PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NEPTUN pracownia DOMUS



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Magi77
05-09-2006, 08:04
Podobno Marleye są jedne z najlepszych. U nas Jan mówił właśnie o takiej podbitce co wygląda jak panele. Ładnie wygląda, dobrze się kładzie i można sobie np. światełka zamontować.
No tak więźbę opić trzeba to pewne, tylko czasu na razie brak i pogoda nie sprzyja :lol: Więźba właśnie wczoraj wieczorkiem została skończona, nawet wykonawcy mówli że super wygląda ten nasz Neptun jak widać zarys dachu. :lol: Wiechę trzeba powiesić, ale teraz to by ją pewnie od razu zwiało :wink:
Trzeba się teraz w końcu zdecydować na dach, bo jak pogoda taka będzie cały czas to za miesiąc spadnie śnieg :D
Buziaczki

bonia3
05-09-2006, 21:47
zaczeli klasc dachowke
http://img392.imageshack.us/img392/5198/dscn1514lx5.jpg
http://img419.imageshack.us/img419/8861/dscn1513sy8.jpg
pojawily sie 3 okna
http://img519.imageshack.us/img519/1930/dscn1512su5.jpg
jak tych chlopakow nie zwialo z tego dachu przy takim wietrze

jaszczurka
05-09-2006, 22:32
Bomba! teraz to ma wygląd -z oknami.suuuuuper
Ale w sumie to 1.IX mialo być oddanie chatki?

bonia3
06-09-2006, 06:12
tak mialo byc 1 wrzesnia oddanie domu, ale co z tego skoro energetyka przylaczyla prad o miesiac pozniej!!! i ekipa nie miala pradu potrzebnego do prac....rece opadaja, bo w energetyce nie widza problemy a pracuja do godz 14,20!!!!! wiec pojechac tam sie nie da chyba zeby urlop wziac... a pojechalabym i natlukla.....

Aleksandra W.
06-09-2006, 06:38
ślicznie Boniu!!
Pozdrawiam wszystkich :)

dundela
06-09-2006, 07:14
GRATULACJE!!!!

Magi77
06-09-2006, 10:17
Coraz ładniejsze te nasze domki :lol: :lol: :lol: Rosną tak szybko jak ilość stron na naszym forum :lol: :wink: :lol:

Boniu, a jakiej firmy masz okna dachowe i z czego są wykonane?? My w sumie mamy tylko jedno okno dachowe ale coś trzeba wybrać :wink:

A ja zaczynam mieć jesienną depresję, w największe upały siedziałam w robocie, a jak miałam urlop to pogoda była taka sobie, nawet się wygrzać nie zdążyłam tego lata :( :( :(

My prądu do tej pory nie mamy :cry: może pod koniec września :cry:

bonia3
06-09-2006, 11:15
polaciowe okna to veluxy, jakis nowy model ktory klamke ma na dole nazwy modelu nie pamietam. :oops:
ogolnie dom z dachowka zaczyna lepeij wygladac i nawet przekonalam sie do koloru - roben miedziany- nie jest zly :wink:
mamy problem bo przyjechaly zamowione przez nas kafle i nie mamy gdzie tego trzymac - nikt nie przypuszczal ze energa nas tak zrobi na szaro - dobrze ze jeszcze troche moga polezec na magazynie.
nosz mowie wam cala logistyka mi siadla przez prad!!

jaszczurka
06-09-2006, 20:24
hej.caly dzień po sklepach laziłam za kaflami niby wybralam -ale sama nie wiem?podoba mi sie zbyt wiele!Podłogi drewniane też, fajna jest jatoba albo kempas z barlinka 108 /120 zl m2 i montaż gratis! a wiecie jakie swietne panele za 38 zl imitujace kempas?!super naprawde i tez w tym montaz!musze poogladać kafle z firmy Tau- jakos tak.Nie wiedzialam ze okna dachowe są takie drogie!

miniek9
07-09-2006, 08:50
Ja też buduję ten domek!
Czy ktoś moze przesłać zdjęcia wnętrza tego domku. Ciekawa jestem jak wygląda w środku!
a moze ktoś z małopolsiego buduje ten domek :D

Aleksandra W.
07-09-2006, 09:18
witam Bożenko! :)
a kiedy planujesz budowę Neptunka?
Będziesz miała blisko do Grześka z Krakowa i do Danusi z Nysy.
Napisz czy projekt już jest po adaptacji i jakie robicie zmiany? Jaką masz działkę - południową czy zachodnią?

Magi77
07-09-2006, 10:15
Witam Nową Koleżankę :lol:

Na razie Ci co mają już wykończone wnętrza to się na forum nie odzywają, a reszta dopiero jest na etapie stanu surowego, lub trochę bliżej, lub troszkę dalej :wink:

Coraz więcej nas i to samych kobiet :D Napisz coś więcej o sobie i Twojej budowie.

Pozdrawiam
Magda

dundela
07-09-2006, 12:08
WITAM SERDECZNIE NOWĄ SYMPATYCZKĘ NEPTUNKA!!!
to miło,że nas przybywa.Ja osobiście serdecznie zapraszam do siebie,ale ,niestety,jeszcze nie zaczęłam budowy :( :(
Napisz jakie odbicie będziesz budować ,bo jak narazie to tylko ja będę budowac w wersji "normalnej" :D ,a nie w odbiciu lustrzanym.
Pod Krakowem prawie na dniach bedzie się wprowadzał Bogdan- beesik,zalezy gdzie mieszkasz.
Czy już wiesz,jakie bedziesz wprowadzać zmiany?
W naszych wcześniejszych postach wszyscy opisaliśmy jakie wprowadzamy zmiany.Pytaj o wszystko ,co Cię interesuje.
Pozdrowionka!!!

Grzesiek Kraków
07-09-2006, 13:58
Witam miniek9! coraz więcej nas neptunowiczów:) ale cóż się tu dziwić... taki fajny ten domek. ja będę budował wersję podstawową niedaleko niepołomic. wszystko się przedłuża więc zacznę chyba wczesną wiosną(zależy od pogody). Każdy z nas wprowadził bądź wprowadzi kilka zmian w projekcie. można o nich przeczytac we wcześniejszych postach. a ty gdzie budujesz?? i jakie wprowadzasz zmiany?? żadko się odzywam na forum ponieważ większość forumowiczów (a dokładnie forumowiczek reprezentujących swoich zapracowanych mężów;) jest już na etapie dachówek, okien itp. A dla mnie to na razie kosmos :wink: fajnie że dołączył ktoś "świeży" :D pozdrowionka

jaszczurka
07-09-2006, 23:22
Dundela!!! a ja to co? spojrz na mojego neptunka ,czy on wyglada na lustrzane odbicie?!
Grzesiek!!!reprezentujących mężow?!!!!! ja Ci dam!

dundela
07-09-2006, 23:47
No i, Glizdo, siedzisz do tej pory,żeby mnie porzezać??!! :D :D :D
SORRY-masz rację! Ponieważ byłam U Boni i Beesika i już wydaje mi się,że wszyscy maja odbicie lustrzane..
Wiesz co? Naszły mnie teraz wątpliwości,czy ja w dobrym miejscu umieściłam kominek??? I już sama nie wiem ... :( :(
I co teraz będzie?????

bonia3
08-09-2006, 06:18
witam nowych na forum neptunowym, dzisu nas zaczynaja klasc elektryke i ponoc w sobote juz zacznie sie akcja tynki wewnetrzne - pozyjemy zobaczymy - jutro jade zobaczyc postepy prac, wiec wkleje zdjecia. gadalam z wykonawca i powiedzial ze kolo 21 wrzesnia dom bedzie gotowy do prac wykonczeniowych....obaczymy

Magi77
08-09-2006, 08:16
Witajcie!!!

No i u nas więźba opita :lol: na tyle skutecznie, że mój Stary cierpi dziś na zanik pamięci :lol: ,nie wspominając już o bólu głowy :wink:

Ja na razie nie opijałam, bo musiałam powozić, ale chyba dziś to nadrobię, myślę że z takiej okazji usta umoczyć należy :wink: :D :lol:

Trawają jeszcze jakieś prace porządkowe i wykończeniowe, a potem to tylko decyzja co do dachu i oczekiwanie na ekipę chętną do pracy :D

Pozdrawiam i słoneczka życzę.

dundela
08-09-2006, 08:31
MAGGI-KONIECZNIE!!! Nie da się inaczej ,bo więźba sie rozeschnie :D :D :D ! Super,bardzo się cieszę i gratuluję!!

dundela
08-09-2006, 08:35
Bonia!
Ty to już masz tak blisko końca! Proszę o dużo zdjęć z wnętrza.
A przy okazji,powiedz mi ile Twój komin wystaje nad dach? Bo ja mam jeszcze więcej przesunięty kominek i właśnie naszły mnie wątpliwości :( :( Pozdrowienia dla Marcina,dla Prezesa (jak się miewa?),a cudowne Suczydło wyściskaj!!

ed-mar
08-09-2006, 10:10
Jaszczurko, a czemu nie zajedziesz do mnie???
Jak coś to cały czas zapraszam. Wcześniej tylko zadzwoń.

Edyta

bonia3
08-09-2006, 11:16
Danka,
jak tylko cos bede miec to wkleje na forum, prezesa juz nie ma, bo suczydlo dostawalo wariacji z zazdrosci!!! Kot poszedl do znajomych, ktorzy go miziaja w maksie i kot jest happy.
dzis pojade zobaczyc co sie dzieje wiec wieczorem powklejam nowe foty. u mnie komin zostal w tym samym miejscu co w projekcie - zapomnielismy go niestety przesunac, a wystaje ponad kalenice, bo tak nam doradzil spec od kominkow, zeby dobry cug byl.

bonia3
10-09-2006, 10:59
sluchajcie, prezesa juz nie ma ale za to pojawil sie nowy kot!! wracalismy ze spaceru z suczydlem a z dzialek wylecial maly siersciuch i drac dzioba lecial za nami!! Marcin mowi-wez tego kota wsadz na te dzialki, bo ktos go jeszcze przejedzie, no to ja kota myk za brame dzialek a kot myk zza bramy i leci za nami!! i tak darl dzioba jakby byl naszym kotem ktorego zostawilismy na dzialkach!!i tak to bambolina vel fiona trafila do nas, oto ona:
http://img167.imageshack.us/img167/4893/dscn1522lk1.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/369/dscn1538np4.jpg
a teraz juz wracam do glownego watku - budowania;
zaczeli rozprowadzac kable, elektryk fajny facet, namowil mnie na dodatkowe kontakty w kuchni, bo jak stwierdzil jest ich za malo, a przedluzacze kiepsko wygladaja i mial chlop racje.
Danka oto zdjecie komina, tez sporo wystaje poza dach i dachowki ...wysokosc kolankowej podam ci przez gg
http://img175.imageshack.us/img175/39/dscn1528xa8.jpg

dundela
10-09-2006, 11:11
Jaka to piękność - Fiona!!! Sliczna! Ja też chciałam kotka,plan był taki :Kupujemy szczeniaka czarną sunię labradora i odrazu jakiegoś persa (chyba).Ale los chciał inaczej bo pojawiły się dwie sunie znajdy,więc kotka juz odpuściłam. A wczoraj u mojego Radka w firmie okociła się kotka- 6 lub 7 sztuk.
Bogna- a pamietałas o oknach?

dundela
10-09-2006, 11:20
Zapomniałam o czymś! Mój syn hoduje rasowe świnki morskie,od wczoraj jest z nimi w Warszawie na międzynarodowej wystawie.I wszystkie trzy (narazie) odniosły zwycięstwo!
Excalibur- BIV BOB BB IIIBIS INTCERT
COCO-BIV
CHEROKEE-BIV
Podaję objaśnienia (bo ja tez z tego nic nie rozumiałam :) )
BIV-najlepszy kolor w danej rasie
BOB-najlepszy w rasie
BB-najlepszy samiec w danej rasie
III BIS-miejsce na całej wystawie
Mateusz ma taką radochę ,ja zresztą też.
Jeżeli chcecie to zapraszam na stronę Mateusza www.adimero.glt.pl

dundela
10-09-2006, 11:21
Maggi,Jaszczurka,Ola,Krysia i Tomek- dlaczego się nic nie odzywacie? Może jakies nowe fotki?

jaszczurka
10-09-2006, 19:40
Jestem,jestem, świnki cudo!Robert uwiebia takie zwierzaki,wklada sobie je pod bluzke i lażą mu tam po krzakach haha.ja osobiscie nie przepadam za tymi stworzonkami.U mnie nic sie nie dzieje na budowie to i nic nie wklejam:( ale juz niebawem :lol: Jesteśmy umowieni z gosciem od dachów na koniec wrzesnia.Tymczasem zajmiemy sie chyba ogrodzeniem lewej strony dzialki.Jak juz bedzie to wkleje.pozdrawiam wszystkich.A Bonia, kotek fajowy,zeby tylko nie zjadł psa!

Tomek&Krysia
10-09-2006, 23:45
No my też jesteśmy, ale jednak brak czasu nie pozwala nam na dłuższe siedzenie przed komputerem - praca, dzieci, itp. U nas obecnie trwa ocieplanie budynku, o proszę:

http://images3.fotosik.pl/158/954cf954fafc5fb4.jpg (www.fotosik.pl)

Dom zupełnie zmienia swój wygląd, jak już nie widać cegieł. No i chyba wreszcie we wtorek przyjadą okna, z bardzo dużym poślizgiem :evil: zamówione były prawie dwa miesiące temu! Mały plusik tego, że wylewka na podłogach sobie spokojnie dosycha. To na razie wszystko z placu boju. Pozdrawiamy.

Tomek&Krysia
11-09-2006, 00:01
panie smoku a w ktorym miejscu bedą grzejniki?chodzi mi salon

Cóż, późna ta odpowiedź, ale wybacz. W salonie będzie jeden grzejnik, pod tym oknem, co go widać na powyższym zdjęciu.

Magi77
11-09-2006, 11:30
Witajcie!!!

W weekend zrobiliśmy zdjęcia już skończonej więźbie dachowej , ale jak do tej pory nie znalazłam czasu żeby je wrzucić do kompa. Jak dam radę to coś zadziałam dziś wieczorkiem i pochwalę się ciężką pracą mojej ekipy :lol: Jeżeli moi panowie się zgodzą i dwóch z nich będzie zostawało na weekend na budowie, to może nawet jak nie podciągną prądu to ruszamy dalej gdzieś od listopada ( fajnie by było) :lol:

Pozdrawiam i niebawem się odzwę.

Magi77
11-09-2006, 18:33
Witajcie ponownie!!!!

Zgodnie z umową wklejam zdjęcia:

http://img53.imageshack.us/img53/1027/ca322yzwi281380b261przdid0.jpg

A to cudo wyrosło na dachu
http://img53.imageshack.us/img53/8464/sierpim322otee0.jpg

A to widok z boku:
http://img117.imageshack.us/img117/2054/boktf6.jpg

A to widok z naszej sypiialni na łazienkę:
http://img179.imageshack.us/img179/5382/gra322azienkabp5.jpg

Widok na komin:
http://img181.imageshack.us/img181/2708/widoknakominlu8.jpg

A to Sławek i Wika na balkonie:
http://img81.imageshack.us/img81/6286/s322awekiwikanabalkoniehc3.jpg
Na razie tyle. Pozdrawiam

miniek9
11-09-2006, 18:57
Witajcie!
Dzisaj znalazłam bardzo negatywną opinię tego domku i się troszkę załamałam.
Chociaż na odwrót nie ma już szans - ściany zaczęły rosnąć w oczach.

Krtytka dotyczyła między innymi: zbyt małego wiatrołapu, braku miejsca na stół (wg autora stól stoi na przejściu), łazienki połączonej z sypialnią, tarasu itp.

Pocieszcie :cry:

Mój domek trochę poszerzyłam, aby wydzielić małą spiżarkę przy kuchni, zmiejszyłam salon (czego już teraz żałuję) - chcieliśmy mieć mały domek, poszerzyłąm garaż o wnękę (na motorek męża).

Obecnie zastanawiam się nad kamieniem elewacyjnym - może ktoś już o tym myślał i nad oknami - nie wiem które wybrać

Pozdrawiam
Bożena

dundela
11-09-2006, 20:51
Bożenko!
W którymś wcześniejszym moim poście podałam adres strony firmy w Sosnowcu,która robi kamiń naturalny ,elewacyjny.Może coś z tego wybierzesz sobie.
A gdzie przeczytałaś taką krytykę Neptuna?
Każdy ma swój gust.Dla mnie sypialnia na dole razem z łazienką to po prostu komfort i niezależność. Co do salonu to generalnie my prawie wszyscy go powiększaliśmy,ale jezeli Ty chciałas mniejszy to tylko Twoja sprawa i wara komuś do tego!!!
Prawdą jest ,że w tym miejscu w którym projektant zaprojektował stół,nie ma na niego miejsca.Ale zawsze możesz ciąg mebli w kuchni zakończyć jakimś stołem,który tylko częściowo bedzie wystawał na hol.
W wiatrołap?? A niby po co tam miałby być niewiadomo jaki metraż??? Ja kosztem wiatrołapu zrobiłam spiżarkę w kuchni.
A co się czepili tarasu??? Tego już zupełnie nie rozumiem!
Bożenko-przede wszystkim nie przejmuj się tak!! Trzymaj się swego i myśl tylko o radości,jaka będzie jak juz zamieszkasz w cudownym Neptunku :D :D :D

http://www.kamiensosnowiec.pl/index.html
Obejrzyj sobie dokładnie i nie przejmuj się!!! Pozdrowienia i wytrwałości!

dundela
11-09-2006, 20:52
Napisz gdzie ta krytyka Neptunka to juz my się z nim,nią rozprawimy!!!

dundela
11-09-2006, 21:06
Maggi-kochanie!
proszę wklejaj tak zdjęcia,żeby można je było powiększać! Albo w większym formacie,bo ja już babcia i nic nie widzę!
Pozdrowionka!

dundela
11-09-2006, 21:10
Tomek!
Też mógłbyś się postarać o jakies dokładniejsze zdjęcia.Wy to okno w salonie z boku daliście małe? Jakie jeszcze zmiany wprowadziliście?
Pozdrowionka!

miniek9
11-09-2006, 21:28
Podaję linka do tej niezbyt pochlebnej wypowiedzi
http://www.budujemydom.pl/forum/index.php?showtopic=1666

Pozdrawiam

jaszczurka
11-09-2006, 23:48
Podaję linka do tej niezbyt pochlebnej wypowiedzi
http://www.budujemydom.pl/forum/index.php?showtopic=1666

Pozdrawiam
Ja tez polecam ten link hahah.
Miniek9 a trzeba bylo u nas rady zasiegnąć na temat neptunka a nie jakis dupek bedzie sie wypowiadal na temat'' naszego domu''Co bierzesz do głowy mały wiatrolap, a teraz co masz?hektary w domu ?pewnie przedpokój w bloku słuzacy jako wiatrolap,hol,garderoba razem wziete! i co dajesz sobie rade?to i tam dasz sobie,ja tez wolalabym zeby byl wiekszy-to se go zmniejszylam hahah.A ten Dupek niech sie puknie w leb-prysznic w wc ?ciekawe po co?kto bedzie zlazil na dol wykapac sie,albo majac prysznic w sypialni lazic po holu?bez sensu jest pytać obcych ludzi o takie rzeczy.Pytaj Nas!to Ci powiemy co sądzimy na temat tego projektu-Jest to najpiekniejszy dom na planecie Ziemia!Prawda Baby?
Juz sobie wyobrazam jak mi pojedzie krytyk z forum ktore podala Miniek9 :lol: hahhahahahazapraszam do lektury-jakby co to moge na was liczyc? w mojej obronie?

dundela
12-09-2006, 00:20
JASNE,JASZCZURKO!!!
My się nikogo nie boimy!!!
Niech no jeszcze spróbuje nas zaczepiać !!!!

