PDA

Zobacz pełną wersję : Panele. Pomocy!!



Jana9
15-11-2004, 10:54
Witam wszystkich doswiadczonych forumowiczów i proszę o radę.
Rok temu urządzając swoje nowe mieszkanie położyliśmy panele :evil:
oczywiście kierowalismy sie głównie względami cenowymi -poprostu coś trzeba było położyć na podłogę. Wybrałam wcale nie najtańsze panele jasny buk- imitacja klepki. I szczerze żałuje swojej decyzji. Mam już dość ich pielęgnacji :evil: Zaraz po położeniu położyliśmy na nich warstwę ochronną preparatu polecanego przez producentów paneli, dzięki temu maja lekki połysk. Mam naturę pedantki więc wieszcie mi - jest ciężko.Codziennie je zamiatam, często przecieram wilgotną szmatką z rozcieńczonym Pronto do paneli (choc mogła bym robić to codziennie!) wszystko na nich znać. Jak sobie z tym radzić?
Prawdę mówiąc mam ochotę na zmianę podłogi, tylko na co ? deski, klepka, parkiet?
Bardzo proszę podzielcie się ze mna swoimi doświadczeniami.
Pozdawiam :)
Jana

trebor112
18-11-2004, 13:53
Polecam mycie paneli płynem firmy Classen, o nazwie " Aktiv Reiniger Lux Panel". Litrowa butelka wystarczyła mi na 30 myć podłogi o powierzchni 35 m2. Koszt zakupu: 11.50 PLN. Ekonomika mycia to nie jedyna zaleta tego środka. Po myciu Classenem kurz zbiera się wyraźnie wolniej a na podłodze nie ma żadnych smug, rys, zarysowań, plam itp.
Jedna uwaga: ten środek nie nabłyszcza a czyni powierzchnię matową, co mi odpowiada z dwóch powodów: lubię mat i panele mam z imitacją faktury drewna( nie gładkie).

D`arek
21-11-2004, 01:47
Wydaje mi się, że za często smarujesz Pronto, ja robię to raz na kilka miesięcy i wygląda ładnie. Miałam kiedyś podobny problem z wykładziną PCV musiałam zmyć stare warstwy pasty specjalnym środkiem - takim anty nabłyszczaczem. Ela

21-11-2004, 02:34
Jana - jakbym siebie czytała. Mam panele tylko w stołowym i tak mnie wnierwiają, że nigdy więcej ich nie chcę.Jak moja Juleczka zaczęła siadać to kupiliśmy wykładzinę i położyliśmy ją na te panele.Było ciepło,miło i ładnie.Niestety łobuziaki narobiły plam i po 2 latach pocięłam ją na kawłaki - dywaniki, które docieramy pod drzwiami na klatce schodowej.
Położyłam więc małe, jasne dywaniki i jest już mniej paneli do wycierania.
U mnie problem bierze się chyba stąd,że mam okna od zachodu i bardzo dużo słońca.I właśnie pod słońce znać każdą rysę i kurz.A laminat kurz przyciąga jak każdy sztuczny materiał.Spróbuję ten środek, bo do tej pory zmywałam wodą.

Jana9
22-11-2004, 11:04
Wypróbuje środek polecany przez trebora 112. Wydaje mi się, że nie uzywam za dużo Pronto bo rozcieńczam. Podobnie jak mimilapin mam okna od zachodu i duzo słońca w pokojach. Wszystko znać! Pomęczę się chyba jeszcze trochę i wymienię to cholerstwo, tylko na co?

pirat
22-11-2004, 11:38
Heeeej ma
http://netpo.pl/24.php pisża sobie tak:
Środki czyszczące.
Paneli laminowanych nie wolno myć wodą z dodatkiem środków zawierających wosk. To co jest dobre dla paneli drewnianych, nie koniecznie musi być również dobre dla paneli laminowanych. Po umyciu paneli takim środkiem, na powierzchni mogą pojawić się brzydkie smugi. W takim przypadku najlepiej od razu kupić środek do usuwania wosku i jeszcze raz umyć panele używając tego środka. Do mycia paneli podłogowych nie wolno również używać żadnych środków posiadających właściwości ścierne.

a na
http://netpo.pl/18.php
Powierzchnia
Większość paneli posiada powierzchnię matową - taki jest standard na rynku. Jeżeli chcesz żeby Twoje panele ładnie się błyszczały, to uwaga: nie kupuj matowych paneli i środka do nabłyszczania - w ten sposób tylko zniszczysz sobie podłogę. Paneli laminowanych nie wolno myć przy pomocy środków zawierających wosk! Dlatego jeżeli chcesz mieć błyszczącą podłogę, to od razu kup błyszczące panele.

Jana9
23-11-2004, 14:31
Pirat dzięki za adres. Przejrzałam stronkę. Więc , może jednak ten środek ochronny, którym smarowaliśmy panele był niewłaściwy? Spróbujemy to usunąć. Może się uda. Mam jeszcze takie pytanko. Jakie podłogi lepiej się sprawdzają jasne czy ciemne?. Mam na myśli podłogi drewniane lub panele o strukturze drewna? Wydaje mi się, że na ciemnych np. venge bardziej znać kurz. Mi osobiście bardzo podobają sie bielone deski, ale może też ich pielęgnacja jest pracochłonna. co o tym sądzicie?

23-11-2004, 17:58
Janko
Myślę że nasz problem wynika stąd że jesteśmy obie pedantyczne :oops: A przynajmniej ja.Nie lubię tego kurzu pod słońce i tyle.Na ciemnym znać o wiele bardziej.W nowym domu planuję cieniowane terakoty,raczej jasne i jasne drewno - klon,bielone deski.Nie widać na nich kurzu,a piachu u mnie nie ma, bo przy moich dziewczynkach codziennie odkurzam.Teraz kiedy jest mało słońca panele olcha - takie mam podobają mi sie, ale latem to mam ochotę je przykryć wykładziną.

jfilemonowicz
25-11-2004, 11:29
Jeśli chodzi o mnie ... natychmiast wymieniłabym panele na parkiet (oczywiście o ile w domowym budżecie znalazły by się na to pieniądze ).
to co mnie szczególnie drażni w panelach to stukot i nienaturalny wygląd .

~Joanka
25-11-2004, 12:28
Ja również jestem posiadaczką paneli podłogowych i po wielu eksperymentach stwierdziłam, że najlepszym środkiem do ich mycia jest zwykły Ludwik albo inny płyn do mycia naczyń. Czasami wlewam do wody odrobinę płynu do płukania tkanin (działa antystatycznie). Podłogę myję nie żadnymi mopami bo zostają smugi ale za radą mojej mamusi zwykłą pieluchą tetrową założoną na miotłę, żeby krzyż nie bolał.
Pronto stanowczo odradzam jak również wszelkie pasty do podłóg (po ich użyciu będzie widać każdy ślad).

Jana9
28-11-2004, 10:51
Witajcie :) . Nadal drąże temat. Trebor 112 wspominał wcześniej o panelach ze strukturą drewna. Wczoraj widziałam takie, nawet dosycć ładne w cenie 39 zł za metr kwadratowy :o . Czy takie panele lepiej utrzymać w czystości w porównaniu z gładkimi? Czy mają one jakieś wady? Oczywiście sprzedawcy w sklepie bardzo je zachwalaja. Ale jak to jest w praktyce? Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Agnieszka

Jana9
07-12-2004, 23:27
Jeszcze podrążę temat. Czy ktos ma panele ze struktura deski? Co o nich sądzicie?

ibrahim69
08-12-2004, 19:27
Te paneli są do niczego.Jak masz problem to uzywaj środka UNICLEAN.Jest drogi ale wart swojej ceny