PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINKI nasze !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36

Liwko
13-12-2012, 12:32
Każdy może i ma prawo mieć swoje argumenty...

Ale trzeba je czymś poprzeć! Ty miałeś tylko argumenty, my DOWODY!

kominiarz
13-12-2012, 12:40
Forest może w Austrii, czy Niemczech można, ale u nas nie. Nie ma szczelnych kuchni kaflowych. Ten okap nad kuchnią ile kubików ma na godzinę 800? czy więcej, prawdziwa gastronomia. Myślę sobie, że spokojnie wyciągnie spaliny z kuchni przy zamkniętych oknach i otwartym kanale doprowadzającym powietrze, jaki ten kanał jest DN100? Może skompensuje 20% wywiewu nie więcej. Widziałem takie coś ostatnio wykonane przez prawdziwego rosyjskiego zduna, zrobił super, ale okap dal nad kuchnią grawitacyjny.

kominiarz
13-12-2012, 12:45
Ale trzeba je czymś poprzeć! Ty miałeś tylko argumenty, my DOWODY!

Dobra, dobra, nie znasz czegoś takiego jak kompromis i zawsze Twojsza racja będzie niż mojsza, ale cóż, jak poprawi Tobie to humor, niech będzie na Twoim...

Liwko
13-12-2012, 12:50
Dobra, dobra, nie znasz czegoś takiego jak kompromis i zawsze Twojsza racja będzie niż mojsza, ale cóż, jak poprawi Tobie to humor, niech będzie na Twoim...

Mojsza??? W tamtym temacie wiele osób mówiło ci że nie masz racji, a teraz mojsza racja???
Koniec dyskusji, nie ma sensu.

kominiarz
13-12-2012, 13:04
Liwko !

Wiele = (kilka) osób z branży wentylacji mechanicznej, czemu na nich nie skaczesz jak na Foresta jak tak chwalą i reklamują sprzedawane i montowane przez siebie produkty WM?

„mówiło ci” przestań traktować innych przedmiotowo, zacznij podmiotowo.

Liwko
13-12-2012, 13:17
Liwko !

Wiele = (kilka) osób z branży wentylacji mechanicznej, czemu na nich nie skaczesz jak na Foresta jak tak chwalą i reklamują sprzedawane i montowane przez siebie produkty WM?


Wiesz o tym, czy znowu tylko przypuszczasz?
No wiec wiedz o tym, że kilku osobom sromotnie się oberwało gdy się wydało, że nie zachwalają pewnych produktów wyłącznie z miłości do forumowiczów. Kilku zamilkło, kilku założyło płatne profile, a innym obcięto nicki.
Taki przykład. Jest na forum taki jeden co się nazwał "Kamieniarz". W awatarze miał piękną kamienną kostkę. Od pewnego czasu kostki ni widu ni słychu a nick mu się zmienił na K***rz. Widzisz analogię do "kominiarz"???
I żeby nie było. Nie ja powiadomiłem admina, "Kamieniarz" nie reklamował w swoich postach swojego biznesu, a Forest to bezczelnie robi!
Ani "Kamieniarz", ani ty, nie macie płatnego profilu i do puki nie zaczniecie nachalnie reklamować swój biznes, włos wam z głowy z mojej strony nie spadnie:D

Kominki Piotr Batura
13-12-2012, 13:33
Forest może w Austrii, czy Niemczech można, ale u nas nie. Nie ma szczelnych kuchni kaflowych. Ten okap nad kuchnią ile kubików ma na godzinę 800? czy więcej, prawdziwa gastronomia. Myślę sobie, że spokojnie wyciągnie spaliny z kuchni przy zamkniętych oknach i otwartym kanale doprowadzającym powietrze, jaki ten kanał jest DN100? Może skompensuje 20% wywiewu nie więcej. Widziałem takie coś ostatnio wykonane przez prawdziwego rosyjskiego zduna, zrobił super, ale okap dal nad kuchnią grawitacyjny.

Nie ma szczelnych kuchni kaflowych, bo takich nie widziałeś? Kanały kumulacyjne tez Cię zaskoczyły, wywołując zdziwienie, ze takie coś jest i można. A potem klient dzwoni i mówi, ze kominiarz nie chce podpisać, bo nie widział. Przyjedź kiedy na nasze szkolenie branżowe. A może chcesz sie przejechać do Austrii na targi w styczniu? Trochę byś się w tych sprawach podszkolił, światopogląd rozwinął.

Co do kuchni Foresta. Osobiście ją odbierałem :D

niktspecjalny
13-12-2012, 13:37
niktspecjalny. Twoja miłość do mnie jak i moja do ciebie jest powszechnie znana.
Tyle, że ja już od dawna cię olewam.

Kominiarz. Skoro argumenty poparte danymi, zdjęciami, faktami, do ciebie nie nie trafiają, to co się dziwisz, że tak ktoś w końcu reaguje...
Bez odbioru.

Drodzy odbiorcy wątku Kominki Nasze, nie zrażajcie się patologią :P:mad: serwowaną przez K.liwko. Jego arogancja dotąd nie zauważona przez admina widać jest aż tak prosta ,że niedługo już nikt nie da mu pola by żądać satysfakcji.Wklejajcie swoje kominki pokazujcie je tu na FM a jak ktoś się za bardzo rozhula to mu się inteligentnie przymknie szyberek ;):).

p.s pisownia uproszczona wiele tłumaczy więc nie ma co się zniża do poziomu K.liwko. Jak olewa to i mu w tym nie przeszkadzajmy.Ma chłop wielki problem w stanie w którym żyje ,który nie wnosi nic do topiku.;):)

pzdr.

kominiarz
13-12-2012, 19:47
Nie ma szczelnych kuchni kaflowych, bo takich nie widziałeś? Kanały kumulacyjne tez Cię zaskoczyły, wywołując zdziwienie, ze takie coś jest i można. A potem klient dzwoni i mówi, ze kominiarz nie chce podpisać, bo nie widział. Przyjedź kiedy na nasze szkolenie branżowe. A może chcesz sie przejechać do Austrii na targi w styczniu? Trochę byś się w tych sprawach podszkolił, światopogląd rozwinął.

Co do kuchni Foresta. Osobiście ją odbierałem :D

Za granicę jeżdżę na szkolenia specjalistyczne dotyczące stricte kominów, nie instaluje kominków, ale bardzo je lubię i się tym tylko interesuję, może z racji tego, że komin zaczyna się już w palenisku itd. nie wiem wszystkiego, Ty też nie wiesz wszystkiego i mógłbym Tobie zapodać tematy, o których nawet z kominami nie słyszałeś, a masz z nimi również do czynienia. Do Austrii chętnie pojadę na te targi, daj na priwa info co do terminu, kosztów itd. może na narty się przy okazji załapie... podłącze tam na szkoleniu wszelkie moje ustrojstwa do pomiaru CO i jak okap wyciągnie nawet z 20 ppm CO będzie klapa, jak nie mogę wówczas przyznać Tobie rację. Na razie to czysta teoria, robiłeś takie pomiary? Cały układ wyciąg, palenisko był testowany? Masz na to papier? Wg naszych krajowych przepisów jest to niedopuszczalne. Możesz się z tym nie zgadzać, możesz robić wszystko nawet sprzecznie z przepisami, Twoja sprawa. Odnośnie kanałów akumulacyjnych na kominku masz rację, na moim terenie nie widziałem takiego kominka, może to u nas nowość, może Warszawa i okolice dopiero raczkuje w tym temacie.

Kominki Piotr Batura
13-12-2012, 20:39
To nie ty mnie na kominie przyłapałeś tylko ja Ciebie na kuchni, więc porównanie nieadekwatne do sytuacji. Dobra kuchnia, jest za to porównywalna z dobrym kominkiem, a te zabronione nie są. Powiem więcej. Są kuchnie szczelniejsze od kominków montowanych w domach z WM zgodnie z prawem. Nie strasz mnie, za stary jestem:) Sprawdzę czy są miejsca na KOK w Wels.

margod
13-12-2012, 21:01
T Sprawdzę czy są miejsca na KOK w Wels.
To jest jakiś wspólny wyjazd, czy nie? Słyszałem, że koncepcja upadła.

Kominki Piotr Batura
13-12-2012, 21:23
Czyli miało być pięknie a jest jak zwykle :(

Jutro sprawdzę. Ja jadę jak co roku. Tyle , że nie wiem z kim :D

micula
13-12-2012, 22:06
Przepraszam ,że na tym forum ale sprawa jest "paląca".
PIOTRZE!!!
Od kilku dni staram się dowiedzieć czegoś w OSKP w sprawie wyjazdu na targi, bez skutecznie!
Piotr chętnie pojadę z Tobą - mam na zrzutę.
Wezmę miodziankę Toruńską -może TO cię przekona?
Uwędzę kiełbasy i upiekę piernik A niech tam - dokładam! -sprawdzasz?
Waldemar.

Kominki Piotr Batura
13-12-2012, 22:25
Taki balast na oblodzone drogi to skarb! :D Jutro posprawdzam.

Karina K.
14-12-2012, 22:57
Drodzy Forumowicze! Zwracam się z ogromną prośbą do tych z Was, którzy mają doświadczenie bądź "oko" do kominków. Otóż wybudowano mi wa salonie mały koszmarek, zupełnie odbiegający od tego, co miało być zrobione. Niestety nie mam już ani czasu, ani też funduszy, by wyburzyć całość. Dlatego może ktoś z Was podpowie jak to "coś" przerobić, by wyglądało w miarę przyzwoicie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.
154524154525154526

eniu
14-12-2012, 23:25
Karina. Wpadli kosmici i pod Twoją nieobecność zrobili Ci prezent?!

micula
15-12-2012, 06:53
Karina.
Nie mam czasu teraz pisać ( wyjazd),ale zadzwoń na 602 241 998 podpowiem

Karina K.
15-12-2012, 07:38
Micula - dzięki, przedzwonię jeśli nie masz nic przeciwko jutro. A co do kosmitów - to nie kosmici (chociaż kto wie) - raczej zbytnie zaufanie do "fachowca" i niespodziewany pobyt w szpitalu :( tak czy siak mam co mam i brak mi pomysłu na reorganizację tej konstrukcji. Mam nieodparte wrażenie, że całość jest jakaś taka niedopasowana i wygląda jak beczka. Nie wiem czy to kształt kamienia nie komponuje się z belką, czy belka z kamieniem, czy też kamień z górną częścią obudowy, czy co jeszcze :( Wszelkie wskazówki poprawek przyjmę z otwartymi ramionami :)

Forest-Natura
15-12-2012, 09:45
Witam.
Ja to bym zaczął od rozbiórki belki i lepszego jej odizolowania od fasady wkładu ... się będzie przypiekać od dołu ...
Pozdrawiam.

Karina K.
15-12-2012, 20:27
Dzięki Forest-Natura. A co sądzisz o wymianie tej belki na belke identyczną w kształcie jak kamień? i może masz jakiś pomysł jak pozbyć się tej górnej części zabudowy - żeby nie wyglądała jak beczka...żeby było jakoś delikatniej... z góry dzięki :)

Dudi1978
15-12-2012, 23:44
PS. Dudi ... zacznij od tego jak ma wyglądać sam kominek, jaką funkcję ma spełniać tak naprawdę ijakie jest zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu ... czy wkład będzie kosztował 1,5 czy 6,5 tys. to już "wyjdzie samo" na końcu ...

Dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem.
Wnętrze domu planujemy wykończyć w tzw. nowoczesnym stylu. Cały parter mamy otwarty, czyli salon otwarty na jadalnie, hol, kuchnię, ponad 60m2. Kominkiem na pewno nie będę palił tak aby ogrzewać dom, nie chcę kotłowni w salonie. Weekendowe palenie czyli tak aby bardziej oko cieszyło, może również od czasu do czasu w tygodniu.
Podobają się nam prostokątne wkłady stalowe np. Spartherm, natomiast one zabijają ceną. Tak więc znalazłem zamienniki w postaci Arysto 750x450 , Hajduk AT 750x450, KFD EcoLine 5183., gdyż nie chciałbym wydać więcej na wkład jak ok 4-5tys.
Myślimy zabudować wkład na szerokości ok 130cm i wysokości 285cm do opaski, opaska będzie w salonie z płyty GK. Od wylewki do stropu mam 308cm. Tak więc mam pytanie jaka czynność powinna być wykonana wcześniej obniżenie sufity czyli tzw. opaska, do okoła sufitu, czy obudowa kominka z silki lub wełny.
Z czego lepiej obudować z wełny izolacyjnej 650zł, czy płyty izolacyjnej Silca 1350zl.
Są to koszty podane przez jedną z firm gdzie pytałem o wkład. Dodatkowo jeszcze mam wyceniony system Bertams rury spalinowe 400zł, materiały budowlane 700zł, oraz montaż kompletnego kominka 2000zł
Z góry dziękuję za pomoc.

Forest-Natura
16-12-2012, 14:00
Witam.
Skasuj tu swój post i przenieś go do innego wątku - bardziej technicznego, ten służy do pokazywania kominków ;)
Tam postaramy się pomóc.
Pozdrawiam.

Dudi1978
16-12-2012, 23:26
Witam.
Skasuj tu swój post i przenieś go do innego wątku - bardziej technicznego, ten służy do pokazywania kominków ;)
Tam postaramy się pomóc.
Pozdrawiam.

Oj Panowie Panowie myślałem że to forum jest dla nas tzn. ludzi którzy chcą uzyskać pewnej pomocy w określonym temacie. Może i ten wątek służy do pokazywania swoich pięknie wykończonych kominków ale to był bardzo dawno i już sami Panowie zmieniliście charakter tego wątku na przemądrzanie się, który z Was ma rację, a który nie. Nabijacie sobie tylko ilość postów i walczycie o miano LIDERÓW, REKORDZISTÓW tego forum i sztucznie pompujecie hierarchię wyższości. Jest to jedyny wątek na FM, gdzie nie udało mi się uzyskać pomocy.
Przepraszam jeśli kogo uraziłem ale czytając kilkadziesiąt ostatnich postów nie można odczuć że jest to wątek w którym nie można uzyskać pomocy jaką oczekiwałem.
Pozdrawiam

Forest-Natura
17-12-2012, 07:44
Witam.
Jeżeli nie stać Cię na to żeby spełnić tak błahą prośbę o przeniesienie dyskusji o Twoim kominku do wątku bardziej technicznego zamiast zaśmiecać wątek do pokazywania już gotowych kominków (o co apelują sami Forumowicze) ... to wybacz ... ale nie rozumiem ... więcej czasu zajęło Ci napisanie poniższych bzdur i obrażenie się na cały świat ...
Myślę że znakomicie sobie sam poradzisz :)
Pozdrawiam.

Dudi1978
17-12-2012, 18:43
Witam.
Jeżeli nie stać Cię na to żeby spełnić tak błahą prośbę o przeniesienie dyskusji o Twoim kominku do wątku bardziej technicznego zamiast zaśmiecać wątek do pokazywania już gotowych kominków (o co apelują sami Forumowicze) ... to wybacz ... ale nie rozumiem ... więcej czasu zajęło Ci napisanie poniższych bzdur i obrażenie się na cały świat ...
Myślę że znakomicie sobie sam poradzisz :)
Pozdrawiam.

Forest przejrzyj swoje posty tylko z ostatniego miesiąca to zobaczysz jak ty zaśmieciłeś ten wątek, właśnie do pokazywania już gotowych kominków. Prowadzisz dyskusję z nabijaczami ilości postów przez kila dni właśnie na tym wątku, a prostujesz przypadkowego nowicjusza, który grzecznie prosi o pomoc.
Nie obraziłem się na cały świat ale jak widzę że dyskutujecie Panowie na tematy nic nie związane z tematyką tego forum, a mnie wytykasz zaśmiecanie to coś jest nie tak z Tobą Forest. Miłego wieczoru życzę.
Również Pozdrawiam

Forest-Natura
17-12-2012, 19:04
Witam.
No to zdecyduj się czy dziękujesz mi za zainteresowanie czy mieszasz mnie z błotem ... bo nie wiem czy kajać się mam czy też przepraszać kogo czy jakąś samokrytykę wygłosić ...
Chcesz pomocy - nie ma sprawy .. ale nie rób ze mnie durnia ...
Pozdrawiam.

KotSylwester
18-12-2012, 10:05
Karina, nie jestem fachowcem ale mnie zastanawiają następujące kwestie:
-obudowa z gipsokarotnu do kominka to słaby pomysł
-gdzie masz kratki nawiewowe i wywiewowe?

