PDA

Zobacz pełną wersję : Baterie łazienkowe - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele



Strony : 1 [2] 3

jacekp71
07-03-2008, 16:50
z tym jak ze wszystkim: odrzuc najtansze (slabe materialy) i najdrozsze (jakies tam linie designerowskie) ;-)

poszukaj wsrod sredniej i sredniej wyzszej półki,

zebra
07-03-2008, 20:12
grohe?
deante? - tutaj spory rozrzut cenowy jest...

wolałabym, żebym po 2-3 latach nie była zmuszona wymieniać...

jacekp71
08-03-2008, 18:06
grohe, hansgrohe, deante i tres to na pewno marki warte uwagi,
z tanszych rozwazalem np. omnires - ladne i w dobrej cenie,

modell
08-03-2008, 19:56
to Tres robi własne produkty ? i to jeszcze łazienkowe ?
do tej pory ta firma znana mi była jako dystrybutor innych firm wyposażenia kuchni !

jacekp71
08-03-2008, 23:12
Tres jest firmą rodzinną założoną w roku 1968 w mieście Ordal w pobliżu Barcelony przez Xaviera Tres Casas. Przez pierwsze cztery lata swej działalności wytwarzała krany do beczek z winem, dziś, znane chyba są najbardziej z baterii umywalkowych

gosia100
09-03-2008, 12:30
Hansgrohe czy Tres wiadomo ze sa ok. Ale potrzebuje baterie wysoka umywalkowa niestety tansza i tu mam problem - w sklepach z armatura udzielaja sprzecznych informacji.
Jedni twierdza ze Deante to chinskie badziewie a lepszy jest np. wloski Paffoni a inni odwrotnie ze to Pafoni produkowany jest w Chinach. Moze mi doradzicie jak to naprawde jest?

anna99
09-03-2008, 13:40
A może spróbujesz rodzimej produkcji? :lol:

Nasz dom jest już trzecim miejscem (po dwóch poprzednich mieszkaniach), gdzie z powodzeniem sprawdzają sie baterie Krakowskiej Fabryki Armatur. I wbrew temu, co niektórzy sądzą, że w Castoramie jest be, nasze tam właśnie kupiliśmy. Cały osprzęt do dwóch łazienek i kuchni.
W mieszkaniu mieliśmy 7 lat (mam nadzieje, że dalej dobrze sie sprawują :wink: ), obecnie mamy czwarty sezon. I wszystko ok.

Wybór duży i cena przystępna...

jacekp71
09-03-2008, 18:24
Krakowskiej Fabryki Armatur daje chyba dozywotnią gwarancję ....
idzialem taka oferte, ale nie wiem czy nie byla to promocja,

gosia100,
patrz tez na oferte Omnires,

GGGosik
09-03-2008, 18:28
Ja w starym (12 lat) mieszkaniu mam wszędzie
Armaturę Krakowską. I wygląda jak nowa!
(może dbałam...:)
Może wtedy robiono dobre rzeczy....

Do nowego mieszkania kolega, który ma
hurtownię hydrauliczną polecał mi albo Armaturę
Krakowską albo Grohe...
Ja oczywiście wybrałam to, co mi się podobało...
Czyli Kludi i Graff :)
Użytkuję od 2 m-cy.... (i to nie na co dzień,
bo w mieszkanku wciąż trwają roboty budowlane)
więc ciężko mi się wypowiedzieć.

Życzę udanych wyborów, GGGosik

lw73
09-03-2008, 20:52
Jeśli kupisz:
Grohe, Hansgrohe, Kludi, Hansę, Zucchetti, Tres to bdziesz na 100% pewny dobrej jakości co do reszty to jakością nie grzeszą

Andriu
10-03-2008, 09:13
przy wyborze armatury warto wybierać te które mają głowice ceramiczne, i tak KFA chyba większość mają ceraiczną głowicę i dlatego dają długą gwarancję niestety coś za coś są one jedne z droższych, ja kupiłem kludi z 5 letnią gwarancją i oczywiście z ceramiczną głowicą, jeszcze nie zamontowane

dżordż5
10-03-2008, 14:34
Ja nie polecam Kludi - bateria łazienkowa York.

GGGosik
10-03-2008, 15:04
Ja nie polecam Kludi - bateria łazienkowa York.
Dlaczego??? Właśnie taką kupiłam....

vezyrek
10-03-2008, 18:40
Do lazienki kupielem:

Sanitop - Wingenroth - Bateria umywalkowa dwuuchwytowa SYDNEY
http://tiny.pl/4xnc

Sanitop - Wingenroth - Bateria wannowa dwuuchwytowa SYDNEY
http://tiny.pl/4xn1

jeszcze nie sa zainstalowane wiec nie wiem jak sie beda sprawowac :)

KiZ
10-03-2008, 18:41
Jeśli kupisz:
Grohe, Hansgrohe, Kludi, Hansę, Zucchetti, Tres to bdziesz na 100% pewny dobrej jakości co do reszty to jakością nie grzeszą

Ja dopiszę Damixę. W mieszkaniu użytkowałem sześć lat. Teraz kupiłem do domu - seria G-Type. Wymaga przyzwyczajenia, ale sprawuje się swietnie.

dżordż5
10-03-2008, 18:57
Dlaczego??? Właśnie taką kupiłam....

Po pół roku od zamontowania ten dzyndzel w wylewce przestał przełączać wodę na prysznic, zablokował się, nie chciał się przemieszczać w dół - w górę. Woda leciała tylko z wylewki. Przyszedł serwisant, naprawił. Po pół roku znowu to samo, potem jeszcze raz i jeszcze raz. Teraz już zrezygnowałam i nie wzywam serwisanta, tylko mąż sam rozkręca baterię, smaruje i działa bezproblemowo, ale tylko pół roku. Nie wiem czy one tak mają czy co? Czy może trzeba tam w ten mechanizm jakiś olej okresowo wpryskiwać? Po prostu bateria jest do kitu wg mnie.

GGGosik
12-03-2008, 21:47
Dlaczego??? Właśnie taką kupiłam....

Po pół roku od zamontowania ten dzyndzel w wylewce przestał przełączać wodę na prysznic, zablokował się, nie chciał się przemieszczać w dół - w górę. Woda leciała tylko z wylewki. Przyszedł serwisant, naprawił. Po pół roku znowu to samo, potem jeszcze raz i jeszcze raz. Teraz już zrezygnowałam i nie wzywam serwisanta, tylko mąż sam rozkręca baterię, smaruje i działa bezproblemowo, ale tylko pół roku. Nie wiem czy one tak mają czy co? Czy może trzeba tam w ten mechanizm jakiś olej okresowo wpryskiwać? Po prostu bateria jest do kitu wg mnie.
O rany... to rzeczywiście ciekawe przejścia mnie czekają.... :(

grzechk
13-03-2008, 10:00
Osobiście odradzam włoskie produkty oraz wszelkie robione w Chinach. Nie tylko ze względu na jakość, ale również materiał (stopy metali), z którego są robione. Produkty z Chin są poza wszelką kontrolą jakościową i higieniczną. Związki zastosowanych w nich metali mogą być szkodliwe dla zdrowia - może nie przy myciu, ale przy stosowaniu wody do celów spożywczych. Podobnie zresztą jak garnki czy inne.
Polecam: Oras, Hansa, Hans Grohe, Grohe, Kludi, Tres, czyli dobre europejskie.
Mam jednę batrię zlewową KFA i niestety po roku pociekła głowica. Słyszałem kiedyś, że KFA niektóre tańsze modele robi w Chnach, ale głowy za to nie dam.

OK
13-03-2008, 10:04
Ja mam od lat wszędzie KFA i poza wymianą uszczelek co parę lat - nic się z nimi nigdy nie działo, a jak wymiana to przy remoncie :wink:

grzechk
13-03-2008, 10:10
Ja mam od lat wszędzie KFA i poza wymianą uszczelek co parę lat - nic się z nimi nigdy nie działo, a jak wymiana to przy remoncie :wink:
Zgadzam się, że bateria KFA (FAK) produkowane ileśtam lat temu są dobrej jakości. Faktycznie tylko uszczelki do wymiany. Ostatnie lata jednak to szykanie oszczędności i walka na rynku gdzie już za 20 zł można kupić baterię. Jak oszczędności to gorsza jakość, albo tańsza siła robocza, albo jedno i drugie.

OK
13-03-2008, 10:14
Ja mam od lat wszędzie KFA i poza wymianą uszczelek co parę lat - nic się z nimi nigdy nie działo, a jak wymiana to przy remoncie :wink:
Zgadzam się, że bateria KFA (FAK) produkowane ileśtam lat temu są dobrej jakości. Faktycznie tylko uszczelki do wymiany. Ostatnie lata jednak to szykanie oszczędności i walka na rynku gdzie już za 20 zł można kupić baterię. Jak oszczędności to gorsza jakość, albo tańsza siła robocza, albo jedno i drugie.
Nie strasz mnie :o Właśnie mam wszystkie nowe założone i mam nadzieję, że będzie w porząku :roll: W końcu 20 zeta też nie kosztują :roll:

daggulka
13-03-2008, 10:17
Uważam, że KFA to jeszcze w miarę dobra jakość za w miarę dobrą cenę.
Tak samo Deante....te dwie firmy będę brać pod uwagę kupując baterie do łazienek i kuchni.

grzechk
13-03-2008, 10:27
Nie zamierzałem nikogo straszyć, po prost wyraziłem moje opinie, a swego czasu miałem okazje poznać nieźle rynek "łazienkowy". Mi osobiście podobają się baterie niemieckie, czyli Hansa, Hans Grohe, Grohe, nietety są troszkę za drogie jak na moją kieszeń. Do tej pory korzystałem z Tresa i Orasa i bardzo chwalę sobie tem marki. Na szybko musiałem kupić baterię do kuchni, wybrałem KFA - cena ok 100 zł rok temu (może troche więcej) i jak napisałem wcześniej - cieknie.

modell
13-03-2008, 10:36
Jedni twierdza ze Deante to chinskie badziewie a lepszy jest np. wloski Paffoni a inni odwrotnie ze to Pafoni produkowany jest w Chinach. Moze mi doradzicie jak to naprawde jest?
Deante ma różne produkty - stąd dezorientacja, polskie, włoskie, chińskie. Marka Fonte (deante) to produkcja Paffoniego - łatwo to sprawdzić wchodząć na:
http://www.paffoni.it/FONTE/home.html
oraz:
http://pl.deante.pl/produkty_katalog_produktow.xhtml



Krakowskiej Fabryki Armatur daje chyba dozywotnią gwarancję ....
idzialem taka oferte, ale nie wiem czy nie byla to promocja,

Tak, ale na szczelność korpusu - czyli na to że Ci się stop metalu w wodzie nie rozpuści przez 100 lat :D (a na uszczelki i głowicę jest standardowa rękojmia 2-letnia).



dają długą gwarancję

No jasne - 2 -letnią :)



Mam jednę batrię zlewową KFA i niestety po roku pociekła głowica. Słyszałem kiedyś, że KFA niektóre tańsze modele robi w Chnach, ale głowy za to nie dam.

Możesz spokojnie dać za to głowę. Wystarczy sprawdzić w dowolnym markecie etykiety na ich produktach.

Grohe, Hansgrohe, Kludi - firmy ok, ale ceny mniej ok ;) cóż jakość kosztuje

mclear
13-03-2008, 13:29
czy ktoś użytkuje szklaną baterię???? bardzo fajnie wygląda tylko ciekawe czy to szkło nie zachodzi kamieniem?

może się ktoś na ten temat wypowiedzieć?

lukasz123
14-03-2008, 06:49
kludi -bardzo dobra firma ale troche droga

bar_kam
14-03-2008, 07:47
Ja do całego domu (deszczownia + prysznic, 2x umywalka, bidet, wannowa) kupiłem Hansgrohe linia Focus S - dobra firma, ładne i do tego cena do przeżycia... Do kuchni kupiłem KFA (Krakowska Fabryka Armatury) - słyszałem sporo dobrych opinii na ich temat.

Lookita
14-03-2008, 22:14
Ja zamowilem i juz mam,ale w pudelkach baterie Deante seria Cubic.Sliczne,dosc drogie ale sporo tansze od zagranicznych,design nowoczesny i...na razie robia b.dobre wrazenie.Polecam w necie kupic a nie w sklepach,czy u producenta.Cenowo o polowe prawie taniej kupilem w netowym sklepie.Wiele opinii dobrych slyszalem o tej polskij firmie i jej wyrobach.Kupilem baterie do lazienek,kuchni i pod prysznic,wraz z desczownia i bateria podtynkowa.Jak beda dzialac-niebawem napisze.

mclear
17-03-2008, 13:48
czy ktoś użytkuje szklaną baterię???? bardzo fajnie wygląda tylko ciekawe czy to szkło nie zachodzi kamieniem?

może się ktoś na ten temat wypowiedzieć?


Jestem przed dokonaniem wybrou...Czyżby nikt nie uzytkował takich kranów szklanych :(

grzechk
17-03-2008, 13:57
czy ktoś użytkuje szklaną baterię???? bardzo fajnie wygląda tylko ciekawe czy to szkło nie zachodzi kamieniem?

może się ktoś na ten temat wypowiedzieć?


Jestem przed dokonaniem wybrou...Czyżby nikt nie uzytkował takich kranów szklanych :(

Podejrzewam, że taka bateria zachowuję się jak każda inna, tzn w miejscach trudnych do wyczyszczenia - załamaniach , stykach krawędzi itp, kamień się osadza. Na samej gładkiej powierzchniszkła nic nie powinno się dziac.

mclear
17-03-2008, 14:42
mam jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje...Jaka jest lepsza bateria z dwoma gałkami czy z jedna? tzn która się szybciej psuje

i wracając do tych szlanych baterii....czy one nie zuzywają więcej wody niż tradycyjne baterie??

Anisia3
17-03-2008, 15:23
mam jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje...Jaka jest lepsza bateria z dwoma gałkami czy z jedna? tzn która się szybciej psuje


To zalezy wyłącznie od twojego widzimisię. Jak lubisz kręcic pokrętłami to kup taka baterię. Ja osobiście nienawidzę i wszędzie mam z mieszaczem. Te mają dla mnie jeden ogromny plus. Nawet upaćkanymi rękami mozna otworzyc wodę i nie tłuścić wszystkiego, obklejać nie wiadomo czym. Po prostu wygodniej.

markoto
17-03-2008, 15:48
Baterie z mieszaczem sa oszczedniejsze niz z dwoma kurkami

11małgosia
17-03-2008, 19:06
Kupilem baterie do lazienek,kuchni i pod prysznic,wraz z desczownia i bateria podtynkowa.Jak beda dzialac-niebawem napisze.

Ciekawa jestem tej baterii podtynkowej pod prysznic, z deszczownicą. Znalazłam na stronie Deante taką baterię prysznicową podtynkową i z rysunku wynikało, że element mocowany w ścianie jest częścią takiej baterii, a nie jak w Hansgrohe (tzw. I-box) trzeba go dokupic osobno... Popraw mnie proszę, jeśli jestem w błędzie.

grzechk
18-03-2008, 07:56
i wracając do tych szlanych baterii....czy one nie zuzywają więcej wody niż tradycyjne baterie??
Nie ma znaczenia jaka bateria, ile wody póścisz tyle poleci. Są baterie kuchenne, takie specjalne, które olbrzymi gar napełnią wodą w ciągu kilku sekund, ale to inna bajka.
Jeżeli szukasz oszczędności wody to rozejrzyj się dobrze i popytaj w sklepach. Są baterie,które np. mają ograniczniki, żeby za dużo wody nie wypuścić (np przyciski z tyłu baterii - takie zabezpieczenie przed dziećmi), albo takie które same się zamykają po kilku sekundach. Pod prysznic polecam natomiast baterie termostatyczne. Są co prawda trochę droższe od zwyczajnych, ale komfort i oszczędność (nie trzeba lać dużo wody, żeby otrzymać odpowiednią temperaturę) to rekompensują.

mclear
18-03-2008, 09:16
dzięki grzechk :D tak mi się podoba ta szklana bateria że chyba jednak się na nią zdecyduję bo normalnie oczu nie mogę od niej oderwac :D

emild
18-03-2008, 12:49
Pod prysznic polecam natomiast baterie termostatyczne. Są co prawda trochę droższe od zwyczajnych, ale komfort i oszczędność (nie trzeba lać dużo wody, żeby otrzymać odpowiednią temperaturę) to rekompensują.
jak one działają?dzięki nim mniej wody upłynie nim zacznie leciec woda o zadanej temperaturze , ale ...w sumie to dlaczego? mam ogrzewanie gazowe- czy piecyk nie będzie cały czas uruchomiony by utrzymywać w baterii tę konkretną temperaturę? Reasumując-oszczędzę na wodzie, ale czy nie dopłacę do gazu? gdzie jest błąd w moim rozumowaniu? :)

AgataL
18-03-2008, 13:02
Od października używam włoskich baterii Paffoni. Nic się z nimi złego nie dzieje. Od sprzedającego dostałam 2 lata gwarancji. Polecam.

Lucia
18-03-2008, 13:14
Od 4 lat użytkuję baterie Deante - umywalkowa, bidetowa, wannowa - super-nic się z nimi nie dzieje. Wyglądają jak nowe.
Natomiast w natryskowej po 4-latach zaczęła cieknąć słuchawka. Niby nic wielkiego, bo gwarancja 5 - letnia więc wymienią starą słuchawkę na nową (a ich serwis akurat jest OK). Gorzej, że moja linia już wycofana z produkcji i muszę sobie coś innego dopasować :lol:

grzechk
18-03-2008, 14:12
Pod prysznic polecam natomiast baterie termostatyczne. Są co prawda trochę droższe od zwyczajnych, ale komfort i oszczędność (nie trzeba lać dużo wody, żeby otrzymać odpowiednią temperaturę) to rekompensują.
jak one działają?dzięki nim mniej wody upłynie nim zacznie leciec woda o zadanej temperaturze , ale ...w sumie to dlaczego? mam ogrzewanie gazowe- czy piecyk nie będzie cały czas uruchomiony by utrzymywać w baterii tę konkretną temperaturę? Reasumując-oszczędzę na wodzie, ale czy nie dopłacę do gazu? gdzie jest błąd w moim rozumowaniu? :)
chodzi o to, że taka bateria przez cały czas utrzymuje zadaną temperaturę. Czasami sie zdarza, że inny domownik w tym czasie spuści wodę w kibelku, zacznie zmywać naczynia i automatycznie zmienia się ciśnienie w bateri i zaczyna lecieć za gorąca lub za zimna woda. Minie trochę czasu zanim ręcznie ustawi się spowrotem odpowiednią temperaturę. Ja u siebie (póki co), mam elektryczny przepływowy ogrzewacz wody i bardzo często przy zmianie siły strumienia, woda robi się zimna, albo tak gorąca, ze można sobie tyłek poparzyć (może to być oczywiście wina starej bateri, które niedokadnie reguluje temperaturę). Zanim ustawię ponownie odpowiednią temperaturę sporo wody upłynie, a wmoim przypadku również prądu.
Chodziło mi o taką oszczędność.

emild
19-03-2008, 08:41
grzechk - ok,rozumiem zaletę, że automatycznie taka bat. dobiera temp. ale czy (w moim przypadku) piecyk będzie cały czas (?) uruchomiony by utrzymywać temperaturę w baterii?

mam piecyk gazowy dwufunkcyjny (ogrz. m. i wody)

grzechk
19-03-2008, 08:52
grzechk - ok,rozumiem zaletę, że automatycznie taka bat. dobiera temp. ale czy (w moim przypadku) piecyk będzie cały czas (?) uruchomiony by utrzymywać temperaturę w baterii?

mam piecyk gazowy dwufunkcyjny (ogrz. m. i wody)

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę bateria musi dostawć zarówno wodę zimną jak i ciepłą. Tak więc piecyk musi pracować, tylko pewnie płomień będzie odpowiednio się regulował. W kwestii piecyków gazowych nie jestem fachowcem - zgaduję. Co innego gdybyś miał pojemnościowy zasobnik wody.

markoto
19-03-2008, 15:45
Czytalam ze termostatycznie nie nadaja sie do dwufunkcyjnych piecykow, no chyba ze jest ten zasobnik bo o takiej opcji nic nie pisza

pawlaczynski
19-03-2008, 18:42
A jakie wybieraliście zaworki i syfony? Mamy armaturę Kludi i Frattini ale jak zobaczyłem ceny ich pięknych, bądź co bądź, syfonów i zaworów to mi szczęka opadła. Zastanawiam się na KFA bo chyba mocno zapatrzyli się na Kludi przy projektowaniu swoich ;-) tylko chcę je najpierw zobaczyć w realu.

P.R.

cieszynianka
01-04-2008, 20:01
Bardzo proszę o informację na temat baterii "szklany dysk".
Czy ktoś z Was ją może użytkuje? Jak to się sprawdza, czy nie zarasta kamieniem?
Od jakiegoś czasu pojawiły się na Allegro. Bardzo mi się podobają, ale nie wiem, dobrze działają.
Tak to cudo wygląda:
http://expatpol.allegro.pl/show_item.php?item=334534517
:D

angi
01-04-2008, 21:28
też mi się podobała, ale mam inną

silver200
02-04-2008, 08:04
Mamy dokładnie taka samą w domu:) jest bardzo głośna - nie wiem z czego to wynika, ale nawet jak sie zamknie drzwi do łazienki to słychać, ze ktoś myje ręce;)

po jakimś pół roku musiałem ją wyczyścić w środku bo zaczęła zarastać jakimiś zielonymi glonami:) teraz miesiąc po czyszczeniu ponownie zaczęły sie pojawiać, ale czyszczenie nie jest trudne;)

a golony - myślę, ze zależy to od wody;)

cieszynianka
02-04-2008, 12:54
Zapytam jeszcze czy ta głośność to wylewanie się wody z dysku, czy rozchlapywanie po umywalce i czy mieszczą się pod nim ręce, bo wygląda na dość niski.
Jak można to czyścić, czy kupiłbyś ten patent jeszcze raz?
Sama nie wiem, kupić, czy sobie ten wynalazek podarować?
Bardzo mi się podoba. Serce w rozterce :-?

silver200
02-04-2008, 13:04
nie, głośna jest woda, która płynie przez baterie.

czyszczę to taka stalowa linką/plecionką, która na końcu jest postrzępiona;)

czy kupił bym jeszcze raz? pewnie tak ze względu na cenę i fajny wygląd:) jeśli chodzi o wysokość to jest zupełnie normalna i nie zauważyłem, aby była niższa.

my kupując armaturę już patrzyliśmy na cenę, a mniej na trwałość, bo w końcu coś trzeba będzie robić za jakieś 2-3 lata przy okazji remontu robic, to przy okazji baterie tez sie wymieni;)

cieszynianka
02-04-2008, 14:18
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Będę teraz myśleć co dalej.
Może jeszcze ktoś z posiadaczy się wypowie...
:wink:

krzysztofh
02-04-2008, 20:33
Bateria z racji ceny nie może byc dobrej jakości o czym świadczy jej głośna praca. Po prostu element regulacyjny jest marnej jakości. Podobny efekt maja tanie baterie marketowe. Te poniżej 100zł jednouchwytowe wszystkie szumią.
Dobra bateria ma odpowiednio zaprojektowany kanał przepływu wody i zachowuje się cicho. Szum wywoływany jest nielaminarnym przepływem wody.
Taka bateria biorąc pod uwagę design jeżeli byłaby porządnie zrobiona powinna kosztować ok 400zł minimum i nie piszę tu o cenie wynikającej z produkcji samej baterii tylko raczej kwestii marketingu. Za luksusowe rzeczy po prostu sie ekstra płaci.

cieszynianka
02-04-2008, 21:08
Zdaję sobie sprawę z tego, że jaka cena taki towar :cry:
Z drugiej strony wykańczanie domu, to kompromis między chęciami a możliwościami (finansowymi) :wink:

adiz1
03-04-2008, 10:55
Wybrałem sobie po jednym zestawie z tych dwóch firm. Podobna linia stylistyczna - Kludi "Zenta" i Hansgroche "Metris S". Problem w tym, że te z Hansgrohe są prawie dwa razy droższe od Kludi. Różnica w jakości czy płaci się za "dizajn" (projektant)?

dżordż5
03-04-2008, 11:09
Może coś znajdziesz tutaj:

http://forum.muratordom.pl/baterie-lazienkowe,t125779.htm

2112wojtek
03-04-2008, 11:32
Wybrałem sobie po jednym zestawie z tych dwóch firm. Podobna linia stylistyczna - Kludi "Zenta" i Hansgroche "Metris S". Problem w tym, że te z Hansgrohe są prawie dwa razy droższe od Kludi. Różnica w jakości czy płaci się za "dizajn" (projektant)?
Płacisz w H-g więcej za wszystko, po trochu. Diabeł tkwi głównie w szczegółach i drobnych różnicach technicznych.
Kludi to niezła firma i nie obwiałałbym się jej. Daje np gwarancję na koszty poniesione przez uzytkownika związane z ew. awarią sprzętu i podobnie jak H-g ma niezły serwis. Seriami deignerskimi w Hansgrohe są tylko Axor i Ph.S.

dabell
03-04-2008, 12:03
Mam w dolnej łazience baterię umywalkową KLUDI Zenta jak również baterię termostatyczną do prysznica z tej linii razem z deszczownią.
W drugiej łazience mam armaturę Grohe (baterie do umywalek i wanny) i Hansgrohe (prysznic zestaw Radiance z baterią termos. do prysznica) - i zapewniam Cię - i jedno i drugi użytkuje się super. Dlatego nie przepłacaj. Ja też z tego powdu zregygnowałam z Metrisa HG.

as24
03-04-2008, 19:41
Kludi ma także linie designerskie. Robi m.in linie dla Swarovskiego, serię JOOP!, Esprit. Piękna jest seria NewWaves (szczególnie kuchenna). Współpracują także z Franke (zlewy) i Keramagiem (ceramika).

Przykład Swarovskiego tutaj:
www.dazzling-daydream.com

Ma też popularne w Polsce tańsze linie. Odlewy są robione w Niemczech i Polsce. Serwis gwarancyjny bardzo dobry.
Cenowo bardziej konkurencyjni niż HG.
Ja bym obstawiał Kludi i go użytkuję (po co przepłacać), ale wybór jest Twój.

adiz1
04-04-2008, 08:57
...
Cenowo (kludi) bardziej konkurencyjni niż HG.
Ja bym obstawiał Kludi i go użytkuję (po co przepłacać), ale wybór jest Twój.

Nieco bardziej podoba mi się styl linii Metris S (hg), ale wspomniany (zbliżony stylistyką) zestaw Kludi wychodzi mi na samej baterii umywalkowej i wannowej + słuchawka, 600-700 zł taniej. Gwarancja jest podobna, jeśli jakość wyrobów też jest zblożona to chyba górę weźmie zdrowy rozsądek....

:-?

amatlea
15-04-2008, 18:56
A czy baterie Roca są porządne?
Zastanawiam się nad baterią Roca i nad Grohe. Z Deante zrezygnowałam, Paffoni też raczej nie wezmę-chcę coś porządnego, ale w przystępnej cenie 8)

onna
17-04-2008, 11:54
a firma Groemix???? i Aquasan? jakieś opinie? Mam niestety ograniczone fundusze, ale nie chcę kupic czegoś coo zaraz będę musiala wymienić...

najsk
17-04-2008, 18:34
U mnie GROHE, KLUDI i ARMATURA KRAKÓW. Jeszcze nie zostały wypróbowane.
A jeśli chodzi o rabat to 30% :D W jednym sklepie kupowaliśmy wszystkie baterie, całą ceramikę, kabiny prysznicowe i wannę.

GGGosik
17-04-2008, 22:23
Jak kupujesz większość rzeczy w jednym sklepie,
to uzyskasz dużo wyższy rabat, niż kupując tylko jedną rzecz...

jacekp71
18-04-2008, 19:19
Jak kupujesz większość rzeczy w jednym sklepie,
to uzyskasz dużo wyższy rabat, niż kupując tylko jedną rzecz...

fakt ;-)
tacy juz sa ci handlowcy ;-)

ja mialem 20% dół ....

anula302
08-05-2008, 11:12
Wiem ze ten temat był gdzies wałkowny na forum ale nie moge znalezc.
Dlatego tez prosze Was o pomoc.
Byłam dzis w sklepie z armaturą łazienkową dowiedziec sie co nieco na temat baterii łazienkowych (bidet, umywalka itd.). sprzedawca mi powiedział ze lepiej kupic f-my Grohe, Kludi - wszytsko inne także Deante to chińszczyzna.
Jakie są wasze opinie - moze uzytkujecie juz któres.
Ja mam niestety do kupienia tego sporo bo az trzy łazienki w tym dwie z natryskiem. :(

Cypek
08-05-2008, 11:19
Mam baterie wszystkich trzech wymienionych firm + Ravaka i najsłabsze są Deante nie to żeby się psuły ale jakoś tak najmniej starannie wykonane.

Janisia
08-05-2008, 11:31
Ja mam baterie polskiej firmy FERRO z pięcioletnią gwarancją.Stosunek jakości do ceny bardzo w porządku!Połakomiliśmy się na tańszą chinszczyznę i były to wyrzucone pieniądze :-?

cieszynianka
08-05-2008, 17:33
Też kupiłam Ferro trójotworową wannową (na Allegro taniej niż w sklepie). Wygląda pięknie i porządnie, choć jeszcze jej nie użytkuję :wink:

sonieczka
08-05-2008, 20:36
Od 2 lat mamy w łazience całą armaturę Hansa Grohe, ale warto było. Super i pod prysznicem i w wannie. :D

askaaa
08-05-2008, 22:59
u mnie Hans Grohe i Steinberg.
dopiero zakupione jeszcze nie uzywane..

chopinetka
08-05-2008, 23:27
Witam

A z polskich oprócz Ferro jakie polecacie?

Galain
09-05-2008, 14:09
Witam

A z polskich oprócz Ferro jakie polecacie?

Osobiscie polecam Armature Kraków. Mam kilka ich rzeczy i sprawuja sie b. dobrze. Oprócz tego panele prysznicowe Hans Grohe i wanny z hydromasazem Poolspa.
Pozdraweiam, G.

jacekp71
09-05-2008, 22:34
obecnie uzytkujemy baterii kilku firm, rowniez poprzednio nie trzymalismy sie jednego producenta,
majac to rozeznanie, polecam armature TRES,
nie jest jakos droga, designersko chyba tez nie odstaje, a dziala bez zarzutu i cicho przelewa wode ;-) co nie jest bez znaczenia ....

Kulin
11-05-2008, 01:55
my mamy tez polskie, chyba się to pisało w skrócie KFA (Krakowska Fabryka Armatur), jak dla nas, jest super.

anula302
11-05-2008, 14:07
My chyba tez zainwestujemy w polskie. Ewentualnie panel jakiejs innej f-my

mkkafe
12-05-2008, 18:54
mam grohe i kludi od 6 lat
nic sie nie dzieje, nie skrzypi, nie haczy
mam tez tansza polska jakis dominox za ok 150 zl - porazka - wode mozna puscic albo b silnym strumieniem albo b slabym....wkurzajaca jest - choc dlugi czas dzialala poprawnie - ok 3-4 lata

teraz tez chcialabym grohe lub kludi - ale nie mieszkanie w bloku to nei domek - i nie wiem na co bedzie mnie stac - bo jest tego sporo...
podobno teraz grohe to uz nie to samo grohe - plastik pokryty chromem :x
nie wiem - jeszcze nei sprawdzalam, a powinnam juz zaczac

anSi
13-05-2008, 22:33
Tres - w lazienkach i w kuchni - bardzo nam sie podoba i dziala bez zarzutu :)

marchwina
28-05-2008, 10:42
Obecnie wykanczamy łazienke i pojawil sie problem. Przyjechala ekipa i zapytala mnie gdzie chce baterie, tzn na scianie czy wychodzace z wanny, umywalki. Nie mam pojecia jak z tego wybrnac. moze podzielicie sie doswiadczeniami, co lepsze. dzieki:)

Anna-1997
28-05-2008, 10:48
umywalkowe z umywalki
a wannowe ze sciany (tak jest u mnie) - podobno waz schowany pod wanna moze sie skrecic, wiec potrzebny jest dostep do niego, zeby mu jakos pomoc.

akacja
28-05-2008, 10:58
U mnie umywalkowe z umywalki a wannowa z wanny. Między wanną a ścianą mam półkę, więc ścienna odpadała. Zrób tak, jak ci wygodnie, do czego jesteś przyzwyczajona, jak ci się podoba.

zbigmor
28-05-2008, 11:43
umywalkowe z umywalki
a wannowe ze sciany (tak jest u mnie) - podobno waz schowany pod wanna moze sie skrecic, wiec potrzebny jest dostep do niego, zeby mu jakos pomoc.

Dostęp do węża jest konieczny głównie gdy stary się zużyje, co z reguły dzieje się raz na parę lat (u mnie jeden strzelił po 3 latach).

cieszynianka
28-05-2008, 20:34
U mnie będzie 3otworowa bateria wannowa, pod spodem będzie plastikowe naczynie, w którym wąż będzie "siedział", żeby w wypadku awarii woda nie leciała w podłogę. Dojście będzie przez "ukryte drzwiczki" - do kupienia w Castoramie, albo Leroyu. Jest to płytka, na którą nakleja się kafelki (te same co na obudowie wanny), a trzyma się ramki w obudowie za pomocą magnesów. W każdej chwili można "drzwiczki" wyjąć i sprawdzić czy wszystko jest ok. Są dostępne różne rozmiary - według potrzeb.
:wink:

jacekp71
29-05-2008, 17:36
umywalkowe wyłażą ;-) z umywalek ;-)
a wannowa, pieciootworowa, z półki/obudowy wanny ....

cieszynianka
29-05-2008, 18:21
Jak jest źle osadzona, to owszem, wyłazi. Żeby było do czego zamocować, pod spód daje się blachę grubości co najmniej 10 mm z nawierconymi DOKŁADNIE otworami i wtedy konstrukcja jest stabilna i się nie wykolebie :wink:

tomek i ania
29-05-2008, 22:38
witam, zawsze mi się marzyła taka bateria z wylewką 3 lub 5 otworowa, ale akurat w naszej łazience przy sypialni mamy wanne prostokątną 180 cm z odpływem na środku. Wanna będzie w rogu i dłuższy bok tej wanny jest przy ścianie zewnętrznej i jak mam do cholery zamontować taką baterię jak nie będzie do niej dostępu bo musi być na środku wanny, pozostaje tylko taka naścienna, dobrze, że też coś fajnego można znależć :wink:

barzuc
30-05-2008, 08:32
witam, zawsze mi się marzyła taka bateria z wylewką 3 lub 5 otworowa, ale akurat w naszej łazience przy sypialni mamy wanne prostokątną 180 cm z odpływem na środku. Wanna będzie w rogu i dłuższy bok tej wanny jest przy ścianie zewnętrznej i jak mam do cholery zamontować taką baterię jak nie będzie do niej dostępu bo musi być na środku wanny, pozostaje tylko taka naścienna, dobrze, że też coś fajnego można znależć :wink:

Mam dokładnie tak samo... a jednak bateria nawannowa 3-otworowa.
W razie problemów (mam nadzieję, że nie będzie zbyt często) mam wannę tak osadzoną, że mogę ją wyciągnąć do góry praktycznie bez większego nakładu pracy na demontaż i ponowne osadzenie.
Inny pomysł - zdejmowany od góry panel z całą baterią (wszystko po odkręceniu od góry wychodzi z całymi "bebechami").
Ostatni pomysł (raczej nie dla Cienie, ale może komuś innemu się przyda) - jeśli z drugiej strony ściany jest pomieszczenie mało reprezentacyjne (garaż, kotłownia, pom. gospodarcze czy coś w tym stylu) - dziura w ścianie jako rewizja (zamykana jakimiś drzwiczkami żeby nie straszyła) i tez piękny dostęp do wszystkiego.

piotrulex
30-05-2008, 09:16
KFA

prysznic ze sciany

wanna nie wiem gdyz jeszcze nie robimy gornej lazienki gdzie jest ona zaplanowana

anula302
05-06-2008, 19:42
Narazie zakupiłam nawannową i umywalkową Paffoni, oraz natryskową i umywalkową Grohe. Zostałą jeszcze umywalkowa bidetowa i jakas fajna deszczownica

Amor
06-06-2008, 12:00
A czy ktoś używa Loge?

a-nita
06-06-2008, 15:27
a czy ktoś użytkuje baterie gessi seria rettangolo wyglądają pięknie i kosztują też pięknie-czy są warte tej ceny?

nom
06-06-2008, 17:09
Mam baterię prysznicową Hans Grohe i jest super. Mam też w umywalce dante i jest bardzo głośna, poza tym działa, nic się z nią nie dzieje. Mam też ferro, działa 4 lata, ale bez rewelacji.

karolinnab
17-07-2008, 21:57
Nadszedl juz ten moment w pracach wykonczeniowych ze musze wybrac baterie do lazienki i do kuchni. Podobaja mi sie z serii Boston stal szczotkowana, firma zdaje sie Lage czy jakos tak dostepna w marketach budowlanych. Jedne z najtanszych na rynku.
Kupowac czy nie kupowac?
W obecnym mieszkaniu mam tez jakies tanie baterie i nic z nimi sie nie dzieje.

Andriu
18-07-2008, 07:00
jak chcesz aby baterie długo wytrzymały to muszą mieć ceramiczną głowicę i to właśnie kosztuje, dlatego tanie baterie jej nie mają i szybciej przeciekają jak jest twarda woda

Trociu
18-07-2008, 10:14
Sam się rozglądałem za bateriami tejże firmy. Z tego co widziałem mają one głowicę ceramiczną.

adi_
18-07-2008, 11:05
a jak maja glowice miedziana to 10 minut roboty nowa uszczelka i dziala znowu przez pare lat
od 15lat mam doczynienia z glowicami miedzianymi bo takowe posiadam w domu i naprawiam je bardzo zadko a wymienic to dopiero jedna wymienialem cala baterje stara miala 20 lat
wiec na pytanie jaka baterja z jaka glowica nie umie odpowiedziec dlamnie to zadna roznica chyba ze to z chin to biez drozsza pozdrawiam

Trociu
18-07-2008, 11:16
wiec na pytanie jaka baterja z jaka glowica nie umie odpowiedziec dlamnie to zadna roznica chyba ze to z chin to biez drozsza pozdrawiam
Te Loge to właśnie z Chin o ile pamiętam

alexsandra9
18-07-2008, 20:29
Właśnie będziemy reklamować Loge seria epoca. Po pół roku użytkowania pordzewiałe śrubki, schodząca powłoka "porcelanka", zaworki do wymiany...woda leje sie ciurkiem po zakręceniu kurków. Słuchawka prysznica odpadła od węża po 2 m-cach od zakupu. Ogólnie straszny badziew- mamy 2 baterie tej firmy i obydwie szwankują. Według mnie najtańsze nie były- zapłaciliśmy za nie 500 zł.

adi_
09-08-2008, 20:49
zazwyczaj staram sie nie kupowac niczego co jest produkowane w chinach ale czasem sie nieda nikt inny juz nie produkuje bo malutkich wiele i tanioch klepa i czasem na rynku nic innego niema pozdrawiam

frykow
09-08-2008, 21:28
Ja zauważyłem, że często czym tańsza bateria tym bardziej hałasuje przy przepływie wody. No i w mieszkaniu, gdzie mam tanie baterie, po 3 latach dwie z nich zaczęły już kapać - do wymiany są uszczelki.

marta1210
09-08-2008, 23:24
my mamy kradkowską armaturę w lazience i strasznie halasuje

w kuchni daente i jest cichutko

r-32
10-08-2008, 08:08
Uff.... o mały włos kupiłbym "kraków" :lol:
Przy okazji - jak się sprawują baterie z termostatem np. novoterm ?
Wyczytałem gdzieś ,że na stabilizację tempertury potrzebują ok10sec.
Czy "z wiekiem" ten czas się wydłuża ??

Pozdrawiam

cieszynianka
10-08-2008, 13:35
Czas stabilizacji temperatury chyba zależy głównie od źródła ciepłej wody, tzn. czy jest z zasobnika (wtedy szybko), czy z ogrzewacza przepływowego (wtedy dłużej). Czas ten przyspiesza też zastosowanie cyrkulacji ciepłej wody w rurkach, jeśli jest z zasobnika. :wink:

AgaAloes
11-08-2008, 14:15
Nie wiem czy sie znam, ale mielismy przez 14 lat jakies bardzo drogie wloskie baterie w lazience. Dzialaly idealnie przez wszystkie lata, tylko oblalam je domestosem i estetyka ich bardzo ucierpiala. Skuszeni nowym designem, cena bateri, rodzice kupili nowe...i coz... nie dosc ze to lata, zapycha sie od kamienia to jeszcze kapie i to po roku uzywania.

trobe
11-08-2008, 16:25
Od wielu lat użytkuję Grohe z dość drogiej serii. Mimo koszmarnej wody i pomyłki instalatora (zamienił podłączenie ciepłej i zimnej wody w dwóch miejscach) działają bez zarzutu. W kuchni, gdzie zamontowałam jakiś inny wynalazek - same problemy. W nowym domu mam Hansgrohe z wyższej półki. Nigdy nie zdecyduję się na żadne tanie baterie ze względu na potencjalną zawodność.

jaszczurka
16-08-2008, 09:30
A ja mam w domu róznych firm,i powiem tak; najdroższa -najgorsza!!!!
w wc mam baterie ROCA do umywalki Roca.... masakra, zasniedziala mi!! a kosztowała 1100zł, musze sprawdzic na ile jest gwarancja, minął ponad rok... w łazience u dzieci mam 2baterie TRESS i sa super!W 2 łazience mam jakąś chińszczyznę z OBI, kupiłam bo mi się bardzo spodobała,chociaż odradzali mi to i tak kupiłam, kosztowała jakieś 150zł i jest super, nic sie z nią nie dzieje, codziennie ją używam.. w kuchni mam Teka i pękła mi wylewka :evil: nie wiem co za mądry wymyślił ze jest z plastiku! Wiec sama juz nie wiem jak to jest, najdroższa, najrzadziej używana okazała sie bublem :evil:

olaczek
16-08-2008, 10:19
w mieszkaniu mam Hansgrohe (ale nie te najdroższe) - bateria umywalkowa zaczeła skrzypieć przy zakręcaniu kurków, "słuchawka" rozkleiła się.
W poprzednim mieszkaniu miałam jakąś niemiecką markę i była OK.

AgaAloes
16-08-2008, 16:09
Dobre firmy daja gwarancje i maja serwis. Polecam skorzystac!

Patisiak
16-08-2008, 19:08
nigdy wiecej tanich baterii i wszelkiego takie osprzętu!
W domu rodzicow na sam koniec budowy razem z Mama takie kupilysmy i o byla duza pomylka - po pierwsze syfony - korki montowane w umywlace... ktos je nazał "kilk-klaki" - dosłownie po roku dwóch użytkowania zaczely sie zacinac, mechanizm odetkania przestal dzialac. Jak przez przypadek wcisnelo sie reką albo czymkolwiek to poziej trzeba bylo niezle sie nagimnastykowac zeby to odetkac.
Poza tym - prysznicowa bateria pojakims czasie do wymiany - zaczela przeciekac a w kulowych nie da sie wymienic uszzcelki ani nic w tym stylu - trzeba bylo wymienic baterie.

Nie polecam tez tanich kabin prysznicowych i kibelków - i tego wszystkiego co w spluczce się znajduje.

jaszczurka
16-08-2008, 20:38
jesli chodzi o serwis to juz sie nadzwoniłam, kupilam baterie przez internet-mowie o Teka, pan ze sklepu powiedzial zeby dzwonic do serwisu podal mi tel, dzwonie wiec, a pani mi mowi ze oni nie zajmuja sie takimi drobiazgami. hmmm? mówie , kobieto! wiec podaj mi nr do serwisu ktory mnie obsłuży, a ona mi na to ,że przepraszam ale ja mam klienta a jestem sama w sklepie i pani nie pomogę! o i tak dzialają te serwisy :evil: :evil:
A z tą bateria Roca to musze sprawdzic na ile daja gwarancje, ale przeczuwam ze powiedza ze potraktowalam baterie jakąś nieodp chemią, no bo co innego powiedza? bede próbować

piu
16-08-2008, 21:13
Z niedrogich baterii bardzo dobrze sprawuje się deante, polecam. Mają 7 lat gwarancji. W necie ok. 30% taniej niż w Castoramie.
Nowe linie jak jaguar czy chili (klasyczne) mogą się naprawdę podobać i świetnie się sprzedają.

Taniochy z Chin wogóle nie brała bym pod uwagę :) .

salmon969
16-08-2008, 22:21
piu deante między innymi produkuje w chinach co nie oznacza że robi to źle tak jak i większość drogich producentów z produkcją w chinach.

Tak naprawdę morzna mieć bardzo tanią baterię chińską i mieć sporo szczęścia jak pochodzi rok bez problemów ale zawsze bez wyjątku trzeba stosować zaworki z filtrem które mam uchronią armaturę przed uszkodzeniem i tą za 50 zł i tą za 1500 zł bez znaczenia jakiej firmy .

W bateriach naściennych stosować uszczelki z filtrem a na instalacji posiadać filtr osadnikowy który dodatkowo uchroni nam inne urządzenia przed uszkodzeniem mające styczność z wodą nap. spłuczka w wc lub zmywarka.

salmon969
16-08-2008, 22:21
flnuk u,ofrył€

piu
17-08-2008, 00:23
piu deante między innymi produkuje w chinach co nie oznacza że robi to źle tak jak i większość drogich producentów z produkcją w chinach.

Tak naprawdę morzna mieć bardzo tanią baterię chińską i mieć sporo szczęścia jak pochodzi rok bez problemów ale zawsze bez wyjątku trzeba stosować zaworki z filtrem które mam uchronią armaturę przed uszkodzeniem i tą za 50 zł i tą za 1500 zł bez znaczenia jakiej firmy .

W bateriach naściennych stosować uszczelki z filtrem a na instalacji posiadać filtr osadnikowy który dodatkowo uchroni nam inne urządzenia przed uszkodzeniem mające styczność z wodą nap. spłuczka w wc lub zmywarka.

W Chinach produkują prawie wszyscy, racja :) (markowe Monnari szyje tam odzież, Wittchen torebki itd...). Pisałam o takich produktach bezmarkowych z Chin, jak te z promocjii w Biedronce po 69 zł czy jakoś tak :)

Filtry? Koniecznie :)
Nawet jeśli twarda woda nie zniszczy markowej baterii, to po kilku latach będzie ona bardzo brzydka. A nie daj Boże jeszcze ją potem próbować wyczyścić agresywnym środkiem. Sama tak zniszczyłam kiedyś wannową Hansagrohe, a koleżanka Kludi (ona polała środkiem do WC, ja już nie pamiętam :oops: :lol: )
Musiałam kupić nową, choć technicznie była w pełni sprawna. Ale wyglądała paskudnie.

pozdrawiam

Henku_wawa
17-08-2008, 00:43
jesli chodzi o serwis to juz sie nadzwoniłam, kupilam baterie przez internet-mowie o Teka, pan ze sklepu powiedzial zeby dzwonic do serwisu podal mi tel, dzwonie wiec, a pani mi mowi ze oni nie zajmuja sie takimi drobiazgami. hmmm? mówie , kobieto! wiec podaj mi nr do serwisu ktory mnie obsłuży, a ona mi na to ,że przepraszam ale ja mam klienta a jestem sama w sklepie i pani nie pomogę! o i tak dzialają te serwisy :evil: :evil:


Sprzedawca, który ma obowiązek rozpatrzenia reklamacji, nie może odsyłać klienta do producenta czy hurtownika a więc także do serwisu. A mówiąc dokładniej, składając reklamację możemy ją złożyć na podstawie gwarancji, ale również skorzystać z uprawnień wynikających z „ustawy konsumenckiej” i złożyć ją sprzedawcy – wybór należy do Ciebie i sprzedawca nie może odesyłać Cię do gwaranta. Sprzedawca nie może odmówić przyjęcia reklamacji - to sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową. Wniosek? nie dać się zbyć sprzedawcy. A jeśli sie uprze i nie zechce przyjąć reklamacji, udać się do najbliższego rzecznika konsumentów, organizacji konsumenckiej, można też problem zgłosić Inspekcji Handlowej.

jaszczurka
17-08-2008, 08:20
jesli chodzi o serwis to juz sie nadzwoniłam, kupilam baterie przez internet-mowie o Teka, pan ze sklepu powiedzial zeby dzwonic do serwisu podal mi tel, dzwonie wiec, a pani mi mowi ze oni nie zajmuja sie takimi drobiazgami. hmmm? mówie , kobieto! wiec podaj mi nr do serwisu ktory mnie obsłuży, a ona mi na to ,że przepraszam ale ja mam klienta a jestem sama w sklepie i pani nie pomogę! o i tak dzialają te serwisy :evil: :evil:


Sprzedawca, który ma obowiązek rozpatrzenia reklamacji, nie może odsyłać klienta do producenta czy hurtownika a więc także do serwisu. A mówiąc dokładniej, składając reklamację możemy ją złożyć na podstawie gwarancji, ale również skorzystać z uprawnień wynikających z „ustawy konsumenckiej” i złożyć ją sprzedawcy – wybór należy do Ciebie i sprzedawca nie może odesyłać Cię do gwaranta. Sprzedawca nie może odmówić przyjęcia reklamacji - to sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową. Wniosek? nie dać się zbyć sprzedawcy. A jeśli sie uprze i nie zechce przyjąć reklamacji, udać się do najbliższego rzecznika konsumentów, organizacji konsumenckiej, można też problem zgłosić Inspekcji Handlowej.

No tak tylko ze sklep w Warszawie a ja 250km od .... i co mam wysłać im?

Henku_wawa
17-08-2008, 18:45
gdybym był pewny, że reklamacja jest zasadna, na Twoim miejscu pewnie tak, wysłałbym, z określeniem 14 dni na ustosunkowanie się i na załatwienie reklamacji. ale z reklamacjami jest tak, że czasem czas na nie poświęcony jest więcej wart niż sam przedmiot reklamacji, więc... nie upierałbym się...

piu
18-08-2008, 10:27
tu ładne przykłady zastosowania armatury FERRO, DEANTE, KFA...

http://www.castorama.pl/fileadmin/templates/main/images/lazienki.jpg


http://www.castorama.pl/


ale nie kupowała bym w CASTO, ale w necie

Dla przykładu - w Castoramie Deante Magnolia chrom kuchenna kosztuje 220 zł, w sklepie internetowym - 160 zł!!!

pozdrawiam

Trociu
18-08-2008, 10:31
Dla przykładu - w Castoramie Deante Magnolia chrom kuchenna kosztuje 220 zł, w sklepie internetowym - 160 zł!!!Bo nie zawsze Castorama jest tańsza. Trzeba się pilnować, aby właśnie nie popełnić jakiejś gafy i przepłacić.

cooler
24-08-2008, 20:23
@ Ag-gA czym czyścisz baterię Boston? Czy chemia nie niszczy lakieru który jest na niej?

cooler
24-08-2008, 20:40
ale czasami jest tańsza :D
właśnie skusiłem się na kuchenną Loge Boston BS 05 w Castoramie 165 zł a internecie 225 bo właśnie sprawdzałem. Za tą cenę stwierdziłem, że zaryzykuję bo bardzo funkcjonalna i ładna.
Limit na drogie baterie już wyczerpałem na trójotworówkę wannową z Ideal Standard za 1600 zeta :roll:

Martwi mnie tylko ten lakier bezbarwny na tej stali szczotkowanej. Czy chemia go nie zeżre :evil:

jadimusic
27-08-2008, 06:43
Przez 9 lat w mieszkaniu używaliśmy baterie Oras z serii Saga (umywalka i prysznic) - bez najmniejszego problemu do tego stopnia, że przy zakupie domu baterię z prysznica zabraliśmy ze sobą bo na miejscu był badziew i wyobraźcie sobie - Oras nadal działa z tym samym wężem i słuchawką.
Polecam Oras - jest jeszcze trochę droższa linia - Vega - ponoć lepsza.

pszczolka
03-09-2008, 12:44
Czy wszystkie baterie chrom są takie beznadziejne? Mama cubic deante jestem załamana. Po każdym użyciu trzeba ją czyścić, żeby nie wyglądała na zapaskudzoną ;( Są jakieś środki zabezpieczające przed osadzaniem się kamienia na bateriach?

onna
03-09-2008, 17:53
wycierać suchą ściereczką po zmoczeniu...
ja ostatnio testuję pewien środek, ale nie wiem czy dużo daje. Musze jeszcze popróbować ;)

salmon969
08-09-2008, 21:42
jadimusic masz nadzieję że jakość jest ta sama co 9 lat temu :lol: . To tak jak z KFA 20 lat temu Kraków baterie produkował i była i jest super ta 20-letnia bateria nie obecna , tylko z tą zmianą że miasto się zmieniło produkcyjne na nieco barzdziej chińskie :lol:

lukasz123
19-09-2008, 07:51
Witam czy ktoś ma baterie tej firmy i jak sie sprawują bardzo mnie to interesuje , pozd

karolcia14m
19-09-2008, 08:23
http://forum.muratordom.pl/bateria-paffoni,t77616.htm?highlight=baterie%20paffoni

lafcadio
06-10-2008, 09:51
Jedna łazienka baterie grohe a druga tres, w jednym i drugim przypadku bez zarzutu, użytkowane od 1,5 roku. Technicznie żadnych usterek, wygląd bez zmian - czyszczone dostęnymi środkami chemicznymi (żadnych odbarwień, matowień plam etc)

AMFI
06-10-2008, 16:12
Ja wszystkie baterie łazienkowe mam FRISONE, nie mam pojęcia jakiej produkcji i czy są jeszcze w sprzedaży, ale sprawowały sie od blisko 10 lat wzorowo, ostatnio niestety zaczęło lekko kapać z umywalkowej....

agni71
06-10-2008, 23:34
Od 10 lat mamy grohe, wiadomo w międzyczasie cos tam trzeba bylo wymienić, cos sie lekko podniszczyło, ale generalnie sprawuja sie i wygladaja wciąz b. dobrze.

Gabi.gg
07-10-2008, 01:05
Gdzie można kupić baterie Tres w rozsądnej cenie?

a_kasiek
07-10-2008, 14:57
ja mam Hansgrohe Focus s, jeszcze ich nie użytkuje ale wyglądają solidnie. Zobaczymy jak będzie w praktyce;)

MamusiaTomusia
02-11-2008, 21:05
Jak w temacie. Miałam jakieś baterie w życiu i te drogie i tanie i wszystkie po niedługim czasie kapały.
Nie zależy mi na super wyglądzie tylko na tym żeby nie kapało.
Teraz mam KFA wg mnie do du.....
Co mam kupić żeby po roku nie biegać po uszczelki czy nową baterię?

Cpt_Q
02-11-2008, 21:20
Alkaliczne.

Mis Uszatek
02-11-2008, 21:25
Grohe.

MamusiaTomusia
02-11-2008, 21:28
Chodzi mi o baterie takie do wody, taki kran np do wanny...

Grohe czy hansgrohe?

na pewno nie bedzie kapac? Czy np modele do xxxx zł sa do niczego a tylko te za kilka tys sa ok? Nie znam sie na tym kompletnie a pan w sklepie... sami wiecie...

Cpt_Q
02-11-2008, 21:33
Chodzi mi o baterie takie do wody, taki kran np do wanny...
nie gadaj :o

A tak na poważnie - czy używasz takie z pokrętłami, czy z mieszalnikiem i wajchą? Bo z pokrętłami to bywa tak, że zbyt mocne zakręcanie powoduje dość szybko uszkodzenie uszczelek i ... kapanie. Moja teściowa tak miała, że wydawało jej się, że im mocniej będzie dokręcać, tym lepiej - i właśnie wszystkie baterie u niej kapały. I nie szło wytłumaczyć.

MamusiaTomusia
02-11-2008, 21:55
Taką z mieszalnikiem.

Moje baterie mają ponad rok, prysznicową już reklamowałam, umywalkowe jakimś cudem jeszcze żyją, wannowa kapie spod tego "cycka" co się podnosi żeby prysznic włączyć, teraz zaczęła kapać z tej nakrętki co jest przykręcona.
Chcę je wywalić i kupić coś co ma male szanse na popsucie. Tak myślę, że może twarda woda też ma duże znaczenie, ale tego nie zmienię.

Cpt_Q
02-11-2008, 22:12
... wannowa kapie spod tego "cycka" co się podnosi żeby prysznic włączyć, teraz zaczęła kapać z tej nakrętki co jest przykręcona.
Chcę je wywalić i kupić coś co ma male szanse na popsucie. Tak myślę, że może twarda woda też ma duże znaczenie, ale tego nie zmienię.

Mi też spod "cycków" kapie ;) :D Baterie kupowane już dość dawno, nie należały do tanich. Myślę, że to ta nasza woda :evil: Wszędzie się odkłada ten cholerny kamień. Można demontować fragmenty, odkamieniać, moczyć w wodzie z octem, wymieniać uszczelki - po jakimś czasie to samo.
Najfajniej działają i wyglądają baterie tam, gdzie w instalacji jest woda destylowana :D

agni71
02-11-2008, 23:41
Mam Grohe od 10 lat (z pokretłami, co prawda) - nie kapią.

monah
02-11-2008, 23:48
Alkaliczne.
:lol: :lol: :lol:
(sorry za mało merytoryczny post, ale poskładałam się :lol: )

Cpt_Q
03-11-2008, 01:44
Alkaliczne.
:lol: :lol: :lol:
(sorry za mało merytoryczny post, ale poskładałam się :lol: )

no w końcu miały nie kapać - co nie ? :D

Nie zależy mi na super wyglądzie tylko na tym żeby nie kapało.

MamusiaTomusia
03-11-2008, 14:06
Oj z alkalicznych tez kiedys cos pokapalo, ale byly kupione w IKEA wiec nie oczekiwalam od nich zbyt wiele.

Ale moze ktos sie wczuje i cos n/t baterii takich no wiecie, w lazience, kuchni...

juka11
03-11-2008, 16:03
Mamusiatomusia, kup po prostu baterie jakiejś renomowanej firmy: Grohe, Hansgrohe, Kludi... Ja na przykład mam 2 baterie Kludi i nic nie kapie: ani "spod cyckow" ani z innej strony :D

pablitoo
03-11-2008, 18:03
U nas wszystkie baterie firmy TRES - znakomite baterie - do żadnej nie mam najmniejszych zastrzeżeń - żadnych wycieków , przecieków czy innych tego typu przypadłości ...

Bobrowczyk
04-11-2008, 07:21
My mamy Grohe od 8 lat i nic nie kapie. W nowym domu tez bedzie Grohe, a dla zabezpieczenia wszelkiego sprzętu zdecydowaliśmy się na domową staję uzdatniania wody (odkamieniacz). Biorąc pod uwagę oszczędność na naprawach i wymianie sprzętu typu pralka, zmywarka, czy baterie - koszt jest nie duży (ok. 2600 zł).

MamusiaTomusia
04-11-2008, 07:34
Bobrowczyk a jaka to stacja uzdatniania wody? Wszystkie o ktorych czytalam kosztuja grubo powyzej 5 tys.

Bobrowczyk
04-11-2008, 08:31
Kupiłem stację Viessmana. Podana cena nie jest ceną katalogową ale za tyle udało mi się tą stację kupić.

MamusiaTomusia
05-11-2008, 07:41
Viessmana? Oni chyba tylko piece robia, na stronie ich nic na temat stacji nie ma. Nie pomyliles nic?

Bobrowczyk
05-11-2008, 11:08
Nic nie pomyliłem. Tutaj znajdziesz info (to jest to szare urządzenie stojące koło pieca) http://www.viessmann.com/web/poland/pl_publish.nsf/Content/TopInfos_polish~Stacje-uzdatniania-wody_polish

pleg
07-01-2009, 23:34
Podbijam wątek bo dawno nic na ten temat nie było, może użytkownicy baterii firmy VALVEX
coś napiszą od siebie
Ich baterie mają dość ciekawe i różnorodne wzornictwo, przu akceptowalnych cenach
Z góry dziękuję za pomoc
ps. będę kupował nie bawem baterie na wannę i umywalkę

zorrinka
05-02-2009, 13:19
pochwalcie się jakie macie baterie łazienkowe - umowalkowe, wannowe i prysznicowe :D sama szukam czegoś ładnego a może nie tylko mnie ten wątek zainteresuje :D i zainspiruje do zakupu.

mycha.:)
05-02-2009, 23:51
Ale jeszcze nie testowane :wink:
http://img2.vpx.pl/up/20090206/zlot_bmw_034.jpg (http://www.vpx.pl/foto,zlot_bmw_034.html)

joliska
02-03-2009, 12:25
Pomocy!

Jaka powinna być różnica w wysokości pomiędzy umywalką nablatową a stojącą przy niej baterią?

Chciałabym mieć umywalką kulkę lub prostokątną i baterię z KFA Retro

zbigmor
02-03-2009, 12:59
Pomocy!

Jaka powinna być różnica w wysokości pomiędzy umywalką nablatową a stojącą przy niej baterią?

Chciałabym mieć umywalką kulkę lub prostokątną i baterię z KFA Retro


Bateria stojąca przy umywalce? Jakieś novum. Może jakiś szkic przedstawisz?

joliska
02-03-2009, 13:26
:o teraz ja się zdziwiłam :) Dla mnie to żadne novum, sporo takich rozwiązań jest na ekspozycjach i galeriach wnętrzarskich ...

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,2795,17667
http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1198891,2,5.html
http://www.123armatura.pl/prod/4/14381-1-1.jpg
http://www.extrahome.pl/galerie/umywalka-egipska-z-marmu_1712.jpg
http://www.e-instalacje.pl/artykul_zdjecia/zdjecia_duze/umywalka_roca_bol.jpg

zbigmor
02-03-2009, 13:32
:o teraz ja się zdziwiłam :) Dla mnie to żadne novum, sporo takich rozwiązań jest na ekspozycjach i galeriach wnętrzarskich ...

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,2795,17667
http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1198891,2,5.html
http://www.123armatura.pl/prod/4/14381-1-1.jpg
http://www.extrahome.pl/galerie/umywalka-egipska-z-marmu_1712.jpg
http://www.e-instalacje.pl/artykul_zdjecia/zdjecia_duze/umywalka_roca_bol.jpg

To pisz, że chodzi o baterię nablatową, a nie stojącą obok :)

W temacie niestety nie pomogę.

iwett27
26-03-2009, 12:52
Zamowilam wanne, umywalke bodet i wc:) Teraz musze wybrac baterie:):) Co polecacie, jakie firmy, modele? Bateria wannowa bedzie wychodzic z półki, wanna i umywalka kształt prostokąt.

iva_marti
26-03-2009, 13:24
ja do mojej kanciastek łazienki kupiłam Hansa Stela i do tego wąż isefix i rączka prysznicowa hansgrohe raindance100

iva_marti
26-03-2009, 13:26
http://www.allegro.pl/item586614404_bateria_wannowa_stela_firmy_hansa_no wosc.html
http://www.allegro.pl/item590321739_hansa_stela_bateria_umywalkowa_bidet owa_nowosc.html
http://www.allegro.pl/item565638430_hansgrohe_zestaw_pkt_raindance_s100_ lazienkionline.html

iwett27
26-03-2009, 13:41
Iva umywalkowa jest moim faworytem i chyba na nia sie zdecyduje, co do wannowej ta wychodzi ze sciany ja mam wyprowadzone wszystko do baterii nawannowej, wiec taka musze znalezc.

Juniorka
14-04-2009, 12:47
Szukam fajnych (i oczywiście ładnych) baterii ze stali szczotkowanej, do tego musi być kwadratowa. Coś tego typu http://www.allegro.pl/item591807159_00247_bateria_umywalkowa_nord_stal_s zczotkowana.html
W sklepach widziałam już trochę fasonów ze stali szczotkowanej ale okrągłych, a potrzebuję kwadratowe (do łazienki).
Znacie jakieś firmy, które mają w swojej ofercie takie baterie?

DorciaIQ
01-06-2009, 17:49
u mnie Hans Grohe i Steinberg.
dopiero zakupione jeszcze nie uzywane..
Sprawdza się ten Steinberg? Bo mi się jedna taka bateryjka podoba ale never heard of i się boję... Bo to podtynk...

torell
23-06-2009, 06:49
Witam,
Znalazłem coś takiego:

Grohe Start:
http://www.okazje.info.pl/okazje/dom-i-ogrod/grohe-bateria-umywalkowa-start.html

ewentualnie

Hansgrohe Avista:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/bateria-umywalkowa-avista-hansgrohe,1242200659,1242121718.html

Strona internetowa zarówno Grohe jak i Hansgrohe milczy na temat tych baterii i zastanawiam się czy warto, czy lepiej nie pchać się w edycje marketowe.

kaszak
23-06-2009, 08:45
Na forach panuje ogólnie przekonanie że hipermarketowych nie warto, bo to niższa półka.

zbigmor
23-06-2009, 09:01
Warto, czy nie rzecz względna. 6 lat temu kupowałem podobnie wyglądające baterie polskie i kosztowały 40zł. Działają do dzisiaj bez problemu. Jak dla mnie nie warto. Podobne to nie takie same, ale to tylko bateria.

d@riuszG
23-06-2009, 09:35
Ja staram się unikać zwłaszcza promocji, bo tutaj to już nie zawsze to jest ta sama firma pomimo występującej tej samej nazwy.

Znaleźliśmy swojego czasu wannę w Castoramie firmy Koło, ale ten model to nawet na stronie producenta nie był wyszczególniony, a w firmie handlowej z branży sanitarnej dowiedziałem się że jest to model marketowy i tylko tam mogę go kupić - po czym odpuściłem ten temat i zainteresowałem się normalną linią, która jest oficjalnie w ofercie, bo coś w tym musi być skoro nawet na stronie internetowej nie było opisu (może się go wstydzą :D ). W konsekwencji wanna została kupiona od innego producenta (jak kogoś interesuje, jest to Excellent model Aquaria).

Jednak różnica pomiędzy baterią a wanną jest znaczna. Chociażby to, że baterię możesz wymienić w każdym momencie nie dewastując łazienki (chyba nie :D ), a z zabudowaną wanną to już kłania się drobny remont - więc wszystko zależy co i gdzie będzie zastosowane. Przyjąłem zasadę, że jeżeli coś można w łatwy sposób wymienić to można sobie pozwolić na coś tańszego, ale jak coś jest np. zabudowane/obudowane/zamurowane/itp. staram się wybierać coś lepszego (i droższego automatycznie).

torell
23-06-2009, 09:41
OK dzięki, w takim razie zdecyzuję się chyba na podobnie wyglądającą baterię w podobnej cenie firmy Tres, ale z oficjalnej linii.
Pozdrawiam.

zorrinka
06-07-2009, 20:41
witam wszystkich :)
zwracam się do Was o poradę która bateria jest lepsza do prostokątnej umywalki?
nie mogę się zdecydować i liczę na Wasz ą pomoc.
http://images44.fotosik.pl/158/88c4fed46fbb6434.jpg (http://www.fotosik.pl)

1.
http://images38.fotosik.pl/153/71891835ad31cda5.jpg (http://www.fotosik.pl)
2.
http://images45.fotosik.pl/158/8609d90f382b0342.jpg (http://www.fotosik.pl)

Nefer
06-07-2009, 20:46
U mnie jakoś tak wyszło , ze w 2 łazienkach są prostokątne. Zajrzyj do dziennika.

zorrinka
06-07-2009, 20:52
zapomiałam dodać ze jest to związane z wyborem baterii wannowe i tez mam 2 propozycje
1.
http://images37.fotosik.pl/153/e323a93e94645317med.jpg (http://www.fotosik.pl)
2.
http://images39.fotosik.pl/154/eeb5f185d6b02019med.jpg (http://www.fotosik.pl)

lw73
06-07-2009, 21:50
Witam
Jedno najważniejsze pytanie:
Jaką kształt ma umywalka?

shell
06-07-2009, 21:52
Witam
Jedno najważniejsze pytanie:
Jaką kształt ma umywalka?

witam wszystkich :)
zwracam się do Was o poradę która bateria jest lepsza do prostokątnej umywalki?

cieszynianka
06-07-2009, 23:47
Taka bateria, żeby między końcem wylewki a umywalką było miejsce na wygodne umycie rąk bez obijania o wylewkę :wink:

kaszak
07-07-2009, 10:53
Może się ktos podzielić opinią na temat baterii Omnires? Bo znalazłam taką oto podróbę Roki Loft:
http://www.omnires.pl/produkt-s.php?id_pr=124&id_pd=107&id_ka=10&nazwa_se=MODERN&strona=5

Postanowiona już ta Roca od dawna, że będzie. Ale jakby się dało tańszym kosztem to chętnie bym zamieniła - Roca jest trzy razy droższa. Wiem że jakość nieporównywalna, ale jeśli Omnires jest jakościowo niezły to niewykluczone że mi skąpstwo się włączy:)

formalina
07-07-2009, 17:37
Moim zdaniem te "kwadratowe" wyglądają lepiej, taki fajny minimalizm.

aneta-we
07-07-2009, 19:07
Moim zdaniem te "kwadratowe" wyglądają lepiej, taki fajny minimalizm.

tez mi się wydaje, że te drugie byłyby lepsze

Besta77
07-07-2009, 21:38
Ja mam takiego clipa z omniresa z wyciąganą końcówką
http://www.omnires.pl/cechy_f/baterie_omnires_clip_2008ns.jpg

używana od 8 miesięcy, wszystko jest ok, nic się z nią nie dzieje i mam nadzieję, że ten stan rzeczy utrzyma się najbliższe kilka lat :wink:

lw73
07-07-2009, 22:27
Jo polecam Kludi Esprit

Besta77
07-07-2009, 23:31
Ja wybrałabym 1 do umywalki i do wanny :) chyba tak, żeby tym pięknym wygięciem troszkę "złamać" tą kanciastość :D

Damro
07-07-2009, 23:42
jak dla mnie zestaw nr 2,mniej będzie się chlapać tam gdzie nie trzeba :D

kaszak
08-07-2009, 08:22
Popieram Bestę, też bym dała pierwszy. Sama kanciastość będzie nudna, niech się coś dzieje. Poza tym IMHO jest ładniejszy.

kaszak
13-07-2009, 14:02
I co, nikt więcej nie ma Omniresa?

ruskowa
13-07-2009, 20:10
Ja się dopiero przymierzam do takiego jak ma Besta. Też skusila mnie cena.
Mam tylko pytanie: czy wylewka nie jest za wysoko i woda nie rozchlapuje się za bardzo?

lw73
13-07-2009, 21:42
I co, nikt więcej nie ma Omniresa?
Po prostu ludzie wolą lepszą jakość

kaszak
14-07-2009, 08:03
I co, nikt więcej nie ma Omniresa?
Po prostu ludzie wolą lepszą jakość

Aaa, no widzisz, i to już jest jakaś odpowiedź, aczkolwiek nie wprost. Dobra, dam se spokój z omniresem.

Asiek i Jacuś
17-07-2009, 11:10
Podniosę wątek, żeby zapytać tych, co w zeszłym roku zakupili Ferro o to, jak się sprawują? Polecacie czy nie bardzo??

cieszynianka
17-07-2009, 21:03
Podniosę wątek, żeby zapytać tych, co w zeszłym roku zakupili Ferro o to, jak się sprawują? Polecacie czy nie bardzo??

Ja jeszcze nie używam, więc na razie nie powiem :roll:

josephine
17-07-2009, 21:20
Ja niedawno kupiłam Ferro, jeszcze trochę poczekają na zamontowanie, ale wykonanie (oprócz może plastikowej ! słuchawki prysznicowej) wydaje się być bardzo porządne.

Kupiłam też panele prysznicowe Deante, których nawet jeszcze nie widziałam, ale podobne w sklepie wyglądały OK.

Asiek i Jacuś
18-07-2009, 08:08
Ja niedawno kupiłam Ferro, jeszcze trochę poczekają na zamontowanie, ale wykonanie (oprócz może plastikowej ! słuchawki prysznicowej) wydaje się być bardzo porządne.

Kupiłam też panele prysznicowe Deante, których nawet jeszcze nie widziałam, ale podobne w sklepie wyglądały OK.

Jak to "plastikowa" ??!!
A jaki masz model? Ja chcę kupić 3-otworową z serii Padwa i nigdzie nie widze informacji, że słuchawka to plastik.....

MadzialenkaT
18-07-2009, 10:46
Ja mam wannową i umywalkową w łazience baterie Kludi Zenta i bardzo sobie chwalę. Planuje zakup deszczownicy montowej do sufitu do prysznica również z Kludiego Zenta. Do umywalki w toalecie mam Ferro i jestem bardzo zadowolona :)

W sumie to polecam bardzo Kludiego - naprawdę dobra jakość, a ceny niższe niż HansGrohe czy Grohe.
Jeżeli ktoś planuje zakup Kludiego to mam sprawdzonego sprzedawcę, który się wystawia na Allegro, ale można odebrać sobie osobiście w Bytomiu - ma naprawdę niskie ceny.

Elena76
18-07-2009, 12:08
MadzialenkaT, ja poproszę o namiary na sprzedawcę z Allegro bo planuję zakup baterii Kludi.

MadzialenkaT
18-07-2009, 12:19
Elena76 poszło na PW :)

josephine
18-07-2009, 12:26
Ja niedawno kupiłam Ferro, jeszcze trochę poczekają na zamontowanie, ale wykonanie (oprócz może plastikowej ! słuchawki prysznicowej) wydaje się być bardzo porządne.

Kupiłam też panele prysznicowe Deante, których nawet jeszcze nie widziałam, ale podobne w sklepie wyglądały OK.

Jak to "plastikowa" ??!!
A jaki masz model? Ja chcę kupić 3-otworową z serii Padwa i nigdzie nie widze informacji, że słuchawka to plastik.....
Ferro Modena. Nie wiem dlaczego taka właśnie słuchawka, bo reszta jest naprawdę bardzo porządna.

kasia i mat
18-07-2009, 13:03
Hansgrohe i Tres - naprawdę polecam. Zresztą zasada jest prosta - jeśli bateria ma tyle "bajerów' i wygląda tak samo jak któraś z renomowanych firm i kosztuje 1/4 ceny to raczej odradzam. Moi rodzice kiedyś kupowali baterie z marketów za 300-400 zł (podobna np. Tresa kosztowała 1200zł) - wszystkie są już wymienione, a przez jedną mieli lekko zalaną kuchnię.

xisio
18-07-2009, 13:21
Lepiej baterie Grohe czy Roca ?

Czy hansgrohe ma cos wspolnego z grohe ?

josephine
18-07-2009, 14:11
Hansgrohe i Tres - naprawdę polecam. Zresztą zasada jest prosta - jeśli bateria ma tyle "bajerów' i wygląda tak samo jak któraś z renomowanych firm i kosztuje 1/4 ceny to raczej odradzam. Moi rodzice kiedyś kupowali baterie z marketów za 300-400 zł (podobna np. Tresa kosztowała 1200zł) - wszystkie są już wymienione, a przez jedną mieli lekko zalaną kuchnię.
A u gdzie mieszkam obecnie są baterie marki "Biedronka" itp., jak sądzę cena nie przekraczała 100 zł, ja mieszkam tu już 5 lat i wymieniłam jedną, jak zaczęła przeciekać- też na podobną. Plus jest taki, że bateria jest niedroga, więc można sobie pozwolić na częste wymiany. Minus to nieciekawe wzornictwo.

kasia i mat
18-07-2009, 14:59
Jeżeli chodzi np. o baterię umywalkową - łatwą do wymiany to można sobie pozwolić na tanią baterię niskiej jakości. Choć ja osobiście jestem przeciwnikiem półśrodków. Ale moi znajomi kupili w Leroy Merlin baterię trójelementową wannową. Nie pamiętam ile dokładnie kosztowała, ale chyba coś koło 500-600zł. Zepsuła się po ponad pół roku (kapała od dołu) - musieli rozbierać całą wannę (zabudowę), sporo kosztów itp. Kupili jakiś tańszy model Tresa za 1200zł (ta z LM wyglądała na 3 razy droższą, taki mały paradoks), nie ma z nią żadnych problemów. Tres wg mnie ma najlepszy stosunek ceny/jakości. Cały zestaw baterii do 2 łazienek (2 umywalkowe, prysznicowa i wannowa) oczywiście najprostsze, nie żadne 3-elementowe, bez termostatu, deszczownicy itp. można kupić za 2000zł.

cieszynianka
18-07-2009, 16:22
Jeżeli chodzi np. o baterię umywalkową - łatwą do wymiany to można sobie pozwolić na tanią baterię niskiej jakości. Choć ja osobiście jestem przeciwnikiem półśrodków. Ale moi znajomi kupili w Leroy Merlin baterię trójelementową wannową. Nie pamiętam ile dokładnie kosztowała, ale chyba coś koło 500-600zł. Zepsuła się po ponad pół roku (kapała od dołu) - musieli rozbierać całą wannę (zabudowę), sporo kosztów itp. Kupili jakiś tańszy model Tresa za 1200zł (ta z LM wyglądała na 3 razy droższą, taki mały paradoks), nie ma z nią żadnych problemów. Tres wg mnie ma najlepszy stosunek ceny/jakości. Cały zestaw baterii do 2 łazienek (2 umywalkowe, prysznicowa i wannowa) oczywiście najprostsze, nie żadne 3-elementowe, bez termostatu, deszczownicy itp. można kupić za 2000zł.

Dlatego właśnie montując taką baterię trzeba zrobić dojście od dołu, żeby w każdej chwili moć bez problemu (rozbieranie obudowy) dojść do wnętrzności :wink:

kasia i mat
18-07-2009, 16:30
Naturalnie mieli takie dojście. Problem w tym, że woda kapała od dołu i zaczeło śmierdzieć itp. Musieli rozbierać całość. Nie lepiej kupić po prostu baterię dobrej klasy???

cieszynianka
18-07-2009, 16:42
Naturalnie mieli takie dojście. Problem w tym, że woda kapała od dołu i zaczeło śmierdzieć itp. Musieli rozbierać całość. Nie lepiej kupić po prostu baterię dobrej klasy???

Nawet sprzęty najlepszej klasy mogą odmówić świadczenia usług :roll: , dlatego dojście jest konieczne.
Dlaczego musieli rozbierać, skoro wejście było :o

kasia i mat
18-07-2009, 16:48
Woda kapała od spodu. Zalała całą zabudowę więc wszystko trzeba było rozebrać i zrobić od nowa.
Oczywiście nie ma baterii niezawodnych, ale te dobrej jakości psują się "troszeczkę" rzadziej niż chińszczyzna. :)

cieszynianka
18-07-2009, 16:54
Woda kapała od spodu. Zalała całą zabudowę więc wszystko trzeba było rozebrać i zrobić od nowa.
Oczywiście nie ma baterii niezawodnych, ale te dobrej jakości psują się "troszeczkę" rzadziej niż chińszczyzna.

Dlatego przewidując ewentualne (nie daj Boże) kapanie wsadziliśmy tam dość głębiką wanienkę plastikową, w której wąż "spoczywa". Jak będzie kapać, to do wanienki, a nie w beton, więc nie powinno w razie czego szkód narobić. Co jakiś czas będzie trzeba wsadzić ręką do środka i pomacać czy nie jest wilgotno.
Wanna i tak będzie rzadko używana bo wolimy prysznic
:wink:

kasia i mat
18-07-2009, 17:11
Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem po co??? Kupując porządną baterię Tresa, Hansgrohe czy Grohe prawdopodobieńswo kapania jest jak 1 na milion. Jeśli z kolei kogoś nie stać na 3-elementową baterię wannową za powiedzmy 1500zł to powinien kupić standardową Tresa za 400zł. I problem znika. Ja chciałem mieć deszczownicę montowaną na suficie Hangrohe. Okazało się, że cały zestaw kosztije 9000zł. Nie stać mnie na to, więc kupiłem coś takiego:
http://www.rtvagd.sklep.pl/tres/termostatic_1_90_400_12834.php5
Jeśli nie stać by mnie było na taką, kupił bym taką:
http://www.apoco.pl/product-pol-5450-Zestaw-natryskowy-z-bateria-termostatyczna-TRESMOSTATIC-firmy-TRES-1-83-895-.html
ma wszystkie funkcję mojej - jedyną różnicą oprócz ceny jest wygląd.
Dlaczego więc kupować chińszczyznę niskiej jakości?

cieszynianka
18-07-2009, 17:44
Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem po co??? Kupując porządną baterię Tresa, Hansgrohe czy Grohe prawdopodobieńswo kapania jest jak 1 na milion. Jeśli z kolei kogoś nie stać na 3-elementową baterię wannową za powiedzmy 1500zł to powinien kupić standardową Tresa za 400zł. I problem znika. Ja chciałem mieć deszczownicę montowaną na suficie Hangrohe. Okazało się, że cały zestaw kosztije 9000zł. Nie stać mnie na to, więc kupiłem coś takiego:
http://www.rtvagd.sklep.pl/tres/termostatic_1_90_400_12834.php5
Jeśli nie stać by mnie było na taką, kupił bym taką:
http://www.apoco.pl/product-pol-5450-Zestaw-natryskowy-z-bateria-termostatyczna-TRESMOSTATIC-firmy-TRES-1-83-895-.html
ma wszystkie funkcję mojej - jedyną różnicą oprócz ceny jest wygląd.
Dlaczego więc kupować chińszczyznę niskiej jakości?

Przejrzałam wątek wstecz i nie znalazłam mojej wypowiedzi propagującej kupno chińskich baterii :o (jestem od tego daleka) i proszę nie wkładaj tego w moje usta :-? .

Pisałam tylko, że bez względu na nazwę firmy konieczne jest zrobienie dojścia, w przypadku montowania baterii trójotworowej na wszelki wypadek, żeby potem nie było płaczu, lamentu, skuwania obudowy i ponoszenia dodatkowych kosztów.
Nawet najlepsze firmy mają wpadki (mercedes A przewrócił się na teście łosia :lol: ). W którymś łazienkowym wątku Bobiczek narzekał na jakość drogiego i firmowego panela, z którego poodpadały części (nie podejrzewam go o celowe wprowadzanie w błąd).

Podsuwam tylko sposób zabezpieczenia tak na wszelki wypadek. Kto chce ten zrobi, kto nie chce nie będzie robił i tyle :wink:

kasia i mat
18-07-2009, 18:30
Przepraszam jeśli poczułaś, że moja wypowiedź była atakiem na Ciebie.
Po prostu przy przeglądaniu forum cały czas widzę wypowiedzi broniące tanie i słabe jakościowo produkty. Pomijając już, że kupując je wspieramy rynki daleko-wschodnie zamiast Polski/EU, to denerwują mnie wypowiedzi:
"Ale przepłaciłeś, ja kupiłem identyczny za 30% ceny"
Nie, nie identyczny! Można się kłócić, który produkt ma lepszy stosunek ceny do jakości, ale nie o jakość. Mój ojciec miał firmę budowlaną, ludzie zamawiali baterie z funkcją "kaskady" na Allegro za 99,99 i dzwonili obrażeni, że przecieka. Taka sama Hansgrohe kosztuje 1500zł. Ale na pewno płaci się za firmę. Tak samo jak ktoś kupuję plazmę Pioneera Kuro - na pewno płaci się za firmę LG czy Samsung jest na pewno identyczny. A Ferguson ma podobno lepsze kolory.
:lol: :lol: :lol:

cieszynianka
18-07-2009, 18:40
Przepraszam jeśli poczułaś, że moja wypowiedź była atakiem na Ciebie.
Po prostu przy przeglądaniu forum cały czas widzę wypowiedzi broniące tanie i słabe jakościowo produkty. Pomijając już, że kupując je wspieramy rynki daleko-wschodnie zamiast Polski/EU, to denerwują mnie wypowiedzi:
"Ale przepłaciłeś, ja kupiłem identyczny za 30% ceny"
Nie, nie identyczny! Można się kłócić, który produkt ma lepszy stosunek ceny do jakości, ale nie o jakość. Mój ojciec miał firmę budowlaną, ludzie zamawiali baterie z funkcją "kaskady" na Allegro za 99,99 i dzwonili obrażeni, że przecieka. Taka sama Hansgrohe kosztuje 1500zł. Ale na pewno płaci się za firmę. Tak samo jak ktoś kupuję plazmę Pioneera Kuro - na pewno płaci się za firmę LG czy Samsung jest na pewno identyczny. A Ferguson ma podobno lepsze kolory.
:lol: :lol: :lol:

Ja się wcale nie gniewam chciałam tylko uściślić moją wypowiedź, co by nie było niejasności :wink:

josephine
18-07-2009, 20:18
A ja chyba skorzystam z pomysłu cieszynianki, na wszelki wypadek, aczkowiek dojście będę miała bezproblemowe - zdejmowany panel obudowy.

krzysieksp
20-07-2009, 13:43
Ja używam baterii Oras Vega - trochę drogie ale sprawują się świetnie juz kilka lat - polecam.

helism
20-07-2009, 21:11
Ostatnio teściowa zakupiła baterie polskiej firmy Ferro i okazuje się, że są produkowane w Chinach :-?

kasia i mat
20-07-2009, 22:06
Ostatnio teściowa zakupiła baterie polskiej firmy Ferro i okazuje się, że są produkowane w Chinach :-?
Sporo baterii (jak i innych rzeczy) jest produkowanych w Chinach, ale jest produkowana dla dobrych firm. Dzięki temu zachowuje standardy technologiczne i jakościowe. Ojciec mojego kolegi pracuje jako projektant w dużej firmie zajmującej się produkcją armatury. Był kilka razy w chinach (bo tam produkują większość produktów). W tej samej fabryce paradoksalnie produkuję się produkty konkurujących ze sobą marek. Część firm ma swoje fabryki, a część wypożycza tylko linie produkcyjne. W tej samej fabryce produkowali także "chińszczyznę". To w jakich słowach wypowiadał się po powrocie z Chin o produktach typowo Chińskich (sprzedawanych głównie w marketach takich jak LM, Obi, Castoramie, ale też i w innych miejscach, nawet pod szyldem niby europejskich marek - które powstały 2 lata temu :) ) nauczyło mnie jednego - kupować tylko produkty uznanych marek. Cena wanny z hydromasażem 5 krotnie niższa od uznanych marek naprawdę nie bierze się znikąd. Moi rodzice mają w domu wannę (Poolspy) dali za nią 6 albo 7 tys. Pomijając fakt, że nikt z niej nie korzysta i tylko śmierdzi z tego powodu, to naprawdę przyjemnie się z niej korzysta. Znajomi mają u siebie wannę kupioną na Allegro, nie wiem jakiej firmy. Kosztowała 2,5 tyś i ma absolutnie wszystko :) światełka, radyjka, wyświetlacze (moi rodzice mają tylko masaż powietrzno-wodny sterowany pneumatycznie). Z wany nie korzystałem, ale słyszałem jak pracuję. :lol: :lol: Bajka! :) Korzystali z niej raz i byli powiedzmy średnio zachwyceni masażem. Mam nadzieję, że kogoś ustrzegę przed złym wyborem. Pozdrawiam!

Damon
31-07-2009, 08:22
Znacie firmę Hansa , mają klasyczną serię Polo, w ekonomicznych cenach :)? Szukam czegoś przyzwoitego, w klasycznym wzornictwie i właściwie nie wiem co wybrać, bo cenowe są zbliżone, dodam że potrzebuję baterię umywalkową z bidettą, a polo jej nie ma, wpadła mi w oko seria Grohe eurosmart.

kakusek
01-08-2009, 18:39
Cieszynianka czy ta rynienke zabezpieczajaca kapanie wody spod sluchawki robiliscie sami czy kupowalas gotowac?Z tego co teraz pisza jest to dosc drogie :roll: Masz jakies foty zeby zobrazowac jak to wyglada?

ambroma
03-08-2009, 10:13
Ja mam wannową i umywalkową w łazience baterie Kludi Zenta i bardzo sobie chwalę. Planuje zakup deszczownicy montowej do sufitu do prysznica również z Kludiego Zenta. Do umywalki w toalecie mam Ferro i jestem bardzo zadowolona :)

W sumie to polecam bardzo Kludiego - naprawdę dobra jakość, a ceny niższe niż HansGrohe czy Grohe.
Jeżeli ktoś planuje zakup Kludiego to mam sprawdzonego sprzedawcę, który się wystawia na Allegro, ale można odebrać sobie osobiście w Bytomiu - ma naprawdę niskie ceny.

Czy można prosić o ten namiar?
Dzięki, :D

kakusek
03-08-2009, 13:58
Madzialenka to ja tez poprosze :)

Tkanka7
03-08-2009, 22:13
Mam Ferro pod prysznicem i nie polecam. Słuchawka "dusi" wode i ogranicza jej cisnienie ( wszędzie indziej w domu z ciśnieniem wody jest ok ) a ma ta bateria jeszcze jedną ceche, chyba jeszcze bardziej wkurzającą - po "zakręceniu" kurka, ze słuchawki przez jakąś minute jeszcze cieknie. Z tej samej serii mam baterie wannową, a ta już nie jest taka zła, moze dlatego, że dokupiłam do niej słuchawke już z "innej bajki". Użytkowane od listopada zeszłego roku.

cieszynianka
03-08-2009, 22:34
Cieszynianka czy ta rynienke zabezpieczajaca kapanie wody spod sluchawki robiliscie sami czy kupowalas gotowac?Z tego co teraz pisza jest to dosc drogie :roll: Masz jakies foty zeby zobrazowac jak to wyglada?

To jest taka wanienka gotowa, plastikowa, kupiona w jakimś sklepie z plastikowymi miskami. Szukałam prostokątnej o określonych wymiarach (tzn. takich jakie mi się tam mieściły). Góra została trochę ścięta, bo rant był wystający, a chciałam mieć jak największą.
Nie wiem czy na tym zdjęciu coś zobaczysz, ale mam teraz tylko takie:

http://images44.fotosik.pl/103/10f6c9e429f1db2fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

:wink:

cieszynianka
03-08-2009, 22:36
I jeszcze to:

http://images39.fotosik.pl/98/7f5e9b848292dedcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

:wink:

kakusek
03-08-2009, 22:45
Dzieki cieszynianka :) Fajny i prosty sposob.Rozumiem ze ona ma wyciety jakis otwor zeby z niej woda splywala do "glownego syfonu" ja wyobrazalam sobie to calkiem inaczej.Myslalam ze jest to jakas taka plastykowa opsako-rurka podlaczona do odplywu wanny :roll:

cieszynianka
03-08-2009, 23:04
Dzieki cieszynianka :) Fajny i prosty sposob.Rozumiem ze ona ma wyciety jakis otwor zeby z niej woda splywala do "glownego syfonu" ja wyobrazalam sobie to calkiem inaczej.Myslalam ze jest to jakas taka plastykowa opsako-rurka podlaczona do odplywu wanny :roll:

Nie ma żadnego otworu wyciętego, bo chodziło o to, żeby wodę zbierała w razie draki. Wtedy ruszając wężem usłyszysz, że coś tam chlupie w misce i stąd wiesz, że coś przecieka. Wydłubujesz płytkę, która jest przytwierdzona magnesami, wkładasz łapkę z gąbką, albo w inny sposób wysysasz wodę, a potem łapiesz za ucho hydraulika i niech naprawia :wink:

AliG
04-08-2009, 00:21
Cieszynianka: Bardzo fajnie rozwiązanie, generalnie łazienka bardzo ładnie się prezentuje :)
A wchodząc bardziej w temat kupowałem baterie jednak od franke, nie lubię eksperymentować bo jak do tej pory więcej razy się przejechałem niż tak naprawdę zaoszczędziłem.

cieszynianka
04-08-2009, 00:39
Cieszynianka: Bardzo fajnie rozwiązanie, generalnie łazienka bardzo ładnie się prezentuje :)
A wchodząc bardziej w temat kupowałem baterie jednak od franke, nie lubię eksperymentować bo jak do tej pory więcej razy się przejechałem niż tak naprawdę zaoszczędziłem.

Z pewnością masz rację, ale wtedy gdy je kupowaliśmy kasy było mało :-? , a firmowe były kilkakrotnie droższe (za Ferro zapłaciłam 310 zł).

Wanna będzie u nas używana chyba tylko przez gości, bo my wolimy prysznic, więc zakładam rzadką eksploatację i dobre działanie :wink:
Mam nadzieję, że się uda, a jeśli nie to wanienka wyłapie :lol:

AliG
04-08-2009, 23:54
Dokładnie sporo, rzeczy zależy od osobistych preferencji, sam lubię się pomoczyć także, eksploatacja na zupełnie innym poziomie. Ja oszczędzałem na wykończeniu bo sporo rzeczy wolałem sam zrobić niż płacić za stosunkowo prostą robotę, dzięki temu mogłem sobie pozwolić, na droższe wyposażenie .

Patent z wanienką bardzo fajny, zawsze jakieś zabezpieczenie.

QbaB
05-08-2009, 08:25
Tres wg mnie ma najlepszy stosunek ceny/jakości. Cały zestaw baterii do 2 łazienek (2 umywalkowe, prysznicowa i wannowa) oczywiście najprostsze, nie żadne 3-elementowe, bez termostatu, deszczownicy itp. można kupić za 2000zł.

Hansgrohe podobnie. Kupiłem 2 baterie umywalkowe i wannową + słuchawka i zapłaciłem 1100 - seria Focus E2 (w tej cenie były jeszcze syfony do umywalek do brodzika i do wanny innych firm tak więc cena baterii to ok 850zł). Do tego dokupiłem zestaw natryskowy z baterią termostatyczną hansgroche za niecałe 500 zł. Wszystkie ceny podane juz z kosztami przesyłki.
Wyszło mi więc, że baterie do łazienki i wc wraz z syfonami kosztowały mnie niecałe 1600zł z przesyłkami. Moje zdanie jest takie że albo kupowac bardzo tanio i liczyć sie z rychłą wymianą albo kupić solidnie ale drożej. A bajery to są dla bogatych.
Pzdr
QbaB

alfa36
05-08-2009, 08:37
QbaB, kupowane w sklepie internetowym to wszystko?

Bożena030100
05-08-2009, 08:48
Ja kupiłam do mojej małżeńskiej łazienki kludi esprit. Bardzo fajne :) Jestem zadowolona. Do łazienki dla dzieci i łazienki gościnnej kupiłam baterie deante cubic. Są ładne i przede wszyskim tanie. Nie wiem jeszcze jak się sprawdzają. jedynie kludi są straszenie ciężkie co mam nadzieję świadczy o ich dobrej jakości

Patisiak
05-08-2009, 13:27
ja zdecydowałam się na TRES i ORAS, mimo, że nastawiałam się od początku na Grohe albo Hansgrohe.
Jak w użytkowaniu dam znać za jakiś czas

grave
05-08-2009, 13:29
ja mam teraz Kludi, botakie mi pasowały, ale jednak jakość i design to tylko Grohe...

justyna_m
05-08-2009, 13:35
u nas będzie hansgrohe Metris S albo Talis S2 i TRES Bimax (czterootworowa do wanny + umywałkowa)

mam w obecnym mieszkaniu hasgrohe i jestem bardzo zadowolona a, że nie rori on tanich otworowych do wanien więc w drugiej łazience będzie TRES myslę nie odbiegający zbytnio jakością od hansgrohe.

Bobrowczyk
05-08-2009, 17:46
Ja używałem przez 8 lat baterii Grohe w mieszkaniu i wszystko działało bez zarzutu, dlatego w domu też zdecydowałem się na ich baterie. Do tego słuchawki Hansgrohe raindance allrounder i jestem bardzo zadowolony.

QbaB
06-08-2009, 09:02
QbaB, kupowane w sklepie internetowym to wszystko?
Tak, www.toplazienki.pl (baterie i syfony)- dobra obsługa i szybka wysyłka. W installdomu baterie były w podobnych cenach ale czas oczekiwania 3 tygodznie , a tu od razu.
A zestaw natryskowy z bateria termostatyczną - na allegro bo różnica była 200 zł.

Pzdr
QbaB

DorciaIQ
13-08-2009, 10:39
My bylismy nastawieni na Tresa i Hansgrohe, mamy tez jednego Steinberga juz kupionego, ale ostatnio nasza architekt nam podrzucila Bonetti i Remera - wloskie, tansze od powyzszych i podobno dobrej jakosci... Ktos cos slyszal?

irlaaa
24-08-2009, 11:23
Szukam i szukam i sama już nie wiem której firmy baterie chcę mieć w łazience (umywalka i kabina prysznicowa). Wiem, że nie chce plastiku a stal i przystępne cenowo oraz wytrzymałe. A może tak to tylko w Erze ;)

Jakie baterie macie u siebie? co polecacie. a co się nie sprawdziło? które firmy omijac szerokim łukiem?

będę wdzięczna za wszelkie opinie, przy okazji za wzięcie udziału w ankiecie z krótką info o wyborze i dlaczego ta firma

jaksie
24-08-2009, 11:44
TRES, narazie w opakowaniu :wink: . Wcześniejsze poszukiwania info w necie przekonały mnie do nich.

irlaaa
24-08-2009, 11:51
idę i jak szukac w takim razie ;) dzięki!

i czekam na dalsze opinie

iness650
24-08-2009, 14:27
Ja będe miała w obu łazienkach wszystko Roci (ROCA). W sklepie mówili, że jakość tych baterii jest równa Grohe czy Hansgrohe ale Roca nie reklamuje się skutecznie. Pożyjemy - zobaczymy ;)

jaksie
24-08-2009, 14:45
Ach, u mnie tez jedna ROCA :lol:

joliska
24-08-2009, 14:52
KFA, seria Retro

Patisiak
24-08-2009, 15:30
u mnie Oras i Teka chociaż miało być Grohe i Hansgrohe ;)

morfeusz1
24-08-2009, 15:43
Hansgrohe axor, Steinberg

magga
24-08-2009, 16:54
Hansa i Kludi (prysznic)

ambroma
24-08-2009, 17:50
Na razie tylko łazienka - Kludi seria Q-beo.

angela_ap
24-08-2009, 18:00
Grohe Eurostyle

moniaska
24-08-2009, 20:04
DEANTE VALEO - łazienka

http://images46.fotosik.pl/187/17c3c9e6913987d5m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17c3c9e6913987d5.html)

NOKITE - kuchnia

http://images49.fotosik.pl/187/8025b7f1bc0bdc28m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8025b7f1bc0bdc28.html)

Rezi
24-08-2009, 20:29
grohe + damixa

cieszynianka
24-08-2009, 20:34
Tu było:

http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoja-armatura-sanitarna-i-bateriami,t155533.htm?highlight=deszczownica

http://forum.muratordom.pl/baterie-lazienkowe,t67173.htm?highlight=baterie%20łazienk owe

http://forum.muratordom.pl/baterie-lazienkowe-deante,t118534.htm?highlight=baterie%20łazienkowe

http://forum.muratordom.pl/baterie,t43034.htm?highlight=baterie%20łazienkowe

http://forum.muratordom.pl/bateria-paffoni,t77616.htm?highlight=baterie

http://forum.muratordom.pl/baterie-lazienkowe,t67173.htm?highlight=baterie

http://forum.muratordom.pl/bateria-satynowa-czy-chrom,t117191.htm?highlight=baterie

http://forum.muratordom.pl/jaka-armatura-kfa-valvex,t19560.htm?highlight=wybór%20baterii

http://forum.muratordom.pl/armatura-do-lazienki-paffoni-tres-hansgrohe-czy-deante,t147162.htm?highlight=baterie%20łazienkowe

http://forum.muratordom.pl/baterie-kfa-i-loge,t125795.htm?highlight=baterie%20łazienkowe

http://forum.muratordom.pl/baterie-lazienkowe,t67173.htm?highlight=baterie%20łazienk owe

http://forum.muratordom.pl/zestaw-natryskowy-jaki-kupic,t106751.htm?highlight=baterie%20łazienkowe

http://forum.muratordom.pl/bateria-podtynkowa,t121006.htm?highlight=baterie%20łazien kowe

http://forum.muratordom.pl/baterie-bezdotykowe-w-lazience,t107076.htm?highlight=baterie%20łazienko we

http://forum.muratordom.pl/baterie-ciekawy-wzor-i-nie-drogie-poszukuje,t103771.htm?highlight=baterie%20łazienk owe

http://forum.muratordom.pl/bateria-wannowa,t26979.htm?highlight=baterie%20łazienkowe

http://forum.muratordom.pl/baterie-tres,t20587.htm?highlight=bateria%20prysznicowa

http://forum.muratordom.pl/bateria-z-termostatem-jakie-minusy,t58507.htm?highlight=bateria%20prysznicowa

http://forum.muratordom.pl/bateria-termostatyczna-prysznicowa-jaka,t32711.htm?highlight=bateria%20prysznicowa

http://forum.muratordom.pl/czym-sie-roznia-baterie-tanie-od-drogich,t136038.htm?highlight=bateria%20prysznicow a

http://forum.muratordom.pl/panele-prysznicowe,t156556.htm?highlight=deszczownica

http://forum.muratordom.pl/deszczownica-macie-polecanie-odradzacie,t116576.htm?highlight=deszczownica

:wink:

queene
24-08-2009, 21:43
Grohe :) kupione w casto w bardzo przystępnej cenie, rok uzytkuje i nic sie nie wytarło - często oznaczenia ciepłej/zimnej wody traca kolor, chodzi elegancko :)

mia123
24-08-2009, 21:52
Deante Neo Vento - dlatego, że mi się spodobały - kupiłam je chociaż miałam kupić coś porządniejszego ;)

kaszak
25-08-2009, 09:48
Roca Loft, ktoś tu ją opiniował jaką bardzo dobrej jakości.

magusha
25-08-2009, 10:38
hansgrohe :)

Anulkaa
25-08-2009, 10:45
...

irreality
26-08-2009, 13:29
Tres