PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NEPTUN pracownia DOMUS



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

beesik
23-10-2004, 19:17
Poszukuję osób budujących taki domek.
Chętnie zapoznam się ze wszyskimi opiniami.
NEPTUN - DOMUS (http://www.dobredomy.pl/?id_project=34)

beesik
26-10-2004, 20:06
Czyżby nie było nikogo, komu się ten domek podoba ? :(

Będę wdzięczny za wszystkie opinie !

ania67
26-10-2004, 23:06
domek mi się podoba! moim zdaniem pomieszczenia są funkcjonalne, plusem jest zadaszony taras i kominek na tarasie! powodzenia w realizacji!

beesik
05-11-2004, 22:30
podciągam trochę....

Darek Rz
02-01-2005, 11:11
Witam !!!!
Mam pytanie :czy ktoś z koleżanek i kolegów buduje dom Neptun z pracowni Domus ???? Interesuje mnie wszystko co dotyczy tego domku .
Pozdr .

beesik
25-01-2005, 19:48
a ja witam z Krakowa i też buduję taki domek :)

Darek Rz
26-01-2005, 09:03
Witam !!!!

No wreszcie ktoś się odezwał .Dziękuję . Napisz na jakim jesteś etapie budowy . My mamy zamiar dopiero zaczynać . (początek lata) . Interesuje mnie wszystko (problemy z budową ,czy są błędy w projekcie ,itp )

pozdr D.RZ

beesik
27-01-2005, 10:10
też zaczynam budować w lecie. Na razie mam zrobioną adaptację projektu. Oprócz moich sugestii architekt zauważył, że kominy są za blisko kosza. Niby można je tak zrobić, ale mogą być kłopoty z uszczelnieniem.
A Ty masz jakieś uwagi?? Ostatni dzwonek na poprawki ! :)

beesik
27-01-2005, 10:12
poprawka: jeden komin (ten od kotłowni)

Darek Rz
27-01-2005, 15:24
witam !!!!

Ja za kilka dni oddaje projekt do adaptacji . Napisz coś więcej o tym kominie to zwrócę uwagę u siebie . Czy dokonywałeś jakiś zmian w projekcie ??? Co ci się nie podoba w nim ???? Dla mnie salon mógłby byc troszeczkę większy ,ale otwarta przestrzen na kuchnię i korytarz optycznie powinna go powiększyć . Wyrzucam tez kominek na zewnątrz .

pozdr D.RZ

beesik
27-01-2005, 16:28
komin rogiem wchodzi do kosza, a prznajmniej byłby na tyle blisko, że zrobienie obróbek blacharskich będzie skomplikowane a każde rozszczelnienie będzie groziło przeciekami.
Co do zmian, to jest ich cała lista, ale najważniejsze to poszerzenie domu o 120 cm aż do uzyskania symetrii (garaż będzie trochę szerszy).
Po za tym w związku z lokalizacją w stosunku do stron świata przeniosłem kominek na ścianę pomiędzy salonem a sypialną oraz powiększyłem okna (ze 120x120 na 140x140).
Likwidujesz kominek wewnętrzny??
A jakie Tobie przychodzą sugestie do głowy ?

Darek Rz
27-01-2005, 19:19
Witam !!!!

Likwiduje kominek ,ale ten który jest na zewnątrz na tarasie bo wydaje mi się zbędny . A dlaczego ty przenosisz kominek na inna ścianę ??? Jak masz usytułowaną działkę ??? U nas wjazd na działkę jest od strony południowej więc stąd ten projekt . Napisz prosze więcej o zmianach które zrobiłeś w projekcie .Może i nam się to przyda bo jesteśmy jeszcze przed adaptacją . Prawde mówiac my nie robimy prawie żadnych zmian .

pozdr D.RZ

PET
11-08-2005, 10:47
Witam !!!!

Likwiduje kominek ,ale ten który jest na zewnątrz na tarasie bo wydaje mi się zbędny . A dlaczego ty przenosisz kominek na inna ścianę ??? Jak masz usytułowaną działkę ??? U nas wjazd na działkę jest od strony południowej więc stąd ten projekt . Napisz prosze więcej o zmianach które zrobiłeś w projekcie .Może i nam się to przyda bo jesteśmy jeszcze przed adaptacją . Prawde mówiac my nie robimy prawie żadnych zmian .

pozdr D.RZ

Mam zamiar wystartować z tym samym projektem (Neptun). Przeczytałem dyskusję i mam pytanie o kolejne problemy tzn. co się pojawiło po styczniu 2005. Jakie zmiany ostatecznie wprowadziłeś do projektu itp.

pozdrawiam
Wojtek

beesik
11-08-2005, 15:58
Jak do tej pory, to żadnych zmian więcej :)

nulka
04-09-2005, 19:47
Witajcie,
od kilku dni jestesmy posiadaczami projektu Neptun. Budowe planujemy rozpoczac w przyszlym roku w Tomaszowicach (ok. 10km na polnoc od Krakowa). Mam w zwiazku z tym pytanie do beesika. Czy byloby mozliwe odwiedzenie Twojej budowy i wymiana doswiadczen (ekipy, koszty itp), ew. jakis kontakt mailowy?
Pozdrawiam

beesik
13-09-2005, 21:29
wysłałem kontakt na priva

Bshena
12-12-2005, 06:23
Witam wszystkich budujacych Neptuna!

Mam pytanie, szczegolnie do bardziej zaawansowanych w budowie, co myslicie oknach na poddaszu. Czy w pokojach, gdzie sa tylko okna polaciowe, nie beda one przez wieksza czesc wiosny i jesieni zachlapane deszczem?

boshena

Darek Rz
13-12-2005, 13:50
Witam !!

Przyznam że nie bardzo rozumię twoje pytanie :o .Co rozumiesz przez określenie zachlapane deszczem ??? Na wszystkie okna dachowe pada deszcze raczej tak samo i pewnie częściej trzeba będzie je przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do szyb i tyle .

pozdro D.RZ

tezet
02-01-2006, 22:32
witajcie już w 2006

własnie znalazłem Wasz projekt "Neptun". Mam problem z wyborem projektu i dlatego skaczę po różnych wątkach myśląc, że już wybrałem właśnie ten ostateczny projekt.

Neptun spełnia wszystkie nasze wymagania ( drobne zmiany to odwrócenie salonu)
Mam kilka pytań do tych co już realizują i będą realizowali ten projekt.
Jak ukaładała się Wam współpraca z pracownią?
W którą stronę beesik przesunąłeś komin zawadzający o kosz?
Gdzie można obejrzeć już wybudowany lub budowany neptun?
Czy tylko okna połaciowe to dobry pomysł w dwóch pokojach na górze?
Czy ktoś próbował zrobić tam lukarny?

będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i poświęcony czas

błądzący we mgle
tezet

Bshena
03-01-2006, 07:15
Hej.

No wlasnie, tez mnie mecza te okna polaciowe. Tez sie zastanawiam jakby to bylo, gdyby je zamienic na lukarny. Ale wtedy to raczej bym szukala innego projektu. Z drugiej strony polaciowe okna daja wiecej swiatla (jesli nie sa zasypane sniegiem) niz lukarny.

Inny problem to suszenie prania. Mam dwojke dzieci, co dzien pelna pralke prania i absolutnie dosyc zawadzania glowa (i wzrokiem) o suszace sie barchany w lazience :)

I jeszcze jedno co mnie powstrzymuje przed wyborem Neptuna to to, ze nie ma tam milego miejsca na ustawienie duzego stolu :)

Co do zmian postanowionych, to chcemy zrezygnowac z kominka zewnetrznego i przesunac wewnetrzny kominek tak, zeby konim nie biegl po scianie zewnetrzej. I troche zmienimy proporcje salonu, tak zeby spelnial audiofilskie wymagania. (Dokladnie jak, musimy jeszcze poczytac)

Poza tym wszystkim jest to bardzo mily projekt. Mam pare orginalnych stron z projektu i widze, ze ma duzo przestrzeni. Poddasze ma po podlodze okolo 100 m!

Pozdrawiam i
Szczesliwego Nowego Roku.

b.

Darek Rz
03-01-2006, 07:23
Witam
Jesli chodzi o współpracę z pracownią to w moim przypadku wszystko było OK .Nie mam żadnych zastrzeżeń . W dwóch pokojach na górze są okna połaciowe i uważam że spokojnie wystarczą .Są tam przecież po trzy duże okna 78x160 tworzące naprawdę imponująca powierzchnię szkła . Lukarna na pewno oszpeciła by ten domek a nie sądzę aby dała więcej swiatła .
Jak chcesz zobaczyc mojego Neptuna to zapraszam do Lublina :lol:

pozdro D.RZ

ps. Co do przesunięcia komina to oczywiście jest trochę za blisko kosza ,ale murarze patrząc na projekt więżby przesuneli miejsce jego posadowienia jakieś 15 cm w stronę wnętrza pomieszczenia .
Do Bsheny - masz rację .Nie ma tutaj typowej jadalni .Moja zona nad tym ubolewa .Dlatego powiększyliśmy salon przesuwając ściane z ta wielką witryną o 1 metr (dom jest troszkę szerszy ) i w tym miejscu postawimy stół .

Bshena
03-01-2006, 07:35
Tez bysmy sie chetnie wybrali obejrzec Twojego Neptuna ale z Gdanska troche to za daleko :)
Szukamy takiego domku w okolicy Trojmiasta, poki co z marnym skutkiem.

tezet
03-01-2006, 10:38
Dzięki Darek za odpowiedź

trochę mnie uspokoiłeś z oknami na poddaszu. Już myślałem nawet o poważnym przeprojektowaniu całego dachu na szczyty po bokach ale to chyba jest totalny absurd
pokoje z połaciami bedą dla dwóch urwisów więc pewnie bedą mieli trochę światła nad biurkami. Choć pamiętam rozmowę ze znajomymi którzy wariowali od widoku tylko nieba.

będę budował pod Warszawą więc jak zapadnie decyzja to przed kupnem projektu jeszcze Cię odwiedzimy

śledziłem twoje posty na forum i są imponujące
widzę że już dogadałeś koszty ścian i dachu. Czy odbiegały wiele od proponowanych przez Domusa? Czy kupowałeś od nich kosztorys?

jeszcze jedno.
jak długo stawiałeś to cudeńko. Czy można bedzie zamieszkać po 8 miesiącach?

wszystkiego dobrego na budowach i poza nimi w nowym roku
tezet

tezet
03-01-2006, 10:47
jeszcze jedno

jadalnia w środku domu bardzo nas urzekła.
to centralne miejsce naszego życia. (odrabianie lekcji, prac domowych, przyjmowanie gości no i oczywiście największa przyjemność -jedzenie)
duża przestrzeń do okoła.

a przy kominku to już tylko fotel, cygara, whisky i dobra książka.

tezet

PS czy przesunięcia ścian działowych lub ich postawienie to kwestia wpisu do dziennika czy zmian na poziomie projektanta?

Darek Rz
04-01-2006, 00:05
Witam

jesli chodzi o stan widoczny na zdjęciach to od pierwszego wbicia łopaty trwalo to 2 miesiące . Natomiast przesunięcie ściany nośnej wymagało zgody biura projektowego na piśmie .
pozdro D.RZ

tezet
04-01-2006, 23:31
Darku

wielkie dzięki ze tak chętnie odpowiadasz i poświęcasz swój czas na moje posty

Czy jesteś zadowolony ze swojej ekipy? domek na zdjęciu wyląda porządnie.
Jeśli zdecydujemy się na ten projekt to istniałaby możliwość przejęcia twojej ekipy jeśli jest wolna i godna polecenia oczywiście.

pozdrawiam
Jeszcze raz krótko
: kupowałeś kosztorys i wykaz materiałów? sprawdziły się?

tezet

Darek Rz
05-01-2006, 06:39
Witam

Z mojej ekipy jestem bardzo zadowolony .Byli solidni i tani .
Jeśli chodzi o kosztorys to nie kupowałem .Zrobiłem go sobie sam w głowie i tylko na stan surowy bo większość prac wykonczeniowych będę robił sam lub z pomocą rodziny . Kosztorys na stan surowy sprawdził się co do 1 tyś zł .

pozdrawiam D.RZ

Bshena
06-01-2006, 12:58
Hej.

Masz racje tezet z tym stolem w centrum domu.

Rzeczywiscie robi sie z tego takie magiczne miejsce, ktore jest sercem calego domu. Poza tym przy takim usytuowaniu, poki rodzinka przebywa na parterze, wszyscy sie ciagle widza i sa blisko ze soba, a o to mi chodzi.

jaszczurka
09-01-2006, 08:56
witam wszystkich,w marcu-kwietniu planujemy zaczac budowe domu-neptun z domusa,czy jest ktos kto wybudowal taki domek?a moze ktos jest w trakcie budowy?Ile zapłaciliscie za budowe dom ma 148m+garaz18m
:D

jaszczurka
09-01-2006, 11:17
Hej.

No wlasnie, tez mnie mecza te okna polaciowe. Tez sie zastanawiam jakby to bylo, gdyby je zamienic na lukarny. Ale wtedy to raczej bym szukala innego projektu. Z drugiej strony polaciowe okna daja wiecej swiatla (jesli nie sa zasypane sniegiem) niz lukarny.

Inny problem to suszenie prania. Mam dwojke dzieci, co dzien pelna pralke prania i absolutnie dosyc zawadzania glowa (i wzrokiem) o suszace sie barchany w lazience :)

I jeszcze jedno co mnie powstrzymuje przed wyborem Neptuna to to, ze nie ma tam milego miejsca na ustawienie duzego stolu :)

Co do zmian postanowionych, to chcemy zrezygnowac z kominka zewnetrznego i przesunac wewnetrzny kominek tak, zeby konim nie biegl po scianie zewnetrzej. I troche zmienimy proporcje salonu, tak zeby spelnial audiofilskie wymagania. (Dokladnie jak, musimy jeszcze poczytac)

Poza tym wszystkim jest to bardzo mily projekt. Mam pare orginalnych stron z projektu i widze, ze ma duzo przestrzeni. Poddasze ma po podlodze okolo 100 m!

Pozdrawiam i
Szczesliwego Nowego Roku.

b.witam cie bshena,niedawno kupilam projekt neptuna,chcialabym ci podpowiedziec co zrobic by miec miejsce na wielki stoł czyli jadalnie-ja tak zrobiłam-powiekszylismy salon-przesuniemy scianę w stronę tarasu ,zlikwidujemy podcien ,na razie to tylko na papierze ale dostalam zgode z pracowni,kominek przesunelam na sciane miedzy salonem a sypialnią ,i pod sciana gdzie wczesniej był kominek stanie duzy stoł-zamiast 2okien tarasowych -1duze.
jesli chodzi o suszenie prania to-tu niespodzianka widze ze nikt nie wpadł na ten pomysł,dostalam zgode na budowe balkonu z łazienki na poddaszu,wiec latem moze sluzyc jako suszarnia:).nie wiem jak inni ale ja lubie duzo swiatła wiec na kazdej scianie w salonie wstawimy duze okna do ziemi czyli witryny

jaszczurka
09-01-2006, 11:40
witaj tezet.ja tez dostałam pozwolenie z pracowni na przesuniecie sciany nosnej ,ale nie tej o ktorej mowi Darek,my przedłuzylismy salon o podcien,i tam bedzie jadalnia z wielkim oknem do podłogi,a kominek na scianie sypialnia/salon.a tak w ogole to jestem bardzo ciekawa ile wyniosło darka postawienie stanu ktory widac na zdjeciach?pozdrawiam

tezet
09-01-2006, 18:41
Jaszczurko
napisz do niego to Ci odpowie
wg tego co wycztałem na jego innych wątkach to najwyżej 90 000

DARKU
wyślij mi na prv. namiary na Twoją ekipę
ma jakiś błąd i nie wiem, czy moje prywatne wiadomości do ciebie dochodzą

co do neptuna to wymagałby on od nas wielu zmian dlatego wybraliśmy galaktykę z garażem. Czekamy na ogólne informacje o kosztach od pracowni.

Tak na marginesie. Czy zastanawialiście się kiedyś nad nazwami projektów. Jedne są śmieszne inne żenujące a jeszcze inne zniechęcające.

pozdrawiam wszystkich planujących i budujących

Darek Rz
12-01-2006, 09:27
Witam

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale ....brak czasu . Jesli chodzi o moją ekipę to rozmawiałem z nimi .Budują tylko w okolicach Lublina i na cały ten rok mają już robotę . Także chyba nie skorzystasz z ich pomocy . A jeśli chodzi o balkon to uwarzam ten pomysł za trochę bez sensu .
Po pierwsze - budować balkon tylko po to aby suszyć na nim bieliznę ???.....
(bo przecież nie po to aby na nim siedzieć ,jak jest działka i taras i ogród )
Po drugie -łazienka na poddaszu jest tak wielka że można tam postawić suszarkę dla całej kompanii wojska i jeszcze zostanie trochę miejsca (oczywiście to przesada ) ale łazienka jest naprawdę duuuuuuża .

pozdrawiam D.RZ

jaszczurka
12-01-2006, 10:42
Witam wszystkich.
Darku dla ciebie moze to głupota bo ty nie sprzatasz jak mniemam i nie pierzesz :) ale dla kobiety przynajmniej dla mnie to roznica,juz mam dosc suszarki w domu przestawiania jej z jednego kata w drugi bo ciagle przeszkadza,i po co wszyscy maja podziwiac korzystajac z lazienki czyjes majtki haha.Jakos nie widzi mi sie tam taki mebel,od tego jest raczej suszarnia, a skoro jej nie ma w planach to trzeba pokonbinowac.Mam jeszcze pytanie czy budowales wedlug projektu z bloczkow 36,5cm?czy zmieniłes na wezsze?
pozdrawiam.

Darek Rz
12-01-2006, 10:56
Witam

łazienka jest naprawdę duża i nie widze potrzeby budowania balkonu tylko po to żeby tam postawić suszarkę .Uwierz mi -każdy kto do niej wchodzi robi wielkie oczy jak mówię mu że to będzie łazienka -cały czas mowa o łazience na poddaszu która przecież jest częścią "prywatną" gdzie raczej goście nie zaglądają . Zmieści sie w niej kilka suszarek i jeszcze będzie miejsce .A jeśli chodzi o sprzatanie i pranie to dlaczego sądzisz że nie sprzatam i nie piorę ???????
Sciany budowałem z BK 24 cm i będę ocieplał 12 cm styropianem -bedę mial na pewno cieplej niż 36.5 bez ocieplenia .

jaszczurka
12-01-2006, 20:39
Siemanko.Dobrze juz nie bede wiecej mowic o balkonie ,mi sie podoba a kazdy buduje wedlug wlasnych potrzeb,zreszta jeszcze nie wiem,pozwolenie mam jakby co!
Czy ty sam zasugerowales taką grubosc sciany,czy architekt ?Bo tez nie usmiecha mi sie taka gruba sciana.Na pewno masz racje ze taka sciana jest cieplejsza ,niz 36,5 nieocieplona.
Darek czy tay masz kominek na scianie miedzy salonem ,a sypialnia?czy w rogu? Bo ja wlasnie na tej z sypialnia planuje, ale obawiam sie ze moze byc za wąski salon na to.Twoj domek juz stoi to masz rozeznanie dlatego pytam
Co do twojej ekipy to mozna wiedziec ile zaplaciles za stan surowy otwarty?Chce miec rozeznanie, bo dalam projekt dla jednego majstra ktory liczy sobie ile wezmie za robote,ale juz cos podgaduje ze domek jest drogi w budowie i takie tam .......,ze wlasnie mur gruby,ze 3 słupyS1.........Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp

Darek Rz
12-01-2006, 22:04
Witam

Oczywiście, nie zrozum mnie źle z tym balkonem :lol: Grubość ściany zaplanowałem sam zanim zacząłem budowę .Jakoś nie mam przekonania do ściany jednowarstwowej ,zwłaszcza że dwóch znajomych wybudowało domki z BK36,5 i potem tak dla pewności jeszcze ocieplili styropianem 5 cm ."Dzięki temu" ich ściany wyszły chyba najdrożej jak tylko się da . Kominek mam na ścianie między salonem a sypialnią -nie w rogu . Jeśli chodzi o koszty to ja za stan surowy otwarty zapłaciłem 12 tyś zł (fundamenty,ocieplenie ich ,wieńce,słupy, ściany nośne ,działowe ,kominy ,strop,ścianka kolankowa ,postawienie stalowych ram HEB160 , szczyty ,wylanie chudziaka w środku ).Niech ci majster nie czaruje że jest to dom drogi w budowie bo moja ekipa (grupa wiejskich murarzy ,ale doświadczonych ) po obejżeniu projektu stwierdziła że żadnych problemów ani trudności nie będzie - i nie było .Wybudowali bez problemów . Do dachu miałem inną ekipę -zresztą też bardzo solidną .

jaszczurka
13-01-2006, 21:52
Siemanko.Poto jest forum ,abysmy mogli wyrazic swoje zdanie,czy tez doswiadczenie ,zeby zakonczyc temat balkonika powiem ze odpisalam na problem bsheny-czyli gdzie suszyc pranie?ona tez ma jak widac takie samo zdanie jak ja na temat suszarki w lazience i chocby łazienka miala 100m2 to i tak nie chce juz wiecej patrzec na suszarkę-koniec.

Muszę przyznac ze twoja ekipa Darku nie zdarła z ciebie za duzo kasy,mnie 1 ekipa powiedziala ok 20.000? a drugi majster ktory teraz ma projekt do wgladu zaczyna wyolbrzymiac,na dodatek pani architekt nie bardzo chce zmniejszac mury zewnetrzne,mowi ze zmienily sie normy budowlane,i ze mur 24+styropian to za mało,choc gdzie nie spojrzec to tak buduja. ponoc29-30cm moze jeszcze byc ale nie mniej. W niedziele ide na rozmowe co i jak bedzie zmieniane.
Co ciekawe projekt mam od lata i nie moge sie zdecydowac co do kominka i okien w salon-jadalnia. Darek a co z dachem czy zmienia sie ,tez bym chciala zeby salon byl szerszy,nie pomyslalam o tym zeby go poszerzyć,mamy juz material na dach wiec chyba juz za pozno na taką zmiane:(
Ostatnio a w zasadzie to dzis wpadl mi do glowy nastepny pomysł hehe,mąz ma juz dosyc :roll:

kujon
11-02-2006, 09:17
czołem
w tym roku zaczynam budowę domu wg projektu Neptun. proszę o kontakt osoby z okolic Warszawy.

Darek Rz
11-02-2006, 12:38
[quote="jaszczurka"]

Darek a co z dachem czy zmienia sie ,tez bym chciala zeby salon byl szerszy,nie pomyslalam o tym zeby go poszerzyć,mamy juz material na dach wiec chyba juz za pozno na taką zmiane.

Witam

Nie było mnie jakiś czas wiec nie odpisywałem .Jeśli chodzi o dach to przy poszerzeniu domu (szerszy salon) dach oczywiscie się też zmieni (w innym miejscu ramyHEB i szerszy dach .Jeśli jeszcze nie zaczeliście to taka zmiana jest jak najbardziej możliwa .Dokupicie sobie tylko parę dachówek no i oczywiście musi to być uwzględnione przez tartak robiący więźbę .

pozdro D,RZ

dundela
23-02-2006, 10:48
Bardzo proszę o kontakt tych,którzy wybudowali dom "Neptun". Chcemy ten projekt kupić i porozmawiać.Pozdrawiam!

jaszczurka
22-03-2006, 16:45
Witam wszystkich miłośników projektu Neptun. Darek jak twoja budowa juz zbliza sie wiosna więc czas ruszyc dalej.Na jakim etapie jesteś teraz? powstawiałeś już okna? U mnie jeszcze wszystko stoi w miejscu,najpierw maż zaczyna rozbudowę warsztatu,potem zaczynamy z domem czyli gdzies w czerwcu.Też zmienilismy grubość sciany-na 24cm,zdecydowaliśmy budować z Silki.Domu jednak nie poszerzamy,zostaliśmy tylko przy przedłużeniu salonu do słupów drewnianych.kominek stanie na ścianie za którą idą schody.Jeszcze jedną niewielką zmianę wprowadzilam,w miejscu wc na parterze będzie garderoba z sypialni,a WC w miejscu garderoby.Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie,ale chcialabym w pokojach bocznych na gorze przenieść po jednym oknie,jedno nad salon,drugie nad garaż.Mam do Ciebie Darku prośbę, jeśli możesz wysłać więcej zdjęć Neptunka bylabym wdzieczna,ze środka też.Pozdrawiam-Sylwia.Nr.GG.8841574

Darek Rz
22-03-2006, 22:11
Witam

Nie wiem jak u ciebie ,ale u mnie pogoda tragiczna więc wszystko stoi .Nic nie zrobiłem od jesieni i jak na razie nic nie wskazuje na poprawę pogody .

pozdro D.RZ

jaszczurka
23-03-2006, 15:31
Cześć.Widzę ,że towarzystwo powoli sie wykrusza,nie ma nastepnych chętnych do budowy Neptunka? Dareczku :oops: mam pytanko ,jak byś mógl mi napisac ile kosztowal Cie stan surowy domku,ten który widac na zdjeciu czyli z dachówką?jeszcze jedno czy zestaw materialow podanych przez Domus zgadza sie z ilością która poszla w rzeczywistosci?chodzi mi o stal cegly itd,itp?masz zdjęcia z wewnątrz?bardzo proszę wklej pare.Do uslyszenia

Magi77
11-04-2006, 08:52
Witam
My też zaczynamy budowę Neptuna mam nadzieję, że w maju. Ze zmian to zlikwidowaliśmy okna dachowe i zaplanowaliśmy lukarny i przy jednej balkon (marzenie naszej córki). My budujemy odbicie lustrzane. Budujemy w Stanisławowie Pierwszym pod Warszawą. Jakby ktoś miał jakieś zdjęcia Neptunka to chętnie zobaczę.
Nr gg 4399015
Magda

jaszczurka
13-04-2006, 17:01
Czesc. Dziś mnie spotkala niesamowita niespodzianka...! Jadąc kupić materiały na dom ,w polu w nowo powstającym osiedlu d.1-dnorodzinnych ujrzałam GO! NEPTUNKA!!!!!!Oryginalny według projektu bez żadnych przeróbek .jak to różnie w życiu bywa......mialam Go pod nosem i nic nie wiedzialam a do lublina czy krakowa to trochę daleko.Więc jeśli ktos chcę zobaczyć Neptuna to zapraszam w imieniu budujących hehe ,można na niego popatrzeć i póki co postać w salonie czy holu- oczywiście jeśli nikt nie pogoni :)jest piekny,choć salon trochę mały-jak dla mnie(dlatego powiększamy), garaż też niewielki,ale i tak dom jest piękny.......oczywiście jak zostanie wykończony ,bo teraz stoi w surowym stanie.Ten widok tak mi poprawił humor.... jakbym była u siebie na budowie i stala we własnym domu, niesamowite uczucie.Domek stoi za Olsztynem jadąc na Szczytno.Myślę ,że właściciele nie będą mieli mi za złe za "reklamę"z góry przepraszam ,za pare miesięcy zapraszam do siebie na pokaz.Pozdrawiam wszystkich budujących, a zwłaszcza moje dwie budujące rówieśniczki Magdę i Bognę.

jaszczurka
10-05-2006, 21:27
Witam wszystkich. No i zaczęlismy-pierwsze koty za płoty.wjechala koparka i sa już wykopy:) no powiedzmy-jutro skąńczą bo poźno zaczęli. Na forum cisza?nikt nie pisze.piszcie co u was na budowie!

Bshena
10-05-2006, 22:11
Witam.
Życzę Jaszczurce wszelkiej pomyślności w budowaniu i będę wiernie kibicować. My zaczynamy pewnie dopiero na przyszłą wiosnę, więc mamy jeszcze trochę czasu na podpatrywanie innych budujących Neptuna :)
No i może w końcu znajdziemy taki domek gdzieś w okolicy Trójmiasta.
Póki co jesteśmy na etapie robienia miejsca pod domek i przesadzamy dwumetrowe sosny :)
Pozdrawiam
b.

Aleksandra W.
11-05-2006, 12:12
Witam wszystkich!! Wczoraj kupiliśmy projekt Neptun. Cieszę się, że są inni, których ten projekt urzekł :) . My planujemy budowę w przyszłym roku na wiosnę, a może tej jesieni (woj.zachodniopomorskie). Za kilka dni oddajemy projekt do adaptacji, mamy kilka pomysłów - sprawdzone przez Was i myślę że dobre, to te zw. z kominkami (przeniesienie i rezygnacja z zewn.), zamiast 2 okien tarasowych 1 duże i przerzucenie po 1 oknie połaciowym w bocznych pokojach na stronę wschodnią (u nas-tył domu) no i rozwiązania nowatorskie tj. pralnia w pomieszczeniu za garażem i co się z tym wiąże-zamiast jednego okienka-drzwi na zewn. i drzwi między wc a tym pom. gosp./pralnią (tego przejścia jeszcze nie uzgadnialiśmy z architektem i nie wiem czy będzie można), oczywiście trzeba będzie powiększyć wc. Rezygnujemy ze ścianek, które tworzą dość ciasną garderobę-przejście do wc i dlatego chcemy trochę zmienić wiatrołap, dzięki czemu wyjdzie większa garderoba przez którą nie trzeba będzie przechodzić do wc. Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Pozdrawiam wszystkich. A.W.

jaszczurka
16-05-2006, 07:34
Witam wszystkich!! Wczoraj kupiliśmy projekt Neptun. Cieszę się, że są inni, których ten projekt urzekł :) . My planujemy budowę w przyszłym roku na wiosnę, a może tej jesieni (woj.zachodniopomorskie). Za kilka dni oddajemy projekt do adaptacji, mamy kilka pomysłów - sprawdzone przez Was i myślę że dobre, to te zw. z kominkami (przeniesienie i rezygnacja z zewn.), zamiast 2 okien tarasowych 1 duże i przerzucenie po 1 oknie połaciowym w bocznych pokojach na stronę wschodnią (u nas-tył domu) no i rozwiązania nowatorskie tj. pralnia w pomieszczeniu za garażem i co się z tym wiąże-zamiast jednego okienka-drzwi na zewn. i drzwi między wc a tym pom. gosp./pralnią (tego przejścia jeszcze nie uzgadnialiśmy z architektem i nie wiem czy będzie można), oczywiście trzeba będzie powiększyć wc. Rezygnujemy ze ścianek, które tworzą dość ciasną garderobę-przejście do wc i dlatego chcemy trochę zmienić wiatrołap, dzięki czemu wyjdzie większa garderoba przez którą nie trzeba będzie przechodzić do wc. Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Pozdrawiam wszystkich. A.W.
Cześć Olu,widzę ze tez masz mnóstwo pomysłów i bardzo dobrze ,trzeba go dopasowac do własnych potrzeb.Jesli chodzi o dzrzwi na zew za garazem to my tez je wstawiamy ,nie do pralni ale tak po prostu na dwór,zeby nie nosic drzewa przez garaz do koltłowni,tylko własnie od tyłu bezposrednio do kotłowni.garderobe robie z wejsciem od sypialni na miejscu wc,a wc na miejscu garderoby scianka bedzie pod skosem,albo zaokrąglona,jeszcze nie wiem,okna dachowe tez przenosze ,ale na strone zachodnia-tzn 1 okno i jak na razie bez zmian.fyndamenty zalane,bloczki fundamentowe przygotowane , nie moge sie doczekac kiedy 1 silka zostanie postawiona,wtedy widac ze cos sie dzieje na budowie.

jaszczurka
16-05-2006, 07:41
Witam.
Życzę Jaszczurce wszelkiej pomyślności w budowaniu i będę wiernie kibicować. My zaczynamy pewnie dopiero na przyszłą wiosnę, więc mamy jeszcze trochę czasu na podpatrywanie innych budujących Neptuna :)
No i może w końcu znajdziemy taki domek gdzieś w okolicy Trójmiasta.
Póki co jesteśmy na etapie robienia miejsca pod domek i przesadzamy dwumetrowe sosny :)
Pozdrawiam
b.
Bshena dziekuje serdecznie,ja tobie rowniez zycze wszelkiej pomyslnosci, i wiesz co mam dla ciebie wiadomosc-bo zastanawialas sie nad lukarnami,otoz poznalam magde ,ktora wlasnie całą gore zamienila na lukarny i w jednym pokoiku chyba bedzie balkonik dla coreczki.Madzia jest z okolic warszawy,i zaczynaja w czerwcu o ile sie nie myle.Poznalam rowniez Bognę z Torunie ktora juz buduje Neptunka-lustrzane odbicie -chyba.wiec te lukarny mogłabys podpatrzec skoro jeszcze nie budujecie,warto sie przekonac czy beda sie podobały.pozdrawiam serdecznie wszystkich,JAK MIŁO GDY NAS PRZYBYWA!!!

Aleksandra W.
16-05-2006, 09:10
No to Neptunki są/będą prawie w każdej części Polski! Bo jak zdążyłam się zorientować, to: Toruń :D, trójmiasto, Warszawa, Olsztyn, Kraków no i my-zachodniopom. Jesli kogoś pominęłam, to przepraszam (nieumyślnie).
Jaszczurko, pewnie, że fajnie jak jest dużo pomysłów. My będziemy raczej robić zmiany na dole, góra praktycznie bez zmian (tylko okna połaciowe). Widzę, że dużo ludzi powiększa salon. Też się nad tym zastanawiam, choć te 27m2 w projekcie,to chyba nie tak tragicznie, tym
bardziej że salon jest otwarty na dużą przestrzeń.
Bshena widzę, że jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie :) . Też prawdopodobnie ruszymy wiosną.

Aleksandra W.
16-05-2006, 09:34
p.s. Lublin jeszcze.....

jaszczurka
16-05-2006, 19:13
p.s. Lublin jeszcze.....
świetnie-dużo nas sie robi-dla jasnosci ja jestem z Ornety(warminsko mazurskie)50kn od olsztyna i od elblaga tez.jesli chcesz pozostawic jadalnie w kuchnio-holu jak to ja nazywam to salon oczywiscie wystarczy,ja tam wole w salonie,wiec przedluzylam go-chyba jako jedyna,inni poszerzali.tylu nas i kazdy cos nowego wniesie,jakby połaczyc nasze wszystkie pomysły to wyszedlby Neptun doskonaly,choc i tak jest swietny,ale musze przyznac ze najlepiej wyglada na szerokiej dzialce,daleko od sąsiada,zla jestem że mam ok 7m od witryny bocznej do sąsiadów,no ale coz za domem mam wiecej:).pozdrawiam wszystkich-kie neptunki

Aleksandra W.
19-05-2006, 13:44
chodzi o Neptuna z pracowni Domus?

Aleksandra W.
19-05-2006, 13:46
Bardzo proszę o kontakt tych,którzy wybudowali dom "Neptun". Chcemy ten projekt kupić i porozmawiać.Pozdrawiam!
Jeśli z Domusa, to odsyłam Cię na link http://forum.muratordom.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=9359
pozdrawiam

bonia3
24-05-2006, 06:18
u nas juz postawione sciany zewnetrzne, do wysokosci nadproży!! czyli widac co i jak, nadal jednak mam wrazenie ze dom jest maly - ponoć wszyscy tak maja do momentu polozenia stropu. zmiany u nas tez sa - jedne duze drzwi na taras, witryna 3,8m na scianie salonu (jedyna sciana salonu bez okna w projekcie) bo chcemy miec widok na las. jak mi sie uda to wstawie zdjecia, choc pewnie beda one interesowac tylko mnie :wink:

jaszczurka
27-05-2006, 18:26
hej,hej. mamy już za sobą stan zero.bardzo chetnie bym pokazala ale jeszcze nie wiem jak to sie robi,zaraz poczytam i sprobuje.pozdrawiam.bonia jak mozesz wyslij mi mailem zdjecia ok?

Aleksandra W.
30-05-2006, 10:57
jak mi sie uda to wstawie zdjecia, choc pewnie beda
one interesowac tylko mnie :wink:

Bonia!!! wklej te zdjęcia (tutaj mi się wszystko otwiera..) proszę, zainteresują one szerokie grono budujących Neptunka.

Aleksandra W.
30-05-2006, 11:14
Darek Rz., Ciebie też proszę - wklej zdjęcia ze środka, szczególnie chciałabym zobaczyć ten kuchnio-holl i salon. W tej chwili mamy projekt u pani architekt, jeszcze można coś zmienić.

Mam jeszcze prośbę-napiszcie czy zmiana ścian z 36,5 na 24+12 wymaga zmiany fundamentów przez architekta? I czy zamienialiście elementy stalowe w dachu na drewniane i czy to się opłaca? Może lepiej zostawić to bez zmian?

W niedzielę jestem umówiona z wykonawcą (ponoć góral z krwi i kości) na oględziny działki i projektu. Ma mi podać wstępną cenę za stan surowy otwarty- ściany, docieplenie, tarasy, schody, caluśki dach. A drugi wykonawca ma mi wycenić to co góral, tylko bez pokrycia dachu dachówką. Jak z nimi gadać? chodzi mi o cenę oczywiście :-?

Pozdrawiam wszystkich. Ola

jaszczurka
31-05-2006, 09:17
Czesc.Ola na zmiane szerokosci scian trzeba miec pozwolenie,tzn architekt musi to zmienic w projekcie ,ale nie ma z tym problemu.my mamy zmienione na sike 24 cm.a co do tych 2 stalowych ram-czy mozna je zmienic na drewniane?nie pytalam architekta o to nawet i juz zapozno zresztą na zmiane.jak bylam ogladac neptunka za olsztynem,tez patrzyłam na ten"kuchnio-hol"ale nie było schodów i wogole wiec trudno cokolwiek powiedziec.mi osobiscie sie to nie podoba -jadalnia w holu-dlatego powiekszylismy salon z mysla o jadalni.

bonia3
31-05-2006, 17:57
http://img430.imageshack.us/img430/2288/dscn07288tc.jpg

bonia3
31-05-2006, 18:19
http://img369.imageshack.us/img369/4189/dscn07284vy.jpg
a to okna sypialni i wyjscie na taras
http://img263.imageshack.us/img263/9008/dscn07296wc.jpg
a to od frontu
http://img263.imageshack.us/img263/6062/dscn07322mo.jpg
a to widok z okna
http://img263.imageshack.us/img263/2783/dscn07453iy.jpg

a to nasz dodatkowa witryna na las, sciana salonu od strony wyjscia na taras z sypialni
http://img263.imageshack.us/img263/4783/dscn07415uf.jpg

bonia3
31-05-2006, 18:33
a to glowna inwestorka NIRA
http://img170.imageshack.us/img170/5369/dscn07382ji.jpg
a to witryna projektowa w salonie
http://img170.imageshack.us/img170/7599/dscn07391iq.jpg
i widok od frontu
http://img170.imageshack.us/img170/5005/dscn07356gx.jpg

bonia3
31-05-2006, 19:23
no i garaz
http://img295.imageshack.us/img295/7879/dscn07263ut.jpg

jaszczurka
31-05-2006, 19:24
probuje i ja .tak sie zaczęło
http://img246.imageshack.us/img246/8837/img12749uu.jpg


http://img360.imageshack.us/img360/4205/i]mg2307resize6sk.jpg http://img318.imageshack.us/img318/2287/img2306resize3zm.jpg
tu widać,miejsce w ktorym stanie kominek:)

a tu widać ,jak ciężko pracuję na budowie-kontroluje,ktoś musi
http://img433.imageshack.us/img433/7749/img2310resize7fj.jpg

bonia3
31-05-2006, 19:31
Sylwia dzielne jestesmy, co!!!! zdjec wklejanie bula z maslem :wink:

jaszczurka
31-05-2006, 19:51
Sylwia dzielne jestesmy, co!!!! zdjec wklejanie bula z maslem :wink:
Hello Bonia,jesteśmy super babki,niech faceci sie wstydzą hehe.

Aleksandra W.
01-06-2006, 08:18
Dziewczyny, jestem pod wrażeniem!! Dzięki!

jaszczurka
02-06-2006, 07:48
czesc szanowne Neptunki :), mam coś dla was.
http://img146.imageshack.us/img146/6254/img2034resize6in.jpg
to wlaśnie jest ten Neptun zza Olsztyna,bylam wczoraj tam ale nic sie nie zmieniło.
http://img82.imageshack.us/img82/1553/img20323wg.jpg
a to ze środka-narożnik kuchnia-salon(wyjscie na taras) jak widac nie zmienione jest nic w projekcie.chyba jak na razie to jako jedyni z nas maja kominek pomiedzy drzwiami.Ola prosilaś więc prosze.


http://img101.imageshack.us/img101/9518/1resize1ho.jpg

U mnie salon jest przedluzony az do drzwi tarasowych w kuchni-włacznie z drzwiami. w kuchni strop chyba nie byl podparty wystarczajaco dlugo badz dobrze i niestety wisi sobie teraz wygiety-tragedia.my na szczescie mamy strop w kuchni i holu (bedziemy miec)typu teriva gestożebrowy-nie wylewany.

Aleksandra W.
02-06-2006, 10:27
Ale niespodzianka! Wielkie dzięki Jaszczurko!! Faktycznie-Neptun bez żadnych zmian. No, teraz mam jako takie rozeznanie, chodzi mi o kuchnię i salon. Nie jest źle. Sylwia, wyobrażm sobie Twoją radość, gdy zobaczyłaś Neptunka i mogłaś sobie wejść do środka i przez chwilę w nim "pomieszkać"!
Jedyne co mnie martwi, to kuchnia od zachodu. Teraz mam kuchnię od wschodu i będzie mi brakować porannego słoneczka przy sniadaniu :( , a zazwyczaj u nas to właśnie rano zbiera się rodzinka przy stole. Może ktoś mi powie, jakie są zalety kuchni zachodniej??

bonia3
02-06-2006, 15:55
no coz ja mam kuchnie od poludnia wiec slonce bedzie mi na maksa swiecilo w ciagu dnia - troche srednio ale co zrobic... strzelimy sobie porządna rolete i damy rade. Olka nie martw sie na zapas, bedzie dobrze, bo przeciez musi, cos wymyslisz jakies bluszcze, czy inne cuda. ja jutro chyba rusze dosadzac zywoplot oraz jakies inne drzewka o ile pogoda pozwoli.

bonia3
02-06-2006, 20:23
a to ostatnie zdjecia - panowie zakonczyli nadproza, ocieplili fundamenty, a koparka wyrownala teren - 40 wywrotek piachu na to poszlo...
http://img469.imageshack.us/img469/9232/dscn07632qi.jpg
a tutaj juz zasypane bez dziury za domem
http://img352.imageshack.us/img352/6724/dscn07615ym.jpg
a tu jeszcze widoczek z salonu, juz sie nie moge doczekac az sobie siade na fotelu i bede patrzec...;-)
http://img352.imageshack.us/img352/907/dscn07543ox.jpg

jaszczurka
02-06-2006, 20:51
Cala przyjemność po mojej stronie Ola. Faktycznie bylo tak-moja radość gdy zobaczylam go-neptuna z drogi o malo nie skonczyla sie tzw-palmą.haha. wydałam okrzyk radosci od ktorego mój mąż o malo zawalu nie dostal :).
Ja też mam kuchnie od wschodu slonca,ale nie przejmuje sie tym iz teraz bedzie od zachodu-bo przeciez slonce bedzie wpadac przez witryne w salonie od południa a takze przez witryne od wschodu -u nas bedzie na tej scianie(w zasadzie to na kazdej scianie w salonie) wiec kuchnia bedzie doswietlona na maxa.a zreszta po to mamy domek i ogród zeby nie siedziec w 4 scianach tylko na tarasie ,w ogrodzie itd.zawsze mozna zrobic kuchnie polową hahaha

Aleksandra W.
03-06-2006, 18:08
Ojej, Bonia! Ale u Was szybko idzie. Ślicznie. A będziecie miec tam jakichś sąsiadów?? oprócz dzików oczywiście...

Właśnie wróciłam od wykonawcy (buduje dobrze). Walnął mi cenę 30 tys. za postawienie stanu surowego otwartego z więźbą (bez dachówek). Co Wy na to??? A jutro jestem umówiona z drugim - ma mi powiedziec cenę za to co wyżej + cały dach.
Acha, my zamiast klinkieru będziemy miec cegłę i to trochę poddraża koszt budowy :-? (jakieś półki przy oknach, tzn."więcej zabawy" jak to określił wykonawca nr 1.) No i jeszcze wracając do tych ram stalowych to na pewno zamieniamy na drewniane, bo po pierwsze - fachowiec powiedział, że nie łączy się metalu z drewnem, bo drewno inaczej pracuje, a po drugie - cena za metal 6700. Myślę, że drewno będzie tańsze.
Aa, dzięki dziewczyny za pocieszenie co do kuchni. :)
Pozdrawiam. Ola

jaszczurka
03-06-2006, 21:12
Cześć Ola,Bonia ,Madzia......,Dla nas 1 wykonawca wycenil na 25000 surowy(dach odeskowany i opapowany),2 też koło tego.a w koncu stawia nam pan ktory postawil dom naszemu bliskiemu koledze-wycenil na 15.000 zł. ale bez dachu.No i trzeba dodac ze ja mam powiekszony salon i balkon w lazience na gorze,wiec mysle ze to super cena.Dodam jeszcze ze rozbudowujemy firmę i też wziął to pod uwagę-czyli cena hurtowa haha.Wtej cenie nie ma ocieplenia fundamentow ,ale juz to zrobil za ile nie wiem?Ile wam licza za wiezbe dachową?albo za caly dach? Wiecie co dziewczynki ale dach to mamy zarąbiscie drogi! tyle gąsiorów o boshe! jakies stopnie jeszcze dochodzą jakies wywietrzniki?wiecie ze to wszystko na sztuki za grubą kase? :o

bonia3
03-06-2006, 21:39
co do dachu to wiem, ze bedzie cholernie drogi... no ale widzialy galy co braly jak projekt kupowaly. Nasz wykonawca wycenil nam robocizne na 90tys - ale za wszystko, lacznie z polozeniem dachowki, montazem okien i drzwi, tynki gladzie, instalacje elektryczne, wodkan, montaz pieca, i cala reszte prac, nawet podlaczeniem oczyszczalni- poprostu 90tys za dom (robocizne) w stanie developerskim.
nam wycenili dach - robocizne z materialami na 45tys - dachowka ceramiczna ale bez tych metalowych wspornikow - beda drewniane slupy.
a z innej beczki - dzis posadzilam 3 sliwy czerwone a oto one
http://img251.imageshack.us/img251/3269/dscn07728ej.jpg
a to belka stropowa w salonie
http://img266.imageshack.us/img266/3074/dscn07682oa.jpg

Aleksandra W.
04-06-2006, 20:02
Właśnie wróciłam ze spotkania z góralem. Ma mi dac znac co do ceny. Dał parę cennych rad (a fachowiec z niego wychwalany na forum, ma porządną ekipę). Powiedział, że niektórych zmian nie musi uwzględniac architekt, bo dużo rzeczy wychodzi w trakcie. Wykonawca + kierownik budowy i aneks do projektu - to wystarczy. Piszę o tym, bo u nas za każdą zmianę pani architekt liczy.
Góral utwierdził mnie w przekonaniu, że te metalowe heby (jakoś tak) wcale nie są konieczne, bez sensu byłoby też zamieniac to na drewno o takiej samej konstrukcji, bo wtedy trzeba byłoby to kleic. Powiedział, że wystarczą drewniane słupy (nie stałyby w pokojach, ale w ścianie) + porządne wzmocnienie między nimi. Daje na to 200 lat gwarancji. Podobne dachy już robił. Jaszczurko sprawdź u Was, może jeszcze nie jest za późno, a można duuużo przyoszczędzic. Te metalowe wsporniki kosztują ok. 7 tys. brutto (sam materiał jest bardzo drogi). Bonia, myślę, że u Was właśnie tak wykonawca będzie robił dach.
Jeśli piszę już o oszczędzaniu, to oświecił mnie co do schodów. Porządne schody drewniane to ok. 20 tys. a wystarczą betonowe (1 tys. robocizna i 1 tys. materiał), które można ładnie w drewnie zrobic - a to akurat wiem, bo mój mąz potrafi takie cuda :D
[/u]

jaszczurka
04-06-2006, 20:50
A to ocieplone fundamenty.Na razie koniec naszych prac,przynajmniej na jakis czas 3 tyg.

http://img251.imageshack.us/img251/5328/img23945yc.jpg

a to moj miś, nie ma dnia żeby nie obszedl budowy, w końcu tez tu będzie pomieszkiwal-śmieję się że będzie przychodzil do mnie na kawę.
http://img168.imageshack.us/img168/4306/img2269resize7ne.jpg

Ola nie rozmawialam jeszcze z mężem o tych ramach, bede musiala mu powiedziec niech porozmawia z panem ktory ma nam stawiac dach, co on o tym sądzi,ale jesliby mialy stac w pokojach te slupy to ja ich nie chce nawet za darmo. jesli w scianach to jasne ze warto wziąsc taką opcję pod uwagę.

Darek Rz
05-06-2006, 06:55
Witam

Dawno się nie odzywałem z braku czasu :lol: ,ale nie mogłem się powstrzymać jak zacząłem czytać wasze posty dotyczące ram HEB160 . Czy ludzie doradzający wam zamiane ram HEB na drewno zdaja sobie sprawe z ewentualnych konsekwencji ????????? Przecież projektant nie dał ich ot tak sobie !!!!!!!!! Te ramy przenoszą na swoich barkach ogromny cieżar . (tekst o klejeniu takich ram z drewna lub ich całkowity brak "bo po co" to juz mrożąca krew opowieść :o :o :o )
Sami pomyślcie - dachówka ważyć będzie od 10 ton do 12-13 ton
więźba około 7 - 10 ton
Jest to ciężar około 10- 12 samochodów wiszących wam nad głową . Mój kierownik budowy za żadne skarby nie chciał się zgodzic na zmianę materiału na ramy (z HEBA na "zwykłą" stal a gdybym zaproponował ich brak to chyba by mnie zabił ) Nie na darmo ramy sa właśnie z tego kształtownika (poczytajcie sobie trochę o jego wytrzymałości ) .
Zreszta zadzwońcie do projektanta konstrukcji budynku o to czy mozna je wyrzucić ................

pozdro D.RZ


ps. A tak poza tym to gratuluje postępów :lol:

jaszczurka
05-06-2006, 08:30
Witam Pana Dareczka -no wreszcie jakis pan sie odezwał. Tak zapomnieć o nas? Masz racje co do tych ram-moj mąż to samo powiedzial jak uslyszał że ktos chce zamienic je na drewniane-a przynajmniej nie pod dachowkę-powiedzial.Ja mam dylemat co do okien, juz rozmawialam o tym z Bonia,chcialabym dwukolorowe!ciemne od zewnatrz a jasne-ale nie biale od srodka -ponoć drogie jak chole....!ale ja chcę! tylko że ja mam 3 wielki witryny po 2.80 kazda jejuu!doliczyc do tego rolety antywlamaniowe to wydam na to wiecej niez na silke! O boshe ja wysiadam. Mój kochany mąż powiedział ze jak dozyje 40-stki to mistrzostwo świata będzie.2 łuki w tym jeden to balkon az strach pomysleć. Darek wklej pare zdjec pliiiis, no chyba ze nic nie zmieniło sie u ciebie.Pozdrwienia dla wszystkich
:wink:

Aleksandra W.
05-06-2006, 08:44
Zamiana metaloych ram wymaga tylko zmiany konstrukcji dachu, pod którą podpisuje się architekt adaptujący projekt, Domus wyraża zgodę. Nie ma żadnych przeciwskazań - wiem, bo rozmawiałam z projektantką konstrukcji dachu z pracowni Domus p. Klarą Drogunowicz. Zresztą Bonia też ma w projekcie drewniane słupy+wzmocnienia i ktoś się w końcu pod tym podpisał. My też rezygnujemy z tych ram.

bonia3
05-06-2006, 08:57
mi architekt z domusa pozwolil zrobic slupy drewniane w scianach zamiast Heb qwiec chyba wiedzial co robi i sufit na dziób mi nie spadnie.

jaszczurka
05-06-2006, 12:08
mi architekt z domusa pozwolil zrobic slupy drewniane w scianach zamiast Heb qwiec chyba wiedzial co robi i sufit na dziób mi nie spadnie.
Hahaha.Bonia Ty jak coś powiesz to faceci portkami trzęsą zapewne! Darek więcej się nie odezwie hahaha-nie szalej kochana Boniuuuuuuu.A ja tam sie nie wtracam w takie sprawy nam w sumie nie przyszlo nawet do glowy ,dopiero jak Ola wspomniala o drewnie zamiast stali,moj mąż powiedzial ze juz ''pozamiatane'' bedzie stal! ja tam się bardziej martwię o kasę na okna hehe i na całą resztę, a mam takie pomysly, że nie wiem jak je zrealizuje :lol: Kominek,solary,2 piece,podloga grzana itd itp..... :-? Słuchajcie czy Wy będziecie obkladać dom klinkierem?jak tak to jakim-kolor?

Magi77
05-06-2006, 12:38
no coz ja mam kuchnie od poludnia wiec slonce bedzie mi na maksa swiecilo w ciagu dnia - troche srednio ale co zrobic... strzelimy sobie porządna rolete i damy rade. Olka nie martw sie na zapas, bedzie dobrze, bo przeciez musi, cos wymyslisz jakies bluszcze, czy inne cuda. ja jutro chyba rusze dosadzac zywoplot oraz jakies inne drzewka o ile pogoda pozwoli.
No ja też będę miała kuchnię od południa(już chciałam napisać Mam hihi)ale specjalnie się tym nie martwię, bo jak do tej pory marzłam w każdym mieszkaniu.
Pozdrawiam Was Dziewczynki

Aleksandra W.
05-06-2006, 14:10
Słuchajcie czy Wy będziecie obkladać dom klinkierem?jak tak to jakim-kolor?[/quote]

Sylwia, jeśli chodzi o nas, to zamiast klinkieru będziemy mieć cegłę, a jeśli chodzi o kolorystykę, to mnie się podoba taka jak w oryginale :)

Aleksandra W.
05-06-2006, 14:11
coś mi nie wyszła ta odpowiedź z cytatem...

Aleksandra W.
05-06-2006, 14:30
no coz ja mam kuchnie od poludnia wiec slonce bedzie mi na maksa swiecilo w ciagu dnia - troche srednio ale co zrobic... strzelimy sobie porządna rolete i damy rade. Olka nie martw sie na zapas, bedzie dobrze, bo przeciez musi, cos wymyslisz jakies bluszcze, czy inne cuda. ja jutro chyba rusze dosadzac zywoplot oraz jakies inne drzewka o ile pogoda pozwoli.
No ja też będę miała kuchnię od południa(już chciałam napisać Mam hihi)ale specjalnie się tym nie martwię, bo jak do tej pory marzłam w każdym mieszkaniu.
Pozdrawiam Was Dziewczynki

Magi jak miło, że się odezwałaś, dawno tu nie zaglądałas (ale mi się rymło). Na jakim etapie jesteście? Czy oprócz lukarny i balkonu robicie inne zmiany?
A co do kuchni, to nie martwię się słońcem w ciągu dnia, bardziej martwi mnie brak słońca rano.
Pozdrawiam wszystkich. O.

Magi77
05-06-2006, 15:08
Witam Ponownie!
U nas prócz lukarn i balkonu na razie zmian nie planujemy, chociaż coś mój chłop przebąkuje o powiększeniu salonu i kotłowni o te załomy z tyłu.
My na razie walczyliśmy z drzewami co nam zarastały działkę od strony lasu(makabra), koparka rozwaliła skarpę, dzisiaj przyjechała ekipa. Zrobiliśmy prowizoryczne ogrodzenie, wykopaliśmy studnię. Myślę, że w środę zaczną kopać ufffff.Postaram się pokazać Wam zdjęcia ale na razie z bałaganu na działce. Pozdrawiam Was gorąco w te zimne dni brrrr.
Magda

bonia3
05-06-2006, 16:54
hejhej, nie mialam zamiaru nikogo wystraszyc ale nie rozumiem tak drastycznych wypowiedzi! ze to bezsensu itp itp - skoro architekt sie zgodzil to ja chce miec drewno a nie heby, ot i koniec dyskusji. co do klinkieru - zamiast projektowego piaskowca bedzie wlasnie klinkier - wzgledy finansowe - a klinkier tez nie na calej scianie jak w projekcie tylko na dole podmurowka, wokol okien i ten slup na wejsciu. kolor klinkieru ja wybralam ciemnoczekoladowy, pasujacy wg mnie pod dachowke. Ola ale dzis mialas bojowy nastroj z rana!! ktos ci musial niezle podniesc cisnienie :wink:

Aleksandra W.
05-06-2006, 17:05
:wink:

Darek Rz
06-06-2006, 06:55
hejhej, nie mialam zamiaru nikogo wystraszyc ale nie rozumiem tak drastycznych wypowiedzi! ze to bezsensu itp itp - skoro architekt sie zgodzil to ja chce miec drewno a nie heby, ot i koniec dyskusji. co do klinkieru - zamiast projektowego piaskowca bedzie wlasnie klinkier - wzgledy finansowe - a klinkier tez nie na calej scianie jak w projekcie tylko na dole podmurowka, wokol okien i ten slup na wejsciu. kolor klinkieru ja wybralam ciemnoczekoladowy, pasujacy wg mnie pod dachowke. Ola ale dzis mialas bojowy nastroj z rana!! ktos ci musial niezle podniesc cisnienie :wink:

Witam

To nie była "drastyczna" wypowiedź tylko dobra rada . Pamiętaj że architekci zgadzają się na wiele zmian (czasem kontrowersyjnych) składając resztę na barki adaptującego projekt . To była dobra rada ,których powinnaś oczekiwać od kogoś kto jest już dużo dalej od ciebie i ma wiele przemysleń dotyczących błędów w projekcie i możliwych zmian na lepsze .................no ale skoro koniec dyskusji to koniec .

D.RZ

jaszczurka
06-06-2006, 18:14
Witam kosmiczne dziewczynki z planety neptun haha i chłopcow rownież.wiecie co, tam gdzie kupowalam silkę byl tez piaskowiec ktory nie byl chyba taki drogi jak klinkier-a ile wlasciwie on kosztuje?ten piaskowiec kosztowal cos kolo 30zl.a klinkier z tego co mi wiadomo cos kolo 100?bo jest tez silka lux -chyba jakos tak to sie nazywa-dla koneserow ponoc,to kosztuje sporo wiecej, a mi osobiscie podoba sie łupek , ale ja jak zwykle mam aspiracje -wysokie!a nisko siądę z wielkim hukiem hehe.Ale najwazniejsze ze męzowi tez sie podoba a ze kobieta ma dar przekonywania-jaki to kazda z nas kolezanek wie :) to jest nadzieja na zrealizowanie planu -przeciez nie wszystko trzeba od razu ,a kit zrobie za 10lat , ale zrobie hahah.Buzka kochane/ni :wink:

Darek , powiedz co u ciebie na budowie? nic nie mowisz. jakies zdjecia moze co?No kolego ? -zaniedbujesz to forum-bardzo prosimy :lol:

jaszczurka
08-06-2006, 22:21
Witam wszystkich serdecznie.Dziś chcialabym w imieniu koleżnki Maggi wkleić zdjęcia na forum z jej budowy.Maggi ma internet w pracy i nie ma czasu sama sie tym zająć-prawda Madziu? Więc ja jej pomogę. Tak jak każdy zaczynaja od wykopow a oto one:
http://img90.imageshack.us/img90/6152/dsc00102jpgm3jpgre2resize9ol.jpg

Panowie sie sprężają
http://img326.imageshack.us/img326/4921/dsc00100jpgmaggijpgre5resize3f.jpg

http://img326.imageshack.us/img326/9246/dsc00101jpgm2jpgre3resize2qj.jpg

Myślę że wyszło calkiem calkiem -dla mnie oczywiscie.Prosze bardzo Maggi ,następne sama wkleisz,ByBy

Tomek&Krysia
16-06-2006, 20:54
Witamy! To My Tomek i Krysia z Sochaczewa! Też budujemy Neptunka. Projekt domu wybieraliśmy prawie 1 rok. Surfowaliśmy po internecie i okolicznych nowopobudowanych domach, w końcu gdy natknęliśy sie na Neptuna to decyzja zapadła w ciągu tygodnia.
Zaczęliśmy we wrześniu 2005, zrobiliśmy fundamenty.Mamy zdjęcia ale na razie nie wiemy jak je umieścić.

Jednak spróbuję: to nasz początek
http://images2.fotosik.pl/86/cd4e8dd72f19fd23.jpg (www.fotosik.pl)

jaszczurka
16-06-2006, 22:28
Co za miła niespodzianka! witamy w gronie budujacych :wink: jest nas coraz wiecej ,fajnie.w razie pytań zapraszam do mnie na gg-pozdro jaszczureczka. Ej wy -cala reszta co za cisza -dziewczynki ? hallo!!!! bogna ty juz pewnie dach masz nad głową, co sie nie chwalisz?

Tomek&Krysia
17-06-2006, 01:17
No to jak poszło z pierwszym zdjęciem :D , to chwalimy się dalej (przepraszam tylko za jakość zdjęć - robione telefonem komórkowym):
mury zaczęły wznosić się od 4 maja br.
http://images3.fotosik.pl/86/50f569bce625ddbd.jpg (www.fotosik.pl)

16 maja mieliśmy już tyle:
http://images4.fotosik.pl/50/a90f29d567ac7776.jpg (www.fotosik.pl)

23 maja zalany strop:
http://images1.fotosik.pl/86/e04fe21417f334bc.jpg (www.fotosik.pl)

27 maja wieniec:
http://images4.fotosik.pl/50/ff8bfe54f7435537.jpg (www.fotosik.pl)

7 czerwca gotowa więźba:
http://images4.fotosik.pl/50/ae389b7be28aaf7c.jpg (www.fotosik.pl)

Uff, na razie tyle. Jak pewnie widać, my też wprowadziliśmy parę zmian. Aha, przede wszystkim nasz domek jest odbiciem lustrzanym. Pozdrawiamy :wink:
Na koniec widoczek, jaki bedzie z jednego z pokoi:
http://images1.fotosik.pl/86/8f865ef8db7adfd2.jpg (www.fotosik.pl)

Aleksandra W.
19-06-2006, 14:21
[quote="Tomek&Krysia"]Witamy! To My Tomek i Krysia z Sochaczewa! Też budujemy Neptunka. Projekt domu wybieraliśmy prawie 1 rok. Surfowaliśmy po internecie i okolicznych nowopobudowanych domach, w końcu gdy natknęliśy sie na Neptuna to decyzja zapadła w ciągu tygodnia.
Zaczęliśmy we wrześniu 2005, zrobiliśmy fundamenty.Mamy zdjęcia ale na razie nie wiemy jak je umieścić.

Witam Krysię i Tomka! Jak fajnie, że trochę nas jest. Neptun w wersji podstawowej czy lustrzanej jest zawsze piękny. Czy w jakiś sposób poszerzaliście salon? Bo z tego co widać na zdjęciach, to chyba nie. Jeśli nie, to jak to wygląda od środka? czy jest przestronnie? A gdzie będzie kominek? Pytam, bo nasz projekt ciągle u architekta. Acha, a wjazd macie od południa czy może od zachodu?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, Bonia pochwal się :) A u Ciebie Jaszczurko co tam w trawie piszczy?

Aleksandra W.
19-06-2006, 14:22
Muszę jeszcze poćwiczyć te odpowiedzi z cytatem..

Magi77
20-06-2006, 21:22
[quote="Tomek&Krysia"]Witamy! To My Tomek i Krysia z Sochaczewa!

Ja również witam kolejnych budujących "nasz" projekt :D Sochaczew to blisko Wawki, cieszę sję, że grono się poszerza. My też budujemy odbicie lustrzane.
Pozdrawiam
Magda



gg 4399015

Tomek&Krysia
20-06-2006, 21:42
Salonu nie poszerzalismy, mamy wjazd od południa, zamiast 2 oddzielnych dzwi balkonowych na tarasie mamy jeden wialki otwór 210cmx 230cm w który wstawimy wielkie 2 skrzydłówe dzwi. Kominek przenieśliśmy na równoległą sciane z tyłu i wbudowaliśmu komin w scianę żeby zaoszczędzić trochę miejsca w salonie.
Salon niby nie jast strasznie wielki , zwłaszcza tak mi się wydawało jak były tylko fundamenty, teraz jak są sciany nie jest żle choc mógłby byc większy , ale pociesza mnie fakt , że jest otwarcie na spory hall, a to będzie go optycznie powiększało.
Odnośnie zmian to jeszcze np. zrezygnowaliśmy z łazienki na dole (jest tylko wc) a w miejscu łazienki będzie pralnia, prasowalniaspiżarnia , i miejsce na mop, miski itp. (taka rupieciarnia) bo takiego pomieszczenia brakuje mi w tym projekcie. Nie mamy tez balkonu w dolnej sypialni bo bedzie tam gabinet.
A cha. Jeszcze jedno po wybudowaniu garażu nie jest on taki znów wielki i szeroki.Zwłaszcza jak sie pobuduje sciankę od kotłowni. My rezygnujemy z całej sciany tylko taki murek 1m bo mało jest miejsca na piec obok komina (my decydujemy się na eko- groszek z podajnikiem z boku., mamy też z tyłu dzwi zew. do kotłowni

Magi77
21-06-2006, 10:33
To moja córcia przy powstających fundamentach!!!!

http://img95.imageshack.us/img95/6890/dsc001894kh.png


W przyszłym tygodniu wkleję zdjęcia z dalszych postępów.

Pozdrawiam

Lorena
21-06-2006, 13:36
Wiktorynka jako inspektor nadzoru dla mnie bomba.
Pozdrawiam

Magi77
21-06-2006, 14:26
Wiktorynka jako inspektor nadzoru dla mnie bomba.
Pozdrawiam



A ty co zaglądasz nie na swoje forum :lol:


Buziaki

Tomek&Krysia
22-06-2006, 01:18
A to nasze dwie niunie, które bardzo pomagajš nam w budowie, starsza to Julka, młodsza Emilka:
http://images2.fotosik.pl/89/707203824dac48a9.jpg (www.fotosik.pl)

Dodam jeszcze, że dużš zmianš była rezygnacja z trzech drewnianych słupów, podpierajšcych dach nad tarasem, na rzecz dwóch słupów wylanych z betonu, które póŸniej obłożymy klinkierem lub piaskowcem, identycznie jak podmurówkę. Na obrazku to powinno być widoczne:
http://images2.fotosik.pl/89/55f04cbcc7effec4.jpg (www.fotosik.pl)

Zmniejszyliœmy również okno w salonie (tš witrynę) na normalne okno.

Aleksandra W.
22-06-2006, 07:19
A to nasze dwie niunie, które bardzo pomagajš nam w budowie, starsza to Julka, młodsza Emilka:
http://images2.fotosik.pl/89/707203824dac48a9.jpg (www.fotosik.pl)


Śliczne te Wasze niunie. My też mamy dwie dziewczynki. Już wiedzą, że jak wybudujemy Neptunka, to cała góra dla nich :)

jaszczurka
22-06-2006, 16:51
Witam wszystkich.U mnie na razie w trawie nic nie piszczy , ale jak sie ruszy to zobaczycie tydzien i chata stoi!hahaha. musimy jeszcze poczekac troche-niestety. ale woda,kanaliza juz podłączona ,mysle ze jeszcze najdluzej 2-3 tyg i ruszymy i my.są dwie niunie , a ja mam 2 niunków
http://img378.imageshack.us/img378/4624/img23309cx.jpg
siedza na kominku i dupki grzeją :)

bonia3
23-06-2006, 20:26
po krotkiej dyskusji z wykonawca, dotyczacej postoju w budowie :evil: , ruszly dalsze prace :wink:
otoefekt prac - prawie skonczony strop gotowy do zalania, maja go zalac w poniedzialek, oby.. bo jak nie to reka noga mozg na scianie.... :lol:
http://img453.imageshack.us/img453/7336/dscn08238ui.jpg
http://img476.imageshack.us/img476/7654/dscn08271ob.jpg
http://img476.imageshack.us/img476/3897/dscn08215yj.jpg

Magi77
26-06-2006, 13:30
Zgodnie z obietnicą załączam zdjęcia z postępu prac:


http://img146.imageshack.us/img146/1234/dsc003410ol.jpg

http://img47.imageshack.us/img47/5167/dsc003428lw.jpg

http://img47.imageshack.us/img47/1986/dsc003439wp.jpg

Ale się cieszę!!!! :D

Powiększyliśmy salon i kotłownię i zrobiliśmy okno w salonie.

Lorena
29-06-2006, 07:24
Magi77
Alee ściany czyli mury pną sie do góry.
Pozdrawiam u nas podłogi i gresy powolutku do przodu.

bonia3
29-06-2006, 20:50
strop zalany, widac dziure gdzie beda schody...ale to wolno idzie.....ja chce juz tam mieszkac!!
a to my - dwie inwestorki :wink:
http://img49.imageshack.us/img49/2985/dscn08870ba.jpg

Magi77
04-07-2006, 08:14
A ja mam ściany, w przyszłym tygodniu będą robić strop, prace idą do przodu!!!


http://img102.imageshack.us/img102/3073/dsc003680cj.jpg


http://img225.imageshack.us/img225/1617/dsc003716mt.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/3830/dsc003742ba.jpg

Pozdrowienia dla reszty budujących!!!!

Magi77
12-07-2006, 07:50
Witajcie budujący!!!


Czemu nikt nic nie pisze, chyżby upały sprawiły, że nikomu nie chce się zajrzeć na forum :o Ale mam nadzieję, że milczenie nie oznacza braku postępu w budowie.

Pozdrawiam
Magda :D

Aleksandra W.
13-07-2006, 07:51
Witajcie budujący!!!


Czemu nikt nic nie pisze, chyżby upały sprawiły, że nikomu nie chce się zajrzeć na forum :o Ale mam nadzieję, że milczenie nie oznacza braku postępu w budowie.

Pozdrawiam
Magda :D

Faktycznie - te upały przytępiają.... Jesli chodzi o nas, to postępami w budowie będę się chwalić, ale na wiosnę :D - już postanowione. A na razie trzymam za wszystkich Neptunkowiczów kciuki i mam nadzieję, że prace idą u Was piorunem.
bonia co u Ciebie???? żyjesz?
jaszczurko, magi, krysia z tomkiem i inni pochwalcie się co tam u Was, wklejcie jakieś zdjęcia ZE ŚRODKA.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE, udanych urlopów! :D

jaszczurka
14-07-2006, 13:10
hej.ja tam nie mam na razie sie czym pochwalic,no ale od poniedzialku juz ruszamy i my.teraz hydraulika ,rury i co tam jeszcze nie wiem rozłozone.Buzka

Magi77
19-07-2006, 08:10
Dzisiaj wkleję parę zdjęć z wnętrza, chociaż strop do tej pory nie zalany(małe opóźnienia z różnych przyczyn) ale mam nadzieję, że pracę pójdą do przodu.

Widok z kuchni na holl i salon (zrobiliśmy barek między kuchnią i salonem)
http://img149.imageshack.us/img149/4515/dsc00419eq6.jpg

A to salon:
http://img96.imageshack.us/img96/8605/dsc00420pf1.jpg

Widok z salonu na kuchnię i holl:
http://img139.imageshack.us/img139/8581/dsc00421ff6.jpg

A to gabinet na dole:
http://img96.imageshack.us/img96/4990/dsc00417tv9.jpg

jaszczurka
20-07-2006, 19:38
Czesc Wszystkim
tak jak mowilam ruszamy od poniedzialku ,no i ruszylismy i my.nie bede wklejac zdjec bo nie ma jeszcze czym sie pochwalic, ale powiem ze mozna juz dopatrzec sie gdzie beda okna -przynajmniej te do ziemi, w zasadzie u nas to wszystkie są do ziemi procz kuchni i garazu.jak juz bedzie widac to wkleje.pozdrawiam wszystkich budujących i zycze duzo sily i wytrwałosci , ja juz mam powoli dosc jezdzenia za wszystkim, nie mamy jeszcze scian a juz kaza mi wybierac brodzik ,drzwi itp(w sumie to zrozumiale bo potem okaze sie np. ze wneka na brodzik jest .za waska i trzeba bedzie kuc niepotrzebnie ).pogoda piekna , ale jezdzeniu nie sprzyja.Bonia Ty w zasadzie to zaraz bedziesz mieszkac?z tego co sie nie myle 1.IX oddanie chatki?

bonia3
20-07-2006, 21:47
no u nas powoli do przodu, ja twierdze ze bedzie opoznienie wykonawca twierdzi ze nie, pozyjemy zobaczymy, a ze jest tak goraco to nawet martwic sie nie mam sily - mozg mi sie lasuje, a teraz ostatnie fotki:
http://img480.imageshack.us/img480/8778/dscn0991li7.jpg
nasza ogromna witryna, ktora sie chwale na prawo i lewo
http://img367.imageshack.us/img367/4843/dscn0998cy5.jpg
no i jeszcze jedno
http://img461.imageshack.us/img461/185/dscn0996zy6.jpg
oraz komin
http://img376.imageshack.us/img376/9573/dscn1000yi0.jpg
i taras z sypialni
http://img428.imageshack.us/img428/3807/dscn1007re4.jpg
i wejscie do domu
http://img428.imageshack.us/img428/9404/dscn1001or8.jpg

jaszczurka
25-07-2006, 22:54
czesc .w koncu i ja moge sie pochwalić .już coś widac i na naszej budowie.
to widok z sypialni na kuchnie,hol i wiatrołap,z prawej widac kawałek wc-wejscie mamy po skosie

http://img379.imageshack.us/img379/1453/img2731resizeyf2.jpg
a to od tyłu-od ogrodu

http://img129.imageshack.us/img129/5921/img2745resizejo3.jpg
a tak wyglądało dzis wieczorem -to wejscie do domu i w tle-sypialnia i wc.
http://img107.imageshack.us/img107/7559/img2801resizeih9.jpg
tak wygladało gdy opuszczałam dzis budowe
http://img351.imageshack.us/img351/307/img2800resizeci2.jpg
mysle ze jutro poloza juz nadproza nad oknami,wtedy to wszystko nabierze jakiegos wyglądu-do milego uslyszenia.pa

Magi77
26-07-2006, 12:50
Ale super, że Jaszczureczka ruszyła do przodu :D Jak dobrze pójdzie to nas wszystkich przegoni :D
Ale ciekawe jest to, że wszyscy budujemy jeden projekt, a każdy dom jest inny już teraz na etapie stanu surowego. Fajnie będzie jak zaczniemy wykańczać wnętrza tu dopiero wszyscy rozwiną skrzydła.
Pozdrawiam i chłodu życzę :lol: :lol: :lol:

Magda

bonia3
26-07-2006, 14:37
no coz moi mili, sprawa jest powazna - taras to gdzies 26m2!!! skad wziac kase na jego wylozenie plytkami??? :oops:
a teraz milsze info - moja kuchnia murowana - prowansalska coraz bardziej nabiera realnego ksztaltu, cegla wybrana, fronty tez, blat prawie - teraz ustalenia z wykonawca ile chce za jej wymurowanie...oby mnie cena nie zabil.... :wink:
schody jesionowe sie robia, cene zmilcze, bo mnie telepie jak pomysle o niej...drzwi wejsciowe, okna i brama maja przyjechac 1 sierpnia
tylko info z placu boju.
Ola a ty zyjesz? cos na gg cie nie ma, chyba ze sie urlopujesz :lol:

jaszczurka
26-07-2006, 21:33
Bonia hahaha ty bidulko, jak ty teraz sobie poradzisz? 26m to hoho sporo kasy pojdzie :) a nie myslalyscie w drewnie wykonczyc taras? tez fajnie.powiedz droga Boniu ile te schody beda kosztować , na pewno wszystkie kobitki są ciekawe.pozdrawiam z upalnej krainy.

jaszczurka
31-07-2006, 09:32
Cześć , a co to za cisza na planie?
Ja tu chcialam sie pochwalic swoimi osiągnięciami :roll:
nasz nowy nabytek-nadproza do rolet
http://img336.imageshack.us/img336/4170/img2817resizesx5.jpg
to zdjęcia od tyłu domu,może was dziwić co to za otwory okienne?juz mówie-z kotłowni zrobilismy wyjscie na ogród a w sypialni i w lazience mamy 2 okna slupki ,nie beą od samej ziemi ,gdzieś25cm powyżej podłogi.Co ciekawe-dla sąsiadów hehe na przeciw okna w łazience bedzie prysznic

http://img413.imageshack.us/img413/804/img2816resizeva9.jpg
dziś jak zajadę myślę ze będą już załozone nadproza w salonie,dopiero wtedy bedzie widac ogrom tych okien :o , ale to najpiekniejsza rzecz w tym domu :wink:

jaszczurka
31-07-2006, 22:15
Dobrywieczór Wszystkim-tak jak mówilam i myslalam mamy nadproza w salonie,teraz widze jakie wielkie te okna!


http://img257.imageshack.us/img257/772/img2845resizegt2.jpg
http://img334.imageshack.us/img334/6899/img2846resizekt8.jpg
http://img304.imageshack.us/img304/3340/img2849resizetn1.jpg
nie moge sie napatrzec na te witryny,sąsiedzi też, widze jak kręcą głowami hehe bo sami takich nie maja, albo maja jedna i tylko 180cm.
zastanawiam sie co jutro będą robić?hmmmm?panowie na budowie nie sąsiedzi hahha.Buźka-pozdrawiam wszystkich

Magi77
01-08-2006, 10:14
Witam wszystkich!!!
Na razie nowych zdjęć nie wrzucam, bo nie bardzo jest co pokazywać. :( Strop zalany, ekipa zabiera się za poddasze. Zamawiamy krokwie, więc za jakieś 2 tyg. pokażę postępy prac. Ustaliliśmy że chyba jednak będziemy kryć blachą, bo wychodzi ponad 10 000 taniej ( ale jeszcze rozważamy to). Ustaliliśmy też że robimy jescze dach, ocieplenie, tynki zewnętrzne i ogrodzenie i zotawiamy gdzieś do stycznia. Potem ruszamy do przodu z oknami i środkiem, żeby na przyszłe lato się przeprowadzać.
Jest to rozwiązanie najlepsze, bo nie bardzo w zimę mamy jak pilnować budowy, a jak będą okna to i złodzieje szybko się znajdą. Bardzo mnie to smuci, bo ja już bym zamieszkała. :cry:
Ale co się odwlecze, to nieuciecze podobno. :lol:
Pozdrowionka i buziaczki

Aleksandra W.
03-08-2006, 13:50
Hej Dziewczynki!!!! Witam Was gorąco :) Jestem mile zaskoczona, widzę że prace idą naprzód, efekty można podziwiać oglądając zdjęcia. Trochę się wywczasowałam :D , dzisiaj pierwszy dzień w pracy i ciężko mi oj ciężko! :(
Bonia, jestem bardzo ciekawa Twojej kuchni. Napisz coś więcej - kolor,
z jakiej kolekcji płytki? Czy zaczerpnęłaś inspirację z tego wątku, do którego dałam Ci namiar? Tam jest dużo zdjęć przepięknych murowanych kuchni, nie wspomnę o łazienkach, można zwariować.
Co do łazienki - Jaszczurko, gratuluję pomysłu - chodzi mi o te okna
w sypialni i łazience. Efekt murowany!
Magi, nie smuć się, czas zleci piorunem (ja tak się też pocieszam) i wkrótce zamieszkasz. A jak domek odstoi przez zimę, to mu na dobre wyjdzie.
Pa, pozdrawiam, życzę wszystkim dużo, dużo sił i pogody ducha.

jaszczurka
06-08-2006, 12:14
Witaj Ola,jest mi b.miło , że pomysł z oknami-słupkami podoba sie nie tylko dla mnie, zamierzam na nich zrobic witraz-mleczny,kolorowy kojarzy mi sie z kościołem.Dziewczyny-spoko nie ma co sie denerwowac,za rok zobaczycie bedziemy wklejac zdjecia z ogrodów w ktorych lezymy na zielonej trawce i popijamy Campari :lol: Jutro-mam taka nadzieje a najpozniej we wtorek robimy strop,tylko potem nic sie nie bedzi dziac i to jest najbardziej frustrujące, ale ja juz cos wymysle,pogonie chlopakow niech ogrodzenie robia od sąsiada(po lewicy od str garażu), ktory cholerka trzyma inwentarz domowy!juz moj mąz postanowił, stawiamy mur na 2metry.w glowie sie nie miesci zeby w miescie -fakt ze na koncu miasta, ale jednak mozna bylo kurki trzymac!

Magi77
07-08-2006, 12:41
Witajcie!!!
Dzisiaj muszę pochwalić moją ekipę budującą :D , wzięli się chłopcy za robotę i w ciągu 4 dni wymurowali wszystkie ściany poddasza i zaczęli ocieplać fundament. Jak pojechałam w piątek to mnie zamurowało :lol: , dopiero teraz widać wilkośc domu. W tym tygodniu murują ściany działowe na poddaszu, kończą ocieplać fundamenty i będą wylewać taras i schody. Z dachem jeszcze nie postanowione, ale za to ustaliliśmy, że schody wewnętrzne będą drewniane. Jutro wkleję parę zdjęć :D
Pozdrawiam Was gorąco :D :D :D
Buziaki
Magda

bonia3
09-08-2006, 09:33
dzis u nas montuja okna i sie okazalo ze firma produkujaca okna nie robi takich duzych okien (jak witryna projektowa) bez zlacza - i bez naszej wiedzy zrobili nam zlacze centralnie na srodku okna!!!!!!!!!
az mnie trzesie jak o tym mysle!!!!!!!1
mogli zadzwonic i zapytac gdzie chce miec to kurewskie zlacze!!!! nie zamontuje tej witryny chocbym miala szmate i folie w oknie wieszac i zrobie taki dym ze nich juz sie boja!!!!!!!!!!! :evil:

bonia3
09-08-2006, 21:44
no nerwy sie uspokoil - przepraszam jesli kogos urazilam.
witryna idzie do wymiany, bo jak zapowiedzialam wczesniej nie zaplace za nia i nie chce jej. wykonawca wzial to na siebie i witryna pojdzie do wymiany.
a teraz zdjecia obecnego stanu:
powieszona wiecha
http://img512.imageshack.us/img512/3332/dscn1374cz8.jpg
okna z roznych stron
http://img512.imageshack.us/img512/4666/dscn1370el6.jpg
http://img313.imageshack.us/img313/246/dscn1364yx5.jpg
i nieszczesna witryna
http://img511.imageshack.us/img511/922/dscn1369hs5.jpg

jaszczurka
09-08-2006, 22:14
Dziś chciałam wam pokazać jaki kolor okien wybralam-jedni mowia ze to orzech inni ze dąb rustykalny albo bagienny,i bądz tu madry?
http://img68.imageshack.us/img68/4603/img2857je2.jpg
te okna są w sklepie spożywczym hehe

a tu juz strop a raczej poczatki układania pustakow
http://img48.imageshack.us/img48/8020/img2864qt5.jpg

tu wejście
http://img48.imageshack.us/img48/5138/img2863ka5.jpg
po głowie mi chodzi antracytowa dachówka a Wam?

Magi77
11-08-2006, 08:47
Zgodnie z obietnicą, choć z małym opóźnieniem wklejam zdjęcia :) :

To okno w łazience na górze:
http://img369.imageshack.us/img369/2488/dsc00507rl6.jpg
A to przyszły pokój Wiktorii z wymarzonym balkonem :lol:
http://img369.imageshack.us/img369/2071/dsc00509mg2.jpg
A to widok od frontu:
http://img369.imageshack.us/img369/9751/dsc00513vs0.jpg
A to tył:
http://img369.imageshack.us/img369/2244/dsc00520zq4.jpg


Czyż nie jest piękny :D :D :D
Chciałam też powiedzieć, że nasze grono się poszerza o Asię i Adama, którzy budują Neptunka w Markach pod Warszawą :lol: :lol: :lol:
Buziaczki

bonia3
12-08-2006, 18:23
dzis skonczylismy malowac podbitke, bo nie chcemy miec tak jak w projekcie plyt osb - podbitka jest przez nas bejcowana a ekipa wykonawcy nabija ja na krokwie ale od strony dachu, dzieki temu krokwie beda widoczne - troche zamotalam ale widac to na zdjeciach
najpierw widok ogolny
http://img75.imageshack.us/img75/1371/dscn1381xd9.jpg
oto zabejcowana podbitka
http://img239.imageshack.us/img239/3906/dscn1378ub9.jpg
chcialam jeszcze wkleic ekipe bejcujaca ale serwer sie zbiesil i nie chce wskoczyc, moze nastepnym razem
dla osob ktore nie maja jeszcze dachu - pomyslcie o przedluzeniu dachu na taras, bo w projekcie dach zaslania go minimalnie wiec cienia raczej tam nie bedzie - u nas juz za pozno wiec trzeba bedzie chyba jakas markize strzelic, bo taras mamy od poludniowej strony wiec slonca az nadmiar...

jaszczurka
13-08-2006, 11:45
Cześć,dziewczyny jaką dachówkę kladziecie-jaki kolor?ja mysle wciąż o ciemnej antracytowa chyba sie nazywa(grafitowa),czy to prawda ze jest dużo droższa?jesli tak to nie rozumiem czemu?Bonia jak miło popatrzec jak u ciebie szybko idzie,u nas połozyli strop, tylko na calej chacie ,inaczej niz w projekcie,zalewac bedziemy tylko mały skrawek przy schodach ,reszta w stropie Leiera.Teraz panowie robia zbrojenie pod balkonik z łazienki, a wogole ile tam zbrojen ,słupów ,podciagów! ten dom nafaszerowany jest stalą!jeszcze te 2 ramy!Nie podoba mi sie ten słup przed domem,jest chyba za szeroki mu dołu,ale sama taki mam ,przyjechalam za póżno na budowe,był juz zrobiony szalunek pod niego i chyba nawet juz zalewali , wiec mam go i ja, ale jak obłoże go klinkierem czy czymś tam innym to moze bedzie sprawial wrazenie mniejszego a raczej "szczuplejszego"haha.Maggi mówi ze przesadzam,mój maz też ,pewnie macie racje,ale jakos mi nie leży :roll: Czym będziecie ogrzewać chatkę?ja mam problem z ogrzewaniem w salonioe,nie mam miejsca na tradycyjne grzejniki a podłogówka z drewniana podłoga chyba odpada?jest jeszcze ogrzew.korytkowe-w podłodze, albo nawiewowe z góry,mąż kreci głową hahha na moje pomysly.Czy ktoś z was montuje solary?

bonia3
13-08-2006, 15:50
z tego co zauwazylam to im ciemniejsza tym drozsza dachowka - dlatego my mamy miedziana - najtansza. co do slupa to jest oki nie jest za gruby, wiec luz. co do ogrzewania tam gdzie kafle bedzie podlogowka a tam gdzie deska bedzie kaloryfer p- dlatego wlasnie nasza ogrmona witryna nie jest od ziemi tylko wyzej by mozna bylo pod nia wcisnac niski grzejnik. a ogolnie to pogoda pod bura suka jest i jakos nie zacheca do budowania -dziewczyny odezwijta sie!!! OLA CZY TY ZYJESZ???
a to ekipa bejcujaca :wink:
http://img110.imageshack.us/img110/8130/dscn1387ov0.jpg
http://img104.imageshack.us/img104/7886/dscn1384ww6.jpg

Tomek&Krysia
13-08-2006, 21:24
Witamy ponownie! Dawno się nie odzywaliśmy - cóż małe kłopoty z dostępem do internetu :evil: Ale budowa idzie dalej do przodu :D Deskowanie dachu juz skończone, teraz tylko pokryć papą. Blachodachówkę zostawiamy na jesień. W środku położone już tynki, woda, instalacja elektryczna. Jutro spec od c.o. zaczyna kłaść rurki. Dajemy trzy zdjęcia naszego "gniazdka".
http://images4.fotosik.pl/89/3f86d01a6e09f69b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images1.fotosik.pl/134/6875c9b915a25fa9.jpg (www.fotosik.pl)
http://images1.fotosik.pl/134/acdc25ec89a0fed4.jpg (www.fotosik.pl)

jaszczurka
15-08-2006, 15:24
No wreszcie mamy "górę" cudownie jest patrzec z góry ,jaki wielki ten dom,a te pokoje!!!zwłaszcza ten nad salonem jest przeogromny.
http://img20.imageshack.us/img20/7748/img2872em9.jpg
wlazłam tam a potem nie wiedzialam jak zejść

http://img109.imageshack.us/img109/5981/img2875vh2.jpg
a to nasz pan majsterek ten w zielonym i inwestor-w czerwonym, ja tam tez nie szczypie sie i codziennie chodze na budowę,sprawdzam ,zaglądam tu i tam a co?

http://img84.imageshack.us/img84/7964/img2874gm7.jpg
w tym tyg bedą zalewac strop,tylko zadeskuja wieniec, i koniec na razie:(
a tu stoję w pokoiku nad kuchnią:)
http://img112.imageshack.us/img112/3464/img2876xa4.jpg

Aleksandra W.
17-08-2006, 07:45
GRATULUJĘ WSZYSTKIM POSTĘPÓW W BUDOWIE!!!! Aż miło popatrzeć :D . My ruszamy dopiero w przyszłym roku w czerwcu :(
Dopiero na zdjęciach widać, że dom jest naprawdę duży. Szczególne wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie górnej łazienki - tam będzie można imprezy robić.. Czy ktokolwiek obniżał salon, chodzi mi o zejście na dół? Jeszcze się nad tym zastanawiam, tylko obawiam się, że salon i tak nie jest duży a dodatkowe stopnie zabrałyby trochę powierzchni.
Pozdrawiam wszystkich

jaszczurka
17-08-2006, 17:57
czesc Aleksandro:) po urlopie? juz sobie wyobrazam jak chcialabyś i ty juz budować naszego pieknego Neptunka :roll: .dopiero w czerwcu?na wiosne nie da rady?a moze to i dobrze jak tak popatrzysz ,poogladasz to postawisz takiego NEPTUNA ze nam wszystkim gały wyjda na wierzch-Od Boni-poszerzysz, od Maggi dobudujesz kotłownie , ode mnie przedłużysz .....i powstanie wersja unowoczesniona-Neptunos haha
Dziś chciałam wam pokazać jak wyglada nasz balkon(jeszcze w proszku)
http://img509.imageshack.us/img509/6500/img2879my5.jpg
jak zaleją , a ma to nastąpić w sobotę bedzie lepiej widać

Aleksandra W.
18-08-2006, 07:13
Haha, NEPTUNOS mówisz Jaszczurko? Tak wiele to chyba nie zmienię, będzie Neptun jak nic! Ale masz rację-pooglądam Wasze Neptunki, szczególnie jestem ciekawa elewacji i dachów jak to wyjdzie na żywca :D
Niestety nie da rady ruszyć na wiosnę- nasz wykonawca już był umówiony (tak na marginesie-stan sur. otw.+więźba=32tys.), poza tym mamy jeszcze problem z wodą i nie wiem czy nie skończy się na studni głębinowej..
Maggi. a Wy przedłużyliście tylko kotłownię czy kołownię i salon?
Pozdrawiam, pa

Aleksandra W.
18-08-2006, 07:16
Acha, Jaszczurko, a co Ty chcesz od tego słupa???? Nadal Ci się nie podoba?

jaszczurka
18-08-2006, 22:07
czesc Olu,nie my tylko przedluzylismy salon,zrownalismy go z garazem-robi sie fajne miejsce na jadalnie przy duzym oknie,załuje ze nie wpadlam na ten pomysl co maggi,tez moglismy to zrobic-powiekszyc kotłownie.ale zrobimy to potem bo mamy dwa piece zamiar wstawiac, ale to po odbiorze.i jeszcze dobudujemy z boku garażu wiate na samochód,ale to tez po odbiorze hihihi.będzie to dach oparty na drewnianych balach ,najlepiej takich powyginanych,bardzo mi sie to podoba.Co do elewacji to podoba mi sie czarna dachowka i jasny piaskowiec i chyba tego bede sie trzymac.A ten słup to nie wiem czy mi sie podoba ,jakis taki gruby na dole-taki olbrzymi.Zastanawiam sie teraz nad roletami zew.jaki kolor wybrac,okna mam miec brazowe wiec wypadałoby i rolety takie załozyc,tylko jest 1 ale,sa tez brozawe od wewnatrz-straszne.zaciągniesz w upalny dzien albo wieczorem i z pieknego okna robi sie wielka czarna plama:( a chcialabym zeby były białe od wewnatrz.i tak ze wszystkim jak to pasuje do z drugiej mańki nie.nie wiem musze sie dowiedziec czy jest mozliwosc zamowic 2kolorowa,pewnie tak tylko jak zwykle z dopłata! :evil: Poazdrawiam.Maggi na urlopie ,mówiła ze mnie odwiedzi,no zobaczymy!A krysiu czy wy macie kominek?w ktorym miejscu?

Grzesiek Kraków
19-08-2006, 11:45
Witam serdecznie wszystkich fanów Neptuna!! Wraz z żoną szukamy projektu spełniającego nasze wymagania. Nie jest to łatwe więc przekonało nas to, że trzeba czasami pójść na pewne ustępstwa (oczywiście bez przesady;) ). Zauroczył nas NEPTUN!! Jednakże mieliśmy (i wciąż mamy) kilka tematów do omówienia. A mianowicie:
Stół- czy nie za bardzo jest w hallu? Gdzie zimą przyjąć większą liczbę gości?? Przeczytaliśmy Wasze forum i... jesteśmy zachwyceni Waszą pomysłowością! Przeniesienie kominka na ścianę pomiędzy salonem a sypialnią to fajny pomysł. Przedłużenie salonu aby zrobić w nim miejsce na stół- extra! Odnośnie kominka proszę napiszcie mi co Wami kierowało że umieściliście go właśnie tam:) Myślę żę pięknie wyglądałby na przeciwległej ścianie. Byłby wtedy widoczny już z hallu i kuchni:)
Działkę mamy z wjazdem od południa więc wstawienie dużego okna na ścianę z kominkiem w orginale to też fajny pomysł. Zawsze to trochę więcej światła.
Podobie jak "bshena" mam audiofilskie wymagania względem salonu. Przerażały mnie projekty gdzie w salonie miejsce na tv było przewidziane pod schodami, gdzieś w kącie itp. Jednakże nie chciałbym żeby tv był punktem centralnym salonu. NIestety bshena chyba zrezygnował z tego projektu bo coś się nie odzywał ostatnio. Ale może Wy ( lub Wasi mężowie, bo widzę że babeczki górują na tym forum;) ) macie podobne wymagania. Jeśli tak napiszcie proszę jaki przewidujecie układ mebli w salonie.
Pralnia... a właściwie jej brak. Gdzie planujecie wstawić pralkę? Wiem, że łazienka na górze to kawał placu ale czy pralka tam pasuje?? Chcąc latem wysuszyć pranie na ogrodzie trza sie będzie nieźle nabiegać po schodach:( A może wrzucić ją do łazienki na dole lub do pom. gosp i zrobić z niego wyjście na ogród? Ale czy nie jest tam za mało miejsca na takie rzeczy?
Fajnym pomysłem jest też częściowe przestawienie okien na poddaszu. Jak już wcześnie napisałem wejście mam od południa więc może by tak przerzucić okno połaciowe w pokoju południowym na dach po stronie zachodniej? Dawałoby więcej światła po południu... tak myślę.
Z żoną... i z naszym pieskiem Czarusiem :lol: zdecydowaliśmy że przejmiemy sypialnię wschodnią umiejscawiając łóżko... a w zasadzie łoże :wink: tuż pod oknem. W sypialni na dole byłby wtedy mały gabinecik, bądź pokój gościnny a w łazięce możnaby się ochlapać po spacerku, pracy bądź grzebaniu w ogródkowej ziemi:)
Aha!! Byłoby wspaniale móc zobaczyć Neptunka Nulki w Tomaszowicach pod Krakowem bo myśmy są Krakusy też! :P Fajnie byłoby zoriętować się jak naprawdę duże są wnętrza. Ale Nulka też się coś nie odzywa.
Odpiszcie proszę na moje główne wątki: rozmieszczenie mebli w salonie, kominek na ścianie wschodniej no i gdzie pralka?? AHA!! Mam nadzieję że chciało Wam się doczytać do tego miejsca bo się trochę rozpisałem. Jeśli tak to gratuluję wytrwałości:)

Pozdrowionka z Krakowa!!

jaszczurka
19-08-2006, 12:31
witaj grzes.jesli jestes z krakowa to masz blisko do bogdana(besika)
on wlasnie wybudował neptuna w krakowie bądz pod-nie pamietam
Postaram sie odpowiedziec na twoje pytania.Kominek przenioslam na sciane z sypialnia dlatego ze mam zamiar postawic na przeciw kanapę -na tle okna, mysle ze kupie kominek panoramiczny czyli z szyba boczna i tez bedzie go widac z jadalni i troche z kuchni,dzieki temu mam swietne miejsce na stół czyli jadalnie tez przy wielkim oknie.pralnie zrobiłam w łazience ,jest naprawde ogromna i bez problemu mozna ja schowac ,zabudowac , a poza tym pomyślcie gdzie sie rozbieracie?na dole w salonie?czy własnie na górze ,komu sie bedzie chcialo znosic ciuchy z gory na dół do pralki?suszenie zaprojektowałam na balkonie dobudowanym do łazienki górnej ,wiec nawet nie bede musiala schodzic na dó,a zima to do pokoju nad garazem wstawie pranie,bo on bedzie wolny albo przeznaczony raczej na suszarnie,garderobe,prasowalnie, no i jakies spanko dla gosci.Tv postanowiłam ze zawiśnie-bo mam taka nadzieje ze kupimy nowy-plazme, na scianie która zbudujemy nie wiem chyba z płyty karton-gips,umiejscowimy ja pomiedzy jadalnia a czescia wypoczynkowa, ma sie ponoć kręcić wiec bedzie mozna ogladac i z salonu i z jadalni i z kuchni -niezłe co?pokaze to na wstepnym rysunku
http://img99.imageshack.us/img99/9838/img2000fn8.jpg
troche odbiega od ostatecznej wersji ale zarys jest taki sam stół ma stanąć w poprzek przy oknie.
a kominek jest blizej brzegu sciany-60cm .wyspy nie bede miec kuchenka idzie pod sciane,gdzie w oryginale były drzwi na taras,segment zakonczony bedzie barkiem ,ale nie murowanym.co jeszcze?w sypialni wydzielilismy mała garderobę na miejscu wc, a wc dostawilismy na miejsce garderoby.to by było na tyle.kotłownia jest tak mała ze zapomnij o zrobieniu w niej pralni,lepiej przedłuzyc ja tak jak maggi ,to moze wtedy.pozdrawiam.skontaktuj sie z Bogdanem z krakowa(nie pamietam czy jest jego nr.gg, ale chyba tak)jakby co to mam maila do niego.

Grzesiek Kraków
19-08-2006, 19:05
Dzięki jaszczurko za informacje. duży rozkładany stół w salonie to fajna sprawa, ale zdaje sie że wydłużasz salon kosztem tarasu. Czy może taras też wydłużasz? Ściana frontowa salonu bedzie teraz na wysokości tych drewnianych słupów które są w orginalnym projekcie?
A co się tyczy pralki na dole to faktycznie nie jest to najlepszy pomysł.
aha! czy dysponujecie orientacyjnym kosztorysem stanu surowego zamkniętego (materiał+robocizna)?
do boni3: piękny widoczek przez to dodatkowe panoramiczne okno w salonie. niestety my nie mamy ze swojej działeczki takiego widoku. dopiero będzie trzeba samemu zadbać o otoczenie;)

jaszczurka
19-08-2006, 19:53
tak Grześ kosztem tarasu,ale i tak on nie jest zacieniony dachem-tak mowi Bonia,a taras i tak dobudujemy tak jak ma byc ,zamontujemy na scianie markize zasłaniającą słonce.na dodatek bedzie tez 2 taras za salonem bedzie zacieniony gdzies od 14godz.Co do kosztów to narazie nie liczylismy,ale stan zero wyniósł nas koło 10.000.strop na całosć 6500zł+4000 beton.Ja tam wole nie liczyc hahah,płacimy poki mamy za co.Ja myslę ze stan surowy z dachówka powinien nie przekroczyc 100 000zł jeszcze zalezy kto z czego buduje i jakie ceny uda sie mu wynegocjowac,juz wiemy ze w marcu w Leierze-Malbork mielismy 24%rabatu a na dzien dzisiejszy 12-15% bo sezon budowlany.wiec radze zaopatrywac sie wczesna wiosną ,my tak bedziemy robic z dachówka,teraz odeskujemy dach i opapujemy a w zime kupimy dachowke.

jaszczurka
19-08-2006, 20:06
Wiecie co?W poniedziałek przyjezdza do mnie Maggi :lol: poplotkujemy sobie,popijemy winka -ponoc nie pije ,ale ja juz sobie poradze hihihi.powklejamy zdjecia z odwiedzin ,to na razie.

Tomek&Krysia
19-08-2006, 22:12
Mamy kominek na ścianie przeciwległej do dużego okna balkonowego
na środku ściany, a komin wbudoweny jest w połowie w ścianę, aby zaoszczędzic miejsce w salonie. Zrobiliśmy też sciankę działową odgradzającą kuchnię od hollu ,taką ok 2m szerokości i 1m wysokości , pod tą scianką od strony kuchni bedzie stał stół, tak, aby np goście siedzący w salonie na kanapie nie musieli patrzeć jak np dzieci w kuchni jedzą coś. Póżźniej umieszczę zdjęcia opisujące ten stan.
Zmienimy też bieg schodów, będą zaczynać się na dole wzdłuż sciany małego pokoju a wychodzić na górze na wprost pokoju tego przy łazience czyli przekręcimy je o 90 stopni zmiana ta jest po to aby np koleżanki naszych dzieci odwiedzające je schodząc z góry nie "wpadali" nam do kuchni. Mąz czytając to śmieje się z tych koleżanek ale nie chodzi tylko o nie w ogóle bedzie poręczniej .Bo naprawdę mierząc teraz po zbudowaniu wszystkich scian zejscie schodów jest bardzo blisko kuchni tzn ok. 2m a na górze większy jest i szerszy jest korytarz ten prowadzący do łazienki niz ten na który schody prowadziły według projektu, zatem optycznie jest więcie miejsca i poręczniej i szybciej jest dostaś się do łazienki według nowego biegu schodów.Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodziło

bonia3
20-08-2006, 19:18
wczoraj z malym przesunieciem w czasie zostala oblana wiecha, co by sie nic nie zawalilo. impreza byla super na tarasie - wielkosc tarasu idealna do imprezowania nawet na tance bylo troche placu - rzeczywiscie dach nie zaslania tarasu wiec markiza bedzie koniecznoscia gdyz slonce prazy tam niemilosiernie. od poniedzialku u mnie koncza foliowanie dachu, stawaiaja scianki dzialowe na gorze i od srody - elektrycy, hydraulicy i inni magicy opanuja budowe - trzymta sie neptuniaki - witam nowe towarzystwo neptunowe - coraz wiecej nas....

Grzesiek Kraków
21-08-2006, 13:05
olee!! udało mi się skontaktować z Bogdanem i... jesteśmy umówieni na weekend na zwiedzanie neptunka: :lol: I co się okazało... domek jest oddalony od mojej działeczki o kilka km. hehe świat jest mały. Bogdan też wprawadził kilka zmian o których pisał na forum. nie możemy sie doczekać.
jeśli chodzi o oddzielenie salonu od hallu i kuchni myśleliśmy o przesównych drzwiach z półprzeźroczystego materiału (takie w japońskim stylu), ale czas pokaże.
Jesteśmy z żoną zdecydowani na ten projekt w 99% ale podejrzewamy że po weekendzie będzie 100%!! Planowaliśmy rozpoczęcie budowy naszego domku w sierpniu ale bardzo się przedłużyła sprawa z geodetą i przepisywaniem działki. wkrótce powalczymy z architektem i to też trochę potrwa. no cóż... Myśleliśmy żeby w tym roku wylać fundamenty, ogrodzić działkę, posadzić wzdłuż ogrodzenia cisy( lub coś podobnego) co by sobie rosło. no i trzeba nawieźć duużo ziemi bo teren jest sporo obniżony no ale darowanej działce się w zęby nie zagląda :wink:
Wczesną wiosną możnaby kupić materiały i ruszyć z kopyta z budową. Obaczymy:) POZDROWIONKA

Aleksandra W.
21-08-2006, 14:11
Witam serdecznie wszystkich fanów Neptuna!! Wraz z żoną szukamy projektu spełniającego nasze wymagania. Nie jest to łatwe więc przekonało nas to, że trzeba czasami pójść na pewne ustępstwa (oczywiście bez przesady;) ). Zauroczył nas NEPTUN!! Jednakże mieliśmy (i wciąż mamy) kilka tematów do omówienia. A mianowicie:
.................................................. .................................................. ..
Odpiszcie proszę na moje główne wątki: rozmieszczenie mebli w salonie, kominek na ścianie wschodniej no i gdzie pralka?? AHA!! Mam nadzieję że chciało Wam się doczytać do tego miejsca bo się trochę rozpisałem. Jeśli tak to gratuluję wytrwałości:)

Pozdrowionka z Krakowa!!
Witam :D !
Może zacznę od kominka: wydaje mi się, że miejsce na ścianie między salonem a sypialnią jest idealne. U nas kominek jest (tzn. będzie :wink: ) prawie w tym samym miejscu co u Jaszczurki, architekt zaprojektował go tak, żeby jak najmniej wychodził na salon. Fotele czy sofa są ustawiane raczej przodem do kominka, w innym układzie - siedząc przy kominku bylibyśmy zwróceni tyłem do hollu czyli nie widać byłoby wchodzących do salonu. Jeśli chodzi o mnie, to ten argument przeważył. Poza tym, przy takim usytuowaniu kominka nie ma problemu jeśli chodzi o ustawienie mebli (dużo ich nie będzie).
Po drugie - jadalnia. Na początku też nie byłam przekonana co do miejsca stołu ale coraz bardziej się przekonuję, że nie będzie źle. Holl jest bardzo duży, można go lekko odgrodzić tak jak planują to Krysia z Tomkiem. Poza tym u nas kuchnia to miejsce najbardziej lubiane, nie wyobrażam sobie kuchni bez dużego stołu (tym bardziej, że mamy dwójkę dzieci ). Jakiś owalny stolik (że tak powiem - odświętny) kombinuję wstawić w róg salonu, a będzie to możliwe, bo zrezygnowaliśmy z dwóch wyjść na taras na jedno duże pośrodku i w ten sposób wyjdzie miejsce w narożniku do zagospodarowania. Ale to się jeszcze zobaczy.
Co do tarasu, to właśnie m.in. on nas ujął, a teraz jak Bonia powiedziała, że jest miejsce na tance i nie tylko..to tylko się cieszyć :lol: .
Acha, jeszcze pralka- też miałam z tym problem. Jednak po rozmowie z architektem zdecydowaliśmy się umieścić ją w pomieszczeniu gosp., w którym będzie tylko piec gaz. No i oczywiście mamy wyjście z tego pomieszczenia na zewnątrz. Nie chcę mieć pralki w łazience.
Inne zmiany - powiększona łazienka na dole (prawie 6m2), wc - podobny układ jak u Jasczurki, chodzi mi o drzwi, no i w wiatrołapie (4,4m2) też mamy drzwi po skosie-wchodząc do środka mamy widok na schody i w ten oto wspaniały sposób tworzy mi się wnęka w hollu idealna na małą garderobę.
Pozdrowienia

Aleksandra W.
21-08-2006, 14:14
Wiecie co?W poniedziałek przyjezdza do mnie Maggi :lol: poplotkujemy sobie,popijemy winka -ponoc nie pije ,ale ja juz sobie poradze hihihi.powklejamy zdjecia z odwiedzin ,to na razie.
Dziewczynki, udanej imprezki! Bawcie się dobrze, papa

Aleksandra W.
21-08-2006, 14:18
wczoraj z malym przesunieciem w czasie zostala oblana wiecha, co by sie nic nie zawalilo. impreza byla super na tarasie - wielkosc tarasu idealna do imprezowania nawet na tance bylo troche placu - rzeczywiscie dach nie zaslania tarasu wiec markiza bedzie koniecznoscia gdyz slonce prazy tam niemilosiernie. od poniedzialku u mnie koncza foliowanie dachu, stawaiaja scianki dzialowe na gorze i od srody - elektrycy, hydraulicy i inni magicy opanuja budowe - trzymta sie neptuniaki - witam nowe towarzystwo neptunowe - coraz wiecej nas....
Boniu kochana, cieszę się że u Was takie postępy, trzymam kciuki za dalsze :D

jaszczurka
21-08-2006, 22:46
Cześć dziewczyny i chłopaki - w sumie to tylko jeden, gorąco pozdrawiam z ornety wraz z Maggi , ktora własnie mnie odwiedziła wraz z córeczką Wiktorynką.Obchód zrobiony, zdjęcia również, wię nic innego nie pozostaje jak wklejenie zdjeć.UWAGA!!!
TO My na budowie, Maggi biedna choć buduje ten sam dom nie mogła się połapać ,to ciekawe prawda?zeby była jasność ja to ta w jeansach a magi to ta druga haha
http://img166.imageshack.us/img166/5313/dsc00799wy9.jpg
idziemy na sesję zdjęciową -zaraz wracamy-proszę o cierpliwość
UWAGA!!!!!

http://img181.imageshack.us/img181/808/dsc00827dy2.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/8186/dsc00830vs0.jpg
Czy my wyglądamy na pijane?
a to nasze niepijane pociechy:hahahah
http://img525.imageshack.us/img525/3849/dsc00832qy6.jpg
to by było na tyle z dzisiejszego dnia,odezwiemy sie jutro-az strach pomysleć w jakim stanie! :roll:

Aleksandra W.
22-08-2006, 06:57
Hoho dziewczynki, no to jak tam Wasz stan :lol:

jaszczurka
22-08-2006, 10:12
lepiej nie mowic
:roll:

jaszczurka
23-08-2006, 10:18
hej hej,no i pojechała Maggi :( , a tak fajnie było.Ale wiecie co zostawiła szczotkę do włosów wiec bedzie musiala wrócić :lol: ,a mowilam rozejrzyj sie po chacie czy czegos nie zostawilaś! bo bedziesz musiala wrócic, no i wykrakałam.
wiecie co ,gdy siedziałsmy wieczorkiem z Maggi-sącząc likierek i pewnie dzieki niemu tak sie stało, weszłysmy na temat łazienki tej na gorze,odkrylam nowe miejsce na pralnie!!myslalam ze nie da rady tak zrobic,ale maggi ze wzgledu na bardziej posuniete prace na budowie,stwierdzila ze da rade, a zaczeło sie tak:rozmawialysmy co nas urzekło w projekcie i takie tam, ja mowie ze zawsze chcialam miec sypialnie z łazienką taka prywatna,a magda mowi ze ona tez i dlatego robią przejscie z pokoju nad garazem bo tam maja sypialnie do łazienki,jak to uslyszalam to byłam conajmniej szczesliwa,wymyslilam sobie wlasnie zeby zrobic przejscie z łazienki do tegoz wlasnie pokoju ale najpierw wydzielic z niego pomieszczenie na pralnie na samym koncu pokoju, wstawic okno a raczej przeniesc jedno z trzech i pralnio-suszarnia gotowa!do tej pory myslalam ze komin bedzie przeszkadzac w przejsciu ale Maggi mnie oswieciła.Więc jesli wam nie szkoda zabrac troszkę pokoju to mysle ze miejsce jest super,ja tak zrobie tym bardziej ze ten pokoj bedzie wolny,taki awaryjny(czeka na kogos czy co?)hahha.Wkleje najlepiej rzut poddasza i wszystko stanie sie jasne
http://img168.imageshack.us/img168/6837/img2891ob5.jpg
co o tym sądzicie?ja mysle zeby drzwi zrobic od razu za tą pralka na zdjęciu zrobilam tam kreski.My nieobudowujemy scianek z płyt karton-gips,wiec pomieszczenie bedzie wieksze niz widac na rysunku.Czekam na komentarze,a tymczasem ja ide zadzwonić do Maggi żeby wracala po szczotkę haahaha.a nóż-widelec i wróci?

jaszczurka
23-08-2006, 11:35
Jeszcze chcialam wkleić rzut parteru-obecnie taka wizja mi przyświeca,niebieskie scianki to karton-gips w nich maja być wnęki podswietlane i takie tam rozne rzeczy.Grzesiek przyjrzyj sie scianie przy w kuchni przy ktorej stoi kuchenka tez mamy suwane drzwi,ale ostatnio coraz czesciej z mezem dochodzimy do wniosku ze są niepotrzebne, albo beda bardzo sporadycznie wykorzystywane a cena zrobienia takich drzwi nieukrywajmy-spora, wiec chyba zrezygnujemy z nich.
http://img179.imageshack.us/img179/8459/img2895qb3.jpg

Aleksandra W.
23-08-2006, 13:10
no i teraz mam klina ...
Ten pomysł z pralnią nie jest zły. Tym bardziej, że u nas ten pokój nad garażem jest też jako dodatkowy. Sama nie wiem.. Tylko, że u Ciebie jest balkon na górze, na którym będziesz suszyć latem pranie. Ja zamierzam suszyć na zewnątrz, właśnie za tym pom. gosp. i nie musiałabym wtedy biegać z praniem z góry na dół. No i w przypadku pralni na górze dochodzi zburzenie mojej koncepcji co do górnej łazienki.
Ale pomysł jest dobry, do przemyślenia.
A co do tych suwanych drzwi -takie rozwiązanie jest dobre, ale w przypadku bardziej otwartych kuchni.
Pozdrowienia

jaszczurka
23-08-2006, 21:16
czesc Ola, i tak bedziesz latac z praniem, a raczej z ciuchami dzieci ,ktore beda rozbierac sie na gorze jak mniemam?
a suszyc mozna bedzie tez w tym pomieszczeniu o ile wstawi sie w nie okno, tak mi sie przynajmniej wydaje.jeszcze nie wiem jak u nas to bedzie gdyz okazuje sie ze mamy powiekszony komin chyba o jeden kanal nie znam sie na tym , w kazdym badz razie mamy miec 2 piece i nie wiem w ktorą strone jest powiekszony,zeby nie okazalo sie ze zeby przejsc do tego pomieszczenia trzeba bedzie przesunać sciankę w głąb pokoju-nie ma co też za bardzo psuc pokoju pralnia.Ola jeszcze nie budujecie,mozecie doprojektowac balkonik

dundela
23-08-2006, 22:28
Witam wszystkich miłośników Neptuna!
Chcemy zacząć budowę jeszcze w tym roku,mamy nadzieję,że się uda :) Pozdrowienia dla Boni!
Odwiedziliśmy ich budowe ,jeszcze obejrzeliśmy budowę pod Krakowem.I wiecie co?To naprawdę jest bardzo przydatne,że mozna wcześniej zobaczyć budowany projekt.Jeszcze raz dziękuję tym,którzy udostępnili nam swoje budowy!
Wprowadziliśmy trochę zmian,głównie na dole.Na górze tylko powiekszyliśmy okna dachowe,żeby było wiecej swiatła. Na dole poszerzyliśmy salon (tak jak Bonia ),powierzchnię naszej sypialni powiększyliśmy o łazienkę i toaletę,więc teraz wyjdzie nam całkiem duży pokoik.Toaleta jest zamieniona z garderobą.My w miejsce garażu robimy pokój gościnny.Trochę powiekszona kotłownia bedzie naszą łazienką i w "głąb" pokoju (tego z garażu) powstanie jeszcze kotłownia,a reszta to bedzie mały pokoik gościnno-gabinetowy. Kominek w salonie dajemy na tej samej ścianie ,co jest w projekcie ,tylko przesuwamy go maksymalnie w prawą stronę (stojąc przodem do budynku- projekt mamy w wersji podstawowej).Oczywiście na przeciwnej ścianie salonu dajemy okno i pojedyncze wyjście.W kuchni ,kosztem wiatrołapu,wygospodarowaliśmy małą spiżarke ,a garderobą bedzie mała wnęka w pokój gabinetowy.Drzwi wejsciowe poszerzyliśmy maksymalnie do 130 cm.
Trochę to wszystko zagmatwanie brzmi,ale mam nadzieję,że zrozumiecie o co mo chodzi.Nie bardzo sobie radzę jeszcze z forum,ale mam nadzieję,że się uda :) :) Pozdrawiam wszystkich!

dundela
23-08-2006, 22:30
Acha,jeszcze jedno! Odnośnie tego przejścia z pokoju na górze do łazienki... Czy nie bedzie tam za nisko :( ?

Aleksandra W.
24-08-2006, 07:54
Witam Dundela!
Cieszę się, że pojawił się ktoś na tym forum choć trochę podobnie zaawansowany w budowie jak ja :D
Mnie też zmartwił w tym projekcie brak spiżarki, tylko my nie możemy jej wygospodarować kosztem wiatrołapu, ale chodzi mi po głowie zrobienie spiżarki pod schodami-będzie to możliwe tylko w przypadku schodów
z betonu, oczywiście pięknie zrobionych w drewnie. Ale to się jeszcze zobaczy.

Aleksandra W.
24-08-2006, 08:18
czesc Ola, i tak bedziesz latac z praniem, a raczej z ciuchami dzieci ,ktore beda rozbierac sie na gorze jak mniemam?

cześć Sylwia, ja swoje dziewczynki będę gonić i same będą znosić swoje ciuchy hihi, a kto u Ciebie będzie ganiał z ciuchami na górę :D :D ?

Coraz bardziej przekonuję się, żeby zrobić garderobę w sypialni, i tak sobie myślę, że dobrze by było ją troszkę poszerzyć kosztem wc a wc przecież można też poszerzyć. Holl i tak jest b.duży. Co o tym myślisz?

jaszczurka
24-08-2006, 09:55
czesc Ola, i tak bedziesz latac z praniem, a raczej z ciuchami dzieci ,ktore beda rozbierac sie na gorze jak mniemam?

cześć Sylwia, ja swoje dziewczynki będę gonić i same będą znosić swoje ciuchy hihi, a kto u Ciebie będzie ganiał z ciuchami na górę :D :D ?

Coraz bardziej przekonuję się, żeby zrobić garderobę w sypialni, i tak sobie myślę, że dobrze by było ją troszkę poszerzyć kosztem wc a wc przecież można też poszerzyć. Holl i tak jest b.duży. Co o tym myślisz?
hahah no masz ty racje kto?normalka ze ja! :evil: bo kto inny?zawsze moge wyjsc z zypialni i z ogrodu wrzucic na balkon od łazienki hahaha
garderoba to swietna rzecz,wart ja uwzglednic jesli jest taka mozliwosc.Wwiatrołapie wystarczy mi szafa na kurtki i buty ,wiec ja zrezygnowalam z garderoby w holu,tam bede miec jakąś sciankę ozdobną-podswietlaną z wnekami-cos takiego.

jaszczurka
24-08-2006, 10:05
Acha,jeszcze jedno! Odnośnie tego przejścia z pokoju na górze do łazienki... Czy nie bedzie tam za nisko :( ?
Witaj Dundela,tez o tym myslalam ale podnosimy scianke o 3 silki wiec bedzie w najnizszym miejscu po wylaniu juz posadzki 87cm, a drzwi chyba beda troche odsuniete ,nie wiem ?mysle ze koło 160-180 cm bedzie w tym miejscu,a zreszta tanczyc tam nie bede tylko prac,warto sie poswiecic nawet na czworaka bede tam włazic w razie czego hahah,2 opcja komorka-zrobimy tam sypialnię dla nieoczekiwanych gosci skoro i tak jest tam nisko hahaah to tylko tam spac, wiec miejsce idealne :lol:
powracając do waszych zmian,jestem w szoku , a myslalam ze to ja wymyslam i zmieniam!a tu sie okazuje ze Wy pobiliscie nas wszystkich.Czemu zamieniacie garaz na pokój?macie 3dzieci?a co z garazem-wolnostojący?Pozdrawiam

dundela
24-08-2006, 10:27
Witaj Jaszczurko!
Mamy trójkę młodzieży ( dwie bliżniaczki po 18 lat i chłopak prawie 17 ) - oni zajmują górę domu.A rezygnujemy z garażu jako takiego,,ponieważ mamy bardzo dużą działkę ( 2,5 ha) ,jestesmy miłośnikami koni ( swojego też mam),będziemy budować stajenkę i tam będzie miejsce na podwójny garaż.Więc sama rozumiesz ,że szkoda tej powierzchni mieszkalnej, w naszym przypadku,przeznaczyć na garaż.Ten pokój bedzie pełnił funkcję pokoju do pracy a w razie konieczności pokoju gościnnego.Ale o tej pralni na górze ja też pomyślę ,bo my podnosimy ściankę kolankowa o dwa rzedy pustaków ceramicznych,więc może tez bedzie na to miejsce.Pierwotnie myślałam,że wygospodaruję miejsce w kotłowni na dole,ale zobaczymy.

bonia3
24-08-2006, 16:54
czytam te wasze posty i leb mi puchnie tyle zmian ale jak do tej pory lapie czacze co i jak zmieniacie. wychodzi na to ze ja jednak zmieniam bardzo malo, bo nie mam spizarni, pralni itp. no ale kazdy kroi neptuna na swoje potrzeby - u nas w domu zapraw sie nie robi wiec spizarka zbedna, pralka bedzie u nas w lazience, bo na taras blisko a tam zamierzam suszyc pranie. powiem wam w zaufaniu ze jakos luzno podchodze do planowania wnetrze itp - co niektorzy maja juz pelen plan w glowie, prawda Jaszczurka? :wink: pewnie jak zblizy sie godzina P (przeprowadzka) to dostane kociokwiku i zaplatania umyslowego ale co tam jakos to bedzie, nie?
trzymta sie neptuniaki

jaszczurka
24-08-2006, 18:12
To prawda , ja mam gotowy plan choc jeszcze budowa nieskonczona.współpracuje ze znajomą dekoratorka i ona mnie prowadzi przez swiat"" mody""w wykanczaniu wnetrz,Układ funkcjonalny mialam juz zrobiony przed rozpoczeciem budowy,teraz jestem w fazie projektu oswietlenia i sufitów,tak szczerze mowiąc to elektrykę robi sie juz pod konkretną koncepcję a, przynajmniej tak powinno byc-moim zdaniem,bo potem moze sie okazac ze uklad mebli nie pasuje pod gniazdka,oswietlenie itp.Dlatego ja juz mam to zaplanowane.To co pokazalam na rzutach to tylko zarys funkcjonalny ,szczegoly ustalac bedziemy potem,przy wykanczaniu,ale uklad juz sie raczej nie zmieni.Ja musze przyznac ze chcialabym spizarnie,no ale coz jak nie ma jej w domu to trzeba ja wykombinowac i wiem gdzie ja zrobie ale bedziecie sie śmiać hahaha ja sama sie smieje , ale pomysł jest dobry.Zracji tego ze robie przetwory domowe-bez przesady ale zawsze cos tam powekuje,potrzebuje chłodnego ciemnego miejsca i takim własnie bedzie kanał-czyli mini piwnica w garażu(taki plan)a czy dojdzie do skutku?juz powiedzialam meżowi jak chcesz miec ogorasy i grzybki to masz przygotowac mi na to miejsce-zgodził sie hahaha.powiedzial ze zrobi regały i takie tam inne cuda zebym miala gdzie ustawiac słoiczki.Co o tym sądzicie drogie panie?dundela jak masz na imie?i gdzie sie budujecie?

dundela
24-08-2006, 19:15
jaszczurko!
Mam na imię Danka i budujemy się pod Nysą ,woj opolskie.Twój pomysł z kanałem jest swietny,tylko ,ze ja nie mam garażu tylko pokój. :(
Bardzo bym chciała wszystko zaplanować,tzn. ustawienie mebli itd ,ale jak narazie to "czarna magia".
Pozdrowionka dla wszystkich!

bonia3
24-08-2006, 20:48
dobra najnowsze fotki z placu boju:
okno, ktore widac to okno lazienkowe a z dziury wystaje ja, bo wyzej nie wejde bo sie drabin boje!
http://img371.imageshack.us/img371/1014/dscn1450ts8.jpg
a to pokoj nad kuchnia
http://img178.imageshack.us/img178/9888/dscn1452cj8.jpg
a takie mamy drzwi
http://img243.imageshack.us/img243/7057/dscn1458xf0.jpg
a pokoj nad salonem jest strasznie duzy, Danka twoj syn bedzie happy, bo chyba on bedzie tam urzedowal co?
http://img179.imageshack.us/img179/9924/dscn1451qb3.jpg
to narazie tyle :lol:

jaszczurka
24-08-2006, 21:23
bonia uspokuj sie,troche wolniej bo nas wszystkich w kompleksy wpędzisz!az mnie cos bierze jak mysle ze przez miesiac nic nie bedzie sie dziac u mnie na budowie! :evil: Danusiu ty sie nie martw o spizarnie-masz tyle trawy w kolo ze mozna wolnostojącą postawic heheh.Moze i ty sprobuj zasiegnąć wiedzy u dekoratora,ja mialam tylko problem z kominkiem, nie wiedzialam czy bedzie dobrym pomyslem zrobic go na długości 2/3 pokoju oddzielajac nim salon od jadalni ,i dlatego przejechalam sie do profesjonalisty(ale niestety nie był to dobry pomysł,za krotki pokoj), a ze cene aranzacji zaproponowala dobrą to powierzylam jej zaprojektowanie całego wnetrza (podział funkcjonalny,elektryka,oświetlenie,projektowanie mebli,podłogi,scian ozdobnych, kolory, firanki, dosłownie wszystko,nawet witraz na oknach mi zaprojektuje- w sypialni i łazience, ona jeździ po sklepach i szuka wszystkiego ja tylko jade i zatwierdzam jej propozycje)za 1m bierze 25zł.Nie robi mi tylko 3 pokoi na gorze,stwierdzilam ze nie potrzebna mi pomoc w ich urzadzaniu.

dundela
25-08-2006, 10:55
Jaszczurko (a jak masz na imię?)!
Też już myślałam o tym ,żeby zasięgnąć rady projektanta wnętrz,tylko nie wiem czy w tej dziurce,jaką jest Nysa ,kogoś znajdę,zobaczymy!
Bogna-ten wielki pokój na górze miał byc jednej córki,teraz negocjujemy z nią,żeby odstapiła go Mateuszowi,bo ten musi się zmieścić ze swoją hodowlą świnek,Mam nadzieję,że się uda!
Wyobrażcie sobie,że dzisiaj się wreszcie rozstrzygnęła sprawa ekipy budowlanej! Rozmawialiśmy z jednymi,to powiedzieli 60 tys. z dachem!!! Ale jeszcze w tym roku by zbudowali. Ale jeszcze coś mnie tknęło i wczoraj rozmawiałam jeszcze z jednymi,do których terminy ludzie rezerwują juz pod koniec przyszłego roku!Ale jest to najlepsza ekipa.I powiedzieli 24 tys za stan surowy,a po nich przychodzą najlepsi od dachu i ich cena to 12 tyś.! Więc to o 24 tys mniej,i na dodatek będą robić najlepsi w naszym rejonie.I ostatecznie robimy tak: w tym roku wyleją ławę i podciągną fundament i zaraz na wiosnę nas biorą pierwszych do budowy!Wiecie jak się cieszę? Wolę trochę poczekać ,ale mieć zbodowane naprawdę przez profesjonalistów.

dundela
25-08-2006, 10:57
Acha,Bogna-zapomniałam Ci napisać,że u nas takie okno łukowe jak w pokoju nad kuchnią i łazience kosztuje ok.1500 zł.Popatrz jaka różnica w cenie :(

jaszczurka
25-08-2006, 10:57
wiecie co pomyslalam sobie ogladajac rzut poddasza? ze w zasadzie to mozna do pralni wchodzic z pokoju nad garazem o ile okazałoby sie ze przejscie jest zbyt niskie, nawet korzystanie z ów pralini byloby wygodniejsze wchodząc z pokoju, na prawo np.pralka na lewo suszarka na wprost okno, i łazienka ładniejsza by była-bez dodatkowych drzwi.musze sie przejechac na budowe i zobaczyc jak szeroka jest (bylaby pralnia)według mojego rysunku.Do uslyszenia niebawem- pewnie wieczorem hahaha

jaszczurka
25-08-2006, 11:00
no prosze co za mile spotkanie na forum dundela :D w tym samym czasie :lol: Ja mam na imie sylwia,monika ,kinga hahah

jaszczurka
25-08-2006, 11:04
a u mnie łukowe okna tez nie są az tak drogiel. Danusia Nysa to dziura?! spojrz na mapę jaka jest Orneta , albo spytaj Magi hahah to ci powie
:wink: trzeba ruszyc dalej ,gdzies gdzie są tacy magicy
12 tyś za dach?ale z dachowka?

Skarbnik
25-08-2006, 11:43
Witam !
Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.
Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:
I. Układ rodzajowy kosztów:
- materiały,
- energia (en. elektr., woda),
- usługi sprzętowe i transportowe,
- usługi budowlane,
- pozostałe usługi,
- wynagrodzenia,
- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),
- pozostałe koszty

II. Koszty wg. miejsc powstawania:
A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,
B. Koszty budowy fundamentów,
C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,
D. Koszty stropu,
E. Koszty dachu,
F. Koszty instalacji
G. koszty wykończenia

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jacek Zahorski
Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK
67-200 Głogów ul. Parafialna 11
tel: 605-668-060, www.e-skarbnik.pl
e-mail: [email protected]

dundela
25-08-2006, 15:05
To byłoby zbyt piekne,Jaszczurko,żeby 12 tys. kosztował dach z dachowką... To cena za robociznę całościową dachu.
Ja tez już myślę o przejściu z pokoju nad salonem do łazienki,bo ja ten pokój będę mieć powiększony.Ale też wolałabym żeby tylko kawałek "ukraść " temu pokojowi ,a wejście mieć od łazienki.Zobaczymy-muszę pogadać z naszym architektem.
Pozdrowionka dla wszystkich!
Bogna-macie już przykryty dach? Pisalam do Ciebie na g-g :)

bonia3
25-08-2006, 20:48
mamy dach ofoliowany, nabite laty i kontrlaty i polozona jedna sztuke dachowki! ale czemu jedna tego nie wie nikt... :wink:
u nas te nieszczesne lukowate okna kosztowaly 2600 za jedno!! wiec zrezygnowac z nich bylo trzeba :(
a tak ogolnie to pojawil sie u nas w domu kot zwany Czarkiem lub prezesem, niestety suczydlo srednio jest zadowolone, moze przywyknie..

jaszczurka
26-08-2006, 10:15
O Boże głowa mi puchnie od waszych cen! 12 000 za zrobienie więźby?czy nawet z odeskowaniem z opapowaniem,u nas to za 3500-4000zrobimy :wink: to moze podesle wam ekipe co hehe,dacie im opierunek i wyzszą stawke niz u nas co?nawet jakbyscie mieli im zapłacic x2 to i tak jeszcze 4000 w kieszeni.Bonia a trzebabyło przyjechac do mnie na kawe to i okna bys przy okazji kupila :wink: A ten pan to forum pomylil?
a zeby ocenić przejscie z łazienki do pralni to nie trzeba pytac architekta tylko Bonie bo ma juz dach,tylko ze ona nie wlezie bo drabin sie boi :lol:

jaszczurka
26-08-2006, 10:29
Dundela moze podaj na forum swoj nr.GG mielibysmy wszyscy lepszy kontakt-co? :wink: albo jak nie chcesz to napisz do mnie-moj jest podany

dundela
26-08-2006, 13:37
Cześć Jaszczurko!
Jak mi powiesz jak to zrobić,żeby numer g-g był cały czas na dole,tp bardzo chętnie to zrobię :):):)
A mój numer 7306378
A jezeli chodzi o ten dach to źle zrozumiałam Twoje zapytanie.Cena dotyczy całościowego dachu z rynnami,z obróbką kominów i polożeniem dachówki.
U Ciebie ile to by kosztowało?

jaszczurka
26-08-2006, 17:30
u mnie podobnie tzn troche mniej.mysle ze w 10.000 sie zamknie, ale my na razie nie kladziemy dachowki ,kupimy ją w zime-bedzie tansza zapewne i na wiosne połozymy.a zeby było widac nr gg i jakis opis musisz wejsc na profil i tam sa ustawienia

dundela
26-08-2006, 17:41
Piszę ,żeby sprawdzić czy się udało z tym g-g :( My dachówkę też kupujemy w zimie :)

Magi77
26-08-2006, 19:06
Witajcie Dziewczynki!!!
Dawno mnie nie było, a tu taki ruch jak na ulicach w Warszawie :lol: .
Wyurlopowałam się, jak widać odwiedziłam Sylwię (buziaczki Kochanie!!!!!), ale już jestem z powrotem i odwiedzam Neptunkowe forum.
Dzisiaj byłam na budowie, stemple wyjętę (dopiero teraz widać rozmiar pomieszczeń), wylany taras i schody, mam już nawet kwietnik :D
Jutro postaram się wkleić zdjęcia, bo niby to tylko taras ale zmiana jest ogomna. Dzisiaj też wybieraliśmy blachę na dach, zdecydowaliśmy się na blachę Planijj Smart albo Dom Budu Sarę, co do koloru to jeszcze negocjujemy ale będzie albo czekoladowo-brązowy albo ciemno wiśniowy. Widziałam dzisiaj też niedaleko mojej działki dom który wykończony jest piaskowcem i z piaskowca ma ogrodzenie, wygląda super (może jutro go sfotografuję i wrzucę zdjęcia na forum).
Witam serdecznie następną kobietę w naszym gronie :D :D :D
Odezwę się niebawem :D

dundela
26-08-2006, 20:35
Magii-please!!!
Wysyłałam Ci wiadomość na priva-proszę,odpowiedz!:)

jaszczurka
26-08-2006, 21:41
czesc Magunia kochanie,widzialas piaskowiec?to koniecznie wklej bo ja chce tez obłozyc chate piaskowcem-a raczej łupkiem(są tez odlewy betonowe imitujace łupek juz w kolorze)nie bierz wisniowej blachy-pliiiis czekoladowa ładniejsza :wink: nuie pasuje do naszego neptunka słyszysz!!!hahahhzartuje weź ktora ci sie podoba, gadam tak bo nie lubie tego koloru.Buziaki, a chyba przeskocze do wyzszej rangi po tym poscie :lol:
jest! juuuupi!

dundela
27-08-2006, 10:09
A co powiecie na to ?
http://www.kamiensosnowiec.pl/index.html
:D :D :D

jaszczurka
27-08-2006, 12:28
Danusia to własnie to! ale czad, ten ciemny grafit naturalny łupek-extra,jak bede miec czarną dachowke to zrobie wlasnie ten kolor i jasnozółte sciany.albo beżowy łupek a sciany to nie wiem hahah.ciekawe jaka cena tego?

Tomek&Krysia
27-08-2006, 21:23
Witamy, witamy ponownie. Nasze efekty po tygodniu prac: dach opapowany, centralne rozprowadzone, "serce" domu, czyli piec, obsadzony. W załączeniu parę zdjęć:

Piec:
http://images2.fotosik.pl/142/ca70a7ca07605d7e.jpg (www.fotosik.pl)

A tu widok z salonu na hol i kuchnię:
http://images3.fotosik.pl/141/9822390c0f5167a5.jpg (www.fotosik.pl)

I kawałek kuchni:
http://images2.fotosik.pl/142/f77a179b6e4a0ded.jpg (www.fotosik.pl)

Od jutra zaczynają wylewać wylewki - posadzki. Pozdrawiamy wszystkie Neptunki - niech się pną do góry.

dundela
27-08-2006, 23:41
Witajcie!
Jak u Was już fajnie! I wydaje się tak blisko końca!
Na kiedy planujecie przeprowadzkę? Pozdrawiam!

Tomek&Krysia
28-08-2006, 00:11
Witajcie!
Jak u Was już fajnie! I wydaje się tak blisko końca!
Na kiedy planujecie przeprowadzkę? Pozdrawiam!

No hej! Mamy wielkie plany i ambicje wprowadzać się już w grudniu. Nie mamy wymagań, aby od razu wykończyć całe wnetrze domu, wystarczy nam na początek salon, kuchnia i łazienka. I tak będzie to dla nas komfort, w porównaniu z tym, co mamy teraz. Myślę, że jak w tym tygodniu wstawią nam jeszcze okna, drzwi wejściowe i garażowe - półmetek prac będzie już za nami.

jaszczurka
28-08-2006, 09:06
hej, to wy Krysiu nie macie jeszcze okien wstawionych? a na podłodze juz instalecje i piec i całą tą resztę? musicie tam chyba nocować albo stroz macie?dla przestrogi cos wam pokaze -jak mi sie uda.
http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/F1020013.jpg
a tak potem.
http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/Zniszczenia/100_0229.jpg
to link do zdjecia.
http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/Zniszczenia/100_0232.jpg
tez nie mieli okien a zrobili cała instalację i to efekty -straszne co?to dom Kirkrisa.
krysia co w salonie bedzie?podłogowka czy grzejniki?
a! myslalam że tylko ja po nocach nie spie a, tu sie okazuje ze nie(chodzi mi o godz pisania postów) :lol:

Grzesiek Kraków
28-08-2006, 12:03
Witam Panie!
chwilke mnie nie było ale odwiedziłem budowe Bagdana i mam pewne zastrzeżenia co do pomysłu na pralnię z wejściem z łazienki na górze. są tam tak niskie skosy że ani ja ani żona nie chcemy się tam przeciskać (oboje mamy trochę ponad 180cm). w ogóle sufit jest cały w skosach.nie widziałem tam miejsca na półokrągłą wannę jak to jest zaznaczone na rzucie poddasza. na szczęście my chcemy mieć prostokątną;). Bogdan też wprowadził kilka zmian. wydzielił miejsce na garderobę w jednej sypialni na górze ( tam gdzie planowałyście pralnię), poszerzył garaż, wydzielił spiżarnię i kilka innych. Zastanawiałem sie nad tą nieszczęsną pralnią i pomyślałem że możeby tak zrezygnować z tej mini garderoby na dole i w jej miejsce dać ubikację, zlikwidować ściankę między łazienką i ubikacją oraz przesunąć drzwi wejściowe do łazienki w stronę hallu. wtedy łazienka będzie miała prawie 7m2. Możnaby wtedy dać pralkę przy oknie i obok suszyć pranie. Ciekawe co to mój projektant. Apropos salonu... w pierwotnej wersji jest on za mały, zwłaszcza że musi się w nim zmieścić spory stół bo w miejscu gdzie kuchnia łączy się z hallem absolutnie nie ma na to miejsca! Na pewno będziemy chcieli powiększyć salon... ale czy trzeba to robić kosztem tarasu?? Myślałem nad przesunięciem ściany północnej(tej bez okna) oraz poszerzeniem salonu.Co Wy na to drogie panie??

Magi77
28-08-2006, 12:29
Witam ponownie!!!
Daniusia odpisałam Ci na priva. Sylwia-nie ma jeszcze zdjęć tego domu z piaskowcem ale postaram się niebawem zrobić. A oto obiecane zdjęcia Mojego Neptunka z tarasem i schodami oraz zdjęcia ze środka bez stempli.
A oto taras:
http://img84.imageshack.us/img84/8745/tarasje4.jpg
A to wejście:
http://img169.imageshack.us/img169/6268/wejscierk2.jpg
A to kuchnia z hollem:
http://img89.imageshack.us/img89/7348/kuchniaodsalonunu9.jpg
i sama kuchnia:
http://img228.imageshack.us/img228/4103/kuchniadt1.jpg
A to salon:
http://img246.imageshack.us/img246/3990/saloniz7.jpg

http://img246.imageshack.us/img246/131/salonodkuchnijk9.jpg

Dziasia zaczynają stawiać więźbę, ale się będzie działo :P :D Buziaki

Magi77
28-08-2006, 12:37
Apropos salonu... w pierwotnej wersji jest on za mały, zwłaszcza że musi się w nim zmieścić spory stół bo w miejscu gdzie kuchnia łączy się z hallem absolutnie nie ma na to miejsca! Na pewno będziemy chcieli powiększyć salon... ale czy trzeba to robić kosztem tarasu?? Myślałem nad przesunięciem ściany północnej(tej bez okna) oraz poszerzeniem salonu.Co Wy na to drogie panie??

Witaj!!
Większość z Nas w jakiś sposób salon powiększyła, Sylwia kosztem tarasu a ja przesunęłam ścianę północną o cały załom z tyłu. Wkleiłam zdjęcia, więc możesz zobaczyć jak to wygląda. My stół mamy zamiar postawić właśnie w powiększonej części przy oknie, a w powstałych wnękach mam zamiar postawić np. kredens i regał z półkami np. na książki, gazety itp. W pierwotnej wresji salon rzeczywiście jest malutki, chociaż jak wybierałam projest to twierdziłam że 27 m2 to strasznie dużo i spokojnie wystarczy, bo teraz mam 16m2 i jakoś się mieszczę :o Ale okazuje się w trakcie budowy że jednak 27 m2 to malutko.
Pozdrawiam

jaszczurka
28-08-2006, 13:00
hej, spokojnie ja tam nie musze na sile miec pralni mi wystarczy łazienka na gorze,wydzielenie pralni to tylko 2 opcja .co do wanny pod oknem tez mam watlipwosci czy sie zmiesci narozna tym bardziej ze ja mam drzwi balkonowe i musze miec dojscie do nich,ale my raczej tez wstawimy owalna nie wiem jeszcze,czy bogdan ma podniesioną sciankę kolankową?moze dlatego ma takie ostre skosy?grzesiek to ty powinieneś wybrac dom -kostka przy takim wzroście hahah absolutnie bez skosów :roll: Magi a ty skad piszesz?w pracy cię niet!
A! nie powiększyłam salon kosztem tarasu ,będzie taras tylko troche bardziej wysuniety, ide dzis do swojej pani architekt porozmawiac o projekcie zamiennym w ktorym byłaby powiekszona kotłownia, nie ma bata musi być wieksza i juz

Magi77
28-08-2006, 13:10
A witaj Kochanie!!!

Ja jestem w domku, jeszcze dzisiaj mam urlop :D

jaszczurka
28-08-2006, 15:12
myslalam ze nie masz neta w domku? to pisz do mnir na gg jakby co-buzka
:wink:

dundela
28-08-2006, 15:39
Apropos salonu... w pierwotnej wersji jest on za mały, zwłaszcza że musi się w nim zmieścić spory stół bo w miejscu gdzie kuchnia łączy się z hallem absolutnie nie ma na to miejsca! Na pewno będziemy chcieli powiększyć salon... ale czy trzeba to robić kosztem tarasu?? Myślałem nad przesunięciem ściany północnej(tej bez okna) oraz poszerzeniem salonu.Co Wy na to drogie panie??[/quote]

My powiększamy salon na szerokość o 1 m,tak zrobiła Bonia ,widzieliśmy to u niej i jest teraz naprawdę duży.Kosztem tarasu nie poszerzamy. Bogdan podniósł ścianę kolankową tylko o jeden rząd pustaków (też odwiedziliśmy jego budowę ) ,my podnosimy o 2 rzędy ,więc będzie wyżej.Przeczytaj moje wcześniejsze posty,napisałam jakie zmiany wprowadzamy.Bogdan spiżarkę wygospodarował kosztem kuchni (jeżeli dobrze pamiętam ), a my to robimy kosztem wiatrołapu.

dundela
28-08-2006, 15:40
Tez mi coś za bardzo nie wyszła ta odpowiedź z cytatem :(
no trudno - to jest do Grześka

dundela
28-08-2006, 16:11
Kochani!
Tak mi się żal zrobiło,że Wy już wklejacie takie piękne zdjęcia Neptunków,że postanowiłam wkleic chociaż narazie zdjęcie miejsca ,gdzie stanie nasz Neptunek! :):):)
Taki będę mieć widok z salonu ,z tyłu domu ,na las :)
http://images1.fotosik.pl/151/fd63bb8807d7247a.jpg (www.fotosik.pl)
W oddali , tam biegają nasze dwie psiunie!
http://images2.fotosik.pl/142/70fc251f228add7d.jpg (www.fotosik.pl)
Przyszła łąka (ok.0,80 ha) na pastwisko dla koników:)
http://images3.fotosik.pl/142/bc7a7d3bc034b403.jpg (www.fotosik.pl)
A to zachodnia strona działki
http://images1.fotosik.pl/151/0f887b7c92f63a59.jpg (www.fotosik.pl)

Ciężko mi pokazać dokładnie całą działkę ,ponieważ w całości to 2,50 ha :D :D :D

jaszczurka
28-08-2006, 20:29
o Boshe!!! Dundela teraz tosię kompleksów nabawimy!gdzie my do ciebie z tymi dzialeczkami..........czy ta dzialka jest uzbrojona? czy wszystko trzeba ciągnąć z daleka?Nie no jest piekna ja oszaleje ,klaustrofobi sie na swojej nabawie :cry:

dundela
28-08-2006, 20:45
Nie przejmuj się,Jaszczurko!
Ale jak zrobie imprezę i przyjedziecie do mnie -to bedzie gdzie szalec!!! Prawda??!
Słonko-nie ma żadnego uzbrojenia,ale już mamy zgody i umowy z energetyką i wodociągami i bedziemy ciągnąć.Troche tego będzie ale damy radę!!
Fakt,jest fajne miejsce,i mamy jeszcze strumyk na działce,więc jakiś stawik czy coś takiego też się zrobi.
Mnie się strasznie podoba miejsce Bogny-jest cudowne! Oni to mają prawdziwy las-iglasty! Bo nasz to jest raczej liściasty,jest tylko parę drzew iglastych.Ale ogólnie to czuję,że to właśnie bedzie to nasze miejsce na ziemi! :D :D

Magi77
28-08-2006, 21:28
No rzeczywiście wielka i piękna ta Wasza działka Dundela :D Nasze działeczki to malusie, moja ma tylko 865 m2. Ale za to za ogrodzeniem mam zaraz las, a za laskiem Kanał Królewski(Żerański). My dużych zwięrząt hodować nie będziemy :D , mam też ziemiowstręt, to kwiatków ani warzyw sadzić też nie będziemy, więc tyle metrów wystarcza.

Sylwia mam net w domku, ale mój stary takie zabezpieczenia antywirusowe porobił że mi gg nie działa. :-? Ale już jutro będę w pracy :( , to sobie poplotkujemy.
U nas już cieśla do więźby przybył, zaczęli robić ale za to pan od drewna coś nawalił i nie ma wszystkiego :(

W niedzielę jestem umówina z Asią i Adamem z Marek na oglądanie mojego Neptunka (Oni jakoś mają zaczynać budowę niedługo).
Pozdrawiam

jaszczurka
28-08-2006, 22:19
Magi biedulko powiedz staremu że mu wpierdziele jak nie zainstaluje ci gg!pewnie w programie antywirus,zablokowal uruchomienie tejze aplikacji czyli gg.juz ja mu pokaze :evil: niech no tylko tam wpadne -z twoją szczotką oczywiscie :roll: A ja tam na jesien sadze świerki na działce-zobaczycie za gora 5lat bedę miec maly las! Dundela trzymam cie za słowo

Tomek&Krysia
29-08-2006, 00:27
hej, to wy Krysiu nie macie jeszcze okien wstawionych? a na podłodze juz instalecje i piec i całą tą resztę? musicie tam chyba nocować albo stroz macie?

krysia co w salonie bedzie?podłogowka czy grzejniki?
a! myslalam że tylko ja po nocach nie spie a, tu sie okazuje ze nie(chodzi mi o godz pisania postów) :lol:

Cóż, wiemy, że idziemy na duże ryzyko. Jednakże do tej pory (odpukać wiadomo w co), nic złego się nie stało. Prawdopodobnie zawdzięczamy to okolicy w której budujemy dom. Obok nas budujš się dwaj inni sšsiedzi, u nich też spokój. Niestety, nie dało się inaczej dobrze zharmonizować prac. Ale już chyba wreszcie w tym tygodniu, przyjadš okna i wszystkie drzwi zewnętrzne. Na pewno poczujemy się odrobinę spokojniejsi.
Podłogówkę ułożyliœmy tylko w holu, kuchni, WC na dole, oraz w łazience na górze. Pozostałe pomieszczenia - oczywiœcie będš grzejniki. Całe szczęœcie, że te rurki, dziœ zaczęła pokrywać wylewka.
He, he - i na koniec: po nocach to piszę raczej tylko ja - Tomek, żonka sobie słodko œpi. Hm... jak mi się uda, to za chwilę wstawię pod nikiem moje zdjęcie. Pozdrawiam.

Tomek&Krysia
29-08-2006, 01:02
Jeszcze na dobranoc. Takie oto piękne stworzonko udało mi się utrwalić na naszej budowie:

http://images4.fotosik.pl/106/9855a8c224aea8a7.jpg (www.fotosik.pl)

Ukłony w kierunku "jaszczurki" :wink:

jaszczurka
29-08-2006, 10:41
przeciez to ja! a co masz na rączce?

Tomek&Krysia
29-08-2006, 12:52
przeciez to ja! a co masz na rączce?

He, he - niestety, nie jest to jaszczurka, to tylko taki mały smoczek (ale nie wawelski).

dundela
29-08-2006, 13:29
Dziewczyny!
Gdzies wcześniej przeczytałam,że robicie kuchnie murowane.Jestem też tym zainteresowana,jak macie linki do jakichś stron to,proszę, podeślijcie!

dundela
29-08-2006, 13:30
a ja jeszcze Wam coś takiego podsyłam ! :D :D
http://www.e-komp.com.pl/index.php?id=21

jaszczurka
29-08-2006, 15:25
A wiesz Tomek moje miasto w herbie ma smoka :lol:
chcialabym mieć małą jaszczureczkę ale mąż mi nie pozwala :cry: trudno .Dundela fajne oswietlenie ale nie wydaje ci sie ze do dyskoteki bardziej pasuje?albo kawiarenki?przynajmniej to nie w moim stylu, ja wole minimalizm,proste formy kształty,zadnych fal na suficie,pamietajcie kazde załamanie robi w zaleznosci od swiatla-cień a ja nie lubie cieni :o panie smoku a w ktorym miejscu bedą grzejniki?chodzi mi salon

bonia3
29-08-2006, 15:26
Danka masz racje, ja chce miec kuchnie murowana, tylko ze nie bede jej okladac plytakami, bo bede miec cegly ozdobne z robena, fronty beda chyba brzoza velvet - bodajze plyta mdf, a blatu jeszcze nie wybralam.
obliczylam ze na kuchnie bede potrzebowac okolo 350 szt ladnej cegly a reszta zwykla - bo ta ladna bedzie szla tylko od frontu a ta zwykla bedzie robic tyly szafek. jak juz cos bede miec to pokaze na forum, a linkow zadnych nie znam.
postawiono u mnie juz na gorze scianki dzialowe -marcin pokoj nad salonem chce na stol bilardowy przeznaczyc - ciekawe za co kupi :lol: - bo jest taki duzy, a lazienka.....kto to umyje.....
Danka ale ty normalnie bamber jestes, bo tyle masz gleby!!to te moje 2,5tys m2 to pikus...

dundela
29-08-2006, 15:39
A wiesz Grześ moje miasto w herbie ma smoka :lol:
chcialabym mieć małą jaszczureczkę ale mąż mi nie pozwala :cry: trudno .Dundela fajne oswietlenie ale nie wydaje ci sie ze do dyskoteki bardziej pasuje?albo kawiarenki?przynajmniej to nie w moim stylu, ja wole minimalizm,proste formy kształty,zadnych fal na suficie,pamietajcie kazde załamanie robi w zaleznosci od swiatla-cień a ja nie lubie cieni :o panie smoku a w ktorym miejscu bedą grzejniki?chodzi mi salon

Ja myślałam o takim oświetleniu tylko nad wanną w łazience,albo nad łóżkiem w sypialni... :wink: :wink:

dundela
29-08-2006, 15:40
Bonia!
A ktoś Ci robił projekt tej kuchni? Czy sama wymyślałaś? A co ze sprzętem pod zabudowę?

Aleksandra W.
29-08-2006, 17:52
Śliczne te Wasze zdjęcia! i taras u Magi i w ogóle wszystkie Neptuny są piękne, nie wspomnę już nic o maluczkiej działce Danusi.... Nasza działka ma 16 arów, z tyłu i z boku sady,sady,sady. Jest szansa, że dokupimy kawałek sadu, jak się uda to zaproszę na śliwki :D

Tak sobie czytam co piszecie i popadam w między rozpaczą a przygnębieniem- my nie poszerzamy salonu ani go nie wydłużamy, czy w tej kuchni (holu) absolutnie nie ma miejsca na stół??? :(

Danusia, mam nadzieję że uda mi się wkleic linka na wątek, w którym jest mnóstwo cudownych zdjęc łazienek i kuchni. Oglądanie tego wszystkiego chyba z tydzień mi zajęło, bo wątek długaśny (coś ok. 48 stron), ale naprawdę warto.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=36380&highlight=neptun&sid=091613207025443b68337b0022e02ffc

jaszczurka
29-08-2006, 19:28
Olu nie łudz sie-nie ma miejsca w kuchnio-holu, bo zaraz są schody.chyba ze zrobisz kat na stół jeszcze w kuchni, ale przeciez ty nie budujesz jeszcze, wiec mozesz to na tym etapie jeszcze zmienic :lol:

jaszczurka
29-08-2006, 21:07
Jeśli chodzi o kominek:
podoba mi sie ten kominek jest prosty ładny kamień,marmur brecia.
http://sukiennik.net/dom/pictures/49kominkowy.jpg
a kuchnia taka ,mam zaprojektowana juz podobną ,tylko dłuzszy ten monolit jest,tworzą go zaczynając od okna-lodówka,piekarnik z mikrofala w jednym słupku, szafa 2drzwiowa,a na końcu slupek cargo.po oknem zlew i zmywarka.po lewej kuchenka.mebelki takie wlasnie proste.(czekolada-bianco)
http://sukiennik.net/dom/pictures/54kuchnia.jpg
http://sukiennik.net/dom/pictures/53kuchnia.jpg
co o tym sądzicie?
Tomek weż chociaż pozabijaj dechami te dziury okienne i drzwi! bo sama ci ten piec ukradne,wiesz ze forum moga czytać jacyś cholerni złodzieje?

Magi77
30-08-2006, 08:49
Witajcie!!!

Przeglądam tak te wątki z aranżacjami wnętrz i dostaję oczopląsu, już sama nie wiem co mi się podoba :o
Wczoraj byłam na budowie, więźba powstaje ale są problemy z dostawcą drewna, bo Pan nie potrafi przyciąć krokiew na odpowiedni wymiar. Jak wczoraj patrzyłam jak Ci moi robotnicy mordowali się z tymi wielkimi, ciężkimi krokwiami i jak chodzili po nich to mi serce stawało :o
Mój chłop ma nową wizję, co do słupa podtrzymującego dach nad tarasem, wymiślił sobie, że będzie z bala okorowanego i w ten sposób mam drzewo na tarasie :D :o , jak będę maiała zdjęcie to Wam pokaże. Na razie nie wygląda to dobrze, zobaczymy jak będzie jak powstanie całość. :D
Poza tym modlę się o prąd, żeby podciągnęli, bo chciałabym ciągnąć prace dalej, bo czas mnie nagli :wink: :wink: :wink:
Pozdrawiam

jaszczurka
30-08-2006, 11:27
Magi kochanie u mnie prądu jak w moskwie rakiet hihiih-jakby co.(właśnie dzwonił pan z ZE i kazał mi przyjechać w środe za tydzień z walizką pieniędzy i podpiszemy umowe przyłączeniową, mowi ze do konca pażdziernika nas podłączą)poki co mamy prąd z warsztatuNie gadaj takie słupy z bali fajnie wyglądają a jak jeszcze są powyginane-extra.My zrobimy wiate na samochód wlasnie z takich-przy garazu.Ale pogoda!leje.....a niech leje i strop podlewa :lol: My zanim jeszcze kupilismy projekt to mielismy juz wyciete pod wymiar krokwie na więźbę-nieżle co?to nasz 1 nabytek związany z domem :roll:nawet dzialke kupilismy pozniej haha.

bonia3
30-08-2006, 19:31
a teraz pare zdjec w tym jak zwykle ja wystajaca z dziury, bo najgorsze sa te ostatnie stopnie drabiny- dygot kolan i poty :(
wejscie do pokoju nad salonem
http://img178.imageshack.us/img178/4159/dscn1483co2.jpg
imponujaca lazienka
http://img178.imageshack.us/img178/9855/dscn1478xt7.jpg
widok z lazienki na pokoj nad garazem
http://img161.imageshack.us/img161/7159/dscn1479cw4.jpg

Magi77
31-08-2006, 08:01
Boniu Kochana, widzę że mamy podobne podejście do chodzenia po drabinach :D Ja też przez długi czas nie wchodziłam na górę i też podziwiałam widoki z tego miejsca. Ale ostatnio moi mili panowie zmajstrowali taką drabinę, że hoho z wystającym jednym drągiem w górę i teraz mam się czego złapać, żeby zejść, więc strach przezwyciężyłam i jestem teraz częstym gościem na poddaszu :D :D :wink:
Bądz twarda :D
Pozdrawiam

jaszczurka
31-08-2006, 12:25
Dziewczyny nie robcie siary!jak ja wlazlam w szpilkach po drabinie na pietro i nie spadlam to i wam nic sie nie stanie,ale musze przyznac wejsc jest łatwiej niz zejsc hahah.Moj kochany mąż stał na dole i czekal az sie zkotłuje na dół :lol: ale bylam dzielna i dalam rady/e?Kurcze jak mnie wkurza , że nic sie u mnie nie dzieje!zamowimy chyba ogrodzenie -imitacja łupka -betonowe :cry: ale coż musze sie od sąsiada-wiochmana odgrodzic,jakos nie mam ochoty patrzec na jego śmietnik, dobrze ze miedzy nami jest jeszcze droga-według mapy ,mysle ze ze 4m co najmniej kazą mu uprzątnąć tego bajzlu.

dundela
31-08-2006, 13:01
Szkoda Sylwia,że mieszkasz tak daleko,bo mogłabyś zamówić takie ogrodzenie u nas- mój małżonek jest producentem :D
Rozmawiałam wczoraj z Bogdanem (beesikiem) na g-g,jeszcze nie mieszkają ,mówił że gdzies tak za 4 tyg. Poprosiłam ,żeby wkleił jakieś nawe zdjęcia,obiecał,że wklei.
A poza tym u nas zimno,deszczowo i obrzydliwie :evil: !!!

jaszczurka
31-08-2006, 19:51
Zartujesz Dundela,no popatrz szkoda szkoda, to moze jak juz mowa o ogrodzeniu to powiedz mi ile kosztuje takie przesło 3 m pełne wraz ze słupkiem?bo nie mam jeszcze rozeznania.Aja napisalam do Darka Rz zeby tez sie odezwal do nas,wkleil jakies zdjątka- obaczymy czy cos z tego wyniknie?u nas wczoraj lalo, a dziś nawet ładnie slonecznie tylko wiatr okropny.

dundela
31-08-2006, 21:23
Napisałam na g-g. Pozdrowionka!

jaszczurka
01-09-2006, 10:55
Dziękuje Dundela za odp.pójdę dzis do urzędu miasta zagadać z tą wysokością na 3m, mysle ze pozwolą wiedzą kto nieopodal mieszka,jak nie to 2,2 tez starczy, najgorsze ze w poblizu nie robią takiego ogrodzenia jakbym chciala i trzeba jechac daleko-takie uroki malych miasteczek , za wszystkim trzeba gdzies jezdzic.

ed-mar
01-09-2006, 13:11
Witaj Jaszczurko!!!
Ja co prawda nie buduję Neptunka, ale po sąsiedzku "Adrianę" z Archipelagu. Czyżbyśmy były sąsiadkami??? Ja buduję swój domek niedaleko bo w Dobrym Mieście, a w Ornecie czasem bywam u koleżanki. JAk cos to zapraszam na budowę:)))

Pozdrawiam
Edyta

jaszczurka
01-09-2006, 16:18
Witaj,no pewnie ze po sąsiedzku,24km mam do ciebie,szkoda ze nie Neptunka hahah byłoby fajnie ,blisko do podglądania, zaraz spojrze co to za projekt ta ''Adriana''wracam za chwile............................................ .................................................. .Nie moge znaleźć takiego projektu z archipelagu?A jak daleko prace są posunięte?czesto jezdze do olsztyna moglabym odwiedzic twoja budowe :wink:
Ok, juz wiem jak wyglada ten domek ,weszlam na forum budujacych Adrianę,ciekawy domek.

dundela
01-09-2006, 18:13
Sylwia-podaj linka na tę adrianę,bo nie mogę nigdzie znaleźć. :D

dundela
01-09-2006, 18:14
a wiecie,że na forum jest podawana zła godzina??

Magi77
01-09-2006, 18:16
Hej Dziewczynki i Chłopcy ( w mniejszości co prawda :D )

Prace przy więźbie powoli ale przesuwają się do przodu, właśnie niestety się dowiedziałam, że coś tam nie pasuje przy tych dorobionych daszkach :x , Sławek pojechał coś tam ustalać, a jutro ma przyjechać kierownik budowy, żeby zobaczyć co wykombinowali.
Do tego dziś na drodze dojazdowej na działkę zakopały się jakieś 2 ciężarówki, jedna co nam przywiozła piach, a druga id sąsiadów. :o Jak na razie to Sławek tylko uazem bez problemu tam dojeżdza :wink: :wink: :wink:
Mam też zdjęcia mojego drzewnego słupa na tarasie
http://img360.imageshack.us/img360/9381/balikjb0.jpg
A to Neptunek w całej okazałości, też po zmierzchu, bo jakoś mi się to zdjęcie bardzo podoba :D
http://img169.imageshack.us/img169/4057/ca322yif5.jpg
http://img58.imageshack.us/img58/9009/ca322yzmroklo3.jpg

A za cegiełkami mój Stary :D :D :D

jaszczurka
01-09-2006, 19:58
Sylwia-podaj linka na tę adrianę,bo nie mogę nigdzie znaleźć. :D
juz wklejam
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18069&highlight=
a co z ta godzina,moze masz nie ustawione w profilu czy gdzies tam trzebabylo podac jakim systemem czasowym,nie wiem ?

dundela
01-09-2006, 21:19
tylko sprawdzam tę godzinę :)

dundela
01-09-2006, 21:22
:):):)

dundela
01-09-2006, 21:25
:):):)

dundela
01-09-2006, 21:29
męczę się z tym czasem :(:(

dundela
01-09-2006, 21:30
:D nareszcie!!! wiecie,że mamy taki czas ,jak w poł. Afryce ? :)

dundela
01-09-2006, 22:36
Hej,Maggi!
Jaki fajny już Twój neptun! Tylko nie rozumiem dlaczego tak schowałaś swojego męża,że go w ogóle nie widać :):)?
Głowa mi puchnie od tego wszystkiego! Cały wieczór projektowałyśmy z Jaszczurką nasze wnętrza!! Można zwariować!!! Ale dużo pomysłów nam się razem podoba.
Bogna- co u Was? Czemu nic sie nie odzywasz?
Pozdrowienia dla wszystkich !

jaszczurka
02-09-2006, 09:41
za to ja pokaze swego mężulka :lol: takich chwil było niewiele-nie wiem jak u was ale budowa naszego domu to wielka próba! No ale już z górki-na szczescie(do wystroju mój totalnie sie nie wtrąca , wiec chyba spięc nie bedzie, chyba ze z ogrzewaniem-mamy rozne zdania :evil: )
http://img168.imageshack.us/img168/2940/img2741dp7.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/6002/img2739vg5.jpg
chcialam wam jeszcze jedno zdjecie pokazac-naszego domku- 1dom jaki wybudowaliśmy- nad jeziorem-dzialka do sprzedania jakby co(wraz z nim) hahaha.To ja z coreczka Magi-wiktorynką :lol:
http://img225.imageshack.us/img225/4238/dsc00812ir5.jpg

Magi77
02-09-2006, 21:22
Witajcie!!!

Żeby nie było, że Go chowam, to Wam pokażę mojego Starego razem ze swoimi dziewczynkami :D

http://img484.imageshack.us/img484/3928/rodzinkaca6.jpg

Dzisiaj przywiozłam swoją córcię z wakacji :D muszę się na nowo przyzwyczajać do Jej obecności :wink: :wink: :wink: (po dwóch miesiącach na wsi) :P
Więźba ma być skończona w poniedziałek, więc chyba w przyszłym tygodniu trzeba ją oblać :D Zapraszam serdecznie :D

Pozdrawiam

jaszczurka
03-09-2006, 11:46
Więźba ma być skończona w poniedziałek, więc chyba w przyszłym tygodniu trzeba ją oblać :D Zapraszam serdecznie :D

Pozdrawiam[/quote]
Hmmmmmmm?
dziewczyny jedziemy?!!!! :D :roll: :lol: .
ale pogoda dupna.....Nasz majsterek stawia teraz drugi dom,do nas ma przyjsc pod koniec wrzesnia.jestem zla ze tak moj maz sie z nim umowil!No ale coz tak juz musi byc.W srode jade do olsztyna do pani dekorator pokaze mi kafle jakie wybrala,musimy wybrac oswietlenie bo rozrysowuje kontakty, gniazdka,miejsca w ktorych bedą ''zwisy'',kolory nawet -niezle co?!kafle jakie wstępnie wybrala kosztują 120zl m2, i tu mi sie podoba jej praca-znalazla (mowi ze identyczne prawie) ale za połowe ceny!Mowie Wam nie sztuka cos zaprojektowac-sztuką jest to wykonać za rozsądne pieniądze, dlatego ja Dominice powiedzialam:nie stac mnie na wszystko z najwyższej półki, co najwyżej z górnej :wink:
Najbardziej się obawiam wykańczania kuchni,przeciez tam to z 20.000 bedzie mało!i lazienka górna(salon łazienkowy)połowa stanu surowego hahah.

bonia3
03-09-2006, 14:14
nie bylo mnie troche, bom zajeta ale teraz wam pokaze wielkiego zonka mojej ekipy budujacej - jak pisalam wczesniej zamienilismy projektowa plyte osb (w projekcie taka ma byc podbitka dachowa) na zabejcowane deski, ekipa zamiast poczekac na deski, do ktorych mialy byc przymocowane rynny wziela pociela nieszczesna plyte osb, zabejcowala na kolor nijak nie pasujacy i zamontowala...i oczywiscie zamontowala do niej rynny...jak Marcin to zobaczyl to az siadl....
efekt rozmowy z szefem ekipy- demontaz tej badziewnej plyty, montaz desek na to montaz rynien!!
oto zonk:
http://img478.imageshack.us/img478/5972/dscn1496yf5.jpg
ladna podbitka i ta obrzydliwa plyta!!!
http://img176.imageshack.us/img176/7495/dscn1495pg0.jpg
radze wam zmienic w projekcie ta plyte osb jest koszmarna!! uwierzcie!!

dundela
04-09-2006, 14:38
Faktycznie jest koszmarna! Tylko zastanawiam się co robić? Bo ta płyta jest nieprzemakalna i wiadomo o co chodzi.A jakby pomalować ją w kolorze dachu i rynien ? Co myślicie?

bonia3
04-09-2006, 15:35
niech cie reka boska broni!!! nie rob takiej kiszki!!
bo chocbys nie wiem jak pomalowala to strukture tej badziewnej plyty widac!!!! ta plyta w tym projekcie to pomysl z d....py
deska zabejcowana tez przetrzyma wode, co jakis czas walniesz nowa bejce i z banki! poza tym deska i osb inczej przyjmuja kolor wiec nigdy nie trafisz z kolorem.

Magi77
04-09-2006, 16:26
Witajcie!!!

Boniu a jakie rynny macie?? plastiki czy stalowe?? Plastiki podobno tracą kolor i może się zdarzyć że od strony nasłonecznionej rynny bedą miały inny kolor niż z z drugiej. U nas problem się pojazwił z tymi daszkami nad dobudówkami, ale podobno cieśla wpadł na pomysł jak to rozwiązać. Jutro mają więźbę kończyć, no i trza ją opić co by nam na głowę nie spadła :lol: :lol: :lol: Zaproszenie nadal aktualne :D Mam nadzieję, że pogoda pozwoli, bo przecież trzeba teraz to całe drewno pomalować :(
Żeby nam było mało wydatków to jescze w związku z nieprzejezdną drogą musieliśmy zamówić 4 cięzarówki jakiego cudactwa do wysypania, bo żaden samochód, poza naszym Uazem dojechać na działkę nie może :lol: - dobrze że razem z sąsiadami się składamy :wink:

Buziaczki

bonia3
04-09-2006, 17:12
rynny marleya ale z czego one sa to nie wiem, osz jaka niewiedza!!
musisz opic wiezbe, bo przy takim wietrze wsio sie moze zdarzyc! wiezba opita wiezba scalona :wink:

jaszczurka
04-09-2006, 17:49
hej, fajnie mamy 5 str.
dziewczyny nie panikujcie , są specjalne panele czy cos takiego do podbitki i ładnie wygląda. :wink: