PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TYTAN pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 [3] 4

Vickey
02-03-2009, 17:26
Pyrtki

My również ruszamy na wiosnę jak tylko pogoda się ustabilizuje. Fundamenty zrobiliśmy w tamtym roku, zostały częściowo zasypane piaskiem, teraz będziemy się zabierać za rozprowadzenie kanalizacji itd.
Jeśli chodzi o materiał na ściany to dylemat mieliśmy wielki :). Ale w zasadzie braliśmy pod uwagę tylko ceramikę. I w końcu w tamtym tygodniu kupiliśmy pustak - padło na Maxa z Wienerbergera. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Teraz czekamy tylko na wiosnę :D, oby przyszła jak najszybciej bo już mam serdecznie dosyć zimna, śniegu, chlapy itd.

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :)
Vickey

lucascom
03-03-2009, 12:35
Pyrtki
a nie powiększasz salonu kosztem pokoju obok ? :) była by duża otwarta przestrzeń ;) ta piwnica strasznie zawyży wam koszty budowy :)

a na ścianę Ytong klasa PP2 365mm przenikalność ciepła U=0,29 do tego styropian TERMO ORGANIKA GOLD-śCIANA 100mm U=0,38 ;) licząc z tynkiem cała ściana będzie mieć U=0,16 :D montujecie okna zaraz na skraju ściany tak aby okno było na równo z powierzchnią ściany, wówczas ocieplając ścianę pozbędziecie się mostków termicznych przy oknach ;) można by też zlikwidować okna w garażu, to nie potrzebne koszty :) myśleliście może o wentylacji mechanicznej z rekuperatorem ? ;)

Vickey
03-03-2009, 13:53
A tak z ciekawości zapytam tych Tytanowców, którzy już wybudowali swoje domki - ile kosztował Was dach?? (robocizna plus materiał). Wszyscy mnie straszą, że dach w Tytanie jest strasznie skomplikowany i wychodzi bardzo drogo, ciekawa jestem jak jest naprawdę.

Pozdrawiam
Vickey

bullish
03-03-2009, 14:13
A tak z ciekawości zapytam tych Tytanowców, którzy już wybudowali swoje domki - ile kosztował Was dach?? (robocizna plus materiał). Wszyscy mnie straszą, że dach w Tytanie jest strasznie skomplikowany i wychodzi bardzo drogo, ciekawa jestem jak jest naprawdę.

Pozdrawiam
Vickey

Pod pojęciem dach-u można podciągnąc b.dużo - musisz być bardziej konkretny:

Dach to:
Koszt konstrukcji (drewno impregnowane jak?, mocowania ze stali) + robota cieśli + ew. dźwig bo krokwie narożne są gigantyczne
Wstępne krycie (foli czy deski i papa) + robota
Pokrycie (dachówka (ceramika czy cement), blachodachówka, blacha do obróbki, rynny, stopnie, ławki kominiarskie etc. ) + Robota dekarzy.

Jeżeli zrobisz dach zgodnie z projektem tj, zachowasz wszystkie przekroje i sposób mocowania krokwii etc., drewno impregnowane ciśniniowo, deskowanie + dachówka ceramiczna to w sumie musisz lekko założyć ok. 100 tys zł. Sama robocizna to około 30 000 zł

bullish
03-03-2009, 14:25
Pyrtki
a nie powiększasz salonu kosztem pokoju obok ? :) była by duża otwarta przestrzeń ;)

Nawet bez powiekszania salonu kosztem pokoju - "otwartość" i przestrzeń pzred salonem jest naprawdę duża.
Jak zlikwidujesz pokój to wyjdzie ci salon "kiszkowaty" - chyba, ze zamienisz wogóle ścianę nośną na słupy.

Co do zmian w projekcie to polecam szczególnie powiększenie górnej łazienki kosztem pokoju tj. przesuniecie ściany ok. 90 - w ten sposób powstaje doskonałe miejsce na kabinę prysznicową - wnęka za kominem i aranżacja łazieni jest łatwiejsza.

Jako namiastka podpiwniczenia może być mała piwniczka pod schodami ok. 1m poniżej poziomu posadzki. Wejście obok pokoju po schodami.

Pyrtki
03-03-2009, 15:56
Pyrtki
a nie powiększasz salonu kosztem pokoju obok ? :) była by duża otwarta przestrzeń ;) ta piwnica strasznie zawyży wam koszty budowy :)

a na ścianę Ytong klasa PP2 365mm przenikalność ciepła U=0,29 do tego styropian TERMO ORGANIKA GOLD-śCIANA 100mm U=0,38 ;) licząc z tynkiem cała ściana będzie mieć U=0,16 :D montujecie okna zaraz na skraju ściany tak aby okno było na równo z powierzchnią ściany, wówczas ocieplając ścianę pozbędziecie się mostków termicznych przy oknach ;) można by też zlikwidować okna w garażu, to nie potrzebne koszty :) myśleliście może o wentylacji mechanicznej z rekuperatorem ? ;)


Lucascom
bylismy we wnetrzy tytana i stwierdzamy,ze nie ma potrzeby powikszania salnou, gdyz jest on wystarczajacej wielkosci i wydaje sie bardzo przytulny, zreszta na etapie budowy mozna sobie zobaczyc czy zrobic scianke miedzy salonerm a gabinetem ,czy nie. na dzis stwierdzamy,ze zostawimy gabinet.

z ta piwnica ti wiemy,ze koszta sie zwikesza,ale nie mieslismy za specjalnie wyjscia,b o kotlownia jest za mala na ekogroszek ,a gazem palic nie mozmey. wiec piwnica byla jedynym ratunkiem (czesciowe podpiwniczenie).

dzieki za info co do scian. Mąż rzeczywiscie mysli o rekuperatorze i solarach oraz o centralnym odkurzaczu. co o tym myslicie? pozdrawiamy

lucascom
03-03-2009, 22:04
ja myślę że solar można zainstalować w późniejszym czasie, no chyba że ma się na to pieniądze, ale wiadomo jak to jest przy budowie domu, zawsze brakuje kasy. Solar sprawdza się dobrze ale jak mieszkają tak powyżej 3 osób w domu, wtedy się szybko zwraca, w lecie jest straasznie dużo ciepłej wody :D można mieć bojler taki na kilkaset litrów żeby zmagazynował tą ciepłą wodę, starcza wtedy na całą noc :D
A odkurzacz centralny, hmmm, moim zdaniem poręczna sprawa, ale czy aż tak potrzebna ?;)

jasina
12-03-2009, 21:27
A tak z ciekawości zapytam tych Tytanowców, którzy już wybudowali swoje domki - ile kosztował Was dach?? (robocizna plus materiał). Wszyscy mnie straszą, że dach w Tytanie jest strasznie skomplikowany i wychodzi bardzo drogo, ciekawa jestem jak jest naprawdę.

Pozdrawiam
Vickey


Witam, mogę Ci podac moje koszty. Listopad-grudzień 2008

Kantówki ok. 9000 PLN
Cieśla 7000 PLN
Gwoździe plus pręty gwintowane coś około 200 PLN

Dachówka, blachy, rynny, okna dachowe, gwoździe, taśmy kalenicowe itp cos około 42 000
Dekarz ok 16 000

Razem ok. 75 200

pozdrawiam
jasina

Kinia_Z1
16-03-2009, 14:51
ja mam dachówkę ceramiczną (dobrą) + robocizna+ okna dachowe+ wszystkie dodatki, więźba - ok. 60 tys. Stan na marzec 2009.

Vickey
16-03-2009, 16:24
Witam

Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi. Mamy nadzieję, że zmieścimy się w 60 000 zł tak jak ty Kinia - z jakiego regionu jesteś???

Pozdrawiam
Vickey :)

Agnes26
16-03-2009, 20:40
Witam serdecznie wszystkich Tytanowców :lol: !
Ja również jestem heh bo można to tak nazwać Tytanką ponieważ zakupiliśmy z mężem projekt i jesteśmy zakochani w Tytanku. Jesteśmy na etapie adaptacji i wiosną jak tylko uporamy się z papierami zaczynamy wylewać fundamenty :lol: .
Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na nowe wiadomości o Waszych budowach :wink:

Ps. My budujemy Tytana II LUSTRZANE ODBICIE czy ktoś może go buduje w kujawsko- pomorskim ? :D Czekam na info.

jasina
16-03-2009, 22:00
Ja tez buduję Tytan II lustrzane odbicie, ale w mazowieckim koło Sulejówka

jasina

Kinia_Z1
17-03-2009, 07:40
Witam

Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi. Mamy nadzieję, że zmieścimy się w 60 000 zł tak jak ty Kinia - z jakiego regionu jesteś???

Pozdrawiam
Vickey :)



z Dolnego Śląska. Mogę tylko powiedzieć, że kosztorys to jedno, a stan faktyczny to drugie. Ale z oknami powinnam się zmieścić w 240 tys.

Agnes26
17-03-2009, 08:35
Ja tez buduję Tytan II lustrzane odbicie, ale w mazowieckim koło Sulejówka

jasina

Jasina na jakim etapie jesteście?
Pozdrawiamy

jasina
17-03-2009, 08:57
Czesc.

Juz po instalacjach, tynkach i wylewkach, to udało mi sie zrobic w zimie. Wczoraj weszli na budowe fachowcy od ocieplenia poddasza, jak skończą przechodzą na elewacje i podpbitkę.
Zacząłem tez porządkowanie działki, wywiozłem śmieci, nawiozłem ziemi, za jakieś dwa tygodnie chcę zacząć robić ogrodzenie.

pozdr.
jasina

Vickey
17-03-2009, 09:42
Witam

Kinia i Jasina może wrzucicie jakieś fotki z budowy :). dla nas początkujących jest to bardzo, bardzo pomocne :).
Agnes miło Cie powitać na forum, wybraliście sobie piękny domek :lol: .

Pozdrawiam
Vickey

jasina
17-03-2009, 10:45
Bardzo chętnie, niestety nie wiem jak :) :) Ostatnio lucascom umieszczał moje zdjęcia w jakims albumie :)
Ale moge przesłac mailem. Za dzień, dwa powinienem mieć aktualne - wybieram się zobaczyć jak ida postępy przy ocieplaniu poddasza :)
Przeslij mi adres na priv to wyslę.
jasina

HIMEK
17-03-2009, 13:05
Witam!
Mam pytanie do tych którzy mają już dach na swoich Tytankach. Czy montowaliście okna dachowe o wymiarze tak jak z projektu czyli 160x78? Zastanawiam się nad oknami o wymiarze 140x78. Obecnie gdzie mieszkam mam wymiar okien dachowych 118x78 i szczerze mówiąc są one wystarczające przy podobnym spadku dachu. Długość okna 160 - to wydaje mi się lekko przesadzona. Może macie opinie na ten temat i swoje spostrzeżenia? Następny dylemat to rura spustowa po lewej stronie (rynna), patrząc od strony wjazdu do garażu, widziałem, że w niektórych Tytanach jest ona wyprowadzona na schody wejściowe do domu. Nie bardzo to widzę w ten sposób. W projekcie jest to tak przedstawione na wizualizacji również (w dolnej części zasłonięte kwiatkiem :) ). Myślę, że nie jest to zbyt trafne rozwiązanie. Czy ktoś z was inaczej to rozwiązał?
Pozdrawiam

jasina
17-03-2009, 13:34
HIMEK,

Ja zamontowałem okna takie jak są w projekcie czyli 160x78 i muszę Ci powiedzień, że wcale nie sa za duże. Nie mam co prawda porównania z mniejszymi oknami, ale te z projektu są jak najbardziej ok.
Natomiast sprawę rynny z przodu rozwiązał mi dekarz. Przesunął tę rurę w na ścianę z drzwiami garażowymi. Zrobił mi symetrycznie tak samo z obu stron i jest super.
pozdr.
jasina

Agnes26
18-03-2009, 08:58
Witam

Kinia i Jasina może wrzucicie jakieś fotki z budowy :). dla nas początkujących jest to bardzo, bardzo pomocne :).
Agnes miło Cie powitać na forum, wybraliście sobie piękny domek :lol: .

Pozdrawiam
Vickey

Vickey mi równiez jest bardzo miło i bardzo sie ciesze że mogę z Wami tu pisać i czytać cenne informacje o naszych domkach :lol:

Agnes26
18-03-2009, 09:00
Jasina czy moge prosić o jakiś albumik z fotkami na e-maila?
Pozdrawiam :lol:

Vickey
18-03-2009, 12:47
Jasina teraz nie masz już wyjścia musisz się nauczyć wrzucać fotki na forum :P .
Pozdrawiam wszystkich
Vickey

jasina
18-03-2009, 13:02
Vickey i Agnes26, pod tym linkiem, Lucascom umiescił zdjęcia mojego domu.
Nie są może najnowsze ale cos tam można zobaczyć.

http://lucascom.fotosik.pl/albumy/556622.html

Byłem dzisiaj na budowie i miałem porobić nowe zdjecia ( obiecałem je Vickey) ale nie chciałem się tam plątac między nogami. Okazało sie, że ekipa, która rozpoczeła w poniedziałek ocieplanie poddasza liczy..uwaga..9 osób :) i troche bym przeszkadzał. Nowe zdjęcia będą najpóźniej w sobotę.

jasina

Kinia_Z1
18-03-2009, 13:51
Szukam właścicieli/inwestorów budujących tego typu dom z okolic województwa opolskiego i części dolnośląskiego.
pochodzimy z Brzegu opolskiego i interesują nas informacje na temat tego domu.


Budujemy pod Wrocławiem, jakby coś to pytajcie....

lucascom
20-03-2009, 14:40
Osoby proszące o zdjęcia, proszę o przeglądanie poprzednich postów, w jednym umieściłem linki do kilku galerii w których są fotki z budowy tytana, co prawda tam był tytan I, ale nie w sumie różnica pojawia się tylko w wielkości łazienki nad garażem i samego garażu, reszta jest ta sama :)

Dla przypomnienia:
http://lucascom.fotosik.pl/albumy/556622.html
http://foto.onet.pl/f1hlj,u.html - to chyba najlepsza galeria :)
http://foto.onet.pl/le5i,0oo0kgkcc0c7,5xx3s,u.html#5xx3s
http://foto.onet.pl/dl3kk,20o9xo0s0ss0,66ari,u.html#66ari
http://foto.onet.pl/66t5j,u.html

Może byłby ktoś chętny z osób zaczynających budowę na poprowadzenie bloga z budowy ? :D są fajne blogi budowlane, na których można by relacjonować z pełnym opisem poszczególne etapy budowy domu:)

lucascom
20-03-2009, 14:47
A, zapomniałem o jednym :D
Dla osób, które nie zauważyły jeszcze na fotkach w galerii, jasina ma zainstalowaną wentylacje mechaniczną z rekuperatorem :D bardzo fajny pomysł :D

Agnes26
20-03-2009, 15:36
Leniuszki powklejać foteczki z budowy pochwalić sie troszkę :lol:
Pozdrowionka 8) :o :roll: :P

jasina
20-03-2009, 17:53
Lucascom, właśnie oglądałem swój domek pod podanym, linkiem. Zdjęcia są już mocno nieaktualne. No może mocno....to tez trochę przesadziłem, ale mam już tynki i wylewki a to bardzo zmienia cały dom w środku.Jutro jadę na budowę więc zrobię kilka nowych. Chętnie je tutaj wrzucę do oglądania, ale potrzebuję małego instruktażu.
Lucascom, Ty masz to obcykane. Podpowiesz mi jak mam to zrobic?
pozdrawiam
jasina

jasina
20-03-2009, 18:11
Pyrtki
a nie powiększasz salonu kosztem pokoju obok ? :) była by duża otwarta przestrzeń ;) ta piwnica strasznie zawyży wam koszty budowy :)

a na ścianę Ytong klasa PP2 365mm przenikalność ciepła U=0,29 do tego styropian TERMO ORGANIKA GOLD-śCIANA 100mm U=0,38 ;) licząc z tynkiem cała ściana będzie mieć U=0,16 :D montujecie okna zaraz na skraju ściany tak aby okno było na równo z powierzchnią ściany, wówczas ocieplając ścianę pozbędziecie się mostków termicznych przy oknach ;) można by też zlikwidować okna w garażu, to nie potrzebne koszty :) myśleliście może o wentylacji mechanicznej z rekuperatorem ? ;)


Lucascom
bylismy we wnetrzy tytana i stwierdzamy,ze nie ma potrzeby powikszania salnou, gdyz jest on wystarczajacej wielkosci i wydaje sie bardzo przytulny, zreszta na etapie budowy mozna sobie zobaczyc czy zrobic scianke miedzy salonerm a gabinetem ,czy nie. na dzis stwierdzamy,ze zostawimy gabinet.

z ta piwnica ti wiemy,ze koszta sie zwikesza,ale nie mieslismy za specjalnie wyjscia,b o kotlownia jest za mala na ekogroszek ,a gazem palic nie mozmey. wiec piwnica byla jedynym ratunkiem (czesciowe podpiwniczenie).

dzieki za info co do scian. Mąż rzeczywiscie mysli o rekuperatorze i solarach oraz o centralnym odkurzaczu. co o tym myslicie? pozdrawiamy


Czesc,
mam już wybudowany salon i gabinet i w 100% zgadzam się z Tobą że salon jest wystarczający co do swojej wielkosci. Oczywiście każdy ma indywidualne oczekiwania, ale jak dla mnie jest zupełnie ok. Kilka słów o gabinecie. Początkowo chciałem go zamienic na pokój gościnny, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Zostawiłem gabinet i będę go robił na "taki prawdziwy". Czyli ciemna drewniana biblioteczka, biurko, drewniana boazeria. Taki mój i moje Ani kącik. Według nas to nie tylko miejsce do pracy ale tez miejsce do wypoczynku :) Można w spokoju i ciszy popiac na np. forum muratora :)

Piwnica- normalnie zazdroszczę :) Zrobię taka na podwórku w ziemi. Marzy mi się taka na wino :) Tylko jeszcze trzeba je umiec zrobic :)
pozdr.
jasina

Vickey
23-03-2009, 15:46
Witam

Jasina serdecznie Ci dziękuję za zdjęcia :). Domek jest piękny, a prace widzę postępują w "zastraszającym" :) tempie. Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki.

Vickey

jasina
23-03-2009, 22:07
Vickey

Dzięki za słowa uznania :) To dla każdego inwestora najważniejsze.
Prace idą to prawda. Trafiłem na fajna ekipę, robią szybko i dobrze. No i jest ich sporo. Razem z szefem 9 osób. W ubiegły poniedziałek weszli na poddasze, a widziałaś na zdjęciach ile jest zrobione. W środę koniec i rozliczenie tego etapu. A jutro częśc ekipy zaczyna już robic elewację. Majster powiedział, ze mam tydzień na wybór koloru :) czyli tutaj tez powinno pójśc szybko. Elewację robię dokładnie taką jaka jest w projekcie, czyli wysoki cokół, pogrubienia na rogach budynku, pogrubiony słup tarasowy, opaski wokół okien oraz opaska odcinająca cokół. I najważniejsze 2 kule, jedna z przodu, druga z tyłu. To wymóg mojej córki, która powiedziała, że ...kule muszą byc.
O kolor elewacji nie pytajcie...jeszcze nie wiem :)
pozdr.
jasina

lucascom
27-03-2009, 15:46
zapomniałem powiedzieć, że od pewnego czasu na http://lucascom.fotosik.pl/ można znaleźć nowe fotki od Jasina :)

Jasina, mam pytanie, macie piec gazowy kondensacyjny z zamknięta komorą spalania i wentylacje mechaniczną, wiec hmm, po jakie licho był budowany komin z kotłowni ? :) to przecież dodatkowe koszty :)
Ile dajecie styropianu pod podłogówkę ?:)

jasina
31-03-2009, 21:54
Lucascom, przepraszam ale ostatnio nie zauważyłem pytania. Już odpowiadam. Komin, rzeczywiście nie potrzeby na ta chwilę. Ten komin można nazwac "gdyby", "jeżeli" itp. Generalnie komin jest na gorsze czasy, czyli gdyby brakło mi forsy na gaz, lub jeżeli braknie mi forsy na gaz itd. :) :) :) to mogę coś zrobic np. postawic nowy piec. Koszt komina jeśli dobrze pamiętam to coś około 2,5 tysia.. I jeszcze jedna rzecz, niby nie az tak istotna - estetyka domu :) Jakoś sobie pomyslałem, że dom musi miec komin :). Powiem Ci uczciwie, że zastanawiam się nad przeróbką komina, a raczej samej góry. Nie podoba mi się i zastanawiam się nad domurowaniem kilku cegieł.

Styropian pod podłogówka wyglada tak: 15 cm na dole, i 5 na górze.

Pozdrawiam
jasina

lucascom
31-03-2009, 22:12
w sumie nie myślałem nad tym w tej kategorii, że gdyby gaz był za drogi to co innego tam można dać :D ale ciekawa uwaga :) wydawało mi się, że koszty budowy takiego komina łącznie z wykończeniem go to tak koło 4 tys :)
Nie mogę się doczekać, aż się wprowadzicie, ciekawi mnie jakie będą koszty ogrzewania domu w zimie przy takich fajnych rozwiązaniach technicznych :)

jasina
31-03-2009, 22:22
Wiesz co, muszę powiedziec, że co do kosztów masz rację. Zapomniałem dodac koszt klinkieru. Razem będzie około 4 tysia.

Szczerze Ci powiem, że sam jestem ciekaw, czy to wszystko się zwróci :) :)

Vickey
02-04-2009, 20:11
Witam
Mam pytanie, czy puszczaliście w fundamentach rurę doprowadzającą powietrze do kominka?
Pozdrawiam Vickey

jasina
02-04-2009, 21:46
Czesc Vickey

Ja tak zrobiłem, hydraulik ją położył jak robił kanalizację przed zalaniem chudziaka.
Pozdrawiam
jasina

HIMEK
04-04-2009, 22:32
Witam
Mam pytanie, czy puszczaliście w fundamentach rurę doprowadzającą powietrze do kominka?
Pozdrawiam Vickey

Witam Vickey!
Ja planuje ułożyć ją ponad "chudziakiem" w warstwie styropianu. Wyjdzie to powyżej fundamentu.
Pozdrawiam

Vickey
14-04-2009, 16:15
Witam

Himek mam do Ciebie pytanie odnośnie tych metalowych koszy w konstrukcji dachu. Czy zastosowałeś to rozwiązanie u siebie czy masz może jakiś inny pomysł, a jeśli tak to co na to twój Kierbud???.

Jasina a jakie Ty zastosowałaś/eś rozwiązanie???

Pozdrawiam
Vickey

HIMEK
15-04-2009, 10:53
Witam

Himek mam do Ciebie pytanie odnośnie tych metalowych koszy w konstrukcji dachu. Czy zastosowałeś to rozwiązanie u siebie czy masz może jakiś inny pomysł, a jeśli tak to co na to twój Kierbud???.

Jasina a jakie Ty zastosowałaś/eś rozwiązanie???

Pozdrawiam
Vickey

Witam Vickey
Konstrukcja dachu zgodnie z projektem. Blachy węzłowe już zamontowane na wieńcu i czekam na dekarzy, którzy troszkę się opóźniają. Planowo mieli przyjść w tym tygodniu a będą dopiero początkiem maja (chyba nie uśmiecha im się pracować przy tym dachu - tym bardziej, że inwestor (czyli ja :) ) upiera się przy rozwiązaniu jak w projekcie a oni zrobili by to i "lepiej" i "prościej"). Ekipa dekarzy sprawdzona, ale polecić będę mógł dopiero po skończonej robocie. Powiem tylko tyle, że ten dach do najprostszych i najtańszych nie należy. Niemniej odradzam "kombinowanie" przy zmianach konstrukcji i "pocienianiem" więźby przy dachówce. Kilkakrotnie kontaktowałem się z Architektem z "Dobrych Domów" i dostałem jasne odpowiedzi na moje wątpliwości. Decyzją jest trzymanie się projektu dachu.

