PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02 KONKURSOWY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

almert
18-01-2005, 14:39
Witam wszystkich forumowiczów :D
Czy ktoś zbudował już lub jest w trakcie budowy"konkursowego"-ogromnie jestem ciekaw jak wygląda w środku,jak się bedzie w nim żyło,ewentualnie jakie zmiany można w nim dokonać? Proszę odpowiedzcie

giagi
20-01-2005, 12:05
Witam wszystkich forumowiczów :D
Czy ktoś zbudował już lub jest w trakcie budowy"konkursowego"-ogromnie jestem ciekaw jak wygląda w środku,jak się bedzie w nim żyło,ewentualnie jakie zmiany można w nim dokonać? Proszę odpowiedzcie

Ja chcę zacząć na wiosnę. Na razie mam parę miesięcy na przemyślenia.
Wstępne wnioski - dylematy:
- duża ilość stali ( wszystko zaprojektowane jakby dla budowy na szkodach górniczych) - pewnie można trochę odpuścić
- okna - 15 cm od sufitu - moża jednak zrobić klasycznie ?
- okna szczytowe - zamiast 3 pojedyńczych - 1 trójkwaterowe z zachowaniem proporcji podziału.
- i oczywiście z czego budować ?????

nulka
02-02-2005, 12:50
Witajcie,
niestety nie buduje (jeszcze) m02, ale to teraz nasz faworyt. Czekamy na nowy plan zagospodarowania i jezeli dom bedzie spelnial wszystkie wymagania najprawdopodobniej kupimy ten projekt.
W grudniowym albo styczniowym numerze muratora (w artykule 'Kolorowe okna') jest zdjecie domu b. zblizonego do m02. Dom zostal wybudowany w okolicach Warszawy.
Jezeli chodzi o zmiany, bedziemy chcieli dodac kilka okien dachowych i moze przesunac troche scianki dzialowe na poddaszu. Zrezygnujemy tez z desek na elewacji.
W jakich rejonach beda staly Wasze domy?

wierzba75
07-02-2005, 19:44
Tez jestesmy na etapie poszukiwania projektu, M02 przypadl nam do gustu. Ale ma 2 rzeczy ktore chcielibysmy zmodyfikowac, troche maly salon i mala lazienka na górze.

Moze ktos juz go wybudwal chetnie bysmy zobaczyli jak wyglada po wybudowaniu ?

Moze ktos zna inne projekty na podobnym ukladzie , litery T Lub L

Domenk bedziemu budowac w Lodzi w 2006 roku

71kkk
10-02-2005, 15:09
Witam wszystkich forumowiczów :D
Czy ktoś zbudował już lub jest w trakcie budowy"konkursowego"-ogromnie jestem ciekaw jak wygląda w środku,jak się bedzie w nim żyło,ewentualnie jakie zmiany można w nim dokonać? Proszę odpowiedzcie

Ja chcę zacząć na wiosnę. Na razie mam parę miesięcy na przemyślenia.
Wstępne wnioski - dylematy:
- duża ilość stali ( wszystko zaprojektowane jakby dla budowy na szkodach górniczych) - pewnie można trochę odpuścić
- okna - 15 cm od sufitu - moża jednak zrobić klasycznie ?
- okna szczytowe - zamiast 3 pojedyńczych - 1 trójkwaterowe z zachowaniem proporcji podziału.
- i oczywiście z czego budować ?????
witam pozostałych - o co chodzi z ta stala??????? a klasycznie to niby jak, sypialnia na gorze przez garderobę jest super, te dwie pozostale chyba troche za małe - co o tym sadzicie?? :lol:

rysa35
27-03-2005, 17:33
Witam
:)jestem na etapie wyboru projektu na budowe swego wlasnego kata.Ostatnio ogladalam proejkt z muratora MO2, co sadzicie o tym projekcie. osobiscie powiem ze dla mnie wyglad zewnetrzny nie budza etnuzjazmu cos bym zmienila :wink: natomiast wewmetrzne rozplanowanie jest ok. Ciekawa jestem co o nim sadzicie, a moze ktos mi doradzi co mozna zmienic by na zew.wygladal rowniez zachecajaco

Piotrusiek
01-04-2005, 15:15
Poczytałem sobie trochę nr4/2005 Muratora z opisem tego domu. Mnie projekt się spodobał, ale w wersji powiększonej. Niestety garaz jest na jeden samochód, dla mnie jest to wadą, zadzwoniłem kilka minut temu do redakcji podpytać o ten projekt i adaptacja jak najbardziej jest mozliwa. We wtorek porozmawiam z autorka projektu i albo będę drążył temat takiej adaptacji, albo zostanę przy moim dotychczasowym projekcie - faworycie. A wygląd elewacji, to kwestia gustu, mnie pasuje.
Pozdrawiam
Piotr

rysa35
02-04-2005, 11:47
Witaj Piotrusiek :)
Dzieki za odpowiedz na moj post. Nie ukrywam, ze twoja odpowiedz troche podniosla mnie na duchu i troszke przekonal do tego projektu, dlatego ze oprocz tego projektu mam jeszcze dwa tj. SATURN z pracowni ING a drugi to projekt z cieplych domow LMP 97. Jestem ciekawa o jakim faworycie Ty piszesz :D moze podzielisz sie i odslonisz choc rabka tajemnicy :wink: o swoim projekcie. Jezeli bedziesz cos wiecej wiedzial o projekcie MO2 mam nadzieje ze dasz mi znac. Pozdrawiam cieplutko i milego weekendu :D

Piotrusiek
02-04-2005, 16:19
Witaj
Rozważam projekt z pracowni Krajobrazy - "Szmaragd", w grę wchodzi już tylko jedna zmiana - rozciagnięcie garazu do drugiego stanowiska, ale to nie problem ze względu na konstrukcję. Trochę pisałem tutaj na jego temat - cofnij 1-2 strony, powinny się znaleźć wątki.
W przypadku M02 wygląda to niestety inaczej, w rozmowie telefonicznej zasugerowano likwidację spizarni (trochę mi jej szkoda) i powiększenie domu w/g propozycji opisanej nr4 gazety. We wtorek mam nadzieję porozmawiam z autorką, to popytam trochę.
M02 jest nowym projektem i podobno jest nim spore zainteresowanie, może wskutek pytań i propozycji inwestorów powstaną kolejne wersje domu? Byłoby miło, ja moge troche poczekać, musze nabrać oddechu finansowego po zakupie działki i ją uzbroić, projekt więc moge zakupić za kilka miesięcy, może w ciągu tego czasu pojawi się jakaś nowa wersja M02?
Podobają mi się zmiany opisane w gazecie, zmienione okna na górze i na dole w elewacji frontowej oraz oraz kolorystyka górnej części zamiast pokrycia elementami drewnianymi.

Pozdrawiam
Piotr

rysa35
10-04-2005, 16:38
:D Hej
Nie odpowiadalam dlugo na post, a to z wiadomych powodow. Piszesz o Szmaragdzie mi rowniez podoba sie ten projekt, a czkolwiek jak sam zauwazyles brak jest scianki kolankowej. ktora znacznie zmniejsza powierzchnie uzytkowa poddasza. Szkoda, ze nikt wiecej nie wypowiedzial sie na moj post. Dzieki i pozdrawiam :D

Rudazona
09-06-2005, 08:59
quote]
witam pozostałych - o co chodzi z ta stala??????? a klasycznie to niby jak, sypialnia na gorze przez garderobę jest super, te dwie pozostale chyba troche za małe - co o tym sadzicie?? :lol:[/quote]

te sypialnie jesli chcesz mozesz powiekszyc jak opisano w murator 4/2004

martamola
09-06-2005, 15:00
cy ktoś już budował lub buduje dom z muratora m02

spot
10-06-2005, 16:22
Witam,
nie mam dostępu do muratora 4.2004. Na razie:)
Na czym miałyby polegac zmiany dotyczące sypialni. Sypialni wszystkich, czy jakiejś konkretnej?

W "zbuduj dom" 1/2005 z marca tego roku jest artykuł o p. architekt, która projektowała ten domek. Jest tam też zdjęcie. To musi byc ten sam projekt, chociaż wydaje się być nieznacznie zwiększony - na zdjęciu od strony ogrodu na wysokości salonu sa trzy okna w miejsce dwóch z projektu. Czy wiecie coś na ten temat?

Pozdrawiam,

Rudazona
10-06-2005, 22:47
sorry chodzilo nr 4/2005
W tym Muratorze sa opisane zmiany jakie inwestor wprowadzil w projekcie. Jesli chodzi o zwiekszenie pokoi to napisali ze mozna przedluzyc dom najlepiej o 90cm (lub wielokrotnosc) powiekszajac salon (i sypialnie nad nim) oraz gabinet (i pokoj nad nim). Te 90cm wynika z konstrukcji dachu lub stropu. Wydaje sie, ze podobnie bedzie z przedluzeniem pokoju nad garazem. Jesli jestes z Warszawy mozesz kupic ten nr Muratora na kamionkowskiej - w redakcji po nizszej cenie 5-6PLN.
pozdrawiam

mwisniewski
11-06-2005, 20:12
Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna kosztorys tego domku (M02) - a z rozbiciem na fazy byłoby już w ogóle super - i mógły się nim podzielić na tym forum.

pozdrawiam

Mirek z Warszawy

PS. Jestem bardzo zainteresowany tym projektem, ale nie znam szacunków cenowych.

martamola
14-06-2005, 13:13
też jest to nasz faworyt w projektach jeśli otrzymamy zgode na budowe tego domu to w przyszłym roku zaczniemy a moze fundamenty w tym roku tylko zmienimy strop na drewniany i mniejsze okna, blachodachówka to wszystko aby zmniejszyć koszta budowy może macie pomysły na zmniejszenie kosztów budowy tego domu ?

Rudazona
14-06-2005, 21:47
Amert,

Wg mojej orientacji powinno byc taniej jesli zmienisz sciany na jednowarstwowy beton komorkowy polskiego producenta.
Mozna tez zmienic pokrycie na dachowke bitumiczna - wtedy wystarczy lzejsza konstrucja dachowa - zaoszczedzisz na drewnie. Obydwa pomysly są zmianą projektu. Elewacja na pietrze z desek tez jest drozsza niz tynki.
Likwidacja jednej lazienki na gorze.

Strop drewniany jest chyba droższy niż gęstożebrowy. Czy sie myle?

Ja tez sie zastanawiam nad tym domkiem. To jest teraz dla mnie nr 2 lub 3.

Czy moglbys mi przeslac wykaz materiałów potrzebnych do budowy oraz zakres prac związane z tym projektem, jesli nie narusza to umowy autorskiej? moj mail:
[email protected]
pozdrawiam

martamola
15-06-2005, 07:17
w przyszłym tygodniu bedziemy rozmawiac o tym projekcie z architektem jestesmy przy załatwianiu papierów które chyba zlece komus ale jak bede cos wiedziała to dam znac tylko interesuje mnie czy na pewno strop drewniany jest drozszy z tego co sie dowiadywałam miał byc tanszy

mwisniewski
22-08-2005, 14:38
Martamola, jak tam rozmowy z architektem nt. projektu?

Czy kupiłaś projekt gotowy w Muratorze i robisz jego adaptację, czy też architekt robi Ci nowy projekt "na podstawie" Muratora?

mwisniewski
22-08-2005, 14:54
Jak już wspominałem, jestem zainteresowany projektem "M02 konkuroswy".

Główne zmiany, jakie chciałbym wprowadzić to:
- częściowe podpiwniczenie budynku (nie wiem jak to wpłynie na wysokośc budynku - czyli wysokość wjazdu do garażu, tarasu i wejścia i gdzie najlepiej ulokować wejście do piwnicy)
- powiększenie salonu (było opisane w Muratorze 4/2005) o 0,9m
- zmiana kolorystyki (było opisane w Muratorze 4/2005) (beże i brązy)
- rezygnacja z drewnianych wykończeń na ścianach (było opisane w Muratorze 4/2005)
- dodanie okien połaciowych (było opisane w Muratorze 4/2005) (w łazience, na klatce schodowej, zastanawiam się też nad oknami połaciowymi w pokojach - same okna szczytowe to może być mało zwłaszcza w dużej sypialnii na poddaszu)
- zamiana jednej łazienki na poddaszu na garderobę (było opisane w Muratorze 4/2005) - nie potrzeba mi w tak małym domu aż trzech łazienek
- powiększenie drugiej łazienki na poddaszu (było opisane w Muratorze 4/2005) (niestety kosztem jednej z sypialnii ale za to będzie i wanna i natrysk)
- doświetlenie holu na poddaszu (nie wiem czy okono połaciowe na klatce schodowej wystarczy)
- zmiana okien (na balkonowe) w ścianach szczytowych (było opisane w Muratorze 4/2005)
- dodanie okna w pom. gospodarczym i gabinecie na parterze (było opisane w Muratorze 4/2005)
- zmniejszenie okna w jadalni (było opisane w Muratorze 4/2005)
- ewentualna zmiana technologii budowy ścian np. na ceramikę + wełna mineralna lub nawet na ścianę jednowarstwową (tutaj cały czas jestem niezdecydowany)
- ewentualna zmiana pokrycia dachowego np. na dachówkę cementową, blachodachówkę lub dachówkę bitumiczną (tu też nie jestem do końca zdecydowany, ale chyba zdecyduję się na ceramikę bo dobrze tłumi poddasze)
Co o tym myślicie? Jakie Wy zmiany wprowadzacie w projekcie?


Jest jeszcze kilka kwestii, nad którymi się zastanawiam, a ktoś z Was może już je przemyślał i zna odpowiedzi:
- z tego co się orientuję to dom ma zaprojektowane ogrzewania gazowe, czy łatwo go przystosować do innego typu np. olej i jakie byłyby tego koszty?
- Czy można przenieść kotłownie do planowanej piwnicy i gdzie ją najlepiej ulokować (w sensie pod czym)?
- czy warto zbudować nawet niewielką ścianę kolankową aby powiększyć poddasze, czy też związane z tym inne koszty (o zmiane bryły czyli estetyce nie wspomnę) bedą zbyt duże?
- z tego co wiem to ten dom jako ogrzwanie ma planowane kaloryfery, czy wg. Was ogrzewanie podłogowe na partarze byłoby wskazane?
- byłbym zaintreresowany budową kominka z kołnierzem wodnym, ale nie wiem jak duże zmiany mogłoby to wprowadzić do projektu?

pozdrawiam

acca5
22-08-2005, 15:30
a gdzie ten konkursowy m02 morzna obaczyć? Moze projekt lub real?

martamola
22-08-2005, 21:10
kupiliśmy projekt w tej chwili ma go architekt
będziemy napewno zmieniać okna na tradycyjne na górze zrobimy jedno najwyżej dzielone
napewno nie drewno na zewnątrz
niektóre okna przeniesiemy na inną strone to ze względów iż od jednego sąsiada niemożemy mieć granica
na górze napewno zgarderobą
blachodachówka u mnie koszt bedzie tylko blachodachówki
na dachówke musielibyśmy brać fachowców
strop drewniany dużo tańszy
no jeszcze będziemy rozmawiać może wy mi coś podsuniecie

martamola
22-08-2005, 21:11
ach kupiliśmy zmuratora architekt robi zmiany

mwisniewski
23-08-2005, 15:15
a gdzie ten konkursowy m02 morzna obaczyć? Moze projekt lub real?

Można się z nim zapoznać w redakcji Muratora, jest też dostepny w katologu Muratora (również na stronie internetowej http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=279&action=showProject). Opis możliwych zmian jest w muratorzez 04/2005. Zdjęcie gotowego domu (co prawda po przeróbkach - np. trzy okna w salonie itp.) jest w Muratorze 01/2005.

pozdrawiam

mwisniewski
23-08-2005, 15:17
kupiliśmy projekt w tej chwili ma go architekt
będziemy napewno zmieniać okna na tradycyjne na górze zrobimy jedno najwyżej dzielone
napewno nie drewno na zewnątrz
niektóre okna przeniesiemy na inną strone to ze względów iż od jednego sąsiada niemożemy mieć granica
na górze napewno zgarderobą
blachodachówka u mnie koszt bedzie tylko blachodachówki
na dachówke musielibyśmy brać fachowców
strop drewniany dużo tańszy
no jeszcze będziemy rozmawiać może wy mi coś podsuniecie

A jak szacujesz koszty całego przedsięwzięcia, myślę o stanie "pod klucz" (bez kosztów działki)? Może masz już wstępny kosztorys?

pzdr

Xena z Xsary
23-08-2005, 15:20
fajny ten projekt, też na niego zwróciłam uwagę, może być staropolski, nowoczesny, góralski, dużo da się tu zrobić szczegółami.
Fajny rozkład tylko ja od razu pożegnałabym kuchnię w tym miejscu w ramach wielkieeeeeeeego salonu i przeniosła ją do garażu.
No ale ja mam niedosyt wielkiego salonu.;)
Fajny projekt.
A ścianki kolankowe jakiej są wysokości?

mwisniewski
23-08-2005, 15:29
ja od razu pożegnałabym kuchnię w tym miejscu w ramach wielkieeeeeeeego salonu i przeniosła ją do garażu.
No ale ja mam niedosyt wielkiego salonu.;)
A ścianki kolankowe jakiej są wysokości?

