PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12

halszka.ka
18-01-2007, 14:47
Tak jak obiecałam,
pierwsze zdjęcia z montażu więźby :lol: :lol: :lol:

http://foto.m.onet.pl/_m/66ce6dbc43ed6cd0e1feeb093a1b4ccf,5,19,0.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/abd9f31eda75ae2dcd4ed04796c3b4c0,5,19,0.jpg

Tak, wiem że to nic wielkiego, ale cieszy......... :roll: :roll: :roll:

ALBINOTAUR
18-01-2007, 20:54
Bardzo ładne zdjęcia:) Ale trochę małe... Widze że Kolezanka też podnosiła daszek o dwa pustaki;)
Miejmy nadzieję że ta wichura co się teraz przez nasz kraj przetacza nie zniszczy nam tego, co z takim trudem budujemy!!!

halszka.ka
19-01-2007, 16:25
A oto obiecana inwazja zdjęć z naszego Konkursowego

http://foto.m.onet.pl/_m/cf639ff01c8f36b05865481fbde3b2c7,5,19,0.jpg



http://foto.m.onet.pl/_m/3af500d72e73a33e69da7480a00faf93,5,19,0.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/b16749a45c646f43eade41f282c7c468,5,19,0.jpg

Więźba już prawie gotowa, jeszcze tylko jętki i deskujemy :lol: :lol: :lol:

A z większymi zdjęciami mam problem :oops:

ALBINOTAUR masz świetną sentencję w podpisie :roll:

halszka.ka
19-01-2007, 17:22
ALBIOTAUR - tak, podnieśliśmy ściankę kolankową o ok.0,5m, i jesteśmy z tego zadowoleni.

http://foto.m.onet.pl/_m/0a8ef53e64e60449b8c289c992758bb3,5,19,0.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/5d92a06117bd1c3781fa0173bd9b286b,5,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/f1ca4a2911bf2eaaa1a50c6c97543820,5,19,0.jpg

Na szczęście, wichura nie wyrządziła u nas żadnych szkód :lol:

ALBINOTAUR
19-01-2007, 18:33
No ładnie, ładnie:) Więźba już prawie widze skończona, to zaraz i daszek będzie pewnie. A z czego ten daszek, dachóweczka? Jaka? Jaki kolorek?
Widzę, że wstawiasz na bocznej elewacji piękną witrynę. czy o wymiarach 2,5x2,05m? Ja przynajmniej o takiej myslałem, ale od strony tarasu. Jednak chyba tego nie zrobie, boję sie zaburzyć piękne proporcje okien - duze i smukłe. no niemniej kibicuję ci z tą witryną. Czy pozostałe okna będą miały wymiary takie, jak w projekcie? czy też coś zmieniasz?
Co do tej wichury, to aż się bałem, że coś wykraczę. Uf, na szczęście nic, przynajmniej tobie i twojej budowie, się nie stało. Mam nadzieję, że pozostałym również:)

Co do sentencji w podpisie, to myślę, że jest to jedna z tych, do których się wzdycha, że się samemy nie wymyśliło...;) Poza tym pasuje do mnie jak ulał;)

Pozdrówka
Al

ALBINOTAUR
19-01-2007, 18:45
halszka.ka czy możesz wysłać mi zdjecia na pocztę? Oczywiście te większe. chciałbym się bliżej przyjrzeć, bo cos wydaje mi się że nie masz nadproży na oknami, a jedynie wieniec. No moze się myle?
Z góry dziękuję.
[email protected]

halszka.ka
19-01-2007, 19:09
ALBINOTAUR - wysłałam prywatną wiadomość :lol:

ALBINOTAUR
19-01-2007, 19:31
Halszka.ka dzięki za fotki. przyjrzałem sie im i rzeczywiscie u Ciebie wieniec pełni rolę nadproża. Zastanawiam sie zatem jaką masz wysokość parteru, co ze stropem? Czy może masz az tak wysokie okna?

halszka.ka
19-01-2007, 19:41
Tak, wieniec pełni rolę nadproża, wysokość parteru planowana 2,75m
okna w kuchni i jadalni planowane 1,65m i jest przygotowane miejsce na kasety do rolet zewnętrznych.
Okno duże, fix - 3,20 - szer 2,00 - wys

mariooo - co u Ciebe????

weszli :roll:

mariooo
19-01-2007, 20:13
heh, wiezba czeka - wczoraj wiatr i opady, dzis nie bylo pradu, wiec tylko murlaty wciagneli na strop.

ile metrow kupiliscie lat i kontrlat?? bo mi cos malo wyszlo, a rano jade do tartaku wiec moze jeszcze domowie.

generalnie chyba bede musial przelozyc dachowke, bo nie sadze zeby wyrobili sie do przyszlej soboty :( . najwazniejsze ze mam juz drewno - kupilem wymiary zgodne z projektem i jak zobaczyl je ciesla to bylo: kur... to to sie nigdy nie wygnie :)

halszka.ka
22-01-2007, 07:26
Nie lubię jak spadamy z perwszej strony :evil:

Jadę kupić cement i lecimy na szczyty...., to znaczy murujemy szczyty :roll:

szydas
23-01-2007, 16:50
Nie lubię jak spadamy z perwszej strony :evil:

Jadę kupić cement i lecimy na szczyty...., to znaczy murujemy szczyty :roll:
coś cisza zapadła... wszyscy na budowie, czy co?

mariooo
23-01-2007, 20:29
dokladnie - na budowie :), jak pogoda utrzyama sie taka jak wczoraj i dzis (mowie o poznaniu) to konstrukcja bedzie skonczona w czwartek - a w sobote (no w poniedzialek) pojawi sie dachowka :) jak bedzie widno to zrobie fotki - bo narazie ok 17 juz jest ciemno, a wczesniej nie dam rady dotrzec na budowe

halszka.ka
23-01-2007, 21:23
http://foto.m.onet.pl/_m/f3b2479a97ab8b755bd8d45929304462,5,19,0.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/803128a23a57b233b43fd815ae6e0849,5,19,0.jpg

A ja jak widać - zrobiliśmy szczyty, jutro dechy i dalej papa,
ale mariooo Ty to raczej mnie przegonisz bo moja dachóweczka jeszcze nie wypalona :-?

szydas - Ty to już chyba się pakować zacząłeś :lol:?

Co słychaś u innych ? :P

Śliwka
23-01-2007, 22:11
Halszka, a dlaczego nad garażem ostatnia krokiew na równi ze ścianą? Nie będzie deszcz zalewać?

szydas
23-01-2007, 22:48
szydas - Ty to już chyba się pakować zacząłeś :lol:?

Co słychaś u innych ? :P
no jeszcze nie do końca, startujemy z ogrzewaniem :D
co do twojego domku to faktycznie ta ostatnia krokiew na samym szczycie prawie... będziecie deskowanie jakoś dalej wysuwać|?

mariooo
24-01-2007, 07:38
chyba wiem dlaczego: u mnie byloby podobnie - zamawialem drewno wg listy z projektu (dodalem oczywiscie zapas i powiekszylem ilosc krokwi, ktora byla niewlasciwa) ale jak majster wzial sie za murlaty to okazalo sie ze sa za krotkie!!!! mianowicie w projekcie przy dlugosci chyba nie uwzgledniono tego wypustu (66cm). ale chlopaki sobie poradzili.

zostawialiscie jakies luki (wejscia) pod skosy dachu?

ile materialu poszlo wam na scianki dzialowe u gory - bo nie chcialbym za duzo zamawiac?

MirkaM2
24-01-2007, 09:17
Witam wszystkich,
muszę się pochwalić, że u nas klamka zapadła 17 stycznia - tego dnia nasza ekipa wylała ławy fundamentowe :lol: . Skorzystaliśmy ze sprzyjającej pogody i budowę zaczęliśmy 10 stycznia.
Nasz projekt podstawowy to M02 w wersji lustrzanej, a zmiany oczywiście są:
gabinet powiększony o 90 cm,
salon o 120 cm, nad dodatkową częścią salonu loggia,
ogrzewanie paliwem stałym (pelety,ekogroszek), a co za tym idzie kotłownia obniżona i dobudowany skład na paliwo wzdłuż ślepej ściany (gabinetu i kotłowni), przedłużony dach składu wzdłuż ściany garażu da fajną wiatę.
Zamiast okna w części jadalnianej na wprost kuchni - drzwi (dodatkowe i wygodne wyjście do ogrodu).
Teraz czekamy na, mam nadzieję szybki koniec tego ataku zimy, potrzebujemy dosłownie tygodnia dodatnich temperatur żeby zamknąć stan zerowy.

Halszka.ka jaka jest głębokość loggi w Twoim konkursowym?

Pozdrawiam
mirka

piotrass
24-01-2007, 10:33
Polecam nowy numer muratora 2/2007. Dołączona jest płytka na której znajdują się wybrane domy w 3D z kolekcji muratora między innymi M02. Można dobrać elewacje, pospacerować wewnątrz domu i pobawić się kolorystyką.

halszka.ka
24-01-2007, 12:54
Witajcie!

Moja babcia dawno temu mawiała :
-Halinka, ty to zawsze inaczej niż ludzie!
Babci już dawno nie ma, a ja ciągle tak mam :roll:,
i nie jestem żadną szaloną indywidualistką, ot zwyczajna matka - Polka :wink:
To co widać, nie jest wynikiem błędu, ale świadomego wyboru, tak nam się podoba :roll:

Wzorem , mam nadzieję że do osiągnięcia jest dom pontypendy,
na zdjęciu poniżej :

http://img100.imageshack.us/img100/533/cimg0982yl2.jpg

Nawet dachówkę mam mieć taką 8)

MirkaM2 - też powiększyliśmy dom o 1,2 m , a loggia ma mieć 1 m.

Edi i Romi
24-01-2007, 14:18
No właśnie ta zima... :evil:
Chcielismy już zacząć stawiać ściany bo mamy dość czekania a i pogoda ładna, a tu łup!!! Najpierw spada śnieg potem okazuje się, że po beton komórkowy (u producenta) jest dwudniowa kolejka! Od 5 lutego mają byc podwyżki o 15 %, my oczywiście obudziliśmy się ze snu zimowego trochę za późno ...
Ale sa tez plusy tej sytuacji: mąż postoi kilka dni w kolejce a w tym czasie śnieg stopnieje i będziemy mogli zacząć budowę!!!

martamola
24-01-2007, 18:23
my ocieplamy dach watą i płytą za 3 tygodnie będą wsawiać okna :D już jest coraz lepiej ale kasy coraz mniej :cry:

Edi i Romi
24-01-2007, 19:16
Do wszystkich KOBIET budujących konkursowego
Wiem, że kilka z Was zna forum astanawiało się nad kuchnią, ciekawa jestem jakie decyzje u Was zapadły. Jakoś nie mogę się pomieścić w tej kuchni... :(
proszę, powiedzcie mi jak u was to będzie wyglądało.
W jakiej odległości od okna powinna być kuchenka? czy są jakies przepisy w tej sprawie?
z góry dziękuję

mariooo
24-01-2007, 20:14
dlaczego kobiet?? kuchnia wyszla nam calkiem calkiem, mianowicie:
kuchenka powedrowala na sciane od wiatrolapu. w starym miejscu pozostaje lodowka, a obok duzy blat i pod nim 4 szafki. kuchnia bedzie otwarta wiec bedzie to jako tako wygladalo. zlew bedzie wsuniety w naroznik - tak ze tylko jego polowa bedzie wchodzila na okno, obok zlewu (idac w strone salonu) szafka zmywarka i znowu 2 szafki i calosc przykryta duzym blatem - powinno byc ok. jak bede mial czas to zrobie fotke projektu i wrzuce na forum

basia_z_lasu
24-01-2007, 20:42
Czy macie zamiar budować ściankę między kuchnią a salonem? Bo przy odpowiedniej aranżacji można by zrezygnować, przynajmniej z części i/lub nie budować jej w pełnej wysokości. Dałoby to więcej przestrzeni. W M02 ta ścianka wygląda na działową.
Czy ktoś z Was się orientuje, czy w M02a ta ściana też jest działowa?

Edi i Romi
25-01-2007, 06:41
mario bardzo Ci dziekuję za odpowiedź. Czyli kuchnia od salonu bedzie oddzielona tylko dolnymi szafkami a górna część będzie otwarta? Powiedz mi jeszcze czy bez problemu zmieściła wam się kuchenka i szafka narożna ze zlewem(jeśli dobrze zrozumiałam :oops: ) na ścianę za wiatrołapem?

mariooo
25-01-2007, 07:06
heh, wiec zdradze tajemnice wykonczenia :( otoz scianka oddzielajaca kuchnie od salonu (obudowujace jednoczesnie meble) bedzie wykonana z cegly rozbiorkowej i bedzie miala wysokosc ok120 cm.
kuchenka weszla bez problemu - ale zdecydowalismy sie na 50cm. zlew tez da umiescic sie w narozniku, lecz ni bedzie on centralnie w oknie (ale nam to nie przeszkadza, bo podobne rozwiazanie mamy w bliku). moze wieczokirem (jak nie bede padniety) podesle ci fotke szkicu naszej kuchni.

mariooo
25-01-2007, 19:44
mam skonczona konczona konstrukcje!!! kupilem chlopakom flaszke - pod wieche ;) folia na budowie i moze jutro zaczna obijac - w sobote przyjedzie dachowka, rynny i okna dachowe - zastanawiam sie tylko co z deska czolowa zrobic: z czego? jaka?

halszka a co u ciebie??

halszka.ka
25-01-2007, 20:32
Witajcie !

Obawiałam się że mnie zlinczujecie po mojej ostatniej deklaracji - że psuję bryłę domu :wink: ,
mam nadzieję, że wyjdzie dobrze :roll:

Ja kuchnię planuję zrobić w ten sposób że na ściance przy kominie wysoko zabudowane szafki
z zabudowaną lodówką, piekarnikiem na wysokości ok. 1.2 m,
na ścianie od wiatrołapu kuchenkę z okapem i dalej szafki - chyba tylko na dole - zlewozmywak,
zmywarkę blaty robocze, a od strony jadalni może jakiś blat na szybkie śniadanie, czy kawę :roll:

mariooo - mimo paskudnej pogody, panowie pracują
z moimi budowlańcami to tak mam że najpierw czekam na nich i czekam i czekam,
ale jak już przyjdą to pracują całkiem dobrze, tak mi się przynajmniej wydaje :P

basia_z_lasu - mam wrażenie że w M02a ściana między kuchnią i pokojem dziennym jast nośna :-?

mariooo
26-01-2007, 18:47
dobrze zarlo i zdechlo. pojechalem na budowe wczesniej i przygladam sie w swietle dziennym a tu !$@%@#%#. zle zrobili miejsce na okno doswietlajace klatke schodowa - poprostu dali o jedna krokiew wiecej i okno sie przesunelo - dodalismy okno w kotlowni a to doswietlajace mialo byc bezposrednio nad nim, czyli na srodku klatki. i nie wiem co robic??? czy badza rade odbic ta krokiew i ja przesunac?? ech i jeszcze jedno - jak macie rozwiazana sytuacje wymianu nad klatka schodowa? bo moja ekipa nie oparla na nim krokwi kosowych i pozostalych krokwi tylko przybila je do niego. kierownik mowi ze tak moze byc - ale ..... nie chcialbym zeby sie to zawalilo.

Ati
27-01-2007, 09:43
Witam wszystkich zwiazanych z tym projektem.
Tez budujemy M02, ten w wersji podstawowej - bez powiekszania , bez wiekszych zmian...(Teraz mamy stan surowy zamkniety).A zapytac chcialam - wybaczcie jesli nie doczytalam - czy ktos z was wybudowal, badz buduje M02 wlasnie bez zmian , przerobek?

MalaM
27-01-2007, 13:40
Witajcie. Od jakiegoś czasu Was podglądam. Dowiedziałam się między innymi, że w marcu będzie wersja energooszczędna M02 i taką chciałabym budować. Tylko zastanawiam sie (tak nieśmiało) czy mógłby mnie ktoś zaprosić :) do obejrzenia swojego (najlepiej - niezmienionego za bardzo) m02. Postrawiam wszystkich i życzę ładnej pogody ;)

halszka.ka
27-01-2007, 18:09
MelaM - myślę że każdy z nas co to już z ziemi wyszedł :wink: ,
chętnie Cię zaprosi, napisz tylko gdzie mieszkasz i gdzie miałabyś najbliżej :lol:

mariooo
27-01-2007, 21:14
mam juz dachowke :) czeka na polozenie - mam tylko nadzieje ze nic mi w nocy z baraku nie zginie, bo troche dodatkow tam lezy, mam nadzieje ze majster wyzdrowieje do poniedzialku i w dwa dni obija latami - jak pogoda pozwoli to moze pod koniec tygodnia ...... :D

MalaM
28-01-2007, 11:11
Dzięki za odpowiedż Halszka. Jestem z Łodzi, więc prawie środek Polski, moge się przejechać parę km ;) bo cel jest słuszny. Wolałabym jednak okolice Warszawy niż Pomorze. Pozdrawiam

mariooo
28-01-2007, 11:30
zapraszam do poznania, masz autostrade wiec 2h i jestes w poznaniu

MalaM
28-01-2007, 19:11
dziękuję Marioo za zaproszenie, zdziwisz się ;), ale chętnie skorzystam, wprawdzie trochę dalego, ale przecież nie będę wybrzydzać. WObec czego poczekam aż śniegi stopnieją, założą dachówke i jadę ( no chyba że ktoś z Wa-wy mnie zaprosi :oops: ).

