PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Morrwa
11-09-2007, 09:41
Dobra. Ale co myślicie o tej którą wkleiłam - Siemens - 5 programów (w sam raz? za dużo?), klasa A. Oczywiście 60 cm.

mikita
11-09-2007, 09:48
Redukcję zamówiłam w serwisie mastercooka

Angelika
11-09-2007, 09:51
Piekarnik chcemy - taki jak Ty.
Płyta gazowa Boscha - ale jeszcze nie wiemy czy szkło czy stal.
Zmywarka Bosch.
Lodówka Indesit 34VPS BAAN

Mikrofala- nie wiemy czy zabudowa czy woolnostojąca.

Morrwa
11-09-2007, 10:02
Angelika - a jaką zmywarkę Bosha chcecie kupić???
Czy ta lodówka ma NO FROST?

Angelika
11-09-2007, 10:03
zmywarka - SGI 46E05EU lub SGI 55M45EU - jeszcze nie zdecydowaliśmy.
a lodówka niestety nie ma no frost - ale nie jest nam to do szczęścia potrzebne. Ważne, że ladna, wielka, pojemna.

Morrwa
11-09-2007, 10:13
Angelika widzę że ty szukasz zmywarki ze sterowaniem na zewnątrz. Ja wewnątrz - bo mam syna, który lubi przyciski. :D

malmuc
11-09-2007, 10:19
Hej!
To i ja sie przyłączę
zmywarka : koniecznie 60-ka, jakis szybki program, mozliwosc regulacji kosza, no i stosunkowo cicha
wybralam tę http://www.mixmedia.pl/?zobacz=3753
płyta http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1030&mcp_id=1005
piekarnik http://www.megamedia.pl/piekarnik-teka-ha-850.php?off=6
zalezało mi na teleskopowych prowadnicach, zimnej szybie
mikrofala http://www.megamedia.pl/kuchenka-mikrofalowa-z-grillem-teka-tmw-22-bit.php
okap http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=16779&p=Teka_DH_Isla&last=sklep&kategoria=66&start=1&order=p&dir=a&f=Teka&pF=290.00&pT=3320.00, bo mi sie podoba i duzo dobrego czytalam o okapach Teki

Morrwa
11-09-2007, 10:23
Malmuc - a ile ta płyta kosztuje???

Widzę, że jesteś fanką firmy Teka. Myślisz, że można im zaufać? Czy to znana firma?

malmuc
11-09-2007, 10:42
Malmuc - a ile ta płyta kosztuje???

Widzę, że jesteś fanką firmy Teka. Myślisz, że można im zaufać? Czy to znana firma?
płyte zamawiam tutaj http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=21751&p=Mastercook_C3D60Z2_S&last=sklep&kategoria=62&start=0&order=p&dir=a&f=Mastercook&pF=&pT=
Pamiętam, że kiedyś Teka cenowo była dla mnie niedostępna :roll:
ale zawsze słyszałam, że sprzęt bezawaryjny
mnie bardzo odpowiada wizualnie

Angelika
11-09-2007, 10:54
Angelika widzę że ty szukasz zmywarki ze sterowaniem na zewnątrz. Ja wewnątrz - bo mam syna, który lubi przyciski. :D

Dokładnie, ale ma niby zabezpieczenie przed dziecmi. To raczej kwestai mojej wizji całej kuchni - tak jakoś sobie ubzdurałam, że panel poziomy i nawet się nie zastanawialam za plusami i minusami.


A co do Teki - to naprawde niezła firma, wielu znajomych ja chwali.

mayland
11-09-2007, 11:26
Wybierajac agd kierowałam się nie tylko parametrami ale też wyglądem. I może sie to wydać dla niektórych głupotą to dla mnie miało to znaczenie. Trzymałam się prostych linii. Wykluczyłam krągłości, kolor złota itp...
Producenci oferują spójne stylistycznie linie całego agd np. Cand ma stylizowanąna lata 50-te, Zanussi ma ładną, nowoczesną linię "wyspową" z aluminium itd.
To, że sprzęt ma być energooszczędny, z dobrymi parametrami efektywnosci to oczywiste. Ale większość nowego sprzętu spełnia te warunki.

Kilka uwag jakie mogę przekazać to:
- piekarnik z funkcją samoczyszczenia i termoobiegiem. Można zwrócić uwagę na ilość blach w komplecie bo są różne.
- dobry okap jest bardzo drogi i kupują go zamożni niestety. Zazwyczaj dostępne są na zamówienia. Okapy wg mnie to głównie ozdóbka w kuchni. I tak gotowanie bigosu, ciasta, mięsa czuć już od drzwi. Nawet podłączony do osobnej kratki wentylacyjnej na niewiele sie zda. Tu kierowałabym się względami estetycznymi :lol: no może, żeby jeszcze miał pierwsze filtry, które można myć samemu z zachlapanego tłuszczu (np. aluminiowe).
:lol:
- polecam lodówki z podajnikiem wody np. Samsunga. Wogóle dla niezdecydowanych w sprawie lodówki polecam te lodówki. Ładne wzornictwo i dobra jakość. Cena bardzo zachęcająca.

AmberWind
11-09-2007, 11:33
Dla mnie oprocz designu i funkcjonalnosci wazna tez byla glosnosc sprzetu. Dlatego zmywarke mam chyba 46 dB a lodowke 42 db. Przy kuchni otwartej na salon to dosc istotne :-)

mayland
11-09-2007, 12:20
Nawet bardzo :lol:

Angelika
11-09-2007, 12:59
Dla mnie oprocz designu i funkcjonalnosci wazna tez byla glosnosc sprzetu. Dlatego zmywarke mam chyba 46 dB a lodowke 42 db. Przy kuchni otwartej na salon to dosc istotne :-)

Racja - funkcjonalność (parametry techniczne i funkcje), głośność, klasa energetyczna i wygląd. Dla mnie chyba w takiej kolejności.

Grazia-Ol
11-09-2007, 14:53
A co sądzicie o prostym okapie podszafkowym, teleskopowym TEKA?

Lidka i Janusz
12-09-2007, 09:03
A co sądzicie o prostym okapie podszafkowym, teleskopowym TEKA?

GRAZIA - ja zamówiłam teleskopowy Amica, czekam na przesyłkę. Ogólnie słyszałam, że teleskopowe są troche głośne. :(

Grazia-Ol
12-09-2007, 14:45
Jak go już dostaniesz, to napisz coś na jego temat. Nie są drogie, to może dlatego tak hałasują :wink:

sylwia13
12-09-2007, 14:55
Wczoraj był u moich rodziców serwisant sprzętu agd i zaczełam wypytywać się go jaki sprzęt najlepiej kupić. I okazało się, że nie patrzeć na firmę, tylko na długość gwarancji. Najlepiej gdy jest na 5 lat lub gdy można dokupić. Mówił, że warto dokupić jeżeli jest taka możliwość. Bo naprawy sprzętu pogwarancyjne są bardzo drogie. I wcale znana marka np. bosch, siemens itp. nie znaczy dobry sprzęt, mówił że taraz wszystko się po jakimś czasie psuje, dlatego trzeba zwracać uwagę na dł.gwarancji.

Morrwa
12-09-2007, 14:57
Aha..... hm.........
I znów jakaś zmienna, która trzeba uwzględnić.

sylwia13
12-09-2007, 15:21
No, ja byłam przekonana, że kupie sobie zmywarke boscha, bo tak chwalą sprzedawcy. A na ich stronie nie moge nigdzie znaleść ile dają gwarancji. Wiem już, że za nieuzasadnione wezwanie serwisu boscha trzeba zapłacić ok 200zł.

Sonika
12-09-2007, 16:39
O klasie A pamiętam.
Sonika - a jaką dokładnie masz zmywarkę. Jakie ma programy?
Tę która wkleiłam, widziałam w sklepie i wydała mi się w sam raz.

Mam Siemensa, ale nie pamiętam który model - sprawdzę.

Grazia-Ol
12-09-2007, 19:31
Długa gwarancja to prawdziwy komfort dla użytkownika. Jak się trafi trefny egzemplarz, to trzeba wzywać serwis nawet parę razy w roku. Doświadczyłam tego na przykładzie mojej zmywarki Zanussi 45 cm, kupionej w Makro. Ciągle zawiesza się i nikt nie wie z jakiego powodu, a serwis życzy sobie sprawdzania stanu rzeczy na przyrządach w zakładzie (oddalonym 30 km :wink: ) na dodatek czynnym tylko do 16.00. Koszmarek. I wydatek pieniędzy.

Angelika
13-09-2007, 09:11
Wczoraj był u moich rodziców serwisant sprzętu agd i zaczełam wypytywać się go jaki sprzęt najlepiej kupić. I okazało się, że nie patrzeć na firmę, tylko na długość gwarancji. Najlepiej gdy jest na 5 lat lub gdy można dokupić. Mówił, że warto dokupić jeżeli jest taka możliwość. Bo naprawy sprzętu pogwarancyjne są bardzo drogie. I wcale znana marka np. bosch, siemens itp. nie znaczy dobry sprzęt, mówił że taraz wszystko się po jakimś czasie psuje, dlatego trzeba zwracać uwagę na dł.gwarancji.

Może i tak, ale ustawa w Polsce na sprzedawców narzuca okres gwarancyjny 24 miesięczny. A na dokupywaniu gwarancji to się już przejechałam, bo dokupiliśmy do sprzętu komputerowego i jak się zepsuł w okresie przedłużonym, to wszyscy to mieli gdzieś, bo stwierdzili, że nie mają papierów, iż przedłużyliśmy, a jak nam cos nie pasi, to byśmy sobie zawieźli sprzęt do Producenta, bo to on przedłuża, a nie sklep. Nie chciało nam się wojowac, ale teraz pozwałabym ich na przewód sądowy bez zastanowienia.

Angelika
13-09-2007, 09:16
No, ja byłam przekonana, że kupie sobie zmywarke boscha, bo tak chwalą sprzedawcy. A na ich stronie nie moge nigdzie znaleść ile dają gwarancji. Wiem już, że za nieuzasadnione wezwanie serwisu boscha trzeba zapłacić ok 200zł.

A za każde nieuzasadnione wezwanie serwisu trzeba płacić - bez względu na firmę.

Ja kieruje się nie samą marką, tylko opiniami ludzi, którzy używają określony sprzęt. Jeśli od kilku osób słysze, by nie kupować sprzętu do kuchni
amica poza klasycznymi kuchenkami - to coś musi w tym byc. By nie kupować mikrofali Romix, bo bardzo szybko tracą swoją moc grzejną - to też coś musi w tym być. Jesli słyszę, że płyty czy piekarniki Elektrolux są dobre, to się nad nimi zastanawiam.

Sprzęt jest zbyt drogi by kupić cos tylko dla marki, musi to byc potwierdzone jakimis opiniami. Poza tym warto mieć zaufanego doradcę. Mój brat swego czasu pracował w pewnej sieci sprzedajacej sprzęt ADG i RTV i powiedział mi czego nie brac, bo wracało to w dużym procencie albo o dużej częstotliwości do napraw.

Jesli macie taką zaufaną osobę - to skorzystajcie z jej porad ;-)

Grazia-Ol
13-09-2007, 11:37
Nie mielismy, ale już :wink: mamy

Spodzioewaj sie listu na priva ad. temat jw.

sylwia13
13-09-2007, 12:16
No u mojej mamy był serwisant z Zanussiego i okazało się, że to nie wina sprzętu tylko instalatora i nie płaciła nic.

Morrwa
13-09-2007, 18:30
To ja bym prosiła te rady tutaj wpisać - właśnie po to został stworzony ten wątek.

Amica - nie
Elektrolux - tak

Proszę kontynuować.

Trini
13-09-2007, 21:43
moja mama ma pralkę Candy z linii holiday- już 6 lat, nie popsuła się nigdy - no raz bo wyszedł drut z biustonosza, ale od tamtej pory używamy woreczków do prania bielizny :)
Pralka pierze codziennie - i opiera 6 osób :) W przeszłosci 7.
I tez planuję za moment zakup Candy.

Lodówka - na pewno nie Ardo, psują się okropnie. Ja sie pewnie zdecyduje na Boscha choć jeśli mówicie że Elektrolux... to też pomyślę :)

Żelazka - tzeba uważać na te ze stopką ceramiczną, 2 już nam pękły :roll:

Angelika
14-09-2007, 12:34
Żelazko mamy Philips.
Płytę kupujemy gazową na szkle - Bosch.

http://images13.fotosik.pl/86/f7c44f83aadeb647.jpg (www.fotosik.pl)

A macie jakieś godne polecenia okapy?

Trini
14-09-2007, 12:50
na okapach jeszcze się nie znam a płytę wybrałam taką:

http://image.ceneo.pl/data/products/106572/product.jpg

piekarnik zaś taki:

http://image.ceneo.pl/data/products/719152/product.jpg


dobry wybór? 8)

Angelika
14-09-2007, 13:10
na okapach jeszcze się nie znam a płytę wybrałam taką:

http://image.ceneo.pl/data/products/106572/product.jpg

piekarnik zaś taki:

http://image.ceneo.pl/data/products/719152/product.jpg


dobry wybór? 8)

Ta tez mi się bardzo podobała i chciałam taką stylizowaną, tylko ich na szkle nie robią :-(

Wybór ZNAKOMITY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trini
14-09-2007, 20:41
Angelika - zastanów się dobrze z tą ceramiczną, dzisiaj oglądałam w Media Markt, są strasznie porysowane, wręcz poorane, a przecież były tylko teoretycznie oglądane... :o To ciekawe co będzie w normalnym użytkowaniu...
Też chciałam ceramiczną ale ze względu na to, że mogą się bardzo rysować zrezygnowałam... :(

Dzięki za opinię - też mi sie wydaje, że to będzie dobry wybór - całe mieszkanie chcemy mieć stylizowane na coś w rodzaju retro - więc szukam mnóstwa takich mebli urządzeń, dodatków :)

Analena
14-09-2007, 22:10
A ja po prostu poszłam do dobrego sklepu z agd w mieście, porozmawiałam przez godzinę z panem, którego widuję tam od lat - w związku z czym chyba wie co mówi, bo 'siedzi' w temacie i moja opinia zmieniła się o 360 stopni.
Dodam, żę będę urządzać swoją pierwszą kuchnię i potrzebuję całego sprzętu do zabudowy.

Uważałam, również po zasięgnięciu opini na wielu forach, że lepszy jest tańszy Bosch lub Siemens niż najdroższa Amica czy jakakolwiek inna firma, typu Masterccok, Candy czy Whirpool.

I tu pan wytłumaczył mi dlaczego nie mam racji - pyta dlaczego chcę zainwestować w starą technologię Boscha (czyli wszystko co każdy ma w standardzie: grzałki z każdej strony, termoobieg, samoczyszczenie) a nie w bardzo nowoczesną technologię np. Mastercooka. Cena taka sama, ok 2500 za piekarnik. Ja: no bo marka dobra, sprawdzona itp. No to pokazał mi co ma właśnie Mastercook MF800 i 830 - czyli automatykę pieczenia.Piekarnik ma wszystkie standardowe funkcje + możliwość zaprogramowania pieczenia, czyli: podajesz kodami (albo wpisujesz normalnie, wersja droższa 830) jakie mięso pieczesz, ile ono waży, a piekarnik sam dobiera czas, temperaturę i moc pieczenia. Ma wprowadzone wszystkie typy mięs i innych potraw. Możesz też zaprogramować rozpoczęcie pieczenia tak, aby np. o 20.00 wyjąć gorące mięso kiedy własnie masz gości na kolacji.Bosch w tej cenie ma tylko to co każdy inny piekarnik dzisiaj posiada.
Dla mnie jako osoby która całe życie gotuje i piecze na gazie to ważne, bo teraz będę miała tylko elektrykę, w nowym bloku nie mam wogóle gazu i nauka gotowania i pieczenia inaczej trochę mi zajmie.
Na koniec zapytał, czy napis na froncie sprzętu ma dla mnie aż takie znaczenie, żeby wydać taką samą kasę na słabszy produkt.Trudno nie przyznać mu racji.
(w sieci ten piekarnik kosztuje ok 1500 zł - poza tym to 'Mastercook by Fagor', także jakość b. dobra).
Płyta: dlaczego nie indukcyjna? Ja: bo piekielnie droga.On; a to Candy? Za 2300 w sklepie - w sieci ok 1800. Przy oszczędności prądu 40% i tak dobrej cenie nie ma co się zastanawiać. Ja, żeby miec do kompletu (tak, tak, estetka) znalazłam też Mastercook ID64 - indukcyjną oczywiście.

Faktycznie nie polecał zbytnio Amiki, a już wręcz odradzał Tekę - jako najsłabszą w tej chwili sprzedawaną w Europie technologię.
Dodatkowo dowiedziałam się, że piec i płyta sterowane tylko z piekarnika, jako komplet, to zawsze najniższa i najprostsza linia technologiczna.
Z lodówek do zabudowy polecił mi inną firmę, ze zmywarek też inną, także wiem, że nie poleca z jakiegoś tam powodu akurat Mastercooka lub Candy.

W ten sposób mam już swój sprzęt wybrany - a to co najdroższe czyli płyta+piekarnik dużo lepsze, praktyczniejsze i nowocześniejsze niż miałam kupić pierwotnie, mimo, że nie Bosch i tej samej cenie:)
A.

Trini
14-09-2007, 22:23
hehe no może i tak ale mnie nie stać na piekarnik za 2500 :lol:
nawet lodówka nie będzie tyle kosztować - ja nie potrzebuję wodotrysków, i wielu ludzi nie potrzebuje, a mimo wszystko choć jak się wyraziłaś - stara technologia - to mimo wszystko te firmy jak bosch czy teka, są najmniej awaryjne.
Nie ufam mastercookom, ardom, czy innym whirlpoolom - na forum jest kilku fachowców od AGD i jednak im zaufam ;)

Morrwa
14-09-2007, 22:36
Najgorsze, że co pan w sklepie, to inna opinia.

Analena zastanów się czy będziesz te wszystkie cuda techniki użytkować.

Częstotliwość mojego użytkowania piekarnika i cel w jakim go stosuję sugerują, że wersja podstawowa jest dla mnie najwłaściwsza. W tej kategorii nie szukam niczego ponadstandardowego.

Co do indukcji - ciekawa jestem waszych opinii... :D
Ja zrezygnowałam z tej opcji po usłyszeniu opinii moich koleżanek użytkujących płyty indukcyjne. Dwa problemy pojawiały się jak refren - że gotuje się dłużej, i że jest problem z garnkami. A że nie lubię za dużo czasu spędzać w kuchni nad garnkami to wolę poczciwą płytę ceramiczną niż indukcję.

Czyli -
Amika po dwakroć - NIE
Miele, Elektolux, Bosh, Siemens - TAK

Zdania są podzielone co do: Mastercook, Candy, Teka, Whirpool

d5620s
14-09-2007, 23:08
A ja mam zamówioną płytę indukcyjno-ceramiczną (dwa pola na cztery sa indukcyjne). na codzien korzystam z dwóch pól. rzadko z pozostałych. Cena super -mastercook 1600zł w sieci, nie chciałam całej indukcyjnej bo tato ma rozrusznik serca i nie powinien podobno z takiej korzystać.
Okap też mastercooka-wyciąga 800 m3 a nie 400 jak konkurenci w tej półce cenowej. Piekarnik bedzie aristona-sa rewelacyjne, w gronie moich znajomych są modne i pełna elektronika kosztuje 1800:) A bosch to faktycznie przestarzała technologia (fajne ma tylko zmywarki i to te z najwyższych półek-reszta nie ma sensu sie zachwycać bo robią to samo co tansze konkurentki, które dogoniły Boscha przez te kilka lat:)

A poza tym wiem z doświadczenia, ze sprzę który wybiera sie ze zbytnim namaszczeniem zawsze sprawia najwięcej zawodu. Teraz mamy przypadkowo kupiona pralkę i lodówke i chodzą jak zloto.... A np oglądany miesiacami ekspres Krupsa juz trzy razy był serwisowany:)

Analena
14-09-2007, 23:33
Piekarnik o którym mówię kosztuje 2500 w sklepie, w sieci 1500:)
Myślę, że akurat ta funkcja jest kapitalna - niweluje porazki przy gotowaniu.
(Ponadto to jak wspominałam Mastercook by Fagor, czyli w praktyce sprzęt Fagora sygnowany Mastercookiem - na tej samej zasadzie, jak auta Skody - w środku podzespoły vw)
Co do płyty indukcyjnej - ja słyszłam wyłącznie opinie, zę gotuje się błyskawicznie, zresztą sprawdzałam to z koleżankami gotując jednocześnie identyczną ilość wody i garnek ziemniaków tej samej wagi - bez porównania szybciej na indukcyjnej- zresztą taka jest jedna z zasad jej działania, więc się nie dziwię.
Co do garnków: nieprawdą jest, że muszą to być garnki za jakieś kosmiczne pieniądze, 2000 czy ileś - jedynym wyznacznikiem możliwości używania danego garnka na indukcji jest to, czy 'klei' się do niego magnes. A magnes klei się do najtańszych, kolorowych emaliowanych garnków z bazarku. Idąc kupić garnki bierzesz ze sobą magnes i sprawdzasz - magnes się czepia, garnek pasuje. Proste.
Co do płyty z połową pól indukcyjnych - tu wiem, że to najmniej polecany typ płyt, ponieważ po jakimś czasie widać gołym okiem różnicę w wyglądzie dwóch części płyty - zwykła ceramiczna będzie się niszczyć, indukcyjna będzie cały czas nieskazitelna. Poza tym to trochę bez sensu, skoro indukcyjna jest lepsza - co do zdrowia nie wnikam, prawdpodobnie masz rację.

Osobiście wolę mieć za takie same pieniądze coś lepszego niż 'poczciwą płytę ceramiczną' - skoro rynek daje mi taką możliwość. Dla mnie to logiczne.
I nie są to setki nieprzydatnych funkcji - w piekarniku jedna przydatna, a płyta - to oczywiste - zresztą wyższa cena też o czymś świadczy.
Oczywiście całość sprzętu do kupienia w sieci, nawet na raty się opłaca, więc absolutnie żadna z tych rzeczy nie jest nieosiągalna, jesli rozważało się już inne modele - poza oczywiście płytą gazową - ale nie o tym mówimy.
A.

Trini
15-09-2007, 00:04
są ludzie którzy nie chcą się pchać w raty - ja do nich należę
druga sprawa - płyta indukcyjna jest na prąd - prąd jest drogi, ja mam możliwość posiadania gazu, i nie mam zamiaru przepłacać :]
Kolejna sprawa - piekarnik jak piekarnik, mój kosztuje 1000 złotych - nie cały, ma wbudowany rożen, i parę bajerów które są mi potrzebne.
Ludzie przez wieki radzili sobie z gotowaniem bez wymyslnych opcji, to można sobie poradzic i teraz.
Oszczędność 500 złotych na piekarniku to jest dla mnie bardzo dużo, no ale to już nie chodzi o cenę ;)
Czy jedzenie ugotowane na płycie indykcujnej a ugotowane na gazowej jest inne w smaku? :lol: bynajmniej.
A kurak upieczony w piekarniku za 1000 a w piekarniku za 2500 inaczej smakuje? ;) No chyba też nie - wszystko zalezy od umiejętności gospodyni, ja sobie jakoś radzę sądząc po ilości "przyjęć" pichconych dla przyjaciół ;)

Podstawowa zasada - nie sprzęt sprawia, że obiad jest pyszny tylko umiejętności pani domu :)

Ale jak ktoś ma dużo pieniążków, i stać go na to co sobie wymarzył - to czemu nie! Proszę bardzo - widocznie rachunki za prąd nie są przerażające. No i świetnie, bo marzenia są spełnione.
Ale na litość boską, nie jest to jedyna słuszna opcja, i powód do tego żeby na siłę lansować własny pogląd w kwestii AGD :)

Każdy kupuje według własnych możliwości, według potrzeb i płyta indukcyjna nie sprawi że ziemniaki będą smakować jak suflet - a na zwykłej kuchence gazowej też można ugotować królewski obiad ;)

Analena
15-09-2007, 00:18
Ależ ja nic nie lansuję - po prostu w moim bloku wogóle nie ma gazu, dlatego nie mam innego wyjścia.
Czy wolałabym gaz? Oczywiście! Głownie ze względu na koszty i przywyczajenie. Ale wogóle o nim wyżej nie pisałam, bo wspomniałam, że nie mam gazu wogóle. Dlatego też mówię, że przy KONIECZNOŚCI posiadania płyty elektrycznej lepszym rozwiązaniem jest indukcja, ze względu na koszty właśnie. A róznica w cenie już nie jest duża, jak się okazało, bo wcześniej też myślałam, że to koszt gigantyczny.
A.

Morrwa
15-09-2007, 09:52
Myślę, że akurat ta funkcja jest kapitalna - niweluje porazki przy gotowaniu.


O! To faktycznie rewelacja! Piekarnik sam piecze, a ja nie muszę się niczym martwić - toż to cud! :lol: :lol: :lol: :lol:


Sprzęt trzeba dostosować do siebie i własnych przyzwyczajeń. Twój piekarnik Analena to fajny gadżet. Skoro masz szansę używać w pełni jego wszystkie funkcje to oczywiście kupuj! Ale to nie jest piekarnik dla każdego. Funkcje których nie potrzebuję mogą jedynie podnieśc ryzyko awaryjności. A tego bym nie chciała.

CO do indukcji.... Hm... nie wiem czy test 'wody' jest miarodajny. Wczoraj byłam w studio w którym robią moje meble kuchenne. Mówiąc o swoich wątpliwościach względem indukcji usłyszałam, że faktycznie klienci się skarżą - że długo się gotuje (nosz kurcze - słyszę to setny raz). A ja dłużej to gdzieś oszczędności się rozchodzą. Poza tym pani mówiła, że klienci narzekają, że nawet drogich super garnków z przeznaczeniem do płyt ind. czasem ich płyty nie 'akceptują'. Hm... nie wiem o co chodzi. Ale wydaje mi się, że czasem lepiej słuchać użytkowników, niże reklam i producentów.
I nie o pieniądze tu chodzi - bo faktycznie ceny są rózne i można w necie znalźć 'okazję'. Chodzi o niezawodność i satysfakcję przy użytkowaniu.

Grazia-Ol
15-09-2007, 10:41
Morrwa, przy okazji sprzętu zapytam o Twoją kuchnię. Czy przody będą robione z drewna dębowego bielonego? Jak to wygląda na drewnie?

Mam zamówioną kuchnię z drewna dębowego. Przed montażem czekają na moją decyzję, czy drewno barwimy czy tylko lakierujemy.
Skłaniam się do dębu bielonego ale dotychczas widziałam tylko panele dąb bielony. Wyglądały trochę tak jak by ktoś niezbyt dokładnie wytarł po malowaniu wapnem.

A jaki efekt jest na drewnie bielonym?

AmberWind
15-09-2007, 12:46
CO do indukcji.... Hm... nie wiem czy test 'wody' jest miarodajny. Wczoraj byłam w studio w którym robią moje meble kuchenne. Mówiąc o swoich wątpliwościach względem indukcji usłyszałam, że faktycznie klienci się skarżą - że długo się gotuje (nosz kurcze - słyszę to setny raz). A ja dłużej to gdzieś oszczędności się rozchodzą.

Plyty indukcyjne sa jeszcze bardzo malo popularne, wiec opinii na ich temat tez jest raczej niewiele ... Co wiecej, w naszym spoleczenstwie niezwykle popularne jest obnoszenie sie z pewnymi wnioskami bez ... wlasnych doswiadczen :lol:
Ale wracajac do tematu ... ciekawa jestem czy klienci kupujacy plyte indukcyjna kieruja sie np. oszczednoscia czy tez diametralnie roznym czasem gotowania. Osobiscie kupilam indukcje tylko dlatego ze ma fajny design i odwiedzajace mnie wscipskie papugi mojej Mamy nie ugotuja swoch lap na plycie :lol: No i jest jeszcze jeden wazny argument, przy indukcji czy plycie elektrycznej nie ma tych paskudnych efektow spalania, ktore sa podczas gotowania na gazie ... A to czy zaoszczedze 5 zeta czy 100 rocznie jest doprawdy najmniej istotne ...

d5620s
15-09-2007, 22:46
Ja też nie mam gazu-więc płyta jest koniecznością. a wolę indukcjębo ona szybko reaguje na zmianę mocy-jak gazowa, do której jestem przyzwyczajona. Elektryczną nie raz zalałam u teściów bo z maniackim uporem probowałam zmniejszac moc pokrętłem a tu trzeba garnek zdjąc jak kipi:) i najlepiej jeszcze sie poparzyć przy tym - do czego mam niesamowity dar.
Co do płyt indukcyjno-elektrycznych- będę na codzień korzystać z pól indukcyjnych a z elektrycznych tato, który z nami nie mieszka tylko bywa:) wiec się nie zniszczą:)

Analena
15-09-2007, 23:54
Dokładnie - płytą indukcyjną steruje się podobnie jak gazową - łatwo ją 'wyczuć'.
I ja mam takie wnioski z obserwacji u znajomych, włącznie z szybszym gotowaniem - pomijąc oszczędności, to szybsze gotowanie np. warzyw pozbawia je mniejszej ilości składników mineralnych, niż długotrwała obróbka. Do tego, na indukcyjnej nic nie kipi, tym samym nie przywiera, ona sama pozostaje zimna w kilka chwil po zdjęciu garnka - i tu Twoje zdolności do poparzania się nie będą tak odczuwalne:))
A jeśli pola elektryczne będą rzadko używane, to faktycznie całość płyty powinna wyglądać identycznie:)

editta
16-09-2007, 11:13
agd to trudny temat :roll: sprzęt wybierałam długo, nadal nie wiem czy dobrałam na 100% mi odpowiadający. może to głupie ale starałam się trzymać jednej firmy i unikać nadzwyczajnych rozwiązań. zaczęłam od selekcji firm, w efekcie została grupa produktów siemens'a, bosch'a, elektrolux'a, póżniej wybrałam jedną odpowiadającą mi grupę. poniżej mój sprzęt, obok cechy dla mnie najważniejsze, które zdecydowały o wyborze:
- piekarnik siemens HB 650511 (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=7629&IDP=24=) system automatycznego czyszczenia pyrolitycznego activeClean - czyszczenie pyrolityczne, prowadnice teleskopowe niestety jako wypo. dodatkowe, na pewno domówię, termoobieg, grill
- płyta siemens ET 73500 (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=2634&IDP=24=) bezramkowa nadal zastanawiam się nad indukcja, mam mieszane uczucia :roll:
- zmywarka siemens SE64M361EU (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=8613&IDP=24=) 60-tka, klasa ener. A, mycie A, suszenie A, hałas 47dB, ukryty panel, programowanie czasu startu
- ekspres do kawy siemens TK68E570 (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=9093&IDP=24=) zabudowa, 15bar, system aroma whirl, programowanie czasu włączenia/wyłączenia
- mikrofalówka siemens HF17056 (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=1710&IDP=24=) zabudowa, najtańsza z tej firmy

ze wzgledu na cenę i parametry, odbiegłam od firmy tylko w przypadku okapu i lodówki
- okap wyspowy teka DH ISLA (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=10117&IDP=37=) wydajność 880 m3/h, hałas max. 44dB, szer. 90cm
- lodówka samsung RS21FCMS (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=1492&IDP=5=) hałas 43dB, no frost, mlti flow, kostkarka i barek, klasa ener. A (1,47 kWh/24h)
(samsung RS21KLBG (http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=5038&IDP=5=) też była w moim zainteresowaniu i widzę, że w niektórych sklepach dość dużo staniała)

jeżeli chodzi o żelazko mam tefala z generatorem pary i nigdy więcej nie kupię zwykłego. prasuje się łatwiej i szybciej, super. nadal jednak nie określiłam się co do pralki, wybiorę z siemensa lub boscha.
słyszałam wiele dobrych opinii o siemensie dlatego na tą firmę w efekcie się zdecydowałam. ceny raczej wysokie, ale uważam (z doświadczenia), że jakość ma odzwierciedlenie w cenie i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. czy to dotyczy elektroniki czy ścierki do mycia naczyń.

wicias
16-09-2007, 11:31
właśnie stoję przed trudnym wyborem sprzętu AGD nawet chciałem założyć wątek ale spostrzegłem ze juz taki istnieje 8) Co Do sprzętu stawiam na firmę SIEMENS.
Mają nowoczesną technologię i chyba dlatego tak mnie do niej ciągnie.

Piekarnik Siemens HB650U511 http://www.mixmedia.pl/?zobacz=3669 cena 1999zł

Płyta Indukcyjna Siemens EH777501 http://rtv-i-agd.pl/produkt,EH777501,75,738.html cena 3490 zł

lodówka http://e-janki.pl/go/_info/reviews.php?id=563&item=4&sess_id=cd141e794a34a423c6dd2a241d59cc07#menu
cena 2426 zł ( Ale jeszcze się waham i zastanawiam, może ktoś doradzi coś lepszego?)

Zmywarka jeszcze nie wybrałem Siemens odpada z tego względu ze są za wolne! w mieszkaniu mam zmywarkę BOSHA i jest Genialna ! 30 min i wszystko czyste a w siemensie po 120 min :(

Pralka Siemens http://www.mixmedia.pl/?zobacz=4972 cena 2525,00 zł ale wciąz jestem otwarty na propozycje

mikrofala nie wybrałem, Siemens ma strasznie drogie od 1600 zł a nie mają w sobie nic szczególnego mozecie mi jakąś polecić
[/b]

guciooo
16-09-2007, 17:58
Ma ktos z was pralko-suszarke Haier HTD1268 ?
http://haier.home.pl/index.php?option=com_productbook&func=detail&Itemid=33&id=62

Mógłbym taką jutro kupić za ok 1500zł z dowiezieniem i wniesieniem.

Mam juz od roku lodówkę tej firmy, ma full bajerów i działa bez problemów.

Trini
16-09-2007, 18:39
cena jest normalna - ten model wszedzie tak kosztuje ;)
http://www.topmarket.pl/pralko-suszarki/HAIER_HTD_1268.php

ale jesli lodówka jest super, to bierz może też się pralko suszarka sprawdzi :)

androzek
18-09-2007, 13:24
Ja miałem ten sam dylemat - wersje były różne.Ostatecznie staneło na: lodówka do zabudowy Liebherr ICUS 30 - cicha,dobrej firmy bez bajerów,zmywarka AEG - 5 programów klasa AAA - myje pięknie i jest cicha,płyta Siemens z listwą aluminiową z przyciskami - żeby nie grzebać i szukać przycisku w rozlanej zupie,piekarnik i mikrofala Whirlpool - bo pasowały wzorniczo oraz kosmiczny okap Amiki.Wszystko oczywiscie kupione na Allegro z gwarancją i fakturą.Za wcześnie żebym wypowiadał się o niezawodności.
Moja zasady to:
klasa energetyczna A lub A+
dobra firma
podstawowe wyposażenie i funkcje

Angelika
18-09-2007, 14:37
Najgorsze, że co pan w sklepie, to inna opinia.

Analena zastanów się czy będziesz te wszystkie cuda techniki użytkować.

Częstotliwość mojego użytkowania piekarnika i cel w jakim go stosuję sugerują, że wersja podstawowa jest dla mnie najwłaściwsza. W tej kategorii nie szukam niczego ponadstandardowego.

Co do indukcji - ciekawa jestem waszych opinii... :D
Ja zrezygnowałam z tej opcji po usłyszeniu opinii moich koleżanek użytkujących płyty indukcyjne. Dwa problemy pojawiały się jak refren - że gotuje się dłużej, i że jest problem z garnkami. A że nie lubię za dużo czasu spędzać w kuchni nad garnkami to wolę poczciwą płytę ceramiczną niż indukcję.

Czyli -
Amika po dwakroć - NIE
Miele, Elektolux, Bosh, Siemens - TAK

Zdania są podzielone co do: Mastercook, Candy, Teka, Whirpool

Popieram. Podobnie wybieraliśmy zmywarkę - mnóstwo fajnych funkcji - chcemy je wszystkie. Potem pomyśleliśmy i doszlismy do wniosku, że i tak będziemy uzywac trzech z nich. Podobnie z piekarnikiem. Nie ufam tym gotowym programom - i tak sama biegam zawsze i sprawdzam czy może już gotowe. Gotowanie to dla mnie przyjemnośći nie chcę- by wszystko za mnie robiły sprzęty. To po co ja wtedy będę drugiej połówce potrzebna? Jeszcze się mnie pozbędzie jak stary sprzęt AGD, bo nowe maja lepsze technologie i nie buczą, że piwa za dużo... ;-)

A tak serio - to każdy dobiera sprzęt do swoich potrzeb - i najważniejsze wlaśnie, żeby miec sprawdzonego bezstronnego sprzedawcę.

