PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NEPTUN pracownia DOMUS



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17

Aleksandra W.
12-02-2008, 18:20
Witaj na neptunkowym forum mrdim!!! :)
tak się domyślałam, że Obora to nie jakaś tam obora, no ale dobrze, że wyjaśniłeś o co chodzi :) a nazwa ulicy faktycznie piękna!
Ja się dołączę do wymienionych pytań- napisz jakie zmiany planujesz??? do czego sam doszedłeś, a w czym Ci pomogło nasze forum?

kasiakp , czy decyzja o nie budowaniu Neptunka jest ostateczna?
a może jednak?

Dundelka, nie dam linka do moich schodów, bo firma nie ma strony ale mogę napisac, że schody będą piękne!! oczywiście, mam taką nadzieję.. Schody będą wykonane zgodnie z moją koncepcją- dwuzabiegowe, drewniane, tralki z elementami metalu. Zastanawiam się tylko nad kolorem???? Nie wiem, czy powinien byc taki jak podłogi? czy może inny? wiem, że podłogi chcę miec nie za jasną nie za ciemną, coś w kolorze wiśni albo jaśniejszego drewna egzot.

mrdim
12-02-2008, 18:21
hey
Ja tak jak większość główne zmiany planuję na parterze :) .
Po pierwsze robię lustro neptuna, a z głównych zmian na parterze:
- kominek idzie tak jak większość na ścianę wspólna z drugim pokojem, tyle tylko że ja myślę o kominku narożnym (jeszcze do przemyślenia);
- w pokoju gościnnym dodatkowe okno na scianie, na której go brak - tam przez chwilę rano będzie nam przyświecało słoneczko. Ktoś już jak widziałem dodawał tam okno, jednak moje nie bedzie tak duże;
- tak jak u większości najgorszy dylemat sprawiła jadalnia - u nas będzie przy wyjściu na taras. Cały czas zastanawiam się w związku z tym, czy jest potrzeba powiększania pokoju. Nie chcę robić tego kosztem tarasu bo nadaje on taki swoisty urok Neptunowi :D . Jesteśmy minimalistami więc przy ograniczeniu mebli może uda się bez powiększania (jeszcze do przemyślenia);
- brak wyścia z kuchni na taras, nam wystarczy tam okno;
- my nie lubimy biegania po schodach, ale jako, że mamy małego szkraba to i tak nasza sypialnia bedzie na górze. W związku z tym na dole będzie pokój gościnny, więc i łazienka nie jest nam tam potrzebna.
- za powyższą likwidacją łazienki idzie dodatkowe miejsce na pomieszczenie gospodarcze z wejściem z korytarza. Będzie tam pralnia i dodatkowe regały na różne duperele;
- również z korytarza będzie wejście do ubikacji powiększonej nieco w stosunku do oryginału, aby mógł znaleźć sie tam prysznic. To na wszelki wypadek, jak za długo będzie zajęta łązienka na górze przez moją żonkę :wink:
- no i wiatrołap będzie większy o wnękę na szafę

Ufff - może to tyle na pierwszy raz :D . Jest jeszcze kilka innych zmian, ale bez rewolucji. Więcej napiszę w kolejnch postach. Może również zamieszczę jakiś plan sytuacyjny parteru to lepiej będzie zmiany zrozumieć.
Ach i jeszcze jedno - choć wścibski nie jestem to ..... chętnie wprosze sie na oględziny jakiegoś Neptuna :lol: , im bliżej tym lepiej. Często przemierzamy trasę A4 jadąc na śląsk więc nieśmiało patrzę w kierunku pani Danuty lub ewentualnie Neptunowiczów z okolic Krakowa (choć to już dalej).
pozdr

kasiakp
12-02-2008, 18:23
mrdim ty jestes z Lubina to tak jak ja My niestety zrezygnowalismy z budowania Neptuna - za drogi domek jak dla nas - ale jakby nie patrzec niespelnione nasze marzenie

mozna zapytac gdzie sie budujesz My na oborze Zaczniemy mam nadzieje wiosna ale niestety nie Neptunka - oh jaka szkoda :cry:
mam nadzieje ze gdzies z drugiej strony Lubina bo serce by mi peklo jakbym go miala gdzies w zasiegu wzroku

No to polecam jakieś kropelki na serce :wink: . Będziemy stawiać właśnie w Oborze.
Dla reszty forumowiczów małe wyjaśnienie hahaaa - nazwa wiochy straszna brrrrr, ale położenie super 3km od miasta, no i na osłodę nazwa ulicy Bursztynowa :), a poza tym działka ładnie położona.
Kassiu, a można wiedzieć, gdzie i jaki projekt będziesz budowć?
No i szalenie szkoda, że nie budujecie jednak Neptuna :( - byłoby tak fajnie na miejscu wymieniać doświadczenia - a swoją drogą jaki ten świat mały :P .

na bursztynowej mam tesciowa wiec wiem gdzie to jest i pewnie nie jeden raz go zobacze jadac do niej - juz mi sie chce plakac W ktorym miejscu bedziue stal na tej bursztynowej przy samej drodze w strone lasu?

my budujemy troche dalej droga glowna ul lubinska i po lewej stronie
budujemy MAXIME - link w moim podpisie - mam tylko nadzieje ze kasy nam starczy

kasiakp
12-02-2008, 18:26
kasiakp , czy decyzja o nie budowaniu Neptunka jest ostateczna?
a może jednak?



no niestety ostateczna
jakbym miala maszynke do robienia kaski to na 100000% bylby NEPTUN

jaszczurka
12-02-2008, 18:40
kasiakp , czy decyzja o nie budowaniu Neptunka jest ostateczna?
a może jednak?



no niestety ostateczna
jakbym miala maszynke do robienia kaski to na 100000% bylby NEPTUN

ALE NUMER!!!!!!!!! TOż TO DOMEK ZZA MOJEGO PłOTA!!!!!!!!!!HEHE
http://images25.fotosik.pl/156/56e7161587d7d4d0.jpg (www.fotosik.pl)
O TAK TROSZKE ZZA DZWIGA WIDAC

jaszczurka
12-02-2008, 18:47
teraz tak patrze ze masz troche inaczej...okna -lukarny a nie dachowe tak jak oni, i troche inny aklad na dole,oni maja kotłownie zaraz po lewej z wiatrołapu a po prawej z wiatrołapu taka garderobie-spizarnie.... i do kuchni wchodzi sie tak jakbys ze schodow schodziła-to na wprost do kuchni .... jesli moge cos zasugerowac... ja bym zrobiła wyjscie na taras z jadalni wprost do kuchni-super sporawa ,po co ci maja po salonie latem chodzic?niech łaża przez kuchnie...tak maja sąsiedzi-widac na zdjeciu,pod łukiem jest wejscie do jadalni-kuchni

dundela
12-02-2008, 18:47
ZAPRASZAM!!! :) :)mrdim!

kasiakp
12-02-2008, 18:57
Jaszczurka oni maja pewnie MAKS
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-19,18,61,parter.html

on jest troche mniejszy
ja wprowadzilam sporo zmian nie bede miec polokraglego wykuszu tylko prostokatny i tam duze wyjscie z jadalni na balkon takie okno przesuwne

zastanawiam sia nad tymi lukarenkami bo one pewnie duzo duzo drozse od okien polaciowych

kasiakp
12-02-2008, 18:58
jaszczurka a mozesz obcykac ten domek w kolo :oops: :wink:

jaszczurka
12-02-2008, 19:15
jaszczurka a mozesz obcykac ten domek w kolo :oops: :wink:

jasne heheh. No ich troszke inny,mniejszy pokoje na gorze tycie....i dobudowali sobie w lato garaz-poszerzyli tak , poza tym jest taki sam jak wasz, tez nie maja okrągłej jadalni tylko kanciatą....Jakby co to pisz na gg.Pozdro

mrdim
12-02-2008, 20:28
ZAPRASZAM!!! :) :)mrdim!

No to trzymam za słowo :wink: .
Za dwa tygodnie jedziemy do brata na śląsk (będę chrzestnym jego 2-miesięcznego synka) to będziemy przejeżdżać niedaleko, ale chyba czas nam nie pozwoli na taki "skok w bok". Może jak nie masz nic przeciwko to wpadłbym w weekend za 3 tygodnie na waszą budowę razem z żoną, bo ona też bardzo chce widzieć Netpunka. Byłoby to 1 lub 2-go marca, no ale oczywiście dostosuję sie do prawie każdej daty jaka Wam będzie pasowała :D .
pozdr

mrdim
12-02-2008, 20:36
[quote="mrdim"][quote=kasiakp]mrdim na bursztynowej mam tesciowa wiec wiem gdzie to jest i pewnie nie jeden raz go zobacze jadac do niej - juz mi sie chce plakac W ktorym miejscu bedziue stal na tej bursztynowej przy samej drodze w strone lasu?

my budujemy troche dalej droga glowna ul lubinska i po lewej stronie
budujemy MAXIME - link w moim podpisie - mam tylko nadzieje ze kasy nam starczy

Tak to tam gdzie po lewej powstaje kilka nowych domków, tyle tylko, że ja mam działkę w drugim rzędzie z drogą dojazdową. No to to będziemy "prawie" sąsiadami :wink: .

Magi77
12-02-2008, 21:43
Witajcie
No tak więc coś "nowego" dla Jaszczurki się znalazło, liczę na Waszą pomoc i w związku z tym mam pytanie: Czy ktoś posiada wiedzę lub doświadczenie w temacie podpięcia się z siecią wodociągową z drogi prywatnej (wykonanej prywatnie w zakresie działkowiczów) do wodociągu w drodze gminnej????????
U nas pojawił się problem w momencie gdy wystąpiliśmy do gminy o zgodę na podpięcie się i zajęcie pasa ruchu. Do tej pory nikt z nas nie został poinformowany, że nie jest to możliwe gdy droga jest prywatna, że musimy ją najpierw przekazać gminie, co trwa 2-3 miesiące.
Może ktoś zna jakieś przepisy w tym temacie, czy rzeczywiście tak jest, czy jest to tylko złośliwość wójta ze nie czekaliśmy aż łaskawie gmina nam zrobi wodociąg i że nie skorzystaliśmy z gminnej ekipy?????????

A podobno kobiety w ciąży nie powinny się denerwować, a jak tak dalej pójdzie to będę do kąpieli Juniora-ki woziła wodę oligoceńską
:evil: :roll: :wink:

Buzaki

jaszczurka
12-02-2008, 21:47
ja tam na przepisach sie nie znam...na ciążach owszem!!!!! No wreszcie!!! Gratuluje teraz juz publicznie.......... :lol: :lol: :lol:

dundela
12-02-2008, 21:50
MADZIA!!!! Wiedziałam ,że wanna- serduszko na coś sie przyda!!!!! :D :D :D GRATULACJE!!!! Na kiedy termin???

Magi77
12-02-2008, 21:51
ja tam na przepisach sie nie znam...na ciążach owszem!!!!! No wreszcie!!! Gratuluje teraz juz publicznie.......... :lol: :lol: :lol:




:lol: :lol: Dzięki :lol: :lol:

jaszczurka
12-02-2008, 21:51
MADZIA!!!! Wiedziałam ,że wanna- serduszko na coś sie przyda!!!!! :D :D :D GRATULACJE!!!! Na kiedy termin???


o nie kochana,Junior nie w serduszku....... hehe :oops: :oops: :oops: :oops:

Magi77
12-02-2008, 21:53
MADZIA!!!! Wiedziałam ,że wanna- serduszko na coś sie przyda!!!!! :D :D :D GRATULACJE!!!! Na kiedy termin???


Dzięki Danusiu :lol: :lol: :lol: Ale to nie zasługa wanny, bo ciąża już była wcześniej :lol: :lol: :lol: Termin mam na 25 lipca :lol: :lol: :lol:

dundela
12-02-2008, 21:53
A Ty , Glizdo, skąd to możesz wiedziec???? :) :)
to do Jaszczurzycy!!!

jaszczurka
12-02-2008, 21:54
A Ty , Glizdo, skąd to możesz wiedziec???? :) :)

wiem i juz!!!!!!!!!!!
WIDZIAłAM!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

dundela
12-02-2008, 21:55
A Ty , Glizdo, skąd to możesz wiedziec???? :) :)

wiem i juz!!!!!!!!!!!
WIDZIAłAM!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

TY ZBOKU!!! :D :D :D

jaszczurka
12-02-2008, 21:57
A Ty , Glizdo, skąd to możesz wiedziec???? :) :)

wiem i juz!!!!!!!!!!!
WIDZIAłAM!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

TY ZBOKU!!! :D :D :D

ożesz ty!!!!!!!!! teraz to sie juz do mnie nie odzywaj!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

dundela
12-02-2008, 21:58
Przecież Ty żyć beze mnie nie możesz!!!! :) :) :) :)

jaszczurka
12-02-2008, 21:59
Przecież Ty żyć beze mnie nie możesz!!!! :) :) :) :)


dobra,do jutra jakos wytrzymam, a teraz sie nie odzywaj!!! najwyzej mozesz mi zaśpiewać -Kocham Cię jak Irlandię!!!!!!!!!!!!!

dundela
12-02-2008, 22:00
wiedziałam,że kochasz swoją Danuchę:):):):)już śpiewam!

jaszczurka
12-02-2008, 22:02
wiedziałam,że kochasz swoją Danuchę:):):):)

A ty sie temu nie dziwisz!! wiesz dobrze co byłoby dalej... jakbysmy byli szcześliwi gdym nie kochała Cie wcaaaaaaleeeeeeeeee jeeeeeeeeeee!!! :P :P :P :P

Aleksandra W.
13-02-2008, 06:16
MAGI!!! gratuluję! :D pewnie Wiktoria nie może się już doczekać?
niestety, w temacie wodociądów się nie orientuję (my mamy własne ujęcie) ale napisz koniecznie w wątku Prawo i finanse, tam jest oskar(tu jakaś cyfra)- on wie WSZYSTKO, na pewno Ci pomoże.

Aleksandra W.
13-02-2008, 06:16
str.43 :D :wink:

Ivek
13-02-2008, 11:07
Witajcie
No tak więc coś "nowego" dla Jaszczurki się znalazło, liczę na Waszą pomoc i w związku z tym mam pytanie: Czy ktoś posiada wiedzę lub doświadczenie w temacie podpięcia się z siecią wodociągową z drogi prywatnej (wykonanej prywatnie w zakresie działkowiczów) do wodociągu w drodze gminnej????????
U nas pojawił się problem w momencie gdy wystąpiliśmy do gminy o zgodę na podpięcie się i zajęcie pasa ruchu. Do tej pory nikt z nas nie został poinformowany, że nie jest to możliwe gdy droga jest prywatna, że musimy ją najpierw przekazać gminie, co trwa 2-3 miesiące.
Może ktoś zna jakieś przepisy w tym temacie, czy rzeczywiście tak jest, czy jest to tylko złośliwość wójta ze nie czekaliśmy aż łaskawie gmina nam zrobi wodociąg i że nie skorzystaliśmy z gminnej ekipy?????????

A podobno kobiety w ciąży nie powinny się denerwować, a jak tak dalej pójdzie to będę do kąpieli Juniora-ki woziła wodę oligoceńską
:evil: :roll: :wink:

Buzaki

Witaj Magi,

U nas mamy podobny problem:
Dojazd do naszej działki jest po drodze prywatnej, której jesteśmy współwłaścicielami wraz z pozostałymi sąsiadami. Sąsiedzi kilka lat temu wzięli sprawy w swoje ręce - znaleźli wykonawce, który obiecał szybko i sprawnie podłączyć się do biegnącego w drodze gminnej wodociągu ( w gminie z tego co wiem były wtedy jakieś opory i generalnie trwałoby to dużo dłużej) i wybudował im wodociąg z przyłączami - oczywiście 100% kosztów ponieśli sąsiedzi. I zgodnie z prawem wodociąg jest od tej pory ich własnością - do czasu jak oficjalnie nie przekażą go gminie.
W tej sytuacji są trzy wyjścia:
1. Doprowadzić do przekazania wodociągu gminie - wszyscy właściciele (sąsiedzi , którzy ponieśli koszty na jego wybudowanie) złożą oświadczenia że przekazują go na majątek gminy - mogą domagać się przy tym zwrotu części poniesionych kosztów (konieczne faktury, projekt, itd.). Po przekazaniu występujesz do gminy o wybudowanie (przedłużenie) wodociągu do waszej działki. Problem w tym, że to może BARDZO długo trwać - całą inwestycję prowadzi gmina od projektu, uzgodnienia ZUD, pozwolenie na budowę oraz samą przedłużkę - 3 m-ce wydaje się bardzo optymistyczne...

2. Wyjście szybsze - dogadujesz się z sąsiadami (zwracasz im część kosztów, które ponieśli na budowę wodociągu) i szukasz wykonawcy, który ma układy w gminie :D i jest w stanie ci przedłużyć wodociąg, wykonać przyłącze i powieśić licznik. Nie jest to może tańsze rozwiązanie ale na pewno szybsze...

3. Pozostaje jeszcze studnia na co chyba ja się zdecyduję... :D

pozdrawiam

Magi77
13-02-2008, 11:58
No hej Ivek fajnie że się odezwałaś :lol: :lol: :lol:

U nas sprawa ma się tak, że droga tak jak u Ciebie jest współwłasnością wszystkich działkowiczów i my również swego czasu zwróciliśmy się do gminy z pytaniem o wodociąg, to nam powiedzieli 2-3 lata. Więc wzięliśmy sprawę w swoje ręce, wzięliśmy wykonawcę i on nam zrobił wodociąg w naszej prywatnej drodze wraz z działkami i gdy się zwróciliśmy do gminy o pozwolenie na przyłaczenie, to stanęli murem, że nie można bo droga nie jest gminna, więc gmina nie jest współwłaścicielem wodociągu. W porządku rozumiem to, bo wiadomo że jak się coś popsuje, to gmina musi mieć swobodny dostęp do naszej drogi. Tylko że w warunkach technicznych nie było mowy, że musimy najpierw drogę przekazać gminie, nikt nas w gminie o tym nie poinformował, choć dobrze wiedzieli, że robimy wodociąg. My chętnie gminie tą drogę przekażemy, ale od tej chwili to potrwa 2-3 miesiące a mu już 2,5 miesiąca mieszkamy ze śmierdzącą zażelazioną żółtą wodą i końca nie widać :evil: :evil: :evil:
Ale podobno sąsiedzi coś tam ostro działają i może coś wywalczą.
Pozdrawiam i co u Ciebie słychać???

