PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24]

Silentt
10-01-2016, 19:03
Witam. Proszę was o pomoc w wyborze sprzętu AGD. Przygotowałem wstępną listę, którą stworzyłem na podstawie informacji na forum i opinii innych internautów. Co myślicie o takim zestawieniu? Może polecacie coś lepszego w podobnych cenach? Z góry dziękuję za pomoc.

Lodówka:
1. Samsung RB31FERNCSA
2. Bosch KGN39VL31E

Piekarnik pod zabudowę:
1. Samsung Dual Cook BQ1D6G144

Płyta indukcyjna:
1.Electrolux EHH6340FSK 60cm
2. BOSCH PIE611F17E

Okap kuchenny:
1. Samsung HB6247SX tutaj się waham czy to dobry wybór. Znalazłem kilka negatywnych opinii odnośnie głośności pracy.

Pralka:
1. Samsung WF70F5E2W2W Eco Bubble

Mikrofalówka:
1. tutaj niczego nie znalazłem. Chcemy ją zabudować w kominie z piekarnikiem. Pytanie czy w takim wypadku mikrofala musi być typowo pod zabudowę? Czy może to być zwykła kuchenka bez opcji pod zabudowę, którą zabudujemy?

jute
11-01-2016, 14:23
Trochę*poza tematem ale nie mogę dokopać się*do podobnego tematu. Sprawa na pewno znana posiadaczom płyt elektrycznych. Mam płytę Siemens czarna (chyba ceramiczna).
Na dwóch najczęściej używanych palnikach pojawiły się białe naloty - ponoć jest to reakcja na aluminiowe spody garnków.

Próbowałam mechanicznie, wszelkimi środkami czyszczącymi. Nic nie pomaga. Macie jakiś sposób na odratowanie płyty?

Diedra
11-01-2016, 21:44
Jute, jeśli to rzeczywiście reakcja na aluminiowe spody - nie doradzę, mam indukcję, więc spody garnków stalowe. Ale kiedyś zauwaźyłam białe ślady na palniku, u mnie chyba powstały od wody (?). Pomogło namoczenie płatków kosmetycznych w occie, obłoźenie tym śladów i zostawienie na jakiś czas. Potem ślady zeszly przy pomocy gąbki. Próbowałaś czegoś takiego?

Mariusz10
29-01-2016, 19:41
Z racji, że zaraz będzie remont kuchni chciałbym prosić o Waszą opinie w ocenie sprzętu do kuchni początkowo miał być sprzęt różnej marki ale teraz po rozmowach ze znajomym serwisantem skłaniam się ku Boshowi i teraz zestaw przedstawia się tak:

Zmywarka
http://www.ceneo.pl/26291552#tab=reviews

Płyta
http://www.ceneo.pl/23107290/opinie-2

Piekarnik
http://www.ceneo.pl/25762021/opinie-3

Lodówka też z Bosha najpradopodobniej ale link do modeli mam na innym komputerze.

Co myślicie o takim zestawieniu?

leon60
03-02-2016, 10:14
Czy ktoś posiada piekarnik Electrolux EOA3454AAX ?
Jeśli producent podaje maksymalną temperaturę drzwi piekarnika 55 stopni może być on zamontowany bez obaw obok lodówki wolnostojącej ?

maclew
22-02-2016, 15:20
Hej,

Mam pytanie odnośnie okapu, nie jestem pewny czy dobrze liczę wydajność jaka jest potrzebna w moim mieszkaniu.

Kuchnia, a raczej aneks kuchenny, jest otwarta na salon oraz hol wejściowy. Całe pomieszczenie zajmuje odpowiednio:
aneks + salon = 27 m2
hol = 7 m2
w sumie = 35 m2

Wysokość pomieszczenia to 2,7m, czyli około 95m3 powietrza do przefiltrowania. Z tego co udało mi się wyczytać wydajność liczy się mnożąc tą wartość x6 co daje 570m3/h. Czyli szukał bym okapu 600m3/h - wszystko spoko, ale...

Spotkałem się z opisem, że ta wartość to powinna być moc na minimalnym biegu okapu, przy średnim biegu powinno mnożyć się x9, a przy najwyższym biegu x12. Czy to jest prawda? Jak to się powinno w takim wypadku liczyć? Wydajność okapu, która jest podawana to wydajność maksymalna, standardowa czy jaka?

Źródło: http://www.okapykuchenne.pl/wydajnosc-i-glosnosc-okapow.html

dolceta
24-02-2016, 17:37
Witam!
Potrzebuje lodówko-zamrażarki pod zabudowę.
Znalazłem takiego Samsunga RB36J8855S4 link: http://www.skapiec.pl/site/cat/329/comp/12888464#techniczne
Co o nim sądzicie?
Generalnie szukam lodówki o takich wymiarach jak ten samsung, polecicie coś? cena oczywiście może być mniejsza ;)
Nie musi mieć no frost.

maclew
28-02-2016, 18:34
@dolceta ja także szukam lodówki w tych wymiarach i znalazłem inny model samsunga - RB33J8035SR

ktoś może się wypowiedzieć na jej temat? Co sądzicie?

miss_piggy
04-03-2016, 08:10
Podbijam temat. Może ktoś już wybrał któryś model albo pomoże mi ;)

Bije się wciąż z myślami na temat lodówki... Czy electrolux ERN3213AOW czy liebherr IK 3510 Comfort? Różnica w cenie spora ale nie mogę się jakoś do electroluxa przekonać.

m1j4g1
18-03-2016, 17:33
Witam, szukam piekarnika elektrycznego i płyty gazowej do zabudowy o szerokości 50 cm i tu pojawia się problem. O ile szerszą płytę bym jeszcze jakoś wkomponował w blat, to piekarnika który by pasował w taki otwór już nie mogę znaleźć. Jedyne co udało mi się znaleźć w internecie to jakiś zestaw mastercook, jednak nigdzie już go kupić nie można. Wie ktoś może o jakimś piekarniku o szerokości 50cm? Ewentualnie da się jakoś przerobić kuchenkę elektryczno-gazową, tzn zdemontować pokrywę z palnikami, przedłużyć przewody którymi idzie gaz i zamontować ją na blacie? Pytanie może trochę głupie ale nic innego mi do głowy nie przychodzi.

sm00q
23-03-2016, 11:38
Ja jakiś czas temu zrobilem spore zakupy do domu. Zdecydowałem sie na sprzęt kilku marek.Nie skupiałem się na jednej.Warto jest czytać opinie osób w sieci, dzięki temu wybierzecie cos najlepszego dla siebie. Dodam,że zakupy zrobiłem w sklepie rtv Euro agd bo zależało mi na ratach. Aktualnie jest to chyba jedyny sklep, w ktorym są tak dobre ceny przy ratach 0%. Inne sklepy albo sztucznie podwyższają ceny albo wciskają obowiązkowe ubezpieczenie. Tutaj na szczęscie tego nie ma.

Co ciekawego kupiłeś ?

marcelix
25-03-2016, 19:19
Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma okap wyspowy firmy NORTBERG model FLORES BIAŁY 60CM. Na zdjęciach wygląda całkiem nieźle. Czy warto? Jakie opinie?

miss_piggy
25-03-2016, 20:12
Chyba tak zrobię. Znajomi kucharze powiedzieli jedno Liebherr!!! No frost? Fresh box? To nie istotne. Wybierz Liebherr :) i tak też zrobię.
https://company-profile-images.s3.amazonaws.com/images/436244/623153/logo/liebherr-logo.jpg

katka727
08-07-2016, 03:14
Do Bayzone_pl oraz wszystkich chetnych udzielenia mi porady ;)
Jestem tu nowa. Remontuje kuchnie rodzicom. Chce zakupic kilka sprzetow do zabudowy. Zalezy mi, zeby byly dobre jakosciowo i "czytelne" dla ludzi po 60-tce.
Chce kupic piekarnik do zabudowy (przynajmniej jedna prowadnica teleskopowa, termoobieg), mikrofalowke do zabudowy (sterowanie raczej przyciskami), zmywarke do zabudowy 60-tke (panel zintegrowany), okap teleskopowy do zabudowy oraz plyte gazowa na 4 palniki. Najlepiej, zeby wszystko bylo w kolorze srebrny mat i najchetniej jednej firmy ;) Choc obawiam sie, ze nie wszystko da sie tak dobrac lub moze nawet nie jest to do konca dobry pomysl!? Myslalam o firmie Bosch/Siemens. Chociaz pan w sklepie doradzal Amice, Samsunga. Bardzo prosze o Twoja Bayzone_pl opinie, gdyz z tego co zdazylam sie zorientowac doradziles juz nie jednej osobie. Bardzo prosze o jakies konkretne propozycje. Bede wdzieczna za mozliwie szybka pomoc! :)

marnon
12-07-2016, 08:22
witajcie!

szukam sprzętu do kuchni, nie mam problemu z płytą czy okapem , ale chcę kupić piekarnik do zabudowy i mikrofalówkę... mikrofalówkę używam sporadycznie głównie do rozmrażania pieczywa dlatego nie chcę kupować sprzętu za 1,5 tyś zł.

bardzo mi się podobają piekarniki z nowej serii Amica http://www.amica.pl/produkty/produkt/7079-Piekarnik_do_zabudowy-Amica_IN-EB511BA_IN_PYROLIZA jednak Amica nie ma póki co mikrofalówek do zabudowy z tej serii czyli czarny mat.

może ktoś doradzić jaki sprzęt by tu pasował by ładnie się komponowało lub ma informację kiedy Amica wypuści mikrofalówki do zabudowy z tej serii?

denon
12-07-2016, 15:36
potrzebuję waszej opinii czy takie zestawienie boscha jest ok, ew. czy coś można zmienić na równie dobre maszyny innych producentów (najważniejsza bezawaryjność i dostęp do dobrego serwisu)


Bosch Serie 4 VarioPerfect WLG2026EPL 1199,-
Bosch PKF651F17E 799,-
Bosch HBN539S5 1099,-
Bosch KGV39XW20E 1449,-

z góry dzięki!

BEWA
07-08-2016, 15:16
Chyba tak zrobię. Znajomi kucharze powiedzieli jedno Liebherr!!! No frost? Fresh box? To nie istotne. Wybierz Liebherr :) i tak też zrobię.

Masz jakiś konkretny model Liebherra,na myśli?

asiah78
11-10-2016, 10:48
Z Boscha mam inny model płyty, użytkuje się on dobrze a przy tym jest bardzo funkcjonalny. Co ważne aby ustawić całą moc grzania nie trzeba klikać wiele razy, tylko wystarczy włączyć płytę, wybrać palnik i moc - 3 kliknięcia, anie kilkanaście jak w niektórych modelach.
Znalazłam sobie zdjęcie tego modelu - i widzę, że sterowanie jest takie samo jak w mojej płycie. Także sterowanie nią będzie intuicyjne i na pewno łatwe i szybkie.
Płyty spam polecam z całym przekonaniem.:rolleyes:

Agnieszka55
03-02-2017, 08:57
Czy ktoś posiada piekarnik kompaktowy z mikrofalą (np. SAMSUNG NQ50H5537KB/EO lub BOSCH CMG633BB1 - ze względu na cenę wolałabym samsunga ;))
Sprawdza się takie 2 w 1?
Od razu napiszę, że piekarnika używam sporadycznie, piekę zazwyczaj używając podstawowych funkcji - grzanie góra, dół, termoobieg,
mikrofalówki nie posiadam, ale po remoncie chciałabym mieć - nie wiem na co zwracać uwagę przy jej wyborze.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsca taki sprzęt bardzo by mi pasował, ale czy się sprawdzi?

miss_piggy
07-02-2017, 08:09
Masz jakiś konkretny model Liebherra,na myśli?

Liebherr IK 3510 Comfort - używam od października i jest super. Pojemna i wygodna :)

Kizior Syberyjski
28-02-2017, 20:11
Ja mam takie AGD:
- zmywarka Indesit DFP 573, działa już 4 lata co drugi dzień, zero awarii,
- płyta indukcyjna Whirlpool (nie wiem co to za model, wcieło instrukcję, cena 1300zł), działa 4 lata, zero awarii,
- piekarnik Samsung BF1C6G080, działa już 3 lata, mało uywany może kilka razy w m-cu,
- mikrofala Samsung FG87S, działa 3 lata,
- lodówka Indesit NBAA 34NF NXD, działa 7 lat,
- ekspres Saeco, działa 7 lat,
- pralka Samsung WF70F5ECW2W/EO, działa już ze 3 lata, ale wg mnie badziew, miałem wcześniej Hot-pointa Aqualtisa o tych samych parametrach i lepiej prała i wirowała.
- inne drobne AGD, typu blender Philips, frytkownica Tefal, tostery i bajery typu grill Tefal, wszystko działa po kilka lat bez problemowo.

P.S.
Ogólnie w życiu jeszcze nie miałem problemów z AGD/RTV, odpukać :)
Nie kupować TV Sony na androidzie!

Tomaszs131
28-02-2017, 20:15
Ja mam takie AGD:
- zmywarka Indesit DFP 573, działa już 4 lata co drugi dzień, zero awarii,
- płyta indukcyjna Whirlpool (nie wiem co to za model, wcieło instrukcję, cena 1300zł), działa 4 lata, zero awarii,
- piekarnik Samsung BF1C6G080, działa już 3 lata, mało uywany może kilka razy w m-cu,
- mikrofala Samsung FG87S, działa 3 lata,
- lodówka Indesit NBAA 34NF NXD, działa 7 lat,
- ekspres Saeco, działa 7 lat,
- pralka Samsung WF70F5ECW2W/EO, działa już ze 3 lata, ale wg mnie badziew, miałem wcześniej Hot-pointa Aqualtisa o tych samych parametrach i lepiej prała i wirowała.
- inne drobne AGD, typu blender Philips, frytkownica Tefal, tostery i bajery typu grill Tefal, wszystko działa po kilka lat bez problemowo.

P.S.
Ogólnie w życiu jeszcze nie miałem problemów z AGD/RTV, odpukać :)
Nie kupować TV Sony na androidzie!

Mógłbyś rozwinąć dlaczego? Właśnie stoje przed decyzją zakupu TV.
Jak do tej pory stawiałem właśnie na soniaka.

Kizior Syberyjski
28-02-2017, 22:07
Sony jak najbardziej, nie ma lepszego TV dla mojego oka, jednak android na moim KDL-55W809C to jakaś pomyłka porównując do TV na innych systemach. Wolno reaguje na pilota, poruszanie się po menu, wolniejsze od żółwia idącego pionowo pod górę, np. YT po oglądnięciu 2-3 filmików wiesza się. Dzwoniłem do serwisu i co, nic :), czekać na aktualizację, już chyba 4 były i d..pa. Radzę dobrze w sklepie sprawdzić, może to nie wina systemu tylko akurat tego modelu TV.

Tomaszs131
22-03-2017, 13:21
Ponoć w zeszłym procesory w soniakach zostały poprawione. Montują mocniejszes 2 Ghz.
Czy u Ciebie jest jeszcze stary 1 Gigowy procedor,a z którego roku masz TV?

gosia1589
19-07-2017, 12:36
witam,
jestem nowa na forum, bardzo proszę o wasze opinie na temat sprzętu do zabudowy. Poniżej podaję produktu które zostały wybrane po wnikliwej analizie:
mikrofala bosch HMT84M654
piekarnik bosch HBA43T150E
płyta gazowa amica PG6411SR
lodówka samsung BRB260034ww lub BRB260187ww
zmywarka bosch smv46KX02E lub beko din28220
okap gorenje DKF6045ET
pralka (wolnostojaca) beko WMN71243PTLMB3 lub samsung WF70F5ECW2W

rozważałam wybór mikrofali i piekarnika z serii 6 ale jest droższa wiec wybrałam 4.
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ przeanalizowałam wiele postów i stron, ale z tego wszystkiego mam tylko mętlik w głowie . POZDRAWIAM

nie_zapominajka
07-08-2017, 07:42
Lista wygląda całkiem dobrze, ja niestety wszystkie sprzęty mam wolnostojące, a nie w zabudowie. Ostatnio kupowałam wąską lodówkę Beko i póki co sprawuje się bardzo dobrze

Architek
10-08-2017, 10:22
Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma okap wyspowy firmy NORTBERG model FLORES BIAŁY 60CM. Na zdjęciach wygląda całkiem nieźle. Czy warto? Jakie opinie?

Korzystam z niego i nie mam zastrzeżeń, jednak okap jak okap :)

TwojPan
15-08-2017, 15:15
Ponoć w zeszłym procesory w soniakach zostały poprawione. Montują mocniejszes 2 Ghz.

Dalej Sony obrażone na piratów i pliki mkv?
Przeoczyłem ten fakt u siebie przed laty,tak samo jak FAT 32...

TwojPan
15-08-2017, 15:17
Czy ktoś z forumowiczów posiada coś z poniższego sprzętu i podzieli się opinią?Będę bardzo wdzięczny.
Dziękuje.
Zmywarka SIEMENS SN678X36TE
Zmywarka SIEMENS SN636X00IE
Ekspres SIEMENS CT636LES1 iQ700
Piekarnik SIEMENS CS636GBS1 iQ700
Płyta indukcyjna SIEMENS EH 801SP17E
Lodówka SIEMENS KI 86NKD31

Wujor
31-08-2017, 17:49
Witam, mam zamiar wkrótce urządzić kuchnie i w związku z tym potrzebuje : lodówka 200cm wolno stojąca, zmywarka 45cm do zabudowy, płyta indukcyjna, okap, piekarnik i może mikrofala ale niekoniecznie. Może wiecie gdzie dają jakieś konkretne rabaty przy większych zakupach? A być może jest tu jakiś sprzedawce który miałby coś do zaproponowania?

Pod
01-09-2017, 06:15
Część producentów daje rabaty 300 do 800zł jeśli zakupujesz wyposażenie całelj kuchni od nich, 3 lub 4 sztuki różnych sprzetów. Widziałem takie cos u Eketroluxa i Samsunga. Nie wiem czy te promocje jeszcze trwają, na pewno były kilka miesięcy temu i często je wznawiają.
Ja mam sprzętu z różnich firm. Po prostu bardziej odpowiadały nam parametry i opinie różnych modeli. Poza tym były dni bez VAT na AGD w MM i sporo zaoszczedziliśmy wtedy.

juzer7
17-11-2017, 18:38
A jakie zlewy polecacie do nowoczesnej kuchni? Czy jesteście w stanie coś w tym obszarze tematycznym polecić? Czy na przykład takie :spam: sie wam podobają?

jadziunia161
24-02-2019, 21:10
Witam. Zamierzam wyposażyć nową kuchnię w sprzęty. Mam kilka modeli na oku. Może ktoś doradzić, które z wymienionych wybrać lub ewentualnie jakie inne z podobnymi funkcjami? Zależy mi żeby sprzęt posłużył długo, a nie zepsuł się po upływie gwarancji.

Piekarnik
Whirlpool AKZM 8420 NB
BOSCH HBA334YB0

Płyta indukcyjna
Electrolux Slim-fit EIT61443B
Bosch PVS651FC1E
Bosch PIE631FB1E

Lodówka
Bosch KGN39MB3A
Bosch KGN39LB20E

Zmywarka
Siemens iQ300 SN636X03ME
Whirlpool WIC 3C23 PEF
BEKO DIN28421
Bosch SMV46KX00E

PLUS PRALKA JEŚLI KTOŚ MOŻE DORADZIĆ
Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect
BEKO WMX 81243 PL PTLMB2
BEKO WMY 81243 PL PTLMB1 Superia

DZIĘKUJĘ!!

marcinek310
01-03-2019, 17:02
Witam, posiadam zmywarke BEKO DDN 1000X, zmywarka zmywa tylko górną część a dolna pozostaje niedomyta, w intrukcji nic nie pisze na ten temat i mam pytanie czy byc moze włączyłem taką fukncje jak 1/2 wsadu, jak to wyłączyć azeby zmywarka myła całkowicie, ktos pomoze ?

ariater
01-03-2019, 18:16
Witam. Zamierzam wyposażyć nową kuchnię w sprzęty. Mam kilka modeli na oku. Może ktoś doradzić, które z wymienionych wybrać lub ewentualnie jakie inne z podobnymi funkcjami? Zależy mi żeby sprzęt posłużył długo, a nie zepsuł się po upływie gwarancji.


PLUS PRALKA JEŚLI KTOŚ MOŻE DORADZIĆ
Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect
BEKO WMX 81243 PL PTLMB2
BEKO WMY 81243 PL PTLMB1 Superia

DZIĘKUJĘ!!

Witam,

Pralka Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect - posiadam troche ponad rok. Dziala, pierze :). Przydatne programy: ultra krotki 15 (albo 30) min. do przeprania nowych rzeczy, albo tylko odswiezenia, wystarczajaco pojemna do wrzucenia koldry - ale taka 180 x 200 juz nie wchodzi. A moze zbyt malo nalegalam ? Brakuje mi programu tylko wirowania, jak dojde do wniosku, ze chyba powinnam byla dac wyzsze obroty. Ale, prawde powiedziawszy, to nie wiem, czy takie pralki istnieja. Poza tym jest mozliwosc ustawiania wlasciwie wszystkich parametrow, jesli w jakim programie ma sie ochote zmienic temperature czy wirowanie, czy ustawic dodatkowe plukanie. Nie pamietam w tej chwili, czy jest A+ czy tez A++, ale nie szukalam pralki super oszczednej. W koncu, pranie ma byc wyprane, i zwlaszcza dobrze wyplukane.
Jak masz jakies pytania - pytaj :D

Pozdrawiam

gutozaur
13-03-2019, 14:46
Pralki to LG nr 1, potem samsung, bosch serii WAN i WAE, potem Amica i Beko ale tylko niektóre modele.
Suszarki LG i bosche powyżej 2800 zł. Jeden model electroluxa, samsung, a potem to sama szmira
Lodówki Liebher i LG jeżeli ktos może mieć lodówkę od 190 cm bo LG chyba mniejszych nie robi.
Zmywarki bosch i siemens bo to to samo. Tutaj kilku sprzedaców z dużych sieci mi to potwierdziło, że jak zmywarka to tylko te firmy, chyba że mają jakiś profit z tego, ale tego nie wiem.
płyty indukcyjne, tu zdania są podzielone między boshem a whirpoolem. Tu sam nie wiem co lepsze, Chyba jednak wziąłbym boscha wiedząc jakie bublowate pralki i suszarki robi whirpool. Sam kupiłem ich pralkę, bo kiedyś nie interesowałem się co lepsze, jeszcze działa choć teraz wiem że to bubel. Ma 3 lata więc połowa życia za nią. Z kolei mam płytę whirpoola i działa 8 lat więc w sumie chyba tak jak płyta boscha bedzie ok.
Piekarniki to już wszystko jedno. Tak na prawde tam chyba nie ma się co zepsuć, mam boscha 8 lat i poza ciągle przepalającą sie zarówką jest ok. Ważne żeby miało pokrętła bo sterowanie dotykiem to porażka, jak najmniej sterowania dotykiem.

Mam nadzieję ze komuś pomogłem. Jest to zsumowana wiedza, z wielu wielu źródeł i pytania serwisantów przeze mnie. Żadna reklama, po prostu uważam, że producenci robią sobie coraz większe jaja z konsumentów i za te same pieniądze robią coraz gorsze rzeczy, tzn. jednorazówki. Właśnie dlatego uważam, że warto dzielić się taką wiedzą, zwłaszcza dotyczy to pralek i suszarek, które nie sa jednorazówkami sklejonymi tak, żeby nie dało się naprawić.

Comodin
14-03-2019, 03:05
Ta, wszędzie te koreańskie badziewia od LG. Sugerowanie się wyłącznie firmą to głupota. Najważniejsze, żeby dobrać sprzęt pod swoje preferencje i nie nabrać się na marketingową papkę. Trzeba sporo czytać wartościowych poradników i opinii, ale nie pisanych przez marketerów. Niestety, z tym ciężko, bo jest wysyp bełkotu jeżeli chodzi o AGD. Ja czytam Videotesty.pl chociażby, czasem coś od morele, czasem jakieś branżowe portale i fora. Ostatnio też zauważyłem na jakiejś grupie na FB nowy portal - prorankingi (https://www.prorankingi.pl/). W życiu nie widziałem tak obszernego rankingu pralek jak tam, i widać, że niezależny, a nie sponsorowany.
Jak mam się już jakoś powołać na firmy, które u mnie się sprawdziły, to zmywarka i pralka Bosch, lodówka Samsung, piekarnik Amica, ale sam znaczek to za mało. Trzeba się poedukować.

gutozaur
14-03-2019, 12:57
Ta, wszędzie te koreańskie badziewia od LG. Sugerowanie się wyłącznie firmą to głupota. Najważniejsze, żeby dobrać sprzęt pod swoje preferencje i nie nabrać się na marketingową papkę. Trzeba sporo czytać wartościowych poradników i opinii, ale nie pisanych przez marketerów. Niestety, z tym ciężko, bo jest wysyp bełkotu jeżeli chodzi o AGD. Ja czytam Videotesty.pl chociażby, czasem coś od morele, czasem jakieś branżowe portale i fora. Ostatnio też zauważyłem na jakiejś grupie na FB nowy portal - prorankingi (https://www.prorankingi.pl/). W życiu nie widziałem tak obszernego rankingu pralek jak tam, i widać, że niezależny, a nie sponsorowany.
Jak mam się już jakoś powołać na firmy, które u mnie się sprawdziły, to zmywarka i pralka Bosch, lodówka Samsung, piekarnik Amica, ale sam znaczek to za mało. Trzeba się poedukować.

Czy ja wiem czy LG to badziewie. Nie będę ich bronił, bo nigdy nie kupiłem nic ich firmy poza TV, ale fakt, że jako jedni z nielicznych robią naprawialne pralki bardzo do mnie przemawia. Reszta klei wszystko ze soba że nawet łożysk nie da się wymienić i zamiast jednej rzeczy trzeba wymienić trzy, Ja kupuje sprzęty tylko w oparciu o potencjalną żywotność i o możliwość naprawy, bo każda lodówka chłodzi, każda zmywarka myje naczynia itd. Jeżeli producenci tak podchodzą do tematu że sprzedają nam towar, który ma być jednorazowy, to niech kosztuje jak jednorazówka. Jeżeli mam 2 takie same rzeczy w tej samej cenie to wezmę to co potencjalnie będzie tańsze w eksploatacji czyli dłuzej przetrwa lub da sie taniej naprawić, mam teraz wszystkie sprzety w domu od 8 lat, lodówka bosch, działa, zmywarka whirpool, raz się popsuła niedawno, naprawa 150 zł ( jakaś ścieżka się przerwała w panelu sterowania czy coś takiego), płyta whirpool działa, piekarnik boscha działa, pralka jedyna ma 3 lata electroluxa, ale ponoć są słabe zwłaszcza płytkie. Jednak eksploatacja tego przed dwie osoby, które dużo pracują jest mniejsza niż 4 osobowej rodziny, którą teraz mam. Kupłem wczoraj nowe sprzęty do nowego domu w oparciu o swoje kryteria i mam nadzieję, że podjąłem dobrą decyzję, ale to oczywiście okaże się za kilka lat. Jeżeli chodzi o testy...lubie chłopaków z videostestów i sam często oglądam, ale oni raczej nie patrzą na sprzęty od strony na jaki ja patrze, tylko od strony użytkowej. Jeżeli chodzi o inne testy to nigdy nie mamy pewnosci że są niezależne, bo z czegoś musza się utrzymywać, dlatego warto słuchać serwisantów. Ja po prostu mam zboczenie na punkcie tego jak nas firmy..... i unikam takich produktów. Tak samo jakbym nie kupił nigdy, skody, volkswagena, seata i audi, ale to inna para kaloszy. Dla mnie liczy sie bezproblemowa eksploatacja a nie fajerwerki z których nie korzystam.

P.S.
Patrzyłem na tą stronę prorankingi i szczerze mówiąc prawie żadnej pralki był nie kupił, może poza jedną. Nie mówię już że nie ma tam nic o wytrzymałości i budowie danego urządzenia. Dodatkowo fakt, że założyłeś świeżutkie konto i podlinkowałeś ładnie stronę raczej świadczy o tym, że chcesz napędzić tam ludzi bo masz coś współnego z tą stroną, ale mogę się mylić.

emigrus
20-03-2019, 16:01
Za 3 miesiące zaczynam remont kuchni od zera. Może robię błąd, może nie, ale idę w całości w sprzęt Elektroluxa. Wszystko jednej marki. Najpierw miał być bosch/siemens, później AEG, czyli takie premium dla szwabów od Elektroluxa. Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Niestety wszystko aktualnie produkowane to badziew. Nie wierzę w większą bezawaryjność tzw. marek lepszych, czy premium. Wszystko to bull shit. Nawet Liebherr się psuje... Im bardziej zaawanasowane AGD tym mniej naprawialne, albo w ogóle nienaprawialne. Czy coś się popsuje lub nie popsuje to zjawiska losowe bez względu na markę imho.

Piekarnik - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/eoc6851aox2/ funkcja pyrolizy + 25% pary. Nie mam zamiaru bawić się w czyszczenie jakimś gąbkami, czyli takie prawdziwe piekarniki parowe mnie nie interesują. Funkcja pary jako dodatek jak najbardziej może być. Niby w tych 100% parowych piekranikach można piec bez pary, ale już czyszczenie tylko parą - takie piekarniki nie mają funkcji pyrolizy.

Mikrofalówka - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/microwaves/microwave-oven/emt25207ox/ Nic szczególnego, po prostu aby pasowała do piekarnika w jednym słupku.

Indukcja - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv734/ - Co tu dla mnie jest bardzo ważne, żeby jeden palnik był duży 24 cm, dlatego ten model(71 cm) i nie inny.

Okap - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/cooker-hoods/integrated-hood/efg90563ox/ okap ten większy(szerszy 80 cm) pod indukcję 71 cm. Tak, okap zintegowany. Te samodzielne totalnie mi się nie podobają. Łączy się radiowo, czy BT z indukcją - czy to praktyczne i dobre to się okaże... Pewnie nie.

Zmywarka - https://www.electrolux.pl/kitchen/dishwashing/dishwashers/built-in-slimline-dishwasher/esl4655ro/ - A+++ 45 cm, albo A+++ 60 cm https://www.electrolux.pl/kitchen/dishwashing/dishwashers/built-in-dishwasher/esl8356ro/ Nie wiem dlaczego, ale podoba mi się ten bajer, że na sam koniec sama się otwiera ze szczeliną 10 cm. Nawet nie chodzi o to, że to ma służyć jakiemuś tam naturalnemu dosuszeniu naczyń.

Lodówka - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooling/fridge-freezers/built-in-fridge-freezer/enn3054eow/ - Lodówka pod zabudowę dość wysoka i pojemna, A++. Ma jakiś tam system inteligentnego no-frosta, że tak nie wysusza jedzenia.

Zlewozmywak - https://www.franke.com/pl/pl/ks/products/zlewozmywaki/antea/114-0498-087_detail.html - Franke Antea AZG 661-E Fragranit+ Onyx. Stety czy niestety zlewozmywak musi być narożny.

Młynek - https://www.franke.com/pl/pl/ks/products/waste-disposal/franke-turbo-elite/134-0535-242_detail.html - Franke 1,25 KM, więc nadaje się do mielenia kości z kurczaków. Młynki poniżej 0,7 KM nie nadają się do mielenia kości o ile mi wiadomo. Albo młynek już bardziej profesjonalny, ale kosztujący ponad 2000 złotych - IN SINK ERATOR EVOLUTION 100 / EVO 100 http://www.aglos.pl/pl/p/IN-SINK-ERATOR-EVOLUTION-100-EVO-100-rozdrabniacz%2C-mlynek-do-odpadow/2042 Nie wiem czy jest sens przepłacać ponad 1000 złotych za IN SINK ERATOR EVOLUTION.

Tak wygląda mój zestaw kuchenny. moderowano nie urywa, ale chyba też nie ma tragedii. Jakieś może obiekcje co do tego zestawu?

Dzeus86
21-03-2019, 16:39
Za 3 miesiące zaczynam remont kuchni od zera. Może robię błąd, może nie, ale idę w całości w sprzęt Elektroluxa.
To ciągle dobra pod kątem jakości i bezawaryjności marka



Piekarnik - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/eoc6851aox2/ funkcja pyrolizy + 25% pary. Nie mam zamiaru bawić się w czyszczenie jakimś gąbkami, czyli takie prawdziwe piekarniki parowe mnie nie interesują. Funkcja pary jako dodatek jak najbardziej może być. Niby w tych 100% parowych piekranikach można piec bez pary, ale już czyszczenie tylko parą - takie piekarniki nie mają funkcji pyrolizy.

Rozczaruję cię bo i tak bez szorowania się nie obejdzie.





Indukcja - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eiv734/ - Co tu dla mnie jest bardzo ważne, żeby jeden palnik był duży 24 cm, dlatego ten model(71 cm) i nie inny.

Oczywiście wszystko zależy od przestrzeni i mozliwości nabywczych itd. Ja wiem jednak, iż wygodna płyta zaczyna się dopiero przy 90 cm..



Okap - https://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/cooker-hoods/integrated-hood/efg90563ox/ okap ten większy(szerszy 80 cm) pod indukcję 71 cm. Tak, okap zintegowany. Te samodzielne totalnie mi się nie podobają. Łączy się radiowo, czy BT z indukcją - czy to praktyczne i dobre to się okaże... Pewnie nie.

Niby ok, ale szukałbym czegoś ciut cichszego



Zmywarka - https://www.electrolux.pl/kitchen/dishwashing/dishwashers/built-in-slimline-dishwasher/esl4655ro/ - A+++ 45 cm, albo A+++ 60 cm https://www.electrolux.pl/kitchen/dishwashing/dishwashers/built-in-dishwasher/esl8356ro/ Nie wiem dlaczego, ale podoba mi się ten bajer, że na sam koniec sama się otwiera ze szczeliną 10 cm. Nawet nie chodzi o to, że to ma służyć jakiemuś tam naturalnemu dosuszeniu naczyń.

A ja odradzam tą funkcję. Mam zmywarkę do zabudowy, kuchnia w fornirze na wysoki połysk. Po 2-3 latach użytkowania i mikro uderzeniach o róg szuflady znajdującej się nad zmykarką, które następowały podczas opróżniania umytych szklanek ze zmywarki powstały ledwo widoczne odpryski lakieru na samym rogu forniru. Otwieranie się samo zmywarki spowodowało, iż gorąca para unosząc się zaczęła wnikać w owe małe odpryski lakieru i fornir zaczął puchnąć...
Lepiej samemu trochę odczekać po zakończeniu programu i otworzyć jak temperatura nieco zejdzie - raz, ze pary nie będzie, dwa, że naczynia będą porzadnie wyparzone, trzy oszczedzi się problemu jak opisałem.



Zlewozmywak - https://www.franke.com/pl/pl/ks/products/zlewozmywaki/antea/114-0498-087_detail.html - Franke Antea AZG 661-E Fragranit+ Onyx. Stety czy niestety zlewozmywak musi być narożny.

Tu chyba największa przestroga ze wszystkich. Odradzam wszelkiego rodzaju kompozyty i zywice, a już szczególnie czarne. Jak znajdę chwilę to pokażę jak wygląda własnie tej firmy zlewozmywak u teściów po 4rech latach użytkowania przy jednoczesnym prawidłowym zabezpieczeniu go. Dramat.. plamy i niezmywalny brud. Postawisz szklankę, która była od spodu umorusana w kawie i będziesz miał wybarwienie, które usuwa tylko wyjątkowo mocny środek. Niby dedykowany i niby po nim się znowu zabezpiecza, finalnie dno juz zamiast czarnego jest antracytowe?/ciemnoszare, a boki zlewu ciemnoczarne... Sami mieliśmy mocno-ciemny szary kolor innej firmy - podobna historia. Niestety zlew tylko stalowy.

emigrus
21-03-2019, 17:02
To ciągle dobra pod kątem jakości i bezawaryjności marka
Dlatego wybrałem tę markę. Pozaz tym Elektrolux robi specjalnie na rynek niemiecki AGD pod marką AEG. Niemcy to nerwusy, bogady naród i lubią dobrej jakości sprzęt. Podjerzewam, że AEG to ten sam hardware co Elektroluxa. AEG może ma troszkę ładniejszy design.



Rozczaruję cię bo i tak bez szorowania się nie obejdzie.

To trudno, będzie szorowanko. Nie biorę za bardzo tego do głowy. Taki trochę mniej istotny szczegół.



Oczywiście wszystko zależy od przestrzeni i mozliwości nabywczych itd. Ja wiem jednak, iż wygodna płyta zaczyna się dopiero przy 90 cm..

Nie mam miejsca na 90 cm. Jakby było to by była większa indukcja. Kuchnia dość mała, więc wszystko dopasowane wręcz matematycznie. Tutaj i tak najważniejsze, żeby przynajmniej jeden palnik był "duży". Bez dużego palnika indukcje nie mają sensu, już największy bezsens indukcje 60-tki.



Niby ok, ale szukałbym czegoś ciut cichszego

Jaki jest taki jest. Będzie głośno to będzie, trudno. Będę eksperymentował z tym połączeniem radiowym, żeby indukcja zarządzała okapem. Podejrzewam, że to jest totalna lipa. Indukcja będzie źle dobierać wydajność okapu - mam nadzieje, że się mylę.


A ja odradzam tą funkcję. Mam zmywarkę do zabudowy, kuchnia w fornirze na wysoki połysk. Po 2-3 latach użytkowania i mikro uderzeniach o róg szuflady znajdującej się nad zmykarką, które następowały podczas opróżniania umytych szklanek ze zmywarki powstały ledwo widoczne odpryski lakieru na samym rogu forniru. Otwieranie się samo zmywarki spowodowało, iż gorąca para unosząc się zaczęła wnikać w owe małe odpryski lakieru i fornir zaczął puchnąć...
Lepiej samemu trochę odczekać po zakończeniu programu i otworzyć jak temperatura nieco zejdzie - raz, ze pary nie będzie, dwa, że naczynia będą porzadnie wyparzone, trzy oszczedzi się problemu jak opisałem.

Pewnie tę funkcję samootwierania można wyłączyć. Jeszcze nie wiem z jakiego materiału będą szafki, ale pewnie MDF fornirowany. Nie stać mnie na jakieś materiały premium.


Tu chyba największa przestroga ze wszystkich. Odradzam wszelkiego rodzaju kompozyty i zywice, a już szczególnie czarne. Jak znajdę chwilę to pokażę jak wygląda własnie tej firmy zlewozmywak u teściów po 4rech latach użytkowania przy jednoczesnym prawidłowym zabezpieczeniu go. Dramat.. plamy i niezmywalny brud. Postawisz szklankę, która była od spodu umorusana w kawie i będziesz miał wybarwienie, które usuwa tylko wyjątkowo mocny środek. Niby dedykowany i niby po nim się znowu zabezpiecza, finalnie dno juz zamiast czarnego jest antracytowe?/ciemnoszare, a boki zlewu ciemnoczarne... Sami mieliśmy mocno-ciemny szary kolor innej firmy - podobna historia. Niestety zlew tylko stalowy.

No to lipa. Dzięki za info. Będę nad tym myślał. Druga opcja to po prostu ten sam model lub podobny zlewozmywaka, ale z nierdzewki matowej.
Coś znalazłem - https://www.franke.com/pl/pl/ks/products/zlewozmywaki/spark/101-0497-699_detail.html
Pewnie nie dość, że nic z nim się nie stanie przez wieki, to 2x tańszy.

BTW, jaki polecasz materiał na blat i jakiej grubości?

Dzeus86
21-03-2019, 23:37
Z blatem to bardzo trudne pytanie, bo wszystko zalezy od:
- budzetu
- stylu w jakim robiona jest kuchnia ( tu np. istotny jest material/wzor/grubosc blatu)

Nie wiedzac nic z powyzszego polecałbym spiek - wytrazymalosc na temperature, brak porowatosci itd. Tylko to wysoka półka cenowa
Idac dalej kwarcyt - obecnie srednia polka. Tu zaleznie od producenta moze byc bardzo duza rozpietosc cenowa.
Idac dalej - blat z IKEA - najtansza opcja. Jak sie zuzyje zwyczajnie wymienisz na nowy i tak co kilka 5-6 lat? i tak ciagle zostanie ci duzo w kieszeni vs jakakolwiek z pozostalych z opcji + nie denerwujesz sie ze sie zuzywa ( chociaz spieku zuzycie wlasciwie nie dotyczy jak i jakiekolwiek uszkodzenia dlatego to moj faworyt).

emigrus
22-03-2019, 00:14
Trochę poczytałem i blat po prostu będzie blatem laminowanym - HPL, czy jak mu tam. Będzie udawać drewno. Co ciekawego wyczytałem, że nie należy dawać jednolitego koloru na blat, bo będzie wszystko widać. Jakaś struktura na blacie dość skutecznie ukrywa przeróżne ryski, itp. Blat musi być matowy. Żadne połyski, itp. Paradoksalnie blat najtańszy i najlepszy. Nawet nie szkoda jak się uszkodzi.

Z tego granitu syntetycznego zrezygnowałem. Będzie zlewozmywak ze stali kwasoodpornej, matowy - ten co dałem link w poprzednim poście. Chyba, że zmienię zdanie, ale raczej nie. W cenie tego zlewozmywaka z granitu będę miał ten z nierdzewki i kran z nierdzewki matowy trójdrożny, żeby nie wiercić dziury pod oddzielny kran do osmozy, czy innej ultrafiltracji. Np. taki https://sklep.osmoza.pl/bateria-kuchenna-trojdrozna-ankona-stal-nierdzewna-p-1720.html

Viola150
24-03-2019, 22:40
Witam
A ja mam pytanko - czy ktoś z Was posiada płytę indukcyjną w kolorze szarym/inox/srebrnym??
Możecie pokazać, podpowiedzieć??
Szukalam w Internecie i znajduje tylko jeden model Elektrolux.
Naprawdę nie ma innych??
Pozdrawiam

Dzeus86
25-03-2019, 15:15
Witam
A ja mam pytanko - czy ktoś z Was posiada płytę indukcyjną w kolorze szarym/inox/srebrnym??
Możecie pokazać, podpowiedzieć??
Szukalam w Internecie i znajduje tylko jeden model Elektrolux.
Naprawdę nie ma innych??
Pozdrawiam

jest troche tylko nie wiem jaki budżet, wymiary itd. z przykładów:
https://www.ceneo.pl/60806519
http://ekspertserwis.com.pl/produkt/agd-outlet/plyty/plyta-indukcyjna-de-dietrich-dti-1199ge/
https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/whirlpool-acm-808-ba-wh.bhtml?gclid=CjwKCAjw-OHkBRBkEiwAoOZql3BcsfoqVBZcikoVkwte3wwlqoUlCeUF-BibUYB06f1Ynve9lVnLEhoCcDkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
https://www.ceneo.pl/65567392
Siemens EX879FVC1E
Siemens EH679MB17E srebrna
Płyta indukcyjna Electrolux EHI6540FO
Płyta Indukcyjna BOSCH PIJ659FC1E
https://comitor.pl/katalog/sprzet-agd/plyty-indukcyjne/plyta-indukcyjna-kuppersbush-szary-profession.html
https://www.ceneo.pl/37745302
https://www.ceneo.pl/69319566
https://www.ceneo.pl/45076735
https://www.ceneo.pl/45190606
https://www.ceneo.pl/45076736
https://www.ceneo.pl/14516195#tab=spec
https://www.ceneo.pl/63297033
https://allegro.pl/oferta/plyta-indukcyjna-aeg-hk683320fg-outlet-17-7594579225
https://allegro.pl/oferta/plyta-indukcyjna-hk693320fb-7495439663
https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/lista-produktow/EH801KU11E
http://www.leakerdirect.co.uk/Catalogue/Kitchen-Appliances/Hobs/SIEMENS-EX879FVCIE-iQ700-80CM-INDUCTION-HOB-SILVER-1EX879FVC1E
http://solarispoprzerobkach.mojabudowa.pl/?id=208595
https://www.johnlewis.com/siemens-iq700-ex679fec1e-induction-hob-stainless-steel/p3255134
https://www.thewrightbuy.co.uk/whirlpool-acm804bas-60cm-touch-control-induction-hob-in-silver

w kilku miejscach moglem sie zdublowac, albo nie wziac pod uwage ze jest elektryczna, a nie indukcyjna. Serio troche tego jest, moze nie jest popularne i trudno dostac w markecie ( bo z ich punktu widzenia za male zainteresowanie by trzymac), ale w internecie bez problemu.
Przygotowac trzeba sie ze raczej bedzie drozsza niz tradycyjna tj. czarna. Ale ze nie znalem szczegolow to przedstawilem rozne propozycje i producentow.

Viola150
26-03-2019, 12:48
Dziekuje za listę ������������ to że bedzie droższa to sie spodziewam. W rtv euro agd pan nam powiedzial ze oni tego nie maja na stanie bo o to rzadko ktos pyta...
Wieczorem bede miala co robić ������

Viola150
26-03-2019, 22:07
Przejrzalam wszystkie linki, zainteresowalo mnie kilka płyt. Jednak wiadomo jak na zdjęciach odcienie są różne a że bardzo ciężko je obejrzec "na żywo " w jakimś sklepie- moze jest ktoś ma realne zdjęcia jak wygląda kolor szary/srebrny?? Jestesmy zdecydowani na ten kolor ponieważ lodówkę mamy inox i mikrofale i piekarnik tez planuje inox. Tylko ciezko kupić kota w worku jeśli chodzi o płytę ...

Dzeus86
27-03-2019, 17:31
Przejrzalam wszystkie linki, zainteresowalo mnie kilka płyt. Jednak wiadomo jak na zdjęciach odcienie są różne a że bardzo ciężko je obejrzec "na żywo " w jakimś sklepie- moze jest ktoś ma realne zdjęcia jak wygląda kolor szary/srebrny?? Jestesmy zdecydowani na ten kolor ponieważ lodówkę mamy inox i mikrofale i piekarnik tez planuje inox. Tylko ciezko kupić kota w worku jeśli chodzi o płytę ...

Niestety, ale "szary" plyt bardzo odstaje od srebrnego jakim jest stal/inox. Więc zbytnio nie łączyłbym jedno z drugim.

Viola150
28-03-2019, 10:38
Aha... no tez wlaśnie patrząc na zdjecia interetowe koloru szarego wydaje mi sie że jest on mocno ciemny. A takiego nie chciałabym... czyli rozumiem że do koloru inox pozostałych sprzętów w gre wchodzi kolor płyty srebrny lub inox?? Blat będzie biały. Szafki oliwkowe.

Dzeus86
29-03-2019, 11:32
Mało jest płyt indukcyjnych srebrnych, tą mozna obejrzeć "na żywo" np. na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=8n5Y1qiopmo
https://www.youtube.com/watch?v=fTvEGWJZhR0
https://www.youtube.com/watch?v=Nn8gWZO0FHI
akurat na białych blatach i inoxowymi naczyniami. jak dla mnie pasuje, ale ocenić musicie oczywiście sami.

emigrus
29-03-2019, 16:13
Rozśmieszył mnie ten filmik co gość roztapiał masło na patelni :D. Gość chyba nie zrozumiał jak działa tryb Auto.

Akacja07
30-04-2019, 21:33
Zgadzam.

alggator
08-05-2019, 12:33
Moja kobieta się uparła żeby płytę gazową wymienić na indukcję, znajomi którzy niedawno postawili dom mają sporo sprzętu :spam:i nam właśnie od nich płytę polecali. Kobieta sobie upatrzyła taką :spam: chyba najbardziej przekonuje mnie to że można te pola grzewcze łączyć w różnych konfiguracjach. Na palnikach jak odpalam w lecie smażenie powideł to ciężko to zrobić tak żeby ie przypalić, brakuje mi tego drugiego palnika.

tashe
21-05-2019, 01:07
U mnie było podobnie, nie miałam przekonania do indukcji, całe życie gotowałam na gazie - ale w końcu dałam się przekonać, kupiłam płytę :spam: i jestem bardzo zadowolona. Gotuje się szybko, wygodnie, płyta jest bardzo intuicyjna w obsłudze, ma fajną funkcję łączenia 2 pól grzewczych w jedno duże.

Brunhilda
31-05-2019, 20:37
My wybraliśmy zmywarkę :spam: z podnoszonym koszem żeby się nie schylać przy jej obsłudze. dobrze się sprawdza naczynia umyte na pięć

mlubowitz
17-07-2020, 11:56
Przeglądaliśmy z żoną AGD:spam:, żeby kupić zmywarkę do zabudowy. Nie wiemy jeszcze jakie wymiary będą nam odpowiadać, ale raczej zdecydujemy się na coś mniejszego. Możecie polecić jakieś marki, które się u Was sprawdziły? Wiem, że każdy sprzęt ma inne parametry, programy, a nie jest to tania rzecz, więc wolę wcześniej wszystko dokładnie sprawdzić.

Wujor
17-07-2020, 18:54
mamy Bosch 45cm czyli ta mniejsza , zupełnie wystarcza na 2+2 osoby. zużycie wody 9.5L na cykl

sienias92
02-08-2020, 08:16
Bateria kuchenna Berg Frontera, którą kupiliśmy za prawie tysiąc złotych miała być ozdobą w naszej kuchni połączonej z salonem. Niestety po 2 latach się rozsypała a firma Tres sp. z o.o. Czyli podmiot odpowiedzialny za tą markę umywa ręce. Zrozumiał bym gdyby była mocno eksploatowana ale gotujemy w domu tylko w weekendy. Jakość wykonania jest fatalna. Chyba że trafiliśmy wadliwy egzemplarz ale tego się nie dowiemy bo już nigdy nie kupię produktu tej marki i nie polecam nikomu kto nie chce co 2 lata kupować nowej baterii. Wymiana maili z producentem trwa już pół roku. Cały czas zapewniają że rozwiążą problem ale niestety dalej cisza.