Ja akurat wolę kuchnię przy salonie, ale pomysł wart zastanowienia, niemniej garażu potrzebuję dla samochodu a nie mam miejsca na działce na osobny garaż.

Co do ścian kolankowych to wydaje mi się, że jest ich brak.

pzdr

martamola
23-08-2005, 23:54
niemam kosztorysu jestem na etapie zmniejszania kosztów
czyli okna strop własna robocizna tzn.taty teścia i męża oraz brata
mam przeznaczone 150tys tzn 100kredyt 50 swoje mam nadzieję iż dam rade bez wykończenia poddasza na cacy jestem na etapie załatwiania energi wody a to jest zgroza nic od ręki
na wszystko trzeba czekać

giagi
01-09-2005, 13:55
Witam wszystkich.
Ja ma stan surowy otwarty :P - Budujemy na podkarpaciu

Budowa zajeła ok 3 miesiące.

Zmian raczej niewiele:
- likwidacja jednego okna w małym pokoju - tego na taras,
- dodanie małego okna do kotłowni,
- po wielkich dyskusjach podniesienie poddasza o jeden bloczek 22 cm ale z zachowaniem krawędzi dachu na lini okien,
- minimalne zwiększenie kąta nachylenia dachu (ok 43) i dodanie w konstrukcji jętek,
- dodanie okien dachowych do obu łazienek (ta druga będzie pom gospodarczym lub czwartym pokojem),
- po jednym dużym oknie w ściankach szczytowych - zachowamy podział na trzy kwatery.

Do końca jeszcze baaaardzo daleko - ale już cieszy.

W tym roku chcemy jeszcze wylać chudziaki i postawić ścianki działowe na parterze. Dalszy ciąg ... na wiosnę

Ciągle nie wiemy:
- jak zorganizować klatkę schodową "zawiniętą" wokół łazienki
- czy zmienić układ ścianek działowych dla wiatrołapu i spiżarki tak by wiatrołap był większy i dawał możliwość przejścia bezpośrednio do garażu a spiżarka był dostępna z korytarza.

mwisniewski
09-09-2005, 13:09
Giagi, gratuluję, ja dopiero załatwiam pozwolenia. W przyszłym roku na wiosnę chciałbym zacząć, ale to niestety nie zalezy ode mnie ale od naszych kochanych urzędników.
Budować będę w okolicach Grójca k. Warszawy.

Z przedstawionych przez Ciebie zmian bardzo interesuję mnie dwie, a mianowicie:
1. podniesienie poddasza o jeden bloczek - co to daje? czy większą powierzchnię pomieszczeń na poddaszu? Jeżeli tak to o ile dla poszczególnych pomieszczeń?
2. zwiększenie kąta nachylenia dachu (ok 43) i dodanie w konstrukcji jętek - pytanie jak poprzednio - co to daje?

Mam jeszcze do Was jedno pytanie. W projekcie przewidziano min. wysokość sciań na poddaszu na 140 cm, czy można to zmniejszyć aby mieć większe pomieszczenia i jaka jest graniczna wielkość do której można to zmniejszyć (ze względu na walory użytkowe oraz wymagania konstrukcyjne).

pzdr

kajja
09-09-2005, 21:19
[quote="giagi"]Witam wszystkich.
Ja ma stan surowy otwarty :P - Budujemy na podkarpaciu

Witam wszystkich serdecznie! :D

My też zamierzamy budować M02 (okolice Rzeszowa).
Giagi, gdzie dokładnie budujesz?
Podpowiedz nam co można zmienić, aby dom był jeszcze bardziej funkcjonalny (dla 4-osob. rodziny). Czy dysponujesz może przykładowym kosztorysem i zechcesz go udostępnić ...? Potrzebujemy również dobrej, niedrogiej ekipy budowlanej(czy tacy w ogóle istnieją?!); może kogoś polecisz!
JEDNYM SŁOWEM P O M O C Y !!!
Zamierzamy zaczynać na wiosnę :)

Pozdrowienia dla Wszystkich budujących i zamierzających budować M02

dotia
15-09-2005, 19:39
Witajcie,

ja pierwszy raz na tym forum i cieszę się strasznie że znalazłam watek o M02 bo to na razie najlepiej nam pasujący domek :lol:

Zastanawiamy się jednak nad koszztami jego budowy więc gdybym mogła się przyłaczyć do "kajja" ja również bardzo serdecznie prosiłabym o kosztorys :oops: .

A jeśli można zapytać, jaką wersję budujecie z deskowaniem na zewnątrz czy tak jak było w jednym z muratorów z tynkiem na górnej cześci?

kajja
16-09-2005, 19:14
Witaj dotia w Klubie Budujących M02 :D

My zamierzamy zaczynać dopiero na wiosnę przyszłego roku, więc niewiele jeszcze mogę podpowiedzieć :cry:

U nas raczej wersja z deskowaniem odpada.

Pozdrowienia

mwisniewski
20-09-2005, 13:49
A jeśli można zapytać, jaką wersję budujecie z deskowaniem na zewnątrz czy tak jak było w jednym z muratorów z tynkiem na górnej cześci?

My zamierzamy budowac wersję z tynkiem czyli bez deskowania.

Zalety:
- niższe koszty materiałów
- brak konieczności malowania co jakiś czas
- wg. danych z projektu mniejsze straty ciepła (ściana z tynkiem ma przewodność ceplną 0,26 W/Km2 a z deskami 0,28 W/Km2)

pzdr

mwisniewski
20-09-2005, 13:55
Jako, że cały czas jestem na etapie ustalania z architektem zmian w projekcie. Mam do Was kilka pytań:

1. Czy ktos z Was zdecydował się na powiększenie domu o wielokrotność 0,9m (zgodnie z przykładem z Muratora), a jeżeli tak to jaki układ okien w salonie i jadalni wybrał - czy zostawił bez zmian? czy rozsunął istniejące? czy dodał nowe?

2. Przymierzam sie do wstawienia w ścianach szczytowych drzwi balkonowych (zgodnie z sugestią Muratora), jednak okna środkowe mają 1m szerokości i wydaje mi się, że typowe drzwi balkonowe są węższe. Co sugerujecie aby dom nie stracił wyglądu (np. szerokość okien szczytowych musi pasować do szerkości okna z gabinetu)?

pzdr

kajja
20-09-2005, 20:42
Witam,

W przyszłym tygodniu jestem umówiona na spotkanie z architektem, więc się okaże co razem wymyślimy, ale tak na szybko (a zamierzam powiekszyć dom o 90cm od strony salonu:
- okna od strony frontowej chyba przesunęłabym o 90cm/2 = 45cm na zewnątrz (będą dwa małe),
- od strony tarasu zamierzam zlikwidować jedno okno (u mnie to strona północna) i tutaj zastanawiam się jak to jedno, które pozostanie umieścić: na środku ściany czy jakoś inaczej? proszę napisz co myślisz na ten temat
- pozostawiam dwa duże okna od strony zachodniej (u mnie), tylko jedno z nich zamienię na drzwi z wyjściem na taras (nie wiem jakiej bedą szerokości), ale wtedy chyba będę musiała to drugie okno zrobić takiej samej szerokości.

Co do szerokości środkowego okna (lub drzwi) na poddaszu to rzeczywiście chyba powinno być takiej szerokości jak okno (po nim) w gabinecie.

A co zamierzasz zrobić ze schodami, które podobno są efektowne, ale niewygodne (bez spocznika)?

A poza tym napisz proszę coś więcej o zmianach, które zamierzasz wprowadzić.

Pozdrowienia

mwisniewski
21-09-2005, 15:55
Witam,

W przyszłym tygodniu jestem umówiona na spotkanie z architektem, więc się okaże co razem wymyślimy, ale tak na szybko (a zamierzam powiekszyć dom o 90cm od strony salonu:
- okna od strony frontowej chyba przesunęłabym o 90cm/2 = 45cm na zewnątrz (będą dwa małe),
- od strony tarasu zamierzam zlikwidować jedno okno (u mnie to strona północna) i tutaj zastanawiam się jak to jedno, które pozostanie umieścić: na środku ściany czy jakoś inaczej? proszę napisz co myślisz na ten temat
- pozostawiam dwa duże okna od strony zachodniej (u mnie), tylko jedno z nich zamienię na drzwi z wyjściem na taras (nie wiem jakiej bedą szerokości), ale wtedy chyba będę musiała to drugie okno zrobić takiej samej szerokości.

Co do szerokości środkowego okna (lub drzwi) na poddaszu to rzeczywiście chyba powinno być takiej szerokości jak okno (po nim) w gabinecie.

A co zamierzasz zrobić ze schodami, które podobno są efektowne, ale niewygodne (bez spocznika)?

A poza tym napisz proszę coś więcej o zmianach, które zamierzasz wprowadzić.

Pozdrowienia


Ja zamierzam powiększyć dom o 1.80m od strony salonu. co do okien to cały czas się zastanawiam ale chyba wstawię po jednym oknie od frontu i od tarasu - widziałem zdjęcie takiego domu w Muratorze 1/2005 - wyglądał OK (a propos to będziemy mieć chyba taką samą orientację domu - ja będę miał wejście od południa - jak w nioskuję z Twoich opisów Wy też).
- trochę powiększę kuchnię ale tak aby nie wyszła ona na duże okna tylko zakończyła się przed nimi;
- Chcę wstawić okno do pomieszczenia gospodarczego;
- łazienkę nad garażem chcę przerobić na garderobę;
- łazienkę przy sypialnii nad salonem chcę przedłużyć o 90cm, i sypialnie też o 90cm (aha drzwi z łazienki będ wychodzić na hol);
- do łazienki i garderoby chce wstawić okna połaciowe (będę wieć 3 zamiast tylko jednego na klatce schodowej)
- rezygnuję z drewnianych sidingów na szczytach;
- w szczytach chce wstawić drzwi balkonowe (cały czas nie wiem jakiej szerokości);

Genralnie zastanawiam się jak dodatkowe okna, które wstawię wpłyną na bilans cieplny budynku?

- co do schodów to nie zastanawiałem sie nad tym ale masz rację, bez spocznika moga być niewygodne, poza tym nie bardzo pasuje mi antresola w holu na poddaszu - chyba wstawię tam jakąś ścianę może z luksferów;
- Co do likwidowania okna od strony tarasu - to ja bym go nie likwidował bo dom może trochę stracić na urodzie tym bardziej, że go jeszcze przedłużysz - obecnie jestem na etapie wrysowayania projektu do programu komputerowego i jak to zrobię to dopiero wybiorę ułożenie elewacji, które mi najbardziej pasuje;
- Rozumiem, że będziesz mieć dwa wyjścia na taras: planowane od strony północnej i dodatkowe od zachodu - mam rację?

Na razie to chyba tyle z większych zmian.

pzdr

kajja
22-09-2005, 10:52
Witam! :)

Rzeczywiście ma działkę z wjazdem od strony południowej.
A ze zmianami u mnie jest tak:
- też dodaję okno w pomieszczeniu gosp., wejście do niego robię od łazienki (likwiduję wejście od garażu),
- też likwiduję jedną łazienkę na górze i tutaj mam pytanie: łazienkę przy sypialni powiększasz właśnie kosztem sypialni?
- okna połaciowe też będą,
- rezygnuję z przejścia z domu do garażu i tak: wiatrołap zamierzam powiększyć kosztem spiżarki i tam wstawić szafę, natomiast drzwi do spiżarki będą od strony holu,
- robię tylko jedne drzwi balkonowe w ścianie szczytowej - od zachodu(aby np. można było wynieść pościel), a może mały balkonik (tym bardziej, że od strony zachodniej mam ogród). Co o tym myślisz?
- zamierzam przeciągnąć taras na stronę zachodnią i zrobić dodatkowo wyjście w salonie.
- zostawię jednak dwa okna w salonie od strony północnej (tylko będą małe-trochę boję się tylu dużych okien).

Co o tym wszystkim myślisz?

Śliwka
22-09-2005, 20:10
Witam,
i dołączam do klubu miłośników M02. Tak jak Mirek i Kajja mam działkę z wjazdem od południa. Ile ja projektów obejrzałam (pewnie znacie ten ból). Ten może nie jest idealny, ale ze wszystkich najlepszy. Mamy zamiar zaczynać budowę na wiosnę pod Gdańskiem.
Zmiany, które na pewno będziemy wprowadzać to:
- elewacja bez drewna
- powiększenie łazienki na piętrze i rezygnacja z drugiej na rzecz garderoby
- wejscie do pom. gosp. z łazienki
- chcielibyśmy okna w łazience na piętrze i nad schodami, ale jeszcze nie wiemy czy będziemy mogli ze względu na wymiary działki (wąska), których dokładnie nie znamy coś ok. 20 m. jeśli nie okna to pokombinujemy z luksferami
- Okna na parterze chyba bez lufcików i pomniejszone (takie jak w kuchni), wyłączając wyście na taras od północy i w jadalni tez chcemy zrobić balkonowe, żeby od południa mieć mały tarasik
- no i najważniejsze ściany będziemy najprawdopodobniej stawiać 3W z porothermu. Trzeba będzie na nowo projektowac fundamenty, no i trochę więcej miejsca takie ściany zabiorą, bo to około 50 cm.
A Wy z czego będziecie budować?
Pozdrawiam
Lidka

kajja
24-09-2005, 18:54
My chyba 2W MAX+styropian.
A jakie argumenty przeważyły za rozwiązaniem, które Wy wybraliście?

Pozdrowienia :)

Śliwka
24-09-2005, 21:53
Nie chcieliśmy 2W żeby uniknąć kładzenia tynku na styropianie. Elewacja wtedy mniej odporna na uszkodzenia, chociaż w tym temacie, jak każdym innym zresztą, zdania są podzielone. Początkowo miał byc BK i ściana 1 W. Tylko później odstraszyła nas nasiąkliwość betonu. Ceramika przeważyła dlatego, że to materiał sprawdzony przez wieki. Poza tym wg porównania muratora 1W z porothermu wydzie drożej niż 3W, dlatego 3W. A może zdecydujemy się na klinkier? Powiem szczerze, że jeszce może się pozmieniać, ale na razie wygrywa porotherm 3W.

Pozdrawiam
Lidka

giagi
25-09-2005, 22:20
Witajcie

U nas zrobine wylewki (chudziak).

Kajja - dlaczego zmieniłaś zdanie z tym oknem od strony północnej?
Nasze są od wschodniej - na razie są tak jak w projekcie 2 szt ale pomniejszone - choć kusi nas by jedno zamurować.
Całą niedzielę (rysowaliśmy) ścianki działowe (na nowych wylewkach :lol: ) - trochę namieszaliśmy w okolicach wiatrołapu i spiżarki.

Kto podpowie jak najlepiej wrzucić Wam kilka zdjęć - to to czego nam niestety brakowało - ale cóż ktoś musi byc pierwszy :evil:

pozdrawiam serdecznie

mwisniewski
27-09-2005, 13:53
Witam,

Zastanawiałem się dłuższą chwilę jaką technologię budowy wybrać, ale to albo drożej, albo za dużo zmian w projekcie i w końcu wymyśliłem: Jeżeli w projeckie jest ściana 2W (MAX 24cm + 12 cm styropian) to taką właśnie zrobię - czy nie sądzicie, że to genialne? :wink:

pzdr

mwisniewski
27-09-2005, 13:56
A co sądzicie o tym aby zmniejszyć w projekcie wysokość ścian kolankowych (obecnie 140 cm) i przez to powiększyć trochę pomieszczenia poddasza - zwłaszcza małe pokoje?
Czy nie ma przeciwko temu jakichś przeciwskazań?

pzdr

giagi
27-09-2005, 20:22
W projekcie jest ściana 2W ale nie z maxa. Swoją drogą ja taką właśnie budowałem max 29 + styropian (12 lub 15 - to się jeszcze zobaczy).

Co do ścianki kolankowej - to tylko ścianka działowa (ocieplana jest i tak cała połac dachu) więc możesz ją zrobić gdzie chcesz - swoją drogą 140 cm to faktycznie dużo. Zastanów się równiez czy nie podnieść poddasza o jeden pustak max. Ja tak zrobiłem - zwiększając również kąt dachu do ok 43 stopni. Pozwoliło to na zachowanie lini: krawędź dachu - górna krawędź okien bez nadmiernego zwiększania wysunięcia okapów. Na poddaszu natomiast pozwoliło dodać do konstrukcji jętki i zrobić "sufit" (w projekcie jest wykończenie "do szpica").
Było to o tyle trudne, że dodatkowo zwiększyłem odległość od górnej krawędzi okien do stropu ( wprojekcie jest 10 cm - całość lana razem z wieńcem - ja wymurowałem to z maxa robiąc tylko lane nadproża nad onami - nad tym wszystkim dopiero wieniec).
Rozwiewam potencjalne obawy - dom nie stracił proporcji (naszym zdaniem nawet się poprawiły)

Pozdrawiam

giagi
27-09-2005, 20:27
Mirek
Swoją drogą - jeśli wrysujesz ten projekt do komputera - może podzielisz się plikiem ??

pozdrawiam

mwisniewski
28-09-2005, 11:19
Witam,

Dzieki na informacje nt. ścianek. Ja planowałbym nastepujące zmiany.
Chciałbym przesunąć lewe ścianki w lewo w pomieszczeniach:
- 14
- 13
- 18
prawe ścianki w prawo w pomieszczeniach:
- 14
- 18
górne (na rysunku) ścianki w górę w pomieszczeniach:
- 16
dolne (na rysunku) ścianki w dół w pomieszczeniach:
- 16
- 15.
Mam pytanie: Jaka jest optymalna wysokośc ścianek kolankowych w tym projekcie (czyt. taka, która byłaby optymalna ze względu na przenaczenie danego pomieszczenia np. żeby zawieśić sedes, umieścić pod nią wannę, czy postawić szafkę)?

Co do podniesienia poddasza o 1 pustak, to nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałem. Mam w związku z tym pytanie: Czy konieczne jest dodawanie jętek w więźbie aby zrobić sufity w pokojach i łazienkach (na korytarzu i w garderobie może być w szpic ale w pokojach to faktycznie tragedia - brak sufitu), czy nie można tego zrobić bez takiej konstrukcji dachu?

pzdr

mwisniewski
28-09-2005, 11:34
W projekcie jest ściana 2W ale nie z maxa.

Niestety jestem laikiem w sprawach technologii budowalnych, chodziło mi o beton komórkowy.
A możecie mi powiedzieć co to jest MAX - ceramika? czy co?

pzdr

mwisniewski
28-09-2005, 11:37
Czy udało się komuś przeprojektować schody w "naszym" projekcie na takie ze spocznikiem? I jakie to poniosło za sobą konsekwencje?

pzdr

kajja
29-09-2005, 21:32
A możecie mi powiedzieć co to jest MAX - ceramika? czy co?



Witam,

Pustaki MAX to ceramiczne materiały budowlane. Podaję link do jednego z producentów
http://www.hadykowka.rzeszow.pl/produkty/p_max.php

Pozdrowienia

kajja
29-09-2005, 21:38
Witajcie

U nas zrobine wylewki (chudziak).

Kajja - dlaczego zmieniłaś zdanie z tym oknem od strony północnej?


Gratulacje!!! Chciałabym już być na tym etapie.

Z oknami jest tak, że podobno z jednym oknem na ścianie (u mnie będzie powiększona o 90cm) dom może "stracić na urodzie". Ale mam nadzieję, że wkrótce przekonamy się "naocznie" i wtedy podyskutujemy...

Pozdrowienia

martamola
30-09-2005, 11:52
długo nie wchodziłam na forum i jestem w szoku iż tyle osób zdecydowało sie na ten projekt ,ja już jestem po przeróbkach i niestety nie uda nam się już w tym roku zacząć więc na wiosnę ruszamy powodzenia wszystkim mój domek będzie stał w choszcznie koło SZCZECINA

kajja
30-09-2005, 12:42
Witaj martamola po dłuuuuuuugim milczeniu :D

Napisz co wymyśliłaś w sprawie M02.

Pozdrowienia

martamola
30-09-2005, 14:33
JA MYŚLE IŻ NA WIOSNE RUSZYMY PROJEKT JEST PRZERÓBKI TEŻ ALE MY ZMNIEJSZALIŚMY KOSZTA WIĘC
NIE ZWIĘKSZALIŚMY NIC
JESZCZE TYLKO CHCIELIŚMY MIEĆ 2 KOMINY OKAŻE SIĘ DZIŚ
POZDRAWIAM :lol:

kajja
01-10-2005, 09:57
Martamola dwa kominy, dlaczego? Nic mi to nie mówi...

Pozdrowienia

martamola
01-10-2005, 11:24
zostanie komin do kominka i drugi do kotłowni z chyba jak się niemylę z 6 kanałami w jednym kominie , gdyż będziemy robić ogrzewanie gazowe i na DRZEWO ZMIENILIŚMY STROP NA DREWNIANY JEDNAK TAŃSZY ZMNIEJSZYLIŚMY OKNA Z GARDEROBĄ NA GÓRZE ZAMIAST ŁAZIENKI NIE BĘDZIEMY ZAKŁADAĆ OGRZEWANIA PODŁOGOIWEGO W ŁAZIENKACH MUSIELIŚMUY ZROBIĆ W JEDNYM POKOJU OKNA DACHOWE GDYŻ ZE SZTYTU NIE MOŻEMY MIEĆ OKIEN SĄSIAD , NIE BEDZIEMY ZAKŁADAĆ DREWNA NA ZEWNĄTRZ
JUZ NIE PAMIETAM ALE OD KOMINKA POWINNO BYĆ POWIETRZE WYLOTOWE Z LEWEJ STRONY CHYBA TAK ZMIENILIŚMY
MARTAMOLA

JustynaMaja
02-10-2005, 17:57
Witam,
jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu :) . Mamy już działkę. Bardzo przypadł nam "konkursowy".
To co wiemy, że będziemy zmieniać to:
- rezygnacja z deskowania - zastąpimy to np. tynkiem w innym kolorze
- rezygnacja z wyjścia na taras z sypialni na parterze
- mniejsze okna na parterze
Planujemy budowę z Ytonga 36,5 cm i na to tynk z Ytonga, dach - dachówka bitumiczna.
Chcemy przeznaczyć na stan zamknięty i wykończony wewnątrz na tyle aby zamieszkać (jak na razie 2 osoby) 150 tys. Planujemy, że wykończenie będzie we własnym zakresie.
Czy to możliwe? Czy macie kosztorys tego projektu?

martamola
03-10-2005, 09:19
kosztorysu nie robiliśmy ale mamy nadzieję iż za taką samą kase nielicząc działki wybudujemy . dlatego zmniejszyliśmy koszty będziemy robić sami większośc i nie będziemy robić góry najpierw dól
my mamy 4 osobowąrodzinkę 2 dziewczyny myślę iż będą w pokoju na dole my w salonie a pomału reszta
pozdrwaiam martamola

JustynaMaja
03-10-2005, 17:59
Bardzo się cieszę, że ktoś oprócz nas ma podobne plany co do kosztów budowy. :lol:
Odwiedziłam parę tematów na forum a'propos kosztów budowy i byłam załamana bo niektórzy twierdzą, że za 120 tys nie da się wybudować 100m2 domu........
Dzisiaj mąż był w jednej firmie projektowej, która współpracuje z developerem i np. oni wyceniają że stan suwory otwarty z fundamentami i instalacjami robią za około 45 tys. złotych. Jeśli tak, to jak dla mnie 100 tys wystarczy aby dom na tyle skończyć żeby sie wprowadzić.
pozdrawiam
Justyna

mwisniewski
04-10-2005, 09:58
Bardzo się cieszę, że ktoś oprócz nas ma podobne plany co do kosztów budowy. :lol:
Odwiedziłam parę tematów na forum a'propos kosztów budowy i byłam załamana bo niektórzy twierdzą, że za 120 tys nie da się wybudować 100m2 domu........
Dzisiaj mąż był w jednej firmie projektowej, która współpracuje z developerem i np. oni wyceniają że stan suwory otwarty z fundamentami i instalacjami robią za około 45 tys. złotych. Jeśli tak, to jak dla mnie 100 tys wystarczy aby dom na tyle skończyć żeby sie wprowadzić.
pozdrawiam
Justyna

Mnie wydaje się, że te 45k PLN to koszty samej tylko robocizny, reszta to materiały. Stosując ogólnie przyjętą proporcję, że robocizna to ok. 1/3 kosztów - wychodzi za stan surowy otwarty 135k PLN no i jeszcz dochodzą koszty zamknięcia (nie wiem co uważasz za stan surowy otwarty) oraz koszty wykończenia. Jak dla mnie to przynajmniej 200k PLN aby się wprowadzić.

pzdr

sasa
16-10-2005, 19:42
Czy ktos budował projekt MO2L- Konkursowy
z Muratora, badz przymierza sie do jego budowy
Co sądzicie o tym projekcie.

mariooo
16-10-2005, 20:50
wpadl mi w oko i tez szukam ludzi, ktorzy go zbudowali. to co bym zmienil:

- brak okna w lazience na dole - tylko jak ja przesunąć zeby bylo??
- wykonczenie deskami - fatalne

poza tym mi pasuje :))

sasa
17-10-2005, 12:29
Równiez nie podoba mi się wykończenie drewnem na zewnątrz,
chciałabym równiez zmienić kuchnię, aby duży pokój był bardziej
foremny.Na górze z jednej łazienki zrobiłabym garderobę.

martamola
17-10-2005, 12:55
MY KUPILISMY TEN PROJEKT BEDZIEMY BUDOWAC NA WIOSNE ZMIANY ZROBILISMY ZMIENILISMY OKNA NA TRADYCYJNE BEZ DESEK NA ELEWACJI MUSIELISMY DODAC 2 OKNA DACHOWE Z JEDNEJ STRONY MAMY ZA BLISKO GRANICY SASIADA NIE MOZE BYC zmian troszke zrobilismy my chcielismy ograniczyc troszke koszta

mariooo
19-10-2005, 15:55
jaka kwote przeznaczyliście na budowe tego domu???

ja zamierzam budowac 2 etapowo tzn góre wykanczac za jakis czas.

martamola
19-10-2005, 20:31
super iż ktoś tak myśli jak ja my również będziemy tak budować pierwsze dół pragnelibyśmy wybudować za 150 tys nie licząć działki z tym że wiekszość robut sami a pan jak myśli
martamola

mariooo
20-10-2005, 16:18
hmm

trydno mi powiedziec mam nadzieje ze 150-180 tys powinno wystarczyc, ale trudno mi cokolwiek mowic nie widzac dokladnego projektu (tylko to co na stronie internetowej)

o ile nie jest to tajemnica to ile kosztowaly zmiany w projekcie??

martamola
20-10-2005, 19:34
nas pozwolenie na budowe adaptacja projektu zmiany kosztowały 2900zł

martamola
24-10-2005, 11:02
mamy pozwolenie na budowe :D hurrrrrrrra :D :D ale męczarnia straszna ale jest i proszę pogodo nie popsuj się to bedzie jeszcze w tym roku fundament .będziemy mieli jednaik 3 kominy ze względu na to iż chcemy mieć ogrzewanie na drzewo i gaz zobaczymy

kajja
26-10-2005, 19:46
Witajcie! :D

Martamola GRATULACJE!!! Wasza budowa zaczyna nabierać tempa! Tak trzymać!

Giagi odezwij się! Jak tam ścianki działowe? Zamieść proszę choć kilka zdjęć. Naprawdę warto!!!

Uwierzcie mi na słowo, z tymi zdjęciami wiem co mówię... upss... raczej piszę...

Pozdrowienia

marek2761
30-10-2005, 15:49
czy ktoś w pobliżu Dolnego Śląska wybudował albo buduje M02?
Jesteśmy z Bolesławca i szukamy czegoś bardziej żywego niż projekt.
może jakieś inne informacje (typu kosztorys, wykaz materiałów)

Marek Bolesławiec, Polska

mariooo
30-10-2005, 20:52
dokladnie, ja tez czekam na jakies konkrety zanim kupie projekt!!!

giagi
01-11-2005, 20:48
Przyjaciele domku M02.

Wreszcie upchałem gdzieś kilka zdjątek i ... natychmiast się nimi dzielę.
http://foto.onet.pl/upload/44/36/_548438_n.jpg

poniżej link do albumu
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=45508&q=m02&k=3
Jak zobaczycie, u nas jest stan surowy otwarty (zamknięty prowizorycznie na zimę :-? )


pozdrawiam

kajja
03-11-2005, 19:13
Witajcie! :D

Giagi widzę, że nie leniuchowaliście... ścianki działowe są... i nie ma okna! Pięknie wygląda domek i działka w jesiennych barwach też!!!

Pozdrowienia

marek2761
05-11-2005, 07:17
Ładna ona ładny on (działka i domek), dzięki za fotki.
Zacznę budować na wiosnę, Pozdrawiam
Marek[/list]

Śliwka
15-11-2005, 20:15
Rozmawiałam z autorką projektu. Jętki nie są konieczne, można np. zrobić sufit podwieszany. Wg. niej dodanie jętek to nie jest żaden problem.

ja_robal
25-11-2005, 10:14
Witam serdecznie, dopiero tu trafiłem :)
Czytam z zapartym tchem...
Mam pytanie do giagi:
Czy zmiana kąta nachylania dachu i podniesienie ściany kolankowej o jeden pustak (30cm?) daje jakieś znaczace zmiany powierzchni pokoi na poddaszu M02? Czy żeby je powiększyć, trzeba konieznie przedłużyć dom w którąś ze stron?

Swoja drogą z tym bardziej stromym dachem bardzo "konkursowemu" do twarzy :)

Ktoś pisał też o schodach ze spocznikiem. Czy ktoś próbował je wpasować do M02? Jeśli tak to napiszcie!

Serdecznie pozdrawiam!!!

m_j
11-12-2005, 18:05
Witajcie
Dołączamy do ludzi pozytywnie zakręconych M-02
Jesteśmy ze Śląska. Czekamy na pozwolenie na budowę.
I jesteśmy w trakcie poszukiwania firmy budowlanej. (może znacie jakąś solidną ze Śląska)

Jeśli chodzi o zmiany:
1. Zmniejszamy trzy okna (o dolną część) jedno na elewacji wejściowej (jadalnia) i dwa na elewacji zachodniej (salon) – resztę okien zostawiamy tak jak w projekcie chcemy zachować proporcję – sądzimy, że okna w tym projekcie są ozdobą domu.
2. Kotłownia - likwidujemy drzwi od strony garażu – wejście przez łazienkę
3. Rezygnujemy z deskowania na szczytach, – ale zostawimy podział kolorystyczny.
4. Zmieniamy fundamenty na płytę grzewczą Legalett.

Gagi – może podzielisz się z nami kosztami (jesteśmy bardzo ciekawi ile kosztował Cię stan surowy otwarty – bez fundamentów. (Chcielibyśmy być już na tym etapie :P ).
Może jest ktoś, kto zamierza wybudować lub buduje M-02 na Śląsku

Pozdrawiamy

Małgosia i Jarek

woy
14-12-2005, 22:30
Witam
Czy pomieszczenie gosp.(nr7) o pow 7,2 m˛ nie jest za małe na kotłownie gazową? Czy nie powinno miec co najmniej 9m2?
-gdzie planujecie wstawić pralkę???
-czy istniej możliwość poszerzenia garazu tak aby był na 2 stanowiska?
-czy wg was kuchnia nie jest za mała?
To na razie tyle.
:roll:
PS
Mieszkam na Śląsku w Raciborzu i zamierzam kupić ten projekt i go zrealizować :D To info dla Małgosi i Jarka. Szukam ludzi z okolic mających juz doświadczenie z tym domem.


WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZEŚLIWEGO NOWEGO ROKU W NOWYM M02 :lol:

PIOTR KRYSTYNA
21-01-2006, 20:34
Witam!!!! Jestem bardzo zainteresowany tym czy ktoś już zakończył budowę Konkursowego?Jakie były prawdziwe jego koszty a nie szacunkowe?Jakie zmiany ulepszające zastosowano w projekcie ?Ja zamierzam ruszyć jak się "ociepli"Może się uda to zrobić.Najchętniej chciałbym obejrzeć efekty budowy "na żywo".Jestem z woj.śląskiego.

mielcmar
22-01-2006, 19:03
Witam!!!! Jestem bardzo zainteresowany tym czy ktoś już zakończył budowę Konkursowego?Jakie były prawdziwe jego koszty a nie szacunkowe?Jakie zmiany ulepszające zastosowano w projekcie ?Ja zamierzam ruszyć jak się "ociepli"Może się uda to zrobić.Najchętniej chciałbym obejrzeć efekty budowy "na żywo".Jestem z woj.śląskiego.

Witam,
jestem po etapie stanu 0
koszt ok 18000

Na wiosnę budujemy dalej.
Chcemy na poddaszu zrobić ściankę kolankową wysokości 80 cm, oraz przerobić jeszcze nie wiem jak wiatrołap, obecnie jest bardzo mały.

PIOTR KRYSTYNA
23-01-2006, 07:48
Dzięki MIELCMAR!A jak wg.ciebie ma sie sprawa wejścia przez garaż do pom.gosp.Czy rzeczywiście przez łazienkę wejście jest nijakim rozwiązaniem?To byłoby niby pod schodami.A może jednak są plusy takiego rozwiązania(znaczy tylko przez garaż),których ja nie jestem świadom.Rozjaśnijcie mi tą kwestię!

mielcmar
23-01-2006, 19:03
Dzięki MIELCMAR!A jak wg.ciebie ma sie sprawa wejścia przez garaż do pom.gosp.Czy rzeczywiście przez łazienkę wejście jest nijakim rozwiązaniem?To byłoby niby pod schodami.A może jednak są plusy takiego rozwiązania(znaczy tylko przez garaż),których ja nie jestem świadom.Rozjaśnijcie mi tą kwestię!

U minie napewno wejście do pom. gospodarczego z garażu ( ze względu na rodzaj ogrzewania - eko-groszek ), jeżeli ktoś planuje kocioł gazowy może planować wejście z łazienki.
Co myślisz o ściankach kolankowych i ewentualnej zmianie wiatrołapu?

PIOTR KRYSTYNA
23-01-2006, 19:59
Ścianki kolankowe jak najbardziej- do góry,ale wiatrołap nie musi być chyba większy- jeszcze to przemyślę i pokombinuję.Właściwie problem wiatrołapu to dopiero u ciebie zwrócił moją uwagę.

TTASZT
24-01-2006, 06:31
Jestem "nowy" na forum więc za wszelkie błędy przepraszm z góry. Licze na cierpliwość i wyrozumiałość. Z wielką uwagą czytałem wszystko na forum na tekat M-02 Konkursowy ponieważ poważnie zastanawiam się z żoną nad kupnem właśnie tego projektu. Chciałbym jednak zanim podejmiemy decyzję zobaczyć jakąś realizację na żywo. Czy ktoś z Was buduje się w okolicach Wrocławia i byłby tak miły i zezwolił na "wizytację" na budowie. :wink:

msci
24-01-2006, 22:22
No to jeszcze jeden zwolnennik tego projektu. Jestem z okolic Łodzi i tak jak woy zastanawiam się nad "wciśnięciem" 2 stanowiska dla autka. Mam pytanie czy może ktoś z was próbował poruszać ten temat ze swoim architektem?

PIOTR KRYSTYNA
25-01-2006, 07:16
Witam ! Powiększenie wiatrołapu tylko kosztem pom.gospodarczego.Wtedy wejście do resztki pomieszczenia z korytarza.Inaczej chyba nie można.a swoją drogą ten wiatrołap to chyba rzeczywiście malizna.Pozdrawiam.

Chabek
29-01-2006, 13:29
Witam :D
Takze mysle o tym projekcie...
Jednak z drobnymi zmianami:
1) Piwnica - wejscie np w pomieszczeniu gospodarczym (7);
2) Jedna lazienka na poddaszu (13), powiekszona kosztem sypialni- z drugiej garderoba;
3) Inne okna - w caloscie bez przegrod murowanych, no i mniejsze (cos mi sie wydaje ze tych okien jest za duzo) ;
4) No i oczywiscie bez tych desek - sa fatalne :D
Czekam na dalsze opinie
Pozdrawiam
Karol :D

IM
08-02-2006, 08:59
Ja już jestem na etapie wstawiania okien i pokrycia dachowego chętnie bym porozmaiała z kimś kto już to zrobił albo też jest właśnie na tym etapie. Jest to całkiem niezły projekt i chętnie się podzielę doświadczeniem jakie zdobyliśmy podczas budowy. Raczej staramy się budować bez większych zmian konstrukcyjnych bo wykończeniowe napewno będą

piotrass
10-02-2006, 10:14
Bardzo fajny domek przejżałem setki projektów i jednak zdecydowałem sie na konkursowego. Pod koniec miesiaca mam zamiar pokazać go swojemu projektantowi i łatwić papiery. Mam prośbe czy mozesz umieścić zdjecia z realizacji swojego domu. Widziałem juz go na forum ale tego nigdy za wiele. Gdzie sie budujesz? i jeżeli można wiedzieć jaki jest realny koszt stanu surowego..... pozdrawiam :)

arron
12-02-2006, 08:10
Właśnie kupiłem ten projekt. Bardzo mi się podoba. Zaczynam wiosna okolice Bydgoszczy. Mam zamiar wprowadzić pewne zmiany. Salon z jadalnia jest zbyt mały. Brak wystarczającej ilości miejsca na rozsądny stół. Chcę poszerzyć dom o 90 cm. Pozatym rozkład okien na parterze czyni go całkiem nieustawnym. Zamierzam zlikwidować jedno okno od tarasu a jedno od szczytu przesunąć na środek.
Pozdrawiam Adam

piotrass
13-02-2006, 12:02
Sam sie zastanawiałem nad powiększeniem salonu z jadalnią. Jest to opisane w muratorze 4/2005 i właśnie o 0,9 m lub jej wielokrotność. Ale chyba zostane przy rzeczywistych wymiarach jak dla mnie to i tak ten dom jest duży. Na piątej stronie forum również wiara pisze o konkursowym. Giagi umieścił zdjecia i tam również zostało zamurowane okno w salonie od strony ogrodu. Poruszony został też problem małego wiatrołapu ale z tym raczej juz nic nie da sie zrobić. Cały czas czekam na zdjecia konkursowego licze że IM jakieś umieści :)). Pozdrawiam[/b]

arkowy
13-02-2006, 12:06
Witam,
również nabyłem projekt M02 z Muratora. Domek stanie w okolicach Wrocławia - Dobrzykowce. Obecnie "papiery" złożone w urzędzie - jest chwila czasu na prezentacje własnych przemyśleń. Sądzę, iż interesujące mogą być dwie sprawy:
1. możliwe przeróbki i zmiany,
2. koszty.
Ad1. Po długich dyskusjach zmieniliśmy:
a) OKNA - właściwie wszystkie będą inne, rezygnacja z lufcików, w salonie od strony ogrodu jedno duże, małe okna w garażu i pom. gospodarczym, w gabinecie na środku ściany ogrodowej. W ścianach szczytowych poddasza okna 2 podziałowe, w sypialni małżeńskiej podwójne drzwi balkonowe plus kratka. Okna połaciowe w łazienkach na poddaszu.
b) zamiana schodów "jednozbiegowych" na dwuspocznikowe (do ja_robal da się!)
c) musiałem zróżnicować wysokość podłogi pomieszczeń mieszkalnych i garażu z pom. gospodarczym - wymóg planu zagospodarowania - 1 m nad powierzchnią terenu - dzięki temu zwiększyła się powierzchnia pom. gospodarczego
d) komin w pom. gospodarczym - kiepskie jest jego usytuowanie - został przesunięty do osi budynku - nie będzie sterczał z połaci dachu na prawie 2 :evil: metry...
d) przesunięcie ściany o 90 cm w salonie - zgodnie z propozycjami zawartymi w Muratorze.
e) rezygnacja z deskowania i inna kolorystyka
Ad 2. Z Muratora otrzymałem ślepy kosztorys plus obmiary w formie pliku .xls - może nie wszyscy go mają - mogę przesłać.
Obecnie oddałem projekt do wyceny - czekam na wyniki, mam nadzieję zebrać 3-4 kosztorysy przed wybraniem wykonawcy stanu surowego otwartego.
Pozdrawiam

kajja
14-02-2006, 16:15
Witam wszystkich po dość długiej nieobecności :D

Cieszę się, że przybywa właścicieli projektu M02, a w przyszłości (mam nadzieję niedalekiej) właścicieli pięknych domków :D

U nas jeszcze niewiele się dzieje... ale chyba za kilka dni będziemy szczęsliwymi posiadaczami prawomocnego pozwolenia na budowę naszego M02 :D

Będę wdzięczna za przesłanie kosztorysu i innych pomocnych dokumentów... ([email protected]).

Pozdrowienia

IM
15-02-2006, 08:13
My też wprowadziliśmy zmianki , wynikające z tego że nasza działka jest o 0,5 m za wąska no i nie otrzymalibvyśmy pozwolenia na budowę więc nie mamy po stronie jadalni i salonu - okien. Otwór w jadalni zabudowany zostanie luksferami a drugie okno zamórowane przez co salon staje się bardziej ustawny. Na poddaszu zastosowaliśmy okna połaciowe przez co sypialnia będzie bardziej urokliwa. Ze względu na koszta łazienka przy sypialni zostaje zastąpiona garderobą.
Jeżeli chodzi o koszta to stan surowy zamknięty wyniósł nas 110 tyś. okna pcv obustronnie w dębie złotym blachodachówka. A przy okazji to jest w wykazie krokwi błąd poniewarz jest zamało belek K1 o 12 szt co wyszło w trakcie wyliczeń przez cieślę ( na rysunku można policzyć).
Budujemy systemem gospodarczym opłacając pracowników za poszczególne prace. Rada dla tych którzy zastanawiają się czy wynająć firmę na wykonanie całości to myślę że jest to szansa na szybkie, solidne i tańsze wykonanie.
Najlepiej spisać zakres prac i cenę wynegocjonowaną , wtedy wykonawca musi się z niej wywiązać.
My chcieliśmy zaoszczędzić i tego nie zrobiliśmy - a jak państwo się domyślacie to niezle się przejechalśmy.
Nie spisaliśmy umowy ( bo znajomy) który zlekceważył temat, trzebabyło zmieniać majstra no i suma sumarum wyszło na to samo ale pod napięciem!
zastanawiam się ile pieniędzy jeszcze będzie trzeba wydać żeby się wprowadzić. Teraz dopiero zaczną się kosmiczne wydatki.

arkowy
15-02-2006, 08:17
Proszę bardzo kajja - ślepy kosztory wysłany.
Pozdrawiam
PS
Gdzie budujesz?

arkowy
15-02-2006, 10:00
Dodatkowo mogę podać kosztorys z Muratora (w starszych katalogach projektów tego nie ma). Ceny netto.
stan "zero" 27 600
stan otwarty 66 700
stan zamknięty 36 800
instalacje elektryczne 4 600
instalacje sanitarne 23 000
wykończenie zewnętrzne 30 000
wykończenie wewnętrzne 41 500
Suma 230 200
Pozdrawiam

arron
15-02-2006, 14:25
Dzięki za info, zwłaszcza cenna wiadomośc o krokwiach.
rozumiem że koszty o których piszesz dotyczą samej budowy, bez wstępnych kosztów np przyłączy.
Co do okien połaciawych nie mam do nich przekonania, a wydaje mi się że okna w szczytach wystarczajaco doświetlaja pomieszczenia. przypuszcam że zadecydowały tu wyłącznie wasze upodobania?
Czy pozostałe okna pozastawiliście w rozmiarze zaproponowanym w projekcie? Jestem ciekawy jak taka wysokośc okien się sprawdza. Z jednej strony są troche mało praktyczne, ale z drugiej nadają domowi charakteru i świetnie łączą wnętrze z ogrodem.
Co do projektu mam tez wątpliwości co do rozbudowanej części gospodarczej, można przy niewielkich zmianach adaptować garaż na dwa samochody w tych samych wymiarach zew.
Nie podoba mi się istnienie aż trzech pionów kazalizacyjnych w tak małym domu, z czego jeden zakończony automatycznym napowietrznikiem może się okazać zawodny w przypadku podłaczenia instalacji do przydomowej oczyszczalni ścieków.
Jestem natomiast zdecydowanym przeciwnikiem zmian w bryle bydynku i wyglądzie elewacji. Zycie dostarcza jednak wielu fatalnych realizacji projetów po przeróbkach dobrych i ładnych projektów. Szkoda że tak wielu inwestorów sądzi ze potrafi to zrobić lepiej od wykwalifikowanego architekta.
Pozdrawiam Adam

IM
15-02-2006, 14:45
Okna połaciowe zastosowaliśmy, poniewaz nie mamy okien wogle w sypialni. Nie spełnialiśmy wymogów szerokości działki dlatego z jednej strony budynku nie ma otworów okiennych, na dole luksfery.
Jeżeli chodzi o rozmiar okien to zamówiliśmy bez zmian wielkości,jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądało ponieważ ekipa montować będzie w połowie marca.
Odnośnie kosztów to działkę mieliśmy uzbrojoną .
Zastanawia mnie natomiast jak nie zmieniając bryły budynku chcesz mieć garaż na dwa auta. My myślimy aby dobudować wiatkę na drugie auto.
Jak oglądam nasz budynek to nie mam wrażenia że pomieszczenie gospodarcze jest duże, gdzies w końcu trzeba trzymać sprzęt ogrodowy czy rowery. Spiżarnia też jest przechodnia więc dużo miejsca zabierają drzwi i suma sumarum jest mało ustawna.

arron
15-02-2006, 14:49
Autor Wiadomość
IM
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 2

Wysłany : Sro, 8 Luty 2006 09:59 Temat postu : kto jest w trakcie budowy Konkursowego M02

--------------------------------------------------------------------------------

Ja już jestem na etapie wstawiania okien i pokrycia dachowego chętnie bym porozmaiała z kimś kto już to zrobił albo też jest właśnie na tym etapie. Jest to całkiem niezły projekt i chętnie się podzielę doświadczeniem jakie zdobyliśmy podczas budowy. Raczej staramy się budować bez większych zmian konstrukcyjnych bo wykończeniowe napewno będą
_________________
IwonaM

Powrót do góry


piotrass
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 2

Wysłany : Pią, 10 Luty 2006 11:14 Temat postu : KOnkursowy M02

--------------------------------------------------------------------------------

Bardzo fajny domek przejżałem setki projektów i jednak zdecydowałem sie na konkursowego. Pod koniec miesiaca mam zamiar pokazać go swojemu projektantowi i łatwić papiery. Mam prośbe czy mozesz umieścić zdjecia z realizacji swojego domu. Widziałem juz go na forum ale tego nigdy za wiele. Gdzie sie budujesz? i jeżeli można wiedzieć jaki jest realny koszt stanu surowego..... pozdrawiam :)

Powrót do góry


arron
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 2
Skąd: bydgoszcz
Wysłany : Nie, 12 Luty 2006 09:10 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Właśnie kupiłem ten projekt. Bardzo mi się podoba. Zaczynam wiosna okolice Bydgoszczy. Mam zamiar wprowadzić pewne zmiany. Salon z jadalnia jest zbyt mały. Brak wystarczającej ilości miejsca na rozsądny stół. Chcę poszerzyć dom o 90 cm. Pozatym rozkład okien na parterze czyni go całkiem nieustawnym. Zamierzam zlikwidować jedno okno od tarasu a jedno od szczytu przesunąć na środek.
Pozdrawiam Adam

Powrót do góry


piotrass
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 2

Wysłany : Pon, 13 Luty 2006 13:02 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Sam sie zastanawiałem nad powiększeniem salonu z jadalnią. Jest to opisane w muratorze 4/2005 i właśnie o 0,9 m lub jej wielokrotność. Ale chyba zostane przy rzeczywistych wymiarach jak dla mnie to i tak ten dom jest duży. Na piątej stronie forum również wiara pisze o konkursowym. Giagi umieścił zdjecia i tam również zostało zamurowane okno w salonie od strony ogrodu. Poruszony został też problem małego wiatrołapu ale z tym raczej juz nic nie da sie zrobić. Cały czas czekam na zdjecia konkursowego licze że IM jakieś umieści ). Pozdrawiam[/b]

Powrót do góry


IM
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 2

Wysłany : Sro, 15 Luty 2006 09:13 Temat postu : konkursowy

--------------------------------------------------------------------------------

My też wprowadziliśmy zmianki , wynikające z tego że nasza działka jest o 0,5 m za wąska no i nie otrzymalibvyśmy pozwolenia na budowę więc nie mamy po stronie jadalni i salonu - okien. Otwór w jadalni zabudowany zostanie luksferami a drugie okno zamórowane przez co salon staje się bardziej ustawny. Na poddaszu zastosowaliśmy okna połaciowe przez co sypialnia będzie bardziej urokliwa. Ze względu na koszta łazienka przy sypialni zostaje zastąpiona garderobą.
Jeżeli chodzi o koszta to stan surowy zamknięty wyniósł nas 110 tyś. okna pcv obustronnie w dębie złotym blachodachówka. A przy okazji to jest w wykazie krokwi błąd poniewarz jest zamało belek K1 o 12 szt co wyszło w trakcie wyliczeń przez cieślę ( na rysunku można policzyć).
Budujemy systemem gospodarczym opłacając pracowników za poszczególne prace. Rada dla tych którzy zastanawiają się czy wynająć firmę na wykonanie całości to myślę że jest to szansa na szybkie, solidne i tańsze wykonanie.
Najlepiej spisać zakres prac i cenę wynegocjonowaną , wtedy wykonawca musi się z niej wywiązać.
My chcieliśmy zaoszczędzić i tego nie zrobiliśmy - a jak państwo się domyślacie to niezle się przejechalśmy.
Nie spisaliśmy umowy ( bo znajomy) który zlekceważył temat, trzebabyło zmieniać majstra no i suma sumarum wyszło na to samo ale pod napięciem!
zastanawiam się ile pieniędzy jeszcze będzie trzeba wydać żeby się wprowadzić. Teraz dopiero zaczną się kosmiczne wydatki.
_________________
IwonaM

Powrót do góry


arron
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 2
Skąd: bydgoszcz
Wysłany : Sro, 15 Luty 2006 15:25 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Dzięki za info, zwłaszcza cenna wiadomośc o krokwiach.
rozumiem że koszty o których piszesz dotyczą samej budowy, bez wstępnych kosztów np przyłączy.
Co do okien połaciawych nie mam do nich przekonania, a wydaje mi się że okna w szczytach wystarczajaco doświetlaja pomieszczenia. przypuszcam że zadecydowały tu wyłącznie wasze upodobania?
Czy pozostałe okna pozastawiliście w rozmiarze zaproponowanym w projekcie? Jestem ciekawy jak taka wysokośc okien się sprawdza. Z jednej strony są troche mało praktyczne, ale z drugiej nadają domowi charakteru i świetnie łączą wnętrze z ogrodem.
Co do projektu mam tez wątpliwości co do rozbudowanej części gospodarczej, można przy niewielkich zmianach adaptować garaż na dwa samochody w tych samych wymiarach zew.
Nie podoba mi się istnienie aż trzech pionów kazalizacyjnych w tak małym domu, z czego jeden zakończony automatycznym napowietrznikiem może się okazać zawodny w przypadku podłaczenia instalacji do przydomowej oczyszczalni ścieków.
Jestem natomiast zdecydowanym przeciwnikiem zmian w bryle bydynku i wyglądzie elewacji. Zycie dostarcza jednak wielu fatalnych realizacji projetów po przeróbkach dobrych i ładnych projektów. Szkoda że tak wielu inwestorów sądzi ze potrafi to zrobić lepiej od wykwalifikowanego architekta.
Pozdrawiam Adam

arron
16-02-2006, 07:06
cześć :D
zamierzam zmieścić dwa auta w tym garażu zmieniając dzwi garażowe na większe i rezygnyjać ze spiżarni. Wejście do kotłowni tylko przez garaż.
Zyskuję miejsce na drugie auto przy niewielkim obniżeniu komfortu /dostęp do kotłowni/ myślę jednak że nie bedę tam zaglądał częściej jak raz na tydzień:)
W tylnej części garażu będzie natomiast dosyć miejsca na regały na cele spiżarniane, a ta spiżarnia i tak jest mało funkcjonalna.
Pozdrawiam Adam

kajja
16-02-2006, 08:31
Witajcie :D

Arkowy dziękuję bardzo za materiały :D

Mam gorącą prośbę: czy ktoś z Was dysponuje i mógłby mi udostępnić szczegółowy kosztorys dla banku.

Pozdrowienia

msci
19-02-2006, 11:22
Witam, w piątek dostałem projekt więc od przyszłego tygodnia podejmuję próby adaptacji. Zależy mi zwłaszcza na garażu dwustanowiskowym.
Czy ktoś z was dysponuje artykułem z Muratora 4/2005 dotyczącym zmian w tym projekcie i mógłby ewentualnie przesłać mi skana na priv? Dzięki

msci
19-02-2006, 11:28
Masz może już opinię architekta dotyczącą tych zmian? My myslimy dokładnie o takich samych zmianach. W przyszłym tygodniu idę z projektem w celu omówienia możliwości. A czy ktoś z Was rozważał powiększenie salonu kosztem holu?
Pozdrawiam

arron
24-02-2006, 15:38
jestem jeszcze za granicą i do architekta wybieram się pod koniec marca, ale i tak mam zamiar do jesieni mieć stan surowy otwarty:)

PIOTR KRYSTYNA
25-02-2006, 22:18
Witajcie wszyscy "KONKURSOWICZE",a zwłaszcza kobitki.Czy macie już wizję kuchni?Dodam że poszerzona o 90 cm.Gdzie piec gdzie zlew i zmywarka itd.itp.Mnie trochę odstrasza w aranżacji projektanta,zlew po drugiej stronie niż kuchenka.Oznacza to bieganie po całej kuchni z garami albo ociekającymi wodą jarzynkami.Pomóżcie trochę,bo może się tylko uprzedziłam.

Włodzio
27-02-2006, 17:02
Czesc wszytskim miłośnikom M02.

W zeszłym tygodniu kupiłem projekt i zleciłem adaptację i zmiany takie jak:

- Powiększenie domu w każdym możliwym kieunku o 90 cm a od strony jadalni 180 cm.
- powiększenie kuchni o 90 cm
- zwiększenie jednej z łazienek na piętrze a drugą zaminę ew. na saunę.

Co do wykończenia deskami i dużych okien to zostawiam bez zmian - uważam że to główny urok tego domu. Właściwe dlaczego tak wszyscy boją się tych desek ?. Czy nie ma odpowiednich środków które zabezpieczą drewno.

Domek buduje pod Warszawką w oklicach Tarczyna. Zupełnie nie mam pomysłu na ekipę budowlaną . Także jeśli możecie kogoś polecić to z góry dzięki.


Co do wyceny to wiem na razie niewiele ale natrafiłem na ulotkę Muratora o kredytach w której jest wyceniony ten projekt.:

Stan Zero: 32 022
surowy otwart: 77 385
surowy zamknięty : 42 695
inst elektryczne: 5 337
wyk zewnetrzne 34 690
wyk wew 48 032
Razem brutto : 266 846 PLN

Komentarz pod wyceną : ceny z Vatem , pod klucz w średnim standardzie wykończenia. Ceny uwzględniają generlane wykonawstwo i nie uwzględniją rabatów na materiały. - Także chyba może być taniej ?

Będe wdzięczy za plik przykładowego kosztorysu do banku ( [email protected])


Mam kilka zdjęć M02 budowanego w konkursie Teldom, nad morzem.
Co prawda stan mocno surowy ,ale co za widok :)

Pozdrawiam, Wlodzio

kajja
27-02-2006, 21:42
Witaj Włodzio w grupie :D Podziel się oczywiście zdjęciami, coby cieszyły również nasze oczy :wink:
Też potrzebuję kosztorys dla banku a mam trochę mało czasu, aby nad nim się pochylić :( Jeśli coś znajdziesz, pamiętaj o mnie
:wink:
PIOTR KRYSTYNA ja również podchodzę trochę nieufnie do zaproponowanego układu sprzętu w kuchni. Nie wiem jeszcze czy to technicznie możliwe, ale może kuchenkę dać na ścianę na lewo od wejścia z hollu, na ścianie z oknem dać zmywarkę i zlew (tylko tak aby można okno otworzyć), natomiast na ścianę od salonu: lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową, czyli najlepiej zabudowana cała ściana do wysokości górnych szafek na ścianie obok. Co o tym myślisz?

Pozdrowienia

PIOTR KRYSTYNA
01-03-2006, 11:39
Witam wszystkich
kajja-myślałam raczej żeby ustawić może lodówkę ,zlew,zmywarkę piec gazowy w jakimś jednym ciągu.Ale narazie brak mi koncepcji.Mam tydzień urlopu to może coś wymyślę, a jak już mi się uda to zaraz napiszę.
pozdrawiam

Włodzio
01-03-2006, 20:48
Oto i zdjęcia z naszego jesiennego wypadu nad morze. W miejscowości Mechelinki ( ul. Klifowa) koło Rewalu postaje M02 . Będzie można go ponoć wygrać za smsa w konkursie telewizyjnym. Domek jest narazie w stanie surowym ale powstaje w przepięknej okolicy , niemalże na klifie. Z okien parteru widać morze. PO PROSTU BAJKA! Na wiosne wybiorę się tam ponownie, może już się troche posunie do przodu. Polecam wam wizytę, bo dom można obejrzeć w środku i na własne oczy przekonać sie jak to wszytsko wygląda. Po tym wiedziłem już na pewno że salon wymaga powiększenia o conajmniej 90 cm jeśli nie 180 cm i że zmniejszenie okien w salonie byłoby babarzyństwem .Sami oceńcie.


http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=48812&q=M02&k=4

Włodzio

kajja
02-03-2006, 07:39
Wlodzio dzięki za zdjęcia :) Marzę, aby być chociaż na tym etapie...
PIOTR KRYSTYNA w jednym ciągu wszystkie sprzęty będzie raczej trudno umieścić, bo nie ma takiej długiej ściany i bedzie mało blatu roboczego pomiędzy sprzętami :( skoro jednak masz tyle urlopu, to napewno coś wymyślisz :wink: wtedy pamiętaj o nas... :D

Pozdrowienia

PIOTR KRYSTYNA
02-03-2006, 18:15
No i wymyśliłam!Na ściance dzielącej salon i kuchnię(zakładając że kuchnia będzie powiększona o 90 cm,tak jak i jadalniana ściana przesunięta o 90cm),a u mnie tak będzie.No więc na tej ściance po kolei,idąc od kominka:za plecami kominka:zmywarka,potem zlew,potem blat od mebli,potem piec(kuchnia gazowa 4-ro palnikowa),blat i na koniec u mnie zmieści się jeszcze lodówka.Mam nieco węższą niż standard.A większe blaty robocze będą pod oknem.Tzn.po drugiej stronie kuchni.No i co Ty kajja na to ???Takie mi przyszły myśli do głowy ale dokładnie nie wiem czy dobre.Mam okropny mętlik.Pozdrawiam

PIOTR KRYSTYNA
03-03-2006, 07:35
Arkowy.Jak te schody dwuspocznikowe?Podobno nie mieszczą sięw wydzielonym miejscu.Ponoć trzeba by zabrać pod nie kawałek łazienki albo kotłowni.Oświeć mnie.Pozdrawiam

arkowy
03-03-2006, 08:46
Witam Piotr Krystyna
podstaram się opisać to co wymyślił mój projektant.
Najpierw 7 schodów po 18,1 cm wysokości i dochodzisz do platformy (w pierwszym rogu). Zwrot o 90 stopni i następnie 4 schody i już druga platforma. Kolejny zwrot o 90 stopni i prosto na poziom poddasza.
1. Łazienka - kawałek sufitu to skos (ale przy jednozbiegowych również jest ...)
2. Pom. gospodarcze - również skos (ale przy jednozbiegowych również jest ...). Tutaj wpływ ma różnica w wysokości pom. gospodarczych i pomieszczeń mieszkalnych, co wymuszone jest u mnie przez WZiZT.
Jeżeli masz dalej wątpliwości (np. niejasny opis :)) to mogę wysłać plan i przekroje na priv.
Problemem u mnie jest sufit nad tą łazienką - po usunięciu kawałka ściany nośniej w łazience, za którą ukrywa się prysznic, nie ma na czym oprzeć stropu. Wg mnie ta ściana powoduje że łazienka staje się ciasna.
Pozdrawiam[/img]

PIOTR KRYSTYNA
03-03-2006, 10:55
Arkowydzięki za rozjaśnienie sytuacji.Ja czekam teraz co wymyśli mój architekt,bo obiecał że postara się jakoś te schody zaplanować.Mam jeszcze jedno pytanko.Czy 40 tys.zł polskich za robociznę(stan surowy otwarty-z przykrytym dachem dachówką )to dużo?Pozdrawiam.

arkowy
03-03-2006, 12:10
Piotr Krystyna
40 tyś za robociznę - czy to dużo?
To zależy od ekipy - czy jest to firma sprawdzona, zarejestrowana, z fakturami za robociznę, pracownicy ubezpieczeni, samodzielnie kupująca materiał, brak "wkładu własnego", posiada własne narzędzia i materiały pomocnicze (drewno, stęple) - to cena prawidłowa
Jeżeli ekipa spod sklepu spółdzielczego, bez kwalfikacji, przypadkowi ludzie, duży wkład własny i duże ryzyko - to o 20 tyś za dużo.
Wiem, bo właśnie przerabiam ten temat do bólu - występuje rozrzut ofert w tych granicach. Znajomy nazywa takie oferty "ofertą z górnej półki" :) )
Pzdr

PIOTR KRYSTYNA
03-03-2006, 12:20
Arkowy-To jest ten pierwszy rodzaj firmy.Trochę ciężar spadł mi z serca,ale i tak ta kasa mi ciąży nieziemsko.Szukam dalej.Wielkie dzięki .Pozdrowienia.

PIOTR KRYSTYNA
17-03-2006, 07:03
Witam nieobecnych!A cóż to taka cisza nastała?Zima daje się we znaki?Czy już wszystko wiemy o Konkursowym?Nasz projekt Kończy się adaptować i działamy dalej.Budowlańcy też już są w pogotowiu.No i zobaczymy jak to się będzie kręcić.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

kajja
18-03-2006, 16:01
Witam i ja! :D

My też czekamy na wiosnę i na kredyt i do dzieła :D Zobaczymy co z tego wyjdzie.
PIOTR KRYSTYNA jakie zmiany wprowadzacie? A propos kuchni to sama dalej nie wiem gdzie jaki sprzęt postawić :-? Jak będę miała więcej czasu to wybiorę się do jakiegoś studia meblowego i zobaczę co oni zaproponują...

Pozdrowienia dla Wszystkich

PIOTR KRYSTYNA
19-03-2006, 15:57
Witam ponownie.
W tej chwili zza chmur wysunęło się słoneczko :wink: o jak dobrze!kajjajuż ci relacjonuję jakie zmiany planuję w domku.Otóż salon powiększony o 90 cm(od strony jadalni).Wszystkie okna zamienione na typowe wymiary,ale zbliżone do proponowanych przez projektantkę.Od strony tarasu tylko jedno okno przesunięte na środek ściany(chyba tak ma być) i takie samo okno w gabinecie.Z większych zmian to jeszcze tylko powiększona łazienka kosztem pokoju(bo muszę mieć wannę i prysznic-taka jest moja wola)Oprócz tego dom będzie podniesiony nad poziom gruntu o jeden schodek.Strop będzie monolityczny.to by było na tyle.To narazie bo chyba jacyś goście nas odwiedzili.

miglo
22-03-2006, 23:28
Witajcie
Wlasnie zaczynam chorowac na ten domek... Takie pytania mi się narodziły po przeczytaniu tego wątku:

Włodzio - piszesz Mechlinki koło Rewalu - czy to te Mechlinki (innych nie znajduję koło Rewy w pomorskim)? Mieszkam w Wejherowie i jak to tam to zaraz jadę... :). A jak to Rewal to.... W jednym i drugim jest ulica Klifowa.

giagi - już padło to pytanie, ale powtórzę - czy wyraźnie powiększyły się pomieszczenia na poddaszu po podwyższeniu go o 1 pustak?

Jak myślicie czy powiększenie od strony jadalni o 90/180 cm bardzo podraza inwestycję?

To tyle... Dawajcie zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia....

pozdrawiam

martamola
23-03-2006, 19:44
jak już dawno tutaj nie byłam to naprawdę ta zima , oby do wiosny ciągle czekamy mamy już wykop przygotowaną stal na fundamenty drzewo terz przygotowane bloczki już jutro zamawiamy temperatury nam się zaczynają poprawiać :lol: :lol:

kajja
23-03-2006, 20:49
Witajcie!

Dzięki PIOTR KRYSTYNA za info :)
Czy Wy też gonicie czas...? U nas ciągle pościg za nim :-?

Pozdrowienia

miglo
25-03-2006, 21:46
hej
A może wiecie gdzie w Pomorskim można obejrzeć wybudowane M02???

Habier
28-03-2006, 22:31
Witajcie,

po pierwsze: arkowy: dziękuję bardzo

po drugie: Bardzo fajny domek - ten konkursowy :)

po trzecie: razem z żonką szukamy domu, w którym będzie zadaszony taras. M02 spełnia ten warunek. Ale czy na poddaszu łazienki nie są za małe? Macie pomysły jak je "naprawić".

po czwarte: jakie są wymiary salonu (nie powierzchnia tylko długość i szerokość)? Moja żonka twierdzi, że jest za mały :( będę bardzo wdzięczny za info.

Ja jestem coraz bardziej przekonany do tego projektu ale musimy tę decyzję podjąć razem. W jakiś sposób muszę moją lepszą połówkę przekonać :)

Czy może ktoś z Was buduje ten dom w okolicach Warszawy ?

pydr
Habier

margareta
29-03-2006, 14:50
Witam,
Mam może ciekawą wiadomość dla Ciebie, Habier.
W najbliższym katalogu Muratora, który na rynku pojawi się 20 kwietnia będziesz mógł obejrzeć (i może kupić) trochę powiększony domek M02 (w wersji M02a). Ma większy salon, jadalnię, dodatkową garderobę na parterze, i jeszcze jeden dodatkowy malutki pokoik też na parterze.
Na piętrze wszystkie 3 pokoje są trochę większe, są dwie łazienki i pralnia. No i balkon przy master bedroom.
Może warto poczekać.
Pozdrawiam
Margareta

msci
29-03-2006, 15:08
fajnie że za te zmiany trzeba w tej chwili dać około 3000 zł a może będą dostępne w cenie projektu. Chyba trochę się pospieszyłem ale wtej chwili poczekam bo może lepiej będzie kupić kolejny projekt i będzie znacznie mniej poprawek

miglo
30-03-2006, 23:07
Hejo

To jednak TE Mechelinki... 24 km ode mnie. :lol:
Od jesieni domek wzbogacił się o dach. Wrzucam parę fotek:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=49482&grupa=0&kat=16&a=cayuga

Mnie bardzo interesowały wielkości jadalni i tarasu i to starałem sie pokazać tych kiepskich zdjęciach...

Generalnie ta wycieczka przekonała mnie do Konkursowego, powiększonego jednak o jadalnię i salon. Nie wiem czy 90 czy 180... Teraz czekam na prezentację M02a...

pozdrawiam
michal

Od dzisiaj Decyzja o WZ jest ostateczna!!!!!! :P

kajja
31-03-2006, 07:40
Cześć miglo :D

Niestety nie widzimy zdjęć :(

Pozdrowienia

miglo
31-03-2006, 08:10
eeechhhhhh....

tak to jest jak się nie dosypia... albo mnie ta wymęczona pieczątka na WZ tak otumaniła... :wink:

Poprawny link:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=49482&grupa=0&kat=16&a=cayuga

Poprawilem też w poprzednim poście

pozdrawiam

kajja
01-04-2006, 07:33
Dzięki miglo :)

Niniejszym zostajesz powołany na GŁÓWNEGO SPRAWOZDAWCĘ :D
Proszę sumiennie wykonywać swoje obowiązki i na bieżąco nas informować o postępach na budowie :wink:

P.s. Pozdrowienia dla Majeczki

IM
01-04-2006, 10:56
Kochani właśnie rozpoczął się sezon budowlany!!!!!
Będziemy kontynuować prace budowlane aby zamieszkać w tym roku w naszym domku!
Będziemy w kontakcie może niedługo kilka fotek przedstawie....
Napiszcie czy już zdecydowaliście się budować konkursowy :lol:

Hankas
01-04-2006, 21:24
Domek jest uroczy. Ja na razie jestem na etapie zakupu działki (również zastanawiam się nad konkursowym) ale będę podziwiac Wasze sukcesy :lol:

mariooo
02-04-2006, 09:18
wczoraj zamowilem projekt .... no to zaczna sie teraz wydatki

Patos
02-04-2006, 11:11
Aby firma projektowa nie potraktowała tego jako żart :P :wink:

miglo
03-04-2006, 10:23
Dzięki Kajja za nominację :D

Będę tam zaglądał regularnie. Mam nadzieje, że mnie właściciel nie pogoni bo wygląda to jednak na prywatną inwestycję.

Coś wątek kuleje - a tyle osób miało zacząć budowę na wiosnę...

A pozdrowienia przekazałem - dziękuję :lol:

Patos
03-04-2006, 20:21
Pózniej będziesz mógł opowiadać ,że wybudowałeś dom dla jaj, bo zamówiłeś projekt 1 kwietnia :P :wink:

giagi
03-04-2006, 22:03
Witajcie ;)
Wiosna więc czas na dalsze prace.
Wiecie co - mamy straszną ochotę na rolety zewnętrzne - pomyślcie o nich na etapie lania nadproży - u nas trzeba terach mocno kombinować.

Słuchajcie pogadałem właśnie z miglo (poskypowałem) - jednak nie ma to jak język mówiony ;)

Może by tak telekonfrencje pozestawiać ?

pozdrawiamy

wlodzio
06-04-2006, 18:55
Jestem na etapie szukanie wykonawcy stanu surowego dla mojego M02 po Tarczynem . Mam na razie wycenę o jednej firmy na 30 000 zł bez pokrycia dachu.

Duzo to czy mało . ?Jakie sa wasze doswiadczenia ?

Pozdrawiam,

Wlodzio

PIOTR KRYSTYNA
06-04-2006, 19:10
Witam wszystkich.[/b]Włodziomy wybraliśmy ekipę budowlaną za 40000 -stan surowy otwarty z pokryciem dachówką.Ci którym podziękowaliśmy życzyli sobie 58.000,a inni 28.000-ale pragnęli wyżywienie i mieszkanie więc odpadli w przedbiegach. :P

miglo
14-04-2006, 22:51
Hej
Dla niezdecydowanych w najnowszym Muratorze płytka z wizualizacją 3D Konkursowego - można sobie fajnie pochodzić po domku, ogrodzie - nawet przez okna powyglądać... :)

msci
15-04-2006, 10:22
Dzięki za newsa. Ja jestem co prawda już zdecydowany ale czekam na nowy katalog projektów bo być może warto będzie kupić wersję powiększoną. MAm już zakupiony podtawowy w wersji lustrzanej

Adasko29
15-04-2006, 22:31
Witam przyszłych użytkowników MO2,

czytając Wasze uwagi pozwole sobie przedstawic zmainy jakie zaplanowalem (ruszam w ciągu miesiąca i budje pod Poznaniem)
Mam działke z wejściem od strony zachodu, projekt w wersji lustrzanej:

1. Powiekszenie salonu z kuchnia 0,9m.
2. Powiekszenie od str. pld. o 0,9m
(zast. sie z której strony zrobić balkon na poddaszu-czekam na opinie)
3. Zmiana wielkości okien na parterze i poddaszu z zachowaniem
indeksów naświetlenia.
4. Powiekszenie lazienki na parterze kosztem kotłowni.
5. Wykonanie schodów ze spocznikiem (przesuniecie o 0,9m daje
mozliwość wydłużenia garaży o 0,45m a o nastepne 0,45m mozna
przesunąc komin co daje mozliwość wykoania schodów o szerokości1m)
6. Zabudowanie "wejscia" i wykonania tam drzwi do garażu.
7. Wykonanie "malych" okien w garażu oraz kotowni.
8. Podniesienie poddasza o dwie warstwy.
9. Zmiana pom. gosp. na pralnie z wejściem z korytarza.

Koszty budowy w stanie developerskim z komikiem z plaszczem wodnym oraz wykonaniem tarasu wyceniam na podst. rozmów z wykonawca na 260tys neto. Interesują mnie Państwa koszty z rozłożeniem na poszczególne etapy oraz opinie dot. wprowadzonych zmian.

Pozdrawiam i życze cierpliwości. Adasko

msci
16-04-2006, 19:36
Też mam lustrzaną wersję i myślałem o takich przeróbkach:

- przesunięcie o 60cm ściany przy wejściu i jednocześnie likwidacja pom. gosp - zależy mi na 2 stanowiskowym garażu.
- powiększenie o 1.80m salonu i kuchni i wstawienie w kuchni małej spiżarenki.
- łazienka znalazłaby się w miejscu gdzie teraz jest kabina
a przy niej w miejscu "projektowej" łazienki byłaby szafa zabudowana.

Na piętrze powiększona łazienka przy sypialni i wejście do niej z korytarza a w łazience przy schodach ma być pralnia z suszarnią.
balkon u mnie będzie przy sypialni czyli nad salonem (akurat tam wypada
u mnie południe)

Pozdrawiam

Śliwka
18-04-2006, 20:36
My też jesteśy fanami konkursowego. Mamy zamiar rozpocząć późnym latem i do zimy postawić stan surowy z dachem. Reszta od wiosny. Tez jestem przeciwniczką dużych zmian, bo dom może stracić na urodzie. Wewnątrz zmieniliśmy schody na dwuspocznikowe, jedną łazienkę przeznaczyliśy na garderobę, a drugą przy schodach troszkę powiększyliśmy, ale niedużo.
W elewacji zmieniamy kolorystykę na brązy, ale zostajemy przy deskowaniu szczytów, okna pomniejszamy o dolny lufcik i nie dajemy górnego czyli nie będzie podziału. Architekt nam to naniósł na elewacji i wygląda to bardzo dobrze. Może nawet lepiej.
Pozdrawiam

KarolinaS
18-04-2006, 21:31
Moi drodzy w "Murator" 5/2006 znajduje się płyta z projektami domów w tym 5 jest w 3 D -i projekt Konkursowego również.

KarolinaS
18-04-2006, 21:36
Nieprzeczytałam wczesniejszego postu - projekt w 3D bardzo fajny.
Wydaje mi się jednak,że wszystkie pomieszczenia są stosunkowo małe.
kuchnia 7,0 m˛
13. łazienka 3,3 m˛
14. sypialnia 9,1 m˛
15. łazienka 3,0 m˛
16. sypialnia 11,5 m˛
18. sypialnia 9,3 m˛


Zastanawiamy się jeszcze mimo ograniczonych środków czy może jednak troche większy dom???

Śliwka
19-04-2006, 11:12
A dla mnie rozmiary pomieszczeń są plusem, no może kuchnia ciut przymała. Widzę czasem u innych ogromne salony i nie podoba mi się to. Przecież to zupełnie niefunkcjonalne, bo co w takim salonie robić? Uprawiać sporty? :wink:
Pozdrawiam

KarolinaS
20-04-2006, 21:06
Stan zero 27604 PLN
Stan surowy otwarty 66711 PLN
Stan surowy zamknięty 36806 PLN
Instalacje elektryczne 4600 PLN
Instalacje sanitarne 23004 PLN
Wykończenie zewnętrzne 29905 PLN
Razem (1-6) 188630 PLN

Orientacyjne koszty ze stronki Muratora-czy zgadzają się z rzeczywistością???
Cały czas myśle czy damy radę???czy koszty nie okaża się dużo większe??

Czy dysponuje ktoś dokładniejszym kosztorysem ???Bardzo bardzo proszę [email protected]

kajja
23-04-2006, 08:15
Witajcie :D

My również chcemy mieszkać w Konkursowym i jeśli dobrze pójdzie ruszamy w maju...
Śliwka napisz w jaki sposób zmieniliście schody na dwubiegowe i jak to wpłynęło na wymiary dolnej łazienki i kotłowni.
My też planujemy brązy i beże w elewacji i mimo wcześniejszych obiekcji dotyczących deskowania, teraz coraz częściej myślimy, że chyba jednak warto...

Pozdrowienia

Śliwka
23-04-2006, 12:02
Na początku o deskowaniu w ogóle mowy nie było. Ale wrzuciliśy domek na tapetę i im więcej go podziwialiśmy tym bardziej nam się podobał. Teraz uważamy, że deskowanie jest super i kolory też, ale boimy się trochę tej zieleni, bezpieczniej będzie w brązach :)
Co do schodów to nie mam w tej chwili projektu (jest u architekta), ale zrobiliśy tak: chyba 7 stopni -spocznik-3 stopnie-spocznik- 4 stopnie. Na łazienkę i kotłownię nie ma to większego wpływu, tylko schody są trochę bardziej wysunięte na hol, ale i tak schowane za ścianą łazienki. Myślę, że jest ok. Mamy dwoje małych dzieci i zabiegowe schody mnie przerażały.Ale dla dorosłych tez nie są zbyt wygodne, uważam.
Pozdrawiam

mwisniewski
24-04-2006, 13:24
Domek buduje pod Warszawką w oklicach Tarczyna. Zupełnie nie mam pomysłu na ekipę budowlaną . Także jeśli możecie kogoś polecić to z góry dzięki.


No to super, ja będę budował w Woli Worowskiej koło Grójca - jakieś 10km od Tarczyna.

W chwili obecnej czekam na warunki zabudowy i pozwolenie na budowę, ale chyba zrezygnuję z M02 na korzyść M02a, muszę tylko nabyć projekt - jeszcze nie jest dostępny.

A co do projektów, to w związku z powyższym będę miał a zbyciu oryginalny projekt M02 - za naprawdę konkurencyjne pieniądzę - może ktoś jest chętny.

pozdrawiam

Mirek

wlodzio
24-04-2006, 21:12
Domek buduje pod Warszawką w oklicach Tarczyna. Zupełnie nie mam pomysłu na ekipę budowlaną . Także jeśli możecie kogoś polecić to z góry dzięki.


No to super, ja będę budował w Woli Worowskiej koło Grójca - jakieś 10km od Tarczyna.

W chwili obecnej czekam na warunki zabudowy i pozwolenie na budowę, ale chyba zrezygnuję z M02 na korzyść M02a, muszę tylko nabyć projekt - jeszcze nie jest dostępny.

A co do projektów, to w związku z powyższym będę miał a zbyciu oryginalny projekt M02 - za naprawdę konkurencyjne pieniądzę - może ktoś jest chętny.

pozdrawiam

Mirek


No to prawie sąsiad :)

Co do proejktu to zapytaj może jak już M02a będzie dostępny to pozwolą Ci zamienić.

Ja też o M02a dowiedziałem się za późno i zainwestowałem w powiększenie domu z dwóch stron o 0,9 m a od salonu o 1,8 m. Ale teraz już jestem pewny że to było koneczne. W weekend byłem w Trójmieście i odwiedziłem budowę w Mechelinkach. Wdrapłem się na pietro i muszę przyznać że w standarowym projekcie sypialnie są na prawde małe.




pozdrawiam,

Włodzio

miglo
24-04-2006, 22:35
hej
A mi opcja z powiększeniem M02 wydaje się bardziej sensowna. Cechą projektu jest to, że jest to dom mały. M02a natomiast jest juz domem zbyt dużym - np. 2 pokoje na parterze. I troszeczkę bardziej skomplikowanym/droższym.

Ja raczej zdecyduję się na M02 powiększoną o 90 cm od strony gabinetu i 180 od jadalni.

Swoją drogą M02a miał być w ofercie od 20 kwietnia.....

Wlodzio - czy powiększałeś dom od strony garażu? Jeżeli tak to czy jest to duży problem (konstrukcja itp)?

KarolinaS
24-04-2006, 23:47
czy macie już projekt M02a????

wlodzio
25-04-2006, 19:42
hej
A mi opcja z powiększeniem M02 wydaje się bardziej sensowna. Cechą projektu jest to, że jest to dom mały. M02a natomiast jest juz domem zbyt dużym - np. 2 pokoje na parterze. I troszeczkę bardziej skomplikowanym/droższym.

Ja raczej zdecyduję się na M02 powiększoną o 90 cm od strony gabinetu i 180 od jadalni.

Swoją drogą M02a miał być w ofercie od 20 kwietnia.....

Wlodzio - czy powiększałeś dom od strony garażu? Jeżeli tak to czy jest to duży problem (konstrukcja itp)?


powiększyłem też od grażu. Nie jest to żadem problem bo to dokładnie taka sama zmiana jak od strony salonu i pokoju goscinnego. Jedna krokiew wiecej i przesunięty słup.

pozdrawiam,

Włodzio

mwisniewski
27-04-2006, 09:58
Co do proejktu to zapytaj może jak już M02a będzie dostępny to pozwolą Ci zamienić.



Byłoby super, gdyby dało się zamienić, czy ktoś z Was coś takiego praktykował?

A jeżeli nawet nie uda się zamienić to 2x1550PLN może wyjść i tak mniej niż poprawki do m02 - bo do m02a nie wnosiłbym prawie żadnych poprawek.

Aha, mam już (po ponad 6-ciu miesiącach) warunki zabudowy, teraz tylko zamiana projektu i walka o pozwolenie.

pzdr

Mirek

PS. Czy ktoś próbował zrobić garaż dwustanowiskowy w m02/m02a i mu się udało bez przesuwania ścian nośnych zewnętrznych?

kajja
28-04-2006, 07:14
Śliwka dzięki za info :)

Jeśli będziesz miała już projekt, proszę napisz mi o szczegółach technicznych rozwiązania ze schodami...bardzo proszę, bo coś w końcu musimy postanowić :-?

Pozdrowienia

miglo
29-04-2006, 10:00
no i sie M02a pokazal oficjalnie
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=382&IdKolekcji=

50M2 wiekszy! ja pasuje...

podoba mi sie ta kolorystyka...

mwisniewski
30-04-2006, 09:21
Czy ma ktoś symulację 3D M02 konkuroswego, albo wie skąd ją wziąć?

miglo
30-04-2006, 11:27
Wizualizacja jest na płytce dołaczonej do ostatniego Muratora - 05/2006

KarolinaS
01-05-2006, 19:14
czy w projekcie M02 jest mozliwość podpiwniczenia??? Jestem ciekawa jak wzrastają koszty budowy gdy dom ma piwnice???

martamola
02-05-2006, 17:59
zaczeło sie... fundamenty juz sa teraz kończymy bloczki w trakcie wszystkiego się uczymy niestety musimy od piątku przerwać ok 1 miesiąc nasz murarz tata musi wyjechać zaczniemy stawiać ścianki za miesiąc tylko ciągle się zastanawiamy purotherma 44 czy suporeks co wy o tym myślicie

szydas
05-05-2006, 17:25
czy w projekcie M02 jest mozliwość podpiwniczenia??? Jestem ciekawa jak wzrastają koszty budowy gdy dom ma piwnice???
w zasadzie każdy można podpiwniczyć. Tylko licz się po pierwsze z kosztami, około 30% więcej i większymi wymaganiami jeśli chodzi o grunt, czasami bez geologa się nie obędzie.

mmllooddyy72
07-05-2006, 13:44
witam wszystkich budujących konkursowego. jestem na etapie wyboru projektu i poważnie zastanawiam się nad m-02.w związku z tym mam pytanie do was ile oprócz ceny projektu może mnie kosztować adaptacja polegająca na przedłużeniu od strony salonu o 90 cm,przerobieniu garażu na 2 stanowiskowy oraz dołożenie jednego okna dachowego .

szydas
07-05-2006, 20:05
witam wszystkich budujących konkursowego. jestem na etapie wyboru projektu i poważnie zastanawiam się nad m-02.w związku z tym mam pytanie do was ile oprócz ceny projektu może mnie kosztować adaptacja polegająca na przedłużeniu od strony salonu o 90 cm,przerobieniu garażu na 2 stanowiskowy oraz dołożenie jednego okna dachowego .
to zależy kto i gdzie będzie tą adaptaję robił. możesz dołożyć 2-3-4-5 tysięcy. po prostu wybierz najtańszego architekta

miglo
07-05-2006, 21:24
hej
U mnie (Wejherowo) 'gola' adaptacja bez zmian - 600 PLN
za tego typu zmiany jak przedłużenie budynku, nie ma byc wiecej jak 1000 PLN - taką mam wstępną wycenę

a ja projekcik mam od wczoraj na biurku... :D

Kasia Nowak
08-05-2006, 18:51
Witam wszystkich, chciałam dołączyć do osób zafascynowanych projektem M02. Oglądam go już od dosyć dawna, czytam posty na jego temat i jestem na 100% zdecydowana właśnie na ten dom! Bardzo podoba mi sie wygląd zewnętrzny domu (zwłaszcza te piękne, ogromne okna na parterze), podoba mi się rozkład pomieszczeń. Mam tylko 1 pytanie: mam wjazd na działkę od strony południowej, czy ten projekt będzie pasował na taką działkę? Pozdrawiam

mwisniewski
08-05-2006, 20:24
Witam wszystkich, chciałam dołączyć do osób zafascynowanych projektem M02. Oglądam go już od dosyć dawna, czytam posty na jego temat i jestem na 100% zdecydowana właśnie na ten dom! Bardzo podoba mi sie wygląd zewnętrzny domu (zwłaszcza te piękne, ogromne okna na parterze), podoba mi się rozkład pomieszczeń. Mam tylko 1 pytanie: mam wjazd na działkę od strony południowej, czy ten projekt będzie pasował na taką działkę? Pozdrawiam

Ja mam dokładnie taką samą sytuację, i wg. mnie ten dom bardzo dobrze pasuje na taką działkę - zwłaszcza, że salon wypada od zachodu.

Śliwka
09-05-2006, 16:02
Witam wszystkich, chciałam dołączyć do osób zafascynowanych projektem M02. Oglądam go już od dosyć dawna, czytam posty na jego temat i jestem na 100% zdecydowana właśnie na ten dom! Bardzo podoba mi sie wygląd zewnętrzny domu (zwłaszcza te piękne, ogromne okna na parterze), podoba mi się rozkład pomieszczeń. Mam tylko 1 pytanie: mam wjazd na działkę od strony południowej, czy ten projekt będzie pasował na taką działkę? Pozdrawiam

Ja mam dokładnie taką samą sytuację, i wg. mnie ten dom bardzo dobrze pasuje na taką działkę - zwłaszcza, że salon wypada od zachodu.

u mnie jest identycznie
pozdrawiam

Kasia Nowak
09-05-2006, 20:19
Witajcie, wygląda na to że domek "konkursowy" będzie idealnie pasował na moją działkę. Czy orientujecie się gdzie można znaleźć kolornik do kolekcji Muratora? Chciałabym pobawić sie kolorystyką domu i zobaczyć w jakich kolorach jest mu najbardziej do twarzy. Wyglada na to że na okna wydam majątek ... są nietypowe, nieprawdaż?

mariooo
11-05-2006, 18:59
siedzielismy z moja lepsza polowa i glowilismy sie co tu zrobic ty na dole miec garderobe - bo ta mala szafa jakas taka mala a gory narazie nie robimy?? no i wymyslilismy:

"plecy" szafy w holu przesuwamy na jej lico - tz. o 60cm w strone holu (od holu nie bedzie drzwi), likwidujemy drzwi do spizarni i przedluzamy scianke dzialowa (ta rownolegla do drzwi wejsciowych, ktora w projekcie jest bokiem szafy w holu - os strony przedsionka) az do sciany garazowej. dzieki temu otrzymujemy pomieszczenie o powierzchni ok 1,8m2. wejscie (przesuwane lustro) naprzeciwko drzwi do garazu:). Likwidujemy w ten sposob nieustawna spizarnie, powiekszamy przedsionek i otrzymujemy spora garderobe. co wy na to??

kajja
14-05-2006, 08:08
witajcie :)

Mariooo Twoja propozycja zmian jest ciekawa, ale nie do wykorzystania dla mnie. Ja muszę mieć spiżarkę, tym bardziej że kuchnia jednak jest niewielka... My chyba zrezygnujemy z przejścia do garażu i szafę przeniesiemy do wiatrołapu, a drzwi do spiżarki będą od strony holu naprzeciwko wejścia do kuchni (przesuniemy też nieco ścianki).

Co u Was słuchać Inwestorzy? Jak postępy na budowach? Może wrzucicie jakieś fotki...
My narazie mamy tylko wytyczony dom :(

Pozdrowienia

miglo
14-05-2006, 12:23
A co myślicie o powiększeniu wiatrołapu wzorem M02a? Wstępnie architekt od adaptacji nie widzi problemu. Mam też już zgodę na to...

PIOTR KRYSTYNA
16-05-2006, 14:15
Witam wszystkich budujących i niezdecydowanych na "KONKURSOWEGO".Dzisiaj nastąpiło u nas wytyczenie budynku.Tak mnie to cieszy,że postanowiłam obwieścić tą kwestię wszem i wobec. :P Jak do tej pory wszystko idzie jak po maśle,największe problemy stwarzają miejskie wodociągi ale ich też zdobędziemy :evil: Piszcie co u kogo słychać na budowie.Pozdrawiam serdecznie.

TTASZT
17-05-2006, 11:27
Witam. Czy ktoś z was buduje się w okolicach Wrocławia? Z chęcią zobaczyłbym konkursowego w realizacji, jest to mój faworyt. Z uwagą obserwuję wszystko na temat M02.

PIOTR KRYSTYNA
19-05-2006, 18:49
Mam pytanie dotyczące ogrzewania KONKURSOWEGO.Jakie rozwiązania planujecie w swoich domkach?Błagam niech ktoś się wypowie.Pozdrawiam

mariooo
19-05-2006, 20:07
zastanawiam sie co zrobic z oknami, napewno skroce wszystkie o ta dolna część, górę tez wywale i w to miejsce wstawie rolete. zostaja mi otwoey 120x170 (czyli okna 117x144) zastanawiam sie czy jeszcze nie zmiejszyc ich po szerokosci (85x144). co wy zrobiliscie w tym temacie???

PIOTR KRYSTYNA
19-05-2006, 21:16
Okna u nas wszystkie sprowadziliśmy do rozmiarów typowych ale zbliżonych do orginalnych na tyle ile się dało tzn.kuchnia wysokie na 150cm szer.120.takie same od strony jadalni i salonu.W salonie tylko jedno okno (a nie dwa jak w projekcie gotowym) 150/150,identyczne w gabinecie.Na poddaszu w ścianach szczytowych okna dzielone szerokie na 210 i wys.na 120.Okno w garażu wys.90 szer.120.

kajja
20-05-2006, 10:02
Witajcie :)

U nas planujemy grzejniki (mamy gaz ziemny) + ogrzewanie podłogowe wodne w kuchni, łazienkach i może w holu. No chyba, że życie zweryfikuje nasze plany :wink:
Co do okien to zachowaliśmy wymiary z projektu, tylko okno w jadalni na ścianie frontowej i okna od strony tarasu są pomniejszone o dolną część. Dodaliśmy też okno w pomieszczeniu gospodarczym (pralni) i planujemy 2 okna połaciowe:jedno w łazience a drugie nad klatką schodową.

pozdrowienia

mariooo
20-05-2006, 13:32
co do okien w pom gospodarczym oraz w lazience zgadzam sie w 100%

Śliwka
21-05-2006, 20:14
My będziemy grzać gazem-grzejniki+podłogówka w kuchni holu, salonie i łazienkach. Na parterze pomniejszyliśmy wszystkie okna o dolną część i zrezygnowaliśmy z lufcików, będzie jedna płaszczyzna. Zanim się zdecydowaliśy na w.w. zmiany, architekt nam to narysował i takie okna prezentują się równie dobrze, bo przecież na poddaszu nie ma poziomych podziałów. W pom. gosp. i garażu damy luksfery (z takim małym okienkiem doluksferowym), mamy dość wąską działkę dlatego nie wstawimy zwykłych okien. Na poddaszu okno połaciowe w łazience.
Pozdrawiam

PIOTR KRYSTYNA
21-05-2006, 22:01
Witam wszystkich.A jakie planujecie kominki?Z płaszczem wodnym czy raczej DGP?Jakie wyposażenie kotłowni?A może ktoś myśli o solarach?[/b]Śliwka-rozumiem że w salonie u Ciebie będą płytki a nie drewno.Też się nad tym zastanawiam tylko brak mi odwagi :cry:

Śliwka
22-05-2006, 12:29
Raczej jakieś panele drewniane nadające się do podłogówki.
Co do kominka cały czas mamy dylemat, raczej płaszcz, bo DGP mam w mieszkaniu i nie podoba mi się to rozwiązanie, ale płaszcz droższy, a wkłady brzydkie.
Pozdrawiam

mariooo
22-05-2006, 16:48
Sliwka: Czy to ze zrezygnowaliscie z lufcika oznacza ze wsadzacie okna 117x163 czy tak jak my 117x144 + roleta zewnętrzna??? Czy mozesz zrobic mi zdjecie rysunku domu z oknami ktore wrysowal wam architekt i mi je wyslac??

miglo
22-05-2006, 17:25
Śliwka - ja też poproszę o rysunki, jeżeli to możliwe. niedługo projekt idzie do adaptacji więc wszystkie pomysły na wagę złota :)
dziękuję z góry

Śliwka
22-05-2006, 20:28
Jak dostanę projekty w swoje ręce :wink: to zrobię zdjęcia i wyślę zainteresowanym. Musicie chwilę poczekać, bo moje pozwolenie czeka w Starostwie na podpisy. Ale myślę, że w tym tygodniu się wyrobię.
Pozdrawiam

kajja
23-05-2006, 07:56
Śliwka ja też proszę :)

Pozdrowienia

KarolinaS
24-05-2006, 15:03
Marzy mi sie wybudować Konkursowy ale obecnie suzkamy cały czas działki-mamy na oko dzialke bardzo fajnie połozoną ale jest dosyc wąska 20m na 60 m długosci- Jakie wym macie wymiary działek 19,8 niby ma wystarczyć ale czy na pewno. Pozdrawiam

mariooo
24-05-2006, 17:35
dzialka dzialka, ale wazny jest plan zagospodarowania.
ja mam dzialke 24 x 45 ale narozna wiec od jednej strony musialem sie odsunac 4 metry. dodatkowo dom jest lustrzanym odbiciem - co oznacza, ze okna od "jadalni" sa skierowane do sasiadow - czyli musialem miec 4m do ich granicy. 24-4-5=15 a dom ma niecale 13 wiec weszlo :)))

Śliwka
25-05-2006, 21:17
Nie wiem jak w muratorowej poczcie wkleić zdjęcia :oops: , a już czekają na wysłanie. Dlatego, wszyscy zainteresowani elewacją z pomniejszonymi oknami, proszę o wysłanie maila na adres [email protected].
Zdjęcia robiłam wieczorem bez lampy, ale jakość chyba do przyjęcia. Jak znajdę czas to zrobię fotki za dnia.
Pozdrawiam
P.S. Można gratulować, mamy pozwolenie :D

Śliwka
26-05-2006, 08:34
I jak elewacje?

mariooo
27-05-2006, 08:46
wyglada caliem calkiem, nasze okna beda jednak jeszcze troszke mniejsze ze wzgledu na rolete zewnetrzna, ale mysle ze bedzie wygladalo to ok

PIOTR KRYSTYNA
28-05-2006, 19:17
Witajcie wszyscy.Mam pytanie .Jak planujecie łazienkę na poddaszu( tą koło schodów)?Pozdrawiam i czekam na wasze opisy łazienek. :wink:

miglo
29-05-2006, 08:35
Śliwka - podoba mi się, na pewno nie psuje to elewacji. Chociaż mi, po wizycie w Mechelinkach, podobają się okna 'bliżej podłogi'. Ale sam jeszcze nie wiem jak będzie - w przyszłym tygodniu pogadamy z architektem od adaptacji.

miglo
29-05-2006, 08:39
PIOTR KRYSTYNA - z mojego punktu widzenia ta łazienka jest wyjątkowo nieustawna - ja chce mieć tam prysznic a z wanny zrezygnować. Myślę o przedłużeniu domu od strony garażu co pozwoli ją powiększyć bez zmniejszania pokoju (i tak najmniejszego). Wtedy kabina powinna wejść bez problemów.

szalona29
30-05-2006, 21:13
Witam na forum. Jestem nowa i szalona poniewaz zaczynam budowac dom. (M02 - oczywiście) w okolicy Krakowa.
Mam do Was pytanie:
Gdzie postawicie pralke i bedziecie wieszac pranie zimą ??
Podobno nie powinno się suszyć prania przy kotle ze wzgledu na wilgotnosc powietrza i zaburzenia ciągu.

Planuje też podzielić garaż na mniejsze pomieszczena (spiżarnia, schowek) Może ktoś się również na to zdecydował ?
Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

PIOTR KRYSTYNA
31-05-2006, 11:00
Szalona 29-my budujemy w Jaworznie czyli całkiem niedaleko.U mnie pralka będzie stała w łazience na poddaszu(tej koło schodów).To drugie niby łazienkowe pomieszczenie nie będzie łazienką i chyba tam będzie można mieć miejsce do suszenia prania.Tam też będzie okno połaciowe.Miejsce na pralkę robię także w kotłowni ,tak na wszelki wypadek,gdyby w przyszłości zaszła konieczność zejścia na dół :wink: Nie bardzo rozumiem jaki podział garażu ci chodzi po głowie. :roll: Pozdrawiam wszystkich.

Śliwka
31-05-2006, 12:43
A ja zamierzam mieć pralnię i suszarnię w kotłowni. Dlatego robimy tam luksfery z okienkiem do wietrzenia. Czy to rzeczywiście taki zły pomysł?
Co do łazienki przy schodach, to powiększamy niedużo, ok 20 cm. Po lewej stronie będzie umywalka, za nią kibelek, a po prawej wanna, najprawdopodobniej z takim czymś :) co pozwala prysznicować się bez zalewania łazienki. A w ścianie pod skosami mamy zamiar zrobić drzwiczki, a za nimi schowek (między dachem a ścianką) na różne łazienkowe graty. Co Wy na to?
Pozdrawiam

szalona29
31-05-2006, 14:30
Witam
W numerze specjalnym Muratora 4/2003 przeczytałam "Urządzenie suszarni w pomieszczeniu z kotłem jest jednak niewskazane, ponieważ elementy elektroniczne kotła sa wrażliwe na na wilgoć ( może im zaszkodzić). Poza tym w suszarni zwykle montuje siee wentylatory wyciągowe do intensywniejszej wymiany powietrza. W przypadku kotła tradycyjnego grozi to odwróceniem ciągu i cofnieciem spalin do pomieszczenia. Nie dotyczy to kotłów kondensacyjnych i z zamknięta komora spalania."
Dlatego zastanawiam sie czy nie podzielić pomieszczenia gospodarczego ścianka??? i odizolowac kocioł.
W garażu samochodu nie bedzie :) dlatego planuje urządzic tam dużą spiżarke oddzielona ścinką, osobno składzić na drewno do kominka i zmieścić tam dużą zamrażalkę. .

szalona29
31-05-2006, 17:09
Witam pponownie:)
Jaki kominek zaplanowaliście do tego domu? Ja wlasnie pytałam w sklepie i okazuje się, ze w zaplanowanym miejscu (w rogu salonu) nie zmieści się żaden kominek, miejsca jest tam za malo :evil: i nie ma kominków zginających się pod kątem, tak jak narysowano w projekcie.
Trzeba więc przenieśc kominek w inne miejsce, obok komina, tam gdzie aktualnie zaplanowano TV. Czy też mieliście taki problem?
Pozdrawiam goraco :P

mariooo
31-05-2006, 21:05
my pralnie robimy w kotlowni - kociol bedzie z zamknieta komora spalania wiec powinno byc ok

KarolinaS
03-06-2006, 14:16
Pisaliście o poszerzeniu od strony garażu(garaż 2 stonowiska)-ile dokładnie zwiększy się minimalny wymiar działki,jaka jest powierzchnia pomieszczen po poszerzeniu.

anka67
04-06-2006, 10:03
witam wszystkich fanatykow M02 ja jestem niestety dopiero na etapie marzen o domu ale juz wiem ze bedzie to ten i zaden inny dlatego tez z wypiekami na twarzy czytam wszystko od dechy do dechy

anka67
04-06-2006, 10:22
czy ktos sie zastanawial nad tym zeby drzwi do garazu zrobic na zewnatrz w miejscu gdzie w projekcie jest okienko a to wejscie z projektu zlikwidowac i zrobic normalna garderobe i spizarnie z wejsciem w miejscu gdzie jest teraz szafa? czy to ma sens?

PIOTR KRYSTYNA
04-06-2006, 11:39
anka 67Wszystko będzie miało sens jeśli dla ciebie jest wygodne w użytkowaniu.Zauważ jednak że nie będzie połączenia wnętrza domu z garażem i kotłownią zawsze trzeba będzie wychodzić na zewnątrz,nawet w ogromny mróz brrrrr :cry: Jeśli w garażu tylko przechowalnia dla samochodu a w kotłowni tylko kocioł na gaz to spoko nie musisz tam wchodzić zbyt często i tyle.Pozdrowienia dla forumowiczów.

anka67
04-06-2006, 12:56
a gdyby -oczywiscie hipotetycznie-wejscie do domu od schodow do drzwi wejsciowych ,czyli cale zadaszenie -zabudowac np.w taki sposob zeby powstal zupelnie przeszklony przedsionek oczywiscie zamykany to nie byloby takie brry

PIOTR KRYSTYNA
04-06-2006, 16:30
no to wtedy nie byłoby brrrrr

PIOTR KRYSTYNA
04-06-2006, 16:30
tylko trochę mniejsze brrr

KarolinaS
08-06-2006, 22:07
Ile planujecie wydać na budowę tego domku-do etapu w ktorym można w nim zamieszkać????

anka67
10-06-2006, 11:08
czy ktos budowal ten dom z ytonga?

Joannad
11-06-2006, 17:46
Czy ktos buduje w okolicach Warszawy i pozwoli nam na zywo zobaczyc budowe konkursowego? Do tej pory byl to nasz nr 1 (myslelismy o wersji M02a) ale od 2 dni moj maz przekonuje mnie do Wspanialego M04 (M04a). Prosze o ocene!!!!
Czy ktos moze wymyslil jak wpasowac w konkursowego drugie stanowisko samochodowe?
Joanna

PIOTR KRYSTYNA
12-06-2006, 16:17
Ratunek potrzebny "na wczoraj"Czy ktoś z Państwa KONKURSOWEGO dysponuje kosztorysem do banku i może go udostępnić na [email protected] Najlepiej do GE Money Bank.Albo jakikolwiek inny-przykładowy.Z góry dziękuję i proszę o wiadomości.Pozdrawiam wszystkich.

anka67
12-06-2006, 21:12

anka67
12-06-2006, 21:12
m02a jest kiepski za duzo w nim haosu ,

anka67
12-06-2006, 21:13
m02a jest kiepski za duzo w nim haosu ,

anka67
12-06-2006, 21:19
we wspanialym nie ma takiej przestrzeni jaka jest w M02

anka67
12-06-2006, 21:35

miglo
13-06-2006, 13:25
zgadzam sie, ze M02a jakis dziwny taki
Jak dla mnie:
- niepotrzebne 2 dodatkowe pokoje na parterze - mi jeden wystarczy
- wąskie schody
- mniejsza kotłownia
- ciągle pojedynczy garaż

Podoba mi się rozwiązanie watrołapu i tak sobie zmieniam w M02 :lol:

anka67
14-06-2006, 18:33
MIGLO!!!!!!!!!Czy z tego wiatrolapu zrobisz moze wejscie do garazu????

anka67
15-06-2006, 12:18
DO WSZYSTKICH KTORZY ZASTANAWIAJA SIE NAD ZAGOSPODAROWANIEM POWIERZCHNI KUCHNI!!!!!!!
W GAZECIE <MOJ PIEKNY DOM > NA STRONIE PIĘĆDZIESIĄTEJ TRZECIEJ W GÓRNYM PRAWYM ROGU JEST ZDJĘCIE KUCHNI KTÓRA WYGLĄDA JAK TA Z KONKURSOWEGO PATRZĄC Z JADALNI
DLA MNIE JEST SUPER
GAZETA JEST Z LIPCA

kajja
17-06-2006, 14:36
witajcie :)

proszę napiszcie jak przesuwaliście okna na ścianie frontowej oraz od strony tarasu po powiększeniu domu.

pozdrowienia

miglo
19-06-2006, 14:40
anka67 - wejscie bedzie na pewno, na razie myślę, że tak jak jest w projekcie - po prostu wiatrołap będzie większy

miglo
19-06-2006, 14:44
kajja - ja rozciągam salon o 1.80 i chce zwiększyć kuchnię o 0.9 więc zacznę od umieszczenia okien pośrodku 'nowej' kuchni i 'nowej' jadalni. Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie na elewacjach ale w czwartek powbijałem sobie paliki na działce coby rozmieszczenie ustalić, wjechać do garażu i takie tam. Chodząc po takim "domu" stwierdziłem, że takie umieszczenie okien mi pasuje....

miglo
19-06-2006, 14:46
do wszystkich, ktorzy budują i jakoś zamilkli na forum - ja wszystko rozumiem, że czasu nie ma i w ogóle ale jakieś małe sprawozdania z przebiegu prac moglibyście umieścić... :evil:

Śliwka
20-06-2006, 11:44
A czym się tu chwalić? :roll:
Że kasa poszła, jak to ktoś określił, do ziemi. Czyli, że wczoraj kopara wykopała wielką dziurę, a dziś ta dziura została zasypana 20 łódkami żwiru?
Jak coś się będzie działo to na pewno sie podzielę fotkami.
Ale faktycznie, masz rację, były osoby w trakcie i jakoś nie chca sie pochwalić.
A nieładnie
Pozdrawiam

kajja
20-06-2006, 22:42
Jutro mury NASZEGO DOMU zaczną piąć się do góry :D

TRZYMAJCIE KCIUKI

giagi
21-06-2006, 08:31
Hej wszystkim

Macie rację coś zaniedbaliśmy się z wymianą informacji...

Giagi melduje:
1. Ścianki działowe postawione (również na górze)
2. Instalacje elektryczne zrobione (prąd, alarm, TV, LAN)
3. Instalacja odkurzacza centralnego zrobiona
4. Okna zamówione
5. Brama garażowa czeka na montaż
6. Tynkarze umówieni
7. Zrobione fundamenty pod budynek gospodarczy

Zdjęcia obiecuję z oknami i tynkami.

pozdrawiam

skose
21-06-2006, 10:26
Czy nie uważacie ze ta 'przelotowa' kuchnia nie jest najlepszym rozwiazaniem, jednoczenie jest dość mała.
Ponadto jest problem z wprojektowaniem małej spiżarni przy kuchni.

Jakie macie zdanie nt temat?

miglo
21-06-2006, 10:26
no ludziska - dzieki za odzew :D
giagi - koniecznie zdjecia poddasza ze sciankami... 8)

Śliwka
21-06-2006, 11:51
Dla mnie usytuowanie kuchni jest idealne.
1. Nie muszę do niej wchodzić przez salon jak to jest w wielu projektach
2. jest połączona z jadalnią, ale jednoczesnie oddzielona :)
3. no i jest taka ani otwarta ani zamknięta czyli w sam raz, najważniejsze, że nie widać jej z pokoju dziennego.
Jedyna wada to powierzchnia, ale jakoś sie pomieszczę, zwłaszcza, że jest spiżarnia.
Ogladam jeszcze czasem inne projekty, ale utwierdza mnie to w przekonaniu, że dobrze wybraliśmy.
Dla mnie jeszcze ogromną zaletą jest to, że wyjście na taras nie jest z centrum salonu. Wychodzę z kuchni i śmigam przez hol prosto do ogrodu. Tez tak uważacie?

skose
21-06-2006, 14:09
śliwka,
mowiac o spiżarni masz na mysli pomieszczenie gospodarcze 8?
A czy masz jakieś foty swojego domku na zewnątrz i wewnątrz?

Śliwka
21-06-2006, 18:56
Dokładnie tak, nr 8 to spiżarnia

kajja
22-06-2006, 09:46
Giagi gratulacje i dawaj zdjęcia :D
Śliwka zgadzam się z Tobą całkowicie :D
miglo trzeba jednak czasem zdyscyplinowac towarzystwo :D :wink:

pozdrowienia

skose
22-06-2006, 10:48
Giagi,
piszesz ze zdecydowałeś sie na podniesienie poddasza o jeden pustak.
Czy to oznacza że również szczyt dachu jest wyższy o tę samą wysokość, czy tylko zwiększył się sie kąt dachu?
Dlaczego zdecydowałeś sie na tę scianę kolankową?> czy poddasze bez podnoszenia jest wg.ciebie za ciasne?

Pytam ponieważ wydaje mi się że proporcje na rysunku na stronie muratora są inne niż te na twoim zdjeciu (chodzi o bryłe domu i dachu) - i przez to coś zaczyna mi w tym projekcie nie pasować.

No i czekam na foty po otynkowaniu.

giagi
22-06-2006, 11:11
skose

Podniesienie o jeden pustak poddasza faktycznie podnosi szczyt dachu - u mnie został on jeszcze dodatkowo podniesiony (wyostrzony) by po podnienieniu punktu ułożenia murłaty uzyskać zgodnośc lini okien i krawędzia dachu (w przeciwnym razie wyszedłby bardzo duży okap. Zmienia to faktycznie bryłę domu - ale nieznacznie i nam tak się bardziej podoba.
Co do ilości miejsca - na razie jest ok ale po ociepleniu połaci i podnienieniu podłogi (styropian + wylewki) wszystko sie kurczy. Pamiętam jak spędziliśmy z małzonką upojne popołudnie chodząc po stropie i stawiając prowizoryczne konstrukcje by podjąć decyzję podnosić o maxa czy nie. ;)

pozdrawiam

mariooo
23-06-2006, 06:32
dzis odbieramy pozwolenie!!! i do dziela :)
no pozostaje jeszcze wybrac ekipe, wyceny mam rozne od 22tys do 35tys (surowy otwarty bez dachu - robie go inna ekipa) ceny z okolic poznania

czy ma ktos wycene dla banku??

jezeli tak to prosze o kontakt:
[email protected]

PIOTR KRYSTYNA
24-06-2006, 09:59
kajjaodpowiedź masz na priv marioookosztorys wysłany

PIOTR KRYSTYNA
24-06-2006, 10:01
A tak wogóle kopara zaczęła kopać..i jestem zadowolona z tego powodu:-)

skose
24-06-2006, 19:39
mariooo,
ceny które podajesz to robacizny+materialy? czy sama robocizna?

skose

mariooo
24-06-2006, 20:53
tylko robocizna,
fajnie by bylo zeby byly to tez materialy :( no i oczywiscie robocizna bez faktury

kajja
25-06-2006, 08:05
PiotrKrystyna dzięki za info

martamola
27-06-2006, 17:32
ale tu spokój chyba wszyscy zaczeli coś robić u nas mury się pną do góry a u was jak jest

Śliwka
27-06-2006, 22:17
U nas są szalunki, czwartek-piątek lejemy chudego.
Pozdrawiam

msci
28-06-2006, 21:58
Trzymam kciuki za wszystkich, którzy zaczęli. Nam niestety w tym roku nie uda się wystartować ale projekt co jakiś czas odkurzamy.
Mam prośbę jesli bylibyście tak mili o kosztorysy na priva może uda się jeszcze przyciąć koszty. Powodzenia dla budujących!

Joannad
01-07-2006, 23:50
My rowniez bedziemy budowac Konkursowego. Na razie formalnosci. Chcemy zaczac budowe jesienia pod Toruniem.
Jesli posiadacie koszty dla banku to bardzo prosze.

A100
06-07-2006, 21:53
Też przymierzam się do M02 - okolice Nadarzyna. Chciałem spytać jak wygląda budowa u Was. Czy możecie podać jakies namiary na budowlańców i ew koszty? Czy jest możliwość obejrzenia takiego domu?

KarolinaS
07-07-2006, 11:47
witam,
my jeszcze myslimy nad tym projktem, ale będziemy budować w okolicy Bydgoszczy.
Mam pytanie do tych co już zdecydwali i poszerzali dom o 90 cm-od strony garażu?? czy zmieszcza się 2 samochody po zmianch??? i czy ta zmiana dużo podraża budowe???/

KarolinaS
10-07-2006, 10:25
Oczywiscie pokrecilam jak zwykle ;-)) Chodzi mi o to czy po likwidacji pomieszczenia nr.8 zmieszcza sie w garazu 2 samochody?? Dom planujemy przedłuzyć o 90 cm od strony frontowej czyli od garazu-aby powiększyć pomieszczenie gospodarcze 7 -oraz łazienke na pietrze.

mariooo
10-07-2006, 21:37
co myslicie o 3 kominie - tym kotlowni. Jezeli piec bedzie mial zamknieta komore spalania to wystarczy wyprowadzic rure (komin) przez sciane. Wydaje mi sie ze komin w kotlowni sluzy tylko i wylacznie do wentylacji (ja wstawiam okno) oraz do oddawania spalin i poboru powietrza do spalania w kotlowni.