PDA

Zobacz pełną wersję : SALON - oświetlenie, lampy, zdjęcia, inspiracje



MarzannaPG
10-02-2005, 22:01
Pomóżcie proszę w sprawie oświetlenia salonu, bo już głupieję od oglądania zdjęć, prospektów i lamp w sklepach. Wprawdzie do wykończenia jeszcze daleko, ale muszę jakoś na dniach rozplanować punkty świetlne na suficie, wrrr :evil:
Salon na planie prostokąta ma 40m2 z wykuszem i pełni funkcję komunikacji z poddaszem - będą w nim schody. Zastanawiam się ile wat potrzeba by oświetlić taki salon, ile żarówek w żyrandolu, ile tych żyrandoli, pojedyncze lampiony czy skupiska, w jakim układzie: równolegle, geometrycznie czy 'artystycznie' rozrzucone? Tylko co do wykusza wiem, że nad stołem będą dwie lampy a reszta to czarna magia...
Ostatnio w Auchan widziałam fajne pojedyncze lampy z kulistymi mlecznymi kloszami (pełnymi), tylko właśnie się zastanawiam, ile mi ich potrzeba do takiej przestrzeni (mężowy wychodzi, ze osiem! :o ), i jak je rozplanować na suficie. Myślałam też żeby 'pożenić' lampy z halogenami, ale mam wątpliwości...
Może jakieś sugestie?

Ogryzek
11-02-2005, 08:40
Nie pomogę Ci co ilości i siły lamp, ale nie zapomnij (nam to umknęło) o kinkietach. Robią często lepsze wrażenie niż lampy wiszące. z wiszących pdobają mi się na stalowych prostych ramieniach lub pajączki, gdzie odnogi mocuje sie przy pomocy klamr w dowolnym rozstawie.
Swiatło czyni cuda w mieszkaniach.

smartcat
11-02-2005, 09:16
wiesz co trudno Ci cos radzić konkretnie ale śwaiatło górne byc musi - moze się przydac choc niezbyt czesto sie je włącza. Atmosferę robi inne oswietlenie: kinkiety, halogenki przy suficie, lampki ktore używane są do podswietlenia obrazków, lampy stojące które moga oswietlać sufit i podłoge. Mozna tego nadźgac dużo, ale nie musisz używać wszystkich tylko właczać sekcjami wedle potrzeb.

Przykład:

http://foto.onet.pl/upload/37/34/_413086_n.jpg

captroy
11-02-2005, 10:08
Chyba wszystko zalezy od koncowego wykonczenia w/w pomieszczen.U mnie poczatkowo mialo byc oswietlenie klasyczne.Najlepiej jakby to byl kuty zyrandol i takie same kinkiety.Oczywiscie nie przesadzajac z rozmiarem.W ostatecznej fazie jest nowoczesnie,prosto i elegancko zarazem,bez zbednych udziwnien.

MarzannaPG
11-02-2005, 14:55
Szczerze mówiąc nie lubię kinkietów :( I też chciałabym urządzić wnętrze bardzo prosto, prawie ascetycznie, nastawiając się na kolorysytkę biel, szarości i brązy, ale może będzie akcent kolorystyczny: ostatnio zamiast o białej sofie myślę o pomarańczowej :D . Przede wszystkim nie wiem ile światła potrzeba do oświetlenia takiej powierzchni. Boję się, że będzie za mało w wersji ascetycznej lub za dużo naćkane na suficie. A jak jest u was, myślę tu o tych, którzy mają zbliżoną powierzchnię salonu?

kacha110
11-02-2005, 17:44
U nas same kinkiety :)

Sonika
11-02-2005, 17:48
Ja też lubię kinkiety. Boczne oświetlenie stwarza nastrój.

MarzannaPG
11-02-2005, 18:01
Ja też lubię kinkiety. Boczne oświetlenie stwarza nastrój.
Nie mam nic przeciw bocznym oświetelniom, ale bez kinkietów :D

Batonik
11-02-2005, 18:22
A powiedzcie jak wybrneliscie z oswietlenia nad stolem, tez chcialabym dwie lampy zwisajace, ale wkurza mnie, ze na etapie robienia instalacji musze juz wiedziec w ktorym dokladnie miejscu musi stac stol i przede wszystkim jaki.
Jak bylo u Was z tym fantem

kacha110
11-02-2005, 18:30
W jakimś muratorze jest o stołach.
Stamtąd wzięłam wymiary stołu, wszystkie potrzebne powierzchnie wokół i po dokładnym wymierzeniu kazałam nad stołem powiesić dokładnie dwie lampy (tzn kable rozprowadzić) w miejscach, które wskazałam :)

MarzannaPG
11-02-2005, 18:33
Z tym to ja nie mam problemu, u mnie będzie stał w wykuszu! Ale za to z całą resztą nie mogę sobie dać rady! :(

Ew-ka
11-02-2005, 20:35
moj brat wybrnął z tej opresji doskonale ( tak mi sie wydaje) - nie ma zwisów nocnych ( starsze pokolenie zapewne pamięta ,ze w taki sposób próbowano nazywać tzw. żyrandole) ale zakupił stojącą lampę na bardzo długim wysiegniku , który można w dowolnym kierunku skierować i regulować wysokość oświetlenia . Nad stołem ma wiszący świecznik przystrajany w różne ozdoby ( zależnie od okoliczności) .

U mnie będą kinkiety ( bardzo lubię tę formę oświetlenia mieszkania ) , ale nie mam za to środkowego zwisu ani w kuchni ani w pokoju dziennym .

:wink:

MarzannaPG
11-02-2005, 21:04
Tak sobie myślę i myślę i wymyśliłam takie rozwiązanie: w wykuszu jak pisałam dwie lampy nad stołem (to bez dyskusji), mniej więcej na środku gdzie będzie sofa i dwa fotele (lub jedna większa sofa) porządny żyrandol lub jakiś większy pojedynczy 'zwis nocny' :D, do tego lampa przenośna na dłuugiej nóżce (tylko co z kablami plączącymi się pod nogami? :( ), halogeny w części komunikacyjnej salonu, może jakieś przy szafce ze sprzętem audio-video. Nie wiem za to jak oświetlić schody - czyżby się nie obyło bez kinkietów? :( No i jak zgrać te trzy typy oświetlenia by były w jednym stylu?
Acha, i jeszcze nie wiem, czy oświetlać kominek czy też raczej on sam ma służyć jako naturalne oświetlenie :D

Batonik
14-02-2005, 06:48
Ja na pewno bede miala w salonie moja ukochana lampe z Ikei taka wysoka papierowa, daje takie przytulne cieple swiatelko, mysle, ze ''zwis" jest niezbedny bo jakies glowne oswietlenie trzeba miec, ale zastanawiam sie nad takimi halogenkami umieszczonymi w kupie na takich jakby linkach, z tymi lampami nad stolem bede miec problem, bo nie mam wykuszu i tak ni w piec ni... nie wiem gdzie dokladnie mam to umiescic.

MarzannaPG
15-02-2005, 22:59
Dalej jeszcze drążę: nikt nie wie ile na taki salon powinno być watów, żeby nie było za ciemno. Powiedzmy, ze jak włączę wszystkie lampy to ma być dosyć rzęsiście.
Biorę też pod uwagę żarówki mleczne, bo żyrandol na pewno będzie miał elementy skierowane w podłogę nie sufit a te mleczne dają trochę mniej intensywne światło.

2112wojtek
21-02-2005, 15:31
nikt nie wie ile na taki salon powinno być watów, żeby nie było za ciemno.


Troche malo danych o salonie podajesz zeby cos powiedziec konkretnego.To nie kwestia watow tylko lumenow i luksow. 11 watowa swietlowka da Ci tyle samo swiatla co zarowka 50-60W.Jakie funkcje ma spelniac pomieszczenie oprocz jadalni i komunikacji z pietrem? Jaki duzy jest stoł (na ile osob)? Prostokatny czy okragły?, Jaka jest wysokosc pomieszczenia, Jaka kolorystyka scian?Nie dostaniesz normy , moge Ci jedynie podac orientacyjne zapotrzebowanie na swiatlo /w przeliczeniu na waty jak wolisz :D w zaleznosci od zrodla swiatla/



Powiedzmy, ze jak włączę wszystkie lampy to ma być dosyć rzęsiście.
Biorę też pod uwagę żarówki mleczne, bo żyrandol na pewno będzie miał elementy skierowane w podłogę nie sufit a te mleczne dają trochę mniej intensywne światło.

Pamietaj, ze w pomieszczeniu wazniejsze niz zyrandol /oprawa/ jest jakosc swiatla. Zyrandol nawet wielo punktowy daje swiatlo dosyc "zimne" , "oficjalne" z mala mozliwoscia budowania nastroju . Jesli biesiadowanie bywa intensywne , rodzinne to oprocz zyrandola potrzebne jest swiatlo boczne. Nie moze tez on byc elementem mocno wyrozniajacym sie formą , bo w pomieszczeniach ponizej 3m wys. staje sie przedmiotem zbyt dominujacym i optycznie obniza je.
Zalecalbym rowniez ostroznosc z halogenami z zimnym lustrem , o waskim stozku swiatla. Nie oswietlaja pomieszczenia, daja "ostre" swiatlo niezdrowe dla oczu i sluza raczej do eksponowania wybranych elementow np. rzezb niz doswietlania wnetrza.Jesli takie miejsca do eksponowania sa, to tak - halogen. Lepiej policzyc ilosc niezbednych punktow niz moc czy ilosc swiatla - zrodlo zawsze mozesz dac slabsze , mocniejsze w zaleznosci od potrzeb. Oby tylko oprawa na to pozwolila :lol:

MarzannaPG
21-02-2005, 16:17
Qurczę, bardzo fachowy post. Spróbuję coś -niecoś dodać o moim salonie. Nie wkleję wnętrza wg. projektu, bo dwa razy wyrzucano go z onetu a poza tym jest przerobiony. Zatem wyobraźnio, do dzieła!
Jest to prostokąt, na ścianie wschodniej (nie mówię tu o usytuowaniu domu względem stron świata!) jest wykusz, w nim będzie stół okrągły na codzień z 6 krzesłami, od święta rozkładany. Wykusz nie zajmuje całej ściany, jest jeszcze kawałek przy ścianie północnej, gdzie będzie mebel pod sprzet audio-video Po przeciwległej stronie (zachód) krótka komunikacja zakończona schodami biegnącymi na poddasze - schody drewniane, ażurkowe. Na północnej ścianie podwójne drzwi balkonowe jako wyjście na taras, na południowej kominek i wejście na otwartą kuchnię, zaś w samym centrum sofa plus dwa fotele lub dwie mniejsze sofy i stolik -kawiarka. Wysokość pomieszczenia 2,70m. Planowana kolorystyka: biel, beże, brązy, kremy i jakiś jeden akcent kolorystyczny np. w czerwieni lub pomarańczu. Zatem światło powinno doskonale się odbijać od takich jasnych barw, zwłaszcza białych lub kremowych ścian.
Projekt elektryczny przewiduje 3 punkty świetlne: jeden nad stołem w wykuszu, nad centrum salonu i jeden na środku "ścieżki' komunikacyjnej. Podaje też ilość wat, ale wydaje mi się ona mało miarodajna. Chcę też komunikację oświetlić halogenami a nie żyrandolem - chyba głupio wyglądają trzy żyrandole w jednym pomieszczeniu?
Nie wiem co z tym światłem bocznym, nie bardzo lubię kinkiety, może dlatego, że jeszcze żadna forma lub wykonanie mnie nie zachwyciły,ale może trzeba się skusić, ze względu na atmosferę? Za bardzo nie chcę 'ćkać' w wykuszu, bo nie jest specjalnie wielki, wydaje mi się , że dwie zwisające lampy nad stołem dadzą radę. Może jednak kinkiety po obu stronach kominka? Albo jeszcze jakieś halogeny nad szafką ze sprzętem, żeby tam wieczorami nie ślepić szukając jakiejś płyty lub kasety? No po prostu nie wiem. A elektryk wkracza wkrótce. Może mi coś jeszcze poradzisz/poradzicie. Jestem otwarta na różne sugestie, najlepiej poparte zdjęciem (jestem wzrokowcem)

2112wojtek
21-02-2005, 19:26
, wydaje mi się , że dwie zwisające lampy nad stołem dadzą radę. Może jednak kinkiety po obu stronach kominka? Albo jeszcze jakieś halogeny nad szafką ze sprzętem, żeby tam wieczorami nie ślepić szukając jakiejś płyty lub kasety? No po prostu nie wiem. A elektryk wkracza wkrótce. (jestem wzrokowcem)

Z Twojego opisu wynika, ze mieszkanie bedzie mialo prawdopodobnie styl rustykalny :-? )Pomieszczenie nie jest niskie , ale przy takiej powierzchni i nagromadzeniu funkcji 3 zyrandole to pomysl delikatnie mowiac karkolomny. Proponuje Ci zostawic to co jest niezbedne do prawidlowego funkcjonowania pomieszczenia . "Zwis" nad stolem , i tu te 2 punkty sa wystarczajace, ale oprocz tego jakis kinkiet lub nawet 2 bylyby wskazane.Czasem trudno goscic sie jedynie w swietle lampy operacyjnej.Innym rozwiazaniem jest ukrycie pod wyslona z g-k np. swietlowek liniowych po to by uzyskac duzo swiatla, natomiast zyrandol traktowac jako oswietlenie posrednie/sic/ i zrezygnowac wowczas w wykuszu z kinkietu.
Pozostałe oswietlenie sufitowe potraktowac raczej oprawami typu plafoniera, zeby nie robic efektownemu zyrandolowi nad stolem konkurencji.Swoja droga , to swiatlo centralne na suficie sluzy raczej do sprzatania niz do zycia. Zrodla swiatla mozna tez ukrywac /np. gzymsy swietlne przy syficie na obwodzie pomieszczenia, wyslony, plafony itp.kiedys tak oswietlano teatry ,kina bez uzywania kosztownych czy niedostepnych na rynku opraw/i czesto jest to niezly pomysl, gdyz epatowanie mnogoscia form moze wprowadzic do wnetrza balagan.
Przy tv koniecznie swiatlo o cieplej barwie natomiast przy sofie oswietlenie pomocnicze do czytania/lampa stojaca/. W poblizu kominka zrodlo swiatla - kinkiet , lampa stojaca do wyboru. Centralnie tak jak chcialas punkt swietlny, ale na Boga zaden zyrandol .Oswietlenie schodow.Przy tych /prawdopodobnie/ ok.17 stopniach jakie masz wystarcza dwa kinkiet lub trzy niewielkie oprawy tzw schodowe czyli male oprawki z matowym szklem , montowane w scianie lub na scianie ok. 25 cm nad stopniem.Policzmy zatem minima przyjmujac jako punkty, zrodla zarowe. Wykusz-stół 2x60W, 2x kinkiet 40W /zamiennie siwietlowki liniowe o mocy łacznej 40-50W i zwisy 2x40W/. Komunikacja poludniowa 60W, centralny punkt 100W/tak zrozumialem , ze musi byc czasem rzesiscie/, tv kinkiet 60W, kominek 60W, schody 2x40W lub 3x15W. Jesli masz cos do wyeksponowania , rzezba, witryna, kwiat/y/ itd mozesz zastosowac punktowe oswietlenie halogenowe wlasnie w tym miejscu. Nie musza to byc wcale dyzurne oprawki tzw. "wstropowe" czyli koleczka na suficie. Umiar jest najlepszy , lepiej dostawic efektowna lampe stojaca niz miec na stale zamontowany "zagiel" , ktory do niczego oprocz zbierania kurzu nie sluzy. Pamietaj takze , ze zrodla maja swoja barwe swiatla a to czesto stanowi o efekcie koncowym swiecenia oprawy czytaj :nastroju :lol:

