PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

KarolinaS
11-07-2006, 11:09
Wydaje mi się ze może tak być. My myślimy jednak o likwidacji tego pomieszczenia(nr.8) zeby zmiesciły sie 2 samochody-nie wiem tylko co z kominem. Piec chcemy umiescic w pomieszceniu nr.7 -piec na pellety-ale czy tak sie da nie wiem-moze ktoś już tak robił????

mariooo
12-07-2006, 22:07
MAM EKIPE!!!!!

wreszcie!! po 6 wycenach chyba trafilem na to cego szukalem - widzialemm ich robote - inwestor wypowiadal si epozytywnie, moj zaprzyjazniony inspektor budowy tez nie doszukal sie uchybien. a cena?? 20tys za stan surowy bez dachu - fundamenty, podbeton, sciany wew i zewn, strop, schody, kanaliza
mysle ze cena jest ok (najnizsza ze wszystkich) temin 3 tyg.
zaczynam 30 lipca (jak bank sie zgodzi :))) )

KarolinaS
12-07-2006, 22:13
Gratuluje kolejny krok za Tobą!!!
My nadal na etapie analizy projektu i załatwiania papierków.
Pozdrawiam

Nonez
12-07-2006, 22:56
Witam!
Ze zdziwieniem czytam te wszystkie achy nad tym projektem, zwłaszcza że sam projekt jest połączeniem stodoły z kurnikiem. Totalny chaos na parterze oraz podobnie na poddaszu. Z zewnątrz również wygląda raczej marnie. Ludzie zastanówcie się trochę, przecież w Polsce dom buduje się zazwyczaj jeden w swoim życiu więc wskazane byłoby wybrać projekt ładny i praktyczny w użytkowaniu a nie taki jak wyżej wymieniony.
Pozdrawiam, a wszystkim budującym dom wg tego projektu serdecznie współczuje. :oops:

kajja
13-07-2006, 08:28
Witam!

Ja natomiast ze zdziwieniem czytałam powyższy post... nie bardzo wiem co autor chciał osiągnąć! Każdy ma inne wymagania, upodobania, więc jak można w taki kategoryczny sposób wyrażać krytykę...?
Ja nie proszę o współczucie, ani też go nie potrzebuję... buduję ten dom, wprawdzie ze zmianami, ale jednak ten i w dodatku ośmielę się być zadowolona z tego faktu!

Pozdrowienia

KarolinaS
13-07-2006, 11:43
Oglądałam bardzo dużo projektów i mało z nich wydaje się tak uporządkowanych jak ten a zarazem prostym,praktycznym i eleganckim. Oczywiście każdy dopasowuje go do swoich potrzeb ale to chyba z każdym projktem gotowym tak jest .
Ciekawi mnie tylko jaki dom buduje albo będzie budował Nonez????

PIOTR KRYSTYNA
13-07-2006, 13:12
Nonez my nie potrzebujemy Twojego współczucia ani niczego co byłoby z Tobą związane.Ostatecznie to są nasze domy a nie Twoje i po co właściwie zabierasz głos jeśli nie jesteś zainteresowany "Konkursowym".Nas (forumowiczów-konkursowiczów) nawet nie bardzo obchodzi Twój dom(jeśli go wogóle masz),bo my mamy swojego faworyta nawet jeśli wg.Ciebie jest to połączenie stodoły z kurnikiem-to bardzo gustowne i eleganckie połączenie i nic Ci do tego.
Serdecznie pozdrawiam Krystyna :wink:

KarolinaS
13-07-2006, 13:18
Kochani własnie czytamna stronach o nowym Muratorze 8/2006
http://www.muratordom.pl/8990.htm
jest nasz piękny, cudowny domek i zdjęcia-lecę do kiosku.

skose
13-07-2006, 14:54
sluchajcie ten domek ma klase!!! prosty i przez to piekny
zaden tam dziwoląg z typu daszek-daszkiem-pogadnia, gołębników i innych dupereli

Nonez
13-07-2006, 15:49
Witam!
Jeśli kogoś obraził mój post to z góry przepraszam. Pierwsze wrażenie zwykle jest bardziej krytyczne, dalsze spojrzenia dostrzegają więcej dobrych stron, których to oczywiście trudno nie dostrzec w Konkursowym.
Budowa domu wymaga wielu wyborów i zwykle każdy kolejny wybór jest tym najlepszym, tylko jak długo wybierać, w końcu może nie wystarczyć czasu na budowanie.
Podobnie jak wielu gości tego forum stoję przed wyborem projektu.
Działkę już kupiłem (1350 m2, prostokątna, wjazd od północy, z tyłu za działką lasek (młodnik) z przodu przez drogę stary las). Biegaliśmy za działką z żoną chyba ze 3 lata, z tego wyboru jeszcze jesteśmy zadowoleni, pewnie do momentu gdy w oko wpadnie nam jeszcze ładniejsza.
A jaki wybrać teraz projekt? :( Praktycznie codziennie siedzę przed komputerem i oglądam projekty i czym dłużej to robię tym większe nachodzi mnie zwątpienie że chyba nie wybiorę. W każdym coś jest nie tak, jakby projektanci rysowali z myślą że nigdy nie będą ich budować a napewno nie będą w nich mieszkać. Te wszystkie zmiany które wprowadzacie w tych projektach już dawno powinne być wprowadzone w biurze projektowym. Czy projektanci nie zaglądają na fora dyskusyjne?.
Na dziś moją uwagę na dłużej przyciągnął projekt z pracowni MG Projekt o nazwie Zgrabny II Proszę o opinie najlepiej te na nie dla tego projektu.
Pozdrawiam budowniczych Konkursowego
PS. Troszeczkę celową ten wcześniejszy post był tak krytyczny aby więcej forumowiczów napisało również o wadach swojego wyboru. To tak żeby łatwiej było tym którzy jeszcze nie wybrali.
http://www.mgprojekt.com.pl/

kajja
13-07-2006, 21:23
Dziewczyny wybaczymy przedmówcy? :wink:

Nonez może Ty jednak powinieneś pomyśleć o projekcie indywidualnym...koszty będą trochę większe, ale za to oszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów...

Co do uwag nt wybranego przez Ciebie projektu, to proponuję Ci założenie nowego wątku, wtedy chętnie skrytykujemy Twój wybór :wink: A na poważnie: na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, ale... no właśnie jest kilka ale, np. niezadaszony balkon, "niebezpieczne drzwi" głównie te od łazienki na dole oraz garderoby na górze, duże koszty 6. okien połaciowych, trochę ciasnych przejść itd..., ale na tym koniec uwag w tym wątku.

pozdrowienia

kajja
13-07-2006, 21:36
Kochani własnie czytamna stronach o nowym Muratorze 8/2006
http://www.muratordom.pl/8990.htm
jest nasz piękny, cudowny domek i zdjęcia-lecę do kiosku.


Ja też poleciałam do kiosku, ale u nas jeszcze nie było dostawy sierpniowego Muratora :(

dobranoc

Kasia Nowak
14-07-2006, 08:33
Witam,
wlasnie dolaczylam do grupy "konkursowiczow" :P wczoraj dostalam projekt domku i teraz zabieram sie za sprawy papierowe :D
pozdrawiam wszystkich

kajja
14-07-2006, 08:34
Kasia Nowak Witamy, witamy... :D

PIOTR KRYSTYNA
14-07-2006, 08:58
Kasiu Nowakwitaj.Gdzie w Sosnowcu będzie domek?

Kasia Nowak
14-07-2006, 09:18
domek bedzie wybudowany na Rogozniku, to okolo 16 km od Sosnowca. Działeczke mam niezbyt duza (730m2) ale wystarczajaca i w pieknej okolicy, a domek bedzie ... cudowny. Od dawna byl to moj numer 1. Wyglada na to ze zmian raczej nie bedzie, wszystko mi sie w nim podoba. Na poczatku sierpnia spotkam sie z architektem, teraz geodeta robi mi mape do celow projektowych. Mysle ze pozostane przy proponowanej kolorystyce domu (jest wyjatkowa, inna) nawet przekonalam sie do deskowania na elewacji. Z ogromnym zainteresowaniem czytam wszystkie Wasze posty, ogladam zdjecia z realizacji i mam nadzieje ze ja tez bede mogla sie niedlugo zaczac chwalic moim domkiem.
Czy moge prosic o przeslanie kosztorysu? Bede bardzo wdzieczna. Pozdrowienia

PIOTR KRYSTYNA
14-07-2006, 09:31
Kasia Nowak kosztorys wysłany

Kasia Nowak
14-07-2006, 09:36
Dziekuje bardzo, zaraz sie wczytuje .... :D Czy kosztorys obejmuje tylko materialy? czy tez materialy + robocizna?

PIOTR KRYSTYNA
14-07-2006, 09:40
Wszystko-materiały+robocizna

KarolinaS
14-07-2006, 10:03
Jeżeli moge poproszę również kosztorys-sprwdze czy mam taki sam czy tez nie. [email protected]

Wczoraj kupiłam nr 8 muratora jest kilka fajnych zdjęć domu od środka(okna nie zmienione na parterze)oraz na zewnątrz-wydaje się jednak, że jest on zancznie powiększony. Jest również jakby porównanie czy też zestawienie projktów M02 i M02 a oraz pokazane są najczestrze zmiany w projektach.
W srodku znajdował się równiez dodatek-projekty Dom Dostępny Muratora i oczywiście jest tam Konkursowy.

Mnie jednak wczoraj zasmucila informacja uzyskana od Pani z Muratora,że "Aby uzyskać garaz dwustanowiskowy trzeba porzeżyć go o conajmniej 1m. Bez zmiany konstrukcji nie ma takiej możliwości.Jeśli poszerzymy go ulegnie zmianie strop , więźba dachowa- praktycznie
wszystko w tej części. Dach będzie wyższy niż nad częścią salonową. Taka
zmiana jest skomplikowana a co za tym idzie kosztowna." bardzo zależało nam na 2 stanowiskach -myślałam że sie uda ;-(.

PIOTR KRYSTYNA
14-07-2006, 10:49
Karolina S wysłany kosztorys

Joannad
16-07-2006, 17:22
Witam wszystkich! Bylismy wczoraj z mezem w Mechelinkach nad morzem gdzie powstaje M02. Jest budowany zgodnie z projektem i od wiosny nic sie na budowie nie zmienilo (Zdjecia zamieszczal Włodzio i juz z dachem miglo). Teraz wiemy, ze dobrze wybralismy... Chcemy powiększyc o 90cm od strony salonu.
Kupiłam też nowego Muratora i jestem w trakcie czytania wszystkiego co o konkursowym. Zastanawia mnie, ze opisany tam "dom Małgorzaty" ma dach pod kątem 45st. Całkiem mu do twarzy. Co o tym sądzicie?

Joannad
16-07-2006, 17:46
Jeśli mogę to ponawiam swoją prosbę o kosztorys dla banku (kredyt). [email protected]

Czy możecie się pochwalić jakie ogrzewanie wybraliście?
U nas nie ma gazu więc myślimy... za bardzo nie mając pojęcia od czego zacząć. Pozdrawiam

kajja
16-07-2006, 19:51
U nas będzie ogrzewanie na gaz oraz planujemy podłogówkę tam gdzie będą płytki (hol, wiatrołap, kuchnia, łazienki). Będzie też kominek z DGP.

pozdrowienia

KarolinaS
16-07-2006, 21:30
Witam,
My chcieliśmy gaz ale stwierdzilismy, że chyba nie będzie nas stać (póżniej).
Obecnie jesteśmy za piecem na pelety-nie wiem tylko co z kotlownią-chyba trzeba ją powiększyć.
Mam pytanie -ile pionów kanalizacji jest w projekcie???ile kominów,jakie, gdzie???

wojbu
18-07-2006, 07:50
Witam Wszystkich,
Zdecydowaliśmy się na ten projekt i chcemy wylać fundamenty do końca roku w okolicach Poznania. Złorzyliśmy papiery o pozwolenie na budowe i jeśli jest możliwośc obejrzenia budowy jakigokolwiek stanu :) to chętnie pojedziemy w każdy kraniec Polski ( prawie ).

piotrass
18-07-2006, 09:41
Oto i zdjęcia z naszego jesiennego wypadu nad morze. W miejscowości Mechelinki ( ul. Klifowa) koło Rewalu postaje M02 . Będzie można go ponoć wygrać za smsa w konkursie telewizyjnym. Domek jest narazie w stanie surowym ale powstaje w przepięknej okolicy , niemalże na klifie. Z okien parteru widać morze. PO PROSTU BAJKA! Na wiosne wybiorę się tam ponownie, może już się troche posunie do przodu. Polecam wam wizytę, bo dom można obejrzeć w środku i na własne oczy przekonać sie jak to wszytsko wygląda. Po tym wiedziłem już na pewno że salon wymaga powiększenia o conajmniej 90 cm jeśli nie 180 cm i że zmniejszenie okien w salonie byłoby babarzyństwem .Sami oceńcie.


http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=48812&q=M02&k=4

wojbu
18-07-2006, 10:49
Jade za tydzień, dzięki

Annja
18-07-2006, 10:57
Witam, ja po raz pierwszy w tym temacie. NIe mamy jeszcze projektu ale z tych ok. 10.000 :D projektów które widzieliśmy dotchczas właśnie M02 najbardziej przypadł nam do gustu i chyba na niego końcowo padnie wybór. Czytałam w postach jeszcze z ubiegłego roku, że martamola planowała oszczędną budowę systemem "bardzo gospodarczym" i planuje zmieścić się w kwocie 150 tys. jeśli chodzi o koszty materiałowe. Ja też mam praktycznie wszytkich fachowców w rodzinie ( brakuje nam tylko krewnego elektryka :lol: ). Interesuje mnie czy martamola rzeczywiście zmieści się w swoich planach. Czy możesz martamola ocenić to czy starczy ci zaplanowanych na ten cel pieniędzy już na dzień dzisiejszy?

kajja
19-07-2006, 11:47
Martamola odezwij się...

Jimmy99
20-07-2006, 08:08
Ten dom zamieszczony w ostatnim Muratorze ma większy kąt nachylenia połaci dachu bo jest o wiele szerszy niż M02 Konkursowy.Proszę zauważyć ,że dom ma podwójny garaż i jest wydłużony.
Jimmy99

KarolinaS
20-07-2006, 10:26
Tak, ja dopiero po wczytaniu się w artykuł to zauwazyła.
Dom większy jest na tych zdjęciach zdecydowanie- nie wiem jak jest z typowym kokursowym jeszce nie widzialm go na zywo-ale wiem jedno graż na 2 stanowiska jest niemożliwy-co jak wcześniej mówiłam wybitnie nas smuci.

ja_robal
20-07-2006, 13:16
Ja już jestem na etapie wstawiania okien i pokrycia dachowego chętnie bym porozmaiała z kimś kto już to zrobił albo też jest właśnie na tym etapie. Jest to całkiem niezły projekt i chętnie się podzielę doświadczeniem jakie zdobyliśmy podczas budowy. Raczej staramy się budować bez większych zmian konstrukcyjnych bo wykończeniowe napewno będą


Gdzie budujecie? My walczymy z zakładem energetycznym na etapie warunków zabudowy. Po wielu rozmyślaniach nad projektem powróciliśmy do M02. Byliśmy ostatnio w salonie muratora go sobie obejrzeć. Wyceniają go na ok. 269 tys + 7%VAT w niskim standardzie na gotowo do wprowadzenia przy założeniu generalnego wykonastwa. Co myślicie o takiej wycenie? Dużo? Mało? Boimy się, że nam nie starczy środków...

