PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINKI nasze !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36

leda16
28-03-2013, 08:15
Jednak najbardziej podoba mi się kominek "Dragny". Elegancka klasyka modernistyczna. Nie wiem, czemu "niktspecjalny" tak się nad nim wytrząsa.

leda16
28-03-2013, 08:52
[QUOTE=micula;5577404]Obiecałem, przestraszyć lub pokazać ( jak kto woli) ,drzewo po barwieniu- wyszła "jesień ". Takie podejście do bryły kominka można kochać lub nienawidzić , najważniejsze ,że nie przechodzi się koło takiego kominka obojętnie. Inwestorom się podoba a Wam?


O rany, jaki piękny !!!!!! I racja, dla tego kominka trzeba zbudować specjalny dom.

lecho*ski
28-03-2013, 09:24
przepraszam , ze sie tutaj wtrącę, ale jaki wymiar patrząc od przodu ma ten pani wkład, czy to jest rzeczywiscie amelia, tylko ginie w wielkosci obudowy, czy jednak mniejszy model ?

leda16
28-03-2013, 11:13
Też miałam wątpliwości czy to Amelia 25kW czy jakieś badziewie ze złomowiska (o których piszę na innym Forum ) ale był serwisant z "Kratek" i "Kratki" przyznały się do tego wkładu.

leda16
28-03-2013, 11:22
Ps. Portal jest jednym z najmniejszych w tym rzeźbieniu jakie oferuje Miro Les Foyers i tenże sprzedawca początkowo miał wątpliwości czy normalna Amelia (wcześniej była planowana Amelia z płaszczem wodnym, co zostało zmienione wskutek rad inżyniera co) zmieści się w tym portalu. Na szczęście zmieściła się. A że salon ma zaledwie 250 cm wysokości, to portal wygląda masywnie. Trochę by go optycznie wydłużyło prostokątne lustro ale przed rozbiórką obudowy nie można go kleić.

lecho*ski
28-03-2013, 11:30
75 cm szerokosci i 61,5 wysokości, takie są wymiary fasady wkładu amelia
Pytam bo kazdy z tych modeli wkładów kratki wygląda podobnie a rózni się powierzchownie głównie wielkością.
ten na oko wygląda na mniejszy, ale najprawdopodobniej to rzeczywiscie zasługa wielkosci portalu

leda16
28-03-2013, 11:55
Na stronie "Kratek" jest tylko jedna Amelia 25kW powietrzna z dolotem i zwykłą szybą, ale oni wymiarów nie podają. Czy wymiar ma jakieś znaczenie?

niktspecjalny
29-03-2013, 05:43
Na stronie "Kratek" jest tylko jedna Amelia 25kW powietrzna z dolotem i zwykłą szybą, ale oni wymiarów nie podają. Czy wymiar ma jakieś znaczenie?

Jeśli pytasz o wymiar.........to ja zapytam Czy wiesz o co pytasz???Są zasady dla których wymiar jest bardzo istotny.

Forest-Natura
29-03-2013, 08:35
Witam.

Na stronie "Kratek" jest tylko jedna Amelia 25kW powietrzna z dolotem i zwykłą szybą, ale oni wymiarów nie podają.
http://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-amelia-25-kw--dolot_ameliad
Pierwsza linijka zaraz pod zdjęciami ... jak byk pisze: Wymiary ...
Takie rzeczy jak wymiary i specyfikację techniczną wkładów, niemal każdy producent wkładów podaje na stronach internetowych.
Wystarczy tylko chcieć znaleźć ...
Pozdrawiam.

eniu
29-03-2013, 09:31
http://www.kratki.com/images/szablon/n_Amelia_25kw_wymiary.jpg


Tera to już chyba na pewno uwierzą...

leda16
29-03-2013, 13:12
A ja bym swój chiński marmur z radością oddała za ten przecudny kominek-drzewo. Może nie od razu dąb, ale chociaż kwitnąca jabłonka...Gdyby tak mieć salon chociaż na 350 cm. wysoki, już bym pędziła z kasą w zębach.

eniu
29-03-2013, 13:17
A ja bym swój chiński marmur z radością oddała za ten przecudny kominek-drzewo. Może nie od razu dąb, ale chociaż kwitnąca jabłonka...Gdyby tak mieć salon chociaż na 350 cm. wysoki, już bym pędziła z kasą w zębach.

Micula umie też drzewa leżące robić...;)

Liwko
29-03-2013, 16:09
Micula umie też drzewa leżące robić...;)

Tak zwane wykroty :D

micula
29-03-2013, 20:06
A ja bym swój chiński marmur z radością oddała za ten przecudny kominek-drzewo. Może nie od razu dąb, ale chociaż kwitnąca jabłonka...Gdyby tak mieć salon chociaż na 350 cm. wysoki, już bym pędziła z kasą w zębach.

Zawsze można jakieś drzewko dobrać ...proporcjonalnie . Polecam się :)

micula
29-03-2013, 20:13
Tak zwane wykroty :D

A co to są wykroty ?
Wykraczają poza schemat?
Przedstawiam ,realizacje kominka( w trakcie) ...po którym będzie się można dostać na 1 piętro domu z bala.

Liwko
29-03-2013, 20:26
A co to są wykroty ?


Upadłe drzewa. Znamy z eniem takiego jednego upadłego na tym forum :D

eniu
29-03-2013, 20:43
Upadłe drzewa. Znamy z eniem takiego jednego upadłego na tym forum :D


:cool:

leda16
30-03-2013, 14:20
Też miałam o te "wykroty" zapytać, ale strach się odezwać w takim doborowym towarzystwie. Ciekawam jak koledzy będą się wytrząsać nad tym kominkiem dookoła płytą paździerzową otoczonym. Czy to Pana pomysł Panie Micula czy inwestora? A drzewo opatentować i do zimnego Albionu ofertę wysłać. Herbami szlacheckimi można takie drzewa ozdabiać co w angielską tradycję wpisze się znakomicie. Ma Pan jeszcze jeden kominek ciekawy, też z drzewem targanym wichrem, liście gubiącym ( niestety nie potrafię cytować zdjęć) i ono jest inną metodą zrobione, malowane, z kafli? . Na połowie obudowy. Jak się pozbędę tego badziewia, to pomyślę. Widziałam tutaj coś równie pięknego - kominek z Klimtem. Klimt trochę się już opatrzył, ale np. A.Mucha. W ogóle szkoda, że nie trafiłam tu w ub. roku. Mój kominek na pewno nie byłby teraz zardzewiałą, toksyczną komorą gazową.
Panie Forest szacun za kuchnię, śliczna jest. Jednak pasuje też do nie mniej niż 20 m2. Podejrzewam, iż cena zaczyna się od kilkunastu tys. w górę. Nie stać by mnie było. Zresztą gotować nie lubię.

leda16
30-03-2013, 14:37
Może trochę nie na temat, ale kominka też nie brakuje :)
http://www.mozaikiantyczne.pl/realizacje_baseny.html

DANIEL SIS
30-03-2013, 14:50
Ten kominek w domu drewnianym z bala. Otóż jestem ekspertem w tej dziedzinie - domy z drewna - i ten kominek zostanie zmiażdżony przez obsiadający dom. Nawet gdyby przy kominku były słupy, to wstrząsy i praca domu spowodują spękanie obudowy. Poważny bląd!!

Kominki Piotr Batura
30-03-2013, 15:13
Jeśli stoi na swoim fundamencie, nic mu nie będzie. trzeba tylko dylatacje z góry zrobić, żeby z drewnem się nie stykał. Od ściany miał być już odstawiony. konsultacje w tej sprawie były. Ale dobrze Daniel, że zwracasz uwagę na takie sprawy, bo lepiej chuchnąć wczas.

DANIEL SIS
30-03-2013, 15:43
Swój fundament kominek musi mieć i nie ma to nic wspólnego z obsiadaniem. Ja zamiast dylatacji napisałbym a przede wszystkim zrobił odstęp minimum 6cm od stropu. a na zdjęciach widać, że jest połączony. Nie ma opcji, żeby nie pękło. Odstępy między obudową a stropem wykańcza się w sposób kompletnie nie zintegrowany.http://images39.fotosik.pl/1992/be6ae06efb1dd8admed.jpg (http://www.fotosik.pl) Tutaj wykonany przeze mnie kominek w domu drewnianym. Widoczny odstęp między obudową o stropem. Odstęp będzie zasłoniety przeklepaną blachą przez kowala. Blacha zamonowana będzie do stropu i swobodnie razem z nim obsiadała. A sama blacha teraz zachodzić będzie 1 cm na obudowę więc nic nie będzie widać

DANIEL SIS
30-03-2013, 15:52
A tutaj kominek w domu drewnianym też z odstępem "obudowa- strop" wykończonym drewnem. Drewno zamocowane do stropu i razem z nim ślizga się w dół po obudowie. pzdr
http://images39.fotosik.pl/1992/e61d979df192cc56med.jpg (http://www.fotosik.pl)

bohusz
30-03-2013, 17:18
A tutaj kominek w domu drewnianym też z odstępem "obudowa- strop" wykończonym drewnem. Drewno zamocowane do stropu i razem z nim ślizga się w dół po obudowie. pzdr


Domy drewniane z bala idealnie w pionie siadają?
Czy może jest możliwość, że siądą "po skosie"
Ciekawi mnie to

butynski
30-03-2013, 17:27
Domy drewniane z bala idealnie w pionie siadają?
Czy może jest możliwość, że siądą "po skosie"
Ciekawi mnie to

Powinny idealnie w pionie ale różnie to bywa . Czasami coś "przytrzyma" płaza lub belkę z jednej strony (np węgieł) i wtedy idzie w skos . Dobrzy cieśle wiedzą ile i gdzie siądzie i zachowują odpowiednie dystanse ........ale to temat nie na ten wątek . Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

DANIEL SIS
30-03-2013, 17:28
Już odpowiadam. Domy siadają pionowo. Ale jak źle wykonana jest konstrukcja domu i nie ma docisku środkowej części obiektu to może taka sytuacja się zdarzyć. Dlatego ściany działowe na górze robimy np w konstrukcji muru pruskiego i wypełniamy cegłą dzięki czemu jest docisk środka domu i całość równo siada. Robi się też podciągi krokwii na stęplach oraz specjalne wiązary, co powoduje, że ciężar rozkłada się równo. No i ściany nośne...wszelkie otwory drzwiowe, okienne mają wstawione słupy, które całość trzymają w pionie no i kołki drewniane w balach, które zapobiegają przesuwaniu belek.
pzdr

DANIEL SIS
30-03-2013, 17:31
węgieł nie ma nic wspólnego z tzw skosami!! Jedynie źle wykonane kołki w belkach bądź brak miejsca na osiadanie na słupach.

butynski
30-03-2013, 17:58
węgieł nie ma nic wspólnego z tzw skosami!! Jedynie źle wykonane kołki w belkach bądź brak miejsca na osiadanie na słupach.

Chyba ,że domorosły cieśla zapomni o kołkach lub nie ma pojęcia po co one są wtedy węgieł trzyma a dalej płaz idzie w skos (np przy stolarce okiennej bądź drzwiowej) . A jeszcze jak na węgłach nie zrobi zamków to dopiero są wynalazki . Na forum Domy drewniane były opisywane takie przypadki .

DANIEL SIS
30-03-2013, 18:03
zamki na węgłach służa tylko i wyłącznie szczelności

micula
30-03-2013, 20:19
Jeśli stoi na swoim fundamencie, nic mu nie będzie. trzeba tylko dylatacje z góry zrobić, żeby z drewnem się nie stykał. Od ściany miał być już odstawiony. konsultacje w tej sprawie były. Ale dobrze Daniel, że zwracasz uwagę na takie sprawy, bo lepiej chuchnąć wczas.[/QUOTE]

1. Na fundamencie swoim stoi.
2. Za całym kominkiem ( z nawiązką),jest postawiona ściana z Suporeksu 12 cm + oczywiście izolacja -płyty K-W.
3.Ostanie 60-70cm kominka to komora de-fleksyjna wentylowana 2 stronie Izolacja z płyt izolacyjnych 6 cm.
4. Nad komorą de-fleksyjną druga komora izolacyjna z płyt płyt 3cm wentylowana kratką tunelową .
5.Żaden z elementów konstrukcyjnych kominka nie styka się z drewnem konstrukcyjnym domu.
6. Przy okazji - nie ja wykładam dom z Bala płytami OSB od środka.
7. Dziękuję Piotrowi innym za konsultacje.

DANIEL SIS
30-03-2013, 21:02
Super. Bardzo dobrze, Rewelacja. Ale mi nie chodzi o zabezpieczenia ppoż. Chodzi o konstrukcję. Nie może monolit całej bryły stykać się ze stropem. To nie grozi wybuchem pożaru tylko uszkodzeniem konstrukcji kominka. Czy to jasne?

micula
31-03-2013, 19:44
Super. Bardzo dobrze, Rewelacja. Ale mi nie chodzi o zabezpieczenia ppoż. Chodzi o konstrukcję. Nie może monolit całej bryły stykać się ze stropem. To nie grozi wybuchem pożaru tylko uszkodzeniem konstrukcji kominka. Czy to jasne?
W/g mnie bryła kominka nie styka się ze stropem. Poza tym nad kominkiem jest tylko wąski pas korytarza w kierunku antresoli. Inwestor zapewniał mnie też ,że dom stawiał w takiej technologi aby dać czas domowi na osadzanie.
Niektóre informacje musimy przyjąć jako pewniki. Gdzie jest granica odpowiedzialności kominkarza?

DANIEL SIS
31-03-2013, 21:23
Ja jestem przekonany, że obudowa styka się z górną belką, widać to na zdjęciu. Dom nie siada w nieskończoność, w końcu zatrzymuje się na pionowych elementach konstrukcyjnych. Jednak ciągle pracuje, delikatnie ugina się i dlatego też zawsze dajemy odstęp. Nie piszę tego po to aby wytykać błędy, piszę to z troski i ku przestrodze innym. Bardzo serdecznie pozdrawiam

pakuś
01-04-2013, 18:45
Witam, mam takie pytanie - czy ktoś ma wkład kominkowy 'BASIA' z kratek - ew. czy ktoś coś zasłyszał jakąś opinie -będę wdzieczny
jestem tuż przed wyborem wkładu a jestem zszokowany ile tych stron do przeczytania tu jest :eek:
kominek będzie raczej często używany -do ciągłego palenia
rozprowadzenie powierza oprócz salonu tez do 2-3 pomieszczeń - grawitacyjne rozprowadzenie :)

rej
14-04-2013, 15:14
nie mam ale wiem że żeliwo jest z azii

Forest-Natura
14-04-2013, 15:33
Witam.

nie mam ale wiem że żeliwo jest z azii
A konkretniej ... ?
Pozdrawiam.
PS. Pakuś ... jest taki wątek "Kominki z Kratki.pl" - tam poszukaj

niktspecjalny
14-04-2013, 16:37
Witam.

A konkretniej ... ?
Pozdrawiam.
PS. Pakuś ... jest taki wątek "Kominki z Kratki.pl" - tam poszukaj
Forest jego uczysz szukania......on jest ten teges

........Wchodzę w to, bo wiem wszysyko o kominkach i chętnie pomogę innym............
Mało postów a jaki wyszczekany.:D

modena
14-04-2013, 17:26
Witam.
Panowie może tu już o tym było ale potrzebuję informacji:)
Czym fachowo ocieplić rurę doprowadzającą powietrze do kominka ( rura pod chudziakiem ). Czytałam że powinno się ocieplić bo wychładza podłogę , ale nie wiem czym ?:D

Liwko
14-04-2013, 17:40
Witam.
Panowie może tu już o tym było ale potrzebuję informacji:)
Czym fachowo ocieplić rurę doprowadzającą powietrze do kominka ( rura pod chudziakiem ). Czytałam że powinno się ocieplić bo wychładza podłogę , ale nie wiem czym ?:D

Nie przesadzasz?

DANIEL SIS
14-04-2013, 17:42
Witam.
Droga Pani. Jeżeli chce mieć pani zaizolowaną rurę bądź kanał prostokątny do doprowadzenia powietrza to najszybciej można to wykonać za pomocą rękawa izolacyjnego do kanałów.
http://images46.fotosik.pl/2024/cebb66ccae00a022m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cebb66ccae00a022)
Od środka rękawa jest specjalna wysokotemperaturowa folia ale w tym przypadku zabezpieczy przed efektem rosy. Całość będzie zaizolowana, wygłuszona więc pani posadzka będzie bezpieczna.
pzdr

Kominki Piotr Batura
14-04-2013, 21:38
nie mam ale wiem że żeliwo jest z azii

Co to jest azia?

Kominki Piotr Batura
14-04-2013, 21:39
Nie przesadzasz?

Przesadza.

modena
15-04-2013, 21:08
Nie przesadzasz?
:P :)

Przesadza.
:P :)
A co będzie jak mi stópki zmarzną od zimnej podłogi ? ;)

house4live
15-04-2013, 21:44
:P :)

:P :)
A co będzie jak mi stópki zmarzną od zimnej podłogi ? ;)

Chętnie przyjadę i ogrzeję a w gratisie wymasuję:)

Jeśli chcesz to prowadzić w tzw "chudziaku" to po prostu zrób to pcv Fi110 (a jeśli nie masz pojęcia jaki będzie stał tam docelowo wkład - to pcv Fi160) i po krzyku:) nie będzie problemu z skroplinami tak jak w rurze czy kanale z ocynku:)

A na marginesie to po to prowadzi się to w chudziaku właśnie aby potem nie ochładzało posadzki:)

Pozdrawiam:)

skorlaje
16-04-2013, 17:05
Przeciez jak rura idzie pod chudziakiem to nie ma siły, żeby było to odczuwalne!!!
Na chudziak idzie przecież spora warstwa styro i na to posadzka i dopiero docelowe wykończenie, to jak ktoś przez te warstwy poczuje zimno, to chyba księżniczka co groszek przez 10 materacy czuła jak w dupsko uwierał :lol2:
Ja mam położone doprowadzenie na chudziaku, pod rurą podłozone jest 10cm styro - rura płaska grubości 5 cm położona w kolejnych 5 cm grubości ocieplenia, na to posadzka i deska dębowa 2 cm - i nie powiem - daliśmy z tym ciała i faktycznie jak idę na boso to podłoga jest w tym miejscu zimniejsza od reszty...no ale pod chudziakiem!

DANIEL SIS
16-04-2013, 20:21
Przeciez jak rura idzie pod chudziakiem to nie ma siły, żeby było to odczuwalne!!!
Na chudziak idzie przecież spora warstwa styro i na to posadzka i dopiero docelowe wykończenie, to jak ktoś przez te warstwy poczuje zimno, to chyba księżniczka co groszek przez 10 materacy czuła jak w dupsko uwierał :lol2:
Ja mam położone doprowadzenie na chudziaku, pod rurą podłozone jest 10cm styro - rura płaska grubości 5 cm położona w kolejnych 5 cm grubości ocieplenia, na to posadzka i deska dębowa 2 cm - i nie powiem - daliśmy z tym ciała i faktycznie jak idę na boso to podłoga jest w tym miejscu zimniejsza od reszty...no ale pod chudziakiem!

Pewnie, że masz rację. Ale zdarzają się inwestorzy nadzwyczaj wrażliwi i chcący bardziej niż normalnie. Zdarza się też, że jest chudziak, na chudziak idzie wełna mineralna bądź ekofiber czy celuloza. Na chudziaku są legary odpowiednio zaizolowane i między tymi legarami jest wcześniej wymieniona izolacja. Na legarach oczywiście drewniana podłoga. W takiej sytuacji warto zaizolować dodatkowo kanał doprowadzający powietrze tym bardziej w domach drewnianych albo starych, poddanych renowacji.
pzdr

Forest-Natura
16-04-2013, 23:23
Witam.
I znowu nudy we wątku ... przeplatane co jakiś czas technicznym problemem ... a wątek nie po temu ...
Skoro sami użytkownicy ognisk domowych się nie kwapią, to może ja tak nieśmiało ... rozruszam towarzystwo ... :)
Uprzedzam - dla miłośników retro stylu i ogólnie pojętej elegancji z wieków ubiegłych przełomu ... tyle że jeszcze we wnętrzu nie wykończonym.
Do kompletu - tak to nazwałem. "Kuchnia do kompletu" i "Piec do kompletu".
184157
Najpierw kuchnia, bo kuchnie warto rozpowszechniać i propagować.
Niewielka, bo i miejsca nie za dużo na nią. Ale zgrabna i oprócz płyty oraz piekarnika, jeszcze chlebowe palenisko pomieściła.
184158
To te drzwiczki po lewej stronie pieca. Dosyć nietypowa konstrukcja, bo ze zrzutem popiołu do ukrytego pod nimi również popielnika.
Po prawej część kuchni robocza - na narzędzia do jej obsługi.
184159
No i samo palenisko - niewielkie i płytkie, bo w komin też nie za duży (14x14 cm) idące.
184160
Płyta kuchenna z góry widoczna - z nacięciami (słoneczkiem) i fajerką. Na ścianie haczyki do powieszenia ... "czegośtam" ... reling wokół niej i ten dodatkowy, żeby się gospodyni szmatki i ściereczki od płyty nie poprzypalały. Piekarnik z wyczystką pod spodem.
184162
Ot i kuchenka cała.
Miało jej nie być ... ale się kanał jeden w kominie ceglanym znalazł ... przypadek ... aż żal było nie skorzystać ...
Pozdrawiam.

Forest-Natura
16-04-2013, 23:42
Witam.
A teraz clou całej kuchennej imprezy ... pieca chlebowego rozpalanie
184163
Niecierpliwości swej poskromić nie umieliśmy i jeszcze na odgarnięte ledwie co żagwie chlebek był wrzucony ...
184164
... 20 minut i ... zakalec się udał nam wyśmienicie :D ... no cóż ... kara za pośpiech ... Gospodyni czasu będzie miała aż nadto by się sama nauczyć ...
184165
Za to jabłuszka w tzw. międzyczasie w piekarniku doszły do stanu "chrupkości" i zapachem swym pięknie urozmaiciły zimowe jeszcze popołudnie, co tylko pobudziło apetyty na to ażeby do rozgrzanego pieca włożyć coś jeszcze ...
184167
No tośmy włożyli to co można na szybko w takich sklecić warunkach ...
184168
I po kilkunastu minutach "przegląd tygodnia" niesamowicie pachnący w swej włoskiej postaci gotowy już był ...
... aż w paluchy parzyło ... nikt nawet widelca nie użył ... :D
Pozdrawiam.

niktspecjalny
17-04-2013, 10:52
Foreścik a tą reklamę zamieszczasz by się do ciebie zgłaszać byś to postawił u inwestora???Czy postawiłeś w swoim nie wykończonym domciu???:D
Wersja namber tu czyli pieca chlebowego to też z twojego domostwa???:yes:

modena
17-04-2013, 12:07
Chętnie przyjadę i ogrzeję a w gratisie wymasuję:)
Pozdrawiam:)
:rotfl:


Przeciez jak rura idzie pod chudziakiem to nie ma siły, żeby było to odczuwalne!!!.. to jak ktoś przez te warstwy poczuje zimno, to chyba księżniczka co groszek przez 10 materacy czuła jak w dupsko uwierał :lol2:


:lol2:
Gdzie się nie ruszę po forum to czytam żeby ocieplić tą rurę . Jak się chcę dowiedzieć czym - to słyszę" nie ocieplać"
:rolleyes:

Liwko
17-04-2013, 13:26
Gdzie się nie ruszę po forum to czytam żeby ocieplić tą rurę .


kłamczuszek.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194855-Budowanie-energooszcz%C4%99dnego-Sfinksa&p=5930214#post5930214
Wszyscy widać to olali.
I mają rację :)

moniss
17-04-2013, 16:50
Od dawna marzyła mi się taka kuchnia z paleniskiem chlebowym jak pokazał Forest-Natura. Chciałabym takie cudo umieścić w piwnicy - pod salonem - i podpiąć do tego samego komina co komienk salonowy. Czy to jest możliwe?
Kiedyś, gdzieś czytałam, że jeśli pomiędzy podłączeniem dolnego i górnego kominka jest zachowana odległość min.....(ileś tam), to istanieje taka możliwość. Mam nadzieję, że to co kiedyś czytałam to nie z serii "dawno i nieprawda" :P

modena
17-04-2013, 21:17
kłamczuszek.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194855-Budowanie-energooszcz%C4%99dnego-Sfinksa&p=5930214#post5930214
Wszyscy widać to olali.
I mają rację :)

Liwko Chodzi mi o to że czytam od półtorej roku różne tematy i w różnych miejscach na forum się zetknęłam z informacją żeby pamiętać o ociepleniu tejże rury. Nawet gdzieś Adam_mk zwracał komuś na to uwagę . Być może że porady te dotyczyły sytuacji w której ktoś zapomniał położyć tej rury pod chudziakiem i kładł ją na chudziaku w warstwie styropianu .
Wzięłam sobie tę poradę na poważnie i po prostu chciałam dopytać bardziej doświadczonych czym to się ociepla. Bo już i mój czas się zbliża i nie chcę popełnić błędu:P
:)

kubawesol
18-04-2013, 02:09
Do kominka NORDPEIS STOCKHOLM zaproponowano mi dodatkowe (niezbędne) prace w następujących cenach:

ZABUDOWA POSZERZAJĄCA OBUDOWĘ Z PŁYY GK Ogień
1. Wełna kominkowa 1 ekran 400,00
2. Płyta GK Ogień 2 szt. 76,00
3. Profile stalowe 63,00
4. Kołki wkręcane 18,00
5. Wkręty 18,00
6. Narożniki aluminiowe 16,00
7. Uniflot 30,00
9. Kratki białe 17x17 2 szt. 118,00
10. Montaż 400,00
RAZEM: 1.139,00 zł brutto z 8% VAT

WSAD KOMINOWY (wys. 8,5m) JEDNOŚC. ŻARO Ø150 gr. 0,8mm
1. Rura RPL 1000 128,60 x 8 szt. 1028,80 zł
2. Rura RPL 500 1 szt. 84,00 zł
3. Płyta dachowa 1 szt. 61,00 zł
4. Trójnik 90 st. 1 szt. 164,00 zł
5. Wyczystka kompletna 1 szt. 278,00 zł
6. Strażak na podstawie 1 szt. 324,00 zł
7. Montaż 400,00 zł
RAZEM: 2.339,80 zł brutto z 8% VAT

Czy to są dobre ceny?

micula
18-04-2013, 20:25
WITAM,
Miły inwestor z okolic Kalisz zamówił sobie kominek- drzewo do salonu.
No i ma.

lecho*ski
18-04-2013, 20:38
mogłeś chociaż pokazać ten swój kominek- wątek przypomnę 'kominki nasze"
po drugie to skąd mamy wiedzieć o jakie poszerzenie obudowy chodzi
po trzecie dlaczego wrzeszczysz

Do kominka NORDPEIS STOCKHOLM zaproponowano mi dodatkowe (niezbędne) prace w następujących cenach:

ZABUDOWA POSZERZAJĄCA OBUDOWĘ Z PŁYY GK Ogień
1. Wełna kominkowa 1 ekran 400,00
2. Płyta GK Ogień 2 szt. 76,00
3. Profile stalowe 63,00
4. Kołki wkręcane 18,00
5. Wkręty 18,00
6. Narożniki aluminiowe 16,00
7. Uniflot 30,00
9. Kratki białe 17x17 2 szt. 118,00
10. Montaż 400,00
RAZEM: 1.139,00 zł brutto z 8% VAT

WSAD KOMINOWY (wys. 8,5m) JEDNOŚC. ŻARO Ø150 gr. 0,8mm
1. Rura RPL 1000 128,60 x 8 szt. 1028,80 zł
2. Rura RPL 500 1 szt. 84,00 zł
3. Płyta dachowa 1 szt. 61,00 zł
4. Trójnik 90 st. 1 szt. 164,00 zł
5. Wyczystka kompletna 1 szt. 278,00 zł
6. Strażak na podstawie 1 szt. 324,00 zł
7. Montaż 400,00 zł
RAZEM: 2.339,80 zł brutto z 8% VAT

Czy to są dobre ceny?

kubawesol
19-04-2013, 06:26
Lecho, o co Ci chodzi? Wrzeszczysz?
Napisałem jaki kominek a chodzi o zabudowe kryjaca rure od stropu do kominka i tyl Kominka.

angel-51
22-04-2013, 19:29
to może ja się pochwalę moim prostym kominkiem co prawda jeszcze nie jest skończony- pozostało tylko zamontować obudowę - ale brak czasu robi swoje

http://images33.fotosik.pl/641/73e9745f16d97307m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73e9745f16d97307)

bagi69
22-04-2013, 19:58
to może ja się pochwalę moim prostym kominkiem co prawda jeszcze nie jest skończony- pozostało tylko zamontować obudowę - ale brak czasu robi swoje

http://images33.fotosik.pl/641/73e9745f16d97307m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73e9745f16d97307)

Dobrze i fajnie tylko więcej w nim otworów wykonać .
Pozdro

bagi69
22-04-2013, 20:13
Zagadka z kominkiem w tle.

Co robi naga blondynka przed kominkiem ?

f.5
22-04-2013, 22:38
Dajesz bo czas ucieka .......

bagi69
23-04-2013, 06:27
Odp
Podnieca OGIEŃ.

lecho*ski
23-04-2013, 22:23
ceny i pozycje w "tabelce" dziwne momentami,
natomiast jesli chcesz wiedzieć, czy dobre, odwiedz inny punkt z w/w kominkami i skalkuluj CAŁOŚĆ - wkład, montaż, poszerzenie, rury ... dodaj razem kompletne koszty , zamiast jakichś fragmentów czegos tam, chyba , ze liczysz na to,zemontaz wykona firma x a zabudowę y, w co wątpię
wybierzesz najtańszą lub wzbudzającą największe zaufanie ofertę


Lecho, o co Ci chodzi? Wrzeszczysz?
Napisałem jaki kominek a chodzi o zabudowe kryjaca rure od stropu do kominka i tyl Kominka.

lecho*ski
23-04-2013, 22:31
otworów wylotowych nie trzeba bo "pójdzie w dgp"
a wlot po co skoro "powietrze prosto do wkładu"
mozna zawsze pózniej wątek założyć p.t. wkłady x lub # są do bani

oczywiscie to zart, pewnie większej ilosci otworów nie widać z powodu kąta wykonania zdjęcia

co do brakującej obudowy, to jak dla mnie, wizualnie nic juz do tego kominka nie potrzeba,
inna sprawa pózniejsze uzytkowanie- jakaś ramka dla zachowania czystości pewnie będzie konieczna

pawelkokosz
25-04-2013, 08:20
Moi mili....szukam informacji na temat kominków...dokładniej kominki norweskie?
O co chodzi?
Czyżby Skandynawowie posiedli jakąś tajemną wiedzę na temat kominków i kóz?
Jak ktoś posiada skrawek informacji proszę o kontakt....

vito2
25-04-2013, 09:52
Front kominka otwartego ma wymiary: szer.55 cm wys. 48 cm.
Klient zdecydował się na umieszczenie tam wkładu kominkowego.
Należy dobrać taki wkład, aby nie naruszać frontu z kafli.
Mały to będzie wkład, ale nie mogę znaleźć takiego.
Czy ktoś może pomóc w znalezieniu takiego wkładu?
Odpowiedź może być na PW.
Pozdrawiam.

Liwko
25-04-2013, 20:08
Moi mili....szukam informacji na temat kominków...dokładniej kominki norweskie?
O co chodzi?
Czyżby Skandynawowie posiedli jakąś tajemną wiedzę na temat kominków i kóz?
Jak ktoś posiada skrawek informacji proszę o kontakt....

http://nordpeis.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fnordpeis.pl%2F)
Produkują w u nas.
Tu (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194363-nordpeis-co-to-warte) masz o nich więcej informacji

toma1
26-04-2013, 21:44
foty mojego kominka 185935 185936 185937

eniu
27-04-2013, 06:14
Ja bym pomalował na taki kolor, który się żonie podoba...

bagi69
27-04-2013, 06:30
Zagadka z kominkiem w tle.

Tym razem .

Co robi brunet przy kominku?

eniu
27-04-2013, 07:12
"opiekuje się" blondyną...

f.5
27-04-2013, 09:53
Zagadka z kominkiem w tle.

Tym razem .

Co robi brunet przy kominku?
ale nagi czy w ubraniu ?

Liwko
27-04-2013, 10:08
I czy wieczorową porą?

bagi69
27-04-2013, 14:09
Właśnie tak Liwko.
Ani nagi ,ani z blondynką.
Po prostu jest wieczorową porą.

Pozd

bagi69
27-04-2013, 14:11
A taki hipotetycznie .Gdyby brunet był z blondynką, to co robiliby przy kominku ?

bagi69
27-04-2013, 14:56
A taki hipotetycznie .Gdyby brunet był z blondynką, to co robiliby przy kominku ?

Bez domysłów i podtekstów.
Prowadziliby rozmowy kontrolowane.
Koniec.
Dajcie jakiś kominki.

agulenkaosw
29-04-2013, 11:32
jak na razie tak wyglada nasz kominek jeszcze nie jest do konca zrobiony;-)
z kominka do gory beda wypuszczane kratki gdzie cieplo z kominka pojdzie rowniez do pokoi ;)

agulenkaosw
29-04-2013, 11:32
nie skonczony

agulenkaosw
29-04-2013, 11:56
skorlaje bardzo piekny kominek ;) gratulacje;)

niktspecjalny
01-05-2013, 07:29
Batura.....................!!!! wkleiłeś co???

p.s i to dwa razy.:D

niktspecjalny
01-05-2013, 07:30
https://webmail.ogicom.pl/?_task=mail&_action=get&_uid=22253&_mbox=INBOX&_part=2&_embed=1

Ty to jakiś chwyt marketingowy???

Kominki Piotr Batura
01-05-2013, 09:08
.186838
186839

niktspecjalny
01-05-2013, 09:26
.186838
186839

No wkleiłeś.............. i a ni "me " a ni "kukuryku"???Te ołtarze-nagrobki zduńskie to dla kogo???Gdybyś się zareklamował na Białorusi-Ukrainie to wydźwięk :D byłby większy ale tu u Nas totalna lipa.......porażka.:):eek:

Liwko
01-05-2013, 09:52
Brawo Piotruś. WIELKI szacun!

DANIEL SIS
01-05-2013, 10:14
dokładnie. Trzeba koniecznie jechać i zobaczyć. Super.

radekczu
01-05-2013, 20:06
nawet po plakatach widać, że to piękny zbiór,
zresztą sam plakat to kawałek sztuki i przenosi od razu w klimaty secesji,,,
szkoda że mieszkam tak daleko,

radekczu
03-05-2013, 16:40
tamat jakoś ucichł, a IMO - szkoda,
wklajam zdjęcia mojego kominka,,otwartego,, budowany zgodnie z , zaleceniami MURATORA,, sprzed 25 lat,
zastosowałem jednak coś na kształt GDP,są wloty powietrza obok komory , i wyloty w połowie, przy wnęce i kratka u góry,
nie ma natowmast wełny i kartonu, kapa wymurowana z czerwonej cegły-nagrzewa się rewelacyjnie,
buoewałem sam,najwikszymproblemem było wterganie ganitu-straszny ciężar,
kominek nie dymi-czyli dymi tak jak wszystkie, przy rozpalaniu i jak dogasa :)

radekczu
03-05-2013, 16:43
187352

sterowiec40
03-05-2013, 16:49
" jednak coś na kształt GDP,"
DGP miałeś na myśli

maciej74
03-05-2013, 16:58
takie płyty na ścianach kłaść to poważna robota , jest klimat .
A czym kleiłeś płyty do ścian i z czego są spoiny

Kominki Piotr Batura
03-05-2013, 20:37
tamat jakoś ucichł, a IMO - szkoda,
wklajam zdjęcia mojego kominka,,otwartego,, budowany zgodnie z , zaleceniami MURATORA,, sprzed 25 lat,
zastosowałem jednak coś na kształt GDP,są wloty powietrza obok komory , i wyloty w połowie, przy wnęce i kratka u góry,
nie ma natowmast wełny i kartonu, kapa wymurowana z czerwonej cegły-nagrzewa się rewelacyjnie,
buoewałem sam,najwikszymproblemem było wterganie ganitu-straszny ciężar,
kominek nie dymi-czyli dymi tak jak wszystkie, przy rozpalaniu i jak dogasa :)


Radekczu.
Rozpalaj dużą ilością drobnego drewna lub chrustu. Tak by szybko uzyskać intensywny płomień, prawie bez dymu. Dymienie przy dogasaniu też można ograniczyć dorzucając podobnie jak przy rozpalaniu, wiązkę chrustu. Dopalisz w ten sposób pozostałości większych, tlących się kawałków.

Macieju. Kiedyś mam nadzieję Cię "dopaść". Byłem już blisko, w Stalowej Woli...:)

radekczu
03-05-2013, 21:16
Sterowie40 - błąd literowy , sorki dobrze że zauważyłeś, na usprawiedliwienie mam tylko to że jestem dysgrafikiem -mam na to papiery, sordki jestem dyslektykiem,ten psierek też żłe przeczytałem :)

Piotr Batura-masz racje z chrustem, tylko z lenistwa nie zawsze mam chęc na przygotowanie się logistyczne, i pale tym co mam, czyli cięzkim drewnem i najczęsciej grubym,
ps.Stalowa Wola - to już rzut beretem do Janowa-też zapraszam

Maciej- pyty przyklejałem na jakiś lepsiejszy klej do płytek, były ciężkie,więc żeby się nie obsówały, wbijałem duże gwoździe pod płyty, i podpierałem do ściany,całośći operacji trwała 3h, i żadna nie odpadła :) nie spoinowałem,w planie była taka ,,surowość,, całą ,,szparę i ranty płyt pomalowałem taką samą farbą jak kape kominka,była to zwykła emulsja,

micula
04-05-2013, 20:59
radeczku
TA fotka przenosi w czasie... daje iskrę do rozmowy o czasie.
Żeby moja żona chciała się zgodzić na takie klimaty ..ech.
Pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
05-05-2013, 08:33
Po co zaraz klimat zmieniać? Wystarczy żonę...;)

sterowiec40
05-05-2013, 08:39
Po co zaraz klimat zmieniać? Wystarczy żonę...;)
Ale ,żeby żona chciała się na to zgodzić:D

radekczu
05-05-2013, 20:53
radeczku
TA fotka przenosi w czasie... daje iskrę do rozmowy o czasie.
Żeby moja żona chciała się zgodzić na takie klimaty ..ech.
Pozdrawiam

moja lepsza połowa też na początku nie podzialała mojego ,,zegarowego,, hobby
teraz jest ich 55 ,tak i musiała przywyknąć,
ale sraszyłm ją że jest jeszcze na gwarancji i że ją zwrócę, :)
chyba przkonałem ją dopiero słonecznkiem z mojego avatara

iwona210517
07-05-2013, 15:29
witam. czy macie jakieś fajny propozycje kominka zarówno nowoczesnego jak i przytulnego?????:)
wnętrza będą takie jak tutaj , tylko powiedzmy, że nie chcemy dosłownie wszystkiego co do joty zgapiać ;)
http://www.archon.pl/images/attachments/0000/4889/dom_w_rododendronach_2_file7.jpg

margod
07-05-2013, 16:06
może coś tu znajdziesz dla siebie :)
http://www.kominki-godzic.pl/galeria/3/5#/?photo=0

vito2
13-05-2013, 14:50
Ponawniam swoją prośbę.
Front kominka otwartego ma wymiary: szer.55 cm wys. 48 cm.
Klient zdecydował się na umieszczenie tam wkładu kominkowego.
Należy dobrać taki wkład, aby nie naruszać frontu z kafli.
Mały to będzie wkład, ale nie mogę znaleźć takiego.
Czy ktoś może pomóc w znalezieniu takiego wkładu?
Odpowiedź może być na PW.
Pozdrawiam.

shiza34
16-05-2013, 18:58
a tak wygląda wkład kratki maja 12Kw cegła ręcznie formowana nevado oranje jeszcze nie skończony ale już nie długo ;) http://imageshack.us/a/img853/4013/zdjcie0013a.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/zdjcie0013a.jpg/)

bohusz
16-05-2013, 19:38
Ponawniam swoją prośbę.
Front kominka otwartego ma wymiary: szer.55 cm wys. 48 cm.
Klient zdecydował się na umieszczenie tam wkładu kominkowego.
Należy dobrać taki wkład, aby nie naruszać frontu z kafli.
Mały to będzie wkład, ale nie mogę znaleźć takiego.
Czy ktoś może pomóc w znalezieniu takiego wkładu?
Odpowiedź może być na PW.
Pozdrawiam.

Coś tu napisałem z konkretnym wskazanie parę dni temu, ale to moje pisanie gdziesik znikło...
No to już nie będę pisał ponownie tego samego, bo po co

bohusz
16-05-2013, 19:41
a tak wygląda wkład kratki maja 12Kw cegła ręcznie formowana nevado oranje jeszcze nie skończony ale już nie długo ;) http://imageshack.us/a/img853/4013/zdjcie0013a.th.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F853%2Fzdjcie0013a.jpg%2F)

Jeżeli chodzi o ładność to mi się podoba.
Poczekam jednak o opis tego co w kominku najważniejsze

shiza34
16-05-2013, 20:27
Opis;) najgorzej było z narożem w tym miejscu nie ma na czym ułożyć cegły a wiem że na kominku nie może to leżeć;)powstał specjalny stelaż który podtrzymuje cegłę szamotową przymocowany jest do sufitu na szpilce fi 12.inny stelaż został zrobiony dla cegły ręcznie formowanej tak samo przymocowany do sufitu na poddaszu mam legary wiec szpilka normalnie jest na śrubie ale wiem że są wytrzymałe kotwy mechaniczne i chemiczne które taki ciężar wytrzymają.dolot powietrza z zewnątrz doprowadzony.;)pali się w kominku super a szamot to wspaniała rzecz;) w razie pytań proszę pytać;)

sterowiec40
17-05-2013, 07:42
Czy w środku masz jakieś "klocki akumulacyjne"? . bo na fotce do góry coś tam dostrzegłem. Kominek ładny

shiza34
17-05-2013, 13:28
kominek ustawiony jest na płytach szamotowych z boku i nad nim jest cegła szamotowa(produkcja jeszcze PRL nigdy nie używana)

Jolivete
22-05-2013, 12:28
Robią mi się tynki i nadszedł czas na rozpoczęcie procesu wyboru kandydatów na wykonawcę ciepłego kominka z DGP.

Czy któryś z Szanownych Piszących działa w Warszawie i okolicach?

lorin
23-05-2013, 11:53
Witam serdecznie.
Może ktoś z Was ma pomysł na prosty kominek obudowany cały ręcznie formowaną czerwoną cegłą? Od jakiegos czasu szukam inspiracji na taki kominek ,ale niestety nic nie moge znależć. Tak jak napisałam kominek ma być prosty, cały obudowany cegłą, marzy mi się nad paleniskiem taka drewniana belka, która będzie "robić" za półkę no i problem jaki wybrać portal...podobaja mi sie takie ze stali szczotkowanej, ale chyba do tej cegły i drewnianj belki to już za dużo szczęścia na raz...:eek: Jeżeli ktoś z Państawa ma taki lub podobny kominek u siebie, lub szukając dla siebie inspiracji natknął się na taki, bardzo proszę o pomoc, zdjęcia mile widziane:yes:
Ps. A czy taką cegłę na kominku już po położeniu trzeba czymś zaimpregnować?
Pozdrawiam..

bagi69
23-05-2013, 17:09
Robią mi się tynki i nadszedł czas na rozpoczęcie procesu wyboru kandydatów na wykonawcę ciepłego kominka z DGP.

Czy któryś z Szanownych Piszących działa w Warszawie i okolicach?

Ja,ja ja pierwszy .Ja chcę. Ja

pistacja_1
24-05-2013, 10:54
taki marmurowy kominek zamowilam do siebie: http://artdevivre.pl/kominek-z-marmuru-blanco-marcel/
nie moge go jeszcze pokazac w gotowej aranzacji, bo to nowy dom i salon dopiero sie mebluje. jak bedzie tylko gotowy, to przesle moje zdj 191435

lecho*ski
30-05-2013, 23:17
shiza,
z cegły da się zrobic strop i sklepienia łukowe, a ty się martwisz o wytrzymałość dwóch kawałków sciany nadwieszonych moze łącznie z metr i związanych po srodku.
jesli spoiwo jest właściwe powinno się utrzymać samo, więc mozesz raczej spać spokojnie

nie widzę natomiast wlotu powietrza

lecho*ski
30-05-2013, 23:24
prosty kominek cały z cegły, z belką i portalem z kwasówki...chyba rzeczywiscie za duzo szczęscia na raz

Witam serdecznie.
Może ktoś z Was ma pomysł na prosty kominek obudowany cały ręcznie formowaną czerwoną cegłą? Od jakiegos czasu szukam inspiracji na taki kominek ,ale niestety nic nie moge znależć. Tak jak napisałam kominek ma być prosty, cały obudowany cegłą, marzy mi się nad paleniskiem taka drewniana belka, która będzie "robić" za półkę no i problem jaki wybrać portal...podobaja mi sie takie ze stali szczotkowanej, ale chyba do tej cegły i drewnianj belki to już za dużo szczęścia na raz...:eek: Jeżeli ktoś z Państawa ma taki lub podobny kominek u siebie, lub szukając dla siebie inspiracji natknął się na taki, bardzo proszę o pomoc, zdjęcia mile widziane:yes:
Ps. A czy taką cegłę na kominku już po położeniu trzeba czymś zaimpregnować?
Pozdrawiam..

lecho*ski
30-05-2013, 23:27
tertio 55, jesli wejdzie

Ponawniam swoją prośbę.
Front kominka otwartego ma wymiary: szer.55 cm wys. 48 cm.
Klient zdecydował się na umieszczenie tam wkładu kominkowego.
Należy dobrać taki wkład, aby nie naruszać frontu z kafli.
Mały to będzie wkład, ale nie mogę znaleźć takiego.
Czy ktoś może pomóc w znalezieniu takiego wkładu?
Odpowiedź może być na PW.
Pozdrawiam.

T-ownik
31-05-2013, 20:53
Szkoda, że większej komory nie zastosowałeś, ale sama wersja akwarium super.

lorin
01-06-2013, 18:09
prosty kominek cały z cegły, z belką i portalem z kwasówki...chyba rzeczywiscie za duzo szczęscia na raz

...czyli odrzucamy panel z kwasówki , zostaje cegła, z niej napewno nie zrezygnuje :-) a co do drewnianej belki...może w zestawieniu z cegłą nie bedzie żle wygladała. Ponawiam prośbe , jeżeli ktoś z Państwa ma u siebie prosty kominek z cegły, prosze o zdjęcia :-)

ceel
03-06-2013, 07:10
...czyli odrzucamy panel z kwasówki , zostaje cegła, z niej napewno nie zrezygnuje :-) a co do drewnianej belki...może w zestawieniu z cegłą nie bedzie żle wygladała. Ponawiam prośbe , jeżeli ktoś z Państwa ma u siebie prosty kominek z cegły, prosze o zdjęcia :-)

też chętnie bym zobaczył bo planuje w podobnym stylu kominek, szukam tylko inspiracji

heine84
03-06-2013, 11:18
banan

shiza34
03-06-2013, 19:25
shiza,
z cegły da się zrobic strop i sklepienia łukowe, a ty się martwisz o wytrzymałość dwóch kawałków sciany nadwieszonych moze łącznie z metr i związanych po srodku.
jesli spoiwo jest właściwe powinno się utrzymać samo, więc mozesz raczej spać spokojnie

nie widzę natomiast wlotu powietrza
o jaki wlot powietrza chodzi?

micula
21-07-2013, 08:35
NA Twoim terenie robimy akcję budowy dużego kominka dla Wspólnoty bezdomnych.
Mam nadzieję ,że włączysz się w to przedsięwzięcie.Na ten czas pozyskaliśmy wielu godnych sponsorów .
Proszę Cię o kontakt 602 241 998 Waldemar MICULA lub [email protected]

bohusz
21-07-2013, 10:06
NA Twoim terenie robimy akcję budowy dużego kominka dla Wspólnoty bezdomnych.
Mam nadzieję ,że włączysz się w to przedsięwzięcie.Na ten czas pozyskaliśmy wielu godnych sponsorów .
Proszę Cię o kontakt 602 241 998 Waldemar MICULA lub [email protected]

Na moim terenie, czyli dokładnie gdzie?
Ja bardzo chętnie włączam się aktywnie i konkretnie w wszelkie działania, które wspierają wyjście na prostą.
Robię to od kilkunastu lat, czyli od czasu gdy sam na prostą z zawirowań wyszedłem...
Jeżeli Jesteś przy kompie to napisz coś więcej na mój adres [email protected]
Pozdrawiam

Akcje można nagłośnić również w serwisach i forach dyskusyjnych samopomocowych, którymi administruję. No i nie należy również lekceważyć stron społecznościowych (nowych) na Facebooku, które również stworzyłem i zarządzam.

Dodam tylko, abym się zaangażował, akcja taka nie może być komercyjna i sponsorowana przez sponsorów liczących na efekty finansowe.

Magdalena&Krzysztof
21-07-2013, 15:10
Prosimy o komentarze i uwagi

201807

201808

201809

201810

Magdalena&Krzysztof
21-07-2013, 15:14
201811

201812

201813

201814

bohusz
21-07-2013, 16:11
Regipsiarze w akcji
Izolowana wełną ścianka z różowego kartonu i gipsu wzmocnionego włóknem...

Trzeba pilnować tylko aby temperatura w środku nie przekroczyła 100 stopni

Forest-Natura
21-07-2013, 22:24
Witam.
M & K ... nieprawidłowo wykonane wyjścia DGP grawitacyjnego - kratka górna kominka będzie zaciągać powietrze. Zbyt mała powierzchnia wylotu (-ów) ogrzanego powietrza z samej zabudowy.
Pozdrawiam.

micula
21-07-2013, 22:57
Po to kupiliście wkład stalowo -szamotowy ,żeby izolować ,ściany?
Z jakiego materiału jest komin ( murowany ,czy systemowy), czy wiecie jak jest zamontowana końcówka rury spalinowej do komina?

DANIEL SIS
22-07-2013, 07:18
Z całym szacunkiem, ale dzisiaj tak się nie robi kominków. Forest wytknął podstawowe błędy...ja dodam, że podłączenie do komina fatalne, Elastyczna rura będzie przypalać wełnę i będzie zapach o którym na FM niejednokrotnie pisano. No i ten arkusz wełny jako izolacja stropu....

Magdalena&Krzysztof
22-07-2013, 15:05
Witam.
Kominy są systemowe

202045

Końcówka rury spalinowej

202046

202047

ewa72_krakow
22-07-2013, 15:51
Przepraszam, ze sie wtrace - to z czego w dzisiejszych czasach robi sie obudowe? Bo mnie tak samo zaproponowano - kartongips + welna....

DANIEL SIS
22-07-2013, 17:44
Przepraszam, ze sie wtrace - to z czego w dzisiejszych czasach robi sie obudowe? Bo mnie tak samo zaproponowano - kartongips + welna....

przede wszystkim przestrzegam, że po kilku paleniach mocniejszych trójnik popęka, ponieważ jest na sztywno, tzn otynkowany szczelnie dookoła. Ceramika "pracuje" i musi dookoła mieć dylatację!!!!!! To pierwszy karygodny błąd, który instalator powinien wykluczyć! A obudowy dzisiaj robi się albo z płyt, które akumulują ciepło albo na bazie płyt wermikulit bądź krzemianowych, które stanowią jednocześnie izolację i obudowę. O kaflach nie wspomnę...
Tak w skrócie...może inni rozszerzą wątek.
pzdr

bohusz
22-07-2013, 18:40
Przepraszam, ze sie wtrace - to z czego w dzisiejszych czasach robi sie obudowe? Bo mnie tak samo zaproponowano - kartongips + welna....

No a Ty Ewo co na to?
Bo to przecież tylko propozycja...

PS
Teraz dopatrzyłem, że to małopolska... powiat wadowicki
Czyli w małopolsce też jednak są jeszcze firmy robiące kominki kartonowe.

kominiarz
22-07-2013, 18:59
Ceramika "pracuje" i musi dookoła mieć dylatację!!!!!! To pierwszy karygodny błąd, który instalator powinien wykluczyć!

ja bym rzekł, że niezdylatowany trójnik ceramiczny to błąd wtórny, pierwotny zaś tkwi w zastosowaniu ceramiki do kominka

ciepła czy zimna obudowa zawsze lepsza niż wełniana, ale tak naprawdę korzyści energetyczne krzemianu czy ciepłej obudowy z akubetonu czy ala szamotu są podobne, jedna będzie mieć temperaturę pokojową (zimna) a ciepła pewnie kilka stopni C więcej co nie stanowi żadnych korzyści energetycznych poza oczywiście zdrowotnymi (brak wełny) prawdziwe ciepełko to akumulacja nie w płytach, które ze względu na swoją masę/grubość nie wiele mogą zmagazynować, prawdziwe ciepło tkwi w duszy pieco-kominka, ale z drugiej strony nie każdy chce grzać, niekiedy chce po prostu sobie w kominku popalić i już

bohusz
22-07-2013, 20:21
czy ala szamotu są podobne, jedna będzie mieć temperaturę pokojową (zimna) a ciepła pewnie kilka stopni C więcej co nie stanowi żadnych korzyści energetycznych poza oczywiście zdrowotnymi (brak wełny) prawdziwe ciepełko to akumulacja nie w płytach, które ze względu na swoją masę/grubość nie wiele mogą zmagazynować, prawdziwe ciepło tkwi w duszy pieco-kominka, ale z drugiej strony nie każdy chce grzać, niekiedy chce po prostu sobie w kominku popalić i już

Jeżeli chodzi o sprawy akumulacji w obudowie z płyt grubości 3 cm, nie wiem jakie Masz doświadczenie, aby tak jednoznacznie twierdzić.
Bo nasze i użytkowników są zupełnie inne. Bądź co bądź to nieraz i 500 kg masy.
Oczywiście to pewien kompromis.

kominiarz
22-07-2013, 20:55
Śmiem twierdzić, że wszystko co nie ma kontaktu bezpośredniego ze spalinami nagrzewa się długo. Powietrze w wentylowanej komorze grzewczej jest wspaniałym izolatorem i słabym przewodnikiem. Promieniowanie z małej na dużą powierzchnię też nie trwa krótko, taka obudowa potrzebuje czasu i energii. Daleki jestem od krytyki Twoich pomysłów i nie przyszło mi to nawet do głowy. Podczas długiego, ciągłego palenia to oczywiste, że obudowa się nagrzeje i będzie ciepła, jest to jakiś pomysł na kominek, ale o prawdziwej akumulacji nie ma mowy, pieco-kominka z tego nie będzie, może i takie jest założenie tej technologii Napisz proszę jakiego rzędu temperatury osiągają twoje obudowy podczas kilkugodzinnego użytkowania kominka

ewa72_krakow
22-07-2013, 21:45
No a Ty Ewo co na to?
Bo to przecież tylko propozycja...

PS
Teraz dopatrzyłem, że to małopolska... powiat wadowicki
Czyli w małopolsce też jednak są jeszcze firmy robiące kominki kartonowe.

...ze nie slyszeli, zeby z czegos innego robiono...

DANIEL SIS
23-07-2013, 07:49
panie kominiarzu, raz piszesz o ceramice, raz o stali, teraz że ceramika kominowa nie do kominków jeszcze dalej że stal też nie...:o
Wyżej piszesz a zdolnościach akumulacyjnych płyt szamotowych czy z betonów ogniotrwałych oraz ich sensu stosowania. W kominkach konwekcyjnych bez wymiennika spalinowego taka obudowa nagrzewa się po około 40 minutach. Zadaniem kominkarza czy zduna jest takie zoptymalizowanie powietrza do wentylacji, aby wkład się nie przegrzewał i wnętrze obudowy. Temperatura ścian nie powinna być większa jak 70 stopni. Taka obudowa pozostaje ciepła przez około 4 godz. Taka obudowa poza walorami grzewczymi bardziej stabilizuje temperaturę w pomieszczeniu, jest zdrowsza i po prostu przyjemniejsza.

Kominki Piotr Batura
23-07-2013, 07:51
Prosimy o komentarze i uwagi

201807

201808

201809

201810

Komin z rur szamotowych nie pociągnie zbyt długo w tej konstrukcji kominkowej. Do tego dochodzi nieprawidłowy montaż trójnika. Sytuację trochę ratuje harmonijkowa rura, która kompensuje sporo naprężeń. Niestety nie widać na zdjęciach, czy została prawidłowa zamontowana.

O tym, że z wełny nie powinno budować się kominków, na tym forum wiadomo już dość długo.

Kominki Piotr Batura
23-07-2013, 07:56
panie kominiarzu, raz piszesz o ceramice, raz o stali, teraz że ceramika kominowa nie do kominków jeszcze dalej że stal też nie...:o
Wyżej piszesz a zdolnościach akumulacyjnych płyt szamotowych czy z betonów ogniotrwałych oraz ich sensu stosowania. W kominkach konwekcyjnych bez wymiennika spalinowego taka obudowa nagrzewa się po około 40 minutach. Zadaniem kominkarza czy zduna jest takie zoptymalizowanie powietrza do wentylacji, aby wkład się nie przegrzewał i wnętrze obudowy. Temperatura ścian nie powinna być większa jak 70 stopni. Taka obudowa pozostaje ciepła przez około 4 godz. Taka obudowa poza walorami grzewczymi bardziej stabilizuje temperaturę w pomieszczeniu, jest zdrowsza i po prostu przyjemniejsza.

Przeczytaj jeszcze raz co pisze Kominiarz. Dla mnie jest to jasne jak słońce. Po pierwsze stal sprzedawana jako kwasówka często nie jest kwasówką.
Po drugie, masa akumulacyjna samej obudowy, jest tylko substytutem wełny.

DANIEL SIS
23-07-2013, 08:04
w innym poście o tym napisałem:yes:
I tak dla wyjaśnienia...Nie nazywajmy ciepłych obudów "masą akumulacyjną obudowy" bo to dziwne określenie:no:

bohusz
23-07-2013, 09:39
...ze nie slyszeli, zeby z czegos innego robiono...

No to faktycznie mają problem, bo jako firma kominkowa nie słyszeli z jakich materiałów aktualnie buduje się kominki.
Znajomość materiałów to podstawowe informacje dla firm wykonawczych.


Wyżej piszesz a zdolnościach akumulacyjnych płyt szamotowych czy z betonów ogniotrwałych oraz ich sensu stosowania. W kominkach konwekcyjnych bez wymiennika spalinowego taka obudowa nagrzewa się po około 40 minutach. Zadaniem kominkarza czy zduna jest takie zoptymalizowanie powietrza do wentylacji, aby wkład się nie przegrzewał i wnętrze obudowy. Temperatura ścian nie powinna być większa jak 70 stopni. Taka obudowa pozostaje ciepła przez około 4 godz. Taka obudowa poza walorami grzewczymi bardziej stabilizuje temperaturę w pomieszczeniu, jest zdrowsza i po prostu przyjemniejsza.
No tutaj zupełna zgoda. Jednak okres jak długo obudowa oddaje zmagazynowane (zakumulowane) ciepło może być dłuższy, nieraz znacznie.
Uważam też, że trudno uogólniać, szczególnie jak nie znamy konkretnych materiałów i ich parametrów i .... nigdy ich nie używaliśmy. Czyli wtedy wszelkie pisaniny to patykiem na wodzie.
Czynnikiem wpływającym na optymalną wartość objętościowej pojemności cieplnej wyrobów do wykonawstwa np. kominków, jest zastosowane kruszywo i inne dodatki, bowiem pojemność ta dla betonu wynika z objętościowej pojemności cieplnej jego składników. Betony zawierające w swym składzie kruszywo o większej objętościowej pojemności cieplnej będą miały lepsze zdolności magazynowania energii cieplnej.

Dodam więcej nawet. W zależności od potrzeb pracy można wielkości przewodzenia i akumulowania dostosować, stosując stosowne receptury.

DANIEL SIS
23-07-2013, 10:10
dokładnie, ale każda zabudowa inna i inne parametry...więc piszę ogólnie.
pzdr

Kominki Piotr Batura
23-07-2013, 11:06
Nie widzę problemu w nazewnictwie, tylko w swego rodzaju kamuflażu. Moda na akumulację pozwala sprzedawać akurat TEN, a nie inny produkt.

Gdy klient kupuje świadomie, jest ok. Natomiast sporo ludzi kupuje kominek tzw "ciepły", nie mając pojęcia o tym, że drewno spalone w jego wkładzie i tak większość energii wypuszcza kominem. Masę akumulacyjną ma również muszla klozetowa i nie ma z tego powodu potrzeby robić ją z akubetu. Nad jakością i parametrami materiałów użytych do budowy urządzenia grzewczego warto zacząć się zastanawiać w przypadku kanałów kumulacyjnych. Różnice w parametrach 3 cm grubości ceramicznych płyt używanych w kominkarstwie czy zduństwie, są niezauważalne. Te różnice są oczywiście do wyliczenia teoretycznie. Marketing to inna dziedzina sztuki.:)

DANIEL SIS
23-07-2013, 11:23
trzeba czytać a nie irytować się. Rozmawiamy o ciepłym ubraniu a nie kanałach spalinowych i stratach ciepła wynikających z ucieczki przez komin i bynajmniej nie chodzi tu o marketing:no:

Kominki Piotr Batura
23-07-2013, 11:28
trzeba czytać a nie irytować się. Rozmawiamy o ciepłym ubraniu a nie kanałach spalinowych i stratach ciepła wynikających z ucieczki przez komin i bynajmniej nie chodzi tu o marketing:no:

Naprawdę niepotrzebnie się irytujesz...:):)

DANIEL SIS
23-07-2013, 12:22
Naprawdę niepotrzebnie się irytujesz...:):)

oj tam oj tam:bye:

TomaszKam
24-07-2013, 09:38
Zajmuję się projektowaniem przewodów ze stali kwasoodpornej i nie spotkałem się, żeby ktoś wcisnął mi niekwasówkę. Ja wiem, że można zamotać i że jesteśmy w tym dobrzy, ale tutaj bardzo szybko wyjdą efekty niekwasoodpornych materiałów, wiec nie wiem czy jest sens wprowadzać kogokolwiek w błąd.

Magdalena&Krzysztof
24-07-2013, 10:00
Witam.

Wobec tego czy mam zwrócić się do wykonawcy obudowy wkładu kominkowego, podważyć jakość pracy i żądać ponownej pracy ?
Całość jest na papierach i na gwarancji.
Zaczęłam się martwić czy użytkowanie takiego kominka jest bezpieczne.

202337

202338

202339

kominiarz
24-07-2013, 10:31
wyłącznie tak się kiedyś budowało
niektórzy co tak powyżej krzyczą sami tak robili
wełna do najzdrowszych pewnie nie należy, na FM trąbi się o tym od dłuższego czasu
niewiedza kosztuje

trójnikiem kominowym bym się nie przejmował, taki elastyczny łącznik go nie popsuje
sam kominek jest ładny ;)

bohusz
24-07-2013, 15:51
wyłącznie tak się kiedyś budowało
sam kominek jest ładny ;)

Kiedyś, kiedy?
http://www.polskiekrajobrazy.pl/images/stories/big/26398.jpg

kominiarz
24-07-2013, 16:14
Bohusz, piszemy przecież w tym momencie o zabudowach wkładów i kaset kominkowych, nie piszemy o kominkach otwartych, paleniskach zduńskich, piecach, trzonach kuchennych vel innych kotlinach ...

Kominki Piotr Batura
24-07-2013, 18:05
Bohusz, piszemy przecież w tym momencie o zabudowach wkładów i kaset kominkowych, nie piszemy o kominkach otwartych, paleniskach zduńskich, piecach, trzonach kuchennych vel innych kotlinach ...

To co możemy wybaczyć pionierom, którzy 25 lat temu wprowadzali kominki z wkładami na rynek, nie przejdzie w czasach gdy mamy wiedzę jak to się robi najlepiej. Mamy nie tylko wiedzę, ale i dostęp do niej.

bohusz
24-07-2013, 19:13
Bohusz, piszemy przecież w tym momencie o zabudowach wkładów i kaset kominkowych, nie piszemy o kominkach otwartych, paleniskach zduńskich, piecach, trzonach kuchennych vel innych kotlinach ...

Ci kominiarze co chodzą do mnie, to mają poczucie humoru.
Dlatego myślałem, że brać kominiarska to weseli faceci i kobiety. Piszę kobiety bo obok w Tenczynku jest kominiarz - kobieta.
Tak więc więcej radości i uśmiechu na codzień.

minki
24-07-2013, 19:52
202419

Dzisiaj był pierwszy raz :)

bohusz
24-07-2013, 20:05
202419

Dzisiaj był pierwszy raz :)
Może warto by było skrócić tą rurę pionową?
no i pomyśleć o bardziej stabilnym postawieniu tego wkładu...
Tak myślę głośno

minki
24-07-2013, 20:12
A co zmieni, jeśli ją skrócę? Ciąg jest w tej chwili bardzo dobry. Podstawa oczywiscie jutro będzie poprawiona, chociaż wklad jest ciężki, stoi stabilnie. Dzięki za opinię

Jeszcze jedno zdjęcie
202427

bohusz
24-07-2013, 20:19
A co zmieni, jeśli ją skrócę? Ciąg jest w tej chwili bardzo dobry. Podstawa oczywiscie jutro będzie poprawiona, chociaż wklad jest ciężki, stoi stabilnie. Dzięki za opinię

Zdjęcie może trochę cyganić.
No ale pomyśl spokojnie, przy kawie siedząc i patrząc na kominek, co się zmieni jak skrócisz rurę pionową... pamiętając jednocześnie o prawidłowym wejściu w trójnik ceramiczny jak taki jest.
jak sytuacja się zmieni

minki
24-07-2013, 20:32
Zdjęcie może trochę cyganić.
No pomyśl spokojnie, przy kawie siedząc i patrząc na kominek, co się zmieni jak skrócisz rurę pionową... pamiętając jednocześnie o prawidłowym wejściu w trójnik ceramiczny jak taki jest.
jak sytuacja się zmieni
Staram się nie pić kawy, bo ciśnienie skacze:).W poprzednim poscie dodałem jeszcze jedną fotę. Tak - trójnik jest ceramiczny, tzn kamionka.

eniu
24-07-2013, 20:34
A co zmieni, jeśli ją skrócę? Ciąg jest w tej chwili bardzo dobry. Podstawa oczywiscie jutro będzie poprawiona, chociaż wklad jest ciężki, stoi stabilnie. Dzięki za opinię

Jeszcze jedno zdjęcie
202427


Skrócisz rurę, więcej ciepła w gwizdek....;)

minki
24-07-2013, 20:39
Skrócisz rurę, więcej ciepła w gwizdek....;)

Jestem laikiem w tych sprawach, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo w sumie ta rura działa, jak grzejnik. Nie jest tak, że im większy grzejnik, tym więcej ciepła zostanie?

eniu
24-07-2013, 20:46
Nie zrozumiałeś...W gwizdek znaczy stracisz ciepło w kominie...Po cholerę to ruszać?! Po to by trójnik przerabiać? Bez sensu. Im dłuższa rura tym więcej ciepła w domu i niższa temp. w kominie (na trójniku). Natomiast wejście do trójnika należy chronić specjalnym przyłączem. To i tak pewnie nie uchroni trójnika, ale zawsze odwlecze wyrok...

minki
24-07-2013, 20:59
Nie zrozumiałeś...W gwizdek znaczy stracisz ciepło w kominie...Po cholerę to ruszać?! Po to by trójnik przerabiać? Bez sensu. Im dłuższa rura tym więcej ciepła w domu i niższa temp. w kominie (na trójniku). Natomiast wejście do trójnika należy chronić specjalnym przyłączem. To i tak pewnie nie uchroni trójnika, ale zawsze odwlecze wyrok...
Juz sie poprawiłem, znowu zapomniałem o zasadzie -dwa razy pomyśleć zanim cos się napisze. Jest to przyłącze przy trójnku, o ktorym wspominasz. Dzięki za rady

bohusz
25-07-2013, 04:24
Jak pisałem o skróceniu rury pionowej było tylko jedno zdjęcie, to bardziej z boku.
Jak pisałem o skróceniu, to miałem na myśli 1-3 cm.
Tylko tyle i aż tyle

DANIEL SIS
25-07-2013, 07:40
przepraszam, ale zapytam. Czy te płyty super isol są pomalowane gruntem? Nie powinno się malować gruntem strony płyty, której zadaniem jest izolacja. Gruntujemy jedynie łączenia oraz stronę, którą daną płytę przyklejamy do ściany.
Jeżeli się mylę, to proszę zignorować to co napisałem.
pzdr.

bohusz
25-07-2013, 08:39
przepraszam, ale zapytam. Czy te płyty super isol są pomalowane gruntem?
pzdr.

Niebawem, wkrótce, będą dostępne w pewnej sieci sprzedaży stacjonarnej i internetowej środki (płyny) gruntujące odporne na działanie wysokich temperatur, do zastosowań w obiektach zamieszkałych.
Oczywiście będzie to między innymi, jeden z systemowych produktów do budowy kominków z ciepłymi nagrzewającymi się ścianami.

Jest taka potrzeba oddolna pewnych firm zaangażowanych w konkretne działania i klientów budujących samodzielnie kominki, a więc będzie produkt.

DANIEL SIS
25-07-2013, 13:24
a sorry, że pytam. Co niby ma być gruntowane tym nowym środkiem od strony wewnętrznej zabudowy?

bohusz
25-07-2013, 16:39
a sorry, że pytam. Co niby ma być gruntowane tym nowym środkiem od strony wewnętrznej zabudowy?

My aktualnie nie używamy w realizacjach własnych, środków gruntujących.
A przyznam się do czego i gdzie, mają zamiar używać klienci i firmy wykonawcze drobnicowe (np. kominki) i większe przemysłowe, z nami współpracujące, mnie za bardzo nie interesuje. Bo to są firmy posiadające własne doświadczenia, metody, sposoby, techniki i wiedzą co robią.
Po prostu takie są zapytania i zapotrzebowania - a więc będzie produkt. Tak jak fugi, farby i itp.

kominiarz
25-07-2013, 20:49
Zajmuję się projektowaniem przewodów ze stali kwasoodpornej i nie spotkałem się, żeby ktoś wcisnął mi niekwasówkę. Ja wiem, że można zamotać i że jesteśmy w tym dobrzy, ale tutaj bardzo szybko wyjdą efekty niekwasoodpornych materiałów, wiec nie wiem czy jest sens wprowadzać kogokolwiek w błąd.

Witaj nieznajomy, od dawna czekałem na taki odzew ;)

chętnie podzielę się doświadczeniami, wrzucę parę fotek, opowiem coś niecoś na zasadzie faktów i opowieści

mam nadzieję, że na Twoim jednym poście się nie zakończy... jakie kominy projektujesz ?

micula
27-07-2013, 21:34
WITAM,
Ktoś pisał ostatnio ,że szuka kominka "ceglanego" -przedstawiam alternatywne rozwiązanie. Kominek częściowo wykonany( z cegieł III gatunek). Cegły użyte raczej jako okładzina .Kominek wykonany z materiałów ceramicznych ,wkład stalowo szamotowy.Całość pokryta właściwym tynkiem a w nim relief spękań i gałązka.

maly john
28-07-2013, 15:17
Kominek powyżej wspaniały. Ktoś ma jeszcze jakieś "ceglane"? Właśnie takie najbardziej mnie interesują. Micula jeśli możesz napisz jaki był koszt stworzenia tego dzieła (może być bez wkładu)?

bohusz
28-07-2013, 17:01
WITAM,
Ktoś pisał ostatnio ,że szuka kominka "ceglanego" -przedstawiam alternatywne rozwiązanie. Kominek częściowo wykonany( z cegieł III gatunek). Cegły użyte raczej jako okładzina .Kominek wykonany z materiałów ceramicznych ,wkład stalowo szamotowy.Całość pokryta właściwym tynkiem a w nim relief spękań i gałązka.

W czasach wydawałoby się gdzie dla klienta jest istotna dokładność co do dziesiątek milimetra, ściany super gładkie, takie kominki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Cegły mają być niekształtne, nawet pobrudzone i nie za dokładnie murowane. Najlepiej rozbiórkowe, nie jakieś tam drogie ręcznie formatowane.
Taka swoboda, luzik, poczucie wolności, że nie wszystko poukładane idealnie i szablonowo, że stać mnie na życie nieszablonowe.
Ten kominek który przedstawił Micula, podoba mi się wyjątkowo, zapewne czułbym się koło niego swobodnie i wolno.
Brawo Micula

Ograniczeniem takich budowli jest tylko wyobraźnia i znajomość materiałów odpornych na działanie temperatur.

DANIEL SIS
28-07-2013, 17:02
Kominek powyżej wspaniały. Ktoś ma jeszcze jakieś "ceglane"? Właśnie takie najbardziej mnie interesują. Micula jeśli możesz napisz jaki był koszt stworzenia tego dzieła (może być bez wkładu)?

Odkopałem kilka zdjęć ceglaków...
http://images61.fotosik.pl/26/a1f77946bb2fa91am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a1f77946bb2fa91a)
http://images63.fotosik.pl/26/2c5f9b2cb4ef6d20m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2c5f9b2cb4ef6d20)
http://images62.fotosik.pl/26/803a5b1c3277dc47m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=803a5b1c3277dc47)
http://images64.fotosik.pl/27/c02d579cf5991b45m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c02d579cf5991b45)
http://images65.fotosik.pl/26/6e6e10b5cd8c688dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e6e10b5cd8c688d)
http://images65.fotosik.pl/26/e9005ad170f066fcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e9005ad170f066fc)
Oto kilka kominków z użyciem ręcznie formowanej cegły.

kominiarz
28-07-2013, 19:18
kominek Miculi, ładny...

brak przerostu formy nad treścią

urzekająco prosta kompozycja cegieł i ścian tynkowanych

brawo Micula !

micula
28-07-2013, 20:20
kominek Miculi, ładny...

brak przerostu formy nad treścią

urzekająco prosta kompozycja cegieł i ścian tynkowanych

brawo Micula !

Dzięki Panowie( Bahusz, Kominiarz...) za dobre słowo...starałem się go nie" przesłodzić" ,miło ,że zostało to zauważone. Patrzyłem właśnie łapczywym okiem na kominki Daniela -to "moje klimaty" pomysł na drewutnie w formie "patyka-chlewika" super!

micula
28-07-2013, 20:53
WITAM,
Jako ,że za oknami lato w pełni przedstawiam naszą lipcową realizację piec -grill- wędzarnia ciepła i zimna.
Roboty było w tym upale co nie miara ale daliśmy radę! ( kontynuowaliśmy budowę w metodami " tylko o świcie" ," na drinasia' a także "na po jednym piwku i leżanko"
Wielkość podstawy ok. 200x 120 cm. komin 6 m i podstawę z "kanoldów" wykonał wcześniej kolega po fachu. ( dlatego nastąpiło przesunięcie popielnika w stosunku do osi pieca).
Mam nadzieję ,że "kombajn gastronomii gościnnej " wpisał się w istniejącą infrastrukturę ogrodu.
Pozdrawiam

niktspecjalny
29-07-2013, 05:32
Kominek miculi utrzymany w spokojnym tonie,bardzo mi się podoba.Oryginalnie wyrażone to co autor chciał osiągnąć.Jeśli ktoś szuka inspiracji z drzewem...ma.Jeśli z cegłą ......również.Natomiast kolo SiS to parowozy bez inwencji twórczej.To się nadaje do knajpy i to nie każdej.Utrzymane w jednym tonie ,wielkie kolubryny,bardziej przypominające i kojarzące się z wędzarniami-grillami a niżeli kominkami......................................... ...........i na sali słychać gwizdy :D:D:lol2:.

p.s
SiS naucz się wklejania fotek żeby oglądający nie musiał bez potrzeby latać po fotosikach.

DANIEL SIS
29-07-2013, 06:37
tak to bywa z kominkami, że jednym się podobają o innym nie. Grunt aby posiadaczom się podobały.
PS dzięki za radę... nie te kody kopiowałem....
Nie ma FM bez wiewióra:bye:

Kominki Piotr Batura
29-07-2013, 07:32
Może pooglądajmy kominek Wiewióra? Z pewnością jest to połączenie subtelnego smaku i wybitnej architektury, a obcowanie z nią, będzie milowym krokiem w rozwoju niejednego projektanta czy wykonawcy...;)

niktspecjalny
29-07-2013, 08:14
Może pooglądajmy kominek Wiewióra? Z pewnością jest to połączenie subtelnego smaku i wybitnej architektury, a obcowanie z nią, będzie milowym krokiem w rozwoju niejednego projektanta czy wykonawcy...;)

A to ENIOBATURA jest akurat nieeleganckie i takiej personie jak WY zdarzać się nie powinno. Micula wkleił fotkę z kominkiem ceglanym o co prosił mały john i jest bardzo przyjemny w patrzeniu i przypuszczam ,że w rzeczywistości także. SiS wkleił wielki monstra które pozbawione są tego smaczku.Mój kominek jeszcze raz kiedyś wkleję nie po to by Wam udowadniać ,że mam coś cudownego ale po to byście zrozumieli ,że ENIOBATURA jak za Wami galopuje szyderstwo.Powtarzam Branży takie wpadki słowne zdarzać się nie powinny.:yes:

DANIEL SIS
29-07-2013, 09:36
jak za Wami galopuje szyderstwo.Powtarzam Branży takie wpadki słowne zdarzać się nie powinny.:yes:
:no:

Kominki Piotr Batura
29-07-2013, 11:10
A to ENIOBATURA jest akurat nieeleganckie i takiej personie jak WY zdarzać się nie powinno. Micula wkleił fotkę z kominkiem ceglanym o co prosił mały john i jest bardzo przyjemny w patrzeniu i przypuszczam ,że w rzeczywistości także. SiS wkleił wielki monstra które pozbawione są tego smaczku.Mój kominek jeszcze raz kiedyś wkleję nie po to by Wam udowadniać ,że mam coś cudownego ale po to byście zrozumieli ,że ENIOBATURA jak za Wami galopuje szyderstwo.Powtarzam Branży takie wpadki słowne zdarzać się nie powinny.:yes:



To nie była szydera, tylko złośliwość. Po tylu latach ślęczenia i dokształcania się w necie, czas nauczyć się takie "drobiazgi" odróżniać...:yes:

To teraz, również jest złośliwością, tym razem ze sporą dawką szydery...

Kominki Piotr Batura
29-07-2013, 11:14
Wraca moda na kominki z "cegłów"?!

Projekt Jacek Michalak. Realizacja Kominki Batura

Kominki Piotr Batura
29-07-2013, 11:18
Projekty i realizacja Kominki Batura

Kominki Piotr Batura
29-07-2013, 11:29
No i coś dla żołądka...cegieł nie za wiele, ale można następnym razem dołożyć:cool:

Projekt Piotr Porosa, Piotr Batura.
Wykonanie Ogrody Porosa, Kominki Batura

Kominki Piotr Batura
29-07-2013, 11:31
Projekt Jacek Michalak.
Wykonanie Kominki Batura.

DANIEL SIS
29-07-2013, 13:15
teraz tylko kominek wiewióra i pełnia szczęścia:lol2:
Fajne i z pewnością funkcjonalne Piotrze te kominki!
pzdr

DANIEL SIS
29-07-2013, 13:43
Micula fajny artykuł o kombajnie ogrodowym w Świecie kominków. Pozdrawiam.

micula
29-07-2013, 15:00
Micula fajny artykuł o kombajnie ogrodowym w Świecie kominków. Pozdrawiam.

A zauważyłeś pod tytuł ?... jak wybudować kombajn gastronomii gościnnej unikając błędów ,które samemu popełniłem:)
Cały czas się uczę... oby tylko od lepszych od siebie!

bohusz
29-07-2013, 15:25
A zauważyłeś pod tytuł ?... jak wybudować kombajn gastronomii gościnnej unikając błędów ,które samemu popełniłem:)
Cały czas się uczę... oby tylko od lepszych od siebie!
Wielki szacun za te słowa.
Są ponoć już tacy w branży co wszelakie wiadomości i doświadczenia, według siebie posiedli.

No ale najważniejsze i podstawowe dla mnie:
Ciągle czekam na szkic nowego projektu... (Jaworzno) bo sezon grzewczy nieubłaganie nadchodzi...

bohusz
29-07-2013, 15:54
Podobna jak wyżej obudowa - bryła, wykonana z TERMO płyt szamotowych TPS

Wkład kominkowy UNICO Dragon 4

DANIEL SIS
29-07-2013, 15:56
A zauważyłeś pod tytuł ?... jak wybudować kombajn gastronomii gościnnej unikając błędów ,które samemu popełniłem:)
Cały czas się uczę... oby tylko od lepszych od siebie!

dokładnie, człowiek całe życie się uczy.Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi.
Ukłony dla ciebie WaldeK oraz dla reszty pracujących z ogniem!
pzdr

bohusz
29-07-2013, 16:01
a to już starsza realizacja z czerwca...
Wkład UNICO Dragon 2
Od kominka do kominka i jakoś czas i nie tylko, leci...

micula
29-07-2013, 16:03
No ale najważniejsze i podstawowe dla mnie:
Ciągle czekam na szkic nowego projektu... (Jaworzno) bo sezon grzewczy nieubłaganie nadchodzi...[/QUOTE]

Z pewną odrobiną nieśmiałości przedstawiam jedno z dzieł Hundertwasera ,które chciałbym zaadoptować jako kominek w "Betlejem".
Mam zgodę księdza Mirosława na wykonanie kominka ,którego inspiracją będzie TA budowla ( wieża widokowa na południu Niemiec)
Dla mnie odlot! Od dłuższego czasu myślę jak złapać właściwe proporcje i w jaki sposób wykonać zdobienia ( mam dwie koncepcje)
Teraz wiesz dlaczego pytałem Ciebie o możliwość wykonania "grzybkowych daszków".
POZDRAWIAM

bohusz
29-07-2013, 16:46
Myślę, że damy radę i temu.
No ale Ty zaprawdę, sobie teraz dałeś zadanie.... piknie
główkuj bo widzę, unikalny kominek wyjdzie
Pozdrawiam do 10 sierpnia
Wiem, też że sprawy materiałowe się rozjaśniają i zadanie staje się prostsze i bliższe finału

kominiarz
29-07-2013, 22:52
A ja dorzucę jeszcze coś od siebie … i nie będzie to takie ładne jak kominki powyżej, będzie rzeczywiste:

fot 1 komin ceramiczny po pożarze sadzy
fot. 2 to co zostało z zabudowy gips – karton – wełna

generalnie straszny syf, dobrze, że coraz rzadziej używa się takich materiałów zarówno jeżeli chodzi o kominy jak i kominki...

compi
30-07-2013, 06:17
Mogę wkleić zdjęcia domu z kominem z pełnej ceramiki, też po pożarze tego komina. Może wystarczyło komin czyścić? Ten systemowy pewnie był czyszczony, a i tak się zapalił, prawda? Bo jeśli nieprawda to po co takie wnioski i to w tym, mocno reklamowym ostatnio wątku? Załóżcie temat "Kominki forumowych wykonawców" bo na ostatniej stronie kompletnie brak opinii użytkowników przy Waszych zdjęciach i zrobił się marketing. Ach, zapomniałem, połowa z Was ma wykupione płatne profile więc wychodzi mi, że połowy postów by nie było : ).

bartini
30-07-2013, 06:42
No i coś dla żołądka...cegieł nie za wiele, ale można następnym razem dołożyć:cool:

Projekt Piotr Porosa, Piotr Batura.
Wykonanie Ogrody Porosa, Kominki Batura

Bardzo podoba mi się wykończenie tego pieca. Proszę o informację czym to jest wykańczane ?
Tzn. Jaki materiał został użyty do wykończenia pieca z zewnątrz ?

Forest-Natura
30-07-2013, 08:27
Witam.
Witaj Compi ... dawno Cię nie było ... nuda w domu ... co ... ?
Zdjęcia wklejaj jak najbardziej ... głupotę ludzką warto dokumentować ...
Potem zrób mały test - napal w piecu / kominku i zatkaj na chwil kilka wylot komina ... zobaczysz jak ładnie dym sam ze ścian w domu wyłazi ... ze "szczelnego" komina z pełnej ceramiki po pożarze sadzy ... :D
Pozdrawiam.

niktspecjalny
30-07-2013, 09:14
Witam.
Witaj Compi ... dawno Cię nie było ... nuda w domu ... co ... ?
Zdjęcia wklejaj jak najbardziej ... głupotę ludzką warto dokumentować ...
Potem zrób mały test - napal w piecu / kominku i zatkaj na chwil kilka wylot komina ... zobaczysz jak ładnie dym sam ze ścian w domu wyłazi ... ze "szczelnego" komina z pełnej ceramiki po pożarze sadzy ... :D
Pozdrawiam.

Myślałem już ,że cie obudowa w łebek pukła bo jeszcze ciebie tu tylko brakowało.Tak nawiasem co ty nam wkleisz jako branżysta bez podpisu FM ??? Nie to ,żebym go kochał ale compi ma zupełną racje.Wasz prywatny folwark reklamowy trwa,(np. bohunio wkleił jak niesie tytuł topiku nasz kominek z rolki:D:D a kominiarz przepiękny kasterkowo -mozajkowy kominek minimalistyczny-rozkładany) i tych z płatnym profilem i tych bez.Ten watek ma służyć zupełnie czemu innemu a nie nachalnemu pokazywaniu swoich pokrętnych osiągnięć.Czy Wy wiecie co to dać na luz spasować???Załóżcie se swój folwarczny wątek i wklejaj ta co chce ta nawet choćby miały to być maszkary odstraszające forowiczów.:P

Forest-Natura
30-07-2013, 09:32
Witam.
Weź no Wiewiór napisz kiedy ostatni Forumowicz wklejał tu zdjęcia swojego kominka ... gdyby nie "branżyści" ten wątek by umarł dawno ... poleć po innych wątkach FM, w których ludzie pokazują fotki z Kominków Naszych i wzorują się na nich przy budowie swoich kominków ... 99 % z nich to bynajmniej nie fotki Forumowiczów ...
To już przerabialiśmy tutaj kilkakrotnie ... na FM w tym dziale można zobaczyć to, czym wielokrotnie żaden Forumowicz nie został by uraczony przez dziesiątki innych firm "kominkowych" działających w naszym kraju ... To że czasami wpadnie tu jakiś komar i pobzyczy trochę,nie oznacza wcale że ludziom nie lubiącym komarów ten wątek się nie podoba ... sami wręcz wielokrotnie potrafią komarowi dać "w czapę" ...
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
30-07-2013, 09:49
No to jeszcze odrobina cegiełek.
.
http://www.kominki-batura.pl/rustykalny2_3.html

Kominki Piotr Batura
30-07-2013, 09:50
.http://www.kominki-batura.pl/rustykalny3_3s.html

Kominki Piotr Batura
30-07-2013, 09:52
Bardzo podoba mi się wykończenie tego pieca. Proszę o informację czym to jest wykańczane ?
Tzn. Jaki materiał został użyty do wykończenia pieca z zewnątrz ?

Tu użyto najzwyklejszych materiałów budowlanych, odpornych na warunki zewnętrzne. Farby podobnie.

kominiarz
30-07-2013, 10:31
Mogę wkleić zdjęcia domu z kominem z pełnej ceramiki, też po pożarze tego komina. Może wystarczyło komin czyścić? Ten systemowy pewnie był czyszczony, a i tak się zapalił, prawda? Bo jeśli nieprawda to po co takie wnioski i to w tym, mocno reklamowym ostatnio wątku? Załóżcie temat "Kominki forumowych wykonawców" bo na ostatniej stronie kompletnie brak opinii użytkowników przy Waszych zdjęciach i zrobił się marketing. Ach, zapomniałem, połowa z Was ma wykupione płatne profile więc wychodzi mi, że połowy postów by nie było : ).

Compi, może to wszystko przez te upały, wysoka temperatura nie służy kominom ceramicznym, ale jak widać udziela się także Forumowiczom ;)

moniss
30-07-2013, 12:12
No dobra, więc skoro nie ceramiczny komin, no to jaki? Po staremu murowany z cegły?

Kominki Piotr Batura
30-07-2013, 13:32
No dobra, więc skoro nie ceramiczny komin, no to jaki? Po staremu murowany z cegły?


Nie ma obecnie uniwersalnego komina. W dzisiejszych czasach komin dedykuje się do konkretnego celu. Poczytaj watki o kominach, lub pytaj bardziej konkretnie - do czego ten komin?

moniss
30-07-2013, 16:34
1. Do kominka z płaszczem wodnym
2. Do pieca kaflowego/kuchni kaflowej (na drewno, nie węgiel)

Tak dużo ostatnio piszecie o zniszczonych kominach ceramicznych, a ja właśnie taki planuję. W poprzednim domu, był komin murowany z cegieł ale też po pożarze sadzy (albo nawet po kilku) popękał i czasami dym przedostawał się przez popękaną ścianę do pomieszczeń (podobnie u znajomych).
Czytałam, że dokładniej można wyczyścić komin ceramiczny, gdyż jest gładki niż murowany i przez to ten drugi częściej narażony jest na zapalenie się sadzy.

Kominki Piotr Batura
30-07-2013, 17:59
Spróbuj zacząć od tego: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171465-Kominek-jaki-komin-czym-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-gdzie-wyczystka Jak nie dasz rady, spróbujemy jeszcze raz.

moniss
30-07-2013, 18:11
Spróbuj zacząć od tego: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171465-Kominek-jaki-komin-czym-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-gdzie-wyczystka Jak nie dasz rady, spróbujemy jeszcze raz.
Dzięki i zabieram się do czytania :)

compi
30-07-2013, 20:48
Witam.
Witaj Compi ... dawno Cię nie było ... nuda w domu ... co ... ?
Zdjęcia wklejaj jak najbardziej ... głupotę ludzką warto dokumentować ...
Potem zrób mały test - napal w piecu / kominku i zatkaj na chwil kilka wylot komina ... zobaczysz jak ładnie dym sam ze ścian w domu wyłazi ... ze "szczelnego" komina z pełnej ceramiki po pożarze sadzy ... :D
Pozdrawiam.

Nuda? A skąd ten wniosek? Nuda chyba w branży z tego forum jeśli lecicie na zmianę kto lepszy. W podany sposób testuj kominy u klientów. U mnie wszystko gra i po przeglądzie fachowiec, który śmieje się z takich wpisów jak ten kominiarza, stwierdził wzorowy stan komina. Czy wy k...a musicie tutaj niepotrzebnie straszyć ludzi? Od naszych dyskusji o wełnie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jak ludzie robili rekreacyjne kominki z płyty g-k tak robią i widocznie umieją liczyć. I dziwisz się, że kominków tu nie wrzucają? Zabiliście wątek, ale podtrzymanie idzie wam dobrze, haha!.

compi
30-07-2013, 20:53
Compi, może to wszystko przez te upały, wysoka temperatura nie służy kominom ceramicznym, ale jak widać udziela się także Forumowiczom ;)

Ty na czynnym kominie dupskiem nie usiadłeś przypadkiem? U mnie w domu 23 stopnie, na zewnątrz trochę więcej. Może napisz ludziom z czego wynika ta temperatura niszcząca komin ceramiczny, a nie strzelasz z klawiatury że jest be. Jeśli nie przypominasz się klientom to i pożary po latach się zdarzają.

Forest-Natura
30-07-2013, 21:33
Witam.

Od naszych dyskusji o wełnie nic się w tej kwestii nie zmieniło
To uświadom mi Compi ile sprzedałem detalicznie od tego czasu paczek wełny kominkowej a ile palet płyt z materiałów dedykowanych stricte dokominków ... :D
Zawsze wzruszało mnie to że wiesz "lepiej" od każdego kto się zawodowo problemem zajmuje ... w każdym temacie poruszanym na FM.
Wątek zabijają wszystkowiedzący dyletanci nie mający do powiedzenia w temacie nic co mogło by zainteresować Forumowicza poszukującego tego jak może wyglądać i z czego może być zrobiony kominek ...
Na ostatnich dwóch stronach branżyści zamieścili ponad 30 konkretnych zdjęć i trzy linki do zdjęć kolejnych ... co Ty zamieściłeś ... ?
Pozdrawiam.
PS. Cegła na tapecie była ... hmm ...
203576 :D
Ciepła zabudowa klinkierowa na podbudowie szamotowej bez grama wełny, nagrzewająca się w łagodnie i utrzymująca ciepło przez parę godzin. Na wkładzie dodatkowo zamontowany wymiennik radiacyjny własnej konstrukcji redukujący temperaturę spalin wchodzących do komina.

kominiarz
31-07-2013, 09:58
Ty na czynnym kominie dupskiem nie usiadłeś przypadkiem? U mnie w domu 23 stopnie, na zewnątrz trochę więcej. Może napisz ludziom z czego wynika ta temperatura niszcząca komin ceramiczny, a nie strzelasz z klawiatury że jest be. Jeśli nie przypominasz się klientom to i pożary po latach się zdarzają.

Compi! kominy ceramiczne czytaj skorupki mogą dostać czkawki już w temperaturach > 600oC

izostatyczne wytrzymują więcej, ale są drogie i do kominków rzadko instalowane

między izostatycznymi, a tymi popularnymi (gładkimi) jest technologiczna przepaść

osiągnąć temperaturę w zwykłym kominku ponad 600oC to żaden problem

na czynnym kominie dupsk...., no co Ty...

z tym przypominaczem, to masz rację, kiedyś myślałem o takim systemie, ale do finalizacji nie doszło

a tak poza moją odpowiedzią, czemu Bohusz wyjechał na wczasy do banicji ? Nie przypominam sobie żeby był niekulturalny ...

maly john
31-07-2013, 12:17
DANIEL SIS dzięki za zdjęcia "ceglaków" :) cuda nad cuda najlepszy pierwszy, który wrzuciłeś. Proszę jak się temat rozkręcił..

micula
01-08-2013, 21:03
WITAM,
To zamieszczać w końcu te fotki czy nie?
Branżysta czy amator... mnie chodzi o to aby popatrzeć ( podpatrzeć ) ,robotę innych , nawiązać ciekawe kontakty ( nawet poza forum) , dowiedzieć się ,że są inni ,którzy tworzą kominki z pasją. Ja żyje z tego ,że wykonuję kominki i jestem z tego dumny! Rynek budowlany się skurczył i dlatego wielu branżystów szuka sposobu przebicia się przez ten szum informacyjny i wykonawczy albowiem od "zrób to sam" poprzez" Pan Edek od gipsów" ...my branżyści jesteśmy na końcu. Inwestorzy szukający kominka są już najczęściej" po przejściach" nie potrzebują "papierów" . Mają często dość wszystkiego i chcą aby to się już wreszcie skończyło ,aby już wszyscy sobie poszli i nie mają kasy na nasze usługi.
Zdjęcia moich realizacji zamieszczam od dość dawna na tym Forum i robię to z czystej przyjemności podbitej myślą ,że może kiedyś,ktoś ..zapyta. A co do zmian forum i na forum to "wszystko płynie" jak powiedział Pan Ta REJ :)
Przedstawiam kominek "kombinowany" kaflowy ,płytowy z dekorkiem . kafle Kafel-Art.
Dzisiaj namawiałem inwestora aby dał się skusić na ciemny tynk do tych jasnych kafli ale powiedział NIE... Uparł się i ma !
POZDRAWIAM

DANIEL SIS
01-08-2013, 21:41
słodki kominek!!!!!
Rynek kominkowy jest jak kalejdoskop, szybko się zmienia i każdy jest wszechwiedzący, nawet tapeciarz. Ale jedno jest pewne, piękno oraz żywioł ognia nie każdy ogarnia i rozumie. Dlatego poza zmieniającym się obrazem w kalejdoskopie jest też przyjemność oglądania i satysfakcja, którą uzyskujemy dzięki ludziom pracującym z ogniem na co dzień.
pzdr

pezotto
05-08-2013, 08:52
a tak wygląda wkład kratki maja 12Kw cegła ręcznie formowana nevado oranje jeszcze nie skończony ale już nie długo ;) http://imageshack.us/a/img853/4013/zdjcie0013a.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/zdjcie0013a.jpg/)

bardzo ładnie się prezentuje, też rozglądam się za kominkiem narożnym..

mam pytanie czy maja 12kw ma jakies odpowiedniki u konkurencji? (w podobnym budżecie) - moga byc bez płaszcza wodnego...

Senser
07-08-2013, 19:55
Help me!
Inaczej to może być mój ostatni post nie że na forum tylko w życiu...
Załamka...
Planuje zabrać się własnymi rękami do zabudowy swojego kominka.
Brakuje mi "wizualnej wiedzy" jak tego dokonać krok po kroku....
Owszem są miejscami zdjęcia realizacji wykonawczej ale te najlepiej udokumentowane pod względem wykonawczym jakie udało mi się znaleźć to...kominek narożny.
Mój nie jest narożny a stoi sobie na środku ściany a za nim wystający lekko ze ściany komin.
Chcę do budowy użyć płyt izolacyjnych typu itp Varmsen.

Problem polega na tym, że nie mogę wyszperać na FM odpowiedniego wątku z takim w miarę kompletnym instruktażem...
Kilka dni spędziłem na wyszukiwaniu i nic...
A może ktoś z was może mi udostępnić własne zdjęcia via mail??

Obudowa ma być banalnie prost jeśli chodzi o kształty.
Czy możecie co nieco pomóc? :-)

Trociu
08-08-2013, 20:37
:D
Ciepła zabudowa klinkierowa na podbudowie szamotowej bez grama wełny, nagrzewająca się w łagodnie i utrzymująca ciepło przez parę godzin. Na wkładzie dodatkowo zamontowany wymiennik radiacyjny własnej konstrukcji redukujący temperaturę spalin wchodzących do komina.Na podbudowie? czyli najpierw ścianka z szamotu a potem na tym klinkier?

eniu
10-08-2013, 07:13
Help me!
Inaczej to może być mój ostatni post nie że na forum tylko w życiu...
Załamka...
Planuje zabrać się własnymi rękami do zabudowy swojego kominka.
Brakuje mi "wizualnej wiedzy" jak tego dokonać krok po kroku....
Owszem są miejscami zdjęcia realizacji wykonawczej ale te najlepiej udokumentowane pod względem wykonawczym jakie udało mi się znaleźć to...kominek narożny.
Mój nie jest narożny a stoi sobie na środku ściany a za nim wystający lekko ze ściany komin.
Chcę do budowy użyć płyt izolacyjnych typu itp Varmsen.

Problem polega na tym, że nie mogę wyszperać na FM odpowiedniego wątku z takim w miarę kompletnym instruktażem...
Kilka dni spędziłem na wyszukiwaniu i nic...
A może ktoś z was może mi udostępnić własne zdjęcia via mail??

Obudowa ma być banalnie prost jeśli chodzi o kształty.
Czy możecie co nieco pomóc? :-)

Masz na myśli narożny kominek Brzezińskiego? Buduj więc tak samo jak kominek narożny, tylko z prawej strony, tam gdzie Brzezinski ma szybę , powtórz to samo co zrobił z lewej. Co do aranżacji, nic nie poradzisz na komin, więc przyklej do niego szerszy prostopadłościan, a nisze za nim zagospodaruj. Jakieś półki, miejsce na drewno...

GUMISIOWA
14-08-2013, 02:00
Nasz kominek-prosty i minimalistyczny
Z płaszczem wodnym-uzywany 2 sezony grzewcze-jeden z najlepszych wyborow jakich dokonaliśmy przy budowie domu;)

206622

206623

p.s zdjęcia robocze z montażu listew przypodłogowych:)-przepraszam

niktspecjalny
14-08-2013, 07:32
Nasz kominek-prosty i minimalistyczny
Z płaszczem wodnym-uzywany 2 sezony grzewcze-jeden z najlepszych wyborow jakich dokonaliśmy przy budowie domu;)

206622

206623

p.s zdjęcia robocze z montażu listew przypodłogowych:)-przepraszam

Czystość jeszcze raz czystość.Ale uważaj bo cie teraz branż zajedzie.Mało kratek,sratek itp.Poczekajmy.Mnie sie podoba chodź by dla tego ,że tak ładnie o nim mówisz i na dodatek tak jak mój jest KZPŁW.

GUMISIOWA
14-08-2013, 08:21
Ale ja mam więcej kratek:D-z drugiej strony ściany:yes:

Na marginesie-chciałam się tylko pokazać bo znam ten wątek sprzed dobrych kilku lat-sprzed budowy-nie chce żeby mnie ktoś zajechał:lol2:-nie wiem co by mąż o tym powiedział:lol2:

niktspecjalny
14-08-2013, 08:40
Ale ja mam więcej kratek:D-z drugiej strony ściany:yes:

Na marginesie-chciałam się tylko pokazać bo znam ten wątek sprzed dobrych kilku lat-sprzed budowy-nie chce żeby mnie ktoś zajechał:lol2:-nie wiem co by mąż o tym powiedział:lol2:

Poprawiasz mi humor wielkie dzięki :yes:.I o to w tym topiku ma chodzić.Wielki ukłon w twoją stronę.Pozdrowienia dla męża.:yes::D;););).Dla branży nie bo jej nie lubię.:yes::D

Z tymi kratkami to ich ty zajechałaś...............obaczysz nie odezwą się będzie im wstyd ;););)

DANIEL SIS
14-08-2013, 08:46
ale branża ciebie lubi wiewiór:bye:

GUMISIOWA
14-08-2013, 08:49
do uslug:D
pozdrowienia dla wszystkich ciężko pracujących -robiących kominki i uzytkownikow:D

niktspecjalny
14-08-2013, 08:57
do uslug:D
pozdrowienia dla wszystkich ciężko pracujących -robiących kominki i uzytkownikow:D

możesz zmienić te pozdrowienia???Tak odwrotnie wtedy my będziemy górą.;););)

niktspecjalny
14-08-2013, 17:51
Dobrze ,że tego od merytoryki nie ma coulignon (http://forum.muratordom.pl/member.php?53571-coulignon) ale śmieszny kolo.;););)

micula
17-08-2013, 16:56
Witam, W dawnej stolicy Polski w starej piwnicy starej kamienicy powstaje kominek kaflowy na bazie wkładu podnoszonego do góry ,kominek jest wykonywany na podbudowie szamotowej a kafle....są wyzwaniem jak K2 ( kafle Kuliga). Jakoś sobie radzimy ale przygód przy tym jest co nie miara. Wielu dobrych ludzi podpowiadało mi jak mam się za to zabrać ale byli i tacy co mnie dołowali. Ale jak to mówią w Toruniu- Alle luja i do przodu.!

radekczu
17-08-2013, 21:12
....a kafle....są wyzwaniem jak K2 ( kafle Kuliga). Jakoś sobie radzimy ale przygód przy tym jest co nie miara. Wielu dobrych ludzi podpowiadało mi jak mam się za to zabrać ale byli i tacy co mnie dołowali. Ale jak to mówią w Toruniu- Alle luja i do przodu.![/QUOTE]

czemu kafle z Rozwadowa są wyzwaniem, miłaem zamiar z uwgi na ,,bliskość,, wykorzystać je w moim ,,trociniaku,,

Tomas1111
18-08-2013, 00:07
...
witam

Proszę o ocenę obudowy wkładu Jotul. Na zewnątrz pustak Ytong, wewnątrz wełna Paroc. Zaciekawiło mnie brak pełnego wykończenia wełny wewnątrz taśma wokół rur spiro. Ponoć wełna Paroc nie pyli...???

207188

207189


Pozdr.

Kominki Piotr Batura
18-08-2013, 06:43
...
witam

Proszę o ocenę obudowy wkładu Jotul. Na zewnątrz pustak Ytong, wewnątrz wełna Paroc. Zaciekawiło mnie brak pełnego wykończenia wełny wewnątrz taśma wokół rur spiro. Ponoć wełna Paroc nie pyli...???

207188

207189


Pozdr.



By ocenić obudowę, trzeba ją zobaczyć i poznać detale konstrukcji. Te widoczne na zdjęciach bardzo skromne fragmenty pozwalają jedynie stwierdzić, ze faktycznie jest to beton komórkowy i wełna. Widać również niechlujną obróbkę jakiejś rury. Wiara w teorię, że wełna Paroc nie pyli, ma sporo wyznawców.

bohusz
18-08-2013, 07:57
Wełna, aby mogła być użyta szczególnie w budynkach mieszkalnych, musi być szczelnie zabudowana. Zabudowana szczelnie i trwale na lata długie...
Jedynie stara technologia budowy kominków z izolacją wewnętrzną wełnianą zakładała zabudowanie (osłonięcie) wełny cieniutką folią metalową.... przyklejoną do wełny klejem odpornym (optymistycznie) na temperatury do 200 stopni.....
Wszelkie niedbałości w wykonawstwie takich kominków wełnianych, skutkują że wełna nie jest dokładnie zabudowana, lub zabudowana jest nietrwale i pod wpływem wysokich temperatur folia metalowa mająca optymistycznie stanowić, osłonę - zabudowę wełny, odkleja się.
Odsłonięcie na wskutek tego wełny powoduje, że pyli ona po całym domostwie... no i również może być odczuwalny nieprzyjemny "chemiczny" zapach klejów jakich używa się do produkcji wełny.....
PAMIĘTAJMY, że ruch powietrza wewnątrz obudowy i potem kratkami jest duży.... no i temperatury wewnątrz obudowy, przykładowo na wskutek małych przekroi kratek mogą być spore.
SUMUJĄC:
Wykonanie kominka wełnianego, wymaga znajomości tematu i dużej czasochłonnej staranności wykonawstwa w najdrobniejszych szczegółach.

micula
18-08-2013, 10:36
czemu kafle z Rozwadowa są wyzwaniem, miłaem zamiar z uwgi na ,,bliskość,, wykorzystać je w moim ,,trociniaku,,[/QUOTE]
W dobie płytek kafelkowych kalibrowanych ,produkowanych przemysłowo ,kafle klasyczne są po prostu inne.
W kaflach od Pana Kuliga można stwierdzić różnice wysokości kafli do 1 cm , skrzywienie narożników dwa są wystające a dwa wklęsłe,.
kruchość polewy ceramicznej ( która odskakuje przy nieumiejętnym szlifowaniu. MIMO to kafle te mają swój urok i należy je pokochać takimi jakimi są i mozolnie docierać je do swoich potrzeb.

DANIEL SIS
18-08-2013, 11:12
czemu kafle z Rozwadowa są wyzwaniem, miłaem zamiar z uwgi na ,,bliskość,, wykorzystać je w moim ,,trociniaku,,
W dobie płytek kafelkowych kalibrowanych ,produkowanych przemysłowo ,kafle klasyczne są po prostu inne.
W kaflach od Pana Kuliga można stwierdzić różnice wysokości kafli do 1 cm , skrzywienie narożników dwa są wystające a dwa wklęsłe,.
kruchość polewy ceramicznej ( która odskakuje przy nieumiejętnym szlifowaniu. MIMO to kafle te mają swój urok i należy je pokochać takimi jakimi są i mozolnie docierać je do swoich potrzeb.[/QUOTE]

Rożnie to z tymi kaflami bywa. Ja teraz będę zabudowywał kominek akumulacyjny kaflami z Kaflarni Zduny - zobaczymy co przywiozą. Nie robiłem z tych kafli, jednak szybkość realizacji i standardowość wymiarów skłoniła inwestora do zamówienia właśnie tam ceramiki.
pzdr micula

DANIEL SIS
18-08-2013, 11:16
...
witam

Proszę o ocenę obudowy wkładu Jotul. Na zewnątrz pustak Ytong, wewnątrz wełna Paroc. Zaciekawiło mnie brak pełnego wykończenia wełny wewnątrz taśma wokół rur spiro. Ponoć wełna Paroc nie pyli...???

207188

207189


Pozdr.

lepiej całą obudowę pokazać. Szczególnie jaka wentylacja owej obudowy. Ale zrobione jest to niechlujnie i z brakiem profesjonalizmu.
pzdr

Kominki Piotr Batura
18-08-2013, 13:09
....a kafle....są wyzwaniem jak K2 ( kafle Kuliga). Jakoś sobie radzimy ale przygód przy tym jest co nie miara. Wielu dobrych ludzi podpowiadało mi jak mam się za to zabrać ale byli i tacy co mnie dołowali. Ale jak to mówią w Toruniu- Alle luja i do przodu.!

czemu kafle z Rozwadowa są wyzwaniem, miłaem zamiar z uwgi na ,,bliskość,, wykorzystać je w moim ,,trociniaku,,[/QUOTE]

Naukę kaflarstwa lepiej odbyć na kaflach mniej "klimatycznych" niż Zduny czy Kulig. Właścicieli obu kaflarni serdecznie przy okazji pozdrawiam. Mam nadzieję, że wpis ten nie wpłynie na dalsze losy naszej przyjaźni.;)

DANIEL SIS
20-08-2013, 07:20
Może raczej ten wpis przyczyni się do lepszej jakości kafli, Piotr;). Poza tym jak ktoś początkujący poradzi sobie z takimi kaflami to później okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych...;)
pzdr

malka
02-09-2013, 11:40
We, wiem tu pokazujemy kominki, ale bym mogła coś pokazać, muszę najpierw wiedzieć czy przeskoczę problem, a mianowicie
wymyśliłam sobie wkład kominkowy o szerokości 1132 mm, niestety scianka na , której ma stanąć ma jedyne 1100 mm i o ile ten centymetr czy dwa dała bym radę przedłużyć ściankę doklejając płytę k-g, o więcej nie dam rady.
I pytanie zasadnicze. Czy wkład kominkowy może być "wciśnięty na styk" do bocznych ścianek )prawa murowana, lewa k-g) czy musi być przestrzeń na wełnę, czy inne zabezpieczenia p-poż ?

Kominek ma stać w tej wnęce
https://lh4.googleusercontent.com/-TVirFZV_4sE/UTO31O_4S2I/AAAAAAAAHc4/fcTulZftRK8/s512/DSCN4417.JPG

to tylna ścianka jest za krótka.

Kominki Piotr Batura
03-09-2013, 06:04
We, wiem tu pokazujemy kominki, ale bym mogła coś pokazać, muszę najpierw wiedzieć czy przeskoczę problem, a mianowicie
wymyśliłam sobie wkład kominkowy o szerokości 1132 mm, niestety scianka na , której ma stanąć ma jedyne 1100 mm i o ile ten centymetr czy dwa dała bym radę przedłużyć ściankę doklejając płytę k-g, o więcej nie dam rady.
I pytanie zasadnicze. Czy wkład kominkowy może być "wciśnięty na styk" do bocznych ścianek )prawa murowana, lewa k-g) czy musi być przestrzeń na wełnę, czy inne zabezpieczenia p-poż ?



Kominek ma stać w tej wnęce
https://lh4.googleusercontent.com/-TVirFZV_4sE/UTO31O_4S2I/AAAAAAAAHc4/fcTulZftRK8/s512/DSCN4417.JPG

to tylna ścianka jest za krótka.

Jesteś pewna że ten ok 100 cm wkład ma tu stanąć w poziomie a nie w pionie? A nie lepszy byłby jakiś z boczną szybą?

malka
03-09-2013, 09:52
Piotrze - jestem absolutnie pewna, że wkład ma być w poziomie :)
Wszelkie wkłady z boczną szybą odpadają - gdyż po prawej stronie będzie stał stół z litego drewna nie chcę by był "pogdrzewany", a poza tym drobnym detalem nie bardzo podobają mi się tego typu kominki.
Efekt osadzenia wkładu jaki chcę osiągnąć, jest zbliżony do tego z drugiej fotki w Twojej sygnaturce.
Z tym,ze "składzik" drewna będzie po prawej stronie, a obudowa ma być zupełnie prosta, bez kafli, czy kamienia. Wkład ma być "wtopiony" w ścanę.

Kominki Piotr Batura
03-09-2013, 19:28
Ok. Czyli wchodzimy w przejście po prawej stronie?!

Forest-Natura
03-09-2013, 20:20
Witam.
Aż się prosi o palenisko pionowe ... dziwnym jest że większość ludzi sądzi że to w paleniskach poziomych jest większa wizja ognia ... podczas gdy jest własnie na odwrót ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

bohusz
04-09-2013, 07:11
Faktycznie, nowoczesne paleniska - wkłady kominkowe wertykalne (pionowe) cieszą się aktualnie dużym zainteresowaniem. Realizacji takich jest dużo i fajnie się prezentują. To prawda, że wizja ognia jest w nich bardziej okazała, a to ważne dla klientów traktujących kominek jako "ognisko domowe"

Pozdrawiam serdecznie z Krzeszowic

malka
04-09-2013, 08:28
Ok. Czyli wchodzimy w przejście po prawej stronie?!

Piotrze, ta pokazana wnęka, to jakby wysepka, między salonem, kuchnią i korytarzem (ścianka nośna z kominem i podciąg)
Może tu lepiej widać
https://lh3.googleusercontent.com/-PFY2YisVvpI/UTO3wT5GS_I/AAAAAAAAHcY/6W7OCiZLsYs/s640/DSCN4413.JPG
po prawej w głębi kuchnia,przed kominkiem salon, a po lewej (niewidoczny na zdjęciu ) otwarty korytarz, troszkę widoczny tu

https://lh4.googleusercontent.com/-TVirFZV_4sE/UTO31O_4S2I/AAAAAAAAHc4/fcTulZftRK8/s512/DSCN4417.JPG

i z góry

https://lh5.googleusercontent.com/-N7Udj2RrgdI/UTO479_yu2I/AAAAAAAAHko/XHcgO_bFw6s/s640/DSCN4608.JPG



Witam.
Aż się prosi o palenisko pionowe ... dziwnym jest że większość ludzi sądzi że to w paleniskach poziomych jest większa wizja ognia ... podczas gdy jest własnie na odwrót ... :rolleyes:
Pozdrawiam.



Faktycznie, nowoczesne paleniska - wkłady kominkowe wertykalne (pionowe) cieszą się aktualnie dużym zainteresowaniem. Realizacji takich jest dużo i fajnie się prezentują. To prawda, że wizja ognia jest w nich bardziej okazała, a to ważne dla klientów traktujących kominek jako "ognisko domowe"

Pozdrawiam serdecznie z Krzeszowic

Pewnie Panowie macie rację, niemniej nie rozważałam takiego rozwiązana.
Póki co zdecydowałam się na poziomy duży wkład. Jeśli zmieszczenie go w tę szczelinę będzie trudne, bądź bardzo kosztowne, rozważę wkład wertykanlny - acz chyba bez większego entuzjazmu :oops:

MasterCheat
04-09-2013, 13:20
Mój kominek po malutku powstaje.

Niestety nie robię sam, doszedłem do wniosku, że w domku szkieletowym drewnianym nie ma co ryzykować.

Y-tong + płyty krzemieniowo-wapienne. Wkład unico hermes 2 modern 10kW. Dolot powietrza z zewnątrz.

MasterCheat
06-09-2013, 14:28
no i pierwsze palenie :)

http://www.youtube.com/watch?v=72QbzMr-IBA&feature=youtu.be

bohusz
06-09-2013, 15:41
Wkład uniflam hermes 2 modern 10kW. Dolot powietrza z zewnątrz.

To jest wkład
UNICO Hermes 2 modern - 10 KW

MasterCheat
06-09-2013, 22:30
To jest wkład
UNICO Hermes 2 modern - 10 KW

Racja, nie wiem skąd mi się ta nazwa przyplątała :) już poprawiłem.

micula
20-09-2013, 21:57
WITAM,
Parę tygodni temu, zapowiadałem ,że "coś wymyślę" w temacie kominek inspirowany sztuką Hundertwasera. Mamy już zarys. Oto On !
Kominek powstaje we wspólnocie ludzi bezdomnych Betlejem w Jaworznie w sali Oratorium.
Wiele firm i osób sponsoruje jego powstanie.
Kominek o wysokości 360 cm z 2 palet płyt i palety cegieł szamotowych. Pniemy się mozolnie do góry . Budowla zostanie ozdobiona mozaiką z kafli piecowych.

DANIEL SIS
23-09-2013, 09:39
fajnie, fajnie:bye: a jak Kraków i podziemia, dałeś radę z kopułą?
pzdr

MasterCheat
01-10-2013, 09:30
witam,

może mi ktoś podpowiedzieć w temacie wykorzystania karton gipsu do obuwania kominka?

Generalnie kominek mam zrobiony z płyt krzemieniowo-wapiennych (pierwsza warstwa) i ytonga (6cm) druga warstwa).

teraz oklejam to z wierzchu płytami z karton-gipsu na klej gipsowy tak żeby uzyskać równą powierzchnię.
Fachowcy, którzy kominek stawiali powiedzieli ze mogę dać normalne płyty KG ponieważ obudowa kominka jest chłodna. Ale jednak mam pewne obawy co do miejsc gdzie są wyloty ciepłego powietrza, czy tam nie lepiej dać płyty ognioochronne ? czy to nie ma znaczenia większego?

MasterCheat
01-10-2013, 10:55
ps. jeszcze jedno. Czym najlepiej ukryć połączenie kartongipsu z płytą marmurową? Akryl? Sylikon?