Karina K.
18-12-2012, 13:49
ten kominek nie ma jeszcze kratek, bo cala jego budowa została wstrzymana do czasu, gdy podejmę decyzję czy rozbieramy, czy też ratujemy ten

bajanadjembe
18-12-2012, 17:59
Drodzy (...) wybudowano mi wa salonie mały koszmarek, zupełnie odbiegający od tego, co miało być zrobione. Niestety nie mam już ani czasu, ani też funduszy, by wyburzyć całość. Dlatego może ktoś z Was podpowie jak to "coś" przerobić, by wyglądało w miarę przyzwoicie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.


Karina, czy Ty masz projekt tego kominka? To znaczy wiedziałaś jak to wszystko będzie wyglądac i działać przed przystąpieniem do budowy kominka? A umowa? Co w niej?
Piotr, dzięki (# 7491). A szczegóły techniczne... gdzie zamawiającemu podajesz: w umowie, czy, w projekcie?
Forest, czy Ty te „miary” podajesz inwestorom? Gdzie? (#7487). Chyba nie sądzisz, że to niestosowne pytanie.

„Malinowa laleczka” (#7502) prześliczna jest… caaalusieńka.
Plastry ziemniaków …. mniam. Ja bez soli zajadam.
A próbował kto marchewkowych? Ja uwielbiam. Na żeliwnej (maminej) kuchni przypiekam (po długości cieniuteńko krojone).

Panowie wykonawcy, jakie szczegóły zamieszczacie w projektach... w umowach?

Podobnie jak Karina jestem "niezadowolona". Mój kominek rozebrany.
Najgorsze jest to, że jak usiłuję wyegzekwować taki czy inny zapis w umowie, lub pytam o taki czy inny szczegół i usiłuję uwzględnić go w projekcie, to spotykam się z kategorycznym "nie ma takiej potrzeby" albo " to zastrzeżona działalność firmy" .
Ręce opadają.
Niewłaściwa umowa, niedokładny, niedopracowany projekt… i... takie „małe koszmarki” gotowe.

Mogłabym o tych swoich doświadczeniach z różnymi panami kominkowymi, osobny wątek założyć.


Tak chciałabym pokazać już mój zrobiony kominek. W tym wątku.
Chyba… „nie zaśmiecam”?
Pozdrawiam wszystkich.

micula
18-12-2012, 20:53
Drodzy Forumowicze! Zwracam się z ogromną prośbą do tych z Was, którzy mają doświadczenie bądź "oko" do kominków. Otóż wybudowano mi wa salonie mały koszmarek, zupełnie odbiegający od tego, co miało być zrobione. Niestety nie mam już ani czasu, ani też funduszy, by wyburzyć całość. Dlatego może ktoś z Was podpowie jak to "coś" przerobić, by wyglądało w miarę przyzwoicie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.
154524154525154526
WITAJ,
Dzwoniłaś do mnie - fajnie .Zadałem Tobie kilka pytań ,na które miał odpowiedzieć Twój wykonawca kominka i co ?

margod
18-12-2012, 22:09
Panowie wykonawcy, jakie szczegóły zamieszczacie w projektach... w umowach?


Pozdrawiam wszystkich.
np. takie:

http://www.youtube.com/watch?v=L4jCVaC-q18

Forest-Natura
18-12-2012, 22:17
Witam.
Albo takie
Pozdrawiam.

Forest-Natura
18-12-2012, 22:37
Witam.
Ale przy Miculi, Bagim i kilku innych naszych znajomych to wymiękamy ... bo u nich to wszystko ręczne rysunki ...
A u Piotra to tak jak pisał - złożenie w całości w warsztacie, oglądniecie przez klientelę i dopiero "wyjazd" z klamorami na budowę ...

A teraz dla porównania - żeby zrobić projekt taki jak u Margoda czy u mnie trzeba zainwestować kilkanaście tysięcy w program i następne kilka w sprzęt do jego obsługi. Potem po koło pół roku nauki i zarwanych kilkudziesięciu nockach dochodzi się do wprawy.
Ręczne naszkicowanie projektu w kilku czasami ujęciach to czasem kilkanaście podejść do tegoż projektu, kilkanaście kartek w koszu i kilkanaście godzin pracy bez podania kosztów przyszłym klientom. I tak kilkadziesiąt razy w roku ... a na wywiadówki do dzieci chodzi tylko żona ...
Zrobienie "na sucho" całego kominka to kilka dni pracy za którą trzeba zapłacić czasami dwóm swoim pracownikom tylko po to żeby klient przyjechał na 15 minut i powiedział czasem: "no ... może być ... ale wie Pan ... ja to jednak tę półeczkedałbym 5 cm w lewo ..." ... i następne dwa dni do zapłacenia pracownikom ...

Różni się to od "Będzie się Panu podobać ... za tysiąc pięćset" ... ?
Po prostu standardy inne ... :D
Pozdrawiam.
PS. W życiu zawarłem trzy umowy pisemne ... :oops:

ziuta62
18-12-2012, 22:46
Witam Forest!
A taki projekt kuchni z paleniskiem po skosie to jak wygląda?
Się da czy się nie da tak zrobić?:confused:

f.5
18-12-2012, 23:42
Witam.

A teraz dla porównania - żeby zrobić projekt taki jak u Margoda czy u mnie trzeba zainwestować kilkanaście tysięcy w program i następne kilka w sprzęt do jego obsługi. Potem po koło pół roku nauki i zarwanych kilkudziesięciu nockach dochodzi się do wprawy.
Ręczne naszkicowanie projektu w kilku czasami ujęciach to czasem kilkanaście podejść do tegoż projektu, kilkanaście kartek w koszu i kilkanaście godzin pracy bez podania kosztów przyszłym klientom. I tak kilkadziesiąt razy w roku ... a na wywiadówki do dzieci chodzi tylko żona ...
Zrobienie "na sucho" całego kominka to kilka dni pracy za którą trzeba zapłacić czasami dwóm swoim pracownikom tylko po to żeby klient przyjechał na 15 minut i powiedział czasem: "no ... może być ... ale wie Pan ... ja to jednak tę półeczkedałbym 5 cm w lewo ..." ... i następne dwa dni do zapłacenia pracownikom ...


2 produkty Panowie trzeba miec na kryzys

1 dla tego ktory chce i ma
2 dla tego ktory chce i nie ma .... wiadomo czego

Moze przyjdą czasy ze kupujac kominek w markecie montaż bedzie gratis ?
do czego nasi bogaci bracia z zachodu są zdolni???
a pieniędzy to oni mają w 3 dupy i trochę

Forest-Natura
18-12-2012, 23:43
Witam.
155345 155346 155347 155348 155349
Oj mnóstwo rozwiązań jak widzisz ... to już zależy od wielkości samej kuchni, ilości miejsca i tego co chcemy się w niej zmieścić ...
Pozdrawiam.
PS.1
Dzięki za życzenia ...kartkę córa przechwyciłała jak zobaczyła znaczek ... wiosną jedzie na "wymianę" i ma obecnie pier..ca ... :D
PS.2
F.5 ... zajedź do "Salona" :D - zapraszał ...

margod
18-12-2012, 23:58
Ręczne naszkicowanie projektu w kilku czasami ujęciach to czasem kilkanaście podejść do tegoż projektu, kilkanaście kartek w koszu i kilkanaście godzin pracy bez podania kosztów przyszłym klientom. I tak kilkadziesiąt razy w roku
Dokładnie.
Nad OFERTĄ (do indywidualnego projektu jeszcze długa droga) z powyższej prezentacji przez cały dzień pracowały dziś dwie osoby. Co więcej to była druga oferta dla tego samego klienta. Wczoraj rozmawialiśmy (telefonicznie) o innym rozwiązaniu, miało być HKD 2.2 z kesselmodul.
155344
Dziś rano klient "przypominał sobie" o takim drobiazgu: piec ma stanowić podstawowe i prawdopodobnie jedyne źródło ciepła w domu. Tak więc trzeba było wytoczyć "większą artylerię". Taką, co by raz na dzień lub dwa napalić w piecu i cieszyć się ciepłem w całym domu. Takie HKD 2.2 XL SK potrafi jednym załadunkiem drewna wyprodukować 64kWh!!! Przez jeden wieczór z powodzeniem można naładować nim bufor o pojemności 1500l.

ziuta62
19-12-2012, 01:06
Widzę, że rzeczywiście wszystko można. U nas tylko komin trochę wystaje na kuchnię więc nie będzie żle.
Musimy zmieścić dwa piekarniki, schowek na drewno z takimi pięknymi drzwiczkami , indukcję z piekarnikiem no i oczywiście jakieś palenisko do tego żeby w tym wszystkim palić i coś ugotować i jakieś 180cm na to, chyba że trzeba więcej.


Margod. U nas zanim zaczęlismy mysleć o budowie to była kuchnia kaflowa i kominek z rozprowadzeniem ciepła w planie. Bez względu na to gdzie i jaki dom powstanie. Czy będzie gaz, prąd czy cokolwiek. Każdy ma swoje priorytety i marzenia.

PS Forest , a w jakie miejsce się córa wybiera?

eniu
19-12-2012, 05:45
Dokładnie.
Nad OFERTĄ (do indywidualnego projektu jeszcze długa droga) z powyższej prezentacji przez cały dzień pracowały dziś dwie osoby. Co więcej to była druga oferta dla tego samego klienta. Wczoraj rozmawialiśmy (telefonicznie) o innym rozwiązaniu, miało być HKD 2.2 z kesselmodul.
155344
Dziś rano klient "przypominał sobie" o takim drobiazgu: piec ma stanowić podstawowe i prawdopodobnie jedyne źródło ciepła w domu. Tak więc trzeba było wytoczyć "większą artylerię". Taką, co by raz na dzień lub dwa napalić w piecu i cieszyć się ciepłem w całym domu. Takie HKD 2.2 XL SK potrafi jednym załadunkiem drewna wyprodukować 64kWh!!! Przez jeden wieczór z powodzeniem można naładować nim bufor o pojemności 1500l.

Jeszcze nie jest powiedziane, że jutro powie Ci : wie Pan co , ale w sumie to chyba przesada z tymi kanałami i ogrzewaniem kominkiem. Nie myślałem, ze to aż takie będzie. Zróbmy jednak zwykły, taki z kamienia....dla klimatu...:D

Spartankaa
19-12-2012, 09:10
Chciałam się zapytać czy takie położenie cegły ( cegła z cegielni hofmanowskiej ) blisko wkładu kominkowego na obudowie kominka to poprawnie wykonana praca. Czy tam nie powinno być jakiegoś odstępu aby ta cegła się nie nagrzewała? Wczoraj zauważyliśmy, że kawałek cegły odpadł, zastanawiamy się czy to nie jest właśnie spowodowane nagrzaniem się cegieł podczas palenia w kominku.

Jak to jest u osób, które aja kominek wykończony cegłą?
U nas dla przypomnienia wyglada to tak, chodzi o cegly polozone od frontu, tam gdzie dochodza do wkladu kominkowego
http://fotoo.pl//out.php?i=425063_mac-5401.jpg

Kominki Piotr Batura
19-12-2012, 10:19
Kawałek cegły, który odpadł, nie musi być świadectwem źle wykonanej pracy. Miedzy cegłami a wkładem powinna być ok 3-5 mm szczelina dylatacyjna. Jej brak powoduje ścinanie najbliższych cegieł, lub odsuniecie całego murka przez rozszerzający się, pod wpływem ciepła wkład.


Ładny kominek. Szkoda, że kratek nie zrobiliście z boku. Czy ta widoczna kratka, to jedyna dekompresja obudowy?

Spartankaa
19-12-2012, 11:16
Dziekuję, nie wiem czy dekompresacja to dokladnie to co ja mam na myśli :-) Kominek ma rozprowadzenie ciepla do 3 pokoi na górze i jednego na tym samym poziomie co kominek.
Tu widać rury rozprowadzające ciepło jeszcze przed zabudową.
http://fotoo.pl//out.php?i=425065_2.jpg

U nas to miejsce wyglada dokladnie tak...czy tam jest 3-5mm szczeliny....?

http://fotoo.pl//out.php?i=458628_18.12.2012.jpg

Karina K.
19-12-2012, 21:36
WITAJ,
Dzwoniłaś do mnie - fajnie .Zadałem Tobie kilka pytań ,na które miał odpowiedzieć Twój wykonawca kominka i co ?

Dziękuję Ci Micula za pomoc. Zdecydowaliśmy się na nowego fachowca - tym razem z polecenia. Twoje informacje okazały się bardzo pomocne. Jeszcze raz dzięki.

micula
19-12-2012, 23:01
Dziękuję Ci Micula za pomoc. Zdecydowaliśmy się na nowego fachowca - tym razem z polecenia. Twoje informacje okazały się bardzo pomocne. Jeszcze raz dzięki.
OK ! miło ,że mogłem choć trochę pomóc:)

bajanadjembe
19-12-2012, 23:32
I ja dziękuję za co nieco.
Więc domyślam się, że klient tylko "wizualki" dostaje. Bez jakichkolwiek szczegółów technicznych.
(czy to zasada jakaś branży kominkowej? I czy to znaczy, że nie mam co spodziewać się projektu z wymiarami, z opisem technicznych rozwiązań? ciekawe czy znalazł by się "śmiałek", co to zdecydował by się na budowę domu na podstawie samych obrazków elewacji?).

Niestety nie mogę zobaczyć, co margod zapodał, bo chyba na moim służbowym lap-ie firma "cóś" zablokowała. W każdym bądż razie z innego wątku wiem, że wiele cierpliwości do klienta ma i wiele propozycji zabudowy przedstawia (nie tylko pod względem kolorystyki, ale i samej bryły).

Cudne te kuchnie, Forest.
(Tak na marginesie, jaki przekrój komina do kuchni jest wymagany? i czy musi być bezpośrednie doprowadzenie powietrza pod palenisko, czy tu pobieranie z pomieszczenia się stosuje?)

Pozdrowienia

Karina K.
20-12-2012, 07:21
OK ! miło ,że mogłem choć trochę pomóc:)

Pomogłeś i to nawet bardzo :) szkoda, że wcześniej nie miałam takiej wiedzy na temat kominków... ale podobno pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie ;) wszystko przede mną :)

Forest-Natura
20-12-2012, 10:02
Witam.
Bajana ... jak masz projekt wizualny to i jest on od razu dokładnie zwymiarowany. Zwłaszcza przy kaflach i "klockach".
Sęk w tym, że zrobienie takiego projektu to spore koszty i mnóstwo czasu, więc jeżeli za niego się na zapłaci, lub realizacja nie jest pewna, to mało kto chętnie chce pokazać szczegóły. Ludzi biegających potem z projektem w ręku po wykonawcach i szukających kto jest o przysłowiowe sto złotych tańszy, jest mnóstwo. A te przysłowiowe sto złotych to bardzo łatwo "zgubić" ujmując kilka rzeczy z projektu tak, żeby tego przyszły użytkownik nie zauważył. Ot choćby nagminna praktyka w jednej z mocno reklamujących się firm na FM nie podłączania czerpni powietrza do wkładów jednej z markowych firm ... bo przyłącze kosztuje 100 Euro, a ciężko jest wymyślić jakieś tańsze rozwiązanie w miejsce firmowego ... albo brak izolacji w całym wnętrzu kominka, albo zwykła rurka plus kolanko do komina zamiast dodatkowy wymiennik, albo kratki mniejsze lub ich mniejsza ilość, albo zastosowanie wkładu bez czerpni powietrza bo to i kłopotliwe i narobić się trzeba dodatkowo a i droższe od konkurencji będzie, no takich sytuacji jest mnóstwo. Nagminnym się staje ostatnio "pocienianie" wszystkiego - izolacja krzemianowo-wapniowa ma już u wielu wykonawców 2,5 cm zamiast dotychczasowych 3 cm, wełna najpierw miała 5 cm (oryginalnie francuska), potem 3 cm, potem 2,5 cm a obecnie powszechna jest "tania" wełna ... tyle że ma już tylko 2 cm grubości ... Żeliwo w paleniskach ma nagminnie 4-8 mm grubości zamiast dotychczasowych 8-12 ... I "żeniąc" taki wkład już na starcie jest się bardziej konkurencyjnym ...
Idzie wielkimi krokami "lipa", a lipnym być bardzo łatwo ...
Nie chciałbym bronić tu nikogo, ale łatwo jest mi zrozumieć pewien tok rozumowania takiego wykonawcy.

Kuchnie spokojnie na kominach 14x14 "chodzą", ale jak jest taka kuchnia mocno rozbudowana i wyposażona, to i obieg spalin w niej czasami 4-5 albo i więcej metrów może sięgnąć, nie mówiąc już o tym że naraz mogą funkcjonować i dwa osobne paleniska (piec chlebowy i trzon kuchenny). Wtedy potrzeba komina dużo większego. Uniwersalny rozmiar komina to fi 140 - 160 mm dla kuchni niedużych i 160-180 dla rozbudowanych i dodatkowo wyposażonych.
Pozdrawiam.

micula
20-12-2012, 22:05
I ja dziękuję za co nieco.

Cudne te kuchnie, Forest.
(Tak na marginesie, jaki przekrój komina do kuchni jest wymagany? i czy musi być bezpośrednie doprowadzenie powietrza pod palenisko, czy tu pobieranie z pomieszczenia się stosuje?)

Pozdrowienia
ODPOWIEM SŁOWAMI FORESTA ( bo zapomniał Tobie odpowiedzieć na część Twojego pytania)

FOREST ...pisał przy "malinowej lalecze"
Kuchnia posiada doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz budynku.

bajanadjembe
22-12-2012, 22:26
OK.
Dzięki Wam, za każde dobre, pomocne słowo.


Wszystkim miłośnikom ognia kominkowego życzę spokojnych, rodzinnych, pogodnych i radosnych Świąt!!!
Niech prawdziwy duch Świąt Bożego Narodzenia podsyci ogień w Waszych serduchach.

micula
22-12-2012, 22:59
UF! zdążyliśmy do świąt ...
Przedstawiam pomysł na drewutnie inną ....niż inne.
Wybarwiona na "real foto"
WESOŁYCH ŚWIAT !

eniu
22-12-2012, 23:20
UF! zdążyliśmy do świąt ...
Przedstawiam pomysł na drewutnie inną ....niż inne.
Wybarwiona na "real foto"
WESOŁYCH ŚWIAT !


Micula. Ty jesteś większy szajbus ode mnie...:bye:

...a dzięcioły gdzie?!....

micula
22-12-2012, 23:42
ENIU ... Ja większy szajbus od Ciebie?
Wydaje mi się ,że masz problem z ...ptakiem...Ciągle o niego pytasz.

Forest-Natura
22-12-2012, 23:49
Witam.
Kiedyś mieliśmy dzięcioła zielonosiwego, który regularnie nawiedzał nas wieczorami siadając na pobliskiej stalowej (sic!) latarni i walił w nią całą swoją dzięciołową mocą. Dudniło jak cholera ... Jako że to dosyć rzadkie ptaszysko uznaliśmy że to egzemplarz uchnięty w skutek chowu niemal wsobnego z racji małej ilości osobników ... potem wykoncypowaliśmy że to samiec i w ten sposób daje znać potencjalnym swoim konkurentom że to on tutaj jest od przedłużania ciągłości gatunku ... a latarnia pełniła rolę pudła rezonansowego wołającego "spier...j" do innych kolegów dzięciołów ...
Niestety był tak upierdliwy że dopiero walenie w tę samą latarnię czym popadnie, byle głośniej od rzeczonego amanta przyniosło ulgę ...
Z dzięciołami żartów nie ma ... przylecą ... wydziobią ... i tyle ich widzieć będzie ...
Micula ... szypułkowy czy bez ... ?
:p
Pozdrawiam.

eniu
23-12-2012, 00:01
ENIU ... Ja większy szajbus od Ciebie?
Wydaje mi się ,że masz problem z ...ptakiem...Ciągle o niego pytasz.

To się nazywa problem z pamięcią....:D

micula
23-12-2012, 16:46
CYTAT
To się nazywa problem z pamięcią....
ODPOWIEDŹ:
Mało tego bo tak w ogóle to jestem dziwny ! Tak twierdzi nie tylko moja żona:) i jestem z tego dumny!
Jako ,że kominek wielki jest, przeto teraz jego wyższa część.-zakończona... wreszcie
Nie widać dzięcioła ? a to szkoda.

lecho*ski
29-12-2012, 19:28
niestety ale nie wygląda.
u góry tez nie widac szczeliny

Jan761
29-12-2012, 21:00
Witam,
Może ktoś pomoże. Nasz komin wystaje 24 cm na salon. Jak zrobić zabudowę żeby to wyszło estetycznie? Planujemy wkład uniflam selenic.. Razem to daje jakieś 75 cm a salon jest raczej mały.

coulignon
30-12-2012, 00:00
jak mały to z prawej strony komina trzeba ustawić. Optycznie się powiększy.

Kominki Piotr Batura
30-12-2012, 09:09
Mam takie dyżurne zdjęcia na tą intencję. Konsekwencje takiego pomysłu to rura stalowa kielichami do góry od dołu do końca komina na dachu, z solidnym daszkiem i opierzeniem przeciwdeszczowym. Na wkładzie redukcja tak, by skropliny leciały do wkładu, a nie na. Odstępstwa od takiego dictum to albo mądrze, albo wcale.

lecho*ski
30-12-2012, 11:29
jak mały to z prawej strony komina trzeba ustawić. Optycznie się powiększy.
albo z lewej :)
i zamien ten wkład na cos innego, nawet nie zmieniając budzetu

NOMIS
02-01-2013, 13:40
Mam ten sam problem z kominem wchodzącym 30 cm do pokoju. Komin systemowy, proszę o radę.

NOMIS
02-01-2013, 13:45
Dom zbudowany wg projektu "Tamaryszki 4" pracownia ARCHON.
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tamaryszkach-4/m465c04ae047c6

Gosiaczek_S
03-01-2013, 13:03
Witam!
To i ja pokażę swój kominek :wiggle:
wkład Oliwia 18 kw bez szprosa z kratki.pl, obłożony marmurem carrara, mamy rozprowadzone na górę DGP, na razie sprawuje się dobrze, a palimy dechami z budowy...

http://images40.fotosik.pl/1898/0508c659e8407784.jpg

http://images40.fotosik.pl/1898/4806e123ce142323gen.jpg

pozdrawiam

ewa&mariusz
04-01-2013, 08:40
Witam. Gosiaczek_S ja bedę miał chyba taki sam wklad jak Twój, a że podoba mi się właśnie tak zrobiona obudowa będę też tak robił, jak masz jakieś zdjęcia z realizacji projetu to bym prosił o wstawieniu tu lub na pw. Masz może rozprowazdenie powietrza.
Pozdrawiam

atsyrut
04-01-2013, 12:30
Witam!
To i ja pokażę swój kominek :wiggle:
wkład Oliwia 18 kw bez szprosa z kratki.pl, obłożony marmurem carrara, mamy rozprowadzone na górę DGP, na razie sprawuje się dobrze, a palimy dechami z budowy...



pozdrawiam

Witaj...

tak się zastanawiam czy dechy po budowie to dobre rozwiazanie dla kominka, Jakby nie buło to zapewne deski sosnowe i mają sporo żywicy....
moim zdaniem zabrudzisz sobie cały kominek....

wszystjy trąbią że powinno być drewno liściaste i sezonowane.

Gosiaczek_S
04-01-2013, 12:32
http://images34.fotosik.pl/511/70945461709eadd8gen.jpg


http://images47.fotosik.pl/1672/aeb7a3a2e8b0d02fgen.jpg

Mam tylko takie zdjęcia z robienia obudowy. Mamy rozprowadzenie ciepłego powietrza na górę do 4 pokoi. W pokojach przy kominie z kratek leci bardzo gorące powietrze, natomiast w pokoju, który jest oddalony od komina jest trochę gorzej, najwyżej założy się turbinkę. No ale na razie jeszcze nie mieszkamy, przepalamy codziennie około godzinki-dwóch i na dole jest temperatura ok 8-10 stopni a na górze ok. 10 stopni. Na razie nie mamy innego źródła ciepła bo montaż pompy dopiero na wiosnę.
Pozdrawiam:bye:
Gosia

Gosiaczek_S
04-01-2013, 12:37
Pewnie, że dechy to kiepskie rozwiązanie, wiem o tym ;). Ale co z nimi zrobić? Na wiosnę pewnie będziemy palić ognicha z dziećmi :D .Odpadki z więźby i inne, mam tego całą górę. A na koniec palenia wrzucam klocek z liściastego i przykręcam wszystkie wloty (żeby nie było, że tylko deskami) i tli się przez całą noc.

eniu
04-01-2013, 12:55
Witaj...

tak się zastanawiam czy dechy po budowie to dobre rozwiazanie dla kominka, Jakby nie buło to zapewne deski sosnowe i mają sporo żywicy....
moim zdaniem zabrudzisz sobie cały kominek....

wszystjy trąbią że powinno być drewno liściaste i sezonowane.

Wszyscy?! Faktycznie zacznij czytać to forum dokładniej...:)

niktspecjalny
04-01-2013, 13:05
Wszyscy?! Faktycznie zacznij czytać to forum dokładniej...:)
Gosiaczek_S ma jeszcze wszystkie wloty przykręcone i mu sie tly :no: . To cie nie rusza???:confused:. To ,że wszyscy trąbią to wiesz ,że dobrze trąbią .Ty w swoim to sosenką nadaremnie???:no:;)

ewa&mariusz
04-01-2013, 14:54
Gosiaczek_S Dzięki
Pozdrawiam

sterowiec40
04-01-2013, 16:41
"tak się zastanawiam czy dechy po budowie to dobre rozwiazanie dla kominka, Jakby nie buło to zapewne deski sosnowe i mają sporo żywicy....
moim zdaniem zabrudzisz sobie cały kominek....

wszystjy trąbią że powinno być drewno liściaste i sezonowane. "

Większość pali resztkami z budowy , podejrzewam ,że większość tych resztek ma mniejszą wilgotność od zakupionego "sezonowanego" drewna.
Wydaje mi się ,że ważniejsza jest wilgotność niż to czy drzewo miało liście czy igły.

więc Gosiaczek szkoda tych desek do ogniska ,
ładny kominek

f.5
04-01-2013, 17:32
to jest mniej wiecej tak jak się traktuje swoje rzeczy
- tanie paliwo do samochodu i owszem
- taniej jedzenie z budki dlaczego nie
- wakacje last jak najtnansze
- i tak dalej
pytanie brzmi czy jak Gosiaczek miała by brunnera za 5 tysi ojro też by dechy spaliła ?

Mam kilka palet i deski pozostałosc po tarsie ale kurcze nie potrafię tego włozyc do spartherma
w kozie to owszem cała pomalowana podbitka poszła z dymem na chaju chodziłem tydzien pewnie komin zniszczyłem ............

sterowiec40
04-01-2013, 17:48
f 5
Czy w brunerze za 5 tys "ełro" jest inny ogień? do takiego cacka jest inny komin?
Ale każdy może swoje zdanie.
A porównanie z paliwem do samochodu chybione : tam jest aparatura wtryskowa, pompy , wtryskiwacze i tu czystość paliw jest bardzo ważna(mam na myśli nowoczesne silniki)

Gosiaczek_S
04-01-2013, 17:54
Gosiaczek nigdy by nie kupiła przede wszystkim wkładu za 5 tys.euro i dlatego nie ma problemu i głowa mnie nie boli :D ...
A chyba zgodzę się ze Sterowcem40, nasze dechy to przynajmniej suche na wiór są. Dzięki Sterowiec40:)

f.5
04-01-2013, 18:10
f 5
Czy w brunerze za 5 tys "ełro" jest inny ogień? do takiego cacka jest inny komin?
Ale każdy może swoje zdanie.
A porównanie z paliwem do samochodu chybione : tam jest aparatura wtryskowa, pompy , wtryskiwacze i tu czystość paliw jest bardzo ważna(mam na myśli nowoczesne silniki)
Czy jest inny płomien to nie wiem ale moze ten płomien się inaczej ogląda bo konstrukcja wkładu jest tak zaprojektowana i wykonana ze szyby pozostaja dłuzej czyste ?????
Chodziło mi tylko o pokazanie ze warto zadbac o rzeczy na ktore sie wydaję zarobioną kasiurke.


Gosiaczek nigdy by nie kupiła przede wszystkim wkładu za 5 tys.euro i dlatego nie ma problemu i głowa mnie nie boli :D ...
A chyba zgodzę się ze Sterowcem40, nasze dechy to przynajmniej suche na wiór są. Dzięki Sterowiec40:)

Gosiaczek to sprobuj jeszcze tam troszke wegle zapodać , są tacy co tak robią na forum.
Podobno nic się nie dzieje.
Moze z drugiej strony jestem zbyt ostrożny i obchodzę sie z wkładem jak z jajkiem
tyle się naczytałem o pekających szybach , cieknących kominkach z Pw , pozarach sadzy i tym podobnych .....

Pozdrawiam serdecznie

f.5
04-01-2013, 18:15
Witam!
To i ja pokażę swój kominek :wiggle:
wkład Oliwia 18 kw bez szprosa z kratki.pl, obłożony marmurem carrara, mamy rozprowadzone na górę DGP, na razie sprawuje się dobrze, a palimy dechami z budowy...

http://images40.fotosik.pl/1898/0508c659e8407784.jpg

http://images40.fotosik.pl/1898/4806e123ce142323gen.jpg

pozdrawiam

Gosiaczku to jesli mozesz raz jeszcze pochwalic się kominkiem :)
następny raz prosimy o czystą szybę aby płomienie było widać.
Mam podobną bryłe kominka tylko prostą szybę moze dzis cyknę fotę bo bede na budowie

eniu
04-01-2013, 19:07
Brunner to akurat firma której wisi czym się pali, byle suche. Żaden wkład, sosny się nie boi. Spartherm też. Trza tylko umieć tym palić...

Gosiaczek_S
04-01-2013, 19:30
Gosiaczku to jesli mozesz raz jeszcze pochwalic się kominkiem :)
następny raz prosimy o czystą szybę aby płomienie było widać.
Mam podobną bryłe kominka tylko prostą szybę moze dzis cyknę fotę bo bede na budowie

Dobra, masz to jak w banku :D. Szybkę wypucuję i cyknę fotki... (i dorzucę trochę sosenki, hi,hi,hi...)

sterowiec40
05-01-2013, 15:51
'"Chodziło mi tylko o pokazanie ze warto zadbac o rzeczy na ktore sie wydaję zarobioną kasiurke."

f5 masz takie prawo , i wcale moimi uwagami nie namawiam cię do zmiany Twojego sposobu palenia.

Wydaje mi się ,że "najzdrowszym" dla kominka i komina jest aby się paliło a nie wędziło i pewnie są tu forumowicze co i węglem też próbowali.

atsyrut
05-01-2013, 19:26
nie neguję tego że ktoś pali dechami - po prostu wyraziłem swoje zdanie.... jest tak dużo żywicy które smolą kominek i osadzają się na ściankach w postaci smoły.... to samo jest w kominie.... jeśli do tego jeszcze przykręcany jest dopływ powietrza - to tym bardziej więcej smoły sie wydziela....

wiem że po budowie pozostaje sporo desek i pozostałości... tylko czy kominek jest dobrym miejscem do utylizacji śmieci?

niech wypowie się w tym temacie producent kominków lub zdun...

Remika2
05-01-2013, 19:37
A oto mój kominek:)

158533

158534

niktspecjalny
06-01-2013, 08:53
Brunner to akurat firma której wisi czym się pali, byle suche. Żaden wkład, sosny się nie boi. Spartherm też. Trza tylko umieć tym palić...
Krótko zwięźle i na temat.Kurna kopie kruszymy na temat zdolności w paleniu,błędach a tu wielkie halo ,że se wkładają dechy sosnowe do kominka.Dechy a nie śmieci jak to wyżej pisze jegomość.:sick:.Trzymając się zasady"spełnione warunki"by kominek funkcjonował tak jak książka pisze to i dechy też pójdą,które tak naprawdę włożone jako wsad do kominka nie są dechami tylko drewnem pociętym do kominka.:no:

Liwko
06-01-2013, 12:02
A oto mój kominek:)

158533

158534

Super! Bardzo mi się podoba.

sterowiec40
06-01-2013, 12:05
A oto mój kominek:)

158533

158534

Napisz co to za wkład i z czego obudowa

ładnie komponuje się z otoczenie

Remika2
06-01-2013, 12:27
Liwko: bardzo dziękuję:)
Sterowiec: wkład to jotul, rama metalowa również a kominek obudowany był płytami krzemianowo wapniowymi - czy jak się to nazywa:) Na to karton gips i tynk. Pozdrawiam

romole
06-01-2013, 12:41
obudowa bardzo gustowna, ale po co na płytach K-W było dawać K-G?

Remika2
06-01-2013, 12:59
nie mam pojęcia ale dla pewności zapytam męża:) ----a może ich tam nie ma? dowiem się:)

NOMIS
06-01-2013, 16:12
Proszę o podanie wymiarów podstawy kominka przy podłodze, sprawdze czy mi będzie pasować takie rozwiązanie.

Remika2
06-01-2013, 16:27
Romole, a jednak nie było KG, same płyty KW, jakaś siatka, tynki etc. Przepraszam za pomyłkę.
Nomis: podstawa (cokół) ma: 1 m z czoła i 60 cm z boku.

romole
06-01-2013, 16:37
Ale obudowa dalej ładna - i to jest najważniejsze!:rolleyes:

Remika2
06-01-2013, 16:50
I jeszcze z boczku:)

158737

bartus01
06-01-2013, 17:00
A zapytaj jeszcze proszę jaki to model tego wkładu Jotula..

Remika2
06-01-2013, 17:18
Jotul 600 Flat, ale podobno już go nie produkują, pozostał tylko zaokrąglony Panorama.

NOMIS
06-01-2013, 21:31
Patrząc na ten kominek ręka odruchowo szuka pilota aby go włączyć.

domowadama
07-01-2013, 09:21
świetnie wygląda, planuję bardzo podobny u siebie w salonie :D

niktspecjalny
07-01-2013, 12:37
A oto mój kominek:)

158533

158534

Kominek rzeczywiście bajer ale proszę zauważyć ,że na ten bajer mocno pracuje otoczka w około niego.Nie naruszalna przestrzeń,czystość bijąca w oczy i przy tym cudowny ład i skład.Zapytam jak ci się w nim pali ale o odpowiedź poproszę w innym wątku by tego nie zaśmiecać.Mojej Gośce bardzo przypadł do gustu ale oczywiście z wkomponowaniem go w miejsce w którym stoi.

Remika2
07-01-2013, 22:29
niktspecjalny: bardzo dziękuję, w kominku pali się rewelacyjnie:) Dzięki ramie metalowej dym nie smoli mi białej obudowy:) Wkład rewelacja, szkoda tylko że już go nie produkują!!!

Forest-Natura
08-01-2013, 00:12
Witam.
Remika ... bardzo ładny kominek. Pasuje jak ulał do reszty domu i zarazem jest wyróżniającym się elementem. Gratulacje dla kogoś, kto zaprojektował go w ten sposób.
Wkład ... nie bierz tego do siebie ... dobrze że go już nie produkują ... firma zrezygnowała z jego dalszej produkcji ze względu na fatalną konstrukcję drzwi i ogólnie techniczną porażkę w "wyścigu" o jak największe przeszklenie w tego typu wkładach. Najnormalniej w świecie koncern Jotul sobie z tym nie poradził ... po tym modelu kupili po prostu inną firmę produkującą "kominkowe dizajny". Trudny do wykonania "normalnej" zabudowy i obramowania, przez co mało sprzedawalny (pasują do niego tylko firmowe ramy stalowe i z nierdzewki), fatalny jeżeli chodzi o utrzymanie w czystości szyby pomimo palenia suchutkim drewnem, niesterowalny, paliwożerny, toporna konstrukcja z monstrualnym i nie wiadomo do czego potrzebnym szybrem wielkości łopaty do odśnieżania (tej podwójnej) ... miał tyle negatywnych opinii w branży że został szybciutko wycofany z produkcji. Jak nie napakujesz 15-20 kg drewna to zapominasz o czystej szybie, jak napakujesz i masz czystą szybę z pięknym widokiem ognia to ... na 2 metry ciężko się zbliżyć a w koło wszystko pęka i się wypacza od temperatury.
Ale na pewno przyniesie Ci wiele satysfakcji i będzie ozdobą domu. Bo ja na takie rzeczy patrzę po prostu z innego punkty widzenia ... ;)
Pozdrawiam.

niktspecjalny
08-01-2013, 07:52
Myślałem ,że już nikt z branży nic nie pierdnie a tu forest wyrwał się ja filip z konopi:

......Wkład ... nie bierz tego do siebie ... dobrze że go już nie produkują ... firma zrezygnowała z jego dalszej produkcji ze względu na fatalną konstrukcję drzwi i ogólnie techniczną porażkę w "wyścigu" o jak największe przeszklenie w tego typu wkładach. Najnormalniej w świecie koncern Jotul sobie z tym nie poradził .........
Mam pytanie do ciebie forest???Ty to swoją ocenę robisz z czystej zazdrości ,że w twoich arcydziełach nie ma tego smaku???Czy po to by podtrzymać wieczne powiedzenie .........."jestem najlepszy,a reszta się nie liczy "???


......Trudny do wykonania "normalnej" zabudowy i obramowania, przez co mało sprzedawalny (pasują do niego tylko firmowe ramy stalowe i z nierdzewki), fatalny jeżeli chodzi o utrzymanie w czystości szyby pomimo palenia suchutkim drewnem, niesterowalny, paliwożerny, toporna konstrukcja z monstrualnym i nie wiadomo do czego potrzebnym szybrem wielkości łopaty do odśnieżania.....

Przecież ona kupiła go z mężem bo im się podobał nie zwracając uwagi jak się sprzedaje.Rzeczywiście patrzysz na to z innego punku widzenia i jak dla mnie w łebku ci się poprzewracało od tego twoje biznesu.Nieładnie forest ale to moja subiektywna wypowiedź więc nie bierz tego sobie do serca...... jeśli go masz gdy chodzi o to by kogoś podnieść na duchu. feeeee:mad::mad::mad: .Napisz dla równowagi jeśli wiesz co to takiego .o swoich babolach-bublach sam by nikt nie musiał ci tego wskazać jako pierwszy.

Forest-Natura
08-01-2013, 09:37
Witam.
Nikt ... wyraziłem swój zachwyt nad samym kominkiem, jego formą i projektem ... bo też mi się on bardzo podoba i stanowi całkowite przeciwieństwo dla kominkowych "knotów", które można zobaczyć w setkach innych domów :)
Odniosłem się też z pełną premedytacją i świadomością tego że pewnie zaraz posypią się na moją głowę gromy (czego Twoja wypowiedź jest przykładem), do tego stwierdzenia:

Wkład rewelacja, szkoda tylko że już go nie produkują!!!
z racji tego, by uświadomić wielu innym przyszłym posiadaczom kominków że w przypadku wkładów kominkowych dizajn nie zawsze idzie w parze z przyjemnością użytkowania i wartością techniczną produktu. Nic co napisałem o tym palenisku nie mija się z prawdą i powie Ci to niemal każdy branżysta, który zetknął się z tym modelem. Wycofano go szybko z produkcji bo był do bani i za drogi ... i tyle ... z tego względu mało go kto kupował. No taka jest prawda i co ja na to poradzę.
Remika2 na pewno będzie zadowolona z całą rodziną ze swojego kominka (czego szczerze im życzę), bo kominek oprócz tego że jest ładny jest też pewnie dobrze wykonany i będzie im fajnie grzał oraz będzie można w nim podziwiać żywy ogień w domu.
Ale będzie zadowolona głównie z tego powodu że nie ma za bardzo odniesienia do innego paleniska (wkładu) - nie posiada ich nie wiadomo jakiej ilości w domu, lecz sztuk jedną.
Robię to co robię i dzięki temu przewinęło się przez moje ręce kilkaset już chyba modeli palenisk (wkładów). Więc mogę sobie pozwolić na wypowiadanie tego typu opinii. Nie uważam żeby obiektywizm był złą rzeczą.
Pozdrawiam.

niktspecjalny
08-01-2013, 11:03
To co po twojemu ma teraz rozbierać burzyć, przerabiać aby twoje ego miało w tym udział???:sick:

....Wycofano go szybko z produkcji bo był do bani........
Mój wycofano zanim go wyprodukowano:mad::mad::mad: i co mam go teraz wywalić???Jak spełnia swoje zadanie.Ile zadowolenia jest w twoich konstrukcjach.5.10....15.lat.O to ci chodzi???

...Robię to co robię i dzięki temu przewinęło się przez moje ręce kilkaset już chyba modeli palenisk (wkładów).......
To jest alternatywa twoja???Kto sprawdzał czy dobrze to zrobiłeś???Ty się kuźwa nie boisz krytyki bo mocny jesteś w te klocki ale kuźwa nie doskonały......no wybacz czy tobie nie zdarzają się błędy???:sick::sick::sick:

Forest-Natura
08-01-2013, 12:36
Witam.
Nikt ... trochę wypaczasz sens mojej wypowiedzi :rolleyes: .. nie rozmawiamy tu w tej chwili o żadnych błędach w zrobieniu kominka bo ich nie ma, czy burzeniu kominka bo nie ma takiej potrzeby ... moje "ego" też nie ma tu nic do tego kolego ... (uwaga - miał być rym ;)).
Po prostu ktoś, kto zobaczy w salonie firmowym ten wkład, po przeczytaniu tego fragmentu wątku może będzie mógł przemyśleć decyzję w temacie jego kupna.
Pozdrawiam.

niktspecjalny
08-01-2013, 14:09
Będę to powtarzał w kółko ,że stoję na straży tym którym tacy jak ty wciskają nic innego jak kit w wiadomym celu.

...nie rozmawiamy tu w tej chwili o żadnych błędach.....
Nie dowidzisz nie czytasz siebie......ty je na każdym kroku wytykasz.:sick:


...bo był do bani...

....Wycofano go szybko z produkcji....

..Po prostu ktoś, kto zobaczy w salonie firmowym ten wkład, po przeczytaniu tego fragmentu wątku może będzie mógł przemyśleć decyzję w temacie jego kupna.......
Przecież wycofali go to nad czym będą myśleli.Tu już pomyślałeś nad tym ,żeby go nie zakupili i to bardzo skutecznie.:sick:

...o żadnych błędach w zrobieniu kominka bo ich nie ma, czy burzeniu kominka bo nie ma takiej potrzeby......
To twoje motto czy cuś???innym każesz burzyć wytykasz błędy ,mówisz o bublach a potem się z tego pokrętnie wycofujesz .forest w co ty grasz na FM???

....jesteś w stanie rozebrać kominek i zrobić pewne rzeczy na nowo w przypadku jeżeli pokażemy Ci kilka rażących błędów?......

Wiele dobra robisz na tym forum ale czasami przesadzasz.Może zacznij nad tym panować ponieważ niektóre sprawy wyrywają ci się spod kontroli.:no::no::no:


p.s aha daj lepiej płatną reklamę ....lepiej się w niej prezentowałeś a i korzyść z tego była inna ...dla MURATORA przynajmniej

Liwko
08-01-2013, 14:12
Wiele dobra robisz na tym forum ale czasami przesadzasz.Może zacznij nad tym panować ponieważ niektóre sprawy wyrywają ci się spod kontroli.:no::no::no:

Normalnie aż cię poprę nikt:o

niktspecjalny
08-01-2013, 14:21
Normalnie aż cię poprę nikt:o
Jeśli mówisz prawdę i nie drwisz....... to tu w tym i nie tylko topiku trzeba mówić ,że takie głupie sytuacje mają miejsce.
Sorki za moją głupią pisaninę ale czasami mierżą mnie wypowiedzi branży które czasami i to znacznie mijają się z celem.Ot i wsio:confused:

Margoth*
08-01-2013, 14:26
Niktspecjalny chyba się trochę zagalopował w interpretacji tego, co przeczytał.
Po pierwsze Forest-Natura napisał, że tego wkładu już nie produkują, co nie znaczy, że nie ma go w sprzedaży.
Po drugie: jak się jeździ A6 z 1995 r. (której już nie produkują), wcale nie znaczy, że trzeba ją oddać na złom (tu: rozebrać kominek).
Po trzecie: uderz w stół, a nożyce się odezwą; każdy sądzi wg siebie; na złodzieju czapka gore itd. itp.

forumuser
08-01-2013, 14:31
a ja was (@Nikt, @Liwko) nie rozumiem...

Przecież Forest bardzo kulturalnie napisał o wadach wkładu (tym bardziej ze już kilka osób dopytywało się co t za wkład -w domyśle planując identyczny). Dzięki takim jak Forest - który już wiele razy pokazał że zna się na tym co robi - inni mogą bezpłatnie czerpać z tej wiedzy i doświadczenia.
Mam wrażenie że niektórym tutaj przeszkadza jakakolwiek wypowiedź innych niż oni sami: jak pochwalą to źle bo "towarzystwo wzajemnej adoracji", jak coś skrytykują (nawet nie ad personam - w ostatniej wypowiedzi Foresta niczego takiego nie znalazłem) to też źle bo "nic ci się nie podoba"

A tak na marginesie: nie zauważyłem żeby Remika2 się obraziła. Dlaczego więc tak uparcie bronicie wszystkiego i wszystkich nawet jak nikt o to nie prosi?

Sorry za offtopic, ale myślę ze jeden mój wpis wobec dwóch stron przepychanek które teraz nastąpią to nic ;)

niktspecjalny
08-01-2013, 14:39
..........Po pierwsze Forest-Natura napisał, że tego wkładu już nie produkują, co nie znaczy, że nie ma go w sprzedaży.
Po drugie: jak się jeździ A6 z 1995 r. (której już nie produkują), wcale nie znaczy, że trzeba ją oddać na złom (tu: rozebrać kominek).
Po trzecie: uderz w stół, a nożyce się odezwą; każdy sądzi wg siebie; na złodzieju czapka gore itd. itp.
Przecież mówi ,że to bubel...nie widzisz tego???Namawia aby go nie kupować .......nie widzisz tego???

...Po drugie: jak się jeździ A6 z 1995 r. (której już nie produkują), wcale nie znaczy, że trzeba ją oddać na złom.........
a tym dałaś dowód na to o czym pisałem wyżej.:no:

niktspecjalny
08-01-2013, 14:44
a ja was (@Nikt, @Liwko) nie rozumiem...

Przecież Forest bardzo kulturalnie napisał o wadach wkładu (tym bardziej ze już kilka osób dopytywało się co t za wkład -w domyśle planując identyczny). Dzięki takim jak Forest - który już wiele razy pokazał że zna się na tym co robi - inni mogą bezpłatnie czerpać z tej wiedzy i doświadczenia.
Mam wrażenie że niektórym tutaj przeszkadza jakakolwiek wypowiedź innych niż oni sami: jak pochwalą to źle bo "towarzystwo wzajemnej adoracji", jak coś skrytykują (nawet nie ad personam - w ostatniej wypowiedzi Foresta niczego takiego nie znalazłem) to też źle bo "nic ci się nie podoba"

A tak na marginesie: nie zauważyłem żeby Remika2 się obraziła. Dlaczego więc tak uparcie bronicie wszystkiego i wszystkich nawet jak nikt o to nie prosi?

Sorry za offtopic, ale myślę ze jeden mój wpis wobec dwóch stron przepychanek które teraz nastąpią to nic ;)
Te kulturka przecież nigdzie nie powiedziałem ,że jest niekulturalny......on tak już ma i za to go cenię ale jak przesadza to zawsze mu to wytknę :rolleyes:
Remika2 zostaw w spokoju sama pociosa mi kołki na łbie;):D

....Sorry za offtopic, ale myślę ze jeden mój wpis wobec dwóch stron przepychanek które teraz nastąpią to nic...
w ogóle nic"O"

Margoth*
08-01-2013, 14:57
Niktspecjalny, ten mój przykład z A6 ma się wręcz odwrotne do tego, co napisałeś w ostatnim poście. Wg Ciebie trzeba rozebrać ten kominek, bo już nie produkują zainstalowanego w nim wkładu.
Czytaj ze zrozumieniem, plissssss.....

Liwko
08-01-2013, 15:15
Ale ja się tylko absolutnie zgadzam z niktem jeżeli chodzi o te słowa :)





Wiele dobra robisz na tym forum ale czasami przesadzasz.Może zacznij nad tym panować ponieważ niektóre sprawy wyrywają ci się spod kontroli.:no::no::no:


p.s aha daj lepiej płatną reklamę ....lepiej się w niej prezentowałeś a i korzyść z tego była inna ...dla MURATORA przynajmniej

niktspecjalny
08-01-2013, 15:49
Niktspecjalny, ten mój przykład z A6 ma się wręcz odwrotne do tego, co napisałeś w ostatnim poście. Wg Ciebie trzeba rozebrać ten kominek, bo już nie produkują zainstalowanego w nim wkładu.
Czytaj ze zrozumieniem, plissssss.....

Jestem na tym forum już bardzo długo ale ze zrozumieniem czytać umiem wiec nie wytykaj mi tego bo to niegrzeczne............WEDŁUG MNIE KOCHANA nic nie trzeba rozbierać a czytanie ze zrozumieniem tekstu pisanego-obrońco pozostawiam tobie.:no::no:

niktspecjalny
08-01-2013, 15:51
Ale ja się tylko absolutnie zgadzam z niktem jeżeli chodzi o te słowa :)
Tego jeszcze nie było Dzięki liwko.;)

Liwko
08-01-2013, 16:24
Tego jeszcze nie było Dzięki liwko.;)

Mam dobry dzień dla futerkowych :D

eniu
08-01-2013, 16:34
Tak....Może dzięki opinii Foresta, ktoś komu jest on (tenże Forest :)) obojętny, przeczyta i da sobie spokój z modelem (wkładu :) ) wycofanym z produkcji. Zawsze to warto kupować coś, co za chwile nie będzie problemem w naprawie, czy wymianie prozaicznych detali. Firma ze dwa lata potrzyma części w magazynie a potem powie elegancko: "bujaj się Fela"...

A co do Liwka i Nikta i ich miłości do Foresta...Cóż, miłość bywa ślepa...:welcome:

Liwko
08-01-2013, 16:51
A co do Liwka i Nikta i ich miłości do Foresta...Cóż, miłość bywa ślepa...:welcome:

Ja cię kocham eniu :hug:

Liwko
08-01-2013, 16:51
Dzisiaj dzień miłości dla wszystkich, nawet dla Foresta :D

eniu
08-01-2013, 16:53
Ja cię kocham eniu :hug:

Dowód kiedy ?:rolleyes:

Liwko
08-01-2013, 17:01
Dowód kiedy ?:rolleyes:

Pewnie w czerwcu :D
A może już w maju :)

butynski
08-01-2013, 19:57
Wazelina , wazelina......:):)

Liwko
08-01-2013, 20:05
oj tam, oj tam :lol:

nazwa12
08-01-2013, 20:56
I jeszcze z boczku:)

158737
Ładny ten Twój kominek,gustowny

Remika2
08-01-2013, 23:05
Panowie: Forest Natura oraz Niktspecjalny... po co te nerwy:))??
Czy nie najważniejsza jest opinia kogoś kto z tego kominka korzysta od 2 lat? Nie interesuje mnie dlaczego go wycofali i czy uznano go za feralny model czy też nie. Interesuje mnie czy jest łatwy w obsłudze, czy pomieści kawałki 50-60 cm, czy ogrzeje mi cały parter i pietro bez rozprowadzania. Dodatkowym atutem jest piękny obraz ognia nawet przy trzech kawałkach drewna. Dlatego nie zgodze się z tym, że muszę doładować go na maxa, aby szyba pozostała czysta. Szybka czasami zachodzi - to fakt, ale nie jak w innych wkładach, które widziałam w różnych miejscach. Poprostu trzeba nauczyć się w nim palić. Również nie jest prawdą, że do kominka nie moża się zbliżyć, poprostu nie ma potrzeby doładowywać go na maxa. W odległości ok. 1,5 m mam stolik kawowy i narożnik. Jakoś nigdy nie musiałam paradować w salonie toples, choć to pewnie podobałoby się mojemu mężowi:)
Dlatego przy wyborze nie chodziło o sam desing, ale przede wszystkim o funkcjonalność, którą wg własnej opinii oceniam na 5 !!!! Amen
Pozdrawia Was ciepło Remika2:) siedząca z lampką winka przed owym "monstrualnym" kominkiem, podziwiająca widoki palącego się buczka:)

Forest-Natura
08-01-2013, 23:28
Witam.
Amen :)
Pozdrawiam.

Forest-Natura
08-01-2013, 23:30
Witam.
Ale ... fragment o toples ... to by się mężowi pewnie spodobał ... ;)
Pozdrawiam.

coulignon
08-01-2013, 23:52
zapraszam na kawę. Tymczasem idę więcej drew połupać.

dcschue
08-01-2013, 23:54
Przeglądam już jakiś czas piękne aranżacje waszych kominków i proszę forumowiczów z branży o pomoc (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210861-Problem-z-wk%C5%82adem-Hajduk-Smart-2P-i-instalacj%C4%85-DGP) z moją zabudową.

niktspecjalny
09-01-2013, 07:38
Panowie: Forest Natura oraz Niktspecjalny... po co te nerwy:))??
Czy nie najważniejsza jest opinia kogoś kto z tego kominka korzysta od 2 lat? Nie interesuje mnie dlaczego go wycofali i czy uznano go za feralny model czy też nie. Interesuje mnie czy jest łatwy w obsłudze, czy pomieści kawałki 50-60 cm, czy ogrzeje mi cały parter i pietro bez rozprowadzania. Dodatkowym atutem jest piękny obraz ognia nawet przy trzech kawałkach drewna. Dlatego nie zgodze się z tym, że muszę doładować go na maxa, aby szyba pozostała czysta. Szybka czasami zachodzi - to fakt, ale nie jak w innych wkładach, które widziałam w różnych miejscach. Poprostu trzeba nauczyć się w nim palić. Również nie jest prawdą, że do kominka nie moża się zbliżyć, poprostu nie ma potrzeby doładowywać go na maxa. W odległości ok. 1,5 m mam stolik kawowy i narożnik. Jakoś nigdy nie musiałam paradować w salonie toples, choć to pewnie podobałoby się mojemu mężowi:)
Dlatego przy wyborze nie chodziło o sam desing, ale przede wszystkim o funkcjonalność, którą wg własnej opinii oceniam na 5 !!!! Amen
Pozdrawia Was ciepło Remika2:) siedząca z lampką winka przed owym "monstrualnym" kominkiem, podziwiająca widoki palącego się buczka:)

Kominek mi się podoba i tyle.Funkcjonuje dobrze to i cieszyć się jest czym.Pomysł z toples przy kominku mojej małży się spodobał ale dała warunek ,że tylko przy nie osmolonej szybie :D:D.

lecho*ski
09-01-2013, 08:28
Twój wkład wycofano- to fakt, ale to nie znaczy , ze był zły.
główna wada to cena- dwukrotnosc konkurencji, wylot na fi 250 (zaden projekt typowy nie ma takiego komina)
oraz niechęć instalatorów do walki z ogromna temperaturą i związanymi z tym reklamacjami (moim zdaniem zrozumiały).

Twój został profesjonalnie podłaczony i działa super, a więc sukces podwójny.



Panowie: Forest Natura oraz Niktspecjalny... po co te nerwy:))??
Czy nie najważniejsza jest opinia kogoś kto z tego kominka korzysta od 2 lat? Nie interesuje mnie dlaczego go wycofali i czy uznano go za feralny model czy też nie. Interesuje mnie czy jest łatwy w obsłudze, czy pomieści kawałki 50-60 cm, czy ogrzeje mi cały parter i pietro bez rozprowadzania. Dodatkowym atutem jest piękny obraz ognia nawet przy trzech kawałkach drewna. Dlatego nie zgodze się z tym, że muszę doładować go na maxa, aby szyba pozostała czysta. Szybka czasami zachodzi - to fakt, ale nie jak w innych wkładach, które widziałam w różnych miejscach. Poprostu trzeba nauczyć się w nim palić. Również nie jest prawdą, że do kominka nie moża się zbliżyć, poprostu nie ma potrzeby doładowywać go na maxa. W odległości ok. 1,5 m mam stolik kawowy i narożnik. Jakoś nigdy nie musiałam paradować w salonie toples, choć to pewnie podobałoby się mojemu mężowi:)
Dlatego przy wyborze nie chodziło o sam desing, ale przede wszystkim o funkcjonalność, którą wg własnej opinii oceniam na 5 !!!! Amen
Pozdrawia Was ciepło Remika2:) siedząca z lampką winka przed owym "monstrualnym" kominkiem, podziwiająca widoki palącego się buczka:)

Jacekg80
10-01-2013, 17:59
Witam wszystkich forumowiczow. Trafilem na to forum przypadkiem, ogromna kopalnia wiedzy, dzieki Mam pytanie do wszystkich..... Chce w domu zrobic kominek z boczna szyba po prawej stronie komina ( na prawej scianie ) ale wlot do komina jest zrobiony na druga strone :( Czy da sie taki wklad postawic po prawej stronie nie przerabiajac wlotu do komina??? Prosze zerknijcie na zdjecie i dziekuje z gory za porady. Pozdrawiam serdecznie.

Kominki Piotr Batura
10-01-2013, 18:23
Jest to do zrobienia, musiałbyś odsunąć wkład od ściany jakieś 20 cm. Ale niepotrzebnie boisz sie przeróbki przyłącza. To chleb powszedni dla w miarę doświadczonego fachowca.

Forest-Natura
11-01-2013, 09:24
Witam.
Jacekg80 ... coś mi się u Ciebie nie podobają elementy drewniane stropu i więźby wchodzące w komin i kolejne opierające się na nim niemalże ...
Przeróbek to Ty chyba będziesz miał nieco więcej niż się wydaje ...
Pozdrawiam.

Jacekg80
11-01-2013, 10:10
Witam.
Jacekg80 ... coś mi się u Ciebie nie podobają elementy drewniane stropu i więźby wchodzące w komin i kolejne opierające się na nim niemalże ...
Przeróbek to Ty chyba będziesz miał nieco więcej niż się wydaje ...
Pozdrawiam.

Witam. No to mam teraz o czym myslec.... :-( Dla wyjasnienia powiem ze zaden element drewniany nie dotyka komina ani nie jest do niego przykrecony. Komin systemowy jest obmurowany cegla od samego chudziaka do samej gory a na gorze cegla kinkierowa. Taki byl projekt domu i stropu. Przenioslem tylko komin w inne miejsce na scianie. Na pewno zasiegne fachowej porady przed budowa kominka. Znalazlem kilka zdjec kominow ktore troche to obrazuja. Oby nie byly potrzebne wieksze przerobki.... Dziekuje i pozdrawiam

niktspecjalny
11-01-2013, 10:18
Witam. No to mam teraz o czym myslec.... :-( Dla wyjasnienia powiem ze zaden element drewniany nie dotyka komina ani nie jest do niego przykrecony. Komin systemowy jest obmurowany cegla od samego chudziaka do samej gory a na gorze cegla kinkierowa. Taki byl projekt domu i stropu. Przenioslem tylko komin w inne miejsce na scianie. Na pewno zasiegne fachowej porady przed budowa kominka. Znalazlem dwa zdjecia ktore troche to obrazuja. Oby nie byly potrzebne wieksze przerobki.... Dziekuje i pozdrawiam

Ten komin to chyba obmurowany porothermem a nie cegłą tak jak ściany,no chyba ,że teraz takie cegły robią:rolleyes:

Jacekg80
11-01-2013, 10:30
Tak. Komin systemowy firmy ZAPEL obmurowany jest Porothermem 11,5 a sciany Porothermem 25 p+w. Czy cos nie tak z tym obmurowanym kominem???? Chyba zawalu dostene...... !!! :-O

Kominki Piotr Batura
11-01-2013, 11:13
Na pierwszych fotkach wygląda to tak, że wzbudziło obawy Foresta. Dalsze fotki wskazują na doskonałe rozwiązanie problemów związanych z kominem.

Silwero
11-01-2013, 12:25
160251
Na budowie mega bałagan kurz, kable, ale dopiero zaczynamy wykańczać. Kominek gotowy ale nie mam kompletnei pomysłu jak go wykończyć na górze.

Kominki Piotr Batura
11-01-2013, 12:38
To raczej pytanie o to, jak zepsuć ładny kominek, kombinując coś na górze. Powieś jakieś malarstwo. Paul Cezanne pasuje mi jak ulał do spokojnego, tradycyjnego wnętrza. Wasyl Kandinski, przy nowocześniejszych ambicjach. Oczywiście wyłącznie oryginały!

Pomaluj tą górę w odcieniu ścian za kominkiem, delikatnie rozjaśniając, lub przyciemniając barwę. Ale naprawdę nieznacznie.

Liwko
11-01-2013, 12:49
nie mam kompletnei pomysłu jak go wykończyć na górze.

Pindolnij sobie takie cuś

160263

Liwko
11-01-2013, 12:56
Albo takie. Wszyscy będą liczyć kropki ;)

160267

niktspecjalny
12-01-2013, 10:56
Tak. Komin systemowy firmy ZAPEL obmurowany jest Porothermem 11,5 a sciany Porothermem 25 p+w. Czy cos nie tak z tym obmurowanym kominem???? Chyba zawalu dostene...... !!! :-O
Szkoda ,że kominiarz się nie wypowiada.Ja komentuje co widzę,a widze ,że komin jest z porothermu a nie z cegły.Jak porotherm-ceramika zachowuje się w systemie nazwę to kominowym .........nie wiem ponieważ pierwszy raz to widzę.Nie wiem ujak reaguje na temperatury i jak w końcu ma to się do twojego systemu.Czy jest po prostu cegłą???Jeśli tak to wszystko jest ok.Śpisz spokojnie i nie miałem zamiaru cię straszyć.Jeśli tak to odebrano to przepraszam.:wiggle:

Jacekg80
12-01-2013, 19:20
Szkoda ,że kominiarz się nie wypowiada.Ja komentuje co widzę,a widze ,że komin jest z porothermu a nie z cegły.Jak porotherm-ceramika zachowuje się w systemie nazwę to kominowym .........nie wiem ponieważ pierwszy raz to widzę.Nie wiem ujak reaguje na temperatury i jak w końcu ma to się do twojego systemu.Czy jest po prostu cegłą???Jeśli tak to wszystko jest ok.Śpisz spokojnie i nie miałem zamiaru cię straszyć.Jeśli tak to odebrano to przepraszam.:wiggle:

Witam i dziekuje za komentarz. Jak juz pisalem system kominowy jest tylko obmurowany porothermem zeby podobno wzmocnic konstrukcje i zeby mozna bylo na czyms wymurowac klinkier ponad dachem. Tak buduje od lat majster ktory stawial moj dom. Ten porotherm nie jest czescia systemu kominowego jest tylko dodatkiem, mam nadzieje ze nie odbije mi sie czkawka..... :/ Pozdrawiam

house4live
13-01-2013, 10:10
Witam i dziekuje za komentarz. Jak juz pisalem system kominowy jest tylko obmurowany porothermem zeby podobno wzmocnic konstrukcje i zeby mozna bylo na czyms wymurowac klinkier ponad dachem. Tak buduje od lat majster ktory stawial moj dom. Ten porotherm nie jest czescia systemu kominowego jest tylko dodatkiem, mam nadzieje ze nie odbije mi sie czkawka..... :/ Pozdrawiam

Jeżeli jest tak jak piszesz, to nie masz się czego obawiać...widać masz mądrego majstra który nie obkłada komina systemowego styropianem jak co niektórzy idioci:)

Trójnik widzę też pod kątem 45 stopni:)

dlatego z kominem nie będziesz miał, żadnego problemu:)

zastanów się tylko nad jakimś wymiennikiem ciepła z spalin, tak żeby nie wrzucać wysokich temperatur w ten komin:)

niktspecjalny
14-01-2013, 07:32
Witam i dziekuje za komentarz. Jak juz pisalem system kominowy jest tylko obmurowany porothermem zeby podobno wzmocnic konstrukcje i zeby mozna bylo na czyms wymurowac klinkier ponad dachem. Tak buduje od lat majster ktory stawial moj dom. Ten porotherm nie jest czescia systemu kominowego jest tylko dodatkiem, mam nadzieje ze nie odbije mi sie czkawka..... :/ Pozdrawiam

Też dom ma w porothermie i sobie chwalę i to bardzo.Komin masz chyba obudowany 8 P+W i jak pisze house śpisz spokojnie.Na trzeciej fotce częścią systemu jest także porotherm oddzielający chyba wentylacje od spalin.Jak to się spełni w praktyce chyba nie trzeba pytać skoro majster to branża z wieloletnim stażem.

pzdr.

Forest-Natura
14-01-2013, 12:59
Witam.
Jacekg80 ... no to teraz wszystko widać ... się nie "strachaj" ...jest jak najbardziej OK. Fajne fotki - można pokazywać "paprunom" opierającym podciągi i elementy więźby na pustakach kominów ceramicznych.
Co do podłączenia kominka - najprościej będzie nic nie przerabiać tylko postawić taki kominek plecami do obecnego wylotu i za nim zrobić niedużą wnękę na drewno lub koszyk z drewnem, przybornik kominkowy i półeczkę (półeczki) na kominkowe pierdółki. Aż tak dużo na salon się nie wyjedzie, a robot mniej i przy okazji coś praktycznego przybędzie w okolicy "okołokominkowej" ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

niktspecjalny
14-01-2013, 15:17
Te wklejone fotki z kominkami to propozycja dla niego by sobie wybrał???czy pokaz w/w półeczek na kominkowe gadżety-pierdołki???Ale skoro już je wkleiłeś to dlaczego ten ....jest taki biały na 3 fotce.Jak otwiera się ten wkład z fotki łan???Ten motyw ognia na obudowie sobie zastrzegłeś fota nr 2???

mmgillan
14-01-2013, 19:11
Witam,
Czy macie jakieś wieści na temat firmy Batkom Sebastian Batko z Katowic?Zamówiłem kominek, wpłaciłem zaliczkę, a firma zniknęła z zajmowanego lokalu (ul. Brynowska 65), właściciel nie odbiera telefonów i nie odpisuje na smsy...
Może jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji?

Jacekg80
14-01-2013, 19:34
Witam.
Jacekg80 ... no to teraz wszystko widać ... się nie "strachaj" ...jest jak najbardziej OK. Fajne fotki - można pokazywać "paprunom" opierającym podciągi i elementy więźby na pustakach kominów ceramicznych.
Co do podłączenia kominka - najprościej będzie nic nie przerabiać tylko postawić taki kominek plecami do obecnego wylotu i za nim zrobić niedużą wnękę na drewno lub koszyk z drewnem, przybornik kominkowy i półeczkę (półeczki) na kominkowe pierdółki. Aż tak dużo na salon się nie wyjedzie, a robot mniej i przy okazji coś praktycznego przybędzie w okolicy "okołokominkowej" ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

Wielkie dzieki. Dobry pomysl z tym ustawieniem wkladu. Myslalem na wszystkie sposoby ale o tym nie pomyslalem. Na pewno warto to przemyslec i omowic z moja zonka :-) Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie

Forest-Natura
15-01-2013, 08:18
Witam.

Witam,
Czy macie jakieś wieści na temat firmy Batkom Sebastian Batko z Katowic?Zamówiłem kominek, wpłaciłem zaliczkę, a firma zniknęła z zajmowanego lokalu (ul. Brynowska 65), właściciel nie odbiera telefonów i nie odpisuje na smsy...
Może jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji?
Zadzwoń do firmy Steinberg w Trzebinii. To ich "franczyzobiorca" na pewno będzie im zależeć na tym żeby Cię z nim skontaktować.
Pozdrawiam.

mmgillan
15-01-2013, 09:26
Dziękuję. Kontaktowałem się jak się okazało niepotrzebnie - firma się znalazła i wszystko jest OK - zmieniła tylko lokal. Lata doświadczeń w branży budowlanej nauczyły mnie nie ufać nikomu i jestem przewrażliwiony. Dzięki pozdrawiam

niktspecjalny
15-01-2013, 10:56
Forest dzięki za odp. z postu #7666 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=5738274&viewfull=1#post5738274):rolleyes:

JACUŚ
16-01-2013, 18:49
jacekg80 dziurawka na obudowanie komina to nie najlepszy pomysl, bardzo duze prawdopodobienstwo przeciekow, poczytaj na forum (wiem z wlasnego doswiadczenia)

Kominki Piotr Batura
17-01-2013, 08:25
Budowanie kominów z dziurawki to błąd. natomiast poprawienie systemu porothermem nie. Tym bardziej, ze nad połacią dachu jest inny materiał.

Forest-Natura
17-01-2013, 12:15
Witam.

Forest dzięki za odp. z postu #7666 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=5738274&viewfull=1#post5738274)

Te wklejone fotki z kominkami to propozycja dla niego by sobie wybrał???czy pokaz w/w półeczek na kominkowe gadżety-pierdołki???Ale skoro już je wkleiłeś to dlaczego ten ....jest taki biały na 3 fotce.Jak otwiera się ten wkład z fotki łan???Ten motyw ognia na obudowie sobie zastrzegłeś fota nr 2???

Zdjęcia pokazują to o co Jacekg80 pytał ... :p
Wszystkie paleniska otwierają się "w górę" lub "na bok".
Biały bo nie żółty. Żółty ma wyłożenia szamotowe sprzed ładnych kilku laty produkowanych (bo wtedy był robiony), obecnie okładziny w S. są z betonu szamotowego i mają kolor kremowy.
Motyw ognia na kaflach wymyślony - nie zastrzeżony bo i po co i na co. I tak jest już powielany po wielokroć w innych realizacjach. Mam satysfakcję że ten kominek był pierwszy.
Pozdrawiam.

niktspecjalny
17-01-2013, 17:28
Witam.



Zdjęcia pokazują to o co Jacekg80 pytał ... :p
Wszystkie paleniska otwierają się "w górę" lub "na bok".
Biały bo nie żółty. Żółty ma wyłożenia szamotowe sprzed ładnych kilku laty produkowanych (bo wtedy był robiony), obecnie okładziny w S. są z betonu szamotowego i mają kolor kremowy.
Motyw ognia na kaflach wymyślony - nie zastrzeżony bo i po co i na co. I tak jest już powielany po wielokroć w innych realizacjach. Mam satysfakcję że ten kominek był pierwszy.
Pozdrawiam.

Z ciekawości pytałem jak ma się to do brudzenia ot ognia.Małża zobaczyła i się zdziwiła.Dzięki za odpowiedź.
pzdr.

heine84
17-01-2013, 20:39
:sick:

micula
19-01-2013, 07:30
Mi się marzy z kamienia naturalnego kominek (http://fainner.pl), choć koszty są. Najpierw dom się wybuduje, a później się go wyposaży.
Nie popełniaj błędów innych -już teraz pomyśl o rzeczach potrzebnych do kominka.( wylewka pod kominek,przebieg instalacji, doprowadzenie powietrza do spalania, ewentualne rozprowadzenie ciepła, i inne ).

Jacekg80
20-01-2013, 01:36
Niestety koledzy nie zauważyli jaka cegła klinkierowa jest zastosowana do komina? Ta raczej nie nadaję się na komin :( Na komin stosuję się pełną cegłę lub szczelinową z 6-7 szczelinami. Majster który robił u nie, mówił że przy wkładzie ceramicznym może być cegła szczelinowa. Ja mam obmurowany komin tfuu... effe 2 zwykłą cegłą pełną kl. 15 lub 20, a od góry klinkier pełny. Mam nadzieje że to coś pomoże w razie tffu czegoś z tym kominem....
Teraz już wiem że taniej i napewno lepiej by mnie wyszło budowa komina tylko z cegły....


Witam. Zgadzam sie, ale tylko po czesci. Od samej gory komina jest 7 warstw klinkieru pelnego a ponizej tym z dziurami. Chodzi o to zeby nie bylo przeciekow. Dobry fachowiec postrafi postawic caly komin z klinkieru dziurawki, sek w tym zeby szczelnie zrobic fugowanie. Zdalem sie na ponad 20-sto letnie doswiadczenie mojego majstra. Nigdy nie mial zadnej reklamacji..... :-) Pozdrawiam

kominiarz
20-01-2013, 11:14
Witam. Zgadzam sie, ale tylko po czesci. Od samej gory komina jest 7 warstw klinkieru pelnego a ponizej tym z dziurami. Chodzi o to zeby nie bylo przeciekow. Dobry fachowiec postrafi postawic caly komin z klinkieru dziurawki, sek w tym zeby szczelnie zrobic fugowanie. Zdalem sie na ponad 20-sto letnie doswiadczenie mojego majstra. Nigdy nie mial zadnej reklamacji..... :-) Pozdrawiam

A, nie za małe wyloty wentylacji do tych jak sądzę sześciu kanałów wentylacyjnych ? Czy nie są czasem jednostronne ?

Jacekg80
20-01-2013, 13:02
A, nie za małe wyloty wentylacji do tych jak sądzę sześciu kanałów wentylacyjnych ? Czy nie są czasem jednostronne ?

Wyloty wentylacyjne sa obustronne, jesli dobrze rozumiem. Czy za male nie wiem? Wszystko wyjdzie "w praniu" i sie zobaczy......:-/

kominiarz
20-01-2013, 13:58
Wyloty wentylacyjne sa obustronne, jesli dobrze rozumiem. Czy za male nie wiem? Wszystko wyjdzie "w praniu" i sie zobaczy......:-/

Dobrze jest jak każdy kanał ma swój wylot, ba... nawet jak jest oddzielony ścianką od innych kanałów, nie ma wówczas wspólnego „mieszacza” zapachów pod czapką komina, ale jak piszesz, wyjdzie w praniu.

Łukasz80
20-01-2013, 15:34
Witam.
Jacekg80 ... no to teraz wszystko widać ... się nie "strachaj" ...jest jak najbardziej OK. Fajne fotki - można pokazywać "paprunom" opierającym podciągi i elementy więźby na pustakach kominów ceramicznych.
Co do podłączenia kominka - najprościej będzie nic nie przerabiać tylko postawić taki kominek plecami do obecnego wylotu i za nim zrobić niedużą wnękę na drewno lub koszyk z drewnem, przybornik kominkowy i półeczkę (półeczki) na kominkowe pierdółki. Aż tak dużo na salon się nie wyjedzie, a robot mniej i przy okazji coś praktycznego przybędzie w okolicy "okołokominkowej" ... :rolleyes:
Pozdrawiam.


Forest-Natura, czy mógłbyś podać nazwy wkładów na zdjęciach z owego postu #7665 ? :)
Czegoś takiego właśnie szukam....

Jacekg80
20-01-2013, 19:05
Dobrze jest jak każdy kanał ma swój wylot, ba... nawet jak jest oddzielony ścianką od innych kanałów, nie ma wówczas wspólnego „mieszacza” zapachów pod czapką komina, ale jak piszesz, wyjdzie w praniu.

Jest dokladnie tak jak piszesz. Kazdy kanal wentylacyjny ma swoj wylot i nie jest polaczony z innym kanalem. Chodzilo mi o to ze wyloty sa na dwie strony komina. Pozdrawiam

skorlaje
03-02-2013, 21:02
Nasz kominek... raczej nowocześnie

http://images47.fotosik.pl/1707/6e8496480ec0b04dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e8496480ec0b04d.html)

http://images41.fotosik.pl/1929/af45c570de97908dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af45c570de97908d.html)

http://images50.fotosik.pl/1840/937cfde9a3a084b4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/937cfde9a3a084b4.html)

http://images47.fotosik.pl/1707/01d3664c14e16c37m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01d3664c14e16c37.html)

Kominki Piotr Batura
03-02-2013, 22:59
Raczej odjazdowy! Brawo!

niktspecjalny
04-02-2013, 10:12
skorlaje (http://forum.muratordom.pl/member.php?123281-skorlaje) kominek przepiękny a kto go robił?Jeśli mogę pytać?

bartus01
04-02-2013, 10:52
Aranżacja całego pokazanego w galeri parteru piękna. GRATULUJĘ


Nasz kominek... raczej nowocześnie

http://images47.fotosik.pl/1707/6e8496480ec0b04dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e8496480ec0b04d.html)

http://images41.fotosik.pl/1929/af45c570de97908dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af45c570de97908d.html)

http://images50.fotosik.pl/1840/937cfde9a3a084b4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/937cfde9a3a084b4.html)

http://images47.fotosik.pl/1707/01d3664c14e16c37m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01d3664c14e16c37.html)

skorlaje
04-02-2013, 11:29
Dziękuję za miłe słowa :)


skorlaje (http://forum.muratordom.pl/member.php?123281-skorlaje) kominek przepiękny a kto go robił?Jeśli mogę pytać?

Kominek wg naszych ścisłych wskazówek rozrysował architekt. Niezastapiony p. Tomek od wykończeniówki, który kładł nam płytki, robił ścianki działowe, syfity podwieszane i wszystkie pierdoły, obudował kominek, przygotował wszystko pod kamień, który był z kolei montowany przez panów, którzy zajmują się tylko kamieniem :)

Forest-Natura
04-02-2013, 11:45
Witam.
Kominek bardzo ładny, piękna forma, obłędnie wyglądający kamień - bardzo mi się podoba również ... ale chciałbym wtrącić małą łyżkę dziegciu ...
Wasz wkład stracił własnie gwarancję w przypadku awarii mechanizmu podnoszenia drzwi. Ze względu na "mikrą" powierzchnię kratek w obudowie kominka ... :(
Chyba brakło w tym łańcuszku: Inwestor - Architekt - Pan Od Wykończeniówki - Pan Kamieniarz, po prostu Pana Kominkarza, który troszkę by się znał na tym w jaki sposób ma być zrobiona zabudowa kominka i tego konkretnie wkładu pod względem technicznym ...
Taka mała przestroga dla innych, że to nie kafelkarz i gipsiarz powinni robić kominki na wkładach za kilkanaście tysięcy zł ...
Pozdrawiam.

skorlaje
04-02-2013, 11:58
Wasz wkład stracił własnie gwarancję w przypadku awarii mechanizmu podnoszenia drzwi. Ze względu na "mikrą" powierzchnię kratek w obudowie kominka ... :(

Pierwsze słyszę o takim warunku gwarancji, prznajmniej ten, który go sprzedawał nic o tym nie mówił.
Kratek wbrew pozorom mało nie ma: jedna jest 6 cm x 1 m w szparze bezpośrednio nad kominkiem , druga na prawej bocznej ścianie patrząc od frontu 6 cm x 40 cm, trzecia po drugiej stronie kominka z wylotem na jadalnię 6 cm x 1 m oraz z lewej strony na bocznej ścince jest we wnęce na drewno kratka z mechanicznym wentylatorem. Nie wiem czy to mało czy dużo, nie znam się...a gwarnacja ma pewnie z rok, to juz tak i tak minęła, a wkład działa bez zarzutu.

Pozdrawiam

Forest-Natura
04-02-2013, 12:32
Witam.
Kratki o których piszesz mają powierzchnię przelotu dużo mniejszą (50 %) niż ich wymiary zewnętrzne, usytuowanie i rozmiary kratek nie dają żadnych szans także na dostęp do przyłącza wkładu, które też trzeba regularnie czyścić. Gwarancja na Wasz wkład wynosi 5 lat w przypadku dobrze wykonanego montażu. Kratki wylotowe jakieś są ... a wlotowe?
Tak jak napisałeś - nie musisz się znać na kominkach, takie podstawowe rzeczy musi wiedzieć ten, kto bierze pieniądze za wykonany kominek.
Z reguły wszystko jest fajnie jak również wszystko działa,niefajnie zaczyna być jak coś się popsuje. Wtedy są z reguły pretensje do sprzedawcy i producenta, którzy nie uznają gwarancji.
Tak jak napisałem ... w naszym kraju nie wiedzieć czemu panuje przeświadczenie że kominek najlepiej umie zrobić kafelkarz i gipsiarz, tudzież malarz, piekarz, ortodonta ... wszyscy, tylko nie ktoś, kto zajmuje się takimi rzeczami zawodowo i w pełni profesjonalnie ... paranoja mała ... a potem wychodzą kominki i owszem - ładne ... tyle że knoty pod względem technicznym ... a to jest żywy ogień w domu i temperatury rzędu kilkuset stopni na samym środku salonu.
Nie piszę tego wszystkiego dlatego żeby coś udowodnić czy pokazać - Twój kominek jest dla mnie obłędny bo lubię też bardzo taki styl w kominkach. Piszę to po to żeby inni nie nacięli się na znakomitych kafelkarzy i gipsiarzy, którzy mają jednak blade pojęcie o kominkach, a robią ich w setkach albo i nawet tysiącach "spieprzonych" egzemplarzy w skali naszego kraju ...
Pozdrawiam.

f.5
04-02-2013, 13:35
Wasz wkład stracił własnie gwarancję w przypadku awarii mechanizmu podnoszenia drzwi. Ze względu na "mikrą" powierzchnię kratek w obudowie kominka ... :(

Pozdrawiam.
Miałem własnie o tym napisac i zapytac gdzie kratki ?
Kominek baja prawdopodobnie 1 szyba wiec duzo ciepła ucieknie na salon i dobrze.

Zapytam.
jak sie technicznie naprawia żyłke od gilotyny jak nie ma rewizji od bocznej strony ?
bo taką sytuacje mam z prawej strony.?

skorlaje
04-02-2013, 15:19
usytuowanie i rozmiary kratek nie dają żadnych szans także na dostęp do przyłącza wkładu, które też trzeba regularnie czyścić

Hmm...całe życie człowiek się uczy...niemniej jednak w poprzednim domu miałam kominek 15 lat, nigdy nie czyściłam tego czegoś o czym piszesz, a kominek nigdy się nie popsuł i z tego co wiem działa z powodzeniem do dziś.

Poza tym coś za coś... nawet gdyby robili mi to spece od kominków, to tak i tak kominek wyglądał by tak samo bo tak właśnie chciałam, bo tak mi się strasznie podobało.

Wlot powietrza jest bezpośrednio pod kominkiem, rura 100 bezpośrednio z zewnątrz, poza tym wlot z salonu w szczelinie pod kominkiem.

A jak się coś tam zepsuje, to będziemy wycinać dziurę, naprawiać, łatać dziurę i malować...budowę przeżyłam to i to przeżyję:) Mam tylko nadzieję, że nie prędzej jak za 10 lat ;)

Forest-Natura
04-02-2013, 15:47
Witam.

Hmm...całe życie człowiek się uczy...niemniej jednak w poprzednim domu miałam kominek 15 lat, nigdy nie czyściłam tego czegoś o czym piszesz, a kominek nigdy się nie popsuł i z tego co wiem działa z powodzeniem do dziś.

Poza tym coś za coś... nawet gdyby robili mi to spece od kominków, to tak i tak kominek wyglądał by tak samo bo tak właśnie chciałam, bo tak mi się strasznie podobało.

Wlot powietrza jest bezpośrednio pod kominkiem, rura 100 bezpośrednio z zewnątrz, poza tym wlot z salonu w szczelinie pod kominkiem.

A jak się coś tam zepsuje, to będziemy wycinać dziurę, naprawiać, łatać dziurę i malować...budowę przeżyłam to i to przeżyję:) Mam tylko nadzieję, że nie prędzej jak za 10 lat
Bytność tu na FM przypomina często walkę z wiatrakami ...
A właściwie to nic mi do tego ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

f.5
04-02-2013, 18:03
Witam.

Bytność tu na FM przypomina często walkę z wiatrakami ...
.
Zatem
Jak kleic cegłę w tym wypadku ?
i czym
http://images39.fotosik.pl/1927/e06a1fcdb2ad30cdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/1708/7204adcc04b82427med.jpg (http://www.fotosik.pl)
czy przerwa ma byc widoczna ? czy mozna cegłą przykryc ja ?
http://images48.fotosik.pl/583/d2e3f5433b548c18med.jpg (http://www.fotosik.pl)

micula
04-02-2013, 20:57
Zatem
Jak kleic cegłę w tym wypadku ?
i czym
http://images39.fotosik.pl/1927/e06a1fcdb2ad30cdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/1708/7204adcc04b82427med.jpg (http://www.fotosik.pl)
czy przerwa ma byc widoczna ? czy mozna cegłą przykryc ja ?
http://images48.fotosik.pl/583/d2e3f5433b548c18med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Witaj F5 :
1.Z jakiego materiału jest ściana ta?
2. Czy ściana ta nagrzewa się ?
3. Przerwa pomiędzy kominkiem a ścianką zostać ma !

nazwa12
04-02-2013, 21:21
bartus01 piękny kominek :yes:

f.5
04-02-2013, 22:16
Witaj F5 :
1.Z jakiego materiału jest ściana ta?
2. Czy ściana ta nagrzewa się ?
3. Przerwa pomiędzy kominkiem a ścianką zostać ma !

Ad1 sciana to bloczek betonowy jak by ytong albo ytong.
Ad2 sciana sie nie nagrzewa po drugiej stronie miejsce na drewno zaizolowana płytą silka
Ad3 Przerwa owa zostanie rzecz jasna wkład pracuje tylko czy mozna ją zamaskować cegłą? (tę przerwę)
wowczas kleję ceglę do sciany czyli lewą częsc cegły a prawa ? co z fugą zatem ? i jak z mijanką cegly ?

Wzorowac probowałem sie na tym .......
http://images34.fotosik.pl/547/5156c7f58d0a7dc0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
radek

Ps Przeglądajac ostatnio jakis swiat kominków widziałem Twoje zdjecie tak apropos.

bartus01
04-02-2013, 23:07
bartus01 piękny kominek :yes:

Nazwa12 z pieknym kwiatuszkiem - na moment uwierzyłem że to mój kominek...ale niestety to kominek skorlaje.......
Ja go tylko pochwaliłem. :)

Liwko
05-02-2013, 20:34
Coś muszę wam pokazać. Nie jest to może kominek, ale jak dla mnie bajka :)

167900

micula
05-02-2013, 20:59
ZA NIC nie wziął bym opału z TAKIEJ drewutni!

micula
05-02-2013, 21:02
Coś muszę wam pokazać. Nie jest to może kominek, ale jak dla mnie bajka :)

167900
ZA nic nie wziął bym drewna zTAKIEJ drewutni.

Liwko
05-02-2013, 21:02
ZA NIC nie wziął bym opału z TAKIEJ drewutni!

Ja też :D

pionan
05-02-2013, 21:48
u siebie na obudowie kominka kleiłem płytki imitujące starą cegłę skalną z elkamino.Obudowa została najpierw zagruntowana cerplastem. Płytki klejona na elastyczny klej do płytek, chyba z webbera. Fugowałem fugą imitującą zaprawę cem-wap, też z elkamino. Już ponad rok jest, czasami w kominku palimy (raczej rzadko), nic się nie dzieje.

Kominki Piotr Batura
05-02-2013, 22:23
Ad1 sciana to bloczek betonowy jak by ytong albo ytong.
Ad2 sciana sie nie nagrzewa po drugiej stronie miejsce na drewno zaizolowana płytą silka
Ad3 Przerwa owa zostanie rzecz jasna wkład pracuje tylko czy mozna ją zamaskować cegłą? (tę przerwę)
wowczas kleję ceglę do sciany czyli lewą częsc cegły a prawa ? co z fugą zatem ? i jak z mijanką cegly ?

Wzorowac probowałem sie na tym .......
http://images34.fotosik.pl/547/5156c7f58d0a7dc0med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
radek

Ps Przeglądajac ostatnio jakis swiat kominków widziałem Twoje zdjecie tak apropos.

No i co z tym zdjęciem Miculi?!:cool:

lecho*ski
05-02-2013, 22:53
fi 100 bezposrednio pod kominkiem powiadasz ?
mozesz spać spokojnie przez nastepne 15 lat, tylko nie pal w kominku przy tym zbyt mocno.

sam kominek piękny


Hmm...całe życie człowiek się uczy...niemniej jednak w poprzednim domu miałam kominek 15 lat, nigdy nie czyściłam tego czegoś o czym piszesz, a kominek nigdy się nie popsuł i z tego co wiem działa z powodzeniem do dziś.

Poza tym coś za coś... nawet gdyby robili mi to spece od kominków, to tak i tak kominek wyglądał by tak samo bo tak właśnie chciałam, bo tak mi się strasznie podobało.

Wlot powietrza jest bezpośrednio pod kominkiem, rura 100 bezpośrednio z zewnątrz, poza tym wlot z salonu w szczelinie pod kominkiem.

A jak się coś tam zepsuje, to będziemy wycinać dziurę, naprawiać, łatać dziurę i malować...budowę przeżyłam to i to przeżyję:) Mam tylko nadzieję, że nie prędzej jak za 10 lat ;)

Marceli_szpak
13-02-2013, 09:31
Moj kominek

ceel
13-02-2013, 12:06
Moj kominek
fajny - jak się sprawuje? jakieś zdjęcia z realizacji?
też mi taka zabudowa po głowie chodzi

Liwko
13-02-2013, 12:23
Portal tego kominka zlewa się z całą resztą. Zdecydowanie czymś bym go wyróżnił.

Marceli_szpak
13-02-2013, 14:10
generalnie chodzilo mi zeby kominek nie byl plaski jak sciana i dlatego tak jest:)
to jest nasza "baba jaga"

eniu
13-02-2013, 15:14
generalnie chodzilo mi zeby kominek nie byl plaski jak sciana i dlatego tak jest:)
to jest nasza "baba jaga"

Liwko sie nie zna...:cool:

Liwko
13-02-2013, 15:24
Liwko sie nie zna...:cool:

Szukasz zaczepki? 169771

niktspecjalny
13-02-2013, 15:30
Szukasz zaczepki? 169771

To są jego pierdy forumowe............:yes::D.Kuźwa przywyknij do tego wreszcie........jego ....mać.:D:D:D:D:D

eniu
13-02-2013, 17:22
Szukasz zaczepki? 169771

Nie muszę ...sama mnie znajdzie:D


Marceli, zdjęcie nie oddaje tego co masz w domu. Bombowo!...

Liwko
13-02-2013, 17:33
Marceli, zdjęcie nie oddaje tego co masz w domu. Bombowo!...

Hmm... Nie mój gust, ale o gustach można by wiele gadać.
A że tak spytam nieśmiało, skąd wiesz czego nie widać na zdjęciu?

eniu
13-02-2013, 17:44
Hmm... Nie mój gust, ale o gustach można by wiele gadać.
A że tak spytam nieśmiało, skąd wiesz czego nie widać na zdjęciu?


Jasne, że o gustach rozmawiamy. Mimo zakazu :cool:

Nie chodzi o to czego nie widać, tylko czego zdjęcie nie oddaje. Atmosfery, którą się czuje dopiero będąc na miejscu. Mogę się mylić, ale jak wiesz parę takich ustrojstw widziałem...

niktspecjalny
14-02-2013, 06:54
Czasami to się zastanawiam czy twoja wiedza nie zaczyna się na samym patrzeniu a kończy na realizacji tegoż patrzenia.Dodatkowo mielesz.................:D swoimi pierdami forumowymi i wychodzi ,że na kominkach to zęby zjadłeś.:yes:.Pokaż swój kominek a zobaczysz ile sarkazmu obfitego dostaniesz w prezencie.:cool:.No ja czekam.Nie boj.:):)

ddaaiissyy
14-02-2013, 13:33
Witam,

mam kominek Oliwia (prawy) i nie mam pomysłu jak go obudowac... Maksymalnie prosty bym chciała

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/af/bg/oq6f/W5agIe44asDlIVY4BB.jpg

Podrzucicie jakieś inspiracje ??

Kominki Piotr Batura
14-02-2013, 18:21
.Tylko odwróć.

Kominki Piotr Batura
14-02-2013, 18:29
Ten chyba też dość prosty.

http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny5_2s.html

micula
14-02-2013, 20:41
Witam....

micula
14-02-2013, 20:59
WITAJ Daisy,Daisy...
1.Musisz się zastanowić nad dokładnym usytuowaniem wkładu w stosunku do doprowadzenia powietrza do spalania, do wejścia kominowego spalin .
2.Przy projekcie zabudowy powinnaś uwzględnić możliwośc dostępu do drzwiczek wyczystki.
Przesyłam przykładowe fotki prostych zabudów : jedną z małym "żagielkiem" inna z kanałami kumulacyjnymi i ławeczką
Posiadam fotki z realizacji.
Pozdrawiam

kominiarz
14-02-2013, 23:32
WITAJ Daisy,Daisy...
1.Musisz się zastanowić nad dokładnym usytuowaniem wkładu w stosunku do doprowadzenia powietrza do spalania, do wejścia kominowego spalin .
2.Przy projekcie zabudowy powinnaś uwzględnić możliwośc dostępu do drzwiczek wyczystki.
Przesyłam przykładowe fotki prostych zabudów : jedną z małym "żagielkiem" inna z kanałami kumulacyjnymi i ławeczką
Posiadam fotki z realizacji.
Pozdrawiam

Środkowy foto nie ma czasem problemów z kominem?

zebrix
14-02-2013, 23:39
Zapytam tak przy okazji proponowanych przez Panów kominków, przy których występuje wnęka na drewno. Bardzo fajnie się takie polanka prezentują, mają okazję się podsuszyć i są pod ręką w sezonie grzewczym. Ale... Czym to najwłaściwiej zabezpieczyć, aby się nie brudziło, jakakolwiek farba zmywalna czy coś konkretniejszego polecacie? Żona ma tez obawy, że będzie to miejsce w którym zamieszkają pająki, mrówki i inne gadziny.

Kominki Piotr Batura
15-02-2013, 07:24
Może szkło170164

Kominki Piotr Batura
15-02-2013, 07:37
Zasada z drewnem w niszach powinna być taka. Drewno wysuszyć, wyczyścić, odrobaczyć, ułożyć. Ostatnie warstwy skleić klejem wikol, tak by nie można było drewna dołożyć do pieca jak ktoś zapomni, albo nie wie że to ozdoba:D

Drewno do bieżącego palenia trzymać w szczelnych skrzyniach, koszach, kociołkach itp.

http://www.kominki-batura.pl/kaflowy2_2s.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fkaflowy2_2s.html)

niktspecjalny
15-02-2013, 07:59
Może szkło170164

Piotrek i uważasz to to za coś ładnego???Kafle,szkło i chyba KG.Ta szklana kuweta nie dość ,ze wystaje to na dodatek nie ekonomiczna.A ten urwany kawałek fotki po lewej to co to to???

micula
15-02-2013, 08:06
Można drewutnie ozdobną wyłożyć kaflami ceramicznymi.( pokazywałem kiedyś)
Jeden z moich klientów ułożył drewno w wielkiej drewutni do wysuszenia ...po czym szmatą zbierał wodę z podłogi. Na ścianach drewutni pozostał mocny ślad o kolorze "żółty sok"

niktspecjalny
15-02-2013, 08:11
Można drewutnie ozdobną wyłożyć kaflami ceramicznymi.( pokazywałem kiedyś)
Jeden z moich klientów ułożył drewno w wielkiej drewutni do wysuszenia ...po czym szmatą zbierał wodę z podłogi. Na ścianach drewutni pozostał mocny ślad o kolorze "żółty sok"

Co ty nazywasz drewutnia bo sie zgubiłem???Jakaż odskocznia ta wnęka na drewno i ta szklana Piotrka.

micula
15-02-2013, 08:16
Środkowy foto nie ma czasem problemów z kominem?

Ma problemy z kominem i ( miał) z doprowadzeniem powietrza do spalania. Z tym, że komin w tym budynku jest bardzo krótki a doprowadzenie powietrza do spalania było wykonane na nasze żądanie bardzo ładnie i szerokie ok 170mm ,po czym zostało zgniecione przez Panów zalewaczy ,po czym zostało poprawione przez dodanie jeszcze innego kanału i efekt tych poczynań jest na foto Nr 3 ( na priva mogę wysłać Tobie fotkę całego domu z niskim kominem).
Zanim spaliny dochodzą do komina mają jeszcze do pokonania ok 16 kanałów szamotowych ( jest zamontowana też droga krótka i klapa rozpałowa).

micula
15-02-2013, 08:23
Co ty nazywasz drewutnia bo sie zgubiłem???Jakaż odskocznia ta wnęka na drewno i ta szklana Piotrka.

Użyłem słowa "drewutnia" niewłaściwie w stosunku do wnęki w obudowie. Powinienem użyć słów zabrix-a " wnęka na drewno".
Przepraszam

Kominki Piotr Batura
15-02-2013, 08:45
Piotrek i uważasz to to za coś ładnego???Kafle,szkło i chyba KG.Ta szklana kuweta nie dość ,ze wystaje to na dodatek nie ekonomiczna.A ten urwany kawałek fotki po lewej to co to to???

To nie konkurs piękności tylko odpowiedź na pytanie.

Zebrix, są klienci którym pasuje w tym miejscu drewno, stal szlachetna, stal czarna, płytki, marmur, granit, cegły. Jeden zainwestuje w taka drewutnię pieniądze by było sterylnie, a drugiemu podoba się przybrudzone, używane, posiadające znamiona życia, a nie plastykowej atrapy. Głównie kierowałbym się materiałem użytym na kominku w innych miejscach, by nawiązać do całości.

Kominki Piotr Batura
15-02-2013, 08:47
Jeszcze dwie inspiracje :cool:

http://www.kominki-batura.pl/nowoczesny25.html

http://www.kominki-batura.pl/portal3.html

niktspecjalny
15-02-2013, 08:51
Użyłem słowa "drewutnia" niewłaściwie w stosunku do wnęki w obudowie. Powinienem użyć słów zabrix-a " wnęka na drewno".
Przepraszam

Tego DJ Zabrix ???
http://www.youtube.com/watch?v=qanDoaXq8HE
a gdzie on używa tego pojęcia "wnęka na drewno" ???:):yes:

niktspecjalny
15-02-2013, 08:59
To nie konkurs piękności tylko odpowiedź na pytanie.

Zebrix, są klienci którym pasuje w tym miejscu drewno, stal szlachetna, stal czarna, płytki, marmur, granit, cegły. Jeden zainwestuje w taka drewutnię pieniądze by było sterylnie, a drugiemu podoba się przybrudzone, używane, posiadające znamiona życia, a nie plastykowej atrapy. Głównie kierowałbym się materiałem użytym na kominku w innych miejscach, by nawiązać do całości.

No to skoro to nie konkurs piękności to w takim razie powiem ,ze to jest skiepszczone. Świetnie jak zawsze potrafisz wybrnąć z takich sytuacji.

.posiadające znamiona życia, a nie plastykowej atrapy.........
Gdzie w tą szklana kuwetę tchnięto życie???I jeśli potrafisz opisz to co to to po lewej stronie???

micula
15-02-2013, 09:35
Tego DJ Zabrix ???
http://www.youtube.com/watch?v=qanDoaXq8HE
a gdzie on używa tego pojęcia "wnęka na drewno" ???:):yes:
Masz szerokie koneksje,wiedzę z rożnych dziedzin jednak...
NIE TEGO tylko innego ,tego co wczoraj o 23,39 wstawił post z zapytaniem o "wnęka na drewno" i podpisał się zabrix.

niktspecjalny
15-02-2013, 09:50
Masz szerokie koneksje,wiedzę z rożnych dziedzin jednak...
NIE TEGO tylko innego ,tego co wczoraj o 23,39 wstawił post z zapytaniem o "wnęka na drewno" i podpisał się zabrix.

Czasami "dobry żart tynfa wart" a na FM jakby jest go trochę mało.To ma znaczenie pejoratywne a i na dowcip jak widać działa mocną ripostą.:D;);)

kominiarz
15-02-2013, 11:39
Ma problemy z kominem i ( miał) z doprowadzeniem powietrza do spalania. Z tym, że komin w tym budynku jest bardzo krótki a doprowadzenie powietrza do spalania było wykonane na nasze żądanie bardzo ładnie i szerokie ok 170mm ,po czym zostało zgniecione przez Panów zalewaczy ,po czym zostało poprawione przez dodanie jeszcze innego kanału i efekt tych poczynań jest na foto Nr 3 ( na priva mogę wysłać Tobie fotkę całego domu z niskim kominem).
Zanim spaliny dochodzą do komina mają jeszcze do pokonania ok 16 kanałów szamotowych ( jest zamontowana też droga krótka i klapa rozpałowa).

Ano tak na pierwszy rzut oka widać. Pozdrawiam.

ddaaiissyy
15-02-2013, 12:38
dzięki za pomysły

Najbadziej bije sie z myslami, czy zabudowywac g-k do samej góry (pod sufit), czy tylko do ok. połowy wysokości sciany...
Czy oby nie pomniejszę pomieszczenia, szczelnie zabudowywując od dołu do góry..

eniu
15-02-2013, 18:49
dzięki za pomysły

Najbadziej bije sie z myslami, czy zabudowywac g-k do samej góry (pod sufit), czy tylko do ok. połowy wysokości sciany...
Czy oby nie pomniejszę pomieszczenia, szczelnie zabudowywując od dołu do góry..

Ja bym się raczej bił z tym g-k. To sie na kominki nie nadaje...

niktspecjalny
16-02-2013, 07:21
Masz szerokie koneksje,wiedzę z rożnych dziedzin jednak...
NIE TEGO tylko innego ,tego co wczoraj o 23,39 wstawił post z zapytaniem o "wnęka na drewno" i podpisał się zabrix.

Ten jegomość z postu to zebrix a zabrix to DJ np.Znowu sie z deka mylłeś. Dobry jesteś w te klocki ale jak widać nieomylny :D

niktspecjalny
16-02-2013, 07:39
170917170918170919170920Piotrek ma po części racje z tym drewnem we wnęce.To swego rodzaju atrapa.Lepiej przynieść z drewutni a to we wnęce raz zaimpregnować , zbajerować i niech se leży.:yes::yes::D

micula
16-02-2013, 11:14
Ten jegomość z postu to zebrix a zabrix to DJ np.Znowu sie z deka mylłeś. Dobry jesteś w te klocki ale jak widać nieomylny :D
Jak jest okazja chętnie coś niecoś podpowiem, sam często przechodziłem "katusze niewiedzy"Dzisiaj już widzę więcej ale ciągle zbyt mało. Literówki angielskie ,JD to dla mnie inny świat. Jako ciekawostkę pokarzę kominek ,który zlecono mnie do "małego liftingu" . Kominek zrobiony przez fachowca i to pokazuje ,że jest jeszcze dużo do zrobienia na kominkowym forum.

compi
16-02-2013, 14:10
Użyłem słowa "drewutnia" niewłaściwie w stosunku do wnęki w obudowie. Powinienem użyć słów zabrix-a " wnęka na drewno".
Przepraszam

Zrobiłem tak samo. Ułożyłem drewno zmarznięte i potem trochę wody na dole znalazłem. Jednak najlepsze są efekty akustyczne. W miarę schnięcia i kurczenia całość czasami siada w najmniej oczekiwanym momencie. Po czymś takim muszę nieraz uspokajać żonę mówiąc: Nie drżyj maleńka... Na ścianach wystarczy farba ceramiczna, a jeśli szkło, nad czym się zastanawiam, to barwione. Malowane lub podklejone folią. Przezroczyste jakoś kłóci się z drewnem.

niktspecjalny
19-02-2013, 07:25
Jak jest okazja chętnie coś niecoś podpowiem, sam często przechodziłem "katusze niewiedzy"Dzisiaj już widzę więcej ale ciągle zbyt mało. Literówki angielskie ,JD to dla mnie inny świat. Jako ciekawostkę pokarzę kominek ,który zlecono mnie do "małego liftingu" . Kominek zrobiony przez fachowca i to pokazuje ,że jest jeszcze dużo do zrobienia na kominkowym forum.

Masz racje.Patrząc na ten egzemplarz oj dużo, dużo.Pokusiłbym się raczej o tuning a nie lifting :yes::D gdybym chciał coś pozmieniać trzeba by było znać cechy tego pospolitego źródła pozyskiwania ciepła.:yes:

frolek
20-02-2013, 23:13
dzięki za pomysły

Najbadziej bije sie z myslami, czy zabudowywac g-k do samej góry (pod sufit), czy tylko do ok. połowy wysokości sciany...
Czy oby nie pomniejszę pomieszczenia, szczelnie zabudowywując od dołu do góry..

Może tak...
171933

micula
23-02-2013, 17:46
dzięki za pomysły

Najbadziej bije sie z myslami, czy zabudowywac g-k do samej góry (pod sufit), czy tylko do ok. połowy wysokości sciany...
Czy oby nie pomniejszę pomieszczenia, szczelnie zabudowywując od dołu do góry..
Zaprawdę powiadam Tobie nie używaj do zabudowy płyt G-K. To jest relikt przeszłości. Tak się kiedyś robiło jak nie było z czego robić . Dzisiaj masz do dyspozycji materiały ceramiczne ,płyty szamotowe,ub izolacyjne w postaci płyt krzemowo-wapniowych i już nie musisz kupować "wełny ze steberkiem"
Wyjdzie Cię szybciej i zdrowiej.

edmunda
25-02-2013, 10:58
a co myślicie o takiej obudowie: http://www.wkladykominkowe.net.pl/obudowa-kominkowa-marta-jabo-marmi.html ? bardzo mi się podoba, ale mąż twierdzi, że może być niepraktyczna

niktspecjalny
25-02-2013, 11:18
a co myślicie o takiej obudowie: http://www.wkladykominkowe.net.pl/obudowa-kominkowa-marta-jabo-marmi.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wkladykominkow e.net.pl%2Fobudowa-kominkowa-marta-jabo-marmi.html) ? bardzo mi się podoba, ale mąż twierdzi, że może być niepraktyczna

ach te męże to są fajne chłopaki :yes::D

micula
25-02-2013, 18:51
a co myślicie o takiej obudowie: http://www.wkladykominkowe.net.pl/obudowa-kominkowa-marta-jabo-marmi.html ? bardzo mi się podoba, ale mąż twierdzi, że może być niepraktyczna
O gustach się nie dyskutuje...
O praktycznej stronie powiem...kominek kłopotliwy.

dragna
26-02-2013, 13:49
A oto mój kominek :

http://images50.fotosik.pl/798/974bb1903c86d09cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/1204/a2a35eb03f0931c0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/1957/a9c898bd245a871bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

romole
26-02-2013, 15:22
Ładna kompozycja i nie przytłaczająca. Z cegłą trzeba się umiejętnie obchodzić.
A teraz od facetowskiej strony - kratki dyskretnie ukryte, ale przy tym wkładzie wystarczające?

dragna
26-02-2013, 22:37
Dzięki .
Kominek robiony przez firmę z dużym doświadczeniem więc mam nadzieję,że wszystko uwzględnili.

atsyrut
01-03-2013, 10:15
A oto mój kominek :

http://images50.fotosik.pl/798/974bb1903c86d09cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/1204/a2a35eb03f0931c0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/1957/a9c898bd245a871bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

bardzo ładnie komponuje się ciemne drewno z cegłą... moim zdaniem bardzo ładnie pasuje do całego wnętrza

niktspecjalny
02-03-2013, 16:04
A oto mój kominek :

http://images50.fotosik.pl/798/974bb1903c86d09cmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/1204/a2a35eb03f0931c0med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/1957/a9c898bd245a871bmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Kominek taki prawdziwy ,taki domowy, całość salonu plus kominek choć nie do końca widoczna ,ta całość :D:yes: przepięknie wyjąca :yes: kompozycją.Nasza branża chyba o tem czasami zapomina.Kominek w salonie to nie wszystko drodzy branżyszci. Jego otoczka ma także wielkie znaczenie.Ten przykład tłumaczy o czem zapominacie jak Was dopadnie ta zmora.:yes::D

Pazmonka
08-03-2013, 23:00
Witam wszystkich,
dokończyłas już kominek? widzę że mamy bardzo podobny i jestem ciekawa co zrobiłas pomiędzy wkładem a kratką. ;-)


pytanko do agus_x

liszew
11-03-2013, 14:50
A ja mam takie pytanie czy mogę zrobić kominek na poddaszu?

micula
12-03-2013, 20:53
TAK -przy zachowaniu pewnych warunków.
Aby Tobie doradzić koniecznie musiałbym znać odpowiedź na kilka pytań:
np. jakiej grubości i z czego jest strop na tym poddaszu.
wysokość, rodzaj komina liczona od tego poddasza..
Wiele czynników ma wpływ na prawidłową instalacje takiego kominka w takim miejscu.
napisz na priva lub zadzwoń.

niktspecjalny
13-03-2013, 14:23
A ja mam takie pytanie czy mogę zrobić kominek na poddaszu?

To konieczność czy fanaberia???Jeśli to pierwsze to możesz nawet i dwa gdy będziesz zasadę montażu kominka nie utożsamiać z piecem itp.Wszak w salonie KZPŁW nazywany jest przez branżę piecem do CO.Jeśli to drugie to turbina przy zastosowaniu DGP wpompuje ciepełko odwrotnie czyli na dół.............;);):)

irryd
23-03-2013, 09:19
Witam , czy każdy kominek nadaje się do zabudowy ciepłej ? . Mam Uniflam 700 . Zajrzałam na ten forum w poszukiwaniu inspiracji obudowy i zaczełam się zastanawiać nad zmianą koncepcji obudowy G-K na ciepłą tak zwaną z kaflami ceramicznymi .


Zaprawdę powiadam Tobie nie używaj do zabudowy płyt G-K. To jest relikt przeszłości. Tak się kiedyś robiło jak nie było z czego robić . Dzisiaj masz do dyspozycji materiały ceramiczne ,płyty szamotowe,ub izolacyjne w postaci płyt krzemowo-wapniowych i już nie musisz kupować "wełny ze steberkiem"
Wyjdzie Cię szybciej i zdrowiej.

Forest-Natura
23-03-2013, 14:27
Witam.
Do "ciepłej zabudowy"nadaje się każdy, natomiast stricte do akumulacji ciepła już nie ... ten o którym piszesz też nie za bardzo.
Ale kafle jak najbardziej cieplutkie będą.
Tylko czasem szkoda ładować w nie tanią zabudowę kaflową najtańsze palenisko ...
Pozdrawiam.

bohusz
23-03-2013, 15:55
Witam.
Do "ciepłej zabudowy"nadaje się każdy, natomiast stricte do akumulacji ciepła już nie ... ten o którym piszesz też nie za bardzo.
Ale kafle jak najbardziej cieplutkie będą.
Tylko czasem szkoda ładować w nie tanią zabudowę kaflową najtańsze palenisko ...
Pozdrawiam.

TRZEBA PAMIĘTAĆ jednak.
Obudowa ciepła, wytrzyma wysokie temperatury.... przypadkowy wkład już nie.
Czyli wentylowanie, wentylowanie zgodne z zaleceniami i warunkami gwarancji.


Sytuacja odwrotna:
Nieraz dostarczając wkład kominkowy z naszej oferty do klienta informuje go zawsze, że:
Ten wkład wytrzyma, tutaj spoko, jednak proszę zwrócić uwagę z czego i jak wykonawca wykona obudowę - zabudowę. Szczególnie jak to zazwyczaj bywa taką obudowę "przy okazji" mają wykonać panowie od remgipsów - wykończeniówki - kafelkarze.

niktspecjalny
24-03-2013, 08:44
Witam.
Do "ciepłej zabudowy"nadaje się każdy, natomiast stricte do akumulacji ciepła już nie ... ten o którym piszesz też nie za bardzo.
Ale kafle jak najbardziej cieplutkie będą.
Tylko czasem szkoda ładować w nie tanią zabudowę kaflową najtańsze palenisko ...
Pozdrawiam.

Foreścik po huk te czary mary.

....Do "ciepłej zabudowy"nadaje się każdy........
Po co niepotrzebnie ładować kasę w ciepłą bajerancką obudówkę jak można ja wsadzić w coś innego???I tu zastanawiam się nad tym co np. zmieniłoby u mnie zrobienie ciepłej obudowy ale zostawiając smolucha.Powiedziałeś ,że zawsze mi odpowiesz.słucham.Jednym zdaniem Tylko nie tym z serii eńka. Eniek ty mi się ani waż coś pisać.No chyba ,że jakiegoś swego znanego pierda FM ;);):)

bagi69
25-03-2013, 07:41
Kominek
http://images10.fotosik.pl/2426/f69964fc40e0a59amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiam

niktspecjalny
25-03-2013, 10:27
Kominek
http://images10.fotosik.pl/2426/f69964fc40e0a59amed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Pozdrawiam

Proszę mi wybaczyć szczerość................ale on zaraz odjeżdża???;).Cudowne wykonanie, ciepłem ziejące..chyba... Monstrum,które i tu poproszę o wybaczenia daleko odstające od .......kominek.lampka wina...........futro z jenota przed nim i my w uściskach wiecznej miłości.Jeszcze raz przepraszam ale ta nowoczesność jest dla mnie zbyt ostra.Nie wiem i nie znam otoczki która będzie towarzyszyła jemu w pozyskiwaniu ciepełka więc moje spostrzeżenia proszę potraktować jakby ich nie było.To tylko popatrzenie na fotkę i nic więcej.

serdecznie pozdrawiam i bez urazy.

bagi69
27-03-2013, 08:30
http://images10.fotosik.pl/3662/5c31cf7d0541ac9dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Poprzedni nie odjeżdża a w obiektywie się jedynie rozjeżdża. Zapewniam ,że piony są.

leda16
27-03-2013, 20:50
No to ja też się pochwalę, bo pomijając kwestie funkcjonowania z którymi zawsze da się coś zrobić, uważam go za piękny. Wieczorem, gdy pali się w nim ogień, wygląda nader urokliwie.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/xYr1UB4wGnap4gFKjB.jpg

eniu
27-03-2013, 21:09
No to ja też się pochwalę, bo pomijając kwestie funkcjonowania z którymi zawsze da się coś zrobić, uważam go za piękny. Wieczorem, gdy pali się w nim ogień, wygląda nader urokliwie.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/xYr1UB4wGnap4gFKjB.jpg

To sie pogubiłem...Urokliwy smród, czy śmierdzący urok?!:rolleyes:

Bader
27-03-2013, 22:44
Skoro chwalimy się pracą ''małych chińskich rączek '' , to i ja :)

leda16
28-03-2013, 08:59
Też super i nawet estetycznie daleko lepszy od mojego, bo na kolorze ciemnego orzecha nie znać sadzy. Gdybym wiedziała, że ten biały marmur tak intensywnie chłonie sadze, wybrałabym coś popielato-zielonego. Mieli takie. W ogóle sympatycznie urządzony salon, portal kominkowy pasuje do koloru barlinecka. Gdyby jeszcze te pokrowce zdjąć ze stolików.
Dwa powyższe też b. ciekawe, tyle, że nowoczesne