PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINKI nasze !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36

johana
01-10-2013, 22:46
Witam,
miało nie być ale zdecydowaliśmy na szybko że będzie kominek w salonie. Dodam że nie ma komina a dom stoi, ale parterówka dach wiązary sufitów jeszcze nie ma.
Nie mam czasu przekopać wątku więc czy możecie mi powiedzieć jaki komin postawić, jest chudziak na ten moment. więc lepiej lekki systemowy, ale na co mam zwrócić uwagę, albo konkretny polećcie
komin tylko do kominka wentylacja mechaniczna, doprowadzenie powietrza rurą kanalizacyjną pod chudziakiem 110tką zrobione tak w razie czego :)
No i jaki wkład? kominek tylko jako dogrzewanie w sezonie przejściowym kiedy chłodem wieje bez żadnych skomplikowanych instalacji, rozprowadzeń czy innych - narożny, prosty, nowoczesny

Kominki Piotr Batura
02-10-2013, 09:09
Witam,
miało nie być ale zdecydowaliśmy na szybko że będzie kominek w salonie. Dodam że nie ma komina a dom stoi, ale parterówka dach wiązary sufitów jeszcze nie ma.
Nie mam czasu przekopać wątku więc czy możecie mi powiedzieć jaki komin postawić, jest chudziak na ten moment. więc lepiej lekki systemowy, ale na co mam zwrócić uwagę, albo konkretny polećcie
komin tylko do kominka wentylacja mechaniczna, doprowadzenie powietrza rurą kanalizacyjną pod chudziakiem 110tką zrobione tak w razie czego :)
No i jaki wkład? kominek tylko jako dogrzewanie w sezonie przejściowym kiedy chłodem wieje bez żadnych skomplikowanych instalacji, rozprowadzeń czy innych - narożny, prosty, nowoczesny

Najlepiej to spróbować znaleźć fachowca w okolicy, a jego poczynania dopiero skonfrontować z wiedzą dostępną na forum. Próbujesz w dwóch trzech postach nauczyć się tego co zgłębiałem całe życie? 30 lat zduństwa i 20 lat praktyki w budowie kominków z wkładami. Nawet nie wiem od czego zacząć! :D A lubię pomagać...

Kominki Piotr Batura
02-10-2013, 09:11
ps. jeszcze jedno. Czym najlepiej ukryć połączenie kartongipsu z płytą marmurową? Akryl? Sylikon?

Masz kominek zbudowany z porządnych ceramicznych materiałów (płyta KW) i koniecznie chcesz go popsuć tekturą i gipsem?

MasterCheat
02-10-2013, 10:10
Niby tak, ale zbyt równe to to nie jest...

wziąłem się do roboty i kominek już oklejony płytami KG, a z boku zrobiłem półeczki. Zaczyna to nabierać formy.

Półeczki i góra kominka z płyt zielonych, bo akurat takie mi zostały po budowie i nie było sensu kupować nowych.

johana
02-10-2013, 19:34
Nic takiego nie miałam na mysli..... ale dziękuję za pomoc, a raczej totalny jej brak. Wystarczyło napisać warte polecenia wkłady sa firmy x, y, z a komin dobrej jakości i w rozsądnej cenie firmy q, a wykonawca to oczywiście będzie dobierał przekroje moce i inne parametry, wiadomo, że sama tego nie zrobię, ale każdy zachwala to za co ma dodatkowy cash od producentów, więc zapytałam bezinteresownie tutaj.

Nawet nie wiem od czego zacząć! :D A lubię pomagać...[/QUOTE]

Kominki Piotr Batura
02-10-2013, 21:40
Nic takiego nie miałam na mysli..... ale dziękuję za pomoc, a raczej totalny jej brak. Wystarczyło napisać warte polecenia wkłady sa firmy x, y, z a komin dobrej jakości i w rozsądnej cenie firmy q, a wykonawca to oczywiście będzie dobierał przekroje moce i inne parametry, wiadomo, że sama tego nie zrobię, ale każdy zachwala to za co ma dodatkowy cash od producentów, więc zapytałam bezinteresownie tutaj.

Nawet nie wiem od czego zacząć! :D A lubię pomagać...[/QUOTE]


Wkłady godne polecenia to produkty Spartherm, Brunner, Romotop, Hajduk, Unico, Pama, MCZ, Kobok...Czasem może to być jakis Blanzek, a nawet Kratki pl.

Kominy niezłe ma Poujoulat, Darco, Jeremias.

Rozsądna cena to pojęcie względne. Dla jednych to brak kłopotów, czyli wcale nie niska. Dla drugich to chęć wydania niewiele za wszelka cenę i bez patrzenia na konsekwencje.

tacim
03-10-2013, 11:09
no i pierwsze palenie :)

http://www.youtube.com/watch?v=72QbzMr-IBA&feature=youtu.be
A ten wlot powietrza na wkład z dołu to aby nie za mało ?

MasterCheat
08-10-2013, 08:56
Kurcze nie wiem. Jeśli ktoś widzi że coś jest nie tak to proszę o zwrócenie uwagi.

Generalnie najbardziej martwi mnie górna część półeczki, którą sobie zabudowałem po lewej stronie.

Mam tam wylot ciepłego powietrza i tam jest bardzo gorąco. Płyta KG naprzeciwko wylotu nagrzewa się tak że się nie da jej dotknąć....

eniu
08-10-2013, 15:20
Głupi pomysł z tym wylotem. Powinieneś zrobić kanał z płyt KW i wywalić ciepło poza niszę, albo dać kratkę z przodu.

DANIEL SIS
08-10-2013, 19:43
Kurcze nie wiem. Jeśli ktoś widzi że coś jest nie tak to proszę o zwrócenie uwagi.

Generalnie najbardziej martwi mnie górna część półeczki, którą sobie zabudowałem po lewej stronie.

Mam tam wylot ciepłego powietrza i tam jest bardzo gorąco. Płyta KG naprzeciwko wylotu nagrzewa się tak że się nie da jej dotknąć....

eniek ma rację. po co tam zrobiłeś Wylot? Generalnie kominek jest przegrzany, jest zła wentylacja i jest małe piekło. Musisz to poprawic.

MasterCheat
09-10-2013, 00:03
wylot był najpierw jak półeczki nie było jeszcze w planie....

ps. to nie jest jedyny wylot z obudowy po przeciwnej stronie jest drugi identyczny. no i jest tez rura na poddasze, ale na razie zaślepiona.

I właśnie zastanawiał się czy nie przedłużyć tego wylotu jakimś stalowym kanałem prostokątnym tak aby przeleciał na wylot poza półeczki.

eniu
09-10-2013, 06:33
Zrób kanał z płyt KW...

MasterCheat
09-10-2013, 10:22
w sumie to może i racja. nie będzie trzeba tego już ocieplać i zabudowywać jak się w miarę równo zrobi.

bonor
10-10-2013, 09:56
Witam. Proszę o pomoc Szanownych Forumowiczów. Buduję kominek z płyt Silca. Używam systemowego kleju, którego niestety zabrakło na przyklejenie ostatniej płyty. Jakoś tak średnio chce mi się wydawać kilkadziesiąt zł. na specjalny klej do w/w płyt. Chciałem prosić o sugestię jakim klejem mogę go zastąpić. Pozdrawiam, Norbert.

DANIEL SIS
10-10-2013, 10:51
Witam. Proszę o pomoc Szanownych Forumowiczów. Buduję kominek z płyt Silca. Używam systemowego kleju, którego niestety zabrakło na przyklejenie ostatniej płyty. Jakoś tak średnio chce mi się wydawać kilkadziesiąt zł. na specjalny klej do w/w płyt. Chciałem prosić o sugestię jakim klejem mogę go zastąpić. Pozdrawiam, Norbert.

Nie martw się klejem. użyj czarnych wkrętów do drewna 5,5 cm. Dawaj je co 15 cm. Podejrzewam, że i tak będziesz całą bryłę zaciągał klejem i wtapiał siatkę, więc to w zupełności wystarczy. Niczym się mnie martw tylko działaj.
pzdr

bonor
10-10-2013, 11:42
Dzięki za info. Chyba rzeczywiście tak zrobię, choć klej oprócz tego że klei również uszczelnia połączenia. Przypomniało mi się, że powinienem mieć jeszcze trochę silikonu wysokotemperaturowego (taki czerwony, do 320 stopni). Chyba nie powinno nic się stać jeśli oprócz wkrętów go użyję. Pzdr.

DANIEL SIS
10-10-2013, 12:09
Dzięki za info. Chyba rzeczywiście tak zrobię, choć klej oprócz tego że klei również uszczelnia połączenia. Przypomniało mi się, że powinienem mieć jeszcze trochę silikonu wysokotemperaturowego (taki czerwony, do 320 stopni). Chyba nie powinno nic się stać jeśli oprócz wkrętów go użyję. Pzdr.

broń boże tego paskudztwa czerwonego. Omijaj dalekim łukiem.

bonor
10-10-2013, 13:23
Prawdę mówiąc nie mam złych doświadczeń z tym silikonem. Swoje zadania zawsze spełniał. DANIEL SIS Może jakiś mały argumencik przeciw temu silikonowi tym bardziej, że chciałem go zastosować oprócz wkrętów.

bonor
10-10-2013, 13:25
Albo może zasugeruj coś innego. Gdzieś wyczytałem, że podobno klej gipsowy od biedy można w tym przypadku zastosować...

DANIEL SIS
10-10-2013, 16:07
nie stosuj ani silikonu czerwonego ani kleju gipsowego. Silikon pod wpływem temperatury może wydawać specyficzny zapach. Klej gipsowy nie zda egzaminu, ponieważ popęka. Zapewne wiesz, że od wewnętrznej strony zabudowy będzie trochę grzało. Dlatego właśnie stosujemy te płyty, ponieważ są stabilne i sztywne co daje możliwość tworzenia obudowy stabilnej przy jednoczesnej izolacji. Naprawdę wystarcza śruby czarne i nic więcej. Na łączeniach wystarczy wkleić siatkę na klej elastyczny i masz na 110 % trwałość. A później czy to gładź, tynk strukturalny czy coś innego, kwestia gustu i wyobraźni.
pzdr

bonor
11-10-2013, 13:48
Dzięki, zastosuję się do Twojej sugestii. Pozdrawiam

MasterCheat
12-10-2013, 10:20
Kurcze nie wiem. Jeśli ktoś widzi że coś jest nie tak to proszę o zwrócenie uwagi.

Generalnie najbardziej martwi mnie górna część półeczki, którą sobie zabudowałem po lewej stronie.

Mam tam wylot ciepłego powietrza i tam jest bardzo gorąco. Płyta KG naprzeciwko wylotu nagrzewa się tak że się nie da jej dotknąć....

Jeszcze apropo moich nieszczęsnych półeczek.

poza zabudową tunelu (który defakto będzie głupio wglądał bo grubość górnej pułki się potroi) rozważam 2 koncepcje:

a) wycięcie w ściance z KG (ma ona szerokość 40 cm) naprzeciwko wylotu powietrza 2 (żeby to jakoś ładnie wyglądało) poziomych otworów około 25x15 cm, tak aby poprawić wentylację tamtego miejsca.

b) zaślepienie otworu płytą KW i wycięcie zamiast niego otworu na froncie kominka pod tunel. (troszkę mniej mi się ta koncepcja podoba bo powietrze z temtego wylotu miało być skierowane w stronę pokojów, a tak będzie prosto na salon leciało.

coulignon
12-10-2013, 13:45
Panowie Kominkarze,
Czego używacie do wtapiania siatki i szpachlowania kominka "ciepłego" ?Pytam gdyż jestem producentem bardzo elastycznej masy sztukatorskiej (układ polimerowo cementowy). Masa ma cechy które z powodzeniem można wykorzystać w waszej pracy :elastyczność większa od klejów do kafli pod ogrzewanie podłogowe, doskonałe własności robocze i bardzo gładka struktura. Jeśli ktoś jest zainteresowany nieodpłatnymi próbkami - poproszę o informację na priv.

Kominki Piotr Batura
12-10-2013, 15:36
"Zimne" z płyt KW też się wykańcza siatką. Do ciepłych polimery mi nie pasują.

niktspecjalny
15-10-2013, 10:44
Panowie Kominkarze,
Czego używacie do wtapiania siatki i szpachlowania kominka "ciepłego" ?Pytam gdyż jestem producentem bardzo elastycznej masy sztukatorskiej (układ polimerowo cementowy). Masa ma cechy które z powodzeniem można wykorzystać w waszej pracy :elastyczność większa od klejów do kafli pod ogrzewanie podłogowe, doskonałe własności robocze i bardzo gładka struktura. Jeśli ktoś jest zainteresowany nieodpłatnymi próbkami - poproszę o informację na priv.

Czy owa masa .którą tak zachwalasz ma jakieś glejty,certyfikaty???Gdzieś ją przebadano na wypadek wystąpienia wyższych temperatur???

...doskonałe własności robocze..........
To ,że sie wspaniale reklamujesz i to darmowo to pikuś ale skąd czerpiesz wiedzę o tej wytworzonej przez siebie masie???

coulignon
15-10-2013, 17:21
To ,że sie wspaniale reklamujesz i to darmowo to pikuś ale skąd czerpiesz wiedzę o tej wytworzonej przez siebie masie???

To moje przerośnięte ego. Ja ją stworzyłem to nie może inna niż doskonała. Toż to oczywista oczywistość.

traku
15-10-2013, 18:28
Witam forumowiczów
fajny watek
wiec i ja dorzuce swój choc bardziej klasyczny kominek 218681
pozdrawiam

traku
15-10-2013, 18:38
Choc moze nie wyglada to grzeje dobrze i dlugodo 12 godzin po wygasnieciu;)

niktspecjalny
15-10-2013, 19:10
Choc moze nie wyglada to grzeje dobrze i dlugodo 12 godzin po wygasnieciu;)

Nie gulgamy jak piszemy na FM.To jest myśl przewodnia Indian szczepu ara pacho.:P.Skróć ten czas bo się larum podniesie.;)

niktspecjalny
15-10-2013, 19:15
To moje przerośnięte ego. Ja ją stworzyłem to nie może inna niż doskonała. Toż to oczywista oczywistość.

Ty .żebyś za bardzo nie przerósł........masz nad awatarem NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA .Wiem ,że jaja sobie robisz jak to masz w zwyczaj.....................ale ostygnij z tą masa bo kuźwa nic i nikt o niej nie wie,Plasteliny nam nie trza Panie karingtooom.;)

traku
15-10-2013, 19:25
witam
niktspecjalny powiedzmy do 12 godz. zalezy od temperatury na zewnatrz
i od jakosci wsadu

Sabina77
15-10-2013, 21:19
Witam!
Mam ogromną prośbę o poradę. Mam kominek, który obudowany jest marmurem (zdjęcie w załączeniu). Obudowa marmurowa (marmur 2cm grubości) jest wycięta z całości, a boki doklejone. Tak sklejona całkowicie obudowa została wsunięta i przyklejona do ściany kominkowej. Zaznaczam, że obudowa kominka nie dotyka marmuru - miedzy nimi naokoło jest szpara ok.5mm (marmur nie dotyka obudowy kominka). Po 2 paleniu - około 3 godz. marmur pękł góry na dół na poziomych belkach. Kurcze co jest grane? Cos nie tak z marmurem? Fakt, od środka marmur był gorący, ale nagrzał się od szyby kominka. Co z tym fantem zrobić? Nie uśmiecha mi się go zdzierać, ale z drugiej strony jak pęknie jeszcze w paru miejscach to mnie chyba ......trafi :bash:. Pomóżcie proszę.

218720

traku
15-10-2013, 21:37
witam
Sabina77 moze jakies zblizenie tego pekniecia bardziej pomoze naszym szanownym
fachowcom udzielic Ci pomocnej rady

Sabina77
15-10-2013, 22:07
Niestety nie zrobiłam fotki.....z tych nerwów.....:)
Wizualnie to mniej więcej w tych zaznaczonych miejscach pękło. Jutro zaglądnę na budowę to pstryknę foty. Dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam... i do jutra :)

218729

MasterCheat
16-10-2013, 09:28
może mi ktoś doradzić gdzie można kupić taką szybę co by było można położyć przed kominkiem na panelach? I o co w ogóle pytać jak to się nazywa ?

Płytki raczej odpadają bo mam zarysowania dwa na wylewce w tym miejscu więc pewnie płytki też by pękły z czasem.

qubic
16-10-2013, 23:19
może coś takiego
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=PODSTAWA%20%20SZKLANA%20/SZYBA%20/%20SZK%C5%81O%20POD%20KOMINEK&similar=1&order=xd&link=1

niktspecjalny
17-10-2013, 07:27
witam
Sabina77 moze jakies zblizenie tego pekniecia bardziej pomoze naszym szanownym
fachowcom udzielic Ci pomocnej rady

Ty proszę nie udzielaj......... pal skutecznie już do 12h w swym wyzyskiwaczu energii ;)

niktspecjalny
17-10-2013, 07:36
może mi ktoś doradzić gdzie można kupić taką szybę co by było można położyć przed kominkiem na panelach? I o co w ogóle pytać jak to się nazywa ?

Płytki raczej odpadają bo mam zarysowania dwa na wylewce w tym miejscu więc pewnie płytki też by pękły z czasem.

qubic dał ci przykłady.Możesz mi powiedzieć dlaczego decydujesz się na to i tylko to rozwiązanie.Czemu ma służyć tobie taka szyba???Do czego w ogóle jest wiem ale konkretnie tobie.

http://szybka.pl/sklep/p-3054/podstawa-pod-kominek-typ-e.html

fatty_boy
17-10-2013, 07:50
Witam
Założyłem temat dotyczący zabudowy wkładu Hajduk Volcano http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219910-zabudowa-wkładu-kominkowego-Hajduk-Volcano-w-domku-ze-stropen-drewnianym

Prosiłbym o ewentualne sugestie w tym temacie. Nie będę go tutaj dublował. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie gdyż od poniedziałku chciałbym zacząć obudowę.

MasterCheat
17-10-2013, 09:03
qubic dał ci przykłady.Możesz mi powiedzieć dlaczego decydujesz się na to i tylko to rozwiązanie.Czemu ma służyć tobie taka szyba???Do czego w ogóle jest wiem ale konkretnie tobie.

http://szybka.pl/sklep/p-3054/podstawa-pod-kominek-typ-e.html

Generalnie widzę co się dzieje jak czyszczę w kominku, albo myję szybę. Dużo syfu potrafi spaść na podłogę, a będę miał w tym miejscu panele. Zdążyło się też już że żonka nieostrożnie dokładając wysypała drobinki żaru. Np. żar spadł najpierw na ramę i nie dało się zamknąć drzwiczek i trzeba było go zmieść niżej...

Podobnie jak się czyści szybę kominka preparatem do szyb kominkowych, to też potrafi nakapać.


Płytki jak pisałem odpadają bo mam zarysowania na wylewce przed kominkiem i boję się że przeniosą się na płytkę. A szyba myślę nie będzie tak bardzo zaburzała całokształtu.

niktspecjalny
17-10-2013, 09:12
Generalnie widzę co się dzieje jak czyszczę w kominku, albo myję szybę. Dużo syfu potrafi spaść na podłogę, a będę miał w tym miejscu panele. Zdążyło się też już że żonka nieostrożnie dokładając wysypała drobinki żaru. Np. żar spadł najpierw na ramę i nie dało się zamknąć drzwiczek i trzeba było go zmieść niżej...

Podobnie jak się czyści szybę kominka preparatem do szyb kominkowych, to też potrafi nakapać.


Płytki jak pisałem odpadają bo mam zarysowania na wylewce przed kominkiem i boję się że przeniosą się na płytkę. A szyba myślę nie będzie tak bardzo zaburzała całokształtu.
Mam parowóz w salonie ale nic mi nie kapie z szyby.Mam fajne płytki w ramce oddzielającej od deski barlineckiej.Wyglądają po tych 5 latach wzorcowo.Naumiałem się palić to i szybę mam czystą.Ale ok.Jak widzisz w linku szyba to taki elegancki element kominka.Myślisz ,że ona z czasem się nie porysuje?.Gwarantuje ci ,że choć hartowana itp ale się porysuje.

traku
17-10-2013, 12:24
Ty proszę nie udzielaj......... pal skutecznie już do 12h w swym wyzyskiwaczu energii

witam
niktspecjalny Ty sie nigdy nie zmienisz taki Twój urok :P

niktspecjalny
17-10-2013, 12:53
Ty proszę nie udzielaj......... pal skutecznie już do 12h w swym wyzyskiwaczu energii

witam
niktspecjalny Ty sie nigdy nie zmienisz taki Twój urok :P

Po pierwsze naucz się proszę cytować lub używaj zwrotów poprzez wstawienie nicka do osoby do której kierujesz pytanie lub jej coś oznajmiasz.Jak na 9 postów to wygadany czyli mocny w .......jesteś.:rolleyes:.Piszesz ,że palisz.............czym ,.............w czym,co grzejesz(mieszkanie dom,garaż,CWU,CO,co to jest 12 h grzania).Taka wielka persona jak ty wali mi tekst typu:


niktspecjalny Ty sie nigdy nie zmienisz taki Twój urok :P
No jak takich rozmówców mam i z taka wiedza......to sorki ale nie zmienię się.:bye:

MasterCheat
17-10-2013, 13:10
No widzisz czyli jednak pod kominkiem coś masz - płytki...


jak mi powiesz jak przykleić płytki na pęknięto wylewkę tak aby one później nie pękły to chętnie posłucham (tylko proszę taką wersję z gwarancją;))

szybę jak się zużyje porysuje i w ogóle, przecież można wymienić na nową. No i taka wymiana na pewno łatwiejsza niż wymiana płytek...

traku
17-10-2013, 13:23
Po pierwsze naucz się proszę cytować lub używaj zwrotów poprzez wstawienie nicka do osoby do której kierujesz pytanie lub jej coś oznajmiasz.Jak na 9 postów to wygadany czyli mocny w .......jesteś.:rolleyes:.Piszesz ,że palisz.............czym ,.............w czym,co grzejesz(mieszkanie dom,garaż,CWU,CO,co to jest 12 h grzania).Taka wielka persona jak ty wali mi tekst typu:


No jak takich rozmówców mam i z taka wiedza......to sorki ale nie zmienię się.:bye:
witaj
No wiesz wygadany nigdy nie bylem
-odnosnie wiedzy to nigdy nie wiadomo......
-dogrzewam maly domek 110m
-pale suchym drewnem dab, brzoza, sosna
-kominek jest taki jak mi sie
-w srodku jest 80 cegiel po 7,5 kg policz sam
-a ten pomysl akumulatora podsunol mi "eniu" za co wielki szacunek
-wklad widac na zdieciu nie reklamuje
nie uwazam sie za nikogo wielkiego lubie kominki i tyle

pozdrawiam

niktspecjalny
17-10-2013, 14:05
witaj
No wiesz wygadany nigdy nie bylem
-odnosnie wiedzy to nigdy nie wiadomo......
-dogrzewam maly domek 110m
-pale suchym drewnem dab, brzoza, sosna
-kominek jest taki jak mi sie
-w srodku jest 80 cegiel po 7,5 kg policz sam
-a ten pomysl akumulatora podsunol mi "eniu" za co wielki szacunek
-wklad widac na zdieciu nie reklamuje
nie uwazam sie za nikogo wielkiego lubie kominki i tyle

pozdrawiam

Sam sobie licz.Co mnie to obchodzi.Ale kominek zawalisty
-kominek jest taki jak mi sie
Na jakim zdjęciu go widać???Przecież nie latam za tobą po wątkach.Popracuj nad poprawną pisownią albo poczytaj jak sprzedajesz swoją wiedzę.Mam się kuźwa domyślać???Interpunkcja i ortografia u ciebie w opalach.:confused:

niktspecjalny
17-10-2013, 14:11
No widzisz czyli jednak pod kominkiem coś masz - płytki...


jak mi powiesz jak przykleić płytki na pęknięto wylewkę tak aby one później nie pękły to chętnie posłucham (tylko proszę taką wersję z gwarancją;))

szybę jak się zużyje porysuje i w ogóle, przecież można wymienić na nową. No i taka wymiana na pewno łatwiejsza niż wymiana płytek...

Pęknięcia miałeś już na chudziaku???Ta właściwa wylewka jest popękana tylko przy kominku tam gdzie ewentualnie miałyby być płytki albo szyba???Zawsze możesz położyć siatkę,czy w inny prosty sposób za zbroić i nie potrzeba żadnej gwarancji.Układasz płytkę i finito.

f.5
17-10-2013, 14:29
witaj

-a ten pomysl akumulatora podsunol mi "eniu" za co wielki szacunek


pozdrawiam
Czesc co Ci Eniu zrobił pod... coooo :)

MasterCheat
17-10-2013, 14:42
nie mam chudziaka :)

mam 40 cm piasku 12 cm styropianu 13 cm płytę fundamentową folię 10 cm styropiany folię wylewkę 9 c ze zbrojeniem fi 4.

pęknięcia są na wylewce (2 zarysowania o nieregularnym kształcie) biegną od kominka w stronę salonu centralnie przed kominkiem.

Szybę chciałem położyć na panelach.

traku
17-10-2013, 14:49
Czesc co Ci Eniu zrobił pod... coooo :)

witam
Eniu podsunol mi pomysl zastosowania dobrego akumulatora
który zastosowalem u siebie.
Dziala lepiej od szamotu.

pozdrawiam

witekgo
17-10-2013, 14:53
Witam proszę podpowiedzcie mi jaki wymiar tuneli lub kratek wlotowych i wylotowych zamontować do obudowy kominka? wkład to MAJA12

traku
17-10-2013, 15:14
witam
Chcialbym przeprosic forumowiczow za moja pisownie
ale nie posiadam polskich znaków mojej klawiaturze
i nie wiem jak to zmienic.
dziekuje za wyrozumialosc
pozdrawiam

traku
17-10-2013, 15:29
Witam proszę podpowiedzcie mi jaki wymiar tuneli lub kratek wlotowych i wylotowych zamontować do obudowy kominka? wkład to MAJA12

witam
poczytaj w instrukcji producenta.
Kazdy producent podaje jakie parametry powinny byc zachowane.
pozdrawiam

niktspecjalny
17-10-2013, 15:49
witam
Chcialbym przeprosic forumowiczow za moja pisownie
ale nie posiadam polskich znaków mojej klawiaturze
i nie wiem jak to zmienic.
dziekuje za wyrozumialosc
pozdrawiam

no to teraz dałeś czadu.Walisz z grubej rury.A Wujek GOOGLE

http://pcfaq.pl/windows/brak-polskich-znakow-na-klawiaturze-jak-wlaczyc-polskie-znaki-na-klawiaturze/

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?t=30992

http://pececik.blogspot.com/2010/06/brak-polskich-znakow-problem-z.html

http://zapytaj.onet.pl/Category/007,019/2,21098732,Problem_z_klawiatura_brak_polskich_znak ow_Jak_to_naprawic.html

Ty to tak zawsze masz???

niktspecjalny
17-10-2013, 16:45
nie mam chudziaka :)

mam 40 cm piasku 12 cm styropianu 13 cm płytę fundamentową folię 10 cm styropiany folię wylewkę 9 c ze zbrojeniem fi 4.

pęknięcia są na wylewce (2 zarysowania o nieregularnym kształcie) biegną od kominka w stronę salonu centralnie przed kominkiem.

Szybę chciałem położyć na panelach.

Teraz już wiem.Ale czekaj od kiedy one są?Powiększają się itp.?Wy zbrojony jesteś po uszy i ci pęka.Mam wylewki po chudziaku izolowane zgodnie ze sztuką,poziom cudny, i nic mi nie popękało.W około kominka mam w ramce odpowiednią płytkę oddzielającą deskę barlinecką i nic mi nie popękało spada na nią dość często żar i nic.

aniaitomek
19-10-2013, 16:29
Witam, mam pytanie do wszystkich posiadaczy ramy portalowej ze stali - jako o obudowy kominka, coś w tym stylu
http://www.kominki-zulewski.pl/obudowy_kratki.htm

Kominek mam już od dawna, obudowany tylko płytą k-g. Chcę zamówić taką ramę, mam w związku z tym pytania:
1. jak jest montowana taka rama do istniejącego kominka, gdzieś znalazłam informację, że na magnesy?
2.możecie polecić wykonawcę (Wielkopolska), chyba, ze można taką rzecz zamówić przez internet

eniu
19-10-2013, 20:31
Witam, mam pytanie do wszystkich posiadaczy ramy portalowej ze stali - jako o obudowy kominka, coś w tym stylu
http://www.kominki-zulewski.pl/obudowy_kratki.htm

Kominek mam już od dawna, obudowany tylko płytą k-g. Chcę zamówić taką ramę, mam w związku z tym pytania:
1. jak jest montowana taka rama do istniejącego kominka, gdzieś znalazłam informację, że na magnesy?
2.możecie polecić wykonawcę (Wielkopolska), chyba, ze można taką rzecz zamówić przez internet

Popytaj tam, gdzie to widziałeś...

aniaitomek
20-10-2013, 12:58
Popytaj tam, gdzie to widziałeś...

Pytam o doświadczenia forumowiczów, praktyczne wskazówki, a nie o to, co mi sprzedawcy wciskają...

MagdaiKamil
27-10-2013, 07:28
Witam

Proszę o radę i pomoc. Kupiłem kominek wolnostojacy. Chcę go podłączyć pod komin ceramiczny 45 stopni. Wszystko już mam ale brakuje mi rozeta wykanczajacej 45 stopni. Czy w ogole taka istnieje?. Jak wykończyć otwór przy rurze.

Pozdrawiam Kamil

eniu
27-10-2013, 08:05
Witam

Proszę o radę i pomoc. Kupiłem kominek wolnostojacy. Chcę go podłączyć pod komin ceramiczny 45 stopni. Wszystko już mam ale brakuje mi rozeta wykanczajacej 45 stopni. Czy w ogole taka istnieje?. Jak wykończyć otwór przy rurze.

Pozdrawiam Kamil

Spytaj w Darco.
Możesz sam dorobić, używając najpierw szablonu z papieru, a potem blachy i czarnej matowej farby na 400-600 st C (w aerozolu). Musisz wyciąć i dopasować do rury dwa półksiężyce, które po zsunięciu ze sobą stworzą rozetę. Jeden dosuwasz z góry, drugi z dołu, inaczej "nie idzie".

MasterCheat
27-10-2013, 09:42
Teraz już wiem.Ale czekaj od kiedy one są?Powiększają się itp.?Wy zbrojony jesteś po uszy i ci pęka.Mam wylewki po chudziaku izolowane zgodnie ze sztuką,poziom cudny, i nic mi nie popękało.W około kominka mam w ramce odpowiednią płytkę oddzielającą deskę barlinecką i nic mi nie popękało spada na nią dość często żar i nic.

no niestety pęka. przy kominku są to bardziej zarysowania niż pęknięcia, aczkolwiek jak tam poodkurzam to się dokładniej przyjrzę. Natomiast po drugiej stronie pokoju mam centralnie pęknięcie.

poniżej zdjęcia zarysowań przed kominkiem:

bohusz
27-10-2013, 09:49
TEMAT: KOMINKI NASZE
Cykl: relacje z spacerów
Spacerując po Krzeszowicach, zauważyłem że miejscowa firma buduje kominek w domu prywatnym. Zrobiłem fotkę.
Dowiedziałem się również, że kominek jest budowany w miejsce rozebranego prawie 15 letniego kominka z gipsu i wełny. Jedyne co zostało z starego kominka to wkład kominkowy...
Mówili też, że w wnętrzu zainstalowali jakieś magazyny, czy akumulatory ciepła IMPET, kafle zalewane jakimś specjalnym ciężkim betonem AkuMix. No i mówili też, że mimo że to praktycznie seryjne wykonawstwa, to dużo dłubaniny i na pewno zejdzie ich tu z 3 dni.
Pozdrawiam

sterowiec40
27-10-2013, 16:49
bohusz
Wrzuć fotkę jeszcze nie zabudowanych "MAGAZYNÓW"

bohusz
27-10-2013, 17:12
bohusz
Wrzuć fotkę jeszcze nie zabudowanych "MAGAZYNÓW"

No właśnie jak tam zaszedłem w czasie mojego spaceru, to "magazyny" były już zabudowane...
Sam byłem ciekaw o co chodzi z tymi magazynami i spytałem. Powiedzieli mi, że są pokazane na stronie i stoją gdzieś w firmie aby ciekawscy ludzie sobie mogli pooglądać...

toma1
03-11-2013, 19:32
Witam chce przemalować mój kominek z tego obecnego koloru na kolor grafitowy a wneki na kolor krem taki jak jest obecnie jaka farbe polecacie satyne dobrej jakości, oto fotki kominka 222302222303

akumulator
29-11-2013, 07:55
Witam ostatnio często zerkam na wykonanie kominka w takim stylu ... Hmmm niestety cegieł w takim odcieniu nie mogę odszukać ;) ... Wizja kominka akumulacyjnego ( bez kafli ) , w fazie projektu wykonawcy nalezało by już przedstawic swoje wyobrażenie w tym temacie ;)..... A może jednak kafle :/


227378

orcio_kr
29-11-2013, 21:10
szukałeś w andbudzie na portowej? mają solidny wybór cegieł/klinkieru/płytek .. moje mają jakiś taki kolor (fotki w wątku romotop 6.6.2tv), tyle że to są ręcznie robione i kolor bywa różny.

kubawesol
30-11-2013, 23:57
Mam do Was prośbę o doradztwo co zrobić z takim fantem.

1. Mamy bardzo fajny kominek o zaokrąglonych narożnikach.
2. Najpierw był kominek a później podłoga z płytek drewnopodobnych.
3. Na całym parterze będą białe listwy przypodłogowe.

Jest problem jak wykończyć przy podłodze słup i kominek. Niestety płytki nie są docięte na styk i są między kominkiem a płytką nieregularne szparki. Moi wykonawcy sugerują objechać słup i kominek taką białą listwą przypodłogową ale obawiamy się, że wtedy cały kształt kominka straci swój urok.

Proszę o pomoc i mądre sugestie/pomysły :)

227676
227687

kominek od frontu jest taki:
http://www.nordpeis.no/var/nordpeis/storage/images/products/fireplace/straightwall/stockholm-h/stockholm-hi/120322-1-nor-NO/Stockholm-HI_contentfull.jpg

micula
08-12-2013, 20:43
WITAM,
Ostatnio wykonałem kilka kominków z zastosowaniem kafli.
Nie całe bryły w kaflach ale tyle ile "dało rady".
Mam nadzieję ,że powstała (mimo wszystko), ciekawa bryła.
Przedstawiam pierwszy z tej serii

stam222
08-12-2013, 21:17
Szkoda, że nie poodwracałeś zdjęć przed wrzuceniem ;)

sterowiec40
09-12-2013, 09:41
Piękne ale trochę szyja boli przy oglądaniu;)

nowa-agata
10-12-2013, 18:10
http://www.tanio.co/magazyn/cieplo-cieplej-goraco-o-kominkach-domowych/ co myślicie o drugim kominku na zdjeciu jak go zrobić z czego ?

Forest-Natura
10-12-2013, 19:01
Witam.
Najlepiej z kamieni ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

micula
13-12-2013, 06:27
Witam,
Kominek z wymiennikiem ciepła, ceglany.... prosty ,tani i fajny.

coulignon
13-12-2013, 09:46
zdjęcie nr 3 - Kozak i Sarmata w jednym.

o to za wymiennik?

Kominki Piotr Batura
13-12-2013, 09:55
zdjęcie nr 3 - Kozak i Sarmata w jednym.

o to za wymiennik?

Co? Satrapa?!...:cool:

Wymiennik to puszka z blachy z przegrodą na środku. Kanał w dół, zakręt i do góry. Całkiem przyzwoity odzysk. Przy dobrym 5-6 metrowym kominie można podłączyć baterię 2-3 sztuk takich puszek. Wówczas należy jednak zastosować tzw. krótki obieg rozpałowy.

coulignon
13-12-2013, 10:31
I te puszki po prostu grzeją obudową?

Kominki Piotr Batura
13-12-2013, 10:55
Oddają ciepło jak każdy złom. Wkład kominkowy, rura, skrzynka z blachy. Czasem do tej puszki wkładają cegły, wówczas czas oddawania się przedłuża. To taka kumulacja dla tych co nie umieją murować.

coulignon
13-12-2013, 10:57
Wot technika jak mawiają starzy Rosjanie...

sterowiec40
13-12-2013, 14:15
Witam,
Kominek z wymiennikiem ciepła, ceglany.... prosty ,tani i fajny.

Jakieś DGP też tam jest? Cegła zwykła, a zaprawa też?

bohusz
13-12-2013, 16:29
zdjęcie nr 3 - Kozak i Sarmata w jednym.

o to za wymiennik?
Niebawem, bo już z początkiem 2014 roku będą wymienniki z masami akumulacyjnymi około 450 kg.
Niewielki rozmiar, prostota montażu, bezpieczeństwo i funkcjonalność - to jedne z głównych założeń.
Nie nie trzeba będzie nic murować, sklejać, brudzić się.... instalacja na sucho - to też podstawowe założenie.
No i również cena będzie atrakcyjna.
Montaż na miejscu i składanie wymiennika - intuicyjne, szybkie (nie wymaga szkoleń, przeszkoleń, egzaminów, dodatkowych papierów uprawniających....
Więcej po naszej przerwie urlopowej :16-12-2013 do 07-01-2014
Pozdrawiam
230033

coulignon
13-12-2013, 18:43
Idea fajna ale czy te 450 kg w jednym kawałku? Nie będzie probemu z wnoszeniem? Wprawdzie Micula, patrząc a zdjęcia, da sobie radę sam. Ale Enia wyobrażam sobie jako człeka nikczemnej postury :-)

eniu
13-12-2013, 19:14
Nikczemnik ale na siłownie chodzi!

bagi69
13-12-2013, 19:43
http://images55.fotosik.pl/185/b83fd76b55f607d3.jpg (http://www.fotosik.pl)

Volcano 1V .Cegła ręcznie formowana i ręcznie pomurowana.

Pozdrawiam

bohusz
14-12-2013, 07:03
Idea fajna ale czy te 450 kg w jednym kawałku? Nie będzie probemu z wnoszeniem? Wprawdzie Micula, patrząc a zdjęcia, da sobie radę sam. Ale Enia wyobrażam sobie jako człeka nikczemnej postury :-)

Nie w jednym kawałku....
Masa akumulacyjna w postaci modułów w dwóch-trzech kształtach 60 i 30 kg montowana na sucho na miejscu.
Masa akumulacyjna o parametrach około dwukrotnie lepszych od tradycyjnego szamotu.
Dziedzina materiałów ogniotrwałych i akumulacji ciepła nie stoi w miejscu, tutaj zachodzą spore zmiany również jak w każdej innej branży. Masy akumulacyjne wykorzystujące również specyficzne właściwości przewodzenia ciepła jakie mają metale.

eniu
14-12-2013, 08:52
Po prostu cudowna skrzyneczka dla błogosławionych co uwierzą i zapłacą...

niktspecjalny
14-12-2013, 09:17
zdjęcie nr 3 - Kozak i Sarmata w jednym.

o to za wymiennik?

Karington a Ty to jaki masz kominek???Taki Nasz czy taki swój???:D:D:D:yes:

niktspecjalny
14-12-2013, 09:19
Po prostu cudowna skrzyneczka dla błogosławionych co uwierzą i zapłacą...

Chciałeś rzecz nazwać po imieniu.........dla naiwnych :yes:,bo jak nie złożą kostki Pana Rubika Twojej Błogosławionymi mieć szansy nie zostaną.:D

bohusz
14-12-2013, 09:57
Chciałeś rzecz nazwać po imieniu.........dla naiwnych :yes:,bo jak nie złożą kostki Pana Rubika Twojej Błogosławionymi mieć szansy nie zostaną.:D

Pewne rzeczy się dzieją jednak. Tutaj błogosławieństw, ani akceptacji garstki "wybranych i wzajemnie się dobranych", nie potrzebujemy.
Jest zima więc wymiennik będzie można zobaczyć w czasie pracy.

eniu
14-12-2013, 11:02
To jasne, że pewne rozwiązania należy przyjmować bezkrytycznie. Są UNIC/kalne...

coulignon
14-12-2013, 13:30
Karington a Ty to jaki masz kominek???Taki Nasz czy taki swój???:D:D:D:yes:

Oczywiście. Nie wyobrażam sobie domu be kominka. Chyba przez to nie wybudowałem pasywniaka - tam sprawa kominka się już mocno komplikuje. Lazar Silesia z nakłdką wodną do CWU.

micula
15-12-2013, 17:30
zdjęcie nr 3 - Kozak i Sarmata w jednym.

o to za wymiennik?

W tym przypadku zastosowałem wymiennik stalowo -szamotowy i to nie dla tego ,że nie umiem murować- Piotrze.
Zasadę działania świetnie opisał "mój rzecznik".
Ten mały komineczek z wymiennikiem powstał na miejscu metrowego wkładu z podnoszoną do góry szybą. Wkład ten był tak dobry ,że inwestor nazwał go wkładem jednorazowego wsadu drewna . A to dla tego ,że jak raz wsadził drewno i je podpalił to szyba się klinowała i trzeba było czekać z kolejnym załadunkiem aż się wystudził.
TEN ZESTAW DZIAŁA I DAJE RADĘ.

traku
15-12-2013, 19:30
Ta fotka aby podtrzymać wątek230376

bohusz
17-12-2013, 09:10
To jasne, że pewne rozwiązania należy przyjmować bezkrytycznie. Są UNIC/kalne...

Po latach dochodzisz do w sumie poprawnych wniosków.

A jeżeli chodzi o rozwiązania o których wspominasz.... nie musisz ich przyjmować bezkrytycznie do wiadomości, zresztą wcale nie musisz się angażować i przyjmować ich do wiadomości. One po prostu są - to fakt, no i również ciągle są następne....
Na przykład
- idealnie czysta szyba, bez względu na jakość drewna i sposób palenia - fakt istniejący, do sprawdzenia
- itp. itp. itp.
O niektórych rozwiązaniach, jeszcze nie czas pisać. Spokojnie, w dolnośląskim - coś niby nierealnego - staje się realnym faktem

eniu
17-12-2013, 09:35
Po latach dochodzisz do w sumie poprawnych wniosków.

A jeżeli chodzi o rozwiązania o których wspominasz.... nie musisz ich przyjmować bezkrytycznie do wiadomości, zresztą wcale nie musisz się angażować i przyjmować ich do wiadomości. One po prostu są - to fakt, no i również ciągle są następne....
Na przykład
- idealnie czysta szyba, bez względu na jakość drewna i sposób palenia - fakt istniejący, do sprawdzenia
- itp. itp. itp.
O niektórych rozwiązaniach, jeszcze nie czas pisać. Spokojnie, w dolnośląskim - coś niby nierealnego - staje się realnym faktem



Czyli nie tylko UNICALNE, ale wręcz boskie!...Jeszcze troszeczkę i wynajdziesz koło...:D

Kominki Piotr Batura
17-12-2013, 10:13
W tym przypadku zastosowałem wymiennik stalowo -szamotowy i to nie dla tego ,że nie umiem murować- Piotrze.
Zasadę działania świetnie opisał "mój rzecznik".
Ten mały komineczek z wymiennikiem powstał na miejscu metrowego wkładu z podnoszoną do góry szybą. Wkład ten był tak dobry ,że inwestor nazwał go wkładem jednorazowego wsadu drewna . A to dla tego ,że jak raz wsadził drewno i je podpalił to szyba się klinowała i trzeba było czekać z kolejnym załadunkiem aż się wystudził.
TEN ZESTAW DZIAŁA I DAJE RADĘ.

Trudno żeby nie działał. Użyłem złego sformułowania. Powinno być: skrzyneczka dla leniwych i pozostałych.

Swoja drogą, nic nie mam "naprzeciw". Pomysł znany od pokoleń. Prototypy stoją w muzeum Pana Brunnera.

akumulator
17-12-2013, 17:23
Nie w jednym kawałku....
Masa akumulacyjna w postaci modułów w dwóch-trzech kształtach 60 i 30 kg montowana na sucho na miejscu.
Masa akumulacyjna o parametrach około dwukrotnie lepszych od tradycyjnego szamotu.
Dziedzina materiałów ogniotrwałych i akumulacji ciepła nie stoi w miejscu, tutaj zachodzą spore zmiany również jak w każdej innej branży. Masy akumulacyjne wykorzystujące również specyficzne właściwości przewodzenia ciepła jakie mają metale.


- tradycyjny szamot 2.15g/cm3 + dobra przewodność ciepła
- akubet 2,8 g/cm3 + bardzo dobra przewodność cieplna
- Masa akumulacyjna o parametrach około dwukrotnie lepszych od tradycyjnego szamotu????? hmm to może być ciekawe o ile bedzie lepsze od akubetu ?

bohusz
18-12-2013, 06:52
Parametry materiałów do akumulowania ciepła w zastosowaniach praktycznych są:

objętościowa pojemność cieplna
ilość energii cieplnej, jaką jest w stanie przyjąć oraz zgromadzić materiał w jednostce swojej objętości
moc cieplna, czyli zdolność materiału do oddawania zgromadzonej energii w określonym czasie


Ważnym czynnikiem decydującym o zdolnościach akumulacyjnych jest maksymalna temperatura, do jakiej można nagrzać materiał.
Również istotnym parametrem jest rozszerzalność i odporność na cykle pracy
Pod uwagę należy również brać również współczynnik przewodności cieplnej, w określonych temperaturach, czy on rośnie, czy maleje.... czyli krzywą

Czyli ogólnie:
Czynnikiem wpływającym na optymalną wartość objętościowej pojemności cieplnej wyrobów jest zastosowane kruszywo i inne dodatki, bowiem pojemność ta dla betonu wynika z objętościowej pojemności cieplnej jego składników. Materiały zawierające w swym składzie kruszywo o większej objętościowej pojemności cieplnej będą miały lepsze zdolności magazynowania energii cieplnej.
Jednak objętościowa pojemność cieplna, nie jest decydującym i jedynym parametrem w interesującej nas akumulacji ciepła. Istotnym parametrem jest również energia, jaką można zgromadzić w jednostce objętości danego materiału.
No i też trzeba brać pod uwagę czas oddawania (emisji) zgromadzonej energii i czas jej gromadzenia....

Tak więc istotną sprawą jest wypośrodkowanie parametrów i jak to bywa w życiu pewne kompromisy.
Na temat AKUBETU się nie wypowiadam, bo z reguły i zasady nie wypowiadam się o produktach i wykonawstwach .innych firm z branży kominkowej.
Niech każdy robi swoje.

TRADYCYJNE wyroby szamotowe, nie są materiałem produkowanym pod kątem akumulacji ciepła.

EDYCJA - cel dopisanie
Pewne kompromisy

cena końcowa produktu
łatwość docinania, klejenia
odporność na transport

Dostosowanie do zastosowań wymusza również użycie różnych składników bazowych. Przykładowo do aktualnych nowej generacji deflektorów - katalizatorów używanych w niektórych modelach wkładów kominkowych UNICO, SĄ UŻYTE INNE SKŁADNIKI niż do wyrobu produktów do akumulacji.

niktspecjalny
18-12-2013, 08:17
Parametry materiałów do akumulowania ciepła w zastosowaniach praktycznych są:

objętościowa pojemność cieplna
ilość energii cieplnej, jaką jest w stanie przyjąć oraz zgromadzić materiał w jednostce swojej objętości
moc cieplna, czyli zdolność materiału do oddawania zgromadzonej energii w określonym czasie


Ważnym czynnikiem decydującym o zdolnościach akumulacyjnych jest maksymalna temperatura, do jakiej można nagrzać materiał.
Również istotnym parametrem jest rozszerzalność i odporność na cykle pracy
Pod uwagę należy również brać również współczynnik przewodności cieplnej, w określonych temperaturach, czy on rośnie, czy maleje.... czyli krzywą

Czyli ogólnie:
Czynnikiem wpływającym na optymalną wartość objętościowej pojemności cieplnej wyrobów jest zastosowane kruszywo i inne dodatki, bowiem pojemność ta dla betonu wynika z objętościowej pojemności cieplnej jego składników. Materiały zawierające w swym składzie kruszywo o większej objętościowej pojemności cieplnej będą miały lepsze zdolności magazynowania energii cieplnej.
Jednak objętościowa pojemność cieplna, nie jest decydującym i jedynym parametrem w interesującej nas akumulacji ciepła. Istotnym parametrem jest również energia, jaką można zgromadzić w jednostce objętości danego materiału.
No i też trzeba brać pod uwagę czas oddawania (emisji) zgromadzonej energii i czas jej gromadzenia....

Tak więc istotną sprawą jest wypośrodkowanie parametrów i jak to bywa w życiu pewne kompromisy.
Na temat AKUBETU się nie wypowiadam, bo z reguły i zasady nie wypowiadam się o produktach i wykonawstwach .innych firm z branży kominkowej.
Niech każdy robi swoje.

TRADYCYJNE wyroby szamotowe, nie są materiałem produkowanym pod kątem akumulacji ciepła.

EDYCJA - cel dopisanie
Pewne kompromisy

cena końcowa produktu
łatwość docinania, klejenia
odporność na transport

Dostosowanie do zastosowań wymusza również użycie różnych składników bazowych. Przykładowo do aktualnych nowej generacji deflektorów - katalizatorów używanych w niektórych modelach wkładów kominkowych UNICO, SĄ UŻYTE INNE SKŁADNIKI niż do wyrobu produktów do akumulacji.

Bohusz Święta idą.:stirthepot: ,a Ty tu wykłady w Kominkach Naszych.Walnij jakąś swoją nowość ,którą zrobiłeś dla szwagra :yes::D .

compi
18-12-2013, 08:49
Niktuś, to nie jest przerwa urlopowa u Bohusza, to reklama.

niktspecjalny
18-12-2013, 09:03
Niktuś, to nie jest przerwa urlopowa u Bohusza, to reklama.

Tera mnie grzeczność opanowała więc go tak zaszeptałem ;).Miał już reklamy i ma nadal?To ja nie wiedział.

pzdr.:D

Kominki Piotr Batura
18-12-2013, 09:14
To już sobie życzymy, czy poczekamy na pierwszą gwiazdę?:)

compi
18-12-2013, 09:34
Nie wiem, może się tylko chwali, a sprzedać nie będzie chciał : ).

Kominki Piotr Batura
18-12-2013, 10:12
Parametry materiałów do akumulowania ciepła w zastosowaniach praktycznych są:

objętościowa pojemność cieplna
ilość energii cieplnej, jaką jest w stanie przyjąć oraz zgromadzić materiał w jednostce swojej objętości
moc cieplna, czyli zdolność materiału do oddawania zgromadzonej energii w określonym czasie


Ważnym czynnikiem decydującym o zdolnościach akumulacyjnych jest maksymalna temperatura, do jakiej można nagrzać materiał.
Również istotnym parametrem jest rozszerzalność i odporność na cykle pracy
Pod uwagę należy również brać również współczynnik przewodności cieplnej, w określonych temperaturach, czy on rośnie, czy maleje.... czyli krzywą

Czyli ogólnie:
Czynnikiem wpływającym na optymalną wartość objętościowej pojemności cieplnej wyrobów jest zastosowane kruszywo i inne dodatki, bowiem pojemność ta dla betonu wynika z objętościowej pojemności cieplnej jego składników. Materiały zawierające w swym składzie kruszywo o większej objętościowej pojemności cieplnej będą miały lepsze zdolności magazynowania energii cieplnej.
Jednak objętościowa pojemność cieplna, nie jest decydującym i jedynym parametrem w interesującej nas akumulacji ciepła. Istotnym parametrem jest również energia, jaką można zgromadzić w jednostce objętości danego materiału.
No i też trzeba brać pod uwagę czas oddawania (emisji) zgromadzonej energii i czas jej gromadzenia....

Tak więc istotną sprawą jest wypośrodkowanie parametrów i jak to bywa w życiu pewne kompromisy.
Na temat AKUBETU się nie wypowiadam, bo z reguły i zasady nie wypowiadam się o produktach i wykonawstwach .innych firm z branży kominkowej.
Niech każdy robi swoje.

TRADYCYJNE wyroby szamotowe, nie są materiałem produkowanym pod kątem akumulacji ciepła.

EDYCJA - cel dopisanie
Pewne kompromisy

cena końcowa produktu
łatwość docinania, klejenia
odporność na transport

Dostosowanie do zastosowań wymusza również użycie różnych składników bazowych. Przykładowo do aktualnych nowej generacji deflektorów - katalizatorów używanych w niektórych modelach wkładów kominkowych UNICO, SĄ UŻYTE INNE SKŁADNIKI niż do wyrobu produktów do akumulacji.

Ta idealna czysta szyba jednak we wkładach wyłożonych TRADYCYJNYM WYROBEM SZAMOTOWYM. Czyli historycznie sprawdzony, wypalany materiał chyba taki zły nie jest?;)

niktspecjalny
18-12-2013, 10:29
230739Bohusz.Planuję taki.Co do tych małych gadżetów na około niego to się nie martw da się radę.Ale jak to technicznie byś rozwiązał???No wiesz te szamoty chyba odpadają ,obudowy ciepłe z odzyskiem spalin chyba także.Jakaś podpowiedź???Ale nie w formie wykładu.:yes:

an-bud
18-12-2013, 10:43
Parametry materiałów do akumulowania ciepła w zastosowaniach praktycznych są:

objętościowa pojemność cieplna
ilość energii cieplnej, jaką jest w stanie przyjąć oraz zgromadzić materiał w jednostce swojej objętości
moc cieplna, czyli zdolność materiału do oddawania zgromadzonej energii w określonym czasie


Ważnym czynnikiem decydującym o zdolnościach akumulacyjnych jest maksymalna temperatura, do jakiej można nagrzać materiał.
Również istotnym parametrem jest rozszerzalność i odporność na cykle pracy
Pod uwagę należy również brać również współczynnik przewodności cieplnej, w określonych temperaturach, czy on rośnie, czy maleje.... czyli krzywą

Czyli ogólnie:
Czynnikiem wpływającym na optymalną wartość objętościowej pojemności cieplnej wyrobów jest zastosowane kruszywo i inne dodatki, bowiem pojemność ta dla betonu wynika z objętościowej pojemności cieplnej jego składników. Materiały zawierające w swym składzie kruszywo o większej objętościowej pojemności cieplnej będą miały lepsze zdolności magazynowania energii cieplnej.
Jednak objętościowa pojemność cieplna, nie jest decydującym i jedynym parametrem w interesującej nas akumulacji ciepła. Istotnym parametrem jest również energia, jaką można zgromadzić w jednostce objętości danego materiału.
No i też trzeba brać pod uwagę czas oddawania (emisji) zgromadzonej energii i czas jej gromadzenia....

Tak więc istotną sprawą jest wypośrodkowanie parametrów i jak to bywa w życiu pewne kompromisy.
Na temat AKUBETU się nie wypowiadam, bo z reguły i zasady nie wypowiadam się o produktach i wykonawstwach .innych firm z branży kominkowej.
Niech każdy robi swoje.

TRADYCYJNE wyroby szamotowe, nie są materiałem produkowanym pod kątem akumulacji ciepła.

EDYCJA - cel dopisanie
Pewne kompromisy

cena końcowa produktu
łatwość docinania, klejenia
odporność na transport

Dostosowanie do zastosowań wymusza również użycie różnych składników bazowych. Przykładowo do aktualnych nowej generacji deflektorów - katalizatorów używanych w niektórych modelach wkładów kominkowych UNICO, SĄ UŻYTE INNE SKŁADNIKI niż do wyrobu produktów do akumulacji.

Hmmm.... i od razu każdy nawet prosty człowiek rozumie i wie o co chodzi w temacie;)

.... a może łatwiej i taniej jest wybudować "pasywniaka" i mieć kominki .... gdzieś głęboko w ..... ;)

bohusz
18-12-2013, 12:49
Trudno żeby nie działał. Użyłem złego sformułowania. Powinno być: skrzyneczka dla leniwych i pozostałych.

Swoja drogą, nic nie mam "naprzeciw". Pomysł znany od pokoleń. Prototypy stoją w muzeum Pana Brunnera.

No i tradycyjne szamoty, też tam gdzieś na półkach muzealnych leża.
Tradycyjne szamoty produkowane gdy nie było innych technologii produkcji materiałów ogniotrwałych o bardzo wysokich parametrach.

No tak, świat w tej dziedzinie też idzie do przodu, niczym przykładowo w telefonach, czy komputerach i telewizorach. A przecież na starych telewizorach lampowych też obraz był widoczny..... a ilu było w każdej okolicy "macherów" od ich napraw....

Kominki Piotr Batura
18-12-2013, 18:20
No i tradycyjne szamoty, też tam gdzieś na półkach muzealnych leża.
Tradycyjne szamoty produkowane gdy nie było innych technologii produkcji materiałów ogniotrwałych o bardzo wysokich parametrach.

No tak, świat w tej dziedzinie też idzie do przodu, niczym przykładowo w telefonach, czy komputerach i telewizorach. A przecież na starych telewizorach lampowych też obraz był widoczny..... a ilu było w każdej okolicy "macherów" od ich napraw....

No tak. Pewnie dla celów muzealnych dzienna produkcja tradycyjnego szamotu wypalanego w Polsce równa się rocznej produkcji lanych betonów. Szamot wypala się w nowoczesnych fabrykach z zapleczem laboratoryjnym. Beton zaś "produkuje" się w dwóch nędznych manufakturkach i kilku garażach;)

bohusz
18-12-2013, 18:44
Boże Piotruś skasuj ten post swój. Nie kompromituj się Waść, jak widzę nie orientujesz się w temacie.


Specjalnie go nie cytuje, abyś bezpiecznie mógł go usunąć

Kominki Piotr Batura
18-12-2013, 19:06
Boże Piotruś skasuj ten post swój. Nie kompromituj się Waść, jak widzę nie orientujesz się w temacie.


Specjalnie go nie cytuje, abyś bezpiecznie mógł go usunąć

Oj sorki. nie wiedziałem, że garaż rozbudowałeś:p

bohusz
18-12-2013, 19:51
Nie chodzi mi o mnie... bo jam jest pionkiem jeżeli chodzi o produkcję betonów ogniotrwałych i materiałów formowanych z betonów ogniotrwałych.
Już nie będę wyszczególniał precyzyjnie odbiorców przemysłowych - hutnictwo, koksownictwo, odlewnictwo, cementownie, itp.
Ale również w branży producentów wkładów kominkowych i pieców, obserwuje się spadek zainteresowania szamotem tradycyjnym.
To są fakty - zainteresowani w 2014 roku mogą się przekonać, zaglądając do wkładów kominkowych i odwiedzając stoiska z materiałami do budowy obudów kominkowych, kanałów dymowych, itp.

akumulator
18-12-2013, 19:58
Tak ale niech nie zapomną że do końca roku można odliczyć kominek jeżeli pełni funkcję dogrzewania pomieszczeń , bo zainteresowani w 2014 roku mogą się przekonać że takowego kominka nie odliczą ;) . Zapewne nowinka 2014 roku nie będzię tanią promocją , zawsze nowość swoje kosztuje.

bohusz
18-12-2013, 20:51
Tak ale niech nie zapomną że do końca roku można odliczyć kominek jeżeli pełni funkcję dogrzewania pomieszczeń , bo zainteresowani w 2014 roku mogą się przekonać że takowego kominka nie odliczą ;) . Zapewne nowinka 2014 roku nie będzię tanią promocją , zawsze nowość swoje kosztuje.

No tak kasa i ewenement odliczeń...... cosik mi się jednak wydaje, że pewniejszym "odliczeniem" natychmiastowym jest umiejętna kulturalna słowna pertraktacja.

Forest-Natura
19-12-2013, 01:12
Witam.
Jak by co Wiewiór ... to ja Ci taki wyspawam ... ino kształtem fajniejszy będzie ... słowiański bardziej ...
Pozdrawiam.

micula
25-12-2013, 00:46
WITAM,
Kominek -Jaworzno. Siedziba wspólnoty Betlejem postanowili nadać na ten Świąteczny Czas, naszemu kominkowi nową funkcję.
WESOŁYCH ŚWIAT

akumulator
26-12-2013, 07:23
zaskakujecie mnie swoja orginalnością ;) Pozdrawiam Wesołych

ramko
26-12-2013, 22:11
231914
a to mój...
w dodatku "tymi ręcami" zrobiony...

stam222
27-12-2013, 21:02
Witajcie, To może ktoś ze znawców kominiarstwa i zduństwa zaproponowałby rozwiązanie mojego kominka? Komin jest wewnątrz salonu mniej wiecej tak jak na zdjęciach. Jakieś propozycje sugestie?

232000

232001

kominiarz
28-12-2013, 11:15
Witajcie, To może ktoś ze znawców kominiarstwa i zduństwa zaproponowałby rozwiązanie mojego kominka? Komin jest wewnątrz salonu mniej wiecej tak jak na zdjęciach. Jakieś propozycje sugestie?

232000

232001

Może pomyśl nad pieco kominkiem.
Nie przegrzejesz domu.
Odzyskasz energię ze spalin.
Spalisz mniej opału.
Będziesz miał doskonały stosunek przewodności, konwekcji i promieniowania w jednym.
Dodatkowe zalety: zawsze czysta szyba, odpowiednio podane powietrze wtórne i pierwotne na ruszt płaski oraz drzwiczki. Pieco kominek zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny kominek. Palenisko już wyśmienicie spełnia normy, które będą obowiązywały w przyszłości (niewielka ilość pyłów i NoX) Zabudowę można wykonać w tynku zduńskim, w kaflach lub pomieszać dwa warianty.
Czym bardziej szczelny dom, należy zwrócić uwagę na moc paleniska. We współczesnych domach poniżej 100-120 kWh/m/rok palenisko rzędu 3-6kW to świat i ludzie. Chyba, że chcesz sobie poświecić zamiast wspomagać istniejący system ogrzewania. Wówczas duża wizja ognia, dwie, a nawet trzy szyby i wszystko w komin, bo inaczej przegrzejesz chałupę. Podstawową zaletą pieco kominka jest to, że np. przy załadunku drewna 6kg uzyskamy średnio 18kW mocy na godzinę i oddamy to laminarnie przez dziesięć godzin, a zwykłym kominkiem 18 kW wrzucimy do salonu przez godzinę i się ugotujemy. Mamy na warsztacie obecnie jeden pieco kominek, jak dokończymy wrzucę jakieś fotki. Dodatkowo masz k/Poznania Piotra, doszły do mnie słuchy, że jest całkiem dobry w te klocki. Powodzenia.

stam222
28-12-2013, 12:25
Dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź. Zapomniałem tylko dodać, że chciałbym podpiąć kominek do centralnego układu grzewczego (płaszcz wodny). Na dzień dzisiejszy to 100% podłogówka w planach. Dom raczej szczelny i dobrze ogacony (20 cm styro na podłodze + 20 na ścianach+ 35 wełny na poddaszu). Czy taki owy pieco-kominek nadaje się do takich instalacji?

kominiarz
28-12-2013, 13:56
Jest taka możliwość.

Na załączonym foto masz pana Brunera w całej okazałości z fajką na górze, na tym kociołek plus dwie kierownice i z boku kanały akumulacyjne. To tzw. kombi kominek. Niestety ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań pomimo że się sprawdzają. Osobiście wolę tradycyjne rozwiązania. Technika wodna ok, nie ma prądu... nie grzeje. Czasy mamy takie jakie mamy i bezpieczeństwo energetyczne jest bardzo ważne. W normalnym pieco kominku ładujesz drewno, zapalasz świeczki i dajesz radę nawet przy mrozach. Z kominkiem wodnym w przypadku kilkudniowej zimowej awarii pakujesz walizki, dzieci i małżonkę pod pachę i hotel. O to w tym wszystkim również chodzi. Na FM są fachowcy od H2O w kominku, na pewno coś podpowiedzą, ja w tej materii nie czuję się na siłach. Załączone foto nie jest naszą realizacją.

stam222
28-12-2013, 16:10
Nie chodziło mi o to, że kominek będzie głównym źródłem ogrzewania a jedynie pomocniczym. A poza tym nie pamiętam, żeby dłużej nie było prądu jak kilka minut do 1 h max.
W sumie zadając to pytanie na forum to bardziej miałem na myśli i chodziło mi o wygląd zewnętrzny tego kominka, zabudowa itd.

kominiarz
28-12-2013, 17:48
Nie chodziło mi o to, że kominek będzie głównym źródłem ogrzewania a jedynie pomocniczym. A poza tym nie pamiętam, żeby dłużej nie było prądu jak kilka minut do 1 h max.
W sumie zadając to pytanie na forum to bardziej miałem na myśli i chodziło mi o wygląd zewnętrzny tego kominka, zabudowa itd.

Ok, rozumiem. Takie rozwiązania są właśnie ogrzewaniem pomocniczym, ale nie dla każdego. Piece i pieco kominki to pewna filozofia, inna kultura ognia, mimo wszystko poza walorami estetycznymi warto zwrócić uwagę na to co wewnątrz. To Twoja kasa, po co puszczać 2/3 ciepła kominem, o wiele lepiej sprawnie i przyjemnie korzystać z paleniska i przykręcić np. o 1/3 kurek z gazem, a to w skali roku jest już coś. Powodzenia i dziękuję nawet jak nic nie pomogłem.

stam222
29-12-2013, 09:42
Pomogłeś, pomogłeś i to wiele ( nie pierwszy to raz zresztą) bo gdyby nie Twoja odpowiedź to nie miał bym pojęcia, że istnieje coś takiego jak pieco-kominek.
A skoro już wiem, że coś takiego jest to wiesz może jak to się ma cenowo w porównaniu do wkładu z płaszczem? Gdzieś około 10kw a raczej poniżej.
Pzdr.

stam222
29-12-2013, 09:57
Pomogłeś, pomogłeś i to wiele ( nie pierwszy to raz zresztą) bo gdyby nie Twoja odpowiedź to nie miał bym pojęcia, że istnieje coś takiego jak pieco-kominek.
A skoro już wiem, że coś takiego jest to wiesz może jak to się ma cenowo w porównaniu do wkładu z płaszczem? Gdzieś około 10kw a raczej poniżej.
Pzdr.

kominiarz
29-12-2013, 12:10
Dobre pytanie, zależy jaka strefa cenowa np. za taki wkład wodny:

http://www.szalonymax.pl/product-pol-30119-52230119-Wklad-kominkowy-Brunner-9kW-HKD-2-2k-SK-z-plaszczem-wodnym-rama-wykonczeniowa-czarna-drzwi-podnoszone-szyba-prosta-pojedyncza-.html

można pewnie zrobić coś fajnego na gotowo i jeszcze na 10 kubików drewna zostanie, ostatnio byłem u klienta gdzie w salonie stały dwa kominki Brunera wodne vis a vis i każdy z nich kosztował z montażem lekko 80 tysi. Trzeba przyjąć, że pieco kominek jest droższy od normalnego kominka średnio 100%. cenę na pewno generuje również robocizna, ponieważ w takim przypadku roboty jest dużo więcej. Co do innych wkładów wodnych myślę, że cena markowego kominka H2O i porządnego pieco kominka to koszta porównywalne.
Za miesiąc jadę na zduńskie targi do Austrii, wrzucę na pewno jakieś fajne zdjęcia i pokażę co jest teraz na topie i trendy.

stam222
29-12-2013, 12:42
No to czekam z niecierpliwością na zdjęcia i nowinki ale jak to już zwykle bywa nowinki kosztują krocie. Krocie za dużo.
A wracając do tematu to nie chodzi mi o jakieś złote wypasy za 80 k tylko ot taki zwykły pieco-kominek vs wkład z płaszczem. Chodzi mi o stan surowy bo i jedno i drugie trzeba jakoś "ubrać" i przyozdobić więc zakładam, ze koszty wykończenia takie same lub bardzo porównywalne.

sterowiec40
29-12-2013, 14:38
"każdy z nich kosztował z montażem lekko 80 tysi"
kominiarz - to co on ma za te 80 000 PLN ?

kominiarz
29-12-2013, 15:17
Jak weźmiesz sobie takiego HKD 2.2XL-SK-r EAS/EOS z płaszczem i dodatkowymi gadżetami, dorzucisz elektronikę plus dojdzie obudowa ful wypas, projekty, sztab ludzi zaangażowanych w takie dzieło i do tego robota to za 80 chyba nie zrobisz, kto bogatemu zabroni, chałupka, że nie jedna gmina takiego gimnazjum nie ma, ale jedno jest pewne... guzików nie przyszywał

margod
29-12-2013, 16:14
HKD 2.2 XL SK dostępne jest tylko w komplecie ze elektronicznym sterownikiem EOS. Palenisko idealnie współpracuje z dedykowanym zbiornikiem buforowym i systemem zarządzania energią BHZ. Do centrali można podpiąć różne źródła ciepła i zarządzać nimi jednym sterownikiem (EOS). Cena - kompletu jest wysoka, ale wiele razy spotkałem się z kotłowniami o wiele droższymi, zaprojektowanymi przez "inżynierów magików", które nie do końca spełniły oczekiwania inwestora. Uważam, że na etapie projektu instalacji centralnego ogrzewania warto zainteresować się tym systemem.
232234232235232236232239
232234

micula
30-12-2013, 08:03
Witam,
A w Krakowie na Kanoniczej ulicy powstaje kominek na bazie historycznego portalu znalezionego w piwnicy tejże kamienicy.
Targaliśmy go z piwnicy na III piętro aby zawiesić go na roboczych łańcuchach.

DANIEL SIS
30-12-2013, 11:38
witaj micula. Jak zawsze coś ciekawego i w ciekawych miejscach:)
A jak ta kopuła nad kominkiem w krakowskich podziemiach, zdobi już kominek?
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w przyszłym roku na waszych terenach, spędzimy trochę tam czasu no i wybudujemy coś ciepłego, ba gorącego.

micula
01-01-2014, 01:42
witaj micula. Jak zawsze coś ciekawego i w ciekawych miejscach:)
A jak ta kopuła nad kominkiem w krakowskich podziemiach, zdobi już kominek?
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w przyszłym roku na waszych terenach, spędzimy trochę tam czasu no i wybudujemy coś ciepłego, ba gorącego.

WITAJCIE W NOWYM ROKU!!!
Kopuła "się robi" ale w Częstochowie, bo wam się nie chiało:)
jak ją zamontujemy podeślę fotki.
DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW DO SIEGO ROKU!!!

kubawesol
05-01-2014, 22:55
Wiem jak ciężko było znaleźć w internecie (przed zakupem) zdjęcie tego kominka stojącego gdzieś u kogoś w domu dlatego postanowiłem się podzielić.
Oto nasz Nordpeis Stockholm z wkładem N21. Oceńcie sami... Nam się baardzo podoba i super użytkuje.

233408

Princesa
06-01-2014, 10:25
kubawesol na podłodze to panele czy płytki? Nie zdarza się, że coś tam przy załadunku wyleci (iskra, odrobina popiołu...)?

kubawesol
06-01-2014, 10:33
Princesa, to są płytki drewnopodobne. Jeśli decydowałabyś się na ten kominek to zdecydowanie polecam postawić go już po płytkach bo ma fajny kształt a jak tego nie uwzględnisz to musisz zrobić tak jak u mnie czyli opasać listwą.

moniss
06-01-2014, 11:10
kubawesol, co to za płytki? Wyglądają świetnie

kubawesol
06-01-2014, 14:42
Płytki to Marazzi Treverk Home Rovere 30x120

Princesa
06-01-2014, 17:54
kubawesol u mnie będzie koza ;) chyba...
Natomiast płytki wyglądają do złudzenia jak panele... stąd było moje pytanie :P

katarzyna_k12345
07-01-2014, 10:40
Hej, ja zakupiłam ostatnio ekologiczny wkład kominkowy, ponieważ w moim budynku nie mogę mieć zwykłego kominka. Efekt jest całkiem zadowalający, polecam :)

coulignon
07-01-2014, 11:29
Hej, ja zakupiłam ostatnio ekologiczny wkład kominkowy, ponieważ w moim budynku nie mogę mieć zwykłego kominka. Efekt jest całkiem zadowalający, polecam :)

Dlaczego ekologiczny?
Spala bezdymnie opony czy jak?

niktspecjalny
07-01-2014, 11:33
Branża Wy macie w swoim repertuarze kominki ekologiczne???Bo za nim zmienię........na "NOWSZY MODEL" :Dto tą ciekawostkę muszę dopisać do kapownika.;).

bohusz
07-01-2014, 17:59
Branża Wy macie w swoim repertuarze kominki ekologiczne???Bo za nim zmienię........na "NOWSZY MODEL" :Dto tą ciekawostkę muszę dopisać do kapownika.;).
Witaj w nowym 2014 roku.
Pozdrawiam
Boguś

amglad1
08-01-2014, 10:27
a to mój kominek - bardzo go lubię, daje fantastyczna atmosferę w domku a wieczorami pieknie oświetla salon. Usadowiony w dość trudnym miejscu - pomiedzy czterema witrynami. Nie jest duży - bo ogólnie powierzchnia domku i salonu nieduża i nie 'wystercza' mocno na salon;)
Pozdrawiam

http://img607.imageshack.us/img607/2929/13032013936.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/8642/13032013934.jpg

http://img849.imageshack.us/img849/1408/fmch.jpg

vito2
08-01-2014, 12:46
Ładnie, ... ale, ale.
- Nie parzy Ciebie w łokieć jak siedzisz na tej jasnej kanapie?
- Szyba lekko zabrudzona, to jeszcze idzie przetrawić,
no ale ten śnieg w styczniu za oknem? :wiggle:
Nie fotomontaż ?:no::no:

Pozdrawiam w Nowym Roku.

amglad1
08-01-2014, 13:11
Ładnie, ... ale, ale.
- Nie parzy Ciebie w łokieć jak siedzisz na tej jasnej kanapie?
- Szyba lekko zabrudzona, to jeszcze idzie przetrawić,
no ale ten śnieg w styczniu za oknem? :wiggle:
Nie fotomontaż ?:no::no:

Pozdrawiam w Nowym Roku.

dziękuję, .....ale,ale
- jak dotąd nie parzy. a kanapa jeszcze ze starego mieszkania, nie docelowa. docelowa bedzie mniejsza
- szyba fakt - robiłam zdjecia ad hoc, nie zadbałam o ten szczegół, przepraszam
- zdjecie z wiosny tego roku:wiggle:
nie fotomontaz, zaręczam słowem własnym, zajrzyj do mojej galerii:yes::yes:
pozdrowienia z Nadmorza:bye:

jarroo
09-01-2014, 21:25
Mój kominek w trakcie prac wygląda jak poniżej.
Ogrzewanie puszczone jest grawitacyjnie do trzech pomieszczeń które znajdują się piętro wyżej

Proszę o wszelkie sugestie, co można poprawić lub co zostało wykonane niezgodnie ze sztuką.
Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady

http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom6.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom1.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom2.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom3.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom4.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom5.jpg

Lukus
22-01-2014, 00:18
Witam

Czy ktoś z forumowiczów posiada może kominek Lechmy Pl-500 Green. Interesuje mnie opinia jak sie sprawuje i ewentualnie zdjęcia (live) gdyż ciężko go znaleźć w sklepie w mojej okolicy a nie chce kupować w ciemno.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

niktspecjalny
22-01-2014, 14:17
Mój kominek w trakcie prac wygląda jak poniżej.
Ogrzewanie puszczone jest grawitacyjnie do trzech pomieszczeń które znajdują się piętro wyżej

Proszę o wszelkie sugestie, co można poprawić lub co zostało wykonane niezgodnie ze sztuką.
Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady

http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom6.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom1.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom2.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom3.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom4.jpg
http://strony.aster.pl/jarroo/kominek/kom5.jpg

Wlazłem tu na chwileczkę.A te fotki to dla kogo zrobione???Nie otwierają się.:no:Popraw się.

gosia-goja
25-01-2014, 12:40
a JA MAM TAKI KOMINEK :-)


https://lh4.googleusercontent.com/-oY-P29J045E/UrxLDKf335I/AAAAAAAACf0/IIF0jnEuq2U/w734-h551-no/20131224_151624.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-o3GrzmUXrnE/UsCKtaEl4iI/AAAAAAAACjI/7mXNy8PnwZA/w734-h551-no/CIMG2354.JPG

an-bud
25-01-2014, 13:21
a JA MAM TAKI KOMINEK :-)






Troszkę... przytłaczające robi wrażenie... ale "super" ma dojście do odkurzenia pod paleniskiem i nad, do wyczystki też... odstawiałaś kiedyś jakąś szafkę? ile tam kurzu i pajęczyn widać...

mari180790
25-01-2014, 14:01
Witam:)
Chciałam sie zapytać czy jest taka możliwość aby zwykłym kominkiem ogrzać dom o pow 100m2 -parter. ??Nie chodzi mi o temperaturę 20stopni ale tak od 10-15 stopni?
Jeśli tak to jaki wkład muszę kupić o jakiej mocy?

mari180790
25-01-2014, 14:02
Witam:)
Chciałam sie zapytać czy jest taka możliwość aby zwykłym kominkiem ogrzać dom o pow 100m2 -parter. ??Nie chodzi mi o temperaturę 20stopni ale tak od 10-15 stopni?
Jeśli tak to jaki wkład muszę kupić o jakiej mocy?

Liwko
25-01-2014, 14:04
Wiem jak ciężko było znaleźć w internecie (przed zakupem) zdjęcie tego kominka stojącego gdzieś u kogoś w domu dlatego postanowiłem się podzielić.
Oto nasz Nordpeis Stockholm z wkładem N21. Oceńcie sami... Nam się baardzo podoba i super użytkuje.

233408

Pozdrawiam :)
To jest N21? Kurcze mój N21 jest w pionie :sick:

malka
25-01-2014, 14:33
Witam:)
Chciałam sie zapytać czy jest taka możliwość aby zwykłym kominkiem ogrzać dom o pow 100m2 -parter. ??Nie chodzi mi o temperaturę 20stopni ale tak od 10-15 stopni?
Jeśli tak to jaki wkład muszę kupić o jakiej mocy?


Ja moje 100 metrów ogrzewałam kozą 16 Kw (nim pociągnęli gaz). Szału nie było, ale te 13 st wyciągała, z tym,że temperatura na zewnątrz wtedy nie spadała poniżej 5 st. NO i mam cały dół otwarty, zero drzwi i innych przegród. Oczywiście w pomieszczeniu z kozą było najcieplej.

eniu
25-01-2014, 15:05
Pozdrawiam :)
To jest N21? Kurcze mój N21 jest w pionie :sick:

Na Putinowską amnestię się załapałeś?! ;)

Liwko
25-01-2014, 15:17
Na Putinowską amnestię się załapałeś?! ;)

:D
Droczyć nie było się z kim :D

Pozdrowionka eniu ;)

Perla 22
26-01-2014, 12:18
Witam
Jakiś czas śledzę to forum i bardzo podobają mi się Wasze realizację. Dziś chciałabym pokazać wam mój kominek. Jeszcze nie jest skończony, brakuje półek po bokach i półki z przodu ale już bardzo mi się podoba:)237528237529237530 Kominek od samego początku do końca zrobił mój mąż. Nie jest głównym źródłem ciepła ale oprócz salonu może jeszcze ogrzewać dwa pokoje na poddaszu i hol górny.

Pozdrawiam

sterowiec40
26-01-2014, 12:37
Witam
Prosty ,ładny kominek.
Z czego jest zrobiony?
Masz fotki z budowy?
A gdzie kratki wlotowe?

compi
26-01-2014, 12:45
Fajnie to wygląda, ale gdzie są kratki dolne? Gdzieś z tyłu czy schowane we wnęce?

Marlid
26-01-2014, 13:14
Witam
Jakiś czas śledzę to forum i bardzo podobają mi się Wasze realizację. Dziś chciałabym pokazać wam mój kominek. Jeszcze nie jest skończony, brakuje półek po bokach i półki z przodu ale już bardzo mi się podoba:)237528237529237530 Kominek od samego początku do końca zrobił mój mąż. Nie jest głównym źródłem ciepła ale oprócz salonu może jeszcze ogrzewać dwa pokoje na poddaszu i hol górny.

Pozdrawiam

z czego zrobiona jest rama portalowa ?

Perla 22
26-01-2014, 17:47
Witam
Kratki wlotowe są pod szybą kominkową ale także nad szybą. Powietrze do spalania dostarczane jest z zewnątrz (idzie przewodami w podłodze). Kominek zrobiony jest z profili UV, regipsu żaroodpornego a izolacja to płyty kominkowe firmy ISOVE. Rama portalowa jest najzwyklejsza blaszana z castoramy, kupiona w promocji za 49,99 zł. :). Posiadam zdjęcia z budowy kominka

Perla 22
26-01-2014, 18:04
237670237671

Perla 22
26-01-2014, 18:12
Nie udało mi się dodać wszystkich zdjęć, nie wiem dlaczego....udało się tylko dwa dość kiepskiej jakości. Jeśli ktoś jest zainteresowany to nie ma problemu, wyślę na priv

Marlid
26-01-2014, 18:17
kurcze jakos nie widzę na stronie castoramy tej ramki do kominka

Perla 22
26-01-2014, 19:03
Ramkę kupiłam w grudniu. Nazywało to się: wyprzedaż kolekcji, więc całkiem możliwe, że trudno będzie ją dostać

eniu
26-01-2014, 19:08
Witam
Kratki wlotowe są pod szybą kominkową ale także nad szybą. Powietrze do spalania dostarczane jest z zewnątrz (idzie przewodami w podłodze). Kominek zrobiony jest z profili UV, regipsu żaroodpornego a izolacja to płyty kominkowe firmy ISOVE. Rama portalowa jest najzwyklejsza blaszana z castoramy, kupiona w promocji za 49,99 zł. :). Posiadam zdjęcia z budowy kominka

Kratek oczywiście za mało! Standard. Po co czytać instrukcje montażu?!;)

Perla 22
27-01-2014, 08:30
Kratek jest wystarczająca ilość. Oprócz tej, która jest widoczna w salonie, weź pod uwagę, że spora ilość ciepła idzie na górę gdzie również są kratki i ciepłe powietrze ogrzewa jeszcze dwa pokoje i korytarz :)

eniu
27-01-2014, 08:39
Zsumuj powierzchnię kratek. Oddzielnie tych na dole obudowy i tych u góry.

compi
27-01-2014, 09:32
Perla, kratki pod wkładem mają za zadanie podać powietrze chłodne, a górne oddać gorące. Paliłaś już porządnie w tym wkładzie?

MasterCheat
27-01-2014, 15:48
u mnie wyszło mniej-więcej tak.

nie są to jeszcze finalne zdjęcie o i jeszcze trochę bałaganu, ale już mniej-więcje widać.

aktualnie kratka na dole jest mniej-więcej koloru wkładu (ciemnoszara), miejsce na drewno zapełnione drewnem :),a pod kominkiem półokrągła szyba.

Musze się kiedyś wziąć i zrobić aktualną fotkę :)

toma1
27-01-2014, 20:47
Ja mam kratki z trzech stron kominka u dolu, jedna u gory i dwie na poddaszu, ale jak pale mocno to dodatkowo wlaczam wentylator i jest ok, cieplo nie idzie w komin, wygląda to tak 238018

Perla 22
28-01-2014, 14:49
Witam

Jeszcze raz napiszę: powietrze do mojego kominka dostarczane jest z zewnątrz, idzie rurą 75 w podłodze. Pali się aż miło:))), palimy już ponad dwa miesiące. Pozdrawiam

MasterCheat
28-01-2014, 15:01
Hej. do mojego też :)
ale to powietrze do paleniska do procesu spalania ;) a nie do ogrzewania...

a powietrze do ogrzewania wlatuje kratką pod wkładem ogrzewa się w obudowie kominka (nie w kominku...) i wylatuje kratkami nad wkładem już ogrzane. jak odda ciepła w pomieszczeniu czyli się ochłodzi to opada i z powrotem chłodne wciągane jest do kratki pod kominkiem. i tak to w skrócie działa;)

no chyba, że Ty wpuszczasz do domu powietrze z dworu po drodze je ogrzewając w kominku :) ?

compi
28-01-2014, 21:38
Perla, dolotem w podłodze podaje się zazwyczaj powietrze do wnętrza wkładu, a więc komory gdzie odbywa się spalanie. Komentując brak widocznych kratek na dole oceniamy, że podajesz za mało powietrza do komory wokół wkładu, a więc zabudowy.

eniu
28-01-2014, 21:56
Witam

Jeszcze raz napiszę: powietrze do mojego kominka dostarczane jest z zewnątrz, idzie rurą 75 w podłodze. Pali się aż miło:))), palimy już ponad dwa miesiące. Pozdrawiam

..."dziad swoje, baba swoje"...;)

compi
28-01-2014, 22:29
... Kratek jest łącznie 5, kominek grzeje ekstra więc......
...więc nie wiadomo czemu na zdjęciu widzimy jedną, hehe. Po drugiej stronie, za ścianą do której przylega kominek widocznie są jeszcze cztery.

eniu
28-01-2014, 22:38
Słuchajcie. Pewnie macie rację a ja coś źle tłumaczę. Na technice budowania kominka nie znam się w ogóle, wszystko robił mąż którego obecnie nie ma a ja chcąc odpowiedzieć na wasze pytania podpytuje go telefonicznie ale...chyba coś namieszałam:). Kratek jest łącznie 5, kominek grzeje ekstra więc...chyba wszystko jest w porządku. Ale oczywiście każdy może wyrazić swoje opinie. Pozdrawiam serdecznie

Troszczymy się o Ciebie:). Istotne jest ile kratek na dole a ile u góry...Masz fotki wszystkich?

Perla 22
28-01-2014, 22:57
2 kratki są na dole, jedna widoczna na zdjęciu, druga jest z boku kominka tam gdzie będą półki. Trzy są na górze (pokój syna, córki i korytarz)

questa
28-01-2014, 23:11
Płytki to Marazzi Treverk Home Rovere 30x120

Sa swietne!

bartus01
29-01-2014, 00:22
2 kratki są na dole, jedna widoczna na zdjęciu, druga jest z boku kominka tam gdzie będą półki. Trzy są na górze (pokój syna, córki i korytarz)

Wydaje mi sie że Perla 22 nie ma w kominku kratek wlotowych a powietrze do konwekcji / i jednocześnie spalania / dostarczane jest wspomnianą rurą fi75 będąca wewnatrz obudowy.

eniu
29-01-2014, 06:30
2 kratki są na dole, jedna widoczna na zdjęciu, druga jest z boku kominka tam gdzie będą półki. Trzy są na górze (pokój syna, córki i korytarz)

Ciężko nam idzie, ale się nie zniechęcaj....Kratka widoczna na zdjęciu, którą określasz "na dole", jest w górnej części obudowy. Dodatkowo posiada żaluzję (?). To o czym my próbujemy Ci powiedzieć, to obowiązkowa dekompresja obudowy kominka , niezależnie od kratek w pokojach na górze i niezależnie od powietrza z zewnątrz. Kratki muszą być w odpowiedniej ilości w dolnej części obudowy (poniżej wkładu ) i w górnej (pod sufitem). Te kratki nie mogą być z regulacją przepływu powietrza (z żaluzją).

Perla 22
29-01-2014, 07:42
W weekend obfocę kominek z każdej strony

Liwko
30-01-2014, 22:48
A co fachowym okiem powiecie o tym kominku?








204139

Cleopatra
02-02-2014, 13:29
Może kogoś zainspiruje. Może komuś ułatwi podjęcie decyzji, ze chciałby podobny, albo właśnie takiego nigdy w życiu... Miało być połączenie nowoczesnego z rustykalnym. Moim zdaniem wyszło całkiem. Do pomalowania została belka, kolor jeszcze nie wybrany, wiec na razie jest jak jest.
http://images61.fotosik.pl/610/f5ecc5a115e794afmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

eniu
02-02-2014, 13:39
Może kogoś zainspiruje. Może komuś ułatwi podjęcie decyzji, ze chciałby podobny, albo właśnie takiego nigdy w życiu... Miało być połączenie nowoczesnego z rustykalnym. Moim zdaniem wyszło całkiem. Do pomalowania została belka, kolor jeszcze nie wybrany, wiec na razie jest jak jest.
http://images61.fotosik.pl/610/f5ecc5a115e794afmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Możesz zrobić zdjęcie belki drewnianej od spodu? Tak by było widać przestrzeń miedzy wkładem a belką. Na pierwszy rzut oka ładnie , ale niepoprawnie. Obawiam się że brak tam osłony termicznej belki. Może się zapalić.

Cleopatra
02-02-2014, 14:38
Eniu, palę w kominku od pół roku i jeszcze się nie zapaliło... Nie mam niestety zdjęcia od spodu, belka jest odsunięta od wkładu i zabezpieczona, zaizolowana czymś tam. Jak będę na budowie to zrobię dokładne zdjęcie.

kori
02-02-2014, 14:43
Cleopatra nie macie kratek wylotowych??

kominiarz
02-02-2014, 15:04
Eniu, palę w kominku od pół roku i jeszcze się nie zapaliło... Nie mam niestety zdjęcia od spodu, belka jest odsunięta od wkładu i zabezpieczona, zaizolowana czymś tam. Jak będę na budowie to zrobię dokładne zdjęcie.

na drewniane półeczki należy się bacznie przyglądać, ja osobiście ten element kontroli wprowadziłem na stałe w metodologię przeglądów kominiarskich, okazuje się, że w większości przypadków półki zainstalowane są za blisko i są niefachowo izolowane, w większości przypadków bywają przypalone a w sporadycznych przypadkach wręcz zwęglone. Warto tam zaglądać, warto to sprawdzać

f.5
02-02-2014, 15:10
A co fachowym okiem powiecie o tym kominku?








204139


To urządzenie grzewcze nie mieszczące sie w zadnych typowych ramach bardzo nietypowe

Tu cycat i zarazem odpowiedz na Toje pytanie

Ja mam specyficzny kominek i specyficznie w nim palę ;)
Mam kominek akumulacyjny,który nie pozwala mi narazie rozgrzać salonu do ponad 24,5st.C,obojętnie ile wsadziłbym drewna,palę w nim tylko w weekendy i to wieczorem,tak od 18.00 do ok.22.00 i może dlatego tak się dzieje.
Mimo DGP pozostałe pomieszczenia nagrzewają się przy takim trybie palenia o max.1,5st.C i to dopiero po ok.3-4h od momentu rozpalenia kominka.
Wg mnie reku mało co w takim przypadku pomaga(100m3/h),prędzej otwarte drzwi do pokoi i coś tam z DGP.

Narazie nie stwierdziłem,że jest za gorąco przez kominek,wręcz przeciwnie,w weekend kominek to piękna sprawa przy "posiedzeniu" salonowym ;)

Za to stwierdziłem,że kominek akumulacyjny to także piękna sprawa,pozwala patrzyć na ogień bez typowych kominkowych przegrzewów.O to mi chodziło bo kominek z założenia nie miał służyć do grzania tylko do tworzenia atmosfery i dla widoku żywego ognia ;)
Strzał w dziesiątkę z kominkiem :)

Cleopatra
02-02-2014, 15:30
a macie, macie. Z drugiej strony jest korytarz i tam wychodzą... korytarz jak to korytarz - ciemny, to może i tak brudu nie będzie widac.

Draqi
03-02-2014, 10:05
Pytanie jakich nie mało na tym forum ale chyba w odpowiednim temacie. Który kominek wybrać do swoich potrzeb od 13 do 18KW: Hajduk Volcano 1VT lub Volcano 2PT, Kobok Horizontal 780, Arysto A10, Pama Diablo P i Unico Dragon 4B – lista dosyć szeroka? Wspomnę tylko, że po moim wyborze jeden z tych wkładów będzie służył do ciągłego palenia i ogrzewania domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 150m2 (bez kotłowni i garażu 118m2) wyposażonym w wentylację mechaniczną z reku. Kominek umieszczony w centralnym miejscu parteru, DGP do czterech pomieszczeń na górze i (być może) kotłownia i garaż na dole.
Proszę wszystkich o radę i opinie, może ktoś już używa jednego z wymienionych do podobnych celów z podobną instalacją w domu o podobnej kubaturze ?
Podziękował

Draqi
03-02-2014, 14:34
Nikt nie odpisze ?

pytka
03-02-2014, 22:04
Dzień Dobry.Może volcano bo cena niezła a jak spartherm wygląda a kasa mniejsza znacznie.Ja taki będę miał za 2-3 tyg 1 vh.

Draqi
04-02-2014, 10:09
Wszystkie wkłady z mojej listy są w podobnych pieniążkach i wszystkie mi się podobają:p Dlatego moje pytanie: który i dlaczego właśnie ten ????? Sprecyzowałem warunki w jakich będzie pracował i myślałem, że na tym forum ktoś, coś konkretnie doradzi a tu lipa.
pytka dlaczego wybrałeś właśnie Volcano ? Tylko dlatego, że to Hajduk i podobny do Sparther-ma? Czy pod uwagę brałeś jakieś inne rozwiązania, parametry techniczne, konstrukcyjne, firmy ??? Napisz coś więcej.

Forest-Natura
04-02-2014, 10:33
Witam.
Wkład kominkowy jest ostatnią rzeczą jaką powinno się dobierać do projektu całości kominka i całej instalacji kominkowej. W przypadku bardzo zbliżonych pod względem zarówno wyglądu, parametrów technicznych i osiągów, o tym wyborze decydują już naprawdę niuanse ... ot chociażby to co będzie preferował i z jaką firmą współpracował wykonawca kominka, to czy przyjedzie z drugiego końca Polski czy z salonu kominkowego znajdującego się w "sąsiedniej wsi" (powody obiektywne), tudzież czy klameczkę albo rameczkę na szybie będzie miał inną od reszty i bardziej podobającą się Pani Domu (powody subiektywne).
Nie wymagaj żebyśmy na odległość i nie widząc jak będzie wyglądał Twój kominek wybrali Ci konkretną palenisko spośród kilku praktycznie na tym samy poziomie technicznym, podobnym dizajnie i w tej samej półce cenowej. Każdy z nich będzie OK pod warunkiem że sam kominek będzie zrobiony prawidłowo.
Pozdrawiam.

Draqi
04-02-2014, 10:53
Forest a czego/ jakich informacji potrzebujesz byś mógł zawęzić moją listę chociaż do dwóch palenisk ?????????

tomekluka
04-02-2014, 19:55
Jeszcze w budowie ale powoli, powoli bliżej końca.
Wyszedł duży, ale taki właśnie miał być:)

240749240750240748

pytka
04-02-2014, 22:15
Nie będę ściemniał, wybrałem volcano ponieważ najbliżej mi było do spartherm ze względu na podobieństwo i prostotę zabudowy .W ostatniej chwili zrozumiałem że to za dużo kasy dla kominka w którym nie będzie palone codziennie [ogrzewanie na pellet kocioł 30 kw 310 m2 podłogi].pod uwagę brałem i 18 jotula i dovre panorama,lecz zakup ich mijałby się z celem ze względu na moc,której pewnie bym nie wykorzystał.Dużo czytaj i pytaj ,wybór powinien być na spokojnie.Ja potrzebowałem na to ca 6 tygodni i dziesiątki godzin na czytaniu opinii

Forest-Natura
04-02-2014, 23:35
Witam.
Tomekluka ... fajne ... dobre ...
Coś więcej "prosiemy" ... kanały znajome, drzwiczki do paleniska też ... ale samo palenisko, i wykonawca niekoniecznie ... A warto, warto tak szerzej ... :rolleyes:
Koncept przedni... i wykonanie niezgorsze ...
Pozdrawiam.

tomekluka
05-02-2014, 07:38
Witam.
Tomekluka ... fajne ... dobre ...
Coś więcej "prosiemy" ... kanały znajome, drzwiczki do paleniska też ... ale samo palenisko, i wykonawca niekoniecznie ... A warto, warto tak szerzej ... :rolleyes:
Koncept przedni... i wykonanie niezgorsze ...
Pozdrawiam.
No to palenisko, kanały są od znanego Piotra:)
Obudowa z płytki szamotowej 3cm + pół cegły rozbiórkowej. Miałem pewne obawy co do nagrzewania się tego pomysłu, ale okazało się że całkiem dobrze sobie to radzi. Cegła robi się przyjemnie ciepła, po mocnym paleniu nawet bardzo. Jak popale parę dni z rzędu to jest tylko lepiej.
Wykonanie ekipa ogólnobudowlana :) mogę spokojnie polecić
Rozprowadzenie dodatkowe dpg po reszcie domu.
Co do paleniska to jak Piotr wyrazi chęć to pewnie lepiej je opisze. Dodam, że jego pomysł działa fajnie.
Pozdrawiam
T.

Draqi
05-02-2014, 09:12
tomekluka bardzo fajne rozwiązanie. Kominek usytuowany w budynku bardzo podobnie jak u mnie, tylko że ja mam schody i mały korytarz z prawej strony.
Wygląda to u ciebie fajowo.

tomekluka
05-02-2014, 11:27
tomekluka bardzo fajne rozwiązanie. Kominek usytuowany w budynku bardzo podobnie jak u mnie, tylko że ja mam schody i mały korytarz z prawej strony.
Wygląda to u ciebie fajowo.

U mnie tez po prawej stronie w korytarzu jest miejsce na ewentualne schody. Na tą chwile są tylko strychowe.
Właz widać na zdjęciu.

Kominki Piotr Batura
05-02-2014, 19:48
U mnie tez po prawej stronie w korytarzu jest miejsce na ewentualne schody. Na tą chwile są tylko strychowe.
Właz widać na zdjęciu.

Pisz, co tam....:p

tomekluka
05-02-2014, 20:09
Pisz, co tam....:p
Palenisko jest inne niż zwykle widzimy w sklepach. Jest sporych rozmiarów, ma podwójne ściany. Solidnie wykonane.
Pomiędzy ściankami znajduje się piasek(z wielkopolski:)), który podczas palenie osiąga naprawdę wysoką temperaturę(palca nie włożysz),
a później oddaje ciepło bardzo, bardzo długo. Palenisko bez rusztowe, czyszczone rzadko.
Rozpala się dobrze mimo braku krótkiego obiegu- trzeba się było nauczyć rozpalać:)
Do tej pory palę bez podłączonego tatarka, ale jest założony, jak będzie prąd doprowadzony to i on zostanie uruchomiony.
Półka po lewej stronie fajnie się nagrzewa, w zimne dni pewnie się nie raz przyda.

aysha
06-02-2014, 20:59
Witam
Czy znacie może jakieś kominki które są płytkie ( tzn. ich głębokość jest w okolicach 40cm) a jednocześnie szerokość wynosi ok 90cm?, no i oczywiście cenowo nie są zabójcze:)
znalazłem Studio Riva 2 ale cena mnie dobija firmy stovax

Kominki Piotr Batura
06-02-2014, 22:00
Gazowy czy na drewno?

aysha
06-02-2014, 22:14
na drewno :(

hanka55
07-02-2014, 02:05
Witam
Czy znacie może jakieś kominki które są płytkie ( tzn. ich głębokość jest w okolicach 40cm) a jednocześnie szerokość wynosi ok 90cm?, no i oczywiście cenowo nie są zabójcze:)
znalazłem Studio Riva 2 ale cena mnie dobija firmy stovax

Jotul black bear?
38cm szerokości i 80cm długości.
http://falcopics.smugmug.com/2009-Corporate/2009-Fireplace-Village/Jotul-Blackbear/714409034_stvGL-M.jpg
http://b.vimeocdn.com/ts/258/154/258154452_640.jpg

i obieg powietrza
http://www.hearth.com/talk/attachments/jotul-black-bear-combustion-paths-jpg.57525/

MasterCheat
07-02-2014, 08:45
koledze chyba nie o tą szerokość chodziło, tylko o tą która jest głębokością ;)

aysha
07-02-2014, 09:22
Dokładnie jak pisze MasterCheat, i chyba źle się określiłem chodzi o wkład kominkowy
wszystko co mi proponują oprócz stovax jest ponad 50 cm, a niestety komin był nie przemyślany i teraz kominek z obudową wchodził by w salon na 1,2m
za wszelką pomoc z góry dziękuję

hanka55
07-02-2014, 11:22
(..) niestety komin był nie przemyślany i teraz kominek z obudową wchodził by w salon na 1,2m
za wszelką pomoc z góry dziękuję

Może jeszcze tak, jeśli jest możliwość, a fachowcy uznają, że komin będzie bezpieczny?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187142-Wk%C5%82ad-kominkowy-bezpo%C5%9Brednio-do-komina-TAK-NIE

Kominki Piotr Batura
07-02-2014, 20:56
Dokładnie jak pisze MasterCheat, i chyba źle się określiłem chodzi o wkład kominkowy
wszystko co mi proponują oprócz stovax jest ponad 50 cm, a niestety komin był nie przemyślany i teraz kominek z obudową wchodził by w salon na 1,2m
za wszelką pomoc z góry dziękuję

To może niewiele taniej, ale przynajmniej porządnej jakości? Palenisko zduńskie na wymiar. Dowolny.

margod
07-02-2014, 21:17
To ja również dołączę się i pochwalę moimi najulubieńszymi :)
ten do grzania w trakcie budowy, układ kanałów opadowo-wachlarzowy
241333241342

obudowa dwustronna, czyli dwa piece w jednym:), palenisko HKD 2.2 XL tunel.
strona 1
241335
strona 2
241336

i mój rodzynek, najbardziej ulubiony.
241337

eniu
07-02-2014, 21:30
Oj te klocki to nie teges...Z jedynej słusznej drogi zszedłeś...:cool:

kominiarz
07-02-2014, 21:32
To ja również dołączę się i pochwalę moimi najulubieńszymi :)
ten do grzania w trakcie budowy, układ kanałów opadowo-wachlarzowy
241333241342

obudowa dwustronna, czyli dwa piece w jednym:), palenisko HKD 2.2 XL tunel.
strona 1
241335
strona 2
241336

i mój rodzynek, najbardziej ulubiony.
241337

Nooo Paaanie...
Piknie

Margod nie łącz czarnej rury z kwasówką bo się pogryzą

margod
07-02-2014, 21:46
Oj te klocki to nie teges...Z jedynej słusznej drogi zszedłeś...:cool:
taki już jestem, staram się chadzać własnymi drogami :), A tamta droga niekoniecznie była słuszna :bash:

margod
07-02-2014, 21:51
Margod nie łącz czarnej rury z kwasówką bo się pogryzą
wiem, wiem... ale kto bogatemu zabroni 8-) Jak ją zezre, to będzie okazja na zmianę obudowy.

kominiarz
07-02-2014, 22:19
wiem, wiem... ale kto bogatemu zabroni 8-) Jak ją zezre, to będzie okazja na zmianę obudowy.

można powiedzieć, że wybrnąłeś dyplomatycznie

hanka55
09-02-2014, 21:19
Nie nasze ale interesująco zakomponowane.
241806
http://buildingguide.co.nz/products/fireplaces (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbuildingguide.co.n z%2Fproducts%2Ffireplaces)

tomekluka
12-02-2014, 19:31
Jeszcze w budowie ale powoli, powoli bliżej końca.
Wyszedł duży, ale taki właśnie miał być:)

240749240750240748
I po zabiegu:) Płytki dookoła juz połozone, kratki założone, pozostały włączniki, ale to juz kosmetyka:)
Działa, grzeje i o to chodziło:)
242412242410242411

Megiska
13-02-2014, 04:37
Witam Was bardzo serdecznie, późno/wczesną porą :lol:

Pytanko mam...

pewnie wyda się, głupie, ale trudno :lol:

...JAK PRZEKONAĆ MĘŻA DO CIEPŁEJ ZABUDOWY... :confused:

jeśli możecie... potrzebuję argumentów, i najchętniej zdjęć poglądowych aby przekonać (opornego) męża do ciepłej zabudowy!! :lol:


Z góry bardzo dziękuję za pomoc :hug:

Kejt_R
13-02-2014, 08:08
To może niewiele taniej, ale przynajmniej porządnej jakości? Palenisko zduńskie na wymiar. Dowolny.

Witam, chciałabym zapytać gdzie szukać, jakiej firmy najlepiej ( w rozsądnej cenie) paleniska zduńskiego. Bardzo mnie to rozwiązanie wraz z ciepłą zabudową zainteresowało. Takie jak na zdjęciu byłoby nice, tylko nie wiem, czy nie pójdę z torbami :))

DANIEL SIS
13-02-2014, 08:22
Witam Was bardzo serdecznie, późno/wczesną porą :lol:

Pytanko mam...

pewnie wyda się, głupie, ale trudno :lol:

...JAK PRZEKONAĆ MĘŻA DO CIEPŁEJ ZABUDOWY... :confused:

jeśli możecie... potrzebuję argumentów, i najchętniej zdjęć poglądowych aby przekonać (opornego) męża do ciepłej zabudowy!! :lol:


Z góry bardzo dziękuję za pomoc :hug:


Spytaj go czy chciałby mieć żonę, która jest bo jest ale nie ma w sobie ciepła, tylko jest zimna i obojętna?
Podobnie z kominkiem, ciepła zabudowa powoduje przyjemną atmosferę bo czuć jej delikatne promieniowanie, można się oprzeć, przytulić i poczuć ciepło. Przecież promieniowanie ciepła z takiej obudowy jest uznane za najzdrowsze dla człowieka!
Więc same korzyści....za wszystko inne zapłacisz kartą:p:p:p

sterowiec40
13-02-2014, 12:45
Megiska
Weź męża na wycieczkę do Łazisk koło Wągrowca:yes:

Megiska
13-02-2014, 15:59
Spytaj go czy chciałby mieć żonę, która jest bo jest ale nie ma w sobie ciepła, tylko jest zimna i obojętna?
Podobnie z kominkiem, ciepła zabudowa powoduje przyjemną atmosferę bo czuć jej delikatne promieniowanie, można się oprzeć, przytulić i poczuć ciepło. Przecież promieniowanie ciepła z takiej obudowy jest uznane za najzdrowsze dla człowieka!
Więc same korzyści....za wszystko inne zapłacisz kartą:p:p:p

dzięki wielkie :lol: ja też tak myślę, (lubię się przytulać :lol: ) ale dla małża muszę mieć konkrety... krótko zwięźle i na temat :lol2:



A czy może Koboka ktoś ma?? :lol:



A może możecie polecić mi dobrego kominkarza z wielkopolski ?? :hug:

Kominki Piotr Batura
13-02-2014, 16:16
dzięki wielkie :lol: ja też tak myślę, (lubię się przytulać :lol: ) ale dla małża muszę mieć konkrety... krótko zwięźle i na temat :lol2:



A czy może Koboka ktoś ma?? :lol:



A może możecie polecić mi dobrego kominkarza z wielkopolski ?? :hug:

Z Poznania masz godzinkę i konkrety do dotknięcia. Dużo konkretów, rozwiązań zduńskich, kafli i palenisk wszelkiej maści. Można macać ciepłe kominki do woli :) . Cieple realnie, a nie tylko z nazwy. Mam dużo czynnych eksponatów, bo nie lubię marznąć.

sterowiec40
13-02-2014, 16:32
Piotr
Proponowałem Megisce wycieczkę z mężem do Łazisk koło Wągrowca ale chyba nie skojarzyła

Kominki Piotr Batura
13-02-2014, 16:35
Piotr
Proponowałem Megisce wycieczkę z mężem do Łazisk koło Wągrowca ale chyba nie skojarzyła

Teraz jak nie złapie, lepiej niech nie przyjeżdża :cool:

Megiska
13-02-2014, 17:31
:lol:

w pierwszej sekundzie nie skojarzyłam, ale od czego wujaszek gogle jest :lol:

W sumie to bardzo chętnie bym z małżem przyjechała :D

Czy w soboty koło południa również jest to możliwe??

Czy mogłabym wysłać Ci zapytanie na maila z prośbą o wstępną wycenę ciepłej zabudowy?? http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Megiska
13-02-2014, 17:39
Teraz jak nie złapie, lepiej niech nie przyjeżdża :cool:


:P

Kominki Piotr Batura
13-02-2014, 18:35
:P

Zapraszam. Przed wyjazdem z Poznania zadzwońcie, bo ostatnio zapomniałem i mnie gdzieś poniosło. Wycena mailem tez jak najbardziej.

P.

DANIEL SIS
13-02-2014, 20:35
tylko pozazdrościć Megisce...u Piotra ciepło!
pzdr

Megiska
14-02-2014, 02:11
Wycena mailem tez jak najbardziej. P.


Piotrze wysłałam zapytanie na maila.

Pozdrawiam :hug:

:bye:

hanka55
15-02-2014, 18:59
Renowacja pieców kaflowych w stylu kominka


http://www.youtube.com/watch?v=LSvZoGQLf5E
___________
Czy dobrze myślę, że tu płyta została zastąpiona szybą żaroodporną,
a dostawiona ścianka jest akumulatorem?

butynski
15-02-2014, 21:09
Ciekawe czy można by położyć na tej płycie gar z kapustą ?:D

hanka55
15-02-2014, 22:40
Dlatego pytam?
Czy to może taka przezroczysta "płyta indukcyjna" na ogień?
Bo efekt wizualny jest po prostu, pyszny!

niktspecjalny
16-02-2014, 00:10
Ciekawe czy można by położyć na tej płycie gar z kapustą ?:D

Wybacz! Ale o co Jej kaman z tymi filmikami???.Topik to :"Kominki nasze". a tu filmik..............
Fajni ludzie piszą o fajnych rzeczach
...............Megiska (http://forum.muratordom.pl/member.php?120298-Megiska),Kejt_R (http://forum.muratordom.pl/member.php?194762-Kejt_R),DANIEL SIS (http://forum.muratordom.pl/member.php?182007-DANIEL-SIS) Kominki Piotr Batura (http://forum.muratordom.pl/member.php?142421-Kominki-Piotr-Batura) :(

hanka55
16-02-2014, 12:26
Na stronie 210
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=3516340#post3516340
Forest pokazał podobną kuchnię kaflową.
Gdyby tylko miała taką płytę, to z powodzeniem robiłaby u nas za kominek. :)
niktspecjalny- pomysłów nigdy za dużo. Niekonwencjonalnych rozwiązań w tym temacie tyle, że palców u rąk starczy.

M***ki
20-03-2014, 06:07
Można zastosować wkład kuchenny z szyba "czarną" która gdy palisz pokazuje płomień .. gdy kuchnia odpoczywa szyba jest czarna jak na kuchence indukcyjnej . Szyba jest odpowiednio gruba aby stawiać na niej garnki jak na zwykłym blacie żeliwnym .W takich rozwiązaniach zalecane jest palenie drewnem . A DREWNO jest EKO.

ana_a
23-03-2014, 22:48
A ja chciałam zapytać (bo nie znalazłam). Czy Ktoś z forumowiczów jest (szczęśliwym) użytkownikiem kominka z obudową ze stali nierdzewnej? Czy występują jakieś uciążliwe problemy czyszczeniem, nagrzewaniem etc. Proszę o jakieś uwagi.

Pozdrawiam

Ana

mir-q
24-03-2014, 11:58
Temat jest o ciekawych kominkach, to ja się podzielę moim - jest bio i jestem z niego dumny :) Nie potrafiłem sobie wyobrazić rąbania drewna na opał, a teraz tylko dolewam sobie paliwa i już ;) Co prawda nie daje aż tyle ciepła, ale prezentuje się okazale.

f.5
24-03-2014, 12:34
Temat jest o ciekawych kominkach, to ja się podzielę moim -.
faktycznie podzieliłes sie swietnie ciekawym kominkiem tylko pozazdroscic.

Liwko
24-03-2014, 12:47
faktycznie podzieliłes sie swietnie ciekawym kominkiem tylko pozazdroscic.

Cierpliwości, Mirek zapewne go rysuje :D

f.5
24-03-2014, 13:10
to tak jak ja swoje schody :)
juz wszystko o nich wiem tylko _____________________jeszcze ich nie mam.

Forest-Natura
24-03-2014, 13:21
Witam.
Mir-q jest pewnie nickiem ukrytego profilu reklamowego ... tyle że na razie kiepsko zaczął ...
Pozdrawiam.

Liwko
24-03-2014, 13:34
Bardzo kiepsko :D

eniu
24-03-2014, 14:04
Oj tam, oj tam...

Mirek! Ja też nie rąbię drewna. A ogrzewam nim dom. Kominek to moje jedyne źródło ciepła.

ana_a
25-03-2014, 12:59
A ja się powtórzę i zapytam użytkowników o kominki (te drewnem opalane;) w obudowie ze stali. Czy Ktoś posiada? Zadowolony?

ana_a
25-03-2014, 13:12
Myślimy o czymś podobnym do tego: