HIPD 75222 ST
Piekarnik Amica Integra EBI 81064 W AA
Zmywarka Whirlpool ADG 6240 FD/1 lub Bosch SMV40D90EU
Lodówka do zabudowy BEKO BCN 130000 lub WHIRLPOOL ART 9811/A++ SF lub SIEMENS KI 38VA20 (tutaj najcięższy wybór) lub WHIRLPOOL ART 460/A++

Pralka Electrolux EWT1266TLW

Z góry dziękuję za wszelkie opinie, podpowiedzi i odpowiedzi.
Wyraze tylko swoja opinie.
Jezeli stac cie, na turecki szajs jakim jest wszelakiego rodzaju sprzet marki BEKO i stac cie na ciagle naprawy pogwarancyjne to berz.
Ale jest to najgorszy sprzet na rynku.
Wpisz w google ranking lodowek, czy zmywarek tam wszystko beezie.
Ja mam wszystkie sprzety mastercooka(plyta,piekarnik i okap) lodowki bosha ,indesita i pralki bosha i mastercooka.
Jezeli chodzi o mastercooka to dawny polski weozamet -sprzety przystepne cenowo, tanie w eksploatacji i dostepne czesci.
Jezeli chodzi o pralke to bierz tylko taka co ma wymienne lozyska zespolu pioracego, a nie zalewane jak wiekszosc nowych pralek.
Zalewane w calym zespole pioracym po gwarancji jak poleca to tylko wymiana calego zespolu pioracego.
Niestety kosztuje tyle co nowa pralka.
Wymienne lozyska maja wiekszosc bosha, mastercooka i polara, niektore LG
Rodzice maja sprzet amica kuchenki i lodowke whilerpola.
Jak naraxie 4 lata bezawaryjnej pracy wszystkie sprzety,kuchenki rodzicow ok 8 lat

Adam626
27-05-2015, 22:24
Poszukuję dużej lodówki do zabudowy, moze być bez zamrażalnika. Standardowe lodówki do zabudowy są węższe niż lodówki wolnostojące więc w środku są wąskie i płytkie ( 48cm/44cm) a zwykła 51cm/55cm. Na wstępnej liście mam lodówki Liebherr IK 3510 Premium Plus
Gorenje RI4181AW
Gorenje RI 5182 BW
Bosch KIR81AD30
Hotpoint BS 3022 V

ale one wszystkie są właśnie małe w środku. Meble i tak będą robione na wymiar więc odpowiada mi lodówka szersza np 65cm zamiast standardowego dla zabudowy 55cm.
Czy znacie coś?

Buniaa
29-05-2015, 13:13
Ja też jestem obecnie na etpaie poszukiwań. Napisałam już w wątku o płytach indukcyjnych, ale tu powtórzę. Koleżanka użytkuje:
1. płytę Whirpool ACM 848 BA - 6 zmysł i bardzo sobie chwali, a w opiniach klientów sklepów interentowych płyta ta zbiera cięgi właśnie za tą funkcję 6 zmysł; ponadto ona twierdzi że stawia na polu FlexiCook 3 garnki obok siebie i wszystko ok i chwali sobie te rozwiązanie, a w inni użytkownicy piszą że trzeba ustawić garnki na napisach bo inaczej nie ma mowy o wykryciu garnka;
2. piekarnik Samsung BQ1VD6T131 z możliwością wlewania wody i przygotowania posilków na parze
3. mikrofalę (w miarę tanią) - Samsung FG87SUST która pasuje wizualnie do piekarnika
4. lodówkę Electrolux ENN3153AOW - podobno największą dozabudowy jaką można dostać.
5. Zmywarkę Bosch SMV53L50EU.
Jeśli chodzi o zmywarki wszyscy znajomi których pytałam polecali Boscha. Dodatkowo radzili żeby brać z koszem na sztućce a nie z szufladą, bo niekórzy z nich przeklinają szuflady ze względu na to że trzeba precycyjnie ułożyć te sztućce a do kosza szybciej się wkłada.
Co do lodowki - u mnie musi być najwyżej 177 cm wiec ta polecana przez koleżankę się nie zmieści. Mam wolnostojącą lodówkę Samsunga z No frost (ma już 10 lat, kupiona przez internet i sprawuje się cały czas bardzo dobrze, przez 10 lat jedynie popsuł się nam jeden pojemnik na drzwiczkach). Polecam system No Frost - kto nienawidzi rozmrażania doceni tą wygodę. A teraz są jeszcze No frost nie tylko dla chłodziarki al i dal zamrażalnika. No i przy tych kryteriach czyli No frost i ograniczeniu wysokości do 177 wyszła mi lodówka BEKO BCH 130000 (ale właśnie się doczytałam że to turecki szajs...)

