PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Marceliko
26-02-2009, 17:59
kasia i mat marzy mi sie taki okap.. ile kosztował i czy na zywo jest tez taki ładny?

kasia i mat
26-02-2009, 18:34
kasia i mat marzy mi sie taki okap.. ile kosztował i czy na zywo jest tez taki ładny?

Okap jest ostatnim nie zamówionym sprzętem. Mój szwagier nadal walczy o odpowiedni upust na niego. Wersję wyspową (katalogowo 6999) mogliśmy mieć za ok. 4400, ale w trakcie negocjacji z dystrybutorem kurs euro poszybował w górę i aktualna cena to 5000 :cry: Mam nadzieję, że szwagrowi uda się coś jednak załatwić bo już przy poprzedniej cenie mieliśmy duży zgryz czy przeznaczyć aż tyle na okap. W końcu jednak doszliśmy do wniosku, że nic tak nie ubarwi kuchni. Widziałem tek okap dwa razy na żywo i... jest to naprawdę jeden z nielicznych sprzętów który na żywo wygląda tak dobrze jak na "cudownych fotkach" designerów obrabianych chyba kilkanaście dni w Photoshop-ie. Nie raz już przeżywaliśmy z żoną zawód i małego wq... po tym jak zobaczyliśmy jakąś piękną designerską lampę za 1200zł na żywo. Ten okap (oczywiście w odpowiednim oświetleniu jakie zostało mu zapewnione w salonie) wygląda praktycznie tak jak na zdjęciu. Jedynie faktura została "dopracowana" na komputerze, ale tak jest ze wszystkim.
Generalnie nie zawiedliśmy się. Jedyna uwaga do wersji wyspowej (czyli naszej): tył jest niedopracowany. O ile przód oceniam na 9,5/10 to tył w werski Moon Light na 8 a w wersji Manhattan na 7. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najładniejszy okap jaki w życiu widzieliśmy. Przed tym jak go zobaczyliśmy prawdopodobieństwo jego kupienia było jak 1:10 po... nie mogliśmy się powstrzymać!
Pozdrawiam!

Marceliko
26-02-2009, 21:18
kasia i mat no cena jest zabójcza jak na okap.. ale kusi bardzo.. mi sie podoba taki jak ten na zdjąciu tylko czarny.. ale nie mam gdzie obejrzec na zywo.. więc dzięki za odpowiedź

kasia i mat
26-02-2009, 21:28
Marceliko, nie wiem skąd jesteś. Ja mogę podać Ci dwa miejsca w których można go zobaczyć na żywo, ale w Poznaniu. Ale ze względu na fakt, że znalazłem je całkowicie przypadkowo znaczy ,że jak bym poszukał to kolejnych 5 by się zaznało. Czyli w Twoim mieście (albo najbliższym dużym mieście) też na pewno jest. Cena jest zabójcza, więc nie kupuj go przed real view. Każdy ma inny gust i np. to że okap na żywo okazał się trochę mniej "bajkowy" i z charakterem mi osobiście może odpowiadać a Tobie nie.

Judka
27-02-2009, 09:41
Widzę, że większośc z Was wybiera sprzęt raczej górnopółkowy.
Mnie niestety nie stać na to i wybór padł na półki najniższe.
Mikrofala i piekarnik do zabudowy Whirlpoola (AMW410IX i AKZ431/01IX) w cenie 700 - 800 zł.
Zmywarka Ariston LFT116A/HA też poniżej tysiaka.
Płyta gazowaAmica szkło czarne GC0620 - ok. 550 zł.
Okap też Amica - jeszcze nie wiem który.

Czy wybór jest odpowiedni - tego nie wiem. Przekonam się w ciągu najbliższych lat.

słaby
27-02-2009, 10:14
Witam forumowiczów
Stanąłem przed wyborem kuchni elektrycznej i zastanawiam się na którą się zdecydować.
Mastercook z płytą która posiada dwa pola indukcyjne i dwa ceramiczne -ID 622S
cena około 2500 zł
Amica z płytą ceramiczną PS 2304 cena 2000
Bardzo proszą posiadaczy tych kuchni o wyrażenie swoich opinii na ich temat.
Czy warto dopłacać do płyty indukcyjnej
Piec będzie używany niezbyt często

joliska
27-02-2009, 11:35
Dobrzy ludzie, a co powiecie o moich planach?

- lodówka Indesit NBAA 13VNX
- płyta gazowa na szkle Ariston TD 640 ESMR
- piekarnik Electrolux EOB 64101X
- okap Gorenje DKF 2 600M

zetka
27-02-2009, 12:12
Widzę, że większośc z Was wybiera sprzęt raczej górnopółkowy.
Mnie niestety nie stać na to i wybór padł na półki najniższe..

Hmm.. Nie będę się wypowaidać za innych, ale ja w myśl zasady "tylko bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy" zdecydowałam się na sprzęt "górnopółkowy" :roll: Nie mam jeszcze zmywarki, długo nie miałam piekarnika ale wolę poczekać, kupić coś lepszego i mieć spokój na dłużej. Myślę że warto wydać trochę więcej pieniedzy na lepszy sprzęt.

Z ciekawości weszłam na skąpca i taką oto opnię ktoś zamieścił o piekarniku na który się zdecydowałaś:
"nie kupujcie tego produktu i jemu podobnych. dzisiaj wieczorem przednia szyba poprostu wybuchała. myślałem, że mój piekarnik był wadliwy ale na kilku forach znalazłem podobne informacje o wybuchajacych przednich szybach. producent nie chce uwzglednic reklamacji-postawa godna producenta." :o Dla własnego bezpieczeństwa lepiej takie sprzęty omijać szerokim łukiem :x

Deamos
27-02-2009, 12:20
Osobiscie jestem za kupnem czegos lepszego, niz tanszego, wole z czasem po kolei cos kupowac, niz na raz sie wykosztowac i przy kazdym sprzecie rezygnowac z czegos. Pewnie zaczne od lodowki bez ktorej nie mozna zyc, plyty indukcyjnej a pozniej zmywarka, okap, piekarnik, mikrofala...
Otwory w meblach sa chyba standardowe dla wszystkich tych sprzetow do zabudowy?

Judka
27-02-2009, 12:24
Zetka,
Też czytałam tę opinię o wybuchającym piekarniku.
Ale zupełnie się tym nie przejmuję.
Jestem pewna, że o każdym sprzęcie/produkcie można w internecie znależć niepochlebną opinię.

Zgadzam się z Twoją zasadą, że tylko bogatych.....
Tylko, że nie stosuję jej w praktyce.

Chcę mieć kuchnię wyposażoną od razu we wszystkie sprzęty.
Nie będę becelować za piekarnik z bajerami 3 tys zł, bo piekę raz na tydzień, albo rzadziej. Mikrofala też ma mi służyć tylko i wyłącznie do podgrzewania.

zetka
27-02-2009, 12:41
No to pogratulować odwagi, bo ja gdybym po zakupie piekarnika przeczytała o nim TAKĄ opinię, zapewne przy każdym uruchomieniu latałabym wokół niego jak kot z pęłnym pęcherzem :roll: :lol: Już sobie wyobrażam dziecko bawiące się niedaleko piekrnika i tą wybuchającą szybę :o Na rynku jest taki wybór piekarników, że naprawdę możnaby wybrać coś innego i nie narażać siebie i swoich bliskich dla tych kilkuset złotych mniej. No ale każdy robi jak uważa..

słaby
27-02-2009, 12:52
Przepraszam że niedokładnie napisałem ale chodzi mi o cenę wraz z piekarnikiem

Judka
27-02-2009, 12:58
Nie będę nikogo przekonywać do swoich racji.

Ale przeglądałam wiele różnych portali i znalazłam opinię tylko tego jednego człowieka (któremu wybuchł piekarnik), którą powtarzał w kilku miejscach.
Poza nim nikt się negatywnie nie wypowiadał.
A tak poza tym to nie wiadomo jak było naprawdę - może miał źle zamontowany ten piekarnik.

słaby
27-02-2009, 12:59
RTVeuroAGD
Mastercook MF196X + ID622S =2449 zł
Amica EBP 8452 +PS2304 +2098 zł

kasia i mat
27-02-2009, 14:09
Ja kupuje sprzęt ze średniej półki. Jedyna ekstrawagancja na jaką się z żoną zdecydowaliśmy to okap Falmec-a, ale traktuję go na zasadzie użytkowego mebla plus co jest wg mnie genialne: lampy. Można oczywiście stwierdzić, że wydatek (wg ceny katalogowej) 30.000 zł na sprzęt do kuchni to przesada. Ale po poświęceniu kilku dni na szukanie i z pomocą szwagra cena spadła do niecałych 20.000. Co przy koszcie domu na poziomie 600.000 stanowi zaledwie 3% całości. Ja w domu (nie licząc snu) spędzam 90% czasu w salonie i kuchni i tam planuję zainwestować większość pieniędzy przeznaczonych na wykończeniówkę. Ja uwielbiam gotować, ale jeśli ktoś traktuje kuchnie jako pomieszczenie, które "musi istnieć" to oczywiście nie ma sensu wydawać na nie dużych pieniędzy. Nie wolno jednak zapominać o jednym: Jeśli ktoś planuje wydać na sprzęt mało to niech kupi sprzęt, który odpowiada tej cenie. Kiedy widzę piekarnik za 1300zł który ma wyposażenie piekarnika Miele za 13.000 to od razu na myśl przychodzą mi chińskie samochody luksusowe. Na papierku są 10xtańsze od ich europejskich odpowiedników, wyposażenie dokładnie to samo... NA PAPIERKU! A potem dostają 1 gwiazdkę w teście NCAP, a podczas testu modeli flagowych zapala się klimatyzacja i przestają działać hamulce. Niestety nie ma nic za darmo, mit o płaceniu za markę, ma się nijak to sprzętu klasy średniej takich jak Siemens, Bosch, Teka czy Electrolux. To nie są sprzęty dla bogaczy, dla nich przeznaczone są topowe modele SMEG-a, Miele czy Liebherr-a. Jeśli ktoś planuje wydać 1000zł na piekarnik niech to będzie najprostsza wersja Teki, zmywarka Bosch-a, płyta Electrolux-a a mikrofala Siemens-a, a najlepiej niech to będzie mikrofala nie do zabudowy - za ten bajer naprawdę się przepłaca (co najmniej 2-krotnie) i nie jest to tylko moje zdanie.

joliska
27-02-2009, 14:25
Ja kupuje sprzęt ze średniej półki.
Można oczywiście stwierdzić, że wydatek (wg ceny katalogowej) 30.000 zł na sprzęt do kuchni to przesada. Ale po poświęceniu kilku dni na szukanie i z pomocą szwagra cena spadła do niecałych 20.000.


Nie wiem, czy śmiać się czy płakać???
Sprzęt ze średniej półki za 20000-30000? To co Ty będziesz miała w kuchni?

Dla mnie średnia półka jest Electrolux, Bosch itp. - i mieszczę się w ćwierci tego, co Ty, bez zmywarki.

Ludzie, kiedy czytam takie p=osty, bo mi ręce opadają... Fajnie, jeśli ktoś ma mnóstwo forsy na budowę domu i wykończenie wnętrz. Ale ile osób bierze zabójcze kredyty, żeby MIEĆ ? Niestety mam znajomych, kórym tak woda sodowa związana z budową uderzyła do głowy, że zapraszają do siebie w sposób następujący "przyjdź, zapraszamy, w salonie mamy meble za .... (tu pada liczba tysięcy".
Nie dziękuję.

savage35
27-02-2009, 14:47
Nie mam akurat tej płyty, ale mam z innej firmy (Teka) i chwalę sobie system mieszany (dwa pola indukcyjne). Świetna sprawa bo zawsze się w domu przytrafi jakiś garnek nie "indukcyjny". Z kolei namawiam na osobny piekarnik - najlepiej od razu z mikrofalą. To już zależy od indywidualnego gustu itd. Pozdrawiam

słaby
27-02-2009, 14:57
to są zestawy do zabudowy z piekarnikami oddzielnymi , podałem tylko przykłady,
piekarnik z kuchenką mikrofalową to jak dla mnie zbyt drogi sprzęt.

kasia i mat
27-02-2009, 14:59
Ja kupuje sprzęt ze średniej półki.
Można oczywiście stwierdzić, że wydatek (wg ceny katalogowej) 30.000 zł na sprzęt do kuchni to przesada. Ale po poświęceniu kilku dni na szukanie i z pomocą szwagra cena spadła do niecałych 20.000.


Nie wiem, czy śmiać się czy płakać???
Sprzęt ze średniej półki za 20000-30000? To co Ty będziesz miała w kuchni?

Dla mnie średnia półka jest Electrolux, Bosch itp. - i mieszczę się w ćwierci tego, co Ty, bez zmywarki.

Ludzie, kiedy czytam takie p=osty, bo mi ręce opadają... Fajnie, jeśli ktoś ma mnóstwo forsy na budowę domu i wykończenie wnętrz. Ale ile osób bierze zabójcze kredyty, żeby MIEĆ ? Niestety mam znajomych, kórym tak woda sodowa związana z budową uderzyła do głowy, że zapraszają do siebie w sposób następujący "przyjdź, zapraszamy, w salonie mamy meble za .... (tu pada liczba tysięcy".
Nie dziękuję.

Przecież dokładnie napisałem jaki sprzęt kupuje i dlaczego. Nie bardzo rozumiem agresje z Twojej strony. Proszę o ponowne przeczytanie mojego posta, a dopiero potem przeprowadzanie sądu nad moją osobą. Mój sprzęt (razem ze zmywarką) bez lodówki i okapu wyniesie 11.000. To te dwa elementy tak obciążają budżet.
Jeszcze nigdy nikomu nie powiedziałem: "A to kosztowało tyle..."
W swoim poście zaznaczyłem dlaczego tyle pieniędzy wydaje na kuchnie, a także uwzględniłem potrzeby innych. Można mieć bardzo dobry sprzęt do kuchni za 6-7 tysięcy złotych (ale baz bajerów). Jak ktoś chcę wydać tyle na sprzęt ze wszystkim możliwym to wg mojej opinii popełnia błąd.
Aby uściślić: Nie braliśmy kredytu. Pieniądze na kuchnie mamy wskutek oszczędności w innych rzeczach. Np. Nie kupowaniem jakiegoś Audi za 100tyś zł tak jak by to zrobiła nie jedna osoba mająca trochę wolnej gotówki aby się pokazać. Kupimy kilku letniego Fiata, nic więcej nie potrzebujemy, aby dojechać do pracy i z powrotem.
Bardzo uraził mnie Twój post. Szczególnie dlatego, że w naszym domu często oszczędzaliśmy na rzeczach widocznych, aby poprawić jakość elementów niewidocznych, a mających zasadnicze znaczenie dla jakości budynku.
Proszę o niekrytykowanie osób tylko dlatego, że mają inne wartościowanie w życiu. Jak myślisz co jest lepszą pokazówką: nowe Audi w garażu, czy sprzęt w kuchni marki (teka) którą osoby nie znające się w temacie uważa za tani sprzęt nieznanego producenta.
Pozdrawiam mimo to.

78South
27-02-2009, 15:24
:)

joliska
27-02-2009, 15:29
Nikomu nie każę się biczować i nie temu służył mój wpis... proszę mi tego nie wmawiać i nie usiłować mnie wmanipulować w poczucie winy. Tym bardziej, że nie pisałam o bogaczach - jak to określił mój przedmówca - tylko o ludziach zgrywających się na "panów".
NIGDY nie dzieliłam ludzi ze względu na tych, co mają i widać, że mają i Tych, u których nie widać. jestem typowym okazem stawiającym być nad mieć - nie mam samochodu, mam mieszkanie i trochę inny niż reszta społeczeństwa skrót przed nazwiskiem.
Boli cholernie, kiedy pisze się o sprzęcie za kilka tysięcy (w sumie), że podobny jest do samochodów produkcji chińskiej. Ludzie, znajdźcie umiar....

Gdzie waszym zdaniem zaczyna się "średnia" półka?

pasie
27-02-2009, 15:37
powiem tylko tyle, że w obecnym mieszkaniu mam sprzęt Indesita 12 lat i Aristona 5 rok i obyło się bez żadnej awarii (nic nie wybuchło :D ) , to dla tych którzy jednak decydują się na tych producentów z niższej półki :wink: :P

78South
27-02-2009, 15:43
:)

kasia i mat
27-02-2009, 15:45
Nikomu nie każę się biczować i nie temu służył mój wpis... proszę mi tego nie wmawiać i nie usiłować mnie wmanipulować w poczucie winy. Tym bardziej, że nie pisałam o bogaczach - jak to określił mój przedmówca - tylko o ludziach zgrywających się na "panów".
NIGDY nie dzieliłam ludzi ze względu na tych, co mają i widać, że mają i Tych, u których nie widać. jestem typowym okazem stawiającym być nad mieć - nie mam samochodu, mam mieszkanie i trochę inny niż reszta społeczeństwa skrót przed nazwiskiem.
Boli cholernie, kiedy pisze się o sprzęcie za kilka tysięcy (w sumie), że podobny jest do samochodów produkcji chińskiej. Ludzie, znajdźcie umiar....

Gdzie waszym zdaniem zaczyna się "średnia" półka?

Jolisko, bardzo Cię proszę o ponowne przeczytanie mojego postu (tego, który skomentowałaś). Nie wiem może nie do końca jasno się wyraziłem, może Ty nie do końca mnie zrozumiałaś. Wydawało mi się, że w miarę zrozumiale napisałem tego posta i o co mi dokładnie chodzi:


Jeśli ktoś planuje wydać 1000zł na piekarnik niech to będzie najprostsza wersja Teki, zmywarka Bosch-a, płyta Electrolux-a a mikrofala Siemens-a

Chodziło mi o to by kupować sprzęt dobrych jakościowo firm, a nie "full wypasów" z 20 wyświetlaczami LCD i najlepiej małym telewizorkiem za 699 zł.
PS. Producentów podałem całkowicie losowo, jest wielu innych, którzy są równie dobrzy.

amatlea
27-02-2009, 16:35
Niestety nie ma nic za darmo, mit o płaceniu za markę, ma się nijak to sprzętu klasy średniej takich jak Siemens, Bosch, Teka czy Electrolux. To nie są sprzęty dla bogaczy, dla nich przeznaczone są topowe modele SMEG-a, Miele czy Liebherr-a.

Ja się tak tylko wtrącę, nie do końca na temat, że nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym Smegiem - niby mercedesem dla bogaczy...
Zastanawiałam się nad Smegiem i zrezygnowałam po obejrzeniu ich sprzętu w salonie - nie spełniał moich oczekiwań. A piekarnik Smega kosztowałby mnie mniej niż wybrany model Siemensa. I mówię tu o sprzęcie w rozsądnych cenach.

Ja wybrałam Siemensa, ale obecnie użytkuję sprzęt Electroluxa (piekarnik i płyta gazowa) i jestem bardzo zadowolona. Na zmywarkę Boscha trochę narzekam.

Też uważam, że lepiej zainwestować w sprzęt lepszej marki w trochę uboższej wersji niż wypasiony sprzęt kiepski jakościowo.

nalaskow
27-02-2009, 23:19
no i wybór dokonany i sprzęt zamówiony. Wybraliśmy z narzeczoną następującą konfigurację:

Piekarnik - Teka- HA855
Płyta Indukcyjna - Teka - IR641
Lodówka - Teka - CI350NF
Mikrofala - Teka - TMW20.2BIS
Zmywarka (panel ukryty) - Amica - ZIA6628
Okap - Teka - CNX600

Dodatkowo wybraliśmy zlewozmywak
BLANCO - ENOS 40S + bateria ANTAS (bo w zestawie taniej :))

Dla niektórych może to być sprzęt z górnej, a dla innych z dolnej półki, ale dla nas liczyła się najlepsza jakość mieszcząca się w założonym budżecie :)

Dzięki opiniom zamieszczonym powyżej zdecydowaliśmy się na Tekę i mamy nadzieje, że bezproblemowo będzie nam służyć.

bietka19640904
28-02-2009, 07:44
na forum gazeta był poruszany temat płyty mastercuk -były reklamacje ze względu na budowę sterownika-poczytaj tam.Sama jestem zainteresowana takim modelem bo jest przywiązana do niektórych garnków i patelni.A widzę że Teka tez taką ma?

Amor
28-02-2009, 15:49
Czy oprócz Electroluxa jakiś producent ma indukcję bez ograniczeń wielkości pól grzejnych?

słaby
28-02-2009, 17:58
podciągam

kasia i mat
28-02-2009, 20:17
no i wybór dokonany i sprzęt zamówiony. Wybraliśmy z narzeczoną następującą konfigurację:

Piekarnik - Teka- HA855
Płyta Indukcyjna - Teka - IR641
Lodówka - Teka - CI350NF
Mikrofala - Teka - TMW20.2BIS
Zmywarka (panel ukryty) - Amica - ZIA6628
Okap - Teka - CNX600

Dodatkowo wybraliśmy zlewozmywak
BLANCO - ENOS 40S + bateria ANTAS (bo w zestawie taniej :))

Dla niektórych może to być sprzęt z górnej, a dla innych z dolnej półki, ale dla nas liczyła się najlepsza jakość mieszcząca się w założonym budżecie :)

Dzięki opiniom zamieszczonym powyżej zdecydowaliśmy się na Tekę i mamy nadzieje, że bezproblemowo będzie nam służyć.

Fajnie, że wybraliście Tekę. Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie, mam nadzieję, że sam się nie zawiodę... 8)
Jeśli Teka jest choć w połowie tak dobra jak mówią osoby które znam - nie mające nic wspólnego z tą firmą (a przynajmniej nie bardziej niż z innymi) to będzie naprawdę ok. Zresztą w żadnym salonie mebli kuchennych nie spotkałem się z negatywną opinią na temat Teki, innych firm tak.
Jak już będziemy mieć zamontowane to wymienimy się opiniami.

kasia i mat
02-03-2009, 11:17
Czy oprócz Electroluxa jakiś producent ma indukcję bez ograniczeń wielkości pól grzejnych?

Jakieś pół roku temu czytałem, że ta płyta Electrolux-a jest jedyną płytą indukcyjną na której można korzystać z kilku pól grzewczych przy większym garnku. Może od tego czasu coś się zmieniło. Rozmawiałem ze szwagrem i powiedział mi, że nic nie wie o podobnych konstrukcjach z tym, że oni nie są na topie jeśli chodzi o te marki z górnej półki bo te sprzedają się głównie w salonach mebli kuchennych, więc im nie opłaca się prowadzić przedstawicielstwa. Powiedział mi tylko, że Electrolux ma w planie wypuścić kolejną płytę z tą opcją, ale już ta jest dla mnie droga, więc nawet nie myślę o nowym modelu.
Będzie to model: 88032 lub 88001, nie wiadomo czy będzie firmowany marką AEG czy Electrolux. Oby to drugie w przeciwnym wypadku nawet nie pytam o cenę. :)
Pozdrawiam!

beti555
02-03-2009, 14:51
Mam tą płyte Amici, o którą pytasz. Nie gotuję sporadycznie. Użytkuję codziennie, od ponad roku i polecam z czystym sumieniem.

agcho
02-03-2009, 14:59
Mam tą płyte Amici, o którą pytasz. Nie gotuję sporadycznie. Użytkuję codziennie, od ponad roku i polecam z czystym sumieniem.

beti555, serdeczna prośba, rozwiej moje wątpliwości odnośnie garów do indukcji. Bo rozumiem, że te z indukcji nadadzą się na drugą połowę ceramiczną, a jakie mają być te do indukcji, chodzi mi też o średnice spodów. Do ceramicznej to wiem, że powinny być idealnie pasujące średnicą, nie za małe i nie za duże, a co z dopasowanie do indukcji?

pozdr
A.

beti555
02-03-2009, 15:03
Ta płyta Amica jest ceramiczna, nie indukcyjna, wiec niestety nie pomogę rozwiac Twoich wątpliwości co do indukcji :(

agcho
02-03-2009, 22:30
ups, myślałam, że masz właśnie tą mieszaną płytę, dzięx



Nie mam akurat tej płyty, ale mam z innej firmy (Teka) i chwalę sobie system mieszany (dwa pola indukcyjne). Świetna sprawa bo zawsze się w domu przytrafi jakiś garnek nie "indukcyjny". Z kolei namawiam na osobny piekarnik - najlepiej od razu z mikrofalą. To już zależy od indywidualnego gustu itd. Pozdrawiam

swoje pytanie, odnośnie garów, kieruję więc do savage i z góry dziękuję za odp.




pozdrawiam

savage35
03-03-2009, 01:35
Niejako wywołany do tablicy przez agho odpowiadam :
używam garnków "Filipiaka" (typowo pod indukcję), ale i również tanich garnków innych firm i nie ma różnicy. Warunkiem jest, aby posiadały przynajmniej dno ferromagnetyczne (chyba tak to się nazywa) czyli były z metalu na który działa indukcja magnetyczna (czyli np. nie z aluminium bo takie nadają się tylko na płytę grzejną). Pozwolę sobie zacytować :

Ciepło w płycie indukcyjnej powstaje w wyniku indukcji i pochłaniania zmiennego pola magnetycznego, o częstotliwości zazwyczaj 25-40 kHz przez specjalne ferromagnetyczne metalowe naczynie, w którego dnie wytwarzany jest tzw. prąd wirowy. Mówiąc prościej po postawieniu garnka na strefie grzejnej, w jego dnie następują bardzo szybkie zmiany pola, które powodują rozgrzanie naczynia bez rozgrzewania strefy grzejnej.
Indukcja działa w konkretnym kierunku tak więc w przypadku płyt indukcyjnych w kierunku pionowym (w górę). Nie ma więc znaczenia czy pole obejmuje całe dno garnka czy tylko połowę tzn. indukcja działa tylko w obszarze pola grzejnego. Jeśli krzywo postawisz garnek to najwyżej będzie dłuższy czas do nagrzania. Pole grzejne indukcją grzeje zawsze równomiernie w każdym miejscu tak samo. Fajna to sprawa jest gdy płyta jest kombinowana tzn. dwa pola indukcyjne dwa grzewcze. I na dodatek gdy te grzewcze sa tzw. inteligentne (czyli np. same sterują odpowiednim poziomem grzania poprzez załączanie i wyłączanie spirali grzejnej). Zresztą w przypadku indukcyjnych też są podobne funkcje i np. po osiągnięciu temp. wrzenia pole zmniejsza moc samoczynnie.
BTW.
Czego to teraz nie wymyślą - gdzieś w którejś z ostatnich kolorowych gazet widziałem nowego Mastercooka IDE64L S , ale indukcyjną (fajny ma bajer z tymi kolorowymi wskaźnikami) :wink: Każdy sobie po swojemu kompletuje sprzęt - wedle upodobań (np. jedna firma wszystko), ale czasami warto być oryginalnym, zaryzykować. A co do piekarnika z mikrofalą to polecam LG Solardom - rewelacja.

agcho
03-03-2009, 15:23
Serdeczne dzięki

Miałam wątpliwości, bo gdzieś przeczytałam, że średnica garnka na polu indukcyjnym nie może być mniejsza od średnicy pola indukcyjnego więcej niż bodajże 2 cm, bo się pole wcale nie włączy :roll: :oops:

Zastanawiamy się z mężem, czy kupić właśnie taką pół na pół. Obecnie używamy ceramicznej i jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza kiedy zostawiam na"1" szybkowar z mięskiem i wracam za kilka godzin do domu bez obawy zastania katastrofy w kuchni :lol:, czego nie mogłam zrobić używając kuchni gazowej.

Widziałam na necie, że ceny takich sprzętów nie są takie porażające.
A i jeszcze jedno pyt., czy takich garów ferromagnet. można jednocześnie używać na płycie ceramicznej??

Jeszcze raz dziękuję savage35

savage35
03-03-2009, 22:22
Szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem w praktyce postawić na polu indukcyjnym dużo mniejszego garnka i sprawdzić czy się pole włączy czy nie. Jak dotąd zawsze działało. Ale sprawdzę to jeszcze na swojej płycie. Co do garnków ferromagnetycznych : tak oczywiście, doskonale nadają się również do płyt grzewczych, ale tak IMO szkoda przepłacać za akurat tę firmę - bo garnki są bardzo drogie, a na tych tanich efekt ten sam. Tak naprawdę to mało kto bawi się w gotowanie na "parze" :wink:

Dreikainnen
04-03-2009, 23:53
Hmm płyta indukcyjna ok, jeśli chodzi o zmywarkę to szkoda, że jednak nie bosh nawet prostsze modele. Mikrofale, tutaj największa zagwozdka bo jednak płacić 1000zł i więcej trochę mija się z celem zwłaszcza jak ma się jeszcze piekarnik w domu dlatego ja raczej w tym przypadku jestem fanem tańszych rozwiązań-chociażby mpm robi niezłe kuchenki mikrofalowe.

malgosia0023
05-03-2009, 08:04
zapytam skromnie czy ma ktos może sprzęt BEKO? :-?
Będę wdzięczna za opinie.
:wink:

Juniorka
09-03-2009, 14:13
Mamy już kupioną połowę sprzętu AGD. Została do kupienia jeszcze płyta i piekarnik. Nijak nie mogę się zdecydować. Poradźcie mi, którą firmę (zestaw) wybrać: Tekę czy Samsunga? A może coś innego polecicie?

Płyta indukcyjna
SAMSUNG C 61 IDGNO
TEKA IR641

Piekarnik
SAMSUNG BT 62 TDBCT
TEKA HA 870 (ew. TEKA HA 855)

Szkrab
11-03-2009, 12:12
Czy oprócz Electroluxa jakiś producent ma indukcję bez ograniczeń wielkości pól grzejnych?

Jakieś pół roku temu czytałem, że ta płyta Electrolux-a jest jedyną płytą indukcyjną na której można korzystać z kilku pól grzewczych przy większym garnku. Może od tego czasu coś się zmieniło. Rozmawiałem ze szwagrem i powiedział mi, że nic nie wie o podobnych konstrukcjach z tym, że oni nie są na topie jeśli chodzi o te marki z górnej półki bo te sprzedają się głównie w salonach mebli kuchennych, więc im nie opłaca się prowadzić przedstawicielstwa. Powiedział mi tylko, że Electrolux ma w planie wypuścić kolejną płytę z tą opcją, ale już ta jest dla mnie droga, więc nawet nie myślę o nowym modelu.
Będzie to model: 88032 lub 88001, nie wiadomo czy będzie firmowany marką AEG czy Electrolux. Oby to drugie w przeciwnym wypadku nawet nie pytam o cenę. :)
Pozdrawiam!
Czy oprócz Electroluxa jakiś producent ma indukcję bez ograniczeń wielkości pól grzejnych?
Z racji, że też jestem na etapie wyboru sprzętu, chętnie przyłączę się do rozmowy.
Znalazłem drugą taką płytę, TEKA GKST 60 Fi4 High:
http://www.teka.com/html/pl/imgprod/main/PR-0001803.png


Właśnie kupiliśmy piekarnik Amici EBP8752 i chyba zestawimy go z mikrofalą TEKA MWX 22 BIS:
http://img16.imageshack.us/img16/9649/sprzet.png
Musimy tylko na żywo oglądnąć mikrofalę, czy inox jest podobny do "amicowego".

zbigmor
11-03-2009, 13:23
Może ktoś z forumowiczów mi wyjaśni co to jest sprzęt dobrej klasy, a średniej? Dlaczego ktoś woli wydać 2 razy więcej na sprzęt dobrej klasy (jaki by nie był) niż średniej (pomijam gusta estetyczne bo o nich się nie dyskutuje)? Pytam bo jak wiem agregaty dla lodówek produkują w europie 2 lub 3 firmy co oznacza, że prawie każdy spotykany u nas w sklepach sprzęt posiada taki sam lub porównywalny jakościowo agregat, a w zasadzie jest to jedyna rzecz, która ma prawo się zepsuć. Klasa energetyczna nie ma nic wspólnego z klasą sprzętu.Jak dla mnie jeśli ktoś wydaje 2 razy więcej na lodówkę tylko dlatego, że uważa, że ona 2 razy dłużej popracuje to po prostu się myli (patrz lodówki z ZSRR sprzed 30 lat). Zważywszy fakt, że do czasu spłaty kredytu (zakładam 30 lat) zdąży ten sprzęt prawdopodobnie 2 razy wymienić bez względu na jego cenę to w temacie oszczędności jest to błąd. Nikomu nie bronię tego robić, ale sugeruję zastanowienie się na celowością zakupu sprzętu sporo droższego niż przeciętnie.

marecki6
29-03-2009, 11:36
no wlasnie... brzeczy..
zastanwaim sie nad zkaupem tej plyty ale opinie na necie sa bardzo mieszane - jedni twierdza ze brzeczenie jest znikome i praktycznie go nie slychac a drudzy ze jest naprawde glosne i przestrzegaja przed zakupem ... to jak to jest w koncu ? a moze ktos poleci cos w podobnej cenie a sprawujace sie lepiej

karolinnab
29-03-2009, 13:46
zaryzykuje twierdzenie ze to nie plyta brzeczy a garnki :wink:

na gotujacy sie garnek wystarczy zdjac/polozyc pokrywke i juz sie zmienia sila i ton brzeczenia. Gdyby to byla kwestia plyty to nic by sie nie zmienilo :lol:

kiepskie garnki o nierownym dnie bardziej brzacza, lepsze mniej

marecki6
30-03-2009, 20:37
jakos nie zaryzykowalem i zamowilem AMICA PI6508TK - ma calkiem fajne opinie i jak sie okazalo moj brat rowniez posiada ta indukcje od rok czasu i jego zdaniem jest bardzo udana i nie narzeka na uciazliwe brzeczenie czy buczenie :-)

jaksie
30-03-2009, 20:41
Nasz pan od mebli twierdzi, że brzączą, ale te gorszej jakości płyty, na nich też nie można gotować na wszystkich "palnikach" na maksa.
Czy to prawda, hmmm

Marcin Borys
02-04-2009, 22:34
Zapraszam Szanownych Forumowiczów do dyskusji na temat wyższości użytkowanej kuchni nad inną tj gazowa czy elektryczna czy też indukcyjna.Założenie jest że macie możliwość podłączenia obu.Jakie argumenty przemawiaja za jedna a jakie za drugą.

Z góry dziękuję i czekam na opinie

MBJ

retrofood
02-04-2009, 22:38
Idż do działu "Wnętrza" i tam poczytaj. jest tych opinii od groma

Besta77
02-04-2009, 23:36
Rzuć okiem tutaj
http://forum.muratordom.pl/co-lepsze-kuchnia-gazowa-czy-elektryczna-prosze-o-opinie,t147756.htm?highlight=indukcja
i tutaj
http://forum.muratordom.pl/na-czym-gotujecie-gaz-czy-prad,t127122.htm?highlight=indukcja

gdom
08-04-2009, 14:58
Problem z wyborem. Dopiero zaczynam remont. Szafki będą robione na wymiar, projekt mam już wybrany, miejsce na agd można dopasować. Potrzebuje piecyka, lodówki, kompletnej płyty grzewczej, może zmywarkę. Co myślicie o zmywarce? Na 4 osobową rodzinę. Warto? Macie jakieś namiary na promocje agd, albo sklepy gdzie udzielają rabatów :D ?

cieszynianka
08-04-2009, 15:03
Na każdą rodzinę WARTO !!!
:D

DorciaIQ
08-04-2009, 15:48
Tylko się nie pakuj w 45-tkę bo będziesz żałować - tylko 60 i w ogóle zapomnij o zmywaniu!!!
I wodę zaoszczędzisz, i prąd 8)

ewaks
08-04-2009, 15:58
Zmywara musi byc! Ale ja sobie chwale moja 45, w nowym domu tez taka mam. Do wiekszej musialabym pewnie naczyn dokupic, no i nie wiem czy by sie cala uzbierala w ciagu 1 dnia.

Besta77
08-04-2009, 16:33
Warto, warto! i też twierdzę, że lepiej od razu kupić 60.
A co do sklepów - na pewno po przeszukaniu sklepów internetowych znajdziesz dany model tańszy, często o wiele, niż w sklepach stacjonarnych. Trzeba jeszcze przeliczyć czy opłaca się płacić za transport, szczególnie jeśli to daleko, tym bardziej, że przy dużych gabarytach to są raczej spore koszty. Myślę, że warto też sprawdzić ceny przy promocjach typu świat bez wad/vat czy jakieś wietrzenie magazynów w marketach jak saturn czy media. Ja pod koniec zeszłego roku kupowałam w mediamarkt piekarnik boscha właśnie w promocji bez vatu, naprawdę się opłaciło.

DorciaIQ
08-04-2009, 17:38
Oj teraz z tymi sklepami internetowymi to kiszka - euro poleciało, to ceny też, a jak coś znajdziesz tańszego, to się okazuje że się skończyło właśnie :o
Przerabiam temat bo mi się stara zepsuła, a tymczasowa (mąż) marudzi i trzeba coś kupić, a tu coraz drożej :(

ewaks a ile masz osób? Dla nas we dwójkę 60 jest optymalna, a we czwórkę to już w ogóle...

jaksie
08-04-2009, 17:56
warto też rozważyć zakup sprzętu w salonie mebli kuchennych, bo często wtedy montaż jest za darmo i dodatkowo upust na meble itp. No ale trzeba to skalkulować.

cieszynianka
08-04-2009, 18:45
Meble wyceniane są osobno, a sprzęty osobno, więc cena szafek i półek nie zależy od tego gdzie kupujesz sprzęt.
:wink:

marecki6
08-04-2009, 20:29
nie ma nic za darmo zawsze jest to wliczone w cene ... faktycznie warto sprawdzic promocje w marketach ... ja np. ostatnio kupowalem zmywarke, piekarnik, indukcje i okazalo sie ze promocyjne ceny z media experta byly albo nizsze niz na necie ( zmywarka-siemens ) albo roznily sie o okolo 100zl wiec jak doliczylem cene dostarczenia sprzetu przez kuriera wyszlo tez taniej niz w necie ...co do marek sprzetu to zmywarke kupilem siemensa - ciesza sie bardzo dobra opinia , piekarnik i indukcje - Amica , mial byc electrolux ale wyprzedali a jak pozniej poczytalem okazalo sie ze indukcja ktora mialem kupic wydaje dziwne dzwieki i ludzie sa srednio z niej zadowoleni w przeciwienstwie do amici , piekarnik kupil jeden z najtanszych amica za 720zl bo wiem ze czesto z niego korzystac nie bedziemy wiec tym bardziej dodatkowo platnych-zbednych bajerow nam nie trzeba ..... jezeli chodzi o indukcje to warto przemyslec sprzet firmy Teka, cieszy sie dobrymi opiniami - sam chcialem kupic ten sprzet ale zalezalo mi na sprzedazy ratalnej wiec musialem kupic w sklepie stacjonarnym .......a ogolnie do kazdego sprzetu-modelu trzeba podejsc indywidualnie i poszukac opinii na jego temat bo kazdy producent ma wpadki i jakiegos bubla wyprodukuje co jakis czas

pattaya
09-04-2009, 21:42
Przy zakupie markowej kuchni,można trafić na promocję gdzie AGD jest albo w super cenie,albo gratis.
Oczywiście zależy to od wartości zamówienia na meble.
Wiele razy widziałem takie promocje.

jaksie
10-04-2009, 07:51
Tak właśnie jest u nas :wink:

bioork
10-04-2009, 09:01
a u mnie mimo, że proponowali mi znacznie lepsze ceny na sprzęt niż są w sklepach to i tak bardziej opłacało mi się kupić go przez net
zaoszczędziłam coś ok.5tyś. zł. a z salonu dostałam rabat na montaż

moja siostra, która zamawiała jeszcze droższą kuchnię miała podobną sytuację.

jeśli chodzi o zmywarkę - tylko 60tka
sklep - polecam cento.pl - mają świetne ceny i bardzo tanią przesyłkę
mam też dobre doświadczenia z neomix.pl

DorciaIQ
14-04-2009, 11:42
Ja jak już pisałam właśnie szukałam zmywarki (jak najtańszej, coby ten rok do przeprowadzki podziałała chociaż ;) ) i na necie nigdzie nie mogłam znaleźć taniej niż... w Euro :o
Tzn. były, ale out of stock albo teoretycznie były, a praktycznie dostawałam maila że właściwie się skończyły :-?
I jeszcze dużo taniej za dostawę i zabranie starej niż w jakimkolwiek sklepie internetowym, który spenetrowałam.

I nie, to nie jest reklama :lol: sama się zdziwiłam...

steniu
04-05-2009, 18:56
To odgrzejemy kotleta i chetnie posłucham o zestawie ktory został zaproponowany w domu naszych rodziców,wiadomo ze w sklepie wszystko jest OKI i niezawodne :)
Kazda informacja mile widziana :)

*Lodowka*: Samsung RSG5FURS
*Plyta *gazowa: Bosch PCL 755DEU
*Piekarnik*: Bosch HBA 43 S 450 E
*Mikrofalowka Whirlpool AMW 410 IX
*Zmywarka*: Bosch SGI 55 E 75 EU
*Okap*: Mastercook WK-UMBRIEL 90 XN
*Expres *do kawy: KRUPS XP 2050 (do przemyslenia)
*Zlewozmywak*: Alveus Duo 60 Satyna
*Bateria kuchenna: AQUA IGNACE CHROM

krzysztofj
06-05-2009, 08:08
zapytam skromnie czy ma ktos może sprzęt BEKO? :-?
Będę wdzięczna za opinie.
:wink:
Mam BEKO: piekarnik, zmywarkę, płytę ceramiczną.
Dwie uwagi ogólne:
1. Wszelkie porównania i opinie dotyczą: cen, wyposażenia, ilości funkcji itp - tego co można znaleźć w katalogu.
2. Moja własna opinia: z wielkiej ilości funkcji, używane są dwie, trzy. Pozostałe - w ogóle nie, lub bardzo rzadko.

ad.1. Nie sposób się dowiedzieć o np jakości ceramiki w płytach - tu BEKO przegrywa (funkcje - do wyboru jak w innych markach. Od najprostszych do max.)
Sąsiedzi kupili w komisie za grosze kuchnię z płytą ceramiczną marki W... Czyszczenie tej płyty - "przejechać ścierą" i koniec.W porównaniu z nią płyta BEKO to porażka - trzeba "szlifować i polerować" ze sporym zacięciem.
Albo pilnować aby coś (Boże broń) nie kapnęło na gorącą płytę.
Przykład drugi - jakość stali w zlewozmywakach. Miałem dwa - ROCA (kupiony 20 lat temu kiedy jeszcze były w produkcji) - kamień się nie osadzał, czyszczenie bezproblemowe. I drugi - (nie pamiętam firmy) - po każdym użyciu polerowanie do sucha.
Który producent o tym powie?
ad.2. piekarnik i zmywarka BEKO - bez zarzutu. Wybrałem skromne modele, ale są i bardziej wymyślne.

zbigmor ma rację - potwierdził znajomy serwisant - same mechanizmy (agregaty, grzałki, itp) stosowane są wymiennie . Różnice w wykończeniu - materiałach, lakierze itd, ergonomii (uchwyty, półki, różne haczyki i podstawki)

duśka
06-05-2009, 15:12
Widzę, że większośc z Was wybiera sprzęt raczej górnopółkowy.
Mnie niestety nie stać na to i wybór padł na półki najniższe..

Hmm.. Nie będę się wypowaidać za innych, ale ja w myśl zasady "tylko bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy" zdecydowałam się na sprzęt "górnopółkowy" :roll: Nie mam jeszcze zmywarki, długo nie miałam piekarnika ale wolę poczekać, kupić coś lepszego i mieć spokój na dłużej. Myślę że warto wydać trochę więcej pieniedzy na lepszy sprzęt.

Z ciekawości weszłam na skąpca i taką oto opnię ktoś zamieścił o piekarniku na który się zdecydowałaś:
"nie kupujcie tego produktu i jemu podobnych. dzisiaj wieczorem przednia szyba poprostu wybuchała. myślałem, że mój piekarnik był wadliwy ale na kilku forach znalazłem podobne informacje o wybuchajacych przednich szybach. producent nie chce uwzglednic reklamacji-postawa godna producenta." :o Dla własnego bezpieczeństwa lepiej takie sprzęty omijać szerokim łukiem :x

Nie przesadzaj, sprzęt no może nie za 500 zł , ale już w przedziale między 1000 a 2000 tys. tez jest dobry. Nie trzeba od razu wydawać 3000 zł za piekarnik. Ja od lat w mieszkaniu użytkuję kuchenkę Amiki (nie była wcale najdroższa) i bardzo żałuję ze jest gazowa i nie mogę jej zabrać do nowego domu, bo nie mam gazu. Obecnie zamówiliśmy do kuchni sprzęt Whirpoola głównie (nie patrzyłam na nazwy modeli bo mnie to nie interesuje) głównie za radą sprzedawcy który wydawał się kompetentny. Tylko lodówki nie wybraliśmy jeszcze i okap też jest innej firmy (sprzedawca go polecił). Co do lodówki to jest mi kompletnie obojętne jakiej będzie firmy, byle by była srebrna i pojemna. Miałam do tej pory w różnych mieszkaniach różne lodówki i do żadnej nie mogę się przyczepić (chyba że do rozmiarów). Tylko pralkę chciałam miec koniecznie Boscha i mam :D taki mały bzik, bo pralkę się u mnie eksploatuje najintensywniej a jak się zepsuje to największy klops. Zmywarkę też w sumie chciałam Boscha z ukrytym panelem, ale ceny mnie odstraszyły.

takmi
06-05-2009, 17:58
witam

dziś polecono mi taki zestwaw co o nim sądzicie

Piekarnik - Teka HA 850
Mikrofala - TEKA TMW 22 BIT
Płyta gazowa - Teka - CG LUX 60 4G AI AL
Lodówka - Gorenje NRKI 55288
Zmywarka (panel ukryty) - CANDY 5515 S
Okap - Teka NC 90 GLAS

rozważam jeszcze

Piekarnik - Teka HA 870 - (HA 890)
Mikrofala - TEKA MW 32 BIT
Zmywarka - BEKO DIN 5830

taszana
19-06-2009, 16:00
Witam!
Ku przestrodze http://liebherr.fm.interia.pl/

saraha
07-07-2009, 15:45
No ja postawiłam jesdnak na prawie jedną markę:
piekarnik Electrolux 65100 X
zmywarka Electrolux 66010
płyta ceramiczna Electrolux EHS 60210P
okap Amica Okc 9513I
Lodówkę mam LG 7-letnią i na razie nie zmieniam

Na razie jestem zadowolona z wyboru ale jeszcze nie użytkuję sprzętu. Jestem dobrej myśli.

jak sprawuje się płyta Elektroluxa? Też mam na nią oko, choć chciałam model o szerokości 71 cm... Minęło już kilka miesięcy od Twojego postu, pewnie masz już jakieś doświadczenie?

iness650
07-07-2009, 16:12
W ostatni weekend odwiedziłam sklep z dużym ADG w poszukiwaniu sprzętu do kuchni.
Doradca odradzał mi płytę indukcyjną Electroluxa mimo, że byłam już na nią zdecydowana. Twierdził, że buczy i że słyszał to na własne uszy u swojej koleżanki która się skusiła na Electroluxa. Pokazywał dokładnie o który model chodzi ale nie potrafie powtórzyć oznaczenia.
Dzięki niemu zdecydowałam się na płytę indukcyjną innej firmy - Hotpoint Ariston. Doradca twierdzi, że firma reprezentowała bardzo niski poziom dwa lata temu ale od kilku miesięcy robi super jakości płyty. Będę żałować tej decyzji?

Lodówka Sharp SJ F73PESL - pojemniejsza i super oszczędna w porównaniu do innych side-by-sidów w tym rozmiarze.

piekarnik Electrolux 67200x oraz zmywarka Electrolux z tej samej llini wzornictwa co piekarnik bo panel bedzie odkryty.

Okap podszafkowy całkowicie nie widoczny, szer. ok. 72cm SMEG

cieszynianka
07-07-2009, 16:19
U nas cały sprzęt kuchenny (do zabudowy) z Elektroluxa, jedynie okap z Teki :D

Kupiony, ale jeszcze nie używany :wink:

el_hogar
07-07-2009, 16:27
Na razie jestem zadowolona z wyboru ale jeszcze nie użytkuję sprzętu. Jestem dobrej myśli.

Ja też :o :lol: :wink:

pozdrawiam,

cieszynianka
07-07-2009, 17:04
Na razie jestem zadowolona z wyboru ale jeszcze nie użytkuję sprzętu. Jestem dobrej myśli.

Ja też :o :lol: :wink:

pozdrawiam,

To tak jak ja :lol: :lol: :lol:

saraha
07-07-2009, 22:37
Doradca odradzał mi płytę indukcyjną Electroluxa mimo, że byłam już na nią zdecydowana. Twierdził, że buczy i że słyszał to na własne uszy u swojej koleżanki która się skusiła na Electroluxa. Pokazywał dokładnie o który model chodzi ale nie potrafie powtórzyć oznaczenia.


dzięki za radę, ale ja pytałam o płytę ceramiczna, elektryczna, nie o indukcyjną. Jakoś do indukcyjnej nie mam serca... Nie twierdzę, że słusznie, ale jakoś chyba wolę elektryczną.

A tak przy okazji - czy możecie mi wymienić, co w takiej płycie jest ważne? Wiem, że poszerzane pola, sterowanie sensorowe, powłoka, która się nie rysuje, pole poszerzane na brytfannę, timer, coś jeszcze? Nie mam doświadczenia, mam teraz kuchenkę gazową...

cieszynianka
07-07-2009, 22:58
Podobno wskaźnik zalegającego ciepła :wink:

cieszynianka
07-07-2009, 23:57
I jeszcze jest automatyka gotowania :roll:

iness650
08-07-2009, 11:26
Moc poszczególnych pól. Teraz używam płytę ceramiczną gdzie tylko jedno pole ma na tyle dużą moc aby można było sprawnie smażyć np. naleśniki. Kupując ceramiczną zwróciłabym na to uwagę.

saraha
08-07-2009, 12:29
o tym wskaźniku zalegania ciepła faktycznie już słyszałam. A co do mocy poszczególnych pól to chyba faktycznie też bardzo ważne. Czy w takim razie możecie podpowiedzieć, jaka powinna być ta moc?

majki
09-07-2009, 14:10
Cześć

Po prostu : warto kupić Miele ? W sensie - jest aż tak wielka różnica w jakości, działaniu, wykonaniu, itp., porównując z innymi markami ( oczywiście tymi "lepciejszymi" :wink: ) ?
Jakby ktoś mógł napisać czy ma coś z Miele i czy nadal by kupił / jest zadowolony to z wielką chęcią, pewno nie tylko ja poczytam :oops:

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

fennel
09-07-2009, 14:58
Cześć

Po prostu : warto kupić Miele ? W sensie - jest aż tak wielka różnica w jakości, działaniu, wykonaniu, itp., porównując z innymi markami ( oczywiście tymi "lepciejszymi" :wink: ) ?
Jakby ktoś mógł napisać czy ma coś z Miele i czy nadal by kupił / jest zadowolony to z wielką chęcią, pewno nie tylko ja poczytam :oops:

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

W pomieszkiwanym przeze mnie mieszkaniu jest pralka i suszarka Miele. Widac, ze wiekowe, ale pralka pracuje bez problemow, co do suszarki nie wiem, bo nie uzywam wcale. Do wlasnego m kupilam lodowke Miele, sprawuje sie bardzo dobrze i odkurzacz (tez mu nic nie brakuje :wink:), gdyby nie ceny kupilabym wszystkie sprzety agd Miele.

jaksie
09-07-2009, 15:14
Mój brat kupił z Niemeic używaną sporo pralkę, słuzyła mu jeszcze wiele lat bez zastrzeżeń.

Słyszałąm o tej firmie tylko dobre rzeczy.
Dla mnie tylko wzornictwo mają troche zbyt przycięzkawe, takie niemieckie ;)
(żebym nie wyszła na jakiegoś germanofoba - jestem germanistką ;) )

kielo
09-07-2009, 15:21
Jak bym miał kupować jakiś sprzęt z tej firmy to nie zastanawiałbym się 2 razy

majki
09-07-2009, 15:28
Dziękuję jak na razie wszystkim za opinie. Są jakby zgodne z tym co i sądzę, że warto, tylko jak ktoś napisał ... cena :cry:
Wstępnie policzyłem sobie i za : piekarnik + płyta gazowa + zmywarka + lodówka + kuchenka mikrofalowa + kawiarka + okap wyszło mi 40. Tysięcy. :roll: :o

... i taka smutna prawda ... :(

pozdrawiam, majki

fennel
09-07-2009, 15:59
Dziękuję jak na razie wszystkim za opinie. Są jakby zgodne z tym co i sądzę, że warto, tylko jak ktoś napisał ... cena :cry:
Wstępnie policzyłem sobie i za : piekarnik + płyta gazowa + zmywarka + lodówka + kuchenka mikrofalowa + kawiarka + okap wyszło mi 40. Tysięcy. :roll: :o

... i taka smutna prawda ... :(

pozdrawiam, majki

Ja zachorowalam na okap wyspowy Miele, poszlam pomacac, pobawic sie nim do salonu w W-wie i na tym sie skonczylo. Cena wtedy byla miedzy 12-15tys. (w roznych sklepach roznie wyceniano) i zrezygnowalam. U mnie bylo jeszcze pare sprzetow wiecej do kupienia i cena wyszlaby astronomiczna, poprzestalam na Siemensie (poza wlasnie lodowka).

majki
09-07-2009, 20:43
fennel - a jaki sprzęty masz z Siemensa ? Bo też mam zamiar kupić właśnie wszystko z Siemensa, tylko to Miele tak mi zawróciło w głowie :roll: :wink:

pozdrawiam, majki

dorothy
09-07-2009, 20:44
Moi znajomi mają pralkę MIELE i użytkują ją dobrych parę lat.Działa bez zastrzeżeń,są bardzo zadowoleni. Uważam,że ta firma produkuję bardzo dobry sprzęt ale niestety również bardzo drogi... :(

MonikaC
09-07-2009, 21:56
Znajoma miała używanąMiele z niemiec kilka lat. Kupili nową i awaria po 2 miesiącach więc nie ma regułu. Siemens tanńszy i też dobry. Mam pralkę i jestem zadowolona

maff
09-07-2009, 22:03
jesli juz chcecie kupowac Miele to tylko pralke - oni sie w tym specjalizuja, a tym wyrosli. Faktycznie ich pralki sa nie do zdarcia - pytanie tylko, czy ktos z Was bedzie uzywal jednej pralki 15 lat? :)

Co do reszty - Miele nie ma juz takiej przewagi. Lodowki swietne robi Liebherr i coraz czesciej Samsung (te z gornej polki).

Zmywarki i piekarniki calkiem ok sa Siemensa.

Osobiscie troche spedzilem na wybieraniu sprzetu i z tego co mi wyszlo ze sprzetem naprawde niezlej klasy mozna sie zmiescic w 15-18 tys.

piu
09-07-2009, 22:51
ja bym nie chciała tej samej pralki przez 15 lat :) Wnętrze będzie miała cały czas sprawne, ale wizualnie będzie już brzydka.

maff
09-07-2009, 23:04
widzialas w ogole pralki Miele? one od poczatku sa brzydkie. bo wyglad to nie jest ich Unique Selling Point. dlaego ja swoja mam w piwnicy, bo jest brzydka jak noc listopadowa...

piu
09-07-2009, 23:13
Ja nawet odkurzacz lubię mieć ładny :lol: (co nie znaczy, że tandetny, wprost przeciwnie). A pralkę mam w pralni.

masulda
10-07-2009, 01:01
Mam pralkę Miele.Jestem bardzo zadowolona.Planuję zakup suszarki i teżpewnie zdecydujęsię na Miele.Ale cały sprzęt AGD z Miele to rzeczywiście finansowa klęska :(

MonikaC
10-07-2009, 08:07
Trzeba się chyba zastanowić czy warto te ok 7 tysi pchać w sprzęt który po właśnie ok 10 latach będzie się chciało wymienić na nowy. No i co ona takiego ma za te 7 tysi czego mój siemensik za 3 nie posiada :roll:
Chyba wolałabym dołożyć do czegoś innego np nowego autka :)

Anulkaa
10-07-2009, 08:16
....

Anulkaa
10-07-2009, 08:19
...

fennel
10-07-2009, 08:38
fennel - a jaki sprzęty masz z Siemensa ? Bo też mam zamiar kupić właśnie wszystko z Siemensa, tylko to Miele tak mi zawróciło w głowie :roll: :wink:

pozdrawiam, majki

Pytasz o konkretne sprzety (nr serii)?

fennel
10-07-2009, 08:39
Co do reszty - Miele nie ma juz takiej przewagi. Lodowki swietne robi Liebherr i coraz czesciej Samsung (te z gornej polki).

Liebherr to "rodzina" Miele :P

majki
10-07-2009, 08:46
fennel - a jaki sprzęty masz z Siemensa ? Bo też mam zamiar kupić właśnie wszystko z Siemensa, tylko to Miele tak mi zawróciło w głowie :roll: :wink:

pozdrawiam, majki

Pytasz o konkretne sprzety (nr serii)?

Tak, jeśli możesz podać ...

pozdrawiam, majki

Anulkaa
10-07-2009, 08:52
...

MonikaC
10-07-2009, 09:01
pralka ma być niezawodna, energooszczędna i dobrze prać :lol: :roll: .

Właśnie wszystkie te cechy posiada mój Siemensik :)

Przytocz mi proszę kilka argumentów za tym żeby wydać dwa razy więcej za pralkę. Jeśli będą one na tyle mocne to oczywiście rozważe swoje życiowe priorytety i moim jedynym celem w życiu stanie się dążenie do zakupy pralki. Być może nawet za 12 tys :lol:

Majki ja mam Siemensa WM 16S740 OE

majki
10-07-2009, 09:12
pralka ma być niezawodna, energooszczędna i dobrze prać :lol: :roll: .

Właśnie wszystkie te cechy posiada mój Siemensik :)

Przytocz mi proszę kilka argumentów za tym żeby wydać dwa razy więcej za pralkę. Jeśli będą one na tyle mocne to oczywiście rozważe swoje życiowe priorytety i moim jedynym celem w życiu stanie się dążenie do zakupy pralki. Być może nawet za 12 tys :lol:

Majki ja mam Siemensa WM 16S740 OE

Dzięki :D
Akurat co do pralki to faktycznie, chyba nie ma co przesadzać. Siemens wystarczy 8) Sami mamy teraz w mieszkaniu Boscha od 9 lat i jak do tej pory bez żadnej awarii :D
Bardziej mi chodzi o piekarnik, czy zmywarkę ... Czy to już jest jakiś kosmos w użytkowaniu / działaniu ... ? :wink:

pozdrawiam, majki

Anulkaa
10-07-2009, 09:14
....

MonikaC
10-07-2009, 09:16
Majki chyba musicie się zastanowić czy będziecie korzystać z tych wszystkich bejerów jakie posiadają teraz sprzęty AGD a za które sporo się dopłaca.

majki
10-07-2009, 09:33
Majki chyba musicie się zastanowić czy będziecie korzystać z tych wszystkich bejerów jakie posiadają teraz sprzęty AGD a za które sporo się dopłaca.

To jest też fakt, ale też czy z wszystkich bajerów Siemensa będziemy korzystać - nie wiadomo. A nie można odmówić tej marce też braku "wodotrysków" :wink:
Ale wiem jedno, kawiarki innej niż Miele nie kupimy 8)

pozdrawiam, majki

MonikaC
10-07-2009, 09:39
Majki chyba musicie się zastanowić czy będziecie korzystać z tych wszystkich bejerów jakie posiadają teraz sprzęty AGD a za które sporo się dopłaca.

To jest też fakt, ale też czy z wszystkich bajerów Siemensa będziemy korzystać - nie wiadomo. A nie można odmówić tej marce też braku "wodotrysków" :wink:
Ale wiem jedno, kawiarki innej niż Miele nie kupimy 8)

pozdrawiam, majki

O kawiarke musisz zapytać Editte bo takową posiada :)

majki
10-07-2009, 09:41
Ja już nie musze pytać, jak ostatnio byłem w salonie z kuchniami ( to inna bajka :roll: ), to pani mówi, poczęstuje pana machiatto z miele.
I tak mi już zostało :o
To sa momenty w życiu, gdzie później nigdy już nie będzie tak jak kiedyś ... :lol:

pozdrawiam, majki

MonikaC
10-07-2009, 09:44
Ja już nie musze pytać, jak ostatnio byłem w salonie z kuchniami ( to inna bajka :roll: ), to pani mówi, poczęstuje pana machiatto z miele.
I tak mi już zostało :o
To sa momenty w życiu, gdzie później nigdy już nie będzie tak jak kiedyś ... :lol:

pozdrawiam, majki

Weź nie kuś, bo jescze pójdę na taką kawę i będe męża dusić o kawiarkę której w planach nie mamy :)

jaksie
10-07-2009, 09:44
No nie wiem, jakoś jeśli chodzi o kawę, to bardziej ufam Włochom niż Niemcom ;)

fennel
10-07-2009, 09:45
fennel - a jaki sprzęty masz z Siemensa ? Bo też mam zamiar kupić właśnie wszystko z Siemensa, tylko to Miele tak mi zawróciło w głowie :roll: :wink:

pozdrawiam, majki

Pytasz o konkretne sprzety (nr serii)?

Tak, jeśli możesz podać ...

pozdrawiam, majki

Prosze bardzo....
TK 68E571
HB 750550
HB 24D561
HF 25M560
HW 140560
EH 787501
LC 95950
SE 60T393EU
WI14S440EU

fennel
10-07-2009, 09:50
No nie wiem, jakoś jeśli chodzi o kawę, to bardziej ufam Włochom niż Niemcom ;)

"Dziwnym" trafem ekspresy z Siemens´a (takze Miele) sa produkowane w Szwajcarii, a jak wiadomo, z tamtych stron pochodza najlepsze kawiarki :). Kawa z Siemens´a smakuje identycznie jak z Jury, posiadam oba sprzety, sprawdzilam na tej samej kawie.

fennel
10-07-2009, 09:52
Ja już nie musze pytać, jak ostatnio byłem w salonie z kuchniami ( to inna bajka :roll: ), to pani mówi, poczęstuje pana machiatto z miele.
I tak mi już zostało :o
To sa momenty w życiu, gdzie później nigdy już nie będzie tak jak kiedyś ... :lol:

pozdrawiam, majki

Czestuja tez przepysznymi czekoladkami :lol:.

majki
10-07-2009, 10:10
No nie wiem, jakoś jeśli chodzi o kawę, to bardziej ufam Włochom niż Niemcom ;)

Jeśli chodzi o kawę, to bardziej ufam Brazylii, albo Afryce :wink:

pozdrawiam, majki

jaksie
10-07-2009, 10:12
No nie wiem, jakoś jeśli chodzi o kawę, to bardziej ufam Włochom niż Niemcom ;)

Jeśli chodzi o kawę, to bardziej ufam Brazylii, albo Afryce :wink:

pozdrawiam, majki

:lol: fakt

majki
10-07-2009, 10:18
Ja już nie musze pytać, jak ostatnio byłem w salonie z kuchniami ( to inna bajka :roll: ), to pani mówi, poczęstuje pana machiatto z miele.
I tak mi już zostało :o
To sa momenty w życiu, gdzie później nigdy już nie będzie tak jak kiedyś ... :lol:

pozdrawiam, majki

Czestuja tez przepysznymi czekoladkami :lol:.

Czekoladki nie dostałem :evil: Idę z awanturą :lol:

Ale musze dopytać o :
- kawiarkę
- podgrzewaną szufladę
- zmywarkę

Jesteś zadowolona z tych rzeczy ? Często używasz "ciepłej" szuflady ?
Kawusia dobra i "łatwo" zrobić :wink: ?

dzięki, pozdrawiam, majki

efilo
10-07-2009, 10:23
Majki chyba musicie się zastanowić czy będziecie korzystać z tych wszystkich bejerów jakie posiadają teraz sprzęty AGD a za które sporo się dopłaca.

To jest też fakt, ale też czy z wszystkich bajerów Siemensa będziemy korzystać - nie wiadomo. A nie można odmówić tej marce też braku "wodotrysków" :wink:
Ale wiem jedno, kawiarki innej niż Miele nie kupimy 8)

pozdrawiam, majki

na moje nieszczęście muszę się pod tym podpisać. a jeszcze jak porównaliśmy sposób czyszczenia miele vs. siemens to już wiedziałam że przegraliśmy z kretesem. i teraz się zastanawiam jak ta kawiarka się wpasuje w piekarniki z innej firmy :oops:

majki
10-07-2009, 10:40
efilo - wydaje mi się, że tak jak w naszym przypadku, jak wstawimy miele obok piekarnika siemensa to biedy nie będzie 8) :lol:
Generalnie stylistyka jest moim zdaniem podobna ... :)

pozdrawiam, majki

/edit/

http://img38.imageshack.us/img38/6830/zestawienie.jpg
Takiej wielkiej różnicy nie ma ... :wink:

efilo
10-07-2009, 10:43
a o którym piekarniku myślisz? z tej nowej serii czy z tej 'normalnej'?

majki
10-07-2009, 10:51
W sumie nie wiem dokładnie :oops: Bardziej patrzyłem na paramtery ...
Ale raczej z tej "nowej".

pozdrawiam, majki

fennel
10-07-2009, 11:23
Czekoladki nie dostałem :evil: Idę z awanturą :lol:

Koniecznie....... bo co sobie mysla :wink:


Ale musze dopytać o :
- kawiarkę
- podgrzewaną szufladę
- zmywarkę

Jesteś zadowolona z tych rzeczy ? Często używasz "ciepłej" szuflady ?
Kawusia dobra i "łatwo" zrobić :wink: ?

dzięki, pozdrawiam, majki

Kawiarka robi identyczna kawe jak kawiarki Jury (oboje jestesmy smakoszami kawy, jesli mozna to tak nazwac), pianka jest jak sie nalezy (nie pisze o piance z mleka, a z czystej kawy i wody :lol:). Obsluga bez zarzutu, wszystko dziala, wysuwa sie bez problemu zeby dostac sie do zbiornika z woda czy dosypac kawe.
Szuflada jest dla tych co faktycznie beda uzywac, albo chca wypelnic luke w zabudowie :wink:. Ja uzywam glownie do podgrzewania naczyn, takze do podgrzania/przytrzymania jedzenia w odpowiedniej temp., mozna w tym rozmrazac, uzywac do szybszego wyrastania ciasta drozdzowego jak komus sie spieszy lub ma chlodno w kuchni :wink:.
Zmywarka jak do tej pory nie miala problemow, ani ja z nia :wink:. Myje jak ma myc, pracuje bardzo cicho, pomiesci moje naczynia/gary, funkcjonalnie dopasowana do moich potrzeb, nawet stojak na wysokie szklo (karafka, wazon) sie przydaje. Ze zmywarka Siemensa mialam juz wczesniej do czynienia, stad w wyborze nie mialam problemu (jedyny konkuret to bylo Miele, ale ta cena.......), przerabialam sprzety AEG (pralka, zmywarka) i na nie bym sie nie zdecydowala.

masulda
10-07-2009, 11:27
Ja nie planuję też kupowania całego agd z Miele.Zabieramy pralkę(ma 2lata) i pewnie dokupię suszarkę Miele.Lodówka Liebherr , zmywarka 10 letni whirpool.Muszę kupić piekarnik , mikrofalę i płytę ind.Rozważam Siemensa i Miele.Muszę sprawdzić cenowo.A z ekspresów polecam JURĘ.Wspaniała , sprzęt wykorzystany na maxa w naszym domu.Kupiliśmy w Niemczech 1600zł taniej niż w Polsce :D .A czy obecnie produkowane zmywary są o niebo lepsze od tych sprzed 10lat?Swoją uwielbiam, "piorę" w niej dosłownie wszystko i nie wiem czy jest sens kupować nową?

fennel
10-07-2009, 11:35
A z ekspresów polecam JURĘ.Wspaniała , sprzęt wykorzystany na maxa w naszym domu.Kupiliśmy w Niemczech 1600zł taniej niż w Polsce :D.

Problem jest ten (przynajmniej byl jak ja kupowalam sprzety, nie wiem jak teraz), ze Jura nie robi sprzetow do zabudowy. Gdyby mieli ekspress do zabudowy to bez wahania bylby wlasnie "jurowy".

majki
10-07-2009, 11:51
fennel - bardzo dziękuję za opinię :D

pozdrawiam, majki

piu
10-07-2009, 13:37
widzialas w ogole pralki Miele? one od poczatku sa brzydkie. bo wyglad to nie jest ich Unique Selling Point. dlaego ja swoja mam w piwnicy, bo jest brzydka jak noc listopadowa...

O gustach się nie dyskutuje - mi akurat się podoba takie wzornictwo. Poza tym nie traktuję pralki jako ozdobnego mebla - pralka ma być niezawodna, energooszczędna i dobrze prać :lol: :roll: .
http://images41.fotosik.pl/155/bad1d8f61e458e21.jpg (http://www.fotosik.pl)

I dla mnie nie jest to ozdobny mebel, choć cenię sobie bardzo dobre wzrornictwo i zwracam na to uwagę. Chodziło mi raczej o to, że każda pralka, nawet ta najdroższa, będzie po latach porysowana, zostaną osady wapienne itp. Będzie po niej widać te lata użytkowania, choć nadal będzie niezawodna.
Fukcje mojego elektroluxa mi wystarczą, więcej - co najmniej połowy z nich nie używam ...
W przypadku samochodu jest to inaczej - inwestuje się np. w bezpieczeństwo.
Chyba że można mieć jedno i drugie i jeszcze trzecie, a liczy się marka i prestiż :)

Anulkaa
10-07-2009, 13:45
...

escape
10-07-2009, 14:49
U nas sa sprzęty glównie Siemensa ....dletego ze niewidze sensu wydawać na np pralkę wiecej niż 2-3 tys w wieku moim (32 lata) znaczy sie 18 :wink: chciałabym coś jeszcze zmienić w swoim zyciu, a nie do konca swoich dni oglądac ta samą pralke Miele.... :D zmywarkę itd.....za 10 lat bedą juz bardziej energo i wodo oszczędne...ładniejsze większe mniejsze czy jakiekolwiek ale napewno inne.Marka Miele słynie ze swojej niezawodności...prałam w takowej jakis czas i niezauwazyłam aby prała lepiej niż moj Siemens wm 14S741OE ,a nawet mysle ze moja pralka lepiej dopiera....A kto wie może za 10 lat wymyślą pralkę która sama rozwiesza pranie :wink: i jesli bedzie to pralka Miele to wtedy widziałabym sens jej zakupu... :wink: (chodzi głównie o koszty )
Oczywiście ile ludzi tyle opinii i każdy ma prawo do własnych

masulda
10-07-2009, 16:07
Ale ja mam np pralkę Miele która kosztowała ok.3500zł o ile dobrze pamiętam.Używam dosłownie kilku programów i też nie widzę sensu kupowania takiej za 9 tys.Moja jest super a była tylko trochę droźsza niż pozostałe marki.

jolien
11-07-2009, 09:18
Ja mam pralkę Miele 3741 i jest rewelacyjna. Kosztowała mnie w akcji promocyjnej bez VATu w Saturnie ok 3300 zł, więc niewiele więcej, niż Siemens, na którego się wcześniej zdecydowalam. I nie żałuję, że jednak wzięłam Miele. Pralka jest bardzo cicha, fantastycznie dopiera wszystkie ubrania, swetry wełniane są po wypraniu tak mięciutkie, że nigdy nie udałoby mi się uzyskać takiego efektu przy praniu ręcznym. Mój model nie jest zbyt skomplikowany pod względem programów - ja korzystam tak naprawdę tylko z kilku podstawowych.

annecy
11-07-2009, 11:42
sprzęt jest więcej niż ok!
pralka pierze, zmywarka myje, piekarnik piecze...

inne firmy mają z tym czasem problemy...

niestety cena... :o

w stosunku cena jakość są lepsi....
gdybym miał więcej kasy , kupowałbym miele a po 5 latach wymieniał na nowsze miele...

w dzisiejszych czasach moda i postęp jest tak szybki ze sprzęt 15 letni juz nie spelnia zadnych norm estetycznych i energetycznych...
pozdr

grzegorz_si
11-07-2009, 15:41
Nad czym tu myśleć: chcąc wyposażyć dom w ten sprzęt trzeba wydać co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Jest to sprzęt z najwyższej półki jakościowej i cenowej.
Niestety tylko dla najbogatszych.
Gdybym był bogaty to bym kupił, ale gdybym był bogaty to bym nie budował takiego kurnika ;P
Masz kasę to kupuj: nie pożałujesz.
Jesteś przeciętnym Polakiem to nie kupuj: zrób kostkę wokół domu, ładny ogródek, pojedź na wakacje...
Ciuchy wyprane w jakimś aristonie czy boshu są tak samo czyste jak te w miele. Co najwyżej za 10 la sobie zmienisz pralkę :)
Pozdrawiam serdecznie

piu
11-07-2009, 15:56
Ja mam pralkę Miele 3741 i jest rewelacyjna. Kosztowała mnie w akcji promocyjnej bez VATu w Saturnie ok 3300 zł, więc niewiele więcej, niż Siemens, na którego się wcześniej zdecydowalam. I nie żałuję, że jednak wzięłam Miele. Pralka jest bardzo cicha, fantastycznie dopiera wszystkie ubrania, swetry wełniane są po wypraniu tak mięciutkie, że nigdy nie udałoby mi się uzyskać takiego efektu przy praniu ręcznym. Mój model nie jest zbyt skomplikowany pod względem programów - ja korzystam tak naprawdę tylko z kilku podstawowych.

mój Elektrolux za połowę (!) tej ceny ma specjalny program do prania wełny, inny do delikatnej bielizny, jeszcze inny do rzeczy, które nie mogą być wygniecione. Dopiera świetnie (pewno to także kwestia proszku - tylko persil gold).Mam już trzecią pralkę w ciągu 12 lat. Ale wymieniam nie dlatego, że mi się popsuły, bo robię to jak mają jeszcze gwarancję producenta :). Używane przekazuję za darmo, jako prezent, komuś, komu się zwyczajnie nie przelewa. Służą jeszcze długo obdarowym, bo użawają je raz w tygodniu (ja codziennie). I wszyscy są zadowoleni.

Jestem natomiast za inwestowaniem w te elementy wyposażenia, które trudno i kosztownie się wymienia, bo wymaga to wiele pracy i wiąże się z bałaganem przy remoncie (po pierwsze nie znoszę remontów samych w sobie, po drugie - niszczą się wówczas inne rzeczy - od kurzu, przenoszenia itp.)
Są to np. schody, podłogi, glazura, stolarka. W domu - oczywiście dachówka, orynnowanie, wszystko co wpływa na energooszczędność itp.

pozdrawiam serdecznie

DorciaIQ
14-07-2009, 17:44
Wy tylko o pralkach ;) a Miele się specjalizuje w ogóle w wodnych sprzętach i ja sobie wymarzyłam (oprócz pralki i suszarki) też zmywarkę Miele. Moja znajoma ma i jak zobaczyłam jakie ona talerze tam wsadza zasyfione zaklejone i niespłukane to zrobiłam tak :o bo wyszły czyściusieńkie, a ja swoje w electroluxie, boshu i whirpoolu musiałam zawsze wstępnie porządnie wypłukać i odmoczyć, bo inaczej były plamy na wszystkim i niedomyte w zakamarach :x
A teraz już się nie mogę doczekać tego luksusu i tak, jestem w stanie za niego "przepłacić" 2 tysie 8)

Tak samo z pralką/suszarką - wydaje mi się że to nie chodzi tylko o bezawaryjność i nieśmiertelność ;) ale też o to jak dopiera i jak szybko łożyska zaczynają piszczeć etc. Zaraz powiecie że wasze Siemensy też dają radę i to na pewno prawda, ale jak długo je macie? 2 lata? Bo jak ktoś ma 10, to znaczy że to był Siemens starej generacji, a takich się już nie produkuje niestety :(

Anulkaa
14-07-2009, 19:09
...

majki
14-07-2009, 21:11
Wy tylko o pralkach ;) a Miele się specjalizuje w ogóle w wodnych sprzętach i ja sobie wymarzyłam (oprócz pralki i suszarki) też zmywarkę Miele. Moja znajoma ma i jak zobaczyłam jakie ona talerze tam wsadza zasyfione zaklejone i niespłukane to zrobiłam tak :o bo wyszły czyściusieńkie, a ja swoje w electroluxie, boshu i whirpoolu musiałam zawsze wstępnie porządnie wypłukać i odmoczyć, bo inaczej były plamy na wszystkim i niedomyte w zakamarach :x
A teraz już się nie mogę doczekać tego luksusu i tak, jestem w stanie za niego "przepłacić" 2 tysie 8)

Tak samo z pralką/suszarką - wydaje mi się że to nie chodzi tylko o bezawaryjność i nieśmiertelność ;) ale też o to jak dopiera i jak szybko łożyska zaczynają piszczeć etc. Zaraz powiecie że wasze Siemensy też dają radę i to na pewno prawda, ale jak długo je macie? 2 lata? Bo jak ktoś ma 10, to znaczy że to był Siemens starej generacji, a takich się już nie produkuje niestety :(

A możesz polecić na jaki model zmywarki warto w Miele zwrócić uwagę. Albo jaki ma znajoma ?

dzięki, pozdrawiam, majki

grzegorz_si
14-07-2009, 21:41
Wy tylko o pralkach ;) a Miele się specjalizuje w ogóle w wodnych sprzętach i ja sobie wymarzyłam (oprócz pralki i suszarki) też zmywarkę Miele. Moja znajoma ma i jak zobaczyłam jakie ona talerze tam wsadza zasyfione zaklejone i niespłukane to zrobiłam tak :o bo wyszły czyściusieńkie, a ja swoje w electroluxie, boshu i whirpoolu musiałam zawsze wstępnie porządnie wypłukać i odmoczyć, bo inaczej były plamy na wszystkim i niedomyte w zakamarach :x
A teraz już się nie mogę doczekać tego luksusu i tak, jestem w stanie za niego "przepłacić" 2 tysie 8)

Tak samo z pralką/suszarką - wydaje mi się że to nie chodzi tylko o bezawaryjność i nieśmiertelność ;) ale też o to jak dopiera i jak szybko łożyska zaczynają piszczeć etc. Zaraz powiecie że wasze Siemensy też dają radę i to na pewno prawda, ale jak długo je macie? 2 lata? Bo jak ktoś ma 10, to znaczy że to był Siemens starej generacji, a takich się już nie produkuje niestety :(
Wszystko fajnie. Pewnie masz rację. Tyle tylko że najtańsza zmywarka Miele kosztuje około 4300 zł. Jak Cię stać na taki luksus to spoko - kupuj.
Mnie nie stać i będę Ci zazdrościł twojego ekstra sprzętu patrząc jak u mnie gary myją się w Siemensie za 1600 zł ;P

efilo
15-07-2009, 14:58
ja nie kupie zmywarki miele bo za podobny standard z siemensa zapłacę 5 tysięcy mniej. to naprawdę ogromna różnica.

DorciaIQ
16-07-2009, 12:10
Wszystko fajnie. Pewnie masz rację. Tyle tylko że najtańsza zmywarka Miele kosztuje około 4300 zł. Jak Cię stać na taki luksus to spoko - kupuj.


ja nie kupie zmywarki miele bo za podobny standard z siemensa zapłacę 5 tysięcy mniej. to naprawdę ogromna różnica.
Efi dopłacają Ci za tego Siemensa? :P

Dzięki Grzegorzu za przyzwolenie - bez niego na pewno wahałabym się czy kliknąć "kupuj" :lol:

majki
16-07-2009, 12:21
Nie, no różnica między Siemensem a Miele to max 2000. Oczywiście mówie o nie najniższych modelach ...
Jak za powiedzmy 2 tysie więcej myje tak super jak pisze DorciaIQ, to IMHO warto.
DorciaIQ - podasz ten model Miele o którym mówiłaś :P ?

pozdrawiam, majki

efilo
16-07-2009, 12:40
siemens 3900 miele 8900
to jak? :wink:

magga
16-07-2009, 13:07
ja mam pralkosuszarke ( Novotronic WT 2670), zmywarkę (G 2582 SCVI) i kawiarkę (cva 620), ze wszystkiego jestem zadowolona i widze roznice w uzytkowaniu ale porównuje do whirpoola i indesitu, boscha i siemensa nie mialam..

majki
16-07-2009, 13:50
Nie będziemy sie przebijali cenami :wink:
Ja rozważam :
Zmywarka MIELE G 1383 SCVi - 5599 zł
albo Siemens SN66T090EU - najtaniej za 3099 zł
Więc Twoja za 8900 to ja takiej nie znalazłem :D

pozdrawiam, majki

Anulkaa
16-07-2009, 13:56
...

efilo
16-07-2009, 14:03
Nie będziemy sie przebijali cenami :wink:
Ja rozważam :
Zmywarka MIELE G 1383 SCVi - 5599 zł
albo Siemens SN66T090EU - najtaniej za 3099 zł
Więc Twoja za 8900 to ja takiej nie znalazłem :D

pozdrawiam, majki

lucky you

ja mam takiego pecha że mi zawsze przypadnie do gustu coś z zapierającą dech w piersiach metką :x

(to było o takiej: Miele G 1874 SCVi; swoją droga jak szukałam tego modelu teraz to znalazłam też takie za 9,5 tys :D)

majki
16-07-2009, 14:13
ja mam takiego pecha że mi zawsze przypadnie do gustu coś z zapierającą dech w piersiach metką :x


Moja Żona też tak ma, wchodzimy do sklepu, ona mówi : o takie płytki, albo ten kamień na parapety ...
Ja szanuje jej wizje i mówie wtedy : OK ... 8) :wink:

pozdawiam, majki

PS. Anulkaa - wybrałem :wink:

Anulkaa
16-07-2009, 14:19
...

DorciaIQ
16-07-2009, 16:29
Nie, no różnica między Siemensem a Miele to max 2000. Oczywiście mówie o nie najniższych modelach ...
Jak za powiedzmy 2 tysie więcej myje tak super jak pisze DorciaIQ, to IMHO warto.
DorciaIQ - podasz ten model Miele o którym mówiłaś :P ?

pozdrawiam, majki
Sorki - dowiem się i napiszę mam nadzieję jutro, ok?
Bo nie wiem czy ta znajoma trzyma do tego jakieś papiery, a czy to jest napisane na urządzeniu to wątpię :roll:

josephine
16-07-2009, 18:47
Wymyśliłam sobie płytę z trzema polami grzewczymi, nie ma ich zbyt wiele, na razie wybieram pomiędzy

Gorenje IT 603 ASC
http://www.topmarket.pl/thumbs/GORENJE%20IT%20603%20ASC.jpg

a MASTERCOOK ID63 S
http://www.topmarket.pl/zdjecia_newsy/ID63S.jpg

myślę, że niewiele osób kupuje płyty z tylko 3 polami, ale jeśli macie doświadczenie z innymi płytami tych firm, to prozę podzielcie się swoimi uwagami, sądzę, że w ramach jednej marki mogą być podobne w użytkowaniu.

grzegorz_si
16-07-2009, 20:23
Dzięki Grzegorzu za przyzwolenie - bez niego na pewno wahałabym się czy kliknąć "kupuj" :lol:
:)

majki
16-07-2009, 20:47
Nie, no różnica między Siemensem a Miele to max 2000. Oczywiście mówie o nie najniższych modelach ...
Jak za powiedzmy 2 tysie więcej myje tak super jak pisze DorciaIQ, to IMHO warto.
DorciaIQ - podasz ten model Miele o którym mówiłaś :P ?

pozdrawiam, majki
Sorki - dowiem się i napiszę mam nadzieję jutro, ok?
Bo nie wiem czy ta znajoma trzyma do tego jakieś papiery, a czy to jest napisane na urządzeniu to wątpię :roll:

OK, będę wdzięczny. Jak coś, to rozkręćcie zmywarkę :lol:

pozdrawiam, majki

Damro
17-07-2009, 00:48
jeśli Mastercook to tylko FAGORE,nie samo mastercook to dwie różne firmy,mało kto o tym wie.

agakz
17-07-2009, 11:46
ja używam od 2 miesięcy tej Mastercooka:
http://www.fagormastercook.pl/work/product/images/imgGplA89.jpg
bardzo fajna, poza tym, że wszystkie garnki do wymiany :( :wink:
Podoba mi się szybki czas reakcji, funkcja boost na prawdę szybciutko nagrzewa nawet duży gar wody. No i nie buczy, czego się obawiałam. Poprzednio miałam 4 lata ceramiczną Mastercooka i była także bezawaryjna.

josephine
17-07-2009, 15:47
Damro i agakz bardzo dziękuję za odzew.

Co do Fagora, to chyba połączył się z Mastercookiem, ale tak czy siak z trójpolowych płyt nie ma wielkiego wyboru.
Fanie, że dobrze się Mastercook sprawdza, i chyb się na niego zdecyduję, jednak obawiam się trochę różnicy mocy, ta moja ma niecałe 6 KW, a agi ponad 7 - nie wiem czy to nie wpływa na szybkość gotowania?

zitka
19-07-2009, 22:11
W najbliższym czasie czeka mnie zakup wyposażenia do kuchni, nie chciałabym kupować kota w worku. Potrzebuję porady fachowców w dziedzinie zakupu:

-pralki
-zmywarki pod zabudowę
-płyty indukcyjnej pod zabudowę
-piekarnika pod zabudowę
-okapu

Decydujecena zakupu i ekonomiczność użytkowania.
Za porady z góry dziękuję

cieszynianka
20-07-2009, 00:04
Zerknij tu:

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-jak-wybrac,t111715.htm?highlight=sprzęty%20agd

http://forum.muratordom.pl/jaki-sprzet-do-zabudowy-elektrolux-czy-teka-czy-inny,t121305.htm?highlight=sprzęty%20agd

http://forum.muratordom.pl/ranking-firm-agd,t97220.htm?highlight=sprzęty%20agd

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-zabudowy-czy-dobrze-wybralam,t108522.htm?highlight=sprzęty%20agd

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-kuchni-co-wybrac,t152971.htm?highlight=sprzęty%20agd

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-aeg-electrolux,t137056.htm?highlight=sprzęty%20agd

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-kuchni,t147711.htm?highlight=sprzęty%20agd

http://forum.muratordom.pl/agd-jaka-firma,t132228.htm?highlight=sprzęty%20agd

:wink:

DorciaIQ
29-07-2009, 18:35
W koncu sie dogrzebala ta kolezanka :roll:
Ona ma G 1520, ale podobno takiej juz nie ma w ofercie i bardzo podobna jest G 1532 sci.
A wybrala ja dlatego ze ona ma szuflade na sztucce zamiast koszyka i lepiej sie tak podobno domywaja :)

vito31
29-07-2009, 22:04
Ja użytkuje od niedawna MIELE G 1143 SCi i nie zamieniłbym na żadną inną. Fakt że cena ponad 4 tys była na początku dośc trudna do przyjęcia, ale zmywarka jest tego warta.
Osobna szuflada zamiast koszyka na sztućce jest faktycznie wygodna i funkcjonalna.

efilo
29-07-2009, 23:24
napiszcie jak z użytkowaniem takiej szuflady? bo ja się właśnie bałam że to największy mankament :roll: koszyczek bierzesz 'pod pachę' do szuflady ze sztućcami i tam na spokojnie wszystko wyładowujesz. a przy takiej szufladzie trzeba z każdą 'łyżką' biegać. :roll: mylę się?

magga
30-07-2009, 08:48
napiszcie jak z użytkowaniem takiej szuflady? bo ja się właśnie bałam że to największy mankament :roll: koszyczek bierzesz 'pod pachę' do szuflady ze sztućcami i tam na spokojnie wszystko wyładowujesz. a przy takiej szufladzie trzeba z każdą 'łyżką' biegać. :roll: mylę się?

ale szufladę mozna wyjąć i wziąć tam gdzie trzeba, może nie da się "pod pachę" :) ale nie jest to wielce kłopotliwe:)))

efilo
30-07-2009, 13:38
to super. myślałam że jest na stałe

vito31
30-07-2009, 16:02
Szufladę można wyciągac bez problemu, a jak Ci się nie chce układać każdego "widelca" osobno to zawsze można wrócić to tradycyjnego koszyka. Choć z doświadczenia wiem że to kwestia przyzwyczajenia.

Player
05-08-2009, 12:32
Cześc wiem że juz były poruszne te sprawy, ale..
czy brać sprzet z jednej firmy?(mam tu na mysli Siemensa)
Ponoc lodówki lepsze robi Liebherr, zmywarki Bosh(ale to tez Siemens)
Czy jakieś konkretnych typów niepolecacie(bo za głośne itd)
W co warto wiecej zinwestować(ponoć zmywarka:)
jakie macie doświadczenia?
dzieki

aniaitomek
05-08-2009, 12:59
też interesuje mnie ta kwestia..., jestem właśnie na tym etapie
Gorenje ma, jak dla mnie, przepiękny biały piekarnik i płytę, a jak z jakością sprzętu tej marki???

Player
05-08-2009, 13:01
ponoć lodówki są ok

Player
05-08-2009, 13:03
opinia o Liebherr
nie wiem - może sie facetowi akutat trafiła jakaś-parcha:)
http://liebherr.fm.interia.pl/

Player
05-08-2009, 13:06
warto poczytać także na innych portalach:)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic346989-210.html

nona
05-08-2009, 13:26
Czy użytkuje ktoś okap firmy GERENJE model DVG 6545E?

Zazdrośnica
21-08-2009, 13:44
ja używam od 2 miesięcy tej Mastercooka:
http://www.fagormastercook.pl/work/product/images/imgGplA89.jpg
bardzo fajna, poza tym, że wszystkie garnki do wymiany :( :wink:
Podoba mi się szybki czas reakcji, funkcja boost na prawdę szybciutko nagrzewa nawet duży gar wody. No i nie buczy, czego się obawiałam. Poprzednio miałam 4 lata ceramiczną Mastercooka i była także bezawaryjna.

ooo jak miło że mój wybór się sprawdził, jestem przed zakupem a teraz są fajne promocje na zestawy itp. m.in na tą płytę :D dają dużo garnków :D

delfina7
21-08-2009, 15:54
A gdzie te promocjęe , jesli można spytać?;)

zott36
21-08-2009, 16:41
A gdzie te promocjęe , jesli można spytać?;)
Ja rowniez podlaczam sie do pytania .
Poza tym napiszcie model tej płyty.

SemperSolus
21-08-2009, 21:54
IDE64Z S - to nazwa modelu.

Wszystkie płyty indukcyjne Mastercook są produkowane przez Fagora.

Zazdrośnica
21-08-2009, 22:33
a ło tutaj, można pobrać ulotki, dużo czytania

http://www.mastercook.pl/?page=promocje

ewahelena1
21-08-2009, 23:44
Witam, stoję przed decyzją o zakupie płyty kuchennej. Jestem po wizycie w sklepie. Sprzedawca odradzał płytę szklaną (trudna w utrzymaniu czystości). Nie wiem czy to wynikało z jego "męskiej zachowawczości" :wink: Waham się pomiędzy stalową SMEG a szklaną SIEMENS lub GORENJE. Co radzicie?

joliska
22-08-2009, 06:44
Mam szkło lustrzane Aristona :D Czyści się bardzo łatwo płynem do szyb i wyglądą tak:


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/9p3RKT43pdSgSfQRGB.jpg

ewahelena1
22-08-2009, 08:39
Dziękuję za odpowiedź. A jeszcze zapytam o względy praktyczne. Czy przez to, że płyta szklana jest na równi z blatem nie brudzi się bardziej blat?

formalina
22-08-2009, 09:14
Mam szklaną płytę Siemensa - rzeczywiście trzeba jej poświęcić trochę czasu, ale to nie jest jakoś szczególnie kłopotliwe - również na koniec mycie używam płynu do szyb ;)
Nie zauważyłam, by blat brudził się bardziej.

ewahelena1
22-08-2009, 16:45
Dziękuję za odpwiedzi. Dodam, że myślę o płycie gazowej.

ewahelena1
23-08-2009, 23:56
Uff..po dwóch dniach chodzenia po sklepach ograniczyłam wybór płyt gazowych do dwóch: albo Bosch (PRP 626 B 90 E) albo Smeg (PTS605). Już nawet przekonałam się, że szklana da się utrzymać w czystości (dzięki za podzielenie się doświadczeniami !:)). Problem natomiast się zrobił bardziej estetyczny. Mam jedną ścianę ze wszystkim. Szafki szaro-stalowe, ściana ma być w czarno-białą szachownicę, zlew biały. Teraz jak dobrać sprzęt kuchenny. Stalowa płyta i stalowy lub czarny piekarnik? Czy czarna płyta i czarny piekarnik? Czy może czarna płyta i biały piekarnik? (piękny jest piekarnik Gorenje z serii Ora-Ito, front jest z białego szkła - pełen minimalizm - kosztuje dużo i ma jeden wielki minus - nie widać zupełnie wnętrza. Trochę sobie tego nie wyobrażam). Ale obawiam się, że z problemem estetycznym muszę poradzić sobie sama...:) I kto powiedział, że wybór czyni człowieka szczęśliwszym...?

popey111
24-08-2009, 00:39
Uff..po dwóch dniach chodzenia po sklepach ograniczyłam wybór płyt gazowych do dwóch: albo Bosch (PRP 626 B 90 E) albo Smeg (PTS605). Już nawet przekonałam się, że szklana da się utrzymać w czystości (dzięki za podzielenie się doświadczeniami !:)). Problem natomiast się zrobił bardziej estetyczny. Mam jedną ścianę ze wszystkim. Szafki szaro-stalowe, ściana ma być w czarno-białą szachownicę, zlew biały. Teraz jak dobrać sprzęt kuchenny. Stalowa płyta i stalowy lub czarny piekarnik? Czy czarna płyta i czarny piekarnik? Czy może czarna płyta i biały piekarnik? (piękny jest piekarnik Gorenje z serii Ora-Ito, front jest z białego szkła - pełen minimalizm - kosztuje dużo i ma jeden wielki minus - nie widać zupełnie wnętrza. Trochę sobie tego nie wyobrażam). Ale obawiam się, że z problemem estetycznym muszę poradzić sobie sama...:) I kto powiedział, że wybór czyni człowieka szczęśliwszym...? Ja wybrał bym smega ze względu na lepszy moim zdaniem rozstaw palników-łatwiej ustawić dwa duże naczynia.

ewahelena1
27-08-2009, 01:22
Zdecydowałam się jednak na Boscha. Przyznam, że wygrała estetyka z funkcjonalnością. Patrzę własnie na kuchnie i przekonuję się, że dokonałam słusznego wyboru. Aczkolwiek płyta Smega ma bardzo dobre opinie dotyczące jakości. Chętnie podzielę się doświadczeniami z uzytkowania płty gazowej szklanej czarnej za jakiś czas. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia w dokonywaniu trunych wyborów :)

g_cz
01-09-2009, 10:54
Mam wileki dylemat ze sprzętem AGD.
Początkowo wybrałam sprzęt Teka:
piekarnik HA 870
płyta GKST 60 Fi4 High
okap DHX 90T
mikrofalówka TMW 20.2 BIT lub MW 32 BIT
zmywarka Bosch SMV59T00EU .
Ale zastanawiam sie nad Boschem i Siemensem. Ceny o wile wyższe, a głośniejsze i słabsze okapy. Za to wiele funkcji w piekarnikach, ale brak sterowanie sensorowego i są pokrętła. W płytach inducyjnych funkcja slider a nie przełączanie skokowe. Nie wiem który sprzet wybrać. Czy Teka jest dużo gorszą firmą pod względem jakości?
Pomóżcie mi zdecydować, bo w tym tygodniu musze zamówić meble do kuchni i muszę wybrac sprzęt.

SemperSolus
01-09-2009, 11:11
Witam!

Biorąc pod uwagę wybrany przez Ciebie segment cenowy można śmiało powiedzieć, że obydwie firmy są porównywalne pod względem trwałości. Oczywiście istnieją różnice funkcjonalne ale... to już naprawdę wybór osobisty.

Cóż, jeżeli Ci zależy na funkcjonalności i możliwościach zwróć uwagę na piekarniki Samsunga (podobnie jak w przypadku Boscha/Siemensa pokrętła chowane).
Nie wiem na jakich konkretnie funkcjach w piekarniku Ci zależy więc trudno mi tu coś dokładniej napisać.

Co do okapów - w tej stylistyce dość szeroki wybór praktycznie każdego producenta.

Jeżeli chodzi o płytę to nie ukrywam, że moim faworytem w niskim segmencie cenowym są płyty Mastercooka, w średnim Samsung i Electrolux, w najwyższym można faktycznie rozpatrywać Miele i Siemensa...

Sprzęt, który wybrałaś nie jest zły ale... nie powala też na kolana jakąś szczególną cechą. Ot, typowy przedstawiciel średniej rynkowej w dobrym, solidnym wykonaniu.

Co do stylistyki to się nie wypowiadam zgodnie ze swoim podpisem :)

piokrza
01-09-2009, 11:22
Ja stanowczo namawiam na Bosch/Siemens. Mam w domu i nie żałuję. Teka to mało znana marka i chyba rzadko kupowana.

angela_ap
01-09-2009, 11:24
będę sledzic wątek, został mi do zakupienia piekarnik - wstępnie wybrałam Electroluxa EOB68200X, zależy mi na dobrym sprzęcie w przedziale cenowym do 2000zł (oczywiście ceny sklepów internetowych)
chętnie poznałabym opinie osób korzystających z piekarników tej marki, ewentualnie jakąs sugestię dotycząca innej marki
moje wymagania: chowane pokrętła lub sterowanie sensorowe, teleskopowe prowadnice i chyba tyle

g_cz
01-09-2009, 11:34
Ja początkowo też brałam pod uwagę Electroluxa , ale przestudiowałam instrukcje obsługi i doszłam do wniosku że obsługa płyty i piekarnika jest dość skomplikowana. Kombinacja 2 lub 3 przycisków słuzy do sterowania wszytkim - jak to zapamięatć? Teka jest bardzo prosta w obsłudze, podobnie Bosch i Siemens.
Wbrew pozorom Teka jest dość popularana. Nie ma jej w hipermarketach RTV AGD a tylko w studiach kuchennych.

angela_ap
01-09-2009, 11:41
mam indukcję Teki, okap do zabudowy i zlewozmywak, uwazam że to solidna marka

ja się cały czas waham, czy sterowanie przyciskami to na pewno dobry wybór, nie mam porównania, z drugiej strony takie piekarniki bez pokręteł bardziej mi sie podobają stylistycznie, ale wiadomo, że design to nie wszystko...

g_cz
01-09-2009, 11:46
Mi też podobaja sie sprzety bez pokręteł i przycisków - łatwiej umyć. Zastanawiam isę czy te zaprogramowane książki kucharskie w Boschu i Siemensie są aż taką rewelacją. Z pyroliza dam sobie chyba spokój.
Ale mam taki metlik w głowie, że nie wiem co wybrać.
Dlaczego okap Teki DHX 90T ma tylko 41 dB (A) a wydajnośc aż 880 m3/h. Bosch i Siemens mają po 51 dB (A) a 770 m3/h. Z czego to wynika?

SemperSolus
01-09-2009, 11:51
Zasadniczo łatwiej je się czyści. Wadą jest to, że czasami sensory uparcie nie chcą zareagować na dotyk (dość często na to uskarżali się klienci posiadający płyty ceramiczne i piekarniki z sterowaniem sensorowym, stąd w płytach zaczęto stosować sterowanie typu slider). Pokrętła są wg mnie szybsze w ustawieniu żądanej temperatury - ale to chyba też kwestia przyzwyczajenia. Choć przyznaję, że wymagają większej zabawy w czyszczeniu.

Osobiście wybrałbym piekarnik z pokrętłami chowanymi ale podkreślam, że u mnie to naprawdę kwestia przyzwyczajenia :)

SemperSolus
01-09-2009, 11:55
Dlaczego okap Teki DHX 90T ma tylko 41 dB (A) a wydajnośc aż 880 m3/h. Bosch i Siemens mają po 51 dB (A) a 770 m3/h. Z czego to wynika?

Różnica w projekcie silnika i sposobie jego wyciszenia. W przypadku Teki bardzo dużą wagę przyłożono do projektu mocowań obudowy i tego jak przebiega wewnątrz okapu powietrze. Dzięki temu ograniczono przenoszenie mikrogrgań na obudowę, a strumień powietrza wewnątrz mniej hałasuje.



Zastanawiam się czy te zaprogramowane książki kucharskie w Boschu i Siemensie są aż taką rewelacją. Z pyroliza dam sobie chyba spokój.

Cóż to zależy od tego czy byś je wykorzystywała. Większość użytkowników preferuje własne przepisy ale jest pewna grupa ludzi która jest skłonna wykorzystywać takie ułatwienia. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że o ile podamy prawidłową wagę włożonej potrawy to piekarnik dość dokładnie ustawi czas i dostosuje rodzaj pracy grzałek i termoobiegu. W wyższych modelach piekarniki potrafią dostosować tryb pracy do fazy pieczenia np. początkowo pieką przy pomocy termoobiegu po to aby w końcowej fazie pieczenia przełączyć się w dopiekanie grzałką górną lub dolną (w zależności od przepisu).

justyna_m
01-09-2009, 12:30
To może i ja skorzystam z porady dotyczącej sprzętu

do tej pory wybrałam na 100%

piekarnik kompaktowy BOSCH HBC 86P723
zmywarka BOSCH SMV 59T00EU SuperSilence + kosz na sztućce SMZ 5100
lodówko zamrażarka BOSCH KIS 38A51
okap z pewnością Falmec Mirabilia MAYA


nadal nie wiem jaką indukcję do 2000zł wybrać - TEKA IR 641??? czy to dobry wybór???

angela_ap
01-09-2009, 12:40
Zasadniczo łatwiej je się czyści. Wadą jest to, że czasami sensory uparcie nie chcą zareagować na dotyk (dość często na to uskarżali się klienci posiadający płyty ceramiczne i piekarniki z sterowaniem sensorowym, stąd w płytach zaczęto stosować sterowanie typu slider). Pokrętła są wg mnie szybsze w ustawieniu żądanej temperatury - ale to chyba też kwestia przyzwyczajenia. Choć przyznaję, że wymagają większej zabawy w czyszczeniu.

Osobiście wybrałbym piekarnik z pokrętłami chowanymi ale podkreślam, że u mnie to naprawdę kwestia przyzwyczajenia :)
podałeś wg mnie mocny argument na nie dla dotykowego sterowania, chyba muszę to jeszcze raz przemysleć :roll:

justyna_m ja niedawno zakupiłam tą płytę Teki IR641, jeszcze nie używam, ale czytałam o niej sporo dobrych opinii

justyna_m
01-09-2009, 12:56
justyna_m ja niedawno zakupiłam tą płytę Teki IR641, jeszcze nie używam, ale czytałam o niej sporo dobrych opinii


no właśnie też tak słyszałam. w ogóle bardzo dużo pozytywnych uwag na temat Teki mówią w studiach kuchennych. chciałam kupić piekarnik tej firmy jednak nie ma typowego kompaktowego. ale za to mam już zlewozmywak tej firmy i baterię.

Izulek
01-09-2009, 15:38
justyna_m ja niedawno zakupiłam tą płytę Teki IR641, jeszcze nie używam, ale czytałam o niej sporo dobrych opinii


no właśnie też tak słyszałam. w ogóle bardzo dużo pozytywnych uwag na temat Teki mówią w studiach kuchennych. chciałam kupić piekarnik tej firmy jednak nie ma typowego kompaktowego. ale za to mam już zlewozmywak tej firmy i baterię.
Ja mam i używam moim zdaniem jest ok, nie piszczy nie brzeczy, łatwo się myje

popey111
01-09-2009, 23:36
Co do płyty indukcyjnej to wybrał bym boscha albo siemensa ze względu na rozwiązanie regulacji mocy:) i moc samej płyty, ale różnica nie będzie wielka.

piokrza
01-09-2009, 23:47
Mi też podobaja sie sprzety bez pokręteł i przycisków - łatwiej umyć. Zastanawiam isę czy te zaprogramowane książki kucharskie w Boschu i Siemensie są aż taką rewelacją. Z pyroliza dam sobie chyba spokój.
Ale mam taki metlik w głowie, że nie wiem co wybrać.
Dlaczego okap Teki DHX 90T ma tylko 41 dB (A) a wydajnośc aż 880 m3/h. Bosch i Siemens mają po 51 dB (A) a 770 m3/h. Z czego to wynika?

A dla jakich poziomów mocy jest ta głośność podana? Niekiedy producenci podają ją dla najniższego biegu :o
Różnica może tkwić w konstrukcji silnika, wentylatora lu dodatkowo zastosowanych płytach dźwiękochłonnych (np. Whirlpool 6th sense, czyt. "Szósty Zmysł")

popey111
02-09-2009, 00:01
No cóż Teka jest cicha i tyle:) a co do cyferek to tak bym się nie zachwycał. Zapewne te 41db teki to 53db według na przykład whirlpoola czyli teka będzie jakieś dwa razy cichsza. Druga sprawa to to że w wypadku okapów panuje wolna amerykanka co do podawania parametru głośności:).

piokrza
02-09-2009, 01:30
Druga sprawa to to że w wypadku okapów panuje wolna amerykanka co do podawania parametru głośności:).
Nie tylko okapów...

g_cz
02-09-2009, 06:31
Co do okapu to 41 dla Teki i 51 dla Boscha/Siemensa podane sa wg tego samego standardu (A) dla max głośności, Bosch podaje dwie wartosci. Dziś sprawdzałam głośność mojego obecnego okapu Amica OKE-M6 który dla mnie wyje okropnie i uzywam tylko na stopniu 1, a ma tylko 51 dB.
Poza tym płyta i piekarnik teki jest co najmniej o 1 tys. zł tańszy od Boscha na 1 sprzęcie.
Chyba wybiorę Teke - pierwszy wybór najlepszy. To produkcji niemieckiej i to. Różnica w cenie ogromna. Poza tym denerwuja mnie pokrętła i przyciski, w które wchodzi brud.

angela_ap
02-09-2009, 07:12
ja np wybierając okap poza mocą i wymiarami sugerowałam się tym, czy sterowanie jest za pomoca przycisków czy suwaka - jak patrze na te poklejone i zapyziałe suwaki, które ledwo można ruszyć z miejsca po paru latach użytkowania parametrem podstawowym stało się sterowanie za pomocą przycisków

piokrza
02-09-2009, 16:26
ja np wybierając okap poza mocą i wymiarami sugerowałam się tym, czy sterowanie jest za pomoca przycisków czy suwaka - jak patrze na te poklejone i zapyziałe suwaki, które ledwo można ruszyć z miejsca po paru latach użytkowania parametrem podstawowym stało się sterowanie za pomocą przycisków
W przyciski też wchodzi brud :P
lepsze są te które mają sterowanie dotykowe np. Gorenje
płaski panel lepiej wytrzeć niż przestrzenie między przyciskami, a dodatkowo nie obkleja się tłuszczem tak jak przyciski

angela_ap
02-09-2009, 16:58
nie widziałam okapu szafkowego ze sterowaniem dotykowym, no, przynajmniej nie w tym przedziale cenowym który mnie interesował ;) zreszta te przyciski w moim sa schowane za wysuwanym panelem
z dwojga złego wolę czyścic przyciski niz suwak ;)

dorusia
03-09-2009, 08:18
Mam pytanie dotyczące sprzętu do kuchni.Muszę już powoli kupować i tak zastanawiam się czy wszystko w kuchni powinno być jednego producenta?

Jaki sprzęt wybraliście i jakich firm??
Może polecicie mi jakieś konkretne sprzęty?

Ja potrzebuję :lodówkę do zabudowy, piekarnik osobno z kuchenką kuchenka gazowa, zmywarka, mikrofalówka.
Muszę wybrać taki sprzęt który nie zmiażdży mnie finansowo, bo wykańczanie domu wykańcza inwestorów i ich portfele................................. :-?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Judka
03-09-2009, 08:45
Moim zdaniem sprzęty, które stoją blisko siebie np. mikrofala i piekarnik pod zabudowę w słupku - powinny być jednego producenta. Chodzi o to żeby to tworzyło pewną całość. Widziałam gdzieś na forum zdjęcie, gdzie mikrofala była od producenta nazwijmy go A, piekarnik B, a niezabudowana lodówka C. Wszystko blisko siebie - jak dla mnie masakra. Różne odcienie stali itd.

Ja mam lodówkę wolnostojącą electroluxa, więc do niej muszę dopasować mikrofalę i piekarnik, bo będą stały obok w słupku.
Zmywarka też electrolux, ale to ze względu na opinie jakich się naczytałam o tym modelu na ceneo. Panel jest ukryty.
Płyta gazowa Mastercook czarne szkło już jest. Teraz zbieram fundusze na okap też mastercooka czarne szkło.
Jeżeli chodzi o ceny - to też celowalam na średnie półki.

morfeusz1
03-09-2009, 09:08
Zgadzam się z Judką - to, co widać, powinno byc od tego samego producenta - jesli jest obok siebie.
A jeśli chodzi o resztę, to wcale nie musi byc jednej firmy.
Chociaz ja mam w większości Siemensa: okap, płytę indukcyjna, lodówkę w zabudowie, piekarnik. Zamrażarkę mam Bosha, a zmywarkę gorenje.

Ładne rzeczy (wizualnie) robi ostatnio Beko np. płyta indukcyjna, piekarnik - a cena jest bardziej przyjazna niz innych firm.

kasiakp
03-09-2009, 09:51
Jak uwazacie czy beda pasoway do siebie te sprzety lodowka i piekarnik ora ito gorenje ale mikro model BM 6120 AX jedyna do zabudowy z gorenje wiem ze sa tez drzwiczki ozdobne ale ja wolalabym sama mikrofale
sprzety beda staly kolo siebie

dorusia
04-09-2009, 08:11
Jak uwazacie czy beda pasoway do siebie te sprzety lodowka i piekarnik ora ito gorenje ale mikro model BM 6120 AX jedyna do zabudowy z gorenje wiem ze sa tez drzwiczki ozdobne ale ja olalabym sama mikrofale
sprzety beda staly kolo siebie

OOOoo....krajanka, witaj Kasiakp

kasiakp
04-09-2009, 08:17
Jak uwazacie czy beda pasoway do siebie te sprzety lodowka i piekarnik ora ito gorenje ale mikro model BM 6120 AX jedyna do zabudowy z gorenje wiem ze sa tez drzwiczki ozdobne ale ja olalabym sama mikrofale
sprzety beda staly kolo siebie

OOOoo....krajanka, witaj Kasiakp

witam witam

akrotarum
05-09-2009, 10:01
Kurczę, dobrze by było jakbyś wkleiła zdjęcie. Ale ja gorenje nie polecam. Miałam lodówkę i awaryjna była jak nie wiem co!! Co do mikrofali, to gorąco polecam tą http://www.electro.pl/produkt-ZELMER_Kuch_mikrofalowa_29Z010_2B_Karty_do_gry_GRA TIS_28_wysylka_od_19_zl_29-29317,537.html Wiem, że z Zelmera mają sprzęty chyba z tej samej linii, bo o tym samym designie. Widziałam też krajalnice takie. Bardzo fajnie to razem wygląda, zwłaszcza jeśli masz kuhnię o chłodnym klimacie.

kasiakp
05-09-2009, 17:49
akrotarum tylko ze ja chce mikro do zabudowy

popey111
05-09-2009, 22:48
Jak dla mnie pomyśl o samsungu FG 87 KUB ale stylistycznie wiadomo że drzwiczki ozdobne były by idealne.

witu102
05-09-2009, 22:57
samsung to jak dla mnie mistrzostwo świata jak chodzi o stosunek ceny do ilości funkci+stylistyka,wykończenie:)
ale jak z faktyczną jakością sam nie wiem...ja mam siemensa ale cenowo w stosunku do samsunga to inna półka, w czasach jak kupowany był siemens samsung na rynku AGD poza lodówkami nie istniał:)
ja jestem zwolennikiem jednej firmy,a le to moje osobiste podejście:)

kasiakp
06-09-2009, 07:57
znalazlam ladna mikro i piec samsunga czarny naprawde wyglada uper ale co z tego jak lodowki samsunga czarne sa tylko side by side Nie znalazlam lodowek normalnych w kolorze czarnym

dorusia
08-09-2009, 08:07
Kurczę, dobrze by było jakbyś wkleiła zdjęcie. Ale ja gorenje nie polecam. Miałam lodówkę i awaryjna była jak nie wiem co!! Co do mikrofali, to gorąco polecam tą http://www.electro.pl/produkt-ZELMER_Kuch_mikrofalowa_29Z010_2B_Karty_do_gry_GRA TIS_28_wysylka_od_19_zl_29-29317,537.html Wiem, że z Zelmera mają sprzęty chyba z tej samej linii, bo o tym samym designie. Widziałam też krajalnice takie. Bardzo fajnie to razem wygląda, zwłaszcza jeśli masz kuhnię o chłodnym klimacie.


Super wygląda ta mikrofala, ale ona chyba nie nadaje się do zabudowy???????

dorusia
08-09-2009, 08:09
A ja mam miesiąc na zakup sprzętu......................................napr awdę nie wiem co kupować. Chyba za dużo tego......................no i portfel nie do końca napchany.

aniahubi
08-09-2009, 13:26
będę sledzic wątek, został mi do zakupienia piekarnik - wstępnie wybrałam Electroluxa EOB68200X, zależy mi na dobrym sprzęcie w przedziale cenowym do 2000zł (oczywiście ceny sklepów internetowych)
chętnie poznałabym opinie osób korzystających z piekarników tej marki, ewentualnie jakąs sugestię dotycząca innej marki
moje wymagania: chowane pokrętła lub sterowanie sensorowe, teleskopowe prowadnice i chyba tyle
A może Teka - jest kilka podobnych do siebie modeli (te same funkcje inna stylistyka) - ja wybrałam HA 845 - ma prowadnice teleskopowe na 2 poziomach i chowane pokrętła cena ok. 1600 pln.
Odnośnie piekarników Bosch - bardzo mi się podobały, ale mają jedną wadę: chowane pokrętła tylko przy wyłączonym piekarniku - jak się ustawi jakąś funkcję, to już pokrętła nie schowasz - dla mnie porażka.
Dla zainteresowanych sprzętem Teki - mam też okap - wyspowy - jest cichutki i skuteczny - nawet na najniższym biegu.

Zazdrośnica
08-09-2009, 14:19
Zakupiony właśnie sprzęt to Elektrolux, AEG Elektrolux oraz lodówka Siemes

Gerxxxxo
11-09-2009, 08:57
Ile firm tyle opinii,ale myśle ze wybór sprzetu masz sprecyzowany i nie bedzie problemu. Wychodze z załozenia ze nie wszystko musi być jednogo producenta. Sam mam w kuchni rózne marki i dobrze to wygląda.

SemperSolus
11-09-2009, 09:38
A ja mam miesiąc na zakup sprzętu......................................napr awdę nie wiem co kupować. Chyba za dużo tego......................no i portfel nie do końca napchany.

Hmm... nie wiem czy to pomoże ale zerknij tutaj (http://www.twojsprzedawca.boo.pl/page.php?3.6). Trochę to długie ale pod koniec masz przykładowe zestawienia sprzętu wraz z orientacyjnymi cenami... Wiem, że pod względem jakichś super funkcji ten sprzęt to zdecydowanie średnio niska półka ale w sumie ma to co najważniejsze :)

Może nasunie Ci to jakiś pomysł. Jeżeli będą jakieś pytania to napisz na PW lub na forum postaram się odpowiedzieć.

dorusia
11-09-2009, 09:49
A ja mam miesiąc na zakup sprzętu......................................napr awdę nie wiem co kupować. Chyba za dużo tego......................no i portfel nie do końca napchany.

Hmm... nie wiem czy to pomoże ale zerknij tutaj (http://www.twojsprzedawca.boo.pl/page.php?3.6). Trochę to długie ale pod koniec masz przykładowe zestawienia sprzętu wraz z orientacyjnymi cenami... Wiem, że pod względem jakichś super funkcji ten sprzęt to zdecydowanie średnio niska półka ale w sumie ma to co najważniejsze :)

Może nasunie Ci to jakiś pomysł. Jeżeli będą jakieś pytania to napisz na PW lub na forum postaram się odpowiedzieć.


Dziękuję bardzo już zaglądam

redpradnik
12-09-2009, 09:22
Z uwagi na to że postów sporo a nie znalazłem jednego który by scalił całe AGD w kuchni pytam...
co polecacie do kuchni
Lodówka do 2500 zł
Zmywarka do zabudowy do 2000zł
Piekarnik do 2000zł
Płyta indukcyjna do 2000zł

SemperSolus
12-09-2009, 09:42
Aby Ci pomóc proponuję podać nam trochę więcej parametrów.
Przede wszystkim wymiary urządzeń:

Lodówka - WxSxG, kolor, układ w jakim ma być zamrażalnik (góra/dół), jeżeli dolny zamrażalnik to ile szuflad.

Zmywarka - szerokość urządzenia (60 czy 45cm), jeżeli nie wiesz to napisz ilu jest domowników.

Piekarnik - kolor, dalej - poszukujesz prostego urządzenia z podstawową funkcjonalnością (termoobieg,drabinki, programator czasu pracy), czy może ma być urządzenie bardziej zaawansowane - prowadnice, chłodny front, programy automatycznego pieczenia...

Płyta indukcyjna - w tej cenie możesz spodziewać się już urządzeń z funkcją booster, programowalnym czasem pracy pól, ale bardziej interesowałoby mnie to w jak dużych garnkach obecnie gotujesz - średnice, gdyż to do nich i do twoich nawyków dobierzemy wtedy płytę...

Chcąc uzyskać pomoc sama cena niestety dzisiaj to za mało :/ przypomina to sytuację wejścia do salonu samochodowego i powiedzenia "chcę samochód w cenie do 70 000 zł mający 4 koła".

redpradnik
12-09-2009, 09:52
Z uwagi na to że postów sporo a nie znalazłem jednego który by scalił całe AGD w kuchni pytam...
co polecacie do kuchni
Lodówka do 2500 zł - kolor inox , dolna zamrażarka
Zmywarka do zabudowy do 2000zł - 60tka
Piekarnik do 2000zł - Do zabudowy pod płyte indukcyjną , srebrny funkcjonalnosc w stosunku do jakosci i ceny
Płyta indukcyjna do 2000z - jestesmy mlodym malzenstwem tak ze wszystkie garnki bedziemy kupowac juz pod płyte - tak z boosterem ł

SemperSolus
12-09-2009, 11:18
Rozumiem, że lodówka ma mieć klasyczną szerokość 60cm i popularną wysokość ok 180 cm?

Na początek zerknij tutaj (http://www.twojsprzedawca.boo.pl/page.php?3.6) - może nasunie Ci to pewne rozwiązania lub dodatkowe pytania. Zgodnie z tytułem dość ciekawa oferta Boscha. Trochę tego jest do poczytania i odrobinę chaotyczne ale jak coś to służę wersją w Wordzie do użytku osobistego z zastrzeżeniem praw autorskich.

No to jedziemy...
Lodówki
Obecnie masz na rynku 2 systemy chłodzenia - klasyczny i no frost.

System klasyczny.
Wymagać będzie zdecydowanie częstszego mycia lodówki i zamrażarki. System automatycznego rozmrażania gwarantuje nam w tym układzie wyższą wilgotność ale... niestety bardzo negatywnie wpływa na higienę, wielokrotne rozmrażanie i zamrażanie kropelek wody nie jest zbyt... hmm... zdrowe. Oczywiście producenci zagwarantowali nam częściowe rozwiązanie tego problemu dzięki powłokom antybakteryjnym. Uważam jednak, że jest to mimo wszystko rozwiązanie połowiczne.
Na plus tego rozwiązania możemy zaliczyć niższe odrobinę zużycie energii (przeciętnie da to oszczędności na poziomie 20-30 zł / rok) i cichszą pracę urządzenia. Warto wspomnieć, że w wyższych modelach urządzeń stosowane są wentylatory wymuszające cyrkulację powietrza i dzięki temu wyrównujące temperaturę i wilgotność w komorze chłodziarki. Aby uniknąć nieprzyjemnego przenikania zapachów Whirlpool wprowadził w swoich lodówkach, wyposażonych w wentylatory filtry pochłaniające zapachy.

System No Frost
Troszkę łatwiejszy w konserwacji. Dzięki temu, że mamy bardziej suche powietrze flora bakteryjna i grzyby nie rozwijają się w tak szybkim tempie jak w przypadku układu klasycznego. W tej chwili podobnie jak w przypadku normalnego układu chłodzącego producenci stosują w tych lodówkach powłokę antybakteryjną, która dodatkowo powstrzymuje rozwój bakterii. Dzięki temu, że chłodzenie odbywa się przez nawiew chłodnego powietrza lodówka od razu ma wymuszoną cyrkulację zimnego powietrza(w tym przypadku uważam, że stosowanie pochłaniaczy zapachów jest wręcz obowiązkowe). Skutkuje to szybszym osiągnięciem przez urządzenie optymalnej temperatury pracy. Klienci chwalą sobie to, że produkty wyjęte z zamrażalnika nie są oszronione dzięki czemu łatwiej się zorientować, co gdzie jest.

Wadą rozwiązania jest szybsze wysuszanie produktów. W praktyce lodówki te są zazwyczaj wyposażone w dodatkowe szuflady do przechowywania wędlin, ryb, i mięsa oraz oczywiście specjalne szuflady na warzywa i owoce (znane z rozwiązań klasycznych). Produkty wrażliwe na utratę wilgoci (np. ciasta) powinno się przechowywać w pojemnikach.

Warto wiedzieć, że często lodówki No Frost są troszkę głośniejsze od swoich odpowiedników z klasycznym układem chłodzenia i tak jak wspomniałem mają odrobinę wyższe zużycie energii. Zamrażalniki w takich lodówkach często mają mniejszą pojemność niż w identycznych modelach z normalnym układem chłodzącym.

Moim zdaniem obydwa systemy są porównywalne, choć jeżeli mamy nawyk przechowywania produktów w pojemnikach wygodniejszy jest no frost.

Jakie modele?

Na początek:
No frost:
Bosch:
KGN36Y40 (wys. 185cm), KGN39Y40 (wys. 200cm),

LG:
GR-F399BTQA (wys. 189cm, podajnik wody i napojów niegazowanych w drzwiach), GR-B399PTQA(wys. 189cm), GR-B459BTQA (wys. 200cm).

Klasyczny układ:
Bosch KGY36Y40 (wys. 185cm), KGY39Y40 (wys. 200cm)

Electrolux
ERB360033X (wys. 185cm), ERB40033X (wys. 200cm)

W zestawieniu pominąłem firmę Liebherr z pełną świadomością, linia Comfort tego producenta jakością odpowiada w tej chwili rozwiązaniom Electroluxa, a w kolorze INOX będzie droższa. Natomiast linia Prestige przekracza pułap 3000zł.

Piekarniki:

Rozważał bym zakup:
Jeżeli zdecydujesz się na LG lub Electroluxa w lodówkach:
Electrolux EOB63300X lub EOB64201 - prowadnice, zimny front, szybki nagrzew piekarnika. W przypadku tego drugiego jeszcze dodatkowo czyszczenie katalityczne

Jeżeli zdecydujesz się na Boscha:
Samsung - BT62TDBCT - szybki nagrzew, podwójny termoobieg, możliwość pieczenia w 2 różnych temperaturach, czyszczenie katalityczne, programy pieczenia.

Bosch - HBA43S450E - prowadnice, czyszczenie katalityczne, szybki nagrzew.

Zmywarki:

Do zestawu Electroluxa (lodówka i piekarnik):
ESI64010X - rozsądna cena, rewelacyjna głośność, wymagać będzie troszeczkę staranniejszego układania naczyń niż zmywarki Boscha/Siemensa, jednak nadrabia to głośnością.

Do zestawu Bosch/Samsung (piekarniki, lodówka LG lub Bosch):
Bosch SGI45N15EU - dobre parametry, moim zdaniem najlepsze kosze na rynku, w stosunku jakość/cena/niezawodność bardzo wysokie noty klientów

Niezależnie od zestawu (panel niewidoczny):
SN64M001EU - patrz wyżej tyle, że panel zintegrowany.
Electrolux ESL67010 - rozwiązanie tańsze od BSH, a o porównywalnych parametrach.

Płyta indukcyjna:
Tańsze rozwiązania - proponuję zwrócić uwagę na:
Mastercook ID64ES oraz jeżeli lubisz patelnie i garnki o dużej średnicy ID63S (pole o średnicy 28cm, bardzo przydatne przy dużych patelniach)

Droższe rozwiązania:
Electrolux EHD68210 - wady i zalety były rozważane w wątku płyta indukcyjna (http://forum.muratordom.pl/plyta-indukcyjna,t112163.htm) lub Mastercook IDE64Z S. Oczywiście możesz też wybrać z oferty innych firm: dość pozytywne opinie zbiera TEKA i Gorenje, dobrze oceniane są Bosche i Siemensy...

szyszunia6
12-09-2009, 15:31
Jestesmy na etapie szukania sprzetu do kuchni.
Potrzebujemy
*lodowki wolnostojacej(najlepiej 200cm, 60cm szerokosci)
*piekarnika
*plyty indukcyjnej
*zmywarki 45cm szerokosci, do zabudowy
*mikrofali do zabudowania w gornej szafce(czyli musi miec 30-32cm glebokosci)

Chcialam, zeby sprzet byl tego samego producenta, ale tak sie chyba nie uda...

To moje wstepne wybory:

LODOWKA:
-Bosch KGN 39A71
-Electrolux ENA 383515 lub ENB 39300X

ZMYWARKA:
-Bosch SRV 53MO3EU
-Electrolux ESL 46010

Piekarnik:
-Samsung BF 62CCST
-Electrolux EOB 33100X lub EOB 64100X
-Bosch HBN 43W551
-lub jakas Amica

Mikrofala:
-Whirlpool AMW 420IX
-Electrolux EMS 17206X

Indukcja:
-zupelnie nie wiem....

Prosze o Wasze rady. O ile na lodowke i zmywarke uwazam , ze warto wydac wiecej, to np. piekarnik moglabym miec nawet z Amiki bo uwazam ,ze te drozsze sie jakos specjalnie nie roznia.
A co z indukacja? Kupic taka za 1500zl czy za 2500zl...?nie wiem...wybor indukcji to dla mnie czarna magia...

SemperSolus
13-09-2009, 14:57
W sumie wybrałaś naprawdę dobrze.

Z tych urządzeń stworzył bym 2 zestawy:

Nr 1.
Lodówka - ENB39300 X (przy rozsądnym użytkowaniu uważam No frost za lepszą technologię. Dlaczego - zapraszam tutaj (http://forum.muratordom.pl/jaka-lodowke-zmywarke-i-piekarnik-urzadzamy-kuchnie,t169095.htm))

Zmywarka - SRV 53M03EU (osobiście uważam, że w tańszym i średnim segmencie cenowym Bosch ma najlepiej zaprojektowane kosze..., choć jeżeli masz aneks to wybierz Electroluxa - jest cichszy)

Piekarnik - o ile często pieczesz to sugerowałbym zainteresowanie się modelem EOB64201X (prowadnice, emalia katalityczna, termoobieg, 9 funkcji, zimny front, termosonda).
Jeżeli rzadko korzystasz z piekarnika to wybierz EOB33100X. Jako model podstawowy w zupełności wystarczy.

Mikrofala - ENS 17206IX (w tym przypadku decyduje linia stylistyczna).

Ze względu na "beżowe" wstawki w piekarniku i lodówce radzę obejrzeć i zastanowić się czy ten zestaw odpowiada wizji kuchni.

Zestaw nr 2

Lodówka - KGN 39A71 (jeden z ciekawszych modeli Boscha, swoją drogą :))

Zmywarka - SRV 53M03EU (pozostajemy przy Boschu z przyczyn wymienionych powyżej, chyba, że urządzasz aneks to też patrz wyżej)

Piekarnik - hmm... tu czuję się jak osiłek, co mu w żłoby dano :). Osobiście wybrałbym Samsunga (przekonuje mnie funkcjonalność i jakość wykonania ale wskazany przez Ciebie Bosch też jest wart uwagi. Tu znów musisz wybrać to co bardziej będzie odpowiadać Tobie. Ja stawiam na: BF 62CCST

Mikrofala - AMW 420IX (choć przyjrzyj się szlifowi obydwu modeli... z tego co pamiętam Whirlpool powinien mieć "szczotkowany" szlif... ale pamięć mam kiepską :/

Dlaczego taki podział? Kwestia różnic w szlifach stali i stylistyce detali. Electrolux z Boschem co nieco się "gryzą" wiec jeżeli mogę doradzić to nie mieszaj...

Co do indukcji: Moimi typami na dzisiaj są 2 modele - EHD 68210 (uważam, że jest to jeden z najciekawszych modeli w swoim segmencie cenowym) lub IDE 64Z S. Płyta o porównywalnej funkcjonalności ciesząca się dużą popularnością wśród kupujących i mająca świetne opinie.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

ellaj
13-09-2009, 22:41
A co myslicie o Whirlpoolu?
Wlasnie porownuje ceny z Boschem, bo tez jestem na niego nastawiona, ale roznica dosc znaczna.
Tez chcialabym wszystko z jednej firmy i jednej linii wzorniczej.

Nefer
13-09-2009, 22:54
Też się niucham z tematem ....

Poniższe wybory po pierwszym oglądzie cen ... nie sprawdzałam na żywo.

Pralka i suszarka- Miele- W 1734 WPS, T 7744 C. - chcę żeby jdno stało na drugim ( mało mejsca)


Reszta do zabudowy :

Lodówka - Liebherr - ICN 30660


Trzy poniższe sprzęty chciałabym, żeby były maksymalnie czarne (szkło) im mniej metalowych wstawek tym lepiej - tak mi pasuje do koncepcji czerwono czarnej kuchni .

Płyta - Teka/Gorenje choć EHD 68210 chyba też jest ok :)
Zmywarka - bosch
Mikrofala i piekarnik - ten sam producent, bo stoją w jednej linii .

szyszunia6
14-09-2009, 09:14
SemperSolus, dziekuje Ci bardzo za opinie :)

Obydwa zestawy pasuja do mojej kuchni, mysle , ze sprzetem ktory zadecyduje o tym jaki zestaw wybiore bedzie lodowka....No wlasnie ktora Waszym zdanie lepiej wybrac?? Bosch czy Electrolux?

Pod znakiem zapytania nadal stoi indukcja, musze przewertowac watek o plytach indukcyjnych, moze znajde cos odpowiedniego(albo jeszcze bardziej zglupieje...:P)

szyszunia6
14-09-2009, 09:30
Znalazlam jeszcze dwa produkty ktore mnie zainteresowaly:

LODOWKA LG GR-B459BTQA

INDUKCJA MASTERCOOK ID64ES

Macie jakies opinie nt tych sprzetow?

aneta-we
14-09-2009, 22:08
A ja za szyszunia6 prosze o pomoc w wyborze.

Do kuchni potrzebuję:
* piekarnika do zabudowy
* indukcji 80 cm
* okapu 120 cm
* zmywarki 60 cm
* lodówki do zabudowy

Propozycje:
piekarniki:
BOSCH HBA23B261E -
Siemens HB43AB540-

płyta:
TEKA GKST80i4PROFI -
Bosch PIL811T14E -

zmywarki:
BOSCH SMV50E10EU -
SIEMENS SE65E330EU


lodówka:
SIEMENS KI 38VA20

okap:
FALMEC LINE 120 cm


Uwagi mile widziane. :wink:

irreality
14-09-2009, 23:29
Płyta - Teka/Gorenje choć EHD 68210 chyba też jest ok :)

Płytę wybierałem pod kątem ergonomii sterowania nią.

Zobacz w powiększeniu zdjęcia na sterowanie tej płyty czy Ci odpowiada - http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehd68210p.bhtml

Jak odłożysz coś na te pola sensorowe po bokach pól grzejnych to piszczy.

Ja kupiłem EHD60020P http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehd-60020-p.bhtml

Sterowanie ma z przodu (można kłaść po bokach) i zwykłe "+" "-" a nie taka długa skala.

popey111
14-09-2009, 23:42
Znalazlam jeszcze dwa produkty ktore mnie zainteresowaly:

LODOWKA LG GR-B459BTQA

INDUKCJA MASTERCOOK ID64ES

Macie jakies opinie nt tych sprzetow? Ogólnie ok:)

popey111
14-09-2009, 23:53
A ja za szyszunia6 prosze o pomoc w wyborze.

Do kuchni potrzebuję:
* piekarnika do zabudowy
* indukcji 80 cm
* okapu 120 cm
* zmywarki 60 cm
* lodówki do zabudowy

Propozycje:
piekarniki:
BOSCH HBA23B261E -
Siemens HB43AB540- zdecydowanie siemens ale pomyśl jeszcze o beko i gorenje :P)

płyta:
TEKA GKST80i4PROFI -
Bosch PIL811T14E - weź boscha jak dla mnie wygodniejsze rozmieszczenie -pól

zmywarki:
BOSCH SMV50E10EU - zdecydowanie bosch
SIEMENS SE65E330EU


lodówka:
SIEMENS KI 38VA20, kup Liebherra lub Gorenje(5lat gwarancji)

okap:
FALMEC LINE 120 cm


Uwagi mile widziane. :wink:Jak masz pytania pisz

aneta-we
15-09-2009, 06:27
Dzięki popey111.

aneta-we
15-09-2009, 10:18
Piekarnik wybrałam ze względu na wygląd :oops:

BOSCH HBA23B261E
http://img183.imageshack.us/img183/6205/piekarnik.jpg
Może napisz coś więcej dlaczego simens :wink:

Co do płyty, to wydawało mi sie, że teka ma trochę większe pola grzewcze a ja mam dużą rodzinę i gotuję w dużych garnkach :)

TEKA GKST80i4PROFI
http://img406.imageshack.us/img406/1618/teka.jpg

Bosch PIL811T14E
http://img32.imageshack.us/img32/7257/bosche.jpg

Moc maja taka samą, parametry, dane techniczne jak dla mnie tez wyglądały podobnie a teka tańsza :) .

Zmywarka boscha była tez moim faworytem więc o nic nie pytam :wink:
A z lodówką pomyślę.

Bożena030100
15-09-2009, 10:37
Też się niucham z tematem ....

Poniższe wybory po pierwszym oglądzie cen ... nie sprawdzałam na żywo.

Pralka i suszarka- Miele- W 1734 WPS, T 7744 C. - chcę żeby jdno stało na drugim ( mało mejsca)


Reszta do zabudowy :

Lodówka - Liebherr - ICN 30660


Trzy poniższe sprzęty chciałabym, żeby były maksymalnie czarne (szkło) im mniej metalowych wstawek tym lepiej - tak mi pasuje do koncepcji czerwono czarnej kuchni .

Płyta - Teka/Gorenje choć EHD 68210 chyba też jest ok :)
Zmywarka - bosch
Mikrofala i piekarnik - ten sam producent, bo stoją w jednej linii .

Nefer, jeśli ma być maksymalnie czarno to wybierz piekarnik i mikrofalówkę siemens. Ja zamówiłam HB56AS560. Bardzo czarny :)

aneta-we
15-09-2009, 10:41
ten simens nie jest cały czarny :roll: , wg mnie ma sporo metalu:
http://image.ceneo.pl/data/products/2293665/product.jpg

mirawoj
15-09-2009, 11:20
Jak doktoryzowałam sie na początku roku z lodówek, to mój wybór padł właśnie na LG. Koniecznie musiała byc powłoka, na której nie widac palcow. Kupiłam 359 PTQA i jestem bardzo zadowolona. Nie jestem niewolnikiem ścierania drzwi, lodówka spisuje się znakomicie.

irreality
15-09-2009, 14:17
Co do płyty, to wydawało mi sie, że teka ma trochę większe pola grzewcze a ja mam dużą rodzinę i gotuję w dużych garnkach :)
TEKA GKST80i4PROFI


Moim zdaniem jak gotujesz w dużych garnkach to Teka ma mniej praktyczny układ pól. Postawisz duży gar z brzegu (niebezpieczne dla dzieci) to praktycznie nie masz dostępu do tych małych pól z tyłu.

Ja zauważyłem to dopiero podczas eksploatacji swojej płyty. Żona też używa dużych garnków. Jak stoi taki gar na największym polu to do małego z tyłu ciężko sie dostać. Tym bardziej, że taki gar zwykle długo stoi, gotuje się i paruje...

Tak jest u mnie:
http://www.electrolux.pl/products/XMLSTANDARDIMAGE/EEHO060P000039.jpg


Producenci chyba zakładają, że to pole jest jedynie na patelnię :)



A z lodówką pomyślę.

Liebherr - tą markę poznałem na tym forum, ale po zakupie uważam że warto.

szro
15-09-2009, 14:17
a co powiecie na taki zestaw:
> Okap
> Teka DHX 90P
> http://www.ceneo.pl/1619022
>
> Plyta
> Teka GKST 60 FI4 HIGH
> http://www.ceneo.pl/1615285
>
> Zmywarka
> SIEMENS SN 64M001EU
> http://www.ceneo.pl/1785615
>
> Piekarnik
> Siemens HB43AT540E
> http://www.ceneo.pl/2295573
>
> Mikrofalowka
> Siemens HF25M5L2
> http://www.ceneo.pl/2247621
>
> Zlew
> Teka AURA 60 B-TG
> http://www.ceneo.pl/877523

Nefer
15-09-2009, 14:19
Nefer, jeśli ma być maksymalnie czarno to wybierz piekarnik i mikrofalówkę siemens. Ja zamówiłam HB56AS560. Bardzo czarny :)

Cze Bożenko :). Ostatnio właśnie zwrócił Siemens moja uwagę w sklepie. W porównaniu z innymi jest bardzo oszczędny w formie (i o to chodzi :)) i czarny. Nie wiem czy nie zostanę przy tym własnie wyborze.

SemperSolus
15-09-2009, 20:42
Nefer zerknij jeszcze na te 2 linki:

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/detail.do?group=homeappliances&type=oven&subtype=ovenarchives&model_cd=BT63TDBFGB/XEO

oraz

http://www.ceneo.pl/2366749

Jeżeli uzupełnić to:

http://www.bosch-home.pl/produkty/ch%C5%82odziarki-i-zamra%C5%BCarki/urz%C4%85dzenia-wolnostoj%C4%85ce/edycja-jubileuszowa-colorglass-edition/KGN36S50.html

lub:

http://www.gorenje.pl/kuchnia/chlodnictwo/wolnostojace?c=226277

Okap tu spory wybór. Amica (np. coś takiego (http://www.amica.pl/pl,produkt,okapy-kuchenne,OKC6726I,93,2.html?bIsFilter=1), Gorenje... tu do wyboru do koloru :)

Zmywarka - przy zabudowie całkowitej możesz spokojnie rozejrzeć się za czymś z Boscha/Siemensa, AEG-Electroluxa czy Whirlpoola. Tu zwróć uwagę na kosze - w przypadku wątpliwości bierz tą, która ma więcej elementów składanych w koszach.

Jeżeli chodzi o piekarniki Samsunga osobiście namawiam na spokojne zastanowienie się. Są o około 30-40% tańsze niż Siemens o podobnych parametrach. Jednocześnie zachowują zdecydowanie dobry stosunek ceny do jakości wykończenia i wykonania. W przypadku mikrofal to kupując Samsunga zdecydowanie nie zrobisz błędu :) Było nie było jest to jeden z czołowych producentów tych urządzeń na Świecie ;)

Szro - dobry wybór. Urządzenia o dobrych parametrach i naprawdę bardzo dobrej jakości wykonania. Jeżeli chcesz tańszych zamienników o przyzwoitej jakości to w przypadku piekarnika i mikrofali przyjrzyj się ofercie Samsunga. Podobna stylistyka, dobra jakość wykonania i znacznie większa funkcjonalność w przypadku piekarników w średnim segmencie cenowym.

pam
15-09-2009, 21:22
A co poradzicie w temacie zamrażarka szufladowa, tak ok. 170cm wys.

kasiakp
15-09-2009, 21:34
ja wybralam taki zestaw
zmywarka bosch smv 59t00eu http://www.ceneo.pl/1793061

piec gorenje b1 ora ito e http://www.nokaut.pl/piekarniki/piekarnik-gorenje-b1-ora-e.html

lodowka gorenje nrk ora e http://www.ceneo.pl/2309278

mikro gorenje BM 6120AX http://www.ceneo.pl/2230215

plyta indukcyjna teka gkst 60 Fi4 high http://www.ceneo.pl/1615285

gazowka gorenje GC 340 AC http://www.maximedia.pl/?c=gazowe_do_zabudowy&p=gorenje_gc_340_ac

okap falmec plane lub line 120
zlew tek aura

strasznie podoba mi sie piec samsunga BT63TDBFGB i do niego micro ale nie widzialam do kompletu czarnej lodowki Tylko te szerokie a taka odpada

zastanwiam sie czy dobry sprzet mi sie podoba

wizualnie podoba mi sie jeszcze
bosch mikro HMT 85 MR 63
piec HBN 73o551

siemens
piekarnik HB23AB540E
mikro SIEMENS HF 25M2R2

ale nie wiem wtedy jaka lodowke wybrac?

aneta-we
15-09-2009, 22:01
ja wybralam taki zestaw
okap falmec plane lub line 120


tez się zastanawiałam nad dokładnie takimi.
Wybieram LINE- jest tańszy a ma większą moc.
I jest odrobinke cichszy, podobno :wink:

szro
16-09-2009, 07:51
Szro - dobry wybór. Urządzenia o dobrych parametrach i naprawdę bardzo dobrej jakości wykonania. Jeżeli chcesz tańszych zamienników o przyzwoitej jakości to w przypadku piekarnika i mikrofali przyjrzyj się ofercie Samsunga. Podobna stylistyka, dobra jakość wykonania i znacznie większa funkcjonalność w przypadku piekarników w średnim segmencie cenowym.

Problem z piekarnikiem i mikrofala polega na tym ze beda zabudowane jedna nad drugim i chcialbym zeby w miare to pasowalo, a z Samsungiem biorac pod uwage to kryterium to raczej kiepsko

siwa216
16-09-2009, 09:29
Witam to może mi też doradzicie?
Ja dopiero tak naprawdę wstępnie rozglądałam się za sprzętem do kuchni i tak mam już kilka typów i chciałabym zobaczyć co wy o tym myslicie?

Lodówka side by side
samsung
http://www.ceneo.pl/665218
lub Whirpool
http://www.ceneo.pl/740990

Piekarnik do zabudowy
Samsung
http://www.ceneo.pl/322834
lub
http://www.ceneo.pl/1733089
lub piekarnik Bosch
http://www.ceneo.pl/2293702

Natomiast płytę będę miała gazową i wybrałam takie:
Samsung http://www.ceneo.pl/2107213
lub Siemens http://www.ceneo.pl/829184
lub http://www.ceneo.pl/11046

Natomiast jeżeli chodzi o kuchenkę mikrofalową też do zabudowy (będzie nad piekarnikiem) to zupelnie nie mam pojęcia co by do tego zestawu pasowało.

A o zmywarce myslałam może taka:
Bosch
http://www.ceneo.pl/347993

Może coś mi ciekawego doradzicie?
Pozdrawiam

Bożena030100
16-09-2009, 10:43
ten simens nie jest cały czarny :roll: , wg mnie ma sporo metalu:
http://image.ceneo.pl/data/products/2293665/product.jpg
no cały czarny nie jest ale jednak bardziej czarny niż stalowy prawda?

aneta-we
16-09-2009, 10:45
ten simens nie jest cały czarny :roll: , wg mnie ma sporo metalu:

no cały czarny nie jest ale jednak bardziej czarny niż stalowy prawda?

nie, no jasne :wink:
Tylko po tym jak wybierałam dla siebie tego boscha z fotki wyżej i sie napatrzyłam to różnica między nimi jest, prawda?

Bożena030100
16-09-2009, 10:55
ten simens nie jest cały czarny :roll: , wg mnie ma sporo metalu:

no cały czarny nie jest ale jednak bardziej czarny niż stalowy prawda?

nie, no jasne :wink:
Tylko po tym jak wybierałam dla siebie tego boscha z fotki wyżej i sie napatrzyłam to różnica między nimi jest, prawda?

Nie wiedziałm, że bosch ma takie czarne piekarniki :o
ja już zamówiłam siemensa. W sumie bedę miała lodówkę whirpoola czarną WSC 5533 A+N więc może byłoby za czarno?

ellaj
19-09-2009, 15:56
A co myslicie o Whirlpoolu?
Wlasnie porownuje ceny z Boschem, bo tez jestem na niego nastawiona, ale roznica dosc znaczna.
Tez chcialabym wszystko z jednej firmy i jednej linii wzorniczej.

Jakie macie zdanie na temat whirlpoola?

avka
20-09-2009, 14:20
Wybrałam takie agd. Może jakieś opinie i doświadczenie w użytkowaniu takiego sprzętu?
- płyta indykcyjna Bosha PIE651T14E http://www.ceneo.pl/2293876 (chodziło o bezramkową, 7,2kw, regulacja każdego pola oddzielne, funkcja bost na każdym polu)
- okapem Gorenje DVG 6545GES http://www.ceneo.pl/2229719 lub Amica OKC951S http://www.ceneo.pl/1457656 (wygląd :oops: )
- zmywarka Siemens SN66T050EV http://www.ceneo.pl/1744795 (cicha i panel zabudowany)