PDA

Zobacz pełną wersję : AMICA - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym. Opinie, modele, zdjęcia



Strony : 1 [2]

Damro
15-07-2009, 14:33
potwierdzam,żadnego sprzętu na A a już w żadnym wypadku Amici :evil:

Czyli Ariston, Ardo też?
jeśli jest na A to też,poszperaj po wątkach bodajże najszybciej psujące się sprzęty a przekonasz się.

marecki6
15-07-2009, 17:45
mysle ze plyty i z piekarnika bedziesz zadowolony/a natomiast okap kupilbym innej firmy

Deamos
15-07-2009, 21:20
A jaka firma za rozsadna cene?

Izulek
17-07-2009, 11:29
No to ja się naczytałam o tych wystrzałowych szybach w piekarnikach amici i kupujemy płytę i piekarnik Teka. Okap Amica.

d@riuszG
21-07-2009, 08:19
... Całość Amica ...

Odważnie, tylko twardziele tak postępują, a co tam :D

A tak poważnie to w starej/obecnej kuchni mam piekarnik i okap tej firmy. Są w niej od 2002 roku i nadal działają (odpukać, nie zapeszać, itp). Piekarnik ujdzie, ale okap to totalna porażka. W nowej nie było już mowy o takich wynalazkach i nie ma ani grama tej firmy. Wyszedłem z założenia, że nie ma firmy która się specjalizuje we wszystkim. I tak mam prawie każdy sprzęt z innej firmy :D, tylko piekarnik i płyta jest tej samej.

Izulek
21-07-2009, 08:22
A jaki masz okap? I dlaczego nie spełnia oczekiwań?

d@riuszG
21-07-2009, 18:32
A jaki masz okap? I dlaczego nie spełnia oczekiwań?

Okap jest firmy Amica, ma problem z wydajnością a kuchnia jest mała 4m x 2m i na dodatek jest okropnie głośny, no chyba że idzie na pierwszym biegu :D Jak kupowałem sprzęt w 2002 roku to byłem leszczem i wziąłem to co polecili w sklepie, teraz przynajmniej poświeciłem trochę czasu i porównałem parametry i ceny oczywiście. Pretensje przynajmniej będę miał do siebie :D, pomijam fakt, że sprzedawca będzie zachwalał ten sprzęt co ma obecnie, żeby nie musiał specjalnie zamawiać kolejnego.

Olena
22-07-2009, 12:46
W 1994r. dostaliśmy w prezencie kuchnię elektryczną z blatem ceramicznym firmy Amica (wtedy to była raczej nowość). Płyta przez te lata śmigała aż miło, w piekarniku po 10 latach chyba przestał grzać "dół". Nie było to chyba nic skomplikowanego bo chętny, który ją od nas wziął bez problemu ten piekarnik naprawił. W każdym razie w nowym domu wiedziałam, że nie będę mieć innego blatu niż ceramiczny. I chciałam mieć sprawdzoną firme - te 12 lat chyba można uznać za "sprawdzenie"? ;)
W nowej kuchni mam blat, piekarnik elektryczny, okap i zmywarkę firmy Amica. Pracują już 3 lata i nie mam zastrzeżeń. Co prawda wykupiliśmy sobie dodatkową gwarancję na 5 lat (smutne doświadczenie z pralką Electroluxa tego nas nauczyło) ale jeszcze nie musialismy z nich korzystać.
Natomiast też z doświadczenia wiem, że nigdy nie kupię nic Ardo :evil:

edytaand
22-04-2010, 15:49
Ja właśnie tak zrobiłam:) Kupiłam piekarnik Electroluxa!! W którym też pękła szyba zewnętrzna!! Więc nie mogę polecić:(

ana996
23-04-2010, 08:14
Hm, od 4 lat użytkuję sprzęty Amici w kuchni:
płyta ceramiczna
lodówka
zmywarka
piekarnik
mikrofala
okap wolnowiszacy

Jedyne zastrzeżenia mam do lodówki, bo ostatnio często muszę ją rozmrażać, a tak reszta bez zarzutu. Mysleliśmy też, że okap jest felerny (a swoje kosztował), ale okazalo się, że felerny był fachowiec, ktory go podłączył, bo coś tam było nieszczelne i zapchy wracały do kuchni...

agamon
10-06-2010, 00:00
mam pralkę Amica- zdecydowanie odradzam- firma dziad ( duża awaryjność, hahłackie podejście serwisu producenta do klienta)
własnie mam właczne pranie ( pierze od godz. ok. 16) i co chwila muszę poganiać ją ( dociskam elementy na płycie głownej) .
A taka miała byc elegancka ... podobno sprzedawana do RFN pod nazwą hanza. I qrefsko droga.....
Nigdy więcej Amiki

radi79
10-06-2010, 07:21
Miałem w wynajętych mieszkaniach 2 lodówki Amica do zabudowy i obie padły mniej więcej po 3-4 latach od zakupu. Oprócz tego używam pralki Amica, która robi dużo hałasu, ale praktycznie nie pierze.
Mam doświadczenia również z 2 piekarnikami elektrycznymi oraz płytą elektryczną i gazową - jest ok.
Ogólnie w przypadku lodówki i pralki nigdy bym nie kupił.

monikaa13
10-06-2010, 09:34
Jeżeli Amica to tylko płyta i piekarnik. Mieliśmy parę lat i działały bez zarzutu, nic się nie działo. Szczerze możemy polecić. Zresztą można poczytać opinie w necie, większość pozytywnych.

Niestety reszta odpada, lodówka masakra. Mieliśmy też parę lat, od początku kiepsko działała. Cały czas byłą w niej woda, wszystko pleśniało. W zamrażalniku trzeba było wymieniać uszczelki, jednym słowem koszmar. To samo można powiedzieć o pralce. Nigdy nie kupiłabym pralki Amica. Rodzice mają i po paru latach do naprawy. Pierze bardzo kiepsko, po praniu wszystko pogniecione i szare. Pranie w tym samym proszku, w tej samej temp. w Boschu, który mamy daje nam pranie nie pogniecione i białe, a w Amice nie. Naprawdę nie wiem z czego to wynika ale nie polecam.