Magi77
13-02-2008, 12:00
MAGI!!! gratuluję! :D pewnie Wiktoria nie może się już doczekać?
niestety, w temacie wodociądów się nie orientuję (my mamy własne ujęcie) ale napisz koniecznie w wątku Prawo i finanse, tam jest oskar(tu jakaś cyfra)- on wie WSZYSTKO, na pewno Ci pomoże.

Dzięki Olu :lol: :lol: :lol: Tak Wiktoria z niecierpliwością oczekuje na brata lub siostrę i nie może się doczekać aż zacznie kopać (co już pewnie niedługo nastąpi :lol: ).

Magda WOJTEK
13-02-2008, 16:11
http://dobredomy.pl/widok.php?id=120&lustro=1
a to jest mlodszy brat neptuna,.ladny co?

Własciwie jak patrze na ten dom to mam wrazenie ,ze autor skopiował go od któjeś z Was

GRATULUJE MAGI!! [/u]

Magi77
13-02-2008, 19:47
http://dobredomy.pl/widok.php?id=120&lustro=1
a to jest mlodszy brat neptuna,.ladny co?

Własciwie jak patrze na ten dom to mam wrazenie ,ze autor skopiował go od któjeś z Was

GRATULUJE MAGI!! [/u]

Dzięki :lol:

Mi się ten link nie otwiera, a jestem ciekawa :roll:

Aleksandra W.
13-02-2008, 19:53
ładny, ładny..
wkleję link z rzutami:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=120

tak sobie oglądam ten projekt i wiecie co?? tak sobie myślę, że projektant przeczytał sobie nasze forum..w Tukanie jest miejsce w salonie na stół bez większego kombinowania, nie ma dolnego wc , z którym wszyscy i tak robią coś po swojemu, kominek przeniesiony w inne miejsce, pomieszczenie gosp. większe no i jeszcze jaszczurki pralnia! co prawda nie w tym miejscu ale idea ta sama.
aa Magi- no i jeszcze Twoja lukarna i balkon. Właściwie można napisac, że Tukan ma chyba wielu ojców (MATEK :wink: )

ale gdybym miała jeszcze raz wybierac, to wcale nie jest powiedziane, że nie wybrałabym i tak Neptunka....

a co myślicie o biegu schodów w Tukanie????????? to dla mnie ważne

Robak
13-02-2008, 19:56
fajny ten projekt TUKAN; i żonie i mnie bardzo się podoba

my czekamy na drugą transzę i czas na położenie dachówki, w poniedziałek robią pomiary okien, w ten piatek pomiar bramy garażowej, no i ojciec od soboty stawia ścianki działowe
:-)

Magda WOJTEK
14-02-2008, 08:09
Ola taki bieg schodów,maja o ile dobrze kojarze Tomek i Krysia tylko ,ze betonowe.Co do opini to ja myśle ,ze wcale nie zajmują dużo mniej miejsca niż te neptunkowe,ale moje beda miały układ "L",dolny bieg przy scianie dolnej sypialni,a drugi prosopadly do niego.Widziałam takie na żywo w neptunie i bardzo mi sie podobały .

Magda WOJTEK
14-02-2008, 08:30
a jeszcze jedno mam pytanko do wszystkich .Na jakim etapie ocieplaliście poddasze,bo ostatnio przeczytałam ,ze powinno sie to robic dopiero po tynkach wewnetrznych i wylewce na stropie ,w przeciwnym razie woda odparowujaca ze scian i stropu moze spowodowac wypaczanie kartongipsów?

A czesc Robak my nie tyle z mezem mamy problem z pomiarem ile z doborem koloru okien.Na zewnatrz beda na 100% takie jak w TUKANIE(kolor oregon)a wewnatrz chyba orzech,bo wydaje mi sie że takie mocne okna w salonie od wewnatrz to nie bedzie najlepszy pomysł? CO SADZICIE?

dzisiaj idziemy ogladac okna w naszym pomaranczowym kolorku na żywo,bo jak dotad to dopiero drugi klient ,który zamówił taki kolor,a na stanie nie maja profilu ani okna do pokazania.

mrdim
14-02-2008, 08:40
http://dobredomy.pl/widok.php?id=120&lustro=1
a to jest mlodszy brat neptuna,.ladny co?

Własciwie jak patrze na ten dom to mam wrazenie ,ze autor skopiował go od któjeś z Was

GRATULUJE MAGI!! [/u]


Sądzę, że Tukan na pewno powstał pod wpływem zmian i sugestii ludzi z tego forum :wink: i chyba powinien nazwwać sie Neptun II lub coś w tym stylu :lol: . Kiedyś miałem zamiar kupić projekt z Archetonu (Maja) i tam w dyskusji na forum żywo brała udział projektantka i na bazie pierwotnego projektu robiła zmiany oparte na opiniach forumowiczów i tak tamten projekt doczekał się licznego rodzeństwa :P .

Ja jak zobaczyłem Tukana to pół nocy wczoraj nie przespałem, bo jest tam kilka fajnych rozwiązań, a ja pomimo zamówienia w poniedziałek Neptunka, jeszcze projektu nie mam, więc ze zamianą projektu chyba by nie było problemu.

Powiem wam ...... że jednak zostanę prawdopodobnie i tak przy Neptunie :wink: , a to dlatego, że Tukana i tak musiałbym adaptować - chociażby dlatego, że kominek trafił moim zdaniem w jakieś absurdalne miejsce.
A propos kominka to jak pewnie zauważyliście jest to jedyna rzecz, jakiej pomimo opinii wielu osób projektant nie przerzucił w wybrana przez prawie wszystkich miejsce :-? .

Ja już nie mogę doczekać sie na projekt, by szczegółowo ponanosiś swoje widzimisie :wink:
pozdr

jaszczurka
14-02-2008, 16:05
z zew jest beznadziejny-ten podcien pod łukiem, ale ma to moja wymarzana jadalnie w wykuszu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! shittttttt

dundela
14-02-2008, 17:59
z zew jest beznadziejny-ten podcien pod łukiem, ale ma to moja wymarzana jadalnie w wykuszu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! shittttttt

Burz Neptuna i buduj Tukana!!! :D :D :D

mrdim
14-02-2008, 19:38
No to dzisiaj dostałem projekt Neptuna :wink: .
Zabawa się zaczyna 8) .

dundela
14-02-2008, 23:10
GRATULACJE!!! Dużo wytrwałości!! :wink: :wink:

Magi77
15-02-2008, 12:25
No to dzisiaj dostałem projekt Neptuna :wink: .
Zabawa się zaczyna 8) .

GRATULUJĘ i niech wszystko idzie bez kłopotów :lol: :lol: :lol:

Bshena
15-02-2008, 16:29
Bshena, proszę wklej jakieś zdjęcia! na pewno coś tam nowego masz.
acha i napisz coś więcej o schodach-jakie robicie: materiał, kierunek biegu, tralki, CENA, itp.

No tak troche rzeczy nowych u nas jest. Mysle, ze zastrzeli was wiadomosc, ze sie przeprowadzilismy, haha spokojnie, bo przeprowadzilismy sie na plac budowy :) z dzieciakami i kotem!!!

Jest jak na obozie harcerskim, a moze nawet troche gorzej, ale dzieki temu konczymy sobie wszystko powolutku a dzieci sa caly czas z nami, a to najwazniejsze, bo pod nasza nieobecnosc (zostawaly co dzien same od przyjscia ze szkoly do nocy) straaaszne ROGI im urosły.

:)

Wkleje za jakis czas pare zdjec. Wpadlam na chwilke do starego mieszkania po pare drobiazgow i zajrzalam do sieci. Nie przeczytam nawet tego co si ostatnio tu dzieje.

A co do schodów, to pare stron wczesniej wkleilam projekt ktory wybralismy, poszukaj Ola, bo nie pamietam dokladnie gdzie on jest. Material: jesion, bieg schodow taki jak w projekcie (pod schodami ma stac perkusja :)),
a cena 17 tys z wybarwieniem (beda troszke przyciemnione).

Pozdrawiam goraco Wszystkich.

dundela
16-02-2008, 07:33
Bshena! - no co Ty gadasz??? Wprowadziliście się????! To na jakim etapie w budowie jesteście?? Czemu nie wkleisz jekichś fotek?
A co z mieszkaniem??(chyba już mogę zapytać?)

Robak
16-02-2008, 15:47
witajcie

kto pamięta jakiś orientacyjny koszt ocieplenia ścian budynku? chcemy założyć styropian 10 cm plus klej plus siatka, no i jakiś tyn, ale wpier ocieplenie

może jakaś mała podopowiedź ile wynosi metr kwadratowy robicizny?

jaszczurka
16-02-2008, 17:53
witajcie

kto pamięta jakiś orientacyjny koszt ocieplenia ścian budynku? chcemy założyć styropian 10 cm plus klej plus siatka, no i jakiś tyn, ale wpier ocieplenie

może jakaś mała podopowiedź ile wynosi metr kwadratowy robicizny?

Ja co do cen to sie nie wypowiadam,nigdy nie pamietam.. a 10 to nie za mało? z czego budowaliscie?
A ja chora żem.....na gardełko :evil: :evil:

Robak
16-02-2008, 18:01
jaszczurko, Ty to wtedy budowałaś jak ceny były bardziej ziemskie, dziś KOSMOS to mało powiedziane
mamy gazobeton 24 cm, a 10 - tak nam mówi kier bud, choć dopiero bede wypytywał w tej materi innych
zatem co na takie sciany? 15 cm styropianu? a może 20?

moja Gosia tez troszkę chora, zatem powrotu do zdrowia życzę; napij się ciepłej herbaty z cytryną i pod kocyk, tam może już nawet będzie ktoś czekał :-) ciekawe o czym Ty myślisz swintucho :oops:

Julius
16-02-2008, 18:37
Może mi pomożecie znaleźć coś podobnego,strasznie podobają mi się te, ale w Szczecinie ich chyba NIE MA!
http://www.venusceramica.com/pdf/PDF_Venus_Porc/Maya.pdf
http://www.venusceramica.com/pdf/PDF_Venus_Porc/MotherNature.pdf
pozdrawiam wszystkich

cześć! tu gosia bardzo podobają mi się twoje płytki ja znalazłam podobne z firmy hiszpańskiej grespania u nas w tychach są dostępne http://www.grespania.com/?pol-dom.pl
to jest gres porcelanowy seria escandinavia, wyglądają super niestety nie znam ceny sądze ze jest wysoka
http://www.adex.nazwa.pl/foto/podloga.jpg

Julius
16-02-2008, 19:23
witajcie

kto pamięta jakiś orientacyjny koszt ocieplenia ścian budynku? chcemy założyć styropian 10 cm plus klej plus siatka, no i jakiś tyn, ale wpier ocieplenie

może jakaś mała podopowiedź ile wynosi metr kwadratowy robicizny?

witam,
Cena zależy od kilku czynników: jaki tynk, jaki system, jaki wykonawca
Najważniejsza zasada nie żałuj na styropianie, wiem że cena styropianu ydaje się kosmiczna, ale innych materiałów i robocizny jest tyle i kosztują dokładnie tyle samo, czy to jest 5cm, czy 10cm, czy 15cm. Zależy jaki gruby i z czego jest mur. Ja na neptunka chce dać 15cm do 20cm styropianu dziurkowanego. Robocizna w naszym regionie to od 45zł w zwyż. Im lepsza firma tym dłużej robi i co za tym idzie więcej kosztuje.

Marek

jaszczurka
16-02-2008, 20:01
My dawalismy 15 ryflowany... sciany 24cm silka
ja mam do sprzedania 1,5 m takich kafelków drewnianych heheh cena za m2 260zł!!!!!! niedtety
nie polozylismy ich bo okazaly sie grubsze od kafli przy ktorych mialy lezec ...wiec leza sobie gdzies nawet nie wiem gdzie, ale musze przyznac ze wygladaja zawał!!! nie do odroznienia od drewnianej podłogi ,ale z jakiej to firmy to bij,zabij nie pamietam

Co do choroby to juz wziełam jakies tablety musujace ssące itd i nie dam sie połozyc pod kołderką -ja mam myśli? ze niby kosmate???????? :wink: :wink:

Bshena
17-02-2008, 10:56
Bshena! - no co Ty gadasz??? Wprowadziliście się????! To na jakim etapie w budowie jesteście?? Czemu nie wkleisz jekichś fotek?
A co z mieszkaniem??(chyba już mogę zapytać?)

No tak mieszkamy... :)
Na jakim etapie? Haha, gdzieniegdzie sa polozone rigipsy na scianach, na srodku parteru lezy 100 m2 parkietu (w paczkach), sufity sa betonowe (jakos nie mozemy sie zdecydowac czy maja byc z rigipsow czy drewniane :)), z sanitariatow mamy kibelek i jedna duza umywalke, schodow nie ma, parapetow nie ma, kuchni nie ma, strych jest ocieplony jedna warstwa welny, no i sam domek jest tez jeszcze przed ociepleniem. Pisalam, ze mamy oboz harcerski :)

A najbardziej to jest zadowolony kot :)

Taka przygoda, "niedzwiedzie mieso", :)

Nie mamy tez lodowki, bo ta ktora sobie upatrzylam juz dawno, (wielka jak szafa :)) stoi w kilku sklepach z cena ale nie jest do kupienia, ani do sprowadzenia :evil: :evil:

Mieszkanko sie w koncu sprzedalo. Wydanie na koniec lutego.
Zdjec na razie zadnych nie wkleje, bo nie mam netu w domku a do mieszkanka wpadam tylko na chwilke.

Pozdrawiam goraco.

jaszczurka
17-02-2008, 11:56
Sorki, ze pytam....to po co sie przeprowadziliście? do konca lutego jeszcze czas...jak wy sobie tam radzicie?

mrdim
17-02-2008, 15:23
Czy ktoś próbował jakoś porównywać koszty schodów drewnianych na własnej konstrukcji w stosunku do betonowych wykończonych drewnem?
Za podpowiedź będę bardzo wdzięczny :) .
Właśnie stoje przed dylematem wyboru.

To samo tyczy sie kosztów kominów murowanych w stosunku do np. systemu Schiedla.

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :P

jaszczurka
18-02-2008, 07:20
Czy ktoś próbował jakoś porównywać koszty schodów drewnianych na własnej konstrukcji w stosunku do betonowych wykończonych drewnem?
Za podpowiedź będę bardzo wdzięczny :) .
Właśnie stoje przed dylematem wyboru.

To samo tyczy sie kosztów kominów murowanych w stosunku do np. systemu Schiedla.

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :P

nikt chyba jeszcze nie robił takich schodów mrdim
Kazia ma zamiar-tzn na pewno bedzie robic...-pytaj jej
A komin...my mamy tradycyjnie-najpierw cegła rozbiórkowa..taka poniemiecka-twarda jak cholera, potem cegła klinkierowa ,czesc dziurawki ,część pełnej, w srodku wyłozony jest kamionką...

mrdim
18-02-2008, 09:25
Czy ktoś próbował jakoś porównywać koszty schodów drewnianych na własnej konstrukcji w stosunku do betonowych wykończonych drewnem?
Za podpowiedź będę bardzo wdzięczny :) .
Właśnie stoje przed dylematem wyboru.

To samo tyczy sie kosztów kominów murowanych w stosunku do np. systemu Schiedla.

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :P

nikt chyba jeszcze nie robił takich schodów mrdim
Kazia ma zamiar-tzn na pewno bedzie robic...-pytaj jej
A komin...my mamy tradycyjnie-najpierw cegła rozbiórkowa..taka poniemiecka-twarda jak cholera, potem cegła klinkierowa ,czesc dziurawki ,część pełnej, w srodku wyłozony jest kamionką...


Dzięki z odpowiedź :)
A takie schody jak np. ty masz (bardzo ładne) to ile szacunkowo wyjdą dla Neptuna, ile tam wychodzi stopni na samą górę? Ja widziałem obecnie ceny takich estetyczniejszych w necie 7000 - 12000 zł (trochę dużo :( ).
Może polecasz jakąś firmę?

No i pytanko do tych co robili betonowe schody, nie ukrywać sie hahaaa widziałem że są tacy - wykańczał już ktoś takie? Jak tak to może jakaś fotka i przybliżony koszt.
pozdrawiam

mrdim
18-02-2008, 09:37
Jeszcze jedno pytanko do jaszczurki :) .
Spodobał się nam twój pomysł z mini suszarnią na górze. My co prawda większą pralnię mamy zaplanowaną na parterze, ale i ciuszki z malej przepierki na poddaszu, dobrze by było gdzieś ukryć.
Masz to gdzieś opatentowane, bo nie wiem czy i na jakie konto robić przelew :wink: .
A tak poważnie to gdybyśmy skopiowali twój pomysł to mam nadzieję, że się nie pogniewasz? No i czy są w tym wszystkim jakieś pułapki techniczne, na które należy zwrócić uwagę?
pozdrawiam

kazia25
18-02-2008, 15:56
mrdim mam betonowe schody. Jednak jeszcze daleko do ich wykończenia.
Narazie jesteśmy na etapie elektryki.

My równiez skopiowaliśmy pomysł pralni od Jaszczurki :D
ach ta Jaszczurka, skarbnica pomysłów :)

Aleksandra W.
18-02-2008, 16:24
Ola taki bieg schodów,maja o ile dobrze kojarze Tomek i Krysia tylko ,ze betonowe.Co do opini to ja myśle ,ze wcale nie zajmują dużo mniej miejsca niż te neptunkowe,ale moje beda miały układ "L",dolny bieg przy scianie dolnej sypialni,a drugi prosopadly do niego.Widziałam takie na żywo w neptunie i bardzo mi sie podobały .