MarzannaPG
21-02-2005, 21:49
Rany, dlaczego rustykalny?? :o To chyba nie mój styl! Preferuję spokojne, minimalistyczne wnętrza z jednym/dwoma akcentami kolorystycznymi ale też ciepłe kolory, ale stonowane! Określenie "żyrandol" faktycznie może tu nie jest najbardziej adekwatne- chodziło mi o większy 'zwis" :D Raczej widzę tu osobne dwie/trzy lampy zwisające z sufitu, by oświetlały sofę i stolik. Lampa pomocnicza by się przydała, ale jak ją umieścić na środku salony bez potykania się o kabel- tu jest problem.
Jak pisałam wcześniej nie lubię kinkietów, ale jak inaczej zapewnić to oświetlenie boczne? Najbardziej wzdragam się właśnie przy kominku - myślę, że ogień nie powinien mieć konkurencji. W wykuszu - hm jest trochę za mały na dwie lampy nad stołem i kinkiety (przeładowanie!), ale tak sobie głośno myślałam, biorąc pod uwagę twoje sugestie.
W żadnym wypadku nie będzie żadnych plafonów i sufitów podwieszanych - tego oboje z meżem nie trawimy, jeżeli zdecydujemy się na halogeny, w stropie zostaną wywiercone odpowiednie otwory.
Pomógł mi dużo twój post, masz ciekawe sugestie - dziękuję! Zwłaszcza że nareszcie ktoś mi to w watach podał! :D Trochę jeszcze pomyślę i podyskutuję z mężem. Jaki będzie efekt - opowiem.
Póki nie zjawi się elektryk i klamka nie zapadnie - jestem nadal otwarta na wszelkie sugestie -żeby nie było, że wątek już zamkniety! :wink:

2112wojtek
22-02-2005, 13:36
Rany, dlaczego rustykalny?? :o To chyba nie mój styl!

No wlasnie ten zyrandol nieszczesny zmylil mnie


Preferuję spokojne, minimalistyczne wnętrza

To sie wysypalem :D :D a myslalem ze mnimalisci nie preferuja architektury z wykuszami :lol:


Jak pisałam wcześniej nie lubię kinkietów, ale jak inaczej zapewnić to oświetlenie boczne? Najbardziej wzdragam się właśnie przy kominku - myślę, że ogień nie powinien mieć konkurencji.

Jak na minimalistke przystalo zastosuj najprostsza oprawe np.f-my Delta Light, Modular,Waver Ducre, Targetti, albo niech swieci element archtektoniczny bez widocznego zrodla i oprawy np niech sie swieci pas sciany ,ryzalit-polka z ukrytym swiatlem itp.


jeżeli zdecydujemy się na halogeny, w stropie zostaną wywiercone odpowiednie otwory.

O moj Boze! Juz sie nie wtracam. To jednak bardzo rewolucyjny pomysl wiercic otwory w stropie pod oprawy.
Mysle , ze troche ta wymiana pogladow to jak spiewanie na migi.Chyba do konca nie bylem komunikatywny, bo pomiedzy pojeciami punkt, zrodlo, oprawa, moc zrodla sa duze roznice i nie zawsze mozna je traktowac tozsamo nawet potocznie :lol: .A chyba tak to zrozumialas. Powodzenia w poszukiwaniach optymalnego rozwiazania. Mysle , ze najlepiej zebys poszla z projektem domu do firmy , ktora sprzedaje oswietlenie i poszukala opraw do swojego wnetrza.Tam zazwyczaj jest jakis projektant oswietlenia. Jesli nawet nie zdecydujesz sie na ich oprawy to poogladasz katalogi i z pewnoscia bezplatnie Ci pomoga.Moge Ci podac namiary kilku takich firm w Polsce /Wroclaw, Kalisz, Czestochowa, Poznan/
Pozdrawiam

MarzannaPG
22-02-2005, 13:43
Dzięki za pomoc! Chętnie skorzystam z tych namiarów!
Co do wykusza :D , to go nie chciałam, mąż mnie namówił i dzisiaj wiem, że miał rację : jest wyróżniającym się detalem w salonie (już teraz, mimo iż nie otynkowany, ze starymi oknami) no i praktyczny: wpada przez niego dużo światła (strona południowa, okna do podłogi) oraz jest miejsce na stół rodzinny.
Tak na marginesie: to nie widziałam, że wykusz jest elementem rustykalnym :D, po prostu dążyłam do prostej bryły domu, ale na szczęście czasem dobrze jest się nie upierać, ale posłuchać drugiej strony!

smartcat
22-02-2005, 15:25
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41896

jest tu mowa o jeszcze jednym typie oswietlenia salonu

Szymik
23-02-2005, 11:29
ja ostanio postanowielm nadac troszke barw wnetrzom wiecej tu
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41985

ewak39
23-02-2005, 11:32
Szymik, jestes wlascicielem czy jakies udzialy w tym posiadasz?

Przeciez to zgroza ogarnia...

To ma byc sugestia oswietlenia? :o :o :o

Szymik
23-02-2005, 11:50
Szymik, jestes wlascicielem czy jakies udzialy w tym posiadasz?

Przeciez to zgroza ogarnia...

To ma byc sugestia oswietlenia? :o :o :o

Ewa nie mam udizalow ale uwazam ze jak ktos lubi oryginalny wyglad i lubi czasem romantyczna kolacje taka lampa to idealna sprawa. Ta lampa nie tyle co daje swiatlo lecz sprawai jak pisalem ze wnetrze nabiera calkiem nowego wyrazu

ewak39
23-02-2005, 12:37
A to przepraszam... :) dla mnie romantyczne kolacje kojarza sie raczej ze swiecami...

Natomiast takie lampki uwielbiaja moje dzieciaki. Gdybys to zaproponowal do pokoju dzieciecego, przyklasnelabym bez wahania.

Aśka
27-07-2005, 08:44
Mam salon połączony z otwartą kuchnią. Nad stołem będzie nisko podwieszany żyrandol. Natomiast chcąc uniknąć powtórzenia i mieszania styli, chcę zrezygnować z żyrandola w salonie. Zastanawiam się jak oświetlić pozostałą część salonu, żeby to wyglądało nowocześnie, oryginalnie i tworzyło przyjemny nastrój (z uwzględnieniem że może być czasami potrzebne jasne oświetlenie całego pomieszczenia).
Będę wdzięczna za propozycje, szczególnie z fotkami.

Yvett
27-07-2005, 11:29
U mnie salon łączy się z jadalnią, w której nad stołem wisi lampa i też nie chciałam powtarzać żadnych żyrandoli dalej. W związku z tym, mam
- reflektorek na suficie, który oświetla tylko kominek
- Lampę ściąganą na dół (z taką jakby przeciwwagą) nad stolikiem kawowym przy kanapie)
- Lampę stojącą
- konstrukcję z płyty k-g na ścianię, zza której świeci światło i oświetla mi ścianę, na której nie ma okna

Aśka
27-07-2005, 11:34
Fajnie, masz może zdjęcie tej ściany, bo też zastanawiałam się żeby taką zrobić. Możesz opisać coś więcej jak zostały tam zamieszczone punkty świetlne?

Yvett
27-07-2005, 11:49
Fajnie, masz może zdjęcie tej ściany, bo też zastanawiałam się żeby taką zrobić. Możesz opisać coś więcej jak zostały tam zamieszczone punkty świetlne?

Zdjęć niestety nie mam :oops: :oops: :oops:
Ale mogę Ci opisać jak to mniej więcej wygląda. Najpierw zrobiono konstrukcję z profili, przybito do tego płyty k-g (po bokach też, żeby nie było widać "bebechów" za bardzo), wygipsowano, wyszlifowano, potem takie "pudło" zawisło na kołkach na ścianie. Odstaje to od ściany jakieś 5 cm, tak, żeby wydostawało się spod tego światło. Zamocowane są dwie świetlówki obok siebie, tak, żeby się świeciło równomiernie ze wszystkich stron. Przymocowane są na środku. U mnie jest to dosyć duże (dł. 3m i wys. 0,80m), ale ściana też jest wielka, więc wygląda to ok.
Acha, "pudło" się zdejmuje w razie wymiany świetlówek :lol:
I co by tu jeszcze....Acha, świetlówki są bardzo cienkie, to podobno nowość, kupiłam to w Aladynie w Poznaniu.

Yvett
27-07-2005, 11:50
[świetlówki są bardzo cienkie, to podobno nowość, kupiłam to w Aladynie w Poznaniu.[/quote]

jak chcesz, to mogę sprawdzić firmę, może dałoby sie to kupić, gdzieś koło Ciebie :lol:

Delaware
27-07-2005, 11:59
Ja tez mam konstrukcje z gipso-kartonu z tym ze swiatlo ma sie z tego wydostawac na sufit. Ma sie bo jak na razie jeszcze nie mam pradu wiec nie wiem jaki bedzie efekt koncowy :oops:
Zdjecia mam, ale niestety nie mam stronki gdzie moznaby je zaprezentowac. :cry:

Aśka
27-07-2005, 12:25
Wielkie dzięki za pomysły.
Ja właśnie też ma taką scianę "płaczu" 2,76m x 6 m i musze coś z nią zrobić.
Delaware a możesz mi wysłać na maila.

Milka2005
16-09-2005, 11:27
Mam salon z pustką powietrzną. Chciałabym powiesić lampę nad stołem, na takim dłuuugim łańcuchu/lince. Lampa będzie więc zwisać spod dachu na parter. Gdzie można kupić lampę na długim "zawieszaczu"? Może macie jakieś obrazki... Z góry dziękuję.

16-09-2005, 12:20
W Almi Decor są przepiękne lampy.Dłuuugaśne bardzo. :wink:

Milka2005
16-09-2005, 14:15
Dzięki. Obszukałam strony Almi Decor, ale lamp nie znalazłam. Czy tam są również lampy nowoczesne, minimalistyczne? Do którego sklepu w Warszawie się należy udać aby był jak największy wybór?
A może ktoś coś wie o takich lampach w Lublinie?

Anika
16-09-2005, 14:39
Też miałam ten problem. Ale kupiłam lampy, które mi się po prostu spodobały (potrzebowałam trzy takie), do tego z fabryki sprowadzili mi łańcuch i dołożyłam przewód. Znaczy - nie ja, tylko elektryk, który wieszał lampy :D

Hanula
18-10-2005, 20:36
Podciągam temat
A co sądzicie o takim oświetleniu salonu?:
http://www.technolux.pl/oferta/fs.php?plik=43.jpg
Oczywiście mając proste pasujące meble?

GośkaJ
18-10-2005, 21:04
Podciągam temat
A co sądzicie o takim oświetleniu salonu?:
http://www.technolux.pl/oferta/fs.php?plik=43.jpg
Oczywiście mając proste pasujące meble?
Mi się podoba :D

romka
18-10-2005, 21:32
może być :P

Bodiniusz
19-07-2006, 18:54
Witam wszystkich!

Czy ktoś potrafi powiedzieć gdzie w necie (albo gdzie indziej tanio) widział wielką stojącą lampę podłogową? Czy to da się kupić taniej niż np. w Domarze za 3 tysie?

Pozdrawiam

hanka55
20-07-2006, 01:17
Yhmmmm...za ok.50-70 zł, w najwspanialszym na Dolnym Śląsku
"wykopalisku rzeczy odzyskanych", czyli hektarowym placy cudów z wystawek pod Dzierżoniowem, w Mościsku i Nowiźnie :D
Bywają w stylach ultranowoczesnych i bardzo orientalnych, z klasyką mosiężną, cyzelowaną, włącznie.
Jak chcesz adres, napisz, dam Ci mapkę dojazdu na priva.

Albo drożej i " antyczne" na Wrocławskiej Giełdzie Staroci, ale tam powinieneś pojechać nie później niż o 6-7 rano w piątek/sobotę.

Bodiniusz
20-07-2006, 09:42
Dzięki. Oczywiœcie namiar na Nowiznę poproszę.

Ale chodziło mi raczej o takš lampę nowoczesnš, na długim, wygiętym, chromowanym pałšku. Lampa stoi w rogu, a sięga nad stół aż na œrodek salonu...

Sorry, że nie sprecyzowałem od razu.

Pozdrawiam
Bogdan

Yoric
20-07-2006, 09:55
bodiniusz

taka to za pol darmo wyhaczysz w ZDiM o. Wroclaw

(Y)

Bodiniusz
20-07-2006, 10:21
we Wrocku mamy ZDIK

Ale to jak rozumiem było żartem?

BM

Yoric
20-07-2006, 10:29
BM ;-)

nie do konca zart - jakas ladna stara latarnia powypadkowa moglaby spelnic wymagania a koszt zaden ;)
ale miala byc nowoczesna ....
juz nie zamulam - szkoda ze sie polapales ;-)
(Y)

olutka75
20-07-2006, 20:24
mnie też podoba sie ta lampa, myslę że chodzi ci o ta samą... ja upatrzyłam ja w salonie Empir w Łodzi- koszt ok. 1000 zł, ale warto! Mam tylko problem z dobraniem do niej oświetlenia górnego? Co proponujesz?

Bodiniusz
21-07-2006, 10:41
E.... nie wiem.
To moja żona zarzšdza tymi sprawami. Lampa mi się podoba, więc jš zaakceptowałem (tylko cena mnie nieco ziębi). A co do górnej, to nawet nie wiem, czy jest jakiœ pomysł, czy dopiero będzie...

Pozdrawiam
BM

olutka75
22-07-2006, 14:16
Pokażcie swoją lampe, jak juz kupicie..., prosze...

rafallogi
28-07-2006, 14:15
Salon dość spory, bo ma jakieś 35m/kw. Niemalże kwadrat. Na dwóch bocznych ścianach kinkiety natomiast na suficie ma wisieć jakiś żyrandol.
Ważne żeby był rozłożysty i niezbyt długi, czyli nie może za bardzo zwisać ze względu na wysokość pomieszczenia (2,70) i dawał dużo lub bardzo dużo światła :wink:
Macie jakieś doświadczenia, gdzie kupować, na co zwracać uwagę?
Pochwalcie sie także zdjęciami.
Pozdrawiam.

olutka75
29-07-2006, 10:00
Tez jestem na etapie szukania ładnego zyrandola- chciałąbym coś nowoczesnego, ale eleganckiego zarazem. Pozdrawiam i czekam na pomysły!

29-07-2006, 10:34
No to szukamy razem :)

Mohag
29-07-2006, 11:45
Ja jakos nie mam zaciecia do gornego oswietlenia tz nie oswietlajacych czegos konkretnego, tylko spelniajacych ogolna funkcje... ale ostatnio wpadla mi w oko jedna lampa w necie, ktora jak dla mnie jest rewelacyjna.

Oto ona, prosta, bez zadnych bajerow 60x60cm

http://img91.imageshack.us/img91/4126/egloauriga8623902ow1.jpg

rafallogi
31-07-2006, 07:33
U mnie obowiązuje rygor :wink: i styl klasyczny. Ze względu na rygor to ja muszę szukać żyrandola a nie żona.

Mohag
31-07-2006, 10:09
U mnie obowiązuje rygor :wink: i styl klasyczny. Ze względu na rygor to ja muszę szukać żyrandola a nie żona.

ooo to moj mezczyzna ma mniej rygorystycznie :wink: ja zapodaje koncepcje co bym chciala i jak to ma wygladac, a On szuka gdzie mozna cos takiego kupic 8) :lol:

u mnie temat lamp jest juz prawie zalatwiony, poszukuje jeszcze czegos do malej lazienki... ale na razie nie moge sie zdecydowac czy bedzie tylko gorne swiatlo czy tylko kinkiety kolo lustra.

rafallogi a jakie bedziesz mial kinkiety ? bo moze by do tego nawiazac tez gorne oswietlenie....

Zuzza
31-07-2006, 10:44
Rafallogi,

Jesli styl klasyczny to polecam taką lampę:

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/a15613dc.jpg

Można kupić też kinkiety, stojące, itp wszystko w tym samym stylu. Przecudne....

rafallogi
31-07-2006, 14:15
U mnie obowiązuje rygor :wink: i styl klasyczny. Ze względu na rygor to ja muszę szukać żyrandola a nie żona.

ooo to moj mezczyzna ma mniej rygorystycznie :wink: ja zapodaje koncepcje co bym chciala i jak to ma wygladac, a On szuka gdzie mozna cos takiego kupic 8) :lol:

u mnie temat lamp jest juz prawie zalatwiony, poszukuje jeszcze czegos do malej lazienki... ale na razie nie moge sie zdecydowac czy bedzie tylko gorne swiatlo czy tylko kinkiety kolo lustra.

rafallogi a jakie bedziesz mial kinkiety ? bo moze by do tego nawiazac tez gorne oswietlenie....

Zacząłem z innej strony, tj. od żyrandola i z tej rodziny będą także kinkiety (mam nadzieję).
Żyrandol pokazany przez Zuzzę jest ładny, ale ja szukam czegoś bardziej zagmatwanego. Lamp może być od 5 wzwyż, muszą być sręcone na planie koła, natomiast samo szkło najlepiej w kształcie fikuśnych, przepięknej urody kwiatów :roll: Widziałem pół roku temu taką serię w jakimś markecie, ale wtedy nie w głowie mi było oświetlenie a i cena wydawała mi się wygórowana. Teraz już pewnie nie ma tych cudeniek.

gaga2
31-07-2006, 14:33
rafallogi:
ja nie mam czasu na krążenie po sklepach, dlatego często najpierw oglądam coś i typuję w necie. Potem idę do sklepu z konkretnymi modelami do obejrzenia...
Ostatnio natknęłam się na taki sklepik internetowy, mają tam zdjęcia i duży wybór..
pooglądaj sobie tutaj (http://www.lampydomowe.pl/)
i jeszcze taki fajny portal. Jest tam lista linków do różnych producentów i importerów:
www.lighting.pl
Pozdrawiam,
gaga2

Mohag
31-07-2006, 15:25
to moze powklejamy cos dla inspiracji, takie wlasnie bardziej zagmatwane :wink: mialam troche zdjec, ale jak sie moja "droga przez oswietlenie" skonczyla to wykasowalam. Zostaly mi resztki, tylko z tymi ktore w jakis sposob mnie zachwycaly.

http://img247.imageshack.us/img247/9622/451yw2.jpg

http://img247.imageshack.us/img247/5964/b21mv7.jpg

http://img247.imageshack.us/img247/6913/c41gz7.jpg

http://img436.imageshack.us/img436/1963/mikadhy8.jpg

a to moj faworyt jako komplet salonowy - tulipany -

http://img268.imageshack.us/img268/7780/261bdu7.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/5282/e91btb7.jpg

zielonooka
31-07-2006, 17:10
Ha!!!
chyba mam podobny gust i wymagania jak rafallogi :wink: :lol:
oi tez szukam zyradola (na razie bezskutecznie bo NIC mi sie nie podoba :( :cry: :cry: :cry: )

Ten co Mohag dala - b. ciekawy zbyt kubiczny, zimny i nie pasujacy do mojego wnetrza
Ten co Zuzza - zbyt banalny (kojarzy mi sie z typowym M4 w mieszkaniu w bloku :-?

Ostatnie Mohag - jednak zbyt "zakrecone" :wink: :D (ost . przypomina mi metalowe wyciskarki do cytryn na druciku :oops: :D )

ja szukam czegos - hmmm wlasnie czego ja szukam...... :roll: :lol: ,
hmm.... prostego w formie ale nie "laboartoryjnego", niby klasycznego ale z jakims "pazurkiem" i oryginalnym designem.... :-? 8)

ide szukac wkleje cos co moze mi sie mniej wiecej podoba :wink:

Mohag
31-07-2006, 18:03
Ostatnie Mohag - jednak zbyt "zakrecone" (ost . przypomina mi metalowe wyciskarki do cytryn na druciku

Tobie tez :lol: czyzbys miala Alessi na mysli, bo mi sie odrazu skojarzylo jak ta lampe zobaczylam :wink:

a co do zimnosci to ja lubie takie 8) :lol: tz albo "zimne" albo proste...

do pokoju dziennego polaczonego z jadalnia w jednym ciagu, kupilam takie cus:

jako ze nie przepadam za srodkowym gornym swiatlem ogolnym, ale tez nie przepadam za stojacymi lampami, to moja bedzie wisiala w rogu pokoju miedzy dwoma kanapami, nad stolikiem...



http://img477.imageshack.us/img477/3640/artpic6zf.th.jpg (http://img477.imageshack.us/my.php?image=artpic6zf.jpg)

a nad stol po drugiej stronie pokoju bedzie taka..

http://img194.imageshack.us/img194/8083/bild22pb.th.jpg (http://img194.imageshack.us/my.php?image=bild22pb.jpg)

zielonooka
31-07-2006, 18:11
Ja lubie proste formy w duzych elementach i dominujacych we wnetrzu - czyli : kanapy, stoly, fotele, schody itp
To ma byc proste w formie (ale np b przytulne i cieple w kolorze czy dotyku materialu :wink: ) takie troche na zasadzie kontrastu :wink:

natomiast detale i "wypelniacze " lubie takie troszke bardziej

(idealnym minimalizmem i chlodem we wnetrzu zachwycam sie na zdjeciach i w katalogach - jednak w miejscu gdzie chce byc , musi byc tro troche bj zlamane i przytulne )


aha - znalazlam cos co nawet mi sie spodobalo - mowie o lampach :roll:
zaraz wkleje :D

zielonooka
31-07-2006, 18:20
Na poczatek - troche zart i ciekawostka :wink: aczkolwiek jak ktos ma sale balowa w swoim zamku ewentualnie wille ala carington - to moze byc to calkiem ciekawa propozycja :D

1. Lampa Svarowskiego (cena to zaledwie 7000$ plus transport przez ocean i oplaty celne :wink: :lol: - 10 tys $ nie przekroczy ) :lol: :lol: :lol:
Jak na lekko "przedobrzone" nawet trzyma styl i broni sie przed kiczem :wink:

http://images2.fotosik.pl/113/fe486cffd1e37a31.jpg (www.fotosik.pl)

2. I cos w podobnym stylu - czyli nie moim :wink: - ale...cos w tym kandelabrze ciekawego jest i byc oze do pewnych wnetrz pasuje.
Projektujac cos takiego bardzo latwo zrobic gargamelka -potworka porazajacego kiczem :wink: , a tu chyba udalo sie zachowac styl i wybronic :wink:

http://images2.fotosik.pl/113/f14538d1f722b81b.jpg (www.fotosik.pl)

zielonooka
31-07-2006, 18:44
No a teraz na zupelnie serio :wink:

1. Nie do salonu - bo raczej do jadalni nad stolem :wink: , zupelnie nie w stylu w jakim sobie to wszystko wymyslilam :o, niby tez lekko pzrerysowane i w dodatku stanowczo za drogie bo to tez Svarovski :-? a..... a kurcze tak mi sie to "ciuś" spodobalo :roll: :D ze oczu nie moge oderwać :oops: :oops: :oops: ( i jak tu nie mowic ze nie to ladne co ladne tylko to co sie komu podoba :wink: :D )

http://images4.fotosik.pl/76/ad4d76f3f31e7b30.jpg (www.fotosik.pl)

2. I ewidentna podrobka Svarovkiego (firmy nie wymienie :wink: ) ale bardzo ladna podrobka :wink: :D

http://images4.fotosik.pl/76/13b6ec13fa26dae0.jpg (www.fotosik.pl)

Najmieszniejsze jest to ze ... no ze ma byc zupelnie inny styl a mnie cos do tych "krysztalow" ciagnie :oops:

a tu zupelnie inaczej :
sama nie wiem, moze powinno byc mniej wariacko, mniej ozdobnie,moze modnie to wlasnie oszczednie i surowo ale....... ale cos jest w tych lampach :wink: (sama nie wiem co :roll: :D )
Tylko 1 rzecz zrobili straszna - te ohydne pseudoswiece :-? psuja caly efekt lekkosci tego zyrandola i pasuja jak piesc do nosa moim zdaniem :( :( :(

http://images1.fotosik.pl/122/ba8170ad4014f642.jpg (www.fotosik.pl)


Cos dziwnego i tez nie do konca mi pasujacego ale.. zwrocilam uwage - hmmm moze do kuchni? :wink:
http://images4.fotosik.pl/76/25c2c4ec3cb37d1b.jpg (www.fotosik.pl)

Capellini -tez dziwne ale...interesujace (moze dlatego ze kolor nietypowy jak na lampy? :wink: )
http://images3.fotosik.pl/113/39c8bab9db57f7d9.jpg (www.fotosik.pl)

Ciekawe...proste choc wzor niby klasyczny
http://images1.fotosik.pl/122/19f525989c0ecfe1.jpg (www.fotosik.pl)
i
http://images2.fotosik.pl/113/7117d29e97359adc.jpg (www.fotosik.pl)

Smieszne... moze do lazienki? :wink:
http://images3.fotosik.pl/113/0f74c1cce1232de8.jpg (www.fotosik.pl)



A na koniec zostawilam najpiekniejsze :wink:
:D :roll:

zielonooka
31-07-2006, 18:56
A najfajniejsze :wink: dla mnie oczywiscie to - to (kolekcja Kalco) :oops: :D :
czyli polaczenie surowosci i prostoty z klasycznym wzorem lampy
http://images3.fotosik.pl/113/faa7030422ecb96f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images4.fotosik.pl/76/ec6e69e8101430c9.jpg (www.fotosik.pl)

http://images2.fotosik.pl/113/d37e5e7f3f941fcc.jpg (www.fotosik.pl)

to akurat przyscienna lampa (bo nie moge znalesc sufitowej ) ale styl jak najabardziej to co szukam :wink:
http://images4.fotosik.pl/76/608031b0e79185b1.jpg (www.fotosik.pl)

chyba najb. klasyczny wzor :wink:
http://images1.fotosik.pl/122/394c01e4d5fa2b34.jpg (www.fotosik.pl)

i to tez ... mi sie bardzo spodobalo :wink:
http://images3.fotosik.pl/113/6b0393773a2db796.jpg (www.fotosik.pl)
i
http://images2.fotosik.pl/113/e3a9458fa0958660.jpg (www.fotosik.pl)

no i na koniec chyba najmniej - ale cos fajnego w tym jest (w ostatnim strasznie mi sie ta zielen podoba - choc ksztalt to juz nie jestem pewna :wink: )

http://images1.fotosik.pl/122/29b15518f13a017d.jpg (www.fotosik.pl)

http://images4.fotosik.pl/76/eb27ec2b8fd50d65.jpg (www.fotosik.pl)

http://images1.fotosik.pl/122/9a67c8217fd1b4ab.jpg (www.fotosik.pl)


ufff wszystko fajnie tylko gdzie ja cos podobnego znajde???? :lol:
:-? :(

Mohag
31-07-2006, 19:15
Teraz takie swiecidelka sa na topie i wieszaja to w bardzo nowoczesnych, skapo urzadzonych wnetrzach. Oczywiscie nie takich rozmiarow jak ten drugi :wink:

http://img189.imageshack.us/img189/953/0c12yd3.jpg

http://img309.imageshack.us/img309/8317/sas21np1.jpg

mnie bardziej takie odpowiadaja niz krysztalki Swarovskiego:

http://img421.imageshack.us/img421/1783/2512sbvc4.jpg

ale nad ta lampa co wkleilas tez sie zastanawialam bardzo mocno.... oczywiscie nie by Svarowki za 1000 euronow hihi

http://img327.imageshack.us/img327/2415/d012sxo9.jpg

tylko za podobna za 199€... gdzies mi zdjecie wcielo, ale podobna do Twojej podroby... ktora ogolnie nie jest podroba tylko podobna lampa nie sygnowana przez Swarovskiego ale robiona z oryginalnych krysztalow Swarovskiego.

