PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINKI nasze !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

eniu
20-03-2011, 06:58
Nierozumiem Cię Niktspecjalny...

Drewno można mierzyć w metrach sześciennych i metrach przestrzennych, można również na wagę.

Z lasów (leśnictwa) kupuje się drewno w metrach sześciennych, tak samo kupuje się drewno nie do palenia z tartaków.

Drewno kominkowe pociętę i połupane kupuje się w metrach przestrzennych, gdyż jego mierzenie i sprzedaż w metrach sześciennych zajełaby kilka dobrych godzin. No chyba że przed cięciem i łupaniem zostałoby pomierzone.


Co mają do tego trociny?

Przeliczenie to sekundy . 1 mp = 0,62 m3

bohusz
20-03-2011, 07:13
Przeliczenie to sekundy . 1 m3 = 0,62 mp

Możliwe, że na kartce tak sobie wychodzi...
No ale sztukę układania drewna do pomiarów przestrzennych znają sami zainteresowani, bo z tego żyją....

To tak jak coś sprzedaż żywego karpia na wagę, lub sprzedaż gotowej szynki z kilograma mięsa można zrobić ileś tam kilo szynki....

niktspecjalny
20-03-2011, 07:16
To ja mu dodam ,że 1m3 drewna np. do kominka będzie tym m3 wtedy gdy zrobisz z niego trociny i włożysz w skrzynką m/m/m.Pozostałe miary drewna do kominka powinny się nazywać przestrzennymi.Czyli kupujemy-płacimy za m3 a w rezultacie mamy przestrzenny.

acha... mierzyć se możesz ....ale wynik jest tylko jeden.

niktspecjalny
20-03-2011, 07:19
Możliwe, że na kartce tak sobie wychodzi...
No ale sztukę układania drewna do pomiarów przestrzennych znają sami zainteresowani, bo z tego żyją....

To tak jak coś sprzedaż żywego karpia na wagę, lub sprzedaż gotowej szynki z kilograma mięsa można zrobić ileś tam kilo szynki....

Ty takie porównania stosujesz też w swoich kominkach???Bo nie wiem o co ci kaman.

bohusz
20-03-2011, 07:23
Po co robić trociny... bez sensu
Wystarczy tak jak pisałem powyżej, przed porąbaniem i pocięciem zmierzyć drewno w m3

Czyli odmierzamy 1 m3 drewna do pociupania i pocięcia. Tniemy, rozłupujemy, układamy i sobie wtedy wiemy ile nam wyszło z 1 m3 - metrów przestrzennych.
Możemy sobie układać na wiele sposobów, jak nauczymy się układać, by z 1m3 wyszły 2 - 3 metry przestrzenne pokawałkowanego, możemy zakładać skład drewna kominkowego.

Bo inaczej kicha i wtopimy w tym biznesie.

niktspecjalny
20-03-2011, 07:33
Drewno do kominka może być sprzedawane w różny sposób - jako kawałki pni pocięte na 50-60-centymetrowe odcinki lub szczapy o długości 30-40 cm, gotowe do wrzucenia do paleniska. Cena jest zwykle podawana za 1 metr przestrzenny (1 mp), co odpowiada ilości drewna, która mieści się po wrzuceniu go luzem do pojemnika o wymiarach 1×1×1 m. Pamiętajmy, że 1 mp nie równa się objętości 1 m3, lecz wynosi 0,65-0,85 m3, zależnie od wielkości kawałków drewna.Metr przestrzenny drewna oznacza metr sześcienny drewna „brutto” – to znaczy razem z pustą przestrzenią pomiędzy złożonymi w stos kłodami.Kubik natomiast, oznacza metr sześcienny drewna „netto” – to znaczy bez pustej przestrzeni.Jeden metr przestrzenny drewna na stosie to zazwyczaj ok. 0,65 kubika.


Czyli odmierzamy 1 m3 drewna do pociupania i pocięcia. Tniemy, rozłupujemy, układamy i sobie wtedy wiemy ile nam wyszło z 1 m3 - metrów przestrzennych.

I ty to robisz oczywiście sam w lesie.Wymiękam bo.......nie mam lasu.

eniu
20-03-2011, 07:54
:D

im "gorszy" gatunek , tym mniejszy przelicznik (krzywizny ,sęki , mursz ).
Drewno na papier może mieć już przelicznik o,70 . Natomiast drewno
cenne - na deski ,czy belki , przelicza sie od razu na m3 wg wzoru ,
mierząc średnice na środku pnia i jego długość . Można to zrobić
dość precyzyjnie nawet przed ścięciem drzewa. Leśniczy ,generalnie
wie ile ma m3 drewna w lesie ....

bohusz
20-03-2011, 07:56
Nie w lesie Niktspecjalny, za chwilę będą tam komary, a teraz jest błoto...
Kupujesz w lesie (nadleśnictwie), albo gdziesik załóżmy metrówki.

oldzia
20-03-2011, 08:09
bohusz czy mogę Cię prosić o opinię o wkładzie arysto??? prosiłam kilka postów wcześniej, ale nikt mi nie pomógł:( widzę, że jesteś bardzo obeznany w tej kwestii, a ja rozważam kupno właśnie tego wkładu-arysto 900H - bardzo będę wdzięczna za pomoc!!!

niktspecjalny
20-03-2011, 08:11
Nie w lesie Niktspecjalny, za chwilę będą tam komary, a teraz jest błoto...
Kupujesz w lesie (nadleśnictwie), albo gdziesik załóżmy metrówki.

Ale ty wesoły gościu jesteś.hehehehe.Nie kupujesz w lesie tylko w lesie w nadleśnictwie.

bohusz
20-03-2011, 08:32
bohusz czy mogę Cię prosić o opinię o wkładzie arysto??? prosiłam kilka postów wcześniej, ale nikt mi nie pomógł:( widzę, że jesteś bardzo obeznany w tej kwestii, a ja rozważam kupno właśnie tego wkładu-arysto 900H - bardzo będę wdzięczna za pomoc!!!

Moja oferta wkładów jest znana.
Ja tych wkładów co pytasz nie montuję, ani nie mam ich w ofercie więc trudno mi się wypowiadać.
Poprostu aktualnie zajmuje się sprzedaża jednej marki (polskiej) wkładów i również ich montażem i późniejszą zabudową.

Forest-Natura
20-03-2011, 09:34
Witam.
Eniu, odwrotnie, 1 mp = 0,65 m3
Czasami zależy to od gatunku drewna i sortymentu drzewnego (pojęcia, którymi operuje się w Lasach Państwowych) i wtedy są to wartości od 0,62 do 0,70.
Ponieważ "posty" delikwenta Niktspecjalny znowu zaśmiecają tylko FM, a zwłaszcza ten wątek, w którym powinno się pokazywać i oglądać kominki, coś do "postu" dorzucę:
"Antoni" - mały, zgrabny, "ciepłodający" (ulegam reklamom), ogrzewający trochę konwekcją (DGP), trochę akumulacją. W sam raz na każdą pogodę. Wystarcza do "stuparometrowego" domku. Kafle - kaflarnia Karat, palenisko "wsamraśne" do takich realizacji i nieco sentymentem przeze mnie darzone - Spartherm Mini 1V.
Pozdrawiam.

QBELEK
20-03-2011, 09:56
Też chciałem mini ale mi odradził bo niewiele paliwa wchodzi i w dodatku małe szczapki.

żona m
20-03-2011, 10:07
Jak ja to lubię.Megasuperhiper pralka na "łogień".Jest to urządzenie do utylizacji odpadów rodzinnych czyli frakcji ubraniowej.Fajnie zaczaiłaś.Dobrze ,że nie pomyliłaś tego zajefajnie nowoczesnego kominka z np owalnym lapkiem.Blondynki górą.hehehe

niktspecjalny, jeśli dla ciebie jest to zajefajnie nowoczesny kominek to ja nie mam nic do dodania. Mentalnie widocznie masz bliżej do właściciela owego cuda, niż do większości osób krytykujących. Tylko szkoda, że tak wiele osób skrytykowało ''taki pikny'' kominek.

bajanadjembe
20-03-2011, 11:14
niktspecjalny, jeśli dla ciebie jest to zajefajnie nowoczesny kominek to ja nie mam nic do dodania. Mentalnie widocznie masz bliżej do właściciela owego cuda, niż do większości osób krytykujących. Tylko szkoda, że tak wiele osób skrytykowało ''taki pikny'' kominek.

To ja ze swoja opinią, pomimo tego, że o gustach... i takie tam.

Wkład wygląda na do zdecydowanie minimalistycznych rozwiązań, właśnie "zajenowoczesnych", (dużo przeszkleń, polerowane gresy, w klimacie bardziej poczekalni w krematorium, niż mieszkania) a takich nie lubię, ale to mniejsza z tym).
Zupełnie nie pasuje mi on (cały kominek) do tych firaneczki, małego okna, kaloryfera, rustykalnej podłogi, wiklinowego koszyczka....A te "nibypiórka" w obudowie też jakoś tak...tu niebardzo. Za dużo... wszystkiego. Po prostu... chaos, bezsens, coś na siłę.
Do tego wnętrza widziałabym raczej coś w kafelkach właśnie, z jakąś tradycyjną sylwetką.
Co do samego kominka: szyba metr wysokości... dla mnie za wielka.

I żeby nie było: nie z "solidarności jajników" ta opinia. :D

toomyem
20-03-2011, 14:47
(...) "Antoni" - mały, zgrabny, "ciepłodający" (ulegam reklamom), ogrzewający trochę konwekcją (DGP), trochę akumulacją. (...)

Forest,

Jak zwykle piękny kominek, chociaż akurat nie w moim guście :wiggle:.

Za to ciekawy sposób układania drewna na drugim zdjęciu widać. To tak specjalnie do tego akurat wkładu na rozpałkę?

po_la_
20-03-2011, 20:30
A to projekt naszego kominka. Ma być z marmuru sunny sahara,matowy. Dotykałam tego marmuru,bardzo przyjemny i fajnie wygląda. Sam kominek ma byc z tych ciepłych. Wrzucam,może komuś sie przyda. Kominek ten znalazłam w necie i tak mi jakoś wpadł w oko,nawet nie wiem dlaczego bo nic szczególnego..48856

Forest-Natura
20-03-2011, 21:03
Witam.
Pola - kamień "organiczny" nie za bardzo się nadaje na wykonanie "ciepłego kominka". Musi być izolowany. Inaczej potrafi czasem porządnego figla spłatać - zmienia znacznie swoje wymiary, rozwarstwia się, pęka, podlega dalszym przemianom chemicznym, itp.
Twoja obudowa to Majorka firmy Jabo Marmi (jeżeli będziesz miała "gotowca") - jest klejona żywicą. Jak się ją zrobi "na ciepło" to się zacznie też rozklejać.
Toomyem - u Ciebie też tak można palić, tylko trzeba drewna odpowiedniej długości.
Pozdrawiam.

po_la_
20-03-2011, 21:27
Witam.
Pola - kamień "organiczny" nie za bardzo się nadaje na wykonanie "ciepłego kominka". Musi być izolowany. Inaczej potrafi czasem porządnego figla spłatać - zmienia znacznie swoje wymiary, rozwarstwia się, pęka, podlega dalszym przemianom chemicznym, itp.
Twoja obudowa to Majorka firmy Jabo Marmi (jeżeli będziesz miała "gotowca") - jest klejona żywicą. Jak się ją zrobi "na ciepło" to się zacznie też rozklejać.
Toomyem - u Ciebie też tak można palić, tylko trzeba drewna odpowiedniej długości.
Pozdrawiam.

:o

Dzięki Forest za porady:) Masz rację-to ten komiek ,ale ja chcę zyskać ten wizualny efekt a kominek zrobi mi inna firma.
Czyli,musi być ten marmur zaizolowany? A czym? A jeśli nie marmur to jakiego materialu użyć, by uzyskac taki efekt i mieć cieply kominek?
Początkowo chcialam kominek kaflowy ale koszty nas przerosly wiec musi być coś innego..:)

żona m
20-03-2011, 21:33
Zupełnie nie pasuje mi on (cały kominek) do tych firaneczki, małego okna, kaloryfera, rustykalnej podłogi, wiklinowego koszyczka....A te "nibypiórka" w obudowie też jakoś tak...tu niebardzo. Za dużo... wszystkiego. Po prostu... chaos, bezsens, coś na siłę.

I żeby nie było: nie z "solidarności jajników" ta opinia. :D

Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.

evel_ina
20-03-2011, 21:41
Powiedzcie mi proszę czy łupek (płyty 30x60 cm) nadają się na obudowę kominka narożnego (Spartherm Varia 2Rh 100). Wykonawca powiedział nam, że ten łupek może się rozwarstwić, bo jest narażony na zmiany temperatury. Po drugie sporo waży no i konstrukcja może też tego nie wytrzymać. Zamiar był taki, że cały kominek (do sufitu) obłożymy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym materiałem?
Kominek z DGP.

escape
21-03-2011, 13:32
Witam ostatnia nasza realizacja w lupku naturalnym byla robiona na plytach 90x60 gr.1,5-2 cm łupek brazylijski srebrny(plyta sporo wazy) ale montowany byl wokol wkladu montowalismy tez duzo obudow z łupkiem i jak dotąd niezdarzylo sie aby sie rozwarstwił.....prywatnie w domu mamy rowniez łupek brazylijski czarny a wkald Chazelles desing 1200 ktory potrafi wydac z siebie mocny gorąc ;) tym bardziej ze uzywamy go częściej jako otwarte palenisko niz zamkniety i na drewnie nieoszczędzamy ....i rowniez sie z tym nic niedzieje.....odnosnie konstrukcji to do kazdej obudowy trzeba zastosowac odpowiednia jesli ma swoje wazyc....

evel_ina
21-03-2011, 16:17
escape dzięki.
Ten łupek ma kolor szary ze srebrną poświatą. Grubość około 2 cm. Też sporo waży.
Czyli ten łupek może się nagrzewać i wcale to nie znaczy, że jest źle wyizolowana obudowa? Co do samego łupka coraz bardziej się przekonuję, ale zastanawiam się nad konstrukcją pod ten kamień. Jaką najlepiej zrobić konstrukcję pod niego: z płyt gk czy może z tych płyt typowo konstrukcyjnych.
Napiszcie proszę w jaki sposób najlepiej, aby była zrobiona zabudowa dla Spartherm Varia 2Rh 100, żeby narożnik bez podparcia za bardzo "nie siadał".
Ten Chazelles nie jest narożny, to trochę łatwiej z wykonaniem konstrukcji.

evel_ina
21-03-2011, 16:24
escape jak patrzę na Twoje realizacje to łupek nie zabudowujesz do sufitu (nie jestem pewna czy to jest łupek)? My chcieliśmy zabudowę z tych płyt, aż do sufitu, czyli około 2.7m. Jak sądzisz jest to możliwe z punktu widzenia konstrukcyjnego. Czy konstrukcja wytrzyma taki ciężar?

eniu
21-03-2011, 16:53
escape dzięki.
Ten łupek ma kolor szary ze srebrną poświatą. Grubość około 2 cm. Też sporo waży.
Czyli ten łupek może się nagrzewać i wcale to nie znaczy, że jest źle wyizolowana obudowa? Co do samego łupka coraz bardziej się przekonuję, ale zastanawiam się nad konstrukcją pod ten kamień. Jaką najlepiej zrobić konstrukcję pod niego: z płyt gk czy może z tych płyt typowo konstrukcyjnych.
Napiszcie proszę w jaki sposób najlepiej, aby była zrobiona zabudowa dla Spartherm Varia 2Rh 100, żeby narożnik bez podparcia za bardzo "nie siadał".
Ten Chazelles nie jest narożny, to trochę łatwiej z wykonaniem konstrukcji.

W katalogu Spartherma znajdziesz specjalne "tragramen" - ramy konstrukcyjne ,na których możesz czołg postawić. Sprytny majster wyspawa Ci takie ,jeśli
nie chcesz oryginalnych.

kasia i boguś
21-03-2011, 18:21
Specjaliści poradzćie lub odeślijcie do właściwego wątku.
Planowany kominek: wkład Spartherm Mini, dodatkowo w środku system krążków Helix Spartherma, z wierzchu kafle. Założenie miało być ze to prawdziwy ciepły kominek.
I teraz moje pytanie: w tym samym czasie mamy ogrzewanie podłogowe, kominek ma grawitacyjne rozprowadzenie ciepła na poddasze.
Czy podłogówka i taki długo trzymający ciepło kominek to nie rozwiązania które się"gryzą"?

Kominki.fm
21-03-2011, 18:28
Na pewno ogrzewanie podłogowe nie gryzie się z kominkiem. Jeżeli budżet pozwala warto zainwestować w jakieś formy akumulacji ciepła w obrębie kominka, np. krążki Helix na wkładzie Spartherm, zabudowa z płyt szamotowych itd. Zapraszam serdecznie.

evel_ina
21-03-2011, 19:55
W katalogu Spartherma znajdziesz specjalne "tragramen" - ramy konstrukcyjne ,na których możesz czołg postawić. Sprytny majster wyspawa Ci takie ,jeśli
nie chcesz oryginalnych.

Gdzie można taką ramę zobaczyć, bo na stronie spartherma jest tylko informacja ale nie ma żadnego zdjęcia. Chciałabym ją zobaczyć, czy może ktos dysponuje jakimś zdjęciem?

eniu
21-03-2011, 20:02
Gdzie można taką ramę zobaczyć, bo na stronie spartherma jest tylko informacja ale nie ma żadnego zdjęcia. Chciałabym ją zobaczyć, czy może ktos dysponuje jakimś zdjęciem?

Spróbuj "poszperać" , może na Spartherm DE ,jak nie to napisz do nich...

Kominki Piotr Batura
22-03-2011, 08:55
A to może jeszcze jakiś piecyk z zastosowaniem HKD zbudowałeś...
Chętnie popatrzę.

Proszę bardzo: ładny złocony HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła. Kafel z postacią aniołka (odtworzony specjalnie na życzenie klienta wg oryginału z pieca w pewnym dworku). Nie dopuszczam myśli, że tym razem ktoś będzie miał skojarzenia z pralką :)

niktspecjalny
22-03-2011, 09:27
Kominki Piotr Batura .Piotrze nie bierz sobie tak wszystkiego do serca.Oni powiedzieli to z zazdrości.Na życzenie klienta.....jak to zaznaczasz, robisz tak by technicznie było według norm a dopiero potem dopasowany do tego wygląd ,któremu inwestor cię zaskakuje.W/w kominek z fotek nie dla każdego ale już sama oprawa jest bardzo zaskakująca i ciekawa.Forest takich nie robi ,więc zapewne nic nie napisze.

bajanadjembe
22-03-2011, 10:22
Proszę bardzo: ładny złocony HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła. Kafel z postacią aniołka (odtworzony specjalnie na życzenie klienta wg oryginału z pieca w pewnym dworku). Nie dopuszczam myśli, że tym razem ktoś będzie miał skojarzenia z pralką :)

dzięks,
Podoba mi się rozwiązanie akumulacji. Co prawda kominek bez ławeczki, ale ważne, że centralnie we wnętrzu umiejscowiony jest. Pewnie daje radę cały domek ogrzać.

olgusieniunieczka
22-03-2011, 11:24
https://lh6.googleusercontent.com/_3Ai8nBosG8c/TYISAq31dRI/AAAAAAAABew/T_sSZ9onKAE/s640/101_0609.JPG
To mój kominek w stanie dzisiejszym. Chciałabym aby na dole powstał betonowy klocek. Wys. 38cm,czyli dochodzący do ramki. Głęboki/szeroki 25cm. i dł. ok 2m. położony względem wkładu niesymetrycznie.
Dla lepszego zobrazowania- luźna inspiracja:
https://lh4.googleusercontent.com/_3Ai8nBosG8c/TVe5y5lxs_I/AAAAAAAABWc/Neol3AM8w3E/hole2.jpg
Czy ktoś ma w swoim portfolio zabudowę z użyciem betonu? Nie będzie się łuszczył? Mogę go zaimpregnować czy będzie czuć dziwny swąd pod wpływem temp? Czy mając taki klocek muszę jeszcze coś kłaść na podłodze przed kominkiem czy można zostawić drewno/panele dochodzące do klocka?

eniu
22-03-2011, 12:11
https://lh6.googleusercontent.com/_3Ai8nBosG8c/TYISAq31dRI/AAAAAAAABew/T_sSZ9onKAE/s640/101_0609.JPG
To mój kominek w stanie dzisiejszym. Chciałabym aby na dole powstał betonowy klocek. Wys. 38cm,czyli dochodzący do ramki. Głęboki/szeroki 25cm. i dł. ok 2m. położony względem wkładu niesymetrycznie.
Dla lepszego zobrazowania- luźna inspiracja:
https://lh4.googleusercontent.com/_3Ai8nBosG8c/TVe5y5lxs_I/AAAAAAAABWc/Neol3AM8w3E/hole2.jpg
Czy ktoś ma w swoim portfolio zabudowę z użyciem betonu? Nie będzie się łuszczył? Mogę go zaimpregnować czy będzie czuć dziwny swąd pod wpływem temp? Czy mając taki klocek muszę jeszcze coś kłaść na podłodze przed kominkiem czy można zostawić drewno/panele dochodzące do klocka?

O betonach musisz poszperać - było , nawet nieźle opisane na innym wątku.
Co do paneli - co zrobisz jak Ci wypadnie żarzący się węgielek podczas ,
"grzebania" w kominku ?

niktspecjalny
22-03-2011, 12:21
eniu co rozumiesz przez"grzebanie"....w kominku?Jest na FM Wojtuś , który nic nie grzebie a w kominku i ma klar.Nawet popiół mu znika.Grzebanie zostaw grzebiącym.Kawałek lady jej styknie a na podłodze w obrębie kominka nikt głupi nie kładzie jakiś łatwo palnych podług.

olgusieniunieczka
22-03-2011, 12:48
Liczyłam, że 12cm wnęki, plus 25 cm klocka wystarczy i na podłodze nic nie muszę kłaść. ew. szyba może.

eniu
22-03-2011, 13:56
Liczyłam, że 12cm wnęki, plus 25 cm klocka wystarczy i na podłodze nic nie muszę kłaść. ew. szyba może.

Dobrze liczyłaś 12 + 25 = 37 . I to by "od biedy" starczyło gdyby było na podłodze,
ale jak z klocka spadnie na podłogę będziesz biegać "jak kot z pęcherzem" :D.

Pomysł z szybą rozwiązuje problem.

Forest-Natura
22-03-2011, 14:04
Witam.

Forest takich nie robi ,więc zapewne nic nie napiszeJak byś nie pitolił tak jak masz w zwyczaju, to znalazł byś na FM (a dokładniej w tym wątku) zarówno pierwszą złoconą realizację z kafli Kafel-Kar, jaką ta zacna kaflarnia podjęła się zrobić, jak i również pierwszy piec secesyjny z ich kafli, zrobiony ze zwymiarowanych kafli typowych (swego czasu utrudniali sobie bardzo życie). No i kilka innych "folderówek" ...
No ale Ty wolisz znowu gadać byle gadać :)
Żeby się nie licytować z Piotrem, kto ile i czego zrobił we współpracy z tą BARDZO DOBRĄ POLSKĄ kaflarnią (no bo są np. kaflarnie czeskie jeszcze ... ;)), poniżej projekt jednego z pieco-kominków, naszego wspólnego autorstwa (ogólna koncepcja techniczna i wykonanie Piotra, projekt - mój).
Piotr zamieści pewnie resztę zdjęć już wykonanej realizacji.
Może to dla kilku osób będzie niespodzianką, ale czasami "kominkarze" znają się i "lubieją" ze sobą współpracować. Przynajmniej co niektórzy ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

olgusieniunieczka
22-03-2011, 14:15
Dzięki eniu :)

niktspecjalny
22-03-2011, 14:17
Witam.
Jak byś nie pitolił tak jak masz w zwyczaju, to znalazł byś na FM (a dokładniej w tym wątku) zarówno pierwszą złoconą realizację z kafli Kafel-Kar, jaką ta zacna kaflarnia podjęła się zrobić, jak i również pierwszy piec secesyjny z ich kafli, zrobiony ze zwymiarowanych kafli typowych (swego czasu utrudniali sobie bardzo życie). No i kilka innych "folderówek" ...
No ale Ty wolisz znowu gadać byle gadać :)
Żeby się nie licytować z Piotrem, kto ile i czego zrobił we współpracy z tą BARDZO DOBRĄ POLSKĄ kaflarnią (no bo są np. kaflarnie czeskie jeszcze ... ;)), poniżej projekt jednego z pieco-kominków, naszego wspólnego autorstwa (ogólna koncepcja techniczna i wykonanie Piotra, projekt - mój).
Piotr zamieści pewnie resztę zdjęć już wykonanej realizacji.
Może to dla kilku osób będzie niespodzianką, ale czasami "kominkarze" znają się i "lubieją" ze sobą współpracować. Przynajmniej co niektórzy ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

Ja tam poczekam z przyjemnością.Piotr rozwiązał problem technicznie i jeszcze go wykonał.Jakie to piękne jak "kominkarze" się "lubieją" i jeden drugiemu robi świetną reklamę.Brawo forest,tak trzymać.Mam tak samo, tak jak w powiedzeniu....,że"uczeń przewyższył mistrza".

Kominki Piotr Batura
22-03-2011, 14:26
Skoro zagłębiamy się już tak daleko, to "oddajmy cesarzowi co cesarskie":
Wizualizacja: Jacek Michalak
Adaptacja projektu do kafli i wykonanie rysunków 3D : Forest Natura
Splendor i kasa: Piotr Batura :)

Więcej obrazków pieca: http://www.kominki-batura.pl/kaflowy3_8s.html

z dedykacją dla niktspecjalny

niktspecjalny
22-03-2011, 14:32
Wybacz Piotr ale ja go mojej małży nie pokaże.Pokaże go natomiast moim znajomym którzy chcą z tobą porozmawiać a kontakt już mają.Ja to swojego smolucha chyba już niedługo wyrzucę.Chociaż grzać ,grzeje i nawet dobrze sobie radzi.

pzdr.

Kominki Piotr Batura
23-03-2011, 09:28
Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.


Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.

Anulek2005
23-03-2011, 10:31
Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.

No cóż - jeżeli to miała być prowokacja, to chyba właściciele powinni się na ciebie obrazić. Znaczy to tylko tyle, że uważasz ich wnętrze za materiał na prowokację a nie na chwalenie się.

A co do prawdziwego oblicza. Co rusz czytam bezowocne dyskusje o tym, że jak coś się pokazuje na forum, to trzeba się liczyć z tym, że nie usłyszysz samych "ochów" i "achów" ... Wg mnie to wnętrze jest brzydkie. Ja źle bym się w nim czuła. I nie jest to kwestia prawdziwego oblicza, tylko moje odczucie, które mam prawo wyrazić.

Mój kominek pewnie też nie trafia w gusta każdego, bo to zwyczajnie niemożliwe. Ale mnie się podoba. I mimo, iż naokoło wszystko w rozsypce, to się nim pochwalę. Proszę bardzo. Tadaaaam, mój kominek:
http://anulek2005.republika.pl/kominek01.JPG

http://anulek2005.republika.pl/kominek02.JPG

Kominek ciepły, wkład Lazar Silesia, akumulacja ciepła = krążki, kafle Sommerhuber, wnętrze parę stron wcześniej. Projekt Anulek2005, wykonanie - info dla chętnych na priva.

naberia
23-03-2011, 10:41
przepiękny jest Twój kominek, Anulku!

Anulek2005
23-03-2011, 11:02
przepiękny jest Twój kominek, Anulku!

Dziękuję bardzo :wiggle:
Zakładając, że jest to element "wykończeniówki", to jest pierwszą gotową rzeczą w mojej skorupie - cieszę się nim jak małe dziecko nową zabawką :)

niktspecjalny
23-03-2011, 11:50
Ujmujące jest to co piszesz ale dam witaminki forestowi , który czyha tylko na to co napiszę nie na temat.Otóż chce ci zwrócić uwagę ,że topik jest o naszych kominkach i komentowanie ,że np. obok niego albo w pobliżu jego leży rozgnieciona mucha,drewno jest nie w takim koszyku,kratki są jakieś dziwajne, wyjeżdża i to znacznie po za jego temat,bo jeżeli kominek będzie akceptowalny przez ogół jako bryła to znajdzie się jakaś/jakiś opozycjonista ,który np stwierdzi ,że po co tam obok w/w stoi np.TV itp.Kominek zwany "jajem" jest tylko kominkiem.Jego sąsiedztwo ze siankami-gadżetami i innymi duperelami nie podobającymi się ogółowi ma stanowić o jego brzydocie???Pytam dlaczego moi mili.Ostatni z prezentowanych w tym topiku jest normalnym kominkiem i gdybym chciał np tak jak jego właścicielka się czepiać to bym powiedział ,że nie podoba mi się kratka i bardzo duża płaszczyzna w którą jest wmontowany.Nie ma w nim lekkości.Widać tylko ścianę. Anulek2005 jest to tylko przykład jak można interpretować dzieła naszych fachowców.Nie chciałem cie urazić powtarzam jest to tylko przykład.

niktspecjalny
23-03-2011, 11:54
KOMINKI - jedna z najważniejszych rzeczy w naszych domkach. Moja ciotka szuka aktualnie "extra kominka" i poprosiła mnie o pomoc. Pokażcie swoje kominki, najlepiej z jakiegoś kamienia!!! :roll:


Podrawiam wszystkich!

Dokładnie 21.01.2005 roku cubus2 napisał by pokazać kominek .......a nie jego otoczenie.....np ściany sufity itp.

Anulek2005
23-03-2011, 12:36
Nie czuję się urażona - mnie się też ta kratka nie podoba :) Ale to pewnie dlatego, że na razie ściana jest biała. A wcale taka nie zostanie :lol2:

Masz absolutne prawo do powiedzenia, że nie podoba ci się wielka ściana, na której jest mały kominek. Tak samo jak inni mieli prawo powiedzieć, że nie podoba im się otoczenie "jaja". Moim zdaniem samo "jajo" jest super, ale jak zauważyła żona m

Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.

Co do twojej wypowiedzi:

Dokładnie 21.01.2005 roku cubus2 napisał by pokazać kominek .......a nie jego otoczenie.....np ściany sufity itp.

Kominek bez otoczenia? Wybacz, ale nie żyjemy w próżni. Najpiękniejszy kominek w nieudanym otoczeniu lub zwyczajnie do otoczenia nie pasujący, będzie brzydki i tyle moim zdaniem w temacie.

Ja sama napisałam, że wszystko wokoło jest w rozsypce - ale strasznie się z tego mojego kominka cieszę i chciałam się pochwalić. Jak dokończę "otoczenie" to znowu się tu pojawię :evil:

A teraz wybaczcie moje dzisiejsze długaśne posty i delikatny OT. Na razie!

Wojtek R
23-03-2011, 12:39
dorzucam swój do listy , oczywiście nie wszystkim się spodoba wnętrze w spokojnych pastelowych kolorach, ja w takich czuję się komfortowo a wyjątkowo drażnią mnie niebiesko-czerwone ściany :). Jak nigdy zgodzę się z Panem niktspecjalny , że w takiego typu zabudowach kratki z przodu wyglądają mało ciekawie , mi akurat udało się te elementy umieścić z boku

poniżej Lazar Westa ( z PW )

http://img818.imageshack.us/img818/4008/kominek.jpg

Anulek2005
23-03-2011, 12:43
Pięęękny.

P.S. Ja mam tylko jedna kratkę, bo druga jest ... z tyłu ;)

niktspecjalny
23-03-2011, 13:04
Choć relacje moje z Panem Wojtkiem nie są za specjalne to powiem ,że kominek,w takim wydaniu bardzo mi się podoba.Estetycznie-piękny ,mimo jak to mówiłem u
Anulek2005 przykładowo ma bardzo dużą przestrzeń nad nim.Za chwile Panie Wojtku ktoś spyta Pana o próg gdzie potencjalny użytkownik po otworzeniu drzwiczek wysypie lub np.wypadnie mu "żarek".Podłoga "cacy" to się nic nie dzieje.

pzdr

Wojtek R
23-03-2011, 13:29
już odpowiadam akurat z popiołem nie ma problem dno jest dość głęboko a jak mam opróżnić to szufelka+ worek na śmieci i jest pusto , jak coś nawet wyleci na gres to odkurzacz , generalnie cała akcja max 5 min , przypomnę tylko , że szyby jeszcze nie czyściłem :) a parę metrów kominem poszło

ps. ten wkład nie ma popielnika , w poprzednim miałem i wam powiem , że głównie to się robi bajzel przez popielnik, ja kiedyś dziwnie zapatrywałem się na wkład bez popielnika obecnie jestem ich fanem :)

olgusieniunieczka
23-03-2011, 14:08
Bardzo ładny kominek. Osobiście takie właśnie lubię, bez światełek, półeczek, cudów-wianków i innych "ufiaków". W tej realizacji to właśnie kominek gra pierwsze skrzypce i ogień ma być ozdobą i czarem a nie krzycząca obudowa, która jak dla mnie tylko psuje nastrój.

niktspecjalny
23-03-2011, 15:10
Dochodzimy wreszcie do rzeczowych wniosków.Bardzooooo mi się to podoba.

natannatan
23-03-2011, 16:05
Nareszcie sensowne kominki, które chcielibyśmy widzieć w naszym wymarzonym domku. Czytając forum odnoszę nieodparte wrażenie, że jest to tablica autoreklamy kilku firm wykonawczych. Wszystkie wątki dyskusji opanowane są przez dobrze wbrew pozorom zgraną drużynę. Na pytania dotyczące budowy domu w technologi szkieletowej otrzymałem natychmiast 5 propozycji, w przypadku kominka ani jednej. W kwestii komików toczy się tu dyskusja jaką można nazwać ustawką, bitwa na argumenty na z góry ustalonych zasadach. Efekt końcowy jest jak w powiedzeniu: "Kruk krukowi oka nie wykole".

Pozdrawiam
Natan
PS Wykonawcę kominka znajdziemy poza forum

Anulek2005
23-03-2011, 16:13
PS Wykonawcę kominka znajdziemy poza forum

Mój wykonawca nie jest z tego ani z innego forum :) Stwierdził, że nie ma na to czasu :)

Kominki Piotr Batura
23-03-2011, 16:47
A to ja w związku z powyższym , reklamkę sobie wkleję :rolleyes:

Jakiś brzydki kominek może jutro?

Kominki Piotr Batura
23-03-2011, 16:56
już odpowiadam akurat z popiołem nie ma problem dno jest dość głęboko a jak mam opróżnić to szufelka+ worek na śmieci i jest pusto , jak coś nawet wyleci na gres to odkurzacz , generalnie cała akcja max 5 min , przypomnę tylko , że szyby jeszcze nie czyściłem :) a parę metrów kominem poszło

ps. ten wkład nie ma popielnika , w poprzednim miałem i wam powiem , że głównie to się robi bajzel przez popielnik, ja kiedyś dziwnie zapatrywałem się na wkład bez popielnika obecnie jestem ich fanem :)

Od trzech lat proste paleniska buduję sam . W technologii bez rusztowej właśnie.
Zdają się być trwalsze od komercyjnie produkowanych , popiół wybiera się w nich
nawet raz w miesiącu (przy codziennym użytkowaniu ), no i nie trzeba kupować
raz po raz nieszczęsnego rusztu. Zaleta główna tych wkładów to szyba czystsza ,
od innych ,bo ta technologia tak po prostu ma.Front takiego urządzenia może
mieć nawet 60 cm wysokości i 75 cm szerokości.Pracować mogą też w dużo
wyższych temperaturach niż producenci chcieli by widzieć w swoich produktach.

bohusz
23-03-2011, 17:08
A ja sobie składam kase na reklame. Teraz nie mam bo żona się stroi na wiosnę...
A jak sobie uciułam, oczywiście po kryjomu przed żoną to se opłace i też gdzie popadnie sobie będę wklejał.


Aha zapomniałem wkleić komina "brzydkiego" jaki wykonałem ładnych lat parę temu...

4938849389

Anulek2005
23-03-2011, 17:40
bohuszu - biorąc pod uwagę, że kominek zupełnie nie w moim stylu, to ... podoba mi się :)

I życz ode mnie żonie udanych zakupów :) Niech będzie piękna nie tylko na wiosnę :)

P.S. U mnie kominka nie chciałeś zrobić :P Jak posłałam pytanie na priva to mi nie odpowiedziałeś. No to musiałam poszukać innego wykonawcy ...

eniu
23-03-2011, 19:03
bohuszu - biorąc pod uwagę, że kominek zupełnie nie w moim stylu, to ... podoba mi się :)

I życz ode mnie żonie udanych zakupów :) Niech będzie piękna nie tylko na wiosnę :)

P.S. U mnie kominka nie chciałeś zrobić :P Jak posłałam pytanie na priva to mi nie odpowiedziałeś. No to musiałam poszukać innego wykonawcy ...

A to kanalia:D

natannatan
23-03-2011, 21:40
Panowie kominkowi piszący na forum to aroganci i gbury , dobrym przykładem jest post powyżej , demonstracyjnie olewający normalnych czytelników . Pisanie takich postów poza demonstrowaniem swojej arogancji ,ma jak sądzę ,nabijanie licznika tak aby pojawił się napis ELITA FORUM . Widocznie to tych panów dowartościowuje .

Liwko
23-03-2011, 21:44
Panowie kominkowi piszący na forum to aroganci i gbury , dobrym przykładem jest post powyżej , demonstracyjnie olewający normalnych czytelników . Pisanie takich postów poza demonstrowaniem swojej arogancji ,ma jak sądzę ,nabijanie licznika tak aby pojawił się napis ELITA FORUM . Widocznie to tych panów dowartościowuje .

Nie przesadzaj, ja odebrałem to jako żart:)
Co niektórych należy najpierw lepiej poznać zanim się ich osądzi;)

eniu
23-03-2011, 21:46
Nie przesadzaj, ja odebrałem to jako żart:)
Co niektórych należy najpierw lepiej poznać zanim się ich osądzi;)

Kiepski dzień , przesilenie wiosenne i te sprawy...:D

Forest-Natura
23-03-2011, 21:49
Witam.

Nareszcie sensowne kominki, które chcielibyśmy widzieć w naszym wymarzonym domku. Czytając forum odnoszę nieodparte wrażenie, że jest to tablica autoreklamy kilku firm wykonawczych. Wszystkie wątki dyskusji opanowane są przez dobrze wbrew pozorom zgraną drużynę. Na pytania dotyczące budowy domu w technologi szkieletowej otrzymałem natychmiast 5 propozycji, w przypadku kominka ani jednej. W kwestii komików toczy się tu dyskusja jaką można nazwać ustawką, bitwa na argumenty na z góry ustalonych zasadach. Efekt końcowy jest jak w powiedzeniu: "Kruk krukowi oka nie wykole".
Pozdrawiam
Natan
PS Wykonawcę kominka znajdziemy poza forum Natannatan - Ty jesteś tu od kilku dni zaledwie ... ja ... dziewięć lat z "okładem". Jak sobie wspomnę jak dziewięć lat temu ludzie czytali najpierw FM a potem inteligentnie zabierali głos w dyskusji, tak że człowiek aż sam z chęcią za friko im chciał pomagać, to nijak to ma się do obecnej sytuacji, gdzie większość nowych Forumowiczów "już" po trzech wpisach domaga się wręcz rzucenia wszystkiego i poświęcenia im tylko uwagi, to powiem brzydko - mam mdłości i czytać mi się już nie chce nawet takich wypowiedzi jak Twoja. Mam za złe zarówno Redakcji, jak i niecierpliwym ludziom Twojego pokroju, którzy myślą że są "pępkami świata" za to, że zrobili z FM targowisko i drugi serwis Alle...muratoro w miejsce platformy wymiany myśli, poglądów i własnych doświadczeń - zawodowych również ...
Normalnie aż płakać mi się chce że nie będziemy mogli sobie tutaj zrobić "casting" na to kto wykona kominek dla Ciebie ...
Zastanów się lepiej czy w takiej sytuacji w ogóle wypada Ci mieć kominek - przecież poza FM nie ma żadnych porządnych "kominkarzy" w naszym całym kraju ...
Pozdrawiam.

Forest-Natura
23-03-2011, 21:55
Witam.
Źle napisałem - kiedyś ludziom chciało się czytać. Dzisiaj widocznie co niektórzy zatracają pomału tę umiejętność - wolą pismo "obrazkowe" ...
O pisaniu nie wspomnę ... ani o manierach ...
Pozdrawiam.

eniu
23-03-2011, 22:02
Witam.
Źle napisałem - kiedyś ludziom chciało się czytać. Dzisiaj widocznie co niektórzy zatracają pomału tę umiejętność - wolą pismo "obrazkowe" ...
O pisaniu nie wspomnę ... ani o manierach ...
Pozdrawiam.

Pozwolenie na budowę mu może cofnęli , może żona go bije ,
to tu za Rambo by chciał uchodzić :D

kakusek
23-03-2011, 22:48
Wojtek R jakiej grubosci wyszla u Ciebie scianka kominkowa i z czego robiles zabudowe wkladu? Moj wykonawca zaproponowal mi plyty grenaisol. Przeczytałam kilka wypowiedzi i sama nie wiem czy upierac sie na zmiane materialu np na superisol czy faktycznie pozostawic mu w tym temacie wolna reke.

Napiszcie prosze z czego najlczesciej obecnie wykonuje sie obudowy wkladow (obudowa zimna)

Anulek2005
24-03-2011, 06:11
A to kanalia:D

Ale pożaliłam się dopiero po zakończeniu roboty, bo a nuż musiałabym na kolanach prosić ;) ;) ;)

Co do wypowiedzi Foresta - masz rację. Ja też jestem na forum bardzo długo. Kiedyś panowała niepisana zasada - poczytaj, pomóż a potem ewentualnie proś o pomoc. Teraz jest "ja wymagam". Sporo nowych użytkowników ma trzy wpisy na zasadzie "kto mi zrobi" (czytaj kto za mnie zrobi) i po kilku godzinach pisze - "zauważyłem, że na tym forum olewa się nowych"..... I tak w każdym wątku!! Mnie to powoli zaczyna krew zalewać!!! (A dla nowicjuszy dodam, że Forest zrobił mi kominek w aktualnym mieszkaniu za co bardzo mu jestem wdzięczna - szczególnie po ostatniej zimie :). Co do nowego kominka się nie dogadaliśmy - ja nie mam żalu. Mam nadzieje, że Forest też nie.)

Co do wypowiedzi natannatana - takiego aroganta i gbura jak ty chłopie, to ze świecą szukać ... Opcja druga - masz spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem - proponuje wrócić do szkoły. Kiedyś tam też uczyli dobrych manier ...

eniu
24-03-2011, 06:32
Czytałem kilka razy pytania natannatana . Mam zwyczaj odpowiadać
każdemu potrzebującemu. Przyznam się ,że nie bardzo wiedziałem
o co pyta . Chociaż pretensje , w miarę poprawnie wyartykułował :D

niktspecjalny
24-03-2011, 06:34
A ja sobie składam kase na reklame. Teraz nie mam bo żona się stroi na wiosnę...
A jak sobie uciułam, oczywiście po kryjomu przed żoną to se opłace i też gdzie popadnie sobie będę wklejał.


Aha zapomniałem wkleić komina "brzydkiego" jaki wykonałem ładnych lat parę temu...

4938849389

To nie jest brzydki kominek według mnie to jest prosty klocek np. z OBI bez udziwnień i finito.Wykonuje go flanelowy majster na fotce i fajno jest.Dodam ,że jak dla mnie drewno jako "okucie" kominka po latach wygląda ohydnie.

niktspecjalny
24-03-2011, 06:51
http://www.malibu.lublin.pl/e107_plugins/coppermine_menu/displayimage.php?album=topn&cat=51&pos=37
Na pewnej imprezie bawiono się przy takim kominku.Proszę zwrócić uwagę ile w nim "uroku",bez tych duperszmitów wciskanym przez wykonawce.Topik ma cudowną nazwę:

Kominki Nasze czyli tych ,którzy są forowiczami i chwalą się nimi jak to zostały wkomponowane w nasz domek.Nasze a nie aranżacje reklamujących się tu na FM ,którzy powinni od Redakcji dostać przyklejonego "temata" i tam reklamować nawet z 1980 roku choćby było ich "pińcet".N.P Drogi forest pisze ,że ludziska wolą jak im się poda wszystko na tacy a najlepiej aby były to obrazki.Więc pytam dla kogo jesteś drogi forescie?Kto ich do tego przyzwyczaił?Kto będzie twoim potencjalnym klientem?Dla idei chyba tu się nie reklamujesz?Ludzie popatrzą i zobaczą jakiego kominka "nigdy" nie będą mieli w swoim gniazdku.

serdecznie pozdrawiam bo za oknem ciepluchno i w kominku cisza.

Wojtek R
24-03-2011, 07:14
Wojtek R jakiej grubosci wyszla u Ciebie scianka kominkowa i z czego robiles zabudowe wkladu? Moj wykonawca zaproponowal mi plyty grenaisol. Przeczytałam kilka wypowiedzi i sama nie wiem czy upierac sie na zmiane materialu np na superisol czy faktycznie pozostawic mu w tym temacie wolna reke.

Napiszcie prosze z czego najlczesciej obecnie wykonuje sie obudowy wkladow (obudowa zimna)

Zanaczam , że jestem amatorem w tym temacie , który trochę sobie o tym poczytał i wykonał kominek wg własnego pomysłu i uznania rękoma kartono kartono-płytko-gipsiarza :) , znawcy tematu zapewne za chwilę doradzą ale ja ( zaznaczam amator ) napiszę , że wszystko zależy tak naprawdę jaki planujesz kominek wg mnie trochę inaczej należy podejść do zaizolowanego kominka z PW , gdzie głównym odbiorem ciepła jest woda a inaczej gdy jest to kominek konwekcyjny

( tutaj Panowie kominkowcy mała złośliwość bo trochę szydzicie z kartono-płytko-gipsiarzy ... rozumiem , że wasi pracownicy mają przynajmniej stosowny tytuł inż a ich fachowość rośnie kosmiczne bo wezmą do ręki dedykowany materiał ? :) )

W moim konkretnym wykonaniu na etapie ścian działowych z BK12 wymurowane miałem stosowne U ( z uwagi na chęć ukrycia wyczystek itd. komina systemowego już na etapie fundamentów dość długo rozważałem jak postawić komin, żeby te "graty" nie było widać , więc koncepcja w głowie była już na etapie ław :)

ale wracając do zabudowy 90% BK12 , jedna płyta ogniotrwałe GK, parę kratek z kratek , karton firerock-a ( całą komorę zaizolowałem pewnie trochę zbytecznie bo cały wkład też zaizolowany więc temperatury tam są żadne no ale co tam , potem całość przegipsowana , pomalowana , kamień z pobliskiej firmy robiącej pomniki :) wsio

o wycenę poprosiłem parę firm część widziała tylko same problemy , dla części było za daleko lub kręciła nosem, część chciała za tą pracę duże pieniądze jakieś n x więcej niż jest to warte


w twoim przypadku jeśli ma to być kominek konwekcyjny to zastosowałbym stosowne materiały , których kiedyś nie było a obecnie są :)

niktspecjalny
24-03-2011, 07:37
Pytanie do foresta.Znajomi pytają kiedy włączysz swoja stronę?Piszę tu bo nie zwykłeś odpowiadać na prv.Przepraszam

Wojtek R
24-03-2011, 07:50
Akurat nie wiem co najeżdżasz na Foresta udziela forumowiczom wielu cennych rad , dzieli się swoim doświadczeniem , jego realizacje zawsze bardzo mi się podobają i są na najwyższym poziomie ( a jak ktoś tu wpada i mi się nie chce poczytać takich gwiazd zawsze jest dużo na różnych forach , nikt nikogo nie zmusi do czytania a jak się komuś nie che ... )

rumunezz
24-03-2011, 08:01
@niktspecjalny , Ty to masz biadolenie opanowane do perfekcji. Forest pomógł mi, i wielu innym osobom na tym forum. Jego realizacje, to często kominki właśnie forumowiczów, którzy chcą być anonimowi. Przykłady Foresta to inspiracje dla szukających rozwiązań do swoich domków, tak zaraził mnie i pewnie inne osoby które oczekują, że będzie tu wklejał więcej swoich prac. Widać po Twoich postach że Piotr jest OK a Forest bee? To że Ci się nie podoba to Twój problem, a jak masz jakiś konkretny problem to znajdź do tego odpowiedni wątek, jak nie znajdziesz to napisz, pomożemy Ci.

pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
24-03-2011, 09:52
No to tym razem ja przywrócę porządek na wątku wklejając kominek, który powinien podobać się niktspecjalny. Klient z gatunku rozsądnych pomyślał o kominku przed budową domu, czyli jest tak, jak powinno być. Kominek portalowy z głębokim otwartym paleniskiem schowany w ścianie, a nie wystający na połowę salonu.

Liwko
24-03-2011, 10:11
No to tym razem ja przywrócę porządek na wątku wklejając kominek, który powinien podobać się niktspecjalny. Klient z gatunku rozsądnych pomyślał o kominku przed budową domu, czyli jest tak, jak powinno być. Kominek portalowy z głębokim otwartym paleniskiem schowany w ścianie, a nie wystający na połowę salonu.

Komin na zewnątrz?

Wojtek R
24-03-2011, 11:07
Komin na zewnątrz?

wszystko zależy od projektu domu może mieć i na zewnątrz + grill na tarasie lub z tyłu kotłownie wc .... lub wejście do schronu atomowego :)

niktspecjalny
24-03-2011, 12:09
@niktspecjalny , Ty to masz biadolenie opanowane do perfekcji. Forest pomógł mi, i wielu innym osobom na tym forum. Jego realizacje, to często kominki właśnie forumowiczów, którzy chcą być anonimowi. Przykłady Foresta to inspiracje dla szukających rozwiązań do swoich domków, tak zaraził mnie i pewnie inne osoby które oczekują, że będzie tu wklejał więcej swoich prac. Widać po Twoich postach że Piotr jest OK a Forest bee? To że Ci się nie podoba to Twój problem, a jak masz jakiś konkretny problem to znajdź do tego odpowiedni wątek, jak nie znajdziesz to napisz, pomożemy Ci.

pozdrawiam

Nie chcę zaśmiecać wątku ale.... Czytać potrafisz?Problem opisałem wyżej.Osobny topik dla reklamujących swoje produkty.Za dużo teorii.Powtarzam inspiracji możesz szukać tam a tu jak w temacie ,nasze kominki.Skoro są czepialscy którym nie podobają się "jaja"i wychodzi z tego pyskówka,to właśnie taki osobny topik sytuacje rozwiązuje.Tam wychwalaj ich do wiwatu.Ja w tym wątku chce zobaczyć jaki kominek postawił ixsiński i jakich ustrzegł się błędów w jego realizacji.Nie wyraźnie się wyrażam???????Jeśli chodzi o Piotra reklamuje się w bardzo specyficzny sposób i to mi się podoba.

p.s.kominek wklejony przez Piotra jest po prostu zaa...je...bi..sty.Szacun dla Piotra dzięki.

niktspecjalny
24-03-2011, 12:25
Akurat nie wiem co najeżdżasz na Foresta udziela forumowiczom wielu cennych rad , dzieli się swoim doświadczeniem , jego realizacje zawsze bardzo mi się podobają i są na najwyższym poziomie ( a jak ktoś tu wpada i mi się nie chce poczytać takich gwiazd zawsze jest dużo na różnych forach , nikt nikogo nie zmusi do czytania a jak się komuś nie che ... )

Czy wiesz jaki jest tytuł wąciu?Nie najeżdżam na niego i także wiem ,że udziela cennych rad.Robi to według ciebie dla idei , charytatywnie?Tak?Odpowiedz za niego a jak to już zrobisz zobaczysz jakich rumieńców nabierze ten topik.

rumunezz
24-03-2011, 12:27
@niktspecjalny - załóż stosowny wątek, moderuj jak Ci się uda i nie smęć tu więcej. Nudą od Twoich postów wieje.
EOT.
A realizacje Piotra Batury są bardzo ciekawe, przyznaje.

Forest-Natura
24-03-2011, 13:23
Witam.
Puenta.
Myślę że gdyby nie pokazane w tym wątku (w innych też) kominki, to większość wpisów mogła by wyglądać tak:
49494 49495 4949749498
Lub w mniejszym czy większym stopniu odpowiadała by standardowi "szafy" z ramką wokół wkładu.
Kolorowe ptaki (sikorki, gile, szczygły, zięby) ubarwiają stado wróbli w karmniku na tyle, że godzinami całymi można na taki karmnik z przyjemnością patrzeć ...
Mam ogromną przyjemność i satysfakcję że wpływam od wielu lat na kształtowanie się gustu kominkowego w naszym kraju. I razem z kilkoma innymi ciekawymi i fajnymi (w odróżnieniu od "niefajnych") osobami z branży ubarwiamy FM i kształtujemy poglądy na to jak ma wyglądać firma kominkowa z prawdziwego zdarzenia.
Się nie podoba - to się nie czyta tego wątku.
Pozdrawiam.
PS. Naliczyłem dwie osoby, którym się ten wątek nie podoba ... jakoś przeboleję ten fakt i dalej będę tu zdjęcia zamieszczał ...:)

Forest-Natura
24-03-2011, 13:27
Witam.
A te realizacje z piaskowca poniżej też są "moje". I wcale się ich nie wstydzę. Z chęcią robię także "szafy z ramkami", bo też cenię prostotę.
Pod warunkiem że pasuje to do gustu ich przyszłych posiadaczy i wystroju ich domów ... jak nie, to "sio na drzewo" :P
Pozdrawiam.
PS. Rad udzielam z czystą i nieskrępowaną premedytacją - bo żyję z tego.

żona m
24-03-2011, 16:13
''Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.''

O jakiej przebudowie mówisz? toż to pięknie wysprzątany ''salonik'', gotowy do pochwalenia się światu, jakiż to mamy nowoczesny kominek!!!! Autor projektu oczekiwał efektu WOW ale jakoś nie wyszło!!!! więc teraz zmienia front i wmawia wszystkim, ze to prowokacja.

Cóż jestem szczera nie napiszę , że kominek piękny skoro bardziej pralkę przypomina, z ciepłem domowego ogniska mu jakoś nie po drodze.:P Zapraszamy do wątku kicz.

eniu
24-03-2011, 18:10
''Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.''

O jakiej przebudowie mówisz? toż to pięknie wysprzątany ''salonik'', gotowy do pochwalenia się światu, jakiż to mamy nowoczesny kominek!!!! Autor projektu oczekiwał efektu WOW ale jakoś nie wyszło!!!! więc teraz zmienia front i wmawia wszystkim, ze to prowokacja.

Cóż jestem szczera nie napiszę , że kominek piękny skoro bardziej pralkę przypomina, z ciepłem domowego ogniska mu jakoś nie po drodze.:P Zapraszamy do wątku kicz.

Współczuję Twojemu mężowi , jak się czepisz tematu ,to tylko
się upić z rozpaczy .... :D Żoneczko kochana , pociąg już dawno
pojechał dalej ....

eniu
24-03-2011, 18:11
http://www.malibu.lublin.pl/e107_plu...&cat=51&pos=37

Niktspecjalny , wklejony przez Ciebie kominek też jest zarąbisty.


Odnoszę wrażenie ,że czepiliście się Nikta , bo tak już wypada.
Generalnie to on sie czepia więc trza mu dowalić . Akurat tym
razem intencje miał dobre , bo porady to chyba nie na tym wątku.

Nie lubią sie z Forestem ? Ok , jakoś nie widzę by Forest płakał
z tego powodu ,czy nie dał sobie rady...:) Ich sprawa.

maciej74
24-03-2011, 18:18
A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek :)

Anulek2005
24-03-2011, 18:27
A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek :)

Bieszczady w całej okazałości! Cudne klimaty! W takim domostwie mogłabym spędzić zimowe wczasy :) Mieszkać mi się marzy w "nowoczesnych" czyli minimalistycznych wnętrzach, ale takie jak twoje zawsze są bardzo "domowe". Piękne. I wszystko do siebie pasuje :)

eniu
24-03-2011, 18:37
Bieszczady w całej okazałości! Cudne klimaty! W takim domostwie mogłabym spędzić zimowe wczasy :) Mieszkać mi się marzy w "nowoczesnych" czyli minimalistycznych wnętrzach, ale takie jak twoje zawsze są bardzo "domowe". Piękne. I wszystko do siebie pasuje :)

I nawet Kratki Pl z czystą szybą !

Maciej.
A z prawej to piec , czy "deptaną" bieszczadzką trzymasz ?

QBELEK
24-03-2011, 18:39
Bieszczady w całej okazałości! Cudne klimaty! W takim domostwie mogłabym spędzić zimowe wczasy :) Mieszkać mi się marzy w "nowoczesnych" czyli minimalistycznych wnętrzach, ale takie jak twoje zawsze są bardzo "domowe". Piękne. I wszystko do siebie pasuje :)
A najlepiej to mieć 3-4 gniazdka w różnych stylach w zależności od nastroju no i w każdym ognisko inne :).

Eniu kopnij grzecznie Piotra żeby luknął na mój temat, prosiłem go o komentarz ale nie wiem czy on priva potrafi na tym forum odbierać?

eniu
24-03-2011, 18:46
A najlepiej to mieć 3-4 gniazdka w różnych stylach w zależności od nastroju no i w każdym ognisko inne :).

Eniu kopnij grzecznie Piotra żeby luknął na mój temat, prosiłem go o komentarz ale nie wiem czy on priva potrafi na tym forum odbierać?

Napisz mu maila do firmy :D , to sie zdziwi ....

QBELEK
24-03-2011, 19:00
Napisz mu maila do firmy :D , to sie zdziwi ....
Już nasz dialog powinien go wywołać no chyba, że wszystkich postów nie czyta.
Piotrze hophop jak to czytasz to looknij na mój wątek "odzysk ciepła z komina".

p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.

eniu
24-03-2011, 19:11
Już nasz dialog powinien go wywołać no chyba, że wszystkich postów nie czyta.
Piotrze hophop jak to czytasz to looknij na mój wątek "odzysk ciepła z komina".

p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.

Są kafle , które można nazwać minimalistycznymi . Gładkie ,ponad metr x ponad 0,5 m
lub 1,5 m x 1,5 m. Cena raczej do mini - mini nie należy :)

Z Piotrem to sprawa nie prosta . Widziałem jak funkcjonuje na forum : wpadnie
rano do biura , powie pracownikowi "pokaż Kominki nasze" , potem "wklej ten
kominek i napisz tak a tak " i tyle go było na forum...

maciej74
24-03-2011, 19:50
A z prawej to piec , czy "deptaną" bieszczadzką trzymasz ?
z prawej to wyczystka zrobiona z drzwiczek do pieca rocznik szlachetny 56

romole
24-03-2011, 20:08
A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek :)

Kwadrans będzie jak się gapię w to ciepełko i refleksja mnie dopadła: czy moje perfekcyjnie wyprowadzone kąty i płaszczyzny dadzą mi takie ukojenie?

eniu
24-03-2011, 20:15
Kwadrans będzie jak się gapię w to ciepełko i refleksja mnie dopadła: czy moje perfekcyjnie wyprowadzone kąty i płaszczyzny dadzą mi takie ukojenie?

A jak jeszcze gdzieś Ci się o milimetr "wygło" ? KATASTROFA ! :D

Forest-Natura
24-03-2011, 21:26
Witam.
Maciej - pamiętasz jak pisałem do Ciebie? Niecałe 10 km ode mnie był pożar z tego powodu. Zaczęła się "smolić" belka, od nagrzanego frontu paleniska.
Pozdrawiam.

bajanadjembe
24-03-2011, 21:49
Proszę bardzo: (...) HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła.(...)

Jestem ciekawa, czy ten wkład montowałeś z komorą dopalania "półką" od strony tylnej ściany czy od przodu? Czy to ma wpływ na czystość szyby...
Czy zechciałbyś (bo, że możesz - to pewnikiem nie ulega wątpliwości) powiedzieć coś więcej na ten temat? http://manu.dogomania.pl/emot/prosze_bardzo.gif

bajanadjembe
24-03-2011, 23:04
...p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.

A może to?

http://img824.imageshack.us/img824/115/jasba1.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg824.imageshack. us%2Fi%2Fjasba1.jpg%2F)

http://img405.imageshack.us/img405/2521/jasba2.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg405.imageshack. us%2Fi%2Fjasba2.jpg%2F)

maciej74
25-03-2011, 06:23
Witam.
Maciej - pamiętasz jak pisałem do Ciebie? Niecałe 10 km ode mnie był pożar z tego powodu. Zaczęła się "smolić" belka, od nagrzanego frontu paleniska.
Pozdrawiam.
Pamiętam i dziękuję za radę, bacznie tym belkom się przypatrywałem , przy ciągłym i intensywnym paleniu nic się z nimi niepokojącego nie dzieje :)
Pozwolę sobie jeszcze jeden kominek zaprezentować w wiejskim klimacie

Anulek2005
25-03-2011, 07:31
p.s. Czy waszym zdaniem jest możliwe zaprojektować minimalistyczną obudowę z kafli. Wg mnie kafle i minimalizm (niekoniecznie zimny) to sprzeczność.

A mój kominek? Nie jest minimalistyczny? W zamyśle taki miał być :)
Zdjęcia tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=4646551&viewfull=1#post4646551)

Kominki Piotr Batura
25-03-2011, 07:43
Jestem ciekawa, czy ten wkład montowałeś z komorą dopalania "półką" od strony tylnej ściany czy od przodu? Czy to ma wpływ na czystość szyby...
Czy zechciałbyś (bo, że możesz - to pewnikiem nie ulega wątpliwości) powiedzieć coś więcej na ten temat? http://manu.dogomania.pl/emot/prosze_bardzo.gif

Cześć,
jesteś bardzo dociekliwą babą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ).
Niejednego mądralę kominkowego pewnie byś w kozi róg zagoniła (roboty
czasem nie szukasz ? :D ).

Twoje wątpliwości rozwiążesz w jeden sposób. Zdaje się ,że "Gadulec"
czeka na płaszczyk ,więc odkręć żeliwne zwieńczenie i odwróć izolację.
Jeśli się nie mylę , to króciec też można odkręcić,więc nie musisz odklejać
rury z CMA. Podziel się spostrzeżeniami (możesz tylko ze mną na priv. :D).

HKD 6 ma izolację tak skonstruowaną ,że możliwy jest montaż tylko
otworem do tyłu.

żona m
25-03-2011, 08:26
A to i ja pozwolę tak dla przerwania złej passy pokazać swój prywatny kominek :)

wow piękny kominek, całe wnętrze śliczne. Ciepło i klimatycznie.
Maciej obejrzałam wszystkie fotki w galerii. co za dom, jakie detale, jaki klimat, kto dziś jeszcze tak mieszka? Cudnie. Gratulacje.

bajanadjembe
25-03-2011, 09:21
Cześć,
jesteś bardzo dociekliwą babą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ).
Niejednego mądralę kominkowego pewnie byś w kozi róg zagoniła (roboty
czasem nie szukasz ? :D ).

Twoje wątpliwości rozwiążesz w jeden sposób. Zdaje się ,że "Gadulec"
czeka na płaszczyk ,więc odkręć żeliwne zwieńczenie i odwróć izolację.
Jeśli się nie mylę , to króciec też można odkręcić,więc nie musisz odklejać
rury z CMA. Podziel się spostrzeżeniami (możesz tylko ze mną na priv. :D).

HKD 6 ma izolację tak skonstruowaną ,że możliwy jest montaż tylko
otworem do tyłu.

Dzięks,
Z tą dociekliwością.... co prawda,to prawda. http://manu.dogomania.pl/emot/lol3.gif (A o robocie, to o jakiej myślałeś?)

I prawda, że za "ubrankiem" się rozglądam. Jednak sama nie chcę przy nim nic majstrować. Stoi sobie... taki golusieńki. I czeka.

Obawiam się, że w sprawie "półki" nie zrozumieliśmy się dobrze. W #5700 (str.285) pokazałam rysunek. Romole i Eniu powiedzieli troszkę na ten temat. Chciałam żebyś może powiedział coś więcej. Ja zaglądałam od dołu na sklepienie paleniska: dziura (tzn. wylot spalin) jest, jak piszesz. Bardziej mi chodzi o "półkę", która u mnie jest odwrotnie niż na rysunku. Sorry, ale nigdzie na schematach HKD nie widziałam, żeby 2.2 w ogóle miał półkę. Dlatego tak drążę.

eniu
25-03-2011, 11:11
Dzięks,
Z tą dociekliwością.... co prawda,to prawda. http://manu.dogomania.pl/emot/lol3.gif (A o robocie, to o jakiej myślałeś?)

I prawda, że za "ubrankiem" się rozglądam. Jednak sama nie chcę przy nim nic majstrować. Stoi sobie... taki golusieńki. I czeka.

Obawiam się, że w sprawie "półki" nie zrozumieliśmy się dobrze. W #5700 (str.285) pokazałam rysunek. Romole i Eniu powiedzieli troszkę na ten temat. Chciałam żebyś może powiedział coś więcej. Ja zaglądałam od dołu na sklepienie paleniska: dziura (tzn. wylot spalin) jest, jak piszesz. Bardziej mi chodzi o "półkę", która u mnie jest odwrotnie niż na rysunku. Sorry, ale nigdzie na schematach HKD nie widziałam, żeby 2.2 w ogóle miał półkę. Dlatego tak drążę.

No to wklej zdjęcie wnętrza i półki.

Kominki Piotr Batura
25-03-2011, 13:00
Pamiętam i dziękuję za radę, bacznie tym belkom się przypatrywałem , przy ciągłym i intensywnym paleniu nic się z nimi niepokojącego nie dzieje :)
Pozwolę sobie jeszcze jeden kominek zaprezentować w wiejskim klimacie


Temat belek drewnianych w kominkach jest w naszym kraju nie małym problemem. Głównie z powodu niewiedzy, lecz i niedbalstwa. Macieju74 jeśli coś się zacznie dziać, to niepokoju nie poczujesz, prędzej dym. Szkoda, by tak piękne wnętrza padły pastwą płomieni, więc pozwolę sobie trochę "postraszyć" ;-)
Wkład kominkowy z wysokim czopuchem produkuje najgorętsze powietrze przy powierzchni żeliwa, o temperaturze przekraczającej znacznie temperaturę zapłonu drewna (bez inicjacji płomienia). Właśnie w tym miejscu, nad szybą, tam, gdzie najbliżej do belki, może się pojawić ponad 400 stopni C (drewno zapali się już przy 250 stopniach). Jeśli obudowa jest przestronna, dobrze zwentylowana, problem jest mniejszy. Jeśli natomiast między czopuchem a izolacją jest ciasno, (95% realizacji !), belkę chroni tylko 3 cm wełny+papier+1,2 cm gipsu. To stanowczo za mało. Za mało nawet jak jest 6 cm wełny (podwójnie), lecz kosztem wentylacji - przewiewania tego miejsca.
Problem wzmaga się przy wkładach ze zdjęć. Profile, czy inne podobne konstrukcje intensyfikują zjawisko. Ten profil we wnętrzu wkładu zbiera dodatkową energię z omiatających go płomieni. Powietrze rozpędza się i uderza w ściankę obudowy za belką, niszcząc sukcesywnie izolację, lub tylko ja przegrzewając. Na wylocie z takiego kanału wychwyciłem kiedyś 480 stopni C, a nie były to ekstremalne warunki.

QBELEK
25-03-2011, 14:08
W domu rodziców nad francuzem mają ładna drewniana belkę w bezpośrednim sąsiedztwie wkładu. Blacha osłaniająca drewno od strony paleniska to badziew, już raz ( ktoś nie domknął drzwiczek ) ogień pełzając po blasze sięgnął belkę a ta się zajęła. Niestety zmiana obudowy nastąpi w next year więc do tego czasu po eniowemu tiktaktiktak...

maciej74
25-03-2011, 15:51
Piotrze masz całkowitą rację to o czym piszesz było mi wiadome i dlatego np obudowy to szamot a nie gk i inne takie czary mary by się to to nie zapaliło
W przypadku drugiego zdjęcia działa już on sześć latek belka jest w nienagannym stanie , sprawdzałem od strony czopucha ,więc chyba nie mam się o co martwić .
Bardziej się martwię kłosami zburz wikliną i innymi pierdołami którymi moja żona przyozdabia te kominki :).

Kominki Piotr Batura
25-03-2011, 17:05
Piotrze masz całkowitą rację to o czym piszesz było mi wiadome i dlatego np obudowy to szamot a nie gk i inne takie czary mary by się to to nie zapaliło
W przypadku drugiego zdjęcia działa już on sześć latek belka jest w nienagannym stanie , sprawdzałem od strony czopucha ,więc chyba nie mam się o co martwić .
Bardziej się martwię kłosami zburz wikliną i innymi pierdołami którymi moja żona przyozdabia te kominki :).

W moim domu kominków ci w bród . W obecnym mam dwa , oprócz nich dwa
pieco kominki i koza w łazience. Na pytanie jaki byłby kominek następny , moja
Kaśka odpowiada : bez belki . To jej jedyny warunek . Kształt ,wykończenie ,
materiał - nie ważne - bez belki , bo te u nas ,ja przyozdabiam . Wracam po
pracy i wszystkie kieszenie opróżniam na belkę. Drobne znikają ,ale zostają klucze ,
kluczyki , kamyki , śrubeczki ,śrubki ,wizytówki (moje i klientów) ,okulary,
scyzoryk , żaróweczka, paczka chusteczek ,zapałki ...no dobra, połowa tych
dupereli wystarczy. :)

Liwko
25-03-2011, 17:15
Ale ta twoja Kaśka wymagająca. Kominek bez belki, kto to widział:D

bajanadjembe
25-03-2011, 18:13
No to wklej zdjęcie wnętrza i półki.
Są zdjęcia:

http://img96.imageshack.us/img96/60/img1957q.jpg (http://img96.imageshack.us/i/img1957q.jpg/)

http://img838.imageshack.us/img838/7953/img2135d.jpg (http://img838.imageshack.us/i/img2135d.jpg/)

http://img696.imageshack.us/img696/5112/img2133u.jpg (http://img696.imageshack.us/i/img2133u.jpg/)

eniu
25-03-2011, 19:02
Są zdjęcia:

http://img96.imageshack.us/img96/60/img1957q.jpg (http://img96.imageshack.us/i/img1957q.jpg/)

http://img838.imageshack.us/img838/7953/img2135d.jpg (http://img838.imageshack.us/i/img2135d.jpg/)

http://img696.imageshack.us/img696/5112/img2133u.jpg (http://img696.imageshack.us/i/img2133u.jpg/)

Bajana,
to jest typowy element izolacyjny ,stosowany na różne sposoby
w różnych modelach HKD. Składa się z dwóch elementów :
dolnego (nazywasz go półką) i górnego .Jedynie w HKD 6
jest to jeden element (nazwijmy go - górny) . Zresztą ostatnie
HKD montowałem dwa albo trzy lata temu ,więc mogło się już
sporo zmienić . Np. podwójne żeliwne ścianki w nowych
modelach.

Wracając do "Gadulca" ... Nie wiem jak w Twoim modelu ,
ja montowałem otworem z tyłu.

niktspecjalny
26-03-2011, 05:48
W moim domu kominków ci w bród . W obecnym mam dwa , oprócz nich dwa
pieco kominki i koza w łazience. Na pytanie jaki byłby kominek następny , moja
Kaśka odpowiada : bez belki . To jej jedyny warunek . Kształt ,wykończenie ,
materiał - nie ważne - bez belki , bo te u nas ,ja przyozdabiam . Wracam po
pracy i wszystkie kieszenie opróżniam na belkę. Drobne znikają ,ale zostają klucze ,
kluczyki , kamyki , śrubeczki ,śrubki ,wizytówki (moje i klientów) ,okulary,
scyzoryk , żaróweczka, paczka chusteczek ,zapałki ...no dobra, połowa tych
dupereli wystarczy. :)

Piotrze ja wyszedłem z tego obronną ręką.Kazałem w wiatrołapie zrobić słupek narożnikowy z kilkoma półkami.To co miałbym układać na półce kominkowej układam właśnie tam.Skoro forest już wszystko wypowiedział wyżalił się to zapytam cię w takim razie wprost.Co sądzisz o takich kominkach?
http://www.atelierkominka.pl/pl/cmscat/catid.26_page.0
Czy tak nowoczesny kominek może być naszym zabezpieczeniem na oddawanie ciepła w całym domu?Czy po prostu jego nowoczesność ma się ograniczyć tylko do okazjonalnego palenia-rekreacyjnie?Czyli ma być cudeńkiem stojącym jak np. TV 3D

Kominki Piotr Batura
26-03-2011, 07:22
Piotrze ja wyszedłem z tego obronną ręką.Kazałem w wiatrołapie zrobić słupek narożnikowy z kilkoma półkami.To co miałbym układać na półce kominkowej układam właśnie tam.Skoro forest już wszystko wypowiedział wyżalił się to zapytam cię w takim razie wprost.Co sądzisz o takich kominkach?
http://www.atelierkominka.pl/pl/cmscat/catid.26_page.0 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.atelierkominka .pl%2Fpl%2Fcmscat%2Fcatid.26_page.0)
Czy tak nowoczesny kominek może być naszym zabezpieczeniem na oddawanie ciepła w całym domu?Czy po prostu jego nowoczesność ma się ograniczyć tylko do okazjonalnego palenia-rekreacyjnie?Czyli ma być cudeńkiem stojącym jak np. TV 3D


Ostatnio Kaśka przymierza się by wyrzucić szafkę z przedpokoju :D

Nowoczesne kominki pokroju FOCUS ,DON BAR czy ARKIAN , to fikuśne
konstrukcje , o wymyślnych formach , stworzonych jak przystało na tego
typu design - we Francji . Potrafią nieźle grzać ,ale nie w tym celu
chyba je stworzono . W poprzednim numerze Świata Kominków był
wywiad z twórcą jednej z tych firm i sporo informacji jak to się "urodziło".

Na dłuższą metę jednak ta kupa pięknie uformowanego złomu , mogłaby
jednak nie wytrzymać w naszym klimacie , jako źródło ciepła.

Podejmowałem już próby (z powodzeniem :) ) ukrycia w kawałku
fantazyjnie wygiętej blachy czy kamienia - prawdziwego źródła ciepła,
z paleniskiem kumulacyjnym włącznie.

Na zdjęciach w dolnym pasku , prawy kominek , to prostokątna , wisząca
w powietrzu "maszynka do grzania" . Oprócz 600 kg kamienia , wisi tam
ok 1000 kg innych materiałów ,w tym ciężki "piecyk ceramiczny" kumulacyjny.
Urządzenie ogrzewa część ekspo w hurtowni kamienia Intrer Stone w
Poznaniu. Temperatury do jakich "chłopcy" rozkręcają ten piecyk
daleko wykraczają poza obszary wyobraźni producentów komercyjnych
wkładów kominkowych.Dziewczyny z biura hurtowni , nie narzekają na zimno.
Zdziwiłbym się ,bo średnia temperatura pracy "urządzenia" to 700 - 800 o C.


Spróbuję w poniedziałek wkleić lepsze fotki

bajanadjembe
26-03-2011, 10:30
Bajana,
to jest typowy element izolacyjny ,(...) Nie wiem jak w Twoim modelu ,
ja montowałem otworem z tyłu.

http://manu.dogomania.pl/emot/zalamany.gif A ktoś tu wie?

"(...): BRAK!...
- Piętnem globu tego - niedostatek:"

http://manu.dogomania.pl/emot/nuda.gif

Kominki Piotr Batura
26-03-2011, 10:40
http://manu.dogomania.pl/emot/zalamany.gif A ktoś tu wie?

"(...): BRAK!...
- Piętnem globu tego - niedostatek:"

http://manu.dogomania.pl/emot/nuda.gif


Co wie ?

natannatan
26-03-2011, 10:48
Powiedzieli eksperci jak rozwalić budowany kominek , tu byli zgodni bo wykonawca był z poza Klubu , z odbudowaniem lub praktyczna poradą będzie problem . Eniu ekspert nie budował takich od lat , tylko pisze pisze a to tylko słowa słowa słowa :popcorn: Może powinnaś GO zaprosić do odwiedzin na budowie to wtedy powie :)

Kominki Piotr Batura
26-03-2011, 11:22
Powiedzieli eksperci jak rozwalić budowany kominek , tu byli zgodni bo wykonawca był z poza Klubu , z odbudowaniem lub praktyczna poradą będzie problem . Eniu ekspert nie budował takich od lat , tylko pisze pisze a to tylko słowa słowa słowa :popcorn: Może powinnaś GO zaprosić do odwiedzin na budowie to wtedy powie :)

Do Żabiej Woli ma bliżej :D

bohusz
26-03-2011, 11:37
natannatan (http://forum.muratordom.pl/member.php?147332-natannatan)

Usiłujesz za wszelką cenę dokonać podziału użytkowników na udzielających poradztwa na zasdzie wolontariatu i na korzystających z poradctwa.
Dodatkowo sugerujesz istnienie układu, ładnie nazwanego przez Ciebie KLUBEM

No niestety, ale kłóci się to ideą tego forum.
To forum to wymiana własnych doświadczeń związanych z branżą kominkową.
Chociaż wiem, że czasami z zapędu niektórzy użytkownicy starają się udzielać poradztwa, doradztwa, ale czynią to na własną odpowiedzialność i działają na własny rachunek.

eniu
26-03-2011, 12:53
natannatan (http://forum.muratordom.pl/member.php?147332-natannatan)

Usiłujesz za wszelką cenę dokonać podziału użytkowników na udzielających poradztwa na zasdzie wolontariatu i na korzystających z poradctwa.
Dodatkowo sugerujesz istnienie układu, ładnie nazwanego przez Ciebie KLUBEM

No niestety, ale kłóci się to ideą tego forum.
To forum to wymiana własnych doświadczeń związanych z branżą kominkową.
Chociaż wiem, że czasami z zapędu niektórzy użytkownicy starają się udzielać poradztwa, doradztwa, ale czynią to na własną odpowiedzialność i działają na własny rachunek.

Daj spokój Bohusz . Czepiasz się jedynego faceta , który
przekuwa słowa w czyny na tym Forum :D

Sfrustrowani tez bywają przydatni...:D

bajanadjembe
26-03-2011, 22:39
Co wie ?

A to, czego nie wie eniu.
Pokazałam na fotach jak mam, a on montował "6", więc nie wie jak powinno być w "2.2".
(Ja też nie wiem. Nigdy nie montowałam HKD http://manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif)

Dlatego pytałam Ciebie. Myślałam, że może Ty wiesz, może masz taki na salonie, albo chociaż instrukcję składania.

ja14
27-03-2011, 04:48
Proponuje wyslac email do producenta.
Pan Piotr (z calym szacunkiem) nawet jak wie, to i tak nigdy nie masz pewnosci, ze wie dobrze.

niktspecjalny
27-03-2011, 08:00
natannatan (http://forum.muratordom.pl/member.php?147332-natannatan)

Usiłujesz za wszelką cenę dokonać podziału użytkowników na udzielających poradztwa na zasdzie wolontariatu i na korzystających z poradctwa.
Dodatkowo sugerujesz istnienie układu, ładnie nazwanego przez Ciebie KLUBEM

No niestety, ale kłóci się to ideą tego forum.
To forum to wymiana własnych doświadczeń związanych z branżą kominkową.
Chociaż wiem, że czasami z zapędu niektórzy użytkownicy starają się udzielać poradztwa, doradztwa, ale czynią to na własną odpowiedzialność i działają na własny rachunek.

Jak dla mnie to pierniczysz głupoty.To,że forum to wymiana własnych doświadczeń to zgoda.Masz też racje ,że kłóci się z ideą tego forum jak w topiku "nasze kominki"baaaardzo przywiązujesz wagę do słowa "nasze".Nasze t/z nie twoje które tu reklamujesz i wykonałeś u np.ludzi z FM,tylko te kominki które ludzie maja w swoim domu i je sfotografowali by się nimi pochwalić.Jest wiele tematów w dziale "KOMINKI" w których żywioł dopada reklamujących.Ten topik powinien być wolny od reklamy,aranżacji i et cetera.Takie jest moje zdanie a takie mieć mogę.I jeszcze jedno ważne spostrzeżenie,w tym topiku nie eleganckie jest udzielanie się osób , które nie dość ,że nie maja domów a tym bardziej kominków a udzielają porad ,że ręce opadają.Żenada.

To ,że jesteś w "klubie" to chyba nie uwłacza to twojej godności. Powinieneś się z tego cieszyć.Jesteś w grupie to ci lżej hehehe

eniu
27-03-2011, 08:13
A to, czego nie wie eniu.
Pokazałam na fotach jak mam, a on montował "6", więc nie wie jak powinno być w "2.2".
(Ja też nie wiem. Nigdy nie montowałam HKD http://manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif)

Dlatego pytałam Ciebie. Myślałam, że może Ty wiesz, może masz taki na salonie, albo chociaż instrukcję składania.

Bajana ,
jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? :D

Wszystkie HKD które w życiu montowałem (w tym również sporo "2" :) ),
mają otwór o który pytasz, z tyłu . Wynika to nie tylko z logiki ale również z instrukcji
montażu , którą powinnaś mieć . Jeśli nie masz ,poproś o linka na stronę
bo nie wszystko Brunner udostępnia "gawiedzi"

eniu
27-03-2011, 08:35
Niktspecjalny,
masz rację . Włażenie tu z problemami technicznymi to profanacja.

Natomiast jeśli reklamujący się wklejają tu swoje (niekoniecznie :D)
kominki , to "pies ich drapał" - wzbogacają tym tylko wątek.


Tworzenie nowego tylko dla nich nie jest chyba dobre. Wątków
i tak jest w nadmiarze , a nawet starzy forumowicze potrafią biegać
po wątkach z jednym problemem ,że czasem się gubię czy już na
jakieś pytanie wcześniej nie odpowiedziałem.

QBELEK
27-03-2011, 08:44
A co szkodzi powtarzać jak mantrę, tym bardziej że szukajka muratora jest do bani.

eniu
27-03-2011, 08:52
A co szkodzi powtarzać jak mantrę, tym bardziej że szukajka muratora jest do bani.

Chętnie powtarzam , ale ten wątek to rodzyneczek...

..kaczor..
27-03-2011, 09:16
Witam!

To ja też pokaże swój kominek. Wkład to model Aquarius z firmy PAMA. 21kw dosyć dzielnie ogrzewa około 160mkw.

Tak wyglądało na początku:

http://www.otofotki.pl/img19/miniaturki/kt8957_kom.jpeg (http://www.otofotki.pl/img19/kt8957_kom.jpeg.html)

A aktualnie jest tak:

http://www.otofotki.pl/img19/miniaturki/up3232_kom1.JPG (http://www.otofotki.pl/img19/up3232_kom1.JPG.html), http://www.otofotki.pl/img19/miniaturki/mb6798_kom2.JPG (http://www.otofotki.pl/img19/mb6798_kom2.JPG.html), http://www.otofotki.pl/img19/miniaturki/to5166_kom3.JPG (http://www.otofotki.pl/img19/to5166_kom3.JPG.html)

Pozdrawiam

bajanadjembe
27-03-2011, 21:48
Może tutaj ktoś będzie wiedział:
MAM WĄTPLIWOŚCI CO DO PRAWIDŁOWOŚCI MONTAŻU HAUBY: półkę mam od strony szyby, a na różnych rysunkach (dotyczą całej serii HKD) ze strony producenta widzę, że jest od strony tylnej ściany paleniska, o tak:

http://img233.imageshack.us/img233/7786/hkd.png (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg233.imageshack. us%2Fi%2Fhkd.png%2F)

Czy HKD 2.2 ma odwrotnie?
Wie ktoś?



Powinno być tak jak na rysunku. Taki labiryntowy układ lepiej służy dopalaniu, ale gorzej się zachowuje podczas otwierania drzwiczek w czasie palenia.
Tylko, że ten wkład jest szczególny i nie lubi przewietrzania. Najlepiej załadować do "pełna", zamknąć i długo cieszyć się ładowaniem ciepełka.


Raczej bez znaczenia....
Ale Romole opisał to bardzo ładnie .....


Proszę bardzo: (...) HKD 6 (...)



Jestem ciekawa, czy ten wkład montowałeś z komorą dopalania "półką" od strony tylnej ściany czy od przodu? Czy to ma wpływ na czystość szyby...
Czy zechciałbyś (...) powiedzieć coś więcej na ten temat? http://manu.dogomania.pl/emot/prosze_bardzo.gif


Cześć,
jesteś bardzo dociekliwą babą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). (...) HKD 6 ma izolację tak skonstruowaną ,że możliwy jest montaż tylko
otworem do tyłu.


Dzięks,

Z tą dociekliwością.... co prawda,to prawda. http://manu.dogomania.pl/emot/lol3.gif (...)



Obawiam się, że w sprawie "półki" nie zrozumieliśmy się dobrze. W #5700 (str.285) pokazałam rysunek. Romole i Eniu powiedzieli troszkę na ten temat. Chciałam żebyś może powiedział coś więcej. Ja zaglądałam od dołu na sklepienie paleniska: dziura (tzn. wylot spalin) jest, jak piszesz. Bardziej mi chodzi o "półkę", która u mnie jest odwrotnie niż na rysunku. Sorry, ale nigdzie na schematach HKD nie widziałam, żeby 2.2 w ogóle miał półkę. Dlatego tak drążę.


No to wklej zdjęcie wnętrza i półki.


Są zdjęcia (...)


Bajana,
to jest typowy element izolacyjny ,stosowany na różne sposoby
w różnych modelach HKD. Składa się z dwóch elementów :
dolnego (nazywasz go półką) i górnego .Jedynie w HKD 6
jest to jeden element (nazwijmy go - górny) . Zresztą ostatnie
HKD montowałem dwa albo trzy lata temu ,więc mogło się już
sporo zmienić (…) ... Nie wiem jak w Twoim modelu ,
ja montowałem otworem z tyłu.


http://manu.dogomania.pl/emot/zalamany.gif A ktoś tu wie? (…)


Co wie ?


A to, czego nie wie eniu.
Pokazałam na fotach jak mam, a on montował "6", więc nie wie jak powinno być w "2.2".
(Ja też nie wiem. Nigdy nie montowałam HKD http://manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif)

Dlatego pytałam Ciebie. Myślałam, że może Ty wiesz, może masz taki na salonie, albo chociaż instrukcję składania.


Bajana ,
jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? :D

Wszystkie HKD które w życiu montowałem (w tym również sporo "2" :) ),
mają otwór o który pytasz, z tyłu . Wynika to nie tylko z logiki ale również z instrukcji
montażu , którą powinnaś mieć . Jeśli nie masz ,poproś o linka na stronę
bo nie wszystko Brunner udostępnia "gawiedzi"

Pozwoliłam sobie przedstawić wymianę postów w temacie PÓŁKI komory dopalania spalin.
Przyznam, eniu, że mnie trochę intrygujesz i…irytujesz.
Zamiast o półce, piszesz o otworze (tak jak i Piotr). Widać nie tylko ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem? http://manu.dogomania.pl/emot/frajer.gif http://manu.dogomania.pl/emot/Expert.gif
Najpierw piszesz, że „bez znaczenia”.
Zgadzasz się też z romole, który mówi, że powinno być jak na schemacie.
A sam montowałeś „otworem z tyłu” ??? ………………http://manu.dogomania.pl/emot/hmm.gif
A gdzie była PÓŁKA (bo, powtarzam: nie o otwór mi chodziło!!!)
Poza tym na schemacie jest półką od tyłu.
Co to znaczy, Piotr, „tylko otworem do tyłu” ? Czy niemożliwy jest taki montaż jak na schemacie? PÓŁKĄ od tyłu? Brunner ubzdurał sobie coś?,... że montujecie odwrotnie?
Gdybym miała instrukcję, nie miałabym wątpliwości co do prawidłowości montażu. No nie?
A teraz, to zastanawiam się eniu, kogo określasz słowem „gawiedź”. Skoro, jak się okazuje, NIKT na tym forum nie ma dostępu do instrukcji, na podstawie której byłby w stanie udzielić odpowiedzi na proste zapytanie. http://manu.dogomania.pl/emot/sa.gif

eniu
27-03-2011, 22:01
Pozwoliłam sobie przedstawić wymianę postów w temacie PÓŁKI komory dopalania spalin.
Przyznam, eniu, że mnie trochę intrygujesz i…irytujesz.
Zamiast o półce, piszesz o otworze (tak jak i Piotr). Widać nie tylko ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem? http://manu.dogomania.pl/emot/frajer.gif http://manu.dogomania.pl/emot/Expert.gif
Najpierw piszesz, że „bez znaczenia”.
Zgadzasz się też z romole, który mówi, że powinno być jak na schemacie.
A sam montowałeś „otworem z tyłu” ??? ………………http://manu.dogomania.pl/emot/hmm.gif
A gdzie była PÓŁKA (bo, powtarzam: nie o otwór mi chodziło!!!)
Poza tym na schemacie jest półką od tyłu.
Co to znaczy, Piotr, „tylko otworem do tyłu” ? Czy niemożliwy jest taki montaż jak na schemacie? PÓŁKĄ od tyłu? Brunner ubzdurał sobie coś?,... że montujecie odwrotnie?
Gdybym miała instrukcję, nie miałabym wątpliwości co do prawidłowości montażu. No nie?
A teraz, to zastanawiam się eniu, kogo określasz słowem „gawiedź”. Skoro, jak się okazuje, NIKT na tym forum nie ma dostępu do instrukcji, na podstawie której byłby w stanie udzielić odpowiedzi na proste zapytanie. http://manu.dogomania.pl/emot/sa.gif

Napracowałaś się , podziwiam determinację . Wszystko po to
by przez jakiś czas znów zalśnić w świetle jupiterów...

Mnie niestety znudziłaś ,a pozostali jak przez mgłę kojarzą
o co Ci naprawdę chodzi...

:bye:

rumunezz
27-03-2011, 22:15
Sorki, a w instrukcji montażu hkd 2, na stronie brunnera nie ma tego?
http://polska.brunner.de/ps/isps.dll/Montaz_HKD2.pdf?sid={FFDFE987-E764-454E-9C01-C4DA454EB182}&pid=6A6E1E3C0A&lid=859508987A (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpolska.brunner.de% 2Fps%2Fisps.dll%2FMontaz_HKD2.pdf%3Fsid%3D%257BFFD FE987-E764-454E-9C01-C4DA454EB182%257D%26pid%3D6A6E1E3C0A%26lid%3D85950 8987A)

bajanadjembe
27-03-2011, 22:31
Sorki, a w instrukcji montażu hkd 2, na stronie brunnera nie ma tego?
http://polska.brunner.de/ps/isps.dll/Montaz_HKD2.pdf?sid={FFDFE987-E764-454E-9C01-C4DA454EB182}&pid=6A6E1E3C0A&lid=859508987A (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpolska.brunner.de% 2Fps%2Fisps.dll%2FMontaz_HKD2.pdf%3Fsid%3D%257BFFD FE987-E764-454E-9C01-C4DA454EB182%257D%26pid%3D6A6E1E3C0A%26lid%3D85950 8987A)

Dziękuję Ci rumunezz. To niestety nie o "2.2".


Napracowałaś się , podziwiam determinację . Wszystko po to
by przez jakiś czas znów zalśnić w świetle jupiterów...

Mnie niestety znudziłaś ,a pozostali jak przez mgłę kojarzą
o co Ci naprawdę chodzi...

:bye:

Eniu, zawsze taki jesteś, jak czegoś nie wiesz, albo źle zrobisz?

rumunezz
27-03-2011, 22:53
No to tu masz prosty schemat dla 2.2
http://www.feuerskulpturen.de/downloads/brunner-HKD_GP_2010.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.feuerskulpture n.de%2Fdownloads%2Fbrunner-HKD_GP_2010.pdf)
na dole strony 12. Na Twoim sklepieniu otwór jest z tylnej części i raczej "nie będzie zawijał" ognia.
A Eniu montował pewnie ten straszy typ 2 i wszystko by pasowało. Wydaje się że masz odwrotnie, ale jest to moje subiektywne odczucie.
pozdrawiam

niktspecjalny
28-03-2011, 07:15
A co szkodzi powtarzać jak mantrę, tym bardziej że szukajka muratora jest do bani.

A powtarzaj jak mantrę setki razy tylko po huk tu w "kominki nasze"!!!
masz przecież:
1.KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.
2.Zabydowa kominka
3.Pytanie o wkład
4.Kominek - 5-7 tys czy to w ogóle realne?
5.KOMINKI powietrzne - informacje i wymiana doświadczeń
6.Jaki wkład pionowy??
7.SERWIS wkładów kominkowych-producenci

Mało!!!

rumunezz
28-03-2011, 07:42
A powtarzaj jak mantrę setki razy tylko po huk tu w "kominki nasze"!!!
masz przecież:
1.KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.
...
Mało!!!

I tu niestety muszę się z Tobą zgodzić. Bywa tak, że "niecierpliwcy" walą swoje posta tam gdzie największy "ruch" jest, lub wszędzie gdzie popadnie i tego już nie zmienisz. Wszelakie dygresje (a takowych tu pełno i niekoniecznie na temat) znajdują się w każdym wątku, to że źle się to czyta to mało, gorzej jak temat całkowicie schodzi na inny tor. A szukarka muratora wcale nie jest taka zła, to moja opinia, tylko trzeba chcieć coś znaleźć.
pozdrawiam

bajanadjembe
28-03-2011, 07:45
No to tu masz prosty schemat dla 2.2
http://www.feuerskulpturen.de/downloads/brunner-HKD_GP_2010.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.feuerskulpture n.de%2Fdownloads%2Fbrunner-HKD_GP_2010.pdf)
na dole strony 12. Na Twoim sklepieniu otwór jest z tylnej części i raczej "nie będzie zawijał" ognia.
A Eniu montował pewnie ten straszy typ 2 i wszystko by pasowało. Wydaje się że masz odwrotnie, ale jest to moje subiektywne odczucie.
pozdrawiam

Dzięks, rumunezz
eeeeeeeeeeeextrrrrrrra materiały tu zapodałeś.


Wygląda na to, że "2" mają dwie półki, coby "zawijać".
U mnie wali prosto w rurę odprowadzającą, bo półka jest z przodu... a więc bez "zawijania"droga przebiega, co uważam za mniej efektywne.
Ze schematów ze str.12 i 13 wnioskuję, że półka powinna być pod rurą (tzn. pod otworem dla kolana nasadowego, w głębi paleniska, a nie od przodu, pod sklepieniem kopuły).

A więc... błąd montażowy?


Dziękuję, że jednak nie "wszyscy pozostali jak przez mgłę..." http://manu.dogomania.pl/emot/terefere.gif

Kominki Piotr Batura
28-03-2011, 08:51
Wisząca w powietrzu "maszynka do grzania"

Krystyna111
28-03-2011, 13:16
PRZEPRASZAM OSOBĘ WYSTĘPUJĄCĄ POD NAZWĄ " niktspecjalny "

Na lekcję pokory nigdy nie jest za póżno - TY mi ją dałeś i zrobiłeś to w bardzo subtelny spośób , DZIĘKUJĘ!

M***ki
28-03-2011, 13:54
Nerwowe to forum .. Fakt w wywodach czasami trudno znaleźć o co tak na prawdę chodzi ..

Kominki Piotr Batura
29-03-2011, 10:10
Kolejny kominek z serii "wiszących". Zdjęcie mogłoby być ciut lepsze: przedstawia kominek niejako powieszony na kominie. Kamień na obudowie to piaskowiec Rainbow.

niktspecjalny
29-03-2011, 10:42
Ciekawy.Problem np z popiołem znika.

Anulek2005
29-03-2011, 10:57
Ciekawy.Problem np z popiołem znika.

Że jak? Popiół wypada dołem? :rolleyes: ;););)

niktspecjalny
29-03-2011, 13:25
Że jak? Popiół wypada dołem? :rolleyes: ;););)
Jak ,że jak?A tak.łotwierasz drzwi podstawiasz pudło wygarniasz resztkę z paleniska i finito.Poniała czy inaczej wytłumaczyć?

Kominki Piotr Batura
29-03-2011, 15:08
Anulek , Niktspecjalny,

w tych "wisielcach" zastosowałem akurat paleniska bez rusztowe,
w których popiół wyjmuje się raz na 3-4 tygodnie . W takiej sytuacji
można sobie zrobić przerwę w paleniu i wybrać popiół np za pomocą
separatora.

Takie wynalazki o jakich Nikt mówi - jak najbardziej do zrobienia ,
szczególnie w moich konstrukcjach , gdzie nie ma "terroru"
producentów - szufladki ,nawiewniki ,ruszty ,a i gwarancję chętnie
zabiorą :D

W kominkach stojących na podłodze ,pod którą jest np. piwnica ,
można zrobić spust popiołu do pojemnika .

Anulek2005
29-03-2011, 15:48
Jak ,że jak?A tak.łotwierasz drzwi podstawiasz pudło wygarniasz resztkę z paleniska i finito.Poniała czy inaczej wytłumaczyć?

A cytat z polskiej komedii "wężykiem, wężykiem" coś ci mówi??? Czy mój żart za ciężki na ten wątek? A może tutaj nie wolno żartować?

Piotrze - ten kominek mi tak jakoś wysoko powieszony wygląda.... Ale to pewnie dlatego, że ja mam niziutko - żeby sobie na ogień z kanapy zaglądać ...

QBELEK
29-03-2011, 18:44
Kolejny kominek z serii "wiszących". Zdjęcie mogłoby być ciut lepsze: przedstawia kominek niejako powieszony na kominie. Kamień na obudowie to piaskowiec Rainbow.

Oooooo ciepły minimalizm :)

niktspecjalny
30-03-2011, 11:08
Anulek , Niktspecjalny,

w tych "wisielcach" zastosowałem akurat paleniska bez rusztowe,
w których popiół wyjmuje się raz na 3-4 tygodnie . W takiej sytuacji
można sobie zrobić przerwę w paleniu i wybrać popiół np za pomocą
separatora.

Takie wynalazki o jakich Nikt mówi - jak najbardziej do zrobienia ,
szczególnie w moich konstrukcjach , gdzie nie ma "terroru"
producentów - szufladki ,nawiewniki ,ruszty ,a i gwarancję chętnie
zabiorą :D

W kominkach stojących na podłodze ,pod którą jest np. piwnica ,
można zrobić spust popiołu do pojemnika .

Łona tego nie wie,że jest w historii FM napisane ,że np. można pozbywać się popiołu w bardziej indywidualny sposób.

Anulek2005
30-03-2011, 11:24
Łona tego nie wie,że jest w historii FM napisane ,że np. można pozbywać się popiołu w bardziej indywidualny sposób.

niktuś ty taki upierdliwy jesteś z natury czy ćwiczysz? Nie zrozumiałeś żartu, "łona" ci przygadała i zabolało, co? O historii forum mi nie zagaduj, bo jestem tutaj dłużej niż ty ... Jakoś nie lubię jak się o mnie mówi jakby mnie nie było!!! Jeśli chciałeś mnie z tego wątku wygonić to gratuluję - udało ci się. Możesz się tu dalej panoszyć ... i psuć krew innym. Żegnam ozięble.

Przepraszam innych za OT.

P.S. Widzę, że każdy wątek musi mieć swojego trolla :x Właśnie poszerzyła się moja lista użytkowników ignorowanych ...

Kominki Piotr Batura
30-03-2011, 11:40
Kontynuując kominki wiszące: w tym przypadku na głównym planie jest kamień polny, znaleziony niedaleko domu. Został pocięty na plasterki i powieszony w odległości 15-20 cm od ściany. We wnętrzu znajduje się własnej produkcji palenisko kumulacyjne (teraz już z targowym medalem :-)), zdolne ogrzać dom o powierzchni 140m2. Plasterek polniaka o grubości 6 cm waży około 300 kg.

niktspecjalny
30-03-2011, 12:26
niktuś ty taki upierdliwy jesteś z natury czy ćwiczysz? Nie zrozumiałeś żartu, "łona" ci przygadała i zabolało, co? O historii forum mi nie zagaduj, bo jestem tutaj dłużej niż ty ... Jakoś nie lubię jak się o mnie mówi jakby mnie nie było!!! Jeśli chciałeś mnie z tego wątku wygonić to gratuluję - udało ci się. Możesz się tu dalej panoszyć ... i psuć krew innym. Żegnam ozięble.

Przepraszam innych za OT.

P.S. Widzę, że każdy wątek musi mieć swojego trolla :x Właśnie poszerzyła się moja lista użytkowników ignorowanych ...

anuluś powiem bo wypada.kto nie czyta FM ze zrozumieniem ten ma zapędy by właśnie jak ty krytykować.Moja ...jak to nazywasz "upierdliwość "polega na tym jak już ktoś zwraca mi uwagę ...np jak ty podpiera się bardzo skąpa wiedza na temat .......KTÓRY BRZMI" kominki nasze".Nie pisz o panoszeniu się bo to bardzo nie eleganckie i niegrzeczne.Na niebiesko masz napisane....ale mi nie ubliżaj.Co do historii o , której wspomniałem.Jest dużo o kominkach a właściwie o ich opróżnianiu...hehehe gdy komora paleniskowa jest czyszczona z dołu.Szukaj a znajdziesz.Wtedy nic cię nie zdziwi i nie będziesz potrzebowała żartu by o tym pisać.

niktspecjalny
31-03-2011, 03:16
Ja wolę kominki z płaszczem wodnym, aby ogrzewać pomieszczenia paląc w kominku – to jest chyba najtańsza forma ogrzewania. Jeżeli idzie o kwestię rozpalania w kominku – zajmuje to dosłownie chwilę i ma nawet swój urok. Przeczytaj tutaj o kominkach:
http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blog/86-o-kominkach-sow-kilka

Kominki nasze a tu taka perełka.

eniu
31-03-2011, 06:19
Ja wolę kominki z płaszczem wodnym, aby ogrzewać pomieszczenia paląc w kominku – to jest chyba najtańsza forma ogrzewania. Jeżeli idzie o kwestię rozpalania w kominku – zajmuje to dosłownie chwilę i ma nawet swój urok. Przeczytaj tutaj o kominkach:
http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blog/86-o-kominkach-sow-kilka

Najbardziej podoba mi się punkt 2 z linku do tej "perełki" : estetyka .

escape
31-03-2011, 10:36
Wisząca w powietrzu "maszynka do grzania"

Realizacja fantastyczna widzialam i oglądałam z każdej strony ;) na zywo podczas zakupów w interstonie, bardzo nam sie podoba ....
a jak grzeje ............Naprawdę wielki szacun !

gin4
31-03-2011, 12:07
Witam,

w trakcie budowy schmid ekko L 67 z nakładką kumulacyjną 2 kw.
50558

Pozd.

Kominki Piotr Batura
31-03-2011, 13:11
Realizacja fantastyczna widzialam i oglądałam z każdej strony ;) na zywo podczas zakupów w interstonie, bardzo nam sie podoba ....
a jak grzeje ............Naprawdę wielki szacun !

Dzięki,

to co oni tam wyprawiają , przechodzi czasem nawet
moje wyobrażenie. W palenisku żar ,że podejść strach,
pewnie z 800 stopni na liczniku, a chłopcy ładują ! :D

Całe szczęście ,że nie podkusiło mnie ,by tam "wsadzić"
inne palenisko .

Tak na marginesie - zapraszam na kawę w drodze powrotnej
z Poznania , to tylko kilkanaście kilometrów w bok z Twojej
trasy.Mój telefon po prawej.

Bartek_Sl
31-03-2011, 19:11
witajcie,

wstawiam kolejne zdjęcie naszego kominka - tym razem już po pomalowaniu ściany i położeniu podłogi
obudowa z piaskowca, wkład to Byrski XL

http://pl.fotoalbum.eu/images/19038/494903/00000016.JPG

niktspecjalny
01-04-2011, 12:19
Że są jeszcze tacy co dokładnie czytają temat w topiku.....brawo...Bartek_Sl

niktspecjalny
01-04-2011, 12:59
W sumie ,że forest odszedł z tego topiku na inne forum szkoda ....ale zapewniam ,że nie przeze mnie.Teraz dopiero można posłuchać ,rzeczowych wypowiedzi tych ,którzy pokazują jakie maja piękne kominki w swoich chatkach i nikt im nie mówi ,że "za dużo KG macie na ścianie obywatelu"Kominek bartka ma swój urok na tej fotce....ten francuski zegar jest ok...ale na dalszym planie podoba mi się podświetlenia fajnej ściany.Przepraszam ,że nie na temat ale akurat na tej fotce bardzo mnie to zaintrygowało.

niktspecjalny
01-04-2011, 13:15
http://www.hairman.net/P1010289.JPG
http://www.hairman.net/P1010605.JPG
http://www.hairman.net/P1010662.JPG
http://www.hairman.net/P1010662.JPG
http://www.hairman.net/P1010607.JPG

Takiego to nawet forest "nie umie" i ten zegar i ta antresola..... piękne.

escape
01-04-2011, 14:09
Dzięki,

to co oni tam wyprawiają , przechodzi czasem nawet
moje wyobrażenie. W palenisku żar ,że podejść strach,
pewnie z 800 stopni na liczniku, a chłopcy ładują ! :D

Całe szczęście ,że nie podkusiło mnie ,by tam "wsadzić"
inne palenisko .

Tak na marginesie - zapraszam na kawę w drodze powrotnej
z Poznania , to tylko kilkanaście kilometrów w bok z Twojej
trasy.Mój telefon po prawej.

Oj dorzucaja chłopaki dorzucają....z przodu to ciężko podejść.....
Za zaproszenie dziekujemy i przy następnej okazji napewno zjawimy sie na kawie.Pozdrawiam Ilona

JoShi
01-04-2011, 15:21
http://www.hairman.net/P1010289.JPG
http://www.hairman.net/P1010605.JPG
http://www.hairman.net/P1010662.JPG
http://www.hairman.net/P1010662.JPG
http://www.hairman.net/P1010607.JPG

Takiego to nawet forest "nie umie" i ten zegar i ta antresola..... piękne.

A to Twój?

Forest-Natura
01-04-2011, 15:44
Witam.
Niktspecjalny - przysyłasz mi na priv'a wiadomości bym dał Ci spokój i nie krytykował Twoich idiotycznych zaczepek, by samemu kontynuować to co czynisz odkąd jesteś na FM ... czyli siać ferment i swoimi wypowiedziami powodować kolejne konflikty ...
Przeczytaj co napisałeś parę wypowiedzi wcześniej ... bo już nawet Żądło Forum nie wytrzymało i sobie jaja z Ciebie robi ...
Na FM jest "dyżurny psycholog" - wskocz do niego ...
Możesz nawet z tamtego działu nie wychodzić ...
Pozdrawiam.

bajanadjembe
01-04-2011, 19:39
Czy mi się wydaje, czy nie: zegar na kominku zaprezentowanym przez Bartka_SI jest taki sam jak na tym, do którego linki podał niktspecjalny ... Zbieg okoliczności taki?

sylvia_1985
01-04-2011, 19:57
A to nasz kominek, prawie skończony.

Bartek_Sl
02-04-2011, 01:54
Czy mi się wydaje, czy nie: zegar na kominku zaprezentowanym przez Bartka_SI jest taki sam jak na tym, do którego linki podał niktspecjalny ... Zbieg okoliczności taki?

masz rację - to ten sam zegar

można go kupić na aukcjach lub w almi decor

M***ki
02-04-2011, 06:11
Widzę że są na tym forum użytkownicy wyspecjalizowani;) w obrażaniu, wręcz poniżaniu inny :mad:, jeśli tylko napisze się cokolwiek co nie jest GLORYFIKACJĄ :wave: tych najlepszych :yes: Jedynie słuszna była kiedyś linia pewnej partii .... :bye:

niktspecjalny
02-04-2011, 06:49
Drogi mistrzu forest.Nie sieje fermentu tylko chciałem podporządkować się tematowi topiku.Powtarzam "kominki nasze".Napisałem ci prv bo uznałem to za bardziej stosowne zważywszy ,że temat jest nie o tym co myśli forest o NS tylko o kominkach.Kogo to interesuje?Może i tobie przydałaby się odwiedzenie psychologa.Nie pomyślałeś o tym?Reklamy twoje mnie nie interesują ....bo nawet strona www nie działa.

p.s co to jest żądło forum jakiś wielki autorytet?

kominek sylvia_1985 choć nie w moim stylu ale coś w nim jest.

Forest-Natura
04-04-2011, 14:53
Witam.
Dedykacja dla Ciebie - Niktspecjalny.
Kiedyś natknąłem się na ciekawą realizację pieca kaflowego za naszą zachodnią granicą. Na kaflach tego pieca przedstawione były rośliny - taka sobie "łączka". Ich rysunek nie był reliefowy (wypukły) lecz wklęsły. Zdziwiło mnie dosyć wierne (wręcz niewiarygodne) przedstawienie roślinek - za dokładne nawet na ręczną, żmudną robotę.
Zaczęło mi coś świtać w głowie i tym pomysłem "podzieliłem" się w kaflarni Kafel-Art.
Żeby zrobić takie kafle trzeba udać się na łąkę, zebrać rosnące w danym momencie rośliny i odgnieść je w miękkiej masie glinianej. Cała tajemnica procesu technologicznego polega właśnie na sposobie w jakim są wykonywane wgniecenia.
W ten sposób powstały niepowtarzalne serie kafli - "zielników" i kominki z nich wykonywane. Każda seria kafli odzwierciedla kolejną porę roku, ba - nawet konkretny miesiąc, od którego zależy jakie kwiaty, owocostany, łodygi i liście będą widoczne na kaflu. I jest szkliwiona w kolorystyce tegoż konkretnego miesiąca - tu bardo ważnym jest już wierne oddanie kolorystyki przez artystę ceramika.
W całym "piecowym świecie" tylko dwie kaflarnie wykonują w ten sposób kafle (po kilku latach szukania dowiedziałem się kto wykonał "tamten" piec i jego kafle), w tym jedna nasza - polska. I gdyby nie FM i ten wątek to mało kto by o tym wiedział że w naszym kraju wykonuje się takie rzeczy. Teraz będzie to wiadome dla kilkudziesięciu tysięcy potencjalnych przyszłych posiadaczy kominka czy pieca ...
Dlatego, drogi Niktspecjalny, mając głęboko w nosie Ciebie i Twoje mdłe uszczypliwości, dalej będę robił w tym wątku to, co tutaj robiłem od dawna, jak Ciebie jeszcze nie było na "muratorowym" forum i gdy nie było ono tak skomercjalizowane jak obecnie.
Czyli pokazywał Forumowiczom piękno kominków, pieców, kuchni i innych domowych urządzeń ogniowych.

"Łąka kwietna" - pieco-kominek kaflowo-szamotowy. "Kompaktowa" zabudowa kryje zarówno kanały akumulujące ciepło i podgrzewające zarazem wstępnie palenisko od spodu oraz wewnętrzną ścianę szamotową wymuszającą cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz zabudowy. Całość może działać jako piec, kominek konwekcyjny oraz w systemie mieszanym.
Palenisko polskiej produkcji, Lazar Silesia z podwójnym przeszkleniem.
Dodatkowego uroku dodaje podświetlenie taśmą LED'ową (pomysł inwestorów :)).
Kominek czekał cierpliwie na realizację prawie trzy lata. Ale czasem warto być cierpliwym.
Pozdrawiam.

Forest-Natura
04-04-2011, 15:01
Witam.
I same kafle - "jesienny zielnik" pełen nabrzmiałych kłosów, baldachów, koszyczków z nasionami dosłownie tuż tuż przed ich wysypaniem (przełom września i października). Czyli późna jesień - fenologiczna pora roku, która wraz z przedwiośniem stanowi dwa dodatkowe - charakterystyczne okresy rozwoju polskiej przyrody.
Pozdrawiam.

bohusz
04-04-2011, 17:16
Forest gratulacje szczere

No tak Fores robi sztukę, a nam zostało robić masówkę

bajanadjembe
04-04-2011, 18:04
Łał!
Ale piękne!
Właśnie w takich kominkach jest dusza, bo "robią" je Artyści, którzy kochają swoje Rzemiosło.
Forest, pokaż jeszcze coś... w kaflach.

Liwko
04-04-2011, 18:10
Dla mnie bomba!

eniu
04-04-2011, 18:24
Witam.
I same kafle - "jesienny zielnik" pełen nabrzmiałych kłosów, baldachów, koszyczków z nasionami dosłownie tuż tuż przed ich wysypaniem (przełom września i października). Czyli późna jesień - fenologiczna pora roku, która wraz z przedwiośniem stanowią dwa dodatkowe - charakterystyczne okresy rozwoju polskiej przyrody.
Pozdrawiam.

Nie mogę się powstrzymać , by w jednym poscie wyrazić dwie
opinie : zachwyt :) i oburzenie :( .

Kominek ,jak kominek ,ale kafle z Kafel Artu (trawy) rzuciły
mnie już na kolana wcześniej.

Natomiast poza wszelką krytyką są kratki . To jest tak , jakby
obraz Moneta czy Boznańskiej oprawić w aluminiowe ramki
z Ikei .

Wybacz Forest - dwie notki Ci się należą : najwyższa i najniższa.

Forest-Natura
04-04-2011, 18:35
Witam.
Na klatę przyjmuję ;)
Tynkowana szamotem część kominka będzie kiedyś pomalowana. Białe kratki pasują w tej chwili najlepiej do tynku, bo najmniej się "rzucają w oczy". Są na tyle niedrogie, że można je będzie pomalować razem z tynkiem (proszkowo lub nawet zwyczajnie - farb o podwyższonej wytrzymałości na ciepło jest już duża gama kolorystyczna) ... lub ... zmienić na (to już kwestia gustu) "ładniejsze".
Jak to się mówi - nic nie jest dziełem przypadku ...
Pozdrawiam.

eniu
04-04-2011, 18:58
Witam.
Na klatę przyjmuję ;)
Tynkowana szamotem część kominka będzie kiedyś pomalowana. Białe kratki pasują w tej chwili najlepiej do tynku, bo najmniej się "rzucają w oczy". Są na tyle niedrogie, że można je będzie pomalować razem z tynkiem (proszkowo lub nawet zwyczajnie - farb o podwyższonej wytrzymałości na ciepło jest już duża gama kolorystyczna) ... lub ... zmienić na (to już kwestia gustu) "ładniejsze".
Jak to się mówi - nic nie jest dziełem przypadku ...
Pozdrawiam.

Z tego co wiem , to kafle do "niedrogich" nie należały .Ja bym
zmusił inwestora ,żeby zamiast durnych światełek ,dolna kratkę
jakimś ażurem dorobionym "na miarę" zastąpił . Natomiast górne
chyba bym dał na "czapce" - niewidoczne .

Wiem ,że czasem to walka z wiatrakami...:(

margod
04-04-2011, 20:01
Forest a ja gratuluję Ci klienta, do mnie jakaś inna klientela trafia, proponuję im kafle, wszystko jedno małe, czy duże i dupa... "e panie kafle to nie, my granit chcielibyśmy jakiś":evil:. A mnie ten kamień już bokami wyłazi i patrzeć na niego nie mogę, gdzie nie spojrzę to marmury, granity, piaskowce... Placu mi już brakuje na odpady.:mad:

eniu
04-04-2011, 20:16
Forest a ja gratuluję Ci klienta, do mnie jakaś inna klientela trafia, proponuję im kafle, wszystko jedno małe, czy duże i dupa... "e panie kafle to nie, my granit chcielibyśmy jakiś":evil:. A mnie ten kamień już bokami wyłazi i patrzeć na niego nie mogę, gdzie nie spojrzę to marmury, granity, piaskowce... Placu mi już brakuje na odpady.:mad:

Zawieź do Foresta...:D

Forest-Natura
04-04-2011, 22:19
Witam.
Czapka wyizolowana i ładnie wykończona tym samym gresem który leży na podłodze - żeby świeczki nie "spłynęły" i nie pobrudziły.
Margod - ja takich rzeczy jak Ty z kamienia nie jestem w stanie sam zrobić. Nie mam ani możliwości ani maszyn ...
Co do ceny kafli - Twój Helmut Eniu to by wagonami je kupował jak by ceny porównał ...
Pozdrawiam.

niktspecjalny
05-04-2011, 06:49
Witam.
Dedykacja dla Ciebie - Niktspecjalny.
Kiedyś natknąłem się na ciekawą realizację pieca kaflowego za naszą zachodnią granicą. Na kaflach tego pieca przedstawione były rośliny - taka sobie "łączka". Ich rysunek nie był reliefowy (wypukły) lecz wklęsły. Zdziwiło mnie dosyć wierne (wręcz niewiarygodne) przedstawienie roślinek - za dokładne nawet na ręczną, żmudną robotę.
Zaczęło mi coś świtać w głowie i tym pomysłem "podzieliłem" się w kaflarni Kafel-Art.
Żeby zrobić takie kafle trzeba udać się na łąkę, zebrać rosnące w danym momencie rośliny i odgnieść je w miękkiej masie glinianej. Cała tajemnica procesu technologicznego polega właśnie na sposobie w jakim są wykonywane wgniecenia.
W ten sposób powstały niepowtarzalne serie kafli - "zielników" i kominki z nich wykonywane. Każda seria kafli odzwierciedla kolejną porę roku, ba - nawet konkretny miesiąc, od którego zależy jakie kwiaty, owocostany, łodygi i liście będą widoczne na kaflu. I jest szkliwiona w kolorystyce tegoż konkretnego miesiąca - tu bardo ważnym jest już wierne oddanie kolorystyki przez artystę ceramika.
W całym "piecowym świecie" tylko dwie kaflarnie wykonują w ten sposób kafle (po kilku latach szukania dowiedziałem się kto wykonał "tamten" piec i jego kafle), w tym jedna nasza - polska. I gdyby nie FM i ten wątek to mało kto by o tym wiedział że w naszym kraju wykonuje się takie rzeczy. Teraz będzie to wiadome dla kilkudziesięciu tysięcy potencjalnych przyszłych posiadaczy kominka czy pieca ...
Dlatego, drogi Niktspecjalny, mając głęboko w nosie Ciebie i Twoje mdłe uszczypliwości, dalej będę robił w tym wątku to, co tutaj robiłem od dawna, jak Ciebie jeszcze nie było na "muratorowym" forum i gdy nie było ono tak skomercjalizowane jak obecnie.
Czyli pokazywał Forumowiczom piękno kominków, pieców, kuchni i innych domowych urządzeń ogniowych.

"Łąka kwietna" - pieco-kominek kaflowo-szamotowy. "Kompaktowa" zabudowa kryje zarówno kanały akumulujące ciepło i podgrzewające zarazem wstępnie palenisko od spodu oraz wewnętrzną ścianę szamotową wymuszającą cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz zabudowy. Całość może działać jako piec, kominek konwekcyjny oraz w systemie mieszanym.
Palenisko polskiej produkcji, Lazar Silesia z podwójnym przeszkleniem.
Dodatkowego uroku dodaje podświetlenie taśmą LED'ową (pomysł inwestorów :)).
Kominek czekał cierpliwie na realizację prawie trzy lata. Ale czasem warto być cierpliwym.
Pozdrawiam.


Dlatego, drogi Niktspecjalny, mając głęboko w nosie Ciebie i Twoje mdłe uszczypliwości, dalej będę robił w tym wątku to, co tutaj robiłem od dawna, jak Ciebie jeszcze nie było na "muratorowym" forum i gdy [B]nie było ono tak skomercjalizowane jak obecnie.

Święte słowa.Generalizując.Wklejaj co chcesz,jak chcesz i komu chcesz tiko mi to ale mierz wszystkich taką samą miarą.Przeczytałem ten wątek od pierwszego do ostatniego i nie chcąc przytaczać tu soczystych wypowiedzi stwierdzam ,że kiedyś gdy tu nastałeś inaczej patrzono na kominki.Teraz "widz"-potencjalny klient ma straszny dylemat co wybrać i jak to zrealizować.Podanie na tacy tak wyselekcjonowanych pozycji ze swojego repertuaru zmusza klienta do głębokiej refleksji.Co z tego ,że chciałby mieć taki w którym odgnieciona jest trawa jak co najmniej odgniecione w skale szczątki dinozaura jak i tak kasy mieć na niego nie będę.Tyle by ci odpowiedzieć na ripostę.

Jeżeli chodzi o prezentację kominków z dedykacją dla mnie.Kominek am fas namber "łan" jest i pozostanie jak dla mnie kominkiem nieosiągalnym i porównałbym go do prezentacji modelki na wybiegu.Czyli modelka jest tak wystrojona ,ze ja tak na ulice nie wyjdę.Interesuje mnie cena takiego kominka. Światełka-łuna za nim nie komponuje się źle ale ja skoro już po odgniatałeś trawę, wyeksponowałbym ją oświetlając ze światła górnego bezpośrednio rozproszonego na nią,tak jak np oświetlenie budynków,kościołów itp.Kratka którą wspomina eniu jest tu jak "brakujące ogniwo w teorii Darwina.Nie dość ,że go oszpeca to jeszcze zmusza widza do myślenia czy nie ma na nią innego miejsca.

pozdrawiam

bohusz
05-04-2011, 07:00
to jeszcze zmusza widza do myślenia czy nie ma na nią innego miejsca.




Bardzo dobrze według mnie, że zmusza do myślenia. Szczególnie teraz w czasach kompletnej komercji i całkowitego komsucyjnego stylu życia.
Z wszelkich stron jest reklama i zachęta do kupowania (konsupcji) gotowych wyrobów i myśli techniecznej.
Takie czasy, takie młode pokolenie.

toomyem
05-04-2011, 08:26
(...) Co z tego ,że chciałby mieć taki w którym odgnieciona jest trawa jak co najmniej odgniecione w skale szczątki dinozaura jak i tak kasy mieć na niego nie będę. (...)

Mam rozumieć, że należy wklejać tu tylko takie kominki, na które stać "średnio-krajowego" inwestora?


(...) am fas namber "łan" (...)

Tak się zastanawiam, ile Ty masz lat? Bo ten styl to mi się z gimnazjum kojarzy. Chociaż tak właściwie ta uwaga nie tylko Ciebie się dotyczy. :rolleyes:

bajanadjembe
05-04-2011, 08:36
Kiedy właśnie widzę takie kafle, wpadam w zadumę i myślę o człowieku, który takie chciał, jaki jest, czym się kierował... i myślę o człowieku, który je zrobił, z jaką starannością i oddaniem. W ich zrobieniu jest jakaś opowieść.
I to właśnie odróżnia takie rzemiosło od produkcji kompletnie komercyjnej.
To fajnie, że jeszcze istnieją pasjonaci, którzy nie idą z falą, którzy mają czas przeżyć piękno, które ich otacza i tworzyć... inspirując się nim.

niktspecjalny
05-04-2011, 11:00
Mam rozumieć, że należy wklejać tu tylko takie kominki, na które stać "średnio-krajowego" inwestora?



Tak się zastanawiam, ile Ty masz lat? Bo ten styl to mi się z gimnazjum kojarzy. Chociaż tak właściwie ta uwaga nie tylko Ciebie się dotyczy. :rolleyes:

Gościuńciu....wklejaj jakie chcesz już to powiedziałem forestowi a ty tu żaden autorytet jak dla mnie bym z tobą polemizował.Drugi cytat abyś nie zagłębiał się w jego styl pisania, jest tylko żartobliwą przenośnią do "trawy" na kaflach foresta , której i tak nie zrozumiesz bo jak widać sprowadziłeś to ażżżżż do gimnazjum...hehe.Smutne jest to co piszesz takie same jak ten smutas w awantaże.

p.s jeśli chcesz dyskutować w topiku "kominki nasze" pokus się nie na pisanie bzdur, tylko skup się na pokazaniu swojego kominka ,którego jesteś wielkim entuzjastą.

toomyem
05-04-2011, 11:12
No tak, Twój "awantaż" jest zdecydowanie weselszy. W wolnej chwili pomyślę nad rozweseleniem swojego :)

PS. Mój kominek już był pokazany w tym wątku...

niktspecjalny
05-04-2011, 11:12
Pierwszy sezon grzania a ty taki mocny w kominkach toomyem .No proszę wklej swojego, chętnie gimnazjalista udzieli ci lekcji ogłady.


No to jaki nam zaprezentujesz kominek????????Nie daj sie prosić pokaż go.Obiecuje ,że słowa krytyki zostawię na potem.

serdecznie pozdrawiam.Przypomnij fotką skoro tak po huk mam latać po stronach.

Forest-Natura
05-04-2011, 11:15
Witam.
Czy Ty jesteś szczęśliwym i spełnionym w życiu człowiekiem, Niktspecjalny?
Czy znasz znaczenie słów i określeń: życzliwość, uprzejmość, spokój, zrozumienie, tolerancja, współistnienie?
Kaflowy Aniołek dla Ciebie.
"Naiwny" trochę ... ale jak to Anioł ... naiwny być musi z zasady ...
Pozdrawiam.

niktspecjalny
05-04-2011, 11:21
Witam.
Czy Ty jesteś szczęśliwym i spełnionym w życiu człowiekiem, Niktspecjalny?
Pozdrawiam.

forest czy ty masz jakiegoś problema w stosunku do mnie ???Zapytam podobnie ..........Czy ty jesteś spełniony w swoim skomplikowanym życiu człowieku????Tu w topiku o kominkach naszych.......Jak przyjdziesz do sklepu i ekspedientka cie wkurw... to tez ja pytasz czy się spełniła....passs daj se luz.lepiej wychodzisz na tym jak wklejasz fotki kominków... przecież takie zadanie masz do wykonania tutaj, czyż nie prawda????

zapomniałem spytać.Kiedy strona będzie działać???

Liwko
05-04-2011, 11:26
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169179-Og%C3%B3lnoforumowa-pysk%C3%B3wka-%28na-tematy-zwi%C4%85zane-z-domem%29/page24

niktspecjalny
05-04-2011, 11:43
http://img508.imageshack.us/img508/3043/gallery37694439500x500.jpg (http://img508.imageshack.us/i/gallery37694439500x500.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

forest "nie boj" takie kominki niedługo będą na tapecie.hehe

p.s się zacznij do nich przymierzać...furora na FM podtrzymana i zagwarantowana.Nic nie tracisz na reputacji.hehehe

pozdrawiam

niktspecjalny
05-04-2011, 11:51
http://www.arteabc.pl/
strona dla ciebie za szacun jakim mnie tu obdarzasz na FM....bo twoja nadal nie działa.Chłopie wiesz ile ty tracisz kasy jak sie nie reklamujesz?Moi znajomi cierpliwie czekają aż ja włączysz.Co ty na to drogi mistrzu forest.

BIOKOMINKI

Biokominek - żywy ogień dzięki spalaniu bioetanolu.
Biokominki bez podłączania do komina, bez dymu i sadzy.
Nasze biokominki to modne wzornictwo i prosty montaż.

Już takie robisz??????

bohusz
05-04-2011, 12:53
Trochę roboty, pomyśleń i taki prosty kominek:
51296512975129851299

Oczywiście proszę nie porównywać tego kominka z kominkiem jaki zamieścił ostatnio Forest. Zupełny inny przedział cenowy i inna zasada działania (grzania)

niktspecjalny
05-04-2011, 13:17
http://img121.imageshack.us/img121/391/kopiakominka.jpg (http://img121.imageshack.us/i/kopiakominka.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

To dla tych co nie chcą robić z salonu kotłowni.

eniu
05-04-2011, 14:48
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169179-Og%C3%B3lnoforumowa-pysk%C3%B3wka-%28na-tematy-zwi%C4%85zane-z-domem%29/page24

Pyskówka sie teraz na kominki przeniosła , a na pyskówce ludzie
spokojnie porad udzielają ....

Wszystko przez wiosenne przesilenie. Ludziska bzikują.

mops1981
05-04-2011, 17:05
witam, od dłuższego czasu planowałem mały kominek lub piecyk typu koza. Znajomek polecił mi to forum. Moje wrażenie jest takie , że starannie zaaranżowane ,,dyskusje'' i tak sprowadzają się do tego, że jest w Polsce kilku Mistrzów ( zaszczycających to forum) i tłumek oklaskiwaczy od lat piszących ,, dla mnie super'', ,, och jaki to cudowne''.
No i ciekawe - jak ci wszyscy mistrzowie znajdują czas na klepanie autoreklam zamiast pracować. A jeśli już piszą to może podaliby kosztorysy swoich dzieł, w końcu na takim forum to ważna informacja dla wielu czytelników ( w tym mnie). Zapewne o ile w ogóle ktoś na moje bazgroły odpisze padną hasła typu : to sprawa indywidualna, inwestor prosił o dyskrecję, itp, ale mam wrażenie, tworzenia atmosfery super wyjątkowości i wrażenia że to Michał Anioł dłubie w tych marmurowych budowlach. Ja rozumiem ,, Kominki Nasze '' jako forum dla ludzi starających się własnymi siłami ( bez zarzynania się kredytem) coś zrobić. A wykonawcy mogą o ile mają naprawdę ochotę komuś pomóc - doradzać jak nie spieprzyć kominka pod względem bezpieczeństwa, jaką zrobić izolację, jakie szczeliny zostawić i jaki piec jest dobry a jaki zły. To był taki głos z boku.
Pozdrawiam wszystkich amatorów pracy własnej i wiary we własne siły.

bohusz
05-04-2011, 18:31
No i ciekawe - jak ci wszyscy mistrzowie znajdują czas na klepanie autoreklam zamiast pracować. A jeśli już piszą to może podaliby kosztorysy swoich dzieł, w końcu na takim forum to ważna informacja dla wielu czytelników ( w tym mnie).


Ja się tak ustawiłem, że do pracy mam kilka kroków, a jak mi się nie będzie chciało chodzić to wezmę laptopa do warsztatu.
To taka praca, nie robi się od gwizdka do gwizdka. U klienta to tylko montaże, a na warsztacie cała przygotówka, wylewanie, zalewanie, klejenie, itp. itp.

bohusz
05-04-2011, 18:45
Taka sobie realizacja prosta. Płyty izolacyjne okalające wkład z PW.
Prawa strona wykonana z bloczków, z względu na półkę na wnękę na drewno.
PROJEKT KLIENTA, instalacja wodna wykonana przez klienta.
5133851340
http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

Liwko
06-04-2011, 07:24
Pyskówka sie teraz na kominki przeniosła , a na pyskówce ludzie
spokojnie porad udzielają ....

Wszystko przez wiosenne przesilenie. Ludziska bzikują.

eniu, świat schodzi na psy. Francja wypowiada wojnę, Niemcy nie chcą walczyć a Rosja apeluje o pokój... http://emoty.blox.pl/resource/fool.gif

żona m
06-04-2011, 22:37
Trochę roboty, pomyśleń i taki prosty kominek:
51296512975129851299

Oczywiście proszę nie porównywać tego kominka z kominkiem jaki zamieścił ostatnio Forest. Zupełny inny przedział cenowy i inna zasada działania (grzania)
i jaki właściciel zadowolony!

M***ki
07-04-2011, 20:13
Zapraszam na Targi Murexpo 8-10. kwietnia Warszawa Torwar . Prezentowane będą kominki czeskie , fińskie piece akumulacyjne i wiele innych ciekawych propozycji..:welcome:

eniu
12-04-2011, 14:30
Witam wszystkich:) My również po długich poszukiwaniach - najpierw projektu idealnego, a później zaufanego wykonawcy doczekaliśmy się własnego kominka! Co prawda realizacja prac przeciągnęła się o dobry miesiąc ze względu na problemy z dostawą wkładu z firmy Spartherm, jednak byliśmy cierpliwi. Kamień na obudowie to żywicowany trawertyn Classico, a falka po środku to trawertyn Noce, również żywicowany. Za wkładem po bokach brakuje jeszcze suchej zabudowy z podświetlanymi wnękami.

Mam nadzieję ,że żywice nie z gatunku co ciekną jak poczują ciepło .

Kominek z tych , które porównać można z kawałem "stary a dobry" :)
Zawsze się będą podobać (prawie wszystkim :) )

Forest-Natura
17-04-2011, 20:27
Witam.
Trochę mnie nie było ... tak to jest jak się "okna" sypną a ostatni "bekap" parę miesięcy wcześniej się robiło ... Ech ... mądry Polak po szkodzie ... No nic tam, jedziem dalej bo niektórzy (wiewiórkowaci) tęsknią pewnikiem ... :p
Dwa posty poniżej,kominkowa klasyka z tą falką pośrodku - tak ze 20 lat z okładem ten pomysł sobie liczy i nadal jest aktualny. No to i mnie na klasykę wzięło.
Kominek z otwartym paleniskiem. Pośrodku osiedla, gdzie sąsiedzi, chętni oglądania kominkowego ognia, najpierw muszą się ubabrać po łokcie w żrącym ługu (preparat do mycia szyb kominkowych) by je w ogóle zobaczyć (osiedle sprzed kilkunastu laty - królują w nim żeliwniaki bez dopływu powietrza, szczelne okna i ... brak kanałów wentylacyjnych.
Kominek i samo palenisko zaprojektowane i obliczone do komina o średnicy 18x18 cm. I znowu projektant wnętrz i właściciel kominka "bujali" się w poszukiwaniu kogoś, kto na samo hasło: kominek otwarty, nie rezygnował z podjęcia się jego wykonania lub nie stwierdzał: "Panie, ale to się nie da - trzeba by wkład wsadzić" ...
Kominek pięknie funkcjonuje i ... grzeje ... Nie dymi, ogień widać, klimat jest, brakuje tylko na zdjęciach ... profilu sztukaterii pod sufitem, który zwieńczy całość ... no ale inauguracyjne rozpalenie wcześniej być musiało - dlatego o "kąsek" wyobraźni proszę ...
Aaa ... no i nawietrzak pod parapetem albo w ościeżnicach okien obowiązkowo ...
Pozdrawiam.

Forest-Natura
17-04-2011, 20:30
Witam.
Jako że diabeł we szczególe się lokuje ...
Pozdrawiam.

bohusz
17-04-2011, 20:53
Super sprawa.
No i Św. Mikołaj będzie miał ułatwione wejście do tego domu.
Pozdrawiam


Pośrodku osiedla, gdzie sąsiedzi, chętni oglądania kominkowego ognia, najpierw muszą się ubabrać po łokcie w żrącym ługu (preparat do mycia szyb kominkowych) by je w ogóle zobaczyć (osiedle sprzed kilkunastu laty - królują w nim żeliwniaki bez dopływu powietrza, szczelne okna i ... brak kanałów wentylacyjnych.


To jak to funkcjonuje... szkoda ludzi

Forest-Natura
26-04-2011, 19:52
Witam.
"Pajacyki" - kominek kaflowy jednego z Forumowiczów.
Kafle w bryle pieca z kaflarni Karat. Artystycznie malowane kafle - obrazki obok kominka to pastisz postaci malowanych przez katalońskiego surrealistę Joan Miro. Wykonano je w innej kaflarni, Kafel-Art. Dopełniają kaflową bryłę samego kominka i wprowadzają każdego w świetny nastrój - wystarczy na nie popatrzeć i ma się od razu pozytywne myśli.
Obok wnęka na drewno, na podłodze szlifowany piaskowiec. Ściany nie pomalowane jeszcze oczywiście ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

ziuta62
01-05-2011, 11:53
Witam! Piec śliczniusi, ale jak "zdemoloać" ściany aby uzyskać ten efekt. Ja planuję tynki takie jak to dawniej bywało w salonie, żadnych gładzi i płyt, ale na ścianie z piecem/lub kominkiem/ taka faktura to marzenie. Pozdrawiam!!!

M***ki
02-05-2011, 12:16
Kominek z obudową szamotowa , kafle wielkogabarytowe MK , wkład Romotop kv025F02. Tynk ma fakturę wykonana łyżeczką według wskazań inwestorki .

marynianka
04-05-2011, 19:06
Witam wszystkich, w bliżej nieokreślonym czasie, ze względów oczywiście finansowych planuje instalację kominka z płaszczem wodnym, w związku z tym prosze o radę jaki kształt kominka byłby najlepszy, poniżej zamieszczam zdjęcie miejsca gdzie będzie w przyszłości kominek, wydaje mi się że najlepszy byłby narożny, ale proszę o wszelkie rady. Domek parterowy o powierzchni 105,7 m2+garaż nieogrzewany 17,6m2. Planuje ogrzewanie podłogowe w łazienkach,przedpokoju, wiatrołapie, kuchni i salonie. Kominek byłby połączony z piecem gazowym kondensacyjnym.

evitare
09-05-2011, 12:36
Witam się "we wątku" :) dopiero teraz, chociaż podglądałam sobie i czytałam już od dawna. Myślałam, że czas jeszcze mam na zastanawianie się nad kominkiem, bo dopiero wylane ławy... Ale szukamy komina i dowiedziałam się, że średnica komina powinna być dopasowana do kominka... (? ... się zastanawiam, czy na ten przykład 200 byłoby optymalnie...). Teraz więc ponownie szukam inspiracji kominkowych :) i wlazłam się pozachwycać. Kilka słów - wszystkim z Forum gratuluję waszych kominków, są piękne - bo na pewno wymarzone :)
Forrest, Twoje dzieła są wybitne. Nawet, jeśli nigdy nie będzie mnie na takie stać (a pewnie nie będzie :|), to cieszę się, że mogę popatrzeć na nie jak na sztukę.
Szkoda tylko, że na kolejnym :mad: wątku pojawia się ta sama osoba, przez którą tylu fajnych ludzi przestaje się udzielać, bo zwyczajnie ma dość pewnego poziomu - pouczania, siania fermentu, krytykowania, braku dystansu do siebie. Szkoda... :(
A czytać i oglądać będę dalej. Najwyżej przeskakując niektóre posty. I może znajdę coś dla siebie... Pozdrawiam.

ziuta62
09-05-2011, 14:02
Witam i zarzucam mam nadzieję, że nowy temat. Planuję kominek z rozprowadzeniem ciepła w domku parterowym ok.80m.
Czy jest możliwość rozprowadzenia ciepła z pieca kaflowego, czy musi to być kominek? Przyznam, że te piece to istny zawrót glowy. Nie będzie to jedyne żródło ciepła, choć wolałabym żeby było przewodnie. Dziękuję!

eniu
09-05-2011, 16:21
Witam i zarzucam mam nadzieję, że nowy temat. Planuję kominek z rozprowadzeniem ciepła w domku parterowym ok.80m.
Czy jest możliwość rozprowadzenia ciepła z pieca kaflowego, czy musi to być kominek? Przyznam, że te piece to istny zawrót glowy. Nie będzie to jedyne żródło ciepła, choć wolałabym żeby było przewodnie. Dziękuję!

Piec wykonany w technologii nowoczesnej pozwala na
manipulacje podobne jak w kominku z GK ( a fe ...)

M***ki
10-05-2011, 05:28
GK + wełna:sick: .. standard w naszym kraju .. Wiele pracy mamy na przyszłość jak ludziska poczytają o "walorach zdrowotnych" takich technologi w komikach :popcorn: Kominek / piec kaflowy może ogrzewać inne pomieszczenia nie tylko te w których jest palenisko. Przykładowo kominki z naszej strony; Jaktorów kilka pomieszczeń w tym jedno jako piec , Vertikal 4 pomieszczenia , Tomaszów 2 pomieszczenia.

ziuta62
10-05-2011, 16:38
Witam! Nawet na myśl mi nie przyszło żeby robic coś z GK. Dom będzie na emeryturę, wnuk w drodze i chciałabym aby moje wnuki miały takie wspomnienia z dzieciństwa jak ja. Kochani dziadkowie w milusim domku.Jak się wróciło z sanek to tyłkiem do pieca się stało. Człowiek wiedział, że żyje. Tyko się czaiło żeby dziadek pozwolił do pieca dorzucić kawałek drewna. Jakoś nie bardzo widzę się w roli babci biegającej od wskażnika do wskażnika z kalkulatorem w ręku. Tak jak pisalam w pierwszym poście jakaś alternatywa będzie, wolę jednak zepchnąć ją na drugi plan. Dzięki za odzew!

Kominki Piotr Batura
12-05-2011, 08:30
Dużo kaflowych kominków ostatnio "wew" wątku ,więc żeby nudno
się nie zrobiło : z kafli , ale czy kaflowy ?:)

(kafle z Jasby , inkrustowane platyną - Kafel Kar też tak umie! )

http://www.kominki-batura.pl/kaflowy2_3s.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fkaflowy2_3s.html)

Michał Piotrowski CK
15-05-2011, 22:02
Witam wszystkich, w bliżej nieokreślonym czasie, ze względów oczywiście finansowych planuje instalację kominka z płaszczem wodnym, w związku z tym prosze o radę jaki kształt kominka byłby najlepszy, poniżej zamieszczam zdjęcie miejsca gdzie będzie w przyszłości kominek, wydaje mi się że najlepszy byłby narożny, ale proszę o wszelkie rady. Domek parterowy o powierzchni 105,7 m2+garaż nieogrzewany 17,6m2. Planuje ogrzewanie podłogowe w łazienkach,przedpokoju, wiatrołapie, kuchni i salonie. Kominek byłby połączony z piecem gazowym kondensacyjnym.

Witam
taki narożnik nasuwa kilka rozwiązań na wybudowanie kominka. Można zrobić tradycyjną zabudowę w narożniku z wkładem z szyba prostą, czy półokrągłą, albo pójść w ciekawe rozwiązanie z wkładem z szybą boczną. Trzeba przemyśleć w jakim stylu ma być zabudowa kominkowa i można pokombinować z jej wykonaniem i doborem wkładu kominkowego. Chętnie pomogę w wyborze wkładu i zabudowy. Proszę o info w jakim stylu chcesz wykańczać wnętrze, a ja zaproponuję kilka rozwiązań - moze być na priv.
Czekam na kontakt.

Pozdrawiam.

bohusz
16-05-2011, 07:30
Realizacja
Prosty nowoczesny kominek (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki.owo.pl %2Fobudowy-kominkow-cieple%2F92-kominek-cieply-bogus.html) z ciepłymi ścianami wykonany z płyt szamotowych.
- wkład kominkowy UNICO Hermes 8 modern (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki.owo.pl %2Fkominki-powietrzne-hermes%2F22-unico-hermes-8-modern.html)

bohusz
16-05-2011, 12:41
Realizacje
Coraz większym zainteresowaniem, owocującym sporą ilością zleceń, cieszą się stosunkowo proste i niedrogie obudowy kaflowo szamotowe (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki.owo.pl %2F23-obudowy-kominkow-cieple).
Z reguły w prostym nie wydziwionym kształcie. Kształt i kolorystyka kafli dowolna (z ofert kaflarni)
Wkład kominkowy: UNICO Hermes 4 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki.owo.pl %2F37-unico-hermes-4.html)

bohusz
16-05-2011, 12:51
Realizacja

Kształt i projekt ogólny klienta
Obudowa z ciepłymi ścianami, szamotowa
wkład kominkowy UNICO Hermes 1 (10 kw) (http://www.kominki.owo.pl/kominki-powietrzne-hermes/14-unico-hermes-1-z.html)

Matilde1
16-05-2011, 14:57
Panowie, a jak się wykańcza taką płytę szamotową? Tynkuje się i maluje?

bohusz
16-05-2011, 16:13
Konkretnie to:
Termo klej 1100/60 (http://www.kominki.owo.pl/19-termo-klej-tk1100-60.html)

Czytaj opis

Matilde1
17-05-2011, 10:08
Taki materiał stosuje się w miejscach gdzie mają być przyklejone kafle i także tam gdzie ma być malowane? Czy przed malowaniem potrzebna jest jeszcze jakaś obróbka np. tynk, gładź, grunt?

pozdrawiam

eniu
17-05-2011, 10:39
Taki materiał stosuje się w miejscach gdzie mają być przyklejone kafle i także tam gdzie ma być malowane? Czy przed malowaniem potrzebna jest jeszcze jakaś obróbka np. tynk, gładź, grunt?

pozdrawiam

Matilde.
Proponuję byś przeniosła się z pytaniami do któregoś z wątków technicznych
i tam zadała pytania , poprzedzając je jednak jakimś wprowadzeniem : co ,
po co i dlaczego chcesz zrobić.

mochitto
17-05-2011, 10:43
A ja mam jedno pytanie.

Ktory kominek z plaszczem wodnym kupic?

Mysle o firmie

http://www.inotec.ovh.org/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=44&lang=pl

Warto ? Czy szkoda czasu ?

Matilde1
17-05-2011, 13:28
Matilde.
Proponuję byś przeniosła się z pytaniami do któregoś z wątków technicznych
i tam zadała pytania , poprzedzając je jednak jakimś wprowadzeniem : co ,
po co i dlaczego chcesz zrobić.

Eniu, kilka postów wcześniej krytykujesz technologię zabudowy kominka płytą G-K. Masz okazję wypowiedzieć się w temacie lepszych metod a co za tym idzie douczenia inwestorów - to nie chcesz podpowiedzieć jak to się robi.
Kominek chcę mieć prosty, ścianki obudowy w dużej części po prostu pomalowane. Nie wiem czego wymagać od wykonawcy aby mieć ściany kominka gotowe do ostatecznego malowania.

eniu
17-05-2011, 13:55
Eniu, kilka postów wcześniej krytykujesz technologię zabudowy kominka płytą G-K. Masz okazję wypowiedzieć się w temacie lepszych metod a co za tym idzie douczenia inwestorów - to nie chcesz podpowiedzieć jak to się robi.
Kominek chcę mieć prosty, ścianki obudowy w dużej części po prostu pomalowane. Nie wiem czego wymagać od wykonawcy aby mieć ściany kominka gotowe do ostatecznego malowania.

Tam wystarczyła lakoniczna odpowiedź jednym zdaniem. Tobie chciałbym
pomóc ,ale nie wydaje mi się ,by się udało jednym zdaniem . Wątek jest
tak często sprowadzany na boczne tory, że próbuję tego uniknąć...

Matilde1
17-05-2011, 14:02
:-)
To jest tu jakiś główny wątek? ;)

eniu
17-05-2011, 14:18
:-)
To jest tu jakiś główny wątek? ;)

Zawsze założyciel wątku miał jakiś cel .Zwykle określa go w pierwszym
poscie.

W dziale KOMINKI jest sporo tematów technicznych . Wybierając jeden z nich
,nie będziemy robić większego bałaganu niż jest :) A inni którzy tylko
czytają , znajda tam może coś na swój temat.

Forest-Natura
18-05-2011, 08:15
Witam.
"Kwiaty polne" - piec kaflowy z dużą wizją ognia.
Prosta bryła i białe, kafle o większym formacie (28 cm) są tłem dla tytułowego, trójwymiarowego obrazu z ceramiki szamotowej. Po lewej stronie pieca wnęka na drewno maskująca "niezbyt" ładne drzwiczki wyczystkowe komina.
Na przykładzie tego pieca można bardzo dobrze zobrazować bezmyślność współczesnych projektantów domów w kwestii umieszczania w nich kominów. Projekt pieca czy kominka to po prostu maskowanie i ukrywanie takiego komina, "wywalonego" na samym środku salonu, często jeszcze z "przepięknymi" drzwiczkami wyczystkowymi i trójnikiem na jego froncie.
Polskie kafle z Kaflarni Grochowskich (Radomsko), wykonane specjalnie do tego projektu i realizacji, szamotowy obraz na froncie pieca - Twurnia Manufaktura Ceramiczna.
Pozdrawiam.

ziuta62
18-05-2011, 17:51
Oczywiście, wiadomo dlaczego Forest był nieobecny. Tworzył.Ja bym chciała z szarotką górską albo jakąś bajką kolorową dla wnuków. Chodzi mi pogłowie czerwony kapturek, taka składanka malowana na czterech kaflach.
Czy te kwiaty to też ceramika?

ziuta62
18-05-2011, 17:52
Przecież napisano ceramika szamotowa!

bohusz
18-05-2011, 20:55
Realizacja

Klient chciał taki kominek, to zrobiliśmy jaki chciał.
Robimy kominki dla klientów poprostu.
Przepraszam za jakość zdjęcia, ale jak to bywa zapomnieliśmy aparatu fotograficznego i zdjęcie jest z roboczego telefonu komórkowego.

Oczywiście obudowa kominkowa (http://www.kominki.owo.pl/23-obudowy-kominkow-cieple) wykonana w najnowszej technologi, czyli kominek ciepły szamotowy.
Wkład kominkowy UNICO Hermes 3 (http://www.kominki.owo.pl/31-unico-hermes-3.html)

M***ki
21-05-2011, 10:15
Mała inspiracja.. kominek kaflowy, ciepły, brązowy..

mochitto
21-05-2011, 17:49
A czy mogę sie zapytac.
Jaki jest mniej wiecej koszt osprzetu do kominka.

Mam na mysli kominek z płaszszem wodnym , ktory polaczyc trzeba z piecem gazowym kondensacyjnym oraz solarami.
Co tam jest potrzebne od strony kominka i za ile.
Bede wdzieczny, bo zastanawiam sie nad takim ogrzewaniem

margod
21-05-2011, 19:36
Mochitto tu masz cały wątek na temat kosztów kominka z PW.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160950-Ile-kosztuje-kompletny-kominek-z-p%C5%82aszczem-wodnym

bagi69
23-05-2011, 10:33
Witam
Dla wszystkich którzy rzadko goszczą na "kominki dla każdej rodzinki"

http://images40.fotosik.pl/860/9dbd0746de02f144gen.jpg

Odlewnia Bolimów wkład Leinster Lily Arch
Portal marmurowy prosto z Zhongguo .
Wkład przy zdjętych drzwiczkach można traktować jaki palenisko otwarte.
Pozdrawiam Stanisław

Liwko
23-05-2011, 10:36
Bardzo mi się podoba. Sam mam dość nowoczesną obudowę ale przy odpowiednim wykończeni wnętrza ten będzie wyglądał rewelacyjnie.

margod
24-05-2011, 11:06
Nowoczesny kominek na bazie wkładu Spartherm Arte U70. Widok ognia pięknie wyeksponowany na cały salon. Konstrukcja z płyt silikatowo-cementowych do której przyklejone są ciemno-szare płytki gresowe w wym 90x45. Kominek - jak to niektórzy określają, wykonany w starej technologii - czyli zimny, nie grzejący..., no może trochę przez kratki i szybę ;)
57753

Kolejny to już 100% ciepły, grzejący wykonany z płyt akubetonowych CPA, co więcej jest możliwość odzyskania ciepła ze spalin kierując je na kanały kumulacyjne. Wokół wkładu rama ze szkła hartowanego. Zdjęcie jeszcze z budowy ale w przyszłości, po wykończeniu domu "bezczelnie wprosiłem się" do klienta na kawę aby udzielić kilku cennych wskazówek jak prawidłowo użytkować taki kominek.
57754577565775757755

M***ki
13-06-2011, 13:00
Kominek kaflowy

Wandeczka
14-06-2011, 07:02
witam po raz pierwszy :)!

za chwilę zaczynamy budowę domu i mam ostania szansę coś zmienić z kominkiem w salonie - bo to chyba najsłabszy punkt mojego projektu:
więc tak -plan był taki, kominek narożny:

http://img821.imageshack.us/img821/6941/z124rzut10.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/z124rzut10.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)[/IMG]
ale takiego nie chcemy, wolimy z jedną szybą skierowana na salon, ale żeby zabudować komin, wkład kominkowy i słup, wspierający konstrukcję, który przy nim stoi zabierzemy mase miejsca i powstanie wielka budowla między salonem a kuchnią coś na wzór (ściągniętego z netu - jeśli ktoś rozpoznaje swoje foto przepraszam - usunę) :

http://img10.imageshack.us/img10/1356/pat00000000000206233.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/10/pat00000000000206233.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


co robić? jak to rozwiązać fajnie?? wydaje mi się, że potrzebuję bardzo wąskiego wkładu kominowego i mniejszego komina systemowego ( bo w kominku będziemy palić tylko okazjonalnie) a komin jest zaprojektowany o wielkości 48x80 z wkładem o średnicy 20, może go obrócić o 90 stopni?

jak ktoś chce i może coś dorzucić w tym i innym temacie - będę wdzięczna i dziękuję:)

Liwko
14-06-2011, 07:08
Chcesz wąski wkład, proszę bardzo;)

https://lh5.googleusercontent.com/-KYvF8qxMAnE/S9QomZrD2JI/AAAAAAAAAGI/gYjnWl6gSRk/s640/P1010195.JPG

Wandeczka
14-06-2011, 07:23
ach Liwko chodzi mi o wąski/na głebkości nie o szybę, bo nawet jak taki zrobię to w moim przypadku wypadnie mniej więcej tak: http://img607.imageshack.us/img607/1231/przykadowazabudowa.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/607/przykadowazabudowa.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
u mnie problemem jest wielki komin postawiony wzdłuż no i słup

na Twojej focie widzę że sam komin jest malutki? czyli chyba mogłabym postawić u siebie też mniejszy?

Liwko
14-06-2011, 07:32
U mnie wszystko ma 40:). 40 szerokość wkładu i 40 komin. Pewnie że możesz mieć inny komin.

Matilde1
14-06-2011, 08:07
ach Liwko chodzi mi o wąski/na głebkości nie o szybę, bo nawet jak taki zrobię to w moim przypadku wypadnie mniej więcej tak: Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)
u mnie problemem jest wielki komin postawiony wzdłuż no i słup

na Twojej focie widzę że sam komin jest malutki? czyli chyba mogłabym postawić u siebie też mniejszy?

Ten wkład jest właśnie wąski na głębokość. W moim projekcie też nie wygląda to super, architekt nie widział jednak innych możliwości. Wykonawca kominka napomknął, że można było zaplanować postawienie wkładu z boku komina.
Na zdjęciach katalogowych obywają się nawet bez murowanego komina.

61046

Liwko
14-06-2011, 08:54
Głębokość mojego wkładu to 40cm ;)

KamaG
14-06-2011, 09:42
Wandeczka, widziałam tu na forum, że niektórzy robią coś na zasadzie wylewanej półki, pod spód wsuwa się wkład kominkowy a kominy są budowane dopiero na tej półce.
Rozglądałam się też za takim rozwiązaniem ale u mnie było już z późno bo wymurowany komin, dlatego kominek "zerżnęłam" prawie żywcem od Liwko ;)
wygląda tak
https://lh6.googleusercontent.com/-Yv5LaIN8hQs/TfccTagFMTI/AAAAAAAACkQ/ofcmZsGlu68/s512/DSCN1149.JPG
komin sam ma 130cmx50cm, a z obudową 130x100, nie przytłacza moim zdaniem, ale to chyba kwestia kształtu obudowy, postawiłam na podziały obudowy bo bałam się właśnie takiego molocha na środku domu
PS. wkład ten co u Liwka, bardzo, bardzo fajny :)

Liwko
14-06-2011, 09:52
No, no, no. Co to, blacha czy jakieś lustro? Sznurek wymieniony?

M***ki
14-06-2011, 17:47
Parę wąskich wkładów w zabudowach jest na naszej stronie , proponuje pooglądać .

Kominki.fm
15-06-2011, 19:02
polecam Spartherm:

http://www.kominkiikominy.pl/spartherm-spartherm-arte-1vh,d127.html

maczek16
17-06-2011, 13:04
dopiero ukończony