Magda, schody jednozabiegowe L w identycznym układzie chciał mój mąż, prawie dałam się namówic :),na pewno wielkim atutem tych schodów jest to, że zajmują mniej miejsca no i są trochę tańsze od dwuzabiegowych. Myślę, że będą ok. Jednak do mnie bardziej przemówiły te neptunkowe schody i takie już się robią :)

co do kosztów, mrdim to pewnie nikt nie robił takiego porównania, bo albo się robi betonowe albo drewniane, ale myślę, że jednak betonowe wychodzą taniej.

swoimi schodami będę się chwalic gdzieś pod koniec marca

Aleksandra W.
18-02-2008, 16:30
Może mi pomożecie znaleźć coś podobnego,strasznie podobają mi się te, ale w Szczecinie ich chyba NIE MA!
http://www.venusceramica.com/pdf/PDF_Venus_Porc/Maya.pdf
http://www.venusceramica.com/pdf/PDF_Venus_Porc/MotherNature.pdf
pozdrawiam wszystkich

cześć! tu gosia bardzo podobają mi się twoje płytki ja znalazłam podobne z firmy hiszpańskiej grespania u nas w tychach są dostępne http://www.grespania.com/?pol-dom.pl
to jest gres porcelanowy seria escandinavia, wyglądają super niestety nie znam ceny sądze ze jest wysoka

Gosia, śliczne te płytki! ja już mam taki mętlik w głowie... :roll: jednak chyba zdecyduję się na panele..teraz są bardzo fajne, z taką leciutką strukturką drewna. Chodzi za mną jeszcze podłoga drewniana do salonu, jednak drewno ma ten swój urok! Ale przy ogrzewaniu podł. wybór podłóg się dośc zawęża :cry:

Aleksandra W.
18-02-2008, 17:00
jeśli podłogi drewniane, to Kahrs, Kahrs i jeszcze raz Kahrs :) właściwie to tylko tych podłóg będzie mi żal zostawiac w naszym starym mieszkanku.. oto ich próbka
http://images28.fotosik.pl/161/cdbebcfa97819697med.jpg

Aleksandra W.
18-02-2008, 17:03
Bshena, trzymam za Cię kciuki i duużo sił życzę :):)!

jaszczurka
18-02-2008, 18:11
mrdim jak najbardziej kopiuj :lol: :lol:
moja pralnia to najlepszy pomysł+balkon do komletu
trzeba tylko doprowadzic prąd ,odpływ+dopływ wody +okno dachowe ja mam plastikowe,grzejnik....i to chyba wsio :lol: :lol: A i uwaga na komin w kotłowni,bo dziad jeden wcina sie w krokiew koszowa!!! troche go przesuncie.przechodzi przez pralnie i tam widac było zacieki po ulewie!!!!niby dekarze poprawili obrobke komina-no zobaczymy ,jak na razie jest oki
http://images30.fotosik.pl/161/c14dbd39a3145cf5.jpg (www.fotosik.pl)

mrdim
18-02-2008, 19:16
Widzę, że niektórzy stoja jeszcze przed dylematem wyboru materiału na parter, do salonu - doradzam płytki. Może egzotyczne gatunki drzewa dobrze by się sprawdziły (nie mam doświadczenia), ale jeśli ktoś myśli o czymś bardziej pospolitym to mam doświadczenie i mówię wam, że nawet jak jakiś przedstawiciel powie, że ich parkiety mają miliony warstw lakieru to bądźcie pewni, że prędzej czy później parkiet będzie porysowany.
No chyba że ktoś bedzie wycierał pół godziny nogi przed wejściem z tarasu, psa (jak jest) będzie trzymał na łańcuchu, i będzi echodził w mękkich kapciach :) .
Jeśli myśli ktoś o wygodzie i funkcjonalności to tylko płytki i to odporne na zarysowania.

Magi77
19-02-2008, 18:12
Mrdim zgadzam się z Tobą całkowicie :lol: Teraz jakbym się miała decydować na podłogę w salonie, byłby to płytki i to takie na których nie znać kurzu. Moja ciemna podłoga w salonie, to moje utrapienie. Można ją zamiatać i myć 3 razy dziennie a i tak jest ciągle zakurzona, nie mówiąc już o łapkach kota wracającego ze spaceru odciśniętych na ciemnych deskach (kot jest nauczony wchodzić i wychodzić oknem tarasowym). Masakra. Wiem że z czasem tego kurzu i pyłu w domu będzie coraz mniej, ale jak na razie to uważam tą podłogę za największy mój błąd.

Pozdrawiam

Magda WOJTEK
19-02-2008, 20:08
http://img215.imageshack.us/img215/8909/dscn3530jb3.jpg

A taką elewacje i kolor okien planuje w moim neptunku,szkoda tylko ,ze dachówki z kasztanowej na czarna juz nie zamienie.Ale z moja chyba bedzie ok.CO MYSLICIE?
DLA PRZYPOMNIENIA nasza chata!
http://img221.imageshack.us/img221/4361/dscn3511vr2.jpg

mrdim
19-02-2008, 20:30
Nam też podoba się dachówka czarna, ale także grafitowa i ciemnobrązowa i dlatego mamy teraz dylemat co do wyboru. Okna w tym domku mają również ciekawy kolor, jednak co do elewacji to biała u nas nie wchodzi w rachubę. U nas białe będą tylko sufity :wink: .

mrdim
19-02-2008, 20:33
Magdo, Wojtku,
wy macie również ładny kolor dachówki, więc nie macie co żałować.
pozdr

Magda WOJTEK
19-02-2008, 20:44
dzieki mrdim!,ale ta elewacja nie jest biała, tylko kremowa!Ty i Magi daliscie mi do myślenia odnośnie posadzki w salonie.Myślałam ,ze zrobimy podłogówke w koło salonu,a w srodek walniemy deske barlinecką,ale jak ma byc porysowana ,wiecznie zakurzona i zgrzytajaca od piasku to chyba jeszcze nad tym pomysle!

jaszczurka
20-02-2008, 08:55
dzieki mrdim!,ale ta elewacja nie jest biała, tylko kremowa!Ty i Magi daliscie mi do myślenia odnośnie posadzki w salonie.Myślałam ,ze zrobimy podłogówke w koło salonu,a w srodek walniemy deske barlinecką,ale jak ma byc porysowana ,wiecznie zakurzona i zgrzytajaca od piasku to chyba jeszcze nad tym pomysle!

EJJJJJ!!!! USPOKóJCIE SIę!!!! Jaki piach w salonie?to wy macie zamiar w butach łązić?
Ja w życiu bym nie zamieniła w salonie deski na kafelki!! po prostu wytycz sobie gdzie jest granica salonu , a gdzie jadalni-czy przejscia z tarasu do domu,i tam poóż kafle,zadne nawet najpiekniejsze kafle nie zastąpią desek, a poza tym ja nie rozumiem tego...jak kafle to co?nie brudza sie? nie trzeba ich myc codziennie?tak samo sie brudza!moze nie widac tak kurzu ale brudza sie tak samo!
Magi ty i tak masz dobrze bo masz wejscie z tarasu do kuchni, wiec nie ma potrzeby chodzenia przez salon!
Kafle kładzcie tam gdzie ich miejsce!! w łazienkach i kuchniach hehe.
Madzia jeszcze jedno,poki nie bedziesz miala na podwórku czysto tj chodniczkow i trawy to zapomnij o czystej podłodze w domu, ja cos o tym wiem!Teraz podłoge zmywam 2-3x w tyg bo mi sie czesciej nie chce! i nie jest brudno, a ciemniejszych paneli ode mnie to chyba nikt nie ma???
Magda.. podłogowka tylko w koło salonu na pewno nie wystarczy do ogrzania tak wielkiego i mocno przeszklonego pokoju!

Magi77
20-02-2008, 14:49
My mamy podłogówkę w salonie tylko na obrzeżach pod gresem a w środku jest deska barlinecka. W salonie mamy jeden grzejnik tylko na barku przy kuchni. W tej chwili ogrzewamy tylko kominkiem, czyli cały salon ogrzewa ten jeden grzejnik i jest ciepło. Podłogówka na razie nie została wypróbowana.
Jeśli chodzi o kurz i błoto, to wiem że dopóki nie będę miała porządku na działce to nie mam co liczyć na czystość deski, ale jak na razie nie jestem nią szczególnie zachwycona, gdyż jej porawdziwy kolor, to widzę tylko jak podłoga jest mokra.

Pozdrawiam

mrdim
20-02-2008, 19:16
No widzę, że niechcąco rozpętałem małą dyskusję co do podłóg w salonie :) .
Magi myślę, że z brudem sobie wkrótce poradzisz i jeden kłopot z głowy. Ja jestem przeciw parkietom na parterze tylko i wyłocznie z powodów ich mniejszej odporności na zniszczenia.
Widziałem po prostu takie sytuacje jak ludzie prawie płakali jak ich piękna podłoga z deseczek uległa tu czy uwdzie zniszczeniom - a wystarczy pod obuwiem wnieść kamyczek, wejść w szpileczkach, przejechać mebelkiem, itp.
Jaszczurka, jak zabezpieczycz np. takie większe spotkania/zjazdy znajomych - każdemu będziesz kazała po wejściu z grila pod chmurką zmieniać obuwie na kapcioszki? Można i tak, ale zapewniam, że to nie jest wygodne i funkconalne.
No ale to jest moja opinia, a każdy robi jak lubi i chce. Ja co prawda jeszcze mam daleko nawet do wbicia pierwszej łopaty i wam szczerzę zazdroszczę całej zabawy w urządzanie, ale u mnie parter już ma zaklepane płytki :lol: .
pozdr

jaszczurka
20-02-2008, 20:04
Magi! jesli podłogowka tylko na obrzeżach to oczywiscie ze trzeba wspomagac kominkiem innego wyjscia nie ma! ja dzis np wogole pieca nie właczałam-tylko kominek grzał na parterze i było gorąco-23 C , ale trzeba tak przygotowac ogrzewanie zeby w ostra zime nie chodzic po salonie w kufajce i kozakach :lol: :lol: ja traktuje kominek rekreacyjnie nie codzienna koniecznosc
Mrdim... ja w butach nie chodze komus po chacie i tego samego oczekuje od innych.... nawet jak zrobimy grila to nie wyobrazam sobie zeby łaził mi ktos po salonie! niech idzie sobie do wc, czy do kuchni, ale po kiego do salonu?i jeszcze w szpilkach? kto na grila w szpilkach łązi hehe, a tak serio to kazda kobieta chyba zdaje sobie sprawe jakie szkody czynią szpilki! i na pewno nie bedzie chodzic komus po parkiecie.Chyba ze przysłowiowa blondynka, nie ublizajac tu zadnej blondi :lol:
Meble?jakie meble?ogrodowe do domu?
A zreszta,mala zmiana-remoncik po paru latach wskazana hehe ,ja tam na lato powiekszam wiatrołap!!! szlag mnie trafia jak patrze na taki jak jest obecnie!!Mowię wam ,kto ma jeszcze czas to powiekszac go!! hol jest tak ogromny ze nic mu nie ubedzie

Magda WOJTEK
20-02-2008, 20:36
dziewczyny mój salon znowu nie taki wielki,bo ja nie powiekszyłam go ani z przodu ani z tyłu!JASZCZURKA czy masz rolety w salonie podnoszone elektrycznie?a jak tak to chyba sa sterowane pilotem, bo przełaczników nie zauważyłam?Pytam bo też zamówilismy i wszystkie wielkie okna maja miec roletki z silnikiem.A Ty masz chyba panele w srodku salonu nie deski dobrze kojarze?(i co z ich akustyką)

jaszczurka
21-02-2008, 11:24
dziewczyny mój salon znowu nie taki wielki,bo ja nie powiekszyłam go ani z przodu ani z tyłu!JASZCZURKA czy masz rolety w salonie podnoszone elektrycznie?a jak tak to chyba sa sterowane pilotem, bo przełaczników nie zauważyłam?Pytam bo też zamówilismy i wszystkie wielkie okna maja miec roletki z silnikiem.A Ty masz chyba panele w srodku salonu nie deski dobrze kojarze?(i co z ich akustyką)

hej, mamy 3 rolety sterowane el, ale nie na pilota nie nie .... :lol: daj spokoj !chodzilabys i szukala tylko wciaz.Mamy na scianie przy oknie tarasowym-za barkiem, caly rzadek heheh 2x po 3szt jedne od rolet drugie od swiatel
Masz racje ja mam panele..tak ogolnie wypowiadałam sie ''deski'' z akustyką? co masz na myśli?

kazia25
22-02-2008, 10:46
Kilka aktualnych fotek

http://www.mFoto.pl/uploads/1985/dscf6465-medium_ae13f.jpg (http://www.mFoto.pl/)
garaż
http://www.mFoto.pl/uploads/1985/dscf6344-medium_4752f.jpg (http://www.mFoto.pl/)
widok na pokój na górze
http://www.mFoto.pl/uploads/1985/dscf6370-medium_f8df6.jpg (http://www.mFoto.pl/)

http://www.mFoto.pl/uploads/1985/dscf6367-medium_71eab.jpg (http://www.mFoto.pl/)
salon
http://www.mFoto.pl/uploads/1985/dscf6414-medium_b63dc.jpg (http://www.mFoto.pl/)
róg kuchnia/salon
http://www.mFoto.pl/uploads/1985/dscf6441-medium_c0818.jpg (http://www.mFoto.pl/)
"świetliki" przy schodach
http://www.mFoto.pl/uploads/1985/dscf6457-medium_2397a.jpg (http://www.mFoto.pl/)



Jeśli fotki są za duże i "rozwalają" stronkę to mówcie, zmniejszę je (u mnie wygląda ok)

Jesteśmy teraz na etapie wyboru dachówki i padło na Braas ciemnobrązową albo czarną :roll: ciągle nie możemy sie zdecydować.

No i nie wiemy co z drzwiami wejściowymi :-?

podobają nam się te :

http://www.gerda.pl/photo_resizer.php?src=dp_1141118888.jpg&dir=/home/gerda/ftp/files/drzwi_panele/&tw=500&th=500

z witrażem B31 jednak ich cena jest niezbyt fajna.
http://www.gerda.pl/photo_resizer.php?src=ds_1103493180.jpg&dir=/home/gerda/ftp/files/drzwi_szyby/&tw=500&th=500
- 6000 zł z jednostronnym witrażem, za dwustronny trzeba liczyć 7000 zł.

Może macie namiar na coś podobnego?

dundela
22-02-2008, 12:15
Kazia- postępy super!!
Jeżeli chodzi o drzwi to zobacz stronę www.euronord.com.pl i tam wejdź w drzwi prestige. Jeśli mogę coś na temat dachówki : nie bierz cementowej! Niby ona też ma 30 lat gwarancji ale widziałam takie dachówki po 4, 5 latach...porośnięte, wyglądają nie za fajnie...:(

dundela
22-02-2008, 12:16
Może mi pomożecie znaleźć coś podobnego,strasznie podobają mi się te, ale w Szczecinie ich chyba NIE MA!
http://www.venusceramica.com/pdf/PDF_Venus_Porc/Maya.pdf
http://www.venusceramica.com/pdf/PDF_Venus_Porc/MotherNature.pdf
pozdrawiam wszystkich

cześć! tu gosia bardzo podobają mi się twoje płytki ja znalazłam podobne z firmy hiszpańskiej grespania u nas w tychach są dostępne http://www.grespania.com/?pol-dom.pl
to jest gres porcelanowy seria escandinavia, wyglądają super niestety nie znam ceny sądze ze jest wysoka
http://www.adex.nazwa.pl/foto/podloga.jpg

Julius - zmniejsz tę piękną fotkę , bo rozwala forum:)

kazia25
22-02-2008, 16:46
Dundelo ta dachówka jest ceramiczna. Nie wiem dokładnie o co w tym chodzi. Wiem tylko że było napisane Braas i sprzedawca mówił że to ceramika.
Coś wpiminał o firmie Mounier :roll: ale o co chodzi? Nie znam się na tym, ale wiem napewno że chcemy ceramiczna dachówkę. W każdym razie mąż podjął ostateczną decyzję, bierzemy czarną dachówkę. A co myślicie o Creatonie?

Zdecydowaliśmy się jednak na te drzwi Gerdy - trudno dużo to kasy ale one mi sie najbardziej podobają, no i są dobre.Te które Dundelko proponujesz oglądałam kiedyś są podobne ale coś nie przemawiają do mnie. Z kolei Gerda to straszna gaduła :P
Czas oczekiwania 6-8 tyg. oby złodzieje w tym czasie znowu do nas nie zawitali :-?

Magda WOJTEK
23-02-2008, 17:01
hej Kazia,Dundela ma racje co do dachówki.Z tego co wiem brass robi tylko betonowe,lepiej sprawdz,bo to ,ze sprzedawca mówi to nie znaczy ,ze mówi prawde.Z drugiej strony na czarnej chyba nie bedzie tak widac mchów i itp.

ale jest brass z powłoką LUMINO,te dachowki betonowe sa gładsze i bardziej błyszczace.
osobiscie proponuje ceramiczną jak Dundelka.Ja mam koramic dawny von muller kasztanowa angoba.,ale czarna mi sie podoba jak cholera. Najwiecej jest czarnej z Ruppa wokół Rzeszowa, wygladają super.

JASZCZURKA z akustyka chodziło mi o to ,czy po połozeniu podkładu wyciszajacego panele(bo zakładam ,ze daliście)nie ma już takiego pustego odgłosu jak Ci np coś upadnie.Bo kumpela nie dała podkładu i jak jej łyzka spadnie to huk taki jakby żyrandol z sufitu poleciał. :lol:

Magda WOJTEK
23-02-2008, 17:22
a to dom w NEPTUNKOWYm stylu
http://img138.imageshack.us/img138/2928/dscn3439yx7.jpg

Robak
23-02-2008, 19:02
hello
u nas postępy, scianki działowe na parterze już są
dziś zaczęliśmy na poddaszu; sypialnia dla dorosłych już jest
w poniedziałek ruszamy dalej

co do dachówki to nam bardzo spodobała się euronitu S; betonowa, ale ma tę powłoke lumino; i taką mamy do przyszłej soboty dostać, i okna też zamówiliśmy - w następną sobotę zakładają na dole, na okna łukowe na poddasze bęziemy czekać do 8 tygodni, cena kosmiczna, ale super wygladają
no i w dachu planujemy w sumie 9 okien połaciowych, chyba dużo,a le światło słoneczne o wiele lepsze niż zarówka; tylko te ceny :-( no i okna fakro bez specjalnych bajerów podstawowe, no w łazience z dodatkowymi wywietrznikami

co do mchu to niestety na kazdym dachu pojawi się i już, kwestia tylko za ile czasu
sąsiad ma piękną ceramikę - dwa lata temu kładł a teraz zielone cuda zaczynają się pojawiać, nie ma rady

a ten dom a'la neptunek fajny, podoba się na piaskowiec, ale niekoniecznie tak położony jakby od linijki

odnośnie piaskowca to mamy obłożone nim kominy, wygląda suuper, jeszcze tylko kwestia fugi-spoiny między nimi - jaki kolor polecacie? piaskowiec beż - brązowy, postaram się zaraz wklepić zdjęcia

:-)

Robak
23-02-2008, 19:24
nasze kominy i piaskowiec - taki a'la piaskowiec, nam się podoba :-)

http://images31.fotosik.pl/154/27ac0e94c9d86024m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=27ac0e94c9d86024)
http://images30.fotosik.pl/164/407a380f2befc49bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=407a380f2befc49b)
http://images30.fotosik.pl/164/220dd83e6f465b35m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=220dd83e6f465b35)
http://images33.fotosik.pl/154/925f5395276c40f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=925f5395276c40f2)
http://images30.fotosik.pl/164/2f2b774d87901c26m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f2b774d87901c26)

nie wiemy co z fugą na te kominy; wybraliśmy jasny beż ale nie za bardzo to wygląda, z dołu wszystko się zlewa, nie widac tych kamieni, może jakieś propozycje :-(

http://images34.fotosik.pl/154/24ffb34afcb40e34m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=24ffb34afcb40e34)


proszę jeszcze o podpowiedź jak z elektryką gdzie mocować gniazdka, włączniki świateł itp aby było praktycznie, kto ma oświetlenie na zewnątrz? jak się sprawuje? a gniazda do telewizji, interentu, telefonu gdzie mocować?
no i co lepsze do ocieplenia styropian czy wełna?

jaszczurka
23-02-2008, 21:32
Co do akustyki to moge juz cos powiedziec-zelazko mi ostatnio spadło z deski to podzwieku nie było tylko wgniot zostal :evil: :evil: ,
a znajomi... jak oni kładli?bezposrednio na posadzke?
kazia juz dawno mowilam o tym brasie...za moich czasow nie było w ofercie Brassa ceramicznych tylko i wyłącznie betonowe.A na mech nie ma rady,od strony Pn i tak sie pojawi ,u mnie z boku nad garazem......Sąsiad ma obok mnie sliczny lekko zielony dach hehe a dach przykrył chyba ze 2lata temu

Oświetlenie.... hmmmm nie mozemy nic podpowiedziec bo kazdy ma inaczej rozmieszczone meble,jak tu radzić w tej sprawie?
jedno miejsce mogę tylko podpowiedziec bez wzgledu na usytuowanie mebli....koniecznie wł światła na hol przy łozu w sypialni u mnie włacza sie wnęka z oczkiem ,takie dlikatne swiatełko ,a wystarczy by wstajac w nocy nie przywalic w ''dynie''
Z sypialni tez mam włacznik swiatla na tyl ogrodu... i tyle....
co do piaskowca to sie nie wypowiadam bo ja gustuje w cegielce recznie formowanej i nie jestem obiektywna w tej sparwie hehehe.Pozdrawiam

Aleksandra W.
24-02-2008, 17:21
Magda&Wojtek, Kazia, Robak- gratuluję :)

co do dylematu salonowo-podłogowego to całkowicie zgadzam się z jaszczurką, nikt nie będzie chodził w szpilkach czy gumowcach po salonie, jakoś nie pasują mi kafle do salonu..Nad podłogą myślę intensywnie i pewnie jeszcze trochę to potrwa.

Kazia , właśnie poszukuję takich drzwi jak Twoje w garażu
http://www.mfoto.pl/uploads/1985/dscf6344-medium_4752f.jpg
są proste i ładne, co to za drzwi?
Kazia, my mamy Creatona-jestem z tej dachówki bardzo zadowolona.

Robak, jak dasz beżową fugę, to na pewno wszystko się rozmyje. Proponuję ciemną i raczej siwą. Jeśli chodzi o elektrykę, to nic nie mogę powiedziec, bo nie wiem jak będą się sprawdzały moje miejsca. Przy zakładaniu elektryki miałam w głowie rozkład wszystkich ważniejszych sprzętów w pomieszczeniu.

Dostałam niedawno wycenę drzwi wew :( 18 tys. Oferta dot. drzwi drewnianych Polskone. Dziewczyny, jakie macie drzwi i czy też tyle kosztowały????

jaszczurka
24-02-2008, 20:21
Ola ciesze sie ze chociaz ty mnie tu wspierasz ''podłogowo''hehe no i Danucha teżzz , a własnie gdzie jesteś Danucho niedobra?!!!!! zapraszałam ją na świeżynkę to mi fuj powiedziala!!! czekaj Ty !!!
Moje drzwi drewniane-sosna bejcowana na jakis tam ciemny orzech-800zl z montażem! ma się układy :lol: :lol: czyli jakies tam 6000zł 8 8) 8) z poszerzanymi 3 futrynami..
kazia jak tam projekt łazienki???

dundela
25-02-2008, 05:50
Bo nie lubię jakiejś tam "świeżynki" ! :) :) :)
My mamy drzwi Porty , są bardzo ładne i jest gwarancja ,że sie nie wypaczą :) Komplet kosztował jakieś 8 tys ( ? ).
Zobaczcie o jakim świcie jestem na forum :) :) :) Próbowałam mężowi zamówić bilety na Euro 2008 , no i niestety :(

dundela
25-02-2008, 05:50
Ha - stronka 44 :D :D :D

kazia25
25-02-2008, 06:18
Olu to drzwi z Castoramy. Kosztowały 1500 zł, kolor złoty dąb, zamki multilook.

Jaszczurko nie widzieliśmy sie jeszcze z hydraulikiem :cry: dopiero dziś ma dla nas czas :-? ale chyba zostanie tak jak pisałam Ci wcześniej. A żeby nie było widoku na kibelek, zrobie tam ściankę z półeczką podświetlaną :D

Słuchajcie nie wiem o co dokladnie chodzi z tymi dachówkami Braasa, ale w dwóch odrębnych punktach sprzedaży dachówek na prośbe o ceramikę zaproponowano mi właśnie Braasa. Do tego dachówka ta jest za lekka jak na betonową. Znajomi którzy ja widzieli (sprzedawca zostawił mi szt.) mówią że to ceramika :roll: ja już nie wiem...

jaszczurka
25-02-2008, 07:56
Dana! ja ci dam jakąś tam!!! swojską nie jakąś, w sklepie takiej nie kupisz ,najwyzej u jaszczurki hehe
Z tymi biletami to troche pozno zes sie obudziła........
a z tymi drzwiami to aluzja do moich tak??! ze niby moje sie wypaczą hehee
Ty niewdzięczna! poczekaj jak twoje piekne wejsciowe sie wypacza-w koncu DREWNIANE! i maja kontakt z wilgocią i słoncem....
a tak serio to nigdy nic nie wiadomo ,z oklejanych moze zejsc okleina hahaha o! np przez kota ktory bedzie drapal w drzwi do sypialni.... i miauczal ''DANUCHA OTWORZ NIE ZAłUJ KAWAłKA KOłDERKI!!''
Kazia to jak juz bedziesz po konsultacji z hydraulikiem to daj znac

Bshena
25-02-2008, 08:03
Tak Wiktoria z niecierpliwością oczekuje na brata lub siostrę i nie może się doczekać aż zacznie kopać (co już pewnie niedługo nastąpi :lol: ).

Magda, a dlaczego Twoja Wikorynka tak bardzo chce kopać!? I kogo, nową Dzidzię!?

:)

GRATULUJĘ!!!

Bshena
25-02-2008, 08:23
Kazia- Jeśli mogę coś na temat dachówki : nie bierz cementowej! Niby ona też ma 30 lat gwarancji ale widziałam takie dachówki po 4, 5 latach...porośnięte, wyglądają nie za fajnie...:(

Ja mam właśnie braasa, brazowego, możesz Kazia, zobaczyć jak to w praktyce wygląda.

No a z tym porastaniem dachówki, to nie zupełnie jest dokładnie tak jak Danusia, mówisz. Widzałam ceramiczną dachówkę po paru latach zieloniutką aż miło. Mieszkałam też w domu, który ma od 8 lat cementową dachówką i nie jest porośnięta. Widziałam też blachę całkiem solidnie porośnietą. To chyba bardziej zależy od warunków zewnętrznych, wilgoci w powietrzu, od tego na jaką stronę świata jest dach pochylony, i tak dalej.

Bshena
25-02-2008, 08:27
A tak w ogole porośniety porostami dach wygląda bardzo fajnie. Wygląda jak dom z duszą (nie mylić z duchami), a niej jak plastikowe pudełko żywcem wyciete z folderu.

Odrobina patyny na dachu, tudzież parkiecie , moim zdaniem działa trylko na korzyść.

:)

kazia25
25-02-2008, 08:44
Znalazłam dachówkę tą o którą mi chodzi, jest tu napisane Ruppceramika z tym że
na samej dachówce jest napisane Braas.

http://www.monier.pl/katalog-ruppceramika/dachowki/rubin.html

Jaszczurko dam znać co i jak :)

jaszczurka
25-02-2008, 11:15
pewnie ten ktoś nie ma połaci dachowej od strony połnocnej i tyle
nigdzie indziej nie pojawi sie mech... takie szczescie maja wlasciciele dachow dwuspadowych.... a u mnie nad garazem-z boku bedzie zielono ale mam to gdzies ,wezme szczote drucianą i bede szorować, albo nie! Danucha za kare będzie bo jest niegrzeczna! 8) 8) 8)

dundela
25-02-2008, 11:32
Że niby ja - niegrzeczna???? No coś takiego!!!! :D :D :D

jaszczurka
25-02-2008, 14:17
Że niby ja - niegrzeczna???? No coś takiego!!!! :D :D :D

A zadzwonilaś w niedzielę, a napisałaś choćby sms-ka? NIE!!!!!!!

kazia25
26-02-2008, 07:02
Jaszczurko wczoraj doszło do spotkania my-hydraulik :D
Kibelek i umywalki zostają tak jak wcześniej na gg Ci pisałam. A żeby tak kibelek nie raził to będzie tam ścianka z podświetlaną półeczką zasłaniająca go ciutke - będzie pięknie :lol:

jaszczurka
26-02-2008, 07:47
Jaszczurko wczoraj doszło do spotkania my-hydraulik :D
Kibelek i umywalki zostają tak jak wcześniej na gg Ci pisałam. A żeby tak kibelek nie raził to będzie tam ścianka z podświetlaną półeczką zasłaniająca go ciutke - będzie pięknie :lol:

Nie wątpię :lol: :lol: :lol: :lol:

kazia25
27-02-2008, 08:50
Kazia, my mamy Creatona-jestem z tej dachówki bardzo zadowolona.

Rownież będziemy mieć dachówkę Creatona. Byliśmy zdecydowani na tą czarną Braasa-Ruppceramika czy jak im tam :roll: ale okazuję się że czarny kryształ(na zdjęciu wyglądał jak czarny) to w rzeczywistości nie czarny a jakiś śmiesznie srebrno-czarno-fioletowy :o
Widzieliśmy jak wygląda czarna z Creatona na dachu - naprawdę ślicznie :D

dundela
27-02-2008, 09:55
Ojej, coś tu strasznie Jaszczurzyca krzyczy na mnie:(:( Nie wolno krzyczec na Danuchę!!! Bo będzie mieć traume na całe życie! :) :)
Słuchajcie : dzisiaj wreszcie doczekałam się na wymiane witraża w drzwiach głównych :D :D Teraz to zupełnie co innego!! Kamień z wątroby !!
Opijam to wieczorem Passoa - dołączycie się???Zapraszam!
A Ty - Jaszczurzyco - jak bedziesz grzeczna to się z Tobą napiję :D :D
Tylko się nie chwal ,że wcale nie musisz ze mną pić , bo masz swoją ( Passoa) Na dodatek litrową!!! Mam nadzieję, że teraz Robercik przywiezie tez dla mnie ...???? :) :) :)

dundela
27-02-2008, 09:56
Acha, odnośnie tych dachówek : podobno Rupp kupił Brassa albo odwrotnie i teraz to podobno jedna firma :):)

kazia25
27-02-2008, 10:26
Ooo no i wszystko jasne !!! To w takim razie Braas kupił Rupp bo na Rupp był napis "Braas" :lol:

jaszczurka
27-02-2008, 11:01
[quote="kazia25"]Ooo no i wszystko jasne !!! To w takim razie Braas kupił Rupp bo na Rupp był napis "Braas" :lol:[/quote

hm???? moze i tak........

qubańczyk tak patrze na twoj projekt(wizualizacja komputerowa) i patrze i nie widze wc w holu? czy ślepa zem już?
pozwole sobie wkleic..
http://picasaweb.google.pl/qbanczyk75/ParterProjectByKostek/photo#5164335149575768482

jaszczurka
27-02-2008, 11:03
Danucha musze troche na Ciebie pokrzyczeć ....wtedy mi tak lekko heheh
jestes niegrzeczna i juz! A Pasoa to chyba ni będzie... Diora pywnie tyż :evil: :evil: Zobaczymy, ale facet to jak mu nie powiesz to sam sie nie domysli 8) 8)

kazia25
27-02-2008, 12:32
Ooo no i wszystko jasne !!! To w takim razie Braas kupił Rupp bo na Rupp był napis "Braas" :lol:


hm???? moze i tak........

Ja tam nie wiem Braas nie Braas mi to już lata :P
Biorę Creatona :wink:

jaszczurka
28-02-2008, 17:26
Ooo no i wszystko jasne !!! To w takim razie Braas kupił Rupp bo na Rupp był napis "Braas" :lol:


hm???? moze i tak........

Ja tam nie wiem Braas nie Braas mi to już lata :P
Biorę Creatona :wink:

To mi też lata :lol: :lol: :lol:
Diora NIET!!!!!! Jest Campari 1 literek ponoc:)

Robak
28-02-2008, 22:56
kazia25 - czy masz już ocieplony budynek? mam super dojście do styropianu i reszty tych rzeczy do ocieplenia
duużo taniej, bo bez faktury :wink:
jakby co pisz na [email protected]

kazia25
29-02-2008, 19:01
Jeszcze nie mam ocieplonego. Dziex jak będzie potrzeba to wiem gdzie uderzyć :D

Qbańczyk
29-02-2008, 23:17
qubańczyk tak patrze na twoj projekt(wizualizacja komputerowa) i patrze i nie widze wc w holu? czy ślepa zem już?
pozwole sobie wkleic..
http://picasaweb.google.pl/qbanczyk75/ParterProjectByKostek/photo#5164335149575768482

Nie ma osobnego wc. Jest jedno w łazience na dole.Układ nieaktualny bo znalazłem stelaże na 80 cm i będzie wc z bidetem pod oknem. po lewej od wejścia kabina 110x90 i pisuar vis-a-vis wspomniany wc + bidet a po prawej umywalka. i taka łazienka na dole.
Dodatkowo wrzucam aktualny wygląd naszego Neptuna plus podział ścian na poddaszu.
http://img211.imageshack.us/img211/226/dsc01612tm8.jpg
http://img301.imageshack.us/img301/8254/dsc01598vm9.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/2292/poddaszepro1100pg9.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/1038/poddaszepro1100ds4.jpg
to juz sam rysowałem

Aleksandra W.
01-03-2008, 15:16
Słuchajcie : dzisiaj wreszcie doczekałam się na wymiane witraża w drzwiach głównych :D :D Teraz to zupełnie co innego!! Kamień z wątroby !!
Opijam to wieczorem Passoa - dołączycie się???Zapraszam!


gratuluję Danuchna!:) a jak dziś się dołączę, to nie będzię za późno????

Aleksandra W.
01-03-2008, 15:18
Qubańczyk, no pięknie!
łazienkę dolną będziemy miec b. podobną, tylko bez pisuaru

dundela
02-03-2008, 08:49
Słuchajcie : dzisiaj wreszcie doczekałam się na wymiane witraża w drzwiach głównych :D :D Teraz to zupełnie co innego!! Kamień z wątroby !!
Opijam to wieczorem Passoa - dołączycie się???Zapraszam!


gratuluję Danuchna!:) a jak dziś się dołączę, to nie będzię za późno????

OLO - na Passoa nigdy nie jest za późno!! :) :) :)
Powiedz mi ,dlaczego nie wklejasz żadnych fotek z postępów prac????Hęęę??

dundela
02-03-2008, 08:53
Bo nie lubię jakiejś tam "świeżynki" ! :) :) :)
My mamy drzwi Porty , są bardzo ładne i jest gwarancja ,że sie nie wypaczą :) Komplet kosztował jakieś 8 tys ( ? ).
Zobaczcie o jakim świcie jestem na forum :) :) :) Próbowałam mężowi zamówić bilety na Euro 2008 , no i niestety :(


Bo w ogóle to na forum jest niezmieniona godzina, w rzeczywistości była 6.50

jaszczurka
02-03-2008, 10:35
Qubańczyk jak tak patrze na twoją pralnie to jest taka duuuza, hehe prawie jak łazienka, a w rzeczywistości to ledwo sie tam ruszysz -same skosy procz sciany po lewej str.
A'propos tego WC to nie kumam? wejscie jest czy nie ma z holu? jak nie to co-goscie beda przechodzic przez waszą sypialnie? czy biegac na góre? jesli tak to czym sie kierowaliście? i dlaczego wogole zrezygnowaliscie z wc w holu?
Dana dzis niedziela!!!!!! czekam wiesz na co!
Madzia żyjesz??????????????
Ola zdjecia! to samo Bshena

Robak
02-03-2008, 10:36
u nas w dniu wczorajszym montaż okien, co prawda tylko na dole, gdyż na łuki u góry przyjdzie nam poczekać - nawet do 8 tygodni

http://images33.fotosik.pl/163/1a6a9fdc10d76e21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1a6a9fdc10d76e21)

http://images33.fotosik.pl/163/f7242b6986e9120bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7242b6986e9120b)

http://images31.fotosik.pl/163/f52f177d8aca0cddm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f52f177d8aca0cdd)

zastanawiamy sie nad parapetami wew, czy duromarmur
http://images32.fotosik.pl/163/e9e2350d100446f1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e9e2350d100446f1)
czy też może prawdziwy kamień
http://images33.fotosik.pl/163/038584467f26d786m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=038584467f26d786)

na poddaszu cały czas walczymy z działówkami:

http://images25.fotosik.pl/167/851edb77532460e3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=851edb77532460e3)

http://images34.fotosik.pl/163/1a6e6333424e08e2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1a6e6333424e08e2)
:-)

jaszczurka
02-03-2008, 10:57
ROBAK SUPER!!!!!!!!!!!
Ja nie jestem zwolennikiem kamieni na parapetach....sama mam drewniane,a na gorze taki kremowy nakrapiany bardzo delikatny ...jaksa masa...
Załuje tylko ze nie dalismy kamienia na blat w kuchni! ale moze kiedys.....
Robak jesli dajesz w kuchni blat z kamienia to parapet tez! jesli nie to najpierw wybierz blat do kuchni a potem w miare podobny parapet...albo drewniany w kolorze okna-takie rozwiazanie najbezpieczniejsze
:lol: :lol: Czy szanowne grono zgodzi sie ze mną? z gory zaznaczam ze nie musi hehe 8) 8)
Tomaszuuuuuuu żyjesz?

Robak
02-03-2008, 11:07
cenna rada jaszczurko!
zaraz jak tylko żona pojawi się w domku powiem jej o tym;
co prawda kiedyś oglądaliśmy blaty kamienne tylko, że cena nie taka

ale teraz odnalazłem namiary na starego znajomego, który na co dzień zajmuje się tematyką kamienia - nagrobki :-?
no i bez vatu i po kosztach, zatem tańszy teraz parapet kamienny niż na f-rę duromarmur
no i trzeba będzie pogadać z nim o tym blacie

a zaraz postaram się poszukać pewnego zdjęcia - nasz wymarzony kominek

Robak
02-03-2008, 11:18
co prawda żona będzie na mnie zła, że pokazuję coś czego jeszcze nie mamy, ale powiem tak - jest to na razie plan, aby taki oto kominek posiadać, czy się uda ten pomysł zrealizować zależy od wielu czynników, w tym środków finansowych :-?
na nas te zdjęcia zrobiły niesamowite wrażenie, Gosia mówi że chce takie coś mieć, no to ja zrobię wszystko by tak było 8)


http://images30.fotosik.pl/169/c50e2516d0be9772m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c50e2516d0be9772)

http://images26.fotosik.pl/169/203b7199b3cad5a1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=203b7199b3cad5a1)

i jak? podoba się? :D

dundela
02-03-2008, 12:00
Już te zdjęcia kiedyś wklejałam:):):)
A co do parapetów to my też mamy w kolorze okna i najbezpieczniej :)
Powiedziałabym więcej - jeżeli parapet byłby w kolorze blatu to w/g mnie nie pasowałoby do reszty.Tzn. okno jest elementem dominującym i parapet powinien być dopasowany do niego.To jest moje subiektywne zdanie.

jaszczurka
02-03-2008, 12:09
Już te zdjęcia kiedyś wklejałam:):):)
A co do parapetów to my też mamy w kolorze okna i najbezpieczniej :)

Robak... mnie sie najbardziej podoba to co napisaleś :lol: :lol: że Gosia chce to ja zrobie wszystko żeby go miala!!!WOW!!!!!!!!!

A dla mnie wygląda jakby tam byl telewizor hahaha nie kominek hahha.No taki oryginalny musze powiedziedzieć ,zupełnie nie w moim stylu, co nie oznacza ze brzydki... robi wrazenie robi!
Dana wklejalas? nie pamietam, opuściłam jakąś lekcje?

dundela
02-03-2008, 12:27
Widocznie nie jesteś sumienną uczennicą!! :D :D :D

Robak
02-03-2008, 14:50
hello

generalnie może nie tyle o sam kominek nam chodzi ile o to drzewo!

Qbańczyk
02-03-2008, 17:59
Qubańczyk
A'propos tego WC to nie kumam? wejscie jest czy nie ma z holu? jak nie to co-goscie beda przechodzic przez waszą sypialnie? czy biegac na góre? jesli tak to czym sie kierowaliście? i dlaczego wogole zrezygnowaliscie z wc w holu?[/b]
Na dole to jest pokój gościnny.Wejście do łazienki jest od holu tak jak do sypialni. My mamy wszystkie sypialnie na górze każde swoją tylko moja i Agaty jest połączona.

jaszczurka
02-03-2008, 18:51
Qubańczyk
A'propos tego WC to nie kumam? wejscie jest czy nie ma z holu? jak nie to co-goscie beda przechodzic przez waszą sypialnie? czy biegac na góre? jesli tak to czym sie kierowaliście? i dlaczego wogole zrezygnowaliscie z wc w holu?[/b]
Na dole to jest pokój gościnny.Wejście do łazienki jest od holu tak jak do sypialni. My mamy wszystkie sypialnie na górze każde swoją tylko moja i Agaty jest połączona.

AAAAA Juz kumam :lol: :lol:
ale jak to to ty masz swoja sypialnie a zona swoją? hihihihi

mrdim
02-03-2008, 23:11
Niedziela, 2 marca przeniosłem się w czasie, w przyszłość :D.
Nie mając jeszcze pozwolenia na budowę, oglądałem szczegółowo jak wygląda Neptun w rzeczywistości, a wszystko za sprawą życzliwości mieszkańców jednego z Neptunków :wink: .
Jeszcze raz serdeczne dzięki dla gospodyni i gospodarza.

pozdr
mrdim

dundela
03-03-2008, 06:54
Niedziela, 2 marca przeniosłem się w czasie, w przyszłość :D.
Nie mając jeszcze pozwolenia na budowę, oglądałem szczegółowo jak wygląda Neptun w rzeczywistości, a wszystko za sprawą życzliwości mieszkańców jednego z Neptunków :wink: .
Jeszcze raz serdeczne dzięki dla gospodyni i gospodarza.

pozdr
mrdim

Było nam bardzo milo - pozdrawiamy! :) :)

tomy-s
03-03-2008, 13:13
Siemanko.... żyję jeszcze... jak na razie 8) he he. Czekam już teraz na poprawiony projekt i warunki przyłączy i mam nadzieję że za dwa tygodnie już odbiorę i będę składał już papierzyska o pozwolonko i mam nadzieję że w maju będę już miał pozwolenie... A teraz powoli szykuję sobie już zbrojenie na fundamenty nio i zbieram kaskę ... aaaa i jeszcze mam cały czas problem z sąsiadem zrobił sobie zajezdnie i parking z mojej działeczki także walczę z nimi równo ale to walka z wiatrakami... co raz nowi jacyś jego pracownicy sobie jeżdżą Pozdrowionka :wink:

jaszczurka
03-03-2008, 13:53
No wreszcie!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Moze najzwyczajniej zagrodz dechami odprzodu czy jak oni tam wjezdzaja!!!!,albo postaw znak wjezdzasz na własna odpowiedzialność!!!!!!! hehehe
Pozdrawiam

tomy-s
03-03-2008, 16:11
Sylwia ja już tam różne rzeczy wbijałem to albo powyrywali albo pozaginali, bo to różni jego robotnicy tak jeżdżą nie właściciel a ekipy u niego często się zmieniają. Ostatnio zakopałem takie 150 cm słupki i jak ostatnio byłem to nie ruszyli ale za to drogę dojazdową tak rozje...li że dojazdu do działki brak. Na forum bywam codziennie nio prawie, śledzę wasze postępy nio i kurde zazdroszczę wam ostatnio ponownie zacząłem czytać od początku całe to forum co by cosik ciekawego wyczytać jak wy pewne rzeczy rozwiązywaliście. Także cały czas jestem z wami a jak już zacznę budowę to na pewno będę " wzorowym przodownikiem forum "
pozdrowionka

jaszczurka
03-03-2008, 18:17
Na chamstwo nie ma rady!!!! Ja to bym taki dym tam kręciła, ze.... :evil: :evil: :evil:
No co? lubie dym kręcić hehehe

dundela
03-03-2008, 18:38
Jeeeezuuuu - jak to dobrze ,że ja nie mam żadnych sąsiadów....

Magda WOJTEK
04-03-2008, 20:18
dobrze ,ze ja mam fajnych sąsiadów.Z 5 działek na naszym polu 3 domy stoją ,jeden ma fundamenty,wszyscy sąsiedzi sa ok. i bez problemu poratuja w razie potrzeby,jak zabraknie piasku ,żwiru,deski itp.Droga dojazdowa jest nasza wspólna ,ale za nim na nią wjedziemy musimy przejechac gminną.A ci co mieszkają bezpośrednio przy gminnej nie sa zachwyceni najprosciej mówiac,ze im niszczymy dojazd do domu ciezarówkami wożącymi materiały.

BAWIŁAM sie troche elewacją mojego neptunka na "paint-cie" i wyszło mi coś takiego.Co byście zmienili?okna zamówione wiec zostaja,a reszte moge kolorować.Aha mam scianki dzialowe na górze od tygodnia.Całkiem duże te pokoje wyszły.

http://img98.imageshack.us/img98/660/domoli2le6.jpg

Qbańczyk
04-03-2008, 21:33
Cześć,
mam pytanko, ktoś z was robił zwrot vat-u za zeszły rok. ile sie na to czeka?
Pozdrawiam

Aleksandra W.
05-03-2008, 06:17
Qbańczyk, ja robiłam. Ustawowo czeka się do 6 m-cy, jak się ma znajomości to znacznie krócej 8) Teraz urzędy skarbowe są zawalone pitami za 2007 i jest ciężko z terminami.

Magda, coś mi ten słup nie pasuje..

u nas pomału, od niedawna mamy gaz i dopiero zaczyna wszystko schnąć (wcześniej stały dwie kozy..) Kibelek się robi, potem będą gładzie i łazienki.

tomy-s
05-03-2008, 06:39
To zazdroszczę wam sąsiadów wyobraźcie sobie np. takie zdarzenie sąsiad przywoził materiały drogę już uszkodził wcześniej także jechał centralnie przez moją działkę dużym ciężarowym samochodem... no i się zakopał po wyciągnięciu samochodu pozostały 40-50 cm koleiny no i co sąsiad zrobił miał to wyrównać no i ku...wa wyrównał gruzem po budowlanym i przysypał piaskiem....ja zaczaiłem dopiero po jakimś czasie i jak mu powiedziałem co on zrobił on odparł że taki gruz mi się przyda jak ja będę budował swój dom...... i co wy na to...Jutro się wybieram na działkę bo musze do architekta do Serocka podjechać to zobaczę co nowego mój sąsiad wymyśli.???!!!??? :roll:

kazia25
05-03-2008, 10:48
No widzę, że nie masz za sympatycznego sąsiada. Dla pocieszenia powiem, że my również :evil: ( u nas poszło o płot)

Z początku zgodzili się na wspólny (słupki i siatka i póżniej żywopłot) ale w rezultacie będziemy musieli sami postawić. Zdecydowali, że jednak chcą mieć z desek, bo narazie ich nie stać. Mogłibyśmy sie dostosować, ale już zdecydowali. Gdybyśmy złożyli sie na płot wcale by tak drogo nie wyszlo. A do tego mamy już od lata przygotowane, pomalowane słupki, wystarczy siatke kupic i trochę czasu poświęcić. Zrozumiałabym, że na czas naszej budowy się tak odgrodzili, ale niestety nie.

Oto piękny płocik sąsiadów :

http://www.mFoto.pl/uploads/2035/dscf2258-small_2caaa.jpg (http://www.mFoto.pl/)

http://www.mFoto.pl/uploads/2035/dscf2261-small_a6156.jpg (http://www.mFoto.pl/)

tomy-s
05-03-2008, 11:00
Kazia strasznie blisko ten sąsiad ma dom od twojej działki...

tomy-s
05-03-2008, 11:02
w sumie ogrodzenie to ja też sam postawiłem od sąsiada (słupi i siatka) miał się dołożyć ale jkoś ucichło więc go nawet teraz nie pytam

Qbańczyk
06-03-2008, 09:39
Dom jak dom, ale co to za straszydło przy tym "parkanie"?

kazia25
06-03-2008, 11:40
Dom stoi prawidłowo, 4 metry są od nas zachowane.
Ale zastanawiamy się kto mu wydał pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego? Jest wielki. Dużo cienia będzie nam "puszczał" na działke :cry:
Koło płotu sąsiad sobie postawił kilku metrową wiatę (jakoś 4 metry)
Dzwoniłam, pytałam w urzędzie czy tak można? Powiedzieli, że można, bo jest to wiata a nie garaż. Jeśli byłaby ze wszystkich stron zamknieta, wtedy mogłabym zgłosić. ( to jest stare zdjęcie, teraz wygląda ta wiata ciut inaczej)

A nie jest tak że na wszystko co jest bliżej płotu jak 2 metry musi być zgoda sąsiada? Narazie nam to nie przeszkadza poki nie mieszkamy, ale nie wiem co będzie za około pół roku :roll:

jaszczurka
06-03-2008, 12:52
Dom stoi prawidłowo, 4 metry są od nas zachowane.
Ale zastanawiamy się kto mu wydał pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego? Jest wielki. Dużo cienia będzie nam "puszczał" na działke :cry:
Koło płotu sąsiad sobie postawił kilku metrową wiatę (jakoś 4 metry)
Dzwoniłam, pytałam w urzędzie czy tak można? Powiedzieli, że można, bo jest to wiata a nie garaż. Jeśli byłaby ze wszystkich stron zamknieta, wtedy mogłabym zgłosić. ( to jest stare zdjęcie, teraz wygląda ta wiata ciut inaczej)

A nie jest tak że na wszystko co jest bliżej płotu jak 2 metry musi być zgoda sąsiada? Narazie nam to nie przeszkadza poki nie mieszkamy, ale nie wiem co będzie za około pół roku :roll:

Ktoś wam chyba bzdur naopowiadał!!! przeciez bez pozwolenia nie mozna płota wyzszego niz 220cm postawic co dopiero taka wiatę!!!! nawet drzewa (ktore kiedys bedzie wielkie)nie mozna posadzic,poza tym ta wiata to potencjalne zagrozenie pazarem!Pochodz i dokladnie sie dowiedz!

kazia25
06-03-2008, 14:20
No ja tak myślałam, ale jak mi urzędnik powiedział, że można to co ja tam wiem :oops: oni powinni najlepiej się orientować :evil: a widać, że w bład wprowdzają.

Jest jeszcze kilka spraw do których można się przyczepić np. trzymaja beczki z olejami w garażu :o

jaszczurka
06-03-2008, 16:06
Jeszcze raz popytaj!

Qbańczyk
07-03-2008, 11:50
2 fotki z archiwum dla Ciebie koleżanko sympatyczna
http://img516.imageshack.us/img516/552/dsc01037zt5.jpghttp://img182.imageshack.us/img182/3586/dsc01040pb5.jpg

jaszczurka
07-03-2008, 14:39
2 fotki z archiwum dla Ciebie koleżanko sympatyczna
http://img516.imageshack.us/img516/552/dsc01037zt5.jpghttp://img182.imageshack.us/img182/3586/dsc01040pb5.jpg



ALE PIEKNA!!!!!!!!!!
Ten świat bez Jaszczureczek byłby brzydki heheheh
Dzięki Kubuś :P :P :P :P

kazia25
07-03-2008, 15:59
Jeszcze raz popytaj!

Ale na mnie krzyczysz, nonono :D

Magda WOJTEK
07-03-2008, 16:03
mam pytanko do wszystkich!czy ktoś z Was ogrzewa NEPTUNA piecem na EKO -GROSZEKlub pelet(albo ma zamiar)

A może macie znajomych co grzeja takim piecem dom o zbliżonej powierzchni do NEPTUNA.

interesuje mnie ile ton wegla trzeba mieć na zime.Ile kg na miesiąc.
i czy głośno chodzi taki piec ,bo my za ściana kotłowni bedziemy miec sypialnie

czytałam o tym na forum ,ale opinie różne i powierzchnie też

bardzo WAS prosze napiszcie jak coś wiecie na ten temat z własnego doswiadczenia lub Waszych znajomych

kazia25
07-03-2008, 16:15
To ja też dwie fotki wklejam dla Ciebie, tylko już nie krzykaj tak :P

Nie są to jaszczurki ale chyba są spokrewnione :wink:


http://www.mFoto.pl/uploads/2043/dscf3808-small_8954b.jpg (http://www.mFoto.pl/)


http://www.mFoto.pl/uploads/2043/dscf3781-small_132ec.jpg (http://www.mFoto.pl/)

Z miejsca które tak Ci się podoba :)

Aleksandra W.
07-03-2008, 18:23
kawałek mojego kibelka:))
http://images33.fotosik.pl/170/7b2aaee6bc6fba8bmed.jpg

Aleksandra W.
07-03-2008, 18:27
Magda, my mamy piec na gaz, nie mogę Ci pomóc w temacie eko groszku.
Bshena, odezwij się w końcu i daj choc jedną foteczkę:)
wszystkim zyczę miłego łikendu:))

jaszczurka
07-03-2008, 20:52
Kazia to nie na Ciebie Kochana !! to na tych złamasów w urzędach!
A taki piec to mają chyba Tomek&Krysia ale nie na 100%
ja mam za sypialnią-łazienka dobudowana kotłownie na węgiel,drzewo... i jedyne co słysze to męża ktory wrzuca tam drzewo hehe jest spoko dmuchawa chodzi cichutko....

Ola !!! no co ty! więcej się nie dało??

jaszczurka
07-03-2008, 20:53
AAAAAA!!!!!!!!
Dziękuję za te jaszczurzyce :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Magda WOJTEK
07-03-2008, 21:37
dzieki Jaszczurka i Ola! ,.Krysia i Tomek to tu już chyba nie zagladają,wiec od nich wiele sie nie dowiem.

jutro mamy targi budowlane w Rzeszowie,jak bedzie cioś ciekawego to wkleje
Super ,ze u Was sa jakieś postepy na budowie,bo my wstawimy okna z roletami w okolicach kwietnia,zrobimy wylewki na tarasie,zeby móc troche poimprezować na działeczce i tyle.
może w okolicach wakacji weżmiemy sie za instalacje( jak mąz zarobi to sie zrobi.) :roll: [/b]

Magda WOJTEK
07-03-2008, 21:37
dziewczyny czy planujecie może deski ryflowane na tarasie,bo mnie cholernie podobaja sie drewniane tarasy, płytki wszyscy odradzają,a betonowe płyty z bruk betu np strasznie sie brudzą ,podobno z libeta są lepsze?
WIECIE COŚ NA ten temat

dundela
08-03-2008, 08:10
kawałek mojego kibelka:))
http://images33.fotosik.pl/170/7b2aaee6bc6fba8bmed.jpg

OLO! Nie dość ,że słabo widać to tylko jedna fotka??? Dawaj tu więcej!! :) :)

dundela
08-03-2008, 08:12
dziewczyny czy planujecie może deski ryflowane na tarasie,bo mnie cholernie podobaja sie drewniane tarasy, płytki wszyscy odradzają,a betonowe płyty z bruk betu np strasznie sie brudzą ,podobno z libeta są lepsze?
WIECIE COŚ NA ten temat
Magda - ja też chcę drewniany taras, ale nie wiem ,jak to w rzeczywistości się sprawdza. Jaszczurka mówiła,że jaj znajoma ma i po jakimś czasie wygląda to nieciekawie :( :( A ja bardzo chcę drewno...

Acha, my też mamy piec gazowy.

jaszczurka
08-03-2008, 09:22
dziewczyny czy planujecie może deski ryflowane na tarasie,bo mnie cholernie podobaja sie drewniane tarasy, płytki wszyscy odradzają,a betonowe płyty z bruk betu np strasznie sie brudzą ,podobno z libeta są lepsze?
WIECIE COŚ NA ten temat
Magda - ja też chcę drewniany taras, ale nie wiem ,jak to w rzeczywistości się sprawdza. Jaszczurka mówiła,że jaj znajoma ma i po jakimś czasie wygląda to nieciekawie :( :( A ja bardzo chcę drewno...

Acha, my też mamy piec gazowy.


no mi też jaszczurka mówiła! hehe
a tak serio to ,jak sie podoba to robić, wiadomo ze trzeba o nie dbać ,pewnie czyścić ,szorować z glonów z brudu........ hehehe Mi sie wydaje, że takie tarasy to raczej zadaszone powinny być, wtedy nie są tak narażone na wode i słonce,a z resztą w zime i tak zasypie go śnieg!!
Ja kłade kafle,albo jakis kamien...jak bedzie mnie stac!

Aleksandra W.
08-03-2008, 14:46
dzewczyny, zdjęcie niewyraźne i tylko jedno bo mi bateria PADŁA na amen, ale nie narzekajcie tak, coś tam widac...

jeśli chodzi o tarasy, to my będziemy działac gdześ latem, jeszcze nie zastanawiałam się porządnie nad tarasem :roll:

kazia25
08-03-2008, 16:46
Dzisiaj u nas nowe rurki się pojawiły :) od centralnego odkurzacza.
W przyszłym tygodniu kładą dachówkę. W końcu coś ruszyło :D

jaszczurka
08-03-2008, 22:27
Dzisiaj u nas nowe rurki się pojawiły :) od centralnego odkurzacza.
W przyszłym tygodniu kładą dachówkę. W końcu coś ruszyło :D

gratuluje ,u mnie tez cos sie ruszyło-jutro pokaze:)
buzka :lol: :lol:

Robak
09-03-2008, 21:26
w czwartek "odali" schody

http://images27.fotosik.pl/172/eab9465c6f5e5880m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=eab9465c6f5e5880)

w dniu wczorajszym rozpoczęli kłaść dachówkę, betonowa euronit profil s
http://images27.fotosik.pl/172/28de0438682af8b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=28de0438682af8b2)


do końca marca powinnismy mieć co i wodę, no i prąd też by się przydał, a wtedy tynki

styropian do ocieplenia już mamy, teraz reszta tych bajerów, no i do dzieła

Bshena
10-03-2008, 08:47
Witajcie.

Magda, ja planuję ryflowane deski na tarasie. Mam po sąsiedzku deski na molo w Sopocie i wyglądają ok, :) nawet po wielu latach, no chyba że sztorm je w drzazgi potrzaska, co nam na naszej spokojnej działeczce raczej nie grozi :)

Pozdrawiam serdecznie.

Bshena
10-03-2008, 09:09
Robak, fajnie, że masz schody betonowe, logistycznie jest to rozwiązanie na piątkę z plusem! My musimy cały czas wszystko na górę wciągać po drabinie...

jaszczurka
10-03-2008, 10:15
BSHENA To ty z Sopotu ????
Przeoczyłam to czy co? To Wy z Kazią macie do siebie blisko!!!
A te deski z Mola to bez porównania... kiedys do wszystkiego uzywali starych drzew.. grubych... a teraz? cienkie tyczki i pod piłę!!! a juz na pewno te na tarasy to badziewie miękkie jak wata!No ale nie odradzam nie nie! ja tez bym takie chciala, tylko zeby wieczne były i wiecznie piekne.... :lol: :lol: :lol:
ROBAK Działaj działaj az miło popatrzeć :lol: :lol:

jaszczurka
10-03-2008, 10:25
Miałam cos wkleić:
http://images29.fotosik.pl/173/c32c1233583f50f7.jpg (www.fotosik.pl)
jadalnia-ciezko zrobic pod swiatło
http://images28.fotosik.pl/174/da440ac930d2b2fe.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/173/db55f0de99593b74.jpg (www.fotosik.pl)
i druga strona...salon-tylko rolety z prawj strony nie moge wyzej podniesc, bo cos sie zepsuła , czy wysunęła z wałka... Nawet okna od zew nie moge umyć :evil: :evil: Kuchnie i sypialnie potem pokazę.
http://images23.fotosik.pl/173/ea54b73f84240ec5.jpg (www.fotosik.pl)

mrdim
10-03-2008, 11:43
hey
Pytanie do tych, którzy mają okna z roletami zewnętrznymi, miedzy innymi do ciebie jaszczurko :wink: .
Mam projekt w adaptacji i stoję przed dylematem: okna z roletami (wbudowane pod nadproże) czy bez rolet – od tego zależy, czy zmieniać wielości otworów okiennych.
Ja jestem zwolennikiem rolet, a żona wręcz przeciwnie i ciągle zbija mnie z tropu. Sam już nie wiem :roll: .
Początkowo myślałem, że pełnią one również rolę zabezpieczenia antywłamaniowego, ale już mnie sprzedawcy uświadomili, że to nie prawda.
Po drugie żona mówi, że sąsiedzi na przeciwko domu jej siostry ciągle narzekają na awarie rolet. Ja jej na to jako "pseudo znawca tematu" mówiłem, że pewnie kupili jakieś nieciekawe lub mają po prostu pecha, ale jak jaszczurka napisała o awarii swoich nowiuśkich rolet to mi szczęka opadła i zaczyna mi argumentów przemawiających na korzyść rolet powoli brakować.
Ostatni bastion oporu to to, że do takich rolet za niewielkie pieniądze można dokupić zintegrowane zwijane moskitiery, co mi się bardzo podoba :D .

Co sądzicie tak szczerze, warto w to inwestować czy nie i jakie są ich zalety? Ja jestem zwykłym człowiekiem z bloków, więc nie mam w tym doświadczenia, ale jak ma to tylko zastępować zasłony i to awaryjne, to wolę zainwestować w jakieś ciekawe zwijane rolety wewnętrzne i/lub ładne rolety rzymskie, które się mojej żonie bardzo podobają.
Koszt rolet zewnętrznych, co prawda nie powala z nóg, ale daremnie wydawać pieniążki też mi się nie uśmiecha, zawsze można wydać na coś innego :wink: .

pozdr

jaszczurka
10-03-2008, 12:52
hey
Pytanie do tych, którzy mają okna z roletami zewnętrznymi, miedzy innymi do ciebie jaszczurko :wink: .
Mam projekt w adaptacji i stoję przed dylematem: okna z roletami (wbudowane pod nadproże) czy bez rolet – od tego zależy, czy zmieniać wielości otworów okiennych.
Ja jestem zwolennikiem rolet, a żona wręcz przeciwnie i ciągle zbija mnie z tropu. Sam już nie wiem :roll: .
Początkowo myślałem, że pełnią one również rolę zabezpieczenia antywłamaniowego, ale już mnie sprzedawcy uświadomili, że to nie prawda.
Po drugie żona mówi, że sąsiedzi na przeciwko domu jej siostry ciągle narzekają na awarie rolet. Ja jej na to jako "pseudo znawca tematu" mówiłem, że pewnie kupili jakieś nieciekawe lub mają po prostu pecha, ale jak jaszczurka napisała o awarii swoich nowiuśkich rolet to mi szczęka opadła i zaczyna mi argumentów przemawiających na korzyść rolet powoli brakować.
Ostatni bastion oporu to to, że do takich rolet za niewielkie pieniądze można dokupić zintegrowane zwijane moskitiery, co mi się bardzo podoba :D .

Co sądzicie tak szczerze, warto w to inwestować czy nie i jakie są ich zalety? Ja jestem zwykłym człowiekiem z bloków, więc nie mam w tym doświadczenia, ale jak ma to tylko zastępować zasłony i to awaryjne, to wolę zainwestować w jakieś ciekawe zwijane rolety wewnętrzne i/lub ładne rolety rzymskie, które się mojej żonie bardzo podobają.
Koszt rolet zewnętrznych, co prawda nie powala z nóg, ale daremnie wydawać pieniążki też mi się nie uśmiecha, zawsze można wydać na coś innego :wink: .

pozdr



Wiec póki co to tylko ja moge odp na te pytania...nikt inny nie ma rolet zew.
Otóż ! !! Ja pomimo awari polecam zdecydowanie roletki zew!!! 1 awaria powstała z powodu jak to pan powiedział-temp na zew..(te okno jest na Pd zach,wiec ostro grzeje). zrobiło sie zaciasno i roleta -jeden pasek wygiął sie.Mamy ciemne okna i ponoc najbardziej są narazone na wypaczanie..skurczanie itp..a ze roleta ma prowadnice na ramach okna wzieła sie i zepsuła!
2 awaria z naszej winy! przy ocieplaniu wyciagneli blokady na dole i roleta zjechała za nisko.... i chyba wypadła z wałka...nie wiem bo ostatnio ja właczyłam i podciągnela do połowy tak jak na zdjeciu z firankami widac,dalej nie podnosiłam bo coś zgrzyta,i nierówno sie podnosi!
Jeśli mam radzić badz odradzać, to zdecydowanie polecam! odradzam tylko rolety w nadprozach takie jak my mamy, dlaczego? otóż dlatego ze kazda awaria- (tym sie nie przejmujcie wszystko jest do naprawienia, a zresztą co tam moze sie zepsuć? hehe) skończy sie rozkuwaniem od środka...SALONU!
Dlatego jak juz to bierzcie te rolety w kasecie na sciane bądz ładniejsza wersją-PODOKIENNE
A'propos rolet rzymskich hehe właśnie wkleiłam zdjecia-że niby mają służyc jako zasłona? hehe wątpię
Rolety to niesamowity komfort psychiczny, niby dla złodzieja zaden problem ale jak ma sie meczyc i ją ciąc bo ręcznie jej nie podniesie ,to sobie odpuści, my przede wszystkim ze wzgledu na szyby...jakos dziwnie by mi było pojechac na pare dni i zostawic dom ''prawie otwarty '' zawsze jakis gów... mogłby kamieniem rzucic! a tak... w rolete i okno calutkie
Jeszce jak juz tak sie rozpisalam, to do rolet podpina sie alarm,jak ktos tylko ją do góry bedzie chcial podniesc,to syrenka pieknie wyje-ponoć hehe
A własnie te moskitiery-cholercia my jak kupowalismy to nie było takich cudów...

mrdim
10-03-2008, 14:20
Dzięki jaszczurko za odpowiedź :) .
No cóż mam jeszcze z tydzień - dwa na decyzję. Nie prześpię kilku nocek to i w końcu coś się ustali hahaaa. W razie czego rzucę monetą :wink:
pozdr

dundela
10-03-2008, 19:16
Jaszczureczko- jak już Ci mówiłam - śliczne te rzymskie! :) :)
Dzisiaj dowiadywałam się o cenę żaluzji wewnętrznych , poziomych , drewnianych...i oczywiście cena mnie powaliła... Na 1/4 mojej witryny czyli wymiar 90x230 koszt 560 zł :evil: :evil: :evil: To razy 8 to tylko dwie moje witryny a jeszcze okno 240x150 i chociaż kuchnia, oszaleć można!! W środę facet przyjedzie to mi wyliczy,podobno bambusowe są o wiele tańsze więc sie zobaczy.
Madzia - ile kosztowały Twoje drewniane???

jaszczurka
10-03-2008, 20:42
Jaszczureczko- jak już Ci mówiłam - śliczne te rzymskie! :) :)
Dzisiaj dowiadywałam się o cenę żaluzji wewnętrznych , poziomych , drewnianych...i oczywiście cena mnie powaliła... Na 1/4 mojej witryny czyli wymiar 90x230 koszt 560 zł :evil: :evil: :evil: To razy 8 to tylko dwie moje witryny a jeszcze okno 240x150 i chociaż kuchnia, oszaleć można!! W środę facet przyjedzie to mi wyliczy,podobno bambusowe są o wiele tańsze więc sie zobaczy.
Madzia - ile kosztowały Twoje drewniane???

Dana ale po co ci drewniane skoro bedziesz miec na zew drewniane??
jakies zwiewne firanki moze?
A ceny to zawał!!! moje firanki to konkretny wypoczynek ...ech.... a tak mam piekne firany i stary klamot na podłodze!

jaszczurka
10-03-2008, 20:45
I specjalnie dla Robaka:
na wprost rura
http://images32.fotosik.pl/173/8de0fbf7fb195bd1.jpg (www.fotosik.pl)
i juz obudowana:
http://images31.fotosik.pl/174/5a3094400ec7231b.jpg (www.fotosik.pl)

Aleksandra W.
11-03-2008, 06:14
śliczne te rolety jaszczurko! wnętrze cieplejsze i odmienione. Oj dziewczyny, jak ja bym chciała wybierac już roletki, firanki :roll:

Magda WOJTEK
11-03-2008, 15:29
ROBAK w pełnii zgadzam sie Jaszczurką odnośnie rolet.Ja bede mieć montaż okiem z roletami za 1,5 do 2 tygodni.

my powiekszaliśmy otwory okienne o jeden ytong czyli 20 cm.Skrzynka do okien balkonowych ma własnie 20 cm wysokości,do pozostałych okien 17 cm.

chcieliśmy skrzynke z rewizją od zewnątrz,ale musielibyśmy przykrecać do górnej krawedzi okien dodatkowy profil o wysokości 15 cm .Koszty i cały ten cyrk z profilami przekonał nas do skrzynki z rewizja od wenatrz(od spodu, a nie z czoła skrzynki)czyli front skrzynki od zwewn i od wewnatrz bedzie otynkowany.
Wybraliśmy płaszcz w kolorze kremowym(nie jest to kolor standart,wiec troche drożej)do tego 4 silniki na 4 okna balkonowe co łącznie dało kwote 8 .5 tysiąca( bez silników 6300)


aha MÓJ mąż tez jest przeciwny roletom ,mam nadzieje,,,,,,,,,,,,ze jeszcze mi za nie podziekuje.

Powodzenia w przekonywaniu zony

JASZCZURKA PIEKNE TE ROLETY RZYMSKIE,napisz jaki jest koszt,zebym mogła przekonac meza ,ze firanki wychodza drożej :lol:

Julius
11-03-2008, 17:52
chcieliśmy skrzynke z rewizją od zewnątrz,ale musielibyśmy przykrecać do górnej krawedzi okien dodatkowy profil o wysokości 15 cm .Koszty i cały ten cyrk z profilami przekonał nas do skrzynki z rewizja od wenatrz(od spodu, a nie z czoła skrzynki)czyli front skrzynki od zwewn i od wewnatrz bedzie otynkowany.
Wybraliśmy płaszcz w kolorze kremowym(nie jest to kolor standart,wiec troche drożej)do tego 4 silniki na 4 okna balkonowe co łącznie dało kwote 8 .5 tysiąca( bez silników 6300)



odradzam tylko rolety w nadprozach takie jak my mamy, dlaczego? otóż dlatego ze kazda awaria- (tym sie nie przejmujcie wszystko jest do naprawienia, a zresztą co tam moze sie zepsuć? hehe) skończy sie rozkuwaniem od środka...SALONU!

Witam,
jeśli chodzi o rolety z rewizją od zewnątrz to ja wybrałem system rolet RKS-TPS. Chodziło mi właśni o rewizję od zewnątrz i żeby nie było widać żadnych skrzynek i klap. Wymagało to tylko zabudowanie skrzynek na etapie murowanie. Widziałem takie rolety u kolegi i efekt był super. Jeśli rolety nie są opuszczone to w ogóle nie widać że są.
Rewizja i ew. naprawa rolet odbywa się od zewnątrz... ale spod rolety, czyli pomiędzy oknem i roletą. Nic nie widać, nic nie szpeci, wnętrze, bezpieczne.

http://www.hitplus.pl/images/cms/1359/tps/system_tps.gif

u mnie wygląda to tak...
http://www.adex.nazwa.pl/foto/IMG_1204.jpg


na razie widać "rollkasety" ale po dociepleniu nie będzie ich widać, jedyny problem to z oknami łukowymi na poddaszu. Tam też się da tak zrobić ale jest problem później z konserwacją (ew. naprawą) bo jak wsadzić rękę pod łuki. Więc na górze będę miał rewizję od środka, pod płytą. Raz na kilka lat (mam nadzieję że nie trzeba będzie) rozpruję gipsy na magnesach, naprawię, zaszpachluję i po problemie. Marek.

Robak
11-03-2008, 19:32
I specjalnie dla Robaka:
na wprost rura
http://images32.fotosik.pl/173/8de0fbf7fb195bd1.jpg (www.fotosik.pl)
i juz obudowana:
http://images31.fotosik.pl/174/5a3094400ec7231b.jpg (www.fotosik.pl)

dziękuję za zdjęcia, teraz wszystko jasne
zresztą myślę sobie, że będę miał okazję zobaczyć to cudo na żywo :wink:
moja Gosia też zastanawia się nad tym pomysłem, taka niby zwykła ścianka

:D

jaszczurka
11-03-2008, 20:08
Nie ma za co Robak :lol: :lol: :lol: Oczywiście zapraszam na kawę, obiad i co tam jeszcze.... :lol: :lol:
Co do tych rolet to ...ja juz się nie przejmuje,mam to gdzieś ,podciagnełam boczną do połowy okno umyłam do połowy i jestem zadowolona,o połowe mniej mycia hehehe
U mnie tez nie widac ze jest roleta....ale jak ładnie to zazwyczaj nie koniecznie praktycznie.
A rolety rzymskie hmmmm no troche kosztują.... jakis wypoczynek za to mogłabym kupić:)
salon,kuchnia, sypialnia zwykłe juz nie rzymskie 4170zł :roll: :roll: :roll: :roll:
No ale jakbym miala kupować rolety wew na wszystkie okna to tez tyle trzeba zapłacic.A ja juz nie musze bo mam zew.

dundela
12-03-2008, 08:21
Jaszczureczko- jak już Ci mówiłam - śliczne te rzymskie! :) :)
Dzisiaj dowiadywałam się o cenę żaluzji wewnętrznych , poziomych , drewnianych...i oczywiście cena mnie powaliła... Na 1/4 mojej witryny czyli wymiar 90x230 koszt 560 zł :evil: :evil: :evil: To razy 8 to tylko dwie moje witryny a jeszcze okno 240x150 i chociaż kuchnia, oszaleć można!! W środę facet przyjedzie to mi wyliczy,podobno bambusowe są o wiele tańsze więc sie zobaczy.
Madzia - ile kosztowały Twoje drewniane???

Dana ale po co ci drewniane skoro bedziesz miec na zew drewniane??
jakies zwiewne firanki moze?
A ceny to zawał!!! moje firanki to konkretny wypoczynek ...ech.... a tak mam piekne firany i stary klamot na podłodze!

Okiennic to się pewnie nie doczekam :evil: :evil: Firanki - tak! Tylko takie ,jak ja chce są drogie, a mnie głównie teraz chodzi o to ,żeby zasłonić okna w salonie , bo jak świeci słońce ( a praktycznie cały dzień) to nie można siedzieć przy stole , nie mówiąc już o oglądaniu TV.

jaszczurka
12-03-2008, 09:11
nie bedzie okiennic????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Jasna cholera! :lol: :lol: :lol: Muszą być, ja sie juz psychicznie nastawiłam na nie! hehe
A firanki od słonca nie osłonią Cie Kochana!tylko rolety te od słonca nie Rzymskie!
Proszę zrobić te które Ci sie podobają!!!!!!!

dundela
13-03-2008, 08:31
nie bedzie okiennic????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Jasna cholera! :lol: :lol: :lol: Muszą być, ja sie juz psychicznie nastawiłam na nie! hehe
A firanki od słonca nie osłonią Cie Kochana!tylko rolety te od słonca nie Rzymskie!
Proszę zrobić te które Ci sie podobają!!!!!!!

Będą , będą - tylko nie wiem kiedy :(
W końcu zrobię chyba tak : do kuchni dam drewniane okiennice a do salonu firanko-zasłonki:)

Magi77
13-03-2008, 21:53
Witam wszystkich!!!

Danusia nie mam pojęcia ile kosztowały te żaluzje drewniane, bo płaciłam od razu za całość razem z roletami. Całości to koszt 3700 zł. Te drewniane żaluzje bardzo dodają uroku ale również bardzo się kurzą, a nie jest łatwo je umyć.

U nas na razie bardzo powoli ale coś tam się dziej. W przyszłym tygodniu mają nam podłączyć i gaz i wodę (ale uwierzę dopiero jak zobaczę naocznie). Wczoraj przywieźli nam kostkę (koszt szokujący :o :o :o ) ale jak na razie błoto wszędzie. Samochodem pod dom nie podjadę :o :o :o
Po świętach ma pojawić się stolarz i będzie robił regał i komodę u babci w pokoju, szafkę pod TV i dokończy w kuchni. Jutro może pojadę poszukać mebli dla Wiktorii albo zamówić te co już kiedyś widzieliśmy. Czekam na wycenę łóżka do sypialni, mam nadzieję, że cena mnie nie zabije.
Poza tym to sobie rosnę i rosnę :lol: :roll: :lol:

Buziaki

jaszczurka
14-03-2008, 06:25
Hej Maggi :lol: :lol: :lol: :lol:
No wreszcie sie odezwalaś!
Z tą wodą to suuuuuuuper! ja tez uwierzę jak zobaczę heheh
Tez chcialabym zamawiac juz mebelki.... syn na razie ma prawie pusty pokoj...
w sklepie ciezko kupic meble ktore pasowalyby do jego pokoju :( :( Mialam nadzieje ze pan Romek mi zrobi ale taki zajety moimi kolezankami hehe ze dla mnie nie ma juz czasu
A tak poza tym to pogoda do du.........

Magda WOJTEK
14-03-2008, 07:47
a mnie spodobały sie te firanko roletki Jaszczurki ,to sobie wycenilam i wiecie ile pani sobie krzykneła 5060zł ,a okien w salonie to ja mam o jedno mniej niż Jaszczurka( 2x 150/220 i 1x 280/200),ale doliczyam okno w kuchni i okno balkonowe w kuchni

jak sie temu bliżej przyjzałam,to myśle ,że dobra krawcowa by sobie z tym poradziła,a do podciagania rolet mechanizm tez nie jest zbyt skomplikowany.

A o takich drewnianych to mój Wojtek myśli w sypialni,a mnie przeraża ten kurz,no ale on jak sam twierdzi ,też sam chciałby o czyms zadecydowac[/code]

jaszczurka
14-03-2008, 20:25
Madzia jakos dziwnie u Ciebie z tymi wym okien...różne wysokości?
Co do firanek... u mnie tez w sypialni są ... no i w kuchni...
plus obrusiki na stół :lol: :lol: Ja nie wiem czy dalabym -zleciłabym to zwykłej krawcowej od spódnic.. to taka precyzyjna robota!delikatne materiały no i montaż
co tez babka bedzie wiercic hehe
Swego czasu tez chcialam takie drewniane, ale jakos mi przeszło
Jeszcze mysle nad zasłonkami -nie do zaslaniania tylko tak do ozdoby...nie wiem jeszcze

Robak
16-03-2008, 20:35
hello

dziś nasz Jakub kończy 10 miesięcy

http://images25.fotosik.pl/176/52ce0caa358d5836m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=52ce0caa358d5836)

a na budowie od wczoraj na poważnie zajęli się dachówką, od dwóch tygodni albo wieje albo też deszcz

rynny już są, teraz reszta okien połaciowych i do przodu

http://images31.fotosik.pl/181/af4998e1b6619c84m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=af4998e1b6619c84)

http://images32.fotosik.pl/181/3a307fe08bbc0ce0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3a307fe08bbc0ce0)

Robak
17-03-2008, 19:55
hello

u nas dalszy dzień zmagań z dachem

wszystkie 9 okien połaciowych już jest (fakro)
jakieś 20 % dachu przykjryta dachówką

jakby pogoda sprzyjała to za tydzień mamy wszystko

dziś spotkałem się z facetem od alarmu, co sądzicie - warto zainwestować w instalację alarmową - około 3500 plus za monitoring ok 100 zł miesięcznie, czy to raczej zbędny wydatek?

od środy smigamy z elektryką, takie pytanie - ila macie gniazdek w salonie - czy teraz instalowalibyście ich więcej? ewentualnie gdzie je rozmieścić
słyszałem o ludziach co nawet na wysokości karniszy mają gniazdo z prądem - wiecie po co? do lampek do choinki, aby kabli za dużo nie było widać

pozdrowienia dla wszystkich neptunków

:-)

Robak
18-03-2008, 07:02
hello

u nas od wczesnych godzin rannych ZIMA

pewnie do jutra nie da rady się utrzymać, ale przyznam szczerze, że jakoś miło popatrzeć na białe ulice i chodniki

tylko to odśnieżanie samochodów :wink:

i czemu nikt od kilku dni nie daje znaków życia, pisać ludzie pisać

jaszczurka
18-03-2008, 08:08
hello

u nas od wczesnych godzin rannych ZIMA

pewnie do jutra nie da rady się utrzymać, ale przyznam szczerze, że jakoś miło popatrzeć na białe ulice i chodniki

tylko to odśnieżanie samochodów :wink:

i czemu nikt od kilku dni nie daje znaków życia, pisać ludzie pisać

No to u mnie po sąsiedzku też ZIMA!!!!!!!!!
Ale ja tam sie wcale z tego powodu nie cieszę!wole słoneczko i widok trawki za oknem niz sniegu :lol:
Alarm hmmmmm hehe ja oczywiscie mówie TAK! Monitoring.... ja nie mam, wydaje mi się zbedny póki co :lol: :lol: Jak sie nam włamią i alarm nie pomoże to wtedy pewnie w 5min podpiszemy umowe z firmy ochroniarską.Co do ceny to normalnie nawet nie dużo.Ale to wszystko zalezy od tego co ty tam masz ujęte w ''alarmie''tzn;czujki na ruch,czujki na dym,w oknach na zew itd?Na górze tez? jakie czujki-Bosh czy firma''krzak'' hehe
Dach sliczny, zreszta kazdy jest sliczny w porownaniu z naszym,my sie przymierzamy do przełożenia dachówek-prawej strony dachu, zeby wyrównać
rzędy, bo szlag nas trafia jak patrzymy na ten bubel!
No i pozdro Wszystkim

jaszczurka
18-03-2008, 08:12
A! gniazdka.... ja mam w kazdym rogu pokoju , na gorze nie mam-choc w sumie ..... podłączony mamy wąż świetlny, ktory leży na obniżonym suficie, to tak jakby było gniazdko hehe, a na lampki to chyba lepsze gniazdka na zew jakies hermetyczne .

kazia25
18-03-2008, 09:17
hello

u nas dalszy dzień zmagań z dachem

wszystkie 9 okien połaciowych już jest (fakro)
jakieś 20 % dachu przykjryta dachówką

jakby pogoda sprzyjała to za tydzień mamy wszystko

dziś spotkałem się z facetem od alarmu, co sądzicie - warto zainwestować w instalację alarmową - około 3500 plus za monitoring ok 100 zł miesięcznie, czy to raczej zbędny wydatek?

od środy smigamy z elektryką, takie pytanie - ila macie gniazdek w salonie - czy teraz instalowalibyście ich więcej? ewentualnie gdzie je rozmieścić
słyszałem o ludziach co nawet na wysokości karniszy mają gniazdo z prądem - wiecie po co? do lampek do choinki, aby kabli za dużo nie było widać

pozdrowienia dla wszystkich neptunków

:-)

Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie :)

My mamy instalację alarmową. Oprócz tego monitoring, abonament za 73 zł/m-c. w Solid Security.
Tak jak Jaszczurka mamy w każdym rogu gniazdko. Prócz tego z tyłu i z przodu na zewnątrz u góru, właśnie na lampki świąteczne (aby pod podbitką dookoła domku je podwiesić)

Powiedzcie czy 125 zł/m2 za obłożenie kominów kamieniem to dobra cena?
Mi się wydaje ciut za dużo :-?

tomy-s
18-03-2008, 11:11
Witam mam pytanko ile kosztowały was te belki stalowe HEB-y?

kazia25
18-03-2008, 12:25
mam fakturke na 5 tys brutto(chodzi o ten dwuteownik?)

jaszczurka
18-03-2008, 12:51
mam fakturke na 5 tys brutto(chodzi o ten dwuteownik?)

my chyba 4000zł

Robak
18-03-2008, 18:06
kaziu odnośnie komina to powiem tak - jeśli będzie prawdziwy kamień to cena bardzo dobra, jeśli taki sztuczny jak my mamy w leroy merlin no to troszkę dużo
samo położenia kamienia to pikuś, gorzej jeśli chcesz to fugować, czego niekoniecznie należy robić
podobno można położyć sam kamień i zaimpregnować, tylko że szczeliny pomiędzy kamieniem zawsze będą, a co za tym idzie woda jakoś zawsze znajdzie sposób by wtargnąć nieproszenie pomiędzy kamień i klej, później mróz i różnie z tym może być
ale ja budowlaniec nie jestem zatem wypowiadać się nie mogę

u mnie już zimy nie ma, to znaczy jest zimno, ale sniegu brak a u was?

:-)

kazia25
19-03-2008, 06:49
Robak - prawdziwy kamień. Jeśli chodzi o fugi to zobaczymy co fachowcy powiedzą. Narazie nie możemy robić tych kominów, czekamy na 5 stopni na plusie przynajmniej przez jedną dobę.

U nas śniegu nasypało przez noc sporusieńko. Tam u góry chyba święta sie pomyliły :wink:

Robak
19-03-2008, 07:10
kazia25 - a masz zdjęcia tego kamienia? gdzie go kupujesz? ile wyszło w sumie metrów kwadratowych tych kominów?

ode mnie majstry za prawdziwy kamień za 2 kominy dymowe i 1 wentylacyjny zechcieli "zaledwie" 5 tysięcy złotych

no i jak chcesz kłaśc te kamienie - na placki jako takie duże bryłki - czyli coś jak my mamy, czy też takie małe kawałki potłuczone, coś jakby w poziomie, nie wiem jak to wytłumaczyć, tutaj jest lin do firmy i w ofercie jest kilka zdjęć

www.wiwipo.pl

pozdrawiam

jaszczurka
19-03-2008, 07:31
Kazia masz rację... coś się ......... :lol: :lol:
oto moja wiosna :roll:
http://images31.fotosik.pl/184/7dcae96deda73749.jpg (www.fotosik.pl)

kazia25
19-03-2008, 08:02
kazia25 - a masz zdjęcia tego kamienia? gdzie go kupujesz? ile wyszło w sumie metrów kwadratowych tych kominów?

ode mnie majstry za prawdziwy kamień za 2 kominy dymowe i 1 wentylacyjny zechcieli "zaledwie" 5 tysięcy złotych

no i jak chcesz kłaśc te kamienie - na placki jako takie duże bryłki - czyli coś jak my mamy, czy też takie małe kawałki potłuczone, coś jakby w poziomie, nie wiem jak to wytłumaczyć, tutaj jest lin do firmy i w ofercie jest kilka zdjęć

www.wiwipo.pl

pozdrawiam

No niestety zdjęć nie mam. Kamień kupiliśmy w Chwaszczynie przypadkiem z drogi zauważyliśmy reklamę. Wyszło nam 15 m2. Za kamień daliśmy koło 900 zł. Na początku chcieliśmy piaskowiec kosztował 100 zł ale w rezultacie kupiliśmy inny (bardzo podobny no i tańszy). Razem kamień,klej i robota to jakoś 3200 zł.

Chcemy go położyć tak jak Ty masz, takie nieregularne placki.

jaszczurka
19-03-2008, 10:17
Ale niespodzianka!!!!!!
http://images25.fotosik.pl/178/8c42e43842ebda01.jpg (www.fotosik.pl)

Mam rozumieć , że to prezent? heheh nie musze płacić? suuperrrr!!!!!!!
hahaha dzieki serdeczne I LOVE YOU
Dla dokładnie czytających CZARNA ZMIJA nie bedzie tajemnica :lol: :lol: :lol

Aleksandra W.
19-03-2008, 19:13
hoho! jaka piękna wiosenna torebka! Czarna Żmija ma gust :D :D

u nas teraz wszędzie gładzą, jest bialusieńko, zresztą prawie tak jak na dworzu :-? . Na dniach ekipa zaczyna górną łazienkę. Napiszcie czy nad wanną dawaliście na skosie kafle? ja chyba zrezygnuję z kafli na rzecz jakiejś dobrej wodoodpornej farby. Po świętach poszukiwanie podłóg. Na razie mam tylko do sypialni (olcha, drewno). Również po świętach przeprowadzamy się, ale nie do Neptunka, mam nadzieję, że tułaczka potrwa niedługo :roll:

jaszczurka
19-03-2008, 19:40
Ola! moja Danucha jest the best!
Ja nie mam kafli w rogu tylko na podłodze...na razie nie mam wanny wiec nie wiem czy to zle czy dobrze, ale mam nadzieję , że nie bedą konieczne tym bardziej ze wanna nie bedzie dotykała sciany, ok 0.5 m bedzie odsunięta.

jaszczurka
20-03-2008, 19:40
ciiiiiiiszaaaaaaaaaaaaaaa

dundela
20-03-2008, 20:22
Nooooo......jak makiem zasiał..... :) :) :)

Magda WOJTEK
21-03-2008, 16:39
cisza czisz ,a ja własnie wpadłam na chwikle do domu po rzexzy na zmiane,bo mój mały synek jest w szpitalu,

takze życze WAM wszystkim NEPTUNIANOM DUŻO ZDROWIA (PRZEDE WSZYSTKIM) I RADOŚCI ,PA

Qbańczyk
21-03-2008, 18:58
Wszystkiego naj naj dla wszysztkich NEPTUNIAKÓW mieszkających budujących i sympatyzujących.
Udanych Świąt Wielkanocnych
życzą Kuba i Agata
http://img216.imageshack.us/img216/4857/dsc01657bn0.jpg

Magi77
21-03-2008, 21:28
Zdrowych, Spokojnych, Rodzinnych i Neptunkowych Świąt Wielkanocnych życzy Magda z Rodzinką

Ps.Mam w końcu wodę hura

jaszczurka
24-03-2008, 20:45
Madzia dziękuje :lol: :lol: :lol:
masz wodę ?!!!! to najwspanialsza rzecz jaka ostatnio wydarzyła sie na naszym forum hehe.W końcu!! ciesze sie razem z Wami :lol: :lol: :lol:
U mnie dzis pogoda marzenie.......... pięknie..... nic wspolnego z ostatnim moim zdjeciem :lol: :lol: Czego nie moge powiedziec o Dundeli hehe.... biało!!! przelazło na nią.ostatnie moje zdjecie-bardzo mi sie podoba :wink: :wink:
http://images26.fotosik.pl/182/f715685bbf6c65cc.jpg (www.fotosik.pl)
i jeszcze jedno
http://images27.fotosik.pl/181/c1e7d98ee96ce9c5.jpg (www.fotosik.pl)

jaszczurka
24-03-2008, 20:46
Tym razem stronka należy do mnie juppi!!!!!!!!!

dundela
25-03-2008, 08:22
Madzia- cieszę się ,że macie wreszcie wodę!! :D :D :D
Jaszczurka- a nie przypiekło Ci ogonka???
Faktycznie, u nas zrobiło sie zimowo...Dzisiaj rano musiałam polewać wodą szyby w samochodzie , bo ktoś mi podprowadził skrobaczkę :evil: :D :D
A po Świętach ledwo żyję...

jaszczurka
25-03-2008, 09:03
Madzia- cieszę się ,że macie wreszcie wodę!! :D :D :D
Jaszczurka- a nie przypiekło Ci ogonka???
Faktycznie, u nas zrobiło sie zimowo...Dzisiaj rano musiałam polewać wodą szyby w samochodzie , bo ktoś mi podprowadził skrobaczkę :evil: :D :D
A po Świętach ledwo żyję...

