PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

Aga@Piotr
09-02-2011, 18:10
Witam
Sufit łazienki dolnej jest skonczony płyta osb która, jak na razie, nie jest zrównana z podłogą na poddaszu. Zastanawiam się jak podejść do problemu, czy zostawić tak jak jest czy podciagnąć boki tego sufitu tak aby był zrównany z podłoga na poddaszu.
Na ile to jest łopatologicznie nie mam pojecia, może zdjęcie coś rozjaśni.
Bardzo dziekuje

KaMaL
09-02-2011, 21:18
aaaa jesli mowa o suficie łazienki dolnej to u nas jest zrownany z podłoga na poddaszu :)
zerknij do mnie na folder ze zdjeciami "to co w srodku" - widac to na zdjeciach ze schodami.
to chyba w zwiazku z powyzszym problemem sufit dolnej łazienki od strony łazienki jakos nisko macie? :>
pzdr

Aga@Piotr
10-02-2011, 08:28
KaMal sufit łazienki jest ok, pod skosem ale nie jest za nisko
Właśnie w Twojej galerii widziałam zrównanie sufitu z podloga na poddaszu, zastanawiam sie tylko czy takie rozwiazanie jest wygodne w myciu, chyba ciezko dosiegnac wszedzie?

KaMaL
10-02-2011, 09:08
W myciu czego? Sufitu - raczej się nie myje czy podłogi- wygodne bo mało zakamarków i zalaman.

ADRPOR
10-02-2011, 22:39
Witam wszystkich mieszkancow Konkursowego m02. Ile wydaliscie na ogrzewanie gazem, weglem, drzewem lub czyms innym. Mamy dostep do gazociagu, ale nie jestesmy przekonani do podpinania sie do tego "dobrodziejstwa" ;)

Qciniak
11-02-2011, 09:11
Ja jeszcze co prawda nie mieszkam i mam ustawioną temperaturę na 15 stopni. Przy gazie ziemnym wyszło mi 830 zł za 3 miesiące zimowe. No ale ja mam powiększona wersję (pierwowzór konkursowego z garażem 2 stanowiskowym 230m kw).

KaMaL
11-02-2011, 17:44
nam za grudzien i styczen wyszlo 360m3 co daje za samo paliwo troche ponad 400 zł, ale te wszystkie oplaty stale, zmienne i abonamentowe to drugie tyle w naszym przypadku. moja mama spala wiecej gazu, a placi duuuzo mniej niz my ;/
acha, drzwi z wiatrołapu do domu jeszcze nie mamy, a temp w domu mamy ok 20 - 20,5 stopni.
co ciekawe (przynajmniej dla nas) w kotłowni NIEOGRZEWANEJ jest 20 stopni.

mk CocaYna
14-02-2011, 14:35
A my za dwa miesiące zimowe zapłaciliśmy za prąd 900 zł. Ogrzewamy pompą ciepła i wszystko mamy na prąd (woda, gotowanie itp). Zobaczymy teraz następny rachunek, powinien przyjść niebawem...

ADRPOR
16-02-2011, 19:16
nam za grudzien i styczen wyszlo 360m3 co daje za samo paliwo troche ponad 400 zł, ale te wszystkie oplaty stale, zmienne i abonamentowe to drugie tyle w naszym przypadku. moja mama spala wiecej gazu, a placi duuuzo mniej niz my ;/
acha, drzwi z wiatrołapu do domu jeszcze nie mamy, a temp w domu mamy ok 20 - 20,5 stopni.
co ciekawe (przynajmniej dla nas) w kotłowni NIEOGRZEWANEJ jest 20 stopni.
To nie jest tak zle, faktycznie. Ciekawe czy uda sie zmiescic w 1200m3 rocznie. Niestety nie mam projektu ze soba, ciekawe jakie tam podane jest zapotrzebowanie na cieplo.

Ya
18-02-2011, 11:24
Witam
Nie pisałem już z pół roku a to wszystko wina braku porządnego internetu w domu. W naszym nowym domu :)

Opowiem w skrócie.

Przeprowadziliśmy się w lipcu. Co prawda drobne prace wykończeniowe trwały do września ale już się dało mieszkać.
Dzieci od września poszły do nowej szkoły a w październiku powiększyła nam się rodzina - mamy psa labradora :D

Mieszka się fantastycznie, nie wiem czy byłbym w stanie z powrotem przeprowadzić się do bloków. Dom jest akurat dla nas - uważam że projekt jest świetny i po małych przeróbkach znakomicie nadaje się dla 4 osobowej rodziny. Właściwie jedynego co brakuje to garażu na drugi samochód i małej piwniczki na wino :)

Postaram się porobić zdjęcia i wrzucić do galerii.

Pozdrawiam
Ya

PS. Jeśli chodzi o sufit w łazience na dole to tu jest zdjęcie - może będzie inspiracją, choć nie jest najlepsze. Jakbyście chcieli to spróbuję zrobić jakąś lepszą fotkę.


PS2. KaMal Cocayna - prawie razem zaczynaliśmy, jak tam, mieszkacie ? Jak się mieszka?
Pozdrawiam serdeczniasto
Ya

KaMaL
18-02-2011, 11:43
My mieszkamy od konca sierpnia.
Dwa tygodnie po przeprowadzce tez powiekszyla nam sie rodzina - mamy syna! :)
Mieszka sie super. Nawet nie wiemy kiedy minelo pol roku.
Jest jeszcze duzo do zrobienia, ale najwazniesze ze juz mozna w miare wygodnie mieszkac.
Pzdr
K

Ya
18-02-2011, 11:57
My mieszkamy od konca sierpnia.
Dwa tygodnie po przeprowadzce tez powiekszyla nam sie rodzina - mamy syna! :)

K

Gratuluję !!!
Czyli Konkursowy ma dobry wpływ na powiększanie rodziny - trzeba uważać ;) :p

lidex
22-02-2011, 07:12
Gratuluję !!!
Czyli Konkursowy ma dobry wpływ na powiększanie rodziny - trzeba uważać ;) :p

Oj ma;). W lipcu pojawi się nowy malec lub femalec aby zamieszkać w konkursowym (pierwowzorze, ale zawsze).
Pozdrawiamy z zamieszkałego od 2 lat domku

mmadzia
24-02-2011, 07:50
Witam! U Nas tez powiększyła się rodzina podczas kończenia prac nad Konkursowym (równiez pierwowzór). Więc coś w tym musi być! Mieszkamy od 2 lat, jest cudownie chociaż nadal jest nie wykończony. Pozdrawiam.

KaMaL
24-02-2011, 08:27
Mmadzia, lider i b.art gratulacje :)
Lidex jak Wam sie drzwi wew sprawują. Można wiedzieć kto je robił i mniej wiecej jak cenowo? Czy stolarz wart polecenia? to jest nasza najwieksza inwestycja do realizacji, prócz ogrodu.
W ten weekend w wiatrolapie zaciągnął sie tynk mozaikowy i czekamy na szafy (bedą za ok 1,5 mies) i spizarke zrobiliśmy, ale to już własnoręcznie:)
Pzdr
K

lidex
25-02-2011, 08:49
Mmadzia, lider i b.art gratulacje :)
Lidex jak Wam sie drzwi wew sprawują. Można wiedzieć kto je robił i mniej wiecej jak cenowo? Czy stolarz wart polecenia? to jest nasza najwieksza inwestycja do realizacji, prócz ogrodu.
W ten weekend w wiatrolapie zaciągnął sie tynk mozaikowy i czekamy na szafy (bedą za ok 1,5 mies) i spizarke zrobiliśmy, ale to już własnoręcznie:)
Pzdr
K

odpowiadam na pw

mk CocaYna
25-02-2011, 11:35
Ha, ha u nas z początkiem lipca również pojawi nowe dzieciątko, a mieszkamy od maja 2010. Bardzo się z tego cieszymy, że nasz wielki dom zapełni się trochę. Potwierdzam, że mieszkanie w konkursowym sprzyja powiększeniu rodziny, nasza będzie liczyła 5 osób.

Ya
25-02-2011, 14:21
Gratulacje CocaYna !!!

Mmadzia, lider i b.art także gratulacje !

Tym bardziej trzeba uważać. Nas już wystarczy. No chyba, że jeszcze jeden pies :D

KaMaL
25-02-2011, 14:46
No nie wierze ... :)
Gratuluje CocaYna!:)

piotr.nowy
25-02-2011, 15:14
Gratulacje wszystkim !

Chyba powinienem ostrzec ludzi , którym sprzedałem domy:o...

janek i edyta
08-03-2011, 16:47
Cześć KaMaL!
Pamiętacie może ile płaciliście za cokołowe pustaki izolacyjne ISOMUR®? Zastanawiam się, czy warto... :-?
Dawaliście tylko na zewnątrz, czy w środku też?
Pozdrawiam.

KaMaL
08-03-2011, 21:37
cena zalezy od kursu euro, postaram sie jutro odszukac Fv bo nie pamietam.
zamowilismy troche za duzo, wiec i w srodku są, ale nie bylo to naszym zamiarem.
Pzdr

msci
09-03-2011, 16:35
Witajcie, jakiś czas nie zaglądałem. Informacyjnie u mnie też pompa ciepła, już 3-cia zima i roczny koszt prądu z tytułu ogrzewania i ciepłej wody to 2600 zł. Prawie drugie tyle z tytułu ekspoatacji codziennej. Domek powiększony o 180cm od strony salonu i podniesiona ścianka kolankowa o 60cm więc w sumie do ogrzania sporo metrów. Istotna sprawa, podłogówka na całości.

KaMaL
07-04-2011, 11:01
Hej wszystkim!
A co tutaj taka tzw. "posucha"? :)
Krótki update naszej niekończącej się przygody:
1) tynk mozaikowy pojawił się w wiatrołapie - na początku wyglądał na lekko różowy, a jak wysechł (tak to się pisze?) wyszło na nasz nibybrązik
2) w dolnej łazieńce pojawiły się haczyki na ręcznik, papier i coś tam jeszcze - przestrzegam - tubądzin mejolika (tak to się pisze?) super twarda płytka... z udarem bałem się wiercić a bez udaru i nowym wiertłem do ceramiki (nie jakimś tam wydumanym ze specjalnym chłodzeniem) 8 (słownie 8 dziurek fi 6) zajeło mi dobre 6 godzin.
3) czekamy na szafy do wiatrołapy na "palta" i obuwie
4) coś tam wystrugaliśmy w spiżarence - w sensie regał sosnowy - pełna duma bo własnoręcznie! :)
5) no i ciułamy ciułamy na drzwi i elewację (niekoniecznie w tej kolejności)
6) no i za ogród trza by się brać
7) no i parkować w końcu autem w garażu

Pzdrrr, Marcin

ADRPOR
07-04-2011, 18:30
Krótki update naszej niekończącej się przygody:
Jesteśmy fanami Waszych updatów, jak możesz zaktualizuj swoją galerie.
My postanowiliśmy w tym roku ukończyć budowę. Do wykończenia zostały płyty k-g na poddaszu, malowanie tynku (bez gładzi gipsowych), panele, kuchnia z łazienkami, montaż schodów i drzwi. Budowa konkursowego zajęła nam 4 lata.

mmadzia
10-04-2011, 18:21
ADRPOR piękny ten twój domek. Gratuluję!!!

ADRPOR
11-04-2011, 18:08
dzieki Madzia :)

Hvar
12-04-2011, 16:50
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=52183&d=1302623199

A ten już widzieliście? Nazywa się AN IZABELA, autor projektu Ryszard Czapla, a pochodzi stąd:

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/an_izabela.htm

Ciekawe który był pierwszy?

KaMaL
13-04-2011, 09:35
wreszcie dodałam kilka zdjec Adrpor :)
i jeszcze kilka dodam soon - kuchni i skonczonych szaf.
a w nastepnym odcinku - górna lazienka (jesli dojada do nas WRESZCIE szafki)]
pzdr
k

ADRPOR
18-04-2011, 20:14
Czesc,
Fajne są Wasze zdjęcia KAMAL. Moja żona jest zachwycona kuchnią i schodami. Mamy podobny gust, mam nadzieję że wkrótce też będziemy mogli pokazać zdjęcia z postępami. PS. Co to za kabina w łazience, szukaliśmy podobnej i znaleźliśmy RAVAK glassline http://www.ravak.pl/?page=glassline4, ale cena jest zaporowa.

KaMaL
18-04-2011, 21:55
dziękujemy! :) miło, że komuś się podoba. :)
w kuchni sie troche zmienilo - doszła turkusowa szyba nad blaty i relingi :)
Prócz Ravaka masz jeszcze do wyboru taka kabine z Koła i Ronal'a. wzielismy Ronala bo Koło ma plastikowe zawiasy i generalnie jakość wykonania duzo gorsza niż w Ronalu czy Ravaku. I montowalismy ją sami.

Czekamy na zdjęcia "środka" :)
Ach, super jest Wasza elewacja!

Pzdr
K

ADRPOR
29-04-2011, 16:18
Dodaliśmy zdjęcia elewacji domu do albumu. Z zewnątrz dom jest już okończony. Nareszczie!

KaMaL
30-04-2011, 05:52
ładnie sie prezentuje. drewno dodaje uroku :)
a z czego masz kominy, ze takie cienkie?

ADRPOR
06-05-2011, 14:37
Kominy sa do oblozenia klinkierem.

KaMaL
06-05-2011, 19:28
to wszystko tłumaczy ;]

bartekkolo
30-07-2011, 20:08
jak sie nagrzeje to pewnie jest ciepło ;)

KaMaL
06-10-2011, 15:46
czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Konkursowy "wyszedł z mody"?
Juz nikt go nie buduje?

Ya
06-10-2011, 21:22
Może byliśmy ostatni... ;)

figer
07-10-2011, 19:35
Ja bede budowal. Szkieletowy z Damirem

Elektryk_75
09-10-2011, 16:08
czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Konkursowy "wyszedł z mody"?
Juz nikt go nie buduje?

Witam,

Ja tu zaglądam.
Ale rzeczywiście, od jakiegos czasu panuje tu cisza.
U mnie prace idą powoli.
Mam ocieplone poddasze, nie mam okien i nie mam ścian działowych.
Właśnie się zastanawiam co teraz powinienem robic, i wydaje mi się że trzeba będzie sie zabrać za ścianki działowe.


Pozdrawiam
K.S.

mariooo
17-10-2011, 12:31
wertuje forum i ... ciezko znaleźć zdjęcia waszych schodów.
zakładam, że wszystkit sa drewniane ale :
- czy mają podstopnie?
- z jakiego materiału robione?
- jak wyglądają?

.....
możecie podesłać linki/lub odpowiedzieć co i jak robiliście?

Ya
17-10-2011, 18:56
Moje są betonowe, drewno jest na wierzchu. W czasie budowy wglądały tak:

https://lh4.googleusercontent.com/-ayDA9cm4VOY/SqJB6m07zJI/AAAAAAAAAy0/C-b21Lxb85g/s640/P8280700.JPG

Jeśli chcesz wiedzieć jak wyglądają teraz musiałbym zrobić zdjęcie a nie mogę znaleźć aparatu... ;)

mariooo
17-10-2011, 19:57
moje wygladały podobnie :) kilka lat tamu :)
szukam zdjec jak wygladaja Wasze wykończone schody

Ya
17-10-2011, 20:08
OK, postaram się znaleźć aparat :)

KaMaL
17-10-2011, 20:13
Ya wyrabiasz sie na zakretach na tych zabiegowych?
WYdaja mi sie mało wygodne, generalnie zabiegowe.

Ya
17-10-2011, 20:28
Też mi się tak wydawało na początku, teraz się przyzwyczaiłem i nawet pod wpływem produktów rozweselających nie spadam ;)
Dzieci też nie mają problemów choć potrafią po nich biegać jak szalone.
Jedynym domownikiem, który nie akceptuje schodów jest nasz pies, ale nie dotyczy to tylko tych schodów ale prawie wszystkich.

mk CocaYna
21-10-2011, 08:42
Zapraszam do mojej galerii, znajdziesz tam kilka zdjęć naszych schodów. Schody betonowe, na podstopnicach płytka, na stopniach drzewo akacjowe. Balustrada jest jeszcze nie ukończona, ale ciągle mamy nadzieje, że nasz fachowiec powróci do niej i koniec uwieńczy dzieło :)

W sumie schody miały wyglądać nieco inaczej tzn. drewno miało wyglądać na grubsze na stopniach i być bardziej kanciasto wykończone, ale nasz fachura wiedział lepiej od nas jak powinny wyglądać NASZE schody i są jakie są, trudno się mówi...

mariooo
21-10-2011, 13:37
wygladaja calkiem nieźle. "noski" nie są za krótkie? Jaka płytka jest na podstopniach??
balustrada super - barierki tez, dokladnie takie barierki chciałem zrobić u siebie

mk CocaYna
24-10-2011, 13:27
no właśnie noski nam stolarz spartolił, szkoda słów, szkoda nerw, tyle mogę powiedzieć na dziś. Płytki na podstopnicach made by Paradyż, ale zapomniała mi się nazwa kolekcji. Najważniejsze, że rozmiarowo pasowały idealnie tzn. szerokością pasowały, bo mają 17 cm. Te płytki mają też super fakturkę, podobną do drewna i kolor też jest rewelacyjny, bo szukaliśmy czegoś bardzo jasnego - w odcieniach kremowych, ecri i to nam idealnie kontrastuje z drewnem, na czym bardzo nam zależało. Generalnie klatka schodowa w konkursowym jest dość ciasna, więc aby nie pogłębiać tego wrażenia nie chcieliśmy montować schodów z samego drewna i robić takiego "tunelu". Teraz nasze schody, pomijając mankamenty wykonawstwa, sprawiają wrażenie lekkich. Barierki niestety są jak dla mnie zbyt mocno zdobione, ale wykonawca uważał, że im zdobniej tym piękniej, ale jak skończy te barierki, to chyba już odetchniemy z ulgą.

emmmiliaaa
07-11-2011, 17:23
Witam,

czy ktoś z was buduje powiększony wariant M02c?
http://projekty.muratordom.pl/projekt_konkursowy-wariant-iii,518,1,0.htm
My jesteśmy już na etapie stropu, od przyszlego tygodnia wiezba, troche rozwiazan zaczerpnelam od was np. rozszerzenie czeście od strony salonu o 1,20 cm. , ale do tej pory nie znalazlam nikogo, kto buduje M02c :(

Selas
09-03-2012, 10:35
Witam,
Jestem kolejnym zwolennikiem tego projektu. Jeśli wszystko się ułoży rozpoczynamy budowę tego domku w przyszłym roku (koło Łodzi).
Bardzo podoba nam się układ na parterze tego domku, jednak mamy małe obawy co do poddasza.
Pokoiki wydają nam się bardzo małe a jeszcze te skosy sufitu pewnie zabierają sporo przestrzeni.
Jak daliście sobie radę z umeblowaniem tych pokoików? Czy oprócz łóżka i komód da się wstawić jakąś szafę (szczególnie interesują nas te małe sypialki bo z łazienki na górze zamierzamy zrobić garderobę).?Pozdrawiamy

Krzysiek i Iza

Ya
09-03-2012, 16:35
My też mamy zrobione z łazienki garderobę. Pokoje na górze nie są takie mikroskopijne. Dużo zależy na jakiej wysokości zrobisz ścianki (czyli jak daleko będą sięgać skosy. U nas wprawdzie nie mieliśmy pomysłu wstawiać tam szaf (są szafki dla dzieci, łózka piętrowe, biurka itp.). Generalnie jak na pokoiki dziecięce są, moim zdaniem, wystarczające. Zwłaszcza jak podniesiecie ściankę kolankową (choćby o jeden pustak).

Fajnie że będzie koło Łodzi kolejny Konkursowy :)
Pozdrawiam
Yaa

KaMaL
09-03-2012, 20:48
Hej,

Tak jak napisał Ya - zależy na jakiej wysokości wstawicie przedścianki... my dodatkowo mamy ściankę kolankową* ~50 cm. Dzięki temu pokoje są większe i nie ma obawy, że drzwi do pokoi i górne rogi okien wypadną na wysokości zabudowy gips-karton.
*odnośnie ścianki kolankowej - nie wiem jakie macie preferencje co do zewnętrznego wyglądu konkursowego ale takie podniesienie dobrze zrobić w sposób kontrolowany i przewidywalny - tj. dla zachowania proporcji można np. a) wydłużyć połacie lub b) zmienić kąt nachylenia dachu.

Pzdrrr.

PS. Zerknijcie do naszej galerii - są tam przedstawione grubsze zmiany w projekcie.

ADRPOR
25-03-2012, 09:10
Pokoiki wydają nam się bardzo małe a jeszcze te skosy sufitu pewnie zabierają sporo przestrzeni.
Jak daliście sobie radę z umeblowaniem tych pokoików? Czy oprócz łóżka i komód da się wstawić jakąś szafę (szczególnie interesują nas te małe sypialki bo z łazienki na górze zamierzamy zrobić garderobę).?Pozdrawiamy
Krzysiek i Iza
Pokoje na gorze faktycznie wydaja się małe, jednak są większe niż w większości dostępnych projektów. Z umeblowaniem poddaszy, faktycznie jest trudniej niż w przypadku "normalnych pokoi", ale na to różne rozwiązania. Na górze mamy dwa pokoje dla dzieci, po jednej stronie jest łóżko, a po drugiej meble TROFAST z Ikei (podgląd w mojej galerii). Przed sypialnią rodziców, znajduje się garderoba, z przesuwanymi drzwiami, oraz na przeciwko pralnia. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, chociaż można rozważyć w tym miejscu łazienkę, ponieważ znajduje się tam komin, który oddaje ciepło z kominka na dole. Powodzenia.

Pozdrawiam
Adrian

KaMaL
13-12-2012, 13:30
Hej wszystkim!! :)
Coś umiarkowane zainteresowanie Konkursowym stale się utrzymuje.
My ostatnio - z cyklu wykańczamy się - ogarneliśmy oświetlenie zewnętrzne. Kołki do mocowania w styropianie zdały egzamin a koronka do drewna się przytępiła. Ale po zmroku dom wygląda całkiem przyjemnie.
A co u Was?
Pzdrrr, M.

basia_z_lasu
14-12-2012, 09:08
Hej wszystkim!! :)
Coś umiarkowane zainteresowanie Konkursowym stale się utrzymuje.
My ostatnio - z cyklu wykańczamy się - ogarneliśmy oświetlenie zewnętrzne. Kołki do mocowania w styropianie zdały egzamin a koronka do drewna się przytępiła. Ale po zmroku dom wygląda całkiem przyjemnie.
A co u Was?
Pzdrrr, M.
Nie mogę znaleźć fotek oświetlenia w galerii, źle szukam? Jak nie, to wrzuććie coś plizzz ;-)))

studentmaluje
22-02-2013, 07:17
w przyszłym tygodniu bedziemy rozmawiac o tym projekcie z architektem jestesmy przy załatwianiu papierów które chyba zlece komus ale jak bede cos wiedziała to dam znac tylko interesuje mnie czy na pewno strop drewniany jest drozszy z tego co sie dowiadywałam miał byc tanszy

mk CocaYna
25-06-2013, 10:56
Ojojoj, od lutego nic się tutaj nie kręci?

jck
27-08-2013, 14:45
Witam wszystkich,

Dawno mnie tu nie było ale jakoś posuwam się do przodu. Tak mój Konkursowy wygląda obecnie.

Pozdrawiam
Jacek

mk CocaYna
26-09-2013, 15:05
łoł, pięknie. Robi wrażenie, gratulacje...

KaMaL
26-09-2013, 20:25
no nieźle to wygląda :-)
zazdroszczę szczególnie podjazu i opaski wokół domu, bo tego nam wciąż brakuje.

basia_z_lasu
27-09-2013, 10:19
Witam wszystkich,

Dawno mnie tu nie było ale jakoś posuwam się do przodu. Tak mój Konkursowy wygląda obecnie.

Pozdrawiam
Jacek

Pięknie! Z jakiego drewna masz taras i czym go zabezpieczałeś?

KaMaL
27-09-2013, 12:11
Oo! Basia_z_lasu wczoraj, będąc TU myślałam o Tobie... nie wiem czemu, może dlatego żeś blisko :)
Jutro - jak trawę skoszę - to też wrzucę foto.
Pzdr
K

jck
01-10-2013, 21:18
Pięknie! Z jakiego drewna masz taras i czym go zabezpieczałeś?

Taras chcałem z desek modrzewiowch ale w trakcie poszukiwań znalazłem deskę sosnową impregnowaną ciśnieniowo. Wyszło 3 krotnie taniej niż modrzew a jak z trwałością to się okaże za kilka lat. Impregnowałem olejem do drewna Altax.

basia_z_lasu
02-10-2013, 10:44
Taras chcałem z desek modrzewiowch ale w trakcie poszukiwań znalazłem deskę sosnową impregnowaną ciśnieniowo. Wyszło 3 krotnie taniej niż modrzew a jak z trwałością to się okaże za kilka lat. Impregnowałem olejem do drewna Altax.
Taras jest zadaszony i podniesiony, drewno impregnowane, myślę że przetrwa długie lata!

basia_z_lasu
02-10-2013, 10:51
Oo! Basia_z_lasu wczoraj, będąc TU myślałam o Tobie... nie wiem czemu, może dlatego żeś blisko :)
Jutro - jak trawę skoszę - to też wrzucę foto.
Pzdr
K
Miło od Ciebie słyszeć! Nie zapomnij o fotce :-)

KaMaL
02-10-2013, 18:31
juz zapomnialam.
..... pamietaj! pamietaj! pamietaj! :)