PDA

Zobacz pełną wersję : Bejcowany jesion? - Schody



ewik74
17-06-2005, 22:49
Marzą mi się schody bejcowane. Niestety tylko mi:( Mąż nie daje sie przekonać. Mamy własne drewno jesionowe przeznaczone na te schody - i tu stolarz jeden powiedział mi, ze jesion się źle bejcuje- do bejcowania poleca dąb, albo jawor- jesion nie.

Ma ktoś może bejcowane schody jesionowe?

17-06-2005, 23:12
odradzam bejcowanie jesionu ...
pzdr

gkaska
17-06-2005, 23:17
A dlaczego odradasz brzoza?? :o
Ja mam takie i są super!!

17-06-2005, 23:32
A dlaczego odradasz brzoza?? :o
Ja mam takie i są super!!
masz takie ???:o jesionowe i bejcowane ? :-?
gratuluję ...
p.s.
gratuluje też umiejętności zakładania sobie nicka w 5 min po mojej wypowiedzi ...
18 Cze 2005 o godz 00:17 ...
:lol:

DoniaSuzzi
20-12-2009, 14:55
Odświeżam temat :)

Czy ma ktoś doświadczenie z bejcowaniem schodów jesionowych? Jak wyszło, czego używaliście, czy jesteście zadowoleni?
Ciągle spotykam się z negatywnymi opiniami bejcowania jesionu .. Może jakiś ekspert się wypowie :)

Pozdrawiam Was serdecznie!

Kris2222
20-12-2009, 17:08
ty ostatnio miałem stolarza u mnie , schody nam robi , będą dębowe bejcowane ,
ale stolarz mówił że robi bedowe, jesionowe i bukowe , nic nie gadał że sie nie da jesionu pobejcować

a jeszcze inny był to mi wciskał jesionowe i wiedział ze bejcowane i też nic nie gadał

M K
20-12-2009, 17:16
ty ostatnio miałem stolarza u mnie , schody nam robi , będą dębowe bejcowane ,
ale stolarz mówił że robi bedowe, jesionowe i bukowe , nic nie gadał że sie nie da jesionu pobejcować

a jeszcze inny był to mi wciskał jesionowe i wiedział ze bejcowane i też nic nie gadał

Czytałeś to co napisałeś przed wysłaniem?
Bo bardzo trudno to zrozumieć :wink:

Kris2222
20-12-2009, 18:35
rzeczywiście trochę pojechałem , ale to tak jest jak sie zajmujesz hulającym 8 miesięcznym synem po pokoju w chodziku a jednocześnie próbujesz coś pisać :lol:

perm
20-12-2009, 18:38
Jesion spokojnie można barwić. Nieźle nawet wychodzi. Mało kto tak robi bo to jednak dosyć drogie drewno i w naturalnym kolorze wygląda bardzo ładnie.

Kris2222
20-12-2009, 18:48
mnie sie akurat nie podoba w naturalnym odcieniu
ale o gustach sie nie dyskutuje

dgasek
20-12-2009, 20:41
Witam

My mamy schody jesionowe , bejcowane na coś ala merbau - trochę wpada w bordowy. Wyszło bardzo ładnie.

Pozdr

DoniaSuzzi
20-12-2009, 21:05
Szczerze powiedziawszy podnieśliście mnie na duchu,że da się zmienić kolor moich schodów :D

Mnie się bardzo podoba naturalny kolor jesionu. Tyle tylko,że po wybraniu paneli, drzwi wewnętrznych i wizji mebli, wychodzi na to,że te schody do niczego nie będą pasowały. Ale tak to jest, jak robi się schody, a później myśli nad całą resztą ...

Kochani, a czym dokładnie bejcowaliście? Ile razy? Robiliście to sami?

Kris2222, dgasek - jakbyście mieli chwilkę, może moglibyście wrzucić zdjęcia? :) Mnie właśnie marzy się kolor merbau .. :) głównie ze względu na to,że mam w tym kolorze drzwi i panele na górze.

fuldrew
12-12-2018, 23:51
Nie widzę żadnych przeciwszkazań do bejcowania jesionu. Najbardziej nadaje się w naturalnym kolorze jak ktoś nie przepada za bogatym usłojeniem. Dodatkowym atutem jest w miarę jednolity kolor schodów jesionowych.