PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KARMINA pracownia ARCHIPELAG



robert68-68
29-10-2004, 10:04
co sądzicie o tym projekcie, na forum w tematach nikt o nim nie pisze a dom wydaje mi się , że jest superowski piszcie proszę wasze uwagi są dla mnie cenne.
Karmina.

mdzalewscy
29-10-2004, 17:37
a ja nie wiem czy mi się podoba, bo autor tego wątku się nie wysilił i nie podał linku do tego projektu

MALINKA
29-10-2004, 19:39
Czy o to chodzi???

http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=463

robert68-68
30-10-2004, 19:17
Proszę wybaczyć , że nie podalem linku do tego projektu ale za bardzo nie wiem jak to się robi, aprojekt ładny prawda?

mdzalewscy
30-10-2004, 20:05
- z zewnątrz ładny, choć elewacja frontowa nie symetryczna (nigdy nie kupie merca, bo ma prawe lusterko krótsze od lewego, pozostałe strony projektu są ładne
- wnętrze prawie O.K,

MALINKA
30-10-2004, 20:19
Myślę że wygląd zewnętrzny to kwestia gustu. Każdemu może się podobać co innego. Myślę że sama elewacja bardzo przyjemna dla oka. Jeżeli chodzi o wnętrze to jak dla mnie jest trochę za dużo malutkich pomieszczeń. Np parter pom. 8, 10, 11 połączyłabym w jedną całość. Albo powiększyć łazienkę o jedno z pomieszczeń. Na poddaszu 3 garderoby też wydają mi się zbędne. No i na poddaszu wydaje mi się że zbyt dużą powierzchnie zajmuje hall. Trochę starata miejsca. W łazienca zamiast garderoby można by zrobić pralnio-suszarnie.

jao321
05-11-2004, 17:38
Ja kupiłem Karminę-Bardz mi się podoba,zaczynam na wiosnę.Wnętrze trochę zmieniłem.

jao321
05-11-2004, 19:13
Witam.Czy ktoś buduje Karminę z pracowni Archipelag?Proszę o opinie na temat tego projektu,oraz o ewentualne zmiany w projekcie.Ja zaczynam na wiosnę.Podaję link http://www.archipelag.com.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=463&CanBack=1

robert68-68
07-11-2004, 11:36
super dom ładniejszego nie znajdziesz , kupuję ten projekt i na wiosnę ruszam ,oj będzie się dzialo...

pattaya
08-11-2004, 19:21
Ładny dom.Dwie uwagi.
1,Trochę za mały salon
2,Źle rozplanowana góra.17m2 hall?Toż to olbrzymia strata powierzchni użytkowej.

jao321
10-11-2004, 18:21
tylko dwie osoby mają coś do powiedzenia :(

jovanka
13-12-2004, 08:30
w jakim przedziale kwotowym zamyka sie stan surowy zamkniety bez instalacji???

jovanka
13-12-2004, 16:10
SZUKAM BUDUJĄCYCH DOM KARMINA Z ARCHIPELAGU!!!! :D

jao321
13-12-2004, 18:29
Cześć.
Ja zamierzam rozpocząć w marcu.Jeżeli chodzi o koszty to okaże się w praniu-czytałem twój post z tym pytaniem.Mam nadzieję zamieszkać za 200 tys.

jovanka
14-12-2004, 08:32
witam, dzięki za odzew, też bym chciała zacząć na wiosnę, też planuje podobny koszt, ale jak czytam posty osób budujących domy to mam obawy, że jestem optymistką. :D

jovanka
14-12-2004, 08:35
a tak z innej beczki, to planuje połączyć pomieszczenie 8 i 10 na dole i 6 i 7 na górze, a 8 nie robić.
Piszę te cyfry z pamięci i mam nadzieję, że nie pomieszałam.
pozdr.

jao321
14-12-2004, 17:38
Witam.
Kupiłem ten projekt ale w lustrzanym odbiciu ponieważ wejście będziemy mieli od wschodu,wtedy słońce świeciło by nam cały dzień w garaż,a teraz będzie wpadało do jadalni i częściowo na taras.Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to po porozumieniu z naszym inspektorem nadzoru postanowiliśmy:
1.Wyrównać ścianę w pom.10,8 do pom.7
2.Zlikwidować ścianę pomiędzy 8 a 7.
3.Przesunąć ścianę pomiędzy 7 a 6 o 1,5 m w stronę 10-aby powiększyć salon-po co nam tak duży gabinet po likwidacji ścianki i powiększeniu pom.8-10,okno również o 1,5m w stronę 10.
4.Na górze likwidujemy boczny wykusz na rzecz okna dachowego-taniej.
5.jeżeli chodzi o górę to myślimy o zamianie łazienki z 6 do 4,wtedy zamykamy ten duży hall i z 7,6 oraz 8 robimy sypialnie w kształcie litery L jest wtedy wykorzystany wykusz nad wejściem jako wykusz w sypialni a nie w hallu.Oczywiście likwidujemy parę garderób,może zostawimy 8 w sypialni-ale zdecydujemy później.To narazie tyle napisz co o tym sądzisz.Pozdrawiam.

jao321
14-12-2004, 17:39
Witam.
Kupiłem ten projekt ale w lustrzanym odbiciu ponieważ wejście będziemy mieli od wschodu,wtedy słońce świeciło by nam cały dzień w garaż,a teraz będzie wpadało do jadalni i częściowo na taras.Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to po porozumieniu z naszym inspektorem nadzoru postanowiliśmy:
1.Wyrównać ścianę w pom.10,8 do pom.7
2.Zlikwidować ścianę pomiędzy 8 a 7.
3.Przesunąć ścianę pomiędzy 7 a 6 o 1,5 m w stronę 10-aby powiększyć salon-po co nam tak duży gabinet po likwidacji ścianki i powiększeniu pom.8-10,okno również o 1,5m w stronę 10.
4.Na górze likwidujemy boczny wykusz na rzecz okna dachowego-taniej.
5.jeżeli chodzi o górę to myślimy o zamianie łazienki z 6 do 4,wtedy zamykamy ten duży hall i z 7,6 oraz 8 robimy sypialnie w kształcie litery L jest wtedy wykorzystany wykusz nad wejściem jako wykusz w sypialni a nie w hallu.Oczywiście likwidujemy parę garderób,może zostawimy 8 w sypialni-ale zdecydujemy później.To narazie tyle napisz co o tym sądzisz.Pozdrawiam.

pattaya
14-12-2004, 19:27
Ładny domek.Szkoda tylko tych 17,2 m2 na hall na piętrze-duża strata powierzchni .

jovanka
15-12-2004, 09:04
Witam, przede wszystkim spodobał nam się pomysł powiększenia salonu. Następnie boczny wykusz - do przemyslenia.
W kwestii łazienki to zostawilibyśmy tam gdzie jest, natomiast mi b. potrzebne byłoby pomieszczenie pełniące funkcję pralnio-suszarni, czyli zawsze swobodnie rozłozona deska do prasowania i suszarka, co planujemy zrobić z tych dwóch małych pomieszczeń za łazienką na górze.
Ponadto (mimo że nie jest to praktyczne) podoba mi sie przestrzeń w hallu na górze. Nie zrobimy pomieszczenia 8 (tej małej garderoby). Hall będzie doświetlony. Kiedyś, jak nam się "drastycznie zwiększy ilość dzieci" pomyslimy o dodatkowym pokoju w tym miejscu, a narazie możemy sobie pozwolić na tego typu niepraktyczne rozwiązanie.
Pozdrawiam.

robert68-68
16-12-2004, 20:42
Wszystko fajnie tylko jakie będą koszta dachu jestem bardzo ciekawy, miałem kupić ten projekt ale chyba zrezygnuję właśnie z powodu kosztow poniesionych na pokrycie dachowe, chyba taniej wyjdzie budowa domu z dachem dwuspadadowym takim np. jak Orion z Domusa, chyba że mnie przekonacie że tak nie jest. Pozdrawiam.

ropson
03-02-2005, 21:54
Niemal identyczny projekt ma Domus - Jupiter jesli chodzi o bryłe zewnetrzna. Ale pojechalem do swojego architekta i po spojrzeniu na ilosc zbrojenia = supermarket i wiezba dachowa z desek o przekroju sekwoi powrocilem do projektu Karminy. Powinien byc znacznie tanszy, a pomysly grupowiczow sa ciekawe. Sam zamierzam dokleic jeszce jeden garaz z boku ale to wlasnie jade omowic z architektem.

Pozdrawiam

ropson
01-04-2005, 00:11
Ja kupiłem Karminę-Bardz mi się podoba,zaczynam na wiosnę.Wnętrze trochę zmieniłem.


Witam,

ja tez kupilem, projekt mam na razie w adaptacji bo dokonuje drobnych zmian + jeden garaz wiecej. Chetnie sie wymienie doswiadczeniami z budowy .. jak juz sie pojawią

pozdrawiam

robert68-68
03-04-2005, 10:33
Pozdrawiam wszystkich, widzę że projekt Karmina nie ma wzięcia czyżby byl zbyt kosztowny a może gusta forumowiczów są zgoła inne, podzielcie się uwagami odnośnie tego projektu -jeśli chcecie oczywiście-pozdrawiam.

sonal
03-04-2005, 10:46
moim zdaniem "gusta są inne" :wink: (ja na ten przykład zwróciłem nań uwagę już dawno - tyle ze to nie na moje możliwości)

jovanka
31-05-2005, 11:47
w związku z tym mam pytanie co do fundamentów, czy zmienialiście???

robert68-68
25-06-2005, 16:49
Witam, bardzo proszę o foto Karminy z Archipelagu jeśli ktoś takowe
posiada interesuje mnie każda fotka realizacji tego projektu. Z góry dzięki :D

dzialki
29-09-2005, 17:01
Witam Wszystkich budujących Karminę!

Napiszcie proszę czy udało Wam się wybudować ten domek i czy mieliście jakieś problemy podczas budowy. Ja właśnie skończyłem stan surowy i będę się zabierał za resztę. Chętnie wymienię doświadczenia w tym względzie.

@nia
08-10-2005, 17:08
Ja również chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń jak i podzielę się moimi (jak już będą).
Na razie kupiłam projekt i nanoszę drobne zmiany.
Wczesną wiosną rusza budowa. Na przyszłą zimę, max. wczesną wiosnę 2007 zamierzam się wprowadzić.

ARTUR MACIOS
11-10-2005, 13:24
WITAM,
JA ROWNIEŻ POSZUKUJE ZDJĘĆ KARMINY , RUSZAM Z BUDOWĄ ZA KILKA MIESIĘCY. BĘDE WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE INFORMACJE I ZDJĘCIA DOTYCZĄCE PROJEKTU KARMINA.

POZDRAWIAM
ARTUR ( [email protected])

dzialki
11-10-2005, 15:55
Nia - jesli nanosisz zmiany to nie zapomnij podnieść wysokości pomieszczeń na górze. Warto bo bez tego pomieszczenia są niskie i dużo się traci. Ja podniosłem o 50 cm... pomogło. Pozdrawiam, Piotr

jovanka
13-10-2005, 09:47
czy ktos odwrócił kierunek schodów w karminie??? albo zrezygnował z wiatrołapu???

Damian Kwasniewski
06-11-2005, 16:58
Witam.
Podobnie, jak Wy poszukuje osob, ktore zrealizowaly juz projekt Karmina. Ja jestem na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe. Inwestycje planuje rozpoczac w przyszlym roku. Chetnie nawiaze kontakt z osobami, ktore zdecydowaly sie na ten projekt. Obecnie posiadam wizualizacje Karminy (narazie parter) zrobiona w programie My Virtual Home. Dla mnie to spora pomoc. Polecam.
Pozdrowienia.

jovanka
15-11-2005, 14:39
Witam, ja jestem na etapie stanu surowego otwartego. Własnie w tej chwili (kiedy ściany już stoją) powstają różne pomysły, mozliwości aranżacji itp. Mnie na parterze zastanawia fakt wejścia do spiżarni i odległość od drzwi spiżarni do ściany z oknem, przeciez tam się lodówka nie zmieści???!! zatem prosiłabym bardzo o udostępnienie tej aranżacji parteru. Chętnie podzielę się "wrażeniami" z budowy oraz problemami, lub drobnymi praktycznymi zmianami we wnętrzach. pozdrawiam Jovanka

Żelka
15-11-2005, 15:34
Jovanka, przepraszam skad taki nick u Ciebie? To tak sobie, pamiątka z wakacji, czy może Ty tez nie jestes stad... To znaczy z Polski. Jesli mozna zapytać? :P

Żelka
15-11-2005, 15:47
http://www.archipelag.pl/artykul.php?KatID=3030200&ArtID=1601
na tej stronie piszą, że realizacje ich projektów są w czasopiśmie "Ładny Dom", może jest tam i Wasz dom...
A czy do Archipelagu ktoś z Was napisał maila, czasami można dostać kontakt do ludzi co budują, lub zbudowali dom według tego samego projektu.. Wiem, że takie zdjęcia dostała koleżanka z firmy z Gdańska, może warto Wam zapytać o takie cos Wasza pracownie projektową - Archipelag?

jovanka
15-11-2005, 21:27
Zeljka, co do nicka to poprostu spodobała mi się (chyba) czeska odmiana mojego imienia Joanna - Jovanka, a pochodzę z Polski.
Kiedyś pytałam w Archipelagu o realizacje Karminy i dowiedziałam się, że prawdopodobnie jeszcze nie ma w Polsce ukończonego tego projektu, ponieważ jest on stosunkowo młody. Z resztą z forum wynika, że obecnie Karminę buduje lub zamierza budować ok. 10 osób i najdalej zaawansowany stan to surowy zamknięty.
pozdr. :D

Żelka
15-11-2005, 22:04
Jovanka to tez imię z terenów byłej Jugosławii. Bardzo dużo jest ich na terenie Serbii i Czarnej Góry. Ja urodziłam się w Chorwacji i dlatego pytałam. :P

Any
10-12-2005, 18:24
Witam serdecznie!
Ja rownież zamierzam budować Karminę. W grudniu zamierzam kupić projekt a wiosną 06 - rozpocząć budowę.
Może są jakieś nowe doświadczenia albo uwagi do projektu ?
Byłbym wdzięczny za zdjęcia z realizacji.
Pozdrawiam.

paulo
11-12-2005, 21:17
Czy ktoś realizował projekt Karmia z pracowni archipelag ?
Dajcie znać, proszę, bo bardzo mi sie podoba, a każda rada przed wyborem projektu jest na wagę złota.

atena
07-01-2006, 17:48
Kto buduje Karmine z Archipelagu interesuja mnie wszelkie inforamcje uwagi i porady

@nia
10-01-2006, 15:22
Ja zaczynam w maju.

