PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TYTAN pracownia DOBRE DOMY



Strony : [1] 2 3 4

mirek4432
21-10-2004, 19:40
CO SADZICIE O TYTANIE Z PRACOWNI DOMUS ,PROSZĘ O SZCZERE UWAGI :D

Daroll
17-11-2004, 10:25
http://www.dobredomy.pl/?id_project=49&infopage=4&lustro=1

jakie sa opinie Was o tym domku

dla mnie to rezygnacja z pokoju na dole i powiekszenie salonu
i rezygnacja z jednej lazienki u gory.
co jeszcze byscie zmienili

vikor
28-02-2005, 12:18
Cześć! My chcemy budować ten domek, ale powiększamy pom.gosp. kosztem łazienki (tam będzie WC tylko)., i skracamy ścianę dzielącą salon od komunikacji. Reszta zostaje. Acha i jeszcze przenosimy garderoby koło łazienki do wiatrołapu. Gdzie budujecie?

vikor
28-02-2005, 12:19
My w Tychach.

Olivka
03-04-2005, 22:58
jaka cisza w temacie....
Czy ktoś faktycznie buduje tytana...?

vikor
08-04-2005, 21:34
Nic na to nie poradzę, że ludziom się nie chce gadac. Być może już zrezygnowali z tego projektu. A Ty nie jesteś przekonana do ORIONA, czy jeszcze rozważasz inne ?

Olivka
10-04-2005, 00:07
W koncu wiemy czego chcemy, podjelismy męską decyzje...wybralismy TATANA:)
Co prawda chcemy troszke wprowadzic zmian ale nie będą one jakies wielkie, na pewno zmienimy troche góre, powiekszamy jedna frontowa sypialnie, dwie musimy troche zmiejszyc kosztem wspólnej garderoby.
2 łazienki zostają przy czym jedna będzie powiększona.
Na dole nic nie bedziemy zmieniac oprócz dodania drugiego garazu.
Myśle ze za 2 m-ce zaczynamy walke z tytanem:)

Vikor- na jakim jesteście etapie? myslicie nad projektem czy moze juz zaczeliscie budowe?

vikor
10-04-2005, 14:13
No wreszcie się doczekałam kogoś, kto chce budować ten domek. My jesteśmy na etapie papierowym , który nie wiadomo jak długo potrwa (w urzędach). Zakupuliśmy projekt i dokonaliśmy zmian kosmetycznych, tj. podniesienie góry o jeden bloczek, zmiana kształtu okien itp. O środku nie mówie , bo to pewnie jeszcze się zmieni a na razie nie wymaga akceptacji. Obecnie mamy duży problem, bo nie możemy się zdecydować z czego budować ( w projekcie jest YTONG). Pozdr. Ps. Gdzie budujecie ?

Olivka
10-04-2005, 19:31
witaj Vikor:)

Ciesze sie równiez ze przynajmniej Wy budujecie tytana:
My będziemy budowac z maxa a ocieplac bedziemy styropianem.

Macie moze jakis wstepny kosztorys budowy?

My jestesmy na etapie kupowania działki poza Łodzią, działeczka jest śliczna...1000m2 a na niej dużo choinek.
Jest kwiecień a my święta Bożego Narodzenia chcemy już spędzic w nowym domku...czy nam sie to uda..? zobaczymy..:)

Bardzo byśmy chcieli zobaczyc zbudowanego tytana na żywo, nie wiecie gdzie takie cudo stoi??

Pozdrawiam

vikor
11-04-2005, 13:17
Cześć Olivka!! 1. Kosztorys był w koplecie wraz z projektem i z tego co sprawdziliśmy jest dosyć prawdziwy, poza tym, że raz są przewidziane w nim elementy raz najdroższe a raz najtańsze. 2. Zbudowanego Tytana niestety nie zobaczymy, bo z tego co nam powiedziano w biurze arch. jest to projekt nowy - z listopada. Uderzająco podobny do niego jest natomiast projekt Apolonia z Archipelagu
(http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=283 ) i takie domki już stoją i można o nich poczytać (albo zobaczyć na "żywo" z tego co pamiętam jeden w Przemyślu. Pozdr.

betus
26-07-2005, 18:57
Cześć Tytanowcy :)
ja wprawdzie jestem na etapie marzeń o własnym domku, ale... kto wie, może Was jeszcze dogonię...:P No, teraz tak już poważnie- na razie z mężem mamy w planach zakup działki (już jest upatrzona, ale czeka nas przetarg, bo to gminne), ale później będziemy chcieli jak najszybciej zamieszkać w tym wyśnionym edenie. Tyle tylko, że obawiam się, że to "coś" nas przerośnie finansowo-tutaj na ziemię sprowadza mnie mąż. Ale do rzeczy- upatrzony był projekt domku GLX 19 i mój mąż chce przy nim pozostać, a ja wypatrzyłam najpierw Librę, a później Tytana i... Tytana pokochałam! Wprawdzie już widzę, że nie pozostanie bez małej "kosmetyki", ale to jest to! Potrzebuję wsparcia, żeby męża przekonać. Pomóżcie błagam! Już wiem, że Vikor jest bardzo blisko nas, bo w Tychach... Proszę, czy jesteś w stanie podać mi kosztorys, jaki Tobie wyszedł? Wtedy może mąż "zmięknie" w swojej decyzji...:)
Pozdrawiam Wszystkich

vikor
26-07-2005, 21:00
Cześć Betus !!! Jak widzisz zbyt wielu amatorów Tytana jak na razie nie ma. O naszym wyborze tego projektu zadecydowało ostatecznie ułożenie działki względem stron świata. Niestety na tmat kosztorysu niewiele Ci pomogę, bo mąż zabrał go ze sobą ale z tego co pamiętam nie jest tak źle - nie jest to przecież zbyt duży dom. Na pewno dużym ciężarem jest dach ale pewnie i tak wszystko okaże się "w praniu". Życzę wytrwałości. Ps. Też nam się podobała Libra oraz Apolonia z Archipelagu notabene bardzo podobna do Tytana. Pozdr. Vikor :D

betus
26-07-2005, 23:45
Witam ponownie :)
U mnie również ze względu na ułożenie działki względem stron świata Tytan jest dużo bardziej praktyczny, a do tego w porównaniu z Librą nie ma tej nieszczęsnej ubikacji przy kuchni (co mi sie nie bardzo tam podobało).
Według mnie ma dużo bardziej funkcjonalnie rozwiązane wnętrze.

Jeżeli chodzi o Tytana, to mam jeszcze takie pytanie - nie wiem, czy ten grill pod zadaszeniem jest praktyczny- na razie wydaje mi się, że tak... czy możesz mi cos na ten temat napisać?
Na razie pomysł takiego umiejscowienia przypadł mi do gustu...:)

Napiszcie jak tam Wasze postępy przy realizacji projektu...

Pozdrawiam :D

vikor
27-07-2005, 19:53
Cześć!!! niestety na temat przydatności zewnętrznego grilla będę mogła Ci powiedzieć pod koniec przyszłego roku najwcześniej. Na razie jesteśmy na etapie fundamentów, więc niewiele wiem jak sprawdzi sie teoria w praktyce. Podobnie jest zresztą z wieloma innymi elementami domu, których przydatnośc okaże się po wybudowaniu np. trzy balkoniki (z których przważnie ludzie rezygnuja), długi wąski korytarzyk w jednej z łazienek na górze itp. Trzymaj się .Pa

betus
27-07-2005, 21:21
Witam
z tego, co piszesz wnioskuję, że Wy nie myślicie na razie nad małą "kosmetyką" w projekcie.
Ja na razie przekonuję męża, że ten korytarzyk będzie suszarnią, a balkoniki to cały urok tego domku i z nich bym nie chciała rezygnować. Nie wyobrażam sobie tego domku bez nich.
Jedyne zmiany, które mi się już nasuwają, to
na dole: rezygnacja z drzwi balkonowych w gabinecie na rzecz okna, niewielkie zmniejszenie salonu i poszerzenie gabinetu (chcę mieć tam kiedyś taką mini bibliotekę),
a na górze: rezygnacja z łazienki 2/4 i zrobienie w jej miejsce garderoby dla pokoju 2/5 (to nic, że tam komin- jakos się wieszaki wkomponuje), a gaderobę 2/6 "dodać" do pokoju 2/7. Wtedy też zrezygnuję z trzech okien dachowych w garderobach i już zmniejszę koszty (o wykończenia tej jednej łazienki i tych trzech okien)...;)

Ale to na razie tylko moje marzenia...:(

Jedyne, co się dzisiaj wystarałam, to wyznaczenie terminu przetargu tej upatrzonej działki - dopiero na 15 września. A później mam nadzieję, że już pójdzie z górki i Tytan powstanie też u nas...:)
Pozdrawiam, pa.

betus
29-07-2005, 21:05
buuuu chyba wszyscy wyjechali na wakacje...
Librowcy tak się chwalą swoimi postępami w budowach, a tutaj złowroga cisza... oj, chyba to niedobrze mi wróży...

Tytanowcy - odezwijcie się, jakie u Was są postępy i czego należy się obawiać (oprócz wysokich kosztów dachu) i piszcie, jak sobie radzicie z kłopotami. Bez Waszej pomocy nie namówię męża na ten projekt i będę musiała się zgodzić na GLX 19...:(
a ja Tytanka kocham prawie tak, jak mojego męża - może dlatego tak obawia się tej konkurencji...:)?
Teraz wyjeżdżam na tydzień na Słowację, ale po powrocie nie dam Wam żyć!
Pozdrawiam

tomek_ST
09-08-2005, 20:11
Witam ponownie :)
U mnie również ze względu na ułożenie działki względem stron świata Tytan jest dużo bardziej praktyczny, a do tego w porównaniu z Librą nie ma tej nieszczęsnej ubikacji przy kuchni (co mi sie nie bardzo tam podobało).
Według mnie ma dużo bardziej funkcjonalnie rozwiązane wnętrze.

Jeżeli chodzi o Tytana, to mam jeszcze takie pytanie - nie wiem, czy ten grill pod zadaszeniem jest praktyczny- na razie wydaje mi się, że tak... czy możesz mi cos na ten temat napisać?
Na razie pomysł takiego umiejscowienia przypadł mi do gustu...:)

Napiszcie jak tam Wasze postępy przy realizacji projektu...

Pozdrawiam :D


Grill na zewnatrz jest pewnie tylko bajerem ale ze swojej strony moge dodać że znajomi maja taki kominek na tarasie i kiedys jak bylo chłodniej rozpalili ogień i imprezka całkiem fajnie sie odbyła!!! Na pewno dodaje to uroku, a palić to się pewnie pali w nim raz na rok.

tomek_ST
09-08-2005, 20:20
buuuu chyba wszyscy wyjechali na wakacje...
Librowcy tak się chwalą swoimi postępami w budowach, a tutaj złowroga cisza... oj, chyba to niedobrze mi wróży...

Tytanowcy - odezwijcie się, jakie u Was są postępy i czego należy się obawiać (oprócz wysokich kosztów dachu) i piszcie, jak sobie radzicie z kłopotami. Bez Waszej pomocy nie namówię męża na ten projekt i będę musiała się zgodzić na GLX 19...:(
a ja Tytanka kocham prawie tak, jak mojego męża - może dlatego tak obawia się tej konkurencji...:)?
Teraz wyjeżdżam na tydzień na Słowację, ale po powrocie nie dam Wam żyć!
Pozdrawiam


Witam!! W prawdzie jeszcze nie zdecydowaliśmy się w 100% na TYTANA ale yak...99%. Nie daj sie meżowi namowić na glx19!!! Tytanik jest słodki i ciepły, mojej zonie sie podoba no i łączy dużo cech libry,virgo i manueli. Poza tym w tej jego konserwatywnej bryle jest coś takiego .... domowego. Naprawde nie daj sie!! GLX 19 wysiada. Jest surowy. Jak zakupimy projekt, a bedzie to na dniach dam znać. W tym czasie namawiaj!!!

betus
11-08-2005, 20:16
Witaj Tomku_ST :)
hmm nie wiem, czy mój wymarzony Tytanik nie zostanie w sferze marzeń :(
Jak już mąż powoli daje się przekonać do niego (chociaż dalej koronnym argumentem są finanse), to z kolei z działką są kłopoty... właśnie czekamy na odpowiedź z gazowego odnośnie odległości od gazociągu, który przechodzi przez 1/3 działki, która zamierzamy kupić. W najgorszym przypadku może okazać się, że max. długość domu może być 8 metrów! Na szczęście przetarg jest dopiero 15 września i nie wpłaciliśmy na nią jeszcze wadium, więc mamy szansę się z niej wycofać... bo ja z Tytana nie zrezygnuję.
A co do grilla, to wiem, że nie tak często się z niego skorzysta (chociaż tegoroczne lato nas nie rozpieszcza i chyba ten pomysł pod zadaszeniem przy takiej pogodzie się sprawdzi...), ale chodzi mi o to, czy nie "okopci się" za bardzo elewacja i jak się zachowa tłuszczyk z tych naszych dań (czy nie bedzie za bardzo na nia pryskał)...?

betus
11-08-2005, 20:20
Tomek_ST jeszcze jedno, zapomniałam zapytać, gdzie będziecie budować Waszego Tytanka?

tomek_ST
12-08-2005, 21:01
Witaj Tomku_ST :)
hmm nie wiem, czy mój wymarzony Tytanik nie zostanie w sferze marzeń :(
Jak już mąż powoli daje się przekonać do niego (chociaż dalej koronnym argumentem są finanse), to z kolei z działką są kłopoty... właśnie czekamy na odpowiedź z gazowego odnośnie odległości od gazociągu, który przechodzi przez 1/3 działki, która zamierzamy kupić. W najgorszym przypadku może okazać się, że max. długość domu może być 8 metrów! Na szczęście przetarg jest dopiero 15 września i nie wpłaciliśmy na nią jeszcze wadium, więc mamy szansę się z niej wycofać... bo ja z Tytana nie zrezygnuję.
A co do grilla, to wiem, że nie tak często się z niego skorzysta (chociaż tegoroczne lato nas nie rozpieszcza i chyba ten pomysł pod zadaszeniem przy takiej pogodzie się sprawdzi...), ale chodzi mi o to, czy nie "okopci się" za bardzo elewacja i jak się zachowa tłuszczyk z tych naszych dań (czy nie bedzie za bardzo na nia pryskał)...?


Odpisuję ponownie bo coś nie pojawiła się na forum moja odpowiedź.Dlaczego nie wiem. Nie rezygnuj Zz Tytana! Najwyżej z działki! U nas decyzja zapadła dzisiaj i na 100% kupujemy Tytana! Mieliśmy potworne problemy z dobraniem projektu do działki bo mamy wąską działkę. Problem będzie o 38 cm ale myślę że da radę to przeskoczyć. Długość naszej dzialki 46,5 m więc po postawieniu domu będziemy mieć ok. 400 m2 ogrodu do zagospodarowania (864m2 działki). Musisz dokładnie dowiedzieć się o ten gazociąg, na jakiej głębokości leci itd. bo inaczej to na tych 8m nie poszlejecie i zapewne nic się tam nie zmieści. Przyjdzie kupić inną działkę. Na tarasie myślę że jest to bardziej kominek niż grill i jeśli jest dobrze zrobiony to nie ma prawa nic dymić. Mamy domek nad jeziorem a tam z kominka się ogrzewamy i nawet po otwarciu drzwiczek nawet dymek nie wyleci! Wszystko zależy od cugu. Myślę że taki kominek to dobra sprawa, Bajer którego zapewne raz do roku się używa ale warto. Można go postawić z szamotówki jedną warstwą i będzie ok. Koszt nie taki straszny. Naszego Tytana będziemy budować w Działdowie.Oczywiście trochę zmian mamy zaplanowane, ale dokładne zmiany będziemy znać po zakupie projektu. Mamy silną ekipę budowlańców i teść i mój ojciec więc na pewno Nas będą wspierać. Wszelkie rady przekażemy dalej.
Pozdrawiam.

tomek_ST
12-08-2005, 21:14
TYTANOWCY!!!
Czy przy zakupie projektu udało się komuś coś wytargować z Domusa?
Oferują 1400 + VAT i 200 za kosztorys. Jeśli ktoś coś urwał dajcie znać.
Kupowaliście bezpośrednio z Wrocławia czy może od jakiegoś dilera?
pzdr
TOMEK

betus
13-08-2005, 22:50
Witam ponownie...:)
Tomek, jak masz fajnie... żeczywiście masz mocną ekipę i jak się u Ciebie spiszą, to sobie ich zamawiam, bo będą mieli już niezłe doświadczenie w zmaganiach z TYTANEM... hahaha
Słuchaj, co do ceny projektu... to chyba nic z takich negocjacji na razie nie wyszło, a do tego zobacz, co inni pisali o kosztach nanoszenia zmian wprawdzie w projekcie Libry (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32084&highlight=libra), ale... mnie to przeraziło. Jestem laikiem i nie znam się na tym, ale już wiem, że w Tytanie wprowadzilabym kilka zmian i jak sobie pomyślę o tych dodatkowych kosztach...brrr

aaa i znalazłam coś mniejszego, ale równie sympatycznego jak Tytanik... zobacz na Perłę (http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=PER%A3A)... wdzięczna nazwa, ale to nie to samo, co moja największa miłość...
Ciekawe czy koszty będą dużo mniejsze...?
Pozdrawiam
Beata

tomek_ST
16-08-2005, 15:12
Witam ponownie...:)
Tomek, jak masz fajnie... żeczywiście masz mocną ekipę i jak się u Ciebie spiszą, to sobie ich zamawiam, bo będą mieli już niezłe doświadczenie w zmaganiach z TYTANEM... hahaha
Słuchaj, co do ceny projektu... to chyba nic z takich negocjacji na razie nie wyszło, a do tego zobacz, co inni pisali o kosztach nanoszenia zmian wprawdzie w projekcie Libry (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32084&highlight=libra), ale... mnie to przeraziło. Jestem laikiem i nie znam się na tym, ale już wiem, że w Tytanie wprowadzilabym kilka zmian i jak sobie pomyślę o tych dodatkowych kosztach...brrr

aaa i znalazłam coś mniejszego, ale równie sympatycznego jak Tytanik... zobacz na Perłę (http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=PER%A3A)... wdzięczna nazwa, ale to nie to samo, co moja największa miłość...
Ciekawe czy koszty będą dużo mniejsze...?
Pozdrawiam
Beata

Witam!!
Perła jest ok! Bardzo mi sie też podoba. Młodsza siostra Tytana :D
Rodzinne podobieństwo! Ztymi kosztami to ja myślę że troche trzeba spokojnie do wszystkiego podchodzić i nie podejmować nagłych decyzji i zakupów. Myslę że trzeba robić wszystko na miarę swoich możliwości. Ja też bym chciał szybko i już ale... Wziąć 200 tyś z banku zawsze można tylko dopiero w wieku 70 lat dom będzie tak naprawde Twój jak już spłacisz kredyt. Rozważać trzeba oferty i zapytać w 10 miejscach. Handlarze materiałami też prześcigają się żeby sprzedać.
Aha! Dzis zamówiłem TYTANA! Czekamy na realizacje zamówienia! Oczywiście daj znać jak tam Wasza działka!
PZDR
Tomek.

betus
17-08-2005, 11:46
Cześć - ja już mam odpowiedź z gazowni "... że istnieją techniczne możliwości podłączenia w/w budynku do sieci gazowej. Źródłem gazu może być gazociąg średniego ciśnienia PE fi 32 mm przebiegający w rejonie ul. Leśnej..." wprawdzie nic nie piszą o odległości, ale znalazłam odpowiedź na forum na podobne zapytanie

...dla gazociągów średniego i niskiego ciśnienia operator wyznacza strefę kontrolowaną o szerokości 1 m, czyli po 0.5 m w każdą stronę od osi przewodu.
Najbardziej rozbawił mnie fragment odpowiedzi gazowni "przebiegający w rejonie..." ten rejon, to 1/3 przyszłej naszej działki...hahaha
Chyba ją jednak kupimy - teraz tylko zapytanie o wodę i ... już będziemy ją mieli całą zlustrowaną :)
I może się okazać, że na 744 m2 będzie stał ukochany Tytan, a nie Perła... jupi!!
No to ja się już pochwaliłam, a teraz pora na gratulacje. Super, że zdecydowaliście się na Tytana, trzymam kciuki za Waszą budowę :)
Piszcie jak tam projekt, jak postepy...
Pozdrawiam
Beata

betus
17-08-2005, 11:50
Olivka, Vikor dlaczego Wy się nie chwwalicie swoimi postępami?

tomek_ST
18-08-2005, 08:15
Cześć - ja już mam odpowiedź z gazowni "... że istnieją techniczne możliwości podłączenia w/w budynku do sieci gazowej. Źródłem gazu może być gazociąg średniego ciśnienia PE fi 32 mm przebiegający w rejonie ul. Leśnej..." wprawdzie nic nie piszą o odległości, ale znalazłam odpowiedź na forum na podobne zapytanie

...dla gazociągów średniego i niskiego ciśnienia operator wyznacza strefę kontrolowaną o szerokości 1 m, czyli po 0.5 m w każdą stronę od osi przewodu.
Najbardziej rozbawił mnie fragment odpowiedzi gazowni "przebiegający w rejonie..." ten rejon, to 1/3 przyszłej naszej działki...hahaha
Chyba ją jednak kupimy - teraz tylko zapytanie o wodę i ... już będziemy ją mieli całą zlustrowaną :)
I może się okazać, że na 744 m2 będzie stał ukochany Tytan, a nie Perła... jupi!!
No to ja się już pochwaliłam, a teraz pora na gratulacje. Super, że zdecydowaliście się na Tytana, trzymam kciuki za Waszą budowę :)
Piszcie jak tam projekt, jak postepy...
Pozdrawiam
Beata


No to super!!! Jak to mówi Marcin Daniec:"... cierpliwość palcem dół wykopie!!" Czasami niemożliwe staje się ,możliwe. My czekamy i czekamy na projekt. Z niecierpliwością!!! Myslę że wstepnie należy pogadać na forum o zmianach.
Pozfrawiam i życzę powodzenia w zmaganiach z urzędasami!!!
Tomek

betus
18-08-2005, 09:59
Tomek, czy planujecie już jakieś zmiany? Na pewno już o jakiś myślicie...;)
Bo ja już wiem, co chcę zmienić :P
Pozdrawiam
Beata

tomek_ST
18-08-2005, 13:23
Tomek, czy planujecie już jakieś zmiany? Na pewno już o jakiś myślicie...;)
Bo ja już wiem, co chcę zmienić :P
Pozdrawiam
Beata


Witam!
Zmiany, zmiany!!
Na pewno podpiwniczenie pod garażem, pomieszczeniem gospodarczym i azienką. Poza tym na pewno zrezygnujemy z okna do ziemi w gabinecie na rzecz okna zwyklego, a w to miejsce powiększymy gówne okno salonu. Przymierzamy się do obniżenia salonu, ale ciągnie to za sobą obniżenie stropu i podniesienie do góry caego domu, więc nie wiem jak to z tym będzie. Duża przeróbka no i kasa, kasa....na pewno. Chcieliśmy żeby do salonu byo zejście tak po 2 schodkach. Chyba zamkniemy kuchnię i poączymy ją w caość ze spiżarnią.
GÓRA.
Likwidacja lazienki, 1 balkonu , na pewno wypadnie któreś okno dachowe, no z tą górą to tak do dyskusji?
Co jeszcze?
Jeśli masz jakieś propozycje to chętnie skorzystam.
PZDR.
Tomek.

betus
18-08-2005, 20:35
Cześć :)
co do moich planów, to nie chcę rezygnować z balkoników, bo to cały urok tego domku, nie wyobrażam sobie Tytana bez nich, ale... chyba,że zdecyduję się na taką "atrapę" jak w Perle, ale tylko w pokoju nad salonem no i moze nad jadalnią (to będą ustępstwa z mojej strony, gdy będe musiała przekonać męża), ale z tego nad wejściem na pewno nie zrezygnuję...:)
Jedyne zmiany, które mi się już nasuwają, to
na dole: rezygnacja z drzwi balkonowych w gabinecie na rzecz okna (tak jak i u Was), niewielkie zmniejszenie salonu i poszerzenie gabinetu (chcę mieć tam kiedyś taką mini bibliotekę), ale to żadne zmniejszenie kosztów;
a na górze: rezygnacja z łazienki (2/4) i zrobienie w jej miejsce garderoby dla pokoju (2/5) (to nic, że tam komin- jakos się wieszaki wkomponuje), a gaderobę 2/6 "dodać" do pokoju 2/7. Wtedy też zrezygnuję z trzech okien dachowych w garderobach i już zmniejszę koszty (o wykończenia tej jednej łazienki i tych trzech okien)...;)
aaa i coś od Librowiczów - pomysł na taras i schody, które są według mnie identyczne:

dużo taniej wyjdzie nie wylewając ich. Planuję to zrobić z klinkieru brukowego z obrzeżami granitowymi. Całość jest trwała i na lata. Odpada też problem izolacji, dylatacji, odklejających się płytek itp.
Wydaje mi się, że to świetny pomysł.
Co do podpiwniczenia, to też o tym pomyślałam, ale to wiąże się z kosztami zmian w projekcie no i tymi w realu. Nam będzie musiała wystarczyć ta oryginalna kotłownia, niestety...:(
aaa i wreszcie będę miała miejsce na suszenie prania w ulewne dni - w tym wąskim pomieszczeniu w łazience nad garażem ;)

betus
18-08-2005, 20:40
aaa i zapomniałam zapytać z wrażenia... jak tam Wasz projekt - już macie? I jak tam negocjacje ceny - udało się? Jeśli tak, to chylę głowę niziutko i pozdrawiam :)

tomek_ST
19-08-2005, 14:50
aaa i zapomniałam zapytać z wrażenia... jak tam Wasz projekt - już macie? I jak tam negocjacje ceny - udało się? Jeśli tak, to chylę głowę niziutko i pozdrawiam :)


Co do negocjacji to niestety nic sie nie udało utargować. Dopiero przy zakupie kilku projektów jest jakiś rabat. No ale kilku Tytanów budować nie zamierzamy! Żeby na jeden Nam starczyło to będzie dobrze:)
Z balkonu nad wejściem nie rezygnujemy. Nasz projekt będzie w odbiciu lustrzanym i chyba tylko zrezygnujemy z balkonu z zachodniej strony. My wstepnie też nie chcieliśmy podpiwniczać ale fachowcy (teść i tata) powiedzieli że trochę trzeba, bo piec dobrze jak jest w piwnicy, a spiżarnia, a opał, a może pralnia, no i bałagan jest gdzie schować. Jednak piec dobrze jak jest w piwnicy i tu przyznaje im rację. W ogóle mają racje z tym podpiwniczeniem. No w końcu fachowcy! Projektu jeszcze nie mamy. Czekamy.
PZDR

betus
23-08-2005, 09:31
A u mnie czarne chmury...:( Naszą upatrzoną działką zainteresował się Pan Radny dla swojej córki... Nie będzie więc łatwo na przetargu- mam nadzieje, że się w ogóle odbędzie, bo to z tymi radnymi różnie bywa...

A teraz na Was kolej - pocieszcie mnie...:) piszcie jak tam Tytanik, czy już kopiecie fundamenty?

Pozdrawiam
Beata

tomek_ST
24-08-2005, 17:13
No witam!!!
Beato! Wybij mu szybę w aucie! No może nie sama ale znajdzie sie może jakaś ( 8) )życzliwa dusza? ;) Zajmie sie ubezpieczeniem auta, naprawą a nie Twoją, podkreślam Twoją działka pod Tytana!!!

Co nowego?
....hm.... no w końcu mam projekt!!! Cieszymy sie że nareszcie ruszymy z miejsca, ale z drugiej strony teraz nadziejemy sie na biurokrację. Niestety uniknąc tego nie da rady.
1. Adaptacja projektu do działki
2. Doprojektować piwnice
3. Złożyć papiery
4. Oczekiwanie
5. Uprawomocnienie
.... bity miesiąc do wbicia lopaty...
Ale bedziemy dzielni! O wszystkich przeszkodach damy znać. Na pewno ich nie zabraknie.
PZDR. Tomek.

betus
25-08-2005, 12:42
Cześć :)
hahaha... a wiesz, że ja też już myślałam nad tą szybą w samochodzie?! a nawet o uprowadzeniu córeczki...
a jednak mąż mnie przekonuje, że za stara na takie "działania" jestem i jak nie ta działka, to będzie inna (ale obiecał, że postara się TĄ dla mnie wygrać :) )
A co tam u Was?

Jak adaptacja budynku? Dalej macie problem o te 38 cm?
Kto Wam nanosi poprawki do projektu?
Jak tam piwnice - pod cały budynek dajecie?
Czy już myśleliście nad ogrzewaniem?

Pozdrawiam
Beata

tomek_ST
25-08-2005, 13:30
Cześć :)
hahaha... a wiesz, że ja też już myślałam nad tą szybą w samochodzie?! a nawet o uprowadzeniu córeczki...
a jednak mąż mnie przekonuje, że za stara na takie "działania" jestem i jak nie ta działka, to będzie inna (ale obiecał, że postara się TĄ dla mnie wygrać :) )
A co tam u Was?

Jak adaptacja budynku? Dalej macie problem o te 38 cm?
Kto Wam nanosi poprawki do projektu?
Jak tam piwnice - pod cały budynek dajecie?
Czy już myśleliście nad ogrzewaniem?

Pozdrawiam
Beata

Witam!!!
To jednak te same myśli nam chodzily po glowie :wink:
Miejmy nadzieję, że się uda!!! Trzymamy kciuki!!!
Dzisiaj zlozylem wniosek o przylącze energetyczne- odpowiedź - w ciagu 2 tygodni. Biurokracja się zaczyna!!!
Projektant -architekt będzie robil adaptację budynku do warunków terenu.
Naniesie wszystkie poprawki które sobie życzymy. Piwnice bedziemy robić pod częścią budynku. Co do piwnic to dzisiaj narada w domu z "rodzinnymi fachowcami". Ja planuje pod garażem, kotlownią na parterze i może jeszcze trochę w kierunku kuchni. No ale zobaczymy. Wszystko zależy jak wypadną schody do piwnicy. Myślę że "fachowcy" beda wiedzieć jak to ugryźć. Tak naprawde to ta kotownia w piwnicy uzależniona jest od pieca i sposobu opalania. Ja na 99% jestem przekonany do pieca na brykiet i pellets czyli - biopaliwa. Oglądalem takie piece u producenta. Myślę że przyszlość jest w takim ogrzewaniu no i ekonomicznie wybór uzasadniony.
Co do tych 38 cm to na razie idziemy na żywca. Może w miedzy czasie zalatwie zgodę sąsiada na przesunięcie lini bocznej zabudowy.
Kiedy Wasz przetarg?
PZDR
Tomek.

betus
29-08-2005, 00:42
Cześć :)
przetarg jest 15 września - jest wiec troszkę czasu na zaplanowanie porwania i "okup"...
co do piwnic - to u nas chyba raczej odpadnie ten pomysł dlatego, że zbyt blisko płynie Wisełka, a w ostatnich dniach mieliśmy przykład, co potrafi wodny żywioł... Znajomym, co mieszkają w pobliżu tej działki bardzo często przy takiej pogodzie stoi woda w piwnicy (tak do pasa) - nawet nie chcę myśleć, co "przeżył" by piec w takich warunkach...
Tomku - mam pytanie - napisz, jaka jest ta przestrzeń pod schodami na pięterko, bo pewnie już z projektu jesteś w stanie ją określić. Chodzi mi o to, czy z garażu można by było zrobić sobie maleńkie drzwiczki (takie jak to dawniej miały babcie do tajemnych schowków) i tę przestrzeń wykorzystać jako składowisko np. drewna (oczywiście pod warunkiem, że jakoś da sie to zabudować od strony klatki schodowej).

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w urzędach ;)
Beata

tomek_ST
30-08-2005, 13:02
Witam!!!
Następny etap.
Wodociagi i kanalizacja.
Oczywiście oczekiwanie nieodzowne w każdym urzędzie.
Czekamy na odpowiedź.
Przeglądam ten projekt w te i z powrotem, ale nie wpadlem na pomysl tego schowka . Obiecuję że jeszcze dziś się tym zajmę i w godzinach popoludniowych coś napiszę.
Przetarg tuż , tuż, trzymamy kciuki !!!!
14 zaplanujcie porwanie córeczki... :wink:
PZDR
Tomek

tomek_ST
31-08-2005, 14:55
Cześć!!!
Schowek pod schodami?
Jak najbardziej. Jest szeroko na 110 i glebokość 200. Oczywiscie bedzie skos schodów ale.... tak już musi być. My w tym mmiejscu robimy schody do piwnicy. I skos schodów będzie niżej bo dokladam 1 stopień do schodów. "Fachowcy stwierdzili że są za strome. Oczywiście robiąc schowek treba dać podciąg bo jest to nośna ściana.
Mam nadzieje że cieszysz sie już z tego schowka :wink:
Tomek

betus
03-09-2005, 21:49
Witam..:)

nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę, że mozna i ten kąt na coś wykorzystać... a przez to, że u nas odpadają piwnice, to to jest wymarzone miejsce na taki składzik... jupi... hurrraaaa...
to teraz zostaje tylko przetarg...grrr Już się go troszkę obawiamy, ale będziemy walczyć jak lwy!
A jak tam urzędy? Macie juz odpowiedź?

Pozdrawiam
Beata

tomek_ST
06-09-2005, 13:02
Cześć!!!
Energetyk już dał odpowiedź, wodociągi i kanalizacja też, jeszcze gazownia i już dajemy projekt do projektanta. Czyli tak jak mówiłem biurokracja bedzie przeciągała terminy wbicia pierwszej łopaty do bólu! No ale zawsze trochę do przodu. Pogoda na razie dopisuje. Teraz bedziemy sie głowić z czego budować. I tu jest problem. Liczymy na prawo i lewo ale pewnie decyzja zapadnie w ostatniej chwili. Myślę że pogoda nie dam nam popracować dłużej niż do momentu zalania stropu nad piwnicą. Oby tyle udało się zrobić to będzie sukces. Projektant będzie mordował się z tydzień , a później jeszcze ze trzy w urzędzie. Październik jak nic!!!
PZDR.
Tomek

betus
07-09-2005, 09:48
Witam...:)

chyba Was pocieszę - nie macie ta źle, szybciutko dają Wam odpowiedź - u nas już wiem, że będzie się przeciągać do 4-6 miesięcy użeranie się z urzędasami (znajomym tyle to zajęło).
A co do pogody - już ją dla Was zaklinam :) będzie piękna i słoneczna.

Pozdrawiam
Beata
P.S.
Napisz, jaka decyzja co do materiału... U nas Ytong (bo chyba taki proponują w projekcie) odpada (za drogo wychodzi).

parafawel
07-09-2005, 12:25
Witam
Pirwszy raz piszę na tym forum, więc mam lekką tremę :D .
Bardzo się cieszę że piszecie o TYTANIE , mojej Żonce bardzo spodobał się ten projekt.Ja teraz siedzę i szukam różnych informacji na jego temat.
Jeżeli jest to możliwe to bardzo prosiłbym o podanie przybliżonej ceny wybudowania tego domku .
Pozdrawiam

tomek_ST
08-09-2005, 11:45
Dzięki za zaklinanie pogody!!! Na pewno się przyda. Wczoraj projektant stwierdził, że postara się załatwić wszystko do końca września!!!
Czyli pierwszy tydzień października wbicie łopaty!! Oby!!!
15 już tuż, tuż!! Trzymamy kciuki za Was i za grypę, na którą zapadnie radny i nie pojawi się na przetargu z kieszenią wypchana , a propos Naszymi pieniędzmi!!
Co do materiału to jeszcze się wachamy!
Pozdrawiam.
Tomek.


Parafawel!
Witaj!
Domek jest piękny! Jeśli mi nie wierzysz to zapytaj Beaty!!! Ona Ci to wyjaśni. Ja na razie czekam na pozwolenie na budowę. Mam projekt i wstepnie liczę koszty ale ile kosztuje dom tak naprawde nie wiemy. To wszystko zależy od Ciebie, od materiałów, których użyjesz, ekipy, która Cię skasuje. Kosztorysy budowlane z datą z tamtego roku liczone są na ok 230 tyś. Ale tam jest sporo rzeczy do zmiany, technologie, które można zastąpić tańszymi a porównywalnie dobrymi a czasami lepszymi.
Na razie przyzwyczajcie się do Waszego nowego pięknego domu!
PZDR. Tomek.

parafawel
08-09-2005, 12:15
Parafawel!
Witaj!
Domek jest piękny! Jeśli mi nie wierzysz to zapytaj Beaty!!! Ona Ci to wyjaśni. Ja na razie czekam na pozwolenie na budowę. Mam projekt i wstepnie liczę koszty ale ile kosztuje dom tak naprawde nie wiemy. To wszystko zależy od Ciebie, od materiałów, których użyjesz, ekipy, która Cię skasuje. Kosztorysy budowlane z datą z tamtego roku liczone są na ok 230 tyś. Ale tam jest sporo rzeczy do zmiany, technologie, które można zastąpić tańszymi a porównywalnie dobrymi a czasami lepszymi.
Na razie przyzwyczajcie się do Waszego nowego pięknego domu!
PZDR. Tomek.[/quote]


Piękne dzięki za odpowiedż . Rozumiem że mogę spokojnie startować do tego projektu z kaską w okolicach trzech stówek?!

tomek_ST
08-09-2005, 13:08
Cześć!!!
Jeśli trzy stówki masz w swojej domowej skarbonce to śmiało możesz zaczynać. Myślę, że nawet na jakieś wydumane rzeczy powinno Ci wystarczyć. Niemniej jednak wszystkie elementy tego domu i technologie trzeba analizować. Tak na ślepo nie ma co wierzyć projektantom. Ja mam silną ekipę pomocników, tzw. "fachowców". Teść i ojciec są budowlańcami więc czasami mam kogo spytać o radę.
PZDR.
Tomek.

parafawel
08-09-2005, 13:31
Witam

Mam nadzieję że jak już zaczniesz to będziesz dzielił się swoimi spostrzeżeniami na forum w tym temacie.Chętnie z nich skorzystam i myślę że nie tylko ja, bo z tego co widzę to kilka osób ma chrapkę na Tytanka. :lol:
W tej chwili z Żonką jesteśmy na etapie finalizowania zakupu działki pod Krakowem, więc do rozpoczęcie budowy jest jeszcze daleka droga.
Pozdrawiam
Paweł

tomek_ST
08-09-2005, 14:09
Staramy dzielić się tutaj wszystkimi pomysłami, także mozesz na nas liczyć. Beata jeszcze nie buduje a juz ma ciekawe pomysły. Z niektórych ja już skorzystałem oddając projekt do projektanta. szkoda że ludzie budują a nie odzywają sie na łamach Naszego forum. Mam nadzieje że my to nadrobimy! Prześledź nasze forum. Sa tu już pewne ustalenia, których w czasie analizowania projektu sie doszukaliśmy. Bedziesz miał pogląd na pewne sprawy, a przy okazji uzbroisz sie w cierpliwość przy załatwianiu formalności.
PZDR.
Tomek

parafawel
08-09-2005, 14:18
W cierpliwość na pewno będzie trzeba się uzbroić, chociaż mam cichą nadzieję , że troszkę szybciej pójdzie załatwianie bo gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego.
A jak zdecydujemy się na 100% wejść w Tytanika,to na pewno bedę dzielił się z Wami spostrzeżeniami i korzystał z Waszych.
pozdrawiam
Paweł

betus
08-09-2005, 22:40
Cześć chłopaki!

sorki, że dopiero teraz... ale przetarg tuż tuż...
widzę, że mamy nowych chętnych ;)

Domek jest piękny! Jeśli mi nie wierzysz to zapytaj Beaty!!! Ona Ci to wyjaśni.
Tak- domek jest przecudny, możesz mi uwieżyć. Ja go wprawdzie jeszcze nie buduję, ale już go bardzo kocham i nie zrezygnuję. Zwróć uwagę na te stylowe balkoniki, piękne tarasy, przestrzeń, "babcine" zakamarki, kominek pod zadaszeniem, piękny salonik... wykorzystany każdy kąt.
Ten domek ma po prostu duszę.
Starzy forumowicze milczą o swoich postępach, ale jak nie chcą się chwalić, to poradzimy sobie bez nich. Już teraz będzie nas troje (mówią, że co dwie głowy to nie jedna, a co dopiero trzy...;) )

Paweł - pochwal się jakie Ty masz pomysły na Tytana, a co do kaski, to tak jak już wspomniał Tomek - koszty zależą od Ciebie, a to znaczy, że można niektóre zminimalizować. Z Twoją pulą ja bym się wcale nie bała zaczynać zmagań z Tytanem :) Śmiało!

Pozdrawiam
Beata

parafawel
09-09-2005, 07:10
Witam
Beatko (moja Żonka ma tak samo na imię) czy Wy będziecie budować w okolicach Oświęcimia?
A jeżeli chodzi o koncepcje zmian w projekcie to szczerze powiem że to dział Beaty. ?Jeszcze konkretnie się nie zastanawiała , ale jak tylko coś wymyśli na pewno dam znać.
Pozdrawiam Paweł

betus
11-09-2005, 14:23
Cześć Paweł!

Tak, będziemy budować w Oświęcimiu, a to całkiem niedaleko od Krakowa, tylko Tomek za daleko nam uciekł, ale wcale mu się nie dziwię- tamte okolice są prześlicznie...

Pozdrawiam
Beata

P.S.
A wiesz, że Beata oznacza szczęśliwa?!

parafawel
13-09-2005, 08:09
Witaj Beatko
Nie wiedziałem ale moja Żonka też nie wiedziała.
Jak już zaczniecie budować to będę chciał się wprosić :D do Was na budowę.
Jutro mamy podpisywać umowę warunkową na zakup działki, potem wysyłka zapytania do Opola i "już" po 40dniach odpowiedż i podpisanie aktu notarialnego.
Przed chwilą dostałem kosztorys na "TYTANA" właśnie go drukuję, będzie trzeba go sobie na spokojnie przeglądnąć.
Pozdrawiam
Paweł

p.s.A co tam u ciebie Tomku?

betus
13-09-2005, 09:58
Cześć chłopaki :)

no to Tomek zajął się już chyba fundamentami i z nami "szarakami" nie będzie chciał rozmawiać tak jak Olivka czy Vikor... hahaha (oczywiście to żart- Tomek chyba się za to nie gniewasz?!)
Co do zaproszenia na budowę... jak tylko będziemy mieli tę naszą działeczkę i wszystko pójdzie zgodnie z planami, to już w 2006 może się uda wbić pierwsze sztychy....:))) ale zapraszamy już teraz.

A jak tam wyszła kalkulacja Tytana? Chyba nie rezygnujecie?!
Uwież mi, że z tą kwotą, którą dysponujecie możecie śmiało wystartować!

parafawel
13-09-2005, 10:18
Witaj
No właśnie tak siedzę , przeglądam i troszkę zaczynam być zszokowany, bo ta kalkulacja którą mi przysłali jest bez instalacji wod. kan. gaz czyli dom w stanie sorowym zamkniętym.
Ale napewno we trójkę damy radę :D
A co z twoją działką
Pozdrawaim

tomek_ST
13-09-2005, 10:24
Cześć Tytanowcy!!!
Siedzę cicho ale fundamentów nie stawiam. Tak jak Wam mówiłem biurokracja, więc cierpliwie czekamy. Projekt mam u projektanta, który nanosi poprawki i oczywiście adaptuje projekt do warunków terenowych działki. Poza tym dorysowujemy piwnice więc projektant musi doprojektować strop nad piwnicą, schody itd. Poza tym wrysowuje zmiane okien i zmienia schody wewnątrz domu.
Niestety to wszystko trwa. Czy kosztorys, który macie jest szczegółowy czy podstawowy? Mam obiecane pozwolenie na koniec wrzesnia ale raczej liczę na początek października.
PZDR
Tomek

parafawel
13-09-2005, 10:57
Witaj Tomku
Szczerze powiem że nie wiem, ale chyba szczegółowy bo jak wydrukowałem to zajął 28 stron
Powiedz mi czy masz zamiar budować tak jak w projekcie z blozckow ytong?
Pozdrawiam

tomek_ST
13-09-2005, 11:22
To z czego postawić ściany zewnetrzne jest teraz naszym głównym problemem. Zastanawiamy się nad tym i robimy kalkulacje. Ytong jednowarstwowo wychodzi ok. 15 tys. no i koniec. Tylko cieniutko tynk zewnętrzny i amen. Zastanawiam się jeszcze nad silką + 12 wełna badź styropian, czyli dwuwarstwowo. są opinie że dobrze gdyby w pierwszym roku stały mury w drugim robić docieplenie. Ale jeśli ściana dwuwarstwowa to nie wiem czy nie lepiej zamiast inwestować w silke to pojechać po prostu z pustak. Taniej a efekt z dociepleniem podobny.
Generalnie jeśli chcesz szybko buduj z Ytonga. Po położeniu jednej warstwy masz ocieplenie z głowy! Koszty rbocizny na pewno Ci się zmniejszą! Jest jeden warunek. Firmę, którą weźmiesz musi mieć perfekcyjnie opanowany Ytong!!! Klocki są bardzo łatwe do układania , bo technologia na pióro i wpust jest dobra. Jeśli jednak firma bedzie się uczyła bo Twój domek jest drugim albo trzecim... to masz jak w banku że Ci schrzanią robotę i zmarnują Twoje pieniądze.
PZDR

parafawel
13-09-2005, 11:37
W tej chwili , tak jak Ciebie , pochłoną nas papiery i załatwianie pozwoleń a potem zaczną się przemyślenia co do technologii budowy tzn. z czego budować.
Czy kosztorys który dostałeś razem z projektem zawiera ceny instalacji wod. kan. gaz?
Pozdrawiam

tomek_ST
13-09-2005, 12:04
Paweł!!!
Powiem Ci szczerze, że wogóle nie zwracałem na to uwagi. Po pierwsze kosztorys dołączony jest z tamtego roku, po drugie majster i tak bedzie robił trochę inaczej, więc na pewno ceny ostateczne wyjdą w trakcie. Myślę że w tych całych instalacjach pojawią się zmiany, więc dlatego dzisiaj nie należy zawracać sobie głowy tym kosztorysem. NP: pojawi się podłogowe ogrzewanie. Poza tym ja nie robię ogrzewania na gaz. Przynajmniej dzisiaj go nie planuję. Jeszcze jedno . Ceny dzisiaj a jutro będą się różniły. Mam nadzieje że w dół. Myślę że trzeba będzie polegać na kosztorysach przygotowywanych na bieżąco i zestawieniach materiałów, które przed etapami robót będziemy przygotowywać.
PZDR

tomek_ST
16-09-2005, 12:16
PRZETARGI, PRZETARGI...!?

BEATKO!! DAJ ZNAĆ CO SIĘ DZIEJE?
CHYBA ŻE JUŻ BUDUJESZ I OKAŻE SIĘ ŻE TO MY JESTEŚMY DALEKO Z TYŁU :D

PZDR
TOMEK

betus
20-09-2005, 14:59
Cześć chłopaki...! ;)
jupi, jupi, jupi... no to teraz będę Was mogła wyprzedzić :P
Mam już działeczkę hahaha, jest nasza, nasza, nasza... :)
Trawsko już obkoszone, samosiejka do wycięcia i zaczynam deptanie ścieżek... mam nadzieję, że Was dogonię :)
Uwijajcie sie Panowie, bo Wam kobieta da fory :P

tomek_ST
20-09-2005, 17:15
Witam!
Czyli jednak sie udało!!! GRATULACJE!!!
A tak zapytam, radny żyje? A może go gdzieś wywieźli?
No to teraz zakup projektu, no i oczywiście zaczniemy poważne rozmowy na forum odnośnie Naszych Tytanów.
Pozdrawiam i życzę udanych biurokratycznych spotkań!!!
PZDR.
Tomek

parafawel
21-09-2005, 14:17
Witam Was
Gratuluję Beatko zwycięskiej potyczki.
W tej chwili czekamy z Żonką na list z Opola z Agencji Nieruchomości Rynku Rolnego a potem finalizujemy zakup działki i do załatwiania papierów.
Czy któreś z Was orientuje się czy do wystąpienia o przyłacza potrzebne są przepisane księgi wieczyste czy wystarczy akt notarialny?
Pozdrawiam :wink:
Paweł

betus
21-09-2005, 21:42
Dzięki chłopaki za doping i trzymanie kciuków... ;)
a co do radnego... córeczka się szczęśliwie odnalazła hahaha.

Na razie czekamy na notariusza i wpis do ksiąg wieczystych, ale tym ma zająć się gmina tak, żeby to wszystko załatwić za jednym razem, a na ten czas mamy tylko protokół z przetargu. Jedyne, co mogliśmy zrobić na naszej ziemi, to skosić trawsko (czytaj: półtora metrowe badyle)... :lol:


Czy któreś z Was orientuje się czy do wystąpienia o przyłacza potrzebne są przepisane księgi wieczyste czy wystarczy akt notarialny?
Paweł, chyba wystarczy akt notarialny, ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd - najlepiej zapytaj od razu w odpowiednich instytucjach.
My zgodę na przyłącze gazowe już mamy - dostaliśmy ją zanim działka znalazła się w naszych rękach... hahaha Czy to nie jest przepowiednia losu?!

tomek_ST
26-09-2005, 10:26
Cześć Tytanowcy!
Akt notarialny wystarczy, bez problemu możesz występować o warunki.
Jeszcze czekam na pozwolenie na budowę. Oby ta pogoda się nie popsuła to może uda się zalać fundamenty i strop nad piwnicą.
Pozdrawiam

miki_k
30-09-2005, 19:18
Witam
Czytalem, ze robisz piwnice w tytanie. Moglbys powiedziec jak rozwiazales to? tzn. czy robiles przerobke schodow i czy wejscie do gabinetu pozostalo na swoim miejscu? Pytam bo mam z tym problem.

Pozdrawiam
miki_k

tomek_ST
01-10-2005, 19:01
Co do piwnic!!!
Schody przerabiam, tzn. dodajemy jeden schodek, ponieważ są zastrome. Wejscie do piwnicy robimy z garażu. Wejście bedzie biegło pod schodami taką literą L. Gabinetu nie ruszamy. Żadnych zmian. Jeśli masz ciekawszy pomysł to podziel sie bo jeszcze ostatecznie nie zaklepaliśmy zmian.
PZDR.
Tomek.

tomek_ST
01-10-2005, 19:09
Dzięki chłopaki za doping i trzymanie kciuków... ;)
a co do radnego... córeczka się szczęśliwie odnalazła hahaha.

Na razie czekamy na notariusza i wpis do ksiąg wieczystych, ale tym ma zająć się gmina tak, żeby to wszystko załatwić za jednym razem, a na ten czas mamy tylko protokół z przetargu. Jedyne, co mogliśmy zrobić na naszej ziemi, to skosić trawsko (czytaj: półtora metrowe badyle)... :lol:


Czy któreś z Was orientuje się czy do wystąpienia o przyłacza potrzebne są przepisane księgi wieczyste czy wystarczy akt notarialny?
Paweł, chyba wystarczy akt notarialny, ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd - najlepiej zapytaj od razu w odpowiednich instytucjach.
My zgodę na przyłącze gazowe już mamy - dostaliśmy ją zanim działka znalazła się w naszych rękach... hahaha Czy to nie jest przepowiednia losu?!


Akt aktem ale najpierw weź geodetę niech Ci zrobi mapki. Bo my tu już prawie pobudowaliśmy Ci dom a bez mapy to nie da rady. Powodzenia.
Tomek

miki_k
02-10-2005, 10:55
Jeśli masz ciekawszy pomysł to podziel sie bo jeszcze ostatecznie nie zaklepaliśmy zmian.
PZDR.
Tomek.

Witam
Wczoraj bylem z projektem (a raczej z tym co mi przeslali mailem) u architekta co bedzie mi robil podpiwniczenie i mowil ze da rade zrobic wejscie do piwnicy obok wejsci do gabinetu (pod schodami). Ale faktycznie moze bedzie lepiej zrobic od str garazu. Jutro zamawiam projekt i popatrzymy. A ten slup miedzy jadalnia a kuchnia nie denerwuje Cie? Nie bardzo wiem czy mozna go "gdzies podziac" ;) Co do zman to jeszcze przenosimy kominek, kasujemy zew grill i....... zona juz przemysla :)

Pozdrwaim
miki_k

tomek_ST
02-10-2005, 12:17
Witam!
Co do wejścia do piwnicy to podobno kiepska sprawa z tym wejściem koło gabinetu. Ciekaw jestem jak twój projektant to widzi. My stwierdziliśmy że garaż jest w tym projekcie częścią domu i tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie żeby z tamtąd było wejście do piwnicy. Być może się mylimy ale... Czekamy na Twoją opinię. Kominek na zewnątrz to fajna sprawa! Ludzie wybieraja projekt Tytan często ze względu na ten kominek. No ale jeśli wam się nie podoba to ok. Ciekaw jestem w które miejsce przenosicie kominek wewnętrzny? Do tego przebudowa komina... mnóstwo roboty!!! Co do tego słupa to chyba zamkniemy kuchnie właśnie na tym słupie ipołaczymy spiżarnie z kuchnią. Szczerze to czasami te słupy mogą dodać uroku. Wszystko zależy od aranżacji wnętrza.
Czekam na Twoja opinię.
PZDR.
Tomek

miki_k
02-10-2005, 16:12
Przekonales mnie, ze lepiej jest zrobic to wejscie od garazu (dobrze jest sie popytac jak to inni widza i rozwiazuja). Kominek przenosimy na sciane miedzy salonem a komunikacja ze wzgledu na fakt, iz planujemy zrobic ogrzewanie kominkowe (ponoc w tym miejscu co jest to za duzo rur musialo by odchodzic). Myslimy jeszcze nad obnizeniem salonu (wejscie do salonu po stopniach). Co do gory to trzeba bedzie tam tez pozmieniac (lazienka 2/4,.....). A mysleliscie nad zrobieniem wykusza w jadalni?

Pzdr
miki_k

tomek_ST
03-10-2005, 09:24
Cześć!
Przesunięcie kominka wiąże ze sobą postawienie komina w innym miejscu. Ten komin bedzie leciał przez sypialnie na górze. My tez myślimy o ogrzewaniu kominkowym. Oczywiscie najlepiej jak kominek stoi w centrum wtedy wszedzie blisko z kanałami. Schody do salonu są ok. Moja żona od razu to zaproponowała. Niestety te wszystkie przeróbki nie są takie proste. Obniżenie posadzki spowoduje, że trzeba obniżyć okno zewnętrzne. Wprawdzie my to największe okno salonu dajemy wyższe ale nie mniej jednak jest troche kłopotu. Obnizenie daje nam jakieś 37 cm niżej czyli dodatkowego opuszczenia okna. Pytanie? Jak to się odbije na elewacji ogrodowej? Przeróbki to naprawde nie takie hop siup. Jednak dom był projektowany i ktoś chciał zgrać wszystko do kupy ale nie konieczne Nam się to podoba. Co do góry to my też przerabiamy. Likwidujemy jedna łazienkę. Na pewno. O przeróbkach podyskutujemy.
Wszystko jest w fazie projektowania! A jak duzo piwnicy chcesz zrobić?
PZDR.
Tomek

miki_k
03-10-2005, 13:46
Piwnice chcemy zrobic na calosci budynku. Mam jeszcze pytanie odnosnie wejscia do piwnicy od garazu. Schody do niej beda pod schodami na pietro? To likwidujecie polpietro czy moze zmieniliscie calkiem schody na (chyba to tak sie nazywa) zabiegowe? Tu faktycznie bedzie troche roboty z tymi oknami (schodek w salonie).

Pozdrawiam
miki_k

vikor
04-10-2005, 15:03
O czeeeeść !!!!!!! Wreszcie ktoś buduje TYTANA !!!!!

vikor
09-10-2005, 12:24
E nieeee, zdawało mi sie....

tomek_ST
10-10-2005, 10:33
Witam po przerwie! (niestety trochę się pochorowało :( )
Rozmawiałem z projektantem i co do schodków do salonu to odpada! Dlaczego? Po prostu zmienia się wizerunek elewacji i zachodu z tym jest bardzo dużo. Więc daliśmy sobie spokój. A dzieciaki przynajmniej nie będą latały po schodach a i wózkiem łatwiej zjechać. Takie przyszłościowe założenia bo dzieci jeszcze nie mamy :)
Jeszcze jedno. Schody do piwnicy. Jednak da radę zrobić zejście do piwnicy w ciągu schodów. Akurat się zmieszczą. Więc może to i lepiej. Chociaż pomysł garażu był dobry, ale jeśli da radę zrobić to wewnątrz to ok.
Poza tym dalej czekam na pozwolenie.
PZDR
Tomek

tomek_ST
10-10-2005, 10:38
VIKTOR!!!
My wszyscy budujemy TYTANA i wcale Ci się nie zdaje!
Może każdy z Nas jest na innym etapie, ale każdy buduje. Niektórzy dopiero na papierze, ale... Jeśli możesz się podzielić swoimi doświadczeniami to byłoby miło! Napisz jakie miałeś trudności, co poszło łatwo, a co projektanci nakłamali w projekcie :)
PZDR Tomek

vikor
10-10-2005, 12:41
Cześć!!! Podejrzewam, że z tym jest jak z pieczeniem ciasta. Wszyscy pieką wg tego samego przepisu a każdemu wyjdzie co innego...A tak na serio to wszysko z projektu jakoś buduje się samo tylko trzeba umieć go czytać. Nam różnie to wychodzi; zwłaszcza gdy się dokonuje zmian to trzeba trochę pokombinować. W każdym razie życzę wszystkim powodzenia!

betus
10-10-2005, 21:25
Cześć Chłopaki! :)
widzę, że pojawili się nam nowi sympatycy Tytana :) - witaj miki_k...

:o i odezwał się też Vikor - tyle tylko, że szkoda, że nie podzielil się swoimi doświadczeniami skoro jest już tak mocno zaawansowany w budowie... :(

Tomek, co tam u Was? jak tam wychodzą piwnice, jakie decyzje co do schodów...? bo chyba zezwolenia już wszystkie macie?! ;)

U nas na razie jest zrobiony wjazd i będziemy nawozić ziemię, a budowa... musi zaczekać na następny rok :( (to przez moje przeżycia, ale to chyba tak musiało być :( teraz już jest ok :) )

betus
10-10-2005, 21:34
aaa Vikor, mam prosbę - w którym miejscu budujecie w Tychach Tytana? może uda mi się namówić męża na zerknięcie tak z daleka na Waszą budowę (o ile nie masz nic przeciwko)... chodzi mi o to, że chcę mu udowodnić, że Tytan nie jest aż taki olbrzymi jak sie mu wydaje. Inaczej nie wiem, jak go przekonam do projektu (a to jest jak na razie jego jedny zarzut- wielkość) :cry:

vikor
11-10-2005, 08:50
Cześć !! Nie wiem czy jest to dobry pomysł, bo dom z bliska nie wydaje się wcale taki mały. Może najpierw przejdźcie się na jakieś osiedle, gdzie są zbudowane rezydencje i potem Tytanik wyda mu się taki malutki, taniutki. Adres podaję na priva. Pa!

tomek_ST
11-10-2005, 09:25
Cześć Chłopaki! :)
widzę, że pojawili się nam nowi sympatycy Tytana :) - witaj miki_k...

:o i odezwał się też Vikor - tyle tylko, że szkoda, że nie podzielil się swoimi doświadczeniami skoro jest już tak mocno zaawansowany w budowie... :(

Tomek, co tam u Was? jak tam wychodzą piwnice, jakie decyzje co do schodów...? bo chyba zezwolenia już wszystkie macie?! ;)

U nas na razie jest zrobiony wjazd i będziemy nawozić ziemię, a budowa... musi zaczekać na następny rok :( (to przez moje przeżycia, ale to chyba tak musiało być :( teraz już jest ok :) )


Niestety na pozwolenie jeszcze czekamy. Myślę, że jeszcze ok. 2 tygodnie!!! Ta biurokracja , o której tyle rozmawiamy. Piwnica ok. ale nie pod całym budynkiem. Pod garażem i tak po ławach do kuchni i do frontu budynku. Tak mniej więcej dookoła komina! Schody były kilkakrotnie mierzone i w końcu jednak zmnieściły się w ciągu klatki schodowej. Poza tym to okno z gabinetu na mniejsze i salonowe większe 230- stki do podłogi.
Mam nadzieję że pogoda się nie skończy i zdążę zalać funamenty i położyć strop nad piwnicą.Takie skromne plany bo czasu mało!
PZDR
Tomek

tomek_ST
11-10-2005, 09:27
Viktor!!
Na jakim etapie budowy jesteś?

vikor
11-10-2005, 15:21
Na dachu - przygotowania do dachówki

miki_k
11-10-2005, 20:02
Witam wszystkich!
A powiedz mi Tomek wejscie do gabinetu zostalo na swoim miejscu po tym jak planujecie zrobic zejscie do piwnicy od wewn.? Bo ja musze przeniesc je do salonu z ww wzgledu (ponoc sie nie da pogodzic tych dwoch wejsc). Moze moj projektant tylko tak mowi zeby sie nie narobic ;).

Pzd
miki_k

tomek_ST
11-10-2005, 21:07
Witam wszystkich!
A powiedz mi Tomek wejscie do gabinetu zostalo na swoim miejscu po tym jak planujecie zrobic zejscie do piwnicy od wewn.? Bo ja musze przeniesc je do salonu z ww wzgledu (ponoc sie nie da pogodzic tych dwoch wejsc). Moze moj projektant tylko tak mowi zeby sie nie narobic ;).

Pzd
miki_k

Naszemu projektantowi sie udało, więc chyba jakoś można!? Drzwi od gabinetu zostaja tylko drzwi piwnicy będa lewe i otwierać się będa na schody. Ale to nie przeszkadza bo tak naprawde to ile sie do tej piwnicy chodzi.
PZDR
Tomek

betus
11-10-2005, 21:52
Vikor, podeślij jeszcze raz, bo nic nie doszło :( Otrzymałam tylko potwierdzenie na mail'a o Twojej wiadomości, a skrzynka była pusta.

I dzięki za radę - już szukam takiego willowo-zamkowego osiedla :)

A czym zamierzacie ogrzewać tytana? Czy już macie jakieś pomysły/plany w związku z tym? Jaki przewidujecie całkowity koszt budowy i czy stosujecie się ściśle do zaleceń projektanta co do materiałów?

betus
11-10-2005, 22:07
Paweł, a co tam u Was? Jak tam Wasza budowa?

vikor
12-10-2005, 08:56
Od wnętrza ogrzewać będziemy gazem miejskim a od zewnątrz styropianem (chyba, że będą jakieś promocje na wełnę).
Pierwsze odstępstwo od projektu to zmiana materiału na ściany- nie budujemy z Ytonga tylko z bloczków gazobetonowych (suporeks)

miki_k
12-10-2005, 10:42
Naszemu projektantowi sie udało, więc chyba jakoś można!? Drzwi od gabinetu zostaja tylko drzwi piwnicy będa lewe i otwierać się będa na schody. Ale to nie przeszkadza bo tak naprawde to ile sie do tej piwnicy chodzi.
PZDR
Tomek

Powiedz mi jeszcze czy jakies zmiany w glownych schodach robiles? Zaraz zadzwonie do mojego pr. i bede go dusil niech pomysli troche.

miki_k

parafawel
12-10-2005, 10:44
Paweł, a co tam u Was? Jak tam Wasza budowa?

Witam
A jakieś chorubsko się do mnie przypalętało, jeżeli chodzi o budowę to do niej jeszcze daleko , czekamy na papiery z Opola żeby sfinalizować zakup działki a potem jazda z załatwianiem wszystkich papierów.
Pozdrawiam
Paweł

tomek_ST
13-10-2005, 10:43
Naszemu projektantowi sie udało, więc chyba jakoś można!? Drzwi od gabinetu zostaja tylko drzwi piwnicy będa lewe i otwierać się będa na schody. Ale to nie przeszkadza bo tak naprawde to ile sie do tej piwnicy chodzi.
PZDR
Tomek

Powiedz mi jeszcze czy jakies zmiany w glownych schodach robiles? Zaraz zadzwonie do mojego pr. i bede go dusil niech pomysli troche.

miki_k

Zmian żadnych. W projekcie schody są drewniane, ale gdyby cokolwiek zmieniać to tylko dodać jeden schodek i schody lać betonowe. Bo to wygląda tak: stopie\ń jest stromy ale szeroki więc tak naprawdę decyzja o schodach zapadnie w trakcie budowy. MOŻE VIKTOR BY NAM PODPOWIEDZIAŁ JAK ZROBIŁ SCHODY ??????? zastanawiałem się czy nie dolożyć jednego stopnnia? Zobaczę jak to na żywo wygląda, ale dopiero na wiosnę bo tylko planuję piwnicę w tym roku. Oczywiście jak się uda.
PZDR
Tomek

miki_k
13-10-2005, 17:35
Zmian żadnych. W projekcie schody są drewniane, ale gdyby cokolwiek zmieniać to tylko dodać jeden schodek i schody lać betonowe. Bo to wygląda tak: stopie\ń jest stromy ale szeroki więc tak naprawdę decyzja o schodach zapadnie w trakcie budowy. MOŻE VIKTOR BY NAM PODPOWIEDZIAŁ JAK ZROBIŁ SCHODY ??????? zastanawiałem się czy nie dolożyć jednego stopnnia? Zobaczę jak to na żywo wygląda, ale dopiero na wiosnę bo tylko planuję piwnicę w tym roku. Oczywiście jak się uda.
PZDR
Tomek
Dzisiaj rozmawialem z moim "projektantem" i wali w ciula jak tylko sie da. Na samym poczatku omawialismy sprawy typu kominek, piwnica, wykusz itd. i wszystko ponoc mozna bylo zrobic bardzo latwo... do dzisiaj. Gosciu mi stawia warunki zamiast ja jemu!!!! Jak mu powiedzialem, ze Ty robisz zejscie do piwnicy pod schodami i nie likwidujesz wejscia do gabinetu to dopiero sie przykonywal, ze moze jednak wyjdzie tak jak ja chce. Jutro dzwonie do innego projekt jak tylko zechce to wszystko zrobic co mi pasuje i w miare rozsadnym terminie to wale jak w dym.

Pozdr
miki_k

tomek_ST
17-10-2005, 09:42
Zmiana projektanta to dobry pomysł. Szkoda marnować czas. Ja przez sentymenty doczekałem sie późnej jesieni wiec nie ma co się patyczkować. Jak nie umie bądź nie chce to pies mu mordę lizał.

Viktor!!!
1. Czy Ty zostawiłeś schody drewniane tak jak w projekcie czy robiłeś betonowe?
2. Czy robiłeś piwnice?
3. Z jakiego nateriału postawiłeś ściany?
PZDR
Tomek

miki_k
17-10-2005, 15:26
Dobrze mowisz. W sobote pojechalem do niego i on.... nie wiedzial jak sie wykusz robi :o . Od razu zabralem gosciowi moj projekt. W miedzyczasie dogadalem sie z drugim gosciem i (ponoc) w ciagu 2 tyg ma mi to samo zrobic. Pozyjemy zobaczymy.

Pzdr
miki_k

tomek_ST
19-10-2005, 12:49
WITAM!!
Miki ! Zmiana projektanta to b. dobra decyzja! Moja dobra rada to żebys sie nie nastawiał na krótkie terminy. Lepiej spokojnie bo ja z doświadczenia (wprawdzie krótkiego) w budowaniu domu to wiem, że jak coś ma trwać tydzień to przeważnie trwa trzy. Ja projekt oddałem projektantowi dobre 4-5 tyg temu. Jak widzisz jeszcze go nie mam z powrotem. Wprawdzie Ty bedziesz bogatszy o moje doświadczenia bo nie będziesz kombinował schodów. Ty juz wiesz że da radę zrobić je koło gabinetu! Ja musiałem się zdać na kombinacje i dlatego to trwa tak długo.
No ale po to właśnie jest forum!! Szkoda że inni którzy na pewno buduja Tytana nie dziela się z Nami swoimi spostrzeżeniami.
No coż bedziemy walczyć sami.
PZDR.
Tomek.

betus
26-10-2005, 02:26
Cześć Tytanowcy

no tak i stało się, już Was nie dogonię...:(
na warunki zagospodarowania z gminy czekałam 3 tygodnie (tak cieżko pani było wydrukować - a teraz dało się w ciągu 5 minut jak się patrzyło na ręce!). Jak tutaj są takie senno-zimowe panie, to ciekawe jak to będzie w starostwie?! Już jestem przerażona!
A do tego na razie nie ruszają nic z wodociągiem (w planach jest budowa nowej nitki, bo do starej się nie da podpiąć-za mała średnica rury), a wyobrażacie sobie budowę bez wody?! :cry:

giemzowka
26-10-2005, 18:25
pochwalcie sie zdjeciami tytana w takim stanie w jakim go juz wybudowaliscie najlepiej stan surowy zamkniety ciekawi mnie jak wyglada ten dach no i moze ktos robił przerobki na stały opał bez piwnic ! przekonajcie mnie ze lepiej go wybrac niz prometeusza

betus
27-10-2005, 08:52
Witaj Giemzowka
mam nadzieję, że dołączysz do grona sympatyków Tytana i szybciutko się przekonasz, że inne projekty nie dorastają mu do... fundamentów! :)
Ja wprawdzie nie pochwalę się na razie dachem, ale... może przekonam Cię, że lepiej go wybrać niż prometeusza.

1. Sama nazwa już powinna Cię przekonać, że Tytan.. to jest to
2. Nie wiem, jak tam u Ciebie z działką, ale zobacz na gabaryty domku:
a) Tytan jest bardziej w kwadrat i zajmuje mniejszą powierzchnię
b) dach mnimalnie, ale na pewno będzie mniej kosztowny
c) pora na pomieszczenia:
zwróć uwagę na poddasze: rozmieszczenie pokoi jest dużo bardziej funkcjonalne, a łazienkami się nie przejmuj (zobacz rzuty Tytana (http://www.dobredomy.pl/?id_project=49&infopage=2) )- możesz z jednej (2/4) zrezygnować na rzecz garderoby (dla pokoju 2/5) - ja będę tak chciała zrobić, a nie wyobrażam sobie pokoików w moim wymarzonym domku bez garderoby stąd ten pomysł. Czyli: zamurowywuję drzwi z pokoju 2/2 do 2/4, a pomieszczenia 2/4 i 2/5 łączę (powstaje pokój z garderobą,) i jeszcze tylko garderobę 2/6 łączę z pokojem 2/7. Teraz już mam 1 łazienkę i 3 pokoje z garderobami :) Do tego likwiduję 3 okna dachowe w garderobach i zobacz jak zmniejszają się koszty (3 okna i 1 łazienka - myślę, że to ok. 18-20 tys., które można przeznaczyć na lepszy piec do kotłowni, albo pomyśleć o ogrzewaniu wykorzystującym pobieranie ciepła z otoczenia, zwłaszcza z gruntu - zobacz to taki artykuł dla laika (http://spednet2000.republika.pl/pompy_c.htm) i porównanie kosztów (http://www.pamar.waw.pl/korzysci.html), a teraz cos z doświadczeń innych, czyli trochę praktyki (http://www.muratordom.pl/9086_10186.htm), a koszt wykonania takiego ogrzewania na moje kalkulacje jest wyższy właśnie ok. 20-22 tys. (u nas może zdecydujemy się na odwierty, czyli zastosowanie pompy ciepła czerpiącej energię zawartą w wodach gruntowych) niż na paliwa stałe-to musisz jeszcze sobie przekalkulować w swoim terenie, tam gdzie będziesz budowała domek i w zależności, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz. I pamiętaj nie ma systemu bez wad: "konieczne jest przeprowadzenie badań wydajności studni czerpalnej oraz jakości wody gruntowej. Gdy głębokość lub wydajność studni przekracza ustalone wartości (odpowiednio 30 m lub 15 m3/h) trzeba też uzyskać pozwolenie wodno-prawne, ale rzadko inwestor decyduje się na takie rozwiązanie. Przeważnie, gdy przekroczone są te wartości, wybiera się inny wariant dolnego źródła ciepła. Jeśli woda głębinowa jest agresywna chemicznie (co ustalane jest na podstawie analizy chemicznej), może być potrzebny odpowiedni układ filtrów. A to zdecydowanie podnosi koszty inwestycji").
a teraz parter: możesz powiększyć salon likwidując gabinet, albo powiększyć gabinet - wprawdzie kosztem salonu, ale... nie wiem, które pomieszczenie Cię bardziej interesuje. I w tytanie ten salonik jest dużo bardziej przytulniejszy - może przez bardziej zwarty ciąg komunikacyjny (nie jest taki wyizolowany od reszty pomieszczeń)... możesz też pokombinować przy łazience- powiększyć ją likwidując te miejsca na szafy, albo zlikwidować szafy i masz sporo przestrzeni w komunikacji...
A z garażu możesz zrobic sobie malutkie wejście do pomieszczenia, które wykorzystasz z tej przestrzeni pod schodami na poddasze. Tam możesz zrobić sobie taki schowek na... chociażby węgiel.

Oj, zastopujcie mnie! bo ja tak mogę godzinami...:)

giemzowka
27-10-2005, 18:24
cos w tym jest co mowisz ale chciałbym bardzo zobaczyc go na zdejciach lub osobiscie moze ktos buduje woj łodzkie albo wrocław czestochowa a i jak macie to przeslijcie mi email rzuty

betus
27-10-2005, 18:40
Wiem, że Vikor buduje w Tychach...

tomek_ST
29-10-2005, 10:54
Jejku, jejku!!!!

BEATO!!!
Podziwiam zaangażowanie i pozyskane informacje. Prawdziwy Forumowicz z Ciebie. Gratulacje!!!
Chyba będę musiał uważnie śledzić Twoje posty! :)
Pozdrawiam
Tomek

betus
29-10-2005, 14:00
Dzięki Tomek,
staram się być na bieżąco, a że nie ma duzo na kupce odłozone, to szukam i szukam i szukam .... oszczędności i w trakcie budowy i na później :)

A jak tam Wasze piwnice? Pogoda dopisuje, to chyba już i pierwszą dekę macie...;)

tomek_ST
31-10-2005, 13:41
Witam!!
Niestety desek ani łopat na mojej budowie jeszcze nie ma. Ta fenomenalna procedura biurokracyjna niestety działa znakomicie i jeszcze nie mam pozwolenia na budowę!!! he , he!!!!
Tak to już jest. Jak chcesz coś szybko to uzbroj sie w cierpliwość bo będzie Ci potrzebana!!!
No i chyba przyjdzie zacząć na wiosnę bo pojawia się już mróz i obawiam się że dużo nie zrobimy a szkoda żeby coś się stało z fundamentem. Poza tym może wyskoczy śnieg i wtedy na wiosnę będę miał więcej problemów jak mi tego śniegu napada do wykopu. No chyba na ten rok starczy stresowych sytuacji. W długie zimowe wieczory czas poświęcę na analizowanie materiałów i technologii. Wtedy łatwiej będzie na wiosnę z konkretnym planem zacząć. A i pewnie zakupie w zimę jakieś materiały. Można się spodziewać że będą tańsze.
Czy zakupiłaś już projekt i czy zdecydowałaś z jakiego materiału bedziesz budować?
Pozdrawiam Tomek.

betus
02-11-2005, 09:22
Witam,
co do materiałów, to na pewno nie będzie to ytong - za drogo niestety... na razie nie szukałam jeszcze alternatywy, ale już w niedługim czasie się tym zajmę i wtedy Ci zaraz napiszę.
My w tym roku także nie ruszymy z budową i daję sobie czas do wiosny na walkę
1. z urzędasami - mam nadzieję, że tyle wystarczy...
2. mężem - jeszcze jeden oportunista - "za duży - nie stać nas na taki, a do tego nie zmieścimy go na działce..."
3. i sąsiadką...
i fakt, brakanie nieco miejsca, bo nasza działka ma 26 m szerokości na wjeździe, a z tyłu 18 m - jest taka nieco trapezowata, a nie możemy mieć domku zaraz z przodu, tylko musimy odsunąć się z 8 m do tyłu, bo na 7 m mamy gazociąg w działce..., ale staram sie od sąsiada odkupić te 7,5 m z tyłu (taki był zamiar jeszcze z czasów oczekiwania na przetarg i sąsiad chce sprzedać, bo ma tam tylko fosę, ale jego żona jest nieprzejednana...). Jeśli negocjacje się nie powiodą do wiosny, to wtedy muszę się zgodzić na alternatywę dla Tytanka- jego młodszą siostrę Perłę (http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=PER%A3A). Dlatego na razie nie mogę kupić projektu...
Ale domki są do siebie tak podobne..., że nawet jak nie będzie to Tytanek, to i tak Was nie opuszczę i będę zanudzała swoimi pomysłami i "poradami", tylko tym razem i dla Tytanka i dla Perły :lol:

Sektor
03-11-2005, 12:49
Witam wszystkich Tytanowców planuje budowę na wiosnę tego domku bardzo proszę o pilny kontakt z kimś kto buduje albo wybudował ten projekt

Sektor
08-11-2005, 14:35
Witam wszystkich jestem na etapie załatwianaia formalności chciałbych do Państwa dołączyć by móc podzielić się z tym projektem zależy mi na kontakcie z kimś kto adaptował piwnice i schody z korytarza obok gabinetu proszę o odpowiedz pozdrawiam :roll:

tomek_ST
08-11-2005, 16:18
WITAJ SEKTOR!!!

Widzę, że grono miłośników Tytana się powieksza i może to tylko cieszyć.
Oczywiście chyba większość z nas czai sie do wiosny z rozpoczęciem budowy ale jak ruszymy to dopiero bedzie się działo na forum!!!
Ja adaptowałem piwnice i robiłem schody obok gabinetu. Jeśli masz jakieś pytanie to w miarę możliwości odpowiem
PZDR.
Tomek

miki_k
08-11-2005, 17:09
Witajcie wszyscy!
Ja rowniez tak jak tomek robielm podpiwniczenie pod schodami. Jak moge w czyms pomoc to wal postaram sie w miare szybko odpisac.
A teraz wracajac do budowy. Bloczki na piwnice juz mam, stropy tez tylko czekac na wykopy. Tak sie zastanawiam czy teraz z kopyta nie ruszyc. Ale jak pomysle o deszczu, sniegu i ..... to moze raczej poczekam do wiosny.

PZD
miki_k

tomek_ST
08-11-2005, 17:17
Cześć Miki!!!
Jak tam zmian projektanta?
No oczywiście napisz czy skorzystałeś z mojej podpowiedzi i jak Ci to wrysował?
Powiem Ci że moja projektantka narysowała (jakoś?! , bo nie widziałem) i złożyła papiery. Teraz czekam na pozwolenie. Czy ty masz juz pozwolenia na budowę? Piszesz że chcesz ruszyć?
Tomek.

miki_k
08-11-2005, 17:33
Cześć Miki!!!
Jak tam zmian projektanta?
No oczywiście napisz czy skorzystałeś z mojej podpowiedzi i jak Ci to wrysował?
Powiem Ci że moja projektantka narysowała (jakoś?! , bo nie widziałem) i złożyła papiery. Teraz czekam na pozwolenie. Czy ty masz juz pozwolenia na budowę? Piszesz że chcesz ruszyć?
Tomek.
AA zmiana byla trafna w 100%. Gosciu troche wiecej zaspiewal ale zrobil na czas i juz od tyg mam gotowy pr. W sprawie schodow do piwnicy to powiedzialem, ze maja byc i gabinetu ma nie ruszac (twoja podpowiedz, ze da rade to zrobic!), kominek przestawil mi na sciane miedzy hallem a salonem i obnizyl salon. Mam dobrego znajomego w Starostwie wiec o pozwolenie zbytnio sie nie martwie ale..... zawsze cos (ktos) moze wyskoczyc i poszykowac plany. Tak mysle i mysle i wszystko przemawia za tym zeby robota ruszyla na wiosne. Sama piwnica ma 110m. Cos kurde duzo... ale jak ma byc to niech bedzie.

PZD
miki_k

betus
08-11-2005, 20:45
No Miki_k, gratulacje!

A na razie nie bój się startować- jeszcze długo zapowiadają pogodę (sama osobiscie ją zamawiałam, hehe)

tomek_ST
08-11-2005, 21:35
Cześć Miki!!!
Jak tam zmian projektanta?
No oczywiście napisz czy skorzystałeś z mojej podpowiedzi i jak Ci to wrysował?
Powiem Ci że moja projektantka narysowała (jakoś?! , bo nie widziałem) i złożyła papiery. Teraz czekam na pozwolenie. Czy ty masz juz pozwolenia na budowę? Piszesz że chcesz ruszyć?
Tomek.
AA zmiana byla trafna w 100%. Gosciu troche wiecej zaspiewal ale zrobil na czas i juz od tyg mam gotowy pr. W sprawie schodow do piwnicy to powiedzialem, ze maja byc i gabinetu ma nie ruszac (twoja podpowiedz, ze da rade to zrobic!), kominek przestawil mi na sciane miedzy hallem a salonem i obnizyl salon. Mam dobrego znajomego w Starostwie wiec o pozwolenie zbytnio sie nie martwie ale..... zawsze cos (ktos) moze wyskoczyc i poszykowac plany. Tak mysle i mysle i wszystko przemawia za tym zeby robota ruszyla na wiosne. Sama piwnica ma 110m. Cos kurde duzo... ale jak ma byc to niech bedzie.

PZD
miki_k


Mam pytanko?
1. Czy obniżenie salonu spowodowało że na taras wychodzisz po schodkach?
2. Czy powiększałeś okno w salonie? (dlugość)
3. Czu nie zmieniło to rzutu elewacji ogrodowej?
4. o ile schodków wypadło obniżenie?

Pytam bo u nas jakoś mocno to wpływało na zewnętrzny widok elewacji.
Czy masz możliwość zrobienia skanu?

Właśnie obawiam się że mój projekt poszedł do starostwa a projektantka powiedziała że obniżenie salonu to dość duży kłopot?! Może wykiwała mnie tak jak twój z piwnicą? Żonie bardzo zależało na tym obniżeniu salonu.
Czekam na wieści.

Jeśli nie masz pozwolenia to nie radzę zaczynać budowy. Poza tym mój ojciec i teść (firma budowlana) odradzili mi zaczynanie w tym roku. Jeśli zalejesz fundament i ściśnie mróz to może wysadzić fundament do góry. Bo zamarźnie , stopnieje, zamarźnie .... oni radzą sie wstrzymać a ja im wierzę. Poza tym albo sie uda albo nie, nawet jeśli Ci się uda to bedziesz trząsł gaciami żeby nie zamarzło, a jak zamarźnie i coś będzie nie tak....
Zimą napada Ci do wykopu sniegu itd...
Życze rozwagi. Czasami pośpiech nie popłaca. A na wiosnę ruszysz z kopyta!
Pozdarwiam Tomek.

betus
08-11-2005, 22:28
No tak, Tomek ma rację z tym zamarzaniem i z praktycznego punktu widzenia to z pracami trzeba zaczekać aż do wiosny.
No niestety - nie miałam aż tak dużej siły perswazji, żeby na dłuższy czas zamówić ciepełko... a poza tym nalezy się odpoczynek od myślenia i nerwówki z urzędasam - może więc zamówię już śnieżek i pojedziemy na narty?! Co o tym myslicie?
A tak przy okazji śnieżnego tematu - czy już myślicie nad ogrzewaniem? Jakie macie plany?

miki_k
09-11-2005, 14:52
I tu mam troche zgrzyt bo z salonu wychodzisz na taras bez stopnia a z jadalni zrobil stopien. Ale za bardzo sie nie przejmuje bo podczas budowy zobacze. Okna nie powiekszalem bo projektant cos nosem krecil (ale ja go rabalem) i uwazam ze tez zobacze jak bede budowal. Obnizyl nam salon o 30 cm - 2 schodki ale zona mowiz ze to za duzo i 20cm rowniez 2 schodki wystarczy - ja sie slucham ;) dla swietego spokoju... Wez swoja Pania przycisnij i niech nie wali w ciula tak jak moj z piwnica. Ten nowy nic nie powiedzial o obnizeniu - jak najbardziej sie zgodzil i mowil ze to nie klopot. Troche strop w piwnicy bedzie w tym miejscu obnizony.
Nie ma problemu jak tylko bede mial dostep do skanera to zrobie skan. Daj na priva swoj adres.

miki_k
09-11-2005, 16:19
A jeszcze pytanko z czego planujecie zrobic dach blachodachówka, ceramika, cement?? Siedze i przegladam oferty i mam metlik.

PZD
miki_k

betus
09-11-2005, 22:33
Wszystkie systemy mają swoje wady i zalety, ale w przypadku takiego dachu jak ma Tytan, to ja (kobieta lubiąca to co naj... :D ) wybieram dachówkę ceramiczną.
A dlaczego tak?
bo wybór materiału powinien wynikać nie tylko ze względów ekonomicznych (cena), ale także technicznych (wielkość spadku, rodzaj i kształt dachu, warunki klimatyczne, ciężar materiału) i uwaga... estetycznych (zestawienie form, materiałów, struktur i kolorów - jeśli nie chcesz mieć do czynienia od pierwszych dni mieszkania w wymarzonym domku z przesoloną zupą czy notorycznie przypalonym schabowym :lol: ).

Ceramiczna: to najtrwalsze ze wszystkich pokryć dachowych, charakteryzujące się dużą wytrzymałością, zdolnością tłumienia hałasu, odpornością na ogień, promieniowanie UV i zróżnicowane warunki atmosferyczne (odporne na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne, w tym na częste zamrożenia, kwaśne deszcze, odchody ptaków itd...). Ma dobre właściwości termoizolacyjne i paroprzepuszczalne, jest nienasiąkliwa (gwarancja, że dach nie będzie przeciekał), łatwo naprawić uszkodzone fragmenty pokrycia (wystarczy wymienić pojedyncze elementy), jest materiałem ekologicznym (wykonanym z surowców naturalnych), nie porasta mchem i innymi roślinami, nie wymaga szczególnych zabiegów konserwacyjnych ani remontów przez wiele lat, ma piękny wygląd, różnorodne kształty i bogatą kolorystykę. Kolory są trwałe i nie ulegają zmianie pod wpływem warunków atmosferycznych. Ogromną zaletą są duże rozmiary: na metr kwadratowy dachu potrzeba 10-13 płytek, więc pokrycie układa się całkiem szybko. Dodatkowo mogą być angobowane (powierzchnię wysuszonej dachówki przed wypalaniem powleka się płynną warstwą glinki szlachetnej, czyli iłu rozmieszanego w wodzie, zabarwionego naturalnymi tlenkami żelaza) lub glazurowane (szkliwione). Glazurowanie przeprowadza się bezpośrednio po wypalaniu (przypomina ono angobowanie, lecz w porównaniu z angobami glazura ma większy udział domieszek szklanych, dachówki są bardziej połyskliwe).

Cementowa(betonowa) dachówka jest przede wszystkim tańsza od ceramicznej. Wykonana jest z betonu i barwiona w masie, dzięki czemu ma jednolity kolor zewnątrz i wewnątrz (ważne przy odpryskiwaniu), zaś zewnętrzną powłokę tworzą dwie, czy trzy warstwy farby akrylowej. Powierzchnia licowa jest jednak bardziej porowata, co w konsekwencji prowadzi do większego prawdopodobieństwa zatrzymywania zanieczyszczeń biologicznych (nie ulega wątpliwości, że dachówki ceramiczne są dachówkami gładszymi, lecz tak naprawdę jest to do odróżnienia tylko z 2-3 metrów, a przeciętny nabywca - czyli taki jak my - nie jest w stanie odróżnić na dachu dachówki ceramicznej od betonowej). Pomimo tego dachówki cementowe i tak powinny wytrzymać spokojnie 50 lat (to wprawdzie mniej niż wytrzymuje pokrycie ceramiczne, ale przecież to jest pół wieku spokojnej głowy o dach!!!). Aby zachować dobrą wentylację dachu, dobrze jest zastosować specjalne kształtki w postaci dachówek wentylacyjnych, czy uszczelek. W dodatku wszystkie dachówki, gąsiory itd. mają ten sam odcień, ponieważ maluje się je tą samą farbą (w dachówkach ceramicznych trudno jest o idealne dopasowanie kolorystyczne).

Testy wykazały jednak, że dachówki cementowe, chociaż także trwałe, nie mogą jednak dorównać ceramicznym (po przyspieszonych testach zniszczeniowych dachówki ceramiczne nie miały prawie uszkodzeń, a cementowe jednak traciły pierwotny kolor i zdarzało się, że tu i ówdzie popękały).

I jeszcze jedno - udzielane przez producentów średnie okresy gwarancji są zbliżone, jednak dla dachówek betonowych obejmuje ona tylko szkody powstałe na skutek mrozu. Producenci ceramiki dodatkowo udzielają gwarancji na zachowanie koloru i trwałości powłok.

Podsumowanie:
1. Zarówno dobra dachówka ceramiczna jak i dobra betonowa będą spokojnie leżały na naszym dachu 70-80 lat...
2. Wydaje się więc, że dachówka betonowa jest tańszą propozycją wykonania dachu krytego efektowną dachówką :D
3. Dom powinien być wybudowany dla nas i naszych dzieci, bo jak go kiedyś dostaną nasze wnuki do i tak będą chciały zrobić kompleksowy remont - włączając w to dach.

Wniosek:
Nie ma więc chyba wielkiego znaczenia czy ułożymy dachówkę ceramiczną czy betonową.

Najlepszą chyba podpowiedzią jest: jeżeli mamy duży zasób portfela, lubimy to co naturalne jak najbardziej można iść w stronę ceramiki. Jeżeli miałoby to wpłynąć na to, iż po wydaniu dużej ilości pieniędzy nie starczy nam na zakup lodówki, lepszej pralki, telewizora itd. to na pewno lepszym i równie mądrym wyborem będzie tu dachówka betonowa.

Dobór materiału pokryciowego zależy w tym przypadku od naszego budżetu i gustu :wink:

betus
09-11-2005, 22:48
Zapomniałam jeszcze dopisać, że sąsiad na 4-letnim dachu z dachówki cementowej ma piękną hodowlę mszaków...

Osobiście nie mam nic przeciwko roślinkom, ale może niekoniecznie właśnie w tym miejscu...

betus
09-11-2005, 22:52
A teraz to ja zapytam: jakie planujecie ogrzewanie?

Poradźcie mi
1. co będzie ekonomiczne i w trakcie budowy (weźcie pod uwagę, że chcę baaaardzo drogi dach z ceramicznej, więc nie zostanie dużo na centralne) i później
2. u nas niestety nie będzie piwnic (wysoki stan wód gruntowych), co przy 3,80 m2 pomieszczenia gospodarczego chyba wykluczy paliwo stałe typu węgiel...

miki_k
10-11-2005, 06:47
Ladnie to wszystko opisalas!! Ja planuje ogrzewanie na olej opalowy (bo gaz doprowadzaja ale kiedy bedzie??) i do tego ogrzewanie kominkowe jakby cos walnelo.

PZD
miki_k

betus
14-11-2005, 19:32
Ja też na pewno będę łączyła dwa rodzaje ogrzewania - czyli kominkowe i... no właśnie, myślałam najpierw o gazie (gazociąg idzie mi w 1/3 działki - gaz średnioprężny), później o pompie cieplnej (koszt inwestycji w moim przypadku podnosi się o ok. 18 000 i zwraca się już po ok. 8 latach, bo ja nie mam możliwości podłączenia się do wodociągu - jakiś minus musi być- więc przy okazji odwiertów, kopię studnię głębinową, żeby w ogóle mieć wodę, albo na odwrót ;) ), ale teraz zastanawiam się nad paliwem ekologicznym typu brykiet drzewny i palety (tanie, nie brudzą i zajmują mało miejsca (bo są pakowane w workach), spalają się niemal w całości, a popiół (a jest go bardzo niewiele) nadaje się do wykorzystania jako nawóz i można tym palić w kominku - po prostu ekologia pełną parą).
Może jak już "zmądrzeję", to znowu Was zanudzę moimi "za i przeciw" (a już mnie kusi, żeby odciągnąc Cię od ogrzewania olejem - jest raz droższe i chyba porównywalne z najdroższym - elektrycznym, z resztą zobacz sam 1 (http://www.ecoenergy.xu.pl/), 2 (http://www.pelety.segi.com.pl/) i 3 (http://www.brykiet.e-hit.info/) (orientacyjna cena za tonę- u nas jest taniej :) ) i przelicz...)

tomek_ST
16-11-2005, 18:50
Cześć Tytanowcy!!!

Dla Sektora:
1. Moje piwnice są tylko pod częścia budynku: garaż, schody, łazienka pomieszczenie gospodarcze i jeszcze nie wiem jak jest to podzielone na części. Okien nie robię wogóle, piwnica będzie zamknięta. Projekty mam w starostwie i czekam na pozwolenie na budowę, więc nie moge do końca udzielić Ci podpowiedzi. No zdjęć z powyższego powodu niestety też nie!!!

Do Tytanowców:
1. Ogrzewanie: Brykiet, pelets, zrębki + kominkowe DGP
Byłem oglądać te piece w dwóch firmach. Naprawdę robi wrażenie sam system i prostota obsługi. Poza tym nie ma bałaganu. Towar popakowany w woreczki, spala się idealnie na popiół, cena brykietu w porównaniu do węgla o wiele lepsza a wydajność cieplna niewiele niższa od węgla. Same plusy.
2. W tym roku mój kolega będzie montował u siebie w domu więc będe miał najświeższe dane jeśli chodzi o eksploatację.
3. W firmie u producenta ogrzali 300m2 powierzchni przez zimę za 1400zł
4. Niedaleko ode mnie jest firma-producent brykietu drzewnego za 180 zł za tonę.
Więc sami widziecie. Ostatnio kupiłem węgiel za 415/t !!!

Ściany, ściany?! Zdania, opinie, rady.... ściana jedno... czy dwuwarstwowa
PZDR
Tomek

betus
20-11-2005, 22:47
Cześć Tomku - obiecałam, że napiszę jak tylko troszkę zmądrzeję...

Nie wiem, czy mi się czasem za tydzień nie odmieni, bo wcale jak na razie nie zmądrzałam (na razie nie wgryzłam sie w ten temat), ale widzę, że się upominasz o odpowiedź, a skoro nikt nie chce pisać...

Szczytem szczęścia, marzeń i rozrzutności, na którą nie mogę sobie niestety pozwolić, byłoby zaszaleć z 3W = beton komórkowy 24 + styropian fs15 10 cm + beton komórkowy 12 cm od wewnątrz (szybko, tanio, trwale..., no i to ciepełko zimą, a przyjemny chłodek latem...)

- a na dzień dzisiejszy - szara rzeczywistość: raczej silka 24 + 15 cm wełny/styropianu lub silka 18 cm + 15 styropian, a działówki 12 cm.

miki_k
22-11-2005, 16:55
Po przeczytaniu postu beatus i przeanalizowaniu kosztow ogrzewania zmienilem z olejowego na eko-groszek. Pelety jak na razie w moim regionie nie dostepne. Dzieki beatus.

PZD
miki_k

betus
22-11-2005, 17:27
Cała przyjemność po mojej stronie...:)

Miło mi, że komuś mój "babski rozum" podpowiedział jakieś dobre, ekonomiczne rozwiązanie.

tomek_ST
25-11-2005, 14:11
Ściany zewnętrzne!!!
Piszesz o ścianach zewnętrznych z Silki. Firma mojego teścia jest certyfikowanym wykonawcą technologii Ytong i z tego co ja wiem to ostatnio na szkoleniu z Ytonga była mowa o nowych produktach. W szkoleniu uczestniczyła moja żona i pośrednio ja oglądając materiały szkoleniowe. Generalnie silka jest materiałem przede wszystkim proponowanym jako budownictwo wewnętrzne natomiast ściany zewnętrzne to tylko Ytong. Zresztą po to jest bloczek Ytong 36,5 lub 44 aby uniknąć dodatkowego ocieplania i oczywiście podwójnej robocizny. Myślę że budowanie z silki ścian zewnętrznych, ocieplanie, mnóstwo dodatkowych prac mija się z celem. Więc rozwiązania są dwa ze względów oczywiście finansowych:
1. Budować stopniowo ściane 2W pustak + styropian /wełna
2. Budować raz z Ytongu ścianę jednowarstwową.

PKT1. Systematyczne aczkolwiek mniej obciążeniowe finansowo budowanie z pustaka, bo najpierw ściana, dach może nawet bez dachówki a dopiero później ocieplanie (np. Nastepny rok..) i dachówka

PKT2. Raz, za dużą kasę ale z Ytongu, ścianki działowe z silki ( ze względu na niską akustykę ścian, łatwość położenia instalacji wewnętrznych bo zauważ że bloczki mają linie do poprowadzenia kabli), cieniutko tynki wewnętrzne i elewacja ze względu na idealnie przycięte bloczki i gładkość ścian.

Wsółczynniki przenikania w obu systemach są zbliżone tak naprawdę ale różnice w wykonawstwie mogą wachać się od 15 do 20 procent na korzyść Ytongu.

Temat pozostawiam do dalszej dyskusji.

DOSTAŁEM POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!

PZDR.
Tomek

betus
26-11-2005, 16:13
Tomek, GRATULACJE!!!

Super, że już macie zezwolenie :)
No to teraz tylko wypatrywać wiosny :)

A co do ścian, hmmm... coś w tym jest, co piszesz...

A skąd u mnie taki pomysł?
- ja chciałam ytong i jednowartwówkę (sam wiesz dlaczego :) ),
- mój mąż się upiera na dwuwarstwówkę, bo:
1. sam sobie jest w stanie ocieplić i twierdzi, że co dwie warstwy to nie jedna,
2. nie ufa precyzji budowlańców.

I co mamy w takim razie postanowić? Na co się zdecydować? Co wybrać, żeby "i wilk syty i owca cała"...?
Na razie muszę się jeszcze dokształcić i "zebrać" mądrości, a decyzję podejmę dopiero po uzyskaniu zezwolenia i kredytu.
Przeliczę wtedy, co wyjdzie taniej (na dzień dzisiejszy mam ytong w bardzo dobrej cenie (prawie 30% taniej :) co wychodzi w kosztach porównywalnie do pustaka+ocieplenie) - ale to na dzień dzisiejszy, a co będzie wtedy?!). Dlatego gdyby było tak jak dzisiaj, to chyba postawię na swoim i gdy znajdę zaufaną ekipę, to raczej będzie ytong - jednowarstwówka. Ale to nie jest jeszcze postanowione.

betus
26-11-2005, 18:17
hmmm... zobacz, znalazłam takie coś:


ytong to dobre rozwiazanie
troche zimne ale jesli nie przykladasz do tego wagi ( a itongowcy nie przykladaja) to buduj smialo- polecam


Generalnie ściana z samego Ytonga może być troszkę za mało. Mimo że parametry i takie tam ale po sąsiedzku budowali z Ytonga i ocieplili styropianem po pierwszej zimie. Nie wiem dla czego ale jednak.

O licho... i komu tu wierzyć?!

iza2004
27-11-2005, 18:01
BARDZO WAS PROSZĘ o podzielenie się opiniami na temat Tytana. Do końca miesiąca muszę zdecydować się na kupno projektu i chętnie przeczytam wszystkie opinie , uwagi i rady. CZEKAM!!!!!!!!!!!

Majka
27-11-2005, 18:12
http://www.dobredomy.pl/?id_project=49&infopage=1&lustro=1

bardzo ładny dom i wydaje mi sie funkcjonalny :P

iza2004
27-11-2005, 20:30
BARDZO WAS PROSZĘ o podzielenie się opiniami na temat Tytana. Do końca miesiąca muszę zdecydować się na kupno projektu i chętnie przeczytam wszystkie opinie , uwagi i rady. CZEKAM!!!!!!!!!!!
http://www.dobredomy.pl/?id_project=49

miki_k
28-11-2005, 18:38
Tez mialem budowac z Ytonga ale jak usiadlem do archiwum i sie naczytalem to zdecydowalem ze bedzie pustak. Czy dobrze zrobilem czy zle czas pokarze.
PZD
miki_k

betus
28-11-2005, 20:18
Miki_k - mnie mąż też przekonuje, że taniej i "bezpieczniej" będzie mieć dwuwarstwówkę (bo tak budował jego "guru" :lol: ): z pustaka + ocieplenie i powoli zaczynam przyznawać mu rację.

Pytałam też dzisiaj znajomej z pracy, która w zeszłym roku budowała z ytonga, a teraz już mieszka i potwierdzila, że i owszem - perfekcja, proste ściany... ale przy ogrzewaniu gazem to rzeczywiście nie jest rewelacyjnie ciepło i na wiosnę będą się raczej decydowali na docieplenie chociażby 5 cm (dokładnie tak, jak w przypadku znajomych tczarka)

Tomek, a Ty już coś postanowiłeś?

Na szczęście jeszcze nie muszę podjąć decyzji :)

Byle do wiosny :)

P.S.
A na razie miałam kontrolę z gminy- paskudy doczepiły sie o zjazd :evil:

agula1978
30-11-2005, 07:16
My wybraliśmy prometeuszaz tej samej pracowni -a że są trochę podobne te domki to zapraszm do swojego wątku - ja też poddałam Prometeusza pod ocenę i czekam na ocenę- mnie siewydaję że góra w moim proejkcie jest bardziej ustawna- no i my akurat nie potrzeujemy 3 łazienek- na Waszymymiejscy w miejscu jednej zrobiłabym garderobę -ale to wszystko zależy od Waszych potrzeb-życze trafnego wyboru projeku- bo chyba te domki które wybraliśm do tanich należeć nie będą więc wiele zamozaparcia też się przyda :)))
Pozdrawiam

kroyena
30-11-2005, 10:19
Poza podcieniem, który przyniesie więcej kosztów niż korzyści, 11 połaciami dachowymi więcej uwag nie mam.

Nawet u góry w łazience chyba nie oszukują z aranżacją co do 2/4, 2/8 jest już trochędziwnie zagospodarowana.

miki_k
30-11-2005, 17:16
BARDZO WAS PROSZĘ o podzielenie się opiniami na temat Tytana. Do końca miesiąca muszę zdecydować się na kupno projektu i chętnie przeczytam wszystkie opinie , uwagi i rady. CZEKAM!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do dyskusij
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=36684&postdays=0&postorder=asc&start=0

agula1978
30-11-2005, 20:18
Jak miło -my też z mężem będziemy budawać się w Tychach na Czułowie- wybraliśmy jednak Prometeusza z tej samej pracowni.
Napisz mi w którym biurze kupiliście projekt i czy udało Wam się w cenie dokonać adaptacji projektu?? No i jeśli macie już kosztorys -to podaj mi kwotę stanu surowego i gotowego już domku :)
Liczę na wymianę doswiadczeń przybudowie i zakupie materiałów :)) My zaczynamy na wiosnę a z tego co piszesz to już ruszyliście z budową więc już pewnie i ekipy i materiały macie rozeznane :)
Pzodrawiam Aga i Seba

iza2004
30-11-2005, 22:10
WITAM!!
Dzięki za wszystkie uwagi. :D Jesteśmy z mężem nadal w rozterce jeżeli chodzi o wybór projektu. Przejrzelismy masę projektów i to chyba był nasz błąd bo nie potrafimy wybrać najlepszego dla nas. Faworytem jest TYTAN (piękny z zewnątrz) ale w srodku ma parę rzeczy do przerobienia np.trzecia łazienka 2/4, która na pewno zostałaby przerobiona na garderobę.Wejscie do łazienki na dole też trochę nieszcześliwe. Największą zmianę jednak chcielibysmy zrobić w jadalni robiąc w niej wykusz tak by ją maksymalnie powiększyć. Planujemy też podpiwniczyc częściowo Tytanka więc trzeba będzie wkomponować gdzies schody do piwnicy.Super byłoby zabaczyc gdzies Tytanka w oryginale ale z tego co się orientuje to nigdzie w okolicy jeszcze go nie ma(kujawsko- pomorskie).
Jeżeli chodzi o inne projekty to kuszą nas jeszcze - EMANUELA, ATLAS, LIBRA i KARMINA. Mamy straszny mętlik w głowie !! Miłej nocki andrzejkowej.

betus
01-12-2005, 00:54
Witaj Aga :)

Prometeusz na moje rozeznanie i "kobiecą intuicję" niestety będzie drożej kosztował niż np. Tytan stawiany z tych samych materiałów.

Dlaczego właśnie Prometeusz?

A skąd moje pytanie?
Ponieważ myślę, że masz fajne pomysły i tak jak ja - planujesz wszystko z zegarmistrzowską precyzją, a w Twoich postach znalazłam wzmiankę o działce z wjazdem od południa (to tak jak moja) i tak nie bardzo mogę sobie wyobrazić tam tego projektu (tam kuchnię masz z oknem od południa - to chyba nie za dobrze - no chyba, że u Ciebie gotuje mąż :wink: ... i to takie troszkę niezbyt ekonomicznie zagospodarowane poddasze).
Planujecie jakieś zmiany w projekcie?
Jak ustawiacie ten domek względem stron świata?

Ja na razie decyduję Tytan, czy Perła (Tytan to moja pierwsza i największa miłość, a Perła, to jego młodsza /czyt. tańsza :D / siostrzyczka). I nie ważne, które z nich będzie, to odracamy domek o 90 st. , a Perła dodatkowo będzie w lustrzanym odbiciu (zobacz tutaj) (http://domfort.pl/projekt_odbicie.php?id=133&nazwa_projektu=PER%A3A).
Oczywiście i tak nie nie pozbawię się przyjemności dodania swoich zmian typu likwidacja niektórych okien, roszady ze ściankami działowymi itp. :D

A patrzyłaś na Oliwkę (http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=18&more=rzuty&nazwa_projektu=OLIWKA&autor=Katarzyna%20Herba-Janiak)?
Ta ma sporo zalet przy usytuowaniu wjazdu od południa...

Co do cen matriałów, to jak ma się pieniążki, to warto kupić teraz (przełom grudnia-stycznia).
U nas dość ciekawą ofertę cenową ma teraz sewera i w dodatku z możliwością składowania (bezpłatnie) zakupionych materiałów do pół roku - więc nie martwisz się, czy coś Ci nie ginie w między czasie z budowy.
I to nie jest tylko czcze gadanie, ponieważ już kilku moich znajomych w poprzednich latach korzystało właśnie z tej usługi i wszystko było tak jak należy - czyli na budowę docierał zamawiany/zapłacony towar i w ustalonym czasie.

agula1978
01-12-2005, 13:29
Miło mi że śledziłaś moje posty! To fakt mam działkę z wjazdenm od południa -ale my mamy działkę w prostokącie 25*40 -wjazd ma być z tego dłuższego boku-więc ciezko mi to opisać ale dom postawię wg stron świata tak żeby wjazd do garażu był od wchodu a bramę wjazdową zrobię od południa-taki zabieg o ile jest możliwy -będzie nas drożej kosztował -bo zrobimy sobie dłuższą dróżkę ale cóż ja uważam że warto-cała budowa domu kosztuje nie ma -ale jeśli mam się już budować to wolę tak jak mi się podoba -niż zrobić byle jak byle było tani i mówić że mam sój domek :)
To tyle osobistych wywodów :) nie wiem czy dobrze Ci wytłumaczyłam ta moją drogę bo cieżko tak bez rysunku-ale dodam jeszcze że my mamy drogę od strony południowej i wg planu tam wjazd zaplanowany - i drogę od wschodu bo to działka rogowa- więc jeśli się da to możemy zrobić tam sobie wjazd-nie wiem tylko co na to urzędnicy i jak wygląda walka o takie zmiany.
No i prosutję u mnie gotuję ja -mąż niestety nie da się do takich rzeczy zmusić -chyba że od wielkiego świeta coś wyszykuje :))
Powiem szczerze że ta Perła też niczego sobie nie jest -oczywiście pomijając górę gdzie troszeczkę pokoje msuiałby sie zmienic -ale to tylko ścianki działowe wiec nie ma problemu :)
Natomiast co do Oliwki to nie domek akurat dla nas -bo nam się nie podobają domki z dachem 2 spadowym -choć o wiele tańszym -ale juz taka nasza natura :)
Co do rozmyślania to fakt że ja już planuje jak urządze sobie ten dom i w Prometeuszu jedynym moim promelmem jest salon i ustawienie TV ale pewnie i na to znajdę radę.-jeśli masz ochotę pogadać o jakiś szczególach to zapraszam na gg 1580548
A co do tej promocji na materiały to dzięki -dobrze weidzieć -choć jeszcze nie wiem z czego będziemy ostatecznie budować :)

tomek_ST
01-12-2005, 17:26
Witam Tyatnowców!!!

Ściany, ściany!!!
Ja dalej bedę drążył ten temat i postaram sie coś sensownego tu sprzedać. Co do Ytonga to trochę też popytałem!!! Wnioski? Ci co docieplają Ytong to po prostu nie do końca dokładnie mają postawione te domy!!! Tak, tak!!!
1. Wszystkie belki nadprożowe maja lane z kształtek U i nie docieplali wewnątrz styropianem tego elementu. A z tego co ja wiem to bardzo duży błąd. Pomimo ciepłej ściany 1W budynek w częściach nadprożowych ma potężne straty ciepła. Czyli po prostu niedokladna robota majstrów bądź niewiedza że ten element się dociepla!!! Inwestor "laik" bo przecież nie wszystko wiemy jeśli chodzi o budowlankę, nigdy się o tym nie dowie a pierwsze oznaki zimna poczuje zima jak zacznie grzać.

2. Co do tego gazu Beato to myślę że generalnie żeby nagrzać gazem to naprawdę trzeba mocno mieć temperaturę podkreconą w domu żebuy osiągnąć pożądane ciepło. Nikt rozsądny tego nie robi bo ogrzewanie gazem jest drogie. Każdy pali na minimum a jak pali ostrzej to krótko, więc tak naprawde to mury nie nagrzewają się do odpowiedniej temperatury. Stygną a później jest opinia że Ytong jest zimny. W pustaku ocieplonym też bedzie zimno jak będziemy grzali gazem na minimum.

3. Dużo ludzi narzeka na Ytong ale jak porozmawiałem z fachowcami, którzy o Ytongu wiedzą wszystko to Ytong jest bardzo dobry tylko ekipy które go kladą to po prostu tylko w gadce wiedzą jak go się kładzie. Zimny Ytong jest wynikiem tylko błędów przy budowaniu. Ja już jestem przekonany co do tego faktu.

Więc jakie wnioski:
1. Nie buduj z Ytonga jak nie masz pewnej na 1000% ekipy, która wie co się z tym robi bo szkoda Twoich, Moich pieniędzy materiał, który oni zmarnują!!!!!

2. Ocieplanie Ytongu to podobno duży błąd ze względu na paroprzepuszczalność ale jeszcze nie mam wiedzy jeśli chodzi o ten temat.

3. Jeśli portfelik jest ograniczony to trzeba budować systematycznie z tańszych materiałów.

Sam chyba bedę budował 2W, aczkolwiek ekonomia jest za Ytongiem.
PZDR.

betus
01-12-2005, 20:49
(...) dom postawię wg stron świata tak żeby wjazd do garażu był od wchodu a bramę wjazdową zrobię od południa (...)
doskonale wiem, o co Ci chodzi- my robimy dokladnie tak samo, tyle tylko, że nie mamy możliwości zrobienia w żaden sposób bezpośredniego wjazdu od wschodu i niestety w takim układzie zimą będę jadła za dziesięciu chłopa, bo będę sobie odśnieżała prawie 20 metrów! :(
Co do Waszego zjazdu - myślę, że jak tylko troszkę pochodzicie (jak zwykle urzędasy- bleee), to gmina Wam się zgodzi na wykonanie zjazdu z boku działki, ale musicie każde zapytanie kierować na piśmie. Jutro się dowiem, jak to dokladnie u nas wygląda...
A co do projektów- też nie zachwyciłabym sie Oliwką - to mój mąż realista chce dwuspadowy dach, ale ja nie ustąpię!


1. Nie buduj z Ytonga jak nie masz pewnej na 1000% ekipy, która wie co się z tym robi bo szkoda Twoich, Moich pieniędzy materiał, który oni zmarnują!!!!!

To jest dokładnie to, czego się obawiam!!! Bo znając życie, to nawet jak u kogoś nie spartolili, to pierwszy raz może zdarzyć sie u Ciebie...:(
I dlatego u nas też chyba będzie 2w.

Tomek, napisz mi coś więcej, co wiesz o ogrzewaniu gazem... Czy naprawdę to jest takie drogie? Bo mój mąż "wynajął" znajomego, żeby mnie do tego przekonał, a on twierdzi, że 120 m2 ogrzewał poprzedniej zimy za 2 800 + średnio raz na tydzień / 2 tygodnie (tak przy sobotnich posiadówkach) zapalił sobie rekreacyjnie w kominku...

tomek_ST
02-12-2005, 16:14
Beatko!!!
Ja myślę że Ty sama sobie udzieliłaś już odpowiedzi!!! Jeżeli ten znajomy opalił 120 m2 za prawie trzy tysiące złotych to albo jest za przeproszeniem głupi albo bardzo bogaty!!! We wcześniejszych postach pisałem że ludzie u których byłem w firmie oglądać piece do palenia zrębkami, peletem i brykietem spalili brykietu za 1500 zł przez zimę i opalili 300 m2 w tym dom, garaż i jakieś jeszcze dodatkowe pomieszczenie!!! Ja osobiście obecnie mam dwa alternatywne sposoby ogrzewani: gaz i piec na węgiel. Gazu użyłem tylko raz na dwa lata!!!! Powód oczywiście czysto ekonomiczny.
Proponuję ci wejść na jakąkolwiek stronę z bio paliwami a tam znajdziesz informację porównawczą jeśli chodzi o kaloryczność surowców energetycznych. Dla mnie sprawa jest prosta. Paląc gazem zawsze masz zimno bo jego kaloryczność jest niższa niż węgla. Oczywiście to tylko przykład z własnej autopsji. Natomiast jeśli będziesz chciała tak naprawde przygrzać gazem to lepiej trzymaj się zza portfel. Nie jest to źródło ekonomiczne aczkolwiek bardzo wygodne w użytkowaniu. Na koniec powiem Ci tak. Dobrze gaz mieć w razie godziny "W", ale palić nim w 150m2 Tytana to zabójstwo i czysta niegospodarność!!!!
Wrócę do tego Ytongu Twojej znajomej. Oni zapewne też mieli zimno bo palili tylko, tylko, bo jakby przygrzali to mieliby ciepło ale "echo" w portfelu.
PZDR.
Tomek

betus
02-12-2005, 16:27
Dzięki Tomku- wiem już jakiego argumentu używać...
I jak możesz, to napisz mi jeszcze czy ogrzewanie toną brykietu drzewnego jest porównywalne z toną węgla (takie info mam ja i chcę je skonsultować)?

tomek_ST
02-12-2005, 21:57
Dzięki Tomku- wiem już jakiego argumentu używać...
I jak możesz, to napisz mi jeszcze czy ogrzewanie toną brykietu drzewnego jest porównywalne z toną węgla (takie info mam ja i chcę je skonsultować)?

Wszystkie dane potrzebne Ci żeby przekonać męża są na stronach o eko energi bądź bio paliwach. Tych stron jest mnóstwo więc jak tylko znajdę jakieś to zaraz dam znać . Ja na własne oczy widziałem jaka na jednej ze stron było napisane że tona brykietu ma takie wartości opałowe jak tona węgla ale o wyższej jakości!!!! Czyli taki zwykły "wągel" odpada. podparte to bylo jakimś papierem z instytutu techniki, ale nie mogę tego znaleźć. Mój kumpel będzie na tą zimę stawiał piec na brykiet a ma świeżo postawioną chatę więc będę mógł sprawdzić jak to w rzeczywistości jest. Poza tym to firmy zawsze zachwalają swój towar i jak zobaczę u kolegi to będę wiedział na 100% jak to się sprawdza bo sam mam ochote na taki piec + kominkowe DGP.
Niech Twój mąż nie łyka wszystkiego co mu opowiadają i najpierw policzy. Wszystko jest piękne u kogoś a później.....
PZDR

betus
03-12-2005, 22:23
Niedaleko ode mnie jest firma-producent brykietu drzewnego za 180 zł za tonę.
Więc sami widzicie. Ostatnio kupiłem węgiel za 415/t !!!

Ja pamiętam jak to pisałeś... :)
Tyle, że u nas jest troszkę inny przelicznik - jak już znajdziesz brykiet, to jest w cenie powyżej 300 zł., pelety ok. 500 zł. :(
Ale za to węgiel jest taniej niż u Ciebie (320-350 zł.)...

Chyba będę do Ciebie jeździła po brykiet i na ploteczki :lol:

bociek_waleczny
05-12-2005, 19:44
Zajrzyj na poniższy link
http://money.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=3851
To dziarski domek, dobrze rozplanowany, w tym samym stylu co Tytan.
Uwaga: podano tam powierzchnię z garażem (bez garażu 142 m2)
pozdrawiam

miki_k
18-12-2005, 09:49
Czesc wszystkim!
Zastanawialiscie sie nad kredytem, w ktorym banq brac? mam juz pozwolenie na budowe i do konca roku maja dobra oferte w KB i PKO BP. Czas goni. A jak u Was to wyglada?
PZD
miki_k

betus
22-12-2005, 12:32
Witaj Miki_k,
musisz iść popytać we wszystkich bankach wtedy, kiedy chcesz wziąść kredyt- jeszcze ze 2 miesiące temu BOŚ (Bank Ochrony Środowiska) miał bardzo fajną ofertę i z tego, co wiem będzie miał znowu coś ciekawego gdzieś końcem lutego albo początkiem marca - ale teraz jest chyba najdroższym...
warto tez przeanalizować mbank i millenium...
a jeśli gdzieś w pobliżu masz PTF Bank, to zobacz sobie co oni oferują...
Jeśli chodzi o ten okres, to ja bym się zdecydowała w PTF z wersją ubezpieczenia spłaty kredytu na 5 lat wliczoną w ratę (bardzo fajna sprawa - popytaj czy to oferuja również w innych bankach).

parafawel
06-01-2006, 11:05
:D Witam wszystkich Tytanowców w nowym roku .Chciałbym wam życzyć :
Najlepszych fachowców i najtańszych kredytów, zadowolenia z wymarzonego domku i uśmiechu w każdy dzień, który spędzicie w Tytanie i poza nim.

Pozdrawiam Królik

parafawel
08-02-2006, 08:45
Witam wszystkich TYTANOWCÓW
Widzę , że sen zimowy trwa nadal :D , zacznijcie się powoli przebudzać bo wiosna niedługo i trzeba ruszać na place budowlane :) .
Właśnie zakupiliśmy z żonką projekt , wczoraj został dostarczony , teraz w te zimowe, jeszcze, wieczory będziemy siedzieć i zastanawiać się jakie zmiany wprowadzić. Walka z papierami i zezwoleniami trwa nadal
Pozdrawiam

AgaG
21-02-2006, 18:25
Witam,
my z mężem też mamy zamiar budować Tytana. Na razie projekt leży u architekta i czekamy na dokonanie kilku zmian. Chcemy dodać piwnicę, poszerzyć garaż na 2 samochody i trochę powiększyć gabinet na dole. Zaczęliśmy też walczyć z papierkami, strasznie długo trwają formalności. Jesteśmy na początku załatwiania ich. Z Waszych doświadczeń ile trwa załatwianie wszystkich papierów? Czy może ktoś z Was buduje Tytana gdzieś w okolicach Warszawy?
Pozdrawiam

iza2004
05-03-2006, 21:53
Witam
Nic się tutaj nie dzieje od jakiegoś czasu - a wiosna zapasem.
Mam projekt na "wykończeniu" u architekta - tytan z atlasem w jednym, z częściowym podpiwniczeniem, zmniejszonym podcieniem i jednym kominem spalinowym- do zastanowienia jeszcze ściana kolankowa - 1 pustak czy 3 wiecej. Szukam kosztorysu. Nie mam ekipy, nie mam jeszcze zamówionych materiałów a jest marzec - pozwolenie myślę, że będzie do maja najpóźniej. Budowa czerwiec-lipiec aż do pewnie przyszłego lata . Buduję w okolicach Świecia w kujawsko-pomorskim. Widziałem w okolicy Manuele-Emanuele, Libry - ale nie Tytana. Może ktoś z województwa się zgłosi z wymianą doświadczeń. Chcę budować z ceramiki ale teść namawia mnie na bk z Solca - bo lepiej się docina i wszyscy budują - znaczy tani jest. Technologia ścian 2W, styropian 12 lub więcej - tyle wiem. Szukam dobrej ekipy z doświadczeniem - zwłaszcza jeśli chodzi o dach. Może ktoś mi podpowie jak jest z poddaszem - połączenie więźby ze słupami (podporami) - czy to dobre rozwiązanie - w projekcie z Domusa jest rozwiązanie droższe ale bez tych podpór.
To na tyle. Pozdrawiam wszystkich tytanowców.

kevin
16-03-2006, 09:47
dzien dobry
ciesze sie ze dom tytan cieszy sie taka popularnoscia i moge byc w gronie osob ktore go beda budowac
ja planuje zaczac z budowa w lipcu
mam nastepujace pytania
1 czy ktos buduje w okolicach kielc
2 planuje budowac z pustakow szer 24 plus styropian czy ktos tez tak buduje
3 zastanawiam sie nad stropem teriva czy jest to dobre rozwiazanie i rzeczywiscie stosunkowo tanie
4 jak wyglada cenowo roznica miedzy oknami polokraglymi a prostokatnymi takze jezeli chodzi o nadproza
5 planuje dachowke cementowa jaka jest godna polecenia
6 w jakiej kolorystyce buduja panstwo swojego tytana
dziekuje z gory za wszelkie info
pozdrawiam
kevin

parafawel
17-03-2006, 11:11
Witaj Kevin

Ja mam zamiar budować z keramzytu, jeżeli chodzi o okna to w wypadku tytana jesteśmy skazani na drewniane.
Niestety drzwi łukowe i te dwa okienka okrągłe są do wykonania tylko w technologii drewnianej i nie chodzi o to , że się nie da w plastikach , wszystko się da tylko czy warto ryzykować póżniejsze odkształcanie się profili.
Poczytaj sobie na forum http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2695&postdays=0&postorder=asc&start=1620

Pozdrawiam

kevin
17-03-2006, 14:06
dzieki za odpowiedz
twoja uwaga jest sluszna
daje do myslenia ... no i odkladania na drozsze okna drewniane
ale mysle ze w dluzszej perspektywie warto dolozyc
z reszta w mieszkaniu mam pcv i po okolo 5 latach kwalifikuja sie do kolejnej wymiany
pozdrawiam i czekam na kolejne uwagi
kevin

tomek_ST
26-03-2006, 19:06
Witam wszystkich forumowiczów!!!

Już wiosna i widze że po mału atmosfera sie zagęszcza i ruszacie nie tylko z tematami na forum ale także z załatwianiem formalności. Cieszę się że Tytan przez zimę znalazł więcej zwolenników!!! Dzięki temu więcej doświadczeń będzie możliwych do wymiany. Obecnie czekam na zejście śniegu i zaraz ruszam z robotą!!! Myslę że trzeba już kupować stal i gromadzić materiały. Czas wbicia 1 łopaty? - chyba zaraz po świętach!!!
Pozdrawiam tych co przez zimę myśleli o projekcie!!!
Czekam na podpowiedzi!!

kevin
27-03-2006, 12:18
dzien dobry
ja jestem na etapie rozgladania sie za materialami bo wykonawce juz mam
jakies sugestie?
pozdrawiam

tomek_ST
27-03-2006, 14:26
BEATKO!!!!

CO NOWEGO U CIEBIE??
DECYZJE ZAPADŁY??? JAK TAM PRZEKONYWANIE MĘŻA???

miki_k
28-03-2006, 20:02
Czesc wszystkimm po dlugim zimowym snie!!
Ja dzisiaj dzwonilem do swojego wykonawcy i chcialem uzgodnic termin. Powiedzial, ze jak tylko snieg stopnieje ruszamy! Jeszcze nie mam elektryki doprowadzonej ale mam nadzieje, ze jakos sie z sasiadem dogadam. Fajnie, ze wiecej jest Tytanowcow na grupie!!

Pozdrawiam
miki_k

tomek_ST
28-03-2006, 20:19
PARAFAWEL!!

Napisałeś że budujesz z keramzytu. Nie znam tego materiału. Czy mógłbys napisać dlaczego go wybrałeś i jakie parametry posiada ten pustak? Jaka ścianę budujesz 1W czy 2W? Oglądałem strone optirocu ale nigdzie nie znalazłem wartości U dla tego materiału? Jak go porównać do innych? Oczywiscie interesująca będzie cena tego pustaka. ja mysle że 24 pustak + wełna to wystarczy. Bede wdzięczny za sugestie.
PZDR. Tomek.

parafawel
06-04-2006, 10:56
Witaj Tomku
Z Żonką zdecydowaliśmy się na budowę w systemie PRAEFA z fundamentem LEGALETT.
Dlaczego tak? Bo ani ja ani Żonka nie mamy w rodzinie żadnego fachowca budowlanego , nasz system pracy nie pozwala nam na częste przebywanie na budowie, no i oczywiście szybkość budowy domu, posumowując - czas , czas, czas.
Jeżeli chodzi o parametry ścian jakie podaje producent :
Ściany zewnętrzne o grubości 15 cm + styropian 12 cm - U=0,256 W/m2K
Ściany działowe mają grubość 10 cm , nie trzeba tynkowć , tylko gładż i malowanie ,więc zwiększa się powierzchnia domu , ciut ciut ale zawsze.
Jeżeli chodzi o pustaki to opinie są różne, przede wszystkim trzeba uważać na producentów , bo można trafić na pustak który tylko w nazwie zawiera keramzyt , oczywiście ma w sobie keramzyt ale jego zawartość wynosi max. 50-60 %. Dobranie proporcji jest bardzo ważne .
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem , oczywiście jeżeli będę potrafił bo fachowcem nie jestem.

pozdrawiam

tomek_ST
07-04-2006, 15:05
Dziękuję za info!!! Technologia ciekawa i myślę że warta zachodu. Wnisek natomiast nasuwa sie sam!! Wszędzie trzeba uważać bo można dać się zrobić w jajo :) Rozważałem Ytong ale boję się że w razie jakiegokolwiek technologicznego błędu minie się z celem stosowanie tej technologii i chyba jednak tradycyjnie zostanie mi budować z pustaka. Wtedy pokuszę się o porządne docieplenie z wełny. Po świetach chcę ruszyć z budową bo wtedy będę miał dopiero oświdczenie kierownika budowy więc muszę się wstrzymać zdo tego czasu. Natomiast pomału gromadzę już materiały. Zakupiłem już stal i mam już poskrecane zbrojenie ław. Po świętach wykopki!!! Czy w srodku robisz jakieś zmiany?
PZDR. Tomek

parafawel
10-04-2006, 07:40
Witam
W środku są dwie zmiany , powiększamy przedśionek zmniejszając łazienkę na dole i likwidujemy słup przy kuchni i jeszcze drobna zmiana , w gabinecie wstawiamy dodatkowe okno odejmując je z garażu
Pozdrawiam

tomek_ST
10-04-2006, 14:10
Witam!
U nas zmiany będą także niewielkie.
1. Okno w gaminecie z balkonowego wstawiam normalne.
2. Duże okno w salonie zmieniamy na duże do ziemi
3. Piwnica pod częścią budynku
4. zamykam kuchnię
5. Likwiduję na górze jedną łazienkę.
6. Też myślałem o tej łazience na dole i powiększeniu holu o te wnęki (chyba niepotrzebne)
7. Zona wymyśliła zejście po schodkach do salonu ale bronię się przed tym bo to spora zmiana.

Czy likwidacja tego słupa jest skomplikowana?

miki_k
10-04-2006, 19:26
U mnie robota juz ruszyla w sobote. Tez myslelismy o zlikwidowaniu slupa w kuchni ale ponoc go nie mozna skasowac (uczony mowil). A z oknem do samej ziemi to zmieniales cos w projekcie czy podczas budowy kierownik Ci zmiany naniesie? Tak sie wlasnie z zona zastanawialismy bo sasiad co obok nas buduje ma takie i musze przyznac calkiem, calkiem to wyglada.
PZD
miki_k

tomek_ST
11-04-2006, 20:25
Cześć!
Co do okna to zmiany nanosił projektant ponieważ jest to zmiana dotycząca wyglądu elewacji. Dlatego też już na etapie przygotowania i adaptacji projektu zrobiliśmy tą zmianę. Ale być może można to przeskoczyć tak jak napisałeś. Pewnie kierownik bedzie wiedział to najlepiej. Co do tego słupa to chyba nie zmieniam bo tak do końca on mi nie przeszkadza. U nas roboty stoją do po świętach. Wtedy myślimy coś zacząć. Pomimo wszystkiego nie będę mocno gnał do przodu bo raz że budujemy z własnych środków a dwa inne inwestycje nie pozwalają się rozpędzić. Poza tym Nasza ekipa ma tyle roboty że nie możemy ich oderwać od tego gdzie będzie zarabiać pieniądze. No tak sie złożyło że to ekipa z Naszej firmy budowlanej. Na szczęście na razie mamy gdzie mieszkać !!!
Pozdrawiam!
Tomek

miki_k
11-04-2006, 20:37
Rozmawilem dzisiaj z majstrem i mowil, ze "jak sie miesci to czego nie..." i to mi sie podoba, a nie odpowiedzi typu "Panie a tu sie nie da, tak nie wyjdzie...". A tak z ciekawosci to jakie wymiary masz tego duzego okna?
miki_k

tomek_ST
11-04-2006, 21:05
Akurat jestem w drodze i nie mam możliwości zajrzeć do projektu ale jeśli dobrze pamiętam to zmianiła się wysokość i chyba jest teraz 230. Ale nie jestem przekonany.Jutro bedę w domu to zerknę i Ci podam. Po prostu ono na wysokość, jeśli spojrzysz na elewację, jest takie samo natomiast sięga po prostu podłogi i o ta wysokość jest zmiana. Jeśli masz pod reką swój projekt to zerknij i na pewno cos wywnioskujesz. Co do majstra to rzeczywiście!!! Jak kręci i nie bardzo jest za zmianami to grzeje na skróty i nie liczy sie z Twoimi opiniami. Jak przejżysz Nasze forum to była kiedyś mowa o piwnicach i chyba Betus Pytała o zejście do piwnicy w Tytanie z klatki schodowej. Projektant powiedział jej że sie nie da a ja właśnie mam tak zrobione i sie dało.
Pozdrawiam.

miki_k
12-04-2006, 10:19
Czyli szerokosc okna pozostala bez zmian? A z tym projektantem to dobrze mowisz bo sam czegos takiego doswiadczylem i opisywalem to tez gdzies na poczatku tego watku. Powiesic takich za jaja bo kase biora i jeszcze problemy jakie stwarzaja. Dobra nie bede sie rozwodzil bo juz jestem poddenerwowany ;)
Pozdrawiam

Ivonne76
14-04-2006, 13:44
Witam sympatyków TYTANA. :)
Należę do jednych z nich, bo budujemy te dom. Na razie mamy fundament w ziemi i po świętach kończymy go bloczkami betonowymi i potem z paką do góry.

Też nie obeszło się bez zmian w projekcie:
- zmiana wymiarów okien i kształtu np. balkonowe z łukami zamieniamy na proste,
- rezygnacja z kominka na zewnątrz,
- zmiana kształtu tarasu,
- zamiast dachówki, blachodachówka,
- niestety rezygnacja z okien w garażu na poczet wymiarów działki i zastapienie je luksferami,
- zmniejszenie okien dachowych,
- zamiast Ytonga - pustak max.

Mamy wąską a długą działkę (szer. 19 m, dł. 50 m.) i pewne zmiany były konieczne.
Cieszę sie, ze jest ten wątek i że możemy się tu wspierac i wymieniać doświadczenia.
Chętnie popatrzylibysmy na zdjecia z realizacji domu, w rzeczywistości człowiek ma lepszy punkt widzenia. Jakby ktoś już miał jakieś fotki to proszę o link albo wysłac mailem. Z góry dzięki.

Pozdrawiam i życzę zdrowych, pogodnych Świąt i spełnienia marzeń o własnym domu.

Ivonne76
18-04-2006, 08:33
Witam po Świętach,

Zapomniałam dodać, że na materiał na dach wybieramy blachodachówkę. Z obu stron tzn. od północy i południa mamy lasek i dachówka nie bardzo sie sprawdzi ze względu na duże zazielenieni a co za tym idzie, większe ryzyko porastania dachówki mchem - tak nam powiedzieli fachowcy. Zresztą sprawdziliśmy domki w pobliżu i faktycznie tak jest. Więc szkoda marnowac kasy. Blachodachówki sa teraz takie ładne i do koloru do wyboru.
Dom mamy ułożony: wjazd do domu od strony północnej.

A tu na forum cisza :(

parafawel
18-04-2006, 10:40
Witam IVONNE 76
Powiedz mi w którym miejscu małopolski budujecie ?

Ivonne76
18-04-2006, 11:47
Hej Parafawel !

Budujemy w Tarnowie, to jest pomiedzy Krakowem a Rzeszowem. Tak jak wpsomniałam, mamy dopiero fundamenty w ziemi ale ostro ruszamy już za 2 tygodnie.
Natomiast jest u nas w okolicy 2 domy "Manuela" z Archipelagu - http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=23&CanBack=1
Jest ona bardzo podobna bryłą do naszego TYTANka.

Pozdrawiam
Iwona

parafawel
18-04-2006, 12:40
My mamy zamiar budować w okolicach Krakowa , gmina Kocmyrzów - Luborzyca . Manuele widzieliśmy , trzy są postawione w naszej gminie.

betus
20-04-2006, 22:52
Witam wszystkich starych i nowych Tytanowców po dłuuuugiej, zimowej przerwie :)
Uwaga, znowu powraca największa gaduła na tym wątku :lol:


BEATKO!!!!

CO NOWEGO U CIEBIE??
DECYZJE ZAPADŁY??? JAK TAM PRZEKONYWANIE MĘŻA???

U mnie już woda tryska na działeczce (mam studnię, mam studnię, mam studnię... :D - chociaż po tej zimie było jej i bez tego pod dostatkiem :roll: ),
a z budową to mnie mocno z tyłu odstawicie, bo mi urzędasy daja popalić :evil:
Mam nadzieję, że jak ich wszystkich odstrzelę, to wreszcie ruszę tak z kopyta, że... wprowadzę się pierwsza :P

A co do męża, to chce być wierny groszkowi (buuu)

Aaa... i troszkę się zminiaturyzowałam, bo u mnie max co się zmieści na dziełeczce, to Perła, ale przerabiam ją na Tytana Juniora :lol:

Słuchajcie, mam pytanie:
- jak sprawuje się grillek na tarasie? (bo ja się na takiego w Perle zamiast okna upieram i nie wiem, czy słusznie.)

tomek_ST
21-04-2006, 22:19
Witaj Betus!!!
No super !!! Cieszę się bardzo że masz już swoje własne źródełko!!! Ja niestety jestem jeszcze w proszku bo zawsze coś tam się opóźni i nie ma jak ruszyć. Miło że perłe adaptujesz do wyglądu Tytanka!!! Co do kominka to już kiedyś rozbieraliśmy tę sprawę na czynniki pierwsze i oczywiście warto!!! Koszt nie jest taki duży bo jest to kominek zewnętrzny i nie ma w nim drogich wkładów i takich tam podobnych. Komin i cegła szamotowa. Efekt murowany!!! Imprezka, znajomi, a tu ogień na zewnątrz na tarasie!!! Myślę że super!!! Co do zmagania z urzędasami to niestety o pomstę do nieba!!! Całe szczęście że ja mam to już za sobą !!! Wspólczuję i życzę wytrwałości w zmaganiach. W poniedziałek zgłaszam oświadczenie kierownika budowy do starostwa i wtorek - środa biore geodetę do wyznaczenia domu. W piątek przyjeżdża stal i o wbiciu pierwszej łopaty poinformuję na forum.
Pozdrawiam i sił do walki życzę!!!
Tomek

husarz
02-05-2006, 23:50
Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich sympatykow Tytana.
Naprawde ciesze sie ze jest takie miejsce gdzie mozna spotkac ciekawe opinie i informacje.
Mieszkam w Poznaniu i bede budowal sie w jego poblizu tuz za Swarzedzem Mam juz ziemie wkrotce bede mial zakupiony projekt. Tu mam jednak pewna obawe czy bedzie mnie stac na postawienie takiego domu? Czy myslicie ze jestem wstanie zamknac sie w kwocie 200 tys zl?
Mam na mysli pelne wykonczenie parteru ,poddasze moze poczekac.
Ile Was wynioslo postawienie domu?
Jesli wszystko pojdzie po mojej mysli to w tym jeszcze roku chce aby stanely mury a juz w nastepnym chcialbym sie wprowadzac. Czy jest ktos na forum z Wielkopolski kto postawil Tytana?

Ivonne76
03-05-2006, 21:29
Witam,
Ja też mam nadzieję, ze 200,000 zł wystarczy na wybudowanie tego domu do zamieszkania. Tyle wzięlismy kredytu z banku. O poddasze mi nawet tak bardzo nie chodzi, tzn. chcielibysmy w miarę tam urządzić, zeby nie było w domu bałaganu - ściany pomalowane, połozone panele i tyle. Meble nam nie są na razie tam potrzebne.
Kierownik budowy mniej wiecej liczył i powinniśmy się zmieścić budując oczywisćie systemem gospodarczym. Zamieniamy pewne elementy domu na tańsze np. dachówkę na blachodachówkę. No zobaczymy co i jak. Będziemy informować na bieżąco.

Piszcie, co u Was Tytanowcy ?

husarz
05-05-2006, 09:04
No to mi kamień (a może cegła :) ) z serca spadł. Widzę że myślimy podobnie tzn też niezbyt przejmuję się poddaszem, co prawda robię je dla dzieci które już mam ale jeszcze minie trochę czasu zanim poddasze będzie naprawdę potrzebne. Najważniejsze jest już się wprowadzić. Z meblami się nie przejmuję ponieważ od dłuższego czasu myślałem o własnym domu i gromadziłem meble pod tym właśnie kątem, więc chyba nie będzie najgorzej. Cieszę się że będziesz informować o postępach ja ze swojej strony także solennie zobowiązuję się do tego. Jak już mówiłem na jesień planuję wylanie fundamentów, mówie to wszystkim ponieważ lubię dotrzymywać obietnić a to mnie napewno zdopinguje.

tomek_ST
06-05-2006, 00:17
Witam!
Projekt Tytan to nowy projekt więc wybudowanych jest bardzo mało i wszystkie doświadczenia zapewne będą to tylko nasze osobiste zmagania z tym projektem. Mówicie o kwocie 200 tyś. Ja myślę że chyba można się zamknąć w dużo niższej kwocie kwestia tylko z jakich materiałów chcecie budować i jaką technologią. Bardzo drogie są obróbki no i kwestia jak drogao Was skasują majstrzy!!! A ceny są różne. Rospiętości w samej stali są między dealerami ogromne. Mi zaproponowano stal za 2400 za to 12 żebrowanej a ja kupiłem za 1800 za tonę. Więc już tu widać jak dużo można zaoszczędzić. Każdy majster będzie polecał hurtownie i materiały ale jaką macie gwarancję że właściciel hurtowni to nie ich koleś? Ja staram się rozważnie podchodzić do zakupów i sprawdzam wszystko w paru miejscach. Zakupy na szybko to kiepska droga do oszczędności!
PZDR Tomek

Ivonne76
06-05-2006, 12:19
WItam
A liczył juz ktoś ile wchodzi na domek sztuk pustaków max ? bo w projekcie jest przewidziany Ytong, a on ma zupełnie inne wymiary. cena za maxa jaką wynegocjowalismy to 1,34 zł za szt.

My w środę ruszamy już z dokończeniem fundamentów bloczkami betonowymi, dzisiaj bylismy juz zamówić transport i piasek, cement i jeszcze inne drobiazgi. Poza tym kupiliśmy specjalnie na budowe garaż blaszak, bo nie mamy gdzie pochowac wszytskich rzeczy.

Ja też sądzę, ze spokojnie zamkniemy się w dużo nizszej kwocie. I faktycznie trzeba jeździc i szukać w kilku miejscach materiałów. Targowanie się w żaden sposób nie przeszkadza ;)

Mamy już też zamówione okna dachowe Roto i blachodachówkę - ceny po znajomosci ;)

Ponoc najgorzej jest zacząć budowę, a jak się juz zacznie to leci....

Ivonne76
06-05-2006, 12:57
:D

Ivonne76
06-05-2006, 13:14
:)

betus
18-05-2006, 20:35
Witam wszystkich Tytanowców,

napiszcie proszę, jaki przewidujecie koszt wykonania tego grila/kominka zewnętrznego, z jakich materiałów, no i oczywiście na co mam zwrócić uwagę.

Ivonne76
28-05-2006, 13:20
Moi kochani, przesyłam zdjecie fundamentów Tytanka http://img83.imageshack.us/my.php?image=fund21vc.jpg
i prawie parteru Tytanka - zdjecie zrobione wczoraj :) http://img210.imageshack.us/my.php?image=domek28lc.jpg

Ivonne76
02-06-2006, 19:34
No co tu tak cicho ? czyżby wszyscy budowali Tytanka ? :)

Ja dziś oblewałam wiechę :D

Zrobiłam w koło i w środku zdjęcia Tytanka z dzisiejszego dnia.
Jedno z nich przesyłam: http://img236.imageshack.us/my.php?image=p60100013gn.jpg
W połowie przyszłego tygodnia zbroja i zalewają strop.

Odezwijcie się coś, ludzie :wink:

oliwier
03-06-2006, 06:56
Jaki jest przewidywany koszt wybudowania Tytana w stanie surowym ? :o

parafawel
07-06-2006, 08:14
Witajcie
Mam pytanie do wszystkich - W jakiej strefie wiatrowej i śniegowej znajduje się Wasza działka, jeżeli w drugiej to czy robiliscie adaptację więżby dachowej?
Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedż

Ivonne76
07-06-2006, 09:22
parafawel, o co chodzi z tą strefą wiatrową i śniegową ? :o

parafawel
07-06-2006, 10:03
Całe obliczenia dachu , fundamentów są zrobione przy założeniu, że działka znajduje się w pierwszej strefie klimatycznej (chodzi o siłę wiatru,opady ilościowe śniegu,przemarzanie gruntu)i do tego są dobierane współczynniki do obliczeń sił działających na dach .
Są trzy strefy , jeżeli się dobrze orientuję, i niestety moja działka leży w drugiej strefie dlatego muszę zrobić adaptację projektu dachu , czyli wyliczenie wszystkich sił działających na niego i obliczenie grubości przekrojów więżby muszą być zrobione od nowa.
Pozdrawiam

parafawel
07-06-2006, 10:18
Porawka - jest pięć stref klimatycznych a moja działka znajduje się w trzeciej
Pozdrawiam

tomek_ST
09-06-2006, 11:09
Witam Wszystkich!!!
Tak, tak, wszyscy zajęci są robotą i stąd taka cisza na forum.
Ja aktualnie zalewałem fundamenty i jadę z kostką fundamentową piwnicę do góry. Trochę problemów z kostką bo firmy produkujące mają takie zejście materiału że wszystko na świeżo sprzedają. No ale jakoś radę dajemu i już koń czę piwnicę. 26 czerwca mam kłaść płyty na strop nad piwnicą. W pierwszej chwili miałem zalewać TerivąII ale koszt płyt jest tańszy, materiał tak samo mocny a robocizna o wiele tańsza i można zaraz lecieć dalej z murami. Widzę ża najszybciej jedzie Ivonne no ale u mnie zatrzymuje mnie dorobienie podpiwniczenia. Zresztą wylewam od razu posadzki w piwnicy i ocieplam fundament wiec roboty się trochę wydłużają. No w końcu to budowanie domu a nie zabawa w piaskownicy i stawianie zamków z piasku!!!!
Pozdrawiam wszystkich!!!
Tomek

miki_k
10-06-2006, 07:37
U mnie piwnica na calosci zrobiona i ocieplona, parter juz jest a dzisiaj ukladaja strop na pietro. Odnosnie tych plyt to nie beda one "glosniejsze" (jak ktos bedzie chodzil na gorze po nich) od terivy? Pytam bo rozmawialem z sasiadem, ktory bedzie tez z tych plyt robil strop. A zmian (oczywiscie na lepsze) od groma. Jednak tak jak mowia wszystko wyjdzie na budowie.
PZD

Ivonne76
12-06-2006, 10:19
Hej,

U mnie dzis zbroją strop i jutro, najdalej pojutrze zalewają a potem 2 tygodnie urlopu w tym czasie strop bedzie sechł.
Mamy zmiany stropu z Treiva na wylewany - i tu problemy w postaci zamiennego projektu samego stropu, bo zmienia sie konstrukacja i zbrojenie. Kierwonik budowy namieszął jak nie wiem co. Wychodzi mi teraz wysokosc parteru na 2,85 cm i tak ma byc, powiedział. Ciekawe czy mi dołozy do ogrzewania :evil:

On kazał tak, a murarze mieli swoja koncepcję i w sumie wszystko by było dobrze po ich mysli. No to posłuchali kierownika no bo to kierownik.

To nasza pierwsza, powazna wpadka budowlana, tak to moge nazwać chyba, bo nie podoba nam sie ta wysokosc stropu i nie bardzo da sie juz coś z tym zrobic. jedynie mozna jeszcze przy wylewkach coś pokombinować. ech....

Ponadto dostałam pismo z nadzoru budowlanego, ze przychodza do mnie na KONTROLĘ budowy. Dowiedziałam się przez znajomego, który podpytał w nadzorze, ze to zwykła rutynowa kontrola i nie jest to robota kogoś "życzliwego" Uff..... Sąsiadów nie mam wkoło i generalnie nikomu nie zaszliśmy za skórę. No cóż, muszą wypelniać swoją pracę.

Acha, nie robię balkonu z lewej strony.

Luzik
13-06-2006, 10:16
Witam wszystkich tytanowców!!!!
Kupiłem już projekt domku i załatwiam właśnie koncowe formalności potrzebne do złozenia wniosku o pozwolenie na budowę. Byłem właśnie wczoraj u projektanta, w celu zlecenia zagospodarowania działki, jednakże zwrócił mi szczególną uwagę na dośc niską ścianę kolankową. Co myślicie na ten temat, czy jest sens podnoszenia dachu. Powiedziano mi ze warto byłoby dodać 3 rzędy cegieł i podnieść dach o 0,5m do góry żeby lepiej zagospodarować powierzchnię podłóg. Natomiast sam dach w związku z tym iż będę miał pokrycie dachówka ceramiczną powinien być podparty słupami. (podobno nie do końca sprawdzone są dach samonośne w naszej sferze klimatycznej (zalegający śnieg itp.). Czy ktoś z was może zrobił podobne przeróbki a może kończycie właśnie budowę i mozna byłoby podpatrzeć jak to wyszło w praktyce. Może ktoś z was buduje taki domek w okolicach Sulejówka.
Pozdrawiam wszystkich budujących
Michał
[email protected]

oliwier
07-07-2006, 20:14
Izuniu jak tam Wasz projekt - już macie ?

Ivonne76
08-07-2006, 17:01
Hej, a co tu taka cisza ? :o

Ja już po zalaniu stropu, urlopie i kontroli z nadzoru budowlanego. Strop zalany, teraz za tydzień przychodzą do budowy reszty czyli poddasza a za 2 tygodnie przychodzą robic dach.

Kontrola tak jak pisałam - rutynowa i nawet się cieszę, ze byli bo przynajmniej wiem teraz, ze wszystko jest OK!

Gość z kontroli zwrócił mi uwagę, zebym zbierała atesty na amteriały budowlane z których buduję, bo te atesty będą potrzebne przy odbiorze domu.

Pozdrawiam w ten upał i piszcie coś. :)

Ivonne76
18-07-2006, 21:34
hello, ale tu cisza :o

Co z Wami ? czyżby wszyscy się budowali ?

Przesyłam najnowsze zdjęcie Tytanka:
http://img290.imageshack.us/my.php?image=p1010001bc7.jpg

Odezwijcie się coś, co ?

oliwier
19-07-2006, 07:20
Bardzo fajny domek się zapowiada :P , jakie zmiany zastosowałaś w projekcie ? :roll:

Ivonne76
19-07-2006, 08:50
O zmian było trochę.
Z zewnątrz to:
- zmiana wymiaru okien,
- likwidacja lewego balkonu,
- z przodu okrągłe okna zamienione na kwadratowe,
- z prawej strony w garażu likwidacja okien i zamiana na luksfery,
- zamiast dachówki - blachodachówka,
- likwidacja zewnętrznego grilla - tzn. będzie zaślepiony, może kiedyś mi się odwidzi,

A w środku:
- ściana od salonu zrobiona w tzw. ząb, żeby przestrzeni było więcej,
- schody nie wylewane a ażurowe bedą,

Reszta zmian bedzie na bieżąco wychodziła

Ivonne76
23-07-2006, 19:13
Kolejne zdjecie Tytanka:
http://img502.imageshack.us/my.php?image=pod2xi1.jpg

wojtowk
25-07-2006, 12:50
witam wszystkich forumowiczów i ulubincow TYTAN-ka

Powiedzcie bo wlasnie planuje rozpoczac budowe TYTANA w Dębicy niedaleko Tarnowa - jaki jest w przyblizeniu koszt na poczatek fundamentow ( material + robocizna) fundamenty wylewane i czy dobrze jest korzystac z uslug od podstaw z jednej firmy czy wykonywac przez fachowcow bez duzych firm i czy ocieplaliście fundament steropianem??

Ivonne76
12-08-2006, 20:37
No ależ tu cisza ? :o
Wszyscy budują Tytanka ? :)

To ja wklejam kolejne, dzisiejsze zdjęcie mojego domku :)
http://img222.imageshack.us/my.php?image=w5sy5.jpg

dodi1977
18-08-2006, 11:05
Witam wszystkich sympatyków TYTANKA, przeglądając wszystkie wieści na temat tego projektu natknęłam się na to forum i bardzo mi się spodobało że wreszcie ktoś pisze więcej na temat tego projektu. U nas na razie są to plany bo jeszcze zostało troszkę kredytu do spłacenia za działeczkę ale to juz coś. Bardzo podobają mi się pomysły co do zmian, na pewno niektóre wykorzystam, no i oczywiście na bieżąco śledzę zdjęcia z dudowy Tytanka Iwony.

Pozdrawiam Dorota. :lol:

Ivonne76
19-08-2006, 17:03
Witam Dorotko :)
Skoro tak sledzisz budowę mojego TYTANka, to przesyłam zdjecia z dzisiaj - dobudowane kominy.

http://img95.imageshack.us/my.php?image=domek5aq2.jpg

http://img148.imageshack.us/my.php?image=domek4jo2.jpg

dodi1977
19-08-2006, 18:29
Witam!
Iwonko zdjęcia są super, już nie mogę się doczekać kiedy u nas będzie stał taki Tytanek!!! Jak możesz to napisz w przybliżeniu jakie były koszty budowy do obecnego stanu i ile przeznaczasz na dach, bo mój tata najbardziej oponuje przed tym projektem ze względu na dach.
Pozdrawiam Dorota. :P

Ivonne76
19-08-2006, 21:34
Cześć Dodi :D

Ja nie daję dachówki tylko szwedzką blachodachówkę. Dach z dachówki bedzie strasznie drogi, bo jest dużo połaci i nawet nie sama dachówka jest taka droga jak te gąsiory.
Do stanu obecnego wydalismy 60,000 zł. Z pokryciem dachu, oknami połaciowymi (firmy ROTO), zamkniemy się w 95,000 zł.
Okna pionowe mam wyliczone na 8,000 zł z PCV.

Pozdrawiam

bullish
23-08-2006, 14:08
Witam,

Czy ktos w okolicy Warszawy, na Mazowszu byduje Tytana?
Interesuje mnie ten projekt i chętnie bym go sobie zwizualizował w realu.

Ivonne76
26-08-2006, 13:29
No to kolejna porcyjka zdjeć TYTANka - Boże, jak on rośnie..............
Teraz to dopiero widać domek, prawda ?

http://img214.imageshack.us/my.php?image=wiba1fa0.jpg

http://img169.imageshack.us/my.php?image=wiba2tv5.jpg

http://img214.imageshack.us/my.php?image=wiba3xz4.jpg

Tak naprawdę, to własnie dzis zrobił on na mnie wrażenie - to strasznie cieszy.

PETRINOS
17-09-2006, 19:47
Witamy Was gorrraco! W najblizszy czwartek finalizujemy zakup dzialki w pieknej dzielnicy Tarnowskich Gór.... z poczatkiem wiosny ruszamy z budowa...Wlasnie Tytana stad z wielkim rozmachem zabralismy sie wraz z ma lepsza poloowka do czytania Waszych postow.Czy macie moze jakies informacje gdzie znalezc mozna fotki z gotowych realizacji Tytanka a moze i samego Tytanka podeslijcie info bedziemy zobowiazani.



Ania & Michal

Sektor
19-09-2006, 10:07
Witaj Iwonko obserwuje Waszą budowe sam również ciągne Tytana z tym że z podpiwniczeniem i dodatkowo piwnice z kamienia które pochłoneły dużo czasu jestem na etapie drugiego stropu ale jestem zadowolony bo nie wiem gdzie te wszystkie rzeczy domowe bym pomieścił napewno nie w tej małej klitce zwanym pomieszczeniem gospodarczym doadatkowo mam w piwnicy dwie kotłownie na drzewo zgazujące i na gaz i mnóstwo miejsca na wszystkie rzeczy jeśli chodzi o Wasz projekt to szkoda żę zmniejszyliście wymiary dzwi wejsciowych które nie zgrywają się z szerokimi górnymi balkonowymi i dodatkowo nie ma efektu wizualnego ale zawsze można zmienić pozdrawiam Sektor :wink:

Ivonne76
19-09-2006, 10:29
Witaj Sektor, dzięki za sugestie ale celowo zmniejszyliśmy te drzwi bo nam sie nie podobają takie szerokie.
My nie chcielismy podpiwniczenia ze względów finansowych.
W tym momencie kryją mi dach blachodachówką i oknami połaciowymi - zrobie zdjecia to oczywiscie umieszczę je tu na forum.
A moze byś umieścił tu swoje zdjecia ? bo szczerze mówiąc jeszcze nie widziałam zdjeć z budowy innego tytanka - chętnie obejrzymy.

A na razie pozdrawiam serdecznie. :)

bullish
19-09-2006, 10:36
No to kolejna porcyjka zdjeć TYTANka - Boże, jak on rośnie..............
Teraz to dopiero widać domek, prawda ?

http://img214.imageshack.us/my.php?image=wiba1fa0.jpg

http://img169.imageshack.us/my.php?image=wiba2tv5.jpg

http://img214.imageshack.us/my.php?image=wiba3xz4.jpg

Tak naprawdę, to własnie dzis zrobił on na mnie wrażenie - to strasznie cieszy.

Mam pytanie. Jaką wysokść scianki kolankowej masz? Czy taką jak w gotowym projekcie, czy podwyzszałaś?

Ivonne76
19-09-2006, 10:54
Nie podwyższalismy ścianki kolankowej - jest jak w projekcie. Nie chceliśmy już mieszać, bo i tak było sporo zmian.

PETRINOS
19-09-2006, 17:49
Ile czasu zabrala Wam budowa do stanu zamknietego?

Ivonne76
20-09-2006, 11:26
Zaczeliśmy w połowie maja ale były przerwy 2 a nawet 3 tygodniowe.

A to jest zdjecie dla zainteresowanych z wczoraj, komin odbija na zdjeciu pod swiatlo inny zupelnie kolor ale w rzeczywistości jest OK
http://img87.imageshack.us/my.php?image=ib003cg9.jpg

PETRINOS
20-09-2006, 11:50
No Ivonko teraz to dopiero mi sie usmiech powiekszyl! Wyglada juz coraz ksztaltniej :-)))) Pieknie.Blachodachowka... powiedz czy musieliscie wzmacniac dach? My dopiero w kwietniu wbijamy lopate....Az paluszki wilgotnieja widzac Wasze fotki :-) jak rozumiem calkowity koszt stanu zamknietego zamyka sie Wam ponizej 100 tys? Jak robotnicy zadowoleni?

Pozdrawiam ANIA I MICHAL / Tarnowskie Góry

bullish
20-09-2006, 12:09
Zaczeliśmy w połowie maja ale były przerwy 2 a nawet 3 tygodniowe.

A to jest zdjecie dla zainteresowanych z wczoraj, komin odbija na zdjeciu pod swiatlo inny zupelnie kolor ale w rzeczywistości jest OK
http://img87.imageshack.us/my.php?image=ib003cg9.jpg

No, no coraz ładniej :-)

Jak byś była tak miła i zamiesciła jakies zdjecia z poddasza. Chcę zobaczyć skosy w pokojach, bo zastanawiamy sie nad lekkim podniesieniem scianki kolankowej.

Oczywiscie sledze z zainteresowaniem postepy i czekam niecierpliwie na dalsze zdjęcia, bo domek jest bardzo ładny.

Ivonne76
20-09-2006, 20:01
Oki, wedle życzeń Bullish'a:

http://img62.imageshack.us/my.php?image=w10hd2.jpg
http://img65.imageshack.us/my.php?image=w12pl0.jpg
http://img62.imageshack.us/my.php?image=w15om4.jpg
http://img65.imageshack.us/my.php?image=w16kh9.jpg

Mozna podnieść tą ścianke kolankową o jednego pustaka - nasz kierownik budowy nam odradził.
Tak jak pisałam wczesniej, zmian w projekcie było sporo stąd decyzja, ze robimy jak w projekcie. W końcu architekt, który projektował ten dom to chyba wiedział co robi ? :wink:

bullish
20-09-2006, 20:40
Oki, wedle życzeń Bullish'a:

http://img62.imageshack.us/my.php?image=w10hd2.jpg
http://img65.imageshack.us/my.php?image=w12pl0.jpg
http://img62.imageshack.us/my.php?image=w15om4.jpg
http://img65.imageshack.us/my.php?image=w16kh9.jpg

Mozna podnieść tą ścianke kolankową o jednego pustaka - nasz kierownik budowy nam odradził.
Tak jak pisałam wczesniej, zmian w projekcie było sporo stąd decyzja, ze robimy jak w projekcie. W końcu architekt, który projektował ten dom to chyba wiedział co robi ? :wink:

Ivonne76 - Dzięki za zdjęcia. W oryginale dom wygląda bardzo zgrabnie i sam nie wim, czy podnisienie scianki mimo, iz zwiekszy przestrzen wewnetrzną, nie zepsuje wyglądu całej bryły domu. Mussze sie powaznie zastanowic.

Ivonne76
20-09-2006, 21:47
No właśnie, nam to odradził przez to kierownik budowy - my chcieliśmy bardziej płaski dach i nizszy dom a ta scianka mogłaby bardzo pokrzyżować plany.

Trzeba sie mocno nad tym zastanowić.

PETRINOS
20-09-2006, 22:01
Ivonko! Mamy prosbe o ile to mozliwe prosimy podeslij fotki od strony ogrodu i z wnetrza domu.Dzieki Waszym foto nasza wyobraznia podpowiada nam zmiany na ktore trudno byloby wpasc nie sledzac Waszych postepow.Pozdrawiamy :-)

ANIA MICHAL I TIGRA (bulldog angielski) ;-)

PETRINOS
20-09-2006, 22:24
[quote=Ivonne76]Oki, wedle życzeń Bullish'a:
Ivonne76 - Dzięki za zdjęcia. W oryginale dom wygląda bardzo zgrabnie i sam nie wim, czy podnisienie scianki mimo, iz zwiekszy przestrzen wewnetrzną, nie zepsuje wyglądu całej bryły domu. Mussze sie powaznie zastanowic.

Mialem przyjemnosc obejzenia TYTANA z podniesionao 0,5 m bryla...niepsulo to absolutnie widoku, mialo natomiast wplyw na zwiekszenie przydatnosci wiekszosci scian na gorze....Hm szkoda ze tak malo jest jeszczew sieci zdiec gotowych projektow....

Ivonne76
21-09-2006, 08:56
Słuchajcie, nie bardzo mam czas na podsyłanie zdjeć co chwilę - ograniczony dostęp do neta.
Jesli chodzi o wnętrze to jedynie poddasze jest całkiem wykończone jesli chodzi o ścianki działowe, natomiast parter nie ma jeszcze niektórych ścianek działowych np od kuchni, łazienki czy pom. gospod.

Podsyłam takie:
http://img150.imageshack.us/my.php?image=p6010009wg3.jpg
http://img99.imageshack.us/my.php?image=p6010010rs6.jpg - tutaj robimy sobie ściankę od salony w tzw. "ząb" - dla efektów ;), ale wtedy trzeba zrobić fundament dodatkowo pod ścianą pomiędzy salonem a gabinetem dla wzmocnienia.
http://img80.imageshack.us/my.php?image=p6010012tl2.jpg - gabinet.
http://img177.imageshack.us/my.php?image=wiba5tj7.jpg - widok od ogrodu.

Dziś mają kończyć już dach, wiec podeślę w niedlugim czasie zdjecia z każdej strony domu.

Petrinos, trzeba się dobrze zastanowić nad podniesieniem tej ścianki bo mozna narobic strasznego bałaganu. My długo się zastanawialiśmy nad tym i dyskutowalismy z wieloma fachowcami. Ale decyzja oczywiscie nalezy do Was. :)
Faktycznie, szkoda, że tak mało jest zdjęć gotowych Tytanków. Sama bym coś podpatrzyła ;)

PETRINOS
21-09-2006, 11:11
Petrinos, trzeba się dobrze zastanowić nad podniesieniem tej ścianki bo mozna narobic strasznego bałaganu. My długo się zastanawialiśmy nad tym i dyskutowalismy z wieloma fachowcami. Ale decyzja oczywiscie nalezy do Was. :)
Faktycznie, szkoda, że tak mało jest zdjęć gotowych Tytanków. Sama bym coś podpatrzyła ;)

Dzieki za kolejne fotki!

Piszesz o balaganie ktory mozna zrobic podnoszac scianke rozwin prosze o jakich problemach myslisz?
Zalezy nam na podniesieniu gory glownie ze wzgledu na miejsce nad garazem.Wiesz male okienko z tego co wiem w projekcie wysokosc miedzy sufitem a podloga nad garazemjest nazbyt niska by moc np wykorzystac ja na umieszczenie tam wanny w kwadracie (zaraz przy okienku)

No chyba ze jest innaczej :-) Goraco pozdrawiamy.PS.Piekna okolica widzac po zdieciach. Jakie wymiary nosi Wasza dzialka?Nasza jest niestety bardzo waska (20,5m x 49 m)


Pozdrawiam PETRINOS

bullish
21-09-2006, 12:38
[quote=Ivonne76]Oki, wedle życzeń Bullish'a:
Ivonne76 - Dzięki za zdjęcia. W oryginale dom wygląda bardzo zgrabnie i sam nie wim, czy podnisienie scianki mimo, iz zwiekszy przestrzen wewnetrzną, nie zepsuje wyglądu całej bryły domu. Mussze sie powaznie zastanowic.

Mialem przyjemnosc obejzenia TYTANA z podniesionao 0,5 m bryla...niepsulo to absolutnie widoku, mialo natomiast wplyw na zwiekszenie przydatnosci wiekszosci scian na gorze....Hm szkoda ze tak malo jest jeszczew sieci zdiec gotowych projektow....


PETRINOS - czy masz może zdjęcia tgo tytana z wyższą scianką? Moze znacie jakies adresy w necie gdzie są realizacje Tytana?

Ivonne76
21-09-2006, 13:14
Petrinos, to fakt, tam pod tym małym oknem jest nisko ale nie az tak nisko, mój mąż ma 182 i spokojnie sie mieści. Ale to wszystko zalezy od tego co sie chce tam pomieścić. Ja tam chcę dac jakies szafeczki itp.
Przy podniesieniu ścianki balismy się, ze dom straci na wyglądzie zewnetrznym a to dlatego, ze mamy troche podniesiony sufit inie chcieliśmy juz jej podnosić.

Co do okolicy, to faktycznie jest piekna za domem lasek i z boku domu niedaleko nastepny.
Działkę mam podobna jak Ty 19 m x 50 m. I żeby zmieścic ten domek musieliśmy zlikwidowac okna w garażu a wstawić luksfery.

PETRINOS
24-09-2006, 19:38
CO SADZICIE O TYTANIE Z PRACOWNI DOMUS ,PROSZĘ O SZCZERE UWAGI :D

Swietny projekt zxdecydowalismy z zona na budowe wlasnie jego po przeanalizowaniu ponad 2000 roznych projektow.Dzis bylismy wewnatrz tytana budowanego w Nieborowicach...piekny!

Ivonne76
24-09-2006, 20:16
NO I DASZEK JEST JUŻ W CAŁOŚCI :)

http://img180.imageshack.us/my.php?image=dachxg6.jpg
http://img180.imageshack.us/my.php?image=dach1rd5.jpg
http://img212.imageshack.us/my.php?image=dach3zn7.jpg
http://img180.imageshack.us/my.php?image=dach5kl1.jpg
http://img212.imageshack.us/my.php?image=dach7jw4.jpg
http://img180.imageshack.us/my.php?image=dach8js5.jpg

Teraz izolujemy fundamenty i robimy tarasy oraz kanalizację w domu przed zerową wylewką.

martunia
27-09-2006, 10:40
Witam wszystkich miłosników Tytana! My tez planujemy go budowac, przed nami zimowa przeprawa przez papierologię, więc na razie domek pozostaje w sferze marzeń, ale działeczke już mamy. Cieszę sie, że będzie się kogo poradzić. I tu odrazu mam pytanko do Iwonki, bo my tez nie chcemy piwnic, jak u was z ogrzewaniem i kotłownią, bo rozumiem że ma ona miejsce w pomieszczeniu gospodarczym, chyba ze sie myle, jaki wybraliscie piec i gdzie to wszystko pomiescic jezeli nie ma piwnic. Na razie jestem zielona ale mysle ze zima wystarczy na obeznanie sie w temacie :wink:.
Pozdrawiam Marta

parafawel
28-09-2006, 09:26
Witajcie
Właśnie wczoraj geodeta naniósł domek na działkę i dzisiaj ruszają z robotami ziemnymi , będę wam w miarę możliwości zamieszczał zdjęcia z budowy

PETRINOS
28-09-2006, 13:22
Dlaczego wiekszosc wybiera Maxa zamiast budowac w Ytongu? wszak projekt byl wlasnie pod ytonga robiony..

Pozdrawiam PETRINOS

bullish
28-09-2006, 13:45
Dlaczego wiekszosc wybiera Maxa zamiast budowac w Ytongu? wszak projekt byl wlasnie pod ytonga robiony..

Pozdrawiam PETRINOS

A ja będe budował z silki dla odmiany :-)

parafawel
29-09-2006, 07:17
a ja buduję z keramzytu
Pozdrawiam

PETRINOS
29-09-2006, 11:09
a ja buduję z keramzytu
Pozdrawiam
rozwieje Wasze watpliwosci ;-) My w YTONGu :-)

parafawel
24-10-2006, 10:54
Witam Was
Skończyliśmy właśnie z płytą fundamentową , poniżej link do zdjęć

http://foto.onet.pl/W3ZTaQQvBDBRYQcwAzwBNVFgADcHMAApVjRcYFA0UmQAZwdoBW EHLFtlAQ==

ms20
26-10-2006, 19:02
Witam, projekt kupiliśmy w 2004, wkrótce zaczniemy kompletować papiery. Kosztorys też kupiliśmy. Zobaczymy jak to się będzie stawiać w praktyce. Będziemy budować w Warszawie. Podniesienie o jeden bloczek może się okazać sensowne. Będziemy budowąć ceramika poryzowana + wełna. Jednowarstowa sciana z Ytongu będzie raczej za zimna. Problemem jest mały jednostanowiskowy garaż, ale myślimy o późnieszym dobudowaniu wiaty. Czy ten dom ktoś już gdziekolwiek wybudował?
pzdr
ms

ms20
26-10-2006, 19:21
really? macie jakieś zdjęcia tego domu lub namiary na właścicieli?

Anulka27
02-11-2006, 14:13
W sierpniu rozpoczęliśmy budowę Tytanka - na ten roku zaplanowliśmy tylko fundamenty. Z ciekawością śledzimy komentarze na temat tego domku oraz zmiany jakie w nim zaplanowaliście.
W najbiższym czasie postaram się przesłać kilka fotek z naszej budowy :lol:

Anulka27
02-11-2006, 14:21
A oto link do zdjęć naszego domku :D http://foto.onet.pl/0,22183865,1262334,user.html

Pozdrawiam

Ivonne76
02-11-2006, 19:21
Witaj Anulka, wiem jak cieszą takie widoki - sama to przeżyłam i nadal przeżywam. Informuj nas na bieżąco o Waszych postępach. A gdzie dokładnie budujecie Tytanka ?

U mnie na razie budowa stoi, czekam na dostawę okien i jak się troszkę ociepli to pewnie je zamontujemy ;). Chcemy wejść do środka i zacząć robic instalacje.

Pozdrawiam wszystkich Tytanowców :)

dodi1977
03-11-2006, 07:42
Witam wszystkich sympatyków TYTANA!
U nas narazie trwają prace zwiazane z wyrównywaniem terenu i tymczasowym ogrodzeniem, ale w przyszłym roku mam nadzieję że już ruszymy z budową, zwłaszcza że jeszcze musimy przesunąć wodociąg a chcemy to już zrobić za jednym zamachem z przyłączem do domu.
Anulka a gzdzie dokładnie budujecie ten domek i z jakiego materiału?
Mam również pytanko do Parafawel, pisałeś że budujesz domek w okolicach Krakowa, wię czy byłaby możliwość zobaczyć go w stanie surowym, bo mój mąż nie jest przekonany co do pokoi na poddasz, chodzi o to czy nie będą za ciemne i za niskie? Kolega wybudował teraz podobny domek oszczedzając na oknach dachowych i nie wygląda to za ciekawie, pokoje są strasznie ciemne. Pozdrawiem Dorota

parafawel
03-11-2006, 07:52
Witam
Oczywiście jak tylko będzie stan surowy zamknięty to zapraszam serdecznie. Myślę , że okna balkonowe na poddaszu są na tyle duże , że powinny dać wystarczającą ilość światła

Anulka27
03-11-2006, 07:59
Witam serdecznie w ten ponury poranek!!
Budujemy Tytanka w okolicach Wieliczki. Najprawdopodobniej bedziemy budować z Termoporu. Jest to bardzo dobry materiał /tak nam doradzono/ i w przystepnej cenie :wink: Jeszcze nie zakupiliśmy materiału na budowę ale myślę,że w okresie zimowym zamówimy ceramikę a co do reszty to jeszcze zobaczymy, poniewaz zabardzo nie mamy gdzie go przechowywać.

Pozdrawiam serdecznie
Anulka

magdach
12-11-2006, 22:38
Cześć,
wiosną przyszlgo roku planuje rozpoczecie budowy domu wg projektu Tytan z Domusa. Czy moze ktos z Was buduje lub juz wybuowal Tytana? Chcialabym zobaczyc fotki lub jesli to mozliwe dom na zywo. Wszystkie informacje nt. tego projektu są dla mnie cenne.

Gorąco pozdrawiam

bullish
13-11-2006, 10:53
Cześć,
wiosną przyszlgo roku planuje rozpoczecie budowy domu wg projektu Tytan z Domusa. Czy moze ktos z Was buduje lub juz wybuowal Tytana? Chcialabym zobaczyc fotki lub jesli to mozliwe dom na zywo. Wszystkie informacje nt. tego projektu są dla mnie cenne.

Gorąco pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=36684&highlight=tytan

magdach
13-11-2006, 21:08
bullish, wielkie dzięki za przeslany link!

Czy udalo Ci się obejrzec Tytana w okolicach Warszawy? Ja będę budować w Józefowie i rozwazam projekt Tytan. Ale ostatnio widzialam apolonię (poprzedniczka Tytana) i pojawily sie wątliwości co do parteru (za mala jadalnia, za maly salon, za duży hol) Chcialabym w realu zobaczyć te slupy przy jadalni w Tytanie.
Co do poddasza - podniesienie ścianki kolankowej o 50 cm dalo piekne duże pokoje - rewelacja.

Mam nadzieje na info o Tytanie w okolicy W-wy,
pzdr.
m

bullish
14-11-2006, 09:16
bullish, wielkie dzięki za przeslany link!

Czy udalo Ci się obejrzec Tytana w okolicach Warszawy? Ja będę budować w Józefowie i rozwazam projekt Tytan. Ale ostatnio widzialam apolonię (poprzedniczka Tytana) i pojawily sie wątliwości co do parteru (za mala jadalnia, za maly salon, za duży hol) Chcialabym w realu zobaczyć te slupy przy jadalni w Tytanie.
Co do poddasza - podniesienie ścianki kolankowej o 50 cm dalo piekne duże pokoje - rewelacja.

Mam nadzieje na info o Tytanie w okolicy W-wy,
pzdr.
m


Niestety nie widziałem na zywo Tytana.
Co do Twoich obaw o wielkośc salonu i jadalni, to nie jest tak zle, choć salon mogłby byc oczywiscie większy o kilka m2. Ale w tych wymiarach domu naprawdę cezko jest cos ciekawego znaleźć, szczególnie, jak chcesz miec dodatkowy pokoj na parterze.

Dla mnie wazne było np. ze wyjscie na taras jest z jadalni oraz rozplanowanie parteru. Ścianke kolankową też podnosimy (30-50 cm).
Z pozostałych istotnych zmian to likwidacja kominka na tarasie i poszerzenie wyjscia z jadalni na taras, likwidacja lewego balkonu, wysuniece garazu o 60 cm.

Jak chcesz to moge Ci podesłac podstawowe skany rzutów, jakie otrzymałem z pracowni zanim zamówiłem.

Jak wszystko bedzie dobrze to na wiosnę ruszamy z budową :-)