PDA

Zobacz pełną wersję : lodówka NO FROST



ara
08-01-2005, 17:55
Noszę się z zamiarem kupna lodówki do nowego domu
Funkcja : NO FROST jest u nas nowością.

Proszę więc o wyjaśnienie, jak to jest z tym NO FROST
Pożyteczne ?

Czy to jakiś bajer jest mówiąc WPROST ?! :D

mdzalewscy
08-01-2005, 23:12
dobra, po chłopsku

tradycyjna lodówka, technologia na dużo lat, wiadomo agregat, przewody, gaz, chłodzenie odbywa się od wewnętrznych ścianek, czyli w jednym miejscu chłodziarki jest chłodniej w drugim cieplej, sporo czasu upływa po otworzeniu drzwi i zamknięciu za nim znowu temperatura spadnie, sama się odszrania, czyli woda ścieka po wewnętrznej ściance :( , zamrażarkę co jakiś czas trzeba wyłączać i ręcznie rozmrozić. Klienci skarżą iż w starszych modelach żywność "schnie", w nowych "muleje" (często w „A” – klasach). W nowszych modelach stosuje się funkcje poprawiające komfort użytkowania, typu np. dodatkowy wiatraczek (pseudo no frost), różne dodatkowe komory, dwa agregaty, dwa termostaty, itd...

No Frost nowsza technologia (od dawna znana na zachodzie), działa trochę podobnie jak klimatyzacja w aucie, ziemne powietrze jest wdmuchiwane przez komory do chłodziarki, mamy równy rozkład temperatur, żywność pozostaje dłużej świeża (np. sałata), urządzenie często dokładnie kontroluje temperaturę w danych strefach chłodziarki, nic po ściankach nie cieknie, możemy dokładnie regulować temperaturę chłodziarki i zamrażarki (elektronicznie). Zamrażarki nie trzeba wyłanczać i ręcznie odmrażać, czyli chłodziarko-zamrażarka całkowicie bezobsługowa.


Ceny No Frost’ów ciągle spadają, niektóre firmy sprzedają je w zbliżonych cenach jak chłodziarki tradycyjne. Uważam iż jak kupować to tylko No Frost

ara
09-01-2005, 15:32
Jeśli to wszystko prawda ( w co nie wątpię :D ), to warto było pytać !
Dziękuję pięknie!

Taka lodówka zatem ma wiele cnót, a największa z nich to jej całkowita bezobsługowość. Z tego komfortu wynika tylko jeden kłopot - trzeba pamiętać, żeby ją myć. :)

czytelnik
10-01-2005, 12:59
Mam taką ponad 2 lata (LG). NAjwiększe plusy brak lodu w zamrażarce i co najważniejsze w chłodziarce nawet po kilkudniowym przechowywaniu kiełbasa czy szynka nie jest cała oblepiona takim obrzywdliwym śluzem jak to się dzieje w innych lodówkach. Zapewnia to system multi air flow (w chłodziarce) czy wiatraczek, który wyrównuje temp. wewnątrz i przy okazji lekko wszystko osusza.

modulor
12-01-2005, 01:03
.........

modulor
12-01-2005, 01:13
................

magdak
15-03-2005, 10:24
szukam jakiejś fajnej lodówki (korzystna relacja cena - jakość :) ) - bezszrodnowej - No Frost - do zabudowy.. Możecie coś polecić - czytałam pozytywne komentarze o LG/Samsung - tylko czy oni mają też modele do zabudowy???

magdak
15-03-2005, 10:29
a jeśli nie NO FROST to przynajmniej przyzwoita komora - 0 stopni - czy to się rzeczywiście sprawdza w praktyce???

mdzalewscy
15-03-2005, 11:23
masz prawie 300 postów, więc zapewne użyłaś funkcji szukaj i nic nie znalazłaś :( , wiec ja jeszcze raz za Ciebie użyłem funkcji "szukaj" i znalazłem to: :D

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39137&highlight=no+frost

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38861&highlight=no+frost


dodam tylko, że się sprawdza i warto

magdak
15-03-2005, 11:31
dzięki modzalewscy za znalezione wątki :D
tylko mnie chodziło o NO FROST DO ZABUDOWY !!!! - a w tych wątkach jest mowa o WOLNOSTOJĄCYCH....

Właśnie twoje wcześniejsze wypowiedzi przekonują mnie do NO FROST - tylko wolnostojącą lodówkę mam, całkiem porządną, ale zupełnie nie pasuje mi do wystroju kuchni...

magdak
16-03-2005, 11:07
a ma może ktoś doświadczenia z No Frost z AEG????
- gościu z Allegro zapronował mi model Santo n818 40-4i - w całkiem dobrej cenie...

mdzalewscy
16-03-2005, 18:10
a ma może ktoś doświadczenia z No Frost z AEG????
- gościu z Allegro zapronował mi model Santo n818 40-4i - w całkiem dobrej cenie... - chyba gość będzie powietrze łopatką dmuchał, bo n818 nie jest NO FROSTEM

Jarek.P
16-03-2005, 19:17
szukam jakiejś fajnej lodówki (korzystna relacja cena - jakość :) ) - bezszrodnowej - No Frost - do zabudowy.. Możecie coś polecić - czytałam pozytywne komentarze o LG/Samsung - tylko czy oni mają też modele do zabudowy???


Co do samego No Frost - taka wypowiedź:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=10089073&a=10093462

Dodam tylko, że autor jest pracownikiem serwisu AGD, dość regularnie wypowiada się na zbliżone tematy zarówno na forum gazwyba, jak i na pl.rec.dom, No frost odradza ludziom regularnie, tą wypowiedź wyguglałem na szybko, ale polecam poszukanie i innych.

J.

magdak
16-03-2005, 20:10
do modzelewscy:
opis chłodziarko-zamrażarki AEG SANTO N 8 18 40- 4i ze strony www: Dane techniczne
Wysokość 180 cm
Pojemność 265 L w tym 55 L zamrażalnik
Ochrona antybakteryjna
Balkoniki z relingami
3 szuflady w komorze zamrażalnika
Montaż frontu na prowadnicach
No-Frost
Klasa A
???
ile ludzi tyle opinii ... sama się gubię... może lepiej komora 0 a nie No frost????
ten gościu z forum GW - jako wadę No Frost podaje m.in to, że jedzenie się wysusza..hmmm..chyba już wolę żeby mi się wędlina wysuszała niż pokrywała oślizgłą mazią po 2 dniach w lodówce...

mdzalewscy
16-03-2005, 20:12
Co do samego No Frost - taka wypowiedź:



No Frost ma wady:
-Droższy sprzęt
-Bardziej awaryjny
-Z powodu wentylatora wyrównane temp. na wszystkich półkach ( dla mnie wada,
ale są tacy, których to cieszy:)
-Większe zużycie energii
-Głośniejsza praca po paru latach (wentylator)
-Wysuszanie żywności


pewnie ten sam gość podobnie pisze o termoobiegu w kuchenkach, bo przecież jest tam wentylator :o , nie wspominając już o Plazmie, bo się wypalają, czy o skórze w samochodzie, nie wspominając o kilimie, dzięki której można zostać „przewiany”

wypowiedz ostro naciągnięta, i tak na przykład:

"droższy sprzęt" - jakość kosztuje, te lodówki są droższe bo są lepsze i nie chodzi tylko tutaj o system NO FROST, są lepiej wyposażone, posiadają rozbudowaną elektronikę, czujniki, różne dodatkowe komory, i inne dodatki (od kostkarki, do monitora LCD), wieszaki na wino, barki, często są to modele top'owe, SIDE BY SIDE, a wiec producent bogato je wyposaża - to musi kosztować .

"bardziej awaryjny" - rozmawiam często z serwisami i serwisantami, nie potwierdzają awaryjności tego sprzętu ponad inny sprzęt, ogólnie czym bardziej sprzęt skomplikowany tym bardziej narażony na awarie, to wszystkiego się dotyczy: pralek, zmywarek, itd...a chłodziarki należą do najmniej awaryjnych. Nowoczesność, technika, nie będziemy przecież wracać do "Silezji"

"z powodu wentylatora wyrównane temp. na wszystkich półkach " - gość coś tam usłyszał, ale czy wie jak działają nowoczesne NO FROST’y, to poszedł do przodu, chodzi mi o strefowość lodówek ( w różnej jej części różna temperatura), komory z kontrolą wilgotności, komory "0 stopni", kontrole sensorową itd... potrafią wykryć ilość przechowywanej żywności. Są też bardzo skuteczne.

" Większe zużycie energii " - obecnie wszystkie modele są już w "A klasie", nowocześniejsze modele działają jak pralka z wyważaniem, wyliczają ile żywności jest w lodówce, jaka jest temperatura na zewnątrz, jaka wewnątrz, jak często drzwi otwieramy, posiadają programy wakacyjne, wszystko to obniża zużycie prądu.

" Głośniejsza praca po paru latach (wentylator)" - nowe typy wentylatorów mają silniki bezszczotkowe są ciche, niezawodne i mało prądu zużywają.

„Wysuszanie żywności” – przecież to na „tradycyjne” energooszczędne lodówki klienci się skarżą iż żywność „muleje”. Główną zaletą NO FROSTÓW jest wydłużenie czasu przechowywania żywności, lodówki te też posiadają pojemniki z kontrolą wilgotności.

mdzalewscy
16-03-2005, 20:20
do modzelewscy:
opis chłodziarko-zamrażarki AEG SANTO N 8 18 40- 4i ze strony www: Dane techniczne
Wysokość 180 cm
Pojemność 265 L w tym 55 L zamrażalnik
Ochrona antybakteryjna
Balkoniki z relingami
3 szuflady w komorze zamrażalnika
Montaż frontu na prowadnicach
No-Frost
Klasa A
???

http://www.topmarket.com.pl/pict/AEG%20SANTO%20N%208%2018%2040%204I_dodatkowy1.jpg - nie widzę tu NO FROSTU :o , to typowa tradycyjna chłodziarka, a w zamrażarce jest Frostmatic

magdak
16-03-2005, 20:43
a jak wygląda taki NO FROST??? :-? :o :o :o

mdzalewscy
16-03-2005, 20:58
a jak wygląda taki NO FROST??? :-? :o :o :o

http://smiesznie.strzelno.ultra.pl/image/galeria/DZIECKO.JPG

http://www.mvideo.ru/imgs/advise/rf/rf2-nofrost2.jpg

magdak
17-03-2005, 08:21
w takim razie modzelewscy -jaką lodówkę byś mi polecił??? :roll:
musi być do zabudowy... i chciałam wydać gdzieś ok. 2000,00... :( :( :(

Jarek.P
17-03-2005, 10:43
pewnie ten sam gość podobnie pisze o termoobiegu w kuchenkach, bo przecież jest tam wentylator :o , nie wspominając już o Plazmie, bo się wypalają, czy o skórze w samochodzie, nie wspominając o kilimie, dzięki której można zostać „przewiany”

Spokojnie ;) Gościa nie znam osobiście, ale wypowiada się on na forum gazwyba i na pl.rec.dom dość często, jego opinie wydają mi sie wartościowe.
Co do powyższego cytatu - wentylator w termoobiegu MA wyrównywać rozkład temperatury, w lodówce natomiast jej gradient mi też się wydaje raczej zaletą niż wadą.


wypowiedz ostro naciągnięta, i tak na przykład:

"droższy sprzęt"

Nie wiem, co tu jest naciągnięte, są droższe? Są, prawda? On się nie rozwodził nad powodami tej drożyzny, po prostu stwierdził fakt.


"bardziej awaryjny" - rozmawiam często z serwisami i serwisantami, nie potwierdzają awaryjności tego sprzętu ponad inny sprzęt,

Zayzayer jest pracownikiem serwisu.


"z powodu wentylatora wyrównane temp. na wszystkich półkach " - gość coś tam usłyszał, ale czy wie jak działają nowoczesne NO FROST’y, to poszedł do przodu, chodzi mi o strefowość lodówek ( w różnej jej części różna temperatura), komory z kontrolą wilgotności, komory "0 stopni", kontrole sensorową itd... potrafią wykryć ilość przechowywanej żywności. Są też bardzo skuteczne.

Mówisz o lodówkach z najwyższej półki. Przeciętne wyposażone w nofrost są robione raczej tak jak on pisze.


" Głośniejsza praca po paru latach (wentylator)" - nowe typy wentylatorów mają silniki bezszczotkowe są ciche, niezawodne i mało prądu zużywają.

Szczotek mieć nie muszą, ale bez łożysk się nie obejdzie. Wiatrak w przeciętnym komputerze też jest bezszczotkowy, a po kilku (!) latach czasem lubi sobie pobuczeć...


„Wysuszanie żywności” – przecież to na „tradycyjne” energooszczędne lodówki klienci się skarżą iż żywność „muleje”. Główną zaletą NO FROSTÓW jest wydłużenie czasu przechowywania żywności, lodówki te też posiadają pojemniki z kontrolą wilgotności.

Tu się zgadzam, ale może jemu chodzi oto, że w nofroście jest to przegięte w drugą stronę?

J.

szczery
18-03-2005, 12:54
W USA wszystkie to NO FROST, z takim podejściem to słusznie mówią że "Polska jest 20 lat za Murzynami".

MaBi
24-03-2005, 10:28
Mam pytanie czy lodówki Samsunga SR-L39 Webs Silver i RL 39WBMS to ten sam sprzęt. Pierwsza nazwa pochodzi z Media Markt a druga z internetu. Wyglądają tak samo ale skąd te inne symbole :x. No i czy jest to sprzet coś wart?
Drugie pytanie to czy no frost powinien wyglądać tak jak na wcześniejszym zdjęciu od mdzalewscy zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce?

mdzalewscy
24-03-2005, 12:03
Mam pytanie czy lodówki Samsunga SR-L39 Webs Silver i RL 39WBMS to ten sam sprzęt. to ten sam model, gdy jest pełen No frost, to są wtedy otwory wentylacyjne w chłodziarce i zamrażarce, tak jak na fotce

MaBi
24-03-2005, 13:00
Mdzalewscy dzięki za info ale trochę jeszcze pomęczę bo nadal otwartym zostaje pytanie zadane przez autora tematu magdak a później przeze mnie - czy warto wchodzić w lodówkę Samsunga. Chodzi mi o jakość bo finansowo to napewno tak gdyż Samsung daje więcej za mniej (pieniędzy)

mdzalewscy
24-03-2005, 13:38
to trochę tak jak z innymi wyrobami Samsunga, może to nie klasa super światowa, ale cena do funkcji/jakości jest dobra. Jest dużo lepszych lodówek, ale sporo droższych. Sprzęt średniej klasy w dobrej cenie.
Sam sobie będę niebawem będę kupował albo Samsunga RL39WBMS, albo LG GR 419 QLQA. Bardzo zbliżone parametry, cena podobna, mi wizualnie bardzej się podoba LG, Samsung znowu troche pojemniejszy. Można też pójść w inny sprzęt, ale za podobne parametry trzeba jeszcze + 1000zł, albo więcej dołożyć. Czy warto ?, nikt nie zagwarantuje że tamto "droższe" będzie działać bezawaryjnie. Technika idzie do przodu ciekawe co za 10 lat wymyślą, może lepiej kupić tańszą lodówkę bezszronową i wymieniać co 10lat na nowszy model niż droższą i co 15 lat wymieniać.

Producenci i tak starają się robić sprzet na 8lat, ma działać przez ten czas super, potem awaria nienaprawialna i kupno nowej, produkcja musi iść

Amiki
11-07-2005, 13:08
poleccie jaks nie za droga lodowke, i jeszcze najlepiej inox :D

mdzalewscy
11-07-2005, 20:11
najtańsze i sprawdzone są Samsungi i LG, reszta już droższa, nieco lepsza a nawet dużo droższa

co rozumiesz pod nazwą Inox - czy ala'inox, może srebrna, platinium ?, prawdziwa inox jest ciężka w utrzymaniu

ciekawa propozycja to długo oczekiwana LG-399 srebrna w cenie około 1800zł (sklepy internetowe), lub z drzwiami inox bardzo ładna LG GR 419GLCA, są jeszcze droższe z dozownikami, itd..., ale średnio + 400,500zł więcej. Jest zbliżony Samsung, ale on nie ma oddzielnego sterowania temperaturą zamrażarki, ale ma kostkarkę twistową (prymityw ale jest). To jeśli chodzi o tańsze, z droższych jest większy wybór od Aristonów w górę, ale ceny mogą być porażające

romka
12-07-2005, 11:02
a co to znaczy kostkarka twistowa?
pozdro

mdzalewscy
12-07-2005, 11:40
a co to znaczy kostkarka twistowa?
pozdro

zmechanizowany pojemnik na lody, zalewasz foremki strząchujesz (przez obrót) i to spada do pojemnika poniżej i mamy gogotowy lód w kostkach.

romka
12-07-2005, 11:55
wyczytałam ,że to jest w lodówkach lg 459QLQA,ale lodówki niewyrażnie widać-czy ten lód "wylatuje"drzwiami na zewnątrz,czy się otwiera drzwi i od środka wyjmuje się?

mdzalewscy
12-07-2005, 12:03
wyczytałam ,że to jest w lodówkach lg 459QLQA,ale lodówki niewyrażnie widać-czy ten lód "wylatuje"drzwiami na zewnątrz,czy się otwiera drzwi i od środka wyjmuje się?
wyjmuje się lod ze środka zamrażarki

niżej na foto w zamrażarce z góry po lewej stronie są dwa pokrętła i poniżej pojemnik na lód

http://www.samsung.com/pl/products/refrigerator/refrigerator/images/rl_33easw_ms_l1.jpg

wbro
12-07-2005, 12:15
Kupiłem taką lodówkę. Jest olbrzymia. Czy to dobry wybór? Czy przełożenie drzwi na drugą stronę mogę zrobić sam - czy lepiej komuś to zlecić? :roll:

mdzalewscy
12-07-2005, 12:29
Kupiłem taką lodówkę. Jest olbrzymia. Czy to dobry wybór? Czy przełożenie drzwi na drugą stronę mogę zrobić sam - czy lepiej komuś to zlecić? :roll:
jak już coś sie kupuje to trzeba sobie wpoić iż to jest najlepsze na świecie i głowy sobie tym nie zawracać, bo nawet rakiety kosmiczne się psują

wbro
12-07-2005, 12:35
:D :D :D :D :D W porządku, a co z tymi drzwiami?

romka
12-07-2005, 12:46
przepraszam cię bardzo,ale ta lodówka wydaje mi się taka w sam raz -nie za duża,nie za mała./ale to chyba nie jest LD,bo drzwi wydają mi się inne/
mdzalewscy-dzięki za uświadomienie.
pozdro

Pingwin
12-07-2005, 13:45
Zaufana osoba zajmująca sięAGD polecała mi lodówki Bosha i Elektroluxa, odradzała Aristony, Gorenje, whirpoole jako awaryjne (tuż po gwarancji) zaufałam i kupiłam Elektroluxa - dla tych, co chcą duże lodówki polecam serię viva space - przy zbliżonych wymiarach, sporo większa pojemność no i cena niezła ( za 2m lodówkę z 2 agregatami, seria A+ zapłaciłam 2000)

akinom
12-07-2005, 21:49
wyczytałam ,że to jest w lodówkach lg 459QLQA,ale lodówki niewyrażnie widać-czy ten lód "wylatuje"drzwiami na zewnątrz,czy się otwiera drzwi i od środka wyjmuje się?

akurat posiadamy ten model lodówki.
Otwierasz drzwi zamrazarki, wyjmujesz kostkarke, napełniasz woda i myk na swoje miejsce. Lod wylatuje do szuflady poprzez przekrecenie jednego pokretła - przekrecasz pokretlo i kostki lodu lądują w pojemniku, który znajduje sie pod spodem - super rzecz.

Ogólnie lodówka jest świetna, polecam

Inezka
02-12-2005, 17:25
Odswieze temat....
Czy lodowki No Frost rzeczywiscie spisuja sie lepiej?????????
Chetnie skorzystam z opinii uzytkownikow.
I ktora marka jest najlepsza (po kilku miesiacach/latach) uzytkowania: Bosch, Siemens, LG, Electrolux?????? Swoje poszukiwania zawezilam tylko do tych 4. :)

Mohag
02-12-2005, 19:41
To ja znowu dodam moje trzy grosze :lol: Przez ostatnie lata byla moda na lodowki z podwojnym agregatem tz osobno byl agregat do zamrazalki i osobno do lodowki. W lodowce na tylnej sciance, zbierala sie woda ktora powstawala przy otwieraniu lodowki, niektore lodowki nie mialy odprowadzenia tej wody i dlatego bylo mokro na dole w pojemnikach. A nawet jak bylo to odprowadzenie to czesto sie zapychalo i jak czlowiek zapomnial przepchac to tez bylo mokro. Pozniej wpadli na pomysl nofrost, czyli starali sie wyeliminowac te skropliny. Nie wiem jak sie sprawdzala taka lodowka bo takiej nie mialam.
Od jakiegos roku siemens i bosh przestali robic nofrost, weszla nowa generacja lodowek ktora ma tylko jeden agregat w zamrazalniku. Do lodowki jest zrobione doprowadzenie zimnego powietrza z zamrazalnika, sterowane przez termostat, ktory mierzy temperature w lodowce i przy wzroscie uruchamiany jest wiatraczek ktory wpycha zimne powietrze.
Problem wilgoci zostal rozwiazany, no i wykorzystuje sie juz wytworzone zimne powietrze bez potrzeby instalowania dodatkowego agregatu specjalnie dla lodowki. Tu moge powiedziec ze dziala to super.

Inezka
28-12-2005, 18:47
Po czasie dluzszego niebytu powroce z tym tematem.....
Skoro NO FROST'y sa lepsze to dlaczego Bosch i Siemens przestali je robic??????? :roll: Ja jestem wlasnie na etapie wybierania lodowki i ciagle mam dylemat z tego powodu... LG no frost czy Bosch/Siemens nie-no frost... Moze ktos podpowie racjonalne rozwiazanie, ktore mnie przekona?

Aszka
28-12-2005, 20:32
Nie wiem czy interesuje cię side by side,ale bosch ma czy jest :wink: No Frost w modelu KAN 58A40.
Pozdrawiam.

Inezka
29-12-2005, 09:52
Side by side jest za duza wiec nie wchodzi w gre...

Inezka
30-12-2005, 20:48
Skoro tak zachwalaliscie te NO FROST'Y i kostkarki twistowe kupilam lodowke Samsung RL39EBNS.
Mam nadzieje, ze sie bedzie dobrze spisywala, bo do tej pory bylam sceptycznie nastawiona do Samsunga :-? Bylam prawie zdecydowana na tradycyjnego Siemensa w inox'ie.
Ktos ma taka lodowke???
http://www.hoffmanowska.pl/Wnetrza/RL39EBNS.jpg
http://www.hoffmanowska.pl/Wnetrza/RL39EBNS_zewn.jpg

OLA.J.
06-07-2006, 10:08
I jak się sprawuje lodówka ?

spayder
06-07-2006, 10:29
Także posiadam tego samsunga od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony jedyny problem był z jej wypoziomowaniem, miałem w poprzednim mieszkaniu nierówna podłogę i nie mogłem jej ustawić (strasznie była głośna) ale po tym jak ją wreszcie odpowiednio ustawiłem jest ok.
Co do no-frosta jestem zadowolony a na wysuszanie jest prosty sposób kilka pojemników koszt około (50 - 100zł) kupionych od razu z lodówką załatwiło sprawę.

OLA.J.
06-07-2006, 10:42
No właœnie się zastanawiam nad NO frostem lub frostem , jeœli się zamraz cos w woreczkach np to tez się wysusz, no własnie jakie sa plust no frost, sama nie wiem co wybrać.

06-07-2006, 11:01
Ja zdecydowałam się na Whirlpoola z pełnym no-frostem, ale Samsunga też rozważałam

OLA.J.
06-07-2006, 11:12
A możesz cos blizej powiedzieć o systemie no frost, czy jest lepszy od zwykłej zamrażarki ?

spayder
06-07-2006, 11:24
W samej zamrażarce różnice od strony użytkownika jest niewielka przy lodówce no-frost nie ma w zamrażarce szronu.

OLA.J.
06-07-2006, 11:46
A w lodówce, przecież w lodówce nie ma z regóły szronu :roll: teraz nic już nie wiem

spayder
06-07-2006, 13:24
A w lodówce, przecież w lodówce nie ma z regóły szronu :roll: teraz nic już nie wiem

Pytałaś się tylko o zamrażarkę :)

co do lodówki to po pierwsze brak wilgoci, w wielu (nie wiem czy we wszystkich) nowoczesnych lodówkach woda spływa po tylnej ściance i w efekcie nie wolno dosuwac produktów do tylnej ścianki w mojej nie ma żadnej wilgoci, nawet podczas niedawnej przeprowadzki nie musiałem jej rozmrazać po prostu wyłączyłem z gniazdka i to wszystko zero wody.
Tylna ścianka prosta bez zadnej kratki która musi mieć kilka cm wolnej przestrzeni czyli lodówki nie można dosunąć do ściany,
Brak zapachów w lodówce.
I jeszcze jedna uwaga do zamrazarnika jak zwrócisz uwagę na zwykłe lodówki to jedna z szuflad w zamrażarniku jest mniejsza (płytsza) w mojej wszystkie są tej samej głębokości.

nika19
06-07-2006, 13:42
Inezka, i jak sie lodówka sprawuje?
i jeszcze pytanie, czy do takiej lodówki z kostkarką potrzeba specjalnego doprowadzenia wody? (cos mi sie o uszy obiło)
i jeszcze w kwestii lodówki, upatrzyłam sobie boscha KGV 33640
http://www.megamedia.pl/agd-lodowki-chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe/bosch-kgv-33640.php
czy ma ja ktoś?
(ale jak teraz patrze na tego samsunga, to wydaje mi sie "ładniejszy")

spayder
06-07-2006, 14:03
i jeszcze pytanie, czy do takiej lodówki z kostkarką potrzeba specjalnego doprowadzenia wody? (cos mi sie o uszy obiło)


To zależy od modelu lodówki, akurat w opisywanym wyżej samsungu jest kostkarka do lodu "manualna" tzn są odpowiednie pojemniki w które trzeba samemeu nalać wody ale są także lodówki z kostkarką automatyczną ale to dużo droższe modele.

nika19
06-07-2006, 14:43
acha,
dziekuje za odpowiedz
pytam tak na zaś, bo własnie robie wode i zastanawiam sie czy nie zrobic dodatkowych podłączeń..

Imka
06-07-2006, 15:44
Pozwolę sobie podczepić się pod wątek :lol:
liczę, że magdak mi wybaczy :D

po długich poszukiwaniach znalazłam lodówkę

Siemens KG 33F240

http://www.megamedia.pl/_p/9/n/chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe-siemens-kg-33f240-p9898.jpg

spodobał mi się opis:
Opis:
Chłodziarko-zamrażarka z komorą świeżości 0 stopni C,
Klasa efektywności energetycznej: A , kWh/rocznie: 332,15
Sterowanie elektroniczne (cyfrowy wyświetlacz temperatury)
Bombie Softline-Design
Pojemność całkowita: 301 l
Na górze: chłodziarka 217 l (4-8°C) w tym strefa świeżości -Vita fresh 60 l
Automatyczne odszranianie
4 półki z bezpiecznego szkła o regulowanej wysokości
3 półki na górnych drzwiach, 2 pojemniki na jajka
Pojemnik na masło i ser
Stelaż na butelki
Wentylator
Strefa świeżości Vita Fresh: pojemność całkowita 60 l (temperatura bliska 0°C)
Strefa świeżości wilgotna: 35 l (warzywa i owoce)
Strefa świeżości sucha: 25 l (mięso, wędliny, ryby, produkty mleczne)
Na dole: zamrażarka 84 l (-18°C i niżej)
Funkcja "super mrożenie"
3 szuflady na zamrażane produkty
Kalendarz mrożonych produktów
Alarm optyczny i akustyczny
Zdolność zamrażania 20 kg / 24h
Zdolność przechowywania w przypadku awarii 13h
System wysokich drzwi
Drzwi zamocowane prawostronnie z możliwością zamiany
Ilość kompresorów: 1
Kolor: INOX
Wymiary (WxSxG): 200 x 59,50 x 61,70 cm
Zużycie energii:
roczne: 332,15 kWh
dobowe: 0,91 kWh
Waga: 91 kg
Klasa klimatyczna: SN-ST
Głośność: 39 dB

mam pytanie do fachowca - mdzalewscy - czy możesz powiedzieć coś o tej lodówce - jak ją oceniasz? Ona nie ma, co prawda, funkcji No frost, ale ma tą strefę świeżości Vita Fresh - czy to jest podobna funkcjonalność? Czemu to jest tak mało popularne? Nie widziałam takich stref w innych lodówkach... :roll:

Jeśli ktoś z forumowiczów użytkuje taką lodówkę, to bardzo chętnie dowiedziałabym się, jak się ona sprawuje - czy ta strefa świeżości rzeczywiście się sprawdza, a jak awaryjność sprzętu?

Pozdrawiam

kasieńka
07-07-2006, 10:02
Ja też podpinam się pod wątek i poszukuję chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę. Czy ktoś mógłby coś polecić?

Napaliłam się na no-frosta, ale po przeglądzie przeróżnych modeli stwierdziłam, że jedynym producentem no-frostów pod zabudowę jest Liebherr, a na tego mnie nie stać :cry:

areq
07-07-2006, 15:18
Pozwolę sobie podczepić się pod wątek :lol:
liczę, że magdak mi wybaczy :D

po długich poszukiwaniach znalazłam lodówkę

Siemens KG 33F240

http://www.megamedia.pl/_p/9/n/chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe-siemens-kg-33f240-p9898.jpg



Lodówka śliczna -tylko ta cena /3,7tys/......:(:(
Mi sie podoba Samsung z "no frost" opisywany już na forum /cena ok.2tys/

Imka
07-07-2006, 16:26
Mi sie podoba Samsung z "no frost" opisywany już na forum /cena ok.2tys/

No tak tylko, że to "około", to 699zł, czyli cena rynkowa 2 699zł, jak podaje Megamedia, no ale to rzeczywiście jest różnica w porównaniu z Siemensem.

Tylko ja wciąż mam problem z wyborem tych funkcji :roll: :o :x :evil:

A może - Inezka , mdzalewscy - podzielicie się wrażeniami z użytkowania swoich lodówek? Minęło już trochę czasu od Waszych zakupów...

Inezka
08-07-2006, 09:15
Teraz juz moge sie podzielic :) Lodowka Samsung RL39EBNS kosztowala troche ponad 2100.
Ogolnie jestem zadowolona. Troche spostrzezen:
- raczej plus - przez obieg powietrza zywnosc szybciej obsycha niz w tradycyjnej lodowce wiec wszystko trzeba przykrywac lub przechowywac w pojemnikach; dla mnie nie stanowi to zadnego problemu;
- minus/plus (sama nie wiem :roll: ): uszczelka jak dla mnie zbyt mocno przylega i czasami mam problem przy otwieraniu jedna reka; dodatkowo po zakmnieciu lodowki slychac takie uuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuu - wiadomo, ze ktos dobiera sie do jedzenia w srodku nocy :P Nie wiem czy tak jest we wszystkich czy z moja jest cos nie tak :-? ;
- minus/plus - kostkarka twistowa: super, ze jest, tylko jedna czesc nie odbija po przekreceniu do dolu.

Poczatkowo bylam nastawiona tylko na Bosch'a lub na Siemens'a, ale no frosty wycofali z produkcji. :o :o :o :o :o :o Jesli mialabym kupowac lodowke jeszcze raz to kupilabym zwyklego Siemensa ze wzgledow wizualnych lub LG tak dla eksperymentu. :D Jednak na Samsunga nie moge narzekac oprocz tego uuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuu. :evil:

anetmar
08-07-2006, 09:17
To ja tal ogólnie. Mamy lodówkę no frost LG od 5 lat. Złego słowa nie powiem. Nic się nie psuje i generalnie wad nie dostrzegam (jedna wielka zaleta to to, że nie trzeba się przy niej narobić tak jak przy zwykłych :D )

Co do kwestii zabudowy to ja też jakoś nie widziałam bogatej oferty w tym typie lodówek. Postanowiliśmy więc zrobić tak jak niektórzy i "wstawić" za front tą którą mamy. Nie jest to idealne rozwiązanie, mam świadomość, że pewnie zaraz masa speców zacznie pomstować , że tak nie wolno bo to przecież się popsuje albo jeszcze co gorszego ale cóż potrzeba matką wynalzaków przecież nie wyrzucę lodówki, która jest jak nowa i nie wydam masy kasy jeszcze raz na to samo tylko pod zabudowę... nie stać nas. A z doświadczenia wiem, że nawet te lodówki nie do zabudowy z głową zabudowane działają lata. także ja osobiście polecam albo takie zaaranżowanie przestrzeni coby pasowała zwykła albo pomoc zmyślego stolarza. :wink:

Imka
08-07-2006, 23:08
Inezka - wielkie dzięki, zaczęłam coraz bardziej zastanawiać się nad Samsungiem :D

chociaż... znalazłam też taki model firmy Fagor - Fagor 2FC-47XS, który ma funkcje i No Frost, i Multi Fresh (strefa świeże mięso), i Double Fresh (strefa świeże warzywa)...
no i mam niekończące się dylematy :roll: :roll: :roll:

A może ktoś ma doświadczenia z korzystania z tej lodówki?

areq
09-07-2006, 09:31
Mi sie podoba Samsung z "no frost" opisywany już na forum /cena ok.2tys/

No tak tylko, że to "około", to 699zł, czyli cena rynkowa 2 699zł, jak podaje Megamedia, no ale to rzeczywiście jest różnica w porównaniu z Siemensem


Nie podałem szczegółowo o jaką lodówkę mi chodzi,więc teraz porównuje niżej obie cenowo...

Tu cena Samsunga o którym czytałem na forum
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=samsung_rl_39ebns
A tu w TEJ SAMEJ FIRMIE CENA SIEMENSA
http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=siemens_kg_33f240
BTW Za 3700 można się pokusić o lodówkę typu side by side....

Mohag
09-07-2006, 12:33
[quote=Imka]Pozwolę sobie podczepić się pod wątek :lol:
liczę, że magdak mi wybaczy :D

po długich poszukiwaniach znalazłam lodówkę

Siemens KG 33F240

http://www.megamedia.pl/_p/9/n/chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe-siemens-kg-33f240-p9898.jpg



Mam podobny model tylko Boscha, spostrzezenie jak u Inezki przy Jej Samsungu... tylko to uuuuuuuu jest u mnie prawie nie slyszalne :wink: a to uuuuu bierze sie stad ze zeby wyrownac temperature w lodowce po otworzenieu, wlacza sie wentylator ktory wyciaga cieple powietrze z lodowki i pozniej wtlacza juz zmrozone i przesuszone do srodka czy cos w tym rodzaju 8)
Lodowke ciezko jest otworzyc, bo przy wysysaniu powietrza, wlasnie zeby uzyskac suchosc w komorach O - stopni robi sie cos w rodzaju prozni i mocniej zasysa drzwi. Inezka sprobuj przyzwyczaic sie otwierac lodowke wyzej za uchwyt, nie na samym dole.... bedzie lzej, chociaz jak dla mnie to i tak ciezko idzie :wink:

Monika B
10-07-2006, 08:50
A czy przy okazji ktos mie oświeci co to jest to side by side? :oops:

areq
10-07-2006, 09:52
A czy przy okazji ktos mie oświeci co to jest to side by side? :oops:

Mówisz i masz...http://www.rtvagd.sklep.pl/samsung/rs21fcsw_4361.php5

..i teraz sama powiedz która ładniejsza ..pojedyncza siemensa za 3700 czy taka side by side z kostkarką i innymi bajerami za 4000???

Monika B
10-07-2006, 10:27
Mówisz i masz...http://www.rtvagd.sklep.pl/samsung/rs21fcsw_4361.php5

..i teraz sama powiedz która ładniejsza ..pojedyncza siemensa za 3700 czy taka side by side z kostkarką i innymi bajerami za 4000???

O k... to znaczy chciałam powiedzieć, że robi wrażenie... :o
Ale tak czy inaczej pozostaje mi raczej cos za połowej tej ceny :lol:

Honorka
10-07-2006, 10:49
Sama tez jestem zainteresowana lodówką Siemens KG33F240 i przekopałam sklepy internetowe i najniższa cena za tę lodówkę to 3219 w http://www.megamedia.pl/ Zatem do Samsunga to juz nie 300 a 800zł :)

kasieńka
10-07-2006, 11:49
a co z lodówkami do zabudowy? -czy ktoś użytkuje? -wiadomo,że wybór nie aż tak wielki jak w wolnostojących,ale niech ktoś podsunie jakąś sensowną...

kasieńka
10-07-2006, 11:53
a co z lodówkami do zabudowy? -czy ktoś użytkuje? -wiadomo,że wybór nie aż tak wielki jak w wolnostojących,ale niech ktoś podsunie jakąś sensowną...

areq
10-07-2006, 13:31
Sama tez jestem zainteresowana lodówką Siemens KG33F240 i przekopałam sklepy internetowe i najniższa cena za tę lodówkę to 3219 w http://www.megamedia.pl/ Zatem do Samsunga to juz nie 300 a 800zł :)

Ależ to 1200zł różnicy..ja tego Samsunga np. kupuje za ca.1950zł z dowozem do domu....znalazłem dobrą cenę w bydgoskim domarze...szukajcie w Alledrogo:):)
BTW za 3300 już jest najtańsza side by side..tyle ,że klasa "B" enegooszczędności...

darek_wy
10-07-2006, 14:08
Najtańszy side by side - Samsung RS-20CCSL jest za 2900PLN tutaj. (http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=1564)

Imka
10-07-2006, 14:27
Najtańszy side by side - Samsung RS-20CCSL jest za 2900PLN tutaj. (http://www.zadowolenie.pl/index.php?action=info&inf=1564)


No proszę!!! Widać, że wystarczy dobrze poszukać, a nawet za kwotę poniżej 3 kpln można się pokusić o lodówkę typu side by side.... :wink:

Corwin
10-07-2006, 16:40
A powiedzcie mi, pomijajac te wszystkie No-Frosty i 0-komory czy sie miescicie w swoich lodowkach???

Jestem przed zakupem lodowki i mysle raczej o szerokosci 70 cm i pojemnosci 420 l niz 60 cm i 300 litrow (tak, zeby np. zmiescic garnek, rondel z raczka itp). A No-Frosty to sie dobierze pozniej ;)

A moze nie ma sensu kupowac takiej wielgaśnej lodowki - na razie moja rodzina nie zjada kilogramowych obiadow....


Kuba

areq
10-07-2006, 22:11
Kuba pisał

Jestem przed zakupem lodowki i mysle raczej o szerokosci 70 cm i pojemnosci 420 l niz 60 cm i 300 litrow (tak, zeby np. zmiescic garnek, rondel z raczka itp). ...czy też zmieścić platery ze schabem w galarecie:):)

A moze nie ma sensu kupowac takiej wielgaśnej lodowki - na razie moja rodzina nie zjada kilogramowych obiadow....

Jak masz spiżarkę w domu,najlepiej z klimą:) lub przynajmniej dobrą wentylacją to kupowanie 70cm dużej lodówki mija sie z celem

Monika B
11-07-2006, 08:15
A powiedzcie mi, pomijajac te wszystkie No-Frosty i 0-komory czy sie miescicie w swoich lodowkach???

Jestem przed zakupem lodowki i mysle raczej o szerokosci 70 cm i pojemnosci 420 l niz 60 cm i 300 litrow (tak, zeby np. zmiescic garnek, rondel z raczka itp). A No-Frosty to sie dobierze pozniej ;)

A moze nie ma sensu kupowac takiej wielgaśnej lodowki - na razie moja rodzina nie zjada kilogramowych obiadow....


Kuba
Dlatego kupuje lodówkę NIE do zabudowy! Są poprostu o połowę mniejsze.

Corwin
12-07-2006, 10:33
Ale ja właśnie mówię o 70cm NIE do zabudowy... Wtedy w środku jest dosyć miejsca i na plater ze schabem i na tort urodzinowy ;)

A o spiżarce to niestety moge tylko pomarzyc...

Kuba

areq
12-07-2006, 12:00
Ale ja właśnie mówię o 70cm NIE do zabudowy... Wtedy w środku jest dosyć miejsca i na plater ze schabem i na tort urodzinowy ;)

A o spiżarce to niestety moge tylko pomarzyc...

Kuba

Jak nie masz spiżarki,powinieneś pomyślec albo o szerszej lodówce,albo poczekać aż przed domem ktoś postawi "żabkę"...:P:P:P:P
Ja postanowiłem tak brak spiżarki=większa/szersza lodówka,albo przynajmniej wyższa /min. 190cm/

jolsta1
23-07-2006, 14:55
Wątek rozwinięty ale nie mogę znaleść odpowiedzi czy są No Frosty do zabudowy i dlaczego AEG Sanot N 8 18 40-41 to nie no frost chociaż tak podano w specyfikacji technicznej.

pawelsz1
22-08-2006, 14:13
Witam, posiadam lodówkę Samsung 36sbms no i jak to no frost podczas pracy nagrzewają się jej boki, czy mogę obudować tą lodówkę meblami kuchennymi tak aby wolna przestrzeń była tylko z góry i z tyłu? Szafki przylegałyby idealnie do boków prawie na całej wysokości lodówki.

filipjak
18-09-2006, 09:56
Niestety nie wiem jak z zabudowa tego szczescia jednak mam pytanie w zwiazku z ta lodowka. Jest to najtanszy model no frost na rynku i chcialbym go kupic, ale nie wiem czy warto. Prosze o krotka charakterystyke i ocene tego sprzetu.
Z gory dziekuje.

piejar
18-09-2006, 11:07
Ja mam taką lodówkę (chyba dokładnie ten sam symbol; nie mam wyświetlacza tylko 5 LED-ek). Boki grzeją się w zależności od ilości odprowadzanego ciepła (też mi mądrość :wink: ). Uważam, że jeżeli zostawisz wypuszczone jakieś 10 cm bocznej ścianki to powinno wystarczyć. Tył jest kompletnie zimny. Nawet jeżeli zabudujesz ją całkowicie to jedyną Twoją stratą będzie zwiększone zużycie energii i "grzejące" szafki kuchenne. Lodówka nie powina się zepsuć bo w końcu płyta meblowa też przewodzi ciepło.
Jeżeli chodzi o wrażenia to ogólnie są pozytywne. Mogłaby być trochę cichsza - pierwszy egzemplarz wrócił do sklepu po jednej nocy właśnie z powodu hałasu. Dobra rada: zostawcie sobie ustrojstwo włączone na 1-2 doby bez ładowania żywności. Jeżeli będziecie niezadowoleni to nie ma kłopotów ze zwrotem. Zauważyłem, że strasznie sztorcują się jeżeli w lodówce była już żywność. No forst objawia się tym że w środku jest suchutko - lodowka osusza. Fajna jest ręczna kostkarka do lodu. Trochę badziewne są szuflady i pojemniki na drzwiach z pleksi. Są sztywne przez co bardziej narażone na pękanie. W starej Ardo miałem kosze druciane w zamrażarce a półki na drzwiczkach były z bardziej elastycznego plastiku. Oprócz tego były takie elastyczne wąsy które zapobiegały suwaniu się produktow w drzwiczkach. Ogólnie jestem zadowolony, bo innego wyjścia nie mam :D :D :D . Za ustrojstwo dałem 1700 PLN.
BTW znalazłem gdzieś na forum opinię amerykańca który narzekał na słabe półki w tej lodówce, bo przy rzucie galonem mleka mu się urywały
:D :D :D :D

Beithe
13-12-2006, 21:14
Przestraszyłam się tymi grzejącymi bokami. Mam 60 cm na lodówkę między ścianą a szafką kuchenną - specjalnie tak zostawiłam, żeby nie było szpar i chyba sobie narobiłam kłopotu... Rozważam LG albo Samsunga no frost. Mają 59,5 cm szerokości, więc po obu stronach zostaną jakieś 2 mm. Z lewej będzie ściana na całej wysokości lodówki, z prawej szafka do wysokości 90 cm. Czy to ma prawo działać czy darować sobie no frosta?

daxima
13-12-2006, 21:30
Piejar a właśnie oglądam sobie tą lodóweczkę i mam pytanie a gdzie jest ta kostkarka do lodu. Widze ją również w opisie. Myślałam że kostkarki są zawsze w drzwiach. Nie mogę się jej dopatrzeć. :-?

piejar
14-12-2006, 06:28
Piejar a właśnie oglądam sobie tą lodóweczkę i mam pytanie a gdzie jest ta kostkarka do lodu. Widze ją również w opisie. Myślałam że kostkarki są zawsze w drzwiach. Nie mogę się jej dopatrzeć. :-?
Tak kostkarka znajduje sie w zamrażalniku, w lewym górnym rogu. Nie jest to żaden automat a jedynie ulepszenie "krateczki" znanej ze wszystkich lodówek. Owe krateczki są dwie i mają pokrętła do "wywarcania". Najpierw zalewasz je wodą a potem jak stwardnie robisz im fikołka i lód wypada do szufladki poniżej. Proste ale działa. Bałem się, że kostki nie będą chciały wypadać ale jak są dobrze zmrożone to nie ma problemu. Lodówka buczy już ok pół roku i ten no forst faktycznie fajny. Wszystko co jest w części chłodziarkowej (góra) wysusza się dość szybko ale żona stosuje folię alu i jest OK. Hałas trochę mnie irytuje więc poczekam jakieś 2-3 miesiące i wołam serwis coby pomierzyli hałaśliwość.

daxima
14-12-2006, 10:24
Dziękuję za dokładny opis wszystko jasne :D
Właśnie na dniach odkryłam ten typ lodówki. Do tej pory myślałam o side by side ale jednak wąskie te chłodziarki mi się wydają.
Chyba wybiorę kombi plus dodatkowo zamrażalnik pod zabudowe.
Ale to w przyszłym roku ....a tymczasem podedukowałam się
dzięki

darek79
14-12-2006, 20:47
słuchajcie, a ja mam inne pytanie dot. lodówki no frost.
czy to normalne, że w okolicy górnej półki, w środku, zbierają się krople wody?

piejar
15-12-2006, 09:22
Chyba nie, bo lodówka ma właściwości wysuszające czyli powidda tą kroplę odparować. A czy ta kropla się pojawia i zostaje czy skądś skapuje woda? Może też być tak, że przy zimnym wnętrzu i otwarciu lodówki na dłuższy czas wykropli się wilgoć z otoczenia.

darek79
15-12-2006, 14:37
te krople po prostu są. nic nigdzie nie kapie, więc sam już nie wiem.
u mojej matki, ma inną lodówkę, jest ten sam problem.
mam sprzęt na gwarancji, powinienem się zgłosić do serwisu?

a lodówke otwieram na krótko.

piejar
15-12-2006, 17:12
No idea :-? Kombinuj dalej.

grrenuj
15-12-2006, 20:59
hello, tez mam taka lodoweczke, ponad rok juz i sprawuje sie cudnie, co do cieplych bokow to faktycznie daje czadu czasem.
jest inna sprawa - halas...czasami w nocy wydaje dziwne dzwieki, jakby sie cos lamalo, kruszylo, takie trzaski ktore nawet potrafia obudzic...nie wiadomo dlaczego sie tak dzieje, ponoc trzeba dac jej odpoczac kilka dni ( ale jakos zawsze cos w niej jest i nie ma okazji...a co do wielkosci - faktycznie szuflady zamrazarnika troche ciezkawe i male, ale wewnatrz mase piwa sie zmiesci ( to wrazenia po parapetowce, chyba kilkadziesiat puszek weszlo...pol pensji w kazdym razie na pewno...)
polecam bardzo, ponadto nie brudzi sie z zewnatrz...

aaa--- kto wie gdzie kupic male magnesiki do przyczepiania zdjec? takie jak pinezki, malutkie srebrne lub zlote,.,...wszedzie widze tylko kolorowe min 1 cm....ochydne...:(

majk!
15-01-2007, 13:51
Wątek dotyczy lodówek DO ZABUDOWY, które są wyposażone w No Frost.

Emkusia
25-01-2007, 18:35
Lodówka Samsung RL39WBMS
Czy ktoś użytkuje może tą lodówkę, proszę o opinie.

http://www.rtvagd.sklep.pl/samsung/rl39wbms_4362.php5

majk!
27-01-2007, 21:25
magdak lodówka AEG o której pisałaś JEST No Frostem. W przeciwieństwie do obiegowej opini rozpowszechnianej na tym forum przez tzw. "specjalistów" No Frost, a wentylator w chłodziarce to dwie różne rzeczy. No Frost występuje TYLKO w zamrażarkach i jak sama nazwa wskazuje zapobiega powstawaniu szronu co zwalnia Cię z jej rozmrażania od czasu do czasu. Wentylator w chłodziarce zapewnia równomierny rozkład temperatur i zapobiega powstawaniu tej nieprzyjemnej śliskiej warstwy na żywności. Różni producenci inaczej ten system nazywają. Jeśli bardzo zależy Ci na No Frost spokojnie bierz AEG, jeśli jednak chciałabyś mieć jedno i drugie to Liebherr ma takie w swojej ofercie, ale cena dużo wyższa. Za to chłodziarek z wentylatorem, ale bez No Frost jest na rynku całkiem sporo. Mówię oczywiście o sprzęcie do zabudowy. Pozdrawiam.

stuk
23-02-2007, 13:16
No-frosty do zabudowy sa, ale mało i drogie np. taka:
http://www.aged.com.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=icbn3056

pepi
01-04-2007, 15:51
Podczepie się pod wątek, może coś fachowcy podpowiedzą .
Czy są same chłodziarki (duże) do zabudowy. Chciałbym mieć w kuchni samą chłodziarkę, a zamrażalka stanie w spiżarni obok kuchni.Wydaje mi się, że zbędna jest zamrażalka w kuchni zajmuje miejsce. Co wy na to, jestem przed zabudową kuchni i chciałbym rozsądnie to zaplanować.

Tema
21-06-2007, 21:48
Witam, poszukuję lodówki z systemem NO FROST ale o szerokości max 56 cm - jest to bardzo trudne zadanie bo wszystkie są 60, a mi taka do kuchni nie wejdzie... Ktoś zna jakąś...
Znalazłam taką http://www.aged.com.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=cun30210, ale widziałam ją na żywo i nie wygląda jak No Frost :| Jakieś opinie...

alison
22-06-2007, 12:41
Sprawdź sklep inetrentowy EURO-AGD. Bardzo lubię u nich kupowiać, bo często są tańsi niz np. MediaMarkt> Ich strona umożliwia wyszukiwanie także wg szerokości [nalezy wybrac opcję wyszukiwanie zaawansowane]. Wklejam kink, jeżeli nie będzie działał to skopiuj skrót do przeglądarki:)

http://www.euro.com.pl/lodowki,l1/wyszukiwanie.bhtml

Powodzenia:)

idziak
22-06-2007, 17:26
Ja mam taką http://www.neo24.pl/produkt/Lodowka_WHIRLPOOL_ARC_1580,36721.html
i nie narzekam na nią. Jak w domu jest ekstremalna cisza to trochę słychać ale chyba nie ma bezgłośnego sprzętu takiego. Ogólnie polecam.

Tema
22-06-2007, 19:34
Ta Whirpool nie ma No Frost. Poza tym ja szukam dużej lodówki dla 4-osobowej rodziny - na dole zamrażalnik z min. 3 półkami, u góry lodówka i nigdzie nic :(

adass
22-06-2007, 23:58
http://www.samsung.com/pl/products/refrigerator/refrigeratorcombi/rt24mgss.asp

z tego co wiem to nie ma innej No Frost w szerokosci 56cm
sa w tej szerokosci Libherry ,Candy ,Amica i pewnie cos jeszcze ale nie maja No Frost
ktore prawde mowiac potrzebne jest dzis jak .....
zamrazarke w dzisiejszych lodowkach rozmraza sie co 3-5 lat bo wczesniej nie ma z czego,no chyba ze dla sportu :wink:
chlodziarka rozmraza sie automatycznie non-stop.

Tema
23-06-2007, 11:47
Tylko, że No Frost powoduje, że żywność dłużej się przechowuje - w USA nie kupisz już lodówki bez No Frost - nie chodzi o rozmrażanie, ale o żywność.

adass
23-06-2007, 23:00
musisz jednak pamietac,ze wszystko musi byc zamkniete w pudelkach,pudeleczkach i cholera wie czym jeszcze..
nie jestesmy Ameryka,nie robimy zakupow raz na tydzien czy dwa tygodnie i poki co nie mamy az tak konserwowanej zywnosci.

a wracajac do lodowki ....ktos cos jeszcze znalazl oprocz tego Samsunga ?

Barbicha
23-06-2007, 23:14
to sa skierowane produkty na rynek polski http://www.liebherr.com/hg/en/products_hg.asp?menuID=101405!212286-0

a pozatym to jest nofrost bo ma koncowke N

Barwy Jesieni
08-09-2007, 16:29
czy pobór prądu znacznie się zwiększa ?

galka
08-09-2007, 21:14
szukam właśnie lodówki do zabudowy -BOSCH lub SIEMENS i w żadnej nie widzę no frost a może w lodówkach do zabudowy to ustrojstwo nie występuje?Niech mnie ktoś oświeci proszę :roll:

Morrwa
08-09-2007, 22:40
szukam właśnie lodówki do zabudowy -BOSCH lub SIEMENS i w żadnej nie widzę no frost a może w lodówkach do zabudowy to ustrojstwo nie występuje?Niech mnie ktoś oświeci proszę :roll:
Mam ten sam problem. Szukam jednak Leibherr'a lub Elektrolux'a (poinformowano mnie, że to najlepsi podobno producenci lodówek) i nie mogę znaleźć egzemplarza z NO FROST (czyli inaczej: wymuszonym obiegiem powietrza) w przyzwoitej cenie. Może ktoś podpowie?

kasial70
09-09-2007, 10:31
Z tego co słyszałam (ale expertem nie jestem) lodówki no frost nie występują w wersji do zabudowy. Chyba ma to jakiś związek ze zwiększonym obiegiem powietrza (w końcu klimatyzatorów też się nie zabudowuje...) :lol:

Morrwa
09-09-2007, 10:33
O! To by wiele tłumaczyło!

xdotka
09-09-2007, 17:42
Nie wiem czy o coś takiego Ci chodziło:
http://www.megamedia.pl/chlodziarko-zamrazarka-ariston-bcb-313-a-ve-i-c.php
I jeszcze takie:
http://www.liebherr.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=keknv5056
http://www.liebherr.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=icbn3056
http://www.liebherr.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=kiknv3056
http://www.liebherr.pl/liebherr/_szczegoly.php?id=kiknv3046
i tutaj:
http://www.nokaut.pl/szukaj/lodowki-do-zabudowy/no-frost.html

galka
09-09-2007, 18:10
dzisiaj byliśmy obejrzeć lodówki w realu.Pan z obsługi powiedział ,że część użytkowników lodówek z systemem no frost narzeka na nadmierne wysychanie w nich żywności.Wiem,żenic nie wiem :o :o :o :o

Morrwa
09-09-2007, 18:13
o! Dzięki!

A jak sprawują się lodówki Ariston???
Kurcze, w ogóle nie znam tej firmy.

xdotka
09-09-2007, 18:47
część użytkowników lodówek z systemem no frost narzeka na nadmierne wysychanie w nich żywności.Wiem,żenic nie wiem :o :o :o :o
Znalazłam coś takiego. Co prawda z przed roku, ale może komuś w czymś pomoze?
http://www.impactmedia.pl/forum/dom/index.php/article.18871.html

Morrwa
09-09-2007, 19:26
Okey - już wiem że chcę tego no frosta - tylko co dalej? Gdzie znaleźć to to za normalne pieniądze. Ariston (ten wklejony) to ma chyba ten pseudo- no frost... Leibherry za 4000-9000 zł odpadają....

Więc co pozostaje?

Morrwa
09-09-2007, 20:04
:D

Myszasta
03-09-2008, 09:09
Stoję przed wyborem lodówki. Czy funkcja no frost rzeczywiście jest warta dodatkowych pieniędzy? I czy 2 agregaty bardzo się przydają?

josephine
03-09-2008, 09:24
Nie odpowiem co do agregatów bo nie wiem, ale funkcji NO FROST nie zamieniłabym na żadną inną - od lat nie odmrażałam lodówki, a pamiętam jak to było, gdy mieszkałam z mamą - wyciąganie wszystkiego z zamrażarki (zabezpieczanie przed rozmrożeniem), pilnowanie, żeby woda z rozmrożenia nie wylała się na podłogę...

dandi3
03-09-2008, 09:31
Ja jeszcze nie stoję przed takim dylematem i raczej nie stane bo NO FROST to dla mnie w naszych czasch standard. Poza tym podział obowiążków w naszym domu zakłada, że to ja rozmrażam i myję lodówę a tego nienawidzę więc ... wszystko jasne:)

Andriu
03-09-2008, 09:45
ja miałem też dylemat czy kupić No frosta ale wyboru dokonałem i juz tydzień mam Samsunga z No frostem w lodówce i zamrażarce super bajer. Za wyboren przemówiło to, że nie mogłem scierpieć tej wody w chłodziarce, non stop zapychającej się rurki do parownika, jak również tego że po dwóch dniach wędliny w niej ślimaczały. Aż się serce krajało jak człowiek wydawał kasę i taka kicha. w zwykłej lodówce co jakiś czas temperatura w lodówce się podnosiła aby rozmrozić ścianki chłodziarki wydając przy tym okrutne dźwięki. a teraz mam spokój lodóweczka sobie mruczy.

Trociu
03-09-2008, 09:49
Co do dwóch agregatów. Jeden jest dla lodówki, drugi dla zamrażarki. Dzięki temu niezależnie sterujesz temperaturą w lodówce i zamrażarce. Masz dwa pokrętła a nie jedno jak to kiedyś było.

Andriu
03-09-2008, 09:57
Trociu niekoniecznie dwa agregaty dają możliwość wyłączenia jednego a drugi dalej chodzi, jednak dwa agregaty żrą więcej energi. Co do sterowania temperaturą to każda lodówka czy to jeden agregat czy dwa to powinna mieć taką możliwość. Jedno nie wyklucza drugiego

Trociu
03-09-2008, 10:07
Trociu niekoniecznie dwa agregaty dają możliwość wyłączenia jednego a drugi dalej chodzi, jednak dwa agregaty żrą więcej energi. Co do sterowania temperaturą to każda lodówka czy to jeden agregat czy dwa to powinna mieć taką możliwość. Jedno nie wyklucza drugiegoMoże to miało być na temat dwóch termostatów. Jakoś tak.

Co do sterowania temperaturą, to z tego co widziałem dużo lodówek ma tylko jedno sterowanie wspólne dla lodówki i zamrażarki.

AMFI
03-09-2008, 10:26
Mam od 10 lat lodówke z dwoma agregatami i prawde mówiąc... guzik mi po nich. Lodowki są obecnie bezobsługowe, nie trzeba ich rozmrażać - nawet jak chcesz ja umyć to wystarczy klika minut aby odmroziła się tylna ścianka, wiec produkty w zamrazarce na tym nie ucierpią... więc nie wim czy jest sens wydawać extra kasę na dwa agregaty.
Natomiast no frost - myslę ża warto. Ja mam zwykła lodówkę w której po tylnej ściance ścieka sobie woda ablo jest na niej lód. Co prawda wędlinki mi sie nie maślą , jest cichutka (nic nie słuchac w trakcie rozmrażania - ale moze dlatego ze jest w zabudowie), natomiast faktycznie raz na jakiś czas przytyka się odpływ wody i wtedy wszystko pływa na najniższej półce (są tam na szczęście szyflady, ale zawsze).
Moim zdaniem no frost - tak, dwa agregaty niekoniecznie :-)

zebra
03-09-2008, 14:35
dwa agregaty - teraz mam i gucio mi po nich - i tak cały czas chodzą oba - i pewnie sporo prądu a w raz z nim kasy poszłooo

natomiast co do no frost - parę dni temu pan w sklepie tak mi powiedział
no frost fajna rzecz (wiadomo mniej bezsensownej pracy zawsze cieszy) ale trzeba wiedzieć, że polega to na tym, że z w lodówce jest sucho bo funkcja ta polega na usuwaniu wilgoci z wnętrza lodówki - dzięki czemu nie ślimaczeje wędlina, ale za to wysychają owoce i warzywa

więc skoro no frost to powinna być specjalna komora dla warzyw i owoców - teraz nie pomnę jej nazwy - w każdym razie z odmiennym mikroklimatem;)

i tutaj zaskoczenie - nie wszystkie lodówki no frost takie komory posiadają, choć wydawałoby się to logiczne....

Lookita
03-09-2008, 14:51
Zainteresowal mnie dzisiaj ten watek,gdyz zamierzam kupic lodowke z paroma drozszymi funkcjami.
Niecale 20 min.wczesniej dzwonilem do dystrybutora firmy Liebher,oczywiscie lodowko-zamrazarek,w sprawie wyjasnienia znaczenia powyzszej funkcji.Mam upatrzony konkretny model Liebherra,pod zabudowe juz zrobionej kuchni-szafki pod lodowke.Otoz Pani powiedziala mi,ze funkcja No frost-dotyczy ,w przypadku Liebherra,tylko komory zamrazajacej-czy komor,ale nie czesci chlodzacej.Zapobiega oszranianiu produktow podczas zamrazania,jednoczesnie oznacza to,ze komora zamrazalnikowa-czesc zamrazajaca lodowko-zamrazarek jest automatycznie odmrazana,automatyka czuwa nad calym procesem.
Zebra piszesz prawdopodobnie o funkcji Biofresh-tak nazywa sie ta funkcja w Liebherrze,u innych producentow inaczej-nazwa chroniona.Te funkcje warto miec,choc w przypadku wiekszosci producentow,ta funkcja lekko kosztuje 40 % wiecej.Ja pomylilem funkcje No frost z obiegiem powietrza w chlodzacej czesci lodowko-zamrazarki,a to zupelnie sa dwie inne funkcje-zalety lodowko-zamrazarek.Co do 2 agregatow sie nie wypowiem,nie mam pojecia,poza tym wymiary szafki juz zrobionej ograniczyly mi wybor lodowko-zamrazarek firmy Liebherr co 2 modeli :-).

wiolas22
03-09-2008, 15:00
Lookita o jakim modelu Liebhera myślisz. Ja też przymierzam się do zakupu lodówki tej firmy i wybrałam model ICBN 30560, w sklepie gdzie ją oglądałam powiedziano mi że NoFrost jest zarówno dla zamrażalki jak i chłodziarki. Teraz nie wiem jak to się ma do tego co Tobie powiedział dystrybutor

Lookita
03-09-2008, 15:08
Ze strony Liebherra,wynioslem kilka nieprawidlowosci,raczej niedomowien.Otoz-jak wspomnialem mam juz szafke pod zabudowe,zgapilem sie,gdyz pierwotnie nie planowalismy kupic drozszej lodowki,choc Liebherr od poczatku mial byc.Musze kupic model z 2 szufladami w zamrazarce.Biore w zasadzie pod uwage ICB 31660.Mialem wziac Twoj model,ale nie wejdzie mi,mam inne wymiary drzwiczek.Masz racje-No frost moj nie ma w specyfikacji technicznej,ale ma automatyczne odszranianie czesci chlodzacej w lodowko-zamrazarce.Podobnie jak,ma jednak funkcje Soft-system moj model w rzeczywistosci,ale na stronie Liebherra nie ma tego w specyfikacji.U mnie wybor juz padl,z mojej nieuwagi i braku zdecydowania podczas wyboru agd pod zabudowe kuchni....

zebra
03-09-2008, 15:12
ha
no to w takim razie trzeba jeszcze dopytać której tak naprawdę części dotyczy no frost...

wiolas22
03-09-2008, 15:21
a ja myślałam że kupić lodówkę to łatwa sprawa jest... a tu jeszcze trzeba piekarnik wybrać itp.

Lookita
03-09-2008, 15:32
mnie juz tylko lodowka zostala,ale juz wiem jaka,reszte 2 miesiace temu kupilem,ale najbardziej ciesze sie,ze juz nie musimy latac i wybierac kolorow kafelkow,farb,pierdol do wykonczeniowki............jak juz fajnie,ze to mamy za soba :-)

abco
03-09-2008, 16:02
my wybralismy tą:
http://www.agdexpert.pl/chlodziarko-zamrazarki-wolnostojace/samsung-rs21klbg



ale jeszcze nie kupiliśmy

Nellka
03-09-2008, 16:38
fajna!

abco
03-09-2008, 16:51
Nelkam, no właśnie fajna to ona jest.! a na "żywo" - cuuuudo. Tylko jeszcze nie znalazłam nikogo, kto by ją posiadał i mógłby się na jej temat wypowiedzieć.

A kupić i tak kupię, bo mi idealnie pasuje do mebli kuchennych, które się kończą robić :-)

Mymyk_KSK
04-09-2008, 21:44
2 agregaty - nie wiem, bo nasza ma 1 :wink:

nigdy więcej lodowki bez bez "no frost"...

agcho
06-09-2008, 21:27
a czy ktoś korzysta z lodówek side by side daewoo. słyszałam że są całkiem dobre no i niezłe cenowo, ale ciekawi mnie jak to jest w praktyce:)

escape
06-09-2008, 21:59
My rówiez jestesmy zainteresowani zakupem Deawoo..bardzo ładny design,bardzo przypadł nam do gustu i cena ok .....dodatkowo teraz na plus przemawia ze samsung połaczył się z deawoo wiec pewnie jakość bedzie zblizona.Posiadaczy lodówek side by side Deawoo prosimy o opinie

mwnn
07-09-2008, 21:01
My wybraliśmy coś takiego: http://www.ceneo.pl/318541
Oczywiście z no frost.

Pzdr.

taura
21-09-2008, 18:27
od prawie roku mam lodowke beko z funkcja no frost w chlodziarce i zamrazalniku i nie zamienilabym jej na zadna inna

no frost jest wygodne zarowno w chlodziarce jak i zamrazalce - nic nie wysycha a powiem wiecej sery, wedlina itp dluzej sa swiezsze niiz w zwyklej lodowce dzieki specjalnej polce na swieza zywnosc. Moja lodowka ma rowniez dwa agregatory jeden na chlodziarke, drugi na zamrazarke a mimo to ma klase energetyczna A+.

Polecam wszystkim funkcje no frost na prawde w porownaniu do zwyklych lodowek szronowych to niebo a ziemia

I.W.
13-10-2008, 08:50
Witam
Szukam lodówki z zamrażarką która spełniałaby następujące warunki:
klasa energetyczna A+
miała automatyczne odszranianie zamrażarki
do zabudowy.
O ile spełniającą dwa pierwsze kryteria jako tako się znajdzie ale jakoś z trzecim mam problem.

Marcin_Łódź
13-10-2008, 10:41
...

Marcin_Łódź
13-10-2008, 10:45
ceny jako kryterium nie podajesz, rozumiem, że jest w takim razie bez znaczenia
Jeżeli tak, to:

http://www.miele.pl/i.php?i=213

http://www.miele.pl/i.php?i=214

I.W.
13-10-2008, 11:30
Ma znaczenie - szczególnie gdy cena jest 100 % większa. Pare stówek bym dołożył do innych porównywalnych modeli

kamionkal
13-10-2008, 11:38
a cos takiego?
http://www.gorenje.pl/9518?aid=14199

kosztuje chyba ok 2300 wiec calkiem sensownie

I.W.
13-10-2008, 12:32
No to już cenowo w miarę, dzięki,
A może się coś jeszcze pojawi :wink:

grave
13-10-2008, 13:45
ja włąsnie wybrałem to gorenje NRKI55288, ale jeszcze nie podłączałem... mam nadzieję, że to będzie dobry wybór. Parę miesięcy temu kupiłem w Saturnie na akcji bez VAT za 1990 zł...

kamionkal
13-10-2008, 15:15
No to już cenowo w miarę, dzięki,
A może się coś jeszcze pojawi :wink:

wejdź na agdexpert.pl
jest to sklep internetowy, nie korzystalem z ich uslug ale maja dosyc fajna wyszukiwarke/porownywarke, i mozesz znalezc wlasnie np lodowki okreslonej wielkosci pod zabudowe z no frost, komora zerowa itp.

lbryndal
14-10-2008, 08:10
a moze Liebherr ???
http://www.liebherr.pl/liebherr/szczegoly-icbn30660.php
tylko cena ponad 4 koła

chłodziarko-zamrażarka
domowa do zabudowy
liczba drzwi: 2
kolor obudowy: biały
wymiary zabudowy
wys.: 177.2-178.8 cm
szer.: 56-57 cm
gł. min: 55 cm
klasa efektywności
energetycznej: A+
Zużycie energii
w ciągu 365 dni: 295 kWh
liczba kompresorów: 1
Poj. użytkowa łączna: 279 l
Poj. - kom. chłodnicza: 198 l
Poj. - kom. zamrażania: 81 l
Czas przechowywania
w przypadku awarii: 20 godz.
Zdolność zamrażania
w cigu 24 godz. [kg]: 10
Metoda odszraniania
- kom. chłodnicza: automat.
- kom. zamrażania: automat.
Automatyczna
kostkarka do lodu
Wydajność
kostkarki: 0,8 kg/24h
obustronny montaż drzwi

I.W.
15-10-2008, 07:39
Cena 4 koła wyklucza sens zakupu z A+ bo się to nigdy nie zwróci
Wspomniany wyżej model Gorenje NRKI 55288 no oko jest OK ale podobno chodzi głośno jak czołg (cytat z opinii o produkcie).
Nie wiedziałem że tak cięzko połaczyć te cechy.

lbryndal
15-10-2008, 07:47
a takie coś :
Whirlpool ART 492

nie spełnia wszystkich warunków, ale ma obieg powietrza i filterek, 6 zmysł no i nie jest taka droga

Sterowanie elektroniczne

elektroniczny wyświetlacz
Szósty Zmysł ( chłodziarka sama dostosowuje optymalne warunki zależne od czynników zewnętrznych jak: dłużej otwarte drzwi, nowe produkty itd.)

automatyczne rozmrażanie komory chłodziarki

funkcja Wakacje (pozwala na pracę zamrażarki, przy pustej chłodziarce oszczędzając zużycie energii podczas dłuższej nieobecności).

Parametry produktu Whirlpool ART 492:
Pojemność zamrażarki 65 l
Kolor biały
Obustronny montaż drzwi Tak
Pozycja zamrażalnika dolna
No-frost system Nie
Oddzielne sterowanie Tak
System antybakteryjny Tak
Komora zerowa Nie
Superchłodzenie Tak
Supermrożenie Tak
Sygnalizacja wzrostu temperatury chłodziarki akustyczny
Sygnalizacja wzrostu temperatury zamrażarki nie
Wymuszona cyrkulacja powietrza Tak
Gwarancja 24 mies.

androzek
15-10-2008, 14:36
Cena 4 koła wyklucza sens zakupu z A+ bo się to nigdy nie zwróci.

A kiedy zwróci się budowa domu???
Mam Liebherra ICUS 3010 za ok.2 tys.bez bajerów.

ms.
15-10-2008, 15:37
Mój typ: Gorenje NRKI55288.
Przyznam sie, że poza A+ ujęły mnie "bajery".
W tej chwili mam cały zestaw szczelnych pojemników do przechowywania mocno zapachowych produktów w lodówce (kto jadł tort zalatujący zapachem pieczonego mięsa, wie o co mi chodzi).

Dlatego bardzo się ucieszyłam, że w lodówce Gorenje ktoś specjalnie dla mnie przygotował różne zmyśllne pojemniczki.

marta

Lookita
15-10-2008, 20:01
a czytalas opinie o niej na \\ceneo\\ ?jakies mniej pochlebne ;-),jesli tylko pojemniczki lubisz,to coz....jesli masz lepsza opinie,napisz,bo mnie 2 komentarze tych,ktorzy zakupili,wrecz odrzucily.......

grave
15-10-2008, 23:43
a czytalas opinie o niej na \\ceneo\\ ?jakies mniej pochlebne ;-),jesli tylko pojemniczki lubisz,to coz....jesli masz lepsza opinie,napisz,bo mnie 2 komentarze tych,ktorzy zakupili,wrecz odrzucily.......


ja kupiłem jeszcze zanim pojawiły sie jakiekolwiek komentarze, ale mam nadzieję że nie będe narzekać....

ms.
16-10-2008, 08:29
:oops: ja jeszcze jej nie kupiłam.

Ale wczoraj, kiedy kontrolnie przeglądałam AGD w Saturnie na "mojej" lodówce już była karteczka SPRZEDANE.

marta

kamionkal
15-01-2009, 10:12
dementuje to co powyżej napisano negatywnego o gorenje nrki; jestem zadowolony, wcale nie chodzi głośno, jest pojemna i funkcjonalna.

mam z nią pewne kłopoty - na tylnej ściance odkłada się szron, mam wrażenie że jest lekko nieszczelna, ale to ewentualnie kwestia uszkodzenia podczas transportu a nie jakości produktu, muszę się temu przyjrzeć.

popcarol
15-01-2009, 11:02
A kiedy zwróci się budowa domu???
Mam Liebherra ICUS 3010 za ok.2 tys.bez bajerów.
Androzek i jak Twoj Liebherr? Chce kupic ten sam model:)
Dzieki

Lookita
15-01-2009, 11:35
slucham opinii...ja na Liebherra sie nastawilem....ale musze odlozyc,chce z biofreshem...

grave
15-01-2009, 11:58
dementuje to co powyżej napisano negatywnego o gorenje nrki; jestem zadowolony, wcale nie chodzi głośno, jest pojemna i funkcjonalna.

mam z nią pewne kłopoty - na tylnej ściance odkłada się szron, mam wrażenie że jest lekko nieszczelna, ale to ewentualnie kwestia uszkodzenia podczas transportu a nie jakości produktu, muszę się temu przyjrzeć.


ooo to pocieszyłas troszkę! u mnie już zamontowana w szafce, czekam na dokońćzenie zabudowy.. mam nadzieję, że będzie chodzić jak burza! 8)

Tazor
15-01-2009, 13:40
Ja też mam Gorenje NRKI55288 od kilku miesięcy. Póki co sprawuje się dobrze, chociaż raz najadłem się strachu, jak wyłączyłem zamrażarkę a ta potem nie chciała się włączyć. Na szczęście po jakiejś godzinie "zaskoczyła". Czytałem gdzieś, że może to mieć coś wspólnego z resetowaniem się cyklu rozmrażania, itp. U mnie na początku również na tylnej ściance osadził się szron ale tylko wtedy, gdy włączyłem gwałtowne chłodzenie - podejrzewam, że wynikło to z dużej wilgotności w powietrzu.

grave
15-01-2009, 14:42
aha, a jak jest w realu z tym dzwonkiem od drzwi gdy niby za długo otwarte? ostro dzwoni, i po ilu sekundach?
Czy ten NOfrost działa dobrze?

Tazor
15-01-2009, 15:06
Dzwonek odzywa się po tzw. "dobrej chwili" (chyba po minucie) :lol: i jest dość natarczywy. Na szczęście można go uciszyć jednym naciśnięciem przycisku.

No frost przy pełnej zamrażarce na razie działa ok - zero lodu. Trochę mała ta lodówka (i zamrażarka) ale to bardziej wynika z ograniczeń zabudowy. Model wolnostojące są po prostu szersze.

ralf1
15-01-2009, 15:10
Zastanów się, czy na pewno warto dopłacać na klasę A+ i czy na pewno chcesz no-frost.. Klasa A+ nie zwróci Ci się tak szybko. Chyba, że planowana podwyżka za prąd o 70% dojdzie do skutku.. To na pewno będzie to szybciej. A system no-frost ma jeden zasadniczy minus: wysusza jedzenie w lodówce. Wszystko musisz mieć w zamkniętych pojemnikach. Mi to przeszkadzało.

mario1976
15-01-2009, 15:12
A kiedy zwróci się budowa domu???
Mam Liebherra ICUS 3010 za ok.2 tys.bez bajerów.
Androzek i jak Twoj Liebherr? Chce kupic ten sam model:)
Dzieki

Też jestem ciekawy bo mój już czeka na montaż. Naczytałem się przed kupnem, że jest niesmowicie cichy...a to było dla nas priorytetem.

Tazor
15-01-2009, 15:26
Zastanów się, czy na pewno warto dopłacać na klasę A+ i czy na pewno chcesz no-frost.. Klasa A+ nie zwróci Ci się tak szybko. Chyba, że planowana podwyżka za prąd o 70% dojdzie do skutku.. To na pewno będzie to szybciej. A system no-frost ma jeden zasadniczy minus: wysusza jedzenie w lodówce. Wszystko musisz mieć w zamkniętych pojemnikach. Mi to przeszkadzało.

System no-frost nie wysusza jedzenia, bo to system dla zamrażarki, zapobiegający budowaniu się warstwy lodu w zamrażarce. Tobie zapewne chodzi o system chłodzenia strumieniem powietrza w lodówce, wymuszonym przez wentylator. Tak, to prawda, że wysusza jedzenie ale po pierwsze i tak większość jedzenia zawsze trzyma się w jakiś pojemnikach lub woreczkach, a po drugie wolę jak mi jedzenie wyschnie niż by miało spleśnieć :)

Przez ostatnie 2 lata miałem (i wciąż mam) wolnostojącą lodówko-zamrażarkę LG z systemem no-frost i chłodzeniem powietrzem i jestem zachwycony. Zero wilgoci, zero pleśni, zero problemów z wodą w lodówce. Teraz mam również tę Gorenje A+. Nigdy więcej "zwykłych" lodówek.

ralf1
15-01-2009, 16:02
No-frost działa tylko z zamrażalce? Szczerze mówiąc, to zawsze myślałem, że to właśnie przez no-frost tak wysuszało. To przepraszam za pomyłkę. A jakoś nie jestem przyzwyczajony do trzymania wędliny w pudełkach. Zawsze trzymałem na talerzu w torebeczkach.

kamionkal
16-01-2009, 12:36
aha, a jak jest w realu z tym dzwonkiem od drzwi gdy niby za długo otwarte? ostro dzwoni, i po ilu sekundach?
Czy ten NOfrost działa dobrze?

jak napisał powyżej Tazor odzywa się po 60 sekundach, ale dla mnie jest ok - to bardziej bipczenie niż dzwonek. zresztą dobrze że jest taka funkcja - jak dzieciak zostawi lodówkę otwartą, to ocalisz jedzenie, troche prundu i porządek w kuchni :)

Asia777
24-10-2009, 20:13
Trochę odświeżę wątek ;)
Czy ktoś wie czym różnią się lodówki Gorenje NRKI 45288 i NRKI 55288 (oprócz jednego numerka w nazwie oczywiście ) :lol:
Porównywałam je na stronie i wychodzi, że są identyczne :o
http://www.gorenje.pl/compare_products.asp

Gdzieś wyczytałam tylko , że jakimś samodomykającym się zawiasem nożycowym :roll:
Orientuje się ktoś ??

grave
26-10-2009, 09:30
Hmm, ciekawa sprawa z tymi modelami Gorenje! Na pewno NRKI55288 ma taki zawias i się bardzo dobrze domyka, natomiast czy byłby to tylko jedny szczegół różniący oba modele??? :o

Asia777
27-10-2009, 14:41
Nie sądzę, że produkowali nowy model tylko o ten zawias :lol:
Tylko o co chodzi :roll: :lol:

Asia777
06-11-2009, 15:24
Napisałam meila z zapytaniem czym różnią się modele tych lodówek do zabudowy
i odpisali mi z Gorenje :) Odpowiedź brzmi:

"Różnica polega na tym, że modele te mają inne rodzaje zawiasów. Model NRKI
55288 posiada zawias nożycowy (front meblowy mocowany jest na drzwiach), a
NRKI 45288 zwykły zawias."

Czyli tylko ten zawias
:o
Że też im się to opyla :lol:

grave
06-11-2009, 15:45
No to normalne MASAKRA... :o

alfa36
27-01-2010, 22:58
Szukam osób, ktore wyprobowaly już system no frost. Czy rzeczywiscie lodowka z tym systemem jest lepsza niż klasyczna, wentylowana? Podzielscie się proszę, doświadczeniem.

boja
27-01-2010, 23:08
Mam zamrażarkę no frost. Wspaniała rzecz, przynajmniej dla mnie.

ciotka klotka
27-01-2010, 23:44
Mam lodówko-zamrażarkę i jest super, żadnego lodu w środku i żadnej wody.

Iwa_P
28-01-2010, 11:56
no frost znaczy bezszronowa.
W tego rodzaju lodowkach nastepuje osuszanie i wymiana powietrze, a dzieki temu nie osadzaniu się szron. Lodowka z system no frost jest takze wentylowana, a wilgotne powietrze kieruje sie do skraplacza. To, ze powietrze jest suche na sciankach nie nagromadzi sie lod i nie trzeba takiej lodowki odmrazac. Ponadto mala wilgotnosc ma duze znaczenie dla dlugosci przechowywania produktow w swiezym stanie. Ja trzymam produkty w pojemnikach, dzieki czemu obieg powietrza nie wysusza ich.
Wg mnie warto zdecydowac sie na lodowke no frost:)

popey111
28-01-2010, 17:55
No właśnie. Możesz też kupić lodówkę z chłodziarką standardową(nie no-frost) ale z bez szronowym zamrażalnikiem. Jeżeli nie lubisz produktów pakować w pojemniki. Są też modele whirlpoola z regulacją wilgotności w chłodziarce.

EZS
28-01-2010, 21:40
to jeszcze polecę tzw strefę zero

niektóre lodówki mają najniższą szufladę z temp około zera (cool zone, cool box i inne nazwy). Co prawda prawdziwą strefę zero ma jedynie kilka modeli z wysokiej półki (np Liebherr), wtedy są dwa termostaty i można oddzielnie ustawić temp tej szufledy, ale już nawet ta pseudo cool zone jest cenna, tam się faktycznie da przetrzymać wędliny w stanie dobrym i znacznie dłużej, niż w "zwykłej" lodówce :wink:

a no frost mam w zamrażarce, nie szroni się faktycznie, ale na razie mam ją rok... ciekawe, jak dalej :lol:

aaa jeszcze jedno, coś mi się przypomina z moich lekcji przed zakupem lodówki - prawdziwa no frost ma plecy gładkie a nie ma dachu. Czyli można ją postawić tuż przy ścianie, nie ma tam żebrowania, a chłodzona jest od góry. Niektóre firmy sprzedają żeberkowce "podrasowane" ale to nie to. Trza plecy oglądać :lol:

Deamos
28-01-2010, 23:21
Pare dni temu ogladalem lodowki w Saturnie i zauwazylem, ze wiekszosc lodowek ma "odszranianie", po malej rozmowie ze sprzedawca dowiedzialem sie, ze wszystkie maja to dla chlodziarki a niektore dla lodowki i te sa oznaczane jako "No Frost"

popey111
29-01-2010, 00:33
Pare dni temu ogladalem lodowki w Saturnie i zauwazylem, ze wiekszosc lodowek ma "odszranianie", po malej rozmowie ze sprzedawca dowiedzialem sie, ze wszystkie maja to dla chlodziarki a niektore dla lodowki i te sa oznaczane jako "No Frost" Coś pokręciłeś. Chłodziarki mogą się same odszraniać ale mogą również mieć system nofrost-albo jedno albo drugie. W zamrażalniku mamy system nofrost - bez konieczności rozmrażania lub tradycyjny wtedy musimy rozmrażać.

Deamos
29-01-2010, 01:03
Pare dni temu ogladalem lodowki w Saturnie i zauwazylem, ze wiekszosc lodowek ma "odszranianie", po malej rozmowie ze sprzedawca dowiedzialem sie, ze wszystkie maja to dla chlodziarki a niektore dla lodowki i te sa oznaczane jako "No Frost" Coś pokręciłeś. Chłodziarki mogą się same odszraniać ale mogą również mieć system nofrost-albo jedno albo drugie. W zamrażalniku mamy system nofrost - bez konieczności rozmrażania lub tradycyjny wtedy musimy rozmrażać.
No tak, zamrazalnik ma, chlodziarka moze miec ;)

popey111
29-01-2010, 01:29
aaa jeszcze jedno, coś mi się przypomina z moich lekcji przed zakupem lodówki - prawdziwa no frost ma plecy gładkie a nie ma dachu. Czyli można ją postawić tuż przy ścianie, nie ma tam żebrowania, a chłodzona jest od góry. Niektóre firmy sprzedają żeberkowce "podrasowane" ale to nie to. Trza plecy oglądać :lol: A skąd masz takiego newsa? Co za różnica czy skraplacz jest zabudowany czy też nie?

EZS
29-01-2010, 08:26
aaa jeszcze jedno, coś mi się przypomina z moich lekcji przed zakupem lodówki - prawdziwa no frost ma plecy gładkie a nie ma dachu. Czyli można ją postawić tuż przy ścianie, nie ma tam żebrowania, a chłodzona jest od góry. Niektóre firmy sprzedają żeberkowce "podrasowane" ale to nie to. Trza plecy oglądać :lol: A skąd masz takiego newsa? Co za różnica czy skraplacz jest zabudowany czy też nie?

bo ja wiem, skąd :roll:
mówię, że to resztka wiedzy po kupowaniu lodówki
z tym że te bez żeberek nie są zabudowane. Po prostu ich nie mają, czyli mają inny system. Żeberek nikt nie zabudowuje, jak są.
Jak się tym interesowałam, znalazłam sporo wiedzy na temat, teraz już mi wywietrzała, głowa to nie śmietnik. Rzucam hasło, można je zgłębiać albo nie, do woli.

EZS
29-01-2010, 08:29
a to, co wiem na pewno, to że no frost strzela :P
od czasu do czasu wydobywają się takie dziwne dźwięki z lodówki (łamanie lodu). Nie jest to specjalnie uciążliwe, ale jeżeli ktoś bardzo pilnuje tych decybeli, to może czuć się rozczarowany

KamillaDeMon
29-01-2010, 15:23
Szukam osób, ktore wyprobowaly już system no frost. Czy rzeczywiscie lodowka z tym systemem jest lepsza niż klasyczna, wentylowana? Podzielscie się proszę, doświadczeniem.

NO FROST!

Iwa_P
29-01-2010, 17:10
Jesli ktos szuka lodowki wolnostajacej, wygodnej w uzyciu i cichej to zaproponuje swoja. Jest fantastyczna i nie tylko dlatego, ze moja;)
Lodowka, w ktorej bez problemow miesi sie blacha z ciastem i najwiekszy moj garnek z zupa;)

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/ef1b9789.jpg (http://fotoo.pl/)

Opis produktu:

Kolor: Tytan

Gwarancja: 24 miesiące

Wymiary: Wysokość 179.cm4; Szerokość 86cm; Głębokość 73.3cm.

Funkcje:

Sterowanie: Elektroniczne

Komunikacja: Wyświetlacz LED

Wymuszona cyrkulacja powietrza: TAK

Dystrybutor wody: TAK

Zastosowane technologie: Multi-Air-Flow,

Rozmrażanie: System No-Frost

Półki: 3 szklane

Regulacja półek: TAK

Pojemniki / Komory: 1 pojemnik na warzywa, Komora niskich temperatur

Zastosowane technologie: No-Frost, Fresh Zone, Pokrywa Moist Balance Crisper,
Wyposażenie: Pojemnik na jajka, Pojemnik na nabiał, 4 balkoniki na drzwiach

Rozmrażanie: System No-Frost

Zastosowane technologie: No-Frost, Kostkarka twistowa,

Wyposażenie: Plastikowa półka, Kostkarka do lodu, 2 balkoniki na drzwiach

Energia: Zużycie energii [kWh/24h]: 1.52

Zużycie energii [kWh/rok]: 555

Klasa energetyczna: A

Techniczne: Poziom hałasu [dB]: 40

Oświetlenie wnętrza: TAK

Zastosowane technologie: Bioshield, Powłoka Titanium,

patatajka80
29-01-2010, 20:18
Mam zamrażarkę Liebherra z no frostem..REWELACJA..zero szronu!!! Ale Liebherr to mercedes wśród lodówek...
Kupiłam również lodówko-zamrażarkę Elektrolux EAG z no frostem w zamrażalniku..ale narazie stoi w pudełku..mam nadzieję, że również się nie zawiodę:)

boja
29-01-2010, 22:03
Mam zamrażarkę Whirlpoola z no frost. Jedyny minus to ten, że chodzi troszkę głośniej od lodówki.

prawdziwy.anika
29-01-2010, 22:28
:cool:

filipki
06-05-2010, 09:55
Podbijam temat bo zastanawiam się nad zakupem lodówki no frost i ciekawią mnie Wasze opinie, które zapewne teraz powinny być uaktualnione, bo poprzednie posty są z 2007 r ;)
Poki co wchodzą u mnie w grę takie typy lodówek:
LG GR B399PLCA
LG GR B46SBTTA
BOSCH KGN49A73
Zastanawiałam się nad Liebherr, ale te lodówki nie są na moją kieszen.
A może macie inne do zaproponowania?

proszę o opinie.

brachol
06-05-2011, 07:40
podniosę temat bo szukam lodówki i spodobała mi się Gorenje NRKI55288 lub Gorenje NRKI45288 może ktoś jeszcze wyrazić opinie na temat tych produktów?
Najchętniej jakby się wypowiedział ktoś kto używa już jakiś czas ale z doświadczenia wiem że po budowie nie zagląda się już na forum.
A może ktoś poleca jakąś inna?

aksamitka
06-05-2011, 09:08
Gorenje NRKI55288 i NRKI45288 ma no frost tylko w zamrazarce , rok temu szukalam do zabudowy z no frostem w chlodzirce i niestety w tej cenie nic nie bylo

mrówka75
06-05-2011, 11:21
teraz mam lodówkę liebherr co prawda nie ma no frost a smart frost ale zasadniczej różnicy nie widzę w użytkowaniu, a co do samej lodówki to rewelacja , jeszcze tak cichej nie miałam

stilla
22-01-2012, 12:00
Dzięki No Frost produkty znajdujące się w zamrażarce, można zawsze łatwo wyjąć - nie zamrażają się poza tym kontroluje poziom wilgotności w chłodziarce i zamrażarce, powietrze jest zawsze suche, na ściankach nie gromadzi się lód. Same plusy.

radam5
22-01-2012, 12:24
Jak już ktoś odkopał temat to dopiszę coś:


Oczywiście lodówki no-frost maja same plusy. Ale tylko tzw pełny no-frost.
Duzo obecnych sprzętów mają napisane NO-FROST a na dole małym drukiem dopisane jest "dotyczy zamrażalnika". Takie rozwiązanie daje nam tylko to, że w zamrażarce nie będzie się zbierał lód, nic po za tym.

Jaka jest najważniejsza zaleta lodówek z no-frostem w chłodziarce?
Otóż w tradycyjnej lodówce część chłodząca jest kilka naście razy na dobe rozmrażana samoczynnie, przez co w środku jest duża wilgotność powietrza co w rezultacie prowadzi do szybszego psucia się produktów. Wędliny szybko pokrywają się śliska mazią.
Natomiast chłodziarki wyposażone w system no-frost nie mają zamontowanego parownika tylko chłodne powietrze jest wdmuchiwane z zamrażalnika i to powietrze jest suche (coś jak klimatyzacja) dzięki temu produkty nie psują się a co najwyżej schną.

Jedyną wadą takich lodówek jest ich cena (przyzwoite od ok 2000,00) oraz koszty późniejszy ewentualny napraw, po za tym nie mają żadnych minusów

aksamitka
22-01-2012, 13:33
ja jestem za no-frost nie zamienilabym mojej lodowki na zwykla, niestety nie spotkalam sie z lodówka do zabudowy zeby miala no frost w chlodziarce ( a to dla mnie wazniejsze niz w zamrazalniku)

mrówka75
22-01-2012, 13:59
wielki minus dla no frost w chłodziarce- szybko obsychają warzywa, sery, wędliny itp.

aksamitka
22-01-2012, 15:56
wystarczy trzmac je w pojemnikach i nic nie wysycha, warzywa trzymam w dolnej komorze i nie wysychają ( trzymam max 7 dni)

Gremlinka
22-01-2012, 16:34
Dla mnie minus to hałas takiej lodówki. Ale mam aneks i dlatego.

Konstru
24-04-2012, 11:05
A czy tego Samsunga (http://stylowe-agd.pl/lodowki/ekologia-w-stylowej-formie/) może ktoś polecić?

megi24
07-05-2012, 20:25
Schowanie w pojemniki to najlepsze rozwiązanie, choć przy tym pełnym systemie no frost raczej nie ma problemu. Poziom hałasu czasem jest zależny od zawartości. Ja jak mam dużo w chłodziarce i zamrażalce to trochę też mi trochę buczy, ale tak na codzień, to prawie nie słychać.

aksamitka
08-05-2012, 09:40
ja mam LG , która stoi w "salonie" i jest cicha

stilla
08-05-2012, 16:23
Głośna praca może też być uzależniona od niewypoziomowania lodówki, jak sprzęt równo stoi to zaraz inaczej pracuje , a jeśli chodzi o LG to raczej wszystkie te nowsze modele pracują cicho.

megi24
31-05-2012, 09:55
Praktycznie każdy nowy model LG jest ekonomiczny i cichy. Ale czasem faktycznie wystarczy dobrze ustawić i wszystko będzie chodziło jak powinno.

ladyjane
31-05-2012, 14:43
A może ktoś ma lodówkę whirlpoola? model wbc3545a+nfcxl. Jak na lodówkę z no frostem jest dość tania, może ktoś wie coś o jej jakości?

OFFelia
02-07-2012, 20:54
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat lodówki Electrolux ENN 3153 AOW?

adrianad
03-11-2014, 22:50
Czy są lodówki bez zamrażarki, pod zabudowę z systemem no frost?!? Nic nie mogę znaleźć :(

goleb.marcelina
25-11-2016, 11:44
Moja lodówka :spam:posiada funkcje nofrost i wszystko jest jak powinno :) Iość lodu w starej była uporczywa, teraz mamy spokoj a rodzina duza więc mrozimy też sporo :D