Teraz mamy nowe mieszkanie i kupujemy właśnie piekarnik Amici, bo poporstu jest dobrej jakości, płytę Teka, lodówkę i zmywarkę Electrolux, pralkę mamy Bosch, a okap chyba Teka.

hazel
28-12-2010, 11:12
mam pytanie co to jest za system w tej lodówce. domyslam sie, ze chodzi o system antybakteryjny, ale jak on funkcjonuje jak dziala? mam troche sprzetu amica w domu (piekarnik i pralka), jestem z nich zadowolony i dlatego zamierzam wymienic teraz lodowke na amice. znacie moze jakies szczegoly tego systemu ?

maci
07-10-2011, 07:17
Witam,
Ostatnio dość okazyjnie udało mi się kupić okap Amici (380 zł) - ale niestety, bez komina maskującego. Czy ktoś wie, gdzie można zamówić wykonanie takiej maskownicy z blachy INOX? Pytałem o oryginalną - to komplet kosztuje ponad 200 zł. Może coś tańszego by było - za kawałek blachy (od okapu do sufitu podwieszanego mam jakieś 40 cm), to trochę dużo;).

A i jeszcze jedno - w jakim celu są w maskownicy kratki u góry, jeżeli okap będzie pracować w trybie wyciągu?

maciejdm1
02-02-2012, 20:42
Mam nową płytę gaz na szkle cztery palniki w tym jeden tzw. Wok(poodwójny palnik).Model to PGCZ6411.Zostały wymienione dysze na gaz Gz 41,5.Palnik Wok nie pali sie po puszczeniu kurka. oryginalnie na palniku Wok była dysza 1,24 teraz jest 1,40(była też 1,52-paliło się ale nierównomiernie).Pozostałe palniki działają,choc gwiżdżą na małym płomieniu.Co może byc przyczyną braku płomienia na Wok-u oraz czy gwiżdżenie to normalna rzecz?Instalator,który podłączył płytę nie miał odpowiedniej dyszy a potem miał wypadek i jest nieuchwytny.Proszę o info jaką dyszę założyc.Pozdro

aadamuss24
02-02-2012, 21:40
Przy tych kuchenkach najlepiej wezwać serwis. Samemu trudno to wyregulować. pozdr adam

Marlid
03-02-2012, 13:25
w instrukcji obsługi masz napisane jaki powinien byc rozmiar dyszy. palnik po puszczeniu może gasnąc dlatego ,że płomień pali się na całym palniku i nie ogrzewa termopary (metalowy "dzióbek" przy palniku ) lub zawór podczas zapalnia nie jest wciskany do końca. zdejmij pokrętło z zaworu wadliwego palnika i spróbuj zapalic przekrecając i wciskając kombinerkami (wciśnij mocno) jak plomień wtedy nie zgaśnie to ci powiem co zrobić.

maciejdm1
05-02-2012, 09:02
Dzięki za odpowiedzi.Niestety w instrukcji nie mam podane jakie dysze przy gazie Gz 41,5.Jutro spróbuje z kombinerkami i dam znac.Pozdrawiam.
Sprawdziłem dzis i faktycznie kombinerkami zapalało się.Po założeniu kurka też palił ,ale tylko pare razy .Po puszczeniu kurka gaśnie.Czy możliwe jest ,że dopółki termopara jest ciepła to pali a jak ostygła to lipa?Dodam,że długo trzymam kurek na zapalaniu.

moszczyr
21-10-2012, 10:23
Sporo szumu jest teraz wokół tego piekarnika z funkcjami jak ze smartfona i możliwością
wgrywania zdjęć poprzez usb do ekranu. Mnie osobiście podoba się możliwość wgrywania
przepisów, co może być mega ułatwieniem dla gotującego. Jak sądzicie czy sprzęty
AGD będą iść w stronę smartfonów, łączenie z internetem itp.

RRK
25-10-2012, 19:04
heh, sądzę że teraz wszystko jak piszesz zmierza w tym kierunku, jeśli chodzi o piekarniki prawie wszystkie nowe modele posiadają funkcję książki kucharskiej a producenci informują że przez usb będzie można ściągnięte z neta aktualizcje wgrać do piekarnika... nowe przepisy itp taki upgrade piekarnika..... sama jestem w szoku bo właśnie wyszukuję sobie sprzęt do kuchni i .... szeroko otwieram oczy :-D
jest fajna promocja na Mastercooka do 31,XII - kupujesz kilka produktów tej marki i otrzymujesz telewizor full hd, albo inne prezent co tam sobie wybierzesz, więc poczytałam o piekarniku MF-880ATCX.... podobne funkcje do Amici bez wgrywania foto ale imponujący zasób funkcji (usb itd.) a cena bardzo przystępna..... idzie postęp dużymi krokami ;-)

samosha
29-10-2012, 20:38
Widziałam tę Amikę - faktycznie robi mega wrażenie, szczególnie przeglądanie ksiązki kucharskiej ale największe chyba ten programator, którym sterować można jak smartfonem. Wiele bym dała, żeby móc sobie pozwolić teraz na taki piekarnik :) Pytanie ile on kosztuje? Ja widziałam na prezentacji, nie było cen...

radi79
30-10-2012, 08:32
jest fajna promocja na Mastercooka do 31,XII - kupujesz kilka produktów tej marki i otrzymujesz telewizor full hd, albo inne prezent co tam sobie wybierzesz, więc poczytałam o piekarniku MF-880ATCX.... podobne funkcje do Amici bez wgrywania foto ale imponujący zasób funkcji (usb itd.) a cena bardzo przystępna..... idzie postęp dużymi krokami ;-)

Mam tego właśnie Mastercook'a MF-880ATCX od ponad roku i z jednej strony to mogę go jak najbardziej polecić, ale muszę też uczciwie powiedzieć, że tych wszystkich zaawansowanych funkcji praktycznie nie używamy. U nas w praktyce wygląda to tak, że wybieramy zazwyczaj grzałkę i temperaturę i tyle. Z piekarnikowych przepisów to nie korzystaliśmy chyba nigdy, a jedynie kilka razy z pieczenia w niskiej temperaturze, które to jest akurat bardzo fajną funkcją.

