PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINKI nasze !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Forest-Natura
29-07-2009, 22:20
Witam.
Oczywiście. Na jednym z kafli jest sygnatura :D
Pozdrawiam.

viki-wr
29-07-2009, 22:34
Zastanawiam się nad kupnem wkładu SUPRA OREA 58. Szukam jakichkolwiek informacji, chętnie zdjęć. Bardzo prosze jesli ktos zetknął się z tym wkładem o opinię.
pozdrawiam

tasha
30-07-2009, 08:30
Witam
Kupiliśmy z mężem wkład Maja 12kw Kratek tylko trochę się załatwiliśmy, bo okazało się że nie ma w nim doprowadzenie powietrza z zewnątrz (trzeba było to zamówić za dodatkową opłatę przy zamawianiu wkładu). Teraz nie wiem bardzo co zrobić bo mimo założenie że będzie to okazjonalne palenie boję się że nie będzie to tak jak być powinno. Czy ktoś się borykała z takimi problemami?

Czy masz w domu instalację wentylacji mechanicznej? Jeżeli nie, to wszystko w porządku- nie ma przymusu pobierania powietrza z zewątrz. Jeżeli natomiast masz taką instalację i szczelne okna np. większość fix-ów, to istnieje ryzyko zaczadzenia, niestety.
Pozdrawiam

W sumie nei mam wentylacji mechanicznej ale okno są szczelne (mają możliwość otworzenia tzw mikro wentylacji ale nie wiem czy to wystarczy. Poza tym nie chcę otwierać okna bo palę w kominku bo to dla mnie się mija z celem ;/ Jak dla mnie to kratki nabijają trochę w butelkę bo najpierw sprzedają kominek który nie ma doprowadzenia powietrza a potem piszą w instrukcji że to jest niezbędne jeśli ktoś ma szczelne okna. A kto w dzisiejszych czasach nie ma :roll: Wolałabym zapłaci ć więej za ten wkład i mieć to wszystko w d...żym poważaniu!

Forest-Natura
30-07-2009, 08:40
Witam.
Na tym m.in. polega "taniość" wkładów niektórych producentów...niestety.
Pozdrawiam.

AGA NR 1
30-07-2009, 09:26
Zgadza się.

Często to są po prostu "gołe" wkłady.
Wtedy cena wydaje się niezmiernie atrakcyjna - np. 2 - 3 tys. zł.

W przypadku KRATEK jest podobnie :

przykładowy model ZUZIA ( sam wkła kominkowyd ) kosztuje 3.500 zł.

Żeby spełniał dzisiejsze wymagania i chodził na przyzwoitym poziomie należy "tę gołą Zuzię" ubrać w dodatkowy osprzęt.
Na innym wątku wyliczyliśmy to bardzo dokładnie i wyszło nam, że owa ZUZIA będzie wtedy kosztować około 5.500 zł.

Spora różnica, przyznacie.

Niestety, ale tak jest.

Za dobry wkład kominkowy należy zapłacić minimum 5.000 zł.
W zwyż do.... ? Nie ma ograniczeń.
Można kupić kominek nawet za kilkanaście tysięcy.

maff
31-07-2009, 16:26
Witam
czy ktoś z Państwa może mi doradzić gdzie kupić (a może gdzies zamówić, zlecić) wykonanie obramówki ozdobnej ze stali nierdzewnej wokół wkładu kominkowego na zewnątrz kominka?
z góry dziekuje za pomoc.

jaksie
31-07-2009, 17:43
Witam
czy ktoś z Państwa może mi doradzić gdzie kupić (a może gdzies zamówić, zlecić) wykonanie obramówki ozdobnej ze stali nierdzewnej wokół wkładu kominkowego na zewnątrz kominka?
z góry dziekuje za pomoc.

My takie obramowanie zamawiamy łącznie z kominkiem :wink:

maff
31-07-2009, 20:15
no wlasnie, aj kupilem jedynie sam wklad - potrzebuje jeszcze obramowanie. a moze gdzies mozna cos takiego zrobic na zamowienie?

jaksie
01-08-2009, 08:18
no wlasnie, aj kupilem jedynie sam wklad - potrzebuje jeszcze obramowanie. a moze gdzies mozna cos takiego zrobic na zamowienie?
myślisz, że ktoś sprzeda ci to taniej, niż gdybyś zamówił to razem z wkładem? Nie sądzę.

tasha
01-08-2009, 08:43
No ale teraz mam montować bez doprowadzenie powierza czy da się jakoś to doprowadzenie zrobić??
A może ktoś dogadywał się z Kratkami na temat zwrotu i dopłacenia za doprowadzenie?

jeanpascale
01-08-2009, 08:53
póki wkładu nie obudujesz to raczej sie da ale musisz pamietac o pozostawieniu odpowiedniej ilosci miejsca

maff
01-08-2009, 11:13
no wlasnie, aj kupilem jedynie sam wklad - potrzebuje jeszcze obramowanie. a moze gdzies mozna cos takiego zrobic na zamowienie?
myślisz, że ktoś sprzeda ci to taniej, niż gdybyś zamówił to razem z wkładem? Nie sądzę.

nie rozumiem twojej wypowiedzi. nie chodzi mi o to, zeby bylo taniej tylko po prostu potrzebuje cos takiego kupic - tam gdzie kupowalem wklad, nie bylo dostepnych takich ram.

mamanatki
04-08-2009, 09:15
Pierwotnie planowaliśmy wykonać izolację kominka z wełny mineralnej a na to płyta GK ale po zapoznaniu się z tym wątkiem zmieniliśmy zdanie i zastosujemy płyty krzemianowe. Dzisiaj mamy okazję kupić i pilnie potrzebuję Waszej rady.
Myśleliśmy o płytach 50 mm ale w sprzedaży mamy płytę krzemianową 30 mm. Czy zastosować ją podwójnie czy wystarczy jedna warstwa?

Proszę Was o pilną pomoc.

jaksie
04-08-2009, 11:44
no wlasnie, aj kupilem jedynie sam wklad - potrzebuje jeszcze obramowanie. a moze gdzies mozna cos takiego zrobic na zamowienie?
myślisz, że ktoś sprzeda ci to taniej, niż gdybyś zamówił to razem z wkładem? Nie sądzę.

nie rozumiem twojej wypowiedzi. nie chodzi mi o to, zeby bylo taniej tylko po prostu potrzebuje cos takiego kupic - tam gdzie kupowalem wklad, nie bylo dostepnych takich ram.

No to poszukaj w innych zakładach oferujących kominki :roll: W naszym nie było z tym żadnego problemu, mieliśmy nawet wybór.

bogdan888
04-08-2009, 15:19
Witam serdecznie,

bogdan888
04-08-2009, 15:22
Witam serdecznie,

Ile wart jest instalator kominka? Moim zdaniem tyle ile oszczędzi nam czasu, kłopotów i pieniędzy. :D. Myślę, że warto podzielić się zarówno tymi dobrymi jak i złymi doświadczeniami.

Zacznę od tych dobrych. Ostatnio wybudowałem kominek i muszę przyznać, że miło zostałem pozytywnie zaskoczony jakością usług, terminowością, a przede wszystkim ceną. Może to zabrzmieć jako krypto reklama ale jest wyrazem podziękowania dla instalatora (mój projekt na jego stronie - 1 linia u góry obraz domu i kominka- www.twojkominek.prv.pl/projekty_art.html. Mieszkam w okolicach Warszawy i należę do raczej wymagających klientów. Przejrzałem oferty firm warszawskich i okolicznych - jest w czym wybierać ale ceny są wysokie. Będąc u rodziny w Łukowie, przeglądając Tygodnik Siedlecki natknąłem się na kilka ogłoszeń dotyczących budowy kominka i z ciekawości zadzwoniłem. Po krótkiej rozmowie z niezależnym instalatorem doszliśmy do wstępnego porozumienia co do terminu i ceny budowy. Instalator pomógł mi wybrać korzystne dla mnie rozwiązanie (nie wciskał towaru, którego chciał się pozbyć ale znalazł ten sam wkład w lepszej cenie oraz polecił materiały wykończeniowe). Oszczędziłem czas i sporo pieniędzy (30% mniej niż zapłaciłbym korzystając z usług firmy warszawskiej) i z czystym sumieniem mogę polecić tego pana. Instalatorzy z mniejszych miast wcale nie są ustępują umiejętnościami tym z metropolii i ceny ich usług są konkurencyjne.


Pozdrawiam, Bogdan M.

jaksie
04-08-2009, 15:26
Witam serdecznie,

Ile wart jest instalator kominka? Moim zdaniem tyle ile oszczędzi nam czasu, kłopotów i pieniędzy. :D. Myślę, że warto podzielić się zarówno tymi dobrymi jak i złymi doświadczeniami.

Zacznę od tych dobrych. Ostatnio wybudowałem kominek i muszę przyznać, że miło zostałem pozytywnie zaskoczony jakością usług, terminowością, a przede wszystkim ceną. Może to zabrzmieć jako krypto reklama ale jest wyrazem podziękowania dla instalatora (mój projekt na jego stronie - 1 linia u góry obraz domu i kominka- http://twojkominek.prv.pl/projekty_art.html ) . Mieszkam w okolicach Warszawy i należę do raczej wymagających klientów. Przejrzałem oferty firm warszawskich i okolicznych - jest w czym wybierać ale ceny są wysokie. Będąc u rodziny w Łukowie, przeglądając Tygodnik Siedlecki natknąłem się na kilka ogłoszeń dotyczących budowy kominka i z ciekawości zadzwoniłem. Po krótkiej rozmowie z niezależnym instalatorem doszliśmy do wstępnego porozumienia co do terminu i ceny budowy. Instalator pomógł mi wybrać korzystne dla mnie rozwiązanie (nie wciskał towaru, którego chciał się pozbyć ale znalazł ten sam wkład w lepszej cenie oraz polecił materiały wykończeniowe). Oszczędziłem czas i sporo pieniędzy (30% mniej niż zapłaciłbym korzystając z usług firmy warszawskiej) i z czystym sumieniem mogę polecić tego pana. Instalatorzy z mniejszych miast wcale nie są ustępują umiejętnościami tym z metropolii i ceny ich usług są konkurencyjne.


Pozdrawiam, Bogdan M.

aż się pofatygowałam i sprawdziłam wszytskie posty tego użytkownika. Śmiech na sali. Prosze sobie dac spokój z taką formą reklamy :evil:

bogdan888
04-08-2009, 15:51
Kolego drogi! Ty widzisz we wszystkim reklamę, może byś zmienił oklulary. Chyba nigdy nie za nic nie potrafiłeś podziękować. Mam tylko dwa posty. Zamieściłem ten drugi bo użytkownik edi1977 powiedział, że tutaj powinieniem zamieścić mój kominek. Żałosny to jesteś Ty kolego bo nie sprawdzisz a piszesz :evil: . Pozdrowienia poruczniku Żbik

bogdan888
04-08-2009, 16:03
Kolego jaksie może byś lepiej powiedział jak zamieścić obrazek w forum. Pozdrawiam[/img]

Martinezio
04-08-2009, 16:41
Chyba koleżanko, jeśli już :lol:
Swoją szosą dobrzy instalatorzy zawsze są mile widziani :)

bogdan888
04-08-2009, 17:22
Przepraszam koleżankę jaksie zwie to nie wiem bo zrobiłem z niej przypadkiem kolegę.
Powracając do wątku instalatorów to piszę dlatego, że mój dobry znajomy miał ekipę i zeszły się trzy tygodnie a końca prac nie było widać.

jaksie
04-08-2009, 17:34
Kolego drogi! Ty widzisz we wszystkim reklamę, może byś zmienił oklulary. Chyba nigdy nie za nic nie potrafiłeś podziękować. Mam tylko dwa posty. Zamieściłem ten drugi bo użytkownik edi1977 powiedział, że tutaj powinieniem zamieścić mój kominek. Żałosny to jesteś Ty kolego bo nie sprawdzisz a piszesz :evil: . Pozdrowienia poruczniku Żbik

jakie dwa posty? Jak sparwdzałąm to było już 6 lub 7 i wszytskie na ten sam temat.

bogdan888
04-08-2009, 17:39
jaksie sprawdzam swoje posty i mam tylko dwa. Jeden co odpowiedział mi edi1977 i przesunąłęm temat tu za jego radą. Co posty same się rozmnażają?

bogdan888
04-08-2009, 17:59
Nie ma co robić śmiechów na sali póki dobrze się nie sprawdzi. A poza tym myślę, że warto jak podzielić własnymi opiniami. Może to komuś się przyda.

bogdan888
04-08-2009, 18:00
jaksie mogłabyś być tak miła i powiedzieć jak zamieścić zdjęcie. :)

jaksie
04-08-2009, 18:11
Chodzi mi o to, ze wszystkie twoje posty dotycza kominków. Trochę to dziwne, jak ktoś tak zaczyna aktywność na forum :roll: Ale nie zamierzam nic udawadniać ...

Ja zdjęcia wklejam umieszczając je na www.fotosik.pl potem kopiuję skrót i wstawiam tutaj.

bogdan888
04-08-2009, 18:27
Nie budowałem schronu więc o nim nie piszę.

Narazie dopiero zaczynam przygodę z forum i piszę o tym co może w jakiś sposób nawiązywać do tematyki. Dziele się wrażeniami i swoją opinią. Chyba po to istnieją fora?

Przy okazji dzięki, skorzystam z Twojej rady. Pozdrawiam. :) [/img]

bogdan888
04-08-2009, 18:58
Mój kominek zdjęcia

Jakie kominki Wam sie podobają?

http://images44.fotosik.pl/175/82190fe84e3ca3ebm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82190fe84e3ca3eb)

http://images41.fotosik.pl/170/a00be0e0d05bfeb0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a00be0e0d05bfeb0)

Forest-Natura
04-08-2009, 19:52
Witam.

Kolego drogi! Ty widzisz we wszystkim reklamę, może byś zmienił oklulary. Chyba nigdy nie za nic nie potrafiłeś podziękować. Mam tylko dwa posty. Zamieściłem ten drugi bo użytkownik edi1977 powiedział, że tutaj powinieniem zamieścić mój kominek. Żałosny to jesteś Ty kolego bo nie sprawdzisz a piszesz . Pozdrowienia poruczniku Żbik
Bogdan888 - jeżeli jesteś wykonawcą to po prostu pochwal się swoją robotą umieszczając zdjęcia zamiast podszywać się pod własnego klienta. Wielu wykonawców robi tak na Forum (np. ja :D ) i większość budujących inwestorów to wie i często chwali sobie taką formę reklamy. Bo wiarygodność takiego wykonawcy najłatwiej sprawdzić pytając innych Forumowiczów (jest ich już ładnych kilkadziesiąt tysięcy...).
Stanę w obronie Jaksie - zaglądnąłem z ciekawości na Twój profil przed południem i postów świadczących o tym że jesteś kominkarzem miałeś więcej. Po prostu skasowałeś je - blagier z Ciebie i tyle... No ale to Twoja sprawa.
Popraw się i zamieść fajne zdjęcia ku uciesze potencjalnych, przyszłych posiadaczy kominka, zamiast kitować dalej. Może Ci Forumowicze przebaczą jako nowicjuszowi... :lol:
Pozdrawiam.
PS. Wątek jest wyraźnie ukierunkowany na pokazywanie zdjęć kominków, zachęcam wszystkich do szukania porad technicznych w wielu innych wątkach (m.in. w Wymianie doświadczeń)

bogdan888
04-08-2009, 20:04
Kolego Forest Natura w kwestii wyjaśnienia nie jestem kominkarzem i postów mam i miałem tylko dwa i żadnych nie skasowałem. Zamieściłem zdjęcia, które zrobiłem i nie mam niestety żadnych innych. Więc mimo szczerych chęci nie pomogę. Wszyscy wszędzie szukają reklamy. Paranoja.
A tak przy okazji co sądzisz o moim projekcie? :)

jaksie
04-08-2009, 20:17
Kolego Forest Natura w kwestii wyjaśnienia nie jestem kominkarzem i postów mam i miałem tylko dwa i żadnych nie skasowałem. Zamieściłem zdjęcia, które zrobiłem i nie mam niestety żadnych innych. Więc mimo szczerych chęci nie pomogę. Wszyscy wszędzie szukają reklamy. Paranoja.
A tak przy okazji co sądzisz o moim projekcie? :)

chcesz usłyszeć prawdę? :roll:
To zupełnie nei mój styl, choć xle się wyraziłąm. Często kominki, które choć zupełnie odbiegają od mojego gustu, bardzo mi się podobają, w tym przypadku tak nie jest.

bogdan888
04-08-2009, 20:26
wiesz jaksie każdy ma swój styl i oto chodzi. Jakby wszyscy robili jednakowe byłoby nudno. Ja lubie kamień i odrobine nowoczesny styl. Dzięki za wypowiedź. Pozdrawiam :)

jaksie
04-08-2009, 20:30
wiesz jaksie każdy ma swój styl i oto chodzi. Jakby wszyscy robili jednakowe byłoby nudno. Ja lubie kamień i odrobine nowoczesny styl. Dzięki za wypowiedź. Pozdrawiam :)
Jasne, ze tak. choć w twoim wszystkiego jest za dużo. Gdyby nie ten kamień w tle, tynk i szablon, nie byłoby źle. Przedobrzyłeś chłopie ;)

Zazdrośnica
04-08-2009, 21:56
wiesz jaksie każdy ma swój styl i oto chodzi. Jakby wszyscy robili jednakowe byłoby nudno. Ja lubie kamień i odrobine nowoczesny styl. Dzięki za wypowiedź. Pozdrawiam :)
Jasne, ze tak. choć w twoim wszystkiego jest za dużo. Gdyby nie ten kamień w tle, tynk i szablon, nie byłoby źle. Przedobrzyłeś chłopie ;)

Ano i do tego te rogi z czaszką brrr :-?

mamanatki
04-08-2009, 22:08
Mój kominek zdjęcia

Jakie kominki Wam sie podobają?

http://images44.fotosik.pl/175/82190fe84e3ca3ebm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82190fe84e3ca3eb)

http://images41.fotosik.pl/170/a00be0e0d05bfeb0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a00be0e0d05bfeb0)

to i ja się wypowiem w tym wątku bo akurat jestem na etapie szukania, projektowania, realizacji kominka i od jakiegoś czasu śledzę ten wątek.

Mi akurat kominek bogdana888 też się nie podoba - nie mój styl i raczej ten kominek nie pasuje mi do nowoczesnych wnętrzy. A zwłaszcza otoczenie - te rogi po prawej! Dla mnie za dużo szczęścia na raz - różne kamienie i dekor. Jakby ten dekor usunąć wg mnie byłoby lepiej - no ale na pewno znajdą się zwolennicy tego stylu bo gusta są rózne - I DOBRZE!!! :D

My planujemy względną kopię tego kominka (względną bo będzie inny wkład i generalnie będzie mniejszy). Taki styl mi się podoba:

http://images43.fotosik.pl/174/c1a9dad89538eefbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c1a9dad89538eefb)

manieq82
04-08-2009, 22:29
Przedobrzyłeś chłopie

tak samo jak ze swoją stronką :)

w tle płomienie, gra muzyka czekałem tylko jak mi sie myszka zamieni w pogrzebacz :lol:

"szczerość to podstawa w naszym klubie" :)

a nuż się znajdzie ktoś kto lubi taki lekko "festyniarski" styl - i masz klienta :)

Andrzej 1964
05-08-2009, 08:26
Bogdan - w przypadku twojego kominka potrzebny jest zdecydowany komentarz . Kompozycja jaką tworzy kominek z "tą" resztą jest fatalna.
Jeśli masz to w leśniczówce to jeszcze ujdzie, ale jeśli będziesz z tym mieszkał na stałe to współczuję.

Bold
05-08-2009, 08:52
a mi się kominek Bogdana podoba, na pewno jest oryginalny, zrezygnował bym tylko z tych liści na kapie

AGA NR 1
05-08-2009, 09:15
Kochani, dajcie już spokój...

Postanowiłam wystąpić jako rozjemca.
Wyżywacie się na Forumowiczu, i po co to komu ?
Tylko zamęt powstaje...
Nie warto robić komuś przykrości, to nie popłaca i tyle.
Jak to mówią "złe emocje wracają do nas jak bumerang".
A po co ???
:wink:

O gustach się nie dyskutuje - wiadomo, każdy preferuje SWÓJ styl.

:D

jaksie
05-08-2009, 09:34
Kochani, dajcie już spokój...

Postanowiłam wystąpić jako rozjemca.
Wyżywacie się na Forumowiczu, i po co to komu ?
Tylko zamęt powstaje...
Nie warto robić komuś przykrości, to nie popłaca i tyle.
Jak to mówią "złe emocje wracają do nas jak bumerang".
A po co ???
:wink:

O gustach się nie dyskutuje - wiadomo, każdy preferuje SWÓJ styl.

:D

Ja się nie wyżywam. Zauważ, że skomentowałam na długo po wstawieniu zdjęcia, dopiero po wyraźniej prośbie o komentarz.

AGA NR 1
05-08-2009, 10:05
Dobrze, dobrze.
Rozumiem Cię doskonale.

Ale dajmy mu już spokój, człowiek się załamie kompletnie...
:wink:

Pozdrawiam
:D

bogdan888
05-08-2009, 13:12
Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o załamanie to bardzo daleko mi do tego :). Nie jesteśmy dziećmi choć czytając wypowiedzi troszkę czuć piaskownicą :D . Niektórzy właśnie w tej piaskonicy starają się wykazać bo możliwe iż poza tą piaskownicą głosu nie mają. :D Dajmy każdemu się wypowiedzieć. Łatwo komuś dogryzać anonimowo ale gorzej spojrzeć w oczy. W ten lub inny sposób to do nas wraca. Dziękuję zarówno za szczere słówa krytyki jak i wsparcia. Po to jest forum. Pozdrawiam :wink:

nona
05-08-2009, 13:34
My planujemy względną kopię tego kominka (względną bo będzie inny wkład i generalnie będzie mniejszy). Taki styl mi się podoba:

http://images43.fotosik.pl/174/c1a9dad89538eefbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c1a9dad89538eefb)[/quote]


A można zobaczyć Wasz projekt, ja właśniei też poszukuję fajnego nowoczesnego narożnego kominka....

mamanatki
05-08-2009, 14:13
Nona, mąż robi projekt, jak będziemy go mieć to Ci prześlę. Będzie też instalować sam.

nona
05-08-2009, 14:41
Oj to szkoda, ja właściwie już powinnam zamówić kominek, ale ciągle nie jestem przekonana do żadnego i szukam.
Ja też chcę raczej mniejszy niż tutaj, bo tutaj chyba wkład jest duży.
A co myślicie o wkładzie turbo fonte?

mamanatki
05-08-2009, 16:44
my też musimy już na gwałt zamawiać bo czasu mało. Myślę, że z projektem uporamy się maks do piątku. A wkład będzie Hajduka Prisma 1V - ma z tyłu ścięte narożniki i wydaje się dobrze wpasować w kąt.

pp.tec.
05-08-2009, 19:36
To jak bogdan888 nie chce, to ja pokarzę kilka swoich prac http://pptec.fotosik.pl/albumy/669855.html P.S. " jaksie" dzięki za radę

jaksie
05-08-2009, 19:40
możesz wstawić bezpośrednio zdjecie, nie tylko linka do

ja wstawiam to, co jest pod tą informacją

"Zdjęcie 500px na forum"

pp.tec.
05-08-2009, 19:47
Jeszcze raz dziękuję, a jak się kominki spodobają to tak zrobię.

lotokotka
05-08-2009, 20:16
Witam wszystkich! potrzebuje pomocy, otóż na jesieni wprowadzam sie do wynajętego domu, dom ma ponad 80 lat i jest ogrzewany poprzez piece kaflowe. Dwa problemy związane z tym domem-po pierwsze śmierdzi w nim stęchlizną, po drugie, piece (są dwa) wyglądają na nieszczelne, przy drzwiczkach, coś tam się wykruszyło.. Nie chciałabym zaśmiecać Wam wątku-gdzie moge znaleźć inf na temat pieców kaflowych i ich ewentualnego remontu?

mamanatki
05-08-2009, 22:44
pp.tec., ładne są Twoje kominki. Szczególnie podoba mi się ten półokrągły z tym srebrnym pionowym pasem po środku.

Forest-Natura
06-08-2009, 00:28
Wiitam.
No i o to chodzi...
Jak dla mnie (nie tylko) - "cymes"...
Pozdrawiam.

JoShi
06-08-2009, 00:47
Postanowiłam wystąpić jako rozjemca.
Wyżywacie się na Forumowiczu, i po co to komu ?
Zaraz zaraz. To jest wątek w którym sie pokazuje swoje kominki, tak czy nie?
Jak ktoś pokazuje to jest przygotowany na to, że usłyszy różne opinie. Sugerujesz, że mamy to tworzyć kółko wzajemnej adoracji, bo jak ktoś napisze,że mu się nie podoba to będzie to wyżywanie się? A może coś pokręciłam?

AGA NR 1
06-08-2009, 07:07
Postanowiłam wystąpić jako rozjemca.
Wyżywacie się na Forumowiczu, i po co to komu ?

Zaraz zaraz. To jest wątek w którym sie pokazuje swoje kominki, tak czy nie?
Jak ktoś pokazuje to jest przygotowany na to, że usłyszy różne opinie. Sugerujesz, że mamy to tworzyć kółko wzajemnej adoracji, bo jak ktoś napisze,że mu się nie podoba to będzie to wyżywanie się? A może coś pokręciłam?


Wystarczyło napisać : "przykro mi, ale nie podoba mi się".
I koniec.

jaksie
06-08-2009, 08:15
Jeszcze raz dziękuję, a jak się kominki spodobają to tak zrobię.

2 i 7 bardzo mi się podobją :D

pp.tec.
06-08-2009, 08:51
Jeszcze takihttp://images46.fotosik.pl/175/f70ae374db16e9ecmed.jpg i takihttp://images47.fotosik.pl/176/ff8cd00dcd954290med.jpg

nona
06-08-2009, 11:14
Użytkuje ktoś z Was wkład turbo fonte?
I jeśli macie jakieś nowoczesne kominki narożne, ale nie półokrągłe to proszę o fotki...

pp.tec.
06-08-2009, 11:57
Użytkuje ktoś z Was wkład turbo fonte?
I jeśli macie jakieś nowoczesne kominki narożne, ale nie półokrągłe to proszę o fotki...Ja kilka takich wkładów zamontowałem i mam o nich dosyć dobrą opinię o nich .Zalety: wysoka sprawność, włókno ceramiczne zastosowane do uszczelnienia korpusu, regulowany deflektor. Wady: mało wygodna klamka, szary kolor wkłady. To tyle jeśli chodzi o żeliwne czyli np.eliseo, le top lub altura.Jeśli chodzi o te z wyższego przedziału cenowego np. super delta to musisz pytać dalej bo nie montowałem. Wieczorem postaram się pokazać jakieś narożne obudowy to może coś podpatrzysz.

JoShi
06-08-2009, 17:33
Wystarczyło napisać : "przykro mi, ale nie podoba mi się".
I koniec.

Praktykujesz na adwokata z urzędu?

AGA NR 1
06-08-2009, 17:50
Wystarczyło napisać : "przykro mi, ale nie podoba mi się".
I koniec.

Praktykujesz na adwokata z urzędu?

A Ty na oskarżyciela ?

jeanpascale
06-08-2009, 18:46
Oj Aga to chyba przez te oczy takie złe fluidy :lol:

AGA NR 1
06-08-2009, 21:13
:wink:

troj
06-08-2009, 22:07
Tak się prezentuje nasz kominek już jakiś czas temu zrobiony ale dziś skończone malowanie i duperele.

http://img256.imageshack.us/img256/5579/dsc05722.jpg (http://img256.imageshack.us/i/dsc05722.jpg/)

pozdrawiamy

manieq82
06-08-2009, 22:52
jaki to wkład?

troj
06-08-2009, 22:57
jaki to wkład?

wkład to LAUDEL otwierany z boku i do góry 110x50 jeśli dobrze pamiętam

pozdrawiamy

AGA NR 1
07-08-2009, 07:15
Troj,

bardzo ładny kominek.
:D

I wogóle aranżacja.
Widziałam Twoje zdjęcia w wątku o cegle.
Super.



[/b]

troj
07-08-2009, 18:34
Dziękuję, jeszcze trochę pracy i czasu żeby bylo wszystko skończone.

pozdrawiamy

Monika_Gdynia
07-08-2009, 19:45
Tak się prezentuje nasz kominek już jakiś czas temu zrobiony ale dziś skończone malowanie i duperele.

http://img256.imageshack.us/img256/5579/dsc05722.jpg (http://img256.imageshack.us/i/dsc05722.jpg/)

pozdrawiamy

Bardzo ładny :) gdybym nie miała swojego zaprojektowanego to myslę ze Twój kominek byłby dla mnie inspiracją :-)

troj
07-08-2009, 19:55
Dzięki, my inspiracje czerpaliśmy właśnie z forum przeglądając ten konkretnie temat i planując nasz kominek.

pozdrawiamy

dardurdka
07-08-2009, 20:28
A ja jeszcze wróce do kominka Bogdana888...
Moim zdaniem nie jest zły (choć nie w moim stylu), dlatego że nawiązuje do wiejskiego/tradycyjnego stylu w jakim urządzony jest dom!!! Widziałam zdjęcie elewacji: także kamień i strzecha na dachu a tu niestety w tym wątku sami wielbiciele nowoczesnych kominków :roll: http://images40.fotosik.pl/170/92f2923f5d832744m.jpg http://images41.fotosik.pl/170/a00be0e0d05bfeb0m.jpg
Dlatego uważam za bezsensowną tego typu krytykę, że jest przesadzone. Może ktoś inny przesadzić jednym elem. z kamienia lub odcieniem w innym kominku?!? Tylko jak można ocenić że coś jest przesadą nie mając wyobrażenia o całości :evil:
Np. ten (mało nowoczesny) bardzo w moim typie, został niezauważony :-?


http://img509.imageshack.us/img509/9840/p1010135.jpg

no to moze ja się pochwalę swoim kominkiem

jaksie
07-08-2009, 21:22
A ja jeszcze wróce do kominka Bogdana888...
Moim zdaniem nie jest zły (choć nie w moim stylu), dlatego że nawiązuje do wiejskiego/tradycyjnego stylu w jakim urządzony jest dom!!! Widziałam zdjęcie elewacji: także kamień i strzecha na dachu a tu niestety w tym wątku sami wielbiciele nowoczesnych kominków :roll: http://images40.fotosik.pl/170/92f2923f5d832744m.jpg http://images41.fotosik.pl/170/a00be0e0d05bfeb0m.jpg
Dlatego uważam za bezsensowną tego typu krytykę, że jest przesadzone. Może ktoś inny przesadzić jednym elem. z kamienia lub odcieniem w innym kominku?!? Tylko jak można ocenić że coś jest przesadą nie mając wyobrażenia o całości :evil:
Np. ten (mało nowoczesny) bardzo w moim typie, został niezauważony :-?


http://img509.imageshack.us/img509/9840/p1010135.jpg



no to moze ja się pochwalę swoim kominkiem

Ten portal, bo chyba tak to się nazywa, jest śliczny, choć zupełnie nie w moim stylu. Wyobrażam sobie pięne wnętrze z tym kominkiem. tego nie można porównać do kominak Bogdana. Jego poniosło, tam brakuje tylko dziada z babą. Sama bryła jest ok, ale namieszał tam wszystko co mozliwe i wyszło coś okropnego i nie ma znaczenia,jak wygląda jego dom.

JoShi
07-08-2009, 23:05
a tu niestety w tym wątku sami wielbiciele nowoczesnych kominków :roll:
Jesteś w ogromnym błędzie. Nie znoszę nowoczesnych kominków co niestety nie sprawia, że wspomniany mi się automatycznie podoba. Niestety.



Dlatego uważam za bezsensowną tego typu krytykę, że jest przesadzone.
No bo jest. Palcem zostało pokazane nawet co by można było poprawić. To konstruktywna krytyka :)

mamanatki
08-08-2009, 04:07
Palcem zostało pokazane nawet co by można było poprawić. To konstruktywna krytyka :)

Zwłaszcza, że Bogdan pytał o zdanie.

Ja wolę styl nowoczesny ale ten kominek, który pokazujesz dardurdka jest bardzo ładny i elegancki - bardzo elegancki, widzę go w pięknym dużym salonie z klasycznymi meblami i dębową podłogą.

Dodam jeszcze, że niewiele by trzeba aby uznać kominek Bogdana za ładny (choć nie w moim stylu) i pasujący do całego domku (też wchodziłam na stronę którą podał i widziałam dom). Kilka poprawek, posłuchanie wskazówek forumowiczów już umieszczonych w tym wątku i kominek byłby ok. No ale ...skoro Bogdan się obraża za konstruktywną krytykę i zarzuca "piaskownicę" to sorry... myślał, że będą same ohy i ahy???

Sloneczko
08-08-2009, 13:10
A mnie tu pachnie kryptoreklamą... Bogdan888 budujesz zawodowo kominki, czy nie? Mów jak na spowiedzi ;)

manieq82
10-08-2009, 20:49
no przecież to jasne no proszęeeee :roll:

to normalne że każdy wchodzi na forum, loguje się i od razu swój house i kominek pokazuje :wink:


jak wcześniej pisałem - napisał by otwarcie prosto z mostu to miałby zwykłą reklamę ale uczciwą - tak pozostaje niesmak i śmiech - a zostawił stronkę - jest ślad :D

nona
10-08-2009, 23:01
Mamanatki, jak tam Wasz projekt kominka? Mój jeszcze nie zamówiony, jeśli macie gotowy to prosze pochwalcie się...

Izulek
11-08-2009, 09:07
To mój kominek, jeszcze nie pomalowany ... ale już niedługo:

http://i32.tinypic.com/2ajqngn.jpg

AGA NR 1
11-08-2009, 09:37
Piękny.
:D

Będę miała podobnie - tak prosto i minimalistycznie.
I również mam wkład lewostronny.
:wink:

cotic
11-08-2009, 09:50
Witam Serdecznie,

planuje budowe kominka w domu drewnianym z bali.
Projektantka wnętrz założyła kominek z wkładem kominkowym.
Jednak ostatnio w internecie wyczytałem, ze taki wkład nie może być łączony z ścianą z drewna, gdyz jest możliwość zapalenia przy wysokiej temeraturze.
Wyczytałem, że należy zrobić otwarty kominek bez wkłądu.

Czy posiadacie może kontakty do jakiegoś specjalisty lub wiedzę na ten temat?

http://img35.imageshack.us/img35/7026/domhft.jpg[/img]

Zazdrośnica
11-08-2009, 10:00
Witam Serdecznie,

planuje budowe kominka w domu drewnianym z bali.


boszsz jaki piękny dom !!! :o :D

AGA NR 1
11-08-2009, 10:08
No, szczęka odpada, serio.
CUDNY !!!

:o

Ech, marzyłam o drewnianym domu... ale mąż się nie zgodził.
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !

:evil:

Sloneczko
11-08-2009, 12:41
Witam Serdecznie,

planuje budowe kominka w domu drewnianym z bali.
Projektantka wnętrz założyła kominek z wkładem kominkowym.

Z takim pięknym domem nie możesz nie dołączyć do tego wątku:

http://forum.muratordom.pl/domy-z-bali,t504.htm ;)

Oni wszyscy mają tam kominki, ale do poczytania... 100 stron :o Jednak warto :)

Kasiorek
11-08-2009, 12:47
mój kominek też już jest gotowy :D

http://foto2.m.onet.pl/_m/6f9d59407d201678bc4b41e7cb39248e,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/42412842e3b16dc845c6458621b37f33,10,19,0.jpg

Zazdrośnica
11-08-2009, 12:50
No, szczęka odpada, serio.
CUDNY !!!

:o

Ech, marzyłam o drewnianym domu... ale mąż się nie zgodził.
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !

:evil:

Tak samo i u mnie było :evil: a do tego byłam w takim domu z bali podczas szukania działki, bo jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania (leśniczówka), był podobny do tego ale trochę mniejszy i z dachem krytym blachą. Nawet garaż 2-stanowiskowy jest z bali. Takiego klimatu i zapachu nie da się porównać z niczym innym.

kruszon11
11-08-2009, 13:01
Witam Serdecznie,

planuje budowe kominka w domu drewnianym z bali.
Projektantka wnętrz założyła kominek z wkładem kominkowym.
Jednak ostatnio w internecie wyczytałem, ze taki wkład nie może być łączony z ścianą z drewna, gdyz jest możliwość zapalenia przy wysokiej temeraturze.
Wyczytałem, że należy zrobić otwarty kominek bez wkłądu.

Czy posiadacie może kontakty do jakiegoś specjalisty lub wiedzę na ten temat?

http://img35.imageshack.us/img35/7026/domhft.jpg[/img]

Po pierwsze gratuluję chałpy, robi wrażenie... Szczęka mi zamiata podłogę...
A w "naszym" wątku balowym znajdziesz i takich, którzy mają kominki przy ścianie, u kogoś w dzienniku widziałem...
Specjalistą od kominków jest Forest-Natura http://forum.muratordom.pl/uzytkownik3092.htm
Na pewno pomoże....

Poza tym jest kilka co najmniej wątków poświęconych kominkom, np.

http://forum.muratordom.pl/kominki-pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-kominkow,t36429.htm

Użyj opcji "szukaj"

8) 8)

Zazdrośnica
11-08-2009, 13:09
Użyj opcji "szukaj"

8) 8)

nie używaj opcji szukaj na forum Muratorka tylko wejdź w google i wpisz

site:forum.muratordom.pl "dom z bali" "kominek" :wink:

ps. można prosić ludziów o zmniejszenie swoich fotek bo temat się "rozjechał'

Zazdrośnica
11-08-2009, 13:17
A to wstępna faza obudowy mojej kominko-kozy. Dojdzie kolorek, światełka itp. czyli cdn. dalszych prac nastąpi 8)

http://images43.fotosik.pl/178/28275c8ea7ada109.jpg

I pytanie czym ozdobić ewentualnie to wolne miejsce zabudowane nad kozą. Liczę na Wasze dobre pomysły i gust, które nie raz się sprawdziły.

a wyglądał wcześniej tak:

http://images44.fotosik.pl/168/bdcc1239e2b20eeemed.jpg
jest po wymianie kamienia na ścianie, bo nie dali takiego jak wybierałam.

pp.tec.
11-08-2009, 13:36
Patrząc na ten dom nasuwają mi się trzy rzeczy 1.wczytaj uwagę na przepisy 2.zatrudnij dobrego fachowca (nie pierwszego lepszego murarza) 3.zapytaj firmę ubezpieczeniową, ale nie czy ci ubezpieczą, bo ubezpieczą, ale jak to się będzie miało do ewentualnej wypłaty odszkodowania czego ci nie życzę i tu patrz pkt. 1. Ale nie łam się kominek zrobić możesz choć sytuacja jest delikatna. Aha zrób zdjęcie miejsca gdzie ma być kominek, będzie łatwiej ci doradzić. Pozdrawiam.

pp.tec.
11-08-2009, 13:41
A to wstępna faza obudowy mojej kominko-kozy. Dojdzie kolorek, światełka itp. czyli cdn. dalszych prac nastąpi 8)

http://images43.fotosik.pl/178/28275c8ea7ada109.jpg

I pytanie czym ozdobić ewentualnie to wolne miejsce zabudowane nad kozą. Liczę na Wasze dobre pomysły i gust, które nie raz się sprawdziły.

a wyglądał wcześniej tak:

http://images44.fotosik.pl/168/bdcc1239e2b20eeemed.jpg
jest po wymianie kamienia na ścianie, bo nie dali takiego jak wybierałam. Ja uważam że przekombinowałaś, bez tej zabudowy wyglądał lepiej i praktyczniej tylko bym zmienił rurę na czarną.

Zazdrośnica
11-08-2009, 13:45
Może i przekombinowałam ale nijak mi tam nie pasowała żadna rura (przymiarki do czarnej były a jakże), po prostu kolano jest za wielkie fi 180, może na zdjęciu tak tego się nie odbiera ale stojąc obok rzucała się w oczy tylko rura i to kolano a nie koza.

pp.tec.
11-08-2009, 14:00
Może i przekombinowałam ale nijak mi tam nie pasowała żadna rura (przymiarki do czarnej były a jakże), po prostu kolano jest za wielkie fi 180, może na zdjęciu tak tego się nie odbiera ale stojąc obok rzucała się w oczy tylko rura i to kolano a nie koza.Rozumiem , ale chyba masz na myśli kolano regulowane z obejmami i rewizją. Przykro mi ale ta zabudowa mi się nie podoba przynajmniej na zdjęciu.

Zazdrośnica
11-08-2009, 14:07
Ok ma prawo Ci się nie podobać, jest to na pewno coś innego niż typowy kominek ale nie ma jeszcze efektu końcowego, to tzw. surowizna. Nie ma rewizji w kolanie.

kaloosa
11-08-2009, 14:20
uwazam, ze kozy najlepiej prezentuja sie na naturalnym tle, czyli kamien albo cegla bez zadnych zbednych poleczek, swiatelek itd.
inna mozliwosc to zbudowanie takiej wneki z kamienia/cegly w ktora wstawia sie taka koze (czesto widac takie kozy w starych angielskich domach)

kozy na takim tle to dla mnie klasyka, ktora zawsze bedzie ladnie wygladac

Zazdrośnica
11-08-2009, 14:45
uwazam, ze kozy najlepiej prezentuja sie na naturalnym tle, czyli kamien albo cegla bez zadnych zbednych poleczek, swiatelek itd.
inna mozliwosc to zbudowanie takiej wneki z kamienia/cegly w ktora wstawia sie taka koze (czesto widac takie kozy w starych angielskich domach)

kozy na takim tle to dla mnie klasyka, ktora zawsze bedzie ladnie wygladac

Dzięki ale niestety u mnie takie opcje odpadają, nie mam takiego stylu a i koza jest wizualnie nowoczesna. Myślałam o takiej w starym stylu zanim zaczęłam się rozglądać ale za wysoko mam otwór podłączeniowy do rury a takie typowe staroświeckie kozy są niższe. Ta jest b. wysoka a i tak musiałam ją umieścić na postumencie. Poza tym cena, ta kosztuje tyle co średniej klasy wkład i ma 14 kw a takie naprawdę ozdobne itp. są drogie. Światełka delikatne będą oświetlały tylko półkę i ewentualnie kamień na ścianie.

Nie każdemu się musi podobać, mi się np. nie podobają kominki ceramiczne udające piece kaflowe, bo u moich dziadków był piękny piec kaflowy i to było to, a kominek w takim stylu mi nie pasuje jakoś, chociaż teraz dużo ludzi się rzuciło na te właśnie kaflowe i co, mają zrezygnować bo komuś się nie podoba ? 8) :wink:

kaloosa
11-08-2009, 14:57
chodzilo mi o to, ze np ten kamin , ktory masz dac wyzej, najlepiej do samej gory i zrezygnowac z tej obudowy z regipsow (niestety zdaje sobie sprawe , ze kamien nie jest tani :-? )

Twoja koza tez jest ladna, ale bez ozdobien dlatego wydaje mmi sie, ze prosta sciana z kamienia, bez ozdobien tez by pasowala,
bo czym mniej kobinowania, tym mniej szans ze cos sknocimy :wink:

powiem szczerze, ze na tym zdieciu bez tej polki ta koza o wile lepiej sie prezentuje (tylko dalabym czarna rure)

Zazdrośnica
11-08-2009, 15:10
chodzilo mi o to, ze np ten kamin , ktory masz dac wyzej, najlepiej do samej gory i zrezygnowac z tej obudowy z regipsow (niestety zdaje sobie sprawe , ze kamien nie jest tani :-? )

Twoja koza tez jest ladna, ale bez ozdobien dlatego wydaje mmi sie, ze prosta sciana z kamienia, bez ozdobien tez by pasowala,
bo czym mniej kobinowania, tym mniej szans ze cos sknocimy :wink:

powiem szczerze, ze na tym zdieciu bez tej polki ta koza o wile lepiej sie prezentuje (tylko dalabym czarna rure)

heheh już pisałam o rurze, a z kamieniem masz rację jest b.drogi także nie ma szans by go w górę pociągnąć, i tak go sporo poszło, poza tym cały czas wygrywam jeśli chodzi o koszt, na tym etapie z robocizną i taką ilością kamienia wyniosło to u mnie 6000 zł z kozą 8) a najprostszy kominek miałam wyceniony na 11-12 tyś z prostym wkładem DOVRE - ale jak pisałam w tym wątku opcja odpadła z powodów nie tylko finansowych, no i w razie kozę wymontowuję bez problemu i sprzedaję jak mi się znudzi.

Dzięki Wam za opinię ale szukam porady takiej jak napisałam powyżej tj. co dać na rigips nad kozą w pustym miejscu.

jeanpascale
11-08-2009, 17:33
U nas tez takie fajne domy stoja przy samej drodze i nazywaja sie Restauracja : " Stara chata" " Rajcula" :lol:

pp.tec.
11-08-2009, 20:51
chodzilo mi o to, ze np ten kamin , ktory masz dac wyzej, najlepiej do samej gory i zrezygnowac z tej obudowy z regipsow (niestety zdaje sobie sprawe , ze kamien nie jest tani :-? )

Twoja koza tez jest ladna, ale bez ozdobien dlatego wydaje mmi sie, ze prosta sciana z kamienia, bez ozdobien tez by pasowala,
bo czym mniej kobinowania, tym mniej szans ze cos sknocimy :wink:

powiem szczerze, ze na tym zdieciu bez tej polki ta koza o wile lepiej sie prezentuje (tylko dalabym czarna rure)

heheh już pisałam o rurze, a z kamieniem masz rację jest b.drogi także nie ma szans by go w górę pociągnąć, i tak go sporo poszło, poza tym cały czas wygrywam jeśli chodzi o koszt, na tym etapie z robocizną i taką ilością kamienia wyniosło to u mnie 6000 zł z kozą 8) a najprostszy kominek miałam wyceniony na 11-12 tyś z prostym wkładem DOVRE - ale jak pisałam w tym wątku opcja odpadła z powodów nie tylko finansowych, no i w razie kozę wymontowuję bez problemu i sprzedaję jak mi się znudzi.

Dzięki Wam za opinię ale szukam porady takiej jak napisałam powyżej tj. co dać na rigips nad kozą w pustym miejscu.Ja bym się wstrzymał z ozdabianiem, ale skoro nowocześnie to blacha chromo-niklowa, mosiężna czesana albo wygniatana choć może to wyjść za ciężkie. P.S.Konsekwentna jesteś.

agnesik12
14-08-2009, 20:04
A mi się marzy kominek z onyxu. Podświetlany żeby płyta pięknie wychodziła.

czy użytkuje ktoś taki kominek?



[/img]

habeer
15-08-2009, 21:10
nie, ale mam w łazience podświetlenie z onyxu i powala to z nóg.
na kominku uważaj, żeby onyx nie odwracał uwagi od ognia, bo może to stworzyć dysonans. W co sie wpatrywać: ogień czy kamień.
ja u siebie zrezygnowałem w kominku z onyxu, ale za to bedzie on na dwóch trzech podświetlanych blatach stolików zrobionych ze steaży maszyn do szycia. polecam podświetlenie ledami bo to mało pradu ciagnie i daje miły efekt, jak led trupioniebieski prześwieca przez ciepły kamień.
pozdrawiam

--
haBeer

Sloneczko
15-08-2009, 22:17
Tak ciekawie opisujesz, że dobrze byłoby zobaczyć zdjęcie :)

habeer
15-08-2009, 22:23
Słoneczko - mówisz i masz. Foto cykne w poniedziałek, jak zamontują mi szybę w brodziku. Wtedy efekt , mam nadzieje, będzie lepszy. Opisowo: kabina prysznicowa wyłożona trawertynem złotym, zarówno ściany, jak i podłoga, natomiast onyx w formie cienkich pasów 45 cm od spodu i od góry kabiny, przy czym świeci tylko spód. Jak woda ciurka z deszczownicy to efekt piorunujący. koszt też rozsądny, bo paski onyxu sumarycznie z cięciem waterjetem wyszły około 70 PL. Ledy około 8 setek ( kupowane w www.lediko.com)


Pozdrawiam

Sloneczko
15-08-2009, 22:52
Już cieszę się z góry :) Wprawdzie u nas wszystko gotowe od kilku miesięcy, ale gdy za parę lat trzeba będzie odświeżać, to kto wie czy nie zmienię wystroju łazienki, gdy będę miała taką inspirację? :oops:
Ale ze światełkami też pokażesz?

habeer
16-08-2009, 15:17
Będzie ze światełkami, a jakże. Bez nich nie ma efektu!
Cierpliwości :)

Pozdrawiam

agnesik12
17-08-2009, 13:36
ojej to ja też czekam.

habeer
19-08-2009, 18:38
Słoneczko i Agnesik! Cierpliwości, cierpliwości. łazienka jest w trakcie malowania, więc poobklejana jak choinka. Dodatkowo Haberowa "Lwie Serce" - żona moja znaczy się pozwoliła mi na publikacje foto jak już pościąga się ten majdan, wiec szybko maluje, żeby z tym już skończyć ;)
Jako rekompensatę ze niesłowność dołożę także foto nowego kominka, bo już od wczoraj jest gotowy.

pozdrawiam

mamanatki
20-08-2009, 01:42
Mamanatki, jak tam Wasz projekt kominka? Mój jeszcze nie zamówiony, jeśli macie gotowy to prosze pochwalcie się...

Nona, cierpliwości proszę, małż nie ma czasu skończyć ten projekt ale już wkrótce. Wkład już zamówiliśmy więc chciał nie chciał, musi projekt wkrótce skończyć. Prześlę.

Pakman
20-08-2009, 22:22
Witam wszystkich,

Może ktoś będzie mógł coś mi poradzić ponieważ jestem załamany.
Człowiek, który postawił nam kominek z postarzanej cegły klinkierowej o nierównej, chropowatej powierzchni (cegła ręcznie formowana) niestety spartaczył robotę ponieważ po fugowaniu rozmazywał zaprawę po całej powierzchni myjąc wszystko gąbką. Efekt jest taki, że cegła utraciła kolory, zrobiła się szara (wina przemywania całości w celu zmycia zaprawy), trochę też straciła swojej zewnętrznej powłoki (przez szorowanie gąbką), nie wygląda już tak samo . Niestety zorientowałem się zbyt późno, "fachowiec" już zrobił swoje. Bardzo proszę o jakąkolwiek radę jak mogę poprawić wygląd tych cegieł ponieważ jestem zdołowany, kominek stracił połowę swojego uroku sprzed fugowania (był jak wymarzony a teraz płakać się chce). Czy są jakieś specyfiki do wyczyszczenia tego? Wczoraj próbowałem czyścikiem Ultrament ale nie widać efektu, spróbuję jeszcze jutro wogóle go nie mieszać z wodą, może bardziej stężony pomoże. Może też coś do postarzania cegły żebym mógł poeksperymentować. Może coś do nakładania, może jakieś inne sposoby? Bardzo proszę o radę.

JoShi
20-08-2009, 23:25
A może by się dało to wypiaskować?

Pakman
21-08-2009, 06:11
A na czym polega piaskowanie, bo niestety sie nie orientuję. Ta powierzchnia nie może być jakoś mocno tarta bo straci do końca zewnętrzną powłokę, którą jest pokryta a to ona głównie imituje starą cegłę. Oczywiście lekkie czyszczenie szczotką jest możliwe ale nic więcej.

Martinezio
21-08-2009, 08:24
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piaskowanie_%28technologia%29

Może Mapei Kerakol (czy jakoś tak) - to środek przeznaczony do mycia płytek z pozostałości fug. Ludzie mówią, że jest rewelacyjny. Ja osobiście nie próbowałem jeszcze, ale myślę, że wkrótce przyjdzie na niego pora i u mnie, bo mam trochę płytek do obczyszczenia...

Renka Grabow
21-08-2009, 08:46
mój kominek też już jest gotowy :D

http://foto2.m.onet.pl/_m/6f9d59407d201678bc4b41e7cb39248e,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/42412842e3b16dc845c6458621b37f33,10,19,0.jpg

Zajrzałam, aby nadrobić wakacyjne zalegości i proszę - taki piękny kominek i nikt nie skomentował :o To ja nadrabiam - klasyka zawsze robi na mnie wrażenie, a w Twoim wydaniu jest to Klasyka przed duże K - Brawo!!!

Judka
21-08-2009, 09:14
Jak myślicie, tynk mozaikowy to dobry pomysł na wykończenie obudowy kominka? Proszę o opinie!

Martinezio
21-08-2009, 11:56
Judka: hmm... jak dla mnie tynk mozaikowy wewnątrz domu to porażka... Prosta piłka - jest strasznie drapiący, oraz łapie kurz ;)
Chyba, że całość pokryjesz bezbarwnym akrylem tak, aby było na gładko... Tylko potem to się błyszczy i nie ma efektu...

jaksie
21-08-2009, 11:57
Jak myślicie, tynk mozaikowy to dobry pomysł na wykończenie obudowy kominka? Proszę o opinie!

moim zdaniem - NIE!

agawi74
21-08-2009, 15:07
Nasz nowiutki portal :D , który jest w mniejszości na forum... :roll:

http://img27.imageshack.us/img27/4843/20082009007.jpg (http://img27.imageshack.us/i/20082009007.jpg/)

agawi74
21-08-2009, 15:10
Dla porówniania kominek moich rodziców (też nowiutki) :lol:

http://img443.imageshack.us/img443/8061/20082009001j.jpg (http://img443.imageshack.us/i/20082009001j.jpg/)

annecy
21-08-2009, 15:38
a to mój klasyk

http://images38.fotosik.pl/180/220b9d72b02e5830m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=220b9d72b02e5830)


pozdr

beti,kris,mimi
21-08-2009, 17:32
Nasz nowiutki portal :D , który jest w mniejszości na forum... :roll:

http://img27.imageshack.us/img27/4843/20082009007.jpg (http://img27.imageshack.us/i/20082009007.jpg/)

Śliczny ten kominek i taki inny :lol: :lol:

piotr.nowy
21-08-2009, 18:56
agawi74 bardzo ciekawie wasz kominek wygląda. :lol:
To drewno czy kamień ? Jakie ? :o :roll:

dardurdka
21-08-2009, 19:57
a ja pomyślałam, że to piaskowiec

escape
21-08-2009, 20:21
A to nasz osobisty kominek :D :wink: wkład to Chazelles design 1200,
http://images50.fotosik.pl/184/948c7ba4a93f8511med.jpg (http://www.fotosik.pl)
obudowa ma podświetlane wnęki ale na zdjęciu wyszło to okropnie,w rzeczywistości jest dużo ładniej światło jest delikatne i przedewszystkim białe a nie pomaranczowe :o aha i zeby niebyło ze choinka :D kazdym podswietleniem idzie"sterowac" oddzielnie i niepalą się wszystkie na raz :D
http://images43.fotosik.pl/184/679aff5bc0306a4fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/679aff5bc0306a4f.html)

pp.tec.
21-08-2009, 21:11
a ja pomyślałam, że to piaskowiec To jest piaskowiec tylko nie nasz polski ,chyba indyjski jest twardszy i lepszy w utrzymaniu ,mam z niego płytki podłogowe w domu.

mamanatki
21-08-2009, 23:40
Agawi a mi się bardzo podoba kominek Twoich rodziców - jest śliczny.
Twój też ładny ale tamten bardziej mi "leży" :D

Escape, Twój też super, a z czego zrobiona jest ta część w ciemnym kolorze - czekolada gorzka?

Nefer
21-08-2009, 23:43
Agawi - bajeczny Twój kominek - powiedz co to za cudeńko ta obudowa :):)
A rodzice widzę lubią Rain Forest :) Tak jak ja :):)

agawi74
21-08-2009, 23:43
Nasz nowiutki portal :D , który jest w mniejszości na forum... :roll:

http://img27.imageshack.us/img27/4843/20082009007.jpg (http://img27.imageshack.us/i/20082009007.jpg/)

Śliczny ten kominek i taki inny :lol: :lol:

beti,kris,mimi - bardzo dziękuję :lol:
piotr.nowy - dardurdka i pp.tec. mają rację, to nie drewno, tylko piaskowiec. Z tego co wiem kamień pochodzi z Meksyku. Rzeczywiście jest bardzo twardy, czy lepszy w utrzymaniu- nie wiem. Na razie jest dwukrotnie pokryty specjalnym impregnatem do piaskowców. Poza tym to pewnie jest też kwestia dbałości o kominek :wink:
Panowie montażyści polecali również, żeby za jakiś czas pokryć go impregnatem BF-1 (silikon do piaskowca)- wtedy podobno nie wchłania zanieczyszczeń :o

pp.tec - pokaż te swoje płytki!

Pozdrawiam

agawi74
21-08-2009, 23:50
Agawi - bajeczny Twój kominek - powiedz co to za cudeńko ta obudowa :):)
A rodzice widzę lubią Rain Forest :) Tak jak ja :):)

Nefer - baardzo dziękuję :D (tym bardziej, że portal miał być z drewna, obudowa wkładu z cegły, a stanęło na piaskowcu!) Co do opisu kamienia: patrz post wyżej :D
Rain forest też jest fajny, ale ja nie przepadam za marmurami :(

mamanatki- dzięki w imieniu rodziców :D

Nefer
21-08-2009, 23:53
Agawi - bajeczny Twój kominek - powiedz co to za cudeńko ta obudowa :):)
A rodzice widzę lubią Rain Forest :) Tak jak ja :):)

Nefer - baardzo dziękuję :D (tym bardziej, że portal miał być z drewna, obudowa wkładu z cegły, a stanęło na piaskowcu!) Co do opisu kamienia: patrz post wyżej :D
Rain forest też jest fajny, ale ja nie przepadam za marmurami :(

mamanatki- dzięki w imieniu rodziców :D


Widziałam - chyba razem pisałysmy :)
Twój piaskowiec jest bardzo piękny. Dobrze, że nie drewno. Choć rysunek ma podobny - ale piękniejszy :):)
Marmury tylko z nazwy odstraszają :):) Ja się zakochałam, a serce nie sługa :)

agawi74
22-08-2009, 00:05
Agawi - bajeczny Twój kominek - powiedz co to za cudeńko ta obudowa :):)
A rodzice widzę lubią Rain Forest :) Tak jak ja :):)

Nefer - baardzo dziękuję :D (tym bardziej, że portal miał być z drewna, obudowa wkładu z cegły, a stanęło na piaskowcu!) Co do opisu kamienia: patrz post wyżej :D
Rain forest też jest fajny, ale ja nie przepadam za marmurami :(

mamanatki- dzięki w imieniu rodziców :D


Widziałam - chyba razem pisałysmy :)
Twój piaskowiec jest bardzo piękny. Dobrze, że nie drewno. Choć rysunek ma podobny - ale piękniejszy :):)
Marmury tylko z nazwy odstraszają :):) Ja się zakochałam, a serce nie sługa :)

Jeszcze raz dziękuję! Popędzilam do Twojego dziennika i co widzę ...Rain Forest Brown w łazience na ścianach i wannie. Muszę koniecznie pokazać rodzicom- może się skuszą na więcej :wink:
Ty masz za to piękny TRAWERTYN, który uwielbiam! :D Kolor cudny! :lol: :lol:

Nefer
22-08-2009, 00:07
Dziękuję :oops: Jakby co zapraszam na pomacanie na żywo :) Daleko nie masz :)

agawi74
22-08-2009, 00:17
Dziękuję :oops: Jakby co zapraszam na pomacanie na żywo :) Daleko nie masz :)
No wlaśnie- dopiero zauważyłam, że Ty też "stolyca" :lol:
Dzięki za zaproszenie, ale płytki już kupiłam. Chociaż pomacać zawsze warto :lol: :lol:
Pozdrawiam

Jaga_2
22-08-2009, 00:27
Powiedzcie mi proszę coś o kominkach firmy Northstar -norweskie,można kupić wraz z obudową Są to kominki z kumulacją ciepła (działają jak piec kaflowy). Mogą ogrzać do 130m2 pow. przy wkładzie żeliwnym NI25Panorama (taki zamierzamy nabyć drogą kupna) + dodatkowo zamontować tzwCMA (system ceramicznych modułów akumulacyjnych- czyli dodatkowy system pustaków szamotowych, które również kumulują ciepło jak piec kaflowy), aby mieć tzw kominek grzewczy (nie mylić z płaszczami wodnymi itp). Pytanie do ew. użytkowników, opłaca się zamontować i to i to? CMA kosztuje ok 3 000 brutto, wkład+obudowa ok 7500. Wiem, że wkłady Northstara są niezłe (spalają 100%drewna więc są ekonomicznie itd,itd). CMA stosuje się raczej(???) przy normalnych wkładach i piecach kaflowych, pytanie czy również przy wkładach kumulacjach???

escape
22-08-2009, 10:34
Escape, Twój też super, a z czego zrobiona jest ta część w ciemnym kolorze - czekolada gorzka?

A niemowiłam ze zdjęcie przekłamuje kolory :wink: ta gorzka czekolada jest rzeczywiście koloru grafitowego i jest to naturalny łupek kwarcytowy :D

skorpio
22-08-2009, 23:01
Czy ktoś zna i może coś powiedzieć na temat takiego wkładu?
http://kominki24h.pl/wkadkominkowyaxisz800iszarydrzwipodnoszonerefaxz80 0igf-p-631.html?osCsid=4ac3d8a808ab7741ab5d443e6f1cddf3

habeer
23-08-2009, 11:23
ojej to ja też czekam.

No i oto jestem, poniżej link do widoku kominka, bo to przeca wątek kominkowy:
http://img12.imageshack.us/img12/1182/dscf4117x.th.jpg (http://img12.imageshack.us/i/dscf4117x.jpg/)
A tak się prezentuje w scenerii wieczorowej:
http://img512.imageshack.us/img512/3623/dscf4142.th.jpg (http://img512.imageshack.us/i/dscf4142.jpg/)
Podłoga wokoło z kamienia polnego cietego.
http://img195.imageshack.us/img195/2567/dscf4113.th.jpg (http://img195.imageshack.us/i/dscf4113.jpg/)

No i obiecany wcześniej Słoneczku i Agnesik widok brodzika z podświetleniem onyxowym (foto robione wieczorem, tylko diody świecą):
http://img179.imageshack.us/img179/7434/dscf4156.th.jpg (http://img179.imageshack.us/i/dscf4156.jpg/)

A tak wygląda to w dodatkowym swiatłem:
http://img174.imageshack.us/img174/9453/dscf4160.th.jpg (http://img174.imageshack.us/i/dscf4160.jpg/)

Pozdrawiam

Forest-Natura
23-08-2009, 12:26
Witam.
No i widzę że tak dyskutowany wcześniej w tym wątku motyw "drzewa" jaki przedstawiał Micula, przyjął się i podoba się tu i ówdzie... :D
Bardzo ładny i oryginalny kominek.
Pozdrawiam.

an-bud
23-08-2009, 19:55
widać że Micula maczał w nim palce :wink: lepiej mówić dobrze, więc ........ :wink:

habeer
23-08-2009, 21:33
widać że Micula maczał w nim palce :wink: lepiej mówić dobrze, więc ........ :wink:

Nie tylko maczał, ale zrobił to cudeńko. Żona moja zrobiła wstępny projekt, a Micula go zrealizował, modyfikując tak, żeby było i ładnie i wiejsko, a nie wieśniacko :) Miał z tym troche kłopotu, bo z żoną marudni byliśmy, ale w ostateczności wszystko dobrze się skończyło i bryła o wyglądzie krzyżówki wieży okrętu podwodnego i kiosku ruchu zdobi nasz salon. Dochówka nawet działa, potrawy w niej pozostawione przez długie godziny są ciepłe.

Pozdrawiam

Forest-Natura
23-08-2009, 21:39
Witam.
Aaaaa..., no to w takim razie...
Bałem się tego słowa wcześniej wypowiedzieć...żeby nie być wywalonym za wulgarność...
Zajeb...y
:D :wink:
Pozdrawiam i pogratuluję Miculi na dniach, bo widzieć się będziemy niechybnie wkrótce...

marek1976
23-08-2009, 21:58
Ma ogromna prosbe szukam wkladu kominkowego w rozsadnej cenie ale niestety nie orietuje sie jezeli chodzi o producentow i gdzie najlepiej szukac,ktorych producentow polecacie cena tak do 7000 tys ale chodzi tez o gwarancje i serwis jaki zapewnia dana firma

pp.tec.
23-08-2009, 22:01
Jednego jedziecie do spodu,a drugiego wychwalacie pod niebiosa, bo żeby znajomek chałę odwalił to i tak jest pięknie,niedobrze mi.co to k......a jest

habeer
23-08-2009, 22:03
niedobrze mi.

Proponuje zatem krople żołądkowe, może niestrawność minie :)

ewamin
23-08-2009, 22:04
Sprawdź firmę Sparke

pp.tec.
23-08-2009, 22:08
Piszę co myślę i czuję.

habeer
23-08-2009, 22:12
Piszę co myślę i czuję.

No i właśnie po to fora są, żeby pisać co się czuje i myśli. Co do naszego projektu to Micula wykonał go, a projekt popełniła żona moja, nie będąca de facto ani architektem, ani dekoratorką wnętrz. Narysowała co jej sią marzy i tak oto jej marzenia o masie dostawczaka zmaterializowały się u nas. Dla nas najważniejsze jest że oto nasze marzenia się spełniły!

Pozdrawiam

Forest-Natura
23-08-2009, 22:25
Witam.
pp.tec - nie masz Ty chłopie czasem nadciśnienia? może więcej luzu..niedziela jeszcze...jutro w robocie się powku....sz :lol:
Kominek ładny i oryginalny odzwierciedlający gusta inwestorów - znajdziesz drugi taki sam?
Pozdrawiam.

Sarajewo
23-08-2009, 22:37
Witam - serdeczna prośba: czy słyszeliście coś o wkładach MILA (http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=86&products_id=2323&osCsid=28n4b5ghlet79eo95hqmcpnll4). Cena i wygląd zachęcające, nie wiem tylko jak z korzystaniem w rzeczywistości.


Doradźcie - z góry dzięki

Tomek

Sloneczko
23-08-2009, 23:06
A ja nie mogę sobie odmówić przyjemności pokazania kominka, który zobaczyłam w karczmie "Siedlisko" przy E7, w okolicy Miechowa:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/kominek_Siedlisko.JPG
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/kominek_Siedlisko2.JPG

Nie wiem kto go zbudował, ale jest uroczy :)

Sloneczko
23-08-2009, 23:24
...to i tak jest pięknie,niedobrze mi.co to k......a jest

A tu takie fajne i spokojne ludki są: http://forum.muratordom.pl/grupa-podkarpacka,t961-13140.htm... Byłeś się przywitać?

pp.tec.
24-08-2009, 08:59
Słoneczko dajesz mi tylko dowód na to że na tym forum istnieje swego rodzaju kasta,i tylko te kominki są ładne które według was są w dobrym guście. Co do mnie jestem spokojnym człowiekiem tylko myślałem że czasy sprzed dwudziestu kilku lat mamy za sobą i tu nawiązuję do tej "kasty "i do sprawy z bogdan888, ale starych drzew się nie przesadza.Co do kominków są OK, ale to moje zdanie nie podyktowane waszym.

jaksie
24-08-2009, 09:19
No mnie się ten kominek z drzewkiem tez nie podoba, ale forma wyrażania się pp.tec. podoba mi się jeszcze mniej :roll: :x

pp.tec.
24-08-2009, 09:26
A ja się cieszę że po tym napisałem zaczynacie wyrażać "swoje" zdanie.

jaksie
24-08-2009, 09:49
A ja się cieszę że po tym napisałem zaczynacie wyrażać "swoje" zdanie.

ja zawsze wyrażam SWOJE zdanie :roll:

mme33
24-08-2009, 10:52
Słoneczko też mam fotkę z tym kominkiem :wink:
Fajne miejsce ogólnie,z pięknym ogrodem :D

monia77w1
24-08-2009, 11:07
A ja nie mogę sobie odmówić przyjemności pokazania kominka, który zobaczyłam w karczmie "Siedlisko" przy E7, w okolicy Miechowa:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/kominek_Siedlisko.JPG
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/kominek_Siedlisko2.JPG

Nie wiem kto go zbudował, ale jest uroczy :)

A jakie tam podają pierogi i ciasta :roll:

Sloneczko
24-08-2009, 12:27
A jaki pieką chleb i podpłomyki!! :)

Sloneczko
24-08-2009, 12:29
A ja się cieszę że po tym napisałem zaczynacie wyrażać "swoje" zdanie.

ja zawsze wyrażam SWOJE zdanie :roll:

Ja też :) Ale nie widziałam ani u Ciebie, ani u mnie sposobu na to wyrażanie, typu "co to k.... jest" ;);)

Anulek2005
24-08-2009, 13:34
A ja się cieszę że po tym napisałem zaczynacie wyrażać "swoje" zdanie.

Człowieku o co Ci chodzi ???? :o :o :o

Potworek Bartłomieja mi się nie podoba, Bogdana888 też nie. Ten umieszczony przez Słoneczko jakoś znoszę z poprawką, że jest w klimacie knajpki. I jest to ewidentnie MOJE zdanie.

Dotychczas na forum starałam się chwalić to, co mi się podoba i nie pisać nic o rzeczach, które mi się nie podobają - dzięki Tobie złamałam swoją dotychczasową zasadę. Mam nadzieję, że spełniłam twoje oczekiwania.

XX
24-08-2009, 21:43
przyznam, że nie rozumiem tej sztuki z drzewkami.

robi i dosia
24-08-2009, 23:08
Witam ,

podzielcie sie informacjami ile kosztują was te piekne nowoczesne obudowy kominków.

Dostałam dzis ofertę 1500 materiał (bez kamienia) + ok 3000 tys robota

troche mnie ta cena zaskoczyła
co wy na to ?

pp.tec.
25-08-2009, 07:12
Pisząc
Jednego jedziecie do spodu,a drugiego wychwalacie pod niebiosa, bo żeby znajomek chałę odwalił to i tak jest pięknie,niedobrze mi.co to k......a jest nie miałem na myśli kominek tylko ten dziwny układ jaki tu panuje a wy czytacie a nie rozumiecie przekazu nie tylko zresztą mojego. I to wy jesteście złośliwi czego dowodem jest wycinanie i cytowanie tylko fragmentu mojej wypowiedzi.

pp.tec.
25-08-2009, 07:19
Witam ,

podzielcie sie informacjami ile kosztują was te piekne nowoczesne obudowy kominków.

Dostałam dzis ofertę 1500 materiał (bez kamienia) + ok 3000 tys robota

troche mnie ta cena zaskoczyła
co wy na to ?To co napisałeś to za mało żeby powiedzieć czy cena jest dobra, pokaż projekt lub zdjęcie tej obudowy którą masz na myśli.

anula302
25-08-2009, 09:33
Mnie kominek wyniósł podobnie niestety - prosta obudowa z g-k bez kamienia.
wcześniej kiedyś w tym wątku wklejałam zdjęcia.

Forest-Natura
25-08-2009, 09:45
Witam.
pp.tec - skoro jest tu tak dziwnie to po co wchodzisz tutaj? Jak jest mi dziwnie gdzieś, to tam po prostu nie goszczę za często...
Większość kominków Miculi ma swój własny, charakterystyczny styl i wygląd. Było już o tym dyskutowane...niektórzy posądzali go o kicz, inni wychwalali styl sielsko-wiejsko-anielski jaki reprezentują jego prace, bo akurat taki im trafia w ich gust.
I większość zaglądających tutaj potrafi jakość zaakceptować to, co więcej nawet z tego żartować (np. ja - bo znam go osobiście i mogę sobie pozwolić na żarty tego typu) zamieszczając choćby właśnie takie wypowiedzi jaką ja zamieściłem.
Kto to jest WY? Bo widzę że ten WY jest faktycznie bardzo złośliwy i faktycznie nie rozumie on Twojego przekazu :lol: .
Pozdrawiam.

pp.tec.
25-08-2009, 10:39
Witam.
pp.tec - skoro jest tu tak dziwnie to po co wchodzisz tutaj? Jak jest mi dziwnie gdzieś, to tam po prostu nie goszczę za często...
Większość kominków Miculi ma swój własny, charakterystyczny styl i wygląd. Było już o tym dyskutowane...niektórzy posądzali go o kicz, inni wychwalali styl sielsko-wiejsko-anielski jaki reprezentują jego prace, bo akurat taki im trafia w ich gust.
I większość zaglądających tutaj potrafi jakość zaakceptować to, co więcej nawet z tego żartować (np. ja - bo znam go osobiście i mogę sobie pozwolić na żarty tego typu) zamieszczając choćby właśnie takie wypowiedzi jaką ja zamieściłem.
Kto to jest WY? Bo widzę że ten WY jest faktycznie bardzo złośliwy i faktycznie nie rozumie on Twojego przekazu :lol: .
Pozdrawiam. FN Chyba ty pierwszy zaczynasz mnie rozumieć,a mając na myśli WY wystarczy poczytać wpisy od kiedy bogdan888 pokazał swój kominek, jak ktoś zaliczy wpadkę to najlepszym wyjściem byłby lincz (dobrze że to forum) aż mi się przypomniała Polska Ludowa i słowa wodza narodu "pomożecie-pomożemy" w negatywnym znaczeniu tych słów. Podobnie było ze mną a czytanie ze zrozumieniem nie boli. A zaglądam tutaj bo kilku forumowiczów jest ok między innymi ty Forest-Natura, i nie chcę tu nikogo skłócić JAKBY KOMUŚ PRZYSZŁO DO GŁOWY. Może jestem tu nowy i mnie nie akceptujecie a ja akceptacje nie walczę. Mam na swoim koncie około ośmiuset kominków i potrafię rozpoznać tu profesjonalistę. Sorki że jestem nieskromny.

beti,kris,mimi
26-08-2009, 16:43
Witam i proszę o rade , mam wycene kominka i chcę spytać czy to dużo czy mało-jak sądziecie, a mianowicie:
-wkład kominkowy CHAZELLES Solo D70+V - 2000zł
-obudowa na ścienna piaskowiec boniowany i marmur Rojo Alicante, belka dębowa frezowana typ PARKANEX z montażem- 5700zł
-kolanko 90st., 2 szt-190zl
rura 50 cm, 2 szt -130 zł
przejście kominkowe ze sznurem izolowanym-160 zł
ścianka z płyty G-K z dwóch stron komina (bez półeczek bocznych)-350zł
razem wychodzi 8530 brutto z 7% vat
i co o tym myslicie?

pp.tec.
26-08-2009, 17:57
Jeśli nie masz projektu podrzuć jakieś zdjęcie poglądowe albo znajdź i podaj link, chociaż coś podobnego chodzi mi o kształt to odpowiem szybciutko .

JoShi
26-08-2009, 21:07
A ja się cieszę że po tym napisałem zaczynacie wyrażać "swoje" zdanie.

ja zawsze wyrażam SWOJE zdanie :roll:
Ja też. Na przykład kominek pokazany przez Słoneczko nic a nic mi się nie podoba. Do karczmy może i pasuję, ale i tak mi się nie podoba.

Sloneczko
26-08-2009, 21:21
Na przykład kominek pokazany przez Słoneczko nic a nic mi się nie podoba. Do karczmy może i pasuję, ale i tak mi się nie podoba.

No bo on stoi w karczmie ;) I napisałam, że jest uroczy, bo dla mnie jest ale w domu mam inny :P

an-bud
26-08-2009, 21:29
wkleję troszkę inny :wink:
grilo-kominko-wędzarnia.
http://lh4.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIijooR5I/AAAAAAAABlI/FLwFpjU9ydg/s576/DSC00970.JPG
http://lh3.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIZTrENLI/AAAAAAAABlE/Vnf3uKSU1Dk/s800/DSC00971.JPG

Eugeniusz_
26-08-2009, 21:36
Ładnie "dopieszczone" elementy :):):)

Forest-Natura
26-08-2009, 21:49
Witam.
Uuu... ta wędzarenka to na ciepło i zimno, czy po prawej to coś innego?
Pozdrawiam.

an-bud
26-08-2009, 21:57
Witam
ciepło i letnio :wink:

an-bud
26-08-2009, 22:01
a tak można zmarnować 18,5 m2 marmuru :roll: :wink:
http://lh3.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIkeMgKgI/AAAAAAAABlM/grDK4KmStTQ/s800/DSC00966.JPG
http://lh5.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWJiRmq6gI/AAAAAAAABlw/e7aDQsDQmbU/s800/DSC00968.JPG

ambroma
26-08-2009, 22:10
Mam prosbę i pytanie do specjalistów: czym zaimpregnować taki kamień? Jest to tzw. marmur łupany, kupiony w leroy'u. Chodzi o to aby nie łapał kurzu, lub dał się łatwo oczyścić.

http://images50.fotosik.pl/188/2acdfc84d0e907bamed.jpg

A to projekt kominka

http://images41.fotosik.pl/107/74b1ad33a245bebemed.jpg

Forest-Natura
26-08-2009, 22:19
Witam.
Tamże kupisz preparat do impregnacji kamienia, lub...zwykły Atlas Delfin - bardzo dobry.
Kominek - kratka u góry po prawej beznadziejna, nie pasuje za nic do całości. Powinna być też pozioma.
Pozdrawiam.

mamanatki
26-08-2009, 22:27
a tak można zmarnować 18,5 m2 marmuru :roll: :wink:
http://lh3.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWIkeMgKgI/AAAAAAAABlM/grDK4KmStTQ/s800/DSC00966.JPG
http://lh5.ggpht.com/_RWKhEdg1GT8/SpWJiRmq6gI/AAAAAAAABlw/e7aDQsDQmbU/s800/DSC00968.JPG

eee, to ja się nie znam bo mi się bardzo podoba.

mme33
26-08-2009, 23:33
Rewelacja :D Piękny kominek i wnętrza też zapowiadają się ciekawie.
Schody w marmurze i całe to połączenie z kominkiem - bomba! :D

Anulek2005
27-08-2009, 06:46
a tak można zmarnować 18,5 m2 marmuru

Takie marnotrawstwo mi się podoba - ty tak u siebie czy u kogoś?

an-bud
27-08-2009, 07:52
a tak można zmarnować 18,5 m2 marmuru

Takie marnotrawstwo mi się podoba - ty tak u siebie czy u kogoś?

u kogoś :-? do ruinki pasuje coś całkiem innego :wink:

Anulek2005
27-08-2009, 07:54
Uff - już się bałam, że chcesz zmienić styl ruinki :wink:

Ale kominek marmurowy piękny ...

beti,kris,mimi
27-08-2009, 08:46
Mam prosbę i pytanie do specjalistów: czym zaimpregnować taki kamień? Jest to tzw. marmur łupany, kupiony w leroy'u. Chodzi o to aby nie łapał kurzu, lub dał się łatwo oczyścić.

http://images50.fotosik.pl/188/2acdfc84d0e907bamed.jpg

A to projekt kominka

http://images41.fotosik.pl/107/74b1ad33a245bebemed.jpg

bardzo ładny ten projekt, ja też o czymś takim myslałam, tylko bez tych półeczek bocznych :lol: , a jaki koszt tego cuda?

ambroma
27-08-2009, 11:09
Beti, info poszło na priva.

marek1976
27-08-2009, 12:20
mam pytanie o kolejnosc wykonywania prac przy montowaniu kominka -- 'fachowiec' twierdzi ze pierwsze kafelki bo taka ma byc podloga w salonia a pozniej komiek z tego co wyczytalem na forum to cos mi sie ta jego kolejnosc nie zgadza-- pomocy

agawi74
27-08-2009, 12:56
mam pytanie o kolejnosc wykonywania prac przy montowaniu kominka -- 'fachowiec' twierdzi ze pierwsze kafelki bo taka ma byc podloga w salonia a pozniej komiek z tego co wyczytalem na forum to cos mi sie ta jego kolejnosc nie zgadza-- pomocy

Zawsze pierwszy kominek ! Zmień fachowca :wink:

beti,kris,mimi
27-08-2009, 13:04
Beti, info poszło na priva.

dzięki :P

an-bud
27-08-2009, 19:59
znalazłem jeszcze jedną grllo-kominko wędzarnię :wink:
http://foto2.m.onet.pl/_m/1ad5a7e7e82e06eea26ee3fd81f8fc82,10,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/c3a648a9f7b5a72d76fc4dd086cb576d,10,19,1.jpg
drzwiczki do wędzarni są z tyłu w kominie :wink:

Forest-Natura
28-08-2009, 08:12
Witam.
Ha...widzę że pomimo końcówki wakacji i jak nic - zbliżającej się jesieni wzięło Cię na reminiscencje grillowe :wink:
No i dobrze, że oprócz "akwariumów" z ogniem w środku można też czasem pokazać również inne domowe urządzenia ogniowe, choć nieco odbiegając od tytułu wątku...ale...co mi tam :D Klinkier i cegła zwykła wyglądają zawsze w tego typu realizacjach kapitalnie i solidnie. Jak doda się tu i ówdzie trochę tynku, to konstrukcja potrafi nabrać również i lekkości.

http://foto0.m.onet.pl/_m/ea8e8baa12536101b4d0589eee1ce780,10,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/29f848dd2b2076e0c3e9f6269639d53d,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/4c7e1c43a60d35cbed0332d51e8663ed,10,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/8431520a8345b28dc1da7771091facd5,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/3e1ca59c701325e42c248d8548e2197b,10,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/d1d1f0059ad3be13e5115b33a178f2e6,10,19,0.jpg

Można tu:
grillować, wędzić na ciepło, piec jak w piekarniku, zapiekać, piec na blasze (np. ziemniaki w plastrach jak na blacie dawnej kuchni kaflowej), lub napalić jak w zwykłym kominku siedząc na tarasie w jesienny wieczór. Do tego dla wygody blacik kuchenny, ława i doprowadzona woda do ładnego, odlewanego z żeliwa zlewu.
Pozdrawiam.

sure
30-08-2009, 08:41
Witajcie, zapytam jeszcze w tym wątku, bo mam pewną wątpliwość:

Z czego można zrobić obudowę w kominku podobnym do tego na zdjęciu. Nie chcę boku robić z kamienia, tylko malować w kolorze ściany. Czy wystarczą tam, gdzie strzałka zwykłe płyty k-g ognioodporne (np. jakas nida - ogień), czy lepiej użyć innego materiału? Wyczytałam, że sporo firm robi specjalne okładziny itp. Chodzi mi o coś gładkiego, nie zdobionego, co nie zacznie się fajczyć, ani ciemnieć od ciepła i można pomalować zmywalną farbą np. w kolorze ściany...
http://img340.imageshack.us/img340/8286/kominekpytanie.jpg
(jeżeli użyłam czyjegoś zdjęcia do demonstracji, to przepraszam, nie pamiętam, skąd je mam, mój kominek będzie inny, tylko wkład podobniy i własnie te boki)

pp.tec.
30-08-2009, 10:29
Witajcie, zapytam jeszcze w tym wątku, bo mam pewną wątpliwość:

Z czego można zrobić obudowę w kominku podobnym do tego na zdjęciu. Nie chcę boku robić z kamienia, tylko malować w kolorze ściany. Czy wystarczą tam, gdzie strzałka zwykłe płyty k-g ognioodporne (np. jakas nida - ogień), czy lepiej użyć innego materiału? Wyczytałam, że sporo firm robi specjalne okładziny itp. Chodzi mi o coś gładkiego, nie zdobionego, co nie zacznie się fajczyć, ani ciemnieć od ciepła i można pomalować zmywalną farbą np. w kolorze ściany...
Polecam blachę INOX szlif w poziomie lub kafle, mogła by być płytka gresowa z ciekawym motywem, choć dla niektórych(nie dla mnie) to pachnie odpustem . Jeśli chodzi o płytę G-K to bardziej narażona na "sfajczenie" jest płyta nad wkładem
, jak masz wątpliwości zastosuj płyty krzemianowo-wapienne. Możesz jeszcze zastosować płytę 15mm żaroodporną bez papieru z dużą ilością włókna (nie pamiętam nazwy tej płyty)

dorcha
30-08-2009, 11:40
A to mój kominek

http://images37.fotosik.pl/185/96eceecf432dedc9.jpg (http://www.fotosik.pl)

wicio69
01-09-2009, 22:41
:D

wicio69
01-09-2009, 22:44
jak fotki wkleic?

sure
01-09-2009, 22:46
jak fotki wkleic?

http://forum.muratordom.pl/jak-wkleic-zdjecia,t138412.htm

poziomiasta
02-09-2009, 09:45
A to mój kominek

http://images37.fotosik.pl/185/96eceecf432dedc9.jpg (http://www.fotosik.pl)

dorcha a co to za cegielki masz na scianie?

Forest-Natura
03-09-2009, 22:13
Witam.
Kontynuując tematykę innych urządzeń ogniowych w domu niż tylko kominki z wkładem...Czasami trafiają się inwestorzy - "perełki", którzy doceniają klimat jaki potrafi wytworzyć ogień "udomowiony", ale z drugiej strony są tradycjonalistami.
Wtedy może powstać coś takiego:

http://foto2.m.onet.pl/_m/8dae3df11188b98fd8d4b46535f6695a,10,19,0.jpg

W połączonym salonie z otwartą kuchnią powstały: kaflowy kominek z tradycyjnym, otwartym paleniskiem i kaflowa kuchnia.

http://foto2.m.onet.pl/_m/df0f48f4da25951d87d1bfb03d598376,10,19,0.jpg

Kominek, pomimo tego iż nie jest obudową wkładu, ogrzewa również konwekcyjnie, a jego wydajność nie jest wcale mniejsza od kominka z wkładem typu "marketowego". Za to widok ognia nieporównywalnie przyjemniejszy. Posiada też dopływ powietrza do spalania z zewnątrz domu.

http://foto3.m.onet.pl/_m/29ecb5195f5d25daad57eded227db71b,10,19,0.jpg

Kuchnia natomiast też jest ciekawa pod względem konstrukcyjnym. Palenisko jest przekonstruowane pod kątem opalania drewnem (pomimo drzwiczek typowo węglowych), piekarnik jest "wieczny" - nie grozi mu nigdy przepalenie, a w obudowie nie było potrzebne umiejscowienie żadnej wyczystki, pomimo dosyć skomplikowanej budowy kanałów wewnętrznych. Oczywiście też posiada dopływ powietrza do spalania z zewnątrz domu.
Po prawej stronie będzie jeszcze obudowana kaflami nowoczesna kuchnia z piekarnikiem elektrycznym i płytą gazową. Delikatna sugestia z mojej strony by dalej "pociągnąć zabudowę kuchenną z kafli, zamiast z kuchennych mebli z MDF-u jak najbardziej zyskała aprobatę inwestorów :D

Projekt i wykonanie FN, kafle z kaflarni Kafel-Art, na kominku kolor "ecru", kuchnia z kalfi z barwionym harysem (siateczka spękań szkliwa), tzw. "cracle".
Pozdrawiam.

tasha
04-09-2009, 14:35
Witam
Kupiliśmy z mężem wkład Maja 12kw Kratek tylko trochę się załatwiliśmy, bo okazało się że nie ma w nim doprowadzenie powietrza z zewnątrz (trzeba było to zamówić za dodatkową opłatę przy zamawianiu wkładu). Teraz nie wiem bardzo co zrobić bo mimo założenie że będzie to okazjonalne palenie boję się że nie będzie to tak jak być powinno. Czy ktoś się borykała z takimi problemami?

Odnośnie moich problemów z kominkiem już się rozwiązały. Jeśli ktoś kupi kominek bez dolotu powietrza u firmy Kratki to można to domówić. Przysyłają szablon jak wyciąć otwór (oczywiście za dopłatą). Nie traci się przy tym gwarancji I nie dajcie się nabrać że nie.

aniagrab
05-09-2009, 00:21
witam
zastanawiam sie nad tym wkladem kominkowym: http://www.allegro.pl/item717692640_piec_wklad_mila_24kw_plaszczem_wodny _nie_lechma.html
Może ktoś z Was ma taki i podzieli się informacją jak ocenia jego jakość? Chętnie zobaczyłabym też zdjęcia z jego aranżacji
dzięki
Anka

rrober1975
05-09-2009, 10:54
Witam
Zwracam się z szybkim pytaniem do wszystkich fachowców:
Mam zaprojektowany do kominka komin systemowy z przewietrzeniem fi 200 +W.Czy w pomieszczeniu w którym będzie stał kominek muszę budować jeszcze kolejny kanał wentylacyjny,czy może wystarczy ten kanał który znajduje się w systemowym kominie.A może wystarczy że wykuję sobie w ścianie otwór i on będzie pełnił rolę wentylacji.?
Z góry dziękuję za odpowiedź :D

Forest-Natura
07-09-2009, 10:33
Witam.
Dla miłośników wnętrz bardziej "new design" niż "old scul" :D
Pieco-kominek z masą akumulacyjną i ciepłą, również akumulującą ciepło, szamotową zabudową. Może ogrzewać w sposób radiacyjny, poprzez zwykłą konwekcję oraz mieszany, radiacyjno-konwekcyjny, w zależności od potrzeb i "widzi-mi-się" inwestorów.
Palenisko stalowo - żeliwno - szamotowe BeF 450. Wykończenie - gres i satynowe, anodowane listwy aluminiowe. Masa całości zabudowy około 900 kg.
Projekt kominka zrobiony pod całe wnętrze, które będzie utrzymane w takiej kolorystyce i klimacie (warto zwrócić uwagę na drzwi widoczne w tle kominka oraz widoczny kawałek gresu na podłodze w przedpokoju i będzie wiadomo o co chodzi :wink: ). Z prawej strony kominka wnęka - słupek na drewno (bardziej ozdobna, i dopełniająca estetycznie całość niż użytkowa).

http://foto3.m.onet.pl/_m/4b1cb399596804d37b16c528eb8b2fd3,10,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/9a9479c9100c8032e86f397e5bfcdbf2,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/c79fb78a0138e0ee4d1c13fb7fa4fdb4,10,19,0.jpg http://foto3.m.onet.pl/_m/ecd1936f467b328f4a1c800b94d27693,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/f25e4f93d330bf0276abcd2c141ec5c2,10,19,0.jpg

Pozdrawiam.

kolinki
07-09-2009, 10:59
Witam.
Ha...widzę że pomimo końcówki wakacji i jak nic - zbliżającej się jesieni wzięło Cię na reminiscencje grillowe :wink:
No i dobrze, że oprócz "akwariumów" z ogniem w środku można też czasem pokazać również inne domowe urządzenia ogniowe, choć nieco odbiegając od tytułu wątku...ale...co mi tam :D Klinkier i cegła zwykła wyglądają zawsze w tego typu realizacjach kapitalnie i solidnie. Jak doda się tu i ówdzie trochę tynku, to konstrukcja potrafi nabrać również i lekkości.

/ciach - żeby nie wydłuzać strony/

http://foto3.m.onet.pl/_m/3e1ca59c701325e42c248d8548e2197b,10,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/d1d1f0059ad3be13e5115b33a178f2e6,10,19,0.jpg



mam pytanie odnośnie zabezpieczenia drzwiczek przed warynkami atmosferycznymi - mam kominek na zewnątrz domu i zastosowane podobne drzwiczki.Zabezpieczone były ale widocznie beznadziejnie bo zaczynają rdzewieć - moge prosić o podpowiedź czym to zabezpieczyć?

Forest-Natura
07-09-2009, 10:59
Witam.
rrober1975 - kanał wentylacyjny w Twoim kominie jak najbardziej wystarczy, ale...o dodatkowej wentylacji należy pomyśleć w przypadkach:
-gdy nie masz czerpni powietrza do kominka a ten ten kanał można wykorzystać do tego
-jeżeli salon jest pomieszczeniem otwartym i połączonym z kuchnią, w której jest niedobór kanałów wentylacyjnych (bardzo częsty przypadek jeżeli chce się mieć okap z wywiewem mechanicznym)
-jeżeli w kuchni połączonej z salonem będzie zamontowany piec gazowy w zabudowie (warto wentylację umieścić w tejże zabudowie piecyka)
-a już naprawdę warto tę rzecz uzgodnić z miejscowym (ale dobrym) kominiarzem, który będzie Ci instalacje kominowo-wentylacyjne odbierał

kolinki - drzwiczki i ruszta do grilli i wędzarni są wykonywane z blachy czarnej (węglowej) lub żeliwa i praktycznie nie jest możliwe ich całkowite zabezpieczenie przed korozją. W dodatku działa na nie wysoka temperatura oraz należy uwzględnić fakt iż są umiejscowione na dworze i narażone na różne warunki atmosferyczne. Maluje się je farbami żaroodpornymi i podkładem antykorozyjnym, ale i tak po pewnym czasie zaczynają rdzewieć. Trzeba je po prostu co pewien czas odnawiać, a już na pewno regularnie konserwować preparatami zabezpieczającymi przed rdzą (przecierać silikonami czy olejami do tego typu rzeczy).
Pozdrawiam.

kolinki
07-09-2009, 14:27
Dziękuję za odpowiedź - zaraz przekażę mężowi.

rrober1975
07-09-2009, 17:06
Forest-Natura- dziękuję za informację.Spytałem najpierw fachowców,bo zaczynają mi stawiac kominy dzisiaj, a z kominiarzem najwcześniej się będę widział za 2 tygodnie :(

Będę miał do Ciebie jeszcze jedno pytanie-budowlano - techniczno-doradzcze.....ale to temat na później.
Pozdro i jeszcze raz dzięki.

kulfonix
07-09-2009, 19:27
Fajny temat ładne kominki. Nasze.

mim
08-09-2009, 15:49
Czy ktoś może polecić wykonawcę do kominka w Łomiankach lub okolicy ?

Chodzi o kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza.

zielona201
08-09-2009, 17:33
:lol:

piotr.nowy
08-09-2009, 21:13
:roll:

basiac
09-09-2009, 08:45
Witam.
Poszukuję solidnego i niedrogiego wykonawcy do wykonania obudowy kominka firmy LAZAR!
http://www.allegro.pl/item736363339_kominek_z_plaszczem_wodnym_lazar_s_p anorama_16kw.html
obudowa ma być albo taka:
http://www.kominki.net/index.php?go=ambiente&id=5
albo coś takiego:
http://www.kominki.net/index.php?go=projekty&typ=projekty&id=6&order=ocena%20DESC
pozdr.

rrober1975
10-09-2009, 16:00
A to jest mój faworyt.Tylko chciałbym wkład bez płaszcza wodnego.Ciekawe jak należy budować taką obudowę ?



http://www.kratki.com/images/do_galerii/do_galerii_zuzia_pw_bl_15_mala.jpg

agata39
10-09-2009, 21:18
A ja poszukuję kominka zabudowanego tradycyjnie, z cegłą klinkierową(ale bez przesady z ilością), bez piaskowca.
Jak do tej pory to tak naprawdę jeszcze żaden mi się nie spodobał.
Może ktoś z was widział takie kominki?

an-bud
10-09-2009, 21:31
A ja poszukuję kominka zabudowanego tradycyjnie, z cegłą klinkierową(ale bez przesady z ilością), bez piaskowca.
Jak do tej pory to tak naprawdę jeszcze żaden mi się nie spodobał.
Może ktoś z was widział takie kominki?

http://foto2.m.onet.pl/_m/4d57f253b7ed40f3eea7e64c03f48cae,10,19,0.jpg
może być?
http://foto0.m.onet.pl/_m/31c651e2bab52c764147643398cbd9cc,10,19,0.jpg

zdundar
11-09-2009, 23:17
a może kaflowy
http://foto.onet.pl//cswfu,nl39a4c0cggg,jbpvy,u.html#jbpvy

daniowiola
12-09-2009, 13:53
Witam, wszystkich.
Czy możecie doradzić jaki dobry wkład kupić półokrągły.
cena do 4tyś zł.

queene
12-09-2009, 23:03
http://img198.imageshack.us/img198/964/moto0167u.th.jpg (http://img198.imageshack.us/i/moto0167u.jpg/)

w domu rodziców, prawie skończony :)

agata39
13-09-2009, 15:09
A ja poszukuję kominka zabudowanego tradycyjnie, z cegłą klinkierową(ale bez przesady z ilością), bez piaskowca.
Jak do tej pory to tak naprawdę jeszcze żaden mi się nie spodobał.
Może ktoś z was widział takie kominki?

http://foto2.m.onet.pl/_m/4d57f253b7ed40f3eea7e64c03f48cae,10,19,0.jpg
może być?
http://foto0.m.onet.pl/_m/31c651e2bab52c764147643398cbd9cc,10,19,0.jpg
Chyba źle się wyraziłam. :oops:
Chodzi mi o obudowę wkładu kominkowego,a nie o kominek otwarty.
Obudowa tradycyjna z cegłą klinkierową,ale nie koniecznie czerwoną.No i tej cegły nie zadużo.Bez piaskowca i bez rzeźbionych boków.Wszystko proste i bez udziwnień.
"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"może pokaże zdjęcia. :roll: :lol:

Anulek2005
13-09-2009, 16:08
O takie coś Ci chodzi?

http://anulek2005.republika.pl/Kominek_cegla.JPG

agata39
13-09-2009, 16:37
No nie całkiem,ale dzięki.
Kominek ma być w rogu pokoju.Wkład raczej prosty.Góra obudowy tradycyjnie pod kątem.No i koniecznie nad wkładem wykończenie drewniane.

Anulek2005
13-09-2009, 16:43
He, he - ale teraz przynajmniej dokładnie wiemy o co chodzi :wink:

dorusia
13-09-2009, 19:07
No wiecie co wsciekła jestem. Zamontowali nam wkład kominkowy i jak już zamontowali i pojechali to po kilku dniach jak hydraulicy zakończyli pracę zauważylismy, że drzwiczki otwierają się nie na tą stronę co chcieliśmy. Miały się otwierać z lewej na prawą a są odwrotnie. Wściekła jestem niesamowicie. Dzwonie do babki że nie tak drzwiczki a ona na to, że do wszystkiego można się przyzwyczaić.no szopka jakaś

an-bud
13-09-2009, 19:14
No nie całkiem,ale dzięki.
Kominek ma być w rogu pokoju.Wkład raczej prosty.Góra obudowy tradycyjnie pod kątem.No i koniecznie nad wkładem wykończenie drewniane.

ale wymagania :lol: może coś znajdę :-?
http://foto3.m.onet.pl/_m/5647e960ebf321fc415e8e1ef3a3a63b,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/085d2a04de584e4f34605193b9383bc3,10,19,1.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/843cedc4a6eb45ed7b21cd352b108293,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/354ea8f246e5ea56e395ae07b205832a,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/59c17601a0bb32b3cc2f6bf4d2dcbf2d,10,19,0.jpg

ps. prawie wszystkie można wstawić w narożnik

Igor_Celina
13-09-2009, 20:20
skoro tu kominkach to tak wyszdl nasz ;)
http://img225.imageshack.us/img225/4676/img6970.jpg (http://img225.imageshack.us/i/img6970.jpg/)

http://img228.imageshack.us/img228/43/img6973d.jpg (http://img228.imageshack.us/i/img6973d.jpg/)

robi i dosia
13-09-2009, 20:54
Igor_Celina
Kominek przepiękny, też w moim stylu. :D

jaksie
13-09-2009, 21:37
Pięknie wyszedł!

Anulek2005
13-09-2009, 21:39
Bardzo mi się podoba - reszta też wygląda super (mam na myśli kuchnię i dywan) :D

Sloneczko
13-09-2009, 21:55
Igor_Celina, chyba zmienię styl - mam jeszcze jeden kominek do zrobienia.
Pierwszy, nowoczesny kominek, którym jestem zachwycona. Kolor czopucha w tym zestawieniu zrobił swoje :) :)

agata39
14-09-2009, 12:24
No nie całkiem,ale dzięki.
Kominek ma być w rogu pokoju.Wkład raczej prosty.Góra obudowy tradycyjnie pod kątem.No i koniecznie nad wkładem wykończenie drewniane.

ale wymagania :lol: może coś znajdę :-?
http://foto3.m.onet.pl/_m/5647e960ebf321fc415e8e1ef3a3a63b,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/085d2a04de584e4f34605193b9383bc3,10,19,1.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/843cedc4a6eb45ed7b21cd352b108293,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/354ea8f246e5ea56e395ae07b205832a,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/59c17601a0bb32b3cc2f6bf4d2dcbf2d,10,19,0.jpg

ps. prawie wszystkie można wstawić w narożnik
an-bud dzięki .
Wymagania nie są aż tak wielkie :wink: .Jakoś nigdy nie pędziłam ślepo za modą i najczęściej podoba mi sie co innego jak wszystkim.
Lubię wnętrza klasyczne,nie nowoczesne i naprawdę mam duży problem ze znalezieniem właściwej obudowy kominka.
Z tych wszystkich zdjęć co pokazałeś,to jeszcze mogła bym wykorzestać pierwsze zdjęcie.Tylko z mniejszą ilością cegły klinkierowej i bez tych białych rzeźbień po bokach.
No nic będę szukać dalej :cry:
pozdrawiam

Michał i Magda
14-09-2009, 12:36
Wymagania nie są aż tak wielkie :wink: .Jakoś nigdy nie pędziłam ślepo za modą i najczęściej podoba mi sie co innego jak wszystkim.
Lubię wnętrza klasyczne,nie nowoczesne i naprawdę mam duży problem ze znalezieniem właściwej obudowy kominka.
Z tych wszystkich zdjęć co pokazałeś,to jeszcze mogła bym wykorzestać pierwsze zdjęcie.Tylko z mniejszą ilością cegły klinkierowej i bez tych białych rzeźbień po bokach.
No nic będę szukać dalej :cry:
pozdrawiam

Ja też planuję raczej tradycyjne wnętrza. Kiedyś (chyba nawet w tym wątku) znalazłam zdjęcie kominka, który będzie dla mnie inspiracją przy wykonaniu mojego własnego. Wprawdzie nie jest z cegły klinkierowej, ale może coś z niego zaczerpniesz.


http://lh5.ggpht.com/_JE4Mowne5gA/Sct67SF8iKI/AAAAAAAAAF8/5iKf6QOstoA/s800/ostroleka6.jpg

Pozdrawiam.

wisla4
14-09-2009, 12:36
agata39 może coś w tym stylu? To zdjęcie już dawno temu pojawiło się na tym forum

http://images25.fotosik.pl/28/42640eee10f9cfbe.jpg (www.fotosik.pl)

agata39
14-09-2009, 12:45
Michał i Magda niestety nie widać zdjęcia.
wisła4kominek bardzo ładny,ale u nas będzie w rogu.Ten by zabardzo wyjechał na salon.Wydaje mi się ,że bardziej pasuje na prostej ścianie.

Michał i Magda
14-09-2009, 12:48
Michał i Magda niestety nie widać zdjęcia.

Qrcze, a u mnie widać :-? W takim razie wklejam link: http://picasaweb.google.pl/lh/photo/MvSybw-Rgowsu2pPGOH7JQ?authkey=Gv1sRgCJyGrLOeudOnRg&feat=directlink

agata39
14-09-2009, 13:21
Michał i Magdabardzo ładny kominek.
Ze wszystkich,które widziałam ten podoba mi się najbardziej.
Ciekawe czy dolna półka jest drewniana,czy to jakiś kamień?

Michał i Magda
14-09-2009, 13:25
Michał i Magdabardzo ładny kominek.
Ze wszystkich,które widziałam ten podoba mi się najbardziej.
Ciekawe czy dolna półka jest drewniana,czy to jakiś kamień?

Zarówno górna, jak i dolna półka wygląda mi na drewno, a wykończenie pod dolną półką na jakiś marmur, ale jestem laikiem w tym temacie.

marek1976
14-09-2009, 17:42
skoro tu kominkach to tak wyszdl nasz ;)
http://img225.imageshack.us/img225/4676/img6970.jpg (http://img225.imageshack.us/i/img6970.jpg/)

http://img228.imageshack.us/img228/43/img6973d.jpg (http://img228.imageshack.us/i/img6973d.jpg/)
po wielu poszukiwaniach znalazlem inspiracje
i mam pytanie do wlasciciela tego cuda jaka cena za obudowe i kamien--czy byl robiony na zamowienie prosze namiary na kamieniarza i wykonawce

magdazaba
14-09-2009, 19:42
Wymagania nie są aż tak wielkie :wink: .Jakoś nigdy nie pędziłam ślepo za modą i najczęściej podoba mi sie co innego jak wszystkim.
Lubię wnętrza klasyczne,nie nowoczesne i naprawdę mam duży problem ze znalezieniem właściwej obudowy kominka.
Z tych wszystkich zdjęć co pokazałeś,to jeszcze mogła bym wykorzestać pierwsze zdjęcie.Tylko z mniejszą ilością cegły klinkierowej i bez tych białych rzeźbień po bokach.
No nic będę szukać dalej :cry:
pozdrawiam

Ja też planuję raczej tradycyjne wnętrza. Kiedyś (chyba nawet w tym wątku) znalazłam zdjęcie kominka, który będzie dla mnie inspiracją przy wykonaniu mojego własnego. Wprawdzie nie jest z cegły klinkierowej, ale może coś z niego zaczerpniesz.


http://lh5.ggpht.com/_JE4Mowne5gA/Sct67SF8iKI/AAAAAAAAAF8/5iKf6QOstoA/ostroleka6.jpg

Pozdrawiam.


Ja też stawiam na klasykę i mnie się podoba drugi kominek. Takie nowoczesne może i są ładne, ale za 2 lata będą już nie modne i co wtedy?

masulda
14-09-2009, 20:07
Słuchajcie, czy kominek można obudować kafelkami??Tzn nie chodzi mi o takie spacjelne kafle kominkowe tylkoo normalne kafle takiektóre np kładzie się na podłogę , schody.Pan w sklepie z z glazurą(dużym zresztą i z renomą)tak mi powiedział .Podobno trzeba tylko zastosować specjalne kleje :o .Czy to zgodnie ze sztuką budowalną?Zrobiłam oczy jak 5 zł

mosze
14-09-2009, 21:23
Witam,

poniżej mój kominek.

http://img183.imageshack.us/img183/330/komneksupra1.jpg
http://img98.imageshack.us/img98/3025/komineksupra2.jpg

Styl nowoczesno-minimalistyczny. Wkład Supravision 255a - taki, jak sobie wymarzyłem - trójstronny. Niestety, wkłady bez szprosów przekraczały moje możliwości finansowe. Projekt - ja i pan Wiktor, wykonanie - pan Wiktor. Koszty materiałów ok. 3000 (ale jakieś 10% sobie odliczę), wykonanie 3000 (podłączenie wkładu, wykonanie obudowy, montaż, rewizja, strażak na kominie, wyprowadzenie gorącego powietrza na strych). Technologia - płyty Silca (izolacja ściany) i płyty Promatect-L (reszta, głównie góra) - kosztowały mniej więcej połowę tego, co w sklepach internetowych (360 zł sztuka z 22% VAT), stelaż aluminiowy. Kamień - piaskowiec Rainbow. Piękny, choć na małych fragmentach tego nie widać.

Zalety wkładu:
- ładny, duży, piękna wizja ognia
- szyby podnoszone do góry i do przodu (przednia)
- szprosy dość wąskie i nie przeszkadzają zbytnio

Wady:
- szprosy jednak są
- brak hermetycznego podłączenia powietrza z zewnątrz (skandal wziąwszy pod uwagę cenę wkładu - na szczęście znajomy fachowiec dorobił i udało się zintegrować)
- niepotrzebnie duża średnica wylotu spalin - trzeba dokupić redukcję

Kamienia pod kominek ze względów estetycznych nie chciałem - przymierzam się do szyby lub koca gaśniczego, rozkładanego na czas palenia przy otwartym kominku.

Forest-Natura
14-09-2009, 21:25
Witam.
Oczywiście że można. Można wszystkim obudować kominek, łącznie z drewnem.
Tyle tylko że Pan ze sklepu z kafelkami to kolejny niedouczony sprzedawca wciskający kit łatwowiernemu klientowi.
Bo nie o kleje tutaj chodzi tylko o izolację pod tymi kafelkami. Klej to już rzecz drugorzędna...Najlepszy klej elastyczny lub wysoko elastyczny (o charakterystyce S1 lub S2) nie pomoże jak materiał będzie pękał od temperatury.
Pozdrawiam.

Basia_KRK
14-09-2009, 21:38
mosze - super ten Twój kominek.. mi też się marzy trójstronny 8)

Bozena69
14-09-2009, 21:45
http://img509.imageshack.us/img509/9840/p1010135.jpg




no to moze ja się pochwalę swoim kominkiem
jest na prawdę cudowny

Wirecki
16-09-2009, 22:05
Czy ktos z Was ma varię AFDh - proszę o zdjęcia i "wrażenia z palenia"...

krzyzakowa
16-09-2009, 22:22
nasz skromny kominek wygląda tak- nie ma na nim jeszcze aplikacji, bo kasy zabrakło 8)
http://images38.fotosik.pl/196/6f34e2c6ddaced6amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/200/4c7ddf8cd1124482med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Forest-Natura
17-09-2009, 12:21
Witam.
Gratuluję odwagi przy wyborze koloru kominka. Świetny - przełamuje wszelkie kremowo-beżowo-brązowe stereotypy kolorystyczne, pasujące zdaniem inwestorów do wszystkiego.
Pozdrawiam.

Forest-Natura
17-09-2009, 13:04
Witam.
Kolorystyka kominka i jego otoczenia jest bardzo ważna. Decyduje ona o efekcie końcowym wyglądu salonu i jego serca jakim jest "domowe ognisko". Większość kominków jest kolorystycznie "uniwersalna", ich posiadacze starają się dopasować kominek do ewentualnie każdego wnętrza jakie przyjdzie im urządzić. W takich przypadkach warto by w otoczeniu kominka były detale wyróżniające się na tle otoczenia. Zwróćcie uwagę na dywan na zdjęciach kominka jakie umieścili Igor_Celina...fajnie pasuje do stonowanego i ubogiego w kolory wnętrza :D.
Czasami też wnętrze nawiązuje do formy i kolorystyki kominka, zgrywając się w jedną kompozycję:

http://foto3.m.onet.pl/_m/0943f37f6fb30978d125acca4cbc67d7,10,19,0.jpg

Wnętrze niby też w beżach i brązach, ale wypoczynek z kominkiem tworzą dopiero jego wystrój.
Sam kominek, bez ognia i "w akcji". Ogień odbijając się od szkliwionych, jaskrawo-pomarańczowych kafli wokół paleniska potęguje i zwiększa prawie dwukrotnie widok ognia (niestety najlepiej to widać "na żywo" - zdjęcia oddają to w małym stopniu):

http://foto0.m.onet.pl/_m/0a51d9479d51996d19d9097076b015bc,10,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/e31f42cd740f8bf092ee3c4d51f90384,10,19,0.jpg

Kominek w zabudowie kaflowo-szamotowej, kafle Kafel-Art, wkład Spartherm Varia 2Lh 510 Linear. Po lewej stronie wnęka czekająca na ułożenie w niej ozdobnych - ładnie wyglądających, surowych szczap drewna.
Projekt i wkonanie FN.
Pozdrawiam.[/img]

markoto
17-09-2009, 13:12
Czy te kafle sa ukladane bezfugowo?? jesli z fuga to jakiej firmy ta fuga?

Forest-Natura
17-09-2009, 13:37
Witam.
Fuga specjalistyczna do kafli piecowych, w kolorze kafli (pomarańczowa).
Pozdrawiam.

franzkru
17-09-2009, 13:38
Mi się spodobał tai:
http://bi.gazeta.pl/im/6/6327/z6327596X.jpg
Może ktos mi pomoże w rozpoznaniu jak coś takiego zrobić ? Chodzi mi o tą ramkę.

bartyś
17-09-2009, 13:53
Nasz wyszedł taki :

http://foto1.m.onet.pl/_m/d84781398d9c910390e3d628e09e87a9,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/9d7f17c7c5e158d038236a730f70ac1a,10,19,0.jpg

budek77
17-09-2009, 14:19
http://img228.imageshack.us/img228/43/img6973d.jpg (http://img228.imageshack.us/i/img6973d.jpg/)

Bardzo ładny kominek, mamy podobny wkład- zakupiony :)
ciekawe czy nasz też wyjdzie taki ładny :wink: już nie mogę się doczekać jego realizacji

mniechcial
17-09-2009, 14:25
Ja jeszcze nie mogę pochwalić się swoim kominkiem, ale chciałbym prosić o radę. Czy doprowadzenie powietrza do kominka aż z zewnątrz budynku jest niezbędne czy też można powietrze doprowadzać z pomieszczenia w którym stoi kominek? Czy jest to wymagane jakąś normą dot. konstrukcji kominka?