Magi77
12-09-2006, 07:53
Witajcie!!!

Przepraszam za rozmiar zdjęć, wieczorkiem postaram się je zamienić na większe :lol:

Co do tej krytyki, to czytałam to już kiedyś na forum Gazety Wyborczej. Fakt jest taki że tylko chyba ta jedna opinia krąży w internecie, bo nikt inny nie wysilił się żeby domek obejrzeć i solidnie opisać. :(
Wiadomo że każdy wybierając projekt uważa że dom jest idealny, w trakcie budowy wychodzi że jednak tu i tam coś trzeba pozmieniać, bo projektant rozwinął swoją wizję zbyt mocno :wink: ale to jest przecież normalne, założę się że nie ma takiej osoby co buduje, co nic nie zmieniła w projekcie. Może poprostu zazdrość niektórym oczy zasłania. A ta osoba co to pisała, to o ile się nie mylę. to na forum gw, udziela się bardzo często i równie często krytukuje projekty inne.

Więc uszy do góry, nasze Neptunki są the best i basta. :lol: :lol: :lol:

Aleksandra W.
12-09-2006, 08:28
:D :D :D a mnie ta krytyka rozbawiła :D
Jaszczurko, nie bierz tej wypowiedzi tak bardzo do siebie, nie złość się bo nie ma czym. Poczytajcie lepiej opinię Zielonookiej na temat naszego Neptuna. Zielonooka jest architektem, często wypowiada się na forum i z jej zdaniem liczy się wielu. Prawda :wink: ?
Większość zarzutów jest śmiechu warta. Każdy adaptuje projekt na własne potrzeby. Wczoraj byłam u naszej architekt celem potwierdzenia ostatecznej wersji i jeszcze wpadłyśmy na parę fajnych pomysłów. U nas np. wiatrołap będzie większy-z wnęką na szafę, nawet znalazło się miejsce na spiżarkę, w sypialni też będziemy mieli garderobę podobnie jak Sylwia. Holl jest naprawdę przestronny i można conieco wykroić. To, że taras jest częściowo zadaszony jest akurat zaletą, odnośnie przejścia z kuchni na taras-kto chce to je robi a kto nie chce, to ma np. fajne okno do ziemi (jak my).
Jednak co do jednego, to muszę się częściowo zgodzić niestety - mianowicie brak jadalni. Ale i tu można ten problem rozwiązać-większość z budujących powiększa salon i trorzą się naprawdę duże powierzchnie
(a jest naprawdę sporo projektów gdzie jadalnia jest w salonie o łącznej powierzchni 25-30m2). Można zaradzić na to też inaczej-kuchnia ma 14m2, holl wielki. Jakiś okrągły stół można zmieścić pod tym długim oknem na taras, szafki do okna, pomyśleć jak lekko oddzielić to miejsce od hollu (np. jak u Magi czy u Krysi) i mamy fajne miejsce! Wczoraj architekt mi zasugerowała jeszcze leciutkie oddzielenie samych szafek przez wysokie ścianki o szerokości tych szafek, w ściankach można dać jeszcze jakieś otwory i postawić tam coś ładnego. Nam zależy bardziej na stole w kuchni, dla mnie kuchnia to serce domu :D
A na poddaszu będziemy mieli jeden pokój z garderobą!

Aleksandra W.
12-09-2006, 08:43
a i jeszcze jedno- moi goście będą się wspaniale czuli na tarasie, mamy działkę dużą, wokół sady, cisza i spokój. ten kto pisał tę wspaniałą opinię pewnie nie wziął pod uwagę tego, że można się budować w takich miejscach, nie wspomnę już nic o działkach Boni i Danusi.....

dundela
12-09-2006, 10:14
OLA!
Napisz jak rozwiazałaś ten wiatrołap.Albo najlepiej wklej rzut swojego parteru i piętra,please!
Pozdrowienia!

Magi77
12-09-2006, 10:35
Witaj Olu!!!

Muszę się zgodzić w 100 % z Twoją wypowiedzią :lol: :lol: :lol:

A Sylwi będziemy bronić jak lwice w razie co :lol: :lol: :lol:


Buziaki

jaszczurka
12-09-2006, 14:23
hej , niech sie tylko Bonia dowie o tym du....ku to mu da hahah.a jak skończe w sądzie to pamietajcie o mnie hahaha.Nie biore tego do siebie to jakis idiota pisal , sam sobie zaprzeczal.najpierw nie podobalo mu sie ze ogrod od przodu, a potem ze bedziesz wchodzic z ogrodu do sypialni,jakby tam był ogrod.ale dobrze mu darko odp, ze zyczy mu 500m palacu i schodów wychodzących z kibla w ktorym jest prysznic hahaha.Aleksandro mnie tez bardzo ciekawi ten wiatrolap i spizarka?nie zebym zmienila ,ale tak z ciekawosci.Poazdrawiam lece na tamto forum -zobacze czy ten.....odpisal mi. :lol:

jaszczurka
12-09-2006, 14:43
odpisal,alu juz jako dezejner.
niby wkleil czyjs post wczesniejszy ktory dostala Magi.a zreszta szkoda pradu na te brednie.kadzy lubi co innego i nie dziwota ze mu sie moze nie podobac-prawda?

jaszczurka
13-09-2006, 13:04
czesc,co za cisza?!
mam pytanie-czy ktoś z Was montuje solary?

Aleksandra W.
14-09-2006, 13:02
OLA!
Napisz jak rozwiazałaś ten wiatrołap.Albo najlepiej wklej rzut swojego parteru i piętra,please!
Pozdrowienia!
hej Dundela, Jaszczurka, poszło na pocztę.
pozdrawiam :)

jaszczurka
14-09-2006, 14:04
OLA!
Napisz jak rozwiazałaś ten wiatrołap.Albo najlepiej wklej rzut swojego parteru i piętra,please!
Pozdrowienia!
hej Dundela, Jaszczurka, poszło na pocztę.
pozdrawiam :)
hej Ola, toć to istny plagiat ! hahha, ja w tym miejscu co ty masz spizarnie zdecydowalam sie zrobic scianę ozdobna, jakas wneka podswietlona ,tak zeby siedzac w salonie byl ladny widiok na hol,a nie na drzwi do spizarni, ale to tylko moje zdanie i upodobanie.widze ze i ty masz garderobe w sypialni-fajna rzecz choć mala ale zawsze!a i kominek tez w tym samym miejscu,nasze neptunki są w srodku prawie identyczne, pomijajac kuchnie,bo u Ciebie jest zamknieta,czy nie za bardzo?siedząc w salonie przy kominku będziesz patrzec na scianę,czy ona jest do samego sufitu?moze zastosowac zamiast niej tylko ''przepierzenie'' w formie słupów z karton-gipsu miedzy nimi bylaby przestrzen i switlo padałoby na schody,a ty robiac cos w kuchni mialabys lepszy kontak wzrokowy z męzem np?(siedzacym na fotelu bujanym z gazetą hahah-w wieku 70lat)

Aleksandra W.
14-09-2006, 15:18
OLA!
Napisz jak rozwiazałaś ten wiatrołap.Albo najlepiej wklej rzut swojego parteru i piętra,please!
Pozdrowienia!
hej Dundela, Jaszczurka, poszło na pocztę.
pozdrawiam :)
hej Ola, toć to istny plagiat ! hahha, ja w tym miejscu co ty masz spizarnie zdecydowalam sie zrobic scianę ozdobna, jakas wneka podswietlona ,tak zeby siedzac w salonie byl ladny widiok na hol,a nie na drzwi do spizarni, ale to tylko moje zdanie i upodobanie.widze ze i ty masz garderobe w sypialni-fajna rzecz choć mala ale zawsze!a i kominek tez w tym samym miejscu,nasze neptunki są w srodku prawie identyczne, pomijajac kuchnie,bo u Ciebie jest zamknieta,czy nie za bardzo?siedząc w salonie przy kominku będziesz patrzec na scianę,czy ona jest do samego sufitu?moze zastosowac zamiast niej tylko ''przepierzenie'' w formie słupów z karton-gipsu miedzy nimi bylaby przestrzen i switlo padałoby na schody,a ty robiac cos w kuchni mialabys lepszy kontak wzrokowy z męzem np?(siedzacym na fotelu bujanym z gazetą hahah-w wieku 70lat)
oj, chyba za szybko wyrabiasz sobie opinie Jaszczurko. Gdyby to był plagiat, to po pierwsze nie przesyłałabym Ci tego rzutu. Czy nie pomyślałaś,że ktoś mógł miec podobną koncepcję? pisałam wsześniej jakie planuję zmiany, z Bonią też gadałam na ten temat. Ja od razu wiedziałam, że wiatrołap i wc będą miały drzwi po skosach, bo zależało mi na wnęce (garderoba lub spiżarka-akurat w tym przyp. wzięła w górę strona praktyczna nad upodobaniami), a przede wszystkim nie chciałam,żeby drzwi od wiatrołapu były na wprost drzwi od wc. O kominku to zdaje się pisałam w moim 1 poście.
co do tych ścian-to oczywiście nie będą one do sufitu- ani te lekko oddzielające częśc jadalną, ani ta przy kominku.

jaszczurka
14-09-2006, 19:48
Cześć Olu ,źle mnie oceniasz, w mojej wypowiedzi nie było ani zlości ani pretensji o to ze mamy tak samo czy tez podobnie,ciesze sie ze mamy podobne upodobania, latwo bysmy sie dogadaly. :lol: Nie zlość się ok?

Aleksandra W.
15-09-2006, 11:28
Cześć Olu ,źle mnie oceniasz, w mojej wypowiedzi nie było ani zlości ani pretensji o to ze mamy tak samo czy tez podobnie,ciesze sie ze mamy podobne upodobania, latwo bysmy sie dogadaly. :lol: Nie zlość się ok?
cześć Jaszczurko,ok.

Aleksandra W.
15-09-2006, 11:43
Nie wiem, czy słyszeliście o tym, że od 1 stycznia 2007 nie będzie ulgi odsetkowej? Jest to ważne dla tych wszystkich, co jeszcze nie budują. Warto wylać choć fundamenty i przed końcem roku wziąć kredyt.
Jeśli nabędzie się prawo do tej ulgi, to będzie można odliczać odsetki od kredytu przez 20 lat.

dundela
17-09-2006, 13:02
Cześć Kochani!
Już prawie wydobrzałam,przeziębienie minęło! :D
Ale co tu taka cisza? Nikt się nie odzywa??
Maggi!
Miały być obiecane powiększona zdjęcia i może jakies nowe?
Bonia!
A Ty co tak długo nie piszesz? Co słychać na budowie,może juz się przeprowadzacie? Wklej jakieś fotki,z checią obejrzymy.
Tomek!
Mialy być lepsze fotki?:)
Ola!
Odpisałam Ci maila,tylko już się pogubiłam: czy Ty zmniejszyłas salon?
Jaszczurka!
To Ty ,Glizdo,fruwasz po obcych forach a na nasze nie zajrzysz?? :D
Mieliśmy montować solary,ale chyba z tego zrezygnujemy.
Odezwijcie się,Neptuniaki!

Aleksandra W.
17-09-2006, 17:47
Cześc Danusiu, bardzo dziękuję Ci za maila. Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że podjęłam dobrą decyzję :)
Tylko my NIE ZMNIEJSZAMY salonu. O zmniejszeniu salonu pisała Bożena (miniek9).

dundela
17-09-2006, 19:17
Wiem,Olu ,wiem :):):)
Troszkę mi się pokiełbasiło! :):):)

jaszczurka
17-09-2006, 20:15
Jestem, jestem, kurcze mam nową ksywe czy co? Co Wy kobiety gadacie-pomniejszyc salon? a co on jest za duzy?powiekszac chyba!
Dundela a czemu zrezygnowaliscie z solarów?
wiecie ze one sa dotowane?-ekologia :lol:
a ja sprobuje sie zakrecic przy tym temacie-mam kolege ktory pracuje w UW czy UM czy gdzies tam ...-i zajmuje sie srodkami unijnymi :lol: Tylko że tak patrze na dach u Boni ta strona z 3 oknami i wątpie zeby tam zmiescily sie 2szt solarów, chyba ze 1okno przeniose na przednia strone dachu-co nawet mi pasuje ,bedzie od zachodu.Wpokoju nad garaze tez musze przenies okno na przód,gdyz on jest od połnocy i nigdy pokoj nie ujrzy slonca,najlepszym rozwiązaniem byloby rozdzielic po 1 oknie na kazdą stronę, od wsch, zach, i pol, pokoj bylby wtedy doswietlony i cieplejszy(czytalam ze powinno sie unikac okien od połnocy jeśli to mozliwe.)A kominek?czy ktoś z was planuje kupić z plaszczem wodnym?

Magi77
18-09-2006, 10:10
Witajcie!!!

Przepraszam Danusiu, że zdjęć nie zmieniłam ale nie mam ich w pracy, a w domu, to jakoś czasu brakuje na siedzenie przy kompie :D
Postaram się poprawić te zdjęcia jak najszybciej.

Ja niestety też jestem chora i od czwartu ledwo żyję :cry: a pracować trzeba niestety :(

Nowych zdjęć na razie nie mam, bo nic się nie dzieje, tylko więźba zmieniała kolor na seledynowy :lol: :lol:

Na razie pozdrawiam

bonia3
18-09-2006, 16:24
my bedziemy miec kominek z plaszczem wodnym i piec gazowy - kominkiem bedziemy grzac zima, a piec co najwyzej bedzie wtedy podtrzymywal temp. gdbyby nas nie bylo w domu i kominek by wygasl - koszt kominka z szyba panoramiczna i calym osprzetem kolo 5,5tys

dundela
18-09-2006, 17:03
No super, Bogna! A gdzie jakieś świeże informacje? Fotki? Pozdrowienia!

dundela
18-09-2006, 22:59
http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/lay/baner.gif (http://www.ozzy.4.pl)

Błagam!!
kliknijcie w ten baner i przeczytajcie! Koszmar!
Mnie serce pękło...

jaszczurka
19-09-2006, 15:16
http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/lay/baner.gif (http://www.ozzy.4.pl)

Błagam!!
kliknijcie w ten baner i przeczytajcie! Koszmar!
Mnie serce pękło...
Dreszcze przeszly po moim ciele!ludzie to najgorsze świnie!nie chce nawet komentowac tego, sama mam psa i nie wyobrazam sobie znecac sie nad nim,zostawilby go lepiej ten bydlak gdzies przy lesie(jesli juz go nie chcial) -pies dalby sobie rade, a szkoda slow.
Z innej bajki-zamowilam okna,za tydzien musze wplacic zaliczke, i wtedy tez zamowie rolety antywlam.Okna w kolorze-ciemny orzech dwustronne,a rolety chyba kremowe nie wiem co to, jakie to,i czy w tej cenie jest sterowanie el.3rolet na witrynach?Rozminełam sie z gościem od rolet.jestesmy umowieni na za tydzien.

dundela
19-09-2006, 16:05
Jaszczurka!
To po ile wyszło Ci okno dachowe? I czy masz jakieś do niego dodatki,typu: moskitiera,żaluzja zewnętrzna odbijająca słońce?
I z jakiej firmy zamówiłaś dachowe?
A miałaś się dowiedzieć o tę dotację do solarów. Wiesz już coś?
Pozdrowionka!

jaszczurka
19-09-2006, 18:46
Dundela ja zamowilam tylko okna na parter, dachowych nie zamawialam ale widzialam wycene okienRoto O/U 1szt.1050zl +kolniez (na wszystkie koło 2000) jeszcze cos dochodzi do okna?
Nie dowiadywalam sie jeszcze o solaray, ale na pewno nie zmieszcza sie na dachu!jesli sie zdecydujemy to musze zmienic okna na mniejsze w tym pokoju nad salonem:( dlatego poki nie mamy obgadanej sprawy z solarami ,nie zamawiam okien dachowych.

dundela
22-09-2006, 20:38
A co to? Wszyscy opuścili nasze forum??? :(

Tomek&Krysia
25-09-2006, 23:50
Cześć! Ja tylko na chwilę. Poniżej rysunek parteru naszego "gniazdka", tj. zmiany jakie dokonaliśmy u nas. Zmiany w ściankach działowych na górze, przedstawię za parę dni.

http://images2.fotosik.pl/178/e9d1eb16b488d59e.jpg (www.fotosik.pl)

Jak widzicie, zmienilismy bieg schodów, aha - będą żelbetowe, tylko stopnie obłożymy drewnem. Dolną sypialnię i łazienkę, zamieniliśmy na gabinet (po lewej stronie), pralnię i na końcu małego korytarzyka - spiżarenkę. Witrynowe okno w salonie, zmieniliśmy na normalne okno, pod nim będzie kaloryfer. Ogrzewanie podłogowe jest w holu, kuchni, WC i wiatrołapie. Pomiędzy kuchnią, a holem, jest murek wysokości ok. 140 cm, chyba go widać na jakimś wczesniejszym zdjęciu. Kominek w salonie, będzie na przeciwległej ścianie od drzwi na taras. Zmieniliśmy jeszcze kształt tarasu. No to, na razie.

edytkazet
27-09-2006, 10:46
hej
może ja też dołącze do tego forum bi zastanawiam sie nad kupnem tego projektu :lol:
ciekawa jestem czy dało by się zamienic to łukowate okno na poddaszu od frontu na balkonik bo ja strasznie lubię balkoniki :P

dundela
27-09-2006, 13:20
Witaj Edytko!
Oczywiscie ,że można zrobić balkon,skontaktuj się z Maggi ,ona tak zrobiła.
Ja tez będę mieć kuchnię i salon od południa.

dundela
27-09-2006, 13:23
KOCHANI!
STAŁO SIĘ ! WRESZCIE!
Dzisiaj, po 7 miesiącach załatwiania, odebraliśmy pozwolenie na budowę!
Dosłownie przed chwilą.
I powiem Wam,że cieszymy się,ale to już tak długo trwało,że trochę nas zmęczyło i przyćmiło taką prawdziwą ,szczerą radość.
Ale,mimo wszystko,cieszymy się!

Magi77
27-09-2006, 16:49
Witajcie!!!

Gratulacje Danusiu :lol: :lol: :lol: , bardzo się z Wami cieszę, byle do wiosny i też będziecie się chwalić zdjęciami i postępami w budowie :D

Co do balkonu, to ja rzeczywiście balkon mam ale nie od frontu, tylko z lewej strony (od zachodu), wcześniej jes fotka. Sylwia zaś robi balkon w łazience na górze, tam też jest łukowate okno.

Blacha zamówiona, ma być około 2 października, ekipa ma zacząć kryć w połowie :D zobaczymy tylko czy pogoda będzie dopisywać.

Edytko, a gdzie pod Garwolinem jeśli można wiedzieć??

Pozdrawiam
:D

edytkazet
27-09-2006, 17:27
No właśnie Magi dotarlam do twojego Neptunka i widziałam że od strony ogrodu masz balkonik
. ja to chciałabym w każdym pokoju na górze balkon albo lukarnę bo boję sie tych pokoików z oknami dachowymi ale z drugiej strony wiem że to obniża koszty więc juz sama nie wiem :cry:

jaszczurka
27-09-2006, 18:59
Hej .co tu sie dzieje? Nowi nadchodzą :lol: fajnie. cholender zebym wiedziala ze mowa o balkonie to zrobilabym dzis zdjecie mojego balkonu z lazienki,jutro to zrobie.Jutro tez przywozimy HEB-y jeszcze nie wiem jak haha.Pozdrowionka z placu boju.Buziaki dla wszystkich

edytkazet
27-09-2006, 20:09
Ale jak to balkon w łazience??? Nie kumam :roll:
Koniecznie zamieść zdjęcie :P
Ale Wam superowo że juz wam chałupa stoi, u mnie to ech... :cry: szkoda gadać

jaszczurka
27-09-2006, 21:26
No w łazience a raczej poza :)moge zrobic zdjecie ale płyty balkonowej narazie bo łazienki u mnie jeszcze NIET! :lol:

Magi77
27-09-2006, 22:32
Powiększone zdjęcia dla Dundeli :lol: :lol:

http://img149.imageshack.us/img149/2861/ca322yzwi281380b261przdnu8.jpg


http://img135.imageshack.us/img135/8486/bokar1.jpg

http://img236.imageshack.us/img236/4509/s322awekiwikanabalkonieka7.jpg

I jeszcze jedno zdjęcie-świeższe z zielonym dachem i pierwszą imprezką na tarasie :lol: :wink: :lol:

http://img100.imageshack.us/img100/779/imprezkaex7.jpg

dundela
28-09-2006, 00:27
Dzięki , Maggi!!Myślałam,że już zapomniałaś :):):)
Pozdrowionka!!

Aleksandra W.
28-09-2006, 07:46
Danusia! GRATULACJE!!! Super :D
My jesteśmy pod koniec (tak mi się wydaje..) drogi papierkowej i mam nadzieję, że też niedługo będziemy cieszyć się pozwoleniem na budowę.

Witaj Edytka!
Kiedy planujesz budowę domu?

Pozdrawiam.

edytkazet
28-09-2006, 08:25
Ja jestem jeszcze przed tym wszystkim, jeszcze nie wystąpiłam o warunki zabudowy bo jeszcze nie nie zapadła decyzja w sprawie projektu
budowę planuje na wiosne 2007

jaszczurka
28-09-2006, 12:57
Ja jestem jeszcze przed tym wszystkim, jeszcze nie wystąpiłam o warunki zabudowy bo jeszcze nie nie zapadła decyzja w sprawie projektu
budowę planuje na wiosne 2007


czesc Edyto nie czekaj więc dluzej z tym, tylko złóz papiery do urzędu o warunki zabudowy zanim jeszcze kupisz projekt, z tego wzgledu ze moga one nie uwzgledniac takiego projektu.Jesli np budujesz w okolicy domków gdzie jest juz plan zagospodarowania przestrz. musisz sie dostosowac do lini zabudowy do dachu-tu ciekawostka -uwierzycie ze jeszcze urzędasy narzucaja charakter domku! moja kolezanka kupila dzialke i okazało sie ze tam mozna budowac domki tylko z dachem dwuspadowym i jeszcze na dodatek scianka kolankowa ma byc od wjazdu! Tez wybrala sobie projekt ale niestety warunki nie pozwalaly na budowe takiego-czterospadowy dach.Mój Neptun np.jest w lini zabudowy sasiada,ale mogłam tez go postawic wzdluz ogrodzenia czyli po skosie, mialam pole manewru ale czasami narzuca ci cos i koniec .Wwarunkach musisz podac jaki typ domku chcesz budowac, jaki dach jaki kąt nachylenia ,jaki piec itd....a oni albo sie zgodza albo nie! Teraz to juz tragizuje ,ale czasami sie tak zdarza, takjak w przypadku mojej kolezanki.Ja np czekalam na warunki-z 4miesiące!Potem wszelkie zmainy, czyli adaptacja domku to wszystko sie ciagnie i ciagnie ,wiec Edyto nie zwlekaj bo do wiosny nie zdazysz!My nie czekalismy długo na pozwolenie ,chyba ze 3 tyg od złozenia wszystkich papierow do urzedu.

edytkazet
28-09-2006, 14:38
ja warunki dostanę jakie chce bo teren niezabudowany a mąż jest rolnikiem :lol: tzn ma hektary :lol:
inaczej w życiu bym sie tam nie pobudowała a do warunków trzeba podac pow zabudowy kąt kachu itp. wiec projekt trzeba miec mniej wiecej wybrany :cry:

jaszczurka
29-09-2006, 07:55
Dzien dobry :wink: Własnie maz odbiera ramy stalowe :) Niew wiem skąd pracownia bierze te ceny?wiem tylko ze nie ma co sie nimi sugerowac,jeszcze nic nie kosztowalo tyle co podają w kosztorysie :D :lol: w kosztorysie jest 6300zł + montaz ramy 1800zł-?.Spadam -jade na budowe zrobie pare fotek

dundela
29-09-2006, 11:58
Takie wiadomości to naprawdę cieszą!
Koniecznie zamieść nowe fotki! Pozdrowienia!

jaszczurka
30-09-2006, 14:22
Ok to zaczynamy
taki widok zastałam jak dziś przyjechałam na budowę-11godz.
http://img291.imageshack.us/img291/4021/img2988qe3.jpg
jedna rama juz stała.
http://img138.imageshack.us/img138/43/img2989mm4.jpg
to pan operator :roll: i okazuje sie ze bedziemy miec taka sama dachówka jak u sasiada ktorego domek widac na zdjeciu-koramic
http://img91.imageshack.us/img91/4663/img2992zs2.jpg

2 rama Moi chłopcy udzielaja sie przy montazu :lol:
http://img154.imageshack.us/img154/54/img2996ro4.jpg

o i już jest na górze
http://img242.imageshack.us/img242/4462/img3005cz7.jpg
A tu obiecany balkonik z łazienki-jedyna rzecz która zrobiona jest nie po mojej myśli-miał byc po bokach prosty a na koncu zaokraglony,nie wiem jak to sie stało ,że nie zwrociłam uwagi na niego za nim oddalismy projekt do urzedu?jest jak jest -wazne ze jest :D http://img178.imageshack.us/img178/1165/img2998ko3.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/1240/img3008xv0.jpg

dundela
02-10-2006, 10:46
Super,że się udało z tymi hebami :) (Ty wiesz o co chodzi).
Teraz stawianie dachu ,a reszta ? Na wiosnę?

jaszczurka
03-10-2006, 07:38
Na wiosne kochana Dundelo to ja chce juz mieszkac:) Nie zartuje, do wiosny chyba nie zdazymy, ale do lata musimy.jak zrobimy dach to dzialamy w srodku,az do lata. Dzis a wlasciwie zaraz jade z mezem wybrac cegłe klinkierową na kominy,musze w koncu zdecydowac sie na jakis kolor,a to pociaga za sobq tez kolor dachowki,nie wiem ciagle czy ciemny brąz czy czrna? a cegle musze kupic w kolorze pasujacym do dachowki........Cholender!

dundela
03-10-2006, 10:01
Ja będę robić ciemny brąż,czekoladowy :) A Ty, jak pamiętam ,bardzo chciałaś na ściany łupek antracytowy,więc dachówka chyba czarna?
Ciekawe co wybierzesz?

jaszczurka
03-10-2006, 20:33
Już dzis wszystko wiem :D . Dachówka bedzie jednak ciemny brąz-komin też, elewacja bedzie jasnaWienerberger Terca(żółto-pomaranczowa) -ręcznie formowana cegła-a raczej przecieta cegła na klinkier, http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1080545461861,0.jpg

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1083571244828,0.jpg badź kremowo-pomaranczowa imitacja łupka.Chcialam meza namowic na żółty komin, juz prawie sie zdecydowalismy, ale zobaczyłam tą imitacje łupka a ona jest kremowa nie zółta wiec nie pasowało,brazowy komin jest bezpieczniejszym kolorem-bedzie pasowac i do łupka i do recznie formowaneko klinkieru-bo nie wiem jeszcze co w koncu wybierzemy?tak czy siak komin bedzie pasowac :lol:

dundela
03-10-2006, 21:52
Wiesz co,Jaszczurko? Nie wiedzieć czemu powoli to forum robi się tylko "nasze". Może Ty wiesz,dlaczego nikt nie chce pisać?
Neptuniaki- odezwijcie się!

Tomek&Krysia
03-10-2006, 22:24
witam wszystkich,rzadko piszemy bo naprawdę nie ma czasu, rano praca po południu dzieci ,budowa ciągle , codziennie wrze. Zaczęlismy budowę w maju a na grudnia chcemy sie wprowadzić. U nas do przodu, właśnie robią gipsy wewnatrz domu, pewnie zejdzie sie ok 2 tygodni, w połowie października przychodzi majster od dachu kłaśc blachę. Mieliśmy problem z wyborem, chcieliśmy taką która najbardziej będzie przypominać dachówkę i znaleźliśmy dwie ruukki- model elita lub bud-matu model wenus rozwazamy kolor ciemno brązowy.mamy czas do poniedziałku aby podjąc ostateczną decyzję. Schody wew terzbotowe my zmienilismy bieg schodów i powiem że teraz wizualnie jest więcej miejsca w hollu, a przede wszystkim nie wchodzą nam do kuchni mamy schody betonowe zabiegowe (nie chciałam drewnianych jak w projekcie bo skrzypią )
Zastanawiamy się też nad oknami dachowymi czy veluxy czy fakro, podobno veluxy mają uchwyt otwierania u góry czyli nieporęcznie jest je otwierać trzeba drązkiem co wy na to proszę o poradę kogos kto ma takie okna. Przywiozłam tez dzisiaj parapety wewnętrzne, wydlądają ok. w kolorze kawa z mlekiem z kawałkami bursztynu zatopionymi wewnątrz.
oj u nas pada deszcz.

jaszczurka
03-10-2006, 22:32
No masz racje Dundela! Pisze do Boni na GG ale nie wiem czemu nie odpisuje?Bonia halllllo!A Magi to tez sie oberwie co ona sobie wyobraza?Co do okien to moi znajomi mają fakro -sa zadowoleni, tez mowili ze veluxy dla niskiej osoby to tragedia,trzeba Boni spytac , ona ma ale z tego co wiem to wprowadzili jakis nowy model chyba wlasnie otwierany od dolu i obrotowe,zreszta trezba zdjecia obejrzec z budowuy Boni tam gdzie stoi przy oknach.u mnie problem z parapetami rozwiązany-nie mam ich po prostu hahah.Buziaki

Tomek&Krysia
03-10-2006, 22:39
a to kilka zdjęć ale nie narzekajcie na jakoœc bo sš robione cišgle tym samym poczciwym telefonem i na razie nie ma szans na nowy porzadny aparat cyfrowy oto ja ze starszš córciš przed 'goršcymi" jeszcze dzwiami

http://images4.fotosik.pl/152/514378efd1ad6fee.jpg (www.fotosik.pl)


dalej sa zdjęcia okna w kuchni oraz tarasu od strony frontowej

http://images3.fotosik.pl/188/040e9c4ea4ee5a5b.jpg (www.fotosik.pl)

http://images2.fotosik.pl/188/e5c23e3c5bf69064.jpg (www.fotosik.pl)

dundela
04-10-2006, 06:59
Krysia - fajnie ,że się wreszcie odezwałaś! Ja coraz bardziej przekonuję się do okien ze szprosami,naprawdę mi się podobają! Czy takie okno jest dużo droższe od okna bez szprosów? Pozdrowienia!
U nas wczoraj zdjęty humus i wymierzone usytuowanie domku :)

dundela
04-10-2006, 07:01
Już dzis wszystko wiem :D . Dachówka bedzie jednak ciemny brąz-komin też, elewacja bedzie jasnaWienerberger Terca(żółto-pomaranczowa) -ręcznie formowana cegła-a raczej przecieta cegła na klinkier, http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1080545461861,0.jpg

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1083571244828,0.jpg badź kremowo-pomaranczowa imitacja łupka.Chcialam meza namowic na żółty komin, juz prawie sie zdecydowalismy, ale zobaczyłam tą imitacje łupka a ona jest kremowa nie zółta wiec nie pasowało,brazowy komin jest bezpieczniejszym kolorem-bedzie pasowac i do łupka i do recznie formowaneko klinkieru-bo nie wiem jeszcze co w koncu wybierzemy?tak czy siak komin bedzie pasowac :lol:

To elewację całą robisz z tej "cegiełki" czy jak??

jaszczurka
04-10-2006, 07:31
Całą przednia elewację i wszystkie okna w koło .Z przodu nie bedzie tego duzo bo wielkie okno jest i garaz , to zostaje tylko słup i albo cala sciana kuchni albo tylko w kolo okna-jeszcze nie wiem? Trochę droga ta cegielka-ok 150zł m2. a imitacja łupka ok 70zł m2.Połowę taniej :lol:
U mnie szprosy to koszt 15 albo 20 zł za pole , wiec na wszystkich oknach troche sie nazbiera
Mala poprawka,gdybym robiła okna ze szprosami

jaszczurka
04-10-2006, 07:57
Pada-słabo ale jednak-cholera :( :cry: :evil:
a dach mamy zaczynacz od soboty albo poniedzialku

Aleksandra W.
04-10-2006, 10:30
Hej wszystkim! :D
Ale u Was ładnie na budowach!

Czy ktoś nie podnosił w ogóle ścianki kolankowej?

bonia3
04-10-2006, 18:51
jestem, jestem ale czasu brak,
info z budowy: dach zakonczony, klada tynki na parterze u gory juz polozone, wodkan i elektryka polozone.
po burzliwych rozmowach z wykonawca ustalony zostal termin oddania domu wraz z pracami wykonczeniowymi - klada nam terakote i kafelki - 20 listopada.
Jaszczurko masz racje mam veluxy otwierane od dolu wiec spokojnie siegnie nawet kurdupelek i sa w pelni obrotowe wiec z myciem problemow nie bedzie, gorzej bedzie z checiami.. :wink:
ciesze sie ze u was wszystko idzie pelna para!
Olka pamietaj co obiecalas dzis na gg :D
wykonczony dach
http://img168.imageshack.us/img168/5694/dscn1585sf8.jpg
tynki na gorze
http://img166.imageshack.us/img166/6026/dscn1594mt2.jpg

jaszczurka
04-10-2006, 19:42
Hej,no w końcu ktoś poza mna i Dundelą sie odezwał! Jeszcze tylko Magi opierdziele i bedzie ok.Patrze na Boni dom to chyba ona nie podnosiła scianki kolankowej,nad wiencem ma 2 bloczki to chyba wedlug projektu, ale nie wiem trzebaby sie jej spytac.My podnieslismy o 1 silke a w centymetrach to chyba tylko troche ponad 10, bo silka jest nizsza od ytonga, parter tez mamy troszke wyzszy ,gdybysmy robili wedlug projektu to ostatnia warstwe silki trzebaby ciac na pół, tak wiec połozylismy całą silke i jest wyzej chyba o 8 -10cm :) Dziś u nas połozyli zbrojenie pod 2 wieniec i jutro zalewaja,jak nie bedzie padać!! tfu tfu..... i dekarze hurraaaa

Tomek&Krysia
04-10-2006, 20:01
witam ponownie. Z wszystkie okna czyli ( na parterze 6 sztuk 150x180, 150x120, 80x230, 210x230 i 2razy 120x120 plus 3 w garażu 90X90 i plus 2razy 150 na 150 te z łukami na górze zapłaciliśmy ok 10000 w tym kolor od zewnątrz w środku białe i szprosy tak samo wg okien.Gdybyśmy dali kolor z 2 stron to cena wzrosła by o 1tysiąc , a szprosy w całym domu kosztowały ok 2000, czyli białe okna z 2 stron bez szprosów kosztowały by ok 7-8 tys

dundela
04-10-2006, 20:03
Buuuuuuuuuuuuu! A kiedy ja???
Trudno,jakoś muszę przeżyć!
Bonia ma podniesioną ściankę kolankową o jeden rząd.
Aż trudno uwierzyć ,że oni za miesiąc (no ,ponad ) już będą mieszkać...
Super!!!

Tomek Krysia ! (piszemy prawie w jednym czasie :))
Kiedy Wy planujecie przeprowadzkę?

Tomek&Krysia
04-10-2006, 20:22
jak narysuję rzut poddasza to prześle wam nasze zmiany. W obu pokojach dzieci (te z oknami dachowymi ) w rogach na 3/4 długości całej sciany tej przeciwległej do frontu wumurowaliśmy małe garderoby dla dziewczynek taki prostokąt 2mx1m z dzwiami przesuwanymi- w późniejszym terminie na te dzwi mam zamiar wmontować lustra tak aby moje strojnisie miały gdzie się przeglądac i nie biegały do lustra na dół czy do łazienki taraz mają 5 i 4 latka ale życie przed nimi, sama sobie juz współczuję jak zaczną sie stroić.
pokoje są ogromne pomimo że "zabrałam"ten prostokąt -garderobę. Wchodzi się do niej oczywiście z pokoju (taki domek w pokoiku0 ale wydląda to ładnie i każdy chwali pomysł jak to zobaczy.Dość mam juz wielgachnych regałów na całą scianę w którym i tak nie zmieszczą sie później wszystkie ubrania. Oprócz tego wydzieliłam między pokojem tym z oknem półokrągłym a pokojem dziecka czyli nad wejsciem do garażu
taki tunel pod skośnym dachem 4m dług i 1.5m szerok. taki stryszek rupieciarnię aby mieć gdzie wynieść np kurtki zimowe czy inne ubrania pudełka itp bo tego brakowało w projekcie to tyle na razie bo za bardzo się rozpisałam.pozdrowienia dla wszystkich. pa pa ach jeszcze jedno uczyłam się kiedyś w Radzyminie, mieszkałam wtedy w Dąbrówce u wujka, a więc chyba blisko jednej z was no teraz juz to naprawdę kończę bo mam jeszcze dużo pracy a czas płynie............ :wink:

Tomek&Krysia
04-10-2006, 20:28
planujemy przeprowadzić się za 2 miesišce czyli w grudniu właœnie robiš nam gipsy bo tynki sš już zrobione, przywiozłam wczoraj parapety wewn i zewn więc [przy okazji obsadzš, tylko dlugo czeka się na dzwi i oœcieżnice ok 5 tyg, zdecyduje sie na firme pol-skone bo już nie mam siły szukac dalej.

Tomek&Krysia
04-10-2006, 20:41
my też podnieśliśmy sciankę kolankową ale nie wiem o ile chyba o 2 cegły jak mąż wróci z pracy to dopytam dokładnie

jaszczurka
04-10-2006, 22:27
Moich cen za okna prosze nie porównywac z cenami innych- bo mam inne wymiary w tym suwane.
Krysia dopłata 1000zł to nieduzo za podwojny kolor -nie chcieliscie,czy jednak wzgledy finansowe?
Ja tez planuje zrobic garderobe w pokoju nad salonem,jest tak wielki -(wiekszy niż u Was ze wzgledu na przedluzenie salonu o 150cm.)ze az sie prosi o nia, albo tez pomyslalam zeby gdzies 2,5m przed koncem pokoju postawic scianke a za nia zrobic sypialnie-część nocną, okno tylko musialabym przeniesc na te strone-czyli wschód.Nawet jest u mnie to zalecane ze wzgledu na solary ktore planujemy zamontowac na dachu, a na ktore jest za malo miejsca przez okna.Tak mysle zeby kupic mniejsze okna ale 4szt, te w oryginale sa za wysokie.
A! Jutro jestem umowiona u notariusza z potencjalnymi kupcami naszego mieszkania :) Musimy ustalic jak to zrobic-zapisac zebysmy dostali kase teraz a wyprowadzili sie dopiero w lato.

Aleksandra W.
05-10-2006, 08:37
A! Jutro jestem umowiona u notariusza z potencjalnymi kupcami naszego mieszkania :) Musimy ustalic jak to zrobic-zapisac zebysmy dostali kase teraz a wyprowadzili sie dopiero w lato.

Cześć Jaszczurka, jeśli kupujący się na to zgodzili, to nie będzie problemu. Chociaż wydaje mi się, że mogą nie pójść na wypłatę 100% ceny już teraz. Pewnie teraz jakieś 80%, a przy "oddaniu" mieszkania- reszta. Powodzenia :)

Magi77
05-10-2006, 10:48
Witajcie!!!

No bardzo się cieszę że za mną tęsknicie :lol: :wink: :lol:

Ja siedzę w domu już 2 tydzień na zwolnieniu, w związku z tym nie siedzę codziennie 8 godz. przed komputerem dlatego się często nie odzywam :lol:
Poza tym na budowie na razie zastój, tzn. niezupełnie ale na razie efektów na zdjęciach nie widać. Zamówiliśmy piaskowiec na kominy, blacha już zapłacona czeka tylko na wykonawcę. Obydwa słupy tarasowe zabezpieczone i pomalowane-wstyd się przyznać, bo nawet ich jescze nie widziałam :oops:

Bardzo się cieszę, że u Boni i Krysi i Tomka takie znaczne postępy, u Sylwi oczywiście też, podglądam cały czas :D

Pozdrawiam Was gorąco i obiecuję poprawę od przyszłego tygodnia :lol:

Buziaki

Grzesiek Kraków
05-10-2006, 12:20
Witam Neptuniaki!!

Z radością informuję że od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Neptunka!! Wraz z żoną postanowiliśmy wprowadzić dość poważne zmiany ale dzięki nim będziemy mieli większy salon, dużą pralnio- suszarnię, oraz 2 duże garderoby na poddaszu:) No i w łazience na górze będzie więcej miejsca nad głową. Zmiany poważne, kosztowne ale WARTO!! Obecnie pracuje nad projektem nasz architekt. Pozwolenie na budowę mamy dostać w połowie grudnia tak że na wiosnę zaczynamy:) POzdrowionka

Magi77
05-10-2006, 19:03
No to moje gratulacje Grzesiu :D
Może w końcu jakiś mężczyzna na naszym kobiecym forum :wink: :lol: :wink: będzie zabierał głos.
Każdy wprowadził zmiany i chyba z tego co się orientuję to ja pozmieniałam najmniej.
Pozdrawiam i czekamy do wiosny na efekty.

dundela
05-10-2006, 21:19
Gratuluję właściwego wyboru,Grzesiek!
To pochwal się jak będę wyglądały Twoje zmiany :)

dundela
05-10-2006, 21:56
Jaszczurka!
Co z tymi kupującymi mieszkanie? Ile metrów masz mieszkanie i ile u Was kosztuje metr kw. ?

jaszczurka
05-10-2006, 22:36
Jaszczurka!
Co z tymi kupującymi mieszkanie? Ile metrów masz mieszkanie i ile u Was kosztuje metr kw. ?

A, dzis bylismy u notariusza zeby obgadac sprawe,ale tak nam namotal ze nic nie zrozumielismy, nie ma opcji ktora by zabezpieczala po rowni sprzedajacego i kupujacego.Poaszlam do banku i mowie im ze chce sprzedac chate, ale polowe kasy teraz chce dostac, a polowe dostane po spisaniu aktu notarialnego, i czy kuoujacy moze dostac kredyt na moje mieszkanie przed spisaniem umowy? okazuje sie ze sklada wniosek do banku gdzies 2 miesiace przed kupnem,dostaje pozytywna decyzje,spisujemy akt notarialny w ktorym jest napisane ze mieszkanie przechodzi na wlasnosc kupujacego po przelaniu przez bank pieniedzy, wiec kupujacy idzie z tym aktem do banku,i bank wtedy przelewa reszte pieniedzy.Teraz tylko czekam co na to pan kupujący-chodzi o sporzadzenie umowy np.cywilno -prawnej na te 1połowe pieniedzy.Amieszkania u nas to jak barszcz tanie 1m2 1200-1500zł My mamy 62,6m2 wiec to wychodzi 94000 niecale.Ajuz obok 25 km w strone olsztyna-miejscowosc wielkoscia jak moja- tam trzeba zaplacic za takie mieszkanie 130- 160 000. :evil:

Tomek&Krysia
05-10-2006, 23:16
Krysia dopłata 1000zł to nieduzo za podwojny kolor -nie chcieliscie,czy jednak wzgledy finansowe?

Cóż, na pewno trochę względy finansowe (każdy grosz się liczy), ale głównie stwierdziliśmy, że kolor mahoniowy na ramie okna, gdy się na nią patrzy z wnętrza domu, wygląda jak czarny - co stwierdziliśmy przykładając lustro z ramą mahoniową do okna :lol: A biała rama, tradycyjnie, pasuje do wszystkiego.

Aleksandra W.
06-10-2006, 07:35
Hej nocne marki! :D

Dana czy już zdecydowaliście się na jakiś konkretny bank?

Grzesiek, będziemy na tym samym etapie (my ruszamy
w czerwcu), Danusia też podobnie. Nie wiem, czy będziesz brał kredyt, ale jeśli tak, to najlepiej przed końcem roku. Od stycznia nie będzie ulgi odsetkowej i jest dużo kasy do stracenia.
Gdzie będzie Wasza pralnio-suszarnia?

Wszystkim pozostałym gratuluję widocznych postępów w budowie!

jaszczurka
06-10-2006, 10:41
Krysia to fakt machon jest b.ciemny tez nie chciaklabym tego koloru wew.mieszkania dlatego zdecydowalam sie na orzech,złaty dąb z kolei narzucałby dla mnie oczywiscie kolorystyke np podłogi czy mebli,a orzech to taki naturalny braz,mysle ze nie bede miec z nim problemów, ale to sie okaze.A dzis wkleje coś , ale to potem cos nowego nam sie pojawilo na budowie ,ale dopiero rosnie hahha.do wieczora jak sadze :wink:

dundela
06-10-2006, 12:00
Dana czy już zdecydowaliście się na jakiś konkretny bank ?


Olu-odpisałam Ci na priva,pozdrawiam!

dundela
06-10-2006, 12:02
Jaszczurka!
Co z tymi kupującymi mieszkanie? Ile metrów masz mieszkanie i ile u Was kosztuje metr kw. ?

A, dzis bylismy u notariusza zeby obgadac sprawe,ale tak nam namotal ze nic nie zrozumielismy, nie ma opcji ktora by zabezpieczala po rowni sprzedajacego i kupujacego.Poaszlam do banku i mowie im ze chce sprzedac chate, ale polowe kasy teraz chce dostac, a polowe dostane po spisaniu aktu notarialnego, i czy kuoujacy moze dostac kredyt na moje mieszkanie przed spisaniem umowy? okazuje sie ze sklada wniosek do banku gdzies 2 miesiace przed kupnem,dostaje pozytywna decyzje,spisujemy akt notarialny w ktorym jest napisane ze mieszkanie przechodzi na wlasnosc kupujacego po przelaniu przez bank pieniedzy, wiec kupujacy idzie z tym aktem do banku,i bank wtedy przelewa reszte pieniedzy.Teraz tylko czekam co na to pan kupujący-chodzi o sporzadzenie umowy np.cywilno -prawnej na te 1połowe pieniedzy.Amieszkania u nas to jak barszcz tanie 1m2 1200-1500zł My mamy 62,6m2 wiec to wychodzi 94000 niecale.Ajuz obok 25 km w strone olsztyna-miejscowosc wielkoscia jak moja- tam trzeba zaplacic za takie mieszkanie 130- 160 000. :evil:


U mnie mieszkania po 2 tys za metr,mam nadzieję,że to nie spadnie,ja mam 72 metry to troszkę grosza będzie.Pozdrówka!

Magi77
06-10-2006, 12:56
Hej Dziewczyny!!!

Jak czytam te ceny za metr mieszkania, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. W Warszawie 3000 za metr to standard i ciężko za taką kwotę mieszkanie znależć, chyba że do remontu. W Ursusie, gdzie mieszkam, za 60 metrowe mieszkanie to minimum byście dostały 200 000, pewnie nawet sporo więcej. Ja mam na Pradze 48 metrów i mam nadzieję sprzedać je za około 180000 ale to blok z płyty i trzeba z czasem remontować generalnie. Ale ceny cały czas idą w górę i działek i mieszkań, więc będzie dobrze.

Pozdrawiam :lol:

ttmm
06-10-2006, 13:16
Witam

czy ktos moglby mi podrzucic linka do tego projektu. Nie moge go znalezc na stronie Domusa.

Wielkie dzieki.

Aleksandra W.
06-10-2006, 13:30
Witam

czy ktos moglby mi podrzucic linka do tego projektu. Nie moge go znalezc na stronie Domusa.

Wielkie dzieki.

Proszę bardzo:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

i jak...podoba się?

Aleksandra W.
06-10-2006, 13:33
mamy 7 stronkę :D

Danusia, dzięki. A nie mówiłam? :) :) :)

ttmm
06-10-2006, 13:48
Witam

czy ktos moglby mi podrzucic linka do tego projektu. Nie moge go znalezc na stronie Domusa.

Wielkie dzieki.

Proszę bardzo:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

i jak...podoba się?

bardzo dziekuje :-)

Aleksandra W.
06-10-2006, 13:56
DANA, napisałam Ci na priva, ale nie mam pojęcia czy to poszło? trochę techniki i się gubię...

dundela
06-10-2006, 14:11
Doszło Olu,doszło. A dlaczego nie bierzesz w Śląskim? Jeżeli korzystniejsze warunki ?

ttmm
06-10-2006, 14:11
Proszę bardzo:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

i jak...podoba się?


bardzo mi sie podoba.

jaszczurka
06-10-2006, 16:31
Proszę bardzo:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

i jak...podoba się?


bardzo mi sie podoba.

A mi jeszcze bardziej :lol:

jaszczurka
06-10-2006, 16:44
A to co obiecalam pokazać-trochę deszczu i o -jak grzyb urosło to cos :lol:
http://img125.imageshack.us/img125/3047/img3014wi4.jpg
To cos nazywa sie ''samow... bud...na.'' hahaha
budujemy 2kotłownie,tak jak Magi-wszystko przez nia,namąciła mi w głowie,tylko czemu wczesniej tego nie zrobila!My oczywiscie od konca,najpierw zbudujemy ,potem narysujemy.........i........hahah

to mi sie podoba,domek pnie sie w gorę
http://img367.imageshack.us/img367/1462/img3016ax6.jpg

Ato jest dzis zakupiona cegła klinkierowa na kominy
http://img99.imageshack.us/img99/4829/img3018tj2.jpg
No i tyle na dzis. A ttmm niech sie nie zastanawia tylko kupuje i buduje. Pozdro :wink:

dundela
06-10-2006, 18:17
No to w którym Wy miejscu macie tę drugą kotłownię?? Bo się nie mogę połapać!

Tomek&Krysia
06-10-2006, 19:49
Ato jest dzis zakupiona cegła klinkierowa na kominy

Hmm, Jaszczureczka pokazuje swój klinkierek na komin - to my pokażemy jeden z naszych - z klinkiera firmy CRH odmiana BURSZTYN

http://images1.fotosik.pl/201/7911075247b74f93.jpg (www.fotosik.pl)

Tomek&Krysia
06-10-2006, 20:22
Nie no kurczaki :-? Aparat w moim telefoniku jednak przekłamuje z kolorystyką. To zdjęcie ze strony CRH, oddające w rzeczywistości kolor naszego klinkieru.

http://images1.fotosik.pl/201/6cdf0e09fdba1a34.jpg (www.fotosik.pl)

A to adres strony dla zainteresowanych:
http://www.crh-klinkier.pl/cegly_lato_bursztyn.php?id=3

dundela
06-10-2006, 20:30
Śliczny! A dlaczego my kurczaki? :):)

Magi77
06-10-2006, 21:44
No to w którym Wy miejscu macie tę drugą kotłownię?? Bo się nie mogę połapać!


Sylwia ma drugą kotłownię dokładne za kotłowną planową, spapugowała łobuzica :wink: :wink: :wink:

jaszczurka
07-10-2006, 09:04
No to w którym Wy miejscu macie tę drugą kotłownię?? Bo się nie mogę połapać!


Sylwia ma drugą kotłownię dokładne za kotłowną planową, spapugowała łobuzica :wink: :wink: :wink:

Oj już tam spapugowałam!ATy tez nie masz co budować? tylko mojego Neptunka!hahaha.
A klinkier Krysia mamy z tej samej firmy moj nazywa sie''ORION''
Bardzo podobał mi sie żółty ale nie mam jeszcze wybranej okładziny na sciane wiec bałam sie ze nie bedzie pasowac.A kotłownia jest tak jak magi mówi-za ta 1 kotłownią,wyrownamy sciany sypialni z kotlownia.Tylko teraz musze domówić okno,rolete i nadproże do rolety.
Krysio-tomku a zamierzacie obkładać klinkierem i czy tym samym, sciany domu?albo okna?a ogrodzenie?

Magi77
07-10-2006, 19:10
Witajcie, witajcie!!!

Dziasiaj odwiedziłam budowę i proszę oto nowe fotki.

Wspominany wcześniej zakupiony paskowiec:
http://img118.imageshack.us/img118/7395/piaskowiecyv8.jpg

To komin w sypialni:
http://img423.imageshack.us/img423/306/kominwsypialnizo3.jpg
A tak wygląda z bliska:
http://img423.imageshack.us/img423/637/komingc1.jpg

To jeszcze niedokończony komin na tarasie:
http://img417.imageshack.us/img417/8549/komintarashz5.jpg

W bardzo dużym zbliżeniu to wygląda tak:
http://img230.imageshack.us/img230/3523/zbliskazo4.jpg

I na koniec pomalowany słup:
[img]http://img78.imageshack.us/img78/2443/s322uplc2.jpg

jaszczurka
07-10-2006, 20:00
Ohoho........ a co ja tu widzę?zakupiony powiadasz Madziu ? Przyznaj sie ,buchnełaś z jakiegoś kamieniolomu,albo kopalni tak? hahaha.Jak tam w kinie było?Taka koleżanka-polazła i nawet nie zaprosila :evil:

Magi77
07-10-2006, 20:22
Jakbym mogła to chętnie bym buchnęła :lol: zawsze trochę kasy zostałoby w kieszeni :lol:

Byłam w kinie na Wold Trade Center, godny polecenia, chociaż można było spodziewać się czegoś lepszego.
Sylwia, to nic straconego jeszcze wiele fajnych filmów przed nami, zapraszam serdecznie.
:D :lol: :D

dundela
07-10-2006, 22:44
Maggi!
Super! Ten piaskowieć wygląda rewelacyjnie! Ja też będę obkładać kominy,dół domu i wokół okien,słup i ściana przy wejściu piaskowcem.Bardzo mi się podoba,gratuluję! Zamieściłabyś zdjęcia domku w całości,jak wygląda z tą podniesioną ścianką i balkonem??

Grzesiek Kraków
08-10-2006, 11:16
Odnośnie moich zmian to planujemy zrównanie tylniej ściany ze ścianą sypialni. Dzięki temu będziemy mieli dodatkową przestrzeń za pomieszczeniem gospodarczym. Będzie tam pralnia z wejściem przez łazienkę. Łazienka będzie powiększona o ubikację a ubikacja będzie w miejscu garderoby. Odrobinę powiększymy wiatrołap. Symetrycznie do pralni zyskamy miejsce w salonie. Będzie miał przez to ponad 30m2. I oczywiście na górze w bocznych sypialniach zyskamy mejsce na garderoby:) NIe wiem czy sie jasno wyraziłem ale nie wiem jak sie wkleja zdjęcia. Przy niewielkiej pomocy moge wkleić poprawony rzut parteru:) A odnośnie kredytu to jak najbardziej wszystko dla ludzi. Z żonką jesteśmy wstępnie zdecydowani na PKO S.A.
CZołem Neptuniaki!!

Aleksandra W.
08-10-2006, 11:27
Magi! BARDZO ładny piaskowiec.

jaszczurka
08-10-2006, 11:35
No to bedziemy mieli podobnie Grzes :lol: Tylko ja salon powiekszyłam od przodu, a i kotlownie tez -od tyłu oczywiscie.Pokoj na górze ten nad salonem to olbrzym!!!Planuje podzielic go na czesc dzienna i nocną -to pokoj syna bałaganiarza,za scianka bedzie miec łozko i garderobe(i cały bałagan),tylko okno tam musze wstawic.Drugi synek-pedancik dostanie pokoj nad kuchnia-takie sa plany.A zdjecia wklej przez strone http://imageshack.us
tam bedzie ramka -przegladaj-wybierz zdjecie i otworz-potem kliknij w HOST IT. i poczekaj az na dole pojawia sie linki z adresem do zdjecia-wybierz ostatni-1 od dołu-kopiuj wejdz w forum -napisz post-poem-kliknij w IMG wklej zdjecie -znow- /IMG teraz IMG bedzie z kreska(/IMG) i tak ma byc.

dundela
08-10-2006, 12:57
[quote= A odnośnie kredytu to jak najbardziej wszystko dla ludzi. Z żonką jesteśmy wstępnie zdecydowani na PKO S.A.
CZołem Neptuniaki!![/quote]

Grzesiek!
Teraz najlepsze warunki kredytu są w Banku Śląskim,w PKO gorsze - zastanów się !

dundela
08-10-2006, 13:06
Jaszczurka!
Jak Ty to robisz,że odpowiedzi z cytatem masz tak ładnie w ramce? Mnie to zupełnie nie wychodzi! :(

Tomek&Krysia
08-10-2006, 14:37
No cześć. A to nasze poddasze po zmianach. Jak widzicie, w obu bocznych pokojach są garderoby, zrobiliśmy też małe pomieszczenie: stryszek - graciarnia. Może na rysunku wyszło to jakoœ wšsko-ciasno, ale w rzeczywistoœci jest OK.

http://images4.fotosik.pl/158/426880d8d6948e51.jpg (www.fotosik.pl)

Tomek&Krysia
08-10-2006, 14:48
...ale nie wiem jak sie wkleja zdjęcia. Przy niewielkiej pomocy moge wkleić poprawony rzut parteru:)

Grzegorz, ewentualnie skorzystaj z tej strony, co i my:
http://www.fotosik.pl/

jaszczurka
08-10-2006, 16:16
Jaszczurka!
Jak Ty to robisz,że odpowiedzi z cytatem masz tak ładnie w ramce? Mnie to zupełnie nie wychodzi! :(
O tak :lol:

jaszczurka
08-10-2006, 16:18
Jaszczurka!
Jak Ty to robisz,że odpowiedzi z cytatem masz tak ładnie w ramce? Mnie to zupełnie nie wychodzi! :(
O tak :lol:
A tak na serio to wchodze w -odpowiedz cytatem w post na ktory chce odp.klikam enter zeby przejsc nizej ,pisze i to wszystko. :wink:

jaszczurka
08-10-2006, 16:20
Jaszczurka!
Jak Ty to robisz,że odpowiedzi z cytatem masz tak ładnie w ramce? Mnie to zupełnie nie wychodzi! :(
O tak :lol:
A tak na serio to wchodze w -odpowiedz cytatem w post na ktory chce odp.klikam enter zeby przejsc nizej ,pisze i to wszystko. :wink:
i samo sie tak ładnie oprawia w ramke, tak jak teraz.

jaszczurka
08-10-2006, 16:31
No cześć. A to nasze poddasze po zmianach. Jak widzicie, w obu bocznych pokojach są garderoby, zrobiliśmy też małe pomieszczenie: stryszek - graciarnia. Może na rysunku wyszło to jako� wšsko-ciasno, ale w rzeczywisto�ci jest OK.

http://images4.fotosik.pl/158/426880d8d6948e51.jpg (www.fotosik.pl)

Przepraszam ,ale jakos to mnie nie przekonuje,porobily sie Wam dziwne ,nie do wykorzystania wneki tak jak przy tej garderobiew w pokoju po prawej stronie-przy kominie, po co zostawiliscie te luke?Czy ta garderoba w pokoju po lewej, to szafa?czy prawdziwa garderoba do ktorej sie wchodzi-bo jesli tak to ja bym zrobila ja dłuższą i wejscie do niej z boku a ta sciana z drzwiami zamienilaby sie w sciane koncząca pokoj -bardzo ustawną zreszta bo bez skosu :) To tylko moje sugestie nie bierzcie ich zbyt do serca,wiadomo kazdy robi wedlug wlasnego gustu i potrzeb.Powiedz mi jeszcze czy wy macie po 2 okna dachowe czy nie dorysowaliscie po 1 w kazdym pokoju?Nie szkoda wam tego pokoiku z oknem łukowym?pomniejszy sie biedak-a jest i tak nie za wielki,a w sumie to chyba najsympatyczniejszy pokoik co?Na dole przeciez poprzerabialiscie sypialnie,i jest tam w zupelnosci miejsca na'' graciarnie''Ja bym nie ruszala tego pokoiku.Czy ktoś podziela moje zdanie?Oczywiscie my sie tu nie obrazamy-pamietajcie!!!otwarta wymiana mysli tu panuje tak?Buziaczki

Tomek&Krysia
08-10-2006, 18:38
[quote=Tomek&Krysia]No cześć. A to nasze poddasze po zmianach. Jak widzicie, w obu bocznych pokojach są garderoby, zrobiliśmy też małe pomieszczenie: stryszek - graciarnia. Może na rysunku wyszło to jako� wšsko-ciasno, ale w rzeczywisto�ci jest OK.



Przepraszam ,ale jakos to mnie nie przekonuje,porobily sie Wam dziwne ,nie do wykorzystania wneki tak jak przy tej garderobiew w pokoju po prawej stronie-przy kominie, po co zostawiliscie te luke?Czy ta garderoba w pokoju po prawej, to szafa?czy prawdziwa garderoba do ktorej sie wchodzi-bo jesli tak to ja bym zrobila ja dłuższą i wejscie do niej z boku a ta sciana z drzwiami zamienilaby sie w sciane koncząca pokoj -bardzo ustawną zreszta bo bez skosu :) To tylko moje sugestie nie bierzcie ich zbyt do serca,wiadomo kazdy robi wedlug wlasnego gustu i potrzeb.Powiedz mi jeszcze czy wy macie po 2 okna dachowe czy nie dorysowaliscie po 1 w kazdym pokoju?


kilka wyjasnień. Wnęki są celowe to urozmaica wnętrze jest ciekawsze zwłaszcza, jak później będziemy malować sciany w różnych odcieniach, a także ta wnęka w pokoju po prawej po to aby zrobić w niej z płyty karto-gips półki podświetlane na różne bibeloty dziewczynek. Wnęka w drugim- lewym pokoju specjalnie zostawiona też dodaje uroku a tym bardziej że tam ustawimy łóżko córci z szafką nocną. Wszystko celowe i specjalnie wymierzone.Garderoby też nie są przez przypadek :evil: Można do nich spokojnie wejśc tam będą kosze na ubrania z np ikei a drzwi też celowo na środku garderoby po pirewsze aby był łatwy dostęp do wnętrza garderoby a nie drzwi z boku wąski tunel wewnątrz i nie ma dostępou do ciasnego rogu tylko przeciwnie wchodząc mam po lewo i prawo tyle samo miejsca i taki sam dostęp do każdego kątka garderoby.A w dzwiach od garderoby od strony pokoju umieszczę lustra stąd też drugi powód aby były one na środku.Dzwi będą przesuwane.A co do ustawności pokoju jest on tak duży że naprawdę nie ma problemua z resztą nie chcę u dziewczynek żadnych wilekich regałów ale o tym już pisałam wcześniej.


Okna mamy po dwa bo to w zupełności wystarczy.
a jeszcz odnośnie garderoby właśnie garderobą wykorzystaliśmy cianę za skosem.Wszystko jest dopracowane Gawrantuję ja już wiem nawet co gdzie będzie stało i jakie firanki będą w oknach. :D zresztą firany już czekają w szafie

Tomek&Krysia
08-10-2006, 18:50
w pokoju z oknem łukowym nie ubyło prawie nic bo stryszek jest kosztem pokoju z oknami dachowymi, jest on bardzo potrzebny na zimowe ubrania, kozaki bo nie chcę ich mieć i przesuwać całe lato w szafie a nie chcę tez by kozaki przeszkadzały mi mi całe lato w szafie w wiatrołapie.
W pokoju z z oknem łukowym bedzie stało tylko nasze łóżko bo tam jest nasza sypialnia, więc i zmieścimy sie też na podłodze jak i na łóżku hi hi hi :oops: a na dole jest mój gabinet i pralnia ( pralka deska do prasowania, szafka na pościel i ręczniki mop, proszki do prania, miski) a ten mały kącik między gabinetem a pralnią to miejsce na weki, kompoty , frytkownicę , gofrownicę, ziemniaczki bo niejest ogrzewany tak więc tam nie wcisnę nigdzie "przysłowiowych kozaków."

Tomek&Krysia
08-10-2006, 18:54
dodam ze skośna sciana w naszej sypialni naprawde jest orginalna na nie j to ustawięswoją toaletkę by robic się co rano na bóstwo i nie blokować rodzinie łazienki :lol: ha ha ha. Mąż stoi za plecami czyta i śmieje się.

jaszczurka
08-10-2006, 19:31
I o to chodzi ma sie podobac włascicielom :lol: Tak myslisz ze 2 okna wystarcza na tak wielkie pokoje? a jak sa usytuowane te dwa pokoje po bokach wzgledem stron świata? B o u mnie ten nad salonem to ok-tam jest Pd. ale ten nad garazem to lipa-tam jest Pn, i nigdy slonka nie bedzie :cry: Dlatego jesli sie da wcisnac okno na przod to przenosze jedno, przynajmniej od zachodu moze troszke slonka wpadnie.Ja tak sie juz zastanawialam czy nie dac 4 okna(mniejsze ) do tego pokoju nad salonem,pamietajcie ze on jest przedluzony o ok 1.5m. 2okna dalabym od Pd czyli z boku i po 1 od Wsch i Zach.I jeszcze jedno pytanko,z tego okna dach.z pokoiku nad kuchnia tez zrezygnowaliscie?

Magi77
08-10-2006, 19:54
Maggi!
Super! Ten piaskowieć wygląda rewelacyjnie! Ja też będę obkładać kominy,dół domu i wokół okien,słup i ściana przy wejściu piaskowcem.Bardzo mi się podoba,gratuluję! Zamieściłabyś zdjęcia domku w całości,jak wygląda z tą podniesioną ścianką i balkonem??

Wedle życzenia zdjęcia (mam nadzieję, że o to Ci chodziło)
:lol:

http://img521.imageshack.us/img521/4034/ca321yeu0.jpg
http://img158.imageshack.us/img158/6022/ty321cl3.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/4536/bokzbalkonemag3.jpg
http://img58.imageshack.us/img58/227/balkonjq6.jpg

Pozdrawiam

Tomek&Krysia
08-10-2006, 23:08
I o to chodzi ma sie podobac włascicielom :lol: Tak myslisz ze 2 okna wystarcza na tak wielkie pokoje? a jak sa usytuowane te dwa pokoje po bokach wzgledem stron świata?
I jeszcze jedno pytanko,z tego okna dach.z pokoiku nad kuchnia tez zrezygnowaliscie?

Śpieszę, śpieszę z odpowiedzią (żonka już śpi) :wink: Kuchnia, jak i nasza sypialnia nad nią, są prawie dokładnie od południa. Tak więc, przez prawie cały dzień będzie tam zaglądało słoneczko. Siłą rzeczy, prawy pokój jest od wschodu, a z lewego będzie można oglądać zachody słońca (na 2 stronie naszego forum jest zdjęcie widoku w tego pokoju). Myślimy więc, że raczej na pewno po dwa okna w bocznych pokojach spokojnie wystarczą. Z tym też założeniem, zrezygnowaliśmy też z dachowego w sypialni. Pamiętam, jak przy przystosowywaniu projektu w biurze architektonicznym, wyliczali nam, czy po zmianach, do pokoi będzie wpadała odpowiednia ilość światła, zgodna z jakimś tam przepisowym przelicznikiem - no i mieściło się to wszystko w normach :) Na koniec dodam, że trzy okna dachowe mniej, to jednak ok. 3 tysiączki w kieszeni dla nas :D Uff, dobrej nocki.

jaszczurka
09-10-2006, 07:15
Uwaga!!!!!!!!!!!!
Dziś jest wielki dzien, na budowie maja sie pojawić dekarze!W sumie z tego co wiem powinni juz być :lol: No w koncu ,juz sie nie moglam doczekac,zapowiadaja niezla pogode, wiec mysle ze szybko pojdzie.
Tomek, na pewno starcza wam te okna,choc ja bym przeniosła 1 okno na południe w tym pokoju na wsch.,zeby corcia miala tez swiatełko po powrocie ze szkoly :) Ja po prostu uwielbiam slonce,wole zaslonic sie przed nim jesli jest go za duzo niż go nie miec.Zaraz sie zbieram, musze jechać do Malborka po nadproze-z wałkiem do rolety, do nowo budowanej kotlowni.Trzeba tez chyba domowic roletke i okno nie? :wink: Madziuńka, a czy Ty maleńka juz sie wykurowałaś?Niepokoję się o Ciebie ,chyba będę musiala sie do Ciebie wybrać na kontrol(do kina przynajmniej będzie miala mnie okazje zaprosić)hahaha.Wstawać śpiochy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Magi77
09-10-2006, 09:33
Sylwuśka Kochana jak fajnie, że się o mnie martwisz :lol: :wink: :lol:
Sama nie wiem jak to z tym moim wykurowaniem, w sumie już nie kaszlę jak wcześniej, ale w pełni zdrowa, to nie jestem. Dzisiaj niestety wróciłam do pracy przez co mój stan może się znacznie pogorszyć :wink: :wink: :wink:
A co do odwiedzin, to serdecznie zapraszam :D

dundela
09-10-2006, 14:18
Jest mi bardzo smutno...
Odszedł Marek Grechuta...

Magi77
09-10-2006, 14:58
No smutno :cry: bardzo dużo znanych ludzi ostatnio odchodzi :cry:

Danusiu o takie zdjęcia Ci chodziło?? :D

dundela
09-10-2006, 16:12
No smutno :cry: bardzo dużo znanych ludzi ostatnio odchodzi :cry:

Danusiu o takie zdjęcia Ci chodziło?? :D


Tak,Magusia,o takie .Ale chyba poczekam jeszcze jak bedzie dach,wtedy bedzie lepiej widać w całości.To kiedy robicie ten dach?

dundela
09-10-2006, 16:13
No smutno :cry: bardzo dużo znanych ludzi ostatnio odchodzi :cry:

Danusiu o takie zdjęcia Ci chodziło?? :D


Tak,Magusia,o takie .Ale chyba poczekam jeszcze jak bedzie dach,wtedy bedzie lepiej widać w całości.To kiedy robicie ten dach?


OOOO,udało mi się z tym cytatem!
Dzięki,Jaszczurka!

Magi77
09-10-2006, 16:37
Danusiu dach już niebawem pewnie. Czekamy na wykonawców ale oni coś tam jeszcze kończą. Już sama nie moge się doczekać :D

bonia3
09-10-2006, 18:51
Maggi piaskowiec sliczny - my chyba wezmiemy imitacje piaskowca - powód wiadomy - cena.
u nas w piatek robia wylewki , tynki sa na ukonczeniu, wytynkowany salon wyglada wiekszy, a co dopiero jak sie go pomaluje.
w sobote wybralismy parapety do calego domu- konglomerat a'la marmur o slicznej nazwie botticino :wink: , drzwi wewnetrzne - sosna do bejcowania oraz podloge do salonu - panele belgijskie quick step - 20 lat gwarancji na ich trwalosc oraz piora i polaczenia. wygladaja rewelacyjnie jak prawdziwa deska, sa zrobione w 95% z pylu drzewnego. oby te belgii przezyly psa i kota goniacych sie po salonie.
patrze na wasze projekty i stwierdzam, ze moj jest chyba najmniej zmieniony wzgledem projektu.
oby teraz pogoda dopisala- tynki i wylewki musza wyschac.
cmok

Magi77
09-10-2006, 19:34
Boniu z niecierpliwością czekam na zdjęcia z wnętrz, bardzo jestem ciekawa jak to wszystko wygląda :D No to fakt, że chyba my obie zmieniłyśmy w naszych Neptunkach najmniej.

Co do piaskowca, to muszę powiedzieć, że na mnie też zrobił duże wrażenie, myślę, że to super pomysł z tymi kominami. Zaczęliśmy też się zastanawiać czy by jednej ściany w salonie (tej od dolnej sypialni) też nie obłożyć piaskowcem i w takim też stylu wykończyć kominek, choć nie wiadomo czy to nie za dużo. Zobaczymy jeszcze.

Boniu rób zdjęcia i wklejaj plisssssssssss
:lol:

jaszczurka
09-10-2006, 22:16
Cześć Everybody :lol: Dotarłam w końcu na budowę, ale ciemno juz było :-? Pstryknełam 2 zdjęcia-oto one;JUZ POPRAWIONE -robione w dzień
To widok od ogrodu czyli łazienka z balkonikiem
http://img245.imageshack.us/img245/6189/img3084se0.jpg
A tu salon-nie myjnia! hahah jak to ktoś nazwał przejezdzając
http://img77.imageshack.us/img77/6203/img3043yo6.jpg
no i to by było na tyle,jutro wkleje wiecej zdjęć,mamy juz prawie zbudowana 2 kotłownie :lol:
Po stropie biegało paru facetów-od dachu,pomontowali murłaty.Dostał im sie mały ochrzan od kierownika bud. kazał im połozyć 2 warstwy papy izolacyjnej i musieli poluzniac belki zeby podłozyc 2 warstwe-wy tez tak robiliscie?ja sie na tym zupelnie nie znam :roll:

dundela
09-10-2006, 23:14
Maggi piaskowiec sliczny - my chyba wezmiemy imitacje piaskowca - powód wiadomy - cena.
u nas w piatek robia wylewki , tynki sa na ukonczeniu, wytynkowany salon wyglada wiekszy, a co dopiero jak sie go pomaluje.
w sobote wybralismy parapety do calego domu- konglomerat a'la marmur o slicznej nazwie botticino :wink: , drzwi wewnetrzne - sosna do bejcowania oraz podloge do salonu - panele belgijskie quick step - 20 lat gwarancji na ich trwalosc oraz piora i polaczenia. wygladaja rewelacyjnie jak prawdziwa deska, sa zrobione w 95% z pylu drzewnego. oby te belgii przezyly psa i kota goniacych sie po salonie.
patrze na wasze projekty i stwierdzam, ze moj jest chyba najmniej zmieniony wzgledem projektu.
oby teraz pogoda dopisala- tynki i wylewki musza wyschac.
cmok
Bonia!
Zdjęcia - PLEASE!!!

dundela
09-10-2006, 23:20
Jaszczurka!
Jak patrzę na te Wasze Neptunki to mi tylko ŻAL!!!!

dundela
09-10-2006, 23:23
Boniu z niecierpliwością czekam na zdjęcia z wnętrz, bardzo jestem ciekawa jak to wszystko wygląda :D No to fakt, że chyba my obie zmieniłyśmy w naszych Neptunkach najmniej.

Co do piaskowca, to muszę powiedzieć, że na mnie też zrobił duże wrażenie, myślę, że to super pomysł z tymi kominami. Zaczęliśmy też się zastanawiać czy by jednej ściany w salonie (tej od dolnej sypialni) też nie obłożyć piaskowcem i w takim też stylu wykończyć kominek, choć nie wiadomo czy to nie za dużo. Zobaczymy jeszcze.

Boniu rób zdjęcia i wklejaj plisssssssssss
:lol:

Maggi!
Masz takie same pomysły jak ja! Ja też chcę ścianę w salonie,na której będzie kominek obłożyć kamieniem.A sam kominek już nie ,żeby się wyróżniał. :D :D :D

jaszczurka
09-10-2006, 23:51
Aja to co? :cry:
też chce obłożyc scianę piaskowcem :lol:

dundela
10-10-2006, 06:48
Aja to co? :cry:
też chce obłożyc scianę piaskowcem :lol:

Przecież ,o ile dobrze pamiętam, Ty chciałaś łupek (przynajmniej jeżeli chodzi o wzór ) :D :D :D

Magi77
10-10-2006, 07:17
Sylwuniu Kochana, ależ Ty sobie też obłóż ścianę piaskowcem-starczy dla wszystkich :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:
Fajowe te Twoje zdjęcia, czekamy na więcej.
Buziaki

jaszczurka
10-10-2006, 07:45
Łupek,piaskowiec-jeden grzyb, chodzi o fakt obłozenia ściany 8)
Apropo's wiecie że w castoramie sprzedaja wełnę mineralna za 29zł?!!!!!!!10cm gr,albo 12cm. Moj sasiad kupił w Redzie.Cholender rewelacyjna cena.musze podzwonic ,moze uda mi sie dostać? tylko ze ta welna jest w paskach ok35cm szer.

jaszczurka
10-10-2006, 23:22
hej,ale cisza?U mnie cisza po burzy............
Okazało sie ze krokwie koszowe mamy za krotkie-za malo wystawaly poza sciane, nie wiem jak to sie stało?Mąż wkurzony jak cholera-taki material wysezonowany!rok czasu lezal i sobie sechł a tu o! nowe trzeba było zamowic. :evil: Ale juz są na budowie :D Tamte przydadzą sie na cos.
Porobiłam trochę zdjęć dzisiaj i mam dobrą wiadomosc na temat-pralni na gorze.a zreszta sami zobaczcie.Mam nadzieje ze docenicie moj trud -heh
Już teraz wiem ze spokojnie mozna zrobic w pokoju nad garazem pralnie
http://img277.imageshack.us/img277/9873/img3078ht9.jpg
Co o tym sądzicie?
http://img278.imageshack.us/img278/6793/img3064lx1.jpg
jest wystarczająco miejsca na pralkę i suszarke.oknowystarczy przeniesc na stronę tylniej elewacji i juz.Nawet wystarczy male okienko dachowe typu wylaz dachowy.Madzia w tym miejscu chce zrobić przejscie do łazienki z tego pokoju-u niej to sypialnia.
I jeszcze coś.To pokoj nad salonem ogromny-długi jak ten nad garazem, ale szerszy od niego.Jest to olbrzym :roll: Wymyslilam cos takiego-podzielic go na czesc dzienna i nocną
Wejscie do tej czesci nie bedzie przez drzwi-tak tylko wrysowalam zeby latwiej było zrozumieć.To bedzie scianka kartonowo-gipsowa na 3/4szer pokoju tak zeby mozna bylo tam wejsc.bedzie okno wiec i jasno tez bedzie
http://img241.imageshack.us/img241/337/img3051ay0.jpg
o cosik takiego
.Tego nie widac ale ten pokoj ma ok 8m dł.!!!!!!!!!Buziaki spiochy!

jaszczurka
10-10-2006, 23:29
DOBRANOC :wink:
Pozdrowienia od Jaszczurki Vel Picasso

dundela
11-10-2006, 08:02
O ,Boże! Jaszczurka! Jaka Ty zdolna jesteś!!
To proszę jeszcze mi wyrysować jak to byłoby w moim przypadku? Biorąc pod uwagę ,że pokój nad salonem mam poszerzony o 1 m.I teraz tak: to bedzie pokój Mateusza,kawałeczek chcę wykroić ,żeby Nicoli ( pokoj nad kuchnią) zrobić garderobę.A reszta - działaj - masz pole do popisu!
Pozdrówka!

Magi77
11-10-2006, 08:28
No gratulację Jaszczureczko, piękne dzieła :lol:

Dobre wieści z placu budowy, podobno od poniedziałku mają wejść dekarze :lol: :lol: :lol: ale fajnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobaczymy tylko jak im będzie szła robota z naszym najprostszym :wink: dachem :D

jaszczurka
11-10-2006, 18:37
Danusiu najprosciej jest tak-jak z pralnia ze strony łazienki
pomysl ze łazienka to pokoik nad kuchnia i te przejscie do pralni to przejscie do garderoby
jest naprawde wielka :lol: Ale jeszcze oczywiscie pobawie sie .pozdrawiam

jaszczurka
11-10-2006, 23:12
Na specjalne zyczenie Danusi
dla niewtajemniczonych-pokoj nad kuchnią jest corki,jest z niego wejscie do garderoby
z pokoju syna tez jest wejscie do garderoby,podzielonej na pół.I kazdy ma swoja garderobe.Dla drugiej corki garderoba jest w miejscu mojej pralni,czyli w drugim pokoju.
http://img96.imageshack.us/img96/6494/img3070nd9.jpg
kolor żółty oznacza pokój i garderobę syna,czerwony -corki.Ale jestem Picasso hahaha.Dobranoc śpiochy.

dundela
12-10-2006, 09:02
Hej, Picasso!
I tak łaśnie zrobię! A pralnię zrobię w kotłowni na dole.
Dzięki,dzięki! Może tak jeszcze przed Tobą ASP?? :D :D

jaszczurka
12-10-2006, 11:15
Dziękuje nie kręci mnie to(ASP)
Danusi musze cie zmartwic :( Tam gdzie narysowalam przejsciedo garderoby z pokoju corki jest belka drewniana!!!!!!!!!!! juz poprawiłam rysunek.SHIT

dundela
12-10-2006, 13:24
I co ja teraz zrobię? :(:(:( Będzie się wczołgiwać?? :(:(

dundela
12-10-2006, 13:25
Ooo,witam się i Was na ósmej stronce :):):)

Magi77
12-10-2006, 13:48
No niestety Danusiu tylko to Ci pozostaje :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:
Muszę zobaczyć u mnie jak to wygląda, ale będę na budowie dopiero w przyszłym tygodniu, więc za szybko nie doniosę co i jak :D
Strony idą jak burza, bo i na budowach ruch, a jak dojdzie reszta budujących, to nie nadążymy czytać :lol: :wink: :lol:

Pozdrawiam

dundela
12-10-2006, 20:52
Kochani!
Nie było mnie parę dni na mojej działce i wyobrażcie sobie ,że mam strasznego kreta!! :wink:
co za wredny kret!!
http://images2.fotosik.pl/201/2a46dac4018103f8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a46dac4018103f8.html)
porobił mi takie straszne dziury :):)
http://images1.fotosik.pl/209/05e6ce04c0d6d80am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05e6ce04c0d6d80a.html)
A to sprawca-nasz majsterek , oczywiście ze mną :):):)
http://images2.fotosik.pl/201/896147837dd14874m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/896147837dd14874.html)
z oddali
http://images3.fotosik.pl/200/0600be88095cc3e4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0600be88095cc3e4.html)
A tu my już w naszej sypialni :wink: :wink: :D
http://images1.fotosik.pl/209/549817e23b6eb8acm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/549817e23b6eb8ac.html)
W głębi ja i mój połówek!
Tu widać wielkość naszej działki :z lewej strony do tego bardziej zielonego,aż do drogi ,na której stoi moje autko i jeszcze całość w prawą stronę ,czego już nie widać :)
http://images2.fotosik.pl/201/fe75e551ba23fbc0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe75e551ba23fbc0.html)

I co Wy na to?? Już też mogę się chwalić,że jestem "neptuniak",hej!!

jaszczurka
13-10-2006, 07:04
Dundela Ty to masz ZABRONIONE wklejanie zdjęć! Nie wkurzaj mnie tą działką,chcesz zebym w depresje wpadla? i kto ci wymysli garderobe? a mam fajna wizje , tylko ze na widok twojej dzialki wale łbm w biurko :x
Pięknie tam u was na wsi............No ale trudno drugi wybuduje w lesie, teraz musze sobie poprostu go posadzic wokół.Bardzo sie ciesze ze i ty juz masz sie czym pochwalic.No to teraz sie wam zacznie hihihi
Buziaki

Aleksandra W.
13-10-2006, 07:24
HEJ DANA kobieto z NEPTUNA!
Cieszę się bardzo, że zaczęliście. Bardzo fajne zdjęcia, najbardziej mi się podoba to z sypialni :D Miejsce urocze, koniki będą miały gdzie biegać.
Gratuluję Tobie umiejętności wklejania zdjęć, które można powiększać :) a Jaszczurce "polotu przestrzennego".

Dzisiaj nasze papiery będą złożone w starostwie ...........

Magi77
13-10-2006, 07:49
Gratulacje Danusiu :lol: :lol: Bardzo się cieszę, że kret się rozpanoszył na Waszej działce :wink: Super zdjęcia, działka robi wrażenie, zwłaszcza miejsce gdzie będzie stał Naptunek :lol:

Pozdrawiam i czekam na więcej.

bonia3
13-10-2006, 08:12
witam piatkowo wszystkie neptuniaki, Dundela alez duzy ten kret tak ze zdjecia oceniam go na 100kg zywej wagi :wink:
podziwiam postepy prac ale u nas w dzikowie-chrapy (czyz ta nazwa nie brzmi szlachecko?) tez troche sie dzieje. wczoraj panowie zakonczyli akcje tynki - maja kilka poprawek i tego maz im nie odpusci :lol: polozyli juz styropian na podlogi i maja dzis zaczac klasc rurki od ogrzewania podlogowego, w sobote wylewki, a potem czekanie na wyschniecie...
w poniedziałek chyba ma przyjechac gaspol i zamontowac nasza butle gazowa. wieczorem wkleje zdjecia drewna jakie kupilismy do kominka, ktore dzielny maz sam pocial pila i porabal na szczapy!!!jakies 15m drewna...
no to wracam do roboty choc przy piatku mam checi zerowe...

dundela
13-10-2006, 08:49
HEJ DANA kobieto z NEPTUNA!
Cieszę się bardzo, że zaczęliście. Bardzo fajne zdjęcia, najbardziej mi się podoba to z sypialni :D Miejsce urocze, koniki będą miały gdzie biegać.
Gratuluję Tobie umiejętności wklejania zdjęć, które można powiększać :) a Jaszczurce "polotu przestrzennego".

Dzisiaj nasze papiery będą złożone w starostwie ...........

Ola!
Dzięki ,Olu,bardzo! Zdjęcia uczy mnie wklejac mój syneczek :),ale nie jest to takie trudne.To Wy też już macie końcówkę załatwiania!
Zaczniecie w tym roku?
A wiesz,że jednak to nie będzie Bank Śląski tylko PKO BP SA ??

dundela
13-10-2006, 08:53
Magi-dzięki!
Jaszczurka- Ty nie wpadaj mi tu w żadną deprechę ,tylko maluj mi teraz plan dołu,czyli :jak wszystko rozmieścić,tzn. w sypialni,łazience,kotłowni (biorąc pod uwagę,że będzie tam też pralnia )?
Bonia-jak się cieszę,że sie odezwałaś! Powklejaj trochę zdjęć,proszę! Jak się miewa Fiona?
Pozdrowienia dla Marcina!

bonia3
13-10-2006, 16:31
dobra par zdjęc w tym dla Dundeli - Fiona :wink:
pierwsze drewno do kominka i z boku moj domowy drwal :lol:
http://img395.imageshack.us/img395/4782/dscn1615bc9.jpg
to prawie skonczona sciana z witryna, a za oknem szalejaca Nira
http://img182.imageshack.us/img182/332/dscn1613po1.jpg
zabrali gdzies drabine wiec na gore nie wejde wiec zdjecie z dolu
http://img176.imageshack.us/img176/57/dscn1612it1.jpg
jak widac zdjecia sa z 11.10 wiec teraz wyglada to inaczej ale nie mialam czasu zdjecia zrobic
a teraz Fionisko-kocisko
http://img179.imageshack.us/img179/2649/dscn1607bv4.jpg

Magi77
13-10-2006, 16:45
Super Boniu!!!
Twój Neptun nabiera kształtów :D Prosimy o więcej zdjęć, jakby się udało, żeby było widać wiecej salonu :D

Pokazujecie swoje kocury, to i ja pokażę swojego Mikiego:
http://img111.imageshack.us/img111/8780/kocursb6.jpg

http://img328.imageshack.us/img328/1255/kotzy9.jpg

Wika go na smycz uczepiła
Pozdrawiam
:wink: :D :wink:

Magi77
13-10-2006, 18:36
Znalazłam na forum takie zestawienia kolorów i co wy na to??
http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/186799.jpg



http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB//192890.jpg


http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB//193065.jpg

http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB//196853.jpg


http://republika.pl/fhuviva/private/obrazy/e1.jpg

Magi77
13-10-2006, 19:03
i jeszcze coś takiego:

http://bi.gazeta.pl/im/0/3143/z3143730X.jpg

jaszczurka
13-10-2006, 21:31
i jeszcze coś takiego:

http://bi.gazeta.pl/im/0/3143/z3143730X.jpg

no to mi sie podoba:)

jaszczurka
13-10-2006, 23:00
Dobry wieczor:) Danusia ty postaw najpierw sciany zew.potem bedziemy myslec co dalej-wew. Jestem umowioa w poniedzialek u notariusza :lol: z chłopakiem Grzegorz mu na imie, w sprawie mieszkania.Piszemy umowe przedwstępną sprzedazy mieszkania.Do konca lipca musimy sie wyprowadzic,wiec ostro trzeba dzialac.Jutro jade znow do Olsztyna ,porozwoze rysunek dachu po firmach,w celu wyceny, a w poniedzialek pozbieram i zamowie dachowke,bo chlopaki krzycza ze na koniec przyszlego tyg. chca widziec dachowke na budowie :D :roll: :lol:
pare fotek moi drodzy
Z tyłu-widac dobudowke kotłowni-Madzia pan powiedzial ze najprawdopodobniej uda sie pokryc jednym dachem kotłownie-zrobilismy ja troszke nizej
http://img446.imageshack.us/img446/6424/img3103xl0.jpg
Te jest niezłe hehe
http://img281.imageshack.us/img281/3128/img3096gg7.jpg
http://img243.imageshack.us/img243/5498/img3097vo6.jpg
Buziaki[/img]

bonia3
14-10-2006, 08:06
wczorajsze foty, bo dzis wylewanie podlogi
oto salon
http://img172.imageshack.us/img172/5813/dscn1626zj6.jpg
http://img206.imageshack.us/img206/6514/dscn1621eh0.jpg
a dzis jade z jedna deska podlogi salonowej, bo musza wiedziec jak wysoko zrobic wylewke, bo wyrownalo sie z terakota,
lece zaplacic za parapety, zabrac klepke ze sklepu - duuuuzo pracy dzis mam, trzymajcie sie neptuniaki

Magi77
14-10-2006, 11:45
Super Dziewczynki, wklejajcie zdjęcia, bo fajnie się ogląda Neptunka na każdym etapie budowy :lol: :wink: :lol:

Sylwuś u nas ustalili z cieślą że się nie da pokryć dachem właściwym i dlatego są zrobione dwa małe daszki oddzielnie, ściany są już tam ocieplone i ma być dobrze a jak będzie to się okaże.

Boniu u Ciebie widzę, że praca wre, bo i postępy bardzo widoczne. Tylko że jak tak patrze, jakby tego salonu nie powiększyć, to by była klitka, bo nawet po powiększeniu nie jest za duży :-? Ale w sumie za wiele mebli raczej tam się wstawiać nie powinno, to i będzie czym oddychać.

Pozdrawiam i czekam na więcej.

dundela
14-10-2006, 11:57
Cześć dziewczyny!
Fajne te wszystkie zdjęcia! U Bogny najlepiej ,bo już niedługo się wprowadzą. Bogna!Czy Ty wiesz jak to fajnie będzie pierwsze święta Bożego Narodzenia we własnym domku??!!
Magi-jeżeli chodzi o obłożenie domu to też najbardziej się skłaniam ku ostatniemu zdjęciu,tego typu kamień oferuje ta firma z Sosnowca,do której link umieszczałam wcześniej .Ja chcę elewację w ciepłym kolorze typu słoneczny z odrobiną oranżu,a dachówkę ciemno-czekoladową.
A salon na zdjęciach Boni wyszedł mały,w rzeczywistości jest naprawdę duży i fajny.
Pozdrawiam Was weekendowo,ja mam gości.Pa,pa!

jaszczurka
14-10-2006, 21:17
Jak komuś wydaje sie mały salon to prosze bardzo:z prawej strony jest jeszcze 1m za scianka
http://img273.imageshack.us/img273/66/img3080od0.jpg
o tu widać prawa stronę
http://img130.imageshack.us/img130/8117/img3081ps9.jpg
to widok z bocznego okna salonu na hol i kuchnie
http://img291.imageshack.us/img291/2351/img3102ke8.jpg
Dzis bylam w Olsztynie,w jednej z firm dostalam 26% rabatu na okna Veluxy. :lol: :) Potem trafilam do takiego jednego ktory zaproponowal mi okna po bardzo dobrej cenie rabat 22%
Będe u niego w poniedzialek to wszystko ustale i dogram.A na budowie u mnie ,więźba prawie skonczona,troche mielismy przejsc z nia(wymiary)ale juz z gorki.Najgorsze jest to ze na dachowke trzeba czekac miesiac albo półtora :evil: .Ludzie poszaleli ,wszyscy sie buduja,fabryki nie nadazaja z produkcja :roll: Kominy skonczone,na początku forum chyba Besik wspominal o tym ze komin jest za blisko krokwi koszowej-TO PRAWDA! ale sie nakleli ..........Wiec kto jeszcze nie zaczał radze przesunąc go trochedo przodu garazu.zaraz poszukam w zdjeciach-o prosze tu troche widac,jeszcze na dodatek rama wlazi na komin-fakt mamy wiekszy komin bo pod 2 piece,ale mimo wszystko jest za bliskohttp://img468.imageshack.us/img468/8619/img3104ow3.jpg

Magi77
15-10-2006, 21:17
Wszystkiego najlepszego jeszcze raz Sylwusiu z okazji urodzin, ostatnich przedtrzydziestych :roll: Wszystkiego naj, naj, naj. Buziaczki :lol:

dundela
16-10-2006, 08:53
Jaszczurka!
I nie postawiłaś flaszki?! :D :D :D
Wszystkiego naj,naj NAJ...!!!!!

jaszczurka
16-10-2006, 20:30
Oj dziewczynki nie było kiedy...............ale traz stawiam-prosze"flaszka"
cholender za rok 30cha powazny wiek :roll: Dzis caly dzien spedzilam w Olsztynie,jezdzilam po hurtowniach,składach budowlanych za dachowką,nie ma nigdzie od ręki albo choc w ciagyu tyg lub dwóch.wszyscy mowia ze 1miesiac najwczesniej bo nie ma w fabrykach.pokaze wam jak dzis rano wygladał Ser.Neptun
http://img65.imageshack.us/img65/5307/img3123ba5.jpg
chcialam pokazac jaka dachowke ogladalam ,mam zdjecie ale nie chce sie wgrac,nie wiem czemu?Dachowka RUPP Sirius 15(ciemny brąz)sprobuje r4az jeszcze.............

dundela
16-10-2006, 21:02
Czołem Neptuniaki!
Dzisiaj u mnie pojawiło się takie coś:
http://images4.fotosik.pl/169/14e1d9586df8c871m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14e1d9586df8c871.html)
http://images3.fotosik.pl/206/7b9c4a794a784272m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b9c4a794a784272.html)
A to droga dojazdowa do domku,hehe - jakieś 40 m :):)
http://images1.fotosik.pl/215/9a20eb4102734798m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a20eb4102734798.html)
Tu widać tę część działki,której nie było widać wcześniej,północną

http://images4.fotosik.pl/169/7e6a421508af7ef9m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e6a421508af7ef9.html)
To narazie tyle,teraz fundament schnie. Pozdrowionka dla wszystkich!

jaszczurka
16-10-2006, 21:55
pieknie Danusia!!!!!!!!!!!!!!!!
No wreszcie udało mi sie z tym zdjeciem:
http://img121.imageshack.us/img121/8297/img3124kt0.jpg
troche jest ciemniejsza niz widac na zdjeciu,co oniej sądzicie? 2.58zł za szt-14% rabat.Na 258m2 8209zł +cala reszta akcesoriow-ceny zabojcze!

dundela
16-10-2006, 22:25
Bardzo,bardzo fajna- ja tez daję czekoladową.Tylko nie wiem ,czy nie dać jeszcze ciut ciemniejszej? Ale to się jeszcze zobaczy. Mówiłaś ,że masz jekiś pomysł ,jeżeli chodzi o projektowanie dla mnie :) -jaki?

jaszczurka
17-10-2006, 08:53
Danusiu ona jest ciemniejsza,jest czekoladowa,dzis zrobie zdjecie z bliska.mam pomysla!ale to potem bo teraz szykuje sie do olsztyna znowu ........... A czy ktos chce prysznic w gornej lazience?bo tez mam pomysla hahha,tam sa takie skosy ze ni groma nie wlezie prysznic,a jednak ja cos wykombinowalam, ale to potem-buziaki
a dundela ta wasza koparka to jak helikopter wyglada hahahha

Magi77
17-10-2006, 10:49
Super Danusiu :lol: Postępy znaczne :lol:

Sylwusia kolor ładny, ale ciemniejszy pewnie jeszcze ładniejszy.

U nas dzisiaj z rana pojawiła się ekipa dekarzy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: W końcu :lol: :lol:

W weekend obgadywaliśmy sprawę ogrodzenia. Już zamówiliśmy siatkę i słupki na 2 strony działki, natomiast od frontu już postanowione, że bedą słupki betonowe obłożone piaskowcem a między nimi deski, ale nie płaskie z obu stron, Brama i furtka juz zamówione, tzn. ramy, bo w środku bedą takie same deski. Na razie będzie też siatka, a piaskowiec i deski zamówimy na wiosną.


Pozdawiam

jaszczurka
17-10-2006, 19:45
Czołem Wszystkim-no i dachówka zamowiona!Rupp Syrius-mniejsza
ma byc najpozniej za 2 tyg.mialam zrobic zdjecia z bliska ale zapomnialam.Dachowka jest o wiele ciemniejsza niz widac to na zdjeciu-to prawdziwa gorzka czekolada :lol: Ale mam za to co innego o wiele fajniejszego-to zastalismy z męzem jak wrócilismy z Olsztyna :roll: Znow to samo-pozniej sprobuje zaladowac zdjecie, nie wiem co sie dzieje?[/img]

jaszczurka
17-10-2006, 21:39
Czołem Wszystkim-no i dachówka zamowiona!Rupp Syrius-mniejsza
ma byc najpozniej za 2 tyg.mialam zrobic zdjecia z bliska ale zapomnialam.Dachowka jest o wiele ciemniejsza niz widac to na zdjeciu-to prawdziwa gorzka czekolada :lol: Ale mam za to co innego o wiele fajniejszego-to zastalismy z męzem jak wrócilismy z Olsztyna :roll: Znow to samo-pozniej sprobuje zaladowac zdjecie, nie wiem co sie dzieje
http://img104.imageshack.us/img104/915/img3125resizeec9.jpg
no udało sie :D :lol: :P

Magi77
18-10-2006, 07:14
Sylwunia- rozumiem, że dzisiaj nie udzielasz się na forum, bo jesteś pijana :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:

Magi77
18-10-2006, 07:16
Hurrrrrrrrrraaaaaaaaaaaa zostałam Forumowiczem-to brzmi dumnie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

dundela
18-10-2006, 08:48
Jaszczurka- wytrzeźwiałaś już ?? :):)
Maggi-moje gratulacje!!!

Sylwia- to co z tym prysznicem na górze? Jak byłam u Beesika to wydawało mi się,że spokojnie może stanąć prysznic.Ja nie będę dawać kabiny,tylko ściankę.

jaszczurka
18-10-2006, 18:21
E! nie róbcie baby ze mne pijaczki haha zeby tak od rana? co wy!
przełozona impreza na sobote-będzie gill i wodeczka!Danusia a wktorym miejscu według Ciebie moze stanąć prysznic?a jesli nie podniosl scianki kolankowej to juz na pewno nie zmiesci sie.Jedyne miejsce na prysznic to prawa strona za drzwiami według projektu w wersji podstawowej, ale nie wyglada to ładnie -wchodzsz do lazienki a z prawej strony od razu kabina -w tym miejscu moze stanąc np.sofa wiklinowa na ktorej mozna siść i rozebrac sie ,odłozyc ciuchy, dla męża podziwiającego nasze piekne powabne ciałko :roll: ale sie rozmazyłam hehehe.Ja tam mysle o innym miejscu, tylko cholender mam problemy tech.z komputerem, jak go zaraz walne o glebe to....! zaskoczy znaczy sie :D
własnie siedze i rozrysowuje sobie co i jak,najlepiej wejsc na strone domusa i na nasz projekt,tam jest linijka to od razu mozna sprawdzic wymiary
Danusiu co do tego przejscia pod belka do garderoby-juz tersaz wiem ze raczej nie powinnas miec problemu z tym,poniewaz ty nie masz przedluzonego salonu,wiec u ciebie scianka kolankowa jest wysoka,
http://img179.imageshack.us/img179/9924/dscn1451qb3.jpg
spojrz jak jest u Boni,ścianka po lewej stronie, mysle ze bez problemu przelezie twoja corka :D
Nie wiem jak dla was ale dla mnie nie podoba sie korytarz na górze, jest beznadziejnie maly-ja go chyba powieksze choć o pól metra,co ma uzasadnienie w........?potem wam pokaze.buziaki

Tomek&Krysia
18-10-2006, 20:27
Tak Czutam czytam wasze wypowiedzi i myśle że chyba wpadłam w nałóg, Zawsze po włączeniu kompa zaczynam od naszego forum.
moje " trzy słowa" ha ha ha, ale kobieta nie potrafi ująć to w trzy słowa.
Otóż jak wiecie my nie mamy łazienki na dole zamiast tego po zmianach (zmiejszeniu) jest tam pralnia. Na dole jest wc. zatem mycie przenieśliśmy do górnej łazienki. zatem jest tam i prysznic i wanna. Prysznic stoi na ścianie tej po lewo czyli tej nad schodami. oczywiście nie w rogu bo mało miejsca tylko na scianie mniej więcej w połowie czyli prysznic bedzie nie narożny tylko okrągły - przyscienny a w rogu za prysznicem miejsce na wieszanie ręczników kąpielowych bo nie zawsze są dekoracją i miejsce na kosz wilkinowy na scianie za koszem wiklin. wisi grzejnik łazienkowy aby suszył nam wiszące obok ręczniki. W łazience jest podłogowe ogrzewanie. Prysznic już stoi kupiony. Okągły kształt jest naprawdę orginalny. W rogu po lewo na wprost (ha ha) miejsce na wannę z hydromasazem bo tam jest niżej więc róg i spadek dachu wykorzystany. na wprost po prawo umywalka , a z boku na prawej scianie bidet i kibelek.
Jaszczurko ............... mu powiększyliśmy korytarz na górze.
tak że jak wchodzimy ze schodów to na tę szerszą częśc . według projektu jest znacznie z wąsko (przypominam że u nas zmieniliśmy bieg schodów więc wyjście jest na ten korytarz blizej łazienki, a on jest spory bo poszerzony.
pytnie do wszystkich jakie macie (lub bedziecie mieć) schody drewniane dziurawe czy wylewane betonowe proste czczy zabiegowe?
i jeszcze jedno może słyszeliście o dobrej wannie z hydromas. co polecacie?
pa dużo ciepła dla wszystkich w coraz zimniejszym październiku :D :D :D :D


czekam na kolejne posty piszcie młodzieży....................................... .............ha ha ha

Tomek&Krysia
18-10-2006, 20:36
za tydzień przyhodzą kłaśc nam blachodachówkę ,zdecydowaliśmy ie na bud-mat ciemnobrązową profil wenus. Zrezygnowaliśmy z dachówki ze wzdlędów finansowych.
Za całą blache i wszystkie akcesoria od blaszek, wkrętów uszczelek po rynny i grzybki wentylacyjne zapłaciliśmy ok 16 tyś do tego doliczyć robociznę nie wiem jeszcze ile ale liczę że ok 6 tys
ciekawam jaki koszt jest waszej dachówki. (czy słusznie zrezygnowałam z dachówki?)

Tomek&Krysia
18-10-2006, 20:40
przepraszam że "zjadam litery " ale nie wynika to z moich kłopotów z ortografią tylko za szybko piszę i nie sprawdzę później dokładnie , a spieszę się bo dzieci za plecami skaczą krzyczą ( mamy tylko jeden pokój więc wszystko ''na kupie") a tu kolejka do kompa, a na kuchence gotuje się obiadek na drugi dzień.

bonia3
18-10-2006, 21:08
Krysiu, my mamy zamowione schody drewniane zabiegowe - bez polpietra - azurowe, z jesionu. Sa takie same jak w projekcie - kierunek itp, gornego korytarza nie powiekszalismy jakos nie wydawal nam sie za maly - w koncu to korytarz i nikt nie zamierza tam nocowac, a jak przyjda wycieczki ogladac to w kapciach filcowych po 2 osoby bede wpuszczac :lol:
narazie u nas nic sie nie dzieje, bo wszytsko ma schnac, w piatek ma przyjechac kominek, maja go zamontowac, i zaczniemy wygrzewac dom.
to tyle wiesci z z placu budowy.

dundela
19-10-2006, 07:22
Jaszczurka! Tylko wiesz,czym się martwię? Jeżeli w pokoju Mateusza zrobię w tym miejscu garderobę dla Nicoli i Mata, to czy w pokoju nie zrobi się ciemno?Bo myślałam ,że przeniosę jedno okno dachowe z przodu. Zobaczymy.
Napisz ile Was kosztuje dachówka,bo Ty chyba też już zamówiłaś.
Napiszcie ,czy w łazience na górze sedes i bidet będziecie umieszczać na jakiejś ściance czy jak?
Krysia!Niedawno oglądaliśmy wanny chyba w Praktikerze,jest bardzo duży wybór i ceny w miarę,ok 3,4 tys- już takie fajne. Chyba,że chcecie taką super za 15,20 tys to gdzieś miałam linka do strony firmy,która takie produkuje.

jaszczurka
19-10-2006, 08:25
tak sie zapowiada u mnie gora:
http://img221.imageshack.us/img221/9527/img3130eg7.jpg
łazienka z pralnia i wbudowanym prysznicem-wneka sanitarity beda inaczej ustawione
powiekszony holwedlug mnie jest za maly,wychodzac ze schodow mozna walnac łbem w sciane- po imprezce np Magi ,Krysia ktore maja sypialnie na gorze hahaha.
Pokoj nad garazem ktory i tak jest duzy nawet po tak wielkich przerobkach.
Co o tym sadzicie? zakładajac ze pokoj nad garazem jest wolny-czyli stryszek hahaha.
A teraz wersja specjalna dla Maguśki-montujesz 2 drzwi w prysznicu i masz mini łazienke w sypialni -jak siusiu to przez prysznic wystarczy przelezc. hahaha.
pod rysunkiem jest linijka 1/1 mozna przyjrzec sie wymiarom

jaszczurka
19-10-2006, 09:17
za tydzień przyhodzą kłaśc nam blachodachówkę ,zdecydowaliśmy ie na bud-mat ciemnobrązową profil wenus. Zrezygnowaliśmy z dachówki ze wzdlędów finansowych.
Za całą blache i wszystkie akcesoria od blaszek, wkrętów uszczelek po rynny i grzybki wentylacyjne zapłaciliśmy ok 16 tyś do tego doliczyć robociznę nie wiem jeszcze ile ale liczę że ok 6 tys
ciekawam jaki koszt jest waszej dachówki. (czy słusznie zrezygnowałam z dachówki?)
Krysia-raczej slusznie jesli kierujesz sie kosztami

dundela
19-10-2006, 12:22
Jaszczurka fajny ten plan,ale ja już nie chcę zmniejszać pokoju na górze,bo pamiętasz,że ja mam trójkę młodzieży i kazde chce mieć w miarę duży pokój.
A w tej łazience to chodziło mi o umywalki. Czy jest jakiś sposób,żeby nie budować scianki,żeby je zainstalować? Ja to już widziałam i ,niestety,ale niezbyt mi się to podoba.Za tą ścianką zostaje przestrzń ,niewiadomo na co . Chyba,że nie będzie innego rozwiązania... :(

dundela
19-10-2006, 12:34
Krysiu, my mamy zamowione schody drewniane zabiegowe - bez polpietra - azurowe, z jesionu. Sa takie same jak w projekcie - kierunek itp, gornego korytarza nie powiekszalismy jakos nie wydawal nam sie za maly - w koncu to korytarz i nikt nie zamierza tam nocowac, a jak przyjda wycieczki ogladac to w kapciach filcowych po 2 osoby bede wpuszczac :lol:
narazie u nas nic sie nie dzieje, bo wszytsko ma schnac, w piatek ma przyjechac kominek, maja go zamontowac, i zaczniemy wygrzewac dom.
to tyle wiesci z z placu budowy.

Bonia- ile kosztują takie schody??

dundela
19-10-2006, 12:35
Tak Czutam czytam wasze wypowiedzi i myśle że chyba wpadłam w nałóg, Zawsze po włączeniu kompa zaczynam od naszego forum.
moje " trzy słowa" ha ha ha, ale kobieta nie potrafi ująć to w trzy słowa.
Otóż jak wiecie my nie mamy łazienki na dole zamiast tego po zmianach (zmiejszeniu) jest tam pralnia. Na dole jest wc. zatem mycie przenieśliśmy do górnej łazienki. zatem jest tam i prysznic i wanna. Prysznic stoi na ścianie tej po lewo czyli tej nad schodami. oczywiście nie w rogu bo mało miejsca tylko na scianie mniej więcej w połowie czyli prysznic bedzie nie narożny tylko okrągły - przyscienny a w rogu za prysznicem miejsce na wieszanie ręczników kąpielowych bo nie zawsze są dekoracją i miejsce na kosz wilkinowy na scianie za koszem wiklin. wisi grzejnik łazienkowy aby suszył nam wiszące obok ręczniki. W łazience jest podłogowe ogrzewanie. Prysznic już stoi kupiony. Okągły kształt jest naprawdę orginalny. W rogu po lewo na wprost (ha ha) miejsce na wannę z hydromasazem bo tam jest niżej więc róg i spadek dachu wykorzystany. na wprost po prawo umywalka , a z boku na prawej scianie bidet i kibelek.
Jaszczurko ............... mu powiększyliśmy korytarz na górze.
tak że jak wchodzimy ze schodów to na tę szerszą częśc . według projektu jest znacznie z wąsko (przypominam że u nas zmieniliśmy bieg schodów więc wyjście jest na ten korytarz blizej łazienki, a on jest spory bo poszerzony.
pytnie do wszystkich jakie macie (lub bedziecie mieć) schody drewniane dziurawe czy wylewane betonowe proste czczy zabiegowe?
i jeszcze jedno może słyszeliście o dobrej wannie z hydromas. co polecacie?
pa dużo ciepła dla wszystkich w coraz zimniejszym październiku :D :D :D :D


czekam na kolejne posty piszcie młodzieży....................................... .............ha ha ha

Krysia- może narysujesz plan swojej łazienki? Ty masz wersję podstawową czy odbicie lustrzane?

bonia3
19-10-2006, 19:57
oto ostatnie zdjecia:
widok na salon
http://img165.imageshack.us/img165/5966/dscn1642uu9.jpg
a to hol
http://img430.imageshack.us/img430/9042/dscn1643qf8.jpg

Danusia za schody dalismy 7700zl z montazem,
oczywiscie zaraz na forum odezwa sie glosy, ze to drogo u was jest taniej itp, dlatego ostatnio rezygnuje z podawania cen, bo sie okazuje ze my budujemy najdrozej :cry:
jutro montaz kominka, wykonczeniowka wejdzie jakos pod koniec przyszlego tygodnia

bonia3
19-10-2006, 20:03
a to jeszcze widok od frontu- okna otwarte bo sie wietrzy
http://img281.imageshack.us/img281/9136/dscn1669om4.jpg

jaszczurka
19-10-2006, 20:05
Dundela raczej wątpie zebys doszła do umywalki nie walac w głowę-tam jest za nisko-zobacz na zdjeciu na faceta ktory stoi i zaczepia juz glowa , a gdzie jeszcze do sciany,i bedzie jeszcze nizej po ociepleniu sufitu
http://img181.imageshack.us/img181/5861/img3093dw4.jpg
A co do tego pokoju dsnusiu to spojrz na zdjecie-obok jest linijka, mozna sobie policzyc jaki duzy jest jeszcze pokoj pomimo tych przerobek-wedlug mnie to ma:5,5dł pod oknami /3,8szer. nad drzwiami garażu 4,5szer.przy pralni i 3,4m ma sciana na ktorej sa drzwi i 2,5 wiec jest naprawde duzy a po zbudowaniu garderoby-u mnie pralnia w pokoiku jest prosta sciana i pokoj jest o wiele fajniejszy :lol: Hol powieksze ,moze nie tyle co narysowalam-2,5m, tylko gdzies do 2m.

jaszczurka
19-10-2006, 20:34
Bonia i materiał jest w to wliczony? Kobieto to bardzo tanio!!!!!!!!!!!!! U mnie z ich materialem to pewnie z 10-12000 krzykna :roll:

bonia3
19-10-2006, 21:40
tak material jest w to wliczony- ten sam facet robil nam drzwi wejsciowe. schody maja byc lekkie tzn azurowe i dlatego nie sa betonowe, ani zamykane. sa juz gotowe czekaja tylko na sygnal by je zamontowac

dundela
19-10-2006, 22:39
Bonia- coraz fajniejszy Wasz neptunek! Ciekawi mnie jak już wygląda góra.
Ja jestem daleka od komentowania,że np. u mnie wszystko taniej czy coś w tym rodzaju. Co kraj to obyczaj-w różnych rejonach są różne ceny,ja się tym nie przejmuję.
A w którym Ty miejscu dałaś kominek? Bo zapomniałam.Najlepiej jak już wkleisz zdjęcie zamontowanego kominka. :lol:
Tzn.,że wszyscy musimy wybudować tę ściankę w łazience na górze na umywalki? :cry:

jaszczurka
20-10-2006, 08:24
Danusia chyba tak, ale mozesz ja zabudowac z boku i nie bedzie pustej przestrzeni,zrobic np drzwiczki z drugiej strony na brudna bielizne,czy papier toaletowy itd.... Ja scianke raczej odwrotnie postawie-przodem albo skosem do wejscia na niej 2 umywalki a za nia wc. takie mam plany jeszcze nie wiem jak to wszystko wyjdzie?A Bonia ma kominek z przodu przeciez widac na zdjeciu gdzie komin stoi :roll:

Aleksandra W.
20-10-2006, 08:53
Tzn.,że wszyscy musimy wybudować tę ściankę w łazience na górze na umywalki? :cry:

Danusiu, jeśli ktoś chce mieć umywalki właśnie w takim miejscu, to wygląda na to, że bez tej ścianki się nie obejdzie. Ja mam inny pomysł na umywalki - też będą przymocowane do ścianki, ale murek będzie w poprzek łazienki (myślę, że bardziej po lewej stronie). Celowo chcę odzielić część przy oknie, tam będzie wanna. Oczywiście murek ten nie będzie do sufitu i nie będzie zbyt długi, nie chcę zasłaniać okna. Mam już wstępną wizję na łazienkę, ale ostateczne decyzje zapadną ojej sama nie wiem kiedy? :(
Jak wpadnę na to jak się wkleja zdjęcia, to pokażę o co mi chodzi...

Aleksandra W.
20-10-2006, 08:56
Bonia ale u Was ładnie się robi!!

jaszczurka
20-10-2006, 09:20
Patrzcie jaki ważniak 8)
http://img147.imageshack.us/img147/9125/img3131oo2.jpg
mam zamowione okno do pokoju nad salonem-od tej strony co widac-pod kominem, bedzie nieduze bo tam ma bys wydzielona sypialnia syna, a z drugiej strony nad kotłownia pralnia z oknem i okna musza byc chyba jednego rozmiaru co nie?

jaszczurka
20-10-2006, 09:26
Olka nie umiesz wklejac zdjeć? a od czego masz kolezanki co?!daj znac na gg do mnie albo do ktorejs z nas to Cie nauczymy :lol: :D :wink:
co do tej lazienki to takie rozwiazanie jest fajne ,ja tez nie chce pod sciana umywalek tzn nie tak jak jest w projekcie,nie lubie sanitaritow porozstawianych w rogach,trzeba cos wymyslec-myslcie baby myslcie!!!!!

Aleksandra W.
20-10-2006, 09:28
hmm.... może mi się uda:
http://images.scrippsweb.com/HGTV/2004/03/08/kbrown_shot8v2masterbath_e.jpg
co prawda tu część kąpielowa jest oddzielona dwoma murkami, ale mniej więcej o to mi chodzi, poszukam innych zdjęć

Aleksandra W.
20-10-2006, 09:45
jeju udało się!
poczekajcie, jeszcze coś poszukam..mam - znów murek (murki nie są złe :) ) no i w ogóle ciekawa łazienka (Tubądzin)

http://katalog.tubadzin.pl/kolekcje/andaluzja2.jpg

a tutaj fajnie zrobiony prysznic (jeśli wykroi się go tak jak Jaszczurka namalowała):

http://www.keraben.com/portales/admin/imagenes/PBA-MarmarisMarfil.jpg

Aleksandra W.
20-10-2006, 09:55
a teraz coś do salonu:
http://www.villeroy-boch.com/fileadmin/picdb/produkte/fliesen/milieu_large/wohnen_country_esterel.jpg
podobają mi się takie klimaty..

Aleksandra W.
20-10-2006, 10:32
ja jeszcze nie mogę się chwalić Neptunem, bo na razie to on jest, ale tylko w mojej głowie :-? ,
będę Wam podrzucać pomysły na wykończenie Waszych pięknych Neptunów, może być? :)
p

Magi77
20-10-2006, 11:40
Witaj Olu :lol: zanim sie obejrzysz i Ty będziesz wklejała zdjęcia swojego domku :lol: czas tak szybko płynie :cry:
A pomysły podrzucaj, chętnie popatrzymy i może skorzystamy z jakiegoś :D Salonik ze zdjęcia bardzo mi się podoba. Sama siedzę ciągle na forum i wypatruję ciekawych pomysłów, ale tak jak już kiedyś pisałam, im więcej patrzę, tym mniej wiem co mi się podoba :wink: Jedyne co wiem napewno, to to że będzie sprzętów wszędzie jak najmniej, bo od dupereli i ciasnoty, to już mnie głowa boli.

Boniu-super zdjęcia, Twój domek nabiera kształtów.

Pozdrawiam

Aleksandra W.
20-10-2006, 13:01
a co powiecie babeczki na to? :
http://www.keraben.com/portales/admin/imagenes/PBA-Creta.jpg

http://www.keraben.com/portales/admin/imagenes/BPA-Sicilia.jpg


a to na wypadek różnicy zdań- prysznic czy wanna?, chodzi mi o łazienkę na dole :)
(2 poniższe zdjęcia)
http://www.impronta.it/images/185/ambientazioni/Amb_Itri_Formia_p6%20OK_b.jpg
http://www.steuler-fliesen.de/images/lilly/awb3.jpg
i jeszcze coś takiego- idziemy na górę:


http://www.keraben.com/portales/admin/imagenes/PBA-Durango.jpg

http://www.keraben.com/portales/admin/imagenes/PBA-Luxor.jpg
ciekawy pomysł na wannę w naszej górnej łazience:
http://www.cersanit.com.pl/cms_foto/35/almeria_duza.gif

Na razie tyle. Wkleiłam to, co wpadło mi w oko. Szczególnie podoba mi się łazienka -3 zdjęcie od góry no i ten śliczny salonik!
Magi zgadzam się z Tobą w 100%- NIE ZAGRACAĆ.
Pozdrawiam wszystkich, miłego weekendu.

Magi77
20-10-2006, 13:50
http://www.cersanit.com.pl/cms_foto/35/almeria_duza.gif


To mi się podoba :D, choć zielony to zdecydowanie nie mój kolor, ale pomysł ok :lol:

dundela
20-10-2006, 14:51
Tzn.,że wszyscy musimy wybudować tę ściankę w łazience na górze na umywalki? :cry:

Danusiu, jeśli ktoś chce mieć umywalki właśnie w takim miejscu, to wygląda na to, że bez tej ścianki się nie obejdzie. Ja mam inny pomysł na umywalki - też będą przymocowane do ścianki, ale murek będzie w poprzek łazienki (myślę, że bardziej po lewej stronie). Celowo chcę odzielić część przy oknie, tam będzie wanna. Oczywiście murek ten nie będzie do sufitu i nie będzie zbyt długi, nie chcę zasłaniać okna. Mam już wstępną wizję na łazienkę, ale ostateczne decyzje zapadną ojej sama nie wiem kiedy? :(
Jak wpadnę na to jak się wkleja zdjęcia, to pokażę o co mi chodzi...

Ola! Jesteś genialna!!! że tez ja nie pomyślałam,żeby murkiem oddzielić wannę!! Jasne-trzeba to dopracować! Wielkie dzięki!!! :D :D

dundela
20-10-2006, 14:55
A salon jest zarąbisty!! :D I zielona łazienka,niekoniecznie kolory,ale cały układ-świetny! Tylko jakie oni mają metraże do dyspozycji !

dundela
20-10-2006, 14:55
Ha,ja też awansowałam na forumowicza!!!

Aleksandra W.
20-10-2006, 14:57
Tzn.,że wszyscy musimy wybudować tę ściankę w łazience na górze na umywalki? :cry:

Danusiu, jeśli ktoś chce mieć umywalki właśnie w takim miejscu, to wygląda na to, że bez tej ścianki się nie obejdzie. Ja mam inny pomysł na umywalki - też będą przymocowane do ścianki, ale murek będzie w poprzek łazienki (myślę, że bardziej po lewej stronie). Celowo chcę odzielić część przy oknie, tam będzie wanna. Oczywiście murek ten nie będzie do sufitu i nie będzie zbyt długi, nie chcę zasłaniać okna. Mam już wstępną wizję na łazienkę, ale ostateczne decyzje zapadną ojej sama nie wiem kiedy? :(
Jak wpadnę na to jak się wkleja zdjęcia, to pokażę o co mi chodzi...

Ola! Jesteś genialna!!! że tez ja nie pomyślałam,żeby murkiem oddzielić wannę!! Jasne-trzeba to dopracować! Wielkie dzięki!!! :D :D
ależ nie ma za co :D :D :D bardzo się cieszę Dana, że Ci się spodobało :D :D :D

Aleksandra W.
20-10-2006, 14:58
Ha,ja też awansowałam na forumowicza!!!
GRATULACJE!!! :lol:

dundela
20-10-2006, 17:03
Dziewczyny!!!
Potrzebuję Waszej pomocy!Pilne! W poniedziałek muszę powiedzieć moim budowlańcom,w którym miejscu na dole będzie wanna i prysznic.Chodzi o piony.Błagam Was,pomóżcie mi rozlokować wszystko w tej łazience.Wklejam obrys łazienki i wymiary.
http://images2.fotosik.pl/211/43771f307c79d42am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43771f307c79d42a.html)
I teraz tak: chcę i wannę i prysznic (ale taki za cienką ścianką),wanna musi mieć 170 cm długości i chyba 75 cm szerokości.Mają się zmieścić dwie umywalki ,sedes i bidet .
Jak byście to wszystko rozmieściły??
Ta wanna to będzie jacuzzi.

dundela
20-10-2006, 20:00
Dziewczyny
Please-działajcie! :)

jaszczurka
20-10-2006, 20:04
Dziewczyny
Please-działajcie! :)
chwila daj pomyslec :lol:
danusia tak sie nie da-dawaj caly rzut z sypialnia!i dokladne wymiwry kazdej scianki i to juz

Aleksandra W.
20-10-2006, 20:05
DANA, coś wymyślimy. Nie martw się! :)

dundela
20-10-2006, 20:21
http://images2.fotosik.pl/211/d4c25b6d63e26dd8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4c25b6d63e26dd8.html)

Macie dziewczyny plan całego parteru i działajcie!