RRK
31-10-2012, 13:18
Mam tego właśnie Mastercook'a MF-880ATCX od ponad roku i z jednej strony to mogę go jak najbardziej polecić, ale muszę też uczciwie powiedzieć, że tych wszystkich zaawansowanych funkcji praktycznie nie używamy. U nas w praktyce wygląda to tak, że wybieramy zazwyczaj grzałkę i temperaturę i tyle. Z piekarnikowych przepisów to nie korzystaliśmy chyba nigdy, a jedynie kilka razy z pieczenia w niskiej temperaturze, które to jest akurat bardzo fajną funkcją.

właśnie kompletuję sprzęt agd do kuchni i zastanawiam się nad zakupem wspomnianego piekarnika... myślę również czy nie kupić reszty sprzętów tego producenta, czy posiadasz w swojej kuchni jeszcze inny ich sprzęt? płyta, zmywarka, lodówka, mikrofala? napisz jak się sprawują. dzięki za info o piekarniku :)

radi79
01-11-2012, 23:16
Mamy jeszcze piekarnik z mikrofalówką MFM-570 ATCX oraz indukcję I4DE64ZS i z indukcji jestem bardzo zadowolony. Zresztą wcześniej mieliśmy już indukcję Mastercooka i dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny produkt tego producenta. Natomiast o piekarniku z mikrofalówką jakoś specjalnie nie ma co powiedzieć - jako mikrofala działa bardzo fajnie, a jako piekarnik używaliśmy kilka razy i nie bardzo mam podstawę do oceny. Na pewno ciężej niż w MF=880 coś ustawić, bo trzeba mieć instrukcję pod ręką albo super pamięć do wszystkich funkcji. Dodatkowo przyciski dotykowe działają dużo gorzej niż w MF-880, ale być może to przypadłość naszego egzemplarza. Głównym powodem zakupu tej mikrofali było to, żeby pasowała wyglądem do piekarnika.
Ogólnie to z żadnym z tych sprzętów nie mamy jakichkolwiek problemów i w mojej ocenie są bardzo porządnie wykonane i kupując ponownie pewnie bym się na nie znowu zdecydował.
Dodatkowo w Mastercook'u można sobie przedłużyć gwarancję na 5 lat za chyba mniejsze pieniądze niż to co proponują w sklepach.

RRK
04-11-2012, 16:09
....już po zakupach :rolleyes: .... więc pan w sklepie przekonał nas do zakupu piekarnika Gorenje BO 9950 AX funkcje ma super wyświetacz też i sterowanie sensorowe na czym mi zależało, płyta Samsung CTN464NC01 z metalowymi opaskami bo bokach wygląda .. jak płyta :-) ale ma jedno duże pole grzewcze tak jak chciałam, zmywarka Ariston LFTA+3214 HX.R na 14 kompletów naczyń dość dobrze wyposażona w środku (dodatkowe koszyki itp.) i całkiem nie złe wyniki jeśli chodzi o pobór wody i energii, i w końcu lodówka Samsung RL55VTEBG (10 lat gwarancji) wygląda... pięknie, co prawda czytałam opinie że podobno dość głośna gdy włączy się agregat.... zobaczymy, z mikrofali zrezygnowałam póki co, do kupienia jeszcze pralka myślę o Samsung WD0704REV, lub LG F1443 jakaś o większym załadunku w każdym bądź razie ;-) może możecie coś zarekomendować?

radi79
05-11-2012, 07:39
Gratulacje! Oby wszystko działało niezawodnie.

Co do pralki to tak się składa, że mamy akurat LG F1443KDS i szczerze mówiąc to szału nie ma. Wcześniej też mieliśmy LG chyba 12390 i wg mnie lepiej prała. Poza tym 11kg wsadu to raczej marketingowa ściema - wrzucenie takiej ilości prania gwarantuje, że pralka będzie prała 4 godziny i większość rzeczy będzie niedoprana. Poza tym pranie parowe to fajna sprawa, chodzi cicho, łatwo się ją obsługuje i wygląda całkiem atrakcyjnie.

RRK
05-11-2012, 14:20
O! wreszcie konkret! takiej informacji potrzebowałam ;-)
jeszcze tylko przeczytam kilka opinii o samsungu bo bardzo mnie korci ta funkcja eco bubble :rolleyes: i zdecyzją będzie łatwiej
dzięki radi79

AWIk
19-03-2013, 12:07
Nie wiem z czego to wynika, że większość ludzi zachwyca się tym co zagraniczne. Jak w tym kraju ma być dobrze jeśli kupujemy w Lidlach, MM Boscha, Siemensa itd.
Pracuję obecnie z Francuzami i NIemcami. Naprawdę daleko nam do nich jeśli chodzi o taki gospodarczy patriotyzm. Francuzi nawet z wypożyczalni biorą Renówki, mając do wyboru Fordy, Ople czy Skody.

My już od 9 lat mamy płytę elektryczną, okap, lodówkę, piekarnik i pralkę Amici. Z żadnym z tych sprzętów nie mieliśmy najmniejszych problemów. Podobnie było u moich rodziców - pralka i lodówka działała przez wiele lat bezproblemowo przy dość intensywnej eksploatacji.

Ja osobiści polecam produkty AMICi i zachęcam: KUPUJCIE POLSKIE PRODUKTY W POLSKICH SKLEPACH I NIE WSTYDZCIE SIĘ TEGO.

Adik50
20-06-2013, 23:18
No to ja się podzielę; amica zdecydowanie NIE!!! miałem ja i teście lodówkę = złom padł agregat , głośna praca lipa . Mam gazówke też lipa awaria palnika i zapalacza. Pralka też lipa fachowiec od serwisu mi nie polecał bo się psuły . Kupuiłem boscha i jest super jest katowana 5x na dobę od 3 lat szok . Lodówka
Polar bez zastrzeżeń

IZA30
01-07-2013, 10:32
Mam zamiar kupić takie oto produkty Amici :

* Piekarnik AMICA EBF8551 ew. EBF6521 ale skłaniam się bardziej ku 8551 ze względu na teleskopowe prowadnice

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,fusion,ebf8551,691,2.html

* Płytę Amica PGXZ6411
http://www.skapiec.pl/site/cat/328/comp/1300713


* Kuchenkę mikrofalową Amica AMM 20 BIM

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,kuchenka-mikrofalowa,amm20bim,461,2.html

Oczywiście piekarnik i mikrofala do zabudowy w słupku. Taki wybór ze względu na koszty :-)

Czy myślice,że to dobry wybór? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie,bo za chwilę będę musiała zakupić :sick: I jeszcze jedno,może doradzie jakichś ZAUFANY sklep internetowy ?Jak na razie na electro.pl ceny są ok,ale nic o tym sklepie nie wiem :/

gotująca
03-07-2013, 08:13
W wynajmowanym mieszkaniu miałam pralkę amica i nie dość, że strasznie głośna, to jeszcze nalewała sobie za dużo wody, która w trakcie prania wylewała się drzwiczkami... Nie wiem, czy była to wina zepsutego czujnika, czy czegoś innego, ale niezależnie od "naładowania" ubrań, raz wylewała a raz nie i ciężko było wyczaić, jak ją ustawić... Może i była to tylko drobna awaria, ale pralka miała niecały rok i to mnie strasznie dziwiło, że tak nowa pralka a już się psuje.

mich83
31-08-2013, 12:09
Moja historia ze sprzętem AMICA.

W pierwszym piekarniku po jakiś 3 latach wypadła zewnętrzna szyba w drzwiach. Drugi piekarnik w innym mieszkaniu tez kupiliśmy AMIKI (konkurencyjna cena ) i tez po jakiś 3 latach wypadła szyba tym razem wewnętrzna, po prostu narożniki przytrzymujące tą szybę nie mogą fizycznie wytrzymać dłuższego czasu ( wystarczyło dać je metalowe tak jak całość ramki podtrzymującej ). Mikrofala do zabudowy , też padła po 3 latach. Nie polecam, ogólnie wypadają bardzo korzystnie cenowo ale z jakością jest kiepsko, sprawdza się powiedzenie ze tanie rzeczy są dla bogatych.

dodi28
25-10-2013, 09:09
Ja z kolei zastanawiam się nad kupnem pralki tej marki. Wolałbym nie wydawać więcej. Ma ktoś może pralkę od nich? Jak się sprawdza? Dodam, że na bajerach mi nie zależy, podstawowe funkcje, mała awaryjność i żeby była w miarę cicha.

Bayzone_pl
25-10-2013, 10:13
Ja z kolei zastanawiam się nad kupnem pralki tej marki. Wolałbym nie wydawać więcej. Ma ktoś może pralkę od nich? Jak się sprawdza? Dodam, że na bajerach mi nie zależy, podstawowe funkcje, mała awaryjność i żeby była w miarę cicha.

Odradzam,
tanie i dobre:
Indesit, Hotpoint, Zanussi.

Doradca komfortu
30-10-2013, 20:05
Tak jak MarekSam napisał, ja obecnie posiadam lodówke Amiki i pracuje kilka lat i wogóle się nie psuję. Bardzo dobre produkty tej firmy. Nic, tylko brać :)

syberia
30-10-2013, 20:28
Kupiłam kuchenkę Amiki z płytą ceramiczną ( jakieś 7 lat temu ) nie psuje się, ale płyta jest koszmarnie niewydolna

aps161 2g
02-11-2013, 15:45
Ma ktoś jeszcze piekarnik, zmywarkę i lodówkę Amica?

Adrian1224
02-11-2013, 21:03
Witam
Są na forum osoby używające 2-3 lata pralkę albo zmywarkę Amica?
Jestem ciekaw jak jest z ich awaryjnością.

andrixxx
05-04-2014, 13:14
Ja posiadam lodówkę Amica od niemalże 5-ciu lat. Jak na razie nie ma problemów, tylko ostatnio czasami głośniej działa. Mam też kuchenkę elektryczną kupioną w tym samym czasie - płyta O.K., piekarnik mam wrażenie, że czasowo dłużej wychodzi żeby ciasto upiec w porównaniu do starej kuchenki. Nad zmywarką zastanawiam się teraz jakiej firmy. Niby mamy na oku jedną Amice, jednak coś mnie wstrzymuję przed zakupem. Chyba mało opinii o jej zmywarkach, a zachwalanie Boscha lub Siemensa.

Bayzone_pl
07-04-2014, 12:52
Ja osobiście polecam sprzęt grzejny Amica - płyty, piekarniki, mikrofale jak również okapy. Pralki, lodówki czy zmywarki - nigdy w życiu.

kasiulkak
07-04-2014, 13:08
Witam, użytkuję piekarnik Amica EBI8873 od września 2013.
Piekarnika używam sporadycznie głownie wypieki i większe imprezy a zaczyna w nim odchodzić emalia w środku w 2 miejscach i w miejscu pontowania górnej grzałki do boku piekarnika. Pojawiły się 3 odpryski a miejsca obok nich są popękane dookoła i kwestią czasu jest kiedy i one odprysną.
Oczywiście złożyłam reklamację, wysłałam zdjęcia i czekam na odzew.
Czy ktoś z was miał podobny problem??

rafstraz
25-04-2014, 13:04
płyta indukcyjna AMICA - która z nich najbardziej cicha? jakie macie doświadczenia?

odi69
02-06-2014, 08:55
Ja osobiście polecam sprzęt grzejny Amica - płyty, piekarniki, mikrofale jak również okapy. Pralki, lodówki czy zmywarki - nigdy w życiu.