Jeśli macie jakieś zdjęcia gorąco zachęcamy do zamieszczenia! Chetnie byśmy obejrzeli domek na żywo, jeśli ktoś by się zgodził. My będziemy sie stawiać pod Warszawą.

Jeszcze jedno: ile kosztowały Was okna? Rozumiem, że PCV z okleiną obustronna... ile komór? dodatkowe zabezpieczenia? My zastanawiamy się jeszcze nad ich powiększeniem... tylko koszta...

ja_robal
20-07-2006, 13:37
a może większe okna? :-?

http://www.gordonseter.webpark.pl/dom2.jpg

my idziemy chyba w tę stronę:


http://www.gordonseter.webpark.pl/dom1.jpg

ja_robal
20-07-2006, 13:48
:wink:
http://www.gordonseter.webpark.pl/dom1.jpg

KarolinaS
20-07-2006, 18:36
OHHH JAKI ZIELONYYYYYY!!!
Ładny, ale okna inne- więcej.

Joannad
22-07-2006, 15:26
Fajny ten zielony domek (ja_robal). Widzialam tez inna twoja propozycje M02 na forum. Czy mozesz zdradzic w jakim programie projektujesz zmiany tego domku? Interesuje nas jak bedzie wygladal konkursowy ze zmienionym katem nachylenia polaci dachu do 45st.

large.dawe
23-07-2006, 22:31
WITAM wszystkich
Planowałem kupno innego prajektu ale warunki zabudowy na to nie pozwoliły i tafiłem na M02. Jesteśm w trakcie szukania projektu ale myślę, że zostanię przy konkursowym bo jest zaje......... Mieszkam w pomorskim i również planuję wizytę w muzeum MECHLINKI. Do załatwienia wszystkich papierków trochę czasu zleci ale jak już będę "szedł w górę" to postaram się wszystko tu opisywać - ale do tego daleka droga. Czy również moge prosic o przeslanie kosztorysu? :wink:

large.dawe
23-07-2006, 22:33
zapomniałem [email protected] :o

KarolinaS
26-07-2006, 07:40
Co tam u was?? wszyscy chyba na wakcjach.
My nadal myslimy nad projketem-kotłownia troche za mała, chcemy piec na pellety. Jak ją powiekszyć???

Joannad
26-07-2006, 12:45
Kotłownia faktycznie mała. Powierzchnia użytkowa (pow 1,9m) to 4,4m2 a po podłodze 7,2m2. Jednym z pomysłów jest obniżenie jej poziomu np. 0,5m. Wtedy można wykorzystać powierzchnię pod schodami, a do kotłowni 2-3 schodki w dół. My chyba tak zrobimy. Jeszcze innym pomysłem jest obniżenie poziomu garażu i kotłowni. Zauważ, że do garażu jest niewielki podjazd. Jeśli się z niego zrezygnuje lub zrobi się niewielki zjazd w dół (ok 30-40cm) to uzyska się różnicę w poziomach pomieszczeń mieszkalnych i garażu z kotłownią. Tym samym zwiększa się powierzchnia użytkowa kotłowni i wyższy garaż.
Nie wiem jakiej powierzchni potrzebujecie na kotłownię.
Pozdrawiam

Cieślaczki
26-07-2006, 19:47
zaczynamy budowę M-02 Konkursowy. uf nareszczie. przeszliśmy przez kwity. Braniewo koło Elbląga :)

KarolinaS
26-07-2006, 21:26
Musimy pomyśleć nad takimi rozwiązaniami-dzięki.

large.dawe
26-07-2006, 21:45
ponawiam prośbę o przeslanie kosztorysu [email protected] 8)

ja_robal
27-07-2006, 12:56
Fajny ten zielony domek (ja_robal). Widzialam tez inna twoja propozycje M02 na forum. Czy mozesz zdradzic w jakim programie projektujesz zmiany tego domku? Interesuje nas jak bedzie wygladal konkursowy ze zmienionym katem nachylenia polaci dachu do 45st.

tak tylko się bawię w Photoshopie ;) Nie za wiele ma to wspólnego z rzeczywistym wyglądem. Prawdziwa wizualizacja powinna być zrobiona w jakimś programie 3d, np. AutoCad, który pozwoli zachować wszystkie wymiary i proporcje.

kajja
27-07-2006, 13:39
ja_robal a może podzielisz się z nami plikiem... ([email protected])

ja_robal
27-07-2006, 13:47
ja_robal a może podzielisz się z nami plikiem... ([email protected])

jakim plikiem? :oops:

kajja
28-07-2006, 08:55
ja_robal sorry, niedoczytałam...

Cieślaczki
28-07-2006, 14:05
Jestesmy nowi w tym klubie i serdecznie witamy wszystkich budujacych MO2 . My wreszcie przeszliśmy przez biurokrację i zaczynamy stan 0. Firma chce od nas 10 tys za wykop i stan 0 z wylana podłogą -są dobrzy- czy to drogo :lol: .Wczoraj bylismy w Mechelinkach. Budowa nie drgnęła ale teraz wiem, jak urzadzic kuchnię i że okna w salonie są piękne i "otwierają go na ogród". Przeczytałamna forum, że kominek w rogu nie zmieści się, czy ktos juz jest na tym etapie i mógłby nas oświecić. Z góry dziękujemy. Braniewo koło Elbląga

atryda
29-07-2006, 11:48
Wraz z żoną jesteśmy na etapie załatwiania formalności związanych z zakupem działki i uzyskania kredytu na budowę, wiec to rozpoczęcia jakichkolwiek prac na budowie jeszcze "kilo" czasu, ale juz jakis czas temu zaczęliśmy przeglądać projekty domów w cely wybrania tego wymarzonego.
Do tej pory naszym faworytem był M04a, ale po głębszym zastanowieniu i doprecyzowaniu potrzeb nasz "number one" to w tej chwili M02a, przede wszystkim ze względu na większą ilość pokoi na parterze bo w planie mamy zabranie do nowego domu dziadków i trzeba zapewnić im jakies przyzwoite warunki na dole bo obydwoje maja kłopoty z poruszaniem i codzienne wędrówki po schodach były by dla nich horrorem.
Poza tym chcieliśmy wybrać projekt o prostej bryle , raczej klasyczny niż awangardowy, o prostej konstrukcji dachu. Nasz przyjaciel który ma hurtownię materiałów budowlanych i prowadzi inwestycje budowlane poradził aby szukać projektu z prostym dachem, bo oczywiście miło wygladają dachy
jak sie wyraził "pogibane" :) , ale biorąc pod uwagę koszty (głównie robocizny) to może się zdarzyć że taki "pogibany" dach będzie kosztował tyle samo co cała bozostała część budowlana.
Te szystkie wykusze, lukarna, bawole oczka, różnice w poziomach może i są ładne ale ich wykonanie też kosztuje ładnie, a sam tego nie zrobię.

Z uwagą śledzę wszystkie Wasze posty ze zmianami wewnątrz domu, bo w tej chwili sami także zastanawiamy się jak go dostosować do naszych osobistych preferencji i potrzeb.

Pozdrawiam wszystkich

Sławek Janicki
Warszawa

anka67
29-07-2006, 14:03
Ja jestem jeszcze dalej -szukam odpowiedniej dzialki jak sie okazuje nie jest to takie proste ale za to juz wiem ze bedzie to ten projekt oczywiscie z malymi zmianami

wojbu
30-07-2006, 14:03
Witam,
no i zaczynamy poszukiwania "ekipy" budowlanej z okolic i z Poznania. Budujemy się w gminie Kaźmierz i jeśli możecie kogoś polecić to zgóry dzięki :).

Jeśli możecie przesłać swoje kosztorysu to też byłoby fajnie.

pozdr i udanych

[email protected]

atryda
30-07-2006, 15:12
wojbu - który projekt realizujesz 02 cz 02a ?

wojbu
30-07-2006, 15:22
m02

KarolinaS
30-07-2006, 16:28
Ile metrów ma pokój dzienny bez jadalni w m02 bez zmian ??????

kajja
30-07-2006, 20:45
KarolinaS salon bez jadalni w M02 ma ok. 18m2.
My powiększaliśmy dom właśnie od strony salonu.

pozdrowienia

mariooo
30-07-2006, 21:02
jutro ruszamy!!!!
czekam jeszcze na umowe kredytowa, ale mamy troche kasy na pierwsze 2 tyg wiec mysle ze wszystko powinno sie zgrac
mamy metlik w glowie!!!!
wrazenie ze tylu nie wiemy, ze cos bedzie nie tak......
ale kolejny dom bedzie budowalo sie latwiej

atryda
30-07-2006, 21:24
Ogromna prośba do wszystkich zaczynających.
Piszcie jak najwięcej o postępach prac :D

piotrass
31-07-2006, 13:12
++++++++

Joannad
31-07-2006, 13:51
kajja o ile powiększliście salon? My chcieliśmy o 90cm ale do działki wpasowuje się idealnie 120 i o tyle mamy zamiar (W ostatnim Muratorze było napisane, że od tej strony wielokrotność 30cm).
Czy powiększaliście tylko jadalnię czy może częściowo kuchnię i jadalnię?
Jesteśmy cały czas na etapie "papierowym". Wszystko przeciąga się w czasie. Cały czas czekamy i.... przeglądamy projekt.
Mam pytanie dotyczące dolnej łazienki. Czy stawiacie ściankę oddzielającą prysznic? Będąc w Mechelinkach zwróciło to moją uwagę, gdyż ta ścianka zabiera światło i bardzo pomniejsza i tak małą łazienkę. My zdecydowanie rezygnujemy.
Pozdrawiam

piotrass
31-07-2006, 13:58
Wojbu budujesz w gminie Kazimierz w oklicy Konina czy w gminie Kaźmierz w powiacie szamotulskim bo taki znalazłem. Mieszkam w Koninie i jeżeli okaże się że jest to gdzieś w okolicy to chętnie bym sie u Ciebie pojawił na budowie:)). Planujesz jakieś zmiany????

wojbu
31-07-2006, 15:41
W powiecie szamotulski miejscowość Piersko nad jeziorem Bytyńskim, a zmian prawie nie ma tzn. dodatkowy taras od strony jadalni i zamiast okna z jadalni drzwi, okno dachowe w łazience na górze

atryda
31-07-2006, 18:07
Joannad - my też jesteśmy na "papierowym" etapie :) .
Chcemy budować M02a i zastanawiamy się nad poszerzeniem o kolejne 90cm jadalni z salonem i o wydlużenie także o kolejne 90cm pokoju po przeciwnej stronie garażu.

KarolinaS
31-07-2006, 21:16
Witam,
Chcemy wybrać się obejrzeć konkursowego na żywo-gdzie najbliżej Bydgoszczy można go zobaczyć????

Mechlinki koło Rewy???zy można tam wejść na budowę, aby zobaczyć go od środka???

Dziekuje z góry za info

kajja
01-08-2006, 10:12
Joannad u nas dom jest powiększony dokładnie o 126cm od strony salonu. Chcieliśmy 90cm, ale projektant doliczył jeszcze 24+12cm na ścianę (chyba nie wczytał się dokładnie :wink: ) i wyszło 126cm i w sumie dobrze:D Powiększyliśmy nieznacznie kuchnię (do ok. 9m2) a reszta została w jadalni.
My też nie planujemy ścianki prysznicowej w łazience na dole, dodatkowo mamy przejście przez łazienkę do kotłowni-pralni (bez drzwi) i na wprost okno, które dodatkowo doświetli również łazienkę.

Na razie jesteśmy na etapie wylanego przed 3 tygodniami stropu, ale końcem tego tygodnia chyba to się zmieni :D

pozdrowienia

KarolinaS
01-08-2006, 10:26
Checemy jutro jechac do Mechlinek-czyjest sens-czy zobacze więcej niż na zdjęciach????

kajja
01-08-2006, 10:55
KarolinaS żadne zdjęcia nie zastąpią oglądania wybranego przez siebie domku na żywo :D My mieliśmy taką okazję dzięki naszym forumowym znajomym. Niesamowite przeżycie :D

pozdrowienia

miglo
01-08-2006, 17:42
ejo po urlopie....

KarolinaS - musisz jechac i sobie po domku pochodzic - wszystkie zdjecia i wizualizacje to lipa - tym bardziej, ze ten dom w Mechelinkach to wzorzec robiony zgodnie z projektem

no i ta okolica.... :P

mariooo
01-08-2006, 20:40
dzis w ciag 14 na mojej dzialce:
- wykop,
- zbrojenie,
- zalanie !!!!!

jutro murowanie bloczkow,
konkursowy pedzi jak szalony, tylko bank sie spoznia, mam nadzieje ze nie bede musial przerwac budowy

narazie - jestem zmeczony - ale wyglada fajnie:)

ps. budowa pod poznaniem - jak ktos chce to piszcie ...

wojbu
01-08-2006, 21:26
Mariooo my bedziemy się budować pod Poznaniem :) w Piersku ( Bytyń) planujemy rozpocząć w tym roku ale jeszcze nie mamy fachowców ;( szukamy. Jeśli jest to mozliwe to chętnie byśmy skorzystali z Twoich doświadczeń budowlanych i jak można to i podglądali postępy :)

KarolinaS
01-08-2006, 21:51
dzis w ciag 14 na mojej dzialce:
- wykop,
- zbrojenie,
- zalanie !!!!!

jutro murowanie bloczkow,
konkursowy pedzi jak szalony, tylko bank sie spoznia, mam nadzieje ze nie bede musial przerwac budowy

narazie - jestem zmeczony - ale wyglada fajnie:)

ps. budowa pod poznaniem - jak ktos chce to piszcie ...


Gratuluje postępów!!!
My jutro jedziemy do Mechelinek-mam nadzieje,że uda nam się wejśc na budowe i obejrzeć z bliska ;-))

piotrass
02-08-2006, 10:31
Marioo gdzie dokładnie pod poznaniem sie budujesz???. W sobote sie wybieram w te okolice może bym podjechał:). Interesuje sie tym projektem w przyszłym roku na wiosne zamierzam ruszyć z budową.

mariooo
02-08-2006, 11:44
Do soboty beda tylko fundamenty. Buduje w Szczytnikach - okolice Koninka i Borówca.

piotrass
02-08-2006, 13:29
Masz racje poczekam aż bedą mury. Robiłeś jakieś zmiany dotyczące gabarytów domu??. Ja chciałbym pobudować go w takich jaki jest ale obawiam sie troche małego salonu. Musze go obejrzec w rzeczywistości zanim podejme decyzje. Możesz już ocenić ile kosztował cie stan zero??

Joannad
02-08-2006, 13:41
Karolina S jak wycieczka do Mechelinek? Czy wy również przedzieraliście się dzielnie przez siatkę aby obejrzeć swój wymarzony domek\?Masz jakieś nowe przemyślenia po tej wizycie?

gabba
02-08-2006, 19:56
Czy ktoś może wie, czy takie duże okna jak w M02 na parterze, mają standardowe wymiary? Albo takie jak w sierpniowym numerze Muratora- z poziomym podziałem na 3?

large.dawe
02-08-2006, 20:21
Byłem w niedzielę w Mechlinkach i mało sobie koszuli nie rozerwałem o druty w siatce. Jeden wniosek bardzo mały salon a nie mogę go powiększyć od strony jadalni bo w takim przypadku musiałbym przesuwać linię energetyczną :evil: a to znowu dodatkowy koszt. Czy może ktoś prubował poszerzać część gdzie jest salon?? Poza tym wszystko ok bede musiał jeszcze raz tam pojechać bo żona mnie goniła :oops: i dobrze se nie pooglądałem. Wszystkim polecam to muzeum a okolica piękna. Po tej wizycie jestem prawie zdecydowany na ten projekt

KarolinaS
03-08-2006, 14:21
Karolina S jak wycieczka do Mechelinek? Czy wy również przedzieraliście się dzielnie przez siatkę aby obejrzeć swój wymarzony domek\?Masz jakieś nowe przemyślenia po tej wizycie?

Witam,
Tak, my również przedzieraliśmy się przez siatkę, droga dojazdowa też niezbyt ciekawa-po deszczu wyglądało tam jak by pół drogi gdzieś
spłyneło;-)
AA DOM zakochałam sie w nim ;-) mimo, że jak widzieliście stan tej budowy nie jest za ciekawy;-)) ale już wiem co chce zmienić ;-))

Chcemy troche przedłużyć dom od salonu -chyba 90 cm- nie wiem jak zmienią się koszty???czy dużo ?????
Hol jest bardzo ładny ale chyba za szeroki-dla kogos kto się liczy z każdym metrem-łazienkę bym trochę przedłuzyła w strone holu, zlikwidowała bym tą ściankę w niej(pom.6).
Na pewno zlikwidujemy pomieszczenie 8 i garderobe-tu bedzie duży garaż dla mojego męża.
Kotłownia 7- troche mało miejsca na piec na paliwo stałe np. pellety- nie bardzo jest ja go ustwaić - i tu jeszcze nie wiemy co zrobić???

Schody wąskie- trzeba będzie spocznik zrobić .
Zlikwidujemy okna:
-od frontu w jadalni
-od strony tarasu-te bliżej wyjścia na taras
-gabinet okno boczne
pozostałe troche zmiejszymy.

Likwidujemy kominek w pokoju-komin zajmuje tyle miejsca a na kominku mi nie zależy.

Zastanawiamy się czy samego wejścia troszke nie przedłyżyć- mniej więcej do pozimu, gdzie zaczyna się okno w grażu.

U góry na pewno bez sciany na 1,4 m zmiejszymy do -1 m-50 cm- nie wiemy jeszcze??
Okna na poddaszu beda pojedyncze-nie dzielone na 3 ;-)) wiem, że to ma urok ale chyba jak ktos liczy się z kasą to lepiej pojedyncze okno.
W łazience 13 chcielibyśmy okno połaciowe-żeby było troche słonka.
Na razie to chyba tyle-jak coś to dopisze
Proszę napiszcie co sądzicie.
Pozdrawiam wszystkich z forum ;-))))

Seba z Gniezna
03-08-2006, 21:40
Witam wszystkich Forumowiczów.
Niedawno z żoną nabylismy działkę i wszystko wskazywało , ze będziemy budować dom Diana II . Przedwczoraj znaleźliśmy projekt M02 A , a włąściwie wersję stanowiącą bazę , pokazaną w Muratorze.
Wszystkie dotychczasowe plany uległy zmianie - i będzie Mo2a, ale poszerzony w salonie i jadalni nawet 0 120 cm , natomiast w sypialni o 90 cm .
Czy Ktoś zdecydował się na okna w salonie ( 4 + 3 ) jak w pokazanej w Muratorze wersji ?
Pozdrawiam
Seba z Gniezna

mariooo
04-08-2006, 20:59
stan zero wykonany!!!!!
koszty - ok 15000 (materiał + robocizna)

taki stan bardzo cieszy - tymbardziej, ze juz porotherm czeka na układanie :)

w poniedziałek startujemy ze ścianami

KarolinaS
04-08-2006, 21:42
stan zero wykonany!!!!!
koszty - ok 15000 (materiał + robocizna)

taki stan bardzo cieszy - tymbardziej, ze juz porotherm czeka na układanie :)

w poniedziałek startujemy ze ścianami

Zazdroszcze bardzo tego etapu!!!
Napisz proszę jakie zmiany wprowadziłeś w projecie???

mariooo
05-08-2006, 15:59
jezeli chodzi o fundamenty to mam "troche" mniej zbrojenia (fi 12 a nie fi 16 oraz mniejsze zbrojenie pod glowna lawa - wyszlo bez tarasu ok 600kg), niestety kierownik nie zgdodzil sie na zmiejszenie szerokosci law :( cala reszta zgodnie z projektem.

jezeli chodzi o calosc to zmiany raczej kosmetyczne:
- mniejsze okna o dolna część + rolety zamiast górnej,
- dodatkowe okno w lazience na górze,
- rezygnacja z jednej lazienki,
- chyba bede schody 2 spocznikowe (okarze sie jak wymurujemy sciany)

no i budowa z porothermu 25 P+W a nie z BK.

PIOTR KRYSTYNA
05-08-2006, 18:23
Witam.marioo mam kilka pytań do Ciebie.Mianowicie-ile betonu potrzeba na ławy fundamentowe?
-Z czego robione masz sciany fundamentowe,jakie wysokie i ile bloczków(jeśli to bloczki) o jakich wymiarach?To by było narazie tyle.Gratuluję postępu prac.My zaczynamy w poniedziałek bo wreszcie jest kredyt.Ufff długo to trwało ale w końcu jest i startujemy.Pozdrawiam wszsystkich :wink:

mariooo
05-08-2006, 19:22
nie dogadalem sie dokladnie z ekipa i wykopali mi lawy na glebokosc 50 cm (ponizej zdjetego humusu, ktorego mialem 20cm), nie robilem chudziaka wiec wyszlo 25m3 B20 i zabraklo na 1/2 slupa pod tarasem.

buduje w wielkopolsce wiec tu dostępne są bloczki M6 o wymiarach szerokość (s) 250 . długość (l) 380 . wysokość (h) 120, wyszlo 6 warstw,

ja mam decyzje kredytowa ale umowy narazie nie:( buduje z wlasnych funduszy, ale koncza sie i potrzebuje zasienia kasa z banku :)

PIOTR KRYSTYNA
05-08-2006, 19:50
mariooo dzięki.Gdzieś było pytanie oschody ze spocznikiem jak coś będzie wiadomo jak to zrobić to daj cynk.

Joannad
06-08-2006, 09:29
mariooo gratulacje! Z której łazienki na górze rezygnujecie? My rozważamy też takie rozwiązanie.
Karoliona S czy zmiany o których piszesz konsultowaliście z architektem? Pomiędzy spiżarnią i garażem jest ściana nośna. Jeśli chcesz zrezygnować ze spiż. to musicie ją przesunąć. Czy jest to możliwe ze względów konstrukcyjnych? Co do holu to myślę że jest on dużym atutem tego projektu. Tworzy przestrzeń której brakuje w wielu domach. Szerokość 180 to nie aż tak dużo. Można postawić np komodę i pozostaje swobodne przejście. Wszystko jednak jest kwestią gustu i przede wszystkim potrzeb.
My też dodajemy okno połaciowe w łazience. Co do okien w górnych pokojach to myślimy o pojedynczych ale trójdzielnych. Planujemy też dodanie małego okna w garażu i kotłowni.

Napiszcie proszę czy wszystkie zmiany jakich dokonujecie wprowadza wam architekt? Które z nich można wprowadzić wpisem do dziennika budowy?
Pozdrawiam

martamola
06-08-2006, 13:48
jak tu gwarno
my jesteœmy na etapie wylewki po strop drewniany, może jak się dogadamy z firma stawiajšcš wieżbę to za jakiœ czas zaczniemy kłaœc blachodachówkę :lol: super jak coœ się dzieje ale kasa się kończy to jest własnie najgorsze do tej pory robiliœmy wszystko sami tzn wiecej nasz tata

Agnetka
06-08-2006, 18:04
Witam wszystkich budujących i sympatyków Konkursowego.
Od kilku dni posiadam projekt tego domu. Budowa ruszy wiosną 2007.
Dom będzie poszerzony od strony salonu o 120 cm, planujemy również wykonanie tarasu nad pokojem dziennym, takiego samego jak w M02a, likwidujemy również jedną z łazienek na poddaszu i zamieniamy na pralnię, prasowalnię i suszarnię.
Domek powstanie w okolicach Częstochowy.
Będęwdzięczna za wszystkie praktyczne wskazówki ważne przy budowie, jeżeli budujecie domek na Śląsku, czy w okolicach Krakowa bardzo chętnie zobaczyłabym Konkursowego "na żywo" (Mechelinki są trochę za daleko).
Pozdrawiam serdecznie :D

KarolinaS
06-08-2006, 19:39
mariooo gratulacje! Z której łazienki na górze rezygnujecie? My rozważamy też takie rozwiązanie.
Karoliona S czy zmiany o których piszesz konsultowaliście z architektem? Pomiędzy spiżarnią i garażem jest ściana nośna. Jeśli chcesz zrezygnować ze spiż. to musicie ją przesunąć. Czy jest to możliwe ze względów konstrukcyjnych? Co do holu to myślę że jest on dużym atutem tego projektu. Tworzy przestrzeń której brakuje w wielu domach. Szerokość 180 to nie aż tak dużo. Można postawić np komodę i pozostaje swobodne przejście. Wszystko jednak jest kwestią gustu i przede wszystkim potrzeb.
My też dodajemy okno połaciowe w łazience. Co do okien w górnych pokojach to myślimy o pojedynczych ale trójdzielnych. Planujemy też dodanie małego okna w garażu i kotłowni.

Napiszcie proszę czy wszystkie zmiany jakich dokonujecie wprowadza wam architekt? Które z nich można wprowadzić wpisem do dziennika budowy?
Pozdrawiam[/quote]

Witam,
Zmian nie konsultowalismy jeszcze z architektem-to są nasze przemyslenia.Jutro zadzwonie do Muratora moze uzyskam konkretną odpowiedz co do likwidacji pomieszczenia 8.
My mamy jeszcze motor więc zależało nam na dodatkowym miejscu w garażu -a tak to bedziemy musieli myśleć jeszcze nad projketem ;-(

dziękuje za odpowiedz na moje pytania;-))
Pozdrawiam

[quote]

Megi 28
07-08-2006, 15:02
witam Was serdecznie
Strasznie sie ucieszylam jak przeczytalam Wasza informacje:) tez zamierzam budowac ten sliczny domek i tez w Tychach Jesli nie macie nic przeciwko to podajcie prosze namiary gdzie stoi Wasz domek bardzo chetnie go zobaczymy:) jesli nie to może jakies zdjatka?
PS wyslalam do Was privat , ale cos nie chce wyjsc z mojej skrzynki, wisi jako" do wyslania"
pozdrawiam serdecznie
Megi z Tychów




Witajcie
Dołączamy do ludzi pozytywnie zakręconych M-02
Jesteśmy ze Śląska. Czekamy na pozwolenie na budowę.
I jesteśmy w trakcie poszukiwania firmy budowlanej. (może znacie jakąś solidną ze Śląska)

Jeśli chodzi o zmiany:
1. Zmniejszamy trzy okna (o dolną część) jedno na elewacji wejściowej (jadalnia) i dwa na elewacji zachodniej (salon) – resztę okien zostawiamy tak jak w projekcie chcemy zachować proporcję – sądzimy, że okna w tym projekcie są ozdobą domu.
2. Kotłownia - likwidujemy drzwi od strony garażu – wejście przez łazienkę
3. Rezygnujemy z deskowania na szczytach, – ale zostawimy podział kolorystyczny.
4. Zmieniamy fundamenty na płytę grzewczą Legalett.

Gagi – może podzielisz się z nami kosztami (jesteśmy bardzo ciekawi ile kosztował Cię stan surowy otwarty – bez fundamentów. (Chcielibyśmy być już na tym etapie :P ).
Może jest ktoś, kto zamierza wybudować lub buduje M-02 na Śląsku

Pozdrawiamy

Małgosia i Jarek

beatek
08-08-2006, 11:52
Właśnie dołączyliśmy do posiadaczy projektu M02L :D Nasza radość jest wielka i już z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie budowy naszego domku. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć u kogoś domek w trakcie budowy. Może ktoś zechciałby nas zaprosić na swoją budowę, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy.

beatek
08-08-2006, 11:56
Właśnie dołączyliśmy do posiadaczy projektu M02L Nasza radość jest wielka i już z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie budowy naszego domku. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć u kogoś domek w trakcie budowy. Może ktoś zechciałby nas zaprosić na swoją budowę, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy.

Nefer
08-08-2006, 11:56
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57099&highlight=m02l

Śliwka
08-08-2006, 13:09
Zapraszam do Pruszcza, pod koniec sierpnia pewnie będzie już co oglądać.

KarolinaS
08-08-2006, 14:22
Dziekujemy bardzo pewnie skorzystamy!!!
Pisz jakie postepy w pracy.
My dziś po długich przemyśleniach zamawiamy projekt ;-)

Pozdrawiam

Śliwka
08-08-2006, 14:59
Na razie fundamenty w trakcie izolacji. W sobotę zasypujemy, (jak nie bedzie padać :evil: ) Będzie trochę pracy, ponieważ robiliśmy wyianę gruntu i piachu trzeba dużo.

beatek
08-08-2006, 18:14
Dziekujemy bardzo :) Skorzystamy z zaproszenia pod koniec sierpnia.. :)

ja_robal
09-08-2006, 10:40
...jedziemy w błotko i zasieki z drucianej siatki (jak donoszą poprzednicy :wink: )...

...czyli obejrzeć to cudo koło Rewy... :P

...już w sobotę z rańca... chyba że plany się rymsną :wink:

PYTANKA:
- czy ten domek ma już okna i drzwi?
- da sie wejść do środka?
- łatwo go znaleźć w tej mieścince na M?
- kogos z poprzedników postrzelili lub poszczuli psami :wink: ?

Już się nie mozemy doczekać tego "abordażu"!

msci
09-08-2006, 16:09
Gratulacje dla tych , którzy juz zaczęli. Ja niestety chwilowo musze poczekać na dopływ funduszy ale pozwala to na dodatkowe przemyślenia projektu. My też zrezygnowaliśmy z łazienki na górze, tej przy schodach na rzecz pomieszczenia do prania, suszenia i prasowania. Chcemy powiększyć salon o 120cm więc zwiększy nam sie "przy okazji" łazienka przy sypialni i wygospodarujemy również tarasik w sypialni jak przy M02a. Czy ktoś z Was myślał o odgrodzeniu ścianką lub kawałkiem sciany hol od salonu?

martamola
09-08-2006, 18:50
właœnie my nie powiększyliœmy salonu i teraz żałujemy przy budowie okazał się ciut mały no ale niestety to tak jest człowiek miał mieszkanko 59 m i teraz wybierajšc 146 wraz z garażem myœli iż to jest dużo

wojbu
09-08-2006, 20:24
Mamy gorącą prośbę, jeśli możecie udostępnić swoje wyceny to było by miło, jutro odbieramy pozwolenie na budowe i zaczynamy się umawiać z wykonawcami.

[email protected]

Śliwka
09-08-2006, 20:24
My też nie powiększamy salonu. A jeśli już, to chcielibyśmy w stronę tarasu, bo wydaje mi się wąski. No, ale to za duża ingerencja. Wydaje mi się, że powiększanie w drugą stronę zrobi z salonu kiszkę (wąski i długi).
Pozdrawiam

martamola
10-08-2006, 17:45
nie mamy wyceny do tej pory wszystko robiliœmy sami :D kasa nie długo nam się skończy :oops: ale jeszcze mamy jedno mieszkanie które jesteœmy w trakcie wykupu :D lecz coœ cięzżko to idzie jesteœmy na etapie stropu mieliœmy robić drewniany teraz po rozmowach jesteœmy troszkę :x zdezorientowani głópsi niż byliœmy nie wiemy co robić musimy się zdecydować do niedzieli czas goni chcielibyœmy przykryć dachem a na płyty czeka sie 3-4 tygodni na belki 2 tygodnie co robić :-? może wy coœ podpowiecie

KarolinaS
10-08-2006, 19:16
witam,
kolejny dzień próbuje zamówić projekt przez internet i ciągle po wypełnieniu formularza wyslwietla się błąd;-( jutro muszę zadzwonić

ja_robal
bylismy w Mechelinkach tydzień temu:
-domek nie ma okien ani drzwi
-do środka da się wejść-parter, góra wszędzie
-trafilismy w miare szybko-miejscowość mała-ale i tak miałam mapkę
-jest dziura w płocie z boku ;-)jedyne wejście na teren-nikt na szczęscie nas nie pogonił ani nie poszczuł pasami


Pozdrawiam miłego zwidzania-napisz po powrocie jakie wrażenia!!!

wojbu
10-08-2006, 19:34
Ponawiam prośbę o kalkulacjie, wyceny :)

z góry
dzięki

[email protected]

KarolinaS
10-08-2006, 19:46
Ponawiam prośbę o kalkulacjie, wyceny :)

z góry
dzięki

[email protected]


wysłałam co miałam ;-)

kajja
10-08-2006, 19:53
wojbu nie mamy niestety profesjonalnej wyceny. Jedyna jaką dysponujemy, to wycena dla banku, którą sami sobie zrobiliśmy.
PIOTR KRYSTYNA odpowiedź poszła na priv
Śliwka my powiększyliśmy salon o ok. 120cm i wcale nie jest wąski, ani "kiszkowaty". Myślę, że jeżeli ktoś godzi się na dodatkowe koszty (a w stosunku do całej budowy to nie są duże wydatki) to naprawdę warto powiększyć salon.

U nas jutro pewnie skończą więźbę :D

pozdrowienia

KarolinaS
10-08-2006, 19:57
kajja bardzo proszę o zdjęcia,zdjęcia.... ;-)

kajja
10-08-2006, 20:49
kajja bardzo proszę o zdjęcia,zdjęcia.... ;-)

niestety nie mamy aparatu cyfrowego, ani skanera :oops:

pozdrowienia

miglo
10-08-2006, 20:55
ejo..
wzorem przedmówców również prosze o wszystkie mozliwe wyceny, kosztorysy, kalkulacje - [email protected]

Dzisiaj wniosek o pozwolenie poszedl do starostwa...
:lol:

large.dawe
11-08-2006, 17:40
JA ROBAL NAPISAŁ:


PYTANKA:
- czy ten domek ma już okna i drzwi?
- da sie wejść do środka?
- łatwo go znaleźć w tej mieścince na M?
- kogos z poprzedników postrzelili lub poszczuli psami

no więc ten dom nie ma jeszcze drzwi i okien tak, że nie będzie problemu z dostaniem się do jego wnętrza, a i psów tam nie ma-nie musicie się czego obawiać. Dojechać trzeba do końca tej wiochy i w prawo pod górę prowadzi droga gruntowa. Jadąc nią widać zatokę no i półwysep Helski a dalej to na jej szczycie jest M02. Ja byłem w niedzielę wieczorem i nikogo tam nie było. Może trochę późno Wam to piszę ale dopiero teraz zobaczyłem waszą prośbę. Miłego oglądania.

KarolinaS
11-08-2006, 22:09
Dziś po całym dniu umawiania się z kurierem MAMY PROJEKT!!!!

jarecki11
12-08-2006, 13:32
Witam
jako nowy na tym forum witam wszystkich,
czytam wasze posty z zaciekawieniem bo sam przymierzam się do tego projektu,ale chciałbym troszkę go zmienić.W muratorze 4/2005 były opisane jakieś zmiany,niestety nie dysponuję tym nr i stąd moje pytanie(poruszone już zresztą na tym forum)-czy ma ktoś skana tego artykułu i mógłby mi podesłać.Z góry wielkie dzięki.
pozdrawiam jarecki

Rob1972
12-08-2006, 16:18
Witam wszystkich obecnych i nie obecnych

Po wielu poszukiwaniach i kombinacjach,zostałem posiadaczem projektu tego domku,plany były inne ale projekt zagospodarowania terenu wybił mi je z głowy, i tak padł na M02, narazie jestem na etapie architekta(adaptacja i zmiany)chce powiekszyc salon o 2,1 i pozostale czesci domu po 0,9 m to da troche dodatkowego miejsca,inne zmniany to rezygnacja z prysznica na parterze,jakos prysznic pod schodami cos za bardzo nie pasuje(co widac na prezentacji cd.muratora)+ okno w łazience na pietrze

Czy jest ktos z okolic Szczecina co buduje lub chce wybudowac ten dom???

miglo
12-08-2006, 21:19
jarecki11 zapodaj majla to ci podesle skany
BTW - fajna ta Twoja stronka...

jarecki11
13-08-2006, 09:26
Dzięki za zainteresowanie,już mam skany dzięki uprzejmości KarolinyS.
Stronka jak stronka -staram się jak mogę.
pozdrawiam jarecki

martamola
13-08-2006, 09:28
ja buduje w okolicach szczecina tzn choszczno

sasa
13-08-2006, 13:44
Witam wszystkich obecnych i nie obecnych

Po wielu poszukiwaniach i kombinacjach,zostałem posiadaczem projektu tego domku,plany były inne ale projekt zagospodarowania terenu wybił mi je z głowy, i tak padł na M02, narazie jestem na etapie architekta(adaptacja i zmiany)chce powiekszyc salon o 2,1 i pozostale czesci domu po 0,9 m to da troche dodatkowego miejsca,inne zmniany to rezygnacja z prysznica na parterze,jakos prysznic pod schodami cos za bardzo nie pasuje(co widac na prezentacji cd.muratora)+ okno w łazience na pietrze

Czy jest ktos z okolic Szczecina co buduje lub chce wybudowac ten dom???

Zamierzamy się budować w rejonie Szczecina i przymierzamy się do kupna tego projektu.

Agnetka
13-08-2006, 18:41
msci, robicie bardzo podobne zmiany w projekcie do nas. Też zamierzamy zrobić taras, jak w MO2. Czy konsultowałeś tą zmianę z architektem? Nasz początkowo twierdził, że to żaden problem, jednak kiedy przyszedł projekt okazało się to dość skomplikowane, zwłaszcza, że nie chcemy, żeby w salonie na suficie widać było tzw podciąg. Architekt na razie myśli, co zrobić z naszym pomysłem... :oops:
pozdrawiam

msci
13-08-2006, 19:06
prawdopodobnie zdecydujemy się na wersję tego domu opisywaną w wakacyjnym wydaniu muratora. Kontaktowałem sie już z autorką projektu. Nasz architekt też twierdzi że nie ma problemu z tym tarasem ale do konkretów jedszcze nie doszliśmy ze względu na chwilowe zawirowania finansowe.
Pozdrowienia

jarecki11
13-08-2006, 19:26
Mam pytanie czy ktoś był zainteresowany tą wersją projektu-wyjściową -którą architekt robiła dla znajomych(murator 8/2006),czy jest możliwość kopii lub ewntualnie przeróbki i jaki jest tego koszt?Z wcześniejszych postów wynika że kontaktowaliście się z architektem,jakie wrażenia?czy jest możliwa dyskusja na temat projektu lub modernizacji-szeroko rozumianej?
Byłem w Mechelinkach i przyznam że salon jest dla mnie za mały a rozbudowa w jedną stronę nie bardzo mi odpowiada i garaż musi być na 2 auta.
pozdrawiam jarecki

beatek
13-08-2006, 20:10
Jestem zainteresowana bezpośrednim kontaktem z autorką projektu i pierwowzorem M 02 również. Jak dotrzeć do pani Małgorzaty? Czy konieczne jest posrednictwo muratora? Proszę o szybką odpowiedź.

KarolinaS
13-08-2006, 21:05
beatek wysłałam na priva ;-)) Pozdrowienia

Śliwka
13-08-2006, 21:10
O ile dobrze pamiętam, pani Małgorzata udziela się czasem na forum pod nickiem margareta. Napiszcie po prostu. Na pewno odpisze. Wiem, bo jakiś czas temu korespondowałyśmy.

miglo
13-08-2006, 21:27
Pani autorka obiecała również wrzucić gdzies rzuty domu z sierpniowego Muratora. Pani Margareto - czekamy... :)

andrzej71
13-08-2006, 22:07
[quote="martamola"]ja buduje w okolicach szczecina tzn choszczno
witaj, często przejeżdzam przez choszczno (mam rodzinę w dobiegniewie). czy można "konkursowy" obejrzeć na żywo?
pozdrawiam,
andrzej[/i][/b]

andrzej71
13-08-2006, 22:53
dzień dobry wszystkim "konkursowiczom"! właśnie kupiliśmy działkę i planujemy wystartować z budową na wiosnę 2007. projekt wygrał z resztą świata.

mam kilka pytań i proszę o pomoc:

1. czy ktoś próbował zamknąć kuchnię od strony jadalni?
- chcemy zabudować i wstawić przesuwane drzwi,
- dla zwiększenia metrażu kuchni (jest trochę za mała) chcielibyśmy przesunąć całą ścianę frontową lub przesunąć ścianę w stronę jadalni o ile można?

2. garaż na dwa stanowiska, jak to wygląda w praktyce?czy druga część jest do wysokości pom. gospodarczego czy dalej?

3. czy wnęka w garażu po lewej stronie jest wystarczajaco duża? aby postawić tam pralkę i urządzić suszarnię, oczywiście stawiając ścianę oddzialającą ten kąt od reszty garażu. wyjście z garażu wtedy tylko przez bramę garażową.

4. wejście do kotłowni tylko z domu, jakie są możliwości? garaż chcę pozostawić bez przejścia.

5. czy w małej łazience na górze zamiast wanny zmieści się prysznic?

z góry dziękuję

andrzej71

andrzej71
13-08-2006, 23:01
Jestem zainteresowana bezpośrednim kontaktem z autorką projektu i pierwowzorem M 02 również. Jak dotrzeć do pani Małgorzaty? Czy konieczne jest posrednictwo muratora? Proszę o szybką odpowiedź.
witaj, na wyszukiwarce google wpisz imię i nazwisko projektanta konkursowego a na pewno wyświetli się telefon i inne dane.
andrzej71

beatek
14-08-2006, 14:36
Karolina S. śliczne dzięki za namiary
Śliwka skorzystam z tej możliwości - dziękuję bardzo
andrzej71 dzięki za radę - znalazłam w googlach

martamola
14-08-2006, 18:19
oczywiœcie mamy do połowy gotowy tzn strop będziemy wylewać budujemy na oœ północnym to jest jak się jedzie na RECZ pod skarpš brukowa droga po prawej stronie za 1 domkiem [/i][/list]

andrzej71
14-08-2006, 21:06
dzień dobry wszystkim "konkursowiczom"!
właśnie kupiliśmy działkę i planujemy wystartować z budową na wiosnę 2007.

projekt wygrał z resztą świata!

mam kilka pytań i proszę o pomoc:

1. czy ktoś próbował zamknąć kuchnię od strony jadalni?
- chcemy zabudować i wstawić przesuwane drzwi, wg projektu przestrzeń pomiędzy kuchnią a salonem jest bardzo miła, ale uważam iż kuchnia to miejsce, kóre powinno być oddzielone od reszty (kto gotuje to wie co mam na myśli)
- dla zwiększenia metrażu kuchni (jest trochę za mała) chcielibyśmy przesunąć całą ścianę frontową oraz przesunąć się ze ścianą (tą od blatu z hokerami) w stronę jadalni o ile można?

2. garaż na dwa stanowiska, jak to wygląda w praktyce?czy druga część jest do wysokości pom. gospodarczego czy dalej?

3. czy wnęka w garażu po lewej stronie jest wystarczajaco duża? aby postawić tam pralkę i urządzić suszarnię, oczywiście stawiając ścianę oddzialającą ten kąt od reszty garażu. wyjście z garażu wtedy tylko przez bramę garażową.

4. wejście do kotłowni tylko z domu, jakie są możliwości?
- garaż chcę pozostawić bez przejścia.
- przejście przez łazienkę na dole mało mnie przekonuje

5. czy w małej łazience na górze zamiast wanny zmieści się prysznic?bez przestawiania ściany

6. i najważniejsze!
- czy ktoś buduje lub wybudowłał konkursowego o pow. dokładnie 140m2 lub coś blisko ale poniżej?( co powiększył M02 a co zmieszszył M02a)
- czytałem jakiś czas temu w wyborczej, iż rząd pracuje nad projektem kredytów (mają być dostępne do końca tego roku) gdzie przy w/w powierzchni dla domów jednorodzinnych państwo będzie dopłacać przez pierwsze 8 lat do odsetek.

z góry dziękuję i pozdrawiam,

andrzej71

msci
15-08-2006, 11:00
Co do projektu powiększonego to w styczniu cena za niego oscylowała w okolicach 5000 PLN bez poprawek. A może by tak w pakiecie od p. Małgorzaty dostać rabacik :lol: . Widzę, że będzie sporo chętnych.

PIOTR KRYSTYNA
15-08-2006, 11:19
Witam wszystkich.Widzę że coraz więcej miłośników naszego domku.Dobrze że problem przeróbek w projekcie mamy już za sobą.Pozdrawiam Krystyna :D

Cieślaczki
15-08-2006, 19:23
Witamy wszystkich miłośników Konkursowego.Właśnie zaczynamy budowę naszego domku. Mamy pytanie.Czy ktos robił stan zero z podłogą na gruncie.jeśli tak, to ile wypuścić rury od kanalizacji nad poziom tej podłogi (pierwszej wylewki).

danielox
15-08-2006, 23:27
msci myslisz o projekcie m02a?
Jezeli tak, to jego cena w/g tego co jest na stronie muratora jest taka jak za m02

Cieślaczki
16-08-2006, 08:47
dzień dobry wszystkim "konkursowiczom"! właśnie kupiliśmy działkę i planujemy wystartować z budową na wiosnę 2007. projekt wygrał z resztą świata.

mam kilka pytań i proszę o pomoc:

1. czy ktoś próbował zamknąć kuchnię od strony jadalni?
- chcemy zabudować i wstawić przesuwane drzwi,
- dla zwiększenia metrażu kuchni (jest trochę za mała) chcielibyśmy przesunąć całą ścianę frontową lub przesunąć ścianę w stronę jadalni o ile można?

2. garaż na dwa stanowiska, jak to wygląda w praktyce?czy druga część jest do wysokości pom. gospodarczego czy dalej?

3. czy wnęka w garażu po lewej stronie jest wystarczajaco duża? aby postawić tam pralkę i urządzić suszarnię, oczywiście stawiając ścianę oddzialającą ten kąt od reszty garażu. wyjście z garażu wtedy tylko przez bramę garażową.

4. wejście do kotłowni tylko z domu, jakie są możliwości? garaż chcę pozostawić bez przejścia.

5. czy w małej łazience na górze zamiast wanny zmieści się prysznic?

z góry dziękuję

andrzej71



Cześć. My właśnie zaczynamy budowę konkursowego. Jesli chodzi o przejście do kotłowni, to mozna je zrobić z łazienki, pralke wstawiamy w łazience na dole, będzie tam tylko stał bidet, kibelek, zlew i pralka.Tam też robimy miejsce na wstawienie suszarki lub sznurki.My nie poszerzamy domu, ponieważ ogladaliśmy go w Mechelinkach koło Gdańska(tam buduje go murator) i doszlismy do wniosku, że przy odpowiednim ustawieniu mebli w kuchni, jej wielkość wystarczy, a salon może mógłby byc i wiekszy, ale to są koszty. garaż jest naprawde duzy, można go zagospodarować. Bardzo ładny jest tez pokój na dole, ale trzeba w nim zlikwidować boczne okienko, bo wygląda z nim źle, chyba, żę zamiast połowki wstawi się też duże okno.Jesli chcesz, to podaj adres, to prześlemy fotki z mechelinek.
Pzdrawiamy Kaśka i Grzegorz

Cieślaczki
16-08-2006, 09:01
dzis w ciag 14 na mojej dzialce:
- wykop,
- zbrojenie,
- zalanie !!!!!

jutro murowanie bloczkow,
konkursowy pedzi jak szalony, tylko bank sie spoznia, mam nadzieje ze nie bede musial przerwac budowy

narazie - jestem zmeczony - ale wyglada fajnie:)

ps. budowa pod poznaniem - jak ktos chce to piszcie ...

Witam. My zczynamy budowę. Pojutrze wchodzi ekipa. Mamy na razie swoich 30 tys. a na resztę czekamy z banku. Czy mógłbys powiedziec ile w przybliżeniu wyniosły cie materiały na stan zero. Czy wyrobimy się w takiej sumie. Za robociznę wszystkiego, poczynając na wykopie a kończąc na podłodze płacimy 10 tys. Mogło być taniej, ale zdecydowaliśmy sie na dobrą i sprawdzoną firmę. Pozdrawiam Grzegorz

Asia i Robert
16-08-2006, 10:09
Witam wszystkich obecnych i nie obecnych

Po wielu poszukiwaniach i kombinacjach,zostałem posiadaczem projektu tego domku,plany były inne ale projekt zagospodarowania terenu wybił mi je z głowy, i tak padł na M02, narazie jestem na etapie architekta(adaptacja i zmiany)chce powiekszyc salon o 2,1 i pozostale czesci domu po 0,9 m to da troche dodatkowego miejsca,inne zmniany to rezygnacja z prysznica na parterze,jakos prysznic pod schodami cos za bardzo nie pasuje(co widac na prezentacji cd.muratora)+ okno w łazience na pietrze

Czy jest ktos z okolic Szczecina co buduje lub chce wybudowac ten dom???
No cześć.
Szydas w Szczecinie buduje. Ja też myślę o tym projekcie. Zniechęca mnie ten korytarz do balkonu i mały salon. Chętnie bym zobaczyła plan jak to by wyglądało po powiększeniu. Daj mi na priv namiar na architekta. Ile takie zmiany kosztują? Ile będzie miał salon po powiększeniu? Asia :P

2kondi
16-08-2006, 21:20
dzień dobry wszystkim "konkursowiczom"! właśnie kupiliśmy działkę i planujemy wystartować z budową na wiosnę 2007. projekt wygrał z resztą świata.

mam kilka pytań i proszę o pomoc:

1. czy ktoś próbował zamknąć kuchnię od strony jadalni?
- chcemy zabudować i wstawić przesuwane drzwi,
- dla zwiększenia metrażu kuchni (jest trochę za mała) chcielibyśmy przesunąć całą ścianę frontową lub przesunąć ścianę w stronę jadalni o ile można?

2. garaż na dwa stanowiska, jak to wygląda w praktyce?czy druga część jest do wysokości pom. gospodarczego czy dalej?

3. czy wnęka w garażu po lewej stronie jest wystarczajaco duża? aby postawić tam pralkę i urządzić suszarnię, oczywiście stawiając ścianę oddzialającą ten kąt od reszty garażu. wyjście z garażu wtedy tylko przez bramę garażową.

4. wejście do kotłowni tylko z domu, jakie są możliwości? garaż chcę pozostawić bez przejścia.

5. czy w małej łazience na górze zamiast wanny zmieści się prysznic?

z góry dziękuję

andrzej71

Polecam duże forum
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39750&postdays=0&postorder=asc&start=180 M-02 Konkursowy
wielu budujących, świetne pomysły - warto poczytać!
Też podoba mi się Konkursowy ale ta większa wersja M02a
Pozdrawiam, Ania

miglo
16-08-2006, 22:01
hej hej
ponawiam prosbe o wszystkie mozliwe wyceny, kosztorysy, kalkulacje - [email protected]

dzieki z gory...

beatek
17-08-2006, 11:20

msci
17-08-2006, 16:48
No i zaraz zacznie nam się giełda :lol:

Daj znać na priv jeżeli uda się ta akcja. Widzę, że mamy ten sam lustrzany projekcik.

@ danielox - miałem na myśli wersję, która jest opisana w sierpniowym muratorze

mariooo
17-08-2006, 21:44
sciany parteru stoja - koszt ok 18000
przywiezli nam strop - od jutro ukladaja :))

kajja
18-08-2006, 05:24
sciany parteru stoja - koszt ok 18000
przywiezli nam strop - od jutro ukladaja :))

Gratulacje!!! Super tempo sobie narzuciliście... :D

U nas dzisiaj murowane będą kominy z klinkieru.

pozdrowienia

wojbu
18-08-2006, 07:01
Mamy pozwolenie i zaczynamy się umawiać na wyceny :)

piotrass
18-08-2006, 07:08
Marioo... te ściany parteru to już ze ściankami działowymi? Czyli jak narazie fundamenty 15 tys. + ściany 18 tys. Rozumiem że to już z robocizną?

justyna_m
18-08-2006, 08:06
Witam wszystkich którzy budują bądź w przyszłości zaczną budować ten wspaniały dom.

Mieszkam w Kołobrzegu. Przez pół roku razem z chłopakiem zastanawialiśmy się czy kupić mieszanie czy wybudować własny dom.
Ceny mieszań w Kołobrzegu (nowych) to około 2600 - 3200 m2, czyli takie nasze wymarzone 70metrowe mieszkanie kosztowało by w granicach 200 000 zł + wykończenie jakieś 30 000. Jak tak sobie policzyliśmy to za te pieniądze wybudujemy piękny domek.

Znaleźliśmy piękną działkę 32,5m x 35m 3 km od centrum Kołobrzegu, jest idealna, prawie w kwadracie z super doajazdem i sąsiedztwem.
Projekt domu szukaliśmy bardzo długo, najpierw był to dom Słobódka z pracowni Domowe Klimaty później myśleliśmy o Wdzięcznym z Muratora, jednak gdy w nr 8/2006 obejrzeliśmy dom Konkursowy M02 to razem zgodnie zdecydowaliśmy, że wybudujemy ten dom.

Z pewnością gdy już wszystko zacznie nabierać rozpędu to będziemy dzielić się z Wami naszymi doświadczeniami.


Na dzień dzisiejszy wiemy, że wprowadzimy kilka zmian.

1. Zależy nam na dużej jasnej łazience więc jeśli będzie to możliwe to jesteśmy zdecydowani zrezygnować z jednego z pokoi na poddaszu i tam przenieść łazienkę.
2. Powiększymy salon, tak jak już wielu pisało.
3. Nie będzie przejścia z garażu prze pom. gosp. do domu (strasznie czuć spalinami w domu jak jest takie połączenie)

Na razie to nasze plany a co powie architekt gdy zobaczy projekt - to się okaże...

Teraz mam tylko jedno pytanie - otóż we wrześniu mam urlop od 1go do 8go w tym czsie będę w okolicach Szczecina, Gorzowa i Zielonej Góry - czy ktoś już postawił chociaż stan surowy właśnie w tych okolicach i był by tak miły i pozwolił nam oglądnąć domek???

Pozdrawiamy wszystkich

Justyna i Robert

justyna_m
18-08-2006, 08:09
jeśli ktoś się zgodzi to prosze o maila na adres [email protected]

PIOTR KRYSTYNA
18-08-2006, 08:55
sciany parteru stoja - koszt ok 18000
przywiezli nam strop - od jutro ukladaja :))
Witam jedno pytanko ,no może trzy -z czego ,-ile na zewnętrzne a ile do środka a ile działowe .MY WCZORAJ WYLALISMY ŁAWY powodzenia pozdrawiamy

justyna_m
18-08-2006, 09:34
ja buduje w okolicach szczecina tzn choszczno

czy jest możliwość aby zobaczyć Twój domek??

mariooo
19-08-2006, 15:57
odpowiadam:

piotrass: sicany parteru narazie bez dzialowych - te beda dopiero po podbetonach, 15tys i 18tys to ceny z robocizna 3500 za fundamenty i 5000 za sciany, dojedzie jeszcze 1500 za kominy, ale to dopiero po skonczeniu kominow, narazie sa wyprowadzone nieco ponad strop i 1000 za szczyty

PIOTR KRYSTYNA - Porotherm 25 P+W ok 23 palet na parter bez dzialowych. na dole dzialowki pewnie z porothermu (a moze z BK), w kuchni robimy tylko taki maly murek z cegly rozbiorkowej. co do dzialowek na gorze to jeszcze nie liczylem, bo bede je robil dopiero po dachu

strop mam juz prawie ulozony. we wtorek zalewamy - male zmiany bo w projekcie sa straszne bledy np ilosc belek jest inna), lejemy B20, a nie B25, nad oknami mamy L-ki a nie tak jak w projekcie lany wieniec no i 600kg pretow a nie 1500kg tak jak w projekcie!!!

strop bez betonu i zbrojenia kosztowal 5000PLN (ceny bez vat - mam fajny rabat u dostawcy :) )

martamola
19-08-2006, 16:00
możliwosc jest proszę tylko z czasem na pokazanie jest kiepsko więc można samemu obejzeć w wrzeœšniu na placu zawsze ktoœ jest jak nie mój tata to mšż więc z chęciš pokażš to co jest martamola

Cieślaczki
21-08-2006, 18:43
Czy ktos zastanawiał sie nad ogrzewaniem. Zastanawiamy się jakie zrobić-czy zwykłego smieciucha, który spali wszystko + kominek ale tylko dla przyjemności-podobno brudza sie mocno sciany przy ogrzewaniu kominkowym.Inna wersja to kominek + gaz( butla podziemna) i nastawienie sie w wiekszości na kominek a gaz tylko w razie silnych mrozów, wyjazdów czy po prostu zwykłego lenistwa-ale tu z kolei przerażaja rachunki za taki luksus. Niby jeszcze mamy czas do całkowitej decyzji, ale trzeba pomysleć o kominach. Jesli ktoś orientuje sie w tych sprawach to bardzo proszę o podpowiedź w sprawie ogrzewania. :) :D

Rebeka
21-08-2006, 21:13
Też podoba nam sie ten projekt Ale mamy watpliwości czy będzie pasować na działke z wjazdem od północy? Jak myślicie. :-? Oczywiście w lustrzanym odbiciu.

miglo
21-08-2006, 22:37
jak dla mnie to jest to idealny projekt na taka dzialke...
sam tak mam :)
Nie robię lustrzanego odbicia bo u mnie strona zachodnia jest najmniej ciekawa...

Agnetka
22-08-2006, 11:41
Czy ktos zastanawiał sie nad ogrzewaniem. Zastanawiamy się jakie zrobić-czy zwykłego smieciucha, który spali wszystko + kominek ale tylko dla przyjemności-podobno brudza sie mocno sciany przy ogrzewaniu kominkowym.Inna wersja to kominek + gaz( butla podziemna) i nastawienie sie w wiekszości na kominek a gaz tylko w razie silnych mrozów, wyjazdów czy po prostu zwykłego lenistwa-ale tu z kolei przerażaja rachunki za taki luksus. Niby jeszcze mamy czas do całkowitej decyzji, ale trzeba pomysleć o kominach. Jesli ktoś orientuje sie w tych sprawach to bardzo proszę o podpowiedź w sprawie ogrzewania. :) :D

Witam, mój maż, który jest projektantem wszelkich instalacji grzewczych, wentylacyjnych itd. chce w naszym konkursowym zainstalować kocioł na drewno. Twierdzi, że w chwili obecnej jest to bardzo tani opał, a w domu tworzy się niepowtarzalny klimat. Oprócz kotła oczywiście nie rezygnujemy z kominka, na wypadek wyjazdów w domku będzie zainstalowane również ogrzewanie elektryczne. Pozdrawiam :D

martamola
22-08-2006, 17:55
my będziemy własnie robić piec na drzewo kominek no i myœlimy o ogrzewaniu na gaz

Cieślaczki
25-08-2006, 20:05
Dzieki za podpowiedzi w sprawach ogrzewania. Pieca na drzewo nie bralismy pod uwage a moze warto o tym pomysleć.
Nareszcie rozpoczelismy budowe konkursowego.Robota idzie szybko, kredyt też nam przyznali więc mam nadzieję, że do zimy trochę pociągniemy. pozdrawiam wszystkich budujących i zaczynających budowe

danielox
25-08-2006, 23:45
Ja planuje wjazd od strony zachodniej (projekt w odbiciu lustrzanym) - co sądzicie o takim położeniu M02?

:o

msci
26-08-2006, 15:49
Ja mam właśnie taki układ i zdecydowałem się na lustrzany. Według mnie bardzo dobrze się komponuje. Na północ nie ma praktycznie wcale okien.

danielox
27-08-2006, 01:35
Mamy działkę, niestety nie uzbrojoną, wybraliśmy projekt - oczywiscie M02 - prosimy o informacje od doświadczonych "forumowiczów" w jakiej kolejności należy i jakie podjąć następne kroki aby posunac sie do przodu tzn. od geodety (określenie rocdzaju gruntu i poziomu wod gruntowych, znalezienie zrodla wody itp) do zlozenia wniosku o pozwolenie na budowe (jakie dokumenty, pozwolenia itp).

z góry dziekujemy za odpowiedz
:wink:

mariooo
27-08-2006, 10:17
mam juz zalany strop!!! no i zastanawiam sie co zrobic z kominem?? - głównie dymowym od kominka:

1. pred zalaniem stropu ekipa nie wyprowadzila komina powyzej poziomu stropu. teraz powstaje pytanie czy wycinac zalany beton i stawiac komin na ceglach - czy moze murowac go dalej na stropie??

2. komin jest murowany z cegly - czy pozniej trzeba wkladac do niego jakis przewod?? kwasówke?? cokolwiek??

3. jak rozwiazac czyszczenie komina dymowego?? otwor do czyszczenia jest w bardzo nieszczesliwym miejscu

pomocy!!!!

kajja
28-08-2006, 18:19
Mariooo u nas były zostawione tylko otwory a kominy były murowane na wylanym stropie. W przewodzie od kominka dawaliśmy wkład ceramiczny kwadratowy 20x20 (obmurowany cegłą pełną) a w przewodzie gazowym wkład kwasoodporny.

pozdrowienia

halszka.ka
29-08-2006, 13:04
Hej! Melduję się tylko, budujemy M02 koło Wrocławia, w Tyńcu Małym.
Tzn mamy stan O, i zawirowania w temacie ekipa .
Przesunęliśmy ścianę przy jadalni o 1,2m, podnosimy ścianę kolankową o 0,5m i lekko zwiększamy kąt dachu.

Jak zaczniemy ściany, to wrócę.

halszka.ka

kajja
29-08-2006, 13:10
Witamy halszka.kaw Grupie :D

halszka.ka
29-08-2006, 13:19
kajja bardzo mi miło!

:roll:

halszka.ka

Cieślaczki
29-08-2006, 16:28
Dzisiaj zalalismy ławy.Jutro idą juz bloczki fundamentowe. Ekipa super i wykonawstwo również. Budujemy w Braniewie niedaleko Elbląga. Pozdrawiam wszystkich miłośników konkursowego.

PIOTR KRYSTYNA
31-08-2006, 13:02
Witajcie Budowniczowie.Jutro u nas koniec stanu zerowego.Widzę,że ciągle przybywają nowi-co mają chętkę na Konkursowego.Brawo :lol:

NIX Pawel
31-08-2006, 13:06
Właśnie kończymy wybieranie projektu i na 99% będzie to M02a. Przed ostateczną decyzją chciałbym jednak zobaczyć taki dom "na żywo". Czy ktoś w małopolsce ma już może budową w taki stadium zaawansowania, aby były ściany i strop? Chętnie podjadę zobaczyć. Może być też podkarpacie lub śląskie.

mariooo
31-08-2006, 16:50
obawiam sie ze m02a jeszcze nie ma, bo projekt pojawil sie w kwietniu, zalatwienie papierow to maj, czerwiec, budowa hmmm w szybkim tempie to lipiec sierpien:))

ale coz....
moze sie myle

NIX Pawel
31-08-2006, 18:28
M02 też z chęcią zobaczę. Może się ktoś znajdzie...

mielcmar
01-09-2006, 14:14
Witam,
w tamtym roku racząłem pisać na temat projektu ( wtedy też rozpocząłem budowę ) dzisiaj jestem mam dom wybudowany, oszklony itp jednym słowem zamknięty.

Jeżeli można doradzić to zdecydowanie wybudować ścianke kolankową 1 m ( 4 pustaki i wieniec ) robi się wtedy fantastyczny budynek z dużymi pokojami na poddaszu, garderoba, dużą łazienką z pralnią .

Gorąco zachęcam raz jeszcze do ścianki kolankowej

miglo
01-09-2006, 14:53
mielcmar - ZDJĘCIA poprosimy!!!
Duuuużo zdjęć... :roll:

halszka.ka
01-09-2006, 15:00
mielcmar - napisz proszę, czy powiększałeś pokój dzienny, i jaką kwotę wydałeś na poszczególne etapy, i z czego masz ściany.
My powiększyliśmy o 1,2m natomiast ściankę kolankową podnieśliśmy o 0,5m.

halszka.ka

piotrass
02-09-2006, 09:01
Wczoraj po wieeeeelkich trudach dotarłem do Mechelinek do typowego nic nie zmienionego konkursowego M02 opisywanego już wcześniej na forum. Byłem w okolicach Koszalina i dlaczego bym miał tam nie jechać. Szkoda tylko ze jakiś idiota za przeproszeniem napisał że dom ten znajduje się w Michelinkach koło Rewalu. Dotarłem do miejscowości Rewal za Kołobrzegiem i okazało sie że chodziło o miejscowość Rewa pod Gdynią 200 km w drugą stronę. Fakt moja wina mogłem sprawdzić Mechelinki wystarczyło wpisać w Google ale sugertowałem sie Rewalem. Jeżeli ktoś napisał że "był w Mechelinkach koło Rewalu" to chyba powinien napisać koło Rewy. Zrezygnowany z żoną ze łzami w oczach miałem wracać do domu do Konina (Wielkopolska). Jednak w Koszalinie zdecydowaliśmy że dotrzemy do "konkursowaego" nieważne gdzie by on był. W sumie zrobiłem w dwa dni 1200 km ale go widziałem i nie żałuje. Mam mase zdjęć widziałem każdy szczegół. Powiem wam jedno jeżeli ktoś liczy się z kasą i nie potrzebna jest mu jakaś super przestrzeń to dom tej wielkości zuuuupełnie wystarczy nic go nie bede powiększał salon w zupełności wystarczy jedyne co zmienie to pomniejsze okno w jadalni do wielkości jakie jest w kuchni i zlikwiduje jedno okno w gabinecie od strony tarasu. Reszta okien ich wielkość i wygląd musi zostać to jest cały urok konkursowego. Jak bede miał troche czasu to wkleje kilka zdjęć, dom nic sie nie zmienił nadal jest stan surowy otwarty. Pozdrawiam :))

danielox
02-09-2006, 10:27
mielcmar -> mozna wiedziec w jakim rejonie Polski stoi Twój "pałacyk"?

Arol_62
02-09-2006, 15:52
Witam!!

Tez chcielismy budowac M-02, kupilismy nawet projekt, ale musimy z niego zrezygnowac. Bylibysmy gotowi ten projekt (przypominam M-02) zainteresowanemu odstapic. jezeli jest ktos zainteresowany, prosze pisac na adres e-mail: [email protected]

dziekujemy wszystkim

miglo
02-09-2006, 15:54
piotrass czytaj forum uważniej - ja też miałem ten dylemat i pisalem juz w tym watku gdzie te Mechelinki są. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale niedaleko Rewy jest jakis pensjonat czy hotel o nazwie Rewal... ale nic to - zawsze można to podpiąć pod wycieczkę z cyklu "Poznaj swój kraj"... :)

Zgadzam sie z Tobą co do okien - to cecha tego projektu i też nic nie zmieniamy...

Szkoda tylko, że inwestor w Mechelinkach przysnął - ja mieszkam 28 km od tego domku i mógłbym sobie na bieżąco podziwiać postępy...

Cieślaczki
04-09-2006, 12:34
My też nie powiekszamy domu, ponieważ jest on wystarczajacy na nasze potrzeby. takze zmniejszamy okno obok kuchennego, poniewaz być może postawie meble kuchenne na długości całej ściany, ale jeszcze nie wiem.Likwidujemy także okienko boczne w pokoiku na parterze, jest niepotrzebne. Do tej pory jedynymi zmianami jakie wyszły w trakcie budowy, są:
- obniżenie poziomu kotłowni, przez co zwiekszy sie jej wielkość, szczególnie obszar pod schodami
-zmienienie układu schodów, będą ze spocznikiem czy jak to tam sie nazywa( przepraszam za sformułowania ale jako kobieta nie znam sie na tym) dzieki temu zlikwidowaliśmy ten otwór pomiedzy schodami, przez co zmniejszyła się ich szerokość i moglismy troche powiekszyć mały pokoik na dole. Powiekszyła sie też trochę łazienka na górze przy schodach
-robimy dotatkowe okienka-jedno w kotłowni i dwa w garażu
Na razie jesteśmy na etapie ocieplania fundamentów. Być może w miare posuwania sie naprzód coś jeszcze wyniknie. Ekipa super, jesteśmy mile zaskoczeni. Za pare dni otrzymujemy kredyt i ruszamy dalej.
Pozdrawiam wszystkich

danielox
04-09-2006, 13:19
Cieślaczki : Ile kosztuje taka zmiana obniżenia kotłowni (tzn. adaptacja projektu)?
Również nas interesuje taka zmiana i jesteśmy ciekawi z jakimi kosztami to się wiąże zarówno projektowymi jak i w wykonastwie?
P.S. Rozumiem ze garaż też został obniżony?

Cieślaczki
04-09-2006, 20:28
Cieślaczki : Ile kosztuje taka zmiana obniżenia kotłowni (tzn. adaptacja projektu)?
Również nas interesuje taka zmiana i jesteśmy ciekawi z jakimi kosztami to się wiąże zarówno projektowymi jak i w wykonastwie?
P.S. Rozumiem ze garaż też został obniżony?

witam. taka zmiana nic nie kosztuje i nie trzeba było żadnych zmian w projekcie dokonywać ponieważ było to tylko obniżenie podłogi o 3 bloczki betonowe w dół poniżej poziomu garażu (garaż bez zmian) wyjdą tylko w ten sposób 2 schodki z garażu do kotłowni (no i oczywiście dodatkowo izolacja pozioma na poziomie obniżenia podłogi. Jesteśmy również zadowoleni ze zmiany schodów z proponowanych w projekcie zabiegowych na schody se spocznikiem. Zmiana schodów i obniżenie podłogi kotłowni zwiększy prawdopodobnie powierzchnię kotłowni po podłodze. jak to wyjdzie w praktyce proszę o cierpliwość (myślę że około 3-4 tygodni). pozdrawiamy

danielox
05-09-2006, 07:31
Cieślaczki : sposób wykonania tego obniżenia i zmiany schodów konsultowaliście z architektem czy zostawiliście to np. w gestii kierownika budowy? Napisaliście o obniżeniu o 3 bloczki tzn bloczki fundamentowe czy bloczki z BK? Po obniżeniu kotłowni gabinet pozostał na poprzednim poziomie?

Pozdrawiamy

Cieślaczki
05-09-2006, 16:34
Cieślaczki : sposób wykonania tego obniżenia i zmiany schodów konsultowaliście z architektem czy zostawiliście to np. w gestii kierownika budowy? Napisaliście o obniżeniu o 3 bloczki tzn bloczki fundamentowe czy bloczki z BK? Po obniżeniu kotłowni gabinet pozostał na poprzednim poziomie?

Pozdrawiamy
konsultowane było z kierownikiem budowy i podłoga jest obniżona tylko w samej kotłowni. w sumie tak wyszło że z garażu wchodzić się będzie po 2 lub 3 schodkach (obniżenie o 3 bloczki betonowe), między ścianami działowymi jest tylko jakby opuszczona podłoga

sasa
05-09-2006, 16:53
MIELCMAR mam do Ciebie pytanie odnośnie ścianki kolankowej.
Jesteśmy na etapie analizowania i zmian w zakupionym projekcie M02.
Bardzo nas zainteresowało dodanie scianki kolankowej 1m.
Analizowaliśmy projekt i doszliśmy do wniosku że nie ma ścianki kolankowej.
Rozumiemy, że architekt w ramach adaptacji dodał taką sciankę.
Napisz, jak taka 1 m scianka kolankowa wpłynęła na bryłę budynku, czy dom nie stracił na wyglądzie i o ile podniosły się pomieszczenia na górze.
SASA

mariooo
08-09-2006, 20:03
no wlasnie dziura nad schodami!!!! teraz nas zaskoczyła!!!!
zmienilismy schody na schody z 2 spocznikami ale nawet jak sa zabiegowe to i tak ta dziura jest!!!
ale nie ma sytuacji bez wyjscia - poprostu dodamy mała płyte rowną ze stropem i powstanie takie fajne miejsce na kwiat - oraz podejscie do okna dachowego doswietlajacego schody

danielox
08-09-2006, 23:56
mariooo: budujesz dom z porothermu 25 P+W a nie z BK. O ile ta zmiana podrożyła Ci budowę?

Pozdrawiam

mariooo
09-09-2006, 17:43
narazie kupilem 30 palet po 4,80 za sztuke porothermu - mam parter bez działówek i szczyty. czy podrożyła?? nie wiem.
wybralem ta technologie ze wzgledu na:
- dom bedzie stał całą zimę nieotynkowany - BK bardziej chłonie wilgoć,
- ekipa która mi buduje robi to bardzo dobrze i to w porothermie,
- zależeło mi na cichych ścianach - BK tez jest cichy ale ten najdroższy (chyba klasy 400 czy jakoś tak)
- ceramika to ceramika
:)

danielox
09-09-2006, 23:38
mariooo : bloczki ktore zastosowales mają 25 cm czyli sa o 1 cm wieksze niz bloczki BK zakładane w projekcie. Zmniejszoną masz zatem kubaturę pomieszczeń czy rozwiązałeś problem zwiększenia grubości ścian w jakiś inny sposób np. poprzez zmniejszenie grubości ocieplenia?

Pozdrawiam

mariooo
10-09-2006, 09:51
nawet o tym nie pomyslalem. ale zmniejszasz tylko o 0,5cm - bk kladziesz w osi tak samo jak pustak ceramiczny, czyli ten jeden centymetr ucieka na 0,5 do wnetrze i 0,5 na zewnatrz. ocieplenie bedzie w przyslym roku i moze nawet grubsze niz w projekcie - to nie ma znaczenia:)

piotrass
11-09-2006, 08:32
Mariooo wiem że lałeś ławy i fundamenty murowałeś z bloczków betonowych. Wykop pod ławy robiłeś w miejscu gdzie one przebiegaja czy wybierałeś ziemie pod całym domem?. Ile sztuk bloczków ci wyszło na fundamenty??

mariooo
11-09-2006, 11:28
humus zebralem spod calego domu (na ok 20 cm), wykop w ziemi na 50 cm i tego samego dnia zazbrojenie i zalanie. bloczkow M6 wyszlo 1150 (bez tarasu i schodów - bo dopiero teraz bede je robil) weszlo 7 warstw bloczkow.
w projekcie jest inna liczba bloczkow ale jak mowilem buduje pod Poznaniem a tu maja tylko M6.

polecam zebranie humusu, bo potem nic nie gnije pod podloga i nie ma ryzyka pekniecia. co do law to smialo mozna je zmiejszyc - zwlaszcza ta 100 cm!!! (zamiast niej zrobic 70cm, a zamiast 70 zroboc 50cm), ale na to musi sie zgodzić kierownik budowy - moj nie chcial :(

AnetaM2
14-09-2006, 10:23
Witam wszystkich!
Dołączamy do fun – club’u M02. Nasz domek będzie powstawał w Śledziejowicach koło Wieliczki. Na razie działeczka przygotowana pod wykop fundamentów ( ściągnięty humus) ale nikt nie jest chętny na ich wykonanieL. :cry: W życiu nie myślałam, że będzie tak ciężko z ekipą. Jak na razie jesteśmy w trakcie poszukiwań a w między czasie Mężuńcio zajmuje się składaniem „pakamery” na potrzeby budowy.
Co do projektu – żadnych większych zmian w nim nie planujemy. Tylko standardowo zmniejszenie okna w jadalni, powiększenie łazienki górnej kosztem sypialni, druga łazienka górna będzie służyła za garderobę, doświetlenie klatki schodowej, łazienki i garderoby. Aha, no i taras chcemy koniecznie drewniany – to nasze marzenie i godzimy się nawet na częstsze niż normalnie konserwacje.
Pozdrawiam i fajnie że jesteście

PIOTR KRYSTYNA
15-09-2006, 08:17
Cześć AnetaM2 Witaj w klubie. Powodzenia w budowaniu.Pozdrawiam wszystkich.
Krystyna

mafin
16-09-2006, 17:17
Witam ! Chcemy budować domek M02 w ok. Warszawy (Wyszków), czy ktoś też buduje/zbudował ten domek k.stolicy?

KarolinaS
16-09-2006, 21:48
Po dłużeszj nieobecności ale już konkretnie-uzgodnione z architektem !!

1. Wydłużenie budynku:
• Od strony garażu- 90 cm- powiększenie łazienki nr 13(poddasze)
• Od strony salonu -90 cm-powiększenie kuchni, powiększenie pokoju nr.16-poddasze
2.Elewacjia-likwidacja deskowania

3.Podział pomieszczenia nr 8:
•powiększenie przedsionka nr 1 –(likwidacja drzwi między nimi i ścianki)
•z pozostałej części pomieszczenia nr 8 oraz wnęki –spiżarnia

4.W pomieszczeniu nr 6-łazienka-likwidacja ścianki między prysznicem a WC oraz wydłużenie( 35 cm)łazienki w stronę holu –równo z linia drzwi

5. Likwidacja kominka
6. OKNA
Likwidacja okien:
•1 jadalnia-od strony frontowej
•1 salon
•1 gabinet (nr5) –okno od strony tarasu-małe boczne i likwidacja podziału na 2 okna od strony ogrodu

Zmiana rozmiaru i podziału okien:
• okno bez podziału-kuchnia, salon, gabinet-(150x150), poddasze (110X150)
Dodanie okna połaciowego w łazience nr 15
6. Drzwi wejściowe-bez części górnej-rozmiar standardowy oraz drzwi na taras bez części górnej
7. Ścianka kolankowa-poddasze z 140 cm na 100cm
NADAL MYśLIMY NAD:
8.Kotłownia- jak umieścić tam piec na pellety??-czy obnizyć nieco sama kotłownie???- architekt twierdzi, że tak się nie bo od wejścia musiy byc podest na długosc koło 1m i dopiero schodki.
9. Rozmieszczniem domu na działce
10.Oczyszczalnia ścieków-czy wogóle się zmieści -działka ma 859m2- 21,5 m na 39,9m???
11. Wentylacja-czy zastosować mechaniczna wentylacje i jak to zmieni układ kominów itd ..

Garażu nie dało się dostosować na 2 stanowiska!!!!

http://www.karolinkairobercik.webpark.pl/dom_279_6.jpg



Co wy na to???

PIOTR KRYSTYNA
17-09-2006, 08:56
Spiżarnia w takim układzie bedzie miała ok 80 cm szerokości -to jest trochę mało.W kącie dochodzi jeszcze komin.. Co zyskujecie w tej łazience wydłużajac ją tylko -zrobi się z niej lekko kiszkowate czyli długie i wąskie pomieszczenie ze skosem w suficie.Nie wiem czy schody zostawiacie zabiegowe czy chcecie zmienić na dwuspocznikowe.Jeśli zabiegowe to w porządku-prysznic w tym miejscu się zmieści a jeśli ze spocznikiem to nici z prysznica tam.Wtedy znowu trzeba kombinować .Poza tym ok.Często to co narysunku wychodzi dobrze w budowie wygląda inaczej.Pozdrawiam.

PIOTR KRYSTYNA
17-09-2006, 09:12
To mniej więcej będzie wasza spiżarnia

http://img216.imageshack.us/img216/4519/img0009wa0.th.jpg (http://img216.imageshack.us/my.php?image=img0009wa0.jpg)

Ścianka po lewej stronie przedłużona do końca w stronę komina.

KarolinaS
17-09-2006, 11:23
Dzięki za uwagi, spiżarka mało bo mała ale będzie, przedłużenie łazienki o 35 cm chyba az tak jej nie wydłuży-schody zostawiamy zbiegowe.pozdrawiam

kajja
17-09-2006, 12:55
KarolinaS dla mnie bardzo ryzykowna jest rezygnacja z okna na ścianie frontowej. Nasz dom już stoi... patrzę na niego i nie wyobrażam sobie elewacji frontowej bez tego drugiego okna. Przemyśl może to jeszcze...

pozdrowienia

KarolinaS
17-09-2006, 16:01
Czy ktos z was myślał o wentylacji mechanicznej w tym projkcie-jak to ma się do kominow itd..???

mielcmar
17-09-2006, 18:04
MIELCMAR mam do Ciebie pytanie odnośnie ścianki kolankowej.
Jesteśmy na etapie analizowania i zmian w zakupionym projekcie M02.
Bardzo nas zainteresowało dodanie scianki kolankowej 1m.
Analizowaliśmy projekt i doszliśmy do wniosku że nie ma ścianki kolankowej.
Rozumiemy, że architekt w ramach adaptacji dodał taką sciankę.
Napisz, jak taka 1 m scianka kolankowa wpłynęła na bryłę budynku, czy dom nie stracił na wyglądzie i o ile podniosły się pomieszczenia na górze.
SASA

Budynek nie tylko nie stracił na wyglądzie lecz zyskał,
ścianka kolankowa powoduje w znacznym stopniu powiększenie pomieszczeń na poddaszu. W projekcie są tam całe hektary użytkowanych metrów.
Te metry i tak będą ogrzewane więc po co tracić tyle pomieszczeń.
Całośc budynku podniosłem o 1 m.
Góra ma wysokośc 1m do 2,8 m

Jeszcze raz polecam

Cieślaczki
18-09-2006, 19:17
MIELCMAR mam do Ciebie pytanie odnośnie ścianki kolankowej.
Jesteśmy na etapie analizowania i zmian w zakupionym projekcie M02.
Bardzo nas zainteresowało dodanie scianki kolankowej 1m.
Analizowaliśmy projekt i doszliśmy do wniosku że nie ma ścianki kolankowej.
Rozumiemy, że architekt w ramach adaptacji dodał taką sciankę.
Napisz, jak taka 1 m scianka kolankowa wpłynęła na bryłę budynku, czy dom nie stracił na wyglądzie i o ile podniosły się pomieszczenia na górze.
SASA

Budynek nie tylko nie stracił na wyglądzie lecz zyskał,
ścianka kolankowa powoduje w znacznym stopniu powiększenie pomieszczeń na poddaszu. W projekcie są tam całe hektary użytkowanych metrów.
Te metry i tak będą ogrzewane więc po co tracić tyle pomieszczeń.
Całośc budynku podniosłem o 1 m.
Góra ma wysokośc 1m do 2,8 m

Jeszcze raz polecam

Witam.Jutro zalewają nam wieniec. wkrótce strop.Mamy dylemat.Podnosić ściankę czy nie. Obawiamy się żeby budynek nie wyglądał śmiesznie, bo tak nieraz bywa po podniesieniu ścianki. Czy dysponujesz jakimś zdjęciem domu aby mozna go było obejrzec po zmianach. Bylibyśmy bardzo wdzięczni.Grzegorz i Kaśka

Cieślaczki
18-09-2006, 19:27
Karolina S. My mamy kotłownię obniżoną o trzy scodki w dół. Dzięki temu zwiększyła się wysokość pomiędzy scodami a podłogą. Schody zrobiliśmy ze spocznikiem, bo takie są wygodniejsze. Postanowiliśmy je zmienić po wizycie w Mechelinkach, gdyż w pewnym miejscu są bardzo wąskie i niewygodne. Ponieważ kotłownia jest opuszczona, zrobiliśmu wąskie okienko, a nad nim drugie, które oświetlać bedzie klatkę schodową. zrobilismy też dodatkowe okienka w garażu.Podobnie jak ty przesunęliśmy okno w pokoiku na dole i pozbylismy się w nim podziału. wygląda dobrze.Nie mamy też tego okienka z boku. :) :) .Zmniejszylismy też drzwi wejściowe, bo są duże i ze świetlikiem, a to by sie z pewnością przełożyło na ich cenę.
pozdrawiam

KarolinaS
18-09-2006, 20:33
Dzięki za informacje, my jeszcze myslimy nad wszystkimi kwestiami.
Cieślaczkiczy przy wejsciu do kotłowni najpierw macie schodki czy podest zktórego dopiero odchodzą schodki???

Cieślaczki
19-09-2006, 07:15
Dzięki za informacje, my jeszcze myslimy nad wszystkimi kwestiami.
Cieślaczkiczy przy wejsciu do kotłowni najpierw macie schodki czy podest zktórego dopiero odchodzą schodki???

Schodki będą zaczynać sie już przy wejściu, a potem o trzy w dół.
Pozdrawiam :wink:

KarolinaS
20-09-2006, 11:14
Dzięki jutro do architekta -zobaczymy co nam powie ;-)

KarolinaS
22-09-2006, 12:14
Witam,
Działamy dalej -w kotłownie zotsawiamy taką jak jest. Architekt ma na brudno wyrysować nasze zmiany i zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Dom ma być 10 metrów od drogi-nadal mysle czy to nie za dużo.
Co u was????
Pozdarwiam

KarolinaS
22-09-2006, 12:15
Aha czy ogrzewanie podłogowe mieliście naniesione już w projkecie??

jacek102
24-09-2006, 21:06
Jesteśmy nowymi użytkownikami forum. Czytamy od dawna posty dotyczące konkursowego M02. Rozpoczęlismy budowę w maju tego roku i właśnie kryjemy dach dachówką ceramiczną. Wprowadzilismy kilka zmian do projektu. Wydłużylismy go o 90 cm od strony salonu, zrezygnowalismy z gabinetu na parterze i tam mamy kuchnię, ludzie tam był bardzo mały salon, niewiele większy od pokoju w bloku. Jeżeli chcecie kominek z DGP tp zajmie w salonie masę miejsca i niewiele zostanie na wypoczynek. Zrobilismy ścianke kolankową na 4 pustaki. Przerobiliśmy schody tak, że mają spocznik. Jeśli macie pytania to napiszcie, chętnie podzielimy się doświadczeniami. :lol:

AnetaM2
25-09-2006, 15:03
Witanko! Chwalę się - mamy juz fundamenty! Wszystko zalatwione zostalo w od wtorku do piątku z wynikiem dobrym. Oczywiście teraz, wszystkie ekipy, które przychodzą na rozmowy z nami w związku z kontynulcją, twierdzą, że coś tam krzywo jest, ale podobno wszystko da się "wyprostować".
Aha, gdyby ktoś z okolic Wieliczki lub Poludniowego Krakowa potrzebowal koparkę z operatorem do kopania fundamentów to mogę polecic świetengo pana. Nawet lopatą nie kopnęliśmy po jego pracy - wszystko równiutko i prosto, aż Ci z ekipy byli zaskoczeni.

halszka.ka
25-09-2006, 18:39
jacek102 - i ja należę do osób budujących M02, my powiększamy salon o 1,2m ale i tak obawiam się czy nie będzie mały :-? . Mamy dopiero stan O, podnosimy ściankę kolankową o 0,5m. Budujemy z pustaka Roben ścianę 3W, a Ty z czego?
No i najważniejsze :roll: - koszty ile dotychczas wydałeś i gdzie budujesz :lol:

Ach może przejdziesz na stronę M02 Konkursowy (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39750&start=360)

jacek102
26-09-2006, 13:25
Mamy sciane tradycyjna: poroterm 30. później styropian. Budujemy pod częstochową, gdzie pracujemy. Odnośnie salonu: po wielu wizualizacjach ewntualnej kuchni, w miejscu jak w oryginale projektu, i rozmowach z osobami od kominków z DGP (rozmiar), uznalismy, że kuchnia będzie w twz. gabinecie. Teraz salon ma 40 m2, a kuchnia okolo 13 m2. Nie sa wielkie, ale jestesmy zadowoleni. Pamiętaj, że jak powiekszasz dól, to i górę. Trzeba to będzie wykończyć i ogrzać. Rezygnacja z tej małej kuchni, rozwiązała wszystkie, jak na razie, nasze klopoty. Chciemy ją maksymalnie zabudować. Zaznaczam, że nie potrzbujemy kąta do pracy w domu. Ścianke kolankową mamy na 4 pustaki, wyjdzie okolo 1,10 m po wykończeniu. W oryginale projektu tego nie ma, ale po podniesieniu ścianki kolankowej, pojawi się świetne pomieszczonko gospodarcze, przy łaziencie na górze. Tej po stronie garażu. Będzie na tyle duże, że swobodnie wejdzie duza pralka, sznurki wiszące, i sporo miejsca na środki czystości, mopy. Planujemy tam wyłaz na dach. wydalismy już ponad 110 tyś. Kupilismy dachówkę Roben, czarną podwójna angoba, okan dachowe. Dach to koszt ogromny. Ale ceramika, to ceramika. Będziemy na niego patrzeć wjeżdżając do naszej wsi, przez dziesiątki lat. Polecamy. Pozdrowienia.

large.dawe
26-09-2006, 22:02
HELLO
No po niezłych zawirowaniach z pozwoleniem na budowę m02 w starostwie powiedzieli że dadzą takie pozwolenie ale przy tym muszę załatwić zmianę zapisu w WZ ale to już tylko formalność i od wiosny startuję z budową. Pozwolenie już prawie załatwione ale czy nie myśleliście nad częściowym podpiwniczeniem domu. Rozważam to gdyż w miejscu gdzie będę budował nie ma gazu a ogrzewanie będzie najprawdopodobniej na eko groszek i pojawja się problem gdzie składować opał? Może ktoś już coś z tym powalczył :D

basia_z_lasu
26-09-2006, 23:16
Witajcie M02/M02a budujący i planujący,

My także po przejrzeniu mnóstwa projektów wybraliśmy M02(?a) i bardzo bardzo chcielibyśmy go budować. Chcemy się tylko upewnić, że pasuje do naszych warunków zabudowy.
A jest w nich m.in.:

1. "kierunek głównej kalenicy dachu w stosunku do frontu działki - równoległy"
2. "obowiązująca/nieprzekraczalna linia zabudowy xx m od ulicy"

Słyszałam, że główna kalenica, to jest najwyższa kalenica - a w M02 obie są równe. Pkt. 2 też mnie trochę niepokoi, bo w M02 ganek i garaż wystaje.
Czy ktoś z Was miał podobne zapisy i M02(a) był OK?
large.dawe
Na czym polegały Twoje kłopoty z urzędem i WZ?

Śliwka
27-09-2006, 12:16
Ja miałam w WZ kalenicę rónolegle do drogi lub dojazdu (czyli można powiedzieć do frontu działki). Przed zakupem projektu byłam w Starostwie upewnić się czy nie będzie problemów. I nie było. Pani tłumaczyła, że główna kalenica to ta nad ważniejszą częścią domu czyli nad salonem akurat. Gdyby równoległa była nad garażem byłby problem.
Pozdrawiam

halszka.ka
27-09-2006, 13:23
Proszę o poradę!
Czy przy wykonaniu parteru i okien wg projektu jest możliwe zamontowanie typowych okien ok.165cm wys. wraz z roletą zintegrowaną np.Beclewer lub Integro.
Zaczynam badać temat i może coś pokręciłam :roll:.

basia_z_lasu
27-09-2006, 14:14
:oops:

basia_z_lasu
27-09-2006, 14:22
Przepraszam, ten poprzedni przez pomyłkę się wysłał, nowa jestem.

Śliwka: dzieki, ja też pojadę i się spytam kiedy będziemy warunki zabudowy przenosić, mam nadzieje że będzie ok

Do tych co znają projekt: czy te 2.70 wysokości parteru to jest z wykończonymi podłogami?

kajja
28-09-2006, 07:18
My również mieliśmy w WZ kalenicę równoległą do drogi i M02 był OK

wojbu
28-09-2006, 13:59
Mam pytanko ile kosztowały fundamenty ?? :), bo to jest mój cel na ten rok.



Witanko! Chwalę się - mamy juz fundamenty! Wszystko zalatwione zostalo w od wtorku do piątku z wynikiem dobrym. Oczywiście teraz, wszystkie ekipy, które przychodzą na rozmowy z nami w związku z kontynulcją, twierdzą, że coś tam krzywo jest, ale podobno wszystko da się "wyprostować".
Aha, gdyby ktoś z okolic Wieliczki lub Poludniowego Krakowa potrzebowal koparkę z operatorem do kopania fundamentów to mogę polecic świetengo pana. Nawet lopatą nie kopnęliśmy po jego pracy - wszystko równiutko i prosto, aż Ci z ekipy byli zaskoczeni.

wojbu
28-09-2006, 14:27
Mariooo !!!!!!!!!

Wtam ,

mam pytanie czy to są Szczytniki koło Poznania i czy można zobaczyć postępy.

My mamy plan wylania fundamentów w tym roku, a budujemy 30 km od poznania w strone Pniew ( Bytyń )

pozdrawiam
Wojtek

large.dawe
28-09-2006, 19:35
A ja mam w WZ że kalenica ma być prostopadła do drogi i w starostwie stwierdzili, że to ta gdzie jest wejście i garaż. Mówią, że już mogę kupować projekt i dostanę pozwolenie ( przynajmniej mnie tak zapewnili )
basia_z_lasu napisała

Na czym polegały Twoje kłopoty z urzędem i WZ?
Miałem w WZ określone to tak:
dach dwuspadowy o kącie nachylenia połaci dachowych od 35 do 45 z kalenicą dachową usytuowaną o osi symetrii bryły budynku i właśnie to określenie "w osi symetrii" nie pozwalało mi na wybudowanie naszego M02 Ponieważ uznali, że główna kalenica to ta z wjazdem do garażu to faktycznie budynek ten był niesymetryczny. Nie miałem wyjścia albo poszukać inny projekt a z tymi WZ to tylko by odpowiadała tzw STODOŁA :lol: to wybrałem inną drogę i odwołałem się od tyvh WZ. No i po jakimś czsie dostosowali WZ do moich wymagań tak abym mógł postawić Konkursowego. Myślę, że ta kalenica to przy tym projekcie interpretowana jest dowolnie przez urzędników. Pozdrowienia i w miarę możliwości bede pisał co dalej u mnie sie dzieje.
:evil: nikt nie napisał co myśli na temat piwnicy :evil:

kajja
28-09-2006, 19:49
:evil: nikt nie napisał co myśli na temat piwnicy :evil:

Nie złość się... nie wiem co Ci doradzić :-? My nie robiliśmy piwnicy ze względu na koszty. No ale my mamy gaz...

pozdrowienia

KarolinaS
29-09-2006, 10:26
My zrezygnowlismy z piwnic podobnie jak wszyscy ze względu na koszty-pewnie, że bym chciała mieć chociaż częściowo podpiwniczenie ale finanse i rozsądek biorą góre.

basia_z_lasu
29-09-2006, 12:02
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w sprawie WZ - widać trzeba się zawsze pytać w swoim urzędzie :cry:

Czy ktoś z Was rozważał zrobienie schowków na piętrze dostępnych z korytarza pod skosem na brzegach dachu ( tam gdzie wysokośc jest od 0 do 140 cm)? Może ktoś, kto ma wybudowane, napisze czy to ma sens? Wydaje mi się, że weszłoby sporo gratów, które normalnie trzyma się na strychu ( kartony po różnych urządzeniach, dechy, zapasowe kafelki, panele itp ) bo w tym domku strychu nie ma?

msci
30-09-2006, 14:23
Ja planuję u siebie wentylacjęmechaniczną więc kominy znikają (oprócz kominka). Co do podłogówki to tak jak w przypadku wentylacji mechanicznej jest po prostu doprojektowana do zaakceptowanego w urzędzie projektu. Też chciałbym zdążyć chociaż z fundamentem w tym roku żeby w przyszłym już na pewno się wprowadzać.

MirkaM2
01-10-2006, 12:42
Witam wszystkich,
wybraliśmy M02, tydzień temu zadatkowaliśmy działkę i jesteśmy na początku tej dłuuugiej drogi,
pozdrawiam wszystkich fanów M02 (':D') i bardzo liczę na wasze rady.

Śliwka
01-10-2006, 23:26
Basia, właśnie zrobiła się u nas więźba i mamy taki sam pomysł, wykorzystać miejsce pod skosami, a jest go sporo. Będzie niezła graciarnia.
Jesli jesteśmy przy skosach to jak planujecie ocieplic dach- tylko połać czy ściankę i podłogę za nią też? Chociaż będzie to trudne jeśli najpierw pójdzie ścianka a później ocieplenie. Jakie macie pomysły?

basia_z_lasu
02-10-2006, 16:08
Najbezpieczniej jest ocieplić jedno i drugie - mniejsza kubatura ogrzewana, lepsze ocieplenie i w schowkach nie ugotują Wam się graty ( mamy nieocieplone poddasze i tam temperatura jest w lecie bardzo wysoka, tak, że świeca się stopiła).
Co do wewnętrznej ścianki kolankowej to my na pewno nie będziemy budować w pokojach 140 cm, chyba tylko w łazience. Mamy teraz pokój o połaci 40 stopni i przymierzylismy jakby wyglądał ze ścianką 140 - w ogóle by nam podwójne łóżko nie weszło, a teraz wchodzi i jeszcze jest sporo miejsca. IMHO 60cm ( w wykończonym pokoju) jest wystarczjąca, chyba, że ktoś robi schowki.....
A podnosiliście ściankę pod krokwiami?

AnetaM2
03-10-2006, 09:13
Wojbu,

poniżej przedstawiam koszty które ponieslimy przy wykonywaniu fundamentów (samych fundamentów):
robocizna 4000 zl
drewno 2240 zl
stal 1890,70
gwoździe, sznurek 60,00
beton (49,5 m3) wraz z pompą ok. 8000
wytyczyenie budynku przez geodetę 400,00
wykop fundamentów 350,00
Razem: 16940,70
nasze fundamenty nie byly robione zgodnie z projektem
robiliśmy tak: w ziemi na szerokośc 50 cm, glębokość ok. 80 cm, ponad ziemią szerokośc 40 cm, na wysokość ok. 70 cm, wszystko lane z betonu B20

stan zero czyli zaizolowanie fundamentów wewnątrz i zewnątzr, ulożenie rur kanalizacyjnych, zasypanie fundamentów, zagęszczenie/ ubicie piasku i wylanie chudego betonu:
robocizna 1400
materialy tj. rury kanalizacyjne, styropian (FS20, 5 cm) klej i siatka do styropianu, dysterbit, papa termozgrzewalna - 1652,73
piasek do zasypania fundamentów: 750 (zaznaczam, że u nas material z wykopu fundamentów nadawal się na ich zasypanie (piaseczek) w związku z czym tu odeszla część kosztów)
beton B10 w ilości 12 m3 + pompa - ok 1700,00
Razem 5502,73

Wykonanie stanu zero: 22.443,43

Dodatkowo ponieslimy jescze koszty związane ze ściagnięciem humusu koparką tj. 400 zl.

Ta wygląda u nas sprawa kosztowo.
Dziś zaczynają murować ściany :D

Pozdrowionka dla Wszystkich
Aneta[/list]

MirkaM2
03-10-2006, 10:01
Witam wszystkich,

proszę napiszcie czy możliwe jest wybudowanie tego domu za 250 tys.?

Może ktoś zechciałby podzielić się przykładowym kosztorysem ?

Zdecydowałam się na ściany dwuwarstwowe z ceramiki. Zastanawiam się
nad dachem - dachówka ceramiczna czy blaszana, no i ogrzewanie, u nas nie ma gazu z sieci. Zostaje węgiel lub pelety, gaz płynny i olej są strasznie drogie.

Pozdrawiam
Mirka

danielox
03-10-2006, 10:33
AnetaM2: te kwoty które podaliście to wkoty brutto? system gospodarczy? Działkę macie równą?

Pozdrawiam

AnetaM2
03-10-2006, 11:03
Danielox, kwoty podane brutto, dzialka raczej równa ( 4 % spadku), humus byl ściągniety dość glęboko - na okolo 40 cm, glębokość wykopu fundamntów i wysokośc ich szalowania podalam w przybliżeniu, bo po wyznaczeniu poziomu 0 w jednym miejsu fundament byl wysoki na 35 cm w innym nawet na 90[/list]

AnetaM2
03-10-2006, 11:04
aha, system gospodarczy

AnetaM2
03-10-2006, 11:06
A jeszcze mam pytanie do Wszystkich - jakie kominy zrobić
wklad ceramiczy + cegla czy gotowe systemy kominowe?
Kurczaki, jedni mówią, że te gotowe są droższe, i to znacznie inni , że tylko "ciut", a podobno te gotowe zajmują mniej miejsca.....hmmm, co wybraliście?[/list]

mariooo
03-10-2006, 19:16
ja zrobilem standardowe, murowane z cegly - ten główny, wentylacyjny (garaz + lazienka) i spallinowo nawiewny z kotlowni z pustaków kominowch, a od stropu z cegly no i klinkier na wykonczenie. podczas budpwy nawet nie myslalem o kominach gotowych - powiem tak:
od zarania dziejow (no moze od wynalezienia czegs podobnego do cegly), ludzie budowali kominy z cegly i sporo z nich ctoi do dzisiaj i spelnia swoja funkcje, wiec sciema jaka sa kominy schidla (czy jakos tak) jest mi nie potrzebna.

wojbu
03-10-2006, 21:44
Dzięki serdeczne, ja mam wyceny na ok 35 tyś :)))

pozdrawiam


Wojbu,

poniżej przedstawiam koszty które ponieslimy przy wykonywaniu fundamentów (samych fundamentów):
robocizna 4000 zl
drewno 2240 zl
stal 1890,70
gwoździe, sznurek 60,00
beton (49,5 m3) wraz z pompą ok. 8000
wytyczyenie budynku przez geodetę 400,00
wykop fundamentów 350,00
Razem: 16940,70
nasze fundamenty nie byly robione zgodnie z projektem
robiliśmy tak: w ziemi na szerokośc 50 cm, glębokość ok. 80 cm, ponad ziemią szerokośc 40 cm, na wysokość ok. 70 cm, wszystko lane z betonu B20

stan zero czyli zaizolowanie fundamentów wewnątrz i zewnątzr, ulożenie rur kanalizacyjnych, zasypanie fundamentów, zagęszczenie/ ubicie piasku i wylanie chudego betonu:
robocizna 1400
materialy tj. rury kanalizacyjne, styropian (FS20, 5 cm) klej i siatka do styropianu, dysterbit, papa termozgrzewalna - 1652,73
piasek do zasypania fundamentów: 750 (zaznaczam, że u nas material z wykopu fundamentów nadawal się na ich zasypanie (piaseczek) w związku z czym tu odeszla część kosztów)
beton B10 w ilości 12 m3 + pompa - ok 1700,00
Razem 5502,73

Wykonanie stanu zero: 22.443,43

Dodatkowo ponieslimy jescze koszty związane ze ściagnięciem humusu koparką tj. 400 zl.

Ta wygląda u nas sprawa kosztowo.
Dziś zaczynają murować ściany :D

Pozdrowionka dla Wszystkich
Aneta[/list]

AnetaM2
04-10-2006, 09:17
w sprawie tych kominów, kuszą mnie te schiedla gdyż zajmują mniej miejsca, dostarczane są w "kompletnym komplecie", jakość podobno jest dobra, mam pewność, że nie będzie problemów z ciagiem, ip. itd (ptzynajmniej tak mi sie wydaje) a cena wcale nie jest porażająca: za komin do kominka wraz z wentylacją - 2320 brutto, za komin gazowy wraz z wentylacją 2570.....

AnetaM2
04-10-2006, 13:34
moi drodzy
do mojego "kosztorysu" stanu zero trzeba dodac jakies 3000 zl :cry:
dzis przyszla faktura za beton - hmmm :o zdziwilam sie

mariooo
08-10-2006, 09:29
do wszystkich budujących i tych co jeszcze si ezastanawiaja. w projekcie jest pominiety maly szczegolik dotyczacy "dachu" nad laziekna na dole. widzialem zdjecia, gdzie ten "daszek" jest pochyly, daje to optycznie wiecej miejsca w klatce schodowej....ale, wyglada raczej kiepsko. my zrobilismy taki mini tarasiek. tzn podciagnelismy sciany lazienki, az do poziomu stropu i polozylismy na nie plyte (ok 80x150). powstalo fajne miejsce z ktorego bedzie mozna dojsc do okna dachowego i gdzie bedzie mozna postawic jakis fajny kwiatek. jak zgram zdjecia to postaram sie je podczepic.

AnetaM2
10-10-2006, 09:12
Kominy!!! skonczylo sie na tym, że schiedla mamy komin do kominka, natomiast jesli chodzi o komin do kotla gazowego....no cóż, na razie mamy tylko zrobic wylot z pustaków wentylacyjnych, a reszta dopiero wtedy jak zdecydujemy się na konkretny kociol. Okzauje sie, że do kazdego rodzaju pieca gazowego, pasuje inny komin, a taki który będzie pasowal do kotla kondensacyjnego mial kosztowac 5,5 tys zl :o jeszcze w dodatku nie zawsze pasuje tak jak trzeba.

mam pytanie, czy ktoś z Was ma zamiar robić ogrzewanie gazowe w polączeniu z ogrzewanie kominikem z plaszczem wodnym? Podobno jest to bardzo kosztowna inwestycja. Co Wy na to?[/list]

mariooo
10-10-2006, 10:26
ja poczatkowo chcialem kominek z plaszczem - w sumie jest troche drozszy (moze z cala instalacja o jakies 4kPLN), al emoj wykonawca podszedl do tego praktycznie - co sie stanie gdy zabraknie pradu??? w zasadzie piec gazowy nie dziala, kominkiem ogrec nie mozna bo pompy nie dzialaja i moze rozsadzic rury. wiec kicha. i chyba dlatego zrobie kominek tradycyjny

Śliwka
10-10-2006, 20:55
Kto ma już piętro i budował jak w oryginale czyli nie robił ścianki kolankowej?
Jak jest u Was?
Bo u nas jest kicha :evil: W projekcie otwory drzwiowe i okienne dochodzą bezpośrednio do skosów i nie ma na czym oprzeć nadproży. Tych drzwi nie można nawet przesunąć, bo np. dotykają komina z drugiej strony. A na CD z Muratora gdzie była wizualizacja wszystko wygląda zupełnie inaczej. Duże odstępy :evil:
Jestem wk.....na

Śliwka
10-10-2006, 21:02
Mariooo, Ty chyba jesteś już na tym etapie, jak to u Ciebie wygląda

mariooo
10-10-2006, 21:50
wzasadzie to mam dopiero szczyty i nie robie dzialowek przed dachem wiec trudno mi cokolwiek mowic , musialbym pomierzyc

mariooo
10-10-2006, 21:53
a co do otworow okiennych to nie da sie wstawic gotowych nadprozy, my te srodkowe slupki w oknach zrobilismy z cegly - czyli ich szerokosc to 6cm, i polozylismy nad oknem strunobeton i kokos wyszlo, jak cos to podaj mi adres to podesle ci fotki

Śliwka
10-10-2006, 23:35
Adres mailowy jest w stopce. Spójrz na projekt-przekroje. Jak te drzwi wyglądają. beznadzieja, chyba będziemy zmuszeni zrobić 70-tki

AnetaM2
11-10-2006, 08:23
mariooo

nas wlasnie tez ostrzegali przed tym brakiem prądu, ale chyba wazniejszym argumentem bylo to, ze polączenie ogrzewania gazowego i z kominka do centralnego jest kosztowne, i żeby bylo bezpiecznie (bo woda w kominku może zagotowac i musi byc jakis zbiornik, i cosik co w razie zagotowaia wody, pozwoli jej wyplynąć) wymaga straszliwych kombinacji...

juz sama nie wiem...

jeszcze gdzieś uslyszeliśmy, że w przypadku zamnotowania kotla kondensacyjnego wraz z kominkiem z plaszczem wodnym, kociol moze nie spelniac dobrze swoich funkcji

mariooo
11-10-2006, 08:51
sliwka: generalnie ten projekt ma sporo bledow, ale czego oczekiwac od projektu gotowego za 1500PLN. poprostu trzeba byc czujnym i na bierzaco reagowac na pojawiajace sie trudnosci. no chyba ze sie ma super kierownika. moj mial spelniac tylko 2 funkcje: byc tani i podpisywac papiery:)
ja wyznaje zasade ze dom buduje ekipa i tak naprawde to oni podsuneli mi kilka ciekawych rozwiazan.

danielox
11-10-2006, 18:01
marioo: dzieki za zdjecia, widzę że Twój dom, co najmniej z zwenątrz przypomina orginał...
P.S. skoro wyłapałeś jeszcze inne błędy niż te o których była już mowa na forum (min. liczba krokwi) to może mógłbyś się nimi podzielić? Podejrzewam że grono ludzi byłoby Ci wdzięcznych - dozgonnie ;)
Jeżeli chodzi o koszt projektu i to co on oferuje, to akurat tutaj się z Tobą nie zgodzę. Płacąc za projekt - nieważne jaką kwotę - chciałbym wiedzieć co kupuje, a nie borykać się z problemami wynikającymi z nierzetelności projektanta. Skoro ktoś ma problem z wyliczeniem liczby krokwi to skąd wiesz, że dobrze dobierze parametry wpływające na bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny?