PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

ADRPOR
26-11-2009, 13:33
1. 5% ze stanu surowego zamknietego, czyli 150tys z kosztorysu muratora = 7.500 zl. Jezeli dla kogos to jest malo to nie ma problemu.
2. Co do domow drewnianych to zrobilem analize kosztow i wyszlo mi ze konkursowy mozna zrobic w tej technologi za 150 tys., (krotki czas produkcji, tansze materialy) ale dostalem wycene na 300 tys. Wiec to paranoja.
3. Na drewniane tez mnie nie stac, ale nie trzeba miec bramy panelowej i z napedem.
Reasumujac, moim zdaniem, konkursowy mozna zrobic taniej niz ja, bo istnieje taka mozliwosc (nie ma wiezyczek, ani okraglych okien itp.), tylko trzeba zrezygnowac z powiekszenia domu i wszystko robic w standarcie. I tu mozemy chyba sie zgodzic.

szejens
26-11-2009, 14:03
1. 5% ze stanu surowego zamknietego, czyli 150tys z kosztorysu muratora = 7.500 zl. Jezeli dla kogos to jest malo to nie ma problemu.

Nigdzie nie napisałem że 7 500 zł to jest mało. Mówię tylko ze wybierając miedzy podłogówką a powiększeniem domu wybrałbym powiększenie.

ADRPOR
26-11-2009, 15:15
Za materialy na podlogowke zaplacilem 2100 zl - 600mb rury za 3.50zl, a grzejniki na dole musialbym wybrac nietypowe (wys. 25-30 cm). Wiec wybralem podlogowke. Nie byloby duzej roznicy.

szejens
27-11-2009, 08:17
Za materialy na podlogowke zaplacilem 2100 zl - 600mb rury za 3.50zl, a grzejniki na dole musialbym wybrac nietypowe (wys. 25-30 cm). Wiec wybralem podlogowke. Nie byloby duzej roznicy.

Przepraszam bardzo ale do czego ta dyskusja prowadzi. Czy mam wymienić coś co ja mam a Ty nie, jako przykład czegoś z czego zrezygnowałbym żeby mieć kasę na powiększenie domu? Proszę bardzo

"Mówię tylko ze wybierając miedzy deskowaniem a powiększeniem domu wybrałbym powiększenie."

piotr.nowy
27-11-2009, 11:16
Przepraszam bardzo ale do czego ta dyskusja prowadzi.

Myślę ,że jedną z zalet konkursowego jest to , że każdy w dosyć prosty (tani) sposób może go dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań.
A przecież o to w sumie chodzi aby mieszkać w domu który jest DLA MNIE optymalny. :wink:

ADRPOR
27-11-2009, 11:17
Nie ma za co przepraszac. Uwazam, ze jezeli poruszamy temat kosztorysu, ktory jest bardzo wazny dla inwestora to warto wymienic, w jakim stopniu wprowadzone zmiany wplywaja na koszty.

wa_wo
28-11-2009, 13:18
Nie ma za co przepraszac. Uwazam, ze jezeli poruszamy temat kosztorysu, ktory jest bardzo wazny dla inwestora to warto wymienic, w jakim stopniu wprowadzone zmiany wplywaja na koszty.

Pozwole zgodzic sie :) . Wracajac do "wydluzania" "konkursowego", czy jest ktos, kto zrobil drzwi przesuwne miedzy kuchnia a jadalnia lub/i kuchnia a pokojem dziennym/salonem? I jak to wyszlo (i przy jakim wydluzeniu)?

KaMaL
28-11-2009, 15:14
Ten wpis wiele nie wniesie - nie słyszałem aby ktoś taki patent zastosował. Ale pomysł ciekawy.

mk CocaYna
02-12-2009, 12:29
Mamy dylemat odnośnie parapetów zewnętrznych, chcielibyśmy zamontować klinkierowe, ale czy to się uda? Po pierwsze, czy przy ścianie dwuwarstwowej (styropian 12 cm) uda nam się je położyć? Czy nie będą za ciężkie? Po drugie podokienniki CRH mają długość 23cm, jeśli ocieplenie zewnętrzne ma grubość 12 cm, to chyba będą zbytnio wystawały poza lico ściany... :cry:

MirkaM2
02-12-2009, 14:29
Mamy dylemat odnośnie parapetów zewnętrznych, chcielibyśmy zamontować klinkierowe, ale czy to się uda? Po pierwsze, czy przy ścianie dwuwarstwowej (styropian 12 cm) uda nam się je położyć? Czy nie będą za ciężkie? Po drugie podokienniki CRH mają długość 23cm, jeśli ocieplenie zewnętrzne ma grubość 12 cm, to chyba będą zbytnio wystawały poza lico ściany... :cry:

23 cm to idealna długość, my mamy takie przy identycznej ścianie.
Jest bardzo dobrze. :D
pzdr
wz. Włodek

mk CocaYna
02-12-2009, 15:25
Witaj Włodku, przeglądałam Twoją galerię i nie mogę znaleźć zdjęć parapetów z bliska, z jakiego materiału masz parapety?

piotr.nowy
02-12-2009, 19:10
MirkaM2 jak Wam się sprawuje kominek ?

szejens
02-12-2009, 20:21
Mamy dylemat odnośnie parapetów zewnętrznych, chcielibyśmy zamontować klinkierowe, ale czy to się uda? Po pierwsze, czy przy ścianie dwuwarstwowej (styropian 12 cm) uda nam się je położyć? Czy nie będą za ciężkie? Po drugie podokienniki CRH mają długość 23cm, jeśli ocieplenie zewnętrzne ma grubość 12 cm, to chyba będą zbytnio wystawały poza lico ściany... :cry:

Strorian wytrzymuje bez problemu takie obciążenie. My mamy założony klinkier z Przysuchy 20 cm.

2 cm wchodzi pod okno + 15 cm styropianu i zostaje jakieś 3 cm okapu

http://www.klinkierprzysucha.pl/?page[0]=parapety

oni mają szersza gamę długości parapetów od 15 do 31 cm

MirkaM2
03-12-2009, 08:44
Witaj Włodku, przeglądałam Twoją galerię i nie mogę znaleźć zdjęć parapetów z bliska, z jakiego materiału masz parapety?

to szkliwiona brązowa przysucha, polecam szkliwioną ze względów praktycznych, matowe płytki błyskawicznie się brudzą i plamią,
wczoraj się pomyliłem - moje płytki mają długośc 22 cm,
taka długość jest dobra bo trochę wchodzi pod okno, między styropianem a ścianą jest klej a reszta to kapinos.


MirkaM2 jak Wam się sprawuje kominek ?

bardzo dobrze, nie chcę być posądzony o kryptoreklamę ale mogę go polecić.
To czeski Romotop z dodatkowym nadmuchem na szybę - szyba jest czysta.
Przy okazji wszystkim, którzy się wahają - robić kominek (względnie piec kominkowy) czy nie - mogę powiedzieć, że nie ma nic lepszego w chłodne wieczory (jakie bywaja wiosną i latem) jak dwie, trzy szczapy płonące w salonie. Momentalnie w całym domu robi się przytulnie - dzięki centralnemu usytuowaniu komina.

pzdr
Włodek

KaMaL
11-12-2009, 08:03
Halo! Jakieś nowości?? :)

rzeper
11-12-2009, 23:57
Witam wszystkich po długiej przerwie.
Działo się między czasie oj działo.
Przede wszystkim zostałem ojcem, urodził nam się synek :D więc oprócz budowy przybyło obowiązków.
Stan surowy otwarty skończony, w tym tygodniu skończyli dach.
Po drodze kilka dylematów :
1. Zamiast tradycyjnego dachu - stropodach betonowy wylewany ocieplony 15cm styropianu (10+5) siatka i klej.
2. Z powodu przeniesienia schodów w głąb domu dodałem świetlik tunelowy który będzie doświetlał korytarz na piętrze.
3. Zamiast blacho dachówki - dachówka Creatona Harmonie Neu ciemnobrązowa bez dachówek bocznych. Obróbki z blachy alu. gr.1,5mm lakierowanych proszkowo RAL 8019.
Tak na szybko chyba tyle.
Pozdrawiam.
PS. Pięknie domki już macie, im dalej tym większe przekonanie że Konkursowy to świetny wybór. Chociaż wersji już sporo...

rzeper
12-12-2009, 00:00
Oczywiście galeria uzupełniona.

piotr.nowy
12-12-2009, 08:17
Przede wszystkim gratulacje i pozdrowienia dla synka i jego mamy :lol:

Przeglądałem twoją galerię i mam pytanie. Oczywiście chodzi o ten betonowy stropo-dach. Dlaczego tak a nie tradycyjnie? Jakie zalety ma taka technologia ?
Drugi raz widzę taką konstrukcję i nie mogę skumać o co tu chodzi :roll:

KaMaL
12-12-2009, 15:09
My też gratulujemy syna!! :)
Dom w budowie, syn jest... jeszcze tylko drzewo gdzieś tam przy domu posadź i najważniejsze swoje "obowiązki" masz zaliczone. :)
Pzdrrr, M.

rzeper
12-12-2009, 20:46
Dziękuje, dziękuje, młody Tymek i szczęśliwa mama pozdrawiają wszystkich.
Drzewa zasadzone na wiosnę były więc sprawa załatwiona:).
Co do betonowego stropo-dachu to taki lokalny sposób.
Przede wszystkim nie pęka sufit jak w przypadku płyt g-k.
Pracująca wierzba dachowa nie ma żadnego wpływu na wnętrze domu.
Ocieplenie robione od razu z góry, jest jeszcze miejsce między styropianem a folią na ewentualne dodatkowe ocieplenie wełną.
Warstwy : dachówka, folia, pustka powietrzna, styropian 15cm (10+5 na zakładkę), beton ok 12 cm tworzą b.dobrą izolacje w lecie jak i w zimie.
No i jest cichutko.
Zdania jak zwykle podzielone, no ale w naszym przypadku już wszystko jasne - jest tak a nie inaczej:)

KaMaL
20-12-2009, 16:47
Mamy mały dylemat :roll:

Ocieplamy wlasnie poddasze (juz 3 tydzień :/), na zime zostawimy 1 warstwe wełny (miedzy krokwiami) i bedziemy grzali i wentylowali, a tym samym suszyli chałupkę i teraz pytanie za 1000 punktów ... czy kłasc na to folie czy nie ?????????????????????????????????????????????????? ???

Jesli z folią to na brzegach i tak zawilgotnieje, a i schła bedzie gorzej bo sie bedzie kisila pod folia? :roll:

Jesli bez folijki to calosciowo pochlonie troche wilgoci, ale tez bedzie miala powietrze po calosci, wiec pewnie i szybciej i ilepiej wyschnie. Poza tym wentylacja mechaniczna podobno b.dobrze osusza i moze wcale nie bedzie tak wilgotno po wlaczeniu pieca? :roll:


Prosimy o Wasze opinie!

Pilne, bo mam nadzieje ze jutro skonczymy klasc welne.


W tak zwanym międzyczasie pomalowalismy kotłownię, jeszcze przed swietami bedzie sie grzalo :) i GWC udalo sie zakopać :) Z obserwacji ... przy tych mrozach, mozna sobie twarz ogrzac jak sie podstawi pod wylot, fajne, cieple powietrze idzie, czyli zgodnie z zalozeniami :) i echo niezle daje :) a i mozna sie komunikować z osobami na zewnatrz nie wychodzac z domu :):):):)


Zdjecia soon :D

piotr.nowy
20-12-2009, 17:21
Ja bym nie dawał foli w tej sytuacji.
Jest wiele opinii że nawet "na gotowo" folię trzeba dawać tylko w pomieszczeniach mokrych a w sypialniach paroizolacja w ogóle nie jest potrzebna.
Osobiście daję folię wszędzie : a - żeby się nie pyliło z wełny ; b - na wszelki wypadek ; c - bo nie jest to jakiś straszny koszt.
U was tymczasowe foliowanie - wg mnie - niczemu by nie służyło.

KaMaL
20-12-2009, 22:09
Dziękuję Piotr.Nowy ! A Reszta co sądzi ?

basia_z_lasu
20-12-2009, 23:06
Dziękuję Piotr.Nowy ! A Reszta co sądzi ?

Nie dawać folii - i tak nie będzie szczelna, chyba że wydacie kupę kasy na taśmy i włożycie dużo pracy. Potem i tak drugi raz ta sama robota.

KaMaL
20-12-2009, 23:27
basia_z_lasu dziękujemy. :)
No to się powoli klaruje (bynajmniej nie wino). :) :)

jaro331
23-12-2009, 18:33
a tak z innej beczki wszystkim którzy budują lub tak jak ja zamierzam budować dopiero konkursowego życzę wszystkiego naj najlepszego spełnienia marzeń spokoju i dużo zdrowia bym nam starczyło na wybudowanie sukcesów w sferze prywatnej jak i zawodowej weselmy się następny rok który jest blisko miejmy nadzieje że będzie lepszy
pozdrawiam wszystkich

piotr.nowy
23-12-2009, 18:35
Nic dodać - nic ująć .
Wobec tego dołączam się do życzeń :lol:

mk CocaYna
26-12-2009, 20:33
A my uruchomiliśmy ogrzewanie! Musieliśmy się pochwalić, bo bardzo nas to cieszy, choć zapewne nasza radość będzie trwała do pierwszego rachunku za prąd :roll: Póki co nasza pompa ciepła pracuje i pięknie rozgrzała parter, praktycznie w ciągu jednego dnia. Ciepło jest odczuwalne już po wejściu do domu, co mocno nas zaskoczyło, bo myśleliśmy, że nasza podłogówka i ścienne będzie się dłużej rozgrzewać.

gawron34
26-12-2009, 21:43
witam jestem tu nowy i jeżeli odkopuje temat to przepraszam ale szukam programu do elewacji może ktoś z państwa ma taki program to prosiłbym o podanie linku tutaj lub na pw :)
pozdrawiam

mk CocaYna
28-12-2009, 09:18
Witaj gawron! Z tego co pamiętam, kiedyś taki program był załączony na płycie do numeru Muratora, ale kiedy to było...

Forsythia
29-12-2009, 12:18
witam jestem tu nowy i jeżeli odkopuje temat to przepraszam ale szukam programu do elewacji może ktoś z państwa ma taki program to prosiłbym o podanie linku tutaj lub na pw :)
pozdrawiam






Elewacje M02 można obejrzeć w 3D ściągając program dostępny na stronie projektu. Musisz wejść na stronę kolekcji projektów Muratora, gdzie prezentowany jest M02 Konkursowy, otworzyć zakładkę "3D" (szary kolor), ściągnąć i zainstalować dostępny tam program a następnie uruchomić go. Program pozwala pooglądać zarówno elewacje jak i wnętrza. W przypadku elewacji umożliwia też poeksperymentowanie z kolorystyką.

Ya
30-12-2009, 17:17
To ya też się pochwalę. Wreszcie bój z gazownią został wygrany i parę dni przed świętami uruchomiliśmy ogrzewanie.
A teraz (czyli wczoraj i dziś) zrobili nam wylewki. Teraz schną i zaczyna powoli wyglądać jak w domu a nie na budowie (przynajmniej wewnątrz).
Teraz szybko załatwiamy drzwi i bramę garażową z prawdziwego zdarzenia bo te tymczasowe są mocno nieszczelne i ciepło ucieka jak diabli...
Pozdrawiam
Ya

KaMaL
30-12-2009, 21:53
a my dzis grzanie uruchomilismy :):):) i w kominku napaliłam zeby szybciej nagrzac :):):) i choinka sie swieci :):):)

Saskja
07-01-2010, 15:13
Ktoś tu pytał, czy jest problem z oknami, jeśli się nie podniesie ścianki kolankowej. My nie podnieśliśmy i okna wlazły, ale już karnisza nad nimi nie zawieszę. Nie mówię, że to jest problem, ale fakt jest faktem, okna zmieściły sie niemal na styk. Można obejrzec zdjecia w moim dzienniku.

wa_wo
08-01-2010, 11:36
1. Do tych co wydłużyli skrzydło z pokojem dziennym i kuchnią, czy warto było i ile jest optymalnie, 90, 120,180cm? Ci co zamieszkali, wstawili meble wiedzą najlepiej.

My przedłużyliśmy o 90 cm. Nie jest to jednak podtrzebne, gdyż jak ktoś kiedyś napisał, konkursowy jest wiekszy niż na to wygląda. Poza tym za wszystko trzeba zapłacić.



Jeżeli chodzi o przedłużanie - tu decyduje jaką chcesz mieć kuchnię i jadalnię. Jak duża ma być kuchnia i jak szeroki stół? Czy ma być możliwość przechodzenia z tyłu za krzesłami gdy ktoś siedzi przy stole. Szkoda też by było we własnym domu skazywać się na ławę przy stole w jadalni. Czy ma być barek czy może półwysep zamiast stołu. To trzeba dokładnie rozrysować - wygodny stół z krzesłami zajmuje zaskakująco dużo miejsca.
Z naszego rozważania tego projektu wynikło, że jeśli ktoś chce stół o szerokości metra i w miarę wygodną jadalnię, to warto sporo przedłużyć ( jeśli nie chce zmniejszać niedużej kuchni). O ile - tu każdy musi sam przemyśleć.

Pozwole sobie wrocic na moment do kwestii "przedluzania" "konkursowego": jak duza musi byc wielkosco przedluzenia by naruszyc bryle budynku (pod wzgledem architektonicznym)? (Czyli jak daleko mozemy sie posunac :))
Nie mniej wazne pytanie - czy to przedluzanie o 90 -120 cm jest zwiazane z rozstawem krokwi czy konstrukcja stropu (terriva)?

piotr.nowy
08-01-2010, 21:47
Pozwole sobie wrocic na moment do kwestii "przedluzania" "konkursowego": jak duza musi byc wielkosco przedluzenia by naruszyc bryle budynku (pod wzgledem architektonicznym)? (Czyli jak daleko mozemy sie posunac :))

Jeśli pytasz o ile możesz zmienić wymiar bez "papierologii" to odpowiedź brzmi :
zero.
Każda zmiana wymiaru narusza bryłę i wymaga zmiany w projekcie. Natomiast autorka projektu wyraża zgodę na przedłużenie Konkursowego bez określenia maksimum.
Jeśli pytasz o efekt wizualny to... nie mam pojęcia! Widziałem zdjęcia Konkursowego powiększonego o 180 cm i nie wyglądał ani trochę źle.


Nie mniej wazne pytanie - czy to przedluzanie o 90 -120 cm jest zwiazane z rozstawem krokwi czy konstrukcja stropu (terriva)?

Nie ma wpływu na rozstaw krokwi . Po prostu dochodzi jedna lub dwie dodatkowe pary.
Jeśli chodzi o strop to sprawa wygląda następująco:
- jeśli masz projekt EM02 to jest ta sama historia jak z krokwiami , bo belki stropowe zaprojektowane są równolegle do ściany szczytowej -wystarczy dodać kilka belek ;
- jeśli masz projekt M02 , gdzie belki są zaprojektowane prostopadle do ściany szczytowej , wydłużenie domu wymaga zmiany długości belek stropowych. :o

wa_wo
09-01-2010, 12:14
[...]

Nie ma wpływu na rozstaw krokwi . Po prostu dochodzi jedna lub dwie dodatkowe pary.
Jeśli chodzi o strop to sprawa wygląda następująco:
- jeśli masz projekt EM02 to jest ta sama historia jak z krokwiami , bo belki stropowe zaprojektowane są równolegle do ściany szczytowej -wystarczy dodać kilka belek ;

Moje pytanie: czym "energooszczedny" EM02 rozniu sie JESZCZE konstrukcyjnie od M02?. Projektu nie zakupilismy, ale faworytem jest M02.

- jeśli masz projekt M02 , gdzie belki są zaprojektowane prostopadle do ściany szczytowej , wydłużenie domu wymaga zmiany długości belek stropowych. :o[/quote]

Czyli moze byc problem? Dojdziemy do maksymalnej dlugosci belek stropu terriva (bodaj, z naciskiem na bodaj, kolo 4,5m bez podciagow)?

Forsythia
09-01-2010, 15:13
W przypadku M02 wydłużenie domu zarówno w osi garaż-gabinet jak i w osi salonu nie stanowi problemu. Belki stropowe położone są równolegle do ścian szczytowych (sprawdziłam w projekcie). Wydłużając dom po prostu należy dodać dodatkowe belki oraz dodatkowe krokwie.Jest to zmiana, którą bez żadnych problemów i wysokich opłat wprowadzi każdy architekt adaptujący projekt.






[...]

Nie ma wpływu na rozstaw krokwi . Po prostu dochodzi jedna lub dwie dodatkowe pary.
Jeśli chodzi o strop to sprawa wygląda następująco:
- jeśli masz projekt EM02 to jest ta sama historia jak z krokwiami , bo belki stropowe zaprojektowane są równolegle do ściany szczytowej -wystarczy dodać kilka belek ;

Moje pytanie: czym "energooszczedny" EM02 rozniu sie JESZCZE konstrukcyjnie od M02?. Projektu nie zakupilismy, ale faworytem jest M02.

- jeśli masz projekt M02 , gdzie belki są zaprojektowane prostopadle do ściany szczytowej , wydłużenie domu wymaga zmiany długości belek stropowych. :o

Czyli moze byc problem? Dojdziemy do maksymalnej dlugosci belek stropu terriva (bodaj, z naciskiem na bodaj, kolo 4,5m bez podciagow)?[/quote]

Ya
09-01-2010, 16:31
Witajcie

Jak fajnie, że będą nowe Konkursowe... Wszystkim, którzy dokonali tego jedynie słusznego wyboru projektu gratuluję! :)

A do wyjadaczy mam pytanko. Gruntowaliście ściany (tynki) wapnem przed pomalowaniem? Już dwie osoby mi mówiły, że warto a ja nie wiem czy to robić a jeśli tak to jak to się robi. Lasować to wapno czy co???

A ana marginesie może mi ktoś podpowiedzieć kolejność pracy wykończeniowych ? Mamy (co niektórzy wiedzą) tynki i wylewki, za pare dni wejdą ludzie od K-G na górę a ja nie wiem co dalej. Kominek? Malowanie? Podłogi? Drzwi wew? Schody? Parapety wew.? Kurcze nie chcę czegoś poprzestawiać i potem żałować...
Pozdrawiam
Ya

wa_wo
09-01-2010, 19:12
[quote="wa_wo"][...]

"Nie ma wpływu na rozstaw krokwi . Po prostu dochodzi jedna lub dwie dodatkowe pary.
Jeśli chodzi o strop to sprawa wygląda następująco:
- jeśli masz projekt EM02 to jest ta sama historia jak z krokwiami , bo belki stropowe zaprojektowane są równolegle do ściany szczytowej -wystarczy dodać kilka belek ";

Czy też JEDNAK:
"jeśli masz projekt M02 , gdzie belki są zaprojektowane prostopadle do ściany szczytowej , wydłużenie domu wymaga zmiany długości belek stropowych"

A na "osi" kuchnia - pokoj dzienny? Jasne, zmienia się kąt pochylenia dachu, długość krokwi... Jaką tu mamy możliwość w miarę bezbolesnego "poszerzenia"?

I druga sprawa, pozwolę sobie powtórzyć pytanie - czym "energooszczedny" EM02 rozniu sie (JESZCZE) konstrukcyjnie od M02?.
Dziękuję

KaMaL
09-01-2010, 19:14
U nas sciany beda gruntowane farba gruntujacą białą Śnieżki.

Kolejnosc z wykonczeniówka ma sie tak ... przynajmniej ja to tak widzę ... tynki, wylewki (domek schnie dłuuuuugo, zeby w K-G wilgoć nie weszła), kominek, teraz bedziemy kladli płytki ... gres, terkatotę, glazurę (bo nie ma wielkiego znaczenia jaka jest wilgotność) .... wykonczymy łazienki i tu juz bedzie trzeba zaczac G-K układać (wiec musi być sucho), zamowimy meble do kuchni :), pierwsze malowanie wszystkich scian, podłoga drewniania, drzwi wewnetrzne, cokoły tam gdzie podłoga z desek, malowanie scian kolorem, meblowanie :)

Ya Ty jakoś na dniach wylewki robiles (?) i juz bedziesz kładł G-K? Nie boisz sie wilgoci?
My kladlismy w pazdzierniku, tera grzejemy zeby dom porzadnie wysechl i pod koniec lutego zaczynamy wykonczeniówke i to nie od G-K.


EM02 róznie się pzrede wszystkim od M02 grubością ocieplenia wszelakiego i wentylacją (mechaniczna), iloscia kominów.


Pzdr
k

Ya
09-01-2010, 19:23
U nas sciany beda gruntowane farba gruntujacą białą Śnieżki.

Kolejnosc z wykonczeniówka ma sie tak ... przynajmniej ja to tak widzę ... tynki, wylewki (domek schnie dłuuuuugo, zeby w K-G wilgoć nie weszła), kominek, teraz bedziemy kladli płytki ... gres, terkatotę, glazurę (bo nie ma wielkiego znaczenia jaka jest wilgotność) .... wykonczymy łazienki i tu juz bedzie trzeba zaczac G-K układać (wiec musi być sucho), zamowimy meble do kuchni :), pierwsze malowanie wszystkich scian, podłoga drewniania, drzwi wewnetrzne, cokoły tam gdzie podłoga z desek, malowanie scian kolorem, meblowanie :)
Dzięki, jesteście wielcy ! Będę musiał przemyśleć tę kolejność. Myślałem np. żeby malować po położeniu podłóg. a łazienki przesuwałem w myślach na sam koniec.



ya Ty jakoś na dniach wylewki robiles (?) i juz bedziesz kładł G-K? Nie boisz sie wilgoci?
My kladlismy w pazdzierniku, tera grzejemy zeby dom porzadnie wysechl i pod koniec lutego zaczynamy wykonczeniówke i to nie od G-K.

Podobno po wylewkach z mixokreta można kłaść KG dość szybko. Zwłaszcza gdy dom jest ogrzewany. Uzgodniliśmy że zaczną rusztowania pod KG itp. po 20 stycznia więc od wylewek minie mniej-więcej miesiąc. Mam nadzieję że wystarczy. Ale dzięki za ostrzeżenie, na wszelki wypadek pogadam z moim kierbudem.

piotr.nowy
09-01-2010, 19:34
W przypadku M02 wydłużenie domu zarówno w osi garaż-gabinet jak i w osi salonu nie stanowi problemu. Belki stropowe położone są równolegle do ścian szczytowych (sprawdziłam w projekcie). Wydłużając dom po prostu należy dodać dodatkowe belki oraz dodatkowe krokwie.Jest to zmiana, którą bez żadnych problemów i wysokich opłat wprowadzi każdy architekt adaptujący projekt.

Też sprawdziłem w projektach i mam w M02 nad salonem belki prostopadłe do ściany szczytowej. M02 zmieniał się kilka razy. Były wdrażane poprawki.
Ogólnie zgadzam się ze stwierdzeniem , że tego typu zmiany nie są problemem dla architekta adoptującego projekt do warunków miejscowych .

piotr.nowy
09-01-2010, 19:47
A do wyjadaczy mam pytanko. Gruntowaliście ściany (tynki) wapnem przed pomalowaniem? Już dwie osoby mi mówiły, że warto a ja nie wiem czy to robić a jeśli tak to jak to się robi. Lasować to wapno czy co???

A ana marginesie może mi ktoś podpowiedzieć kolejność pracy wykończeniowych ? Mamy (co niektórzy wiedzą) tynki i wylewki, za pare dni wejdą ludzie od K-G na górę a ja nie wiem co dalej. Kominek? Malowanie? Podłogi? Drzwi wew? Schody? Parapety wew.? Kurcze nie chcę czegoś poprzestawiać i potem żałować...
Pozdrawiam
Ya

U mnie idzie to mniej więcej tak jak pisze KaMal.
Najpierw tynki i wylewki.
Potem GK na poddaszu.
W następnej kolejności dałbym parapety wewnętrzne jeśli ich jeszcze nie masz.
Dalej gruntowanie. Też zdecydowałem się na biały grunt śnieżki. Na takim białym gruncie wyjdę ewentualne niedoróbki do poprawki.
Potem wszelkie kafle i płytki - parkiety lub panele - malowanie - drzwi , meble.
Problemem są schody . trzeba by chyba najpierw wszystko przygotować "na sucho" a montować możliwie późno żeby ich nie uszkodzić. :roll:

KaMaL
11-01-2010, 08:53
Parapety u nas pewnie jakos razem z deskami na podłoge, bo będzie to ten sam material.

WYlewki schną 1 tydzień na 1 cm, jak masz 6 cm wylewki to bedzie 6 tygodni, ale nie wiem czy to dotyczy m-kreta czy wylewanych.

wa_wo
11-01-2010, 12:45
PS
Czy jest jakis konkursowy (sposrod tych forumowych) budowany we Wroclawiu i okolicach (tak do 50 km), by mozna bylo poprosic o mozliwosc zobaczenia live?

piotr.nowy
11-01-2010, 14:07
Do mnie jest ok. 100km z Wrocławia. 1,5 - 2 godzinki jazdy.
Ale za to konkursowe są dwa ! :wink:

szejens
12-01-2010, 07:56
U nas sciany beda gruntowane farba gruntujacą białą Śnieżki.



U nas Śnieżka grunt się nie sprawdziła. Po zagruntowaniu przy kolejnych warstwach farby silikonowej robiło się tak że w niektórych miejscach farba nawierzchniowa odchodziła razem z gruntem całymi płatami i zostawała na wałku.
Moim zdaniem dużo lepiej jest zagruntować jakimś unigruntem atlasa i na to farba nawierzchniowa. Efektów jak przy śnieżce nie było



PostWysłany: Sob, 9 Styczeń 2010 21:12 Temat postu:
[quote=wa_wo][...]

"Nie ma wpływu na rozstaw krokwi . Po prostu dochodzi jedna lub dwie dodatkowe pary.
Jeśli chodzi o strop to sprawa wygląda następująco:
- jeśli masz projekt EM02 to jest ta sama historia jak z krokwiami , bo belki stropowe zaprojektowane są równolegle do ściany szczytowej -wystarczy dodać kilka belek ";

Czy też JEDNAK:
"jeśli masz projekt M02 , gdzie belki są zaprojektowane prostopadle do ściany szczytowej , wydłużenie domu wymaga zmiany długości belek stropowych"

A na "osi" kuchnia - pokoj dzienny? Jasne, zmienia się kąt pochylenia dachu, długość krokwi... Jaką tu mamy możliwość w miarę bezbolesnego "poszerzenia"?

I druga sprawa, pozwolę sobie powtórzyć pytanie - czym "energooszczedny" EM02 rozniu sie (JESZCZE) konstrukcyjnie od M02?.
Dziękuję

Łatwiej byłoby gdybyś stosował przycisk CYTUJ

ADRPOR
25-01-2010, 10:16
Czy mozecie podac na jaki jest orientacyjny koszt ocieplenia konkursowego welna i podbitka (z elewacja lub bez). Dziekuje za odpowiedz.

wa_wo
25-01-2010, 12:16
Dziękuje, dziękuje, młody Tymek i szczęśliwa mama pozdrawiają wszystkich.
Drzewa zasadzone na wiosnę były więc sprawa załatwiona:).
Co do betonowego stropo-dachu to taki lokalny sposób.
Przede wszystkim nie pęka sufit jak w przypadku płyt g-k.
Pracująca wierzba dachowa nie ma żadnego wpływu na wnętrze domu.
Ocieplenie robione od razu z góry, jest jeszcze miejsce między styropianem a folią na ewentualne dodatkowe ocieplenie wełną.
Warstwy : dachówka, folia, pustka powietrzna, styropian 15cm (10+5 na zakładkę), beton ok 12 cm tworzą b.dobrą izolacje w lecie jak i w zimie.
No i jest cichutko.
Zdania jak zwykle podzielone, no ale w naszym przypadku już wszystko jasne - jest tak a nie inaczej:)

Jedno pytanie odnosnie do stropodachu - jak to sie ma do kosztow przy tradycyjnej konstrukcji krokwiowo-jetkowej? Ile procent drozej to wychodzi przy zachowaniu zblizonych parametrow ocieplenia poddasza?

ambercup
29-01-2010, 11:42
Witam po długiej nieobecności !
Mam pytanko, jak rozwiązaliście ogrzewanie domku, właśnie zastanawiam się nad doborem pieca (gazowego). Jakiej mocy piec polecacie, czy kondensacyjny czy dwu-jedno funkcyjny? Dodam że na dole planuje podłogówke a u góry zwykłe kaloryfery. Jakieś rady, sugestie?
Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

piotr.nowy
29-01-2010, 17:06
Kondensacyjny , jednofunkcyjny + zasobnik CWU.
Jeśli chodzi o moc , to najlepiej kupić piec z palnikiem modulującym (u mnie np. w zakresie od 25 do 100 % mocy) , o mocy maksymalnej 21-24 KW.
Do ogrzewania wystarczy moc sporo mniejsza ale jej zapas pozwoli szybko nagrzać zasobnik.

Ya
29-01-2010, 21:31
Kondensacyjny , jednofunkcyjny + zasobnik CWU.
Jeśli chodzi o moc , to najlepiej kupić piec z palnikiem modulującym (u mnie np. w zakresie od 25 do 100 % mocy) , o mocy maksymalnej 21-24 KW.
Do ogrzewania wystarczy moc sporo mniejsza ale jej zapas pozwoli szybko nagrzać zasobnik.

Dokładnie tak. Wszystko się zgadza w 100%.
Ja mam zdaje się albo 19 albo 21 KW.
Plus powietrzna pompa ciepła do CWU.

KaMaL
11-02-2010, 06:31
A to taka posucha wsród Konkursowiczów?? :)
U nas dosłownie posucha bo domek stoi, grzeje sie, schnie się, (po)sucho sie robi powoli.
Jakieś wieści??
Jakieś nowości?? :)

szejens
11-02-2010, 14:13
A to taka posucha wsród Konkursowiczów?? :)
U nas dosłownie posucha bo domek stoi, grzeje sie, schnie się, (po)sucho sie robi powoli.
Jakieś wieści??
Jakieś nowości?? :)

Jak Wam wyszły audyty energetyczne ? Ma ktoś już taki papier? U mnie energia pierwotna to 82 kWh a końcowa 27 kWh dla łacznej powierzchni 230 m2. Dobry to wynik czy nie? jak jest u Was?

Ya
11-02-2010, 14:23
A to taka posucha wsród Konkursowiczów?? :)
U nas dosłownie posucha bo domek stoi, grzeje sie, schnie się, (po)sucho sie robi powoli.
Jakieś wieści??
Jakieś nowości?? :)

U nas trochę się dzieje.
Przede wszystkim zwalczona została pleśń, wszystko dosuszone i zaimpregnowane;
Robią się kartongipsy na górze;
Drzwi zewnętrzne zamontowane (po paru awanturach związanych z opóźnieniem);
W sobotę montują nam bramę garażową.
Poza tym robimy poszukiwania fachowców do wykończeń (glazura, kominek, biały montaż, meble) a w ramach pouczającej rozrywki jutro gnamy na targi budowlane.
Pozdrawiam
Ya

KaMaL
12-02-2010, 11:52
My jesteśmy jeszcze przed audytem energetycznym więc za bardzo nic nie napiszę. :/

Ya - już nas przegoniliście. :] Chyba się Wam śpieszy, nie??

piotr.nowy
12-02-2010, 20:13
U mnie z kolei ... też trochę się dzieje:
- kafelki do łazienek zakupione i zwiezione
- większość armatury zakupiona i zwieziona (pozostała część "w drodze")
- kominek zakupiony i zwieziony
- furtka, brama i przęsła zakupione i zwiezione
- podziemny zbiornik na gaz płynny wstawiony do dołu
- glazurnik działa w łazienkach
- kominek zacznie się podłączać i obudowywać od poniedziałku
- od poniedziałku również u kamieniarza, mają się ciąć i szlifować parapety wewnętrzne i schody.

No i czekamy WIOSNY !!! :wink:

mk CocaYna
13-02-2010, 20:06
U nas na przekór zimie, trzy ekipy działają z wykończeniówką. Płytki w holu, wiatrołapie, kuchni i jadalni już ułożone i zafugowane. Łazienka na dole będzie skończona w przyszłym tygodniu. Prace nad kominkiem zakończą się w poniedziałek (mam nadzieję). A nasz niezrównany murarz kładzie na ścianach wewnętrznych cegiełkę ręcznie formowaną!

piotr.nowy
14-02-2010, 08:32
Plus powietrzna pompa ciepła do CWU.

Ya daj jakiś link do tej pompy. :roll:

Ya
15-02-2010, 17:34
Plus powietrzna pompa ciepła do CWU.

Ya daj jakiś link do tej pompy. :roll:

Proszę Cię uprzejmie:


http://www.dimplex.de/pl/p-ciepla/pompy-ciepla-cieplej-wody/plaszcz-foliowy.html

A tak wygląda w naszej kotłowni:

http://lh3.ggpht.com/_1oIyyqKx9RY/SzuOvKsTGgI/AAAAAAAABAQ/f6Si56rTE1Q/s640/PC060230.JPG

Ya
15-02-2010, 17:59
Z czego robicie schody i podłogi ?

My na dole chyba będziemy mieli jednak płytki (poza gabinetem) a na górze panele (poza łazienką i garderobą). Ale trwają dyskusja nad schodami - czy drewno czy terakota...

KaMaL
16-02-2010, 11:35
Z czego robicie schody i podłogi ?

My na dole chyba będziemy mieli jednak płytki (poza gabinetem) a na górze panele (poza łazienką i garderobą). Ale trwają dyskusja nad schodami - czy drewno czy terakota...

U nas cała góra (prócz łazienki w terakocie) bedzie z desek.
Na dole deski bedą w salono-jadalni i gabinecie, reszta gres (gres nie terakota, bo na tarasie, w garazu, kotłowni i przed wejsciem bedzie ta sama płytka), łazienka dół terakota.
Ze schodami tez mamy problem. Całe z drewna mogą okazać się zbyt toporne przy swojej budowie, całe z terakoty jakos do nas nie przemawiają. Pewnie beda łączone, stopień z drewna, a podstopień z czegos jasniejszego.

ululka
23-02-2010, 20:50
Witam wszystkich,
dawno, oj bardzo dawno mnie tu nie było. Chyba półtora roku (bo tyle zajęła nam budowa). I tak nas pochłonęła, że na klikanie czasu już zabrakło:)))

Ale teraz zajrzałm, żeby się POCHWALIĆ, a jakże !!!
Konkursowy w wersji energooszczędnej (lustrzane odbicie projekrtu) został nareszcie skończony!!!!
Pomieszkiwaliśmy wprawdzie od sierpnia (bez łazienki, z wygódką na podwórku), mieszkaliśmy od listopada (dalej bez łazienki, ale już z zimną wodą w kranie i WC za to bez podłóg). I powolutku, powolutku dobrnęliśmy do końca (prawie końca) budowy. Choć nie powiem, były chwile zwątpienia, zwłaszcza na etapie wykończeń, parę razy rozwodem sobie zagroziliśmy, a starsza córka gimnzajalistka wyprowadzką do babci (ech, ten brak łazienki...)
Ale już!
Mieszka się fantastycznie, mimo pewnych niedogodności takich jak zimno (budowa gazociągu utknęła więc grzejemy się wyłącznie kominkiem i awaryjnie trzema butlami 11kg podpiętymi do pieca) czy brak kostki na podjeździe (zima zaskoczyła kostkarzy).

Nasz dom jest wydłużony o 90 cm, ściankę kolankową podnieśliśmy o jeden pustak (dom dzięki temu naprawdę zyskał na urodzie, żeby zyskał też na funkcjonalności powinniśmy podnieść o trzy pustaki), wzdłuż ściany garażu dostawiona została wiata. Autorem wszystkich zmian była autorka projektu, Pani Małgorzata Cybulska.

Dom jest prześliczny (zachowaliśmy drewno na elewacji, ale w kolorze naturalnym, grafitowa dachówka ceramiczna, białe tynki) wszyscy się zachwycają.Co do funkcjonalności mam pewne zastrzeżenia, ale podobno dopiero trzeci dom jest udany. Acha-zmieniliśmy schody, udało się wpakować całkiem wygodne.
Uff, ale się rozpisałam.
Gdyby nie to, ze nie mam czasu zdjęć uporządkować wrzuciłabym fotki Konkursowego na peryferiach Warszawy.
Pozdrawiam wszystkich i w miarę możliwości czasowych chętnie podzielę się doświadczeniami.
Ula

piotr.nowy
23-02-2010, 21:22
ululka jak już się chwalisz to zdjęcia jakieś daj ! :wink:
Ta wiatka mnie interesuje: dostawiona do domu , czy osobna konstrukcja?

Ya
23-02-2010, 21:32
ululka jak już się chwalisz to zdjęcia jakieś daj ! :wink:
Ta wiatka mnie interesuje: dostawiona do domu , czy osobna konstrukcja?

Dokładne tak!
Dawaj fotki Ula!

Mnie też bardzo interesuje ta wiata, sami będziemy taką stawiać (to już przesądzone) i jestem baaardzo zainteresowany szczegółami.

A poza wszystkim serdecznie gratuluję końca budowy!!!

ululka
23-02-2010, 21:47
Zdjęcia podrzucę, tylko sie z bałaganem w komputerze ogarnę ;)))
Co do wiatki. Autorem pomysłu (i projektu) jest mój mąz. Pani Cybulska tylko rozrysował jak trzeba. Wiatka jest połączona z konstrukcją domu. Ma dach o małym kącie nachylenia, także pokryty dachówką ceramiczną. Moim zdaniem dom nic nie traci na urodzie a zyskuje dodatkowe miejsce gospodarcze (tył wiatki to zamykana komórka). Pod wiatą swobodnie mieści się autko typu van.
Pozdrawiam raz jeszcze,
Ula

Ya
23-02-2010, 21:54
Zdjęcia podrzucę, tylko sie z bałaganem w komputerze ogarnę ;)))
Co do wiatki. Autorem pomysłu (i projektu) jest mój mąz. Pani Cybulska tylko rozrysował jak trzeba. Wiatka jest połączona z konstrukcją domu. Ma dach o małym kącie nachylenia, także pokryty dachówką ceramiczną. Moim zdaniem dom nic nie traci na urodzie a zyskuje dodatkowe miejsce gospodarcze (tył wiatki to zamykana komórka). Pod wiatą swobodnie mieści się autko typu van.
Pozdrawiam raz jeszcze,
Ula

To tak jak my chcemy zrobić. Będę z niecierpliwością czekał na fotki. Mam nadzieję, że będzie można do Was się odezwać z prośbą o porady przy budowie tej wiaty.

ululka
23-02-2010, 22:42
Nie wiem czy operację pokazania Wam fotek wykonam poprawnie, bo jeszcze nigdy tego nie robiłam. Jeśli zlamię to proszę o cierpliwość, muszę się nauczyć. Trochę są wymieszane, ale dokumentacja wiaty też jest.

http://picasaweb.google.pl/home
Ula

KaMaL
24-02-2010, 11:05
Ululka w linku zamiast home powinnien byc Twoj login.
Jak wchodze na tego linka to widzę swoją galerię :D

Mnie interesuje wykonczenie, szczegolnie łazienek, bo jestesmy wlasnie na tym etapie. Mam nadzieje, ze znajdę "coś" ineteresującego dla siebie :D

Pzdr
k

ululka
24-02-2010, 18:51
Tak czułam, że zlamię....Ale może teraz:



http://picasaweb.google.com/ululka40

Po forum Muratorea poruszam się wciąż niepewnie, choć w kwestiach budowlanych śmiało mogłabym zatrudnić się jako kierownik budowy:))) Przez ostatnie półtora roku niemal zmieniłam zawód:)

Zacznę od wiaty. Mój mąż, jej pomysłodawca i projektant chętnie odpowie na wszystkie ewentualne pytanie, można śmiało pisać na @. Od razu poprawił-wiata NIE JEST trwale związana z konstrukcją budynku.

Co do wykończenia, a zwłaszca łazienek.
Łazienkę tak naprawdę mamy jedną. WC na dole pełni chwilowo funkcję garderoby a w "małżeńskiej" lazience na górze są jak dotąd umywalka, seews i bidet. Na wylewce. Wykończona jest łazienka córek. Nie bez kłopotów. Ale to długa historia....
Otóz w listopadzie nagle znalazł czas nasz glazurnik. Na wariata rozpoczęliśmy robienie łazienki (córka nastolatka wciąz groziła wyprowadzką, dobrze, że trenuje pływanie myła się na basenie). Zostały nam płytki z remontu w firmie, dokupiliśmy na chybcika terakotę na podłogę i....od razu wiedziałam, że jest paskudnie. Mój mąż łudził się dłużej. Kiedy glazurnik miał zacząc fugowanie mąż zarządził...skucie! Glazurnik osłupiał. Skuł. Następny termin miał tuż przed Świętami. Powiedzieliśmy, że poczekamy. spokojnie wybraliśmy płytki, zrobiliśmy projekt. Kierowałm się głównie intuicją (to ja jestem naszym projektantem wnętrz). Łazienka wyszła śliczna, ale to rzecz gustu oczywiście, a "de gustibus" jak wiadomo:))).....Jest biało zielona, groszkowa właściwie. Zmieściły się w niej wanna o długości 170, kabina, dwie umywalki wpuszcone w blat, sedes, jesrt nawet miejsce na pralkę, ale stoi tam ...półka na książki i tak chyba zostanie. Wanna pod skosem, ale jako, ze jest tam okno dachowe to nikt głową nie wali.

Pozdrawiam,
Ula
P.S. Krzysztof-Twój projekt to adaptacja czy Cybulska przerobiła? Mam na myśli tylko jedną łazienkę na górze, dwa okna w szcytach i balkon???

ululka
24-02-2010, 19:01
Kurcze, znowu coś nie tak. Mógłby mnie ktoś nauczyć????

Ya
24-02-2010, 20:49
Ula jeszcze musisz zaznaczyć w albumach, że są dostępne publicznie - wtedy będziemy mogli je zobaczyć. :)

Co do przeróbek - to wyłącznie nasze pomysły i adaptacja. Wyszliśmy z założenia, że bardziej niż trzecia łazienka w domu przyda nam się garderoba. Okna przerobiliśmy jakoś tak z przyczyn ekonomicznych a balkon to dość zabawna historia - najpierw miały być tylko drzwi balkonowe i barierka, potem maleńki balkonik tak, żeby można było wywalić tam pościel do wietrzenia. Gdy szef ekipy pytał jaki balkon robić powiedziałem żeby był taki, żeby można było krzesło wystawić. On chyba nieco inaczej zrozumiał... i wyszedł balkon taki że można wystawić ze dwa krzesełka i może jeszcze mały stolik. :D :D
Ja najbardziej cieszę się z powiększenia okna z gabinetu na dole od strony tarasu.

Natomiast zupełnie przypadkiem "zrobiły się" schowki za przedściankami kolankowymi na górze - po prostu zbyt wysokie te przedścianki zrobili (nie dopilnowaliśmy bo wyjechaliśmy na wakacje) i wyszły nam całkiem pojemne schowki na różne przydasie. :)

Też jesteśmy na etapie łazienek - dziś kupiliśmy kafelki do tej na dole. Mamy zrobione projekty przez panią od wnętrz i może będzie nieźle. Chyba zdecydujemy się na wyburzenie ścianki w łazience na dole odgradzającej kabinę i zrobimy kabinę półokrągłą - szkoda tylko że już ją zbudowaliśmy i otynkowaliśmy :) Ale dzięki jej wyburzeniu ta łazienka będzie przestronniejsza.

Pozdrawiam
Ya

mk CocaYna
25-02-2010, 10:16
My też z niecierpliwością czekamy na zdjęcia ululki...

A jak nas podniósł na duchu jej post, w którym opisuje do jakiego domu się wprowadzili! Nic tylko podziwiać.

I pomyśleć, że my się martwimy, że poddasze będzie niewykończone...

KaMaL
25-02-2010, 14:32
ululka przerób galerie na publiczne, bo zniecierpliwieni jestesmy :D

ululka
25-02-2010, 20:24
Grunt to umiejętnie stopniować napięcie:))) A serio-pierwszy raz pokazuję komuś zdjęcia w taki sposób, stąd wpadki. Ale mam nadzieję, ze do trzech razy sztuka.
http://picasaweb.google.com/ululka40

Co do zakończenia budowy-pochwaliłam dzień przed zachodem słońca. Dziś o świcie przyjechał stolarz (zamiejscowy) robić schody no i mam...pył, kucie,piłowanie.Niby przywiózł gotowe stopnie, ale dopasować trzeba.

Tak się złapałm na tym, że prawie nie mam fotek wnętrza (pomijając te z czasów instalacji), muszę porobić.

Oglądam sobie Wsze galerie i widzę, ze niby projekt ten sam, a każdy dom inny. My chyba jako jedyni zdecydowaliuśmy się na okna bez podziałów? A od strony ogrodu (i wody) już w trakcie budowy wzmocniliśmy nadproże i zamiast dwóch niezależnych okien wstawiliśmy jedno ogromne. Teraz żałuję, że nie jest to okno tupu tarasowego, najlepiej przesuwane.

Na większości Waszych zdjęć widzę powiększony wiatrołap. To zmiana"fabryczna" czy własne adaptacje? Kupowaliśmy projekt dość dawno, może coś się zmieniło?
Ula

Ya
25-02-2010, 20:35
Grunt to umiejętnie stopniować napięcie:))) A serio-pierwszy raz pokazuję komuś zdjęcia w taki sposób, stąd wpadki. Ale mam nadzieję, ze do trzech razy sztuka.
http://picasaweb.google.com/ululka40

Co do zakończenia budowy-pochwaliłam dzień przed zachodem słońca. Dziś o świcie przyjechał stolarz (zamiejscowy) robić schody no i mam...pył, kucie,piłowanie.Niby przywiózł gotowe stopnie, ale dopasować trzeba.

Tak się złapałm na tym, że prawie nie mam fotek wnętrza (pomijając te z czasów instalacji), muszę porobić.

Oglądam sobie Wsze galerie i widzę, ze niby projekt ten sam, a każdy dom inny. My chyba jako jedyni zdecydowaliuśmy się na okna bez podziałów? A od strony ogrodu (i wody) już w trakcie budowy wzmocniliśmy nadproże i zamiast dwóch niezależnych okien wstawiliśmy jedno ogromne. Teraz żałuję, że nie jest to okno tupu tarasowego, najlepiej przesuwane.

Na większości Waszych zdjęć widzę powiększony wiatrołap. To zmiana"fabryczna" czy własne adaptacje? Kupowaliśmy projekt dość dawno, może coś się zmieniło?
Ula

Teraz widać! Faktycznie Ula, macie śliczny domek, aż oczy rwie.
Gratuluję!!!
Też chciałem deski, ale z różnych przyczyn będzie inaczej.
Powiększenie wiatrołapu to adaptacja, naszym zdaniem całkiem sensowna, już kilka osób tak zrobiło.
Pozdrawiam
Ya

piotr.nowy
25-02-2010, 20:40
Tak się złapałm na tym, że prawie nie mam fotek wnętrza (pomijając te z czasów instalacji), muszę porobić.

Musisz , musisz ! Bo nie za dużo tych zdjęć.
Domek naprawdę bardzo ładnie się prezentuje. Potrójne okno robi wrażenie.
I okolica malownicza.



Na większości Waszych zdjęć widzę powiększony wiatrołap. To zmiana"fabryczna" czy własne adaptacje? Kupowaliśmy projekt dość dawno, może coś się zmieniło?

Większy wiatrołap to własna inwencja. Mocno popularna. Tak jak obniżona podłoga w kotłowni, dwubiegowe schody i parę innych drobiazgów.

Łap za aparat, cykaj zdjęcia i uszczęśliwiaj forumowiczów ! :wink:

ululka
25-02-2010, 21:07
"Fabryczny" wiatrołap jest rzeczywiście dość mały. Ale jakoś nie wpadliśmy na pomysł powiększenia. Schody dwubiegowe mamy, znacznie wygodniejsze od tych, które były w projekcie.Z przydatnych rzeczy (oprócz wiaty z komórką) mamy jeszcze kanał w garażu, który jak dotąd, mimo wysokich w naszej okolicy wód gruntowych nie stał się basenem dla żab:)))

Fotki wnętrz porobię jak się pozbędę fachowców. Dziś mam sajgon kompletny(schody) a od poniedziałku wchodzą panowie montować kuchnię (od listopada gotuję na turystycznej kuchence, nawet zlewu nie mam, tylko.....zmywarkę a najbliższy kran w WC-garderobie).

O drewno na elewacji długo musiałm walczyć, mąż był przeciwny (kto to będzie konserwował) ale w końcu uległ. I nie żałuje, bo efekt dobry. W zamian ja też poszłam na ustępstwa i zgodziłam się na terakotę na całym dole (wolałm drewno). I też nie żałuję, bo drewno już dawno by się zniszcyło przy tym sposobie użytkowania jakie podłodze serwujemy:))) Terakotę mamy taką imitującą dreno, Paradyż, nawet tanią dość a przyzwoitą. Identyczną na całym dole. Za to na górze totalnie niepraktyczne, miękkie deski sosnowe. Ze szparami. Jak w wiejskiej chałupie.Tak chciałam i nawet z tych szpar jestem zadowolona.Do tego sosnowe drzwi zrobione za grosze przez wiejskiego stolarza.

Ale podłogę mamy w sumie od niedawna.Pisałm już, że zaczynaliśmy od życia na wylewce i kąpieli pod prysznicami na basenie:)
Ale per aspera ad astra. Teraz mam sie z czego cieszyć.

Miło mi, że podoba się Wam nasz dom.
U.

piotr.nowy
28-02-2010, 19:49
Mnie też bardzo interesuje ta wiata, sami będziemy taką stawiać (to już przesądzone) i jestem baaardzo zainteresowany szczegółami.

Macie jakoś obmyśloną konstrukcję tej wiaty ?
Mnie też, zdaje się czeka dostawienie wiaty i zastanawiam się jak to zrobić , żeby za bardzo nie ingerować w elewację . :roll:

Ya
28-02-2010, 21:49
Mnie też bardzo interesuje ta wiata, sami będziemy taką stawiać (to już przesądzone) i jestem baaardzo zainteresowany szczegółami.

Macie jakoś obmyśloną konstrukcję tej wiaty ?
Mnie też, zdaje się czeka dostawienie wiaty i zastanawiam się jak to zrobić , żeby za bardzo nie ingerować w elewację . :roll:

Też się nad tym zastanawiam :roll: i zaczynam przytruwać mojemu sąsiadowi - architektowi żeby coś wymyślił. :lol:
Jak coś wymyśli to dam znać :)

Axa
01-03-2010, 12:42
Szanowny,
ponieważ jesteśy na etapie stanu surowego otwartego i trwają ożywione dyskusje w rodzinie na temat sposobu ogrzewania (podłogówka z różnych względów odpada) mam pytanie czy ktoś z użytkowników konkursowego posiada grzejniki w salonie i gdzie zamontowane? Jeżeli pod oknami to ile macie miejsca pomiędzy podłogą a parapetem i jakie wstawiliście grzejniki? pozdrawiam wszystkich

Qciniak
01-03-2010, 13:13
Hej.
U mnie pod okna w salonie weszły 2 grzejniki o wymiarach 240x30.

Ululka ładny ten Wasz domek :-) Bardzo podobny widziałem na mazurach (niedaleko Wiartla). Niestety podobnie jak twój mąż też się boje malowania deskowanej elewacji....cóż przynajmniej wygląda fajnie. jakoś przeżyje :-)
pozdr Q

KaMaL
01-03-2010, 17:41
Zastanawialiście się już nad drzwiami miedzy garażem, a kotłownią i garażem, a przejściem do domu?
Jakie firmy brać pod uwagę? :roll:

O grzejnikach jeszcze dzisiaj napiszę :D

piotr.nowy
01-03-2010, 18:33
Zastanawialiście się już nad drzwiami miedzy garażem, a kotłownią i garażem, a przejściem do domu?
Jakie firmy brać pod uwagę? :roll:

O grzejnikach jeszcze dzisiaj napiszę :D

Między kotłownią a garażem dałem horman"a.
Między garażem a domem - zastanawiam się. Czy bardziej ciepłe , czy bardziej antywłamaniowe , czy może bardziej szczelne ... :roll:

mk CocaYna fajny kominek !
Te baterie i haczyki to "nord" z BISK'a ?

KaMaL
01-03-2010, 19:10
Piotr a masz jakies konkretne firmy na mysli?

grzejniki to Purmo Compact Ventil:

na dole jeden jest w gabinecie V-22 600/1000
i 3 w salono-jadalni V-22 300/1000 (2 pod oknami wychodzacymi na taras i jeden na oknie, ktore jest na tej scianie co okno od kuchni), ale mamy podłogówkę w kuchni i w korytarzu od wejscia do tarasu, w łazienkach tez podłogówka i "male" grzejniki do podsuszania ręczników.
Na górze w każdym pokoju po jednym:
w naszej sypialni V-22 450/2000 i w mniejszych pokojach V-22 450/1400, w naszej garderobie jest V-11 450/400.
Przy wentylacji mechanicznej tyle wystarcza i jest przyjemny klimat.

Pzdr
K

piotr.nowy
01-03-2010, 19:20
Piotr a masz jakies konkretne firmy na mysli?

Jeszcze nie :oops: :oops: :oops:

ululka
01-03-2010, 22:02
Zastanawialiście się już nad drzwiami miedzy garażem, a kotłownią i garażem, a przejściem do domu?
Jakie firmy brać pod uwagę? :roll:

O grzejnikach jeszcze dzisiaj napiszę :D

Między garażem a domem mamy drzwi antywłamaniowe Gerdy. Z tej samej firmy są drzwi wejściowe do domu.
Do kotłowni mamy drzwi ppoż "supermarketowe".

Jeśli chodzi o ogrzewanie to grzejniki mamy tylko na górze. na dole podłogówka, ale pod oknami zmieściłyby się grzejniki, tylko niskie.
Zresztą z powodu braku gazu grzejemy tylko kominkiem (z rozprowadzeniem ciepła i wężownicą do ciepłej wody). I muszę przyznać, że nawet w czasie największych mrozów na dole było ciepło, nawet bardzo. Rano temperatura spadała do 18 stopni, ale nic to! Na górze już gorzej. Przy -22 na dworze w najzimniejszym pokoju u młodszej córki nad ranem było 9 stopni. ale dziecię od kołyski zahartowane, wiec dożyło wiosny (bo to już prawie wiosna, prawda?)
Najcieplejszy na górze był pokój przy kominie, czyli moja sypialnia.
Kiedy temperatury na zewnątrz wzrosły do minus kilku ciepło było w całym domu.
Tyle, ze trzeba palić. Ale ja akurat to lubię. Spaliliśmy do tej pory jakieś 3/4 zapasu drewna, 20 worków brykietu iglastego (taki brykiet to super rozwiązanie,polecam) i śmietnik z budowy-deski, palety i inne odpady drewniane.

W sprawie wiaty. Jak znajdę w bałaganie to wkleję fotki projektu wiatki i podrzucę trochę szczegółów.
Ula

mk CocaYna
02-03-2010, 18:29
Piotr, dzięki za pochwałę naszego kominka. Na zdjęciach wygląda może nieco "ciężko" na tle ceglanej ściany, ale na żywo prezentuje się całkiem, całkiem.

Baterie faktycznie Nord Bisk-a, nie wiem jaka będzie ich jakość, ale cena i design baaardzo nam się spodobały...

piotr.nowy
02-03-2010, 21:39
Baterie faktycznie Nord Bisk-a, nie wiem jaka będzie ich jakość, ale cena i design baaardzo nam się spodobały...

Wcale się ni dziwię !
Też kupiłem baterie z tej serii , tyle że umywalkowe. :wink:

mbak
03-03-2010, 19:24
Szanowny,
ponieważ jesteśy na etapie stanu surowego otwartego i trwają ożywione dyskusje w rodzinie na temat sposobu ogrzewania (podłogówka z różnych względów odpada) mam pytanie czy ktoś z użytkowników konkursowego posiada grzejniki w salonie i gdzie zamontowane? Jeżeli pod oknami to ile macie miejsca pomiędzy podłogą a parapetem i jakie wstawiliście grzejniki? pozdrawiam wszystkich

U nas w salonie planujemy grzejniki kanałowe Aquilo. Wydatek dosyć duży ale mam nadzieję, że będzie warto. Chyba główną zaletą jest to że nie zawężają miejsca np. między kuchnią a ścianą zewnętrzną.

Mam pytanie do osób mieszkających już dłuższy czas. Jak u was wygląda sprawa palenia w kominku. Zastanawiamy się nad płaszczem wodnym ale nie wiem czy nie jest to zbędny wydatek kilku tysięcy, zważywszy na to że w kominku pali się pewnie raz na tydzień.

http://picasaweb.google.com/mbak77

ululka
03-03-2010, 21:19
[quote=Axa]

Mam pytanie do osób mieszkających już dłuższy czas. Jak u was wygląda sprawa palenia w kominku. Zastanawiamy się nad płaszczem wodnym ale nie wiem czy nie jest to zbędny wydatek kilku tysięcy, zważywszy na to że w kominku pali się pewnie raz na tydzień.

Mieszkamy pół roku, więc nie wiem, czy to dłuższy czas:)))
Ale zimę jak za dawnych lat mamy (prawie) za sobą. O paleniu w kominku napisałam wyżej (i o temperaturach wewnątrz) więc nie będę się powtarzać, poczytaj.
Nie mamy płaszcza wodnego, mamy rozprowadzenie ciepła z mechanicznym wiatrakim.Mamy też wężownicę do grzania wody.
W kominku palimy codziennie (i co noc) to chwilowo nasze jedyne źródło ciepła.Szacunkowy koszt sezonu grzewczego (drewno, brykiet) to 2,5 tys. W porównaniu z gazem bajka normalnie. Tyle, że trzeba palić. No i trzeba liczyć się z tytm, ze kominek używany CODZIENNIE a nie od wielkiego dzwonu brudzi (ściany np), kurzy, etc.
Ale ja nie jestem pedantką.
Generalnie jestem za kominkiem jako ogrzewaniem wspomagajacym. Warto.
Ula

mk CocaYna
05-03-2010, 19:14
Piotrze, a gdzie nowe zdjęcia w Twojej galerii?

piotr.nowy
05-03-2010, 21:12
No właśnie mam kłopot: sprzedałem domy i nie wiem czy mogę wklejać zdjęcia na forum :roll: :( .
A chciałbym , bo trochę się posunęło . Jest kominek, łazienka, parapety, schody...
Postaram się coś wkleić :wink:

Ya
08-03-2010, 21:27
No właśnie mam kłopot: sprzedałem domy i nie wiem czy mogę wklejać zdjęcia na forum :roll: :( .
A chciałbym , bo trochę się posunęło . Jest kominek, łazienka, parapety, schody...
Postaram się coś wkleić :wink:

Piotr, koniecznie wklej!
Zależy mi szczególnie na zdjęciach kominka, podejrzałem na wątku kominkowym i chyba ściągnę pomysł bo bardzo mi się podoba.

Ya
15-03-2010, 12:29
Cocaina, gratuluje szafy. Fajna.
Dlaczego drzwi od szafy nie daliście od samej podłogi tylko podnieśliście?

Mam jeszcze prośbę (do wszystkich) o fotki kominków, łazienek i kuchni bo jesteśmy na etapie urządzania i przyda się inspiracja :) Mamy wprawdzie projekty robione przez architekta wnętrz ale ja tam wole zobaczyć na własne oczy :)

Pozdrawiam
Ya

KaMaL
15-03-2010, 13:02
my tez przymierzamy sie do łazienek i kuchni ... masakra ... a myslałam, ze teraz to już z górki bedzie :)
Tak jak pomysły na łazienki mamy już całkiem realne, tak kuchnia mnie przeraża :roll: Nie myslcie, ze nie wiem jak mają być rozplanowane szafki! w sumie to to pikuś (Pan Pikuś), gorzej z kolorami :roll:

Ya
15-03-2010, 13:07
my tez przymierzamy sie do łazienek i kuchni ... masakra ... a myslałam, ze teraz to już z górki bedzie :)
Tak jak pomysły na łazienki mamy już całkiem realne, tak kuchnia mnie przeraża :roll: Nie myslcie, ze nie wiem jak mają być rozplanowane szafki! w sumie to to pikuś (Pan Pikuś), gorzej z kolorami :roll:

U nas już właściwie wiemy co i jak - chyba, że w ostatniej chwili coś zmienimy, w sprawie płytek były wielogodzinne spory - teraz jeszcze nie mamy płytek na podłogi do korytarza i wiatrołapu - to znaczy mamy 2 rodzaje i kolejny konflikt. :)
Poza tym płytki kupione i fachowiec umówiony - wchodzi pojutrze. Robimy też przetarg na kominek :)

KaMaL
15-03-2010, 13:14
Ja w kuchi marze o takiej zbieraninie białych płytek na scianie. rózne rozmiary i odcienie bieli, szklane też i mozaika do tego, ale chyba nasz p. Zbyszek (złoty człowiek) by mnie powiesił :wink:

Ya
15-03-2010, 13:20
Ja w kuchi marze o takiej zbieraninie białych płytek na scianie. rózne rozmiary i odcienie bieli, szklane też i mozaika do tego, ale chyba nasz p. Zbyszek (złoty człowiek) by mnie powiesił :wink:

My kupiliśmy na ścianę w kuchni bardzo jasnoszary gres polerowany 30x60 i wszyscy pukają się w głowę bo jest wprawdzie ładny ale podobno zupełnie niepraktyczny :)

Nie dosyć że trzeba impregnować to jeszcze wszystko na nim widać. :lol:

A i jeszcze mam problem: czy terakota o trzeciej klasie ścieralności nadaje się do korytarza na dole? Część sprzedawców twierdzi, że nie, ale mnie się podoba akurat ta ;) Żona znalazła terakotę (oczywiście znacznie brzydszą :wink: ) ale w 4 klasie i nie wiem czy nie będę musiał skapitulować :(

KaMaL
15-03-2010, 13:36
z tego co wiem 4 kl jest przewidziana do miejsc publicznych, typu przychodnie, urzedy, gdzie przewija sie masa ludzi, takze 3 kl do domu mysle ze wystarczy z palcem w oku.

mmadzia
16-03-2010, 07:00
U nas narazie połowa kuchni. Ale i tak jestem z niej dumna. Na ścianie zamiast płytek położyliśmy szybę. Świetna sprawa, łatwe w czyszczeniu no i koszt mały, a kolory jakie tylko się chce.. Zapraszam do galerii.
Pozdrawiam Magda

ululka
16-03-2010, 17:58
Kuchnię mam od trzech dni. Nareszcie!!!! Choć przyznać muszę, że przyzwyczaiłam się do turystycznej kuchenki i braku zlewu - czułam się jak na wiecznych wakacjach:)

No i pierwsza refleksja, na gorąco jeszcze, nim ochłonę po wszystkim -budowa to mały pikuś, dopiero wykończeniówka wykańcza.

O ile decyzje budowlane podejmowaliśmy z mężem w miarę zgodnie, to przy wykończeniu się zaczeło. Niewiele brakowało, a plotkarskie gazety miałyby o czym pisać "żona męża tępym nożem zabiła":)

O dziwnych losach naszej łazienki już pisałam wyżej. Nauczeni doświadczeniem (czyli skuwaniem właśnie położonej glazury) z kuchnią postanowiliśmy poczekać i sprawę przemyśleć. No i myśleliśmy przez pół roku prawie a ja gotowalm w kempingowych warunkach.
Aż w końcu mój mąż postawił na swoim (w końcu to facet głównie przebywa w kuchni, nie?), wybrał szafki, AGD i zaczęło się.
Udało mi się jedynie przeforsować pomytsł barku murowanego z surowej cegły.
Wprawdzie nasz nieoceniony pan Wojtek nie mógł zrozumieć dlaczego ma się nie starać i stawiać byle jak i na nic się dały tłumaczenia, że gdybym chciała elegancko, to bym sobie z klinkieru wymurowała. A nie ze zwykłej(pokruszonej cokolwiek) czerwonej cegły co nam została.

W sumie kuchnia wyszła całkiem przyjemna, choć nie do końca taka jak chciałam.Pstryknę zdjęcia przy dziennym świetle to wkleję. Chwilowo uzupełniłam galerię o "słynną" łazienkę i fragmenty góry.
Ula

ADRPOR
17-03-2010, 10:06
W sumie kuchnia wyszła całkiem przyjemna, choć nie do końca taka jak chciałam.Pstryknę zdjęcia przy dziennym świetle to wkleję. Chwilowo uzupełniłam galerię o "słynną" łazienkę i fragmenty góry.

Super zdjecia, bardzo podoba się nam wasz styl. :wink: Domek wyglada cieplo i schludnie. Nie mozemy sie doczekac kiedy zamiescicie zdjecia waszej kuchni i jadalni.

PS. Czy na gorze sa paneli, jezeli tak to jakie? Dzieki.
Pozdrowienia

KaMaL
17-03-2010, 12:47
Oj chyba deska sosnowa :) co Ula?
Fajnie, przytulnie,
tez czekam na Twoją kuchnie, bo wlasnie jestesmy w trakcie zamawiania swojej.

My tez sie mozemy pochwalić zdjeciami z wnętrza, ale jak narazie poddasze g-k robimy :lol:
postepy sa to sie pochwale :D

ADRPOR
17-03-2010, 13:33
Im wiecej zdjec wnetrz tym lepiej. :) Nie mozemy sie doczekac. Tez mamy problem z kuchnia, bo nie wiemy jak najlepiej ustawic meble, przy takiej powierzchni.

KaMaL
17-03-2010, 14:17
Z ustawieniem to problemów nie było, raczej ze szczegółami szczególnie kolorystycznymi :roll:

ululka
17-03-2010, 17:44
W sumie kuchnia wyszła całkiem przyjemna, choć nie do końca taka jak chciałam.Pstryknę zdjęcia przy dziennym świetle to wkleję. Chwilowo uzupełniłam galerię o "słynną" łazienkę i fragmenty góry.

Super zdjecia, bardzo podoba się nam wasz styl. :wink: Domek wyglada cieplo i schludnie. Nie mozemy sie doczekac kiedy zamiescicie zdjecia waszej kuchni i jadalni.

PS. Czy na gorze sa paneli, jezeli tak to jakie? Dzieki.
Pozdrowienia

Dzięki za miłe słowa.
Na górze są zwykłe sosnowe, długie deski. Ile było kłopotów z ich ułożeniem(zdawałoby się takim prostym) to nawet nie mam siły pisać. Po prostu zapomnieliśmy na etapie wylewki o legarach a potem...potem legary + deski to strata wysokości i nisko by się zrobiło, deski na klej też nie, bo za długie a drewno pracuje, w końcu na wkręty są, bezpośrednio do wylewki. Udało się nie przewiercić żadnej rury:)
Ale udało się.
Na dole, w wyniku konfliktu pomiędzy "rozważnym i romatyczną" jest terakota.
Pozdrawiam,
Ula

rzeper
18-03-2010, 21:10
Po dłuższej przerwie jestem ponownie. Myślę że będę coraz częściej na forum bo zima już prawie minęła i do pracy trzeba się zabrać.
Między czasie zamontowali nam okna na systemie Veka z pakietem 3szybowym.
Właśnie elektryk działa - ma skończyć w poniedziałek.
Później reszta instalacji, tynki...
Przepraszam za brak odpowiedzi co do kosztów w wykonaniu stropodachu betonowego ale naprawdę zamęt ogromny miałem - kredyt, rodzinka, budowa, ale jeśli jeszcze komuś bardzo zależy to wezmę się w garść i to zrobię.

rzeper
18-03-2010, 21:17
Ula czadowa elewacja,super dechy - chyba pierwsza jaką widziałem w konkursowym w takim wydaniu. No i pewnie nie ostatnia bo nam się też taka marzy :D

mk CocaYna
21-03-2010, 19:58
My nawet już dechy na drewnianą elewację mamy zgromadzone, ale utknęliśmy na etapie ich malowania. Zaczęliśmy to robić jesienią, a potem przyszły mrozy i pokrzyżowały nam plany :-?

Ale za to, już jutro skończą nam fachowcy montaż kuchni!

rzeper
21-03-2010, 22:27
Z tą elewacją drewnianą to nie taka prosta sprawa.
Polecam dwie stronki :
http://www.finnforest.pl/produkty/thermowood/Pages/Default.aspx
http://www.okter.com.pl/elewacje.html
Aby służyła długo trzeba ją prawidłowo zabezpieczyć i zamontować.
No i ocieplenie, w porównaniu ze styropianem wychodzi różnica grubości (pod deską musi być pustka powietrzna) więc trzeba pomyśleć jak to wykończyć.
Ulka pewnie wszystko wie to nam podpowie... :D

rzeper
21-03-2010, 22:38
Mk CocaYna widzę u Ciebie w kuchni płytę w innym miejscu niż na projekcie.
I chyba nie po raz pierwszy tak ktoś robi. Jestem na etapie instalacji i zastanawiam się coś w kuchni nie pozmieniać. Doradź proszę.
Ładniutka ta wasza łazienka.

KaMaL
22-03-2010, 10:54
jak Wam wyceniają/ wycenili kuchnie do konkursowego?
gdybyscie jakies info mogli podrzucic na priva nt.

mk CocaYna
22-03-2010, 11:16
Płytę indukcyjną przenieśliśmy na ścianę obok wejścia do kuchni z holu, aby dostosować się choć trochę do zasady "trójkąta roboczego", czyli obecnie mamy takie ustawienie: fragmencik blatu, potem płyta, potem blat, potem zlewozmywak praktycznie pod oknem. Lodówka będzie stała po lewej stronie wejścia do kuchni, więc blisko płyty. Poprzednie ustawienie, czyli płyta umiejscowiona na ścianie przeciwległej do okna, a zlewozmywak pod oknem, groziło bieganiem z gorącymi garnkami w poprzek kuchni, czyli przecinalibyśmy ciągle szlak komunikacyjny, trochę to karkołomne i ryzykowne. Mam nadzieję, że będę zadowolona z tych zmian, ale to sprawdzę dopiero po zamieszkaniu. Nic lepszego z rozmieszczeniem sprzętów kuchennych nie dało się wykombinować, ale może Wy będziecie mieć lepsze pomysły :) Jak tylko skończą montaż kuchni, wrzucę zdjęcia i jeśli będziecie chcieli, objaśnię co i jak.

mk CocaYna
22-03-2010, 11:18
Aha, jeszcze cena kuchni, żadna tajemnica - 5600 meble z montażem, w tym system samodomykający.

KaMaL
22-03-2010, 12:22
Jejciu! gdzie robiles te meble i z czego?
Juz sie nie moge doczekać zdjęć Twojej kuchni.

rzeper
22-03-2010, 13:07
Co do kuchni to może kosztowac 25 tys. jak i 5 tys - bez sprzętu.
Rozrzut jest straszny a najgorsze że nawet nie ma tego jak porównac.

Aga@Piotr
22-03-2010, 21:55
Witam
Od stycznia tego roku my również już mieszkamy w Konkursowym. Mieszka nam sie świetnie i genialnie.
W kuchni zrobiłam sobie wyspę i myśle że jest to bardzo dobre rozwiązanie, jak na razie sprawdza się znakomicie. Szafki to fornir dębowy i czarny lacobel. Na scianie tapeta plus zwykłe 5 mm szkło.
W łazience łupek i płytki, prysznic z odpływem liniowym bez zamkniecia, jest tylko jedna szyba:)
Zamiast garażu mamy pom gospodarcze i wydzielona spiżarke bez której nie wyobrażam sobie życia.
Aktualnie pracuje nad elewacja, zamiast tradycyjnej deski myślę nad polączeniem deski z plastikiem, sa takie patenty. Może znacie jakieś przeciw?
Pozdrawiam wszystkich.
Agnieszka
http://picasaweb.google.com/Aga.Piotr.M02

rzeper
23-03-2010, 08:28
Faktycznie fajny pomysł. Aga napisz proszę jaką szerokośc ma przejście w kuchni pomiędzy wyspą a szafkami po przeciwnej stronie.
Podoba mi sie pomysł pomieszania podłogi drewnianej z płytkami.
A co do pomieszania elewacjidrewnianej z plastikiem to nie bardzo wiem o co chodzi... :o [/quote]

mk CocaYna
23-03-2010, 08:58
Czytałam kiedyś właśnie o takich plastikowych (można też powiedzieć z tworzywa) panelach imitujących drewno, przeznaczonych na elewację. Niestety nie pamiętam nazwy producenta, ale artykuł reklamowy widziałam w Muratorze.

mk CocaYna
23-03-2010, 08:59
Aga&Piotr piękny domek macie i super kabina prysznicowa. Rewelka!

KaMaL
23-03-2010, 10:46
Co do kuchni to może kosztowac 25 tys. jak i 5 tys - bez sprzętu.
Rozrzut jest straszny a najgorsze że nawet nie ma tego jak porównac.

No wlasnie my pierwsza wycene dostalsimy na 30 koła :o :o :o
Czekamy na pozostałe 4

Aga&Piotr super wygladają podłogi i fajny patent na kuchnię.

Aga@Piotr
23-03-2010, 12:01
Witam
Dziękuję za miłe słowa :D Cieszę się że podobają Wam sie moje pomysły.
Przejscie w kuchni ma ok 65-70 cm, tak jak szerokość drzwi i jest wystarczające.
Na elewacji chciałabym mieć właśnie takie deski imitujące drewno http://www.euronit.pl/produkte/product-details/pr/facade-boards/facade-board-cedral-structur.html
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka

Qciniak
24-03-2010, 11:00
Hej.
Wreszcie przyszła pora żeby wkleić coś od siebie... U mnie to wygląda tak:

pozdrawiam Q

http://picasaweb.google.com/109607023070587139093/Konkursowy#

Aga@Piotr
25-03-2010, 14:46
Q bardzo podoba mi sie Wasz kominek, fajny pomysł a czarny marmur wyglada rewelacyjnie:)
Kuchnię początkowo miałam zaplanowaną prawie identycznie. Mam nadzieje ze funkcjonalnie sie sprawdzi:) Na elewacji prawdziwe deski drewniane?
Powodzenia
Agnieszka

KaMaL
25-03-2010, 15:37
Q podoba mi sie Twoja kuchnia.
Szuflady widzę, tak jak i my planujemy.
Proszę o namiary na ludzi od kuchni :D

KaMaL
25-03-2010, 16:02
Qciniak'u :) a jaka to kabina prysznicowa u Ciebie stoi?? :)

Qciniak
25-03-2010, 18:24
Deski drewniane prawdziwe. W dodatku ręcznie malowane hehehe. Kominek mamy obłożony granitem o nazwie galaxy star (black galaxy) czarny z takimi złotymi opiłkami. Drzwi do kabiny są firmy Radaway model Almatea DWJ, bo tylko ta firma ma bez dopłaty szybę na 114 cm (taki mi otwór wyszedł).
pozdr Q

Ya
25-03-2010, 20:25
Dajcie znać jakie macie wkłady kominkowe (dotyczy kominków z szybą boczną). My dostaliśmy kilka propozycji - wykonawcy, którzy robili mi wyceny kominka proponują mi wkłady firm arysto (A10P/510 DJ) za ok. 4200 lub Laudel (6276-54) ok. 3000 ( tańszy ale ze szprosem)

a drugi Hajduka (Volcano 2P 450) ok. 4300 i Blanzek (B 71 BP) ok. 4500.

Za diabła nie wiem co wybrać - chodzi o rozsądny kompromis ceny i jakości.

Pozdrawiam
Ya

KaMaL
25-03-2010, 20:53
Nasz wkład to Hajduk Prisma 1v za 4.5k PLN.
A to przede wszystkim dlatego gdyż ponieważ:
- ma 'scięte' rogi dzięki czemu mogliśmy go wstawić bardziej w róg,
- ma obniżone palenisko, więc mniejsze ryzyko 'wypadnięcia' czegokolwiek płonącego.

Nasz kominek również jest obłożony granitem Galaxy Star. Bardzo fajna struktura. Się przyjemnie mieni przy płomieniach. :)

mk CocaYna
26-03-2010, 11:59
Qciniak - czym malowałeś deski na elewacji? Jakie masz ocieplenie pod oblicówką drewnianą?

Qciniak
26-03-2010, 15:26
Hej,
deski malowałem bodajże Panetrinem firmy Altax i chyba czymś jeszcze tej firmy ale niepamiętam (chyba altaxinQ). pod deskami mam 12 styro zaciągnięty klejem. pod dechami szpara wentylacyjna. generalnie kupa z tymi deskami roboty i wcale nie tak łatwo je zamontować.
Ja mam natomiast wkład Hajduk volcano 2 PH z gięta szybą.
pozdr Q

piotr.nowy
26-03-2010, 19:31
No to widzę , że wśród konkursowiczów Hajduk na czele !
U mnie w jednym jest Hajduk Smart a w drugim ... Hajduk Prisma KR.

ADRPOR
03-04-2010, 16:10
Już myślałem że nie znajdę tego tematu na nowym forum. Wpisałem w wyszukiwarce konkursowy a tu nic. Poza tym stare linki do dziennikow budowy tez nie dzialaja,

KaMaL
04-04-2010, 18:27
łojej... ciężko był tu trafić!
teraz też tylko nie wiemy jak włączyć "obserwowanie wątku"
Ci z Muratora nie wiedzą, że starych drzew się nie przesadza! :)

ADRPOR
04-04-2010, 20:47
Całkowity brak profesjonalizmu. a komunikat:
No Temat specified. If you followed a valid link, please notify the administrator poprostu mnie rozwala.

Ya
05-04-2010, 10:02
Całkowity brak profesjonalizmu. a komunikat: poprostu mnie rozwala.

Beznadziejnie działa to nowe forum.
Cholery można dostać!

Pozdrowienia świąteczne
Ya

KaMaL
05-04-2010, 19:18
.... ale nadal nie wiem jak do obserwowanych dodać i gdzie się te obserwowane uwidaczniaja .... buuuuu :(

KaMaL
05-04-2010, 19:28
Juz wiem !
uzytkownicy i Moj profil i tam sa watki ktore wczesniej doadałam do subskrypcji :)

Aga@Piotr
06-04-2010, 19:53
KaMal, mam pytanie do Ciebie:)
Ogladałam Twoja galerie zdjęć i znalazłam tam wizualizacje elewacji. Mam pytanie dotyczące górnej częśći domu a mianowicie tych pasków poziomych. Planujesz zrobić boniowanie czy to bedzie robione w tynku? Możesz zdradzić jakieś szczegóły?
Pozdrawiam
Aga&Piotr

KaMaL
07-04-2010, 11:11
Nie podobają mi się typowe bońki, szczególnie jak juz kurzem zajdą są bardzo efektowne :/
Na całej powierzni scian bedzie tynk, a paski beda zrobione farbą i nie bedą w równych odległościach jak w prezentacji.

Aga@Piotr
07-04-2010, 13:03
Dziękuję za odpowiedź.Ciekawy pomysł z malowaniem pasków, myslę że bedzie wygladało wspaniale.
Pozdrawiam
Agnieszka

KaMaL
07-04-2010, 14:21
B.Art i Lidex tak wlaśnie zrobili (Nie wiem czy mają zdjęcie w DzB)
Widziałam na żywo. Ładnie to wygląda. Jest delikatne, ale widoczne.

Aga@Piotr
07-04-2010, 19:32
KaMal
Dziekuje za odpowiedź
czy bedziesz tak robiła, że nakleisz paski z taśmy na kleju, potem tynk i oderwiesz te paski? Potem te rowki pomalujesz na inny kolor? Właśnie takie rozwiązanie znalazłam w sieci ale nie wiem, może nie jest to jedyny pomysł:) Może masz jakis pogladowy rysunek jakie bedzie rozmieszczenie tych pasków?
Ja wlasnie chcialam zrobic takie "boniowanie" w tynku plus panele kompozytowe czyli te gdzie drewno jest zmieszane z PCV.
Pozdrawiam
Agnieszka

piotr.nowy
07-04-2010, 22:56
Melduję się na wątku po długich poszukiwaniach !

KaMaL
08-04-2010, 08:37
Witaj Piter! :] Łatwo było tu trafić, nie??
Dot. pasków - no wlaśnie tak to sobie wyobrażamy. Nie znamy jakichś szczególnych patentów ekipy od elewacji ale najpewniej będzie to zrobione na zasadzie, otynkowanych wcześniej naklejonych pasków, oderwanych po tynkowaniu, i pomalowanych miejscach brakującego tynku. :)

KaMaL
08-04-2010, 10:02
Witaj Piter! :] Łatwo było tu trafić, nie??
Dot. pasków - no wlaśnie tak to sobie wyobrażamy. Nie znamy jakichś szczególnych patentów ekipy od elewacji ale najpewniej będzie to zrobione na zasadzie, otynkowanych wcześniej naklejonych pasków, oderwanych po tynkowaniu, i pomalowanych miejscach brakującego tynku. :)

Tak własnie bedzie jak napisał mój monsz :)
Naklejają taśme, tynkują, zrywają taśmę i malują pola pod taśmą farbą.
Niestety nie mamy jeszcze zadnej wizualizacji i nie wiem czy bedziemy cos takiego robic, nie wiem czy to sie sprawdzi. bedzie zapewne tak, ze bede stala przy Panach w momencie naklejania tasmy i bede mowila czy wyzej czy nizej :)
ale narazie wykańczamy srodek - konczymy g-k i wchodzimy do łazienek :)

mk CocaYna
27-04-2010, 10:52
Uwaga, u nas ruszyła akcja malowania! Efekty wkrótce w galerii...

ululka
27-04-2010, 22:20
Łomatko, ale się namęczyłam, żeby tu trafić, ponownie się zalogować, przyzwyczaić się......nie, nie przyzwyczaję się prędko do nowego, starych drzew się nie przesadza. Gdzie jak gdzie, ale na tym forum powinni o tym wiedzieć.
ale dość marudzenia.
Z nowości:
-Mamy wreszcie kostkę! Trwało to raptem 4.5 miesiąca (zaczęli w grudniu i nadeszła zima prawie stulecia). Efekt niezły, zresztą sami oceńcie, fotki kostki w galerii.Ale najważniejsze jest to, że w domu mam o 50% piasku mniej:)))
-Teraz walczymy z ogrodem i tak zwaną infrastrukturą (czyli drewutnią). Trawa rośnie jakoś powoli.....
-Wnętrze teoretycznie skończone. Teoretycznie bo......kuchnia jest. Łazienka (jedna) też. Podłogi, drzwi wewnętrzne etc też. Ale wciąż brak drobiazgów, które tworzą klimat (fotografie, obrazki, zasłonki,pierdołki). I drobiazgów niezbędnych (kontakty!!!!!!) Proszę męża od 5 miesięcy. Gdyby nie to, że dotkniecie jego ukochanej wiertarki grozi rozwodem to sama bym wszystko zrobiła:)))

Mieszka się rewelacyjnie. Do miasta (czyli do Warszawy) jeżdżę raz w tygodniu (pracuję na miejscu), ptaki za oknem tak hałasują, ze dzień , chcąc nie chcąc, zaczynam o 5.30, młodsza córka żyje niczym Dzieci z Bullerbyn (ze szkoły wraca 3 godziny), starsza, jak na wiejskiego podlotka przystało wystaje z koleżankami na pętli autobusu chichrajac się bez sensu:)))
Dom to jest to! Jakim cudem tyle lat wytrzymałąm w betonowej szufladzie.
Ula
P.S. W galerii nowe zdjęcia "kompromisowej" kuchni. Nie do końca tak miało być. ale wyszło funkcjonalnie, wypróbowałm w praktyce bo mnie naszło na gotowanie.

ADRPOR
28-04-2010, 12:20
No bardzo ladnie Ulcia, tylko napisz gdzie schowalas lodowke w kuchni bo jakos jej nie widze. PS> Fajnie ze dodajesz zdjecia z wnetrz, bo my chociaz mamy juz jakies plany, to zawsze mezemy jeszcze je zweryfikowac. Pozdrawiam
Adrian

ululka
28-04-2010, 22:02
No bardzo ladnie Ulcia, tylko napisz gdzie schowalas lodowke w kuchni bo jakos jej nie widze. PS> Fajnie ze dodajesz zdjecia z wnetrz, bo my chociaz mamy juz jakies plany, to zawsze mezemy jeszcze je zweryfikowac. Pozdrawiam
Adrian
Witaj Adrian,
lodówka jest pod blatem, zabudowana. Taka malutka, podręczna. Duża lodówka jest w spiżarni.
W mojej kuchni, jak już wcześniej napisałam dość wygodnej jest jednak kilka błędów. Głównie dotyczy to strony otwierania drzwiczek od szafek.Niby drobiazg, a trzeba to wcześniej przemyśleć.Fajnym rozwiązaniem okazał się barek, choć wcześniej byłam przeciwna. Jestem wyjątkowo wysoka i nagle okazało się, że mam blat na optymalnej wysokości:))) Tak więc kanapki przygotowuję przy barku.
Ula
P.S. Ja głowię się nad tym, jak powinna wyglądać druga łazienka. Jako, że nie mam na nią teraz kasy mam czas na myślenie i szukam pomysłów.

mk CocaYna
04-05-2010, 09:29
Nasz majster klepka skończył oblicówkę na frontowym szczycie. Zapraszam do naszej galerii...

ADRPOR
04-05-2010, 12:28
Jestesmy na podobnym etapie jezeli chodzi o deskowanie. U nas dzisiaj planowo powinni zaczynac, ale niestety pogoda nie pozwolila. Ze zdjec widze ze sciana kolankowa nie jest podwyzszana, jakiej wiec wysokosci macie scianki boczne na poddaszu? Gratulacje z postepow na budowie.

mk CocaYna
18-05-2010, 09:30
Obwieszczam Wszem i Wobec, już mieszkamy!!!

KaMaL
18-05-2010, 10:15
Super Cocayna !!
Mam nadzieję, ze niedługo (za ok 1,5 miesiąca) również podzielimy Wasz los :) :) :)
Narazie wykańczamy się przy łazienkach i mamy nadzieje, ze to ostatni zakręt przed przeprowadzką ...

ululka
18-05-2010, 20:43
WITAJ W KLUBIE mk Cocayna!!!!
W konkursowym mieszka się naprawdę wspaniale.
Cieszę się razem z Wami.
Ula

piotr.nowy
18-05-2010, 21:49
Moje Gratulacje !:yes:
Ja w swoich powoli też kończę ostatnie dopieszczenia:cool:
Myślę , że mieszkać będzie się świetnie !!!

rzeper
20-05-2010, 14:08
mk CocaYna gratulacje, tylko pozazdrościc.
W galeri masz ruszt drewniany na podłodze, możesz podac szczegóły?
Tzn. wysokośc profili drewnianych, grubośc warstwy wykańczającej. Skoro mieszkacie to pewnie podłoga skończona,
może jakieś nowe fotki zamieścisz?
Pozdrawiam

Maciek.nowy
26-05-2010, 23:42
Witam wszystkich,
skończyłem się przekopywać przez projekty i najbliższy mi i mojej działce jest EM02 Konkursowy.
Brakuje mi jeszcze spojrzenia na gotowy dom. Czy jest tutaj ktoś, kto wybudował ten domek niedaleko Wrocławia?
Pozdrawiam
Maciek

piotr.nowy
27-05-2010, 06:56
Jeśli niecałe 100 km, czy 1,5 godziny jazdy, potraktujesz jako "niedaleko" to zapraszam.:welcome:
Jeden prawy drugi lewy - praktycznie wykończone.

Maciek.nowy
27-05-2010, 07:05
Dzięki za zaproszenia, na pewno skorzystam.
Muszę jeszcze tylko znaleźć czas (swój i żony).
A w jakie dni mógłbym Cię "nawiedzić" - tak naprawdę to w rachubę wchodzą weekendy :)
Maciek

piotr.nowy
27-05-2010, 07:16
Może być weekend. Nie ma problemu.

KaMaL
27-05-2010, 08:02
Maciek u nas też możesz zobaczyć EM02 ... tyle, że tak troszkę dalej, pod Warszawą :)

piotr.nowy
28-05-2010, 18:49
Przy okazji odświeżę może trochę zapomnianą galerię "Konkursowych na mapie":
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&t=h&om=1&msid=111923171378409374396.0000011343901451b45fc&ll=51.862924,20.039063&spn=6.337816,20.566406&z=6

ADRPOR
29-05-2010, 12:20
Ile m2 wyszło boazerii na obicie ścian szczytowych oraz ile mb łatek (5x5cm)? Jakie są straty w materiale? Dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam

piotr.nowy
31-05-2010, 20:10
Czy ktoś budował M02b (http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=517&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=konkurs&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=4) ?
Co o nim sądzicie?

KaMaL
01-06-2010, 09:21
Piotr zabierasz się za kolejny?

piotr.nowy
01-06-2010, 12:12
Piotr zabierasz się za kolejny?

Dokładnie !:yes:
Dostałem warunki zabudowy na cztery domy i się zastanawiam jakie ...:confused:

KaMaL
08-06-2010, 12:42
zostajesz wierny konkursowemu :)

u nas łazienki PRAWIE skonczone
robią się podłogi :):):):):):):)

kilka zdjęć z postępów w folderze "to co w srodku"

Ya
08-06-2010, 22:03
U nas łazienki też prawie gotowe. Malują się ściany (moimi rękoma ;) ) a podłogi częściowo zrobione, częściowo będą wkrótce.
Dodałem parę fotek.

Piotr nie zastanawiaj się i rób konkursowe :D

ADRPOR
08-06-2010, 22:35
kilka zdjęć z postępów w folderze "to co w srodku"
Jakie panele zastosowałeś Kamal na dole? Bardzo fajnie wyglądają.

KaMaL
09-06-2010, 07:58
Jakie panele zastosowałeś Kamal na dole? Bardzo fajnie wyglądają.

deska warstwowa dębowa jeszcze do olejowania

mbak
09-06-2010, 18:48
Kamal ta deska wygląda pierwsza klasa!!

Co to za płytki w kuchni i korytarzu i jaki wymiar?
Wyglądają jakoś znajomo ;-)

KaMaL
09-06-2010, 22:00
mbak - Gres w całej chaupie to Opoczno Fiorito o wymiarze 40 x 40 cm (dokładnie 39.6 x 39.6 cm).
Ya - fajnie w Twoim Konkursowym się robi. :) Wciągające zajęcie oglądać ten sam dom w kilku wariantach, w kilku pomysłach na urządzenie. Ostatnio byliśmy kilka dni na Podlasiu; przejazdem natknęliśmy się właśnie na Konkursowego; znajomość z właścicielami nawiązała się błyskawicznie i następne półtorej godziny spędziliśmy chodząc po domu, oglądając, gadając w stylu "a my to tu zrobiliśmy, a to tu". :) :) :)

ADRPOR
10-06-2010, 12:24
Dziekuje za odpowiedz kamal. Jakiej grubosci jest ta deska i jakiej firmy. Osobiscie na poczatku tez chcialem deske, ale mam ogrzewanie podlogowe. Ale taka deska z reguly ma 15 mm grubosci (deska barlinecka), a panele 7 mm (Classen). Tak wiec tylko ze wzgledów praktycznych sklonimy sie do paneli.
PS. Jezeli ktos posiada informacje na temat ilosci zuzytego materialu na deskowanie scian szczytowych (panele i laty), to prosze ich o podanie. Z projektu wychodzi 38m2, ake nie wiem jak to wychodzi w praktyce, ile jest procent strat.

KaMaL
10-06-2010, 17:49
jest z nieistniejącej już stolarki wołomin i ma 15 mm

KaMaL
08-07-2010, 22:06
Konkursowicze!!
Co tam?? :)
U nas: są parapety... listwy przy podłodze już prawie też... w przyszłym tygodniu najpewniej wchodzi kuchnia... a przed tym malowanie. Do tego wszystkiego doliczyć trzeba jeszcze jakieś pierdółki i ogarnięcie podwórka. :)

Elektryk_75
18-07-2010, 10:54
Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu śledzę Wasze boje z budową, i sam od 2 lat buduję konkursowego oczywiście.
Tyle ze mój konkursowy jest bardzo mocno przerobiony.
Jak się naucze to wkleję jakieś zdjecia lub linki.

Elektryk_75
18-07-2010, 11:31
Oto kilka zdjęć..

http://picasaweb.google.pl/105975094683450023548/Budowa#

piotr.nowy
18-07-2010, 12:55
Witam!
Napisz na czym polegają zmiany.

Elektryk_75
18-07-2010, 13:39
Zmian jest kilka, ale najwazniejsze to:
- likwidacja podcienia na elewacji frontowej i poszerzenie garażu do 7.2 (odległośc miedzy osiami scian).
- wydłuzenie skrzydła w którym jest garaż (garaz na 2 stanowiska)
- wydłuzenie czesci salon-kuchnia o 20 cm (miało być wiecej ale działka nie pozwala)
- zmiana schodów na dwa biegi ze spocznikiem
- zmiana stropu na filigran
- obnizenie poziomu garażu i kotłowni o 30cm
- podniesienie ścianki kolankowej do 1 pustaka +wieniec
- zmiana kąta nachylenia dachu do 44st.

rzeper
19-07-2010, 21:28
[QUOTE=Elektryk_75;4209778]Zmian jest kilka, ale najwazniejsze to:
- likwidacja podcienia na elewacji frontowej i poszerzenie garażu do 7.2 (odległośc miedzy osiami scian).
- wydłuzenie skrzydła w którym jest garaż (garaz na 2 stanowiska)
- wydłuzenie czesci salon-kuchnia o 20 cm (miało być wiecej ale działka nie pozwala)
- zmiana schodów na dwa biegi ze spocznikiem
- zmiana stropu na filigran
- obnizenie poziomu garażu i kotłowni o 30cm
- podniesienie ścianki kolankowej do 1 pustaka +wieniec
- zmiana kąta nachylenia dachu do 44st.[/QUOTE

Witam Elektryk.
Ale czad schody!!!
Kopara mi opadła, ja teraz robię drewniane na konstrukcji samonośnej
ale pierwsze widzę betonowe na konstrukcji samonośnej przywiezione na samochodzie.
Zajebisty pomysł, szkoda że od razu płytkami nie są wyłożone albo drewnem i polakierowane....:)
No uwierzyć nie mogę......

rzeper
19-07-2010, 21:32
A tak w ogóle to u nas postępy, plan jest żeby na najbliższe święta się wprowadzić.
Więc takie tempo że nawet nie ma kiedy zdjęć zrobić ( jak w tym dowcipie z taczkami)....
No ale może coś w najbliższym czasie uda się wkleić.
Pozdrawiam

rzeper
19-07-2010, 21:41
A bo bym zapomniał.
KaMaL super decha na podłodze, sam bym taką zrobił ale mnie nie stać.
Tylko nie wiem dlaczego zrobiłeś krótkie parapety z klejonki skoro taka długa deska na podłodze?
Ale jedno z drugim bardzo fajnie wyszło, ciekawy jestem jeszcze twoich schodów (ale już mnie tak chyba nie zaskoczą jak schody Elektryka:))

KaMaL
20-07-2010, 09:42
A bo bym zapomniał.
KaMaL super decha na podłodze, sam bym taką zrobił ale mnie nie stać.
Tylko nie wiem dlaczego zrobiłeś krótkie parapety z klejonki skoro taka długa deska na podłodze?
Ale jedno z drugim bardzo fajnie wyszło, ciekawy jestem jeszcze twoich schodów (ale już mnie tak chyba nie zaskoczą jak schody Elektryka:))

dziekować, dziękować :)

.... ze z jakiej klejonki ?? :>:>:>
do parapetow z litej deski nie bylismy przekonani, za duze ryzyko no i pewnie jakis koszt niemilosierny.
moglismy wziac jeszcze klejone z wiekszych kawałków drewna, no ale wygrały te, ktore widać i cena najniższa (z tych co pod uwage bralismy) i pasują do reszty.

ze schodami wchodza w tym tygodniu i raczej zaskoczony nie bedziesz, chociaz kto wie :-)

Elektryk_75
29-07-2010, 20:52
[QUOTE=rzeper;4211597]A bo bym zapomniał.
KaMaL super decha na podłodze, sam bym taką zrobił ale mnie nie stać.
Tylko nie wiem dlaczego zrobiłeś krótkie parapety z klejonki skoro taka długa deska na podłodze?
Ale jedno z drugim bardzo fajnie wyszło, ciekawy jestem jeszcze twoich schodów (ale już mnie tak chyba nie zaskoczą jak schody Elektryka:))[/QUOTE

Ze schodami to pomysł mojego wykonawcy.
Obecnie uwazam że to całkiem dobre rozwiazanie. Schody sa równe, mocne i nie trzeba tynkować powierzchni pod schodami.

Aga@Piotr
30-07-2010, 17:46
Opadanie / obniżanie się podłogi posadzki.

Witam,

W styczniu 2010 wprowadziliśmy się do Konkursowego. W maju i czerwcu tego roku podłoga w salonie zaczeła się obniżać.Szczelina pomiędzy płytkami a listwą ma aktualnie w jednym miejscu około 1,1 cm.
W innych około 0,5 cm. W innych pokojach na parterze niczego złego nie zauważyliśmy.
W miejscu gdzie podłoga opadła najbardziej stoi również ścianka
działowa która nie ma żadnego fundamentu i też stoi tylko na chudym betonie.
A na ściance nie ma żadnego śladu jakiegoś obniżania się, ściana jak na razie nie pękła.

Mam pytanie czy ktoś z was miał może podobny problem i co zrobił ?
Czekać czy może jest jakaś metoda żeby sprawdzić "co się dzieje" pod wylewką.
Czy może warto przekuć się przez wylewkę i sprawdzić ?
Są firmy które wprowadzają pod wylewkę żywicę pod ciśnieniem i
podobno to podnosi podłogę (ktoś przetestował może ?)

Do fundamentów wsypaliśmy około 40 - 50 cm piasku który został następnie ubity
Aga

Elektryk_75
03-08-2010, 21:40
Opadanie / obniżanie się podłogi posadzki.

Witam,

W styczniu 2010 wprowadziliśmy się do Konkursowego. W maju i czerwcu tego roku podłoga w salonie zaczeła się obniżać.Szczelina pomiędzy płytkami a listwą ma aktualnie w jednym miejscu około 1,1 cm.
W innych około 0,5 cm. W innych pokojach na parterze niczego złego nie zauważyliśmy.
W miejscu gdzie podłoga opadła najbardziej stoi również ścianka
działowa która nie ma żadnego fundamentu i też stoi tylko na chudym betonie.
A na ściance nie ma żadnego śladu jakiegoś obniżania się, ściana jak na razie nie pękła.

Mam pytanie czy ktoś z was miał może podobny problem i co zrobił ?
Czekać czy może jest jakaś metoda żeby sprawdzić "co się dzieje" pod wylewką.
Czy może warto przekuć się przez wylewkę i sprawdzić ?
Są firmy które wprowadzają pod wylewkę żywicę pod ciśnieniem i
podobno to podnosi podłogę (ktoś przetestował może ?)

Do fundamentów wsypaliśmy około 40 - 50 cm piasku który został następnie ubity
Aga


Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, ale moim zdaniem osiada warstwa izolacji.
(jeśli nie siada ścianka działowa,jak piszesz)
Może wylewka nie była super równa i teraz styropian się lekko ugniata na grzbietach.
Wg mnie siądzie ile ma siąść i będzie ok.

piotr.nowy
03-08-2010, 21:49
Wątpię. trochę za dużo osiada jak na styropian . Ile masz izolacji i jaki rodzaj styro ?

KaMaL
04-08-2010, 11:37
A jaki piach wsypaliście i ubiliście pomiędzy ściany fundamentowe??
Żółty czy nie daj Bóg ze zbiórki humusu?

Aga@Piotr
04-08-2010, 20:29
Witam
Styropian EPS 100, tam gdzie podloga osiada jest wsypane najwiecej piachu i wylewka tez jest ciazka bo jest tam ogrzewanie podlogowe, sty. 4 cm, wylewka 8cm. Tam gdzie podloga nie osiada to juz sa inne fundamenty i wylewka ma 4 cm a styropianu jest 8. Sciana nie osiadla jeszcze bo jak przypuszczamy jest zbudowana razem ze komiem ktory na fundament i jeszcze jakos sie trzyma.
Nie wiemy tylko jak to sprawdzic, wiercic w wylewce i co? Jak zobaczyc czy piach jest ubity czy nie? Kto to moze oceniac, geolog? I co potem, zdzierac cala podloge i ubijac piach jeszcze raz czy czekac ?
Dziekuje za zainteresowanie:) i pozdrawiam Konkursowiczow
Aga

janek i edyta
04-08-2010, 21:10
Witam wszystkich,
jakieś pół roku temu w Muratorze był artykuł na ten temat. Przyczyną zapadania się podłogi było złe/słabe zagęszczenie podłoża pod posadzkę. Tam inwestor ten problem rozwiązywał jeszcze w trakcie budowy. Kuli wylewkę i od początku zagęszczali podłoże. Inwestor zaniepokoił się dużą kałużą na posadzce co świadczyło o powstawaniu zagłębienia. Przewiercili posadzkę i wbijali metalowy pręt w podłoże. Okazało się, że wchodzi jak w "masło"...

Aga@Piotr
05-08-2010, 19:58
No wlasnie, moze jednak warto sie przewiercic zeby srawdzic co tam sie dzieje... wymiana podlogi to jest masakra, zrywanie wszystkoego do samego piasku, nowa wylewka, ogrzewnie, plytki, robocizna... koszmar i wylaczenie mieszkania w domu na jakies 3 miesiace lekko.
Aga

Aga@Piotr
06-08-2010, 18:45
Zapraszam chetnych do rozmowy o opadajacej podlodze na inny watek
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164508-Opadanie-obni%C5%BCanie-si%C4%99-pod%C5%82ogi-posadzki.&p=4226174#post4226174
Dziekuje za zainteresowanie
Pozdrawiam serdecznie
Aga

Qciniak
13-08-2010, 10:55
hej.
A ja mam póki co nieco "lżejszy" problem... Podpowiedzcie mi jak zrobić wykończenie cokołów z płytek? Nie chodzi mi o same cokoły bo te już mam, ale o ich górną krawędź. Majster się "'zerwał" i zostawił niedokończone... Wiem że można wkleić pod cokół listwę plastikową ale to odpada, bo nie będę tego odrywał. Pozostaje zrobić taki skos - chyba z gipsu. Robił ktoś coś takiego? Bedę wdzięczny za pomoc kocepcyjną :-)
Q

KaMaL
13-08-2010, 14:11
Qciniak wrzuce dzis zdjecia jak to u nas wyglada ... mamy na 2 sposoby, i gipsem i listwą aluminiową

... 2 dni pozniej...

... zajrzyj do folderu 'Konkursowy w HDR' na picasie

Qciniak
16-08-2010, 15:02
Dzięki KaMal.
ładnie to wygląda... a możesz mi powiedzieć pokrótce jak się robi te gipsowe? bo ja bym zrobił tak: wyrobił z gipsu taką plastelinę, wsadził w róg i zebrał nadmiar paca, choć nie wiem czy to tak wyjdzie ładnie jak u Was.. Podobają mi sie też te listwy aluminiowe ale one są wklejane pod płytkę, prawda? U mnie już cokoły są przyklejone więc musiałbym odrywać, dlatego raczej zrobie z gipsu...
pozdrawiam Q
.

KaMaL
16-08-2010, 15:15
Qciniak, rozrabiasz gips i nakładasz go małą szpachelką (pod jakim kątem Ci pasuje - ja poprosiłam, zeby to było delikatne wykończenie), czekasz az wyschnie i ścierasz nierówności papierem sciernym (drobnym, delikatnym np 80tka) i malujesz farbą.
Listwa aluminowa wchodzi między ścianę, a płytkę i zdecydowanie kładzie się ją podczas układania cokołów.
Lepiej utrzymać aluminium w czystości jak wykończenie gipsowe, ale znowu taka listwa jest mniej estetyczna.
pzdr

Qciniak
17-08-2010, 08:53
No to czekają mnie w sobotę małe ZPT-y hehehe. dzięki KaMaL z know-how :-).pozdrawiam Q

janek i edyta
17-08-2010, 20:50
Mam pytanie do piotr.nowy
czy w gotowym wprojekcie EM02 jest uwzględniona wentylacja mechaniczna z rekuperatorem?
pzdr

piotr.nowy
17-08-2010, 20:51
Nie pamiętam.
Zaraz sprawdzę.

piotr.nowy
17-08-2010, 20:54
Sprawdziłam: jest uwzględniona.:cool:

janek i edyta
18-08-2010, 17:03
Sprawdziłam: jest uwzględniona.:cool:

No to chyba kupię ten projekt...:)
Dzięki.

KaMaL
18-08-2010, 19:54
janek i edytajest uwzgleniona, ale my zmienilismy jej rozłozenie tak, ze centrala jest w kotłowni.

Anula
19-08-2010, 09:06
Witam wszystkich
Zastanawiamy sie nad budową Konkursowego (w wariancie II lub III) i zaczynam śledzić ten wątek. Super że tyle osób ma już doświadczenia z tym projektem i się nimi dzieli :). Jeszcze nie zdążyłam przeczytać całego wątku ale cisnie mi sie na usta jedno pytanie: jaka jest wysokość ścianki kolankowej? Z nielicznych zdjęć jakie obejrzałam wynika że jest ona bardzo nisko, podczas gdy w projekcie jest podane 1,40m. Obecnie mieszkam w domu ze skosami i wiem, że ścianka kolankowa poniżej 1m jest bardzo niewygodna.
Bedę wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam wszystkich
Anula

piotr.nowy
19-08-2010, 10:56
W oryginalnym projekcie ścianki kolankowej nie ma . Jest ścianka przedkolankowa w wysokości 140 cm.
Większość budujących budowała ściankę kolankową ok.50 cm a z przedkolankową już bardzo różnie. U mnie na przykład ma ok. 80 cm.
Uważam , że to wystarczy.

Anula
21-08-2010, 21:50
Dzięki za odpowiedź. Jestem na 6 stronie tego forum i powoli różne sprawy sie wyjaśniają :). Nie zaczniemy wcześniej niz w przyszłym roku więc mam trochę czasu na czytanie. Co do ścianki kolankowej: obecnie mamy 120 cm i musze powiedzieć że jest to uciążliwe i bardzo znacznie ogranicza mozliwości (umieblowania i wygodnego poruszania się). Ale tę wiedze zyskalismy dopiero po zamieszkaniu. tak więc teraz stoję na stanowisku: im wyższa scianka tym lepiej. Idealny byłby dom parterowy ale działka nie pozwala.
Pozdrawiam
Anula

mk CocaYna
17-09-2010, 10:18
Piotr.nowy jakiej firmy masz tynk zewnętrzny? Jaki to kolor? Planujemy coś zbliżonego u siebie

piotr.nowy
17-09-2010, 12:15
Mam tynk typu "kornik" w kolorze białym. Nie pamiętam jakiej firmy.
Tynk jest malowany . Też na biało . Farbą zolokrzemową TYTANa.
http://www2.selena.pl/cms/?__page_id=323

Ya
27-09-2010, 08:25
Witam po kilku miesiącach milczenia na forum.
U nas sporo zmian. Przede wszystkim od lipca mieszkamy w naszym konkursowym. I to jest właśnie przyczyna milczenia - po prostu tu nie mamy dostępu do internetu. Dopiero od kilku dni mam iPlusa, który jakoś działa i dlatego mogę coś napisać.
Poza tym nie mamy telewizji - bo trudno nazwać telewizją to co można odebrać na 14 calowym maleństwie na pokojowej antenie. Ale dzięki temu ja wcale nie oglądam TV i mam więcej czasu.
Generalnie dom mamy prawie skończony. Zostało do kupienia kilka mebli i półek, trochę różnych światełek. Poza tym zostało do zrobienia wykończenie balkonu i podbitka ale mam nadzieje, że już niedługo z tym się uporamy. Poza tym trochę pracy porządkowych (zagraciłem spiżarnię i garaż).
niestety większość prac wykończeniowych robiłem sam, więc wakacji nie miałem nawet jednego dnia i ... jestem wykończony.
Postaram się wkrótce zamieścić fotki w galerii.
Teraz staramy się powiększyć rodzinę ;-) - ma do nas dołączyć piąty jej członek w postaci młodego labradora. Mamy tylko nadzieję, że nie pogryzie nam nowych mebli.
Pozdrawiam
Ya

mbak
07-10-2010, 21:59
Witam!

Mam pytanie do osób które mają oblicówkę z desek.
Jakie farby stosowaliście?
Ja za namową stolarza wziąłem V33 (bo 8 lat gwarancji) ale po malowaniu desek pisoletem wyszła straszna kiszka. Ogólnie planowaliśmy oblicówkę matową a jest mieszana :-( w niektórych miejscach mat a w niektórych połysk - można na to zaradzić?
Jak łączyliście deski do łat, na gwoździe czy wkręty? Muszą być widoczne czy można dać gwoździki we wpust?
Czy to prawda że powinien być tylko jeden gwóźdź/wkręt na szerokości deski ze względu na wentylację?
I ogólnie na co zwrócić uwagę żeby uniknąć późniejszych problemów?
Pozdrawiam: mbak
http://picasaweb.google.com/mbak77

rzeper
11-10-2010, 21:42
Ja stosowałem olej do drewna tej samej firmy - fajnie wyszło.
Generalnie odradzają używanie lazur i lakierów - po paru latach łuszczą się i paskudnie to wygląda - kolor powinien być zbliżony do naturalnego koloru deski.
Nie wiem co zrobić z już nałożoną farbą - ja próbował bym przemalować jeszcze raz.
Deski mocowałem wkrętami z nierdzewki (myślałem o spaxach ale drogie) i faktycznie jeden wkręt na 3/4 wysokości od pióra deski - żeby drewno mogło popracować.
Na początku widok świecących główek wkrętów drażni, ale z czasem powinny zmatowieć i lepsze to niż zacieki ze zwykłych łączników.
Jeżeli deska ma ok.9cm szerokości podobno można wkręcać się przez pióro, jeśli więcej trzeba wiercić z lica deski.
Pod każdy wkręt nawiercałem otwór przelotowy żeby deska nie pękała, czoła desek zabezpieczałem silikonem dekarskim przed wilgocią.
Między deską a wełną min. 2cm szczeliny na pustkę powietrzną - deska musi być owiewana - z dołu i góry szczeliny wymuszające ruch powietrza.
Wykonawca elewacji ze styropianu poradził odciąć deskę obróbką blacharską żeby przypadkiem woda z ciekająca z desek nie brudziła elewacji.
Ja ocieplałem ścianę wełną gr.12cm z welonem.
Zdjęcia w galerii.
Pozdrawiam.

ADRPOR
19-10-2010, 19:49
Właśnie zakończyliśmy deskowanie. Użyliśmy drewnochronu w kolorze sona (taki sam jak podbitka) - 20 litrów i lakieru (Drewnochron Lakier Extra Połysk - 6 litrów). Bez lakieru na drewnie lubi zbierać się mech.
PS. Wszystko co naturalne starzeje się z czasem. Zdjęcia w mojej galerii.
Pozdrawiam

mbak
21-10-2010, 18:55
Dzięki za podpowiedzi.
Małymi kroczkami posuwamy się do przodu!
Efekty w galerii. Jako ciekawostka dodam, że tak wygląda kolor ciemny orzech (lazura z V33)!
Jeszcze kwestia parapetów.
Stosowaliście blachę czy ceramikę?


http://picasaweb.google.com/mbak77

piotr.nowy
21-10-2010, 19:30
Jeszcze kwestia parapetów.
Stosowaliście blachę czy ceramikę?

GRANIT:yes:

KaMaL
21-10-2010, 22:14
blachę

rzeper
22-10-2010, 07:27
blacha alu.gr.1,5mm
KaMaL pochwal się domkiem z zewnątrz.
U mnie już tynk połóżony, niedługo zdjęcia w galerii.
Pozdrawiam

KaMaL
22-10-2010, 13:38
Na razie z zewnątrz nie ma się jeszcze czym chwalić. Ot klejem zaciągnięty styropian i tyle. :)
Za elewację bierzemy się z początkiem wiosny jak tylko temperatury będą odpowiednie/bezpieczne dla tynków.
Obecnie robimy jakieś małe prace wykończeniowe w domu i ogarniamy się jako świeżo upieczeni rodzice. :) :) :)
Zwolniliśmy trochę jako inwestory. :)

lidex
23-10-2010, 06:52
na razie z zewnątrz nie ma się jeszcze czym chwalić. Ot klejem zaciągnięty styropian i tyle. :)
za elewację bierzemy się z początkiem wiosny jak tylko temperatury będą odpowiednie/bezpieczne dla tynków.
Obecnie robimy jakieś małe prace wykończeniowe w domu i ogarniamy się jako świeżo upieczeni rodzice. :) :) :)
zwolniliśmy trochę jako inwestory. :)

gratulacje!!!:)

rzeper
24-10-2010, 14:25
Na razie z zewnątrz nie ma się jeszcze czym chwalić. Ot klejem zaciągnięty styropian i tyle. :)
Za elewację bierzemy się z początkiem wiosny jak tylko temperatury będą odpowiednie/bezpieczne dla tynków.
Obecnie robimy jakieś małe prace wykończeniowe w domu i ogarniamy się jako świeżo upieczeni rodzice. :) :) :)
Zwolniliśmy trochę jako inwestory. :)

Witamy w gronie szczęśliwych rodziców:)
Nasz Tymek skończył wczoraj roczek, zobaczycie jak teraz czas będzie szybko leciał...

mariooo
28-10-2010, 12:34
witam wszystkich ponownie.
moj konkursowy ma juz 3 lata i czas na dokonczenie niedokonczonego oraz zmiany obecnego :)

zaczynamy od wiatrołapu - czy mozecie mi podpowiedzic jak macie urządzone, lub co planujecie w waszych wiatrołapach??

KaMaL
28-10-2010, 13:58
lidex i rzeper dziekujemy :)

mariooo na ścianie po lewej stronie wchodząc do domu bedzie szafa 180x270x60 z dzrzwiami przesuwanymi 2x90 cm. na pozostałym kawałku sciany bedzie siedzisko polaczone z szafą, tj parapet z okienka bedzie zlicowany z frontem szafy i bedzie do niej przylegał.
po przeciwnej stronie bedzie szafa na buty, gdzies metr na 270x35 cm. miedzy szafa na buty, a drzwiami do garazu powiesimy lustro.
wiatrołap bedzie w tynku mozaikowym.

pzdr
k

Elektryk_75
29-10-2010, 19:30
Witam,

Czy możecie powiedzieć ile wypuszczaliście krokwie poza obrys mury?
Interesuje mnie odległość od końca krokwii do ściany w poziomie i przekrój krokwi.
Pytam bo zmieniłem kąt dachu do 44 stopni i wydłużyłem krokwie i nie jestem pewnien czy nie będą się uginać za bardzo.
Wykonawca twierdzi że będzie ok, kierownik sam nie wie.

Pozdrawiam
K.S.

KaMaL
29-10-2010, 23:36
elektyk my wydłuzylismy tak zeby licowaly sie z gorna krawedzia okien ... nasz budowniczy zostawil dłuzsze i jak juz caly dach byl gotowy dopiero przycinal.

Elektryk_75
30-10-2010, 08:29
elektyk my wydłuzylismy tak zeby licowaly sie z gorna krawedzia okien ... nasz budowniczy zostawil dłuzsze i jak juz caly dach byl gotowy dopiero przycinal.

Własnie,

Tylko ile wypusciliscie krokwie poza mur. Nawet jak koniec krokwi licuje z poziomem okna to krokiew moze różnie wystawać. A zależy to np od wysokości ścianki kolankowej, kąta dachu, wysokości nadproży..

No i pytanie jaki jest u Was przekrój krokwi?

Pozdrawiam
K.S.

KaMaL
30-10-2010, 15:50
scianke mamy polmetrowa, kat dachu bez zmian. dach o wiekszym kacie wyglada ciezko (jak dla nas). dach jest zbyt duzy w stosunk do scian.
a co nadproza maja do tego?
dlugosc krokiew mielismy przeliczona w projekcie, ale i tak zobilismy na oko, bo jakos wg projektu "nie tak" to wygladalo. w sumie nawet nie mierzylismy.
ide zmierzyc ...
... murłaty wyciagnelismy na 90 cm - po ociepleniu wystaja 70, a krokwie około 105 cm, czyli po ociepleniu jest kolo 85 cm.
krokwie maja przekroj 22/8.

Elektryk_75
30-10-2010, 16:41
scianke mamy polmetrowa, kat dachu bez zmian. dach o wiekszym kacie wyglada ciezko (jak dla nas). dach jest zbyt duzy w stosunk do scian.
a co nadproza maja do tego?
dlugosc krokiew mielismy przeliczona w projekcie, ale i tak zobilismy na oko, bo jakos wg projektu "nie tak" to wygladalo. w sumie nawet nie mierzylismy.
ide zmierzyc ...
... murłaty wyciagnelismy na 90 cm - po ociepleniu wystaja 70, a krokwie około 105 cm, czyli po ociepleniu jest kolo 85 cm.
krokwie maja przekroj 22/8.


Własnie o to mi chodziło. ja zamierzam dociąć podobnie tyle że krokiew ma 20x8 bo zasugerowałem sie opinia cieśli i nie sprawdziłem w projekcie i kąt mam około 44 stopni. Miało być koło 43 stopni ale cieśle sie pomylili i jest 44. W sumie też uwazłem że duży kąt a co za tym idzie większa połać wygląda ciężko ale teraz jak juz mam konstrukcje gotową to myślę ze nie jest źle. Plusem jest trochę więcej przestrzeni na poddaszu.Co do nadproży to miałem na mysli to że góra okna moze być na różnej wysokości w stosunku do sufitu, wtedy różnie też jest z tym licowaniem krawedzi dachu z linią okien. Powiedz jeszcze jaka macie dachówkę i jak krokwie znoszą np obciążenie śniegiem. Zakładam że rozstaw krokwi jest 90cm.

Pozdrawiam

K.S.

KaMaL
30-10-2010, 17:17
rozstaw krokwi jest rozny. miedzy 60 a 90 cm.
snieg raczej nie zalega :) dachowka jest gladka i snieg sie nie trzyma przy takim kacie.
aha mamy pelne deskowanie i jetki, czego nie bylo w projekcie.
dachowka to domino creaton'a.

pzdr kasia

piotr.nowy
30-10-2010, 17:30
U mnie podobnie. Z tym , że bez deskowania.

emmmiliaaa
07-11-2010, 21:45
Witam konkursowiczów :)

Czy ktoś z was budował lub buduje M02c Konkursowy Wariant III?

Magda&Jarek
11-11-2010, 14:56
Witamy wszystkich.
Jesteśmy na etapie zakupu projektu M02 konkursowy. wybór na ten domek padł po wielu nieprzespanych nocach i analizach setki projektów różnych pracowni architektonicznych. Nie ukrywamy, iż Wasze posty utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to "jedyny słuszny wybór". Niestety widzimy w nim trochę mankamentów. Dlatego prosimy o Wasze opinie na ten temat.
Przede wszystkim niepokoi nas mały salon, oraz wielkość sypialni na piętrze. Jak to wygląda w rzeczywistości czy są one tak małe, oraz ewentualnie jakie macie propozycje aby je zwiększyć?.
Ponadto czy wśród forumowiczów są osoby ogrzewające "Konkursowego" paliwem stałym?Czy takie rozwiązania wymagają jakichś istotnych zmian tego projektu?
Czy ktoś z forumowiczów, z własnego doświadczenia, jest w stanie określić przybliżony realny koszt wybudowania Naszego Konkursowego?
To na etapie projektu na razie tyle, pozostałe wyjdą w praniu:)
Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie i podpowiedzi odnośnie tego projektu.
Konkursowego, będziemy budowali w woj. opolskim, czy ktoś z forumowiczów zgodziłby się, aby "wpuścić nas":) do swojego domu aby zobaczyć M02 na żywo.
Pozdrawiamy Magda i Jarek

KaMaL
11-11-2010, 20:05
Witamy! :)
Gratulujemy wyboru projektu! :) Rzeczywiście - jedyny słuszny projekt! :)
Jeżeli chodzi o:
a) mały salon - wielu Konkursowiczów wydłuża go o wielokrotność 90 cm (tam coś kojarzę, że to 90'siąt). Wiec problem wydaje się rozwiązany.
b) mała sypialnia na piętrze? Macie ma myśli sypialnie dzieci czy rodziców? Tutaj moim zdaniem jest kwestia przedścianki - w projekcie ma ona wys. 140 cm (jak dobrze pamiętam) i rzeczywiście - z tą przedścianką niewiele jest miejsca na górze (nasze subiektywne zdanie). W naszym przypadku zrobiliśmy tak (a) ścianka kolankowa na wys. 50 cm i wszystko co się z nią wiąże (a to już osobny wątek) + (b) brak przedścianki. Wszyscy, którzy widzą sypialnie na górze łąpią się za głowę mówiąc "jaka wielka". :)
c) koszt wybudowania Konkursowego - pytanie trzeba doprecyzować - banalne co napiszę ale koszty zależą od wielu-wielu rzeczy/wyborów. Stali tyle czy tyle? Betonu tyle czy tyle? Jest ścianka kolankowa czy jej nie ma? Jakie schody? Z czego będzie budowany budynek? Jaki będzie strop? Jak będzie ocieplony? Jakie okna wstawicie? Czy będzie to budynek "energoszczędny" jak nasz czy raczej w obecnych i tak dobrych standardach? Czy istalacje będą standardowe czy wydumane? Będą solary? Tylko grzejniki? Tylko podłogówka? Czy to i to? Czy kominek czy bez kominka? Jeżeli wydłużycie salon to i większy będzie dach. Czym będzie pokryty dach? Blacha czy dachówka? Jak wykończycie budynek z zewnątrz? Jak wykonczycie budynek wewnątrz? Jaka będzie podłoga? Jakie drzwi? Ile z tego wszystkiego zrobicie sami a ile zrobią dla Was ludzie którym zapłacicie? :) Generalnie dużo tego, masa wyborów i decyzji a każda to +/-2k PLN, +/-5k PLN, +/-10k PLN. I to się uzbiera na +/- 50-100k PLN. Coż można odpowiedzieć... moim zdaniem trzeba na ten cel przeznaczyć 500k PLN +/- 100k PLN. My przynajmniej oscylujemy w tych granicach. :)

Pozdrowienia i gratulacje raz jeszcze!! :)
M.

rzeper
21-11-2010, 20:58
KaMaL napisz proszę jaki olej stosowaliście na podłogi i dokładniej jak się to robi.
Myślałem nad olejowaniem ale dochodzą do mnie sprzeczne informacje.
Pozdrawiam.

KaMaL
21-11-2010, 21:27
jaki olej ? yyyyy .........
to bedzie hs 2k impactoil firmy lobascol o ile czegos nie przekrecilam :)
co to znaczy sprzeczne informacje? w sensie jakie?
krotki czas, co prawda, ale zawsze jakis czas uzytkujemy taka podłoge to moze bede mogla rozwiac Twoje watpliwosci.

rzeper
22-11-2010, 07:54
Zastanawiam się nad lakierem lub olejem i jak zwykle opinie podzielone.
A interesuje mnie czy olej który stosowaliście nie przebarwia miejscami drewna, czy stosuje się jakiś podkład pod niego, czy łatwo się nakłada, jak długo schnie(kiedy można urzytkowac podłogę), ile warstw się nakłada? No i wogóle jakieś spostrzeżenia na temat:)

rzeper
22-11-2010, 07:55
Acha czy dodatkowo trzeba woskowac powierzchnie olejowaną?

KaMaL
22-11-2010, 09:38
nie wiem co masz na mysli pytajac czy nie przebarwia drewna (?) olej wydobywa kolor drewna, takze mozna powiedziec ze przebarwia drastycznie - widac w naszej galerii.
przed nałozeniem oleju podłoga jest szlifowana b. drobnym papierem, bardziej to wyglada na polerowanie bo nawet grama pyłku nie ma. potem idzie olej. po 24 godzinach mozna juz po nim chodzic. meble i tego typu "ciezkie" rzeczy musza poczekac kilka dni, zeby dobrze sie utwardzil (jest to olej 2-składnikowy z utwardzaczem). u nas bylo tak, ze panowie rozprowadzili 1 warstwe (nakłądają olej, odczekują az podłoga troche wypije i nadmiar zbierają, zeby nie powstały "zacieki"), potem robili nam jeszcze schody, parapety i na koniec umyli drewno mydłem do podłóg olejowanych i rozprowadzili jeszcze warstwe mleczka konserwującego (woskowanie nabłyszcza, poza tym jest pracochłonne). konserwacja podłogi olejowanej wyglada tak jakbys ja mył, tyle ze nie wodą, a mleczkiem konserwującym i mopem. po niektorych deskach widac ze juz troche wyblakły tzn ze wypily olej. na wiosne polozymy olej jeszcze raz i to bedzie na tyle. konserwacje mozna robic samemu raz na 2-3 lata, zalezy od zurzycia podłogi. odpowiedni płyn, mop i jazda. na codzien jesli to konieczne przecieram podłoge ciepłą wodą. raz na tydzien dodaje troszke plynu przeznaczonego do tego typu drewna. nam taka podloga odpowiada. nie błyszczy sie, nie jest śliska. jesli rozlejesz cos so zabarwi drewno, albo upadnie cos co zrobi 'dziure" to bez problemu sam usuwasz "szkodę". blat w kuchni mamy z tego samego tzn dąb olejowany i narazie sprawdza sie b. dobrze - nie widać na nim sladów uzytkowania.

rzeper
23-11-2010, 08:10
Dzięki KaMaL za odpowiedź.
Wasza podłoga naprawdę super wygląda.
U nas będe kładł na legarach deski o wymiarach 3mx25cm i zastanawiam się czy przed montażem ich nie pomaluje.
Chyba jednak skłąniam się ku olejowi.
Pozdrawiam

KaMaL
23-11-2010, 09:27
nie boisz sie ze taka decha sie zwichruje?
Im wieksza deska tym bardziej moze sie zeschnąć/ rozprężyć. tez chcielismy an legarach, ale odradzono nam bo: podłoga skrzypi, deski pracuja i jesli sie zeschną to bede miala sporo szpare, gdzie bedzie gromadzil sie brud (jak go usunac?), a jesli sie cos rozleje (jakas wieksza ilosc) jak to wytrzec spod podłogi. Poza tym u nas podglogówka (pod plytkami) styka sie z podloga z desek.
Jak podłoga z takich desek sie rozprezy moze przesunąć scianę.

rzeper
23-11-2010, 17:12
Bardzo trafne uwagi.
Wydaje mi się że wielu rzeczom można zapobiec poprzez prawidłowy montaż.
Decha ma gr.32mm - 2 warstwowa z fazką na brzegach łączona na obce pióro.
Pod klockami i legarami taśma tłumiąca, odpowiednie odstępy od ścian.
Szpary będą na pewno, raz mniejsze raz trochę większe ale to cały urok drewna.
Ja osobiście strasznie się na nią napaliłem i powiedziałem kiedyś sobie że jak będę budował
swój dom to właśnie taką podłogę chce mieć w salonie (tylko w salonie i jadalni).
Ciekawe jak wyjdzie...:)

KaMaL
24-11-2010, 09:23
myslałam, ze to lita decha nie warstwówka :P chociaz to i tak kawał deski
ja tez sobie tak mowilam, wyszło na klej, a i tak mi sie podoba i nie skrzypi no i jest to tansza opcja.
ktoś nam podpowiedział jak mówiliśmy o tych legarach, zeby pod deski jak juz beda lezały legary dać folię. jak sie wieksza ilosc cieczy rozleje, zeby nie wchodzilo w posadzkę i legary, a zeby moglo sobie wyparować. nie przemyslelismy czy to sie sprawdzi czy nie bo zmienilismy sposob wykonania podłogi, ale podpowiadam....
pzdr
k

KaMaL
03-12-2010, 19:32
Musze sie pochwalić, bo kamien z serca mi spadł .. drzwi PPOŻ nam wstawili wreszcie. z 3 tygodniową obsówką, ale wreszcie są! i do garazu i do kotłowni i wreszcie nie ciganie zimno od garazu ;)
i szybe w kuchni (na scianie) mamy i w łazience kabine prysznicową ... wreszcie :)
no i chyba na ten rok koniec wydatków na dom, chociaz bardzo bym chciala jeszcze tynk w wiatrołapie, ale moze pzresuniemy na poczatek nowego roku.
trzeba zabrać sie za pisanie listu do Św. Mikołaja :)
Pzdr
K

asti
06-12-2010, 10:01
Kamal, plizzzzzzzzz, zmieść jakieś nowe zdjęcia na picassie :)
Zakochałam się w Twoim domku :) (we wszystkich konkursowych, oczywiście tyż ;))
Kiedyś, jak pozwolą fundusze, mam nadzieję, że pobudujemy chatkę wg tego właśnie projektu :)

Czy ktoś z Was poszerzał drzwi garażowe (bramę) ? Bo u kogoś, gdzieś, kiedyś widziałam czytając cały wątek,
ale nie mogę teraz odszukać zdjęć.

piotr.nowy
31-12-2010, 12:26
Ja poszerzałem do 2,60. Teraz poszerzyłbym jeszcze bardziej.

KaMaL
31-12-2010, 15:07
u nas jest 3 metry

mk CocaYna
10-01-2011, 11:28
hej, hej... a co tu taka cisza? Czyżby konkursowicze w sen zimowy zapadli?

U nas prace w toku. Kończą się karton-gipsy na poddaszu, czas wybierać płytki do łazienki, kolor na ściany i takie tam...

Postaramy się dorzucić trochę zdjęć do albumu w wolnej chwili.

KaMaL
10-01-2011, 11:58
piniędzy brak, trzeba złapać oddech :)

Aga@Piotr
03-02-2011, 20:12
Witam
Chciałabym zapytac forumowiczów jak rozwiązaliście sprawę schodów i nieszczęsnego sufitu łazienki. U wiekszości widziałam wykonczenie jakby sufitu łazienki na równi z podłoga na poddaszu ale może sa jakies inne mozliwości?
Przymierzamy się do wykańczania poddasza i szukam inspiracji:)
Pozdrawiam serdecznie
Aga&Piotr

piotr.nowy
08-02-2011, 20:10
Aga&Piotr nie kumam: " wykonczenie jakby sufitu łazienki na równi z podłoga na poddaszu". Możesz jakoś bardziej łopatologicznie napisać co masz na myśli?:(
A jeśli chodzi o sprawę schodów to pytasz o wykończenie?Ja w jednym domu robiłem granitowe a w drugim drewniane (jesion). Obie wersje są fajne pod warunkiem , że pasują do reszty wnętrza.:yes: