PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12

B.Art
23-09-2007, 20:00
No wlasnie co cenowo wychodzi lepiej takie 15cm platunum czy 20 cm zwyklego?

Rob1972
24-09-2007, 23:36
Mi wychodzi okolo 50 zł za m2 (klej + styropian platinium 15 + klej + siatka + tynk)

jsklodz
25-09-2007, 00:11
Witam

Co myslicie o takiej elewacji?? .Kolor oczywiscie bedzie odrobine jasniejszy Caparol Magma 125.Mam tylko problem z dobraniem koloru klinkieru,moze szary??. Cały zamysł to dom w stylu skandynawskim

http://i15.tinypic.com/4p3r3f6.png
http://i18.tinypic.com/632dx1l.png



Ja pozostaje przy pierwotnej wersji tj. elewacja poddasza drewniana. Uważam że bez tego ten projekt jest mniej atrakcyjny reszta to juz kwestia gustu

Pozdrawiam

Ps. właśnie deskują mi dach, niestety na dekarza od dachówki musimy poczekać do wiosny tj. niedrogo i dobrze!

msci
25-09-2007, 10:19
tylko nie zapomnij podpisać umowy z cenami skoro niedrogo, żeby nie okazało się wiosną, że już jest drogo bo zimą była robota w Irlandii :wink:

szydas
28-09-2007, 17:52
Szydas:
Jak się sprawują twoje solary? Jakie firmy kolektory kupiłeś? Zastanawiam się ciągle nad ich zamontowanie ...


Z pozdrowieniami
politadek
solary sprawują się zależnie od pogody :wink: :D :D :D tak na poważnie ciepłą wodę użytkową przez całe wakacje mieliśmy za darmo, co przy małym dziecku daje się odczuć. w słoneczne dni 300 l do obiadu nagrzane do 85C. teraz już nieco słabiej grzeją, bo zima idzie.
cały sprzęt mam vaillanta, kupowane w komplecie promocyjnym - wyszło 40% taniej niż poszczególne składniki razem.
w zasadzie solary można założyć w dowolnym momencie. tylko jeśli masz małą kotłownię to warto od razu kupić zbiornik z dwiema wężownicami, żeby drugiego na siłę nie dostawiać, i poprosić hydraulika, żebu podciągnął pod dach rury pod instalację, a przy okazji kabel do czujnika. potem tylko połączyć wszystko w całość i już

bamil
01-10-2007, 22:15
Witam Wszystkich
i prosze o umieszczenie naszego konkursowego (M02a) na mapie. Rogoż kolo Wrocławia (kierunek polnocny.
dopiero fundamenty zaczynam :-?

Joannad
09-10-2007, 18:48
Na jakiej wysokości robiliście jętki? Dom podniesiony o 50cm ścianki i kąt dachu zwiększony do 45st.
Czy wszyscy robicie okna na poddaszu takiej wysokości jak w projekcie, czy zwiększaliście ich wysokość? Jeśli tak, to proszę podajcie jaką mają wysokość. Na zdjęciach np. u Szydasa wydają się wyższe.
U nas zaczynają dach...

Walkry
09-10-2007, 20:12
Proszę o wskazanie niedrogiego wkładu kominkowego, który zmieści się w tym małym kąciku w salonie - wymagania minimalne, będzie używany w celach "klimatycznych", nie ma być głównym źródłem ciepła

msci
09-10-2007, 20:13
Co do jętek to zależy jak wysokie chcesz mieć pomieszczenia na górze. NAjlepiej jeśli na nich już będziesz miał konstrukcję sufitu, to nie zapomnij jeszcze dodać grubości wylewki i podłogi (chyba że będą na wierzchu, albo sufitu nie będzie to wtedy według uznania - jak się podoba) :)

Walkry
09-10-2007, 20:20
U mnie nie ma żadnych jętek, jeżeli planujecie sufit to według moich fachowców wystarczą wieszaki do mocowania sufitów podwieszanych, (mocowane do krokwi) wysokość ścianek zaplanuj gdy będzie konstrukcja dachu, wtedy wyobrazisz sobie jak będzie wyglądało każde pomieszczenie. Podobnie z oknami, jeżeli podwyższyłaś dom to powinnaś zapewne przewymiarować okna na górze.

szydas
12-10-2007, 19:31
Witam Wszystkich
i prosze o umieszczenie naszego konkursowego (M02a) na mapie. Rogoż kolo Wrocławia (kierunek polnocny.
dopiero fundamenty zaczynam :-?
a jakieś dokładniejsze dane? my tu umieszczamy się z dokładnością do jednego budynku :D

MirkaM2
13-10-2007, 09:10
Proszę o wskazanie niedrogiego wkładu kominkowego, który zmieści się w tym małym kąciku w salonie - wymagania minimalne, będzie używany w celach "klimatycznych", nie ma być głównym źródłem ciepła

na dzień dzisiejszy moim faworytem jest kominek Zuzia z kratki.com:

http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=86&products_id=1041&osCsid=65a0b001c8f982342c2694fdcd77e7f0

mmadzia
14-10-2007, 11:02
Witam wszystkich Konkursowiczów!
Śledze to forum od pół roku. Jestem wreszcie właścicielem na razie tylko projektu, już nie długo idzie pozwolenie na budowę. Bardzo się cieszę że jest tylu miłośników MO2 i oczywiście bardzo chętnie skorzystam z Waszych rad.
My prawopodobnie będziemy budować bez zmian, moze poszerzymy dom od strony salonu o 30 cm, tylko zastanawiam się czy opłac sie powiększać o tyle. Jeszcze trochę mamy czasu na zastanowienie.
Pozdrawiam wszystkich i zyczę powodzenia.
Magda

bamil
14-10-2007, 21:18
Czy 51°13'5.92"N 17° 0'43.68"E wystarczy?

w Google na razie jest tam szczere pole ale nie wierzcie Google ;-)

Marta-Rewal
16-10-2007, 12:08
54,08098°04'51.5" 698010m N
15,03292° 01'58.5" 240607 E
Witam. Proszę o umieszczenie na mapie - konkursowy na etapie układania dachówki.
Pozdrawiam - Marta

mariooo
17-10-2007, 09:14
witam, witam

wreszcie konkursowy stal sie moim domem. jeszcze bez dokladnie ocieplonego poddasza, bez wykonczonego garazu i kotlowni, ale juz w nim mieszkam.

kilka fotek dla ciekawskich kozy i mojego murku ze starej cegly

http://foto.onet.pl/7c011,ocvs1s4n0i40,u.html?P=1

jak ktos bedzie potrzebowal szczegulow to walcie smialo. to sa zdjecia sprzed 4-5 tyg nie ma na nich jeszcze kuchni :) a teraz juz jest:)

zastanawiam sie ad wykonczeniem poddasza. ostatnio dreczy mnie mysl czy zamiast karton-gipsu na sufit nie dac boazerii swierkowej lub sosnowej. idealnie pasowalo by to do klimatu mojego domku no i bez problemu moglbym zrobic to sam. co o ty m sadzicie??

piotr.nowy
17-10-2007, 10:23
A ta cegła to stara z nazwy czy rzeczywiście rozbiórkowa ? :o

mariooo
17-10-2007, 12:21
kupilem od takiego dziadka ok 4000 sztuk - cegla pochodzi ze starego domu i miala byc uzyta do budowy nowego. chcialem jeszcze wylozyc nia taras i schody wejsciowe, ale nie wiem czy warto - bo trzeba to porzadnie zaimpregnowac.

mmadzia
18-10-2007, 18:59
Prosimy o umieszczenie Naszego 9przyszłego) MO2 na mapie:

N=52,0474
E=21,2452

Dziękujemy i pozdrawiamy Wszystkich forumowiczów.

Magda , Norbert i mały Kubuś

Edyta&Piotr
23-10-2007, 09:13
GORĄCA prośba do forumowiczów :wink:

Ile metrów tynków wewnątrz wam wyszło?

Pozdrowienia.

mariooo
23-10-2007, 09:30
parter, kominy + szczyty 500m2

Edyta&Piotr
23-10-2007, 09:36
To pytanko dodatkowe:
dom bez przeróbek tzn. niepowiększony itp. itd....

mariooo
23-10-2007, 11:48
tak, ale bez tynkow na sciankach dzialowych na poddaszu

Edyta&Piotr
23-10-2007, 12:09
Dzięki serdeczne..... :D

Edi i Romi
24-10-2007, 11:19
U nas akurat zakończyli tynki w środku, mamy dom powiększony od strony garażu o 60 cm i razem z kominami, ściankami działowymi itd czyli wszystko - wyszło 600m 2. Teraz wylewki...

Edyta&Piotr
25-10-2007, 09:11
Dzięki za info Edi i Romi :wink: jakie tynki kładliście maszynowe? i ile za metr.

Edi i Romi
25-10-2007, 17:01
My kładliśmy tradycyjne: cementowo- wapienne i ręcznie. Przyszło 9 panów i w tydzień machnęli cały dom ( bardzo starannie i równo), wzięli 8 zł za m2.

Edi i Romi
25-10-2007, 17:03
Wylewki będą kładzione maszynowo, 9 zł za metr + 1 zł za położenie styropianu i folii. Chyba nie za dużo, co?

msci
25-10-2007, 18:12
bardzo dobra cena u mnie było 12zł za m2 ale faktycznie równe jak stół

mariooo
25-10-2007, 18:52
ja mam gipsowe - 26pln/2 na gotowo (materiał, kątowniki, obrobienie okien.....) mowiac szczerze bylem sceptyczny odnosnie gipsowych - ale teraz nie zaluje - jak chce przesunac lampe to poddrapuje - gipsuje - maluje i jakby nigdy nic :))

Edyta&Piotr
26-10-2007, 09:26
My też mamy gipsowe 24 PLN/m^2 podobno są nawet po 21 PLN, podłogi chcemy maszynowe ale ceny są od 12 PLN/m^2 jak sami położymy styropian. Nie wiem gdzie wszyscy tak tanio znajdują majstrów :roll: u nas małe miasto a ceny................

MirkaM2
26-10-2007, 10:07
My też mamy gipsowe 24 PLN/m^2 podobno są nawet po 21 PLN, podłogi chcemy maszynowe ale ceny są od 12 PLN/m^2 jak sami położymy styropian. Nie wiem gdzie wszyscy tak tanio znajdują majstrów :roll: u nas małe miasto a ceny................

nie narzekajcie, teraz w łódzkim cena 27,5 za maszynowy tynk gipsowy to już po negocjacjach. Rozmowę zaczynają od 30.
Przy okazji, napiszcie czy jesteście zadowoleni z tych tynków, może jakiś namiar na ekipę. Z Włocławka do nas jest raptem ok. 120km.
My wstępnie jesteśmy umówieni z fimą w której pracują górale, oni mają dużo dalej do domu.

pzdr
Mirka

Edyta&Piotr
26-10-2007, 12:01
Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni jest troszkę "niedoróbek" ale to małe szczególiki :wink: . Dzisiaj albo jutro skończą, wczoraj wieczorem przeszedłem się z halogenem po całym domu i znalazłem tylko dwa miejsca gdzie muszą troszkę wyrównać i zaraz właśnie jadę na budowe. Myślę,że te tynki to dobry wybór szybko, dość czysto, idealnie gładko i równo, można ich polecić. Oto namiary http://www.tynkimaszynowe.w3wl.pl

Pozdrawiamy

MirkaM2
26-10-2007, 14:37
Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni jest troszkę "niedoróbek" ale to małe szczególiki :wink: . Dzisiaj albo jutro skończą, wczoraj wieczorem przeszedłem się z halogenem po całym domu i znalazłem tylko dwa miejsca gdzie muszą troszkę wyrównać i zaraz właśnie jadę na budowe. Myślę,że te tynki to dobry wybór szybko, dość czysto, idealnie gładko i równo, można ich polecić. Oto namiary http://www.tynkimaszynowe.w3wl.pl

Pozdrawiamy

dzięki,
chyba będą u nas robić,
jeszcze jedno pytanie - czy gdy przyłoży się do ściany dwumetrową łatę to wizytówka nie wchodzi ?
Aha i czy tynki są gładkie jak pupa niemowlaka?
Podobno takie są sposoby kontroli :P

pzdr
Mirka

Edyta&Piotr
29-10-2007, 09:07
Aaaaaaż tak to my ich nie sprawdzaliśmy ale jak świeciłem halogenem to bardzo dobrze to wyglądało :wink: a co do gładzi to mam obawy że farba spłynie bo ściany są jak "szkło" nie wszędzie ale jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy trochę brudasy ale co tam.... :D

mk CocaYna
29-10-2007, 14:45
Wtłumaczcie mi jeden problem. Czy, a jeśli tak to jak montuje się ocieplenie pod odeskowaniem na elewacji? Podglądałam trochę na zdjęciach tych, którzy mają odeskowanie, jak rozwiązano problem ocieplenia, ale nic nie wypatrzyłam...

MirkaM2
29-10-2007, 18:11
Aaaaaaż tak to my ich nie sprawdzaliśmy ale jak świeciłem halogenem to bardzo dobrze to wyglądało :wink: a co do gładzi to mam obawy że farba spłynie bo ściany są jak "szkło" nie wszędzie ale jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy trochę brudasy ale co tam.... :D

fajnie, jeszcze raz dziękuję za namiar.
Dogadaliśmy się i u nas też będą kłaść tynki. Odległość okazała się nie taka straszna :D , będą mieszkać w swojej przyczepie.

pozdrawiam serdecznie
Mirka

Edyta&Piotr
30-10-2007, 09:08
Nie ma za co :wink:
cieszę się że poprzez forum można sobie pomóc :D . Oni chyba też remontują jakiś klasztor w Brzezinach ???? Ile od was chcą za metr?

Pozdrowienia

MirkaM2
30-10-2007, 09:22
Nie ma za co :wink:
cieszę się że poprzez forum można sobie pomóc :D . Oni chyba też remontują jakiś klasztor w Brzezinach ???? Ile od was chcą za metr?

Pozdrowienia

Tak, okazało się, że szef dobrze zna Brzeziny i jednego z naszych zakonników i faktycznie kładli tynki w naszym klasztorze franciszkanów i ich amfiteatrze.
Możemy zobaczyć efekty ich pracy bez dalekich wyjazdów :) .
Po krótkich negocjacjach zgodziliśmy się na 24 złote za metr.

Edyta&Piotr
30-10-2007, 10:03
No to super :lol:

markiz
09-11-2007, 08:36
Mam pytanie do osób, które już wstawiły okna:
czy wszystkie okna na parterze robiliscie otwieralne? Bo przy tak dużej ilości dużych okien w tak małym domku wydaje się, że nie ma potrzeby by wszystkie okna były otwieralne, jednak z drugiej strony jedyną wentylacją będzie u mnie wentylacja grawitacyjna, więc obawiam się problemu wody na oknach które miały by się nie uchylać.

Pozdrawiam

basia_z_lasu
09-11-2007, 12:37
Mam pytanie do osób, które już wstawiły okna:
czy wszystkie okna na parterze robiliscie otwieralne? Bo przy tak dużej ilości dużych okien w tak małym domku wydaje się, że nie ma potrzeby by wszystkie okna były otwieralne, jednak z drugiej strony jedyną wentylacją będzie u mnie wentylacja grawitacyjna, więc obawiam się problemu wody na oknach które miały by się nie uchylać.

Pozdrawiam
Aby wentylacja grawitacyjna działała, powietrze musi skądś stale dostawać się do domu. Aby to mieć w miarę pod kontrolą, najlepiej zainstalować nawiewniki, bo współczesne okna są zbyt szczelne. Rozszczelnienie nie zawsze wystarcza i jest niekontrolowane. Stąd IMHO, skoro i tak nawiewniki, to można zrobić otwieralnymi tylko te okna, które chcemy otwierać z innych powodów niż wietrzenie plus okna umożliwiające szybkie przewietrzenie domu na przestrzał, przeciągiem.

large.dawe
12-11-2007, 21:24
Witam wszystkich budujących M-02
Jestem w trakcie budowy takiego domku i mam bardzo gardłową sprawę ponieważ nie mam projektu stropu monolitycznego. W kupionym gotowy projekcie jest strop Teriva jednak ja zdecydowałem się na wykonanie monolitycznego. Potrzebuję projektu takiego stropu ponieważ w otrzymanym wyrysowany jest tylko ten z bloczków Teriva. Czy można go otrzymać od muratora i czy coś takiego istnieje. Jeśli ktoś z was posiada taki projekt to mam wielką prośbę o przesłanie jego fotki na maila [email protected]. Jeszcze jedno czy ktoś z was już przerabiał temat ze zmianami w projekcie a jeśli tak to proszę o instrukcję w jaki sposób to załatwić albowiem chcę troszkę zmienić usytuowanie, wielkość i ilość okien. Pozdrawiam wszystkich budujących!!!

MirkaM2
12-11-2007, 23:05
Witam wszystkich budujących M-02
Jestem w trakcie budowy takiego domku i mam bardzo gardłową sprawę ponieważ nie mam projektu stropu monolitycznego. W kupionym gotowy projekcie jest strop Teriva jednak ja zdecydowałem się na wykonanie monolitycznego. Potrzebuję projektu takiego stropu ponieważ w otrzymanym wyrysowany jest tylko ten z bloczków Teriva. Czy można go otrzymać od muratora i czy coś takiego istnieje. Jeśli ktoś z was posiada taki projekt to mam wielką prośbę o przesłanie jego fotki na maila [email protected]. Jeszcze jedno czy ktoś z was już przerabiał temat ze zmianami w projekcie a jeśli tak to proszę o instrukcję w jaki sposób to załatwić albowiem chcę troszkę zmienić usytuowanie, wielkość i ilość okien. Pozdrawiam wszystkich budujących!!!

u nas wszystkie tego typu zmiany załatwił projektant, który zajmował się adaptacją projektu gotowego. Projekt gotowy to dopiero początek - zgodnie z przepisami trzeba dać go do adaptacji do istniejacych warunków na konkretnej działce.
A tak wogóle to ze stropem to nie taka prosta sprawa, żeby to wszystko miało ręce i nogi, strop na monolityczny musi przeliczyć konstruktor z uprawnieniami. Zawsze to jest kilkadziesiąt ton nad głową .

mk CocaYna
13-11-2007, 12:40
Wtłumaczcie mi jeden problem. Czy, a jeśli tak to jak montuje się ocieplenie pod odeskowaniem na elewacji? Podglądałam trochę na zdjęciach tych, którzy mają odeskowanie, jak rozwiązano problem ocieplenia, ale nic nie wypatrzyłam...

Hej, hej podgrzewam temat, ponieważ nie dostałam odpowiedzi, a problem bardzo mnie gryzie....

mk CocaYna
13-11-2007, 13:14
Cieślaczki, oglądałam Wasz album i zauważyłam piękną podłogę na poddaszu. Czyżby to było deski sosnowe?

mmadzia
18-11-2007, 10:13
Witam wszystkich forumowiczów!
Bardzo proszę o pomoc. Jesteśmy w trakcie adaptacji projektu, zastanawiamy się czy ktoś powiększył MO2 o 60 cm od strony jadalni i salonu. Niestety więcej nie możemy bo nie starczy nam działki. Bardzo prosimy o pomoc.

Magda i Norbert.

Joannad
18-11-2007, 18:08
mmadzia w jakimś numerze Muratora wypowiadała się autorka projektu, że można wydłużać o wielokrotność 30cm. My przedłużyliśmy o 120cm bo tak pozwalały wymiary działki i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeśli macie taką możliwość to powinniście przemyśleć powiększenie domu. Naszym zdaniem salon jest dość mały w oryginale ale wszystko kwestia gustu, potrzeb i możliwości.

politadek
18-11-2007, 20:58
mmadzia:
My przedłużyliśmy dom o 90 cm od strony salonu. O 30 cm jest dłuższa kuchnia, a o 60 cm - salon. Myślę, że warto.

Z pozdrowieniami
politadek

szejens
18-11-2007, 22:53
Witamy wszystkich budujacych "Konkursowe". Nasz, o ile jeszcze go można nazwać Konkursowym, ma zacząć powstawać na wiosnę jak tylko śniegi stopnieją, obecnie kończymy adaptacje projektu i wprowadzanie zmian, a jest ich trochę.
Po pierwsze pozbyliśmy sie garażu (powstanie później jako wolnostojący) w jego miejsce wprowadzona została kuchnia (teraz juz istnieje też taka wersja konkursowego) dzięki czemu salon ma 53 m2. W dawnym garażu znajdzie sie również miejsce na jadalnię. Na dole zostało zmniejszone jedno okno od strony frontowej (elewacja PN) w salonie i teraz obydwa mają jednakowe wymiary 160/120 cm. Dodatkowo dołożyliśmy 2 okna na elewacji zachodniej. Nadole to tyle zmian.
Jeżeli chodzi o górę to pozbyliśmy się łazienki przy schodach i powiększyliśmy pokój od PN dodatkowo powiekszają okna w szczycie. Teraz będą zaczynać się 40 cm nad podłogą z szerokim parapetem tak żeby można było sobie na nim wygodnie usiąść.
Cały dach został podniesiony do góry poprzez ściankę kolankową i zwiększony kąt do 45 stopni. Żeby jednak nie popsuć efektu dachu zaczynającego się tuż nad oknami postanowiliśny go przedłużyć tak aby dolna jego krawędź znów powędrowała tuż nad okna.
No i takim sposobem wyszedł nam Konkursowy zachowujący wszystkie jego cechy charakterystyczne a jednocześnie spełniający nasze oczekiwania.
Wizualizacje zamieszczamy w Galerii.

piotr.nowy
20-11-2007, 00:01
Politadek - czemu twoja galeria kończy się we wrześniu !!! :(

mmadzia
21-11-2007, 18:13
Politadek, Joannad bardzo dziękuję za odpowiedzi, przekonaliście mnie do powiększenia MO2 w miare naszych możliwości "działkowych".
POzdrawiam serdecznie.[/b]

politadek
21-11-2007, 23:48
piotr.nowy:
Postaram się uzupełnić swoją galerię jeszcze w tym tygodniu. :oops:

Z pozdrowieniami
politadek

mk CocaYna
22-11-2007, 12:09
Wtłumaczcie mi jeden problem. Czy, a jeśli tak to jak montuje się ocieplenie pod odeskowaniem na elewacji? Podglądałam trochę na zdjęciach tych, którzy mają odeskowanie, jak rozwiązano problem ocieplenia, ale nic nie wypatrzyłam...

Hej, hej podgrzewam temat, ponieważ nie dostałam odpowiedzi, a problem bardzo mnie gryzie....

I cóż chyba w najbliższej pięciolatce, nie doczekam się odpowiedzi..... :-?

piotr.nowy
22-11-2007, 19:26
mk CocaYna nie wiem co przewidziała projektantka w tym konkretnym projekcie ale wg mnie na pewno się ociepla. Bezwzględnie. Trzeba to zrobić metodą lekką-suchą. Można stosować styropian lub wełnę. Tak w skrócie wygląda to tak , że do ściany mocuje się stelaż drewniany. Do niego mocujesz oblicówkę a pomiędzy listwy stelażu , pod oblicówką dajesz termoizolację. Przy wełnie potrzebna jest chyba jeszcze wiatroizolacja. Tradycyjnie między warstwą izolacji a oblicówką zalecają zachować szczelinę wentylacyjną.
Żeby uniknąć mostków termicznych jakie stanowią listwy stelażu zrobiłbym to tak:
-ściana konstrukcyjna
-poziome listwy stelaża o przekroju 5x5 cm co ok 50 cm
-pomiędzy listwami np. styropian grubości 5cm
-na to pionowe listwy stelaża 7x5 cm mocowane do listew poziomych
-pomiędzy nimi kolejna warstwa ocieplenia 5 cm
-deski oblicówki mocowane do listew pionowych stelaża.
W ten sposób mamy 10 cm ocieplenia , minimalne mostki termiczne , 2cm szczeliny wentylacyjnej pod deskami.
No i jeszcze jedno: aby te deski były naprawdę "wentylowane" to trzeba zapewnić mozliwośc "wejścia" powietrza od dołu i "wyjścia" górą.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi!

basia_z_lasu
22-11-2007, 19:42
mk CocaYna nie wiem co przewidziała projektantka w tym konkretnym projekcie ale wg mnie na pewno się ociepla. Bezwzględnie. Trzeba to zrobić metodą lekką-suchą. Można stosować styropian lub wełnę. Tak w skrócie wygląda to tak , że do ściany mocuje się stelaż drewniany. Do niego mocujesz oblicówkę a pomiędzy listwy stelażu , pod oblicówką dajesz termoizolację. Przy wełnie potrzebna jest chyba jeszcze wiatroizolacja. Tradycyjnie między warstwą izolacji a oblicówką zalecają zachować szczelinę wentylacyjną.
Żeby uniknąć mostków termicznych jakie stanowią listwy stelażu zrobiłbym to tak:
-ściana konstrukcyjna
-poziome listwy stelaża o przekroju 5x5 cm co ok 50 cm
-pomiędzy listwami np. styropian grubości 5cm
-na to pionowe listwy stelaża 7x5 cm mocowane do listew poziomych
-pomiędzy nimi kolejna warstwa ocieplenia 5 cm
-deski oblicówki mocowane do listew pionowych stelaża.
W ten sposób mamy 10 cm ocieplenia , minimalne mostki termiczne , 2cm szczeliny wentylacyjnej pod deskami.
No i jeszcze jedno: aby te deski były naprawdę "wentylowane" to trzeba zapewnić mozliwośc "wejścia" powietrza od dołu i "wyjścia" górą.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi!
Czy tą metoda da się zrobić 20 cm warstwę ocieplenia?

piotr.nowy
22-11-2007, 21:11
Basia lubi ciepełko co? :lol:
Myślę, że się da . Bo niby czemu nie. Ponieważ belki stelażu będą dosyć ciężkie trzeba je solidniej przymocować do ściany szczytowej. Innych kłopotów nie widzę.

Ktoś z tego wątku buduje (zamierza budować) M02 w wersji energooszczędnej. Tam musi być min. 20 cm ocieplenia . Może się ten forumowicz/iczka podzieli wiedzą jak tan problem widzi autorka projektu? :roll:

mk CocaYna
23-11-2007, 14:03
Oooo Piotr,
Wielkie dzięki za podpowiedź. Czy Ty właśnie taką wersję zastosujesz? Mam na myśli deskowanie. Wiem, że sporo osób, wybierających ten projekt, rezygnuje z odeskowania, ale moim skromnym zdaniem, właśnie to deskowanie, to duży wizualny atut M02. Oczywiście, wszystko jest kwestią gustu, ale domek przeuroczo wygląda z tymi deskami. Rezygnując z deskowania budujemy standardowy dom z poddaszem, a dodając deseczki tworzymy sielsko-wiejską chałupkę, a dodatkowo skaracamy nieco wizualnie wysokość, dzięki czemu dom wydaje się zgrabniejszy.

Ale to tylko moja opinia :wink:

mk CocaYna
23-11-2007, 14:07
Czy ktoś z forumowiczów lub wielbicieli M02 bądź M02a myślał o ogrzewaniu elektrycznością tego domku? Jeśli macie jakieś sugestie, bądź opinie na ten temat, to chętnie poczytam...

piotr.nowy
23-11-2007, 16:45
Oooo Piotr,
Wielkie dzięki za podpowiedź.

Nie ma za co.


Czy Ty właśnie taką wersję zastosujesz? Mam na myśli deskowanie.
...dodając deseczki tworzymy sielsko-wiejską chałupkę, a dodatkowo skaracamy nieco wizualnie wysokość...

Myślę , że tak. Szczególnie , że będziemy budować w sielsko-wiejskiej okolicy a dodatkowo chcemy dołożyć 50cm ściankę kolankową.


Czy ktoś z forumowiczów lub wielbicieli M02 bądź M02a myślał o ogrzewaniu elektrycznością tego domku?

U mnie nie ma gazu z sieci. Dla mnie węgiel czy koks a także olej odpadają. Zostaje gaz płynny lub prąd.
Myślałem o fundamencie grzewczym typu legalett + kominek+solary. Na razie kombinuję i liczę koszty takich pomysłów. :wink:

piotr.nowy
27-11-2007, 14:22
Witam wszytskich zaawansowanych Konkursowców!
Po ostatniej rozmowie ze znajomym architektem mam dwa pytania:
1. Czy ktoś z was wykonywał płytę fundamentowa w M-02, jeśli tak to ile pochłonęła ona stali i betonu?
2. Czy ktoś z was odizolował garaż od reszty domu, tj. nie robił drzwi wewnętrznych oraz zaizolował termicznie garaż zostawiąjąc go bez CO.

Podciągam pytania, bo tez mnie to interesuje :o .
Szczególnie pyt. nr 1. :wink:

szydas
08-12-2007, 10:32
nie pamiętam dyskusji na ten temat, czyli raczej nikt tak nie robił...

mmadzia
08-12-2007, 18:18
Witam serdecznie!
Ogromna prośba do wszystkich forumowiczów!
MOze ktoś z Was orientuje się czy cena 45 tys za wybudowanie MO2 z dachem do papy to cena do przyjęcia. Wydaje się nam, ze jest ona troche wygórowana. Znajomi też szukają budowlańców i trafiają na ceny maks do 35 tys.
Może ktoś by mógł polecić jakiegoś fachowca. Z góry bardzo dziekujemy.
Budujemy sie w okolicach Otwocka (mazowieckie).
Pozdrawiamy. Magda i Norbert

piotr.nowy
12-12-2007, 18:58
Będę miał wyceny z trzech firm około środy. Dam znać co wymyślili. :wink:

szydas
12-12-2007, 20:26
Witam serdecznie!
Ogromna prośba do wszystkich forumowiczów!
MOze ktoś z Was orientuje się czy cena 45 tys za wybudowanie MO2 z dachem do papy to cena do przyjęcia. Wydaje się nam, ze jest ona troche wygórowana. Znajomi też szukają budowlańców i trafiają na ceny maks do 35 tys.
Może ktoś by mógł polecić jakiegoś fachowca. Z góry bardzo dziekujemy.
Budujemy sie w okolicach Otwocka (mazowieckie).
Pozdrawiamy. Magda i Norbert
heh.... u was to normalne ceny widzę..... ja jak zaczynałem półtora roku temu to 49 tys. to była okazja :D stany surowe w tej chwili bez materiałów chodzą w granicach 100 tysięcy.... ale u nas to rzut beretem do Unii, to dlatego tak....

mmadzia
13-12-2007, 16:32
Piotr i szydas bardzo dziękuję za odpowiedzi.
wczoraj dostaliśmy wycenę od sąsiada i nie uwierzycie ale powiedział nam 25-30 tys!!!!!!!!!!!
Jaeśli sie z nim dogadamy to pewnie zdecydujemy sie na Niego!
Jest znany w okolicy więc nie martwimy się jego wykonaniem. Facet pół wsi zbudował.
Pozdrawiam i życzę dużo pozytywnych wiadomości.
Magda i Norbi :lol:

Cieślaczki
14-12-2007, 14:18
Cieślaczki, oglądałam Wasz album i zauważyłam piękną podłogę na poddaszu. Czyżby to było deski sosnowe?

Przepraszam,że dopiero odpisuję ale jeszcze nie mam internetu w domu, bo walczymy z wykańczaniem parteru i jakoś tak nie ma czasu na załatwianie formalności no i dopiero od miesiąca jesteśmy zameldowani.
Na górze sa panele, miały być deski, ale trzeba było ciąć koszty.Wyglądaja ładnie ale mi marzyły sie jasne sosnowe deski.ale nie można mieć wszystkiego.
Hej

mk CocaYna
18-12-2007, 13:18
Głowa do góry, podłoga wygląda pięknie. Gratulacje! My też chcemy na poddaszu wszędzie ułożyć deski sosnowe, a ponieważ mamy swój las, może będzie nam łatwiej... Ale to wszystko dalekosiężne plany, póki co warto marzyć...

Cieślaczki
19-12-2007, 13:16
Głowa do góry, podłoga wygląda pięknie. Gratulacje! My też chcemy na poddaszu wszędzie ułożyć deski sosnowe, a ponieważ mamy swój las, może będzie nam łatwiej... Ale to wszystko dalekosiężne plany, póki co warto marzyć...

Dzieki za dobre słowo. Nie jest lekko, wiadomo jak przy budowie domku, ale nic nie zastapi mieszkania w swoim domeczku.
A jak macie swój las, to z pewnościa podłogi będą piękne.
Życzę Wam powodzenia w budowaniu i szybkiego jej zakończenia

Pozdrawiam

mk CocaYna
19-12-2007, 14:46
Spotkałam się dziś z takimi terminami jak: "ślepy kosztorys" i "przedmiar robót", czy możecie moi mili objaśnić cóż to takiego i z czym to się je?
Sformułowania padły z ust właściciela firmy budowlanej :-?

piotr.nowy
19-12-2007, 18:43
Spotkałam się dziś z takimi terminami jak: "ślepy kosztorys" i "przedmiar robót", czy możecie moi mili objaśnić cóż to takiego i z czym to się je?
Sformułowania padły z ust właściciela firmy budowlanej :-?
To są zestawy opisujące ile jakich prac trzeba wykonać , żeby dany projekt zbudować. Dodatkowo zawieraja kody KNR . Całośc pozwala dosyć precyzyjnie okreslić koszty budowy. Można je kupić w Muratorze przed kupnem projektu za 150 zł. Przy kupnie projektu oddają 100 zł. W tej cenie dodatkowo zastawienia prac , materiałów i sprzętu . Oraz przedmiary i zestawienia instalacji.
Przykład :
Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej o gr. 15 cm za pomocą spycharek - KNR 2-01 0126-01 - jedn. miary : m2 - obmiar : 240,35

Przykład 2:
Rapowanie ścian fundamentowych z zatarciem - KNR 2-02 0901-01 - j.m.:m2 - obmiar : 73,10

Przykład 3:
Jednoprzewodowe kominy wolnostojace z cegieł 1x1 ceg. - KNR 2-02 0122-02 - j.m. :m3 - obmiar:2,86

itd

mk CocaYna
21-12-2007, 10:09
Super, wielkie dzięki za wyjaśnienie

mk CocaYna
30-12-2007, 17:14
I udało się, w piątek kurier przywiózł nam nasz wymarzony projekt M02aL!!!

Joannad
02-01-2008, 21:24
Szydas proszę o zamieszczenie naszego domku na mapie konkursowych. Czy takie dane wystarczą: n 53,047689 ° e 18,713398 ° ?.
Stan surowy otwarty, ocieplony z zewnątrz i poddasze. Ścianki działowe stoją.
Teraz robimy małą przerwę, tzn. zamawiamy okna, dogadujemy terminy tynków, elektryka itp.
Po wydłużeniu o 120cm od strony salonu i wybudowaniu ścianki kolankowej na dwa pustaki dom jest naprawdę duży!
Pozdrawiam, Joanna

danielox
02-01-2008, 23:32
Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu śledzę forum Konkursowego i niestety początkowe zauroczenie projektem M02 zostało ostudzone poprzez liczne niedopracowania projektu przez projektantkę (błędne obliczenia, niezgodne wymiary itp.)
Przeszukując internet znalazłem nowy, bliźniaczy projekt dla M02 o nazwie "Dom w mango", który wydaje się być bardziej przemyślany od Konkursowego, ciekawy jestem co o nim sądzicie? Proszę o obiektywne spojrzenie na rozkład pomieszczeń ich wymiary i elewację.

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m460383c624534

Pozdrawiam
Daniel

Edyta&Piotr
03-01-2008, 09:39
Witam,
Moim zdaniem M02 ma więcej przestrzeni, którą się czuje będąc w środku ma to coś poprostu. Jest zbudowany na bazie " T " a nie " L ". Błędy są i będą przecież to tylko projekt "TYPOWY" na papierze i czysta teoria wszystko i tak trzeba adaptować..... Myślący inwestor sam sobie z tymi drobiazgami poradzi, a jak ma jeszcze kumatego majstra to jeszcze coś mądrego podpowie. Ja też przeszedłem ten etap czysto teoretyczny powodzenia w praktyce :wink: .

MirkaM2
03-01-2008, 10:25
witam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku,

faktycznie 'dom w mango' to zerżnięty konkursowy,
ale zerżnięty według mnie źle, mnie osobiście bardzo brakuje zadaszonego fragmentu tarasu.
Poza tym przywiązałem się już do konkursowego :D .

Przy okazji pozdrawiam Edytę i Piotra, jeszcze raz dzięki za namiar na tynkarzy - sprawdzili się w naprawdę trudnych warunkach - mieliśmy poważne kłopoty z wodą.

wz Włodek

mk CocaYna
03-01-2008, 10:43
Wszystko to rzecz gustu, potrzeb i oczekiwań, oczywiście. Projekt faktycznie bardzo podobny, ale jak dla mnie w M02, czy też M02a (ten większy projekt własnie nabyliśmy) doskonale i nie do pobicia, jest rozwiązana kwestia otwartej kuchni, która jest jednak odgrodzona od salonu ścianą, czyli otwarta, ale osłonięta i to jest strzal w dziesiątkę. Ale to oczywiście moja perspektywa patrzenia. Jak dla mnie takie rozwiązanie ma same plusy i tego właśnie podświadomie w projektach szukałam. Nie będę zamknięta w osobnym pomieszczeniu, kiedy przyjdą goście, ale jeśli coś mi się w trakcie ich podejmowania wysypie, wyleje itp. to nie będzie to się aż tak bardzo rzucało w oczy.
Druga sprawa kapitalny, ogromny, rozświetlający hol w M02, który właściwie "otwiera" cały parter, dodatkowo zwieńczony ogromnymi drzwiami tarasowymi, które nasłonecznią wnętrze domu.
Następna sprawa, to częściowo zadaszony taras konkursowego, gdzie można spokojnie schronić się podczas deszczu, czego brakuje w projekcie zatytułowanym Dom w mango.
Zwróć jeszcze uwagę na kształt pomieszczeń sypialnych na poddaszu w projekcie Archonu. Mam wrażenie, że wszystkie mają kształt "wagoników", tzn. są prostokątne i w moim odczuciu, mniej ustawne.
Aha i jak dla mnie odpada usytuowanie salonu we frontowej części domu. Jest to część przeznaczona do wypoczynku, relaksu, prowadzenia życia towarzyskiego i rodzinnego, więc umieszczenie jej na tylnej scianie bryły budynku, również mi odpowiada. Wchodzący do domu bardziej lub mniej przypadkowy człowiek, nie wpada dzięki temu w sam środek rodzinnej sielanki... :wink:
Ale ponieważ jesteśmy przed adaptacją projektu, pooglądamy z mężem Dom w mango, może zainspiruje jakieś zmiany w naszym M02a.

mk CocaYna
03-01-2008, 11:16
Mam nadzieję, że byłam wystarczająco obiektywna... :wink: Nie da się ukryć, moje serce należy do M02a!

Edyta&Piotr
03-01-2008, 12:06
Dzięki za pozdrowienia :) cieszymy się że fachowcy się sprawdzili. Mam małe pytanko " ile m^2 wam wyliczyli? "
Pozdrowienia :wink:

MirkaM2
03-01-2008, 13:02
wyszlo im 618 m kw. Nie tynkowalismy gipsem lazienek, ale tynkowalismy sklad.
pzdr
Wlodek

Edyta&Piotr
03-01-2008, 13:27
My tynkowaliśmy " na ostro " ale tylko na górze a na dole na gładko :wink: .

ja_mariusz
09-01-2008, 17:11
Proszę o pomoc co lepsze na ściany pustak max (grubość ścian ok 29cm) czy poroton 24 (grubość ścian 24 cm) Jestem w kropce? Wolałbym poroton bo koszty na 1m kwadratowy ściany podobne, ale na maxa pójdzie więcej zaprawy i czasu na budowę. Czy ściany wewnetrzne można budować z maxa (grubość ściany ok 19cm) czy spokojnie wystarczy poroton 12,5 tutaj również oszczędność czasu podczas budowy, bo na 1m2 ściany wychodzi 8 a nie 15szt. A może zewnętrzne ściany z maxa a wewnętrzne działowe z porotonu? Jak wygląda sprawa izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła dla porotonu wynosi 0,42 (W/mk), a jak to się ma w przypadku maxa?
Z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam Mariusz

szydas
10-01-2008, 20:36
Proszę o pomoc co lepsze na ściany pustak max (grubość ścian ok 29cm) czy poroton 24 (grubość ścian 24 cm) Jestem w kropce? Wolałbym poroton bo koszty na 1m kwadratowy ściany podobne, ale na maxa pójdzie więcej zaprawy i czasu na budowę. Czy ściany wewnetrzne można budować z maxa (grubość ściany ok 19cm) czy spokojnie wystarczy poroton 12,5 tutaj również oszczędność czasu podczas budowy, bo na 1m2 ściany wychodzi 8 a nie 15szt. A może zewnętrzne ściany z maxa a wewnętrzne działowe z porotonu? Jak wygląda sprawa izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła dla porotonu wynosi 0,42 (W/mk), a jak to się ma w przypadku maxa?
Z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam Mariusz
a jaką ścianę robisz -1, 2, 3-warstwową?

ja_mariusz
10-01-2008, 23:41
Proszę o pomoc co lepsze na ściany pustak max (grubość ścian ok 29cm) czy poroton 24 (grubość ścian 24 cm) Jestem w kropce? Wolałbym poroton bo koszty na 1m kwadratowy ściany podobne, ale na maxa pójdzie więcej zaprawy i czasu na budowę. Czy ściany wewnetrzne można budować z maxa (grubość ściany ok 19cm) czy spokojnie wystarczy poroton 12,5 tutaj również oszczędność czasu podczas budowy, bo na 1m2 ściany wychodzi 8 a nie 15szt. A może zewnętrzne ściany z maxa a wewnętrzne działowe z porotonu? Jak wygląda sprawa izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła dla porotonu wynosi 0,42 (W/mk), a jak to się ma w przypadku maxa?
Z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam Mariusz
a jaką ścianę robisz -1, 2, 3-warstwową?

Myślę o 2 warstwowej, na tą chwile jestem zdecydowany na poroton 24.

pozdrawiam

szydas
13-01-2008, 18:26
Proszę o pomoc co lepsze na ściany pustak max (grubość ścian ok 29cm) czy poroton 24 (grubość ścian 24 cm) Jestem w kropce? Wolałbym poroton bo koszty na 1m kwadratowy ściany podobne, ale na maxa pójdzie więcej zaprawy i czasu na budowę. Czy ściany wewnetrzne można budować z maxa (grubość ściany ok 19cm) czy spokojnie wystarczy poroton 12,5 tutaj również oszczędność czasu podczas budowy, bo na 1m2 ściany wychodzi 8 a nie 15szt. A może zewnętrzne ściany z maxa a wewnętrzne działowe z porotonu? Jak wygląda sprawa izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła dla porotonu wynosi 0,42 (W/mk), a jak to się ma w przypadku maxa?
Z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam Mariusz
a jaką ścianę robisz -1, 2, 3-warstwową?

Myślę o 2 warstwowej, na tą chwile jestem zdecydowany na poroton 24.

pozdrawiam
to lepiej dołożyć 5 cm wełny czy styropianu niż szerszy bloczek, o ile chesz zmieścić się w wymiarach. poza tym poroton czy porotherm lepiej izolują od maxa, przynajmniej tak piszą fachowcy.

darekpt
18-01-2008, 20:18
ja polecema pustaki typu Porotherm ( czyli Thermophor i inne ) u mnie to był tydzień czasu i pół budynku stało - ściany się szybko stawia , mało zaprawy idzie gdyż tylko spoina pozioma w pionie macie Pióro + wpust :) no i niby ciepła ceramika :) a teraz Pustak z ceramiki poryzowanej możecie kupić po 6,20zł to wam wychodzi poniżej 70zł za metr kwadratowy

monika\lukasz
20-01-2008, 20:14
witajcie 'konkurso - maniacy'

no to dokonało się... również kupiliśmy projekt konkursowego, nie ukrywam,
ze odnalezienie tego wątku ułatwiło nam podjęcie ostatecznej decyzji.
Od kilku tygodni podglądaliśmy wątek (nie było łatwo... 26 stron do "przebrnięcia... :)), ale znaleźliśmy maasę cennych uwag i pomysłów... w głowie się kręci, ale BYŁO WARTO.
ostatecznie projekcik zamówiony, i kto wie, może już jutro zapuka kurier...??? Potem szybciutko adaptacja i, już nie tak pewnie szybciutko - pozwolenie na budowę.
Ponieważ sprawa jest już, że tak powiem przesądzona, postanowiliśmy się ujawnić na wątku i o kilka kwestii dopytać bardziej zaprawionych w bojach konkursowiczów, zanim projekcik pójdzie do adaptacji...

Po pierwsze: po dłuuugich dyskusjach zdecydowaliśmy nie powiększać bryły domku, choć to bardzo kuszące rozwiązanie było, a jedynie podnieść dach o 50 - cio cm. ściankę kolankową. Pyt. number one - czy konieczna jest zgoda muratora, a jeśli tak to jak ją uzyskać? I dalej w tym temacie - czy osoby które uczyniły podobnie zechciały by podzielić się rysunkami (rzuty, przekroje...) coby można było bardziej to sobie wyobrazić?

Po drugie: czy ktoś zdecydował się na strop drewniany zamiast gęstożebrowego - nam to chodzi po głowie (koszty!!!), wiem, że była dyskusja na wątku, ale ostateczna odpowiedź chyba nie padła...

Na razie to by było na tyle, to nasze najpilniejsze rozterki... chociaż nie wątpię, że jeszcze dużo ich będzie ;o

Pozdrowienia z Gór Świętokrzyskich

Edyta&Piotr
21-01-2008, 10:24
Witamy,
W przypadku M02 możliwych dopuszczalnych zmian jest wiele i bardzo szybko przysyłają zgodę, lepiej jest wystąpić o jak największą ich liczbę nawet na wyrost. Przy podniesieniu o 0,5 m zwróćcie uwagę długość krokwi ponieważ linia dachu opada do górnej krawędzi okien i wydane w projekcie będą za krótkie, a kolejną sprawą jest długość przewieszonej krokwi poza murłatę może się uginać i wtedy trzeba robić jakieś zastrzały.

Pozdrowienia

ja_mariusz
21-01-2008, 12:22
Zdecydowałem się na Poroton, dostarczono mi go w sobotę 2 auta rozładunek ręczny, bo towar jechał bezpośrednio z Niemiec (brak HDS, a wózek widłowy nie dałby rady po tak błotnistym podłożu). Droga dojazdowa przypomina małe bagno :-) Jeszcze dziś bolą mnie prawie wszystkie mięśnie . 24 kosztował mnie 6,40zł a 11,5 5,30zł. Zdążyłem w ostatniej chwilo bo ceny już poszły w górę o ok 0,60zł.
Kolejny cel to zakup projektu i wprowadzenie w nim zmian :-)

pozdrawiam

ja_mariusz
22-01-2008, 14:09
Ile potrzeba cegły pełnej zwykłej przy budowie "konkursowego" czy oprócz kominów również coś z niej się muruje? I ile cegły klinkierowej tak średnio wyszło na kominy? (a może na coś jeszcze) Tak z czystej ciekawości zapytam :-)

pozdrawiam Mariusz

mk CocaYna
22-01-2008, 14:45
krótkie pytanie. W projekcie M02 są krokwy 10 x 22. Jeśli robiliście odeskowanie, a tym samym dodatkowo ocieplaliście dach, to zmienialiście również wymiar krokwi np: na 8 x 18? i grubość welny na 15?
Spotkałam się już z kilkoma opiniami, iż rozmiar krokwi przewidzianych w projekcie jest zbyt duży, co Wy na to?
Jak to wyglądało u Was?

MirkaM2
22-01-2008, 18:06
Ile potrzeba cegły pełnej zwykłej przy budowie "konkursowego" czy oprócz kominów również coś z niej się muruje? I ile cegły klinkierowej tak średnio wyszło na kominy? (a może na coś jeszcze) Tak z czystej ciekawości zapytam :-)

pozdrawiam Mariusz

w projekcie poza kominami z cegły pełnej jest ściana między kotłownią a gabinetem - cegła lepiej tłumi hałasy z kotłowni,
my z cegły pełnej mamy też niektóre ścianki działowe - ale to efekt kłopotów z materiałami jaki był na początku ubiegłego roku

na kominy u nas poszło, o ile dobrze pamiętam 600 cegieł klinkierowych.

pzdr
Włodek

piotr.nowy
22-01-2008, 18:20
krótkie pytanie. W projekcie M02 są krokwy 10 x 22. Jeśli robiliście odeskowanie, a tym samym dodatkowo ocieplaliście dach, to zmienialiście również wymiar krokwi np: na 8 x 18? i grubość welny na 15?
Spotkałam się już z kilkoma opiniami, iż rozmiar krokwi przewidzianych w projekcie jest zbyt duży, co Wy na to?
Jak to wyglądało u Was?

15 cm wełny to za mało. Co nie zmienia faktu , że krokwie w projekcie są o wyjątkowo pokaźnych przekrojach. Myślę , że można je zmniejszyć ( nie samodzielnie -tylko konstruktor ma zrobić projekt!) , szczególnie jeśli ktoś dodaje jętki. Dodatkowe ocieplenie daje się wtedy pod krokwiami.

MirkaM2
22-01-2008, 18:28
krótkie pytanie. W projekcie M02 są krokwy 10 x 22. Jeśli robiliście odeskowanie, a tym samym dodatkowo ocieplaliście dach, to zmienialiście również wymiar krokwi np: na 8 x 18? i grubość welny na 15?
Spotkałam się już z kilkoma opiniami, iż rozmiar krokwi przewidzianych w projekcie jest zbyt duży, co Wy na to?
Jak to wyglądało u Was?

grubość krokwi 10x20 jest jak najbardziej odpowiednia dla tego typu konstrukcji dachu i dla dachówki ceramicznej bądź cementowej - to dokładnie powiedział nasz cieśla gdy zapytałem czy to nie za dużo

deskowanie nie zastąpi 5ciu centymetrów wełny - to zupełnie inne wartości przepuszczania ciepła,
grubość 15 cm wełny to stara szkoła budowania, też słyszałem -cytuję:
"a po co 20 cm? jeszcze 5 cm pod krokwiami ? - to bzdura jakaś, wymysły" :o
pzdr
Włodek

mk CocaYna
22-01-2008, 21:03
Dzięki za Wasze opinie i czekam na wypowiedzi pozostałej drużyny konkursowego na temat krokwi i odeskowania. I z pewną nieśmiałością zadam pytanie kompletnego laika.... który element więźby to jętki ?

Zastanawiam się nad innym problemem ile zostawiliście okien dachowych? Które uważacie za niezbędne?

piotr.nowy
22-01-2008, 22:42
W projekcie konkursowego nie ma jętek . Kilka osób jednak zmieniało konstrukcję dachu z krokwiowej na krokwiowo-jętkową. Taka jest najpopularniejsza i chyba cieśle pewniej się czują jak robię konstrukcję z jętkami.

Jętki to poziome elementy łączące krokwie "w pary". Poza swoim głównym zadaniem konstrukcyjnym mogą służyć do zamocowania sufitu .Pod nimi , lub na nich. :o

Edyta&Piotr
23-01-2008, 09:08
Cze,
W projekcie M02 jest konstrukcja KROKWIOWA, ponieważ krokwie mają długość poniżej pewnej wartości nie wymaga to zastosowania jętek, jeśli inwestor ma życzenie to dlaczego nie. Moim zdaniem poddasze ma swój urok wykończone na "ostro" bez wąskiego jak pas startowy sufitu, ponieważ szerszy znaczy niżej, a projekt jest bez ścianki "przed-kolankowej".

Pozdrawiam

mk CocaYna
23-01-2008, 19:34
Podciągam temat.....

Zastanawiam się nad innym problemem ile zostawiliście okien dachowych? Które uważacie za niezbędne?

mjc2
25-01-2008, 21:49
mamy cztery okna dachowe: na klatce schodowej, w dwóch pokojach i jednej łązience (druga na piętrze będzie lab. chemicznym z ciemnią fot., niestety zamiast garderoby).

Włóczykije
25-01-2008, 21:51
Witamy Wszystkich Konkursowiczów!
Mamy projekt, pozwolenie na budowę i w marcu rozpoczynamy.
Lokalizacja: Gowarzewo (Poznań, Swarzędz).
Od jakiegoś czasu śledzimy forum i występuje u nas lekkie zaniepokojenie poddaszem - oknami i drzwiami (podobno ciężko się mieszczą). My projekt mamy bez przeróbek - poza oknami (dodane rolety i niewielka korekta wielkości okien). Będziemy murować z betonu komórkowego, konstrukcję dachu pozostawiamy krokwiową.

MirkaM2
25-01-2008, 22:04
Witamy Wszystkich Konkursowiczów!
Mamy projekt, pozwolenie na budowę i w marcu rozpoczynamy.
Lokalizacja: Gowarzewo (Poznań, Swarzędz).
Od jakiegoś czasu śledzimy forum i występuje u nas lekkie zaniepokojenie poddaszem - oknami i drzwiami (podobno ciężko się mieszczą). My projekt mamy bez przeróbek - poza oknami (dodane rolety i niewielka korekta wielkości okien). Będziemy murować z betonu komórkowego, konstrukcję dachu pozostawiamy krokwiową.

Życzę powodzenia :D ,
od razu proponuję założyć sobie dodanie ścianki kolankowej,
u nas ścianka kolankowa na jeden pustak (wys. 25cm) rozwiązała kłopoty z poddaszem - a przy okazji powiekszyły się tam pomieszczenia. Jednocześnie nie ma dużego odstepstwa od założonych w projekcie proporcji.
pzdr
wz Włodek

mk CocaYna
28-01-2008, 22:21
Podciągam temat.....

Zastanawiam się nad innym problemem ile zostawiliście okien dachowych? Które uważacie za niezbędne?

My mamy większą wersję konkursowego, czyli M02a i tak myślę, że z okien przewidzianych w projekcie, chciałabym zostawić trzy, czyli łazienka na piętrze, pralnia i okienko doświetlające klatkę schodową, co o tym myślicie? Czy okna w pralni i łazience, prócz walorów wizualnych, będą mogły służyć do wentylowania pomieszczeń? Z założenia wiadomo, że będzie się tam gromadziło sporo pary wodnej...

Liczę na Wasze wypowiedzi, wiem, że zima wszystkich usypia i rozleniwia, ale czas się przygotować do wiosennych działań budowlanych!

MirkaM2
29-01-2008, 09:24
Podciągam temat.....

Zastanawiam się nad innym problemem ile zostawiliście okien dachowych? Które uważacie za niezbędne?

My mamy większą wersję konkursowego, czyli M02a i tak myślę, że z okien przewidzianych w projekcie, chciałabym zostawić trzy, czyli łazienka na piętrze, pralnia i okienko doświetlające klatkę schodową, co o tym myślicie? Czy okna w pralni i łazience, prócz walorów wizualnych, będą mogły służyć do wentylowania pomieszczeń? Z założenia wiadomo, że będzie się tam gromadziło sporo pary wodnej...

Liczę na Wasze wypowiedzi, wiem, że zima wszystkich usypia i rozleniwia, ale czas się przygotować do wiosennych działań budowlanych!

My mamy mniejszą wersję a w projekcie było tylko okno na klatce,
dołożyliśmy okna w łazienkach na poddaszu i też mamy trzy okna dachowe :)

Jeśli chodzi o wentylację łazienek to my mamy okna z regulowanymi nawiewnikami, które wspomagają wentylację. Podstawą wentylacji tych pomieszczeń są kanały wentylacyjne w kominie.

Walkry
29-01-2008, 22:02
Ile potrzeba cegły pełnej zwykłej przy budowie "konkursowego" czy oprócz kominów również coś z niej się muruje? I ile cegły klinkierowej tak średnio wyszło na kominy? (a może na coś jeszcze) Tak z czystej ciekawości zapytam :-)

pozdrawiam Mariusz

Witam, trzy warstwy cegły pełnej mam wymurowane bezpośrednio na ścianie fundamentowej, dopiero nad nimi właściwy mur (u mnie gazobeton), kolejne trzy warstwy pod wieńcami. Niektórzy z tego rezygnują, ale odradzali to zarówno wykonawcy jak i kierownik budowy. Z proponowanych w projekcie niektórych ścian działowych z cegły zrezygnowałem.

Walkry
29-01-2008, 22:09
Podciągam temat.....

Zastanawiam się nad innym problemem ile zostawiliście okien dachowych? Które uważacie za niezbędne?
Ja mam tylko dwa, to znaczy dachowe nad klatką schodową oraz oszklony wyłaz dachowy. Hol na poddaszu jest znakomicie doświetlony nawet teraz,zimą, podobnie doświetlone są wszystkie pokoje (okna jak w projekcie), proponowane przez niektórych okna dachowe w pokojach są moim zdaniem zupełnie zbędne. A propos okien dachowych, za radą mojego hydraulika zamontowałem pod nimi małe grzejniki, dzieki temu nie zaparowują od środka.

Edyta&Piotr
30-01-2008, 10:17
Cze,
My dodaliśmy okno w łazience przy schodach ponieważ z drugiej na górze zrezygnowaliśmy na rzecz garderoby. Mam pytanie :wink: teraz testujemy ogrzewanie piecem na tzw. EKO-GROSZEK interesują mnie wasze opinie na temat pieca i paliwa :D.

Pozdrowienia

mk CocaYna
30-01-2008, 21:30
Szef ekipy budowlanej namawia nas, abyśmy zwiększyli wysokość pomieszczeń parteru do 2,90 w projekcie przewidziano natomiast 2,70. Czy takie podniesienie wpłynie na proporcje domu i czy faktycznie jest potrzebne? Budowlaniec twierdzi, że wszyscy teraz budują pomieszczenia o takiej wysokości, ale jak dla nas słabe to uzasadnienie, chyba że jesteśmy jeszcze słabo zorientowani i może jednak czemuś to służy?
Zapraszam bardziej doświadczonych i zaawansowanych inwestorów konkursowego do wymiany poglądów na temat wspomnianej wysokości.

Walkry
30-01-2008, 22:16
2o cm to niby nic, ale zwiększy koszty murów, schodów, kominów, ogrzewania w przyszłości, wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego itp. Zapewne zwiększy też honorarium pana wykonawcy. Po stronie korzyści widzę łatwiejszy montaż nadproży nad oknami - zmieszczą się prefabrykowane - w wersji 2,70 trzeba je szalować i betonować bezpośrednio. Jeżeli planujesz zmienić okna na niższe nie ma to znaczenia. Zmianą proporcji bryły się nie martw, w praktyce, ze względu na różne sposoby wykonywania podbitek dachowych a wcześniej kombinacje cieśli przy stawianiu konstrukcji każda realizacja wygląda inaczej, ale wszystkie dobrze (jeżeli nie przesadzisz z wprowadzeniem zbyt wysokiej ścianki kolankowej na poddaszu.

Pozdrawiam.

mk CocaYna
31-01-2008, 09:10
Walkry, a jak myślisz jakie jest optymalne podwyższenie ścianki kolankowej. Myśleliśmy o jednym pustaku, tak aby nie przesadzić z wielkością okapu i wyostrzeniem dachu, ale czy przy jednym pustaku będę mogła zawiesić nad oknami karnisze? Wykonawca sugerował aby to były trzy pustaki, ale myślę że jednak będą za tym szły zbyt daleko idące zmiany w wyglądzie elewacji. Krótko mówiąc chcę aby poddasze zachowało swój charakter i proporcje, ale musi być też odrobinę wygodniejsze...

Walkry
31-01-2008, 19:23
Walkry, a jak myślisz jakie jest optymalne podwyższenie ścianki kolankowej. Myśleliśmy o jednym pustaku, tak aby nie przesadzić z wielkością okapu i wyostrzeniem dachu, ale czy przy jednym pustaku będę mogła zawiesić nad oknami karnisze? Wykonawca sugerował aby to były trzy pustaki, ale myślę że jednak będą za tym szły zbyt daleko idące zmiany w wyglądzie elewacji. Krótko mówiąc chcę aby poddasze zachowało swój charakter i proporcje, ale musi być też odrobinę wygodniejsze...

Trudno mi się wypowiadać, bo wiele zależy od indywidualnego gustu i potrzeb. Nie zmieniałem niczego w projekcie, bo wielkość i ilość pomieszczeń są dla mojej rodziny wystarczające. Podwyższenie (a faktycznie wybudowanie ponieważ w oryginale ścianki na poddaszu są tylko ściankami działowymi) ścianek kolankowych zdecydowanie zwiększa ilość miejsca na poddaszu i możliwość jego zagospodarowania - oglądałem takie wnętrze w stanie surowym. Kolejna korzyść to rozwiązanie problemu z montażem drzwi na poddaszu - zapewne czytałeś o tym. U mnie drzwi się zmieściły, ale ościeżnice mają ścięte narożniki. Żeby tego uniknąć wystarczy podniesienie góry o jeden bloczek. Podniesienie o trzy estetycznie przynosi moim zdaniem bardzo kiepski efekt, dom traci proporcje, co być może jest możliwe do skorygowania sztuczkami optycznymi z wykończeniem elewacji, podbitką etc.
Mówiąc w skrócie po proponowanym zabiegu poddasze zyskuje przestrzeni i funkcjonalności, ale estetyka traci.
Pozdrawiam.

piotr.nowy
31-01-2008, 19:35
Może załatwię twoje rozterki pisząc , że nie dostaniesz zgody na trzy bloczki . :P
Projektantka godzi się na dwa pod warunkiem zachowania liniii okapu na poziomie okien. :wink:

PS
Kilka osób budowało ściankę na 2 bloczki i są zadowolone z efektu. Więc można chyba przyjąć , że to dobra opcja.
Co do podniesienia stropu nad parterem to zgadzam się z Walkary'm : 20 cm niby niedużo ale konsekwencje są spore. Szczególnie bałbym sie o schody. A z tych , którzy już wybudowali parter zgodnie z projektem , nikt nie żałuje.

Edyta&Piotr
01-02-2008, 09:46
Cze,
Tak się pali w piecu na eko-groszek :D
http://foto2.m.onet.pl/_m/7567870a7775749c436709e2ce342ade,5,19,0.jpg

Saskja
01-02-2008, 12:40
Witamy,
jesteśmy tu nowi, choć zaglądamy od dawna. Piszę w liczbie mnogiej, bo pewnie będziemy pisać od czasu do czasu na zmianę - raz ja (Agnieszka), a innym razem małżonek (Krzysiek). Wkrótce rusza budowa naszego Konkursowego. Będzie to ten większy wariant, z dodatkową sypialnią na parterze.
Czy wiecie może, gdzie stoją już takie domy? Była tu gdzieś kiedyś taka mapka Konkursowych, ale za licho nie mogę jej odnaleźć. Wkrótce wyjeżdżamy z naszego lubuskiego aż do Rzeszowa, i gdyby gdzieś po drodze stał taki dom, chętnie byśmy zboczyli kawalek, aby mu się przyjrzeć...

Edyta&Piotr
01-02-2008, 12:52
Cze,
przewiń stronkę trochę do góry i u "SZYDASA" są konkursowe na mapie :wink: .

Saskja
01-02-2008, 12:56
Dzięki, w życiu bym tego sama nie znalazła :-)

Qciniak
02-02-2008, 15:49
Witam.
Słuchajcie buduje powiększoną wersję konkursowego. I mam teraz nie lada dylemat a mianowicie pełne odeskowanie + papa czy dobra folia np. dorken maxx? Co myślicie? Oczywiście kasa ma istotne znaczenie :D Pozdrawaim

Seba z Gniezna
06-02-2008, 21:51
Saskja , jeśli chodzi o M02a to budujemy go pod Gnieznem .
zapraszamy wszystkich zainteresowanych .
Podnieśliśmy o dwa pustaki i zachowaliśmy okap zgodnie z projektem - linia okien.
Uważam , że 2,7 m jest w zupełności wystarczające - u mnie faktycznie na gotowo wyszło 2,65 m - i też nie jest źle - w tym domku , z uwagi na połączony salon , jadalnie i hol nie brakuje przestrzeni.
Pzdr.
Seba

TENIULA
11-02-2008, 18:41
Witam wszystkich miłośników M02.Jestem w trakcie załatwiania spraw papierkowych ,związanych z warunkami zabudowy i myślę,że niedługo będe budować nasz domek M02.Więc mam pytanie do wszystkich budujących ten wspaniały dom,czy myśleliście o powiększeniu kuchni tzn. nie stawianiu tego murku przy oknie tylko przedłużeniu jej w stronę jadalni pod oknem.Co wy na to?
Pozdrawiam was serdecznie i czekam na odpowiedź :oops:

TENIULA
13-02-2008, 18:37
Wiatm wszystkich serdecznie
Jestem W trakcie załatwiania spraw papierkowych czyli "warunki zabudowy".Wybraliśmy domek M02 którym jesteśmy zauroczeni.Zastanawiam się nad zmianą kuchni,czyli zlikwidowanie tego murku i przedłużenie kuchni pod oknem.Co wy na to?Czy ktoś wprowadził podobne zmainy jeśli tak to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam wszystkich:) :oops:

mk CocaYna
15-02-2008, 12:41
Dwoję się i troję, raz zaglądam na nasze urocze forum miłośników M02, drugi raz na forum wielbicieli M02a, a tu nic, cisza, cisza, cisza...Hej niedźwiadki czas się zbudzić! Wiosna tuż, tuż i będziemy budować, pytać i błądzić, szukać i nie znajdywać, ech żyć nie umierać!

Cholewka, a my nie wiemy za co się brać. Szukamy budowlańców, póki co mamy jednego kandydata - wycenił pracę, sprzęt, ekipę, materiał na stan surowy M02aL na 200 000 z kawałkiem, za diabła nie wiem, czy to dużo, czy mało....

jsklodz
15-02-2008, 21:43
Mam dylemat i proszę o szybką pomoc!!!

Aktualnie mam wymurowane kominy z cegły 150 otynkowane tynkiem cementowo wapiennym z czapkami z betonu wodoszczelnego!!!

W celach dekoracyjnych chciałbym dodatkowo pokryć komin tynkiem szlachetnym !!!
I tu mam pewien problem - czy lepiej jest:

1. zagruntować istniejący tynk i położyć na to tynk silikatowy baranek i to wystarczy,
czy wbijać się w koszty i
2. ocieplić systemem 2 cm wełny i dopiero na to tynk silikatowy,
czy może,
3. zagruntować, wtopić na klej siatkę i na to tynk silikatowy?

A może macie jakieś inne pomysły na wykończenie takich kominów z użyciem tynku silikatowego (taki mam już kupiony)...

Proszę o ewentualne wskazanie dlaczego tak a nie inaczej, bo w tym tygodniu muszę podjąć decyzję bo wchodzą mi wykańczać dach dachówką i przy okazji by mi to wykonali.

dom będzie ogrzewany kominkiem i piecem na eko - groszek, dla kominka 20x20, a dla eko - groszku 14x27, reszta wentylacja 14X14 wysokość kominów ok 8-9 m.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi

Pozdrawiam
Jarek

Buduję M02 Konkursowy w Grotnikach pod Łodzią

jsklodz
15-02-2008, 22:38
Witam.
Słuchajcie buduje powiększoną wersję konkursowego. I mam teraz nie lada dylemat a mianowicie pełne odeskowanie + papa czy dobra folia np. dorken maxx? Co myślicie? Oczywiście kasa ma istotne znaczenie :D Pozdrawaim



Ja dałem pełne deskowanie i papa!
Dlaczego, bo tak mi doradził mój architekt i kierownik budowy!
Znajomi mówili, że słyszeli że z folią z czasem są problemy!
Pełne deskowanie usztywnia konstrukcję, wycisza, troszkę izoluje, ale jest droższe od foli o koszt pokrycia i papy, która powinna być też dobrej jakości!
Decyzja zależy od ciebie i od tego czym chcesz docelowo pokryć dach!

darekpt
16-02-2008, 17:43
Witam.
Słuchajcie buduje powiększoną wersję konkursowego. I mam teraz nie lada dylemat a mianowicie pełne odeskowanie + papa czy dobra folia np. dorken maxx? Co myślicie? Oczywiście kasa ma istotne znaczenie :D Pozdrawaim

Ja mam membrane Dorken Tittan Maxx - mi znowu polecili membrane min. dlatego że papa to była dobra kilkadziesiąt lat temu a membrana to wyrób najnowszy przy którego wyrobie stosuje się techniki niczym z kosmosu - i druga ważna sprawa membrana oddycha , a jej wierzchnia strona jest pokryta tytanem który dodatkowo odbija promieniowanie cieplne . Jak kogoś interesuje to mam do sprzedania tej membrany troche bo mi pozostało z budowy

Qciniak
18-02-2008, 15:31
Ja własnie przymierzam się do maxxa albo do tyvek pro du pont'a. Maxx mocniejszy ale tyvek ma lepsze parametry paroprzepuszczalności i powstrzymywania wody. Pozatym jest sporo tańszy.

Qciniak
18-02-2008, 15:35
Czy ktos mógłby mi podpowiedzieć, ile choć w przybliżeniu będzie mnie kosztować rozprowadzenie wylotów (na salon i do pokojów na górze) ciepłego powietrza z kominka (pewnie będzie grawitacyjne) a ile podłączenie tego ustrojstwa do instalacji c.o?

mmadzia
18-02-2008, 19:27
Witam serdecznie! :lol: :lol:
Chciałabym sie dowiedzieć czy na poszerzenie MO2 od strony salonu o 60 cm musimy mieć pozwolenie pani cybulskiej?? :-?
Pozdrawiamy wszystkich miłośników Konkursowego. :P

piotr.nowy
18-02-2008, 20:11
Witam serdecznie! :lol: :lol:
Chciałabym sie dowiedzieć czy na poszerzenie MO2 od strony salonu o 60 cm musimy mieć pozwolenie pani cybulskiej?? :-?
Pozdrawiamy wszystkich miłośników Konkursowego. :P

Nie ma potrzeby. W projekcie jest rozdział "Zakres adaptacji projektu gotowego" i tam napisano , że w ramach adaptacji można między innymi zmienić wymiary zewnętrzne (obrys budynku).

mmadzia
19-02-2008, 18:09
Witam serdecznie! :lol: :lol:
Chciałabym sie dowiedzieć czy na poszerzenie MO2 od strony salonu o 60 cm musimy mieć pozwolenie pani cybulskiej?? :-?
Pozdrawiamy wszystkich miłośników Konkursowego. :P

Nie ma potrzeby. W projekcie jest rozdział "Zakres adaptacji projektu gotowego" i tam napisano , że w ramach adaptacji można między innymi zmienić wymiary zewnętrzne (obrys budynku).

Wielkie dzięki.
Też to czytałam ale nie byłam pewna na 100%.
Pozdrawiam

KaMaL
19-02-2008, 20:13
O rety i ja mam to wszystko przeczytać :o :o :o
... z czasem :roll:

Tytułem wstępu ... wybraliśmy wersję energooszczędną, ale chętnie byśmy przed zakupem projektu przeprowadzili wizytację w M02 :D Jesteśmy spod Wa-wy, ale możemy nawet do Gdańska przez Zakopane jechać jeśli tylko Ktoś zechce nam go zaprezentować i podzielić się "wrażeniami" :D
Pozdrowienia dla Konkursowiczów :)

mk CocaYna
19-02-2008, 20:38
A jednak! Na forum znów robi się tłoczno i gwarno, jak w poprzednim roku. I o to chodzi! W kupie raźniej. Zachęcam "starych" bywalców do zaglądania i dzielenia się swym drogocennym doświadczeniem....

mk CocaYna
19-02-2008, 20:56
[/img]

Chętnie wstawiłabym obrazek, który pokazuje sposób, w jaki chcemy zaaranżować salon, ale nie wiem jak.... Główna zmiana to przesunięcie kominka na drugi koniec ściany, na której się obecnie znajduje. Planujemy zrobić taki narożny kominek, który będzie rozgrzewał i rozświetlał zarówno salon, jak i jadalnię i wydaje mi się, że w ten sposób kominek zajmie centralne miejsce w "otwartej" części dziennej. Jakoś w tym rogu, gdzie jest zaprojektowany pierwotnie, kominek wydawał mi się taki troszkę wciśnięty na siłę. Ja chciałabym go wyeksponować i skoncentrować wokół niego życie rodzinne. [/img]C:\Documents and Settings\Klient\Moje dokumenty[img]

Marta-Rewal
20-02-2008, 10:09
Chętnie wstawiłabym obrazek, który pokazuje sposób, w jaki chcemy zaaranżować salon, ale nie wiem jak.... Główna zmiana to przesunięcie kominka na drugi koniec ściany, na której się obecnie znajduje. Planujemy zrobić taki narożny kominek, który będzie rozgrzewał i rozświetlał zarówno salon, jak i jadalnię i wydaje mi się, że w ten sposób kominek zajmie centralne miejsce w "otwartej" części dziennej. Jakoś w tym rogu, gdzie jest zaprojektowany pierwotnie, kominek wydawał mi się taki troszkę wciśnięty na siłę. Ja chciałabym go wyeksponować i skoncentrować wokół niego życie rodzinne. [/img]C:\Documents and Settings\Klient\Moje dokumenty[img]

A co z kominem? Na poddaszu będzie wtedy przy balkonie?

KaMaL
20-02-2008, 11:58
Bardzo ciekawa jestem tego rozwiązania, bo mi tez ten kominek nie pasuje tak jak jest zaprojektowany .... :-?

mk CocaYna
20-02-2008, 12:28
Tylko podpowiedzcie jak wkleić zdjęcie do postu? http://picasaweb.google.pl/ongonia/AlbumBezTytuU/photo#5171980665914898418 ()

mk CocaYna
20-02-2008, 12:38
Co z kominem? To była moja główna zmora, ponieważ kalkulowałam, że przy takim przesunięciu, komin będzie przechodził przez środek naszej małżeńskiej sypialni. Nawe śmialiśmy się z mężem, że leżąc w łóżku, będziemy sobie stopy przy nim grzać, ale spokojnie. Kolega, który ma firmę wykonująca kominki, wszystko pomierzył i stwierdził, że komin zostaje tam gdzie jest zaporojektowany, a kominek zostanie z nim połączony przewodem (za nic nie pamiętam jak się fachowo taką rurę określa). Podobno można łączyć kominek z oddalonym kominem, ale pod warunkiem, że przewód łączący, będzie "wpadał" do komina pod kątem 45 stopni. Czyli, choć niewiele z tego rozumiem, da radę! Aha, dodatkowo mam takie marzenie, że cała ta ściana na której jest kominek, będzie obłożona cegłą, a co więcej jeśli się da, to chciałabym aby od kominka się nagrzewała i tworzyła coś w rodzaju pieca "kaflowego".

szydas
25-02-2008, 21:40
O rety i ja mam to wszystko przeczytać :o :o :o
... z czasem :roll:

Tytułem wstępu ... wybraliśmy wersję energooszczędną, ale chętnie byśmy przed zakupem projektu przeprowadzili wizytację w M02 :D Jesteśmy spod Wa-wy, ale możemy nawet do Gdańska przez Zakopane jechać jeśli tylko Ktoś zechce nam go zaprezentować i podzielić się "wrażeniami" :D
Pozdrowienia dla Konkursowiczów :)
poszukaj może gdzieś bliżej.....

KaMaL
26-02-2008, 07:45
Szukałam i znalazłam i w Warszawce, i w Otwocku, Pruszkowie, i Halinowie ... czekam na odzew Konkursowiczów z tego rejonu :roll: :D

KarolinaS
26-02-2008, 13:21
Jak zaprojektowaliście kuchnie tzn. szafki i sprzety ???
moze jakieś zdjęcia, plany...
a salon??

ja_mariusz
27-02-2008, 10:11
Witam!

Potrzebuję pomocy, nie mam jeszcze planu a trafiają mi się do kupienia przewody elektryczne. Nie wiem ile i jakiego rodzaju potrzeba w konkursowym? Proszę o pomoc. Mam propozycję na przewód 3x1,5mm, w jakiej cenie można zakupić taki przewód oraz innego rodzaju kable??

pozdrawiam Mariusz

MirkaM2
27-02-2008, 10:46
Witam!

Potrzebuję pomocy, nie mam jeszcze planu a trafiają mi się do kupienia przewody elektryczne. Nie wiem ile i jakiego rodzaju potrzeba w konkursowym? Proszę o pomoc. Mam propozycję na przewód 3x1,5mm, w jakiej cenie można zakupić taki przewód oraz innego rodzaju kable??

pozdrawiam Mariusz

ponieważ jesteś z łódzkiego z czystym sumieniem mogę polecić elektryka, który robił u nas instalację i on wszystko Ci powie - co, ile i za ile.
Zajrzyj tutaj -> http://www.elektryk.lodz.pl

Rob1972
03-03-2008, 11:56
Tylko podpowiedzcie jak wkleić zdjęcie do postu? http://picasaweb.google.pl/ongonia/AlbumBezTytuU/photo#5171980665914898418 ()

A no tak sie to robi :)

wejdz na stronke www.Tinypic.com i robisz upload fotki na server potem tylko kopiujesz linka do posta i gotowe

http://i26.tinypic.com/2aipv9f.jpg

mk CocaYna
03-03-2008, 12:16
Dzięki dobra duszyczko :D Sama nie wiem kiedy bym na to wpadła :oops: .

A przy okazji, zainteresowani mogą zobaczyć (niestety w miniaturze) aranżację salonu, o której marzę.

mk CocaYna
03-03-2008, 20:18
Bardzo ciekawa jestem tego rozwiązania, bo mi tez ten kominek nie pasuje tak jak jest zaprojektowany .... :-?

Hej, hej KaMaL, spójrz co wstawił Rob. To właśnie moja aranżacja, którą się zachwyciłam. Wiem, że troszki mała, ale może coś dojrzysz :wink:

KaMaL
04-03-2008, 07:59
ehh za dużo to nie widać, może uda CI się coś większego wrzucić :roll:

geiko
04-03-2008, 12:48
Witam,
postanowiłam dołączyć w końcu do budujących M02. Właściwie jestem już na finiszu budowy M02a. Postaram się dołączyć zdjęcia zbudowy. Nam budowała firma Dombud-3. Jeśli ktoś chce poznac opinię to prosze pisać na priva.

geiko
04-03-2008, 14:38
http://picasaweb.google.pl/geiko1977 - link do albumu

geiko
04-03-2008, 19:13
poprostu test:)

mariooo
09-03-2008, 14:41
A jednak! Na forum znów robi się tłoczno i gwarno, jak w poprzednim roku. I o to chodzi! W kupie raźniej. Zachęcam "starych" bywalców do zaglądania i dzielenia się swym drogocennym doświadczeniem....

jako stary bywalec i mieszkaniec konkursowego, melduje sie ponownie.

u mnie trwaja prace na poddaszu. mam nadzieje ze na początku kwietnia "czytelnia" (pokój nad sypialnią) zostanie uruchomiona.

jezeli moge w czymś pomoc - pytajcie.

mieszka sie super :)

politadek
09-03-2008, 20:48
Witam wszystkich,

U nas tynki jeszcze schną i schną i schną i wyschnąć nie mogą ...
Prace powoli ruszyły. Garaż jest wyszpachlowany. w kotłowni zabudowa rur została zrobiona. Na granicy działki stoi skrzynka gazowa. Wszystkie urządzenia instalacji gazowej są zamontowane i czekają na zainstalowanie licznika gazowego. No i kominek jest w takcie wykonania.
A propos kominka w narożniku.
W trakcie budowy wydłużona została, o 1 bloczek, ścianka pomiędzy holem a salonem. Narożnik na kominek ma wymiary 126 x 92 (komin) cm. Zwróćcie uwagę na położenie wlotu przewodu dymowego. W tym przypadku jego położenie powinno zostać zamienione z przewodem wentylacyjnym. Ze względu na przebieg rury dymowej czopuch będzie musiał mieć pionowe ścianki.
Ile kosztowało Was ocieplenie poddasza i położenie regipsów?

Z pozdrowieniami
politadek

Edyta&Piotr
10-03-2008, 09:34
Cze,
na kominek jest troszkę mało miejsca, my jesteśmy w trakcie zabudowy wkładu ręcznie fomowaną cegiełką. Murujemy ozdobną surową ścianę bez tralek, półeczek, pierdułek....... Za karton-gipsy na poddaszu płaciliśmy po 25 PLN/m2 na gotowo. Pozdrowienia :wink:

Aga@Piotr
10-03-2008, 20:49
Witam wszystkich Forumowiczów.
Razem z Mężem dzielnie budujemy nasz Konkursowy pod Krakowem.
Podaje namiar i prosze o umieszczenie nas na mapie:)
50.169326, 19.924725, mam nadzieje ze to wystarczy
Pozdrawiam gorąco
Agnieszka

lukjaros
10-03-2008, 23:23
Witam!

Trochę się pozmienialo w planach budowlanych... i mam na sprzedaż kompletny projekt muratora M02L Konkursowy (4 egzemplarze + ekstrasy) !!!

Stan idealny!!!

Oferuję ten projekt za bardzo rozsądną cenę...

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv!

jarek

szydas
11-03-2008, 22:25
Witam wszystkich Forumowiczów.
Razem z Mężem dzielnie budujemy nasz Konkursowy pod Krakowem.
Podaje namiar i prosze o umieszczenie nas na mapie:)
50.169326, 19.924725, mam nadzieje ze to wystarczy
Pozdrawiam gorąco
Agnieszka
wystarczyło... :D

Edyta&Piotr
13-03-2008, 10:50
Witam, Właśnie tak wygląda nasza ozdobna surowa ściana.
http://foto0.m.onet.pl/_m/4571315117bd4639e878b8ecb6d7c758,5,19,0.jpg

KarolinaS
13-03-2008, 12:42
Fajnie to wygląda;-))) my jednak zlikwidowalismy kominek ..
Pozdrawiam

Edyta&Piotr
13-03-2008, 13:01
Dlaczego? przecież to taka fajna rzecz..... :wink:

KarolinaS
13-03-2008, 22:43
Wierze ale tak wyszło, kominka nie mamy-może tez ze względów ekonomicznych;-)))oczywiście o samą budowę chodzi

Joannad
15-03-2008, 16:15
Proszę o zamieszczenie naszego domku na mapie konkursowych. Czy takie dane wystarczą: n 53,047689 ° e 18,713398 ° ?
Tynki skończone wyszło 680 m2.
Pozdrawiam.

ADRPOR
17-03-2008, 21:59
Ja dostalem oferte na kunkursowy w technologii szkieletowej. Caly dom powstaje w hali, a monataz na dzialce twa 2-3 dni. Cala budowa trwa 4 tygodnie. Materialy sa tansze, niestety ku mojemu zaskoczeniu cena byla tylko o 10-15 procent nizsza od domu wykonanego metoda tradycyjna. Po przeczytaniu informacji o technologii szkieletowej, zrezygnowalem. Niestety ciagle brakuje firm z duzym doswiadczeniem, co niestety przeklada sie na wysokie ceny.

PEP
18-03-2008, 23:15
Czesc wszystkim.

Meldujemy się jako wielbiciele KONKURSOWEGO we wszystkich jego wersjach.
Jesteśmy tu nowi, ale już po pobieżnym przeczytaniu Waszych cennych uwag.
Zaczynamy działac - dziś kupilismy działkę i zaczynamy. oczywiscie KONKURSOWY - projekt wybrany juz chyba z 3 lata temu.
Poniewaz w okolicach Poznania - jest pare realizacji - pytanie od razu do ziomków - czy mozna wleciec ? i choć z zewnatrz popatrzec na efekty Waszej pracy?

A druga sprawa - czy ktos kto budował w ostatnich miesiacach z ceramiki ? moze podac z jakim realnym kosztem trzeba się liczyć ?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.



szczesliwi posiadacze działki od 11 godzin.

narka :D :D

mariooo
20-03-2008, 19:46
mozna wleciec :)

szydas
21-03-2008, 20:25
Proszę o zamieszczenie naszego domku na mapie konkursowych. Czy takie dane wystarczą: n 53,047689 ° e 18,713398 ° ?
Tynki skończone wyszło 680 m2.
Pozdrawiam.
wystarczą.... 8)

ADRPOR
23-03-2008, 20:45
Witam,

Zrobilem mala wizualizacje (moja pierwsza) dla Konkursowego M02.

Mozecie zobaczyc ja tutaj.

http://www.youtube.com/watch?v=sHMcFxJjtdQ

ADRPOR
23-03-2008, 21:20
Wierze ale tak wyszło, kominka nie mamy-może tez ze względów ekonomicznych;-)))oczywiście o samą budowę chodzi

Ja tez nie planuje robić kominka. W przypadku konkursowym uwazam z żoną ze za dużo zajmuje miejsca.

mariooo
24-03-2008, 09:36
dlatego my wstawilismy koze :) zajmuje malo miejsca, daje klimat kominka (bo ma normalna szybe), a w wakacje posluzy jako stojak dla kwiatow

KaMaL
24-03-2008, 17:42
B.Art i Lidex co do za dachówka ?? Jakie ma odstępy między łatami ??

Wiem, że gdzieś na forum było już to pytanie, ale oczywiście teraz nie mogę tego wątku znaleźć :x

B.Art
24-03-2008, 19:31
B.Art i Lidex co do za dachówka ?? Jakie ma odstępy między łatami ??

Wiem, że gdzieś na forum było już to pytanie, ale oczywiście teraz nie mogę tego wątku znaleźć :x

Hej!
Nasza dachówka to Creaton Domino. Co do odstępów między łatami to chyba muszą być takie jak wysokość dachówki wydaje mi się, że innej opcji nie ma. W każdym razie dekarz nie dawał nam wyboru w tym względzie. Powiedzieliśmy tylko, że mają być układane w linii a nie na zakładkę.

pzdr

krzychu11
24-03-2008, 20:04
Witam,
czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Pozdrawiam,
Krzysiek

KaMaL
24-03-2008, 20:25
Dzięki B.Art ! :D

Moje pytanie o odstępy między łatami wynikao z tego, że planujemy na dach kształtki styropianowe termodomu. Pasują do nich dachówki z odstęem 33 cm, niestety Domino ma 34,3 - 35,4 cm ... no chyba, że z kształtek zrezygnujemy :lol: :lol:

lidex
24-03-2008, 20:45
Dzięki B.Art ! :D

Moje pytanie o odstępy między łatami wynikao z tego, że planujemy na dach kształtki styropianowe termodomu. Pasują do nich dachówki z odstęem 33 cm, niestety Domino ma 34,3 - 35,4 cm ... no chyba, że z kształtek zrezygnujemy :lol: :lol:
Hej, nie słyszałem o czymś takim? jak to działa?

lidex
24-03-2008, 20:53
Witam,
czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.

krzychu11
24-03-2008, 21:01
u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.[/quote]

Koncepcja jest taka żeby zrobić "wąski wykop" - na szerokość ścian fanudamentowym i beton lać bezpośrednio - bez szalunków

KaMaL
25-03-2008, 08:23
Kształtki układasz bezposrednio na krokwiach rozstawionych co 60 cm, na to idzie od razu dachówka. nie potrzeba deskowania, łat i izolacji wodoszczelnej. Dla uzyskania lepszego współczynnika U dachu możesz jeszcze od srodka ocieplić, ale nie koniecznie.

Stronka firmy:
http://www.thermodom.pl

szydas
28-03-2008, 21:41
z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....

mariooo
29-03-2008, 07:17
a ile masz?? ja dawalem 10+2 zeby wyrównac ze sciana boczna

Aga@Piotr
29-03-2008, 15:41
Witam
Czy w pokojach na poddaszu nie jest za ciemno po podniesieniu scianki kolankowej o dwa pustaki? Czy nie lepiej jest zamiast trzech osobnych okien wstawic jedno podwojne? Pokoje znacznie sie powiekszaja.

politadek
29-03-2008, 20:34
Witam,

My mamy na poddaszu pojedyńcze okna (trzyskrzydłowe) oraz ściankę kolankową o wysokości 36cm. Wg mnie pokoje nie są ciemne.

Z pozdrowieniami
politadek

Aga@Piotr
29-03-2008, 21:56
Dziękuje za Informacje. Czyli rozumiem ze połączenie okien się sprawdza. A jak jest w sytuacja gdy okna sa wykonane zgodnie z projektem czyli każde z okien jest osobno?
Chciałam jeszcze zapytać o odkurzacz centralny, czy kroś taki ma? Jak sie sprawdza, w jakich miejscach w Konkursowym najlepiej zamontować gniazda ssace? Czy długi wąż nie przeskadza?
Zapytam jeszcze już mieszkających o pralnie, gdzie najwygodniej wiesza się pranie?
Dz

basia_z_lasu
29-03-2008, 22:11
z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....
Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?

politadek
30-03-2008, 13:18
Chciałam jeszcze zapytać o odkurzacz centralny, czy kroś taki ma? Jak sie sprawdza, w jakich miejscach w Konkursowym najlepiej zamontować gniazda ssace? Czy długi wąż nie przeskadza?
Odkurzacza jeszcze nie mam, ale instalacja w domu już zrobiona. Zostanie on zamontowany w narożniku garażu (ściana pomiędzy garażem a kotłownią).
W kuchni i wiatrołapie znajdują się gniazda na elektryczne szufelki. Poza tym na parterze gniazda są w salonie (przy narożniku ściany pomiędzy kuchnią a salonem), w holu przy wejściu do WC oraz w garażu.
Na poddaszu gniazda zostały zainstalowane przy wejściu do pralni (mniejsza łazienka) oraz w okoliczach wejścia do największego pokoju.


Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?
Ekipa ocieplająca budynek rozpędziła się ociepliła słupy styropianem (5cm). Ponieważ miały zostać one obłożone klinkierowymi cegłami planowałem go usunąć. Ale teraz to się jeszcze nad tym zastanowię.
W części pokoju nad wejściem elektrycy ułożyli tak dużo kabli, że ocieplenie podłogi na grubość tylko 5cm. Od zewnątrz został przyklejony 10cm stryropian. Przed malowaniem domu chyba wymięnię go na 15cm.

Z pozdrowieniami
politadek

szydas
30-03-2008, 19:10
z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....
Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?
u mnie słupy są ocieplone 5 cm styropianu w całości - grubsze lepiej wyglądają :wink: na stropach jest coś koło 10 cm (w każdym razie tak jak w projekcie) i w naszych warunkach to za mało

halszka.ka
10-04-2008, 12:29
ale tu cisza :o
Witajcie :roll:

przyszlam sie przywitac z NOWYMI :wink:
juz od pazdziernika mieszkam w Konkursowym
i chce tu przekazac kilka refleksji
dom powiekszylismy o 1.2 m od strony jadalni, i jest dobrze,
ale za to na gorze zrobilismy loggie w naszej sypialni,
aby nie byla ogromniasta,
i tak jest spora,
sciane kolankowa podnieslismy o ok. 0.5m i tez jest dobrze,
wg mnie minimum to podniesienie tej scianki o jeden pustak
zamiast jednej lazienki na gorze zrobilismy garderobe,
okna polaciowe tylko w lazience, garderobie,
no i jedno doswietlajace schody i holl na poddaszu wg, mnie koniecznie !!!
Nasze slupy sa ocieplone 12 cm styro i otynkowane (nie chcielismy klinkieru),
Jedyne co mi przeszkadza w naszym domu,
to brak bezposredniego przejscia do pom. gospodarczego z hollu,
i koniecznosc przechodzenia przez lazienke :-?
ale inaczej sie nie dalo...
chyba z dwojga zlego wole tak, niz przez garaz.

POZDRAWIAM 8)

Ya
11-04-2008, 11:36
Witam,
Od 2 tygodni czytam ten wątek z wypiekami na twarzy, przeglądając Wasze osiągnięcia (których zazdroszczę szczerze podziwiam) i w zasadzie już po tej lekturze jesteście moimi bliskimi znajomymi. :D
Przymierzamy się do budowania domu i jeśli tylko nie wybuchnie coś niespodziewanego będzie to konkursowy. Zamierzamy budować w Łodzi na Wiskitnie. Jesteśmy na etapie bardzo wstępnym - to znaczy działka jest, dokumenty złożone i czekamy na decyzję o WZ.

Mamy kilka pomysłów na zmiany w projekcie ale raczej kosmetyczne - chcemy:
przedłużyć salon o 0.9 m, wydłużyć w związku z tym kuchnię bo wydaje się ciut za mała a ja lubię sobie popichcić i potrzebuję trochę miejsca na rozrzucanie różnych gratów :roll: , w miejsce okna w gabinecie zrobić drzwi balkonowe na taras (mam nadzieję, że się zmieszczą) - sporo pracuję w domu a uwielbiam pracować na powietrzu i nie musiałbym ciągnąć kabli od laptopa przez salon. Na górzę chcemy zrezygnować z jednej łazienki i zrobić tam garderobę a drzwi do łazienki obok dużej sypialni przenieść do głównego korytarza. Moja żona marzy jeszcze o loggi ale nie wiem czy damy radę (bo zdaje się że to dodatkowe koszty) zainteresowałem się też opisywanym wcześniej obniżeniem kotłowni i jeśli się da to zrobić u nas to kto wie.
Co Wy na takie zmiany?

Jest mi głupio zaczynać pobyt na forum od prośby - ale mam jedną nieśmiałą prośbę. :oops: Czy mógłby ktoś z okolic Łodzi zaprosić nas żebyśmy mogli pooglądać "nasz" przyszły dom ?

Pozdrawiam serdecznie i życzę (Wam i sobie) wytrwałości.
Ya

Aga@Piotr
11-04-2008, 20:31
Witam
Chciałam zapytać czy ktoś z Was ma może zamontowane grzejniki kanałowe? Jaka jest wielkość tych grzejników? Wys, głebokość?
My porzeszlylismy salon o 1,80 i naprawde teraz widać jaka to super przestrzen:) Kuchnia dzieki temu ma 10 m a ja też lubie sobie popichcić:)
Dach podnieslismy o dwa pustaki i pokoje znacznie sie powiekszyły.
Pozdrawiam serdecznie

Aga@Piotr
14-04-2008, 15:22
Witam
Ja znów mam pytanie :oops:
Co polecacie jako okładzinę na elewacje? Naturalne drewno? Jakie jest najlepsze?
Będę wdzieczna za odpowiedź
Dziekuję

mk CocaYna
15-04-2008, 08:17
Hej, Wy też chcecie wykonać odeskowanie na elewacji? Nam się też ono bardzo podoba i uważamy, że dzięki niemu domek z "kostki" przeobraża się w piękną wiejską siedzibę. W naszym M02a planujemy wykonać odeskowanie z desek sosnowych, a co może być lepszego od sosny? Nie mam pojęcia. Może jakieś twardsze gatunki drewna?

KaMaL
17-04-2008, 20:01
Hej,

Mam pytania z "różnych beczek".

1. Czy Ktoś z forumowiczów stawiał Konkursowego na płycie i co na ten temat sądzicie ? Jakie są za i przeciw ?
Widziałam jak szalunek nie wytrzymł .... kiepsko :( i podobno płyta jest droższa od ław :roll:

2. Czy robiliście/ będziecie robić podłogówkę pod inną podłogą niż gres ? Czy w całym domu ? Nie chcelibyśmy w całym domu gresu,a chcielibyśmy w całym domu podłogówkę ... czy to dobry pomysł ?

Pzdr.
K.

mk CocaYna
23-04-2008, 15:21
Tak mi się przypomniało, czy błąd w obliczeniach konstrukcji więźby dachowej, o którym swego czasu wiele się tu mówiło, został już skorygowany, czy nadal mamy "sfuszerowane" projekty? My kupiliśmy projekt pod koniec grudnia 2007.

GAYGA22
23-04-2008, 19:18
Witam;
zazdroszcze już domku i jako nowicjusz mam pytanie.
mamy możlwiość zakupu konkursowego w stanie surowym otwartym tzn. fundament, ściany Ytong zew. i wew., dach pokryty dachówka ale wymaga ocieplenia , zero instalacji.Czy możesz podać mi przedział kosztów związany z wykończeniem takiego budynku do zamieszkania ,oczywiście bez zbytnych finezji?
Nie wiem czy damy radę podejść do tego tematu a domek bardzo mi się podoba.[/list]

Ya
23-04-2008, 21:57
Tak mi się przypomniało, czy błąd w obliczeniach konstrukcji więźby dachowej, o którym swego czasu wiele się tu mówiło, został już skorygowany, czy nadal mamy "sfuszerowane" projekty? My kupiliśmy projekt pod koniec grudnia 2007.

Z tego co wiem został skorygowany.
Na pewno powiem za jakiś czas jak dostane projekt.
Pozdrawiam
Ya

szydas
25-04-2008, 11:30
Witam;
zazdroszcze już domku i jako nowicjusz mam pytanie.
mamy możlwiość zakupu konkursowego w stanie surowym otwartym tzn. fundament, ściany Ytong zew. i wew., dach pokryty dachówka ale wymaga ocieplenia , zero instalacji.Czy możesz podać mi przedział kosztów związany z wykończeniem takiego budynku do zamieszkania ,oczywiście bez zbytnych finezji?
Nie wiem czy damy radę podejść do tego tematu a domek bardzo mi się podoba.
liczcie jakieś 300000 pln, jeśli ma być bez "finezji"

politadek
27-04-2008, 12:01
Hej, Wy też chcecie wykonać odeskowanie na elewacji? Nam się też ono bardzo podoba i uważamy, że dzięki niemu domek z "kostki" przeobraża się w piękną wiejską siedzibę. W naszym M02a planujemy wykonać odeskowanie z desek sosnowych, a co może być lepszego od sosny? Nie mam pojęcia. Może jakieś twardsze gatunki drewna?

Zastanówcie się nad wykonaniem odeskowania z modrzewia. To jeden z najbardziej trwałych gatunków drewna, który rośnie w naszej strefie klimatycznej. Zdecydowałem się na wykonanie tarasu z modrzewiowych desek.
W średniowieczu budowano dworki z modrzewia ...

Aga@Piotr
27-04-2008, 20:15
Witam
Dziękuję za rade z modrzewiem. Ogladałam zdjęcia i rzeczywiscie bardzo ładnie ten gatunek wygląda. :lol:

rafkier
01-05-2008, 20:43
witam,
poszukuje ekipy do 'wykończenia' mojego konkursowego, tj. dokończenie ocieplenia poddasza i pokrycie gipso-kartonem, wyprawki na tynku, płytki (ok 30 mkw podłogi), zrobienie łazienki i kuchni.

będę bardzo wdzięczny za namiary na sprawdzoną ekipę
z góry dziękuje

przy okazji - fotki mojej chatki

http://picasaweb.google.pl/rafkier

lukjaros
03-05-2008, 15:03
Witam!

Mam do sprzedania projekt domu Murator M02L Konkursowy! Projekt nie był używany, nie nanoszono żadnych zmian! Po prostu kupiłem po czym nastąpiła zmiana koncepcji ;)

Zachęcam do zakupu - to będzie Wasza pierwsza poważna oszczędność na drodze do budowy waszego wymarzonego M02. Po co płacić więcej skoro można mniej :)

Ok. ważne! Moja wersja projektu to wersja lustrzana!

Osoby zainteresowane zakupem proszę o kontakt: 505870520

(mogę wystawić aukcje na allegro)

Jarek

Edyta&Piotr
05-05-2008, 09:23
My już mieszkamy :D :D :D ...

MirkaM2
05-05-2008, 09:51
My już mieszkamy :D :D :D ...

gratulacje i samej pomyślności w nowym domu :P

Ya
05-05-2008, 10:34
My już mieszkamy :D :D :D ...

Gratulacje !
PS. Też bym tak chciał... :roll:

politadek
22-05-2008, 11:27
Gratulacje wraz z życzeniami spędzenia wielu ciepłych i szczęśliwych dni w nowym domu.

Z pozdrowieniami
politadek

jedovaty
23-05-2008, 12:28
Witamy Konkursomaniaków,

Witamy i o "drogę" pytamy :)

Razem z żonką zakupiliśmy działkę, teraz planujemy budowę. Po wielogodzinnych rozważaniach podjęliśmy decyzję, że bardzo chcemy Konkursowego. Zdecydowaliśmy się na M02 w wersji podstawowej, jednak z jedną zmianą - a mianowicie bez garażu (w to miejsce chcemy zaadaptować kuchnię plus jakąś spiżarnię plus pomieszczenie gospodarcze).
Stąd moje pytanie - czy któryś z szanownych Konkursomaniaków buduje, bądź wybudował właśnie taką wersję?
Czy byłaby możliwość zobaczenia M02 (obojętnie która wersja) u kogoś z Was, tutaj na Śląsku lub w Małopolsce?

Serdecznie pozdrawiamy,
MiB

mk CocaYna
26-05-2008, 20:53
Witam,
czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.

Hej Lidex, przeglądając Twój dziennik budowy, natknęłam się na informację o wentylacji mechanicznej. Możesz zdradzić jaki jest koszt tej inwestycji w M02?

mk CocaYna
26-05-2008, 21:13
Mogę się wreszcie pochwalić, mamy pozwolenie na budowę! Będziemy budować M02a, jeśli się uda, to zaczniemy na przełomie sierpnia i września, ale wszystko zależy od kredytu.
Jeśli chodzi o zmiany w projekcie, to wygląda to następująco:
-powiększyliśmy bryłę domu o 90cm w części dziennej, czyli salon będzie u nas miał 25,04, kuchnia 10,08 i jadalnia 9,59
-zlikwidowaliśmy okienko garażowe od strony drzwi wejściowych, a na przeciwległej ścianie umieściliśmy dwa male okienka i dodatkowo jeszcze jedno w pomieszczeniu gospodarczym,
-zamiast garderoby przy wejściu na dole urządzimy spiżarnię, której podłogę obniżymy w stosunku do poziomu podłogi o kilkadziesiąt centymetrów, zapewniając tym samym odpowiednie warunki dla przechowywania żywności,
-schody zmienimy na takie ze spocznikiem zamiast zabiegowych,
-dodamy jeszcze jedno okno na wspólnej ścianie salonu i jadalni,
-powiększając parter, zwiększy się sypialnia z balkonem na poddaszu do 21,5,
-zlikwidujemy łazienkę przy tej sypialni i urządzimy tam garderobę z bezpośrednim wyjściem na korytarz poddasza

Chyba tyle na początek....
Póki co, możemy zaśpiewać "tu na razie jest pastwisko, ale będzie "Uroczysko"!

Gabik66
30-05-2008, 10:43
Witaj, na jakie koszty przygotowujesz się? Czy budujesz systemem zleconym czy oddzielna ekipa do kazdej czeci prac. Ile np za postawienie domu w stanie surowym otwartym? Jakby nie liczyć te 300 tys. chyba trzeba kalkulować....?
Pozdrawiam i zycze powodzenia....piękny domek.
G.

B.Art
30-05-2008, 21:53
Witam,
czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.

Hej Lidex, przeglądając Twój dziennik budowy, natknęłam się na informację o wentylacji mechanicznej. Możesz zdradzić jaki jest koszt tej inwestycji w M02?
Sama instalacja z robocizną to około 10tyś do tego trzeba dorzucić rekuperator.

Aga@Piotr
01-06-2008, 15:11
Witaj jedovaty
Zapraszamy do obejrzenia naszego domu pod Krakowem.

mk CocaYna
01-06-2008, 21:06
Gabik, jeśli mowa o kosztach, to znajomy budowlaniec oszacował, że powinniśmy się zmieścić w 320 000. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, ale wszystko jest uzależnione od "rozmachu" inwestycji... Plany mamy ambitne, ale jak ostatecznie wypadną....trudno orzec....

Gabik66
01-06-2008, 21:37
Gabik, jeśli mowa o kosztach, to znajomy budowlaniec oszacował, że powinniśmy się zmieścić w 320 000. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, ale wszystko jest uzależnione od "rozmachu" inwestycji... Plany mamy ambitne, ale jak ostatecznie wypadną....trudno orzec....

No to mnie troche uspokoiłeś/aś ;-) Przymierzam się do M02 bez większych przeróbek i bajerów, więc chyba będzie taniej...zobaczymy. Pozdrawiam. G.

mk CocaYna
02-06-2008, 08:51
Mamy przygotowany kosztorys przez naszego kierownika budowy na potrzeby banku, mogę więc podać Ci szacunkowe koszty poszczególnych etapów. Kierownik ma swoją firmę budowlaną, tak więc jest dobrze poinformowany i powiem Ci szczerze, że jego ocena również podniosła nas na duchu. Czytając forum, czasami można dostać oczopląsu od kwot, jakie tu padają...
Nasz kierownik mówił też, że można sporo zaoszczędzić wykonując część prac samodzielnie np. ocieplenie, malowanie itp.

Gabik66
02-06-2008, 10:18
Mamy przygotowany kosztorys przez naszego kierownika budowy na potrzeby banku, mogę więc podać Ci szacunkowe koszty poszczególnych etapów. Kierownik ma swoją firmę budowlaną, tak więc jest dobrze poinformowany i powiem Ci szczerze, że jego ocena również podniosła nas na duchu. Czytając forum, czasami można dostać oczopląsu od kwot, jakie tu padają...
Nasz kierownik mówił też, że można sporo zaoszczędzić wykonując część prac samodzielnie np. ocieplenie, malowanie itp.

Czytając forum ....nawet katalogi z wycenami trudno cokolwiek oszacować. A niestety koszty realizacji zwykle decyduja o wyborze konkretnego projektu. Jedni twierdza, że tańsza jest parterówka, inni, że najlepiej dom z dwuspadowym dachem...istna kołomyja, bo jak sprawdzaliśmy, te małe dwuspady ok 120 metrów kw wcale nie sa tańsze albo nieznacznie od wielospadów czy parterówek. Nierzadko kwoty sięgają 350 tys.Trzeba poprostu wybrac projekt tani w konstrukcji i w realizacji a to niekoniecznie o małej powierzchni. Czytając forum M02 odnosze wrażenie, ze konkursowe takie są - porównując powierzchnię użytkową innych domów. Zdaję sobie jednak sprawę z różnych wariantów wykończenia, różnych oszczędności, np samodzielnej pracy inwestorów i rodziny. Dlatego jak każdy mamy dylematy.
Oczywiście jesli masz ochote podac mi szacunkowe koszty etapów to bardzo prosze;-) Chociaz M02a jest większy to na pewno da nam jakis pogląd. z góry bardzo dziękuję;-)
I tutaj mam prośbe do osób, które już mieszkają w konkursowym: zastanawiamy sie czy taka bryła nie sprawia problemów z ogrzewaniem - czy nie jest ono bardziej kosztowne niż ogrzewanie zwartej bryły budynku, np o pojedynczym dwuspadowym dachu. Mam na mysli zwłaszcza poddasze - pokoje sa odseparowane od siebie - to jest plus dla użytkowników, ale jak to jest z ogrzewaniem?

KaMaL
02-06-2008, 11:31
Witam,

B.Art co to za okna macie ?
Jaka firma? Jakie wymiary ? Jaki jest współczynnik U ramy i szklenia ?

jedovaty
03-06-2008, 10:55
Witaj jedovaty
Zapraszamy do obejrzenia naszego domu pod Krakowem.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie...
W tym tygodniu wybieramy się na urlop. Odezwiemy się do Was na PW po powrocie.

Pozdrawiamy.

basia_z_lasu
03-06-2008, 13:29
/.../Trzeba poprostu wybrac projekt tani w konstrukcji i w realizacji a to niekoniecznie o małej powierzchni. Czytając forum M02 odnosze wrażenie, ze konkursowe takie są - porównując powierzchnię użytkową innych domów. Zdaję sobie jednak sprawę z różnych wariantów wykończenia, różnych oszczędności, np samodzielnej pracy inwestorów i rodziny. Dlatego jak każdy mamy dylematy.
Oczywiście jesli masz ochote podac mi szacunkowe koszty etapów to bardzo prosze;-) Chociaz M02a jest większy to na pewno da nam jakis pogląd. z góry bardzo dziękuję;-)
I tutaj mam prośbe do osób, które już mieszkają w konkursowym: zastanawiamy sie czy taka bryła nie sprawia problemów z ogrzewaniem - czy nie jest ono bardziej kosztowne niż ogrzewanie zwartej bryły budynku, np o pojedynczym dwuspadowym dachu. Mam na mysli zwłaszcza poddasze - pokoje sa odseparowane od siebie - to jest plus dla użytkowników, ale jak to jest z ogrzewaniem?
Hmmm... Konkursowy ( niezależnie od wersji) sprawia wrażenie prostego i logicznego, w tym jest jego piękno. Ale jeśli Twoim priorytetem są koszty - niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Dlaczego:
- Ma stosunkowo dużą powierzchnię zabudowy do powierzchni użytkowej ( koszt fundamentu)
- Ma bardzo duża powierzchnię całkowitą ( czyli to co musisz wybudować - stropy, podłogi) w stosunku do powierzchni użytkowej. Zakładam, że nie chcesz podnosić ścianki kolankowej - lepiej wybierać wtedy inny projekt. W projekcie nie ma w ogóle ścianki kolankowej i duża część poddasza jest nieużytkowa.
-Ma stosunkowo duży dach ( co wynika z powyższych)
-Ma bryłę w kształcie litery T, energooszczędny dom powinien być jak najbardziej zbliżony do sześcianu :wink: , więc pasywnego na pewno nie zbudujesz na tym projekcie
Nowoczesny projekt o prostokątnej podstawie, z bardzo wysokimi ściankami kolankowymi - to jest to jeśli chodzi o koszty.
Ale mi się Konkursowy podoba i jego wersję buduję, choć zdaję sobie sprawę z w/w rzeczy. Chodzi o świadomy wybór.

Gabik66
04-06-2008, 15:25
/.../Trzeba poprostu wybrac projekt tani w konstrukcji i w realizacji a to niekoniecznie o małej powierzchni. Czytając forum M02 odnosze wrażenie, ze konkursowe takie są - porównując powierzchnię użytkową innych domów. Zdaję sobie jednak sprawę z różnych wariantów wykończenia, różnych oszczędności, np samodzielnej pracy inwestorów i rodziny. Dlatego jak każdy mamy dylematy.
Oczywiście jesli masz ochote podac mi szacunkowe koszty etapów to bardzo prosze;-) Chociaz M02a jest większy to na pewno da nam jakis pogląd. z góry bardzo dziękuję;-)
I tutaj mam prośbe do osób, które już mieszkają w konkursowym: zastanawiamy sie czy taka bryła nie sprawia problemów z ogrzewaniem - czy nie jest ono bardziej kosztowne niż ogrzewanie zwartej bryły budynku, np o pojedynczym dwuspadowym dachu. Mam na mysli zwłaszcza poddasze - pokoje sa odseparowane od siebie - to jest plus dla użytkowników, ale jak to jest z ogrzewaniem?
Hmmm... Konkursowy ( niezależnie od wersji) sprawia wrażenie prostego i logicznego, w tym jest jego piękno. Ale jeśli Twoim priorytetem są koszty - niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Dlaczego:
- Ma stosunkowo dużą powierzchnię zabudowy do powierzchni użytkowej ( koszt fundamentu)
- Ma bardzo duża powierzchnię całkowitą ( czyli to co musisz wybudować - stropy, podłogi) w stosunku do powierzchni użytkowej. Zakładam, że nie chcesz podnosić ścianki kolankowej - lepiej wybierać wtedy inny projekt. W projekcie nie ma w ogóle ścianki kolankowej i duża część poddasza jest nieużytkowa.
-Ma stosunkowo duży dach ( co wynika z powyższych)
-Ma bryłę w kształcie litery T, energooszczędny dom powinien być jak najbardziej zbliżony do sześcianu :wink: , więc pasywnego na pewno nie zbudujesz na tym projekcie
Nowoczesny projekt o prostokątnej podstawie, z bardzo wysokimi ściankami kolankowymi - to jest to jeśli chodzi o koszty.
Ale mi się Konkursowy podoba i jego wersję buduję, choć zdaję sobie sprawę z w/w rzeczy. Chodzi o świadomy wybór.

Zgadza się: kubatura w porównaniu z pow. uzytkową jest zbyt duża, to oznacza, ze jest sporo przestrzeni niewykorzystanej na poddaszu. Coś za coś, ale nie jest tak źle. Pow. zabudowy raczej przeciętna, chociaz mozna te powierzchnię uż. w 110 metrach zabudowy. Dach też przeciętny. Ważne , ze nie jest to typowy wielospad ale dwa dwuspady a to jest znacznie prostsze w budowie. Co do energooszczędności...dlatego zadałam to pytanie o ogrzewaniu. Ale z tego co wiem projekt ten ma równiez wersję energooszczędną;-) Pytanie tylko czy w super oszczędnym "klocku-stodole" czy "wagonie" mieszka się jak w domu? Korytarze, hol - kiszki.Zawsze brakowałoby mi zadaszonego tarasu albo balkonu. Wejscie na mojej działce jest od zachodu, wiec szczyt domu w przypadku klocków dwuspadowych zawsze przypada na południe....czyli straty niewykorzystanego ciepła...i i tak zapłace wiecej za ogrzewanie. Może ktoś z mieszkających w M02 podzieli sie wrazeniami jak się mieszka, co przeszkadza, co jest ok?

Aga@Piotr
09-06-2008, 13:23
Witam
Mam pytanie: majac zlew pod oknem i zmywarke po prawej stronie okna jak najlepiej ustwawić sobie lodowke, płyte i piekarnik???
Będę wdzięczna za każdą podpowiedz.
Pozdrawiam:)

mjc2
09-06-2008, 14:17
Myślę, że lepiej lodówkę. Ja nie odważyłam się zamontować zlewu pod oknem z obawy przed problemami z otwieraniem okna. Zlew pójdzie w róg kuchni obok okna, a pod oknem ustawię zmywarkę.

Aga@Piotr
09-06-2008, 20:55
Witam
Juz mam zrobione przyłacza wiec zlew bedzie pod oknem ostatecznie. Spec od okien powiedzial mierzac mur zed mala bateria mi sie zmiesci, poza tym sa takie specjalne wyjmowane wlasnie do montowania pod oknem. Jedank nadal zastanawiam sie jak sobie ustawic pozostale urzadzenia???
Pozdrawiam

rafkier
09-06-2008, 22:30
no właśnie, mam ten sam dylemat, tj. gdzie lodówka - czy zaraz przy wejsciu do kuchni z korytarza po prawej stronie czy tuz przy granicy z jadalnia (tez po prawej)..
U mnie tez zlew pod oknem.. ;)
W ogóle ta wykończeniówka to mnie dobije. Zaczynam od jutra sie nad tym zastanawia, a w sumie to juz wybierac, bo na poczatku lipca wchodzi mi ekipa na plytki, lazienke i kuchnie...
Drodzy Konkursowi Forumowicze, moze jakies pomysly (gotowe aranżacje kuchni z półwyspem, łazienka, etc.)??
pozdrawiam




http://picasaweb.google.pl/rafkier

aba_ab
10-06-2008, 09:18
[quote="szydas"][quote="mmllooddyy72"]

Dzień dobry użytkowniku Szydas, bardzo podoba sie nam dachówka, którą przykryliście Wasz konkursowy, czy mogę prosić o namiary na rodzaj dachówki i producenta?
aba_ab.

KaMaL
10-06-2008, 11:27
Witam,

B.Art co to za okna macie ?
Jaka firma? Jakie wymiary ? Jaki jest współczynnik U ramy i szklenia ?

B.Art, lidex ponawiam pytanie.

szpetny
10-06-2008, 12:42
Witam, jestem nowym forumowiczem. probuje zakonczyc realizacje m02 i mam kilka pytan? a jedno szczegolnie nie daje mi spokoju; jaki mieliscie lub macie pomysl na zadaszenie tarasu? moj dom ustawiony jest tarasem na poludnie i w lecie jakos nie wyobrazam sobie spedzania czasu bez praktycznie zadnego cienia.[/quote]

halszka.ka
10-06-2008, 23:18
szpetny - zobacz tu, u Lidex i B.Art

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95576


Lidex i B.Art macie bardzo ładny dom !!!

szpetny
11-06-2008, 12:27
Halszka.Ka wielkie dzieki za linki. Fajnie i cieplo wyglada Twoj domek.
Pytanko do Lidex i B.Art; czym przykryjecie ta pergole?

lidex
11-06-2008, 18:57
Witam,

B.Art co to za okna macie ?
Jaka firma? Jakie wymiary ? Jaki jest współczynnik U ramy i szklenia ?

B.Art, lidex ponawiam pytanie.

:oops: Hej, B.Art na wyjazdach a ja to się znam na kolorach zasłon a nie wspólczynnikach okien :wink: . Wiem tylko, ze sa super cieple. Odpowiedzi spodziewaj sie w przyszlym tyg., jak B.Art wróci.Wiem też coś jeszcze :lol: firma Jezierski. Które wymiary cie interesuja?: w salonie sa 205/117.

lidex
11-06-2008, 19:03
szpetny - zobacz tu, u Lidex i B.Art

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95576


Lidex i B.Art macie bardzo ładny dom !!!
:oops: :lol: Dzieki :lol: .Twój też niczego sobie :wink: .

Po pergoli ma się piąć wiciokrzew i powojnik i mam nadzieje, ze osloni nas troszke od slonca. Taras jest po stronie zachodniej. Planujemy też budowę zadaszonej altany a na tarasie po pergolą to leżaczek i opalanko raczej.
Pozdrawiamy wszystkich nas czytających, konkursowo zakręconych i nie tylko :wink: [/code]

KaMaL
12-06-2008, 11:27
Witam,

B.Art co to za okna macie ?
Jaka firma? Jakie wymiary ? Jaki jest współczynnik U ramy i szklenia ?

B.Art, lidex ponawiam pytanie.

:oops: Hej, B.Art na wyjazdach a ja to się znam na kolorach zasłon a nie wspólczynnikach okien :wink: . Wiem tylko, ze sa super cieple. Odpowiedzi spodziewaj sie w przyszlym tyg., jak B.Art wróci.Wiem też coś jeszcze :lol: firma Jezierski. Które wymiary cie interesuja?: w salonie sa 205/117.

czekam w takim razie na B.Art :D

najbardziej intersuja mnie wymiary okien salonowych, bo chyba sa najbardziej kłopotliwe. Czy te 205/117 to standard czy na zamówienie ?

B.Art
12-06-2008, 23:08
Cześć KaMal,
Okna jak pisała małżonka to okna pvc jezierskiego z serii bodajże Exlusive współczynnik dla szyb 0,7 ramka 7-mio komorowa - w sumie współczynnik dla całego okna z tego co pamietam 0,9. Na parterze mamy same okna nieotwierane na pietrze zdecydowealiśmy się na zmianę i po aprobacie architektki zmieniliśmy na potrójne z dwoma skrzydłami po bokach i fixem w środku. Okna mają profile shuco i to chyba tyle na ten temat - sprzxedawał je nam i montował forumowy Jareko. Naprawdę godny polecenia.
Przeszklenia są naprawdę duże i należy to uwzględnic choćby ze względu na sąsiedztwo czy możliwość umeblowania wnętrza. Pod nimi nie da się nic postawić bo wysokość parapetu to 50cm. Dlatego grzejniki mają max 30cm wysokości. Na piętrze też mamy około 65 cm do parapetu, dlatego daliśmy w oknach balustrady.
Same ona wyszły korzystnie cenowo, ale natrafiliśmy na dość dobrą promocję w okolicach października. Dzięki temu zrezygnowaliśmy z rolet. Takie rolety oprócz zapewnienia prywatności w zimie znacznie ograniczają straty ciepła ale skoro mamy te okna energooszczędne to zrezygnowaliśmy z rolet zewnętrznych. Jak się da to zrobimy elektryczne wewnętrzne.

pozdrowienia ze słonecznych Aten
B.Art

KaMaL
12-06-2008, 23:31
B.Art dziękuję !
Odpowiedź jak najbardziej wyczerująco - satysfakcjonująca :D

Pozdrowienia ze słonecznego (do wczoraj) Sulejówka :D

Aga@Piotr
13-06-2008, 18:04
Witam
Koniec koncow na razie lodowka bedzie zaraz po prawej stronie przy wejsciu do kuchni zeby mozna było wygodnie zapakowac do niej zakupy. Płyta naprzeciwko zlewu a piekarnik po prawej stronie przy wejsciu do jadalni.
Ale czy taki układ się sprawdzi na razie pojecia nie mam:(
Pozdrawiam

Śliwka
14-06-2008, 14:26
Myślę, że takie ustawienie jest ok. Mam podobnie, tylko piekarnik pod płytą.
Dawno mnie tu nie było, a mieszkamy od pażdziernika.
Dom do superenergooszczędnych nie należy, ale mysśę, że opłaty za gaz (ogrzewanie i woda) rzędu 300 zł miesięcznie zimą to suma jak najbardziej do przyjęcia.
Pozdrawiam wszystkich, zarówno zaczynających jak i użytkowników M02.

piotr.nowy
14-06-2008, 15:48
Właśnie odebrałem pozwolenie na budowę .
W związku z tym prośba do SZYDAS'A :
Mógłbyś nanieść na mapę konkursowych również moje 2 sztuki ? :lol:
M 02L
N 50,939147 ° = 50 ° 56 ' 20,9 '' 346266 m
E 15,791396 ° = 15 ° 47 ' 29 '' 274651 m

EM 02
N 50,939332° = 50° 56' 21,6'' 346289 m
E 15,790600° = 15° 47' 26,2'' 274596 m

Jak widać jeden z nich to wersja energooszczędna :o więc jeśli mogę coś zasugerować to może go tak czerwonym kolorkiem oznaczyć... :roll:

Z góry dziękuję!

Aga@Piotr
15-06-2008, 22:13
Witam
Czy drzwi wejściowe otwierane na zewnatrz to dobry pomysł? Wygodnie sie je użytkuje? Szkoda mi troche miejsca w wiatrołapie ale czy w zimie sie nie marznie otwierajac drzwi?
Pozdrawiam

mmadzia
19-06-2008, 17:56
Witam wszystkich Konkursowiczów.
My również posiadamy już pozwolenie na budowę. Zaczynamy na początku lipca. Nie będziemy nic zmieniać w bryle domu, będą tylko małe zmiany kosmetyczne.
Składamy prośbę do Szydasa o umieszczenie naszego domku na mapce:
N 52,0474 ° = 52 ° 02 ' 506 '' 466959 m
E 21,2452 ° = 21 ° 14 ' 42,7 '' 653916 m

Z góry bardzo dziękujemy. Pozdrawiamy
[/code]

basia_z_lasu
19-06-2008, 20:27
Witam
Czy drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz to dobry pomysł? Wygodnie sie je użytkuje? Szkoda mi troche miejsca w wiatrołapie ale czy w zimie sie nie marznie otwierajac drzwi?
Pozdrawiam
W Konkursowym jest ganek, więc śnieg nie zagraża przy otwieraniu na zewnątrz. Moim zdaniem dobry pomysł bo wiatrołap jest mały. Ponadto wiejący wiatr będzie dociskał drzwi. My tak planujemy zrobić. Dobrze by było, by się wypowiedział ktoś kto już mieszka.

szydas
19-06-2008, 21:58
Witam
Czy drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz to dobry pomysł? Wygodnie sie je użytkuje? Szkoda mi troche miejsca w wiatrołapie ale czy w zimie sie nie marznie otwierajac drzwi?
Pozdrawiam
W Konkursowym jest ganek, więc śnieg nie zagraża przy otwieraniu na zewnątrz. Moim zdaniem dobry pomysł bo wiatrołap jest mały. Ponadto wiejący wiatr będzie dociskał drzwi. My tak planujemy zrobić. Dobrze by było, by się wypowiedział ktoś kto już mieszka.
my mamy drzwi otwierane na zewnątrz, ale zlikwidowaliśmy wiatrołap. całość sprawuje się przyzwoicie. wprawdzie opadów śniegu w tym roku za bardzo nie było :wink: , ale wydaje mi się, że nie stanowiłoby to żadnego problemu. nawet jeśli jakimś cudem zamieć zrobiłaby megazaspę przy drzwiach, to można wyjść przez taras albo przez garaż :D :D

KaMaL
19-06-2008, 21:59
W moim rodzinnym domu drzwi otwierają się na zewnątrz i jakoś nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej ... pewnie bym się o nie zabiła. A jeszcze w konkursowym wiatrołap jest malutki. Generalnie planujemy się go pozbyć.
Zdecydowanie otwierane na zewnątrz.

piotr.nowy
20-06-2008, 00:20
A mnie się podoba pomysł politadka z powiększeniem wiatrołapu (i ze schodami też) :
http://picasaweb.google.com/politadek/Rysunki/photo#5073950918570077794
PS
Szydas - dziękuję ze moje punkciki na mapie konkursowych. :lol:

Czyli chyba nadszedł czas na założenie "dziennika budowy"... :roll:

Aga@Piotr
20-06-2008, 13:23
Witam
Dziękuje za wszystkie wpisy i rady dotyczące drzwi. Robimy otwierane na zewnątrz:),tak bedzie najwygodniej.
Zapytam jeszcze jak rozwiązaliście kwestie oświetlenia schodów? Ja na razie mam dwa kinkiety ale myśle jeszcze nad ledami oświetlającymi stopnie???Mysle o schodach na poddasze oczywiście;)
Dziękuje

lidex
21-06-2008, 18:33
U nas drzwi zewnętrzne otwierane na zewnątrz - wiatrołap jest za mały zeby robić do środka a poza tym jest przecież podcień. Oświetlenie schodów: dwa kinkiety i swiatełka przy stopniach (chyba co drugi stopień, o ile dobrze pamiętam).

mmadzia
27-06-2008, 20:14
Dzięki wielkie dla Szydasa za umieszczenie naszego domku na mapie.
Jeśli pogoda dopisze zaczynamy ok 10 lipca.
Powodzenia dla wszystkich budujących.
Pozdrawiamy

piotr.nowy
27-06-2008, 20:33
Czyli startujemy jednocześnie :wink:
Powodzenia !

krzychu11
27-06-2008, 23:39
Pytanie do osób nie zmieniającyh projektu (murłata bezpośrednio na stropie) - czy robiliście ścianki przedkolankowe tak jk w projekcie (wysokość 140 cm)? Moim zdaniem taka ścianka jest zbyt wysoka - powoduje utratę sporej powierzchni poddasza - co o tym myślicie?

mmadzia
29-06-2008, 14:55
Czyli startujemy jednocześnie :wink:
Powodzenia !


Tobie rówież życzymy powodzenia. Pewnie nam sie przyda!!!
:)

Edyta&Piotr
30-06-2008, 09:32
Cze,
My zrobiliśmy ściankę na 1m i jest O.K.
http://foto3.m.onet.pl/_m/2c2dc66e82a5ba229b3305e5210444e7,3,19,0.jpg

krzychu11
30-06-2008, 16:54
Cze,
My zrobiliśmy ściankę na 1m i jest O.K.
http://foto3.m.onet.pl/_m/2c2dc66e82a5ba229b3305e5210444e7,3,19,0.jpg

Murowaną? Zmienialiście projekt stropu? Podwójna belka stropowo przygotowana pod tą ściankę jest przewidziana w takij odległości od wieńca że wychodzi na 1,4.

Edyta&Piotr
01-07-2008, 10:18
Tak murowaną, zmieniliśmy tylko strop z BIS na Teriva I. To są tylko ściany działowe i zmiana konstrukcji całego stropu byłaby tutaj conajmniej nie na miejscu :wink:. Aranżacja ścianek działowch jest dowolna i chyba nie wymaga nawet dodatkowej zgody projektanta :roll:. Wytrzymałość tego typu stopu jest dość duża :) .
Powodzenia

ADRPOR
01-07-2008, 11:21
Tak murowaną, zmieniliśmy tylko strop z BIS na Teriva

Jaki jest koszt stropu z Terivy? Chodzi mi o caly koszt.
Pozdrawiam
Adrian

Edyta&Piotr
01-07-2008, 13:41
To zależy po ile kupisz pustaki i belki stropowe pewnie coś około 8-10 tys. plus trochę stali na żebra rozdzielcze i belki no i ok. 4-5 cm betonu ponad pustak stropowy co daje jakieś 6-8 m^3 betonu o ile dobrze pamiętam. To chyba wszystko :D .

ADRPOR
01-07-2008, 14:06
No wlasnie. Slyszalem ze duzo betonu trzeba uzyc przy Terrivie (nawet wiecej niz przy lanym stropie). PS. Co do kosztow, to interesuja mnie tylko materialy. Co prawda trzeba wiecej desek uzyc ale je zawze mozna jeszcze wykorzystac lubs sprzedac. Chyba wybiore strop lany.

Pozdrawiam
Adrian

Cieślaczki
01-07-2008, 16:40
Pytanie do osób nie zmieniającyh projektu (murłata bezpośrednio na stropie) - czy robiliście ścianki przedkolankowe tak jk w projekcie (wysokość 140 cm)? Moim zdaniem taka ścianka jest zbyt wysoka - powoduje utratę sporej powierzchni poddasza - co o tym myślicie?

Witam.

Mieszkamy od lipca ubiegłego roku i mamy ścianki 125 cm. Niższa jest nieekonomiczna, bo co z tego ,że się zwiększy trochę pokoje(i tak sa spore), jak nic pod ścianką nie ustawisz.U nas stoją biurka i komody, na których też zawsze coś się stawia. Dlatego niższa ścianka nie wchodziła w rachubę.

Pozdrawiam :lol:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bfbac207d52e3de.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fabcc8062b27095.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/863ee9fc1581d403.html