PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12

krzychu11
01-07-2008, 21:28
Pytanie do osób nie zmieniającyh projektu (murłata bezpośrednio na stropie) - czy robiliście ścianki przedkolankowe tak jk w projekcie (wysokość 140 cm)? Moim zdaniem taka ścianka jest zbyt wysoka - powoduje utratę sporej powierzchni poddasza - co o tym myślicie?

Witam.

Mieszkamy od lipca ubiegłego roku i mamy ścianki 125 cm. Niższa jest nieekonomiczna, bo co z tego ,że się zwiększy trochę pokoje(i tak sa spore), jak nic pod ścianką nie ustawisz.U nas stoją biurka i komody, na których też zawsze coś się stawia. Dlatego niższa ścianka nie wchodziła w rachubę.

Pozdrawiam :lol:

dzięki za informacje. U nas zaostawimy ścianki takie jak w projekcie (140 cm) w łazienkach. W pozostałych pomieszczeniach zrobimy jednak niskie ścianki kartonowo gipsowe.
Jak u Was było z kominami - w projekcie ten od kominka jest dziwnie odsunięty od ściany. My tą wnętę zlikwidowaliśmy - wykorzystaliśmy ją pod podbudowę kanałów wentylacyjnych n poddaszu - mam nadzieję że nie okaże się, że ten odstęp komina od ściany był celowy :wink:

Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bfbac207d52e3de.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fabcc8062b27095.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/863ee9fc1581d403.html

Edyta&Piotr
02-07-2008, 08:54
To odsunięcie od ściany to grawitacyjny wlot ciepłego powietrza na poddasze :D

Cieślaczki
02-07-2008, 11:52
Witam

U nas zostawiony został na swoim miejscu wentylacyjny, a z pokoju komin jest murowany dopiero od poddasza, natomiast kominek bedzie podłączany do komina rurą.Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam po babskiemuTak jak mówisz komin bardzo wystawał, przez co kominek też , a w ten sposób mozna go łatwo ustawić.
Jeśli dopiero zaczynacie , to warto sie zastanowić nad schodami ze spocznikiem.My obniżyliśmy kotłownię.schodzi sie z garażu po trzech schodkach w dół.Przez to jest dużo większa, i można było zrobić naprawde przestrzenną klatkę schodową z dużym spocznikiem i oknem -nie dachowym.
Mamy piec miałowy, także zależało nam na większej przestrzeni.
Pozdrawiam :D

jarcor
07-07-2008, 11:48
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów budujących M02 konkursowy. Właśnie ten projekt najbardziej nam się spodobał i wygląda na to, że przynajmniej jak dla nas, nie ma konkurencji. Przyznam że jestem "zielony" w temacie budownictwa, ale czytając forum nabrałem nieco nadziei, bo mam wrażenie, że przynajmniej część z osób wypowiadających się tutaj startowała z podobnego poziomu.
Działkę mam w okolicy Krakowa, i chętnie zobaczyłbym "w realu" konkursowy, jeśli ktoś buduje lub już wybudował M02 w tym rejonie.

Pozdrawiam :)

Karman
08-07-2008, 11:42
My budujemy, albo raczej zbudowalismy, bo zostalo wykonczenie w Beble, gm. wielka Wies. Jak masz ochote to mzoemy sie umowic na ogledziny :)

Walkry
11-07-2008, 08:00
Witam
Czy drzwi wejściowe otwierane na zewnatrz to dobry pomysł? Wygodnie sie je użytkuje? Szkoda mi troche miejsca w wiatrołapie ale czy w zimie sie nie marznie otwierajac drzwi?
Pozdrawiam

Ja przez pomyłkę :( mam otwierane do wewnątrz i raczej tego nie polecam.
Pozdrowienia.

Walkry
11-07-2008, 08:10
z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....
Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?

Mam całe słupy ocieplone (koszt znikomy) i oklejone płytkami z klinkieru - na razie nie odpadły, słup jest elementem konstrukcji i jest wykonany z żelbetonu. To co jest na wierzchu to tylko element elewacji i może być wykonane z dowolnego materiału.

Seba z Gniezna
14-07-2008, 15:21
Możemy ogłosić , iż zakończyliśmy budowę .
Zostały nam tylko trawniki , ale to przy całej budowie już szczegół.
Pozdrawiamy Wszystkich miłośników tych projektów .

Dołączyłem w galerii nasz sposób na kominek

http://picasaweb.google.pl/sebamagda

basia_z_lasu
14-07-2008, 15:55
Możemy ogłosić , iż zakończyliśmy budowę .
Zostały nam tylko trawniki , ale to przy całej budowie już szczegół.
Pozdrawiamy Wszystkich miłośników tych projektów .

Dołączyłem w galerii nasz sposób na kominek

http://picasaweb.google.pl/sebamagda

Gratuluję!!!
Wydaje mi się, że macie szare okna? Jakiego producenta i czy obustronnie szare?

Seba z Gniezna
14-07-2008, 16:33
Okna mamy ciemnozielone - RAL 6009 - przynajmniej taki kolor określony jest w zamówieniu .
Kolor jest dwustronny - całośc wykonała firma Okonoplat ( zamóiwenie zostalo zrealizowane w terminie - firma ( przedstwiciel Okonplastu ) montowala tez rolety , moskitiery i bramę - jako jedyni zdecydowali się zrobic dwustronne okna w zieleni.
Zamontowane od wrzesnia - w pełnym uzyciu od kwietnia i wszystko śiwtnie działa. Polecam Oknoplast .
Pzdr. Seba

Aga@Piotr
14-07-2008, 19:50
Myślę, że takie ustawienie jest ok. Mam podobnie, tylko piekarnik pod płytą.
Dawno mnie tu nie było, a mieszkamy od pażdziernika.
Dom do superenergooszczędnych nie należy, ale mysśę, że opłaty za gaz (ogrzewanie i woda) rzędu 300 zł miesięcznie zimą to suma jak najbardziej do przyjęcia.
Pozdrawiam wszystkich, zarówno zaczynających jak i użytkowników M02.

Witam
Jesteśmy właśnie przed wyborem pieca do naszego M02. Pisze Pani o kosztach ogrzewnia i wody rzedu 300 zł miesiecznie. Moge zapytac jaki ma Pani kocioł? My myslimy nad kondensacyjnym ale jest dosc drogi...
Dziekuje bardzo
Aga&Piotr

mk CocaYna
16-07-2008, 10:21
Seba, twoje okna to plastiki?

piotr.nowy
19-07-2008, 22:46
Dzięki wielkie dla Szydasa za umieszczenie naszego domku na mapie.
Jeśli pogoda dopisze zaczynamy ok 10 lipca.
Powodzenia dla wszystkich budujących.
Pozdrawiamy

I jak ?
Ruszyliście ?

PS.:
Zapraszam wszystkich do mojego dziennika i galerii !!! :wink:

mmadzia
20-07-2008, 11:52
Witamy!!!

Ruszyliśmy pełną parą!!! 16 chłopaki zaczęli, a 17 popołudniu juz lali fundament. Od wtorku (tj 22.07.) ruszają dalej.

pozdrawiamy
Madzia i Norbi :lol:

mk CocaYna
25-07-2008, 07:52
Nasze fundamenty już wykopane, może już dziś będą zalewać. Co ja mówię, jakie może, muszą dziś zalać je betonem! Chciałabym, żeby Szydas wrzucił nasz dom na mapę, ale nie wiem skąd zaczerpnąć namiary, które należy podać?

Ya
26-07-2008, 15:09
Witam po przerwie.
Mam pytanie a właściwie dwa :)

Czy ściankę kolankową mieliście naniesioną przez projektanta czy dobudowywana była na etapie wykonawstwa ? Nasz architekt nie bardzo chce przerysowywać wszystkie rysunki (przekroje itp) i proponuje, że on to poprostu naniesie , że podnosimy o 1 bloczek i tyle. Czy to jest ok?

Czy zastanawialiście się nad powiększeniem garażu tak, żeby zmieściły się 2 samochody ? Nasz architetk zaproponował przeniesienie ściany garażu (tej od stony wejścia i wiatrołapu) o 20 cm oraz likwidacę spiżarni i dzięki temu zmieszczenie 2 samochodów. Co o tym myślicie ?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Pozdrawiam
Ya
PS. Jak ruszymy dam namiary do mapy.

piotr.nowy
26-07-2008, 16:18
Czy ściankę kolankową mieliście naniesioną przez projektanta czy dobudowywana była na etapie wykonawstwa ? Nasz architekt nie bardzo chce przerysowywać wszystkie rysunki (przekroje itp) i proponuje, że on to poprostu naniesie , że podnosimy o 1 bloczek i tyle. Czy to jest ok?

Wg mnie jest OK. Nie ma potrzeby przerysowywania. Architekt powinien na czerwono nanieść zmiany na rysunkach i wyliczyć ( oraz zapisać na projekcie) nowe wysokości okapu, kalenicy , kominów i co tam jeszcze wyjdzie.
Przy czym nie może to raczej być robione na etapie wykonawstwa , bo gabaryty budynku ( w tym wysokość) są na tyle istotne , że powinny być podane we wniosku o Pozwolenie na budowę.

piotr.nowy
26-07-2008, 19:29
Nasze fundamenty już wykopane, może już dziś będą zalewać. Co ja mówię, jakie może, muszą dziś zalać je betonem! Chciałabym, żeby Szydas wrzucił nasz dom na mapę, ale nie wiem skąd zaczerpnąć namiary, które należy podać?

Wchodzisz na http://mapa.szukacz.pl/ ; wyszukujesz swoją miejscowość ; klikasz dwa razy lewym klawiszem mychy na miejscu gdzie budujesz . Na mapie pokaże się "celownik" a po prawej stronie wyświetlą się szerokości i długości geograficzne. :wink:

Zdjęcia dawaj !!! :lol:

mk CocaYna
27-07-2008, 19:33
ha i udało się! Myślałam, że już nigdy nie doczekam się tego momentu. Szydas, prosimy nanieś M02aL na mapę :lol:

n 51,361583 ° 51 ° 21 ' 41,7 '' 388435 m
e 19,475204 ° 19 ° 28 ' 30,7 '' 533075 m

Jeśli chodzi o zdjęcia, to za chwilę spróbujemy założyć album i regularnie będziemy wrzucać dokumentację z postępujących (mamy nadzieję) prac.

Ya
27-07-2008, 20:23
Piotr,
Masz ciekawie zmieniony projekt "naszego" domu. :D Fajnie wygląda rozwiązanie wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego. Może trochę od ciebie sciągniemy. :lol:
Dlatego mam parę pytań.
Możesz zdradzić jakie są wymiary tego pomieszczenia ? Fajna szafa wyszła w wiatrołapie ale chyba dość płytka - ile ona ma głębokości? Nie boisz się, że wystający wiatrołap zabierze trochę światła w kuchni?
Pozdrawiam
Ya

piotr.nowy
27-07-2008, 21:03
Piotr,
Masz ciekawie zmieniony projekt "naszego" domu. :D Fajnie wygląda rozwiązanie wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego. Może trochę od ciebie sciągniemy. :lol:
Dlatego mam parę pytań.
Możesz zdradzić jakie są wymiary tego pomieszczenia ? Fajna szafa wyszła w wiatrołapie ale chyba dość płytka - ile ona ma głębokości? Nie boisz się, że wystający wiatrołap zabierze trochę światła w kuchni?
Pozdrawiam
Ya

Właściwie to ściągnąłem wiatrołap od POLITADKA. Mam nadziję , że nie opatentował tego rozwiązania ! :wink:
Jeśli chodzi o wymiary to wysunąłem ścianę z drzwiami o 1.55 metra ( w osi fundamentów).
Głębokość szafy- szczerze mówiąc nie wiem dokładnie jak wyjdzie, ale wydaje mi się , że jest szansa na zrobienie jej wystarczająco głębokiej poprzez lekkie przesunięcie drzwi (wejściowych i z wiatrołapu do korytarza) w kierunku garażu i spiżarki .
O światło się nie boję . Słup na którym opiera się dach został tam gdzie był , a to właśnie dach daje zacienienie.Tu nic się nie zmienia. Poza tym , akurat w kuchni nadmiar słońca nie jest jakoś szczególnie pożądany.

Aga@Piotr
28-07-2008, 11:40
Witam
Aktualnie jestesmy na etapie tynków wewnetrznych, robimy gipsowe. 24 zł/m2, cena mysle bardzo ok:)
Chciałam zapytac jaki piec gazowy polecacie do domu?
Pozdrawiam serdecznie
Aga&Piotr
http://picasaweb.google.pl/Aga.Piotr.M02

Włóczykije
29-07-2008, 18:58
Witamy po dłuższej przerwie
Namiary na naszego konkursowego:

N 52@ 21'53.00''
E 17@ 07'30.68''

Aktualnie montowana jest więźba dachowa.
Pozdrawiamy!
Włóczykije :D

piotr.nowy
29-07-2008, 20:17
Ej no ! Bez takich ! Więźba się montuje a zdjęcia ani jednego !!! :evil: :evil: :wink:

Włóczykije
30-07-2008, 08:11
no narazie bez zdjęć, ale zaległości postaramy się wkrótce nadrobić :D

Ya
01-08-2008, 23:15
Właściwie to ściągnąłem wiatrołap od POLITADKA. Mam nadziję , że nie opatentował tego rozwiązania ! :wink:
Jeśli chodzi o wymiary to wysunąłem ścianę z drzwiami o 1.55 metra ( w osi fundamentów).
Głębokość szafy- szczerze mówiąc nie wiem dokładnie jak wyjdzie, ale wydaje mi się , że jest szansa na zrobienie jej wystarczająco głębokiej poprzez lekkie przesunięcie drzwi (wejściowych i z wiatrołapu do korytarza) w kierunku garażu i spiżarki .
O światło się nie boję . Słup na którym opiera się dach został tam gdzie był , a to właśnie dach daje zacienienie.Tu nic się nie zmienia. Poza tym , akurat w kuchni nadmiar słońca nie jest jakoś szczególnie pożądany.

To ja też mam nadzieję, że tego nie opatentujecie bo w pewnej mierze chcemy to od Was sciągnąć. :)
Trochę pozmieniamy ale idea zostanie :D
Pozdrawiam
Ya

piotr.nowy
02-08-2008, 07:10
Co i jak chcecie zmienić? Napiszcie , to może ja od Was sciagnę. :wink:

Ya
02-08-2008, 10:05
Co i jak chcecie zmienić? Napiszcie , to może ja od Was sciagnę. :wink:
Nie dam chyba rady zrobić takiego ładnego rysunku. :oops: Podstawą jest Twój projekt. Chcemy przenieść drzwi do pomieszczenia gosp (8) tak, żeby były obok wejścia do garażu (w wiatrołapie). Drzwi z wiatrołapu do korytarza (2)przenosimy w stronę wyjścia (zmniejszając wiatrołap) tak, żeby jeszcze wykroić szafę z korytarza (kosztem kawałka pomieszczenia nr 8, tam gdze Ty masz drzwi do tego pomieszczenia). Ale architekt jeszcze nad tym siedzi i myśli :lol:
Powiększamy salon jak Wy - o 90 cm i w związku z tym nieco kuchnię (chyba o 70 cm).
Plany są piękne, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam
Ya

marsels
03-08-2008, 15:57
Ja też buduję konkursowy. Mam już stan surowy z dachem pokrytym narazie papa. Teraz czeka mnie postawianie scianek dzialowych na poddaszu i elektryka. Nie macie moze jakiegos dobrago, sprawdzonego fachowca z okolic Warszawy?
Pozdrawiam

Qciniak
03-08-2008, 17:12
Witam konkursowiczów :D
Mam prośbę do Szydasa o naniesienie na mapkę mojego bubującego się domku 52,399598 ° 21,043872 °
pozdrawiam R

piotr.nowy
03-08-2008, 17:19
Witam konkursowiczów :D
Mam prośbę do Szydasa o naniesienie na mapkę mojego bubującego się domku 52,399598 ° 21,043872 °
pozdrawiam R
Szydas - wiem , że marudzę ale jak już będziesz "grzebał" przy mapie z konkursowymi , to zmień proszę kolor strzałeczki jednego z moich (na czerwony) , bo wyszło na to że oba będą w wersji energooszczędnej.
Z góry dzięki
:lol:

mk CocaYna
05-08-2008, 11:25
To ja też pomarudzę, Szydas przy okazji możesz zmienić nasz kolorek chmurki na żółty, budujemy M02a :P

szydas
05-08-2008, 16:22
Witam konkursowiczów :D
Mam prośbę do Szydasa o naniesienie na mapkę mojego bubującego się domku 52,399598 ° 21,043872 °
pozdrawiam R
Szydas - wiem , że marudzę ale jak już będziesz "grzebał" przy mapie z konkursowymi , to zmień proszę kolor strzałeczki jednego z moich (na czerwony) , bo wyszło na to że oba będą w wersji energooszczędnej.
Z góry dzięki
:lol:
cały czas jeden jest czerwony....

szydas
05-08-2008, 16:22
To ja też pomarudzę, Szydas przy okazji możesz zmienić nasz kolorek chmurki na żółty, budujemy M02a :P
już zżółkł...

piotr.nowy
05-08-2008, 19:12
cały czas jeden jest czerwony....

Tak wiem - ale teraz oba chcą się czerwienić :lol:

szydas
05-08-2008, 19:20
cały czas jeden jest czerwony....

Tak wiem - ale teraz oba chcą się czerwienić :lol:
aaa.... poniał....

piotr.nowy
06-08-2008, 21:27
Jeśli chodzi o zdjęcia, to za chwilę spróbujemy założyć album i regularnie będziemy wrzucać dokumentację z postępujących (mamy nadzieję) prac.

A chwila to ile mniej więcej... :wink:

Aga@Piotr
07-08-2008, 20:04
Witam
Tynki skończone, wyszło w sumie 700m2. Dom mamy powiekszony od strony salonu o 1,80, dach podniesiony, ścianka kolankowa ma 0,5 m.
Pozdrawiam:) :D

Włóczykije
08-08-2008, 07:48
Witamy po dłuższej przerwie
Namiary na naszego konkursowego:

N 52@ 21'53.00''
E 17@ 07'30.68''

Aktualnie montowana jest więźba dachowa.
Pozdrawiamy!
Włóczykije :D

Szydas, nie możemy doczekać się "naszego punkciku" na mapie.

Włóczykije
10-08-2008, 18:00
Witamy ponownie!
Jak już wspominaliśmy obecnie jesteśmy na etapie dachu.
Potrzebujemy rady jaka powinna być dalsza kolejność prac?
Mamy zamówione okna, więc po zakończeniu dachu "zamkniemy" chatę.
Tylko co dalej?
Izolacja przeciwilgociowa pozioma na podbetonie - z czego? (folia, papa, dysperbit)
Tynki czy instalacje? I w jakiej kolejności te instalacje?
Poradźcie coś.
Pozdrawiamy!

Rob1972
10-08-2008, 21:40
Może byc dysperbit i potem folia tak dla potomności ale polecam wykonanie podłogi po tynkowaniu ,oczywiscie tynkowanie po wykonaniu instalacji co,cw, elektryki,kanalizacji .Kolejnosc w większości przypadków zależy od dostępności fachowców z danego tematu ,a i tak ten od elektryki będzie płakał że przeszkadzają mu ludzie od co/cw i na odwrót.Jeśli chcecie Państow centralny odkurzacz to tez trzeba wykonac instalacje przed wylewkami ( Ja zrobiłem po i musiałem rury prowadzic pod sufitem )

Aga@Piotr
11-08-2008, 14:24
Witam
My robilismy tak: dach, instalacja wodna, centralny odkurzacz, elektryka plus alarm, okna, przyłącze gazowe, tynki. Teraz zamierzamy: co, ocieplenie poddasza, kanalizacja, wylewki. W miedzyczasie izolacja sterbitem, równanie ogrodu, moze ogrodzenie.
Pozdrawiam

Włóczykije
11-08-2008, 21:29
A propos odkurzacza centralnego - ile macie gniazd i jaka jest ich lokalizacja?
Czy prowadzenie rur odkurzacza centralnego w gąszczu innych instalacji nie jest problemem?
Pozdrawiamy Konkursowych Forumowiczów
Włóczykije

Aga@Piotr
12-08-2008, 10:15
Witam
Jednostke centralna odkurzacza mamy w kotłowni i tam jest jedno gniazdo, później przy wejsciu na taras i w salonie koło kuchni. Ponieważ dom mamy powiekszony na poddaszu mamy trzy gniazda, jedno w sypialni - tej nad salonem oraz dwa w korytarzu, po jednym na jej przeciwległych koncach.Dodatkowo szczotka w kuchni i wiatrołapie. Rury niekomu nie przezkadzały jak na razie, robilismy je po instalacji wodnej i później zaden fachowiec nie narzekał. Generalnie myśle ze odkurzacz to dobra rzecz, instalacja duzo nie kosztuje,jednostke zawsze mozna kupic pozniej a takie rozwiazanie moze sie przydac.
Pozdrawiam :)

mk CocaYna
12-08-2008, 11:24
Jeśli mowa o kosztach samej instalacji, to ile na chwilę obecną zainwestowaliście w odkurzacz? Ja również planuję położyć przynajmniej instalację na etapie budowy, a później jeśli zostanie kasa, kupimy samą jednostkę centralną.

Czy projekt tej instalacji zlecaliście firmie zajmującej się wykonawstwem? Czy musi musi to być wrysowane w projekt architektoniczny?

AnetaM2
12-08-2008, 13:12
Witam wszystkie "stare wygi" i tych nowszych budujących M02...u nas widać koniec!
ale budowa to koszmar był jestesmy wykończeni :(
zaglądam w potrzebie, bo ogrodzenie chcemy zrobic z kamienia, i szukam ekip...postanowiłam odwiedzć tez ten wątek :D
technicznie nie pomogę, bo Tz sie sprawami technicznymi zajmował ale domek pokażę

http://img170.imageshack.us/img170/4784/img2562ll8.jpg
http://upload.miau.pl/3/123431.jpg

YAGAN
13-08-2008, 10:05
AnetaM2,
Bardzo ciekawa elewacja. Podoba mi się kamień na elewacji.
Gratuluję wyczucia i gustu.

Może jakieś fotki z wnętrz?

Pozdrawiam

Aga@Piotr
13-08-2008, 10:29
Jeśli mowa o kosztach samej instalacji, to ile na chwilę obecną zainwestowaliście w odkurzacz? Ja również planuję położyć przynajmniej instalację na etapie budowy, a później jeśli zostanie kasa, kupimy samą jednostkę centralną.

Czy projekt tej instalacji zlecaliście firmie zajmującej się wykonawstwem? Czy musi musi to być wrysowane w projekt architektoniczny?

Witam
Jedno gniazdo kosztowało nas 350 zl, wszystko zalezy ile gniazd miec bedziecie. Przyjechal Pan zajmujacy sie odkurzaczem i z nim ustalałam gdzie beda gniazda. Wczesniej inna firma robiła nam projekt ale wyszedł drożej niż ów Pan (500 zł za gniazdo). Nie musi byc wrysowany w projekt.

Alexis27
13-08-2008, 13:33
Witajcie :) nie było mnie na forum od prawie roku, ale byłam strasznie zajęta budowaniem mojego konkursowego. Zrobiliśmy parę istotnych przeróbek, m.in. powiększyliśmy od stony salonu o 1,8m, od strony garazu o 0,9m, wyciągnęlismy przedsionek o 1m, podciągneliśmy w górę o 2 pustaki - ścianka kolankowa, obniżylismy kotłownię (nie pamietam o ile, ale wyszło pewnie 7 stopni) dzięki czemu zyskaliśmy na wysokości pomieszczenia i nizszej temeraturze sprzyjajacej przechowywaniu zapraw, owoców i warzyw (moze zajmę się robieniem przetworów na emeryturze :D ) Wstawilismy okno połaciowe nad schodami i na nisko na półpiętrze dla dodatkowego oświetlenia (teraz już wiemy, ze wystarczyłoby tylko to w dachu). W łazienkach i pralni na górze są okna połaciowe. Dzięki wspomnianym juz zmianom w powierzchni utworzyły nam się 2 dodatkowe pomieszczenia: na półpiętrze "kanciapa" na mało uzywane rzeczy oraz pralnia na górze. Pokoje zrobiły się ooooogromne. Na górze znalazła się sypialnia główna z wejściem do łazienki (od sypialni nie od garderoby), sypialnia dwóch córeczek, bawialnia, łazienka córeczek i wspomniana pralnia. Pod koniec września planujemy przeprowadzkę, więc trwa wykończeniówka. Cekolarze i malarze mają zakończyć prace na początku przyszłego tygodnia, płytkarz ma zakończyć do końca przyszłego tygodnia, wtedy tylko panele i wykladziny, do końca sierpnia drzwi wewnętrzne, zewnętrzne i kuchnia. Na zewnątrz prace dawno zakończone. Korzystaliśmy z usług jednej firmy - tak najwygodniej, a poza tym nie mozemy sobie pozwolić na ciągłe pilnownie kolejnych brygad. Nie obyło sie bez wpadek i problemów, ale wolę o tym zapomnieć. Tym, którzy zaczynają, życzę siły i wytrwałości, a ja osobiście ciesze się, że to juz koniec. Jeśli ktoś z Was buduje się niedaleko i chcialby nas odwiedzić , zapraszmy do Starogardu Gdańskiego (piszcie na priv). Sami korzystaliśmy z uprzejmosci innych fanów konkursowego i pomogło nam to w podjeciu istotnych decyzji. Wkrótce dodam kilka zdjęć. Powierzchnia domu po zmianach: 186m2, z garażem 208m2. Konkursowy to wygodny, nowoczesny dom dla mojej rodziny :)
Pozdrawiam.

monika\lukasz
15-08-2008, 19:57
Witam po czasie.
Niedawno dostaliśmy pozwolenie, dom jest już wytyczony przez geodetę, w przyszłym tygodniu przyjeżdża koparka (mam zamiar zdążyć z dachem przed zimą)
Zmiany w naszym projekcie może nie są duże, ale chyba ciekawe i pewnie kogoś zainteresują.
Dom jest powiększony o ściankę kolankową w wysokości 50 cm.
Zmieniony został również strop, na drewniany.
Stop zostanie opuszczony o 25 cm przez przesunięci jednego pustaka ponad.
Przez to ścianka kolankowa dostaje jeszcze 25 cm bez zmiany wysokości wcześniej ustalonej wysokości domu i nie wpływa na wygląd bryły.
Co do ścianek działowych sprawa jeszcze nie jest do końca ustalona.
Wszystkie będziemy wykonywać z k\g.
Na pewno sypialnia nad salonem\kuchnią zostanie pomniejszona, a z wygospodarowanej przestrzeni zrobimy coś w rodzaju pralni.

pozdrawiam

AnetaM2
20-08-2008, 12:13
AnetaM2,
Bardzo ciekawa elewacja. Podoba mi się kamień na elewacji.
Gratuluję wyczucia i gustu.

Może jakieś fotki z wnętrz?

Pozdrawiam

dziekujęmy za komplement...poradzenie sobie z elewacja tak, żeby było proporcjonalnie i ok, było dla nas bardzo trudne, ze zwgledu na liczne błędy wykonawcze "fachowców"...
ale dzieki uporowi Tż i możliwości oglądniecia domku giagi, co naprowadziło nas na odpowiedni tok myslenia i dązenia (zachowanie lili dach / okna przy podniesieniu scianki kolankowej) wyszło jak wyszło....chyba jestesmy zadowoleni..ja na 100% :D , Tż nie d końca :roll:

fotek z wnetrza raczej nie mam, ale postaram się jakies wkleić...ale zmian nie robilismy zbyt dużych (okna połąciowe na klatce schodowej, łazience i łazience sypialnianej, którą przerobilismy na garderobę; pokój górny od strony drzwi wejściowych zmniejszyliśmy nieco aby zwiększyć łazienke; cała góra tj. soksy i podłogi wykończyliśmy w drewnie, dach przy podniesieniu ścianki kolankowej był "przekonstruowany" i dodane jetki, ścianki działowe na górze zrobiliśmy tak, żeby wykorzystac max przestrzeni (są po skosie), zrezygnowalismy z wiatrołapu (ale nie do końca był to chyba dobry pomysł - zobaczymy w trakcie użytkowania), łazienke dolną wysunęliśmy nieco bardziej na hol aby ją zwiększyć, w dolnej łazience zrezygnowaliśy z prysznica a mamy małą wanne narożną, za to na górze będzie duza i wygodna kabina (oboje nie lubimy wanny)...no i chyba tyle....)

Qciniak
25-08-2008, 09:34
Witam.
Czy ktoś z konkursowiczów może mi podpowiedzieć jak najprościej ocieplić dach w rogach pomiedzy ściankami pokojów a murłatą? Jak mi postawią ścianki i przykryją dachem to jedynym rozwiazaniem jest zostawić dziury w ściankach i jakoś upychać na leżąco wełnę między krokwie (i styro na podłogę), co nie bedzie łatwe i miłe. Macie może jakiś inny sposób? Jak na razie to wymyśliłem że te rogi ocieplę przed położeniem desek na dach i okryje folią tak żeby dekarze tylko oderwali folie. Niestety jest ryzyko zamoknięcia wełny...
Pozdrawiam Q

mmadzia
30-08-2008, 14:58
KOchani za dwa tygodnie chcemy zamawiać okna, ale niestety nadal nie wiemy jakie rozwiązanie wybrać. Moze podpowiecie nam jak sprawują sie wasze okna. Chodzi tu oczywiście o ich podział. Jeśli ktoś ma okna takie jak w projekcie niech napisze parę słów czy dobrze się z nich korzysta.
My wybraliśmy okna o profilu SCHUCO, dostaliśmy spory rabat więc ich cena nie jest bardzo wysoka. Bynajmniej nas nie przetraszyła. Wybraliśmy równiez kolor: Siena noce. Będzie na pewno problem z dobraniem kolorystyki drzwi wejściowych i garazowych, ale kolor jest bardzo fajny więc pewnie przy nim zostaniemy. :)
pozdrawiamy wszystkich mieszkających i tych którzy, tak jak my, liczą na rychłe zamieszkanie. Pozdrawiamy. :lol:

basia_z_lasu
30-08-2008, 15:51
KOchani za dwa tygodnie chcemy zamawiać okna, ale niestety nadal nie wiemy jakie rozwiązanie wybrać. Moze podpowiecie nam jak sprawują sie wasze okna. Chodzi tu oczywiście o ich podział. Jeśli ktoś ma okna takie jak w projekcie niech napisze parę słów czy dobrze się z nich korzysta.
My wybraliśmy okna o profilu SCHUCO, dostaliśmy spory rabat więc ich cena nie jest bardzo wysoka. Bynajmniej nas nie przetraszyła. Wybraliśmy równiez kolor: Siena noce. Będzie na pewno problem z dobraniem kolorystyki drzwi wejściowych i garazowych, ale kolor jest bardzo fajny więc pewnie przy nim zostaniemy. :)
pozdrawiamy wszystkich mieszkających i tych którzy, tak jak my, liczą na rychłe zamieszkanie. Pozdrawiamy. :lol:
My zrezygnowaliśmy z dolnego podziału w dużych oknach, zostawiamy tylko ten "lufcik" ( będzie fixem). W oknach PCV profile są na tyle szerokie, że IMHO ten dolny szpros by za dużo zasłaniał, chyba że całe okno byłoby fixem.
Dajcie namiary ( ew. na PW) na Wasze okna ( gdzie takie nietypowe kolory??), bo też musimy niedługo zamówić.

mmadzia
31-08-2008, 07:40
Okna wyceniałam w Rykach pod Lublinem. Za okna takie jak w projekcie z montażem wycenili na ok 15tys. Jak bedzie potrzebny dokładny adres to nie ma sprawy. Teraz nie pamiętam.
POsiedziałam trochę na forum dotyczącego tych profili, same pozytywne opinie. Męża kuzyn tez ma takie okna i jak na razie jest bardzo zadowolony.
POzdrawiam Magda

Aga@Piotr
31-08-2008, 11:10
Witam
Wybralismy dokładnie takie same okna, też profil Schuco kolor sienna noce, juz sa zamontowane i jak dla mnie super sie prezentują. :) Polecam:)

Aga_i_Paweł
01-09-2008, 13:54
Witam! Nowy domek proszę umieścić na mapie:) Fotki niedługo :)
51 ° 08 ' 59,5 ''N 21 ° 36 ' 06,8 '' E

piotr.nowy
06-09-2008, 20:21
Potrzebuję rady:
Jakie daliście drzwi wejściowe ? Antywłamaniowe , stalowe , drewniane , aluminiowe ?
No i kto dał ciemnozielone jak w projekcie?
My się zdecydowaliśmy na takie okna - RAL 6009. Bramę garażową można dobrać właściwie bez problemu u kilku producentów w tym samym kolorze. Kłopot jest z drzwiami. Jakoś nie mogę znaleźć :cry: .
Pomóżcie , bo temat robi się niebezpiecznie pilny!

ADRPOR
06-09-2008, 21:21
My zastanawiamy się nad oknami w kolorze popiel, jeszcze do końca nie zdecydowaliśmy czy ciemny czy jasny. Najprawdopodobniej ten pierwszy. Dostaliśmy wycenę na okna w oryginalnych rozmiarach (czyli duże) i zastanawia mnie to czy przenikalność cieplna 1,0 jest wystarczająca - okna Aluplast 4000 (pięciokomorowe). Do domu zdecydowaliśmy się na drzwi drewniane, stalowe bardziej nadają się do bloków.

piotr.nowy
06-09-2008, 21:50
Aluplast 4000 to naprawdę niezłe okna . Prawdopodobnie również je wezmę.
:roll:
Jaką macie cenę na komplet ?

piotr.nowy
06-09-2008, 21:53
Aaa , i jeszcze jedno:
jakie dajecie wymiary bramy garażowej ?

ADRPOR
07-09-2008, 07:50
Za komplet okien z montażem dostałem ofertę na ok 13.000 kolor dwustronny.

Wojtek_01
09-09-2008, 21:00
Teraz już mam stan surowy otwarty, trochę pozmieniało się - jak będę miał chwilę to wrzucę jakies fotki, teraz czekam na dachowców jutro mają patrzeć i się okażek ile tego dachu wyjdzie

mmadzia
10-09-2008, 13:40
witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące desek na odeskowanie elewacji. Proszę o podpowiedz jakie to maja być deski i jaki ocieplenie pod nimi ma być. U nas prace od dziś idą dalej. stawiają poddasze. podnosimy górę o dwa pustaki, ędzie o wiele większa.
Pozdrawiamy wszystkich.

mk CocaYna
12-09-2008, 07:28
Pytanie do - Aneta M2- jak również innych, którzy są na etapie budowy konkursowego, lub świeżo po, podnosiliście ściankę kolankową? Jeśli ta, to o ile pustaków?

AnetaM2, masz ładnie zachowane proporcje, pomiędzy parterem, a poddaszem, dlatego jestem ciekawa, czy podnosiliście tą ściankę u siebie.

Nie chciałabym "zepsuć" proporcji naszego domu, ale jednocześnie martwię się, że jeśli nie podniesiemy ścianki kolankowej, to jak mówili niektórzy, nie zmieszczą nam się standardowe drzwi na poddaszu i nie będę miała miejsca na zawieszenie karniszy... :(

mk CocaYna
12-09-2008, 07:30
mmadzia - jeśli chodzi o odeskowanie, to ktoś tutaj na forum, polecał nam gorąco modrzew, jako dobry gatunek, na tego rodzaju zabudowę. Nie wypowiem się na temat ocieplenia, ale może Ci, którzy zdecydowali się na odeskowanie, podpowiedzą z czego je wykonali i jak ocieplili ścianę pod nim?

mk CocaYna
12-09-2008, 07:51
B.Art - Wy nie podnosiliście ścianki kolankowej, czy wszystko Wam się na poddaszu mieści bez problemu? Mam na myśli standardowe drzwi.

mmadzia
12-09-2008, 09:17
mmadzia - jeśli chodzi o odeskowanie, to ktoś tutaj na forum, polecał nam gorąco modrzew, jako dobry gatunek, na tego rodzaju zabudowę. Nie wypowiem się na temat ocieplenia, ale może Ci, którzy zdecydowali się na odeskowanie, podpowiedzą z czego je wykonali i jak ocieplili ścianę pod nim?

Dzięki za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał budynek wełną zamiast styropianem i jaki ewentualny był to koszt.
Pozdrawiam Magda

mk CocaYna
12-09-2008, 14:23
Szydas, bodajże ocieplał wełną. Zajrzyj do jego galerii.

szydas
12-09-2008, 20:56
Szydas, bodajże ocieplał wełną. Zajrzyj do jego galerii.
a nawet na pewno szydas ocieplał wełną :wink:

mmadzia
13-09-2008, 11:11
Szydas, bodajże ocieplał wełną. Zajrzyj do jego galerii.
a nawet na pewno szydas ocieplał wełną :wink:

Dzięki wielkie, a może uda Ci się podać orientacyjny koszt.
Pozdrawiam Magda

mk CocaYna
13-09-2008, 19:59
Zapraszam do naszej galerii...

piotr.nowy
13-09-2008, 21:11
Noo! Widzę , że idziemy właściwie równo. :lol:
Budujesz wersję M02a , tak ? :roll:

atryda
14-09-2008, 13:29
Witam wszystkich budujących m02 (w różnych wersjach)

Mam pytania odnośnie deskowania w szczytach poddasza.
Z czego (z jakiego drewna) zrobiliście deskowania i jak zamocowaliście deski na ociepleniu ?
Jak z kosztami takiego rozwiązania , czy jest dużo droższe od tradycyjnego wykończenia w postaci tynku mineralnego?
No i oczywiście czy standardowy wykonawca ocieplenia będzie w stanie coś takiego zrobić, czy trzeba samemu kombinować.

Pozdrawiam
Sławomir Janicki
Warszawa

szydas
14-09-2008, 13:58
Szydas, bodajże ocieplał wełną. Zajrzyj do jego galerii.
a nawet na pewno szydas ocieplał wełną :wink:

Dzięki wielkie, a może uda Ci się podać orientacyjny koszt.
Pozdrawiam Magda
ciężka sprawa.... wełna kosztowała jakieś 15000 pln, robocizna była za elewację w całości, więc nie wiem ile za samo ocieplenie... i trzeba pamiętać, że ja mam powiększony budynek

mk CocaYna
14-09-2008, 18:08
Noo! Widzę , że idziemy właściwie równo. :lol:
Budujesz wersję M02a , tak ? :roll:

Tak, tak, a nawet M02aL!

piotr.nowy
14-09-2008, 18:22
Ja buduję EM 02 i EM 02L. Budowlańcy dostają rozdwojenia jaźni jak nagle to co było po lewej jest po prawej albo odwrotnie! :lol:

mmadzia
15-09-2008, 12:59
ciężka sprawa.... wełna kosztowała jakieś 15000 pln, robocizna była za elewację w całości, więc nie wiem ile za samo ocieplenie... i trzeba pamiętać, że ja mam powiększony budynek[/quote]

Dzięki wielkie. Właśnie chodziło mi o orientacyjny koszt samej wełny. Pozdrawiam. Magda

Włóczykije
16-09-2008, 07:23
Witam po krótkiej przerwie!
Jestem na etapie rozprowadzania kanalizy - i stąd pytanie: w projekcie kanalizy na parterze przewidziano przy muszli ustępowej zawór napowietrzający, czy ktoś może mi cokolwiek o tym coś powiedzieć? Czy faktycznie zastosowaliście u siebie takie rozwiązanie?
Pozdrawiam Forumowiczów,
Włóczykij

AnetaM2
16-09-2008, 10:14
Pytanie do - Aneta M2- jak również innych, którzy są na etapie budowy konkursowego, lub świeżo po, podnosiliście ściankę kolankową? Jeśli ta, to o ile pustaków?

AnetaM2, masz ładnie zachowane proporcje, pomiędzy parterem, a poddaszem, dlatego jestem ciekawa, czy podnosiliście tą ściankę u siebie.

Nie chciałabym "zepsuć" proporcji naszego domu, ale jednocześnie martwię się, że jeśli nie podniesiemy ścianki kolankowej, to jak mówili niektórzy, nie zmieszczą nam się standardowe drzwi na poddaszu i nie będę miała miejsca na zawieszenie karniszy... :(

witam
mamy podniesioną ścianke kolankową o jeden pustak; żeby proporcje zostały zachowane zmienialiśmy kąt nachylenia dachu (został wyostrzony, przez co budynek jest troszke wyższy, a okapy mogą być nieco krótsze, niż jakbysmy zachowali normalne paramerty dachu upierając sie przy zachowaniu lini dach-okna)

deskowanie mamy ze świerka

nie wiem jak wyglądałyby pomiesczenia na górze, bez podniesienia ścianki kolankowej...my wykańczalismy poddasze do skosów (nie mamu sufitów prostych) także pewnie karnisz i tak bym gdzieś zmieściła, ale dzrzwi to faktycznie w jednym miejscu to tak na styk weszły...

jedno wiem na 100%...ostatnio położyliśmy podłogę w salonie, i nie wyobrażam sobie, pozostawienia okien w wymiarach jak w projekcie i obniżenia wysokości pomiesczenia...słuchajcie przy tak wysokich oknach pomiesczenia muszą miec te 270 cm...nawet wtedy, po położeniu podłogi wydają sie być, optycznie, bardzo niskie...

KaMaL
16-09-2008, 10:50
AnetaM2 to co robilas z oknami ? pomniejszalas?

monika\lukasz
16-09-2008, 13:12
Wszystko ruszyło, ławy wylane, murarze czekają na hasło do startu.

mk CocaYna
18-09-2008, 08:27
Gratulacje! Co planujecie zrobić przed zimą?

monika\lukasz
18-09-2008, 11:55
do końca roku musi być zrobiony stan surowy otwarty
(o ile pogoda pozwoli)

Pytanko do wszystkich którzy mają już więźbę za sobą, jakie wprowadzaliście zmiany w konstrukcji.
My dodajemy jętki i chcę zmienić wymiary poprzeczne krokwi (trzy ekipy ciesielskie stwierdziły, że tak grube krokwie pod blachę nie są potrzebne)

mk CocaYna
18-09-2008, 14:24
Jako kobieta, która podsłuchała rozmowę mężczyzn, mogę Ci powiedzieć, że takie krokwie nawet pod dachówkę cementową, którą będziemy kłaść, są zbyt masywne, a co dopiero pod blachę.

piotr.nowy
18-09-2008, 16:30
No niby tak , ale wysokość krokwi wynika z grubości ocieplenia układanego między nimi. Z kolei szerokość jest jakoś tam zależna od wysokości. Stosunek szerokości do wysokości nie może być mniejszy niż coś tam albo odwrotnie. :roll:

KarolinaS
18-09-2008, 21:07
Ile w przybliżeniu kosztowała was instalacja wod-kan w domu,planujemy podłogówkę na parterze, góra grzejniki, piec na eko-groszek.

monika\lukasz
19-09-2008, 10:42
No niby tak , ale wysokość krokwi wynika z grubości ocieplenia układanego między nimi. Z kolei szerokość jest jakoś tam zależna od wysokości. Stosunek szerokości do wysokości nie może być mniejszy niż coś tam albo odwrotnie. :roll:
Nie do końca, pomiędzy krokwie 15cm ocieplenia, ale i tak do krokwi należy przykręcić stelaż nośny dla płyt k\g i między ten stelaż kolejne 5cm.

piotr.nowy
19-09-2008, 11:15
No ok. ale u mnie EM02 jest ocieplenie 22cm + 8 cm. :wink:

KaMaL
20-09-2008, 15:34
Piotr.nowy czym ocieplasz i dlaczego jest to wełna :D

piotr.nowy
20-09-2008, 17:12
A widzisz - miał być styropian. Będzie wełna ze względu na cenę.
Styropian przeznaczony do ocieplenia poddaszy między krokwiami , taki z nacięciami rozprężnymi i odpowiednimi parametrami izolacyjnymi , jest drogi.

piotr.nowy
20-09-2008, 21:18
A jeśli już jesteśmy przy dachu - jakie okna dachowe dawaliście i gdzie umiejscowione.
Chodzi mi o wielkość i "funkcyjność" , tzn zwykłe , czy wyłazy , czy 2w1. No i w jakich pomieszczeniach. :roll:
No i jaka firma i cena . :wink:

mk CocaYna
23-09-2008, 08:23
Jeśli chodzi o okna, to jeszcze nie wiemy jakie dokładnie, ale raczej Fakro. Na pewno zostawimy okno w pralni, łazience, na klatce schodowej i oczywiście wyłaz dachowy. Chętnie dorzuciłabym jeszcze okno w garderobie (urządzimy ją w pomieszczeniu przy sypialni-pierwotnie jest ono przeznaczone na drugą łazienkę na poddaszu), ale zobaczymy czy kasy wystarczy.

mk CocaYna
23-09-2008, 08:28
Mam ogromną prośbę, czy możecie podpowiedzieć, czy w przypadku jeśli nie podniesiemy ścianki kolankowej, to faktycznie będzie problem ze zmieszczeniem drzwi na poddaszu? Budujemy M02a, tak więc troszkę większą wersję konkursowego i bardzo mi zależy, aby nie podnosić tej ścianki, ze względu na zewnętrzny wygląd domu, natomiast już dwóch fachowców od dachu, zwracało uwagę, że jeśli nie podniesiemy tej ścianki, to możemy nie zmieścić drzwi na poddaszu.
Myślałam, że jeśli mamy większą wersję, to spokojnie unikniemy takich problemów...
Jeśli ktoś z Was nie podnosił tej ścianki, to liczę na Wasz odzew... :roll:

mmadzia
23-09-2008, 10:04
Witam serdecznie.
U nas zakończył się właśnie stan surowy otwarty. Zapraszam oczywiście do naszej galerii.
Ok 20 pażdziernika przyjeżdżają okna, a tydzień wcześniej , o ile będzie dopisywała pogoda, przyjadą kłaść dach. zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową Euronit. Jej koszt, wraz z oknami (3 szt Velux) i wyłazem to 19 tys. do tego dochodzi robocizna 13,5 tys i koszt rynien 2 tys.
Ok 20.10 będziemy robić ocieplenie. Mamy tylko nadzieję ze poprawi się pogoda bo od 2 tyg ciągle pada.
Pozdrawiamy wszystkich konkursowiczów i życzymy wytrwałości
Magda

szydas
23-09-2008, 14:53
Witam serdecznie.
U nas zakończył się właśnie stan surowy otwarty. Zapraszam oczywiście do naszej galerii.

Magda
hmm.. tak przeglądam galerię i się zastanawiam nad tymi waszymi szczytami na poddaszu - nie macie w projekcie betonowych wstawek i słupków między oknami?

piotr.nowy
23-09-2008, 17:44
To dołączę się do pytania SZYDAS"A z dodatkowym o nadproża. Nie widzę ich nad żadnymi otworami na drzwi. Również w ścinach nośnych. Przyznam się , że nie mam pojęcia w czym rzecz. Dajecie zamiast nadproży jakieś zbrojenia w spoinach czy co? :roll:

monika\lukasz
24-09-2008, 07:49
Nadproża nad drzwiami często robi się układając warstwę pustaków na trzech czterech prętach zbrojeniowych.
takie nadproże nad drzwiami lub małym okienkiem jeszcze przejdzie ale powyżej 90 cm to czegoś takiego bym nie zrobił

Słupki betonowe pomiędzy oknami na piętrze można swobodnie zastąpić bardziej solidnym nadprożem.

MirkaM2
24-09-2008, 08:51
zadałem podobne pytanie mojemu kierownikowi budowy, gdy zobaczyłem u siebie nadproża z kilku warstw cegieł na prętach, więc on mnie oświecił, że to jest: 'nadproże Kleina', tańsze niż gotowe nadproża a równie skuteczne.
Obejrzałem sąsiednie budowy i u sąsiadów było też tak zrobione, więc nie protestowałem.
pzdr
wz Włodek

mmadzia
24-09-2008, 11:32
Kochani z chęcią odpowiem na zadane pytania jak tylko ekipa wróci na plac budowy, bo się chłopaki pochorowali. Z tego co na babski rozum wiem i widziałam na kazdym oknem i drzwiami chłopaki dawali pręty. Pewnie dziwicie się dlaczego mamy okna do samego sufitu, tak zdecydowaliśmy podczas budowymy . Podnieśliśmy je o jeden pustak aby było więcej miejsca pod nimi. A ze nie chcieliśmy zmieniać ich wysokości to tak wyszło. Nie mamy w planach zakładanie karniszy więc wydaje się że bedzie ok. Zobaczymy później.
pozdrawiam Magda

basia_z_lasu
24-09-2008, 13:21
Mam ogromną prośbę, czy możecie podpowiedzieć, czy w przypadku jeśli nie podniesiemy ścianki kolankowej, to faktycznie będzie problem ze zmieszczeniem drzwi na poddaszu? Budujemy M02a, tak więc troszkę większą wersję konkursowego i bardzo mi zależy, aby nie podnosić tej ścianki, ze względu na zewnętrzny wygląd domu, natomiast już dwóch fachowców od dachu, zwracało uwagę, że jeśli nie podniesiemy tej ścianki, to możemy nie zmieścić drzwi na poddaszu.
Myślałam, że jeśli mamy większą wersję, to spokojnie unikniemy takich problemów...
Jeśli ktoś z Was nie podnosił tej ścianki, to liczę na Wasz odzew... :roll:
My budujemy jeszcze większą wersję (8,5 m szer. każdego skrzydła), ale dajemy 30 cm ocieplenia dachu, oczywiście ścianki kolankowej nie dawaliśmy. I co? Trzeba baardzo pilnować ekipę, by budowali otwory drzwi jak najbliżej osi budynku, samemu wymierzyć potrzebny zapas i kontrolować. Bardzo łatwo jest to skopać. Wystarczy, że cieśle zrobią o kilka stopni kąt dachu mniejszy, ścianka się przesunie. To taki typ projektu, że wszystko jest wyżyłowane, ekipy tego nie lubią...

piotr.nowy
24-09-2008, 18:17
Nadproża nad drzwiami często robi się układając warstwę pustaków na trzech czterech prętach zbrojeniowych.
takie nadproże nad drzwiami lub małym okienkiem jeszcze przejdzie ale powyżej 90 cm to czegoś takiego bym nie zrobił

Ja bym tego też nie zrobił w ścianach konstrukcyjnych. Przecież na tych ścianach - być może bezpośrednio nad otworami - będą się opierać belki stropowe. Poza tym wydaje mi się , że nadproża kleina robi się w ścianach z cegieł a nie z betonu komórkowego . A to jednak materiały o zupełnie innych parametrach .


Słupki betonowe pomiędzy oknami na piętrze można swobodnie zastąpić bardziej solidnym nadprożem.

Być może się mylę ale nadproże to nadproże a pionowe słupki mają zupełnie inną funkcję.
Wydaje mi się ( ale to tylko moje przypuszczenia !) , że taka konstrukcja złożona z pionowych słupów i poziomego nadproża , połączona z wieńcem znacznie usztywnia ścianę szczytową . W tym sensie , że zwiększa jej odporność np na parcie wiatru. Tym bardziej , że nie jest ona "podparta" żadną ścianą do niej prostopadłą. :roll:

No bo przecież Pani architekt nie wymyśliła sobie tego patentu z nudów. :wink:
Chyba...

monika\lukasz
24-09-2008, 19:31
Już tłumaczę.

Belki stropowe nie opierają się na ścianach tylko na wieńcu który rozprowadza nacisk po całej długości ściany. Pomiędzy wieńcem a nadprożem siły rozkładają sie na boki również poprzez wiązania cegieł\pustaków.

Materiał z jakiego murujemy ściany nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia.

Co do słupków na piętrze, taka konstrukcja może i usztywni ścianę ale moim zdaniem i architekta który przerysowywał nasz projekt jest zupełnie zbędna.

Pozdrawiam

piotr.nowy
24-09-2008, 22:03
Już tłumaczę.

Belki stropowe nie opierają się na ścianach tylko na wieńcu który rozprowadza nacisk po całej długości ściany. Pomiędzy wieńcem a nadprożem siły rozkładają sie na boki również poprzez wiązania cegieł\pustaków.
Materiał z jakiego murujemy ściany nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia.

W moim projekcie belki nie opierają się NA wieńcu , tylko są z nim powiązane ( wieniec opuszczony) a to różnica.


Co do słupków na piętrze, taka konstrukcja może i usztywni ścianę ale moim zdaniem i architekta który przerysowywał nasz projekt jest zupełnie zbędna.

Pozdrawiam

Jeśli Ty albo architekt przeanalizowaliście i przeliczyli projekt to oczywiście wszystko gra. Jeśli architekt PRZERYSOWYWAŁ projekt to wciąż mam wątpliwości.
Powtarzam : wg mnie autorka projektu w jakimś celu te słupki zaprojektowała.
Ja nie jestem architektem ani konstruktorem. Nie wiem po co. Ale właśnie dlatego nie zamierzam zmieniać tego co zaprojektował fachowiec. :wink:

Być może przesadzam z tym trzymaniem się projektu ale bałbym się , że poprzez takie odstępstwa coś spierniczę . :oops: [/b]

piotr.nowy
24-09-2008, 22:12
Pytanie do mmadzi: jak się chodzi po twoich schodach ?
Wymyśliłem sobie praktycznie identyczne jak u Was :lol: .
Mam nadzieję , że są wygodne !
Napisałaś , że w kotłowni jest sporo miejsca. Obniżałaś podłogę w kotłowni , czy jest równo z resztą domu? :roll:

mmadzia
26-09-2008, 18:24
Po schodach chodzi się bardzo swobodnie, kotłownia jest opuszczona o jeden pustak a miejsca jest sporo równierz ze względu na zmiane schodów. Są one przyklejone do ściany łazienki i nie ma tej wolnej przestrzeni pomiędzy nimi a ścianą od łazienki. POlecam wszystkim takie rozwiązanie schodów.
Pozdrawiam Magda

piotr.nowy
26-09-2008, 18:58
To super. :lol:
Cieszę się , że tak rozwiązane schody się sprawdzają.
Kotłownię obniżyłem o 85 cm więc miejsca powinno być sporo. :wink:
Muszę zmieścić w niej piec na pellet ze sporym zasobnikiem , duuuży zbiornik na wodę i rekuperator. :o

ADRPOR
28-09-2008, 11:29
A widzisz - miał być styropian. Będzie wełna ze względu na cenę.

Zawsze uważałem że styropian jest tańszy ?

piotr.nowy
28-09-2008, 16:08
Ceny "podstawowych" wersji styropianu i wełny są dzisiaj bardzo podobne. Mam oferty jednego i drugiego po ok.100 zł/m3.
Natomiast wełna o lepszych współczynnikach (cieplejsza) lambda =0,035 jest trochę tańsza niż naprawdę dobry styropian.
Dodatkowo styro przeznaczone do ocieplania między krokwiami ma nacięcia które powodują ,że trzyma się sam na swoim miejscu. Oczywiście jest to znowu kilkadziesiąt zł/m3 dodatkowo. :o

KaMaL
28-09-2008, 17:09
Hallo Grupa !

Pytanie za 100 pkt.!
Czy w wersji energooszczędnej niezbędny jest przedsionek, bo jest ni w pięść, ni w oko. Jedynie lustro można w nim powiesić. Jeśli damy "ciepłe" drzwi to pozostają straty ciepła w chwili wychodzenia/ wchodzenia do domu, a chyba nie będą jakieś znaczne ?

Piotr_nowy na ściany dajesz styro? O jakich parametrach? Czy może szary z grafitem i 20 cm?

piotr.nowy
28-09-2008, 18:30
Jeśli chodzi o przedsionek to ja też uważam , że w wersji oryginalnej jest za mały. Dlatego - wzorem POLITADKA - powiększyłem go . Wyciągnąłem ścianę z drzwiami wejściowymi o ok. 1.5 m. W ten sposób przedsionek ma mniej więcej 3x2 m. U mnie wygląda to z grubsza tak:
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/3639/585/3518.jpg

Z grubsza , bo dodatkowo przesunąłem lekko drzwi wejściowe ( i kolejne wewnętrzne) w kierunku garażu aby pod przeciwną ścianą zmieściła się szafa o głębokości 60 cm.
Do przedsionka przeniosłem też drzwi do spiżarni . Myślę , że tak jest uniwersalniej i spiżarnia może pełnić np funkcję szatni czy garderoby.

Podcień pozostaje na tyle duży , że wchodząc do domu wciąż stoimy pod dachem a drzwi otwierane na zewnątrz są ciągle "chronione przed bezpośrednim wpływem warunków atmosferycznych" ,czego wymagają do gwarancji producenci drzwi ( głównie drewnianych).

Na ściany daję styro. Szary z grafitem :wink:
20 cm :wink:
TAKI (http://www.swisspor.pl/_page_pl/index.php?show=24)

Na ściany λ =0,032 - 20cm
Na fundament λ =0,035 - 15 cm (hydrofobizowany)
Na podłogę na gruncie λ = 0,038 - 20 cm :o

KaMaL
28-09-2008, 19:16
Fajnie to wygląda, ale my myslelismy o zlikwidowaniu go wogóle. No tylko czy tak można w wersji energo. :roll:

Twoja szafa będzie miała wewnątrz 60 cm?
A ile na długość?

Rob1972
28-09-2008, 20:02
Już tłumaczę.

Belki stropowe nie opierają się na ścianach tylko na wieńcu który rozprowadza nacisk po całej długości ściany. Pomiędzy wieńcem a nadprożem siły rozkładają sie na boki również poprzez wiązania cegieł\pustaków.

Materiał z jakiego murujemy ściany nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia.

Co do słupków na piętrze, taka konstrukcja może i usztywni ścianę ale moim zdaniem i architekta który przerysowywał nasz projekt jest zupełnie zbędna.

Pozdrawiam

Nie podzielam za bardzo optymizmu Twojego architekta, w projekcie słupy wychodza zbrojeniem z wieńca potem przechodzą w nadproże dla okien na scianie szczytowej. Powinno byc jeszcze zbrojenie boczne skosów sciany szczytowej. Daję gwarancje ze po roku od otynkowania na styku słupków z tym ala nadprozem z prętów pojawią się pęknięcia .Tym bardziej że u Ciebie sciany szczytowe nie sa niczym podparte ,krokwie masz po zewnętrznej stronie a więc nie dają wsparcia dla szczytu, wiatr napiera na ścianę w kierunku do srodka a do następnej krokwi jest co najmniej 50cm.

ADRPOR
28-09-2008, 20:29
Ocieplenie: wełna czy styropian.
Piotrze, z twojego postu wynika ze piszesz wełnie na ocieplenie dachu a nie całego domu. Popraw mnie jeżeli się mylę ;) PS. Czy ktoś kto chce zrobić drewniany siding na pietrze orientuje się w kosztach z tym związanych?

piotr.nowy
28-09-2008, 20:33
Fajnie to wygląda, ale my myslelismy o zlikwidowaniu go wogóle. No tylko czy tak można w wersji energo. :roll:

A kto ci zabroni ?!?! :lol: :wink:
A tak poważniej to myślę , że wiatrołap ma swoje zalety. Szczególnie w wietrzne , deszczowe i zimne dni.


Twoja szafa będzie miała wewnątrz 60 cm?
A ile na długość?

Zmierzę jutro to napiszę dokładnie . Wg moich własnych rysunków powinna być wnęka na szafę o wymiarach 288 x 70 cm. Oczywiście nie ma konieczności wstawiania szafy w całą wnękę. Może być np. szafa 1,8m i dodatkowo wygodna ławeczka , szafka na buty , itp. :roll:

piotr.nowy
28-09-2008, 20:42
Ocieplenie: wełna czy styropian.
Piotrze, z twojego postu wynika ze piszesz wełnie na ocieplenie dachu a nie całego domu. Popraw mnie jeżeli się mylę ;)

Dokładnie tak.
Ściany , fundamenty , podłoga na gruncie - styropian tak jak napisałem kilka postów wyżej.
Poddasze - wełna 20 cm miedzy krokwie i 10 cm pod krokwiami. Wełna też o podwyższonych parametrach : λ =0,035.
PS. Po konsultacjach z konstruktorem zmieniłem krokwie z 22x8 na 20x8. :o

KaMaL
28-09-2008, 20:48
i jeszcze jedno pytanko w temacie wejściowym :wink: wysunąłeś przedsionek o 1,5 m patrząc od wewnątrz czy łącznie z grubością ściany (na której są drzwi wejsciowe) jest 1,5 m?

piotr.nowy
28-09-2008, 20:54
W osi fundamentów :lol: .
I osi ściany oczywiście.

KarolinaS
28-09-2008, 21:21
Proszę podajcie mi wymiary waszych drzwi wejściowych, bez cześci górnej-takiej jaka jest w projekcie.
Obecnie mam otwór 110x205 i trudno jest znalesc drzwi o takim wymiarze;-(

piotr.nowy
29-09-2008, 08:30
Na stronie jednego z producentów piszą:

Standardowy wymiar zewnętrzny drzwi "90" z ościeżnicą to: wys. 208cm. i szer. 100cm..
Otwór szerokości 110 cm jest do drzwi "100".
Jeśli chodzi o wysokość to w moim projekcie jest 212 cm Bez naświetla.
Mój "facet od drzwi i okien" kazał robić otwór 110x210.

mk CocaYna
01-10-2008, 20:01
Mamy pewien dylemat, czy nad schodami zostawić pustą przestrzeń, zwieńczoną u góry balustradą, czy ten fragment zabudować, co radzą nam nasi budowlańcy. Co o tym myślicie?

Qciniak
02-10-2008, 13:00
Ja zostawiłem bo lubie przestrzeń. pozatym po postawieniu sciany moim zdaniem schody robią się ciemne i kiszkowate. no ale to moja opinia :lol:

Qciniak
02-10-2008, 13:10
oczywiście chodzi mi o ściane na schodach. jeśli zaś chodzsi o piętro to uważam że też bez ściany. Ewentualnie można dać np. tafle szkła.

KaMaL
02-10-2008, 18:44
mk CocaYna o jaką w takim razie pustą przestrzeń chodzi :roll:

mk CocaYna
03-10-2008, 19:28
Jak to wytłumaczyć? :roll: Chodzi o tę część korytarza na poddaszu nad schodami, dokładnie mówiąc na dole w tym miejscu zaczynają się schody, a u góry można zostawić albo pustą przestrzeń i korytarz na górze zabezpieczyć barierką, albo wysunąć korytarz nad schody, żeby tą przestrzeń zabudować. Ech, gdybym umiala wkleić zdjęcie, nie musiałabym tak mętnie tłumaczyć

http://picasaweb.google.pl/mkcocayna/20081002#5252610941699915634

piotr.nowy
03-10-2008, 20:40
Z picassa nie wkleisz. Chyba.
Ja bym nie zabudowywał. Dla mnie im mniej ścian tym więcej "tlenu".
A ja bardzo "tlenolubny" jestem! :lol:

piotr.nowy
03-10-2008, 21:31
Ja jestem o kolejny krok do przodu. W poniedziałek położyłem stropy. Przed południem nie było nic a po południu można biegać po stropach !!! :lol: :lol: :lol:

Zapraszam do galerii. :o

Qciniak
04-10-2008, 14:11
chyba już czaję o co chodzi z tym korytarzem. ja bym absolutnie nie zabudowywał bo zrobi sie na schodach ciemnica...

halszka.ka
04-10-2008, 17:29
u nas jest tak, troszkę dziwadło ,
ale jasno i przestronnie w hollu na poddaszu

czy tego dotyczyły wasze wątpliwości ?

http://foto0.m.onet.pl/_m/d3526be21dc0986eaf7e9d9b4b4695f8,10,19,0.jpg


a to mk CocaYna


http://picasaweb.google.pl/mkcocayna/20081002#5252610941699915634

mk CocaYna
04-10-2008, 19:01
jak najbardziej :lol: właśnie o to chodzi i szczerze mówiąc ja też lubię przestrzeń, więc chyba z tego zabudowanego balkoniku, zrezygnujemy.

mk CocaYna
05-10-2008, 19:00
Halszka, a jak wstawiłaś link do mojego albumu? Próbowałam to robić, ale mi nie wychodzi :cry:

KaMaL
05-10-2008, 19:01
mk CocaYna[b] nie zabudowywuj :D

[b]halszka.ka świetnie to wygląda :D

halszka.ka
06-10-2008, 08:51
mk CocaYna - na początku i na końcu adresu wstawiasz URL

KaMaL - dziki :lol:
ale wszyscy się pytają : co tam ma byc ?
a tam już jest :roll:

basia_z_lasu
06-10-2008, 14:19
Halszka - rewelacyjnie Ci wyszedł domek i pomysł elewacji też świetny. Przeglądam albumy i trochę nie rozumiem - widać, że kładziesz na dole oblicówkę drewnianą, ale na dalszych zdjęciach jej nie widać? Czy to jest drewno na styropianie? Czy można je zamocować po przyklejeniu styropianu, czy trzeba robić ruszt wcześniej?

mk CocaYna
08-10-2008, 10:18
A u nas dziś zalewanie stropu...
Podobno nasi robotnicy jednej deski nie podstęplowali i pękła podczas lania betonu. Mąż wściekły, klnie na czym świat stoi. Oj dzieje się, dzieje...

Aga@Piotr
08-10-2008, 20:39
Witam
Aktualnie przygotowujemy sie do ocieplenia poddasza, dlatego chciałabym zapytać jakie płyty zastosować? czy ktoś z Was stosował podwójna płtye g-k?
Dziekuje

halszka.ka
09-10-2008, 07:23
KaMaL i basia_z lasu - dzięki :lol:

basia - na naszej elewacji nie planujemy dawac drewna,
jest tylko tynk, baaardzo jasny szary, prawie biały i ciemniejszy szary.

botul1
09-10-2008, 19:06
Witam wszystkich serdecznie,

Z przyjemnością i ciekawością zaglądam na forum "konkursowego", ponieważ bardzo mi się spodobał projekt. W związku z tym mam ogromną prośbę do Państwa z woj.lubuskiego bądź okolic Poznania o możliwość zobaczenia Konkursowego na tzw"żywca". Proszę o info czy to jest możliwe: [email protected].


Pozdrawiam i gratuluję!!!!!!!!!!!

mk CocaYna
13-10-2008, 10:08
Czy powiększaliście, a dokładniej wydłużaliście okna w szczytach na poddaszu?

Coś za malutkie nam się wydają i chyba je ździebko wydłużymy, czyli zamiast 112, damy 122, czy to nie przesada?

piotr.nowy
13-10-2008, 10:15
Czy powiększaliście, a dokładniej wydłużaliście okna w szczytach na poddaszu?

Coś za malutkie nam się wydają i chyba je ździebko wydłużymy, czyli zamiast 112, damy 122, czy to nie przesada?

My wydłużamy . Okna w projekcie są faktycznie trochę małe. Dodatkowo wykonanie ścianki kolankowej sprawia , że wydają się jeszcze mniejsze.
Dajemy identyczny wymiar jak te w "gabinecie" na parterze - czyli 163 . Z takim samym jak na parterze podziałem poziomym . :roll:

mk CocaYna
13-10-2008, 11:35
My zdecydowaliśmy, że u nas ścianki kolankowej nie będzie, więc mam nadzieję, że wysokość 122, wypadnie dobrze. Chociaż jak porównuję te okna z podanym przez Ciebie rozmiarem, to nie wiem, czy nie jest to jednak za mało....

piotr.nowy
13-10-2008, 15:00
Jeśli nie robicie ścianki to trzeba uważać z wymiarami okien. Jak dasz za długie to parapety wyjdą nisko . Nie wiem czy w M02a jest miejsce wyżej , żeby wydłużyć okna "do góry" a nie "na dół".
Ja daję 50 cm ścianki kolankowej i o tyle samo wydłużam okna. Wysokość parapetu nad podłogą zostanie praktycznie bez zmian.

mk CocaYna
15-10-2008, 20:45
Piotr, a jaka to wysokość?

piotr.nowy
15-10-2008, 21:31
Parapetu nad podłogą ?
Coś ok. 80 - 85 cm.

piotr.nowy
25-10-2008, 19:02
halszka.ka - twoje drzwi wejściowe - napisz coś o nich. Aluminium ? Producent ? Cena? Komplet z bramą garażową ? :o

Kto dawał drzwi zielone jak w projekcie ?

krzychu11
25-10-2008, 19:08
halszka.ka - twoje drzwi wejściowe - napisz coś o nich. Aluminium ? Producent ? Cena? Komplet z bramą garażową ? :o

Kto dawał drzwi zielone jak w projekcie ?

My będziemy. Na razie mamy zielone okna i zieloną bramę garażową :)

piotr.nowy
25-10-2008, 20:19
No właśnie my też mamy zamówione okna , rolety zewnętrzne i bramę garażową . Znalezione rynny o tym samym kolorze - RAL 6009.
Ale drzwi jakoś nie możemy trafić :(
Cięgle myślimy czy stalowe czy drewniane. No i zielone jakoś tak rzadko w ofertach widać...
Jakie okna i bramę wybraliście ?

krzychu11
25-10-2008, 20:37
No właśnie my też mamy zamówione okna , rolety zewnętrzne i bramę garażową . Znalezione rynny o tym samym kolorze - RAL 6009.
Ale drzwi jakoś nie możemy trafić :(
Cięgle myślimy czy stalowe czy drewniane. No i zielone jakoś tak rzadko w ofertach widać...
Jakie okna i bramę wybraliście ?
Okna z firmy Therma z Tychów (RAL6009) brama uchylna hormana (RAL6009) drzwi zamiarzamy wstawiac po tynkach i wylewkach - wlasnie znalexlismy ciekawy wzor, trzeba tylko sprawdzic czy jest opcja zielonych :D
http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_233.html

krzychu11
25-10-2008, 21:28
Pokażcie jak wyglądają Wasze kominki!

Edyta&Piotr
27-10-2008, 12:14
Cze,

Nasz wygląda tak (fotka jeszcze z budowy :wink: )
http://foto2.m.onet.pl/_m/13e0e4557b7def4ac74225e07b8b89ca,3,19,0.jpg

piotr.nowy
28-10-2008, 19:12
Proszę o radę. A nawet kilka rad.
1. Ławy i stopnie kominiarskie - dajecie ? Przeglądałem galerie z konkursowymi i widzę , że w większości nie ma ich na dachach. Sam nie wiem... :o
2. Podbitki - przybijacie do krokwi od dołu , do krokwi od góry , czy poziomo od ściany do dołu krokwi ( wychodzi taka skrzynka).... :o
3. Rynny - jest pomysł , żeby rury spustowe zamiast jedną po słupie a drugą w narożniku salonu , dać jedną (może z większą średnicą) w wewnętrznym narożniku - na przedłużeniu kosza rynnowego. Co myślicie... :o
4.No i okna dachowe - ile i gdzie ... :o

Pomóżcie , bo mi już łeb pęka :-? :oops:

A jak ktoś ma jeszcze inne uwagi dotyczące dachu , to będę wdzięczny jak nie wiem co ! :lol:

Ya
28-10-2008, 19:24
4.No i okna dachowe - ile i gdzie ... :o


My dajemy dwa - jedno w łazience obok schodów a drugie nad schodami (będziemy mieli takie rozwiązanie jak chyba u Halszki - z tym brakiem ścianki przy schodach (tak, że robi się taka półka-podest-cholera-wie-co) :D
Ale ja jestem głupi bo dopiero na etapie adaptacji projektu i pozwolenia na budowę.
Pozdrawiam serdecznie
Ya

mmadzia
29-10-2008, 10:05
Proszę o radę. A nawet kilka rad.
1. Ławy i stopnie kominiarskie - dajecie ? Przeglądałem galerie z konkursowymi i widzę , że w większości nie ma ich na dachach. Sam nie wiem... :o
2. Podbitki - przybijacie do krokwi od dołu , do krokwi od góry , czy poziomo od ściany do dołu krokwi ( wychodzi taka skrzynka).... :o
3. Rynny - jest pomysł , żeby rury spustowe zamiast jedną po słupie a drugą w narożniku salonu , dać jedną (może z większą średnicą) w wewnętrznym narożniku - na przedłużeniu kosza rynnowego. Co myślicie... :o
4.No i okna dachowe - ile i gdzie ... :o

Pomóżcie , bo mi już łeb pęka :-? :oops:

A jak ktoś ma jeszcze inne uwagi dotyczące dachu , to będę wdzięczny jak
nie wiem co ! :lol:

W sprawie samego dachu nie bardzo pomogę, ale wiem że rzadnych stopni kominiarskich nie robiliśmy. Wyłaz zrobiliśmy przy kominie od kominka.\
Natomiast podbitka jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat więc też nie wiem.
Okna dachowe, u nas są cztery. W łazience, na klatce schodowej i obu mniejszych pokojach. W sypialni nie robiliśmy bo tam może być ciemniej.
Dla zainteresowanych mogę się pochwalić, że dekarze skonczyli dach, wstawili mi okna i trochę ogrodzenia zrobione. Zdjęcia będą niestety później bo padł mi konmputer którym przesyłam zdjęcia.
W poniedziałek przychodzi elektryk a w następnym powinien pojawić się hydraulik.
Pozdrawiam Magda

krzychu11
01-11-2008, 08:57
Proszę o radę. A nawet kilka rad.
1. Ławy i stopnie kominiarskie - dajecie ? Przeglądałem galerie z konkursowymi i widzę , że w większości nie ma ich na dachach. Sam nie wiem... :o
2. Podbitki - przybijacie do krokwi od dołu , do krokwi od góry , czy poziomo od ściany do dołu krokwi ( wychodzi taka skrzynka).... :o
3. Rynny - jest pomysł , żeby rury spustowe zamiast jedną po słupie a drugą w narożniku salonu , dać jedną (może z większą średnicą) w wewnętrznym narożniku - na przedłużeniu kosza rynnowego. Co myślicie... :o
4.No i okna dachowe - ile i gdzie ... :o

Pomóżcie , bo mi już łeb pęka :-? :oops:

A jak ktoś ma jeszcze inne uwagi dotyczące dachu , to będę wdzięczny jak nie wiem co ! :lol:

ad1 U nas są ławy i stopnie - kost w sumie nie taki duży a większa wygoda, natomiast teraz bym się zastanawiał czy dawać wyłaz dachowy

ad2 Podbitkę mam bitą do krokwi od spodu, ale nie prostopadle do ściany - wyszło ok

ad 3 Co do rynien mamy cztery spusty w rogach budynku - moim zdaniem mocowanie do słupa nie byłoby zbyt estetyczne.

ad 4. Cztery okna dachowe: w łązienkach, nad schodami i w największej sypialni - dla mnie tak jest ok

Jak planujesz wykończyć kominy? Cegła klinkierowa czy płytki?

piotr.nowy
01-11-2008, 11:15
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :D
Krzychu - co do wykończenia komina - nie wiem jakie będzie wykończenie. :oops:

KaMaL
03-11-2008, 18:58
Wreszcie mamy plan zagospodarowania działki. Teraz niejaki pan M. bedzie mógł spokojnie zabrać się za projektowanie nam instalacji, a my bardziej, bądź mniej spokojnie z p. architekto- kierBudowy zabieramy sie za wprowadzanie zman w projekcie :roll: :lol:

Pokombinujemy ze schodami i powiększymy przedsionek.
Najważniejsze to dodanie ścianki kolankowej i wyostrzenie dachu do 45st.

Kto w wersji M02 lub EM02 tak właśnie zrobił? Czy dach nie bedzie za ostry ?? :roll:

Pzdr
K

piotr.nowy
03-11-2008, 19:17
No właśnie ja się bałem , że będzie może nie "za ostro" ale "za wysoko". Zmiana kąta podniesie kalenicę a jeśli dodać do tego ściankę kolankową to dom się zrobi sporo wyższy.
W rezultacie dałem ściankę - 48 cm i zostawiłem kąt 40 st.
Przedłużam też krokwie. Będą głębsze okapy a linia dachu zejdzie prawie do linii okien. :o
Mam nadzieję.
Wstępnie okaże się jutro , bo więźba właśnie dzisiaj się zaczęła kłaść. :wink: :P

KaMaL
03-11-2008, 19:23
No własnie my okapów nie chcemy pogłębiać :(

.... czyli, ze nikt sie nie odwazył podnieśc do 45 st dachu ?

Piotr.nowy idziesz jak burza :D

halszka.ka
03-11-2008, 20:23
KaMaL

Kąt nachylenia dachu 45 st

http://foto2.m.onet.pl/_m/8ff05250ab5813d7cc1b1b9869e8994a,21,19,0.jpg

KaMaL
03-11-2008, 20:37
Dziękuję !

halszka.ka a jaką ty masz wersję, czyżby powiekszoną?
My budujemu EM02 bez poszerzania, więc to będzie troszku inaczej :-?

hehe udało Ci się to zdjęcie :D

piotr.nowy
03-11-2008, 21:07
Piotr.nowy idziesz jak burza :D

Się staram! :wink:

piotr.nowy
04-11-2008, 20:09
Pokombinujemy ze schodami i powiększymy przedsionek.
Najważniejsze to dodanie ścianki kolankowej i wyostrzenie dachu do 45st.
:roll:


KaMaL - właściwie w jakim celu chcecie zmieniać kąt dachu?

KaMaL
05-11-2008, 06:51
Zeby uniknąc sytuacji ze dach bedzie za krotki (chemy zeby byl na równi z oknami), ale tez nie chcemy szerokiego okapu ....

piotr.nowy
07-11-2008, 20:21
Jeśli nie robicie ścianki to trzeba uważać z wymiarami okien. Jak dasz za długie to parapety wyjdą nisko . Nie wiem czy w M02a jest miejsce wyżej , żeby wydłużyć okna "do góry" a nie "na dół".
Ja daję 50 cm ścianki kolankowej i o tyle samo wydłużam okna. Wysokość parapetu nad podłogą zostanie praktycznie bez zmian.

Powinienem chyba uważniej czytać własne posty !
Powiększyłem o 50 cm wysokość okna . Czyli tyle ile dodana ścianka kolankowa .
Niby wszystko powinno grać.
Umknęło mi tylko , że nad oknem daję rolety ( dodatkowe 20 cm)! :oops: :evil: :oops:
No i całość nie bardzo chce się zmieścić. To znaczy mieści się jeśli parapety dam na wysokości 60-65 cm nad poziomem wykończonej posadzki.

Trochę nisko nie uważacie ?
A może to nawet ciekawe nawiązanie do niskich parapetów na parterze? :roll:

MirkaM2
07-11-2008, 20:38
Jeśli nie robicie ścianki to trzeba uważać z wymiarami okien. Jak dasz za długie to parapety wyjdą nisko . Nie wiem czy w M02a jest miejsce wyżej , żeby wydłużyć okna "do góry" a nie "na dół".
Ja daję 50 cm ścianki kolankowej i o tyle samo wydłużam okna. Wysokość parapetu nad podłogą zostanie praktycznie bez zmian.

Powinienem chyba uważniej czytać własne posty !
Powiększyłem o 50 cm wysokość okna . Czyli tyle ile dodana ścianka kolankowa .
Niby wszystko powinno grać.
Umknęło mi tylko , że nad oknem daję rolety ( dodatkowe 20 cm)! :oops: :evil: :oops:
No i całość nie bardzo chce się zmieścić. To znaczy mieści się jeśli parapety dam na wysokości 60-65 cm nad poziomem wykończonej posadzki.

Trochę nisko nie uważacie ?
A może to nawet ciekawe nawiązanie do niskich parapetów na parterze? :roll:

może nawiazanie ciekawe :-? ,
ale łatwo wypaść :roll:

piotr.nowy
07-11-2008, 20:45
No fakt. To jest pewien dyskomfort...
miglo jeśli jeszcze tu zaglądasz to napisz na jakiej wysokości są parapety na poddaszu u Ciebie. Ze zdjęć wygląda , że nie bardzo wysoko.
I jescze powiedz jakie okno dachowe masz w łazience. Bardzo ślicznej skądinąd.

lidex
08-11-2008, 08:17
Jeśli nie robicie ścianki to trzeba uważać z wymiarami okien. Jak dasz za długie to parapety wyjdą nisko . Nie wiem czy w M02a jest miejsce wyżej , żeby wydłużyć okna "do góry" a nie "na dół".
Ja daję 50 cm ścianki kolankowej i o tyle samo wydłużam okna. Wysokość parapetu nad podłogą zostanie praktycznie bez zmian.

Powinienem chyba uważniej czytać własne posty !
Powiększyłem o 50 cm wysokość okna . Czyli tyle ile dodana ścianka kolankowa .
Niby wszystko powinno grać.
Umknęło mi tylko , że nad oknem daję rolety ( dodatkowe 20 cm)! :oops: :evil: :oops:
No i całość nie bardzo chce się zmieścić. To znaczy mieści się jeśli parapety dam na wysokości 60-65 cm nad poziomem wykończonej posadzki.

Trochę nisko nie uważacie ?
A może to nawet ciekawe nawiązanie do niskich parapetów na parterze? :roll:

może nawiazanie ciekawe :-? ,
ale łatwo wypaść :roll:


My mamy na poddaszu parapety na wysokości 70 cm nad połogą, wygląda super. Na zewnątrz daliśmy barierkę zabezpieczającą. Dodatkowo okna mamy zamykane na kluczyki i rekuperator (nie trzeba będzie tak wietrzyć) więc jest szansa, że nikt nie wypadnie :wink:

piotr.nowy
08-11-2008, 09:14
My mamy na poddaszu parapety na wysokości 70 cm nad połogą, wygląda super. Na zewnątrz daliśmy barierkę zabezpieczającą. Dodatkowo okna mamy zamykane na kluczyki i rekuperator (nie trzeba będzie tak wietrzyć) więc jest szansa, że nikt nie wypadnie :wink:

Lejesz miód w moje serce !
Też mam reku a kluczykach pomyślimy :roll:

KaMaL
08-11-2008, 11:41
Drodzy!

My właśnie po spotkaniu z Panem od projektów instalacji. :]

Powiedzcie - jak rozwiązaliście kwestię przyłącza gazu? Bo zastanawiamy się nad takimi opcjami...

1) Skrzynka na ogrodzeniu > długa rura wzdłuż ściany przy garaży > wejście do budynku w kotłowni > tutaj trójnik gdzie "pierwsza droga " do kotłowni i pieca a "druga droga" do kuchni przez pomieszczenie gospodarcze i KORYTARZ.

2) Skrzynka na ogrodzeniu > rura > trójnik przed budynkiem (konkretnie pomiędzy garażem a ogrodzeniem > i tutaj "pierwsza droga" to ta do kotłowni i do pieca > a "druga droga" do kuchni i wejście w budynek od frontu > do kuchni i tam już za szafkami za szafkami za szafkami do kuchni.

Mmm??

POMOCY. :]

Pzdrrrr.

szydas
08-11-2008, 18:53
Drodzy!

My właśnie po spotkaniu z Panem od projektów instalacji. :]

Powiedzcie - jak rozwiązaliście kwestię przyłącza gazu? Bo zastanawiamy się nad takimi opcjami...

1) Skrzynka na ogrodzeniu > długa rura wzdłuż ściany przy garaży > wejście do budynku w kotłowni > tutaj trójnik gdzie "pierwsza droga " do kotłowni i pieca a "druga droga" do kuchni przez pomieszczenie gospodarcze i KORYTARZ.

2) Skrzynka na ogrodzeniu > rura > trójnik przed budynkiem (konkretnie pomiędzy garażem a ogrodzeniem > i tutaj "pierwsza droga" to ta do kotłowni i do pieca > a "druga droga" do kuchni i wejście w budynek od frontu > do kuchni i tam już za szafkami za szafkami za szafkami do kuchni.

Mmm??

POMOCY. :]

Pzdrrrr.
hmm... o ile dobrze pamietam drugi wariant jest niezgodny z przepisami, bo nie może być więcej niż jeden zawór główny gazu w domu jednorodzinnym... ale nie mam 100% pewności :roll:

KaMaL
08-11-2008, 20:59
skrzynka będzie w ogrodzeniu, a chyba tam jest zawór głowny :roll:

szydas
09-11-2008, 10:02
skrzynka będzie w ogrodzeniu, a chyba tam jest zawór głowny :roll:
w skrzynce masz licznik i zawór "gazowni". zawór główny jest w skrzynce na ścianie budynku, jeżeli odległość od płotu przekracza ileś tam metrów (kilka, nie pamiętam ile).

piotr.nowy
09-11-2008, 13:23
http://foto0.m.onet.pl/_m/d3526be21dc0986eaf7e9d9b4b4695f8,10,19,0.jpg


halszka.ka nie mogę się powstrzymać przed zadaniem pytania :
Co jest za tą klapką po prawej stronie? :o :o :o
Tą , którą widać za kwiatkiem.

piotr.nowy
09-11-2008, 13:32
http://lh3.ggpht.com/_PIfZ3ad7r2g/SRBYf07j9RI/AAAAAAAAAbc/ESPmNHhRQAM/s320/DSC01808.JPG

mmadzia zakładasz solary ?

piotrass
09-11-2008, 13:51
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b340eaf68ccf184.html

mmadzia
09-11-2008, 16:10
http://lh3.ggpht.com/_PIfZ3ad7r2g/SRBYf07j9RI/AAAAAAAAAbc/ESPmNHhRQAM/s320/DSC01808.JPG

mmadzia zakładasz solary ?


Tak zakładamy.

KaMaL
09-11-2008, 18:27
skrzynka będzie w ogrodzeniu, a chyba tam jest zawór głowny :roll:
w skrzynce masz licznik i zawór "gazowni". zawór główny jest w skrzynce na ścianie budynku, jeżeli odległość od płotu przekracza ileś tam metrów (kilka, nie pamiętam ile).

no to już wiemy... :] jest tak, że...
1) jeżeli odległość pomiędzy budynkiem a ogrodzeniem jest > 10 m to mamy dwa kurki - w skrzynce w ogrodzeniu i przy budynku.
2) jeżeli odległość pomiędzy budynkiem a ogrodzeniem jest < 10 m to mamy jeden kurek w skrzynce.

pzdrrr

halszka.ka
09-11-2008, 19:17
piotr.nowy - zapomniałam jak to się nazywa, ale chyba skrzynka do rozdzielaczy do CO :-?

szydas
10-11-2008, 14:28
skrzynka będzie w ogrodzeniu, a chyba tam jest zawór głowny :roll:
w skrzynce masz licznik i zawór "gazowni". zawór główny jest w skrzynce na ścianie budynku, jeżeli odległość od płotu przekracza ileś tam metrów (kilka, nie pamiętam ile).

no to już wiemy... :] jest tak, że...
1) jeżeli odległość pomiędzy budynkiem a ogrodzeniem jest > 10 m to mamy dwa kurki - w skrzynce w ogrodzeniu i przy budynku.
2) jeżeli odległość pomiędzy budynkiem a ogrodzeniem jest < 10 m to mamy jeden kurek w skrzynce.

pzdrrr
o właśnie, tylko nie odległość budynku od ogrodzenia tylko długość rury poza budynkiem. u nas np. budynek jes 5 m od ogrodzenia, a rura ma 20 m, bo leci dookoła budynku. i musimy mieć zawór w skrzynce na ścianie :D

szydas
10-11-2008, 14:29
piotr.nowy - zapomniałam jak to się nazywa, ale chyba skrzynka do rozdzielaczy do CO :-?
znaczy mieszacz do podłogówki?

KaMaL
11-11-2008, 09:22
skrzynka będzie w ogrodzeniu, a chyba tam jest zawór głowny :roll:
w skrzynce masz licznik i zawór "gazowni". zawór główny jest w skrzynce na ścianie budynku, jeżeli odległość od płotu przekracza ileś tam metrów (kilka, nie pamiętam ile).

no to już wiemy... :] jest tak, że...
1) jeżeli odległość pomiędzy budynkiem a ogrodzeniem jest > 10 m to mamy dwa kurki - w skrzynce w ogrodzeniu i przy budynku.
2) jeżeli odległość pomiędzy budynkiem a ogrodzeniem jest < 10 m to mamy jeden kurek w skrzynce.

pzdrrr
o właśnie, tylko nie odległość budynku od ogrodzenia tylko długość rury poza budynkiem. u nas np. budynek jes 5 m od ogrodzenia, a rura ma 20 m, bo leci dookoła budynku. i musimy mieć zawór w skrzynce na ścianie :D


Nam też się wydawało, że moment wejścia do budynku sie liczy, ale Pan z MZWiK oświadczył jak wyżej .... :D dla nas jeszcze lepiej, wiec trzymamy się tej wersji :D
Opcja z oddzielnym wejściem do kuchni i kotłowni bardziej nam odpowiada. Momentu wejścia do budynku i tak nie widać a i mniej rur po domu sie plącze.

piotr.nowy
11-11-2008, 20:41
Nam też się wydawało, że moment wejścia do budynku sie liczy, ale Pan z MZWiK oświadczył jak wyżej .... :D dla nas jeszcze lepiej, wiec trzymamy się tej wersji :D
Opcja z oddzielnym wejściem do kuchni i kotłowni bardziej nam odpowiada. Momentu wejścia do budynku i tak nie widać a i mniej rur po domu sie plącze.

Pan z MZWiK ??? W sprawie gazu ??? :roll:

Z własnego doświadczenia wiem , że mniej ważne co mówi dany "PAN" od prądu czy wody. Najważniejsze co powie "PAN" od odbiorów . Lepiej się upewnijcie zanim wydacie kasę. :o

halszka.ka
12-11-2008, 06:45
piotr.nowy - zapomniałam jak to się nazywa,
ale chyba skrzynka do rozdzielaczy do CO :-?
znaczy mieszacz do podłogówki?

nie, rozdzielacze do grzejników .

kotu6
12-11-2008, 17:56
mmadzia, możesz gdzieś zamieścić zdjęcie łazienki na dole (o ile nie zamieniła sie w schowek) przy Twoich schodach z 2 spocznikami? Z góry dzięki. Myślimy o takich schodach, ale boimy sie konsekwencji przestrzennych ;)

KaMaL
12-11-2008, 19:16
Nam też się wydawało, że moment wejścia do budynku sie liczy, ale Pan z MZWiK oświadczył jak wyżej .... :D dla nas jeszcze lepiej, wiec trzymamy się tej wersji :D
Opcja z oddzielnym wejściem do kuchni i kotłowni bardziej nam odpowiada. Momentu wejścia do budynku i tak nie widać a i mniej rur po domu sie plącze.

Pan z MZWiK ??? W sprawie gazu ??? :roll:

Z własnego doświadczenia wiem , że mniej ważne co mówi dany "PAN" od prądu czy wody. Najważniejsze co powie "PAN" od odbiorów . Lepiej się upewnijcie zanim wydacie kasę. :o

Pan z MZWiK robi też projekty przyłączy gazu.
Bać się nie boję, bo "działa" on tu juz ładnych parę lat. Poza tym jeśli coś by było nie tak jak należy to on się bedzie martwił, bo jest odpowiedzialny za wszystkie uzgodnienia (np. z gazownią), geodetę i inne ZUDy (czy jak to sie nazywa).

piotr.nowy
12-11-2008, 20:51
Nie żebym chciał Was straszyć ale właśnie przerabiam podobną sytuację.
Pani architekt, która od paru lat działa na lokalnym rynku robiła w projekcie instalacje . W tym również projekt przyłączy wodnych. Teraz się okazało , że czegoś tam nie dopatrzyła , coś tam pominęła , średnice rur w przyłączu wyszły nie takie jak trzeba. Skutek ? Gmina nie pozwala się podłączyć do gminnego wodociągu. :evil:

Może i Ona się teraz martwi i robi poprawki ale to ja nie mam wody.
Lepiej dmuchać na zimne.

mmadzia
13-11-2008, 17:06
mmadzia, możesz gdzieś zamieścić zdjęcie łazienki na dole (o ile nie zamieniła sie w schowek) przy Twoich schodach z 2 spocznikami? Z góry dzięki. Myślimy o takich schodach, ale boimy sie konsekwencji przestrzennych ;)

NIe ma co się bać, łazienka wyszła spora. Swobodnie wchodzi kabina, umywalka , kibelek i nawet jest miejsce na pralke. Jutro dodam zdjęcie i wymiary. POzdrawiam.
U nas na budowie praca wre, elektrycy do soboty wszystko skończą, elewacja już skończona, hydraulicy zaczynają od poniedziałku, a mnie najbardziej martwi prognoza pogody od nowego tygodnia, ma być mróz!!!!! :cry:

mmadzia
14-11-2008, 12:31
mmadzia, możesz gdzieś zamieścić zdjęcie łazienki na dole (o ile nie zamieniła sie w schowek) przy Twoich schodach z 2 spocznikami? Z góry dzięki. Myślimy o takich schodach, ale boimy sie konsekwencji przestrzennych ;)

Zdjęcia są dostępne w galerii, a wymiarowo to 225/162 plus 25 cm wnęki. POzdrawiam Magda

kotu6
14-11-2008, 16:34
Dzięki Madzia! To rozwiało nasze wątpliwości co do wpływu spocznikó na dolną łązienkę ;)

mmadzia
14-11-2008, 18:41
NIe ma sprawy, polecam się na przyszłość.
Magda

piotr.nowy
15-11-2008, 20:10
... mamy zamówione okna , rolety zewnętrzne i bramę garażową . Znalezione rynny o tym samym kolorze - RAL 6009.
Ale drzwi jakoś nie możemy trafić :(
Cięgle myślimy czy stalowe czy drewniane. No i zielone jakoś tak rzadko w ofertach widać...
Jakie okna i bramę wybraliście ?
Ponawiam pytanie , bo nic konstruktywnego nie wymyśliliśmy :cry: :oops:


...wlasnie znalexlismy ciekawy wzor, trzeba tylko sprawdzic czy jest opcja zielonych :D
http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_233.html

I jak ? Można kupić zielone? Jeśli tak to za jaką dopłatą? :roll:

AniaArek
25-11-2008, 17:53
piotr.nowy: uważaj na styropian SWISSPOR. Też kupiłem SWISSPOR LAMBDA EPS 032 FASADA - będzie cieplej, oszczędniej itp. I co? I jest krzywy. Dłuższe boki wygięte tak, że na elewacji tworzą się między płytami szczeliny do 5 mm. Na moją reklamację SWISSPOR odpowiedział:"Jeśli chodzi o tzw „łezkę” – u Pana mogącą dawać efekt szczelin – deklarowana tolerancja wynosi 5 mm. Przy zachowaniu tej tolerancji, przed powstaniem szczelin zabezpiecza nas technika aplikacyjna. Płyty styropianowe powinny zostać położone tak, aby łączenie płyt warstwy górnej znajdowało się dokładnie pośrodku płyty w warstwie dolnej („na mijankę”). Szczelna izolacja jest sumą dwóch czynników: (1) użycia płyt o „łezce” mniejszej niż 5 mm oraz (2) zastosowania wymaganej i opisanej w licznych publikacjach techniki aplikacyjnej." I po to dopłaciłem nie małe pieniądze za "cieplejszy" styropian aby go uszczelniac pianką? Sprawa skończyła się tym, że odrzucono moją reklamację, miałem miesiąc w plecy i ostatecznie zużyłem 12 pianek (które też kosztują). Zastanówcie się czy warto inwestowac w jakieś "wynalazki". Widziałem styropiany dużo tańsze i równiutkie. Taniej nie znaczy gorzej. I ile mniej nerwów.

piotr.nowy
25-11-2008, 18:04
Dzięki za ostrzeżenie .
Problem w tym , że na "wątkach styropianowych" dokładnie te same zastrzeżenia padają pod kątem innych producentów. A to łódkuje (ponoć do 2 cm !) , a to płyty teoretycznie takie same a różnią się grubością , a to boki nie są pod kątem prostym... :evil:

Stosowałem już Swisspor'a Hydro na fundamentach. Było OK. Mam nadzieję , że Lambda też mi się trafi z lepszej partii.

Będę zwracał baczną uwagę przy odbiorze. :roll:

Ya
30-11-2008, 17:06
Mam pytanko a właściwie kilka.
Po pierwsze czy w "naszym" projekcie wszystko jest ok z wentylacją ?
Moja żona nasłuchała się audycji w radiu o wentylacji, rekuperatorach i innych takich i teraz twierdzi że kratka z wentylacją powinna być w każdym pomieszczeniu. O ile pamiętam u nas tak nie jest. Więc pytam (bardziej dla spokojności :) ) czy nie ma problemów z wentylacją ?
Po drugie - mój projektant nie zmienia na dole wymiarów żadnych okien (poza zmniejszeniem okna frontowego do wymiarów tego w kuchni) a wykonawca twierdzi, że trzeba to zmienić bo te projektowane są niewymiarowe i należy zmienić wymiary. Jak to jest z tymi wymiarami ? zmieniać czy nie ?
Będę wdzięczny za wasze uwagi.
Pozdrawiam
Ya

piotr.nowy
30-11-2008, 18:05
Po pierwsze czy w "naszym" projekcie wszystko jest ok z wentylacją ?
Moja żona nasłuchała się audycji w radiu o wentylacji, rekuperatorach i innych takich i teraz twierdzi że kratka z wentylacją powinna być w każdym pomieszczeniu.

W M02 jest wentylacja grawitacyjna więc nie ma tematu rekuperatora i innych takich. . Jeśli chcecie robić wentylację mechaniczną z rekuperacją to dostawca takiej instalacji sam zrobi jej projekt.
Jeśli zostajecie przy grawitacyjnej to ta w projekcie jest OK. Kratki wywiewne nie muszą (chyba nawet nie mogą!) być w każdym pomieszczeniu ! Nawiew realizuje się przez nawiewniki w oknach i inne nieszczelności.
Inaczej jest w EM02. Tam jest projekt instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W firmie gdzie ja kupuję rekuperator i resztę instalacji stwierdzili , że projekt nie jest optymalny. Można inaczej poprowadzić rury a anemostaty nie powinny być w kącie pomieszczeń ( za blisko ścian) .


Po drugie - mój projektant nie zmienia na dole wymiarów żadnych okien (poza zmniejszeniem okna frontowego do wymiarów tego w kuchni) a wykonawca twierdzi, że trzeba to zmienić bo te projektowane są niewymiarowe i należy zmienić wymiary. Jak to jest z tymi wymiarami ? zmieniać czy nie ?
Ya

A co to niby znaczy , że jest "niewymiarowe" ?!
Fakt - są producenci , którzy za okna w wymiarach innych niż "standardowe" każą sobie dopłacać . W wielu firmach okna kupuje się jednak za m2 szyby , czy mb profilu.
Poza tym okna w tym projekcie są tym co go wyróżnia spośród setek innych ! Nie warto zmieniać ich wymiarów !
Zresztą zobacz sam. :roll: Kilkunastu forumowiczów już zakończyło budowy a Ich zdjęcia można oglądać w galeriach i dziennikach budowy.

szejens
01-12-2008, 15:27
Po drugie - mój projektant nie zmienia na dole wymiarów żadnych okien (poza zmniejszeniem okna frontowego do wymiarów tego w kuchni) a wykonawca twierdzi, że trzeba to zmienić bo te projektowane są niewymiarowe i należy zmienić wymiary. Jak to jest z tymi wymiarami ? zmieniać czy nie ?
Będę wdzięczny za wasze uwagi.
Pozdrawiam
Ya

Tak zmieniaj ... na większe u góry. Nasz konkursowy jest co prawda dość mocno zmodyfikowany i u góry na elewacji frontowej mamy okna 163 cm (odwrócone okna z pokoju na parterze od tyłu) a na pozostałych szczytach mamy okna 140 cm. Może nie mamy zachowanych 80 cm od podłogi ale i tak podłogówka wiec nie ma problemu z kaloryferami a dom naszym zdaniem wygląda dużo korzystniej

piotr.nowy
01-12-2008, 17:12
100 % racji !
U mnie jest tak samo. Prawie.Tzn. wszystkie okna na górze mają wysokość 163 cm. Nie odwracałem ich w stosunku do parteru chociaż dłuuuugo się zastanawiałem nad takim pomysłem. Jak na razie okna jeszcze nie zamontowane tak , że nie wiem jak będą wyglądać na żywo. Z wyglądu dziur wychodzi, że będzie lepiej niż dobrze ! :lol: :lol: :lol:

szejens mógłbyś uzupełnić swoją galerię ?

Ya
01-12-2008, 17:22
Po drugie - mój projektant nie zmienia na dole wymiarów żadnych okien (poza zmniejszeniem okna frontowego do wymiarów tego w kuchni) a wykonawca twierdzi, że trzeba to zmienić bo te projektowane są niewymiarowe i należy zmienić wymiary. Jak to jest z tymi wymiarami ? zmieniać czy nie ?
Będę wdzięczny za wasze uwagi.
Pozdrawiam
Ya

Tak zmieniaj ... na większe u góry. Nasz konkursowy jest co prawda dość mocno zmodyfikowany i u góry na elewacji frontowej mamy okna 163 cm (odwrócone okna z pokoju na parterze od tyłu) a na pozostałych szczytach mamy okna 140 cm. Może nie mamy zachowanych 80 cm od podłogi ale i tak podłogówka wiec nie ma problemu z kaloryferami a dom naszym zdaniem wygląda dużo korzystniej

Na górze chcemy dać jedne drzwi balkonowe i dwa małe okienka (w dużej sypialni) a w małych pokojach chyba zrobimy po dwa a nie trzy okna (z zachowaniem powierzchni szyb).
Takie są plany a zobaczymy jaka będzie realizacja.
Pozdrawiam

szejens
01-12-2008, 21:37
szejens mógłbyś uzupełnić swoją galerię ?

Mówisz i masz. Kilka najaktualniejszych zdjęć z zewnątrz domu, więcej postaram się wrzucić w weekend.

piotr.nowy
01-12-2008, 21:41
Już zdążyłem oglądnąć ! :lol:
Mam Twoją galerię w ulubionych :wink:
W końcu mogłem zobaczyć okna na poddaszu w takim rozmiarze jak sam zamówiłem. Wyglądają super ! :P
Cały dom też extra ! Mógłbyś wkleić rzuty kondygnacji ? :roll:

KaMaL
02-12-2008, 07:00
szejens super !! :D Okna na dole z 2 podzialkami !! :D

jakie wymiary maja okna od salono - jadalni ? i skad brales ?

... pod jakim katem masz dach ??

Ya
02-12-2008, 08:31
Szejens. Wygląda super.
Ech, tak oglądam i zazdroszczę. Uwielbiam oglądać Wasze galerie ale z drugiej strony zazdrość zżera mnie okropnie. :)
No nic, mam nadzieję, że w przyszłym roku u mnie też będzie co oglądać.
Pozdrawiam

szejens
02-12-2008, 14:34
Już zdążyłem oglądnąć ! :lol:
Mam Twoją galerię w ulubionych :wink:
W końcu mogłem zobaczyć okna na poddaszu w takim rozmiarze jak sam zamówiłem. Wyglądają super ! :P
Cały dom też extra ! Mógłbyś wkleić rzuty kondygnacji ? :roll:

Dzięki bardzo my tez jesteśmy dumni z efektu jaki udało się uzyskać. Poszukam skanów rzutów to wkleję do galerii


szejens super !! Okna na dole z 2 podzialkami !!

jakie wymiary maja okna od salono - jadalni ? i skad brales ?

... pod jakim katem masz dach ??

u nas z salono-jadalni ostał się sam salon, jadalnię wywaliliśmy do kuchni która jest w dawnym garażu :). Wszystkie okna na dole mają wymiary jak w projekcie czyli chyba 205x120 i 163x120. i zamawialiśmy je w firmie "Chwil". Kąt dachu to 45st i okapy wydłużone do 90 cm, dlatego ze mamy dodane 50 cm ścianki kolankowej a zależało nam na efekcie dach-okno

basia_z_lasu
02-12-2008, 17:54
Wszystkie okna na dole mają wymiary jak w projekcie czyli chyba 205x120 i 163x120. i zamawialiśmy je w firmie "Chwil". Kąt dachu to 45st i okapy wydłużone do 90 cm, dlatego ze mamy dodane 50 cm ścianki kolankowej a zależało nam na efekcie dach-okno
Gratuluję domku i elewacji. Okna wspaniałe - tylko czy one nie są przypadkiem drewniane? Bo mają taki ładny wąski profil - a może to są fixy? I jaki to jest kolor i typ profilu?
Tez planuję elewację w szarościach i znowu mam zagwozdkę - bo już byłam zdecydowana na szare okna....

szejens
02-12-2008, 19:32
Gratuluję domku i elewacji. Okna wspaniałe - tylko czy one nie są przypadkiem drewniane? Bo mają taki ładny wąski profil - a może to są fixy? I jaki to jest kolor i typ profilu?
Tez planuję elewację w szarościach i znowu mam zagwozdkę - bo już byłam zdecydowana na szare okna....

A dziękuję :D :D :D

Okna jak pisałem wyżej zamawialiśmy w firmie Chwil ... jest to standard zloty dąb profil Veka.
Nasz pomysł jak widac na elewację to szarości które przegryzają się z żywym kolorem złotego dębu. Dobieraliśmy tylko elementy które miały się odcinać ... okna, drzwi, więźba.
Co do pytania o fixy ... duże witryny są stałe, nieotwierane (205 x 120 cm) ale to taki nasz radosny pomysł - zobaczymy co bedziemy mówić za rok jak przyjdzie je kilka razy umyć z drabiny :P Tak naprawdę z tymi oknami zeby mieć wąskie profile to trzeba zastosowac rozwiązanie jak z drzwi balkonowych - przewiązki ... wtedy cale skrzydło jest otwierne i omiajmy różnice w grubościach ram ... i ot cała tajemnica delikatnych profili :D

KaMaL
02-12-2008, 22:26
szejens a ile poszerzałeś konkursowego ?

szejens
04-12-2008, 08:15
szejens a ile poszerzałeś konkursowego ?

Kurcze nie wiem chyba o 1 m musiałbym porównać z projektem bazowym.

Sprawdziłem dokładnie elewacja frontowa jest szersza o 0,9 m a boczna krótsza o 0,55m ale nie wiem czemu???

Ya
05-12-2008, 18:23
Kochani mam kolejny problem. A właściwie wiele. Co krok to nowy :x
Z czego budujecie swoje konkursowe? Mieliśmy tak jak w projekcie budować z betony komórkowego ale nasz wykonawca namawia nas na pustaki uni-max.
Po drugie dostaliśmy kosztorys szacunkowy na stan surowy otwarty z dachem na 180 -200 tys. :o (zależy od rodzaju pokrycia dachu) i teraz głowimy się czy to dużo czy mało. Budujemy "zwykłego" konkursowego - tyle, że powiększony o 90 cm i ze ścianką kolankową na 1 pustak. I cholera wie co i jak....
Pozdrawiam wszystkich
Ya

szejens
05-12-2008, 20:11
Kochani mam kolejny problem. A właściwie wiele. Co krok to nowy :x
Z czego budujecie swoje konkursowe? Mieliśmy tak jak w projekcie budować z betony komórkowego ale nasz wykonawca namawia nas na pustaki uni-max.
Po drugie dostaliśmy kosztorys szacunkowy na stan surowy otwarty z dachem na 180 -200 tys. :o (zależy od rodzaju pokrycia dachu) i teraz głowimy się czy to dużo czy mało. Budujemy "zwykłego" konkursowego - tyle, że powiększony o 90 cm i ze ścianką kolankową na 1 pustak. I cholera wie co i jak....
Pozdrawiam wszystkich
Ya

My musieliśmy postawić naszego z Porothermu, bo producenci betonu komórkowego na wiosnę 2008 próbowali powtórzyć szał z 2007 i nakręcić sobie ceny, skutkiem czego były zapisy na pustaki i brak pewności dostawy.
Nie jesteśmy z tego zadowoleni bo raz ze problem z mocowaniem czegokolwiek do tych ścian a dwa że pustaki sa cieplejsze niz porotherm.
Co do ceny to chyba taki normalny przedział, wszystko zależy jaki strop, czy dach deskowany czy tylko folia no i co na wierzchu. Poza tym zawsze znajdziesz partaczy co postawią Ci chatę za połowę ceny. Pytanie czy warto oszczędzać na czymś czego już nie poprawisz

szydas
05-12-2008, 20:26
Kochani mam kolejny problem. A właściwie wiele. Co krok to nowy :x
Z czego budujecie swoje konkursowe? Mieliśmy tak jak w projekcie budować z betony komórkowego ale nasz wykonawca namawia nas na pustaki uni-max.
Po drugie dostaliśmy kosztorys szacunkowy na stan surowy otwarty z dachem na 180 -200 tys. :o (zależy od rodzaju pokrycia dachu) i teraz głowimy się czy to dużo czy mało. Budujemy "zwykłego" konkursowego - tyle, że powiększony o 90 cm i ze ścianką kolankową na 1 pustak. I cholera wie co i jak....
Pozdrawiam wszystkich
Ya

My musieliśmy postawić naszego z Porothermu, bo producenci betonu komórkowego na wiosnę 2008 próbowali powtórzyć szał z 2007 i nakręcić sobie ceny, skutkiem czego były zapisy na pustaki i brak pewności dostawy.
Nie jesteśmy z tego zadowoleni bo raz ze problem z mocowaniem czegokolwiek do tych ścian a dwa że pustaki sa cieplejsze niz porotherm.
przesadzasz i z jednym, i z drugim :D tzn. mocowanie wymaga po prostu doboru odpowiednich kołków (wcale nie droższych) - a ceramika jest dużo twardsza od betonu komórkowego i ostatecznie dużo lepiej trzyma. co do izolacyjności to ma to znaczenie tylko w ścianie jednowarstwowej :D bo w dwuwarstwowej decyduje o tym tak naprawdę tylko izolacja zewnętrzna. nie masz powodu do zmartwień :D

piotr.nowy
06-12-2008, 08:26
przesadzasz i z jednym, i z drugim :D tzn. mocowanie wymaga po prostu doboru odpowiednich kołków (wcale nie droższych) - a ceramika jest dużo twardsza od betonu komórkowego i ostatecznie dużo lepiej trzyma. co do izolacyjności to ma to znaczenie tylko w ścianie jednowarstwowej :D bo w dwuwarstwowej decyduje o tym tak naprawdę tylko izolacja zewnętrzna. nie masz powodu do zmartwień :D

Zgadzam sie w całej rozciągłości :wink:
Na dzisiaj taniej chyba wychodzi ceramika. To zresztą pewnie zależy od regionu. U mnie za DOBRY pustak z ceramiki poryzowanej trzeba zapłacić 60 - 65 zł/m2.

szejens
08-12-2008, 11:49
przesadzasz i z jednym, i z drugim :D tzn. mocowanie wymaga po prostu doboru odpowiednich kołków (wcale nie droższych) - a ceramika jest dużo twardsza od betonu komórkowego i ostatecznie dużo lepiej trzyma. co do izolacyjności to ma to znaczenie tylko w ścianie jednowarstwowej :D bo w dwuwarstwowej decyduje o tym tak naprawdę tylko izolacja zewnętrzna. nie masz powodu do zmartwień :D

Teraz już się nie martwię bo dałem 15 cm styropianu zamiast 12 cm i izolacyjność całej przegrody mam utrzymaną, ale kosztowało to mnie więcej.:) Z tymi kołkami to fakt że są specjalne kołki do Porotermu ale i tak jakoś nie jestem przekonany, wydaje mi się że w pustaku lepiej się trzymają niż w powietrzu między ściankami ceramiki.

Ceramika u nas teraz jest po 5,20 zł szt w jakiejś promocji wiec nie tak różowo

szydas
08-12-2008, 12:13
Z tymi kołkami to fakt że są specjalne kołki do Porotermu ale i tak jakoś nie jestem przekonany, wydaje mi się że w pustaku lepiej się trzymają niż w powietrzu między ściankami ceramiki.

no właśnie nie ma powodu do obaw - jeżeli kołek jest odpowiednio długi i porządnie dokręcony to nie ma prawa się ruszyć. a z betonu komórkowego już mi się w życiu udało wyrywać kołki razem z szafką wiszącą - zupełnie niechcący, bo zamknięta była :wink: :D :D

szejens
09-12-2008, 14:42
no właśnie nie ma powodu do obaw - jeżeli kołek jest odpowiednio długi i porządnie dokręcony to nie ma prawa się ruszyć. a z betonu komórkowego już mi się w życiu udało wyrywać kołki razem z szafką wiszącą - zupełnie niechcący, bo zamknięta była :wink: :D :D

Boże ja Ty masz już ładnie. Jak popatrzę na ten nasz bajzel na działce to mi ręce opadają ile to jeszcze kasy i roboty

szydas
09-12-2008, 15:50
no właśnie nie ma powodu do obaw - jeżeli kołek jest odpowiednio długi i porządnie dokręcony to nie ma prawa się ruszyć. a z betonu komórkowego już mi się w życiu udało wyrywać kołki razem z szafką wiszącą - zupełnie niechcący, bo zamknięta była :wink: :D :D

Boże ja Ty masz już ładnie. Jak popatrzę na ten nasz bajzel na działce to mi ręce opadają ile to jeszcze kasy i roboty
nie poddawaj się!!! większość wykończeniówki z barku pieniędzy robiliśmy własnymi rękami, ale za to krzywo położone kafle nie wywołują bólu serca :wink: :D :D

szejens
10-12-2008, 09:36
nie poddawaj się!!! większość wykończeniówki z barku pieniędzy robiliśmy własnymi rękami, ale za to krzywo położone kafle nie wywołują bólu serca :wink: :D :D

Słuchaj to mam jeszcze pytanie dotyczące podłogi

Co to za drewno? Merbau ?
Czy to deska Barlinecka?

szydas
11-12-2008, 10:50
nie poddawaj się!!! większość wykończeniówki z barku pieniędzy robiliśmy własnymi rękami, ale za to krzywo położone kafle nie wywołują bólu serca :wink: :D :D

Słuchaj to mam jeszcze pytanie dotyczące podłogi

Co to za drewno? Merbau ?
Czy to deska Barlinecka?
merbau panel drewniany z dlh - mieli w promocji :D

piotr.nowy
20-12-2008, 21:42
Co tam słychać KONKURSOWICZE?
Wszyscy zapadli w sen zimowy , czy wręcz przeciwnie : robota 24 godz./dobę , żeby przed zimą zrobić jak najwięcej? :roll:

Ya
20-12-2008, 22:07
Co tam słychać KONKURSOWICZE?
Wszyscy zapadli w sen zimowy , czy wręcz przeciwnie : robota 24 godz./dobę , żeby przed zimą zrobić jak najwięcej? :roll:

U nas cisza... przed burzą. Na razie mamy zrobioną tylko... studnię :)
Poza tym większość papierków za nami - jeszcze przed świętami nasz projektant ma złożyć papiery na pozwolenie na budowę. Oprócz tego mamy jedną wycenę od wykonawcy... z którą nie wiemy co począć bo nie mamy rozeznania czy wysoka czy niska. Czekamy na kosztorys od konkurencji.
Czyli mamy niewiele ale za to mnóstwo planów na wiosnę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych i zdrowych Świąt oraz fantastycznego (nie tylko na budowie) Nowego Roku.
Ya

mmadzia
21-12-2008, 15:59
Co tam słychać KONKURSOWICZE?
Wszyscy zapadli w sen zimowy , czy wręcz przeciwnie : robota 24 godz./dobę , żeby przed zimą zrobić jak najwięcej? :roll:

Witamy!
U nas praca wre. W piątek skończyli tynki wewnętrzne, zajęło im to 4 dni. Trafiliśmy na sprawną ekipę. Wygląda to całkiem dobrze. Teraz będzie przerwa Świąteczna i będziemy czekać na hydraulików, mają położyć podłogówkę, bo tylko tyle zostało do wylewek. Ale to wszystko pewnie w nowym roku.
Zdjęcia postaram się dodać do końca roku, ale nie obiecuję.
Pozdrawiamy serdecznie i wszystkim zyczymy Spokojnych i Zdrowych Świąt.
Magda i Norbert

piotr.nowy
21-12-2008, 19:09
Ya To jeden z bardziej stresujących okresów budowy. Przynajmniej dla mnie. Czekanie na decyzje , ich uprawomocnienia itp :evil:
A przeglądanie ofert , z których każda obejmuje inny zakres prac a wiarygodność zarówno kosztorysów jak i samych firm też nie jest pewna , też nie jest wielką przyjemnością. Ja się nie mogłem doczekać kiedy w końcu ZACZNIE SIĘ DZIAĆ COŚ KONKRETNEGO !!!

mmadzia tempo macie zabójcze ! :D U mnie też ruch na budowie duży. Chcemy wykorzystać pogodę. :o

Uzupełniłem trochę dziennik więc zapraszam... :wink:

KaMaL
22-12-2008, 11:55
Odebraliśmy pozwolenie na wjazd w wyznaczonym miejscu, sa już wszystkie papierki i będziemy składać wniosek o pozwolenie. Pewnie 30 grudnia, warunek jest taki, że nam pani architekt projekt "odda". Przynajmniej tak umówieni jesteśmy.

Z dobrych wieści juz wszystkie media mamy na ulicy. Właśnie kończą kłaść kanalizację także juz szamba nie tzreba będzie robić. Glina po kostki ... ani to przejśc, ani przepłynąć, po raz pierwszy w życiu czekam na mróz :wink:

Rob1972
23-12-2008, 21:41
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich fanów M02 i nie tylko :D

piotr.nowy
27-12-2008, 23:27
Mam małe pytanko:
Na jakiej wysokości wstawialiście (będziecie wstawiać) okna połaciowe w łazienkach? :roll:

szydas
28-12-2008, 21:44
Mam małe pytanko:
Na jakiej wysokości wstawialiście (będziecie wstawiać) okna połaciowe w łazienkach? :roll:
sprawdź empirycznie, jaka wysokość wam odpowiada. zależy też od rodzaju okna - te z osią obrotu w środku połaci wiesza się wyżej niż te z zawiasami na brzegu. ma się wygodnie otwierać i zamykać oraz myć.

piotr.nowy
28-12-2008, 21:53
sprawdź empirycznie, jaka wysokość wam odpowiada. zależy też od rodzaju okna - te z osią obrotu w środku połaci wiesza się wyżej niż te z zawiasami na brzegu. ma się wygodnie otwierać i zamykać oraz myć.

No to ja wiem , ale trochę mi trudno empirycznie :-? Brak posadzek , ścianek , sprzętów w łazienkach itp - nie ułatwia sprawy :wink:
Zakładam że dolna krawędź okna (w łazienkach -wymiar 118x74 ) powinna wyjść ok. 120-130 cm nad posadzką. Będzie ok.? :roll:

A&S
02-01-2009, 14:05
Gorąca prośba do Szydasa - proszę o umieszczenie nowego konkursowego na mapie. MO2 zbudowany i zamieszkały :D - Miejscowość PIERZCHNO K/CZĘSTOCHOWY

pozdrawiamy

Ya
02-01-2009, 14:43
Gorąca prośba do Szydasa - proszę o umieszczenie nowego konkursowego na mapie. MO2 zbudowany i zamieszkały :D - Miejscowość PIERZCHNO K/CZĘSTOCHOWY

pozdrawiamy

Gratuluję i witam w gronie "konkursowiczów". Dajcie znać jak Wam poszło budowanie i wklejcie jakieś fotki !
Pozdrawiam
Ya

szydas
02-01-2009, 19:15
sprawdź empirycznie, jaka wysokość wam odpowiada. zależy też od rodzaju okna - te z osią obrotu w środku połaci wiesza się wyżej niż te z zawiasami na brzegu. ma się wygodnie otwierać i zamykać oraz myć.

No to ja wiem , ale trochę mi trudno empirycznie :-? Brak posadzek , ścianek , sprzętów w łazienkach itp - nie ułatwia sprawy :wink:
Zakładam że dolna krawędź okna (w łazienkach -wymiar 118x74 ) powinna wyjść ok. 120-130 cm nad posadzką. Będzie ok.? :roll:
teoretycznie tak :wink: :D :D grubość posadzki na pewno znacie, więc trzeba podłożyć pod nogi coś o podobnej grubości (np. kilka płyt styropianu) i jednak się przymierzyć. głupio wychodzi, jak się potem okazuje, że nie można się pod takim oknem wyprostować i spokojnie wyjrzeć na zewnątrz :D :D :D

szydas
02-01-2009, 19:16
Gorąca prośba do Szydasa - proszę o umieszczenie nowego konkursowego na mapie. MO2 zbudowany i zamieszkały :D - Miejscowość PIERZCHNO K/CZĘSTOCHOWY

pozdrawiamy
współrzędne proszę - najlepiej z googla :D

A&S
05-01-2009, 10:09
Bardzo proszę:
50.8637201
18.9851164 :D

KaMaL
05-01-2009, 20:56
:D
Najlepszego w Nowym Roku 2009 Konkursowicze!!!:D
Po wszelkich/wielkich bojach ostatniego dnia 2008 r. złożyliśmy wniosek o PnB. :D
Teraz czekamy!

Pozdrowienia

szydas
05-01-2009, 22:14
Bardzo proszę:
50.8637201
18.9851164 :D
nie chce mi się wierzyć, że dom będzie stał na drodze :wink: ale macie - 34. domek na mapie! :D :D :D

A&S
06-01-2009, 08:50
bardzo dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców "konkursowych"

mlody8304
06-01-2009, 21:22
witam wszystkich poszukuje projektu do odkupienia od kogos . moze jestescie juz po budowie to moze byscie mogli takie cos odsprzedac

robert skitek
06-01-2009, 23:47
hmmm... takiego czegoś to jeszcze nie słyszałem... ;)

halszka.ka
07-01-2009, 07:26
mlody8304 - taki projekt jest objęty prawem autorskim i nie ma sposobu aby odsprzedać wykorzystany projekt,
ale na stronie :
http://forum.muratordom.pl/m-02-konkursowy,t39750-1860.htm

pojawiały się osoby, które chciały sprzedać projekt po zmianie planów

pozdrawiam 8)

mcmagda
10-01-2009, 18:00
Przy indywidulanych się czasami wpisuje regulacje co do ewentualnej kolejnej sprzedaży i praw do niej, ale chyba nie o to chodzi Młodemu.

Czemu chesz odkupić projekt? Bo jak w ramach oszczędności to raczej nic z tego nie wyjdzie. Swoją drogą uważaj, bo a nuż ktoś Ci projekt odsprzeda z którym nic nie będziesz mógł zrobić.

mk CocaYna
10-01-2009, 19:22
No właśnie my też mamy zamówione okna , rolety zewnętrzne i bramę garażową . Znalezione rynny o tym samym kolorze - RAL 6009.
Ale drzwi jakoś nie możemy trafić :(
Cięgle myślimy czy stalowe czy drewniane. No i zielone jakoś tak rzadko w ofertach widać...
Jakie okna i bramę wybraliście ?
Okna z firmy Therma z Tychów (RAL6009) brama uchylna hormana (RAL6009) drzwi zamiarzamy wstawiac po tynkach i wylewkach - wlasnie znalexlismy ciekawy wzor, trzeba tylko sprawdzic czy jest opcja zielonych :D
http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_233.html

Krzychu nam też spodobały się te drzwi i już kontaktowałam się z CAL-em w sprawie zielonych , otrzymałam odpowiedź, że są dostępne, trzeba tylko u przedstawiciela wybrać z palety RAL odcień, który Cię interesuje. My myśleliśmy o ciemnej zieleni :lol:

AniaArek
12-01-2009, 21:27
Drodzy mieszkańcy M02. Pokażcie swoje kominki. Projektowane miejsce jest trochę "nieustawne" i trudno nam znaleźc inspiracje. A chcielibyśmy już ogrzewac się przy własnym, wymarzonym kominku. Pozdrawiamy.

mk CocaYna
13-01-2009, 09:49
Póki co niestety pokazać kominka nie możemy, ale już już widzimy go oczami wyobraźni...
Ja również uważam, że umiejscowienie kominka w rogu nie jest najszczęśliwszym pomysłem, dlatego my planujemy przesunąć go mniej więcej na środek ściany w kierunku okna. Ładny kominek to piękna dekoracja, więc nie ma powodu aby ukrywać go w kącie i przyjemniej będzie z niego korzystać (mam na myśli zarówno dokladanie drewna jak i siedzenie przed kominkiem :wink: ) kiedy będzie pięknie wyeksponowany na środku ściany.

Qciniak
13-01-2009, 10:48
Z kominkiem się niestety zgadza...My też planujemy przesunąc w stronę wejścia do jadalni co by go nie chować po kątach... Idealnym wydaje się kominek narożny. Problem jest taki ze w zasadzie takie kominki robi tylko spartherm i nie są najtańsze (ok. 8000 gładka szyba otwierana do góry lub ok 6500 ze szprosem otwierana na bok). Kominek nazywa się o ile pamięć mnie nie zawodzi Varia R.
pozdrawiam Q

Włóczykije
13-01-2009, 11:12
Witam! Co do lokalizacji kominka to faktycznie wg projektu jest to troche nieszczęśliwe rozwiązanie. My nie zmienialiśmy lokalizacji komina, kominka. Natomiast staramy się dopasować do tego co było najlepiej pasujący wkład. Teraz jestesmy na etapie wyboru wkładu. Póki co nr 1 jest Sprarke Varm F P 330 S. Choć cena nas zaskoczyła - trochę drogo...

Włóczykije
13-01-2009, 11:13
Jeszcze do powyższego maila - cena około 1450euro netto

mk CocaYna
13-01-2009, 11:59
Komina nie trzeba przesuwać, można jedynie sam kominek, a później jednynie łączy się te dwa elementy pod odpowiednim kątem.

My też początkowo mysleliśmy o kominku narożnym - róg salonu i jadalni, ale ostatecznie wybraliśmy (przynajmniej teoretycznie) duży kominek w centralnym miejscu na ścianie między jadalnią a salonem

ADRPOR
15-01-2009, 13:51
Nam z kolei podoba się koza, jest tańsza i mniejsza i idealnie pasuje do tamtego kąta. W muratorze 1/2008 jest artykuł : W Koza salonowa. Przegląd wolno stojących pieców kominkowych. Jest bardzo duży wybór.

MirkaM2
15-01-2009, 14:57
witam,
my też wybraliśmy kozę - sprawdza się bardzo
a tak wygląda tym kącie:

http://lh6.ggpht.com/_9W7Ngu7DzqM/SW5BGVsut_I/AAAAAAAACPo/bEmvfrX0V_I/s144/100_4757.jpg

ADRPOR
15-01-2009, 23:19
my też wybraliśmy kozę
Jaki był koszt tej kozy?

MirkaM2
16-01-2009, 08:12
to romotop, avila kamień,
rok temu kosztował 6000 zł.
Palimy sezonowanym drewnem liściastym,
sprawuje się bardzo dobrze, ma nawiew na szybę i faktycznie jak widać na zdjęciu szyba jest czysta.

Włóczykije
16-01-2009, 12:04
No i w końcu padł wybór na wkład kominkowy narożny Hajduka - model Smart 2L. Cena: ok. 3800pln netto. Zdjęc narazie żadnych nie będzie, bo jesteśmy na etapie złożenia zamówienia i teraz czekamy na dostawę wybranego wkładu.