Do projektu wprowadziłam następujące zmiany:
- zlikwidowanie narożnych słupków, na których opierał się dach na poddaszu
- podniesienie wysokości poddasza o jakieś 0,5m + delikatne wydłużenie dachu
- przejście z garderoby do sypialni na piętrze z delikatną zmianą ścianki w przedpokoju
- połączenie pomieszczeń gospodarczych i garderoby na dole
- zlikwidowanie drzwi na zewnątrz z pomieszczenia użytkowego

a Ty kiedy zaczynasz?

atena
11-01-2006, 20:33
witam @nia ja tez jestem na etapie paierów i zaczynam na wiosnę ale w tym roku to chyba mi na fundamenty tylko kasy straczy ,potem odkładanie ,może jakiiś sponoring i jakoś pójdzie dalej ,o przerobieniu graderoby na pomieszczenie gospodracze tez myślałem, ładny będzie ten "nasz "domek. napewno kryję dachówką bo dach straci cały urok.

Robert1
20-01-2006, 11:09
Witam i przyłączam się do dyskusji!

Ja również zastanawiam się bardzo mocno nad budową "Karminy" w 2008r.
Może ktoś z Państwa, już ma jakieś doświadczenia z budowy tego projektu.
Ja z zawodu jestem inżynierem budowlanym i po pracy zajmuję się nadzorami budowlanymi, więc mogę w ramach wdzięczności wymiany doświadczeń, służyć pomocą w rozwiązaniu problemów.
Byłbym wdzięczny za przesłanie fotek waszych dokonań. Cz ktoś mógły mi przesłać rysunek rzutu parteru, chciałbym się zorientować w dokładnych wymiarach budynku?

pozdrawiam i życzę sukcesów
[email protected]

robert68-68
21-01-2006, 11:01
Witaj Robert. Ja już postawiłem moją Karminę chałupa robi wrażenie. Już w stanie surowym jest na czym oko zawiesić. Moim zdaniem dom jest wiele ładniejszy niż Manuela, choć podobne są bardzo. A Ty jeśli masz zamiar budować w 2008 roku to jeszcze zdążysz zmienić zdanie 20 razy co do projektu (przynajmniej ja tak mialem). Pozdrawiam.

Robert1
22-01-2006, 10:54
Witam i dziękuję za odpowiedź!
Mam zamiar budować w 2008r., ale projekt chcę zakupić w przyszłym roku.
Powiem szczerze, że przejrzałem wiele projektów, kilkanaście domków już wybudowałem będąc kierownikiem budów i nie wpadło mi nic ciekawszego w oko. Domek patrząc na rysunki ma elegancką zgrabną bryłę opartą na kwadracie. Dla mnie troche za mały garaż, ale jakoś to przeboleję.
Gdybym mógł Cię prosić o kilka fotek i danych kosztowych stanu surowego na swojego maila to byłbym wdzięczny.

pozdrawiam i życzę szybkiego tempa budowy bez większych stresów

kac1per
23-02-2006, 21:13
Dzisiaj kurier przywiózł mi przesyłkę z projektem Karminy. Praktycznie całą zimę przesiedziałem z żoną w necie szukając optymalnego rozwiązania. No i od momentu jak znaleźliśmy Karminę wszystko inne przestało nam sie podobać (wcześniej zastanawialiśmy sie nad Prometeuszem). W najbliższych dniach idę do projektanta w celu przystosowania projektu. Zastanawiam się nad zmianą kierunku wznoszenia schodów, co dałoby spory kątek pod schodami na buty, wierzchnie ubrania itp. Szukam ludzi którzy pierwszy etap budowy mają już za sobą, chcą się podzielić doświadczeniami, a najlepiej pochwalić naocznie (jesteśmy gotowi dojechać w najdalszy zakątek kraju, jeżeli ktoś zgodzi się pokazać nam stojącą Karminę).

jovanka
24-02-2006, 14:43
Witaj, ja buduję w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty mam juz za sobą, teraz od wiosny zaczynamy wykończeniówkę!!! Chętnie pokażemy nasz domek jak będziecie w okolicy!!!
Fakt, faktem, że Karmina "ma charakter", co wyróżna ją spośród domków w okolicy!!! pozdrawiam
Jovanka

robert68-68
26-02-2006, 17:22
Fanów Karminy witam i pozdrawiam.
Sezon budowlany rusza, od 6 marca do mojej Karminy wpuszczam elektryków. Pracę będą trwały okolo 10 dni, a cena za punkt wynosi 40zł.
Po przeliczeniu wszystkich punktów zapłata za elektrykę ma wynieść około 4,5tys. zł. Napiszcie jak u Was takie rzeczy kosztują, ja buduję w okolicach
Częstochowy.
Pozdrawiam Robert

ropson
26-02-2006, 21:06
Witam, ja jestem pod wrocławiem na etapie wienca pod wiezbe.

A teraz mam dylemet czy robic schodki dla kominiarza po dachu czy tez 2 wylazy i wejscie na strych .....a wy jak to macie ?

kac1per
05-03-2006, 00:28
Dzięki za propozycję. I do Jovanki i do Ropsona mam tak z 500km. Ale że jako moja budowa ruszy prawdopodobnie dopiero późnym latem lub jesienią, nie zdziwcie się jak pewnego pięknego letniego (lub wiosennego dnia zobaczycie mnie na swoich budowach. Naprawdę mam wielką ochotę znaleźć się w KARMINIE "pod dachem". Na razie z lekka utknąłem z formalnościami w zakładzie energetycznym, ale wszystko jest na dobrej drodze. Na obecną chwilę łączymy pomieszczenia za garażem z garderobą i ma być z tego kotłownia (prawdopodobnie tradycyjny materiał opałowy), dodatkowo chcemy wyrównać tą wnękę za kotłownią, żeby ją powiększyć (na opał). Chcemy też odwrócić kierunek wznoszenia schodów, jak to już ktoś proponował na forum, dzięki czemu przy wejściu powstanie kącik na buty, kurtki zimowe itp. Może nawet wstawimy tam drzwi. Chyba też ściankę działową oddzielającą z tyłu łazienkę od pomieszczenia gospodarczego wsuniemy nieco do tyłu, żeby powiększyć łazienkę, a zrezygnujemy lub zredukujemy regał w łączniku między garażem a kotłownią. Na górze balkon w hallu kombinujemy włączyć do pokoju (szkoda tyle miejsca). Chyba też pokusimy się o zmianę górnego stropu na betonowy. Co prawda to podniesie koszty ale z doświadczeń naszych znajomych wynika że tak będzie lepiej (chłodniej latem, bez pękania sufitu), chyba że wasze doświadczenia wskazują inaczej.

aantocha
04-07-2006, 22:36
poszukuje zdjec domu wybudowanego wg projektu karmina

Zuza19
05-07-2006, 09:04
ja też jestem zaiteresowana takimi fotkami

oliwier
16-07-2006, 10:32
zapraszam :P http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=71199

martynka1
29-07-2006, 11:17
Czy moglibyscie zamieścic zdjecia Karminki ? :P

Zuza19
02-08-2006, 09:32
Ja też zdecydowałam się na projekt Karmina, ale... właśnie to ale. Chciałam podwójny garaż i oczywiście kilka zmian w środku. W pracowni Archipelag cena za te zmiany była kosmiczna. Dlatego projekt robi mi architekt na miejscu. Na bazie Karminy zrobi tak, żeby mi się wszystko podobało. Pierwsze zmiany dotyczyły wykuszu na dole. Rezygnuję z niego bo marzy mi się duży stół a wykusz ograniczyłby mi to. Poza tym architekt powiedział, że są duże straty ciepła. Następnie schody - maja być ze spocznikami, bo nie chcę kręconych. To tyle z tych większych zmian. Reszta to przesuwanie ścianek itp.
W tym roku chcę postawić fundamenty (niech sobie osiądą przez zimę) Wykonawca umówiony. Tylko architekt wyjechał na wczasy. Myślę, że jutro to już wróci i zacznie coś robić.
Aha, cały projekt w odbiciu lustrzanym.

grazia111
02-08-2006, 09:45
także zastanawialiśmy się nad projektem Karmina i podobnie, jak u Ciebie brakowało nam w Karminie podwójnego garażu.
W efekcie kupiliśmy gotowy projekt z podwójnym garażem - SAGA.

pozdrawiam
Grażyna

oliwier
02-08-2006, 10:49
Zuza 19 widze, że dosć duże zmiany chcesz przeprowadzić w Karminie :wink:. Ja tez planuję rozpocząc budowę karminy, ale narazie jestem na etapie poprawek do projektu.
Napewno zmienię w projekcie:
- zlikwiduję podcień z tył
- zwiększę sypialnię na górze kosztem szafy wnękowej w przedpokoju
- przenieść wejście do garderoby na piętrze do sypialni
- przesunąć drzwi w spiżarni
- połączę łazienkę na parterze z pomieszczeniem za nią
- połączę pom. gospodarcze z garderobą na parterze
- podniosę poddasze o pół metra - zmiana konstrukcji dachu
- przedłużę taras
- zamiana garażu na pokój
-zmienić miejsce i ukłąd schodów
-przenieść łazienke na piętrze
-zmienić na pietrze wykusz na balkon
to chyba tyle co mi się tak na szybko przypomniało :oops:
Bardzo fajny pomysł jest - z dostawieniem garażu do domu :o

Polaczka
02-08-2006, 16:58
Witam,
My też chyba będziemy się w końcu decydować na KARMINĘ. Najpierw była Manuela (okazała się za duża powierzchnioo na naszą działkę) potem Libra a w końcu znaleźliśmy KARMNĘ. Chyba najładniejsza ze wszystkich trzech.

A czy ktoś z Was widział ją już gdzieś stojącą, bo bardzo byśmy chcieli ją obejrzeć.
Napisz jak mają być zmienione schdy. Też mi trochę nie pasują.

Pozdrowienia

Zuza19
02-08-2006, 20:55
Z tym dostawieniem garażu to nie taka prosta sprawa. Garaż jest w całej bryle więc z powiększenie garażu wišże się ze zmianš całego dachu. I żeby przez tę zmianę nie zwiększyła mi się pow. użytkowa domu to zleciłam to archtektowi, który zaprojektuje cały dom od poczštku. Obiecał, że będzie wyglšdał jak Karminka z katalogu. Podpowiedział, żeby podnieœć troszkę górę (żeby pomieszczenia były bardziej funkcjonalne). Schody będš miały dwa spoczniki. Łazienka jest tak trochę pod schodami więc żeby nie marnować pustej przestrzeni to mi jš powiększy.

Polaczka
02-08-2006, 21:48
Witam, Zdecydowaliśmy, że na wiosnę ruszamy z KARMINĄ http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3091300&ProjID=463
Czy ktoś już postawił ten domek? Może wiecie gdzie można go obejrzeć? Proszę rónież o opinie co do zmian w projekcie.
Dzięki

martynka1
09-08-2006, 10:31
Zuza19 - jak idą prace nad zmianami :roll: w projekcie karmina ?


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76614

http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif (http://www.szipszop.pl)[/img]

Zuza19
10-08-2006, 08:40
Mogłyby szybciej, ale wstępny projekt widziałam. Naniosłam kilka zmian i znowu się robiš. Po dołożeniu garażu z Karminy został tylko rozkład pomieszczeń na parterze. Na górze już wszystko się zmieniło (uważam że na korzyœć). Byłam bardzo zaskoczona po wizycie u architekta. Narysował mój nowy domek z każdej strony, pomalował farbami. Jak w katalogu. Lada dzień powinnam mieć ostateczny projekt mojego domku. Chyba muszę go jakoœ nazwać. Jak tylko będę coœ miała to na pewno Wam pokażę.

oliwier
10-08-2006, 11:09
Ciekwy jestem jak będzie wygladać karmina po zmianach :oops: 8). Nie pozwól nam długo czekać :oops: :wink:

Zuza19
10-08-2006, 14:31
To naprawdę nie ode mnie zależy. Też bym chciała, żeby to było jak najszybciej. Obiecuję, że jak tylko będę miała ostateczny projekt to Wam go pokażę.

Paweł76
19-08-2006, 10:08
I jak tam zmiany w karminie - zaakceptowane :wink:. Ciekawy jestem czy zostawiasz garaż w domu ?

martynka1
26-08-2006, 11:22
Co słychać :P ? Jak zmiany w projekcie, zadowolona jesteś z nowego projektu Karminki 8) ?



http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif

zsasia
03-10-2006, 11:13
Czesc, bardzo mi sie ten projekt podoba:) ale koszty budowy pewnie ogromne. Tez sie nad nim zastanawiamy:)

Danio78
09-10-2006, 22:27
Witam

Szukam kogoś (najlepiej z województwa mazowieckiego lub łódzkiego), kto wybudowal dom wg projektu Archipelagu Karmina i umożliwiłyby obejrzenie go.

Pozdrawiam
Daniel :D

gg: 6352592
[email protected]

ewe
20-10-2006, 14:59
Poszukuję wszystkich fanów projektu Karmina http://archipelag.pl/projekt.php?pid=463&KatID=3010200&CanBack=1
Może ktoś posiada zestawienie ilosci materiałów. Chętnie podzielę się uwagami i spostrzezeniami . :)

ewe
gg 8705477

feeble-minded
26-10-2006, 09:25
Cześć ewe

Zmiany jakie planuje wprowadzić w mojej karminie to m.in.
odwrócenie kierunku schodów – uważam że wejście na piętro od strony salonu jest ciekawszym rozwiązaniem poza tym można zrobić schowek pod schodami np. na odkurzacz bez popsucia stylu korytarza
połączenie pomieszczeń 7, 8, 10 ,11, zamiana drzwi na okno (u mnie jest to strona wjazdowa dlatego drzwi są zbędne pyzatym wg mnie psują wygląd)oraz likwidacja komina w pom. 10 (w drugim kominie będą dwa kanały dymowe dla kominka i pieca – trzeba to dobrze wymierzyć żeby nie było problemów z trafieniem w więźbę dachową – jest tam mało miejsca)
zmniejszenie szerokości okna balkonowego o 80 cm – moim zdaniem to okno jest trochę za duże (straty ciepła, ograniczona przestrzeń do aranżacji salonu, mniej przytulnie itd.)
wydłużę spiżarkę o jakieś 60 cm. i przesunę okno w kuchni bardziej na środek aby można było lepiej zaaranżować szafki kuchenne
na górze:
połączenie 7 i 5 – pralnio-suszarnia
powiększenie 2 i 8 kosztem korytarza
z zewnątrz:
skrócę wysokość przypór
i zlikwiduję dwie przypory na rogach w pom. 10 i 7 a zamiast tego zrobię słupek w kształcie przypory.

pozdrawiam
feeble-minded

ewe
26-10-2006, 11:17
Witam
zmiany szykują się bardzo interesująco- o moich pomysłach czytałeś pewnie w wątku komentarzy do domu @ni. Zaciekawiło mnie to odwrócenie biegu schodów- faktycznie moze być poręczniej . Nad oknem w kuchni też zastanawiałam sie dlaczego nie jest po środku- czy jeśli się to zmieni to zewnatrz będzie ok? Bardzo chciałabym zobaczyc wizualizację Karminy w 3d - nie orientujesz sie jak to zrobić?
Pozdrawiam

feeble-minded
26-10-2006, 11:33
cześć
okno w projekcie jest tak ustawione prawdopodobnie z uwagi na ewentualne zacienienie
animacje masz na stronie archipelagu
http://www.archipelag.pl/domek-animacje.php?KatID=3091300&ProjID=463
pozdrawiam

ewe
26-10-2006, 11:48
Dzieki
tą widziałam , marzy mi się taka ze środka domu.....
Moja wyobraźnia "kończy" się przy schodach.

AleXia78
28-10-2006, 11:16
Witam fanów Karminy

Wlasnie stałam się posiadaczem projektu Karminy. Planujemy rozpocząć budowę wczesną wiosną. Wiele czytałam na temat zmian w projekcie. Jestem jeszcze przed spotkaniem z architektem wiec narazie zbieram pomysły. Niektóre z Waszych nawet mi pasują :) jednak moją pierwszorzędną zmianą którą chciałabym wprowadzić to podniesienie poddasza o 50 cm. Jestem ciekawa czy ktos z Was miał z tym problemy....czy podnosząc o pół metra, wygląd bryły Karminy nie zmieni się? Czy taka zmiana jest możliwa z zachowaniem dotychczasowego wygladu domku?....Jeśli ktos jest juz po takiej zmianie chetnie wysłucham uwag na co trzeba zwrocić uwagę.
Pozdrawiam wszystkich Karminowiczów.

feeble-minded
30-10-2006, 11:58
Cześć
ja również zamierzam podnieść ściankę kolankową
Widziałem taką karminę z podniesioną ścianką o około 50 cm i jest OK. Warunkiem wizualnego zachowania proporcji przy podwyższeniu ścianki jest wydłużenie połaci dachu.
Projektanci projektują niskie poddasza bo dom z zewnątrz wygląda ładniej - proporcjonalniej.
Według mojej wiedzy 90 % ludzi budując dom z poddaszem użytkowym podwyższa ścianki. Pozostali świadomie wybierają idealne proporcje + niewygodę lub nie zdają sobie sprawy jak poddasze będzie wyglądało wewnątrz.
Facet z którym rozmawiałem powiedział że żałuje iż podniusł ściankę tylko o 50 cm.
Chociaż ja uważam że wyższa może wyraźnie negatywnie wpłynąć na proporcje, choć poddasze będzie większe, wygodniejsze i ustawniejsze.

pozdarwiam

ewe
30-10-2006, 16:39
Hym... ja również słyszałam od posiadaczy Karminy że warto podnieść ścianę kolanowa . O ile dobrze się orjentuję w projekcie ma ona chyba 100cm . Sama mieszkam na poddaszu i wiem co wiaze sie z dużymi skosami- ładnie wyglada ale nic nie można postawić. Myslę ze 150 będzie akurat :) .
Napiszcie gdzie chcecie budowac Karminy- ja w okolicach Pruszkowa k. Warszawy.

AleXia78
04-11-2006, 10:17
Ja zaczynam budowę wczesną wiosną na śląsku, okolice Piekar Śląskich.

AleXia78
11-11-2006, 10:59
Czy ktoś może natknął się na forum na kosztorys do karminy. Chodzi mi o kosztorys do banku. Muszę złożyć dokumenty do banku i brakuje mi tylko tego. NIe potrafię poradzić sobie z tym . Może ktoś ma juz taki kosztorys??. Bardzo proszę o pomoc.
[email protected]

tomrob
29-11-2006, 20:04
witam mam pytanie czy ktos buduje karmine z archipelagu ja zaczynam od wiosny chcialbym dowiedziec sie jaki jest rzeczywisty koszt tego domu pozdrawiam

zuzigo
02-12-2006, 15:01
Witaj,

Ja co prawda nie buduję ale mocno zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Bardzo podoba mi się bryła tego domu i rozplanowanie parteru, tylko kurcze te pokoje na górze jak na ten metraż domu są ciut przymałe, to mnie troszkę zniechęca, szkoda mi też tego balkonu który jest w holu, wolałabym mieć goi w jakimś pokoju, ale tak czy siak projekt jet śliczny, szkoda, że tak mało zdjęć z budowy Karminy jest na forum. Bardzo chciałbym zobaczyć go na żwo.
Tomrob czy masz już kupiony projekt Karminy ?? Czy mógłbyś ew. podać jaki metraż mają pokoje na poddaszu mierząc po podłodze. Byłabym bardzo wdzięczna.

Dziękuję i pozdrawiam,

Wiolka

ewe
05-12-2006, 09:24
Ja co prawda nie buduję ale mocno zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Bardzo podoba mi się bryła tego domu i rozplanowanie parteru, tylko kurcze te pokoje na górze jak na ten metraż domu są ciut przymałe, to mnie troszkę zniechęca, szkoda mi też tego balkonu który jest w holu, wolałabym mieć goi w jakimś pokoju, ale tak czy siak projekt jet śliczny, szkoda, że tak mało zdjęć z budowy Karminy jest na forum. Bardzo chciałbym zobaczyć go na żwo.
Tomrob czy masz już kupiony projekt Karminy ?? Czy mógłbyś ew. podać jaki metraż mają pokoje na poddaszu mierząc po podłodze. Byłabym bardzo wdzięczna.

Dziękuję i pozdrawiam,

Wiolka[/quote]

hejka
my już na 99% będziemy budowali Karminę . Obejrzeliśmy razem z architektką projekt i postanowilismy zamienić pokój nr 4 na łazienkę a z 6 zrobić dużą sypialnię z włączonym oknem na holu - podobnież można nawet tą sciankę przy schodach zrobić niższą tak ze uzyska sie optycznie większą powierzchnię sypialni. Można się pokusic o takie wewnętrzne przejście z sypialni prosto do łazienki poprzez garderobę i pralnie - nie wiem jeszcze czy to fajny pomysł czy nie . Dzieki takiemu rozwiązaniu sypialni dziecinne pokoje 3 i 2 będą oświetlane normalnymi oknami .
No i oczywiście obowiązkowe podniesienie ścianki kolanowej o 50 cm z wydłuzeniem dachu.
Dla mnie ważne jest to że w Karminie pokoje są kształtne - podoba mi się również projekt Vigro II ale przeraził mnie tam długi i wąski pokój w dodatku ze skosem przez całą ścianę.
Pozdrawiam Karminowców

zuzigo
05-12-2006, 14:17
Witaj Ewe,

a z których okolic podwarszawskich jesteś ?? My w stronę Skierniewic. Wiesz też zastanawiałam się nad takimi zmianami jak Twoje, tylko powiedz mi, czy wówczas to okno balkonowe nie będzie tak za bardzo z boku, troszkę zbyt ukryte. Nie wiem czy dobrze się zrozumiemy, ja myślałam, żeby skrócić hol, wówczas pokój przerobiony z łazienki będzie w kształcie litery L, Ty konsultowałaś to z Architetket, więc wiesz lepiej, czy to będzie fajnie wyglądało. Możesz powiedzieć mi na priva czy dużo architetkt bierze za takie zmiany ?? Na jak dużej działce stawiacie Karminę. Nasza ma 1200 m kw, wydaje mi się, że dom będzie akurat na taką działkę.

Dzięki za odp.

Pozdrawiam,

Wiolka

ewe
05-12-2006, 14:49
hej
my będziemy się budowac pod Pruszkowem. Myślimy chyba o takich samych zmianach - ja też mam zamiar skrócić hol czyli sypialnia by byla w kształcie L ale za to z pięknym oknem - architekt powiedziała ze w sumie dobry pomysł i zakręt tu gdzie wg projektu są umywalki powinno się udac zrobić niższą ścianę tak aby było wiecej przestrzeni . Z tego co rozmawiałam to nasza architekt bierze max 1200.00 a za takie zmiany jak ja bym chciała czyli ta zamiana + podwyższenie ok. 800.00.
Nasza działka ma 2.000 m ale mysle zę spokojnie zmieści się będzie wyglądać super i na 1.200 m
pozdrawiam

zuzigo
05-12-2006, 18:58
Dzięki za odpowiedź :-)

tak tak, ja myślę też o zamnkięciu holu przy garderobie, wówczas wejście do gardereby byłoby z sypialni.
My będziemy budować się w Żyrardowie więc w sumie bliziutko :-)
Kiedy zaczynacie?? Jak nam się uda to może na jesieni zalalibyśmy chociaż fundamenty, a jak nie to pełną parą na wiosnę 2008 roku ruszamy.
Ewo mam prośbę, czy mogłabyś przesłać mi jaki byłby metraż zmienionych pomieszczeń, jak już oczywiście Wasza architekt tych zmian dokona, jestem ciekawa jak wówczas te metry się rozłożą, o ile zmniejszy się hol, czy nie będzie za mały, no i ile będzie miała sypialnia i łazienka. W sumie te zmiany zapowiadają się fajnie, duża sypialnia rodziców z garderobą, duża łazienka wręcz salon kąpielowy :-)

Pozdrawiam,

Wiolka

ewe
06-12-2006, 10:43
cześć :)
będziemy prawie sąsiadamy.
My chcielibyśmy zacząć od wiosny i na zimę skończyć stan surowy otwarty. Niestety jesteśmy na etapie brnięcia przez papierologię ....i wiem już co to znaczy ..wleczę się i wlecze.
Co do wymiarów to na stronie archipelagu możesz sobie wszystko pomierzyć - mi to bardzo pomaga. poza tym wyszedł katalog archipelagu jakiś czas temu i tam na płytce można poukładac mebelki na rzutach Karminy-w ten sposób sprawdzałam czy zmieści się łożko sypialniane.

zuzigo
07-12-2006, 10:17
Witaj :-)

My papierologię mamy dopiero przed sobą, wiem, że to koszmar z doświadczenia znajomych, zastanawiamy się czy nie wynająć osoby którą upoważnimy do załatwienia całej tej papierologii, ale to dopiero na wiosnę, teraz musimy przekształcić działkę na budowalaną, długa droga przed nami :-(
Dzięki Ewo za oświecenie, tysiące razy wchodziłam na stronę archipelagu i tej miarki nie zauważyłam, wczoraj po przeczytaniu Twojego posta wszystko sobie elegancko wymiarzyłam, rzeczywiście fajna ta miarka.
Po skróceniu holu wyjdzie fajna sypialnia, trochę połamana skosami ale duża, no i łazienka będzie extra, wręcz salon kąpielowy :)
A jak zamierzasz zrobić z pralnią, ja jeżeli wprowadzę te zmiany to pralnię połączyłabym chyba z garderobą z pokoju 4, wówczas nie byłoby problemu ze zmieszczeniem tam kosza na bieliznę, deski do prasowania, suszarki i pralki.
Szkoda, że jest tak małoz zdjęć z wybudowanej Karminy, bardzo chciałabym zobaczyć jak wygląda w realu, czy na dole jest dużo przestrzeni. Zastanawialiśmy się z mężem czy nie zrezygnować z gabinetu na dole (nie wiem tylko czy nie ma tam ściany nośnej) , marzy nam się duży salon a z drugiej strony mamy dwoje dzieci i jeden dodatkowy pokój by się przydał.

ewe
07-12-2006, 10:30
:) cześć zuzigo
podaj jakiś namiar na maila to podeślę Ci trochę zdjec Karminy.

papatki
ewe

zuzigo
07-12-2006, 13:35
Dzięki serdeczne ewe, mój mail [email protected]

Pozdrawiam

gutekgg
07-01-2007, 13:17
Jak w temacie, chciałbym wymienić się doświadczeniami, może ktoś posiada zdjęcia z budowy albo z ukończonego domu.
Mieszkam w woj. podlaskim blisko Łomży może ktoś z Państwa wie gdzie taki dom stoii bym go chętnie obejżał. Może w okolicy Warszawy lub Białegostoku.
Ogólnie to nie mam rozeznania z wielkości tego domku nie mogę go wyczuć.
Boję się że ten dom jest bardzo duży, Tymbardziej jak się powiększy s
ściankę kolankową do 90cm.
Proszę mapiszcie mi co zmienialiście w projekcie, jakie mieliście problemy co się wam nie podoba w tym projekcie.

robert68-68
14-01-2007, 10:59
Nie wiem czy mi się uda wkleić fotkihttp://images3.fotosik.pl/166/7a7d4198b45df3ddmed.jpghttp://images2.fotosik.pl/167/d0cc88fc503ba567med.jpghttp://images2.fotosik.pl/167/81058ffec00db4a4med.jpg

robert68-68
14-01-2007, 11:59
http://images4.fotosik.pl/288/284313a9dd5fc18cmed.jpg

ewe
14-01-2007, 12:33
Dziękujemy za fotki karmina super, prosimy o zdjecia domu w środku.

robert68-68
14-01-2007, 15:01
http://images4.fotosik.pl/288/9fda471d2d1bec07mm.jpghttp://images14.fotosik.pl/27/0cd88e493c41c168mm.jpg :D Nie wiem dlaczego takie małe fotki teraz mi wyszły.

martynka1
14-01-2007, 19:23
robert68-68 zdjecia Karminy super ! Bardzo ładny domek :P. Czy mógłbyś wkleić fotkę elewacji frontowej :oops: :wink:.

slawek1234
30-01-2007, 17:19
Witaj robert 68-68 .Zaczynam budowe Karminy na wiosne pod Piasecznem woj Mazowieckie. Prosilbym o kontakt w celu udzielnia cnnych rad i uwag naco zwrucic uwage .? A to moj e-meil Natali 80 @ o2.pl. Pozdrawiam i do uslyszenia Slawek 1234

feeble-minded
06-02-2007, 14:07
Cześć
witam karminnowiczów
byłem w Karminie której ścianka kolankowa wynosi 100 cm (razem z murłatą) i uważam że ta wyskość jest OK - spokojnie można ją nawet obniżyć myslę że do 80 cm a miejsca będzie i tak wystarczająco. Przy 100 cm wewnątrz jest duża przestrzeń a na zewnątrz dom nie traci proporcj (konieczne delikatne wydłużenie dachu - już gdzieś to pisałem).

pozdrawiam
feeble-minded

feeble-minded
06-02-2007, 14:44
do ewe
broń Boże nie podwyższaj ścianki kolankowej do 150 cm bo dom nie będzie przypominał karminy.
Można by było wtydy powiedzieć "Prawie jak Karmina"
pozdrawiam

ewe
06-02-2007, 16:05
hejka
wkradł się bład myślałam że w projekcie ścianka jest 100 cm - dlatego wyszło po podwyższeniu aż 150. Ja też sądzę że nie nalezy przesadzać-dom nie może stracić na wyglądzie.

AleXia78
07-02-2007, 16:32
Witam

Jak tam u Was z budową? Rozpoczynacie na wiosnę? Ja tylko czekam az śnieg ustąpi i zaczynamy "zabawę". Jestem już po pierwszych zakupach i muszę powiedzieć, że ceny mnie przerażają. Czy oni powariowali z tymi podwyżkami????
Pozdrawiam

feeble-minded
09-02-2007, 11:16
cześć
rzut piwnicy pod karmina
http://foto.onet.pl/2lu4j,3dktz640o340,6wvgz,u.html
wymiary zewnętrzne są takie jak w projekcie
ściany nośne rozmiesczone również zgodnie z projektem
tam gdzie jest wycięcie w ścianie nośnej od garażu będą schody w prawo do piwnicy nad nimi będą schody na poddasze (odwrotny kierunek niż w projekcie).
pod kuchnią zsyp na opał
garaż nie podpiwniczony
aha i przestroga nie przesuwajcie komina w salonie bez przewidzenia wszystkich konsekwencji - widziałem komin w karminie który został przesunięty o kilkadziesiąt centymetrów i trafił w kluczowy element więźby i na dach musiał być wyprowadzany rurami omijającymi więżbę.
sory że tak chaotycznie ale piszę to co mi się przypomniało

a tu chyba inwestor wprowadził drobne zmiany w stosunku do projektu:

http://foto.onet.pl/2lu4j,3dktz640o340,6wvgz,u.html#6weyn
pozdrawiam

karol74
20-03-2007, 09:34
Hej interesuje nas Karmina czy ktos nmoze wybudowal ten domek w okolicach Poznania i bylby rad nam go pokazac w realu bylibysmy bardzo wdzieczni jestesmy w trakcie zalatwiania papierkwych spraw i dalejto ruszamy z ta budopwa czekam rowniez na uwagi

czy moze ktos zrezygnowal z garderoby w gabinecie i polaczyl ja z kotlownia? my chcemy tak zrobic, hcemy rowniez obrocic schody aby wchodzilo sie na poddasze z salonu.

pozdrawaiam

martynka1
21-03-2007, 06:08
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91265

anazb
26-03-2007, 16:57
Cześć
Jestem właśnie na etapie wyboru projektu i Karmina najbarzej przypadła mi do gustu. Bardzo bym prosiła o przesłanie jakichkolwiek zdjęć tego domku w realu na adres [email protected].
Dzięki i pozdrowiąka
Ana

ewe
23-04-2007, 12:47
Witam karminowców
widzę że sezon na budowanie sie zaczął i na forum pustki.
Może podziele sie swoimi przemysleniami odnośnie Karminy.
Projekt mamy kupiony- kończą sie robić mapki u geodety i pod koniec tygodnia jedziemy do architekta- udało nam się szybiutko pozałatwiać uzgodnienia prąd i gaz.
Teraz o zmianach:
1. ścianka kolankowa- po telefonie do archipelagu ustaliłam ze ściana w oryginale ma do murłaty 49 cm z murłatą 65 cm - w zwiazku z powyższym ustaliliśmy ze podnosimy tylko o 1 pustak 25 cm - czyli wyniesie u nas 90 cm - uważam ze jest to wysokość optymalna - owszem mozna powiekszać i o 50 i więcej ale wiąże sie z tym oprócz szeroko dyskutowanej zmiany wygladu domu również to ze okna połaciowe wychodzą starsznie wysoko - nie widać z nich krajobrazu + problem z siegnieciem do klamki. Kolejny minus to parapet w sypialni - wychodzi dziwnie wysoko.
2. Kolejna zmina - dodanie okna w garderobie przy sypilani- robi sie widno i przestronniej.
3. Garderoba nr 5 - częśc ściany odzielającej ją od pralini z luksferów- też aby uzyskać trochę światła.
3. Powiekszenie sypilani o szafy na holu i zrobienie bezpośredniego wejscia do garderoby- tutaj tez trochę komplikacji- ścianka trafia w okno na holu- beziemy chcieli coś z tym zrobić - myśleliśmy czy da radę okno na holu razem z balkonem przesunać delikatnie o jakieś 30 cm - powinno być to niezauważalne z zewnatrz.
4. chcielibyśmy umieścić w łąaience również bidet- pytanie czy sie zmieści prz sedesie?
5. wydłużamy spiżarkę o 60 cm - bedziemy chcieli wbudować tam lodówkę.
7. Wyrównanie okna w kuchni
8. zamiast garderoby nr 8 zrobimy wielką szafę z dostępem od kotłowni- ale tutaj wymyśliłam zby nie zabudowywać całej 8 a jakieś 100 cm na szafę a gabinet powiekszyć o jakieś 50 cm o taką wnękę w której moze stanać jakaś np. kanapa.

To tyle co wymyśliłam odnośnie Karminy po wizji lokalnej wybudowanego już domku i obejrzeniu projektu.
Czekam na uwagi co do moich przemyśleń i planowanych zmian. :)
A i z ostatniej chwili - dałam do wycenę więźbę -8.500 impregnowana netto? Jak było to u Was?

:)

tomrob
28-04-2007, 21:33
witam czy ktos buduje dom karmina czy moze podzielic sie doswiadczeniem z budowy tego domu pozdrawiam tomrob

olek90
08-05-2007, 22:11
Witam!!

Własnie zaczynam budowę tego wspaniałego budynku. Jeżeli chodzi o rozwiązanie góry to wydaje mi się iż z części korytarza i garderoby można zrobić jeszcze jeden pokój - tak w przyszłości. Natomiast wydaje mi się iż salon jest zupełnie wystarczający (biorąc pod uwagę, że jadalnia jest dodatkowo połączona z salonem).

Pozdrawiam

Ps. Jak idzie budowa zaczętych przez Was wcześniej Karmin?? :D

Asia R.
31-05-2007, 10:32
My kopaliśmy fundamenty 28 kwietnia 2007 i już mamy postawioną pierwszą kondygnację :) ale nie przykrytą stropem. Strop mamy lac w przyszłym tygodniu. Zamierzamy podnieść ściankę kolankową o 1 pustak, bo jeśli sie podniesie wiecej to niezbyt ładnie to wyglada na zewnątrz.
Przesunełam też kominek o 1,5 metra - o tyle pozwolili mi w archipelagu (mam nadzieję ze dobrze wyjdzie to w dachu).
Mam prośbę - jeśli ktoś ma zdjecia schodów w Karminie i poddasza to prosze o przesłanie - bardzo mi na tym zależy :)
Pozdrawiam wszystkich budujących - Asia

[email protected]
[email protected]

pnieweglow
10-06-2007, 01:05
witam wszystkich fanów projektu KARMINA, z zona podjelismy decyzje ze ten projekt jest najladniejszy i zarazem najbardziej uniwersalny pod wzgledem wkomponowania w otoczenie. Mamy juz upatrzona dzialke i prawie ja juz kupujemy, po zalatwieniu papierkologii zaczniemy pewnie budowe na wiosne 2008 r. Mam do Was pytanie, chce wziac kredyt na budowe ale zupelnie nie mam pojecia ile mam liczyc za m2 pod klucz tego projektu. Czy mozecie cos podpowiedziec lub ewentualnie przeslac jakies kosztorysy jak to u Was wyglada na adres [email protected] ? BTW osoba ktora buduje sie lub juz sie pobudowala w Pruszkowie prosze o kontakt - jesli mozna to chcialbym zobaczyc na wlasne oczy to cudo jakim jest Karmina. Jak dobrze pojdzie to bede pewnie budowal sie pod Grodziskiem Maz./k Wawy DZIEKI WIELKIE Z GORY

pnieweglow
10-06-2007, 01:15
Witam fanów Karminy

Wlasnie stałam się posiadaczem projektu Karminy. Planujemy rozpocząć budowę wczesną wiosną. Wiele czytałam na temat zmian w projekcie. Jestem jeszcze przed spotkaniem z architektem wiec narazie zbieram pomysły. Niektóre z Waszych nawet mi pasują :) jednak moją pierwszorzędną zmianą którą chciałabym wprowadzić to podniesienie poddasza o 50 cm. Jestem ciekawa czy ktos z Was miał z tym problemy....czy podnosząc o pół metra, wygląd bryły Karminy nie zmieni się? Czy taka zmiana jest możliwa z zachowaniem dotychczasowego wygladu domku?....Jeśli ktos jest juz po takiej zmianie chetnie wysłucham uwag na co trzeba zwrocić uwagę.
Pozdrawiam wszystkich Karminowiczów.

mozez podac ostateczna cene tego domu pod klucz?
dzieki

karol74
10-06-2007, 11:03
hej zakochani w Karminie
jesteśmy również posiadaczami projektu Karmina. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Jak je dostaniemy zaczynamy magazynować materiały. My również chcemy zczac budowe na wiosne 2008 roku. jeżeli chodzi o mwspomniane materiały na razie mamy wełnę na cały dom czyli ściany i poddasze. Budujemy z keramzytu ściany 3 warstwowe.Jeżleli chodzi o zmiany w projekcie to podniesienie ścianki kolankowej 0 2 pustaki, połączenie pomieszczeń 8 i 10, czyli powiększenie kotłowni uważamy że jest zdecydowanie za mała.Likwidujemy tym samym garderobę przy gabinecie, odwracamy również bieg schodów, na poddasze będzie się wchodzić od strony salonu wiem z doświadczenia( dom moich teściów) że wejście na schody tuż przy drzwiach to bardzo nie wygodne doświadczenie, wydł€żymy również taras o 1m. To tyle zmian nie są wielkie ale dla nas niezędne przecież każdy buduje dla siebie.

Pozdrawiam czekam na kolejne listy od Karminowiczów

karol74
15-06-2007, 23:23
hej Alexia i Pawel mam nadzieje ze nadal jestescie zwolennikami Karminy Alexia czy już po zmianach jakie zdecydowalas sie wprowadzić? Pozdrawiam

pnieweglow
17-06-2007, 21:55
hej Alexia i Pawel mam nadzieje ze nadal jestescie zwolennikami Karminy Alexia czy już po zmianach jakie zdecydowalas sie wprowadzić? Pozdrawiam

czesc, jak najbardziej tak :)

karol74
18-06-2007, 15:29
hej Paweł! Jak na razie zakupiliśmy pustaki wełne do ocieplenia ścian i poddasza koszt to plus minus 42000 zł resztę skonsultujemy z naszym murarzem

pnieweglow
18-06-2007, 21:48
hej Paweł! Jak na razie zakupiliśmy pustaki wełne do ocieplenia ścian i poddasza koszt to plus minus 42000 zł resztę skonsultujemy z naszym murarzem

pustaki masz na mysli na sciany nosne, zew i dzialowe?

karol74
19-06-2007, 12:34
Hej
Tak . Pustaki w całości na cały dom. Jak wspomniałam wczeniej budujemy z keramzytu. Ściana zewnętrzna 3 warstwowa gr. nośna 24 + osłonowa 12 i ocieplenie wewnętrzne 12 wełna. także wszystkie ściany wewnętrzne. Pustaki z Porothermu są o wiele droższe i nie było by nastać na ścianę 3-warstwową. Koszt m2 Sciany zewnętrznej w naszym przypadku to 156 zł brutto.
Pozdrawiam

pnieweglow
19-06-2007, 17:38
Hej
Tak . Pustaki w całości na cały dom. Jak wspomniałam wczeniej budujemy z keramzytu. Ściana zewnętrzna 3 warstwowa gr. nośna 24 + osłonowa 12 i ocieplenie wewnętrzne 12 wełna. także wszystkie ściany wewnętrzne. Pustaki z Porothermu są o wiele droższe i nie było by nastać na ścianę 3-warstwową. Koszt m2 Sciany zewnętrznej w naszym przypadku to 156 zł brutto.
Pozdrawiam

a mozesz dokaldnie podac modele pustakow?
dzieki

karol74
19-06-2007, 20:13
Hej! Wszystkie informacje o systemie znajdziesz na stronie: www.optirocblok.pl tam również są producenci pustaków.

Pozdrawaiam[/url]

karol74
19-06-2007, 20:23
:) jeszcze chciałam się Pawle zapytać kiedy masz zamiar zacząć budowę wtedy będziemy mogli równolegle dzielić się informacjami na temat naszego domku

pnieweglow
19-06-2007, 21:36
:) jeszcze chciałam się Pawle zapytać kiedy masz zamiar zacząć budowę wtedy będziemy mogli równolegle dzielić się informacjami na temat naszego domku


wiosna 2008, i mam nadzieje ze ceny albo sie ustabilizuja albo spadna :)
stad te moje glupkawe pytania o koszty,

karol74
20-06-2007, 08:40
Pytania nie sa głupie. Ja tez ciągle zadaje sobie pytanie czy na wszystko mi starczy. Biorac pod uwage fakt, że moim znajomym opóźniła się budowa przez brak materiałów chce się zabezpieczyć dlatego na stan surowy chce kupić wszydtko w tym roku. Na wiosnę na pewo nie będzie taniej a przecież dostaliśmy Euro i wszystkiego może brakować.
Cieszę sie ze zaczynasz na wiosn e 2008 to tak jak my. Dzisiaj idę się zapytać czy jest już pozwolenie zwodzą mnie już 2 tygodnie.
Czy masz zamiar coś zrobić ze scianką kolankową my ja podwyższyliśmy.


Pozdrawiam

ewe
20-06-2007, 10:55
Witam wszystkich
cieszę sie zę Karmina zdobywa coraz więcej sympatyków.
Macie racje - kupujcie materiały jeśli tylko możecie- my też troszke się obawialiśmy wcześniejszych zakupów a teraz mamy komfort psychiczny- pustaki, stal, dachówka, bloczki- wszystko czeka. Pozwolenie dostaniemy za jakieś 2 tygodnie - ekipa już w gotowości :D

pnieweglow
20-06-2007, 11:36
Pytania nie sa głupie. Ja tez ciągle zadaje sobie pytanie czy na wszystko mi starczy. Biorac pod uwage fakt, że moim znajomym opóźniła się budowa przez brak materiałów chce się zabezpieczyć dlatego na stan surowy chce kupić wszydtko w tym roku. Na wiosnę na pewo nie będzie taniej a przecież dostaliśmy Euro i wszystkiego może brakować.
Cieszę sie ze zaczynasz na wiosn e 2008 to tak jak my. Dzisiaj idę się zapytać czy jest już pozwolenie zwodzą mnie już 2 tygodnie.
Czy masz zamiar coś zrobić ze scianką kolankową my ja podwyższyliśmy.


Pozdrawiam

wasnie tego nie wiem, ale wiem na 100% ze niekupuje tego projektu w archipelagu ale na podstawie tego robie od nowa u architekta, wyjdzie mnie to taniej nzie projekt a pozniej jeszcze adaptacja. 95 % chce zostawic Karminy a reszta do oceny architekta.

karol74
20-06-2007, 18:12
To dobry pomysł. Jeżeli chodzi o zmiany w Karminie to pisałam o nich wcześniej. Dzisiaj dostałam upragnione pozwolenie na budowe :D mamy zacząc w przyszłym roku ale może uda nam się zrobić chociaż fundamenty w tym .
Czy może zastanawialiście się już nad ścianką kolankowa jaka wys. chcecie mieć?

pozd[/quote]

pnieweglow
20-06-2007, 21:25
To dobry pomysł. Jeżeli chodzi o zmiany w Karminie to pisałam o nich wcześniej. Dzisiaj dostałam upragnione pozwolenie na budowe :D mamy zacząc w przyszłym roku ale może uda nam się zrobić chociaż fundamenty w tym .
Czy może zastanawialiście się już nad ścianką kolankowa jaka wys. chcecie mieć?

pozd[/quote]

to gratulcje. :)))

tego wlasnie nie wiem, a jakie sa minusy jakbym zostawil tak jak jest teraz?
dzieki

karol74
21-06-2007, 00:37
My podwyższyliśmy do 110 cm. Wystarczy, choć oryginału się nie poprawia na poddaszu jest za duzo skosów i nie chcieliśmy o nie wadzić głowami. A poza tym mało miejsca pod skosem nawet komody nie postawisz chyba że dziwnie odstawała by od ściany

pnieweglow
21-06-2007, 08:34
My podwyższyliśmy do 110 cm. Wystarczy, choć oryginału się nie poprawia na poddaszu jest za duzo skosów i nie chcieliśmy o nie wadzić głowami. A poza tym mało miejsca pod skosem nawet komody nie postawisz chyba że dziwnie odstawała by od ściany


rozumiem ze oryginal ma 90 cm?

karol74
21-06-2007, 09:08
Oyginał ma 70 cm choć architekt mówił mi że tak naprawdę to 65 cm.
Chcemy podnieść o 1,5 pustaka jak się da na początku miały to być 2 pustaki okaże się w trakcie budowy czy nie za wysoko najwyżej zmienimy na 1. Musimiy zadbać o to aby okna połaciowe nie były zbyt wysoko.

pnieweglow
21-06-2007, 09:53
Oyginał ma 70 cm choć architekt mówił mi że tak naprawdę to 65 cm.
Chcemy podnieść o 1,5 pustaka jak się da na początku miały to być 2 pustaki okaże się w trakcie budowy czy nie za wysoko najwyżej zmienimy na 1. Musimiy zadbać o to aby okna połaciowe nie były zbyt wysoko.

a to przepraszam, faktycznie trzeba podniesc. na projekcie karminy ze strony archipelagu widzialem ze wysokosc ma 90 cm, w ktorym miejscu ma 65 cm ta sciana?, od stropu do zagiecia z dachem?

karol74
21-06-2007, 13:09
Patrzyłam na projekt i wydaje mi się bo przecież konstruktorem nie jestem, że od stropu do murłaty

pnieweglow
21-06-2007, 14:59
Patrzyłam na projekt i wydaje mi się bo przecież konstruktorem nie jestem, że od stropu do murłaty

90 cm wysokosc ma okolo 1 m od sciany wiec wyglada na to ze faktycznie bedzie miala 65 cm sciana do stropu do zagiecia. Trzeba bedzie pomyslec z architektem o tym, bo w takich miejscach jedynie miesci sie lozko, wanna itd.

karol74
21-06-2007, 16:51
właśnie patrzę na rzut poddasza. W projekcie są cztery słupy więźby dachowej biorąc pod uwagę fakt, ze ta ścianka jest tak nisko zabierają jeszcze miejsce w pokojach i łazience na poddaszu. Jak się ją podwyższy nie będą może już tak uciążliwe. W rozplanowej łazience na poddaszu brak jest miejsca na bidet przy ściance 65 cm jak ją podwyższymy bidet powinien ze spokojem się zmieścić.

karol74
23-06-2007, 10:16
Hej to znowu ja.
Skserowałam wczoraj projekt i dałam murarzowi aby wyliczył mi ilości materiałowe te które podaje Archipelag są nieprecyzyjne. Ten murarz jest bardzo obłożony robotą cieszę się że udało mi się go zarezerwować na przyszły rok. Jak wczoraj z nim rozmawiałam to podobno cały przyszły rok też ma już zajęty.a ja rezerwowałam go już w lutym , niezły odjazd co

Pozdrawiam

karol74
25-06-2007, 16:57
:cry: Hej czy na serio nikt nie buduje Karminki???
Czy ktoś ma jakieś celne uwagi i chciałby się nimi podzielić?
Dzisiaj byłam na mojej działeczce strasznie zarosła sąsiad ma już domek wybudowany do stropu ale mu zazdroszcz jak będe wiedziała jak to wkleje fotki mojej ziemi :wink:

karol74
28-06-2007, 17:14
Mam nadzieję ze nie brakuje wśród tak duzej rzeszy forumowiczów zwolenników Karminy czekam na podpowoedzi z budowy , my zaczynamy naszą na początku przyszłego roku. Gromadzimy powolutku materiały na stan surowy. papa

ewe
29-06-2007, 10:08
Karol - nikt sie nie odzywa bo wszyscy w pocie czoła budują - sezon w pełni :D
My czekamy na pozolenie na budowę - powinno być w przyszłym tygodniu i chcemy zaczynać tak szybko jak tylko można aby do zimy zakończyć stanem surowym.
Podaj maila to podeśle Ci "zbierane od jesieni" zdjecia karminek.

@nia
29-06-2007, 13:29
a ja życzę dużo wytrwałości tym co dopiero zaczynają i tym co już budują...
u mnie to już wykończeniówka a ona najbardziej wykańcza...
za chwilę przeprowadzka i nie mogę się już doczekać...

karol74
29-06-2007, 19:40
Hej @nia Masz przepiękny domek Proszę powiedz jak długo go budowaliście do stanu jak na zdjęciach? Nie mogę doczekać się budowy. Jeszcze jedno ważne pytanie czy podwyższaliście ściankę kolankową jeżeli tak to o ile, i z czego macie podbitkę zrobioną wygląda niesamowicie


Pozdrawiam[/url]

karol74
29-06-2007, 19:45
Hej ewe mój mail: [email protected]

My zbieramy materiał a zaczynamy wczesną wiosną 2008 papa

karol74
01-07-2007, 17:04
hej ewe czekam na zdjęcia Karminki

@nia
01-07-2007, 18:40
domek zaczęliśmy budować w połowie czerwca 2006 roku

podbitka jest z sidingu w kolorze kremowym - miało być drewno ale tak stwierdziliśmy, że będzie praktyczniej no i pasuje nam do elewacji...

ścianka kolankowa jest podwyższona o dwa albo trzy pustaki, dokładnie nie pamętam a dach jest wydłużony o ok.40 cm - w każdym razie na poddaszu w najniższym miejscu jest 1,2m wysokości

karol74
04-07-2007, 11:04
@nia! Droga koleżanko czy przez to że podwyższyliście ściankę kolankową w łazience na górze będzie mógł zmieścić się bidet? I czy te 4 słupy od więźby dachowej tak bardzo przeszkadzają?

Pozdrawiam Karolina

elenka
04-07-2007, 20:42
domek zaczęliśmy budować w połowie czerwca 2006 roku

podbitka jest z sidingu w kolorze kremowym - miało być drewno ale tak stwierdziliśmy, że będzie praktyczniej no i pasuje nam do elewacji...

ścianka kolankowa jest podwyższona o dwa albo trzy pustaki, dokładnie nie pamętam a dach jest wydłużony o ok.40 cm - w każdym razie na poddaszu w najniższym miejscu jest 1,2m wysokości

witam dzis dostałam projekt karminy. bardzo mi sie podoba ale, pojawiły sie watpliwosci czy podołam finansowo. czy moge zapytac o orjentacyjny koszt budowy karminy? moze nie bedzie tak zle :D

@nia
04-07-2007, 23:06
przez podwyższenie ścianki kolankowej - na górze w łazience w samym rogu mamy i kibelek i bidet - tylko geberita odsunęliśmy o jakieś 20 cm
i teraz na górze zmieściła się ogromna narożna wanna, prysznic zbudowany ze ścianek k-g, bidet, wc i szafka z dwoma umywalkami, nawet pomimo tego, że zmniejszyliśmy łazienkę na górze o całą wnękę jaka była w hallu :)

mkkj
06-07-2007, 09:31
Witam wszystkich na forum. Chyba nie będę oryginalny jak powiem, że Karmina to również nasz wybór /mój i żony/.
Właśnie wybieramy działkę pod nasze przyszłe gniazdko. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i podzielił się informacjami odnośnie kosztów materiałów /jakiś uproszczony kosztorys/. Jesteśmy właśnie na etapie spotkań z doradcami hipotecznymi i chcieliśmy wiedzieć jak kalkulować prace.

Jednocześnie chciałem prosić, czy ma ktoś zdjęcia większości pomieszczeń tego domku.

Będę wdzięczny za informacje na e-mail: [email protected]

Pozdrawiam
MKKJ

AleXia78
06-07-2007, 20:53
Witam wszystkich Karminowiczów.

Widzę, ze grono wielbicieli Karminy ciągle się powiększa...to cieszy :)
Dawno tu nie zaglądałam bo większość wolnego czasu spędzam na budowie. Ciągle wyskakują jakieś zmiany ...trzeba podejmować szybkie decyzje....co tu dużo mówić, każdy wie jak to jest. Projekt projektem a zmian i tak ciągle przybywa.
Dzisiaj przekroczyłam okrągłą sumkę 150.000,0 zł, którą wydałam na naszą Karminkę. W kwocie tej mieszczą sie wszystkie koszty jakie musiałam do tej pory poniesć łącznie z zakupem działki ( 33.600 zł)
Jestem dopiero na etapie zalewania stropu. Jeszcze dużo roboty przed nami a co za tym idzie jeszcze dużo dużo dużo wydawania kasiorki....

Wszystkim budującym życzę powodzenia i SPOKOJU.

Pozdrawiam
AleXia

karol74
07-07-2007, 16:01
hej Alexia Pytam się Ciebie dlaczego tak drogo? Po odjęciu kosztu zakupu działki zostaje około 120 tys. a Ty jesteś na etapie zalewania stropu? Strasznie dużo kasiory już wydałas a do końca jeszcze daleko, więc pytam się raz jeszcze na co wydałaś tak dużo? Chyba ze zdązyłaś zakupić materiał na stan surowy całkowity. Ja za pustaki, wełnę na ocieplenie ścian i poddaszajak również bloczki fundamentowe i strop wydam jakieś 62000 zł.

pozdrawiam

AleXia78
07-07-2007, 18:20
Hi Karol

Pisząc, ze wydałam 150.000,0 zł miałam na myśli wszystkie koszty jakie poniosłam nie tylko materiałowe.
Może bardziej to uściślę:
- działka 33660,0 zł
- projekt,geodeta, mapki, opłaty związane z pozwoleniem na budowe, opłaty bankowe ( kredyt), droga dojazdowa 10.000,0 zł
- ogrodzenie 3000,0 zł

Jeśli chodzi o dodatkowe zakupy materiałowe to w kwocie 150.000 zł mieści się juz dachówka - 24.000,0 zł

Czyli jak odejmiemy w/w koszty to zostaje kwota ok. 80.000,0 zł
W tej kwocie mieszczą się :
- fundamenty,bloczki fundamentowe, drenaż wokół budynku, ściany nośne oraz działowe (maxy), strop, stropian, trochę wełny, wszystkie tarasy, robocizna.
Dodam również że pod pomieszczeniem gospodarczym oraz garderobą przy gabinecie mam maleńką piwniczkę to tez dodatkowo troche kosztowało.

Karol napisałeś ze masz zamiar wydać 62.000,0 zł. Pamiętaj również o innych kosztach, nie tylko materiałowych :-)

Mój mąż też na początku mówił, ze wystarczy nam 120.000 zł by postawic Karminkę w stanie surowym zamkniętym . Dzisiaj już wie jak bardzo się mylił.

Chcę też nadmienić że kwota, którą podałam nie jest kwotą orientacyjną. Obiecałam sobie, ze szczegółowo będę wypisywać wszystkie koszty. Od małego gwózdka po napoje...jedzenie itp. dla pracowników czyli WSZYSTKO.

Dodam również, ze gdyby nie fakt, że dzięki pewnym znajomościom wiele materiałów mieliśmy za przysłowiowe parę groszy kwota, którą podałam na początku sporo by jeszcze wzrosła.

Muszę poczytać jak wrzuca sie fotki. Jak tylko to opanuję, pokaże kilka z mojej budowy.

Pozdrawiam
AlexXia

AleXia78
07-07-2007, 20:09
Poniżej podaję link do kilku zdjęć z mojej budowy.

http://alexia78.fotosik.pl/albumy/223841.html


Pozdrawiam
AleXia

karol74
08-07-2007, 12:13
Hej Alexia wychodzi na to że w kwocie 150.000 zł jak dobrze zrozumiałam zamknie się koszt budowy stanu surowego z dachem.

To i tak nieźle.Doliczjąc zakup mojej działki jak również koszt architekta i kredytu wychodzi 100 tys.

Czy mogłabyś powiedzieć jaki duży przewidzieliście kredyt na budowę Karminki?


Pozdrawiam

Karolina

AleXia78
09-07-2007, 13:56
Witam

Karol jeszcze nie mam zapłaconej więźby, rynien i jakiś tam drobnostek a co najważniejsze robicizny za dach. Liczę, ze zmieszcze się w kwocie 170-175 tyś. Do tego jeszcze muszę doliczyć okna no i będę miec realny kosztorys na stan surowy zamknięty.

Trzymam kciuki, żeby wystarczyła Ci kwota, którą podałeś.

Pozdrawiam
AleXia

karol74
09-07-2007, 19:02
Hej AleXia!
Wydaje mi się że jak kazda kobieta i dodatkowo matka dwójki wspanialych dzieci cały czas martwię się o wszystko i teraz jeszcze ta budowa. Ja bardziej się nią przejmuję niż mój mąż. Wolę do moic wyliczeń doliczyć jakieś 15% więcej aby na koniec nie być zaskoczaną zbyt wysokim kosztem budowy.

Jak masz jakieś nowe fotki z budowy to poproszę Pozdrawiam Karolina

karol74
10-07-2007, 19:52
Dzisiaj dostalam wycene na okna wiem ze to dość wcześnie ale wolę być przygotowaan to już nasza 4 wycena a różnice pomiędzy nimi ogromne. Zanim coś kupię do naszego domku wolę mieć pewność że nie przepłacam bo pieniążków i tak będzie brakować

AleXia78
11-07-2007, 15:09
Hi Karol

Przed wszystkim przepraszam, ze zwracałam sie do Ciebie w rodzaju męskim . WIELKIE SORRY :)

Wracajac do naszych inwestycji.

Jeśli chodzi o zdjecia to mam ich mnóstwo ale narazie robota stoi w miejscu wiec nie mam się czym chwalic. Obiecuję jednak, ze jak ruszy poddasze zaraz cos przesle.


jestem bardzo ciekawa jakie masz wyceny okien w Karminie.
jesli mogłabys podac byłabym wdzięczna. Jeśli chodzi o moje okna to mam kilka zmian. Przede wszystkim nad wykuszem (jadalnia) zamiast okna zwykłego mam okno balkonowe. W spiżarce mam większe okno niż w projekcie. Okna w garażu tez trochę zwiększyłam. Za miesiąc mamy zająć się ich zakupem. Narazie mam wybraną firmę i kolor, co do ceny to jeszcze czekamy aż będę miec ostatecznie wszystkie rzeczywiste wymiary.

Pozdrawiam
Alexia

karol74
11-07-2007, 21:40
Hej AleXia! Ja korzystam z wyceny jaka dostarczy mi firma z rodowitego "podwórka". Okna PCV z okleiną "ZŁOTY DĄB" . Jak na razie okna naszych wielkich firm które mają przystępną cenę jakie biorę pod uwagę to: SOKÓLKA i DRUTEX Jak będę miala wycenę to odpiszę. To ma być w przyszłym Tygodniu. Mamy zamiar zmienić okna z łukowych na proste a cały wyglad takich okien złagodzić opaskami wokół okien lub boniami.
Okna łikowe są bardzo drogie. Za cene takiego okna mam okno zwykłe , roletę a i jeszcze zostanie

Pozdr

mkkj
13-07-2007, 11:00
Witam,

a czy moglibyście wyszególnić koszty materiałowe bardziej dokładnie tzn.
podać jaki materiał i w jakiej ilości oraz ile kosztował.

Np. Wełna min. 50 rolek (MARKA - rodzaj) /a moze w m^2/ - koszt xxx PLN brutto.

Pustaki 3000 szt (MARKA - rodzaj) - koszt xxx PLN brutto.
itd.
.......

Jeżeli ktoś może przedstawić w taki sposób koszt materiałów to byłbym zobowiązany.

pzdr
MKKJ

karol74
13-07-2007, 11:42
Hej! Wszystko zależy od tego z czego chcesz budować. My budujemy z keramzyu pustaki OPTIROC Block ściana trójwarstwowa 24+12+12 (ocieplenie wewnętrzna wełna) i tak potrzebuję bloczków gr. 24 2450 sztuk, bloczków gr. 12 1650 sztuk kwota 31000 zł. Wełna 3700 zł.
Strop 8800 zł. TERIVA. Bloczki fundamentowe również z keramzytu 2100 szt. 10248 zł. to na razie tyle . Budujemy w przyszłym roku o to chcemy zakupić w tym i ze stanem surowym mieć spokój bo tak naprawdę nie wiadomo co będzie.

Pozdr

Asia R.
18-07-2007, 14:51
Hej :)
Dawno tutaj nie zaglądałam i widzę że coraz więcej osób zamierza budować Karminę. Ciesze sie bardzo!
Mój stan - zalany strop nad pierwszą kondygnacją i w cześci wymurowane ścianki dzialowe na poddaszu.
Koszt ok. 85 tys zł. (porotherm na ściany zewnętrzne, suporex - wewnętrzne + robocizna do aktualnego stanu + zalewanie fundamentów + zalanie stropu + 2400 sztuk bloczków + cement + cegla na kominy + wklady kominowe + stemple pod strop + zalane tarasy).
A.. zapomnialabym powiedzieć ze za jedną sztukę porothermu 30 P+W płacilimsy aż 9 zł. :( Trafiliśmy na ten boom cenowy!
Dzisiaj zamówiłam dachówkę - 30 tys. zł. Więc narazie wydaliśmy ponad 110 tys. zl.
Oczywiscie nie wilczałam w to papierów, architekta, światła itd...
A co do samego propjektu to wprowadziłam wiel zmian: zmienijszylam spiżarkę przez co zwiększyła mi się kuchnia, zlikwidowałam ściankę z kominkiem przez co mam naprawdę dużo przestrzeni. Kominek przeniosłam na ścianę przy gabinecie (na poddaszu wyszedł w dobrym miejscu ale boję się gdzie wyjdzie w dachu), zlikwidowałam garderobę przy gabinecie i zrobilam tam wnękę aby wstawić jakąś sofę w razie najazdu gości :), na poddaszu połączyłam pralnię z garderobą i mam sporą pralnio-suszarnię, schody mam betonowe lekko zaokrąglone i z większymi stopniami.

Jeśli ktoś chce mogę przesłać zdjecia.
Piszcie na maila: [email protected]

A... ściankę kolankową podniosłam o 2 porothermy (czyli ma 3 porothermy - 75 cm). Widziałam w realu taki domek i może być. Troszkę ona dachowe są wyzej ale da się to jakoś przeżyć :)
Alexia słyszałam ze też oglądałaś ten domek - w Pierzchnicy :)

Pozdrowionka dla ewe

karol74
18-07-2007, 18:17
Hej Karminowicze!
Co do moich zmian są niewielkie. Nie ma przejścia z garazu do domu, nie chce czuć benzyny w domu, połączyłam garderoę przy gabinecie z kotłownią uwazamy z mężem że w projekcie jest zzdecydowanie za mała. Ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki .

Jak na razie kupujemy materiały

Pozdr :)

karol74
23-07-2007, 19:56
Hej Wszyscy Karminowicze!!!

Czekam na Wasze posty, i nowe fotki z przebiegu prac. Jak tam koszty budowy pomóżcie

Pozdr

karol74
30-07-2007, 21:11
Czy na serio wszczyscy na budowie, jezeli tak jak posuwają się prace, podzielcie się informacjami :wink:

ewe
09-08-2007, 12:32
witam wszystkich
u nas prace budowlane idą w expresowym tempie - dzisiaj układane są belki stropowe - karmina rośnie w oczach :D


ciekawe czy sie uda wysłac zdjęcie :wink
front karminki
http://foto0.m.onet.pl/_m/a6e072a88fd13f24f06b146877d62818,5,19,0.jpg

początki tylniego tarasu
http://foto1.m.onet.pl/_m/feaae38aea19812b4a0dda7bb97726c1,5,19,0.jpg

salon z widokiem na jadalnię
http://foto0.m.onet.pl/_m/5d468b378254edce1f7497f77489cf30,5,19,0.jpg[/img]
salon z widokiem na kuchnię
http://foto1.m.onet.pl/_m/1f32f770d6912e474061a8703c2a4eb1,5,19,0.jpg

karol74
10-08-2007, 08:48
Hej ewe!
Zazdroszczę domek rośnie aż miło. My dopiero na wiosnę ruszym a może wcześniej jak pozwoli pogoda.
Wklejaj fotki !! Pozdr

Asia R.
10-08-2007, 12:40
A tutaj są zdjęcia mojej Karminy:

http://foto.onet.pl/g3yza,0jdwp4ssox0s,u.html

Pozdrawiam Asia

Pati i Macko
10-08-2007, 13:22
Witam wszystkich Karminowiczów!
Razem z mężem zdecydowaliśmy się na budowę własnego domku, i oczywiście to Karmina najbardziej przypadła nam do gustu. Obecnie jesteśmy na etapie papierologii. Jednakże mamy prośbę do tych, którzy zakończyli już budowę tego wspaniałego domku, o możliwość zobaczenia jej "na żywo". Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli ktoś przychyli się do naszej prośby. Mieszkamy niedaleko Krakowa, jednakże nawet wyjazd do Warszawy nie stanowi problemu.

Pozdrawiam! :)

Kontakt: [email protected]

Pati i Macko
10-08-2007, 13:28
Witam wszystkich Karminowiczów!

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na budowę własnego domku, i oczywiście to Karmina najbardziej przypadła nam do gustu. Obecnie jesteśmy na etapie papierologii. Jednakże mamy prośbę do tych, którzy zakończyli już budowę tego wspaniałego domku, o możliwość zobaczenia jej "na żywo". Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli ktoś przychyli się do naszej prośby. Mieszkamy niedaleko Krakowa, jednakże nawet wyjazd do Warszawy nie stanowi problemu.

Pozdrawiam!

Kontakt: [email protected]

olek90
26-09-2007, 20:00
Witam !

Ja również jak wszyscy formumowicze tego tematu wybrałem razem z żoną projekt KARMINA. Zmiany jakie mamy zamiar zrobić to przedewszystkim:
- zastosowanie do budowy ścian nośnych pustaków POROTHERM 50P+W
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak

i to chyba wszystko. Nie planujemy robić piwnicy. Jak na dzień dzisiejszy to mam wylane fundamenty, wykopaną studnię, linię z wodą ze studni i z wodą miejską doprowadzone do budynku oraz kanalizację podłączoną do budynku. Teraz gromadzę materiały na stan surowy. Zakupiłem juz wszystkie pustaki na ściany nośne oraz pustaki na strop - wszystko POROTHERM.

Pozdrawiam
Olek

Ps. Za jakiś czas wkleję tutaj zdjęcie mojego placu budowy :-) Bardzo prosze eve jeżeli możesz to prześlij mi zdjęcia wszystkich arminek jakie masz na adres: [email protected] - dziękuje!

Maciek78
26-09-2007, 22:22
Witam
Mam zamiar kupić projekt karmina z grupy archipelag. Mam pytanie czy ktos buduje karmine Prosilbym o kontakt w celu udzielnia cnnych rad i uwag na co zwrucic uwage chcialbym dowiedziec sie jaki jest rzeczywisty koszt tego domu. Jeśli ktoś buduje ten projekt w woj. świętokrzyskim, to czy można będzie obejrzeć dom Mile widziane również zdjęcia

Pozdrawiam
Maciek

karol74
30-10-2007, 14:47
Hej bardzo dawno tu nie byłam. Załatwiałam do końca wszystkie dokumenty na kredyt. Udało nam się zakupić z mężem materiały po cenach styczniowych na cały satn surowy otwarty. Zmieniliśmy jednak materiał i zamiast keramzytu będzie to ceramika robenowska strop TERIVA. Ściany zostawiliśmy trój warstwowe. Nadal czekamy na załozenie prądu i wody obiecali do końca roku oby! Proszę pokażcie swoje Karminki

Pozdr

Kasia_i_Robert
01-11-2007, 21:41
Przychylając się do prośby zapraszam serdecznie do rzucenia okiem na fotki naszej Karminy. Dachu jeszcze nie ma ale co nieco widać.

Pozdrawiam
Kasia

ewe
08-11-2007, 15:45
Zapraszam do obejrzenia naszej Karminy.
Właśnie przed kilkoma dniami zakonczył sie dach , zrobioną mamy tez elektrykę, hydraulikę, ogrzewanie - lada moment wylewki.

http://images23.fotosik.pl/109/fba74ee4b02812d1.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/37/f13e8cc0f48434ff.jpg (www.fotosik.pl)

http://images26.fotosik.pl/108/62b9e7d633d10d69.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/109/cacaafe2a709c8b5.jpg (www.fotosik.pl)

troszkę wnętrz:
widok z kuchni
http://images34.fotosik.pl/37/0c2f40756bdce7a1.jpg (www.fotosik.pl)

salon z widokim na hol- jeszcze czasy ja sie z dachu lało :)
http://images28.fotosik.pl/109/35633bdf9c9154bc.jpg (www.fotosik.pl)

hol na górze - bardzo jestem z niego zadowolona - kupujac projekt myslalam o dokonaniu róznych zmian w celu zaadoptowanie go na pokój - cieszę się że z tego zrezygnowałam - hol jest piekny, widny, dodaje uroku. Pokoje tez wyszły całkiem duze i przestronne a podnieśliśmy ścianę kolanową o 1.5 pustaka.
http://images26.fotosik.pl/108/65f177866c401a9d.jpg (www.fotosik.pl)

nasza sypialnia z widokiem na wejscie do garderoby
http://images33.fotosik.pl/37/027bd7db39fd55f7.jpg (www.fotosik.pl)


pozdrawiam wszystkich budujacych :)

Monika O
10-11-2007, 19:51
Witam ewe!
Gratuluję ślicznego domku i tempa prac. U mnie dopiero kończą układać dachówkę, a od poniedziałku zaczynają hydraulikę i elektrykę.
A oto moja Karminka
Pozdrawiam

http://foto2.m.onet.pl/_m/d9b22cc023c930b1aa03a1cc12d7b712,12,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/516ec9d3ba7df64f72bd75a4dcc79f9c,12,19,0.jpg


http://foto2.m.onet.pl/_m/cacb393c8da9108cddfc82b77d2fea42,12,19,0.jpg



http://foto0.m.onet.pl/_m/2fdb08dff5f7181ec656f76e0270ce78,12,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/1c8a12409b01482621015ff8e4698dd8,12,19,0.jpg

ewe
20-11-2007, 12:16
super- widze ze Karminki rosną jak "grzyby po deszczu".
Monika - idziemy chyba "łeb w łeb" u nas w zeszły piatek zrobili wylewki - teraz sobie schną - musze powiedzieć że zaczyna to już wyglądać jak domek a nie jak budowa - ten jednakowy poziom fajnie wygląda.
Czekamy na okna - powinny byc na koniec miesiaca - wybralismy drewniane Urzędowskiego ze szprosami w kolorze meranti.
Zimą będziemy chcieli ocieplić podasze i zabudowę karton gips.

Twoja Karmina prezentuje się pięknie - widzę chybas ze masz piwnicę?.
Czekam na kolejne zdjęcia.

:D

ewe
20-11-2007, 12:16
super- widze ze Karminki rosną jak "grzyby po deszczu".
Monika - idziemy chyba "łeb w łeb" u nas w zeszły piatek zrobili wylewki - teraz sobie schną - musze powiedzieć że zaczyna to już wyglądać jak domek a nie jak budowa - ten jednakowy poziom fajnie wygląda.
Czekamy na okna - powinny byc na koniec miesiaca - wybralismy drewniane Urzędowskiego ze szprosami w kolorze meranti.
Zimą będziemy chcieli ocieplić podasze i zabudowę karton gips.

Twoja Karmina prezentuje się pięknie - widzę chybas ze masz piwnicę?.
Czekam na kolejne zdjęcia.

:D

olek90
20-11-2007, 21:32
Witam!

Muszę przyznać iż ekstra wygladają Wasze karminy. Ja planuje ostry start na przyszły rok (2008). W tym roku załatwiłem wszystkie "ziemne roboty" tj. fundamenty, studnie, podłączenia do wody miejskiej i do kanalizacji prąd i wstepne wyrównanie poziomu działki. Aktualnie gromadzę sobie materiały. Jak narazie mam pustaki na ściany domu, pustaki na strop i lada dzień więźba będzie cięta. Jeszcze tylko dachówka, kominy, zaprawa termiczna, zbrojenie stropu, stemple oraz izolacja dachu :-) (a może jeszcze o czymś zapomniałem?!?) i w przyszłym roku domek powinien powstać w stanie surowym. Następnym razem postaram się wkleić zdjęcie moich fundamentów.
Będzie to "górska" Karmina, ponieważ budowana jest w beskidach :-)

Pozdrawiam wszystkich
Olek

malgosia40
27-11-2007, 20:09
Witam wszystkich goraco . Od miesięcy śledzę to forum i podglądam jak urządzacie sobie domki . My z mężem również rozpoczęliśmy wiosną tego roku budowę Karminki . Teraz mamy stan surowy zamknięty z instalacjami w środku i czekamy do wiosny aby ruszyc dalej... Chętnie bym pokazała jak to wszystko wygląda ale niestety próby wklejenia zdjęć nie powiodły się.Bardzo prosze jakąś dobrą duszyczkę o pomoc jak to zrobić . Pozdrawiam

olek90
06-12-2007, 00:30
Witam ponownie!

Poniżej przesyłam zdjęcia z mojej budowy tak jak obiecałem. Czyli z górskiej "Karminki"

http://img505.imageshack.us/img505/170/a1we1.jpg
Kopanie pod fundament

http://img505.imageshack.us/img505/7625/a2ke8.jpg
Wykopany fundament

http://img141.imageshack.us/img141/2144/a3wa2.jpg
Zbrojenie

http://img141.imageshack.us/img141/6514/a4oa2.jpg
Zbrojenie oraz rury przez które puszczę później instalację wodną oraz elektryczną

http://img141.imageshack.us/img141/2139/a5pa3.jpg
Gotowa stopa fundamentowa

http://img141.imageshack.us/img141/354/a6gk6.jpg
Deskowanie pod ścianę fundamentową

http://img505.imageshack.us/img505/1795/a7bj5.jpg
...i płynie ściana fundamentowa

http://img225.imageshack.us/img225/2870/a8wb8.jpg
Gotowe

http://img225.imageshack.us/img225/19/a12yk5.jpg
Izolacja pionowa ściany fundamentowej

http://img141.imageshack.us/img141/1020/a13rh0.jpg
Instalacja wodna ze studni (oprócz tego będzie jeszcze woda z samociągu)

http://img505.imageshack.us/img505/8783/a14qg7.jpg
Podłączenie do kanalizacji

http://img505.imageshack.us/img505/7360/a15fa9.jpg
Zdjęta warstwa humusu i wyrównanie poziomu za pomocą kamienia ze żwirem (wszystko nad poziomem gruntu) - następnie zostanie wysypany keramzyt (25cm)

http://img156.imageshack.us/img156/8287/a16se7.jpg
...Garaż jeszcze nie jest wyrównany...

Pozdrawiam wszystkich Karminowców
Olek

15-12-2007, 22:36
zobaczmy ile Karmin jest już pobudowanych... cóż to musi być za projekt? :D :wink:

Karmina Ani i Rysia
http://forum.muratordom.pl/karminowy-swiat-czyli-nia-zaprasza-do-srodka,t113656.htm

Karmina Kasi i Roberta
http://forum.muratordom.pl/karmina-spelnienie-marzen-kasi-i-roberta,t115046.htm

Karmina Albi_1
http://foto.onet.pl/gsuj6,w0yv2wbsbngu,u.html?V=1

Karmina Monika 0
http://foto.onet.pl/gxpfq,kwuiu6uw8wc0,u.html

Karmina Roberta 68-68
http://robert68-68.fotosik.pl/albumy/56486.html

Karmina Asi i Sławka
http://foto.onet.pl/g3yza,0jdwp4ssox0s,bl33i,u.html?D=1#bl33i

Karmina Kasi i Krzysia
http://c.kasia.w.interia.pl/

Karmina EWY I BOGDANA (nowość na forum !!!)
http://picasaweb.google.pl/kutniowski.boguslaw/NaszaKarmina

Karmina Smerfetki
http://forum.muratordom.pl/karmina-domek-jak-z-bajki,t119753.htm?highlight=karmina

KARMINA ewe
http://forum.muratordom.pl/projekt-karmina,t83787-60.htm

Karmina AleXia 78
http://forum.muratordom.pl/post2478244.htm?highlight=#2478244

Karmina Ani i Andrzeja
http://forum.muratordom.pl/karmina-archipelag-ani-i-andrzeja-w-odbiciu,t115417.htm
http://forum.muratordom.pl/post2220678.htm#2220678

15-12-2007, 22:46
Witam Wszystkich tutaj po raz pierwszy:)
ewe miałaś podobne plany jak ja co do zrobienia pokoju z górnego korytarza i ja też ciesze się, że z tego zrezygnowałam, bo jest piękny, duży, widny i dodaje uroku całej górnej kondygnacji.
Pozostałej ekipie zapalonych budowlańców Karminy gratuluje prac przy budowie...tak dużo powstaję Karmin, ale nie ma co się dziwić, w końcu to jest śliczny domek i bardzo funkcjonalny :P jak dla 4-5 osobowej rodzinki (tak jak w moim przypadku)
Zapraszam wszystkich karminowiczów do wymiany doświadczeń, a szczególnie zdjęć z postęów budowy (szczególnie wklejaniu zdjęć tych najświeższych) nawet po nocach :roll: :D :wink:

15-12-2007, 23:06
:D

15-12-2007, 23:12
zobaczcie ile Karmin jest już pobudowanych cóż to musi być za projekt?


Karmina Ani i Rysia
http://forum.muratordom.pl/karminowy-swiat-czyli-nia-zaprasza-do-srodka,t113656.htm

Karmina Kasi i Roberta
http://forum.muratordom.pl/karmina-spelnienie-marzen-kasi-i-roberta,t115046.htm

Karmina Albi_1
http://foto.onet.pl/gsuj6,w0yv2wbsbngu,u.html?V=1

Karmina Monika 0
http://foto.onet.pl/gxpfq,kwuiu6uw8wc0,u.html

Karmina Roberta 68-68
http://robert68-68.fotosik.pl/albumy/56486.html

Karmina Asi i Sławka
http://foto.onet.pl/g3yza,0jdwp4ssox0s,bl33i,u.html?D=1#bl33i

Karmina Kasi i Krzysia
http://c.kasia.w.interia.pl/

Karmina EWY I BOGDANA (nowość na forum !!!)
http://picasaweb.google.pl/kutniowski.boguslaw/NaszaKarmina

Karmina Smerfetki
http://forum.muratordom.pl/karmina-domek-jak-z-bajki,t119753.htm?highlight=karmina

KARMINA ewe
http://forum.muratordom.pl/projekt-karmina,t83787-60.htm

Karmina Ani i Andrzeja
http://forum.muratordom.pl/karmina-archipelag-ani-i-andrzeja-w-odbiciu,t115417.htm
http://forum.muratordom.pl/post2220678.htm#2220678

15-12-2007, 23:15
Tu mam wszystkie linki do wybudowanych już Karmin... ale czy ktoś ma coś czego ja nie mam tzn. Karmine, której jeszcze nie widziałam, bo nie znalazłam w ineternecie (oczywiście z realizacji :D )

Karmina Ani i Rysia :P
http://forum.muratordom.pl/karminowy-swiat-czyli-nia-zaprasza-do-srodka,t113656.htm

Karmina Kasi i Roberta :P
http://forum.muratordom.pl/karmina-spelnienie-marzen-kasi-i-roberta,t115046.htm

Karmina Roberta 68-68
http://robert68-68.fotosik.pl/albumy/56486.html

No i Nasza Karmina (Ani i Andrzeja)
http://forum.muratordom.pl/karmina-archipelag-ani-i-andrzeja-w-odbiciu,t115417.htm
http://forum.muratordom.pl/post2220678.htm#222067

Dołączcie prosze, jeśli macie, możecie linki do innych Karmin, oprócz tych które mam już i są mi dostępne w moje komentarze

Red72
15-12-2007, 23:17
To pewnie jest idealny dom,bo w każdym dziale forum pada o niego pytanie :lol: :lol: :lol:

retrofood
15-12-2007, 23:18
Zajrzyj do działu "Projekty i architektura" może tam coś jest.

Red72
15-12-2007, 23:18
To pewnie jest idealny dom,bo w każdym dziale forum pada o niego pytanie

Red72
15-12-2007, 23:19
oj jest jest :lol: :lol: :lol:
jakaś plaga :P :P

rrmi
15-12-2007, 23:23
ty gawron to chyba musisz zmienic lekarza
.

Red72
15-12-2007, 23:24
To pewnie jest idealny dom,bo w każdym dziale forum pada o niego pytanie.

spamer totalny jesteś :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

15-12-2007, 23:38
:D

15-12-2007, 23:41
:D

Red72
15-12-2007, 23:43
[email protected]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

po co śmiecisz na całym forum?

15-12-2007, 23:48
Nie śmiece, tylko szukam tego czym jestem zainteresowana.... ja nie prowokuje do kłótni tylko inni, którzy zgrywają wszechwiedzących mądrali (ja poradziłam jak sama wklejam te zjęcia, a inni niech robią sobie po swojemu), jeśli jest prostszy sposób to napiszcie instrukcje obsługi w moich komentarzach i napewno skorzystam. Dzięki!!! Cześć.

rrmi
16-12-2007, 00:08
Uwazaj red72 ona calkiem niezle pw pisze.
W tym do mnie cos o doopie bylo nawet.
Gdyby nie bledy moznaby zrozumiec o co chodzi :D

Red72
16-12-2007, 00:10
rrmi a niech pisze.........
:lol: :lol: :lol:

W ogóle dużo pisze :lol: :lol: :lol: :lol:

rrmi
16-12-2007, 00:13
Pisze , bo lubi widac :D
Na zdrowie :wink:
Te na budowie , bo na inne ciut za pozno.

Red72
16-12-2007, 00:18
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

rrmi a może to będzie tak w tym przypadku ??

http://www.kakofonia.pl/PL/PLalt4/odbic.wav

:wink:

16-12-2007, 15:18
To pewnie jest idealny dom,bo w każdym dziale forum pada o niego pytanie

Tak Tak !!!! Red72 TO JEST IDEALNY DOM DLA TYCH CO GO BUDUJĄ,
A CO MARWISZ SIĘ O SIŁE MOJEGO PRZEBICIA ??????????? HE! HE! HE!
:D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

16-12-2007, 15:22
:D

Zochna
17-12-2007, 00:16
Tak Tak !!!! Red72 TO JEST IDEALNY DOM DLA TYCH CO GO BUDUJĄ,
A CO MARWISZ SIĘ O SIŁE MOJEGO PRZEBICIA ??????????? HE! HE! HE!
:D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

czy aby kazdy smiech jest oznaka zdrowia :roll:

kuleczka
17-12-2007, 00:25
O Karmina! O Karmina!
mam ja na twym punkcie świra
śnię o tobie, dniem i nocą
kiedy nogi mi się pocą

oj dadana oj dadana, ma karmina ukochana

kto karminy nie buduje
ten na mózg chyba choruje
ja karminę zbudowałam
zaraz poterm zwariowałam

oj dadana oj dadana ma karmina ukochana........

Monika O
17-12-2007, 19:36
Witam!
Oto jeszcze link do mojej Karminy - zapraszam do obejrzenia.
http://foto.onet.pl/gxpfq,kwuiu6uw8wc0

18-12-2007, 10:09
Dzięki Monika 0 :wink: Każdy Karminowicz, który się ujawni i pokaże postępy swojej budowy TO COŚ... Macie też już dużo zdrobione przy swojej Karminie. Super! Jest co obejrzeć.
Pozdrawiam

olek90
30-12-2007, 17:48
Witam!

Jestem już po zakupie drzewa na więźbe, prawdopodobnie w styczniu zostanie pociete wg. dostarczonego planu pomocniczego.
Mam pytanie do wszystkich Karminowiczów posiadających przykryty już domek. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt zakupu dachówki (tej z której macie zrobiony swój dach). Ile i jakich elementów trzea kupić. Chętnie też wysłucham wskazówek na co zwrócić uwagę przy cięciu więźby i wykonactwie dachu lub czego nie robić.

Pozdrawiam
Olek i Ola

gutekgg
22-02-2008, 21:41
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

pp

22-02-2008, 23:52
Trzeba zwrócić uwage na długośc wystającej wierzby spoza dachu, aby nie była przykrótka, po wywyższeniu ściany kolankowej.
My kładziemy na elewacje klinkier i już troxche się martwimy czy dach nie będzie przykrótki (klinkier + wata szklana dziesiątka) ale wystawiliśmy belki dość sporo...zobaczymy jaki będzie efekt końcowy...najwyzej nie pokaże na forum zdjęć z zakończonych prac i już (jak wyjdzie nie tak jak powinno):roll: :P

Sylwia I Tomek
04-03-2008, 16:23
Poszukujemy osoby ktora udzieli nam informacji na temat kosztow zwiazanych z fundamentami. Chcemy uzyskac te informacje by moc porownac ceny i wynegocjowac ostateczna cene a firma ktora bedzie zajmowala sie budowa naszego domu. Dziekuje i czekam na szybkie podpowiedzi

andzik.78
04-03-2008, 17:08
Zapraszam do mojego dziennika. Być może moje zapiski pomogą Wam trochę.

Sylwia I Tomek
06-03-2008, 12:04
Dziekujemy za informacje. Ten dziennik to wpaniala rzecz. Informacje na pewno sie przydadza . U nas w miescie jedna firma za wylanie fundametow zaproponowala 18 tys.+ materialy na nasz koszt.Co o tym myslicie?
Jestesmy z Pomorskiego.

darion27
05-04-2008, 00:11
Witam Olek90 jestem zainteresowany projektem Karmina , nie ukrywam że bardzo mi się podoba, jestem bardzo ciekaw jakie zmiany wprowadziłeś w swoim projekcie a dokładniej wysokośc scianki kolankowej, kotłownia(czy zamierzasz ją powiększyć) mieszkamy chyba w tym samym rejonie byłbym niezmiernie wdzięczny gdybym mógł kiedyś odwiedzić twoją budowę i zobaczyć to na własne oczy , pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź hej!!!!!!!!!!!

darion27
05-04-2008, 00:11
Witam Olek90 jestem zainteresowany projektem Karmina , nie ukrywam że bardzo mi się podoba, jestem bardzo ciekaw jakie zmiany wprowadziłeś w swoim projekcie a dokładniej wysokośc scianki kolankowej, kotłownia(czy zamierzasz ją powiększyć) mieszkamy chyba w tym samym rejonie byłbym niezmiernie wdzięczny gdybym mógł kiedyś odwiedzić twoją budowę i zobaczyć to na własne oczy , pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź hej!!!!!!!!!!!

AleXia78
23-04-2008, 18:17
Tu mam wszystkie linki do wybudowanych już Karmin... ale czy ktoś ma coś czego ja nie mam tzn. Karmine, której jeszcze nie widziałam, bo nie znalazłam w ineternecie (oczywiście z realizacji. Jesli macie coś nowego to proszę wrzucić do moich komentarzy. Dzięki. :wink:

Karmina Ani i Rysia :P
http://forum.muratordom.pl/karminowy-swiat-czyli-nia-zaprasza-do-srodka,t113656.htm

Karmina Kasi i Roberta :P
http://forum.muratordom.pl/karmina-spelnienie-marzen-kasi-i-roberta,t115046.htm

Karmina Roberta 68-68
http://robert68-68.fotosik.pl/albumy/56486.html

Karmina Asi i Sławka (Alexia78)
http://foto.onet.pl/g3yza,0jdwp4ssox0s,u.html

Karmina Albi_1
http://foto.onet.pl/gsuj6,w0yv2wbsbngu,u.html?V=1

Karmina (Monika O)
http://foto.onet.pl/gxpfq,kwuiu6uw8wc0,u.html

No i Nasza Karmina (Ani i Andrzeja)
http://forum.muratordom.pl/karmina-archipelag-ani-i-andrzeja-w-odbiciu,t115417.htm
http://forum.muratordom.pl/post2220678.htm#222067

Dołączcie prosze, jeśli macie, możecie linki do innych Karmin, oprócz tych które mam już i są mi dostępne



Małe sprostowanie. Karmina Asi i Sławka to niestety nie Karmina Alexii78, chociaż nie ukrywam, że bardzo mi sie podoba :-)

Pozdrawiam Wszystkich miłośników Karminy
AleXia

olek90
14-05-2008, 08:46
Witam! No troszke się naczekałeś na odpowiedź, ale ostatnio jakoś tu nie zagladałem. W zakupionym projekcie nie wprowadzałem praktycznie żadnych zmian. Planuje wybudować zgodnie z otrzymanymi rysunkami. Jedyna większa zmiana to materiał z którego buduje, a jest to pustak 50P+W. Do ogladnięcia Karminki na moim placu budowy zapraszam, ale własnie w przyszłym tygodniu powinny zacząć rosnąc mury, więc radzę jeszcze troszkę poczekać, żeby coś ciekawego zobaczyć. Pozdrawiam.

darion27
18-05-2008, 13:16
Cześć Olek dzięki za odpowiedź fakt troszke czekałem ale było warto:) Słuchaj po pierwsze gdybyś mógł podać mi jakieś namiary na siebie i swoja budowe wiem tylko że to Beskidy:) jak nie chcesz na forum to mój e-mail [email protected] Ja i tak będę w Polsce dopiero we wrześniu więc wcześniej i tak Cie nie odwiedze, teraz jestem na etapie papierologi dojazdu i ogrodzenia dobrze że ma mi sie kto tym zająć( tato :lol: ) a i jeszcze jedno pytanie ile płaciłes za pustak 50 p+w i ile wyszło ci go na cały dom? Serdeczne dzięki pozdrawiam i czekam na jakieś nowe fotki Trzymaj sie

vanstiop
20-05-2008, 19:24
Witam serdecznie wszystkich miłośników Karminy,będę wdzięczna jeśli odezwie się ktoś z małopolski kto buduje lub wybudował już Karminę.Bardzo chciałabym zobaczyć ją na żywo i poznać przypuszczalny koszt budowy,ewentualnie może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami(na forum już wszystko wyczytałam), gdyż mam zamiar właśnie ją budować jestem na etapie załatwiania papierków zwiazanych z budową jest to dopiero początek...Pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi :wink:

gutekgg
27-05-2008, 22:15
nnnnnnnnnnnnnn

gutekgg
28-06-2008, 22:45
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

bożena1704
29-08-2008, 20:05
Hej! Zauważyłam,że w Twojej Karminie zmieniłeś dach, tzn. jest kawałek kalenicy prostopadłej do drogi. Ja wręcz zachorowałam na ten projekt, ale niestety zgodnie z warunakmi zabudowy musimy miec prostopadłą kalenicę. Napisz proszę, czy dużo było z tym problemu i czy nie zburzyło to proporcji dachu (jak grozi moja pani architekt).
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
Bożena

gutekgg
30-08-2008, 21:25
Dach ma zmienione nachylenie, ścianka kolankowa jest wysokości 90cm.
Dodatkowo dach jest odrobinę bardziej opuszczony do dołu aby delikatnie zakrywał ściankę kolankową.
W moim odczuciu dach jest bardzo ładny, proporcje są zachowane, szczególnie ładnie dom wygląda od strony wykuszu.

Nasz dom ma z jednej strony czterometrową wiatę. Z tej strony gdzie dach jest prosty bez kukułki. Właśnie tu popełniliśmy błąd że wiata nie zaczyna się niżej albo nie jest inaczej zrobiona ponieważ dach z wiatą wydaje się bardzo obszerny. Wiata go niepotrzebnie przedłuża. Poza tym szczegółem wszystko jest ładne i zgrane.

Kalenica została dodana po to aby krokwie narożne (zapomniałem fachowej nazwy) były krótsze. Po prostu łatwiej je zdobyć.

karol74
06-09-2008, 09:01
Jesteśmy na etapie więźby dachowej oby szło jak najszybciej :lol:

mkkj
11-09-2008, 13:10
Witam,
Mozę ktoś posiada kosztorys i mógłby się podzielić, format dowolny: xls, pdf ;-).

[email protected]

Marcin634
17-09-2008, 11:03
http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=635

Marcin634
17-09-2008, 11:05
http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=636

Marcin634
17-09-2008, 11:28
http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=640

karol74
21-09-2008, 08:03
Hej!

Czekam na zdjęcia środka :D

buczo44
19-10-2008, 11:46
Witam wszystkich forumowiczów!
Jesteśmy na etapie wyboru projektu jednakże mamy najgorszy wariant ułożenia działki (1125m2) tzn. wjazd od południa! Jak na razie najbardziej spodobał nam się projekt KARMINA i tu nasz pytanie jak zaadoptować, przystosować ten projekt do takiego właśnie typu działki?! Lub jeśli macie podobne projekty w tym stylu pasujące do działki z wjazdem od południa!
Serdecznie dziękujemy za wszelkie rady!
Pozdrawiamy

sebavilk
09-11-2009, 21:13
Witamy i przedstawiamy naszą Karminę oto link

http://forum.muratordom.pl/witam-chcielibysmy-przedstawic-wam-nasza-karmine,t166407.htm

kac_per
27-09-2011, 11:36
Witam
Mam do odsprzedania projekt domu "Karmina", który zakupiłem w biurze architektonicznym Archipelag (2400 PLN).
Projekt jest kompletny, w stanie idealnym, ze wszystkimi pieczątkami, hologramami + ksero całego projektu dla potrzeb wyceny przez ekipę + broszury, prospekty, cd - wszystko to, co otrzymałem w przesyłce od architektów.
Powód sprzedaży? : całkowita zmiana planów życiowych - przeprowadzka, sprzedaż działki i wszystkich zakupionych projektów na potrzeby budowy.

Krótka charakterystyka domu "Karmina" :
Dom parterowy z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla 4-osobowej rodziny. Elewacja w przyjemnych, ciepłych odcieniach przyciąga oko. Bryła budynku jest zwarta, układ pomieszczeń ciekawy. Na część nocną, przewidzianą na poddaszu, składa się sypialnia i pokoje dla dzieci. Plusem jest usytuowanie klatki schodowej przy wiatrołapie. Połączenie pomieszczeń gospodarczych przylegających do garażu daje inwestorowi możliwość zastosowania każdego rodzaju ogrzewania.

Więcej informacji na stronie biura Archipelag - POLECAM!!!Naprawdę super domek.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę o kontakt tel.662041607 lub na mail'a. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.