PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Śliwka
11-10-2006, 19:26
mariooo wyślij mi tez zdjecia proszę :)

KarolinaS
11-10-2006, 22:07
Kochani to ja tez poprosze zdjecia na [email protected]

KarolinaS
11-10-2006, 22:15
Podobnie jak danielox proszę wszystkich, którzy sa dalej niz my o informacje odnośnie błędów w projekcie, których możemy jeszcze uniknąć.
(Dodam,że projket kosztuje 1750 więc nie są to małe pieniążki).
Pozdrawiam
Ps:My nadal na etapie adaptacji projketu;-(

piotrass
12-10-2006, 11:23
Marioo bede wdzięczny jeżeli mi również przyślesz zdjęcia swojego konkursowego. Z góry dziękuje :) mój e-mail [email protected]

mariuszn
12-10-2006, 11:44
Jestem nowy na forum
Wchodze w konkursowego. Pol roku zastanowiałem się czy konkursowy czy c77.
mam już działkę i musze podjąc decyzje jaki dom ??????????
Będe budował w Szczecinie. Wiem, ze inni też budują w okolicach szczecina
Proszę o kontakt : [email protected]

halszka.ka
13-10-2006, 08:40
Czy do zbrojenia stropu dawaliście stal fi -14,

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo muszę zamówić, a wąż syczy :oops:.

Cieślaczki
13-10-2006, 08:52
Witam wszystkich.Jesteśmy na etapie kończenia konstrukcji dachu-w sobotę wiecha. My także zrobiliśmy sporo zmian a to dzięki pomysłom naszego "szefa budowy" czyli własciciela firmy budowlanej, który cały czas robi na budowie razem z pracownikami. Bacznie obserwuje wszystkie etapy i gdy coś jest nie tak to po prostu podpowiada nam inne rozwiązania. Obniżyliśmy kotłownię, dzieki temu jest na prawdę spora, zrobiliśmy dzieki temu schody ze wspaniałym spocznikiem i okienkiem na klatce schodowej, zlikwidowalismy też w ten sposób tą dziurę pomiedzy schodami zabiegowymi, przesunięta też została nieznacznie ściana pokoiku na dole, zrobilismy też zmiany w przedpokoju. Zmniejszyliśmy trochę wysokość drzwi tarasowych, ponieważ z taką wysokością byłyby problemy z drzwiami plastikowymi, równocześnie obniżyły się troszkę okna, ale przynajmniej jest teraz gdzie zawiesić karnisz, zmniejszyliśmy okno w kuchni, ponieważ było za nisko i nie mogłabym tam ustawić blatu z meblami. Jeślichodzi o okna na górze, to dzieki temu,że mamy wzmocniona trochę inaczej konstrukcje dachu-jętki, to okna mamy w całości, bez przegródek i dlatego zmniejszyła się ich szerokość, tak że mamy wystarczającą odlegość od okna i można spokojnie powiesić karnisz. Jak byliśmy w Mechelinkach to właśnie na to zwróciłam uwagę, ponieważ tam okna kończyły się tak, że nie było gdzie powiesić karnisza.
Pozdrawiam wszystkich -w sobotę opijamy wiechę

PIOTR KRYSTYNA
13-10-2006, 09:44
Czy do zbrojenia stropu dawaliście stal fi -14,

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo muszę zamówić, a wąż syczy :oops:.
U nas był strop lany i dałem fi 10 ok 1,8 tony i trochę fi 12 i fi 16 na belki jak było zbrojone zobacz w dzienniku. A stal teraz droga jak nieszczęście

halszka.ka
13-10-2006, 09:52
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, faktycznie ceny stali powalają :evil: .
A przecież, nie buduję na kretowisku ( mam na myśli Górny Śląsk) :wink:

mariooo
14-10-2006, 09:07
ja dalem na wieniec gotowe ksztaltki wiencowe, ktore juz w sobie posiadaja zbrojenie. cala reszta lacznie ze slupami z fi 12. wyszlo cos ok 1t. zrezygnowalem tez z jednego z tych poteznych zbrojen nad holem - dalem tam 3 legary obok siebie.

projekt jest mocno przesadzony - zarowno strop jak i fundamenty. pokazywalem go znajomym inspektorom budow i stukali sie w glowe po co tyle stali :)

mariooo
14-10-2006, 17:07
przepraszam tych ktorym nie wyslalem zdjec, ale sie pogubilem wiec zrobilem album. pogoda byla kiepska ale....

http://foto.onet.pl/X3JQalR_A+VGBQYl5pATZbbQYxDDhWZQApAmANMlAwUWcGZQRm UDQGLV1jAQ==
[/url]

Basia i Tomek
15-10-2006, 20:00
Witam,
od jakiegoś czasu śledzę forum w temacie konkursowego m02a. Szczególnie interesuje mnie w wariancie I. Ponieważ mam pewne niemiłe doświadczenia z więźbą z mojego obecnego domu (proj.ARCHIPELAG IRMA II) szukam zdjęć/rys./rzutów więźby KONKURSOWEGO. Czy jest w projekcie płatew ? Na rys i zdjęciach z muratora różnie jest przedstawiane.
Przy okazji nie widziałem na forum propozycji rezygnacji z garażu i wykorzystania go na kuchnię z jadalnią (miałyby ponad 20m2). Tym samym cała połączona przestrzeń pierwotnego pok. dziennego, kuchni i jadalni dałaby ładny pokój gościnny (ponad 30m2). Wg mnie są to idealne powierzchnie dla tych pomieszczeń, szczególnie gdyby ten nowy pokój obniżyć o jakiś jeden stopień, tak żeby uzyskać wys. pomieszczenia ok. 3m. Tyle, że jest to dobre rozwiązanie jeśli ktoś decyduje się na garaż oddzielny.
Tomek

jsklodz
15-10-2006, 23:30
Kupiłem projekt M02 i jestem w trakcie adaptacji - budowę planujemy na wosnę 2007. Z istotnych zmian to:
1. przeniesienie kuchni do pokoju,
2. likwidacja garażu przez co powiększenie częsci gosp. o kotłownie i pralnie dostępną z łazienki, + gabinet i szatnia dostępne z wiatrołapu,
3. w miejscu kuchni salon z jadalnią ponad 30 m.kw.,
4. garaż wolnostojący - przebudowa istniejącego domku letniskowego stojącego w granicy,
5. zamiana łazienki na garderobę - piętro,
6. zmiana technologi na siciany 3W - 19max,12styro,9max i deskowanie dachu + dachówka cement. - wygląd elewacji bez zmian,
7. dodatkowe wejście zewn. do kotłowni - piec na ekogroszek.
8. schody z dwoma spocznikami.

Budowa będzie pod Łodzią w miejscowości Grotniki

basia_z_lasu
16-10-2006, 15:05
Witam,
Czy ktoś z Was ma np. wjazd od zachodu i robi kuchnię/jadalnię od strony tarasu a salon od strony wjazdu? Zmiana chyba nieduża, odbicie symetryczne - kominek jest w osi domu ( w kalenicy). U góry też wtedy można zamienić lazienkę z garderobą ( przy sypialni), by pionów kanalizacyjnych nie mnożyć?
WADY:
1.Dalej do kuchni od wejścia
2.Nie widzisz z kuchni wjazdu ( niektórzy lubią)
ZALETY:
1.Taras blisko kuchni i jadalni ( moim zdaniem jest to ważne, bez tej zmiany chcieliśmy robić drugi taras od frontu i drzwi balkonowe od frontu)
2.Kuchnia od wschodu - w lecie nie tak gorąco.

Jakie widzicie jeszcze +/- tej zmiany?

jsklodz
16-10-2006, 16:34
Własnie my robimy z pokoju przy tarasie kuchnię przez co powiększamy salon do ok 30 m.kw, a z garażu robimy gabinet i dodatkowe pomieszczenie gospodracze! Tym samym likwidujemy jeden pion i łazienkę na piętrze - zamiast niej garderoba!

basia_z_lasu
16-10-2006, 16:53
Ale mi chodzi tylko o zamianę miejscami pokoju dziennego (salonu ;-) )z kuchnią/jadalnią. Garaż ( i gabinet na dole) jest nam potrzebny.

jsklodz
16-10-2006, 23:51
Kuchnia przy tarasie jest super! Wadą jest to, że z zakupami biegasz przez cały dom, ale ja nie widzę w tym problemu - to nie kilometr, natomiast salon zaraz przy wejściu trochę by mnie krępował, ale to kwestia wyboru.

U mnie salon będzie dostepny z jadalni oddzielonej od niego przynajmniej optycznie kominkiem, natomiast sama kuchnia jak już mówiłem będzie osobno.

basia_z_lasu
17-10-2006, 10:45
Zgadzam się, że salon przy wejściu może być trochę nieprzytulny, choć na logikę to przecież salon należy do publicznej strefy domu i bardziej pasuje przy wejściu niż np. kuchnia.
Czy u Was jadalnia będzie przy wejściu? Bo jeśli tak, to trochę daleko od kuchni i pewnie będzie rzadko używana...

jsklodz
17-10-2006, 11:48
nie jadalnia będzie przy tarasie na wprost kuchni, a salon przy wejściu ale, wejście do salonu będzie przez jadalnie tj. salon z jadalnia to jeden pokój ok 30 m.kw., a wejście do byłej kuchni będzie zamurowane, a sama kuchnia będzie w pokoju przy tarasie /oddzielnie/

Właśnie zadzwoniłem do kumpla informatyka i postaram się wkleić wstępne zdjęcie jak to ma wyglądać, a od strony technicznej to niech się architekt martwi, jak coś nie wyjdzie to z góry przepraszam!!!
http://i11.tinypic.com/29ol8a1.jpg[/img]

jsklodz
17-10-2006, 12:02
do tego dojdzie jeszcze dodatkowe okono w kuchni.
Wjazd mam od wschodu, ale okna od wschodu w salonie idealnie zasłania od drogi 40 letnia jodła kalifornijska.

basia_z_lasu
17-10-2006, 15:58
Podoba mi się, zawsze projekty bez garażu w bryle są fajniejsze. My ze względu na WZ zrobimy garaż raczej w bryle budynku.
Dodałabym spiżarnię np. kosztem kawałka pralni. Wstawiłabym też stół jadalny do kuchni do jedzenia na co dzień, w razie czego kuchnię można powiększyć o n*90 cm bez problemu.

jsklodz
17-10-2006, 18:06
Nad spiżarnią to jescze myślimy, ale pralnia nie jest wcale taka duża żeby ją dzielić bo większa jej część to schody. Co do stołu w kuchni to chyba się nie zdecydujemy bo będzie wyspa ze stołkami barowymi tak żeby sobie popatrzeć, potowarzyszyć i kawkę wypić!
:D

giagi
22-10-2006, 15:46
Witajcie, chwilę nie zaglądałem - a tu niespodzianka - nowi fanatycy m02 i olbrzymie postępy u "starych" znajomych.
Co by nie przynudzać wrzucam to co najwartościowsze - parę zdjątek.

http://foto.onet.pl/XXAKMF51AjJSYAU5BjUDMFdlUG8DL1dnA2BcZ1I9V2EDb1MqBG IB


Pozdrawiam
giagihttp://foto.m.onet.pl/_m/90ca766fb0739d69991c4168c54f56cb,10,19,0.jpg

Arol_62
22-10-2006, 20:36
Czesc!

Sprzedam oryginalny projekt domu muratora "Konkursowy M-02".

Cena: Zamiast 1750 zl, sprzedaje za 1450 zl!

ZAPRASZAM!

Kontakt prosze na adres e-mail: [email protected]

piotrass
23-10-2006, 10:10
Giagi możesz napisać jakiej firmy masz okna (są świetne) i jakie wymiary w ścianie trzeba zostawić. To na górze w szczycie też nieźle wygląda bez tych słupków. Gratuluje super chata :)

giagi
23-10-2006, 22:04
Witaj Piotrass - okna mam z galdrewu (lokalna firemka) - profile weka więc takie same będą np. z vidoku.

pozdrawiam

danielox
23-10-2006, 22:18
giagi: a wymiary wnęk?

piotrass
24-10-2006, 09:06
Giagi opisz troche te okna rozumiem ze plastiki, profil weka ale robione pod specjalne zamowienie czy są takie w ofercie firmy. Rozwierne?, uchylne, wymiary, jaki koszt takiego okna itp.

mjc2
24-10-2006, 09:36
przyłączamy się do grona budujących M02. Jesteśmy na etapie fundamentów. Zaczęleśmy dopiero na jesień ponieważ w naszych okolicach (Dolny Śląsk, Lubin) są problemy ze znalezieniem firmy budowlanej a do tego ceny szybują ciągle w górę.
Koszty podnosi róniez fak, że budujemy na terenie objętym szkodami górniczymi.

giagi
24-10-2006, 14:11
Zeskanuję dzisiaj kosztorys okien i podeślę na priv. Sa tam zwymiarowane rysunki .. :lol:

pozdrawiam

wojbu
24-10-2006, 14:36
jeśli moge też prosić To POPROSZĘ ;)

[email protected]

pozdr


Zeskanuję dzisiaj kosztorys okien i podeślę na priv. Sa tam zwymiarowane rysunki .. :lol:

pozdrawiam

KarolinaS
24-10-2006, 22:09
Poprosze również [email protected].
My czekamy na pozwolenie ;-)

AnetaM2
25-10-2006, 07:40
mjc2 witamy w gronie
z ekipami wszędzie są problemy, szczególnie na jesień
my znów jestesmy w punkcie zero jesli chodzi o ekipę, ale sprawa się rozkręca, w przyszlym tygodniu może wznowimy "budowanie", na razie stoją ściany parteru......i straszą!

Mam pytanie do wszystkich którzy postanowili podnieść poddasze o ściankę kolankową - zmienialiście kąt nachylenia dachu, czy podnosiliście kalenicę dachu do góry?
My chcemy postawić sciankę kolankową na wys. 1 pustaka i na to wieniec.

giagi
25-10-2006, 09:44
AnetaM2

Po podniesieniu o jeden pustak nie musisz robić drugiego wieńca!!!

Dylematy z kalenicą i kątem dachu (skąd my to znamy :-? ) - Zależy czy chcesz utrzymać linię krawędź dachu - górna krawędź okien. Jeśli tak - musisz podnieść kalenicę bo okap byłby oooooogromny. Efekt podniesienia kalenicy (nieznacznego wyostrzenia dachu) i utrzymania lini dach okna możesz zobaczyć na naszych zdjęciach. Decyzja nalezy do Ciebie :wink: .

pozdrawiam

AnetaM2
25-10-2006, 14:31
No giagi, musze powiedzieć, że wyszlo genialnie! Prosze zdradź "jak to zrobiliście" i na jakim etapie te zmiany zostaly wdrożone. My nie zrobiliśmy zmian na etapie adaptacji projektu, bo nam to do glowy nie przyszlo....a jak podnosi się kalenicę, to przecież trzeba się ponownie starać o pozwolenie. Kurczaki, przeraża mnie to wszystko! Czy faktycznie podniesienie o ściankę kolankową tak duzo daje i pomiesczenia na poddaszu tak się zmieniają, że warto?
[/list]

jacek102
25-10-2006, 19:26
Aneta M2
Korzyści z podnieienia, a w zasadzie wprowadzenia, w Konkursowym ścianki kolankowej zależą od wysokości na jaką się zdecydujecie. My mamy na 4 pustaki porotherm, bez mziany kąta dachu. Co nam to dało? Pralnię na górze do której wchodzi sie z łazienki przy schodach. Nasza ma wymiary 150 na 287. Pokoje są większe wzdłuż, są prostokątne. My planujemu zrobić małe garderoby, aby poprawić proporcje. Pomijam względy estetyczne, bo to rzecz indywidualna. nas przekonało to, że w tym domu mamy mieszkac wygodnie my i dwoje na rzie małych dzieci.

AnetaM2
25-10-2006, 20:16
Aneta M2
Korzyści z podnieienia, a w zasadzie wprowadzenia, w Konkursowym ścianki kolankowej zależą od wysokości na jaką się zdecydujecie. My mamy na 4 pustaki porotherm, bez mziany kąta dachu. Co nam to dało? Pralnię na górze do której wchodzi sie z łazienki przy schodach. Nasza ma wymiary 150 na 287. Pokoje są większe wzdłuż, są prostokątne. My planujemu zrobić małe garderoby, aby poprawić proporcje. Pomijam względy estetyczne, bo to rzecz indywidualna. nas przekonało to, że w tym domu mamy mieszkac wygodnie my i dwoje na rzie małych dzieci.
A czy mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia swojego domku?

Seba z Gniezna
25-10-2006, 20:42
giagi gratulacje świetna chatka.
Gratualcje także dla mariooo.

Jakkolwiek będziemy budować większa wersję m02a konkursowy , to Wasza dyskusja jest dla nas bardzo przydatna.

Majanata
26-10-2006, 11:39
Cześc wszystkim

My również na wiosnę planujemy rozpocząć budowę konkursowego i w związku z tym mam pytano, czy ktoś w małopolce zbudowął już ten domek, bardzo chcielibyśmy zobaczyc go na żywo.

mam również prośbę o przesłanie kosztorysów oraz zdjęć na maila: [email protected]

pozdrawiam
MW
:P

Bard13
26-10-2006, 11:44
A który to był konkursowy?

Majanata
26-10-2006, 11:47
M02

Majanata
26-10-2006, 11:50
Witam forumowiczów
Równiez planujemy budowę konkursowego. czy ktoś w małopolce zbudowął już ten domek, bardzo chcielibyśmy zobaczyc go na żywo.

mam również prośbę o przesłanie kosztorysów oraz zdjęć na maila: [email protected]

pozdrawiam
MW

mariooo
26-10-2006, 14:01
Majanata: przejrzyj forum powinnas znalezc zdjęcia przynajmniej 3 domów, giagi, domek budowany nad morzem i moj.

Powodzenia

piotrass
26-10-2006, 14:41
Giagi dzięki za scana już mam wszystko obcykane :). Wiem gdzie jakie okno i co ważne za ile.

danielox
26-10-2006, 14:59
Majanata: jedna z zasad forum jest taka zeby go nie zaśmiecać, a setny post z prośbą o coś co jest ogólnie dostępne i to w tym samym wątku świadczy co najmniej o lenistwie.

Majanata
27-10-2006, 08:25
Majanata: jedna z zasad forum jest taka zeby go nie zaśmiecać, a setny post z prośbą o coś co jest ogólnie dostępne i to w tym samym wątku świadczy co najmniej o lenistwie.

I vice versa Ty również własnie zaśmieciłeś forum. I Nie koniecznie o lenistwie ten post świdczy, przeczytałam wszystkie posty ale Ty mojego chyba nie dokładnie. Głównie prosiłam o podanie kto zbudował konkursowego w małopolsce a poza tym nie wszystkie podane linki ze zdjęciami działają (widziałam tylko domek Giagi)

Tak więc jeśli ktoś bardziej cierpliwy i wyrozumiały forumowicza mi odpisze to będę wdzięczna

Karman
27-10-2006, 10:16
Witam serdecznie!

My też wybraliśmy M02. Mamy nadzieję wystartować na wiosnę 2007. Będziemy budować w okolicach Krakowa, gm. Wielka Wieś, miejscowość Bębło.

Pozdrowienia :)

Cieślaczki
27-10-2006, 13:07
Witam wszystkich. Nasz konkursowy jest na etapie ocieplania strychu i stawiania ścianek działowych na górze.Fajnie jest oglądać zaawansowane budowy.Mam pytanie do giagi.Ile zapłaciliście za dachówkę bez robocizny-oczywiście jeśli można spytać i jaka to dachówka.
poniżej kilka fotek nie wiem czy dadzą się odczytać, bo sama zakładałam album i to po raz pierwszy. Obecnie domek jest już bardziej zaawansowany. Zrobiliśmy też zmiany na strychu- najbardziej mi się podoba przesunięcie drzwi do łazienki w aneksie rodziców -będzie się do niej wchodzi.ło z sypialni a nie z korytarza.dzięki temu mozna zrobić większą szafę a i wejście z sypialni ma wiele zalet.
Pozdrawiam wszystkich

http://foto.onet.pl/0,22131785,1241036,8431118,user.html

ongonia
27-10-2006, 13:29
Cześć,
Witam wszystkich wielbicieli i sympatyków M02, do których oczywiście również się zaliczam. Projekt tego domu wypatrzył mój mąż. Przeglądając różne propozycje, nie mogłam się zdecydować, który jest tym wymarzonym i wrszcie strzał w dziesiątkę. Domek jest prosty, funkcjonalny, ale bardzo, bardzo urokliwy. Planujemy z mężem budowę tego domu, a póki co znaleźliśmy działkę, która odpowiada naszym oczekiwaniom. Chciałabym zobaczyć domek "na żywo" więc jesli ktoś z Was buduje M02 na terenie woj. łódzkiego, dajcie znać, chętnie przyjedziemy z mężem i obejrzymy realizacją projektu.
:lol:

MirkaM2
27-10-2006, 20:25
Cześć,
szukam kogoś kto wybrał ogrzewanie paliwem stałym, konkretnie peletami.
One zajmują mnóstwo miejsca, jak rozwiązać problem składowania.
Ja mam taką koncepcję:
na ślepej ścianie (garaż, kotłownia i gabinet) chcę dostawić skład, długi jak kotłownia i gabinet, a wzdłuż ściany garażu postawić wiatę - drugi samochód + drzewo do kominka, oczywiście skład będzie miał drzwi do ogrodu, do kotłowni i do wiaty, no i dwa okna plus otwory nawiewowe.

Wczoraj kupiliśmy działkę w Brzezinach/k Łodzi, na wiosnę zaczynamy budowę.
Pozdrawiam wszystkich - Mirka

nasz adres [email protected]

Jerzysio
28-10-2006, 17:44
Witaj :D
i raczej zajrzyj tutaj z tym pytaniem:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=934
pozdro
J

msci
29-10-2006, 20:39
ongonia my w przyszłym tygodniu zaczynam z ławami więc jeżeli chcesz to zapraszam późną wiosną to być może będzie można coś surowego obejrzeć.

giagi dołączam się do prośby dotyczącej szcegółów okien. Gdyby nie sprawiło kłopotu wysłanie tego na priv. Czymn będzie zasilana Twoja podłogówka? JA chciałbym zrobić z pompą ciepła także też byłbym wdzięczny za jakieś szczegóły w tej kwestii. Domek całkiem fajnie wyszedł
na zdjęciach i mam nadzieję, że w miarę możliwości będą pojawiały się nowe fotki.Pozdrawiam

Śliwka
30-10-2006, 13:01
Skończyliśmy prawie stan surowy. Dach odeskowany i opapowany, dekarz w grudniu.
Postaram się niebawem wrzucić zdjęcia.
Pozdrawiam

Edyta i Romek Sobeccy
31-10-2006, 20:30
witamy wszystkich sympatyków "naszego projektu". Konkursowy wpadł nam w oko dopiero po dwóch miesiącach poszukiwań i przemyśleń. Żałuję że dopiero teraz weszłam na forum i dowiedziałam sie tylu ciekawych rzeczy. jesteśmy po adaptacji projektu i niewiele juz możemy zmienić. wszyscy (no, może prawie wszyscy) powiększają salon, przez chwilę żałowałam, że myteż tego nie zrobiliśmy. Czy jest ktoś kto nie powiększał salonu i jest z tego zadowolony???

Nefer
31-10-2006, 21:43
witamy wszystkich sympatyków "naszego projektu". Konkursowy wpadł nam w oko dopiero po dwóch miesiącach poszukiwań i przemyśleń. Żałuję że dopiero teraz weszłam na forum i dowiedziałam sie tylu ciekawych rzeczy. jesteśmy po adaptacji projektu i niewiele juz możemy zmienić. wszyscy (no, może prawie wszyscy) powiększają salon, przez chwilę żałowałam, że myteż tego nie zrobiliśmy. Czy jest ktoś kto nie powiększał salonu i jest z tego zadowolony???
Witajcie :):)
Ja zaczynam na wiosnę i nie powiększam salonu bo nie ma potrzeby. Oparłam sie modzie? Jak zwykle kurde, kurde :):) :wink: ale za to namieszałam na poddaszu aż miło :)

large.dawe
01-11-2006, 10:26
Witam wszystkich i loguje sie jako fan m02 bo już taki projekt mam i startuje z nim na wiosne 2007. Czekam tylko na pozwolenie ale juz to formalnośc bo wiem ze dostane. Również i ja wybrałem ogrzewanie na paliwa stałe - ekogroszek i początkowo myślałem aby zrobić piwnice pod całym domem ale wybili mi to z głowy bo miało by być drożej min. 20.000zeta. Myśle o obniżeniu poziomu kotłowni i pod ziemią od zewnętrznej ściany wykopać i wymurować coś w stylu składzika z włazem ponad ziemią i oknem do kotłowni. Zastanawiam się tylko jak to zaizolować. Prośba do was o kosztorys stanu surowego otwartego na [email protected]. Buduje w woj. pomorskim. Jak szukałem majstra to jeden powiedział, że dom ten jest bardzo skomplikowany bo na szczytach w projekcie ma pod dachem wieńce i to w/g niego strasznie przedraża i za robote przemówił 42000zł :o zgupiał chyba bo znalazłem fachowca za 18 koła :lol: pozdrowienia dla wszystkich

ongonia
02-11-2006, 09:43
My z mężem rownie myślimy o zainstalowaniu w naszym przyszłym domu alternatywnego źródła energii cieplnej, póki co rozglądamy się w propozycjach, ale co jest ciekawe czytałam artykuł, iż wybierając takie ogrzewanie można uzyskać do 75% zwrotu kosztów poniesionych na jego zainstalowanie. Związane jest to oczywiście z proekologiczną polityką UE i prawdopodonie finansowane jest ze środków unijnych. Może ktoś z Was podpowie gdzie ewentualnie uzyskać konkretne informacje na ten temat, warto dowiedzieć się czegoś więcej przed podjęciem decyzji o doborze sposobu ogrzewania

MirkaM2
02-11-2006, 10:12
jedyne co udało nam się znaleźć jeśli chodzi o dofinansowanie to tani kredyt z BOŚ (od 1%), np. SolarShop ma z nimi umowę - http://www.solarshop.pl/65.html
interesowała nas wcześniej pompa ciepła, ale ona wymaga dużej działki w wersji z poziomym kolektorem (najlepiej gdy kolektor zajmuje 4 razy większą powierzchnię od powierzchni ogrzewanej i niestety nad wymiennikiem może rosnąć tylko trawa ), natomiast w wersji z kolektorem głębinowym trzeba mieć dodatkowe zezwolenia. Jeśli chodzi o koszty to np. z firmy EKONTECH dostaliśmy taką informację:
Do domu o pow. 140 m2 powinna wystarczyć pompa ciepła o mocy grzewczej 12 kW na cele c.o. i podgrzewania c.w.u.
Orientacyjny koszt kotłowni w wersji najtańszej (wyłacznie z ogrzewaniem
podłogowym) wynosi ok. 30 000 zł netto z kolektorem poziomym i ok.37000 zł netto z kolektorem pionowym.
Pozdrawiam
Mirka

canna
02-11-2006, 17:03
Ja też nie powiększam salonu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif i jestem z tego zadowolona http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif
poza tym jakoś nie spotkałam się na forum z nagminnym powiększaniem salonu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
chyba, że ktoś specjalnie takich wątków szuka http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

Edi i Romi
03-11-2006, 07:04
Witam wszystkich !!!
Konkursowy wybralismy po kilku tygodniach poszukiwań, bardzo nam sie podoba ,ale żałuję że dopiero teraz dołączam się do sympatyków tego projektu. Nasz projekt jest po adaptacji i niewiele juz możemy zmienić, a tyle się tu dowiedziałam ... Praktycznie wszyscy powiększaja salon - czy jest ktoś kto tego nie zrobił i jest zadowolony ?

Edi i Romi
03-11-2006, 07:06
giagi mam pytanie do Ciebie:ponieważ mieszkasz kilkanaście kilometrów od nas to czy moglibyśmy któregoś dnia wpaść do Ciebie pooglądać dom ?

Cieślaczki
03-11-2006, 07:39
Witam wszystkich !!!
Konkursowy wybralismy po kilku tygodniach poszukiwań, bardzo nam sie podoba ,ale żałuję że dopiero teraz dołączam się do sympatyków tego projektu. Nasz projekt jest po adaptacji i niewiele juz możemy zmienić, a tyle się tu dowiedziałam ... Praktycznie wszyscy powiększaja salon - czy jest ktoś kto tego nie zrobił i jest zadowolony ?


Cześć.
My nie powiekszaliśmy salonu.jego wielkość jest wystarczająca, tym bardziej,że postawie tam tylko sofę, jakąś komódkę i kominek.Jest dodatkowy pokój na dole, który mozna wykorzystać.Poza tym każdy dodatkowy metr to dodatkowe pieniądze, jesli kogoś na to stać to oczywiście można, ale my chcielismy mieć swój mały domek i konkursowy taki, jaki jest w zupełności wystarczy.Właśnie skończylismy ścianki działowe na strychu.Ponieważ przerobilismy klatkę schodową, powiekszyła nam sie trochę łazienka u dzieci a pokoiki są wystarczające.
Proponuję wam zrobić drzwi do łazienki rodziców z ich sypialni, bo korytarzyk jest dosyć wąski i drzwi w tym miejscu są po prosyu nie wygodne-trzeba by było zmniejszyć szafę.
Wcześniej jest kilka zdjęć, jak zrobię nowe to dodam na stronkę.

ongonia
03-11-2006, 09:41
jedyne co udało nam się znaleźć jeśli chodzi o dofinansowanie to tani kredyt z BOŚ (od 1%), np. SolarShop ma z nimi umowę - http://www.solarshop.pl/65.html
interesowała nas wcześniej pompa ciepła, ale ona wymaga dużej działki w wersji z poziomym kolektorem (najlepiej gdy kolektor zajmuje 4 razy większą powierzchnię od powierzchni ogrzewanej i niestety nad wymiennikiem może rosnąć tylko trawa ), natomiast w wersji z kolektorem głębinowym trzeba mieć dodatkowe zezwolenia. Jeśli chodzi o koszty to np. z firmy EKONTECH dostaliśmy taką informację:
Do domu o pow. 140 m2 powinna wystarczyć pompa ciepła o mocy grzewczej 12 kW na cele c.o. i podgrzewania c.w.u.
Orientacyjny koszt kotłowni w wersji najtańszej (wyłacznie z ogrzewaniem
podłogowym) wynosi ok. 30 000 zł netto z kolektorem poziomym i ok.37000 zł netto z kolektorem pionowym.
Pozdrawiam
Mirka

Dzięki za informację, jeśli sama się czegoś nowego dowiem, z pewnością podzielę się swoją wiedzą na forum

Edi i Romi
03-11-2006, 19:33
Bardzo Ci dziekuję za odpowiedź. My też mamy zamiar zmienić klatkę schodową a łazienki koło naszej sypilni nie będzie, bo ją całkiem likwidujemy. będzie garderoba i od strony korytarza "kącik komputerowy" ponieważ mamy tylko jeden i nie będę kupować drugiego. Niestety moje dzieci nie należą do zgodnych a ja nie mam zamiaru wysłuchiwać jak się kłócą o to, u którego w pokoju ma stać. Chyba dobry pomysł ?

PIOTR KRYSTYNA
04-11-2006, 07:24
Witam wszystkich budowniczych.Coraz więcej widzę fanatyków M02.I bardzo dobrze ,bo domek wychodzi superowy nawet jakby zebrać do kupy wszystkie przeróbki z tego forum.U nas od poniedziałku mają kłaść dachówkę.Wszystkiego dobrego wszystkim życzę i pędzę na budowę-popatrzeć choćby :D :D :D

miglo
04-11-2006, 22:12
Hej
Dawno mnie nie było. Postanowiłem sie nie odzywac do czasu uzyskania pozwolenia na budowę :). Długo to trwało ale mam już upragniony papierek i to prawomocny!

Zaczynam batalię z bankami, stąd moja prośba do wszystkich, którzy mają to za sobą, o pomoc w przygotowaniu kosztorysu, wyceny dla banku. Jak ustalaliście z bankiem liczbę transz itp...

możecie pisac na priv - [email protected]... z góry dzięki

Norman25
05-11-2006, 13:09
Ad 2. Z Muratora otrzymałem ślepy kosztorys plus obmiary w formie pliku .xls - może nie wszyscy go mają - mogę przesłać.
Obecnie oddałem projekt do wyceny - czekam na wyniki, mam nadzieję zebrać 3-4 kosztorysy przed wybraniem wykonawcy stanu surowego otwartego.
Pozdrawiam[/quote]

Witam serdecznie !

Czy mogłbyś podesłać wycenę e-mailem ? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Norman25 :D

Norman25
05-11-2006, 13:12
P.S. Mój mail: [email protected]

Z góry dziękuje za kosztorys Norman25 :D

msci
05-11-2006, 18:15
wczoraj zebraliśmy humus, jak tak dalej będzie pięknie padało to będę miał piękny staw zamiast fundamentów w tym roku :evil:

też szykuję się do rnegocjacji z bankami więc byłbym wdzięczy za podzielenie się Waszymi doświadczeniami i ewentualnie kosztorysami na priv

large.dawe
06-11-2006, 17:44
miglo
też jestem na etapie szukania banku a kosztorys robi mi szwagier który tym sie zajmuje zawodowo. Trwa to juz ponad tydzień ale jak bedzie gotowy to moge ci go przesłać i jest faachowo zrobiony. Nie wiem tylko kiedy skończy robić. POZDRAWIAM

KarolinaS
06-11-2006, 21:31
Witam,
My wałasnie poszukujemy analizujemy oferty banków, jeżeli bedziecie mieli kosztorys do banku ja równiez poprosze [email protected].
Z góry dziekuje

sasa
07-11-2006, 12:06
Może ktoś może mi podpowiedzić jakir są ceny robocizny w przypadku stanu surowego otwartego.
Chcemy ruszyc na wiosne z budową i obecnie zaczynamy rozgladać się za firma budowlaną.

variuss
07-11-2006, 12:41
Lista płac wykonawcow:
http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=54

art_32
07-11-2006, 14:55
Witam,
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja iz dołacze do Sznownej Grupy "konkursowców". Jestem na etapie zakupu działki no i wyboru projektu. Na 99% będzie to konkursowy. Jednak z obawy przed finansowymi możliwościami poszukuje w miare aktualnego kosztorysu wykonanego przez kosztorysanta.

Jesli byłby ktoś tak zyczliwy polecam sie pamieci ([email protected])

Dzieki
Art

miglo
07-11-2006, 17:48
large.dawe a może tak zrobimy zrzutkę dla szwagra, żeby go trochę zmotywować? :D

art_32
07-11-2006, 19:41
large.dawe a może tak zrobimy zrzutkę dla szwagra, żeby go trochę zmotywować? :D

Człowiek nie jest taki zeby nie zmotywowal :)
Jakies konkretne propozycje ?

Edi i Romi
08-11-2006, 11:24
large.dawe a może tak zrobimy zrzutkę dla szwagra, żeby go trochę zmotywować? :D
My tez poprosimy o taki kosztorys i tez jestesmy gotowi dorzucić się!!!!
Z góry dziekujemy !!!

msci
08-11-2006, 19:02
widzę, że szwagier kolegi będzie mógł liczyć na udanego mikołaja w tym roku :lol: , ale tak zupełnie serio to ja też bardzo chętnie pomogę szwagra zmotywować. Tyle tylko, że musiałbym mieć namiar na "puszkę" szwagra.

Pozdrawiam

jck
08-11-2006, 23:00
Witam,
Dzisiaj dotarłem do wątku M02 na forum i ...
Właśnie układają dachówkę Brass (grecka brąz) na moim dość mocno powiększonym M02 (salon o 2.70m i pokój od ogrodu o 0.90m) i garażu - razem 380m2 pokrycia. Zgroza. Garaż został wyeksmitowany do budynku gospodarczego a w jego miejscu powstało biuro i kotłownio-spiżarnia. W miejscu oryginalnej kotłowni mam saunę z wejściem od łazienki na parterze. Brak wiatrołapu, zmienione okna na poddaszu (po dwa zamiast trzech). Loggia nad pokojem dziennym powstała zanim, zobaczyłem projekt M02a. Okien w salonie nie zmniejszałem a jedynie proporcjonalnie rozmieściłem na elewacji po powiększeniu salonu. Strop Terriva; dwa kominy zamiast trzech. W budynku gospodarczym mam 2 garaże i miejsce na kotłownię gdybym zdecydował się na Eko-groszek lub coś podobnego. I tak dalej...

Nie zdecydowałem się na:
- ściankę kolankową - góra jest dla mnie wystarczająca;
- zmianę nachylenia połaci - było 40° i jest 40°;
- zmniejszenie okien - uwielbiam światło i chcę widzieć swój ogród;
- nie zrezygnowałem z małego okienka przy tarasie - bo nie;
- szczyty zrobię drewnianie - choćbym miał je co 3 lata malować;
gdyż wszystko to wpływa to na charakter i urodę domu - a przecież również dla tego wybrałem ten projekt.
Pytania - chętnie odpowiem (jak znajdę czas).
Zdjęcia - może gdzieś wrzucę (jak znajdę czas).

Pozdrawiam wszystkich którzy zdecydowali się na M02, chociaż dzisiaj już wiem, że nie jest to dom tani w budowie. Ale za to odpowiada mi w 100%.

KASIarek
09-11-2006, 18:45
Witajcie,

jesteśmy wprawdzie dopiero na etapie poszukiwania działki, jednak jednym z kryteriów wyboru jest możliwość posadowienia na niej M02a.
Ogromnie cieszymy się z możliwości korzystania w przyszłości z Waszych doświadczeń. Czytamy ten wątek od jakiegoś czasu i bardzo kibicujemy tym z Was, którzy już budują, jak i tym będącym jeszcze "w papierach". Mamy nadzieję szybko do Was dołączyć.

Pozdrawiamy

Kasia&Arek

AnetaM2
09-11-2006, 21:09
Witam ponownie,
Mam kilka pytań do osób, które już zakończyły stan surowy otwarty.
Jakie są orientacyjne koszty doprowadzenia M02 do takiego stanu?
Czy dokonywał ktoś z Was zmiany w więźbie dachowej, chodzi mi np. o zamianę masywnej krokwi 10x20mm na krokiew 18x7. Oczywiście więźba pod dachówkę?
Czy w przypadku zamiany stropu terriva na strop żelbetowy i po podniesieniu ścianki kolankowej o 40 cm w stropie trzeba zrobić wieniec?
Pozdrawiam

halszka.ka
09-11-2006, 22:31
AnetaM2 - odpowiem na część Twoich pytań.
Jeśli chodzi o koszty to nie chcę nikogo przestraszyć, dokonaliśmy kilku zmian , raczej podnoszących koszty, np ściana trójwarstwowa, więźba - modrzew,
dach - deskowanie i papa, dachówka Creaton - śliczny, ale drogi :roll: .

Ale krokwie spokojnie mogą być 8x18, pan z tartaku sugerował nawet 8x16, ale kierbud się nie zgodził.
Strop mamy Teriwa, ściankę kolankową podnosimy o ok. 50cm, i wieńca robić nie trzeba.

Pozdrawiam.

AnetaM2
10-11-2006, 10:12
Dziękuję za odpowiedź.Jestem na etapie zalewania stropu, podnoszę ścianę kolankową o jeden pustak i wieniec (czyli jakieś 40cm). Do więźby chcę dodać stolce i jętki, chcę również zmienić kąt nachylenia dachu w taki sposób aby krawędź dachu pozostała na wysokości górnej lini okien. Wszystkie papiery oczywiście leżą ponownie u pani architekt.
Mam więc pytanko do Szydas'a i Giagi.
Szydas - czy można się dowiedzieć o ile stopni zostało zmienione nachylenie dachu, oraz w jaki sposób zostały podparte stolce? Na zdjęciach widzę, że opierają się one o jętki ale mogłem coś przeoczyć.
Giagi- o ile stopni został zmzieniony kąt dachu? Na Twoich zdjęciach dach wygląda rewelacyjnie.

large.dawe
10-11-2006, 15:55
Widzę, że zainteresował Was temat kosztorysu, jeśli chodzi o motywację szwagra to już ją wypiliśmy i za 2 tygodnie bedzie gotowy tylko gościa z uprawnieniami bedzie trzeba załatwić pozdro.

mariooo
11-11-2006, 09:47
tak czytam te wasze posty odnosnie kosztorysu i zastanawiam sie co za problem oszacowac wstepne koszty??

ja podzwonilem po kilku hurtowniach zebralem srednie ceny materiałow, przeliczylem ile ich bede potrzebowal, dodalem 10% zapasu, wpisalem w gotowy arkusz do kredytu hipotecznego z mBanku i wyszlo mi tyle ile chcialem:). oczywiscie wczesniej mialem uzgodnione koszty robocizny za stan surowy otwarty (wykonczeniowka + instalacje w duzej mierze samemu wiec tylko koszty materiałow) oraz kilka wstepnych informacji od osob budujacych domy. bank w kilku punktach mial watpliwosci - np za tanie wykonczenie podlog na dole ale po wyjasnieniach, ze jest to cena samego materialu bo sam bede ukladal panele, okazalo sie ze nie maja juz problemow. nie da sie dokladnie wszytskiego oszacowac.

jak narazie jestem nieco ponizej z kosztami - bo udalo mi sie kupic materialy po atrakcyjnych cenach, wynegocjowac rabaty i pozbijac ceny wykonawcow - np. za nieterminowosc. np okazalo sie ze jeden z moich nowych sasiadow sprzedaje okna i jego wycena byla o 3000 nizsza od najtanszej jaka udalo mi sie znalezc!!!, dachowke kupowalem w sierpniu i to 70km od mojej budowy, a bede zakladal ja w grudniu. wazne jest to ze dzieki temu zostalo mi 3000 na to ze np nie doszacowalem kosztow robocizny za dach (bo mial mi go robic ciesla z rodziny, ale nie wypalilo).

ja postawilem przed soba zadanie aby wprowadzic sie do tego domu za 220tys. oczywiscie bez wykanczania gory (tylko scianki instalacje i tynki, ale bez wykonczonej lazienki, poglog, szaf......). w kiblu tez moze wisiec zarowka a lampke za 150 zlotych kupie jak bede jej potrzebowal, bo moze sie okazac ze te 150pln zabraknie mi do kilku rurek od gazu. podobnie z obudowa kominka - kominek ma grzac a obuduje go sobie jak bede mial pieniadze - bo moze sie okazac ze troche zabraknie.

jezeli w trakcie budowy okarze sie, ze zabraknie mi kasy to np. drzwi wewnetrzne kupie 2-3 miesiace pozniej, kupie tansze lampy, kuchenka nie bedzie do zabudowy tylko zwykla......

mysle ze i tak biezaca kontrola kosztow pozwala uniknac bledow i pomylek i warto zastanawiac sie czy rzeczywiscie potrzebuje az tak drogiej dachowki?? czy troche tansza tez mi wystarczy. moja zona chciala miec koniecznie dom oblozony kamieniem, ale okazalo sie ze jest to za drogie, wiec rekompensujac sobie to wewnatrz pojawi sie troche cegly rozbiorkowej. tak samo z plotem - chcielismy miec fajny plot w stylu prowansalskim, ale stanelo na tym, ze 70% dzialki bedzie ogrodzone siatka, a tylko front i kawalek boku ogrodzimy plotem z klinkieru.

zycze powodzenia i stalowych nerwoe tym ktorzy dopiero rozpoczynaja. budowanie to fajna zabawa :)

emenemsy
11-11-2006, 21:25
Witam ,czy ktos buduje lub zbudował Konkursowy M02 z muratora? My z budową chcemy ruszyć wiosna ......pozdrowionka :D

Agnetka
12-11-2006, 16:27
Witam,
Dzisiaj dotarłem do wątku M02 na forum i ...
Właśnie układają dachówkę Brass (grecka brąz) na moim dość mocno powiększonym M02 (salon o 2.70m i pokój od ogrodu o 0.90m) i garażu - razem 380m2 pokrycia. Zgroza. Garaż został wyeksmitowany do budynku gospodarczego a w jego miejscu powstało biuro i kotłownio-spiżarnia. W miejscu oryginalnej kotłowni mam saunę z wejściem od łazienki na parterze. Brak wiatrołapu, zmienione okna na poddaszu (po dwa zamiast trzech). Loggia nad pokojem dziennym powstała zanim, zobaczyłem projekt M02a. Okien w salonie nie zmniejszałem a jedynie proporcjonalnie rozmieściłem na elewacji po powiększeniu salonu. Strop Terriva; dwa kominy zamiast trzech. W budynku gospodarczym mam 2 garaże i miejsce na kotłownię gdybym zdecydował się na Eko-groszek lub coś podobnego. I tak dalej...

Nie zdecydowałem się na:
- ściankę kolankową - góra jest dla mnie wystarczająca;
- zmianę nachylenia połaci - było 40° i jest 40°;
- zmniejszenie okien - uwielbiam światło i chcę widzieć swój ogród;
- nie zrezygnowałem z małego okienka przy tarasie - bo nie;
- szczyty zrobię drewnianie - choćbym miał je co 3 lata malować;
gdyż wszystko to wpływa to na charakter i urodę domu - a przecież również dla tego wybrałem ten projekt.
Pytania - chętnie odpowiem (jak znajdę czas).
Zdjęcia - może gdzieś wrzucę (jak znajdę czas).

Pozdrawiam wszystkich którzy zdecydowali się na M02, chociaż dzisiaj już wiem, że nie jest to dom tani w budowie. Ale za to odpowiada mi w 100%.


Część, podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałeś odnośnie:
- ścianki kolankowej (widząc zdjęcia domów i jeden "na żywo" uważam, że dom stracił proporcje)
- zmiana kąta nachylenia dachu - też bym tego nie zmieniała
- zmniejszenie okien - również lubię światło i skoro projektant wymyślił takie okna to miał w tym pewien cel i również uważam, że po zmniejszeniu dom traci swój niepowtarzalny charakter
i deski u mnie też będą

pozdrawiam
:D

martamola
13-11-2006, 19:00
JAK TU GWARNO MY JESTEŒMY NA ETAPIE DACHU ALE W PORÓWNANIU DO WSZYSTKICH BUDUJEMY SAMI NO I DUŻO OSZCZĘDNIEJ TZN NIE DACHÓWKA :oops: TYLKO BLACHA BOIMY SIĘ KREDYTU NARAZIE BUDUJEMY Z TEGO CO MAMY [/b]

MirkaM2
13-11-2006, 19:36
martamola, my też wybraliśmy blachy na dachy,
przy okazji ile udało Ci się zaoszczędzić w ten sposób ? My zaczynamy budowę dopiero na wiosnę.
Mirka

jck
13-11-2006, 20:37
Witajcie,
Mój M02 jeszcze bez dachówki. Trochę stare to zdjęcie ale takie tylko teraz mam.

http://free.of.pl/e/espace/m02.jpg

Jak się cieśla spręży to za tydzień będzie z dachówką i też pokażę.
Oby zdążyć przed zimą.
Pozdrawiam
JCK

MirkaM2
13-11-2006, 20:47
JCK, fajny domek. Szczególnie podoba mi się loggia.
Jaka jest jej głębokość? Aha, gdzie można obejrzeć twój dom?
Mirka

jck
13-11-2006, 21:20
tak czytam te wasze posty odnosnie kosztorysu i zastanawiam sie co za problem oszacowac wstepne koszty??

ja podzwonilem po kilku hurtowniach zebralem srednie ceny materiałow, przeliczylem ile ich bede potrzebowal, dodalem 10% zapasu, wpisalem w gotowy arkusz do kredytu hipotecznego z mBanku i wyszlo mi tyle ile chcialem:)....

W zasadzie zgadzam się z tobą ale...
Też zrobiłem kosztorys i dodałem 30% i co? Brakło!
- przygotowane zostały wykopy pod fundamenty - na dom i garaż wyszło 32m3 betonu - o mało nie spadłem z krzesła, liczyłem 5m3 mniej;
- zalewanie trwało 2 godz. dłużej i za pompę zapłaciłem więcej;
- stal zdrożała w stosunku do roku ubiegłego;
- bloczki betonowe zdrożały o 20% w stosunku od momentu robienia kosztorysu; nie mówiąc o drewnie na więźbę.
- styropian na ocieplenie fundamentów Hydromax - liczyłem wcześniej zwykły FS20 (nie wiedziałem, że powinien być inny);
- kleju do bloczków Silikatowych wyszło 2 razy więcej niż zaleca instrukcja na opakowaniu (liczyłem nawet puste worki czy nie zniknął gdzieś klej);
- postanowiłem zrobić małą piwnicę pod kotłownią 2x3m już po wykonaniu fundamentów (nie wiedziałem że żona zmieni zdanie ;-)
- ukradli mi cement z budowy;
I tak dalej...
Tu 200,- tam 1500,- więcej i tak powstaje kwota.
Nie chcę powiedzieć, że mariooo nie ma racji - chyba dla mnie życie nie jest tak łaskawe. A może to ten zwariowany rok? Czy jestem jedyny?
Pozdrawiam
JCK

miglo
14-11-2006, 15:08
jck gratuluje postepow.
A gdzie budujesz??

petrosz
14-11-2006, 16:05
tak, jak ja. Duzo zmian do projektu?

z czego budujesz?

mariooo
14-11-2006, 16:13
JCK - twoja wypowiedz jest jak najbardziej trafna i to ze zawsze zabraknie kasy to pewnik,ale w kosztorysie zakladasz to ile tej kasy bedzie potrzeba. nie jestes w stanie przewidziec kradziezy materiałów z budowy, ale natomiast mozesz przewidziec fakt, ze ceny np. potorhermu czy stali beda rosły. startujac wiosna mozna kupic materialy po cenach ziowych bo na 100% ceny wiosna beda inne i wtedy zmienia sie tez kosztorys. w kosztorysie nie zakladasz rowniez, ze bedziesz wprowadzal zmiany - bo to kosztuje i to bardzo duzo.

budowa domu to jak biznes plan. i albo sie go trzymasz i nie ulegasz pokusom a wtedy sa spore szanse ze sie uda, albo liczysz sie z tym ze moze ci zabraknac (np. w kosztorysie planujesz okna plastikowe a pozniej robisz drewniane).

moja wypowiedzia mialem na celu pokazanie ze kosztorys to nic strasznego i majac excela, telefon i dostep do ksiazki tel lub internetu jest sie go w stanie zrobic samemu. i nie ma co sie ogladac na "znajomych" tylko wejsc w to samemu, bo to my a nie znajomi ponosimy koszty, a im lepiej jestesmy poinformowany tym wiecej mozemy zyskac :)

btw ta logiia calkiem fajnie wyglada. no i masz juz wiezbe a ja ciagle czekam :(

jck
14-11-2006, 22:23
Witam,
W sprawie pytań, które pojawiły się na forum to odpowiadam:
[MirkaM2] - loggia będzie miała 135cm głębokości
[MirkaM2, miglo] - buduję w Koninie i już jeden z forumowiczów wpadł na moją budowę obejrzeć dom.
pozdrawiam
jck

AnetaM2
15-11-2006, 13:25
Witam,
Mam pytanie do Wszystkich
jakim środkiem i w jaki sposób impregnować drewno na więźbę?
Preparatów jest cała masa, nie wiadomo na który się zdecydować.
Pozdrawiam

politadek
15-11-2006, 23:18
Witam wszystkich,

Zapisuję się do klubu M02. Wreszcie po długich wahaniach podjęliśmy, wraz z moją najlepszą żoną, decyzję - budujemy M02. Chcemy zacząć budowę na wiosnę 2007 r. Budujemy w lubuskim. W projekcie chcemy wprowadzić kilka zmian:
- zwiększyć szerokość salonu o 90 lub 120 cm
- obniżyć pomieszczenie gospodarcze nr 7
- zlikwidować przejście z garażu do domu przez pomieszczenie nr 8
- w pomieszczeniu nr 8 obniżyć podłogę i urządzić spiżarnię
- ganek i wiatrołap ma być podoby do ganku w M02a
- wybudować ścianę kolankową.
Ściany z silki. Ocieplenie zewnętrze z wełny mineralnej.
W tym tygodniu chcę zamówić projekt. Mam nadzieję, że do wiosny uda mi się pozałatwiać wszystkie formalności.

Z pozdrowieniami
politadek

PIOTR KRYSTYNA
16-11-2006, 09:14
Witam,
Mam pytanie do Wszystkich
jakim środkiem i w jaki sposób impregnować drewno na więźbę?
Preparatów jest cała masa, nie wiadomo na który się zdecydować.
Pozdrawiam
U nas FOBOS malowane trzy razy

emenemsy
16-11-2006, 09:22
Witaj Petrosz, Z czego -jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła.A zmian w projekcie chcemy kilka
-w miejscu pokoju na dole kuchnia -zalezy nam na duzym salonie
-przebudowa pomieszczenia gospodarczego na pralnie z dostępem od korytarza ,w tym miejscu uda sie zamontowac szyb na brudna bielizne z górnej łazienki.
-co do gory to chcemy zrezygnowac z łazienki przy duzej sypialni na rzecz garderoby
-w miejscu przejscia (w projekcie jest to miejsce nazwane garderoba )do sypialni -miejsce do pracy
-no i zmiana w dachu -podnosimy aby scianka kolankowa miała przynajmiej ( jeszcze co szczegółow nie zapadla decyzja )50-60 cm
pozwoli nam to wykorzystac pustke za katka schodowa i zrobic schody ze spocznikiem.
-opuscimy tez podłogę w pomieszczeniu gospodarczym na 3-4 stopnie aby je w pełni wykorzystać
Na dzień dzisiejszy to chyba tyle moze jeszcze cos nam przyjdzie do glowy.Gdzie powstanie Twój dom i na jakim etapie jesteś? Pozdrawiam

Karli1
16-11-2006, 10:08
Witam Wszystkich sympatyków M02
Z budową chciałym ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Budować bedę pod Błoniem koło Warszawy, a więc jeżeli ktoś też jest z tego rejonu chętnie nawiążę bliższy kontakt celem wymiany spostrzeżeń.
Też zastaniawiam się z żoną bardzo poważnie nad tym projektem. Cały czas chodzi mi po glowie problem zbyt małego salonu i dość sporej powierzchni korytarzy w tym projekcie. Po przeprowadzonych rozmowach ze znajomymi, salon powienien mieć około 30mkw. Dlatego zastaniawiam się czy w miejscu garażu nie zrobić kuchni i jadalni, w ten sposób powstanie duży salon. Garaż planuję budować jako osobny budynek.
Jaki macie pomysł na powiększenie tego salonu. Samo wydłużenie go mnie nie zadawala, chciałbym żeby był i szerszy a nie tylko dłuższy.

Dodam, że bardzo podoba nam się rozplanowanie góry w tym projekcie, zapewnia każdemu z domowników spokój.

Pozdrawiam Wszystkich i życzę samych sukcesów w inwestycjach.

Edi i Romi
16-11-2006, 17:58
Witam wszystkich i prosze o pomoc!!! Jest nam bardzo, bardzo potrzebny kosztorys dla banku - na wczoraj, dlatego jeśli ktoś może to prosze o przesłanie takiego kosztorysu na priva [email protected].
Z góry dziekuję !!!

Edi i Romi
16-11-2006, 18:05
Chcielismy się jeszcze pochwalić i ogłosić wszem i wobec, że fundamenty "się robią", w sobote murujemy bloczki !!! Cudowne uczucie, wreszcie coś sie ruszyło (urzędnicy zostali pokonani !!!) :lol:

Byliśmy w domku giagiego. Bardzo Ci giagi dziekujemy za mozliwość pospacerowania po "naszym" domku i za wszystkie cenne rady. Utwierdziliśmy sie w przekonaniu, że nasz wybór projektu był słuszny.

Pozdrawiamy wszystkich !!!

piotrass
17-11-2006, 11:59
Przyłączam sie do innych forumowiczów i również baaaardzo proszę o kosztorys budowy konkursowego. Z góry dziękuje :). Mój adres [email protected]

AnetaM2
20-11-2006, 12:57
Witanko,
nasze zmagania ze ścianką kolankową dobiegly końca...szkoda , że tylko w formie papierkowej, ale już coś jest.
Początkowo chcieliśmy podnieśc dach o okolo 50 cm, ale po wyrysowaniu tego przez Panią architekt, okazalo sie, że owszem, pomieszczenia stają się "potężne", ale za to dach tez ogromny (zależy nam na utrzymaniu lini koniec dachu - okna parteru) no i duży okap.....wszystko wyglądalo nie najlepiej - taki maly domek z dużym, "czapkowatym" dachem. Stanęlo na tym, że podnosimy dach o jeden pustak, przez co pomieszczenia stają sie znacznie bardziej przestronne niż te zaprojektowane w oryginale. Takie rozwiązanie pociągnęlo za sobą konieczność wyostrzenia dachu, i zwiekszenia okapu, ale po wyrysowaniu nie wyglada to najgorzej, a nawet calkiem fajnie:)
W tym miejscu należą się duże podziękowania dla Szydas'a który zwrócil naszą uwagę na pewnie kwestie w tej sprawie.

wojbu
20-11-2006, 13:03
Dla zainteresowanych, to jest kosztorys do banku na kredyt 320 000, ale kredytu jeszcze nie dostałem jestem w trakcie :D


1. Przygotowanie terenu 2 000
2. Uzbrojenie terenu 10 000
3. Wykopy, roboty ziemne 6 000
4. Fundamenty 25 000
5. Ściany piwnic -
6. Strop nad piwnicami, schody piwnic -
7. Izolacja pozioma i pionowa 7 000
Razem stan zerowy (suma 1- 7) 50 000
8. Ściany zewnętrzne (parteru, piętra poddasza) 27 000
9. Ściany wewnętrzne konstrukcyjne i działowe 8 000
10. Stropy, schody, podesty 35 000
11. Konstrukcja dachu 10 000
12. Pokrycie dachu 12 000
13. Izolacja przeciwwilgociowa i termiczna 8 000
14. Stolarka okienna, drzwi zewnętrzne 23 000
15. Drzwi wewnętrzne 5 000
Razem stan surowy (suma 8 - 15) 128 000
16. Tynki wewnętrzne 9 000
17. Posadzki, wylewki 10 000
18. Podłogi 14 000
19. Roboty malarskie 4 000
20. Biały montaż 10 000
21. Inne roboty wykończeniowe wewnętrzne (podać rodzaj) -
Razem wykończenie wewnętrzne (suma 16 -21) 47 000
22. Tynki i inne roboty elewacyjne 27 000
23. Roboty wykończeniowe zewnętrzne 7 000
24. Porządkowanie terenu, mała architektura 1 000
25. Inne prace (podać rodzaj prac) -
Razem wykończenie zewnętrzne ( suma 22-25) 34 000
26. Instalacja c.o. , kominek 30 000
27. Instalacja elektryczna i teletechniczna 10 000
28. Instalacja wodno-kanalizacyjna 10 000
29. Instalacja gazowa 10 000
Razem instalacje (suma 26 - 29) 60 000
RAZEM KOSZTY PRAC BUDOWLANYCH 320 000

AnetaM2
20-11-2006, 13:04
No i dla GIAGI (jak moglam zapomniec :oops: ) wielkie dzięki za ta linię koniec dachu i górna krawędź okien! i za pozostale info!


A tak poza tym o strop już od tygodnia "lejemy" i nie możemy wylac:(
Okazalo się że cale zbrojenie zchrzanione....fachowcy! :evil:

AnetaM2
20-11-2006, 13:10
fajnie wojbu, że podzielileś się z nami kosztorysem, też się staramy o dofinansowanie naszej budowy...kasa po prostu ucieka między palcami :-?

politadek
20-11-2006, 22:15
Wojbu - dzięki za kosztorys.
W piątek zamówiliśmy projekt. Zastanawiam się, czy rzeczywiście dotrze do nas w ciągu 48 godzin. Mam cichą nadzieję, że dotrze do nas w środę. Nie mogę się doczekać. Czy projekty "Murator" wysyła pocztą, czy firmą kurierską?

Edi i Romi
21-11-2006, 06:59
Do nas projekt dostarczyli kurierem.
Wojbu dzięki za kosztorys - w tym tygodniu zaczynamy zmagania z bankiem.
Pozdrawiam wszystkich :lol:

mariooo
21-11-2006, 17:56
Jakie tynki i dlaczego robiliscie w swoich konkursowych. Ile wyszlo m2 tynku - czas zalatwiac ekipe na wiosne:)))

szydas
23-11-2006, 21:54
Dziękuję za odpowiedź.Jestem na etapie zalewania stropu, podnoszę ścianę kolankową o jeden pustak i wieniec (czyli jakieś 40cm). Do więźby chcę dodać stolce i jętki, chcę również zmienić kąt nachylenia dachu w taki sposób aby krawędź dachu pozostała na wysokości górnej lini okien. Wszystkie papiery oczywiście leżą ponownie u pani architekt.
Mam więc pytanko do Szydas'a i Giagi.
Szydas - czy można się dowiedzieć o ile stopni zostało zmienione nachylenie dachu, oraz w jaki sposób zostały podparte stolce? Na zdjęciach widzę, że opierają się one o jętki ale mogłem coś przeoczyć.
Giagi- o ile stopni został zmzieniony kąt dachu? Na Twoich zdjęciach dach wygląda rewelacyjnie.
dach zamiast 40 ma 45 stopni, ale ze względu na plan zagospodarowania i warunki zabudowy oficjalnie wciąż 40 :wink: stolce faktycznie podparte na jętkach

szydas
23-11-2006, 22:10
Do nas projekt dostarczyli kurierem.
Wojbu dzięki za kosztorys - w tym tygodniu zaczynamy zmagania z bankiem.
Pozdrawiam wszystkich :lol:
kosztorys wojbu jest dokładny i fajny, tylko.... nie do końca chyba aktualny z powodu wzrastających cen. my za 310 tys. prawdopodobnie dotrzemy do etapu skończonych instalacji i tynków z podłogami. możemy zapomnieć na razie o wyposażeniu i wykończeniu wnętrz, nie mówiąc o zagospodarowaniu i ogrodzeniu działki. trzeba będzie znowu wmówić bankowcom, że wcale nie potrzebujemy dodatkowych 50-70 tys., że to tylko taki kaprys :wink: :-? w chwili obecnej liczyłbym 400-450 tys. na budowę pod klucz, biorąc pod uwagę to co się dzieje z cenami. no chyba że wybierze się tańsze technologie, ale kto buduje dla siebie, na lata na to nie pójdzie przecież...

szydas
23-11-2006, 22:12
Witanko,
nasze zmagania ze ścianką kolankową dobiegly końca...szkoda , że tylko w formie papierkowej, ale już coś jest.
Początkowo chcieliśmy podnieśc dach o okolo 50 cm, ale po wyrysowaniu tego przez Panią architekt, okazalo sie, że owszem, pomieszczenia stają się "potężne", ale za to dach tez ogromny (zależy nam na utrzymaniu lini koniec dachu - okna parteru) no i duży okap.....wszystko wyglądalo nie najlepiej - taki maly domek z dużym, "czapkowatym" dachem. Stanęlo na tym, że podnosimy dach o jeden pustak, przez co pomieszczenia stają sie znacznie bardziej przestronne niż te zaprojektowane w oryginale. Takie rozwiązanie pociągnęlo za sobą konieczność wyostrzenia dachu, i zwiekszenia okapu, ale po wyrysowaniu nie wyglada to najgorzej, a nawet calkiem fajnie:)
W tym miejscu należą się duże podziękowania dla Szydas'a który zwrócil naszą uwagę na pewnie kwestie w tej sprawie.
polecam się na przyszłość :D :D :D

KarolinaS
24-11-2006, 21:43
Przerazily mnie wasze kosztorysy ;o( 300-400 tys.??

szydas
24-11-2006, 22:14
Przerazily mnie wasze kosztorysy ;o( 300-400 tys.??
wiele zależy od regionu kraju, bo wiem, że ceny mogą się różnić do 30%, a na robociznę nawet do 50%. w szczecinie poniżej 400 tys. w tej chwili nie ma co startować.
i nie sugeruj się "kosztorysem" z muratora - wielu elementów nie obejmuje i jest w cenach netto.

KarolinaS
24-11-2006, 22:24
My jeszcze na etapie poszukiwania banku i odpwiedniego kredytu;-)czekamy na pozwolenie ale jak to u nas bywa wszystko sie przedłuża.

szydas
24-11-2006, 22:31
My jeszcze na etapie poszukiwania banku i odpwiedniego kredytu;-)czekamy na pozwolenie ale jak to u nas bywa wszystko sie przedłuża.
to lepiej postarajcie się o wyższy kredyt - jak wyjdzie wam budowa taniej to zawsze łatwiej zrezygnować z ostatniej transzy niż starać się o nową, jeżeli pieniędzy zabraknie. my wzięliśmy w zasadzie na styk.... i nie przewidzieliśmy takich podwyżek cen. teraz mamy zagwozdkę :(

AnetaM2
25-11-2006, 11:38
MAMY STROP! :D ALE FAJNIE! :D

a w sprawie kosztorysów....faktycznie, w rzeczywistości wszystko wychodzi drożej niż się wcześniej przewidywalo :-? [/list]

martamola
25-11-2006, 15:58
jestem w szoku z cenami my budujemy koło szczecina wyszedł ok 75tys z dachem stropem drewnianym oczywiœcie robocizna nasza jedynie do dachu wzieliœmy fachowców
bez okien
wykonczenie wiemy iż jest najdroższe ale 350 400 tys to chyba z lepszym wyposarzeniem
my robimy według naszym możliwoœci

mariooo
25-11-2006, 17:12
moim zdaniem tez sa lekko ... przesadzone, ale zalezy co kto lubi - jeden polozy parkiet innemu wystarcza panele, podobnie sprawa ma sie z plytkami..... kuchnia.... okna (ja wybieram plastikowe koloryzowane ale w standardowych wymiarach a przeciez mozna miec drewniane tylko ze przy ilosci okien w naszych konkursowych .... troche by to kosztowalo)....itd itp

ja na stan surowy bez dachu wydalem 65tys - z robocizna i materialami,
sadze ze dach bedzie mnie kostowal ok 35 tys (robocizna 8k + dachowka ceramiczna, okna i rynny 20k + wieżba impregnowana cisnieniowo 6k +1 tys na gwozdzie i utluczone dachowki :) )

halszka.ka
27-11-2006, 15:58
No właśnie, a ja jestem w szoku jak czytam że inni potrafią postawić stan surowy poniżej 100 tys, my tyle wydaliśmy za stan bez dachu :-? .
I też staramy się oszczędzać, targować, negocjować ceny.

Ale faktem jest, że nic własnymi rączkami :oops: .

mariooo, a te kwoty wcale nie są przesadzone, i na razie żadnych bajerów nie ma , i nie wiadomo czy na jakieś wystarczy :-? .

Pozdrawiam wszystkich :lol: !

msci
27-11-2006, 18:51
Ja do tej pory "pozbyłem się" 25.000 i mam dopiero stan zero. Też przewiduję zamknięcie inwestycji w kwocie około 350.

Cieślaczki
28-11-2006, 09:40
My zamknęlismy sie na stan obecny w 130 tys.zł. Dom przykryty dachem, dwie papy, w środku wszędzie ścianki działowe, wylane podłogi, zrobione ocieplenie za ścianką kolankową podłogi i dachu i częściowo dachu w jednym pokoju. Stawiała nam firma, ale ocieplenie robilismy sami. Na tym etapie nie bylismy w stanie sami nic robić bo nie znamy się na murowaniu, czy stawianiu dachu.Natomiast dalsze prace, poza centralnym i prądem robić będziemy sami. Poza tym od momentu rozpoczęcia budowy czyli końcówki sierpnia ceny poszły strasznie w górę,Nie wiem jak w innych regionach ale tu w Braniewie były nawet problemy z kupnek żwiru, ponieważ robią autostradę berlinkkę a poza tym jego cena to obecnie ponad 400 zł. za wywrotkę, nie wiem ile sie tam mieści, bo to mąż się tym zajmuje. Poza tym dużo nas kosztowały fundamenty, ponieważ budujemy na wzniesieniu i musieliśmy dom z jednej strony wyciągnąć o osiem bloczków żeby wyrównać go do poziomu. Mam nadzieję, że teraz będzie taniej, :roll:

piotrass
28-11-2006, 12:05
Może mi ktoś powiedzieć ile potrzeba bloczków betonowych 38x24x12 na fundamenty. Czy ilość 70,52 m2 jaka jest podana na stronie muratora jest prawidłowa, wychodziło ok. 1545 szt. To samo pytanie odnośnie betonu komórkowego 24x24x590, podane 130 m2, wychodzi ok 915 szt. oraz 12x24x590 na ściany wewnętrzne podane 170m2. Interesują mnie te 3 rodzaje, nie mam jeszcze projektu bo moja pani projektant ciągle zwleka a chciałbym kupić materiały jeszcze przed końcem roku.

szydas
28-11-2006, 15:48
No właśnie, a ja jestem w szoku jak czytam że inni potrafią postawić stan surowy poniżej 100 tys, my tyle wydaliśmy za stan bez dachu :-? .
I też staramy się oszczędzać, targować, negocjować ceny.

Ale faktem jest, że nic własnymi rączkami :oops: .

mariooo, a te kwoty wcale nie są przesadzone, i na razie żadnych bajerów nie ma , i nie wiadomo czy na jakieś wystarczy :-? .

Pozdrawiam wszystkich :lol: !
no właśnie, nie każdy ma możliwość budować systemem gospodarczym. bez problemu większość prac mógłbym zrobić sam, tylko kiedy? popołudniami po pracy? latem to jeszcze ujdzie, ale jesienią jak wychodzę z pracy to już jest ciemno. urlop wziąć? a pieniądze kto będzie zarabiał? żona raczej mi nie pomoże, tym bardziej, że opiekuje się dzieckiem. jeśli ma się w rodzinie kogoś, kto za darmo przyjdzie i pomoże to fajnie, ale jak nie to..... pozostaje firma budowlana. jeśli chodzi o wykończenie to nie przewidujemy żadnych luksusów, ale materiały chcemy porządnej jakości, żeby za 5 lat nie zmieniać podłóg, okien itp. okna bierzemy drewniane, i wcale nie wyszło dużo drożej niż plastikowe. wszystko co kupujemy ma wynegocjowane upusty. ale 300 tysięcy wystarczy nam tylko do etapu wykończenia.

szydas
28-11-2006, 15:58
No właśnie, a ja jestem w szoku jak czytam że inni potrafią postawić stan surowy poniżej 100 tys, my tyle wydaliśmy za stan bez dachu :-? .
I też staramy się oszczędzać, targować, negocjować ceny.

Ale faktem jest, że nic własnymi rączkami :oops: .

mariooo, a te kwoty wcale nie są przesadzone, i na razie żadnych bajerów nie ma , i nie wiadomo czy na jakieś wystarczy :-? .

Pozdrawiam wszystkich :lol: !
no właśnie, nie każdy ma możliwość budować systemem gospodarczym. bez problemu większość prac mógłbym zrobić sam, tylko kiedy? popołudniami po pracy? latem to jeszcze ujdzie, ale jesienią jak wychodzę z pracy to już jest ciemno. urlop wziąć? a pieniądze kto będzie zarabiał? żona raczej mi nie pomoże, tym bardziej, że opiekuje się dzieckiem. jeśli ma się w rodzinie kogoś, kto za darmo przyjdzie i pomoże to fajnie, ale jak nie to..... pozostaje firma budowlana. jeśli chodzi o wykończenie to nie przewidujemy żadnych luksusów, ale materiały chcemy porządnej jakości, żeby za 5 lat nie zmieniać podłóg, okien itp. okna bierzemy drewniane, i wcale nie wyszło dużo drożej niż plastikowe. wszystko co kupujemy ma wynegocjowane upusty. ale 300 tysięcy wystarczy nam tylko do etapu wykończenia.

PIOTR KRYSTYNA
28-11-2006, 16:00
Może mi ktoś powiedzieć ile potrzeba bloczków betonowych 38x24x12 na fundamenty. Czy ilość 70,52 m2 jaka jest podana na stronie muratora jest prawidłowa, wychodziło ok. 1545 szt. To samo pytanie odnośnie betonu komórkowego 24x24x590, podane 130 m2, wychodzi ok 915 szt. oraz 12x24x590 na ściany wewnętrzne podane 170m2. Interesują mnie te 3 rodzaje, nie mam jeszcze projektu bo moja pani projektant ciągle zwleka a chciałbym kupić materiały jeszcze przed końcem roku. Witam!!!!!!!! u nas poszło 1500 bloczków betonowych ,było układanych siedem rzędów. Inaczej robimy taras bo potrzebowalbym jeszcze 700. Na ściany z betonu komórkowego 24x24x59 i 12x24x59 wyszło 1150 całych i 1100 połówek- mamy podniesiony dach o dwa i pół bloczka.

mariooo
28-11-2006, 16:20
szydas: mi tez buduje ekipa bo jestem inzynierem ale nie budowlancem:), dach bedzie robil mi ciesla, okna bedzie wstawiala firma ktora mi je sprzeda, tynki i posadzki tez bedzie robic jakis pan stasiu, piec i instalacje musi zrobic firma z uprawnieniami, ale to co potrafie czyli np instalacje eletryczna i alarmowa, panele, kafelki (chyba sie naucze bo 30pln/m2 za polozenie to troche przesada), z malowaniem tez sobie poradze, dach ocieple sam bo to zadna filozofia. prace bede wykonywal po poludniu - bo to powiedzmy kilka miesiecy poswiecenia ale kilkanascie tys PLN w kieszeni i satysfakcje wieksza.

jak patrze jak bydowane sa domy przez deweloperow oraz firmy od A..do..Z to chwytam sie za glowe.

co do okien - to na ile masz kosztorys?? ja mam kilka wycen na plastiki i najtansza to za okna 5 komorowe dwustronnie okleinowane - profil Rehau okucia Roto, co do 11000 z montazem. Co do ilosci i wielkosci to zmniejszylem szystkie duze okna w salonie o 25cm.

halszka.ka
29-11-2006, 09:24
Raczej pilne :roll: !

Pytanie do tych co mają dach lub przynajmniej więźbę - jaką macie długość krokwii ?

Pozdrawiam !

PIOTR KRYSTYNA
30-11-2006, 16:41
Raczej pilne :roll: !

Pytanie do tych co mają dach lub przynajmniej więźbę - jaką macie długość krokwii ?

Po zdrawiam ! U nas 6,0m

halszka.ka
30-11-2006, 16:51
Bardzo dziękuję, i proszę o jeszcze :oops: .

Czy kąt bez zmian i ile wystające połacie dachu ?

szydas
30-11-2006, 23:06
Raczej pilne :roll: !

Pytanie do tych co mają dach lub przynajmniej więźbę - jaką macie długość krokwii ?

Pozdrawiam !
u mnie jakieś 6,45 przy kącie dachu zmienionym do 45 stopni

szydas
30-11-2006, 23:30
szydas: mi tez buduje ekipa bo jestem inzynierem ale nie budowlancem:), dach bedzie robil mi ciesla, okna bedzie wstawiala firma ktora mi je sprzeda, tynki i posadzki tez bedzie robic jakis pan stasiu, piec i instalacje musi zrobic firma z uprawnieniami, ale to co potrafie czyli np instalacje eletryczna i alarmowa, panele, kafelki (chyba sie naucze bo 30pln/m2 za polozenie to troche przesada), z malowaniem tez sobie poradze, dach ocieple sam bo to zadna filozofia. prace bede wykonywal po poludniu - bo to powiedzmy kilka miesiecy poswiecenia ale kilkanascie tys PLN w kieszeni i satysfakcje wieksza.

jak patrze jak bydowane sa domy przez deweloperow oraz firmy od A..do..Z to chwytam sie za glowe.

co do okien - to na ile masz kosztorys?? ja mam kilka wycen na plastiki i najtansza to za okna 5 komorowe dwustronnie okleinowane - profil Rehau okucia Roto, co do 11000 z montazem. Co do ilosci i wielkosci to zmniejszylem szystkie duze okna w salonie o 25cm.

jeśli chodzi o wykończeniówkę też zrobię sam, tylko materiały będę musiał kupić. :D
co do deweloperów to masz zdanie takie samo, jak większość, jeśli nie wszyscy, budujący własne domki. wykonawcy wystarczy patrzeć na ręce i na faktury.
co do okien - za drewniane w prawie oryginalnych wymiarach, do tego 2x drzwi wejściowe płacimy 37 tysięcy. plastiki wycenili nam razem z drzwiami na 30. prawdę mówiąc w tych plastikowych najdroższe wyszły szyby antywłamaniowe :roll: no i drzwi wyszły prawie 6 tysięcy drożej niż w firmie od okien drewnianych. no i w tej drugiej firmie sporo wytargowaliśmy, w czasie gdy panowie od plastików twierdzili, że nie opuszczają ceny bo i tak mają zbyt.

halszka.ka
01-12-2006, 09:14
szydas - dzięki bardzo, bo mam zamówione 6.5 m i wpadłam w panikę że może być za mało przy zwiększeniu kąta do 45 st.

mariooo
01-12-2006, 15:41
szydas: czy mozesz mi wyjasnic po co inwestujesz w szyby antywłamaniowe??

przeciez zlodziej nie rozbija szyb tylko wywaza okna. moim skromnym zdaniem nie warto. system antywlamaniowy w domu + piws na posesji i sasiedzi to jedyne skuteczne zabezpieczenie. zlodziej nie bedzie rozbijal szyb bo szkoda czasu i halas duzy( no chyba ze do najblizszych zabudowan masz 2km - ale i tak bedzie wolal wywazyc okna niz je tluc - jeszcze sie pokaleczy.

co do cen to moja wycena obejmowala rowniez dzwi balkonowe. najdrozsza jaka mialem to za profil 5k veka, z roletami zewnetrznymi ok 18000.

mjc2
02-12-2006, 16:17
Cholerka> Zaczynam poszukiwaznie firmy budowlanej. Mam już fundamenty, ale nie chcę dalej wspólpracować z dotychczasowym wykonawcą (brudas, niesłowny, jakiś "zakręcony"). Dałam papiery do wyceny prac bud. i facet mnie zaskoczył. Powiedział, ze nie należy budować i wykańczać w ciągu jednego roku. myślaąm, że taki mały domek da się w przyszłym roku zbudować, wykończyć i na Święta BN wprowadzić. jak myślicie?

halszka.ka
02-12-2006, 20:21
mariooo - czy na poddaszu też planujesz rolety, bo my , a właściwie ja się łamię , wąż syczy... :oops:

Dziś trochę myślałam dlaczego nasza budowa zjadła ,,troszkę '' więcej od tych którzy się ujawnili , i znalazłam prawie ....30 000 pln. Sporo, nie ?
I tak:
- materiały na fundament ( ściana trójwarstwowa )
- materiał na ścianę osłonową , j.w.
- wełna na ocieplenie ścian,
- kotwy do mocowania wełny
- szyna wzmacniająca strop ( loggia jak w M02a )
- deskowanie i papowanie dachu.

A poza tym, więźbę kupiliśmy dość drogo :-? , ach i skusiliśmy się na drogą dachówkę - domino Creatona.

Ale, żeby było jasne, żadnej z tych decyzji nie żałuję :roll:.
No może, więźbę wolałabym kupić taniej :wink:

Pozdrawiam wszystkich co już budują, i tych co dopiero planują !

Ach, czy ktoś już mieszka w M02 ???

mariooo
03-12-2006, 07:37
halszka.ka

rolety robie tylko na dole. otwor ok 170cm roleta 19 i standardowe okna. wiec rolet nie bedzie widac z zewnatrz. co do gory to... i tak te okienka sa male a gdyby jeszcze zmniejszyc je o 19 czm to pewnie dziwnie by to wygladalo (nie chce rolet zewnetrznych). U gory pozostanie zabezpiecznie elektroniczne - czujniki ruchu i kontaktrony, ale tan naprawde to tylko od strony podjadu moglby ktos wejsc, bo tamnie mam sasiadow.

nie traktuje rolet jako zabezpieczenia antywlamaniowego - bo te standardowe sa poprosku latwe do sforsowania, a antywlamaniowe kosztyja....duzo i sa strasznie ciezkie (potrzeba montowania silnikow). rolety maja chronic od spojrzen ciekawskich i od slonca (prawdopodobnie nie bedzie firanek wewnatrz)

wczoraj rozprowadzalem humus po dzialce, wrzeszcie nie ma "nienaturalnej" gory (sasiedzi zawiedzeni bo dziciaki na sankach nie beda mogly jezdzic :) ) . Qoles z CATa powiedzial ze za zdjecie humusu kasuje 400PLN!!!!! a ze sa i tacy co po 600 biora!!! (ja placilem 120 wiec co sie dzieje??) - fakt ze gdy chcialem kogos zamowic to ... Panie w przyszlym roku najpredzej

mjc2
03-12-2006, 11:28
kurcze!
Szukam firmy, która będzie kontynuowała budowę. mam fundamenty i chcę ruszać dalej wiosną. Mam na oku jedną firmę, ale właściciel uważa, że lepiej rozłożyć budowę na kolejne dwa sezony, a nie jeden :cry: ja chciałabym w przyszłym roku zakończyć budowę. Czy myślicie, ze jest to realne?
Zdaniem budowlańca dobrze jest poczekać, aż wszystko wyschnie i potem wykańczać dom aby uniknąć zawilgocenia. Prosz o radę.

mariooo
03-12-2006, 14:50
podobno najlepszym systemem budowania jest:

I rok - fundamenty
II rok - śtan surowy otwarty
II rok - wykonczenie.

niestety wiekszosz z nas (w tym i ja) buduje szybciej. znam ludzi ktorzy wporowadzili sie po 4 miesacach i mieszkaja (ja osobiscie uwazam ze budowe trzeba rozlozyc na 2 etapy).

jezeli bardzo ci zalezy poszukaj innej ekipy - bo moze ta ma zajete terminy i dlatego chce wykonac tylko czesc prac.

halszka.ka
04-12-2006, 07:22
kurcze!
Szukam firmy, która będzie kontynuowała budowę. mam fundamenty i chcę ruszać dalej wiosną. Mam na oku jedną firmę, ale właściciel uważa, że lepiej rozłożyć budowę na kolejne dwa sezony, a nie jeden :cry: ja chciałabym w przyszłym roku zakończyć budowę. Czy myślicie, ze jest to realne?
Zdaniem budowlańca dobrze jest poczekać, aż wszystko wyschnie i potem wykańczać dom aby uniknąć zawilgocenia. Prosz o radę.

rady, o jaką prosisz Ci nie udzielę, nie wiem czym się może skończyć budowanie w jeden sezon, zależy to pewnie od wielu czyników, my też myśleliśmy o takim wariancie, ale na szczęscie dosyć szybko z tego zrezygnowaliśmy,
dlaczego na szczęście ?
Otóż już chyba wiesz jakie są problemy z budowlańcami, ci w miarę sensowni są totalnie pozajmowani, i albo się czeka na nich tygodniami albo przychodzą zaczynają i co jakiś czas.... ulatniają się :-? .

Ja sobie nie wyobrażam obecnie zgrania różnych ekip, aby w ciągu kilku miesięcy wybudować i wykończyć dom,
przy takim założeniu już łatwiej wykończyć... SIEBIE :(

Pozdrawiam.

mjc2
04-12-2006, 08:33
Dzięki za odpowiedź. jestem trochę załąmana, bo chyba moje plany legną w gruzach. Ze względu na sytuację rodzinną chciałam zbudować dom w ciągu roku, wynająć jedną firmę, która "pociągnie" dom do końca... Zaczyna mi się odechciewać budować dom. A jak długo Ty budujesz?

halszka.ka
04-12-2006, 14:04
mjc2 - nie zniechęcaj się, naprawdę warto przez to wszystko przejść, wynajęcie jednej firmy która pociągnie budowę do końca przeważnie jest dużo droższe,
ale oczywiście nie znam Twojej sytuacji rodzinnej i finansowej i nie wiem co Ci radzić :roll: .

My budowę zaczęliśmy jak lody puściły, potem były problemy z ekipą, w październiku zaczęli nam murować ściany, a teraz czekamy na dach.
Do Świąt mam nadzieję że będzie odeskowany i opapowany, a w marcu dachówka.

A co dalej ? A bo ja wiem :roll: ?
Pozdrawiam!

szydas
04-12-2006, 23:08
szydas: czy mozesz mi wyjasnic po co inwestujesz w szyby antywłamaniowe??

przeciez zlodziej nie rozbija szyb tylko wywaza okna. moim skromnym zdaniem nie warto. system antywlamaniowy w domu + piws na posesji i sasiedzi to jedyne skuteczne zabezpieczenie. zlodziej nie bedzie rozbijal szyb bo szkoda czasu i halas duzy( no chyba ze do najblizszych zabudowan masz 2km - ale i tak bedzie wolal wywazyc okna niz je tluc - jeszcze sie pokaleczy.

co do cen to moja wycena obejmowala rowniez dzwi balkonowe. najdrozsza jaka mialem to za profil 5k veka, z roletami zewnetrznymi ok 18000.

już wyjaśniam :D złodzieje rzadko próbują wyważać drewniane okna, bo z reguły są wyposażone w okucia antywyważeniowe, w przeciwieństwie do plastików. szybę można zbić naprawdę cicho, bo wcześniej nacinają je nożem do szkła - widziałem demonstrację takiego działania i naprawdę trudno było coś usłyszeć. przypadkowego złodzieja w ten sposób zatrzymam bez problemu, zawodowiec wycofa się, jeżeli będzie mu szło za wolno.to po pierwsze primo. po drugie szyby antywłamaniowe są również bardzo bepieczne, nie ma ryzyka, że przez przypadek coś ci wybije szybę i np. zrani dziecko.
co do psa będą zapewne nawet dwa :D, ale przecież od czasu do czasu chce się wyjechać ze zwierzakami na parę dni. instalacja alarmowa również będzie, ale trzeba trochę czasu zanim patrol dojedzie do nas na wieś :D chodzi o to, żeby nikt nie wlazł do środka i dla głupiego żartu nie poniszczył wszystkiego...

szydas
04-12-2006, 23:16
kurcze!
Szukam firmy, która będzie kontynuowała budowę. mam fundamenty i chcę ruszać dalej wiosną. Mam na oku jedną firmę, ale właściciel uważa, że lepiej rozłożyć budowę na kolejne dwa sezony, a nie jeden :cry: ja chciałabym w przyszłym roku zakończyć budowę. Czy myślicie, ze jest to realne?
Zdaniem budowlańca dobrze jest poczekać, aż wszystko wyschnie i potem wykańczać dom aby uniknąć zawilgocenia. Prosz o radę.

wszystko pięknie, tylko przedłużając czas budowy narażasz się na dużo wyższe koszta. ceny materiałów idą w górę, podobnie robocizna. może się okazać, że za samo wykończenie po 2 latach budowy zapłacisz więcej za robociznę, niż za wykonawstwo pod klucz zaklepując ekipę od razu. moja ekipa na przyszły rok bierze za stan surowy otwarty więcej, niż u nas do standardu developerskiego :o od początku naszej budowy porotherm zdrożał prawie 2x, podobnie miedź, a więc kable elektruczne, instalacja co i wodna.... a budujemy od sierpnia. gdyby nie poślizgi z oknami itp skończylibyśmy budowę do nowego roku. ale nie skończymy i jesteśmy na etapie dobierania kredytu.. :evil:

szydas
04-12-2006, 23:26
kurcze!
Szukam firmy, która będzie kontynuowała budowę. mam fundamenty i chcę ruszać dalej wiosną. Mam na oku jedną firmę, ale właściciel uważa, że lepiej rozłożyć budowę na kolejne dwa sezony, a nie jeden :cry: ja chciałabym w przyszłym roku zakończyć budowę. Czy myślicie, ze jest to realne?
Zdaniem budowlańca dobrze jest poczekać, aż wszystko wyschnie i potem wykańczać dom aby uniknąć zawilgocenia. Prosz o radę.

rady, o jaką prosisz Ci nie udzielę, nie wiem czym się może skończyć budowanie w jeden sezon, zależy to pewnie od wielu czyników, my też myśleliśmy o takim wariancie, ale na szczęscie dosyć szybko z tego zrezygnowaliśmy,
dlaczego na szczęście ?
Otóż już chyba wiesz jakie są problemy z budowlańcami, ci w miarę sensowni są totalnie pozajmowani, i albo się czeka na nich tygodniami albo przychodzą zaczynają i co jakiś czas.... ulatniają się :-? .

Ja sobie nie wyobrażam obecnie zgrania różnych ekip, aby w ciągu kilku miesięcy wybudować i wykończyć dom,
przy takim założeniu już łatwiej wykończyć... SIEBIE :(

Pozdrawiam.
to niestety prawda, nie da się obecnie skoordynować kilku wykonawców tak, aby robota szła do przodu. co więcej nie warto ryzykować - to, że będzie na czas ekipa nie oznacza, że będą materiały. nie wiem jak u was, ale w szczecinie zapisy na wełnę mineralną są już na kwiecień na przykład, bez gwarancji, że będzie na czas. dlatego my wzięliśmy ekipę, która buduje pod klucz. tyle, że najpierw podpisaliśmy umowę na SSO, żeby móc ocenić jakość robót. kontynuujemy współpracę, bo roboty posuwają się bez przestojów, materiał jest na czas (to też zrzuciliśmy na wykonawcę). i mimo wątpliwości na początku nie żałujemy decyzji, szczególnie oglądając postęp budów w okolicy... wiele rozpoczęło się zanim my kupiliśmy działkę, a już są za nami....

Edi i Romi
05-12-2006, 08:56
mjc2 Witam cię serdecznie!
Jesteś w identycznej sytuacji jak my. Ale Ja się nie załamuję - ja muszę iść do przodu !!! Panów do murowania ścian juz mamy zaklepanych, do dachu właśnie szukamy a resztę zrobimy sami przy niewielkiej pomocy rodziny (kanalizacja) i znajomego (płyty k-g, płytki ). Ściany zrobimy chyba płytami k-g, by zmniejszyć ryzyko grzyba i pleśni i nie będziemy na pierwszą zimę ocieplać, by nie robić "termosu". Jedyne nasze zmartwienie to materiały- czy uda nam się zgrać dostawy z robotnikami?!
Nasza sytuacja rodzinna też jest ciężka i mogę się domyślić co Was tak gna, by kończyć dom wbrew wszystkiemu, dlatego życzę Wam z całego serca by optymizm i nadzieja Was nie opuszczały i wszystko układało się po waszej myśli !!!

msci
05-12-2006, 14:52
ja też dopiero zakończyłem fundamenty, ekipa na wiosnę już zaklepana i do końca maja mają się z dachem wyrobić. Plan jest taki, że za rok nie będę miał chwili na czytanie forum ze względu na przeprowadzkę i oststeczne wykończenia. Głowa do góry, teraz chcę odpowiednio wszystko rozplanować i wstępnie powybierać (kafelek, podłoga, kuchnia, itp..) żeby od wiosny skupić się juz tylko na postępach prac a nie kolorach ścian. Jest nas coraz więcej więc damy radę :lol: .

mjc2
05-12-2006, 15:46
Serdeczne dzięki wszystkim, którzy pomagają mi rozwiać wątpliwości związane z czasem budowy. Będę chyba starała się wynająć jedną firmę, szukam namiarów na kolejnych potencjalnych wykonawców może uda się. Galopujące ceny i "walka" o fachowców chyba tak naprawdę przed nami. na Dolnym Śląsku (Lubin) jeste pewnie tak samo ciężko, jak w innych częściach kraju.
Moja budowa będzie zresztą trochę nietypowa, ponieważ budujemy na terenie górniczym, mamy więc wzmocnione fundamenty. Zobaczymy jak dalej wszystko się ułoży. A mój pośpiech związany jest z tym, ze mam duze dziecko w II kl. liceum i drugie malutkie (11 mies.) i chciałabym pomieszkać w komplecie, zanim starsze pójdzie na studia.

szydas
05-12-2006, 21:40
Ściany zrobimy chyba płytami k-g, by zmniejszyć ryzyko grzyba i pleśni i nie będziemy na pierwszą zimę ocieplać, by nie robić "termosu". Jedyne nasze zmartwienie to materiały- czy uda nam się zgrać dostawy z robotnikami?!

ejże, pamiętajcie, że płyta GK nie oddycha, podobnie jak tynki gipsowe. jesteście na dobrej drodze do zrobienia termosu..... jeśli zależy wam na ochronie przed grzybami to pozostają wam w zasadzie tradycyjne cementowo-wapienne, z wapnem a nie jakimiś wypełniaczami. innych wynalazków bym się bał.....

AnetaM2
06-12-2006, 13:56
Witam,
mam pytanie do Szydasa oraz Wszystkich, którzy w swoich M02 zamiast tradycyjnego komina z cegły (ten do kominka) zastosowali gotowy system kominowy np. shidla.
W moim M02 mam shidla z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, jak wiadomo wszystkich kanałów wentylacyjnych w tym jednym kominie ma być 5 lub 6. I tutaj moje pytanie. Jak obudować komin shidla wraz z ceramicznymi bloczkami wentylacyjnym w taki sposób aby shidel był oddylatowany od tych bloczków a także stropu ścian i innych stałych elementów (tak wymaga tego instrukcja)?
Czy od poziomu stropu omurowywaliście go cegłą, został tylko otynkowany czy może coś innego.
Bardzo proszę o dpowiedź.
Mam jeszcze drugie pytanie odnośnie schodów. Moi fachowcy męczą się z zabiegowymi, starają się zrobić takie jak w projekcie. Niestety z tego co widzę to będą trochę a może i nawet znacznie inne niż w projekcie. Projekt przewiduje ścianę oddzielającą kotłownie od klatki schodowej usytuowaną na stopniach, u mnie tą ściankę chcą wybudować od poziomu kotłowni, czyli pod schody będzie utrudniony dostęp.
Bardzo proszę o opinie i wasze doświadczenia odnośnie budowy schodów zabiegowych w M02.

halszka.ka
06-12-2006, 14:15
AnetaM2 - może na pierwsze Twoje pytanie odpowiem,
też mam komin systemowy i do niego wentylacyjne, ale nie ceramiczne i nie są oddyletowane - komin z wentylacją,
natomiast od stropu i owszem jest dyletacja w postaci wełny z folią aluminiową ( folia zabespiecza przed zamoczeniem wełny betonem podczes zalewania stropu )

A schody mam mieć z dwoma spocznikami , trzybiegowe zdaje się 8 - 3 - 6 stopni

ongonia
06-12-2006, 14:58
Witajcie,
Czy orientujecie się, czy domek w Mechelinkach można nadal oglądać konkursowy? Chcialabym wybrać się tam na przełomie roku, ale nie wiem czy nadal można obejrzeć ten prototyp. Może ktoś z was oglądał ten domek w niezbyt odległej przeszłości?

szydas
06-12-2006, 17:07
Witam,
mam pytanie do Szydasa oraz Wszystkich, którzy w swoich M02 zamiast tradycyjnego komina z cegły (ten do kominka) zastosowali gotowy system kominowy np. shidla.
W moim M02 mam shidla z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, jak wiadomo wszystkich kanałów wentylacyjnych w tym jednym kominie ma być 5 lub 6. I tutaj moje pytanie. Jak obudować komin shidla wraz z ceramicznymi bloczkami wentylacyjnym w taki sposób aby shidel był oddylatowany od tych bloczków a także stropu ścian i innych stałych elementów (tak wymaga tego instrukcja)?
Czy od poziomu stropu omurowywaliście go cegłą, został tylko otynkowany czy może coś innego.
Bardzo proszę o dpowiedź.
Mam jeszcze drugie pytanie odnośnie schodów. Moi fachowcy męczą się z zabiegowymi, starają się zrobić takie jak w projekcie. Niestety z tego co widzę to będą trochę a może i nawet znacznie inne niż w projekcie. Projekt przewiduje ścianę oddzielającą kotłownie od klatki schodowej usytuowaną na stopniach, u mnie tą ściankę chcą wybudować od poziomu kotłowni, czyli pod schody będzie utrudniony dostęp.
Bardzo proszę o opinie i wasze doświadczenia odnośnie budowy schodów zabiegowych w M02.
my postawiliśmy shiedla z jednym kanałem wentylacyjnym.... i tyle. wentylację pozostałych pomieszczeń realizujemy osobnymi kanałami z rur wentylacyjnych wyprowadzonymi kominkami przez dach. mamy więc tylko dwa kominy.
co do schodów - ściankę między kotłownią a resztą domu mamy od podłogi. w projekcie niby ma być inaczej, ale to bez sensu - to schody muszą mieć oparcie na ścianie a nie odwrotnie, szczególnie jeśli robicie drewnianie, a nie żelbetowe. jeśli komuś zależy na przestrzeni pod schodami może zrobić dojście do niej od strony łazienki na parterze.

halszka.ka
08-12-2006, 22:46
http://foto.m.onet.pl/_m/592911a921cc9a8d2216ae88184c1034,5,19,0.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/031709333da1365c332eb25b03af942a,5,19,0.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/137375428fd45605274880f8f63bf5bc,5,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/bdcc995d968f919debdc2edb7e56b501,5,19,0.jpg

Witajcie!

U mnie kierownik z majstrem wykombinowali takie schody,
i one opierają się na ścianach nośnych - od gabinetu i spiżarni? czy garażu ?.

Te zdjęcia są bardzo mało czytelne ale cóż, daję co mam :roll: :oops: :roll:

krzychu11
10-12-2006, 12:12
Witajcie,
Czy orientujecie się, czy domek w Mechelinkach można nadal oglądać konkursowy? Chcialabym wybrać się tam na przełomie roku, ale nie wiem czy nadal można obejrzeć ten prototyp. Może ktoś z was oglądał ten domek w niezbyt odległej przeszłości?

Witam,
panujemy z żoną zakup projektu "konkursowy" i w przyszłym roku ruszyć z budową. Przed nami długa droga... obecnie czekamy na geodetę (mapka do celów projektowych). Czy któryś z forumowiczów buduje "konkursowego" na śląsku lub podbeskidziu - bardzonam zależy na zobaczenia domku na żywo.

Orgonia: o co chodzi z tymi Mechelinkami? Czy można tam obejżeć "konkurowego" na żywo? Jeśli tak, to gdzie to jest?

pozdrawiam,
krzychu11

krzychu11
12-12-2006, 13:08
[quote="Megi 28"]witam Was serdecznie
Strasznie sie ucieszylam jak przeczytalam Wasza informacje:) tez zamierzam budowac ten sliczny domek i tez w Tychach Jesli nie macie nic przeciwko to podajcie prosze namiary gdzie stoi Wasz domek bardzo chetnie go zobaczymy:) jesli nie to może jakies zdjatka?
PS wyslalam do Was privat , ale cos nie chce wyjsc z mojej skrzynki, wisi jako" do wyslania"
pozdrawiam serdecznie
Megi z Tychów

MEGI: Na jakim jesteście etapie budowy? My planujemy budowę w Czechowicach :)

krzychu11
12-12-2006, 13:10
[quote="Megi 28"]witam Was serdecznie
Strasznie sie ucieszylam jak przeczytalam Wasza informacje:) tez zamierzam budowac ten sliczny domek i tez w Tychach Jesli nie macie nic przeciwko to podajcie prosze namiary gdzie stoi Wasz domek bardzo chetnie go zobaczymy:) jesli nie to może jakies zdjatka?
PS wyslalam do Was privat , ale cos nie chce wyjsc z mojej skrzynki, wisi jako" do wyslania"
pozdrawiam serdecznie
Megi z Tychów

MEGI: Na jakim jesteście etapie budowy? My planujemy budowę w Czechowicach :)

krzychu11
12-12-2006, 13:13
jarecki11 zapodaj majla to ci podesle skany
BTW - fajna ta Twoja stronka...

Też byłbym niezmiernie wdzięczny z skan artykułu :)

Cieślaczki
13-12-2006, 12:29
Witam,
mam pytanie do Szydasa oraz Wszystkich, którzy w swoich M02 zamiast tradycyjnego komina z cegły (ten do kominka) zastosowali gotowy system kominowy np. shidla.
W moim M02 mam shidla z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, jak wiadomo wszystkich kanałów wentylacyjnych w tym jednym kominie ma być 5 lub 6. I tutaj moje pytanie. Jak obudować komin shidla wraz z ceramicznymi bloczkami wentylacyjnym w taki sposób aby shidel był oddylatowany od tych bloczków a także stropu ścian i innych stałych elementów (tak wymaga tego instrukcja)?
Czy od poziomu stropu omurowywaliście go cegłą, został tylko otynkowany czy może coś innego.
Bardzo proszę o dpowiedź.
Mam jeszcze drugie pytanie odnośnie schodów. Moi fachowcy męczą się z zabiegowymi, starają się zrobić takie jak w projekcie. Niestety z tego co widzę to będą trochę a może i nawet znacznie inne niż w projekcie. Projekt przewiduje ścianę oddzielającą kotłownie od klatki schodowej usytuowaną na stopniach, u mnie tą ściankę chcą wybudować od poziomu kotłowni, czyli pod schody będzie utrudniony dostęp.
Bardzo proszę o opinie i wasze doświadczenia odnośnie budowy schodów zabiegowych w M02.
my postawiliśmy shiedla z jednym kanałem wentylacyjnym.... i tyle. wentylację pozostałych pomieszczeń realizujemy osobnymi kanałami z rur wentylacyjnych wyprowadzonymi kominkami przez dach. mamy więc tylko dwa kominy.
co do schodów - ściankę między kotłownią a resztą domu mamy od podłogi. w projekcie niby ma być inaczej, ale to bez sensu - to schody muszą mieć oparcie na ścianie a nie odwrotnie, szczególnie jeśli robicie drewnianie, a nie żelbetowe. jeśli komuś zależy na przestrzeni pod schodami może zrobić dojście do niej od strony łazienki na parterze.



My mamy schody z jednym spocznikiem, są bardzo wygodne i łagodne.Kotłownię mamy obniżoną i dzieki temu jest w niej więcej miejsca a wchodzi się do niej schodkami w dół z garażu.

http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb

petrosz
14-12-2006, 10:20
witam,

dzisiaj konstruktor mnie oswiecil, ze konstrukcja w M02 Konkursowym jest niepoprawnie zaprojektowana. Za duzy jest rozstaw krokwi (ponad 7m przy dozwolonej max 5.5m) - a nie ma tam ani jetek ani platwi.

w jaki sposob rozwiazaliscie ten problem? ja zdecyduje sie chyba na jetki

pozdr
piotrek

stastny
14-12-2006, 14:14
zgłos swoje wątpliwości w Muratorze.... napewno zostaną wyjaśnione

basia_z_lasu
14-12-2006, 19:57
My mamy schody z jednym spocznikiem, są bardzo wygodne i łagodne.Kotłownię mamy obniżoną i dzieki temu jest w niej więcej miejsca a wchodzi się do niej schodkami w dół z garażu.

http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb

Cieślaczki:
Czy moglibyście dokładniej opisać, i/lub wkleić szkic ( ile stopni, wysokość, gdzie się zaczynają), na czym polegały Wasze zmiany w okolicy schodów. Chyba większość by chciała mieć takie proste schody ze spocznikem, a pisaliście, że dodatkowo udało Wam się pokój powiększyć. Tam chyba ścianę nośną przesuwaliście?

BTW: Wasz domek bardzo zgrabnie wygląda, ma dobre proporcje.

halszka.ka
15-12-2006, 15:53
Kilka dni temu chwaliłam się schodami ( szalunkami ) z dwoma spocznikami :oops: ,
niestety radość była przedwczesna, okazało się że d..a zimna :-?.

Ale właściwie schody które nam zrobili, zaprojektowane z dużym naszym udziałem :roll: , ....podobają się nam :lol:

http://foto.m.onet.pl/_m/d7e3315e2edc8519c6cfe7a0c3a737a2,5,19,0.jpg

i wydaje się że będą wygodne, wykorzystaliśmy rady FORUMOWEGO eksperta od schodów MARIO345 :lol: .

A w poniedziałek....... WIĘŹBA :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam PRZEDŚWIĄTECZNIE !!!

mariooo
15-12-2006, 17:18
na zdjeciach wyglada tak jakby scianka z kotlowni nie miala sie opierac na schodach - wyglada jakby bylo tam za malo miejsca

halszka.ka
15-12-2006, 18:01
mariooo - ścianka między kotłownią i klatką schodową ma stać na pewno na schodach !

Dostęp do wnęki pod schodami - od kotłowni !

mariooo
16-12-2006, 08:37
wiem ze ma stac na schodach bo i tak stoi u mnie:) tylko wpatrujac sie w zdjecie nie widac tych 8-12 cm zapasu na postawienie na nich owej scianki. ale napewno sa w realu

kasienka_70
17-12-2006, 10:28
Sprzedaje projekt M-02. (normalny!)

cena atrakcyjna!

piszcie pod: [email protected]

pozdrawiam!

Cieślaczki
18-12-2006, 07:57
My mamy schody z jednym spocznikiem, są bardzo wygodne i łagodne.Kotłownię mamy obniżoną i dzieki temu jest w niej więcej miejsca a wchodzi się do niej schodkami w dół z garażu.

http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb

Cieślaczki:
Czy moglibyście dokładniej opisać, i/lub wkleić szkic ( ile stopni, wysokość, gdzie się zaczynają), na czym polegały Wasze zmiany w okolicy schodów. Chyba większość by chciała mieć takie proste schody ze spocznikem, a pisaliście, że dodatkowo udało Wam się pokój powiększyć. Tam chyba ścianę nośną przesuwaliście?

BTW: Wasz domek bardzo zgrabnie wygląda, ma dobre proporcje.

Możliwość taka była dzięki obniżeniu kotłowni. Następnie przesunęliśmy ściane łazienki dolnej niewiele a szafę z holu przenieśliśmy na stronę spiżarni, bo tam bedzie garderoba.Dzieki temu są szersze.Nie pamietam wysokości schodków, ale pojadę na budowę to zmierzę. O ile pamiętam to jest ich po dziewięć a na klatce mamy jeszcze okienko.Bardzo duzy wyszedł spocznik, można tam postawić nawet komódkę.Jeśli chodzi o przesunięcie ściany, to zrobiliśmy ją na ławie fundamentowej, ponieważ fundamenty były duże, a ścianka stoi nie na środku, tylko bliżej krawędzi ławy.Wszystkie zmiany to pomysły naszego głównego wykonawcy . Postaram się zrobić zdjęcia schodów i policzę ich wysokość, tylko jak możesz to podaj mi e-maila, bo nie umiem wklejać zdjęć do postów. Oprócz tych zmian zmniejszyliśmy trochę okna w salonie, w kuchni i jadalni są dwa takie same okienka, które trochę podnieśliśmy, bo były za nisko i nie zmieściłyby się meble pod oknem, przesunęliśmy okno w pokoju na dole i na górze w pokojach jest jedno okno a nie trzy.

basia_z_lasu
18-12-2006, 12:21
Możliwość taka była dzięki obniżeniu kotłowni. Następnie przesunęliśmy ściane łazienki dolnej niewiele a szafę z holu przenieśliśmy na stronę spiżarni, bo tam bedzie garderoba.Dzieki temu są szersze.Nie pamietam wysokości schodków, ale pojadę na budowę to zmierzę. O ile pamiętam to jest ich po dziewięć a na klatce mamy jeszcze okienko.Bardzo duzy wyszedł spocznik, można tam postawić nawet komódkę.Jeśli chodzi o przesunięcie ściany, to zrobiliśmy ją na ławie fundamentowej, ponieważ fundamenty były duże, a ścianka stoi nie na środku, tylko bliżej krawędzi ławy.Wszystkie zmiany to pomysły naszego głównego wykonawcy . Postaram się zrobić zdjęcia schodów i policzę ich wysokość, tylko jak możesz to podaj mi e-maila, bo nie umiem wklejać zdjęć do postów. /.../

Trafiliście na super wykonawcę! Te zmiany muszą być sprytne, bo przecież jeszcze łazienkę te schody oplatają... Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście też oprócz zdjęć i wymiarów podesłali jakiś rysunek na rzucie parteru :D

(przepraszam za antyspam): bdabMAŁPAgazetaKROPKApl

Cieślaczki
19-12-2006, 07:57
Możliwość taka była dzięki obniżeniu kotłowni. Następnie przesunęliśmy ściane łazienki dolnej niewiele a szafę z holu przenieśliśmy na stronę spiżarni, bo tam bedzie garderoba.Dzieki temu są szersze.Nie pamietam wysokości schodków, ale pojadę na budowę to zmierzę. O ile pamiętam to jest ich po dziewięć a na klatce mamy jeszcze okienko.Bardzo duzy wyszedł spocznik, można tam postawić nawet komódkę.Jeśli chodzi o przesunięcie ściany, to zrobiliśmy ją na ławie fundamentowej, ponieważ fundamenty były duże, a ścianka stoi nie na środku, tylko bliżej krawędzi ławy.Wszystkie zmiany to pomysły naszego głównego wykonawcy . Postaram się zrobić zdjęcia schodów i policzę ich wysokość, tylko jak możesz to podaj mi e-maila, bo nie umiem wklejać zdjęć do postów. /.../

Trafiliście na super wykonawcę! Te zmiany muszą być sprytne, bo przecież jeszcze łazienkę te schody oplatają... Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście też oprócz zdjęć i wymiarów podesłali jakiś rysunek na rzucie parteru :D

(przepraszam za antyspam): bdabMAŁPAgazetaKROPKApl



Cześć. Wymiary i zdj ecia przyślę na pewno tylko po świetach, bo teraz mam trochę mało czasu, chyba że mąż da się namówić. Gożej z rysynkiem, bo na projekcie nie robilismy zmian, tylko podczas poszczeglbych etapów.Mieliśmy super firmę i to jej właściciel i szef budowy w jednym, na bieżąco podpowiadali nan jak by było lepiej.Kiedy przyjeżdźaliśmy na budowę mówił nam o swoich pomysłach a my się przewaznie zgadzaliśmy.zNie zgodziliśmy sie tylo na podniesienie ścianki kolankowej, bo po co a i domek staciłby swój urok.
jego pomysłem było też przeniesienie drzwi w "Kąciku rodziców" z korytarzyka, który jest wąski, na ścianę od sypialni i teraz z sypialni wchodzi sie do łazienki-bardzo mi się to podoba, a w korytarzyku można zrobić szerszą szafę, bo tak przeszkadzałyby drzwi.
Serdecznie pozdrawiam i postaram się przesłać Ci wszystko jak najszybciej
:P

basia_z_lasu
19-12-2006, 10:44
Cześć. Wymiary i zdj ecia przyślę na pewno tylko po świetach, bo teraz mam trochę mało czasu, chyba że mąż da się namówić. Gożej z rysynkiem, bo na projekcie nie robilismy zmian, tylko podczas poszczeglbych etapów.Mieliśmy super firmę i to jej właściciel i szef budowy w jednym, na bieżąco podpowiadali nan jak by było lepiej.Kiedy przyjeżdźaliśmy na budowę mówił nam o swoich pomysłach a my się przewaznie zgadzaliśmy.zNie zgodziliśmy sie tylo na podniesienie ścianki kolankowej, bo po co a i domek staciłby swój urok.
jego pomysłem było też przeniesienie drzwi w "Kąciku rodziców" z korytarzyka, który jest wąski, na ścianę od sypialni i teraz z sypialni wchodzi sie do łazienki-bardzo mi się to podoba, a w korytarzyku można zrobić szerszą szafę, bo tak przeszkadzałyby drzwi.
Serdecznie pozdrawiam i postaram się przesłać Ci wszystko jak najszybciej
:P
Witam,
Dzięki serdeczne. Nie spieszcie się, przy okazji, wszyscy mamy teraz na głowie święta. Myślę, że Wasz wykonawca daleko zajdzie z taką kreatywnością i podejściem do klienta. Co do rysunku, to może coś w Paint'cie na przykład odręcznie ( odmysznie :wink: ) nabazgrać na pliku jpg z rysunkiem parteru, tak z grubsza... Plik w razie potrzeby podeślę.

Cieślaczki
20-12-2006, 07:03
Cześć. Wymiary i zdj ecia przyślę na pewno tylko po świetach, bo teraz mam trochę mało czasu, chyba że mąż da się namówić. Gożej z rysynkiem, bo na projekcie nie robilismy zmian, tylko podczas poszczeglbych etapów.Mieliśmy super firmę i to jej właściciel i szef budowy w jednym, na bieżąco podpowiadali nan jak by było lepiej.Kiedy przyjeżdźaliśmy na budowę mówił nam o swoich pomysłach a my się przewaznie zgadzaliśmy.zNie zgodziliśmy sie tylo na podniesienie ścianki kolankowej, bo po co a i domek staciłby swój urok.
jego pomysłem było też przeniesienie drzwi w "Kąciku rodziców" z korytarzyka, który jest wąski, na ścianę od sypialni i teraz z sypialni wchodzi sie do łazienki-bardzo mi się to podoba, a w korytarzyku można zrobić szerszą szafę, bo tak przeszkadzałyby drzwi.
Serdecznie pozdrawiam i postaram się przesłać Ci wszystko jak najszybciej
:P
Witam,
Dzięki serdeczne. Nie spieszcie się, przy okazji, wszyscy mamy teraz na głowie święta. Myślę, że Wasz wykonawca daleko zajdzie z taką kreatywnością i podejściem do klienta. Co do rysunku, to może coś w Paint'cie na przykład odręcznie ( odmysznie :wink: ) nabazgrać na pliku jpg z rysunkiem parteru, tak z grubsza... Plik w razie potrzeby podeślę.

Postaram się coś wykombinować.Poproszę męża może coś wyskrobie.
Po świetach mam ferie, także postaram się coś zrobić.
Pozdrawiam serdecznie :wink:

Edi i Romi
20-12-2006, 08:48
Cieślaczki
Ja również bardzo proszę o rysunki i zdjęcia Waszych schodów. Też chcemy takie zrobić. Podaje adr na priva [email protected] Z góry dziękujemy !!!

mjc2
20-12-2006, 09:22
A ja nadal na etapie poszukiwania firmy. Czekam od 2 tyg. na informacje zwrotne od potencjalnych wykowawców. jeden z nih przedstwaił swoją ofertę: stan surowy otwarty (z dachem, bez okien i drzwi - to chybo to :o ) za 215 tys. zł, oczywiście z materiałąmi i całą reszta (mam się o nic nie martwić). Cena przerażająca, zobaczymy, co zaproponuja inni

halszka.ka
20-12-2006, 10:19
mjc2 - ta wycena powala :o :o :evil: :evil: :evil: :evil:

Ja na wiosnę miałam robioną podobną wycenę na kwotę 160 tys, dziś wiem że ten stan będze mnie kosztował systemem gospodarczym, a raczej kontraktowym :roll: ,
dużo mniej przy wielu zmianach podrażających inwestycję.

Ale oczywiście kosztuje to wszystko dużo czasu i zaangażowania, ale najciężej bylo, na samym początku całą maszynerię ruszyć,
po zrobieniu fundamentów zaczęło iść już dużo lżej :lol:

Edyta&Piotr
20-12-2006, 12:37
Witamy Wszystkich
Mamy wielką prośbę do sympatyków forum M02. Chcemy ruszyć z budową na wiosnę 2007 z wersją lustrzaną, może ktoś niedaleko Włocławka (Kujawsko-Pomorskie) pobudował już ten śliczny domek. Na papierze jest trudno wszystko dokładnie zobaczyć POMOCY.
Pozdrowienia:
Edyta&Piotr

szydas
20-12-2006, 18:07
Witamy Wszystkich
Mamy wielką prośbę do sympatyków forum M02. Chcemy ruszyć z budową na wiosnę 2007 z wersją lustrzaną, może ktoś niedaleko Włocławka (Kujawsko-Pomorskie) pobudował już ten śliczny domek. Na papierze jest trudno wszystko dokładnie zobaczyć POMOCY.
Pozdrowienia:
Edyta&Piotr
my budujemy wersję lustrzaną, ale niestety daleko..... chociaż nawet spod Warszawy przejeżdżali ludzie oglądać, wprawdzie przy tzw. okazji, ale zawsze :wink: :D :D

Cieślaczki
21-12-2006, 14:49
Cieślaczki
Ja również bardzo proszę o rysunki i zdjęcia Waszych schodów. Też chcemy takie zrobić. Podaje adr na priva [email protected] Z góry dziękujemy !!!

Zdjęcia będą na pewno, co do rysunków, to jak pisałam wcześniej, schody były robione bez szkiców, bo były pomysłem naszego wykonawcy, a w projekcie nic nie zmienialismy.Rysunków nie mam. Ale jesli ktoś mieszka blisko Braniewa, to zapraszam na "wizję lokalną".

Pozdrawiam :P

halszka.ka
22-12-2006, 10:13
Wszytkim KONKURSOWICZOM

z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Życzę spokoju i radości

pęknej tradycyjnej WIGLII

przy stole z najbliższymi

http://sonia.low.pl/sonia/szopki/szo.jpg

Andrzej i Agata
22-12-2006, 14:32
Witamy Wszystkich.
Chcemy kupić projekt M02a wersje lustrzaną wiemy że SZYDAS taką buduję. W związku z tym mamy pytanie do SZYDASA, gdzie i Czy można ją obejrzeć.
Pozdrawiamy

KarolinaS
22-12-2006, 17:32
Dziękuję halszka.ka za życzenia!

Życzę również Świąt wypełnionych
radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.

Pozdarwiam

B.Art
22-12-2006, 18:33
Ale jesli ktoś mieszka blisko Braniewa, to zapraszam na "wizję lokalną".
Czesc wzystkim,
Cieslaczki jesli propozycja nadal aktualna to z checia bysmy skorzystali. W przyszlym tygodniu bedziemy w Ornecie na swieta. Wyslalem Wam rowniez wiadomosc na priv.
Wesolych Swiat!

Edi i Romi
23-12-2006, 19:40
WSZYSTKIM BUDUJĄCYM
Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ŻYCZYMY
DUZO ZDROWIA, CIERPLIWOŚCI, OPTYMIZMU,
OBNIZKI CEN MATERIAŁÓW
ORAZ FACHOWCÓW Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.
ABY TE SWIETA MINĘŁY WAM W WESOŁEJ, RODZINNEJ ATMOSFERZE.
POZDRAWIAMY !!!

PIOTR KRYSTYNA
25-12-2006, 13:00
Wszystkim budującym MO-2 i nie tylko najlepsze życzenia z okazji Świąt BOŻEGO NARODZENIA oraz wszelkiej pomyślności w nowym 2007 roku życzą KRYSTYNA I PIOTR

szydas
25-12-2006, 19:19
Witamy Wszystkich.
Chcemy kupić projekt M02a wersje lustrzaną wiemy że SZYDAS taką buduję. W związku z tym mamy pytanie do SZYDASA, gdzie i Czy można ją obejrzeć.
Pozdrawiamy
witam,
dom można oglądać w każdej chwili, myślę, że do końca marca, bo wtedy się już wprowadzamy. a budujemy się w Dobrej Szczecińskiej, dokładny opis podeślę na życzenie.

Qciniak
27-12-2006, 15:28
witam, czy jest ktoś kto buduje ten dom w okolicach Warszawy?Chętnie bym na niego popatrzył nawet i przez płot :) pozdrawiam RK

Andrzej i Agata
28-12-2006, 13:11
Dzięki SZYDAS.
Faktycznie trochę daleko. Chociaż czasami pojawiamy się u rodziny w Świnoujściu, a to już troszkę bliżej.
A może ktoś buduje w bliższych okolicach częstochowy.
Jeżeli tak to będziemy wdzięczni za informacje.
Pozdrawiamy

AnetaM2
28-12-2006, 15:22
Czy ktoś z budujących M02 będzie wykańczał lub już wykończył poddasze - skosy do samej kalenicy?
Całe poddasze chcę wykonać z regipsów w taki sposób aby widoczne były jętki (które dodaję do więźby) a sufit sięgał aż do kalenicy.
Mały problem będzie ze stolcami (płatwie), które chce dołożyć do konstrukcji dachu mój cieśla. Jeśli faktycznie zamontowane zostaną stolce, a ja nadal będę chciał wykończyć poddasze - skosy do samej kalenicy to powstaje problem jak zaizolować właśnie te stolce żeby nie powstał dość spory mostek termiczny.
Nie chcę wyziębiać niepotrzebnie domu nie zaizolowanymi elementami, ale też nie chcę obudowywać wewnątrz tych stolców regipsami co najprawdopodobniej nie będzie dobrze wyglądało.
Czy ktoś z Was miał lub ma podobny dylemat?
Jakie jest wasze doświadczenie w tym zakresie?
Pozdrawiam!

AnetaM2
28-12-2006, 15:29
Mam jeszcze pytanko do Giagi,
Czy jest możliwość oglądnięcia Twojego domku na żywo?
Jeśli tak to bardzo proszę o informację gdzie i ewentualnie kiedy.
Podobnie jak ty zmieniłem kąt dachu do 43 stopni, również podniosłem ścianę kolankową o jeden pustak, a także obniżyłem nadproża nad oknami.
Zależy mi aby utrzymać krawędź dachu na lini okien, niestety Fachowcy się nie spisali zrobili kilka poważnych błędów i nie wiem czy moje zamierzenie odnośnie krawędź dachu - linia okien będzie jeszcze możliwe do wykonania.
Pozdrwiam

Marta-Rewal
28-12-2006, 15:48
Witam. Bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum. Budujemy MO2a wersję lustrzaną (czekamy na pozwolenie na budowę). Dzięki za wszystkie cenne informacje.

Marta-Rewal
28-12-2006, 15:53
Mam prośbę do Szydasa: mieszkam niedaleko, czy mogłabym obejrzeć Twój dom? Pozdrawiam.

giagi
28-12-2006, 23:01
Mam jeszcze pytanko do Giagi,
Czy jest możliwość oglądnięcia Twojego domku na żywo?
Jeśli tak to bardzo proszę o informację gdzie i ewentualnie kiedy.
Podobnie jak ty zmieniłem kąt dachu do 43 stopni, również podniosłem ścianę kolankową o jeden pustak, a także obniżyłem nadproża nad oknami.
Zależy mi aby utrzymać krawędź dachu na lini okien, niestety Fachowcy się nie spisali zrobili kilka poważnych błędów i nie wiem czy moje zamierzenie odnośnie krawędź dachu - linia okien będzie jeszcze możliwe do wykonania.
Pozdrwiam

Aneta M2 - zapraszamy - pisz na priv.

pozdrawiam
giagi

ululka
29-12-2006, 13:38
Jestem kompletną forumową i budowlaną nowicjuszką(to mój drugi post) i jak się okazuje kolejna fanką Konkursowego M02.

Właściwie to wczoraj mieliśmy kupić projekt, ale projektantka stwierdziła, że w lutym ma być M02 w wersji energooszczędnej, wiec poczekamy (i tak trzeba mapę załatwić i plan zagospodarowania działki a u nas to trwa).
Mój mąż kochany ma tle energooszczędności prawdziwego hopla. Nie tylko na tym zresztą.

Konkursowy już dawno wpadł mi w oko, przekonałam męża (dzieciaki same się przekonały) i...no i zaczęłam mieć wątpliwości.Cóż, taka babska przypadłość- kiecka niby dobra, ale tu trochę odstaje, tu mogłaby być dłuższa...

Strasznie, ale to strasznie chciałabym zobaczyć ten dom na jakimkolwiek etapie budowy (no, może przesadziłam, same fundamenty mnie nie interesują) wejćć do srodka "przymierzyć się". Zobaczyć czy rzeczywiście w jadalni zmieści się wygodny duży stół, w pomieszceniu gospodarczym wszystko co trzeba, a w garażu (zdaniem męża paskudnie małym) jego ukochana WSK-a (to taki zabytkowy już niemal motocykl) i cały domowy śmietnik (z założenia autka chcemy trzymać na podjeździe a nie w chałupie).

Myślę o obniżeniu ścianek kolankowych, aby na poddaszu były większe skosy (projektantka spojrzała na nas jak na wariatów...).

Czy ktoś z Warszawy lub bliższych/dalszych okolić buduje taki dom i mógłby nam pokazać??
Najchętniej stan surowy, bo jakoś głupuio by mi było w zabłoconych butach po Waszych nowych podłogach latać (mogę na bosaka, to jest myśl!).

Jeśli ktoś chciałby się pochwalić (bez chwalenie tez obejrzę) to będę strasznie uradowana.

Ja ten projekt pewnie i bez oglądania w naturze kupię, ale byłabym spokojniejsza.

Projektantka nie dała na nikogo namiarów, ale powiedziała , że ten projekt sprzedał sie 150 razy, więc może tu na kogoś trafię.

Pozdrawiam wszystkich i bbędę tu zaglądać.Mąż też. Do tej pory marudził, że czas tracę na Cafe Allegro gadajac o dzieciakach, ale teraz, skoro działam w"słusznej sprawie" czepiać się nie powinien.

ula

mariooo
30-12-2006, 08:32
ja zapraszam ale do poznania :)

- i dalej czekam na drweno na dach, powoli zaczynam sie wq$#@$@iac!!!, pogoda piekna(jak na grudzien) z dachu jak nie bylo tak nie ma.

szydas
30-12-2006, 17:15
Mam prośbę do Szydasa: mieszkam niedaleko, czy mogłabym obejrzeć Twój dom? Pozdrawiam.
w każdej chwili... wprowadzamy się w marcu :D :D

szydas
30-12-2006, 17:16
ja zapraszam ale do poznania :)

- i dalej czekam na drweno na dach, powoli zaczynam sie wq$#@$@iac!!!, pogoda piekna(jak na grudzien) z dachu jak nie bylo tak nie ma.

znam ten ból, też długo czekaliśmy na więźbę, ale się opłaciło, bo dostaliśmy naprawdę wysokiej jakości drewno

ululka
30-12-2006, 19:33
Mariooo, jeszcze kilka lat temu skorzystałabym z Twojej propozycji bez wahania, bo co to jest te nędzne 300km..
Teraz jednak chyba nieco "stetryczałam" czy to z racji wieku, czy też przygniata mnie powaga sytuacji (czyli planowana budowa)...
Ale kto wie, niech tylko słonko mocniej przygrzeje.

A my się wciąż wahamy się pomiędzy M02 a M02a. I nie o wielkość salonu nam bynajmniej chodzi (bo wydaje nam się wystarczający) tylko o ilość i wielkość wszelkich pomieszceń pomocniczych i gospodarczych. W M02 a jest pralnia i parę innych, ciekawych metrów do zagospodarowania.
Tylko....no właśnie, po co nam aż tak duży dom? Dlatego bardzo chciałabym zobaczyc M02 w naturze a nie na komputerowej wizualizacji.
Na działce wytyczyliśmy sobie domek przy pomocy taśmy i kołków, ale to jakoś nie mieści się w mojej wyobraźni. Wygląda jak komórki do wynajęcia a nie dom.
Czy ktoś miał podobny dylemat (wybór pomiędzy dwoma siostrzanymi wersjami-wiekszą i mniejszą) i co wpłynęło na Wasz wybór (poza kasą oczywiście).
ula

Marta-Rewal
30-12-2006, 20:14
Mam prośbę do Szydasa: mieszkam niedaleko, czy mogłabym obejrzeć Twój dom? Pozdrawiam.
w każdej chwili... wprowadzamy się w marcu :D :D

wielkie dzięki, jak tylko będziemy się wybierali do Szczecina, to poproszę o adres. Jutro wprawdzie będziemy, ale to chyba nie najlepszy termin

AlaOle
31-12-2006, 12:37
Witam wszystkich Miłośników Konkursowego,
jakieś 2 tygodnie temu dołączyłam do Waszego grona :D, oczywiście zanim to nastapiło przebrnęłam (chyba podobnie jak każdy z Was) przez morze katalogów i oceany projektów. W chwili obecnej Konkursowy jest moim fawrytem, na 2 miejscu znajduje się M05a-Niewielki wariant 1.
Czy jest ktoś z Was z okolic Wrocławia lub Opola???? Bardzo, bardzo chciałabym zobaczyć te dwa domki na żywca,bowiem mam watpliwości co do wielkości salonu i kuchni w Konkursowym. Nio i jeszcze garaż - mamy dwa motocykle i samochód, czy przy wydłużeniu części z garazem o 90 lub 180 cm - wejdzie to wszystko????

Pozdrawiam Wszystkich
A w 2007 r. życzę sukcesów w budowaniu oraz wiele, wiele radości z posiadanych domków.

mariooo
01-01-2007, 17:01
w jaki sposob montujecie kominki w konkursowych?? strasznie ciezko jest cos wpasowac w ten naroznik, bo po wykonaniu obudowy powstanie prawdziwy kolos. macie jakies pomysly???

martamola
01-01-2007, 18:34
jestem na tym samym etapie siedze dziś oglądnełam setki kominkow aranżacji a muszę zdecydować się na dniach ze względu na wypuszczenie rury pod posadzkę . coraz bardziej jestem za tym iż wsawie kominek na ścianie dzielącej z kuchnią gdyż nie mogę sobie wyobrazić go w tym narożniku a jak wy myślicie o tyj sprawie

mariooo
01-01-2007, 18:40
u mnie sciana kuchenna odpada, poniewaz bedzie kuchnia otwarta (niska scianka obudowujaca meble). jezeli wstawic standardowy kominek ale pod katam (krawedzie tylne "dotykaja" komina i sciany w holu), to zeby go obudowac trzeba powiekszyc scane oddzielajaca hol od salonu o jakies 40cm!!

rozpatruje wersje wkladu z dwoma szybami - jest nieco drozszy (INVICTA ok 2500pln) - ulatwiloby to zabudowe.

postawienie scian nie bylo problemem - wyzwania dopiero sie zaczynaja:)

jck
02-01-2007, 11:44
Kilka dni temu chwaliłam się schodami ( szalunkami ) z dwoma spocznikami :oops: ,
niestety radość była przedwczesna, okazało się że d..a zimna :-?.


Witaj Halszka.ka,
U mnie tydzień temu skończyli schody i są z dwoma spocznikami. Czy możesz powiedzieć dlaczego u ciebie nie dało rady tego zrobić?
U mnie wyszło 17 schodów (18 licząc ostatni na poziomie podłogi poddasza) i wszystko wydaje się w porządku. Sciany miałem murowanie na wysokość 288cm i schody są super. Mam prawie 190cm wzrostu i mieszczę się bez problemu - prześwit między schodem a krawędzią stropu wynosi 206cm. Nie wiem ile powino być ale dla mnie jest OK. Spróbuję w weekend zrobić zdjęcia.

Pozdrawiam
jck

Krzyżaki
02-01-2007, 15:39
Witamy wszystkich :)

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iz dołaczymy do Szanownej Grupy "konkursowców".Przed świętami udało nam się nabyć wymażoną działkę w podwarszawskiej miejscowści. Jestemy na etapie zmian w projekcie M02. Od poczatku podobał się nam ten projekt.
Jednak z obawy przed finansowymi możliwościami poszukujemy w miarę aktualnego kosztorysu wykonanego przez kosztorysanta.

Jesli byłby ktoś tak zyczliwy to bardzo prosimy przesłać na ([email protected])

Dzieki
Krzyżanowscy :lol:

kajja
02-01-2007, 16:47
...
rozpatruje wersje wkladu z dwoma szybami - jest nieco drozszy (INVICTA ok 2500pln) - ulatwiloby to zabudowe...

My planujemy kupić właśnie taki z dwoma szybami.

A teraz zastanawiamy się jakie zamówić okna...i w jaki sposób ma być zrobiony świetlik w nich (czy szklenie w ramie, czy okno z poprzeczką).

pozdrowienia

mariooo
02-01-2007, 16:55
jezeli chodzi i okna to my zrezygnowalismy ze swietlika. wstawimy tam rolete. wszystkie okna w salonie beda mialy 144cm wys i 114szer + roleta. myslelismy o dzielonych ale wygraly finanse i wszystkie 6 beda uchylno rozwierne.

halszka.ka
03-01-2007, 09:50
Witam Wszystkich w Nowym Roku :P !

mariooo - możemy sobie łapkę podać, Ty czekasz na drewno, a ja na dachowca :evil: :evil: :evil: ,
drań jeden już miesiąc mnie zwodzi,
ale zdaje się jest dobry :roll: , więc jeszcze trochę poczekam, choć zaczynam się rozglądać za innym.........

Dyskutowaliście na temat kominka,
ja w sumie jeszcze nie wiem jak to wyjdzie u nas,
ale na samym początku przed rozpoczęciem, prac gdy postanowiliśmy powiększyć nasz domek o 1,2m ,
wykombinowałam sobie :roll: , że komin od kominka przesunę do kuchni...
W ten sposób chciałam mieć możliwość poszerzenia pokoju dziennego, i więcej możliwości aranżacji okolic kominka :roll:

jck - nie pamiętam już, ale mój majster tłumaczył i udawadniał jakoś :-? , że się nie da,
ja mam mocno ograniczoną wyobraźnię przestrzenną :oops: , ale mój mąż inżynier - konstruktor (ale od śrubek )
dał się przekonać, ale naprawdę nasze schody są wygodne i ... ładne :P

Śliwka - obiecałaś kiedyś dać zdjęcia ??? i wszyscy inni ...dawajcie zdjęcia :lol:

Pozdrawiam Wszystkich

wojbu
03-01-2007, 11:06
Witam i najlepszego w nowym roku !!!!!!!!!!!

narazie tylko tyle

http://foto.onet.pl/14vv,gwcssys0c780,52xzx,u.html

acha co do kalkulacji którą wczesniej pokazałem to Bank dał na jej podstawie kredyt

:P
pozdrawiam

basia_z_lasu
03-01-2007, 12:30
Witam wszystkich w Nowym Roku i i życzę Wam wszystkiego dobrego, w tym jak najszybszej przeprowadzki i stałego dopływu funduszy na budowę!

Cieślaczki
Dzięki za fotki, będę miała co rozważać :D
Przy okazji: jaki Wasze schody mają prześwit w najniższym miejscu?

Co do kominka, to IMHO jest to słaby punkt tego projektu, umiejscowiony jakoś tak w ciągu komunikacyjnym. Może się mylę, poczekam na Wasze pomysły!

szydas
03-01-2007, 17:10
...
rozpatruje wersje wkladu z dwoma szybami - jest nieco drozszy (INVICTA ok 2500pln) - ulatwiloby to zabudowe...

My planujemy kupić właśnie taki z dwoma szybami.

A teraz zastanawiamy się jakie zamówić okna...i w jaki sposób ma być zrobiony świetlik w nich (czy szklenie w ramie, czy okno z poprzeczką).

pozdrowienia
my kupiliśmy panoramiczny, czyli z półokrągłą szybą czołową. obudowę też zrobimy taką półokrągłą i powinno wyjść ok - wstawimy go w kąt przy kominie

Cieślaczki
04-01-2007, 12:24
Witam wszystkich w Nowym Roku i i życzę Wam wszystkiego dobrego, w tym jak najszybszej przeprowadzki i stałego dopływu funduszy na budowę!

Cieślaczki
Dzięki za fotki, będę miała co rozważać :D
Przy okazji: jaki Wasze schody mają prześwit w najniższym miejscu?

Jak zmierzę to podeślę wszystkie wymiary.W sobotę bedziemy na budowie .Pozdrawiam :P

Co do kominka, to IMHO jest to słaby punkt tego projektu, umiejscowiony jakoś tak w ciągu komunikacyjnym. Może się mylę, poczekam na Wasze pomysły!

martamola
04-01-2007, 20:03
ale czy na półokrągly kominek nie będzie brakować ściany . ja chyba już się zdecydowałam kominek na ścianie od kuchni
schody zrobione
dach również
chódziak też
teraz myśle jeszcze o oknach dachowe kupilam na allegro welux dobra cena
i drzwiach wejściowych jakie
przeraża mnie iż już teraz trzeba decydować gdzie będzie zlew gdzie ma być rura

AnetaM2
05-01-2007, 12:43
Mam pytanie do Cieślaczki.
Czym będziecie kryć dach, dachówka czy blacha?
Mój dekarzo - cieśla twierdzi, że więźba z samych krokwi pod dachówkę jest trochę słaba. W/g niego do więźby W M-02 powinny być dodane jeszcze stolce a najlepiej razem z jętkami.

Marta-Rewal
06-01-2007, 16:33
Mam prośbę do Szydasa: mieszkam niedaleko, czy mogłabym obejrzeć Twój dom? Pozdrawiam.
w każdej chwili... wprowadzamy się w marcu :D :D

podaję swój adres: [email protected] i proszę o informacje, jak znależć Wasz dom. Czy moglibyśmy go obejrzeć jutro? (07.01.07)

szydas
06-01-2007, 17:23
Mam prośbę do Szydasa: mieszkam niedaleko, czy mogłabym obejrzeć Twój dom? Pozdrawiam.
w każdej chwili... wprowadzamy się w marcu :D :D

podaję swój adres: [email protected] i proszę o informacje, jak znależć Wasz dom. Czy moglibyśmy go obejrzeć jutro? (07.01.07)
poszło na priv

Cieślaczki
08-01-2007, 07:20
Mam pytanie do Cieślaczki.
Czym będziecie kryć dach, dachówka czy blacha?
Mój dekarzo - cieśla twierdzi, że więźba z samych krokwi pod dachówkę jest trochę słaba. W/g niego do więźby W M-02 powinny być dodane jeszcze stolce a najlepiej razem z jętkami.

Nasz wykonawca dodał nam jętki bo stwierdził,że dach jest wtedy stabilniejszy.Będziemy kryć dachówką. :P

szydas
08-01-2007, 15:58
Mam pytanie do Cieślaczki.
Czym będziecie kryć dach, dachówka czy blacha?
Mój dekarzo - cieśla twierdzi, że więźba z samych krokwi pod dachówkę jest trochę słaba. W/g niego do więźby W M-02 powinny być dodane jeszcze stolce a najlepiej razem z jętkami.

Nasz wykonawca dodał nam jętki bo stwierdził,że dach jest wtedy stabilniejszy.Będziemy kryć dachówką. :P

to jest jedno z niedociągnięć projektu - w opisie konstrukcja więźby jest właśnie krokwiowo-jętkowa, ale jętek na rysunku nie ma :o mój wykonawca dołożył jeszcze do tego płatwie, na zasadzie, że "on byle jakiego dachu mi nie zrobi". :D

basia_z_lasu
08-01-2007, 20:36
Cieslaczki:
Dzięki za rysunek :D
Przy okazji, jak będziecie na budowie, zobaczcie jeszcze wysokość nad głową w najniższym miejscu, czy można po Waszych schodach chodzić wszędzie z podniesioną głową, jeśli ktoś ma 195 cm wzrostu? I szerokość pojedynczego stopnia. A łazienka wyszła tak jak w projekcie?
Jeszcze raz dziekuję.

Cieślaczki
09-01-2007, 09:40
Cieslaczki:
Dzięki za rysunek :D
Przy okazji, jak będziecie na budowie, zobaczcie jeszcze wysokość nad głową w najniższym miejscu, czy można po Waszych schodach chodzić wszędzie z podniesioną głową, jeśli ktoś ma 195 cm wzrostu? I szerokość pojedynczego stopnia. A łazienka wyszła tak jak w projekcie?
Jeszcze raz dziekuję.

Można chodzić z podniesiona głową.Wysokośc przy okazji zmierzę i szerokość stopnia też. Łazienka wyszła tsk jak w projekcie-jest naprawdę spora. :)

Edi i Romi
10-01-2007, 08:26
cześć !!!
My też jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy do dachu. naszym problemem jest to; czy robić dachówkę cementową czy lepiej blachodachówkę? Jakoś nie możemy sie zdecydować a co "fachowiec" to ma inną propozycję.
A co Wy radzicie?

Jeśli chodzi o dachówkę , to nam też mówiono, że do projektu trzeba dodać jętki a najlepiej jeszcze stolce.

mariooo
10-01-2007, 16:58
czy nie przesadzacie z jetkami i slolcami??
ja jetki dodaje tylko dlatego zeby ladnie wygladalo - ale tylko 12 sztuk - heblowanych.

ten dach moim zdaniem jest taki sam jak fundamenty: stal fi16!!!!! (do budowy mostow), i krokwie 100x200!!! (gdzie standard to 80x160) - czyli wszystko przesadzone

ktos to przeciez wyliczyl i podpisal sie pod tym. zostalo to dopuszczone do sprzedazy i kilka domow juz stoi. no chyba ze ktos buduje na terenie gdzie na dachu bedzie mu zalegac kilkunastocentymetrowy sniezny czopuch to wtedy jetki, stolce i pelne deskowanie no i oczywiscie to fi 16 w fundamenty - zeby utrzymalo to dach :).

co do materialu - ja wybralem dachowke ceramiczna (Rubin 13 Miedziany) ze wzgledu na: bliskosc lasu(cenentowe bardziej "pija wode" i szybciej osiada na nich mech, a te co na nich nie osiada sa wystarczajaco drogie zeby mnie zniechecic), bliskosc lotniska (ok 3km ale czasmi moze cos blisko latac wiec blachodachowka jako izolator odpada), niechec do szybkiej wymiany(gonty-cena zblizona do dachowki a zywotnosc krotsza i pelne deskowanie trzeba robic), i ostatni argument - nie stac mnie na tanie materialy a co ceramika to ceramika.

jednak kazdy sam musi dokonac wyboru.

salinski
10-01-2007, 23:03
Witam wszystkich,
jestem kolejnym fanem konkursowego M-02 (wersja a lustro).
Działkę już mam 1475 i w 2007 chciałbym zrobić same fundamenty.
Czy ktoś w kujawsko-pomorskim buduje lub zbudował już M-02?
Czy mógłbym liczyć na jakiś aktualny kosztorys poszczególnych etapów?

na priv: [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam!

szydas
10-01-2007, 23:40
Witam wszystkich,
jestem kolejnym fanem konkursowego M-02 (wersja a lustro).
Działkę już mam 1475 i w 2007 chciałbym zrobić same fundamenty.
Czy ktoś w kujawsko-pomorskim buduje lub zbudował już M-02?
Czy mógłbym liczyć na jakiś aktualny kosztorys poszczególnych etapów?

na priv: [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam!
ja wprawdzie w zachodniopomorskim, ale też wersja lustrzana. co do kosztów możesz zajrzeć do mojego dziennika, ale weź pod uwagę, że to ceny zeszłoroczne :D

halszka.ka
11-01-2007, 08:35
szydas - nie masz komentarzy, więc tu swoje trzy grosze na temat Twojeg domku wstawię :wink: .
No - po prostu SUPER !

Widzę że planujesz jak donoszoną ciążę - 9 miesięcy, myślę że Ci się uda, życzę tego !
Jaki planujesz kolor, bo mnie bardzo się podoba tak jak jest na Twoich zdjęciach tzn. biały,
ja mam mieć też grafitową dachówkę, biały, może lekko złamany szrością tynk,
i raczej bez klinkieru czy płytek, tylko ciemny szart tynk na słupach i podmurówce.

szydas
11-01-2007, 11:25
szydas - nie masz komentarzy, więc tu swoje trzy grosze na temat Twojeg domku wstawię :wink: .
No - po prostu SUPER !

Widzę że planujesz jak donoszoną ciążę - 9 miesięcy, myślę że Ci się uda, życzę tego !
Jaki planujesz kolor, bo mnie bardzo się podoba tak jak jest na Twoich zdjęciach tzn. biały,
ja mam mieć też grafitową dachówkę, biały, może lekko złamany szrością tynk,
i raczej bez klinkieru czy płytek, tylko ciemny szart tynk na słupach i podmurówce.
dziękuję bardzo za życzenia :D co do koloru to planujemy coś jasnego, może nie biały, ale jakiś jasny beż, ecru, czy kremowy. myślę, że klinkier na słupkach jest dobrym pomysłem z tego powodu, że słupy lubią się brudzić, zwłaszcza jak są dzieci i jakiś zwierzak :D my prawdopodobnie obłożymy klinkierem także ściany przy wejściu do domu. podmurówkę powinno się obłożyć klinkierem, bo ta część ściany bardzo się brudzi w czasie np. deszczu rozchlapanym podłożem....

KarolinaS
11-01-2007, 11:28
salinski my będziemy budować mam nadzieje w tym roku naszego konkursowego.
Budujemy pod Bydgoszczą w Przyłękach, konkursowego w wersji lustrzanej , powiekszonego od strony salonu i garażu o 90 cm.
Jak masz jakies pytanka pisz ;-)

Alexis27
11-01-2007, 12:44
Witajcie :) ,
od dawna śledzę forum i dołączam do grona pozytywnie zakręconych na punkcie konkursowego i budowy własnych czterech ścian.

Szydas - właśnie prześledziłam Twój dziennik i galerię. Wiesz co, tak Ci zazdroszczę, że chyba dzisiaj nie zasnę. A jak obejrzałam galerię to zrobiłam tak - :o :o :o Rewelacja! Zrobiłeś kawał dobrej roboty opisujac postępy prac i robiac zdjecia, a przede wszystkim dzieląc się z nami tym, wszystkim. DZIĘKI!! Poza zazdrością tchnąłeś we mnie sporą dawkę optymizmu, że może mi też się uda w tak krótkim czasie dotrzeć do tak zaawansowanego etapu. Mam kilka pytań: czy prace wykonuje u Ciebie jedna firma?, czy koszty, które podałeś w dzienniku zawierają wszystkie koszty, które poniosłeś do tej pory?, co pozostało do wykonania i jakie przewidujesz wydatki (jeśli chcesz się z tym podizelć), czy dysponujesz kosztorysem do banku?

Mój mąż i ja od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki (2 tys. m2) i jesteśmy na etapie tzw. papierków, ale dzięki "uprzejmości znajomych w urzędach" powinno pojść w miarę sprawnie. Jak tylko dostaniemy warunki zabudowy kupujemy projekt. Naturalnie M02 konkursowy! ale z poprawkami: napewno większy pokój dzienny z jadlanią i większa kuchnia, co automatycznie powiększy naszą sypialnię i łazienkę na górze. Zostawiamy dwie łazienki u góry bo spodziewamy się w marcu drugiego maleństwa (mamy już 10-cio miesięczną cudowną córeczkę) i chcemy uniknąć porannych korków za kilka lat. Pozostawimy na pewno duże okna, ale planujemy je trochę inaczej rozmieścić i poprowadzić od podłogi (te w pokoju dziennym i jadalni).
Nasz problem na dzień dzisiejszy: planujemy ogrzewanie gazowe, ale chcemy mieć jeszcze jedną alternatywę w ogrzewaniu - jakie wybrać?
Jak rozwiązać sprawę ogrzewania w pokoju dziennym i jadalni, jeśli chcemy miec okna poprowadzone od podłogi? No tak, podłogowe jest rozwiązaniem, ale z czego wówczas musi być zrobiona podłoga? Wolałabym uniknąć płytek. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam serdecznie.

ALBINOTAUR
12-01-2007, 00:07
Witam wszystkich,
jestem kolejnym fanem konkursowego M-02 (wersja a lustro).
Działkę już mam 1475 i w 2007 chciałbym zrobić same fundamenty.
Czy ktoś w kujawsko-pomorskim buduje lub zbudował już M-02?
Czy mógłbym liczyć na jakiś aktualny kosztorys poszczególnych etapów?

na priv: [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam!

Witam,
przede wszystkim bardzo goraco chciałbym pozdrowić Wszystkich Miłośników Konkursowego:))
Mam na imię Albin i mieszkam w Toruniu. Od jesieni zeszłego roku buduję M02a w wersji podstawowej. Muszę się przyznać, że jest to mój już czwarty projekt gotowy, jaki miałem u siebie. Pierwsze dwa udało mi wymienić na trzeci, który to potem wyrzuciłem do kosza - a miałem już gotową adaptację. Powód był prosty - M02a! gdy go zobaczyłem, wiedziałem, że będzie to dom, w którym chciałbym spedzić reszte swojego życia!
Co do budowy, to na pewno nie wygląda ona tak, jak sobie zamarzyłem. Po pierwsze nie najszcześliwiej dobrana ekipa. Z spośród tych "resztek" budowlańców, którzy jeszcze nie wyjechali za chlebem za granicę, spośród cwaniaków - właścicieli firm budowlanych oraz totalnych amatorów, którzy jak widzą umowę o wykonanie robót na pięć stron - robią wielkie oczy i uciekają gdzie pieprz rośnie, wybrałem znajomego, który ma swoją firme budowlaną. Sądziłem, że lepiej nie moglem zrobić. Przyznam, że zalezało mi na tym, że budowe bedzie prowadził znajomy, ponieważ w lipcu urodziła mi się córeczka - i to jej chciałem poświecic jak najwięcej czasu (zresztą słusznie!;). Niestety moja córeczka zaraz po narodzinach zachorowała i przez ostatnie pół rok większy mam kontakt z lekarzami niż moją budową. niestety zbytnie zaufanie do zanjomego budowlańca odbiło się tym, że zamiast mieć teraz dom zamkniety dachem, nie mam jeszcze skończonego stanu zero. myśle że wiekszośc z Was wlaśnie teraz "wymiękła", ale musze koniecznie dodać, że zleciłem wykonie cześciowego podpiwniczenia - około 70 mkw. Może to jakoś tłumaczyc pewne opóźnienie, ale tempo pracy moich budowlańców i tak pozostawia wiele do życzenia (myślę, że miedzyczasie napisali wspólnie conajmniej kilka rozpraw filozoficznych, bo na tym to się znają chyba najlepiej;))
Do chwili obecnej mam już wszystko zaizolowane (dysprebit+stropian 8cm+folia kubełkowa), zrobioną piwnicę a w przyszłym tygodniu zasypujemy resztę budynku, ubijamy i zalewmy betonem.
Oczywiście gdyby kogos interesowało to, co już mam zrobione i ewentualna wymiana doswiadczeń to zapraszam.
Pozdrawiam
Al
[email protected]

szydas
12-01-2007, 19:47
Szydas - właśnie prześledziłam Twój dziennik i galerię. Wiesz co, tak Ci zazdroszczę, że chyba dzisiaj nie zasnę. A jak obejrzałam galerię to zrobiłam tak - :o :o :o Rewelacja! Zrobiłeś kawał dobrej roboty opisujac postępy prac i robiac zdjecia, a przede wszystkim dzieląc się z nami tym, wszystkim. DZIĘKI!! Poza zazdrością tchnąłeś we mnie sporą dawkę optymizmu, że może mi też się uda w tak krótkim czasie dotrzeć do tak zaawansowanego etapu.

dziękuję bardzo za słowa uznania, ale to naprawdę nic wielkiego :oops:


Mam kilka pytań: czy prace wykonuje u Ciebie jedna firma?, czy koszty, które podałeś w dzienniku zawierają wszystkie koszty, które poniosłeś do tej pory?, co pozostało do wykonania i jakie przewidujesz wydatki (jeśli chcesz się z tym podizelć), czy dysponujesz kosztorysem do banku?
tak, mam jednego wykonawcę, choć plany były zupełnie inne :D cennik obejmuje w zasadzie wszystkie wydatki, jeśli nie ma to takich rzędu kilkuset złotych, gdzie faktura się "zapodziała" :wink: jesteśmy na etapie rozkładania ogrzewania i wody, potem posadzki, rygipsy na górze i wykończeniówka. co do przewidywanych kosztów... chyba jeszcze z 60-70 tysięcy, bez zagospodarowania działki. kosztorys do banku to abstrakcja, nic się nie sprawdziło, musieliśmy dobierać kredyt, mimo, że wydawało się na początku aż nadto.


Nasz problem na dzień dzisiejszy: planujemy ogrzewanie gazowe, ale chcemy mieć jeszcze jedną alternatywę w ogrzewaniu - jakie wybrać?

jeśli ma to być niezależna alternatywa, to raczej kominek z płaszczem, jeśli wspomaganie to solary, pompa ciepła czy coś w tym stylu


Jak rozwiązać sprawę ogrzewania w pokoju dziennym i jadalni, jeśli chcemy miec okna poprowadzone od podłogi? No tak, podłogowe jest rozwiązaniem, ale z czego wówczas musi być zrobiona podłoga? Wolałabym uniknąć płytek. Czy jest jakieś rozwiązanie?
możecie wpuścić w podłogę konwektory w kanałach przykryte kratkami. jeśli podłogówka to albo kafle, kamień itp. albo kompromis - cienkie drewno, wykładziny ze świadomością, że straty będą duże


Pozdrawiam serdecznie.
również pozdrawiam

wojbu
14-01-2007, 10:58
Witam 8)

mam pytanie , Czy ktoś zdecydował się na deskowanie szczytów tak jak jest w projekcie, a jeśli tak to czy ma obraz kosztów ??


pozdrawiam

Hrabia Bebe
14-01-2007, 12:26
Witam wszystkich miłośników Konkursowego. Właśnie kupiliśmy działkę, na której stanie - mamy nadzieję - Konkursowy w wersji lustrzanej. Zabieram się za dokładne przeczytanie wszystkich postów - po kilku ama już taką liczbę pomusłów w głowie, że aż boję się pomyśleć co będzie dalej. Nasz dom budujemy pod Warszawą.
W związku z tym pytanie: kto buduje Konkursowego w okolicach Warszawy albo w woj. mazowieckim - tak co by można było się wybrać na ewentualną wycieczkę i zobaczyć dom na żywo??
Pozdrawiam jeszcze raz

Hrabia Bebe
14-01-2007, 12:31
Witam wszyskich miłośników Konkursowego. Właśnie zakupiliśmy działkę na której stanie Konkursowy w wersji lustrzanej. Nasz dom budujemy pod Warszawą. W związku z tym pytanie: gdzie w okolocach Wa-wy lub w mazowieckim jest/buduje się Konkursowy, co by można było ewntualnie zobaczyć dom na żywo.
Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich budujących Konkursowego

mariooo
14-01-2007, 13:12
Musze sie wam pochwalic. W srode odbieram drweno!!! Po prawie 4 miesiacach oczekiwania!!!! Zmienilem tartak i za 2 dni drewno bedzie na budowie. Ekipa dogadana ze wchodza w czwartek rano (molestowalem "majstra" i ma przyjechac nawet na rozladunek), mam nadzieje ze pogoda sie utrzyma i za 3-4 tyg bede mial dach!!!!

I dopiero wtedy sie zacznie wydawanie kasy :(

Wczoraj sprawdzalem ceny porothermu 11,5 - 5PLN!!!! jak zaczynalem budowe to za 25 placilem 4,80PLN - a jedenastka nieco ponad 3,50 kosztowala - koszmar dla rozpoczynajacych budowe teraz.

Alexis27
15-01-2007, 14:04
Szydas - dziękuję za rady. Jak będą jakieś postępy w pracach to się pochwal na forum :)

Pogoda sprzyja postępom prac na budowach, czy coś się u Was dzieje? Jak wcześniej piasałam jestem na etapie tzw. papierków, ale chętnie poczytam co u Was słychać aby nieco bardziej optymistycznie podejść do inwestycji.

Czy ktoś dysponuje kosztorysem do banku? Będę bardzo wdzięczna za przesłanie na priv.

Pozdrawiam

halszka.ka
15-01-2007, 17:15
No, no :P
ale nam Konkursowiczów przybywa, fajnie :D - witam wszystkich nowych,

mariooo - widzę że my łeb w łęb, u mnie już zaczęli więźbę, ale po odeskowaniu i opapowaniu,
będziemy musieli poczekać na dachówkę, bo ją dopiero 30-tego stycznia dają do pieca,
a przyjedzie do nas może ok. 5 - 10-tego lutego.

Dziś pojechałam po południu na działkę, aby podziwiać choć odrobinę więźby, a tu nic, leżą tylko murłaty,
trochę elementów wniesionych na strop, coś pomontowane na dole,
ale panowie mówią, że to tak jest, najpierw nic nie widać, ale za to potem leci szybko :roll:
doczekać się nie mogę, aby zobaczyć choć zarys naszego domku :-?

Jak tylko coś będzie widać, to obiecuję zdjęcia, zasypię Was zdjęciami ...:wink:

szydas - co z Twoją Galerią ???

mariooo
15-01-2007, 18:39
ja juz sie srody nie moge doczekac - dzis potwierdzalem i wszystko jest ok. co do dachowki to moja czeka na mnie od polowy sierpnia :D - i do tego okna, rynny etc. (wplacilem zaliczke i mam przynajmniej zagwarantowane ceny i materialy). dowiezc maja 27 stycznia - mam nadzieje ze chlopaki skleca wiezbe do taj pory. my nie robimy deskowania. od razu folia i na to dachowka - oby nie wialo i nie padalo za mocno (chyba bede zaklinal pogode ) :)

Śliwka
15-01-2007, 22:29
Ponieważ halszka na innym wątku zmobilizowała mnie do pokazania zdjęć, w stopce pojawił się adres do albumu. Zapraszam konkursowiczów do oglądania.

Pozdrawiam

halszka.ka
16-01-2007, 16:37
Dzięki Śliwka za zdjęcia, oglądałam kilka razy :lol: ,
ładny ten nasz domek :roll:

U mnie dachowcy pracują, ale jeszcze nic nie widać :-?

Śliwka
17-01-2007, 15:41
Mimo, że nie chcieliśmy nic zmieniać, okna na poddaszu musieliśmy zrobić tylko 2, bo jak by były 3 to by się ocieplenie na krokwiach nie zmieściło. Ale nie wygląda to najgorzej, chyba.

ALBINOTAUR
17-01-2007, 16:20
Mimo, że nie chcieliśmy nic zmieniać, okna na poddaszu musieliśmy zrobić tylko 2, bo jak by były 3 to by się ocieplenie na krokwiach nie zmieściło. Ale nie wygląda to najgorzej, chyba.

Witam,
zastanawiam się nad tymi oknami? Zamierzasz dociepilć dach grubszą warstwą wełny niz w projekcie, czy jest to jakis kolejny bubel w tym projekcie. Ja buduje M02a, a więc troszke wiekszy, jednak z tych trzech okienek nie chciałbym rezygnować.
Do wszystkich: jakie macie wymiary krokwii oraz jak wykonaliście wieńce? Wieńce w projekcie są bardzo wysokie i dodatkowo zróżnicowane wysokosciowo (nawet do 41 cm). Moj inspektor, jak to zobaczył, to się za głowe złapał! Zapronował zrobic je o jednakowej wysokości, a strop teriva układać na 7-io centymetrowej wylewce betonowej. Napiszcie jak Wy sobie z tym poradziliście.
Pozdrawiam
Al

szydas
17-01-2007, 17:04
Mimo, że nie chcieliśmy nic zmieniać, okna na poddaszu musieliśmy zrobić tylko 2, bo jak by były 3 to by się ocieplenie na krokwiach nie zmieściło. Ale nie wygląda to najgorzej, chyba.

Witam,
zastanawiam się nad tymi oknami? Zamierzasz dociepilć dach grubszą warstwą wełny niz w projekcie, czy jest to jakis kolejny bubel w tym projekcie. Ja buduje M02a, a więc troszke wiekszy, jednak z tych trzech okienek nie chciałbym rezygnować.
Do wszystkich: jakie macie wymiary krokwii oraz jak wykonaliście wieńce? Wieńce w projekcie są bardzo wysokie i dodatkowo zróżnicowane wysokosciowo (nawet do 41 cm). Moj inspektor, jak to zobaczył, to się za głowe złapał! Zapronował zrobic je o jednakowej wysokości, a strop teriva układać na 7-io centymetrowej wylewce betonowej. Napiszcie jak Wy sobie z tym poradziliście.
Pozdrawiam
Al
w projekcie w zasadzie wieńce jako takie były opisane symbolicznie, żeby nie powiedzieć, że na projekcie ich nie było :evil:. my dodatkowo zmieniliśmy strop z gęstożebrowego na żelbetowy, więc wieńce zostały przeprojektowane całkowicie i nie było z nimi problemu. co do krokwii - nasze mają długość 6.45 m, ale podnosiliśmy ścianę kolankową i kąt dachu mamy 45 stopni

ALBINOTAUR
17-01-2007, 18:26
Szydas dzięki za odpowiedź. Jeśli możesz to podaj jeszcze jakie masz przekroje krokwii, bo w projekcie są 22x10 cm. Czy to nie za dużo? Mój szef ekipy oraz inspektor uważają ze 18x8 cm w zupełności wystarczą.
Przy okazji sprawdziałem Twój DzB i jakoś tak starsznie, według mnie, dużo poszło Ci tej stali 4 t jak i betonu 29 m3. Jaką więc grubośc ma twój strop? Jeśli pamietasz, prosze podaj cene za m3 betonu i tone stali, jaką płaciłeś.
Ile zyskałeś m2 podnosząc dach?

ALBINOTAUR
17-01-2007, 18:33
Szydas pytanie o ceny uznaj za nieważne, doczytałem Twój DzB.

szydas
17-01-2007, 18:40
Szydas dzięki za odpowiedź. Jeśli możesz to podaj jeszcze jakie masz przekroje krokwii, bo w projekcie są 22x10 cm. Czy to nie za dużo? Mój szef ekipy oraz inspektor uważają ze 18x8 cm w zupełności wystarczą.
Przy okazji sprawdziałem Twój DzB i jakoś tak starsznie, według mnie, dużo poszło Ci tej stali 4 t jak i betonu 29 m3. Jaką więc grubośc ma twój strop? Jeśli pamietasz, prosze podaj cene za m3 betonu i tone stali, jaką płaciłeś.
Ile zyskałeś m2 podnosząc dach?
trudne pytania, bo pamięć kiepska :D krokwie są chyba 16x8, albo 20x8.... generalnie dużo cieńsze niż w projekcie, ale więźba zrobiona w konstrukcji krowkie-jętki-płatwie. co do grubości stropu.... 15 cm chyba. zbrojenie przeliczone przez konstruktora, nie dało się mniej. po podniesieniu dachu praktycznie całe poddasze jest użytkowe, ze 178 m2 zrobiło się w sumie koło 250 m2 - nasz domek ma powiększony salon i skrzydło z gabinetem, stąd większy metraż wyjściowy. beton b20 dostałem w cenie 190 za m3. stal zbrojeniowa chyba 2200 za tonę.

ALBINOTAUR
17-01-2007, 19:11
Szydas co Cię skoniło do wykonania stropu monolitycznego? Przy tych ilosciach materiałów, jakie zużyłeś, nawet przy cenach nizszych niż obecne o jakieś 20-25%, to i tak wyszło Cię drożej niz teriva.
Co do powierzchni to rzeczywiście mozna pozazdrościc. Ale z drugiej strony myślę że trzeba mieć takie potrzeby, żeby zmieniać bryłę budynku. Naszej rodzinie wystarczy to, co jest w projekcie, a jedyną zmianę jaką chcaiłbym wprowadzić to może obizyć tzw sciankę kolankowa z 1,4m na 1m. Musiałbym jednak wcześniej przerobic strop względem tego przesunięcia o 40cm. Pzryznam ze przy stropie monolitycznym ten problem odchodzi. Hm...

szydas
17-01-2007, 19:21
Szydas co Cię skoniło do wykonania stropu monolitycznego? Przy tych ilosciach materiałów, jakie zużyłeś, nawet przy cenach nizszych niż obecne o jakieś 20-25%, to i tak wyszło Cię drożej niz teriva.
Co do powierzchni to rzeczywiście mozna pozazdrościc. Ale z drugiej strony myślę że trzeba mieć takie potrzeby, żeby zmieniać bryłę budynku. Naszej rodzinie wystarczy to, co jest w projekcie, a jedyną zmianę jaką chcaiłbym wprowadzić to może obizyć tzw sciankę kolankowa z 1,4m na 1m. Musiałbym jednak wcześniej przerobic strop względem tego przesunięcia o 40cm. Pzryznam ze przy stropie monolitycznym ten problem odchodzi. Hm...
strop monolityczny był jedynym rozwiązaniem po powiększeniu budynku - teriva nie sięgała od ściany do ściany :D co do ściany kolankowej - w m02 prawie nie ma ściany kolankowej jako takiej, więźba opiera się praktycznie na stropie, więc co chcesz obniżyć??? :o
jeśli zaś chodzi o potrzeby, to powiększyliśmy trochę budynek, by nie mieć ciasnych pomieszczeń - w oryginale jadalnia i kuchnia są naprawdę małe, okna szczytowe na poddaszu również wychodzą malutkie i niektórzy zamiast trzech robią tylko dwa. podniesienie dachu pozwala zrobić trzy duże okna, duże łazienki i duże pokoje na górze. te oryginalne były jak w bloku mieszkalnym, a do tego skosy do podłogi...

ALBINOTAUR
17-01-2007, 19:34
Szydas, co do scianki kolankowej napisałem: "tzw" chcac najprościej określic o która mi chodzi. najwyrażniej tylko niedokrśliłem;) Oczywiście wiem że wtym projekcie nie ma takowej i że krokwie opierają sie na murłacie leżacej bezpośrednio na wieńcu przy stropie. chodziło mi o to że przesuwając te sciany, nazwijmy je zatem działowymi, blizej krawędzi dachu o jakieś 40cm na wysokości, zyskałbym tym samym wiecej powierzchni przy podłodze.
A propops twojej budowy - niestey ale nie mogę obejrzeć twoich zdjęc. być może mam jakieś blokady na łaczach, a chciałem zobaczyć jak wygląda to podniesienie dachu. jesłi możesz napisz o ile cm (bloczków) podniosłeś dach.

szydas
17-01-2007, 19:48
Szydas, co do scianki kolankowej napisałem: "tzw" chcac najprościej określic o która mi chodzi. najwyrażniej tylko niedokrśliłem;) Oczywiście wiem że wtym projekcie nie ma takowej i że krokwie opierają sie na murłacie leżacej bezpośrednio na wieńcu przy stropie. chodziło mi o to że przesuwając te sciany, nazwijmy je zatem działowymi, blizej krawędzi dachu o jakieś 40cm na wysokości, zyskałbym tym samym wiecej powierzchni przy podłodze.
A propops twojej budowy - niestey ale nie mogę obejrzeć twoich zdjęc. być może mam jakieś blokady na łaczach, a chciałem zobaczyć jak wygląda to podniesienie dachu. jesłi możesz napisz o ile cm (bloczków) podniosłeś dach.
tak myślałem, że chodzi o ścianki przedkolankowe :D :D :D co do mojej galerii to trzeba uzbroić się w cierpliwość, czasami trzeba odczekać trochę, żeby zrobiła się dostępna, serwer stoi na neostradzie :-? . my podnieśliśmy dach o 50 cm, czyli dwa pustaki wyżej pociągneliśmy ścianki kolankowe.