Pozdrawiam

Vickey
15-04-2009, 11:05
Himek
Jeżeli możesz napisz mi na priv ile kosztowały Cię te okucia i kto ci je wykonał, będę bardzo wdzięczna za info
Pozdrawiam

Agnes26
21-04-2009, 21:51
JASINA bardzo dziekuje za fotki domek pieknieje w oczach...pozdrawiam

Vickey
24-04-2009, 10:51
Witam

Jasina, Agnes ma rację Twój domek pięknieje w oczach :), ale gonicie...
A teraz z innej beczki - z czego stawialiście kominy w Waszych domach??? Pora się na coś zdecydować, a w głowie pustka ... Pomóżcie :)

Pozdrawiam
Vickey

jasina
26-04-2009, 00:14
Witam

Himek mam do Ciebie pytanie odnośnie tych metalowych koszy w konstrukcji dachu. Czy zastosowałeś to rozwiązanie u siebie czy masz może jakiś inny pomysł, a jeśli tak to co na to twój Kierbud???.

Jasina a jakie Ty zastosowałaś/eś rozwiązanie???

Pozdrawiam
Vickey

Witam Vickey
Konstrukcja dachu zgodnie z projektem. Blachy węzłowe już zamontowane na wieńcu i czekam na dekarzy, którzy troszkę się opóźniają. Planowo mieli przyjść w tym tygodniu a będą dopiero początkiem maja (chyba nie uśmiecha im się pracować przy tym dachu - tym bardziej, że inwestor (czyli ja :) ) upiera się przy rozwiązaniu jak w projekcie a oni zrobili by to i "lepiej" i "prościej"). Ekipa dekarzy sprawdzona, ale polecić będę mógł dopiero po skończonej robocie. Powiem tylko tyle, że ten dach do najprostszych i najtańszych nie należy. Niemniej odradzam "kombinowanie" przy zmianach konstrukcji i "pocienianiem" więźby przy dachówce. Kilkakrotnie kontaktowałem się z Architektem z "Dobrych Domów" i dostałem jasne odpowiedzi na moje wątpliwości. Decyzją jest trzymanie się projektu dachu.

Pozdrawiam


Witajcie, bardzo długo mnie już tutaj nie było.
Ja robiłem więźbę trochę inaczej niż w projekcie,a dokładnie pomniejszyłem przekroje krokwi oraz krokwi koszowych. W moim dachu nie było tego rozwiązania z tymi metalowymi łącznikami, o których piszecie. Ja w ścianach działowych wstawiłem słupy betonowe, na których oparta jest "ramka" podtrzymująca więźbę. Na wszystkie rozwiązania dostałem zgodę kierownika budowy.

pozdr.
jasina

jasina
26-04-2009, 00:18
Witam

Jasina, Agnes ma rację Twój domek pięknieje w oczach :), ale gonicie...
A teraz z innej beczki - z czego stawialiście kominy w Waszych domach??? Pora się na coś zdecydować, a w głowie pustka ... Pomóżcie :)

Pozdrawiam
Vickey


Witaj, ja robiłem systemowy niestety nie pamiętam jakiej firmy. Wykonawca mi polecił w zastępstwie Schiedela. Kosztowały sporo taniej. Sprawdzę i podeślę Ci nazwę firmy.
jasina

Katarzyna Szubert
26-04-2009, 12:00
witajcie, projektowałam wnętrze Tytana w Aninie ........
styl mieszany prowansalsko - angielski dla małżeństwa z trójką dzieci ........
parter - nie mam żadnych uwag, nie trzeba nic zmieniać, salon jest wystarczająco duży, natomiast góra to same skosy, trzeba było się nieźle nagimnastykować......

jasina
26-04-2009, 12:34
Witaj

mój Architekt podzieliłby Twoje zdanie. :)
Trochę się namęczył nad zrobieniem projektów łazienek nad garażem i przy sypialni małżeńskiej :), a przyznam, że wraz z żoną nie ułatwialiśmy tego zadania. Kilka razy zmienialiśmy ustawienia i glazurę.
A styl domu - angielski :)
pozdr.
Jasina

HIMEK
28-04-2009, 13:31
Witam

Jasina, Agnes ma rację Twój domek pięknieje w oczach :), ale gonicie...
A teraz z innej beczki - z czego stawialiście kominy w Waszych domach??? Pora się na coś zdecydować, a w głowie pustka ... Pomóżcie :)

Pozdrawiam
Vickey

Witam!
Vickey, w Rudnej Małej jest firma "CJ Blok" producent kominów systemowych. Rury ceramiczne (wkłady kominowe) mają czeskiej firmy - jakość bardzo dobra. Kupowałem w tamtym roku. Na stronie producenta jest kalkulator do doboru komina. Można wynegocjować spore rabaty.
Pozdrawiam
Himek

Vickey
29-04-2009, 10:55
Witam :)

Mam pytanie do tych forumowiczów, którzy robili w swoich domach strop Teriva - ile płaciliście wykonawcy za robocizną?? Mój trochę zaskoczył mnie swoja wyceną hmmmmm - no nie mała to kwota :evil:

Pozdrawiam
Vickey

jasina
09-05-2009, 20:54
Czesc Vickey

Niestety nie pomogę, nie wiem ile płaciłem. Byłem umówiony na całośc
pozdr.
jasina

lucascom
03-07-2009, 15:55
i cisza :( zapraszam do dyskusji, dodawania nowych zdjęć ! :D

jasina
10-07-2009, 23:48
Witam wszystkich, dawno już mnie tutaj nie było.

Lucascom, niestety do tej pory nie umiem wkleja zdjec. Mogę je przesłac do Ciebie?
pozdrawiam
jasina

Agnes26
08-08-2009, 19:13
Jaka cisza :( nic sie tu nie dzieje...jak tam wasze Tytany? Czy ma ktos może jakies nowe fotki z budowy?Pozdrawiam :lol:

Kinia_Z1
11-08-2009, 14:53
Witam,



z czego budowaliście ścianki działowe na poddaszu? Strop w projekcie przeliczono na beton komórkowy Ytong czyli stosunkowo lekki materiał. Ponieważ ściany główne mamy z porothermu to i ścianki działowe chcielibyśmy postawić z tego samego materiału, ale mamy wątpliwości bo 1 m2 ściany z ceramiki poryzowanej (bloczki Rapis) będzie ok. 20kg cięższy od Ytonga. Ponieważ podnosiliśmy ściankę kolankową tak więc sciany działowe poddasza będą wyższe o ok. 30 cm niż w projekcie czyli łącznie ok. 3m. Dla 1mb sciany działowej o pełnej wysokości, z ceramiki, ciężar będzie więc ok. 90kg większy niż z bloczków Ytong. Mamy wątpliwości czy strop to wytrzyma. Proszę o Wasze fachowe opinie.



Z góry dziękuję.

HIMEK
14-08-2009, 13:52
Witam,



z czego budowaliście ścianki działowe na poddaszu? Strop w projekcie przeliczono na beton komórkowy Ytong czyli stosunkowo lekki materiał. Ponieważ ściany główne mamy z porothermu to i ścianki działowe chcielibyśmy postawić z tego samego materiału, ale mamy wątpliwości bo 1 m2 ściany z ceramiki poryzowanej (bloczki Rapis) będzie ok. 20kg cięższy od Ytonga. Ponieważ podnosiliśmy ściankę kolankową tak więc sciany działowe poddasza będą wyższe o ok. 30 cm niż w projekcie czyli łącznie ok. 3m. Dla 1mb sciany działowej o pełnej wysokości, z ceramiki, ciężar będzie więc ok. 90kg większy niż z bloczków Ytong. Mamy wątpliwości czy strop to wytrzyma. Proszę o Wasze fachowe opinie.



Z góry dziękuję.

Witam!
Murowałem ścianki z betonu komórkowego firmy Solbet. Przypuszczam, że chodzi Ci tutaj o strop jak w projekcie czyli "Teriva I" więc:

- obciążenie całkowite dla Terivy I to około 620kg/m2
- masa 1m2 stropu ~270 kg
- obciążenie ściankami wykończeniowymi ~130 kg/m2
- obciążenie ściankami działowymi 75 kg/m2
- obciążenie technologiczne zmienne- dopuszczalne obciążenie użytkowe 150 kg/m2

Reasumując - obciążenie poza ciężarem własnym konstrukcji (tynk, izolacja, podłoga, ścianki działowe, obciążenie zmienne technologicznie) ~ 355 kg/m2


Pod ściankami działowymi wykonanymi w sposób tradycyjny np. murowanymi z cegły, ustawionymi równolegle do belek stropowych, musisz wykonać wzmocnienie żeber stropowych. Wzmocnienie stropu najczęściej wykonuje się przez ułożenie dwóch belek kratownicowych obok siebie lub przez wykonanie belki żelbetowej. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że obciążenie przejmowane są na belki, tak więc ma to duże znaczenie czy stawiasz ściankę na jednej, czy na dwóch belkach stropowych. Przy rozpiętościach powyżej 4 m dla Terivy I, belki stropowe powinny być "połączone" żebrem rozdzielczym; zależnie od tego czy ono jest, nośność stropu może być większa lub mniejsza.
Jednoznacznie nie można na twoje pytanie odpowiedzieć nie znając gdzie ścianki będą stały. Jeżeli jesteście na etapie budowy stropu to należy w tym miejscu ścianki dodatkowo dołożyć belkę stropową. Jeżeli już wykonano strop zgodnie z projektem (pod Ytonga) to i tak przeniesie on dodatkowy ciężar rozłożony na m2 powierzchni podłogi. O ile pamiętam to współczynnik bezpieczeństwa dla Terivy to 1,4. Czyli 40% zapasu! Na koniec - ważne jest nie tyle samo obciążenie, co sposób rozłożenia. Jeżeli macie wątpliwości to proponuję rozmowę z kier-bud lub rozmowa z producentem stropu. Pozdrawiam
Himek

Kinia_Z1
03-09-2009, 19:33
Cześć Ajur,

widzę, że Ty zrobiłaś ścianki działowe na poddaszu z porothermu. Wiem, że masz też podniesioną ściankę kolankową czyli tym samym wysokość ścian działowych poddasza jest wyższa. Czy nic Ci nie pęka? Czy strop wytrzymuje to bociążenie? Uzgadniałaś z kimś zmianę materiału ścianek na cięższy? W projekcie jest uwzględniony beton komórkowy na ścianki poddasza, który jest lżejszy od porothermu i to budzi moje obawy. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam

bullish
04-09-2009, 10:43
Cześć Ajur,

widzę, że Ty zrobiłaś ścianki działowe na poddaszu z porothermu. Wiem, że masz też podniesioną ściankę kolankową czyli tym samym wysokość ścian działowych poddasza jest wyższa. Czy nic Ci nie pęka? Czy strop wytrzymuje to bociążenie? Uzgadniałaś z kimś zmianę materiału ścianek na cięższy? W projekcie jest uwzględniony beton komórkowy na ścianki poddasza, który jest lżejszy od porothermu i to budzi moje obawy. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam

Ja mam z silki 12 cm (kilkakrotnie ciężeszj niż PTH) i nic nie pęka ale dokładnie pod ściankami są belki stropowe (po 3 szt), a nie pustaki. Wczesniej trzeba przewidzieć i przygotować odpowednio strop

monika_mo1
04-09-2009, 23:38
/Witam,
29 lipca zaczęliśmy budowę Tytana :) wszystko idzie jak na razie Super-szybko i sprawnie. Mamy już więźbę dachową czekamy teraz na murarzy żeby nam postawili komin i ścianki przy balkonach :( ale czekamy już tydzień i postanowiłam z Wami pogadać - mam troszke więcej czasu.
Pisaliście jakiś czas temu o różnych stronach gdzie można prowadzić dziennik budowy, możecie mi podać jakiś z którego korzystacie może?

Mam kilka pomysłów również na zmiany w ściankach działowych w projekcie:
1. nie zmienialiśmy nic w salonie (uważamy że i tak jest trochę za mały :( no a mąż chce mieć swój azyl w "gabinecie" więc też nie możemy zmniejszyć)
2. również zmniejszyliśmy łazienkę na dole na korzyść pomieszczenia gospodarczego i zrezygnowaliśmy tam z garderoby
3. za to zmniejszyliśmy troszkę spiżarnię i kuchnię dla wiatrołapu (żeby tam zmieściła się szafa wnękowa - to nasza garderoba której nie mamy dalej :wink: )
4.Firma, która dla nas robi podpowiedziała nam również co do otworów okiennych żeby zwiększyć wyjście na taras z salonu na 1500x2100
5. na górze oczywiście zrezygnowaliśmy z 1 łazienki (tej 2/4 w sypialni) w tym miejscu mamy garderobę a tam gdzie garderoba ma być taki mały kącik do pracy - tym razem mój azyl :wink: - z biureczkiem i jakimś tyci regałem na dokumenty

To nasze pomysły :) oczywiście podwyższyliśmygórę o 2,5 pustaka na rzie nie wygląda źle.
Mamy mnóstwo pytań do Was "Tytanów"
:D ale na początek chcieliśmy się przywitać i podzielić naszymi pomysłami

śmiało piszcie co o nich myślicie no i może jakieś inne sugestie...?

Proszę podpowiedzcie mi gdzie mogę poprowadzić dziennik z budowy - a może Wy gdzieś prowadzicie jakiś :D

Czekamy na posty i do pogadania pa

monika_mo1
04-09-2009, 23:48
To znów ja ;)
na zdjęciach widziałam, że zamiast elementów metalowych wstawiliście drewniane, my daliśmy stal-skorzystaliśmy ze spadających cen stali.

Mam jeszcze jedną prośbę podrzućcie pomysły na tarasy- planowaliśmy połaczyć oba ze sobą, teraz jednak postanowiliśmy pozostawić je tak jak w projekcie oddzielnie ale nasza działeczka jest bardzo wąska (20m szerokości) i nie możemy mieć tak rozłożystego. Potrzebujemy jakichś podpowiedzi na wejście - może macie jakieś pomysły albo sami zmienialiście te schody??

z góry dzięki
:D [/i]

Agnes26
05-09-2009, 19:21
Witam serdecznie
I wkońcu zaczelismy budowe jesteśmy na etapie zalewania fundamentów...
Po zalaniu gdy pojechaliśmy do domu po świezo wylanym betonie zachciało sie chodzić kotkowi i pozostawiał nam slady i musimy troszke poprawić... Aco tam ciekawego u Was Tytanki?
Ma ktoś jakieś nowe fotki zbudowy?
Pozdrawiam serdecznie :lol:

lucascom
05-09-2009, 20:54
monika_mo1 budujecie tytan I czy tytan II? budujecie na tarasie kominek? nie myśleliście o zlikwidowaniu balkonu wychodzącego na bok domu i zmniejszeniu ilości okien połaciowych - bo np. po co podwójne okno w łazience lub po co dawać okna do garderoby? :) Nie myśleliście może nad systemem mechanicznej wentylacji z odzyskiwaniem ciepła, tzw. rekuperator? :)

monika_mo1
06-09-2009, 19:56
Siemka :)
nasz Tytan to I z jednym garażem,a wentylacji nie będziemy mieli :( sporo kosztuje taka przyjemność, ale za to zdecydujemy sie na płaszcz wodny - no właśnie co Wy o tym sądzicie?? my cały czas zastanawiamy się nad tym - niestety znamy zwolenników jak i przeciwników, sami nie wiemy czy będziemy z tego korzystali :roll: cóż pożyjemy zobaczymy.
a co ze stronkami z dziennikami z budowy, znacie jakieś??
jeszcze jedno czy drzwi do pokoi i łazienek zostawiacie 90-tki? strasznie mnie to zdziwiło w projekcie, uroku nie dodaje i na pewno nie odejmie jak będą to 80-tki i 70-tki...??

monika_mo1
06-09-2009, 20:07
monika_mo1 budujecie tytan I czy tytan II? budujecie na tarasie kominek? nie myśleliście o zlikwidowaniu balkonu wychodzącego na bok domu i zmniejszeniu ilości okien połaciowych - bo np. po co podwójne okno w łazience lub po co dawać okna do garderoby? :) Nie myśleliście może nad systemem mechanicznej wentylacji z odzyskiwaniem ciepła, tzw. rekuperator? :)

:) jeśli chodzi o taras i kominek - to chyba nie jest dobry pomysł - widziałam dom z takim kominkiem :( troszkę brudno wokół całej tej sprawy było, ale kwestia gustu i upodobań. Jesli chodzi o balkony to z żadnego nie rezygnujemy, to nam się właśnie podobało w nim, że nikt nie jest pokrzywdzony - brakiem balkonu (wówczas mieliśmy drugie dziecko w drodze ;) ) poza tym stracił by chyba swój urok :)
a okien - owszem - pozbyliśmy się jednego w garderobie, ale w tej mniejszej resztę zostawiamy, lepiej mieć za dużo o jedno niż załować że go nie ma ;)

no to chyba wszystkie odpowiedzi na pytania jakie zostały zadane ;)

Pozdrawiam i jateraz czekam na odpowiedzi :D

lucascom
07-09-2009, 11:14
Ta propozycja z oknami i balkonem i kominkiem to tylko po to by obniżyć koszty, zawsze to kilkanaście tysięcy taniej wyjdzie :) Płaszcz wodny nad kominkiem fajna sprawa o ile będziecie często palić w kominku, ale sprawa jest tu skomplikowana, można stosować tam np. bufory wodne z 2 zbiornikami w środku (zbiornik w zbiorniku), wymienniki ciepła, można to łączyć nawet z systemem solarnym, są bardzo różne systemy, ciężko wybrać ten najlepszy. Ale jeśli będziesz zakładać taki system wybierz bufor z dodatkową wężownicą, która pozwoli Ci dołączyć w przyszłości np. system solarny :)

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/download.php?file=swiat_kominkow.pdf
http://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki_abc/46.html
http://www.watt.pl/gfx/pdf/82.pdf


A dziennik z budowy możesz prowadzić tutaj: www.mojabudowa.pl , wysyłałem Ci już wiadomość na prv z tą informacją :P

lucascom
14-09-2009, 15:47
czy ktoś tu jeszcze zagląda?:>

Agnes26
15-09-2009, 19:41
hehe wszyscy zajęci budowaniem Tytanka :lol: Pozdrawiam

lucascom
16-09-2009, 16:33
zastanawiam się na co zdecydowała się monika_mo1, bo materiały dostarczyłem z których wynika, że nie opłaca robić się kominka z płaszczem wodny no i teraz cisza, 0 odzewu :D a chciałem jeszcze żeby poprowadziła bloga. Za niedługo powinienem mieć nowe zdjęcia od jasina, dom już jest wykończony :) jak będę je miał to wrzucę na neta i poinformuje wszystkich :)

Agnes26
16-09-2009, 17:00
lucascom
to super czekam na fotki bo u mnie dzis zakończyli fundamenty... :D pozdrawiam

Agnes26
16-09-2009, 17:01
mam pytanko jak dodaje sie fotke do swojego profilu (w okienku swojego profilu) :lol: ???

lucascom
16-09-2009, 19:12
o właśnie! Ty zaczynasz budować dom, możesz zrobić bloga!:D www.mojabudowa.pl zakładaj tu konto i działaj :D wystarczy jak raz w tygodniu coś dodasz ;) tylko załóż, bez żadnych wymówek :]

marcin1919
17-09-2009, 15:47
witam
wiecie moze ile metrow klntrlat i lat potrzeba na tytana.
bo nie wiem ile mam zamowic

monika_mo1
18-09-2009, 22:19
zastanawiam się na co zdecydowała się monika_mo1, bo materiały dostarczyłem z których wynika, że nie opłaca robić się kominka z płaszczem wodny no i teraz cisza, 0 odzewu :D a chciałem jeszcze żeby poprowadziła bloga. Za niedługo powinienem mieć nowe zdjęcia od jasina, dom już jest wykończony :) jak będę je miał to wrzucę na neta i poinformuje wszystkich :)
Witam, ja należe do tych zajętych budowaniem Tytanka hihi. No a tak przy okazji to przepraszam że zaniedbywałam :oops: :oops:
Ktos (tylko nie pamiętam kto :( ) prosił mnie o kilka zdjęć na prywatnego maila ze zdejciami z budowy, wysłałam kilka chciałam poprowadzic dziennik budowy z naszego "placu boju" hihi ale jakos czasu na wszytsko mi brakuje :(
Mąż za granicą, dwoje dzieci no a wszyscy mają mnóstwo pytań - bo tu koniec budowy i wiele pytań nasuwa się już na tym etapie.
Jeśli chodzi o płaszcz wodny, no cóż tu decyzja należy raczej do mojego męża on jest na tyle dociekliwy że wyszuka odpowiednie rozwiazanie dla nas, poza tym zobaczymy jak to kosztowo się ma.
W tym tygodniu, tak jak wcześciej pisałam, wiele się działo. Okazało się, że w projekcie jest kolejny błąd (pierwszy odkryliśmy na etapie więźby dachowej) w orynnowaniu a dokładniej w ilości spływów - jednej brakuje tzn na rysunku dachu nie jest wrysowany spływ choć na elewacjach jest narysowany :-?
no i kolejna moja pięta achillesowa wentylacja, ale dobrze że mój mąż :D jest oczytany i troszke mnie podszkolil jak mam rozmawiac z panami specami od dachow itp no i pana kierownika trzeba pochwalic bo też swietnie się spisał :)

Wielkie dzięki za link lukascom skorzystałam, zalogowałam się mam swoją stronke www. ale niestety nie moge (czyt.nie potrafię ) dodać zdjeć strasznie długo to trwa albo poprostu nie tak to robię.
Chętnie pokazałabym Wam jak wygląda nasz Tytanek, ale niestety nie potrafię wkleić, tutaj również, zdjęcia :( więc musicie mi wierzy jest śliczny, z wielkimi oknami :) (które są drogie, ale za to jakie piękne i ile światła dają).
Wybraliśmy ciemny-brąz dachówkę i robi to wrażenie :) - ale co ja tu będę Wam mówiła, sami doskonale wiecie jaki jest piękny, w końcu dlatego się tu spotykamy :D

Pozdrawim wszystkich miłośników tego domku :) i czekam na podpowiedzi jak mam to cholerstwo - czyli zdjęcie - tutaj wkleić ;)
pa[/img]

lucascom
18-09-2009, 22:31
możesz mi dać na maila te fotki, a ja wsadzę na neta :) jesteś na etapie stan surowy zamknięty jak dach skończysz? powiedz mi czy wiesz może ile do teraz kosztowała Cię budowa domu (pomijając koszty działki) :)
P.S.
ja osobiście odradzam ten kominek z płaszczem wodnym, no chyba, że zamierzacie ciągle tam palić, ale to się strasznie będzie brudzić w salonie. Radził bym zainwestować może w system solarny.
A, jak będą robić kanały wentylacyjne, te krótkie są między pomieszczeniem na poddaszu a dachem to przyuważ jaką taśmą obklejają rury w miejscu w którym przechodzi przez folie dachową ;) bo już widziałem kilka przypadków na forach gdzie były obklejane zwykłą taśmą to pakowania a nie tą specjalną :D mam nadzieje, że wiadomo o co chodzi, nie umiem profesjonalnie wytłumaczyć :D

monika_mo1
18-09-2009, 22:44
możesz mi dać na maila te fotki, a ja wsadzę na neta :) jesteś na etapie stan surowy zamknięty jak dach skończysz? powiedz mi czy wiesz może ile do teraz kosztowała Cię budowa domu (pomijając koszty działki) :)
P.S.
ja osobiście odradzam ten kominek z płaszczem wodnym, no chyba, że zamierzacie ciągle tam palić, ale to się strasznie będzie brudzić w salonie. Radził bym zainwestować może w system solarny.
A, jak będą robić kanały wentylacyjne, te krótkie są między pomieszczeniem na poddaszu a dachem to przyuważ jaką taśmą obklejają rury w miejscu w którym przechodzi przez folie dachową ;) bo już widziałem kilka przypadków na forach gdzie były obklejane zwykłą taśmą to pakowania a nie tą specjalną :D mam nadzieje, że wiadomo o co chodzi, nie umiem profesjonalnie wytłumaczyć :D

Wszystko ci powiem :)
otóż w tej chwili nam doradzono żebyśmy zostawili stan surowy ale bez okien i drzwi - zabijamy dechami wszystkie otwory - i tak sobie przezimować - jakos tak w luty marzec założymy okna - wówczas są dobre ceny okien ;) - następnie powoli prace wykończeniowe (chociaż są plany żeby kable rozprowadzić w grudniu, wówczas mój mąż elektryk mógłby to zrobić podczas wolnego).
Jeśli chodzi o koszt to myślę i mam nadzieję (oby nie więcej), że stan surowy zamknięty zamknie nam 200 000zł. W tej chwili czekamy na wlanie tarasów - tu pójdzie trochę betonu (podobno jakieś 15metrów) i jeszcze nie mamy faktury na resztę dachu i róznych takich drobiazgów, ale z założenia wychodzi nam że 200 000zł będzie :) my mamy dodatkowy koszt podsypania terenu - mieliśmy straszny dołek i trzeba nawieźć ziemi co tez troche kosztuje a będzie tego i ze 20 wywrotek :( ale tego nie liczę :)
podaj mi proszę swój adres mailowy to ci wyślę kilka :)

Pozdro

monika_mo1
18-09-2009, 22:46
No i jeszcze jeśli masz ochotę dokadnie wiedzieć ile nas kosztowały poszczególne materiały i etapy mogę Ci wysłac nasz osobisty rachunek sumienia z budowy ;)

monika_mo1
18-09-2009, 22:53
możesz mi dać na maila te fotki, a ja wsadzę na neta :) jesteś na etapie stan surowy zamknięty jak dach skończysz? powiedz mi czy wiesz może ile do teraz kosztowała Cię budowa domu (pomijając koszty działki) :)
P.S.
ja osobiście odradzam ten kominek z płaszczem wodnym, no chyba, że zamierzacie ciągle tam palić, ale to się strasznie będzie brudzić w salonie. Radził bym zainwestować może w system solarny.
A, jak będą robić kanały wentylacyjne, te krótkie są między pomieszczeniem na poddaszu a dachem to przyuważ jaką taśmą obklejają rury w miejscu w którym przechodzi przez folie dachową ;) bo już widziałem kilka przypadków na forach gdzie były obklejane zwykłą taśmą to pakowania a nie tą specjalną :D mam nadzieje, że wiadomo o co chodzi, nie umiem profesjonalnie wytłumaczyć :D
:) wiem o co chodzi z tą taśmą ;) mamy super ekipę która raczej nie szczędzi nam kosztów ale za to super radzi i podpowiada nam co możemy a czego nie i chyba woleliby nas naciągnąć niż zaoszczędzić na takim bzdurnym materiale ;)

Ciesze się niezmiernie, że istnieją takie profesjonalne firmy jak nasza :)i każdemu z Was szczerze życzę takiej ekipy, zaczęliśmy 29 lipca a między czasie mieli tygodniowe wolne ;) więc policzcie sami w ile dni roboczych zbudowali nam chałupkę (wcale nie taką prostą jak się okazuje)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Pozdro

monika_mo1
18-09-2009, 23:00
witam
wiecie moze ile metrow klntrlat i lat potrzeba na tytana.
bo nie wiem ile mam zamowic

Wszystko masz w projekcie marcin1919, a poza tym jak zawieziesz projekt do tartaku, oni zazwyczaj dają 10% od siebie (bezpłatnie) na "w razie czego" tak słyszałam i dlatego też pewnie nam zostało jakieś 10% ;) ale można to spokojnie wykorzystać a na pewno ci nie zabraknie. Poza tym musisz wiedzieć, że te nasze dachy Tytana mają strasznie grube krokwie - wogóle wszystkie te kawałki drzewa sa ogromiaste (porównywałam z innymi więźbami to nasz słynął na cała okolicę) ale warto w to zainwestować wystarczy obejrzeć wiadomości i my już nie żałujemy, przynajmniej będziemy spać spokojnie jak będą wichury :o
Powodzenia i pozdrawiam

lucascom
19-09-2009, 01:01
monika_mo1, a myślałem, że to trochę więcej wyjdzie ten koszt budowy ;) mam nadzieje, że fundamenty masz ocieplone i że taras jak i schody od frontu nie będą przylegać bezpośrednio do domu, ale będą oddzielone od niego styropianem ;) Wiesz, te mostki termiczne, tyle się o tym mówi, ale nie wszyscy dbają o to na początkowych etapach budowy domu :) No nic, na bloga Cię chyba nie namówię, może ktoś inny się skusi :] Powodzenia przy budowie i czekam na fotki, maila masz na wiadomosci prywatnej ;)

monika_mo1
19-09-2009, 09:42
Jak to nie namówisz :) ja juz sie zapisałam i próbuję coś stworzyć - jakiś dziennik budowy ale niestety jakoś te zdjęcia mi nie wchodzą. Poza tym jeśli Ty jesteś już na tym blogu powinieneś mnie znaleźć. Wysłałam Ci prywatnego maila z propozycją ;) oczywiście budowlaną, no i czekam na adres mailowy, to powysyłam zdjęcia.

Pozdrawiam pa

lucascom
19-09-2009, 14:02
ja nie mam tam konta, tylko przeglądam blogi innych ;) a zdjęcia, hmmm, może są za dużo i dlatego nie chcą wejść?:) albo moze mają polskie znaki, nie wiem, pokombinuj, a jak się nie będzie dało rady to w ostateczności dasz mi tam login i hasło i ja coś popróbuje :) potem Ci podam kilka linków do innych blogów, bo niektórzy mają fajne pomysły na wykończenie wnętrza :) a maila mojego Ci wysłałem w wiadomości prywatnej :) nie chce go bezpośrednio na forum wklejać bo potem różne programy odwiedzają fora, spisują maile i potem pełno spamu przychodzi ;(

Pyrtki
21-09-2009, 15:12
Witam serdecznie wszystkich Tytanowców :lol: !
Ja również jestem heh bo można to tak nazwać Tytanką ponieważ zakupiliśmy z mężem projekt i jesteśmy zakochani w Tytanku. Jesteśmy na etapie adaptacji i wiosną jak tylko uporamy się z papierami zaczynamy wylewać fundamenty :lol: .
Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na nowe wiadomości o Waszych budowach :wink:

Ps. My budujemy Tytana II LUSTRZANE ODBICIE czy ktoś może go buduje w kujawsko- pomorskim ? :D Czekam na info.


Witaj Agnes26, my budujemy Tytana II w Dobrczu, a Ty w jakiej miejscowości? Może się spotkamy w celu wymiany doświadczeń odnośnie budowy Tytanka? Na jakim etapie jesteście? My w tym tygodniu kończymy budowę piwnicy, reszta w przyszłym roku. Pozdrawiamy.

monika_mo1
26-09-2009, 23:05
monika_mo1, a myślałem, że to trochę więcej wyjdzie ten koszt budowy ;) mam nadzieje, że fundamenty masz ocieplone i że taras jak i schody od frontu nie będą przylegać bezpośrednio do domu, ale będą oddzielone od niego styropianem ;) Wiesz, te mostki termiczne, tyle się o tym mówi, ale nie wszyscy dbają o to na początkowych etapach budowy domu :) No nic, na bloga Cię chyba nie namówię, może ktoś inny się skusi :] Powodzenia przy budowie i czekam na fotki, maila masz na wiadomosci prywatnej ;)

:) tak jak obiecałam na blogu mybudujemy.pl wkleilam kilka fotek tytanka - ciąg dalszy w niedlugim czasie. Sporo pracy z tym wklejaniem (trzeba zmniejszyć rozmiar każdego pokolei zdjęcia :-? ). Pozdrawiam wszytskich miłośników tego domku jest piękny - wiem co mówię oglądam go codziennie i jestem coraz bardzjej nim zauroczona :)

nesta
27-09-2009, 12:33
Witam!!!
Ciesze sie iz moge dolaczyc do grona budujacych Tytana :P :P :P
Wlasciwie nasza przygoda z budowa zaczela sie w maju 2008.
Do dnia dzisiejszego Tytanek juz sobie stoi i cierpliwie czeka na wykonczeniowke.
Jestesmy obecnie na etapie kanalizacji oraz c.o.(jedna z drozszych inwestycji) :wink:
Wprowadzilismy kilka zmian a mianowicie:
- na gorze jest tylko jedna lazienka
- druga lazienke na gorze zamienilismy na garderobe
- likwidacja garderoby w sypialni, przez co mamy piekna i duza sypialnie
- zmiana ksztaltu tarasu
- zmiana ksztaltu okna w gornej lazience
Teraz czas na kilka fotek:

http://images46.fotosik.pl/193/ec21433f99850946med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images44.fotosik.pl/194/0b5d1f5a76fefe03med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/135/2c30672631002354med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Agnes26
28-09-2009, 20:45
Witaj Agnes26, my budujemy Tytana II w Dobrczu, a Ty w jakiej miejscowości? Może się spotkamy w celu wymiany doświadczeń odnośnie budowy Tytanka? Na jakim etapie jesteście? My w tym tygodniu kończymy budowę piwnicy, reszta w przyszłym roku. Pozdrawiamy.[/quote]


Witam my z mezem budujemy jakieś 6 km od Bydgoszczy w miejscowości Łochowo skończyliśmy fundamenty i czekamy do wiosny aby ruszyc dalej. Dobry pomysł z tym spotkaniem... :lol:

monika_mo1
30-09-2009, 20:48
Witam,
powstaje nasza galeria zdjęć z budowy Tytana na stronie www.mybudujemy.pl - żeby obejrzeć zdjęcia trzeba się zalogować, ale bez zobowiązań więc zapraszam do mojej galerii. Co niektórzy użytkownicy tego forum już tam są i oglądali :)
Pracuję również nad albumem z budowy na ogólnej stronie onet.pl jak skończę również dam znać ;)

Pozdrawiam i wklejajcie proszę zdjęcia swoich pomysłów na wykończenie, Poszukuję ciekawych pomysłów głównie na schody, sypialnie i garderoby. Odwdzięcze się tym samym w swoich galeriach. Tu niestety nie wychodzi mi to wklejanie (mimo że zdjęcia już są zmniejszone) więc poddając się stworzyłam dwie galerie tam gdzie jest to prostrze ;)

Jutro wylewają tarasy i wejście do domu - inne niż w projekcie. Okna dopiero styczeń - luty :( ale i tak jest piękny ten nasz domek :) mówię tak bo wszystkim nam podoba się tytan ;) hihi

monika_mo1
12-10-2009, 13:03
Hejka, co tak tu cicho?? Nasz Tytanek skończony hihi walczymy teraz z ogrodzeniem i z zielskiem które wrosło w naszą ziemię :x efekt końcowy będzie widoczny na zdjęciach w moim albumie na onecie http://foto.onet.pl/o221s,u.html

Czy ktoś ma już za sobą bądź jest w trakcie ogrzewania, kominków i pieca?? Interesuje mnie ile tak biorą za robociznę?? My planujemy ogrzewanie podłogowe na dole i częściowo na górze do tego dochodzi kilka grzejników i byłam troszkę zaskoczona ceną :o
Doradźcie jakiś piec na gaz ?? każdy chwali swoje, proponują nam Junkersa i jakiś piec niemiecki - nie pamiętam nazwy, a co wy chwalicie?? Może warto podkreślić że cena odgrywa rolę ;) więc nie interesują mnie piece za 30 000zł :(

Pozdrawiam Tytanków no i odzywajcie się :)

lucascom
12-10-2009, 21:35
hehe, od jakiegoś czasu nikt tu prawie nic nie pisze ;) a ja zacząłem się interesować ostatnio projektem Benedykt2 :D mega fajny :D tylko fotek mało :(
nie wolisz zrobić w całym budynku podłogowego a grzejnik tylko w łazience? Ceny nie powinny być większe od kosztów zwykłego ogrzewania, tylko zaznacz, że chcesz te grzejniki podłączać bez mieszalnika, wtedy będzie w nich temperatura wody koło 50 stopni max. Z mieszalnikiem i drożej wychodzi całe ogrzewania i mniej ekonomiczniej bo piecyk dogrzewa wodę zamiast np. do 50 do do 80 stopni i to specjalnie tylko dla tych kilku grzejników.
tematy odnośnie pieców i ogólnie cen podłogówki pojawiają się na forach i muratora i budujemy dom, wiec tam możesz poszukać :)

bullish
13-10-2009, 08:58
Doradźcie jakiś piec na gaz ??

U mnie podłogówka prawie na całym dole + kaloryfer tam gdzie jest drewno na podłodze. W podłodze rurki też w łazience na górze. Generalnie, podłogówka jest to dobre rozwiązanie. Jeżeli miałby wszędzie terakotę to zrobiłbym tak cały dom.

Piec kondensacyjny Vaillant (wiszący)+ sterowanie pogodowe + polski zasobnik (Biawar). 2 obiegi, mieszacz etc. Po 1 roku grzania średnimiesięczny koszt gazu wyniósł ok. 300-350 zł (temp w domu była utrzymywana na dość wysokim poziomie, jak to po przeprowadzce z bloku:)

Sam piec i zasobnik nie była aż tak drogi - zobacz ceny na ich stronie i odejmij 20-30%, bo po tyle policzył mi go fachowiec, który robił wszystkie instalacje (ale to była kompleksowa robota i płaciłem za całą usługę, a nie tylko sam piec).

monika_mo1
14-10-2009, 11:37
Dzięki wielkie za odpowiedź, w końcu coś zaczęło się dziać tutaj :)
Powiedzcie czy Wy również macie beton jakiś nie przemakalny na tarasach ??
dziś byłam zapłacić za beton no i mała niespodzianka oprócz betonu zwykłego wzięli jakiś niezwykły :/ niespodzianka podwójna bo i kwota faktury mnie zaskoczyła ;) ale oby to było na prawdę dobre !!!

monika_mo1
14-10-2009, 11:48
hehe, od jakiegoś czasu nikt tu prawie nic nie pisze ;) a ja zacząłem się interesować ostatnio projektem Benedykt2 :D mega fajny :D tylko fotek mało :(

Siemka lucascom :)
Obejrzałam oczywiście Pana Benedykta hihi duży domek no i duży dach hihi nam by się na działce nie zmieścił no i pewnie ceramika nie wchodziłaby w grę przy tylu metrach dachu :( ale środek fajny - chociaż ja bym troszkę pozmieniała (w Tytanku również pozmieniałam kilka rzeczy) ogólnie ładny duży domek wszędzie wyjście na balkon na górze chociaż mniejsza ilość balkonów ;)
Kiedyś nam się podobał Hermes :) obejrzyj sobie też jest coś podobnego - nam zabrakło 70cm działki :x ale mamy teraz Tytanka i też nam się podoba :)
powodzenia w poszukiwaniu swojego domku :)

lucascom
14-10-2009, 18:40
Hermes mi się nie podoba ze względu na pojedynczy garaż, zbyt bardzo otwartą kuchnie i z powodu braku drugiej łazienki na piętrze dedykowanej do jednej sypialni. Tytan i Benedykt mają te rzeczy, a Benedykt ma przewaga nad tytanem z powodu dużego pomieszczenia nad garażem, które można fajnie zaadoptować :) Powiesz mi proszę jaka jest powierzchnia dachu w Twoim tytanie? to tytan z pojedynczym garażem o ile pamiętam?

immorti
23-10-2009, 13:49
Witam Wszystkich,
W przyszłym roku mam nadzieję dołączyć do budujących domy wg. projektu Tytan stąd jestem gorąco zainteresowany dobrymi radami od was wszystkich, którzy przeszli już do fazy robót w realu. My z żoną już dwa lata temu zakupiliśmy wymarzoną działkę w okolicach Krakowa i teraz jesteśmy na etapie kończenia formalności. Nasz projektant obiecuje, że będziemy mieli uprawomocnione pozwolenie na budowę w styczniu 2010. W związku z tym chciałem skorzystać z waszych doświadczeń, moje dopiero będą się wykuwały w fazie budowy. W związku z tym, że nasza działka jest bardzo długa, ale za to ma tylko 27 metrów szerokości zdecydowaliśmy się na wersję Tytan II (z podwójnym garażem). Do tego poprosiliśmy naszego projektanta o dorysowanie piwnicy pod całością domu z zejściem/schodami w garażu. Widziałem na forum, że w Tytanie I wiele osób wprowadza także inne mniej lub bardziej skomplikowane zmiany, więc chciałem podpytać jakie są wasze doświadczenia z tymi zmianami. Część osób podwyższa ścianę kolankową o jeden pustak, powiększa salon, powiększa lub likwiduje okna etc. My obecnie planujemy tylko podpiwniczenie i może powiększenie okna w salonie. Żonę także niepokoją drzwi w gabinecie/pokoju na parterze stąd myślimi nad zamianą ich na okno. Innych zmian wewnątrz na chwilę obecną nie przewidujemy. Z technicznych spraw chciałem się spytać z czego budujecie ściany w swoich domkach? Ja chciałbym zamienić bloczki betonowe na Maksa plus styropian. Jakie są wasze doświadczenia z tym związane? Także dachówkę (w projekcie cementowa) planujemy położyć ceramiczną. Poza tym na chwilę obecną innych zmian technicznych też nie przewidujemy (poza dołożeniem podpiwniczenia pod całością domu).

Jeśli ktoś buduje Tytana I lub II w okolicach Krakowa czy będę mógł się wprosić i spojrzeć z daleka na budowę? W takiej sytuacji prosiłbym o kontakt na priva.

Pozdrawiam
Zdzisław

lucascom
25-10-2009, 00:18
1. podniesienie poddasza o 2 pustaki
2. na dole zrobić tylko ubikacje z drzwiami otwieranymi w kierunku salonu, dzięki temu zyskacie garderobę na parterze w miejscu gdzie były wcześniej drzwi do łazienki.
3. zmiana drzwi na okno w gabinecie jest ok i tak pewnie był by rzadko używane, można też pomyśleć o połączeniu gabinetu z salonem, uzyskamy wówczas dużą przestrzeń
4. likwidacja okien w garażu, likwidacja okna dachowego w garderobach 8 i 4 oraz pozostawienie jednego okna w łazience 2 :)
5. na pietrze likwidacja balkonu w sypialni nr.5, ewentualnie, można by pomyśleć o naprawdę energooszczędnym domu, ale wówczas wymagało by to pozbycia się balkonów i piwnic :D piwnice strasznie wam podniosą koszt domu ;)


A ściany może ściany Ytong klasa PP2 300mm + styropian TERMO ORGANIKA GOLD-ŚCIANA 160mm =460mm grubości i daje to przenikalność ciepłą na poziomie U=0,15.
Można też pomyśleć o coraz modniejszej wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, koszt to 14-20 tys, bardzo komfortowy i oszczędny patent, a ostateczny koszt wyjdzie niższy bo nie trzeba budować kominów wentylacyjnych. Jeśli ogrzewanie będzie gazowe to możecie wypuścić rurę spalinową przez ścianę garażową, wówczas w ogóle odpadnie koszt budowy jednego komina co da oszczędności rzędu 5-7 tys (o ile pamiętam taki patent możliwy jest w piecach o mocy do 18KW).

monika_mo1
26-10-2009, 20:44
Witam Wszystkich,
W przyszłym roku mam nadzieję dołączyć do budujących domy wg. projektu Tytan stąd jestem gorąco zainteresowany dobrymi radami od was wszystkich, którzy przeszli już do fazy robót w realu. My z żoną już dwa lata temu zakupiliśmy wymarzoną działkę w okolicach Krakowa i teraz jesteśmy na etapie kończenia formalności. Nasz projektant obiecuje, że będziemy mieli uprawomocnione pozwolenie na budowę w styczniu 2010. W związku z tym chciałem skorzystać z waszych doświadczeń, moje dopiero będą się wykuwały w fazie budowy. W związku z tym, że nasza działka jest bardzo długa, ale za to ma tylko 27 metrów szerokości zdecydowaliśmy się na wersję Tytan II (z podwójnym garażem). Do tego poprosiliśmy naszego projektanta o dorysowanie piwnicy pod całością domu z zejściem/schodami w garażu. Widziałem na forum, że w Tytanie I wiele osób wprowadza także inne mniej lub bardziej skomplikowane zmiany, więc chciałem podpytać jakie są wasze doświadczenia z tymi zmianami. Część osób podwyższa ścianę kolankową o jeden pustak, powiększa salon, powiększa lub likwiduje okna etc. My obecnie planujemy tylko podpiwniczenie i może powiększenie okna w salonie. Żonę także niepokoją drzwi w gabinecie/pokoju na parterze stąd myślimi nad zamianą ich na okno. Innych zmian wewnątrz na chwilę obecną nie przewidujemy. Z technicznych spraw chciałem się spytać z czego budujecie ściany w swoich domkach? Ja chciałbym zamienić bloczki betonowe na Maksa plus styropian. Jakie są wasze doświadczenia z tym związane? Także dachówkę (w projekcie cementowa) planujemy położyć ceramiczną. Poza tym na chwilę obecną innych zmian technicznych też nie przewidujemy (poza dołożeniem podpiwniczenia pod całością domu).

Jeśli ktoś buduje Tytana I lub II w okolicach Krakowa czy będę mógł się wprosić i spojrzeć z daleka na budowę? W takiej sytuacji prosiłbym o kontakt na priva.

Pozdrawiam
Zdzisław

Witaj w gronie Tytanków
My budujemy w centrum Polski, ale jakbyś miał ochotę zapraszamy do nas :)

Jeśli chodzi o zmiany mogę Ci powiedzieć jakie my wprowadziliśmy :) troszkę ich było i zacznę od parteru:
1. łazienkę zmniejszyliśmy do minimum (dla własnej wygody-mniej szorowania;) ) - czyli powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze i zrezygnowaliśmy z garderoby (za to mamy szafę wnękową w wiatrołapie) w tej chwili mierzy sobie łazienka 1,70 szerokości i 2m długości i będzie tam prysznic dla gości, umywalka oraz wc(z całym szacunkiem dla naszych gości,ale tam będzie ich bałagan ;) no i będzie wygodniej dla wszystkich oczekujących na swoją kolej do kąpieli :D )
2. we wspomnianym wcześniej wiatrołapie poszerzyliśmy scianę boczną lewą na 60cm - żeby można było tam wbudować szafę :) - i tu niestety kosztem spiżarni, spiżarka ma dziwny kształt :-? (żeby nie zmniejszać kuchni) i jest teraz malutka, ale weki będą trzymane w pomieszczeniu gospodarczym, więc wszystko się pomieści ;)
3. jesli chodzi o okno tarasowe w pokoju gościnnym (czy gabinecie jak niektórzy nazywają) - nie rezygnowałabym z niego jeśli chcecie mieć taki pokój na dole (salon jest na prawdę spory więc warto zostawić ten pokoik dodatkowy, ale jak kto lubi) - ja tu pomyślałam o gościach palących ;) sama nie palę i nie pozwalam palić u nas w domu więc takie wyjście jest idealne (poza tym widziałam w podobnym projekcie zmienione to okno na zwykłe - nie wygląda to ciekawie) - a jeśli chodzi o okno w salonie jest na prawdę wielkie :) no i piękne
4. My podnieśliśmy ścianę kolankową o 1,5 pustaka tyle uważam, że wystarczy inaczej traci swój urok, a pokoje na górze są wystarczająco duże
5. no i jeszcze otwory drzwiowe zmniejszyliśmy na 80 tylko w wiatrołapie zostawiliśmy 100 (jak w projekcie)

A teraz góra:
1. rezygnacja z łazienki w sypialni - w tym miejscu będzie garderoba a tam gdzie miała być garderoba jest mój kącik oraz schowek na nasze wszystkie dokumenty i inne ;) - ale tu szczerze polecam rezygnację z tej ścianki działowej i zrobienie sobie SUUUPER dużą sypialnie z widokiem na gwiazdy ;) (bo wypada że nad łóżkiem mieści się okno połaciowe), my mieliśmy taki pomysł na początku w trakcie jednak ja zapragnęłam mieć swój kącik i pomieszczenie to zostało
2. w sypialni mniejszej z garderobą zrezygnowaliśmy z okna połaciowego - to jest jedyne okno z którego zrezygnowalismy (oprócz garażowych, które zamieniliśmy na luksfery 3Xpo 6 sztuk)
3. no i zagospodarujemy stryszek na rupieciarnię i składowisko wszystkiego 8)
4. wydłużyliśmy troszkę balkony - tak nam doradzili z naszej firmy budowlanej i rzeczywiście lepiej to wygląda :) - o 15cm
5. no a okna balkonowe na górze zostawiamy wymiary jakie są tylko kształt sprostowaliśmy ;) - są dużo tańsze okna kwadratowe i to samo zrobiliśmy z okienkami nad garażem i w pomieszczeniu gospodarczym mamy kwadraciki

Jeśli jesteście ciekawi jak taki dom wygląda kiedy powstaje zapraszam do naszego albumu na onecie, adres podałam kilka postów wcześniej ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia, ja bym nie zamieniła Tytanka na żaden inny (może też dlatego że nasza działka jest jeszcze węższa od Waszej bo 20 metrów szerokości ale za to dłuuuga 50 metrów)
pa

monika_mo1
26-10-2009, 20:56
A ściany może ściany Ytong klasa PP2 300mm + styropian TERMO ORGANIKA GOLD-ŚCIANA 160mm =460mm grubości i daje to przenikalność ciepłą na poziomie U=0,15.
Można też pomyśleć o coraz modniejszej wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, koszt to 14-20 tys, bardzo komfortowy i oszczędny patent, a ostateczny koszt wyjdzie niższy bo nie trzeba budować kominów wentylacyjnych. Jeśli ogrzewanie będzie gazowe to możecie wypuścić rurę spalinową przez ścianę garażową, wówczas w ogóle odpadnie koszt budowy jednego komina co da oszczędności rzędu 5-7 tys (o ile pamiętam taki patent możliwy jest w piecach o mocy do 18KW).
Koszty wentylacji mechanicznej z piwnicą i przy takim metrażu to koszt 30tysięcy - niestety.
A jeśli chodzi o ściany: my mamy solbet do tego będzie styropian 150mm i ciepło będzie jak u Pana Boga za piecem ;) mamy świetnego kierownika budowy doradził nam żebyśmy nie przesadzali a 15 cm w zupełności wystarczy to samo usłyszelismy od naszych wykonawców (budują ok 60 domów rocznie-chyba znają się na rzeczy;) ), fundamenty styrodur i jest ok :)

No i polecam do kominka płaszcz wodny to spora oszczędność a koszt jednorazowy i wcale nie taki ogromny :) jest forum poświęcone na temat płaszcza wodnego :)

pozdro i miłej lektury :D

lucascom
26-10-2009, 22:14
16 czy 15 cm styropianu to żadna różnica :) A odnośnie wentylacji mechanicznej, hmm z piwnicami to może parę tys więcej wyjdzie, ale sam nie wiem czy piwnice się wentyluje w taki sposób, nigdy aż tak nie zagłębiałem się w ten temat. Kominek z płaszczem wodnym fajnie, kilak tys wydatek, zwraca się po kilkudziesięciu latach, no chyba, że urządzimy w salonu kotłownię :D stronę z przeliczeniami tego już podawałem ;) lepiej chyba było by wydać te pieniądze na solarke :)

immorti
28-10-2009, 17:39
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:-)

Jeśli chodzi o podnoszenie poddasza, czy to wymaga naniesienia jakichś zmian w projekcie czy jest to w zakresie zmian dozwolonych, które potem nie przyniosą problemów przy odbiorze domu? Jeśli chodzi o sugerowaną likwidację okien dachowych, czy jest to związane z oszczędnością kosztów (zakup okien) oraz lepszym ociepleniem (okna to niestety okna mostki termiczne etc.)?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że piwnica podniesie znacząco koszt budowy, ale jednak chcielibyśmy ją mieć:-) Planujemy alteternatywne ogrzewanie węglem, więc kotłownia, składzik węgla oraz rupieciarnia będzie w piwnicach.

Jeśli chodzi o wentylację będę się zastanawiał nad mechaniczną z rekuperatorem, pytanie znowu czy muszę coś zmieniać w projekcie czy mogę to zmienić podczas budowy nie ryzykując problemów z odbiorem:-)

Nie planujemy na razie zmian w rozmieszczeniu pomieszczeń (poza wspomnianą wcześniej piwnicą), garderoby pozostają tak jak są zastanawiamy się jedynie nad zwiększeniem łazienki 1/9 kosztem garderoby 1/8. Pokój na dole na pewno pozostawiamy, planuję tam zrobić gabinet:-)

Na razie walczymy o pozwolenie na budowę, ale zaczynam się już stresować przyszłą budową. Musimy znaleźć dobrych wykonawców:-)

immorti
30-10-2009, 16:38
Chciałbym także skorzystać z waszych doświadczeń jeśli chodzi o dobór dachówki. Planujemy zmienić proponowaną w projekcie dachówkę cementową Braasa (Grecka) na dachówkę ceramiczną dalej w kolorze czerwonym. Jakie dachówki kładliście w swoich domkach?

lucascom
31-10-2009, 20:16
1. podnoszenie poddasza, o ile się nie mylę to nie ma z tym problemu, to nie wpływa w żaden sposób parametry wytrzymałościowe ścian czy dachu, a rezultaty są widoczne w pomieszczeniach, chyba większość osób na forum podnosiła dach :)
2. okna to mostki termiczne, gorsze właściwości termiczne i cena, niestety okna dachowe trochę kosztują, wywalając kilka zaoszczędzisz trochę kasy.
3. Jeśli planujecie w piwnicy umieścić urządzenia grzewcze to proponuje je umieścić gdzieś pod salonem, wówczas będziecie budować jeden komin zamiast dwóch :)
4. Odnośnie wentylacji mechanicznej, wymagane jest wówczas aby kominek w salonie był z zamkniętą komorą spalania, czyli dopływ powietrza z zewnątrz rurą do kominka. Fajna sprawa bo macie zapewnioną poprawną wentylację każdego pomieszczenia. Jeśli będziecie sprawdzać cennki to proponuje wybór rekuperatora na prąd stały, zużywa dużo mniej energii, przez co koszty eksploatacji są niskie. Poza tym mając wentylację z rekuperatorem nie potrzebujecie kominka z płaszczem wodnym bo i tak całe ciepło z kominka zostanie rozprowadzone przez tą wentylację. W każdym razie wentylację w kotłowni będziecie musieli zrobić zwykłą, ze względu na piec na węgiel, bo z tego co wiem nie ma takich pieców z zamkniętą komorą spalania ;) Rozplanowanie wentylacji radzę zrobić przed rozpoczęciem budowy, wówczas unikniecie niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

monika_mo1
01-11-2009, 08:44
Chciałbym także skorzystać z waszych doświadczeń jeśli chodzi o dobór dachówki. Planujemy zmienić proponowaną w projekcie dachówkę cementową Braasa (Grecka) na dachówkę ceramiczną dalej w kolorze czerwonym. Jakie dachówki kładliście w swoich domkach?
My wybraliśmy ceramiczną ROBENA - betonowe czyli cememntowe strasznie zachodzą mchem i mało ładnie to wygląda, ceramiczna też zajdzie ale po kilku dobrych latach cementowa juz po dwoch, trzech zachodzi. Jeśli chodzi o kolor to w ogóle nie braliśmy pod uwagę jak w projekcie, dachówka w kolorze gorzkiej czekolady, struktura - kość słoniowa :)

monika_mo1
01-11-2009, 09:41
Na razie walczymy o pozwolenie na budowę, ale zaczynam się już stresować przyszłą budową. Musimy znaleźć dobrych wykonawców:-)
Wykonawcy są bardzo ważni jak nie najważniejsi :-? znam inwestorów którzy podkusili się tanią ekipą - tatuś, synuś i szwagierek - i niestety zmieniali wykonawców na cała budowę z 5 razy przez co stracili czas, pieniądze (wyszło ich tyle samo a może więcej co porządna ekipa budowlana) oraz nerwy!!! Nie warto na tym oszczędzać a ekipa z doświadczeniem sporo pomoże, doradzi i przede wszystkim wykona wszystko o czasie bez zbędnego stresu czy będą dziasiaj na budowie czy nie ;) - bo i tak bywa. Nam doradzili kilka zmian w projekcie, podpowiedzieli gdzie kupować materiały - bo najtaniej i bez opóźniej w dostawie - co jest również bardzo ważne, bywają hurtownie które nie wywiązują się z terminów i są opóźnienia w dostawie materiałów nawet i dwa tygodnie (warto dogadać się z jedną lub dwiema co do ceny i terminów, w końcu pustaków nie kupujecie 100 sztuk tylko jakieś 1100). Takie szczegóły ułatwią Wam przejść to wszystko bezboleśnie ;) będziecie tylko zaglądać na działkę rekreacyjnie, żeby popatrzeć i porobić zdjęcia, tak jak my no i do hurtowni trzeba czasem zaglądać by zapłacić fakturę :o . Życzę powodzenia

P.S. Piwnica jest SUPER sprawą, jakbyśmy tylko mogli bez względu na koszty również byśmy mieli, niestety teren nam na to nie pozwolił :(

monika_mo1
01-11-2009, 10:02
Zmiany w projekcie, które jakoś znacząco nie zmieniają wyglądu domu nie musisz mieć pozwolenia,wszystko jest napisane szczegółowo w projekcie, jak go kupicie na pierwszych stronach jest opisane na co zezwala projektant warto to przeczytać.Między innymi te zmiany, które my wprowadziliśmy - opisałam je wyżej, nie potrzebowały zgody projektanta. My zrezygnowaliśmy z jednego okna połaciowego, ze względów oszczędnościowych - 1100zł do przodu ;) no i według nas zbędnego otworu, zmiany można wprowadzać między czasie. Przy adaptacji nasz kierownik doradził nam żebyśmy nie rezygnowali z pewnych rzeczy bo takie zmiany można wprowadzać podczas budowy. Na pewno wszystko pójdzie dobrze warto poczytać troszkę informacji na temat technologii i prawa budowlanego, ale i tak wszystkiego nauczycie się podczas budowy. Jak będziecie budować drugi dom pójdzie lepiej ;) wszyscy tak mówią :) Polak mądry po szkodzie a budowa nie należy do łatwych rzeczy i na pewno czegoś będziecie żałować coś byście zrobili inaczej, takie wnioski nasuwają się jak skończycie już budowę :)
My jesteśmy na etapie dumy z naszych decyzji ale...właśnie, to dopiero pierwszy miesiąc po skończonej budowie ;)

immorti
02-11-2009, 18:00
My wybraliśmy ceramiczną ROBENA - betonowe czyli cememntowe strasznie zachodzą mchem i mało ładnie to wygląda, ceramiczna też zajdzie ale po kilku dobrych latach cementowa juz po dwoch, trzech zachodzi. Jeśli chodzi o kolor to w ogóle nie braliśmy pod uwagę jak w projekcie, dachówka w kolorze gorzkiej czekolady, struktura - kość słoniowa :)

Właśnie bardzo nam zależy na tym, aby dachówka nie zachodziła mchem.

immorti
02-11-2009, 18:05
1. podnoszenie poddasza, o ile się nie mylę to nie ma z tym problemu, to nie wpływa w żaden sposób parametry wytrzymałościowe ścian czy dachu, a rezultaty są widoczne w pomieszczeniach, chyba większość osób na forum podnosiła dach :)

Też wydaje mi się, że wszyscy budujący Tytana podnoszą dach, stąd także moja chęć pójścia w ich ślady:-)


2. okna to mostki termiczne, gorsze właściwości termiczne i cena, niestety okna dachowe trochę kosztują, wywalając kilka zaoszczędzisz trochę kasy.

Będziemy musieli przemyśleć z których okien będziemy rezygnować w poddaszu.


3. Jeśli planujecie w piwnicy umieścić urządzenia grzewcze to proponuje je umieścić gdzieś pod salonem, wówczas będziecie budować jeden komin zamiast dwóch :)

Planujemy umieścić piec węglowy pod piecem gazowym, który w projekcie jest umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym 1/10 tak aby się podpiąć do tego samego komina.


4. Odnośnie wentylacji mechanicznej, wymagane jest wówczas aby kominek w salonie był z zamkniętą komorą spalania, czyli dopływ powietrza z zewnątrz rurą do kominka. Fajna sprawa bo macie zapewnioną poprawną wentylację każdego pomieszczenia. Jeśli będziecie sprawdzać cennki to proponuje wybór rekuperatora na prąd stały, zużywa dużo mniej energii, przez co koszty eksploatacji są niskie. Poza tym mając wentylację z rekuperatorem nie potrzebujecie kominka z płaszczem wodnym bo i tak całe ciepło z kominka zostanie rozprowadzone przez tą wentylację. W każdym razie wentylację w kotłowni będziecie musieli zrobić zwykłą, ze względu na piec na węgiel, bo z tego co wiem nie ma takich pieców z zamkniętą komorą spalania ;) Rozplanowanie wentylacji radzę zrobić przed rozpoczęciem budowy, wówczas unikniecie niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

Gdzie umieścić rekuperator? Na stryszku na poddaszu?

immorti
03-11-2009, 12:57
Na razie walczymy o pozwolenie na budowę, ale zaczynam się już stresować przyszłą budową. Musimy znaleźć dobrych wykonawców:-)
Wykonawcy są bardzo ważni jak nie najważniejsi :-? znam inwestorów którzy podkusili się tanią ekipą - tatuś, synuś i szwagierek - i niestety zmieniali wykonawców na cała budowę z 5 razy przez co stracili czas, pieniądze (wyszło ich tyle samo a może więcej co porządna ekipa budowlana) oraz nerwy!!! Nie warto na tym oszczędzać a ekipa z doświadczeniem sporo pomoże, doradzi i przede wszystkim wykona wszystko o czasie bez zbędnego stresu czy będą dziasiaj na budowie czy nie ;) - bo i tak bywa. Nam doradzili kilka zmian w projekcie, podpowiedzieli gdzie kupować materiały - bo najtaniej i bez opóźniej w dostawie - co jest również bardzo ważne, bywają hurtownie które nie wywiązują się z terminów i są opóźnienia w dostawie materiałów nawet i dwa tygodnie (warto dogadać się z jedną lub dwiema co do ceny i terminów, w końcu pustaków nie kupujecie 100 sztuk tylko jakieś 1100). Takie szczegóły ułatwią Wam przejść to wszystko bezboleśnie ;) będziecie tylko zaglądać na działkę rekreacyjnie, żeby popatrzeć i porobić zdjęcia, tak jak my no i do hurtowni trzeba czasem zaglądać by zapłacić fakturę :o . Życzę powodzenia

P.S. Piwnica jest SUPER sprawą, jakbyśmy tylko mogli bez względu na koszty również byśmy mieli, niestety teren nam na to nie pozwolił :(

Właśnie zdaję sobie sprawę, że wybór wykonawców decyduje o zdrowiu psychicznym podczas budowy:-) Jaki mieliście teren? My defacto nie przeprowadzaliśmy żadnych badań geodezyjnych jeszcze, ale założyliśmy, że będzie możliwe zrobienie piwnicy....

immorti
03-11-2009, 16:15
Zmiany w projekcie, które jakoś znacząco nie zmieniają wyglądu domu nie musisz mieć pozwolenia,wszystko jest napisane szczegółowo w projekcie, jak go kupicie na pierwszych stronach jest opisane na co zezwala projektant warto to przeczytać.Między innymi te zmiany, które my wprowadziliśmy - opisałam je wyżej, nie potrzebowały zgody projektanta.

Projekt już kupiony, zanim sfinalizowaliśmy transakcję dopytaliśmy się o zakres zmian, które nie wymagają zgody architekta - autora projektu. Chodziło mi raczej o aspekt pozwolenia na budowę i zmian dozwolonych, aby potem dom został odebrany.


My zrezygnowaliśmy z jednego okna połaciowego, ze względów oszczędnościowych - 1100zł do przodu ;) no i według nas zbędnego otworu, zmiany można wprowadzać między czasie. Przy adaptacji nasz kierownik doradził nam żebyśmy nie rezygnowali z pewnych rzeczy bo takie zmiany można wprowadzać podczas budowy. Na pewno wszystko pójdzie dobrze warto poczytać troszkę informacji na temat technologii i prawa budowlanego, ale i tak wszystkiego nauczycie się podczas budowy. Jak będziecie budować drugi dom pójdzie lepiej ;) wszyscy tak mówią :) Polak mądry po szkodzie a budowa nie należy do łatwych rzeczy i na pewno czegoś będziecie żałować coś byście zrobili inaczej, takie wnioski nasuwają się jak skończycie już budowę :)
My jesteśmy na etapie dumy z naszych decyzji ale...właśnie, to dopiero pierwszy miesiąc po skończonej budowie ;)

Właśnie też nasz architekt adaptujący projekt doradził, żeby niektóre zmiany mogą być po prostu wpisane w dzienniku budowy i nie ma sensu ich nanosić już w projekcie składanym razem z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Etap kształcenia budowlanego jeszcze przede mną. Przez zimę będę musiał się wyedukować w tym aspekcie:-) Chciałbym jak najlepiej poradzić sobie z budową pierwszego domu, drugiego w najbliższym czasie nie zamierzam stawiać:-)

monika_mo1
03-11-2009, 18:27
immorti napisał:
Projekt już kupiony, zanim sfinalizowaliśmy transakcję dopytaliśmy się o zakres zmian, które nie wymagają zgody architekta - autora projektu. Chodziło mi raczej o aspekt pozwolenia na budowę i zmian dozwolonych, aby potem dom został odebrany.


Jeśli chodzi o takie zmiany to patrz na warunki zabudowy tam również masz wszystko opisane jakiej wysokości, szerokości i dlugości dom dostałeś pozwolenie, nic innego nie powinni wymagać niż to co jest napisane w warunkach i pozwoleniu na budowę. Wystarczy, że na wszystko inne będziesz miał pozwolenie projektanta i masz podkładkę, raczej nie wolno rozszerzać, wydłużać, spłaszczać etc a jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze pytaj swojego kierownika budowy to Twoja prawa ręka i w końcu tu on ma największe doświadczenie, na pewno wybudował nie jeden dom a Ty za to mu płacisz.

Życzę powodzenia

monika_mo1
03-11-2009, 18:34
Właśnie zdaję sobie sprawę, że wybór wykonawców decyduje o zdrowiu psychicznym podczas budowy:-) Jaki mieliście teren? My defacto nie przeprowadzaliśmy żadnych badań geodezyjnych jeszcze, ale założyliśmy, że będzie możliwe zrobienie piwnicy....

Podczas wykopów pod fundamenty koparka się nie napracowała, bo po nie całych 40cm pokazała się woda, więc nasz kierownik budowy podjął decyzje, że dom trzeba dość podnieść w górę niż wkopać :( . Doświadczenie naszych sąsiadów wyeliminowało również nasze marzenia o piwnicy, też nie sprawdzili terenu, później myśleli, że odprowadzą wodę różnymi nowymi technologiami i raczej za wiele to się nie zdało, gdyż teraz wchodzą w kaloszach do piwnicy :-? .
Nie ma co zakładać najgorszego, u nas podobno woda gruntowa obniża się bo inny sąsiad ma stawek w ogrodzie i z każdym nowo wybudowanym domem woda w stawku obniża się, nie wiem ile w tym prawdy, ale pewnie coś w tym jest ;)

lucascom
03-11-2009, 22:02
Rekuperator najlepiej umieszczać w takim miejscu gdzie będzie do niego łatwy dostęp, myślę, że firma, która zakłada rekuperatory sama doradzi, często są one montowane w pomieszczeniach gospodarczych czy nawet w garażu :) Myślę, że najlepiej by było gdybyście przeczytali trochę informacji na necie o rekuperatorach, może jakieś dyskusje na forach, opinie osób, które już używają takiej wentylacji no i samemu potem wyrobić sobie opinię na ten temat :)

marcel232
19-11-2009, 04:00
Witam

Czy ma ktos juz wybudowanego tytanka w okolicach woj. pomorskiego ew. kujawsko-pomorskiego? chetnie bysmy sie z zona przejechali i zobaczyli jak wygladaja rzeczywiste pomieszczenia.
my skonczylismy wlasnie piwnice Tytana II (lustro) i nastepny etap na wiosne.

pozdrawiam

marcel

tomas-82
09-12-2009, 18:00
Witam, posiada ktos kosztorys w formacie XLS?? exel?? jesli tak to prosze bardzo mi przeslac na poczte [email protected] z góry diekuje

monika_mo1
18-12-2009, 16:43
No cóż, nikt się nie odzywa :(


ciekawa jestem jak tam Wasze budowy??

My właśnie skończyliśmy ocieplenie zewnętrzne - na razie bez struktury, bo nie zdążyliśmy-mrozy przyszły i do centrum, ale styropian i klej zarzucony (szkoda tylko że nie zagruntowaliśmy-teraz musimy odczekać).
Mamy tez okna i drzwi garażowe - wejściowe nie dotarły :/
Elektryka prawe skończona, i tu mam pytanko do Ktosiów kto się zna, zakłada bądź zakładał u siebie alarm, czy macie jakiś plan albo swoje propozycje, ciekawe rozwiązania odnośnie alarmów?? jeśli macie coś większego piszcie na e-maila: [email protected]
Czekam na jakieś podpowiedzi :) ten proponowany w materiałach pomocniczych system alarmowy pochłonął by straszne pieniądze. :( a tu liczy się każdy grosz teraz ;)

Pozdrawiam Wszystkich Tytanków no i piszcie czasami co u Was!!!
A juz niedługo na onecie w moim albumie będą nowe zdjęcia, zapraszam pa

lucascom
25-12-2009, 22:23
monika_mo1, domek Twój rośnie w oczach, przydało by się więcej nowych fotek na Twoim blogu :D

Vickey
01-01-2010, 12:19
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU :) :P

monika_mo1
07-01-2010, 21:38
Rośnie hihi troszeczkę poszliśmy do przodu mamy stan zamknięty, instalacje elektryczne założoną - oprócz alarmu i anten - oraz hydraulika cz.1 -kanalizacja i c.o.
A zdjęcia na pewno się ukażą w ten weekend hihi więc zapraszam :)

a reszta co tak milczy, nic nie wiadomo jak Wasze budowy??

Agnes26
23-02-2010, 17:04
Witam dawno mnie tu nie bylo zima zasypała mnie hehe. A u Nas na jesień zakończyły sie prace nad fundamentami i tak jest do dziś niestety zima zaskoczyła...na wiosne ruszamy dalej...oj nie mogę się już doczekać...
A co tam u Was Tynamowcy coś się tu ostatnio nic nie dzieje :D
Pozdrawiam :lol:

Marekz6
25-02-2010, 08:37
Witam

Do miłośników domu Tytan, znalazłem ostatnio bloga www.monika_mo1.mybudujemy.pl

Kinia_Z1
10-03-2010, 15:23
Witam wszytskich po długiej przerwie :D

Jestem juz szczęśliwym posiadaczem Tytanka w stanie surowym zamknietym. Jestem własnie przed etapem instalacji wewnętrznych.

Proszę wszytskich o informacje jakie to są mniej-więcej koszty. Interesują mnie tez podłogi i ściany. :roll:


Pozdrawiam...

monika_mo1
10-03-2010, 22:40
Witam

Do miłośników domu Tytan, znalazłem ostatnio bloga
www.monika_mo1.mybudujemy.pl
Hejka,
chyba mówisz o moim blogu :) miło
jest też mój album na onecie oto link:
http://foto.onet.pl/o221s,u.html
i nie trzeba sie logowac - tylko że mam tam trochę zaległości hihi

piszcie komentarze tytanki, czekam na podpowiedzi ;)

Pozdrawiam

byle do wiosny ;)

muniek1983
03-04-2010, 12:27
Witam Wszystkich

Jestem na etapie wyboru projektu i po pół rocznym przeglądaniu już prawie zdecydowałem się na budowę wg projektu Tytan.
Widzę osoby których mają już spore doświadczenie z budowy Tytana, więc chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i zapytać się o kilka szczegółów związanych z tym projektem.
Przesyłam moje rozmieszczenie pomieszczeń (będzie najprościej) jakie sobie wyobraziłem i moje zapytanie/prośba o spojrzenie na to
okiem wybudowanego domku - czy da się wogóle w ten sposób przerobić pomieszczenia - czy aby moja wizja nie upadnie już na rozrysowaniu w Paint'cie:-)

Oczywiście wymiary są podanie +/-.
http://zapodaj.net/c04de8820dd3.jpg.html


Pozdrawiam i życzę spokojnych i radosnych świąt.

monika_mo1
11-04-2010, 21:10
Witam Wszystkich

Jestem na etapie wyboru projektu i po pół rocznym przeglądaniu już prawie zdecydowałem się na budowę wg projektu Tytan.
Widzę osoby których mają już spore doświadczenie z budowy Tytana, więc chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i zapytać się o kilka szczegółów związanych z tym projektem.
Przesyłam moje rozmieszczenie pomieszczeń (będzie najprościej) jakie sobie wyobraziłem i moje zapytanie/prośba o spojrzenie na to
okiem wybudowanego domku - czy da się wogóle w ten sposób przerobić pomieszczenia - czy aby moja wizja nie upadnie już na rozrysowaniu w Paint'cie:-)

Oczywiście wymiary są podanie +/-.
http://zapodaj.net/c04de8820dd3.jpg.html


Pozdrawiam i życzę spokojnych i radosnych świąt.

Witaj,
wiesz co to zupełnie inny projekt :) jakoś tak nie mogę się w nim znaleźć. Po pierwsze nie ma tyle miejsca w Tytanie za garażem żebyś mógł zrobić tam pokój a przed tym łazienkę...jeśli chcesz się pobawić w pain'cie mogę ci przesłać na maila skan dołu i góry Tytana z projektu, będzie ci łatwiej sobie to wyobrazić ;) jeśli chcesz obejrzeć sobie zmiany jakie wprowadzają w tym projekcie inni inwestorzy, mogę Ci zaproponować jeden album wykończonego Tytanka :) http://foto.onet.pl/f1hlj,0lz6wkzswmy2,m1ioo,u.html#m1ioo
Życzę powodzenia :)

muniek1983
12-04-2010, 18:26
Dzięki za odpowiedź - jest niezwykle cenna.
Wiem że zmian dość sporo wprowadziłem dlatego chciałem zapytać się jak to wygląda od strony praktycznej.
Małe zmiany to:
1. Powiększenie salonu o gabinet
2. Dodanie wykurza w jadalni.

Co do większych zmian to dodanie gabinetu kosztem garażu tzn. klatka schodowa zmieni położenie tak aby po przeciwnej stronie zmieściły się drzwi od gabinetu (tak jak było to w oryginale lecz po przeciwnej stronie). A funkcjonalność garażu zrobiłbym na zasadzie wydłużenia o te 2 metry zabrane na gabinet. Łazienka natomiast zostaje w tym samym miejscu.

Mi się wydawało to realne - ale to tylko na podstawie projektu pokazanego na www.
"Mogę ci przesłać na maila skan dołu i góry Tytana z projektu" - jeśli mogę prosić to będę wdzięczny:) [email protected]

Pozdrawiam

DanielXC
16-05-2010, 13:11
Witam.
Od dłuższego już czsu szukamy dla siebie najlepszego projektu. Przeszliśmu już przez Librę, Manuelę i Emanuelę i od paru miesięcy zakochaliśmy się w Tytanie II (chcemy podwójny garaż).
Szukaliśmy raczej domu do 150m2 ale Tytan okazał się tak funkcjonalny i ciekawie zaprojektowany, że nie wyobrażamy sobie już żadnego innego.
Jeszcze nie kupiliśmy projektu. Jestem na etapie wyliczeń i kalkulacji. Mamy przeznaczone na dom 450 tys zł i za tą kwotę chcielibyśmy się wprowadzić, może bez szaleństw, ale zamieszkać:)
I tutaj mamy obawy, czy przy tym projekcie nam się to uda. Rozważam budowę metodą gospodarczą. Napewno do stanu surowgo zamkniętego nie chcę za bardzo brać się za jakieś prace (materiały raczej chciałbym kupować sam), ale już przy wykończeniówce sporo mogę zrobić sam.
Budowę planujemy na jesień - zimę tego roku, na razie jesteśmy na etapie podziału działki. Budować będziemy w okolicach Wrocławia.
I tu pytania.
1.Jak szacujecie koszty budowy takiego domu? Do stanu surowego zamkniętego chciałbym się zamknąć w kwocie 200 - 220 tys zł.
2.Czy ktoś z Was zbudował lub buduje taki domek w odległości powiedzmy do 150 km od Wrocławia i pozwoliłby na zwiedzanie:)
3.Czy możecie polecić jakieś ekipy budowlane z ok Dolnego Śląska?

Zmiany, które planujemy:
Rezygnacja z drzwi tarasowych w gabinecie na rzecz okna.
Rezygnacja z drzwi tarasowych w jadalni również na rzecz okna i rezygnacja z grila zewnętrznego, w tym miejscu chcielibyśmy wygodną knapę:)
Najważniejsze - chcielibyśmy zmienić schody na proste, jednobiegowe, oczywiście znacznie dłuższe, przylegające do salonu.
- czy ktoś z Was zrobił coś takiego, czy zmieszczą tam się takie schody? Oczywiście pojawia się tu problem wejścia do gabinetu, czy zmieści się ono pod schodami, czy trzeba je będzie dać w salonie.
Raczej nie chcemy podnosić ścianki kolankowej, ale to być może tylko do momentu gdy obejrzymy taki dom na żywo.
Jest jeszcze pomysł zrobienia wejścia do łazienki na dole od strony schodów oraz jej nieznacznego powiększenia, a od korytarza szafa wnękowa na szerokość.

Korciła mnie pompa ciepła, ale koszty raczej za wysokie. Również z rekuperacji chyba zrezygnujemy. Nie wiem jeszcze jak z płaszczem wodnym w kominku.
Ogrzewanie będzie gazowe, piec kondensacyjny z zasobnikiem.
Sciany napewno dwuwarstwowe i raczej beton komórkowy plus styropian, ale może ceramika.

Pomysłów mam dużo jednak niewiedza co do kosztów łącznych budowy troche mnie blokuje i pewnie na każdym kroku będą konieczne spore oszczędności.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
Będę się również starał dzielić wszystkimi sposrzeżeniami i nabytą wiedzą.
Pozdrawiam,
Daniel

katharise
09-08-2010, 21:43
Witam, dziś nastąpił ten dzień, w którym z prawomocnym pozwoleniem na budowę zaczynamy realizować swoje marzenie o własnym domu. Budujemy Tytan II w okolicach Legnicy. Dziękujemy za tyle wpisów, które były dla nas cenną wskazówką do przygotowania projektu i będziemy wdzięczni za kolejne. Chętnie wymienimy się naszymi doświadczeniami z każdym kto realizuje ten projekt w niedalekiej odległości.
Pozdrawiamy wszystkich szczęśliwych posiadaczy najpiękniejszego domu :)

pertus
10-08-2010, 19:47
Witam wszystkich
a w szczególności Ciebie katharise bo podobnie jak ty bedziemy budowac Tytan II lustro w okolicach Legnicy.
Narazie kompletujemy dokumentację do Pozwolenia na Budowe.
Przeczytałem prawie caly wątek i znalazłem wiele ciekawych informacji
Pozdrawiam

Vickey
13-08-2010, 11:22
Witam serdecznie :)

My właśnie skończyliśmy instalację elektryczną w naszym Tytanku :) i zabieramy się za tynki wewnętrzne, a co u Was???. Napiszcie co słychać na Waszych budowach :).
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i oczywiście witam nowych Budowniczych - gratuluję wyboru !! trafiony w 100% :).

Vickey

Agnes26
18-08-2010, 20:59
Witam serdecznie po dłuuuugiej przerwie. U mnie dziś było zalewanie stropu (filigran) Chłopaki idą jak burza narazie wszystko idzie z planem... :) Mam pytanko odnośnie dachu czy deskować czy nie deskować???
Czy buduje ktoś w kujawsko-pomorskim ?
Pozdrawiam

katharise
23-08-2010, 22:05
Witam wszystkich
a w szczególności Ciebie katharise bo podobnie jak ty bedziemy budowac Tytan II lustro w okolicach Legnicy.
Narazie kompletujemy dokumentację do Pozwolenia na Budowe.
Przeczytałem prawie caly wątek i znalazłem wiele ciekawych informacji
Pozdrawiam

Witam serdecznie Pertus, bardzo się cieszę, że będziemy mogli wymienić się doświadczeniami :)
Napisz proszę coś więcej na maila [email protected], gdzie będziecie się konkretnie budować???
Pozdrawiam

Pyrtki
30-08-2010, 21:40
Witam serdecznie po dłuuuugiej przerwie. U mnie dziś było zalewanie stropu (filigran) Chłopaki idą jak burza narazie wszystko idzie z planem... :) Mam pytanko odnośnie dachu czy deskować czy nie deskować???
Czy buduje ktoś w kujawsko-pomorskim ?
Pozdrawiam

Witaj ponownie Agnes 26. Długo nas nie było na forum. My budujemy Tytana II w kujawsko-pomorskim, dokładnie w Dobrczu. Jesteśmy z Bydgoszczy. Napisz na maila swój nr tel. Zadzwonię, spotkamy się porozmawiać o budowach. Mój e-mail: [email protected]. Pozdrawiamy. Pyrtki.

Pyrtki
30-08-2010, 22:00
Witam serdecznie po dłuuuugiej przerwie. U mnie dziś było zalewanie stropu (filigran) Chłopaki idą jak burza narazie wszystko idzie z planem... :) Mam pytanko odnośnie dachu czy deskować czy nie deskować???
Czy buduje ktoś w kujawsko-pomorskim ?
Pozdrawiam

Witaj ponownie Agnes 26. Długo nas nie było na forum. My budujemy Tytana II w kujawsko-pomorskim, dokładnie w Dobrczu. Jesteśmy z Bydgoszczy. Napisz na maila swój nr tel. Zadzwonię, spotkamy się porozmawiać o budowach. Mój e-mail: [email protected]. Pozdrawiamy. Pyrtki.

Agnes26
01-09-2010, 08:16
Pyrtki wysłałam Tobie nr. na e-maila.
Nic tu się coś ostatnio nie dzieje... u mnie oczekiwania na Ekipę od dachu...a co tam u Was Tytanowcy? :)
Pozdrawiam

ania_kriss
12-09-2010, 11:57
Witam,
właśnie jesteśmy z mężem po zakupie projektu Tytan II lustro :)
i w trakcie załatwiania warunków i pozwolenia na budowę,
więc chcielibyśmy dołączyć do Was Tytanowców :)
Pozdrawiamy, Ania i Kris.

Agnes26
04-12-2010, 20:14
Witam
U mnie zakończenie budowy na ten rok na etapie dachu.
Tytanek ma piękny daszek na zimę...A co tam u Was Tytanowcy się dzieje?
Pozdrawiam serdecznie i zimowo.

Ally79
10-12-2010, 19:40
Witam wszystkich,
przeglądnęłam wszystkie posty z tego tematu i nie ukrywam, że jestem trochę przerażona.... zacznę od początku... a więc tak pragniemy z mężem rozpocząć budowę własnego domu i bardzo spodobał nam się projekt Tytan, jest naprwadę uroczy...ale niestety jak w/w po przeczytaniu 31 stron tego wątku zaczynam mieć wątpliwości czy nas stać na budowę takiego domu, w związku z tym bardzo proszę o pisanie kwot jakie musili państwo wydać na budowę, jeżeli mogłabym prosić na rozbicie na parter, piętro, stan surowy zamknięty, czy dachówka czy blacha itp byłabym bardzo wdzięczna, jeszcze jesteeśmy na etpie, że jeżeli koszty wyjdą bardzo wysokie, albo raczej przekraczające nasze możliwości zmuszeni będziemy poszukać tańszego projektu... nie chodzi mi o stan na najwyższym poziomie, tylko na takim aby się wprowadzić (nie koniecznie na wstępnie mieć wykończone wszystkie pomieszczenie - tzn. nie całą górę). proszę o pomoc w kwestii finansowej... Alina

marcel232
12-12-2010, 23:29
Witam,

my z zona wlasnie jestesmy na etapie wykanczania dachu - troche nas atak zimy przytrzymal + klopoty z dostawa calosci dachowki ale do swiat nasi budowlancy powinni dac rade.

tytan II w naszym przypadku (lustro) jest dosyc drogim projektem - chyba

na stan surowy otwarty wydalismy 255 tysiecy - zona zapisuje wszystko dokladnie co do zlotowki

dom ma 100m2 piwnicy z bloczka betonowego,

sciany konstrukcyjne ytong 24cm (600)
dzialowki beton komorkowy 12cm
2 x strop terriva
dach deskowany+papa
dachowka Bogen,
rynny,
okna dachowe,
nie mamy kominow wentylacyjnych bo w domu bedzie reku
takze calosc z robocizna jak na razie to wyszlo 255 tys.

calosc po zakonczeniu budowy (z dzialka 2000m2, instalacjmi, lazienkami, urzadzeniem pomieszczen) szacujemy, ze bedzie nas kosztowala okolo 1,1 - 1,2 mln zl - a jak na razie to jeszcze sie nie zdarzylo zebym sie pomylil przy szacowaniu kosztow.

pozdrawiam

marcel

Ally79
14-12-2010, 13:02
Witam,

my z zona wlasnie jestesmy na etapie wykanczania dachu - troche nas atak zimy przytrzymal + klopoty z dostawa calosci dachowki ale do swiat nasi budowlancy powinni dac rade.

tytan II w naszym przypadku (lustro) jest dosyc drogim projektem - chyba

na stan surowy otwarty wydalismy 255 tysiecy - zona zapisuje wszystko dokladnie co do zlotowki

dom ma 100m2 piwnicy z bloczka betonowego,

sciany konstrukcyjne ytong 24cm (600)
dzialowki beton komorkowy 12cm
2 x strop terriva
dach deskowany+papa
dachowka Bogen,
rynny,
okna dachowe,
nie mamy kominow wentylacyjnych bo w domu bedzie reku
takze calosc z robocizna jak na razie to wyszlo 255 tys.

calosc po zakonczeniu budowy (z dzialka 2000m2, instalacjmi, lazienkami, urzadzeniem pomieszczen) szacujemy, ze bedzie nas kosztowala okolo 1,1 - 1,2 mln zl - a jak na razie to jeszcze sie nie zdarzylo zebym sie pomylil przy szacowaniu kosztow.

pozdrawiam

marcel

Marcel, bardzo dziękuję za odpowiedź, czy wy od początku budowę zleciliście firmie czy też część robót wykonana była systemem gospodarczym. Dokonywaliście jakiś przeróbek czy też budujecie zgodnie z projektem?

Byłabym wdzięczna za wypowiedzi innychuczestników forum, którzy budują bądź wybudowali już swoje domy projekt TYTAN!
Alina

marcel232
16-12-2010, 02:05
Alina,

Budowe zlecilismy typowej ekipie budowlanej - czyli skonczony dany etap - kasa do reki
mamy ich z 'lapanki' ale jestesmy BAAAARDZO zadowoleni - fakt sa z nich balaganiarze (te 2000m2 dzialki sie przydaje hehe) ale sa dokladni i po skonczonym etapie wszystko ladnie posprzatane.
sami nic przy budowie nie robimy (nawet nie mielibysmy na to czasu)

zmiany:
piwnica pod caloscia procz garazu (wejscie normlanie klatka schodowa)
dodalismy wykurz w 'jadalni' ,
okna w wykurzu sa do samej ziemii
okno w salonie (te pod balkonem od sypialni o szerokosci 2,10m) tez jest do samej ziemii
zrezygnowalismy z gabinetu na dole (jest 1 duuuuzy salon),
przebudowany troche bedzie 'wiatrolap'
garaz wzgledem domu jest obnizony o 50cm przez to strop tej duzej lazienki tez jest obnizony o tyle wzgledem podlogi poddasza - lazienka jest ogromna,
okno nad garazem (duza lazienka) - okragle o srednicy 1m (bedzie pod nim wanna)
rezygnacja z grill'a zewnetrznego - wg nas bez sensu
reszta jak w projekcie

z planowanych instalacji
- ogrzewanie pompa ciepla viessmann z sondami pionowymi - to wymusza podlogowke w calym domu (parter+poddasze) - wszedzie na podlogach beda kafle
- solary do CWU
- kominek z plaszczem
- rekuperacja
- klimatyzacja (fuji multisplit 8kW grzanie/chlodzenie), osobne unit'y w kazdym pomieszczeniu (tunelowe -beda schowane w podwieszanych sufitach)
na razie to tyle

w razie jakichkolwiek pytan daj znac

pozdrawiam

marcel

muniek1983
17-12-2010, 17:47
Alina,

Budowe zlecilismy typowej ekipie budowlanej - czyli skonczony dany etap - kasa do reki
mamy ich z 'lapanki' ale jestesmy BAAAARDZO zadowoleni - fakt sa z nich balaganiarze (te 2000m2 dzialki sie przydaje hehe) ale sa dokladni i po skonczonym etapie wszystko ladnie posprzatane.
sami nic przy budowie nie robimy (nawet nie mielibysmy na to czasu)

zmiany:
piwnica pod caloscia procz garazu (wejscie normlanie klatka schodowa)
dodalismy wykurz w 'jadalni' ,
okna w wykurzu sa do samej ziemii
okno w salonie (te pod balkonem od sypialni o szerokosci 2,10m) tez jest do samej ziemii
zrezygnowalismy z gabinetu na dole (jest 1 duuuuzy salon),
przebudowany troche bedzie 'wiatrolap'
garaz wzgledem domu jest obnizony o 50cm przez to strop tej duzej lazienki tez jest obnizony o tyle wzgledem podlogi poddasza - lazienka jest ogromna,
okno nad garazem (duza lazienka) - okragle o srednicy 1m (bedzie pod nim wanna)
rezygnacja z grill'a zewnetrznego - wg nas bez sensu
reszta jak w projekcie

z planowanych instalacji
- ogrzewanie pompa ciepla viessmann z sondami pionowymi - to wymusza podlogowke w calym domu (parter+poddasze) - wszedzie na podlogach beda kafle
- solary do CWU
- kominek z plaszczem
- rekuperacja
- klimatyzacja (fuji multisplit 8kW grzanie/chlodzenie), osobne unit'y w kazdym pomieszczeniu (tunelowe -beda schowane w podwieszanych sufitach)
na razie to tyle

w razie jakichkolwiek pytan daj znac

pozdrawiam

marcel


Witam
Widzę podobne decyzje co do zmian projektowych - dodanie wykurza, rezygnacja z gabinetu.
Mam zapytanko - można prosić o jakieś rzuty, scany, porady - jestem na etapie rysowania projektu i coś by się dodatkowego przydało aby wystrzec się ewentualnych błędów, czy też może dodatkowe porady, rozwiązania praktycznych.
Fajny pomysł z tym garażem - ja natomiast wydłużyłem troszkę garaż.
Swoją wizję przedstawiłem kilka postów wcześniej :
http://zapodaj.net/c04de8820dd3.jpg.html
Interesowała by mnie też adaptacja poddasza - tutaj narazie nie mam sprecyzowanych pomysłów. Może wzór by mi pomógł.
Za wszelkie rady z góry dziękuję. [email protected]

Wszystkim życzę Spokojnych Świąt oraz spełnienia marzeń w 2011r

marcel232
18-12-2010, 02:32
Muniek,

Co do zmian jakie zrobiles w projekcie to musisz sprawdzic czy biuro projektowe wyraza na nie zgode.

Musisz tez liczyc sie z kosztami takich zmian - patrzylem w poprzednich postach, ze przesuwasz cala klatke schodowa, wydluzasz garaz, itp.
architekt bedzie musial ci przeprojektowac:
- fundamenty (bo sciany okalajace klatke schodowa sa nosnymi, dluzszy garaz, wykurz, itp)
- strop nad parterem bedzie musial byc wyliczony na nowo - bo zmieniaja sie jego wymiary i punkty podparcia
- zmieniajac wymiary obrysu domu wymuszasz przeprojektowanie CALEJ wiezby dachowej lacznie z wykazem materialow do niej ( bo tartak na jakiejs podstawie musi ci drewno przygotowac), zmieni sie kat dachu, po zmiane kata zmieni sie ilosc dachowki jaka bedziesz potrzebowac, itd.

u nas 'adaptacja' czyli obnizenie garazu, dorysowanie piwnicy, dorysowanie wykurza + pare naprawde drobnych zmian kosztowalo 2450zl (i to byla w miare 'tania' oferta)

Patrzac na ilosc i 'glebokosc' zmian chyba taniej by bylo zdecydowac sie na projekt indywidualny niz kupowanie gotowego projektu za 2 tysiace z kawalkiem tylko po to zeby wszystko zmieniac/projektowac od nowa (koszty)

pozdrawiam

marcel

Ally79
18-12-2010, 14:20
Marcel, mam pytanie z którego biura projektowego kupowaliście projekt i zmiany robili wam w tym samym biurze projektowym czy też wasz projektant? Jeżeli chodzi o wykusz w kuchni to na 100% też planujemy zmienić, i podobnie z oknami czyli w niektórych przypadkach po prostu będą dłuższe, podpiwniczenie też musi być ale to tyle zmian, a czy u was obniżenie garażu wiązało się w ułożeniem terenu i dopasowaniem projektu do mapy stytuacyjno-wysokościowej czy też tak chcieliście?
Alina

muniek1983
18-12-2010, 14:31
Muniek,

Co do zmian jakie zrobiles w projekcie to musisz sprawdzic czy biuro projektowe wyraza na nie zgode.

Musisz tez liczyc sie z kosztami takich zmian - patrzylem w poprzednich postach, ze przesuwasz cala klatke schodowa, wydluzasz garaz, itp.
architekt bedzie musial ci przeprojektowac:
- fundamenty (bo sciany okalajace klatke schodowa sa nosnymi, dluzszy garaz, wykurz, itp)
- strop nad parterem bedzie musial byc wyliczony na nowo - bo zmieniaja sie jego wymiary i punkty podparcia
- zmieniajac wymiary obrysu domu wymuszasz przeprojektowanie CALEJ wiezby dachowej lacznie z wykazem materialow do niej ( bo tartak na jakiejs podstawie musi ci drewno przygotowac), zmieni sie kat dachu, po zmiane kata zmieni sie ilosc dachowki jaka bedziesz potrzebowac, itd.

u nas 'adaptacja' czyli obnizenie garazu, dorysowanie piwnicy, dorysowanie wykurza + pare naprawde drobnych zmian kosztowalo 2450zl (i to byla w miare 'tania' oferta)

Patrzac na ilosc i 'glebokosc' zmian chyba taniej by bylo zdecydowac sie na projekt indywidualny niz kupowanie gotowego projektu za 2 tysiace z kawalkiem tylko po to zeby wszystko zmieniac/projektowac od nowa (koszty)

pozdrawiam

marcel

Witam
Robię projekt indywidualny - już się rysuje. Dlatego proszę o jakieś dodatkowe materiały itp do ewentualnych dalszych zmian. Za chwilę pewnie będę miał informacje z biura projektowego co do poddasza bo narazie przedstawiłem sam parter. A wykurz troszkę zmienia w rozplanowaniu góry.
Kupno projektu + zmiany to zbyt dużo - znacznie taniej wyjdzie projekt od zera.

pozdrawiam

marcel232
18-12-2010, 19:18
projekt kupilismy z: dobredomy.pl

zmian dokonywal 'lokalny' architekt

garaz obnizylismy podczas kopania fundamentow gdy zobaczylismy jak wysoko bedzie wjazd do garazu wzgledem drogi (dzialka ma lekki spad ktorego 'golym' okiem nie bylo az tak widac) - wyszlo idealnie

u gory do lazienki beda 3 stopnie w dol ale pomieszczenie wyszlo ogromne.

pozdrawiam

marcel

Ally79
20-12-2010, 15:35
Marcel,
mam pytanie odnośnie ułożenia domu względem stron świata jak masz Ty to rozmieszczone oraz z której strony masz wjazd (niestety z mężem nie możemy uzgodnić jednej wersji każde z nas widzi to inaczej)dla mnie ważne jest słońce a dla męża niekoniecznie), my planujemy dodać okno duże a raczej długie a wąskie na klatce schodowej aby ją rozjaśnić.
Alina

marcel232
20-12-2010, 19:36
u nas nie bylo problemu z ustawieniem domu bo dzialka i dojazd sa tak ustawione, ze byla tylko 1 opcja.
wjazd do garazu jest od zachodu, wykurz w jadalni jest na poludnie a salon patrzy na wschod. dom jest na gorce wiec brak slonca w salonie po poludniu rekompensowany jest widokiem az po horyzont (przy dobrej pogodzie widac na +30km!)

co do klatki schodowej to nad schodami jest okno dachowe wiec swiatla nam chyba wystarczy,
do tego na gorze w przedpokoju mamy juz kupiony swietlk tunelowy

marcel

Ally79
21-12-2010, 12:24
Marcel
a możesz mi przypomnieć gdzie wy się budujecie, jakie województwo?
a czy dysponujesz może jakimiś zdjęciami?

z ułożeniem naszego domu o tyle jest problem, tylko między mną a mężem, że wjazd do działki mamy od strony północy i zachodu, natomiast od wschodu, południa i lekko zachodu mamy zalew i mój mąż chce mieć widok na zalew z jak największej ilości pokoi (góra i dół) oraz wyjcie z salonu od strony wschodnio-południowej, ale przy takim rozmieszczeniu strona zachodnia, a raczej południowo-zachodnia, gdzie tak naprawdę od 10.00 godziny do wieczora jest słońca mój mąż chce mieć elewację z garażem więc stąd dodatkowe ewentualnie okno na klatce schodowej aby od zachodu max nasłonecznić dom.... chyba z mężem zdamy się na architekta albo rzut monetą....
serdecznie pozdrawiam i szczerze dziękuję za wszelkie Twoje uwagi
Alina

marcel232
21-12-2010, 19:07
a ja sie martwilem, ze u nas jadalnia bedzie na poludnie (a nie salon) a niektorzy chca od tej strony garaz stawiac... no ale nie oceniam :)
niech twoj maz pamieta, ze w sypialniach na gorze sie SPI a nie podziwia widoki. cale zycie w domu kreci sie wokol salonu i ogrodu (lato) wiec warto by go bylo miec jak najbardziej naslonecznionego - nie wiem czy mieszkacie/mieszkaliscie juz kiedys we wlasnym domu ale tak to juz jest. sypialnia jak nazwa wskazuje jest do spania i tyle. wstajesz i....wracasz tam dopiero wieczorem.
budujemy sie w pomorskim
zdjec mamy duzo zalezy co Cie interesuje

pozdrawiam

marcel

Ally79
22-12-2010, 13:51
Witaj Marcel,
prawdopodobnie rozmieszczenie będzie takie: kuchnia od północy, jadalnia od wschodu, salon od południa, garaż od zachodu. Tak oboje mieszkaliśmy z mężem w domach, tyle tylko że z różnym ustawieniem, u męża dom jest raczej moim zdaniem ciemny i zminy ale oni już tak się przyzwyczaili, a mnie (i tu obecnie mieszkamy) bardzo jasny - i stąd problem wychowaliśmy się w różnych środowiskach, z różnym naciskiem na "światło" w domu i teraz mam problem z przeforsowaniem moich ustawień, już i tak mu powiedziałam, że może budować jak chce ale ja jak tam wejdę i będę chciała dodatkowe okno to będzie mi musiał je tam wybić..... w sumie to architekt będzie przerabiał nam tytana pod nasze wizje i ułożenie terenu. Pomimo, że sypialnie są do spania to chcemy się budzić i podziwiać piękne widoki....jest to wszystko już u architekta i to on się teraz głowi, żeby to wszystko miało ręce i nogi... :)

osk
23-01-2011, 13:46
Witam,
jak wysoką macie ściankę kolankową. Ja planuje 125cm (od "gołego" stropu do góry wieńca pod murłatą). Obecne 45cm to dla mnie za nisko, strata powierzchni. Prawdopodobnie zmienie także kąt dachu z 38 na 40 st. Chyba zmienie dach nad garażem na kopertowy (jak w Swetoniuszu http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/swetoniusz/2628). Chciałbym przenieść kominek na ściane oddzielającą salon od klatki schodowej, a także dodać wykusz w jadalni.
Gdzie macie zlokalizowane kotłownie. Ja zastanawiam się na kilkoma opcjami:
1) pompa ciepła - bez węgla, popiołu, dymu, kurzu itp., ale drogo
2) piec na ekogroszek - chyba w garażu (ponieważ likwiduję go na rzech dodatkowego pomieszczenia, ale buduję budynek gospodarczy)
3) piec na ekogroszek w budynku gospodarczym - wiąże się to ze stratami ciepła (odległość od domu jakies 20m)
4) częściowe podpiwniczenie, ale działka jest mokra (sąsiad ma zawsze wiosną i jesienią wodę w piwnicy, nie wiem czy słaba izolacja czy złe wykonastwo).

Proszę o porady i uwagi, najlepiej tych którzy wybudowali sowje Tytany i mogą się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Dzięki i pozdrawiam

marcel232
28-01-2011, 05:16
125cm scianki kolankowej??
ja mam scianke podniesiona o przyslowiowy 'pustak' (20cm) i uwazam to za wystarczajace - oczywiscie mowimy o wygladzie domu z zewnatrz.
w lazience nad garazem ze wzgledu na obnizony garaz wzgledem domu scianka ma 120cm i dom od tej strony (nieogladanej normalnie hehe) wyglada - nie za ciekawie. wielka wysoka sciana z malym daszkiem. nie wyobrazam sobie calego domu podniesionego az tak bardzo.
u nas 'kotlownia' (pompa ciepla) bedzie w piwnicy - ale gdybysmy wiedzieli ile klopotow moze przyspozyc piwnica (izolacje, drenaze) znalezlibysmy inny projekt domu i budowali bez piwnicy.
wczoraj wstawilismy okna, teraz czekamy na brame garazowa i drzwi wejsciowe. w przyszlym tygodniu 'wchodza' elektrycy i hydraulicy
czekamy tez na uaktualnienie ofert na pompe ciepla, wentylacje i klimatyzacje i zaczynamy 'bawic' sie w wykonczeniowke

pozdrawiam :)

marcel

marcel232
31-01-2011, 23:19
Witam,

jak tam tytanowcy?
u nas wlasnie wstawiono okna - czekamy na brame garazowa i drzwi wejsciowe
wybieramy elektryka a jutro podpisujemy umowe na pompe ciepla razem z kompleksowa usluga hydrauliki (woda, kanaliza)
pogoda dopisuje a i ekipy wykonczeniowe nie maja wiele do roboty na hydraulikow i elektrykow trzeba 'czekac' CALE 7 dni :)
niestety bedziemy musieli odkopac piwnice bo pojawia sie woda - na cale szczescie tylko opadowa (wynik obserwacji)
bedziemy robili drenaz (dzisiaj byl geolog - zrobil 2 odwierty na sasiedniej dzialce w poszukiwaniu miejsca na studnie chlonna) i dla swietego spokoju obkleimy sciany piwnicy 2 warstwami papy termozgrzewalnej.
pozdrawiam

marcel

osk
02-02-2011, 18:22
Witaj,
powiedz ile będziesz miał odwiertów, jak głębokie jaka firma to bedzie robiła (ile za mb) oraz czy robisz podłogówkę pod całością i jakiej firmy "piec" i jak możesz to ile wychodzi całość (rozbijając na etapy).
A co do mojej ścianki kolankowej to będzie 90cm oraz kąt dachu 40st. i ładnie wychodzi okap 80cm prawie przy balkonie (dosłownie pare cm nad nim)

http://www.otofotki.pl/img17/wi1829_przekroj.JPG.html
http://www.otofotki.pl/img17/lx4547_scianka_kolankowa.JPG.html

Pozdrawiam

marcel232
02-02-2011, 20:36
Witam,

wybralismy firme Viessmann z kompletna usluga (VAT 8%),
pompa 343-G + 2m2 panelu prozniowego 300-T,
odwiertow bedzie lacznie okolo 190m (nie wiem jeszcze czy beda 2 glebokie czy np. 3 po 60m),
W calym domu bedzie podlogowka + kafle + 3 drabinki w lazienkach i kawalek ogrzewania sciennego na klatce schodowej do piwnicy - zadnych grzejnikow
Takze w zakres dostawy wchodzi:
pompa,
solar,
odwierty (21.000 netto za okolo 190m - z materialem i plynem)
bufor 400l (sprzeglo hydrauliczne do kominka z plaszczem)
rozprowadzenie cieplej/zimnej wody i kanalizy w calym domu
4 x stelaz geberit
grzalka elektryczna (w razie czego) 9kW
stacja uzdatniania (zmiekczania) wody,
no i cala podlogowka z styropianem systemowym 3cm,
usluga jest kompleksowa czyli wliczone wszsytkie szafki, rozdzielacze i cala potrzebna armatura
za calosc policzyli 108tys Brutto,
gdzies tam mamy to rozbite na etapy ale to zadna roznica bo i tak trzeba zaplacic :)
zaczynaja w przyszlym tygodniu

pozdrawiam

marcel

osk
03-02-2011, 18:55
Marcel powiedz,
czy sama pompa ciepła sobie nie poradzi z ogrzniem domu + CWU. Czy trzeba ten układ wspomagać aż dwoma instalacjami (płaszcz + solary)? Jak czytałem to pompa posiada bojler do CWU.
Powiem szczerze, że nie stać mnie na taki wydatek i myśle tylko o pompie, choć to i tak spore koszty (ale jak mówią zwracjają się po 5-6 latach).

Pzdw
Oskar

marcel232
03-02-2011, 19:44
Witam,
na pewno pompa sobie sama poradzi ze wszystkim
po prostu teraz mamy kase i inwestujemy to w dom.
w domu chcemy miec kominek to zeby lepiej wykorzystac (i rozprowadzac cieplo) po domu bedzie mial plaszcz
plaszcz wymusza sprzeglo hydrauliczne aby mozna bylo lepiej sterowac i kontrolowac temperatury,
solary daja 'odpoczac' dolnemu zrodlu latem
w domu bedzie reku, ocieplenie elewacji 20cm, najcieplejsze okna na rynku, itp.
dotatkowo klima bedzie w kazdym pomieszczeniu (kanalowa w suficie) z funkcja chlodzenie/grzanie (powietrzna pompa ciepla) - zanim przyjda przymrozki warto wykorztystywac cieplo z powietrza i ogrzewac dom nadmuchowo - koszty
mamy teraz tak w mieszkaniu i znakomicie sie sprawdza w 'doraznym' (szybkim) dogrzewaniu pomieszczen w wiesenno/jesienne wieczory gdy glowne ogrzewanie jest jeszcze odstawione
tak jak wspomnialem teraz mamy kase, inwestujemy w dom bo roznie w zyciu bywa - a chcemy miec dom ktory bedzie tani i wygodny w eksploatacji
nawet ani razu nie przeprowadzalismy 'analiz' czy pompa, reku, klima, itp sie zwroci
ma byc tanio a przedewszystkim BEZOBSLUGOWO i wygodnie w eksploatacji (bo 'zaoszczedzone' pieniadze zawsze sie na cos wyda - nowe auto, wakacje, itp)

pozdrawiam

marcel

immorti
07-02-2011, 12:05
Witam po długiej przerwie. W końcu dostaliśmy pozwolenie i plany budowy zaczynają się krystalizować. Ekipa już zamówiona, czerwiec planowany na początek robót. Po długich dyskusjach zdecydowaliśmy się budować z Porothermu (25cm)., piwnica z pustaków szalunkowych. Podpiwniczenie na całości domu wraz z garażem - zejście do piwnicy z garażu. Nie chcieliśmy "psuć" klatki schodowej w domu. Budujemy w Małopolskim (Przytkowice), czy ktoś z forumowiczów buduje / wybudował Tytana II w szeroko pojętym sąsiedztwie (Małopolska lub ościenne województwa)? Nie wiem jaką dachówkę polecicie (chcemy ceramiczna angobowaną lub glazurowana)? Budowlańcy polecają zamienić strop systemowy Terravity na żel beton jako bardziej stabilny. Czy zmienialiście technologie stropu?

marcel232
07-02-2011, 21:23
Witam,

U nas wejscie do piwnicy jest przez 'klatke schodowa' i wyglada to chyba nawet lepiej niz bez zejscia do piwnicy. jakas taka wieksza sie wydaje - ale to rzecz gustu.
planujemy zrobic sobie w jednym pomieszczeniu (tym pod salonem) saune, jackuzzi i silownie dla zony (ja jestem na takie rzeczy za leniwy) wiec musielismy miec 'dostep' do piwnicy od strony domu.
co do stropu to mamy terrive ale nasi budowlancy mowili, ze w sumie moglismy zmienic na monolit z uwagi na ilosc zbrojonych pasow, szalunkow itp. mowili, ze wcale duzo wiecej roboty by z tym nie mieli.
my mamy dachowke niemiecka BOGEN'a i naprawde jestesmy zadowoleni. nie pytaj o typ (wiem, ze sie troche swieci i jest kasztanowa) bo zona sie tym zajmowala - ja tylko na to zarabiam - ale dekarze mowili, ze jeszcze tak wymiarowo dokladnej dachowki nie kladli. jest drozsza niz pozostale ale ja uwazam ze warto.
zwroc uwage na izolacje piwnicy. my niestety troche dalismy 'ciala' i jak pogoda pozwoli to w tym miesiacu bedziemy odkopywac piwnice, zrywac styropian i na calosc klasc 2x papa termozgrzewalna, z powrotem styropian i folia kubelkowa w 1 kawalku. do tego naokolo domu bedzie drenaz opaskowy (wlasnie geolog dzisiaj dostarczyl nam wyniki 'badan' gdzie studnie chlonna zrobic) + odprowadzenie wody z rynien.
w razie pytan daj znac

pozdrawiam

marcel

Agnes26
28-02-2011, 12:23
Witam Was Tytanowcy
My z mężem jesteśmy na etapie wyboru dachówki czyli firmy, koloru i rodzaju oraz wyboru okien. Jakie macie Kochani pomysły na kolor Naszych Tytanków?
Pozdrawiam serdecznie :)

katharise
08-03-2011, 20:48
Witam po długiej przerwie.
Dziś pogoda wreszcie pozwoliła nam na wylanie stropu i już zaczynamy myśleć o dachówce i oknach.
Wstępnie myślimy o dachówce w ciemnym brązowym kolorze Robena i oknach w kolorze kasztan, jednak zmienia to całkowicie projektową koncepcj i mamy dylemat, czy to na pewno dobra decyzja?

Pozdrawiam wszystkich Tytanowców :)

Agnes26
10-03-2011, 10:12
Witam
My tez myśleliśmy o ciemniej dachówce kolor antracyt ale doszliśmy do wniosku że czarny chach do tego brązowe okna a dach nie należy do małych to będzie to bardzo topornie wyglądać ciemno jak w kościele. Wydaje mi się że ciemny dach ładnie wygląda na mniejszych dachach a nie na takich gabarytach jak TYTAN.
Mamy decyzję na 80% dachówka Robena średzka falista plus miedziana i okna złoty dąb i myślimy cały czas czy z tym Robenem to jest to bo zdania są podzielone chociaż każdy narzeka a kogo się człowiek nie zapyta i gdzie nie spojrzy to wszędzie Roben kładzony.
Ale chyba zostajemy przy tej decyzji a jak Wy myślicie i jakie macie pomysły? :)
Pogoda zaczyna być śliczna i odpowiednia na Nasze budowanie hehe.

Pozdrawiam serdecznie Was Tytanowcy :)

katharise
10-03-2011, 19:32
Witam
My jutro jedziemy na mały rekonesans po hurtowniach, żeby ostatecznie podjąć decyzje w temacie dachówki i okien.
Pytaliśmy naszego kierownika budowy o Robena i mówi, że dachówka jest naprawdę dobra, a ekipa od dachu mówi, że jest to jedna z lepiej dopasowujących się dachówek, więc łatwo się kładzie.
Natomiast jeśli chodzi o okna to w domu, w którym obecnie mieszkamy mamy okna w kolorze złoty dąb firmy Budvar i wszyscy nas pytali czy są drewniane, bo świetnie je "udają", ale do ciemnego dachu są zbyt "rude"

A ja mam dziś pytanie związane z tematem ogrzewania, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z piecami na pelety?
Będę wdzięczna za opinie.

Pozdrawiam

pertus
11-03-2011, 09:10
Witam wszystkich
Jeśli chodzi o dachówkę to nam bardzo polecali CREATONA i rzeczywiście jakościowo wygłada bardzo dobrze , niestety cena nie jest konkurencyjna. Na szczęście nie mogliśmy zdecydować się na kolor (w grę wchodził antracytowy angobowany) dlatego decyzja o zakupie została odłożona.

katharise może powinniście pomyśleć o piecu na ekogroszek. Co prawda zajmuje więcej miejsca niż gazowy ale mniej niż na pelety. Niestety też musieliśmy powiększyć kotłownie żeby zmieścil się piec na ekogroszek (zresztą robił to ten sam architekt z Legnicy). Oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem jest piec gazowy, tak jak było przewidziane w oryginalnym projekcie, ale w naszej gminie nie ma szans na sieć gazową przez conajmniej następne 15-20 lat.

Ciagle walczymy z robotami przygotowawczymi ale największy problem robi się z dojazdem. Mam nadzieję że pod koniec marca da się się zdjąc humus i rozpocząć wykopy.

katharise
11-03-2011, 19:27
Witam
jesteśmy po podjęciu ważnej decyzji - czyli kolor okien :) - orzech i mamy już firmę, która nam te okna dostarczy łącznie z drzwiami wejściowymi i brama garażową.
A jeśli chodzi o dachówkę to będzie to jednak Roben czarno- brązowy. Zrobiliśmy projekt tego połączenia i wydaje się być ok.
Natomiast jeśli chodzi o piec z ekogroszkiem jest jeszcze ten problem, że jego zapasy zajmują sporo miejsca i jest bardziej "brudny" niż pelety. Wiemy też że jego mielenie przed spaleniem jest dość głośne, dlatego prawdopodobnie będziemy robić wejście do domu z garażu od strony schodów a nie przez kotłownie jak jest to teraz. a mówiąc o architekcie masz na myśli genialnego Pana Wiktora??:)
Co do gazu to nawet nie ma co marzyć, my nawet wody nie możemy się doprosić mimo, iz mamy określone warunki przyłącza, ale o tym to może pogadalibyśmy u nas zapraszamy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w pierwszych pracach.

Agnes26
14-03-2011, 10:27
Witam
My jutro jedziemy na mały rekonesans po hurtowniach, żeby ostatecznie podjąć decyzje w temacie dachówki i okien.
Pytaliśmy naszego kierownika budowy o Robena i mówi, że dachówka jest naprawdę dobra, a ekipa od dachu mówi, że jest to jedna z lepiej dopasowujących się dachówek, więc łatwo się kładzie.
Natomiast jeśli chodzi o okna to w domu, w którym obecnie mieszkamy mamy okna w kolorze złoty dąb firmy Budvar i wszyscy nas pytali czy są drewniane, bo świetnie je "udają", ale do ciemnego dachu są zbyt "rude"

A ja mam dziś pytanie związane z tematem ogrzewania, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z piecami na pelety?
Będę wdzięczna za opinie.

Pozdrawiam

Witam jeśli chodzi o piec to na ekogroszek bardzo brudzi u Nas będzie piec na pelet w pomieszczeniu gospodarczym jest mało miejsca a chcemy go umieścić za drzwiami (przejście z pomieszczenia gospodarczego do garażu) ale znalazłam z mężem firmę która robi na każdy wymiar jaki sobie kto chce.
i w tym piecu można palić czym się chce...
Podaję linka:
http://www.kotly.falenczyk.4b.pl/

Agnes26
14-03-2011, 10:31
Witam jeśli chodzi o piec to na ekogroszek bardzo brudzi u Nas będzie piec na pelet w pomieszczeniu gospodarczym jest mało miejsca a chcemy go umieścić za drzwiami (przejście z pomieszczenia gospodarczego do garażu) ale znalazłam z mężem firmę która robi na każdy wymiar jaki sobie kto chce.
i w tym piecu można palić czym się chce...
Podaję linka:
http://www.kotly.falenczyk.4b.pl/

Firma mieści się w NOWEJ WSI WIELKIEJ KOŁO BYDGOSZCZY
Jest to jakieś rozwiązanie i nie trzeba przerabiać projektu a u Nas jest to udogodnienie i blisko ponieważ mieszkamy w Bydgoszczy.
Pozdrawiam

Agnes26
14-03-2011, 10:34
katharise jak się nazywa ta firma od okien? I mam jeszcze pytanie czy robiliście projekt kolorystyczny komputerowo jeśli tak to jaki to program?
Pozdrawiam :)

tgo
14-03-2011, 13:28
katharise jak się nazywa ta firma od okien? I mam jeszcze pytanie czy robiliście projekt kolorystyczny komputerowo jeśli tak to jaki to program?
Pozdrawiam :)

witam serdecznie budujacych tytanka
czy ktos posiada meila na priv do "ajur"

katharise
14-03-2011, 13:41
katharise jak się nazywa ta firma od okien? I mam jeszcze pytanie czy robiliście projekt kolorystyczny komputerowo jeśli tak to jaki to program?
Pozdrawiam :)

Witam, firma w ktorej zamawiamy okna to Agem, a okna będą firmy Veka i dachowe Fakro.
Jeśli chodzi o nazwę programu, to nie wiem, bo robił to nasz firmowy grafik.

Pozdrawiam

pertus
14-03-2011, 15:30
Witam
jesteśmy po podjęciu ważnej decyzji - czyli kolor okien :) - orzech i mamy już firmę, która nam te okna dostarczy łącznie z drzwiami wejściowymi i brama garażową.
A jeśli chodzi o dachówkę to będzie to jednak Roben czarno- brązowy. Zrobiliśmy projekt tego połączenia i wydaje się być ok.
Natomiast jeśli chodzi o piec z ekogroszkiem jest jeszcze ten problem, że jego zapasy zajmują sporo miejsca i jest bardziej "brudny" niż pelety. Wiemy też że jego mielenie przed spaleniem jest dość głośne, dlatego prawdopodobnie będziemy robić wejście do domu z garażu od strony schodów a nie przez kotłownie jak jest to teraz. a mówiąc o architekcie masz na myśli genialnego Pana Wiktora??:)
Co do gazu to nawet nie ma co marzyć, my nawet wody nie możemy się doprosić mimo, iz mamy określone warunki przyłącza, ale o tym to może pogadalibyśmy u nas zapraszamy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w pierwszych pracach.

Jeśli chodzi o składowanie to ekogroszku to korzystajac z okazji, że mamy w miarę dużą działkę wybudujemy garaż wolnostojacy z częścią gospodarczą na tym samym pozwoleniu na budowe co dom. Żeby ograniczyć brudzenie będzie dodatkowe wejście w garażu przy domu. A co do hałasu to trzeba będzie coś pomyśleć o dodatkowej izolacji chociaż pomieszczenie, w którym będzie stał piec jest oddalone od części dziennej(salon jadalnia). Zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości.
Tak pan Wiktor robił nam adaptację z tą różnicą, że u nas jest lustrzane odbicie i też będziemy mieli podobny jak Wy wykusz w jadalni.
OK zadzwonie pod koniec tygodnia to się umówimy bo chętnie zobaczyłbym dom ze zrobionym już stropem

Agnes26
14-03-2011, 21:49
Witam, firma w ktorej zamawiamy okna to Agem, a okna będą firmy Veka i dachowe Fakro.
Jeśli chodzi o nazwę programu, to nie wiem, bo robił to nasz firmowy grafik.

Pozdrawiam

Katharise dziękuję bardzo za odpowiedz i pozdrawiam :)

immorti
19-03-2011, 13:44
Witam ponownie wszystkich tytanowców:-)
Będę pewnie teraz coraz częściej odwiedzał forum, początek budowy planowany na czerwiec a już teraz musimy podjąć masę decyzji.
Materiały na ściany już kupione (Porotherm 25 P+W plus pustaki szalunkowe na piwnice), stal już kupiona, wykonawcy zamówieni
Teraz decyzje odnośnie dachu - rodzaj dachówki, firma i kolor. Na pewno chcemy ceramiczną angobowaną lub glazurowaną.
Opcje: Wienerberger Renesansowa Universo, Czerwona angoba
Ruppceramika Rubin 13V Kasztan z angoby błyszczącej
Roben MONZAplus - dachówka średzka falista plus miedziana angobowana
Ajun - czy jeszcze zaglądasz na forum? Domek w galerii wygląda super! Jesteśmy ciekawi jaka to dachówka:-)

Dalej musimy się zastanowić już nad oknami dachowymi (Fakro jak w projekcie??) oraz roletami na okna:-)
Nie mówię już o instalacji odkurzacza centralnego, rekuperatorze etc:-)

P.S. czy są jeszcze aktywnie na forum budowniczy z szeroko pojętych okolic Krakowa? Widziałem Oświęcim, Kocmyrzów, Tychy:-)
Jesteśmy bardzo zainteresowani nawiązaniem kontaktu w celu wymiany doświadczeń oraz jeśli to możliwe spojrzenia na Tytanki na żywo:-)
Prosimy o kontakt na [email protected]

Pzdr,
Ola i Zdzisław

Agnes26
21-03-2011, 09:58
Witam ponownie wszystkich tytanowców:-)
Będę pewnie teraz coraz częściej odwiedzał forum, początek budowy planowany na czerwiec a już teraz musimy podjąć masę decyzji.
Materiały na ściany już kupione (Porotherm 25 P+W plus pustaki szalunkowe na piwnice), stal już kupiona, wykonawcy zamówieni
Teraz decyzje odnośnie dachu - rodzaj dachówki, firma i kolor. Na pewno chcemy ceramiczną angobowaną lub glazurowaną.
Opcje: Wienerberger Renesansowa Universo, Czerwona angoba
Ruppceramika Rubin 13V Kasztan z angoby błyszczącej
Roben MONZAplus - dachówka średzka falista plus miedziana angobowana
Ajun - czy jeszcze zaglądasz na forum? Domek w galerii wygląda super! Jesteśmy ciekawi jaka to dachówka:-)

Dalej musimy się zastanowić już nad oknami dachowymi (Fakro jak w projekcie??) oraz roletami na okna:-)
Nie mówię już o instalacji odkurzacza centralnego, rekuperatorze etc:-)

P.S. czy są jeszcze aktywnie na forum budowniczy z szeroko pojętych okolic Krakowa? Widziałem Oświęcim, Kocmyrzów, Tychy:-)
Jesteśmy bardzo zainteresowani nawiązaniem kontaktu w celu wymiany doświadczeń oraz jeśli to możliwe spojrzenia na Tytanki na żywo:-)
Prosimy o kontakt na [email protected]

Pzdr,
Ola i Zdzisław

IMMORTI Ajur ma dachówkę średzka Roben miedziana. Pisze o tym na stronie 14 tego postu.
Pozdrawiam

Agnes26
21-03-2011, 11:14
Witam ponownie.
Czy buduje ktoś Tytana w kujawsko-pomorskim lub pomorskim?
Pozdrawiam

immorti
28-03-2011, 14:30
IMMORTI Ajur ma dachówkę średzka Roben miedziana. Pisze o tym na stronie 14 tego postu.
Pozdrawiam

Dziękuję, przeoczyłem ten wpis:-) Tak właśnie przypuszczałem oglądając zdjęcia.

marcel232
06-04-2011, 05:27
Roboty ida pelna para!

Skonczono drenaz wokol law fundamentowych + poprawiono izolacje pionowa (wlasciwie zrobiono od nowa 2 x papa fundament z Icopal'a),
Odprowadzenie wody z rynien rowniez do studni chlonnych (3 sztuki wkopane na 5m)
Instalacje od reku, klimy, hydrauliczne i elektryczne zakonczone - tynki polozone,
Dzisiaj przyjechal styropian na elewacje (termoorganika Fasada Platinum 20cm, frez) + 30t naczepa zwiru do obsypania wokol domu.
Jutro wchodzi ekipa od elewacji (tynk silikonowy caparol - kolor do wyboru zony) i podbitki
ekipa od ogrzewania rozklada podlogowke i na 18-go kwietnia mamy zamowiona posadzke anhydrytowa z Lafarge.
Za anhydrytami przemawia to, ze sa samopoziomujace i mozna po nich chodzic po 2 dniach a po tygodniu mozna klasc kafle. czas wykonania 3h!! :)
Jutro przychodzi rowniez stolarz wymierzyc kuchnie (zrobi wg projektu naszej architekt) jak rowniez monter z Rintal'a wymierzyc schody.
Montaz kominka (Lechma z plaszczem, z szyba boczna 22kW) mamy na polowe maja.
Z wiekszych robot zostalo jeszcze wykonanie odwiertow do PC (2 x 100metrow) i bedzie mozna rozejrzec sie za firma wykonujaca ogrody i ogrodzenia bo jest co uprzatac i zagospodarowac (dzialka 2000m2).
zona z nasza architekt jest na etapie wyboru/zakupu kafli wiec ma co robic :)

pozdrawiam

marcel

pertus
18-05-2011, 07:58
Witam
Wreszcie udało sie ruszyć na dobre:).
Mieliśmy trochę kłopotów z wodą gruntową która z przerwanych drenów zalała wykop. Niestety tak to jest jak robi się wykopy koparką a nie ręcznie. No ale sytuacja jest opanowana i udało położyć sie chudziak na suchym podłożu. Myśle że w poniedziałek zabetonujemy ławy fundamentowe.

katharise
26-05-2011, 19:42
Witam wszystkich...chyba ostatnia piękna pogoda tak pochłonęła forumowiczów, że jakoś cicho się tu zrobiło :)
My za tydzień kończymy dach i w czwartek montujemy okna, bramę garażową, drzwi i rolety oraz alarm.
Planujemy powoli instalację elektryczną i wodną. Robią się już wykopy pod tarasy i zaczynają się poważne decyzje.
A co u Was, jak idą prace???

Pozdrawiam
KKT

marcel232
27-05-2011, 03:25
U nas odwierty do PC wykonano (2 x 120m) i podlaczono do studzienki zbiorczej.
stelaz do solarow zamontowany
Tynkarze cos sie ociagaja i dopiero maja polozony grunt,
parapety zewnetrzne juz sa zrobione, wewnetrzne zamontowano 2 dni temu (marmurowe)
Wylewki (anhydryt) wylano miesiac temu
kanaly do klimatyzacji na parterze tez juz sa zamontowane.
wstawiono kominek z plaszczem (lechma, 22kW, z szyba boczna) czekamy teraz na kamien do obudowy
Kuchnia juz po pomiarach
ocieplany od srodka jest garaz (sciany i sufit) i niedlugo trzeba bedzie ocieplic sufit w piwnicy
ekipa od zabudowy poddasza ma wejsc na poczatku przyszlego miesiaca ale oni tylko przygotowuja wieszaki pod sufit i stelaz plyt bo ocieplenie poddasza bedzie z zamknietokomorkowej piany natryskowej (20cm).

katharise
15-06-2011, 21:57
Mam pytanie, czy ktoś mógłby zdradzić ile kosztuje wykonanie podbitki???
Właśnie stoimy przed wyborem wykonawcy podbitki i chcielibyśmy wiedzieć jak negocjować cenę :)
Mamy już okna, drzwi, bramę, alarm i ocieplenie. Robi się instalacja elektryczna, mieliśmy już pierwszy pomiar kuchni i murujemy tarasy, które maja jakies olbrzymie rozmiary.
Pozdrawiam wszystkich i będę wdzięczna za podpowiedź.
KKT

monika_mo1
29-06-2011, 23:17
Witam,
nie wiem ile miesięcy mnie nie było ;) ale na pewno sporo!!!!
Mnóstwo zagadnień tutaj wynajduje i wiele problemów, no a ile przechwaleń hehe
Ciesze się, że tak powiększyło się grono zwolenników tego projektu, my jestesmy bardzo zadowoleni z tego wyboru, wiele rzeczy pewnie byśmy jeszcze pozmieniali - mam na myśli drobne poprawki, typu rury hydrauliczne inaczej ułożyć, może przesunąć ściankę działową, ale tak po za tym domek jest uroczy uwielbiam w nim przesiadywać i jak na razie ciągle sprzątać bo wiele jeszcze przed nami...Za 4 tygodnie mamy planowaną przeprowadzę, ufff jakie szczęście że to już ;)

jeśli chodzi o podbitkę "katharise" to my daliśmy 30zl ale jakas lepsza podobno bo można znaleźć za 20 kilka zeta (nie potrafię jak poprzednik strzelać nazwami oraz wymienić z czego to cudo jest), uwierzcie mi że na tym etapie, to nie wielkie ma znaczenie, wybudowanie domu to pestka wykończenie go jest wielkim dziełem :) nam zależało by było trwałe i funkcjonalne bez przesadnych cudów które nie wiele mają wspólnego z rozsądkiem ;)

Marcel a ty tak zawsze?? Tym domkiem chyba się dowartościowujesz ;) oczywiście się nie obrażaj, ale było tu miło i sympatycznie a teraz zrobiło się tłoczno z jakimś takim wyścigiem kto więcej ma itp...
PS.: z doświadczenia wiem że posadzki dobrze jest nagrzać kilka dni - jeśli jest podłogówka - zawsze gdzieś strzeli - u mnie w dwóch miejscach, nie za mocno, ale jednak - szczęściem nie było płytek - nie zawsze wierzy się fachowcom, ale o tym książki można pisać jakie to historyjki potrafią opowiadać :/

Zainteresowanych moim Tytankiem zapraszam do moich albumów, choć nie wiem czy w najbliższym czasie znajdę czas by wkleić najnowsze fotki (kiedyś podawałam dwa adresy gdzie wklejam na bieżąco - z małym, od czasu do czasu poślizgiem). Mam nadzieje, że jak się wprowadzimy, znajde wówczas czas by pochwalić się swoim Tytankiem - jest wykończany w stylu retro, ale to kwiestia gustu, dom ma NAM się podobać, reszta to tylko...goście?dziś są jutro ich nie ma ;) dla nas ma być azylem :)

Na Ten Czas życzę Wam szczęśliwego rozwiązania oraz wiele cierpliwości w dążeniu do upragnionego celu ;) no i spełnienia tego największego Na Ten Czas marzenia ;) - zamieszkania w TYTANIE!!


POZDRAWIAM

pertus
08-07-2011, 07:36
katharise widze że szybko posuwacie się do przodu. Przejeżdzam tam czasami to widać zmiany.
U nas dopiero ruszyły ściany parteru myślę, że murarzowi pójdzie szybciej. Przynajmniej juz rośnie coś do góry. Podnosiliśmy trochę budynek w stosunku do poziomu gruntu i do środka musieliśmy wsypać ponad 200 t pospółki. Ale w miedzy czasie zrobiłem sam drenaż zewnętrzny obsypkę zewnetrzną.

marcel232
12-07-2011, 17:09
''Marcel a ty tak zawsze?? Tym domkiem chyba się dowartościowujesz oczywiście się nie obrażaj, ale było tu miło i sympatycznie a teraz zrobiło się tłoczno z jakimś takim wyścigiem kto więcej ma itp...''

Widzisz monika

katharise - zapytala sie jak idzie u 'nas' tytanowcow to odpisalem co mialem napisac??

czym sie chwalic?? klimatyzacja??? mamy u siebie teraz cale mieszkanie klimatyzowane i nie uwazamy tego za luksus a raczej koniecznosc przy temperaturach jakie mamy teraz latem.

pompa ciepla??? - a jaka mamy inna opcje BEZOBSLUGOWEGO ogrzewania domu - mnie przez wieksza czesc roku nie ma w domu (pracuje 4/4 tygodnie na platformie wydobywczej) wiec zona na pewno nie bedzie z weglem do pieca latac.

niektorzy buduja dom za 0.5mln niektorzy za 1.5mln czy to znaczy ze nie mozna sie wtedy wypowiadac??

osk
27-07-2011, 12:14
Witam, wszystkich "tytanowiczów"
niedługo będę tym szczęśliwcem jak Wy i zacznę budowę swojego wymarzonego domu, jednak mam pewien problem. Projekt kupiłem jakieś 3 lata temu i w międzyczasie zaginęły mi materiały pomocnicze. Więc kieruję się do Was z prośbą o przesłanie mi zeskanowanego zeszytu. Mój adres: [email protected]

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

adamwi
22-08-2011, 10:32
Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i od razu z góry przepraszam jeżeli powielam wątek(ale dużo tego do wertowania). Szukam po necie projektu Tytan II (dwustanowiskowy garaż) ale wersja z podpiwniczeniem (częściowym ) nigdzie takiego niestety nie znalazałem. Czy ktoś z Was spotkał się z takim projektem, albo dysponuje takiem?

immorti
22-08-2011, 13:35
Witam po dłuższej przerwie,
Budowa ruszyła pełną parą, więc nie było czasu pisać. Masę decyzji już podjętych, kolejne przed nami. Stan surowy otwarty na ukończeniu, pozostało zafoliować dach i pokryć dachówką. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na Creatona Premium Finesse kasztanowa glazura. Zgodnie z sugestiami większości budujących podnieśliśmy poddasz o jeden pustak (25 cm), trochę przearanżowaliśmy ścianki działowe na dole (powiększona łazienka kosztem planowanej tam garderoby, na razie nie murujemy ścianki w salonie). Czy mogę prosić o opinie tych, którzy zdecydowali się na powiększenie salony kosztem pokoju na dole? Zastanawiamy się teraz czy murować tam ściankę, czy zrobić jeden wielki salon. Chciałym usłyszeć opinie ludzi, którzy tak zrobili, jak to wygląda w praktyce:-)

Pzdr,
Zdzisław

immorti
22-08-2011, 13:41
Adam,
Posiadam własny projekt Tytana II z podpiwniczeniem, ale pod całością. Z oddzielnymi kotłowniam na węgiel i gaz już dwa pomieszczenia są zajęte a miejsca nigdy dość:-)

Pzdr,
Zdzisław

Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i od razu z góry przepraszam jeżeli powielam wątek(ale dużo tego do wertowania). Szukam po necie projektu Tytan II (dwustanowiskowy garaż) ale wersja z podpiwniczeniem (częściowym ) nigdzie takiego niestety nie znalazałem. Czy ktoś z Was spotkał się z takim projektem, albo dysponuje takiem?

ania_kriss
03-09-2011, 00:58
Witam Was Wszystkich serdecznie:)))

pierwszy raz przywitaam sié z Wami na jakiej 30stej stronie......
od lutego zaatwialimy z mezem zezwolenie na budowe Tytan II lustro...
23 sierpnia sié udalo:)) odebralimy uprawomocniona zgode:))
i przyznam sie szczerze, ze po przejsciu adaptacji projektu, poprawek
jakie zyczylo sobie starostwo...odechcialo mi sie budowania domu, ale mam nadzieje, ze to chwilowe:))
chociaz jak Was czytam to moze to potrwac dluzej...tymbardziej, ze mieszkamy poza granicami Polski....
moze zaczniemy w kwietniu? jeszcze nie wiemy.
Teraz potrzebujemy wycene, wybor firmy itd, moze ktos z Was napisac jak przeszliscie ten etap?
Mam na oku jedna firme co buduje domy od a do z, wydaje mi sie to lepsze niz brac fachowcow od kolejnych
etapów, jak tam Wasze doswiadczenie by nam podpowiedzialo?
Dziékujé za podpowiedzi i pozdrawiam,
Ania.

brzydalek
04-10-2011, 14:37
Witam.

Zwracam się z uprzejma prośbą do wszystkich Tytanowców:). Czy ktoś wybudował Tytan II w województwie mazowieckim i chciałby pokazać w realu swój domek? Bardzo by nam to z narzeczonym pomogło w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam

Agnes26
21-11-2011, 11:32
Witam
Nic się tu nie dzieje czy wszyscy są tak zajęci budową Tytanka czy już się wszyscy pobudowali???
Co tam u Was Tytanowcy?
Pozdrawiam

pertus
05-12-2011, 14:56
Witam

My w końcu zmęczyliśmy strop. Szalowanie i zbrojenie trwało naprawdę bardzo długo. Ten strop jest naprawdę przewymiarowany jeśli chodzi i zbrojenie. 5 listopada było betonowanie. Całe szczęście że pogoda dopisuje i spokojnie można było wymurować szczyty i zrobic górny wieniec. Niestety w tym roku nie damy rady przykryć dachem. Dlatego musimy zabezpieczyć mury i strop na zimę. Po cichu licze że zimy w tym roku nie będzie.:no:

immorti
02-01-2012, 21:07
Witam,
My skończyliśmy dach we wrześniu, teraz budowa zabita na zimę, która nie przychodzi:-) Jesteśmy na etapie wyboru okien (plastik czy drewno) i planowania następnych etapów (instalacje, tynki i wylewki). Jakie macie okna w swoich Tytankach? Co polecicie?

Pzdr,
Zdzisław

Agnes26
04-01-2012, 12:46
My skończyliśmy dach a teraz również zastanawiamy się nad oknami. Bierzemy pod uwagę okna Veka Alphaline 90 lub okna M&S Pomorska Fabryka Okien TYTANOWE termo z szybą supertermo.
Są one do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o parametry tylko że Veka są bardziej kwadratowe a M&S są fajne zaokrąglone i to mnie bardziej skłania do ich wyboru. Więc na 95% będą okna M&S Pomorskiej Fabryki Okien - Tytanowe termo z szybą supertermo :)

Agnes26
04-01-2012, 18:08
A jakie Wy wybieracie okna lub jakie Wam chodzą po głowie?
Pozdrawiam :)

immorti
06-01-2012, 13:27
Myśleliśmy o OknoPlast Evolution2 (7 komorowy profil) z szybami dwukomorowymi pakiet bezpieczny (P2) z termoramką. W końcu jednak decyzja zapadła na drewno (dąb) z pakietem jednokomorowym (bezpieczna P4 z float z ciepłą ramką).

katharise
10-01-2012, 09:26
Witam, na pokrzepienie dla wszystkich tytanowców,........ kiedyś ta budowa się kończy i u nas własnie powoli ma to miejsce :) Jutro montujemy blat na meblach w kuchni, robi się łazienka przy sypialni i łazienka nad garażem, przyjeżdzają meble. Ściany pomalowane, wytapetowane, ogrzewanie działa już od października, zostało jeszcze pierwsze rozpalenie w kominku i przeprowadzka :)
Pozdrawiam wszystkich i życzę, żeby w tym Nowym Roku spełniły się Wasze marzenia o nowym domu :)

wojto75
10-01-2012, 17:41
Gratuluję Ci katharise ,że uporałeś się z poważną inwestycją, mam prośbę może wysłałbyś parę zdjęć z wykończonego Tytanka. Pozdrawiam serdecznie.

immorti
10-01-2012, 20:27
Gratulujemy! My na razie jeszcze mamy daleko do końca....

katharise
10-01-2012, 21:39
Obiecuję, że jak tylko się przeprowadzimy, a prawdopodobnie nastąpi ten wielki dzień :) w lutym to dołączę zdjęcia do galerii tak, żeby każdy mógł skorzystać z naszych doświadczeń, tak jak my korzystaliśmy z rad i zdjęć Ajur.
Pozdrawiamy Wszystkich.

Vickey
11-01-2012, 18:43
Witamy Tytanowców
My jesteśmy na etapie elewacji, w związku z tym mam pytanie do osób, które mają już to za sobą, ile Wam poszło styropianiu. Powoli przymierzamy się do zakupu, Katharise gratuluje i czekamy na zdjęcia :)
Pozdrawiam Vickey

Agnes26
12-01-2012, 16:17
Katharise również gratulacje i czekam na fotki.
Pozdrawiam :)

katharise
12-01-2012, 20:04
Niestety to co ja mogę podać w temacie styropianu do ocieplenia jest niewymierne, ponieważ u nas była konieczność dokładania drugiej warstwy styropianu na trzech ścianach ze względu na fakt, że musieliśmy przykryć kasety rolet których miało nie być, ale też ze względu na to, że w miejscu w którym będziemy mieszkali bardzo wieje i każde docieplenie się przyda, dlatego też dawaliśmy styropian zakładkowy.

immorti
16-01-2012, 10:40
Witam,
Jakie rolety założyliście? Ja mam już przygotowane wszystko na rolety pod tynkiem, teraz muszę wybrać jakie dokładnie i jaki system zamykania (na czujki etc.)

Pzdr,
Zdzisław

katharise
18-01-2012, 13:28
Nasze rolety o ile dobrze pamietam są firmy Portos i są elektryczne, ale przy tej opcji trzeba pamiętać o zaplanowaniu zewnętrznego źródła prądu w razie awarii
Pozdrawiam

wojto75
23-01-2012, 20:37
Katharise, jak z tymi zdjęciami bo nie możemy się już doczekać?

DanielXC
26-01-2012, 09:23
Niestety zrezygnowaliśmy z budowy naszego wymarzonego domu i został nam zakupiony już projekt Tytana 2.

Jeśli ktoś chciałby kupić taki projekt, zapraszam na:
http://allegro.pl/projekt-domu-tytan-2-dobredomy-okazja-i2078689887.html

Cena 1500zł komplet z kosztorysem.
Tel 691 111 327

katharise
26-01-2012, 15:02
Zdjęcia na pewno będą ale teraz jest taki nawał pracy i zmian w naszym życiu, że przestaje odróżniać pory dnia i dni w tygodniu :)
Udało nam się w ostatnim czasie zamonować większość lamp, szkło na ściaanach w kuchni, lazienka przy sypialni jest już zafugowana tylko montaż toalety i blatów pod umywalkę i zamawiamy wykładzinę do sypialni. Pełną para idą prace nad pralnią i łazienką nad garażem.

Pozdrawiam wszystkich Tytanowców :)

wojto75
18-02-2012, 14:56
Katharise, wrzuć przynajmniej parę zdjęć bo już nas wszystkich skręca z ciekawości, prosimy i pozdrawiamy. :wiggle::p

katharise
01-03-2012, 22:50
Witam nadszedl ten piekny dzien a wlasciwie noc :) - pierwsza noc w nowym domku. Jak dojde do siebie po tym wszystkim to zamieszcze pare fotek
Pozdrawiam i wszystkim Wam zycze ukonczenia swoich domow :)

Pyrtki
03-03-2012, 12:26
witamy, my także jesteśmy blisko przeprowadzki, planujemy już na początku maja pomieszkiwać, bo parter będzie gotowy. Odliczamy dni, a niebawem dołączymy zdjęcia z wykończeniówki.

p.s budujemy w kujawsko- pomorskim

Vickey
08-03-2012, 11:45
Witam
Mam pytanie do Tytanowców, którzy etap elewacji i poddasza maja juz za soba, ile Wam wyszło w metrach elewacji i poddasza, przymierzamy sie do zakupu styropianu i wełny, dlatego chcemy sie wczesniej rozeznac,
Pozdrawiam

marcel232
11-03-2012, 02:14
W koncu duza lazienka i pralnia zostaly skonczone.
Do wykafelkowania jeszcze garaz.

marcel232
11-03-2012, 02:15
jeszcze lazienka i salon

wojto75
11-03-2012, 08:34
Marcel, bardzo fajne zdjęcia, sam miałeś pomysł na wnętrza czy zatrudniłeś projektantkę ?, jeżeli sam to szacun. Jakbyś mógł wkleić więcej zdjęć np. kuchni, to Tytanowcy byliby Ci wdzięczni. Pozdrawiam. A tak wogóle to zazdrościmy już takiego etapu budowy. :mad::D

marcel232
11-03-2012, 23:31
Marcel, bardzo fajne zdjęcia, sam miałeś pomysł na wnętrza czy zatrudniłeś projektantkę ?, jeżeli sam to szacun. Jakbyś mógł wkleić więcej zdjęć np. kuchni, to Tytanowcy byliby Ci wdzięczni. Pozdrawiam. A tak wogóle to zazdrościmy już takiego etapu budowy. :mad::D

Caly dom (znaczy sie wnetrze) projektowala architekt z zona. ja sie generalnie nie wtracalem (za mocno). naprawde warto.
odpada ci caly problem co gdzie zrobic, jak postawic, a jaki kolor itp. jezdzila z zona na zakupy sugerowala co kupic jak urzadzic. pilnowala ekipe i ona mowila im jak maja robic takze osobiscie polecam.

nie wiem na jakim jestes etapie 'budowy' ale polecam obnizenie poziomu garazu wzgledem domu co umozliwia potem obnizenie stropu nad garazem (czyli podlogi w duzej lazience). lazienka powstala ogromna (i spokojnie dalo sie zrobic w niej wygodna pralnie).
a jak bede mial zdjecia kuchni to wkleje - jestem teraz za granica a zdjecia kuchni ktore mam to sie nie nadaja do pokazywania hehe - same meble bez frontow, blatow, itp

katharise
12-03-2012, 21:48
Witam zapraszam do galerii, wreszcie udało mi się znaleźć chwilę, aby zaprosić \was do mojego domku. Pozdrawiam

katharise
12-03-2012, 21:56
Caly dom (znaczy sie wnetrze) projektowala architekt z zona. ja sie generalnie nie wtracalem (za mocno). naprawde warto.
odpada ci caly problem co gdzie zrobic, jak postawic, a jaki kolor itp. jezdzila z zona na zakupy sugerowala co kupic jak urzadzic. pilnowala ekipe i ona mowila im jak maja robic takze osobiscie polecam.

nie wiem na jakim jestes etapie 'budowy' ale polecam obnizenie poziomu garazu wzgledem domu co umozliwia potem obnizenie stropu nad garazem (czyli podlogi w duzej lazience). lazienka powstala ogromna (i spokojnie dalo sie zrobic w niej wygodna pralnie).
a jak bede mial zdjecia kuchni to wkleje - jestem teraz za granica a zdjecia kuchni ktore mam to sie nie nadaja do pokazywania hehe - same meble bez frontow, blatow, itp

Marcel świetne wnętrza, gratuluje domku :)

katharise
13-03-2012, 21:29
Wojto pytasz o drzwi jesli dobrze pamietam to firma dorpol Jamajka, wanna firmy Kolo ale nie pamietam modelu, a na scianie w kuchni jest lacobel czarne szklo, bardzo praktyczne, bo zmywa sie latwo i szybko.
Pozdrawiam

wojto75
14-03-2012, 07:18
Dziękuję ci bardzo Katharise, będzie to bardzo pomocne.Pozdrawiam

*MAGDA
11-06-2012, 16:22
Witam! Ja w swoim Tytanie mieszkam już rok. Właśnie obejrzałam album Katharise i jestem pod ogromnym wrażeniem. To niesamowite zobaczyć swój dom urządzony tak przepięknie i zupełnie inaczej niż własny :) Mieszka się super, brak mi tylko okna w łazience na dole, no ale nie można mieć wszystkiego. Jak będę mieć więcej czasu, to wrzucę kilka fotek. My z aranżacji wnętrz mamy tylko pomalowane ściany ;) Reszta czeka na lepsze czasy, a wtedy na pewno tu zajrzę, bo jest się na czym wzorować. Gratuluję wystroju i życzę żeby się super mieszkało, tak jak nam! Pozdrawiam wszystkich Tytanowców!

katharise
18-06-2012, 07:50
Dziejuje bardzo za te mile slowa :) i rowniez gratuluje zakonczonego domku. Rzeczywiscie brak okna w lazience na dole stanowi pewien problem ale nie ma na to zadnego rozwiazania, w sumie to i tak najmniej uczeszczane miejsce w domu :) my teraz jestesmy na etapie ogrodzenia i zastanawiamy sie co polozyc na tarasach, ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie? Pozdrawiam

wojto75
18-06-2012, 09:25
Ja będę robił od razu z kostki, nie zalewałem betonem, tak samo jak schody wejściowe . Pozdrawiam.

immorti
30-07-2012, 18:48
Witam Wszystkich Tytanów,
wojto75 - też zamierzam od razu robić z kostki zarówno taras z tyłu jak i schody wejściowe. Na razie jestem nadal na etapie planowanie tego kroku.
Teraz na tapecie jest elewacja oraz ocieplenie / sucha zabudowa poddasza. Jaki tynk polecacie użyć (akryl / silikon)? Ocieplaliście wełną mineralną?

Pzdr,
Zdzisław

P.S. w końcu zmusiłem się do założenia na razie małego albumu:
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4423

wojto75
30-07-2012, 21:50
Immort , z czego planujesz te schody i taras bo ja jestem na etapie poszukiwań?

immorti
01-08-2012, 14:05
Immort , z czego planujesz te schody i taras bo ja jestem na etapie poszukiwań?

Na razie jeszcze nie planuje konkretnie w tym obszarze. Mam zamiar zacząć się przyglądać możliwością w przyszłym tygodniu

wojto75
01-08-2012, 19:37
Jak już wybierzesz jakąś kostkę lub płyty na schody i nie tylko to daj znać , może coś skonfrontujemy:wiggle:

immorti
10-09-2012, 11:28
Jak już wybierzesz jakąś kostkę lub płyty na schody i nie tylko to daj znać , może coś skonfrontujemy:wiggle:

Wstępnie Libet antico natulit przed domem oraz piaskowiec na tarasy

Elfir
10-09-2012, 20:55
Dodałam nazwę pracowni do tytułu, by nie było wątpliwości o jaki projekt chodzi.
Jeśli to będzie Wam przeszkadzało,ddajscie znać na prv, to zamienię na te wielokropki z powrotem.

ana_bella
01-01-2013, 11:35
Witam wszystkich budujących Tytana!
Po kilku miesiącach przeglądania projektów w końcu decydowaliśmy się na zakup projektu Tytan II Odbicie Lustrzane.
Jednak bardzo chcielibyśmy zobaczyć Tytana na żywo.
Może ktoś z Was buduje lub wybudował Tytana w okolicach Tychów lub Katowic?
Pozdrawiam
Ania

immorti
03-01-2013, 17:28
Witam wszystkich budujących Tytana!
Po kilku miesiącach przeglądania projektów w końcu decydowaliśmy się na zakup projektu Tytan II Odbicie Lustrzane.
Jednak bardzo chcielibyśmy zobaczyć Tytana na żywo.
Może ktoś z Was buduje lub wybudował Tytana w okolicach Tychów lub Katowic?
Pozdrawiam
Ania

Witam,
Budujemy w okolicach Krakowa (30 km na zachód) Tytan II w oryginalnym ustawieniu. Mogę podesłać zdjęcia jeśli masz ochotę.

Pzdr,
Zdzisław

immorti
03-01-2013, 17:28
Witam ponownie,
Czy ktoś jeszcze ma czas odzywać się na forum, czy wszyscy nadal ostro budują / wykańczają korzystając z łagodnej zimy?
My zakończyliśmy kolejny etap - mamy już stan deweloperski ze wszystkimi instalacjami i odpalonym CO:-) Teraz został najbardziej stresujący etap: wykańczanie albo raczej wykończenie siebie:-)

Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego Nowego Roku 2013!
Zdzisław

ana_bella
05-01-2013, 17:25
Witam ponownie,
Ostatnio nasz projekt oglądał architekt i zwrócił nam uwagę na bardzo niską ścianę kolankową.

Czy zmienialiście wysokość ściany kolankowej podczas budowy?

Pozdrawiam
Ania

immorti
05-01-2013, 18:06
Witam ponownie,
Ostatnio nasz projekt oglądał architekt i zwrócił nam uwagę na bardzo niską ścianę kolankową.

Czy zmienialiście wysokość ściany kolankowej podczas budowy?

Pozdrawiam
Ania

Witam,
My podwyższyliśmy ściankę kolankową o jeden pustak. Wykonawcy sugerowali nam dwa pustaki, ale obawialiśmy się że zaburzymy proporcje. Z jednym pustakiem wyszło bardzo fajnie, więcej miejsca w środku a domek nie urósł aż tak aby zmienić wygląd architektoniczny.

Pzdr,
Zdzisław

katharise
06-01-2013, 18:53
Witam,
My podwyższyliśmy ściankę kolankową o jeden pustak. Wykonawcy sugerowali nam dwa pustaki, ale obawialiśmy się że zaburzymy proporcje. Z jednym pustakiem wyszło bardzo fajnie, więcej miejsca w środku a domek nie urósł aż tak aby zmienić wygląd architektoniczny.

Pzdr,
Zdzisław

My takze podwyzszylismy scianke kolankowa o jeden pustak i to byla dobra decyzja, pisze to w oparciu o 10 miesieczne doswiadczenia z mieszkania w tym domu :) naprawde jest to optymalna wysokosc scianki.

Pozdrawiam

ana_bella
13-01-2013, 10:19
"katharise" i "immorti" dziękuję Wam za informację.
Po rozmowie z architektem podjęliśmy decyzję o podwyższeniu ściany kolankowej o jeden pustak. Początkowo myślałam, że lepiej podwyższyć dwa pustaki, ale Architekt stanowczo nam odradził.
Szkoda, że na tym forum tak mało Osób wymienia swoje poglądy na temat budowy Tytana :)
Pozdrawiam

immorti
13-01-2013, 17:38
"katharise" i "immorti" dziękuję Wam za informację.
Po rozmowie z architektem podjęliśmy decyzję o podwyższeniu ściany kolankowej o jeden pustak. Początkowo myślałam, że lepiej podwyższyć dwa pustaki, ale Architekt stanowczo nam odradził.
Szkoda, że na tym forum tak mało Osób wymienia swoje poglądy na temat budowy Tytana :)
Pozdrawiam

Myślę, że większość forumowiczów już wybudowała swoje wymarzone domki i teraz cieszą się mieszkaniem nie zaglądając już tutaj. Polecam jednak uważne przeczytanie całej historii tego wątku, pouczająca lektura pomagająca przy wielu decyzjach budowlanych. Ja będę tutaj nadal zaglądał, jeszcze trochę przed nami zanim szczęśliwie zamieszkamy w swoim Tytanku. Pomogę na tyle na ile będę w stanie, jeśli tylko masz ochotę trzymać kontakt.

ana_bella
15-01-2013, 21:27
Masz rację, chyba większość wybudowała już swoje domki i już tu nie zagląda :)
W ciągu najbliższych dni muszę wziąć się solidnie za lekturę całego wątku, bo jak na razie czytałam pobieżnie. Mam nadzieję, że zawarte informacje będą bardzo przydatne.
A jak będę miała jeszcze jakieś dylematy, to pozwolę sobie do Ciebie napisać.
Pozdrawiam
Ania

katharise
19-01-2013, 21:14
Masz rację, chyba większość wybudowała już swoje domki i już tu nie zagląda :)
W ciągu najbliższych dni muszę wziąć się solidnie za lekturę całego wątku, bo jak na razie czytałam pobieżnie. Mam nadzieję, że zawarte informacje będą bardzo przydatne.
A jak będę miała jeszcze jakieś dylematy, to pozwolę sobie do Ciebie napisać.
Pozdrawiam
Ania

No niektorzy jeszcze tu zagladaja :) wlasnie dlatego, ze bardzo duzo zawdzieczaja tym, ktorzy jeszcze wczesniej skonczyli swoje domy, szczegolnie Ajur, ktora bardzo szczegolowo opisywala budowe.

Ja rowniez chetnie sluze rada ;) - sporo bylo dylematow podczas budowy od malo istotnych kwestii kolorow po wieksze zmiany typu przesuniecia sciany w salonie, dodanie wykuszu, zwiekszenie kotlowni, kosztem mniejszej lazienki, pomniejszenie kuchni, aby powstala szafa wnekowa na korytarzu, rezygnacja z wiatrolapu, lazienka nad garazem bez podzialu w srodku i wiele wiele innych....

Pozdrawiam

immorti
05-02-2013, 09:19
Dylematów podczas budowy rzeczywiście jest bardzo dużo od tych najmniejszych do sporych rozmiarów. Także polecam przeglądniecie wątków dodanych przez Ajur, bardzo pomagają w wielu decyzjach, plus spojrzenie na album Ajur bardzo pomogło nam wybrać szczegóły kolorystyczne elewacji. U nas zmiany główne w stosunku do projektu to podpiwniczenie całości z przeniesieniem kotłowni i całej sfery instalacyjno-grzewczej do piwnic. Plus także zmiana aranżacji byłej kotłowni na parterze (powiększenie kosztem łazienki, aby postawić tam szafę wnękową na ubrania, parasolki etc.), zmiana ustawienia łazienki na dole (rezygnacja z "garderoby" na rzecz jednego pomieszczenia), zmiana aranżacji pomieszczeń w skosach na górze w związku z podwyższeniem ścianki kolankowej o jeden pustak (nie robiliśmy "martwych" ścianek) etc.

Także służę pomocą, szczególnie, że nasza budowa nadal trwa i ze stanu deweloperskiego mamy jeszcze jeden wielki krok do przejścia: wykończenie wnętrz.

ana_bella
05-02-2013, 21:22
Immorti , widzę że sporo zmian wprowadziłeś. Też zamierzamy podpiwniczyć dom. Aktualnie mamy dylemat, czy podpiwniczyć całość, czy tylko część. Zastanawiamy się jak zrobić zejście do piwnicy. Myśleliśmy aby wydłużyć tył garażu i w tym miejscu zrobić schody do piwnicy.
Jutro spotykamy się z architektem więc pewnie zapadną jakieś decyzje.
Immorti , czy jesteś w stanie udostępnić jakieś rysunki ukazujące piwnice oraz klatkę schodową do piwnicy? Bardzo interesuje mnie jakie rozwiązanie przyjąłeś :)
Wysyłam Ci prywatną wiadomość z moim adresem e-mail.

Z góry dziękuję!
Ania

immorti
06-02-2013, 08:17
Immorti , widzę że sporo zmian wprowadziłeś. Też zamierzamy podpiwniczyć dom. Aktualnie mamy dylemat, czy podpiwniczyć całość, czy tylko część. Zastanawiamy się jak zrobić zejście do piwnicy. Myśleliśmy aby wydłużyć tył garażu i w tym miejscu zrobić schody do piwnicy.
Jutro spotykamy się z architektem więc pewnie zapadną jakieś decyzje.
Immorti , czy jesteś w stanie udostępnić jakieś rysunki ukazujące piwnice oraz klatkę schodową do piwnicy? Bardzo interesuje mnie jakie rozwiązanie przyjąłeś :)
Wysyłam Ci prywatną wiadomość z moim adresem e-mail.

Z góry dziękuję!
Ania

Zmian trochę było, niektóre wyglądają na kosmetyczne, niektóre są jednak sporymi zmianami (np. podpiwniczenie). My zdecydowaliśmy się na podpiwniczenie całości, myślę że poza aspektem kosztowym są tego same plusy. Wysyłam na maila dokładne informacje o naszych rozwiązaniach. Powodzenia na spotkaniu z architektem!

Pzdr,
Zdzisław

pertus
05-04-2013, 12:21
Witam wszystkich

zaczynamy na wiosnę instalacje a potem tynki posadzki itd.
Mam pytanie
Czy ktoś stosowal u siebie do ogrzewania piec na ekogroszek 25kW a do ogrzewania cwu pompę ciepla np Viesmann vitocal 160-A??
Do tego chcemy zamontować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i też nie wiem jaki typ rekuperatora . Mam ofertę 3 firm i każda proponuje co innego.

niestety zima trzyma wszytkich poczatek kwietnia a na budowe w zasadzie nie da się nic zrobić (poza porządkami)

immorti
07-04-2013, 08:54
Witam,
My mamy rozwiązanie z piecem węglowym zasypowym SAS Multi 2.0 23kW z podajnikiem na ekogroszek plus piec gazowy kondensacyjny Vaillant VC ECOTEC PLUS 246/3-5 (24kW) i to wszystko spięte do dwuwężownicowego boilera, więc CWU może być z obu systemów. Zrezygnowaliśmy z rekuperatora, mam nadzieję że nie będziemy żałować.

Pzdr,
Zdzisław


Witam wszystkich

zaczynamy na wiosnę instalacje a potem tynki posadzki itd.
Mam pytanie
Czy ktoś stosowal u siebie do ogrzewania piec na ekogroszek 25kW a do ogrzewania cwu pompę ciepla np Viesmann vitocal 160-A??
Do tego chcemy zamontować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i też nie wiem jaki typ rekuperatora . Mam ofertę 3 firm i każda proponuje co innego.

niestety zima trzyma wszytkich poczatek kwietnia a na budowe w zasadzie nie da się nic zrobić (poza porządkami)

immorti
10-05-2013, 11:51
Witam,
Czy Ci wszyscy, którzy nadal budują wymarzone Tytanki są tak bardzo zajęci na budowach, że już tutaj nie zaglądają? My w tym roku przystępujemy do najtrudniejszego etapu: wykończeniówka. Na razie wykańczamy detale, zaraz jednak trzeba będzie się wziąć do poważniejszych robót.

Pzdr,
Zdzisław

pertus
24-05-2013, 08:00
immorti

rzeczywiście roboty jest dużo tym bardziej jak część prac robi się siłami własnymi ( np ścianki działowe)

u nas lada dzień mają być okna, elektryk już pracuje a potem siec wod-kan +CO, tynki, posadzka no i może pod koniec wakacji rozpoczniemy wykonczeniówke i ocieplenie poddasza ale to wszytko będą robić fachowcy

Do tego na zewnątrz jest do zrobienia jest odwodnienie z rynien i bednarka wokół domu ale to będziemy robić sami.

immorti
27-05-2013, 12:54
My tylko część robót robimy sami a i tak roboty jest dużo. Sama koordynacja pracy fachowców już zajmuje sporo czasu. My postępujemy nadal powoli z kolejnymi etapami, płytk na balkonach skończone, kończymy detale elewacji. Gładzie i pierwsze malowanie planowane na Lipiec a potem łazienki, kuchnia, podłogi, drzwi wewnętrzne i można się wprowadzać (....gdyby to było takie proste....):-)


immorti

rzeczywiście roboty jest dużo tym bardziej jak część prac robi się siłami własnymi ( np ścianki działowe)

u nas lada dzień mają być okna, elektryk już pracuje a potem siec wod-kan +CO, tynki, posadzka no i może pod koniec wakacji rozpoczniemy wykonczeniówke i ocieplenie poddasza ale to wszytko będą robić fachowcy

Do tego na zewnątrz jest do zrobienia jest odwodnienie z rynien i bednarka wokół domu ale to będziemy robić sami.

katharise
27-05-2013, 13:56
My tylko część robót robimy sami a i tak roboty jest dużo. Sama koordynacja pracy fachowców już zajmuje sporo czasu. My postępujemy nadal powoli z kolejnymi etapami, płytk na balkonach skończone, kończymy detale elewacji. Gładzie i pierwsze malowanie planowane na Lipiec a potem łazienki, kuchnia, podłogi, drzwi wewnętrzne i można się wprowadzać (....gdyby to było takie proste....):-)

Witam,
My wlasnie zakonczylismy plytki na schodach przed drzwiami wejciowymi, teraz taras.
W miedzyczasie na dzialce wyrosly 152 drzewka, zeby chronic sie przed wiatrem.
Nastepnym razem wrzuce pare nowych zdjec.
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci ;)

pertus
24-07-2013, 18:01
u nas w końcu coś ruszyło
pod koniec czerwca zamontowalismy okna, instalacja elektryczna juz prawie zrobiona instalacje wod-kan i CO w trakcie teraz ułozymy styropian + ogrzewanie podłogowe, Tynkarze też są umówieni na poczatek sierpnia.

Niestey patrząc z zewnatrz na dom to niewiele się zmienia ale za to odpływ finansów jest widoczny

immorti
27-07-2013, 23:07
U nas zaczęliśmy gładzie w środku. Na zewnątrz zrobiona ekologiczna oczyszczalnia przydomowa, więc instalacje zamknięte. Zaczynam zbierać papiery do odbioru domu. Zastanawiamy się też nad kostką jeszcze w tym roku i będziemy mieli etap zewnętrzny zakończony. Potem już "tylko" typowa wykończeniówka wewnątrz. Tego etapu najbardziej się boję dopiero to jest drenaż finansów a nie widać tak dużych postępów jak przy poprzednich etapach:-) Nasz domek po kostce z zewnątrz powinien już wyglądać super, ale wnętrze to dopiero wyzwanie...


u nas w końcu coś ruszyło
pod koniec czerwca zamontowalismy okna, instalacja elektryczna juz prawie zrobiona instalacje wod-kan i CO w trakcie teraz ułozymy styropian + ogrzewanie podłogowe, Tynkarze też są umówieni na poczatek sierpnia.

Niestey patrząc z zewnatrz na dom to niewiele się zmienia ale za to odpływ finansów jest widoczny

immorti
19-12-2013, 12:00
Witam wszystkich Tytanów,
Zrobiła się wielka cisza na forum, czy rzeczywiście wszyscy już skończyli i wprowadzili się do swoich wymarzonych domków? U nas w tym roku z mniejszym rozpędem, ale gładzie zrobione, teraz zaczynamy łazienki. W między czasie grzecznie czekamy (lekko się stresując) czekając na potwierdzenie odbioru domu z Nadzoru Budowlanego.

a co słychać u innych?

Pzdr,
Zdzisław

ana_bella
19-12-2013, 13:07
Witam. A u mnie od samego początku budowy było pod górkę. Zaczęło się od tego że po wykonaniu wykopu pod piwnice zrobił się basen. A geologia która zleciliśmy była wprost wymarzona do budowy piwnic... Z tego powodu musieliśmy przerwać roboty i podjąć decyzję co dalej. Ale szkoda o tym pisać... Skończyło się na tym że będziemy mieli dom bez piwnic.
Aktualnie ekipa budowlana zaczęła wykonywać dach. Mam nadzieję że do końca stycznia będzie już dachówka :-)

ana_bella
16-02-2014, 13:37
Nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda na to forum, ale mam nadzieję że tak :)
No i mamy już wykonany dach na naszym Tytanie oraz wymurowane ścianki działowe. Poddasze wyszło duże i przestronne (zmieniliśmy układ ścianek działowych). Natomiast parter mnie rozczarował... Postawiliśmy ściankę pomiędzy salonem i gabinetem i wyszedł mały salonik. Teraz mamy ogromny dylemat, czy zostawić go taki, czy też zrezygnować z gabinetu i zrobić duży salon.
Może osoby, które mieszkają już w swoich Tytanach mogą nam doradzić co zrobić... Dodam jeszcze, że zmodyfikowaliśmy naszego Tytana przestawiając komin na ścianę rozdzielającą salon od hallu.
Wygląda to następująco:
243047

Proszę o opinie i pomoc :)

Pozdrawiam