PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - jaka płyta? gazowa, elektryczna, ceramiczna, indukcyjna - doświadczenia



Strony : 1 2 [3]

Elfir
07-08-2014, 14:17
tylko po prostu płyta indukcyjna jest dla mnie niewygodną formą użytkową. Bardzo szybko się nagrzewa, sprawa że każdy molet,

Jak ustawiasz na 9 to nic dziwnego, że się szybko nagrzewa. Ustaw na 1. Będzie chodziło jak żółw.

Mam tanią ceramiczną i nic nie przypala. Mam tefala i też żadnych problemów.

Ana.
15-08-2014, 16:45
Całe życie gotowałam na gazie.Przepowadzając się do nowego domu miałam wybór butla na gaz i płyta gazowa lub indukcja.Nie ukrywam,że trochę miałam obawy co do indukcji,ale się zdecydowałam:yes:I to była najlepsza decyzja:lol2:Gotuję 2 miesiące i nigdy bym nie wróciła dogazu:no:Garnki czyściutkie,płyte myję szybciutko,po prostu rewelacja,wszystkich niezdecydowanych namawiam:yes:

almarat
17-08-2014, 00:52
ile kosztuje dobra płyta indukcyjna?

Liwko
17-08-2014, 09:15
Złotówkę. Wystarczy że kupisz meble w IKEA :D
Dzisiaj ostatni dzień ;)
http://www.ikea.com/ms/pl_PL/pdf/metod/Regulamin_promocji_plyta_za_1_zl.pdf

Lukarna
17-08-2014, 10:30
Jednym z największych plusów mojej indukcji jest to, że biały czajnik którego uzywam od 5 miesięcy jest nadal biały:D
Drugim to, że jedyne raszki które teraz czyszczę to te od grilla.
Reszta to tylko dodatek;)

Jacek Murator
20-08-2014, 20:39
Zdecydowanie indukcja. Fakt,*że wymiana garnków podnosi koszt inwestycji ale korzyści są nie do przecenienia. Nawet czasowe wyłączenia prądu nie są uciążliwe. Brać taką co ma zasilanie 2-3 fazowe, wtedy nawet 2-3 „palniki” mogą lecieć w trybie boost. Dla indukcji trzeba jednak zapewnić dobrą wentylację od spodu. Bądź co bądź sama się również nagrzewa i zainstalowane w niej wentylatory sporadycznie ale są włączane. I żeby miała programowalny czas działania każdego z palników. Osobiście polecam.

mother_nature
16-09-2014, 08:25
Od 4 lat użytkuję płytę indukcyjną i nie zamieniłabym jej na nic innego :yes: Czyszczenie jej to bajka w porównaniu z żeliwem kuchenki gazowej, żadnego otwartego płomienia czy nagrzanych do czerwoności płyt. Zestaw garnków kosztował mnie tylko 200 zł a okazały się być rewelacyjne.
Gotowanie, przygrzewanie przebiegają błyskawicznie.

Zbyszko_z_Łodzi
30-09-2014, 09:34
Od 4 lat użytkuję płytę indukcyjną i nie zamieniłabym jej na nic innego :yes: Czyszczenie jej to bajka w porównaniu z żeliwem kuchenki gazowej, żadnego otwartego płomienia czy nagrzanych do czerwoności płyt. Zestaw garnków kosztował mnie tylko 200 zł a okazały się być rewelacyjne.
Gotowanie, przygrzewanie przebiegają błyskawicznie.
Ja podobnie. Bardzo szybko się nagrzewa, raz małżonka o mało by garnek spaliła. Fakt, że trzeba mieć odpowiednie garnki z metalowym dnem, ale my nie musieliśmy nic specjalnie kombinować - po prostu te garnki, które mieliśmy były w porządku. Co prawda użytkowanie kuchenki na gaz na pewno wychodzi taniej niż na prąd, ale jak dla mnie to jest czyściej i bezpieczniej, nie można się oparzyć itp., co wprzypadku dzieci i zwierząt jest ważne.

plusfoto
30-09-2014, 10:07
Co prawda użytkowanie kuchenki na gaz na pewno wychodzi taniej niż na prąd,
Nie tak do końca - 1kWh z gazu kosztuje około 25 gr . z oplatami, prądu niecałe 50 przy założeniu G12. Z tym że praktycznie przy gazie 50% idzie w gwizdek na ogrzewanie pomieszczenia a nie potrawy a przy indukcji całość ogrzewa potrawę.

Kizior Syberyjski
06-10-2014, 10:48
Witam.

Przeczytałem pierwszych 5 stron i nic konkretnego Państwo nie piszą, wiemy że płyta indukcyjna estetyczniejsza, że nie ma oparów itp, ale nikt z Was nie podaje kosztów a prawie każdy pisze że przesiadł się z gazowej i by do niej nie powrócił. Nie wieżę że na początku nikt z Was się nie interesował rachunkami za gaz i prąd, choćby z ciekawości czy może jest odwrotnie i nie chcecie się przyznać do porażki.

Pozdro

Liwko
06-10-2014, 10:53
Witam.

Przeczytałem pierwszych 5 stron i nic konkretnego Państwo nie piszą, wiemy że płyta indukcyjna estetyczniejsza, że nie ma oparów itp, ale nikt z Was nie podaje kosztów a prawie każdy pisze że przesiadł się z gazowej i by do niej nie powrócił. Nie wieżę że na początku nikt z Was się nie interesował rachunkami za gaz i prąd, choćby z ciekawości czy może jest odwrotnie i nie chcecie się przyznać do porażki.

Pozdro

W domu mam wszystko na prąd. Rachunki mnie bardzo zadowalają (zobacz stopka)
Teraz przechodzę do Duonu i będzie jeszcze około 400zł mniej. Cóż chcieć więcej...

plusfoto
06-10-2014, 11:23
Witam.

Przeczytałem pierwszych 5 stron i nic konkretnego Państwo nie piszą, wiemy że płyta indukcyjna estetyczniejsza, że nie ma oparów itp, ale nikt z Was nie podaje kosztów a prawie każdy pisze że przesiadł się z gazowej i by do niej nie powrócił. Nie wieżę że na początku nikt z Was się nie interesował rachunkami za gaz i prąd, choćby z ciekawości czy może jest odwrotnie i nie chcecie się przyznać do porażki.

Pozdro
A przeczytałeś mój post poniżej? To o co pytasz z niego wynika.

Kizior Syberyjski
06-10-2014, 11:30
A przeczytałeś mój post poniżej? To o co pytasz z niego wynika.

To nie są koszty.

plusfoto
06-10-2014, 11:52
To nie są koszty.
A niby co? Zużywasz 100kWh gazu za 0,25gr = 25 zł Przy indukcji zużyjesz około 50kWh prądu po 0,50gr = 25 zł. Coś nie jasno napisane? Niejasność może jedynie wynikać z tego ile kWh gazu idzie w gwizdek przy grzaniu potraw.

Kizior Syberyjski
06-10-2014, 13:09
A niby co? Zużywasz 100kWh gazu za 0,25gr = 25 zł Przy indukcji zużyjesz około 50kWh prądu po 0,50gr = 25 zł. Coś nie jasno napisane? Niejasność może jedynie wynikać z tego ile kWh gazu idzie w gwizdek przy grzaniu potraw.

Koszty to analiza a nie gołe stawki.

A i najlepsze to Pana/Twoje przyjęte zużycia. Bardzo profesjonalnie i rzetelnie.

fotohobby
06-10-2014, 13:17
Nawet jakbym sobie zrobił analizę i wyszłoby mi, że doplacam kilka zlotych miesiecznie, to do gazu i tak nie wrócę. Po przejściu na indukcję z rachunkami za prąd nie stałi się nic niepokojącego, więc dla mnie nie ma tematu.

Kizior Syberyjski
06-10-2014, 13:26
Nawet jakbym sobie zrobił analizę i wyszłoby mi, że doplacam kilka zlotych miesiecznie, to do gazu i tak nie wrócę. Po przejściu na indukcję z rachunkami za prąd nie stałi się nic niepokojącego, więc dla mnie nie ma tematu.

Zgadzam się że kilka złotych nie ma wpływu na zawracanie sobie głowy, nie jestem jakimś "dziadem" żeby się za przeproszeniem p... za kilka złotych miesięcznie. Ale dobrą płytę gazową kupię za 1000zł, indukcyjną za 2000zł. Czy indukcja wytrzyma kilka lat, zakładając że będziemy ją używać 5 razy w tygodniu na przygotowanie śniadania lub kolacji i zawsze obiadu, gazowa raczej tak, niskie prawdopodobieństwo że padnie, z indukcją już gorzej.
Chodzi mi o to że jeżeli wyjdzie mnie gotowanie drożej o jakieś 10-20zł miesięcznie i padnie mi indukcja po gwarancji to co wtedy taniej wyjdzie i nie jest to już kilka złotych.

Pozdro

Liwko
06-10-2014, 13:36
Zgadzam się że kilka złotych nie ma wpływu na zawracanie sobie głowy, nie jestem jakimś "dziadem" żeby się za przeproszeniem p... za kilka złotych miesięcznie. Ale dobrą płytę gazową kupię za 1000zł, indukcyjną za 2000zł. Czy indukcja wytrzyma kilka lat, zakładając że będziemy ją używać 5 razy w tygodniu na przygotowanie śniadania lub kolacji i zawsze obiadu, gazowa raczej tak, niskie prawdopodobieństwo że padnie, z indukcją już gorzej.
Chodzi mi o to że jeżeli wyjdzie mnie gotowanie drożej o jakieś 10-20zł miesięcznie i padnie mi indukcja po gwarancji to co wtedy taniej wyjdzie i nie jest to już kilka złotych.

Pozdro

Wszystko może paść, większość idzie naprawić. A za ile to temat rzeka.
Nie dalej jak wczoraj byłem na meczyku u kolegi i padł mu iskrownik do gazu. Znaczy się działał, ale cały czas. Wyciągnąłem wtyczkę i poprosiłem o 30 złotych :rolleyes:

Łukasz_K
06-10-2014, 15:26
Witam.

Przeczytałem pierwszych 5 stron i nic konkretnego Państwo nie piszą, wiemy że płyta indukcyjna estetyczniejsza, że nie ma oparów itp, ale nikt z Was nie podaje kosztów a prawie każdy pisze że przesiadł się z gazowej i by do niej nie powrócił. Nie wieżę że na początku nikt z Was się nie interesował rachunkami za gaz i prąd, choćby z ciekawości czy może jest odwrotnie i nie chcecie się przyznać do porażki.

Pozdro

To teraz musisz poczekać na kogoś, kto zamienił akurat kuchnię gazową na indukcję i nic innego nie zmieniał. Taki ktoś może będzie w stanie podać Ci jaka jest różnica kosztów. Większość z tego co czytam, przeszła na indukcję zmieniając mieszkania na dom lub (tak jak ja) robiąc większy remont. Co da Ci informacja że rachunek za prąd u mnie jest wyższy o 80 zł?? Nic. Bo u mnie doszedł jeszcze TV, piekarnik elektryczny, większa lodówka, pralka i zmywarka. Ile z tych 80 zł "zżera" indukcja?? Nie wiem. Wiem za to, że indukcja jest dla mnie (w pełni subiektywnie) wygodniejsza w użyciu.

PS. Z kosztem indukcji tez nie przesadzaj. W zakresie do 1,5 tysiąca znajdziesz Electroluxa, Boscha czy Samsunga.

pieknyromek
07-10-2014, 00:17
Ja też nie wiem jaka dokładnie jest różnica w kosztach. Mnie przeraziło to że za dodatkowy punkt gazowy pociągnięty do kuchni miałem razem z planami zapłacić ponad 2 tys. zł. Powiedziałem dziękuję, wystarczy mi jeden punkt gazowy czyli kocioł w pomieszczeniu gosp. A do kuchni indukcja. I jeszcze ta rura gazowa biegnąca przez pół garażu, łazienkę, korytarz i pół kuchni(akurat taki układ wnętrza) też nie napawał mnie optymizmem. Już oczyma wyobraźni widziałem jak mnie ta rura gazowa będzie wkurzała przy wykańczaniu łazienki, przy montażu szafy w korytarzu, przy zabudowywaniu garażu.
Kuchenkę kupiłem w Ikea za 1000zł i od trzech lat śmiga w najlepsze. Gwarancja na 5 lat. Przeszedłem na indukcję bo przeprowadziłem się do nowego domu. Garnków nie musiałem zmieniać bo te co mieliśmy już były przystosowane a jak coś nowego kupowaliśmy to już też przystosowane.

A teraz wiem jedno - gotowałem kilka lat na elektrycznej płycie ceramicznej, na gazie też kilka lat w dwóch różnych miejscach i nigdy nie chciałbym już wracać do tych kuchenek. Dla mnie tylko indukcja. I może być droższa nie kilka a kilkanaście zł na miesiąc i tak bym nie zmienił chociaż do bogaczy nie należę i jestem raczej oszczędny,
Gotujemy codziennie obiad, czasem większy na dwa dni to wtedy drugiego dnia tylko odgrzewamy. Gotuję też słoiki (jesienne zaprawy).
Średni rachunek za prąd - 90zł/mies. Rachunkami się wcześniej nie interesowałem bo i tak nie miałbym co porównywać. Nowy dom, w większości nowe sprzęty. Tyle wiedziałem że indukcja tańsza od płyty ceramicznej a gaz wychodził znacznie drożej w doprowadzeniu instalacji a poza tym znając wady gazu postanowiliśmy gotować na prądzie. I tyle, bez jakiś wielkich kosztorysów.
3 osoby, standardowe wyposażenie domu.

Elfir
07-10-2014, 00:51
Przeczytałem pierwszych 5 stron i nic konkretnego Państwo nie piszą, wiemy że płyta indukcyjna estetyczniejsza, że nie ma oparów itp, ale nikt z Was nie podaje kosztów a prawie każdy pisze że przesiadł się z gazowej i by do niej nie powrócił. Nie wieżę że na początku nikt z Was się nie interesował rachunkami za gaz i prąd, choćby z ciekawości czy może jest odwrotnie i nie chcecie się przyznać do porażki.



Rachunki za prąd w mieszkaniu - ok. 200 zł (2 m-ce)
Rachunki za prąd w nowym domu, gdzie jest indukcja, rekuperator, pompy obiegowe - ok. 200 zł (2 m-ce)

Nie mam pojęcia co nam zjadało prąd w starym domu? Może stara lodówka?

Nawet, jakbym płacila 250 zł nigdy nie wróciłabym do gazu.

emmer
07-10-2014, 10:22
Elfir - dokładnie to samo chciałem napisać. podobnie u mnie: reku, kocioł, pompa do recyrkulacji, indukcja, dodatkowe punkt oświetleniowe a rachunki bardzo zbliżone mieszkanie w bloku 62 m a dom 150 m.

fotohobby
07-10-2014, 12:11
Zgadzam się że kilka złotych nie ma wpływu na zawracanie sobie głowy, nie jestem jakimś "dziadem" żeby się za przeproszeniem p... za kilka złotych miesięcznie. Ale dobrą płytę gazową kupię za 1000zł, indukcyjną za 2000zł. Czy indukcja wytrzyma kilka lat, zakładając że będziemy ją używać 5 razy w tygodniu na przygotowanie śniadania lub kolacji i zawsze obiadu, gazowa raczej tak, niskie prawdopodobieństwo że padnie, z indukcją już gorzej.


Całkiem zacna indukcja za 1250 zł:
http://www.ceneo.pl/2141246
Dobre opinie użytkowników, które i ja potwierdzam.

Ila kosztujr poprowadzenie instalacji gazowej do kuchni nowowybudowanego domu ?

Pusia&Kssawery
07-10-2014, 13:28
Nie wieżę że na początku nikt z Was się nie interesował rachunkami za gaz i prąd, choćby z ciekawości czy może jest odwrotnie i nie chcecie się przyznać do porażki.

Ja się nie interesowałam rachunkami.
W ogóle jakoś tek nie przeliczam wszystkiego na "kiedy to się zwróci". Jak mam na to chęć i stać mnie to kupuję żeby mieć. Jak mnie nie stać to ciułam aż uciułam i mam.
O jakiej porażce piszesz?

Kizior Syberyjski
08-10-2014, 08:57
Ja się nie interesowałam rachunkami.
W ogóle jakoś tek nie przeliczam wszystkiego na "kiedy to się zwróci". Jak mam na to chęć i stać mnie to kupuję żeby mieć. Jak mnie nie stać to ciułam aż uciułam i mam.
O jakiej porażce piszesz?

Do takiej porażki że 7 na 10 zazdrości drugiemu i nie dopuści (jak ma możliwość) żeby miał lepiej. I jak ktoś ma indukcję i ma z nią problemy lub rzeczywiście jest kosztowna w użytkowaniu to się tym nie podzieli, bo jak to by było, jak ty miał byś lepiej :)

E w e l
08-10-2014, 09:26
Ja też obstawiam indukcje.
czas reakcji na zmianę grzanie jak przy gazie a nie ma kłopotów z czyszczeniem no i nic co wykipi nie zesmarza się na niej.

Pusia&Kssawery
08-10-2014, 10:41
Do takiej porażki że 7 na 10 zazdrości drugiemu i nie dopuści (jak ma możliwość) żeby miał lepiej. I jak ktoś ma indukcję i ma z nią problemy lub rzeczywiście jest kosztowna w użytkowaniu to się tym nie podzieli, bo jak to by było, jak ty miał byś lepiej :)

Żartujesz??? :jawdrop:
A może mania prześladowcza??
Ludzie mają czas na takie.... jakoś nie mogę w to uwierzyć, bo co mnie obchodzi jaką sobie kupisz kuchenkę, samochód czy meble ;)
Mnie się podoba indukcja, Tobie nie musi i tyle, bez podtekstów.

Kizior Syberyjski
08-10-2014, 11:24
Żartujesz??? :jawdrop:
A może mania prześladowcza??
Ludzie mają czas na takie.... jakoś nie mogę w to uwierzyć, bo co mnie obchodzi jaką sobie kupisz kuchenkę, samochód czy meble ;)
Mnie się podoba indukcja, Tobie nie musi i tyle, bez podtekstów.

To chyba żyjesz w świecie "Fantasy".

Mnie też nie obchodzi jaką masz kuchenkę lub czym jeździsz, ale są tacy którzy "maja czas na takie" jak to ująłeś. Bo np. ja jak coś kupię to nie chodzę po forach i niestety nie dzielę się opinią bo mi się nie chce. Ile ludzi to robi nie wiem ale na pewno znikoma ilość ludzi (ja i moi znajomi również tak nie robią) dzieli się opinią zakupionego produktu bo chce komuś doradzić czy ku przestrodze.

plusfoto
08-10-2014, 11:32
Do takiej porażki że 7 na 10 zazdrości drugiemu i nie dopuści (jak ma możliwość) żeby miał lepiej. I jak ktoś ma indukcję i ma z nią problemy lub rzeczywiście jest kosztowna w użytkowaniu to się tym nie podzieli, bo jak to by było, jak ty miał byś lepiej :)
Przy takim podejściu dziwię się że zadajesz jakiekolwiek pytania tu na forum. Przecież robią Cię w balona i nie chcą abyś miał lepiej. Coś mi się wydaję że jesteś takim niewiernym Tomaszem jak nie dotkniesz to nie uwierzysz. :)

Pusia&Kssawery
08-10-2014, 11:38
Przy takim podejściu dziwię się że zadajesz jakiekolwiek pytania tu na forum. Przecież robią Cię w balona i nie chcą abyś miał lepiej. Coś mi się wydaję że jesteś takim niewiernym Tomaszem jak nie dotkniesz to nie uwierzysz. :)

a jak do tego dodamy


Bo np. ja jak coś kupię to nie chodzę po forach i niestety nie dzielę się opinią bo mi się nie chce. Ile ludzi to robi nie wiem ale na pewno znikoma ilość ludzi (ja i moi znajomi również tak nie robią) dzieli się opinią zakupionego produktu bo chce komuś doradzić czy ku przestrodze.

to ja już nic nie rozumiem.

Kizior Syberyjski
08-10-2014, 12:08
a jak do tego dodamy



to ja już nic nie rozumiem.

Chcesz po szwedzku, akurat siedzi obok mnie kolega zna biegle ten język to może zrozumiesz.

Wyraźnie napisałem że ja się nie dzielę opiniami i w moim przekonani wiele osób tego nie robi, chyba że coś kupiło i ma z tym jakiś problem.

Po co autor zakładał ten temat, po to żeby się dowiedzieć czy ci się podoba płyta indukcyjna czy gazowa, proste że nie, tu chodzi o użytkowanie i koszty. Autor pyta wyraźnie w pierwszym zdaniu o koszty!

fotohobby
08-10-2014, 14:19
No i dostał odpowiedż, że dla większości roznica w kosztach jest nieodczuwalna, a w komforcie i owszem.

bowess
08-10-2014, 15:34
Było już to w linku wklejonym przez kolegę fotohobby.
Pozwolę sobie ponownie zalinkować. Obliczenia zrobione dla gotowania 1 litra wody. http://www.audytorzy.com/img/file/Badania%20AGD/Porownanie%20plyt%20grzewczych.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.audytorzy.com% 2Fimg%2Ffile%2FBadania%2520AGD%2FPorownanie%2520pl yt%2520grzewczych.pdf)

Jest wyliczone jak byk, że indukcyjnie wychodzi tylko nieznacznie drożej od gazowej dla mniejszych pól grzewczych/palników i nawet taniej dla dużego palnika (tu zapewne efekt grzania kuchni gazem się mocniej zaznaczył). Płyta ceramiczna już trochę drożej w uzytkowaniu.
Szkoda, że ten test nie objął też płyty gazowej, o której pisałam na początku wątku - takiej, która na oko wygląda jak elektryczna, bo producent obiecuje wyższą od tradycyjnej gazówki sprawność.

emmer
09-10-2014, 08:06
ja nie pisze na forum, ja nie dzielę się opiniami, ja nie czytam forum, bo przecież nikt z moich znajomych tak nie robi. Ale zaloguję się i zapytam o indukcję - a może ktoś potwierdzi i też jej nie lubi :wtf:

gdyby nie właśnie takie osoby co poświęcają chwilę czasu żeby cos naskrobać, opowiedzieć, podzielić się opinią to forum muartora by nie istaniało (zresztą jak większość innych). ale ty siedzisz z kolegą ze szwecji (łał) i próbujesz znaleźć na siłę potwierdzenie dla negatywnej opini.

ja napisze tylko jedno - nie karmić trola

Kizior Syberyjski
09-10-2014, 08:29
ja nie pisze na forum, ja nie dzielę się opiniami, ja nie czytam forum, bo przecież nikt z moich znajomych tak nie robi. Ale zaloguję się i zapytam o indukcję - a może ktoś potwierdzi i też jej nie lubi :wtf:

gdyby nie właśnie takie osoby co poświęcają chwilę czasu żeby cos naskrobać, opowiedzieć, podzielić się opinią to forum muartora by nie istaniało (zresztą jak większość innych). ale ty siedzisz z kolegą ze szwecji (łał) i próbujesz znaleźć na siłę potwierdzenie dla negatywnej opini.

ja napisze tylko jedno - nie karmić trola

[TAKICH TEKSTÓW TU NIE TOLERUJEMY-moderacja]

Tu autor zadał konkretne pytania i można na nie odpowiedzieć w kilku postach a nie pisać 10 str. i zero konkretów. Dla kogoś jeden post na 5 stron na temat to jest wg niego ok, bo widzę że tak sądzisz.

P.S.
Trole to masz może w domu.

Elfir
09-10-2014, 11:46
Kizior - powstrzymaj palce nad klawiaturą, jeśli nie chcesz stąd z hukiem wylecieć.
Jak chcesz sobie coś na siłę udowadniać to nie na tym forum.

jare32
10-10-2014, 16:18
...tak już od jakiegoś czasu obserwuje ten wątek....ale co porównywać? najlepiej zobaczyć np.po pół roku kuchnie w której gotuje się na gazie

surgi22
10-10-2014, 22:25
Kiziorowi najwyraźniej w OUN osadziło się to co na ścianach kuchni przy gotowaniu na gazie , bidulek :cool:

bernikle
12-10-2014, 21:17
Szukam płyty indukcyjnej. jakiej marki wybrać? Często czytam w opiniach że płyty indukcyjne są głośne.

plusfoto
12-10-2014, 21:28
Szukam płyty indukcyjnej. jakiej marki wybrać? Często czytam w opiniach że płyty indukcyjne są głośne.
Ja pierdykam coraz lepiej tu się dzieje:bash:

Pusia&Kssawery
13-10-2014, 08:19
Ja pierdykam coraz lepiej tu się dzieje:bash:

O matko, padłam :D
Stanowczo nie powinnam pić kawy czytając forum bo oplułam monitor :D

Kizior Syberyjski
13-10-2014, 09:05
No i proszę jedno pytanie i dwa zbędne posty, ale my jesteśmy super a nowi na forum, co oni od nas chcą.

Płyty nie są głośne tylko wydają słyszalny dźwięk przez chwile na najwyższej mocy przy starcie, cewka dostaje duży strzał prądu i tak się dzieje.

Elfir
13-10-2014, 09:50
Szukam płyty indukcyjnej. jakiej marki wybrać? Często czytam w opiniach że płyty indukcyjne są głośne.

Jest watek w dziale AGD o plytach indykcyjnych i polecanych modelach. nie robcie tu off topu

plusfoto
13-10-2014, 10:33
Wybacz Elfir ale trudno czasem inaczej reagować na takie zasłyszane teksty. I dotyczy to nie tylko tego wątku ale wielu innych również. A to przy podłogówce nogi puchną czy kurz się bardziej osadza i koniecznie tylko płytki bo jak panele albo deski czy dywan to się nie da, a to jak dom z płytą fu na styro to może popłynąć i wiele, wiele innych. :)

Elfir
13-10-2014, 21:02
plus - pisalam o polecaniu sprzetu

letniowoc
27-10-2014, 10:49
Witam, mam kilka pytań odnośnie indukcji:
1. Jaką zamawialiście moc przyłączeniową w warunkach przyłączenia w zakładzie energetycznym? U nas będą standardowe sprzęty tj. pralka, lodówka, zmywarka, tv, laptop i właśnie indukcja. Czy zabezpieczenie przedlicznikowe 20 A czy 25A?
2. Jak to jest ze smażeniem naleśników na indukcji? Czy rzeczywiście trudno się smaży, trzeba się nauczyć i nie są chrupiące? A jak ze smażeniem kotletów schabowych? Koleżanka wybrała właśnie gaz zamiast indukcji, bo jak twierdzi na gazie lepiej się smaży kotlety, a na indukcji są niedosmażone????
3. Czy jak pasteryzuję weki w wielkim garnku to średnica dna musi dokładnie odpowiadać średnicy palnika indukcji czy garnek może trochę wystawać poza to pole?

Może pytania dziwne/banalne, ale proszę o rozwianie moich wątpliwości.

emmer
27-10-2014, 12:49
na 1 nie pamiętam, jak nikt nie dopisze to na jutro sprawdzę.
2. wczoraj akurat jadłem pyszniutkie schabowe na obiad, a w piątek naleśniki - (kolejne jakieś zabobony) :stirthepot:
3. może wystawać poza pole, nie ma problemu. są też (i ja mam takie), że dwa pola są połączone i można gotować smażyć, np w brytwannie, itp.

pieknyromek
28-10-2014, 00:04
Potwierdzam to co napisał emmer:
- nie pamiętam jakie zabezpieczenie w liczniku ale niektóre indukcje można podłączyć pod standardowe 230V.
- naleśniki, placki, schabowe i wszelkie inne potrawy wychodzą tak samo, nic nie jest niedosmażone no chyba że wyłączysz kuchenkę po minucie:)
- średnica dużego garnka może być większa, nie ma problemu, po prostu tak jak na innych kuchenkach trochę dłużej się gotuje.

Zdecydowanie polecam indukcję.

lukasza
28-10-2014, 10:17
Witam, mam kilka pytań odnośnie indukcji:
1. Jaką zamawialiście moc przyłączeniową w warunkach przyłączenia w zakładzie energetycznym? U nas będą standardowe sprzęty tj. pralka, lodówka, zmywarka, tv, laptop i właśnie indukcja. Czy zabezpieczenie przedlicznikowe 20 A czy 25A?
2. Jak to jest ze smażeniem naleśników na indukcji? Czy rzeczywiście trudno się smaży, trzeba się nauczyć i nie są chrupiące? A jak ze smażeniem kotletów schabowych? Koleżanka wybrała właśnie gaz zamiast indukcji, bo jak twierdzi na gazie lepiej się smaży kotlety, a na indukcji są niedosmażone????
3. Czy jak pasteryzuję weki w wielkim garnku to średnica dna musi dokładnie odpowiadać średnicy palnika indukcji czy garnek może trochę wystawać poza to pole?

Może pytania dziwne/banalne, ale proszę o rozwianie moich wątpliwości.

ad 1. zabezpieczenie przedlicznikowe zależy od mocy zamówionej. Pod indukcję nic nie zmieniaj! Wystarczy zamówienie mocy ok 10-11KW i zabezpieczenie 20A.
Ja mam jeszcze pompę ciepła 9kW i obecnie 20A, ale chyba będzie 25A. Ale pod PC zmienię nie pod indukcje! Do indukcji bym nic nie zmieniał - raz że bez sensu, dwa, moc zamówiona znajduje odzwierciedlenie na rachunku.

ad.2. naleśniki i schabowe bez różnicy. Żona uznawała indukcję za kulinarne zło. Tak jak babcia gaz zamiast kuchni węglowej. Może z tej kuchni węglowej przejście na gaz coś ze sobą niosło w smaku, ale z gazu na indukcję nie odczuliśmy różnicy a żona zadowolona bo szybko się nagrzewa i dużo czyściej Minus: patelnia z Ikea do naleśników i mała do jajek sadzonych niby do indukcji nam nie działa :( zwrócona. Inne działają.

ad.3. Nie wiem co z wekami bo nie pasteryzuję, ale garnek jak wystawał poza pole to u nas się grzał w obrębie pola i dało się ugrzać - testował żona 1 pole dla zabawy. Ale jak w innej kuchence nie wiem, czy to zasada wszędzie.

letniowoc
29-10-2014, 10:01
Dziękuję za odpowiedzi :) W takim razie bierzemy indukcję :)

lukasza - ja właśnie myślałam, żeby zamówić 14 kW co daje 25 A. Moim znajomi, którzy nie mają indukcji mają właśnie 10-11 kW dlatego pomyślałam, że mając indukcję trzeba tej mocy przyłączeniowej trochę więcej...?

W jaki sposób moc zamówiona znajduje odzwierciedlenie w rachunku?
Rozumiem, że przy umowie przyłączeniowej płaci się za każdy zamówiony kW. Ale potem na wysokość faktury to wpływa zużycie i dodatkowe opłaty, ale z tego co doczytałam to one nie zależą od zamówionej mocy przyłączeniowej tylko od tego czy jest 1 faza czy 3 fazy.

danielw
29-10-2014, 11:14
Zachwalacie tu indukcje, OK ja też bo ma bardzo dużo zalet, mam i dobrze służy, ale jak z gotowaniem np mleka? nie przypala garczków?
Gaz ma ten plus ze grzeje dno i opływa scianki boczne garczka, czyli grzeje większą powierzchnię, jeśli nie przedobrzy się z mocą nie przypala mleka.
Indukcja grzeje tylko dno, trudno zagotować mleko bez przypalenia ,no chyba ze na bardzo małej mocy ale to długo trwa.
No i sprawa smażenia kotletów- bardziej usmażone są te w środkowej części patelni, trzeba te z brzegu przemieszczać na środek jeśli chce się mieć równo wysmażone.
Może to małe mankamenty indukcji, ale na gazie jakoś było lepiej.

Liwko
29-10-2014, 12:48
Mleka nie przypala (choć ja osobiście najczęściej podgrzewam je w kubku w mikrofali), a kotlety wszędzie równo się smażą. To raczej na gazie smażyły się szybciej tam gdzie grzał płomień, a tam gdzie nie, to wolniej.

pieknyromek
29-10-2014, 23:28
Kotletów nie przypala na środku - patelnia równo nagrzana, moim zdaniem równiej niż na gazie który grzał bardziej środek używając dużej patelni. Co do mleka to nie często gotuję ale moim zdaniem przypala tak samo często jak gaz czy płyta ceramiczna.

danielw
31-10-2014, 11:20
Wobec tego albo "moj typ tak ma" ze kotlety w środku przypieka bardziej, albo musze sprobować innej patelni.
Co do mleka to chyba pozostaje tylko panować nad mocą.

Nefer
31-10-2014, 12:31
Zachwalacie tu indukcje, OK ja też bo ma bardzo dużo zalet, mam i dobrze służy, ale jak z gotowaniem np mleka? nie przypala garczków?
Gaz ma ten plus ze grzeje dno i opływa scianki boczne garczka, czyli grzeje większą powierzchnię, jeśli nie przedobrzy się z mocą nie przypala mleka.
Indukcja grzeje tylko dno, trudno zagotować mleko bez przypalenia ,no chyba ze na bardzo małej mocy ale to długo trwa.
No i sprawa smażenia kotletów- bardziej usmażone są te w środkowej części patelni, trzeba te z brzegu przemieszczać na środek jeśli chce się mieć równo wysmażone.
Może to małe mankamenty indukcji, ale na gazie jakoś było lepiej.
pora kupić porządne garnki :)

Elfir
31-10-2014, 13:03
Mnie mleka nie przypala, ale też nie gotuję na maksymalnej mocy.
Patelnia - jak będzie to dobra patelnia z grubym dnem do indukcji to będzie smażyła równo. Tylko cienkie teflony mogą smażyć nierównomiernie.

jacek.zoo
02-11-2014, 21:03
wiem ze jest podobny temat ale w porownaniu do plyty gazowej. teraz uzywamy zwyklej elektrycznej 3 fazowej, za pare miesiecy bedziemy urzadzac kuchnie w nowym domu. i zastanawiamy sie wlasnie nad indukcja, glownie przemawia do mnie bezpieczenstwo ze wzgledu na male dzieciaki. nie mam nikogo znajomego kto uzywa indukcji, albo maja gazowke albo tez elektryczna.

jakie sa roznice w gotowaniu? oprocz garnkow, w zasadzie wszystkie co mamy nadaja sie do indukcji.

jakie sa wady a jakie zalety indukcji w porownaniu do zwyklej elektrycznej

matejko
03-11-2014, 12:21
Mnie mleka nie przypala, ale też nie gotuję na maksymalnej mocy.
Patelnia - jak będzie to dobra patelnia z grubym dnem do indukcji to będzie smażyła równo. Tylko cienkie teflony mogą smażyć nierównomiernie.

Dokładnie - ja mam kuchnię indukcyjną i jestem zadowolony. Szybciutko się grzeje, nic się nie przypala, a i na rachunku za prąd zauwazyłem oszczędność.

dzabij
03-11-2014, 19:13
Użytkuję indukcję od jakichś 5-ciu lat. Minusów w porównaniu do elektrycznej nie widzę (oczywiście kwestia garnków). Plusy :

- ciepło powstaje w garnku a nie w płycie - jest to napewno bardziej efektywne (nie trzeba rozgrzewać szkła), po drugie sama płyta nigdy nie jest gorąca (jest jedynie ciepła)
- Indukcja jest chyba mniej bezwładna - moim zdaniem szybciej reaguje na zmianę mocy niż elektryczna.

emmer
04-11-2014, 08:07
a i na rachunku za prąd zauwazyłem oszczędność.

tzn w porównaniu z czym? bo dziwnie to zabrzmiało :rolleyes:

slawek9000
04-11-2014, 13:49
Witam, mam kilka pytań odnośnie indukcji:
1. Jaką zamawialiście moc przyłączeniową w warunkach przyłączenia w zakładzie energetycznym? U nas będą standardowe sprzęty tj. pralka, lodówka, zmywarka, tv, laptop i właśnie indukcja. Czy zabezpieczenie przedlicznikowe 20 A czy 25A?
2. Jak to jest ze smażeniem naleśników na indukcji? Czy rzeczywiście trudno się smaży, trzeba się nauczyć i nie są chrupiące? A jak ze smażeniem kotletów schabowych? Koleżanka wybrała właśnie gaz zamiast indukcji, bo jak twierdzi na gazie lepiej się smaży kotlety, a na indukcji są niedosmażone????
3. Czy jak pasteryzuję weki w wielkim garnku to średnica dna musi dokładnie odpowiadać średnicy palnika indukcji czy garnek może trochę wystawać poza to pole?

Może pytania dziwne/banalne, ale proszę o rozwianie moich wątpliwości.

1. z mocą bez przesady, nie jest możliwa praca wszystkich 4 palników na pełnej mocy w jednym czasie, zresztą konstrukcja płyty na to nie pozwala. 2/3 nominalnej mocy sumy pól grzewczych, to tyle ile faktycznie może być przyłączone
2. więcej zależy od przepisu i mąki, mniej od rodzaju grzania.
3. kto pasteryzuje słoiki w garnku?????????? w piekarniku robi się to wygodniej, szybciej i bezpieczniej. Ale ja do gotowania dla psa używam takiego wielkiego gara z ikei, który wystaje ze 3 cm poza obrys pola, i normalnie się w nim gotuje.

O czym mało kto wspomina:
- większość awarii płyt bierze się ze złego jej zamontowania- są w instrukcji opisane szczeliny wentylacyjne, i takie należy bezwzględnie zachować, a jeśli mozna dac większe
- w szufladzie pod płytą nie trzymać masywnych rzeczy z metali ferromagnetycznych bo się nagrzewają
- płytę wystarczy myć zwykłym zmywakiem i wodą z płynem, nie ma potrzeby kupowania specjalnej chemii do płyt bo praktcyznie nic sie na niej nie przypala, a jeśli masz blat drewniany to taka chemia zostawi na nim ślady
- płyta jest tak naprawdę 2 fazowa a nie 3, ale polega to na tym że 1 i 2 faza zasilają każda po 2 pola. Mozna także zasilać 1 fazą, jeśli ktoś nie potrzebuje w domu instalacji siły, byle odpowiednio dobranym przewodem. Rachunki za przyłącze 1 faz są też niższe niż za 3 faz w sensie opłaty stałej.
- bardzo mało się brudzi w kuchni jeśli się gotuje na indukcji, tak 5x mniej niż na gazie. w sensie, tłustej mazi na meblach jest mniej

plusfoto
04-11-2014, 14:08
Rachunki za przyłącze 1 faz są też niższe niż za 3 faz w sensie opłaty stałej.
Nie przesadzaj - trzy zł miesięcznie więcej to nie majątek.:)

slawek9000
04-11-2014, 16:27
Nie przesadzaj - trzy zł miesięcznie więcej to nie majątek.:)

to zależy od operatora energii, samo przyłącze 3 faz jest już droższe. W ogóle prąd 3 fazowy ma sens tylko i wyłącznie jak się używa pompy ciepła, w takim domu o powierzchni do 160-200m2 dla 4 osób to jakoś nie widzę potrzeby jego stosowania, o ile się nie używa jakichś maszyn typu spawarka czy silniki dużej mocy.

Elfir
04-11-2014, 19:10
Miałam dotychczas gaz i przy indukcji nie ma dużej różnicy w przyzwyczajeniach, bo indukcja reaguje na zmiany mocy tak szybko, jak gaz na przykręcenie kurka.
Dlatego nie mam problemów z gotowaniem/pieczeniem/smażeniem czegokolwiek, bo poza tym, że mam w kuchni po prostu CZYSTO, gotowanie na indukcji niczym się dla mnie nie różni od gazu.

Opanowanie plyty ceramicznej jest trudniejsze, bo tu trzeba brać pod uwagę bezwładność.

Nefer
04-11-2014, 21:10
Jakieś mity... kotlety schabowe robię dość często i nie są niedosmażone. A naleśniki w końcu wychodzą super, bo pierwszego nie muszę wyrzucać (jak to było na gazie) a przy zwiększonej mocy nie przypalają się tylko szybciej smażą. A garnek może wystawać poza pole :) :)

Elfir
05-11-2014, 00:12
jakie sa wady a jakie zalety indukcji w porownaniu do zwyklej elektrycznej

Indukcja jest tańsza w eksploatacji, szybsza w gotowaniu i nie ma bezwładności - czyli bardzo precyzyjna.

lukasza
06-11-2014, 11:14
Dziękuję za odpowiedzi :) W takim razie bierzemy indukcję :)

lukasza - ja właśnie myślałam, żeby zamówić 14 kW co daje 25 A. Moim znajomi, którzy nie mają indukcji mają właśnie 10-11 kW dlatego pomyślałam, że mając indukcję trzeba tej mocy przyłączeniowej trochę więcej...?

W jaki sposób moc zamówiona znajduje odzwierciedlenie w rachunku?
Rozumiem, że przy umowie przyłączeniowej płaci się za każdy zamówiony kW. Ale potem na wysokość faktury to wpływa zużycie i dodatkowe opłaty, ale z tego co doczytałam to one nie zależą od zamówionej mocy przyłączeniowej tylko od tego czy jest 1 faza czy 3 fazy.

Nie bywałem i odpowiadam teraz.
Zamiana mocy zamówionej w rachunku comiesięcznym dla osób fizycznych nie ma znaczenia. Takie informacje uzyskałem w Energa sprzedawca prądu jak i koledze z Energi Opertor.
Za to zmiana mocy zamówionej kosztuje w Energa Operator - jednorazowo. Jest to obecnie niespełna 80 zł co jest super cena bo przed 2013 była to kwota ok 170 zł za 1kW. Czyli podnosząc z 11kW na 14kW dopłacasz jednorazowo różnicę 3kW czyli ok 210 zł.

Ale ja i tak bym spokojnie pozostał przy 11kW i zabezpieczeniu 20A.

lukasza
06-11-2014, 11:18
Po za tym żona jest bardzo zadowolona z indukcji choć jej nie chciała.
Na pewno jest czyściej.
Na pewno szybciej coś można podgrzać.
Na pewno łatwiej jak się nabrudzi posprzątać.
Na pewno rachunki za indukcję jakoś nie zabija jak się ma do wyboru indukcja lub gaz z butli.
Tylko mleka jeszcze nie sprawdzałem bo podobno koty mają mleka nie pić a znaleźliśmy 2 młode koty.

Lisciok
22-01-2015, 14:06
Może ktoś testował co więcej prądu pobiera czy czajnik elektryczny, czy płyta indukcyjna z czajnikiem?
Jak wy przygotowujecie wodę na herbatę?

Warszawianka_P
23-01-2015, 10:16
Zdecydowanie wolę płyty ceramiczne, ze względu na łatwość czyszczenia i obsługi również. Ja mam taką dwupalnikową i w zupełności mi wystarcza,

http://www.kernau.com/upload/oferta/khc-3211.png

CzarnyIwan
23-01-2015, 10:32
Ddziennie czyszcze 3 czy 4 kuchenki.
Tygodniowo sprzatam okolo 20-25 roznych domow z czego na kazdym jest inna kuchenka.
Pozwole sobie wiec na wypowiedzenie wlasnego zdania dotyczacego czyszczenia.
Otoz - kuchenka gazowa - jesli cos sie rozleje czy wykipi - amerykanie nie sprzataja - bo przeciez po co - jak sprzataczka i tak posprzata - ja wpadam raz na tydzien lub sa tez domy sprzatane co 2 a nawet co 4 tygodnie - biore gabke ostra - wlewam mleczko do czyszczenia (obojetnie jaka to kuchenka czy lakierowana biala czy metalowa) i szoruje az wszystko zejdzie - jak to nie pomaga to skrobie nozem - w efekcie nawet najwieksze przypalone syfy sa mozliwe do usuniecia!Na koniec plynem do szyb przepoleruje i lsni!

Plyty ceramiczne - sa duzo gorsze - kropki tluszczu - ktory pryska podczas nawet najbardziej uwaznego smazenia nie sa latwe do usuniecia - czasem nawet zeskrobac sie ich nie udaje.
Nie ma mowy o dluzszym nieczyszczeniu kuchenki - bo pozniej nie jest to mozliwe do usuniecia - i teraz wszyscy tu obecni ktorzy twierdza przeciwnie - niech nie czyszcza swoich kuchenek ceramicznych przez 1 miesiac - jestem pewna ze nie doprowadza po miesiacu wygladu swoich kuchenek do stanu pierwotnego!

DOROTA

Amerykanie byli, są i będą brudasami. Prawda znana od pokoleń. Tych zamożniejszych stać na sprzątanie. Jeżeli kobieta która na miesiąc odkłada sprzątanie nazywana jest tam pedantką to aż boje się opisu tamtejszego brudasa. Jestem facetem i z założenia nie przykładam dużej wagi do porządku ale nie umyta kuchenka (nie ważne jakia) przez tydzień wali nawet w moje brudaskie poczucie estetyki i porządku. Dorota może wrzuć jakąś fotke z telefonu jak wygląda taka kuchenka przed myciem i po skrobaniu nożem Podsumowując po pierwsze primo: zgadzam się z Dorotą że jeżeli byłbym brudasem sprzątającym raz na miesiąc wybrał bym gazowa kuchenkę. Po drugie primo: nie porównujmy standardów usa do naszych. Mam tam dużo rodziny od ponad 20lat i do tej pory mają problemy z pojmowaniem tamtejszego podejścia do pewnych tematów. Dla mnie to dziki kraj. Po trzecie primo ultimo!! Nawet najpiękniejsza kuchenka warta mld $ wygląda beznadziejnie w piątek po poniedziałkowej jajecznicy...

szymonfach
25-01-2015, 19:27
Ja stawiam na elektryczną a żona uparła się na ceramiczną, przeczytała gdzieś, że jest lepsza ale już wytłumaczyć dlaczego to nie potrafi. Jak jest?

Elfir
25-01-2015, 20:55
ani ceramiczna ani elektryczna. Tylko indukcja.

tom.pk
26-01-2015, 19:51
Może ktoś testował co więcej prądu pobiera czy czajnik elektryczny, czy płyta indukcyjna z czajnikiem?
Jak wy przygotowujecie wodę na herbatę?
Nie testowałem ,ale moim zdaniem więcej prądu zużyje płyta indukcyjna,chociaż będzie to minimalna i pewnie nie odczuwalna różnica.

Elfir
26-01-2015, 20:27
ja gotuję na płycie dla gwizdka.

FullHouse
24-02-2015, 00:27
Ja poczytałem trochę na ten temat i myślę, że mi bardziej odpowiada kuchenka indukcyjna, ale to raczej kwestia indywidualna.

ewenementka
23-03-2015, 13:32
Od 3 miesięcy w nowym domu gotuje na Solgazie i jestem mega mega zadowolona.
problem brudnych i tłustych garczków, patelni, rozwiązany,

Pierwsze takie "większe" jej użycie, nie było za ciekawe, bo kuchnia była cała w moich kotletach :D
ale teraz jest rewelacja.
Niewiem czemu mało kto tutaj o niej mówi, kilka stron wczesniej jak wybierałam sprżet do kuchni i pytałam o ta płtę to była cisza,
a teraz wchodze i dalej cisza

Elfir
24-03-2015, 14:13
bo jak kupować tego typu to lepiej od razu indukcję.

bowess
24-03-2015, 16:51
A ja mam tani gaz i interesuje mnie ta płyta gazowa. Jak zajadę aktualną kuchenkę, to chętnie przytulę powyższą gazową. Nawet zastanawiam się nad piekarnikiem gazowym. :)

rolmik
24-03-2015, 19:12
a co myślicie o takiej płycie ?
indukcja Bosch PIE 611F17E http://www.ceneo.pl/23107290

Elfir
24-03-2015, 23:55
A ja mam tani gaz i interesuje mnie ta płyta gazowa. Jak zajadę aktualną kuchenkę, to chętnie przytulę powyższą gazową. Nawet zastanawiam się nad piekarnikiem gazowym. :)

czyli pieczenie w spalinach po gazie?

bowess
25-03-2015, 18:08
No tak - jak w cukierni. :)

Wszamanka
08-04-2015, 12:05
Też się muszę niedługo zdecydować czy gaz, czy indukcja w kuchni. Pewnie stanie na indukcji, choć nigdy nie miałam okazji na takowej gotować i mam pewne obawy.
Ale stanę też w obronie gazu, a co!:lol2: Kuchenkę gazową mieli moi rodzice, pierwsza była super wytrzymała i zachowała się dłuuuugo, obecna ma ok 10 lat. Rodzeństwa było nas kilkoro, mieszkanie w bloku, i nigdy nikt się nie oparzył, nic nie wybuchło, nic się nie ulatniało (a nieraz zostwaliśmy sami w domu;) ). Rodzice nigdy też nie mieli okapu, a mimo to jakiegoś syfu w kuchni nie było, szafka wisząca bezpośrednio nad kuchenką i te po jej bokach były trochę bardziej problematyczne przy sprzątaniu, ale myślę że dobry okap załatwiłby sprawę. Może to zależy od jakości gazu w różnych częściach Polski?:???:
Ze swoich doświadczeń dodam jeszcze, że nigdy nie zdarzyło mi się żeby zgasł mi palnik, a często gotuję przy uchylonym (otwartym) oknie i nieraz solidnie zawiało. Ogniem "zatrzęsło", zdmuchnęło na bok, ale jak tylko przestało wiać to ogień wracał do normy.
A jeśli idzie o uciekanie ciepła na boki, to myślę, że sporo ludzi ma tendencję do stawiania garnków na zbyt dużych dla nich palnikach. Nie mówię, że problemu nie ma, ale można go zminimalizować przez optymalny dobór wielkości dna naczynia do wielkości palnika.
Tak samo chyba z brudzeniem garnków. Moje są czyste, problem jest tylko po pewnym czasie z patelniami i czajnikiem.
No i ewentualna naprawa takiej płyty gazowej przypuszczam że jest łatwiejsza i tańsza, sama płyta przy zakupie też.

Ale żeby nie było- w swoim nowym domu na 80% będę mieć indukcję :-) (pozostałe 20% to rozważania nad zwykłą gazówką albo solgazem)

emmer
09-04-2015, 08:17
kiedyś też ludzie jeździli "maluchami" i byli zadowoleni :D

tak jak pisałem kiedyś, my wzieliśmy indukcje po kilkunastu latach użytkowania gazu i jesteśmy zadowoleni w 100 %

albertM
09-04-2015, 12:09
u nas jest indukcyjna i nie ma problemu. Sprawdza się super.

Teska
17-04-2015, 18:31
podpowiedzcie czy indukcja pobiera sporo więcej prądu?? gdzieś czytałam ze są prądożerne..

Liwko
18-04-2015, 11:21
podpowiedzcie czy indukcja pobiera sporo więcej prądu?? gdzieś czytałam ze są prądożerne..

Głupoty czytasz. :)

Tyrionn
29-05-2015, 01:50
Są mniej prądożerne od reszty! Dla mnie dużym plusem jest to, że wyłączają się w razie kipienia potraw. Niby nic wielkiego, ale przydatne. Dziś sprawdziłem ;)

kameleon9
01-06-2015, 02:19
nowo budowany i właśnie wykańczany domek jednorodzinny- bez przyłącza gazowego(i perspektyw na takowe) więc w gre wchodzi tylko butla,
myślę więc w co wyposażyć kuchnie mojej ''gospodyni'' żeby jej życia nie skomplikować jak będzie o swoje skarby:rolleyes: dbała ale i o portfelu myślę żebym w ciągu roku na miły weekend z nią pojechał a nie na niepotrzebne rachunki wydał..;)
czekam na opinie...

Bracianka
01-06-2015, 08:18
W grę wchodzi jeszcze prąd. Butla u nas w okolicy kosztuje średnio 50-60zł. W rodzinie 4 osobowej, przy gotowaniu obiadu raz na 2 dni i odgrzewaniu, gotowaniu wody na kawy i herbaty, nie starczała na miesiąc - raczej bliżej 25 dni. Jakbym miała mieć butlę, to chyba wolę prąd ;-) Ale na butli też da się żyć.

emmer
01-06-2015, 10:38
Kameleon9 - bardzo długie to twoje zdanie.

Moja opinia jest taka, że masz rację - warto pojechać na miły weekend, niż płacić niepotrzebne rachunki. :D

Elfir
01-06-2015, 13:54
nowo budowany i właśnie wykańczany domek jednorodzinny- bez przyłącza gazowego(i perspektyw na takowe) więc w gre wchodzi tylko butla,
myślę więc w co wyposażyć kuchnie mojej ''gospodyni'' żeby jej życia nie skomplikować jak będzie o swoje skarby:rolleyes: dbała ale i o portfelu myślę żebym w ciągu roku na miły weekend z nią pojechał a nie na niepotrzebne rachunki wydał..;)
czekam na opinie...

kochasz swoją gospodynię. Kup jej indukcję, aby nie musiała wiecznie ścierać tłustego kurzu od gazu.

mateuszratajczyk
06-06-2015, 10:16
gazowe piekarniki to już przeszłość. Nawet w piekarniach używają elektrycznych. Po prostu lepiej trzymają temperaturę. Gazowy ma problem z utrzymaniem temperatury i łatwiej o zakalec itd.

Co do prądożerności indukcji. To jest właśnie na odwrót. Ale najważniejszą zaletą jest przede wszystkim wygoda gotowania. W Electroluxie u siebie mam funkcję boostera i bridge. Łączenie pól to super funkcja która na gazie nie ma lub jest nieefektywna.

GreenAgnes
07-06-2015, 21:31
Czy ktos z Was uzytkuje plyte gazowa Solgazu? Szukam opinii, w internecie znalazlam tylko bardzo dobre badz bardzo zle. Mieszkanie w starej kamienicy, moc 5kW, nie wiem czy uda sie ja zwiekszyc, wiec od razu szukam innych rozwiazan niz indukcja.

verdina
10-06-2015, 20:53
Hej, ja gotuje od zawsze na gazie i nie zmieniłabym tego na pewno, kwestia przyzwyczajeń...może tak, ale skoro są dobre po co zmieniać. Dużo na pewno zależy od samego gazu, teraz ostatnio widziałam reklamę butli nano - ma ktoś może taka i chciałby podzielić się spostrzeżeniami?

Elfir
10-06-2015, 23:47
ja też gotowałam od "zawsze" na gazie i teraz, poznawszy indukcje do gazu bym nie wróciła.

plusfoto
11-06-2015, 10:10
Hej, ja gotuje od zawsze na gazie i nie zmieniłabym tego na pewno, kwestia przyzwyczajeń...może tak, ale skoro są dobre po co zmieniać. Dużo na pewno zależy od samego gazu, teraz ostatnio widziałam reklamę butli nano - ma ktoś może taka i chciałby podzielić się spostrzeżeniami?
Verdina odpowiedziałaś w stylu "całe życie jeździłam syrenką i nigdy się nie popsuła, zawsze dojechaliśmy tam gdzie chcieliśmy - skoro jest dobra to po co zmieniać"

Liwko
11-06-2015, 11:07
E tam. Skoro liczydła były dobre, to po co komputery? :)

bogdan525
03-02-2017, 12:19
Powiedzcie mi proszę co lepiej wybrać. Czy płytę ceramiczną dwupolową do zabudowy, tu mam upatrzoną taką https://www.kernau.com/produkt/khc-3211-plyta-ceramiczna-dwupolowa.html czy może lepiej będzie postawić na płyte indukcyjną? Mam bardzo mało miejsca w kuchni i zmieści się niestety tylko dwupalnikowa, więc wybór mam ograniczony. Ceramiczne sa dużo tańsze, ale czy przez to też gorsze? Doradzcie coś.

Elfir
03-02-2017, 13:02
Znajdź jedną zaletę ceramicznej, prócz ceny.
Jeśli nie planujesz dużo gotować, to faktycznie wady ceramicznej nie będą uciążliwe a zaoszczędzisz 200 zł.

JarekKRK45
03-02-2017, 16:59
Na ceramicznej trzeba się nauczyć gotować ...

bogdan525
06-02-2017, 11:05
Jakos dużo nie gotujemy w domu, ale zawsze ten obiad się robi. Właśnie wszędzie czytam o zaletach indukcyjnych, a o ceramicznych niewiele znalazłem. Kusi mnie cena, bo jeśli użytkowanie jest podobne, to dobrze jak zostanie te kilka stów w kieszeni.
Co do gotowania na ceramicznej - Jarek, aż tak trudno się przestawić na ceramiczną kuchenkę?

plusfoto
06-02-2017, 11:25
Obawiam się że te kilka stówek które zaoszczędzisz przy zakupie to szybko stracisz w rachunkach za prąd.

Liwko
06-02-2017, 11:37
10 lat temu gotowalismy na płycie ceramicznej, później przeszliśmy na gaz. Teraz gotujemy na indukcji. Nie wyobrażam sobie powrotu do gazu, ale to i tak pikuś w porównaniu z ceramiką. To najgorszy sposób gotowania, nie znam gorszego.

Elfir
06-02-2017, 12:32
Właśnie wszędzie czytam o zaletach indukcyjnych, a o ceramicznych niewiele znalazłem.

Bo ceramiczne zalet nie mają, prócz niskiej ceny.

Nasir
08-02-2017, 00:21
Panowie
Mam pytanie.

Rożnie na ten temat wypowiadają się użytkownicy.

Czy koszty użytkowania płyty indukcyjnej (koszt prądu) będą wyższe od płyty gazowej podłączonej do butli gazowej?
Jeśli będą wyższe? To czy będzie to spora różnica czy bardzo niewielka?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Agnieszka55
08-02-2017, 07:58
Powiedzcie mi proszę co lepiej wybrać. Czy płytę ceramiczną dwupolową do zabudowy, tu mam upatrzoną taką https://www.kernau.com/produkt/khc-3211-plyta-ceramiczna-dwupolowa.html czy może lepiej będzie postawić na płyte indukcyjną? Mam bardzo mało miejsca w kuchni i zmieści się niestety tylko dwupalnikowa, więc wybór mam ograniczony. Ceramiczne sa dużo tańsze, ale czy przez to też gorsze? Doradzcie coś.

Nie mam pojęcia, sama chętnie poczytam, bo również stoję przed dylematem - ceramiczna czy indukcyjna
W poprzednim mieszkaniu miałam ceramiczną, na działce tez mam ceramiczną - użytkuje mi się je bardzo dobrze,
dużych wad nie widzę


Znajdź jedną zaletę ceramicznej, prócz ceny.
Jeśli nie planujesz dużo gotować, to faktycznie wady ceramicznej nie będą uciążliwe a zaoszczędzisz 200 zł.

Nie mam doświadczenia z płytą indukcyjną, możesz napisać jakie ma zalety w porównaniu z ceramiczną


Na ceramicznej trzeba się nauczyć gotować ...

Nie jest to raczej zbyt skomplikowane ;)


10 lat temu gotowalismy na płycie ceramicznej, później przeszliśmy na gaz. Teraz gotujemy na indukcji. Nie wyobrażam sobie powrotu do gazu, ale to i tak pikuś w porównaniu z ceramiką. To najgorszy sposób gotowania, nie znam gorszego.

Wyjaśnisz dlaczego?

Liwko
08-02-2017, 08:44
Wyjaśnisz dlaczego?

Żartujesz?
Bardzo długi czas reakcji. Długo się nagrzewa i długo stygnie. Jak coś np. smażę, to chcę mieć jej moc pod kontrolą, a przy ceramicznej to nie możliwe.
W dodatku zużywa dużo energii.

Agnieszka55
08-02-2017, 09:01
Żartujesz?

Tak, taki żartowniś ze mnie


Bardzo długi czas reakcji. Długo się nagrzewa i długo stygnie. Jak coś np. smażę, to chcę mieć jej moc pod kontrolą, a przy ceramicznej to nie możliwe.
W dodatku zużywa dużo energii.

A indukcja nagrzewa się szybciej?

I od razu napiszę, że z tym pytaniem też nie żartuję, nie znam indukcji

plusfoto
08-02-2017, 09:11
Posłuchaj Liwko bo dobrze mówi. Co do nagrzewania to tak, reakcja jest natychmiastowa.

Liwko
08-02-2017, 09:34
... reakcja jest natychmiastowa.

:yes:

Agnieszka55
08-02-2017, 10:21
Posłuchaj Liwko bo dobrze mówi. Co do nagrzewania to tak, reakcja jest natychmiastowa.


:yes:

Dzięki za info, rzeczywiście w moich płytach ceramicznych nagrzewanie trochę trwa ;)
ale i tak wolałam gotować na ceramicznej niż na gazowej
Nie mogę się doczekać remontu i zlikwidowania kuchenki gazowej,
mam nadzieję, że to się uda

Liwko
08-02-2017, 10:39
Indukcja to miłość od pierwszego grzania ;)

Jeżeli nie miałaś z nią do czynienie, to za pierwszym razem zagotuj tylko wodę. Będziesz w szoku :yes:

Elfir
08-02-2017, 11:48
N


Nie mam doświadczenia z płytą indukcyjną, możesz napisać jakie ma zalety w porównaniu z ceramiczną


Zalety indukcji:
- tańsza w użytkowaniu
- bezpieczniejsza w użytkowaniu, bo się nie nagrzewa (jest ciepła, ale nie gorąca)
- łatwiejsza do utrzymania w czystości - skoro się nie nagrzewa, to co wykipi się nie przypala
- a jak już wykipi, odsuwasz na chwilę garnek, wycierasz papierowym ręcznikiem i masz od razu czysto, nie musisz czekać na zakończenie gotowania (poza tym jest czujnik - jak wykipi za mocno to kuchenka wyłącza się samodzielnie)
- łatwiejsza w sterowaniu - jak wyłączysz przestaje działać, a nie jak ceramika, która jest gorąca, nadal grzeje i albo trzeba odpowiednio wcześniej wyłączać pole pod garnkiem, albo zdejmować garnek z pola, żeby się nie przypaliło.
- szybkość podgrzewania - funkcja booster podgrzewa wodę w 3-litrowym garnku do wrzątku w dwie-trzy minuty.
- mają możliwość sterowania czasowego (np. zakładasz, że mięso ma się dusić 40 minut i tyle nastawiasz na timerze)
- w swojej mam funkcję podtrzymania ciepła - mięso już zrobione, ale ziemniaki się jeszcze nie ugotowały. Nastawiam funkcję i potrawa jest utrzymywana w stałej temperaturze - nie gotuje się, ale nie stygnie.

Ceramiczna jest chyba najgorsza w użytkowaniu ze wszystkich.
Najdroższa w eksploatacji, najtrudniej sterowalna. Nie znam żadnej zalety ceramicznej płyty, no poza brakiem oparów tłuszczu, który generuje gazowa.

Elfir
08-02-2017, 11:49
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Podejrzewam, że gaz wyjdzie drożej.

Agnieszka55
09-02-2017, 07:52
Zalety indukcji:
- tańsza w użytkowaniu
- bezpieczniejsza w użytkowaniu, bo się nie nagrzewa (jest ciepła, ale nie gorąca)
- łatwiejsza do utrzymania w czystości - skoro się nie nagrzewa, to co wykipi się nie przypala
- a jak już wykipi, odsuwasz na chwilę garnek, wycierasz papierowym ręcznikiem i masz od razu czysto, nie musisz czekać na zakończenie gotowania (poza tym jest czujnik - jak wykipi za mocno to kuchenka wyłącza się samodzielnie)
- łatwiejsza w sterowaniu - jak wyłączysz przestaje działać, a nie jak ceramika, która jest gorąca, nadal grzeje i albo trzeba odpowiednio wcześniej wyłączać pole pod garnkiem, albo zdejmować garnek z pola, żeby się nie przypaliło.
- szybkość podgrzewania - funkcja booster podgrzewa wodę w 3-litrowym garnku do wrzątku w dwie-trzy minuty.
- mają możliwość sterowania czasowego (np. zakładasz, że mięso ma się dusić 40 minut i tyle nastawiasz na timerze)
- w swojej mam funkcję podtrzymania ciepła - mięso już zrobione, ale ziemniaki się jeszcze nie ugotowały. Nastawiam funkcję i potrawa jest utrzymywana w stałej temperaturze - nie gotuje się, ale nie stygnie.

Ceramiczna jest chyba najgorsza w użytkowaniu ze wszystkich.
Najdroższa w eksploatacji, najtrudniej sterowalna. Nie znam żadnej zalety ceramicznej płyty, no poza brakiem oparów tłuszczu, który generuje gazowa.

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Dużo mi się rozjaśniło w głowie :)

sekretarka
11-02-2017, 08:59
A jak to jest w indukcji np. z podgrzaniem czegoś w bardzo małym garnuszku, czy na każdym polu jak postawię taki mały garnuszek to indukcja zadziała ? Czy jest do tego przeznaczone tylko jakieś jedno pole, a reszta działa tylko na duże garnki ? I jeszcze jaką firmę macie i czy jesteście zadowoleni ? Wiem, dużo tych pytań ;):rolleyes:

Liwko
11-02-2017, 10:42
A jak to jest w indukcji np. z podgrzaniem czegoś w bardzo małym garnuszku, czy na każdym polu jak postawię taki mały garnuszek to indukcja zadziała ? Czy jest do tego przeznaczone tylko jakieś jedno pole, a reszta działa tylko na duże garnki ? I jeszcze jaką firmę macie i czy jesteście zadowoleni ? Wiem, dużo tych pytań ;):rolleyes:

Jeżeli ten kubeczek jest dedykowany do kuchenek indukcyjnych, to możesz go postawić na kazdym polu, nawet tym największym. Woda w nim się będzie gotować, a ty będziesz mogła dwa milimetry od tego garnuszka położyć palec na polu grzewczym. Pole będzie zupełnie zimne.

Mam od ośmiu lat Elektroluxa.

sekretarka
11-02-2017, 11:20
Liwko pytałam, bo koleżanka zakupiła Boscha PVS651FC1E z łączonym palnikiem, coś około 1700 zł dała i mówi, że mały garnek jej tylko jedno pole obsługuje :o. Ja się dopiero przymierzam do zakupu i to mnie zmartwiło, bo nigdy wcześniej z indukcją nie miałam do czynienia.

Elfir
11-02-2017, 14:22
mam mały garnuszek mniejszy od najmniejszego pola i spokojnie grzeję.
I tanią płytę, bez specjalnych bajerów

jerzyka51
13-02-2017, 20:56
Witam, nie zamieniłbym jej na nic innego. To tak działa ,że ciepło " powstaje " w samym garnku,patelni, co przekłada się na bardzo dużą sprawność- koszty eksploatacji. Szkło nagrzewa się od tych naczyń.
Nie polecam tylko amici. Kupiłem taką płytę wiele lat temu. Na gwarancji wymieniali wentylatory, chyba 2 razy .Po gwarancji "wysiadły" tranzystory mocy. Wymieniłem na nowe, po niedługim czasie też padły. Na portalu internetowym kupiłem nową płytę ,z potłuczonym szkłem .Miałem nową elektronikę, ze starym szkłem .Niestety i ta płyta nie popracowała długo. Jestem w trakcie budowy i nie chciałem kupować nowej płyty . Korzystamy z dwóch małych płyt indukcyjnych, jednopalnikowych /korzystałem z nich w hotelach teraz pracują w domu/ .Mam jeszcze kuchnię na gaz ,ale już to jest dla mnie zabytek.
Jeszcze jedna uwaga ,kuchnia indukcyjna wymaga specjalnych naczyń ,nie można tu pokusić się o kupno ich słabej jakości. Miałem przypadek ,że odlepiło się dno garnka .a patelka powyginała ,choć była dobrej firmy.
Miłego wieczoru J.Korona

sekretarka
16-03-2017, 19:05
No i wreszcie zdecydowałam się i kupiłam :), wybór padł na BOSCH PIE631FB1E, wygląda super, oby i tak się sprawowała. Podłączona będzie dopiero w połowie kwietnia, więc dopiero potem się okaże, czy dobrze wybrałam.

Brysia8
24-03-2017, 10:39
mam mały garnuszek mniejszy od najmniejszego pola i spokojnie grzeję.
I tanią płytę, bez specjalnych bajerów

Cześć Elfir,
możesz się pochwalić jaką masz płytę?

Elfir
24-03-2017, 11:40
elextroluxa - tego typu:
http://f01.osfr.pl/foto/8/2617496476/bb5bd0aae7ac5558f3f9ca4dc20a14c3/electrolux-ehh16340fk,2617496476_3.jpg

wg39070
24-03-2017, 11:47
Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.

Brysia8
24-03-2017, 13:29
Możesz podać konkretny model?
Czy to ten: Electrolux EHH16340FK?

Elfir
24-03-2017, 13:40
Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.

Nie. To się do indukcji nie umywa. Bardziej przypomina ceramiczną - jest wielka bezwładność i gorąca płyta.
A straty na gazie są o wiele większe. Gaz zamiast nagrzewać bezpośrednio garnek, najpierw nagrzewa szkło a dopiero szkło garnek. Więc nie bardzo rozumiem twoje pojęcie ekonomiki.
Mazut osadza się tak samo, tylko trudniej domyć w szczelinach.
Czyli łączy wady gazu i ceramiki. Zalet nie widzę.

Elfir
24-03-2017, 13:42
Możesz podać konkretny model?
Czy to ten: Electrolux EHH16340FK?

Oni nazwę tego modelu zmieniają co roku chyba. Kiedy go kupowałam ten sam model w handlu funkcjonował pod dwiema nazwami. Mam płytę już trzy lata i nie pamiętam dokładnej nazwy z tymi numerkami, ale to chyba ta.

Brysia8
24-03-2017, 13:58
Oni nazwę tego modelu zmieniają co roku chyba. Kiedy go kupowałam ten sam model w handlu funkcjonował pod dwiema nazwami. Mam płytę już trzy lata i nie pamiętam dokładnej nazwy z tymi numerkami, ale to chyba ta.

Dziękuję!

Greengaz
24-03-2017, 13:59
Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.

Wrzuć w wyszukiwarkę FM - solgaz- i poczytaj.
Jest kilka wątków.

wg39070
24-03-2017, 14:18
Wrzuć w wyszukiwarkę FM - solgaz- i poczytaj.
Jest kilka wątków.

Wiem o jaką firmę chodzi, nawet o tych płytach czytałem z tym, że nie na FM. Ale dzięki, nie wiedziałem, że tu też jest taki temat.

wg39070
24-03-2017, 14:28
Wrzuć w wyszukiwarkę FM - solgaz- i poczytaj.
Jest kilka wątków.

Poczytałem i na razie mi przeszło. Szczególnie w wątku z gazeta-forum. Dzięki Greengaz.