PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINKI nasze !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

bartosz-w
21-06-2011, 17:45
Ten jest nasz. Prosty, po lewej jest wnęka na drewno, która będzie wyłożona płytkami.

KamaG
21-06-2011, 18:53
Liwko to blacha polerowana, trochę się ciapie paluchami ale i tak ją lubię. Snurek nie wymieniony, jakoś się panu zapomniało, a i mnie też ;)

keyo
22-06-2011, 14:16
Ale super - ja też chce taki, tylko u mnie za mało miejsca :(

keyo
22-06-2011, 14:19
Ciekawy design - bardzo mi się podoba - tylko ja jeszcze bym pomyślał nad wyłożeniem narożników z cegły ręcznie formowanej postarzanej w jakimś ciemniejszym kolorze lub jakimś piaskowcem.

tedasss
23-06-2011, 12:10
Witam.
mam problem, ale mam nadzieję, że do rozwiązania.

http://img823.imageshack.us/img823/8251/img0111uz.jpg

Jak widać muszę pokombinować z lokalizacją kominka. Nie dość że czyszczak mam w niewygodnym miejscu to jeszcze nie chciałbym kominka za mocno w pokój wypuszczać - może zrobić się ciasno.

Czy można zrobić tak jak na rysunku?

Tzn. Kominek z boku, nawiew i wpięcie do komina też pociągnąć z boku. Tak mógłby zajmować jakieś 60 cm od ściany a nie 100.
Chyba że jestem w błędzie i to nie będzie działać.

PROSZĘ O OPINIE I PODPOWIEDZI.

Ps. Czyszczaka nie przesunę bo po bokach są kominy wentylacyjne a z tyły ściana działowa.

Forest-Natura
23-06-2011, 14:03
Witam.
Podpowiedź dla Ciebie w załączniku (zrób tylko lustrzane odbicie i nie sugeruj się bocznym przeszkleniem).
Ale jest kilka "pewnych ale":
- i tak będzie wystawać przed komin co najmniej 40 cm
- nie schowasz wcale paleniska (wkładu) z boku komina tak jak sobie to wyobrażasz
- może wyjść "niezła kupa" zamiast ładnego kominka jeżeli zrobi się to bez wyobraźni
Podpowiedź dla innych:
- o kominku i jego wyglądzie powinno się myśleć na etapie projektu bo potem są tylko problemy zamiast radości budowania domowego ogniska
Pozdrawiam.

tedasss
24-06-2011, 19:44
Czy odległość ok. 80 cm szczytu skórzanej kanapy od szyby kominka nie jest za mała?

bohusz
24-06-2011, 20:19
Drastycznie za mała

M***ki
25-06-2011, 05:12
Ale w ten sposób można szybko sprawdzić czy skóra jest prawdziwa czy "ekologiczna" :lol2:. Ekran LCD 1 metr od szyby , półka z płyty meblowej / blat kuchenny / jako półka przed kominkiem :mad: to wcale nie żart ..tylko pomysły architektów:sick: które widziałem w ostatnim miesiącu .

Kominki Piotr Batura
25-06-2011, 07:04
Panowie nie przesadzajcie z tymi odległościami . Wszystko jest ok.































no chyba ,że ktoś w kominku chce palić :o

Liwko
25-06-2011, 09:13
A co myślicie na ten temat?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=62760&d=1308951768

bohusz
25-06-2011, 18:00
A co myślicie na ten temat?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=62760&d=1308951768

A tak konkretnie o czym tu myśleć.
Bryła kominka prosta, wykończenie może być różniaste.
Tutaj najważniejszy jest wkład kominkowy i technologia (z czego) postawienia tej bryły.
No i ważne jakie opcje zastosowane są wewnątrz obudowy, aby tysiące złotych nie uciekały w komin.

eniu
25-06-2011, 22:13
A co myślicie na ten temat?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=62760&d=1308951768

Troche te schody będzie przypiekać ...

Liwko
26-06-2011, 09:45
Troche te schody będzie przypiekać ...

No właśnie o tym też tak pomyślałem. Ale ponoć mieszkają już 2 lata, często palą i nic się nie dzieje.

Matilde1
26-06-2011, 10:45
Witam.
Dla miłośników wnętrz bardziej "new design" niż "old scul" :D
Pieco-kominek z masą akumulacyjną i ciepłą, również akumulującą ciepło, szamotową zabudową. Może ogrzewać w sposób radiacyjny, poprzez zwykłą konwekcję oraz mieszany, radiacyjno-konwekcyjny, w zależności od potrzeb i "widzi-mi-się" inwestorów.
Palenisko stalowo - żeliwno - szamotowe BeF 450. Wykończenie - gres i satynowe, anodowane listwy aluminiowe. Masa całości zabudowy około 900 kg.
Projekt kominka zrobiony pod całe wnętrze, które będzie utrzymane w takiej kolorystyce i klimacie (warto zwrócić uwagę na drzwi widoczne w tle kominka oraz widoczny kawałek gresu na podłodze w przedpokoju i będzie wiadomo o co chodzi :wink: ). Z prawej strony kominka wnęka - słupek na drewno (bardziej ozdobna, i dopełniająca estetycznie całość niż użytkowa).

http://foto3.m.onet.pl/_m/4b1cb399596804d37b16c528eb8b2fd3,10,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/9a9479c9100c8032e86f397e5bfcdbf2,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/c79fb78a0138e0ee4d1c13fb7fa4fdb4,10,19,0.jpg http://foto3.m.onet.pl/_m/ecd1936f467b328f4a1c800b94d27693,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/f25e4f93d330bf0276abcd2c141ec5c2,10,19,0.jpg

Pozdrawiam.

Pozwolę sobie przywołać realizację Foresta pokazywaną jakiś czas temu. Dopracowanie szczegółów - chylę czoła :-)
Mam pytanie dotyczące gresu na ciepłej obudowie - można gres kłaść bezkarnie bez specjalnych zabezpieczeń/izolacji czy potrzebne są jakieś techniczne sztuczki?

pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
26-06-2011, 11:24
Pozwolę sobie przywołać realizację Foresta pokazywaną jakiś czas temu. Dopracowanie szczegółów - chylę czoła :-)
Mam pytanie dotyczące gresu na ciepłej obudowie - można gres kłaść bezkarnie bez specjalnych zabezpieczeń/izolacji czy potrzebne są jakieś techniczne sztuczki?

pozdrawiam

Ta szafa z GK wisząca nad kominkiem to też należy do dopracowanych
szczegółów ( coś mi się zdaje ,że to nie Foresta "mańka" :D) ?

Liwko
26-06-2011, 11:34
Ładny, mnie się podoba:)

toomyem
26-06-2011, 11:39
Pozwolę sobie przywołać realizację Foresta pokazywaną jakiś czas temu. Dopracowanie szczegółów - chylę czoła :-)
Mam pytanie dotyczące gresu na ciepłej obudowie - można gres kłaść bezkarnie bez specjalnych zabezpieczeń/izolacji czy potrzebne są jakieś techniczne sztuczki?

pozdrawiam

Witam. O, jakie stare zdjęcia :) Teraz to trochę inaczej wygląda :).

A co do pytań, to pozwolę sobie odpowiedzieć z punktu użytkownika. Nie wiem jak to Forest kleił i jakich sztuczek używał, ale nic do tej pory nie odpadło, całość ma dobrze i działa wyśmienicie :).

62949 62950

pozdrawiam,
toomyem

Matilde1
26-06-2011, 11:40
Ta szafa z GK wisząca nad kominkiem to też należy do dopracowanych
szczegółów ( coś mi się zdaje ,że to nie Foresta "mańka" :D) ?

No nie, ten sufit to akurat też mi nie przypadł do gustu, ale może trzeba było coś schować. Pomijając..., reszta wygląda elegancko.

toomyem
26-06-2011, 11:44
No nie, ten sufit to akurat też mi nie przypadł do gustu, ale może trzeba było coś schować. Pomijając..., reszta wygląda elegancko.

Dokładnie. Rury od DGP idące na piętro....

Matilde1
26-06-2011, 11:47
Witam. O, jakie stare zdjęcia :) Teraz to trochę inaczej wygląda :).

A co do pytań, to pozwolę sobie odpowiedzieć z punktu użytkownika. Nie wiem jak to Forest kleił i jakich sztuczek używał, ale nic do tej pory nie odpadło, całość ma dobrze i działa wyśmienicie :).

pozdrawiam,
toomyem

A płytki się nagrzewają czy nie? Ładnie tam masz, kredensik też niczego sobie.

toomyem
26-06-2011, 11:50
A płytki się nagrzewają czy nie? Ładnie tam masz, kredensik też niczego sobie.

Nagrzewają się. Zresztą tak jak i cała obudowa - taka była idea :). W tym miejscu gdzie są przyklejone idą kanały akumulacyjne.

Liwko
26-06-2011, 11:56
A płytki się nagrzewają czy nie? Ładnie tam masz, kredensik też niczego sobie.

Ogólnie prostota i elegancja. Brawo;)

bohusz
26-06-2011, 14:20
Witam. O, jakie stare zdjęcia :) Teraz to trochę inaczej wygląda :).

A co do pytań, to pozwolę sobie odpowiedzieć z punktu użytkownika. Nie wiem jak to Forest kleił i jakich sztuczek używał, ale nic do tej pory nie odpadło, całość ma dobrze i działa wyśmienicie :).

62949 62950



pozdrawiam,
toomyem
Fajna obudowa w moim prywatnym guście. No a ten sufit stopniowy nad kominkiem, cóż niektórych spraw się nie przeskoczy.
Zresztą wielu takie sufity robi u siebie z zwykłego "widzi mi się"

Pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
26-06-2011, 15:23
Ok , widzę dyskusja się toczy , trochę przeze mnie :)
Ten nieszczęsny klocek(sufit) można było zrobić szerzej,
tak by nie zaczynał się równo z obudową . Nie robiłby
wrażenia tak przytłaczającego i że ...zaraz nam spadnie na głowę.
Nabrałby trochę lekkości . Nie wiem czy to było możliwe ,
ale mógłby mieć też mniejszą wysokość - należało do tego
dążyć .Wnęka na drewno do samego sufitu podkreśla jeszcze
przytłaczające wrażenie wiszącego "klocka".

Na koniec uwaga - moja krytyka jest możliwa , bi wiedzę efekt.
Łatwo jest coś oceniać widząc efekty. Trudniej natomiast jest
je przewidzieć . Przy następnym malowaniu , można to zmienić .

Katia0005
28-06-2011, 21:29
mój prosty kominek

http://images40.fotosik.pl/938/35171feaeba560a7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=35171feaeba560a7)

bajanadjembe
28-06-2011, 22:07
Katia, to oświetlenie sprawia, że zabudowa robi wrażenia szerszej i masywniejszej na górze. Takie moje wrażenie. A może taki był zamiar?
A w ogóle to nie za prosty ten kominek. (Krawędzie, tzn. styk obudowy ze ścianą, raczej prosto nie wyszedł.) Pewnie pisząc prosty, miałaś co innego na myśli.

Elena76
29-06-2011, 11:16
No właśnie o tym też tak pomyślałem. Ale ponoć mieszkają już 2 lata, często palą i nic się nie dzieje.

prostuję - mieszkamy blisko rok
kominek zimą rzeczywiście był często używany, ale drewna niestety do tej pory nic nie trafiło ....

Edit: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-się-zapytajcie-...&p=4784161&viewfull=1#post4784161

Liwko
29-06-2011, 13:38
A dlaczego niestety?

Elena76
29-06-2011, 14:56
A dlaczego niestety?


bo może kominek jest źle zrobiony skoro w zasięgu pół metra od niego nic się nie sfajczyło do tej pory :rolleyes:

a z drugiej strony narożnego wkładu stoi kanapa, jakieś pół metra i też cała...

Katia0005
29-06-2011, 19:58
Katia, to oświetlenie sprawia, że zabudowa robi wrażenia szerszej i masywniejszej na górze. Takie moje wrażenie. A może taki był zamiar?
A w ogóle to nie za prosty ten kominek. (Krawędzie, tzn. styk obudowy ze ścianą, raczej prosto nie wyszedł.) Pewnie pisząc prosty, miałaś co innego na myśli.

co do zabudowy, to wygląda ona normalnie, może na zdjęciu sprawia wrażenie szerszej :)Poz tym ta zabudowałączy się jeszcze z drugim półkolem, ale tego nie widać na zdjęciu. A pisząc"prosty" miałam na myśli taki nie wydziwiany, tylko półokrągły pomaziany i zatarty farbą kominek :):)

eniu
29-06-2011, 20:25
bo może kominek jest źle zrobiony skoro w zasięgu pół metra od niego nic się nie sfajczyło do tej pory :rolleyes:

a z drugiej strony narożnego wkładu stoi kanapa, jakieś pół metra i też cała...

Bo może trzeba zacząć palić !? :D

Wiem , wiem , używacie go często, ale pojęcie "palić" bywa rożnie interpretowane.
Kierunek promieniowania z kominka ( z szyby) nie jest też bezpośredni .
Gdyby szyba była usytuowana tak,że promieniowanie odbywałoby się
prostopadle do schodów , pewnie mielibyście już nowe - z kamienia...

zulka01
29-06-2011, 21:54
Forest Natura,bardzo serdecznie dziękuję za polecenie mi Pana Staszka.Dziś skończył prace przy moim kominku,który w rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niż w moich marzeniach.Wszystko przebiegło bardzo sprawnie,z przyjemnością patrzyłam na Jego pracę i z pewnością ja również będę Go polecać.

63405

Pozdrawiam.

Forest-Natura
29-06-2011, 22:43
Witam.
Na zdrowie :)
Polecam wszystkim z okolic Siedlec i Białej Podlaskiej (bo warto).
Pozdrawiam.

olamil
30-06-2011, 10:43
bartosz-w, bardzo ładny kominek, pochwal się proszę co do szczegółów :) co to za wkład, czym obudowane i jeśli to możliwe to powiedz proszę ile całość kosztowała. Dziękuję :)

M***ki
30-06-2011, 20:50
Spartherm Varia 2L ... łatwo poznać po klamce .

bartosz-w
30-06-2011, 22:36
Wstawię nowe foty, wnęka jest wyłożona płytkami. Dzięki za ocenę. Całość kosztowała mnie około 6500 zł. Wkład to Adbar z szamotem, załatwiliśmy sprawę wysyłkowo. Chcieliśmy mieć poziomy, prosty kominek z miejscem na drewno i z dolotem powietrza z zewnątrz. Wygląda fajnie, skromnie ale fajnie. Szyba jest spora i robi wrażenie ta metrowa szerokość wkładu.

Pozdrawiam

ANNNJA
01-07-2011, 09:10
.

eniu
01-07-2011, 13:29
.

...tyż pikny... :D

Liwko
01-07-2011, 13:52
...tyż pikny... :D

Tylko jakoś tak trochę... za mały:D

solskjer
01-07-2011, 14:13
a oto mój projekt
63756

bagi69
01-07-2011, 18:22
Tak prezentuje się łupekhttp://images39.fotosik.pl/934/8466f9e936a8b43b.jpghttp://images40.fotosik.pl/943/a614316d65c95131.jpg

olamil
01-07-2011, 18:49
bartosz-w dawaj dawaj te nowe foty :)
Przyznam szczerze, że jakoś wcześniej nie trafiłam na tego producenta. Powiedz czy jesteś zadowolony? Czy miałeś już okazję praktycznie z niego korzystać, to znaczy czy masz już sezon za sobą?

M***ki
01-07-2011, 19:02
To mały polski producent , w kłady o dość oryginalnej konstrukcji zarówno powietrzne jak i wodne . Kiedyś sporą grupę odbiorców tych wkładów stanowili sąsiedzi za wschodniej granicy . Od pewnego czasu wpisy o tej firmie pojawiają się na FM , dostałem także niedawno katalogi i cenniki tej firmy .

ANNNJA
02-07-2011, 09:31
oj chłopaki ;) ...eniu i Liwko......
pisałam o kominku do Foresta .....ale wkońcu wyedytowałam to moje pisanie, ja nie wystawiałam swojego kominka,
czeka na modyfikację....- nie ma co pokazywać...... jeszcze!!!
ale Twoj Liwko to bardzo mi się podoba!!!

Tomek B..
02-07-2011, 15:42
A co powiecie na taki automatyczny piec c.o.?63932

Matilde1
02-07-2011, 15:45
oj chłopaki ;) ...eniu i Liwko......
pisałam o kominku do Foresta .....ale wkońcu wyedytowałam to moje pisanie, ja nie wystawiałam swojego kominka

Ja zdążyłam przeczytać ;)

Kominki Piotr Batura
02-07-2011, 18:08
A co powiecie na taki automatyczny piec c.o.?63932

fajny tylko brzęczy :(

Tomek B..
02-07-2011, 21:30
fajny tylko brzęczy :(
Ten model nie posiada nadmuchu, jest piecem z płaszczem wodnym. Te, o których mówisz posiadają nadmuch powietrza do pomieszczenia.

Kominki Piotr Batura
03-07-2011, 06:48
Ten model nie posiada nadmuchu, jest piecem z płaszczem wodnym. Te, o których mówisz posiadają nadmuch powietrza do

pomieszczenia.


ale to peleciak ?

Tomek B..
03-07-2011, 12:13
ale to peleciak ?
Tak peleciak.

gorzowianka
03-07-2011, 12:39
witam
Jesteśmy na 90% zdecydowani na palenisko zduńskie wraz z masą kumulacyjną. Szukam i szukam i nie widzę :) Proszę mi powiedzieć, czy istnieją jakieś minimalne wymiary takiego paleniska? Chciałabym aby było one w prostokącie, ale płaskim. Czy jest możliwe osiągnięcie wymiaru, mierząc od ściany 40cm? Kominek jest zlokalizowany na ścianie nośnej grubości 24cm.
Do takiego paleniska zduńskiego lepszy jest komin murowany z cegieł czy komin Schiedel? Komin ten służył będzie tylko kominkowi, ponieważ w domu będzie zainstalowany rekuperator.
Proszę specjalistów o zabranie głosu :)

Kominki.fm
03-07-2011, 13:04
Polecam komin ceramiczny systemowy. W przypadku kominka z masą akumulacyjną spaliny przebiegające przez komin nie są zbyt gorące i może byc tak, że w kominie znajdzie się tzw. punkt rosy (skraplanie się dymu). W przypadku komina z cegieł, powstała kwasowa wilgoć może "wyjść" przez fugi komina. W związku z tym, komin ceramiczny będzie lepszym rozwiązaniem.

Biorąc pod uwagę rekuperację, należy przede wszystkim zadbać o to, by kominek był z zamkniętą komora spalania.

Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
03-07-2011, 14:05
witam
Jesteśmy na 90% zdecydowani na palenisko zduńskie wraz z masą kumulacyjną. Szukam i szukam i nie widzę :) Proszę mi powiedzieć, czy istnieją jakieś minimalne wymiary takiego paleniska? Chciałabym aby było one w prostokącie, ale płaskim. Czy jest możliwe osiągnięcie wymiaru, mierząc od ściany 40cm? Kominek jest zlokalizowany na ścianie nośnej grubości 24cm.
Do takiego paleniska zduńskiego lepszy jest komin murowany z cegieł czy komin Schiedel? Komin ten służył będzie tylko kominkowi, ponieważ w domu będzie zainstalowany rekuperator.
Proszę specjalistów o zabranie głosu :)


Palenisko zduńskie ma przewagę nad pozostałymi . Przewaga
ta polega na możliwości zrobienia, dopasowania go do potrzeb,
czasami do "widzimisię" zleceniodawcy. Mało informacji na jego
temat , bo mało kto wie co to za ptica, a jeszcze mniej osób
umie je zaprojektować , a potem zbudować ( na trochę więcej
niz dwa sezony :D)

Myślę ,że rozmowa na ten temat w tym wątku , to nie najlepszy
pomysł :)

Tomek B..
03-07-2011, 15:32
Czy ktoś może polecić jakiś ładny kominek wodny, maksymalnie 7KW mocy, z zamkniętą komorą spalania.

bohusz
03-07-2011, 15:37
Czy ktoś może polecić jakiś ładny kominek wodny, maksymalnie 7KW mocy, z zamkniętą komorą spalania.

Nie wiem co rozumiesz pisząc ładny. Ma być w kropki, w paski, itp.?
Mamy wkład z płaszczem wodnym o mocy 8 KW w swojej ofercie:
http://www.kominki.owo.pl/kominki-wodne-10kw/85-unico-neptun-12.html

Pozdrawiam

Tomek B..
03-07-2011, 16:56
Nie wiem co rozumiesz pisząc ładny. Ma być w kropki, w paski, itp.?
Mamy wkład z płaszczem wodnym o mocy 8 KW w swojej ofercie:
http://www.kominki.owo.pl/kominki-wodne-10kw/85-unico-neptun-12.html

Pozdrawiam
A coś z piecy kominkowych?
Popielnik musi być zintegrowany z komorą spalania. Powietrze tylko z zewnątrz, wtórne również.
Ładny w sensie nie kobyła.

M***ki
03-07-2011, 18:51
Romotop KV 075W . Możesz go zobaczyć na naszej stronie , występuje także w wersji nowoczesnego pieca :goodnight:

anake2
06-07-2011, 21:01
Witam wszystkich doradców!
Wiele piszecie o kominkach i piecach kaflowych. Moim wielkim marzeniem, od kiedy pamiętam, jest posiadanie właśnie takiego pieca. Mam nadzieję, że to marzenie spełni się już niedługo... przejdę do konkretu Mam stare kafle z odzysku- lata ok 30-40 ubiegłego wieku chciałabym zbudować (oczywiście ze zdunem) piec narożny proszę o podpowiedzi jak najlepiej oddać urodę kafli i dodatkowo wstawić wkład z szybą. Jak ułożyć kafle? Z przewężeniem, czy prosto. Może w waszych galeriach macie przykłady ze starymi kaflami. Przeczytałam całe forum, niestety pokazane są realizacje z wykorzystaniem nowych kafli, co niektóre przepiękne. Podziwiam prace Pana Ziemowita- gratulacje!

Kominki Piotr Batura
06-07-2011, 22:02
Witam wszystkich doradców!
Wiele piszecie o kominkach i piecach kaflowych. Moim wielkim marzeniem, od kiedy pamiętam, jest posiadanie właśnie takiego pieca. Mam nadzieję, że to marzenie spełni się już niedługo... przejdę do konkretu Mam stare kafle z odzysku- lata ok 30-40 ubiegłego wieku chciałabym zbudować (oczywiście ze zdunem) piec narożny proszę o podpowiedzi jak najlepiej oddać urodę kafli i dodatkowo wstawić wkład z szybą. Jak ułożyć kafle? Z przewężeniem, czy prosto. Może w waszych galeriach macie przykłady ze starymi kaflami. Przeczytałam całe forum, niestety pokazane są realizacje z wykorzystaniem nowych kafli, co niektóre przepiękne. Podziwiam prace Pana Ziemowita- gratulacje!

Wklepałem w wyszukiwarkę - stare piece kaflowe , i od razu
kilka wyskoczyło ... trzeba tylko chcieć :)

Stare kafle , najlepiej ułożyć zgodnie ze starą sztuką ich układania.
Niektóre kafle ,same podpowiadają ,co z nich można zrobić . Trzeba
tylko umieć z nimi gadać.

anake2
06-07-2011, 22:32
Witam!
Dziękuje za szybką odpowiedz! Przewertowałam już wiele galerii ze starymi piecami, niestety mało jest tych narożnych (z pięknymi ażurowymi drzwiczkami na froncie). Wymagają one chyba specjalnej techniki budowy? Jak zamontować mądrze wkład, aby nie docinać kafli i nie stosować połówek (narożnik), oraz aby to prezentowało się ładnie, a nie tylko było OK wizualnie! Co ciekawe w starych piecach układano kafle na mijankę, a teraz....

Kominki Piotr Batura
07-07-2011, 05:59
Witam!
Dziękuje za szybką odpowiedz! Przewertowałam już wiele galerii ze starymi piecami, niestety mało jest tych narożnych (z pięknymi ażurowymi drzwiczkami na froncie). Wymagają one chyba specjalnej techniki budowy? Jak zamontować mądrze wkład, aby nie docinać kafli i nie stosować połówek (narożnik), oraz aby to prezentowało się ładnie, a nie tylko było OK wizualnie! Co ciekawe w starych piecach układano kafle na mijankę, a teraz....

Teraz też można na mijankę , ale czy to jest akurat ładne ?
Nie martw się jak to zrobić , tylko znajdź interesującą Cię
bryłę . Zdun powinien poradzić sobie z kaflami (jeden lepiej
drugi gorzej)

monia234
08-07-2011, 17:35
czemu ja nie widzę żadnych zdjęć?????
pomóżcie mi proszeeeee

bagi69
08-07-2011, 17:56
Ponieważ ,iż , dla tegoż że mało kto je zamieszcza od jakiejś czasu.

Tomek B..
09-07-2011, 13:20
https://lh6.googleusercontent.com/-ksT8Rg5P8v4/ThRCZCdZA8I/AAAAAAAAS2I/6_8DfUfsQJc/s512/DSC_1897.JPG mój skromniusienienieńki do wykończenia
Najbardziej pasują tutaj te łupy drewna.
Bez obrazy ale dla mnie to jak krematorium.

Wojtek R
11-07-2011, 09:29
Najbardziej pasują tutaj te łupy drewna.
Bez obrazy ale dla mnie to jak krematorium.

a gustach się nie dyskutuje ....

ale hmm , no ten cokół to by można dopracować ( płytki dociąć pod kątem w tej "jamie" pod kominkiem , tak samo narożniki , najwyraźniej płytkarzowi się już nie chciało chyba , że jeszcze nie wykończony , jak go inwestor ma to zrywać i niech to zrobi porządnie :)

a jak będzie twierdził , że się nie da albo za trudno to go pożegnać i niech kafelkuje gdzieś obory :)

eniu
11-07-2011, 09:53
Najbardziej pasują tutaj te łupy drewna.
Bez obrazy ale dla mnie to jak krematorium.

Tomek , czy Ty masz coś z Mistrzem Z. wspólnego ? :D

margod
11-07-2011, 10:29
https://lh6.googleusercontent.com/-ksT8Rg5P8v4/ThRCZCdZA8I/AAAAAAAAS2I/6_8DfUfsQJc/s512/DSC_1897.JPG mój skromniusienienieńki do wykończenia
a ja uważam, że bardzo ładny, skromny i praktyczny, akurat to ujęcie nie oddaje klimatu tej obudowy. Aczkolwiek ta dziura pod wkładem to makabra !!! Można by cokolik również wykonać z granitu a nie z płytek.

bartosz-w
11-07-2011, 10:37
Voila

eniu
11-07-2011, 10:42
"kratków" nie za wiele jak na takie bydlę...

eniu
11-07-2011, 10:56
https://lh6.googleusercontent.com/-ksT8Rg5P8v4/ThRCZCdZA8I/AAAAAAAAS2I/6_8DfUfsQJc/s512/DSC_1897.JPG mój skromniusienienieńki do wykończenia

Kominek jest cacy , mimo odmiennego zdania speców od krematoriów:D.
Niebanalna forma ,łamiąca konwencję "szafy".
Te kratki do d.... , fakt , cokół makabra. Żadnych plastykowych listew,
bo to pod lincz się kwalifikuje... Wystarczą kratki z boku (dół góra).

Czy to przypadkiem nie jest srebrna kratka ? Jeśli tak, to daj cokół
też z paska blachy (stal szlachetna szlifowana). Można tez powtórzyć
kamień (odpadki). Niech kamieniarz rozetnie ten 3 centymetrowy
materiał na pół . Powstaną pasy (cokoły) 1,2 -1,3 cm grube , których
górną krawędź też można wypolerować i wkleić bez "listwów", brrrrrr


pokaż te kratki z prawej...:)
odkurzacz przy kominku ! super!

eniu
11-07-2011, 11:01
Margod , Eniu czy mogę zabudować tą dziurę pod kominkiem? Mąż twierdzi że musi być :/

Jeśli to PW starczą kratki z boku - walcz z ignorantami estetycznymi :)

Wojtek R
11-07-2011, 14:22
powiedzcie mi proszę czy ja tą "jamę" mogę zabudować na głucho? widoczna jest rura doprowadzająca powietrze z zewnątrz. u góry od frontu i z boku mam kratki wentylacyjne czy na dole też musi być jakaś wentylacja? wkład z PW. będę wdzięczna za odpowiedź.
Wojtku wszystko będzie zrobione na cacy, cokoły zerwane i ucięte pod kątem, pan się tłumaczył że listwa aluminiowa (z góry) będzie bardzo poszarpana i dlatego robił tak a nie inaczej a poza tym zabrakło mi płytek :(
to jak z tą jamą?????????????

Zastrzegam , że nie jestem wykonawca jak połowa aktywnych w tej kategorii :)

co do "jamki " to przy zabudowach potrzebne jest przewietrzanie ( producenci zazwyczaj określają min wielkości kratek ) , jeśli masz możliwość możesz zrobić z boku na dole i u góry ( masz jeszcze jakaś u góry kratkę oprócz tej fantazji na środku czy zbiera się gorące powietrze i dogrzewa strop ? :) )

no i brak jamki = brak schowka na pająki :)

Wojtek R
11-07-2011, 14:26
u siebie zrobiłem to tak tzn . bez jamki :) i kratki z boku ( kominek też PW )

http://img818.imageshack.us/img818/4008/kominek.jpg

Tomek B..
11-07-2011, 17:23
u siebie zrobiłem to tak tzn . bez jamki :) i kratki z boku ( kominek też PW )

http://img818.imageshack.us/img818/4008/kominek.jpg
Tutaj już wygląda bardziej po ludzku.

Tomek B..
11-07-2011, 18:36
Tak, wygląda to lepiej. Nie jestem zwolenniczką kratek, sratek i falbanek dlatego pytałam czy mogę zabudować przynajmniej "jamę" pod wkładem.
U mnie kratka od frontu była konieczna żeby dojść jakoś do rewizji w kolanie (podobno się przydaje).
Przy budowie drugiego kominka będę już bardziej obcykana ale pewnie i tak będzie to coś w stylu "krematorium" :).
W każdej chwili będziesz mogła wsadzić tam męża jak się znudzi:lol2:.

Tomek B..
11-07-2011, 18:41
65317
A to mój z płaszczem wodnym. Całkowicie zamknięta komora spalania, pobór powietrza tylko z zewnątrz.
Część frontowa i boczna w salonie, tył wraz z wyjściem rury dymowej i c.o. w kotłowni.
Moc 8KW, 4 H20/4 powietrze, mniejszego niestety nie mogłem znaleźć. Będzie grawitacyjnie zasilał kombinowany bufor ciepła.
Cały układ c.o. zasilany jedną pompką o mocy 15W. 100% ogrzewanie podłogowe.

Tomek B..
11-07-2011, 19:28
A jednak doszukałeś się jakiegoś plusa w moim kominku :) . Przynajmniej będzie praktyczny :p
Obawiam się tylko o głębokość wsadu:lol2:.

eniu
11-07-2011, 21:49
Żeby nie zaśmiecać forum wiadomości do mnie pisz na priva, poczytam sobie przed snem. A swój piecyk koniecznie pokaż jak już umieścisz we wnętrzu. W końcu w tym wątku nie chodzi o pokazanie wkładu a pomysł jak go wkomponować we wnętrzu. Powodzenia!

Oj jak Mistrzu się dowie , że znowu kogoś w kominku
sfajczyć chcecie, to komisję sejmową powoła ...:D

Basia_KRK
12-07-2011, 09:08
Voila
Bartosz, bardzo fajnie wyszło. U nas będzie prawie identycznie, ale narożny kominek :)

GośkaR
18-07-2011, 13:00
A to nasz kominek:

http://www.empikfoto.pl/albumy37/157081/1123791/previews/41663603_dsc00528.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=41663603&filename=dsc00528.jpg)

http://www.empikfoto.pl/albumy37/157081/1123791/previews/41663606_dsc00529.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=41663606&filename=dsc00529.jpg)

Forest-Natura
18-07-2011, 14:08
Witam.
Kolejny "bezkratkowiec" ?
Pozdrawiam.

matra29
19-07-2011, 08:20
Witam,
po przejrzeniu prawie całego wątku z Waszymi zdjęciami zakochałam się w tym kominku (mam nadzieje że poprawnie wgram zdjęcie ;P )
Proszę o podpowiedz z czego on jest wykonany bardzo chciałabym zrobic taki u siebie czym jest obłożony ten kominek co to może byc za kamień??? a może ktoś ma podobny u Siebie i coś podpowie
66101

GośkaR
19-07-2011, 08:48
Witam.
Kolejny "bezkratkowiec" ?
Pozdrawiam.

Jeżeli pytanie było kierowane do mnie to moja odpowiedź nie. Kratki mają byc zamontowane, ale nie znaleźliśmy takich , które by nam sie podobały i pasowały.

M***ki
19-07-2011, 13:05
Czy ten wkład ma zamontowany kompletny płaszcz do DGP ?

tomo203
19-07-2011, 20:06
Witam,, przedstawię kilka zdjęc z "budowy" mojego kominka, prace jeszcze trwają:
https://lh5.googleusercontent.com/-Q51N_6yfWEo/Th3_KFqDm5I/AAAAAAAAA6o/9-Z6Tq5SJ0U/s912/DSC03088.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-ndp3aCkT98E/Th85tw3MvII/AAAAAAAAA7o/UcGRa74MBm0/s912/DSC03098.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-9w-xUR2iVb4/TiXKFw-HrqI/AAAAAAAAA8Q/zOO1h6o0zu4/s1024/DSC_1651.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-p0Hdu-F5qJY/TiXKG5KT4WI/AAAAAAAAA8U/6RcloUs7qNA/s1024/DSC_1652.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-PCFKleb-Ovc/TiXKKqVN0XI/AAAAAAAAA8k/Dxg15Odr7ww/s1024/DSC_1657.JPG

M***ki
19-07-2011, 20:12
Prace trwają a już było palone.. Jaki to wkład..

tomo203
19-07-2011, 20:15
Trzeba było wypalić wkład na początku, wkład BeF Start 8, obudowa Promat Promasil 950-KS, cegła Vandersanden model Boston, rozprowadzenie na 3 pokoje grawitacyjnie
https://lh3.googleusercontent.com/-L72QralruDo/Th3_Ma7QAzI/AAAAAAAAA6w/vMFKLC_AstQ/s912/DSC03090.JPG

eniu
20-07-2011, 06:44
Ciekawy .Fajny wkład(góra z żeliwa). Czy technicznie poprawny ? Za mało widać...
Pokaż fotki z prawej i z tyłu

tomo203
20-07-2011, 06:52
Tu masz dokładną specyfikację wkładu http://www.befpolska.com/pl/katalog-produktow/wklady-kominkowe/start/start-8

eniu
20-07-2011, 06:57
Tu masz dokładną specyfikację wkładu http://www.befpolska.com/pl/katalog-produktow/wklady-kominkowe/start/start-8

Nie o wkład mi chodziło , ale o obudowę :)
Trochę nieudacznie to napisałem...

bohusz
20-07-2011, 07:15
Z zewnątrz obudowa dla mnie przyjazna, tego typu obudowy (kształt bryły) mi się podobają.
Szkoda, że wykonana jako zimna, z płyt izolacyjnych.

Bardziej jednak interesuje mnie jak została wykonana, czyli więcej fotek z różnych stron i z etapów budowy.
Bo przecież to jest najważniejsze.

tomo203
20-07-2011, 07:32
Nie zrobiłem zdjęć tyłu kominka, zrobię może dziś, dodatkowo macie bok oraz podłączenie rozprowadzenia:
https://lh5.googleusercontent.com/-_zmdS3kDNv0/TiXKLWh65UI/AAAAAAAAA8o/lGlSlof2Mog/s1152/DSC_1658.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-N_Kp3wiZMNA/Th85nA8ABVI/AAAAAAAAA7Q/76ZyjnKb2RE/s1152/DSC03092.JPG

Do kominka dojdą 2 płyty marmurowe, półka górna oraz dolna, kolor kominka będzie prawdopodobnie "Bita śmietana" z Dekorala. Dojdą jeszcze lada dzień kratki na bokach, wkleje zdjęcia prac końcowych pod koniec tygodnia. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę, każdy dobry pomysł się liczy. Chcę jeszcze dać motyw cegły na scianie przy oknie

margod
20-07-2011, 08:38
Na jakim kleju łączone są płyty promata, jeżeli to zwykły klej konstrukcyjny (na taki mi wygląda) to może się wypalać. Te rurki DGP z biegiem czasu też mogą się rozsypać. Pierwsze metry lepiej jest zrobić ze zwykłych sproflex, a po 1-2 metrach przejść na izolowane.

mleczajka
20-07-2011, 11:28
Witam, nasz kominek właśnie powstaje.
Mam pytanie nt. kratek wentylacyjnych. Proszę o radę, czy decydować się na kratki air system z nieruchomą żaluzją? Czy one są lepsze od kratek z siatką? Kominek będzie bez PW i DGP. Na jakiej wysokości najlepiej zamocować kratkę? Widuję je przy samej podłodze, na wysokości oczu i pod sufitem.

sterowiec40
20-07-2011, 11:48
margod napisał:Te rurki DGP z biegiem czasu też mogą się rozsypać. Pierwsze metry lepiej jest zrobić ze zwykłych sproflex, a po 1-2 metrach przejść na izolowane.

Czy to ważna sugestia ,bo nie spotkałem się na forum z tym wcześniej

margod
20-07-2011, 13:42
Wytrzymałość termiczna tego przewodu to 250 st.C. Nie zauważyłem na Twojej obudowie jakie kratki wlotu zastosowałeś, generalnie im większe tym lepiej. Jeżeli masz tylko jedną kratkę np50x20 to wewnątrz kominka bez trudu osiągniesz temperaturę 200-300st. W takim przypadku cieniutkie aluminium będzie się powoli utleniać, aż po latach zniknie.
Poniżej zdjęcie wnętrza kominka (nie naszego :D)dość mocno eksploatowanego przez kilka lat, który przedwcześnie powędrował na śmieci. Aluminiowe powłoki na wełnie w rękach się rozpadały.
66289

M***ki
20-07-2011, 14:19
Czy tak może być we wszystkich obudowach kominkowych gdzie zastosowano wełnę mineralną " ze sreberkiem " ? :stirthepot:

sterowiec40
20-07-2011, 16:16
Czym obłożyć ścianę za wkładem . kominek ma być akumulacyjny + DGP ? Obudowa zewnętrzna z cegieł szamotowych - czy cegły marketowe będą dobre?

Bader
21-07-2011, 00:25
Wytrzymałość termiczna tego przewodu to 250 st.C. Nie zauważyłem na Twojej obudowie jakie kratki wlotu zastosowałeś, generalnie im większe tym lepiej. Jeżeli masz tylko jedną kratkę np50x20 to wewnątrz kominka bez trudu osiągniesz temperaturę 200-300st. W takim przypadku cieniutkie aluminium będzie się powoli utleniać, aż po latach zniknie.
Poniżej zdjęcie wnętrza kominka (nie naszego :D)dość mocno eksploatowanego przez kilka lat, który przedwcześnie powędrował na śmieci. Aluminiowe powłoki na wełnie w rękach się rozpadały.
66289

Zdjęcie przepiękne :) Szkoda ,że nie zaznaczyłeś ,że akurat ta wełna jest przeznaczona do zewnętrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych:( Chyba ,że nie wiedziałeś.
A potem piszą bzdury o nietrwałości wełny.
pzdr.

bohusz
21-07-2011, 06:33
Zdjęcie przepiękne :) Szkoda ,że nie
zaznaczyłeś ,że akurat ta wełna jest przeznaczona do zewnętrznej izolacji
przewodów klimatyzacyjnych:( Chyba ,że nie
wiedziałeś.

To ktoś zakupił sobie w sklepie wełne do zewnętrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych i zastosował ja jako izolację wewnątrz obudowy...
Czy może ktoś sprzedał wełnę do zewnetrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych, jako wełnę do izolowania wewnątrz obudowy wkładu kominkowego?

margod
21-07-2011, 08:47
Zdjęcie przepiękne :) Szkoda ,że nie zaznaczyłeś ,że akurat ta wełna jest przeznaczona do zewnętrznej izolacji przewodów klimatyzacyjnych:( Chyba ,że nie wiedziałeś.
A potem piszą bzdury o nietrwałości wełny.
pzdr.
Owszem zauważyłem, świadczy o tym plastikowa siatka wtopiona w aluminium. Prawdopodobnie 'fachowiec" chciał zaoszczędzić parę groszy, bo większość wykonana była z prawidłowej wełny, która też nie wyglądała rewelacyjnie:
6640866409

a to drugi przypadek, tu też wnętrze wyglądało nieciekawie:
6641066411
Taśma aluminiowa rozpadła się w pył. Możliwe, że użyto tej niewłaściwej. Wkład jest za blisko ściany. Rury do DGP nieprawidłowo podpięte. Zdjęcia te pokazują jak wiele błędów można popełnić w wydawałoby się tak prostej i banalnej sprawie jak budowa kominka.

Bader
22-07-2011, 00:13
Owszem zauważyłem, świadczy o tym plastikowa siatka wtopiona w aluminium. Prawdopodobnie 'fachowiec" chciał zaoszczędzić parę groszy, bo większość wykonana była z prawidłowej wełny, która też nie wyglądała rewelacyjnie:
6640866409

a to drugi przypadek, tu też wnętrze wyglądało nieciekawie:
6641066411
Taśma aluminiowa rozpadła się w pył. Możliwe, że użyto tej niewłaściwej. Wkład jest za blisko ściany. Rury do DGP nieprawidłowo podpięte. Zdjęcia te pokazują jak wiele błędów można popełnić w wydawałoby się tak prostej i banalnej sprawie jak budowa kominka.

Zauważyłeś, ale nie napisałeś :( A wnioski laik może wyciągnąć inne. Błędy w instalacji będą dłuuuuuuuuuugo dręczyć tą branżę. Wkrótce zacznął się takie kwiatki z płytami krzemianowymi i zacznie się jazda , że są do bani.
pzdr.

ps. ta właściwa też nie za bardzo właściwa ;)

M***ki
22-07-2011, 05:31
Wełna w kominku .. strach się bać, po prostu strach się bać .. Odklejające się tasiemki lub sreberko na płytach.. Włókna fruwające pod domu najlepiej niesione pracą wentylatora .. brrrr

bohusz
22-07-2011, 05:39
Błędy w instalacji będą dłuuuuuuuuuugo dręczyć tą branżę. Wkrótce
zacznął się takie kwiatki z płytami krzemianowymi i zacznie się jazda , że są do
bani.
pzdr.

ps. ta właściwa też nie za bardzo właściwa ;)


Ten problem może być szerszy i dotyczyć innych nowych (modnych) materiałów i technologi stosowanych aktualnie w budownictwie. Mam na myśli materiały i technologię nie zweryfikowane przez konkretny czas eksplatacji.

Kominki Piotr Batura
22-07-2011, 07:34
Pomysł z wełną na kominki , może był dobry tam gdzie się
urodził. Francja to kraj ,w którym po kilku dniach ujemnych
temperatur na zewnątrz , potrafią ogłosić stan klęski żywiołowej.
W Polsce z kominków musimy "wyciskać" trochę wyższe
parametry grzewcze i niewielki błąd w stosowaniu francuskiej
technologii kończy się podobnie jak na zdjęciach Margoda.

Zgadzam się również z Baderem , że z płytą izolacyjną może
skończyć się podobnie , choć nie tak spektakularnie :D.
Płytę krzemianową stosuję w zasadzie tylko dlatego ,by nie stosować
wełny.


Ja najchętniej robię kominki z wypalanego szamotu .

bohusz
22-07-2011, 08:15
Kominki Piotr Batura napisał:

Temat płyt ceramicznych i materiałów ceramicznych
odlewanych,też nie jest
pozbawiony "ale". Może
po jakimś czasie się okaże ,że chemia używana do
ich
odlewania (produkcji) ,jest po rozgrzaniu groźna dla zdrowia
?
Pozornie wysuszone elementy , potrafią po roku czy dwóch puścić
wodę
(która związana chemicznie , uwalnia się w temperaturze
600 stopni C ). A co
z inną chemią ?



Całkiem możliwe, że takie odlewane płyty szamotowe dostępne są na rynku polskim i zagranicznym.
Jednak uogólnianie, jest jak zwykle totalnym błędem i nieporozumieniem.

Przykładowo my obudowy wykonujemy z płyt i elementów (kształtek) które odlewamy sami pod konkretny indywidualny projekt.
Tutaj nie ma żadnych cudów, ani żadnej chemi, chemikali i tym podobnych dodatków "uszlachetniających". Jest tak przez Piotra zachwalany wypalany szamot (kruszywo) plus czysty cement GÓRKAL, przebadany pod wszelkimi kątami i produkowany z wszelkimi atestami od dziesiątek lat. Cement ten zresztą stosowane jest do fug i różnych zapraw klejowych (glazura).
Procedura odlewania płyt musi być ścisła i staranna. Masa do odlewania musi zawierać ściśle taką ilość wody jaką nakazuje producent cementu, czyli ilość tylko i wyłącznie niezbędną aby zaszła reakcja wiązania. Czyli jest to masa sypka sucha, która oczywiście musi być zawibrowana, aby uzyskała stosowną gęstość. Wtedy nie ma mowy o jakimś późniejszym ewentualnym uwalniania się wody pozostałej w odlewie po reakcji chemicznej wiązania cementu. Kruszywo szamotowe użyte do odlewów jest już wcześniej wypalane, a czysty cement GÓRKAL nie wymaga wypalania.

Zresztą procedura robienia odlewów z gotowych mieszanek (betonu) wymaga również staranności i ścisłego przestrzegania proporcji dodawania wody. Na ten temat rozpisywał się wielokrotnie Wojtek, uzasadniał to bardzo precyzyjnie. Tak więc nie ma sensu powtarzania. Wojtek zresztą zajmuje się produkcją takowych betonów, więc jego informacje są wiarygodne i pełne.

M***ki
22-07-2011, 10:39
To pojawianie się wody o którym pisał Piotr może mieć miejsce jedynie w przypadku kanałów akumulacyjnych "betonowych" lub ewentualnie niektórych miejscach w obudowie typu hypokaustum .Elementy betonowe do obudów powinny być wygrzewane technologicznie przez zastosowaniem . Osobiście też jestem zwolennikiem szamotu .

Kominki Piotr Batura
22-07-2011, 17:42
Wojtek , beton edytowałem :)

Bader
22-07-2011, 22:33
Pomysł z wełną na kominki , może był dobry tam gdzie się
urodził. Francja to kraj ,w którym po kilku dniach ujemnych
temperatur na zewnątrz , potrafią ogłosić stan klęski żywiołowej.
W Polsce z kominków musimy "wyciskać" trochę wyższe
parametry grzewcze i niewielki błąd w stosowaniu francuskiej
technologii kończy się podobnie jak na zdjęciach Margoda.

Zgadzam się również z Baderem , że z płytą izolacyjną może
skończyć się podobnie , choć nie tak spektakularnie :D.
Płytę krzemianową stosuję w zasadzie tylko dlatego ,by nie stosować
wełny.


Ja najchętniej robię kominki z wypalanego szamotu .

To nie problem klimatu a raczej propagowanego od wielu lat schematu montażowego, będącego nieudolną krzyżówką metody skandynawskiej z francuską. jednym słowem LIPA , którą wymyślił............:) Jasne, przy wełnie łatwiej popełnić błąd, ale i przy płytach krzemianowych niedługo zacznie się pisać o pękających elementach kamiennych ( na pewno o tym już wiesz) i " królować " będzie szamot - a i on wady ma ( wiem, że wiesz :) )
pzdr.

ps. próbowałeś bazaltu ? Lepszy niż kamień mydlany.

Aleksandryta
22-07-2011, 23:06
Ktos spotkal sie z takimi piecami ze steatytu?

http://www.tech-piec.com.pl/

Bader
22-07-2011, 23:44
Ktos spotkal sie z takimi piecami ze steatytu?

http://www.tech-piec.com.pl/

Jasne. Steatyt to inaczej kamień mydlany. Świetnie akumuluje ciepło i równie świetnie powoli go oddaje do pomieszczenia. I mie masz nad tym oddawaniem jakiejkolwiek kontroli :(
pzdr.

M***ki
23-07-2011, 05:48
Dodatkowo "bogata oferta kolorów";) , ,mamy taki kamień na wystawie ..zapraszam . Piece są składane z fabrycznie przyciętych klocków , ostatnio pojawiły się z relatywnie większymi szybami .

Liwko
23-07-2011, 06:27
To może wreszcie ktoś pokaże tu swój kominek? To nie jest temat techniczny, już eniu was kiedyś tu op....;)

margod
23-07-2011, 08:40
To może wreszcie ktoś pokaże tu swój kominek? To nie jest temat techniczny, już eniu was kiedyś tu op....;)
a proszę bardzo:
66664
pomysł na kominek "przyklejony" do komina stojącego na środku salonu. Wkład firmy Fondis DIVA, podstawa i blaty z kafli firmy MEZ, okap i zabudowa z ciepłych płyt akubetonowych.
Kominek powstał w miejsce starego (budowanego przez nas jakieś 10l. temu) w tamtym czasie forma bardzo no topie:
66667

Liwko
23-07-2011, 08:44
Baaardzo mnie się podobają:)

bagi69
23-07-2011, 10:42
http://images46.fotosik.pl/951/5cdc3b1de872edc6.jpg

niktspecjalny
23-07-2011, 10:48
Podobuje mi się ale oprócz tego grzejniora w jego bliskości.

tomo203
23-07-2011, 20:32
Witam, kominek już skończony
https://lh6.googleusercontent.com/-ECY1U2r67pY/Tisgtr4kSeI/AAAAAAAAA9U/ddje6qj5bFA/s1152/DSC_1663.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-YB5gn7ZZHus/TisgudTbvQI/AAAAAAAAA9Y/uQu7f8n4zIY/s800/DSC_1664.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-m38VVg86j6k/TisgvMszPxI/AAAAAAAAA9c/u27mAL3G0n8/s800/DSC_1665.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-xLsZhA9MlFo/Tisgv8zf71I/AAAAAAAAA9g/FrdmMTaBexE/s1152/DSC_1667.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-JM36CD9ykoM/TisgxqbQoLI/AAAAAAAAA9o/qEc6uBfSGaA/s800/DSC_1669.JPG

romole
23-07-2011, 20:46
Bardzo ciekawa, asymetryczna bryła. Przemyślana konstrukcja!
I wreszcie cudnie dobrana cegła do gładkości - nie gryzie się i nie przytłacza.
Gratulacje!

bohusz
23-07-2011, 20:51
Bardzo ciekawa, nie przytłaczająca bryła. Przemyślana konstrukcja!

Gratulacje!
Tak faktycznie bryła i wykończenie zewnętrzne według mnie ładne i gustowne.

Jednak na temat konstrukcji i technologi w jakiej został wykonany autor nie wspomina...
No a mnie to osobiście najwięcej interesuje, bo to tylko i wyłącznie ma wpływ na efekt grzenia i użytkowanie.
No chyba, że coś niedoczytałem.

tomo203
23-07-2011, 20:59
bohusz wcześniej pisałem jakie materiały, zdjęć w trakcie budowy nie posiadam, płyta PROMAT 950KS, specjalny klej do płyty odporny na temperatury, kominek rozprowadzony jest na 3 pomieszczenia, dolot powietrza od dołu rura 150mm, płytki cegła ręcznie formowana Vanderstanden model Boston, marmur, wkład Bef Start 8. Pozostało tylko to wszytsko pomalować i założyć kratki.

Cegła w realu jest jeszcze ładniejsza, impregnowałem ją 2 razy. Chcę też elementy tej cegły wprowadzić do kuchni między szafkami ewentualnie na prawą ścianę koło okna (będzie tam jadalnia).
Dodam jeszcze że to jest domek letniskowy, weekendowy całoroczny :)

bohusz
23-07-2011, 21:01
:rolleyes: Czyli nie doczytałem...

Dzięki za powtórny opis.


Fajnie kominek wkomponowany w te schody na góre.
Rewelacja

eniu
23-07-2011, 21:10
bohusz wcześniej pisałem jakie materiały, zdjęć w trakcie budowy nie posiadam, płyta PROMAT 950KS, specjalny klej do płyty odporny na temperatury, kominek rozprowadzony jest na 3 pomieszczenia, dolot powietrza od dołu rura 150mm, płytki cegła ręcznie formowana Vanderstanden model Boston, marmur, wkład Bef Start 8. Pozostało tylko to wszytsko pomalować i założyć kratki.

Cegła w realu jest jeszcze ładniejsza, impregnowałem ją 2 razy. Chcę też elementy tej cegły wprowadzić do kuchni między szafkami ewentualnie na prawą ścianę koło okna (będzie tam jadalnia).
Dodam jeszcze że to jest domek letniskowy, weekendowy całoroczny :)


Czym impregnowałeś cegłę ?

tomo203
23-07-2011, 23:49
Jutro Ci powiem, preparat mam na działce

tomo203
24-07-2011, 12:04
Preparat jaki użyłem do impregnacji http://www.alpol.pl/gfx/alpol/pl/alpol_katalog_produktow/1/197/2027888683.jpg

bohusz
24-07-2011, 13:59
a proszę bardzo:
66664
pomysł na kominek "przyklejony" do komina stojącego na środku salonu. Wkład firmy Fondis DIVA, podstawa i blaty z kafli firmy MEZ, okap i zabudowa z ciepłych płyt akubetonowych.


Margod, uważasz, że te kafle, podejrzewam że dosyć drogie, spełniają swoją funkcję i mają wykorzystawne stosownie do swojego przeznaczenia możliwości.
Przecież kafle to ciepło, grzenie promieniowaniem...
No chyba, że nie jestem na czasie, albo to kafle tylko ozdobno wykończeniowe.

eniu
24-07-2011, 14:08
Preparat jaki użyłem do impregnacji http://www.alpol.pl/gfx/alpol/pl/alpol_katalog_produktow/1/197/2027888683.jpg






dzięki...:)

margod
24-07-2011, 14:52
Margod, uważasz, że te kafle, podejrzewam że dosyć drogie, spełniają swoją funkcję i mają wykorzystawne stosownie do swojego przeznaczenia możliwości.
Przecież kafle to ciepło, grzenie promieniowaniem...
No chyba, że nie jestem na czasie, albo to kafle tylko ozdobno wykończeniowe.
Skąd wiesz, że te kafle nie grzeją? Jako specjalista od ciepłych kominków powinieneś wiedzieć, że to nie problem wykonać kominek tak, aby cała bryła od podłogi do sufitu nagrzewała się równomiernie. Jednak w przypadku prezentowanego kominka tak nie jest. Kafle są czysto dla ozdoby, ot taka fanaberia klienta, któremu przypadła do gustu kolorystyka i materiał inny niż powszechnie stosowany kamień. Poza tym, zapadła decyzja, że nie zmieniamy wkładu a ten akurat niespecjalnie nadaje się do jakichkolwiek systemów kumulacji ciepła. Przy okazji pierwszego kominka zrobiliśmy rozprowadzenie DGP wymuszone, klient był z systemu zadowolony i nie chciał z niego rezygnować. Jak widzisz nie można byc w branży monotematycznym, bo rózne są potrzeby i gusta klientów.

bohusz
24-07-2011, 15:20
Rozumiem
Że nie grzeją to wiedziałem z wcześniejszego Twojego opisu. Bo zapewne być o tym wspomniał.


Jako specjalista od ciepłych kominków powinieneś wiedzieć, że to nie problem
wykonać kominek tak, aby cała bryła od podłogi do sufitu nagrzewała się
równomiernie.
No to nieraz jest problemem i wymaga sporej gimnastyki rozumu. Szczególnie to co piszesz "równomiernie", powoduje u mnie kompleksy, że to nie jest dla mnie takie proste, a w niektórych sytuacjach wręcz niemożliwe. Może to dlatego, że jestem już stary i nie jeżdże po szkoleniach marketingowych, tylko staram się wprowadzać rozwiązania firmowe i słuchać sugestie innych przyjaznych mi.
Może gdybym się bardzo postarał, przy większym nakładzie finansowych, udałoby się to. Ale wątpie, czy to jest gra warta mojego wysiłku i zwiększonych nakładów przez klienta.
Zostaje przy tym, że są miejsca o różnym, nierównomiernym nagrzewaniu się bryły obudowy kominka. Bo to jest zrozumiałe i bez mała oczywiste od setek lat.

Trociu
25-07-2011, 13:17
Czy szamot, który przeleżał kilka(naście) lat pod chmurką nie stracił swoich właściwości?
Co prawda nie pójdzie raczej na obudowę mojego kominka bo na to mam zeskładowany klinkier, ale na grila w ogrodzie już bardziej. Tylko czy te lata spędzone na deszczu i mrozie nie zaszkodziły jego właściwościom?

niktspecjalny
25-07-2011, 17:36
Ja gdybym się nie "przemandrzał" to powiedziałbym ci abyś znalazł specyfikacje tego szamotu z tamtych lat ale....ale skoro jej nie masz a on nie pracował w wysokich temperaturach to jest .....jakby to powiedzieć ...."zamrożony".Jak dla mnie na grilla w ogrodzie ok.Mam cegłę szamotową jak budowali u mnie w firmie kotły gazowe.Ma 17 lat ........wygląda jakbym ja przyniósł z OBI.Co prawda leżały w nieogrzewanym garażu itp.ale nic zewn. nie widać ... wnętrza nie mam jak sprawdzić.

merks
26-07-2011, 08:10
No i nasz kominek już też gotowy. Może nie jakiś super oryginalny, ale nam idealnie pasuje do przestrzeni i zagospodarowania przyszłego salonu. Wkład Hajduk Volcano 2L, a zabudowa z płyt wapniowo-krzemieniowych Promat.
67075
Od razu uprzedzam pytania o kratki :). Są oczywiście zamontowane, tak samo jak wloty powietrza na dole kominka :)

syla&andriu
31-07-2011, 23:14
merks bardzo ładny kominek podobny planuje u siebie ,a kamień co to gatunek?jaka jego nazwa?dieki i pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
31-07-2011, 23:18
merks bardzo ładny kominek podobny planuje u siebie ,a kamień co to gatunek?jaka jego nazwa?dieki i pozdrawiam

Jedni zwą go DAINO REALE inni BRECIA SARDA (z Włoch)

merks
01-08-2011, 09:12
Dokładnie tak :) Marmur Daino Reale.

margod
01-08-2011, 22:12
Akwarium - wkład Spartherm Arte 3RLh-80, podstawa z kamienia Rain Forest Green. Uprzedzając komentarze kolegów z branży, wiem, że wylot powietrza jest zbyt wysoko, ale Inwestor wpadł na pomysł obniżenie sufitu po wykonaniu kominka :mad:
Zdjęcia trochę marnej jakości, bo robione telefonem :bash:
6807668077
edit.
Dodam jeszcze, że zakup, cięcie i obróbka kamienia to również nasza "brożka"

M***ki
02-08-2011, 05:38
Tu najwięcej grzeje szyba.. ale jaki widok ! Lubię takie realizacje, od razu widać że klient ma kominek dla SIEBIE i swojej przyjemności patrzenia na ogień .

bohusz
02-08-2011, 14:26
Mistrzu jak lubisz takie i podobne realizacje, to ja tam Ci klientów podsyłam.
Bo Warszawa to dla nas za daleko.
A ludzie już w Warszawie nawet chcą ciepłe szamotowe kominki ;)

Co to się porobiło...

szama
02-08-2011, 21:32
Proszę o radę, który kominek jest lepszy HAJDUK VOLCANO 2L czy KFD ECO 5172L?
Na temat Hajduka jest dużo opinii natomiast o kominku KFD cisza.
Niestety muszę zmieścić się w kwocie ok. 5tyś. za wkład z boczną szybą i chciałabym coś fajnego i dobrego (wiem, że ciężko to pogodzić).

M***ki
03-08-2011, 05:16
A ludzie już w Warszawie nawet chcą ciepłe szamotowe kominki ;)

Co to się porobiło...
Jasne że chcą mieć w domu ciepłe kominki... czasami tylko niewiedzą że mogą chcieć :rolleyes: bo prawie wszyscy wykonawcy mówią "że tak się nie da , tak się teraz nie robi " itp itd .. Wiadomo że izolowany jest o wiele łatwiejszy w wykonaniu a i materiały tańsze . Pracy ci u nas dostatek ..tak klasycznie umowy mamy podpisane na 3-4 miesiące , oczywiście są także klienci co zamawiają i na pół roku wcześniej bo tak sobie rozplanowali budowę .

M***ki
03-08-2011, 05:18
Mistrzu jak lubisz takie i podobne realizacje, to ja tam Ci klientów podsyłam.
Bo Warszawa to dla nas za daleko.
...

Może jesteś zainteresowany budową pieca w Koziegłowach ?

bohusz
03-08-2011, 05:53
Może jesteś zainteresowany budową pieca w Koziegłowach ?

Chętnie, ale nie w tym roku.
Na ten rok na takie realizacje terminy zaklepane.

szama
03-08-2011, 08:29
KFD eco 5172 L może ktoś słyszał o tym wkładzie i o firmie KFD?

M***ki
03-08-2011, 08:39
KFD to marka handlowa występująca tylko w Polsce, posiadają sieć dilerów ..

bagi69
03-08-2011, 19:39
Witamhttp://images40.fotosik.pl/1007/9e10c4fb245a1637.jpg
Specjalistycznie gięty Varmsen , blaty cokół i otoczenie wkładu Forest Brown ,palenisko" kraciaste"
ciepły duch będzie na salonach po instalacji kratek lecz także uleci do pomieszczeń na pięterko i tam będzie hulał.
Już niedługo zima i narty .

Kominki Piotr Batura
03-08-2011, 20:11
Witamhttp://images40.fotosik.pl/1007/9e10c4fb245a1637.jpg
Specjalistycznie gięty Varmsen , blaty cokół i otoczenie wkładu Forest Brown ,palenisko" kraciaste"
ciepły duch będzie na salonach po instalacji kratek lecz także uleci do pomieszczeń na pięterko i tam będzie hulał.
Już niedługo zima i narty .


Powiem Ci Bagi, że ta maszynka do gięcia Varmsena,
też mi przypadła do gustu ! ;)
http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny2.html

Andzia84
04-08-2011, 20:05
To i ja się troszkę pochwalę swoim niewielkim, wąskim, dokładnie takim jaki chciałam - kominkiem - co prawda trzeba go jeszcze trochę zaszpachlować, przetrzeć i pomalować, ale to już drobnostka. Wkład tarnava 18kw, rozprowadzenie DGP bez turbiny do trzech pomieszczeń na górze :)
http://desmond.imageshack.us/Himg62/scaled.php?server=62&filename=wykoczenie019.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=wykoczenie020.jpg&res=medium

jarett
07-08-2011, 16:00
Jestem już właściwie zdecydowany, ale dla świętego spokoju zapytam co sądzicie o cenie poniższego kominka.
Wkład Arysto 10l DJ (otwierany na bok).
Wnęka wyłożona granitem (0,9m)
W cenie zabudowa (do pierwszego szpachla bez wygładzania), transport, montaż, podłączenie, kratki.
Kominek typowo weekendowo-rekreacyjny - żadnych płaszczy ani DGP.
Jedna z firm bardzo polecanych na forum.
11 tys. zł.
Tanio, drogo, normalnie?

http://www.budowanie-domu.pl/temp/kominek.jpg

bagi69
07-08-2011, 16:31
nie potrafią wygładzić ?
a na wizualizacji taki gładziutki.

jarett
07-08-2011, 16:31
nie potrafią wygładzić ?
a na wizualizacji taki gładziutki.

Jak masz udzielać takich odpowiedzi to lepiej milcz.

bohusz
07-08-2011, 16:54
W cenie zabudowa (do pierwszego szpachla bez wygładzania), transport, montaż,
podłączenie, kratki.

Według mnie najważniejsze w tym wszystkim jest z czego ta zabudowa ma być. To jakby podstawowa i zasadnicza informacja.
Jeżeli z płyt karton - gips, lub z konstrukcyjnych płyt izolacyjnych to według mnie cena jest drastycznie wysoka

Forest-Natura
07-08-2011, 16:55
Witam.
Jarett - wyluzuj ... Bagi chciał zwrócić uwagę na dosyć ważną kwestię a ty do niego z kijem ...
Pozdrawiam.

bohusz
07-08-2011, 17:01
nie potrafią wygładzić ?
a na wizualizacji taki gładziutki.

Wykonanie obudowy ciepłej na gładko (gładź) wydłuża czas realizacji wykończeń, czyli kosmetyki końcowej.

Przyznam, że my również unikamy tego typu wykończeń.

jarett
07-08-2011, 21:57
Według mnie najważniejsze w tym wszystkim jest z czego ta zabudowa ma być. To jakby podstawowa i zasadnicza informacja.
Jeżeli z płyt karton - gips, lub z konstrukcyjnych płyt izolacyjnych to według mnie cena jest drastycznie wysoka

Obudowa to płyty gk, suporeks, wełna no i te wstawki z granitu.
Tanio nie jest, ale czy drastycznie drogo? Sam wkład kosztuje 4600, akcesoria 2400, materiały na zabudowę 2000 zł, robocizna z transportem (200km) 2200.



Jarett - wyluzuj ... Bagi chciał zwrócić uwagę na dosyć ważną kwestię a ty do niego z kijem ...


Nie, Bagi chciał pocwaniakować.

Edyta M
08-08-2011, 03:03
Witam :D
Mam pytanie do wszystkich dla ktorych " kominkowy temat " to chleb powszedni ..... zeby sie za bardzo nie rozpisywac wkleje foty .... pod kominkiem w chudziaku zostaly zainstalowane kanaly do ogrzewania nadmuchowego domu .... wyglada to tak :

http://img29.imageshack.us/img29/1108/dscf3455r.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F29%2Fdscf3455r.jpg%2F)
Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)
http://img96.imageshack.us/img96/9971/dscf3454x.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F96%2Fdscf3454x.jpg%2F)
Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Po zabezpieczeniu miejsca pod kominek ( 2 plyty OSB na specjalnych wspornikach ) wyglada tak :

http://img29.imageshack.us/img29/9712/dscf3584u.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F29%2Fdscf3584u.jpg%2F)
Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)
http://img713.imageshack.us/img713/2558/dscf3585.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F713%2Fdscf3585.jpg%2F)
Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Oczywiscie bedzie polozony jeszcze styropian + siatka i wylewka ....
Moje pytanie brzmi ..... szukam lekkiego ( oczywiscie chodzi mi o wage ) kominka , moc nominalna 16 KW , czysta szyba , wklad narozny ...... najwazniejsza jest jednak waga z uwagi na kanaly do ogrzewania biegnace pod posadzka nie chce za bardzo obciazac podlogi w tym miejscu czy ktos moze mi cos doradzic w tym temacie ?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
Edyta :hug:

eniu
08-08-2011, 06:16
To nie jest wątek techniczny . Przenieś ten post do innego , tam Ci
pomożemy :)

bohusz
08-08-2011, 06:40
Obudowa to płyty gk, suporeks, wełna no i te wstawki z granitu.
Tanio nie jest, ale czy drastycznie drogo? Sam wkład kosztuje 4600, akcesoria 2400, materiały na zabudowę 2000 zł, robocizna z transportem (200km) 2200.

Co do podanych kwot, nie będę ich analizował, bo po co.
Domyślam się że wszystkie te wymienione materiały są skalkulowane z 8 % vatem.

Dziwi mnie jednak fakt, że mimo informacji ogólnodostępnych, nawet tutaj na forum decydujesz się na obudowę kartonowo - gipsową.
Pozdrawiam

jarett
08-08-2011, 07:41
Co do podanych kwot, nie będę ich analizował, bo po co.
Domyślam się że wszystkie te wymienione materiały są skalkulowane z 8 % vatem.
Dziwi mnie jednak fakt, że mimo informacji ogólnodostępnych, nawet tutaj na forum decydujesz się na obudowę kartonowo - gipsową.
Pozdrawiam

Ależ ja własnie po to zadałem to pytanie, żeby analizować kwoty. Ten wątek na tym polega, że ludzie wklejają swoje kominki/projekty kominków i wymieniają się informacjami o cenach :) Szanuję Bohusz Twoją wiedzę dotycząca ciepłych kominków, ale mój ma być typowo rekreacyjny. W ogóle miało go nie być, ale żona się uparła. Pytam więc czy w kategoriach kartonowo-gipsowych ta cena jest adekwatna i nie chcę dalej drążyć kwestii technologicznych bo moglibyśmy się na tej zasadzie zacząć przekonywać do płaszcza wodnego, DGP, innego wkładu itd itp...

merks
08-08-2011, 08:01
Obudowa to płyty gk, suporeks, wełna no i te wstawki z granitu.
Tanio nie jest, ale czy drastycznie drogo? Sam wkład kosztuje 4600, akcesoria 2400, materiały na zabudowę 2000 zł, robocizna z transportem (200km) 2200.



Nie, Bagi chciał pocwaniakować.

Moją zabudowę znajdziesz kilkanaście postów wyżej. Myślę że trochę więcej roboty przy niej miał wykonawca. Zabudowa z płyt wapniowo-krzemianiowych, a wkład Hajduk (droższy od Arysto). Całość 10 tys (obudowa przygotowana do malowania). Z Kartongipsu miałem ofertę na około 8500-9000 pln, ale się na to nie zdecydowałem z wiadomych względów.

jarett
08-08-2011, 08:10
Moją zabudowę znajdziesz kilkanaście postów wyżej. Myślę że trochę więcej roboty przy niej miał wykonawca. Zabudowa z płyt wapniowo-krzemianiowych, a wkład Hajduk (droższy od Arysto). Całość 10 tys (obudowa przygotowana do malowania). Z Kartongipsu miałem ofertę na około 8500-9000 pln, ale się na to nie zdecydowałem z wiadomych względów.

O, i to jest rzeczowa odpowiedź :)
Teraz pytanie na czym "mnie wykonawca chce zrobić" ? :)

Forest-Natura
08-08-2011, 08:23
Witam.
Generalnie na wszystkim, ten wykonawca to pewnikiem po prostu kawał skurczybyka - zwykły hochsztapler, w dodatku nie znający się na swojej robocie.
No i na pewno będzie chciał pocwaniakować ...
Dla równowagi powiem Ci dwie rzeczy:
- na pewnym serwisie aukcyjnym znajdziesz obudowy za 1 zł (słownie jedną złotówką) - wystarczy że kupisz do niej palenisko konkretniej firmy - zainteresuj się
- ja ten kominek zrobił bym za 15 tysięcy, więc ten chcący Cię zrobić w wała wykonawca jest naprawdę tani
Pozdrawiam
PS. Wbrew pozorom moja wypowiedź jest też bardzo rzeczowa.

jarett
08-08-2011, 08:37
- na pewnym serwisie aukcyjnym znajdziesz obudowy za 1 zł (słownie jedną złotówką) - wystarczy że kupisz do niej palenisko konkretniej firmy - zainteresuj się
- ja ten kominek zrobił bym za 15 tysięcy, więc ten chcący Cię zrobić w wała wykonawca jest naprawdę tani
Pozdrawiam
PS. Wbrew pozorom moja wypowiedź jest też bardzo rzeczowa.

Z trudem oddzielam w tym rzeczowość od ironii, a dodanie do mojej wypowiedzi słowa 'w wała' znacząco zmienia (wykrzywia) jej koloryt, ale najwyraźniej tak pasowało do Twojej teorii. W żadnym wypadku nie miałem na myśli, że wykonawca chce mnie oszukać (cudzysłów, uśmieszek) - wręcz przeciwnie, z rozmów z nim i opinii na forum wnioskuję, że jest konkretnym profesjonalistą.

Uznam jednak, że poważnie wyceniłeś to na 15tys. zł. (co jednak z kolei zupełnie rozmija się z wypowiedzią bohusza).

Forest-Natura
08-08-2011, 08:52
Witam.
Na przykładzie kominków Merksa i Jaretta warto uprzytomnić innym złudność podobieństwa w wyglądzie dwóch "niemal identycznych" kominków, zanim kolejny raz padnie pytanie kto kogo, dlaczego i na ile "chce zrobić":
-paleniska podobne, ale może w jednym jest szyba gięta a w drugim łączona - różnica 500 - 700 zł
-jeden jest przyklejony do ściany, drugi ma "plecy" - różnica na materiale i robocie 300 - 500 zł
-w jednym może być tanie Daino Reale (300 zł/m2) w drugim Star Galaxy za 1200 zł/m2
-"bebechy" do jednego i drugiego (przyłącze dymowe), widać ? - nie, a różnica może wynieść kilkaset zł
-dojazd 200 km - po co brałeś firmę z tak daleka, przecież to też decyduje o kosztach robocizny (kilkaset zł)
PS.1. Nie mam nic wspólnego z rzeczonym projektem ani samym wykonaniem kominka :D - wkurzył mnie fakt tak łatwego szafowania przez Ciebie Jarett kreśleniami "cwaniakowanie" i "mnie wykonawca chce zrobić" - nie należy na bliźnich patrzeć zawsze przez pryzmat własnego "ja" ...
PS.2 - wycena 15 tys. była by dyktowana tylko tym, że nigdy nie wsadził bym takiego paleniska bez drzwiczek podnoszonych w górę oraz starał bym się zrobić to w technologii "ciepłej" ... kominek wyglądał by identycznie - cena o połowę większa ... za 2-3 lata podziękowania od inwestora że nie zrobił tego kominka tak jak chciał - za dychę.
PS.3 Przepraszam jeżeli poczułeś się urażony - moim zamiarem było uświadomienie że będziesz miał całkiem sensowny i niedrogi kominek ...
Pozdrawiam.

jarett
08-08-2011, 08:59
Ok, czyli jednak te 15tys. to było na poważnie.
Nie ma sensu już sensu drążyć niuansików semantycznych - uznajmy, że ani bagi się nie popisał ani ja.

merks
08-08-2011, 09:06
Jak już napisałem wyżej mój wkład to Hajduk. Szyba łączona (wysokość 51cm), ale wkład Arysto o którym pisał Jarett też pewnie taką ma. "Plecy" mam oczywiście zrobione z płyt Promat. Kamień to oczywiście jest kwestia gustu i zasobności portfela. Ja nie znając cen, taki akurat wybrałem, chociaż do wyboru miałem kilka różnych próbek w różnych kolorach. Ceny oczywiście za wykonanie miałem różne, ale ŻADNA nie przekraczała 12tys. Z tą odległością to się zgadzam, bo to musi podnieść cenę końcową. Kominka w jeden dzień nie zbudują, więc albo będą jeździć albo gdzieś nocować co też kosztuje.

Forest-Natura
08-08-2011, 09:21
Witam.
Obydwoje macie naprawdę fajne kominki, których różnica cenowa to niuanse właśnie w kwestii wielu drobnych spraw, sumujące się na kwotę 1-2 tys. zł.
Te 15 tys. wynika z rzeczy o których napisałem.
W technologii w jakiej będziesz miał kominek - większość tutaj obecnych wyceniła by to bardzo podobnie i zbieżnie.
Proponuję żeby następny post w tym wątku zawierał już zdjęcia gotowego kominka :yes:
Pozdrawiam.

Edyta M
08-08-2011, 11:12
To nie jest wątek techniczny . Przenieś ten post do innego , tam Ci
pomożemy :)

A tutaj nie mozna ..... macie takie sztywne zasady ???? :D

eniu
08-08-2011, 17:17
A tutaj nie mozna ..... macie takie sztywne zasady ???? :D


Wszyscy widzę olewają zasady... świat na psy schodzi...:D


Edyta , to się może udać ,nawet z kominkiem 500-800 kg. Daj mniej
styro na płycie OSB i po 20-40 cm poza nią . Dzięki temu będzie grubsza
wylewka , w którą włóż solidne zbrojenie. Tą konstrukcje oparłbym na
chudziaku usuwając punktowo (np 10x10 cm) w kliku miejscach syro
na obrzeżach kanału pod kominkiem. Jeśli tak zrobisz , możesz postawić
nawet piec kaflowy.

Edyta M
09-08-2011, 00:35
Wszyscy widzę olewają zasady... świat na psy schodzi...:D


Edyta , to się może udać ,nawet z kominkiem 500-800 kg. Daj mniej
styro na płycie OSB i po 20-40 cm poza nią . Dzięki temu będzie grubsza
wylewka , w którą włóż solidne zbrojenie. Tą konstrukcje oparłbym na
chudziaku usuwając punktowo (np 10x10 cm) w kliku miejscach syro
na obrzeżach kanału pod kominkiem. Jeśli tak zrobisz , możesz postawić
nawet piec kaflowy.

Hejka dzieki ENIU :hug:.... myslalam zeby pod kominkiem dac 10 cm. styro parking i oczywiscie dodatkowe zbrojenie + grubsza wylewka .... ( docelowo na parterze bedzie 22 cm. styro + 8 cm. wylewki w pozostalych pomieszczeniach ).
Milego dnia :D i dzieki za " zlamanie zasad " :lol2:.

_lisa
12-08-2011, 19:38
Trochę roboty, pomyśleń i taki prosty kominek:
51296512975129851299

Oczywiście proszę nie porównywać tego kominka z kominkiem jaki zamieścił ostatnio Forest. Zupełny inny przedział cenowy i inna zasada działania (grzania)

Bohusz czy zdradzisz co to za wkład? :)

bohusz
12-08-2011, 19:50
Tak:
http://www.kominki.owo.pl/38-unico-hermes-4-modern.html

ellwirka
13-08-2011, 11:03
Witam
Jestem właśnie na etapie poszukiwania wkłądu kominkowego. Interesuja mnie wkłady bardziej podłużne, może i panoramiczne jesli ich cena nie będzie zaporowa. Czy ktoś mógłby mnie pokierowac w obszarze jakich firm powinnam sie poruszac? Jestem totalnym laikiem w tej kwestii ale procz wygladu wkładu chciałabym, żeby był on porządny. Dodam, że kominek ma służyc do ewentualnego dogrzewania dołu (ok.70 m2) oraz gory do ktorej poprowadzone sa już rury wraz z anemostatami. Gora może miec ponad 100 m2, bo leżacy pod nia garaz nie bedzie ogrzewany kominkiem.
Dziekuje bardzo z gory za ewentualne sugestie i porady.
Pozdrawiam

escape
13-08-2011, 11:27
Witam,określ mniej więcej kwotę do jakiej interesuje cie wkład....cena zaporowa niewiele mówi ,a dla każdego może byc inna....
....dla jednych to 20 tys a innych 3 tys..
Podaj jakis zakres cenowy wtedy szybciej bedzie mozna coś doradzić ....pozdrawiam Ilona

ellwirka
13-08-2011, 11:52
Nie orientuje sie za bardzo w jakich cenach sa te wklady. Ale wydaje mi sie za 5 tys to jest max cena. Pewnie ze byłoby super gdybym znalazla cos tanszego ;) Ale tak jak mówie nie wiem czy w tej cenie znajde cos "ciekawego" ?

bohusz
13-08-2011, 17:29
Nie orientuje sie za bardzo w jakich cenach sa te wklady. Ale wydaje mi sie za 5
tys to jest max cena. Pewnie ze byłoby super gdybym znalazla cos tanszego ;)
Ale tak jak mówie nie wiem czy w tej cenie znajde cos "ciekawego" ?



to nie jest wątek techniczny . Przenieś ten post do innego , tam ci
pomożemy :)

pozdrawiam

M***ki
14-08-2011, 07:35
Jest takie fajne Morso ..

_lisa
14-08-2011, 09:00
Tak:
http://www.kominki.owo.pl/38-unico-hermes-4-modern.html

Dziękuję :) Bardzo ładnie wygląda :)

A czy moglibyście powiedzieć coś na temat BYRSKI CYKLOP 490 ?

M***ki
14-08-2011, 15:02
Cena obniżona o 7% ?? Cyklopa widziałem .. oko ma rzeczywiście jak cyklop..

bohusz
14-08-2011, 16:56
Cena obniżona o 7% ??
To do mnie?
Jeżeli tak, to oczywiście że stosuje okresowe krótkotrwałe obniżki na wybrane towary.
Coś na styl marketowych promocji... ale takie okresowe obniżki to już były, to nie wymysł dzisiejszych czasów.

_lisa
15-08-2011, 09:51
Cena obniżona o 7% ?? Cyklopa widziałem .. oko ma rzeczywiście jak cyklop..

Oko i ja widziałam :) a coś poza tym możesz powiedzieć o tym wkładzie?

marko222
17-08-2011, 19:40
Bardzo spodobał się nam wkład Kwline E1000. Niestety to chińszczyzna!!! składana w Polsce. Może jest to solidnie wykonany wkład, ale ja chcę coś sprawdzonego, dlatego szukam dalej :)

cemetel
19-08-2011, 20:21
Bartoszu,
Jaki zastosowałes wkład ? Bardzo podoba mi sie szerokość wkładu /i komnstrukcja rowniez/.

cemetel
20-08-2011, 22:47
Witam
Jestem właśnie na etapie poszukiwania wkłądu kominkowego. Interesuja mnie wkłady bardziej podłużne, może i panoramiczne jesli ich cena nie będzie zaporowa. Czy ktoś mógłby mnie pokierowac w obszarze jakich firm powinnam sie poruszac? Jestem totalnym laikiem w tej kwestii ale procz wygladu wkładu chciałabym, żeby był on porządny. Dodam, że kominek ma służyc do ewentualnego dogrzewania dołu (ok.70 m2) oraz gory do ktorej poprowadzone sa już rury wraz z anemostatami. Gora może miec ponad 100 m2, bo leżacy pod nia garaz nie bedzie ogrzewany kominkiem.
Dziekuje bardzo z gory za ewentualne sugestie i porady.
Pozdrawiam

Jestem na tym samym etapie i prawie, ze zdecydowalem sie juz na Firmę Austroflamm - /model K 75 cm x 39 cm/.

niecha27
23-08-2011, 21:47
oto nasz kominek, jeszcze trzeba to i owo doszlifowac ale postanowilam juz teraz sie nim pochwalic:) wzorowalismy sie na kominku Utka (mam nadzieje ze sie nie obrazi:)

margod
26-08-2011, 13:09
oto nasz kominek, jeszcze trzeba to i owo doszlifowac ale postanowilam juz teraz sie nim pochwalic:) wzorowalismy sie na kominku Utka (mam nadzieje ze sie nie obrazi:)
Obudowa bardzo ładna.
Szkoda tylko, że wkład żeliwny. Szyba będzie się brudzić, ale jak w każdym wkładzie o takiej konstrukcji. Jeżeli nie będzie zbyt mocno eksploatowany to kilka/kilkanaście lat wytrzyma. Pod warunkiem, że prawidłowo jest zainstalowany.

bagi69
26-08-2011, 14:43
i bardziej należy go wentylować (więcej i większe kratki)
Powodzenia

Princesa
26-08-2011, 15:01
Technicznie się nie znam, ale wkład do tej eleganckiej obudowy zupełnie mi nie pasuje. Nawet na moje oko jest jakiś kiepski :(

niecha27
28-08-2011, 18:42
zgadza sie wklad to zwyklu uniflam jednak nasz kominek ma spelniac role dekoracyjna. nie zamierzam nim palic w sezonie czesciej niz raz na tydzien a z taka czestotliwoscia szybe moge umyc.

po_la_
29-08-2011, 10:06
Hej:)

Gratuluję wszystkim pięknych kominkow.
Pokażę nasz, może się komuś spodoba. Pozdrawiam.7219472195

Synthia
29-08-2011, 19:58
po_la_ obejrzałam kuchnię i łazienkę i wszystko bardzo mi się podoba, kominek też i chciałabym zobaczyć więcej twojego domku i jeszcze podoba mi się podłoga. :)

Lukarna
30-08-2011, 07:10
Wiedziałam, że kominek też będzie fajny:)
Pola zakładaj galerię:)

margod
30-08-2011, 09:12
Hej:)

Gratuluję wszystkim pięknych kominkow.
Pokażę nasz, może się komuś spodoba. Pozdrawiam.7219472195
żeby ściany nie brudziły się od drewna proponuję zamontować na nie szkło hartowane

po_la_
30-08-2011, 09:46
Witam.
Synthia- podłoga to panele balterio,dąb tasmanski z v-fugą, znajomi myślą ze to decha;)

Lukarna- galeria,może jak reszta będzie bardziej urządzona albo przynajmniej jak posprzątam;)

margot- myslelismy o zabezpieczeniu tej ścianki ale doszlismy do wniosku ze jak drzewo tam caly czas bedzie leżec to brudnej sciany nie będzie widac;)

Dziękuję, fajnie ze się kominek wam podoba:)

M***ki
01-09-2011, 05:27
Nasz .. przez nas budowany.. www.kafle-kominki.pl/kominek_krezce.htm

M***ki
01-09-2011, 16:56
Opis . Specjalnie dla kolegi Foresta Natury ; Wkład kominkowy Spartherm Varia 2RLh 57 , kafle Mk barwa starobrązowa transparentna , kafle wzór NK i RK 220x280mm , klej zduński Kammal 30, fuga zduńska Sparal . Koszt całości... znany właścicielowi :cool: Projekt i realizacja Dariusz Bielawski .

Forest-Natura
01-09-2011, 18:45
Witam.
Ale ja to wszystko wiem - pisz własnie takie rzeczy (i więcej nawet) innym Forumowiczom w miejsce nachalnych reklam czeskiego producenta.
Pozdrawiam.
PS. Bardzo piękna w formie o kolorystyce realizacja kaflowa (to tak dla przeciwwagi Twojej niedawnej wypowiedzi o jednym z moich projektów jaką popełniłeś w swoim zacietrzewieniu) :yes:

malux20
01-09-2011, 20:06
ŚCIANY działowe robię z silki to może obudowę kominka wymurować silką
pewnie jakieś funamenciki pod to trzeba zrobić.
chodzi mi o akumulację kominka

Mirabillis
07-09-2011, 14:23
Witajcie

Mam pytanie do ekspertów co sadza o wkładzie KFD Eco Line 5172L- poniewaz nie bardzo sie orientuje w tym temacie prosze o informacje na w/w materiał.Co to jest, czy nie ma tam chińszczyzny i czy warto to kupić etc.
dzieki

Bader
07-09-2011, 22:45
Witajcie

Mam pytanie do ekspertów co sadza o wkładzie KFD Eco Line 5172L- poniewaz nie bardzo sie orientuje w tym temacie prosze o informacje na w/w materiał.Co to jest, czy nie ma tam chińszczyzny i czy warto to kupić etc.
dzieki

Zależy od tego jakie jest przeznaczenie . Jeżeli chcesz do sporadycznego przepalania , aby posiedzieć przy ogniu - tak. Jeżeli myślisz o funkcji bardziej grzewczej lub mocno wspomagającej ogrzewanie podstawowe -nie.
pzdr.

Mirabillis
08-09-2011, 21:48
dzieki Bader za odp.Właściwie to mało precyzyjnie sie wyraziłam w kwestii tego co potrzebuje. Poszukuje wkładu max.do 7 tyś , kominek ma tylko dogrzewać pomieszczenia(mam rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniach na pietrze) i ogrzewac w porze przejściowej ,bez płaszcza wodnego, z narozną jednolita szybą bez słupka. Co polecacie?

M***ki
09-09-2011, 06:07
Proponuje www.wklady-kominkowe.com.pl/wklady_kominkowe_dynamic_szyba_podnoszona.htm Wkłady można zobaczyć na naszej wystawie lub innych punktach na terenie kraju .

Forest-Natura
09-09-2011, 09:38
Witam.
Trochę się ten wątek zaniedbał jeżeli chodzi o jego ideę pokazywania różnorodności kominków jakie posiadają i robią u siebie w domach Forumowicze a i sami wykonawcy będący obecni na FM.
A głównie do tego celu został założony a nie po to żeby rozważać tu kwestie techniczne.

Poniżej coś innego niż kominek - reprezentacyjny, ciężki piec akumulacyjny o konstrukcji komorowo-opadowej z wnętrzem piecowym Termokaust. Waga całości ok. 2 tony. Pod jego konstrukcję przygotowany był specjalnie strop i jego wzmocnienia (dom podpiwniczony).
Kafle z kaflarni Kafel-Kar, pokryte złotem ceramicznym na reliefach - ornamentach roślinnych.
Dla wyjaśnienia o co chodzi w konstrukcji i przeznaczeniu tego pieca wszystkim Forumowiczom - spalanie porcji drewna rzędu 6-7 kg, dwukrotnie w ciągu doby (ok. godzinę - półtorej rano i tak samo wieczorem), pozwala na utrzymywanie "ciurkiem" przez cały sezon grzewczy równomiernej temperatury na piecu (kilka metrów kwadratowych powierzchni grzewczej), w granicach 40-70 stopni.
Sprawność paleniska 85% (mierzone jest to znacznie inaczej niż sprawności "wkładów kominkowych" i "piecowych"), ilość energii zakumulowanej 40 kWh, temperatura spalin na wlocie do komina ok. 140 stopni. Temperatury spalania drewna w palenisku 600-700 stopni C, a temperatury dopalania gazów spalinowych w granicach 900 - 1000 stopni C.
A teraz opowieść o piecu i jego właścicielu.
"Marzenia Prezesa" - tak go nazwałem i już sama nazwa wiele wyjaśnia. Każdy ma w życiu jakieś cele do realizacji i marzenia, które czasem się spełniają a czasem nie. Właściciel pieca tyrał ciężko całe życie i jego marzeniem było wybudowanie sobie u schyłku kariery zawodowej pięknego domu, w którym znajdzie się miejsce dla wszystkiego o czym marzył przez całe życie ... a głównym meblem w salonie będzie piękny i okazały piec kaflowy. Bo całą młodość spędził w rodzinnym domu gdzie piece też były jego nieodzownymi "mieszkańcami". Dawały ciepło i tworzyły klimat domowego ogniska, zbierając przy sobie wieczorami całą rodzinę.
Teraz to samo będzie starał się robić obecny senior i głowa rodziny - niegdysiejszy młody chłopak "chowany na piecach", a jego dzieciom, żonie i reszcie rodziny jak najbardziej ta idea odpowiada.
Oprócz tego pieca - oczywiście w domu znalazło się jeszcze miejsce dla kuchni kaflowej, mniejszego pieca przy wejściu do domu, i jeszcze paru pięknych piecyków porozstawianych w różnych jego zakątkach ...
Projekt pieca i wykonanie: Forest-Natura Pracownia Zduńska.
Pozdrawiam.

eniu
09-09-2011, 09:51
O Chryste !

Liwko
09-09-2011, 10:04
Re-we-la-cja!!! Słowa uznania!

Kominki Piotr Batura
09-09-2011, 10:28
Prezio miał fantazję...

eniu
09-09-2011, 13:21
Mam pytanie do ekspertów, w sprawie kominka.

Buduję właśnie domek TYMEK D z pracowni horyzont ( gdyby ktoś chciał sobie zobaczyć miejsce gdzie zaprojektowany jest kominek) I chciałbym usłyszeć Waszą opinię i doradztwo….
Główne źródło ciepła to piec wszystko palny lub na ekogroszek – dodatkowo będą też solary na dachu. Kominek b1)ędzie pełnił funkcję dla mnie głównie ozdobną – fanie jak wieczorkiem w zimowe lub jesienne wieczory posiedzi się w jego pobliżu…..

Możecie mi doradzić czy warto robić rozprowadzenie ciepłego powietrza po wszystkich pomieszczeniach? Jeśli tak to jakie finanse muszę sobie zarezerwować na takie rozwiązanie? Oczywiście chodzi mi o szacunkowe koszty.

Chyba w tym wypadku kominek z płaczem wodnym mija się z celem?

Jaki kominek proponowalibyście ( powierzchnia użytkowa domu to 155 metrów, natomiast powierzchnia salonu to 31 metrów) w takim domu?

Czu są Waszym zdaniem jakieś wiodące firmy produkujące kominki? Wiem że bardzo często cena nie idzie w parze z jakością – dlatego proszę Was o wypowiedź w tym temacie… Nie chcę wydac dużo pieniędzy na coś czego nie wykorzystam w 50%, lub kupić drogiej tandety……

Dziękuję i czekam na Wasze opinie….



Nie mógłbyś przenieść tego pytania do wątku technicznego ? :)

Np:Kominek z płaszczem wodnym podłączony do CO , lub podobny.

Tu kasujesz , tam wklejasz....

atsyrut
09-09-2011, 13:42
Nie mógłbyś przenieść tego pytania do wątku technicznego ? :)

Np:Kominek z płaszczem wodnym podłączony do CO , lub podobny.

Tu kasujesz , tam wklejasz....

Tak zrobiłem.... tylko tutaj jest diżo więcej dyskusji i więcej wątków... więc większa szansa na porady

kbab
09-09-2011, 17:21
Projekt pieca i wykonanie: Forest-Natura Pracownia Zduńska.
to jest piękne, robi wrażenie, czekałem pytanie ale się nie doczekałem, może w tym dziale się o tym nie rozmawia, może to temat tabu, ale zaryzykuję najwyżej znowu zbiorę od TWA - ile to kosztuje???

Aleksandryta
09-09-2011, 18:00
Nie rozmawia się o takich sprawach w tym wątku. Jest po to, żeby pokazywać kominki, a nie odpowiadać na głupie pytania :mad:
Piec rewelacja!
Gdzie jest administrator, żeby wyciął pytania nie na temat.

bohusz
09-09-2011, 18:51
Oprócz tego pieca - oczywiście w domu znalazło się jeszcze miejsce dla kuchni kaflowej, mniejszego pieca przy wejściu do domu, i jeszcze paru pięknych piecyków porozstawianych w różnych jego zakątkach ...
Projekt pieca i wykonanie: Forest-Natura Pracownia Zduńska.
Pozdrawiam.

Taka mała szyba ??? :D

kbab
09-09-2011, 21:31
Piec rewelacja!
Gdzie jest administrator, żeby wyciął pytania nie na temat.
jesteś członkiem TWA?????????????????
wszyscy powinni wiedzieć, że koszt takiego pieca jest w pewnych granicach. Widać, że środowisko jest "wyjątkowo" hermetyczne a FM traktują jako ,miejsce do łapania "frajera" z kasą. Jak się mylę to niech ktoś pokaże gdzie członkowie TWA w ofertach mają cennik na tego typu wyroby????

bajanadjembe
09-09-2011, 21:49
Łaał! Bardzo ładny piec... ten ostatni tu pokazany.
Tylko... dlaczego kafle korony z fugą centralnie (troszkę "na boki poszły")? Nie żebym się czepiała... Po prostu chcę wiedzieć jaki powód, albo jaki cel. Takie zamierzenie już na starcie było?

kbab
09-09-2011, 22:09
Nie żebym się czepiała... Po prostu chcę wiedzieć jaki powód, albo jaki cel. Takie zamierzenie już na starcie było?
powód jest prosty - inwestor nie był w stanie zapłacić za wykonanie kafli na wymiar do projektu - zatem dopasowano kafle w standardowym (dostępnym) wymiarze.

M***ki
10-09-2011, 03:13
Łaał! Bardzo ładny piec... ten ostatni tu pokazany.
Tylko... dlaczego kafle korony z fugą centralnie (troszkę "na boki poszły")? Nie żebym się czepiała... Po prostu chcę wiedzieć jaki powód, albo jaki cel. Takie zamierzenie już na starcie było?

Czasami jest tak że kaflarnia ma ciekawe wzory kafli ale .. jedne do drugich niekoniecznie idealnie pasują wymiarami . W przypadku kafli od kolegi Rafała nie jest tak źle , bywają jednak tacy producenci którzy cieszą się pięknym wzorem a o zgraniu go z już posiadanymi kaflami wcale nie myślą .

bohusz
10-09-2011, 06:45
Witam
Jedna z ostatnich standardowych realizacji, z cyklu popularne. Sierpień 2011 rok.
Kominek kaflowo szamotowy, bez dodatkowych opcji odzysku ciepła i akumulacji ciepła. Akumulacja ciepła "tylko" w obudowie kaflowo szamotowej.
Kafle z lokalnej rodzinnej kaflarni. Wszelkie płyty i kształtki szamotowe wykonane (odlane) przez naszą firmę.
Czas kompleksowej realizacji u klienta na gotowo to 3 dni.
Wkład kominkowy UNICO Hermes 3 modern (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki.owo.pl %2F32-unico-hermes-3-modern.html).

Kominki Piotr Batura
10-09-2011, 07:26
Łaał! Bardzo ładny piec... ten ostatni tu pokazany.
Tylko... dlaczego kafle korony z fugą centralnie (troszkę "na boki poszły")? Nie żebym się czepiała... Po prostu chcę wiedzieć jaki powód, albo jaki cel. Takie zamierzenie już na starcie było?
Kafel Kar produkuje kafle , idealnie do siebie pasujące. To w kwestii
formalnej.

Natomiast na piecu układa je wykonawca. Projekt na zdjęciach jest
trochę "przedumany" i z tego powodu nie musiał zakładać zbieżności fug.
( Kto wie jak było , może klient chciał ciągle więcej i więcej gzymsików :D).

Środkowy - centralny rząd kafli jest nieznacznie zwężony i to później rzutuje
na resztę . Ważne by zachować symetrię. Tak ładne piece , obronią się same
mnogością elementów , i tylko nieliczni "zboczeńcy" (do których się też
zaliczam :)) , widzą detale.

Powinno się dążyć do układu fug zgrywających się lub w cegiełkę,
wówczas nie ma się czego czepić. Pamiętać trzeba też ,ze wzorów
nie można ciąć "bele gdzie".

Poniżej przykład małego pieca , nie tak "wydumanego", w którym
łatwo jest zachować bardziej poprawną symetrię fug.

bohusz
10-09-2011, 07:31
TWA to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji?

kbab

Chwała Ci za wszelkie "ataki"
Prawdopodobnie sprzyjają one zjednoczeniu i mobilizacji TWA.

niktspecjalny
10-09-2011, 08:30
Dlaczego zaraz frajer bez kasy???Ma ale niewielką.Chce się doświadczać w innych widełkach ;)

Aleksandryta
10-09-2011, 10:53
jesteś członkiem TWA?????????????????
wszyscy powinni wiedzieć, że koszt takiego pieca jest w pewnych granicach. Widać, że środowisko jest "wyjątkowo" hermetyczne a FM traktują jako ,miejsce do łapania "frajera" z kasą. Jak się mylę to niech ktoś pokaże gdzie członkowie TWA w ofertach mają cennik na tego typu wyroby????

Po prostu są pewne zasady w świecie szeroko rozumianego biznesu :D, o których głośno, a już na pewno na forum publicznym nie powinno się pisać. Sa to wewnętrzne, prywatne sprawy między zleceniodawcą a zleceniobiorcą.
Poza tym jest to umowa o dzieło i za każdym razem jest to wyceniane indywidualnie. Nie ma cennika na takie dzieła.
A tak w ogóle nie wypada nawet pytać się na forum o takie rzeczy :rolleyes:

A ponieważ zzieleniałes z zazdrości i posunąłeś się to złośliwych uwag, czyli wynika z tego, że na pewno Cię na to nie stać :D

M***ki
10-09-2011, 13:15
Kominek wykonany z kafli seria RM kolor zieleń butelkowa transparentna . Seria RM wywodzi się z pięknego pieca wachlarzowego , zarówno korony jak i pozostałe elementy zdobne są bezpośrednim zapożyczeniem z tego pierwowzoru . W detalach widać rękę włoskich mistrzów których dziełem był pierwowzór .. www.kafle-kominki.pl/piec_kaflowy_014.htm

Kominki Piotr Batura
10-09-2011, 13:22
Kominek kaflowy :D:D


http://www.kominki-batura.pl/kaflowy2_7s.html

M***ki
10-09-2011, 14:01
Kafle z duszą :wave:... a kafle wielkogabarytowe :(:(:(

bajanadjembe
10-09-2011, 16:28
Kafle z duszą :wave:... a kafle wielkogabarytowe :(:(:(

A próbował ktoś kiedyś jedne z drugimi w tej samej realizacji połączyć...
Może fajne cuś zaskakującego by powstało...

Piotr pokazał śliczny piec; bohusza i Mistrza też mi się podobają.
W ogóle kaflowe mi się podobają, bo tę właśnie "duszę" mają.
Pokazujcie, pokazujcie.

kbab
10-09-2011, 17:33
Szkoda ,że to "frajer bez kasy" :D
złośliwy nie jestem - życzę Wam samych "frajerów z kasą" - abyście realizowali zlecenia po ponad 100k - ale to jeszcze nie powód aby być nieuprzejmym doradcą dla klientów instalujących kominki i obudowy zakupione w marketach, chociaż na tych również można zarobić, ale TWA woli ich wyśmiać i obrazić. Wystarczy poczytać inne wątki z tego działu. Rzadko tu zaglądałem, ale jestem nieco "zniesmaczony". Działajcie dalej, jeśli ktoś czuje się obrażony to przepraszam - takich intencji nigdy na FM nie miałem. Czasem warto poczytać inne działy - tam nie ma takich zgranych jak tu "paczek".

Kebab ,
ja myślałem, żeś ty rozsądny facet . A Ty po prostu
mądrala srala jesteś , co teraz postanowił sobie w wątkach
kominkowych posmędzić :D
widzę jednak, że prowokujesz - zapytam - po co, czy jesteś aż tak złośliwy? Jesteś na FM zaledwie 10 miesięcy, naprodukowałeś już 3358 postów, ciekaw jestem ile osób w nich już obraziłeś? Pomimo kilku moich postów w tym dziale staram się nikogo nie obrazić i chyba mi to wychodzi - tym razem również nie dam się sprowokować, ale chyba wiesz co można o Tobie pomyśleć - wystarczy prześledzić Twoje posty.
Powodzenia.

M***ki
10-09-2011, 19:28
Szkoda ,że to "frajer bez kasy" :D

Najwyraźniej lubisz poniżać ludzi , to kolejny wpis tego typu . Kbab poczytaj inne jego wpisy , takie teksty puszcza do "klientów" i ludzi z branży , ON tak ma i już . :mad:. Login.. login .. "anonimowość" :no:

eniu
10-09-2011, 19:29
złośliwy nie jestem - życzę Wam samych "frajerów z kasą" - abyście realizowali zlecenia po ponad 100k - ale to jeszcze nie powód aby być nieuprzejmym doradcą dla klientów instalujących kominki i obudowy zakupione w marketach, chociaż na tych również można zarobić, ale TWA woli ich wyśmiać i obrazić. Wystarczy poczytać inne wątki z tego działu. Rzadko tu zaglądałem, ale jestem nieco "zniesmaczony". Działajcie dalej, jeśli ktoś czuje się obrażony to przepraszam - takich intencji nigdy na FM nie miałem. Czasem warto poczytać inne działy - tam nie ma takich zgranych jak tu "paczek".

widzę jednak, że prowokujesz - zapytam - po co, czy jesteś aż tak złośliwy? Jesteś na FM zaledwie 10 miesięcy, naprodukowałeś już 3358 postów, ciekaw jestem ile osób w nich już obraziłeś? Pomimo kilku moich postów w tym dziale staram się nikogo nie obrazić i chyba mi to wychodzi - tym razem również nie dam się sprowokować, ale chyba wiesz co można o Tobie pomyśleć - wystarczy prześledzić Twoje posty.
Powodzenia.

Słabo Ci te starania wychodzą ...

bohusz
10-09-2011, 19:39
Ja uważam, że ENIU ma 100% racje.
Dlaczego?

Bo kbab dotknął niegrzecznie branżę kominkową.
Tutaj nie ma że boli.

Szczególnie ośmielił się na forum publicznym zaatakować TWA - KOMINKI, a za to łamanie kołem to delikatna "kara"

A więc Mistrzu skoryguj swój kierunek, albo jesteś w nami, albo przeciw nam.

kbab
10-09-2011, 19:50
TWA to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji?[/B]
każdy tłumaczy jak czuje, dla mnie to coś innego
Towarzystwo Wspaniałych Arcydzieł - wystarczy prześledzić ten topik, a że inni forumowicze mają wiedzieć od razu gdzie ich miejsce i kim są, to trudno - artyści już tak mają - obelgi trzeba brać na klatę z pokorą

Bo kbab dotknął niegrzecznie branżę kominkową.
tylko grzecznie zapytałem ile kasy na taki piękny kominek mam nazbierać, skąd miałem wiedzieć że nie wypada? Na żadnej stronie reklamujących się tu artystów nie znalazłem cennika.

Kominki Piotr Batura
10-09-2011, 19:56
kbab , a tak poważnie , to dobrze się czujesz ze świadomością,
że nie tylko ludzie z branży zwracają Ci uwagę ? Nie zachowujesz
się trochę jak słoń w sklepie z porcelaną ? Po co Ci to ?
Jeżeli jesteśmy bandą palantów to tym bardziej tracisz cenny
czas.

Arturo72
10-09-2011, 20:03
Szkoda ,że to "frajer bez kasy" :D
Jakim trzeba być prostakiem,żeby coś takiego na forum napisać...

Ja uważam, że ENIU ma 100% racje.

Jeśli większość kominkowców zgadza się z twierdzeniem,że potencjalny klient,który pyta o koszt wykonania kominka jest "frajerem bez kasy"(tylko dlatego,że zapytał się o koszt kominka) to wszyscy jesteście Panowie prostakami i bufonami...
Kultura wymaga grzecznie odpowiadać,nie zauważyłem tego a więc Panowie kominkowcy jesteście osobami bez kultury,czyli jesteście po prostu chamami...

bohusz
10-09-2011, 20:06
tylko grzecznie zapytałem ile kasy na taki piękny kominek mam nazbierać, skąd miałem wiedzieć że nie wypada? Na żadnej stronie reklamujących się tu "artystów" nie znalazłem cennika.

Co ja mam na to poradzić, że błądzisz i jakoś nieporęcznie szukasz?

Przykładowo uczestnik forum przesympatyczny pan Daniel na swoich kilku stronach podaje ceny obudów (kominków). Ma ich tam więcej niż mnóstwo.
Ot taki pierwszy lepszy przykład. Przecież z zwykłej skromności nie wspomnę o sobie, bo byłby to nietakt, ogromny nietakt.

eniu
10-09-2011, 20:15
Jakim trzeba być prostakiem,żeby coś takiego na forum napisać...

Jeśli większość kominkowców zgadza się z twierdzeniem,że potencjalny klient który pyta o koszt wykonania kominka jest "frajerem bez kasy"(tylko dlatego,że zapytał się o koszt) to wszyscy jesteście Panowie prostakami i bufonami...
Kultura wymaga grzecznie odpowiadać,nie zauważyłem tego a więc Panowie kominkowcy jesteście osobami bez kultury,czyli jesteście po prostu chamami...

Święte słowa kolego :)
ale zapoznaj się najpierw z całym kontekstem , jeśli nie chcesz być
kolejnym słoniem w składzie porcelany...

Szczególnie polecam post 6198 w tym wątku. Ale dyskusja toczy się już
dłużej...i nie tylko w jednym wątku...

kbab
10-09-2011, 20:17
jesteśmy bandą palantów.
ostro, idziesz po bandzie!

bohusz
10-09-2011, 20:21
Jeśli większość kominkowców zgadza się z twierdzeniem,że potencjalny klient,który pyta o koszt wykonania kominka jest "frajerem bez kasy"(tylko dlatego,że zapytał się o koszt kominka) to wszyscy jesteście Panowie prostakami i bufonami...
Kultura wymaga grzecznie odpowiadać,nie zauważyłem tego a więc Panowie kominkowcy jesteście osobami bez kultury,czyli jesteście po prostu chamami...

Mocium panie, a wiesz o co biega?
Bo widzę, że kompletnie nie czujesz blusa, a już piszesz obszerny werdykt z uzasadnieniem.
No ale powoli, bo jesteś nieprzygotowany, nie zapoznałeś się z faktami tu na forum zresztą widocznymi.

Kominki Piotr Batura
10-09-2011, 20:27
ostro, idziesz po bandzie!


Cóż , pomyliłem się w swoich ocenach, kbab .
Szkoda :(

kbab
10-09-2011, 20:41
Cóż , pomyliłem się w swoich ocenach, kbab .
Szkoda :(
Errare humanum est
posiedzisz trochę dłużej na FM (cóż to 8 miesięcy), może nabierzesz trochę więcej doświadczenia, będzie lepiej, zobaczysz - wiem, bo trochę dłużej tu jestem.

Święte słowa kolego :)
wyjaśnij proszę szanowny eniu w jakim celu przekręcasz nicki innych forumowiczów? Jeśli masz problem z pisownią to możesz po prostu je skopiować. Mogę Ci podpowiedzieć jak to się robi, chętnie pomogę młodszemu stażem.

Przykładowo uczestnik forum przesympatyczny pan Daniel na swoich kilku stronach podaje ceny obudów (kominków)..
zainteresował mnie tamten wzór, dlatego zapytałem.

Forest-Natura
10-09-2011, 20:54
Witam.

to jest piękne, robi wrażenie, czekałem pytanie ale się nie doczekałem, może w tym dziale się o tym nie rozmawia, może to temat tabu, ale zaryzykuję najwyżej znowu zbiorę od TWA - ile to kosztuje???
Dziękuję że się podoba.
Co do ceny - nie powiem. Z prozaicznego powodu. Tego samego, z którego także nie podaję nigdy danych osobowych inwestora ani nawet miejscowości, gdzie został postawiony dany piec czy kominek - obojętne czy kosztował mało czy dużo. No chyba że akurat życzą sobie tego sami klienci - często Forumowicze.
Natomiast gdybyś Kbab, spytał mnie na priv'a, udzielił bym Ci wyczerpujących informacji w jakim przedziale mogą kosztować takie piece i od czego zależy ich cena.
Nie prościej by było i przyjemniej od tego co tu zaszło ... ?


Jeśli większość kominkowców zgadza się z twierdzeniem,że potencjalny klient,który pyta o koszt wykonania kominka jest "frajerem bez kasy"(tylko dlatego,że zapytał się o koszt kominka) to wszyscy jesteście Panowie prostakami i bufonami...
Kultura wymaga grzecznie odpowiadać,nie zauważyłem tego a więc Panowie kominkowcy jesteście osobami bez kultury,czyli jesteście po prostu chamami...
Żenujące ... jak pomyślę że jeszcze nie tak dawno temu autor tych słów "jeździł po mnie" i prawił morały w jaki sposób mam się zachowywać i odnosić do innych ...
Czy ładne (z tym nie każdy przecież się musi zgodzić, bo gustów się nie ocenia), nie sztampowe kominki i piece budzą w niektórych takie negatywne emocje ?

Bajana - fugi są symetryczne, ale z kaflami już tak jest, że czasami nie mogą się zgrać idealnie z przyczyn technicznych, konstrukcyjnych, plastycznych. Taki to już ich urok. I wcale nie jest prawdą to co Kbab sugeruje - że inwestor może sobie tak "ot pstryknąć palcami", zapłacić więcej i już mu się będzie kafle "na miarę" robić. Albo akceptuje pewne rzeczy ... albo ... zrobi sobie kominek z gipsu ... z niego można sobie wszystko "wyrzeźbić" :yes:
Pozdrawiam.

Arturo72
10-09-2011, 21:02
Żenujące ... jak pomyślę że jeszcze nie tak dawno temu autor tych słów "jeździł po mnie" i prawił morały w jaki sposób mam się zachowywać i odnosić do innych ...
Czy ładne (z tym nie każdy przecież się musi zgodzić, bo gustów się nie ocenia), nie sztampowe kominki i piece budzą w niektórych takie negatywne emocje ?

Było to do mnie a więc odpowiadam,od tamtego momentu widzę,że się nic nie zmieniło TWA dalej stoi murem za lobby kominkowym,traktującym potencjalnego klienta jako jedynie "frajera i dawcę kasy".
Dla nikogo z branży kominkowej nie było nagannym,że olałeś klienta,to chyba o czymś świadczy.Może każdy z Was podchodzi do klienta tak jak Ty i dla Was jest to normalne ? I o tym potencjalni klienci na forum powinni wiedzieć.
Dla mnie było to chamskie i nieodpowiedzialne zachowanie i swoją opinię wyraziłem.

Nie mam nic do kominka,chociaż kafle to nie mój styl ale mam wiele do zachowania osób zajmujących się "budowaniem" kominków.
Tak dla informacji,bo niektórzy może nie wiedzą,Forum Muratora to nie jest branżowe forum o kominkach ale ogólnie o budownictwie...

Kominki Piotr Batura
10-09-2011, 21:07
Errare humanum est
posiedzisz trochę dłużej na FM (cóż to 8 miesięcy), może nabierzesz trochę więcej doświadczenia, będzie lepiej, zobaczysz - wiem, bo trochę dłużej tu jestem.

wyjaśnij proszę szanowny eniu w jakim celu przekręcasz nicki innych forumowiczów? Jeśli masz problem z pisownią to możesz po prostu je skopiować. Mogę Ci podpowiedzieć jak to się robi.

zainteresował mnie tamten wzór, dlatego zapytałem.



Ja zrobiłem ok 1200 kominków i pieców. Ty 1 (słownie jeden) .
O czyim błądzeniu ty piszesz ? :D

Kominki Piotr Batura
10-09-2011, 21:12
Admin powiedział by tak : jedyny sposób na troole - nie reagować !

dobranoc

Forest-Natura
10-09-2011, 21:29
Witam.

Tak dla informacji,bo niektórzy może nie wiedzą,Forum Muratora to nie jest branżowe forum o kominkach ale ogólnie o budownictwie...
Jest też miejscem gdzie można znaleźć poradę psychologa, pokazać swoje dzieci, pochwalić się udanym ciastem wyjętym właśnie z piekarnika, kupić coś przez internet, spędzić miło czas na pogaduszkach z innymi gdy ma się chandrę, dobrze wybudować dom, pokazać że jest się miłośnikiem tej czy innej marki samochodu ... i wiele innych rzeczy ... np. jaki fajny kominek czy piec zrobiło się właśnie u "frajera", którego "zdoiło się" na kilka tysiączków ...
Pozdrawiam.

eniu
10-09-2011, 21:42
Dokładnie tak jest,ale niektórzy myślą,że zawłaszczyli sobie wątek "Kominki" w dziale "Instalacje-wymiana doświadczeń" .
Na jedno pytanie,pojawiło się kilkanaście odpowiedzi z TWA kominkowej o tym jaki to ten pytający jest...


Możesz przejąć ten dział . Nabierze szczególnej wartości :D

kbab
10-09-2011, 21:52
Ja zrobiłem ok 1200 kominków i pieców. Ty 1 (słownie jeden) .
O czyim błądzeniu ty piszesz ? :D
Przecież w żadnym poście nie podważam braku wiedzy fachowej tu piszących, pomyliłeś się po prostu w ocenie rozmówcy (sam to przyznałeś), ale tak odważna samokrytyka robi wrażenie (z taką spotykam się na FM po raz pierwszy), chociaż jesteś młody stażem na FM. Nie napisałem ile kominków zrobiłem, ten w moim domu był pierwszy, ale nie ostatni, znajomym również pomagałem w postawieniu kominka, ale faktem jest że z tego nie żyję i nie uważam się za fachowca z tej branży.

Co do ceny - nie powiem.
ok pomiń, projekt, szamot, wkład, podaj proszę aktualną cenę kompletu kafli, o ile to również nie jest słodką tajemnicą.

jaki fajny kominek czy piec zrobiło się właśnie u "frajera", którego "zdoiło się" na kilka tysiączków ...
daj w niedzielę na tacę aby Twoi klienci tego nie przeczytali

eniu
10-09-2011, 22:06
Nie jestem dystrybutorem/wykonawcą kominków i mnie to nie interesuje ale będę się wcinał ;)
P.S.
Nie wiem,czemu cena wykonania kominka jest tajemnicą,skoro na forum znamy ceny wszystkiego np. PCi od 30 do 80tys.zł po kafle od 30 do 200zł/m2.
Czegoś się boicie ?



Dlatego jesteś tu persona non grata .A wcinających się warchołów
przeczekamy ... nie pierwszy to zresztą raz ....:D

margod
10-09-2011, 22:07
Nie jestem dystrybutorem/wykonawcą kominków i mnie to nie interesuje ale będę się wcinał ;)
P.S.
Nie wiem,czemu cena wykonania kominka jest tajemnicą,skoro na forum znamy ceny wszystkiego np. PCi od 30 do 80tys.zł po kafle od 30 do 200zł/m2.
Czegoś się boicie ?
Przecież to żadna tajemnica - cena kompletnego kominka waha się od 5 do 50 tys. lub więcej. :)

eniu
10-09-2011, 22:13
ok pomiń, projekt, szamot, wkład, podaj proszę aktualną cenę kompletu kafli, o ile to również nie jest słodką tajemnicą.



Od 5000,- do 50.000,- PLN , w zależności od producenta...

Redakcja
11-09-2011, 12:04
Prosimy o większą kulturę dyskusji. Pozdrawiamy

Kominki Piotr Batura
11-09-2011, 12:49
To co ? Jakiś komineczek na zgodę :D
Mistrzu ! Wklejamy ?!


Coś fikuśnego może ? To :


http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny5_5s.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fnowoczesny5_5s.html)

albo to:

QBELEK
11-09-2011, 16:06
To co ? Jakiś komineczek na zgodę :D
Mistrzu ! Wklejamy ?!


Coś fikuśnego może ? To :


http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny5_5s.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fnowoczesny5_5s.html)



KPB jak się dokłada drzewo do takiego wkładu na poziomie oblicza? Wąsów nie przypali? :D