PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINKI nasze !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36

izabela2011
17-10-2011, 11:21
Witam,
Ja od niedawna posiadam kominek Arysto 10 PDJ, jestem z niego zadowolona ponieważ ma nowoczesny wygląd, posiada szyber i doprowadzenie powietrza z zewnątrz, łądnie się pali i dobrze reguluje płomień, a do tego cena jest niewygórowana.
W razie pytań co do kominka, proszę pisać chętnie odpowiem.
Pozdrawiam

Forest-Natura
17-10-2011, 11:27
Witam.
To ja mam pytanie - ile u Ciebie taki wkład kosztuje?
:D
Poprosimy o zdjęcia kominka zamiast wątpliwej reklamy samego wkładu zrobionej przez "jednopostowca" ...
Pozdrawiam.

izabela2011
17-10-2011, 11:46
Głupi jesteś...nie podałam ani żadnego sklepu ani reklamy firmy sprzedającej tylko model wkładu, który się u mnie dobrze sprawdza. Napisałam tylko swoje odczucia i nie mam zamiaru wdawać się w głupie dyskusje.
Jak akurat nie masz tego wkładu w swojej ofercie i nie pasuje Ci mój post to nie zabieraj głosu...

eniu
17-10-2011, 11:51
Głupi jesteś...nie podałam ani żadnego sklepu ani reklamy firmy sprzedającej tylko model wkładu, który się u mnie dobrze sprawdza. Napisałam tylko swoje odczucia i nie mam zamiaru wdawać się w głupie dyskusje.
Jak akurat nie masz tego wkładu w swojej ofercie i nie pasuje Ci mój post to nie zabieraj głosu...


To że Forest jest głupi wszyscy na tym forum wiedzą od lat.
Całe szczęście ,ze w końcu ktoś mądry się zjawił.
Gdyby jeszcze czytać się nauczył, w jakim celu założono ten
wątek byłoby super ...:D

bohusz
17-10-2011, 12:42
Witam,
Ja od niedawna posiadam kominek Arysto 10 PDJ, jestem z niego zadowolona ponieważ ma nowoczesny wygląd, posiada szyber i doprowadzenie powietrza z zewnątrz, łądnie się pali i dobrze reguluje płomień, a do tego cena jest niewygórowana.
W razie pytań co do kominka, proszę pisać chętnie odpowiem.
Pozdrawiam

Ale się droczysz z nami, powoli dawkujesz swoje informacje.
Pisząc o kominku zapewne miałaś na myśli całość, wkład kominkowy i obudowa.
Nie daj się prosić, wklejaj zdjęcia swojego kominka i napisz z czego i jak wykonana jest obudowa.
Pozdrawiam

niktspecjalny
17-10-2011, 12:46
To że Forest jest głupi wszyscy na tym forum wiedzą od lat.
Całe szczęście ,ze w końcu ktoś mądry się zjawił.
Gdyby jeszcze czytać się nauczył, w jakim celu założono ten
wątek byłoby super ...:D

eniu ty do kobiety o tak :D gdzie się podziały twoje maniery ;);) ? Za chwilę izabela przez jedno "ly" pokona cię swoim doświadczenie i po ptokach.:D:D:D.Podpytam cię z lekuchna w innym wątku o pewną moją problematykę kominkowo-szybową.

Forest-Natura
17-10-2011, 22:09
Witam.
No i spłoszyliście mi tu Izabelę ...
A temat taki rozwojowy był ... tak pomiędzy 11.00 - 13.00 dnia dzisiejszego na kilku innych forach budowlanych i kominkowych też pojawili się masowo "miłośnicy" tej marki palenisk.
Hurtem jakoby. Aż miło było czytać ... :D
Szukałem Izabeli ... niestety ... Za to wszyscy po pierwszym "poście" mieli ...
Pozdrawiam.

M***ki
18-10-2011, 06:31
Forest na ilu FORACH urzędujesz ??

bajanadjembe
18-10-2011, 21:15
To nie szkoła :yes: Z resztą wpisu się nie zgadzam :mad: Co to za określenie "kot" ?? Ile musi być wpisów aby otrzymać odpowiedź ?? Czy jest może jakiś "wewnętrzny regulamin" ??

Żeby nie było: "kot" - w sensie, że ktoś niezorientowany... i nowy. Oczywiście -w formie żartobliwej. Nie byłoby postu, w którym użyłam tego określenia, gdyby z innym nastawieniem zwrócono się o pomoc. (Sama byłam kiedyś "kot"... i "ganiali" i trochę "ponabijali się" ze mnie, albo moim kosztem). I co? Może i dalej jestem. I co?
No, a Mistrz to dlaczego nie odpowiedział na pytanie zainteresowanej? http://manu.dogomania.pl/emot/z_jezorem.gif Na wątku technicznym już bardzo kulturalnie "rozmowa" się zaczęła i tak przebiegała.

Niektórzy forum kominkowe traktują inaczej niż np. stację benzynową, tzn.: jest sprawa, załatwiam, odjeżdżam.
Forum kominkowe ma swojego ducha, atmosferę. Jest jak dom... z kominkiem... do którego się wraca. I domowników forum, doradców, liderów i całą elitę - najpierw wypadałoby poznać, zanim "od proga" zacznie "się stawiać" , "nóżką tupać" albo domowników "ustawiać", dopiero co tu wszedłszy (czytaj: "kotem" będąc).
Jak się "zelicieje" (?) http://manu.dogomania.pl/emot/lol3.gif można się nawzajem trochę "pokąsać" ...dla lepszego krążenia.

Taka izabela2011 np.: "arysto" "głupi"... Co to jest?! Dwa posty, i ... ..."zgasła". Pokaże swój kominek arysto?

"Kominki", to specyficzne forum. Żywe... jak ogień. Lubię tu zagladać.

I bardzo mi się podobają mozaikowe realizacje made in micula. Szczególnie kształty... te obłości... faktury... duchówki... elfówki...
Tylko... czy to praktyczne, że one takie białe i w większości w tynku? Jak taka obudowa prezentuje się (szczególnie) nad paleniskiem? Ją się czymś impregnuje, czy po prostu trzeba często malować? Bo wydaje mi się, że szybko się brudzi.

bajanadjembe
18-10-2011, 22:38
To nie jest forum kominkowe to jest forum budowlane pt. forum.muratordom.pl Inwestorzy nowi wchodzą tu z zapytaniami i problemami do rozwiąznia .To forum nie jest kółkiem różańcowym,żeby każdego całować po ręce a w szczególności kogoś kto myśli,że jemu się należy...
Forum to ma służyć wymianie doświadczeń związanych z budową i tylko tyle a nie ze zaznajomieniem się z "nie kotami" i proszeniem łaskawie o zlitowanie się nad problemem "kota"

"Dokładnie tak ale jednak nie tak :) " http://manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif

micula
19-10-2011, 22:10
I......cytat: bardzo mi się podobają mozaikowe realizacje made in micula. Szczególnie kształty... te obłości... faktury... duchówki... elfówki...
Tylko... czy to praktyczne, że one takie białe i w większości w tynku? Jak taka obudowa prezentuje się (szczególnie) nad paleniskiem? Ją się czymś impregnuje, czy po prostu trzeba często malować? Bo wydaje mi się, że szybko się brudzi.[

Dziękuję za dobre słowo.... na temat naszej działalności. Spieszę dodać,iż:
Wykonane przez nas kominki są dokładnie takie jak życzą sobie inwestorzy. Skoro poprosili nas o wykonanie kominka widocznie nie chcieli kamienia w okół paleniska.
Mamy też realizacje z kamieniem ,mozaiką w okolicach otwierania drzwiczek,ale zapewniam Cię ,że nasze kominki są prawidłowo podłączone do systemu odprowadzenia spalin a także do systemu doprowadzenia powietrza do spalania i w zasadzie nie ma problemu "cofki" spalin. A jak taki kominek nabierze "kolorków" od gorącego powietrza to jest jeszcze bardziej w "klimacie".

Kominki Piotr Batura
20-10-2011, 05:38
Dodam tylko , że jak piaskowiec się wybrudzi , to często
kariera takiego kominka jest zagrożona , bo wygląda to paskudnie.
Biały "przaśny" kominek nabiera smaku dopiero ze śladami
używania. Z kolei odnowienie (malowanie) to prozaiczna
czynność . Można go odmalować w jeden wieczór, poprzedzający
wizytę teściowej.:)


http://www.kominki-batura.pl/rustykalny1.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Frustykalny1.html)

bajanadjembe
20-10-2011, 19:25
Micula, a te kominki to wykonujesz na podstawie projektów, które poszczególni inwestorzy "organizują" we własnym zakresie, czy konkretny projekt powstaje z ich i Twoim udziałem?
Czasami sobie myślę, że taki "przaśny" kominek jest "łatwiejszy" w realizacji - może bardziej w projektowaniu - ( to znaczy jego bryła), ze względu na brak ograniczenia rozmiarami kafli.
I myślę też, że kominek wydaje się cieplejszy jeśli jest ciemniejszy. Teraz myślę o kaflach. Chyba ciemne kafle "inaczej" akumulują i oddają ciepło niż jasne.

Mam gdzieś ciekawe zdjęcia "przaśnych" z kaflami, i z tego co mi sie pamięta, to nad paleniskiem kafli nie było. Jak znajdę, to pokażę.

micula
21-10-2011, 19:53
BAJANADIEMBE.... Z projektami to jest cała zabawa, najczęściej jest tak:.." jakiś ładny i jakiś inny niż wszystkie". Projekt do "Bryły Soli" powstał po ...wykonaniu wstępnej bryły kominka.
Te '"przaśne" lub jak ja je nazywam "chłopskie" często są skutkiem tęsknoty za " domem u babci" lub chęcią utrzymania stylu ... "Bo kuchnia też będzie w stylu wiejskiej chaty." kominek dla Elfów" albo prowansalski wynikł na skutek zauroczenia Prowansją przez Panią inwestor. Zazwyczaj wykonujemy projekty sami na podstawie ..opowieści inwestora ...bo ja mam to już w głowie a niech Pan to narysuje" . Mam nawet projekt kominka grzewczego w kształcie .."igloo z dwoma niedźwiedziami w czasie zawieruchy śnieżnej " lub "tańcząca flamenco" (jeszcze nie zrealizowane).Mogę wysłać np. na priva. Mnie rozmiar kafli dotychczas nigdy nie ograniczał albowiem nie wykonałem jeszcze cało kaflowego kominka ,zazwyczaj jest to obwódka w okół paleniska lub kafle w tynku częściowo zatopione. Ciemny kolor kafli daje bardzo ładne refleksy od ognia i ja też odbieram te kafle jako "cieplejsze" Z tym ,że jasny kolor kafli jest bardziej przydatny ze względu na aranżację całego wnętrza. Kafle ciemne nadają charakter pomieszczeniu ..a nie każdy ma do końca ustaloną koncepcję przestrzeni domu.
Ostatnio wykonałem kilka kominków "pod linijkę" i w porównaniu do kominków "przaśnych" dla mnie to mordęga. A! mam jeszcze projekt kominka (ba nawet wykonałem jego model) powyginany ,pokręcony,z trzema siedziskami ,mini winiarnią, stoliczkiem, drewutnią
Można go pokryć częściowo kaflami lub mozaiką ....może ten projekt zrealizujemy u Ciebie?

bajanadjembe
23-10-2011, 16:05
Tańcząca flamenco... brzmi bardzo ciekawie i już mi działa na wyobraźnię. Głębokie kolory, żywioł i... wrażliwość.

Co do znaczenia (ważności) kominka w pomieszczeniu: uważam, że kominkowi powinna być podporządkowana cała reszta. A całość harmonijnie współgrać. Jakiś detal w pomieszczeniu może jednak ni stąd ni zowąd wyskoczyć "nie w temacie", "z innej bajki"... dla ożywienia... przełamania nudy. (Ale kominek - zawsze pierwsze skrzypce).

Podziwiam, że tak gładko układa się współpraca Inwestror-Wykonawca. Dobre porozumienie to podstawa.

Już odnalazłam moje typy, i te bardziej "chłopskie" też. Ponieważ wnętrza moje nie będą zbyt "przaśne", skłaniam się jednak w stronę "kaflaka". Do takiego, to i przytulić się... jest ochota inna, jakoś... jakby więcej śmiałości.

bajanadjembe
23-10-2011, 18:31
Oto piecyki, które mi się podobają. Przedstawiam je bo być może jeszcze dla kogoś będą inspiracją.

Pierwsze trzy zdjęcia to moi faworyci. Mniej więcej tak widzę swój salon.
Pozostałe (bardziej wiejskie) też w moim typie. Z wyjątkiem zdjęcia piątego.

Przyjemnego oglądania.

bajanadjembe
23-10-2011, 18:34
Ciąg dalszy.
Cegiełka z tynkiem i kaflem też ciekawe rozwiązanie (tu kafel bardzo ładny jest <cieniowanie>)
Trzy ostatnie zdjęcia, trochę mozaikowe, kafle nieregularne.

Przyjemnego oglądania i zapraszam do dyskusji.

micula
23-10-2011, 20:30
Ciąg dalszy.
Przyjemnego oglądania i zapraszam do dyskusji.
Zatem...przedstawione przez Ciebie kominki należą do grupy piecy akumulacyjnych ( niektóre z wizją ognia). Ten typ pieca kominka jest charakterystyczny dla regionów Austrii i południowych Niemiec. Składają się z paleniska ceramicznego połączonego z kanałami kumulacyjnymi. konstrukcje takie dają gwarancję długiego łagodnego oddawania zgromadzonego ciepła. Mają wysoką temperaturę spalania drewna i wiele innych zalet ( można o tym przeczytać choćby w ostatnim numerze "Świata Kominków". Kwestia zdobnictwa ,tynkowania jest "dowolna" ale prawidłowe wykonanie zależy od stosowania tylko materiałów systemowych. Fotka Nr 2 pokazuje tylko część kominka albowiem jego druga część jest w drugim pomieszczeniu co znakomicie zwiększa zasięg grzania takiego kominka. W Polsce są już podobne realizacje. Mogę wysłać fotki na priva. Swoją drogą "Tańcząca flamenco " mogła by być "kolorową plamą ognia" w spokojnym salonie:)

micula
23-10-2011, 20:46
[QUOTE=bajanadjembe;4963972]Tańcząca flamenco... brzmi bardzo ciekawie i już mi działa na wyobraźnię. Głębokie kolory, żywioł i... wrażliwość.
Bardzo się cieszę ,że już działa na Twoją wyobraźnię. Powiedz mi jednak czy znajdę kiedyś odważnych inwestorów ,którzy zdecydują się na COŚ takiego?

M***ki
24-10-2011, 12:19
Jedna z naszych ostatnich realizacji. Kominek Vertical Młochów, zbudowany z zastosowaniem portalu z kafli ceramicznych oraz wkładu Dynamic KV025F o maksymalnej mocy 12 kW, z szybą pionową, panoramiczną.

Liwko
24-10-2011, 12:26
http://issuu.com/nordpeis/docs/nordpeis_pl_2011/1?mode=window

Zarąbiste aranżacje!

bohusz
26-10-2011, 06:33
Witam
Taki komienk z cyklu popularne. Oczywiście tradycyjnie zdjęcie przedstawia bryłę szamotową, teraz wykończenie może być dowolne według wyobraźni klienta konkretnego i nie przypuszczam, aby konkretne wykończenie któryś z klientów chciał powielić.

Wkład kominkowy UNICO Dragon 2 B (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki.owo.pl %2F90-unico-dragon-2-b.html)

Wewnątrz obudowy zabudowane fiku miku, zwiększające optymalnie i konkretnie efekt grzewczy kominka jako całości

mimona
26-10-2011, 09:47
mogę sie juz pochwalić:) kominek gotowy:) zdjęcie komórkowe więc wybaczcie jakość:
https://lh5.googleusercontent.com/-ajxjgrBapWQ/TqeZN4ESfII/AAAAAAAAD8Y/Boc7QMwuqXw/s640/DSC00524.jpg

Matilde1
26-10-2011, 10:20
Powiedz mi jednak czy znajdę kiedyś odważnych inwestorów ,którzy zdecydują się na COŚ takiego?

Może by się i znaleźli... Tylko trzeba dotrzeć jakoś do klientów ze swoją pracą. Nie wiem gdzie się chowają tacy wykonawcy i jakimi ścieżkami się do nich drepta.

Flamenco hmm, wymiata ;).

margod
26-10-2011, 10:34
Oczywiście tradycyjnie zdjęcie przedstawia bryłę szamotową, teraz wykończenie może być dowolne według wyobraźni klienta konkretnego i nie przypuszczam, aby konkretne wykończenie któryś z klientów chciał powielić.

No nie wiem, czy to jest takie oczywiste i proste. Nie każdy kamień lub inny materiał nadaje się na ciepłą obudowę, nie każdym tynkiem można wykończyć ciepły kominek. Dziwię się Twoim klientom Bohusz, że tak beztrosko podchodzą do wykończenia kominka.
Nawet nam (z jakimś tam doświadczeniu w kamieniu i innych materiałach) trafiały się wpadki. Przeoczony sztych, źle przygotowany element do przyklejenia, nie odpowiedni klej i problem murowany.

bohusz
26-10-2011, 17:53
No nie wiem, czy to jest takie oczywiste i proste. Nie każdy kamień lub inny materiał nadaje się na ciepłą obudowę, nie każdym tynkiem można wykończyć ciepły kominek. Dziwię się Twoim klientom Bohusz, że tak beztrosko podchodzą do wykończenia kominka.
Nawet nam (z jakimś tam doświadczeniu w kamieniu i innych materiałach) trafiały się wpadki. Przeoczony sztych, źle przygotowany element do przyklejenia, nie odpowiedni klej i problem murowany.

Oczywiście, że Masz racje. My tradycyjnie w 100 % wykańczamy obudowy tynkiem, na gładko, lub z strukturą.
Miałem na myśli kamienie (blaty) poziome i wykończenia w częsci obudowy pod wkładem. Jeżeli chodzi o kamienie blaty (półki) to klient dostaje od nas rozrysowane wymiary na papierze milimetrowym. Kamienie pionowe, przyklejamy sami, jak klient sobie zamówi samodzielnie według naszych wskazówek.
Faktycznie, w tym poście swoim wyraziłem się mało precyzyjnie. Dobrze, że zwróciłeś mi uwagę.

No jedynie Eniu w swoim wielkopolskim chyba stylu uskutecznił pstryczek mocny we mnie. No ale tu mnie nie zaskoczył.
No ale teraz wiem, że w razie jakbym się potknął to ręki nie poda.

Na potwierdzenie poniżej zdjęcie na którym widać jak obudowa jest wykańczana kosmetycznie.
Ten kształt bryły zresztą był już 4 razy wybrany przez klientów, jednak za każdym razem różnił się rozmiarami i wykończeniem kosmetycznym.

M***ki
26-10-2011, 19:12
.
No ale teraz wiem, że w razie jakbym się potknął to ręki nie poda.

Ciekawe czy sam sobie by podał ? ;)

bohusz
26-10-2011, 19:51
Wiesz Eniu że
Każde oznaki koleżeństwa, zdrowych dyskusji w branży mogą zostać odebrane jako układ, albo jakoweś lobby branży kominkowej.
Tak więc ostrożnie z wszelkimi uprzejmościami i wzajemną zdrową zgodą.

Przypuszczam, że specjalnie na pokaz prowadzisz polemikę z Mistrzem, aby ukryć układ lobbystyczny jaki zapewne Was łączy...

Ta sprawa została poruszona w inszym temacie zresztą.

micula
26-10-2011, 21:14
Może by się i znaleźli... Tylko trzeba dotrzeć jakoś do klientów ze swoją pracą. Nie wiem gdzie się chowają tacy wykonawcy i jakimi ścieżkami się do nich drepta.

Flamenco hmm, wymiata ;).

WITAJ,
Przesłałem Tobie kontakt na prywatną skrzynkę na (FM) . Mam nadzieję ,że moje dane dotarły. Proszę o potwierdzenie otrzymania tej wiadomości.
Wracając do flamenco wykonałem łącznie 3 mozaiki o tej tematyce. Jedna "miała iść" na kominek ale w końcu została na "zwykłej" ścianie.
Z tym docieraniem do klientów jest...jak jest.

mimona
27-10-2011, 08:31
Panowie,
cos mi się wydaje że powinniście się wymienic nr gg być może i sobie pokorespondować. Kominki Nasze chyba miały pełnić funkcję pokazania realizacji, ewentualnie drobnej wymiany, porady co do wkladów. Tymczasem, aż się nap[rawde juz przeglądać nie chce tego wątku. Całkowicie zdominowaliscie go swoimi sporami, kłótniami czy powiedzmy "wymianą zdań". To naprawdę chyba nie interesuje pozostałych forumowiczów i jak zapewne zauważycie coraz mniej osób tu zagląda.... Załóżcie sobie wątek o wymianie doświadczeń przy pracy, albo kto jest lepszy w wykonywaniu prac przy kominkach i tam się wypowiadajcie. A jeśli nie, to uszanujcie naprawdę nie tylko moje zdanie, ale i innych ludzi którzy już wspominali wam o tym i przestańcie zwyczajnie zaśmiecac wątek!!!

Matilde1
27-10-2011, 08:42
WITAJ,
Przesłałem Tobie kontakt na prywatną skrzynkę na (FM) . Mam nadzieję ,że moje dane dotarły. Proszę o potwierdzenie otrzymania tej wiadomości.
Wracając do flamenco wykonałem łącznie 3 mozaiki o tej tematyce. Jedna "miała iść" na kominek ale w końcu została na "zwykłej" ścianie.
Z tym docieraniem do klientów jest...jak jest.

Dostałam, dziękuję.

numer11
28-10-2011, 20:52
Forest,

czy pamiętasz jaki kolor płytki ceglanej użyłeś w tym kominku (i jakiej firmy)?

Będę wdzięczny za pomoc
81834

Dodam tylko że dla mnie to najładniejszy kominek jakikolwiek widziałem!!!
Szacunek!

Forest-Natura
28-10-2011, 21:02
Witam.
Vandersanden, nazwy nie pamiętam.
Pozdrawiam.

Bartas13
28-10-2011, 22:03
a jakie macie opinie o biokominkach_ moja siostra sie napalila, zeby miec taki w mieszkaniu
pytanie powstaje, jaka cena i/lub firma, bo slyszalem o przypadkach wypaczania sie kominka czy nawet sciany
mozna kupic chinszczyzne za 200 zl, ale czy to sie w ogole sprawdzi?
macie jakies doswiadczenie w tym temacie?

eniu
29-10-2011, 06:15
To nie jest wątek techniczny. Przenieś się tu :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171882-biokominek-pomocy

Liwko
29-10-2011, 08:06
Dodam tylko że dla mnie to najładniejszy kominek jakikolwiek widziałem!!!
Szacunek!

No o gustach się nie dyskutuje...

Liwko
29-10-2011, 08:07
a jakie macie opinie o biokominkach_ moja siostra sie napalila, zeby miec taki w mieszkaniu


Niech się najpierw zorientuje ile kosztuje paliwo do tego kominka.

misie.zelki
29-10-2011, 14:43
To nie jest wątek techniczny. Przenieś się tu :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171882-biokominek-pomocy

dziękuję :)

micula
29-10-2011, 21:43
Skromny kominek w pensjonacie zdobiony techniką sgraffito ( Obraz uzyskany przez zdrapanie tynku białego który został położony na bazie tynku "brązowego" ....Wyszła trochę zniszczona widokówka ...ta,która nie doszła ... ( Jak w starej piosence Kaliny J.)

eniu
30-10-2011, 05:48
interesujące...:)

micula
31-10-2011, 20:38
Kominek z płaszczem wodnym wkład Arysto. Obudowa "keramzytowa" zdobienie mozaika z kamieni naturalnych ( pień drzewa ,opaska w okół wkładu) . relief gałęzi wykonany w tynku. Na podłodze przed paleniskiem płyta granitowa frezowana tak aby "zakryła" panele.

eniu
31-10-2011, 20:55
Kominek z płaszczem wodnym wkład Arysto. Obudowa "keramzytowa" zdobienie mozaika z kamieni naturalnych ( pień drzewa ,opaska w okół wkładu) . relief gałęzi wykonany w tynku. Na podłodze przed paleniskiem płyta granitowa frezowana tak aby "zakryła" panele.


...eee tam krasnoludka nie ma ...:(

micula
31-10-2011, 21:23
...eee tam krasnoludka nie ma ...:(

Krasnoludka nie ma ale klimacik jest... miało być tak trochę bajkowo.

eniu
31-10-2011, 21:38
...i jest , dlatego skojarzenia...

fajny!

miloszenko
31-10-2011, 22:02
To i ja sie swoim pochwale :)

Konstrukcja z plyt szamotowych, oklejony kamieniem (tymi recami), lacznie jakies 600 kg akumulacji.

Pozdrawiam

bajanadjembe
31-10-2011, 22:06
Bardzo, bardzo... fajny.

(o ostatnim made in Micula)

niktspecjalny
01-11-2011, 06:45
To i ja sie swoim pochwale :)

Konstrukcja z plyt szamotowych, oklejony kamieniem (tymi recami), lacznie jakies 600 kg akumulacji.

Pozdrawiam

Przepraszam ale kominek ten mi się nie podoba. Dotychczas zachwycałem się pracami ,które wnosiły coś ciepłego ,"opływowego".Niestety, ale ten "kominek" to jak skrzyżowanie parowozu z wieżowcem.Jeszcze raz przepraszam ale tak to widzę.Cały czas szukam inspiracji.Tu jej nie znalazłem :(:(

niktspecjalny
01-11-2011, 06:49
...i jest , dlatego skojarzenia...

fajny!

eniu dlaczego nie wypowiesz się na temat tych białości?Zaiste kominek "fajny".Czy tak jak z TV nad kominkiem np. te biele nie zostaną po pewnym czasie z lekka przydymione?Proszę zwrócić uwagę ,że szyba lekuchno przykopcona a to za niedługi czas przeniesie się na drzewko z listkami.

Krystyna K-W
01-11-2011, 09:12
witam
Miło być zauważonym. Pozdrawiam i służę radą w razie czego ...:bye:[email protected]

micula
01-11-2011, 17:53
eniu dlaczego nie wypowiesz się na temat tych białości?Zaiste kominek "fajny".Czy tak jak z TV nad kominkiem np. te biele nie zostaną po pewnym czasie z lekka przydymione?Proszę zwrócić uwagę ,że szyba lekuchno przykopcona a to za niedługi czas przeniesie się na drzewko z listkami.

"Przykopcenie" szyby wynika z tego, iż inwestor wcześniej zainstalował sobie wkład z płaszczem wodnym. Przy tej klasie wkładu i zastosowaniu płaszcza wodnego jest raczej pewne ,że proces spalania drewna jest na granicy (spalanie/"wędzenie"). Zaznaczam ,iż ja zajmowałem się tylko obudową i dekoracją już zastanego zamontowanego wkładu ( foto w załączniku) Widać iż wkład był eksploatowany bez obudowy co najmniej 1 sezon.

Hania i Michał
01-11-2011, 20:05
Witam,
Używamy kominka 3 lata i przy zawiasach drzwiczek zaczęła odchodzić farba. Czy ktoś może polecić farbę którą można by drzwiczki kominka pomalować a raczej przemalować.

Forest-Natura
01-11-2011, 20:22
Witam.
Wow ... dwa dni wolnego i dwie bombowe rzeczy w wątku
Miloszenko - jak dla mnie bomba jak wyżej napisałem.
Druga to ... Krystyna na FM ... czyli "ikona stylu" jak by to ująć we współczesnej nowomowie ;)
Droga Krystyno ... właściwie nie musisz tu zamieszczać swoich prac ... wystarczy jak podasz swoją stronę ... którą i tak myślę że wszyscy znają. Byłaś tu już tyle razy wymieniona ...
Chociaż ... każdą nową rzecz wyczekuję jak przysłowiowa kania dżdżu ... :D
Pozdrawiam.

micula
01-11-2011, 20:29
HANIU i Michale ...zadzwoń do mnie lub napisz na [email protected] a odleję i wyślę potrzebnej Wam farby.

micula
01-11-2011, 20:39
Dekoracja mozaikowa wykonana po dwóch stronach obudowy kamiennej . Z lewej strony relief "wici " która przechodzi "za kominkiem" na prawą stronę.

Kominki Piotr Batura
01-11-2011, 21:12
witam
Miło być zauważonym. Pozdrawiam i służę radą w razie czego ...:bye:[email protected]

Prosimy częściej w miarę możności :) To dość magiczne miejsce ,mimo
pozorów .:)

Liwko
02-11-2011, 07:45
Dekoracja mozaikowa wykonana po dwóch stronach obudowy kamiennej . Z lewej strony relief "wici " która przechodzi "za kominkiem" na prawą stronę.

Górna część obudowy fantastyczna, dolna już mi się mniej podoba.

bajanadjembe
05-11-2011, 15:53
Górna część obudowy fantastyczna, dolna już mi się mniej podoba.

Mi też. Bo taka... "kanciasta", "klocowata".
No, ale może taka właśnie właścicielom się podoba. A o gustach... itd... (wyraziłam tylko swoją opinię)

eniu
05-11-2011, 16:43
Dekoracja mozaikowa wykonana po dwóch stronach obudowy kamiennej . Z lewej strony relief "wici " która przechodzi "za kominkiem" na prawą stronę.

"świadomy eklektyzm". Tak bym zakwalifikował ten styl.
Zauważcie nowoczesne gadżety w mieszkaniu. Kominek w same
"krzaki" byłby demoniczny w takim wnętrzu. Z kolei same nowoczesne
klocki byłyby pewnie nijakie , co najwyżej - na miejscu. Połączenie
tych dwóch światów daje efekt trudny do zmiany , jak już go zobaczymy.

Klocki z kamienia niebanalne...

Darpiot
08-11-2011, 15:46
Nasz kominek. Projekt własny. Wkład JOTUL I18 Panorama z zespołem wodnym.

bajanadjembe
08-11-2011, 18:31
Darpiot, żywy ogień i.... to blade, zimne światło....nad drewnem.... To tak specjalnie?, czy po prostu tak wyszło? Chyba, że będzie więcej błękitów we wnętrzu?, taka stylizacja "na zimę", jak w awatarku masz?

Darpiot
08-11-2011, 20:47
Takie było zamierzenie. Szklany anioł tam stoi. Piekło, niebo :-) Wieczorem fajnie wygląda. Jak się znudzi to żarówkę można wymienić. Na razie jest LED o zimnej barwie.

bajanadjembe
08-11-2011, 22:56
Aa...ha.

micula
11-11-2011, 19:52
Po kilku latach intensywnego używania kominka przyszedł czas na jego wymianę .Na miejscu starego powstał nowy kominek ale utrzymany w "starej konwencji". Zastosowano wkład Kobok, ściany ciepłe szamotowe , marmur , łupek z piaskowca , resztę pokryto specjalnym tynkiem i farbą Ortner.
Po rozbiórce istniejącego kominka ....namówiłem ( nie bez kłopotów) , inwestora do zmiany całego systemu kominowego i dotychczasowej jego izolacji.

bohusz
12-11-2011, 04:55
Bardzo, bardzo ważne fotki. Dokładnie obrazują jak wygląda "wełna kominkowa" po kilku latach eksplatacji.
Nic dodać, nic ująć - fotki mówią wszystko.


Ile takich kominków użytkownicy zamieszczaja w tym temacie...
bo przecież nadal są amatorzy "wełnowców"

eniu
12-11-2011, 06:58
Bohusz , tez jestem zwolennikiem obudów ceramicznych,
ale z całym szacunkiem , te zdjęcia nie mówią jak wygląda
kominek z wełny po kilku latach eksploatacji .

Te zdjęcia każą się tylko domyślać , że kominek z wełny nie
był prawidłowo wykonany lub zastosowano w nim niewłaściwą
wełnę.

Fakt niezaprzeczalny ,że przy ceramice , trudniej jest popełnić
jakieś błędy .

bohusz
12-11-2011, 07:22
Słuchaj Eniu ja piszę co ja widzę. Ty pisz w jednej osobie również co Ty widzisz.
Wełna jest z ekranem, czyli z zdjęć wnioskuję, że typowa do izolacji wewnętrznej kominków. Widzę ekrany z foli metalowej praktycznie przepalone, również wełna jest nadpalona. To widać na zdjęciach gołym okiem.
Również jakoweś rury typu elestyczne dziwnie wyglądają. Poowijane jakąś folią...
Błędy wykonawcze to insza inszość...
Dziwne, że nie widzisz problemu... Tym bardziej biorąc pod uwagę prognozy ekonomiczne (podwyżki np. gazu) i ogólny drastyczny kryzys, trzeba zakładać, że kominki będą eksplatowane intensywnie...

Piszesz, że przy ceramice trudniej popełnić błedy. Inwestorzy podejmujący się samodzielnego wykonania kominku, właśnie z reguły wybierają wełnę i płyty gipsowe z dodatkiem papieru, bo wydaje im się to proste, łatwe i szybkie do wykonania. Nie czytałem abyś tu na forum odwodził ich od tego i wskazywał wykonawstwo z ceramiki jako prostsze, łatwiejsze i przyjaźniejsze dla zdrowia domowników i ich portfeli.

eniu
12-11-2011, 08:07
A ja myślę ,że za mało wiesz o wełnie , bo z niej nie robiłeś (?).
To dobrze , bo nie masz czego żałować.

Nie sugeruj mi jednak ,że nie umiem czytać. Napisałeś :
"Dokładnie obrazują jak wygląda "wełna kominkowa" po kilku latach eksplatacji."
Co jest nieprawdą ,jeśli odnosisz to do wszystkich kominków wykonanych
z wełny i do wszystkich gatunków wełny , której używano zanim
pojawili sie "wykonawcy ceramiczni". Ja akurat wiem co to za wełna
na zdjęciach , ale to nie miejsce by o tym pisać . Nie zaśmiecajcie
tego wątku zdjęciami i tekstami technicznymi . Kto jak kto ale, branżowcy,
mogli by mieć trochę szacunku dla zasad tego forum.

micula
12-11-2011, 20:12
CYTAT Z POSTU ENIU:
Nie zaśmiecajcie
tego wątku zdjęciami i tekstami technicznymi . Kto jak kto ale, branżowcy,
mogli by mieć trochę szacunku dla zasad tego forum.[/QUOTE]
Odp:
Pokazałem 2 fotki dotyczące metamorfozy kominka ( stan z przed i po) plus dodałem fotki tego com ze zgrozą zobaczyłem po drodze.
Fotki te pokazałem "ku przestrodze". Jednak postaram się więcej "nie zbaczać" na sprawy techniczne .

bajanadjembe
12-11-2011, 22:02
A mi wcale nie przeszkadza popatrzeć na kominek... też od środka. (To, co jest i jak wygląda w środku, jest ważniejsze dla funkcjonowania kominka, od tego jak on prezentuje się "w garniturku", choć istotnie: w tym wątku przeważnie "garniturkami" się chwalimy).

M***ki
13-11-2011, 08:26
CYTAT Z POSTU ENIU:
Nie zaśmiecajcie
tego wątku zdjęciami i tekstami technicznymi . Kto jak kto ale, branżowcy,
mogli by mieć trochę szacunku dla zasad tego forum.
Odp:
Pokazałem 2 fotki dotyczące metamorfozy kominka ( stan z przed i po) plus dodałem fotki tego com ze zgrozom zobaczyłem po drodze.
Fotki te pokazałem "ku przestrodze". Jednak postaram się więcej "nie zbaczać" na sprawy techniczne .[/QUOTE]

Zawsze zaśmiecasz jak piszesz TY a nie Eniu ... ;) Najlepiej powklejać ładne obrazki i po temacie .;) ale wtedy piszą że to mało... :D

mleczajka
15-11-2011, 22:32
Witajcie. Mam ogromną prośbę o radę. Jestem na etapie wykańczania kominka. W chwili obecnej wygląda on tak, jak na zdjęciu.
Nie chcę obkładać go kamieniem. Myślałam tylko o zatynkowaniu i pomalowaniu dobrą farbą. Jednak obawiam się, że nie będzie to zbyt praktyczne. I tu mam zagwozdkę - czy taka rama wokół wkładu jak na zdjęciu inspiracji jest integralną częścią wkładu czy można ją kupić osobno? Czy w moim przypadku (wkład Gall700) takie rozwiązanie jest możliwe?

micula
17-11-2011, 19:31
CYTAT Z MLECZAJKA I tu mam zagwozdkę - czy taka rama wokół wkładu jak na zdjęciu inspiracji jest integralną częścią wkładu czy można ją kupić osobno? Czy w moim przypadku (wkład Gall700) takie rozwiązanie jest możliwe?
Odpowiem jak do mnie napiszesz na [email protected] lub zadzwoń- Eniu zabronił zaśmiecać wątek takimi pytaniami i ...odpowiedziami

Kominki.fm
17-11-2011, 19:44
A z czego (jakich materiałów) jest wykonana ta rama?

mleczajka
18-11-2011, 08:26
A z czego (jakich materiałów) jest wykonana ta rama?

hmm, chyba ze stali :)

Już sprawdziłam, producent mojego wkładu nie ma takiej ramy w ofercie. Co mi proponujecie?

Kominki.fm
18-11-2011, 19:47
Elementy zabudów kominkowych są niezależnymi elementami względem wkłądów kominkowych. Ramy stalowe są czasami stosowane, ale należy zwrócić uwagę, iż dość mocno się nagrzewają od szyby kominka.

eniu
18-11-2011, 21:03
Elementy zabudów kominkowych są niezależnymi elementami względem wkłądów kominkowych. Ramy stalowe są czasami stosowane, ale należy zwrócić uwagę, iż dość mocno się nagrzewają od szyby kominka.


no to już wiesz wszystko Mleczajka :(

Wojtek R
19-11-2011, 07:47
te rury spiro lekka masakra ale zapewne kominek zwykły powietrzny więc z tą wełną to też nie dramatyzujmy , wszystko zależy do czego i w jakich warunkach się użyje sam uczciwie odpowiedź w sporej zabudowie dobrze wentylowanej , gdzie znajduje się kominek z PW też zaizolowany jakie będą temperatury a jakie będę w takim powietrznym ...

micula
19-11-2011, 17:18
te rury spiro lekka masakra ale zapewne kominek zwykły powietrzny więc z tą wełną to też nie dramatyzujmy , wszystko zależy do czego i w jakich warunkach się użyje sam uczciwie odpowiedź w sporej zabudowie dobrze wentylowanej , gdzie znajduje się kominek z PW też zaizolowany jakie będą temperatury a jakie będę w takim powietrznym ...
Czuję się zobligowany do odpowiedzi, podaj na jakim wątku technicznym mam to zrobić. Powiem tylko ,że zastałem sytuacje gdzie komin wykonany z rury dymowej był przecięty a po przejściu przez strop był umieszczony w komorze wykonanej ze zwykłej płyty gipsowo -kartonowej izolowanej od środka wełna ze sreberkiem.
Nie było tam żadnej wentylacji tej konstrukcji. Oddziaływanie temperatury na płytę G-K i watę widać na foto.
Mimo,że to jest ważne ze względów bezpieczeństwa ,to zaniechajmy dyskusji na ten temat w tym wątku.
Proszę tylko o instrukcje jak się przechodzi na wątki techniczne.

bohusz
19-11-2011, 17:49
Mimo,że to jest ważne ze względów bezpieczeństwa ,to zaniechajmy dyskusji na ten
temat w tym wątku.
Proszę tylko o instrukcje jak się przechodzi na wątki
techniczne.

No tak to temat typowo dotyczący wyglądów końcowych kominków wkomponowanych w konkretne pomieszczenie. Czyli temat kosmetyczny.

Do wątków technicznych w których poruszane są konkretne sprawy zwiazane z budowaniem kominków, wejść bardzo prosto. Jest takich tematów tutaj w kategori kominki wiele. Druga sprawa, że te tematy są mało czytelne, wiele w nich postów niemerytorycznych i wiele również polemik osobistych.
Czyli po wejściu do kategori "kominki" szukasz tematu który Cię interesuje, lub zakładasz swój temat i piszesz w nim.
Pozdrawiam

micula
19-11-2011, 20:41
Nie chciałem rozwijać tego tematu bezpieczeństwa ...po karcących uwagach ENIU

eniu
19-11-2011, 21:00
Nie chciałem rozwijać tego tematu bezpieczeństwa ...po karcących uwagach ENIU

Micula , żeby moja żona miała tyle respektu co TY :D

Jeśli dobrze rozumiem , to jesteś taki mądry z komputera jak ja na początku
i nie wiesz jak poruszać się po forum.
Wciśnij na klawiaturze "home" i pojawią ci się nagłówki strony :

Forum >> Instalacje - wymiana doświadczeń >> Kominki >> KOMINKI nasze

wybierz >>Kominki >> , i wyświetlą ci się inne wątki z tego działu . Wybierz
któryś najbardziej pasujący do tego co masz ochotę powiedzieć :)

bohusz
19-11-2011, 21:28
MICULA

Ja bym za bardzo nie przejmuwał się karcącymi, surowymi uwagami.
Tutaj każdy kazdego chciałby karcić, upominać i nawet wyobraź sobie - pouczać.
Jeszcze może do tego dojść, że nie bedzie komu .... powiedzieć, bo sami poważni i wyuczeni i bznesomamieni.

A tutaj trzeba luz, uśmiech i żarcik i swobodna luźna dyskusja praktycznie o niczym, ale z wskazaniem reklamowo na kominki.
Tak więc wrzuć na luz i pisz co chcesz i gdzie chcesz. No i co ważne kiedy tylko chcesz.

A co do Twoich fotek ostatnich według mnie bardzo pouczajace czytelnie i obrazkowo. Przeta 96.76891205% kominków prezentowanych w tym temacie to wełnowce + karton

eniu
19-11-2011, 21:38
Bohusz , na swoich domenach tez jesteś zwolennikiem burdelu
typu "pisz co chcesz i gdzie chcesz" ? Co jak co , ale spodziewałem się
więcej od Ciebie . Widocznie wrażenie ,ze doroślejesz jest mylne i
dla Ciebie też szkoda czas marnować...:(

bohusz
19-11-2011, 21:52
Uniu przyjacielu, a kiedy to ja wymagałem abyś swój cenny czas komputerowy, czyli praktycznie 16 godzin na dobę, marnował, albo nawet poświęcał mojej skromnej osobie zakorzenionej w południowej Polsce zaraz obok dawnej stolicy Polski. Jeżeli tak było, to przepraszam ale nie zauważyłem i dlatego zapewne Ci nie podziękowałem, ani w inny jakiś popularny sposób nie wynagrodziłem. Bo Wiesz, ja już dawno wiem, że w zyciu dorosłym nic nie ma za darmo, a nawet porada jest tyle warta ile za nią zapłacisz.

Jeszcze raz Cię przepraszam, że nie zauważyłem faktu, że poświęcasz (marnujesz) czas dla mnie.

Pozdrawiam serdecznie

M***ki
20-11-2011, 07:33
Bohusz , na swoich domenach tez jesteś zwolennikiem burdelu
typu "pisz co chcesz i gdzie chcesz" ? Co jak co , ale spodziewałem się
więcej od Ciebie . Widocznie wrażenie ,ze doroślejesz jest mylne i
dla Ciebie też szkoda czas marnować...:(
O kurcze podpadłeś "eniowi" ... za dużo klientów zabierasz z FORUM :lol2:

Forest-Natura
20-11-2011, 21:40
Witam.
Ej, Panowie ... Wy to jak sobie w ramiona wpadniecie ... nie zapomnijcie się czasem jak kiedyś Breżniew z Gierkiem, bo to w świat pójdzie jeszcze ... :) A jak się Mistrz dołączy to już całkiem wątek dziczeje i ku zagładzie swej zdąża.
Pozwolicie że małą opowieść poczynię by wątek na tory właściwe skierować.
Do kaflarni trafiła raz para sympatyczna, w słusznym już wieku będąca. Krzepcy i dziarscy byli, pełni sił i wigoru. Niejednego młodziana swym optymizmem życiowym obdarować by jeszcze mogli nie bacząc na to że im go zbraknie w przyszłości. Remontu im się zachciało, takiego od piwnic po dach. Ostatni robili ... no ... dorosłe już w tej chwili dzieci do szkoły jeszcze chodziły. Tej ośmioletniej znaczy się.
Obydwoje przy ogniu byli niegdyś chowani, gdzie w domu, piec w kuchni garnkami bulgotał a w pokoju każdym, w rogu za drzwiami stał "kachlok" ciepło dający. Ckniło się im za tym ogniem i ciepłem już w życiu późniejszym. Postanowili więc go do domu zaprosić i kominek pobudowali. Jak na owe czasy (gdy dzieci jeszcze do tej szkoły chodziły) był to kominek szykowny. Z kamienia w całości - półeczka z marmuru a reszty łupanej, jak moda i możliwości przedkapitalistycznej jeszcze wtedy ojczyzny, "nakazywały".
Nadeszły czasy lepsze, dzieci wydoroślały i w świat poszły. Kominek też się postarzał i funkcje zatracił. Przestał się podobać, jak i reszta urządzonego na modłę "późnego socjalizmu" domu. Nadszedł czas remontu. No i wróciły też wspomnienia o piecach kaflowych ... ale mącone nieco pięknym widokiem ognia żywego i sporych rozmiarów płomieni, kominka co to w domu do tej chwili stał przecież.
Żwawo w te pędy i mało się namyślając, udała się Para Sympatyczna do ... i na tym swojsko brzmiącą opowieść skończymy ... pobliskiego "zielonego marketu" gdzie sympatyczny Pan Sprzedawca wcisnął im będący wtedy w "promocji" za jedyne prawie 4 tys. zł "ostatnią sztukę" łupa ... znaczy się - wkładu, z olbrzymią szybą. Wkład ten miał sobie czerpać powietrze z domu gdzie właśnie nowe i szczelne okna wstawiono. I miał również dawać wedle Pana onego piękny i niczym nie zmącony ognia widok, duszę nie młodą kojący.
Jak było by naprawdę pisać nie będę. Żal się ludzi poczciwych robi. Tym bardziej że nie mogąc przez prawie pół roku firmy znaleźć, w kafle mogącej ubrać kominek na kształt pieca dawnego, w kaflarni samej pomoc dopiero znaleźli. Kominek został zaprojektowany, wkład "stiuningowany", marzenie inwestorów "niechcący" się spełniło - mają teraz zarówno widok ognia jak i pięknie się nagrzewający i ciepło to trzymający, kominek kaflowy z piecowym kształtem miło się kojarzącym.
Kafle - Kaflarnia Karat.
Palenisko - szkoda gadać, ale teraz "poradzi", ogień pokaże i tlenu kraść nie będzie.
Projekt, aranżacja i wykonanie całości - Pracownia Zduńska Forest Natura
Pozdrawiam.

margod
20-11-2011, 22:40
Zgodnie z hasłem przewodnim wątku przedstawiam "najmłodsze dziecko" w naszym salonie.
Wkład to oczywiście Spartherm ARTE 3RL 80.
Półki i nisza w zabudowie wykonane z gresu wielkoformatowego.

8626686265
Aby uzyskać półkę grubości 10cm, należy precyzyjnie przyciąć i skleić krawędzie płytek:
86267

Kominek powyżej nadaje się raczej palenia ozdobnego, ogrzewanie nim domu będzie raczej nieekonomiczne. Jeżeli kominkiem chcemy grzać i oszczędzać na rachunkach za gaz lub olej opałowy, to warto wybudować coś w tym stylu:

8626986268
Obudowa wykonana w całości z płyt akumulujących ciepło. Spaliny zanim znajdą się w kominie muszą pokonać długą drogę przez kanały kumulacyjne. O odpowiednio wysoką temperaturę spalin dba jedno z lepszych palenisk firmy Spartherm - MINI Z1 10kW. Na obudowie zamontowaliśmy kratki z możliwością szczelnego zamknięcia. Kiedy chcemy szybko nagrzać pomieszczenie kratki otwieramy a gdy zrobi się wystarczająco ciepło - zamykamy. Wnętrze kominka zostało zaprojektowana tak, aby wewnątrz powietrze było w ciągłym ruchu tzw. hipokausta. Dzięki czemu cała bryła kominka równomiernie się nagrzewa. Masa tego klocka to ok. 2 tony, aby go w pełni nagrzać, należy spalić tylko 10-15 kg drewna. Po nagrzaniu oddaje przyjemne ciepło przez co najmniej 12 godz.

toomyem
20-11-2011, 22:47
Forest, ekhm, kogo ty chcesz ogniem pokarać? :)

Forest-Natura
21-11-2011, 06:36
Witam.
Ale wstyd ... :oops:
Dzięki - już poprawiłem.
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
24-11-2011, 11:15
Portal z portugalskiego kamienia Mocca Cream - w środku palenisko zduńskie z odzyskiem ciepła. Kominek zamontowany u jednego z naszych klientów.

kanka9
24-11-2011, 14:31
http://img21.imageshack.us/img21/1899/wesoy1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/21/wesoy1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Chciałam tylko napisać że fantastyczny ten kominek ;-) Mój co prawda zupełnie w innym stylu ale może kiedyś w jakimś kolejnym domu ;-) mogła bym takie cos mieć ;-)

Liwko
24-11-2011, 14:36
Portal z portugalskiego kamienia Mocca Cream - w środku palenisko zduńskie z odzyskiem ciepła. Kominek zamontowany u jednego z naszych klientów.

Kominek bardzo ładny, ale mój do tego wystroju by lepiej pasował:P

Kominki Piotr Batura
25-11-2011, 08:27
Jeden ze znajomych powiedział mi że "krzywe" zdjęcie wkleiłem, może te będzie ładniejsze ze zbliżeniem portalu :)

Liwko
25-11-2011, 09:40
Jeden ze znajomych powiedział mi że "krzywe" zdjęcie wkleiłem, może te będzie ładniejsze ze zbliżeniem portalu :)

Nic tylko bujany fotel i posiedzieć przy ogniu:)

basiek033
25-11-2011, 10:50
Witam.Marzy mi się nie duzy piec kaflowy z płaszczem wodnym w kuchni zamiast kominka czy może ktoś wie jak to jest w rzeczwistości?

eniu
25-11-2011, 14:16
Witam.Marzy mi się nie duzy piec kaflowy z płaszczem wodnym w kuchni zamiast kominka czy może ktoś wie jak to jest w rzeczwistości?

Ładnie i praktycznie :)

M***ki
25-11-2011, 14:37
Witam.Marzy mi się nie duzy piec kaflowy z płaszczem wodnym w kuchni zamiast kominka czy może ktoś wie jak to jest w rzeczwistości?

Jeśli wybierzesz ładne kafle i fajny projekt to może być ciekawie www.kafle-kominki.pl/kuchnia_many.htm Takie kuchnie z "płaszczem wodnym" budował mój Tata w latach 60-tych i 70-tych . Obecnie mamy w ofercie wszystko co do zbudowania takiej kuchni jest potrzebne, budowa kuchni jest ciągle w naszej ofercie.

Liwko
25-11-2011, 15:12
Czadowa ta kuchnia. Pamiętam jak babcia (ś.p.) mi na podobnej obiadki gotowała. Ech... a dzisiaj to na kuchence to nawet ognia nie zobaczysz... Nawet oparzyć się nie idzie:(

variola
26-11-2011, 11:14
http://img21.imageshack.us/img21/1899/wesoy1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/21/wesoy1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Chciałam tylko napisać że fantastyczny ten kominek ;-) Mój co prawda zupełnie w innym stylu ale może kiedyś w jakimś kolejnym domu ;-) mogła bym takie cos mieć ;-)

To najfajniejszy kominek jaki w życiu widziałam i idealnie pasowałby do moich planów wnętrzarskich, pewnie w u nas w Polsce i tak nigdzie takiego nie znajdę buuuu

bohusz
26-11-2011, 11:21
Znajdziesz, znajdziesz i to najprędzej właśnie w Polsce.
Bo przecież orientujesz się doskonale, że akurat w Polsce są wykonawcy umiący i chcący wykonywać zadania niestandardowe.

Kominki Piotr Batura
26-11-2011, 11:24
To najfajniejszy kominek jaki w życiu widziałam i idealnie pasowałby do moich planów wnętrzarskich, pewnie w u nas w Polsce i tak nigdzie takiego nie znajdę buuuu


A skąd masz to zdjęcie ? To Polski kominek . Ile takich chcesz ?! :D
Znam wykonawcę , kaflarnię , artystki , historię . Jak sie dowiesz
prawdy to sie zdziwisz :)

bohusz
26-11-2011, 11:34
No dobra, ułatwię wyszukiwanie.
Po co komplikować, jak może być łatwo, prosto i na wesoło.
Poprzeglądaj album "popularnego" użytkownika tego forum

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=12

variola
26-11-2011, 12:13
o kurcze !!! to się zdziwiłam :) Dzięki za namiary!

bohusz
26-11-2011, 13:43
o kurcze !!! to się zdziwiłam :) Dzięki za namiary!

Nie ma sprawy. Jak mam czas i chęć, to zawsze służę pomocą.

Snajper7
27-11-2011, 20:50
Czy ktoś z Was słyszał coś o wkładach KWLine ? Podobno są super , ale to tylko wg sprzedawcy , a aż tak mu nie zaufam :)

Forest-Natura
27-11-2011, 22:05
Witam.
Kolejny "przerywnik" pomiędzy szamotem i kaflami. "Dizajnerski kaprys" pasujący do całości wnętrza, i mający w nim udomowić żywioł ognia.
"Granitowy pryzmat" - odpowiedni kamień i jego ukształtowanie ... i można się poczuć trochę jak Bruce Lee w finałowej scenie jego kultowego filmu ...
Kamień wokół paleniska to granit Star Galaxy, przed nim (ten śnieżno - biały) to marmur Sivec Snow White. Palenisko - Spartherm Varia Sh.
Kominek konwekcyjny ... ale kratek nie widać. Są, ale w tylnej części - stąd tafle mlecznego, hartowanego szkła, na ścianach po bokach zabudowy, które ciepło przyjmują i odbijają, kierując je na salon. Z resztą - szkło w tym wnętrzu to wiele ważnych akcentów i smaczków.
Wizualizacja pomysłu - Arch.K.Poniatowski / Forest Natura, projekt techniczny i wykonanie Pracownia Zduńska Forest Natura.
Nawiasem - dom deweloperski, który na dzień dobry wymagał wstawienia komina za kilka tys. zł ... w miejsce już istniejącego. Jak wszystkie na tym osiedlu ...
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
28-11-2011, 07:44
Witam.
Kolejny "przerywnik" pomiędzy szamotem i kaflami. "Dizajnerski kaprys" pasujący do całości wnętrza, i mający w nim udomowić żywioł ognia.
"Granitowy pryzmat" - odpowiedni kamień i jego ukształtowanie ... i można się poczuć trochę jak Bruce Lee w finałowej scenie jego kultowego filmu ...
Kamień wokół paleniska to granit Star Galaxy, przed nim (ten śnieżno - biały) to marmur Sivec Snow White. Palenisko - Spartherm Varia Sh.
Kominek konwekcyjny ... ale kratek nie widać. Są, ale w tylnej części - stąd tafle mlecznego, hartowanego szkła, na ścianach po bokach zabudowy, które ciepło przyjmują i odbijają, kierując je na salon. Z resztą - szkło w tym wnętrzu to wiele ważnych akcentów i smaczków.
Wizualizacja pomysłu - Arch.K.Poniatowski / Forest Natura, projekt techniczny i wykonanie Pracownia Zduńska Forest Natura.
Nawiasem - dom deweloperski, który na dzień dobry wymagał wstawienia komina za kilka tys. zł ... w miejsce już istniejącego. Jak wszystkie na tym osiedlu ...
Pozdrawiam.


fajny żyrandol :)

Wojtek R
28-11-2011, 07:48
żyrandol super ... przed wejście do salonu trzeba mieć kask na głowie albo metr pięćdziesiąt :)

ale ... kominek bardzo ciekawy

anjam
28-11-2011, 10:05
Witam, a oto nasz kominkek, który mogłby być ładny, gdyby firma go wykonująca zechciała naprawić to co spartaczyła, bo na razie się nie kwapi...(reszta na czarnej liście wyk z małopolski lub PW).

http://images37.fotosik.pl/1199/90cd4dc8d50ba4b9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=90cd4dc8d50ba4b9)

http://images45.fotosik.pl/1238/b1c88506c1c494ccm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b1c88506c1c494cc)

Liwko
28-11-2011, 10:09
Forest, świetny kominek. Tyle, że granit ponoć jest radioaktywny i nie powinno się go używać wewnątrz.

Forest-Natura
28-11-2011, 10:20
Witam.
Zgodzę się jak najbardziej ... Dlatego jest najczęściej używany w biznesie pogrzebowym ... cmentarze są na wolnym powietrzu a i nikomu już tam nic nie powinno zaszkodzić ...:p

Anjam - dużo "ytonga" Ci wcisnęli w ten kominek ... Masz dobre i drogie palenisko, pytanie w związku z tym - czy kominek robiła firma, która jest na liście autoryzowanych i polecanych przedstawicieli i wykonawców przez firmę Spartherm?
Pozdrawiam.

anjam
28-11-2011, 10:46
Tak, robił to niby właściciel firmy Alterm (Kraków-Niepołomice, która jest na liście, Pan się zresztą udzielał na forum jako "fachowiec"), ale faktury są wystawione na inną firmę, którą Pan Mariusz K. reprezentuje zgodnie z umową.

JoShi
28-11-2011, 10:56
Forest, świetny kominek. Tyle, że granit ponoć jest radioaktywny
Podobnie jak wiele innych materiałów budowlanych stosowanych powszechnie we wnętrzach.

Liwko
28-11-2011, 10:59
Podobnie jak wiele innych materiałów budowlanych stosowanych powszechnie we wnętrzach.

Jakich?

Kominki Piotr Batura
28-11-2011, 11:05
Jakich?

Suporeks, porotherm, cegły, cement ,tynki, gipsy ,

znudziło mi się :)


(jedne bardziej inne mniej :()

Liwko
28-11-2011, 11:34
Suporeks, porotherm, cegły, cement ,tynki, gipsy ,

znudziło mi się :)


(jedne bardziej inne mniej :()

To gdzie mieszkają działacze z Greenpeace?:)

Kominki Piotr Batura
28-11-2011, 11:54
To gdzie mieszkają działacze z Greenpeace?:)


Pod elektrowniami atomowymi ! :D

Nie wiem co miała JoShi na myśli , ja pisałem o materiałach
do produkcji których używa się wypełniaczy z zakładów
energetycznych . Węgiel po spaleniu , ma tyle samo
pierwiastków promieniotwórczych co przed , tylko w postaci
bardziej skondensowanej .

JoShi
28-11-2011, 18:51
To gdzie mieszkają działacze z Greenpeace?:)
Na drzewach. A ja miałam na myśli między innymi to co wymienił Piotr.

kanka9
28-11-2011, 20:00
Forest ładne te twoje kominki. Ja z firmy ktra robiła mi kominek nie jestem zadowolona ale to długa historia i już za mną. Mam zupełnie prosty ale bardzo go lubie ;-) I sama nie wiem ale czy konieczne jest szkło na panelach pod kominkiem skoro mam bardzo szeroką rame ? Szkła mam sporo w domu i go lubie ;-) ale na podłodze chyba nie koniecznie ;-)

micula
30-11-2011, 06:56
[QUOTE=Forest-Natura;5029973]Witam.
Kolejny "przerywnik"
Kamień wokół paleniska to granit Star Galaxy, przed nim (ten śnieżno - biały) to marmur Sivec Snow White. Palenisko - Spartherm Varia Sh.
Kominek konwekcyjny ... ale kratek nie widać. Są, ale w tylnej części - stąd tafle mlecznego, hartowanego szkła,
Wizualizacja pomysłu - Arch.K.Poniatowski / Forest Natura, projekt techniczny i wykonanie Pracownia Zduńska Forest Natura.

Moim zdaniem:
Jedna z Pań inwestorek szukająca inspiracji dla swojego kominka "odleciała" na widok TEGO kominka. I co teraz ?
Na pewno wielu z nas ( inwestorów i wykonawców) ,opadła "kopara" na widok tego dzieła a pisanie o ładnym żyrandolu uważam za próbę niemożliwego do wypowiedzenia wprost ....podziwu dla projektanta i wykonawcy

JoShi
30-11-2011, 08:29
Moim zdaniem:
Jedna z Pań inwestorek szukająca inspiracji dla swojego kominka "odleciała" na widok TEGO kominka. I co teraz ?
Na pewno wielu z nas ( inwestorów i wykonawców) ,opadła "kopara" na widok tego dzieła a pisanie o ładnym żyrandolu uważam za próbę niemożliwego do wypowiedzenia wprost ....podziwu dla projektanta i wykonawcy

No dobra, żeby nie było o żyrandolach tylko o kominku. Grobowiec przypomina, choć nic nie mam do wykorzystania granitu we wnętrzach, to jednak ta realizacja mi nie podchodzi. Może z ogniem w środku prezentuje się lepiej, ale jednak przez większość roku będzie wygaszony. Czyli krypta z okienkiem.

Choć nie powiem, wykonanie jak zwykle solidne. A cóż może fachowiec jak się klient uprze? Może jedynie dobrze zrobić swoją robotę.

niktspecjalny
01-12-2011, 07:09
Jakich?

Jak domniemam ty masz z domu inkubator.Nie dość ,że szczelny by jakieś badziewie nie wchodziło z zewnątrz to jeszcze materiały to czysta ekologia :D

niktspecjalny
01-12-2011, 07:11
foreścik kominek cacy glancy.Mało trochę miejsca dla tych co żarełko konsumują.Jaka jest ściana boczna której nie widać ta z tyłu krzeseł?

netmar
10-12-2011, 13:13
Witam.
"Ceglany Dom". Kominek w salonie, w zabudowie szamotowej, z łagodnie nagrzewającą się całością ścian konstrukcyjnych. Palenisko Spartherm Varia 2R-100h-4S Linear, czyli metrowej szerokości front z boczną szybą. Ramka z granitu groszkowanego i płytka ceglana ręcznie formowana.

http://foto2.m.onet.pl/_m/8ab1a3d653ed52bfb923d30808d5dc2a,10,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/1e7e4a87ee5ca57ff9659397db894eba,10,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/45dc80cd70734b3ffd1e36e4582920a8,10,19,0.jpg

Pozdrawiam.

Forest mogę prosić o podanie +/- ceny takiego wkładu??? jakich on jest wymiarów? i czy w modelu jest możliwość opcji nadmuchu??

M***ki
10-12-2011, 18:08
Katalogowo 3300.- euro netto Szyba 100 cm szeroka .

ala106
11-12-2011, 08:13
Forest, kominek jest piękny. Mnie tez koparka opadla:D.
Ja mam zakupiony wkład z boczną szybą. Będzie stał na środku ściany w salonie, wysunięty do przodu. Ma trochę dzielić przestrzeń, na jadalną i wypoczynkową.
Ale obudowa koniecznie w takim nowoczesnym stylu. Musi tam być element z czarnego granitu. Będzie się komponował idealnie z resztą wnętrza.
Może ktoś ma zdjęcie kominka z boczną szybą właśnie tak nowocześnie obudowanego. Chętnie coś podpatrzę.:).

Kominki Piotr Batura
11-12-2011, 08:44
Proszę bardzo :) Wersja robocza niestety. Zdjęcie tego kominka w
pełnej krasie w ostatnim nr "Świata Kominków". Na dole pojawił się
cokół z czarnego granitu . Cały kominek wykonany ze szczotkowanego
trawertynu hiszpańskiego. Nad kominkiem zamiast kratek , szczelina
wykonana z czarnej stali .Taka sama czarna stal stanowi przestrzeń
między trawertynem a wkładem.

Kominki Piotr Batura
11-12-2011, 08:54
.Ekspozycja w Łaziskach . Wkład narożny Varia 2 Lh 51
firmy Spartherm. Obudowa z płyt KW. Półka z czarnych kafli
wielkogabarytowych 45 X 45 X 10 firmy Jasba. Wzór dość
pospolity ,ale to właśnie uroda "narożniaków". Niewiele
im trzeba do szczęścia :)

Kominki Piotr Batura
11-12-2011, 08:58
.Varia 2 Rh 57. Więcej tu:http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny8.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fnowoczesny8.html)

lub tu:http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny13.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fnowoczesny13.html)


Ala106, poszperaj na stronce, może jeszcze coś się znajdzie :)

Bold
11-12-2011, 09:09
Witam.
Kolejny "przerywnik" pomiędzy szamotem i kaflami. "Dizajnerski kaprys" pasujący do całości wnętrza, i mający w nim udomowić żywioł ognia.
"Granitowy pryzmat" - odpowiedni kamień i jego ukształtowanie ... i można się poczuć trochę jak Bruce Lee w finałowej scenie jego kultowego filmu ...
Kamień wokół paleniska to granit Star Galaxy, przed nim (ten śnieżno - biały) to marmur Sivec Snow White. Palenisko - Spartherm Varia Sh.

brakuje jeszcze krzyżyka bo dla mnie to wygląda jak grobowiec, urna na górze już stoi

ala106
11-12-2011, 09:53
Panie Piotrze, dziękuję za fotki. Muszę koniecznie zobaczyć ten pierwszy kominek na gotowo. U mnie będzie tez taka duża bryła. Moje myśli krążą wokół właśnie czegoś takiego. Mała ramka przy wkładzie, proste bryły, kratki schowane. Taki minimalistyczny z kamienia naturalnego, stal tez może się pojawić. Pozdrawiam. Ala106.

ala106
11-12-2011, 10:38
Niech żyje internet. Widziałam ten kominek na gotowo w "Świecie Kominków". Ślicznie wygląda. Moja kolorystyka. Będzie bardzo dobrą inspiracją. Raz jeszcze dziękuję.

Forest-Natura
11-12-2011, 19:17
Witam.
Nawiązując do kominków z bocznym przeszkleniem.
Zmieniają się gusta, zmienia się moda, zmieniają się technologie i materiały. Czasami po kilku latach od postawienia domu nachodzi chęć zmian. Robi się pierwszy remont "generalny" w prawie nowym domu. Kominek jest z reguły wtedy na liście bardziej poważniejszych sprzętów, których zmiany te dotyczą. Poniżej kominek po ... lifting'u (lekkim :D).
Zabudowa szamotowo - kaflowa. Palenisko Spartherm Varia 2R. Kafle wielkoformatowe z polskiej kaflarni Karat. Kominek ogrzewa grawitacyjnie większość powierzchni domu.
Obok zdjęć nowego kominka, jedno zdjęcie przedstawiające ten poprzedni.
Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że przy rozbiórce starego, okazało się że belka drewniana pomimo jej izolacji wełną z ekranem aluminiowym jest od wewnątrz komina niemal na całej szerokości frontowej ... zwęglona. Niech to da do myślenia wszystkim, którzy "wierzą" w ten materiał do zabudowy kominków i tym, którzy nie doceniają jakie temperatury wytwarzają paleniska do wnętrza zabudowy kominka.
Pozdrawiam.
PS. Netmar - cenę podano, szerokość też, "dmuchnąć se można" ...

WojtekEdyta
12-12-2011, 09:18
Witam !
czy może ktoś użytkuje wkład KFD iLUX 90 i może coś na jego temat powiedzieć.
pozdrowienia

szama
12-12-2011, 22:13
Kupiłam wkład KFD, model ECO. Wizualnie prezentuje się całkiem fajnie, natomiast mam wrażenie, że wkład ten nie przetrwa wielu lat. Jest "delikatny", na montażu odpadła klamka, oczywiście wymienili na nową... Chciałam kominek narożny w przystępnej cenie, więc mam. Bardzo podobał mi się wkład Spartherm, ale ta cena...

eniu
12-12-2011, 23:12
Kupiłam wkład KFD, model ECO. Wizualnie prezentuje się całkiem fajnie, natomiast mam wrażenie, że wkład ten nie przetrwa wielu lat. Jest "delikatny", na montażu odpadła klamka, oczywiście wymienili na nową... Chciałam kominek narożny w przystępnej cenie, więc mam. Bardzo podobał mi się wkład Spartherm, ale ta cena...



Cóż, to nie tylko Twoje wrażenie...

gabba
13-12-2011, 08:34
Cóż, to nie tylko Twoje wrażenie...
Czy opinia przenosi się również na KFDesign Linea ?

tacim
13-12-2011, 09:41
Jak Forest pisał są zmiany po kilku latach u mnie sa szybciej 1 kominek jaki postawiłem wytrzymał rok, ale nie chodzi o konstrukcję tylko jego wygląd doszedłem do wniosku, że światełka są zbednę i w wielu przypadkach decydują o wyglądzie kominka. Ja miałem mieć kominek narożny ale majstry uznały że za łatwo będzie w życiu i komin mi przestawili w bok . Postawiłem kominek i po roku stwierdziłem, że to nie to i zbudowałem kolejną szafę hehe. Cóż gabaryty ma bo gdzieś takie szerokie palenisko schować trzeba no i ten komin daleko jest więć wyszło coś co nam się nawet podoba, ale tak rozmyślam nad kamieniem jak myślicie czy tafla Forest Brown będzie dobrze wyglądac na tej bryle gdzie wkład czy lepiej paski dać dookoła. (może jak dam kamień to za rok nie zrobię nowego kominka ) Tak myślałem aby schodek zrobić z czarnego marmuru a resztę z Foresta Brown albo znalazłem taki fajny ciemny Green. I jeszcze jedno pytanko w razie W z tyłu obudowy do kotłowni mam rurę 150 do DGP wypuszczoną gdzies kiedyś czytałem że powinna być 15 cm niżej niz kratki aby nie zasysała powietrza a salonu jak to się w realu ? Bo na wszystkich pseudo rysunkach wygląda odwrotnie że rura DGP jest praktycznie w obudowie a kratki duzo niżej.

Mirabillis
13-12-2011, 09:55
Witam !
czy może ktoś użytkuje wkład KFD iLUX 90 i może coś na jego temat powiedzieć.
pozdrowienia

Ja mam wkład KFD Eco Line 5172L i jestem bardzo zadowolona, moja projektantka jak i wykonawca polecali- nic z opini tu przytoczonych nie sprawdziło sie.

eniu
13-12-2011, 10:22
Czy opinia przenosi się również na KFDesign Linea ?

Niestety wszystkie KFD Designy są raczej do ...designu .

Niezłe do hajcowania są natomiast KFD ECO i LINE .
To ostatnie dziecko firmy Koperfam, jest zdecydowanie
najbardziej udane.

WojtekEdyta
13-12-2011, 11:15
Dzięki za odpowiedź może będzie ok jeszcze na 100 % go nie wybrałem. Szukam kominka o małej mocy max 12 kw i z szeroką wizją tzn w kształcie prostokąta 16:9 ten prawi taki jest. pozdrowienia

tacim
13-12-2011, 11:33
nie wiem jaki masz salon ale bym się 10 razy zastanowił nad takim telewizorem my też tylko taki braliśmy pod uwagę teraz bym kupił długi a wysoki :)

Forest-Natura
13-12-2011, 11:33
Witam.
Ta mała moc to 4 kg drewna.
Do takiego paleniska żeby był efekt i ładny ogień załadować musisz dwa razy więcej. Nagle robi Ci się 24 kW w samym salonie. Tego producent nie pisze.
Dyskusję przenieśmy do innego wątku.
Pozdrawiam.

gabba
14-12-2011, 16:19
Niestety wszystkie KFD Designy są raczej do ...designu .

Niezłe do hajcowania są natomiast KFD ECO i LINE .
To ostatnie dziecko firmy Koperfam, jest zdecydowanie
najbardziej udane.
A wybierając :sick: miedzy Arysto A10 a KFD ECO iLine - na co się decydować?

eniu
14-12-2011, 16:21
KFD ECO iLine

micula
17-12-2011, 18:06
"BIAŁE DRZEWO" pod Mszczonowem "wyrosło", na życzenie Pana R. ,który w leśniczówce się wychował i z sentymentu "klona" chciał w swojej nowej chatce mieć.
Obudowa ciepła , wkład Kobok stalowo -szamotowy z szybą łukową.Rolę kratek przejęły "dziuple".

albert07
18-12-2011, 11:42
"BIAŁE DRZEWO" pod Mszczonowem "wyrosło", na życzenie Pana R. ,który w leśniczówce się wychował i z sentymentu "klona" chciał w swojej nowej chatce mieć.
Obudowa ciepła , wkład Kobok stalowo -szamotowy z szybą łukową.Rolę kratek przejęły "dziuple".


heh fajne, bardzo oryginalne :)

ziuta62
20-12-2011, 18:33
Wszystkim forumowiczom z kominkowej braci Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku 2012!!!!!!!!
91001

eniu
22-12-2011, 18:53
Wszystkim forumowiczom z kominkowej braci Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku 2012!!!!!!!!
91001



Ziuta ! Tego samego Tobie życzę . Ode mnie i od Mistrza :)


Niech Cię taki ogieniaszek w nowym domu rozgrzewa !

bohusz
22-12-2011, 18:57
Eniu, jakiego rodzaju (gatunku) drewno pali się w tym palenisku?

Liwko
22-12-2011, 19:02
Ja obstawiam buczynę:)

eniu
22-12-2011, 19:07
Dąb...

Liwko
22-12-2011, 19:08
Byłem blisko;)

eniu
22-12-2011, 19:17
Ciemno już... :D

bohusz
22-12-2011, 19:44
Czyli dąb?

goobo
22-12-2011, 19:52
Nie żebym się znała, ale podobno grab jest fajny i ładnie pachnie.

eniu
22-12-2011, 19:57
podobno...:)

goobo
22-12-2011, 19:59
Eniu, jaki Ty lakoniczny :)

eniu
22-12-2011, 20:07
Zaraz oberwiemy za babranie wątku ...:D

goobo
22-12-2011, 20:13
Ja karę przyjmuję tylko w nagrodę haha, ale okay, nie będę się narażać już na wejściu ;)

toomyem
22-12-2011, 20:22
Nie śmiecić! :)
goobo: już cię lubię :)

margod
22-12-2011, 20:30
Zaraz oberwiemy za babranie wątku ...:D
No to sprowadzę wątek na właściwe tory:
Połączenie płytek gresowych (w dużym formacie 90x45) oraz granitu Nero Asoluto. Palenisko firmy Spartherm Varia Bh
912699127091271

goobo
22-12-2011, 20:43
Górny pasek gresu bym wywaliła.

eniu
22-12-2011, 21:16
Górny pasek gresu bym wywaliła.

:)

margod
22-12-2011, 21:18
Górny pasek gresu bym wywaliła.
Niestety nie dało rady. Konstrukcja wkładu wymusiła dodatkowy pasek gresu. Rozważane były inne rozwiązania np. ułożenie w gresu w pionie lub "zagłębienie" wkładu względem frontu obudowy i zmniejszenie grubości ściany z gresu, jednak Inwestorzy zdecydowali się na dodatkowy pasek.

goobo
22-12-2011, 21:20
:)

No cooo, staram się jak mogę, żeby mnie z wątku nie wyproszono ;)

eniu
22-12-2011, 21:47
Niestety nie dało rady. Konstrukcja wkładu wymusiła dodatkowy pasek gresu. Rozważane były inne rozwiązania np. ułożenie w gresu w pionie lub "zagłębienie" wkładu względem frontu obudowy i zmniejszenie grubości ściany z gresu, jednak Inwestorzy zdecydowali się na dodatkowy pasek.

Dylematy. Czasem jak już jest gotowe, przychodzi do głowy lepszy pomysł...

M***ki
27-12-2011, 17:22
Czy takie doświadczenie może być ?www.kafle-kominki.pl/kominek_dobiesz.htm Ta szyba była podobno 2 razy czysta , jak kupili wkład i jak ją umyli do tego zdjęcia .

GOSIA KARASIŃSKA
27-12-2011, 21:02
Witam i przedstawiam nasz kominek
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images39.fotosik.pl/1229/d0ca3bc638ce9bcemed.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images47.fotosik.pl/1283/758cfee57e8f5a94med.jpg

[URL=http://www.fotosik.pl]http://images35.fotosik.pl/1095/a4a4869d2ba58ac4med.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images37.fotosik.pl/1245/4626a26af99e057cmed.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images45.fotosik.pl/1284/2b8fdcc0dadb53cfmed.jpg

eniu
27-12-2011, 21:18
GOSIA ! Ładny sweterek !:rolleyes:

Arturo72
27-12-2011, 21:46
GOSIA ! Ładny sweterek !:rolleyes:
Tylko sweterek ??? ;)
Pasuje do kompletu...kominek też spory ;)

margod
27-12-2011, 22:18
GOSIA ! Ładny sweterek !:rolleyes:
No mnie Pani domu nie chciała tak ładnie pozować do zdjęcia, ale chętny był kotek i piesek :)
918819188091882
Aby zwierzaki mogły się zaprezentować to wpierw musieliśmy kominek wybudować, zajął miejsce wysłużonego "wełnowca" z przed kilkunastu lat.
91883
Kominek tzw. "ciepły". Całość wykonana z płyt ceramiczno-akumulacyjnych, palenisko firmy Brunner HKD 2,2. Tak wydajne palenisko nie może pracować bez dodatkowych systemów odbierających ciepło ze spalin. W tym przypadku zastosowaliśmy kanały szamotowe firmy Rath. Ozdobne elementy wykończeniowe to kafle wielkoformatowe firmy Mez o bardzo ciekawej czarno-brązowej fakturze.

Forest-Natura
27-12-2011, 22:31
Witam.
Niezły kawał pieca - liczyłeś metry kwadratowe powierzchni, która grzeje?
Pozdrawiam.

margod
27-12-2011, 22:39
Witam.
Niezły kawał pieca - liczyłeś metry kwadratowe powierzchni, która grzeje?
Pozdrawiam.
Ok 10 m2, łącznie z wszystkimi "zakamarkami" ( po prawej stronie za ścianką jest drewutnia) .
...a Forest przy najbliższej okazji na hasło Rath stawiam Ci piwko :cool:

M***ki
28-12-2011, 06:40
GOSIA ! Ładny sweterek !:rolleyes:

Eeech ty erotomanie.. Kominek miałeś podziwiać .. Jak dla mnie kominek oceniam na 3+ :stirthepot:

M***ki
28-12-2011, 06:41
Ok 10 m2, łącznie z wszystkimi "zakamarkami" ( po prawej stronie za ścianką jest drewutnia) .
...a Forest przy najbliższej okazji na hasło Rath stawiam Ci piwko :cool:

Jaką uzyskujesz emisje ciepła z tych grzejących 10 metrów ??

margod
28-12-2011, 16:03
Jaką uzyskujesz emisje ciepła z tych grzejących 10 metrów ??
Czyżby Mistrz sprawdzał moją wiedzę? Strzelam ;) - ok 2-3kW w zależności od temperatury powierzchni - może być?

M***ki
28-12-2011, 17:03
Strzelaj celniej... ;)

bohusz
28-12-2011, 17:44
Czyżby Mistrz sprawdzał moją wiedzę? Strzelam ;) - ok 2-3kW w zależności od temperatury powierzchni - może być?

Może jest jakieś porównanie do tradycyjnego pieca kaflowego?
Powierzchnie zbliżone.
No ale tu to typowa działka zduna - matematyka, obliczenia, obliczenia.

Na piecach kaflowych które za młodych lat rozbierałem u siebie w domu nie było "metek" tabliczek znamionowych z deklarowaną przez zduna mocą w KW. DZIWNE WTEDY ZASADY PANOWAŁY...

Może tylko chodziło o to aby było ciepło?

Mistrzu objaśnij mi to jak możesz najprościej, bom ciemna masa z obliczeń matematycznych. Dwie poprawki z matematyki miałem w średniej szkole.

No i ten temat w którym poruszane są takie sprawy jest chyba nie za bardzo właściwy..

M***ki
29-12-2011, 05:06
Mam nadzieję że ten wpis powyżej to zwykłe żarty ...Raczej niewyobrażalne jest aby firma wykonująca ciepłe obudowy kominkowe czy też piecowe nie potrafiła obliczyć ilości emitowanego ciepła :) No chyba że... :stirthepot: Bohusz : Ja za młodych lat też rozbierałem;)... ale nie piece :wiggle: Obecnie buduje piec o nazwie Kumlavik , skandynawskie wzornictwo... proste.... poukładane..... estetyczne ... 8.8 metra powierzchni ...

bajanadjembe
30-12-2011, 16:38
margod, fajny piecokominek.
Klejone masz szamoty w palenisku? Masz sterowanie do powietrza, czy sam pilnujesz? Na jedno pożarcie 4, czy wiecej kg mu dajesz?

margod
30-12-2011, 20:11
Kominek niestety nie jest mój, ale moja firma "popełniła" go.
Szamoty są klejone do żeliwnych ścian paleniska.
Za sterowanie dopływem powietrza odpowiada elektronika firmy Tatarek, trzeba ją tylko trochę przeprogramować.
Do pełnego nagrzania ścian wystarczy spalić jednorazowo ok. 5kg drewna. Przy zamkniętych kratkach konwekcyjnych obudowa grzeje ok 8-10 godzin.

Wojtek R
30-12-2011, 22:49
No mnie Pani domu nie chciała tak ładnie pozować do zdjęcia, ale chętny był kotek i piesek :)
91880
.

A ja się przyczepię znowu do tego co nie dotyczy kominka .... eh ciekawe jak ten TV oglądają :)

powoli już nie wiem czy architektom brakuje wyobraźni czy tym co wybierają projekty :)

eniu
30-12-2011, 23:00
Czepiasz się....odsuwają kominek!

toomyem
30-12-2011, 23:04
A ja się przyczepię znowu do tego co nie dotyczy kominka .... eh ciekawe jak ten TV oglądają :)

powoli już nie wiem czy architektom brakuje wyobraźni czy tym co wybierają projekty :)

Przecież to nie architekt ustala właścicielom, gdzie mają telewizor sobie ustawić :P

niktspecjalny
31-12-2011, 08:22
Kominek P.Małgosi podoba mi się bo jest dość obszerny ;).P Małgosia w jego bliskości dodaje mu uroku ,którego finał zaobserwujemy niebawem.Skoro robimy fotki w miejscu gdzie stoi nasze cacko znaczy się ,że chcemy tym samym coś wyrazić i tego właśnie brakuje mistrzowi-zdunowi.Jak państwo zauważycie narcyzm już go dopadł.Widzi to co chce widzieć a przy tym nie potrafi dojrzeć tego co jest w około nas prócz martwej natury.eniek ty skunksie cenne spostrzeżenie :D:D:D;);)
Jeśli chodzi natomiast o prezentację margod to najbardziej utkwiło mi to :
Do pełnego nagrzania ścian wystarczy spalić jednorazowo ok. 5kg drewna. Przy zamkniętych kratkach konwekcyjnych obudowa grzeje ok 8-10 godzin.

bohusz
31-12-2011, 10:05
Mnie nikt, absolutnie nie interesuje co tam sobie i co brakuje MISTRZOWI.
To jego sprawa, zresztą prawdopodobnie nie chciałby abyś Ty akurat go opiniował i dawał porady...

Nikt nie wiem jak Ty interpretujesz zacytowany opis Margoda...
Ale to wydaje mi się możliwe, chociaż jak są zamknięte kratki to już bym nie nazwał tego kominkiem konwekcyjnym.
Ale to jest nieistotne, liczy się optymalny efekt grzania i akumulacji ciepła jaki można uzyskać z obudowy szamotowej.

A nazewnictwo jakże może być sobie różne w języku polskim, a co dopiero w francuskim, albańskim, w gwarze kaszubskiej, czy w językach plemiennych indian, albo w językach eskimosów...


Pozdrawiam

niktspecjalny
31-12-2011, 11:59
zresztą prawdopodobnie nie chciałby abyś Ty akurat go opiniował i dawał porady...
To akurat mam..................i nie interesuje mnie co mistrz wyprawia ze swoimi nowinkami........tzw walencjał :D:D;).
Dżaźni mnie tylko jego stronniczość i obojętność na to co w takim wątku prezentują inni jak on.

eniu
31-12-2011, 12:25
A mnie przestał drażnić. Wstrzymuję na chwilę oddech i jak już
powietrze się oczyści idę dalej... :)

niktspecjalny
31-12-2011, 17:13
A mnie przestał drażnić. Wstrzymuję na chwilę oddech i jak już
powietrze się oczyści idę dalej... :)


Oto chooooodzi .......o to choooooodzi :D:D:D

vito2
01-01-2012, 13:40
GOSIA ! Ładny sweterek. Eeech ty erotomanie.. Kominek miałeś podziwiać

Ja wiem czy erotoman?
Zbyt mało uwagi się poświęca na tym forum w sprawie korzystnego bilansu
koło kominka.
Dla równowagi i harmonii, oprócz suchego i kanciastego drewna,
powinno się umieszczać obok kominka coś "okrągłego i wilgotnego".:)

Pozdrawiam Noworocznie - vito2.

sterowiec40
02-01-2012, 08:48
"powinno się umieszczać obok kominka coś "okrągłego i wilgotnego"."
To dopiero daje do myślenia

vito2 utwórz temat :Co myślicie o takim tytule: Kto lub co obok kominka aby było cieplej?:)
Jestem na etapie planowania obudowy kominka może skorzystam z takich porad.

M***ki
02-01-2012, 16:07
Okrągłego i wilgotnego ?? Masz na myśli taki piec www.kafle-kominki.pl/kominek_mkk006zolty.htm z wbudowanym płaszczem wodnym ??

bagi69
03-01-2012, 14:39
http://images40.fotosik.pl/1283/32069231b2ca8063med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Kominek i ściana skończone w sylwestrowy wieczór.Do tańca przygrywała radiowa Trójka.

Wszystkiego dobrego w Nowym 2012
Udanej walki z kryzysem.
Pozdrawiam Stanisław

niktspecjalny
04-01-2012, 08:40
Okrągłego i wilgotnego ?? Masz na myśli taki piec www.kafle-kominki.pl/kominek_mkk006zolty.htm z wbudowanym płaszczem wodnym ??

On ma zupełnie coś innego na myśli ale twój wysiłek na pomyślenie graniczy z cudem :D:D;);).Kolejna twoja prezentacja nic nie tłumaczy przedmówcy .jest tylko zwykłą reklamą.Gdzie w tej żółtej puszcze po piwie rodem z kiepskich jest i okrągło i wilgotno.???:D .No okrągło to może i troszku jest ale wilgotno???


umieszczać obok kominka coś "okrągłego i wilgotnego" :D

Liwko
04-01-2012, 09:37
Okrągłego i wilgotnego ?? Masz na myśli taki piec www.kafle-kominki.pl/kominek_mkk006zolty.htm z wbudowanym płaszczem wodnym ??

A ja ci powiem mistrzuniu, że bardzo mi się podoba ten kominek:)

Forest-Natura
04-01-2012, 10:28
Witam.
Bagi69 - no jak z reklamy ... fotomontaż prawie i aż się chce patrzeć bo od dawna się już czegoś takiego nie widziało. Obecnie taki kominek można nazwać ... niszowym :rolleyes:
Pozdrawiam.

margod
04-01-2012, 10:43
Witam.
Bagi69 - no jak z reklamy ... fotomontaż prawie i aż się chce patrzeć bo od dawna się już czegoś takiego nie widziało. Obecnie taki kominek można nazwać ... niszowym :rolleyes:
Pozdrawiam.
dokladnie. Kiedys robilo sie takich 6-7 misiecznie, teraz rocznie tyle sie ich nie robi.

login_87
05-01-2012, 10:02
Tak sobie przegladam i mam pytanie... ma ktos otwarty kominek bez szyby??

bagi69
05-01-2012, 11:18
Witam.
Bagi69 - no jak z reklamy ... fotomontaż prawie i aż się chce patrzeć bo od dawna się już czegoś takiego nie widziało. Obecnie taki kominek można nazwać ... niszowym :rolleyes:
Pozdrawiam.

Witam
Niszowy. To żle czy dobrze ? Pytam bo szykuje się kolejny niszowy.http://images37.fotosik.pl/1257/4f185bc8c8230d44med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
05-01-2012, 11:54
Tak sobie przegladam i mam pytanie... ma ktos otwarty kominek bez szyby??

Ja będę mieć...:D.Po juhasa o to pytasz??? ;)Topików tu na FM ci dostatek szukaj :D

eniu
05-01-2012, 12:19
Witam
Niszowy. To żle czy dobrze ? Pytam bo szykuje się kolejny niszowy.http://images37.fotosik.pl/1257/4f185bc8c8230d44med.jpg (http://www.fotosik.pl)



Niszowy z niszą :)

bohusz
05-01-2012, 19:27
Witam
Niszowy. To żle czy dobrze ? Pytam bo szykuje się kolejny niszowy.http://images37.fotosik.pl/1257/4f185bc8c8230d44med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

W jakiej technologi są one budowane?
Wkłady kominkowe są bezpośrednio wpięte w komin?
Bo tutaj widzę tylko jakiś projekt kształtu bryły i zarys kosmetyki (wykończenia)

Forest-Natura
05-01-2012, 22:43
Witam.
Eee tam, ten to już wymóżdżony.
Tamten to sama kwintesencja smaku ... ;)
Pozdrawiam.

M***ki
06-01-2012, 06:55
Wbrew opinią jakie panują tu na FM , są to przecież opinie kilku osób zawodowo piszących o komikach , realizacje jak na zamieszczonych szkicach wcale nie należą do wymarłego gatunku . Faktem jest że od kilku lat najczęściej spotykany typ zabudowy kominka to "telewizor/mikrofalówka " czyli ramka z kamienie wokół paleniska . Powodem popularności takiego stylu w kominkach jest wiele np umiejętności wykonawców i wiedza architektów wnętrz w zakresie działania kominków .. Często nie wiem co jest słabsze ,wykonawcy którzy "budowę kominków widzieli nieraz " ;) maja więc odpowiednia wiedzę aby takie pudełko z gipsu połączyć z kamieniem , czy też architekci z ich podejściem do kominka jak kolejnej szafki postawionej przy ścianie w kuchni ?

Forest-Natura
08-01-2012, 23:07
Witam.
Liście winobluszczu" w kaflach zaklęte. Będą takie na zawsze - nie zwiędną, nie opadną, wiatr je nie rozwieje.
Kominek kaflowy, "ciepły" jak to się obecnie mówi.
Dom cały w kolorystyce "bezpiecznej" :rolleyes: jak ja to nazywam. Czyli beże, brązy, kawa z mlekiem. Tak też podłoga i gres przed kominkiem dobrany i "ciachnięty" przy okazji. jedyna ekstrawagancja to aluminiowe listwy wykończeniowe. Dolne wloty powietrza ukryte dla oczu - kiepsko by pasowały do całości.
Palenisko z okładzinami szmotowo-betonowymi, bezramowym przeszkleniem i dolotem powietrza z zewnątrz oczywiście. Czyli standard ...;)
Kafle z krakowskiej kaflarni Kafel-Art. Projekt i wykonanie Forest-Natura Pracownia Zduńska.
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
08-01-2012, 23:28
Oj dobrze masz z Tą Lidką pod RĘKĄ ! :D

Kajka.Z
09-01-2012, 16:44
Hej,
nie wiem czy dobrze trafiłam z doradztwem w sprawie wkładu kominkowego :)

Jako kobieta zacznę od obudowy- kominek będzie obudowany portalem, wzorowany nieco na przepięknym kominku KashaG (i jeszcze ktos tu się chwalił takim 'portalowym' kominkiem z ciegiełką)
Kominek ma być wyłożone szamotem, z dopływem powietrza z zewnątrz i przynajmniej jedna kurtyną powietrzna
cel kominka tylko rekreacyjny
poki co naszym faworytem jest KW Line 660 E, ktoś używa?
Co innego polecacie?

M***ki
09-01-2012, 17:33
Substytut ? Dla KW Line ... :D No chyba że pod oryginalną nazwą..

andzia115a
11-01-2012, 10:03
Nasz kominek :)
http://fotofotki.pl/pliki_img/zbdrh1kfgp5if6flcsuo.jpg (http://fotofotki.pl/)
http://fotofotki.pl/pliki_img/fayzemd49ofew5427yj.jpg (http://fotofotki.pl/)

niktspecjalny
12-01-2012, 09:53
Kominek jak kominek taki spokojny bez wyrazu. Rzuca mnie na kolana od razu kosz na polana...ech.Jeśli to wina fotki to ok a jeśli nie to kamień jest zafajdany białkiem po lewej stronie.Te kratki dwie to co???U góry nie trza???:D:D.Powiedz coś bliżej o tym prostokącie spokojnym bez fantazji. ;);):D

andzia115a
12-01-2012, 14:02
Kominek nie miał być ani fantazyjny ani jakiś wyjątkowy miał byc tani w zrobieniu i był bo daliśmy za niego z robocizną niecałe 4 tys. z robocizną. główie jego zadanie to ograc nam góre bo bez niego mamy doś chłodno w domu 16,5 stopnia nie zamierzamy tu długo mieszkać więc po co ładowac sie w koszty w domku który wybudujemy postawimy już nie na tak oszczędna wersje :P Chociaż powiem że większości osob sie podoba, a kosz hehe ne razie prowizorka jest to kosz na bielizne :PP ale bardzo pojemny bo drzewa w nim wystarcza prawie na 3 dni a mieszkamy na pietrze wiec nikomu nie chce sie ciągle dygać. Na dole kratki sa żeby był lepszy ciąg z tego co mówił fachowiec a na górze też będzie tylko to jest zdjęcie robione dzień po zrobieniu i jeszcze jej nie był i dlatego też jak mówisz jest zafajdany gipsem z boku :PP

niktspecjalny
12-01-2012, 16:34
Pozdrowienia dla fachowca ,który pomyślał aby do tych kratek doprowadzić powietrze z zewnątrz.To po pierwsze.Fajny hebel macie w domu..........16,5 stC.To po drugie.Jeśli ten kosz z super samu wystarcza na trzy dni palenia ..........to chylę czoła........kominek "nieznany" jest bardzo "energiczny" :D:D;);) .To po trzecie.

andzia115a
12-01-2012, 20:20
Może Ciebie od razu stać na WSZYSTKO ZAJEBISTE to nie musisz sie o to martwić mamy dom który ma ponad 200 m i sie o niego nie prosiliy tylko przypadł nam w spadku i bez kominka mamy lodownie bo polecany przez wszystkich ekogroszek jest do du** wiemy że powinno byc powietrze z zewnątrz nie jejsteśmyy idiotami ale nie było jak tego zrobić bo by treba kuć pł domu a jakoś nam n tym specjalnie nie zalezało, bo mamy dobry ciąg. Kominek nie jest duży, ale nie jest też mały. I swoje uwagi zostaww dla siebie, bo nie wesz iel wysilku mogło nas kosztowac zrobienie czegoś takiego, bo nas nie znasz i nie wiesz w jakiej jessteśmy sytuacji i nas cieszy to co mamy i co udało nam sie zrobiić włsnym siłami. Ja bym nikomu nie pisała uwag co do kosza bo nie wiem co cie w nim tak boli u Ciebie go nie ma. Kupisz sobi jakis super pewnie i będzesz dygac na dzień po drewno.

bohusz
12-01-2012, 20:32
andzia nie przejmuj się, spokojnie
Ten gość NIKT tak ma, mnie również krytykuje na każdym kroku. Innych również.
NIKT to taka specyficzna persona na owym forum.
Zobacz ile naprodukował postów. Większość to krytyka i narzekalnictwo, reszta to polemika i dbanie o własną racje i interes.

Miłego dnia

Remika2
12-01-2012, 20:44
Witam serdecznie, chciałabym zapytać Panów fachowców o możliwość montażu szkła pod kominkiem na podłodze. Czy istnieją specjalne szkła - nienagrzewające się tak jak zwykłe, czy któryś z Panów coś takiego wykonywał. Będę wdzięczna za info.

malux20
12-01-2012, 22:27
stawiam dom taki jak mam w stopce
123m2
czy ze względu na male zapotrzebowanie energii tego domu szukać jak najmniejszy kominek czy stawiać jakis duży
kominek jest umiejscowiony prawie na środku domu.
przy mrozach pewnie będe musial nadganiać

an-bud
12-01-2012, 22:47
stawiam dom taki jak mam w stopce
123m2
czy ze względu na male zapotrzebowanie energii tego domu szukać jak najmniejszy kominek czy stawiać jakis duży
kominek jest umiejscowiony prawie na środku domu.
przy mrozach pewnie będe musial nadganiać

dobrze ocieplony domek ;)

malux20
12-01-2012, 22:55
zobaczymy po zimie 2012-2013
pomocy

niktspecjalny
13-01-2012, 08:08
Może Ciebie od razu stać na WSZYSTKO ZAJEBISTE to nie musisz sie o to martwić mamy dom który ma ponad 200 m i sie o niego nie prosiliy tylko przypadł nam w spadku i bez kominka mamy lodownie bo polecany przez wszystkich ekogroszek jest do du** wiemy że powinno byc powietrze z zewnątrz nie jejsteśmyy idiotami ale nie było jak tego zrobić bo by treba kuć pł domu a jakoś nam n tym specjalnie nie zalezało, bo mamy dobry ciąg. Kominek nie jest duży, ale nie jest też mały. I swoje uwagi zostaww dla siebie, bo nie wesz iel wysilku mogło nas kosztowac zrobienie czegoś takiego, bo nas nie znasz i nie wiesz w jakiej jessteśmy sytuacji i nas cieszy to co mamy i co udało nam sie zrobiić włsnym siłami. Ja bym nikomu nie pisała uwag co do kosza bo nie wiem co cie w nim tak boli u Ciebie go nie ma. Kupisz sobi jakis super pewnie i będzesz dygac na dzień po drewno.

Ok poniosło mnie trochę przepraszam to tak dla poprawienia zlej atmosfery.;);).Jak sama zauważyłaś jest to topik i zresztą powinien pod nazwa pozostać kominki nasze.Co ci się nasuwa od razu???Jak dla mnie jest to chęć pochwalenia się kominkiem,jego stylem ,z czego jest zrobiony,jaka ma oprawę obok siebie itp.Ta formuła została zmieniona między innymi przez takich fachowców jak kol. bohusz.Piszesz mi rozgoryczona:


swoje uwagi zostaww dla siebie, bo nie wesz iel wysilku mogło nas kosztowac zrobienie czegoś takiego, bo nas nie znasz i nie wiesz w jakiej jessteśmy sytuacji i nas cieszy to co mamy i co udało nam sie zrobiić włsnym siłami.
Ja reaguje tylko na fotkę i proszę byś tak to odbierała.Nie wiem ,że na fotce jest kominek chwilowy w domu który odziedziczyłaś z jego tam jakimiś wadami które trzeba w przyszłości usunąć.Jesli chodzi o drewno w koszu co tu oszukiwac nie podoba mi sie ja przynoszę i układam obok kominka bo mam specjalne miejsce i jak to mówisz:


Kupisz sobi jakis super pewnie i będzesz dygac na dzień po drewno.
mój akurat wiklinowy na 8 polan kupiłem w tesco za 70 zl.Na koniec bo zostałem poddany krytyce tego jegomościa powiem ci ,że właśnie przez takie posty ten pan chce zyskać na marce ale niestety jego słowotok jest mało chwytany przez ogół FM.Co do postów to są stare dzieje , których ten pan nie czai.Ale zauważ ,że np. za dwa lata jak będzie się tak udzielał to postów będzie miał tyle co ja.Z matematyka u kolegi jest na bakier.Tyle z mojej strony.Jeszcze raz przepraszam jak cie uraziłem ;);0;0;);)

bohusz
13-01-2012, 11:00
ale niestety jego słowotok jest mało chwytany przez ogół FM.Co do postów to są stare dzieje , których ten pan nie czai.Ale zauważ ,że np. za dwa lata jak będzie się tak udzielał to postów będzie miał tyle co ja.Z matematyka u kolegi jest na bakier.Tyle z mojej strony.Jeszcze raz przepraszam jak cie uraziłem ;);0;0;);)

No tutaj drastycznie się mylisz, ja odnoszę inne przeliczalne na konkrety efekty takiego a nie innego mojego pisania.
Nie Twoje wizje i wnioski są dla mnie ważne, ale konkretne, zaplanowane działania przynoszące efekty dla firmy.

niktspecjalny
13-01-2012, 11:43
No tutaj drastycznie się mylisz, ja odnoszę inne przeliczalne na konkrety efekty takiego a nie innego mojego pisania.
Nie Twoje wizje i wnioski są dla mnie ważne, ale konkretne, zaplanowane działania przynoszące efekty dla firmy.

Zobacz i spójrz na krytykę jak to już mi wytknąłeś......tych z branży,tych z którymi nie potrafisz fachowo rozmawiać. Przecież to nie ten topik by wzajemnie obrzucać się błotkiem ;);):D.Kolego ja jestem tylko użytkownikiem kominka a ty???Co wnoszą twoje posty...... .jak już zacząłeś niepotrzebnie zresztą ta polemikę???Może pokaz swój domowy kominek???Jak go wkomponowałeś w swój salonik???Jak płomień oblizuje ścianki z wermikulitu itp by laik mógł to zobaczyć ???Powtarzam to jest topik..kominki nasze.

bohusz
13-01-2012, 13:56
Nikt
Polemikę zacząłeś i kontynuujesz Ty...
Obraziłeś, stwierdziłeś bezguście użytkownika, w ironiczny sposób naigrywałeś się z użytkownika który przedstawił tu kominek.
Nie wiem po co to zrobiłeś.
Użytkownik to był praktycznie "nowy" z małą ilością postów.

Ja tylko i wyłącznie zareagowałem na Twój krytykująco - wyśmiewujący ton wypowiedzi. W REAULU, NA ULICY, gdziekolwiek zareagowałbym podobnie na chamskie i bezczelne zachowania.
Zamiast z wstydu skulić uszy, schować się pod stół, wcześniej GŁOŚNO przepraszając, Ty jeszcze ośmielasz się pisać tutaj na forum, w tym temacie szczególnie.
Po co tu piszesz?
Teraz kolejne posty poświęcasz na polemikę ze mną i udawadnianie, że wielbłąd nie umie pływać.
Po co Ci to?
Ty jesteś użytkownikiem kominka, a właściwie kotła CO z górnym spalaniem i wstawioną szybą...
Ja zaś jestem użytkownikiem tego forum i kominka również. Kominek mój prywatny był tu wielokrotnie pokazywany...

toomyem
13-01-2012, 14:15
Ależ Panowie, dajcie już spokój .....:hug:

malux20
13-01-2012, 17:03
Nasz kominek :)
http://fotofotki.pl/pliki_img/zbdrh1kfgp5if6flcsuo.jpg (http://fotofotki.pl/)
http://fotofotki.pl/pliki_img/fayzemd49ofew5427yj.jpg (http://fotofotki.pl/)

za te pieniadze jest bardzo ładny

niktspecjalny
14-01-2012, 07:24
bohusz szkoda na ciebie gardła piłować ponieważ tego nie zrozumiesz a twoja krytyka której tu nie mało powróci,której sam nie zauważasz.Na koniec bo nie zabronisz mi pisać właśnie tu bo żadna ty dla mnie persona pokaż mi a nawet wskaż swój kominek z salonu z jego oprawa i tp.Nie chce mi się wertować tylu postów a nie uchodzisz tu za osobę popularną to i w wyszukiwarce nie istniejesz.Jeszcze raz gorąco proszę o wskazanie miejsca gdzie można coś poczytać o twoim rękodziele.

pozdrawiam NS.

bohusz
14-01-2012, 08:10
Nasz kominek :)
http://fotofotki.pl/pliki_img/zbdrh1kfgp5if6flcsuo.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ffotofotki.pl%2F)
http://fotofotki.pl/pliki_img/fayzemd49ofew5427yj.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ffotofotki.pl%2F)

Kształt samej bryły obudowy kominka bardzo popularny w wykonawstwach. Nie ingerujący w salony, nie dominujący w salonach. Wykończenia (kosmetyka) mogą być dowolne, zawsze jednak powinno być dostosowane do całości i gustów domowników.

NIKT
Według mnie styl i merytoryczność Twoich wypowiedzi sugeruje, że swoje wypociny piszesz pod wpływem środków zmieniających nastrój. Nie wiem czy to alkohol czy coś innego. Tobie się nie chce szukać, więc ja na Twoje zawołanie (polecenie) mam to zrobić...
Zmieniasz swoim postami sens mojej wypowiedzi skierowanej do Ciebie, na wskutej Twojego konkretnego chamskiego i wyrafinowanego wpisu. Próbujesz tematów zastępczych, aby smród jaki zostawiłeś tu swoją wypowiedzią zatuszować.

niktspecjalny
16-01-2012, 10:34
http://kominki.mtp.pl/pl/targi_w_pigulce/galeria_zdjec/

Tu możemy porozmawiać.Zapraszam do dialogu i tu porozmawiamy w świcie rzeczywistym na targach , które będą obfite w nowości.Co ty na to???.Chamstwo jakie mi tu zarzucasz tam zweryfikujemy.;);) ok ???

http://www.sophisti.pl/artykuly/wnetrza/kominek-przyszlosci-juz-w-terazniejszosci.html

Co sądzisz o takich kominkach przyszłości???Pytam ciebie bo wiedzę masz bardzo wszechstronną??? :D:D.........poniosło mnię troszku.:D;);)

http://img836.imageshack.us/img836/5813/krxmne5rb6d8jkaihskpcj2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/836/krxmne5rb6d8jkaihskpcj2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

bohusz
16-01-2012, 11:21
Więc zapraszam na targi:

Progetto Fuoco w Weronie 22-26.02.2012 pawilon 7 stoisko A23

Kominki 2012 w Poznaniu 23-26.04.2012

Prawdopodobnie będę tam właśnie.

Kominki Piotr Batura
16-01-2012, 12:00
Nikt , aleś wyszperał ! :D

Sa moje kominki z targów:http://static.mtp.pl/other/galleries/kominki.mtp.pl/2010/05/12/09.51_fot.Marcin_Melanowicz-130.jpgnorm.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fstatic.mtp.pl%2Fot her%2Fgalleries%2Fkominki.mtp.pl%2F2010%2F05%2F12% 2F09.51_fot.Marcin_Melanowicz-130.jpgnorm.jpg)


http://static.mtp.pl/other/galleries/kominki.mtp.pl/2010/05/12/09.51_fot.Marcin_Melanowicz-116.jpgnorm.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fstatic.mtp.pl%2Fot her%2Fgalleries%2Fkominki.mtp.pl%2F2010%2F05%2F12% 2F09.51_fot.Marcin_Melanowicz-116.jpgnorm.jpg)



http://static.mtp.pl/other/galleries/kominki.mtp.pl/2010/05/12/09.51_fot.Marcin_Melanowicz-131.jpgnorm.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fstatic.mtp.pl%2Fot her%2Fgalleries%2Fkominki.mtp.pl%2F2010%2F05%2F12% 2F09.51_fot.Marcin_Melanowicz-131.jpgnorm.jpg)

Kominki Piotr Batura
16-01-2012, 12:03
http://static.mtp.pl/other/galleries/kominki.mtp.pl/2010/05/12/09.51_fot.Marcin_Melanowicz-119.jpgnorm.jpg

niktspecjalny
16-01-2012, 15:43
bohusz ale ty to potrafisz.ech.Na Progetto Fuoco w Weronie się nie wybieram........a co ty tam wystawiasz???Powiesz czy znowu mi nawsadzasz i pokonasz doświadczeniem(ale mnie znowu nosi :D)....i każesz znaleźć samemu???.Czy ty tak od czasu do czasu czytasz ze zrozumieniem???Wkleiłem ci targi poznańskie a ty jak zwykle w swoim stylu dla ściemy "Werona".ech.:(:(........to jaki masz nr stoiska w Poznaniu???Nie w Weronie w POZNANIU...nie wyraźnie mówię???

Piotr.................. sie szpera jak trza ;);)

margod
16-01-2012, 16:20
bohusz ale ty to potrafisz.ech.Na Progetto Fuoco w Weronie się nie wybieram........a co ty tam wystawiasz???
Zapewne płyty i kleje do ciepłej zabudowy :) Prawdopodobnie też tam będę to może zdam relacje. :)

niktspecjalny
16-01-2012, 16:22
Zapewne płyty i kleje do ciepłej zabudowy :)

Wszystko zepsułeś .... chciałem to usłyszeć od bohusza :D;);)

bohusz
16-01-2012, 19:40
Zapewne płyty i kleje do ciepłej zabudowy :) Prawdopodobnie też tam będę to może zdam relacje. :)

Tych materiałów aktualnie nie ma zupełnie potrzeby wystawiać. Bo po co?

Ja to tak sobie turystycznie - integracyjnie i troszkę informacyjnie.
Nie na swój koszt to trzeba wykorzystać i dychnąć - rozrywkowo.

niktspecjalny
16-01-2012, 21:48
bohusz pawilon 7 stoisko A23 ....a to brat wystawia albo cuś???Ty jako turysta jedziesz ......po huk???

Więc zapraszam na targi:......turystycznie...dajesz jakieś dotacje :D:D,Kogo tam niby zapraszasz i po co???
Pamiętaj przynajmniej o Poznaniu hehehehe

ziuta62
17-01-2012, 21:06
Nie wiem gdzie się z tym podziać. Oto co znalazłam http://www.oakbeamuk.com/products.php?cat=1&pg=3
Fajne nie?

niktspecjalny
18-01-2012, 10:13
bohuszu jak tam z nr stoiska w Poznaniu bo mamy zaległą rozmowę a ty się opierasz i nic mi nie odpisujesz.?Daj mi szanse :D;)

Grzegorz.Bant_ELKOM
19-01-2012, 17:31
Witam. Również podsyłam swoją nie dawną realizację a myślę że ciekawą ;)
Pozdrawiam

http://elkominki.pl/galeria/n04.htm

M***ki
19-01-2012, 19:15
Gdzie ona gdzie ?

Liwko
19-01-2012, 21:24
Mój kominek, specjalnie dla malux20:)

https://lh5.googleusercontent.com/-BDiTzRmoW6E/S9Qoi9NhMQI/AAAAAAAAAGE/Br_uMUnabDg/s640/P1010194.JPG

...i pod koniec palenia

https://lh6.googleusercontent.com/-K8V1XruFbYA/TKNdC3YbQFI/AAAAAAAAAW0/jYP297yxKIo/s640/P1010722.JPG

malux20
19-01-2012, 21:37
lepiej wygląda niż w katalogach nordpreisa
front to szkło czy czarny metal
nie masz problemu z wyciąganiem popiołu-pewnie odkurzacz

Liwko
19-01-2012, 21:40
lepiej wygląda niż w katalogach nordpreisa
front to szkło czy czarny metal
nie masz problemu z wyciąganiem popiołu-pewnie odkurzacz

Ta rama to grube szkło. Popiół wybieram szufelką raz na 3-4 palenia, a że palę rzadko to wychodzi ze 3-4 razy w sezonie:D

malux20
19-01-2012, 22:02
jak dla mnie ten kominek to optycznie 10

Liwko
20-01-2012, 07:11
jak dla mnie ten kominek to optycznie 10

I w użytkowaniu też jest super (obiecuję sobie, że w przyszłym sezonie będę częściej w nim palił, zobaczymy co z tego wyjdzie). Po wygaśnięciu i zamknięciu szybrów (powiedzmy tak 22.00), rano jeszcze nie idzie dotknąć szyby. Wieczorem jeszcze jest ciepła. A przy paleniu od góry nie przegrzewa mi chałupy. No i ani szyby ani wkładu nie trzeba czyścić (no chyba, że akurat żar dotknie szyby).
Jest jeszcze jedna zaleta tego kominka (nie dla wszystkich:)), można go samemu poskładać jak klocki Lego, a w zasadzie dużo łatwiej;)

nutka1989
20-01-2012, 17:50
nie widać fotki...uwielbiam oglądać kominki i marzy mi się taka przyjemność w moim domu:-)

Kajka.Z
21-01-2012, 19:16
I w użytkowaniu też jest super

Liwko, a co to za wkład?

Liwko
22-01-2012, 08:03
Liwko, a co to za wkład?

N21 http://www.nordpeis.pl/

dania&tomek
24-01-2012, 16:43
A my mamy taki:

Valeriy
24-01-2012, 18:59
pytanie do Liwko:
- Jaki obszar pomieszczenia, w którym znajduje się kominek
- Obudowa trzyma ciepło?