zielonooka
01-08-2006, 06:09
Teraz takie swiecidelka sa na topie i wieszaja to w bardzo nowoczesnych, skapo urzadzonych wnetrzach. .


no to zobacz ...przypadkiem wyczułam obowiazujace trendy :wink: :D

BK
01-08-2006, 09:24
Witam,
owszem są na topie,
szukam lamp od dość dawna i stwierdzam że w OBI mają niezłe podróby wzornictwa włoskiego (fajne kopie lamp od foscariniego i catellani). Zbieram tylko kasę - parę stów zamiast paru tysięcy - to jest coś w Ikei też mają dobry nowoczesny design
właśnie takie lampy są na topie.

olutka75
01-08-2006, 09:27
BK-A jakiej firmy są te podróby?

rafallogi
01-08-2006, 12:18
http://images1.fotosik.pl/122/ba8170ad4014f642.jpg (www.fotosik.pl)


ten mi się bardzo podoba, ale za mało tych świec i rzeczywiście te świece..., może gdyby były zastąpine jakimiś kwiatami...
Kolor też mi odpowiada, taki blisko mosiądzu.....super, naprawdę :D

MONDA
01-08-2006, 15:08
Lampe w tym stylu tyle ,że nie ogromnš a bardzo dużš kupiliœmy ostatnio w Conforamie za 259pln(jak zrobię zdjęcie to wkleję).Niestety w jankach pod Warszawš.

zielonooka
01-08-2006, 17:57
ten mi się bardzo podoba, ale za mało tych świec i rzeczywiście te świece..., może gdyby były zastąpine jakimiś kwiatami...
Kolor też mi odpowiada, taki blisko mosiądzu.....super, naprawdę :D


no widzisz :wink: mowilam ze chyba czegos podobnego szukamy
ja bym zrezygnowala ze sztucznych swiec i dala po prostu male okragle zarowki ukryte zmyslnie w tych krysztalkach (zeby nie bylo widac ze to "zarowka") :wink:

problem jest jeden - nie widzialam czegos takiego w Polsce :(

w OBI bylam (to do BK :wink: ) - ucieklam z krzykiem - z daleka moze i podobne z bliska niestey widac i niechlujne wykonanie i jakos tak... niby to to ale nie to :-? :(

Sonika
01-08-2006, 18:15
Ja mam teraz taką - słaba jakość zdjęć :wink: :

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/3775_348.ts1154412566000.jpg


http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/3776_348.ts1154413010000.jpg


http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/3777_348.ts1154413062000.jpg

i zamierzam ją znowu powiesić w salonie, w nowym domu, ale jedno co mnie martwi to to, że mam zaplanowane dwie lampy wiszące, a żyrandol mam tylko jeden i nie wiem jak z tego wybrnąć :-?
Chyba głupio by wyglądało gdyby ta druga lampa była inna :roll: .
Byłoby mi szkoda jej nie zabrać :( .

Mohag
01-08-2006, 18:41
Sonika a nie mozna juz dokupic jeszcze jednej takiej lampy ?

Fakt ona jest specyficzna i jak w salonie masz przewidziane dwie sufitowe, a salon nie jest dzielony na obszary... to dwie inne beda gloopio wygladac.

zielonooka
01-08-2006, 18:46
ha! czyli...kryształy :wink:

Sonika
01-08-2006, 19:01
Sonika a nie mozna juz dokupic jeszcze jednej takiej lampy ?

Fakt ona jest specyficzna i jak w salonie masz przewidziane dwie sufitowe, a salon nie jest dzielony na obszary... to dwie inne beda gloopio wygladac.


Identycznej pewnie nie można, bo ja swoją przywiozłam z Anglii - spadek.
Mam jeszcze jeden mały pokoik na parterze, to może tam powieszę :-? , ale on ma tylko 10m2, a lampa jest duża :-? .

A czy taka lampa pasuje do nowoczesnego wnętrza - jak uważacie?

Mam jeszcze inną też starą i też tylko jedną :( , a ta na odmianę ma bardzo długi zwis :wink: i też nie mogę dla niej znaleźć miejsca :( .

Sonika
01-08-2006, 19:03
ha! czyli...kryształy :wink:

Kryształy są ładne i fajnie się w nich mieni światło :wink: :D .

Mohag
01-08-2006, 19:14
Do takiego 10m2 jak jest duza to nie bedzie pasowac... lepiej nie upychac czegos tylko dlatego ze nie ma gdzie powiesic, bo zawali Ci pokoik i bedzie komicznie wygladac.

uhu do nowoczesnego bedzie pasowac, ale do takiego "perfidnie" nowoczesnego (metal-szklo-skora) bo do takiego tylko troche nowoczesnego, to bedzie jak kwiatek do kozucha :wink:

Takie specyliczne lampy musza albo wisiec w swoim stylu, albo w kompletnie kontrastowym na maksa.

Mam tez dwie takie "spadkowe" piekne lampy, ale juz zrezygnowalam z ich wieszania... beda dalej zapakowane lezec w piwnicy :roll: moze kiedys :wink:

Sonika
01-08-2006, 20:01
Zmartwiłaś mnie Mohag :( - mam dać lampy do piwnicy :( , a ja je tak lubię.

zielonooka
01-08-2006, 20:17
hej a ja mam obecnie w lazience (takie pseudokrysztaly ) bo kupione na starociach szklane.... i bardzo je lubie...(nawet te pseudsiwece nie rzucaja sie w rzeczywistosci tak bardzo w oczy jak na fotce)

moim zdaniem pasuje do lazienki bardzo wlasnie na zasadzie kontrrastu :wink: taki wypasiony zyrandoll :wink:

http://images4.fotosik.pl/16/dhl9faoqhras6n0n.jpg

Mohag
01-08-2006, 20:26
Zmartwiłaś mnie Mohag - mam dać lampy do piwnicy , a ja je tak lubię

jak lubisz to mysl, szukaj... najlepiej jak ja zmierzysz tz wysokosc od sufitu i srednice .... szukaj w podobnym stylu ale zeby byl inny "wzor", musza sie zgadzac tylko te w/w wymiary. Bedzie wygladac tak jakbys kolekcjonowala lampy :wink:

a tak wogole to dlaczego masz dwie lampy zaplanowane w salonie ? ma to jakies znaczenie obszarowe ? bo jak tak to problemu wiekszego nie widze....

BK
01-08-2006, 20:32
Mnie się podoba taka
http://www.catellanismith.com/page.php?id=42&altezza2=661&larghezza2=400&tot=42,47,611,612,476,385,481,471,389,391,395,&f=0&id_p=29&tipologia=p
mam nadzieję że wyszło i widać lampę

a co do żyrandoli to zgadzam się że pasują wyłącznie we wnętrzach minimalistycznych

Sonika
01-08-2006, 21:04
Zmartwiłaś mnie Mohag - mam dać lampy do piwnicy , a ja je tak lubię

jak lubisz to mysl, szukaj... najlepiej jak ja zmierzysz tz wysokosc od sufitu i srednice .... szukaj w podobnym stylu ale zeby byl inny "wzor", musza sie zgadzac tylko te w/w wymiary. Bedzie wygladac tak jakbys kolekcjonowala lampy :wink:

a tak wogole to dlaczego masz dwie lampy zaplanowane w salonie ? ma to jakies znaczenie obszarowe ? bo jak tak to problemu wiekszego nie widze....


Dobre z tym kolekcjowaniem lamp :wink: :D :D :D - uśmiałam się .

Mam dwie, bo w jednej części ma być wypoczynek, a w drugiej jadalnia.

Mohag
01-08-2006, 21:22
Jak masz dwia obszary to przeciez nie ma problemu 8) ta ktora pokazalas powiesisz kolo wypoczynku a ta zwisajaca nad stolem i bedzie git :lol:

Sonika
01-08-2006, 21:25
Nie będzie git, bo one są zupełnie różne i to nie będzie dobrze wyglądać.
Może się okazać, że tylko piwnica jest dobrym rozwiązaniem jak zasugerowałaś powyżej :wink: .

Mohag
01-08-2006, 21:28
Nie będzie git, bo one są zupełnie różne i to nie będzie dobrze wyglądać.
Może się okazać, że tylko piwnica jest dobrym rozwiązaniem jak zasugerowałaś powyżej :wink: .

ale tylko moze, bo tez moze sie okazac ze dwie tak rozne lampy beda nadawac kazdemu z miejsc swoja nutke innosci, oddzielnosci... wiesz na zasadzie kontrastu. No i z piwnicy nici :wink:

Sonika
01-08-2006, 21:34
Zaczynasz mnie przekonywać :wink:

mikita
23-08-2006, 09:00
Witam
Małe pytanko o rozmieszczenie górnego oświetlenia w salonie (jaka górnolotna nazwa dla pokoju niespełna 25 m2 :wink: ). Planuję w jednej części pokoju sofy+tv, a w dugiej chcę postawić stół. I teraz mam problem z żyrandolem. Zaplanować go nad stołem, czy też tradycyjnie pośrodku pokoju?
Magda

juka11
23-08-2006, 10:27
Daj dwa żyrandole: jeden mniej wiecej na środku (albo bezposrednio nad sofami+TV), a drugi nad stołem. Najlepiej aby to były żyrandole z tej samej serii, ale może być np. jeden pojedynczy, a drugi podwójny (z dwoma kloszami).

2112wojtek
23-08-2006, 11:42
A ja mam pytanie przewrotne. Po co Ci zyrandol na srodku i do czego sluzy zyrandol ? :P :P (prawidlowe pytanie powinno brzmiec :"co to jest zyrandol i w jaki sposob?" :lol: )

Jesli pomieszczenie ma 25m2 a dodatkowo ponizej 3m wysokosci, to gratuluje pomyslu ze zyrandolem :wink: .

mikita
23-08-2006, 12:23
Hmmm, czyżbym na blondynkę wyszła? (notabene którą jestem :lol: )
Ogólnie to mam już elektrykę pod żyrandol centralnie nad stołem. Ale ja tak jestem troszkę z tych, co to się przejmują "co to inni powiedzą", wiem, że nie powinnam, ale co zrobić jak tak mam. Fakt, faktem, nie pomyślałam, o obijaniu głowy w "centralny hit pokoju"
Żyrandol, przyda się i owszem, szczególnie przy imprezkach rodzinnych, przy sofie, będę mieć oświetlenie boczne. Mamy w planach teraz tynki, więc co nieco jeszcze mozna zmienić.

wilma
23-08-2006, 12:43
Jesli pomieszczenie ma 25m2 a dodatkowo ponizej 3m wysokosci, to gratuluje pomyslu ze zyrandolem :wink: .[/quote]


2112wojtek, nie rozumiem aluzji. ja mam salon 26m, wysokości nie pamietam, ale ponizej 3m, zyrandol na środku i to dość mocno zwisający. nikt głową nie uderza, ładnie oświetla pomieszczenie i to w taki sposób, jakiego boczne swiatło nie zapewni.
dodatkowo mam 3 kinkiety. co do pomysłu z bocznym tylko oświetleniem to na pewno nie zaryzykowałabym z takiego rozwiązania w salonie (co innego sypialnia, ale nie pokój dzienny!)
ale to moje zdanie

2112wojtek
23-08-2006, 13:06
Pytanie w zasadzie brzmialo "co to jest zyrandol i w jaki sposob?"
Odpowiedz brzmi : zyrandol jest to wielopunktowa oprawa swiecaca i wiszaca , w sposob idiotyczny.
A tak powaznie - przestrzen pokoju wypelniona w centralnym punkcie zyrandolem. Pierwsze co sie rzuca w oczy to nie pomieszczenie tylko zyrandol -dodatkowo wiszacy na poziomie niemal wzroku i sprawiajacy jakby wypelnial co najmnie 1/4 pomieszczenia(nawet jak jest nieduzy to takie wrazenie robi). Zauwaz , ze w palacach , gdzie pomieszczenia i zyrandole sa odpowiednio "dupne",niemal kazdy kto pierwszy raz wchodzi do takiego przybytku mowi :"o w morde ale kandelabr", dopiero pozniej podziwia reszte :D .
Jest cala masa opraw sufitowych ktore daja swiatlo, pokazuja wnetrze a nie kaza zachwycac sie wytworem rzemiosla oswietleniowego jakim jest zyrandol czyli clou programu naszego wnetrza :D .
Nad stolem czy lawa niech sobie zwisa cos - pojedynczy lub nawet 2 albo i 3 ,jak trzeba pojedyncze "zwisy" dajace swiatlo, ale centralne swiatlo ze zyrandola w takim pomieszczeniu i miejscu to wrecz perwersja .
Sprawa inna , ze swiatlo centralne sluzy raczej do sprzatania po imprezie niz do imprezowania. No chyba ze na srodku pokoju jest stol :P, kinkiety nie swieca i serwowany jest glownie karp.W wiekszosci pomieszczen najczesciej mozna zrezygnowac nawet ze swiatla centralnego.
Po co wiec zyrandol? Ano, dzisiaj we wspolczesnym wnetrzu, traktowany jest bardziej jako rzezba do podziwiania w pomieszczeniach duzych i wysokich , wiszacy najczesciej w miejscu gdzie do niczego innego nie sluzy jak tylko do podziwiania, czesto na wysokosci , ze nie da sie pod nim przejsc za to mozna go wrecz dotknac :D .Natomiast z socjalistycznej nostalgii wedruje za nami z blokow do jednorodzinnych domow , pseudodworkow i nijak nie mozemy sobie bez niego zycia wyobrazic.

Edi i Romi
20-02-2007, 13:55
Witam wszystkich, którzy zechcą tu zaglądnąć i mi coś podpowiedzieć.
Szukam inspiracji - jak oświetlić salon. czy robić żyrandol, jeśli tak to w którym miejscu (na środku, nad wypoczynkiem...), czy zrobić oświetlenie punktowe??
Dodam, że salon jest malutki będzie w nim stał tylko wypoczynek, telewizorek i kominek.
Proszę podpowiedzcie coś ciekawego :lol:

PavvelB
26-12-2007, 15:36
Zastanawiamy się nad ustawieniem oświetlenia w salonie i nie bardzo wiemy co wymyślić. A niedługo trzeba będzie się zdecydować żeby wiedzieć jak pociągnąć elektrykę. Nasz salon wygląda tak:


http://img211.imageshack.us/img211/556/salonti3.th.jpg (http://img211.imageshack.us/my.php?image=salonti3.jpg)

Drzwi w rogu wychodzą na taras w kierunku południowym.
Między kuchnią a salonem z lewej strony będzie barek.
Nad stołem jadalnym pewnie będzie jakaś lampa wisząca ale kompletnie nie mamy pomysłu na część "wypoczynkową". Zastanawialiśmy się nad obniżonym sufitem i halogenkami, ale nie umiemy jakoś tego ustawić. Może macie jakieś sugestie? Albo zdjęcia Waszych salonów? Będziemy wdzięczni za pomoc.
Ustawienie salonu nie jest ostateczne, może jeszcze coś poprzestawiać?

fracek
28-12-2007, 10:43
Witam.Poniewaz nie jestem zwolennikiem robienia z sufitu choinki proponuje dac na sciane z tv dwa kinkiety na wysok.160 cm swiecace gora-dol9daja dore swiatlo do odbioru tv) na pozostalych scianach (tam gdzie wyszly na projekcie strzalki ) kinkiety na wysok 180cm swiecace swiatlem ookolnym.Strafa wypoczynkowa moze byc doswietlona np. lampa ustawiona w rogu i zwisaaca lukiem w kierunku lawy.Pozdr

PavvelB
28-12-2007, 10:51
Jest to pomysł godny rozważenia :) Dzięki
Może ktoś jeszcze coś doradzi?