Mój brat mi opowiadał, jak to było jak pracował w pewnej sieci sklepów AGD. W jednym tygodniu mieli lepsze profity za sprzedaż Mastercooka kuchenek, pralek Whirlpoola. Potem dostali lepsze prowizje od sprzedaży od Teki - więc sprzedawali i polecali Tekę. Więc uważajcie na niby - doradców w sieciach.

roszponka
05-10-2007, 18:51
Witam!
Ja też stoję przed wyborem sprzętu AGD.
Super temat, czyli wnioski są takie: Amika - nie
Widzę, że ostatnio prym wiedzie Siemens,
A co sądzicie o zmywarkach Candy.
Analena pochwal się jaki wybrałaś sprzęt
Jestem bardzo ciekawa co Ci ten pan zaproponował?
Może mi też pomoże w wyborze.
pozdrowionka

roszponka
05-10-2007, 18:54
Lidka i Janusz jak tam sprzęt Elektroluxa.
Pokarzcie co wybraliście.
Dzięki

Aga - Żona Facia
06-10-2007, 21:10
Ja wybrałam taki sprzęt:
Lodówka Liebherr ICUS 30130
Piekarnik Gorenje B9010E
Płyta Gorenje ECT650CP
Zmywarka (z panelem odkrytym) Siemens SE55M557EU 60 cm
Okap Arkas Ginger 90 cm
Zlewozmywak Franke MOL 651-800 len
Bateria Franke Prince chrom

Długo zastanawiałam się nad mikrofalówką do zabudowy. Jednak szkoda mi 1400 złotych na mikrofalę firmy Gorenje która byłaby nad piekarnikiem i w 100 % pasowałaby odcieniem. A na tańsze chyba się nie zdecyduję (np. Ardo za 700 zł.). Dlatego będzie szafka otwierana i tam normalna mikrofala. Albo wcale nie będzie :lol:

roszponka
17-10-2007, 13:15
Annalena czy wybrałaś piekarnik i płytę firmy Mastercook.
Też się nad tym zastanawiam.
zmywarka będzie Elektroluxa
okap Ciarko
reszta jeszcze nie wybrana

a____om
17-10-2007, 14:17
Annalena czy wybrałaś piekarnik i płytę firmy Mastercook.
Też się nad tym zastanawiam.
zmywarka będzie Elektroluxa
okap Ciarko
reszta jeszcze nie wybrana

Zmywarke wymieniłbym na Bosch lub Siemens:)
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=97&ShowArticleId=48115

piecia30
21-10-2007, 16:01
Witam forumowiczów :))

Pytanie odnośnie wyboru sprzętu do zabudowy ,a raczej opinii użytkowników ,bądź wszystkich tych którzy posiadają wiedzę w tym temacie .... :)
Wybór padł na TEKA ( piekarnik, płyta i mikrofalówka - całość do zabudowy ) ... ze względu na design... :)
Jak zatem wypada ów producent w stosunku do giganta jakim jest Siemens/Bosch? Chodzi osolidność wykonania, awaryjność, dostępność serwisu itp
Z góry dziękuję za opinie...

malmuc
22-10-2007, 08:56
Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona
1. że fajnie wygląda
2. że jest naprawdę cichy
3. cena naprawdę atrakcyjna

malmuc
22-10-2007, 10:25
Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona
1. że fajnie wygląda
2. że jest naprawdę cichy
3. cena naprawdę atrakcyjna

Malmuc, a jaki masz okap? Ja myślę o NC90. Ładzy jest, cena też atrakcyjna, ale czy bedzie cichy, to się okaże :)
mój jest wyspowy DH isla 90

Rezi
22-10-2007, 12:07
Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona
1. że fajnie wygląda
2. że jest naprawdę cichy
3. cena naprawdę atrakcyjna

piekarniki maja powłoke easy touch - nie widac śladów paluchów
okap tego nie ma ............ niestety

malmuc
22-10-2007, 13:09
Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona
1. że fajnie wygląda
2. że jest naprawdę cichy
3. cena naprawdę atrakcyjna

piekarniki maja powłoke easy touch - nie widac śladów paluchów
okap tego nie ma ............ niestety
tos mnie Rezi uszczesliwil ta informacją o piekarniku :lol:

Angelika
23-10-2007, 10:10
Będę w posiadaniu piecyka i mikrofalówki Teka, a już na dzień dzisiejszy zamontowany mam okap i jestem zadowolona
1. że fajnie wygląda
2. że jest naprawdę cichy
3. cena naprawdę atrakcyjna

A jak to jest w tych okapach z zestawem do pracy wewnętrznej, tzn. bez podłączenia do komina? chcialabym nabyć taki okap, ale niestety jest napisane wszędzie w sklepach internetowych, że potzrebny jest zestaw dodoatkowy do pracy w obiegu zamkniętym. A niestety nigdzie nie moge go nabyc.
Prosze o jakieś info. Pozdrawiam

AmberWind
23-10-2007, 10:38
Malmuc, a jaki masz okap? Ja myślę o NC90. Ładzy jest, cena też atrakcyjna, ale czy bedzie cichy, to się okaże :)

Cichy absolutnie nie jest :evil: Uzytkuje go juz trzy tygodnie i czas na reklamacje. Mam nadzieje, ze nie okaze sie, ze te typy tak maja :roll:
Generalnie ladnie wyglada, jesli go nie dotykamy ;), odciski paluchow na nim zostaja - a jakze, jest szalenie glosny i raczej nie polecam ... :-?

malmuc
23-10-2007, 11:02
Malmuc, a jaki masz okap? Ja myślę o NC90. Ładzy jest, cena też atrakcyjna, ale czy bedzie cichy, to się okaże :)

Cichy absolutnie nie jest :evil: Uzytkuje go juz trzy tygodnie i czas na reklamacje. Mam nadzieje, ze nie okaze sie, ze te typy tak maja :roll:
Generalnie ladnie wyglada, jesli go nie dotykamy ;), odciski paluchow na nim zostaja - a jakze, jest szalenie glosny i raczej nie polecam ... :-?

mój wyspowy jest cichy, ale rozumię ze Amber pisze o tym modelu NC90 :roll:


A jak to jest w tych okapach z zestawem do pracy wewnętrznej, tzn. bez podłączenia do komina? chcialabym nabyć taki okap, ale niestety jest napisane wszędzie w sklepach internetowych, że potzrebny jest zestaw dodoatkowy do pracy w obiegu zamkniętym. A niestety nigdzie nie moge go nabyc.
Prosze o jakieś info. Pozdrawiam
Natomiast ja mam podłączony okap do komina wiec nie wiem
Jak rozpakowywałam swoj okap to szukalam dwóch brakujących czesci, jak sie okazalo w przypadku podłączenia do komina sa niepotzrebne i trzeba je dokupic dodatkowo jeśli okap nie bedzie podłączony do komina

agiis
24-10-2007, 13:28
a ekspres do kawy do zabudowy? wie ktos które najlepsze? czym sie kierować? pomóżcie!

kasial70
24-10-2007, 22:13
Podpinam się pod temat, żeby nie zakładać nowego wątku.
Moje typy:

pralka BOSCH MAXX 7 WAE 24461

zmywarka BOSCH SGV 57T13EU (ale podobno już zastąpiona modelem 57T23EU a szkoda, bo głośniejsza)

płyta ceramiczno--indukcyjna : (i tu się waham)
MAstercook ID622S
TEKA GKST 60Z I2
ELEKTROLUX EHD 60100P
AMICA PIM 6507 TF ??

okap BOSCH DKE 665A

lodówka BOSCH KGN 49A71 lub jakaś tańsza side by side...

piekarnik......tu mam problem - chciałabym czarny ze srebrnymi uchwytami, ale smeg za drogi, whirlpool nie ma funkcji na ktorych mi zależy - teleskopowe prowadnice, chłodna szyba, blokada przed dziećmi, pyroliza..

Będę wdzięczna za wszelkie opinie

remle
25-10-2007, 13:50
Makabra z tym sprzętem :roll: mam totalny mętlik w głowie :roll: Po przeczytaniu wszystkich możliwych wątków piekarnik wybraliśmy Mastercooka MF800, zmywarkę Bosha SRI43E05EU (mała), ale co do reszty to mam same dylematy - najbardziej chyba z płytą czy ceramiczna czy indukcyjna, czy może pół na pół :roll: Zainteresowała mnie też funkcja z Amiki AutoFocus (dopasowanie się powierzchni grzania do wielkości garnka) - tą funkcję ma tylko Amica?? Jestem totalnym laikiem, dlatego proszę Was o pomoc :roll:

Jeśli chodzi o pralkę skłaniam się na Elektroluxa, ale tylko dlatego że każdy go poleca, więc coś wybiorę. Co do lodówki podobno super są z Libherra.

Finia
25-10-2007, 14:08
Witam,
mimo że jestem tu nowa pozwolę sobie dołączyć się do dyskusji. W moim obecnym domu ( w kuchni ) mam wszystkie sprzety Aristona. Sprzet ma około 6 lat i kupiliśmy go ze wzgledu na to że był bardzo polecany przez pracowników sklepu ( nie mielismy wczesniej duzych doswiadczen z tego typu sprzetem i był dość dostępny ( wszystkie sprzety z tej samej firmy ). I szczerze... nie polecam ( nie jest to tylko nasza opinia ) Zmywarka jest fatalna , koszmarnie dlugi czas zmywania przy czym robi to niedokladnie a to chyba nie o to chodzi zeby poprawiac po niej. Z lodówką też wieczne problemy. Do nowego domu napewno nie kupię nic tej firmy.

A jeśli chodzi o pozytywne opinie to polecam mało u nas znaną ale najlepszą w tym momencie na europejskim rynku firmę Miele. Jest dość droga dlatego zdaje sobie sprawe ze wiele osob poprostu na nia nie stac ale warto zainwestowac np. w pralke. Moja mama taka posiada i zazdroszcze jej seredecznie :) Dodam tylko że marka Liebherr to podobno ta sama firma.

roszponka
31-10-2007, 22:31
Remle Też wybrała ten piekarnik, ale nie mam go jeszcze w domu.
Co możesz o nim powiedzieć?

androzek
01-11-2007, 07:47
Po 2 miesiącach użytkowania - lodówka Liebeherr ICUS ( klasa A+ )do zabudowy za ok.2000 zł - niesamowicie cicha -praktycznie jej nie słychać,zmywarka AEG ( klasa AAA i 45 dB )za ok.1700 zł - również cichutka - najaczęściej nastawiamy na program AUTO - ok. 2 h ( porównuję z poprzednią zmywarką Brandt i lodówką Gorenje ),piekarnik Whirpool za ok. 1200 zł ( klasa A )- żona zachwycona szybkością nagrzewania ( poprzednio Mastercook - nie polacam - ale sprzed fuzji z Fagorem ),mikrofala do zabudowy Whirlpool ok. 1700 zł- jak to mikrofala służy głównie do odgrzewania.Płyta Siemens z listwą aluminiową ok.2000 zł( coby nie grzebać w rozlanej zupie ) - jak to płyta (poprzednio Mastercook ) spełnia swoje zadanie,Pralka Candy ( klasa A+ ) za 1300 zł - od 2 lat bezproblemowa - a poprzednio Electrolux która po 2 latach po prostu wywaliłem bo serwis i jej usterkowśc doprowadzały mnie do pasji.Podsumowując ogólnie nie ma reguły ( vide mój Electrolux ).Też chciałbym Miele ale mnie nie stać ( choć moja lodówka Liebherr ze znaczkiem Miele kosztuje znacznie więcej ).Z opinii na pewno nie Ardo,są wątpliwości co do Aristona ( ma to być "luksusowa" marka ).

hannah1
01-11-2007, 13:06
Witam wszystkich forumowiczów :-)
ja jeszcze do wczoraj miałam wybrany sprzęt praktycznie caly z firmy BOSH (z wyjatkiem lodowki - LIBHERR). Wczoraj po poludniu jeden Pan namieszal mi troche w głowie argumentujac wyzszość sprzetu firmy TEKA nad BOSHem. A sprzedaje sprzet wszystkich marek tych z wyzszej polki.
CO sądzicie o sprzecie z firmy TEKA? Czy ktos z Was ma doswiadczenia w uzytkowaniu tego sprzetu?

a____om
01-11-2007, 13:51
Witam wszystkich forumowiczów :-)
ja jeszcze do wczoraj miałam wybrany sprzęt praktycznie caly z firmy BOSH (z wyjatkiem lodowki - LIBHERR). Wczoraj po poludniu jeden Pan namieszal mi troche w głowie argumentujac wyzszość sprzetu firmy TEKA nad BOSHem. A sprzedaje sprzet wszystkich marek tych z wyzszej polki.
CO sądzicie o sprzecie z firmy TEKA? Czy ktos z Was ma doswiadczenia w uzytkowaniu tego sprzetu?

Teka robi dobre płyty elektryczne oraz gazowe.Co do reszty sprzętu to jednak bym postawił na Boscha.Zreszta płyty Teki wcale nie sa lepsze od Boscha,stoja mniej wiecej na tym samym poziomie:) Zmywarka to tylko Bosch lub Siemens,pralka Bosch,Lodówka LIBHERR to bardzo dobry wybór.Moim zdaniem firma Bosch jest sprawdzona i od wielu lat ma bardzo dobra opinie,a Teka poki co wchodzi na nasz rynek,i ja bym kupil cos pewnego,a testowanie Teki zostawilbym innym:)

izat
01-11-2007, 13:53
przy wyborze sprzętu kieruję się zasadą, żeby kupować to co najdroższe i na co mnie oczywiście stać :)
zawsze jest mniejsza możliwość wpadki :)

kropi
01-11-2007, 14:28
Szukam jakejś sensownej lodówki do zabudowy i mam kłopot - bardzo niewiele jest lodówek z opcją No-Frost, widziałem tylko w internecie np. AEG Santo N 81840, i tez nie jestem pewien czy jest to pełny NF tak jak w LG (który nie robi niestety pod zabudowę) czy tylko zamrażalnik, al lodówka się po porstu "odszrania" przez wyłączenie agregatu raz na jakiś czas...

Ostatecznie chyba zabuduję tę co mamy, jest może trochę mała (LG-GR292SQ) ale działa super i co najwazniejsze - jest za darmo 8) . Ktoś zabudowywał lodówki nie-do-zabudowy?

Co do płyty - fajne są indukcyjne, trochę mnie tylko zastanawia czy warto tyle dopłacać (sama płyta wspomnianej firmy TEKA to prawie 2 tysiące, a komplet zwykła ceramiczna płyta grzewcza + piekarnik Whirlpoola to jakieś 1200 zł...), na forum kuchnie.pl bardzo chwalą te płyty, są bezpieczne przy dzieciach itd.

Pralka - zaprzyjaźniony serwisant radził, by kupić taką najprostszą z mechanicznym programatorem, co tez uczyniliśmy (Polar), po roku jest trochę głośniejsza a poza tym nic się nie dzieje, choć pierze niemal codziennie (2 dzieci).

2mm
01-11-2007, 22:10
Ostatecznie chyba zabuduję tę co mamy, jest może trochę mała (LG-GR292SQ) ale działa super i co najwazniejsze - jest za darmo 8) . Ktoś zabudowywał lodówki nie-do-zabudowy?

Co do płyty - fajne są indukcyjne, trochę mnie tylko zastanawia czy warto tyle dopłacać (sama płyta wspomnianej firmy TEKA to prawie 2 tysiące, a komplet zwykła ceramiczna płyta grzewcza + piekarnik Whirlpoola to jakieś 1200 zł...), na forum kuchnie.pl bardzo chwalą te płyty, są bezpieczne przy dzieciach itd.




nie można zabudowywać lodówek nie-do-zabudowy bo nie są do tego przystosowane.
sądzisz że wspomniany "komplet zwykła ceramiczna płyta grzewcza + piekarnik Whirlpoola" za 1200 zł jest coś wart???? szczerze wątpie. Pewnie robią go w Chinach a w fabryce Whirpoola we Wrocławiu doklejają na obudowie nalepki "made in EU".
Sprzęt firmy TEKA na szczęście nie jest produkowany w Polsce (tak jak większość dostępnych na naszym rynku produktów firm takich jak Bosch, Electrolux, Fagor itp.), to i ma wyższą cenę ale nie jest z założenia przeznaczony na rynek wschodniej Europy więc z jakością jest lepiej.

2mm
01-11-2007, 22:13
przy wyborze sprzętu kieruję się zasadą, żeby kupować to co najdroższe i na co mnie oczywiście stać :)
zawsze jest mniejsza możliwość wpadki :)

Gaggenau.......
chyba jest stoisko w Blue City

izat
01-11-2007, 22:30
przy wyborze sprzętu kieruję się zasadą, żeby kupować to co najdroższe i na co mnie oczywiście stać :)
zawsze jest mniejsza możliwość wpadki :)

Gaggenau.......
chyba jest stoisko w Blue City
ojej pierwszy raz słyszę o tej marce :)
widocznie nie stać mnie na nią ;)
ja na razie pozostanę przy Miele
ale dziękuję za info, nie omieszkam postudiować o tym sprzęcie
masz jakieś doświadczenie z tą marką?? :)

kropi
01-11-2007, 22:57
@2mm

Co dokładnie oznacza że nie są przystosowane? Innymi słowy - na czym polega przystosowanie sprzętu typu lodówka do zabudowy? Zakładam, że:

1. O wentylację zadbam w ten sposób, że lodówka stojąc na podwyższeniu będzie miała dostęp od dołu z przodu i z tyłu, do tego "plecy" szafki będą niepełne a jedynie dam wąską płytę, której zadanie będzie nadanie sztywności konstrukcji. Od góry też zostanie kratka wentylacyjna.

2. Drzwiczki szafki będą miały swoje własne zawiasy, z drzwiczkami lodówki będą się łączyły krótką szyną (są takie wsuwki, jedna szyna przesuwa się względem drugiej utrzymując wzajemne połączenie) tak więc nie zwiększy się obciążenie drzwiczek lodówki


O czymś zpomniałem?

Co do sprzętu - te 1200 to skrajność, ale za 2kPLN kupisz już w miarę przyzwoity zestaw - u rodziców chodzi od 7 lat zestaw Amiki, poza 1 awarią elektroniki (wymieniono w ramach gwarancji, pomimo że została zalana) nie ma zastrzeżeń, a też nie była to górna półka cenowa (płyta "Ethno" z charakterystycznymi rysunkami "jaskiniowymi" plus jaiśtam piekarnik "no frills")

Tak czy siak, różnica w cenie między płytą ceramiczną a indukcyjną wynosi ok. 1kPLN i zastanawiam się, czy warto dopłacić.

Też zwracam uwagę na kraj produkcji, niestety coraz więcej sprzętów jest składana w różnych dziwnych miejscach, nawet niby-szwedzki Electrolux przeniósł się gdzieś na Południe, co ma odbicie w spadku jakości.

remle
02-11-2007, 19:58
Remle Też wybrała ten piekarnik, ale nie mam go jeszcze w domu.
Co możesz o nim powiedzieć?

Roszponka niewiele moge powiedzieć :roll: wybrałam tą firmę, bo większość chwaliła z niej piekarniki i płyty, a więc pojechaliśmy na rozeznanie w realu i padło na ten typ :D cos Ci powiem za jakieś 2-3 miesiące :D ale to juz pewnie Cię urządza. natomiast mam ciągły dylemat co do lodówki - mam wybrane trzy marki: Whirlpoll, Elektrolux i Libherr :roll: w poniedziałek wydrukuję specyfikacje i będę porównywać

2mm
02-11-2007, 21:29
przy wyborze sprzętu kieruję się zasadą, żeby kupować to co najdroższe i na co mnie oczywiście stać :)
zawsze jest mniejsza możliwość wpadki :)

Gaggenau.......
chyba jest stoisko w Blue City
ojej pierwszy raz słyszę o tej marce :)
widocznie nie stać mnie na nią ;)
ja na razie pozostanę przy Miele
ale dziękuję za info, nie omieszkam postudiować o tym sprzęcie
masz jakieś doświadczenie z tą marką?? :)

doświadczenia z tą marką nie mam ze względu na ceny.......... ale wspominałaś o drogich sprzętach a to jest akurat produkt "dość" drogi i ładny przy okazji.
:wink:

2mm
02-11-2007, 21:31
@2mm

Co dokładnie oznacza że nie są przystosowane? Innymi słowy - na czym polega przystosowanie sprzętu typu lodówka do zabudowy? Zakładam, że:

1. O wentylację zadbam w ten sposób, że lodówka stojąc na podwyższeniu będzie miała dostęp od dołu z przodu i z tyłu, do tego "plecy" szafki będą niepełne a jedynie dam wąską płytę, której zadanie będzie nadanie sztywności konstrukcji. Od góry też zostanie kratka wentylacyjna.



miałem na myśli kwestię wentylacji ale widzę że to rozwiązałeś.

izat
06-11-2007, 00:24
przy wyborze sprzętu kieruję się zasadą, żeby kupować to co najdroższe i na co mnie oczywiście stać :)
zawsze jest mniejsza możliwość wpadki :)

Gaggenau.......
chyba jest stoisko w Blue City
ojej pierwszy raz słyszę o tej marce :)
widocznie nie stać mnie na nią ;)
ja na razie pozostanę przy Miele
ale dziękuję za info, nie omieszkam postudiować o tym sprzęcie
masz jakieś doświadczenie z tą marką?? :)

doświadczenia z tą marką nie mam ze względu na ceny.......... ale wspominałaś o drogich sprzętach a to jest akurat produkt "dość" drogi i ładny przy okazji.
:wink:
ładny?? :D
jest beznadziejny :D ale o gustach się nie dyskutuje ponoć ;)
a kolor blue wewnątrz jest powalający :D
cena jeszcze bardziej :D
bleeeeeeee

krisfour
11-11-2007, 22:53
Witam.
To jak jest z tym Mastercook'iem? Oczywiście tym produkowanym teraz. Jest dobry czy kiepski?
Szukam czegoś w jakis rozsądnych pieniadzach - gazowo-elekrtycznej lub pełnej elektryki - ale to zależy od zasilania. Jak podłącze siłę (jeżeli będzie można u mnie) to pełna elektryka, a jak nie bedę ruszał przewodów (zostanie stara instalacja 220V) to płyta gazowa / piekarnik elektryczny. Problem w tym, że wszystkie gniazdka mam podpięte pod jeden korek 16A. Czy wytrzyma jak podepnę pod to jeszcze piekarnik?
Zastanawiam się nad takimi zestawami:
http://www.allegro.pl/item263474438_kuchnia_mastercook_kge3490_x_future_ okazja_.html
http://www.allegro.pl/item266804356_mastercook_m5ex_gc64_si_okazja_.html
http://www.allegro.pl/item267711183_zestaw_mastercook_m6efl_gc64si_okazj a_.html
http://www.allegro.pl/item264464056_kuchnia_mastercook_m6e_fl_mid_4glsx. html
lub elektryka full
http://www.allegro.pl/item266815673_zestaw_mastercook_m6efl_c3d60_s_.htm l

miał ktoś do czynienia z kturymś z tych sprzętów
kolorystyka to raczej srebro z dodatkami czarnymi

z góry dzięki za pomoc (jestem laikiem jeżeli chodzi o AGD)

mayland
12-11-2007, 07:07
Obecny Mastercook jest naprawdę dobry w jeszcze lepszych pieniadzach. A co najważniejsze ma rozbudowany i niedrogi seriws :wink: :lol:

carringtontomas
14-11-2007, 11:59
Witam serdecznie,
Zbliżam się do etapu wyboru sprzętów AGD - na początku chciałm kupić sprzęt Siemensa, bo ogólnie wiadomo, ze to dobra i niezawodna marka - poszukałem na sieci sprzętu w miarę dostępnych cenach i wyszło mi, że musze się liczyć z wydatkiem ok 9000.
Jednak sprzęt, jaki wybrałem ma tylko podstawowe funkcje, np mikrofala nie ma opcji grill, piekarnik nie ma kilku obiegów, zmywarka nie ma np opcji pół wsadu itd.
Idąc dalej postanowiłem poszukać czegoś tańszego i stanęło na marce Whirlpool - sprzety, za które zapłacę 9000 pln mają praktycznie wszystkie dostępne funkcje.

W związku z tym mam pytanie - czy pchać się w objęcia Whirlpoola czy jednak postawić na Siemensa? Napweno ktoś z Was używa jednej bądź drugiej marki - jakie sa Wasze opinie??

fennel
14-11-2007, 12:34
Whirpool´a nie uzywalam, ale Siemens´a tak. W tej chwili akurat uzywam zmywarke, ktora ma mnostwo funkcji, ale i tak zawsze nastawiam ja tak samo. Na marginesie - zmywarka dziala bez zastrzezen. Z doswiadczenia wiem, ze czesto sprzety "wypasione", sa tylko "wypasione", a uzywa sie przewaznie tych podstawowych programow. Od reguly odchodza u mnie chyba tylko pralki, bo jednak dodatkowa mozliwosc prania delikatnych tkanin, pranie reczne czy szybkie pranie sa niezbedne (dla mnie). Wszelkie dodatki grill w mikrofali i w piekarniku (szczegolnie w tym pierwszym), akurat sa dla mnie obojetne, ja z kolei mam problem z dobraniem mikrofali bez grilla, mam osobnego grilla elektrycznego i w innych sprzetach nie uzywam go wcale. Osobiscie jestem za Siemens´em jesli chodzi o piekarniki, mikrofale czy zmywarki, ale jak wiadomo sa niestety drozsze.

Sail
14-11-2007, 12:58
Jeszcze popytaj o ceny części. Ja mam w mieszkaniu "wypasioną" Amicę i diabli wzięli grzałki termoobiegu i dolną (obie na raz). Zapłaciłem za obie 70 zł. Wymiana własna (uznanie w oczach Żony - bezcenne ;) )
Sąsiadowi siadła jedna w Siemensie - zapłacił za nią 400 zł :roll:
Podejrzewam, że obiad smakuje tak samo ;)
Nie zmienia to faktu, że zmywarkę mam BOSH-a... Ale ta jest od 6 lat bezawaryjna. Z wszystkich funkcji zmywarki używam jednej :oops:

carringtontomas
14-11-2007, 13:49
Hmmm no własnie serwis Siemens ma dobry, tylko neistety drogi - skłąniam się coraz bardziej ku Whirlpool'owi - większość głosów i tak ma żona :)

Do_rota
14-11-2007, 18:35
Witaj!
Od marca używam piekarnik, mikrofale i zmywarkę Whirlpool i jestem zadowolona.
Mikrofala ma tylko opcje podgrzewania i rozmrażania i to mi w zupełności wystarcza ( poprzednio miałom z gilem i tak z niego nie korzystałam).
Piekarnik spełnia w zupełności moje oczekiwania, jeszcze nie udało mi się w nim nic spalić ( mimo , że z czasem przesadziłam) :wink:
No a zmywarka ma to co potrzebuje, czyli opcje połowy wsadu , małe zużycie wody ( 13l) i prądu.
Po skończonej budowie czeka mnie urządzanie kuchni i te sprzęty kupię jeszcze raz .
He, He chyba Whirlpool powinie zapłacić mi za reklamę :wink:
Nie trafiłam tylko z płytą gazową :( ,( ale ta była innej firmyi)

aro3003
14-11-2007, 19:06
Mam większość Boscha i nie narzekam.Z funkcji to faktycznie większość "wypasionych" to poprostu "wydziwiane", a i tak korzysta się z podstawowych. Aby uczyć się na cudzych błędach proponuje poszukać sprzętu, który ma "opóźnione działanie" ( nastawiasz kiedy ma się włączyć) ja tak niestety nie mam i w efekcie zawsze czekam na pralkę. Wiadomo jak skończy prać i pranie będzie leżeć w bębnie to się pogniecie, a wystarczyło by nastawić tak żeby skończyła przed moim przyjściem lub wyjściem.

piu
14-11-2007, 20:21
nie polecam pralki ani zmywarki whirpool,
aeg elektrolux chodzą jak brzytwa (droższe modele, ale warto było)

monia.mk
14-11-2007, 20:35
Jestem na podobnym etapie. Chcieliśmy kupić sprzęt jednej marki ale z tego co się dowiaduję to nie warto bo żaden producent nie jest dobry we wszystkim. Boscha ma podobno najlepsze zmywarki ( te które nie mają grzałki podobno są najlepsze)

Beciura
14-11-2007, 21:48
Jestem na podobnym etapie. Chcieliśmy kupić sprzęt jednej marki ale z tego co się dowiaduję to nie warto bo żaden producent nie jest dobry we wszystkim. Boscha ma podobno najlepsze zmywarki ( te które nie mają grzałki podobno są najlepsze)

Ja też niedługo będę musiała dokonać wyboru i zgadzam się z Tobą Moniu] nie ma chyba producenta aby produkował wszystko naj :roll:

jacekp71
14-11-2007, 22:16
jesli mialbym wybierac miedzu wypasionym whirlpool`em a niewypasionym siemens'em, to wzialbym .... niewypasionego whirlpoola ....

Beciura
14-11-2007, 22:36
jesli mialbym wybierac miedzu wypasionym whirlpool`em a niewypasionym siemens'em, to wzialbym .... niewypasionego whirlpoola ....
Dobrze powiedziane :lol:
Czasami jest coś tam i jeszcze coś tam i ...jeszcze coś tam a każde coś tam to dodatkowa kasa ... często przecież nie wykorzystujemy w pełni tego ' coś tam ' w naszych urządzeniach :roll: więc dobrze jest wziąć coś praktycznego ....

Beciura
14-11-2007, 22:41
Przypomniało mi się ...płytę indukcyjną chciałabym kupić firmy mastercook co o tym sądzicie ???
Jeszcze mam dylemat nad zmywarką dobrą , funkcjonalną jedyne ograniczenie to zbyt mała kuchnia i muszę mieć rozmiar 45 cm :roll:

carringtontomas
15-11-2007, 12:46
Jestem na podobnym etapie. Chcieliśmy kupić sprzęt jednej marki ale z tego co się dowiaduję to nie warto bo żaden producent nie jest dobry we wszystkim. Boscha ma podobno najlepsze zmywarki ( te które nie mają grzałki podobno są najlepsze)

Hmmm zastanowiło mnie to co napisałaś - jest w tym trochę racji.

Jednak skąd wiedzieć, który producent jest lepszy w tym czy w tamtym sprzęcie??
Jedno jest pewne - piekarnik i microvawe mają być z tej samej firmy bo będą jedno nad drugim i chcę by to jakoś tworzyło całość

Co do zmywarki.....Bosch mówicie? - zaraz sprawdzę :)

monia.mk
15-11-2007, 14:18
Jestem na podobnym etapie. Chcieliśmy kupić sprzęt jednej marki ale z tego co się dowiaduję to nie warto bo żaden producent nie jest dobry we wszystkim. Boscha ma podobno najlepsze zmywarki ( te które nie mają grzałki podobno są najlepsze)

Hmmm zastanowiło mnie to co napisałaś - jest w tym trochę racji.

Jednak skąd wiedzieć, który producent jest lepszy w tym czy w tamtym sprzęcie??
Jedno jest pewne - piekarnik i microvawe mają być z tej samej firmy bo będą jedno nad drugim i chcę by to jakoś tworzyło całość

Co do zmywarki.....Bosch mówicie? - zaraz sprawdzę :)

Co do zmywarek Bosha opinia potwierdzona przez znajomych, sprzedawców oraz fachową lekturę w internecie :wink:

carringtontomas
17-11-2007, 17:25
Decyzję chyba tzreba będzie podjąc w sklepie :)

MarekGliwice
17-11-2007, 18:07
Widzę że jesteś nastwiony na kupno AGD z jednej firmy. Zastanów się nad tym. Nawet najlepsi producenci nie robia wszystko dobrze. Ja jak urządzałem mieszkanie też szukałem marek powiedzmy z "górnej półki" ale teraz wiem że to nie dokońca dobry wybór. Reklama i nakłady na nią to jedno rzeczywstość druga. Jak będę szukał AGD do domu to pewnie kupie róże sprzęty w różnych marek i jak sądze sporo będzie AMICI. Dobry sprzęt, cena proporcjonana do jakości i ceny sewisu polskie a nie zachodnioeuropejskie. Przemyśl sam i nie daj się naciągac sprzedawcy w sklepie.

majania
17-11-2007, 18:50
Również zmagam się z wyborem AGD i....chyba postawię na Mastercooka. Ciekawy design, wiele atrakcyjnych funkcji, i stosunkowo przyzwoita cena. Szczególnie pozytywnie nastwawiona jestem na okap (http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/267/58/12/267581247), zmywarkę (http://www.megamedia.pl/zmywarka-mastercook-zb-019-ix.php) i płytę ceramiczną (http://www.megamedia.pl/plyta-ceramiczna-mastercook-c3d75z2-s.php?off=6). Co do piekarnika zastanwiam się nad Samsungniem (http://www.megamedia.pl/piekarnik-samsung-bt63tdst.php?off=-1), głównie z powodu funkcji podziału na dwa niezalezne piekarniki, a często imprezuję :lol: Co sądzicie o takim wyborze?

kachna28
17-11-2007, 18:57
Potwierdzam -najlepiej brac z różnych firm. Ja np mam lodówkę i mikrofalę z Whirlpoola -lux od 5lat. Pralka Elektrolux -niezawodna-z tej firmy kupię też piekarnik. Płyta gazowa podoba mi się natomiast Boscha -więc totalny misz-masz :) Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania :-? Zmywarka będzie Whirlpoola -kolega ostatnio kupił ten model:
http://www.ceneo.pl/270660
-i naczynia to jeden błysk :) -też taką kupię! Co do Siemensa się nie wypowiem -nie uzywałam.

kubaimycha
17-11-2007, 19:08
nie polecam pralki ani zmywarki whirpool,
aeg elektrolux chodzą jak brzytwa (droższe modele, ale warto było)

Mam zmywarkę Whirpoola od 9 lat chyba i działa bez zarzutu...
Pralka Whirpoola użytkowana od lat 10 przy dwojgu małych dzieciach...

kubaimycha
17-11-2007, 19:13
Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania

Piekarnik Amica użytkowany , podobnie, jak zmywarka Whirpoola, od 9 lat...
Ma wiele potrzebnych wg mnie funkcji : prowadnice teleskopowe, termoobieg, grzanie górne i dolne, katalizator, grill...i inne, które nie są niezbędne np. panel sensorowy...Dobra jakoś w stosunku do ceny...

kachna28
17-11-2007, 19:17
[quote="kachna28"] Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania [quote]

Piekarnik Amica użytkowany , podobnie, jak zmywarka Whirpoola, od 9 lat...
Ma wiele potrzebnych wg mnie funkcji : prowadnice teleskopowe, termoobieg, grzanie górne i dolne, katalizator, grill...i inne, które nie są niezbędne np. panel sensorowy...Dobra jakoś w stosunku do ceny...
To chyba na jakiś trefny model trafiłam :roll: ...

kubaimycha
17-11-2007, 19:19
[quote=kachna28] Natomiast już nie skuszę się na Amicę -mam obecnie ich kuchenkę gazowo-elektryczną. Żarówka w trakcie pieczenia mruga jak w dyskotece, grzałka od opiekacza chodzi kiedy chce, uszczelka natomiast była wymieniana -po 2 latach użytkowania [quote]

Piekarnik Amica użytkowany , podobnie, jak zmywarka Whirpoola, od 9 lat...
Ma wiele potrzebnych wg mnie funkcji : prowadnice teleskopowe, termoobieg, grzanie górne i dolne, katalizator, grill...i inne, które nie są niezbędne np. panel sensorowy...Dobra jakoś w stosunku do ceny...
To chyba na jakiś trefny model trafiłam :roll: ...

...albo ja miałam więcej szczęścia :roll: ...

DPS
17-11-2007, 23:12
Od 8 lat absolutnie bezawaryjnie pierze mi pralka Mastercook. :D
Następna też na pewno będzie z tej firmy.
Mam też od nich lodówkę z zamrażarką - jestem bardzo zadowolona. Cichutka, sprawna, pojemna.
Teraz jak kupuję coś AGD to zawsze szukam Mastercooka. :D

Basia1112
17-11-2007, 23:34
od kilku lat używam sprzętu agd Whirpool.Jestem zadowolona.Jedyny minus zmywarki-głośno chodziła.Po kilku latach wymieniłam okazyjnie na siemensa.Jestem zachwycona.Cichutka i przede wszystkim ma program 30 min.Jest to opcja bez suszenia ,ale po włączeniu wieczorem ,rano i tak naczynia są suche.Znajoma ma super Boscha ale zmywara myje 2 godz.Do nowego domu -obojętnie jaka,byle miała taki krótki program.Im więcej bajerów,tym wyższa cena,a z połowy i tak potem się nie korzysta.

Do_rota
17-11-2007, 23:39
Mam Whirpool-a z 42 minutowum programem , nawet trochę podsusza. Jestem zadowolona.
Ostatnio czytałam na forum o zmywarkach bez grzałki, czy ktoś ma i jest zadowolony? Jakie korzyści z takiego rozwiazania?

Basia1112
18-11-2007, 00:00
właśnie mój siemens jest bez grzałki.Podobno ma wbudowany przepływowy ogrzewacz wody,ale ile w tym prawdy-nie wiem.Na pewno nie ma widocznej grzałki,taką miałam w starym whirpoolu(ale to był kilkunastoletni model)

sharoon
18-11-2007, 11:19
A ja polecę SAMSUNGA. Świetna jakość i fantastyczne wzrornictwo. Sprzęt porównywalny z Siemensem za troche więcej, niż połowę ceny. Używam płyty ceramicznej i piekarnika i jestem zachwycona.

sharoon
18-11-2007, 11:50
A co powiecie na Whirlpoola? ja tez musze kupic caly sprzet do kuchni i zastanawiam sie nad sklepami internetowymi - jest sporo taniej.
Jakie sa wasze doswiadczenia z takimi sklepami, bo ja nie mam zadnych.

Sklepy internetowe to strzał w dziesiątkę! Polecam porównywarki cen, dzięki nim można znaleźć świetne okazje. Polecam ceneo.pl, a ze sklepów zadowolenie.pl i mixmedia.pl.
A propos sprzętu, zwróć uwagę na SAMSUNGa, który ma świetny stosunek jakości do ceny. Z wymienionych przez Ciebie marek niczego nie używałam, ale polecam Boscha, bo to taki trochę biedniejszy Siemens (ta sama firma).

mayland
18-11-2007, 12:01
Ja obstawię Mastercooka. Od jakiegoś czasu poprawili wzornictwo i jakość bardzo wysoka. Naprawdę to sprzęt na który warto zwrócić uwagę. W pozostałych firmach (z wyjątkiem Boscha, ale cena najwyższa z tych marek) powiedziałabym, że zmiany poszły w drugą stronę. :-?

Mymyk_KSK
13-12-2007, 00:11
a ja z kolei o Mastercook nie moge powiedziec niczego dobrego. Użytkujemy płytę gazową i piekarnik, mają rok. Na płycie powykrzywiały się ruszty, mimo używania delikatnych środków czyszczących płyta jest porysowana a oznaczenia graficzne starte. Piekarnik moze i piecze niezle, ale... wentylator pracuje raz cicho, raz głośno, ruszt-kratka dosłownie ugina się pod tortownicą lub gęsiarką, drzwiczki się bardzo nagrzewają.

A co do Boscha i Siemensa- toż to to samo, tylko Bosch trochę tańszy.

kaloosa
13-12-2007, 00:21
z wlasnego doswiadczenia:
jezeli pralka to MIELE
jezeli lodowka to Liebherr

rodzice maja:
lodowke BOSCHA (ok.10 lat) na poczatku zepsula sie 2x) od tej pory odpukac, niestety minusem sa uchwyty bardzo szybko sie lamia/psuja- ta opinie slyszlam juz od kilku osob
kuchenke gazowa AMiCA, sa bardzo zadowoleni, swietnie piecze

Obecnie poszukuje kuchenki, podoba mi sie wolnostajac ARISTON (wzorem przypominjaca Smega), moze ktos ma Aristona?

dabell
13-12-2007, 10:16
Polecam jak wcześniej ktoś wspomniał porównywarki cenowe i sklepy internetowe.
Ja skorzystałam ze sklepu mixmedia.pl i w zamian za zaoszczędzone kwoty (różnica cen !!! zakup u nich 7,5 tys. w sklepach ok. 10 tys zł) zainwestowałam w sprzęt Boscha (piekarnik i zmywarka), Siemiensa - lodówka, płyta gazowa szklana szampańska :-) Aristona - bo będę miała jasny blat i do tego okap Teki, zostało mi jeszcze na beżowy fragranitowy zlewozmywak Franke z baterią w tym samym kolorze.

14-12-2007, 10:07
Miałam płyte gazową Amica i po trzech latach użytkowania zaczęło mi buchać ogniem po płycie kiedy coś grzałam. Były jakieś nieszczelności w zaworach *uszkodzone* i bałam się że to grozi wybuchem nawet butli. Starą dałam do naprawy, ale już więcej jej nie podłączyłam. Kupiłam nową *też Amica* narazie nic się z nią nie dzieje. Ale już nie ma w niej takiego zabezpieczenia, że gdy np. dziecko odkręci gaz to on samoczynnie się przestaje ulatniać *W TAMTEJ PŁYCIE AmicaTAKIE COŚ BYŁO I BYĆ MOŻE DLATEGO TAK MI SIĘ ZAPALAŁ NA PŁYCIE OGIEŃ. To było niebezpieczne, bo nawet jak zakręciłam kurki gazowe to obok palnika dalej się ulatniał gaz i buchał ogień.

stuk
14-12-2007, 11:11
Mam pralkę Indesit i nie polecam. Nie dopiera, nie wypłukuje dobrze, wykonana tandetnie, chodzi trochę jak ruski czołg...
Zresztą to włoszczyzna klasy budget, czego się spodziewać...

A firmy amica czy wrozamet (jak kto woli mastercook) mimo licznej oferty agd, jak dla mnie tkwią nadal w epoce kuchenek gazowych, a już na pewno nie kupiłbym zmywarki z powyższych firm.

elutek
14-12-2007, 11:55
stanowczo odradzam firmę Whirlpool - mam pralkę i lodówkę
lodówka chodzi jak czołg, a w pralce zaraz po gwarancji siadł programator
nowy kosztował 1/3 ceny pralki :o :evil:

polecam Boscha - mam zmywarkę i ekspres do kawy
podobno /jeszcze nie sprawdzałam/ ważne jest w jakim kolorze
jest napis Bosch - jeśli w czarnym to OK, w czerwonym NIE OK :roll:

SAVAGE7
14-12-2007, 12:32
nawet dobre firmy mają gorsze modele. zatem np. siemens może mieć świetne lodówki czy zmywarki ale już gorsze mikrofale. aby dobrze wybrać należy poszukać w necie opinii na temat konkretnego modelu. ja darowałem sobie firmy, króre miały dużo złych komentarzy, nie ryzykowałem i wolałem zakupić sprzęt bosch, gorenje, electrolux ale każdy produkt wcześniej "wysondowałem". omijam z daleka firmy amica, whirlpool, indesit. i nawet jak mi nawali jakiś boschowski sprzęt to będę miał przynajmniej świadomość, że i tak wybrałem optymalnie w miarę moich możliwości finansowych.

Lucia
14-12-2007, 14:33
Obecnie poszukuje kuchenki, podoba mi sie wolnostajac ARISTON (wzorem przypominjaca Smega), moze ktos ma Aristona?
Ja użytkuję płytę ceramiczną i piekarnik ARISTONA (nie mam pojecia, jak jest z wolnostojącymi). Póki co 2 lata intensywnego użytkowania bez żadnych przykrych niespodzianek (odpukać). Co do ARISTONA, to czytałam bardzo złe opinie o pralkach.

Sail
14-12-2007, 14:43
A my użytkujemy od 6 lat piec i płytę ceramiczną Amiki oraz zmywarkę Bosha.
Zmywarka - super, w piecu wymieniłem już 3 razy grzałki (2x termoobiegu, 1x dolną). Może to źle świadczy - ale koszta pomijalne (za obie grzałki tj. termoobiegu i dolną dałem łącznie 70 zł), wymieniłem sam ;)
Do domku planuje Mastercooka, bo mają bardzo fajne zestawy w ciekawych cenach (piec i płyta z niezależnymi sterowaniami).
Pralka Ardo poszła do śmieci bo była ładowana od góry i pleśniała :roll: , teraz jest "normalna" Whirpoola i jak na razie jest suuuper (jakieś 6 miesięcy).
Wszystkei sprzęty typu zmywarka czy pralka kupujemy z opóźnieniem startu - przydatna funkcja nawet jak nie ma się prądu dwutaryfowego ;)
A zmywarka do domku.... Żona chce Miele - mają dodatkową półkę na sztućce - świetny patent, tylko cena.... :-?

jaszczurka
14-12-2007, 22:23
Więc i ja dodam swą opinie:
zmywarka-elektrolux chodzi super
pralka-Ariston chodzi jeszcze lepiej .mam ja juz chyba 7lat i jak zegareczek
płyta cer-Amica- super
okap Amica-super
lodówka Whirpool- tez super
piekarnik+ mikrofalówka 2w1-Samsung- rewelacja
a czajnik el.philips :lol: ,frytkownica Tefal itd.... . zanim kupiłam nowa lodówke do zabudowy,mialam zwykł wolnostojącą Mastercooka i przez 7lat ani paluszkiem przy niej ...zreszta do dzis chodzi w garażu,zamrażarka sama (lodówka ma 2 agregaty)-złego słowa na nią nie powiem.
Więc powiedzcie ,który sprzet?jakiej firmy ? jest najlepszy heheh temat rzeka.....

annkier
15-12-2007, 13:30
od 99roku uzytkuję prawie wszystko firmy Whirpool - cały sprzęt AGD w zabudowie i z tej najwyższej półki cenowej, czyli lodówka, piekarnik, płyta ceramiczna gazowa, okap kominowy, pralka, jedyny wyjatek to zmywarka Bosch, która też działa bezaawaryjnie do dziś, teraz sprzedaje mieszkanie i wszystko zostawiam, ale tak bardzo przyzwyczaiłam się do tej marki że chyba znowu się na nia zdecyduje, mam jeszcze ochotę na boscha ale porówna ceny i design

rumpelek
31-12-2007, 12:32
hm... ja podpowiem, a moze zwyczajnie sie wypowiem, jakis czas temu pracowalem w pewnej sieci sklepow jako sprzedawca m.in. sprzetu agd... :) pare szkolen tez odbylem i opini od klientów ktorym cos sprzedalem...

wiec generalnie jest tak, ze ja jesli tylko bedzie mnie stac bede kupowal Electoluxa...

ale moze najpierw wyjasnie... Zanussi Electrolux i AEG to "jedna" fabryka tylko produkty sa dla 3 grup docelowych Zanussi - Tani, Electrolux - klasa srednia, AEG - najwyższa. Jesli chodzi o bebechy wielu produktoe tych marek to w srodku sa identyczne (zwlaszcza pralki i lodowki) i roznia sie tylko frontem czyli drzwiami i designem... :) (funkcje to inna sprawa...)

Ariston i indesit... - podobny przyklad... Indesit Tani produkt dla grupy 20-40lat... Ariston bardziej eksluzywny i kierowany do starszego grona ;) Ale to wszystko Włoszczyzna (zrzilem sie do wloskich produktów po ARDO)

ARDO - jak wyzej - NIGDY NIE POLECAM

Siemens i Bosh tutaj sie pozmienialo z poczatku siemens byl tanszy a bosh drozszy teraz ostatnio obserwuje odwrotny kierunek....

Polar - Whirpoll :) klasyczny układ... polar -polski i whirpool polski , polar tanszy i brzydkiiiiii a whirpool takie same bebchy, ladniejszy i drozszy... :)

oczywiscie czesto jest tak ze biarac drozsza marke dostajemy lepsze warunki gwarancji...

Mastercook i Amica... nigdy nie potrafilem tego rozgryzc... generalnie dobre produkty, a wpadki sie zdazaly jak kazdemu producentowi, z tym, ze bez jakiejs przewyzszajacej ilosci na ktoras z tych marek...

DOŚWIADCZENIE:
W domu rodziców, Zmywarka BOSH... działa 6 rok i byl problem z filtrem doplywu wody (nie domywała juz...) - wymiana 20 zł i 10min roboty... Działa dalej... U przyszłych Teściów Bosh tylko 60cm... dziala drugi rok... nikt nie narzeka, dom sasiadów - zmywarka electroluxa 4 rok i ok...

pralka - swojego czasu polowa sasiadow (6 sztuk) kupowala u mnie pralki... wszyscy dostali electroluxa... i prawie wszyscy ten sam model... w tamtym czasie hit cena/jakosc - do dzisaj mowia mi dzien dobry :) i nikt nie narzeka :)
Jedna boshka sie zepsola ale na gwaroncji :)

Pralka ariston - w modelach z przed 4 lat siadaly armotyzatory... tak ze po czasie tlukla kafle w lazienkach...

kuchnie - mi zawsze wizualnie sie wrozamet (mastercook) podobal... ale amica teraz tez jest piekna... co do jakosci trudno mowic, rodzice maja wolnostojaca 50'tke amici jeden z najwyzszych modeli z ceramiczna plyta elektryczna, pojawial sie problem z jednym polem ale to juz 6 rok...

reasumujac... polceam zawsze electroluxa, ew. zanussi bosh siemens AEG

Cpt_Q
31-12-2007, 13:00
...
ARDO - jak wyzej - NIGDY NIE POLECAM
no to ja chyba jakies szczęście miałem, mamy pralko-suszarkę Ardo, chyba od samego początku, jak się ta firma pojawiła - jakieś 10 lat - bez zarzutu, raz tylko pompa padła - serwisant wymienił w godzinę i sprzęt chwalił.


...Zmywarka BOSCH... działa 6 rok i byl problem z filtrem doplywu wody (nie domywała juz...) - wymiana 20 zł i 10min roboty... Działa dalej... U przyszłych Teściów Bosch tylko 60cm... dziala drugi rok... nikt nie narzeka
Tu potwierdzam, nasza zmywarka Bosch już z 7 lat hula bezawaryjnie.

No to teraz obym w złą godzinę nie wypowiedział... za kilka dni sie sypną 8)

A dzisiaj uroczyście odpaliłem nowa lodówkę Electrolux - się zobaczy, starego Mińska na razie nie wyrzucam, do spiżarni idzie :wink:
Na razie przykładam ucho, czy nowa pracuje, tak cicho agregat działa w porównaniu do ruskiej...

rumpelek
31-12-2007, 13:14
heh... taka mala anegdota o electroluxa chlodziarko zamrzarce... :) Byl jakis czas temu taki produkt tej firmy pireszy z serii silent... :) zajebiscie cicho chodzily :) klient kiedys przyniosl mi flaszke dobrej szkockiej (powiedzialem flashe ? toc to cysterna byla... butelka 3,6 litra bodajrze przywieziona z meksyku, - jego corka z tamtad jest jak sie pozniej okazalo - eh jeszcze czuje ten smaczek...) ... Panie, nie kłamałeś pan - teraz nie musze brac proszkow i spie jak susel... :) a zuzcie pradu tak spadlo ze pol miesiecznej raty zaoszczedzam na pradzie... :)

to byl jeden z najmilszych momentow danej pracy :)

androzek
01-01-2008, 16:22
Jesienią urządzałem nową kuchnię.Priorytetem były:klasa energetyczna A+ lub A,zacne marki,jak najmniej bajerów.
Po długich dywagacjach wybrałem:

lodówka do zabudowy Liebherr ICUS 3010
zmywarka AEG Favorit Vi
okap Amica ( bo mi się podobał kosmiczny wygląd )
płyta elektryczna Siemens ( bo ma taką listwę z przyciskami i w razie rozlania nie trzeba paluchem grzebać w zupie )
kuchenka i piekarnik do zabudowy Whirlpoola ( bo pasowały wzorniczo - w porównaniu z Mastercookiem którego mielśmy od 7 lat przepaśc jakościowa )
Dwa lata wcześniej kupiłem pralkę Candy - bezproblemowa w przeciwieństwie do drogiego Electroluxa którego po 2 latach po prostu wywaliłem - wyjątek który potwierdza regułę.

Wszystko kupione w internecie...

dretom
01-01-2008, 17:32
No właśnie a co powiecie na temat sprzętu Candy? Zawracać sobie nim głowę czy nie? Jeśli chodzi o mój sprzęt to pralka Ardo 14 lat bezawaryjna :lol: , lodówka Polar 15 lat - raz wymiana termostatu :) , kuchenka Amica gazowo-elektryczna 10 lat bezawaryjna choć odrobinę piekarnik przypala z jednej strony :) , zmywarka Bosch 11 lat jakiś problem z odprowadzaniem wody, ale po naprawie chodzi dalej :)

SAVAGE7
02-01-2008, 10:58
wolę żeby zepsuł mi się bosch niż candy.

Lucyna1
09-01-2008, 21:04
Popieram wybór BOSCH/SIEMENS. Jak dla mnie nie ma lepszego sprzętu. Niemiecka prostota i precyzja wykonania to jest to.

wisia30
09-01-2008, 22:06
Witam, także stoję przed wyborem płyty, piekarnika i zmywarki. Wypowiem się tu co do sprzętu który posiadam: pralka Candy - mam ją 4 lata i jest ok, wszystko dopiera, nie psuje się, tylko brakuje mi tam programów, ale sama ją wybierałam więc nie mogę narzekać. Lodówka Polar do zabudowy ... rdzewieje. Miejsce w które ma się skraplać woda zatyka sięjakimś szlamem, przetykam to ale znów się zatyka itd, potem płynie woda na dół i normalnie wypływa z lodówki, tak że dolna listwa jest już trochę zardzewiała. Myśleliśmy o zakupie nowej do nowego domu, ale jak widzę jak mój syn 1,5 latka, przelewa swą radosną twórczość za pomocą kredki czy ołówka wprost na lodówkę, to myślę że jeszcze mi się to nie opłaca, jeszcze wykończę starą.

dabell
09-01-2008, 22:06
:P mój piekarnik Bosha ma naklejkę, że jest wykonany w Hiszpanii :-), za to zmywarka w Niemczech, lodówka Siemensa też :-).

pleg
10-01-2008, 23:24
Mój sprzęt jest sprzed 6 lat więc nie ma sensu go opisywać, ale planuję zakup nowego i chcę sie podzielić pomysłami, może ktoś ma i uważa, że popełnił błąd, wtedy i ja nie popełnię :)

lodówka (bsb) Samsung RS 21FCSW /nie jestem pewien ale ma miec komorę
zero, jesli nie ma to bede musial troche dolozyc do RSH 1KBRS/

piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofalówki - AEG Competence KB 9810 E-
M (www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=366118)
kawiarka aeg PE 9038-M (www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=258434)
(maja stanac w jednym slupku z piekarnikiem)
(do w/w można jeszcze dokupić szufladę aeg KD 6070 - jeżeli ktoś
korzysta to proszę o info czy sie przydaje)

plyta gazowa - SMEG SR 804 GH (jest w stylu retro -
www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1064339 - bo takie tez
maja byc fronty szafek), podobnie jak okap FABER WEST WB

pozostaje jeszcze zmywarka (do zabudowy i zintegrowanym frontem), albo
aeg albo elektroluks np. AEG FAVORIT 64080 Vi - ale tu jeszcze wybór
nie padł
:)

semir
11-01-2008, 11:57
my w starym domku mamy w kuchni od 5 lat wyposażenie amica :(
i nie mamy zamiaru do nowego dawać coś z tej firmy
np.lodówka po 3 latach trzeba było wymienic cały agregad
mikrofalówka amica zepsuło się pokrętło do nastawiania czasu
zmywarka pare razy w naprawie
jedynie jestesmy zadowoleni z płyty ceramicznej amica oraz z piekarnika :)

do nowego chcemy cos z firmy siemens, bosch, lub miele.

pozdrowienia

Contelek
16-01-2008, 01:29
Hej

Jaki sprzęt do zabudowy? elektrolux czy teka ?czy inny ?

( płyta indukcyjna bezramkowa,piekarnik, mikrofala , lodówka , zmywarka , wszystko oprócz zmywarki ma być w trzech słupkach od ziemi do sufitu we wnęce ściennej)

:D wiem wiem że już troche o tym było na forum ale po tym co przeczytałem nadal nie wiem co wybrać ?

może ktoś ma duże doświadczenie w tej materii sprzedaje takie sprzęty lub naprawia ? a może jakąś ofertę złoży :wink:

interesuje mnie średnia półka taka w której design jest wypasiony :wink:

podpowiedzcie coś :roll:

renwoj
16-01-2008, 08:55
Mam cały sprzęt z firmy TEKA oprócz lodówki(Siemens). Wygląda ślicznie, użytkuję dopiero 3 miesiące więc nie mogę powiedzieć wiele o awaryjności tego sprzetu. Piekarnik i mikrofala są prawie identycznie, umieszczone obok siebie wyglądają naprawde świetnie.(wszyscy pytają-dlaczego macie dwa piekarniki?) Dla mnie bomba.

KiZ
16-01-2008, 11:19
Mam cały sprzęt z firmy TEKA oprócz lodówki(Siemens). Wygląda ślicznie, użytkuję dopiero 3 miesiące więc nie mogę powiedzieć wiele o awaryjności tego sprzetu. Piekarnik i mikrofala są prawie identycznie, umieszczone obok siebie wyglądają naprawde świetnie.(wszyscy pytają-dlaczego macie dwa piekarniki?) Dla mnie bomba.

Też mam taki zestaw, czekam na ekspres do zabudowy ma byc w ofercie marzec/kwiecien. Wszystko jeszcze nie chodzone, wyglada fajnie. Dodatkowo z teki mam okap i zlewozmywak.

OK
16-01-2008, 11:23
Ja mam elektroluxa (prócz płyty i piekarnika) - podłączona jest na razie tylko lodówka w zabudowie. Ale już jestem zadowolona, w ogóle jej nie słychać - taka cichutka.

leli1
18-01-2008, 08:36
u mnie bedzie mieszany sprzet: okap i płyta ind. z Teki a zmywarka i lodowka z Elektro. Mam nadzieje ze to bedzie dobry wybór.

Monika $ Seba
18-01-2008, 19:15
prosze o zdjęcia- właśnie musze dokonać wyboru, a oprócz firmy liczy się dla mnie również kolor sprzętu.

Szukam czarnego piekarnika i czarnej mikrofalówki. Może ktoś ma?- czarne!

christof333
20-01-2008, 16:42
Jeśli płyta indukcyjna to: Teka
piekarnik:Aeg,Electrolux
lodówka:Liebherr(NAJLEPSZA na świecie!!!)Bosch,Siemens
zmywarka:Bosch,Siemens
Nie polecam montowania WSZYSTKIEGO sprzętu jednej firmy:jest niemożliwością aby jedna firma produkowała THE BEST sprzęt!!!

piotrulex
04-03-2008, 10:18
Pochlaniacz do zabudowy szerszy niz standardowe 60cm lecz wezszy niz 90cm. Maksymalnie kilkaset zeta. inox

Lodówka której boki dochodzą do sciany - inox, wysoka powyzej 175, zamrazarka na 3 szuflady ponizej. zaczyna sie od niej zabudowa wiec boki musza dochodzic do sciany aby nie bylo widac tych gratow lodowki. maksymalnie do 1999 na ceneo

Płyta klasyczna gazowa na 5 palników. inox

Co polecacie i dlaczego. co tez odradzacie?

aga_toja
04-03-2008, 21:24
My mamy lodówkę inox Electroluxa , 175, na dole 3 połki na zamrażalnik, kupiliśmy za 1899 zł http://www.euro.com.pl/lodowki/electrolux-erb-34301-x8.bhtml

Płyta gazowa Mastercook 5 palnikowa na gaz
http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-m6e-fx-2mie-4glx.bhtml

julienx
04-03-2008, 21:55
jesli chodzi o lodówke to ja polecam Siemens KI38SA50- najlepsza klasa w tej cenie.

piotrulex
04-03-2008, 22:14
[quote="aga_toja"]My mamy lodówkę inox Electroluxa , 175, na dole 3 połki na zamrażalnik, kupiliśmy za 1899 zł http://www.euro.com.pl/lodowki/electrolux-erb-34301-x8.bhtml

dochodzi ta lodowka z tylu do sciany ze nie widac zadnej szpary? na zdjeciu tego nie widac a to dla nas bardzo wazne ....

piotrulex
04-03-2008, 22:17
jesli chodzi o lodówke to ja polecam Siemens KI38SA50- najlepsza klasa w tej cenie.

Wymiary : 177x54x55 cm

dzieki ale za waska i za plytka

szerokosc to standardowe 60cm a glebokosc z 60-65cm

po za tym jest w kategorii

Lodówki do zabudowy (1)

a to juz ja wyklucza

piotrulex
04-03-2008, 22:18
Płyta gazowa Mastercook 5 palnikowa na gaz
http://www.euro.com.pl/kuchnie-do-zabudowy/mastercook-m6e-fx-2mie-4glx.bhtml

jest na 4 palniki a nie na 5 .........

m&k
30-03-2008, 11:34
odświeżam wątek, zastanawiam się nad piekarnikiem parowym (electrolux EOB 98000X), czy ktoś z was ma, użytkuje i podzieli się spostrzeżeniami??

askaaa
30-03-2008, 11:57
odświeżam wątek, zastanawiam się nad piekarnikiem parowym (electrolux EOB 98000X), czy ktoś z was ma, użytkuje i podzieli się spostrzeżeniami??
też mnie interesuje baaardzo i czekam na opinie..

carringtontomas
30-03-2008, 14:04
odświeżam wątek, zastanawiam się nad piekarnikiem parowym (electrolux EOB 98000X), czy ktoś z was ma, użytkuje i podzieli się spostrzeżeniami??
też mnie interesuje baaardzo i czekam na opinie..

Zauważyłem, że mało kto tutaj pisze o sprzęcie Whirpoola - czyżby byłaż tak zły??

_kama
30-03-2008, 14:20
Ja kupilam zmywarke Siemiensa a pralke Boscha. WYjatkowo okazjonalnie - przez znajomosci bezposrednio z Bosha. Za obie rzeczy zaplacilam okolo .... 1700 w sumie. Dlatego tak malo, ze to:
- sprzet produkowany wylacznie na Niemcy - nie ma go w sprzedazy na Polske. Ma tylko niemieckie menu.
- sprzet jest teoretycznie zaklasyfikowany jako uszkodzony - zmywarka (do zabudowy) ma lekkie wgniecenie od gory ktore nie ma wplywu na dzialanie. Pralce nie dolega nic. Podobno tylko karton byl uszkodzony.
Dodatkowo dostalam na to gwarancje na 2 lata.

Idac za ciosem - chce pozostaly sprzet tez z rodziny Siemensa lub Bosha.

Co do pralek to juz wiele osob odradzalo mi Beko.

futuro
30-03-2008, 14:49
Ja również dołączę sie do dyskusji, jeśli pozwolicie ;)...
Od jakiegoś czasu próbujemy wybrać sprzęt, ale okazuje się to dość ciężkim zadaniem. Jedni polecają nam firmę Bosch, potem czytamy na forum inne opinie i jeszcze coś innego wnioskujmy. Może ktoś coś doradzi nam w tej sprawie, może ktoś użytkuje te sprzęty...

Piekarnik elektryczny - Gorenje B 50 EP Pininfarina
Piekarnik gazowy - Candy FLG 203 X Plan light
Okap kominowy - Teka NC 90
Płyta gazowa - Ariston PH 960 MST AN R
Zmywarka – Bosch SGI 55M45EU

Też byłam za tym, by sprzęty wybrać w podobnej gamie kolorystycznej, ale teraz widzę, że jestem daleka od tego ;) nie przywiązuję już do tego tak ogromnej wagii, patrzę raczej na te wszystkie proponowane opcje, czy skutecznie hmm oby :)

monikaa13
30-03-2008, 21:09
jak na razie mogę polecić lodówkę Electrolux, rewelacja, nie polecam Amici, całkowite przeciwieństwo

neck
30-03-2008, 21:11
Monika a jaki dokładnie model masz? Mnie interesuje ten - ERB 29301X

nidziowa
01-04-2008, 09:27
Ja wybrałam Elektrolux ERB 34301 X.
Słyszałam pochlebne opinie na tej temat.

m&k
01-04-2008, 12:18
co sądzicie o tych sprzętach:

płyta TEKA GKST 80 I4

okap TEKA DF 90

piekarnik parowy Electrolux EOB 98000 X

mikrofala Electrolux EMS 26405 X

zmywarka Electrolux ESI 68850 x lub Electrolux ESL 67030

czy ktoś ma te sprzęty, użytkuje i może się podzielić opiniami?

andzik.78
06-04-2008, 21:04
A co myślicie o wartości uzytkowej tego sprzętu? Bardzo podoba mi się ten zestaw ale nie wiem czy warto kupić?Proszę o pomoc i rady.
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=342396760

Anna Broc
06-04-2008, 22:07
Juz kilkanaście razy gotowałam na niej. Jest. ok. ma wprawdzie jakby wspólne zasilanie dwóch pól, tzn. jeżeli na bliższej gotuje na 4 stopniu to na dalszej po tej samej stronie na 3, bo zdaje się jest w sumie 7 stopni ( jeszcze dokładnie nie pamiętam). Na razie mi to nie przeszkadza bo nie robię wielkich obiadów ale nie sądzę aby był to problem, ziemniaki gotują się na stopniu 3- 4 .
Nie wiem czy to sugestia czy prawda, że gdy dotykam patelni podczas smażenia to czuje jakby drgania przechodziły z niej na moje ręce, ale może jestem przewrażliwiona.

andzik.78
07-04-2008, 10:53
Jakie drgania??? :o :o dzieki za odpowiedź. Tak po prawdzie to najbardziej z tych sprzętów piekarnik z płyta mnie interesuje...

Anna Broc
07-04-2008, 11:10
No wiesz, sa to mikrodrgania jakie powstają między dnem garnka a płytką. Ale ja jestem wyjątkowo czuła, innym raczej to chyba nie przeszkadza.

_Beti_
13-04-2008, 14:22
Witam proszę o ocene mojego wyboru sprzętu agd do kuchni
Nie ukrywam ze podstawowym kryterium wyboru byla cena!
Nie mam kasy na drogi sprzęt

- Lodówka Whirlpool ART 455/4 - Niedroga, klasa A, 157 wysoka, cen 1136zł +100zł transport
http://www.aspio.pl/cgibin/shop?info=WHIART4554
http://www.aspio.pl/images/whirlpool/lodowki/ART%20455.jpg

-Kuchenka - Mastercook OPSACN retro - kuchenka w stylu retro,
cena 1298zł+ 50zł transport, boje się tylko o funkcjonalność tych kurków
http://allegro.pl/item340112942_mastercook_kuchnia_gaz_elektr_retro_ dostawa_gratis.html
http://photos03.allegro.pl/photos/oryginal/340/11/29/340112942
http://photos03.allegro.pl/photos/400x300/340/11/29/340112942_1

- Zmywarka - Amika ZIA 6435 - Klasa AAA, 45cm, 5 programów, 10 kąpletów, panel zakryty - cena 1129zł + 49zł transport
http://www.sirius.pl/audio_video/towar_cennik_758/towar_karta_53860/Amica_ZIA_6435_dostawa_49zl.html
http://www.sirius.pl/upload/31/00/05/38/60/m/s_9/zia6435.jpg

- Okap Teka Ventoline 60 - retro krem + drewno 480m3/h, filt odtuszczający, 50dB - cena 571zł +30zł transport
http://www.2w1.pl/product_info.php/cPath/275/products_id/6914

Razem 4362zł

Proszę o rade, chcę podkreślić że dla mnie bardzo istotna jest cena ale mogę dorzucić jeszcze do tej kwoty coś grosza żeby sprzęt był leprzej jakości[/img]

_Beti_
18-04-2008, 12:08
Jeszcze raz proszę o pomoc w doborze taniego sprzętu :)

askaaa
19-04-2008, 09:54
co sądzicie o tych sprzętach:

płyta TEKA GKST 80 I4

okap TEKA DF 90

piekarnik parowy Electrolux EOB 98000 X

mikrofala Electrolux EMS 26405 X

zmywarka Electrolux ESI 68850 x lub Electrolux ESL 67030

czy ktoś ma te sprzęty, użytkuje i może się podzielić opiniami?
początkowo też myślałam o tym piekarniku co Ty,ale w końcu wybrałam to:

Piekarnik parowy AEG Competence B 9820 4-M

Mikrofala AEG MICROMAT DUO 2660 E-M

Płyta TEKA GKST 60 I4

Okap TEKA DH Isla

Zmywarka AEG Favorit 65090 Vi

lodówka Siemens KI 38 SA 50

JustynaZ
19-04-2008, 17:16
witajcie,

oto co wybrałam:

zmywarka Electrolux ESI46010X do zabudowy z niewidocznym panelem

lodówka Electrolux ERN29601 do zabudowy

płyta indukcyjna - tu własnie nie wiem którą:
Electrolux EHD60020P czy TEKA GKST6014.1 FB ?

piekarnik NARDI FRA 409 B linia rustykalna http://www.nardi.pl/?id=2&p=3.2.23&f=&SID=430c4cb7398a4a66b81a1cf3c459e42d

tylko nie wiem czy miedziany czy szampański do kremowej kuchni angielskiej?
czy właśnie wyróżnić go miedzianym kolorem czy lepiej żeby się wtopił w meble kremowe?
blat też jest jasny, tylko krawędzie mahoń, okna i parapety mahoniowe :roll:
no i właśnie mam dylemat co do tego kolorku :-?

malgos2
20-04-2008, 02:01
witajcie,

oto co wybrałam:

zmywarka Electrolux ESI46010X do zabudowy z niewidocznym panelem

lodówka Electrolux ERN29601 do zabudowy

płyta indukcyjna - tu własnie nie wiem którą:
Electrolux EHD60020P czy TEKA GKST6014.1 FB ?

piekarnik NARDI FRA 409 B linia rustykalna http://www.nardi.pl/?id=2&p=3.2.23&f=&SID=430c4cb7398a4a66b81a1cf3c459e42d

tylko nie wiem czy miedziany czy szampański do kremowej kuchni angielskiej?
czy właśnie wyróżnić go miedzianym kolorem czy lepiej żeby się wtopił w meble kremowe?
blat też jest jasny, tylko krawędzie mahoń, okna i parapety mahoniowe :roll:
no i właśnie mam dylemat co do tego kolorku :-?

Plyta Teka ma dobre opinie, ale zadnego z tych sprzetow nie znam osobiscie. Piekarnik osobiscie wolalabym jasny, zeby sie wtopil.

efilo
20-04-2008, 10:07
Ja też żadnego nie znam - mogę tylko powielić opinie z forum co do firm a nie modeli.

Zmywarki Electrolux bym nie wybrała bo się dziewczyny żalą że nie domywa na górnym koszu - poczytaj w wątku o zmywarkach.

Lodówki Elektrolux są super. Miałam i byłam bardzo zadowolona.

Co do płyt indukyjnych to Teka jest bardzo popularna. Ale szczerze mówiąc wątpię żeby chodziło o coś więcej niż desing bo jest to na tyle nowy sprzęt że nie ma co mówić o wieloletnim doświadczeniu w użytkowaniu.

O Nardi nie słyszałam. Ale rozumiem że jesteś mocno ograniczona wyglądem.

anula302
21-04-2008, 11:17
Ja mam zmywarkę Electrolux od 5 lat - w momencie kiedy ją kupowalismy był to najlepszy model. Niestety czasami zdaza sie ze mam niedomyte małe talerzyki albo jakis dziwny lekki piasek na szklaneczkach. Filtr musze czyscic w miare systematycznie i wtedy jest lepiej.
Moja siostra ma AEG i nieoszczedza jej zbytnio - nie pamieta kiedy czysciła filtr- i o wiele bardziej zadowolona jest . Tak ze ja bym raczej wybrała AEG zamiast Electroluxa - chociaz do f-my mam sentyment .

Aniss
22-04-2008, 16:25
piekarnik NARDI FRA 409 B linia rustykalna http://www.nardi.pl/?id=2&p=3.2.23&f=&SID=430c4cb7398a4a66b81a1cf3c459e42d

tylko nie wiem czy miedziany czy szampański do kremowej kuchni angielskiej?
czy właśnie wyróżnić go miedzianym kolorem czy lepiej żeby się wtopił w meble kremowe?
...
no i właśnie mam dylemat co do tego kolorku :-?
mam ten sam dylemat :( :wink:

ps. czy NARDI ma w ofercie piekarniki w innym kolorze niż miedziany?

Natalia Stanko
22-04-2008, 17:21
Tak są w innych kolorach:

Dostępna kolorystyka:
Miedź - FRA 409 B R
Szampański - FRA 409 B A
Zielony - FRA 409 B V
Kamień jesieni - FRA 409 B L
Cynamon - FRA 409 B E

Ale dla mnie są za drogie... :cry:

_Beti_
29-04-2008, 19:43
wiedze że wątek padł :wink:
chciałabym tylko nadmienić, że zamówiłam wczoraj lodówke nie whirlpool, tylko
Electrolux ERN 29601 za 1269zł + 107zł transport - klasa A, 177cm wysoka, przekonały mnie pochlebne opinie o tej lodówce i cena :wink:
Reszta nadal aktualna, proszę o ocenę albo ewentualnie o podanie jakiegoś sprawdzonego sprzętu w podobnej cenie

matrasza
29-04-2008, 22:29
Co do zmywarki i kuchenki elektyycznej do decyduje sie na Amice,
Amica nadaje się tylko do gotowania - tak mówią przedstawiciele Amici. Można wybrać kuchenkę, okap i piekarnik. Nie polecają lodówek i zmywarek. Zastanów się jeszcze, zanim wydasz pieniądze.
Przez ostatnie 5 lat korzystałam z: lodówki, zmywarki, piekarnika, i płyty Amici - wszystko chodziło jak w zegarku, tak więc nie wiem skąd te negatywne opinie o Amice, czyżbym była wyjątkiem od reguły :roll:

bladyy78
29-04-2008, 23:07
Nie nie jesteś wyjątkiem po prostu tylko jesteś nie modna teraz modne są inne firmy. Przez 7 lat miałem kuchnie amici i była świetna dałem ja znajomym teraz mam Ariston i też jest super. Dodam że poprzednio rodzice przez 15 lat używali kuchnie nawet nie wiem jakiej była firmy bo była oryginalnie montowana w bloku i też dawała rady. Dlatego nie dajmy się zwariować. Ja wybieram sprzęt bynajmniej taki jak i mi pasuje z wyglądu i nie patrzę na markę. Kiedyś bynajmniej tak mi sie zdaje robiono lepsze sprzęty bo ruska pralka wiatka i lodówka Mińsk chodziły u nas w bloku 20 lat bez żadnej naprawy no może jednej raz wymieniłem w lodówce termostat i gdyby nie to że wypadała by je w końcu zmienić bo troszkę brzydko wyglądały pewnie dalej by nam służyły. A nowe sprzęty są przewidziane na max 10 lat i później jak się zepsują nie opłaca się już ich naprawiać.

AgniechaD
30-04-2008, 10:12
Zgadzam się z Bladyym78. Miałam pralkę Aristona, jak po 5 latach padła, to części do wymiany były droższe od nowej prali. Kupiliśmy Amicę i jstem zadowolana.
Jeśli chodzi o Agd do kuchi, to kieruję się najpierw parametrami,które mnieinteresują a potem patrzę na cenę i wygląd (zwłaszcza płyty i piekarnika). Wybraliśmy płytę gazową, zmywarkę i lodówkę Whirpoola (tak niechcący wyszło jednej firmy) a piekarnik i mikrofalę Samsunga.

78adi
30-04-2008, 11:08
Ja mogę polecić sprzęt Amica - lodówka 3 lata i nic, pralka 4 lata i nic (a woda zakamieniona, że hoho), u moich rodziców pralka 5 lat i kuchnia gazowo- elektryczna 4 lata i nic, pozostaje mikrofala + pochłaniacz, ew. zmywarka.

piotrulex
30-04-2008, 11:18
my na razie mamy tak

okap teleskowowy - goenje
lodowka - mastercook
plyta gazowa - mastercook
piekarnik - amica

zmywarka pewnie bedzie bosch

mikrofala to pewnie zelmer a konkretnie http://www.ceneo.pl/323041

wszystko z ceneo

abrakadabra1
03-05-2008, 11:20
My rówznież jestesmy po zakupie sprzętu AGD. Wybór był bardzo ciężki, ale w końcu zdecydowaliśmy się na firmę AEG. Chcieliśmy się zmieścić w 12.000 pln.
- piekarnik: AEG Competence B 5741 4-M;
- mikrofala: AEG MICROMAT 1761 E-M;
- zmywarka: AEG FAVORIT 65011 Vi;
- płyta indukcyjna: AEG 78001 KF-MN;
- lodówka: Electrolux ER 3130
- okap: Jan Kolbe 90 Pulsar;
- lodówka: Electrolux ER 3130

onna
03-05-2008, 16:28
a ja zdecydowałam się na prosta płytę gazową. Rozwiązanie tymczasowe, ale nie tylko my będziemy z niej korzystać więc zostawimy na razie prosste opcje a w przyszlości wymienimy. W związku z tym pytanie - możecie polecić coś niedrogiego a sprawnie dzialającego? i żeby na inoxie strasznie paluchy nie zostawały :/

wiewióra1976
04-05-2008, 09:16
Zaczął się ten ciężki etap. Nigdy nie lubiłam czytać specyfikacji technicznych. Teraz się przemogłam ;) Poniżej zestaw wybranego wstępnie sprzętu. Proszę o uwagi :)
1. Płyta gazowa: http://www.agd-rtv.net/product_info.php?products_id=10726 l ub wersja pięciopalnikowa (podoba mi się ten palnik na środku - duża patelnia nie będzie wystawać) : http://www.topmarket.pl/plyty_gazowe/SIEMENS_ER_77560_EU.php
2. lodówka (wybrana głównie ze względu na kolor, przyznaję się bez bicia): http://www.euro.com.pl/lodowki/opis-siemens-kg-36na50.bhtml
3. zmywarka z chowanym panelem: http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=SE66T373EU&x=19&y=13
4. piekarnik: http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=HB65U511&x=60&y=9
5. okap (obecnie nie mam w ogóle, zero doświadczenia w temacie, w każdym razie ma być kominowy przyścienny w takim kształcie): http://www.megamedia.pl/okap-kominowy-bosch-dke-475r.php?_stat_d=&_stat_f= ceny wydają mi się niewspółmierne do użyteczności, ale jako że kuchnia będzie otwarta - muszę się na coś zdecydować...

Czy jest ktoś, kto użytkuje powyższe sprzęty i może się podzielić swoim zdaniem na ten temat?

sonieczka
05-05-2008, 22:37
O jak dobrze,że ktoś podjął ten temat. Jestem w tej samej sytuacji. Nie chce wydać majątku, bo go po prostu nie mam, ale zależy mi na sprzęcie dobrym, niezawodnym i ładnym - takim co cieszy przez parę dobrych lat.Tez podoba mi się płyta Siemensa - na zdjęciu, bo nigdzie nie mogę jej zobaczyć "w naturze". W sklepie zachwyciła nas płyta Aristona http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/ariston-td-751-s-ice-ix-ha.bhtml
A piekarnik AEG http://www.eurocom.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-aeg-electrolux-competence-b-3781-5-m.bhtml

sonieczka
05-05-2008, 22:40
Pomóżcie w wyborze, jeśli ktoś ma doświadczenie z nowym sprzętem.

onna
05-05-2008, 22:51
ja tez ciągle nie mogę wywbrac do końca kuchennych sprzętów...
Mogę wrzuci moje obserwacje, oczywiście nie z używania ale z uwag zbieranych po znajomych nt funkcjonalności niektórych rozwiązań...
wiewióra - plyta pierwsza wydaje mi się,że ma za blisko kurki od palnika - mało sensowne rozwiązanie mi się wydaje (chyba sie bardo łątwo grzeją, no i garnka większego nie postawisz) druga płyta chyba lepsza, cho zwrocilam uwage jakie ma ruszty - czy sa stabilne i nie śliskie (wg mnie najlepsze żeliwne) Patelnia nie będzie wystawa, jeśli będziesz używała tylko palników po stronie przeciwnej niż rączka, inne garnki już zablokuje :)
lodówka śliczna, ja wybierałam według głośności głównie, te parametry chyba nie az tak złe
co do reszty nie wiem, nie moja półka cenowa :D Okap musisz mie w takim ksztalcie??? Te są akurat chyba najdroższe....

sonieczka ta płyta ksztaltem i i mi się podobala, tylko nie ten kolor - na tej lodowej powierzchni znac każdy paluszek. Proponuję te sprzęty najpierw zobaczyc w sklepie. Spróbowac postawi na nich garnek itp... Bywalo że zachwyt mi przechodzil;)

A tak wogóle to jest już wątek na temat AGD tudzież o konkretnych firmach. Ja poprosze o rewanż i skomentowanie moich wyborow/dylematów

cieszynianka
05-05-2008, 23:09
Mam ten sam problem, co Wy. Pan od kuchni zrobił już dokładne pomiary i kazał wybrać sprzęt :o
To, co by mi spasowało najbardziej, jest niedostępne cenowo. Trzeba dokonać kompromisu między chęciami, a możliwościami :lol:
Problem w tym, że wymyśliłam sobie, żeby wszystko, co możliwe było zabudowane :oops:
Może też skorzystam z informacji w tym wątku :wink:

el-ka
06-05-2008, 01:05
A ja dziś kupiłam w Avansie zmywarkę Whirpoola do zabudowy z panelem zintegrowanym (niewidocznym z zewnątrz), nieszczególnie wypasioną - ale za to za 999 zł ! :) (przeceniona z 1599), bo z ekspozycji.
Oszczędności sa dla mnie niestety na tym etapie najważniejsze, ale zmywarkę mieć muszę !
Teraz szukam piekarnika i płyty ceramicznej w miarę przyzwoitej klasie i fajnej cenie.

sonieczka
06-05-2008, 17:48
Zastanawiam się, czy taki piekarnik nie byłby wystarczający. Wydaje się niezly i niedrogi.

sonieczka
06-05-2008, 17:51
http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-bosch-hbn-42s551-e.bhtml

asiulka
06-05-2008, 19:57
http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/opis-bosch-hbn-42s551-e.bhtml


ten piekarnik wydaje się być ok, dla mnie też jest potencjalnym typem do nabycie, też chętnie przeczytam opinię praktyka

zetka
06-05-2008, 21:44
Mam tą płyte pięciopalnikową Siemensa i jestem zadowolona :)

sonieczka
06-05-2008, 23:38
Dzięki za pomoc.Czy z takich pojedynczych rusztów nie ześlizgują się garnki, patelnie - czy to jest stabilne? Tylko to (oprócz ceny) mnie powstrzymuje jeszcze.

m&k
07-05-2008, 04:56
wystarczy użyć opcji "szukaj" żeby nie dublować wątków:

http://forum.muratordom.pl/post2493427.htm#2493427

d5620s
07-05-2008, 08:15
Celowo nie wydawalismy majątku na agd- i tak wymienimy za jakies 10 lat bo płyta się zarysyje itp.

z fajnych tanich produktów ale tylko do gotowania polecam mastercooka by FAgor (Fagor to juz znana marka, dlatego się nie wahałam ) mam płytę (2 indukcja 2 elektr) i jest rewelacyjna - niesłyszalne jest gotowanie na polach indukcyjnych-niektóre indukcje znanych firm "buczą"
mastercooka mam tez okap-jest bardzo cichy-to było dla mnie bardzo ważne bo mam kuchnie otwartą

piekarnik zanussi-w cenie boscha dostaniesz wysoki model z fajnymi funkcjami-do zabudowy w słupku niestety nie polecam piekarników z dużą szybką-po jakims czasie nie wygląda ona super a jest na takiej wysokości ze jest to bardziej widoczne

krysia2006
07-05-2008, 08:57
3. zmywarka z chowanym panelem: http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=SE66T373EU&x=19&y=13


Po co 6 programów z których używa się 1, słownie JEDEN. A nawet jak użyjesz drugi program to akurat program do szkła, a tego nie ma. Po co pół wsadu, jak zawsze miejsca mało...

Spokojnie można kupić 2 razy tańszą zmywarkę i być bardziej zadowolonym, chyba że chodzi o szpan, polecam FAGORY są cichsze od podanej wyżej....

sam mam:
http://www.anix.pl/product_info.php?products_id=316

i jest super, a zamiast 1/2 wsadu jest:
* Sensorlogic - rozpoznaje ilość, rodzaj naczyń oraz stopień ich zabrudzenia. Wybiera odpowiednią temp. wody oraz kolejne kroki zmywania w celu osiągnięcia najlepszych wyników


wydaje mi się że lepsze rozwiązanie

zetka
07-05-2008, 09:08
Dzięki za pomoc.Czy z takich pojedynczych rusztów nie ześlizgują się garnki, patelnie - czy to jest stabilne? Tylko to (oprócz ceny) mnie powstrzymuje jeszcze.

Ruszty są stabilne. Na płycie do każdego rusztu są przymocowane po 2 takie małe bolce, a w samych rusztach są rowki i te bolce blokuje się w tych rowkach więc nie ma prawa się nic przemieszczać :D Co do ześlizgujących sie garnków tez miałam takie obawy ale raczej nieuzasadnione, wiadomo że jak w garze trzeba przemieszać coś cieżkiego (np bigos) to dla bezpieczeństwa lepiej sobie przytrzymać jedną ręką garnek za ucho :lol: W każdym bądź razie myśle że to tylko kwestia przyzwyczajenia, dla mnie warto bo płyta jest naprawde fajna :) (w jakimś wątku wklejałam nawet jej zdjęcia)

wiewióra1976
07-05-2008, 12:39
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Wreszcie wątek mi ruszył ;)
Dalej myslę, oczywiście!

futuro
07-05-2008, 20:06
A jakie sklepy internetowe polecacie? :)
Dochodzę do wniosku, że zaoszczędzę sporo na kupnie przez internet, ale nie wiem w jakim sklepie warto kupować agd... np. jeśli chodzi o kwestię dołączania gwarancji na sprzęt... ?! ;)

d5620s
07-05-2008, 20:21
A jakie sklepy internetowe polecacie? :)
Dochodzę do wniosku, że zaoszczędzę sporo na kupnie przez internet, ale nie wiem w jakim sklepie warto kupować agd... np. jeśli chodzi o kwestię dołączania gwarancji na sprzęt... ?! ;) gwarancję dają wszędzie bo udziela jej producent a nie sprzedawca. Ja kupowałam w neo24, i topmarkecie - jestem bardzo zadowolona, a kupiłam tam niemal całe agd z lodowką włącznie...

sonieczka
07-05-2008, 20:34
Euro agd powinno być chyba bezpieczne - ktoś kupował coś u nich przez internet? A kto wie coś o sklepie magiczna planeta? Mają niektóre ceny bardzo atrakcyjne. Czy maja coś wspólnego z "saturnem"?

AdamSSS
09-05-2008, 12:11
Obserwowałem Magiczną Planetę, nawet prawie u nich kupiłem, jednak wystraszyły mnie opinie jakie posiadają w serwisie http://www.opineo.pl/index.php?sklep=2004

Wybrałem inny sklep: www.anix.pl Ceny mają podobne, na niektóre towary nawet niższe. Wszystko odbyło sie ok.

bzx
09-05-2008, 12:23
witam

ja się przymierzam do zmywarki i chyba wybór padnie na tą:
http://www.bosch-agd.pl/?5=SRV43M03EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d6557

ceneo: http://www.ceneo.pl/353987


wg mnie to następca modelu SRV 53 M03 EU - http://www.ceneo.pl/377151, który zebrał pozytywne opinie...

czy ktoś ma może ten nowszy model 43 M03?

prosze o info jak się sprawuje
dzieki pozdrawiam

sonieczka
09-05-2008, 20:01
No więc po raz pierwszy chcę się odważyć i kupić coś większego przez internet i nagle znów problem.
Wybrałam piekarnik http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=45&&bid=60361
Czy ktoś wie co on naprawdę potrafi. Brak danych o termoobiegu- w niektórych opisach informacja:brak danych. czy to możliwe, żeby taki piekarnik go nie miał.
Na stronie producenta info jest też takie lakoniczne.
Może ktoś pomoże :(
Widziałam go w centrum handlowym za ponad 2tys. Jest śliczny i pan sprzedawca go bardzo zachwalał, ze taki madry i wszystkomający. Więc cena w internecie byłaby kusząca.I nie widać na nim paluchów. :)

sonieczka
09-05-2008, 20:34
My rówznież jestesmy po zakupie sprzętu AGD. Wybór był bardzo ciężki, ale w końcu zdecydowaliśmy się na firmę AEG. Chcieliśmy się zmieścić w 12.000 pln.
- piekarnik: AEG Competence B 5741 4-M;
- mikrofala: AEG MICROMAT 1761 E-M;
- zmywarka: AEG FAVORIT 65011 Vi;
- płyta indukcyjna: AEG 78001 KF-MN;
- lodówka: Electrolux ER 3130
- okap: Jan Kolbe 90 Pulsar;
- lodówka: Electrolux ER 3130

Bardzo interesuje mnie piekarnik, który wybraliście. Co on naprawde potrafi, jakie ma funkcje bo opisy w różnych sklepach są niespójne. Myslalam tez o modelu AEG B 5741 5-M. :)

d5620s
09-05-2008, 22:17
No więc po raz pierwszy chcę się odważyć i kupić coś większego przez internet i nagle znów problem.
Wybrałam piekarnik http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=45&&bid=60361
Czy ktoś wie co on naprawdę potrafi. Brak danych o termoobiegu- w niektórych opisach informacja:brak danych. czy to możliwe, żeby taki piekarnik go nie miał.
:)

zazwyczaj info" Brak danych" oznacza brak funkcji... termoobieg niby wszystkie mają, tak nam też pani w sklepie powiedziala o pownym modelu aristona--w internecie"brak danych" po kontakcie z przedstawicielem-"nie ma termoobiegu" (kosztował ok 1700, wiec w tej cenie wypadałoby termoobieg mieć...a jednak)

abrakadabra1
09-05-2008, 22:29
Bardzo interesuje mnie piekarnik, który wybraliście. Co on naprawde potrafi, jakie ma funkcje bo opisy w różnych sklepach są niespójne. Myslalam tez o modelu AEG B 5741 5-M. :)

Hej, my niestety jeszcze nie mieliśmy okazji aby go wypróbować. Cały sprzęt jest jeszcze zapakowany i czeka na "pana od kuchni" :)

Ps. zmienilismy lodówkę na AEG SANTO N 8 18 40- 4I - 2.050 zł

sonieczka
09-05-2008, 23:55
Czy ktoś wie może jak traktować takie cechy w opisie: termoobieg , wymuszony obieg powietrza, grzanie gorącym powietrzem 3D :-?

d5620s
11-05-2008, 00:27
grzanie gorącym powietrzem 3D :-?


hahahaha:)....3D:)

AdamSSS
11-05-2008, 21:20
No więc po raz pierwszy chcę się odważyć i kupić coś większego przez internet i nagle znów problem.
Wybrałam piekarnik http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=45&&bid=60361
Czy ktoś wie co on naprawdę potrafi. Brak danych o termoobiegu- w niektórych opisach informacja:brak danych. czy to możliwe, żeby taki piekarnik go nie miał.
:)

zazwyczaj info" Brak danych" oznacza brak funkcji... termoobieg niby wszystkie mają, tak nam też pani w sklepie powiedziala o pownym modelu aristona--w internecie"brak danych" po kontakcie z przedstawicielem-"nie ma termoobiegu" (kosztował ok 1700, wiec w tej cenie wypadałoby termoobieg mieć...a jednak)

Ten piekarnik ma termoobieg (piszę o aeg b 5741 5B. Mało tego, ma poczwórną szybę, sterownie elektroniczne, pyrolize...). Używam tego piekarnika od ponad miesiąca. Moge polecic. Wykonany jest dużo lepiej (moim zdaniem) od Aristonów. Aha ja kupiłem go za 1780zł razem z zestawem prowadnic teleskopowych....

sonieczka
11-05-2008, 23:45
:D Dzięki bardzo za pomoc, to jutro go zamawiam. Tylko z tymi prowadnicami teleskopowymi. W sklepie mówili, przy innym modelu, że przy pyrolizie nie ma sensu, bo bardzo sie wtedy odkształcają. To prawda? Czy po prostu nie mieli? I gdzie w razie czego można dokupić? Pozdrawiam

AdamSSS
13-05-2008, 10:37
:D Dzięki bardzo za pomoc, to jutro go zamawiam. Tylko z tymi prowadnicami teleskopowymi. W sklepie mówili, przy innym modelu, że przy pyrolizie nie ma sensu, bo bardzo sie wtedy odkształcają. To prawda? Czy po prostu nie mieli? I gdzie w razie czego można dokupić? Pozdrawiam

Prowadnice możesz zamówić w każdym sklepie. Tylko ich koszy w/g cennika to około 300-400zł. Ja zamówiłem piekarnik z prowadnicami i otrzymałem wszysko jak pisałem za 1780zł (plus koszt wysyłki 55zł), wyżej pisałem gdzie kupowałem. A czy przy pyrolizie warto? Nie wiem, moja żona jest zadowona z takiego udogodnienia. Pyroliza to nic innego, jak wypalanie tłuszczu, w ostateczności można je wymontować na czas "wytapiania", montaż i demontaż trwa jakąś minutę.

Może rzeczywiście nie mieli tych prowadnic, ze tak odpowiedzieli....

sonieczka
15-05-2008, 22:20
Dzięki, kupiłam ten piekarnik. Zamówiłam w sklepie Torres- przyjechał w ciągu 24 godzin.Cena bardzo dobra, bardzo profesjonalna obsługa,mają tani transport. Nie mogę się doczekać tej mojej kuchni. Jutro idę kupować płytę gazową - podobno w Saturnie agd bez vatu - zobaczymy. :) :)

sonieczka
16-05-2008, 20:01
Wiewióra 1976 nic nie piszesz jak tam Twoje wybory, czy już kupiłaś coś i jakie masz spostrzeżenia.
Ja dzisiaj kupiłam w Saturnie płytę siemensa pięciopalnikową, ale z dużym rusztem żeliwnym. Mam stracha, jak to się będzie komponować, bo duża ta" maszyna". :-No nieźle- piekarnik 1469zł. płyta -1150zl- trochę zaszalałam chyba. Jak to powiedziała moja teściowa, żeby teraz było co do garnka włożyć :) :)

neck
18-05-2008, 19:24
Witam. Stoję przed wyborem piekarnika do zabudowy.
Chce wybrać pomiędzy:

Amica EBP 8652 (http://www.ceneo.pl/269896)
i
Elektrolux EOB 64100x (http://www.ceneo.pl/510837)

Wybrałbym raczej Amice ale czytałem o wybuchających szybach dlatego sie waham :)
Proszę o porady.

SAVAGE7
18-05-2008, 21:02
amice omijaj.

neck
18-05-2008, 21:09
nawet 5 lat gwarancji nie przekonuje Was do Amici?

cieszynianka
18-05-2008, 21:17
A co myślicie to takim:
http://www.agdexpert.pl/piekarniki-bez-sterowania-do-plyt/electrolux-eob-64100x
Właśnie się nad nim poważnie zastanawiam :D

neck
18-05-2008, 21:26
Nad tym samym piekarnikiem myśle :)
Róznica między nim a Amiką którą przedstawiłem jest tylko w tym, że Amica ma rożen obrotowy dodatkowo i prowadnice teleskopowe, no i te 5 latek gwarancji możliwej.

SAVAGE7
18-05-2008, 21:31
nawet 5 lat gwarancji nie przekonuje Was do Amici?

wiesz daewoo lanos też miał dłuższą gwar. niż konkurencja co nie znaczy, że jest to solidny wóz (ot przeciętniak). prawda jest taka, że im starszy tym szybciej jego właściciel chce się go pozbyć. to samo z amicą... pewnie będziesz używać tego sprzętu dłużej niż 5 lat i właśnie wtedy mogą zacząć się kłopoty.

cieszynianka
18-05-2008, 21:37
Elektrolux też ma prowadnice teleskopowe!!!
Bardzo mi na nich zależy, bo wiecznie przypalam łapy sięgając do gorącego piekarnika :oops:

neck
19-05-2008, 06:58
Cieszynianko, ten model do którego podałas link ma tylko drabinkowe...
http://www.ceneo.pl/505279

markdottir
19-05-2008, 13:36
mam zalinkowaną Amicę i jestem zadowolona.
Ma chyba wszystkie wypasy. Za taką cenę "lepszych" marek miałabym tylko podstawowy model.
Akurat w piekarnikach Amica jest niezła, ale pralki bym od nich nie kupiła ;)

neck
19-05-2008, 13:37
markdottir a te prowadnice teleskopowe faktycznie są teleskopowymi?

zielony_listek
19-05-2008, 14:45
mam zalinkowaną Amicę i jestem zadowolona.
Ma chyba wszystkie wypasy. Za taką cenę "lepszych" marek miałabym tylko podstawowy model.
Akurat w piekarnikach Amica jest niezła, ale pralki bym od nich nie kupiła ;)

Miałam kuchenkę wolnostojącą Mastercook z wszystkimi wypasami (no o pyrolizie wtedy nikt nie słyszal jeszcze), których wcale nie używałam :-).
Teraz mam zabudowanego Elektroluxa bez wypasów, z drabinkami i mi spokojnie wystarcza :-) Jedyne, czego trochę żałuję, to brak teleskopowych prowadnic, ale da się żyć.

cieszynianka
19-05-2008, 18:17
Cieszynianko, ten model do którego podałas link ma tylko drabinkowe...
http://www.ceneo.pl/505279

A to mnie zmartwiłeś, :cry: byłam przekonana, że teleskopowe. Chyba za dużo oglądania jak na jeden dzień i mi się trochę pozajączkowało :roll:

Czy może przypadkiem da się tam zamontować teledkopy ???
Może ktoś wie, bo cała reszta bardzo mi odpowiada :wink:

ZABRA
19-05-2008, 18:29
Ja też mam piekarnik Amica - od ok. 4 lat. Znając niepochlebne opinie z dużym wahaniem zdecydowałam się na taki zakup - i nie żałuję!

Piecze, smaży, grzeje i co tam jeszcze można wymagać od piekarnika :P

A PR ma faktycznie kiepski...

cieszynianka
19-05-2008, 18:33
Przepraszam, miało być teleskopy :oops:

neck
19-05-2008, 20:45
Model 64100 ma prowadnice z blokadą, ale teleskopy to nie są.

cieszynianka
19-05-2008, 21:14
Czy to znaczy, że się wysuwają?
Może to wystarczy :roll:

neck
19-05-2008, 21:21
Tak bym to rozumiał, że się wysuwają. Napisze maila do electroluxa. Może odpiszą.

cieszynianka
19-05-2008, 21:28
Jak się dowiesz, to bardzo proszę, daj znać :wink:

markdottir
20-05-2008, 10:51
mam zalinkowaną Amicę i jestem zadowolona.
Ma chyba wszystkie wypasy. Za taką cenę "lepszych" marek miałabym tylko podstawowy model.
Akurat w piekarnikach Amica jest niezła, ale pralki bym od nich nie kupiła ;)

Miałam kuchenkę wolnostojącą Mastercook z wszystkimi wypasami (no o pyrolizie wtedy nikt nie słyszal jeszcze), których wcale nie używałam :-).
Teraz mam zabudowanego Elektroluxa bez wypasów, z drabinkami i mi spokojnie wystarcza :-) Jedyne, czego trochę żałuję, to brak teleskopowych prowadnic, ale da się żyć.

a mi się część z tych "wypasów" przydaje. zwłaszcza wyswietlacz mi odpowiada, w nizszych modelach nie było takiego wyświetlacza i to było podstawowym argumentem za tym piekarnikiem. Poza tym bardzo prosto sie czysci, a ja leń jestem ;).
Prowadnice są teleskopowe, ale trudno mi porównać z innymi markami, bo nie sprawdzałam.



Moja rada w kwestii wyboru sprzętu: pojechać do dużego sklepu z AGD i wszystko na zywo obejrzeć. Jak ma się szczęście i jest pusto można dorwać sprzedawcę i zamęczyć go b. szczegółwymi pytaniami. Zatem, neck wybierz sie do jakiegoś Saturna albo MM i sobie obejrzyj tego Elektroluxa ;)

neck
20-05-2008, 21:30
Wycieczka sie przyda ale to po weekendzie bo ten jest wyjątkowy w moim życiu :)
Jak na razie to zero kontaktu ze strony Amici i Electrluxa, widać mają klientów gdzieś :)

Tomalx
21-05-2008, 08:48
Kupiliśmy z żoną dokładnie ten model piekarnika o który pytasz (EBP 8652). Przed zakupem piekarnika Amica używaliśmy zwykły piekarnik gazowy i różnica w jakości wypieków jest kolosalna (oczywiście na korzyść piekarnika Amica). W tym przedziale cenowym ciężko jest znaleźć piekarnik z analogicznymi funkcjami do EBP 8652 (termoobieg, teleskopowe prowadnice, obrotowy rożen, termosonda, możliwość włączania piekarnika o zadanym czasie) - jak dla nas był to (i jest nadal) optymalny wybór.

Jedyna wada jaką dostrzegam w tym piekarniku to słabo działająca funkcja oczyszczania parowego (steam clean). Po pieczeniu kurczaka na obrotowym rożnie w całym piekarniku zostaje tłusty przypalony osad, który bardzo trudno jest usunąć, a w/w funkcja zupełnie nie daje sobie z nim rady.

pozdrawiam

neck
21-05-2008, 09:19
Tomalx. Jak długo macie już ten piekarnik?

Tomalx
21-05-2008, 09:22
Tomalx. Jak długo macie już ten piekarnik?
od sierpnia 2007
użytkowany jest 2-3 razy w tygodniu
do tej pory (odpukać) działa idealnie

neck
21-05-2008, 09:28
Zapytam jeszcze o prowadnice teleskopowe. Jest zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem blachy lub rusztu?

I ostatnia sprawa - jaką temperaturę ma przednia szyba podczas pieczenia?
Dzięki za odpowiedź :)

Tomalx
21-05-2008, 10:22
Zapytam jeszcze o prowadnice teleskopowe. Jest zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem blachy lub rusztu?


z tego co pamiętam jest blokada uniemożliwiająca przypadkowe wyciągnięcie prowadnicy, ale gwarancji nie dam (sprawdzę wieczorem w domu i jeśli nic nie napiszę to znaczy że zabezpieczenie jest) :D


I ostatnia sprawa - jaką temperaturę ma przednia szyba podczas pieczenia?
Dzięki za odpowiedź :)
Przy pieczeniu w 190-230 stopniach jest ledwie ciepła. 8)
W ramach eksperymentu włączyłem kiedyś piekarnik na 30 min przy max ustawieniu (bodajże 280 czy 290 stopni) i wtedy szyba była mocno ciepła (ale nadal można było położyć na niej rękę).

Adka_
21-05-2008, 15:59
którą wybrać Siemens : www.ceneo.pl/611798 czy Bosch
www.ceneo.pl/605756

christof333
21-05-2008, 16:25
Ja też stoje przed wyborem lodówki do domu i bardziej jestem za Bosch-em.
Ale Możesz jeszcze porównać te modele z LG gr 419qlqa 1.80wysokość inox 40dB 8) cenowo przedził jak w Twoim zestawieniu

cieszynianka
21-05-2008, 20:48
Z opisu wynika, że bosch ma klasę A+, co przy rosnących opłatach za energię nie jest bez znaczenia :-?

mind
21-05-2008, 21:43
Tak gwoli scislosci Bosch i Siemens to jedna firma jesli chodzi o AGD :
http://www.bsh-group.pl/
pozdrawiam :)

Adar
23-05-2008, 08:50
nawet 5 lat gwarancji nie przekonuje Was do Amici?


a kto/która firma daje na ta kuchenke 5 lat gwarancji?? b ja widze tylko 2...

a____om
23-05-2008, 14:12
Jeśli chodzi o wybór pomiędzy tymi dwoma markami,to wybrałbym Amice,która ma duże doświadczenie w produkowanie sprzętu kuchennego.Wiadomo z Amici lepiej nie kupowac lodówek,pralek czy ewentualnie zmywarek,ale jeśli chodzi o piekarniki,płyty czy tez okapy to jak najbardziej można się rozglądać.

boru
27-05-2008, 00:52
Witam,

napiszcie jakiej firmy danego sprzetu AGD nie kupilibyscie nigdy wiecej a jaki polecacie.

My szukamy sprzetu z inoxu (oczywiscie nie do zabudowy):
- zmywarka
- plyta
- lodowka
- pralka

piotrulex
27-05-2008, 14:35
Witam,

napiszcie jakiej firmy danego sprzetu AGD nie kupilibyscie nigdy wiecej a jaki polecacie.

My szukamy sprzetu z inoxu (oczywiscie nie do zabudowy):
- zmywarka
- plyta
- lodowka
- pralka

kupowalismy na ceneo to co nam sie spodobalo i bylo w rozsadnej jak dla nas cenie

zmywarka - brak lecz bedzie bosch
plyta gazowa 5-palnikowa mastercook
lodowa 2-metrowa mastercook
pralka bosch
wyciag gorenje
piekarnik amica
mikrofala zelmer
odkurzacz zelmer

cala kuchnia to inox

basiekg
27-05-2008, 15:05
z czystym sumieniem moge polecic zmywarke bosha, zupelnie natomiast odradzam aristona. Bosha mamy w domu od 2,5 roku chodzi 2 razy dziennie i nic a nic sie nie dzieje wszystko myje na najkrotszym programie Aristona ma siostra najkrotszy program 2 godziny a i tak wiekszosc jest niedomyta ze nie wspomne o tym ze byla juz naprawiana mimo iz nei jest czesto eksploatowana

piotrulex
27-05-2008, 15:17
z czystym sumieniem moge polecic zmywarke bosha, zupelnie natomiast odradzam aristona. Bosha mamy w domu od 2,5 roku chodzi 2 razy dziennie i nic a nic sie nie dzieje wszystko myje na najkrotszym programie Aristona ma siostra najkrotszy program 2 godziny a i tak wiekszosc jest niedomyta ze nie wspomne o tym ze byla juz naprawiana mimo iz nei jest czesto eksploatowana

ariston faktycznie ma fajny wloski design i przyzwoite ceny lecz nam tez ktos kiedys odradzil ta marke ze wzgledu na mala trwalosc produktow - nie kupilismy nic ariston choc jedna lodoweczka bardzo nam sie spodobala

adi_
27-05-2008, 22:37
mam w domku amice pralke z komputerem i innymi bajerami normalnie wypas jest oki ale teraz przebywam za granica i dostalem uzywana pralke bo nie mam zamiaru tu nic nowego kupowac bo ja prezentow nikomu robil nie bede praleczke zanussi i wiecie co woel ta stara co mam niz ta nowa z pelnym wypasem jak ten zanussi cichutko pracuje a na wirowaniu to normalnie szok nic kompletnie nie buczy nie podskakuje i teraz jak juz dokoncze domek to wszystko chyba bede kupowal zanussi pozdrawiam

pati25
28-05-2008, 14:55
Mam w domu sprzęt amiki i mastercook matko boska...nigdy wiecej tego dziadostwa ..

piotrulex
28-05-2008, 15:29
Mam w domu sprzęt amiki i mastercook matko boska...nigdy wiecej tego dziadostwa ..

jesli masz amika a nie amica to pewnie jakas podroba

nic dziwnego ze jestes niezadowolony/a

jak kiedys mialem buty adibas i tez lipne byly :wink:

generalnie amica to srednia polka w niskiej cenie wiec wiele wymagac nie mozna lecz moze napisz co tak Ci przeszkadza, ze nigdy wiecej ...

markdottir
28-05-2008, 16:05
Zapytam jeszcze o prowadnice teleskopowe. Jest zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem blachy lub rusztu?

I ostatnia sprawa - jaką temperaturę ma przednia szyba podczas pieczenia?
Dzięki za odpowiedź :)
ad. 1 - tak.
ad. 2 - jak dla mnie zimny front to lipa. przy 220 szyba jest b.ciepła....

adi_
28-05-2008, 20:46
ja mam amice zepsula sie po 10latkach i serwis w szoku byl ze dopiero teraz to tyle co do lodowki 185cm podwojna stoi u rodzicow maja tez kuchnie amici i jak do tej pory zadnych napraw piekarnik amici zanych napraw tez juz stare ponad 5 latek ogolnie amica spoko tylko moja pralka w porownaniu do starego zanussi wypada blado pozdrawiam

jacekp71
28-05-2008, 23:37
mam nienajlepsze doswiadczenia z agd amica-wronki,
i nie twierdze, ze "juz nigdy w zyciu" ;-) ale jesli ktos ma wybor, niech raczej unika ....

obecnie jedziemy na whirpool - jak dotad OK .... odpukac !