Tylko nie wiem gdzie. Poznań to nie taki malutki jest.

MalaM
28-01-2007, 19:19
moze meila jeszcze podam: [email protected] ;)

martamola
29-01-2007, 08:12
http://foto.onet.pl/e6fdg,o99b81sko9sg
nie wiem czy wyszło pod tym adresem mój konkursowy [/quote]

martamola
29-01-2007, 08:16
[/img]htt://foto.onet.pl/e6fdg,o99b81sko9sg

TTASZT
29-01-2007, 08:49
martamola niestety podany adres nie działa, napisz nazwę użytkownika to łatwiej znajdziemy Twój album w onecie, pozdrawiam wszystkich

halszka.ka
29-01-2007, 13:36
martamola - jestem bardzo ciekawa zdjęć, więc spróbuję poradzić:

1. Jeszcze raz wejdź na stronę swojego albumu
2.W trybie ,,Dodaj zdjęcie Usuń" - skopiuj adres przy "Dla innych ta strona
jest widoczna pod adresem:". (zaznaczasz myszką i wciskasz Ctrl + C)
3. W poście klikasz [URL], wciskasz Ctrl + V i jeszcze raz [URL]

Dla pewności, przed wysłąniem postu sprawdź podgląd.

Ja do tych spraw mam w domu pomocnika 13 -latka :roll: :oops:

Powodzenia

halszka.ka
29-01-2007, 15:35
MalaM - jakby Ci było do Wrocławia bardziej po drodze,
to też zapraszam :wink:

martamola
29-01-2007, 16:19
[/url]http://foto.onet.pl/e6fdq,o99b81sko9sg[url]

halszka.ka
29-01-2007, 16:28
Album martamola
http://foto.onet.pl/e6fdq,o99b81sko9sg,u.html

Mój ekspert :lol: pomógł :wink:

martamola
29-01-2007, 16:36
bardzo dziękuję bo siedziała bym tu chyba do rana i nic nie wymyśliła pozdrawiam

halszka.ka
29-01-2007, 16:52
martamola - troszkę zazdroszczę :oops: , że zakryliście dom przed zimą i śniegiem :-? .
Nam się to nie udało, w sobotę ostro odśnieżaliśmy strop, i zdaje się że dobrze zrobiliśmy.
Że topniejący śnieg nie zalał mocno stropu i ścian :-?

Ale za dwa trzy dni skończą deskować i papować więc już będzie lepiej.

martamola
29-01-2007, 17:26
do tej pory jakoś nam się ciągle udaje zima się opożniła i przy tym zrobiliśmy dużo więcej niż myśleliśmy
teściu zjechał z pracy na zimę do domku i również pomaga
dziadki robią we dwóch
mój mąż pomaga po pracy i w dni wolne
teraz środek za 3 tygodnie okienka już jest coraz fajniej
nie mogę się doczekać finału chyba tak jak wszyscy

Edi i Romi
29-01-2007, 18:41
matramola gratulujemy !!! :lol:

MalaM
29-01-2007, 21:23
Halszka. Dziękuję za zaproszenie, do poznania mam jednak trochę bliżej ;) a szczeże mówiąc liczę cały czas że się jakis Warszawiak odezwie ;). Pozdrawiam

PIOTR KRYSTYNA
30-01-2007, 12:31
Witam ponownie na forum !!!!!!!
Mam pytanie do tych co tynkowanie konkursowego mają za sobą
-jakie tynki (jakiego producenta ) zastosowaliście
-czy robicie we wszystkich pomieszczeniach te same tynki czy np. kotłownia garaż itp. inne niż w pozostałych pomieszczeniach
-ile wyszło powieszchni do tynkowania (u mnie około 550m2) przy powiększonym salonie o 0,9m
-czy ktoś robił tynki ręcznie czy wszyscy maszynowe i ile czasu to zajeło
-jak cenowo wyszło Was tynkowanie z rozbiciem na materiał i robociznę.
Wczoraj pytałem w kilku hurtowniach i....odradzali mi tynki gipsowe co WY na to?????

mjc2
31-01-2007, 10:58
Pozdrawiam wszystkich budujących M02. Mam nadzieję, ze wszystko idzie jak po maśle. Trzymam za Was (i za siebie) kciuki!.
Wracając do rzeczywistości: "moja" ekipa chyba sknociła ocieplenie fundamentów. Zamiast 10 cm jest 5 cm. styropianu. Pytanie: odkopywać i docieplać o kolejne 5 cm czy też dać spokój i porządnie zrobić izolacje poziome?
I kolejny problem: kiedy należy wykonać drenaż? na etapie fundamentów, czy też np. pod koniec budowy?
Jestem ciekawa Waszych opinii.

mariooo
31-01-2007, 13:20
co do ocieplania fundamentow to znajomy inspektor budowy stwierdzil, ze nie ma sensu odieplac scian fundamentowych, gdy nie ma sie piwnicy. ja mam 6cm styr. napewno warto wlozyc minimalnie 10 w posadzke na dole i dobrze odieplic sciany oraz poddasze. zimno, ktore bedzie przenikalo do wnetrza bedzie pochodzilo glownie z posadzki, a nie z fundamentow. podobnie ze stratami ciepla. najwiecej ucieknie przez dach (cieplo idzie do gory)

markiz
31-01-2007, 13:58
Witam,
i ja się przyłączę do klubu fanów M02. Projekt zakupiony, wprowadzają się poprawki. Mam prośbę o kosztorys budowy tego domku. Będę ogromnie wdzięczny za podesłanie.

Pozdrawiam

halszka.ka
31-01-2007, 14:30
Witajcie

napiszcie proszę, ile potrzeba na nasz domek łat i kontrłat,
i po ile toto kupowaliście :roll:


markiz - witaj w klubie :lol:
20-go listopada ktoś podawał kosztorys , możesz dodać po 5 - 10 % do każdej kwoty i myślę że bank to kupi,
lub poproś kierownika budowy jeśli już masz, oni to często robią bez problemów.

mariooo
31-01-2007, 17:44
no na latach i kontrlatach to sie przejechalem (ok 2300PLN wiecej niz zakladalem) wiec: lat wyszlo ok 800mb, a kontr lat 240mb. Za laty placillem od 2 do 2,3 za mb +vat, za kontrlaty 1,8 mb +vat. oczywiscie impregnowane.

halszka.ka
31-01-2007, 18:48
mariooo - dzięki za informacje,
ale nie ucieszyłeś mnie, zaś nieprzewidziany wydatek :evil: :evil: :evil:

mariooo
31-01-2007, 20:47
u mnie juz dachowka na 1/3 dachu lezy :) w sobote porobie fotki to podrzuce na strone. a co do nieprzewidzianych wydatkow ..... dobrze ze troche zaoszczedzilem na scianach i teraz okna tanie zalatwilem - bo jak narazie dach jest najdrozszy

AniaArek
02-02-2007, 12:24
Witam miłośników M02a. Mam pytania: czy bez problemu można uzyskac zgodę projektanta na zmianę pierwotnego poziomu okapów (ma on byc zachowany wg wymagań projektowych). Mam zamiar podnieśc ściankę kolankową o 50 cm a to wiąże się z podniesieniem okapów. I jeszcze jedna prośba. Czy ktoś może podzielic się innymi rozwiązaniami schodów niż w projekcie - ze spocznikiem, szersze itp. Bardzo proszę i z góry dziękuję

AniaArek
02-02-2007, 12:25
Zapomniałem o adresie :)
[email protected]

ululka
02-02-2007, 22:24
Halszka. Dziękuję za zaproszenie, do poznania mam jednak trochę bliżej ;) a szczeże mówiąc liczę cały czas że się jakis Warszawiak odezwie ;). Pozdrawiam

Witaj MałaM,
ja też na to liczę. Czekamy na wersję energooszczędną, w międzyczasie załatwiamy papiery i szukamy kogoś z Warszawy lub okolic (do 100km) kto zechciałby pokazać nam swój dom.
pozdrawiam,
ula

AniaArek
03-02-2007, 08:40
Witam! Czy ktoś mógł by podzielic się rysunkami zmienionych schodów (spoczniki, szersze biegi).
I pytanie do tych co podnosili ściankę kolankową:
czy staraliście się w Muratorze o zgodę na zmianę pierwotnego poziomu okapów. Ja chcę budowac M02a i jest tam zapis o możliwości podniesienia kalenicy pod warunkiem wydłużenia okapów dachu do poziomu pierwotnie zaprojektowanego. Dodam że dostałem zgodę na podniesienie ścianki kolankowej. Proszę o odpowiedź.
[email protected]

MirkaM2
04-02-2007, 12:47
Witam wszystkich,

mam pytanie czy ktoś dawał krokwie 8x14 cm (pod blachodachówkę) ?

Chcemy dać właśnie takie, ale gdy przyjrzeliśmy się projektowi to okazało się, że na ocieplenie dachu przewidziane jest miejsce jedynie między krokwiami, czyli przy tej wysokości krokwi 14 cm. Zalecane wszędzie dodatkowe ocieplenie poprzeczne tu się wogóle nie mieści - drzwi i boczne okna poddasza są na styk.
Czy tak jest faktycznie ?

A gdyby dołożyć jeszcze odeskowanie na krokwie 14stki, to po uwzględnieniu szczeliny wentylacyjnej zostaje miejsca między krokwiami raptem 10 cm.
Gdzie upchnąć dodatkowe 12-15 cm wełny?

Czy jedynym wyjściem jest ścianka kolankowa (np.na 24cm) ?

Pzdr
Mirka

halszka.ka
04-02-2007, 18:52
MirkaM2 - kilka osób budujących konkursowego, które nie podniosły ścianki kolankowej
miało problem z oknami i drzwiami na poddaszu,
my podnieśliśmy o 0,5m być może 0,25m wystarczy - jeśli nie zależy Ci
na znacznym powiększeniu pokoi na poddaszu

tak mieliśmy kilka dni temu :-?
http://foto2.m.onet.pl/_m/d5519953de10ead99706243cbac6ec0e,5,19,0.jpg

ale dziś jest tak 8)

http://foto0.m.onet.pl/_m/f2d972f78b88d03aa5699781374c3f78,5,19,0.jpg

a mariooo zaś coś obiecał..... :-?

MirkaM2
05-02-2007, 08:10
Dzięki Halszka, czyli potrzebujemy ściankę kolankową.
Chyba żeby rzucić na krokwie 9-12 cm Bauder PIRa.

Współczuję sytuacji z pierwszego zdjęcia, mam nadzieję, że straty nie były duże.
Przy okazji jakie mają wymiary w ścianie Twoje drzwi balkonowe ?

pzdr
Mirka

bamil
05-02-2007, 16:59
halszka.ka, MirkaM2 czy możecie rozwinac problem z ociepleniem i oknami i drzwiami na poddaszu? Chce rowniez budowac konkursowego (tego wiekszego M02a) i nie zamierzałem podnosic sciany kolankowej natomiast planuje dodatkowa warstwe ocieplenia na poddaszu. Jakie problemy moga sie pojawic?

mariooo
05-02-2007, 17:41
mi po wsadzeniu krokwi 100x200 brakuje miejsca na dodatkowa warstwe ocieplenia :( a dodam, ze obnizylem o jakies 3 cm okna, bo nie chcialem wylewac tego smiesznego betonowego "czegos" wokol okien i zastosowalem strunobeton.

co do zdjec to musze je gdzies zgrac .... a z czasem srednio.

PIOTR KRYSTYNA
05-02-2007, 18:59
Hej !!!
Coś przydługo z odpowiedzią w sprawie tynków ,chyba temat wymaga wicej czasu a może Ci co mają go za sobą mają taki nawał prac że ....
Może wypowiedzą się pozostali w temacie , pytania z wcześniejszego mojego postu aktualne.

MirkaM2
05-02-2007, 19:01
Czyli Marioo potwierdził moje obawy, że brak miejsca na dodatkowe ocieplenie od wewnątrz. Coraz poważniej zastanawiam się nad dodatkowym ociepleniem położonym na krokwiach, np. może to być 10 cm styropianu FS20 lub FS30. Wydaje nam się to prostszym rozwiązaniem niż ścianka kolankowa.

bamil kłopot polega na tym, że rogi okien i części drzwi na poddaszu praktycznie wchodzą na płyty g-k już przy warstwie ocieplenia jedynie między krokwiami.

pzdr
Mirka

bamil
06-02-2007, 19:53
dzieki za info, musze to rozważyc w trakcie adaptacji.

halszka.ka: czy można sie wproscic na Twoja budowe? Chetnie bym obejrzal Konkursowego na zywo.

halszka.ka
06-02-2007, 20:31
bamil - powiedz tylko kiedy, bo gdzie to raczej ja zaproponuję 8)

ewentualnie prześlę Ci na priva numer telefonu, to się umówimy.

PIOTR KRYSTYNA -ja, jak widać na zdjęciach powyżej, tynkowanie mam przed sobą,
ale planujemy cementowo-wapiene, słyszałam że tynk ALPOL drobnoziarnisty jest dobry,
dobrze jest też dać listwy narożnikowe wewnętrznne i zewnętrzne i listwy do obróbki okien,
położenie innego tańszego tynku w garażu to dobry pomysł,
ja wstępnie rozmawiałam z panem od tynkowania i zaśpiewał sobie 19 pln za robociznę

Cieślaczki
07-02-2007, 07:34
Witam! Czy ktoś mógł by podzielic się rysunkami zmienionych schodów (spoczniki, szersze biegi).
I pytanie do tych co podnosili ściankę kolankową:
czy staraliście się w Muratorze o zgodę na zmianę pierwotnego poziomu okapów. Ja chcę budowac M02a i jest tam zapis o możliwości podniesienia kalenicy pod warunkiem wydłużenia okapów dachu do poziomu pierwotnie zaprojektowanego. Dodam że dostałem zgodę na podniesienie ścianki kolankowej. Proszę o odpowiedź.
[email protected]


Cześć. Wysłałam Wam zdjęcia i rysunek schodów na podany adres.Mam nadzieję, że się przydadzą. :D

ALBINOTAUR
07-02-2007, 17:16
Witajcie!
Czy dysponujecie schematami M02 w wersji elektronicznej? Jeśli tak, prosiłbym o przesłanie. Chodzi mi głównie o przekroje poprzeczne A-A, B-B-, C-C, w celu porównawczym.
Z góry serdecznie dziękuję.
Al
[email protected]

bamil
07-02-2007, 21:29
halszka.ka: dzieki za możliwośc obejrzenia budowy, wiem teraz, ze nie pomylilem sie co do projektu i ze potrzebuje podniesc sciane kolankowa
Po obejrzeniu twojego domku wiem rownież ze poszezenie salonu w projejekcie M02 to absolutna konieczność. Ja bede budował M02a, ktory ma salon mniej wiecej taki jak u Ciebie wiec jest ok. Podkupie jedynie pomysl przesuniecia komina w strone kuchni, dzieki czemu proporcje salonu sie poprawia.

Zona juz nie moze sie doczekac zeby rowniez obejrzec twoj domek wiec pewnie nie powstrzymamy sie przed wizyta w niedziele. Jeszcze raz wielkie dzieki.

halszka.ka
07-02-2007, 22:16
bamil - cieszę się że mogłam pomóc :P

MirkaM2 - dopiero doczytałam Twoje pytanie o wymiary drzwi balkonowych, docelowo wys. ok 2.35 szer. 0.90

MirkaM2
08-02-2007, 08:23
Halszka.ka dzięki,

pzdr
Mirka

szydas
08-02-2007, 20:14
Witam ponownie na forum !!!!!!!
Mam pytanie do tych co tynkowanie konkursowego mają za sobą
-jakie tynki (jakiego producenta ) zastosowaliście
-czy robicie we wszystkich pomieszczeniach te same tynki czy np. kotłownia garaż itp. inne niż w pozostałych pomieszczeniach
-ile wyszło powieszchni do tynkowania (u mnie około 550m2) przy powiększonym salonie o 0,9m
-czy ktoś robił tynki ręcznie czy wszyscy maszynowe i ile czasu to zajeło
-jak cenowo wyszło Was tynkowanie z rozbiciem na materiał i robociznę.
Wczoraj pytałem w kilku hurtowniach i....odradzali mi tynki gipsowe co WY na to?????
my mamy wewnątrz zwykłe tynki cementowo-wapienne, kręcone na miejscu, i w każdym pomieszczeniu te same. na wierzch pójdzie cienka warstewka gładzi gipsowej. wszystkie oprócz sufitów robione ręcznie. co do powierzchni to koło 600 m2, ale mamy bardziej powiększony domek :D nie liczyłem dokładnie il nas kosztowało, ale około 18 pln za m2.
co do gipsowego tynku - mają rację. gipsowe tynki nie oddychają, wszystkie metalowe elementy w ścianie rdzewieją, a przy najmniejszym uderzeniu pozostaje wgniecenie - mam takie w mieszkaniu więc wiem....

szydas
08-02-2007, 20:20
martamola, ile szerokości mają wasze schody? taką jak w projekcie? bo strasznie wąsko wyglądają...

szydas
08-02-2007, 20:39
Witam wszystkich,

mam pytanie czy ktoś dawał krokwie 8x14 cm (pod blachodachówkę) ?


Mirka, a czemu chcecie kłaść akurat blachodachówkę? żaden znajomy dekarz nie polecał takiego rozwiązania, często na zasadzie, że "innemu to położe, ale sobie to broń Boże"....

PIOTR KRYSTYNA
08-02-2007, 20:40
Dzięki za odpowiedz , proszę napiszcie cz tynkowaliście po wkonaniu instalacji elektrycznej czy dopiero po zrobieniu wod-kan pozdrawiamy !!!

halszka.ka
08-02-2007, 21:18
ha :lol: :lol: :lol:
dziś się dwiedziałam że w ciągu no, może pół roku będzie asfalt na mojej drodze !!!
ale się cieszę !
Wiecie jak wygląda glina rozjechana przez ciężki sprzęt ?

bamil - jak się wybierzesz z małżonką do Tyńca to nie zdziw się, panowie,
którzy deskowali dach zrobili osłony na okna i drzwi, ale przez garaż można wejść.

szydas
08-02-2007, 22:39
Dzięki za odpowiedz , proszę napiszcie cz tynkowaliście po wkonaniu instalacji elektrycznej czy dopiero po zrobieniu wod-kan pozdrawiamy !!!
instalacje wod-kan z reguły robi się jednocześnie z c.o. trochę trudno tynkuje się, jak już powieszone są grzejniki i rozłożona podłogówka, więc raczej robi się to przed.....

mariooo
09-02-2007, 08:02
moja wizja jest nastepujaca:

- instalacja alarmowa (robie sam)
- okna
- instalacja elektryczna (robie sam)
- tynki
- instalacje gaz, woda
- podlogi

z tego co wiem nie ma sensu robic wczesniej instalacji wod/gaz bo to co idzie w podlodze moze zostac zniszczone przez ekipe tynkujaca.

co do elektryki to mozna polozyc ja np w korytach przet wylaniem posadzek a po tynkach, ale wtedy jest duzo podkuwania do włączników.

szydas
09-02-2007, 16:40
moja wizja jest nastepujaca:

- instalacja alarmowa (robie sam)
- okna
- instalacja elektryczna (robie sam)
- tynki
- instalacje gaz, woda
- podlogi

z tego co wiem nie ma sensu robic wczesniej instalacji wod/gaz bo to co idzie w podlodze moze zostac zniszczone przez ekipe tynkujaca.

co do elektryki to mozna polozyc ja np w korytach przet wylaniem posadzek a po tynkach, ale wtedy jest duzo podkuwania do włączników.

mario, jeśli mógłbym coś doradzić, to nie rozdzielaj elektryki i alarmu, zrób to jednoczasowo. dużo łatwiej wtedy rozplanować przebieg kabli, otworów w ścianach itp. poza tym alarm też potrzebuje prądu i bez skrzynki rozdzielczej się nie obędzie, a ją też trzeba zaplanować w rozsądnym miejscu. potem może się okazać, że to najlepsze miejsce okupuje już centralka alarmu....

MirkaM2
09-02-2007, 17:42
Witam wszystkich,

mam pytanie czy ktoś dawał krokwie 8x14 cm (pod blachodachówkę) ?


Mirka, a czemu chcecie kłaść akurat blachodachówkę? żaden znajomy dekarz nie polecał takiego rozwiązania, często na zasadzie, że "innemu to położe, ale sobie to broń Boże"....

Szydas, blachodachówka poprostu dlatego, że dach jest tańszy, takie życie...

Mirka

szydas
09-02-2007, 18:55
Witam wszystkich,

mam pytanie czy ktoś dawał krokwie 8x14 cm (pod blachodachówkę) ?


Mirka, a czemu chcecie kłaść akurat blachodachówkę? żaden znajomy dekarz nie polecał takiego rozwiązania, często na zasadzie, że "innemu to położe, ale sobie to broń Boże"....

Szydas, blachodachówka poprostu dlatego, że dach jest tańszy, takie życie...

Mirka
no tak, ta paskudna ekonomia... :( :( :(

mariooo
09-02-2007, 20:02
szydas
dzieki za radę, to nie pierwsza tego typu instalacja jaką będe robił(przez cale studia instalowalem alarmy), chce spobie poprostu zapewnic komfortowe warunki pracy :) . poza tym nie mam jeszcze docelowego pradu, wiec alarm ... a moze nie powinienem takich faktow na forum ujawiniac :)

z pikantnych szczegolow powiem ze instalacje grzewcza robie na rozdzielaczach z podzialem na strefy. calosc bedzie sterowana przez sterownik PLC (czujniki temperatur w kazdym pomieszczeniu). dodatkowo planuje wizualizacje domku (temnperatury w pomieszczeniach, obecnosc osob w pomieszczeniach). niestety nie robie sterowania roletami i oswietleniem, ale za to system CCTV (kamery na naroznikach domu, podlaczone do telewizora) :)

KarolinaS
09-02-2007, 21:15
Witam, po przerwie...
Dziś byliśmy u jednego Budowlańca który wycenił robocizne stan surowy otwarty-bez dachu na kwote koło 30 tys.zł., ma swój sprzęt podstwowy.
Jak było w waszych przypadkach czy to dużo ????

Czekam jeszcze na wycene stanu surowego-budowa kompleksowa przez ekipe(robocizna, materiały, sprzęt).

szydas
10-02-2007, 12:16
Witam, po przerwie...
Dziś byliśmy u jednego Budowlańca który wycenił robocizne stan surowy otwarty-bez dachu na kwote koło 30 tys.zł., ma swój sprzęt podstwowy.
Jak było w waszych przypadkach czy to dużo ????

Czekam jeszcze na wycene stanu surowego-budowa kompleksowa przez ekipe(robocizna, materiały, sprzęt).
brzmi rozsądnie, ale oczywiście trzeba dokładnie ustalić co należy do stanu surowego...

Marta-Rewal
10-02-2007, 12:54
Witam. U mnie robocizna za stan surowy otwarty (bez dachu) ma kosztować 35tys. i to jest podobno tanio na naszym terenie.

MirkaM2
10-02-2007, 13:52
M02 powiekszony salon i gabinet, dodatkowo loggia.
Stan surowy zamknięty + ogrodzenie 155 m bieżących -> 51 tys.

Co wy na to ?

Pzdr
Mirka

szydas
10-02-2007, 14:19
M02 powiekszony salon i gabinet, dodatkowo loggia.
Stan surowy zamknięty + ogrodzenie 155 m bieżących -> 51 tys.

Co wy na to ?

Pzdr
Mirka
brać, niezła cena

mariooo
10-02-2007, 14:21
MirkaM2 - rozumiem ze stan surowy zadaszony, bo zamkniety to z oknami.

ja za surowy zadaszony 29tys zaplacilem (z podbetonami,schodami wew i zewn, tarasem, wstawione okna dachowe i orynnowanie)

MirkaM2
10-02-2007, 14:58
mariooo - no tak zadaszony, montaż okien załatwia firma sprzedająca okna,

nota bene - dali ofertę 16,5 tys. za 5-komorowe salamander 3D z klamkami Hoppe Secustic w kolorze złoty dąb w tym montaż

mariooo
10-02-2007, 17:32
my postawilismy na prostote i ciecie kosztow (ale nie jakości)- wyszlo 83m2 okien (wszystkie okna w salonie sa rowne, nie ma okna z sypialni na taraz, ale jest w kotlowni) - 5 komor, profil Rehau, z montazem 9K PLN z montazem, do tego rolety zewnętrzne 3,5k PLN, brama wyszla 2,7 kPLN. Wszystko zamowione ale montaz dopiero na pocz marca, jak sprawdze szzelnosc dachu i postawia mi scianki na gorze.

szydas
11-02-2007, 14:48
my postawilismy na prostote i ciecie kosztow (ale nie jakości)- wyszlo 83m2 okien (wszystkie okna w salonie sa rowne, nie ma okna z sypialni na taraz, ale jest w kotlowni) - 5 komor, profil Rehau, z montazem 9K PLN z montazem, do tego rolety zewnętrzne 3,5k PLN, brama wyszla 2,7 kPLN. Wszystko zamowione ale montaz dopiero na pocz marca, jak sprawdze szzelnosc dachu i postawia mi scianki na gorze.
czy dobrze widzę - 83 m2 okien? w M02? hmmm.... jakoś dużo.... :o

mariooo
11-02-2007, 15:32
masz racje :P sprawdzilem oferte: 23,1m2 85mb po obwodzie

MirkaM2
12-02-2007, 10:41
masz racje :P sprawdzilem oferte: 23,1m2 85mb po obwodzie

nam obliczyli 88,62 mb o powierzchni 25,19 m kw.
Czyli Rehau jest znacznie tańszy

mariooo
12-02-2007, 16:30
czy znacznie to nie wiem, bo 9KPLN to za okna biale, a po doliczeniu 40% zwyzki za dwustronny laminat wyszloby ok 12,6KPLN + klamki. my stwierdzilismy, ze ta roznice wydamy na cos innego, bo i tak zabraknie kasy :), a 4tys róznicy to kominek z obudowa

MirkaM2
12-02-2007, 22:33
Mariooo słuszna decyzja, a kto będzie Ci robił bramę garażową ?
Od nas zawołali za ocieploną bramę z niemieckim napędem 4k9 zł.

mariooo
13-02-2007, 05:57
brame robi mi ten sam wykonawca co rolety. Producent bramy to firma KRISPOL (brama ocieplona), cena z montazem 2,7KPLN. Niestety na razie bedzie sterowana recznie :(, ale bedzie przystosowana do zamontowania automatyki w przyszlosci.

przez jakis czas moge otwierac ja sila wlasnych miesni - tym bardziej, ze zanim zaparkuje pierwszy raz w garazu to...................................sporo wody w warcie uplynie :)

PIOTR KRYSTYNA
13-02-2007, 17:17
A u nas brama też KRISPOLU komplet z automatyką dwoma pilotami 4 cm ocieplenia kolor machoń z montażem i czteroletnią gwarancją za 3600PLN

szydas
14-02-2007, 19:30
A u nas brama też KRISPOLU komplet z automatyką dwoma pilotami 4 cm ocieplenia kolor machoń z montażem i czteroletnią gwarancją za 3600PLN
u nas podobny zestaw 3900

ANNNJA
15-02-2007, 10:31
HEJ....jestem nowiótka na FORUM..... podoba nam sie b. projekt KONKURSOWY- czy jest ktos z okolicy Warszawy- Mińska- SIEDLEC kto już pobudował taki domeczek??? może udostepni jakies zdjęcia- głownie chodzi mi o stan zewnętrzny- kolory elewacji i rozmieszczenie salonu i kuchni.....
Pozdrawiam.....

mariooo
15-02-2007, 11:41
ANNNJA poszukajcie muratora z lutego (moze jeszcze gdzies traficie) na plytce jest wizualizacja i wszystko mozna sobie dopasowac:)

ANNNJA
15-02-2007, 14:35
WITAM/.////.. tak, wiem ze jest bo juz i kupiłam w styczniu CD z projektami i w lutym był wlaśnie super dodatek- wizualizacja między innymi tego domku- takze naprawde bardzo udane było zwiedzanie, ale chciałabym zobaczyc na "żywo" na zdjęciach a moze ktoś będzie tak uprzejmy i udostępni mi swoj domek zebym mogła sobie obejrzeć jak się przenosi to na budowanie- ...a raczej na życie. Zaden projekt nawet w tak super wizualizacji nie zastąpi normalnego oglądania oczami na działce ....

Pozdrawiam.
p. s. a jaki masz ty domek?? czy tez cos budujesz- skoro jesteś na tym forum.??

MirkaM2
15-02-2007, 15:58
ANNJA kliknij np. na galeria Szydasa - rewelacyjny album z konkursowym w roli głównej, cofnij się trochę wcześniej i znajdziesz dużo pięknych zdjęć innych domów, między innymi domu Mariooo,
ja jestem dopiero na etapie ścian fundamentowych

KarolinaS
15-02-2007, 22:27
hmm ja nie mogę wejść na strone galerii Szydasa-nie wiem czemu???
Czy wy ją możecie oglądać???

KarolinaS
15-02-2007, 22:29
Jeżeli ktoś ma bierzącom cene(robocizny) za realizacje stanu surowego przez ekipy proszę o podanie. :D

piotrass
16-02-2007, 06:57
Ja zaczynam w maju okolice Konina woj. Wielkopolskie, mam to szczęście że będzie mi stawiać ta sama ekipa co u forumowicza "jck". To już drugi konkursowy tej ekipy, ceny robocizny są następujące:
ławy fundamentowe- 3 tys.
fundamenty z bloczków betonowych- 2,5 tys.
ściany parteru- 6 tys.
strop- 4 tys.
szczyty+ ściany działowe- 2,5 tys.
kominy z klinkieru- 600 zł.
Razem 18600 zł
W cene nie jest wliczone zdjęcie humusu, wykonanie posadzki parteru, schody.[/b]

KarolinaS
16-02-2007, 11:20
dzięki serdecznie, ja nadal czekam na kolejne oferty ;-) a poztym piszcie jak cos macie

KarolinaS
16-02-2007, 11:42
piotrassjakie zmiany wprowadzałeś w swoim domku???

szydas
16-02-2007, 16:47
hmm ja nie mogę wejść na strone galerii Szydasa-nie wiem czemu???
Czy wy ją możecie oglądać???
a bo z moją galerią tak bywa :wink: czasami wystarczy w adresie wykasować www, a czasem trzeba trochę poczekać, aż serwer uaktualni adres....

ANNNJA
17-02-2007, 09:50
witaj, czy juz zaczeliscie budowe??? my wlasnie zalatwiamy papierki- podoba nam sie ten projekt, ale ciekawa jestem Twoich doswiadczen,.......????
pozdrawiam
ANNNJA

martamola
17-02-2007, 15:31
jużparędni tu nie byłam
okna u mnie już zamontowane 5 komorowe z 2 stronnym laminatem zmniejszone 7200
rolety 4000 na dniach
brama zamówiona również firmy krispol 2500tys
boże te pieniądze wciaż ich mało :lol:

mariooo
18-02-2007, 06:35
wczoraj zabralem sie za docieplacie poddasza, ale tylko do poziom2 2m, zeby ekipa mogla wymurowac scianki dzialowe. i znowu skucha w projekcie!! Generalnie krokwie 20cm i w dokumentach jest napisane ze welna 20cm. zgodnie ze sztuka ocieplania powinno dawac sie mniejsza welne, zeby po rozprezeniu nie dotykala do desek lub folii czyli np 18cm (nie wspomne ze cos takiego zalatwic w poznaniu to problem). Dodatkowo chcac wykonac termoizolacje poddasza w sposob 2 warstwowy (welna miedzy krokwie i na to stelaz z welna po calosci dachu w celu eliminacji mostkow - takie ocieplenie ma ok 22-25cm) moze okazac sie ze okna na gorze nie beda sie otwieraly!!!!

szydas
18-02-2007, 10:42
wczoraj zabralem sie za docieplacie poddasza, ale tylko do poziom2 2m, zeby ekipa mogla wymurowac scianki dzialowe. i znowu skucha w projekcie!! Generalnie krokwie 20cm i w dokumentach jest napisane ze welna 20cm. zgodnie ze sztuka ocieplania powinno dawac sie mniejsza welne, zeby po rozprezeniu nie dotykala do desek lub folii czyli np 18cm (nie wspomne ze cos takiego zalatwic w poznaniu to problem). Dodatkowo chcac wykonac termoizolacje poddasza w sposob 2 warstwowy (welna miedzy krokwie i na to stelaz z welna po calosci dachu w celu eliminacji mostkow - takie ocieplenie ma ok 22-25cm) moze okazac sie ze okna na gorze nie beda sie otwieraly!!!!
generalnie są dwa wyjścia:
1. położyć wełnę 20 cm i poczekać aż trochę osiądzie i szczelina wentylacyjna sama się zrobi
2. położyć warstwy np. 12 i 5 cm - łatwe do dostania, trochę więcej pracy, ale można położyć na zakładkę i pozakrywać łączenia
do tego oczywiście można położyć kolejną warstwę między stelażami
a okna? nie wiem jak masz rozplanowane, ale te dwa wąskie skrajne można zrobić tylko uchylne, a środkowe w pełni funkcjonalne, albo zamówić okna otwierane na zewnątrz....

mariooo
18-02-2007, 18:21
nie ma znaczenia czy okna beda uchylne czy rozwierno-uchylne :( bo tak czy inaczej powierzchnia czy do uchylu czy do otwarcia jest potrzebna. przypilnuje podczas montazu, zeby byly jak nalblizej onka srodkowego. welne daje 18 - zeby szczelina byla odpowiednia, a pozniej w stelaz cos wrzuce jeszcze. powinno byc ok.

piotrass
19-02-2007, 06:52
Z tego co widziałem w projekcie to nie jest przewidziane podwójne ocieplenie, na przekroju zaznaczona jest tylko wełna mineralna 200 mm i tak jak mówisz marioo jeszcze się nie mieści. Wrysowałem projekt w 3D i tak jak wszyscy mówią drzwi wewnętrzne wchodzą na skos, z oknami na szczycie nie będę miał problemu bo robię podwójne 2x970 na szerokość i słupek w środku 400 mm identycznie jak u „jck”. Żeby rozwiązać problem z drzwiami podnoszę ściankę kolankową o 120 mm zachowując dolną krawędź dachu z górną linią okien na parterze (krokiew wydłuża się o ok. 190 mm). Dodatkowe zmiany to wydłużenie salonu o 900 mm, obniżenie poziomu kotłowni o ok. 500 mm, schody ze spoczynkiem. Zastanawiam się jeszcze nad oknami na parterze, na boku na pewno takie jak w projekcie a z przodu i z tyłu chyba takie jak w kuchni. Pozdrawiam

TTASZT
19-02-2007, 11:37
Od niemal początku pojawienia się Konkursowego M02 byłem jego zwolennikiem z wielką uwagą śledziłem główny wątek o nim na forumi z zazdrością podziwoałem poczynania szydasa, halszka.ha, Piotri Krystyna i wielu innych. Miałem już niemal każdą zmianę w głowie ustaloną aż do pojawienia się M20 między sosnami który zamieszał mi w głowie: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417 .
Czy moglibyście porównać M02 do M20 z waszego punktu widzenia? Dodam co chciałem zmienić w M02: ściana od jadalni i salonu powiększona o 90cm, ściana kolankowa podniesiona o 50cm, wejście do domu jak w M02a i pare jeszcze innych zmian w środku. Czyli powierzchniowo oba domy byłyby podobne. Ta sama autorka.

Edi i Romi
19-02-2007, 12:17
Mam pytanie do wszystkich, którzy mają to juz za sobą: ile was kosztowała robocizna elektryka w naszym domku? I jeszcze: ile was kosztowała robocizna i materiały za kanalizację i hydraulikę?
U nas materiały już zwiezione i w następnym tygodniu zaczynamy stawiać ściany !!! Oczywiście o ile pogoda nie spłata nam jakiegoś psikusa... :evil:
A ponieważ chcemy się w tym roku wprowadzić, więc musimy dokładnie zgrać sobie resztę fachowców, dlatego już zaczęliśmy się z nimi umawiać.
Potrzebne są nam orientacyjne ceny jakie wy płaciliście za instalacje, żeby było jakieś porównanie. :oops:

szydas
19-02-2007, 15:05
Mam pytanie do wszystkich, którzy mają to juz za sobą: ile was kosztowała robocizna elektryka w naszym domku? I jeszcze: ile was kosztowała robocizna i materiały za kanalizację i hydraulikę?
U nas materiały już zwiezione i w następnym tygodniu zaczynamy stawiać ściany !!! Oczywiście o ile pogoda nie spłata nam jakiegoś psikusa... :evil:
A ponieważ chcemy się w tym roku wprowadzić, więc musimy dokładnie zgrać sobie resztę fachowców, dlatego już zaczęliśmy się z nimi umawiać.
Potrzebne są nam orientacyjne ceny jakie wy płaciliście za instalacje, żeby było jakieś porównanie. :oops:
u mnie elektryka 4000, robocizna za ppozostałe rzeczy wliczona w całość

basia_z_lasu
19-02-2007, 18:07
Czy moglibyście porównać M02 do M20 z waszego punktu widzenia? Dodam co chciałem zmienić w M02: ściana od jadalni i salonu powiększona o 90cm, ściana kolankowa podniesiona o 50cm, wejście do domu jak w M02a i pare jeszcze innych zmian w środku. Czyli powierzchniowo oba domy byłyby podobne. Ta sama autorka.
M20 jest ładnym domkiem i podoba mi się też układ pomieszczeń, ale tylko wtedy, gdy masz działkę z wjazdem od północy. W innym wypadku albo loggia na północ, albo salon na północ... M02 jest bardziej uniwersalny, bo ma jedną ścianę bez okien. M02 ma zadaszony taras. M20 ma lepiej zaplanowane poddasze. Tyle na szybko.
IMHO M20 po podniesieniu ściany kolankowej o 50 cm straci swój urok.

halszka.ka
19-02-2007, 18:38
TTASZT - do tego co napisała basia_z_lasu dodam jeszcze minus dla M20 - brak spiżarki przy kuchni i "gorszy" garaż i wyższe koszty :-?

Ale nie jestem obiektywna, naszego KONKURSOWEG po prostu już bardzo polubiłam, to jest NASZ DOM :roll:

Pozdrawiam

Edi i Romi
20-02-2007, 07:23
Szydas,dzięki za informację (widzę, że na Ciebie zawsze mozna liczyć :D ).

Ale moze ktoś jeszcze zdradzi nam swoje koszty ???


Mariooo...a ja czekam na szkice Twojej kuchni i czekam i jak masz dużo roboty, to jeszcze poczekam, ale się przypominam.

kajja
20-02-2007, 09:33
U nas instalacje: elektryczna+odkurzacz centralny+inst. alarmowa - 6500zł (materiał+robocizna)

pozdrowienia

AniaArek
20-02-2007, 09:55
Witamy forumowiczów! Mamy wielką prośbę: czy ktoś może podzielic się z nami kosztorysem dla banku. Będziemy wdzięczni
[email protected]

mariooo
20-02-2007, 18:27
moi drodzy wreszcie wrzucilem fotki :)

http://foto.onet.pl/7c011,ocvs1s4n0i40

co wy na to ??

Edi i Romi
20-02-2007, 19:42
No, No , No Marioo :D

Gratuluje i cieszę się, że też wybraliśmy ten projekt.
Najbardziej podoba mi się zdjęcie Twojego domku w pełnym słońcu i z lasem w tle. Będzie się tam Wam fajnie mieszkało...
Super...

mkkafe
20-02-2007, 20:29
Czy moglibyście porównać M02 do M20 z waszego punktu widzenia? Dodam co chciałem zmienić w M02: ściana od jadalni i salonu powiększona o 90cm, ściana kolankowa podniesiona o 50cm, wejście do domu jak w M02a i pare jeszcze innych zmian w środku. Czyli powierzchniowo oba domy byłyby podobne. Ta sama autorka.
M20 jest ładnym domkiem i podoba mi się też układ pomieszczeń, ale tylko wtedy, gdy masz działkę z wjazdem od północy. W innym wypadku albo loggia na północ, albo salon na północ... M02 jest bardziej uniwersalny, bo ma jedną ścianę bez okien. M02 ma zadaszony taras. M20 ma lepiej zaplanowane poddasze. Tyle na szybko.
IMHO M20 po podniesieniu ściany kolankowej o 50 cm straci swój urok.

przepraszam ze sie wtracam - ale sledze Wasz watek poniewaz konkursowy to sliczny dom ktory mnie zauroczyl
Wiec w kwestii powyzszej - TTASZT - konkursowy tez nie ma spizarki przy kuchni - ma ja przy garazu, w M20 mozna ja wygospodarowac tez w gospodarczym przy garazu, tyle ze ciut dalej z kuchni...
M20 tez ma sciane bez okien - tzn sa okienka w garazu - malenkie - z ktorych mozna zrezygnowac - ale w sumie jesli pozostana - sasiad przez nie do talerza nie bedzie zagladal :roll:

M02 zauroczyl mnie naprawde - zwlaszcza po publiklacji w Muratorze - ale wydaje mi sie ze zdjecia tam zamieszczone byly zrobione tak aby "dodac" powierzchni - jak zaczelismy robic wlasna wizualizacje i dodawac nasze meble - robil sie problem z ich ustawieniem - i w sumie logika nie pozwolila mi sie zdecydowac...serce mowilo co innego

Gdy pojawil sie M20 - wiele problemow zostalo rozwiazanych..
na plus:
wieksza gora - dla 4 lub 5 osobowej rodziny, kazdy pokoj z garderoba (my narazie we czworke lecz w planach trzecie dziecko) to bardzo wazne
u gory lazienka plus pralnia plus suszarnia: rozbieramy sie w lazience, pierzemy, suszymy w pomieszczeniu lub na jednym z balkonikow, wkladamy do garderobek na pietrze ubrania - nie susza sie majty w ogrodzie, nie biegne z miska wypranej bielizny, wszystko dzieje sie u gory, tam gdzie spimy..

duzy salon i jadalnia
reszta bez wiekszych i bardziej istotnych zmian dla mnie, jest wieksza kuchnia ale i w tej malej bym jakos sie zmiescila, jest funkcjonalniejszy gospodarczy z wyjsciem do garazu i na ogrod - ale przeciez wszystkiego miec nie mozna
minus: niezadaszony taras

Bardzo zaluje ze M02 ma ta czesc dzienna mala - wliczajac nawet hall - nie pomaga to w ustawieniu wypoczynkowego - mebloscianki nie mamy :lol:
Jest sliczny, ladniejszy niz M20 z zewtatrz ale M20 jest praktyczniejszy - wiec chyba kupimy M20 :roll:

mkkafe
20-02-2007, 20:36
sorki - dwa razy to samo :roll:

basia_z_lasu
20-02-2007, 23:02
/.../
M20 tez ma sciane bez okien - tzn sa okienka w garazu - malenkie - z ktorych mozna zrezygnowac - ale w sumie jesli pozostana - sasiad przez nie do talerza nie bedzie zagladal :roll:
/.../
M02 zauroczyl mnie naprawde - zwlaszcza po publiklacji w Muratorze - ale wydaje mi sie ze zdjecia tam zamieszczone byly zrobione tak aby "dodac" powierzchni - jak zaczelismy robic wlasna wizualizacje i dodawac nasze meble - robil sie problem z ich ustawieniem - i w sumie logika nie pozwolila mi sie zdecydowac...serce mowilo co innego

Chodziło mi o to, że w M20 jeśli działka nie ma wjazdu od północy, któraś z sypialni na poddaszu jest północna. Na południową działkę M20 się nie nadaje - salon będzie słabo doświetlony. M02 ma salon doświetlony z trzech stron świata...
Co do pralni - M02a ma pralnię na poddaszu.
Dom przedstawiony w Muratorze to nie jest M02, ale jego pierwowzór. Zdjęcia nie były robione, by dodać powierzchni, bo po prostu jest on dużo większy, bliżej 180-200 m i ma garaż na 2 samochody.

Część dzienna M02: warta rozważenia jest zmiana jaką planuje jsklodz z tego wątku ( i nie tylko on). To jest: Kuchnia w miejscu gabinetu ( najlepiej powiększonego ) , salon robi się wtedy ponad 30m. Jeśli potrzebny jest gabinet na dole - wywalamy garaż i robimy pokój ( oraz pralnie, spiżarnie i co tam komu potrzebne). Samochód nie koń, stajni nie potrzebuje... :wink: Albo można zrobić gdzieś wiatę lub wybudować garaż. Wiiększość budujących M02 powiększa salon, przy tym wariancie nie trzeba.

pk_prog
20-02-2007, 23:42
Witam, ale sadze ze mkkafe ma racje, M02 nie ma takiej powiechrzni i niestety nie ma szans zeby bylo inaczej. Przede wszystim nie jest pawda, ze konkursowy ma salon-okna na 3 strony swiata, ma najwyzjej na 2 strony, reszta to jadalnia, poza tym powierzchnia salonu i jadalni razem nie przekracza w miare dobrej powierzchni w blokowisku, a to zdecydowanie za malo, fajny jest M02a i ten projekt zwraca moja uwage

mkkafe
21-02-2007, 11:17
basiu_z_lasu
M02a faktycznie ma lepiej rozwiazany uklad pomieszczen ale jest niestety za duzy :roll: przynajmniej na moje mozliwosci finansowe
I jesli sobie przypominam musialabym zmieniac warunki zabudowy - bo mam przyznane do 150 m zabudowy

Mozna oczywiscie zastosowac rozwiazania o ktorych piszesz - ale wlasnie to w nim mi sie podobalo - kuchnia "przejsciowa" i polaczenie trzech glownych pomieszczen z hallem oraz to ze mozna sobie chodzic dookola

A ten domek z Muratora ma 160 metrow - tak przynajmniej napisano :roll: ja to bardzo dokladnie przestudiowlam bo naprawde bylam napalona na te chatke. Wiec z bolem serca zrezygnowalam - bo w rozsadnej dla mnie powierzchni nie da sie tam wszystkiego polaczyc tak by bylo wygodnie.

basia_z_lasu
21-02-2007, 16:09
Witam, ale sadze ze mkkafe ma racje, M02 nie ma takiej powiechrzni i niestety nie ma szans zeby bylo inaczej. Przede wszystim nie jest pawda, ze konkursowy ma salon-okna na 3 strony swiata, ma najwyzjej na 2 strony, reszta to jadalnia, poza tym powierzchnia salonu i jadalni razem nie przekracza w miare dobrej powierzchni w blokowisku, a to zdecydowanie za malo, fajny jest M02a i ten projekt zwraca moja uwage
M02 można łatwo wydłużyć wzdłuż skrzydeł, najlepiej o wielokrotność 90 cm. Jest wtedy większy salon. Salon w M02 jest doświetlony z 3 stron, poza tym nie trzeba budować ściany oddzielającej kuchnię - jest działowa. W M02a jest gorzej, bo ta ściana jest nośna.

szydas
21-02-2007, 18:07
Witam, ale sadze ze mkkafe ma racje, M02 nie ma takiej powiechrzni i niestety nie ma szans zeby bylo inaczej. Przede wszystim nie jest pawda, ze konkursowy ma salon-okna na 3 strony swiata, ma najwyzjej na 2 strony, reszta to jadalnia, poza tym powierzchnia salonu i jadalni razem nie przekracza w miare dobrej powierzchni w blokowisku, a to zdecydowanie za malo, fajny jest M02a i ten projekt zwraca moja uwage
M02 można łatwo wydłużyć wzdłuż skrzydeł, najlepiej o wielokrotność 90 cm. Jest wtedy większy salon. Salon w M02 jest doświetlony z 3 stron, poza tym nie trzeba budować ściany oddzielającej kuchnię - jest działowa. W M02a jest gorzej, bo ta ściana jest nośna.
my skrzydło salonowe powiększyliśmy o 180 cm i miejsca jest naprawdę sporo. jeśli ktoś lubi otwartą kuchnię to ściankę działową można postawić do poziomu barowego i optycznie przestrzeń jest dużo większa niż wymiarowe 49 m2.....

basia_z_lasu
21-02-2007, 18:25
Dzisiaj na stronie projektu M02 na Muratorze zauważyłam info, że projekt jest już dostępny w wersji energooszczędnej - symbol EM02.
ZTCW ma zawierać projekt wentylacji mechanicznej i oczywiście grubsze ocieplenie połaci dachu nie będzie powodowało problemów z umieszczeniem okien i drzwi na poddaszu. Czy ktoś może ma więcej informacji?

mariooo
21-02-2007, 18:27
tylko kto to pozniej bedzie sprzatal??? :D

szydas
21-02-2007, 18:32
tylko kto to pozniej bedzie sprzatal??? :D
sprzątanie jak sprzątanie, ale za co to wykończyć????? :wink: :D :D :D

mariooo
21-02-2007, 18:43
w mojej podstawowej wersji salon z kuchnia i jadalnia maja niewiele mniejszy metraz niz moje mieszkanie w bloku :) wiec przeprowadzka do domu i tak bedzie szokiem!!!

ja osobiscie nie buduje domu dla jego wielkosci tylko dla niezalezosci, dla ogrodu, dla garazu w ktorym bede mogl pomajsterkowac, dla tarasu na ktorym bede mogl wiosna latem i jesienia (a nawet w zime gdy bedzie slonce) posiedziec, dla bliskosci lasu, sam "dom" ma sluzyc jako schronienie i miejsce do spania i jedzenia, dla mnie liczy sie to co daje mieszkanie pod miastem.

szydas
21-02-2007, 22:48
w mojej podstawowej wersji salon z kuchnia i jadalnia maja niewiele mniejszy metraz niz moje mieszkanie w bloku :) wiec przeprowadzka do domu i tak bedzie szokiem!!!

ja osobiscie nie buduje domu dla jego wielkosci tylko dla niezalezosci, dla ogrodu, dla garazu w ktorym bede mogl pomajsterkowac, dla tarasu na ktorym bede mogl wiosna latem i jesienia (a nawet w zime gdy bedzie slonce) posiedziec, dla bliskosci lasu, sam "dom" ma sluzyc jako schronienie i miejsce do spania i jedzenia, dla mnie liczy sie to co daje mieszkanie pod miastem.
ja też nigdy w życiu nie mieszkałem w mieszkaniu większym niż 42 m2 a w czasie studiów pokój w akademiku miałem o powierzchni 7 m2 na dwie osoby.... i pewnie tak jak większość podchodzę do budowy domu dokładnie tak jak ty - głównie spełnienie potrzeb i marzeń, a nie przerost formy nad treścią. to że powiększyliśmy trochę budynek wynika tylko i wyłącznie z funkcjonalności - w oryginale jadalnia nie dawała szansy na wstawienie porządnego stołu a gabinet nie pomieściłby wszystkich moich książek :D

Edi i Romi
22-02-2007, 07:07
Moim marzeniem jest kawa wypita na tarasie, męża - garaż, gdzie mógłby sobie podłubać, nasii synowie marzą o oddzielnych pokojach, a wspólnie marzymy o psie biegającym po ogrodzie.
Teraz mieszkamy na 18 m...w czworo, wię ten dom będzie dla nas jak pałac.
Poza tym mieszkamy na podkarpaciu (Polska kat B), oboje mamy średnio płatną pracę i nie wiem czy na coś większego by nas było stać.
Cieszę się, że w ogóle podjęliśmy to ryzyko :P budowy domu i że nasze marzenia się powoli spełniają!!!

PIOTR KRYSTYNA
22-02-2007, 09:10
Edi i Romi brawo za wypowiedź.Tylko,że ja wolę kota w obejściu :wink:

KarolinaS
22-02-2007, 12:28
Zgadzam się to wielkie marzenie ten nasz domek M02-jak też ma nadzieje, że je zrealizujemy.
Trzeba też mysleć o tym co będzie potem, jak go wykonczyć, utrzymać itd. wiec mysle ze ta wielkość wystarczy-chciaz my go powiekszylismy o 90 cm od strony salonu i grażu :D ale to jest niewiele

KarolinaS
22-02-2007, 12:29
Dzisiaj na stronie projektu M02 na Muratorze zauważyłam info, że projekt jest już dostępny w wersji energooszczędnej - symbol EM02.
ZTCW ma zawierać projekt wentylacji mechanicznej i oczywiście grubsze ocieplenie połaci dachu nie będzie powodowało problemów z umieszczeniem okien i drzwi na poddaszu. Czy ktoś może ma więcej informacji?


tez jestem ciakawa tego projektu EM02-nam sie marzy wentylacja mechaniczna

KarolinaS
22-02-2007, 12:46
aha pytanie-czy dodany do projektu kosztorys z wykazem materiałów tzn. głównie chodzi mi o ich ilość zgadza się z rzeczwistościa-pozniej w trakcie budowy-ilośc bloczków, betonu itd....

mariooo
22-02-2007, 13:42
z tym bywa roznie, np sa bledy w ilosci krokwi, co do reszty to lepiej kupic z zapasem i uzgodnic z hurtownia mozliwosc zwrotow,

co do betonu, to na mozna wyliczyc przed betonowaniem - lepiej zeby zostalo niz zabraklo :)

Edi i Romi
22-02-2007, 18:39
PIOTR I KRYSTYNA- kot też będzie - tylko mąż jeszcze o tym nie wie!!!

PIOTR KRYSTYNA
22-02-2007, 18:59
Super ! Tak trzymaj :D

TTASZT
23-02-2007, 17:29
Dziękuję wszystkim za uwagi odnośnie porównania M-02 do M-20. Życzę Wszystkim powodzenia na budowie. Nadal z uwagą będę śledził forum i oczywiście Wasze postępy. :o

szydas
24-02-2007, 14:10
donoszę, że przeniosłem moją galerię na bardziej dostępny serwer, teraz nie powinno być problemów z oglądaniem :D

Joannad
25-02-2007, 09:09
Witam wszystkich budujących Konkursowego! My budowę mieliśmy zaczynać jesienią ale się nie udało. Zaczynamy więc dopiero w czerwcu. Projekt u architekta, a my śledzimy ceny materiałów na rynku i zbieramy oferty od ekip budowlanych. Podziwiamy również Wasze postępy na budowach. Gratulacje! Naprawdę piękne domy rosną!
My wydłużamy salon i budujemy ściankę kolankową 50cm. Kiedyś wymyśliłam obniżenie poziomu kotłowni (pisałam tu o tym) ale ze względu na "trudość terenu" nasz dom powstanie na płycie fundamentowej i obniżyć się nie da.
Myślimy nad oknami i tu mam pytanie do Szydasa - Twoje okna mają wymiar zbliżony do oryginału ale chyba są niższe. Czy możesz określić ich wymiary? Na górze natomiast wydają się wyższe niż w projekcie?

I jeszcze jedno pytanie: Czy możecie wyrazić swoje opinie na temat porotherm czy poroton? Opinie na forum są skrajnie różne a my laicy budowlani. Dopiero się uczymy.

Pozdrawiam,
Aśka

krzyzaki
25-02-2007, 11:53
Witam wszystkich forumowiczów, mam nadzieje, że trafiłem na rorum M02-konkursowy, zaraz wcisnę przyciśk wyślij obacze czy jestem tam gdzie chciałbym być :)

krzyzaki
25-02-2007, 11:58
Udało się, w takim razie miło mi powitać jeszcze raz konkursowiczów. Jesteśmy na etapie dopracowywania projektu, ok. lipca chcielibyśmy ruszyć z budową. Czy ktoś z Was buduje w okolicach Warszawy bądż już jest w trakcie realizacji inwestycji konkursowego?

ANNNJA
25-02-2007, 13:46
witajcie w klubie...
my tez wlasnie dopracowywujemy projekt....strasznie mozolne i syzyfowe zajecie...
zastanawiamy się czy ten salon nie będzie za mały?? a jesli powiększać to o ile?? co z garażem- czy tez zwiekszyc, okno małe wąskie w gabinecie od tarasu- chcemy usunąć- tzn. ja chcę usunąć, mąż jest za oknem..i dylemat,..i czy okno od frontu to duże nie powinniśmy zmniejszyć do poziomu okna jak w kuchni???to nasze dylematy, miło nam ze mamy kogoś nowego.z naszych okolic, my okolo 70km będziemy się od was budowac, w kierunku TERESPOLA,..... obecnie prowadzimy rozmowy z ekipami budowlanymi,.... - co do samego murowania to tez są bardzo podzielone zdania,...jedni mówią cegła czerwona, inni YTONG, kolejni gazobetony max....., opiszcie jak u WAS to wygląda,...w planach mamyzacząć budowę latem,,,,, pozdrawiam

halszka.ka
25-02-2007, 17:26
Joannad - witaj w klubie 8)

I wszyscy inni też!

Pytasz o materiał, my wybraliśmy poroton ROBENA i jesteśmy zadowoleni, cena latem była lepsza niż na porotherm,
a i kierbud i budowlańcy wyrażali się o nim pochlebnie, majster planujący budowę domu dla siebie
dopytywał o cenę i namiary na handlujące porotonem hurtownie.

A we wtorek wielki dzień !!!!

Przyjeżdża dachóweczka, i zacznie znikać nasza urocza PAPA,
a na dachu pojawi się DOMINO :roll:

Ale się cieszę :lol:

KarolinaS
25-02-2007, 21:49
donoszę, że przeniosłem moją galerię na bardziej dostępny serwer, teraz nie powinno być problemów z oglądaniem :D


Cieszę się bardzo, będę mogła oglądac kolejne etapy - nawet nie wiesz jak zazdroszcze wam takich postępów :D :D

KarolinaS
25-02-2007, 21:52
Joannad , krzyzaki witamy w naszym gronie


halszka.ka zdjęcia proszę :D :D :D :D

ANNNJA
26-02-2007, 07:36
WITAJ,
dziękuje za informacje,...i WIELKIE GRATULACJE>...-<cieszymy się razem z TOBA- to naprawde niesawite wrażenia patrzeć jak tak z tygodnia na tydzień domek staje się bliższy marzeń!!!!
.....proszę jak już będzie daszek gotowy to podziel się z nami zdjęciami ...

POWODZENIA i WYTRWAŁOŚCI...

Joannad
27-02-2007, 15:04
Halszka, u nas porotherm w tej chwili niedostępny. To jakieś wariactwo. Czekają na podwyżki - ma być ok 8zł/szt. Z porotonem lepiej ale cena 6,80 za sztukę. Latem był chyba po ok.4zł/szt. Szukamy dalej...

szydas
28-02-2007, 17:40
Halszka, u nas porotherm w tej chwili niedostępny. To jakieś wariactwo. Czekają na podwyżki - ma być ok 8zł/szt. Z porotonem lepiej ale cena 6,80 za sztukę. Latem był chyba po ok.4zł/szt. Szukamy dalej...
dzwońcie do fabryki - często hurtownie celowo nie zamawiają towaru, żeby cena wzrosła i sztucznie stworzyć kolejkę. zamawiając bezpośrednio w wytwórni dopłacacie tylko za transport i policzcie co wam się bardziej opłaca.

krzyzaki
01-03-2007, 17:31
witajcie w klubie...
my tez wlasnie dopracowywujemy projekt....strasznie mozolne i syzyfowe zajecie...
zastanawiamy się czy ten salon nie będzie za mały?? a jesli powiększać to o ile?? co z garażem- czy tez zwiekszyc, okno małe wąskie w gabinecie od tarasu- chcemy usunąć- tzn. ja chcę usunąć, mąż jest za oknem..i dylemat,..i czy okno od frontu to duże nie powinniśmy zmniejszyć do poziomu okna jak w kuchni???to nasze dylematy, miło nam ze mamy kogoś nowego.z naszych okolic, my okolo 70km będziemy się od was budowac, w kierunku TERESPOLA,..... obecnie prowadzimy rozmowy z ekipami budowlanymi,.... - co do samego murowania to tez są bardzo podzielone zdania,...jedni mówią cegła czerwona, inni YTONG, kolejni gazobetony max....., opiszcie jak u WAS to wygląda,...w planach mamyzacząć budowę latem,,,,, pozdrawiam

Dziekujemy za miłe przyjęcie. My również wprowadzamy kilka zmian w projekcie. Wydłużamy kuchnie o 30cm i jadalnie o 30 cm, w ten spsób kuchnia i jadalnia zwiększają się nam do ok.8m2 oraz salon do ok.20m2. Dla nas to są wystarczające wielkości tych pomieszczeń. Likwidujemy okno do garażu od strony wejścia do mieszkania na rzecz takiego samych okien do garażu i kotłowni na przeciwległej ścianie. W ten spsób troche urozmaicimi tamtą elewację, gdyż w projekcie jest całkiem pusta. Okna połaciowe doświetlające klatkę schodową oraz łazienkę powinnny dopełnić dzieła z tą elewacją. Okno połaciowe w łazieńce oczywiście nad wanną by móc podziwiać gwiazdy podczas kąpieli. Natomiast z łazienki przy naszej sypialni zrobimy pralnię i tu również wstawimy okno połaciowe. Poprzez wydłużenie parteru powiekszy się nam sypialnia i tu również okno połaciowe nad łóżkiem by patrzeć w niebo gdy będziemy zasypiać. I oczywiście drzwi do pralni z korytarza zamiast od strony garderoby. Acha na patrerze również chcemy zlikwidować okno w gabinecie od strony tarasu. Acha i jeszcze jedna rzecz na parterze, powiekszamy wiatrołap o pomieszczenie gospodarcze (likwidujemy ściankę pomiędzy wiatrołapem a pom. gosp.) i robimy szafe zabudowaną we wnece na przeciw drzwi do garażu. Pomniejszyliśmy również korytarz do wym. 1,71 w ten spsób powiekszyliśmy na dole łazienkę i pomieszczenie po prawej stronie zaraz od wejścia, gdzie zrobimy drzwi 60 i będzie spiżarka wentylowana.
I jeszcze dwie najważniejsze zmiany z którymi mamy największy problem, to schody (chcemy zrobić z dwoma spocznikami) i podnieść dach o pustaka (24 cm). Może ktoś z forumowiczów by mógł nam pomóc i przesłam mail'em rozwiazanie tych rzeczy w swoim domu. Bylibyśmy bardzo wdzięczni, byłby to dla nas krok milowy i wreszcie ruszylibyśmy z miejsca. Nasz mail to [email protected].

krzyzaki
01-03-2007, 17:42
Przeczytaliśmy sobie troche stron forum i zauważyliśmy, że jeszcze nikt z okolic Warszawy nie jest na etapie stanu surowego zamknietego. Szkoda, bo przyznamy się szczerze, ze żyliśmy nadzieją zobczyć konkursowego w rzeczywistości. Całkiem inaczej wyglada wówczas wprowadzanie własnych zmian. A może się mylimy i już ktoś z mazowsza zamknął domek i byłaby mozliwość miłego wproszenia się :oops: . Zapewniamy rewizyte :D

halszka.ka
01-03-2007, 18:40
KarolinaS - zdjęcia jak zwykle w sporej dawce , ale jak już będzie COŚ widać, na razie lecą łaty.

W końcu w bólach podjęliśmy decyzję i zamówilośmy okna, padło na OKNOPLAST Z Krakowa,
cena za okna z roletami i cztery silniki to 21 500pln

krzyzaki - radzę przemyśleć kwestię schodów, nasze, zabiegowe, są BARDZO wygodne,
chodzenie po nich to prawdziwa przyjemność, nie przesadzam, ale to oczywiście nasze odczucia,
radzę też przemyśleć umieszczenie okien połaciowych nad wanną i nad łóżkiem,
też kiedyś byłam w nich '' zakochana'', przeszło mi po tym jak poczytałam o nich na forum, i nie tylko.
Pani Cybulska-Marks w lutowym numerze radzi, aby nie montować ich nad wanną,
bo będzie się wykraplać na nich para, a kiedyś na forum czytałam że coś podobnego
może się dziać w sypialni - i będzie nam kapać na łóżko :evil:

Sory, że tak ostro się rozprawiłam z marzeniami,
a z wiatrołapem i spiżarką zrobiliśmy prawie tak samo :lol:

Ati
01-03-2007, 19:47
halszka, nie strasz, ze bedzie zle z oknem nad wanna. Mysle ,ze w naszych lazenkach ( tych z oknem ) nie bardzo mozna pokombinowac z innym rozmieszczeniem sanitariatow. A jakby co, to bedzie kapac ... do wanny :))

halszka.ka
01-03-2007, 20:27
Ati - to kapanie do wanny to faktycznie nie taki problem, ale patrzeć w niebo to się raczej nie da :-? ,
no, może latem....
choć te łazienki są raczej małe więc pole manewru - ograniczone :(

szydas
01-03-2007, 20:54
Pani Cybulska-Marks w lutowym numerze radzi, aby nie montować ich nad wanną,
bo będzie się wykraplać na nich para, a kiedyś na forum czytałam że coś podobnego
może się dziać w sypialni - i będzie nam kapać na łóżko :evil:

Sory, że tak ostro się rozprawiłam z marzeniami,
a z wiatrołapem i spiżarką zrobiliśmy prawie tak samo :lol:
eee, z tą sypialnią to przesada, chyba, że nie planujecie wentylacji i gipsowe tynki - wtedy zrobi się termos i wilgoć będzie. okna połaciowe mają z reguły miniwentylację, dodatkowo zgodnie ze sztuką pod takim oknem montuje się kaloryfer, właśnie po to, żeby się nic nie wykraplało :D kapanie do wanny może być niesympatyczne, bo woda będzie zimna :-?

Cieślaczki
02-03-2007, 08:24
witajcie w klubie...
my tez wlasnie dopracowywujemy projekt....strasznie mozolne i syzyfowe zajecie...
zastanawiamy się czy ten salon nie będzie za mały?? a jesli powiększać to o ile?? co z garażem- czy tez zwiekszyc, okno małe wąskie w gabinecie od tarasu- chcemy usunąć- tzn. ja chcę usunąć, mąż jest za oknem..i dylemat,..i czy okno od frontu to duże nie powinniśmy zmniejszyć do poziomu okna jak w kuchni???to nasze dylematy, miło nam ze mamy kogoś nowego.z naszych okolic, my okolo 70km będziemy się od was budowac, w kierunku TERESPOLA,..... obecnie prowadzimy rozmowy z ekipami budowlanymi,.... - co do samego murowania to tez są bardzo podzielone zdania,...jedni mówią cegła czerwona, inni YTONG, kolejni gazobetony max....., opiszcie jak u WAS to wygląda,...w planach mamyzacząć budowę latem,,,,, pozdrawiam

Dziekujemy za miłe przyjęcie. My również wprowadzamy kilka zmian w projekcie. Wydłużamy kuchnie o 30cm i jadalnie o 30 cm, w ten spsób kuchnia i jadalnia zwiększają się nam do ok.8m2 oraz salon do ok.20m2. Dla nas to są wystarczające wielkości tych pomieszczeń. Likwidujemy okno do garażu od strony wejścia do mieszkania na rzecz takiego samych okien do garażu i kotłowni na przeciwległej ścianie. W ten spsób troche urozmaicimi tamtą elewację, gdyż w projekcie jest całkiem pusta. Okna połaciowe doświetlające klatkę schodową oraz łazienkę powinnny dopełnić dzieła z tą elewacją. Okno połaciowe w łazieńce oczywiście nad wanną by móc podziwiać gwiazdy podczas kąpieli. Natomiast z łazienki przy naszej sypialni zrobimy pralnię i tu również wstawimy okno połaciowe. Poprzez wydłużenie parteru powiekszy się nam sypialnia i tu również okno połaciowe nad łóżkiem by patrzeć w niebo gdy będziemy zasypiać. I oczywiście drzwi do pralni z korytarza zamiast od strony garderoby. Acha na patrerze również chcemy zlikwidować okno w gabinecie od strony tarasu. Acha i jeszcze jedna rzecz na parterze, powiekszamy wiatrołap o pomieszczenie gospodarcze (likwidujemy ściankę pomiędzy wiatrołapem a pom. gosp.) i robimy szafe zabudowaną we wnece na przeciw drzwi do garażu. Pomniejszyliśmy również korytarz do wym. 1,71 w ten spsób powiekszyliśmy na dole łazienkę i pomieszczenie po prawej stronie zaraz od wejścia, gdzie zrobimy drzwi 60 i będzie spiżarka wentylowana.
I jeszcze dwie najważniejsze zmiany z którymi mamy największy problem, to schody (chcemy zrobić z dwoma spocznikami) i podnieść dach o pustaka (24 cm). Może ktoś z forumowiczów by mógł nam pomóc i przesłam mail'em rozwiazanie tych rzeczy w swoim domu. Bylibyśmy bardzo wdzięczni, byłby to dla nas krok milowy i wreszcie ruszylibyśmy z miejsca. Nasz mail to [email protected].


Cześć.
My mamy schody z jednym spocznikiem i to sporym i jestesmy z nich bardzo zadowoleni.Decyzje o zmianie schodów z zabiegowych na takie podjęliśmy po wizycie W Mechelinkach, gdzie mieliśmy okazję po nich pochodzić. Zdjęcia naszych schodów wysyłam na podany adres.

krzyzaki
03-03-2007, 12:46
Witamy

Dziękujemy Cieslaczkom za zdjęcia schodów, zauważyliśmy że Wy też budujecie z betonu komórkowego, wg. nas to najlepsze rozwiązanie. Tylko na elewacje dajcie wełne zamiast styropianu. Styropian nie przepuszcza pary wodnej i wilgoć będzie kumulowała się na pustakach i zalecam chociaż jeden nawietrzak w salonie i kuchni by wentylacja grawitacyjna miała szanse zadziałania. A czy podnosiliście dach do góry by mieć większe poddasze?

Natomiast co do tego co napisała Halszka.ka, to nie jest tak do końca. Przeczytałem również artykuł Pani Cybulskiej i uwazam, że nie wyjaśnia do końca problemu. Bo jakie ma znaczenie czy ja umieszcze okno nad wanną czy też nad wc, który jest 50 cm obok. Czy te kilkadziesiąt cm ma znaczenie? Zwłaszcza w takich małych łazienkach jak nasze. Poza tym, ileż tej pary wodnej musiało by się skroplić by przeszkadzało w użytkowaniu wanny. Moim zdaniem problem nie tkwi w, tym gdzie bedzie okno, lecz w tym jak wentylowane jest pomieszczenie. Aby wentylacja grawitacyjna działała poprawnie musi być wymuszona cyrkulacja powietrza, przy obecnych oknach, które są bardzo szczelne naturalny obieg powietrza został zakłócony. Dlatego zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki, gdzie jest zwiększona wilgotność powietrza jest to bardzo widoczne właśnie poprzez osiadanie pary wodnej i nie tylko na oknach ale również na ścianach i z czasem powstawanie grzybów.
(tutaj też jest problem w innych pomieszczniach, jak np. właśnie sypialnie bez dopływu świeżego powietrza). Dlatego, też namawiam na nawietrznik w oknie.
A para wodna na oknie zawsze będzie powstawała w łazienkach niezależnie od umiejscowienia okna. Wynika to z różnicy temperatur pomiędzy pomieszczeniem a powietrzem na zewnątrz. Para wodna gdy uzyska tem. ok. 0 skrapla się, jest to tzw. punkt rosy a miejscem skraplania jest właśnie szyba, której temp. właśnie oscyluje w tej temp.
Pozatym w łazieńce warto zrobić ogrzewanie podłogowe gdzie pomieszczenie jest równomierne ogrzewane ciepłem.
Acha jeszcze kwestia tynków, którą poruszył SZYDAS, tynki gipsowe to bardzo dobre rozwiązanie, tworzą bardzo dobry mikroklimat w pomieszczeniu, gdy jest wilgotną pochłaniają wilgość a gdy powietrze jest suche oddają ją, lecz jak zauważył SZYDAS musi być ruch powietrza pomieszczeniu, bo jak nie będzie wietrzenia pomieszczenia to tynk nie pochłonie takiej ilości wilgoci. To tak jak z herbatą, której nie możemy bez końca słodzić, gdyz w końcu będzie to roztwór nasycony i nie rozpuści kolejnej ilości cukru. Datego też w łazieńce, pralni, czyli pomieszczeniach wilgotnych polecam tynki cem. - wap.
Ok kończe nasz wywód, pewnie już Was zanużyliśmy mądzrzeniem a nikt nie lubi mądralińskich. :wink: . Ogólnie konkluzja jest taka, iż nie warto rezygnować z marzeń, bo na większsość rzeczy znajdzie się antidotum. :D

Pozdrawiamy

szydas
04-03-2007, 11:13
Acha jeszcze kwestia tynków, którą poruszył SZYDAS, tynki gipsowe to bardzo dobre rozwiązanie, tworzą bardzo dobry mikroklimat w pomieszczeniu, gdy jest wilgotną pochłaniają wilgość a gdy powietrze jest suche oddają ją, lecz jak zauważył SZYDAS musi być ruch powietrza pomieszczeniu, bo jak nie będzie wietrzenia pomieszczenia to tynk nie pochłonie takiej ilości wilgoci.
no właśnie z tym pochłanianiem wody przez tynki gipsowe to jest tak sobie - dobrze wchłaniają, kiepsko oddają wilgoć, zwłaszcza po pomalowaniu. dodatkowo powodują korozję chemiczną stalowych elementów z którymi się stykają, a wieć np. uchwyty grzejników, wieszaki etc. tynki gipsowe wbrew pozorom schną 2-3x dłużej od cementowo-wapiennych. ja mam tynki gipsowe w mieszkaniu i nikomu nie polecam do żadnego pomieszczenia - wg mnie ten wynalazek się nie sprawdza

Edi i Romi
04-03-2007, 15:03
Szydas ja widzę, że praca u Was idzie w takim tempie, że chyba za tydzień się wprowadzicie!!! :D
Az miło pooglądać Wasz album.
Czy mógłbyś dla mnie zrobić zdjęcie całego domu z zewnątrz? Chciałabym zobaczyć jak wygląda jasny komin na brązowym dachu - też o takim zestawie myslimy.

Cieślaczki
05-03-2007, 07:21
Witamy

Dziękujemy Cieslaczkom za zdjęcia schodów, zauważyliśmy że Wy też budujecie z betonu komórkowego, wg. nas to najlepsze rozwiązanie. Tylko na elewacje dajcie wełne zamiast styropianu. Styropian nie przepuszcza pary wodnej i wilgoć będzie kumulowała się na pustakach i zalecam chociaż jeden nawietrzak w salonie i kuchni by wentylacja grawitacyjna miała szanse zadziałania. A czy podnosiliście dach do góry by mieć większe poddasze?

Natomiast co do tego co napisała Halszka.ka, to nie jest tak do końca. Przeczytałem również artykuł Pani Cybulskiej i uwazam, że nie wyjaśnia do końca problemu. Bo jakie ma znaczenie czy ja umieszcze okno nad wanną czy też nad wc, który jest 50 cm obok. Czy te kilkadziesiąt cm ma znaczenie? Zwłaszcza w takich małych łazienkach jak nasze. Poza tym, ileż tej pary wodnej musiało by się skroplić by przeszkadzało w użytkowaniu wanny. Moim zdaniem problem nie tkwi w, tym gdzie bedzie okno, lecz w tym jak wentylowane jest pomieszczenie. Aby wentylacja grawitacyjna działała poprawnie musi być wymuszona cyrkulacja powietrza, przy obecnych oknach, które są bardzo szczelne naturalny obieg powietrza został zakłócony. Dlatego zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki, gdzie jest zwiększona wilgotność powietrza jest to bardzo widoczne właśnie poprzez osiadanie pary wodnej i nie tylko na oknach ale również na ścianach i z czasem powstawanie grzybów.
(tutaj też jest problem w innych pomieszczniach, jak np. właśnie sypialnie bez dopływu świeżego powietrza). Dlatego, też namawiam na nawietrznik w oknie.
A para wodna na oknie zawsze będzie powstawała w łazienkach niezależnie od umiejscowienia okna. Wynika to z różnicy temperatur pomiędzy pomieszczeniem a powietrzem na zewnątrz. Para wodna gdy uzyska tem. ok. 0 skrapla się, jest to tzw. punkt rosy a miejscem skraplania jest właśnie szyba, której temp. właśnie oscyluje w tej temp.
Pozatym w łazieńce warto zrobić ogrzewanie podłogowe gdzie pomieszczenie jest równomierne ogrzewane ciepłem.
Acha jeszcze kwestia tynków, którą poruszył SZYDAS, tynki gipsowe to bardzo dobre rozwiązanie, tworzą bardzo dobry mikroklimat w pomieszczeniu, gdy jest wilgotną pochłaniają wilgość a gdy powietrze jest suche oddają ją, lecz jak zauważył SZYDAS musi być ruch powietrza pomieszczeniu, bo jak nie będzie wietrzenia pomieszczenia to tynk nie pochłonie takiej ilości wilgoci. To tak jak z herbatą, której nie możemy bez końca słodzić, gdyz w końcu będzie to roztwór nasycony i nie rozpuści kolejnej ilości cukru. Datego też w łazieńce, pralni, czyli pomieszczeniach wilgotnych polecam tynki cem. - wap.
Ok kończe nasz wywód, pewnie już Was zanużyliśmy mądzrzeniem a nikt nie lubi mądralińskich. :wink: . Ogólnie konkluzja jest taka, iż nie warto rezygnować z marzeń, bo na większsość rzeczy znajdzie się antidotum. :D

Pozdrawiamy

Dzieki za rady związane z ociepleniem, jeszcze nad tym myslimy. natomiast nie podnosiliśmy dachu, bo i tak te pokoiki są spore-dla jednego dziecka 16 m kw. jest wystarczasjące.Poza tym baliśmy się, że domek straci swój urok.
Pozdrawiam

halszka.ka
05-03-2007, 16:40
U nas dzisiaj urodziły się kominy :roll:
dom zupełnie zmienił wygląd, wygląda tak dostojnie,
wcześniej były schowane pod papą.
zdecydowaliśmy się na kominy tynkowane z betonową czapą :P

ANNNJA
06-03-2007, 14:31
Witam,...a czy ktoś budował z YTONGA lub SILKI??? Jak wygląda to w praktyce: chodzi mi o koszty i równości ścian oraz wypełnienia klejowe między pustakami Ytong?? naprawde taka rewelacja jak zachwalają?? a jakie są minusy takiej technologi>?

Pozdrawiam "papierkowiczów"...

szydas
07-03-2007, 16:28
Witam,...a czy ktoś budował z YTONGA lub SILKI??? Jak wygląda to w praktyce: chodzi mi o koszty i równości ścian oraz wypełnienia klejowe między pustakami Ytong?? naprawde taka rewelacja jak zachwalają?? a jakie są minusy takiej technologi>?

Pozdrawiam "papierkowiczów"...
odnośnie minusów - możesz mieć problem ze znalezieniem ekipy do budowy z BK na klej. a jeszcze trudniej znaleźć taką, która zrobi to dobrze. w naszej regionalnej grupie mamy osobę, która zdecydowała się na taką technologię i jest już po rozbiórce świeżo postawionych ścian. :roll:

szydas
07-03-2007, 16:29
Szydas ja widzę, że praca u Was idzie w takim tempie, że chyba za tydzień się wprowadzicie!!! :D
Az miło pooglądać Wasz album.
Czy mógłbyś dla mnie zrobić zdjęcie całego domu z zewnątrz? Chciałabym zobaczyć jak wygląda jasny komin na brązowym dachu - też o takim zestawie myslimy.
dokładniej to za trzy tygodnie :D zdjęcie postaram się zrobić jutro, chyba że znowu dojadę jak już będzie ciemno :-?

szydas
08-03-2007, 21:08
zdjęcia zrobione, można oglądać...

Edi i Romi
09-03-2007, 07:39
Dzieki Szydas za zdjęcia - domek super, aż się cieszę, ze tez taki będziemy mieć! :lol:
U nas ściany idą do góry, dziś lub jutro bedą robić nadproża. Jest problem z materiałami, za wszystkim trzeba jeździć i szukać (a może kartki wprowadzą...), wczoraj za cegłą na komin obdzwoniliśmy całą okolicę :evil: , w końcu kupilismy ją w sąsiednim województwie.
U was też tak jest ???

mariooo
09-03-2007, 18:46
moj majster mnie olal!!!!!!!
ale jestem zly. jak budowal wszystko ok, jak zrobill dach (troche sie bujal ale zrobil) i za wszystko byly duze kwoty to bylo ok(oczywiscie placilem w terminie - wiec bylem gosc bo inni to mu nie placa w terminie). teraz zostaly tylko scianki na gorze i dupa!!! kolo nie przyjezdzal tydzien pozniej nie odbieral telefonu 1,5 tyg, wiec zadzwonilem z innego no i nie zjawil sie na spotkaniu.
okna zamowione, instalacji robic nie moge, ech szkoda gadac. ekipy pozajmowane wiec jutro kupuje zaprawe murarska, dluga poziomice i ze szwagrem bierzemy sie za scianki - przynajmniej ta na ktorej ma wisiec centrala alarmowa, a jak sie odezwie zeby dokonczyc - to go zaprosze, zrobi swoje ,ale nie za taka kase jak sie umawialismy.

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, wsciekly jestem

PIOTR KRYSTYNA
09-03-2007, 19:02
Witam , mam wielką prośbę do budujących o zdjęcia pokazujące sposób zabudowy w płytach kartonowo-gipsowych sufitu nad schodami i połączenia ze ścianami przylegających do klatki schodowej pomieszczeń .Liczę na Szydasa no i oczywiście na innch mających już to za sobą .Mam jeszcze pytanie o to czy robicie a jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób w którym miejscu poddasza wyjście na stryszek ja chciałem tam umieścić turbinę do DGP oraz antenę .Poruszany wcześniej temat zabudowy sufitu nad schodami jest z tym związany oraz z lokalizacją wyłazu dachowego a wszystko wynika z tego że jest tam na stryszku oczywiście trochę nisko. Antenę chcę umieścić nad salonem a turbinę nad łazienką na poddaszu obok komina.

szydas
09-03-2007, 20:55
Witam , mam wielką prośbę do budujących o zdjęcia pokazujące sposób zabudowy w płytach kartonowo-gipsowych sufitu nad schodami i połączenia ze ścianami przylegających do klatki schodowej pomieszczeń .Liczę na Szydasa no i oczywiście na innch mających już to za sobą .Mam jeszcze pytanie o to czy robicie a jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób w którym miejscu poddasza wyjście na stryszek ja chciałem tam umieścić turbinę do DGP oraz antenę .Poruszany wcześniej temat zabudowy sufitu nad schodami jest z tym związany oraz z lokalizacją wyłazu dachowego a wszystko wynika z tego że jest tam na stryszku oczywiście trochę nisko. Antenę chcę umieścić nad salonem a turbinę nad łazienką na poddaszu obok komina.
u mnie nie ma wyłazu dachowego, a zabudowę można obejrzeć w galerii :D poza tym ja mam podniesiony dach, więc proporcje poddasza mocno się zmieniły.

KarolinaS
09-03-2007, 21:08
Mam wycene kolejną:
robocizna+materiały+sprzet
stan zerowy- 43414(robocizna 17425)
ściany parteru ze stropem- 77372(robocizna-14668)
sciany poddasza z dachem-dach (deskowanie+papa)-43043(robocizna-12576)

Co o tym sądzicie????

szydas
09-03-2007, 22:04
Mam wycene kolejną:
robocizna+materiały+sprzet
stan zerowy- 43414(robocizna 17425)
ściany parteru ze stropem- 77372(robocizna-14668)
sciany poddasza z dachem-dach (deskowanie+papa)-43043(robocizna-12576)

Co o tym sądzicie????
wycena rozsądna, ale chyba nierealna, jeśli chodzi o materiały :D

kajja
10-03-2007, 07:23
....Mam jeszcze pytanie o to czy robicie a jeżeli tak to gdzie i w jaki sposób w którym miejscu poddasza wyjście na stryszek ja chciałem tam umieścić turbinę do DGP oraz antenę ...

PIOTR KRYSTYNA u nas wyjście na strych jest na wprost schodów...czyli idziemy po schodach na górę, rozkładamy schody i jesteśmy już na stryszku. Zabudowy gipsowo-kartonowej jeszcze niestety nie ma...

pozdrowienia

Cieślaczki
10-03-2007, 16:58
Witam wszystkich po dłuzszej przerwie.
W koncu robota ruszyła. Wstawilismy okna, zaczynamy ocieplenie poddasza, ocieplilismy i wylaliśmy podłogę w garażu.Zamówiliśmy też drzwi wejsciowe, z garażu do domu Gerda i bramę garażową Hormann.W tym tygodniu przyjeżdżaja na pomiar. wszystko zamawialismy w Szczytnie-naszym ukochanym mieście, gdzie dostaliśmy naprawdę korzystne warunki.Nie moge tego powiedzieć o Elblagu, który obecnie jest najbliżej Braniewa, tam nie są zainteresowani klientami, bo chyba ich maja za dużo. Czy u was też są problemy z kupnem materiałów, bo Braniewo jest tragiczne, wełnę nam proponowali na maja-zgroza.A wszystko trzeba zamawiać-nic wcześniej nie można zobaczyć bo nie mają na skladzie.Jeździmy więc-Gdańsk, Elbląg i patrzymy po sklepach. Budowanie w takich dziurach jest ciężkie.
Dobrze ze juz wiosna, to człowiekowi znów chce się życ i działać
:P
http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb

halszka.ka
11-03-2007, 17:36
mariooo - współczuję :-?

a moi mam nadzieję że przyjdą jutro, i to aż dwie ekipy, murarze, położyć tynk na kominach,
wymórować ścianki działowe na poddaszu, i wymórować ścianę osłonową

i dachowcy - kłaść dachówkę :roll: :roll: :roll:

zamówiliśmy też drzwi zewnętrzne :roll:

http://www.adeco.pl/modele/_823_8.jpg

o takie :lol:

mariooo
11-03-2007, 20:57
scianki stoja - przynajmniej te ktore sa mi potrzebne do uruchomienia systemu alarmowego. tak na marginesie to chyba pozniej wymuruje calosc bo okazuje sie ze nie jest to az tak skomplikowane :) (musialem tylko zainwestowac w dluga łatę murarską, sznurek, wiadro i kielnie - kupilem gotowa zaprawe i jakoś poszlo)

jak dobrze pojdzie to za 2 tyg bede mial wstawione okna

Cieślaczki
12-03-2007, 09:02
Halszka-jeśli wolno spytać, to ile wyniosła Cię dachówka i na jaką się zdecydowałaś. Przed nami wkrótce też zakup dachówki, a ponieważ mamy transze po 28 tys., to zastanawiam sie czy z jednej nam wystarczy.
Pozdrawiam :lol:

ANNNJA
12-03-2007, 11:20
Witam,...
zerknijcie prosze w swoj projekt KONKURSOWEGO i podajcie mi jakich i ile- jakie ilośći pustaków kupowaliscie.....!!!!!! tylko proszę o dokładne cyferki....

Dziekuje bardzo i pozdrawiam
ANNNJA

halszka.ka
12-03-2007, 13:47
Cieślaczki - pewnie że można pytać, po to jest FORUM :roll: ,
za dachówki zapłaciliśmy ok. 20 tys, cena netto za szt. 4.20pln dostaliśmy 20% rabat od ceny katalogowej,

Dla mnie jest warta swojej ceny, jest śliczna :lol:

Ale ostatnio Creaton , jak wszyscy, podniósł ceny, zdaje się o 10 % :-?

Cieślaczki
12-03-2007, 14:07
Dzięki Halszka. Teraz wiem, że moja skromna transza wystarczy nam na dachówke i może jeczcze na rynny starczy. To prawda,że Creaton ma bardzo ładną dachówkę, też mi się podoba.Ja jeszcze nie jestem zdecydowana. Poza tym musimy jechać do gdańska, bo w Elblągu nie ma nic ciekawego, a wciąż brakuje czasu. Jak położycie dach, to prześlij parę fotek na forum.
Pozdrawiam :lol:

MirkaM2
13-03-2007, 09:56
Witam,
mam prośbę do tych, którzy mają loggię. Chciałabym wiedzieć jak rozwiązaliście strop pod loggią. Z opisu projektu M02a na stronie Muratora można się domyśleć, że pod loggią jest płyta betonowa. Ja mam podstawowy projekt konkursowego (bez loggi) i chcę dołożyć loggię o głębokości 1,2m (nad powiększonym o tyle salonem). My dochodzimy powoli do stropu i chciałabym mieć pojęcie jak prawidłowo to zrobić. W tej chwili uważam, że w naszym przypadku ta płyta powinna mieć szerokość 1,7 m (głebokość loggi plus grubość muru plus mocowanie barierki).


Pzdr
Mirka

KarolinaS
13-03-2007, 13:17
ile kosztowała was więźba dachowa??????

mariooo
13-03-2007, 19:00
mnie ok 10000 tys - 9m3 + jetki heblowane + łaty i kontrłaty

halszka.ka
13-03-2007, 19:08
MirkaM2 - my zrobiliśmy loggie, strop w tej odkrytej części został zaszalowany, zazbrojony ,
ocieplony styropianem i zalany betonem, w miejscu ściany jest, zdaje się, podwójna belka stropowa

A to pierwsze zdjęcie , z dachowania :roll: :roll: :roll:

http://www.tyniec1491.yoyo.pl/IMG_1303.jpg

Seba z Gniezna
13-03-2007, 21:42
Witam wszystkich miłośników m02.
MIrkoM2 w projekcie naszego M02a jest loggia o głębokości 166+ 14 barierka.
Ściana opiera się na podciągu o wymiarach 36x24 . W warstwach jest płyta żelbetowa B20 o grubości 8,0.

Mam nadzieję , iż są to przydatne informacje.
PZDR.

MirkaM2
14-03-2007, 12:20
Seba z Gniezna, Halszka.ka piękne dzięki
pzdr
Mirka

halszka.ka
14-03-2007, 12:54
Panowie mi dachówki układają :lol:

http://foto2.m.onet.pl/_m/2e6cb2669d404132a882cf65c0bd2192,5,19,0.jpg

a ja sobie łazienkę urządzam :lol:
nawet wannę już ustawiłam :roll:

http://foto1.m.onet.pl/_m/8030fbb47c81a8403b25e64000c162dd,5,19,0.jpg

Dekarze prosili też aby kupić im specjalny płyn
do sprawdzania szczelności rynien :roll: :roll: :roll: :wink:

szydas
14-03-2007, 14:10
witam,
ktoś pytał jak to u nas z materiałami budowlanymi - proszę bardzo: http://www.kurier.szczecin.pl/?d=wiadomosci&id=103058

MirkaM2
14-03-2007, 14:57
Halszka.ka uważaj z tym płynem żeby panowie dekarze nie zaczęli ślizgać się na dachu :wink:

Szydas identyczny artykuł można napisać o sytuacji w łódzkim :evil:

chociaż dzięki temu zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową eronitu i dzisiaj już zamówiliśmy :D , tak się porobiło, że dach z euronitu i z pożądnej blachodachówki kosztują tyle samo

pzdr
Mirka

halszka.ka
14-03-2007, 20:59
Hej !

Tak wygląda nasza dachówka, i przy okazji komin 8)

http://foto3.m.onet.pl/_m/b4af22d49669e9e23d97c4485fceca57,5,19,0.jpg

Nie wiem tylko skąd ten zielony odcień :o

basia_z_lasu
15-03-2007, 16:13
halszka.ka
Śliiiiiiiczna ta Twoja dachówka. Czy to jest Domino kolor grau lub schieferton?

szydas
Dzięki za możliwość obejrzenia domku, wyszedł rewelacyjnie, z klasą!
Dla tych, którzy nie widzieli domku na żywo, a czego na zdjeciach nie można zobaczyć:
Dom jest naprawdę przestronny (ZTCW szydas ma powiększony w jadalni o 180 cm, w gabinecie o 90 i podniesiony dach o 50 cm). Nawet 90 cm węższy byłby nadal zupełnie ok.(Mieszkam teraz w dość dużym mieszkaniu, na dole otwarta przestrzeń 50 m, więc nie jest to wrażenie kontrastu.)
Na dole u szydasa jest trochę inny układ - nie ma wiatrołapu i spiżarni, co potęguje wrażenie przestrzeni.
U góry też wydaje mi się, że hall jest powiększony. Zrobiona jest śliczna galeryjka wokół schodów, doświetlona Veluxem. Wrażenie przestrzeni i komfortu. Łazienka przy sypialni wielkości imponującej! Ta przy schodach wydaje się malutka, czy to jest oryginalny rozmiar? Pokoje na górze, nie zauważyłam ścianek przedkolankowych, są tak obszerne, że spokojnie 4 dzieci w każdym by mogło nocować :D Jeśli ktoś planuje dużo dzieci, a będzie podnosić dach, to warto dać okna z pionowym podziałem na 2 części, to można będzie pokój przegrodzić po środku...
Jeszcze raz dziękuję i życzę szybkiego wykończenia i przeprowadzki

halszka.ka
15-03-2007, 17:44
basia_z_lasu - dziękuję bardzo za słowa uznania 8) , kolor naszego domina to łupek,
na początku jak zastanawialiśmy się nad rodzjem pokrycia to wiedzieliśmy że chcemy kolor grafitowy,
a reszta była właściwie bez znaszenia, ale jak zobaczyliśmy domino łupek, to wiedzieliśmy że to to 8) :roll:
i nawet cena nas nie odstraszyła.

Edi i Romi
16-03-2007, 06:18
Dojechaliśmy ze scianami do stropów i przerwa :evil: , bo... stoimy w kolejce za stropami :evil: Kurczaczki! ale jestem zła :evil: Może w kwietniu coś rzucą !!! :wink:

KarolinaS
16-03-2007, 13:15
W nowym muratorze jest opisany troche projekt energooszczędny M02-szokda ze wczesniej nie było tego projketu :D :D

My nadal szukamy wykonawcy a pozatym liczymy czego ile potrzeba.

szydas
16-03-2007, 20:24
szydas
Dzięki za możliwość obejrzenia domku, wyszedł rewelacyjnie, z klasą!
dziękuję za słowa uznania i recenzję :D
łazienka przy schodach na dole jest mniejsza niż w projekcie, zrezygnowaliśmy z natrysku ale za to mamy szersze schody :D

seba_x
17-03-2007, 07:50
a jak wam się widzi zrezygnowanie w M02a z garażu i przeniesienie w to miejsce pokoju i łazienki a w ich miejsce wstawić kuchnię i wtedy salon będzie bardzo duży (właśnie taki mi się marzy) , moja działka ma wymiary 27do 35 na 77 m (lekki klin) wjazd od połódniowegozachodu , chcę go tak obrócić żeby loggia i taras były właśnie od drogi a wejście od północy , czyli mniejwięcej ta strona która normalnie jest od ogrodu u mnie będzie od drogi z marginesem około 25 metrów - czy to dobry pomysł ?

darek i agatka
17-03-2007, 08:11
Witam Wszystkich na forum,
właśnie w dniu wczorajszym zdecydowaliśmy się na Konkursowego. Po analizie ok. 1000, a może więcej projektów, padło na M02. Przy okazji dziękuję wszystkim wypowiadającym się za pomocne informacje, które przeczytaliśmy i pomogły nam w podjęciu dezyzji. W zwązku z tym proszę o przyjęcie w gronie budujących M02

seba_x
17-03-2007, 08:53
Witam Wszystkich na forum,
właśnie w dniu wczorajszym zdecydowaliśmy się na Konkursowego. Po analizie ok. 1000, a może więcej projektów, padło na M02. Przy okazji dziękuję wszystkim wypowiadającym się za pomocne informacje, które przeczytaliśmy i pomogły nam w podjęciu dezyzji. W zwązku z tym proszę o przyjęcie w gronie budujących M02

:D my z żoną też wczoraj podjeliśmy taką decyzję tylko w wersji "a" ,

czy chciałby ktoś z dolnegośląska pochwalić się "konkursowym" ? (wrocław , legnica , wałbrzych)

darek i agatka
17-03-2007, 10:44
Witam Seba_x,
my równiez rozważaliśmy M02a, ale pomimo wielu za, była też jedna ważna kwestia przeciw - 30 m2 większy co w przełożeniu na wymiary działki nie pozwala na budowę.
Ale w myśl przysłowia "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" wybraliśmy M02 - to jedyny projekt z rozsądnie rozmieszczonymi pomieszczeniami pasujący na nasza działkę - wjazd od wschodu, salon od południa, taras od południowego-zachodu , gabinet od zachodu, elewacja tylna od sąsiada ( super ). mógłby być jedynie szerszy w części salonowej bo 3,75 szerokości salonu to z conajmniej 0,5-1 m za mało, ale??? co zrobić.

halszka.ka
17-03-2007, 18:02
seba_x - ja buduję pod Wrocławiem, kończymy ścianki działowe na poddaszu,
więc można już ocenić wielkość pomieszczeń - zapraszam

A poza tym to mam problem , policzyli mi za mało dachówek ,
i na zakończenie dachu musimy poczekać :(

http://foto0.m.onet.pl/_m/7593becd29f33927638ee68feb8c7218,5,19,0.jpg

basia_z_lasu
17-03-2007, 21:10
a jak wam się widzi zrezygnowanie w M02a z garażu i przeniesienie w to miejsce pokoju i łazienki a w ich miejsce wstawić kuchnię i wtedy salon będzie bardzo duży (właśnie taki mi się marzy) , moja działka ma wymiary 27do 35 na 77 m (lekki klin) wjazd od połódniowegozachodu , chcę go tak obrócić żeby loggia i taras były właśnie od drogi a wejście od północy , czyli mniejwięcej ta strona która normalnie jest od ogrodu u mnie będzie od drogi z marginesem około 25 metrów - czy to dobry pomysł ?
Witaj,
My też rozważaliśmy podobną opcję i chcieliśmy dokleić garaż - wolnostojący nie wejdzie na działkę ze względu na warunki zabudowy. Ale wyglądałoby to kiepsko. Jeżeli nie potrzebujesz garażu lub zbudujesz wolnostojący ( dodatkowa kasa - obecnie niemała), to pomysł jest ok.
Minusem w naszym przypadku było też to, że i tak wszyscy by siedzieli w kuchni i taki piękny duży salon stałby zwykle pusty. W wersji oryginalnej projektu życie sie toczy w największym i najlepiej doświetlonym pomieszczeniu.

mariooo
18-03-2007, 08:32
nie wiem czy pamietacie jak pisalem o problemach z ekipa do postawienia scianek dzilowych na podaszu oraz o problemie wstawienia drzwi do pokojow na poddaszu (projekt niemodyfikowany).

po raz kolejny okazuje sie ze nic na sile - moja zona znalazra roziwazanie, ktore moze czesc z was zaciekawi. otoz:

nie bedziemy robi sciany od schodow po dach - podtzymanie konstrukcji dachowej zrealizujemy (tak jak mamy to teraz, tylko ze teraz to prowizorka) poprzez oheblowana i ladnie polakierowana belke o przekroju 20x20. poprostu "otworzymy" pokoj nad sypialnia. zrobimy tam biblioteke. od schodow bedzie odzielony tylko barierka. pokoj ten wychodzi u nas na połłudniowy zachod wiec bedzie bardzo dobrze oswietlony - jednoczesnie bedzie fantastycznie oswietlal klatke schodowa.

niestety rezygnujemy w ten sposob z jednego pomieszczenie zamknietego, ale biorac pod uwage ze planujemy max 2 dzieci to powinno nam i tak wystarczyc :)

co sadzicie o takim rozwiazaniu??

wojbu
18-03-2007, 09:33
Witam,

a u nas na razie tyle ;) miłego oglądania .


http://picasaweb.google.pl/wojbu1

seba_x
19-03-2007, 07:14
seba_x - ja buduję pod Wrocławiem, kończymy ścianki działowe na poddaszu,
więc można już ocenić wielkość pomieszczeń - zapraszam

A poza tym to mam problem , policzyli mi za mało dachówek ,
i na zakończenie dachu musimy poczekać :(



dzięki , jaka to miejscowość ?

byłem wczoraj na targach budownictwa we wrocławiu , spodobało mi się stanowisko gościa który oferował stropianowe pustaki , szerokość całkowita 44cm i zalewane betonem , czy ktoś z was budował ze stropianu ? czy jest sens zawracać sobie głowę tym produktem ?

do budujących m02a z podniesionym poddaszem : ile i jakich pustaków potrzeba na ściany zewnenczne ?

MirkaM2
19-03-2007, 14:30
wojbu gratulacje,
działkę masz w pięknym miejscu,
jeśli dobrze zrozumiałam ze zdjęć to robisz dwa dodatkowe wyjścia - z jadalni i z salonu ?
pzdr
mirka

basia_z_lasu
19-03-2007, 16:54
Witam,

a u nas na razie tyle ;) miłego oglądania .


http://picasaweb.google.pl/wojbu1
Wojbu
Gratuluję miejsca i postępów w budowie!
Czy rozważałeś ogrzewanie pompą ciepła, z wykorzystaniem jeziora? Masz szansę prawie za darmo ogrzewać dom - przy tym rodzaju dolnego żródła (woda) koszty inwestycji też są najniższe a eksploatacja najtańsza z możliwych.

ANNNJA
19-03-2007, 17:53
Widziałam taki dom....pobudowany 5lat temu i z powodu braku finansów stoii pusty.-tzn. pustostan....i jakoś nie znalazł żadnego NABYWCY-....pomimo dobrej ceny....sama po obejrzeniu tych ścian ze styropiano-betonu- też miałam mieszane uczucia..i nie zdecydowaliśmy się na kupno!!!!!
pomimo dobrej ceny- to jakaś nowość, niesprawdzona technologia i nadodatak stwarza wrażenie..kruchości, małej stabilnosci..i jakoś tak...- nie przemówiła do mnie ta technologia!!

wojbu
19-03-2007, 18:05
wojbu gratulacje,
działkę masz w pięknym miejscu,
jeśli dobrze zrozumiałam ze zdjęć to robisz dwa dodatkowe wyjścia - z jadalni i z salonu ?
pzdr
mirka


dzięki,

dokładnie z okien zrobiliśmy drzwi balkonowe czyli i dodatkowy taras

pzdr

seba_x
20-03-2007, 06:41
Widziałam taki dom....pobudowany 5lat temu i z powodu braku finansów stoii pusty.-tzn. pustostan....i jakoś nie znalazł żadnego NABYWCY-....pomimo dobrej ceny....sama po obejrzeniu tych ścian ze styropiano-betonu- też miałam mieszane uczucia..i nie zdecydowaliśmy się na kupno!!!!!
pomimo dobrej ceny- to jakaś nowość, niesprawdzona technologia i nadodatak stwarza wrażenie..kruchości, małej stabilnosci..i jakoś tak...- nie przemówiła do mnie ta technologia!!

no właśnie , zaciekawiła mnie ta technologia ale jakoś nie wzbudza zaufania (dom ze stropianu :D )


im więcej patrzę w plan pomieszczeń w M02a tym większy mam mętlik w głowie , :-? , wiem że to decyzja na długie lata , tylko jak się mieszkało przez 10 lat w 47m2 a jeszcze wcześniej w 32m2 to teraz głupieje mając do dyspozycji 160m2 :D

czy warunki zabudowy dla danej działki/ulicy są niezmienialne ? czy wystarczy jakiś papierek do urzędu zanieść i poprawią tak jak się chce ? jeśli tak to czy muszę mieć już kupiony projekt czy wystarczy rysunek z muratora ?

możecie mi doradzić jak ustawić M02a na działce , chciałbym mieć wejście po stronie północnej (północny zachód , na rysunku po lewej) i odbić dom lustrzanie tak żeby taras był od połódnia

http://www.granity6.webpark.pl/dzialka.gif

ANNNJA
20-03-2007, 07:33
Witaj,
co do warunkow zabudowy-to zalezy: czy masz plan zagospodarowania czy gmina wydaje Ci indywidualnie decycje o warunkach zabudowy???
Idz najlepiej do projektanta który bedzie adoptował ci ten projekt domu do Twojej działki (nie pominiesz tego) i niech Ci cos doradzi-....
czasami jest jakies wyjscie-a projektant ktory robi w Twoim miejscie to bedize najbardziej zorientowany...

pozdrawiam
Ania

wojbu
20-03-2007, 08:54
Witam,

a u nas na razie tyle ;) miłego oglądania .


http://picasaweb.google.pl/wojbu1
Wojbu
Gratuluję miejsca i postępów w budowie!
Czy rozważałeś ogrzewanie pompą ciepła, z wykorzystaniem jeziora? Masz szansę prawie za darmo ogrzewać dom - przy tym rodzaju dolnego żródła (woda) koszty inwestycji też są najniższe a eksploatacja najtańsza z możliwych.

Witam,

mamy gaz ziemny tańszy bo w niedaleko jest wydobywany ( mniej wydajny ale tańszy ) do tego piec kondensacyjny i oczywiście kominek z DGP.
Powinno być niedrogo :) w eksploatacji no i taniej w inwestycji.

pozdrawiam

halszka.ka
20-03-2007, 09:23
wojbu - na mnie też zrobiło wrażenie otoczenie waszego domku, no po prostu bajka :roll:

Ale u nas też bywa fajnie, ostatnio odwiedzały nas sarny i bażanty :P

a to pierwsze okno w dmu, nad schodami :roll:

http://foto3.m.onet.pl/_m/6886d1f4271f798c8b387a54a6cbe763,5,19,0.jpg

seba_x
20-03-2007, 09:48
Wojbu czy to nie jest przypadkiem teren zalewowy ? widać rzekę w tle i to dość dużą

wojbu
20-03-2007, 10:00
Wojbu czy to nie jest przypadkiem teren zalewowy ? widać rzekę w tle i to dość dużą


Nie to jeziorko 308 hektarów ( z 4 wyspami po ok 8 hektarów )

seba_x
20-03-2007, 10:08
Wojbu czy to nie jest przypadkiem teren zalewowy ? widać rzekę w tle i to dość dużą


Nie to jeziorko 308 hektarów ( z 4 wyspami po ok 8 hektarów )

super , a tak z ciekawości ile dałeś za 1m2 działki ?

wojbu
20-03-2007, 11:05
Wojbu czy to nie jest przypadkiem teren zalewowy ? widać rzekę w tle i to dość dużą


Nie to jeziorko 308 hektarów ( z 4 wyspami po ok 8 hektarów )

super , a tak z ciekawości ile dałeś za 1m2 działki ?

36 zł

seba_x
20-03-2007, 11:11
Wojbu czy to nie jest przypadkiem teren zalewowy ? widać rzekę w tle i to dość dużą


Nie to jeziorko 308 hektarów ( z 4 wyspami po ok 8 hektarów )

super , a tak z ciekawości ile dałeś za 1m2 działki ?

36 zł

oooo ! z takim widokiem to prawie za darmo , ja płaciłem 50zł/1m2 i mam obwodnicę 150m dalej

Marta-Rewal
20-03-2007, 13:28
Witam. Mam pytanie do tych, którzy planowali rozpoczęcie budowy na wiosnę tego roku- czy nadal mają taki zamiar? Ja dostałam pozwolenie 12 marca. Mieliśmy rozpocząć pod koniec marca, ale przy obecnych cenach to nie realne. Nie wiemy co robić - jak będzie jesienią? W tej chwili nie można usłyszeć ani przeczytać jakiejś pewnej prognozy.
Co Wy na to?

wojbu
20-03-2007, 13:51
Witam. Mam pytanie do tych, którzy planowali rozpoczęcie budowy na wiosnę tego roku- czy nadal mają taki zamiar? Ja dostałam pozwolenie 12 marca. Mieliśmy rozpocząć pod koniec marca, ale przy obecnych cenach to nie realne. Nie wiemy co robić - jak będzie jesienią? W tej chwili nie można usłyszeć ani przeczytać jakiejś pewnej prognozy.
Co Wy na to?



Buduj taniej nie będzie ( raczej ) a w 2012 w Londynie są Igrzyska Olimpijskie i będą potrzebowali dużo tanich pracowników z Polski i Firm budowlanych aby wybudować obiekty !!!

basia_z_lasu
20-03-2007, 15:19
Witam. Mam pytanie do tych, którzy planowali rozpoczęcie budowy na wiosnę tego roku- czy nadal mają taki zamiar? Ja dostałam pozwolenie 12 marca. Mieliśmy rozpocząć pod koniec marca, ale przy obecnych cenach to nie realne. Nie wiemy co robić - jak będzie jesienią? W tej chwili nie można usłyszeć ani przeczytać jakiejś pewnej prognozy.
Co Wy na to?

Buduj taniej nie będzie ( raczej ) a w 2012 w Londynie są Igrzyska Olimpijskie i będą potrzebowali dużo tanich pracowników z Polski i Firm budowlanych aby wybudować obiekty !!!

Taniej może nie będzie, ale lepiej budować, jak jest z czego, a nie zapisy, kolejki i przestoje na budowie. To też zwiększa koszty. My raczej nie zaczniemy, dopóki nie zrobi się normalniej, bo ta sytuacja jest chora. Nie będziemy popytu dodatkowo zwiększać :wink: , bo to dalej winduje ceny.

KASIarek
20-03-2007, 15:34
Zgadzam się z wojbu. A w drugiej połowie br. igrzyska będziemy mieli w Polsce - budowlane (zmiana stawek VAT). W tej chwili obserwujemy z okna 6 placów budowy, na których prace rozpoczęto w ciągu ostatnich dziesięciu dni :o . My ze swoim M02a mamy nadzieję ruszyc w lipcu.

Wydaje mi się, ze im szybciej rozpoczniecie, tym mniej będzie Was to kosztowało. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

piotrass
21-03-2007, 13:13
Wojbu widze że strop masz z Teriva I w projekcie jest Teriva I Bis. Też planuje zrobic tak jak ty. Możesz mi napisać ile kosztowały cie materiały na sam strop tzn. pustaki i belki stropowe.

seba_x
21-03-2007, 13:14
>halszka.ka

dzięki za namiary na domek , bardzo mi się podoba tylko mojej żonie nie bardzo (kwestia gustu) , fajną masz dachówkę ! , niezależnie co wybuduję właśnie taką muszę mieć . wydaje mi się że schody wyszły ciut za stromo . ogólnie jest całkiem fajnie tylko to błoto !!! :D

zajżyj do mojego albumu jak będziesz wykańczać domek na gotowo , w zamian za udostępnienie domku do oglądania dam ci dobrą ofertę na kostkę

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

wojbu
21-03-2007, 14:14
Wojbu widze że strop masz z Teriva I w projekcie jest Teriva I Bis. Też planuje zrobic tak jak ty. Możesz mi napisać ile kosztowały cie materiały na sam strop tzn. pustaki i belki stropowe.


Niestety nie mam takiej informacji na teraz. Materiały załatwia wykonawca ( wczoraj przywiózł i położył ) i nawet nie miałem okazji z nim porozmawiać.

pozdrawiam

halszka.ka
21-03-2007, 14:34
seba_x - szkoda że żonie domek nie przypadł do gustu,
ale cieszę się że tobie spodobała się dachówka :P

a mnie najbardziej spodobała się twoja oferta na granit,
nie omieszkam skorzystać ,
od zawsze jesteśmy zdecydowani na kostkę granitową na podjeżdzie i chodniku :roll:

seba_x
21-03-2007, 15:25
seba_x - szkoda że żonie domek nie przypadł do gustu,

może to dlatego że domek jest w mniejszej wersji , większa ma inaczej rozwiązaną "prawą stronę" parteru , ale za to góra jest "ok" jak dla mojej żony

a tak poza tym ledwo nie dostaliśmy oczopląsu , :o , pogubiłem się trochę na tym osiedlu (sypialnia wrocławia ?) , co krok jakiś domek !

Marta-Rewal
21-03-2007, 17:07
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i podpowiedzi. Zdecydowliśmy się zacząć budowę po Swiętach. Chyba, że wyskoczy coś jeszcze "wspaniałego" ułatwiającego życie obywatelom w IV Rzeczypospolitej.

KarolinaS
21-03-2007, 20:56
Wojbu widze że strop masz z Teriva I w projekcie jest Teriva I Bis. Też planuje zrobic tak jak ty. Możesz mi napisać ile kosztowały cie materiały na sam strop tzn. pustaki i belki stropowe.


Niestety nie mam takiej informacji na teraz. Materiały załatwia wykonawca ( wczoraj przywiózł i położył ) i nawet nie miałem okazji z nim porozmawiać.

pozdrawiam


piotrassmy również zamieniami strop na teriva 1 materiały ze wstepnych wyliczen-budowlańców wychodza połowe taniej.

KASIarek
21-03-2007, 21:39
Czy ktoś z Was zainstalował (bądź ma taki zamiar) w M02/M02a system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem?

Pozdrawiam.

MirkaM2
22-03-2007, 09:08
Wojbu widze że strop masz z Teriva I w projekcie jest Teriva I Bis. Też planuje zrobic tak jak ty. Możesz mi napisać ile kosztowały cie materiały na sam strop tzn. pustaki i belki stropowe.


Niestety nie mam takiej informacji na teraz. Materiały załatwia wykonawca ( wczoraj przywiózł i położył ) i nawet nie miałem okazji z nim porozmawiać.

pozdrawiam


piotrassmy również zamieniami strop na teriva 1 materiały ze wstepnych wyliczen-budowlańców wychodza połowe taniej.


ta zamiana wygląda faktycznie obiecująco, ale napiszcie proszę co ze ściankami działowymi równoległymi do belek stropowych - nie można ich budować na pustakach. W terivie I i w BIS są inne odstępy między belkami (w I jest 60cm a w BIS 45cm), czy ktoś liczył jak ta zmiana wpłynie na prawidłowe wymurowanie ścianek działowych, czyli jak zmienią się pomieszczenia na górze ?

pzdr
Mirka

lidex
22-03-2007, 10:20
Czy ktoś z Was zainstalował (bądź ma taki zamiar) w M02/M02a system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem?

Pozdrawiam.

My zaczynamy budować pierwowzór M02 i będziemy mieć rekuperator.

KarolinaS
22-03-2007, 13:06
O rozmieszczenie belek teriva 1 wzgledem scianek zapytam budowlańca albo kierownika budowy, a co do wentylacji mechanicznej nam sie marzyła ale w koncu jej nie mamy, a lidexgdzie umięsciliście sam rekuperator -tak z ciekawosci pytam??? i czy macie projekt osobno do całej wentylacj mechaniczneji???

basia_z_lasu
22-03-2007, 18:02
Czy ktoś z Was zainstalował (bądź ma taki zamiar) w M02/M02a system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem?

My na 100% w nowym domku ( któryś z Konkursowych - decyzja wkrótce-zależy od kosztu budowy i zmian w projekcie) planujemy wentylację mechaniczną z reku. Chcemy też dać ogrzewanie podłogowe po całości i grubsze ocieplenie. Dlatego najprawdopodobniej wybierzemy energooszczędny EM02 - tam jest już wentylacja z rekuperatorem zaprojektowana oraz lepsze ocieplenie. Rekuperator zaprojektowano w kotłowni.

lidex
22-03-2007, 19:46
O rozmieszczenie belek teriva 1 wzgledem scianek zapytam budowlańca albo kierownika budowy, a co do wentylacji mechanicznej nam sie marzyła ale w koncu jej nie mamy, a lidexgdzie umięsciliście sam rekuperator -tak z ciekawosci pytam??? i czy macie projekt osobno do całej wentylacj mechaniczneji???
Rekuperator będziemy mieli nad kotłownią na piętrze (bo my będziemy mieli kotłownię na piętrze)-na tzw stryszku. Jeśli chodzi o projekt to tak, mamy osobny do samej wentylacji mechanicznej.

ANNNJA
22-03-2007, 21:02
Wysłany: Sro, 21 Marzec 2007 19:07 Temat postu:
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i podpowiedzi. Zdecydowliśmy się zacząć budowę po Swiętach. Chyba, że wyskoczy coś jeszcze "wspaniałego" ułatwiającego życie obywatelom w IV Rzeczypospolitej.


WITAJ MARTA_REWAL

OTÓZ MY TEZ mielismy zaczynac jak najszybciej, w zasadzie miałam odbierac niedługo projekt i robic zakupy....ale jak juz na początku budowy nie moge dostać podstawowego materiału- to poprostu z dnia na dzien...coraz bardziej zwątpiłam w SENS takiej budowy..niedość ze drogo to i nie MA!!i nikt nic nie wie.......
TERAZ jesteśmy w kropce i daliśmy sobie na LUZ.... sprawy papierkowe dociągniemy do końca i będziemy się rozglądać po świecie jak sie sprawy mają...
a jak inni??? czy ktoś też jeszcze zrezygnował czy trwacie w swoich planach????

szydas
22-03-2007, 21:29
Wysłany: Sro, 21 Marzec 2007 19:07 Temat postu:
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i podpowiedzi. Zdecydowliśmy się zacząć budowę po Swiętach. Chyba, że wyskoczy coś jeszcze "wspaniałego" ułatwiającego życie obywatelom w IV Rzeczypospolitej.


WITAJ MARTA_REWAL

OTÓZ MY TEZ mielismy zaczynac jak najszybciej, w zasadzie miałam odbierac niedługo projekt i robic zakupy....ale jak juz na początku budowy nie moge dostać podstawowego materiału- to poprostu z dnia na dzien...coraz bardziej zwątpiłam w SENS takiej budowy..niedość ze drogo to i nie MA!!i nikt nic nie wie.......
TERAZ jesteśmy w kropce i daliśmy sobie na LUZ.... sprawy papierkowe dociągniemy do końca i będziemy się rozglądać po świecie jak sie sprawy mają...
a jak inni??? czy ktoś też jeszcze zrezygnował czy trwacie w swoich planach????
a o jaki pustak ci chodzi? w morzyczynie koło stargardu jest hurtownia, która jeszcze parę dni temu miała kilka wagonów porotonu na placu....

basia_z_lasu
22-03-2007, 21:59
Rekuperator będziemy mieli nad kotłownią na piętrze (bo my będziemy mieli kotłownię na piętrze)-na tzw stryszku. Jeśli chodzi o projekt to tak, mamy osobny do samej wentylacji mechanicznej.
No właśnie, ogladałam ten projekt i zastanawiałam się, dlaczego ta kotłownia jest na piętrze? Bo teraz mamy piec gazowy, nienajgorszy i jednak dźwięki z niego, w sypialni sąsiadującej z piecem są trochę uciążliwe ( zwłaszcza niskie tony z pompy obiegowej). Rekuperator też powinien być jak najdalej od sypialni, bo to są wentylatory.
Czy w pomieszczeniu gospodarczym na parterze ( tam gdzie kotłownia w M02) nie wejdzie kotłownia? Czy zmiana jest możliwa? Bo ciągle nie wykluczamy jeszcze tego projektu.

mariooo
23-03-2007, 06:18
musze sie wam pochwalic :)
za kilkanascie godzin bede mial stan surowy zamkniety :))
zaraz lece na budowe robic swoje, a ekipa bedzie montowala okna i brame. jutro postaram sie wrzucic zdjecia, bo dzis pewnie bedzie juz ciemno jak skoncza

halszka.ka
23-03-2007, 07:16
mariooo - gratuluję!!!!

Ja dopiero za miesiąc będę mogła się pochwalić podobnym stanem :-?

ale poczekam, warto, to co już jest, bardzo cieszy :lol: