PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - sprzęt do kuchni, AGD kuchenne - co wybrać? opinie, modele, doświadczenia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

KamillaDeMon
18-02-2010, 09:42
Angela, dokładnie to samo słyszałam. Jak z czterech pól grzewczych można zrobić dwa? Nie podłączając siły. Nas co prawda nie stać na indukcję, ale siłę do mieszkania pociągneliśmy. Jak się finanse polepszą to gazówkę wysiudamy i zakupimy sobie super garnuszki:D
Kilkoro moich sąsiadów ma indukcję i każdy ciągną siłę.

Hej popey:) Jak mija dzien? :lol: :oops:

e-mól
18-02-2010, 09:44
Dzięki, a jak z Tekią, to nie jest tak że te najbardziej wypasione modele powinny mieć slidery?



Płyta elektrolux EHD68200P
http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=10451

Wczoraj widziałam ją na żywo ze sterowaniem typu slider, a na stronie jest inaczej.

Teka szeroka z linii profi którą też biorę pod uwagę też nie ma sterowania slider, znaczy że się od tego odchodzi?

"palniki" w tym elektrolux'ie są dosć ciasno umieszczone, ale sprzedawca tłumaczył mi że garnek wcale nie musi stać na środku "palnika", prawdę mówił?
emól widziałaś ehd68210 czyli nowszą wersję ze sliderem.
A co do garnka to nie musi stać po środku jeżeli krzyżyk jest przykryty, ale tylko wtedy gdy używamy dwóch pól jako jednego(czyli na przykład trzy małe garnki a z czego dwa stoją na krzyżykach). Zasadniczo przy normalnym gotowaniu garnki powinny stać centralnie na krzyżyku, lub go zakrywać ale nie wystawać za obręb pola.
Troszkę pogmatwałem ale sens chyba udało mi się oddać.

popey111
18-02-2010, 09:56
Dzięki, a jak z Tekią, to nie jest tak że te najbardziej wypasione modele powinny mieć slidery?
Pytanie co kto lubi:)

pepitka
18-02-2010, 12:02
Zmywarkę wybierz inną:) Nie warta tej ceny. A te 36 db Plus 12 i mamy 48:) u innych producentów:)

popey, i to wszystko, co masz do zasugerowania na temat moich wypocin?
Mam być z siebie aż taka zadowolona? Nie wybijesz mi z głowy lodówki na ten przykład? :D

A tak serio to prosiłabym pięknie o zasugerowanie jakiegoś rozsądniejszego modelu zmywary. Mam z nimi średnie doświadczenie. Db się sugerowałam, bo w kuchni to ja mam ochotę radia posłuchać, a sąsiedzi to wolą jakoś tak bezczelnie, żeby to radio było ciszej niż głośniej.
Co do samego sprzętu wymagania następującę:
-ma zmywać
-ma (do)suszyć
-ma się zachowywać cicho
-ma się wygodnie (nie to, że sama) ładować, duże gary też

O bezawaryjność pytać nie będę, bo stara zanussi to 12 lat przeżyła, a nowy bosch wytrzymał tyle, ile gwarancja sugerowała. Ale żadna z nich moja nie była, więc widywałyśmy się sporadycznie...

pozdrawiam:)
Co do zmywarki :) Hm. W słuchaniu radia raczej żadna nie przeszkodzi :)
Jeżeli chodzi o wygodę to jednak bosch-siemens z trzecim koszem na sztućce.
Ale Skoro już troszkę zwiedzałaś :) to pochwal się co się spodobało :)

Zwiedziałam się troszkę, ale mój poziom wiedzy nadal odbiega od satysfakcjonującego:D w kwestii zmywarek oczywiście. Kilka typów mam, ale póki nie rozwiążę pewnej kwestii, co to mi się właśnie nasunęła, nic nie napiszę. Potrzebna mi pomoc. Niech mi ktoś łaskawie powie, czy regulacja nóżek zmywarek w zakresie 10 cm jest standardem??

popey111
18-02-2010, 12:08
Nawet jeżeli nie to i tak problemu nie ma:) zawsze można coś podłożyć, zrobić mały podest:) i będzie wyżej. A minimum jest zawsze takie samo około 82cm, do przeważnie 87:)

basiek77
18-02-2010, 12:13
Witam wszystkich!

Jestem na etapie urządzania kuchni. Przeczytałam już wiele na forum, ale wciąż nie mogę się zdecydować na AGD. Prosze o pomoc, czy ten wybór jest dobry:

Płyta Bosch PKN 645T
Piekranik Bosch HBN 231EO

Lub co polecacie w tej klasie, najchętniej Bosch, bo sprawdzony.

popey111
18-02-2010, 12:36
Witam wszystkich!

Jestem na etapie urządzania kuchni. Przeczytałam już wiele na forum, ale wciąż nie mogę się zdecydować na AGD. Prosze o pomoc, czy ten wybór jest dobry:

Płyta Bosch PKN 645T- płyta jak płyta będzie ok.
Piekranik Bosch HBN 231EO - nie kupuj, jeżeli już bosch to HBN230051 ;)

Lub co polecacie w tej klasie, najchętniej Bosch, bo sprawdzony.

KamillaDeMon
18-02-2010, 12:47
Ja polecam zmywarkę Boscha. Widziałam na żywo w akcji i na prawdę warto.
Wypasiony jest model SMV59T00EU, ale są tańsze z podobnym wyposażeniem,np SMI58M35EU.
Warto pomyśleć nad dodatkową szufladą na sztućce (w Boschu Vario3), która baaardzo się przydaje. Oba modele o których wspomniałam ją posiadają.

e-mól
18-02-2010, 12:52
O jak fajnie, właśnie tą zmywarkę wybrałam, a nawet nad SMV 69 się zastanawiam, ma dodatkowe suszenie.
Napiszesz cos jeszcze o niej, głośna jest, na full zapakowana dobrze domywa? Kieliszki dobrze się w niej trzymają, jak prezentuje się panel?

Mnóstwo głupich pytań, wiem.


Ja polecam zmywarkę Boscha. Widziałam na żywo w akcji i na prawdę warto.
Wypasiony jest model SMV59T00EU, ale są tańsze z podobnym wyposażeniem,np SMI58M35EU.
Warto pomyśleć nad dodatkową szufladą na sztućce (w Boschu Vario3), która baaardzo się przydaje. Oba modele o których wspomniałam ją posiadają.

pepitka
18-02-2010, 13:07
Nawet jeżeli nie to i tak problemu nie ma:) zawsze można coś podłożyć, zrobić mały podest:) i będzie wyżej. A minimum jest zawsze takie samo około 82cm, do przeważnie 87:)

Podest, piszesz. Hmmm... Jak będzie trzeba, to będzie trzeba. U mnie blaty na wys. 92 cm i nadal nie jestem pewna, czy to wystarczy. Trochę mi się urosło, a w poprzedniej kuchni straszyłam, że zbojkotuję gotowanie, bo plecy nie wytrzymywały kłaniania się nad blatem lub przy zlewie:) Więc podest... dobrze, że mam zdejmowane cokoły.

iza i emil
18-02-2010, 13:10
Witam!
Ja pierwszy raz na forum! :)
Strasznie się ciesze, że znalazłam taki temat, gdyż wątpię czy sama sobie poradzę w doborze sprzętu AGD. :(
Zakupy będę robić w czerwcu ale juz chciałabym mieć sprecyzowane co wybrać.

OTO MOJE PROPOZYCJE:

LODÓWKA: Samsung RSH 1ZTRS czy Samsung RSH 1KERS. Wiem, że ta druga jest sporo droższa, ale.... chciałabym poznać opinie, jakieś zdanie.... cokolwiek..

ZMYWARKA: SIEMENS: SN 66 MO92 EU
SN 66 N080 EU
SN 66N030 EU- oczywiście brak decyzji, bo nie wiem która lepsza?

PIEKARNIK: SIEMENS HB 38AB570T
HB 73AB550
HB 33LB550
HB 36AB560
i jako rodzynek jeden SAMSUNG BT 62FQBFST

KUCHENKA MIKROFALOWA: SIEMENS: HF 25G5R2
HF 25G5L2
i znów jeden Samsung wrazie do kompletu z piekarnikiem FC139STF

PŁYTA INDUKCYJNA: ELEKTROLUX EHD 60150P
EHD60140P


lub SIEMENS EH 77S501E :D



Mam taki mętlik w głowie, internet roi sie od tego wszytskiego ale nikt tak szczerze nie doradzi co wybrać.
Widzę, że tu na forum są fachowy tacy jak: popey 111!!!!!

PROSZĘ WSZYSTKICH DORADŹCIE CO MAM WYBRAĆ BO OSZALEJE!!!! :(
Buziaczki dla wszystkich!

basiek77
18-02-2010, 13:11
[Piekranik Bosch HBN 231EO - nie kupuj, jeżeli już bosch to HBN230051 ;)

Popey111 - a dlaczego polecasz model HBN230051? :) Ma jakieś dodatkowe funkcje?

pivek
18-02-2010, 13:47
czy ktoz szanownych forumowiczów, moze doradzic jaka mikrofala do: Samsung BT62TDBCT aby dobrze wygladaly obok siebie (nad sobą:-) (kolorystyka, stylistyka) ?

pozdrawiam,

PIvek

pepitka
18-02-2010, 13:52
iza i emil :)

A ja mam pytanie, bo zauważyłam, że w propozycjach lodówek znajdują się 2 side-by-side'y. Czy decydując się na nie przeważającym argumentem jest pojemność tego ustrojstwa, czy może obecność tzw. "bajerów", czyli dystrybutora, tego czegoś co wygląda i sprawuje funkcję okienka rewizyjnego?

Bo jeśli chodzi o pojemność i wygodę przechowywania dużych rzeczy w środku, to ja miałabym inną propozycję:)

A jesli chodzi o piekarnik, to kusi was/cię podwójna komora, czy tylko tak sobie pomysł rozważasz(cie)? Bo od tego zależy, czy bierzecie samsunga i koniec, czy dumacie nad siemensami.

Tylko taka moja uwaga odnośnie piekarników, niech mnie popey poprawi, jeśli się mylę, ale w piekarnikach samsunga z fukcją czyszczenia pyrolizą nie uświadczysz prowadnic teleskopowych. (bo wybrany przez was model samsunga ma pyrolize)

Ja stwierdziłam, że kataliza i para mi wystarczą i dzięki temu będę się cieszyć prowadnicami.

pozdrawiam i powodzenia życzę:D

KamillaDeMon
18-02-2010, 14:00
e-mól Jest na prawdę cicha, ładnie zmywa, wszystko jest doczyszczone jak trzeba, w tej pierwszej panel jest ukryty więc nie widać, ale z obsługą nie ma problemu. Można wystawiać i przestawiać kosze jak tylko dusza zapragnie, dzięki czemu można załadować wszystkie miski po sporej imprezie plus sztućce w dodatkowej szufladzie. Bosch to mistrz jeśli chodzi o zmywarki.
Wybrałaś tą drugą? z panelem widocznym?

pepitka
18-02-2010, 14:08
czy ktoz szanownych forumowiczów, moze doradzic jaka mikrofala do: Samsung BT62TDBCT aby dobrze wygladaly obok siebie (nad sobą:-) (kolorystyka, stylistyka) ?

pozdrawiam,

PIvek

Proszę bardzo, w ofercie samsunga znajduje się kilka modeli

inox+czerń= Samsung FG87KUST z grillem i talerzem crusty z funkcją opiekania na chrupko lub FW87KUST ta z funkcja gotowania na parze

cała czarna FG87KU-B z funcjami w zasadzie takimi jak w pierwszym modelu


albo taki trochę kombajn, bo to ma i mikrofale i grill i termoobieg Samsung FC139STF

pozdrawiam:)

iza i emil
18-02-2010, 14:11
iza i emil :)

A ja mam pytanie, bo zauważyłam, że w propozycjach lodówek znajdują się 2 side-by-side'y. Czy decydując się na nie przeważającym argumentem jest pojemność tego ustrojstwa, czy może obecność tzw. "bajerów", czyli dystrybutora, tego czegoś co wygląda i sprawuje funkcję okienka rewizyjnego?

Bo jeśli chodzi o pojemność i wygodę przechowywania dużych rzeczy w środku, to ja miałabym inną propozycję:)

A jesli chodzi o piekarnik, to kusi was/cię podwójna komora, czy tylko tak sobie pomysł rozważasz(cie)? Bo od tego zależy, czy bierzecie samsunga i koniec, czy dumacie nad siemensami.

Tylko taka moja uwaga odnośnie piekarników, niech mnie popey poprawi, jeśli się mylę, ale w piekarnikach samsunga z fukcją czyszczenia pyrolizą nie uświadczysz prowadnic teleskopowych. (bo wybrany przez was model samsunga ma pyrolize)

Ja stwierdziłam, że kataliza i para mi wystarczą i dzięki temu będę się cieszyć prowadnicami.

pozdrawiam i powodzenia życzę:D

Dziękuję za taki szybki odzew!

Wiec...jeśli chodzi o sbs'y TO W SUMIE Z NIMI JEST TAK: PODOBAJĄ MI SIĘ OKROPNIE! wydają się dosyć duże, widziałam już kilka i również wydaje mi sie ze jeśli chodzi o gabaryty to bedą oki. Jeśli chodzi o bajery: to chciałabym mieć kostkarkę, nie koniecznie barek. Jedyne co chciałabym w tych sbsach to aby była komora na wędlinkę-czyli muszą mieć trzy komory w chłodziarce. Jeśli chodzi o zamrażarkę wystarczą mi dwie. Oczywiście czekam na propozycje.

Piekarnik: no powiem szczerze, ze troche mnie kusi ta podwójna komora ale nie ma musu że musi być. Sama nie wiem czy lepiej mieć pyrolizę czy prowadnice teleskopowe??? :(
a TY Pepitka jaka lodóweczkę i piekarnik wybrałaś?
Dziękuję i pozdrawiam.
Iza :)

pepitka
18-02-2010, 15:46
A więc jednak tym razem Iza :D
Skasowałao mi się wszystko, co napisałam, więc teraz będzie oględnie:)

Lodówka SHARP SJ - PT690RS lub RBE (inny rodzaj i kolor powłoki zewnętrznej)

Moim zdaniem jesli chodzi o wygodnę przechowywania/ pojemność / gabaryty zewnętrzne / możliwość zainstalowania w nej np. sporej blachy z ciastem jest super. Jak ją sobie na żywo oglądałam, chciałam się do niej przytulić, ale ustalmy, że jestem trochę "skrzywiona" i pomińmy to milczeniem :D

Posiada kilka tajemniczo brzmiących funkcji:
Honeycomb - jedzenie nie przechodzi zapachami tego, co stoi obok i według opnii znalezionych w necie sprawdza się świetnie
Plasmacluster - jonizator, który spowalnia rozwój bakterii i pleśni, dzięki któremy żywność pozostaje świerza znacznie dłużej
Chłodzenie hybrydowe - jedzonko zachowuje wilgodność, która ponoć przy no-froście z niej ucieka

Na plus ponad to: 2 wielkie szuflady na warzywa i owoce i duża komora niskich temperatur, bardzo fajnie rozplanowana przestrzeń na drzwiach lodówki, bardzo pojemny zamrażalnik (139l) z podwójną kostkarką twistową, pojemność chłodziarki to 416l, czyli więcej niż w side-by-sidach samsunga

Ciężko znaleźć zdjęcie wnętrza, ale jest chyba na stronie rtv euro agd.

A'propos piekarnika, to wybrałam Samsunga BT65TDBCT. Plusy:
-duża komora o poj. 65l, co jednak jest rzadkośćią
-możliwość podzielenia jej na dwie (każda posiada wtedy oddzielne sterowanie), co w tej półce cenowej się nie zdarza
-prowadnice teleskopowe, przy podwójnym systemie czyszczenia piekarnica parą (Steam Clean) i katalizą
-portójna szyba
-klasa energetyczna AAA
-masa opcji pieczenia, dwie grzałki grilla, podwójny wentylator (dobrze piszę?) termoobiegu, opiekacz góra i dół

Pierwszy wymieniony przez Ciebie model siemensa pod względem pieczenia raczej się od samsunga nie różni, za to ma chłodny nawiew i rozmrażanie 9to pierwsze z resztą do tego drugiedo potrzebne ponoć), poza tym, jeśli cena ma dla Ciebie znaczenie, to siemens kosztuje ok. 3000, a obgadywany przeze mnie samsung ok. 2100

Weź jeszcze pod uwagę wygląd i to, czy przypadkiem twoja mokrofalówka nie ma funkcji rozmrażania i wybierz :D

P.S. Właśnie się dogrzebałam, że w siemensie HB 73AB550 (2-gi na twojej liście) możesz mieć prowadnice teleskopowe i pyrolizę jednocześnie, ale.. do wszytskich wymienionych modeli siemensa prowadnice trzeba dokupić osobno, taka wiadomość znajduje się na stronie producenta:(

I jednak nie wyszło oględnie. :oops:

popey111
18-02-2010, 18:03
[Piekranik Bosch HBN 231EO - nie kupuj, jeżeli już bosch to HBN230051 ;)

Popey111 - a dlaczego polecasz model HBN230051? :) Ma jakieś dodatkowe funkcje?
Grzanie 3d:) a nie tylko nawiew, i dużo lepsze emalie (łatwiej się czyści). Ten który wybrałaś jest produkowany w Turcji a ten który ja w Niemczech. Ogólnie modele produkowane w Turcji to już najniższa półka w boschu, są gorzej wykonane i wyposażone.

popey111
18-02-2010, 18:25
"iza i emil"


LODÓWKA: Samsung RSH 1ZTRS czy Samsung RSH 1KERS. Jeżeli nie chcesz płacić za wygląd to weź tańszą, funkcjonalne różnice nie są warte tej ceny.
ZMYWARKA: SIEMENS SN 66 N080 EU - Funkcjonalnie to samo co w modelu SN 66 M 092 EU ale mniej oszczędna, za to sporo tańsza:) Sn 660 n 030 przegrała z powodu braku kosza na sztućce.

Weź tego rodzynka SAMSUNG BT 62FQBFST ma wszystko co potrzeba:) nie będę dublował postu pepitki

KUCHENKA MIKROFALOWA: fg87kust- wszystko co trzeba:) i cena :) fw 87...sobie odpuść:) nie ma grilal, emaliowanego wnętrza.

PŁYTA INDUKCYJNA: ELEKTROLUX EHD 60150P , dlaczego bo ehd60140 już nie kupisz(chyba że jakiś leżak na magazynie) a różnią się sterowaniem .....150 ma slider.



lub SIEMENS EH 77S501E :D to samo ale siemens, jak wolisz :) ale slider pojedynczy więc electroluxem łatwiej sterować. Mi podoba się
amica PI 6511 SF INARI :)

MonikaC
18-02-2010, 20:26
popey111 piękna ta Amica - mój nowy lider :)

duzy616
18-02-2010, 20:33
Witam
Kto mi doradzi jaką wybrać lodówke
- wys. min. 185cm
- kolor biała
- system no frost
- cena do 2 tys.
- cicha (pokój z aneksem kuchennym)
Podoba mi sie model Bosch KGN36X43 (ale nie ma białych)

pepitka
18-02-2010, 21:18
duzy616

kilka pierwszych z brzegu:
Samsung RL39WBSW, głośność 41 dB
Liebherr CN 38130
Samsung RL41WCSW
Siemens KG36NX10

tam gdzie szukałam głośności reszty modeli nie podano (albo mi w oko nie wpadły)

A tak w ogóle to za tą cenę to możesz już oczekiwać "bajerów" :D , więc musisz zdecydować, na czym ci zależy np.:

-kostkarka
-komora niskich temperatur
-jakies powłoki antybakteryjne
-alarm otwartych drzwi
-super zamrażanie
-dytrybutor wody
i masa innych, także musisz skonkretyzować wymagania:D

pozdrawiam

popey111
19-02-2010, 01:12
Witam
Kto mi doradzi jaką wybrać lodówke
- wys. min. 185cm
- kolor biała
- system no frost
- cena do 2 tys.
- cicha (pokój z aneksem kuchennym)
Podoba mi sie model Bosch KGN36X43 (ale nie ma białych)

Liebherr CUN 35130
Samsung RL41ecsw

Jeżeli nie zależy Ci na dużej zamrażarce to oczywiście jeszcze bosch, siemens i electrolux. Ale te dwa modele które podałem uważam za najrozsądniejsze, można ewentualni dorzucić jeszcze jakiegoś whirlpoola. A co do hałasu to polecam podłożyć coś miękkiego pod lodówkę. Kawałek miękkiej wykładziny potrafi czynić cuda:) zwłaszcza jak lodówka stoi na kafelkach :).

PS


kilka pierwszych z brzegu:
Samsung RL39WBSW, głośność 41 dB
Liebherr CN 38130
Samsung RL41WCSW
Siemens KG36NX10 Chęci widzę dobre ale jaki jest sens wrzucać na forum modele sprzed dwóch lat?

e-mól
19-02-2010, 07:43
Mi podoba się
amica PI 6511 SF INARI :)

Estetycznie czy technicznie Ci się podoba? Bo technicznie PI 6511 SF INARI to rozumiem że będzie to samo?

Oglądałam płyty w markecie i ogromnie się zdziwiłam, bo macany elektrolux był zdecydowanie bardziej zapaskudzony niż gorenje, nie wiem na czym by to mialo polegać ale jakby "inne szkło".

Takie pewnie głupie pytanie, jak to jest z rozmiarami pól, one rosą do rozmiarów garnków, jest sens wybierać płytę o różnych średnicach grzałek?

angela6
19-02-2010, 10:28
popey111 piękna ta Amica - mój nowy lider :)

Ja właśnie dzisiaj odbieram tą piękną płytę Amici. Kupiona za na namową popey. Już się nie mogę doczekać :lol:

basiek77
19-02-2010, 10:30
[Piekranik Bosch HBN 231EO - nie kupuj, jeżeli już bosch to HBN230051 ;)

Popey111 - a dlaczego polecasz model HBN230051? :) Ma jakieś dodatkowe funkcje?
Grzanie 3d:) a nie tylko nawiew, i dużo lepsze emalie (łatwiej się czyści). Ten który wybrałaś jest produkowany w Turcji a ten który ja w Niemczech. Ogólnie modele produkowane w Turcji to już najniższa półka w boschu, są gorzej wykonane i wyposażone.

Popey111 dziękuję za opinię o piekarniku, Twoje argumenty mnie przekonują :)

A wracając do płyty - jaką byś polecił, zależy mi na tym, aby dwa pola grzewcze były rozszerzane, Bosch, do 1500 zł?

pepitka
19-02-2010, 10:31
PS


kilka pierwszych z brzegu:
Samsung RL39WBSW, głośność 41 dB
Liebherr CN 38130
Samsung RL41WCSW
Siemens KG36NX10 Chęci widzę dobre ale jaki jest sens wrzucać na forum modele sprzed dwóch lat?

No to wtopa:) Może dlatego, że gdy sama poprosiłam, żeby ocenić wybrany przeze mnie sprzęt AGD też znajdowały się w zestawieniu sprzęty, które nie występyją w aktualnych kolekcjach, a co za tym idzie na stronach producentów i nie zostawły mi z tego powodu odradzone.

Ale pretensje rozumiem, tym bardziej, że pod tym względem lodówek nie szukałam. Pozdrawiam i zmykam, nudziłlo mi się, to poszperałam. Więcej grzechów nie pamiętam:D

Pozdrawiam
pepitka

e-mól
19-02-2010, 10:41
A widziałaś ja na żywo?
Na moim kompie widzę tylko czarną plamę z czterema białymikropkami.
A jakich argumentów popey używał namawiając Cię na nią?




popey111 piękna ta Amica - mój nowy lider :)

Ja właśnie dzisiaj odbieram tą piękną płytę Amici. Kupiona za na namową popey. Już się nie mogę doczekać :lol:

angela6
19-02-2010, 11:00
[quote="e-mól"]A widziałaś ja na żywo?
Na moim kompie widzę tylko czarną plamę z czterema białymikropkami.
A jakich argumentów popey używał namawiając Cię na nią?


Nie widziałam jej na żywo, kupiłam w ciemno jeżeli chodzi o wygląd.
Szukałam płyty, na której mogę postawić dużą patelnię lub brytfankę i akurat na tej można połączyć 2 pola w jedno, rozpoznawanie wielkośći garnka, sterowanie sliderem, booster na 4 polach, blokada przed dziećmi, Funkcja Stop'n Go sporo tego i raczej wszystko co mi było potrzebne. Myśłę, że wygląd też będzie ekstra, bo nie obrysów pól - jest tylko czarna tafla. Do tego będzie okap też czarna tafla i piekarnik Samsunga z frotem z czarnego szkła :lol:
Dam znać jak zobaczę płytę w realu

e-mól
19-02-2010, 11:16
U mnie też okap czarna tafla i piekarnik również...siostro :)
Pewnie nie za szybko ja przetestujesz, co? Ciekawe jak buczenie? A Amica ceniona jest za jakość?

MonikaC
19-02-2010, 11:52
popey dzięi za pomoc!!!!

A stronka fajna ale jeszcze nie wszystko czytałam :)

Vach
19-02-2010, 12:35
Ja mam problem z lodówką do zabudowy. Chciałbym żeby kosztowała do 3 tys., nie musi mieć No Frost, byle była cicha i w miarę bezawaryjna.

W tej chwili moją uwagę przykuły dwa modele:
Siemens KI38VA20
Liebherr ICUS 3013 Comfort

Co do Siemensa, to ładnie się prezentuje, aczkolwiek raczej nie kojarzyłem tej marki nigdy z lodówkami. Liebherr co do marki wiadomo, natomiast jest to raczej niższy segment cenowy tego producenta i nie wiem czy również będzie tak dobry jakościowo, a poza tym wygląda w środku mocno topornie :/

Jestem otwarty na komentarze i ew. nowe propozycje :)

angela6
19-02-2010, 14:37
U mnie też okap czarna tafla i piekarnik również...siostro :)
Pewnie nie za szybko ja przetestujesz, co? Ciekawe jak buczenie? A Amica ceniona jest za jakość?

:lol: Siostro! Kuchnię (meble) w poniedziałek mam mieć zamontowaną w całości i może nawet wszystko podłączone :roll: więc pewnie będę zaraz wypróbowywać (ciekawość nie da mi spać) ale dla Ciebie na pewno w pierwszej kolejności odpalę płytę i sprawdzę jak działa :lol: :D
Jeżeli chodzi o samą markę Amica to na początku wogóle nie miałam jej w planach (byłam wręcz przeciwna - żadnej Amiki!!!) mojego AGD ale trochę dobrego się naczytałam odnośnie piekarników i płyt więc zaryzykowałam. A jeszcze w jednym sklepie mi powiedziano, że w płytach to się za bardzo nie ma co psuć więc jeszcze bardziej się uspokoiłam :)

e-mól
19-02-2010, 17:08
Super zatem czekam do poniedziałku z zamówieniem. Czyli w poniedziałek będą fotki w wątku kuchennym :) Szczególnie obfotografuj płytę :wink:

agata39
19-02-2010, 20:03
Co sądzicie o tym okapie,czy wart tej ceny?
Mamy kuchnię otwartą,więc potrzebny jest z dużą wydajnością.
Może zaproponujecie jakiś inny?
http://www.agdexpert.pl/okapy-kominowe/franke-fdb-8078-xs

ellaj
19-02-2010, 20:28
Ciarko Quatro Black ma chyba lepsze parametry.

duzy616
19-02-2010, 20:57
Czy warto kupić lodówkę w sklepie internetowym. Jeżeli tak to który polecacie.

DZIDZIAK
19-02-2010, 21:05
my zakupilismy caly sprzet do kuchni przez internet i jak do tej pory nie bylo problemow, kazdy sprzet byl zakupiony w innym sklepie.

ellaj
19-02-2010, 21:16
A jak to wyszlo pod wzgledem kosztow transportu?

e-mól
19-02-2010, 21:17
a nie wychodziło najkorzystniej zamówić wszystko w jednym miejscu, to chyba dałoby największe pole do negocjacji.


my zakupilismy caly sprzet do kuchni przez internet i jak do tej pory nie bylo problemow, kazdy sprzet byl zakupiony w innym sklepie.

iza i emil
19-02-2010, 23:40
Witam, przepraszam ,że tak późno ale strasznie dni.... moja dzidzia chora, męża dzis dopadło, ledwo zyje a na dodatek sajgon w pracy :(

Pepitka i Popey 111 BARDZO DZIĘKUJĘ ZA DORADZTWO, ZA WSZELKIE SUGESTIE I PODPOWIEDZI.
Będę jutro więc, cosik napisze na co już mniej więcej się zdecydowałam.
Ale.... :)
Popey 111 pomóż! :)co sądzisz o lodóweczce: LG GR-P227YTQA? Lepsze LG czy Samsung ?


Pepitka: Dzięki za Sharpa ale zakochana jestem w tych sbsach...sama nie wiem czemu, jakoś głupio się na nie uparłam :)
Pozdrawiam.
Iza

popey111
20-02-2010, 01:06
Estetycznie czy technicznie Ci się podoba? Bo technicznie PI 6511 SF INARI to rozumiem że będzie to samo?

Oglądałam płyty w markecie i ogromnie się zdziwiłam, bo macany elektrolux był zdecydowanie bardziej zapaskudzony niż gorenje, nie wiem na czym by to mialo polegać ale jakby "inne szkło".

Takie pewnie głupie pytanie, jak to jest z rozmiarami pól, one rosą do rozmiarów garnków, jest sens wybierać płytę o różnych średnicach grzałek?

e-mól
Płyta jest moim zdaniem ładna. Te plamki które widzisz to cztery białe trójkąciki oznaczające środek pola:) Poza tym brak praktycznie innych wzorków:) Fajnie jest zrobiony panel sterowania (zerknij katalog amiki mają tam niezłe zdjęcie).

A co do różnej średnicy pól to też się zastanawiam. Skoro większe są bardziej uniwersalne, to po co robić mniejsze?

popey111
20-02-2010, 01:12
Witam, przepraszam ,że tak późno ale strasznie dni.... moja dzidzia chora, męża dzis dopadło, ledwo zyje a na dodatek sajgon w pracy :(

Pepitka i Popey 111 BARDZO DZIĘKUJĘ ZA DORADZTWO, ZA WSZELKIE SUGESTIE I PODPOWIEDZI.
Będę jutro więc, cosik napisze na co już mniej więcej się zdecydowałam.
Ale.... :)
Popey 111 pomóż! :)co sądzisz o lodóweczce: LG GR-P227YTQA? Lepsze LG czy Samsung ?


Pepitka: Dzięki za Sharpa ale zakochana jestem w tych sbsach...sama nie wiem czemu, jakoś głupio się na nie uparłam :)
Pozdrawiam.
Iza
Samsungi z serii rsh i wyżej są bardziej funkcjonalne(wyższa wilgotność w chłodziarce) więc raczej samsung. Z drugiej strony serie rsa.... nie wychylają się ponad przeciętność w tym segmencie.

popey111
20-02-2010, 01:13
Czy warto kupić lodówkę w sklepie internetowym. Jeżeli tak to który polecacie.
Przy sporej różnicy w cenie . Oczywiście że warto.

popey111
20-02-2010, 01:19
Ja mam problem z lodówką do zabudowy. Chciałbym żeby kosztowała do 3 tys., nie musi mieć No Frost, byle była cicha i w miarę bezawaryjna.

W tej chwili moją uwagę przykuły dwa modele:
Siemens KI38VA20
Liebherr ICUS 3013 Comfort

Co do Siemensa, to ładnie się prezentuje, aczkolwiek raczej nie kojarzyłem tej marki nigdy z lodówkami. Liebherr co do marki wiadomo, natomiast jest to raczej niższy segment cenowy tego producenta i nie wiem czy również będzie tak dobry jakościowo, a poza tym wygląda w środku mocno topornie :/

Jestem otwarty na komentarze i ew. nowe propozycje :)
Przy tych założeniach cenowych moim liderem jest ELECTROLUX ERZ 28801:)
Jakość ok, dwie szuflady 0stopni z regulacją wilgotności itd. Dla mnie miodzio:)

popey111
20-02-2010, 01:25
Co sądzicie o tym okapie,czy wart tej ceny?
Mamy kuchnię otwartą,więc potrzebny jest z dużą wydajnością.
Może zaproponujecie jakiś inny?
http://www.agdexpert.pl/okapy-kominowe/franke-fdb-8078-xs
Zajrzyj sobie tutaj (http://agd-abc.pl/por_okap.html).
A model który podałaś jak dla mnie ok. Pytanie tylko jakie parametry ma mieć okap żeby dobrze spełniał swoje funkcje. Polecam lekturę.

popey111
20-02-2010, 01:39
angela6
Co do płyt indukcyjnych to niestety ma się tam co psuć. Ale jednym z najistotniejszych czynników jest prawidłowy montaż i podłączenie. A co do amiki to dają możliwość przedłużenia gwarancji do pięciu lat, ostatnio jak patrzyłem to za 150zł. Więc warto skorzystać, dla świętego spokoju.

angela6
20-02-2010, 15:18
angela6
Co do płyt indukcyjnych to niestety ma się tam co psuć. Ale jednym z najistotniejszych czynników jest prawidłowy montaż i podłączenie. A co do amiki to dają możliwość przedłużenia gwarancji do pięciu lat, ostatnio jak patrzyłem to za 150zł. Więc warto skorzystać, dla świętego spokoju.
Ty mnie nie strasz kolego :wink: bo ja się zarzekałam, że żadnej Amiki!!! A tu proszę i płyta i okap :o :o
Chyba właśnie pomyśłę o tym przedłużeniu gwarancji na 5 lat na płytę ale okap to sobie raczej odpuszczę. Jak myśłicie: wart przedłużać gwarancję na okap?

e-mól
20-02-2010, 15:30
Widziałam dziś tą Amiac'ę najładniejsza płyta w sklepie, ale tez najbardziej "opalcowana" :cry: ale i tak ją kupię :)
Angela, przyszła Twoja?

popey111
20-02-2010, 15:31
Nie warto.

MonikaC
20-02-2010, 16:50
Popey - GRATULUJĘ TYTUŁU

DZIDZIAK
20-02-2010, 18:04
a nie wychodziło najkorzystniej zamówić wszystko w jednym miejscu, to chyba dałoby największe pole do negocjacji.


my zakupilismy caly sprzet do kuchni przez internet i jak do tej pory nie bylo problemow, kazdy sprzet byl zakupiony w innym sklepie.

tez tak myslalam, ale wiekszosc sklepow albo nie odpowiedziala mi na zapytanie albo koncowa cena byla nieoplacalna.

ellaj
20-02-2010, 18:23
Ja zamowilam calego siemensa w cento.pl. Lodowke liebher ICS 30130. Cento wyszlo taniej, niz magiczna planeta.
Okap Ciarko albo Quatro black albo Prestige, w ich sklepie internetowym. Zastanawiam sie tylko czy 60 czy 90.
Na razie czekam na realizacje zamowienia.

angela6
20-02-2010, 19:39
Widziałam dziś tą Amiac'ę najładniejsza płyta w sklepie, ale tez najbardziej "opalcowana" :cry: ale i tak ją kupię :)
Angela, przyszła Twoja?
Tak do mnie pisz!!! "najładniejsza w sklepie" :lol:
Niestety kurier nie dojechał i płytę będę miała w poniedziałek :(
Obiecuję zrobić fotki i opublikować!

e-mól
20-02-2010, 19:45
Ona ma tylko cztery wgłębienia (super bajeransko wyglądają) to klikania i suwak też chyba we wgłębieniu i tam jest szkło zmatowione albo pomalowane. Cacko normalnie. :)
Na płycie był napis: made in germany

Wirecki
20-02-2010, 20:26
Patrzyłam na modele w granicach 1600 zł może dlatego ale nie wiem czy warto wydać 500 zł. więcej i mieć lepiej wypasionego Boscha - dla mnie nie warto. WYPASIONY BOSCH (http://www.ceneo.pl/3433642) to trochę inna cena... Pozdr.
Wracając na moment, czy drogi sprzęt wart jest swojej ceny? Czy relacja cena/jakość dla tej zmywarki Boscha jest tu właściwa?

popey111
20-02-2010, 21:33
Patrzyłam na modele w granicach 1600 zł może dlatego ale nie wiem czy warto wydać 500 zł. więcej i mieć lepiej wypasionego Boscha - dla mnie nie warto. WYPASIONY BOSCH (http://www.ceneo.pl/3433642) to trochę inna cena... Pozdr.
Wracając na moment, czy drogi sprzęt wart jest swojej ceny? Czy relacja cena/jakość dla tej zmywarki Boscha jest tu właściwa? Szkoda pieniędzy. Troszkę więcej bajerów a cena wywindowana na maxa.

angela6
20-02-2010, 21:36
Patrzyłam na modele w granicach 1600 zł może dlatego ale nie wiem czy warto wydać 500 zł. więcej i mieć lepiej wypasionego Boscha - dla mnie nie warto. WYPASIONY BOSCH (http://www.ceneo.pl/3433642) to trochę inna cena... Pozdr.
Wracając na moment, czy drogi sprzęt wart jest swojej ceny? Czy relacja cena/jakość dla tej zmywarki Boscha jest tu właściwa?
Generalnie to jestem jak najbardziej świadoma, że WYPASIONEGO Boscha trzeba liczyć ok. 3000 zł ale ja miałam na myśli TROCHĘ bardziej WYPASIONEGO a w zasadzie to bogatszego o VarioSpeed i jakieś drobnostki i dlatego za praktycznie jedną funkcję nie miałam ochoty dopłacać 500 zł 8)
Wybrałam SMV 50E10EU i zobaczymy jak się będzie spisywał w codziennym użytkowaniu. Jest to pierwsza moja własna zmywarka więc nie mam może zbyt dużej praktyki i doświadczenia i dlatego na początek wolałam ostrożnie z wodotryskami bo jakby się okazało, że używam ich raz na rok to szkoda by mi było wydanych pieniędzy. Ale oczywiście podnoszę wątek i chętnie zapoznam się (nie tylko zresztą ja) z opiniami uzytkowników sprzętów Wypasionych oraz wersji Ekonomicznych :roll:

angela6
20-02-2010, 21:40
A tak przy okazji może trochę z innej ale pokrewnej beczki: czy Tu rozstrzygamy też dylematy na temat sprzętu RTV? Może znacie jakieś dobre, sprawdzone i żyjące fora dotyczące RTV - konkretnie telewizorów
Z góry dziękuję

angela6
20-02-2010, 21:43
POPEY!!!! Widzę, że zostałeś Najlepszym Doradcą :P Gratuluję!!! A jeszcze tak niedawno wnosiłam o odznaczenie Cię tym tytułem a tu proszę tak szybciutko :lol: Obyś tylko nie zniknął tak szybko i bezpowrotnie jak Semper bo już znajomych powiadomiłam o tym forum i Twojej obecności na nim. Przygotuj się na lawinę pytań :lol: :lol:

angela6
20-02-2010, 21:47
U mnie też okap czarna tafla i piekarnik również...siostro :)
Pewnie nie za szybko ja przetestujesz, co? Ciekawe jak buczenie? A Amica ceniona jest za jakość?
e-mól a tak z ciekawości spytam jakie masz meble w kuchni?

e-mól
20-02-2010, 21:49
Będzie dąb i czarne szkło.

angela6
20-02-2010, 21:49
Ona ma tylko cztery wgłębienia (super bajeransko wyglądają) to klikania i suwak też chyba we wgłębieniu i tam jest szkło zmatowione albo pomalowane. Cacko normalnie. :)
Na płycie był napis: made in germany
Polskie Wronki made in Germany??? Hmmm, coś mi nie pasuje... :o :roll:

popey111
20-02-2010, 21:51
POPEY!!!! Widzę, że zostałeś Najlepszym Doradcą :P Gratuluję!!! A jeszcze tak niedawno wnosiłam o odznaczenie Cię tym tytułem a tu proszę tak szybciutko :lol: Obyś tylko nie zniknął tak szybko i bezpowrotnie jak Semper bo już znajomych powiadomiłam o tym forum i Twojej obecności na nim. Przygotuj się na lawinę pytań :lol: :lol: Bardzo chętnie pomogę:)
Ale też będę potrzebował pomocy:) a propos recenzji:) użytkowników konkretnych modeli:) Angela liczę na Ciebie:) i nie tylko Ciebie:) Można by w końcu zrobić jakąś porządną stronę z recenzjami sprzętu:) Chyba że już jakąś znacie?

popey111
20-02-2010, 21:55
Ona ma tylko cztery wgłębienia (super bajeransko wyglądają) to klikania i suwak też chyba we wgłębieniu i tam jest szkło zmatowione albo pomalowane. Cacko normalnie. :)
Na płycie był napis: made in germany
Polskie Wronki made in Germany??? Hmmm, coś mi nie pasuje... :o :roll:
Angela blaty ceramiczne dla amiki robi SCHOTT CERAN :) stąd napis:) a urządzenie jest składane we Wronkach:)

e-mól
20-02-2010, 21:59
Myślę że chodziło o samo szkło, made in germany było pod napisem cero schot czy jakoś tak, często ten napis na płytach widnieje.
Może wyjaśnisz popey co on oznacza?




Ona ma tylko cztery wgłębienia (super bajeransko wyglądają) to klikania i suwak też chyba we wgłębieniu i tam jest szkło zmatowione albo pomalowane. Cacko normalnie. :)
Na płycie był napis: made in germany
Polskie Wronki made in Germany??? Hmmm, coś mi nie pasuje... :o :roll:

angela6
20-02-2010, 21:59
Ja póki co czytałam opinie na ceneo (z dużą częstotliwością)
Ale właśnie mi o to chodziło, już kiedyś pisałam, że ludki sobie pokupują sprzęt i już zapominają o forach, które wcześnie okupowali godzinami. A powinni wejść, napisać jak ich sprzęcik śmiga i podzielić się spostrzeżeniami. Wtedy mamy dość, powtarzam DOŚĆ obiektywną wizję danego sprzętu. Zawsze można wyciągnąć statystyczną średnią z plusów i minusów i widzimy co jest ok a co do kitu. Więc piszcie nie tylko przed zakupem ale też po transakcji, jak sprzęcik już sobie śmiga :)

angela6
20-02-2010, 22:08
pytań :lol: :lol: Bardzo chętnie pomogę:)
Ale też będę potrzebował pomocy:) a propos recenzji:) użytkowników konkretnych modeli:) Angela liczę na Ciebie:) i nie tylko Ciebie:) Można by w końcu zrobić jakąś porządną stronę z recenzjami sprzętu:) Chyba że już jakąś znacie?
Ja melduję, że zdam relację z eksploatacji sprzętu 8) !!
Musze wybadać sprzęt szwagierki :roll: Ona ma wszystko Siemensa, tylko lodówkę Liebherr'a. Miała ochotę na Miele ale trochę mało opinii miała dostęnych i bała się wydać sporą gotówkę bez dużej pewności czy warto
Ja się śmiałam, że na mojej Amice walnę sobie naklejkę Miele i ją powkurzam :lol:

hosz
20-02-2010, 23:09
Pilnie potrzebuję wsparcia!!!! Właśnie wymieniam cały sprzęt AGD w kuchni (niestety, tylko i wyłącznie z powodu koloru), i jestem załamana ofertą, którą widzę na rynku. Bo o ile ze zmywarką było łatwo: BOSCH SMI63N06EU, płyta ceramiczna AMICA PC6220PC i piekarnik AMICA EBP 8652 (mam obecnie piec z płytą ceramIczną AMICA od ponad 10 lat, ma wszystkie bajery, co ten nowy, działają idealnie, wszystko się świetnie gotuje i piecze, i w ogóle nie było mowy o awariach i zostaną przewiezione do dalszej eksploatacji do mojego domu letniskowego - szczerze z całego serca polecam!), to oferta lodówek mnie przeraża!!! POMOCY!!!! Obecnie użytkuję w błogim spokoju i zadowoleniu białego "POLARA" od chyba 5 lat i niestety z powodu koloru muszę go zmienić, i jak teraz patrzę na to co jest w sklepach, to włos mi się jeży, na widok wykonania, cen lub opinii o awaryjności lub głośności pracy. Niestety, nie ma już POLARów takich jak kiedyś, obecna oferta to jakiś chłam. To co ja obecnie posiadam serwują w wyższych cenach, BOSCH, MASTERCOOK itp. I to właśnie metodą eliminacji, wyselekcjonowałam dwa typy: BOSCH KGN36Y42 lub MASTERCOOK LCE-818NFXW. Cały czas byłam nastawiona na MASTERCOOKA, ale w ostatnim momencie zmieniłam zdanie i zamówiłam BOSCHa (internetowo). Niestety, cały czas mam wewnętrzne (nienaturalne dla mnie) przekonanie, że zrobiłam błąd i powinnam jeszcze zmienić zamówienie. Czytam opinie o GŁOŚNOŚCI BOSCHa, i to mnie dobija - na pewno nie chcę w domu ryczącego sprzętu, z drugiej strony są głosy o awaryjności MASTERCOOKa, i to mnie powstrzymało. Ale, jak dziś zrobiłam "przelot" przez sklepy i widziałam BOSCH vide Masrercook, to te obdrapane niby srebrne rączki do białości BOSCHa mnie załamały i jeszcze w dodatki komora świeżości, która ma rozmiary mojego polarowskiego pojemnika na szynki z przed 5 lat, tylko jest podwieszona pod półką! Mastercook prezentował się o niebo lepiej! Jeszcze raz pomocy!!!! Potrzebuję albo potwierdzenia użytkownika BOSCHów, że to nieuzasadniona panika, albo twarde głosy, że mam się nie szczypać i bez obaw zamawiać MASTERCOOKa. PILNE!!! PROSZĘ O RADY!!!

Wirecki
20-02-2010, 23:10
...czy drogi sprzęt wart jest swojej ceny? Czy relacja cena/jakość dla tej zmywarki Boscha jest tu właściwa? Szkoda pieniędzy. Troszkę więcej bajerów a cena wywindowana na maxa. A co sądzisz o łaczeniu sprzętu różnych producentów? Moja jakaśtam wstepna lista to:
lodówka samsung RSH1ZTRS
zmywarka bosch smi58m35eu
piekarnik samsung BT62TDBCT
k.mikrofalowa samsung FG87KUST

Kuchenka bedzie nad zmywarką. Mam wątpliwości co do kolorów, czy to bedzie pasowało do siebie? Te stale, inox-y, srebrne to mimo wszystko różne kolory.....
Zmywarkę zdegradowałem do niższego modelu, co sądzisz o reszcie? Pozdr

popey111
20-02-2010, 23:28
...czy drogi sprzęt wart jest swojej ceny? Czy relacja cena/jakość dla tej zmywarki Boscha jest tu właściwa? Szkoda pieniędzy. Troszkę więcej bajerów a cena wywindowana na maxa. A co sądzisz o łaczeniu sprzętu różnych producentów? Moja jakaśtam wstepna lista to:
lodówka samsung RSH1ZTRS
zmywarka bosch smi58m35eu
piekarnik samsung BT62TDBCT
k.mikrofalowa samsung FG87KUST

Kuchenka bedzie nad zmywarką. Mam wątpliwości co do kolorów, czy to bedzie pasowało do siebie? Te stale, inox-y, srebrne to mimo wszystko różne kolory.....
Zmywarkę zdegradowałem do niższego modelu, co sądzisz o reszcie? Pozdr
A nie łatwiej kupić zmywarkę ze zintegrowanym panelem i nie mieć problemu?

Wirecki
20-02-2010, 23:30
może i łatwiej... gdyby to była moja decyzja :)

popey111
20-02-2010, 23:39
Pilnie potrzebuję wsparcia!!!! Właśnie wymieniam cały sprzęt AGD w kuchni (niestety, tylko i wyłącznie z powodu koloru), i jestem załamana ofertą, którą widzę na rynku. Bo o ile ze zmywarką było łatwo: BOSCH SMI63N06EU, płyta ceramiczna AMICA PC6220PC i piekarnik AMICA EBP 8652 (mam obecnie piec z płytą ceramIczną AMICA od ponad 10 lat, ma wszystkie bajery, co ten nowy, działają idealnie, wszystko się świetnie gotuje i piecze, i w ogóle nie było mowy o awariach i zostaną przewiezione do dalszej eksploatacji do mojego domu letniskowego - szczerze z całego serca polecam!), to oferta lodówek mnie przeraża!!! POMOCY!!!! Obecnie użytkuję w błogim spokoju i zadowoleniu białego "POLARA" od chyba 5 lat i niestety z powodu koloru muszę go zmienić, i jak teraz patrzę na to co jest w sklepach, to włos mi się jeży, na widok wykonania, cen lub opinii o awaryjności lub głośności pracy. Niestety, nie ma już POLARów takich jak kiedyś, obecna oferta to jakiś chłam. To co ja obecnie posiadam serwują w wyższych cenach, BOSCH, MASTERCOOK itp. I to właśnie metodą eliminacji, wyselekcjonowałam dwa typy: BOSCH KGN36Y42 lub MASTERCOOK LCE-818NFXW. Cały czas byłam nastawiona na MASTERCOOKA, ale w ostatnim momencie zmieniłam zdanie i zamówiłam BOSCHa (internetowo). Niestety, cały czas mam wewnętrzne (nienaturalne dla mnie) przekonanie, że zrobiłam błąd i powinnam jeszcze zmienić zamówienie. Czytam opinie o GŁOŚNOŚCI BOSCHa, i to mnie dobija - na pewno nie chcę w domu ryczącego sprzętu, z drugiej strony są głosy o awaryjności MASTERCOOKa, i to mnie powstrzymało. Ale, jak dziś zrobiłam "przelot" przez sklepy i widziałam BOSCH vide Masrercook, to te obdrapane niby srebrne rączki do białości BOSCHa mnie załamały i jeszcze w dodatki komora świeżości, która ma rozmiary mojego polarowskiego pojemnika na szynki z przed 5 lat, tylko jest podwieszona pod półką! Mastercook prezentował się o niebo lepiej! Jeszcze raz pomocy!!!! Potrzebuję albo potwierdzenia użytkownika BOSCHów, że to nieuzasadniona panika, albo twarde głosy, że mam się nie szczypać i bez obaw zamawiać MASTERCOOKa. PILNE!!! PROSZĘ O RADY!!!
Kup samsunga rl41hcus lubLG GR-B469BTQA

popey111
20-02-2010, 23:41
może i łatwiej... gdyby to była moja decyzja :)
Skoro tak to zostaw tak jak jest i nie szukaj za bardzo dziury w całym :) Jak już wszystko będzie zamontowane to i tak się okaże że światło inaczej pada na mikrofalówkę i ideał szlak trafił:)

hosz
20-02-2010, 23:48
Dzięki, ale dałam się namówić na telewizor LCD LG i wiem, że (chociaż działa, ma bajery i wbudowane DVD), nie chcę mieć już nic więcej z tą firmą do czynienia (tzw. diabeł tkwi w szczegółach), co do lodówek Samsung, to też mi się nie podobają. Wiem, że ich jest obecnie najwięcej i wszyscy polecają - ale nie mogę się zmusić.

popey111
21-02-2010, 00:00
Dzięki, ale dałam się namówić na telewizor LCD LG i wiem, że (chociaż działa, ma bajery i wbudowane DVD), nie chcę mieć już nic więcej z tą firmą do czynienia (tzw. diabeł tkwi w szczegółach), co do lodówek Samsung, to też mi się nie podobają. Wiem, że ich jest obecnie najwięcej i wszyscy polecają - ale nie mogę się zmusić. Skoro tak to hmm.. dorzuć trochę i kup boscha lub liebherra np CUesf 3503 lub z nofrost CUNesf 3513 lub Whirlpool WBC 3546 FCX(ta mi osobiście się podoba)

angela6
21-02-2010, 09:28
Dzięki, ale dałam się namówić na telewizor LCD LG i wiem, że (chociaż działa, ma bajery i wbudowane DVD), nie chcę mieć już nic więcej z tą firmą do czynienia (tzw. diabeł tkwi w szczegółach), co do lodówek Samsung, to też mi się nie podobają. Wiem, że ich jest obecnie najwięcej i wszyscy polecają - ale nie mogę się zmusić.
Ale lodówka LG to nie telewizor. LG jako pierwszy wprowadziła w swoich lodówkach NO FROST. Mają pojęcie o chłodnictwie, i moim zdaniem wizualnie są bardzo ok. Ja się zarzekałam, że Amiki więcej nie kupię bo mam pralkę Amiki i jest do bani ale płyty i piekarniki Amika robi ok (tak się przynajmniej naczytałam) i zamówiłam Amikę. Gdybym znalazła logówkę LG do zabudowy z systemem NO FROSt to bez zastanowienia bym brała

agata39
21-02-2010, 13:48
Co sądzicie o tym okapie,czy wart tej ceny?
Mamy kuchnię otwartą,więc potrzebny jest z dużą wydajnością.
Może zaproponujecie jakiś inny?
http://www.agdexpert.pl/okapy-kominowe/franke-fdb-8078-xs
Zajrzyj sobie tutaj (http://agd-abc.pl/por_okap.html).
A model który podałaś jak dla mnie ok. Pytanie tylko jakie parametry ma mieć okap żeby dobrze spełniał swoje funkcje. Polecam lekturę.
popey111 przeczytałam wskazane przez ciebie agd-abc i wydaje mi się,że parametry wybranego okapu (wskazanego wcześniej przez projektanta kuchni)są odpowiednie.
Kuchnia ma 10m/2 i jest otwarta na salon o powierzchni 30m/2 więc jak liczyć powierzchnię do wydajności okapu,bo raczej nie samej kuchni?

tommek82
21-02-2010, 15:21
Witam Was

Jesli rozchodzi sie o indukcje od AMICA to ktory model polecacie zakupic??

angela6
21-02-2010, 16:17
Witam Was

Jesli rozchodzi sie o indukcje od AMICA to ktory model polecacie zakupic??
Najlepiej taki, który będzie Ci najbardziej odpowiadał :lol:

jokka
21-02-2010, 16:25
witam ponownie w tym wątku
prosiłabym o opinie o takim zestawie:
płyta Teka IR 641
piekarnik amica EBT6421 albo inny ale do max 1000 zł :roll:
i pytanie - jaka sensowna zmywarka do max 2000 - 60 cm , cicha i sprawna ;)
i wydajny okap - cichy kuchnia otwarta na pokój

angela6
21-02-2010, 16:41
Odnośnie Teka Ir 641 słyszałam i czytałam same pozytywy. W sklepach też często chwalą. W Polsce Teka jeszcze nie jest tak znana i może dlatego nie jest doceniona. Co za tym idzie: niższe ceny żeby dotrzeć do masowego odbiorcy. Myślę, że warto kupić!!! Tym bardziej, że cena tego modelu jest śmiesznie niska (mnie zaproponowano ją za niecałe 1300 zł)
Ze zmywarką to pewnie z jakimś Boschem się wyrobisz spokojnie do 2000 zł

jokka
21-02-2010, 16:51
Dziekuję :)
męcząca będę ;) a jaki Bosch?? to będzie pierwsza zmywarka i jedyne co wiem to to że ma być 60 :roll:
jeszcze jaki piekarnik namierzyłam Amica EBB7442 - nada się? nie potrzebuje mega cuda, ma piec po prostu, w miare dobrze się czyścić i szyba ma nie być aż tak bardzo gorąca :roll:
fundusze na końcówce ograniczone :roll:

angela6
21-02-2010, 16:59
A ta zmywarka to do zabudowy czy nie? Panel zintegrowany czy na wierzchu? Duża rodzinka? Aneks kuchenny otwarty na salon - ma być szczególnie cicha?

angela6
21-02-2010, 17:07
Jeżeli chodzi o ten piekarnik to musisz poczekać na popey111 - on jest fachman. Jak dla mnie ma wszystko czego najbardziej potrzeba i wizualnie mi się też podoba. Amica podobno płyty i piekarniki robi w porządku, więc myślę że powinno być ok ale ja nie nfachowiec więc jak wcześniej napisałam zaczekaj na doradcę forowego :lol:
A na okap ile chcesz wydać i jaką powierzchnię ma obsłużyć?
Właśnie u popey111 na jego stronie www jest suuuper artykuł odnośnie okapów. Musisz koniecznie przeczytać. Wejdź na jego profil i tam jest podany adres strony www

angela6
21-02-2010, 17:11
http://agd-abc.pl/por_okap.html

Powyżej link do tego artykułu o okapach. A tak przy okazji masz tam także w poradniku artykuł dotyczący piekarników. Miłej lektury :wink:

jokka
21-02-2010, 17:14
A ta zmywarka to do zabudowy czy nie? Panel zintegrowany czy na wierzchu? Duża rodzinka? Aneks kuchenny otwarty na salon - ma być szczególnie cicha?

zmywarka do zabudowy, panel zintegrowany :) rodzinka - szt 4 - to wiem:)
dobrzeby było żeby cicha była, bo peno nocą głównie będzie zmywać :roll:
jeszcze raz dziękuję:)

zmykam czytać o okapach :)

angela6
21-02-2010, 17:20
Ja wybrałam takiego Boscha: SMV 50E10 EU. Za niespełna miesiąc bedę go testować, więc dam znać jak się sprawuje. Zapłaciłam 1775 zł (znaczy w tym tygodniu bedę go miała fizycznie u siebie) Też szukałam czegoś do 2000 zł. Ma metalowe dno (podobno to lepiej i znaczy, że zmywarka jest Made in Germany), nie ma tylko funkcji VarioSpeed (szybsze mycie) a tak ma wszystko co chciałam, żeby miała no i podobno (opinie intenautów) jest cicha.

jokka
21-02-2010, 17:23
policzyłam - miniamalna wydajność okapu to 630 , maxymalna to 1260 :o
szerokość 60-90
kominowy, taki prosty, nie zanowoczesny ;)
najchętniej do 1000 zł -ale powoli tracę nadzieje :roll:

hosz
21-02-2010, 18:01
Słuchajcie, zrobiłam tak. Jeszcze raz wykonałam przebieg przez wszystkie sklepy (a mieszkam w dużej aglomeracji, więc mam w czym wybierać :wink: ) i już wiem co mi nie dawało spokoju. Nie chciałam średniej lodówki BOSCH, tylko lodówkę BOSCH, z bajerami rodem z MASTERCOOKa! :P I jako, że często robię zakupy w Euro R.. A.., jak zwykle natrafiłam tam na promocję (oczywiście nie w sklepie, ale na ich stronie www). W sklepie zauważyłam lodówkę BOSCH KGN36A73 za 2999 zł, która spełnia moje oczekiwania co do wyposażenia itp., ale wydawała mi się za droga, w internecie ta sama lodówka u nich jest w promocji za 2499! Więc ją zamówiłam i tylko muszę się modlić, żeby jutro udało się odkręcić zamieszanie z tą starą i by mi jej nie przysłali. (dla osób, które nie dysponują kasą informuję, że tam są raty 0% - sprawdziłam i potwierdzam)
Co do pytań o sprzęt, to polecam zmywarki BOSCH SMI63N02EU (biały panel), lub jej odpowiedniki w innych kolorach BOSCH SMI63N06EU (czarny panel) itd. Można je w promocji dostać już za ok. 2000 zł, a mają i połowę załadunku i VARIO SPEED, i niskie zużycie wody, i są ciche.
Co do piekarnika, to dla mnie bezkonkurencyjny jest AMICA EBP 8652, można go dostać w internecie już za 1100 - 1200 zł, a nie ma piekarników, nawet tych za 3000 zł, z Gorenye, BOSCH itp. tak rewelacyjnie wyposażonych. No i poza tym jak już pisałam, sprawdziłam na sobie, że AMICA w kuchni jest rewelacyjna.

angela6
21-02-2010, 19:51
Ale separacji komór nie ma w tej Amice

ellaj
21-02-2010, 20:21
Znowu sie zastanawiam nad okapem :(
Mialam kupic Ciarko Quatro Black 60.
Teraz slysze, ze 90 lepiej wyglada.
A mnie sie znowu spodobal Prestige.
Co mi doradzicie?

angela6
21-02-2010, 20:48
Znowu sie zastanawiam nad okapem :(
Mialam kupic Ciarko Quatro Black 60.
Teraz slysze, ze 90 lepiej wyglada.
A mnie sie znowu spodobal Prestige.
Co mi doradzicie?
Prestige jak dla mnie KOZAK - do kuchni w miarę nowoczesnej suuuper
Ja też sobie podobny okap sprawiłam amica OKC 6726I
Nawet gdzieś czytałam, że te okapy wertykalne są wygodniejsze. Bo jak człowiek rano zaspany wstaje to mniejsza szansa, że globusem o okap zahaczy
A szerokość to kwestia tego jaką masz ścianę. Jak szeroka to dawaj 90 - zawsze to większa wydajność mniejszym hałasem

hosz
21-02-2010, 21:15
Ale separacji komór nie ma w tej Amice

Masz rację, ale w piekarnikach, które wymieniłam za 3000, też nie (oprócz SAMSUNGA oczywiście), ale jak chcesz kupić coś takiego z uznawanych firm to trzeba wydać pow. 5000 za piekarnik (np. HOOVER). Na obronę AMICA mogę tylko dodać, że nie stoję przed problemem pierwszego urządzenia mieszkania i mam pewne doświadczenie i wiem, że jeśli będę chciała upiec obiad np. kurczaka na jednym poziomie, ziemniaki na drugim i coś tam jeszcze, to za jednym razem mogę to spokojnie zrobić, praktycznie w każdym takim piecu. Co innego to potrawy w różnych temperaturach i bez przenikania się zapachów, ale mimo, że fajnie brzmi, jakoś przez kilkanaście lat nie miałam takiej potrzeby - ale nie jestem kucharką, ani też wzorową panią domu - tylko "kobietą pracującą", więc może nie wiem, co jest trendy i proszę nie brać sobie do serca moich uwag :lol:

popey111
21-02-2010, 21:20
Znowu sie zastanawiam nad okapem :(
Mialam kupic Ciarko Quatro Black 60.
Teraz slysze, ze 90 lepiej wyglada.
A mnie sie znowu spodobal Prestige.
Co mi doradzicie?
Jak dla mnie ciarko ok.:)

popey111
21-02-2010, 21:26
Słuchajcie, zrobiłam tak. Jeszcze raz wykonałam przebieg przez wszystkie sklepy (a mieszkam w dużej aglomeracji, więc mam w czym wybierać :wink: ) i już wiem co mi nie dawało spokoju. Nie chciałam średniej lodówki BOSCH, tylko lodówkę BOSCH, z bajerami rodem z MASTERCOOKa! :P I jako, że często robię zakupy w Euro R.. A.., jak zwykle natrafiłam tam na promocję (oczywiście nie w sklepie, ale na ich stronie www). W sklepie zauważyłam lodówkę BOSCH KGN36A73 za 2999 zł, która spełnia moje oczekiwania co do wyposażenia itp., ale wydawała mi się za droga, w internecie ta sama lodówka u nich jest w promocji za 2499! Więc ją zamówiłam i tylko muszę się modlić, żeby jutro udało się odkręcić zamieszanie z tą starą i by mi jej nie przysłali. (dla osób, które nie dysponują kasą informuję, że tam są raty 0% - sprawdziłam i potwierdzam)
Co do pytań o sprzęt, to polecam zmywarki BOSCH SMI63N02EU (biały panel), lub jej odpowiedniki w innych kolorach BOSCH SMI63N06EU (czarny panel) itd. Można je w promocji dostać już za ok. 2000 zł, a mają i połowę załadunku i VARIO SPEED, i niskie zużycie wody, i są ciche.
Co do piekarnika, to dla mnie bezkonkurencyjny jest AMICA EBP 8652, można go dostać w internecie już za 1100 - 1200 zł, a nie ma piekarników, nawet tych za 3000 zł, z Gorenye, BOSCH itp. tak rewelacyjnie wyposażonych. No i poza tym jak już pisałam, sprawdziłam na sobie, że AMICA w kuchni jest rewelacyjna.
Hosz amica ma dobrą cene i wyposażenie niestety wykonanie jest słabsze. Lepszymwyborem uważam był by jakis electrolux:) choć droższy :) ale napewno nie za 3000:) a wyposażeniem amice by nie ustępował np Electrolux EOB64201X.

ellaj
21-02-2010, 21:28
Popey111, a ktory?
Quatro czy prestige? Czym one sie roznia? Poza wygladem, oczywiscie :)

popey111
21-02-2010, 21:31
Ale separacji komór nie ma w tej Amice

Masz rację, ale w piekarnikach, które wymieniłam za 3000, też nie (oprócz SAMSUNGA oczywiście), ale jak chcesz kupić coś takiego z uznawanych firm to trzeba wydać pow. 5000 za piekarnik (np. HOOVER). Na obronę AMICA mogę tylko dodać, że nie stoję przed problemem pierwszego urządzenia mieszkania i mam pewne doświadczenie i wiem, że jeśli będę chciała upiec obiad np. kurczaka na jednym poziomie, ziemniaki na drugim i coś tam jeszcze, to za jednym razem mogę to spokojnie zrobić, praktycznie w każdym takim piecu. Co innego to potrawy w różnych temperaturach i bez przenikania się zapachów, ale mimo, że fajnie brzmi, jakoś przez kilkanaście lat nie miałam takiej potrzeby - ale nie jestem kucharką, ani też wzorową panią domu - tylko "kobietą pracującą", więc może nie wiem, co jest trendy i proszę nie brać sobie do serca moich uwag :lol:Hoover lepszy od samsunga?

popey111
21-02-2010, 21:34
Popey111, a ktory?
Quatro czy prestige? Czym one sie roznia? Poza wygladem, oczywiscie :) Ellaj pytanie który bardziej się tobie podoba:) nie widziałem tych modeli osobiście ale technicznie te okapy się praktycznie nie różnią.

popey111
21-02-2010, 21:35
policzyłam - miniamalna wydajność okapu to 630 , maxymalna to 1260 :o
szerokość 60-90
kominowy, taki prosty, nie zanowoczesny ;)
najchętniej do 1000 zł -ale powoli tracę nadzieje :roll:
Zerknij ofertę ciarko i amiki:) coś powinnaś wybrać.

ellaj
21-02-2010, 21:39
Dzieki Popey111.
Jak pod wzgledem technicznym sie nie roznia, to wybiore ten, ktory mi sie bardziej podoba lub lepiej bedzie pasowal do ukladu szafek.

popey111
21-02-2010, 21:41
A ta zmywarka to do zabudowy czy nie? Panel zintegrowany czy na wierzchu? Duża rodzinka? Aneks kuchenny otwarty na salon - ma być szczególnie cicha?

zmywarka do zabudowy, panel zintegrowany :) rodzinka - szt 4 - to wiem:)
dobrzeby było żeby cicha była, bo peno nocą głównie będzie zmywać :roll:
jeszcze raz dziękuję:)

zmykam czytać o okapach :)
Esl 66010, smv 50e10.smv50e30. sn 66m000-te najbardziej popularne.

ellaj
21-02-2010, 21:42
Jokka, zobacz tutaj. Maja promocje. Znajdziesz cos niewiele ponad 1000zl.

http://www.sklep.ciarko.pl/go/_category/?idc=id_7&order=3&page=1&producer_id=0&record_row=long&lang=pl

hosz
21-02-2010, 21:46
[/quote]Hoover lepszy od samsunga?[/quote]

Nie mam bladego pojęcia, ale kto wie ile lat SAMSUNG zajmuje się produkcją piekarników? Ja nie wiem, ale wiem tylko tyle, że jestem naprawdę wyspecjalizowana w tym co robię średnio po trzech latach. Do tego czasu zawsze, gdy zmieniam coś w mojej pracy "trochę pływam", "trochę improwizuję", i "trochę ciągnę na wyrobionej opinii". Mam nadzieję, że ta firma wyspecjalizowała sie już na tyle, żeby poznać dogłębnie swoje produkty AGD, tylko, że ja ciągle mam wrażenie, że jeszcze nie i kiedyś to wyjdzie. Dlatego jestem zdania, ze skoro AMICA ponad 10 lat temu sprzedała mi piec z termoobiegami, grillami i innymi cudami i to działało, to tym bardziej teraz musi działać, bo wyspecjalizowali się już dawno - teraz tylko ciągną na gotowym produkcie.

popey111
21-02-2010, 21:47
Dziekuję :)
męcząca będę ;) a jaki Bosch?? to będzie pierwsza zmywarka i jedyne co wiem to to że ma być 60 :roll:
jeszcze jaki piekarnik namierzyłam Amica EBB7442 - nada się? nie potrzebuje mega cuda, ma piec po prostu, w miare dobrze się czyścić i szyba ma nie być aż tak bardzo gorąca :roll:
fundusze na końcówce ograniczone :roll:Jak ma być czreny to się nada. Ale jaeżeli amica to pomyśl o ebp7422, choć z drugiej strony przy tej różnicy w cenie to bez znaczenia:) Tylko pamiętaj żeby chować pokrętła na czas pieczenia:) bo podobno czasami się rozklejają.

popey111
21-02-2010, 21:54
Witam Was

Jesli rozchodzi sie o indukcje od AMICA to ktory model polecacie zakupic??Angelajuz świetni odpowiedziała:) jak chcesz konkretniejszą odpowiedź to napisz konkretniej o swoich wymaganiach.

popey111
21-02-2010, 21:56
Co sądzicie o tym okapie,czy wart tej ceny?
Mamy kuchnię otwartą,więc potrzebny jest z dużą wydajnością.
Może zaproponujecie jakiś inny?
http://www.agdexpert.pl/okapy-kominowe/franke-fdb-8078-xs
Zajrzyj sobie tutaj (http://agd-abc.pl/por_okap.html).
A model który podałaś jak dla mnie ok. Pytanie tylko jakie parametry ma mieć okap żeby dobrze spełniał swoje funkcje. Polecam lekturę.
popey111 przeczytałam wskazane przez ciebie agd-abc i wydaje mi się,że parametry wybranego okapu (wskazanego wcześniej przez projektanta kuchni)są odpowiednie.
Kuchnia ma 10m/2 i jest otwarta na salon o powierzchni 30m/2 więc jak liczyć powierzchnię do wydajności okapu,bo raczej nie samej kuchni? Czyli okap z wydajnością około 600-800 czyli powinno być ok:) pytanie tylko jak z głośnością?

popey111
21-02-2010, 22:11
Nie mam bladego pojęcia, ale kto wie ile lat SAMSUNG zajmuje się produkcją piekarników? Ja nie wiem, ale wiem tylko tyle, że jestem naprawdę wyspecjalizowana w tym co robię średnio po trzech latach. Do tego czasu zawsze, gdy zmieniam coś w mojej pracy "trochę pływam", "trochę improwizuję", i "trochę ciągnę na wyrobionej opinii". Mam nadzieję, że ta firma wyspecjalizowała sie już na tyle, żeby poznać dogłębnie swoje produkty AGD, tylko, że ja ciągle mam wrażenie, że jeszcze nie i kiedyś to wyjdzie. Dlatego jestem zdania, ze skoro AMICA ponad 10 lat temu sprzedała mi piec z termoobiegami, grillami i innymi cudami i to działało, to tym bardziej teraz musi działać, bo wyspecjalizowali się już dawno - teraz tylko ciągną na gotowym produkcie.Ja po 10-ciu latach wciąż się uczę:) Żyjemy jednak w czasach gdy technologię można kupić, fabryki też(ostatnio głośno było o wykupieniu przez samsunga dwóch fabryk amiki) więc kwestia doświadczenia jest tu jak dla mnie niezbyt istotna. A skoro już napisałaś to czym się zajmujesz;).

step26
21-02-2010, 22:25
witam
mogę nabyś sprzęt Indesit lub Hotpoint-Ariston z Łódzkiej fabryki po cenach fabrycznych ale nie orientuje się co by było dobre
a potrzebuję:
- lodówki nie do zabudowy (dwudrzwiowej - góra-dół) i żeby była cicha bo mam salon z kuchnią,
- piekarnik do zabudowy
- płyte indukcyjną na ok 4 palniki, to wszystko w kolorze inox-srebrny
- pralko-suszarkę, kolor biały;
który sprzęt tej firmy byście mi doradzili aby byl napradę dobry i czy warto, bo może poszukać innej marki?

popey111
21-02-2010, 22:38
witam
mogę nabyś sprzęt Indesit lub Hotpoint-Ariston z Łódzkiej fabryki po cenach fabrycznych ale nie orientuje się co by było dobre
a potrzebuję:
- lodówki nie do zabudowy (dwudrzwiowej - góra-dół) i żeby była cicha bo mam salon z kuchnią,
- piekarnik do zabudowy
- płyte indukcyjną na ok 4 palniki, to wszystko w kolorze inox-srebrny
- pralko-suszarkę, kolor biały;
który sprzęt tej firmy byście mi doradzili aby byl napradę dobry i czy warto, bo może poszukać innej marki?
Pytanie ile te ceny będą się różniły od rynkowych:)

step26
21-02-2010, 22:47
Pytanie ile te ceny będą się różniły od rynkowych:)
znajoma obiecuję, że nawet niby połowa ceny katalogowej; ale jaka będzie prawda to się sam muszę przekonać;
mam jej dać listę produktów jakie bym chciał a ona mi powie ile by mnie to kosztowało :roll:

popey111
21-02-2010, 22:59
płytę indukcyjną ok, pralko-suszarkę ok. piekarnik też ok. lodówka? zmywarka ok. i spytaj się jeszcze czy załatwi Tobie paszport na pięć lat gwarancji na te sprzęty.
Przejrzyj sobie ofertę aristona(indesita sobie odpuść) zobacz najlepiej na ceneo lub czymś podobnym. Napisz co się podoba w tych cenach które tam podają. Wtedy będzie łatwiej rozmawiać.

hosz
21-02-2010, 23:31
Czym się zajmuję? Niczym szczególnym... cały dzień albo gadam z ludźmi, albo gapię się w monitor ... :lol:
Co do Hotpoint - Ariston, to jakiś miesiąc - dwa temu kupiłam pralko - suszarkę (taką na 9 kg pranie i 6 kg suszenie - nie pamiętam symbolu). Mogę powiedzieć, że naprawdę suszy i wyciągnięte pranie jest przyjemnie miękkie. Jednak trzeba szczerze powiedzieć, że ten proces trwa (min. 2h suszenie, a nawet więcej do 3,5 h, jak ustawisz wg programu i oczywiście pobiera wiele energii i dodatkowej wody do chłodzenia). Mogę porównać ją z czteroletnią Wirpool i wydaje mi się że dokładniej pierze, ale też nie ma takiego programu 60 min,przy temperaturze nawet do 60 stopni, którego zawsze używałam. Albo pierzesz dokładnie przy 40 st. przez jakieś 1h 40 min, albo krócej ale tylko przy temperaturze 30 st. Co do super silent, to też przesada, bo owszem pierze cicho, ale jak wiruje na 1400, i jeszcze nie daj boże ma coś większego lub cięższego w środku np. jeansy, to mamy huk, jak na lotnisku. No i przy suszeniu ogrzejesz z niej sporej wielkości lokum - bardzo się nagrzewa. Ale suma sumarum, mam wielką pralkę i pojemną suszarkę w jednym, nie gniecie jakoś strasznie, tak jak mnie straszono i ogólnie jest ok.

step26
21-02-2010, 23:54
płytę indukcyjną ok, pralko-suszarkę ok. piekarnik też ok. lodówka? zmywarka ok. i spytaj się jeszcze czy załatwi Tobie paszport na pięć lat gwarancji na te sprzęty.
Przejrzyj sobie ofertę aristona(indesita sobie odpuść) zobacz najlepiej na ceneo lub czymś podobnym. Napisz co się podoba w tych cenach które tam podają. Wtedy będzie łatwiej rozmawiać.
polega to na tym, że moja znajoma pracuje w indesicie w łodzi;
jeśli chodzi o ceny to nie bardzo rozumiem; ale jedynie co się rzuca w oczy to, że są niższe od np. boscha czy electroluxa przy niektórych modelach o podobnej specyfice;
czy sugerujesz mi, aby odpuścić sobie ten łódzki sprzęt?? i pomyśleć o innej marce

popey111
22-02-2010, 00:29
Sugeruję żebyś wybrał sobie coś z aristona i dowiedział się za ile tobie sprzedadzą a wtedy mogę powiedzieć czy jest sens kupować czy też kupić coś innego.

popey111
22-02-2010, 00:39
płytę indukcyjną ok, pralko-suszarkę ok. piekarnik też ok. lodówka? zmywarka ok. i spytaj się jeszcze czy załatwi Tobie paszport na pięć lat gwarancji na te sprzęty.
Przejrzyj sobie ofertę aristona(indesita sobie odpuść) zobacz najlepiej na ceneo lub czymś podobnym. Napisz co się podoba w tych cenach które tam podają. Wtedy będzie łatwiej rozmawiać.
polega to na tym, że moja znajoma pracuje w indesicie w łodzi;
jeśli chodzi o ceny to nie bardzo rozumiem; ale jedynie co się rzuca w oczy to, że są niższe od np. boscha czy electroluxa przy niektórych modelach o podobnej specyfice;
czy sugerujesz mi, aby odpuścić sobie ten łódzki sprzęt?? i pomyśleć o innej marce
Sugeruję żebyś wybrał sobie coś z aristona i dowiedział się za ile tobie sprzedadzą a wtedy mogę powiedzieć czy jest sens kupować czy też kupić coś innego.

godul1
22-02-2010, 07:38
policzyłam - miniamalna wydajność okapu to 630 , maxymalna to 1260 :o
szerokość 60-90
kominowy, taki prosty, nie zanowoczesny ;)
najchętniej do 1000 zł -ale powoli tracę nadzieje :roll:
Nie wim czy design taki ci odpowiada ale sie powtórzę i napisze jeszcze raz: polecam ten: http://www.ceneo.pl/340081
Miałem okazje testowac jak działa i jest naprawdę cichy a przy tym naprawde ma niesamowity ciag. W tej cenie i przy takich parametrach nie ma własciwie konkurencji.

popey111
22-02-2010, 08:03
policzyłam - miniamalna wydajność okapu to 630 , maxymalna to 1260 :o
szerokość 60-90
kominowy, taki prosty, nie zanowoczesny ;)
najchętniej do 1000 zł -ale powoli tracę nadzieje :roll:
Nie wim czy design taki ci odpowiada ale sie powtórzę i napisze jeszcze raz: polecam ten: http://www.ceneo.pl/340081
Miałem okazje testowac jak działa i jest naprawdę cichy a przy tym naprawde ma niesamowity ciag. W tej cenie i przy takich parametrach nie ma własciwie konkurencji. Jeżeli sądzisz że ten mastercook jest taki wyjątkowy to znaczy że nie bardzo się orientujesz w temacie :( A konkurencja dla tego modelu to np. Amica OKC 621 T, troszkę mniej wydajna ale cicha:)

basiek77
22-02-2010, 08:44
Witam! Teraz jestem na etapie poszukiwania płyty. Zastanawiam się nad dwiema (Bosch): PKN 645EO1 i PKN 645T14. Proszę o radę która wybrać, lub czy polecacie innego Boscha w tym przedziale cenowym?

popey111
22-02-2010, 08:52
Witam! Teraz jestem na etapie poszukiwania płyty. Zastanawiam się nad dwiema (Bosch): PKN 645EO1 i PKN 645T14. Proszę o radę która wybrać, lub czy polecacie innego Boscha w tym przedziale cenowym? Tę dostępną:) pkn645e01 to stary model:) Pozdr.

jokka
22-02-2010, 09:19
Baaardzo Dziękuję Wszystki za cenne rady :)

basiek77
22-02-2010, 09:21
Witam! Teraz jestem na etapie poszukiwania płyty. Zastanawiam się nad dwiema (Bosch): PKN 645EO1 i PKN 645T14. Proszę o radę która wybrać, lub czy polecacie innego Boscha w tym przedziale cenowym? Tę dostępną:) pkn645e01 to stary model:) Pozdr.

Popey111, dziękuję bardzo :)
Właśnie bardziej skłaniałam się ku tej drugiej :) Bo rozumiem, że ona jest ok i nie ma co szaleć i szukać innej?

popey111
22-02-2010, 09:25
Witam! Teraz jestem na etapie poszukiwania płyty. Zastanawiam się nad dwiema (Bosch): PKN 645EO1 i PKN 645T14. Proszę o radę która wybrać, lub czy polecacie innego Boscha w tym przedziale cenowym? Tę dostępną:) pkn645e01 to stary model:) Pozdr.

Popey111, dziękuję bardzo :)
Właśnie bardziej skłaniałam się ku tej drugiej :) Bo rozumiem, że ona jest ok i nie ma co szaleć i szukać innej? Mi bardziej odpowiada ehs60210 ze względu na potrójne pole i slidery ale to już niezbyt istotna kwestia.

basiek77
22-02-2010, 09:33
Popey111, dziękuję bardzo :)
Właśnie bardziej skłaniałam się ku tej drugiej :) Bo rozumiem, że ona jest ok i nie ma co szaleć i szukać innej?[/quote] Mi bardziej odpowiada ehs60210 ze względu na potrójne pole i slidery ale to już niezbyt istotna kwestia.[/quote]

Ale to jest Elektrolux. A Bosch nie ma podobnej? Przepraszam, ale nie mam jakoś przekonania do Elektroluxa...

popey111
22-02-2010, 09:35
Popey111, dziękuję bardzo :)
Właśnie bardziej skłaniałam się ku tej drugiej :) Bo rozumiem, że ona jest ok i nie ma co szaleć i szukać innej? Mi bardziej odpowiada ehs60210 ze względu na potrójne pole i slidery ale to już niezbyt istotna kwestia.[/quote]

Ale to jest Elektrolux. A Bosch nie ma podobnej? Przepraszam, ale nie mam jakoś przekonania do Elektroluxa...[/quote] Tak jak napisałem:)zerknij siemensa:)

basiek77
22-02-2010, 09:43
Popey111, dziękuję bardzo :)
Właśnie bardziej skłaniałam się ku tej drugiej :) Bo rozumiem, że ona jest ok i nie ma co szaleć i szukać innej? Mi bardziej odpowiada ehs60210 ze względu na potrójne pole i slidery ale to już niezbyt istotna kwestia.

Ale to jest Elektrolux. A Bosch nie ma podobnej? Przepraszam, ale nie mam jakoś przekonania do Elektroluxa...[/quote] Tak jak napisałem:)zerknij siemensa:)[/quote]

Popey111, dziękuję. Poszukam jeszcze, w razie czego będę dalej męczyć :)

popey111
22-02-2010, 11:45
siemens ET 675 MN 11E

Szef23
22-02-2010, 11:57
Zapomnialem ostatnio dopytac sie co nieco o mikrofalach :)

Przegladajac ceneo w oko rzuciły mi sie przepiekne kuchenki Zelmera
Szczegolnie chodzi mi o model Zelmer 29Z010 Co o niej sadzicie ??

Moze ktos uzytkuje ??

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=356&productId=303936&productId=1586283&productId=1655969&productId=3155125&productId=2506519

A moze ktos potrafi polecic cos fajniejszego powiedzmy do 450 zl ??

Vach
22-02-2010, 12:15
Przy tych założeniach cenowych moim liderem jest ELECTROLUX ERZ 28801:)
Jakość ok, dwie szuflady 0stopni z regulacją wilgotności itd. Dla mnie miodzio:)

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Fajnie, że są te szuflady, ale przez to kurczy się drastycznie objętość chłodziarki i nie można wstawić na drzwi dużych butelek napoi :(

Martwi mnie też ta opinia z Ceneo: http://www.ceneo.pl/;0151096581-10.htm

Jeszcze jakieś sugestie warte rozważenia? :)

basiek77
22-02-2010, 12:18
siemens ET 675 MN 11E - dla mnie trochę za droga :(

popey111
22-02-2010, 12:24
Przy tych założeniach cenowych moim liderem jest ELECTROLUX ERZ 28801:)
Jakość ok, dwie szuflady 0stopni z regulacją wilgotności itd. Dla mnie miodzio:)

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Fajnie, że są te szuflady, ale przez to kurczy się drastycznie objętość chłodziarki i nie można wstawić na drzwi dużych butelek napoi :(

Martwi mnie też ta opinia z Ceneo: http://www.ceneo.pl/;0151096581-10.htm

Jeszcze jakieś sugestie warte rozważenia? :)Ale przecież te szuflady to chłodziarka i praktycznie wszystkie świeże produkty tam będziesz trzymać?
A która konkretnie opinia cię martwi?

Vach
22-02-2010, 12:28
Ale przecież te szuflady to chłodziarka i praktycznie wszystkie świeże produkty tam będziesz trzymać?
A która konkretnie opinia cię martwi?

Ta dotycząca głośnego działania (ten wątek pojawia się też w komentarzu na stronie Euro), opisująca też problemy z rozmrażaniem i ciężko chodzące szuflady.

Przy okazji, model wydaje się podobny, ale bez szuflad i z kilkoma bajerami więcej: Electrolux ERN29801
Warto?

godul1
22-02-2010, 12:30
Jeżeli sądzisz że ten mastercook jest taki wyjątkowy to znaczy że nie bardzo się orientujesz w temacie :( A konkurencja dla tego modelu to np. Amica OKC 621 T, troszkę mniej wydajna ale cicha:)
FAjny ale o 5 decybeli głosniejszy a to imho naprawde istotna róznica - tymbardziej ze róznica w wydajności to prawie 200m sześciennych.
Ja bnie twierdze że jest wyjątkowy- poprostu szukałem długo jak najcichrzych okapów z jak najwieksza wydajnościa w cenie poniżej 1000plnów i w tej konkurencji okiapy wkbs w szerokości 60 i 90 są liderami.

popey111
22-02-2010, 12:30
Zapomnialem ostatnio dopytac sie co nieco o mikrofalach :)

Przegladajac ceneo w oko rzuciły mi sie przepiekne kuchenki Zelmera
Szczegolnie chodzi mi o model Zelmer 29Z010 Co o niej sadzicie ??

Moze ktos uzytkuje ??

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=356&productId=303936&productId=1586283&productId=1655969&productId=3155125&productId=2506519

A moze ktos potrafi polecic cos fajniejszego powiedzmy do 450 zl ??

Zelmer w mikrofalach to żadna rewelacja. LG, samsung, whirlpool, panasonic. A zamiast zelmera można równie dobrze kupić Amikę , Gorenje, candy, czyli wszystkie produkowane w PRC ale za to lepiej wyposażone np. Amica AMM23E80GI

godul1
22-02-2010, 12:41
Zapomnialem ostatnio dopytac sie co nieco o mikrofalach :)

Przegladajac ceneo w oko rzuciły mi sie przepiekne kuchenki Zelmera
Szczegolnie chodzi mi o model Zelmer 29Z010 Co o niej sadzicie ??

Moze ktos uzytkuje ??

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=356&productId=303936&productId=1586283&productId=1655969&productId=3155125&productId=2506519

A moze ktos potrafi polecic cos fajniejszego powiedzmy do 450 zl ??

Zelmer w mikrofalach to żadna rewelacja. LG, samsung, whirlpool, panasonic. A zamiast zelmera można równie dobrze kupić Amikę , Gorenje, candy, czyli wszystkie produkowane w PRC ale za to lepiej wyposażone np. Amica AMM23E80GI
Dorzucę swoje 3 grosze. Mam od 4 lat jakiś wypasiony model mikrofali LG i niestety nie umywa się do whirlpoola w podobnej cenie i mocy. Jeśłi chodzi o sprawnośc i równomiernośc nagrzewania potraw LG nie umyw a się do whirlpoola. Może przez te 4 lata te kuchenki sie jakoś poprawiły ale jak mi sie to lg zepsuje to na 99% kupie jakiegos whirlpoola. w rodzinie jest kilka róznych modeli mikrofal i mozna w ciemno stwierdzic ze whirlpoola grzeja szybciej i równiej.

popey111
22-02-2010, 12:43
Ale przecież te szuflady to chłodziarka i praktycznie wszystkie świeże produkty tam będziesz trzymać?
A która konkretnie opinia cię martwi?

Ta dotycząca głośnego działania (ten wątek pojawia się też w komentarzu na stronie Euro), opisująca też problemy z rozmrażaniem i ciężko chodzące szuflady.

Przy okazji, model wydaje się podobny, ale bez szuflad i z kilkoma bajerami więcej: Electrolux ERN29801
Warto? Głośne działanie w tym wypadku to zapewne tak jak pisze sam autor opinii kwestia montażu, to z resztą najczęstsza przyczyna we wszystkich lodówkach :) A jeżeli jednak coś bez szuflad to weź liebherra ics30130. Ten electrolux którego wymieniasz to raczej mało opłacalny zakup. Co do szuflad to się nie zgodzę z tymi opiniami. A rozmrażanie przy dwóch agregatach będzie tak samo wygodne jak w tej którą podałeś:) Nadal więc polecę tego electroluxa z komorami 0c bo jest lepszy :) a jak nie to weź liebherra.

popey111
22-02-2010, 12:48
Zapomnialem ostatnio dopytac sie co nieco o mikrofalach :)

Przegladajac ceneo w oko rzuciły mi sie przepiekne kuchenki Zelmera
Szczegolnie chodzi mi o model Zelmer 29Z010 Co o niej sadzicie ??

Moze ktos uzytkuje ??

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=356&productId=303936&productId=1586283&productId=1655969&productId=3155125&productId=2506519

A moze ktos potrafi polecic cos fajniejszego powiedzmy do 450 zl ??

Zelmer w mikrofalach to żadna rewelacja. LG, samsung, whirlpool, panasonic. A zamiast zelmera można równie dobrze kupić Amikę , Gorenje, candy, czyli wszystkie produkowane w PRC ale za to lepiej wyposażone np. Amica AMM23E80GI
Dorzucę swoje 3 grosze. Mam od 4 lat jakiś wypasiony model mikrofali LG i niestety nie umywa się do whirlpoola w podobnej cenie i mocy. Jeśłi chodzi o sprawnośc i równomiernośc nagrzewania potraw LG nie umyw a się do whirlpoola. Może przez te 4 lata te kuchenki sie jakoś poprawiły ale jak mi sie to lg zepsuje to na 99% kupie jakiegos whirlpoola. w rodzinie jest kilka róznych modeli mikrofal i mozna w ciemno stwierdzic ze whirlpoola grzeja szybciej i równiej.A jakiego modelu używasz?

popey111
22-02-2010, 12:52
Jeżeli sądzisz że ten mastercook jest taki wyjątkowy to znaczy że nie bardzo się orientujesz w temacie :( A konkurencja dla tego modelu to np. Amica OKC 621 T, troszkę mniej wydajna ale cicha:)
FAjny ale o 5 decybeli głosniejszy a to imho naprawde istotna róznica - tymbardziej ze róznica w wydajności to prawie 200m sześciennych.
Ja bnie twierdze że jest wyjątkowy- poprostu szukałem długo jak najcichrzych okapów z jak najwieksza wydajnościa w cenie poniżej 1000plnów i w tej konkurencji okiapy wkbs w szerokości 60 i 90 są liderami.
Godul nie wiem jak mastercook mierzy głośność swoich okapów ale na pewno robi to inaczej niż amika, lub podaje w innej skali, więc nie porównuj. Druga sprawa to słuchałem sobie w pracy mastercooka umbriel z tą samą teoretycznie głośnością i chodzi jak traktor. Wystarczy sojrzeć opinie w internecie. Więcej szkoda czasu pisać.

Szef23
22-02-2010, 12:55
Zelmer w mikrofalach to żadna rewelacja. LG, samsung, whirlpool, panasonic. A zamiast zelmera można równie dobrze kupić Amikę , Gorenje, candy, czyli wszystkie produkowane w PRC ale za to lepiej wyposażone np. Amica AMM23E80GI

W takim razie którego samsunga bys polecil ?? Fajnie gdyby mial grill kwarcowy

Co sadzisz o tym modelu ?? Samsung GE86H-S

popey111
22-02-2010, 13:10
ge89ast :)

godul1
22-02-2010, 13:20
Ten model wyszedł juz z oferty bo nie moge go znaleźć w żadnym zestawieniu- dla marki lg, a modelu nie pamietam. Kosztował parę lat temu 1500-1600zł. Inox, z grillem, termoobiegim i roznem obrotowym. Z całej reszty jestem zadowolony natomiast sama mikrofala to w porównaniu z whirlpoolem w podobnej cenie porażka.
Edit- znalazłem- to model LG MC 806 blr.

Co od okapu to nie miałem okazji słuchac obu obok siebie bo wkbs-ów praktycznie nie ma w marketach. Kupieł trochę w ciemno bazując własnie na opiniach z netu i danych katalogowych. W kazdym razie róznica w wydajności i głosnosci w porównaniu do gorenje, które miałem wczesniej - kolosalna. 800m3 robi naprawde niezły przeciag w kuchni;-)
Nie wim kiedy wszedł ten model amici o którym piszesz i jak czesto wisi on w marketach ale jak w zeszłym roku szukałem okapu to nic z amiki w rozsądnej cenie nie wpadło mi w ucho.

Szef23
22-02-2010, 13:28
Na stronie producenta juz jej nie ma
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/microwaves/gril/index.idx?pagetype=subtype

Pod uwage biore te dwa modele GE86H-S i GE89MST
Nie wiem tylko czy aby na pewno GE86H-S ma grill kwarcowy

popey111
22-02-2010, 14:06
Na stronie producenta juz jej nie ma
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/microwaves/gril/index.idx?pagetype=subtype

Pod uwage biore te dwa modele GE86H-S i GE89MST
Nie wiem tylko czy aby na pewno GE86H-S ma grill kwarcowy
Czyli tak jak zawsze samsung nie aktualizuje oferty na stronie :( Poza wyglądem od tych które wymieniłeś różni się rodzajem grilla bo ma dwie grzałki ceramiczną i kwarcową.

popey111
22-02-2010, 14:16
Ten model wyszedł juz z oferty bo nie moge go znaleźć w żadnym zestawieniu- dla marki lg, a modelu nie pamietam. Kosztował parę lat temu 1500-1600zł. Inox, z grillem, termoobiegim i roznem obrotowym. Z całej reszty jestem zadowolony natomiast sama mikrofala to w porównaniu z whirlpoolem w podobnej cenie porażka.
Edit- znalazłem- to model LG MC 806 blr.

Co od okapu to nie miałem okazji słuchac obu obok siebie bo wkbs-ów praktycznie nie ma w marketach. Kupieł trochę w ciemno bazując własnie na opiniach z netu i danych katalogowych. W kazdym razie róznica w wydajności i głosnosci w porównaniu do gorenje, które miałem wczesniej - kolosalna. 800m3 robi naprawde niezły przeciag w kuchni;-)
Nie wim kiedy wszedł ten model amici o którym piszesz i jak czesto wisi on w marketach ale jak w zeszłym roku szukałem okapu to nic z amiki w rozsądnej cenie nie wpadło mi w ucho. Teraz to się zgodzę że lepiej było zainwestować w whirlpoola:)

godul1
22-02-2010, 14:18
czyli te nowe są lepsze?

popey111
22-02-2010, 14:22
czyli te nowe są lepsze? Łatwiejsze w czyszczeniu i grill zajmuje mniej miejsca:) więc i pojemniejsze.

godul1
22-02-2010, 14:29
czyli te nowe są lepsze? Łatwiejsze w czyszczeniu i grill zajmuje mniej miejsca:) więc i pojemniejsze.
NA to akurat nie narzekam- małe kurczaki się spokojnie na roznie obracały;-)

popey111
22-02-2010, 14:35
Posty mi się pomieszały:) Godul to nie do Ciebie było

basiek77
22-02-2010, 15:16
Mam pytanie o zmywarki Boscha. Między SGI 45N15EU a SMI 58M35EU jest różnica w cenie ok. 300 zł, a parametry mają podobne. Która lepsza?

popey111
22-02-2010, 15:20
Mam pytanie o zmywarki Boscha. Między SGI 45N15EU a SMI 58M35EU jest różnica w cenie ok. 300 zł, a parametry mają podobne. Która lepsza? smi58m35 bez dwóch zdań.

basiek77
22-02-2010, 15:25
Mam pytanie o zmywarki Boscha. Między SGI 45N15EU a SMI 58M35EU jest różnica w cenie ok. 300 zł, a parametry mają podobne. Która lepsza? smi58m35 bez dwóch zdań.

Popey111, dziękuję. Lubię takie zdecydowane odpowiedzi :)

A przy okazji jeszcze pomęczę :) Zaczęłam się rozglądać za okapami i na razie mam trzy typy: Ciarko Sigma E60, Teka DS60IX, Bosch DWW 061451. Dodam, że moja kuchnia jest zamknięta i ma ok. 10,5 m2.

popey111
22-02-2010, 16:06
Mam pytanie o zmywarki Boscha. Między SGI 45N15EU a SMI 58M35EU jest różnica w cenie ok. 300 zł, a parametry mają podobne. Która lepsza? smi58m35 bez dwóch zdań.

Popey111, dziękuję. Lubię takie zdecydowane odpowiedzi :)

A przy okazji jeszcze pomęczę :) Zaczęłam się rozglądać za okapami i na razie mam trzy typy: Ciarko Sigma E60, Teka DS60IX, Bosch DWW 061451. Dodam, że moja kuchnia jest zamknięta i ma ok. 10,5 m2. Z tych które podałaś wszystkie się nadają ale bosch będzie najgłośniejszy.

basiek77
22-02-2010, 16:10
Mam pytanie o zmywarki Boscha. Między SGI 45N15EU a SMI 58M35EU jest różnica w cenie ok. 300 zł, a parametry mają podobne. Która lepsza? smi58m35 bez dwóch zdań.

Popey111, dziękuję. Lubię takie zdecydowane odpowiedzi :)

A przy okazji jeszcze pomęczę :) Zaczęłam się rozglądać za okapami i na razie mam trzy typy: Ciarko Sigma E60, Teka DS60IX, Bosch DWW 061451. Dodam, że moja kuchnia jest zamknięta i ma ok. 10,5 m2. Z tych które podałaś wszystkie się nadają ale bosch będzie najgłośniejszy.

A czy Bosch też ma regulowaną wysokość? Bo Teka i Ciarko zdaje się, mają. I czy regulacja wysokości okapu jest to praktyczne rozwiązanie?

popey111
22-02-2010, 16:17
Mają wszystkie trzy, regulowaną wysokość komina.

basiek77
22-02-2010, 16:22
Mają wszystkie trzy, regulowaną wysokość komina.

Dziękuję !!!!!!

jokka
22-02-2010, 18:43
przyznam że z okapem mam problem
sprecyzowałam jak ma wyglądać
http://www.agdexpert.pl/okapy-kominowe/teka-db-90
np jak ten ( nie musi być ta firma)
ale nie mogę znaleźć nic w sensownej cenie i z taką wydajnością - max 1260
min 630
albo nie ma o takiej wydajności, a jak jest to drogi baardzo
ech
znajde coś w tym typie? i ciche?

popey111
22-02-2010, 19:13
przyznam że z okapem mam problem
sprecyzowałam jak ma wyglądać
http://www.agdexpert.pl/okapy-kominowe/teka-db-90
np jak ten ( nie musi być ta firma)
ale nie mogę znaleźć nic w sensownej cenie i z taką wydajnością - max 1260
min 630
albo nie ma o takiej wydajności, a jak jest to drogi baardzo
ech
znajde coś w tym typie? i ciche?
jokka kup coś z wydajnością około 800, i tyle. Maksymalna wydajność nie oznacza że nie ma sensu kupować okapu z mniejszą wydajnością.
Pozdr.

angela6
22-02-2010, 20:04
jeszcze spróbuję na forum publicznym się poradzić. Czy chłodziarko-zamrażarki do zabudowy z systemem NO FROST mają no frost tylko w zamrażarce czy również w chłodziarce???
Sprzedawca w sklepie powiedział, że tylko w zamrażarce :o
A już miałam zamówić i zgłupiałam :o :roll:
Nie chcę wydawać kasy na coś co tylko częściowo mi odpowiada.
Pan polecał mi Electrolux ERN 29601 za 1200 zł i jak myślicie - będzie to dobry strzał??

godul1
22-02-2010, 20:34
skoro juz tu jestem to zadam może głupie pytanie. Jak działają te systemy no-frost? Chodzi mi o zasadę. Nie bardzo sobie mogę wyobrazić co tam może osuszać wnętrze w temperaturze -18C.

ellaj
22-02-2010, 21:10
Popey111, zamowilam Liebherra ICS 30130.
Doradz mi prosze, bo ICUS 30130 niewiele sie rozni, a ten Elextrolux od Angeli6 tez.
A roznica w cenie pomiedzy Electroluxem a tym moim Liebherrem ponad 100%.
Wziac jednak te, ktora zamowilam i nie kombinowac?

popey111
22-02-2010, 21:16
Popey111, zamowilam Liebherra ICS 30130.
Doradz mi prosze, bo ICUS 30130 niewiele sie rozni, a ten Elextrolux od Angeli6 tez.
A roznica w cenie pomiedzy Electroluxem a tym moim Liebherrem ponad 100%.
Wziac jednak te, ktora zamowilam i nie kombinowac?Liebherr lepiej wykonany , electrolux słabiej:) obie warteswojej ceny:) Chyba muszę zacząć porad tylko na pw udzielać bo widzę że duża część czytelników tego forum nie będzie mogła spać po nocach:)

popey111
22-02-2010, 21:24
skoro juz tu jestem to zadam może głupie pytanie. Jak działają te systemy no-frost? Chodzi mi o zasadę. Nie bardzo sobie mogę wyobrazić co tam może osuszać wnętrze w temperaturze -18C. Skoro chcesz wiedzieć:) System wentylatorów odbiera wilgotne powietrze z komory chłodzenia i robi to samo co zwykła lodówka ale poza komorą:) później zimne suche powietrze wraca do komory chłodzenia i tak w kółko aż do momentu gdy zaczyna się rozmrażanie. Wentylatorki się wyłączają a szron się rozpuszcza podgrzewany przez grzałkę i woda spływa do zbiornika nad agregatem gdzie paruje. I tak do momentu jak coś się popsuje albo zabraknie prądu z przyczyny naszej lub nie zależnej od nas:)

ellaj
22-02-2010, 21:26
Chyba muszę zacząć porad tylko na pw udzielać bo widzę że duża część czytelników tego forum nie będzie mogła spać po nocach:)

Tak cos czuje :)
Bo czym wiecej czytam, tym wiecej mam watpliwosci i pytan.
Dziekuje raz jeszcze.

godul1
23-02-2010, 07:10
Skoro chcesz wiedzieć:) System wentylatorów odbiera wilgotne powietrze z komory chłodzenia i robi to samo co zwykła lodówka ale poza komorą:) później zimne suche powietrze wraca do komory chłodzenia i tak w kółko aż do momentu gdy zaczyna się rozmrażanie. Wentylatorki się wyłączają a szron się rozpuszcza podgrzewany przez grzałkę i woda spływa do zbiornika nad agregatem gdzie paruje. I tak do momentu jak coś się popsuje albo zabraknie prądu z przyczyny naszej lub nie zależnej od nas:)
Czy to jest niezalezne od ilości agregatów w chłodziarce?

angela6
23-02-2010, 07:23
Popey111, zamowilam Liebherra ICS 30130.
Doradz mi prosze, bo ICUS 30130 niewiele sie rozni, a ten Elextrolux od Angeli6 tez.
A roznica w cenie pomiedzy Electroluxem a tym moim Liebherrem ponad 100%.
Wziac jednak te, ktora zamowilam i nie kombinowac?

Ja też na początku chciałam zamówić Liebherr ICUS 30130 i coś mi dalej mówi, że to byłby najlepszy wybór. Po drodze było jeszcze kilka innych modeli. I wczoraj chyba decyzja podjęta na Electrolux ERN29601. Widziałam też wczoraj Liebherra na żywo. Jest dość oszczędny w formie, wygląda prosto i bez wodotrysków. Dla mnie to jednak nie jest wada, dla mojego małża troche tak. Ale jednak prawie 1000 zł do mnie bardziej przemawia i biorę tańszy model :wink:

popey111
23-02-2010, 09:22
Skoro chcesz wiedzieć:) System wentylatorów odbiera wilgotne powietrze z komory chłodzenia i robi to samo co zwykła lodówka ale poza komorą:) później zimne suche powietrze wraca do komory chłodzenia i tak w kółko aż do momentu gdy zaczyna się rozmrażanie. Wentylatorki się wyłączają a szron się rozpuszcza podgrzewany przez grzałkę i woda spływa do zbiornika nad agregatem gdzie paruje. I tak do momentu jak coś się popsuje albo zabraknie prądu z przyczyny naszej lub nie zależnej od nas:)
Czy to jest niezalezne od ilości agregatów w chłodziarce? Niezależne.

agata39
23-02-2010, 09:26
Co sądzicie o tym okapie,czy wart tej ceny?
Mamy kuchnię otwartą,więc potrzebny jest z dużą wydajnością.
Może zaproponujecie jakiś inny?
http://www.agdexpert.pl/okapy-kominowe/franke-fdb-8078-xs
Zajrzyj sobie tutaj (http://agd-abc.pl/por_okap.html).
A model który podałaś jak dla mnie ok. Pytanie tylko jakie parametry ma mieć okap żeby dobrze spełniał swoje funkcje. Polecam lekturę.
popey111 przeczytałam wskazane przez ciebie agd-abc i wydaje mi się,że parametry wybranego okapu (wskazanego wcześniej przez projektanta kuchni)są odpowiednie.
Kuchnia ma 10m/2 i jest otwarta na salon o powierzchni 30m/2 więc jak liczyć powierzchnię do wydajności okapu,bo raczej nie samej kuchni? Czyli okap z wydajnością około 600-800 czyli powinno być ok:) pytanie tylko jak z głośnością?
Według opisu na stronie producenta na 1 biegu głośność 51dB,a na najwyższym 9 biegu głośność 66dB.
Jak uważaszpopey może być taka głośność? :-?

zizi1978
23-02-2010, 09:40
Kurcze a ja mam problem natury estetyczno - sprzetowej a mianowicie: zdecydowałam się na lodówke wolostojacą z Siemensa model KG39NY40 (ewentualnie Bosch KGN39Y40) do tego wybrałam piekranik HX760 i mikrofalę MWX 45 BIS z Teki. Ponieważ wymienione sprzęty beda stały obok siebie w zabudowie i co tu dużo ukrywać różnią się wykończeniem, to jak to bedzie do siebie pasowało :-?

popey111
23-02-2010, 09:51
W sumie powinno wystarczyć i niezbyt hałasować. przy niskiej głośności powinien mieć wydajność około 500m3/h. Nie jest to może najlepszy wynik ale na pewno okap dobrze wykonany i nie powinnaś mieć z nim problemów.

agata39
23-02-2010, 10:06
popey to chyba do mnie odpowiedż?
Mówisz,że w sumie powinno wystarczyć,ale wynik nie najlepszy.
Okap tani nie jest więc może polecisz inny w niższej cenie,jakościowo podobny, kształtem taki sam i o szerokości 80cm

Vach
23-02-2010, 10:14
Głośne działanie w tym wypadku to zapewne tak jak pisze sam autor opinii kwestia montażu, to z resztą najczęstsza przyczyna we wszystkich lodówkach :) A jeżeli jednak coś bez szuflad to weź liebherra ics30130. Ten electrolux którego wymieniasz to raczej mało opłacalny zakup. Co do szuflad to się nie zgodzę z tymi opiniami. A rozmrażanie przy dwóch agregatach będzie tak samo wygodne jak w tej którą podałeś:) Nadal więc polecę tego electroluxa z komorami 0c bo jest lepszy :) a jak nie to weź liebherra.

Byłem wczoraj w sklepie stacjonarnym i obejrzałem sobie obydwie lodówki. Dla mnie liebherr ujdzie, ale narzeczona kręci nosem - i weź ją teraz przekonaj, że jakościowo jest to dobra lodówka, jak w odwecie otrzymujesz "wygląda jak lodówka mojej babci - nie chcę jej" ;)

Spodobał jej się Bosch KIS38A51. Opinie na jego temat są różne, ludzie narzekają głównie na mały zamrażalnik co nam się aż tak nie rzuciło w oczy. Warto ją rozważać?

popey111
23-02-2010, 10:16
popey to chyba do mnie odpowiedż?
Mówisz,że w sumie powinno wystarczyć,ale wynik nie najlepszy.
Okap tani nie jest więc może polecisz inny w niższej cenie,jakościowo podobny, kształtem taki sam i o szerokości 80cm
No właśnie nie bardzo kojarzę taki model.

popey111
23-02-2010, 10:20
Głośne działanie w tym wypadku to zapewne tak jak pisze sam autor opinii kwestia montażu, to z resztą najczęstsza przyczyna we wszystkich lodówkach :) A jeżeli jednak coś bez szuflad to weź liebherra ics30130. Ten electrolux którego wymieniasz to raczej mało opłacalny zakup. Co do szuflad to się nie zgodzę z tymi opiniami. A rozmrażanie przy dwóch agregatach będzie tak samo wygodne jak w tej którą podałeś:) Nadal więc polecę tego electroluxa z komorami 0c bo jest lepszy :) a jak nie to weź liebherra.

Byłem wczoraj w sklepie stacjonarnym i obejrzałem sobie obydwie lodówki. Dla mnie liebherr ujdzie, ale narzeczona kręci nosem - i weź ją teraz przekonaj, że jakościowo jest to dobra lodówka, jak w odwecie otrzymujesz "wygląda jak lodówka mojej babci - nie chcę jej" ;)

Spodobał jej się Bosch KIS38A51. Opinie na jego temat są różne, ludzie narzekają głównie na mały zamrażalnik co nam się aż tak nie rzuciło w oczy. Warto ją rozważać?
Weź jeszcze pod uwagę jeden fakt. Twój święty spokój:) A lodówka jk lodówka:) bez bajerów. Mnie wkurza szuflada na warzywa, mało pojemna, jak by nie można było zrobić dwóch oddzielnych. I najważniejsze yo nie typowy rozkład drzwiczek- jakbyś chciał(musiał) wymienić na coś innego za parę lat to bez zmiany drzwi meblowych wpasujesz znów tylko boscha albo siemensa.

e-mól
23-02-2010, 10:30
To ja mam jeszcze wątpliwości co do wyboru zmywarki i pralki takie typy mam:

zmywarka bosch SMV 59T00EU lub SMV 69T20EU
pralka siemens WM16S742PL lub WM14S742PL lub bosch WAS28742PL

popey111
23-02-2010, 10:50
Emól.
Tańsze w twoim wypadku znaczy równie dobre:) A co do pralki to, jeżeli masz suszarkę bębnową do bielizny to weź siemensa wm16s742 a jak nie masz to z pozostałych wybierz tą która się bardziej podoba. Różnic technicznych między tymi pralkami nie ma poza prędkością wirowania i troszkę innymi programami.

agata39
23-02-2010, 10:57
popey to chyba do mnie odpowiedż?
Mówisz,że w sumie powinno wystarczyć,ale wynik nie najlepszy.
Okap tani nie jest więc może polecisz inny w niższej cenie,jakościowo podobny, kształtem taki sam i o szerokości 80cm
No właśnie nie bardzo kojarzę taki model.
No tak wymiar 80 cm jest chyba mało dostępny,jak nic innego nie znajdę to pozostanę przy tym.
Bardzo ci dziękuję :lol:
pozdrawiam

Vach
23-02-2010, 10:59
Byłem wczoraj w sklepie stacjonarnym i obejrzałem sobie obydwie lodówki. Dla mnie liebherr ujdzie, ale narzeczona kręci nosem - i weź ją teraz przekonaj, że jakościowo jest to dobra lodówka, jak w odwecie otrzymujesz "wygląda jak lodówka mojej babci - nie chcę jej" ;)

Spodobał jej się Bosch KIS38A51. Opinie na jego temat są różne, ludzie narzekają głównie na mały zamrażalnik co nam się aż tak nie rzuciło w oczy. Warto ją rozważać?
Weź jeszcze pod uwagę jeden fakt. Twój święty spokój:) A lodówka jk lodówka:) bez bajerów. Mnie wkurza szuflada na warzywa, mało pojemna, jak by nie można było zrobić dwóch oddzielnych. I najważniejsze yo nie typowy rozkład drzwiczek- jakbyś chciał(musiał) wymienić na coś innego za parę lat to bez zmiany drzwi meblowych wpasujesz znów tylko boscha albo siemensa.

No dobra, czyli jak raz wybiorę Boscha lub Siemensa, to muszę trwać w nim wiecznie... :)
To może zapytam w ten sposób - interesuje mnie jak największa pojemność i ergonomiczność w środku lodówki i zamrażalnika. Nie specjalnie interesują mnie super bajery, ale chciałbym, aby lodówka wyglądała również w miarę "nowocześnie" (wiadomo dla kogo to jest ważne :) ). Jakaś podpowiedź? :)

popey111
23-02-2010, 11:02
popey to chyba do mnie odpowiedż?
Mówisz,że w sumie powinno wystarczyć,ale wynik nie najlepszy.
Okap tani nie jest więc może polecisz inny w niższej cenie,jakościowo podobny, kształtem taki sam i o szerokości 80cm
No właśnie nie bardzo kojarzę taki model.
No tak wymiar 80 cm jest chyba mało dostępny,jak nic innego nie znajdę to pozostanę przy tym.
Bardzo ci dziękuję :lol:
pozdrawiam
Spory wybór ma gorenje ale to okapy skośne.

popey111
23-02-2010, 11:04
No dobra, czyli jak raz wybiorę Boscha lub Siemensa, to muszę trwać w nim wiecznie... :)
To może zapytam w ten sposób - interesuje mnie jak największa pojemność i ergonomiczność w środku lodówki i zamrażalnika. Nie specjalnie interesują mnie super bajery, ale chciałbym, aby lodówka wyglądała również w miarę "nowocześnie" (wiadomo dla kogo to jest ważne :) ). Jakaś podpowiedź? :)
A coś jeszcze oglądaliście? Może aeg:)lub electrolux?

Vach
23-02-2010, 11:10
No dobra, czyli jak raz wybiorę Boscha lub Siemensa, to muszę trwać w nim wiecznie... :)
To może zapytam w ten sposób - interesuje mnie jak największa pojemność i ergonomiczność w środku lodówki i zamrażalnika. Nie specjalnie interesują mnie super bajery, ale chciałbym, aby lodówka wyglądała również w miarę "nowocześnie" (wiadomo dla kogo to jest ważne :) ). Jakaś podpowiedź? :)
A coś jeszcze oglądaliście? Może aeg:)lub electrolux?

Electroluxa było kilka niższych modeli i były tak jak pisałeś wcześniej "lodówki jak lodówki". Ten Bosch wyróżnił się pod tym kątem, że jak się go otworzyło, to faktycznie wydawało się, że jest w nim dużo miejsca - nieco dłuższe półeczki, sporo półek na drzwiach (aż za dużo). No i miał w środku ładne "inox-owe" wykończenie.

Widzieliśmy jedno AEG Santo, ale nie pomnę jaki to był konkretnie model. Może nie urzekł nas, ale wyglądał z tego co pamiętam znośnie.

popey111
23-02-2010, 11:15
Tu pojawia się właśnie kwestia innego układu drzwiczek:) Bosch ma mniejszy zamrażalnik a za to większą lodówkę. Coś za coś. Ciężko doradzić coś co się wizualnie spodoba bo jak sam piszesz diabeł tkwi w szczegółach. Powiedz narzeczonej to co pisałem o boschu lub siemensie, i jak co może zdecydujecie się na coś innego:)

hosz
23-02-2010, 11:18
jeszcze spróbuję na forum publicznym się poradzić. Czy chłodziarko-zamrażarki do zabudowy z systemem NO FROST mają no frost tylko w zamrażarce czy również w chłodziarce???
Sprzedawca w sklepie powiedział, że tylko w zamrażarce :o
A już miałam zamówić i zgłupiałam :o :roll:
Nie chcę wydawać kasy na coś co tylko częściowo mi odpowiada.
Pan polecał mi Electrolux ERN 29601 za 1200 zł i jak myślicie - będzie to dobry strzał??

Oto cytat z instrukcji obsługi mojej lodówki BOSCH KGN 36A73:
"Dzięki systemowi nofrost wnętrze komory zamrażania i komory chłodzenia nie pokrywa się lodem. Rozmrażanie nie jest konieczne".
Widać są lodówki, które mają pełną wersję i są z ograniczoną wersją nofrost :roll: :roll:

popey111
23-02-2010, 11:24
Ale kombinujecie:) W lodówkach nofrost może być tylko w zamrażarce lub w zamrażarce i chłodziarce. Oba rozwiązania mają wady i zalety:) Które jest lepsze? Tu już pojawia się kwestia potrzeb i możliwości.

agata39
23-02-2010, 11:33
popey to chyba do mnie odpowiedż?
Mówisz,że w sumie powinno wystarczyć,ale wynik nie najlepszy.
Okap tani nie jest więc może polecisz inny w niższej cenie,jakościowo podobny, kształtem taki sam i o szerokości 80cm
No właśnie nie bardzo kojarzę taki model.
No tak wymiar 80 cm jest chyba mało dostępny,jak nic innego nie znajdę to pozostanę przy tym.
Bardzo ci dziękuję :lol:
pozdrawiam
Spory wybór ma gorenje ale to okapy skośne.
No niestety skośny mi nie pasuje :cry: bo kuchnia będzie miała fronty drewniane w stylu klasycznym

hosz
23-02-2010, 11:37
Hej! Pogadam sobie z wami chwilę, bo nudzę się strasznie. Właśnie panowie montują mi meble kuchenne i muszę im "asystować", więc nie mam nic innego ciekawego do roboty, został mi tylko komp :lol:
Pytaliście ostatnio o wypasione modele mikrofalówek, a ja powiem, że kiedyś słyszałam opinię, że mikrofala ma służyć do podgrzania obiadu kiedy wracasz wieczorem z pracy lub słoiczków z jedzonkiem dla niemowląt i nie trzeba jej dopisywać żadnej innej ideologii :D I muszę powiedzieć, że po kilku latach użytkowania w pełni zgadzam się z tą opinią - zawsze tylko do tego celu mi służy, bo do gotowania mam fajny piec. Za to kiedy ostatnio przez dwa tygodnie z powodu remontu nie dysponowałam kuchnią i chciałam w mikrofalach pogrzać parówki w wodzie, to mi się w tej wodzie spaliły!!! :lol: :o :-? Dodam tylko, że woda ciągle była w misce, a parówki były brązowe i wysuszone na wiór w tej wodzie. Nie wiem, czy to ja jestem taka zdolna, czy ta moja mikrofala :lol:

e-mól
23-02-2010, 11:47
Emól.
Tańsze w twoim wypadku znaczy równie dobre:) A co do pralki to, jeżeli masz suszarkę bębnową do bielizny to weź siemensa wm16s742 a jak nie masz to z pozostałych wybierz tą która się bardziej podoba. Różnic technicznych między tymi pralkami nie ma poza prędkością wirowania i troszkę innymi programami.

Ale wm16s742 ma 1600obr, to czemu jeśli mam suszarke to ją mam wybrać?
Tylko potwierdzę wszystkie mają pomiar załadunku?
Czy wm16s742 i WM 14S742PL różnią się JEDYNIE obrotami?

To juz pytanie ogólne do wszystkich, jest odczuwalna różnica w wilgotności prania przy wirowaniu 1400 a 1600, a jak z wygnieceniami przy takich obrotach?

godul1
23-02-2010, 12:23
z tymi obrotami to jest tak że praktycznie 1000obrotów oznacza że z wyjetego i powieszonego prania juz nic kapac nie bedzie.
Predkość wirowania to jednak nie wszystko bo wazna jest tez srednica bębna. Beben o wiekszej srednicy skuteczniej odwirowuje przy tych samych obrotach.
Mam teraz pralke z załadunkiem 7,5 kg i 1200 obrotów i niektóre koszule mimo strzepniecia przed rozwieszeniem ciezko rozprasować.

popey111
23-02-2010, 12:39
No właśnie. Prędkości wirowania powyżej 1000 wykorzystuje się tylko przy bawełnie i to raczej pościel i ręczniki. Dla innych tkanin max1000/800. Ale przy suszeniu w suszarce bębnowej każda kropla wody mniej to niższe koszty suszenia więc warto. Ale różnice i tak nie będą duże. Między 1200 a 1400 obrotów jest różnica około 3% wilgotności a między 1000 a 1200 6% jak by to kogo interesowało.(muszę budować autorytet :) )

Wilgotność resztkowa w % pozostała po max. liczbie obrotów wirowania
Przy 800 ob./min 68 %
Przy 1000 ob./min 59 %
Przy 1200 ob./min 53 %
Przy 1400 ob./min 50 %

popey111
23-02-2010, 12:46
Emól a co do twojego pytania to różnią się tylko obrotami i mają czujnik załadunku i nawet czujnik czystości wody :)

e-mól
23-02-2010, 14:29
Ludzie
1600obr jest dokładnie 200zł droższa niż 1400obr, warto?

popey111
23-02-2010, 14:36
Emól już sama powinnaś sobie odpowiedzieć:)

e-mól
23-02-2010, 14:49
powinnam ale nie umiem, nigdy nie macałam praniai odwirowanego w 1400, ani w 1600 obr
A może ktoś mi napisze że więcej niz 1200 i tak nie ustawia bo różnicy nie ma albo bo pranie za bardzo pogniecione.

Vach
23-02-2010, 15:53
powinnam ale nie umiem, nigdy nie macałam praniai odwirowanego w 1400, ani w 1600 obr
A może ktoś mi napisze że więcej niz 1200 i tak nie ustawia bo różnicy nie ma albo bo pranie za bardzo pogniecione.

Ja bym mówiąc szczerze nie przepłacał. Swego czasu jak kupowaliśmy pralkę to moja luba jarała się cyferkami przed zwrotem "obr". Przez te kilka miesięcy może raz testowo wykorzystała 1400 obrotów, a na co dzień operuje w przedziale 800-1200. Nie mówiąc już o tym, że przy 1400 obrotach hałas w mieszkaniu był dosyć pokaźny :)

popey111
23-02-2010, 16:36
powinnam ale nie umiem, nigdy nie macałam praniai odwirowanego w 1400, ani w 1600 obr
A może ktoś mi napisze że więcej niz 1200 i tak nie ustawia bo różnicy nie ma albo bo pranie za bardzo pogniecione. Czyli wm14s742 i po kłopocie

angela6
23-02-2010, 16:42
jeszcze spróbuję na forum publicznym się poradzić. Czy chłodziarko-zamrażarki do zabudowy z systemem NO FROST mają no frost tylko w zamrażarce czy również w chłodziarce???
Sprzedawca w sklepie powiedział, że tylko w zamrażarce :o
A już miałam zamówić i zgłupiałam :o :roll:
Nie chcę wydawać kasy na coś co tylko częściowo mi odpowiada.
Pan polecał mi Electrolux ERN 29601 za 1200 zł i jak myślicie - będzie to dobry strzał??

Oto cytat z instrukcji obsługi mojej lodówki BOSCH KGN 36A73:
"Dzięki systemowi nofrost wnętrze komory zamrażania i komory chłodzenia nie pokrywa się lodem. Rozmrażanie nie jest konieczne".
Widać są lodówki, które mają pełną wersję i są z ograniczoną wersją nofrost :roll: :roll:

Tylko, że Ty piszesz o lodówce wolnostojącej a ja szukam do zabudowy. Właśnie w tych do zabudowy podobno nofrost w chłodziarce jest nieosiągalny :(

popey111
23-02-2010, 16:45
Angela nie podobno a po prostu nieosiągalny, co najmniej w lodówkach z zamrażarką na dole, można spotkać modele czterodrzwiowe:) ale to już inna historia.

angela6
23-02-2010, 16:47
Aha, zapomniałam się pochwalić: odebrałam wczoraj moją płytę indukcyjną. Do dziś mój zachwyt jeszcze nie minął. To jest DZIEŁO SZTUKI :lol:
Najładniejsza jaką widziałam; mój kuchniarz też był w ciężkim szoku - spisał sobie model i powiedział, że będzie to dla niego nr. 1 pod względem dizajnu :wink: :D jeżeli jeszcze będzie tak działała jak wygląda to będzie to mistrzostwo świata i będę ją polecała na wszystkich odpustach.

angela6
23-02-2010, 16:49
A ta płyta to zasługa popey111 :D za co bardzo dziękuję na forum publicznym!!! Sama bym jej w życiu nie namierzyła!

e-mól
23-02-2010, 17:20
dziękuję bardzo,
popey'owi i angeli również
angela dawaj fotki kuchni!!!!!



powinnam ale nie umiem, nigdy nie macałam praniai odwirowanego w 1400, ani w 1600 obr
A może ktoś mi napisze że więcej niz 1200 i tak nie ustawia bo różnicy nie ma albo bo pranie za bardzo pogniecione.

Ja bym mówiąc szczerze nie przepłacał. Swego czasu jak kupowaliśmy pralkę to moja luba jarała się cyferkami przed zwrotem "obr". Przez te kilka miesięcy może raz testowo wykorzystała 1400 obrotów, a na co dzień operuje w przedziale 800-1200. Nie mówiąc już o tym, że przy 1400 obrotach hałas w mieszkaniu był dosyć pokaźny :)

dewuka
23-02-2010, 17:44
Angela nie podobno a po prostu nieosiągalny, co najmniej w lodówkach z zamrażarką na dole, można spotkać modele czterodrzwiowe:) ale to już inna historia.

Bosch faktycznie nie ma.

Liebherra ICBN 30660 ma nofrost w częsci chłodzącej i zamrażalniku ( ma jeszcze kostkarkę - jako jedyny model do zabudowy).

Ja już przeszukałam wszystkich producentów i nofrost w obydu częściach ma jeszcze chyba Gorenje ale podobno strasznie głośna jest...

Ciekawe czemu lodówki do zabudowy tak po macoszemu są traktowane -strasznie mało ciekawych modeli jest na rynku. Nie ma na nie popytu czy co?

popey111
23-02-2010, 18:13
dewuka liebherr nie ma nofrost-u w chłodziarce. Choć wygląda to bardzo podobnie. Gorenje również.

dewuka
23-02-2010, 18:34
dewuka liebherr nie ma nofrost-u w chłodziarce. Choć wygląda to bardzo podobnie. Gorenje również.

Nie ma?- no to zburzyłeś mój misterny plan :wink: Dobrze, że jej nie zamówiłam bo kosztuje majątek a chciałam kupić głównie ze względu na ten nofrost w całości.
To w takim razie Liebherr ma nofrost tylko w zamrażalniku?

A co sądzisz o skompletowaniu chłodziarki i zamrażalnika Boscha:
chłodziarka Bosch KIF 26A51 - czy tutaj jest nofrost?
zamrażarka Bosch GID 14A50 - w tej zamrażarce chyba niestety nie ma nofrosta

popey111
23-02-2010, 20:48
chłodziarka Bosch KIF 26A51 - czy tutaj jest nofrost- nie.
Nie kupisz chłodziarki bez szronowej poza jednym wolno stojącym modelem samsunga( co najmniej tylko tą kojarzę). W vhłodziarkach nofrost to żaden rarytas, można zrobić lepsze urządzenie oparte na tradycyjnym systemie chłodzenia.

ellaj
23-02-2010, 21:49
Popej111, a co myslisz o lodowce BOSCH KIV 38 X 01?
Czy warto kupic drozszy model Liebher ICS 30130 czy tanszy ICUS 30130?

popey111
23-02-2010, 22:12
Popej111, a co myslisz o lodowce BOSCH KIV 38 X 01?
Czy warto kupic drozszy model Liebher ICS 30130 czy tanszy ICUS 30130? Boscha nie polecam ze względu na nietypową zabudowę :) wolał bym icus30130.

bonetka
23-02-2010, 22:15
Witam serdecznie
usiłowałam poczytać tutaj ale jakos kiepsko mi idzie a czas nagli :(
czy mogę prosić o pomoc ? ( odkąd ja się urzadzałam mineło trochę czasu i nie jestem na bieżąco :(
jest dom własciwie taki dla gosci i na imprezy ..jest zabudowana kuchnia ale nie ma ma zmywarki , kuchnia wolnostojąca 50 ( za mała ) ..słowem trzeba trochę zmienić , potrzebuję :
*kuchnię 60 cm ( gazowo-elektryczną ). wolnostojąca , żeby był sam termoobieg oraz termoobieg +dolna grzałka itd,,, prowadnice a najchetniej teleskopy ...duzy piekarnik ...zapalarka w pokrętle , urzadz. p/w gazu
*zmywarkę ( 60 cm ) żeby się jakoś komponowała wizualnie , panel widoczny , duze kosze , wygodne , program krótki jakiś , funkcja opóznionego startu , nie za głośna ..
* okap do tego ..w miarę cichy ale mocny ( gotowanie dla wielu osób )
* lodówko zamrażarka ( 60 cm ) moze być wysoka ..no frost w miarę cicha ...większy zamrażalnik ( bo na dole bedzie duża lodówka gastronomiczna ale nie bedzie na razie zamrażarki )
wersja inox preferowana ( mogłaby byc i biała ew.) kuchnia otwarta na salon ...
opcja inna to czarny blat w kuchence pod palnikami ...
dobry stosunek jakości od ceny ...

aa i jeszcze mam taką uwagę ...kupiłam sobie kiedyś ( dawno ) Amicę kuchnie gazowo -elektr . droga była, wolnostojąca ,,miała sondę do mierzenia temp. mięsa , i bajery rózne ...ale piekła kiepsko żeby nie wiem co to trzeba było przekrecać w połowie bo tył już był zrumieniony dobrze a przód nie ...zraziłam się w życiu Amiki .!!!! ( no chyba że się poprawili ) ...
i jeszcze taka sprawa ...miałam kiedyś AEG ( wysuwany piekarnik jak szuflada ..i dzielony w razie czego na pół wsuwaną taką blachą ( oszczędnośc , żeby się cały nie nagrzewał jak się mało piekło )
Mam Elektroluxa ( parowego ) , mam Siemensa ( mikrofalę też Siemnesa ) ..i jestem zadowolona ale one m.in mają sam termoobieg ...a ostatnio kolezanka sobie kupiła Masterkook i tam nie ma samego w tym modelu tylko musi być z czymś łączony albo z górna albo z dolną grzałką ..nie umie piec już n-te ciasto jej nie wyszło :( ...albo spalone z góry ..a dół surowy ( jak górna grzałka ) albo odwrotnie ( jak dolna ) ..no bez przesady żeby kombinować przy takim sprzęcie w dzisijeszych czasach ? to coś chyba nie tak :( kolezanka jest inteligentna wiec o brak logiki jej nie posądzam ..moze coś na ten temat ??? ....

Vach
23-02-2010, 22:39
Tu pojawia się właśnie kwestia innego układu drzwiczek:) Bosch ma mniejszy zamrażalnik a za to większą lodówkę. Coś za coś. Ciężko doradzić coś co się wizualnie spodoba bo jak sam piszesz diabeł tkwi w szczegółach. Powiedz narzeczonej to co pisałem o boschu lub siemensie, i jak co może zdecydujecie się na coś innego:)

A którą lodówkę Electroluksa byś polecał oprócz tej z dwoma komorami 0 st.? Założenia jak wcześniej.

popey111
23-02-2010, 22:58
Tu pojawia się właśnie kwestia innego układu drzwiczek:) Bosch ma mniejszy zamrażalnik a za to większą lodówkę. Coś za coś. Ciężko doradzić coś co się wizualnie spodoba bo jak sam piszesz diabeł tkwi w szczegółach. Powiedz narzeczonej to co pisałem o boschu lub siemensie, i jak co może zdecydujecie się na coś innego:)

A którą lodówkę Electroluksa byś polecał oprócz tej z dwoma komorami 0 st.? Założenia jak wcześniej. ERN 29601 :)

Vach
23-02-2010, 23:03
Tu pojawia się właśnie kwestia innego układu drzwiczek:) Bosch ma mniejszy zamrażalnik a za to większą lodówkę. Coś za coś. Ciężko doradzić coś co się wizualnie spodoba bo jak sam piszesz diabeł tkwi w szczegółach. Powiedz narzeczonej to co pisałem o boschu lub siemensie, i jak co może zdecydujecie się na coś innego:)

A którą lodówkę Electroluksa byś polecał oprócz tej z dwoma komorami 0 st.? Założenia jak wcześniej. ERN 29601 :)

Jakieś uzasadnienie? :)

popey111
23-02-2010, 23:16
*kuchnię 60 cm ( gazowo-elektryczną ). wolnostojąca , żeby był sam termoobieg oraz termoobieg +dolna grzałka itd,,, prowadnice a najchetniej teleskopy ...duzy piekarnik ...zapalarka w pokrętle , urzadz. p/w gazu
*zmywarkę ( 60 cm ) żeby się jakoś komponowała wizualnie , panel widoczny , duze kosze , wygodne , program krótki jakiś , funkcja opóznionego startu , nie za głośna ..
* okap do tego ..w miarę cichy ale mocny ( gotowanie dla wielu osób )
* lodówko zamrażarka ( 60 cm ) moze być wysoka ..no frost w miarę cicha ...większy zamrażalnik ( bo na dole bedzie duża lodówka gastronomiczna ale nie bedzie na razie zamrażarki )

Kuchnia GORENJE K67522BX
Zmywarka Jakiś bosch lub siemens np. SN 56 N 580EU
Okap do kompletu gorenje np. dvg 65645e
Lodówka Liebherr CUNesf 39130

angela6
23-02-2010, 23:21
popey, czemu Ty mi wcześniej na tego Electroluxa 29601 nie namówiłeś?!?!
Ja zapoznałam się z opisem większości lodówek do zabudowy, po to żeby wreszcie wybrać co na początku miałam w planach :wink:

popey111
23-02-2010, 23:25
Bo jakoś reszta modeli nie jest najfajniejsza przy swoich cenach:) (oczywiście to subiektywna moja opinia)

Vach
23-02-2010, 23:30
Bo jakoś reszta modeli nie jest najfajniejsza przy swoich cenach:) (oczywiście to subiektywna moja opinia)

A czy jakość wykonania w środku, materiałów jest różna w przypadku różnych modeli Elektroluksa?

Pytam, bo na zdjęciach to w środku wszystkie wyglądają podobnie, różnią się tylko zużyciem prądu i bajerami. Jak patrzyłem na nie w sklepie to kojarzę, że też na pierwszy rzut oka ciężko było odróżnić czemu jedna od drugiej jest 1k zł droższa :(

popey111
23-02-2010, 23:32
Bo jakoś reszta modeli nie jest najfajniejsza przy swoich cenach:) (oczywiście to subiektywna moja opinia)

A czy jakość wykonania w środku, materiałów jest różna w przypadku różnych modeli Elektroluksa?

Pytam, bo na zdjęciach to w środku wszystkie wyglądają podobnie, różnią się tylko zużyciem prądu i bajerami. Jak patrzyłem na nie w sklepie to kojarzę, że też na pierwszy rzut oka ciężko było odróżnić czemu jedna od drugiej jest 1k zł droższa :( No właśnie się nie różnią.

angela6
23-02-2010, 23:57
no właśnie!!! się nie różnią. szkoda, że takie tandetne plastiki w tych lodówkach są :oops:

angela6
24-02-2010, 00:01
A żeby nie było tak dobrze, że sprzęt do kuchni wybrałam i mam luz to teraz odkurzacza szukam i telewizora :lol:

angela6
24-02-2010, 00:24
Czy w powyższej kwestii mogę liczyć na pomoc???

angela6
24-02-2010, 00:26
chyba no dzisiaj koniec, lecę spać. Dobrej nocki dla Wszystkich :P
papa

bonetka
24-02-2010, 01:11
Popey111
PIĘKNIE DZIĘKUJĘ :D
http://www.fulereny.blink.pl/mum/róża.jpg

Vach
24-02-2010, 09:44
A czy jakość wykonania w środku, materiałów jest różna w przypadku różnych modeli Elektroluksa?

Pytam, bo na zdjęciach to w środku wszystkie wyglądają podobnie, różnią się tylko zużyciem prądu i bajerami. Jak patrzyłem na nie w sklepie to kojarzę, że też na pierwszy rzut oka ciężko było odróżnić czemu jedna od drugiej jest 1k zł droższa :( No właśnie się nie różnią.

Hmm... a AEG ma lepszą jakość tych materiałów?

godul1
24-02-2010, 13:25
A żeby nie było tak dobrze, że sprzęt do kuchni wybrałam i mam luz to teraz odkurzacza szukam i telewizora :lol:
W sprawie zyzora nei pomogę bo nie mam i sie nie interesuję ale co do odkurzacza to mam kilka przemyśleń. Konkretnego modelu nie polecę ale zwróc uwage na 3 rzeczy. Siła ssania-mnie sie udało znaleźć odkurzacz który miał 400W mocy ssącej i był przy tym dośc cichy. Druga sprawa to funkcja właczania i regulacji ciagu w raczce- to naprawdę duża wygoda.
3 sprawa to stopien komplikacji i częstotliowsc czyszczenia filtrów. Może mniej dotyczy to workowców ale tych akurat nie brałem pod uwagę bo worki kosztuja, a czasem zapychają sie przy pierwszym zaciągnieciu odrobiny pyłu czy mąki a w bezworkowcu wyciaga się filtry i myje.

angela6
24-02-2010, 16:27
To może elita forum pochwali się jaki odkurzacz zakupiła i czy jest zadowolona z niego :lol: ?

popey111
24-02-2010, 17:37
To może elita forum pochwali się jaki odkurzacz zakupiła i czy jest zadowolona z niego :lol: ? Samsung sc4140:)

popey111
24-02-2010, 17:38
A czy jakość wykonania w środku, materiałów jest różna w przypadku różnych modeli Elektroluksa?

Pytam, bo na zdjęciach to w środku wszystkie wyglądają podobnie, różnią się tylko zużyciem prądu i bajerami. Jak patrzyłem na nie w sklepie to kojarzę, że też na pierwszy rzut oka ciężko było odróżnić czemu jedna od drugiej jest 1k zł droższa :( No właśnie się nie różnią.

Hmm... a AEG ma lepszą jakość tych materiałów?
Jak dla mnie troszkę lepiej ale nie bardzo.

teresab
24-02-2010, 20:17
Mam pytanie - czy płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 702 NE jest dobrym produktem?
Na co patrzeć przy wyborze indukcji?

popey111
24-02-2010, 20:24
Mam pytanie - czy płyta indukcyjna WHIRLPOOL ACM 702 NE jest dobrym produktem?
Na co patrzeć przy wyborze indukcji? A czemu akurat ten model?

ellaj
24-02-2010, 20:38
Popey111, powiedz mi prosze czym roznia sie modele liebherra ICUS 30130 i ICS 30130?
Czy warto doplacac 500zl do tego drozszego modelu?

popey111
24-02-2010, 20:44
Popey111, powiedz mi prosze czym roznia sie modele liebherra ICUS 30130 i ICS 30130?
Czy warto doplacac 500zl do tego drozszego modelu?
ics ma dwa termostaty i wskaźniki temperatury oraz wentylację w chłodziarce. Icus nie ma wentylacji, i ma jeden termostat ze wskaźnikiem temp o ile dobrze pamiętam dla chłodziarki.

ellaj
24-02-2010, 20:47
To wziac ten drozszy czy nie ma sensu?

popey111
24-02-2010, 20:58
Ja bym kupił tańszą.

angela6
24-02-2010, 20:59
A propos lodówek: wybierałam, wybierałam, dumałam i wybrałam model dość popularny, rzecz można masowy i co się okazuję, że muszę czekać jeszcze ok. 2 tygodnie bo podobno Electrolux nie wyrabia z produkcją. Dodam, że chodzi o model ERN 29601. Mój kuchniarz juz załamany bo wszystko miało być już dawno a tu taki numer :roll:

godul1
24-02-2010, 21:02
To może elita forum pochwali się jaki odkurzacz zakupiła i czy jest zadowolona z niego :lol: ? Samsung sc4140:)
no patrz- ja też mam samsunga tyle ze sc 7060. No i muszę powiedziec ze jestem z niego zadowolony choć jakbym dziś kupował to wolałbym mieć bańke na kurz w korpusie, a nie przy rączce. Tyle że w takim układzie pewnie nie byłby juz taki kompaktowy na czym mi w swoim czasie zależało.

angela6
24-02-2010, 21:05
A ostatnio w jakimś sklepie słyszałam, że odkurzacze to tylko Zelmera albo Electroluxa :roll:

angela6
24-02-2010, 21:07
A może te odkurzacze macie za punkty w programie lojalnościowym Samsunga? Tak sobie przypomniałam, że jak kiedyś pracowałam w Erze to był taki program Asap i za sprzedaż produktów Samsung zbierało się punkty i wymieniało na całkiem fajne nagrody :wink:
Ale to tak na marginesie

popey111
24-02-2010, 21:08
To może elita forum pochwali się jaki odkurzacz zakupiła i czy jest zadowolona z niego :lol: ? Samsung sc4140:)
no patrz- ja też mam samsunga tyle ze sc 7060. No i muszę powiedziec ze jestem z niego zadowolony choć jakbym dziś kupował to wolałbym mieć bańke na kurz w korpusie, a nie przy rączce. Tyle że w takim układzie pewnie nie byłby juz taki kompaktowy na czym mi w swoim czasie zależało. Ostatnio bawiłem się w pracy samsungiem z filtrem hepah12 i przez niego tak pięknie pył przelatywał:) i poco tam hepa?

popey111
24-02-2010, 21:15
A może te odkurzacze macie za punkty w programie lojalnościowym Samsunga? Tak sobie przypomniałam, że jak kiedyś pracowałam w Erze to był taki program Asap i za sprzedaż produktów Samsung zbierało się punkty i wymieniało na całkiem fajne nagrody :wink:
Ale to tak na marginesieAngela ja swojego kupiłem niechcący na wyprzy w mm.

angela6
24-02-2010, 21:21
W sklepie, w którym zakupłam sprzęt dostałam propozycję odkurzacza: Syrius 1600.0 HQ z elektroszczotką za 380 zł. Poradźcie mi czy to dobry sprzęt i rozsądna cena? Już trochę wymiękam z tym szukaniem - chyba przesilenie wiosenne mnie dopadło :roll:

popey111
24-02-2010, 21:26
W sklepie, w którym zakupłam sprzęt dostałam propozycję odkurzacza: Syrius 1600.0 HQ z elektroszczotką za 380 zł. Poradźcie mi czy to dobry sprzęt i rozsądna cena? Już trochę wymiękam z tym szukaniem - chyba przesilenie wiosenne mnie dopadło :roll: Angela zelmer, philips, hoover, electrolux to dobre sprzęty, unikaj tylko najtańszych modeli bo to już masowy chłam z chin. A zelmer chyba nadal daje cztery lata gwarancji więc chyba warto.

angela6
24-02-2010, 21:32
Właśnie zauważyłam, że ten Zelmer nie ma sterowania przy rurze i to go raczej dyskwalifikuje :-?

angela6
24-02-2010, 21:34
Jeszcze nie bardzo czaję różnicę elektroszczotka a turboszczotka :o :roll: :-? ?

popey111
24-02-2010, 21:37
Jeszcze nie bardzo czaję różnicę elektroszczotka a turboszczotka :o :roll: :-? ?
Turboszczotka jest napędzana prądem powietrza a elektroszczotka prądem elektrycznym:)

angela6
24-02-2010, 21:43
Jeszcze nie bardzo czaję różnicę elektroszczotka a turboszczotka :o :roll: :-? ?
Turboszczotka jest napędzana prądem powietrza a elektroszczotka prądem elektrycznym:)
ło matko!!! To nie dla blondynek :-?
Czy któreś ustrojstwo wogóle mi się przyda??? Będę zazwyczaj odkurzała panele, gres, wykładzinę (tylko 1 pomieszczenie) i może kawałek dywanu. Nie mam zwierzaków i mało miejsca w garderobie na odkurzacz :wink:
Czy dostanę gotową poradę??? Proszę pamiętać, że blondynka :lol:

popey111
24-02-2010, 22:03
Jeszcze nie bardzo czaję różnicę elektroszczotka a turboszczotka :o :roll: :-? ?
Turboszczotka jest napędzana prądem powietrza a elektroszczotka prądem elektrycznym:)
ło matko!!! To nie dla blondynek :-?
Czy któreś ustrojstwo wogóle mi się przyda??? Będę zazwyczaj odkurzała panele, gres, wykładzinę (tylko 1 pomieszczenie) i może kawałek dywanu. Nie mam zwierzaków i mało miejsca w garderobie na odkurzacz :wink:
Czy dostanę gotową poradę??? Proszę pamiętać, że blondynka :lol:To kup coś ze szczotką z miękkim włosiem do parkietów a regulacją elektroniczną w rączce zbytnio się nie przejmuj chociaż to fajna sprawa:)

Vach
24-02-2010, 23:28
W sklepie, w którym zakupłam sprzęt dostałam propozycję odkurzacza: Syrius 1600.0 HQ z elektroszczotką za 380 zł. Poradźcie mi czy to dobry sprzęt i rozsądna cena? Już trochę wymiękam z tym szukaniem - chyba przesilenie wiosenne mnie dopadło :roll:

Ja swego czasu kupiłem ten odkurzacz biorąc pod uwagę wieeele pozytywnych opinii na ceneo. Mimo to bardzo się zawiodłem. Przekleję Ci moją opinię, którą później mu wystawiłem po jednym z kolejnych wkurzających odkurzań:



Użytkuję ten odkurzacz od mniej więcej roku, a kupiłem go zachęcony opiniami w tym serwisie. Niestety bardzo szybko okazało się, że są one wyssane z palca i chyba pisze je sam producent. Pomijam fakt, że pierwszy odkurzacz, który do mnie doszedł miał oderwane kółko - sklep stanął na wysokości zadania i szybko wymienił mi egzemplarz na nowy, ale już wtedy mogłem przeczuwać, że coś jest nie tak z tym modelem.

Otóż w moim odkurzaczu do tej pory:
- raz działa, raz nie działa element zatrzymujący pracę odkurzacza po odłożeniu rury teleskopowej na odpowiednie miejsce - czasami po wyjęciu jej mechanizm nie odskakuje i odkurzacz ponownie się nie włącza, co śmieszniejsze na początku gdy nie włączał się po podłączeniu do prądu i wyjęciu rury poszedł do serwisu i nie bardzo serwis był mi w stanie powiedzieć co jest nie tak - doszedłem do tego sam
- rura teleskopowa składa się baaaaardzo topornie, trzeba się z nią naprawdę siłować
- włącznik i przyciski sterowania mocą również są bardzo oporne i działają kiedy chcą
- turboszczotka to jakiś żart - specjalnie dopłaciłem gdyż miała tak super czyścić dywan m.in. z sierści - po wizycie znajomych z psem postanowiłem ją wypróbować i jest kompletnie bezużyteczna
- na głównej szczotce już chyba po miesiącu zdarły się te paski zabezpieczające podłogę przed porysowaniem

Generalnie - NIE POLECAM!
Zalety produktu
- cichy
- dobrze, że był w miarę tani, to nie będzie szkoda wyrzucić
Wady produktu
- wykonanie
- jakość sprzątania
- turboszczotka
- oporne przyciski i rura teleskopowa

godul1
24-02-2010, 23:43
To może elita forum pochwali się jaki odkurzacz zakupiła i czy jest zadowolona z niego :lol: ? Samsung sc4140:)
no patrz- ja też mam samsunga tyle ze sc 7060. No i muszę powiedziec ze jestem z niego zadowolony choć jakbym dziś kupował to wolałbym mieć bańke na kurz w korpusie, a nie przy rączce. Tyle że w takim układzie pewnie nie byłby juz taki kompaktowy na czym mi w swoim czasie zależało. Ostatnio bawiłem się w pracy samsungiem z filtrem hepah12 i przez niego tak pięknie pył przelatywał:) i poco tam hepa?
No nie wygłupiaj sie - przez hepa nie ma prawa przeelcieć nic co jest zauważalne gołym okiem. Sam mam wersję bez hepa ale mi sie juz troche przybrudził pop 2 remontach wiecf teraz zamówie sobie na podmianę hepa i zobacze jak bedzie róznica w ciagu.
Co do sterowania w rączce to ja juz nei kupie odkurzacza bez tego. Odnośnie zelmerów to one sa cholernie głosne i cięzkie. Jak masz w domu schody i zamierzasz taszczyć po nich odkurzacz to zwróc uwagę także na ten aspekt. Mam tego swojego samsunga od około 7-8 lat i sprawuje sie swietnie. Dopiero teraz bede do niego dokupował nowe filtry no i coś mi zaczyna niełączyc w rurze wiec pewnie niedługo ja tez trzeba bedzie wymienić. Jak szukałem dla siebie odkurzacza to poszedłem własnie do mm i sobie wszystkie odkurzacze które mnie interesowały sprawdzięłm i porównałem. Wiekszośc była nawet podłączona do prądu wiec można było zweryfikować ciąg i głośność.

popey111
25-02-2010, 00:05
Godul, gdybym nie widział to bym nie pisał. Sprzątaliśmy sobie po wierceniu w betonie i pył wylatywał sobie przez szczeliny w obudowie, oczywiście tak jak piszesz przez filtr hepa nic nie wyleciało:) tylko czy o to chodzi w odkurzaczu żeby wypuszczał pył i kurz dziurami. Możliwe że to tylko kwestia tego egzemplarza ale ziarnko w mojej głowie zostało zasiane. Za to w moim samsungu nic takiego nie ma miejsca.

godul1
25-02-2010, 07:42
szczerze powiem ze nie wiem jak wygladaja i sie sprawuja te nowsze modele ale bede robił research bo potrezbuje drugiego odkurzacza żebym nie musiał nosic tego wszystkiego po schodach. Wstepnie jestem zdecydowany na jakiegos samsunga żeby uzupełniał game ssawek. W tym moim brakuje mi turboszczotki, która przy kotach w domu i tapicerowanych meblach bardzo ułatwia sprawę. Poza tym ten odkurzacz który mam nie bardzo nadaje sie do zdejmowania kurzu ze scian i sufitów, a to za sprawą twistera mocowanego do rączki(to taki pojemnik z komora wirowa w którym osadza sie grubszy kurz i smieci). JAk sie go odwróci to momentalnie zapychają sie w tym filtry. Dlatego bede szukał czegos z pojemnikiem w korpusie. Sama idea wstepnego pojemnika do oprózniania po kazdym sprzataniu mi pasuje bo nie musze wtedy tak czesto czyścić głównych filtrów. W moim przypadku robie to raz w miesiącu albo i żadziej.
Z samsungowych bajerów podoba mi sie ssawka parkietowa która jest bardzo szeroka i właściwie wszystko tym odkurzam. Nawet dywany i wykładziny z krótszym włosiem. POmaga w tym mocno regulacja ciagu w raczce bo na pełnym ciagu nie da sie tym jeździc po dywanie- zbyt mocno sie przysysa.
Co do tych nieszczelnosci to w moim odkurzaczu główna kaseta filtrujaca jest tak skonstruowana ze uszczelki i pokrywa filtrów uszczelniaja sie podcisnieniem po właczeniu odkurzacza, a kaseta gdzie mozna zamontować filtr hepa jest dopiero za tym hermetycznym filtrem. Zeby to sie rozszczelniło musiała by pęknac kaseta filtrów głównych.
NIe wiem jak w innych modelach ale u mnie w zestawie był dodatkowo zestaw zapasowych filtrów wiec jak mi się w trakcie odkurzania zapcha to moge to spokojnie zdemontować, umyc , załozyc zapasowy i dalej odkurzać .
Popey, napisz prosze jaki model ci tak dmuchał kurzem obok hepy to sobie go obejrze dokładniej.

godul1
25-02-2010, 07:45
Acha, mam tez w domu roombę. Jakby ktos był zainteresowany to moge opisac co mi sie w tym podoba, a do czego sie nie nadaje no i triochę o felerach tego samobieżnego odkurzacza.

Vach
25-02-2010, 08:08
Acha, mam tez w domu roombę. Jakby ktos był zainteresowany to moge opisac co mi sie w tym podoba, a do czego sie nie nadaje no i triochę o felerach tego samobieżnego odkurzacza.

Z przyjemnością bym przeczytał :)