PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

markiz
23-03-2007, 10:49
Jeśli chodzi o projekt to tak, mamy osobny do samej wentylacji mechanicznej.

@lidex
kto Ci robił projekt wentylacji i jaki jest jej całkowity koszt (projekt, materiały, instalacja).

Pozdrawiam

B.Art
23-03-2007, 19:51
Rekuperator będziemy mieli nad kotłownią na piętrze (bo my będziemy mieli kotłownię na piętrze)-na tzw stryszku. Jeśli chodzi o projekt to tak, mamy osobny do samej wentylacji mechanicznej.
No właśnie, ogladałam ten projekt i zastanawiałam się, dlaczego ta kotłownia jest na piętrze? Bo teraz mamy piec gazowy, nienajgorszy i jednak dźwięki z niego, w sypialni sąsiadującej z piecem są trochę uciążliwe ( zwłaszcza niskie tony z pompy obiegowej). Rekuperator też powinien być jak najdalej od sypialni, bo to są wentylatory.
Czy w pomieszczeniu gospodarczym na parterze ( tam gdzie kotłownia w M02) nie wejdzie kotłownia? Czy zmiana jest możliwa? Bo ciągle nie wykluczamy jeszcze tego projektu.
Tu B.Art wspolinwestor Lidex'a- Taka opcję zaproponowała nam architekt, m.in. dlatego ze na pietrze od holu pierwszym pomieszczeniem jest pralnia w ktorej mozna umiescic ten kociol. Na pietrze jest wygodnie bo przewod kominowy jest duzo krotszy a doprowadzenie gazu na pietro nie jest problemem. Od sypialni kotlownie oddziela jeszcze lazienka wiec odglosy nie powinny dochodzic. Podobnie pokoje dzieci sa w pewnej odleglosci od kotlownio-pralni. Ale moze masz i racje - to pomieszczenie warto byloby obmurowac z silikatu?
Rekuperator zaplanowany jest nad pralnio-kotlownia, ale jesli sie da bedziemy chcieli umiescic go rowniez w tym pomieszczeniu. W planie mamy zakup centrali Flexit, ktora jest jedna z cichszych jednostek i jest w miare mala. Oczywiscie kotlownia na dol swobodnie "wejdzie".

B.Art
23-03-2007, 19:55
Jeśli chodzi o projekt to tak, mamy osobny do samej wentylacji mechanicznej.

@lidex
kto Ci robił projekt wentylacji i jaki jest jej całkowity koszt (projekt, materiały, instalacja).

Pozdrawiam
Projekt robil nam pan Watras - wspolpracuje z Elektra dystrybutorem systemow wentylacyjnych, projekt kosztowal 300zl (do odebrania w momencie zakupu centrali) koszt w zeszlym roku szacowalimy na jakies 16 tys za materialy i instalacje.

basia_z_lasu
23-03-2007, 20:38
Tu B.Art wspolinwestor Lidex'a- Taka opcję zaproponowała nam architekt, m.in. dlatego ze na pietrze od holu pierwszym pomieszczeniem jest pralnia w ktorej mozna umiescic ten kociol. Na pietrze jest wygodnie bo przewod kominowy jest duzo krotszy a doprowadzenie gazu na pietro nie jest problemem. Od sypialni kotlownie oddziela jeszcze lazienka wiec odglosy nie powinny dochodzic. Podobnie pokoje dzieci sa w pewnej odleglosci od kotlownio-pralni. Ale moze masz i racje - to pomieszczenie warto byloby obmurowac z silikatu?
Rekuperator zaplanowany jest nad pralnio-kotlownia, ale jesli sie da bedziemy chcieli umiescic go rowniez w tym pomieszczeniu. W planie mamy zakup centrali Flexit, ktora jest jedna z cichszych jednostek i jest w miare mala. Oczywiscie kotlownia na dol swobodnie "wejdzie".
Ja tam bym murowała z silikatu, ale co z sufitem, bo nie ma masywnego stropu nad tą pralnią?
Czy rezygnujecie z drugiego komina? Ja nawet kiedyś rozważałam, by w gabinecie dać kominek, zamiast w pokoju dziennym. Taka biblioteka-pokój kominkowy. Widzę, że ten projekt przewiduje 3 przewody spalinowe. Pytanko: jaka jest u Was wysokośc parteru, bo wydaje mi się ciut niżej, niż w M02?

lidex
24-03-2007, 15:34
Mamy w planach zainstalować kozę w gabineciku na dole, dlatego mamy drugi komin (w salonie będzie też kominek). Kominek będzie w stylu nowoczesno-eklektyczno-kolonialnym (czyli do końca jeszcze nie wiem jak to połączyć i co z tego wyjdzie) a koza ma być klimatyczna i z duszą. Właśnie zaczynam szukać czegoś "z duszą".

basia_z_lasu
25-03-2007, 00:04
Mamy w planach zainstalować kozę w gabineciku na dole, dlatego mamy drugi komin (w salonie będzie też kominek). Kominek będzie w stylu nowoczesno-eklektyczno-kolonialnym (czyli do końca jeszcze nie wiem jak to połączyć i co z tego wyjdzie) a koza ma być klimatyczna i z duszą. Właśnie zaczynam szukać czegoś "z duszą".
Tylko nie zapomnij, że musi to być kominek/koza z zamkniętą komorą spalania, zupełnie bez kontaktu z pomieszczeniem. A to dlatego, że macie wentylację mechaniczną ( a także chcecie mieć dom energooszczędny, w domach pasywnych w ogóle nie instaluje się kominków, bo kominy to niepotrzebna strata ciepła ).

B.Art
25-03-2007, 10:57
Mamy w planach zainstalować kozę w gabineciku na dole, dlatego mamy drugi komin (w salonie będzie też kominek). Kominek będzie w stylu nowoczesno-eklektyczno-kolonialnym (czyli do końca jeszcze nie wiem jak to połączyć i co z tego wyjdzie) a koza ma być klimatyczna i z duszą. Właśnie zaczynam szukać czegoś "z duszą".
Tylko nie zapomnij, że musi to być kominek/koza z zamkniętą komorą spalania, zupełnie bez kontaktu z pomieszczeniem. A to dlatego, że macie wentylację mechaniczną ( a także chcecie mieć dom energooszczędny, w domach pasywnych w ogóle nie instaluje się kominków, bo kominy to niepotrzebna strata ciepła ).
Kominek w salonie oczywiście ma doprowadzane powietrze z zewnątrz i jest zamknięty. Co do kozy w gabinecie to jeszcze nie wiemy jak to technicznie będzie rozwiązane. Póki co wentylację mamy tak zaplanowaną, żeby w gabinecie było nieco większe nadciśnienie aby dostarczać powietrze do ewentualnej kozy. ale faktycznie jak będzie otwarta komora to ciepło będzie uciekać przez ten komin. Szczerze mówiąc o tym nie pomysleliśmy -dzięki za zwrócenie uwagi. A może znacie jakieś rozwiązania tego problemu?

basia_z_lasu
25-03-2007, 23:19
Kominek w salonie oczywiście ma doprowadzane powietrze z zewnątrz i jest zamknięty. Co do kozy w gabinecie to jeszcze nie wiemy jak to technicznie będzie rozwiązane. Póki co wentylację mamy tak zaplanowaną, żeby w gabinecie było nieco większe nadciśnienie aby dostarczać powietrze do ewentualnej kozy. ale faktycznie jak będzie otwarta komora to ciepło będzie uciekać przez ten komin. Szczerze mówiąc o tym nie pomysleliśmy -dzięki za zwrócenie uwagi. A może znacie jakieś rozwiązania tego problemu?
ZTCW musi być doprowadzenie powietrza bezpośrednio do wkładu, musi to model kominka/kozy umożliwiać. Podobno niektóre, mimo doprowadzenia powietrza, pobierają powietrze także z pomieszczenia, trzeba uważać.
Jak rozeznacie w sklepach jakieś konkretnie modele, które to mają, to się podzielcie, my jeszcze nie jesteśmy na tym etapie...

SzMatek
26-03-2007, 13:14
Witam serdecznie!
Poszukuję osób budujących ten dom (konkursowy M02) w okolicach Krakowa. Sam się przymierzam do niego i chciałbym kilka spraw skonsultować no i zobaczyć go na żywo.
Można oczywiście pisać na adres prywatny.
Dziękuję i pozdrawiam!

SzMatek
26-03-2007, 13:19
Witam!
Szukam osób budujących Konkursowy M-02 w okolicach Krakowa. Chciałbym popytać o parę spraw i jak można to zobaczyć dzieło na żywo.
Można oczywisćie pisać na mój email.
Dziękuję i pozdrawiam!

msci
27-03-2007, 22:13
Jestem pod wrażeniem Waszych postępów. Do mnie ekipa wchodzi jutro, fundament już jesienią przygotowany więc teraz powinno być sprawniej. Udało mi się jeszcze w lutym "rzutem na taśmę" kupić poroterm. MAm pytanie do wojbu - jak liczna jest Twoja ekipa bo mam wrażenie że zasuwają dość konkretnie. U mnie zaledwie 3-osobowa i jestem ciekaw jak czasowo się wyrobią, chociaż i tak jest wiele innych czynników jak np. "murarski poniedziałek" które wpływają na postępy prac.

pozdrawiam

wojbu
28-03-2007, 06:50
Jestem pod wrażeniem Waszych postępów. Do mnie ekipa wchodzi jutro, fundament już jesienią przygotowany więc teraz powinno być sprawniej. Udało mi się jeszcze w lutym "rzutem na taśmę" kupić poroterm. MAm pytanie do wojbu - jak liczna jest Twoja ekipa bo mam wrażenie że zasuwają dość konkretnie. U mnie zaledwie 3-osobowa i jestem ciekaw jak czasowo się wyrobią, chociaż i tak jest wiele innych czynników jak np. "murarski poniedziałek" które wpływają na postępy prac.

pozdrawiam

Nawet nie wiem dokładnie bo maja zawsze od 2 do 3 robót. Na budowie pojawia się od 4 do 10 osób ( ale zawsze z którymś z szefów jest i zasuwa ) , mam glinę na działce i np porotrm ze względu na pogodę musieli przenieść ok 30m. No i teraz czekamy aż przeschnie żeby zalać strop ( grucha się zakopuje ) bo tak to by już był od piątku, a więźba już czeka gotowa...

pozdrawiam i powodzenia

Śliwka
30-03-2007, 10:35
Żeby podciągnąć wątek, pochwalę się, że mamy już stan surowy zamknięty-od wczoraj.

Cieślaczki
30-03-2007, 15:48
Żeby podciągnąć wątek, pochwalę się, że mamy już stan surowy zamknięty-od wczoraj.


gratulacje Śliwka.My też niedawno wstawialismy okna, więc wiem jak to cieszy a i domek zupełnie inaczej wygląda. mam do ciebie pytanie.Ponieważ jesteś z Pruszcza gdańskiego a to niedaleko mnie, czy masz namiar na dobrą hurtownię budowlaną, konkretnie z dachówkami.W Elblagu nic nie ma, więc czeka nas wyjazd do Gdańska lub Olsztyna. Niedługo zamierzamy kłaść dach, więc trzeba się juz rozglądać.
:lol:

mjc2
31-03-2007, 17:59
Witam po wielu tygodniach wszystkich budującychn i zamierzających budować!
nasza budowa wreszcie ruszyła. Wynajęłiśmy- firm-ę, (te"-" to dzieło mojego 15-mies. syna), która kończy stan surowy otwarty. Robocizna z materiałami ok. 90.000 brutto. Szukamy dachówek i kolejnej firmy do dach. I tu moja prośba o pomoc do tych, którzy mają to za sobą: czy katelnica dach jest w obydwu częściach na tym samym poziomie i jaka jest pow. dach. Z zebranych przez nas inf. dach będzie nas kosztował ok. 50.000 :(. Kończą się niestety oszczędności i czas ruszyć po kredyt. Pozdrawiam i proszę o odp. na moje pyt:)

mariooo
01-04-2007, 09:28
mnie dach kosztował ok 44.000 - dachowka ceramiczna Rupp Rubin 13, krokwie tak jak w projekcie(czyli duze), dodatkowe jetki heblowane, orynnowanie wawin, ocieplenie do poziomu scianek działowych, 3 okna dachowe Velux, oraz robocizna. dachowki zamowilem 230m2 i sporo oddalem

mjc2
01-04-2007, 10:50
Dziękuję za inf :lol: A z tym poziomem? Różnicę ok. 10 zauważył potancjalny wykonawca dachu. mam wątpliwości, ponieważ oglądając zdjęcia na forum nie zauważyłam nic takiego. Może ważna jest informacja, że niic nie zmienialiśmy w projekcie poza oknami i rezygnacją z jednej z łazienek. Tak na marginesie, mieliśmy straszne problemy wynikające z tego, że projektant popełnił poważny błąd w adaptacji projektu na poziomie fundamentów. Teraz sam na własny koszt załatwia formalnności (zmiany do projektu) i ponosi koszty wynikają z błędu. Coś mamy pecha do tej budowy. W rezultacie mamy większy garaż od strony wejścia i gabinet na parterze. Aby uniknąć zmniejszenia i tak małego salonu, będzie węższy hol i jakieś podciągi w stropie. Masakra, dobrze, że to już za nami. Teraz tylko kredyt i dalej.

AniaArek
01-04-2007, 15:01
halszka.ka - proszę o szkic rozwiązania stropu nad salonem przy doprojektowanej loggi (chodzi mi głównie o oparcie ściany szczytowej na stropie). Czy masz zmieniony układ belek stropowych? Z góry serdecznie dziękuję. [email protected]

MirkaM2
02-04-2007, 09:01
mariooo - co to znaczy ocieplenie do poziomu scianek dzialowych :o ? ocieplałeś tylko cześć dachu czy jeszcze nie dokończyłeś ?
Tak mniej więcej jak dużo oddałeś dachówki ?

mariooo
02-04-2007, 09:06
ocieplilem tylko na wysokość ok 180 cm, reszte bedę robil po wymurowaniu ścianek, wykonaniu tynków i wylaniu posadzek oczywiscie materialu jeszcze nie mam. dachowki oddalem cos ok 250szt wiec wyszlo jakies 2850szt

Śliwka
02-04-2007, 16:00
Cieślaczki,
jeśli chodzi o dachówkę wiele osób chwali Dach-dek z Pruszcza. Duży wybór, można sie dogadać, płatność po całości. my bralismy z Makro-bud-dach, bo akurat tylko oni mają jungmeiera. Niestety trzeba zrobić przedpłatę i to dużą.

Cieślaczki
02-04-2007, 18:44
Śliwka - bardzo Ci dziekuję za odpowiedż. Teraz robimy centralne, wodę i prąd, a kolejną transzę chcemy przeznaczyć na dachówkę, więć juz trzeba sie rozglądać. Byliśmy w Elblągu ale nic nie ma, kompletne dno jesli chodzi o wybór dachówki i ceny. :lol:

halszka.ka
03-04-2007, 16:22
AniaArek - napisałam na onet, w razie gdyby było mało czytelne :oops: , pytajcie dalej

Pozdrawiam 8)

SzMatek
06-04-2007, 07:13
witam!
Chciałbym się skontaktować z kimś, kto buduje M-02 w okolicy Kraka lub na G.Sląsku! pozdrawiam wszystkich konkursowców.

Karman
06-04-2007, 08:05
witam!
Chciałbym się skontaktować z kimś, kto buduje M-02 w okolicy Kraka lub na G.Sląsku! pozdrawiam wszystkich konkursowców.

Czesc! My budujemy M02a niedaleko od Krakowa, dokladnie we wsi Beblo.
Wlasciwie to jeszcze nie budujemy, ale chcemy zaczac w oklicach lipca. Na razie papiery, adaptacja itp. Pozdrowienia :)

MirkaM2
06-04-2007, 11:34
Składam wszystkim konkursowiczom życzenia zdrowych, spokojnych Świąt a także zadowolenia z nowego domu.
Mirka

Czarekem2007
06-04-2007, 19:02
Mamy już stan surowy z dachem - i za chwile (24/25-04) zamykamy oknami i brama garażową. Budujemy w WLKP. jak ktoś chce popatrzec na wnętrza i rozwiązania to zapraszamy.
Domek jest naprawde duuuży. Przesuneliśmy ściane salonu o 90cm - podniesliśmy poddasze go o 2 cegły i ścianki kolankowe poszły dalej o jakieś 40-50cm. Nie zmiaeniajcie okien na dole - są wielkie i suuuper to wygląda. Myslałem, że na okna zbankrutuje a tymczasem to 11tys. pln - do przyjęcia (PCV - 5 komorowe, Veka). :lol:

PIOTR KRYSTYNA
07-04-2007, 19:42
Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych pomyślnego i szybkiego zakończenia budowy, szybkiej przeprowadzki do nowych domów życzymy my. :wink:

Iwona i Sławek
09-04-2007, 22:02
Witamy.
Już niedługo zaczynamy budowę domku konkursowego. Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Jesteśmy zachwyceni tym projektem i bardzo nam się podoba. Mamy nadzieję, że udzielicie nam różnych wskazówek dotyczących budowy. Będziemy Wam wdzięczni. :)

miglo
10-04-2007, 11:41
hej Iwona i Sławek - a gdzie sie budujecie?
Ja stawiam chalupkę w Nowym Dworze Wejherowskim. Na razie wykop gotowy - ekipa zaczyna w poniedziałek...

Cieślaczki
10-04-2007, 12:38
Witamy.
Już niedługo zaczynamy budowę domku konkursowego. Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Jesteśmy zachwyceni tym projektem i bardzo nam się podoba. Mamy nadzieję, że udzielicie nam różnych wskazówek dotyczących budowy. Będziemy Wam wdzięczni. :)


Witajcie w gronie miłośników konkursowego. Domek jest naprawdę super i bardzo funkcjonalny.My jutro zaczynamy klaść elektrykę i hydraulikę a także zaczynamy centralne, mamy juz nawet piec.Budujemy w Braniewie, więc niedaleko.Życzymy wytwałości w pokonywaniu biurokracji. :lol:

Iwona i Sławek
10-04-2007, 14:39
Domek będziemy budować w Żukczynie koło Pruszcza Gdańskiego.

Edyta&Piotr
11-04-2007, 09:34
WITAM wszystkich budujących i sympatyków. Czy ktoś zbudował konkursowego M02 w Kujawsko - Pomorskim? tak bliżej Włocławka. Nam właśnie uprawomocniło się pozwolenie na budowę i jutro ruszają wykopy pod ławę fundamentową. Z czego teraz budujecie? jak ceny rosną z dnia na dzień i mają dojść do poziomu z EU.
Pozdrowienia i powodzenia:
Edyta&Piotr

msci
11-04-2007, 11:42
Nie żebym zniechęcał, ale naprawdę załóżcie sobie dość spory margines błędu przy szacowaniu kosztów - zwłaszcza jeżeli chodzi o stan surowy. No i może warto zacząć rezerwować materiał :wink: . Ja chciałem za 2 miesiące kryć dach i miła pani poinformowała mnie dziś rano, że dachóweczka będzie najwcześniej za 4 miechy !!!! Oczywiście nie daje gwarancji terminu. Dobrze, że słońce wyszło bo możnaby faktycznie złapać niezłego doła sumując te wszystkie info z ostatnich tygodni.

rafkier
11-04-2007, 23:01
witam,
szukam kogos, ktos wybudował M02 - Konkursowego - w okolicach Poznania. w zasadzie jestem juz zdecydowany na ten projekt, chcialbym jednak zobaczyc go 'na zywo' chocby z zewnatrz.
moj adres [email protected]
z gory dziekuje
pozdrawiam

bogzar
12-04-2007, 00:23
Witam Wszystkich serdecznie,
Moze ktos z Was przed budowa "Konkursowego" myslal o wykonaniu tego domu w technice szkieletowej?
Jak tak to prosze o info gdzie i jakie padaly kwoty.
Z gory wielkie dzieki
bogzar

bogzar
12-04-2007, 00:36
Witam Wszystkich serdecznie,
Moze ktos z Was przed budowa "Konkursowego" myslal o wykonaniu tego domu w technice szkieletowej?
Jak tak to prosze o info gdzie i jakie padaly kwoty.
Z gory wielkie dzieki
bogzar

msci
12-04-2007, 11:34
to może być ciekawa alternatywa biorąc pod uwagę to co dzieje się z materiałami. Ja rozważałem taki wariant ale niestety ze względu na dość podmokły teren inwestycji wycofałem się z tego pomysłu.

eluelu
13-04-2007, 06:47
Witam Wszystkich serdecznie,
Moze ktos z Was przed budowa "Konkursowego" myslal o wykonaniu tego domu w technice szkieletowej?
Jak tak to prosze o info gdzie i jakie padaly kwoty.
Z gory wielkie dzieki
bogzar

Witam forumowiczów,
jesteśmy w trakcie budowy konkursowego w Obornikach Wielkopolskich.
W listopadzie ubiegłego roku daliśmy projekt do wyceny firmie Brzechwa z Obornik, która buduje domy w systemie szkieletowym. Wyceniono go na ok. 190.000 zł. Cena nie zawierała fundamentów, tarasów, farby, glazury, podłóg, centralnego ogrzewania itd ( w zasadzie stan deweloperski).
Oczywiście Pan zaznaczył, że to cena przed zezonem zimowym i na wiosnę będzie drożej, bo wszystko pójdzie w górę. Tak więc wygląda na to, że koszty są porównywalne. W każdym razie my zdecydowaliśmy się na dom w technoligii tradycyjnej i właśnie murujemy ściany.
Pozdrawiam budujących.

bogzar
13-04-2007, 18:10
Witam, eluelu
dzieki za info.
bogzar

halszka.ka
14-04-2007, 19:08
Witam wszystkich nowych !
tych co lada dzień zamykają domek też :lol: :roll:

My w piątek - prawie na pewno 8) , wstawiamy okna, brama garażowa i drzwi zewnętrzne tydzień później,
a we czwartek zaczyna działać elektryk, kabelki kupiliśmy dzisiaj 500m - 3x2.5 i 300m3x1.5
wystarczy ?

potem wchodzą albo tynkarze albo panowie od instalcji CO i wod - kan ,
mamy też ekipę od ocieplenia poddasza i płyt karton - gips,

A murarze muszą jeszcze wykończyć kilka rzeczy, np. nadproże nad dużym oknem, taras i schody wejściowe.

A domek obecnie wygląda tak :

http://www.halszkaka.yoyo.pl/photo001.JPG

darek i agatka
14-04-2007, 21:26
Mamy już stan surowy z dachem - i za chwile (24/25-04) zamykamy oknami i brama garażową. Budujemy w WLKP. jak ktoś chce popatrzec na wnętrza i rozwiązania to zapraszamy.
Domek jest naprawde duuuży. Przesuneliśmy ściane salonu o 90cm - podniesliśmy poddasze go o 2 cegły i ścianki kolankowe poszły dalej o jakieś 40-50cm. Nie zmiaeniajcie okien na dole - są wielkie i suuuper to wygląda. Myslałem, że na okna zbankrutuje a tymczasem to 11tys. pln - do przyjęcia (PCV - 5 komorowe, Veka). :lol:


Cytując słowa z żywotu Juliusza Cezara "veni, vidi, vici " prosimy o przyjęcie do "Konkursowego" klubu.
Już wiemy na 100% jaki dom jest naszym nr 1.
Dziękujemy jeszcze raz Czarkowi za przyjęcie i możliwość zweryfikowania planu z rzeczywistością. Dom jest super. Okna bajka.
Całość zwala z nóg.

KarolinaS
14-04-2007, 22:44
witam wszystkich, a gdzie sie podziewa nasz kolega szydas dawno go nie było i w jego aglerii nic nowego sie nie dzieje???czy ktos wie???

PIOTR KRYSTYNA
18-04-2007, 06:53
Kolega szydas wybudował,zamieszkał i teraz odpoczywa-tak myślę :wink:

wojbu
18-04-2007, 12:32
Mamy Euro 2012 !!!! Hura :)

Czyli od jutra ceny na materiały w GÓRE i braki cementu, piasku itd.......
jedna wielka budowa ......

ja już prawie kończe naszczęści

pozdrawiam

msci
18-04-2007, 13:02
od jutra to może jeszcze nie ale jestem szczęśliwy, że do końca tego roku powinno udać się zakończyć budowę bo faktycznie może się okazać, że wcale tak bardzo nie podrożały materiały budowlane jak nam się wcześniej wydawało.

Codziennie podziwiam Twoją galerię - u mnie prace posuwaja się co najmniej 5 razy wolniej. Gratulacje.

rafkier
18-04-2007, 21:41
wojbu

2 pytania:
1. jakie zmiany wprowadziliscie w waszym 'konkursowym'?
2. z jaka ekipą budujesz?

wojbu
19-04-2007, 07:43
wojbu

2 pytania:
1. jakie zmiany wprowadziliscie w waszym 'konkursowym'?
2. z jaka ekipą budujesz?


- od strony salonu i jadalni dodatkowy taras i zamiast okien drzwi tarasowe
- okno dachowe w łazience
pozostałe zmiany to kosmetyka ( jedna łazienka na górze , brak wiatrołapu )

podoba nam się ten projekt taki jaki jest ( i to bardzo ) czyli : duże okna , deskowanie szczytów

ekipa jedna robi : fundamenty, sciany, stropy, dach, elewacje

Cieślaczki
19-04-2007, 12:56
Mamy Euro 2012 !!!! Hura :)

Czyli od jutra ceny na materiały w GÓRE i braki cementu, piasku itd.......
jedna wielka budowa ......

ja już prawie kończe naszczęści

pozdrawiam


Dokladnie. My w tym tygodniu dostaliśmy wycene dachu- dachówka Syrius 13 czyli nic specjalnego, oczywiście od razu z wszystkim co potrzeba taśmami i innymi kosztownymi dodatkami, orynnowanie i dwa okna dachowe do łazienek i wyszło 25 tys. za materiał. Marzyła mi sie dachówka Creatona ale ceny sprowadziły mnie na ziemie. teraz kończymy centralne i wszystkie instalacje , czekamy jeszcze na szambo( miesiąc) i mamy nadzieje na wakacje sie przeprowadzić.Oczywiście nie wszystko bedzie wykończone, ale jak tam pojade to nie chce mi się już wracać do bloku.

rafkier
19-04-2007, 14:32
wojbu

2 pytania:
1. jakie zmiany wprowadziliscie w waszym 'konkursowym'?
2. z jaka ekipą budujesz?


- od strony salonu i jadalni dodatkowy taras i zamiast okien drzwi tarasowe
- okno dachowe w łazience
pozostałe zmiany to kosmetyka ( jedna łazienka na górze , brak wiatrołapu )

podoba nam się ten projekt taki jaki jest ( i to bardzo ) czyli : duże okna , deskowanie szczytów

ekipa jedna robi : fundamenty, sciany, stropy, dach, elewacje

[b]wojbu

zgadzam sie co do projektu - pewnie tak jak kazdy z budujacych widzialem sporo projektow, ale przy 'konkursowym' - wiiedzialem, ze to ten ;)

zastanawiam sie nad jedna zmiana - opisana w jednym z muratorow, a polegajaca na polaczeniu łazienki na dole z pomieszczeniem gospodarczym.
myslalem, zeby w gospodarczym miec pralke i suszarke, bo wedrowanie z praniem przez garaz jest takie sobie

no chyba, ze jest jakies inne dobre miejsce na pralnie ?

msci
19-04-2007, 15:01
u mnie:

- salon powiększony o 1,8m (kuchnia również)
- na górze przez to większa łazienka dla całej rodziny z wejściem od korytarza głownego a łazienka przy schodach będzie pralnią
- dołożyłem oczywiscie dodatkowe okno w salonie od strony tarasu
- scianka kolankowa 0,5m dzięki temu będą dość spore garderoby na pięterku bez strat powierzchni
- na wyraźne żądanie małżonki balkonik w pomieszczeniu nad salonem :-?

wojbu
19-04-2007, 15:22
wojbu

2 pytania:
1. jakie zmiany wprowadziliscie w waszym 'konkursowym'?
2. z jaka ekipą budujesz?


- od strony salonu i jadalni dodatkowy taras i zamiast okien drzwi tarasowe
- okno dachowe w łazience
pozostałe zmiany to kosmetyka ( jedna łazienka na górze , brak wiatrołapu )

podoba nam się ten projekt taki jaki jest ( i to bardzo ) czyli : duże okna , deskowanie szczytów

ekipa jedna robi : fundamenty, sciany, stropy, dach, elewacje

[b]wojbu

zgadzam sie co do projektu - pewnie tak jak kazdy z budujacych widzialem sporo projektow, ale przy 'konkursowym' - wiiedzialem, ze to ten ;)

zastanawiam sie nad jedna zmiana - opisana w jednym z muratorow, a polegajaca na polaczeniu łazienki na dole z pomieszczeniem gospodarczym.
myslalem, zeby w gospodarczym miec pralke i suszarke, bo wedrowanie z praniem przez garaz jest takie sobie

no chyba, ze jest jakies inne dobre miejsce na pralnie ?


:) :) :)
to nie tak daleko

rafkier
19-04-2007, 15:56
msci

fajny pomysl z ta pralnia, musze pomyslec.. ;)
faktycznie 2 lazienki na gorze na takiej powierzchni to za duzo - tez z jednej mialem rezygnowac
w jej miejscu chcialem jednak miec garderobe, ale moze pomysl ze scianami kolankowymi na 0,5m rozwiaze problem ciuchów..
tez mam zamiar powiekszyc kuchnie i tym samym lazienke na pietrze, no i wtedy obowiazkowo 'doswietlic' ja jednym polaciowym, ktore pewnie przypadnie idealnie nad wanną :)

wojbu
20-04-2007, 15:44
rafkier

my budujemy w Bytyniu, jak masz ochotę to zapraszam na budowę, co do ekipy to mogę dać namiar ale tanio nie jest :)

halszka.ka
20-04-2007, 17:05
Niniejszym oznajmiam że mamy już OKNA :lol: :lol: :lol:

http://www.halszkaka.yoyo.pl/inne.jpg


PIOTR I KRYSTYNA - a co u was ?

bamil
20-04-2007, 17:42
Z oknami dom wyglada naprawde super. Na żywo jeszcze ładniej niż na zdjeciu (dziekuje :-) )A szczeglnie podoba mi sie dachówka, nigdy takiej wcześniej nie widziałem. Czy możesz napisać co to za typ i z jakiej firmy?

PIOTR KRYSTYNA
20-04-2007, 20:16
My też mamy okna :D :D :D .Zdjęcia będą w dzienniku,a narazie drink :wink: coby się nie rozeschły.halszka do dzieła ! Inni też mogą do nas przyłączyć !

darek i agatka
20-04-2007, 20:23
halszka.ka Wysłany: Pią, 20 Kwiecień 2007 17:05 Temat postu:

Niniejszym oznajmiam że mamy już OKNA

Gratulujemy Wam !!! :lol:

Jakie wymiary ma duże okno w salonie??? My planujemy właśnie M02 i chcemy zmienić dwa okna na szczycie budynku na jedno duże.
Z tego co pamiętam w waszym M02a również były od frontu dwa albo nawet cztery okna 117/205.
Czy to duże okno się otwiera?

halszka.ka
20-04-2007, 20:50
darek i agatka i bamil - dziękuję za słowa uznania :roll:

Nasze duże okno w szczycie ma wymiary szer. 3.2 m i wys. 2 m , i jest to fix , czyli nie otwiera się. ( to też jest M02 )

Krystyna - a my z bąbelkami :lol:

Za okna wasze i nasze i za okna we wszystkich KONKURSOWYCH :wink:

PIOTR KRYSTYNA
20-04-2007, 21:36
ok

Cieślaczki
22-04-2007, 10:01
A my od wczoraj mamy w końcu drzwi do własnego domku i bramę garażową.Wstawienie poszło sprawnie, mąż wszystkiego pilnował. Powoli konkursowy nabiera barw, jeszcze tylko dachówka i będzie super. Połozyliśmy gres w kotłowni i garażu, kończymy centralne i reszte instalacji.na dniach wylewaja podłogi...Mąż sam otynkował kotłownie i zaczyna garaż. Idzie mu super i nabiera coraz lepszej wprawy. Może to sie przyda w przyszłości, bo patrząc co sie dzieje niedługo pensje robotników budowlanych będą parę razy wyższe niż budżetówki.
Pozdrawiam budujących.

SzMatek
23-04-2007, 13:28
Funkcjonalnośc klatki schodowej w M-02 wzbudziła poważne zastrzeżenia u projektanta, który ma dokonać dla mnie adaptacji tego projektu. Według niego ciężko będzie wnieść np. łóżko, werslakę itp. na piętro. Czy ktoś z was już użytkuje schody? A moze jakoś je przeprojektowaliście,np. na półokrągłe kosztem powierzchni łazienki na dole?
Poza tym chciałem się zapytać o wysokość pomiędzy "sufitem" schodów a podłogą parteru w dwóch miejscach - na zewnętrznych narożach schodów w pomieszczeniu gospodarczym, zarówno od strony dodatkowego pokoju jak i garażu.
Pozdrawiam!

Cieślaczki
23-04-2007, 18:42
Funkcjonalnośc klatki schodowej w M-02 wzbudziła poważne zastrzeżenia u projektanta, który ma dokonać dla mnie adaptacji tego projektu. Według niego ciężko będzie wnieść np. łóżko, werslakę itp. na piętro. Czy ktoś z was już użytkuje schody? A moze jakoś je przeprojektowaliście,np. na półokrągłe kosztem powierzchni łazienki na dole?
Poza tym chciałem się zapytać o wysokość pomiędzy "sufitem" schodów a podłogą parteru w dwóch miejscach - na zewnętrznych narożach schodów w pomieszczeniu gospodarczym, zarówno od strony dodatkowego pokoju jak i garażu.
Pozdrawiam!

MY zmienilismy klatke schodową.Mamy obnizoną kotłownie i dzieki temu schody są z duzym spocznikiem.Jestem zachwycona moją klatką schodową, bo jest wygodna i schody są łagodne, a na spoczniku nawet zmieści sie komoda, jest tez okienko.Jeśli chcesz to moge wysłac parę fotek, podaj tylko adres e-mail. łazienka zmalała nieznacznie, zrezygnowlismy w niej z prysznica.Będzie tu stała pralka, żeby z praniem było bliżej do ogrodu, kibelek i umywalka.Jesli bedziesz zainteresowany, to podam wymiary.
Pozdrawiam

AniaArek
24-04-2007, 16:24
Cieślaczki: i my prosimy o fotki klatki schodowej. Z góry dziękujemy [email protected]

ANNNJA
24-04-2007, 20:11
TAK...to prawda- pomysł ze zmianą schodow i wgłębieniem pom. gospodarczego (lub kotłowni w tym miejscu) przez Cieślaczkow jest super...no i to okienko nad spocznikiem....naprawde to był tak dobry pomysł że też skorzystaliśmy i chcieliśmy takie samo.....-

a;le [póki co Składy Budowlane tak nasz przestaszyły ze przystopowalismy...
czekamy, rozglądamy się, badamy rynek, sytuacje i gotowe chałupy oglądamy!

Cieślaczki
25-04-2007, 08:48
Zdjęcia powysyłałam, dzisiaj jeszcze zrobię nowe to podosyłam.
Annnja.. podobno w niemczech są pustaki dużo taniej..... może niedługo dotrą i do nas.....Bądżcie dobrej mysli, grunt to sie nie załamać, chociaż czasami to i ja mam doła jak widzę opieszałość naszego banku i wzrastające ceny...
Pozdrawiam

msci
25-04-2007, 10:12
ja właśnie dostałem wiadomość, że dachówka na która dzisiaj byłem umówiony na zakup będzie dostępna w styczniu 2008 !!!!!
Po prostu dostali takie info z Creatona :evil:

szydas
27-04-2007, 10:28
Kolega szydas wybudował,zamieszkał i teraz odpoczywa-tak myślę :wink:
pogłoski o moim odpoczynku są mocno przesadzone :D zamieszkaliśmy, ale w zasadzie ciągle na placu budowy, robię wykończeniówkę i chyba się niedługo wykończę.... a zdjęć nie ma bo mi aparat ktoś za....ł :evil: :evil: :evil: :evil: i dopiero jak odłożę na nowy uaktualnię galerię

szydas
27-04-2007, 10:30
Funkcjonalnośc klatki schodowej w M-02 wzbudziła poważne zastrzeżenia u projektanta, który ma dokonać dla mnie adaptacji tego projektu. Według niego ciężko będzie wnieść np. łóżko, werslakę itp. na piętro. Czy ktoś z was już użytkuje schody? A moze jakoś je przeprojektowaliście,np. na półokrągłe kosztem powierzchni łazienki na dole?
Poza tym chciałem się zapytać o wysokość pomiędzy "sufitem" schodów a podłogą parteru w dwóch miejscach - na zewnętrznych narożach schodów w pomieszczeniu gospodarczym, zarówno od strony dodatkowego pokoju jak i garażu.
Pozdrawiam!
a my poszerzyliśmy schody do 130 cm kosztem łazienki pod nimi - zostaje tylko wc. w użytkowaniu - autostrada :D

msci
27-04-2007, 10:53
właśnie się nad tym zastanawiam ale przeraża mnie trochę taka szerokość schodów :wink:

szydas
27-04-2007, 12:31
właśnie się nad tym zastanawiam ale przeraża mnie trochę taka szerokość schodów :wink:
spokojnie, zobaczysz, że to wcale nie jest dużo - dwie osoby ledwo się mijają. na takich zgodnych z projektem sam się z trudem mieszczę, o wniesieniu czegokolwiek nie wspomnę

SzMatek
27-04-2007, 17:00
Szydas - dzięki za odpowiedź!
Rozumiem, że masz schody o szerokości 130 cm zabiegowe? Mi się widzą półokrągłe - u znajomych takie widziałem i testowałem, są dosyć funkcjonalne, nie ma tego momentu spiętrzenia sie stopni na zakrętach, no i podobnoż łatwiej wchodzi się po nich na czterech, gdy już zajdzie taka potrzeba ;)
Pozdrawiam!

Śliwka
28-04-2007, 08:56
Mam prośbę do tych co juz tynkowali wewnątrz. Napiszcie ile metrów Wam wyszło i czy macie wersję podstawową czy powiększoną.

My właśnie, a właściwie ekipa, kończymy tynki. Robimy cem-wap.
Pozdrawiam

lidex
28-04-2007, 09:14
Czy ktos robil juz taras w M02? Zastanawiamy sie nad rozwiazaniami - planujemy zrobic lawe fundamentowa i murek a podloge zrobic cala drewniana. Moze ktos juz jestr na tym etapie albo moze sie podzielic spostrzezeniami?

darek i agatka
28-04-2007, 16:14
Witamy wszystkich,
wczoraj oddaliśmy projekt do architekta :D :D
Teoretycznie zaczynamy !!!

"W teorii - praktyka zawsze zgadza się z teorią, a w praktyce niestety nigdy. :( "

Może za jakież trzy-cztery miesiące będziemy mogli zacząć działać w terenie ... najgorsze to czekać ... a teraz to nam zostaje.
Czy możecie podać nam ile (średnio) bloczków fundamentowych kupujecie, a ile faktycznie jest potrzeba???
Czy przy adaptacjach zmieniacie ilość stali w ławach fundamentowych??? Widziałem już gdzieś na forum to pytanie jednak nie mogę znaleźć go ponownie.
Nasza pani architekt twierdzi, że w projekcie jest ciut za dużo.
Pozdrawiam i życzę miłego majowego weekendu.

Poniżej podaję przepis na drinka "studenckiego"

Kratka browaru na trzech :roll: .

szydas
28-04-2007, 17:41
Czy ktos robil juz taras w M02? Zastanawiamy sie nad rozwiazaniami - planujemy zrobic lawe fundamentowa i murek a podloge zrobic cala drewniana. Moze ktos juz jestr na tym etapie albo moze sie podzielic spostrzezeniami?
my już wprawdzie daleko po tym etapie, ale powiem jak u nas :wink: jest coś w rodzaju ławy, na tym murek z bloczków betonowych. do środka zmieściła się większość śmieci budowlanych, z wierzchu wylewka betonowa. dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma problemu wywozu śmieci i gruzu, a taras można wykończyć jak się komu podoba - może być i drewno, i gres, i kostka etc. położenie na wierzch samego drewna jakoś mi się nie podoba koncepcyjnie... :roll:

szydas
28-04-2007, 17:47
Witamy wszystkich,
wczoraj oddaliśmy projekt do architekta :D :D
Teoretycznie zaczynamy !!!

"W teorii - praktyka zawsze zgadza się z teorią, a w praktyce niestety nigdy. :( "

Może za jakież trzy-cztery miesiące będziemy mogli zacząć działać w terenie ... najgorsze to czekać ... a teraz to nam zostaje.
Czy możecie podać nam ile (średnio) bloczków fundamentowych kupujecie, a ile faktycznie jest potrzeba???
Czy przy adaptacjach zmieniacie ilość stali w ławach fundamentowych??? Widziałem już gdzieś na forum to pytanie jednak nie mogę znaleźć go ponownie.
Nasza pani architekt twierdzi, że w projekcie jest ciut za dużo.
Pozdrawiam i życzę miłego majowego weekendu.

Poniżej podaję przepis na drinka "studenckiego"

Kratka browaru na trzech :roll: .
co do stali w ławach - ta "projektowa" jest trudna do dostania, bo pręty 16 nie są standardowe i większość z nich używanych jest do budowy mostów. mój wykonawca w porozumieniu z kierownikiem dał standardowe pręty 12, trochę gęściej strzemiona i tyle. fundament i tak jest jak pod wieżowiec. co do liczby bloczków to trudna odpowiedź, bo to zależy od rozmiarów budynku, rozmiarów bloczka i wysokości ścian fundamentowych.

misia55
30-04-2007, 22:43
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dopiero zaczynam swoje doświadczenia na tym forum ale jak sądzę teraz będę tu częstym gościem. Wraz z moim nażeczonym zdecydowaliśmy się na istoty życiowy krok - budowę własnego domku :D . Sprawę działki mamy już załatwioną (kochani rodzice), także projekt mamy już wybrany, padło na "Konkursowy MO2". Jednak jeszcze przed budową chciałam prosić o opinie na temat tego projektu, szczególnie osób, które są obecnie na etapie realizacji tego prejktu bądź też go ukończyły (szczerze zazdroszczę :)). W związku z tym bardzo proszę o wszelkie wskazówki na temat zmian jakich warto dokonać w projekcie, z czego można zrezygnować a na co położyć większy nacisk.... typowe porady forumowiczów, które często są dużo cenniejsze niż "profesjonalistów".
Mam też gorącą prośbę, bardzo chętnie zobaczymy ten domek na żywo, nawet w fazie budowy. Jesteśmy z Wrocławia więc cudownie będzie jeśli ktoś z okolic będzie na tyle uprzejmy żeby pochwalić się swoim "Konkursowiczem", oczywiście jeśli nie trafi się żaden w pobliżu Wrocławia to chętnie podjedziemy także i w dalsze zakątki. Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Dominika.

halszka.ka
01-05-2007, 09:30
Dominiko !

My budujemy Konkursowego pod Wrocławiem, jeśli będziesz chciała to zapraszam,
zapraszam również tu

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39750&start=960

Pozdrawiam 8)

misia55
01-05-2007, 17:36
Dominiko !

My budujemy Konkursowego pod Wrocławiem, jeśli będziesz chciała to zapraszam,
zapraszam również tu

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39750&start=960
Pozdrawiam 8)

:D super, bardzo się cieszę, że znalazł się ktoś z tym samym projektem w okolicy Wrocławia. Ciekawa jestem na jakim etapie budowy jesteście i gdzie dokładniej budujecie. Bardzo chętnie zobaczymy jak idzie Wam realizacja projektu, trzeba tylko uzgodnić dogodny termin ale to możemy już zrobić na prywatną skrzynkę.
Dzięki za link do tematu, wczoraj też go odkryliśmy i powoli się wgłębiamy w temat.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

halszka.ka
01-05-2007, 18:46
Właśnie zakończyliśmy elektrykę , i tynkujemy, po 10 - 15 maja zaczynamy instalacje wod - kan i CO .
Po weekendzie zapraszam na oględziny :P

Edyta&Piotr
02-05-2007, 10:27
Witam wszystkich budujących KONKURSOWEGO,
Widzę, że każdy w długi weekend zajmuje się budowaniem a nie pisaniem na czacie. Może ktoś buduje M02 blisko Włocławka.
Pozdrowienia Edyta&Piotr

KarolinaS
02-05-2007, 18:11
Edyta&Piotrwitam, my zaczynamy już niedlugo w okolicach Bydgoszczy :D :D :D :D :D
pozdrawiam


aha tak przy okazji jak robiliście z tarasami-albo jak lepiej
wylewać od razu razem z fundamentem czy pozniej ?????

Edyta&Piotr
02-05-2007, 21:01
Cześć,
Taras jest oddzielną częścią budynku bez ławy fundamentowej tylko na bloczkach betonowych bez styku z fundamentem budynku żeby nie robić mostków cieplnych. My jesteśmy na etapie murowania fundamentów i zrobimy taras później.......
Edyta&Piotr

Cieślaczki
03-05-2007, 09:21
My też nie robilismy tarasu od razu, zresztą tak byłoby chyba i drożej ( tak mi się wydaje). W najblizszym czasie zamiarzamy wrezcie go wylać, mąż kupił betoniarkę bo sam zalewa podłogi w domku, a jak skończy to bierze się za zrobienie tarasu.

politadek
05-05-2007, 09:14
U mnie tarasy będą robione w "wolnych chwilach". Na razie kupiłem bloczki fundamentowe. Wczoraj dyskutowaliśmy z kierownikiem budowy i szefem budowlańców na ich temat. Kierownik zwracał uwagę na przesunięcie tarasu w stosunku do ściany fundamentowej.

politadek
05-05-2007, 10:59
Wojbu!
Nie budujesz komina w pomieszczeniu gospodarczym. Jakie będzie miał ogrzewanie?

Joannad
05-05-2007, 12:29
Witam po długiej przerwie! My czekamy na pozwolenie na budowę. Planowaliśmy rozpoczęcie w czerwcu i jeśli w urzędach się nie przeciągnie to może tak zaczniemy. Ekipa budowlana czeka, część materiałów zakupiona. W przyszłym tygodniu zaczynamy przygotowanie placu budowy.

darek i agatka
05-05-2007, 13:56
Witam wszystkich,

Proszę o komentarz do naszego pomysłu wydłużenia domu od strony garażu o 1,8m,
zmiany strefy wejścia do domu i rozwiązania schodów.
Może szalony ale co tam...
Schody w tym układzie mogą mieć ok 1,1-1,2 m szerokości i najprawdopodobniej spocznik.
Nie zwracajcie uwagi na niedokładności rysunku (przeróbka w programie Power point)

http://picasaweb.google.pl/darekiagatka/Propozycje/photo#5061055921179016354

Pozdrawiam
Darek

wojbu
05-05-2007, 16:25
Wojbu!
Nie budujesz komina w pomieszczeniu gospodarczym. Jakie będzie miał ogrzewanie?


Docelwo gazowe a narazie kominek z płaszczem. Co do komina to instalator wyprowadzi rure w ściane lub w dachu: podobno to niejest żaden problem przy ogrzewaniu gazowym ( my zakładamy piec kondesacyjny ale za 1,5 roku jak będzie gaz )

basia_z_lasu
05-05-2007, 16:47
Witam wszystkich,

Proszę o komentarz do naszego pomysłu wydłużenia domu od strony garażu o 1,8m,
zmiany strefy wejścia do domu i rozwiązania schodów.
Może szalony ale co tam...
Schody w tym układzie mogą mieć ok 1,1-1,2 m szerokości i najprawdopodobniej spocznik.
Nie zwracajcie uwagi na niedokładności rysunku (przeróbka w programie Power point)

http://picasaweb.google.pl/darekiagatka/Propozycje/photo#5061055921179016354

Pozdrawiam
Darek

NIe do końca rozumiem wasze zamiary, ale wydaje mi się, że sporym kosztem te schodypoprawiacie... Może wystarczy +90 cm ( żeby prysznic w łazience wszedł)plus strefa wejścia taka jak w M02A?

Edi i Romi
05-05-2007, 19:52
Kiedyś , kiedyś prosiłam o pomysły na kuchnię w" naszym domku"- odzew był minimalny, może tym razem ktoś się podzieli swoimi rozwiązaniamy co do kuchni?!!! Jesteśmy na takim etapie budowy, że mozliwe sa jeszcze pewne zmiany, dlatego chciałabym coś postanowić juz teraz a jakoś pomysłów mi brak ( a w zasadzie jest ich za dużo i nie wiem który wybrać...).
Powiedzcie jak wy to planujecie...
Marioo Ty kiedyś obiecałeś przesłać plany swojej kuchni ...- może być na priva [email protected]

mariooo
05-05-2007, 20:10
koncepcja kuchni ulegla zmianie, nie bedzie scianki pomiedzy salonem i kuchnia. lodowka pozostaje tak jak w projekcie przy kominie a obok bedzie szafka 80cm. kuchenka powedruje na sciane od wiatrolapu. natomiast cala sciana od strony wejscia bedzie obudowana szafkami. na srodku salonu stanie stol.

czy ktos z was byl u mnie na budowie?? sasiedzi mi doniesli ze ktos fotki robil

darek i agatka
05-05-2007, 20:41
Dzięki Basiu_z_lasu,
zawsze świeże spojrzenie daje pożądany efekt... :o
Coś pozmieniam - faktycznie przy +1,80 na poddaszu powstanie pokój wielkości lotniska, a przy takim ustawieniu na parterze zapomniałem o jednym ważnym pomieszczeniu "Spiżarnia".
Nie będzie gdzie trzymać, gdy małżowinka zrobi przetwory, kiszone ogóreczki :lol: .
Zamysł był taki, aby z hall-u wyeliminować drzwi od łazienki, powiększyć miejsce na szafę wnękową przy wejściu.
Faktycznie w M02a jest inne rozwiązanie wejścia :oops: aż mi głupio, bo gapiłem się na te dwa projekty i nie dotarło to do mnie.
Jeżeli ktoś ma jeszcze chęć konstruktywnie krytykować to zapraszam ->>>

http://picasaweb.google.pl/darekiagatka/Propozycje/photo#5061055921179016354

pajdusia
06-05-2007, 12:29
Witam,
właśnie jesteśmy na etapie wyboru projektu i padło na M02a. Jednak nie mogę znaleźć :cry: jak na razie nikogo na forum kto by był już przynajmniej na etapie stanu surowego zamkniętego.Bamil[/b] czy ty budujesz M02a i na jakim etapie jesteś?
pozdrawiam wszystkich KONKURSOWICZÓW pajdusia

szydas
06-05-2007, 17:28
Jeżeli ktoś ma jeszcze chęć konstruktywnie krytykować to zapraszam ->>>

http://picasaweb.google.pl/darekiagatka/Propozycje/photo#5061055921179016354
hmm.. a czemu chcecie wydłużać właśnie od strony garażu? wydłużenie od strony gabinetu likwiduje pewną asymetrię budynku, pozwala nieco lepiej rozplanować poddasze. jeśli zaś chodzi o poszerzenie schodów to albo musicie zreygnować z większej łazienki pod schodami, albo całą łazienkę wypchnąć na środek holu, albo amniejszyć pomieszczenie gospodarcze. my wybraliśmy wariant pierwszy i wyszło nieźle :D

KarolinaS
06-05-2007, 19:33
Szydas bardzo łanie wygląda domek w środku na twoich zdjeciach-czekam na ciąg dalszy ;-))



Pytanko-ile cegły na komin ????przy załozeniu ze budowlaiście z cegły

szydas
06-05-2007, 19:40
Szydas bardzo łanie wygląda domek w środku na twoich zdjeciach-czekam na ciąg dalszy ;-))



Pytanko-ile cegły na komin ????przy załozeniu ze budowlaiście z cegły
jeden komin jest systemowy, drugi z cegły, ale ile poszło to nie pamiętam... mógłbym sprawdzić ile cegły kupiliśmy, ale poszła nie tylko na komin ....

KarolinaS
06-05-2007, 20:15
Szydas bardzo łanie wygląda domek w środku na twoich zdjeciach-czekam na ciąg dalszy ;-))



Pytanko-ile cegły na komin ????przy załozeniu ze budowlaiście z cegły
jeden komin jest systemowy, drugi z cegły, ale ile poszło to nie pamiętam... mógłbym sprawdzić ile cegły kupiliśmy, ale poszła nie tylko na komin ....


Gdybys mógł to prosze o sprawdzenie -dzięki


nie kupiliśmy jeszcze cegły, nie ma jej w hurtowniach
brakuje mi jeszcze bloczków połówek na ściany działowe-wyliczylismy ze około 880sztuk.


Poztym myśle cały czas na dachówką -cementowa czy ceramiczna???
jaki koszt???jak różnica itd... może podpowiecie

KarolinaS
06-05-2007, 20:59
Zastanawiam się czy na ławy zamówić beton B-20 czy B-25-kierownik woli zeby był B-25 ale czy trzeba az taki beton ?????
jak było u was??????

szydas
06-05-2007, 21:39
Zastanawiam się czy na ławy zamówić beton B-20 czy B-25-kierownik woli zeby był B-25 ale czy trzeba az taki beton ?????
jak było u was??????
na ławach nie oszczędzaj, to naprawdę fundament domu. a różnica w cenie niewielka, nawet jak się przeliczy te kubiki.

szydas
06-05-2007, 21:42
Szydas bardzo łanie wygląda domek w środku na twoich zdjeciach-czekam na ciąg dalszy ;-))



Pytanko-ile cegły na komin ????przy załozeniu ze budowlaiście z cegły
jeden komin jest systemowy, drugi z cegły, ale ile poszło to nie pamiętam... mógłbym sprawdzić ile cegły kupiliśmy, ale poszła nie tylko na komin ....


Gdybys mógł to prosze o sprawdzenie -dzięki


nie kupiliśmy jeszcze cegły, nie ma jej w hurtowniach
brakuje mi jeszcze bloczków połówek na ściany działowe-wyliczylismy ze około 880sztuk.


Poztym myśle cały czas na dachówką -cementowa czy ceramiczna???
jaki koszt???jak różnica itd... może podpowiecie
tak z grubsza licząc jakieś 2400-2500 sztuk kupiliśmy, plus klinkier na obmurówkę jakieś 300 sztuk
jeżeli chcecie jakąś standardową dachówkę, w sensie koloru i kształtu to można pomyśleć o cementowej. ceramiczne mają większy wybór. co do kosztów ceramiczna wychodzi drożej, czasami 5 a czasami 150%, kwestia zachcianek :D

Edyta&Piotr
07-05-2007, 20:42
Witam,
Mam ogromną prośbę do bardziej zaawansowanych :wink: w budowie konkursowego. W projekcie jest strop teriva I bis, może ktoś z Was zamieniał na teriva I ? Chodzi mi odstępy pomiędzy belkami zmiana z 450 na 600 jak to rozwiązać w praktyce :-? .........
Pozdrowienia:
Edyta&Piotr

Seba z Gniezna
07-05-2007, 21:11
Witam

Mam gorącą prośbę do Wszystkich , którzy zrobili w M02 ściany kolankowe - jaką wysokość polecacie tej ściany i co najważniejsze czy wydłużaliście krokwie ( okapy dachu) do poziomu pierwotnego - okien, a jeśli tak czy nie zacienia to zbyt mocno okien?
Ja rozważam ściankę na 50 cm , ale przy zachowaniu wersji z zejściem dachu do poziomu okien , będzie on odchodził od ściany na odległość około 100 cm - mój fachowiec odradza przedłużanie krokwi


Edi i Romi
Bardzo fajny program do projektowania kuchni jest na stronie IKEA - polecam.

PZDR
Seba

politadek
07-05-2007, 22:31
No i stało się. Mamy stan zerowy.
W piątek była murowana ostatnia wartstwa bloczków, wykonywana izolacja. A w sobotę przed południem została wykonana instalacja podposadzkowa oraz zasypane fundamenty. Kto by się spodziewał - w fundamentach zmieściło się prawie 160 ton żwiru. Plany - 80 ton... Sobotnie popołudnie spędziłem na polewaniu wodą. Podobnie w niedzielę. Wieczorem wyjeżdżając z budowy zostałem bajora wody. Rano nie było po nich śladu.
Poniedziałek. Na budowie pojawiłem się przed 17. Po ekipie nie ma śladu. Ale chudy beton położony, zrobione wykopy pod ławy fundamentowe tarasów.
A propos cegieł na komin. Kierownik wyliczył, że do wymurowania komina kominka będzie trzeba ok. 840 cegieł.

darek i agatka
08-05-2007, 07:06
politadek

--------------------------------------------------------------------------------

No i stało się. Mamy stan zerowy



Gratulacje !!!
To musi cieszyć. :D

msci
08-05-2007, 07:14
ja podnoszę kolankową o 50cm i wydłużam krokwie o 30cm. Dodatkowo wykonawca dachu radzi zastosować jętki. Niestety patrząc na "postępy" prac bedzie można zobaczyć ewentualny efekt nie wcześniej niż za 6 tygodni.

Seba z Gniezna
08-05-2007, 16:46
Dzięki msci
Seba

Edi i Romi
08-05-2007, 17:45
ja też się muszę pochwalić :lol: strop zalany!!!(my robimy strop kleina). Strasznie opornie nam to szło ( kłopoty z wykonawcą, materiałem itd), ale nareszcie udało się a od czwartku zaczynają robić więźbe dachową :lol: Mam nadzieję że ta część robót będzie szła bez przykrych niespodzianek.
Seba dzięki za informacje- wieczorem może coś stworze na tym programie.

SIOUX
09-05-2007, 14:17
Dzięki Seba za rzuty... Czy jest ktoś na forum kto buduje wersję energooszczędną EMO2 ?

Pozdrawiam

SIOUX :evil:

szydas
09-05-2007, 16:07
Witam

Mam gorącą prośbę do Wszystkich , którzy zrobili w M02 ściany kolankowe - jaką wysokość polecacie tej ściany i co najważniejsze czy wydłużaliście krokwie ( okapy dachu) do poziomu pierwotnego - okien, a jeśli tak czy nie zacienia to zbyt mocno okien?
Ja rozważam ściankę na 50 cm , ale przy zachowaniu wersji z zejściem dachu do poziomu okien , będzie on odchodził od ściany na odległość około 100 cm - mój fachowiec odradza przedłużanie krokwi


Edi i Romi
Bardzo fajny program do projektowania kuchni jest na stronie IKEA - polecam.

PZDR
Seba
my podnosiliśmy o 50 cm i trochę przedłużyliśmy krokwie, żeby proporcje budynku się nie rozleciały...

Seba z Gniezna
09-05-2007, 19:19
Dzięki szydas
Seba

KarolinaS
09-05-2007, 19:45
Czy rure do kanlizacj(chyba 160) wprowadzaliście jeszcze przed zalaniem ław fundamentowych czy pozniej przez bloczki ???


Sprawa pilna -jutro leja ławy o teraz myslimy jak to zrobic????

Seba z Gniezna
09-05-2007, 19:50
U mnie rura będzie wpuszczana po zalaniu ław .
Seba

KarolinaS
09-05-2007, 19:56
czyli miedzy bloczkami .

a czy 160 wystarczy czy lepiej grubsza rure.

aha jeszcze jedno dziwne pytanie-czy piach z wykopu wsypywaliście do funadamentów???czy on sie nadaje

a co z ziemia z humusu???

Seba z Gniezna
09-05-2007, 20:13
U mnie w projekcie jest rura 160 mm - nie wiem czy większy rozmar będzie lepszy .

Piach z wykopu będzie wykorzystany do zasypywania fundamentów , humus pojdzie na dizałkę do wyrownania terenu - różnica poziomu 50 cm - wcześniej tego nie zauważylismy - działka wydawał na się idealna - no cóż tak bywa.
PZDR
Seba

http://picasaweb.google.com/sebamagda

KarolinaS
09-05-2007, 20:18
Dzięki to chyba z tą rura poczekamy do bloczków;-)))

Joanna & Leszek
09-05-2007, 22:29
Cześć:D
Do tej pory byłem tylko czytelnikiem tego forum, teraz dołączam do budując
ych.
Działkę kupiliśmy w marcu mimo ostrzeżeń ze strony sąsiada żeby się w to nie pakować
bo tam są materiały archeologiczne i jego znajomy kopał fundamenty łyżeczką do herbaty
i szczoteczką do zębów, żeby nie zniszczyć zabytków archeologicznych. Sprawdziliśmy więc
w Urzędzie Konserwatora Zabytków. Pani z Urzędu powiedziała, że raczej niczego się tam nie spodziewa, ale ponieważ na mapach jest zaznaczone więc trzeba będzie kopać. Mimo to
zaryzykowaliśmy i działkę nabyliśmy drogą kupna bo okolica jest bardzo ładnaaaa.
Projekt trochę zmieniliśmy’ poszerzyliśmy dół żeby zrobić łazienkę z oknem i wanną i powiększyliśmy garaż. Góra bez zmian ,za to wyszły dwa dodatkowe balkony i wszyscy domownicy będą zadowoleni. Papierki wszystkie skompletowane i złożone gdzie trzeba i czekamy na pozwolenie na budowę i wyrok archeologa co dalej.

:o

lidex
10-05-2007, 08:39
[quote="Joanna & Leszek"]Papierki wszystkie skompletowane i złożone gdzie trzeba i czekamy na pozwolenie na budowę i wyrok archeologa co dalej.

Witaj, My też mamy działkę pod nadzorem archeologicznym (pod Warszawą) i do pozwolenia na budowę musielismy mieć papier od archeologa, że nic nie znalazł i możemy budować. Przyjęli ci wniosek w starostwie bez dokumentu od archeologa? Gdzie budujesz, jesli wolno spytac?

Joannad
10-05-2007, 19:07
My też mamy działkę pod nadzorem archeologa i złożyliśmy dokumenty o pozolenie na budowę. Poinformowano nas, że archeolog jest w takiej sytuacji na budowie od momentu "wkopania pierwszej łopaty" do zakończenia wykopu pod fundamenty i wtedy wydaje kwit, że nic nie znalazł i możemy budować.

politadek
10-05-2007, 22:55
Czy ktoś obniżał poziom podłogi w spiżarni? Zastanawiam się, czy obniżenie podłogi o 50 cm będzie miało znaczący wpływ na temperaturę w spiżarni?
Co o tym myślicie?

Cieślaczki
11-05-2007, 07:43
My obniżalismy poziom ale kotłowni i jest tam o wiele zimniej niż w pozostałej części domu.Podobnie bedzie jeśli obniżysz poziom spiżarni.



http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb,u.html
http://foto.onet.pl/d6czt,hcs4ckg4ea8b,86jlr,u.html

halszka.ka
11-05-2007, 08:26
My nie pomyśleliśmy o obniżeniu podłogi na etapie fundamentów,
ale myślę żeby nie dawać w spiżarni styropianu w podłogę...
co o tym myślicie ?

Joannad
11-05-2007, 17:02
Cieślaczki, oglądałam zdjęcia Waszego domku. Jest naprawdę super. Interesuje mnie, czy okna od strony salonu i jadalni oraz od strony ogrodu macie wyższe niż od strony kuchni i czy też bez podziału. Jeśli tak to bardzo poproszę o fotkę ponieważ też myślimy o takich oknach.

Cieślaczki
12-05-2007, 13:57
Cieślaczki, oglądałam zdjęcia Waszego domku. Jest naprawdę super. Interesuje mnie, czy okna od strony salonu i jadalni oraz od strony ogrodu macie wyższe niż od strony kuchni i czy też bez podziału. Jeśli tak to bardzo poproszę o fotkę ponieważ też myślimy o takich oknach.

Wyslałam wiadomość na priva :)

cohed
12-05-2007, 20:05
Witam wszystkich zakochanych w konkursowym.Rok temu nabyliśmy działkę na obrzeżach miasta w pięknej okolicy-zielono,ptaszki śpiewają i co najważniejsze nie ma ruchliwej drogi-jak na wsi.Kiedy zobaczyliśmy M 02 stwierdziliśmy z żoną zgodnie-to jest to! Wczoraj dostaliśmy pozwolenie na budowę i za dwa tygodnie ruszamy bo o zgrozo ceny głupieją maksymalnie! Zmian wprowadziliśmy na tyle żeby pogodzić zachowanie orginalnego wyglądu domu z zastraszającymi cenami niektórych elementów.Mam na myśli szczególnie okna.I tu mam pytanie do Cieślaczków-jakie są wymiary okna na poddaszu w Waszym domu?Orginalnie są trzy oddzielne ale wasze wygląda super i wychodzi dużo taniej.

Cieślaczki
13-05-2007, 15:27
Witam wszystkich zakochanych w konkursowym.Rok temu nabyliśmy działkę na obrzeżach miasta w pięknej okolicy-zielono,ptaszki śpiewają i co najważniejsze nie ma ruchliwej drogi-jak na wsi.Kiedy zobaczyliśmy M 02 stwierdziliśmy z żoną zgodnie-to jest to! Wczoraj dostaliśmy pozwolenie na budowę i za dwa tygodnie ruszamy bo o zgrozo ceny głupieją maksymalnie! Zmian wprowadziliśmy na tyle żeby pogodzić zachowanie orginalnego wyglądu domu z zastraszającymi cenami niektórych elementów.Mam na myśli szczególnie okna.I tu mam pytanie do Cieślaczków-jakie są wymiary okna na poddaszu w Waszym domu?Orginalnie są trzy oddzielne ale wasze wygląda super i wychodzi dużo taniej.

Okienka na poddaszu mają wymiary- szerokość-2060, wysokość-1090 cm.
Nie tylko wyszło taniej, ale także z obu stron ściany zostało więcej miejsca i bez problemu po przybiciu płyt kartonowo-gipsowych można powiesić karnisz.
Pozdrawiam :D

mjc2
14-05-2007, 07:54
My rónież budujemy na działce podlegającej ochronie archeologicznej. Wykpiłam się jednak i nie ponosiłam kosztów zw z zatrudnieniem archeologa (oszczędność 1.000 zł). Zrobiłam to tak: stanowiako arch. nie było zaznaczone bezpośrednio na mojej działce, choć cała działkka przed podziałem byłą wymieniona w planie zpg jako objęta ochroną. Po podziale moja dz. byłą nieco oddalona od stanowiska arch. przekonałam więć konserwatora zabytków do wydania mi pisma, wktórym zaznaczył, że nie jest wymagany nadzór arch. Napisał również, że w razie wykopania czegoś, nalezy zawiadomić archeologa.
Sprawę załatwiałam przed uzyskaniem pozwolenia i do tej pory wszystko jest ok.
Pismo konserwatora zabytków załączyłąm do wniosku o pozwolenie.
Mam nadzieję, że ktoś z planujących budowę spróbuje zrobić to co ja. Powodzenia!

Joanna & Leszek
14-05-2007, 20:33
:D :D :D Archeolog skończył kopać i nic nie znalazł poza kawałkioem ostrza krzemiennego wielkości połowy kciuka.Teraz jest w trakcie pisania wypracowania ze swej działalności, a my studiujemy ceny materiłów budowlanych i poszukujemy sensownej ekipy budowlanej. Budujemy w okolicy Nieporętu.

halszka.ka
15-05-2007, 08:15
Moi mili ,

a może napiszecie ile Wam wyszło m2 tynków wewnętrznych :roll:

i jak wasze misie od tynkowania liczyły powierzchnię ???

Edyta&Piotr
15-05-2007, 08:17
WITAM wszystkich, może ktoś podpowiedzieć mi jak stworzyć dziennik budowy z galerią.

PIOTR KRYSTYNA
15-05-2007, 15:06
halszka.ka u nas wyszło 600 m2 tynków.Tak obliczyli tynkarze,a jak to liczyli to ich słodka tajemnica.My sobie policzyliśmy 620 m2-czyli oni rachują lepiej :wink:

halszka.ka
15-05-2007, 16:32
Dzięki bardzo :P

Moi też właśnie wyliczyli prawie 600 m2 tynków i nie wiedziałam czy ich sprawdzać :roll:

Arol_62
15-05-2007, 19:03
witam!
mam projekt M-02 Konkursowy do odsprzedania ,cena 1400,- zlp

pozdrowienia!

KarolinaS
16-05-2007, 16:39
Wylaliśmy ławy już w ubiegły piatek ale sa widoczne pęknięcia-kierownik stwierdził, że albo ostatnia grucha z betonem była za gęsta albo ławy za mało "podlewane" były.
Czy ktoś miał podobną sytuacje i co zrobić :cry: :cry:

halszka.ka
16-05-2007, 16:54
KarolinaS - przestań beczeć tylko leć tu :
http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=34

tam Ci pomogą :P

KarolinaS
16-05-2007, 17:02
KarolinaS - przestań beczeć tylko leć tu :
http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=34

tam Ci pomogą :P

:evil: :evil: :evil: jestem zła na siebie na ekipe na kierownika

dzięki już tam zaglądam

szydas
16-05-2007, 17:30
Dzięki to chyba z tą rura poczekamy do bloczków;-)))
u nas rura została wypuszczona po zalaniu ław POD ławami, bo kanaliza u nas głęboko...

Edyta&Piotr
17-05-2007, 12:12
Cześć,
Pod ławami po ich wylaniu? To nie jest zgodne ze sztuką podkopywanie ławy chyba, że jakiś przecisk :wink:

anab
18-05-2007, 10:21
Witajcie,

Jestem zainteresowana projektem M02 Konkursowy. Jestem pierwszy raz na forum i bardzo sie cieszę, że znalazłam już sporo informacji na temat tego projektu.
Czy ktoś z Państwa zbudował ten dom w okolicy Warszawy i ewentualnie mógłby udostępnić do obejrzenia?

MirkaM2
18-05-2007, 15:52
Duża prośba do posiadaczy projektu M02a (większego),

chcę w podstawowej wersji (salon powiększony o 120cm) zrobić sobie loggie jak w M02a,
zorientowałem się, że mój kierownik budowy nie bardzo wie jak to zrobić.
I tu moja wielka prośba o skan projektu stropu w M02a.

Podpowiedzi jakie tu wcześniej od was dostaliśmy zbytnio mu nie pomogły.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
zamiast Mirki drugi inwestor Włodek

Seba z Gniezna
19-05-2007, 21:12
MirkoM2
Materiały w postaci zdjęć wysłałem na adres email

PZDR
SEba

MirkaM2
20-05-2007, 08:25
Wielkie, wielkie dzięki Seba :P
Mirka

MirkaM2
20-05-2007, 08:38
Seba,
jeszcze jedno krótkie pytanie - poproszę o opis z projektu żebra ZE-05
Jeszcze raz wielkie dzięki
wz Włodek

large.dawe
20-05-2007, 19:17
Wielka prośba czy możecie napisać ile wyszło wam m3 betonu, bo mam mały problemik z obliczeniem a jak byście mogli to ile m2 ścian zewnętrznych. Jestem na etapie kupowania materiałów i musze je już teraz zamawiać bo ceny oszalału a do lipca kiedy startuję to mogę całkiem od nich zgłupieć. dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

large.dawe
20-05-2007, 19:19
zapomniałem, oczywiście chodzi mi o ławy fundamentowe ile Wam w nie wlazło betonu?

MirkaM2
21-05-2007, 09:51
zapomniałem, oczywiście chodzi mi o ławy fundamentowe ile Wam w nie wlazło betonu?

my budujemy wersję powiększoną - salon o 120 cm i gabinet o 90 cm, dodatkowo skład na węgiel 3,2 na 6 m. W ławy weszło nam 30 m sz.

pzdr
wz Włodek

AniaArek
21-05-2007, 15:48
Seba z Gniezna i MirkoM2: czy mogę prosić o materiały na temat loggi. Mam już trochę "materiału" (podziękowania dla halszka.ka) ale chcę mieć większy wybór przy podejmowaniu decyzji co do rozwiązania "problemu" :)
[email protected]

large.dawe
21-05-2007, 19:49
Dzięki MirkaM2 ja wyliczyłem 22 m3 i muślałem, że w obliczeniach się pomyliłem ale chyba nie. DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ!!!

KarolinaS
21-05-2007, 21:25
Czy geodeta wytyczył wam cztery "rogi"punkty-czyli obrys domu z ociepleniem w kształcie prostokąta-czy tez wytyczył dodatkowe punkty-kształt lietery "T"
Mam nadzieje ze rzoumiecie o czym pisze :D :D

Edyta&Piotr
22-05-2007, 08:25
Dzięki MirkaM2 ja wyliczyłem 22 m3 i muślałem, że w obliczeniach się pomyliłem ale chyba nie. DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ!!!

Cześć,
jeżeli zastosujesz jeszcze "wibrator wgłębny" do zagęszczenia betonu to 24 - 25 m^3 :wink: . Tyle nam wyszło i to tak na styk a jak będzie trochę więcej to pójdzie w słupy i tyle :D .
POWODZENIA

SIOUX
22-05-2007, 11:11
Witajcie,
wraz z 2 połówką zastanawiamy się pomiędzy Konkursowym a Niewielkim z podwójnym garażem z Muratora. Sprawa rozbija się właśnie o ten garaż. Mamy 2 auta... Czy ktokolwiek spróbował umieścić w konkursowym podwójny garaż i co z tego wyszło? Konkursowy ma to coś w sobie co nas do niego przyciąga... A przy okazji czy jest ktoś kto buduje wersję energooszczędną ?

PPOZDRAWIAMY :evil:

KarolinaS
22-05-2007, 12:19
Witajcie,
wraz z 2 połówką zastanawiamy się pomiędzy Konkursowym a Niewielkim z podwójnym garażem z Muratora. Sprawa rozbija się właśnie o ten garaż. Mamy 2 auta... Czy ktokolwiek spróbował umieścić w konkursowym podwójny garaż i co z tego wyszło? Konkursowy ma to coś w sobie co nas do niego przyciąga... A przy okazji czy jest ktoś kto buduje wersję energooszczędną ?

PPOZDRAWIAMY :evil:

my na wszelkie sposoby próbowalismy poszerzyc garaż-ale sie nie da-niestety-jedna z scian która chcelismy zlikwidowac jest nośna i nie można jej usunąć.Poszerzenie budynku zmieni cała konstrukcje-pisałam na ten temat z projektatka. Jeyny sposób wydłuzenie garażu-my wydłuzylismy o 90 cm ale to raczej za mało zeby weszły 2 auta. U nas wejdzie 1 auto i motocykl :D :D :D

Seba z Gniezna
22-05-2007, 18:10
AniuArku
materiały wysłałem na emaila , mam nadzieję , że doszły .
Za dwa tygodnie , będę mógł chyba pokazać zdjęcia loggi .
Pzdr.
Seba


http://picasaweb.google.com/sebamagda

KarolinaS
23-05-2007, 21:00
Czy ktoś ma zestawienie konstrukcyjnych elementów drewnianych -więźby- M02- jestem ciekawa gdzie jest błąd w spisie załączonym do M02-?????

(moze ktos przedłużał budnek o 90 cm od strony garazu i salonu)????

lidex
23-05-2007, 21:59
Witajcie,
wraz z 2 połówką zastanawiamy się pomiędzy Konkursowym a Niewielkim z podwójnym garażem z Muratora. Sprawa rozbija się właśnie o ten garaż. Mamy 2 auta... Czy ktokolwiek spróbował umieścić w konkursowym podwójny garaż i co z tego wyszło? Konkursowy ma to coś w sobie co nas do niego przyciąga... A przy okazji czy jest ktoś kto buduje wersję energooszczędną ?

PPOZDRAWIAMY :evil:

my na wszelkie sposoby próbowalismy poszerzyc garaż-ale sie nie da-niestety-jedna z scian która chcelismy zlikwidowac jest nośna i nie można jej usunąć.Poszerzenie budynku zmieni cała konstrukcje-pisałam na ten temat z projektatka. Jeyny sposób wydłuzenie garażu-my wydłuzylismy o 90 cm ale to raczej za mało zeby weszły 2 auta. U nas wejdzie 1 auto i motocykl :D :D :D

My wlasnie budujemy cos jak M02 ale z podwojnym garazem i na dodatek energooszczedny. Na razie budują sie ściany parteru.

KarolinaS
23-05-2007, 22:56
ale chyba macie indywidualny projekt????

lidex
24-05-2007, 08:16
Tak, pierwowzór M02. Układ pomieszczeń jest taki sam, tylko powierzchnia jest wieksza (jest garaż na 2 samochody).

KarolinaS
24-05-2007, 15:32
noo szkoda-ale koszt projektu pewnie wiekszy- no i pewno na mojej działce by sie nie zmiescił- szerokosc 21,5-konkursowy wszedł akurat hmmm

KarolinaS
24-05-2007, 15:33
a jak z wieźbą-pamiętam ze kiedys ktos mówił o błędach w projecie l-liczby krokwi itd...

Joannad
25-05-2007, 18:41
W wykazie krokwi K1 jest 28 sztuk tj. o 12 za mało (widać na rzucie więźby).

Aknalb
25-05-2007, 21:52
:D hej, właśnie dołaczyliśmy do forum. My też budujemy konkursowy pod Bydgoszczą, jesteśmy na etapie zalewania stropu (poniedziałek) i zastanawiania się nad schodami (chyba sami będziemy je budować bo nie możemy znależć chętnego majstra). [/img]

politadek
26-05-2007, 19:01
U mnie schody, jak to szef ekipy budowlanej określił, są jak zjeżdżalnia. Mają spocznik o szerokości 110 cm, bieg dolny o szerokości 140 cm (11 stopni po 17 cm oraz bieg górny o szerokości 140 cm (7 stopni). Biegi lekko zachodzą na siebie tak, aby pomiędzy nimi została wymurowana trójkątna ściana. Pomieszczenie gospodarcze zostanie obniżone o 80 cm, aby uzyskać wysokość 250 cm. Zdjęcia szalunków schodów postaram się umieścić jeszcze dzisiaj w mojej galerii. Prysznic w łazience mieści się bez problemu.
Co sądzicie o takich schodach?

markiz
26-05-2007, 19:31
W wykazie krokwi K1 jest 28 sztuk tj. o 12 za mało (widać na rzucie więźby).

Ja kupowałem projekt jakoś pod koniec lutego i tego błędu już nie ma.
Krokwi K1 w zestawieniu jest 39.

Pozdrawiam

Aknalb
26-05-2007, 19:50
U mnie schody, jak to szef ekipy budowlanej określił, są jak zjeżdżalnia. Mają spocznik o szerokości 110 cm, bieg dolny o szerokości 140 cm (11 stopni po 17 cm oraz bieg górny o szerokości 140 cm (7 stopni). Biegi lekko zachodzą na siebie tak, aby pomiędzy nimi została wymurowana trójkątna ściana. Pomieszczenie gospodarcze zostanie obniżone o 80 cm, aby uzyskać wysokość 250 cm. Zdjęcia szalunków schodów postaram się umieścić jeszcze dzisiaj w mojej galerii. Prysznic w łazience mieści się bez problemu.
Co sądzicie o takich schodach?

fajne rozwiazanie, ale niestety nie mozemy skorzystac, za daleko juz zaszlismy. bedziemy sie upierac przy dwoch spoczynkach

markiz
26-05-2007, 19:59
Czy ktoś ma zestawienie konstrukcyjnych elementów drewnianych -więźby- M02- jestem ciekawa gdzie jest błąd w spisie załączonym do M02-?????


U mnie to zestawienie wygląda tak http://halinow.org/tmp/Zestawienie_konstrukcyjnych_elementow_drewnianych. jpg

Pozdrawiam

markiz
26-05-2007, 20:04
AA i jeszcze jedna sprawa,
czy może ktoś mi pomóc połapać się z ogólną ilością stali w tym projekcie? Pier.....ca dostaję już od przeglądania tych przekrojów, rzutów i tego zestawienia. Może ktoś ma to opracowane po chłopsku ile konkretnie jakich prętów muszę kupić - bo teraz to nawet nie potrafię sprecyzować swojej potrzeby w hurtowni stali.

Pozdrawiam

Cieślaczki
26-05-2007, 20:45
U mnie schody, jak to szef ekipy budowlanej określił, są jak zjeżdżalnia. Mają spocznik o szerokości 110 cm, bieg dolny o szerokości 140 cm (11 stopni po 17 cm oraz bieg górny o szerokości 140 cm (7 stopni). Biegi lekko zachodzą na siebie tak, aby pomiędzy nimi została wymurowana trójkątna ściana. Pomieszczenie gospodarcze zostanie obniżone o 80 cm, aby uzyskać wysokość 250 cm. Zdjęcia szalunków schodów postaram się umieścić jeszcze dzisiaj w mojej galerii. Prysznic w łazience mieści się bez problemu.
Co sądzicie o takich schodach?

My mamy obniżoną kotłownię i schody z jednym, duzym spocznikiem. Są bardzo wygodne.Kotłownia dzięki temu jest o wiele większa. W łazience na dole zmieści sie prysznic, ale my z niego zrezygnowalismy.Będzie tam pralka, bo z dołu bliżej jest wyjść na dwór, żeby powiesić pranie.Nie wyobrażam sobie innych schodów.Oglądalismy te w Mechelinkach w Konkursowym, ale takich nie chcieliśmy-za wąskie i kręte

http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb,8bams,u.html?V=1

http://foto.onet.pl/d6czt,hcs4ckg4ea8b,8orlg?D=1

KarolinaS
26-05-2007, 22:52
Czy ktoś ma zestawienie konstrukcyjnych elementów drewnianych -więźby- M02- jestem ciekawa gdzie jest błąd w spisie załączonym do M02-?????


U mnie to zestawienie wygląda tak http://halinow.org/tmp/Zestawienie_konstrukcyjnych_elementow_drewnianych. jpg

Pozdrawiam


Dziękuje bardzo

Mam pytanie ile betonu wyszło na tarasy i wejście ????

cohed
27-05-2007, 09:14
markiz napisał:
AA i jeszcze jedna sprawa,
czy może ktoś mi pomóc połapać się z ogólną ilością stali w tym projekcie? Pier.....ca dostaję już od przeglądania tych przekrojów, rzutów i tego zestawienia. Może ktoś ma to opracowane po chłopsku ile konkretnie jakich prętów muszę kupić - bo teraz to nawet nie potrafię sprecyzować swojej potrzeby w hurtowni stali.

u mnie wyszło tak:
300 kg pręt 12 żebrowany
380 kg pręt 6 gładki
5 kg drut wiązałkowy 1mm
co prawda dokupiłem jeszcze 12 metrów 12 żebrowanej bo zabrakło ale możesz zanieść projekt do hurtowni stali i oni powinni ci to wyliczyć.Jak będziesz miał te wyliczenia (albo możesz zasugerować się moimi) to skonsultuj jeszcze to z murażem bo każdy majster ma swoje wizje.


pozdro[/list][/code][/quote]

cohed
27-05-2007, 09:27
Muszę się pochwalić że u mnie budowa już NARESZCIE ryszyła.Wczoraj ekipa wujków i znajomych wykopała fundamenty :lol: a muraże nakręcili zbrojenie. W poniedziałek przyjedzie beton i mam nadzieję że nie będzie lało do poniedziałku bo wszystko się poobrywa.Niestety musimy iść wysoko z zerem bo sąsiad wymurował emki jak na wieżowiec i my teraz też musimy się podnieść żeby nie zostać w dole.Trzeba będzie sporo ziemi nawieżć żeby to zniwelować i żeby nasz dom niewyglądał jak chatka na kurzej stopce.

politadek
27-05-2007, 10:41
AA i jeszcze jedna sprawa,
czy może ktoś mi pomóc połapać się z ogólną ilością stali w tym projekcie? Pier.....ca dostaję już od przeglądania tych przekrojów, rzutów i tego zestawienia. Może ktoś ma to opracowane po chłopsku ile konkretnie jakich prętów muszę kupić - bo teraz to nawet nie potrafię sprecyzować swojej potrzeby w hurtowni stali.

Pozdrawiam

Przed rozpoczęciem budowy kupiłem 1 tonę stali żebrowanej o śr. 12 mm, 15 kg drutu wiązałkowego oraz strzemiona (widoczena na zgjęcia w galerii z 2007-04-18) i ostatnio - 150 kg drutu o śr. 6 mm. Aktualnie jestem na etapie przygotowania do zbrojenia wieńca. Ponieważ zostanie wymurowana ścianka kolankowa będę potrzebował jeszcze pręty o śr. 10 mm. Jeszcze nie wiem ile.

AniaArek
28-05-2007, 11:43
Dziękujemy życzliwym forumowiczom za materiały dotyczące loggiI

Edyta&Piotr
28-05-2007, 12:57
Ile Wam wyszło m^2 wełny? Wymiary jak w typowym projekcie bez zmian.

Arol_62
29-05-2007, 21:08
Hejka!

mam do odsprzedania projekt M -02 Konkursowy wersja podstawowa ,cena 1200,-

pozdrowienia! :lol:

KarolinaS
01-06-2007, 06:38
Czy na ubity piach w fundamencie przychodzi kratownica ze stali????

MirkaM2
01-06-2007, 08:14
Czy na ubity piach w fundamencie przychodzi kratownica ze stali????

u nas nic takiego nie dali - tylko chudziak

KarolinaS
01-06-2007, 08:38
kurcze bo mi własnie kazali kupic tych siatek kilka -kratownic stalowych-podono jest tak w projekcie a na taras nawet z fi 12 -hmm

KarolinaS
01-06-2007, 08:39
no to jeszcze raz prosze mi napisac-dzis zasyujemy fundament piachem i nastepne czynosci to...
instalacja wod-kanalizayjna
ii...

Seba z Gniezna
01-06-2007, 21:39
u nas po zaizolowaniu wewnętrznej strony fundamentu , lany był chudziak 10 cm . Nie było żadnych wzmocnień

Pzdr.
Seba
[/url]http://picasaweb.google.com/sebamagda

markiz
02-06-2007, 07:43
u mnie wyszło tak:
300 kg pręt 12 żebrowany
380 kg pręt 6 gładki
5 kg drut wiązałkowy 1mm
co prawda dokupiłem jeszcze 12 metrów 12 żebrowanej bo zabrakło ale możesz zanieść projekt do hurtowni stali i oni powinni ci to wyliczyć.Jak będziesz miał te wyliczenia (albo możesz zasugerować się moimi) to skonsultuj jeszcze to z murażem bo każdy majster ma swoje wizje.


pozdro

Ogólnie to coś mało miałeś tej stali, a nie kupowałeś prętów fi 16??

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie: w spisie materiałów w punkcie 5.2 Stan Surowy Otwarty wymieniona jest cegła budowlana pełna sztuk 3619. Do czego jest ta cegła i w który miejscu ona występuje?

Pozdrawiam

halszka.ka
02-06-2007, 10:21
markiz - ściana oddzielająca garaż jest wg. projektu budowana z cegły pełnej

markiz
02-06-2007, 10:33
markiz - ściana oddzielająca garaż jest wg. projektu budowana z cegły pełnej

O kurde dzięki! Jak ja mogłem tego nie zauważyć :o

KarolinaS
02-06-2007, 14:07
a kiedy folia i styropian na podłogi????
na piach ubity w fundamencie tylko chudziak????

mariooo
03-06-2007, 08:11
Karolina: jezeli chodzi o posadzki to na poczatku instalacja kanalizacyjna pozniej chudziak (tzw podbeton - u mnie wylany byl dopiero po zalaniu stropy, zeby nie obciazac go i koniecznie przed zalaniem trzeba zagęścić piasek), pożniej wykonujesz instalacje wodne, kladziesz folie i styropian ewentualnie zbrojenie lub specjalna siatke i wylewasz posadzke.

dawno mnie nie bylo i wydze ze sporo nowych osob na forum.
U mnie chlopaki koncza tynki (niestety a moze i na szczescie gipsowe maszynowe). Mialem niesamowite problemy z ekipa. mialy byc cem-wap, kupilem piach cement i wapno, a koles odkladal wejscie z tygodnia na tydzien (i tak przez caly maj i w ostatecznej wersji mial wejsc na koniec czerwca) wiec wywalilemm go. chyba tylko dzieki pomocy z gory udalo mi sie znalezc ekipe (ogladali w piatek a w poniedzialek juz jechali z koksem :) ). Do srody skoncza, mam nadzije ze instalator wejdzie w piatek lub w poniedzialek - tydzien pracy i posadzki trzeba wylwac:) niesamowicie wyglada dom z tynkami w srodku.

Edi i Romi
03-06-2007, 08:26
Jakiej wysokości macie scianki kolanowe i ile są one odsunięte od ścian zewnętrznych (wieńca)?

szydas
03-06-2007, 18:48
Jakiej wysokości macie scianki kolanowe i ile są one odsunięte od ścian zewnętrznych (wieńca)?
my may 50 cm. ścianki kolankowe są w linii ściany zewnętrznej, najzwyklejsze przedłużenie. a jeżeli chodzi ci o ścianki przedkolankowe to z reguły są one od 0,4 do 1 metra od wieńca....

szydas
03-06-2007, 18:58
Karolina: jezeli chodzi o posadzki to na poczatku instalacja kanalizacyjna pozniej chudziak (tzw podbeton - u mnie wylany byl dopiero po zalaniu stropy, zeby nie obciazac go i koniecznie przed zalaniem trzeba zagęścić piasek), pożniej wykonujesz instalacje wodne, kladziesz folie i styropian ewentualnie zbrojenie lub specjalna siatke i wylewasz posadzke.

dziwne podejście miał twój wykonawca. na chudziaku opiera się szalunek stropu i jest to świetna próba obciążenia dla chudziaka - jeśli podłoże było źle zagęszczone albo chudziak kiepskiej jakości to wtedy będzie to widać. inaczej nie masz pewności, że podłogi nie zaczną ci osiadać.
KarolinaS, jest tak jak pisze mariooo. na chudziaku robisz hydroizolację (folia, dysperbit, papa czy inne cuda) układasz instalacje typu woda, c.o., odkurzacz centralny, na to styropian lub wełna, kolejna folia, na to ew. podłogówka, siatka zbrojeniowa i zalewasz to betonem. a na to już możesz położyć co ci się podoba :D

Edi i Romi
03-06-2007, 22:39
dzięki szydas, właśnie o to mi chodzilo- o ściankę przedkolankową. U ciebie ta odległość jest chyba mała, bo twoja scianka jest niska. a jak ociepliłeś tą przestrzeń między ściana kolankowa a przedkolankową?

PiECIA
04-06-2007, 07:26
Witam
Czy byłby ktoś tak miły i podzielił sie zestawieniem drewna na więźbę dla M02 pod blacho dachówkę? Podobno można robić z "cieńszych" krokwi ;-) (lekkie pokrycie)

Pozdrawiam
PiOTR

KarolinaS
04-06-2007, 17:28
Karolina: jezeli chodzi o posadzki to na poczatku instalacja kanalizacyjna pozniej chudziak (tzw podbeton - u mnie wylany byl dopiero po zalaniu stropy, zeby nie obciazac go i koniecznie przed zalaniem trzeba zagęścić piasek), pożniej wykonujesz instalacje wodne, kladziesz folie i styropian ewentualnie zbrojenie lub specjalna siatke i wylewasz posadzke.

dziwne podejście miał twój wykonawca. na chudziaku opiera się szalunek stropu i jest to świetna próba obciążenia dla chudziaka - jeśli podłoże było źle zagęszczone albo chudziak kiepskiej jakości to wtedy będzie to widać. inaczej nie masz pewności, że podłogi nie zaczną ci osiadać.
KarolinaS, jest tak jak pisze mariooo. na chudziaku robisz hydroizolację (folia, dysperbit, papa czy inne cuda) układasz instalacje typu woda, c.o., odkurzacz centralny, na to styropian lub wełna, kolejna folia, na to ew. podłogówka, siatka zbrojeniowa i zalewasz to betonem. a na to już możesz położyć co ci się podoba :D




dzięki serdeczne, ale jeszcze jedno pytanie-na czym stoją ścianki działowe- tzn. czy na tym co podaliście, czy na samym chudziaku??? czy pod ścianki działowe robi sie dodatkowe fundamencie pod ścianki działowe????

halszka.ka
04-06-2007, 17:41
KarolinaS - pod ścianki działowe nie potrzeba fundamentu, stawia się je na chudziaku,
tylko dopilnuj, aby wykonawca dał na parterze warstwę papy pod ścianki działowe ( izolacja przeciwwodna )

Marta-Rewal
04-06-2007, 18:40
Jakiej wysokości macie scianki kolanowe i ile są one odsunięte od ścian zewnętrznych (wieńca)?
my may 50 cm. ścianki kolankowe są w linii ściany zewnętrznej, najzwyklejsze przedłużenie. a jeżeli chodzi ci o ścianki przedkolankowe to z reguły są one od 0,4 do 1 metra od wieńca....
w jaki sposób uzyskaliście zgodę na 50 cm ścianki kolankowej? Nam Pani Architekt zgadza się tylko na 1 pustak. Pytaliśmy za pośrednictwem Muratora?

msci
05-06-2007, 12:22
ja mając pisemną zgodę z muratora na zmiany w obrysie budynku (powiększenie salonu) podciągnąłem to u projektanta, który robił adaptację pod ścianke kolankową :wink: . Wystapiłem oczywiście o taką zgodę do muratora i po tygodniu ją dostałem, natomiast p. Małgorzata Marks zgadza się na to jedynie pod warunkiem przedłużenia krokwi dachu do linii okien.

KarolinaS
05-06-2007, 16:49
KarolinaS - pod ścianki działowe nie potrzeba fundamentu, stawia się je na chudziaku,
tylko dopilnuj, aby wykonawca dał na parterze warstwę papy pod ścianki działowe ( izolacja przeciwwodna )

czy wylany chudziak na fundamencie jest równy ze ścianą fundamentowa, czy jest parę centymetrów niżej-tak widzieliśmy w Mechelinkach

politadek
05-06-2007, 21:34
Chudziak jest równy z górną krawędzią ściany fundamentowej. Możesz to zobaczyć w mojej galerii. Np. http://picasaweb.google.pl/politadek/M0220070509/photo#5063038707715815250
Czy ktoś powiększał wiatrołap, podobnie jak w M02a, przez wysunięcie ściany z drzwiami wejściowymi o 1 m w stronę ganku? Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Czy w kuchni planujecie zlewozmywak pod oknem? Co z otwieramiem okna? Czy pogodziliście, że będzie można tylko je uchylić?

miglo
05-06-2007, 23:23
Witam po długiej przerwie...

Śpieszę donieść, że zakończony został u mnie stan zerowy. Jako, że zawsze tutaj głośno krzyczałem o pokazywanie zdjęć stworzyłem swój własny skromny albumik coby inni mogli uczyć się na moich błedach...

Zdjęcia możecie znaleźć tutaj (http://picasaweb.google.pl/miglo75/)

pozdrawiam wszystkich budujących, szczególnie tych po nowych cenach

miglo
05-06-2007, 23:26
politadek - ja właśnie tak powiększyłem wiatrołap. Zobaczymy jak się sprawdzi - jest ok. 2x większy od oryginalnego... Wysunąłem też garaż o 90 cm więc podcień mam dalej głęboki...

msci
06-06-2007, 12:50
dlaczego ja tak nie zrobiłem ???? A wydaje się to tak oczywiste :oops:

Cieślaczki
06-06-2007, 18:20
Chudziak jest równy z górną krawędzią ściany fundamentowej. Możesz to zobaczyć w mojej galerii. Np. http://picasaweb.google.pl/politadek/M0220070509/photo#5063038707715815250
Czy ktoś powiększał wiatrołap, podobnie jak w M02a, przez wysunięcie ściany z drzwiami wejściowymi o 1 m w stronę ganku? Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Czy w kuchni planujecie zlewozmywak pod oknem? Co z otwieramiem okna? Czy pogodziliście, że będzie można tylko je uchylić?

My bedziemy mieć zlew pod oknem, a przewidując to wcześniej, po prostu zmniejszylismy okna dołem i jest ok, zmieści się zlew i można otworzyc okno

http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb,u.html
http://foto.onet.pl/d6czt,hcs4ckg4ea8b,86jlr,u.html

mariooo
07-06-2007, 09:15
MAM TYNKI!!!! ekipa posprzatala i chyba ladnie zrobila. wyszko prawie 500m2 (projekt bez zmian i na gorze tylko kominy i sciany szczytowe otynkowane + schody) - z projektu wychodzilo mi duzo mniej :( ale chlopaki mierzyli przy mnie i nie chcialo wyjsc inaczej. 2 osoby robily to w 8 dni. niestety wiekszosc puszek mam zatynkowanych i teraz musze czekac az zacznie wysychac. powkladali tam papiery wiec nie powinno byc problemu.

w przyszlym tygodniu wchodzi instalator a za 2 tyg chcialbym miec juz posadzki. narazie codziennie musze wietrzyc chatke bo tynki gipsowe sa cholernie mokre i delikatnie mowiac "smierdza" :)))

Cieślaczki
07-06-2007, 09:28
U nas w koncu jest dachówka, domek zaczyna nabierac uroku.Na górze jeden pokoik jest już wycekolowany, tylko przetrzeć i do malowania. Pozostałe pokoiki prawie otynkowane, prace trwają. Ekipa młodych chłopaków super, jak na razie .

politadek
09-06-2007, 07:45
A u nas jest już strop i zaczęli murować poddasze.

Chciałbym wrócić do sprawy okna w kuchni. Wg moich pomiarów, aby można było otwierać okno, pod którym znajduje się zlewozmywak musi być ono na wysokości min. 105 cm od podłogi (szafki mają wysokość 85 cm). Na jakiej wysokości macie zamontowane to okno?

Dodałem również plan parteru z naniesionymi zmianami, których wykonaliśmy lub wykonamy (wiatrołap, spiżarnia, schody, kotłownia, kominek). http://picasaweb.google.com/politadek/Rysunki/photo#5073950918570077794

Arol_62
09-06-2007, 19:33
Witam!

Mam do sprzedania projekt domku M-02 (wersja podstawowa).
W korzystnej cenie!!!
kontakt
[email protected]

pozdrawiam

szydas
10-06-2007, 11:14
Jakiej wysokości macie scianki kolanowe i ile są one odsunięte od ścian zewnętrznych (wieńca)?
my may 50 cm. ścianki kolankowe są w linii ściany zewnętrznej, najzwyklejsze przedłużenie. a jeżeli chodzi ci o ścianki przedkolankowe to z reguły są one od 0,4 do 1 metra od wieńca....
w jaki sposób uzyskaliście zgodę na 50 cm ścianki kolankowej? Nam Pani Architekt zgadza się tylko na 1 pustak. Pytaliśmy za pośrednictwem Muratora?
hmm... załatwiał to architekt przy adaptacji, więc szczegółów nie znam. ale 1 pustak to 25 cm, na to wieniec kolejne 25 cm..... i masz pół metra :D

szydas
10-06-2007, 11:17
MAM TYNKI!!!! ekipa posprzatala i chyba ladnie zrobila. wyszko prawie 500m2 (projekt bez zmian i na gorze tylko kominy i sciany szczytowe otynkowane + schody) - z projektu wychodzilo mi duzo mniej :( ale chlopaki mierzyli przy mnie i nie chcialo wyjsc inaczej. 2 osoby robily to w 8 dni. niestety wiekszosc puszek mam zatynkowanych i teraz musze czekac az zacznie wysychac. powkladali tam papiery wiec nie powinno byc problemu.

w przyszlym tygodniu wchodzi instalator a za 2 tyg chcialbym miec juz posadzki. narazie codziennie musze wietrzyc chatke bo tynki gipsowe sa cholernie mokre i delikatnie mowiac "smierdza" :)))
trzeba było w umowie zapisać karę za zamurowanie puszki, np. 500 pln za każdą. miałbyś mniej roboty i puszki osadzone jak marzenie :D

mmadzia
10-06-2007, 13:47
MAM TYNKI!!!! ekipa posprzatala i chyba ladnie zrobila. wyszko prawie 500m2 (projekt bez zmian i na gorze tylko kominy i sciany szczytowe otynkowane + schody) - z projektu wychodzilo mi duzo mniej :( ale chlopaki mierzyli przy mnie i nie chcialo wyjsc inaczej. 2 osoby robily to w 8 dni. niestety wiekszosc puszek mam zatynkowanych i teraz musze czekac az zacznie wysychac. powkladali tam papiery wiec nie powinno byc problemu.

w przyszlym tygodniu wchodzi instalator a za 2 tyg chcialbym miec juz posadzki. narazie codziennie musze wietrzyc chatke bo tynki gipsowe sa cholernie mokre i delikatnie mowiac "smierdza" :)))
trzeba było w umowie zapisać karę za zamurowanie puszki, np. 500 pln za każdą. miałbyś mniej roboty i puszki osadzone jak marzenie :D

Witam serdecznie!
Jesteśmy nowymi miłośnikami tego projektu. Trochę nam daleko do placu budowy, czekamy dopiero na warunki zabudowy. Strasznie ineresuje nas o ile powiększyłeś salon. Mamy dylemat1 Nie wiemy o ile najlepiej powiększyć.
Pozdrawiamy Magda i Norbert

SIOUX
10-06-2007, 14:57
Witajcie, mam pytanie o powierzchnię dachu w konkursowym ? Ile m2?
Pozdrawiam :lol:

Cieślaczki
10-06-2007, 15:16
Witajcie, mam pytanie o powierzchnię dachu w konkursowym ? Ile m2?
Pozdrawiam :lol:

Nam wyszło 230 m, na tyle kupilismy dachówki. :)

giagi
10-06-2007, 21:33
Witajcie - giagi postanowił się poprawić i znowu zagościć na forum. :D
Na początek pochwalimy się Wam naszym nowym kolorkiem...

http://picasaweb.google.com/giagim02

http://lh5.google.com/image/giagim02/RmxdGIuU-oI/AAAAAAAAABE/6YhDDYIVyM8/2007_06_domek_tynk%20008.jpg

Marta-Rewal
10-06-2007, 21:37
szydas, dzięki za podpowiedż :D

halszka.ka
10-06-2007, 22:17
giagi no no no......brawo,

a kiedy się wprowadzasz ???

Cieślaczki
11-06-2007, 07:58
Giagi bardzo ładny kolorek domku.Też cos takiego planujemy bo dachówkę mamy brązowo-czerwoną. Domek super wygląda wewnątrz, jak są tynki to nabiera uroku. My na razie tynkujemy górę. Jak wyniosą się dekarze, to zabieramy się za dół.
http://images22.fotosik.pl/147/da309a22b9402feam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/da309a22b9402fea.html)

http://images22.fotosik.pl/147/b16659404006fd44m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b16659404006fd44.html)

Edi i Romi
11-06-2007, 11:37
giagi jestem pod wrażeniem!!! Gratuluje :D

politadek
11-06-2007, 12:55
giagi - domek super, naprawdę robi wrażenie, gratulacje!!!
Czy możesz mi podać wymiary okien (wraz z wymiarami skrzydeł) na poddaszu?

giagi
11-06-2007, 20:52
giagi - domek super, naprawdę robi wrażenie, gratulacje!!!
Czy możesz mi podać wymiary okien (wraz z wymiarami skrzydeł) na poddaszu?

Okna na poddaszu mają wymiary 2220x1200 i są dzielone w proporcji 2|3|2. Dodatkowo w każdym wzięliśmy jeden ruchomy słupek (na wypadek konieczności transportu czegoś większego oknem .... ;) )


giagi jestem pod wrażeniem!!! Gratuluje :D

dziękujemy za pochwały :oops: a co tam u sąsiadów... czy wasze plany z zakończeniem budowy aktualne?


Giagi bardzo ładny kolorek domku.Też cos takiego planujemy bo dachówkę mamy brązowo-czerwoną. Domek super wygląda wewnątrz, jak są tynki to nabiera uroku. My na razie tynkujemy górę. Jak wyniosą się dekarze, to zabieramy się za dół.

Mieliśmy wielkie obawy o ten kolor (łącznei z jego zmianą w tzw ostatniej chwili), ale teraz nie zamienimy go za żaden inny ;)


giagi no no no......brawo,

a kiedy się wprowadzasz ???

Z wprowadzeniem to jeszcze trochę - wiecie .... wykończeniówka .. domu i inwestora :lol:

pozdrawiamy

Alexis27
11-06-2007, 21:58
Witajcie.
W sierpniu zaczynam z mężem budowę konkursowego. Obecnie jesteśmy na etapie przymiarki do obróbki projektu przez architekta - planujemy kilka zmian. W związku z tym mamy mnóstwo pytań i szczerze mówiąc bardzo liczymy na Waszą pomoc.

Planujemy ogrzewanie gazowe (piec gazowy w pomieszczeniu gospodarczym)+ "ekogroszek" a kominek dla rekreacji. Jeśli ktoś z Was zdecydował sie na podobne rozwiązanie, to gdzie zainstalowaliście kocioł na ekogroszek? Czy częściowo podpiwniczyliście budynek na kotłownię? Gdzie zaplowaliście zejście do kotłowni? Czy zaplanowaliście zsyp z zewnątrz bezpośrednio do kotła?
A może znacie lepszy pomysł na wybór ogrzewania...?

Druga istotna sprawa, o ile zdecydowaliście się powiększyć pokój dzienny z jadalnią, aby bryła domu "nie straciła na urodzie"?

Czy zdecydowaliście się na powiększenie łazienki nad pokojem dziennym (naturalnie w przypadku powiększenia pokoju dziennego)? Jak rozplanowaliście układ powiększonej łazienki?

Ufff... to najistotniejsze w tym momencie sprawy.
Będziemy baaardzo wdzięczni za pomoc.

miglo
11-06-2007, 22:11
hej Alexis27
Moje zmiany mozesz zobaczyc tu: http://picasaweb.google.pl/miglo75/M02ProjektPoZmianach

jak to sie bedzie prezentowac to niestety bedzie wiadomo po wybudowaniu...

miglo
11-06-2007, 22:12
Giagi - super, Gratulacje... mam nadzieje tez doczekac kiedys takiej chwili :)

miglo
11-06-2007, 22:21
Gdzies mi wcielo plytke z numeru 02/2007 z wizualizacja naszego projektu. Czy ktos moze mnie poratowac i przeslac kopie???

Edi i Romi
11-06-2007, 22:36
giaginasze plany co do przeprowadzki w tym roku są nadal aktualne. Naszym wykonawcom juz tak na tym nie zależy i trochę się lenią (- przyjazd na budowę o 9, leczenie kaca potem jeszcze kawka i robota do.. 16). Więc my powoli godzimy się z myslą, że przeprowadzka troche się nam odsunie w czasie. Mamy nadzieję że jak murarze zakończą to pozostałe ekipy trochę podgonią tempo.

Alexis27
12-06-2007, 07:30
Witajcie.
W sierpniu zaczynam z mężem budowę konkursowego. Obecnie jesteśmy na etapie przymiarki do obróbki projektu przez architekta - planujemy kilka zmian. W związku z tym mamy mnóstwo pytań i szczerze mówiąc bardzo liczymy na Waszą pomoc.

Planujemy ogrzewanie gazowe (piec gazowy w pomieszczeniu gospodarczym)+ "ekogroszek" a kominek dla rekreacji. Jeśli ktoś z Was zdecydował sie na podobne rozwiązanie, to gdzie zainstalowaliście kocioł na ekogroszek? Czy częściowo podpiwniczyliście budynek na kotłownię? Gdzie zaplowaliście zejście do kotłowni? Czy zaplanowaliście zsyp z zewnątrz bezpośrednio do kotła?
A może znacie lepszy pomysł na wybór ogrzewania...?

Druga istotna sprawa, o ile zdecydowaliście się powiększyć pokój dzienny z jadalnią, aby bryła domu "nie straciła na urodzie"?

Czy zdecydowaliście się na powiększenie łazienki nad pokojem dziennym (naturalnie w przypadku powiększenia pokoju dziennego)? Jak rozplanowaliście układ powiększonej łazienki?

Ufff... to najistotniejsze w tym momencie sprawy.
Będziemy baaardzo wdzięczni za pomoc.


Dziękuję miglo. Czy mógłbyś opisać mi troszkę co się dzieje w Twoim pomieszczeniu godpodarczym? Jestem laikiem w sprawach budowlanych i niebardzo wiem jakie jest Twoje rozwiązanie. Widzę, że wejście jest z zewnątrz i to na tyle :roll: . Pozdrawiam.

Alexis27
12-06-2007, 07:35
[quote=Alexis27]Witajcie.
W sierpniu zaczynam z mężem budowę konkursowego. Obecnie jesteśmy na etapie przymiarki do obróbki projektu przez architekta - planujemy kilka zmian. W związku z tym mamy mnóstwo pytań i szczerze mówiąc bardzo liczymy na Waszą pomoc.

Planujemy ogrzewanie gazowe (piec gazowy w pomieszczeniu gospodarczym)+ "ekogroszek" a kominek dla rekreacji. Jeśli ktoś z Was zdecydował sie na podobne rozwiązanie, to gdzie zainstalowaliście kocioł na ekogroszek? Czy częściowo podpiwniczyliście budynek na kotłownię? Gdzie zaplowaliście zejście do kotłowni? Czy zaplanowaliście zsyp z zewnątrz bezpośrednio do kotła?
A może znacie lepszy pomysł na wybór ogrzewania...?

Druga istotna sprawa, o ile zdecydowaliście się powiększyć pokój dzienny z jadalnią, aby bryła domu "nie straciła na urodzie"?

Czy zdecydowaliście się na powiększenie łazienki nad pokojem dziennym (naturalnie w przypadku powiększenia pokoju dziennego)? Jak rozplanowaliście układ powiększonej łazienki?

Ufff... to najistotniejsze w tym momencie sprawy.
Będziemy baaardzo wdzięczni za pomoc.


HELP! Jutro mam spotkanie z architektem w sprawie zmian a tyle niejasności.
No i jak ja Wam zazdroooooszczę, że macie ten etap za sobą. Jak oglądam Wasze domki to robi mi się tak ... :o
Pozdrawiam.

halszka.ka
12-06-2007, 07:42
Alexis27 - tak szybciutko bo muszę wychodzić, my powiększyliśmy o 1,2 m i bryła wygląda bardzo dobrze,
mąż żałuje że nie o 1.8 m.

Alexis27
12-06-2007, 09:55
Mam małe pytanko, czy może ktoś kto wybudował już konkursowego lub jest na bardzo zaawansowanym etapie zechciałby nam umożliwić obejrzenie swojego domku? Jesteśmy gotowi wyruszyć nawet w daleką podróż. Może wówczas moglibyśmy podpatrzeć Wasze zmiany, pomysły i przenieść je do naszego "konkursowego gniazdka". Będziemy wdzięczni. Zapraszam na priva.

msci
12-06-2007, 11:48
Jeżeli naprawdę chcesz zrobić fajne zmianyw projekcie to prześledź ten wątek od początku. Nie piszę dlatego że się wymądrzam, ale w różnych miejscach pisaliśmy o naszych zmianach i komentowaliśmy je wzajemnie. Pozatym odsyłam do galerii koleżanek i kolegów, do których często odnośniki są w stopkach. Ja swojej wciąż nie mam ale obiecuję poprawę i w przyszłym tygodniu coś wrzucę. Jedna rada - nie próbuj za jednym "posiedzeniem" przebić się przez ten wątek, bo znudzona pominiesz z pewnością kilka ciekawych pomysłów i porad. Ja jestem na etapie zalewania stropu. Powiększyłem salon o 1,8m, dodałem ściankę kolankową 0,5m, ale na razie tego nie widać natomiast jeżeli będziesz miała w wakacje po drodze przez Łódź to zapraszam, za 4 tygodnie może będzie już więźba.

Z tego co widzę to masz niedaleko do Mileszek a tam stoi już pewnie wybudowany domek. Nie wiem jednak czy nadal jest możliwość pochodzenia po nim, także jak ktoś ma info na ten temat to niech wrzuci bo może w wakacje niejeden "konkursowicz" miałby po drodze :lol:

Śliwka
12-06-2007, 19:58
Alexis, zapraszam do Pruszcza

szydas
17-06-2007, 09:55
Mam małe pytanko, czy może ktoś kto wybudował już konkursowego lub jest na bardzo zaawansowanym etapie zechciałby nam umożliwić obejrzenie swojego domku? Jesteśmy gotowi wyruszyć nawet w daleką podróż. Może wówczas moglibyśmy podpatrzeć Wasze zmiany, pomysły i przenieść je do naszego "konkursowego gniazdka". Będziemy wdzięczni. Zapraszam na priva.
my w zasadzie finiszujemy z wykończeniówką, ale za to jesteśmy pod niemiecką granicą :D

Alexis27
17-06-2007, 15:51
Serdeczne podziękowania dla Lidki z mężem z Pruszcza oraz Kaśki z Grześkiem z Braniewa za możliwość obejrzenia Waszych "gniazdek". Robią wrażenie. Z emocji nie mogłam zasnąć
:D Pozdrawiam.

KarolinaS
17-06-2007, 20:58
Ile kosztowało was rozprowadzenie kanalizy w fundamencie przed zalaniem-materiały i robocizna???
U nas hydraulik wycenił 1000 materiały +800 robcizna

miglo
18-06-2007, 08:01
hej
Rozprowadzenie mam w cenie stanu surowego (ta sama ekipa). Materialy kupilem sam - jakies 350 PLN (rury PCV i rura do wodociagu)

miglo
18-06-2007, 08:03
Alexis27 - troche późno ale odpisuję. W zasadzie pomieszczenie gospodarcze jest bez zmian, dorzucilismy tylko drzwi na zewnątrz. Jednak najprawdopodobniej nie będziemy ich robić... :)

miglo
18-06-2007, 10:14
Nie wiem czy strop robić Teriva jak każą czy wylewać. Co wyjdzie taniej przy dzisiejszych cenach? Ile betonu i stali weszło Wam w strop, schody i wieńce?

Dostalem wycenę na Terive - ok 17000 brutto komplet belek i pustaków (Teriva 1bis nad salonem, reszta Teriva 1). Kompletna Teriva1bis wychodzi jakieś 19000 brutto. Zaznaczam, że domek trochę powiększony...

dzięki z góry za informacje...

Śliwka
18-06-2007, 10:30
Alexis, pozdrawiamy i zapraszamy ponownie. :D

Ja pierniczę 19.000 z Terivę :o
W zeszłym roku płaciliśmy 9.000, i na wierzch grucha betonu

msci
18-06-2007, 12:03
Miglo kogoś chyba pop...iło, ja miesiąc temu płaciłem w Łodzi za Terivę /Terive bis (salon powiększony o 1,80m) dokładnie 9146,08 brutto. Belki, pustaki i dodatkowe zbrojenia do połączenia z wieńcem nad salonem + dodatkowo za transport 500 PLN.

miglo
18-06-2007, 13:17
hmmm.... właśnie...trochę niechlujnie to było policzone (musze potwierdzić pare wymiarów z 'natury') ale aż takiej pomyłki nie mogło być...

Śliwka gdzie zamawiałaś? Jesteśmy prawie sąsiadami więc sprawdzę Twojego dostawcę....

Cieślaczki
18-06-2007, 14:32
Serdeczne podziękowania dla Lidki z mężem z Pruszcza oraz Kaśki z Grześkiem z Braniewa za możliwość obejrzenia Waszych "gniazdek". Robią wrażenie. Z emocji nie mogłam zasnąć
:D Pozdrawiam.

Nam też było bardzo miło i zapraszamy ponownie-teraz już wiecie gdzie. Pa :lol:

KarolinaS
18-06-2007, 20:02
Oto moja wycena-zmieniliśmy terive na terive bis-wydłużyliśmy dom od strony salonu i garazu o 90 cm.

Belka teriva do 4,5 mb – 121,61mb x 13,50zł/mb = 1641,74 zł
Belka teriva do 6,0 mb – 34,72mb x 16,00zł/mb = 555,52 zł
Belka teriva pow. 6,0 mb – 92,40mb x 19,50zł/mb = 1801,80 zl
Pustak stropowy 24/60 – 772 szt. X 3,95zł/szt. = 3049,40 zł
Razem netto: 7048,46 zł
Razem brutto: 8599,12 zł


nie wiem ile jeszcze betonu wyjdzie na ten strop???

KarolinaS
18-06-2007, 20:09
aha czy chudziak na fundamencie wylewaliście za pomocą pompy????

Śliwka
18-06-2007, 22:28
Terivę zamawialiśmy w Patoce w Lublewie tel 58 691-71-00, ale to nie jest producent tylko hurtownia mat. bud.

Chudy na fundament i na podlogę parteru też, przywiozła wywrotka i został rozwieziony taczkami. Pompa nie chciała ciągnąć

msci
19-06-2007, 07:01
A przy okazji też dołączam się do prośby o info w sprawie ilości betonu na strop. Może ktoś z bardziej zaawansowanych "konkursowiczów" wrzucfiłby nam takie info. Dzięki

szydas
19-06-2007, 11:51
uwaga uwaga!
wymyśliłem sobie zrobienie mapki z zanaczonymi budowami konkursowego. link jest w mojej stopce. zachęcam do wysyłania na priv do mnie swoich lokalizacji (najlepiej jako współrzędne geograficzne, np. z gps'a czy google maps), ja je poumieszczam na mapie i będzie już jasne, gdzie najbliżej można zwiedzać :D :D :D

szydas
19-06-2007, 11:53
A przy okazji też dołączam się do prośby o info w sprawie ilości betonu na strop. Może ktoś z bardziej zaawansowanych "konkursowiczów" wrzucfiłby nam takie info. Dzięki
u mnie wyszło chyba 26 kubików, ale ja mam monolit i powiększony budynek

miglo
19-06-2007, 13:04
szydas swietny pomysl z mapka... juz podeslalem namiary...

Co do stropu - mozesz jeszcze zerknac ile stali weszlo w Twoj strop? Jak powiekszales budynek?

msci
19-06-2007, 13:11
Namiary:

N = 51°49'00''
= 51,81668°
E = 19°19'55,7''
= 19,33214°

serdecznie zapraszam

KarolinaS
19-06-2007, 20:54
politadek napisz proszę o zmianach które przeprowadziłeś, dlaczego tak, widzę ze robisz to już po zalaniu fundamentów-czy wprowadzałeś zmiany w projekcie czy można to zrobić mniej legalnie a jak będzie z odbiorem



http://picasaweb.google.com/politadek/M0220070619/photo#5077823544551993986

myślę, że to dobre rozwiązanie i muszę działać szybko niedługo zaleją fundament ;-))

a reszta co o tym myśli????

Aknalb
19-06-2007, 21:01
U nas zamiast terivy I bis zrobilismy terive I ze stropexu. Rreszta bez zmian czyli strop podwyzszony o 15cm zgodnie z projektem. Razem ze słupami wyszło 20,5m3 betonu b-20.

KarolinaS
19-06-2007, 21:15
czy ktoś pozostał przy schodach zabiegowych-takich jak jest w projekcie -czy sa funkcjonalne?????


Aknalbooo widzę ze budujesz niedaleko i chyba jesteś dalej niż ja????

mjc2
20-06-2007, 11:02
Ja pozostałam przy schodach zgodnych z projektem. Trudno mi ocenić, czy są funkcjonalne. Narazie wchodzimy i schodzimy ostrożnie, ponieważ nie ma jeszcze ścian działowych i poreczy lub innego zabezpieczenia. Mogą być, wydają mi się, że będą funkcjonalne.

politadek
20-06-2007, 13:34
KarolinaS:
Ogólny zakres wprowadzonych zmian namalowałem na:
http://picasaweb.google.com/politadek/Rysunki/photo#5073950918570077794.
Zmiany parteru objemują:
1. zwiększenie szerokości domu o 90cm (od strony salonu; 30 cm - kuchnia i 60 cm - salon)
2. powiększenie wiatrołapu przez wysunięcie jego zewnętrznej ściany w stronę ganku
3. obniżenie podgłogi w spiżarni o 80 cm (mam nadzieję, że będzie tam trochę niższa temperatura niż w domu)
4. przesunięcie drzwi wejściowych do spiżarni w stronę łazienki
5. likwidację drzwi między spiżarnią a garażem
6. zminiejszenie szerokości łazienki, tak aby odsłonić schody
7. przeniesienie WC na miejsce prysznica (łazienka)
8. zmiana schodów na schody ze spocznikiem; zajmują one całą szerokość klatki schodowej; biegi mają szerokość 140 cm; pierwszy bieg ma 11 schodów, a drugi - 7; spocznik (szerokość 110 cm) opiera się na ścianie zewnętrzej
9. pomieszczenie gospodarcze w trakcie kopania fundamentów zostało pogłębione o 50 cm; w trakcie dyskusji o sposobie wykonania schodów postanowiłem jeszcze zwiększyć jego głębokość (do 80 cm), aby uzyskać wysokość pomieszczenia ok. 250 cm (oczywiście pod spocznikiem)
10. drzwi między garażem zostały przesunięte w stronę łazienki.

Jeżeli chcesz pogłębiać jakieś pomieszczenia to rób to od razu na etapie fundamentów. Architekt adaptujący projekt potraktował nasze sugestie o pogłebieniu spiżarni i powiększeniu wiatrołapu jako fanaberie inwestora.
To był nasz błąd.

W/w lista zmian, wg kierownika budowy, jest zgodna z zakresem adaptacji określonym w projekcie.