Paweł Czernecki
28-12-2007, 13:33
Ja bym się raczej nastawiał na kucie ścian :) doprowadź sobie przewody mniej więcej w wybrane miejsce - potem można coś przedłużyć tudzież uciąć.

Osobiście preferuje lampy wiszące i stojące. Wiszące w strategicznych miejscach a stojąca (e) w pobliżu sofy fotela itp. . Stojąca ma tą zaletę że można ją przesuwać - ale wtedy pamiętaj o gniazdkach.

Co do halogenów to nie są "klimatyczne" jeśli chodzi o zastosowanie w salonie.

PavvelB
28-12-2007, 16:11
Kucie ścian i tak będzie, jak pisałem instalacji jeszcze nie ma i właśnie się zastanawiamy jak ja pociągnąć :)
Co do obniżonego sufitu i halogenków to jest to jedna z opcji która rozważamy i bynajmniej nie chodzi nam o uniknięcie kucia.
Dziękuję za opinię.

Paweł Czernecki
29-12-2007, 09:25
ale mi chodziło o kucie ścian po położeniu elektryki i tynków :)

PavvelB
29-12-2007, 18:09
Ups, małe nieporozumienie :)
Nasz problem polega na tym, że w tej chwili właśnie nawet mniej więcej nie wiemy jak rozplanować oświetlenie.

PavvelB
19-01-2008, 18:36
Czy ktoś jeszcze coś doradzi?
W tak zwanym międzyczasie zaczęliśmy rozważać opcję obrócenia części wypoczynkowej o 90 stopni tak, że telewizor byłby na ścianie między wyjściem na taras a oknem (z lewej strony). Co o tym myślicie?

efilo
29-03-2008, 12:31
Witam

mam salon wysoki na dwie kondygnacje i marzy mi się żyrandol zwisający z sufitu.
Wnętrze nowoczesne. Widziałam coś takiego w którymś z magazynów ale nie mogę tego znaleźć. Szukałam pomysłów w sieci ale jak na razie wyszperałam tylko to:

http://images32.fotosik.pl/196/88a5550e561e4992.jpg

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Rezi
29-03-2008, 14:09
Vistosi Diadem w wersji białej
wysokość jednej lampy to 80 c / średnica 30 cm
składa się z 1/2 lub 3 tub

mu zdecydowalismy się na 2 sztuki po 2 tuby
http://www.rezulak.pl/vistosi.jpg

efilo
29-03-2008, 14:32
Rezi, a ja u Was nie widziałam jakiejś takiej halogenowej płaskiej podwójnej?? :roll:

Swoją drogą superowa. I taka wielkość mi odpowiada. Chciałabym żeby to było coś dużeeeego :lol: I najlepiej właśnie podwójnego.

Rezi
29-03-2008, 15:26
Rezi, a ja u Was nie widziałam jakiejś takiej halogenowej płaskiej podwójnej?? :roll:

Swoją drogą superowa. I taka wielkość mi odpowiada. Chciałabym żeby to było coś dużeeeego :lol: I najlepiej właśnie podwójnego.

nasze przyjadą dopiero pod koniec kwietnia

efilo
29-03-2008, 16:01
Czekam na zdjęcia.

Może odwiedzisz swój wątek i się pochwalisz :D

Rezi
29-03-2008, 16:04
zapomniałem o nim
jak powiesimy- wrzucę foty

efilo
29-03-2008, 16:25
a tam ludzie wciąż pytają.... :lol:

zresztą trudno się dziwić - wnętrza masz miodzio. Rzadko kto nie wie o co chodzi jak się napisze że Rezi tak ma :lol:

INWESTORKA71
29-03-2008, 18:09
Rezi!!!!!! te lampy są piękne :o :o :o :o Proszę o namiary i ceny :-? pewnie do tanich nie należą????Pozdrawiam serdecznie

malgos2
29-03-2008, 22:43
Rezi!!!!!! te lampy są piękne :o :o :o :o Proszę o namiary i ceny :-? pewnie do tanich nie należą????Pozdrawiam serdecznie

http://shop.ges-bo.de/vistosi-diadema-sp-18-d3-p-4576.html

Prawie 2000 Euro... Sa tez mniejsze, tansze wersje.

Damro
29-03-2008, 23:04
Rezi!!!!!! te lampy są piękne :o :o :o :o Proszę o namiary i ceny :-? pewnie do tanich nie należą????Pozdrawiam serdecznie

http://shop.ges-bo.de/vistosi-diadema-sp-18-d3-p-4576.html

Prawie 2000 Euro... Sa tez mniejsze, tansze wersje.
Upss,cena powala na kolana :o

malgos2
29-03-2008, 23:16
Upss,cena powala na kolana :o

Niestety... :o :o :o

_kama
30-03-2008, 13:36
Tez mam wysoki salon. Mnie sie taka podoba

http://kstudio.pl/priv/charlie.png


ALT LUCIALTERNATIVE
Charlie

symbol katalogowy: Charlie S

wymiary [cm]: 85/110 (wysokość) x 45 (średnica)

źródło światła: 1 x żarówka 150W/ E27

Jola z Melisy
30-03-2008, 13:48
kama, piękna ta lampa. Wiesz może ile kosztuje?

_kama
30-03-2008, 13:53
kama, piękna ta lampa. Wiesz może ile kosztuje?

wiem gdzie mozna sie dowiedziec - http://www.swiatly.com.pl/index.php?action=cd5d84abb0e9b3653d4cb9bd49a89acc&query=charlie :)

editta
30-03-2008, 15:21
Rezi - już widzę je w twoim salonie - bosko :P

efilo twoja propozycja też jest świetna

ja od lat szaleje za tą lampą (+/- ok. 6tys.)
http://img131.imageshack.us/img131/4540/birdiemaurer1ux.jpg

tańsze, niektóre nie bardzo w moim guście, ale może ktoś się zainteresuje
http://img444.imageshack.us/img444/2528/getobraz2qt4.jpg http://img149.imageshack.us/img149/4716/getobraz5df1.jpg http://img214.imageshack.us/img214/4382/getobrazphpvl4.jpg http://img208.imageshack.us/img208/9209/getobraz3sv0.jpg http://img442.imageshack.us/img442/3235/getobraz4wm2.jpg
te pochodzą z www.lampyesklep.pl

a te z www.lumina.sklep.pl
http://img214.imageshack.us/img214/2047/fer86912zxir2.jpg http://img149.imageshack.us/img149/2144/forio87153zxlh6.jpg http://img214.imageshack.us/img214/1772/figaro86905zxyd8.jpg

widziałam jeszcze kilka świetnych ale droższych modeli, jak nie zdążę dziś wkleję jutro :wink:

_kama
30-03-2008, 15:34
ja od lat szaleje za tą lampą (+/- ok. 6tys.)
http://img131.imageshack.us/img131/4540/birdiemaurer1ux.jpg


Widac u Ciebie zamilowianie do tych anielskich skrzydel :) (awatar, lampka ;) )

malgos2
31-03-2008, 00:19
Dlaczego tak jest, ze jak mi sie juz cos podoba, to to jest tak cholernie drogie? Zawsze sie pocieszam, ze to przynajmniej swiadczy o moim dobrym guscie... No ale co z tego, jak takie cuda slabo osiagalne finansowo? :cry: :cry: :cry:

editta
01-04-2008, 08:37
ja od lat szaleje za tą lampą (+/- ok. 6tys.)

Widac u Ciebie zamilowianie do tych anielskich skrzydel :) (awatar, lampka ;) )
:D :D faktycznie :o :o coś w tym jest :D :D



Dlaczego tak jest, ze jak mi sie juz cos podoba, to to jest tak cholernie drogie? Zawsze sie pocieszam, ze to przynajmniej swiadczy o moim dobrym guscie... No ale co z tego, jak takie cuda slabo osiagalne finansowo? :cry: :cry: :cry:
też mam podobnie :( :( nie wierzę w horoskopy ale to podobno wina mojego znaku :o :o a może jesteśmy bardziej podatne na gry rynkowe :o :-? myślę, że po prostu lubimy ładne rzeczy :wink:

editta
01-04-2008, 08:39
lamp ciąg dalszy z www.skleposwietleniowy.pl znajdziecie tam wiele ładnych lamp

http://img207.imageshack.us/img207/591/sklolf4.jpg http://img212.imageshack.us/img212/6527/sklo2os6.jpg http://img212.imageshack.us/img212/4448/sklo3op9.jpg http://img231.imageshack.us/img231/6383/sklo4gc6.jpg http://img90.imageshack.us/img90/6414/sklo5hk8.jpg http://img212.imageshack.us/img212/4801/sklo7ve1.jpg http://img212.imageshack.us/img212/6456/sklo8vo0.jpg http://img90.imageshack.us/img90/7080/sklo6sz7.jpg bardzo podobne a tańsze ma w sprzedaży vox

editta
01-04-2008, 09:06
coś z allegro

http://img223.imageshack.us/img223/9615/allegro2pi2.jpg http://img223.imageshack.us/img223/4594/allegro1gl6.jpg http://img223.imageshack.us/img223/6921/allegroqr1.jpg
1. http://www.allegro.pl/item335071343_lampa_diamentowe_tornado_zyrandol.ht ml
2. http://www.allegro.pl/item332651514_lampa_diamentowy_deszcz_zyrandol.htm l
3. http://www.allegro.pl/item338656659_olsniewajacy_zyrandol_krolewski_lamp a_lampka.html

http://img229.imageshack.us/img229/7642/ramkobp6.jpg duża, ramko model sympatica

tyle ode mnie. w sumie jest tego trochę. gorzej gdy szuka się czegoś konkretnego i za określoną ilość pieniążków :-? :D powodzenia :lol: :lol:

malgos2
01-04-2008, 11:27
Ladne. W ogole ten sprzedawca na allegro ma sporo fajnych rzeczy. Nie wszystkie i nie dla wszystkich, ale niektore bardzo OK i ceny nie sa powalajace.

moniaczek
24-04-2008, 15:25
http://img223.imageshack.us/img223/9615/allegro2pi2.jpg

o ten jest ciekawy...

efilo
25-04-2008, 19:54
editta

wiesz może co to za firma?
http://img149.imageshack.us/img149/4716/getobraz5df1.jpg

szukam tego typu spiralki do klatki schodowej - chce to zrobić na obręcz świtlika dachowego. Mam nadzieję że będzie niezły czad :lol:

moniaczek
25-04-2008, 22:20
http://luxland.home.pl/sklep/images/mx451225a.jpg

powyzsza lampe ma w sprzedazy Luxland
Oto dane:
żyrandol MD 4512-25B
Cena: 3099,00zł

żyrandol stal chrom

klosze szklane sześciany 4×4×17cm

żar.halogen G-4 25×20W/12V{w zestawie}

Ř 60cm H 220cm

malgos2
25-04-2008, 22:54
Cena: 3099,00zł

No, lampa ladna... :roll: :wink:

moniaczek
25-04-2008, 22:59
cos te ceny wszedzie jakies takie nieprzyjazne :wink:

malgos2
25-04-2008, 23:01
cos te ceny wszedzie jakies takie nieprzyjazne :wink:

Swiadcza o naszym dobrym guscie... :wink:

glowac
08-06-2008, 09:48
:D

INWESTORKA71
24-07-2008, 14:52
Podtrzymuje temat ,właśnie szukam!!!!! :( :-? :cry: :lol:

glowac
24-07-2008, 21:40
:D

mynia_pynia
25-07-2008, 10:21
Tu są ładne lampy i nie drogie.
http://www.wdobrymstylu.pl/oswietlenie_zyrandole,kategoria,15.html

AgaAloes
30-09-2008, 21:54
O ho...widze, ze dylemat juz byl.
Efilo ta lampa z pocztku watku to Camboche Foscarini. Zrobiona jest z akrylu :o Jezeli masz ochote..to polecam ebay...taniej niz w Polsce.

http://search.ebay.pl/search/search.dll?cgiurl=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.pl%2Fws%2F&fkr=1&from=R8&satitle=caboche&saslc=&floc=1

galka
30-09-2008, 22:35
Rezi - już widzę je w twoim salonie - bosko :P

efilo twoja propozycja też jest świetna

ja od lat szaleje za tą lampą (+/- ok. 6tys.)
http://img131.imageshack.us/img131/4540/birdiemaurer1ux.jpg

tańsze, niektóre nie bardzo w moim guście, ale może ktoś się zainteresuje
http://img444.imageshack.us/img444/2528/getobraz2qt4.jpg http://img149.imageshack.us/img149/4716/getobraz5df1.jpg http://img214.imageshack.us/img214/4382/getobrazphpvl4.jpg http://img208.imageshack.us/img208/9209/getobraz3sv0.jpg http://img442.imageshack.us/img442/3235/getobraz4wm2.jpg
te pochodzą z www.lampyesklep.pl
mam w domu jedną z tych lamp [pierwszą od lewej] kosztuje wsklepie internetowym ok900 zł -w realu jest naprawdę piękna ale wymaga wysokiego pomieszczenia
a te z www.lumina.sklep.pl
http://img214.imageshack.us/img214/2047/fer86912zxir2.jpg http://img149.imageshack.us/img149/2144/forio87153zxlh6.jpg http://img214.imageshack.us/img214/1772/figaro86905zxyd8.jpg

widziałam jeszcze kilka świetnych ale droższych modeli, jak nie zdążę dziś wkleję jutro :wink:

majki
26-01-2009, 17:48
Cześć

Szukam lampy do salonu, wiszącej, o takiej :
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/iyPQuROThA5Ptfa5YX.jpg
dzięki popcarol :wink:
Założenia :
- okrągła jak na wizualizacji
- średnica około 50 cm, lub lepiej, klosz szklany
- dość długa, zwis ma mieć około 3m ...
- umówmy się, że na razie cena nie ważna :wink:
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ...

z góry dzięki, pozdrawiam, majki

cieszynianka
26-01-2009, 17:58
Lampy w tym stylu widziałam w Castoramie, niestety nie wiem jaką mają maksymalną "zwisalność" :lol:
Były w różnych kolorach i wielkościach. Podejrzewam, że wszystkie Castoramy mają tych samych dostawców.
Życzę powodzenia :wink:

majki
26-01-2009, 18:07
OK, dzięki, zajrzę - ocenię stopień zwisalności :P
Ale czekam na jeszcze :oops:

pozdrawiam, majki

Opos
26-01-2009, 19:51
Szukam identycznej lampy. We Wrocławiu w galerii na przeciwko IKEA coś podobnego było, ale miało "krótki zwis" :(

majki
26-01-2009, 20:02
Szukam identycznej lampy. We Wrocławiu w galerii na przeciwko IKEA coś podobnego było, ale miało "krótki zwis" :(

Zwis można przedłużyć / przerobić, to nie powienien być problem. Gorzej z formą ... :-?
Szukam i szukam ...
Taki klimat
http://www.dobre-lampy.pl/images/img_bg/MA-369611710.jpg

albo taki
http://www.trap.pl/lampy/lima-czarna-w3-2007-s.jpg

pozdrawiam, majki

dobroszka
26-01-2009, 23:53
A może coś takiego:


http://images32.fotosik.pl/445/51cdbfba1aa1285d.jpeg


jest pod tym linkiem

http://domswiatla.pl/produkt/1181/zwis_pojedynczy_clyde

karolcia14m
27-01-2009, 07:29
podobne są na allegro. zwisy standardowe, :D ale skoro można przedłużać ...
http://www.allegro.pl/item535550674_zyrandol_kapri_w6_drewno_venge_2bm_o swietlenie.html
http://www.allegro.pl/item537262586_zyrandol_skala_w3_50_cm_czarny_szklo _max180w_2bm.html

popcarol
27-01-2009, 09:14
albo taki
http://www.trap.pl/lampy/lima-czarna-w3-2007-s.jpg

pozdrawiam, majki
Majki, kradzieju;)
Ja mam taka lampe juz kupiona, ale w kolorze bialym, cena bardzo przystepna;) ok 180 zl, sa tez czarne
lena lighting model moon, tu:

http://www.lampydomowe.pl/sklep,1834,,,03,,pl-pln,451594,0.html
pozdrawiam:)

majki
27-01-2009, 12:49
popcarol - :oops: ja tylko tak troszeczkę :wink:
A klosz jest u Ciebie materiałowy ?

karolcia14m
http://www.allegro.pl/item535550674_zyrandol_kapri_w6_drewno_venge_2bm_o swietlenie.html
ta lampa jest niezła, też ją widziałem, tylko żeby klosz szklany .... :roll:

dzięki, pozdrawiam, majki

popcarol
27-01-2009, 12:58
popcarol - :oops: ja tylko tak troszeczkę :wink:
A klosz jest u Ciebie materiałowy ?


Spoko, wcale sie nie gniewam;) Jak mozna byc troszeczke? Albo sie jest albo nie;) :)
Klosz to szklo od gory i dolu oparty na stalowych okregach - ramach, Boki to naciagnieta linka, ladnie wyglada jak lampa jest wlaczona - swiatlo sie przesacza nie tylko przez mlecznobialy klosz, ale tez robi paski na scianie przez te linki;) generalnie fajna lampa, polecam.

madzialenka
27-01-2009, 12:59
Majki ja mam Kapri (wenge) plafon i kinkiety i wygladaja na scianie rewelacyjnie - pieknie przepuszczaja swiatlo przez piaskowane szklo. I kupilam u tego sprzedawcy co masz w linku z allegro. Polecam.

majki
27-01-2009, 13:55
Majki ja mam Kapri (wenge) plafon i kinkiety i wygladaja na scianie rewelacyjnie - pieknie przepuszczaja swiatlo przez piaskowane szklo. I kupilam u tego sprzedawcy co masz w linku z allegro. Polecam.

Jesteś w stanie zapodać jakąś fotę tej lampy włączonej i nie jak wygląda ?
Będę bardzo wdzięczny :D

pozdrawiam, majki

Jolasia
27-01-2009, 21:06
Znalazłam coś takiego:

http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p5154_Havana-lampa-wiszaca-okragla.html

majki
27-01-2009, 21:21
Dzięki ... widziałem ... klosz z materiału ... :-?

pozdrawiam, majki

cieszynianka
27-01-2009, 21:26
Dzięki ... widziałem ... klosz z materiału ... :-?

pozdrawiam, majki

A cena z księżyca :o

Jacki
28-01-2009, 18:07
ja tez szukam kwadratowych w szarym kolorze :)
Mało na forum o lampach salonowych :(

majki
28-01-2009, 19:04
ja tez szukam kwadratowych w szarym kolorze :)
Mało na forum o lampach salonowych :(

To masz chyba jeszcze gorzej, bo ja mam problem z okrągłymi, a kwadratowe ... ? :roll:
Sam jeszcze nie spotkałem ...
Wkurza mnie takie coś : architekt / projektant narysuje wszystko, okaże się że to ładne i weź to człowieku potem kup ... :evil:

pozdrawiam, majki

majki
28-01-2009, 20:35
No ładna ... :wink:
http://www.lampysalon.pl/sklep_foto/big/3036.jpg

i tutaj dość fajny sklepik z lampami ...
http://www.lampysalon.pl/index.php

a tak zupełnie z innej beczki
http://www.lampysalon.pl/sklep_foto/big/5444.jpg
takie będą wisiały u nas w garażu :D Już mam :wink:
A przynajmniej łudząco podobne :wink:

pozdrawiam, majki

Jolasia
28-01-2009, 21:14
ja tez szukam kwadratowych w szarym kolorze :)
Mało na forum o lampach salonowych :(

...a może coś takiego? Wiem, że są też w wersji zwisającej, tylko nie mogę znaleźć zdjęcia

http://swiatswiatla.pl/images/product_images/popup_images/4580_0.jpg

Jacki
29-01-2009, 21:20
właśnie o coś takiego mi chodzi, dzięki...
już buszuje po tym sklepie, ceny przystępne :D

Jolasia
29-01-2009, 21:39
właśnie o coś takiego mi chodzi, dzięki...
już buszuje po tym sklepie, ceny przystępne :D

Znalazłam: lampa nazywa się Lastra: http://swiatswiatla.pl/advanced_search_result.php?keywords=lastra&x=0&y=0

majki
30-01-2009, 08:49
Tak, ładna, mnie męczy tylko jak tkanina pokrywająca lampę będzie wyglądałą za np 5-10 lat. No bo nie wiem, czy lampe za ponad 6 stów, wymienia sie jak sie zakurzy na tyle mocno, po np. 2 latach :wink:
Chodzi mi o jej "czystość" ... Bo te "moje" okrągłe są też ładne właśnie w materiale, ale - no ten materiał ...
Może przesadzam ... ? :roll:

pozdrawiam, majki

popcarol
30-01-2009, 08:58
Tak, ładna, mnie męczy tylko jak tkanina pokrywająca lampę będzie wyglądałą za np 5-10 lat. No bo nie wiem, czy lampe za ponad 6 stów, wymienia sie jak sie zakurzy na tyle mocno, po np. 2 latach :wink:
Chodzi mi o jej "czystość" ... Bo te "moje" okrągłe są też ładne właśnie w materiale, ale - no ten materiał ...
Może przesadzam ... ? :roll:

pozdrawiam, majki

Chyba nie przesadzasz, za taka kase powinny byc bardziej czasoodporne. Albo pozostaje Ci kupic taka jak np moja za 200 i zmienic ja 3x w tym czasie;) Ja wole te druga opcje:)

Jolasia
30-01-2009, 09:02
A mnie sie wydaje, że te akurat lampy będą dość odporne na brud, bo tkanina jest na podkładzie z PCV czyli spokojnie będzie można gąbką wyczyścić

majki
30-01-2009, 09:48
Tak, ładna, mnie męczy tylko jak tkanina pokrywająca lampę będzie wyglądałą za np 5-10 lat. No bo nie wiem, czy lampe za ponad 6 stów, wymienia sie jak sie zakurzy na tyle mocno, po np. 2 latach :wink:
Chodzi mi o jej "czystość" ... Bo te "moje" okrągłe są też ładne właśnie w materiale, ale - no ten materiał ...
Może przesadzam ... ? :roll:

pozdrawiam, majki

Chyba nie przesadzasz, za taka kase powinny byc bardziej czasoodporne. Albo pozostaje Ci kupic taka jak np moja za 200 i zmienic ja 3x w tym czasie;) Ja wole te druga opcje:)

Ano właśnie :wink: Czyli szukam dalej ... :wink:

pozdrawiam, majki

madzialenka
30-01-2009, 09:49
Obiecane zdjecia lamp

kinkiet

http://images42.fotosik.pl/54/e1de9901179e5574med.jpg

i podswietlony

http://images41.fotosik.pl/54/9f6c32a4104a34b1med.jpg

podswietlony plafon

http://images49.fotosik.pl/54/3713a16caae75ad1med.jpg

i z widokiem na salon niepodswietlone

http://images31.fotosik.pl/446/0a16c6c497d2bb91med.jpg

i podswietlone
http://images32.fotosik.pl/447/3c562d0b20221d0amed.jpg

Pozdrawiam

majki
30-01-2009, 09:58
madzialenka - wilekie dzięki :D

pozdrawiam, majki

majki
30-01-2009, 10:05
Znalazłem fajne lampy :
http://www.allmodernlighting.com/

... i tu też fajne ...
http://www.lamplust.com/

pozdrawiam, majki

/edit/

ma sa kra !
http://2modern.com/c.418126/site/ProductImages/luzifer/gea5.jpg

http://2modern.com/c.418126/site/ProductImages/luzifer/supergea.jpg
tylko prawie 1300 $ :(
ale cudowna, prawie 70 cm średnicy ... mniam-mniam ... 8)
tu sklep :
http://2modern.com/

popcarol
30-01-2009, 10:45
Te pierwsze kolorowe to chyba artemide, cena jedyne kilka tys zl:)

Madzialenka - fajne wnetrze, ale ta lampa duzo stracila moim zdaniem na braku tej linki (no i firany bym wyrzucila na rzecz rolet rzymskich i ew. dlugich prostych zaslon)

U Ciebie Majki wygladalaby super taka lampa na dluuugiej lince powieszona wysoko pod sufitem w czesci antresolowej salonu:)

majki
30-01-2009, 10:49
U Ciebie Majki wygladalaby super taka lampa na dluuugiej lince powieszona wysoko pod sufitem w czesci antresolowej salonu:)

Ano widzisz i do tego zmierzam ... 8)
3 sztuki takich lamp wiszące na blisko 3 m lince raczej dość nisko nad ziemią ( 2-2,5 m ), duże okrągłe, raczej czarne albo szare ... :D
Wiesz co czuję :oops:
Ale zaczyna mi świtać myśl - jakby takie lampy samemu zrobić ... ? Pomyślimy ...

pozdrawiam, majki

popcarol
30-01-2009, 11:16
[quote=popcarol]

Wiesz co czuję :oops:
Ale zaczyna mi świtać myśl - jakby takie lampy samemu zrobić ... ? Pomyślimy ...

pozdrawiam, majki

Wiesz, to niezla mysl, moze z pomoca jakiegos utalentowanego stolarza? Konstrukcja tych lamp jest prosciutka, stelaz druciany, oprawka na zarowke w srodku, obrecz mozna zrobic z grubszego forniru i pomalowac.. spod - kolo lacobelu od szklarza (1m2 lacobelu mlecznobialego, a sa tez kolorowe to 140 zl), stalowe linki i juz:) 3 x 600 zl w kieszeni? ;)

popcarol
30-01-2009, 11:24
Wrzuce Ci jeszcze takie na ktore sama mam ochote:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/wc/ti/iv0d/pLXDXPdHtrq4gJLo3X.jpg

Deamos
21-06-2009, 19:37
Witam,

Od paru dni latam po scianach robiac instalacje elektryczna stajac przed wieloma problemami a w wiekszosci pt. "Jak oswietlic to pomieszczenie"...
W salonie na poczatku wymyslilem sobie zrobienie podwieszanego sufitu dookola przy scianach na szerokosc ok 50cm a po srodku zostawienie otynkowanego miejsca i podswietlenie go a boku jak na fotkach nizej. Dodatkowo mozna by dac pare oczek halogenowych na podwieszanej czesci.

Czy kinkiety nie beda estetycznie kolidowaly z tego typu sufitem?


http://img508.imageshack.us/img508/9703/sufit2hg2.jpg

http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/3449_IMG_0872.JPG

http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/3197_P1150147.JPG

Deamos
22-06-2009, 21:30
Nikt nie potrafi mi doradzic? :-?

asiaopole
23-06-2009, 11:10
Ja bym dała coś prostego i nowoczesnego (zależy tylko ile kinkiety mają dawać światła - czy mają być tylko ozdobne?):

http://www.kwazar-lighting.pl/oswietlenie-lampy-scienne-anais-scienna---kinkiet-o_l_112_1185.html

http://www.kwazar-lighting.pl/oswietlenie-lampy-scienne-madras+ono-lampy-scienne,-ksztalt-kostka-o_l_112_2236.html

http://www.kwazar-lighting.pl/oswietlenie-lampy-scienne-nikita-lampy-scienne,-ksztalt-kwadratgladki-o_l_112_2257.html

http://www.kwazar-lighting.pl/oswietlenie-lampy-scienne-troy3-kinkiet-o_l_112_1754.html

...a do oświetlenia "półki" w suficie podwieszanym wąż led:

http://www.allegro.pl/search.php?from_form=1&sg=0&string=w%C4%85%C5%BC+led&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&postcode=&state=0&city=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7

seba_x
27-08-2009, 13:22
Mam oto taki salon (jeszcze nie skończony) :

http://img114.imageshack.us/img114/7047/zdjcie311.th.jpg (http://img114.imageshack.us/i/zdjcie311.jpg/)

http://img359.imageshack.us/img359/5711/zdjcie310.th.jpg (http://img359.imageshack.us/i/zdjcie310.jpg/)

http://img359.imageshack.us/img359/4927/zdjcie312.th.jpg (http://img359.imageshack.us/i/zdjcie312.jpg/)

http://img124.imageshack.us/img124/5819/zdjcie186.th.jpg (http://img124.imageshack.us/i/zdjcie186.jpg/)



jak widać na obrazkach więźba ma być widoczna , wymiary salonu to 8,5x8,3m i wysokość w najwyższym punkcie 4,7m a w najniższym 3m .

myślałem o systemie linkowym np. Paulmann powerline 6x50w (razem 24 halogeny) ale boję się że będzie to światło punktowe i ogólnie będzie za ciemno.
nie chcę dawać tradycyjnych żyrandoli tylko "coś" co świeci i nie rzuca się w oczy .

macie jakieś pomysły ?

LovelyFairy
01-09-2009, 07:39
Pomysł fajny, ale światło będzie mocne, intensywne, białe
W salonie czasem trzeba światła ciepłego, spokojniejszego, oprócz systemu linkowego możesz dać na ścianach kinkiety z masy gipsowej do malowania - uzyskujesz efekt świecenia, praktycznie nie widząc kinkietów
spójrz sobie np. na korytka f. Studio Forma

http://www.studio-forma.com.pl/?BI=0&BI_porc=-10&k=katalog&w=&szukaj=&x=a&d=3&d1=&d2=&d3=&lg=&id=&lang2=pl

nie są najtańsze, ale efekt murowany :)

seba_x
01-09-2009, 08:11
dzięki ! , nawet nie wiedziałem że takie cuda istnieją , zrobiłem próbę z dwoma żarówkami :


świetlówka 14 Watt :

http://img297.imageshack.us/img297/8462/zdjcie578.th.jpg (http://img297.imageshack.us/i/zdjcie578.jpg/)


żarówka z odbłyśnikiem 100Watt:

http://img12.imageshack.us/img12/6121/zdjcie577.th.jpg (http://img12.imageshack.us/i/zdjcie577.jpg/)


mam wrażenie że będzie mi potrzebne 1,5-2 kW na oświetlenie :cry:

LovelyFairy
01-09-2009, 08:32
nie ma sprawy :)

spróbuj może dać obok siebie 3 żarówki po 14watt z możliwością świecenia kierunkowego - oświetlisz przestrzeń zużywając mniej energii

polecam też żarówki LED - większy koszt na początek (bo droższe), ale oszczędnośc energii na 100 %, halogeny niestety też ciągną mnóstwo prądu

poza tym od dziś zaprzestają produkcji zwykłych 100W żarówek

cieszynianka
01-09-2009, 23:02
Może tu coś jeszcze wypatrzysz:

http://forum.muratordom.pl/oswietlenie-pochwalcie-sie,t63745.htm?highlight=oświetlenie

http://forum.muratordom.pl/lampy-oswietlenie,t59267.htm?highlight=oświetlenie

:wink:

Jolasia
02-09-2009, 21:45
A może połączyć jedno z drugim...
Myślałeś o systemie linkowym i o energooszczędności, więc może system linkowy na 230V z żarówkami energooszczędnymi?
Na ile się orientuję to trzeba taki system złożyć z pojedynczych elementów (linka i osobno reflektorki). Tutaj przykłady energooszczędnych reflektorków:

http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p5177_Ring-ESL-spot-do-HighWire-1x11W-GU10-chrom-mat.html
http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p5178_Energy-ESL-spot-do-HighWire-1x9W-chrom-mat.html
http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p2720_HighWire-Duetti-DecoPipe-DuoSpot-ESL-2x11W-E27-chrom/mat.html

A tutaj baza:
http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p2723_HighWire-system-bazowy-200-Duo,-10m,-max.1000/3000W.html

deshitm
09-10-2009, 12:35
Witam wszystkich,
Zamierzam wykończyć mieszkanie i mam pewien problem z oświetleniem. Zamierzam zrobić sufit podwieszany jak na rysunku. Światła są wzdłuż 3 boków oraz w szczelinie pośrodku:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1009/sufitda48.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Chciałbym aby światła „wylewające się” po bokach podwieszenia wraz z tym pośrodku nad szybą były głównymi światłami w salonie. Myślałem o świetlówkach T5 21W połączonych jakoś w szereg (nie podobają mi się ciemne „nieświecące” przerwy). Nie wiem jednak czy one będą dawały wystarczającą ilość światła aby oświetlić ten salon.
Bardzo proszę o radę czy taki pomysł spełni moje założenia a jeżeli nie to proszę o propozycje w jaki sposób mogę osiągnąć swój cel pomoc i propozycje jakie źródła i oprawy zastosować oraz jak je przymocować aby całość wyglądała estetycznie.
Pozdrawiam

AWIk
09-10-2009, 13:19
Spróbuj narysować sobie pomieszczenie i sufit np. w tym programie http://www.pxf.pl/do_pobrania/litestar i sprawdź jakie będziesz miał natężenie oświetlenia w poszczególnych miejscach.

niko6
24-11-2009, 20:54
WITAM! mIESZKAMY W NOWYM DOMKU JUŻ DWA LATA ALE NIESTETY Z OSWIETLENIA W KUCHNI JEST BARDZO NIEZADOWOLONA-JEST CIEMNO ;(. Mam dwa halogeny nad zlewem i pare światełek pod meblami ale niestety cenrtrum kuchni to ciemnica :9. Pomózcie prosze co i jak tu zrobi, może żylandor, może halogeny nad meblami? Doradzcie. Wstawiam dwie fotki kuchni i sufitu podwiesznego w ktorym jest zamontowane światło jarzeniowe ale niestety brzydko to wygląda;( bo świecą w barwie chłodnej.Kuchnia jest w stylu nowoczesnym. Doradzcie!Prosze!
http://images50.fotosik.pl/231/037cc4fe107ed9d8med.jpg
http://images40.fotosik.pl/227/fe64bd30e67cae0amed.jpg

Rezi
24-11-2009, 22:51
świetlówki mają swoje barwy, my zastosowaliśmy T5 barwa 830 lub 827 w barwie żarówki, około 50 W na 1 mb. oprawy są różnej długości.
oprawki kupisz na Alegro lub w każdej hurtowni elektro

już to kiedyś publikowałem
http://rezulak.pl/holl_2.jpg

niko6
25-11-2009, 09:08
Hmmm.... Nie wiem czy chce te światło jarzeniowe... :oops: . Wolałabym albo jakiś żylandor bądz halogeniki nad meblami, ale bardzo dziekuję za poradę. Sama nie wiem co lepsze byłoby ... Mimo mojego niezdecydowania prosze o pomysły Wasze i sugestie :wink:

popcarol
25-11-2009, 09:22
Rezi dobrze radzi, masz juz przeciez sufit podwieszany ktory az sie prosi... moze LED w tym miejscu?

Emilka26
25-11-2009, 11:32
Rezi dobrze radzi, masz juz przeciez sufit podwieszany ktory az sie prosi... moze LED w tym miejscu?

Myślę że ledy za słabe jak na główne światło...posłuchałabym Reziego. Myślę też że dodatkowy ozdobnik w Twojej kuchni nie jest potrzebny

Z-Core
25-11-2009, 11:36
Rezi czy u Ciebie ta "świetlna rama" robi za główne światło, czy to bardziej element dekoracyjny?

niko6
25-11-2009, 13:18
Dzieki wszystkim! mam tam juz w tym suficie jarzeniówki ale z barwą światła zimnego i wyglada to conajmniej koszmarnie-jak na sali jakiejs operacyjnej :x .
Myślałam o własnie jarzeniowkach ze światłem ciepłym ale .... ja juz sama nie wiem. Myslalam o jakiejs lampie moze na srodku kuchni ale po pierwsze jaka, po drugie "prucie" sufitu żeby umieścić przewód. Mętlik w głowie.....

Rezi
26-11-2009, 15:14
Rezi czy u Ciebie ta "świetlna rama" robi za główne światło, czy to bardziej element dekoracyjny?
oświetlenie główne holu

iva_marti
13-01-2010, 09:58
Rezi daj link gdzie mozna kupić takie świetlowki. Dzwoniłam do hurtowni i nie mają takich mocnych. SzukLam na allegro i też nie znalazłam. Takie mocne (około 50W na metr) są jedynie w akwarystyce ,ale wtedy barwa nie taka.
Jakie są oprawy do tych świetlówek. Mam około 10cm między sufitem a szkłem czy zmieści się tam taka świetlowka z oprawą?
Potrzebuję długości około" 105cm, 210cm, 145cm

Darcy
13-01-2010, 10:55
Ja zrobiłabym normalne oświetlenie górne w postaci najzwyczajniejszego żyrandola. Jak widzę, moda na sufity podwieszane nie przemija.

Iwa_P
13-01-2010, 11:04
Ja zrobiłabym normalne oświetlenie górne w postaci najzwyczajniejszego żyrandola. Jak widzę, moda na sufity podwieszane nie przemija.



Darcy, nie zawsze o mode tu chodzi. Ja np. mam okap wyspowy i rura idaca od wyciagu do komina jest wlasnie pod takim sufitem podwieszonym schowana:) I w moim przypadku taki sufit jest zwyczajnym dobrodziejstwem.

Darcy
13-01-2010, 11:16
Wiem, wiem, ale niko6 ma sufit podwieszany, który niczemu nie służy. A w kuchni nadal ciemno.

Edit: Chyba, że sufit ukrywa jakieś rury, wentylację etc. Wtedy pomyślałabym o wykorzystaniu go do zamontowania oświetlenia już na etapie planowania elektryki.

iva_marti
13-01-2010, 11:29
U mnie w kuchni też rura od okapu schowana pod sufitem. W suficie będą zamontowane halogeny. Zresztą w kuchni nie mam szafek wiszących a przy blacie roboczym jest okno i w inny sposób nie da rady tego oświetlić.
W hollu też prosty sufit podwieszany (prostokąt z dużymi prostokątnymi wstawkami ze szkła podświetlonego świetlówkami. Wzór taki sam jak na drzwiach). Na dole mam kuchnie, jadalnie, holl, salon połączone. W salonie będzie dość duża ,mocno ozdobna lampa (już kupiona) z kryształkami Svarowskiego, do jadalni nad stołem kupię coś prostego. Nie wyobrażam sobie do tego jeszcze kolejnej lampy w hollu.
W pokojach bez wydziwnień :wink:

netbet
13-01-2010, 21:19
skoro jest już jakieś "podwieszenie" to może by pokombinować z oświetleniem wpuszczanym w nie....
http://www.fothost.pl/upload/10/02/ac7589e5.jpg (http://www.fothost.pl)

http://www.fothost.pl/upload/10/02/175ca9a8.jpg (http://www.fothost.pl)

http://www.fothost.pl/upload/10/02/246a0e17.jpg (http://www.fothost.pl)

oprawa oprawą, ale o efekcie końcowym decyduje ... choćby kąt świecenia źródła ( 30,45,60 st)

na pewno mało rzucające się w oczy 8) i "nie zwisa"

iva_marti
13-01-2010, 22:30
Mam bardzo podobne do tych z 2 zdjęcia. Jeszcze nie zamontowane ,ale myślę ,że bedzie wygladać fajnie i delikatnie. Dodatkowo mam zrobione takie korytka,żeby trochę ukryć lampki:
http://img35.imageshack.us/img35/7700/korytko1.jpg

Ryska
02-03-2010, 12:21
Piękne są te lampy :D

piotrek33
07-03-2010, 15:35
Witam,

Jak w temacie mam duzy pokoj dzienny - salon i nie mam zadnego pomysłu jak go oswietlic, a musze się nad tym szybko zastanowic i dac jakas odpowiedz ekipie ktora wykańcza mi górę. Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie :)

Jesli to ważne to pokoj ma ksztalt prostokąta, wysoki na 2,20, ma podwieszony sufit z plyty regipsowej, sciany także są z regipsa.

Bardzo prosze o pomoc i jakies sugestie :)

Pozdrawiam

joliska
07-03-2010, 17:40
Pokaż, jak będą ustawione meble, wydzielone funkcje tego pokoju.
2,20 to bardzo nisko ... Powieszenie tu górnego oświetlenia samo w sobie zrobi wrażenie :o

qqlio
07-03-2010, 18:16
Witam,

Jak w temacie mam duzy pokoj dzienny - salon i nie mam zadnego pomysłu jak go oswietlic, a musze się nad tym szybko zastanowic i dac jakas odpowiedz ekipie ktora wykańcza mi górę. Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie :)

Jesli to ważne to pokoj ma ksztalt prostokąta, wysoki na 2,20, ma podwieszony sufit z plyty regipsowej, sciany także są z regipsa.

Bardzo prosze o pomoc i jakies sugestie :)

Pozdrawiam

40mkw i wysokosc 2,20??? Proponuje jednak rezygnacje z sufitu podwieszanego - ile wysokosci wtedy zyskasz? Jak byla zzrobiona ta zabudowa?
Pzdr

kulasiek
07-03-2010, 19:39
Pokaż, jak będą ustawione meble, wydzielone funkcje tego pokoju.
2,20 to bardzo nisko ... Powieszenie tu górnego oświetlenia samo w sobie zrobi wrażenie :o
zgadzam sie. przejrzyj oprawy natynkowe - przy tej wysokości pomieszczenia lampy zwisające nie zdadzą chyba egzaminu. Ja w swoim salonie mam 2,75 wysokości i mam zamontowane tylko oczka i lampy natynkowe.

piotrek33
07-03-2010, 20:09
podwieszany sufit juz jest :D A oswietlenie bedzie przed meblami bo jeszcze nie mam wybranych :)

jaksie
07-03-2010, 20:54
podwieszany sufit juz jest :D A oswietlenie bedzie przed meblami bo jeszcze nie mam wybranych :)

gratuluję pomysłowości, a wiesz przynajmniej jak podzielisz strefy salonu?

piotrek33
07-03-2010, 21:53
a wiec na jednej stronie bedzie duzy naroznik, stolik a na scianie bedzie powieszony telewizor, na drugiej stronie biurko z komputerem i jakies niskie meble :)

joliska
08-03-2010, 06:33
Pokój dzienny 40 mkw. i komputer w nim stoi???

Skoro masz takie meble, jakie wymieniasz, to zrezygnowałabym z górnego oświetlenia.
A jeśli chcesz górne, to niech Ci je zaprojektuje ten, kto doradził podwieszany sufit i obniżenie pomieszczenia do 2.20 :P

KonradJot
08-03-2010, 06:41
podwieszany sufit juz jest :D A oswietlenie bedzie przed meblami bo jeszcze nie mam wybranych :)

Stary, ale czy Ty czytasz o co pytają??
Zamiast szukać łatwej odpowiedzi zadaj sobie chociaż odbrobinę trudu i odpowiedz na zadane pytanie co do wysokości twojego pomieszczenia, bo 2,20 m to chyba jakaś pomyłka, chyba że jesteś jakim liliputem.
Pozdro :wink:

kuleczka
08-03-2010, 07:50
Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie :)

Jeśli pokój rzeczywiście ma wys 2,20 to właściwie już osiągnąłeś zamierzony efekt :P

qqlio
08-03-2010, 09:38
Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie :)

Jeśli pokój rzeczywiście ma wys 2,20 to właściwie już osiągnąłeś zamierzony efekt :P

:-D
Dlatego wlasnie proponuje pytkowi wywalenie zabudowy sufitu - dlatego pytalem ile wtedy by zyskal - jesli 20 cm to chyba warto - jesli 5 to nie...

Swoja droga mam wrazenie ze zabudowa sufitu g-k jest czesto pierwszym punktem programu, po ktorym nastepuje znak zapytania....

Pzdr

Nalewka
08-03-2010, 21:14
2,20? A ile macie wzrostu wy, domownicy? Jeśli powyżej 1,50 to jak chcecie się choćby przeciągnąć? A jeśli odwiedzi was jakiś wielkolud 1,75??? Nie mówiąc już o wentylacji i takich tam technicznych drobiazgach...

Przy takiej wysokości proponuję styl arabski albo mongolski, poduchy i dywany na podłodze, stolik wysokości max 50 cm i zero krzeseł czy kanap. :P

piotrek33
08-03-2010, 22:49
sprawdzilem jeszcze raz i faktycznie moj bład wysokosc to 2,50m :P jezeli to bedzie pomocne to jutro moge zrobic zdjecia pokoju i wrzucic moze sie rozjasni sytuacja :)

kulasiek
09-03-2010, 05:09
nie badzo rozumiem - nie masz jeszcze pomysłu na oswietlenie...a co z montażem? jak masz rozłożoną elektrykę na ścianach ( np. kinkiety ), suficie...

ja na etapie zakładania sufitu miałam juz rozciagnięte wszystkie kable pod oświetlenie, wycięte otwory do mocowania lamp...

ooliwka
09-03-2010, 17:52
jeśli chcesz efekt to halogeny ale nie dla ozdoby w zlotych ramkach itp bo to straszne :roll: (naprawde koszmar jeśli do tego jest powyginany sufit)


tylko takie ktore same nie zwracają uwagi a oświetlają dane punkty w pokoju
musisz być pewien gdzie co ma stać
do tego lampy sufitowe ktore mają ozdabiać pomieszczenie

Nalewka
09-03-2010, 23:24
Jeśli w pokoju nie ma wyprowadzonych kabli, to pozostają chyba tylko lampy stojące, albo zupełnie bezkablowe, na baterie (słoneczne) :P

jaksie
10-03-2010, 06:35
Ten wątek należy skopiować do tematu o durnych pomysłach naszych panów ;)

piotrek33
10-03-2010, 16:44
Kable pod oswietlenie sa rozprowadzone tak, ze sa 3 wyjscia z sufitu na lampe wiszaca 2 na lewej stronie pokoju 1 na drugiej, poza tym jesli zdecyduje sie na boczne oswietlenie to gosc od instalacji mi przeciagnie kable. Klasycznych halogenow nie chce ew. dla podswietlenia czegos specjalnie, ale na pewno nie jako glowne oswietlenie. Lampe stojaca moge kupic po wykonczeniu wszystkiego jesli stwierdze, ze jest mi potrzebna i mam na nia odpowiednie miejsce. Narazie skupiam sie na glownym oswietleniu czyli lampach wiszacych i ew. kinkietach. Sęk w tym, ze nie zbyt podoba mi sie wizja np 2 lamp wiszacych pod sufitem wolałbym cos mniej klasycznego.

@jaksie moze moje pomysly sa durne, lecz w temat zostal zalozony po to by wypowiedzieli sie w nim ludzie bardziej kreatywni i mniej 'durni' odemnie :P

Analiena
08-08-2010, 21:24
Podciągam watek. Może ktoś ma już lampę u siebie powieszoną i może się pochwalić? A może jakieś inspiracje? Ja też szukam, jak znajdę cos ciekawego to się podzielę chętnie.

efilo
09-08-2010, 11:27
moje gluty proszę cię bardzo

http://img801.imageshack.us/img801/2474/img0466qd.jpg

zdjęcie mało oddaje ale trudno sfotografować a sensownych zdjęć robionych normalnym aparatem nie mam przy sobie

Analiena
09-08-2010, 18:20
Fajne te Twoje gluty - z tego co pamietam to Editta ma też takie tylko nad schodami i tam kojarzone były tez z plemnikami :D

bartekgr
19-08-2010, 15:03
@efilo - śliczne te gluty; z jakiego nosa (firmy) jeżeli można wiedzieć?

Analiena
22-08-2010, 20:57
Wypatrzone w dzienniku minkapinka:

Może coś takiego? Tylko cena oczywiście odpowiednia... Moooi Random

http://lh5.ggpht.com/_QZtP-uHmnx8/THGAqSbyNKI/AAAAAAAAAgA/_CQSqj70-Bk/moooirandom.jpg

efilo
23-08-2010, 06:55
@efilo - śliczne te gluty; z jakiego nosa (firmy) jeżeli można wiedzieć?

to vistosi lacrima (lacrima po włosku to łza ;) )

majki
24-08-2010, 21:11
http://a.imageshack.us/img163/9286/006501.jpg

pozdrawiam, majki

wyposaza*
24-08-2010, 22:35
Efilo, jeżeli temat nadal aktualny, to takie lampy jak na zdjęciach widziałem w tym roku na targach w Hong Kongu, tylko cholera chyba zgubiłem wizytówkę z namiarami na producenta ... :(

http://img825.imageshack.us/img825/5199/wallo.jpg (http://img825.imageshack.us/my.php?image=wallo.jpg)
http://img682.imageshack.us/img682/3172/wall2j.jpg (http://img682.imageshack.us/my.php?image=wall2j.jpg)


Mogę jeszcze poszukać gdyby ktoś był zainteresowany.

Pozdrawiam.

efilo
25-08-2010, 07:16
dzięki za zainteresowanie. u nas już zamontowane wszystko ale może komuś się przyda.

Analiena
26-10-2010, 18:06
Wykopuję z czeluści wątek. Ktoś coś wybrał? Może się pochwalić?

Magda 34
02-11-2010, 09:47
Ja nie mam tych lamp, ale są śliczne ,zwłaszcza grupowo ;)

http://foto0.m.onet.pl/_m/40ed0b8af0a4743d6b63e8b211d23740,10,19,0.jpg


http://foto0.m.onet.pl/_m/925633cc826dba97ab80a33df97b530c,10,19,0.jpg


http://foto3.m.onet.pl/_m/c06c60848dcb5fe8ce75d343bb9da46f,10,19,0.jpg

efilo
02-11-2010, 10:26
śliczne
zwłaszcza do klatki schodowej. nie żeby sie do salonu nie nadawala ale kiedys wlasnie szukalam czegoś takiego wiszącego wąskiego, świecącego na różnych wysokościach i to byłoby ekstra

znasz nazwe tych opraw?

Magda 34
02-11-2010, 10:40
Efilo, to lampy Bocci:)

http://bocci.ca/#/bocci-collection/

Analiena
03-11-2010, 21:40
Piękne, choć moje serce chyba jednak nadal należy do moooi :D.

Gdybym miała inne schody to pewnie myślałabym o nich właśnie na klatkę schodową.

PS: Czy ktoś z Was wyczaił cenę? Trochę boję się zapytać o nią, ale co tam.,..

mayadaski
07-11-2010, 22:12
skojarzenie mam z nowoczesna wersja rogow;)

http://www.contemporist.com/wp-content/uploads/2010/10/nlc_111010_04.jpg

http://www.contemporist.com/wp-content/uploads/2010/10/nlc_111010_03.jpg


reszta zdjec tutaj:
http://www.contemporist.com/2010/10/11/the-nlc-lamp-by-constantin-wortmann-for-next/

Maja

una
13-12-2010, 12:35
http://img223.imageshack.us/img223/9615/allegro2pi2.jpg

o ten jest ciekawy...


ktoś zna może nazwę tej lampy?

efilo
13-12-2010, 12:40
może się nazywać laura?

http://www.modo4u.pl/katalog/details/186/51/produkty/lampy/lampy-wiszące/lampa-laura-crystal

EZS
13-12-2010, 12:46
Piękne, choć moje serce chyba jednak nadal należy do moooi :D.

Gdybym miała inne schody to pewnie myślałabym o nich właśnie na klatkę schodową.

PS: Czy ktoś z Was wyczaił cenę? Trochę boję się zapytać o nią, ale co tam.,..

też jestem ciekawa

MarJel
13-12-2010, 12:48
Żyrandol diamentowe tornado:D http://www.planetadesign.pl/?p=productsMore&iProduct=168&sName=ZYRANDOL-DIAMENTOWE-TORNADO

una
18-12-2010, 17:11
może się nazywać laura?

http://www.modo4u.pl/katalog/details/186/51/produkty/lampy/lampy-wiszące/lampa-laura-crystal



Żyrandol diamentowe tornado:D http://www.planetadesign.pl/?p=productsMore&iProduct=168&sName=ZYRANDOL-DIAMENTOWE-TORNADO




dzięki :)

malkul
24-03-2011, 10:23
Witam tym, razem ja podbijam. Mam nadzieję że mi cos doradzicie.
Buduję coś takiego
http://images48.fotosik.pl/313/7cecc47454ae382bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wnętrze będzie proste, minmalistyczne nowoczesne. Mam taką wizję że nie chcę aby mi coś zwisało ze stropu (bo jak stane na antresoli i będę patrzała w dół to nie chccę oglądac górnych flaków lampy i kabla) myślałam o oczymś na ścianę nad oknem tarasowym po obu stronach okna co można skierować ruchomą główką lub też zrobić z pleksi cieńki długi prostokąt podświetlany led. (taki w którym świeci i przód i boki) Innych pomysłów mi brak. ewentualnie jeszcze myślałam o czymś takim:
http://www.sixthriver.com/wp-content/uploads/Vibia_Ameba_ambient_high2.jpg
Ale nie jestem tu do końca przekona czy to ładne czy nie ładne.

malkul
24-03-2011, 10:36
Zapomniałam dodać że nad sofą będzie tak jak na wizualizacji czyli ośw.wstropowe typu oprawy LED (Moduły LED RIING POWER).

efilo
24-03-2011, 11:39
zajrzalam tu zanim mi napisalas u mnie :) tylko te flaki mnie zbiły z tropu bo ja jakoś inaczej to oceniam więc sie nie odezwalam.

ameba czaderska, ale jej jakoś nie widze w tym miejscu. czułabym sie przez nia atakowana, chyba zbyt masywna. osobiscie wybralabym cos w stylu tych bocci. a co będzie w jadalni?

malkul
24-03-2011, 11:50
Więc koło sofy planuję stojącą Lampę Arco, a do jadalni nie mam jeszcze pomysłu :confused:

efilo
24-03-2011, 11:55
to jest jedna przestrzeń - trzeba to jakoś zgrać ze sobą więc nie podejmuj decyzji osobno

malkul
24-03-2011, 11:57
Na suficie w tej otwartej kuchni bedę na 100% jakieś oprawy natynkowe a nad jadalnią cały czas myślę i nie mam pomysłu. Widziałoby mi się coś takiego :
http://tamizo.pl/projekty/wnetrza/loft_ch_01.jpg
http://tamizo.pl/projekty/wnetrza/loft_ch_08.jpg
lub takiego
http://tamizo.pl/projekty/wnetrza/gliwice_12.jpg
Ogólnie uwielbiam klimat projektów pracowni http://tamizo.pl do tego oświetlenia salonu własnie o takim klimacie myśle.

efilo
24-03-2011, 12:00
oprawy natynkowe maja marginalne znaczenie - ważny jest charakter zwisów

malkul
24-03-2011, 12:14
coś w tym stylu http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/96/82/11/1396821199 lub okrągłe http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/39/06/75/1439067587

efilo
24-03-2011, 12:35
podrzymuje moje zdanie - to ma marginalne znaczenie. choć jak juz pokazujesz to ja bym wybrała kanciaki ze względu na te wstropowe

malkul
24-03-2011, 12:40
Ewciu - masz na myśli Kanciate na sufit w kuchni a co wtedy nad jadalnią? widziałas te propozycje moje powyżej z pracowni tamizo? No i jak sądzisz, wtedy do oświetlenie tej pustki nad salonem raczej coś prostego w formie, prawda. Firanek też nie będzie, bedzie tylko roleta wewnętrzna prosta i gładka.
Przepraszam, ze Cię tak męczę ale słyniesz z wiedzy o oświetleniu więc sam rozumiesz, do kogo jak nie do Ciebie się zwrócić :rotfl:

efilo
24-03-2011, 14:01
wtedy nad jadalnia moze byc wszystko. jaki efekt chcesz uzyskać? pięknie, skromnie, glamurowo, loftowo, skandynawsko, siermiężnie etc. pokaż choć jedną lampę nad stół jaką byś tam ewentualnie widziała to będę wiedzieć w którym kierunku

malkul
24-03-2011, 14:10
Spójrz proszę parę wypowiedzi powyżej bo w międzyczasie edytowałam i wstawiłam tam dwie propozycje nad stół jadalny. W takim klimacie cosik :popcorn:

malkul
31-03-2011, 13:40
Podbijam moje zapytanie

efilo
31-03-2011, 14:13
to ja tylko prywatne zdanie - propozycja nr 1 Bombastyczna! propozycja nr 2 masakra - kojarzy mi się z rozebraną i nie skręconą z powrotem świetlówką, dodatkowo jest toporna i ciąży nad głową.

malkul
31-03-2011, 15:25
Ewciu, bardzo dziękuję za to twoje zdanie. Cenię sobie twoje porady. :rolleyes: A wiesz może gdzie dopaść takowe lampy jak w poz. 1? no i w miarę w przystępnej cenie.

bartekgr
28-07-2011, 23:13
@efilo - jak sprawują się Lacrimy? Nie wpadają do środka stada insektów celem psucia efektów estetycznych? A jak z wymianą żarówki, nie trzeba wzywać serwisu z Włoch? ;)

qqlio
29-07-2011, 18:34
W hotelu w Ustroniu widzialem dosc dobrze rokujace lampy. Nie zrobilem foty, ale podaje linka do strony - na ostatniej z miniatur je widac
http://www.hotelolympic.pl/gallery.php?album=LobbyBar

Na zywo fajnie to wyglada. Ale nie znam oczywiscie producenta itd.

Pzdr