Myjk
29-05-2015, 17:03
Czy ktoś spotkał się z "kuchnią" indukcyjną z kompletnie osobnymi polami grzewczymi i jednym sterownikiem? Widziałem kiedyś coś takiego na fotce, ale nie mogę tego namierzyć w sklepach. Są pojedyncze i podwójne pola, ale są nieprzyzwoicie "sterczące" (tj. wolnostojące a nie do "zabudowy w blacie") i każde pole ma niezależny sterownik...

mateuszratajczyk
06-06-2015, 10:13
proszę o pomoc w wyborze mikrofalówki do zabudowy do piekarnika Elektrolux EOC3430COX.
Piekarnik i mikrofalówka mają być w jednym słupku, jednak mikrofala EMS 262040X jest strasznie droga.
Może jest coś co pasuje? a jest dużo tańsze?

no ale jednak warto. Jakość pierwsza klasa a i wszystko pasuje stylem do reszty urządzeń. A tak to ciężko będzie dobrać sprzęt innego producenta, który będzie idealnie pasował.

qwerty21
06-06-2015, 14:09
czy ma ktoś okap AMICA OKC6726I? jak się sprawuje?

hpr
06-06-2015, 19:18
Kupujemy niedługo cały sprzęt do domu i wstępnie wybraliśmy, czy moglibyście ocenić czy słusznie i ewentualnie podać jakąś alternatywę?
Sprzęt do zabudowy (kuchnia IKEA):

LODÓWKA- Electrolux ENN2853COW http://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy/electrolux-enn2853cow.bhtml

Mamy tą lodówkę, póki co od 9 miesięcy działa bez zarzutów. Jest dosyć pojemna. Brakuje mi jedynie uchwytu na butelki (tak jak w modelach nie do zabudowy). Z tymi zapachami to nie do końca jest tak jak producent opisuje, bo jednak potrawy z czosnkiem czuć :]

Adam626
15-06-2015, 22:40
LODÓWKA- Electrolux ENN2853COW Mamy tą lodówkę, póki co od 9 miesięcy działa bez zarzutów. Jest dosyć pojemna. Brakuje mi jedynie uchwytu na butelki (tak jak w modelach nie do zabudowy). Z tymi zapachami to nie do końca jest tak jak producent opisuje, bo jednak potrawy z czosnkiem czuć :]

Lodówka standardowa jak do zabudowy a więc mała. Dobra dla singla nie dobra dla rodziny. W środku wąska i płytka. Takie są ograniczenia lodówek do zabudowy. NIe polecam takich lodówek.

PaulinaPk
16-06-2015, 19:45
ja mam zabudowana lodowke whirpool oraz piekarnik i kuchnie indukcyjna z tejze marki - uzywam dopiero 3 miesiaca, ale bez zarzutu

Isabela
16-06-2015, 21:51
Lodówka standardowa jak do zabudowy a więc mała. Dobra dla singla nie dobra dla rodziny. W środku wąska i płytka. Takie są ograniczenia lodówek do zabudowy. NIe polecam takich lodówek.

Serdecznie polecam Electrolux ENN3153AOW - jak na przeznaczoną do zabudowy jest bardzo pojemna :)

marekwl
20-06-2015, 14:48
Witam czy ktoś miał styczność z okapem ciarko SMS 60BL(czarny) ? Cena wydaje się bardzo atrakcyjna jak za okap z taką mocą i poziomem głośności.

http://www.ceneo.pl/29414435#mh=a0q59pQP84006ciarkote08PkleVI0edKLPooT GViEkyhOQpTqyZq28vJwYJfwXuEk1IlGtkLfHv2Y9ypExZV-Fc4G5C4YjK2zi17ymrgHTwP1ZQIZ1k-JShf1RBRyIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJ qVlCTo5KeeUu3Fmh36yRbNCbgD1sSDL2UkeMXBcoqSIe0

Mam jeszcze prośbę (jeśli ktokolwiek w ogóle tu zagląda) potrzebuję piekarnik który będzie miał termosondę ,prowadnice teleskopowe(chociaż na 1 poziomie) i będzie kosztował nie więcej niż 1300 zł(najlepiej coś z Boscha,Electroluxa lub Aeg) Przejrzałem internet i znalazłem tylko ten model Electrolux EEA4545POX ma ktoś ten piekarnik?

Pa_____us
04-08-2015, 12:08
Witam,

Bardzo prosilbym o porade jakim konkretnie sprzetem warto sie zainteresowac. Granica cenowa za komplet to ok 15 tys - moge ja przekroczyc tylko wtedy gdy rzeczywiscie ma to uzasadnienie. Oczywiscie moze isc tez w druga strone, nie obraze sie jak calosc wyjdzie ok 10 tys :)

Potrzebuje:

Do zabudowy (kolor czarny):
Plyta indukcyjna
Piekarnik
Mikrofala (fajnie jak ta sama linia co piekarnik- ustawienie w slupku)
Lodowka
Okap (taki calkowicie schowany w spodzie szafki- nie wiem jak sie dokladnie nazywa)
Zmywarka
Pralka

Swoje typy jakies mam-celowo ich nie podaje by nic nie sugerowac. Rozwazam piekarnik i mikrofale samsunga -jednak czy warto isc w ta firme w agd?

bimber_2
31-08-2015, 15:01
Serdecznie witam,
szukam porady jesli chodzi o okap.
Prawdopodobnie bedzie to okap do zabudowy z Falmec'a
Jesttam szereg modeli pod nazwa grupa silnikowa. Dochodzi do tego wersja opatrzona mianem NRS.
Czy moglby ktos doradzic wybor ?

Waga34
31-08-2015, 16:34
Serdecznie witam,
szukam porady jesli chodzi o okap.
Prawdopodobnie bedzie to okap do zabudowy z Falmec'a
Jesttam szereg modeli pod nazwa grupa silnikowa. Dochodzi do tego wersja opatrzona mianem NRS.
Czy moglby ktos doradzic wybor ?

Właśnie od miesiąca użytkuję okap Falmec'a Built-in Evo 50 ( 600m3). Z zalet to przede wszystkim to, że naprawdę wciąga, autentycznie w całym domu nie czuć co się gotuje. Także jako okap spełnie swoją funkcję doskonale. Natomiast wadą dla mnie jest to, że oświetlenie ma halogenowe zamiast ledowego i oczywiście hałas - ale niestety nie znam żadnego okapu, który jest cichy

mazurka
02-09-2015, 10:28
A czy te okapy są dostępne w zwykłych sklepach stacjonarnych? Chodzi mi o takie RTV EURo Agd np.
Powiem szczerze, że nie kojarzę tej marki. Nie widziałam jej chyba w sklepach, ale może niezbyt uważnie się rozglądałam. Ale skoro tak je zachwalacie, to chyba warto poszukać. A Wy gdzie kupowaliście, w stacjonarnym sklepie czy w sieci?

Waga34
02-09-2015, 10:39
A czy te okapy są dostępne w zwykłych sklepach stacjonarnych? Chodzi mi o takie RTV EURo Agd np.
Powiem szczerze, że nie kojarzę tej marki. Nie widziałam jej chyba w sklepach, ale może niezbyt uważnie się rozglądałam. Ale skoro tak je zachwalacie, to chyba warto poszukać. A Wy gdzie kupowaliście, w stacjonarnym sklepie czy w sieci?

Właśnie chyba ich nie ma w sklepach stacjonarnych, ja zamawiałam w studiu kuchennym razem z innym sprzętem. Falmec to marka, która produkuje wyłącznie okapy i trzeba przyznać, że żaden z dotychczasowych moich okapów tak nie wciągał jak ten. Także polecam

kalendarium
07-09-2015, 10:55
Nie lepiej byłoby sobie to wszystko samodzielnie skompletować?
Sam wiesz najlepiej co jest ci potrzebne i jakie masz oczekiwania względem takich sprzętów. Możesz się wybrać do jakiegoś Rtv Euro Agd czy innych sklepów z rtv i agd, żeby porównać ceny i w ogóle oferty sprzętów do kuchni.
Łatwiej ci będzie coś sensownego wybrać zarówno pod zabudowę, jak i wolnostojącego.
Wydaje mi się, że nie ma co zdawać się w tym przypadku na opinię innych.

manhatan17
09-09-2015, 14:30
witam, zadawałam pytanie w wątku z piekarnikami ale nikt mi nie odpowiedział wiec pisze tu.

Jaki piekarnik polecacie? przedział cenowy to 1100-1800zł kolor czarny.
początkowo byliśmy zdecydowani na Boscha, jednak po wizycie w kilku sklepach zwyczajnie zgłupieliśmy, w oko wpadł mi samsung głownie za sprawą wyglądu i funkcji DualCook (możliwość niezależnego pieczenia na dwóch poziomach). teraz zupełnie nie wiemy co wybrać...
zależy nam aby piekarnik był dobrej jakości, miał jak największą pojemność (67-71L.) na bajerach typu pyroliza czy tych lepszych prowadnicach raczej mi nie zależy. z góry dziękuje za pomoc i rady.
-SAMSUNG NV70F3784EB
-Bosch HBG634BB1 czarny

docelowo nad piekarnikiem będzie mikrofala w zabudowie ale to już chyba w przyszłym roku. wybór piekarnika zadecyduje więc jakiej firmy będzie mikrofala.

p.s.
Pojawiła się opcja z Whirpoolem. Aktualnie jest promocja na sprzęty tej firmy. przy zakupie 2 dają 5% rabatu, 3 - 10%, a 4 - 15%. cenowo bardzo atrakcyjnie. widziałam ten model na real w sklepie. co prawda nie jest całkiem czarny tylko srebrno czarny ale przy zakupie piekarnika, mikrofali i okapu cena zachęca. warto?
- WHIRLPOOL AKZ 7900 IX
i do tego mikrofala
-WHIRLPOOL AMW 731 IX

jeżeli nikt nie zna tych konkretnych modeli to może wypowie się ogólnie o firmach? potrzebuję rady a w każdym sklepie doradzają mi co innego :((( help

Gendar
10-09-2015, 13:48
Jeśli chcesz coś poczytać o pralkach z Amici to dużo opinii będzie na pewno na ceneo albo na skąpcu. Teraz będę wymieniał moją starą Beko na coś nowszego. Razem z żoną zastanawiamy się nad jakimś modelem Bosha albo Samsunga. Bardziej stawiamy na tą drugą firmę. Zachęciła nas oferta tej pralki z tą funkcją Eco Bubble. Pytanie do tych co używali tego - czy korzystanie z tego daje jakieś większe efekty ? Będziemy starać się szukać Samsunga z tą opcją no ale nie ukrywam chciałbym się czegoś dowiedzieć od was. :)

konking
31-10-2015, 20:47
Jak my wyposażaliśmy naszą kuchnię w sprzęt agd to zdecydowaliśmy się na jednego producenta a mianowicie electroluxa. Co jak co ale jeśli chodzi o piekarniki czy płyty indukcyjne to chyba mają najlepsze technologicznie produkty. Na sprzęcie nie warto oszczędzać jeśli ma służyć kilka lat to lepiej się wydać trochę więcej od razu niż później wydawać na serwis.

bings
29-11-2015, 21:26
dokładnie. Kupując jednego producenta będzesz mieć pewność że sprzęt będzie pasował do siebie. I tak jak radzi konking możesz kupić n. indukcję która steruje automatycznie okapem itd.

ewelina32
03-12-2015, 08:35
zgadzam się z poprzednikiem, a moze i jakis rabat bedzie :)

qms
03-12-2015, 14:03
zgadzam się z poprzednikiem, a moze i jakis rabat bedzie :)

ja tam mam raczej odmienne zdanie niz tu panowie marketingowcy...
sprzet roznych producentow zaleznie, ktory model ma "poprawne" opinie..
a electrolux to juz ostro przegina z marketingiem szeptanym...

interona
04-12-2015, 14:02
Witam, poszukuję okapu do płyty o szer. 80,2 cm. Rozważam Bosch DIB091E51o szer. 90 cm i Bosch DIB121U50 o szer. 120 cm. Czy macie jakieś porady? Lepiej ten szerszy? Czy może zbędny ten szerszy? Może ktoś jest użytkownikiem i mógłby mi coś doradzić? Z wdzięcznością przyjmę każde słowo.

interona
04-12-2015, 14:05
Zapomniałam dodać, że kuchnię mam otwartą na salon, a salon jest otwarty antresolą na poddasze, więc zależy mi na dobrym pochłaniaczu. Czy prędkość 640 m3/h będzie wystarczająca? ps. flaków i kapustnych potraw nie gotuję programowo ;)