A co myślisz o tej kuchence
http://www.amica.pl/produkty/produkt/4454-Kuchnia_do_zabudowy_z_plyta_gazowa-Scandium-GHS_75312_AA

czeslaw_72
02-06-2014, 09:38
płyta indukcyjna z Amici miewa zwiasy, sporadycznie musiałem wył i wł na korku bo jedno pole nie działało ...
piekarnik z Amica padł wyświetlacz ale wymienili na gwarancji teraz działa jak złoto

Bayzone_pl
02-06-2014, 13:10
A co myślisz o tej kuchence
http://www.amica.pl/produkty/produkt/4454-Kuchnia_do_zabudowy_z_plyta_gazowa-Scandium-GHS_75312_AA

Linia Scandium, źle nie jest ale dołożyłbym do Integry
http://www.amica.pl/produkty/produkt/4450-Kuchnia_do_zabudowy_z_plyta_gazowa-Integra-GHI_85312_AA

odi69
02-06-2014, 20:06
Co specjalnego ma integra że warto dołożyć?

a co powiesz o tym
http://allegro.pl/zestaw-bosch-hev-434350-npd-615-deu-wozkowy-i4287058741.html

Bayzone_pl
03-06-2014, 07:28
Co specjalnego ma integra że warto dołożyć?

a co powiesz o tym
http://allegro.pl/zestaw-bosch-hev-434350-npd-615-deu-wozkowy-i4287058741.html

Poza stylistyką (kwestia gustu) Integra ma lepsze wykończenie w detalach i lepiej rozwiązaną powłokę "antyfingerprint".

a co do linka, najdroższy serwis pogwarancyjny i wózek w piekarniku to porażka.

odi69
03-06-2014, 07:45
A co byś polecił jeszcze w podobnej cenie?

Bayzone_pl
03-06-2014, 09:54
a co byś polecił jeszcze w podobnej cenie?

zgg 62414 xa + zoa 35752xd - 1400,-
egg 16242nx + eeb4233pox - 1450,-
akr 361 ix + akp 222 ix/01 - 1280,-
...
...
...

odi69
03-06-2014, 13:17
to może jeszcze jakiś okap teleskopowy ok 400zł

Bayzone_pl
03-06-2014, 14:48
to może jeszcze jakiś okap teleskopowy ok 400zł

ots 635i

odi69
03-06-2014, 20:14
Żona stwierdziła że bardziej się jej podoba okap z serii integra więc może jednak budżet się trochę rozrośnie który był przeznaczony na agd.
Szukamy jeszcze chłodziarko-zamrażarki wolnostojącej w kolorze inox ok 180cm i ok 1400-1600zł

Bayzone_pl
04-06-2014, 07:41
żona stwierdziła że bardziej się jej podoba okap z serii integra więc może jednak budżet się trochę rozrośnie który był przeznaczony na agd.
Szukamy jeszcze chłodziarko-zamrażarki wolnostojącej w kolorze inox ok 180cm i ok 1400-1600zł

en13601jx

odi69
11-06-2014, 12:50
A czy do kuchenek amici można dokupić prowadnice teleskopowe?

julo23
12-06-2014, 17:08
@ Bayzone_pl

Spodobał mi sie piekarnik z Amiki Fusion EBF7541AA w dodatku jest w dobrej cenie (ok. 830zł) i posiada większość rzeczy które mnie interesują.
http://www.amica.pl/produkty/produkt/4349-Piekarnik_do_zabudowy-Fusion-EBF_7541_AA
Sęk w tym że musi stać nad nim mikrofala którą chce dokupić później.
Dobierze się coś kolorystycznie do tego modelu ? Może być nawet innego producenta.
Chyba będzie ciężko.... I muszę wybrać droższy z serii Integra. Przejrzałem od razu te integry i chyba do tego będzie trzeba dołożyć te 100zł : EBI7522AA i wtedy chyba bez problemu dokupie póżniej mikrofalę. niestety w tej cenie nie dostanę teleskopów przydatnych przy otwieraniu piekarnika i wysuwaniu gorącej blachy.


Jeśli chodzi o płytę indukcyjną Amica PI6512TFN o której rozmawialiśmy w temacie whirlpoola, to zastanawia mnie jedna rzecz... nie ma oznaczeń kół grzewczych na płycie ale w instrukcji jest napisane:
pola indukcyjne 2 o średnicy 18cm z funkcją booster, oraz 2 o średnicy 22cm.
Więc to że nie ma granicy wizualnego koła chyba nie oznacza że mogę położyć brytfankę wąską a długą załóżmy na dwa pola. Bo efekt będzie taki sam jak na płycie która ma oznaczone "koła". Te nieograniczone powierzchnie to chyba już z tej wyższej półki cenowej a nie ten model ? Poza tym żona widząc sterowanie tej płyty jest przerażona :)
Dlatego chyba skłaniał bym się ku takiej z wizualnymi kółkami na polach grzewczych i innym sterowaniu na panelu przednim.
np. Amica PI6512TK - co o niej sądzisz ? Jedyna wada którą dostrzegam to że są tylko 2 pola booster.
Ale spotkałem się z jedną opinią, nie wiem na ile jest prawdziwa i czy będzie sie tyczyć tego modelu - że pola booster działają na przemian, lewo i prawo. Nie da się włączyć dwóch lewych lub dwóch prawych na raz przy poczwórnych boosterach.
Nie wiem jak to sie ma do płyt amiki.

Znalezłem jeszcze płytę o oznaczeniu PI6512TB ma szlif i 4 boostery ale ma to samo sterowanie do płyta o oznaczeniu TFN. Musze się rozejrzeć za jakąś jak ta - PI6512TK ale z 4 boosterami.
Mógłbyś mi coś podpowiedzieć, bardzo jestem ciekaw Twojej opinii.

julo23
13-06-2014, 05:29
Trochę za dużo poruszyłem wątków na raz.

Przeglądając wszystkie modele płyt indukcyjnych amici w cenie tak do 1450zł zauważyłem że: (może sie komuś przyda)

PI6512TG ramka, 4 boostery, pauza, 1100zł
PI6512TB szlif z boku 4 boostery pauza 1160zł
PI6512TK szlif z przodu 2 boostery, brak pauzy? 1050zł inny panel sterowania
PI6512TU bez szlifu, bez ramki 1 booster , pauza, 970zł inny panel sterowania
PI6512TFN szlif pełny, 4 boostery pauza, 1262zł brak narysowanych kół na płycie.

pozatym amici mają rozpoznawanie wielkości garnków i dwa pola grzewcze o wielkości 22cm oraz 2dwa o wielkości 18cm.
Nie spotkałem sie z tym u konkurencji za tą cene. Mają zazwyczaj jedno duże ok .21cm jakieś dwa średnie i malutkie.

Bayzone_pl
13-06-2014, 08:59
Trochę za dużo poruszyłem wątków na raz.

(...)

.

To tak - za porządkiem
do linii Fusion można dokupić mikrofalę - nazywa się AMG 20BF - jest dobra tania i chwilowo niedostępna - planowana dostępność - połowa lipca.

Integra jest fajniejsza ale droższa.

Jeśli chodzi o płytę PI 6512TFN - nie ma namalowanych kółek tylko ze względów estetycznych - nadal jest to "zwykła" czteropolowa płyta - nie ma pół "wolnych"

Zgadza się - płyty czteropolowe mają pola połączone w pary - prawy przód/tył i lewy przód/tył - i również się zgadza to że jednocześnie z boosterem mogą pracować tylko dwa pola - jedno prawe i jedno lewe - więc nie ma się co zachwycać boosterem na wszystkich polach.

Z grubsza zgadza się to porównanie płyt które zrobiłeś bo to z grubsza ta sama linia - którą płytę wybierzesz - będzie dobra.

Sterowania sliderowego bym się nie bał.

Z tym rozpoznawaniem wielkości garnka to tak trochę ściema jest... w praktyce jeśli garnek jest za mały lub za duży na dane pole (tak - np. duże pole nie "zobaczy" zbyt małego dna - trzeba też pamiętać że dla indukcji liczy się średnica dna a nie pokrywki) to pole nie będzie działać i tyle i to masz w praktycznie każdej indukcji

julo23
13-06-2014, 20:34
No to teraz mam orzech do zgryzienia.
Płyta PI6512TFN jest fajna ale czemu nie ma tych okręgów. Bez sensu to zrobili. Skąd mogę wiedzieć czy położyłem na środku garnek ? Trzeba celować na te krzyżyki. A jeśli wyjdzie poza obrys którego defacto nie ma narysowanego to co się dzieje ?
Wybrałbym inną ale zależy mi na szlifach płyty.
Niestety amika nie ma innej płyty ze szlifami z tej linii. Bo albo jest szlif z boku albo tylko z przodu albo jakaś ramka.

Myślałem że wykrywanie wielkości garnka polega na tym że się oszczędza energię bo dogrzewa tylko pod garnkiem a pozostałe pole nie grzeje i wtedy mamy oszczędność.

EDIT:

Wziąłem PI6512TB :D bo szlify z boku wydają mi się ważniejsze niż z przodu, poza tym ma funkcję pauze, której nie ma PI655412TK. No i te okręgi narysowane, wydaje mi się że bym się wkurzał za każdym razem zastanawiając się czy garnek jest na środku tego krzyżyka czy nie...
Piekarnik wziąłem Amica EBI 7522 AA.
Teraz tylko dobrać jakąś mikrofalę do piekarnika bo musi być obok.
Żeby pasowało w miarę wizualnie i nie kosztowała majątku. Bo bez sensu wydać za mikrofalę tyle co za piekarnik albo płytę. 600zł - 700zł to max wg mnie.

Mam jakiś stary projekt mebli i wrzuciłem lodówkę samsunga, piekarnik amiki EBI i próbuje dopasować coś z mikrofali.
Whirlpool nawet nieźle sie komponuje tylko przez internet raczej nie da się sprawdzić czy to podobny odcień
http://images64.fotosik.pl/1076/d15a580b7f53f985gen.jpg
(proszę nie patrzeć na okna które musiałem przerobić kopiuj -wklej hehe)

Bayzone_pl
14-06-2014, 08:29
Teraz tylko dobrać jakąś mikrofalę do piekarnika bo musi być obok.
Żeby pasowało w miarę wizualnie i nie kosztowała majątku. Bo bez sensu wydać za mikrofalę tyle co za piekarnik albo płytę. 600zł - 700zł to max wg mnie.

masz do wyboru dwie mikrofale dedykowane do integry...

AMM 20BI
AMM 25BI

julo23
15-06-2014, 07:46
No właśnie te z amiki albo z zelmera, szkoda że AMM20BI jest taka paskudna a AMM25BI taka droga.
265517

265516
Ale jeszcze może podjadę gdzieś do większego sklepu i sprawdzę czy pasują odcieniem do piekarnika EBI7522AA ta mikrofala :
Whirlpool AMW 100 IX może nie jest ładniejsza ale przynajmniej sporo tańsza.
http://www.ceneo.pl/14584898 Jeszcze Zelmer ma tanią jedną w ofercie i też INOX.

ale u nas w mojej miejscowości nie mają niestety w sklepach żeby je móc obejrzeć.

Ewentualnie któraś z Samsunga czy Beko, bo skoro trzeba dać 700zł-800zł to chociaż żeby to jakoś wyglądało w miare przyzwoicie.
http://www.ceneo.pl/14593671

Bayzone_pl
16-06-2014, 07:39
(...)


Żadna nie będzie pasowała tak jak Amica - nie wiem czy zepsucie sobie stylistyki całej nowej ładnej kuchni jest warte tych 100PLN różnicy w przypadku AMM 25 BI... a AMM20BI nie jest zła - na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciu

265667

AMW ma szarą plastikową ramkę niepasującą do niczego i ma zielony wyświetlacz.
Samsung ma zupełnie inny odcień i szczotkowanie (swoją drogą też na plastikowej ramce) a do tego niebieski wyświetlacz...
itd...

Vekont
19-06-2014, 09:09
ots 635i

A czy jest jakaś istotna jakościowa różnica pomiędzy kominowymi a teleskopowymi?

Bayzone_pl
20-06-2014, 07:34
A czy jest jakaś istotna jakościowa różnica pomiędzy kominowymi a teleskopowymi?

w podobnym przedziale cenowym - tak - wręcz przepaść

aberowski
20-06-2014, 11:03
ja też bardzo szybko się z niego wyleczyłem :DD

Figa z makiem
20-06-2014, 12:46
nigdy nie widziałem sensu w kupowaniu drogiego okapu, ze względu na jego użyteczność

Bayzone_pl
20-06-2014, 13:57
nigdy nie widziałem sensu w kupowaniu drogiego okapu, ze względu na jego użyteczność

wszystko zależy co rozumiesz przez pojęcie "drogi"

ja też nie widzę sensu płacenia powyżej 5kPLN za jakieś wydumane historie - ale nie wmawiajcie mi że nie ma różnicy w jakości wykonania, materiałów i choćby głośności przy okapie za 500 i 1500

julo23
21-06-2014, 09:21
Żadna nie będzie pasowała tak jak Amica - nie wiem czy zepsucie sobie stylistyki całej nowej ładnej kuchni jest warte tych 100PLN różnicy w przypadku AMM 25 BI... a AMM20BI nie jest zła - na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciu

265667

AMW ma szarą plastikową ramkę niepasującą do niczego i ma zielony wyświetlacz.
Samsung ma zupełnie inny odcień i szczotkowanie (swoją drogą też na plastikowej ramce) a do tego niebieski wyświetlacz...
itd...

Po raz kolejny dziękuję kolego za twoją pomoc.
Ta mikrofala nie jest taka zła jeśli stoi razem z piekarnikiem.
Może jeszcze uda się znaleść takie zdjęcie z tą drugą - AMM 25BI

Wybiorę jedną z tych dwóch. Inni producenci odpadają jednak - masz racje i przekonałeś mnie.

Dodam też, że w aktualnej promocji amici - brak już odkurzaczy (była to nagroda za zakup piekarnika i płyty indukcyjnej) - było ich tylko 500szt.
Lekki smiech na sali - 500szt na całą Polskę ?


EDIT:
udało mi się znaleść, nawet na naszym forum.

http://ogrzejdom.home.pl/piekarnik.jpg

aberowski
23-06-2014, 09:26
ja miałem kiedyś amice - kuchenke i mi posłużyła i dalej by mi służyła gdyby nie to że wszystkie napisy na niej były starte i porpostu się zestarzała

Marysia Ro
29-10-2014, 11:33
Czy ktoś użytkuje płytę indukcyjną Amica PI6109WL lub Amica PI6509WL oraz piekarnik Amica EBI8564WAA PRO BABY?
Można teraz zaoszczędzić 350zł na zakupie obu sprzętów, ale obawiam się jakości tej marki.

Anable
31-10-2014, 15:42
Amica to była dobra... ale Amica Wronki

Marysia Ro
02-11-2014, 11:14
Skąd to przekonanie? Korzystasz z tego sprzętu?

Susełka
17-11-2014, 12:08
Amica ma fajną teraz promocję. Ja chciałam się na nią załapać, ale... nie planuje płyty bo mam już takową z Ikea. Zakupiłam okap i planuję piekarnik. Jeśli byłby ktoś chętny do zakupu płyty to możemy się dogadać, albo ktoś kupuje płytę i piekarnik to dorzucam swój paragon od okapu. Sprzęty nie muszą być równocześnie kupowane.

mirek118
23-11-2014, 08:00
Czytając opinie w tym wątku zacząłem powatpiewac w Amice, ale po przemysleniu w końcu się zdecydowałem i kupuje piekarnik, mikorofalowke, plyte oraz okap Amica. Zgarne do tego 500 zl zwrotu/bonusu i byc moze za zaoszczędzone pieniądze przedluze gwarancję.
W sumie to użytkuje kuchenke gazową razem z piekarnikiem Amici od 9 lat i nic złego się nie dzieje.

beatagl
28-11-2014, 20:37
Witam
Mam zamiar kupić piekarnik Amica- Piekarnik do zabudowy EBI 810 64 B AA Integra

http://www.amica.pl/img/imagecache/b336cf96f1d961033e408ac8aa10d75b.jpg

jakieś opinie ?

Rokkka
11-10-2015, 10:57
A czy ktoś ma może któryś z nowszych modeli płyt Amici i używa? Mam od nich piekarnik taki ze średniej półki z opcją czyszczenia parą i jestem z niego wyjątkowo zadowolona. Teraz czas na zmianę płyty no i myślałem o dorzuceniu do kompletu też Amici któregoś z nowszych modeli z opcją gotowania w brytfannach (płyta indukcja ma być naturalnie).

mirek118
11-10-2015, 12:41
A czy ktoś ma może któryś z nowszych modeli płyt Amici i używa? Mam od nich piekarnik taki ze średniej półki z opcją czyszczenia parą i jestem z niego wyjątkowo zadowolona. Teraz czas na zmianę płyty no i myślałem o dorzuceniu do kompletu też Amici któregoś z nowszych modeli z opcją gotowania w brytfannach (płyta indukcja ma być naturalnie).

Ja używam ( w sumie to żona :-)) od pół roku i nie mam zastrzeżeń. Moja mama nieco krócej inny model i też nie zgłaszała problemów.
Co do serwisu moge się wypowiedzieć że działają szybko i są dobrze zorganizowani. Przyjeżdżali do piekarnika ale też nie było awarii w sumie tylko okazalo się że upadł monterom kuchni....

M-M
20-10-2015, 08:40
Mam pytanie o lodówki Amica. Jakieś opinie? Czy to prawda że są awaryjne?

Kuna
20-11-2015, 19:09
Mam pytanie o lodówki Amica. Jakieś opinie? Czy to prawda że są awaryjne?

Prawda , miałem lodówko zamrażarkę Amica . Wytrzymała 6 lat . Przez cały okres słabo chłodziła . Rurki magistrali chłodzącej wykonane były ze zwykłej czarnej stali i korodowały wewnątrz . Rdza się odrywała od ścianek i zatykała przewody rurek . Wymiana czynnika chłodzącego w tej sytuacji była bezcelowa . Teraz mam lodówko zamrażarkę dwuagregatową Electrolux i pracuje już bezawaryjnie 7 lat .

Kuna
20-11-2015, 19:20
Ja właśnie jestem przed wyborem zmywarki. Tak się zastanawiam, czy ta amica jest dobra. Znajomi mają i tak też mnie do niej ciągnie. Sprawdziłam sobie ceny na http://www.taniomania.pl/t/amica i jest duża rozbieżność. Od czego to może zależeć?

Właśnie zepsuła mi się definitywnie zmywarka Amica . Padł elektroniczny moduł sterujący . Nowy kosztuje 570 zł . Zmywarka AMICA ZIS 1450 pracowała u mnie bezawaryjnie od 2001 roku . Podczas rozmowy z fabrycznym serwisantem dowiedziałem się , że rzekomo obecnie zmywarki dla Amiki produkują Chińczycy . W każdym bądź razie nie poleca nowej produkcji . Jak to określił jest to jedne wielkie G***o .
Obecnie kupię zmywarkę firmy Bosch , Siemens , AEG , lub Electrolux .

jerzyka51
08-12-2015, 19:08
Witam
Mam w domu płytę indukcyjną i piekarnik Amici. Do piekarnika nie mam większych zastrzeżeń ,ale płyta to porażka. W czasie gwarancji wymieniany wentylator .Po gwarancji "przebiły dwa tranzystory',naprawa nieopłacalna. Wpadłem na pomysł by kupić na allegro nową płytę ze zbitym szkłem .Zbite szło zamieniłem dobrym ze starej płyty.. Niestety po roku padł w niej układ od sterowania płytą. Płyta indukcyjna Amici to porażka.W nowym domu ,który właśnie buduje ,na pewno nie będzie sprzętu tej firmy.Kupiłem sprzęt Amici bo polski ,ale to już chyba nie ta Amica .
Miłego wieczoru J.Korona

Manekm201
18-01-2016, 20:18
Witam

Mam właśnie problem z Amicą. Szyba rozpadła się podczas pieczenia przy 220 stopniach C. Szyba dosłownie wybuchła. Oczywiście według serwisu sam ją rozbiłem. Żałuję że wyposażyłem całą kuchnię w te buble. Wykonanie jak na masówkę przystało - zarówno piekarnik jak i mikrofalówka jest tak prosta, że trzeba było pod nie podkładać podstawki wyrównujące -tandeta i nic więcej.Odradzam zakupu sprzętu tego żałosnego producenta masówki dla frajerów. AMICA to już dno.

bombelo
07-09-2016, 12:55
Zgadzam się z przedmówcą i dorzucam coś od siebie.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?297583-Amica-patologiczna-marka-tragiczny-serwis-nie-polecam-kupowania-czegokolwie

atyp1
03-01-2017, 16:48
Amica to chinszczyzna wykorzystująca tradycje polskiej nazwy z czasów późnego PRLu. Nie polecam. Bardzo niska jakość.
Akurat nie warto oszczędzać na sprzęcie, który służy nam wiele lat i używamy go codziennie.

Michal52
20-09-2017, 12:36
Przed 14 miesiącami kupiłem lodówko-zamrażarkę Amica FD228.3AA. Znaczny procent jej elementów wykonanych jest z tworzywa sztucznego. Ostatnio podczas dokładnego czyszczenia sprzętów w kuchni (po dłuższym pobycie zagranicą) zauważyłem pęknięcia w dolnych mocowaniach uchwytów obu drzwi: lodówki i zamrażarki. Zgłosiłem usterkę w ramach naprawy gwarancyjnej (gwarancja 24 m-ce) wraz z przeraźliwie skrzypiącymi zawiasami lodówki do serwisu producenta (ogólnokrajowy nr 801801800) i już na tym etapie dowiedziałem się, że szyby, elementy z plastiku, przebarwienia, odpryski, wgniecenia są wyłączone z gwarancji. Serwis nie wykazał żadnego zainteresowania bliższym zbadaniem uszkodzenia uchwytów, poprzestając jedynie na przesmarowaniu zawiasów. Reklamacja została odrzucona. No cóż, wpadki miewają wszyscy producenci. Różnica polega na tym, jak potem traktują swoich klientów. Przed dokonaniem niniejszego wpisu przejrzałem komentarze innych forumowiczów. To zastanawiające, jak Amica uparcie dąży do pozyskiwania negatywnych opinii. Potencjalni nabywcy wyrobów firmy Amica powinni mieć świadomość, że firma ta udziela gwarancji tylko na fragment swojego produktu. Na stronie serwisu można zauważyć hasło "Klient w centrum uwagi". Serio?

MonkaD
24-09-2017, 11:30
Witam. Czy ktoś z Was widział na własne oczy okap AMICA IN beżowy ? Bardzo mi się spodobał do mojej białej kuchni, ale w żadnym sklepie nie jest wystawiony, a boję się kupić w ciemno bo tani nie jest. Jedynie w Szczecinie jest dostępny, może ktoś bywa w sklepach RTV i zrobiłby zdjęcie ? Bo ja z Zagłębia jestem... Pozdrawiam, Monika.