PDA

Zobacz pełną wersję : Dom (LMB-24) i ogród Marzeny i Maćka



Strony : 1 [2]

maciejon
27-07-2007, 14:07
Dziękuję :)
A z metrażem działki to są i minusy. I to spore. Działka ma 35 a. Załozenie trawnika czy cywilizacja obszarów pokrytych korą były bardzo dużym wyzwaniem. Rosliny to spore koszty. Udało się.

Teraz cała energia skierowana jest na utrzymanie ogrodu, a wiec koszenie, plewienie, walka z chorobami roślin, ze szkodnikami, ... Ale nie narzekam. To wspaniałe móc temu poświęcać cały wolny czas :)

safikey
10-08-2007, 10:11
Ciągle oglądam Pana działkę i nie moge się nadziwić jaka jest zadbana i ładna. Nasz geodeta przychodzi 14 ewentualnie 16 sierpnia i wydziela nam działkę, potem 2-3 tygodnie kompletowanie dokumentów z geodezji i za około miesiąc już neotariusz. I wtedy.......................już naprawdę będziemy właścicielami działki. Jestem niesamowicie szczęśliwa i nawet ten ogrom pracy i wydatków mnie nie przeraża.

A mam takie pytanie jakie wymiary ma Pana działka od szosy i na długości. Bo ja nie widząc ogrodzonej "mojej" działki cięzko mi sobie wyobrazić jej wymiary.

Gorąco pozdrawiam
Sylwia

maciejon
10-08-2007, 15:30
Jakże znajomo zabrzmiały mi słowa o czekaniu na notariusza, by móc wreszcie stanać "na swoim". Rozumiem Twoja szcęśliwośc i zyczę, by plany i marzenia materializowały się :)

Dziękuje tez za miłe słowa pod adresem naszej działki. A odnosnie wymiarów (sądzę, że będzie to jasne, patrząc na zdjęcia "z lotu ptaka"): od głównej ulicy mamy 45 m, długosc to 100 m a największa szerokosc totrochę ponad 50 m. Całość ma 35 a.

PS. Miłe to, że tak często gościsz na naszej stronie no i w tym wątku :)

glowac
13-08-2007, 06:13
Wpaniały domek a kominek -MARZENIE!
Bardzo mi się podoba tylko czy ten kamień nie jest potem trudny w utrzymaniu - ma tyle porów???

maciejon
13-08-2007, 16:29
Witam i dziękuję :)

Kłopotów z utrzymaniem czystości trawertynu nie ma żadnych.
(Po napisaniu tego zdania podszedłem do kominka, by sprawdzić, czy jest kurz w trawertynie. Nie ma! Dziwne to, ale nie ma :) )

Jeszcze przed zamieszkaniem, ekipa budowlana nieumiejetnie paliła w kominku i mocno odymiła trawertyn. Dał sie bez problemu umyć wodą z Ludwikiem.

safikey
29-08-2007, 12:37
Witam
pisze aby potwierdzić że dziś przychodzi geodeta i wydziela nasza działkę. Ależ jestem szczęśliwa... :D

pozdrawiam słonecznie z lubelszczyzny

safikey :wink:

maciejon
29-08-2007, 20:30
Miło czytac szczęśliwe posty :D

A może gdzieś pokażesz Waszą działke? :)

solaris11
24-11-2007, 17:27
dziękuję za dobre chęci z ekipą, z przyjemnością poczytam posty na tym forum

Pozdrawiam

Żelka
22-12-2007, 21:03
http://www.kartki.urbanski.org/images/1198080802swi1.jpg

aka z Ina
24-12-2007, 23:46
http://kartki.onet.pl/_i/d/mikolaje_ok1_d.jpg
Zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dużo wspaniałych prezentów nie tylko tych w pudełkach ale i od losu, pięknej choinki i wesołego Mikołaja,
samego szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń w nowym roku 2008
życzy aka z rodziną

TomKa
29-12-2007, 00:02
Maciejon, gratuluję domku, ogrodu, dobrego gustu, porządku i wspaniałej strony. Ten interaktywny ogród to super pomysł, zdjęcia z lotu ptaka wspaniałe!
Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam!

maciejon
29-12-2007, 23:24
TomKa: Dziekuję :)
Stworzenie planu ogrodu chodziło za mna od dawna. Chciałem jakoś "opanować" te wszystkie nasadzenia no i śledzić ich losy. Do umieszczenia tego na stronie namówił mnie niejaki Pinus, udzielający się głownie w dziale "Pamiętajcie o ogrodach". Ogród jest bardzo młody. Pozostaje czekac i... dokumentowac :)

ANNNJA
05-01-2008, 23:25
Witam,
otwieram i otwieram i mam wrażenie że ciągle otwiera mi sie dziennik a nie Wasz komentarz...??
widzialam sporo dzienników,..domów, pomysłów,....
ALE wasz jest REWELACJA,...
z duszą artysty, ogród bajka,

ps.s. trudnicie się zawodową czymś związanym z fotografią, ew. przyrodą??? no normalnie takich ujęć to pozazdrościć- i dobrego smaku!!!!
domek b.sympatyczny, ogród BOSKI!!!!

maciejon
06-01-2008, 10:35
ANNNJA: Nie mamy dziennika!
Nasze zdjęcia sa zresztą w dziale "Galeria zdjeć domów ..." Komentarze też są w tym dziale. Trochę to inaczej, niż "normalnie", ale: dlaczego by nie? :D

Dziekuję za miłe słowa pod adresem naszej strony, domu i ogrodu.
Nie jestem żadnym fotografem, fotografikiem czy kimś związanynm z przyrodą. Jestem totalnym amatorem :) Z wiekiem dojrzałem do trochę innego patrzenia na to co wokół mnie. I tyle :)

PS. Ogród jakos bardzo powoli rośnie :-? :wink:

TomKa
01-02-2008, 21:26
Witaj!
Jeszcze raz pochodziłam sobie po Twoim ogrodzie. Cudnie! Każdy krzaczek opisany, niektóre mają tak dużo fotek. Wspaniała robota! Poproszę jeszcze o widoczek z kamery sprzed wejścia ...
Pozdrawiam!

maciejon
01-02-2008, 22:05
Już widać:) I dziękuję, za wskazanie błędu :)

Tylko dlaczego te rosliny tak powoli rosną :-? (Zupełnie inaczej, niż pies :wink: )

TomKa
24-02-2008, 22:10
Maciejon jeszcze Ci te rośliny urosną. Pod tak czujnym okiem, na pewno! A tego kreta :roll: , to masz od dawna? Współczuję bardzo, bo wiem jak ciężko się ich pozbyć :wink: :roll:. Poza tym przepiękny ten oczar :P !!

maciejon
02-03-2008, 17:34
Tomka :)
Z kretem (z kretami) walczę od początku. W pierwszym roku głównie chodziły w obszarach wyłożonych korą. Od roku - głównie tam gdzie trawnik. Próbowałem wielu technik (trucizny - kilka rodzajów, pułapki - zlapałem 6 kretów, odstraszacze elektroniczne, psia sierśc, karbid) Ech ... :evil:

TomKa
21-03-2008, 17:41
.
Pogody w sercu i radości płynącej

z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

życzy TomKa



http://images30.fotosik.pl/180/481aa4dbd6f65e99.jpg (www.fotosik.pl)

aka z Ina
21-03-2008, 19:54
RADOSNEGO ALLELUJA!!!!

http://kartki.onet.pl/_i/d/rozne_d.jpg[/b]

Żelka
21-03-2008, 22:18
http://kartki.onet.pl/_i/d/zloty_d.jpg

Maja W.
21-03-2008, 23:10
http://i216.photobucket.com/albums/cc232/maja_w/1kopia.jpg

Mętlik
08-04-2008, 10:08
...Na Forum był buba48 (a moze jeszcze jest), który juz wybudował ten dom...

Jestem, jestem ale pod pseudo Mętlik. Miałem długą przerwę i zapomniałem jak się logować. :cry:
Teraz wpadam na Forum sporadycznie, bo w pracy wprowadzili na serwerze jakieś ograniczenia i blokady. :oops:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ! :D

aka z Ina
08-04-2008, 11:29
no wreszcie!!!!!

pochwal sie chociaz na jakim etapie jesteś :wink:
( a to Ci brzydcy Panowie co zablokowali serwer :evil: )

Mętlik
08-04-2008, 14:29
Sorry ! Nie lubię się chwalić. Podobają mi się inne projekty. Wszelkie etapy budowy mam już dawno za sobą. Upłynęły 4 lata od zasiedlenia nowego gniazda. W trakcie eksploatacji wyszły wszystkie niedoróbki i fuszarki. Ale to normalne. Marzy mi się rozpoczęcie nowej budowy. Mam nawet koncepcję. :wink:
Pozdrawiam
Buba48

maciejon
08-04-2008, 15:08
...Na Forum był buba48 (a moze jeszcze jest), który juz wybudował ten dom...Jestem, jestem ale pod pseudo Mętlik.A to niespodzianka :) Witaj Buba48 :)
Nie pamiętam kiedy pisałem to, co zacytowałeś. Jesteś pierwszą osobą budującą LMB-24 z którą nawiązałem kontakt. To było dawno, dawno temu (tj. 4 lata :)). Od tamtego czasu miałem wirtualny kontat z kilkoma osobami, które wybrały ten projekt. Również LMB-42, a ostatnio LMB-24a. W zasadzie każdy wprowadzał jakieś modyfikacje. Niektórzy nawet bardzo duże. O ile pamiętam Ty też masz spore zmiany w stosunku do projektu.

Jestem ciekaw, Twoich doświadczeń z funkcjonalności tego projektu. A może napiszesz które z wprowadzonych zmian okazały sie trafione a które nie. Jak zapewne wiesz, u nas zmian w rozkladzie pomieszczeń w stosunku do projektu nie ma żadnych.

fillette
08-04-2008, 16:42
Spodobał mi sę kominek, takie lubię proste i z akcentem :D

safikey
09-04-2008, 13:34
Witaj Maciejon,

Ależ Twój ogród rozkwita - piekny, co miesiąc wchodzę i jest coś nowego po prostu niesamowicie urokliwy masz zakątek.

Co do naszej budowy to nadal zbieramy środki na rozpoczęcie - myślę, że zapowiada się to za około 2-3 lata. Niedawno kupilismy sobie mieszkanko w bloku więc aż tak bardzo nam się nie spieszy a poza tym nie za bardzo chcemy się podpierać kredytami tylko własną gotówką.
Więc na ten rok przewidziane ogrodzenie działki, sadzenie tujek i aronii i prawdopodobnie razem z poprzednimi właścicielami, którzy mają jeszcze działkę obok przyłącze gazowe a może i reszta, zobaczymy na ile nam wystarczy...

Nadal w planie jest LMB-24 i to napewno sie nie zmieni...

Wrzucę jeśli dam radę zdjęcia działki - na razie szczerego pola....
http://img181.imageshack.us/img181/3761/p1120085qg9.th.jpg (http://img181.imageshack.us/my.php?image=p1120085qg9.jpg)
Droga obok naszej działki

http://img183.imageshack.us/img183/1701/p1120088ut0.th.jpg (http://img183.imageshack.us/my.php?image=p1120088ut0.jpg)
Działka zimą

Bardzo gorąco pozdrawiam i obiecuję się często odzywać....

maciejon
09-04-2008, 19:59
Spodobał mi sę kominek, takie lubię proste i z akcentem :DNam też sie ciągle podoba :) ;)
Przy wyborze kominka zobaczyliśmy ten rodzaj obudowy ale z pomarańczowym kamieniem. Byliśmy bardzo napaleni na taki kolor. Na szczęćie ostudziliśmy się i wybraliśmy jasny kamien - trawertyn. Teraz, po dwóch latach mieszkania wiemy, że tamten pomarańczowy raziłby swoją ostrością. Ten nie narzuca się i jest ok :)



Ależ Twój ogród rozkwita - piekny, co miesiąc wchodzę i jest coś nowego po prostu niesamowicie urokliwy masz zakątek.

Co do naszej budowy to nadal zbieramy środki na rozpoczęcie - myślę, że zapowiada się to za około 2-3 lata.

Nadal w planie jest LMB-24 i to napewno sie nie zmieni...

Wrzucę jeśli dam radę zdjęcia działki - na razie szczerego pola....Miło, ze sie odzywasz. Dziekuję za sympatyczne słowa o ogrodzie. Staram się na bieżąco pokazywać jak on powstaje. I nie nazwał bym go zakątkiem lecz "zakątem" :) Spędzamy w ogrodzie wiele godzin dziennie. Najbardziej bola nogi od chodzenia :)

Podziwiam Waszą determinację odnośnie LMB-24. Kto jednak wie co przyniosą te planowane 2-3 lata.
Zdjęcia obejrzałem. Na drugim nie widać końca waszej działki. OGROMNA! ;)
Bedzie co zagospodarowywac :)

Grzesiec
11-04-2008, 21:39
Witam,

Muszę poinformować miłych forumowiczów, że w tym miesiącu zaczynam budowę LMB 24/L.
Chciałbym aby był taki ładny jak Maciejona.... ;)

Pozdrawiam
Grzesiec

maciejon
12-04-2008, 17:48
Grzesiec: Zyczę powodzenia! Myślę, że nie tylko ja będę Ci kibicował.
Może założysz na Forum dziennik budowy? :D

TomKa
21-04-2008, 13:46
Wróciłam ze spaceru po Twoim ogrodzie. Widać już wiosnę u Ciebie ...
A to zdjęcie szczególnie mi się spodobało

http://images26.fotosik.pl/199/89c4be6caaaec49b.jpg (www.fotosik.pl)


Mogę prosić, o aktualne zdjęcia magnolii w Twoim interaktywnym ogrodzie. Taki piękny drzewo - krzew, a tylko po jednym zdjęciu :oops: :) ?

maciejon
21-04-2008, 22:34
Tomka: W interaktywnym planie ogrodu jest wiecej zdjeć magnolii. Problem w tym, ze strona ta wymaga dopracowania tak, by łatwo odnaleść interesująca roślinę. Teraz, jak wiesz, jest to klikanie po omacku :)
Magnolii mamy 5, lecz trzy posadzone były dopiero ostatniej jesieni są mało fotogeniczne :) :wink:
Te starsze są ciagle małe :-? Jedna jest w lewym górnym rogu planu (samym rogu są śliwy). Druga (to trudniejsze) z lewej strony planu, w połowie grupy roślin - taka sama ikona jak dla pierwszej.

W dziale Ogród 2008 powtórzyłem tez jedno z nowych zdjeć magnolii.

TomKa
04-05-2008, 18:49
Mam, mam znalazłam i to jedną - gwiaździstą zanim odczytałam podpowiedź. Znalazłam ją szukając nowych zdjęć dodanych 1 maja :D . Wcześniej widziałam te trzy magnolie, rosnące przy domu.
Maćku, porównując zdjęcia z 2005 i aktualne widać wzrost roślin ... Może chciałbyś, żeby jeszcze szybciej rosły?
Kończąc dzisiejszy spacer po ogrodzie podsumuję: Ślicznie u Ciebie!

Z czego masz wykonany podjazd? Co to za kostka?

maciejon
04-05-2008, 21:17
Tomka: Jak pewnie zauważyłaś, dodałem do planu ogrodu spis roślin, z ktorego odsyłam - wskazuję na planie miejsce, gdzie wskazana roślina sie znajduje. Powinno to ułatwić nawigacje :)

W tym okresie ogród bardzo się zmienia. Przyrasta też ilośc zdjęć. Robię ostrą selekcję co umieszczać na stronie. I tak jest tego zbyt wiele :-?

Co do kostki brukowej to jest to Bulwar melanż (nie pamiętam "wiosna" czy "lato") z firmy Jadar. Te melanże pięknie wyglądały na paletach wystawowych w firmie. W praktyce, po położeniu było troche melanżu. Teraz po dwóch latach wszystko wyblakło, a nawet bardzo wyblakło. Wydaje się, że gdybyśmy wybrali Bulwar bez malanzu nie byłoby istotnej różnicy w kolorystyce.[/b]

anna2405
10-05-2008, 20:22
Ja w czerwcu zaczynam budowe LMB24a
Zrobilam jednak wiele przerobek...
-poszerzylam dom o 2 m, co dalo mi szerszy garaz i pomieszczenie gospodarcze, to umozliwilo polaczenie garazu z domem, a do pom.gosp przenioslam kotlownie
-poprzednia kotlownia zostala polaczona ze sciana do pokoju dziennego, tworzac spizarnie
-ubikacje dla gosci oddzielilam od bylej kotlowni, zostawiajac wejscie od strony wiatrolaru
-poszerzylam wejscie do pokoju dziennego (z korytarza 1,6m. z kuchni 1,8m)
-wyrzucilam lazienke od sypialni, powiekszajac to pomieszczeni (230x 340) zamieniajac na gabinet
-wydluzylam tara o 1m
-maksymalnie powiekszylam okna w wykuszu,zeby doswietlaly salon
Niestety nie mam lazienki z oknem-jednak nie byl to dla mnie priorytet
sadze,ze teraz ten domek zyskal na funkcjonalnosci!

maciejon
17-05-2008, 12:31
Witaj anna2405!
Opisana przez Ciebie ilośc zmian robi wrażnie! Ciekaw jestem, jak będzie wyglądała bryła budynku szerszego o 2 m.
Nie bardzo rozumiem, jak będzie się wchodziło do kuchni, skoro spiżarnia przylega do sciany salonu.
Co do zyskania na funkcjonalności" to kwestia gustu i subiektywnych odczuć.

Jeżeli będziesz pamiętała i miała na to ochote, pokaż kiedyś zdjecia bryły budynku. Ciekawią mine również te wieksze okna w wykuszu :)

anna2405
17-05-2008, 12:40
spizarnia bedzie przechodnia, czyli goscie z holu ida do salonu, a my (sluzba) przez spizarnie do kuchni :)
Bryla budunku wydaje mi sie,ze zupelnie sie nie zmienia-jest to poszerzenie symetryczne.
W czerwcu zaczynam budowe, to tak naprawde dopiero zobacze, coz tam powymyslalam.....

TomKa
08-07-2008, 00:21
Maćku, znów przyszłam nacieszyć me oczy :) . Jak zawsze bardzo ładnie u Ciebie. Stronę dopracowałeś w szczegółach i teraz dokładnie widać, jak zmienia się ogród i rosnące w nim rośliny.

Jak długo masz aktinidie? Czy w jakiś specjalny sposób o nie dbasz, np. opryski, nawożenie ... U mnie na jednej zaczęły zwijać się listki, a młode pędy zaatakowały mszyce :( .
Pozdrawiam :D

maciejon
08-07-2008, 22:45
TomKa: :D
To miła niespodzianka, że zaglądasz do naszego ogrodu. Już pogodziem się z tym, że zainteresowanie naszą stroną "topnieje". Cóż, aktualnymi są prezentacje trwających budów. Ogrody jakby troche z tyłu :-?

A odnośnie aktinidii. jedną (to ta przy drewytni) mamy od 2006 roku. Przez pierwszą zimę przemarzła. Zaczęła żyć wiosną 2007.
Dwie pozostałe zostału posadzone w 2007. Aktinidia ostrolistna pięknie zaczęła rosnąć i przestała. Pędy zaczęły zamierać. Jak już wszystko co wyrosło uschnęło zaczęła w tym samym roku odrastać od korzeni.

Zamieściłem dzisiaj aktualne zdjęcia wszystkich trzech aktinidii.

Sadząc aktinidie dawaliśmy uniwersalną ziemię ogrodnicza. Nie nawozimy ich wogóle., natomiast podlewamy dośc często. Akurat na aktinidiach jak dotąd nie mielismy żadnych mszyc. Również nie było żadnych chorób grzybowych, natomiast na innych roslinach jest tego w tym roku dużo a nawet wiecej :)

anna2405
09-07-2008, 20:10
dzieki TomKa odkrylam Twoja galerie!
rewelacja! Sposob robienia zdjec z lotu ptaka, hmm...? :)
Ja od poniedzialku zaczynam. na razie mam wytyczony budynek-wszystko przede mna. Maciejon, Twoja galeria jest dla mnie skarbnicą wiedzy!!!!
Pozdrawiam serdecznie!

maciejon
09-07-2008, 20:21
anna2405: Dziękuję :D i zycze sukcesu budowlanego :)

safikey
11-07-2008, 09:52
Nie było mnie kilka tygodni, no może kilkanaście. A tu Figa rośnie jak na drożdżach. Jest śliczna i taka urokliwa.... A ogród nie mogę się nadzwiwić jaki jest piękny.... Zadziwiający wprost....

U nas w lipcu firma będzie nam grodzić działkę, więc juz żyjemy tym ,że nareszcie cos rusza.... :D
Załączam zdjęcie, na którym widać na horyzoncie wyznaczanie działki, częściowo juz wykosozonej, rzeczywiście jest tego trochę...
a mój synek Marcel biegał z taka radością po działce i krzyczał: tu będzie mój domek - to było rozkoszne...chociaż jeszcze tyle pracy przed nami!!!!

http://img67.imageshack.us/img67/7637/dsc00736az4.th.jpg (http://img67.imageshack.us/my.php?image=dsc00736az4.jpg)

http://img521.imageshack.us/img521/7098/dsc00735ib7.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=dsc00735ib7.jpg)


Pozdrawiam gorąco
safikey

maciejon
14-07-2008, 17:15
safikey: Widziałem już zdjęcia dzialki zimą. Teraz- latem. Rozumiem, że nastepne będą nie jesieni lecz z ogrodzeniem :)
Dziękuję za odwiedzanie naszej strony i kibicujem Waszym planom :)

Kiedy zaczniecie budowę?

TomKa
15-07-2008, 22:56
TomKa: :D
To miła niespodzianka, że zaglądasz do naszego ogrodu. Już pogodziem się z tym, że zainteresowanie naszą stroną "topnieje". Cóż, aktualnymi są prezentacje trwających budów. Ogrody jakby troche z tyłu :-?

A odnośnie aktinidii. jedną (to ta przy drewytni) mamy od 2006 roku. Przez pierwszą zimę przemarzła. Zaczęła żyć wiosną 2007.
Dwie pozostałe zostału posadzone w 2007. Aktinidia ostrolistna pięknie zaczęła rosnąć i przestała. Pędy zaczęły zamierać. Jak już wszystko co wyrosło uschnęło zaczęła w tym samym roku odrastać od korzeni.

Zamieściłem dzisiaj aktualne zdjęcia wszystkich trzech aktinidii.

Sadząc aktinidie dawaliśmy uniwersalną ziemię ogrodnicza. Nie nawozimy ich wogóle., natomiast podlewamy dośc często. Akurat na aktinidiach jak dotąd nie mielismy żadnych mszyc. Również nie było żadnych chorób grzybowych, natomiast na innych roslinach jest tego w tym roku dużo a nawet wiecej :)

Zaglądam, zaglądam i ... :D nawet kilka osób Ci przyprowadziłam :wink: .
Z aktinidią u mnie identycznie, ale może nie powinnam się martwić, bo odżyje :) . Myślałam, że to te mszyce tak ją wykańczają, a ona się po prostu aklimatyzuje :roll: .

Zdjęcia aktinidii obejrzałam. Szybko i ładnie Ci się rozrastają.

anna2405
16-07-2008, 19:37
Ja ruszylam z moim LMB24a, ze wspomnianymi wczesniej zmianami....
jestem przeszczęśliwa i mam nadzieję,ze ta radość będzie nam towarzyszyć do konca budowy, a nie tylko teraz (budujemy drugi dzień :) )
Nasze wzmagania tutaj dokumentujemy http://www.daminet.pl/~adr13/
Pozdrawiam :)

maciejon
16-07-2008, 20:31
Ruszyłem natychmiast do ogladania zdjęć. No!, tempo imponujące.
Będę zaglądał i kibicował. Powodzenia :)

TomKa
24-08-2008, 19:47
Domek w poświacie poburzowej pięknie wygląda :D .
Maciejon, a te koźlarze to gdzieś u Ciebie w ogrodzie rosną :o ?

maciejon
02-09-2008, 20:50
TomKa
Jestes najwierniejszym Gościem na stronie naszego ogrodu :)
Ja duzo częściej jestem w ogrodzie niz na stronie ;)

A koźlarze niespodziewanie urosły na działce pod jedna z brzózek. Oby był to dobry poczatek :)

Grzesiec
02-02-2009, 21:07
Witaj Maciejon,

Pozdrowienia z Bielska-Białej. U nas w tym roku prace już ruszyły. Instalacja elektryczna na ukończeniu. Oczywiście często "podglądamy" Twój domek.

W którym miejscu instalowałeś programator pieca? Na końcu korytarza?

Grzegorz

[/img]

maciejon
02-02-2009, 22:04
Witaj Grzesiec :)
Miło, że tu zaglądaasz :)

Programator mamy przy piecu a raczej w obudowie pieca. Zdecydowaliśmy się na ten wariant po poczytaniu Forum. Nie pamiętam już argumentów, które przewazyły ale jesteśmy z wyboru zadowoleni.

Chodziło chyba o wybór "reprezentatywnego temperaturowo" miejsca w domu. Nie bardzo wiedziałem gdzie ono w takim domu moze być.

anna2405
03-02-2009, 11:50
jestem zachwycona Waszym ogrodem!!!!!!!!!! Rewelacja!
Czy możesz zdradzic mi, czy do aranżacji takiego cacka niezbędny jest architekt zieleni? Czy można pokusić sie o samodzielność w tej materii-oczywiście licząc na piękne otoczenie domu.
Jak duża jest Wasza działka? ile macie metrów od bramy do domu?( na zdjęcie patrząc mam wrażenie,ze około 20)
Przepraszam za tą wścibskość.... :)

maciejon
03-02-2009, 14:48
Dziękuję za miłe słowa :) i odpowiadam:
Do zaprojektowania ogrodu zaangażowaliśmy dwójkę młodych absolwentów studiów związanych z projektowaniem zieleni. (Był to kontakt "po znajomości" - więc tani). Przekazalismy nasze bardzo enigmatyczne sugestie odnośnie samego układu i wyboru roślin. Powstał projekt, który zaczęliśmy sami realizować. Po pierwszej części nasadzeń zaczęlismy mądrzeć ;) i wprowadzać modyfikacje.
Obecnie mozna powiedzieć, że układ ogrodu i duza część najstarszych roślin jest zgodna z projektem - reszta to "nasze" :)

Działka ma 35 arów (część trawnikowa to 23 ary) a odległosć od bramy do domu to 30 m.

A sam agród, mimo, że nam sie tez podoba :), to prawdziwym ogrodem stanie się dopiero za kilka (dobrych kilka) lat. Ale cóż, tego nie przyśpieszymy ;)

aga1401
03-02-2009, 15:16
wasz ogrod ogladam kilka razy do roku.u nas jest tez dzialka 30 arowa. mamy niewielki staw.niestety nie stac nas na projektantow.na razie podgladam inne ogrody i bede tworzyc cos na tej naszej lace.u nas bedzie (mam Nadzieje) miejsce na basen(taki sezonowy), piaskownice, hustawke i jakies drzewa owocowe.ale jesssssuniu to dopiero za kilka lat.drewutnia i szopka i troche krzewow tylko w tym roku.
wasz ogrod to prawdziwa skarbnica wiedzy.zdjecia sprzed 3 lat sa swietne.pokazuja ile sie moze zmienic w ciagu 3- 4 lat. wasz ogrod juz jest bajeczny.
domek tez jest super :)
czekamy na kolejne fotki z 2009 roku :)
pozdrawiam cieplo:) :D

anna2405
03-02-2009, 16:06
Ja mam także w rodzinie absolwentkę wrocławskiej architektury ogrodów. Wahałam się, jednak terz wiem,ze na pewno ją zatrudnię!
A ogród Wasz z pewnoscią będę obserwować!
:)

maciejon
13-02-2009, 13:18
czekamy na kolejne fotki z 2009 roku :) Dziekuję i informuje, ze są nowe fotki w dziale "Nasze rośliny 2009" i tym samym na Planie :)

anna2405: I Ty mozesz cos "zaobserwować" :)

Grzesiec
09-03-2009, 21:02
Witajcie,

Jadąc ostatnio z Poznania w kierunku na Wrocławia - widziałm LMB 24 ! Ale miejscowości nie pamiętam.

A u nas to już tynkują w środku ;)

Pozdrawiam
Grzesiec

maciejon
11-03-2009, 18:23
A ja w realu nie widziałem (poza naszym) LMB-24 :-? :wink:

Grzesiec, to kiedy się wprowadzacie? :)

anna2405
11-03-2009, 19:10
maciejonie drogi....
Mój dom stoi w stanie surowym-zamierzamy do jesieni skonczyc budowę i zamieszkać. Ziemia...........bieda! Kopce kretów, korytarze nornic (tak myślę), trochę chwastów. Spory teren (ponad 14 arów) porządnie utwardzony przez jeżdżący sprzęt ciężki. Na obrzeżach posadzone świerki-i to jedyny element jaki przypomina ogród.
Czy powinnam wziąć rolnika z traktorem i to wszystko (prócz świerków) przeorać? Czy o tej porze roku także mam zasiać nawóz zielony...?
...siąść i płakać...
Patrzę na Wasze fotki z okresu przygotowania gruntu. Czy możecie mi doradzić od czego zacząć oczyszczanie, uzdatnianie tej ziemi...?
pozdrawiam :)

TomKa
14-03-2009, 11:54
Witaj Maćku :D !
Przyszła wiosna, to zajrzałam do Twojego ogrodu, żeby podziwiać go w wiosennej krasie. Tylko gdzie te wiosenne foty? U mnie już tulipany całkiem spore, a przebiśniegi w pąkach. Bałam się o azalie, bo niczym nie zabezpieczyłam, ale też ładnie przy ziemi wypuszczają pączki, więc chyba mróz im nie zaszkodził.
Przegladałam Twoją galerię, żeby wnętrza troszkę podejrzeć i mam pytanie: gdzie mogę znaleźć jakieś najnowsze? I kolejne pytanie: jak układaliście w styczniu gres czym ogrzewaliście dom, bo nie wiem czy dobrze wnioskuję, ale ogrzewanie było później? I może :roll: jeszcze jedno pytanie: zadowolony jesteś z pieca? Ciągle stoimy przed dylematem jaki wybrać i nie posuwamy się do przodu od jesieni :wink:
Pozdrawiam

maciejon
15-03-2009, 08:50
maciejonie drogi.... :) :) :)
Od kilku dni zabieram się do odpowiedzi. Nie idzie mi, bo... nie wiem co Ci napisać.
Nasze doświadczenia niekoniecznie pokazują dobrą drogę do cywilizowania terenu na ogród. Napiszę Ci o naszych błędach, które jednak były częściowo warunkowane naszymi realiami.

Po kupnie działki została ona wykarczowana i głęboko przeorana. Na wiosnę wszystko zaczęło zarastać chwastami.
Mieszkając daleko od budowy, chcieliśmy jak najszybciej mieć ogród tj. duże rośliny, dlatego rozpoczeliśmy prace od wykonania ogrodzenia i posadzenia sporej części roślin na nieucywilizowanym terenie. Oczyszczaliśmy ręcznie z chwastów koła o średnicy 70-80 cm i sadziliśmy. (To, ze rośliny męczyły się i walczyły z chwastami i często brakiem wody to inna "bajka".) Roundup rozpryskiwany w tzw. międzyczesie częściowo likwidował np. ogniska chrzanów. Reszta chwastów "królowała". Osiągały ponad metr wysokości. Były od czasu do czasu koszone.
Zaprosiliśmy rolnika, który miał całość przejechać kultywatorem i bronami. I to był PORAŻKA. Było już zbyt twardo. Kultywator ciągle wyskakiwał. Brony głaskały toto. Posadzone rośliny bardzo UTRUDNIAŁY manewrowanie a konie jednym roślinom obgryzały czubki a inne rozdeptywały :evil:

Zaczęliśmy cywilizować ręcznie, widłami amerykańskimi, motyką. Bardzo szybko okazało sie to bardzo żmudnym, ciężkim i powolnym. Kupiliśmy glebogryzarką. Szło szybciej, ale równie szybko okazało sie, że glebogryzarka pięknie tnie wszystkie kłącza, a dla np. perzu to raj. Znów wróciły do łask widły amerykańskie, by oczyścić miejsca z największą ilością chwastów. Potem glebogryzarka i niekończące grabienie i wyciąganie chwastów.

Oczywiście po posianiu trawy wyszły chwasty. Przez pierwszy rok, trawnik wyglądał pięknie jedynie, gdy patrzyło się na niego pod sporym katem. Widzieliśmy jednak, jak koszenia w kolejnych latach eliminowały niektóre chwasty. A niektóre wcale!

Teraz darń jest juz miejscami gruba - dochodzi do kilkunastu cm.
Poza tym przestaliśmy marzyć na trawnik jak dywan - chcemy mieć trawnik normalny. Pomaga w tym i pies i krety i zima, po której mróz wysadza kępki trawy. (Należałoby wałować to wczesna wiosną czymś ciężkim)

Reasumując, wiem, że warto poświęcić czas na takie przygotowanie terenu, jak radzą CI w dziale Ogrody. Wymaga to jednak poświecenie całego sezonu. Z pewnością jednak nie pozbędziesz sie chwastów. A czy moja pisanina coś Ci dała – to już zupełnie inna sprawa :-?

maciejon
15-03-2009, 09:36
Witaj Tomka :D :D :D
Wiosny u mnie jeszcze nie ma. Dopiero wczoraj (14.III) stopniał śnieg na trawniku. Tam gdzie był odrzucany - jaszcze są całe zwały.Jedyne wyraźne pąki są na lilaku. Myślę, że lada dzień cos ruszy - i zacznie sie również forografowanie. Dzisiaj mogę pokazać wierzbe purpurową "Pendula" po wczorajszym przycięciu :)
http://www.maciejon.republika.pl/images/08_03_15-001.jpg
Ma ona ok 1,8 m wysokości. Po takim przcieciu przyrosty będą ponad 2 m - podcinamy je latem od dołu :)


A teraz pytania budowlane:
Wnętrz mieszkalnych nie publikujemy:) Mogę Ci przesłać cos mailem, ale podaj adres.

Gresy i terakoty rzeczywiście były kładzione przed instalacja ogrzewania. Był jednak kominek, który był uzywany i wystarczył.

Z pieca jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to wersja turbo (nie kondensat). Problemów nie ma. Sterowanie pogodowe. U nas wymaga ręcznego podnoszenia krzywych na panelu sterowania, gdy temperatury zewnętrze są rzędu +1 +3 stopnie a jest wilgoć na dworze. Problem żadnen, bo pokrętło bardzo łatwo się obraca :wink: :lol: Wybierając jeszcze raz pewnie wybralibyśmy to samo!

anna2405
15-03-2009, 13:50
Dzięki maciejonie!
Baaaardzo mi pomogłeś! Już szukam chłopa z widłąmi-pewnie za podobne pieniądze jak za orkę można to zrobić ręcznie!
Mnie takze interesują wnętrza-choć mam własną koncepcję :) Jesli jednak nie boisz się plagiatu, to chętnie zerknę moj mail [email protected]
My przymierzamy się do piecu Lind Duo 25 KW
:)

maciejon
16-03-2009, 19:50
Jesli jednak nie boisz się plagiatu, to chętnie zerknęPoszły :)

Grzesiec
29-03-2009, 17:49
Cześć Maciejon,

No chyba w sierpniu. Tynki skończone. Teraz instalacje pod posadzkami będą przygotowywane i wylewki.
A potem to już chyba z górki. Ale zobaczymy.

Grzesiec

anna2405
29-03-2009, 19:57
ja właśnie jestem przed tynkami-szukam ekipy. Grzesiec, ile kosztowały Cię tynki? Chciałabym mieć jakąkolwiek oreintację.....

TomKa
29-03-2009, 23:48
Dziękuję Maćku za odpowiedź. Też się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem z ogrzewaniem kominkiem, ale za duże ryzyko kradzieży. Mam nadzieję, że wiosna wkrótce do nas dotrze, zagości na dobre i wtedy ruszymy dalej.
Jeśli mogę prosić o te fotki domu, to adres wysyłam na priv. Z góry dziekuję

W sobotę byłam na działce i oglądałam rośliny. Niestety actinidia przemarzła. Przy ziemi ma jednak pąki. Czy jeszcze coś z niej będzie? Możesz wkleić zdjęcia swojej?

maciejon
30-03-2009, 07:30
W sobotę byłam na działce i oglądałam rośliny. Niestety actinidia przemarzła. Przy ziemi ma jednak pąki. Czy jeszcze coś z niej będzie? Możesz wkleić zdjęcia swojej?Nasze dwie aktinidie (sadzone w różnych latach) wymarzły do zera. Następnie zaczęły odrastać. Innymi słowy - pierwszy sezon był "w plecy". (U trzeciej tego nie było :) )
Myślę, ze Twoja też odbije i wszystko będzie OK :)

Chodzi Ci o zdjecia aktinidii po tej zimie?

PS. W Twej wiadomości na priv'ie jakoś nie moge odnaleść adresu mailowego :wink:

TomKa
30-03-2009, 13:33
:oops: :oops: :oops: teraz powinien być :D

Zdjęcia, jeśli można, aktualne, takie po zimie. Jeśli masz aktinidie jeszcze okręcone, to też po proszę, bo za rok na pewno je zabezpieczę i będę wiedziała jak :). Czy trzeba aktinidie teraz wiosną przycinać?

maciejon
01-04-2009, 19:29
Tomka!
Pokazuje dwie z moich aktinidii, choć przyznam, ze nie wiele widać.
Na zimę nie były one zabezpieczane. Jak dotąd też nie były cięte - mają po 2-3 lata.

http://www.maciejon.republika.pl/images/AKtinidia-001.jpg

http://www.maciejon.republika.pl/images/AKtinidia-002.jpg

http://www.maciejon.republika.pl/images/AKtinidia-003.jpg

Gosia80
02-04-2009, 12:26
Witam się po raz pierwszy, choć przyznam że od dawna śledzę forum.
Wasz dom z ogrodem wygląda uroczo :D Wielkie gratulacje :D
Po ponad dwóch latach zmagań z papierzyskami wczoraj ruszyła budowa naszego LMB 24 (odbicie lustrzane) ze sporymi jednak zmianami. Głownie to poszerzylismy dom o 2.7m (podwójny garaż) i na poszerzonej części na piętrze będzie taras, a w miejscu WC+CO obok wiatrołapu są schody na górę, gdzie będzie nasz "teren rekreacyjny". W pom. gosp. za garażem będzie kotłownia. Zamienilismy też łazienki.
Pozdrawiam serdecznie :)

maciejon
02-04-2009, 21:25
Witam się po raz pierwszyI w moim wątku :)


Wasz dom z ogrodem wygląda uroczo :D Wielkie gratulacje :DDziękuję :D


...i wczoraj ruszyła budowa naszego LMB 24 (odbicie lustrzane) ze sporymi jednak zmianami...Przyznam, że zakres zmian zaskoczył mnie :)
Ciekaw jestem jak bedzie wyglądał ten taras na piętrze.
Ciekaw jestem jak wygląda taki LMB-24.
Moze pokażesz jakieś zdjęcia jak dojdziecie do takiego etapu.

Gosia80
03-04-2009, 21:34
Sama jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądać. Fotki oczywiście pokażę :D
Domek buduje firma budowlana, 30.09.2009 mamy mieć odbiór stanu deweloperskiego. Mam nadzieję że wszystko pójdzie ok i jeszcze w tym roku zamieszkamy naszego LMBowca :P

maciejon
04-04-2009, 07:03
Fotki oczywiście pokażę :DŻyczę sprawnej i bezproblemowej realizacji i czekam :D

Gosia80
05-04-2009, 12:38
Mam takie pytanko, bo jakoś nie mogę sobie w wyobraźni ułożyć kuchni, (tym bardziej, że chcemy zrobić przejście z kuchni do garażu). Czy jest możliwość wglądu do Twojej? Byłabym bardzo wdzięczna za foteczki, mój e-mail: [email protected]
Pozdrawiam serdecznie

maciejon
05-04-2009, 16:06
Poszły :)

Przejście z kuchni do garażu: zmieści się.
Nasz układ kuchni jest na naszej stronie w dziale Projekt - zdjęcie"Nasz" rzut pomieszczeń.

Przy stole stojącym krótszym bokiem do ściany garażowej zostaje ok. 110 cm wolnej sciany :)

TomKa
05-04-2009, 20:40
Maciejon, normalnie zatkało mnie :o . To są 2-3 letnie aktinidie? Moje roczne nie sięgają tego najniższego szczebelka. Wczoraj obejrzałam jeszcze raz dokładnie te moje krzaczki i jest nadzieja. Jednego nic nie wzięło, a drugi przemarzł, ale przy samej ziemi ma jeden paczek. Mam nadzieję, że tak jak pisałeś, jeszcze odbije.
Za fotki domu też dziękuję. Pięknie u Ciebie, a ta lampka w gabinecie spokoju mi nie daje :wink:

Gosia80
05-04-2009, 21:58
Kuchnia śliczna, robi wrażenie :D Dziękuję za fotki, bardzo mi one pomogły :D Jaśniej mi teraz 8)

maciejon
08-04-2009, 07:16
... a ta lampka w gabinecie spokoju mi nie daje :wink:To z linii ELEGANT Patyna z firmy http://www.tekielak.pl/ :)

Sonika
09-04-2009, 21:32
Radosnych Świąt Wielkanocnych

http://www2.picturepush.com/photo/a/1574785/480/Picture-Box/osternest.jpeg

życzy Sonika

martynka1
10-04-2009, 08:52
Jaj przepięknie malowanych,
Świąt wesołych, roześmianych.
W poniedziałek kubeł wody.
Szczęścia, zdrowia oraz zgody.
WESOŁEGO ALLELUJA!
życzy Martyna


http://www.kartki.lagata.pl/kartki/23/1803.JPG

aka z Ina
10-04-2009, 11:11
http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-93.jpg

WESOŁEGO ALLELUJA!!!!!!!!!!!!

malgosia0023
10-04-2009, 11:52
ZDROWYCH,WESOŁYCH ŚWIĄT
http://www.skrzacik.now.pl/Grafika/Pocztowki/rozowe%20pisanki.jpg

aga1401
10-04-2009, 11:58
WESOLYCH SWIAT!!!!!!!
http://images49.fotosik.pl/101/323010c50da587b9.jpg (http://www.fotosik.pl)

TomKa
11-04-2009, 00:49
http://images36.fotosik.pl/97/88f217bf51f1b9d1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Gosia80
09-05-2009, 11:31
Witam, więc nasz domek rośnie, parter już jest, zapraszam na stronę http://forum.muratordom.pl/post3334852.htm#3334852

magpie101
13-05-2009, 23:31
maciejon napisz mi prosze czy Wasz pies moze biegac po calym ogrodzie, a jesli tak to czy Wam nie niszczy roslin?[/b]

maciejon
14-05-2009, 06:43
magpie101: Nasz pies a raczej suka :) biega po całej działce (35 a) - śpi w domu. Oczywiście psuje, psoci i niszczy.
Ma jakieś "zacięcie" do roślin, co od poczatku przejawiało sie wąchaniem gałążek, pąków i kwiatów no i nadgryzaniem czy odgryzaniem ich.
Kopie. Szuka pędraków i czort wie czego jeszcze. Regułą jest, że musi nosem sprawdzić wszystko co zostało przez nas dotknięte - w ten sposób odgryzła np. pąk magnolii :-?
Wzdłóż ogroszenia jest wydeptany tor w korze. Gdzy goni równolegle do niego, bawiąć sie z psem, który jest po drugiej stronie, kora fruwa. To samo, gdy coś intrygującego jedzie ulica.

Kopie goniąc krety (złapała dwa). Po sikamniu, głównie na trawniku zostają wypalone kółeczka. Dla "cięższego kalibru" ma ulubione miejsca, np. duza irga :-? no i oczywiście trawnik.

Kolejny problem to gniazda ptaków. Jest ich zawsze kilka w jałowcach czy tujach, niewysoko nad ziemią. Figa oczywiście dobiera się do nich, rozłamująć przy okazji krzewy. A co sie dzieje, gdy młode ptaki zaczynają wylatywać z gniazd - nie będe pisał :(

W czasie prac w ogrodzie ciągle jest nosem przy nas. Jej ulubioną pozycję pokazuje zdjęcie, gdy kilka dni temu sadzilismy jarząba macznego.


http://www.maciejon.republika.pl/images/09_05_08-049.jpg

Generalnie, staty są ale mało "bolesne" w kontekście całosci. Roslin jest dużo i może dlatego ich za bardzo nie widać.

O plusach posiadania psa tj suki pisał nie będe, bo to oczywiste :D

magpie101
14-05-2009, 13:43
Zdjecie jest boskie!
My mamy dwa psy, jeden to sznaucer miniatura i ten szkody robi minimalne, a drugi to mastif hiszpanski o wadze 90 kg i ten to demoluje doslownie wszystko co napotka na drodze :evil: . Calej dzialki nie ma do dyspozycji tylko jakies 400 metrow, caly tyl za domem, za gospodarczym i przod przed gospodarczym. Do przodu domu i dzialki obok domu (mamy waska, a dluga) nie ma dostepu, bo inaczej nic by nam nie uroslo. Moj pies 2 metrowe drzewa potrafi obgryzc do korzenia, przeszkadza mu wszystko co sie rusza na wietrze, a na iglakach najwygodniej mu sie lezy.
Ostatnio posadzilismy krzewy przy plocie za domem tam gdzie chodzi i wszystko zagrodzilismy siatka, bylo dobrze do momentu az nie wyczul, ze siatka ugina sie pod jego ciezarem, od tego momentu ciagle przelazi i niszczy wszystko :evil: . Teraz myslimy nad pastuchem elektrycznym, bo innej rady nie ma, mamy juz tyle nastawianych plotkow w srodku dzialki, ze mam juz dosyc, raz to koszt, a dwa nieciekawie wyglada.
Nie wspominam juz o tarasie, bo tam sobie zrobil legowisko i jest ciagly balagan.
Przepraszam za to narzekanie ale czasami tak musze jak mnie moj Leos wkurza ale i tak za nic bym go nie oddala.
Jeszcze raz napisze - Twoj ogrod bardzo mi sie podoba i sunie jest przeslodka :P .

maciejon
19-05-2009, 21:45
magpie101: Dziękuję

Dzisiaj lunęlo i sypnął grad. W ciągu godziny spadło 45 mm deszczu. Wyglądało tak jak na zamieszczonym zdjeciu. Więcej na naszej stronie w działach Podpatrzone i Figa

http://www.maciejon.republika.pl/Podpatrzone/09_05_19-027.jpg

magpie101
19-05-2009, 22:53
Ale u Was popadalo :o , u nas tylko pokropilo. Widze, ze Figa miala niezla zabawe w tych kaluzach :P .

duduś
20-05-2009, 19:12
Witam Marzenko proszę napisz mi na jaki kolor pomalowana jest Wasza altana i czy w rzeczywistości jest on taki jasny

maciejon
20-05-2009, 20:08
Altana (również szopa) były malowane Drewnochronem - mieszanką dwóch kolorów w stosunku 1:1.
Jeden z kolorów to Tek (Teak) a to chyba jasny orzech.
Altana była tak jasna jak na pierwszych zdjeciach. Teraz, po 3 latach kolor mocno wyblakł.
Maciek :)

Gosia80
22-05-2009, 15:45
Witam :) Chciałabym się zapytać czy zmieniałeś coś w elektryczności? Może coś po czasie wyszlo, że przydałoby się gdzieś gniazdo albo światło inaczej?

maciejon
26-05-2009, 15:50
Gosia80: Przepraszajac za opóźnienie odpowiadam:
Generalnie w bardzo dużym stopniu punkty świetlne, gniazda i właczniki umieścilismy tak jak w projekcie. Sugerowaliśmy sie jednak "naszym" ustawieniem mebli. Spradza sie to jak dotąd bez zarzutu.
Zmiany dotyczyły dodatkowych punktów:
- gniazda dla lampek nocnych w sypialni
- oświetlenie numeru domu
- dodatkowe gniazda w łazienkach do podłaczenia elektrycznych syszarek do ręczników (w praktyce bardzo rzadko uzywane)
- gniazda na strychu, na kominie od strony tarasu - przydatne
- oświetlenie na tarasie

Poza tym są osobne obwody dla:
- napędu gramy wjazdowej i garaż
- oświetlenia ogrodu
- oświetlenia i gniazda altany i szopy narzedziowej

I jeszcze jedno (niewykluczone, że już o tym kiedyś pisałem):
Łazienka bez okna w konsekwencji wymagała zainstalowania wentylatora w otworze wentylacyjnym. Warto doprowadzic tam zasilanie no i umiescic gdzieś wyłacznik (my mamy przy wyłączniku oświetlenia tej łazienki)

Gosia80
06-06-2009, 14:07
Dzięki Maciejon :)
U nas dach pokryty więc można ocenić bryłę domku. Zapraszam :)

aka z Ina
23-06-2009, 12:21
puk puk, co słychać? :wink: :D

maciejon
23-06-2009, 17:29
:D

Cóż nowego może być słychać?
Same stare ale dobre wieści.
Temat nr 1, 2 i 3 to ogród :). Sporo pada wiec wszystko rośnie jak szalone a najbardziej chwasty, wiec pracy nie brakuje. Koszenie 23 arów z setkami kosiarkowych piruetów wokół roślin to też wyzwanie. Ale tak gęstego trawnika jeszcze nie było!

Uszkodzenia po gradzie stają się coraz mniej widoczne. Przemierzajac ogródy często zaskakuje mnie widok znajomej rosliny: jaka ona inna, duza! Przez pierwsze trzy lata wiele roslin stało - teraz wreszczie ruszyły. Nie wszystkie. Bardzo powoli rosną buki i jodły.
Nie brakuje mszyc i innego paskudztwa. Nie mniej jest ok :D

aka z Ina
24-06-2009, 10:54
odnoście prac ogrodowych to tak jak u mnie!!!!!teraz ogród i tylko ogród...ja posadziłam roslinki w IV i V a już teraz widzę różnice :D

Cieszy to!!!!

pozdrowionka :D

TomKa
25-06-2009, 20:44
Maćku, niesamowity ten grad był u Ciebie, ale jak Ty go uchwyciłeś to nie wiem. Próbowałam przedwczoraj zrobić zdjęcia ulewie i gradowi i nic na nich nie widać. Wszystko rozmazane. Nie mogłam będąc u Ciebie nie zajrzeć do ogrodu i pewnie wiesz czego Ci najbardziej zazdroszczę? Oczywiście, kwitnącej aktinidii, a moja ledwo od ziemi odbija ...
Pozdrawiam

i proszę o więcej zdjęć aktinidii i może magnolii :roll: ?

aka z Ina
26-06-2009, 10:02
a tu znowu o jakiejs tam aktinidii :roll: :P

chyba musze sobie ją kupic skoro juz w kolejnym albumiku o niej piszą, zachwycając się :D

maciejon
26-06-2009, 17:55
:D
Umiesciłem na stronie aktualne zdjecia magnolii i (tych jakichś :wink:) aktinidii.

Ten rok dla przebarwiania aktinidii pstrolistnej jest bardzo dobry. Co prawda u mnie sa to jedynie pojedyncze liscie ale u Pinusa jest tego masa. Pozwalam sobie pokazac Jego zdjecie
http://www.pinus.net.pl/foto/actinidia_kolomikta_dr_szym.jpg

aka z Ina
27-06-2009, 09:58
ojojo ładne toto :wink: :D I to jest ona czy on???? ma owoce toto????

no i gdzie moge znależc Pinusa coby więcej poogladać??? :roll:

maciejon
27-06-2009, 11:21
Owoce ONA ma :)
A Pinus to: http://www.pinus.net.pl/index.html

Poza tym jest taki Forumowicz, lecz ostatnio pisze bardzo mało i tylko w dziale ogrodów

aka z Ina
27-06-2009, 15:07
aaaaaaaaaaaaaaaa to już jestem madrzejsza :wink: :D
dzięki!!!

Pinus
29-06-2009, 09:41
A tak wyglada ogród Marzeny i i Maćka w kropli porannej rosy:

http://maciejon.republika.pl/Podpatrzone/09_06_17-021.jpg
Foto - maciejon

Zobaczcie ogród ten w pełnowymiarowej krasie... (http://maciejon.republika.pl/Ogrod_plan/Ogrod_plan%20-%20index.html)
Setki pięknych zdjęć! - i tylko klikać, klikać, klikać...

Pozdrawiam
..

aka z Ina
30-06-2009, 10:01
nic nie widze :cry:

maciejon
30-06-2009, 13:25
nic nie widze :cry:Pinus wstawił odsyłacz do mojej podstrony z planem ogrodu.
Napisz więcej, co to znaczy "nic nie widzę". Czy nic Ci sie nie wyświetla?

A moze nie widzisz ogrodu w tej kropli? :( :-?

anna2405
01-07-2009, 20:20
Niesamowite ujęcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gratuluję :)

maciejon
01-07-2009, 22:21
Dziekuję :)

Jakże dawno Cie tu nie było . Chyba od wiosny :)
Jak budowa Twego LMB-24a??

aka z Ina
02-07-2009, 13:01
nic nie widze :cry:Pinus wstawił odsyłacz do mojej podstrony z planem ogrodu.
Napisz więcej, co to znaczy "nic nie widzę". Czy nic Ci sie nie wyświetla?

A moze nie widzisz ogrodu w tej kropli? :( :-?

ja mam tło niebieskie i kompletnie nic :roll:

maciejon
02-07-2009, 17:55
ja mam tło niebieskie i kompletnie nic :roll:Przesłałem kilka pytań na priv

TomKa
03-07-2009, 00:00
Dziekuję!
Przegladając po raz setny Twój fotograficzny dziennik dopiero spostrzegłam, jakie u Was są fantastyczne okna. Ależ mi się podobają. Super ten podział na węższą i szerszą część. Czemu nie zauważyłam ich rok temu?
Znalazłam też roślinkę dla siebie. Żylistek szorstki Plena. Muszę tylko doczytać co to takiego, ale pięknie kwitnie.
Na widok aktinidii Szymanowskiego zatkało mnie. Ależ się rozrosła!! Poza tym, jak zawsze czyściutko i zielono, i nadal zazdroszczę takiego ogrodu :wink:

maciejon
03-07-2009, 06:51
Tomka :)
Podobna do żylistka jest Kolkwicja chińska.
Jezeli nie wypatrzyłaś jej to proszę, a więcej zdjęć na planie:
http://www.maciejon.republika.pl/Ogrod_plan/Kolkwicja/08_06_05-010.jpg

anna2405
03-07-2009, 08:33
Jestem tu często....:)
My także mamy już propozycje ogrodu, lecz na razie sen spędzaja mi z oczu nornice! Dopóki się ich nie pozbędę nie ma mowy o czymkolwiek....
Pozdrawiam serdecznie :)

TomKa
03-07-2009, 10:50
... Jednak żylistek bardziej mi sie podoba :) . Ma ładniejsze kwiaty. Tylko jak zapewnić wilgotną glebę na słonecznym stanowisku? Zawsze mnie to zastanawia. Tam gdzie mam wilgotną ziemię, jest cień ewentualnie półcień. Na słonecznych miejscach mam sucho. Jak to połączyć :roll: ?

maciejon
03-07-2009, 11:02
Wykorować!
Warstwa min 5 cm dobrze zabezpieczy wysychanie. Sprawdzac w czasie suszy jak tam pod okrą i podlewać.

Tak mamy i działa, chociaz kory tam coraz bardziej cienka warstwa. Rozkłada sie toto no i jest Figa - spaecjalistka od kopania dziur i mieszania kory :)

TomKa
09-07-2009, 21:51
Jak dobrze pytać. Zawsze można czegoś mądrego się dowiedzieć. Faktycznie to jest sposób z tą korą. Tylko te 5 cm. to troszkę sporo i u mnie może to rozwiać.

Czy to jest żylistek?
Widziałam to cudo w Warszawie i tak mi się spodobało, że aż obfotografowałam :oops:
http://www1.picturepush.com/photo/a/1866464/oimg/Picture-Box/101-1941.jpg (http://www.picturepush.com/public/1866464)

i z bliska:
http://www2.picturepush.com/photo/a/1866465/oimg/Picture-Box/101-1940.jpg (http://www.picturepush.com/public/1866465)

maciejon
14-07-2009, 06:39
Tomka :)
Roślina o która pytasz to żylistek pośredni 'Strawberry Fields' (Deutzia x hybrida 'Strawberry Fields').
Aby nie wyszło na to, że tak się znam na roslinach, powiem Ci, że pomógł mi Pinus :)

TomKa
24-07-2009, 21:07
Nie bądź taki skromny i tak wiem, że znasz się na roślinach i świetnie sobie z nimi radzisz. Teraz juz wiem na pewno, że jakiś żylistek musi u mnie być. Czy pośredni czy szorstki, musi zdobić mój ogród. Podoba mi się.

Maciejon, a znasz może jakieś rośliny odstraszające komary? Mam ich miliony ...

maciejon
30-07-2009, 13:21
Nie wiem :(

W dziale ogrodów jest taki wątek: http://forum.muratordom.pl/co-na-komary,t165081.htm
Jest tam i taki post:

Ja na komary kupuję od 4 lat roślinę o nazwie Plectranthus. Jest to pnącze o ozdobnych biało obrzeżonych postrzępionych liściach. Z uwagi na specyficzny zapach bardzo skutecznie odstraszała komary w promieniu kilku metrów wisząc na tarasie altany. Kwiatek naprawdę zdaje egzamin. Polecam.
http://img2.vpx.pl/up/20090719/dsc09354.jpg (http://www.vpx.pl/foto,dsc09354.html)
Komary i meszki nie lubią zapachu anyżu i witaminy B complex, wydzielanej z potem.

TomKa
18-09-2009, 13:52
Ależ ten Twój berberys ma bordowe listki i jak pięknie Ci się rozrósł!

Co do kwiatka na fotce powyżej ... :oops: wstyd się przyznać, ale ... mam to w ogródku. hihih u mnie rośnie jako roślina płożąca :roll: i niestety z dala od domu :lol: :lol:

Wojtek Student
21-09-2009, 17:24
Witam.

Ponieważ to mój pierwszy post to w razie jakiejś wtopy proszę o wyrozumiałość. Jestem razem z żoną na etapie wyboru projektu do realizacji. Jeden z kandydatrów to LMB-24. Niestety w necie oprócz mało istotnych danych nic nie mogę znaleźć na jego temat. I tu jest prośba do forumowiczów którzy postawili ten dom. Jeśli to nie sprawi trudności to prosze o wykaz materiałów ( od betonu na więźbie kończąc ). Potrzebuję to do jakiejś orientacyjnej wyceny.

Pozdrawiam Wojtek

maciejon
21-09-2009, 20:23
Ależ ten Twój berberys ma bordowe listki i jak pięknie Ci się rozrósł! Jezeli chodzi CI o zdjęcie Dart's Red Lady to są to dwie sztuki :)
Czekam na jesienne przebarwienia berberysów. Będą zdjecia :)

maciejon
21-09-2009, 20:46
I tu jest prośba do forumowiczów którzy postawili ten dom. Jeśli to nie sprawi trudności to prosze o wykaz materiałów ( od betonu na więźbie kończąc ). Potrzebuję to do jakiejś orientacyjnej wyceny.
Zwracasz się z optymistyczną prosbą do forumowiczów. Ci, którzy budowali LMB-24 pewnie juz tu nie zaglądają. A tak wogóle, to nie ma ich zbyt wielu :-?

A przechodząc do meritum, tj. wykazu materiałów.
Twoja prośba byłaby dla mnie bardzo trudna do spełnienia. Musiałbym przekopać wiele faktur i powyciągać i zsumować kupowane materiały, a to benedyktyńskie zadanie.
W projekcie jest lakoniczne zestawienie materiałow: ilośc stali zbrojeniowej 827 kg, ilośc stali profilowej 288 kg oraz powierzchnia ścian wewn i zewn i dachu! Jest bardzo dokładna specyfikacja elmentów więźby dachowej. łączna objetośc drewna to 13.09 m3. Równiez dokładnie rozpisana jest stal zbrojeniowa:74 kg fi4.5, 35 kg fi 6, 59 kg fi 8,658 kg fi 12.
To wszystko, niestety.

Rozumiem, że chcesz porwnać koszty materiałów dla interesujących Cię projektów. Ambitne i trudne zadanie. Powodzenia.

fireowner
03-11-2009, 18:40
Witam, zacząłem właśnie budowę LMB 24a. Jestem na etapie wylewania wieńców. Moje główne pytanie czy mógłby ktoś udostępnić fotki z urządzonego domu, jeśli to żaden problem ;)? Z góry dziękuje :)

maciejon
03-11-2009, 18:46
Jest pewien problem, bo wnętrze (urządzenie) to jednak pewna prywatność. Jest na Forum wiele osób, które bardzo chętnie pokazuja urządzone wnętrza - ja jakos do tego grona niespecjalnie należę :)
Napisz moze co jest powodem poszukiwania urządzonych wnętrz. Gdzie tkwi problem?
Postaram sie Ci pomóc i moze obejdzie sie bez zdjeć :)

fireowner
03-11-2009, 18:55
Rozumiem to ale chciałem po prostu zobaczyć jak ludzie urządzają ten domek ;) Wcześniej miałem brać inny projekt i ludzie udostępnili wnętrze swojego domu, a mojego aktualnego projektu, który realizuje takich nie posiada. Jeśli to jest problem i narusza kogoś prywatność to nie będę nalegał ;) W końcu każdy ma do prawo do prywatności, jednakże zdarzają się ludzi, którzy lubią pokazać.

maciejon
03-11-2009, 19:05
Sądziłem, że masz jakieś dylematy z aranżacją wnętrz :)
Nasza aranżacja jest bardzo zblizona do tej, którą biuro Lipińskich wrysowało w katalogu. Natomiast sam styl urządzenia - to jak rozumiesz - i kwestia gustu i prywatności :)

fireowner
03-11-2009, 19:11
No tak, ale zawsze można coś podpatrzeć i ściągnąć :D No nic pozostało mi podpatrywać inne projekty ;)
Pozdrawiam

maciejon
03-11-2009, 19:15
:D

Jeżeli założysz watek z dziennikiem budowy i komentarzami, podeśli adres. Chętnie będę Ci kibicował.

A teraz życze powodzenia i satysfakcji z budowy:)

fireowner
03-11-2009, 19:23
Kibicować możesz i wielkie dzięki ale na dziennik chyba się nie skuszę bo brak czasu- praca i budowa. Codzienna monotonność ;) Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam

yuka
07-11-2009, 01:00
Witam, :D
Jestem pod wrażeniem ogrodu, Od kilku dni spaceruję po Twoim wirtualnym królestwie i coraz bardziej otwieram usta z zachwytu!!! CUDO!!!
Mam jedno (na razie :wink: ) pytanko: jak nazywają się te 2 krzaczki z widoku 10 takie jasnozielone, które na biało kwitną i mam wrażenie, że szybko rosną?
Z planu wychodzi mi, że mogłąby to być kalina, ale zdjęcia Twoich kalin to takie mniejsze krzaczki przedstawiają. Od razu widać jaka zaawansowana ze mnie ogrodniczka :oops: ale zanim się nauczę... będę pytać ekspertów :D
Pozdrawiam i raz jeszcze powiem: mistrzostwo świata!!!

maciejon
07-11-2009, 11:57
Dziękuję w imieniu Żony i swoim za słowa uznania dla naszego ogrodu :)
Odpowiadajac na Twoje pytanie o "te 2 krzaczki" :D , których nie ma na planie. To były bzy czarne 'Aurea'. Były, bo od wczesnej jesieni tego roku juz ich nie ma.

Posadzilismy je w 2004 roku, tak jak to było w projekcie. Rosły rzeczywiscie bardzo szybko i wyglądały bardzo ładnie - taka jaśniuteńka zieleń, szczególnie wiosną. Jednak juz w poprzednim roku zaczęlismy sie zastanawiac, nad ich usunieciem, bo:

- latem, gdy przychodziły upały jsłońce paliło asne liscie i na szczytach była masa czarnych "skrętów". Wyglądało to bardzo brzydko.
- były one ulubionym siedliskiem mszyc. Były tego ogromne ilości przez cały sezon i nie udawało się tego wytępić. Im większe były krzewy, tym operacja oprysku była trudniejsza.
- krzewy juz w czwartym roku zaczęły się degenerować. Polegało to na tym, że w środku była cała masa pustych gałęzi, mimo, że na każdym przedwiośniu były one mocno cięte.
-spotkaliśmy się z opiniami fachowców, że czane bzy to mało ciekawa roslina. Jest bardzo krucha i w miarę uplywu lat - degeneruje się, co zreszta miało u nas miejsce.

Umieściłem dzisiaj na planie aktualne zdjęcia ogrodu, w tym widoki 10 i 11, pokazujace zmiany w tym miejscu. Na planie, w miejscu jednego z bzów posadzilismy kalinę japońska 'Cascade' a za miejscem po drugim - grójecznika. (Z tego miejsca wyleciał też sumak octowiec, który jest widoczny na zdjęciach z 2007 i 2008 roku widoku 10.)

Jezeli uwaznie porównujesz "widoki" to mozesz dostrzec wiele zmian, polegajacyh na usuwaniu i dosadzaniu roslin :)

yuka
07-11-2009, 23:05
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :wink: Teraz już wszystko jasne :) A dlaczego pozbyliście się sumaka? Ja jestem zauroczona tym drzewkiem, w zasadzie o każdej porze roku. Chciałam go posadzić przed domem i nawet zasięgnęłam już porady (dzięki Elfir :) ), że najlepiej zrobić to w beczce bez dna, żeby się "nie rozłaził". A dlaczego u Was go nie ma? Nie pasował do koncepcji czy ma jeszcze jakieś inne wady ukryte?
A widoki porównuję i rzeczywiście zmian widzę trochę :oops: ale to znaczy, że ogród cały czas jest "twórczym poletkiem artysty"
Naprawdę miło jest oczy cieszyć takimi widokami :D Jeszcze raz gratuluję :D :D :D

maciejon
08-11-2009, 13:02
Sumaka usunęliśmy przede wszystkim dlatego, że był to egzemplarz meski (?). Bardzo słabo się przebarwiał oraz gubił natychmiast kwiatostany. Zostawały same "iglice". Poza tym pojawiła się bardzo duza ilość odrostów. (Ten pomysł sadzenia w beczce jest bardzo doibry :) )

TomKa
13-11-2009, 11:44
Maciejon, ależ Twój ogród się zmienił. Nie chodzi mi tylko, o to, że wszystko rozrosło się, zagęściło, ale również o to, że jesienią ogród nabrał niesamowitych barw. Ostatnio wszystko w soczystej zieleni, teraz żółcie, rudości, czerwienie. Pięknie! I jeszcze ten owoc kiwi, do pozazdroszczenia ;)! Czy druga aktinidia też owocowała? I prośba: mógłbyś zamieścić fotkę z kamery nr 1 albo z miejsca na lewo od niej spod brzozy-perukowca, ale nastawionej na widok domu? Po prośbie jeszcze jedno pytanie: czy pierisy zabezpieczasz na zimę? Mojemu po tym jednodniowym śniegu zbrązowiały młode listki i pąki. Coś z tym teraz robić czy zostawić do wiosny?

maciejon
14-11-2009, 17:46
Tomka :)
Po pierwsze - jak zwykle jesteś bardzo miła i łaskawa dla naszego ogrodu. Dziękuję :D

Po drugie - owocowała tylko aktinidia ostrolistna. Owoców było dobre kilkanascie sztuk. Były bardzo smaczne, szczególnie po przymrozkach. Szkoda, że takie małe :)

Po trzecie - skąd Ty wiesz, ze mamy pierisy? :roll: Nie pamiętam, bym pisał o nich lub zamieszcał ich zdjecia.

Mamy 4 odmiany pierisów japońskich: Sarabande, Debutante, Valley Vallentine oraz Little Heath. Jedynie ten pierwszy rośnie satysfakcjonująco. (Zamiesciłem dzisiaj jego zdjecie w dziale "Nasze rosliny 2009".) Pozostałe są bardzo mizerne - też poczerniały ostatnio. Na zimę nie zabezpieczamy ich. Zobaczymy na wiosnę co z nich zostanie. Obetniemy to co suche i "niech sie starają". Jezeli "odmówią współpracy" - będzie out :)

I po czwarte - spełniam Twą prośbę o widok na dom z okolic perukowca. Niestety to juz późna jesien i tak smutnawa sceneria :)

http://www.maciejon.republika.pl/images/09_11_14-001.jpg

fireowner
14-11-2009, 17:53
Ładniutko prezentuje się ten Wasz domek ;) U mnie dzisiaj przyjechała więźba i chłopaki zaczynają montować ;) Zazdroszczę Wam tak pięknego ogrodu
Pozdrawiam

maciejon
16-11-2009, 08:24
fireowner: Dziękuję :)

Ciekaw jestem zdjeć z Twojej realizacji LMB-24a :)
A ogród - my pierwsze rosliny sadzilismy w trakcie budowy. Warto! Pierwsze 2-3 lata to mało imponujące przyrosty.

fireowner
16-11-2009, 17:00
U nas to na razie nie można nic sadzić bo za duże pobojowisko :D Zaczniemy coś na wiosnę jak wyrównamy teren i go uporządkujemy ;)

Żelka
20-12-2009, 19:02
http://kartki.net.pl/kartki/4/small/151s.jpg
Wesołych, zdrowych, spokojnych Świąt!

martynka1
20-12-2009, 19:40
Świąt pięknych śnieżnych,
mrozem malowanych.
Prezentów tylko takich...
długo pamiętanych.
Sylwestra w tańcu szalonego
w szampanie skąpanego.
Zaś w Nowy Rok gdy zajdzie księżyc
a świt się światem rozniesie
niech jeszcze raz przyjdzie św.Mikołaj
i ...spod stołu podniesie!
Boże narodzenie to czas,
by przesłać Ci najserdeczniejsze życzenia
miłości, spokoju i radosnych chwil
spędzonych w gronie rodziny
życzy Martyna

http://images49.fotosik.pl/240/a9c9831cb21308e1.jpg

magpie101
21-12-2009, 11:27
Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,
a blask gwiazd przypomina,
że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie!

http://img452.imageshack.us/img452/9153/4682xk3.png

maren100
21-12-2009, 15:55
http://images38.fotosik.pl/236/ce91b7063bd8eaa7med.jpg

aka z Ina
22-12-2009, 12:41
Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia życzy aka z rodzinką

http://kartki-internetowe.pl/kartki/44/4/d/491.jpg

TomKa
24-12-2009, 09:02
Przez śnieżycę, zawieruchę ślę życzenia i otuchę,
by te święta, choć tak zimne,
były ciepłe i rodzinne.
Moc prezentów i miłości,
w Nowym Roku pomyślności.

``````````{\
````````{\{*\
````````{*\~\_______
```````{```\`<:<:<:>:>
``````{~`*`\((((((^^^)
`````{`*`~((((((( `?`?
````{`*`~`)))))))). _ ' )
````{*```*`((((((('\ ~
`````{~`*``*)))))`.`\
``````{.*~``*((((`\`\))_.?-.
````````{``~* ))) `\_.-'``
``````````{.__ ((`-*.*
````````````.*```~``*.
``````````.*.``*```~`*.
`````````.*````.````.`*.
````````.*``~`````*````*.
```````.*``````*`````~``*.
`````.*````~``````.`````*.
```.*```*```.``~```*``~ *.
..*``~```````````~`````*.
~~* ~~* ~~* ~~* ~~*.*


życzy
TomKa z rodziną

Sonika
24-12-2009, 09:27
Wesołych Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija

życzy Sonika z rodziną


http://www4.picturepush.com/photo/a/2676727/640/Inspiracje/507px-Christmas-tree-choinka2.jpg

magpie101
31-12-2009, 15:43
http://www.kartki-internetowe.pl/kartki/48/6/d/627.jpg

Gosia80
10-01-2010, 13:45
Dziękuję za życzenia i również wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku życzę :)

fireowner
23-01-2010, 14:09
Jako, że założyłem dziennik budowy mojego LMB 24a podaje adres:
http://forum.muratordom.pl/post3968387.htm#3968387 chętnych zapraszam :)

maciejon
24-01-2010, 09:11
Dziękuję za link. Już zaglądam :)

TomKa
28-01-2010, 18:42
maciejon, nie podziękowałam Ci jeszcze za ostatnią fotkę domu i za odpowiedzi na moje pytania. Dziękuję! Skąd wiedziałam, że masz pierisy? To proste! Czy nie pisałam, że często przechadzam się po Twoim ogrodzie? Pisałam! A jak się przechadzam, to nie z zamkniętymi oczami ... a jak spotkam jakąś znajomą roślinę albo taką, która mnie zachwyci, to zapamiętuję. Proste, nie? Między innymi dlatego chciałam jeszcze zdjęcie z tego rogu działki...
Dobrze, a teraz proszę się wytłumaczyć, dlaczego roślinek w zimowej odsłonie nie ma? Na szczęście perełkę znalazłam: śliczny zachód słońca.

i nie napiszę, który link nie działa, bo na sknerę wyjdę ...

maciejon
28-01-2010, 19:08
Tomka :)
Jak zwykle Twój post wprowadza mnie w bardzo dobry nastrój :)

Zimowych zdjęć nie ma bo ogród teraz wygląda tak: gruba warstwa sniegu i wystające, bezśnieżne kikuty. Mało to fotogeniczne. :(
Jezeli wypatrzyłaś zachód słońca to pewnie wypatrzyłaś też zdjecia sikorek, które są teraz moim obiektem zainteresowania w ogrodzie :)
A w lutym powinny zakwitnąć oczary :)


i nie napiszę, który link nie działa, bo na sknerę wyjdę ...Zaintrygowało mnie to okrutnie :wink:
Napisz koniecznie, bo coś tam grzebię w stronie i mogłem coś namieszać. Tym bardziej ze odchudzam podstrone z planem ogrodu.

paradis
13-03-2010, 21:18
Jako, że założyłem dziennik budowy mojego LMB 24a podaje adres:
http://forum.muratordom.pl/post3968387.htm#3968387 chętnych zapraszam :)

Witam :) Jako, że z tamtym dziennikiem zrobiła się niezła kaszana podaje nowy link w podpisie ;) Pozdrawiam

maciejon
14-03-2010, 06:59
WItaj!
Kaszana rzeczywiscue tam niezła :)
Czy do nowego Dizennika budowy istnieje jakas strona z komentarzami?
Dobrze byłoby, gdyby link do niej był widoczny w stopce Twoich postów :)

paradis
24-03-2010, 19:23
Komentarze można dodawać w bezpośrednio w dzienniku :) Wolę tak bo mnie roboty jest.
Pozdrawiam

magpie101
29-03-2010, 21:01
http://grafika.redakcja.pl/Gift.obiekt2.aspx/400/0/Gift/a80c8f33-9324-4747-90ee-198e2f861309_20090306020149_Zabawne-wielkanocne-zyczenia.png


Tęczowych pisanek,
na stole pyszności,
mokrego dyngusa
i wspaniałych gości.
Niech to będzie czas uroczy,
życzy Magda miłej Wielkanocy.




http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-99.gif

paradis
31-03-2010, 21:29
http://images49.fotosik.pl/279/f37a98b725d715aa.jpg (http://www.fotosik.pl)


Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

yuka
31-03-2010, 22:15
http://i43.tinypic.com/16auxwx.jpg

maciejon
29-04-2010, 07:11
Wiele osób realizujących budowę domu wedlug tego projektu wypowiadało się krytycznie o wielkości tarasu. Jego wielkośc doskwierała również i nam. Po czterech latach mieszkania zdecydowaliśmy się na zmianę.
W dziale "Elewacje, schody" naszej strony sa zdjecie pokazujace taras po zmianie.
Przy okazji wymieniliśmy jego nawierzchnię. Gres "antypoślizgowy" (?), w praktyce bardzo niebezpieczny po opadach śniegu - na klinkier.

anna2405
18-05-2010, 18:31
Masz rację maciejonie. Myśmy od razu powiekszyli taras. Jestem zadowlona. jednak nie o tym chciałam pisać.
Poszukuję drzewka-wiąz camperdownii. Natknęłam się na strone roślin, gdzie fotki podpisane są maciejon-to chyba nie jest przypadek :)
Czy wiesz może, gdzie moge dostać camperdownii, najlepiej w sprzedazy wysyłkowej....? Bardzo mi na nim zależy.
Pozdrawiam, Ania

maciejon
18-05-2010, 22:14
Jak podpisana fotka, to pewnie na stronie Pinus'a :)

A odnośnie wiazu: kupiliśmy go w szkółce w Łańcucie (mieszkamy na podkarpaciu).. Wiąz był duży tj. ok. 1.80 wysokosci w doniczce chyba 10 l. Na planie naszego ogrodu mozna go zobaczyc zaraz po posadzeniu - był to czerwiec 2007.
Nie wiem gdzie mozna go kupić w Internecie. Nie wiem również, jak duze sadzonki są w ten sposób sprzedawane.

anna2405
19-05-2010, 09:07
Bardzo dziękuje,będę szukać nadal.
Jak u Was sytuacja powodziowa? Z przerażeniem słucham wiadomości.
Trzymam kciuki :)

maciejon
19-05-2010, 18:10
Jak u Was sytuacja powodziowa? W "naszej" części podkarpacia, tej blisko Roztocza, wszystko w porządku. Lokalna rzeczułka jest pełna wody, ale nie ma żadnego zagrozenia dla miasteczka. Poza tym nasz dom stoi troche wyzej :)

e-mól
10-05-2011, 07:48
Od roku nikogo tu nie było, ja bym chciała ogród pooglądać znowu, a strona nie działa :( wielka szkoda.

maciejon
10-05-2011, 12:32
Od roku nikogo tu nie było, ja bym chciała ogród pooglądać znowu, a strona nie działa :( wielka szkoda.
Cóż, to, że nikt tu nie ząglada nie dziwi nmie - taka jest kolej rzeczy: ja na Forum Muratora jestem nieaktywny to nie ma tutaj wpisów.
Co do strony to aktualizuję ją na bieżąco. Niestety nawala republika.pl. Nie wiem co sie dzieje, bo nie ma kontaktu a admnem, a na jej Forum jest masa postów mówiacych o jakichś problemach. Mam nadzieję, ze sie to skonczy.

Próbuje własne umieścic tutaj kilka zdjeć z ogrodu pobranych ze strony, ale nie udaje mi się.
Wracam do pracy w ogrodzie (formuję zywopłot z tui :) ) - do pokazania tutaj kilku zdjeć podejdę wieczorem :)

maciejon
10-05-2011, 20:56
Strona juz działa. Oto jedno ze zdjęć z ogrodu: Magnolia 'Gold Star'
http://www.maciejon.republika.pl/Ogrod_plan/Magnolia Gold Star/11_05_03-023.jpg

safikey
29-06-2011, 16:32
Witam Pana,
Może pamięta Pan gdy w 2007 zachwycałam się Pana domem a potem i ogrodem. Stan ten trwa do dzisiaj - prosze wierzyć.
Od tego czasu trochę się zmieniło - budujemy ale projekt LMB-17 Odessa troche większy niż Praga, lecz bardzo podobny w rozkładzie pomieszczeń.
Jeśli Pan pozwoli pochwalę się tym co od tego czasu udało się nam wybudować:-)

2008 pojawiło się ogrodzenie:
http://img541.imageshack.us/img541/3149/43may.jpg
By safikey (http://profile.imageshack.us/user/safikey) at 2011-04-11

2011 kwiecień budował sie dom i garaże (widok z ogrodu)
http://img812.imageshack.us/img812/1188/zdjcie043iii.jpg
By safikey (http://profile.imageshack.us/user/safikey) at 2011-04-12

2011 czerwiec domek aktualnie
http://img820.imageshack.us/img820/4930/zdjcie000j.jpg
By safikey (http://profile.imageshack.us/user/safikey) at 2011-06-29

A poza tym w kwietniu na świecie pojawiła się nasza córeczka Zuzanka więc mam już radosna dwójkę: Marcela i Zuzę.

Proszę trzymać kciuki za moją budowę...

Nadal będę odwiedzała Pana ogród

Pozdrawiam Safikey

maciejon
29-06-2011, 19:14
Witam safikey!
Twój wpis jest niezwykle miłą niespodzianką, a Twój nick jest mi jakoś znajomy :)
Dziękuję za zdjęcia. Domek prezentuje się ładnie. Ładna (i trochę znajoma) bryła.
Działka wygląda na dużą. Tak to odbieram patrząc na drugie zdjęcie. :)
Jezeli rzeczywiście jest duża to przed Wami duże wyzwanie ogrodowe :)

My poświęcamy cały czas ogrodowi. Absorbujące to, wymagające wiele pracy ale dające ogromną satysfakcję :)
Trzymam kciuki za Wasza budowę a do naszego ogrodu oczywiście zapraszam.
Serdecznie pozdrawiam :)

safikey
08-07-2011, 09:10
dzięki za zaproszenie do odwiedzania Pana stron!!!

Pana domek i ogród są naprawdę fantastyczne :-)

a nasza działka podobnie jak i Pana ma 34 ar, więc jest duża aby sie wykazać, ha ha ha

pozdr

manjusha
08-07-2011, 10:32
bardzo efektowny dom i praktycznie pomyślany, także pod kątem strefy gospodarczej, widziałam go wcześniej na stronie u Lipińskich

maciejon
08-07-2011, 16:25
manjusha: Dom jest rzeczywiśie praktyczny i wygodny. Mieszkanie w nim pokazuje jednak elementy, które mogłyby być trochę inaczej rozwiazane :)
Cóż, zawsze chce sie lepiej :)

safikey
08-08-2011, 17:36
a skoro Pan o tym mówi, to zapytam co ewentualnie by Pan zmienił w swoim domku???

może posłucham, pomyślę i przemyślę jak jest u mnie :-)

pozdr safikey

maciejon
08-08-2011, 19:02
A więc:
1. Zwiększenie tarasu juz w trakcie budowy. Nie musiałbym tego robić po kilku latach mieszkania.
2. Poszerzenie garażu - tak o 30 cm.
3. W pomieszczeniu gospodarczym ( u nas wejście od południa) okno przenieść na bok budynku tj. od wschodu. Pomieszcenie to wykorzystujemy jako spiżarnię i okno potęguje nagrzewanie.
4. Poszerzenie kotłowni kosztem wiatrołapu - tak o 15-20 cm.
5. Nie budowanie kominka! W parktyce jest on wykorzystywany bardzo rzadko. Poza tym dezorganizuje aranżację calej sciany.
6. Przy kładzeniu podłóg (deska barlinecka) nalażalo zrobić dylatacje w kazdych drzwiach. Teraz, w upalne dni lata, podłoga fragmentarycznie ma tendencje do wybrzuszania się. Poza latam jest ok.
7. Prawdopodobnie nie robilibyśmy otwartej kuchni. Zapachy mimo wyciągu rozłażą się mocno po całym domu.




a poza domem
8. Zwiększyć przekroje kabli do futrki i bramy. Spadki napięcia stawrzały problemy przy poprawnym działaniu domofonu.