Kochanie opaliłam się na MACHOń hahaha
a u mnie dalej wiosna PIEKNIE!!! Zabieram dzieciaczki dzis do kina .troche relaksu nie zaszkodzi :lol: :lol:

Magi77
25-03-2008, 13:15
Dzięki Dziewczynki :lol: Na Was zawsze można liczyć :lol: :lol: :lol:

U nas postępy w związku z wodą w domu :lol: :wink: :lol: W końcu uruchomiłam pralkę i zmywarkę i sobie piorę i piorę :lol: Czekam tylko na pogodę żeby suszyć pranko na dworku, na słoneczku.

Od jutra układać będą kostkę, podsypaliśmy też drogę więc w końcu można do nas dojechać :roll: :roll: :roll: w przyszłym tygodniu może popłynie gaz (jestem dobrej myśli).

Na razie to tyle. Pozdrawiam poświątecznie :lol:

jaszczurka
25-03-2008, 19:43
alez świetnie czyta sie takie optymistyczne wiadomosci :))))
normalnie chyba Cie Kochana odwiedze hehee, bo ty do mnie to ech.......

tomy-s
26-03-2008, 07:29
Magi mam pytanko do Ciebie w jakich składach zaopatrywałaś się w materiały może znasz jakieś składy godne polecenia właśnie w okolicach na północ od Warszawy. Z góry dziękuję. :wink:

Magi77
26-03-2008, 09:53
Magi mam pytanko do Ciebie w jakich składach zaopatrywałaś się w materiały może znasz jakieś składy godne polecenia właśnie w okolicach na północ od Warszawy. Z góry dziękuję. :wink:

Więc jeśli chodzi o składy, w których my zamawialiśmy towar to pierwszą partię towaru (cement, bloczki, cegły itp. zamówiliśmy w MarkBud ale coś nas tam wkurzyło (już niepamiętam) i potem to już większość z Zakpolu w Nieporęcie. Szybko, sprawnie bez kłopotów. Ceny konkurencyjne i bez problemu z dowozem (blisko).

U nas niestety od rana zima, więc z kostki jak na razie nic. A miało być tak pięknie :roll: :roll: :roll:

Magi77
26-03-2008, 09:55
alez świetnie czyta sie takie optymistyczne wiadomosci :))))
normalnie chyba Cie Kochana odwiedze hehee, bo ty do mnie to ech.......

Kochana nie strasz, nie strasz, tylko pakuj się i przyjeżdzaj :lol: :lol: :lol: Czekam :lol: :lol: :lol:

jaszczurka
26-03-2008, 13:42
alez świetnie czyta sie takie optymistyczne wiadomosci :))))
normalnie chyba Cie Kochana odwiedze hehee, bo ty do mnie to ech.......

Kochana nie strasz, nie strasz, tylko pakuj się i przyjeżdzaj :lol: :lol: :lol: Czekam :lol: :lol: :lol:

ja nie straszę...ostrzegam hehe
u nas rano-zima, teraz wiosna,nie za ciepło no ale bez sniegu!

dundela
27-03-2008, 09:20
Hej , budowniczy!
Co jest z Wami , Olo, Bshena!!!I inni
Czemu się nie odzywacie? Jakies foty może??

Bshena
27-03-2008, 11:14
Witajcie.
Odkad zamieszkalam na wsi mam jedynie media niezbebne do zycia (woda, prad, gaz), internetu jeszcze nie mam, wiec loguje sie tylko, jak wpadam na chwilke do pracy. Zdjeciami na razie jeszcze nie bede Was straszyc, jak uda mi sie uporzadkowac fragmenty rzeczywistosci, to popstrykam troche zdjec :)

Magda WOJTEK
27-03-2008, 19:54
hej dziewczyny!Powoli wszystko zaczyna sie układać,mój Karol ma sie juz dobrze,wypisali go dzisiaj.

w PONIEDZIAŁEK MONTUJĄ OKNA HURA! [/b]

jaszczurka
27-03-2008, 21:31
hej dziewczyny!Powoli wszystko zaczyna sie układać,mój Karol ma sie juz dobrze,wypisali go dzisiaj.

w PONIEDZIAŁEK MONTUJĄ OKNA HURA! [/b]

Superrrrrrrr
A u mnie jesli chodzi o okna to chyba mnie szlag jakiś trafi!!!!!!!! w łukowym oknie chyba mam gdzies rozszczelnienie,jak słonce swieci to zachodzi w srodku parą!!! i co teraz mam zdjąc jedno skrzydło i oddac do reklamacji????? i co , zostane bez okna hehe normalnie szok!

kazia25
28-03-2008, 06:51
Jakies foty może??

Wczorajsze fotki :D

http://img175.imageshack.us/img175/3892/dscf6600jw3.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/8533/dscf6607rm9.jpg

i tutaj rury od odkurzacza centralnego

http://img175.imageshack.us/img175/7279/dscf6609do9.jpg

dundela
28-03-2008, 14:03
hej dziewczyny!Powoli wszystko zaczyna sie układać,mój Karol ma sie juz dobrze,wypisali go dzisiaj.

w PONIEDZIAŁEK MONTUJĄ OKNA HURA! [/b]

Magda -całe szczęście ,że synuś w domku! A co mu było??

dundela
28-03-2008, 14:05
Kazia- postępy super! Proszę mi wytłumaczyć : te trzy okna z tyłu: dlaczego jedno jest mniejsze?? Nie trzeba było dać wszystkich w jednym rozmiarze?

kazia25
28-03-2008, 16:35
Dundelko tak właśnie miało być, to celowe. Tam jest łazienka i nie chcieliśmy by to okno było takie duże jak w sypialni.

jaszczurka
28-03-2008, 18:30
Dundelko tak właśnie miało być, to celowe. Tam jest łazienka i nie chcieliśmy by to okno było takie duże jak w sypialni.

Magda... co było maleństwu?
tak juz chyba ktos robił, ale nie pamietam kto...
A WIECIE CO?!!!!!!!!!!!!!!! Mamy nowego Neptunkowicza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kolejny Grześ, sąsiad Maggi!!! Ta to ma szczescie!!!! :evil: hehe Myślę, że niedługo się odezwie, nie pytać mnie , bo nic więcej nie wiem 8) 8) 8) 8)

jaszczurka
28-03-2008, 18:31
DANUCHA SłOMIANA WDOWO HEHHE
Gites-Malines w domciu nie???????? hihihihi

jaszczurka
28-03-2008, 18:33
Dundelko tak właśnie miało być, to celowe. Tam jest łazienka i nie chcieliśmy by to okno było takie duże jak w sypialni.

Kaźka a gdzie wyjscie z sypialni na piekny ogród???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Magda WOJTEK
28-03-2008, 20:04
dziewczyny!mój Karol miał zapaleni krtani,pózniej złapał wymioty i biegunki,bo wszystkie dzieciaki na oddziale to miały.

pózniej okazało sie ,ze na zdjeciusą zmiany w płucach i ma lekkie zapalenie płuc ,któro leczyło sie przy okazji antybiotykiem zapisanym na krtań.

ale niestety czeka nas echo serca ,bo usłuszeli szmerek w sercu.
mam nadzieje ,ze wszystko bedzie ok.w kazdym razie na chorego na serce to on nie wyglada.Szaleje jak ptak wypuszczony z klatki

Robak
28-03-2008, 21:15
hello

a u nas zakończyli układanie dachówki, jutro jeszcze obróbka kominów i w poniedziałek gąsiory

no i cholera coś nam nie idą instalacje
elektryka miała być położona juz tydzień temu, a nawet jeszcze nie zaczęta

co i woda też porażka, wczoraj spotkałem się z trzecim majstrem w tej sprawie
miejmy nadzieję, że do trzech razy sztuka, oby tym razem facet nie zaginął w akcji

zdjęć niestety nie wklejam, bo aparat został w aucie, a nie za bardzo chce mi się po niego schodzić

pozdrawiam wszystkich :-)

ps. jaszczurko czy przyszła sobota albo niedziela jest u Ciebie wolna? zastanawiamy się czy zaproszenie aktualne
:wink:

dundela
28-03-2008, 21:18
dziewczyny!mój Karol miał zapaleni krtani,pózniej złapał wymioty i biegunki,bo wszystkie dzieciaki na oddziale to miały.

pózniej okazało sie ,ze na zdjeciusą zmiany w płucach i ma lekkie zapalenie płuc ,któro leczyło sie przy okazji antybiotykiem zapisanym na krtań.

ale niestety czeka nas echo serca ,bo usłuszeli szmerek w sercu.
mam nadzieje ,ze wszystko bedzie ok.w kazdym razie na chorego na serce to on nie wyglada.Szaleje jak ptak wypuszczony z klatki

I tak trzymać!!! Na pewno wszystko będzie DOBRZE!!!

dundela
28-03-2008, 21:22
Jaszczura!!!! jestem na posterunku!! :D :D :D

jaszczurka
28-03-2008, 21:35
Jaszczura!!!! jestem na posterunku!! :D :D :D

Zgłaszam sie żmijo
Pasoa w rączce, nogi na stole -no ładnie! heheh

jaszczurka
28-03-2008, 21:38
hello
pozdrawiam wszystkich :-)

ps. jaszczurko czy przyszła sobota albo niedziela jest u Ciebie wolna? zastanawiamy się czy zaproszenie aktualne
:wink:


Mysle, że tak... bardziej jestem za niedzielą, bo małżonek często w sobote w pracy, ale jeszcze sie zmówimy, napisz na gg podam nr tel.

kazia25
29-03-2008, 09:21
Kaźka a gdzie wyjscie z sypialni na piekny ogród???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A no ni ma :D Z salonu na ogród nam styknie ;)

Robak u nas również dachówka prawie położona, też czekamy na obłożenie kominów, a wtedy dopiero panowie dekarze skończą dachówkę przy kominach.

jaszczurka
29-03-2008, 09:47
kazia styknie, styknie,ja z tego wyjscia malo korzystałam....w tej czesci salonu stoi wypoczynek , i jakos tak .... lepiej juz mi o wiele przez sypialnie wyjsć, no ale to tylko moje oddczucia.Dziś mamy dalej wiosne :lol: :lol: :lol:

jaszczurka
29-03-2008, 09:58
Małe sprostowanie!!!
GRZEGORZ nowy Neptunkowicz to ANDRZEJ!!!!!!!!!!!!!! Hehehe cos mi sie pokiełbasiło :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aleksandra W.
30-03-2008, 17:24
witajcie!!
my już jesteśmy przeprowadzeni, tydzień z życia wyjęty :roll: na razie mieszkamy u rodziców, myślę że za jakieś 2-3 miesiące będziemy mieszkać w Neptunku. Internetu w tymczasowym domku niet.
Magi, bardzo się cieszę, że w końcu masz WODĘ!! teraz sobie pierz ile wlezie i delektuj się wanną Love Story :wink:
Magda, współczuję Ci - jak dzieci chore, to człowiekowi żyć się nie chce. Bądź dobrej myśli, teraz to już może być tylko lepiej.
Wszystkim gratuluję postępów!
U nas górna łazienka prawie wykafelkowana, ale zabrakło trochę kafli
i musiałam zamówić. Przez te skosy dużo kafli odchodzi (na pewno dużo więcej niż te standartowe 10%). Gładź na dole skończona. Podłogi wybrane (Pergo), wkrótce zamawiamy drzwi.
pozdrawiam wszystkich!

Bshena
31-03-2008, 08:03
Ola, to Ty się chyba na razie wyprowadziałaś, a nie przeprowadziłaś :)

Wszystkim Waszym dzieciakom dużo zdrowia,
a Waszym budowniczym sumienności.

Magda WOJTEK
01-04-2008, 09:01
nie uwierzycie ,przyjezdzam na budowe,panowie okna montują,wszystkie okna ok.

zaczynaja regulacje rolet,a rolety nie kremowe jak zamawiałam tylko bezowe.
mówie facetom ,ze kolor nie ten,a oni ,ze oni sa tylko od montazu.

dzwonie do Pana Wojtka z którym rozmawiałam o kolorach,przyjezdza z kolornikiem i rzeczywiscie mam racje.
całe szczescie przeprasza i mówi ,ze zmienia(stare płaszcze mogliby zostwić,wymieniłabym za 10 lat na nówki .w końcu i tak sa na wymiar hehe

wiecie co mnie najbardziej zdziwiło,to ,ze sie nie wsciekłam

Magda WOJTEK
01-04-2008, 21:17
http://img230.imageshack.us/img230/9326/dscn3990fw2.jpg

na łuki poczekam jeszcze 2 tygodnie .

Robak
01-04-2008, 21:46
Magda WOJTEK - jakoś znany ten domek

prezentuje się super

a kiedy przeprowadzka

:P

pretendent
02-04-2008, 00:31
:P WITAM FANÓW NEPTUNA JESTEM JAK WIDZE JEDNYM Z WIELU TEGO AKURAT PROJEKTU I SZCZERZE POWIEM ŻE NAWET JUŻ MAM STAN SUROWY OTWARTY SZKODA ŻE TAK PÓŹNO POMYŚLAŁEM O SPRAWDZENIU CZY CZASEM NIEMA FORUM :( BO JEST WIELE FAJNYCH POMYSŁÓW CO DO ROZMIESZCZENIA POMIESZCZEŃ I WIELE INNYCH CIEKAWYCH WSKAZÓWEK STAWIAM TEN DOMEK POD WARSZAWĄ PRZY TRASIE NA KATOWICE 30KM OD WAWY POZDRAWIAM JASZCZURKE KTÓRA JUZ MI TROSZKE POMOGŁA MUSZE WAM POWIEDZIEĆ ŻE MACIE NAPRAWDE FAJNIE POROBIONE WASZE NEPTUNKI I JESZCZE JEDNO PRZEDEWSZYSTKIM WITAM :) :wink:

dundela
02-04-2008, 06:18
Witaj pretendent!!! Miło mieć kogoś nowego w naszym gronie :) :)

dundela
02-04-2008, 06:20
Magda- śliczne te okna i domek! skąd ja go znam?? :wink: :wink:
Na łuki to wszyscy dłużej czekaliśmy, nie wiedzieć z jakiego powodu firmy nie mogą wyprodukować tych okien razem ze wszystkimi??

dundela
02-04-2008, 06:25
Mam jeszcze prośbę do Magi, Boni , Jaszczurki : dziewczyny wklejcie zdjęcia swoich domków z boku , od strony salonu, troszkę z oddali. Bardzo proszę!

Magda WOJTEK
02-04-2008, 09:05
ciesze sie ,ze sie wam podoba,co do przeprowadzki to jak sie uda na grudzien 2009 to bede w skowronkach.
jak widzicie u mnie to idzie troszke wolniej,ale mam nadzieje ,ze istalacje ,tynki i wylewki zrobimy do końca roku.

witam nowych NEPTUNKOWICZÓW,ja tez znalazłam to forum jak były juz fundamenty,za pózno wtedy było np.na powiekszenie salonu i przeniesienie kotlowni do łazienki i łazienki do kotłowni.Zwazywszy ,ze mam sypialnie w garazu to taki układ lepiej by pasował w mojej chatce[/i]

jaszczurka
02-04-2008, 09:10
:P WITAM FANÓW NEPTUNA JESTEM JAK WIDZE JEDNYM Z WIELU TEGO AKURAT PROJEKTU I SZCZERZE POWIEM ŻE NAWET JUŻ MAM STAN SUROWY OTWARTY SZKODA ŻE TAK PÓŹNO POMYŚLAŁEM O SPRAWDZENIU CZY CZASEM NIEMA FORUM :( BO JEST WIELE FAJNYCH POMYSŁÓW CO DO ROZMIESZCZENIA POMIESZCZEŃ I WIELE INNYCH CIEKAWYCH WSKAZÓWEK STAWIAM TEN DOMEK POD WARSZAWĄ PRZY TRASIE NA KATOWICE 30KM OD WAWY POZDRAWIAM JASZCZURKE KTÓRA JUZ MI TROSZKE POMOGŁA MUSZE WAM POWIEDZIEĆ ŻE MACIE NAPRAWDE FAJNIE POROBIONE WASZE NEPTUNKI I JESZCZE JEDNO PRZEDEWSZYSTKIM WITAM :) :wink:

Witam Pana Andrzeja vel Grzeska heehe czyli
pretendent

jaszczurka
02-04-2008, 09:14
Mam jeszcze prośbę do Magi, Boni , Jaszczurki : dziewczyny wklejcie zdjęcia swoich domków z boku , od strony salonu, troszkę z oddali. Bardzo proszę!


kobieto ja Ci juz mówiłam!!!! z boku tak? co za wymagania?!!!!!!!!!! ja nie mam hektarów ziemi haha tak jak ty!!! mam wleźć sąsiadowi na balkon ihihihhi :roll: :roll: :roll: mam takie z boku tylku-
http://images34.fotosik.pl/201/e1a41ec9e17faa08.jpg (www.fotosik.pl)

jak patrze na ten dach to mnie cos trafia!!!!!!!!! ale jest iskierka nadziei własnie są na dachu przybijaja stopnie, i maja pomyslec jak teraz ten problem rozwiazać,tylko jest jeszcze jeden problem nie ma juz tych dachowek-są wieksze takie jak danusia ma :cry: :cry:

jaszczurka
02-04-2008, 09:16
[quote=dundela]Mam jeszcze prośbę do Magi, Boni , Jaszczurki : dziewczyny wklejcie zdjęcia swoich domków z boku , od strony salonu, troszkę z oddali. Bardzo proszę!

Dana!!!!! widzisz ze wlazłam do sasiada na podwórko? a wtedy jeszcze płota nie było ,chcesz zeby mnie psami poszczuł? (których nie ma) a drugi kotem?!!

jaszczurka
02-04-2008, 09:19
ciesze sie ,ze sie wam podoba,co do przeprowadzki to jak sie uda na grudzien 2009 to bede w skowronkach.
jak widzicie u mnie to idzie troszke wolniej,ale mam nadzieje ,ze istalacje ,tynki i wylewki zrobimy do końca roku.

witam nowych NEPTUNKOWICZÓW,ja tez znalazłam to forum jak były juz fundamenty,za pózno wtedy było np.na powiekszenie salonu i przeniesienie kotlowni do łazienki i łazienki do kotłowni.Zwazywszy ,ze mam sypialnie w garazu to taki układ lepiej by pasował w mojej chatce[/i]


Madzia PIEKNIE!!!!
A ja chyba nie w temacie? jak mogłam pominąć fakt braku garażu w Twoim domu? jestem w szoku!!! :roll: :roll: :roll:
gdzie w takim razie ten garaz stanie?