PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

jogi79
05-03-2009, 19:39
Witam pięknym wieczorem.
Mój problem polega na tym że szukam i nie mogę znaleźć. Byłem w odwiedzinach u znajomych znajomych, którzy kupili dom. Bujnąłem się w nim od razu ale nie mogę znaleźć podobnego projektu. Dom ma cztery poziomy:
-1) piwnica z garażem (lewa strona domu patrząc od frontu);
pięć schodków w górę i:
0) parter czyli kuchnia, kibelek i salon pod sam dach z antresolą (prawa strona)
pięć schodków w górę i poziom:
1/2) dwa pokoje i łazienka (lewa strona)
pięć schodków w górę i piętro
1) duży pokój z balkonem pod dachem z widokiem na salon z parteru.
Wszystko urządzone po śródziemnomorsku, czyli dużo bieli, stylowe kafle, rattan... Miodzio. Proszę o pomoc w znalezieniu podobnego projektu. Wiem, że opis jest enigmatyczny trochę, ale może ktoś z Was trafi w to o co mi chodzi. W przekroju poprzecznym dom wygląda jak duży zygzak w którym końcówka każdej prostej to piętro.
Dzięki z góry. Pozdrawiam.

akinas
06-03-2009, 13:47
Te dwa podobają się nam najbardziej. Ale wolelibyśmy podobny projekt tylko że bez garażu. Możesz natkneliście się gdzieś na taki projekt?

dobroszka
06-03-2009, 15:00
Witajcie , ja będe budowała GL274 , tylko w odbiciu lustrzanym.

Możecie porozmawiac z architektem adaptującym , żeby uciął Wam garaż , robiąc równy front , a zwiększy Wam się przestrzeń gospodarcza.Spróbujcie zadzwonić do Studia Atrium i zapytać , czy jest to możliwe - albo podjedźcie na Bartycką , mają tam swój punkt.
Pozdrawiam :)

akinas
06-03-2009, 17:17
dobroszka dzięki za odpowiedź:) kiedy planujesz zacząć budowę? Mi też bardziej odpowiada GL 274, odbicie lustrzane bo takie odpowiada na naszą działkę. Dzwoniłam do Atrium, oni nie robią poprawek do projektu ale mogą wyrazić zgodę na większość poprawek. Właśnie rozglądamy się za architektem który obejrzałby ten projekt. ciekawe jak będzie wyglądał domek po odcięciu garażu. wygospodarujemy wtedy jeszcze miejsce na pralnie z suszarnią :D

dobroszka
06-03-2009, 19:21
W tym tygodniu powinniśmy dostać pozwolenie na budowę , a samą budowę zaczniemy pewnie koło Wielkanocy , bo czekamy na ekipę , która musi skończyć wcześniej pracę gdzie indziej.
Wiem ,że Studio Atrium nie robi adaptacji , ale jak pojechaliśmy do nich kupic projekt , to się na miejscu podpytaliśmy pani , która tam była o zmiany , jakie chcieliśmy zrobić.Możecie tam zadzwonić i podpytac , czy ich zdaniem będzie to duża , możliwa i kosztowna zmiana takie odcięcie garażu.

dobroszka
07-03-2009, 08:46
Witaj ,

a nie prościej podpytać znajomych o nazwę projektu , albo przynajmniej w jakim biurze proektowym go kupowali?

Poszukiwania gotowca ułatwi Ci to:

http://forum.muratordom.pl/adresy-www-roznych-biur-projektowych,t9462.htm


A jak nic nie znajdziesz to chyba tylko projekt indywidualny zostaje :)

Powodzenia

jogi79
07-03-2009, 10:07
Nie pytałbym jakby znajomi znali nazwę projektu. Pożyczyli komuś z rodziny i przepadł. Nazwy nie pamiętają. :-? :(

dobroszka
07-03-2009, 10:16
A nazwa biura projektowego , z którego kupowali? Przynajmniej wiadomo , że gotowiec...

jogi79
07-03-2009, 10:52
Dom kupili z drugiej ręki. Nic nie wiedzą o projaktach, biurach itp. Normalnie enigma... Poważnie. Choć sam dom z zewnątrz wyglada zwyczajnie...

dobroszka
07-03-2009, 10:58
Hmm , czyli nawet nie wiedzą czy gotowiec , czy indywidualnie projektowany... , a jaki ma metraz mniej więcej?

jogi79
07-03-2009, 11:05
Ok. 125-130 metrów.

dobroszka
07-03-2009, 11:15
ciężko będzie znaleźć....będę trzymała kciuki :roll:

kar_ma
07-03-2009, 15:00
To na pewno musiał być projekt indywidualny, albo gotowiec mocno przerabiany.

Przeglądam gotowce od co najmniej roku i nigdzie nie ma jednorodzinnych domów 4-kondygnacyjnych

jogi79
08-03-2009, 19:52
http://img514.imageshack.us/img514/1412/dsc00078y.jpg (http://img514.imageshack.us/my.php?image=dsc00078y.jpg)

Tak wygląda z zewnątrz.

mcmagda
08-03-2009, 23:37
W życiu bym nie pomyślała, że w tym domu jest salon z antresolą, ale jak się przyjrzeć to rzeczywiście się zmieści. Ile ten dom ma metrów?

dobroszka
08-03-2009, 23:39
Ok. 125-130 metrów.

mcmagda
09-03-2009, 18:01
Ups, nieuważanie czytam.

melba
10-03-2009, 10:41
Witam! Ja też szukam projektu od roku,ale niewiem czemu żaden nie pasuje.Działka jest w trójkąt 11ar.Wejście chyba najgorsze z możliwych od poł. Jak podoba się z zewn. to w środku zadużo by trzeba zmieniać,tak więc chyba pozostanie mi projekt indywidualny.Narysowaliśmy jak miałby wyglądać.Oczywiście dach dwuspadowy,prosty 35stopni,długi na 13m,szer10 i 9m.Z podcieniem przy wejściu,dobud.kotłownią z jednej strony,a z drugiej tej samej wielkości zadaszenie tarasu.W środku:sypialnia z łazienką i garderobą,mini klatka schodowa(pod schodami wc dla gości)mały pokoik z drzwami balk.poj. Małe pomieszczenie gosp.korytarz,kuchnia otwarta na salon.Na niewysokim strychu ma być....strych na wszystko i nic.Bez piwnicy,podwyższony 40cm.No i tym sposobem wyszedł projekt.Teraz największy problem to znależć kogoś,kto za rozsądne pieniądze to narysuje :oops:

Sloneczko
10-03-2009, 11:13
Melba, obejrzyj jeszcze projekty z tego biura: http://www.projektygotowe.pl/katalog/ . Nam robili projekt indywidualny (bliźniak), ale trwało to dość długo, natomiast gotowce mają całkiem, całkiem :)

melba
10-03-2009, 16:20
Dzięki Słoneczko,obejrzałam .Najbliższy jest "Krokus" (do "poprawki" :lol: ),ale bardzo podoba mi się też Stokrotka.Teraz jeszcze tysiąc razy je obejrzę,a jutro lecę na dzialkę,pokombinować czy i jak się zmieszczą

Sloneczko
11-03-2009, 00:31
Jeśli podoba Ci się taki styl, to jeszcze zobacz projekty HG Atelier: http://www.hgatelier.com.pl/ , ale musisz mieć na to dużo czasu ;)

psed
11-03-2009, 08:35
Dzięki Słoneczko,obejrzałam .Najbliższy jest "Krokus" (do "poprawki" :lol: ),ale bardzo podoba mi się też Stokrotka.Teraz jeszcze tysiąc razy je obejrzę,a jutro lecę na dzialkę,pokombinować czy i jak się zmieszczą

Pamiętaj, że nie masz do dyspozycji całej działki. Ograniczenia to:
1. linia zabudowy dla budynku,
2. nieprzekraczalna linia zabudowy dla ogrodzenia,
3. trójkat widoczności jeśli dzialka jest narożna,
4. wymagany % powierzchni działki pozostawiony jako biologicznie czynny,
5. odległośc od granicy działki 4 m dla ściany z otworami lub 3 m dla ściany bez otworów.
6. Jeśli masz duże drzewo na działce to też możesz dostac zalecenie odsunięcuia domu o klika metrów od korony drzewa.
Ograniczenia pkt 1 - 4 są indywidualnie określane przez gminę i nie wszystkie są stosowane

dimitrr
11-03-2009, 12:21
Witam
Poszukuję projektu-projektanta do domku parterowego z okolic Łodzi?
Może możecie polecić kogoś z .....pomysłem
Pozdrawiam

jogi79
11-03-2009, 12:42
No nie żartujcie, że nikt nie widział takiej hawiry. Przecież jej wygląd jest pospolity jak jałowiec... :wink:

melba
11-03-2009, 14:30
Dzięki ludziki !Nasza działka to czysty "luz" Jeden bok dz.to rzeczka,drugi to odnoga rzeczki .Łączą się dokładnie na końcu (klinie) działki.A trzeci bok to ogród sąsiada(jedynego i fajnego)No i dojazd,kończy się w naszej bramie. Była zabudowana domem i budynkami gosp.ale już trwa rozb. Dom stał 1m od granicy sąsiada,więc możemy tak stawiać.Zresztą w zeszłym roku rodzina rozbudowywała dom i robiliśmy "wywiad" w gminie:niema war.zabudowy . Możemy sobie planować spokojnie bo gmina jest bardzo "przychylna" .A my nie planujemy jakiejś rewolucji,tylko spokojny domek.Tak więc niewiem ,jak wybierzemy projekt,to musimy go "ustawić"A i jeszcze:woda jest,prąd z licznikiem też,gazu niema i długo niebędzie.Zato widoki z okien będą piękne,pole i w tle lasek to jedna str.druga to łąki z końmi (kocham konie więc mnie to akurat cieszy i nie denerwuje "zapaszek")no i ostatnia to ogródek.Będę mieszkała w" wieży otoczona fosą" :lol: Wiem że nie wszystkim to by się podobało,ale dla mnie idealne miejsce.

melba
11-03-2009, 15:22
Projektu "idealnego" nie znalazłam,ale dzięki Słoneczko znalazłam biuro ,myślę że te ceny nie są złe(biorąc pod uwagę poprawki w gotowcu i adaptację proj. do działki)Muszę to jeszcze dobże przemyśleć :wink:

psed
12-03-2009, 07:27
Witam! Ja też szukam projektu od roku,ale niewiem czemu żaden nie pasuje.Działka jest w trójkąt 11ar.Wejście chyba najgorsze z możliwych od poł. Jak podoba się z zewn. to w środku zadużo by trzeba zmieniać,tak więc chyba pozostanie mi projekt indywidualny.Narysowaliśmy jak miałby wyglądać.Oczywiście dach dwuspadowy,prosty 35stopni,długi na 13m,szer10 i 9m.Z podcieniem przy wejściu,dobud.kotłownią z jednej strony,a z drugiej tej samej wielkości zadaszenie tarasu.W środku:sypialnia z łazienką i garderobą,mini klatka schodowa(pod schodami wc dla gości)mały pokoik z drzwami balk.poj. Małe pomieszczenie gosp.korytarz,kuchnia otwarta na salon.Na niewysokim strychu ma być....strych na wszystko i nic.Bez piwnicy,podwyższony 40cm.No i tym sposobem wyszedł projekt.Teraz największy problem to znależć kogoś,kto za rozsądne pieniądze to narysuje :oops:

Melba - opis działki bardzo "smakowity" - pobudza wyobrażnię - gratuluję.
Odnośnie opisu domu - wynika z niego, że to parterowiec, czy się mylę ? Ta "mini klatka schodowa" sugeruje, że będzie poddasze użytkowe bo na strych zwykle mamy rozkładane jak trzeba schodki drewniane. Jeśli to jednak parterowiec z niskim strychem - wiedz, że w takich budynkach wentylacja grawitacyjna słabo lub żle działa latem. Zwykle w domach mamy wentylację w garażu, kotłowni, łazience, wc i kuchni, w salonie wtedy gdy jest tam kominek no i w pomieszczeniu gospodarczym jeśli ma służyć za pralnię. Pomyśl nad zalożeniem wspomagania wentylacji niektórych z tych pomieszczeń, zwłaszcza łazienki, wc i pom. gospodarczego jeśli to będzie też pralnia/suszarnia. Chodzi o podciągnięci kabli elektrycznych w pobliże otworów wentylacyjnych aby założyć wentylatory. Możesz też rozważyć rekuperację co jest szczególnie wskazane na terenach wiejskich z sąsiedztwem zwierząt hodowlanych lub tańszą w wykonaiu wentylację hybrydową. Mieszkając na wsi jesteś narażona na braki prądu. Żadna nowoczesna kotłownia nie pracuje bez prądu (pompa obiegowa i automatyka) a i lodówka z zamrażarką też długo nie "pociągną" Projektując instalcję elektryczną miej to na uwadze i poproś projektanta aby przewidział podłączenie dla agregatu prądotwórczego. Mądrze robisz podnosząc dom do góry - sąsiedztwo rzeczek sugeruje wysoki poziom wód gruntowych. Przed Toba jeszcze kilka kluczowych decyzji, np. technologia wykonania domu: drewniana (kanadyjczyk) czy murowana, strop drewniany czy betonowy, posadowienie na fundamencie tradycyjnym czy na płycie fundamentowej. Żeby odpowiedzieć na te pytania musisz Ty i/albo Twój projektant wiedzieć jaka jest struktura i nośność gruntu w miejscu posadowienia budynku oraz jaki jest poziom wód gruntowych o tej porze roku właśnie (zwykle najwyższy w roku).

Powodzenia, Paweł.

melba
12-03-2009, 08:43
Jejku jak Ty to robisz?(mam na myśli że wszystko tak po kolei poukładane)ja też myślałam o wentylacji wspomaganej,bo graw. niedowierzam,agregat do prądu to podstawa :lol: , Jeśli idzie o fundamenty to zdam się na geodetę i wyniki badań,choć jak pisałam stały tam budynki na zwykłych fund,i były suche na co szczególnie zwróciłam uwagę.Jedynie dom ,tylna część była zalana,zapadnięty strop ,dlatego że kryty deskami i papą (oczywiście poobrywane)Prawie codziennie jestem na dzialce(trwa rozb.) i przyglądam się jak wygląda teren,czy nie robią się bajorka itp.jak narazie jest super .Dom chcemy budow. z porothermu 44 pw,dachówki celtycka lumino,oczywiście parterowy a poddasze będzie trochę dziwne bo:niechcę tam robić mieszkania ale chcę spokojnie tam wejśc i "magazynować" żeczy które są potrzebne "czasowo" np. wędki,ponton,jakieś kuchenne graty,dlatego ta mini klatka.Dzisiaj jestem młoda ale za parę lat?babcia po drabince?to nie dla mnie.Jedynie niemam pomysłu na strop,niewiem jaki zrobić.DZiękuję że poukładałes to wszystko po kolei ,będzie mi bardzo pomocne,bo ja mam przemyślane po kawałku solidnie,ale gorzej zebrać wszystko w logiczną całość. :oops: Pozdrawiam.

psed
12-03-2009, 10:53
Obserwacja terenu teraz i badanie geotechniczne to właściwy kierunek - gratuluję. W Twoim zamierzeniu strych to poddasze nieużytkowe a więc strop musi być dobrze ocieplony a klatka schodowa zamykana szczelnymi drzwiami z ociepleniem wewnątrz czyli takimi jak zewnętrzne, chyba że chcesz mieć na strychu dodatnią temperaturę zimą to dodatkowo ocieplasz dach. Zamknięcie klatki schodowej drzwiami i w tym przypadku jest wskazane.

melba
12-03-2009, 14:06
Dziękuję,Twoje rady są cenne dla takiego laika jak ja(gazety nie wszystko tak prosto tłumaczą) Ale chyba muszę przenieść się na inny wątek,bo odbiegam coraz bardziej od tematu.Czy ktoś wie gdzie mogę pisać ,pytać tak ogólnie? jestem tu nowa a niechciałabym robić zamieszania,lub też z każdym pytaniem "biegać"po całym forum ? :wink:

Sloneczko
12-03-2009, 15:38
Mnie się widzi, że Wasza rozmowa współgra z tematem, wątku. Wszak wybierasz projekt, a to nigdy nie trwa krótko :D

ponury63
12-03-2009, 16:11
chyba muszę przenieść się na inny wątek,bo odbiegam coraz bardziej od tematu.Czy ktoś wie gdzie mogę pisać ,pytać tak ogólnie? jestem tu nowa a niechciałabym robić zamieszania,lub też z każdym pytaniem "biegać"po całym forum ? :wink:
Można wydzielić z tego wątku posty na temat poszukiwania przez Ciebie projektu
to byłoby w sumie najlepsze rozwiązanie, bo masz już masę cennych rad, a odrębny, krótszy wątek zawsze jest chętniej czytany

melba
12-03-2009, 17:05
Ja bardzo bym była wdzięczna gdybyś mi pomógł to zrobić(tylko napisz gdzie mam"się" szukać :lol: ).

azalka
12-03-2009, 19:15
Mnie sie jeden domek tak kojarzy, choc to pewnikiem nie ten, bo malutki - Łupina z Archetonu.

melba
13-03-2009, 08:23
Witam we własnym wątku! i dziękuję ponury63 za pomoc.Wracając do tematu ,dach zamierzam ocieplić ok.25cm warstwą wełny,może dojdzie do 30cm, no i płytami ,klatkę na dole bym chciała otwartą,dopiero na końcu schodów "obudowanie"i drzwi .Zastanawiam się mocno czy drzwi zsypialni do łazienki mogą być rozsuwane?czy można to zrobić szczelnie by niebyło "podtopień"?czy podłoga w sypialni powinna być wyżej,czy może być ten sam poziom?To niby drobiazgi ale chciała bym mieć jak najbardziej "sprecyzowane wizje".Decyzja zapadła i zaraz po świętach jedziemy zamówić projekt. :wink:

melba
13-03-2009, 17:02
A teraz nikt mnie tu nie znajdzie :cry: (żartowałam :lol: )

Browar
14-03-2009, 00:19
Witam we własnym wątku! i dziękuję ponury63 za pomoc.Wracając do tematu ,dach zamierzam ocieplić ok.25cm warstwą wełny,może dojdzie do 30cm, no i płytami ,klatkę na dole bym chciała otwartą,dopiero na końcu schodów "obudowanie"i drzwi .Zastanawiam się mocno czy drzwi zsypialni do łazienki mogą być rozsuwane?czy można to zrobić szczelnie by niebyło "podtopień"?czy podłoga w sypialni powinna być wyżej,czy może być ten sam poziom?To niby drobiazgi ale chciała bym mieć jak najbardziej "sprecyzowane wizje".Decyzja zapadła i zaraz po świętach jedziemy zamówić projekt. :wink:

Witaj,

Ocieplenie o którym piszesz jest ok, rzadko pomiedzy krokwie mieści się więcej niz 25 cm a na strop 30 to zupełnie wystarcza. jeżeli nad stropem masz "stryszek" to warto ocieplić też całe połacie dachu aż do kalenicy - zwykle to nie jest duzo więcej układania wełny/koszty, a efekt rewelacyjny. Co do klatki to nie rozumiem za bardzo tej koncepcji z Twojego opisu... ;)

Drzwi rozsuwane mogą być równie szczelne jak każde inne. Często jednak trzeba o nich pomyśleć przed postawieniem ścianek działowych żeby ładnie wchodziły pomiędzy dwie "warstwy" takiej ścianki... przykłady na stronce poniżej (choć to tylko przykład bo takich firm jest mnóstwo) http://www.mojedrzwi.pl/drzwi-przesuwne-dierre.html

DAWID+T
14-03-2009, 21:53
zobacz nasz projekt - tez działka trojkatna ...
link ponizej ...

melba
15-03-2009, 10:03
Browar ja myślę tak:na dole zaczynają się schody(drewniane)pod częścią nich wc,na końcu drzwi,a boki obudowane ściankami.Ciężko to opisać,w każdym razie :dół otwarty -góra zamknięta.

MRS.CONSTR.
16-03-2009, 09:30
Wstepnie po wielu przemysleniach wybralismy projekt PDJ-2209 z biura Kreator Projektow w Krakowie.Jak na razie to nasz najwiekszy faworyt.Bryla nowoczesna z dachem o lekkim nachyleniu (zlo konieczne).
Rozmieszczenie wewnatrz budynku bardzo nam odpowiada.

Niestety nie znalazlam nikogo ,kto buduje dom wedlug tego projektu.Chetnie zobaczylabym efekt .

Mysle ,ze to ostateczny wybor.Teraz czas zaczac przygotowania i skosic ten las badyli i ostow ,ktory zagoscil na naszej dzialce

http://www.e-projektydomow.pl/projekt/dom_wolnostojacy/z_poddaszem_mieszkalnym/Z29/PDJ-2209_technologia.html

jogi79
17-03-2009, 13:11
Znalazłem! Projekt nazywa się poetycko W-0119 i jest z firmy projektowej Inwestprojekt.
http://www.inwestprojekt.com.pl/projekty/proj_w-0119.html

Niby nic fajnego, ale byłem w tym domu gdzie właściciele nieco go podnieśli i zrobili sobie pięterko w części nad kuchnią i całość w środku to po prostu WYPAS! Z zewnątrz natomiast ten dom potrzebuje reform... i tu się schody zaczynają. Bo opinia odbierajacych projekt do inwestycji (tzn. mojej połowicy) jest kategorycznie odmowna - tylko ze względu na bryłę!

mcmagda
17-03-2009, 13:40
No jak się żonie nie podoba to nie ma wyjścia - trzeba zmienić projekt - szkoda czasu :)

meus1981
18-03-2009, 12:01
Witam,

Po długich poszukiwaniach naszego wymarzonego domu, właśnie zdecydowaliśmy się z mężem na kupno projektu domu 031 MEUS z katalogu projektów "DOM PIĘKNY I PROSTY".


Wszystko fajnie, tylko mycie tego okna pod dachem na tarasie to raczej sprawa dla cyrkowców ;)

Dla mnie to okno to zaleta.:) Moja żona lubi myc okna (hehehe) i napewno sobie z tym poradzi.

a tak na powaznie to wydaje mi sie ze to "okno do nieba" nadaje niepowtarzalny charakter temu domu. i oprocz funkcjonalnosci i prostoty daje poczucie luksusu. Jestesmy zdecydowani ale czekamy jeszcze na formalnosci z przy kupnie dzialki, wiec jeszcze czekamy.

zalozylem temat dla meusa. jak ktos zainteresowany i chce sie wymienic opiniami to zapraszam (mile widziani nie maruderzy)

http://forum.muratordom.pl/projekt-031-meus-135m2,t154942.htm

Sloneczko
18-03-2009, 14:05
Wszystko fajnie, tylko mycie tego okna pod dachem na tarasie to raczej sprawa dla cyrkowców ;)

Dla mnie to okno to zaleta.:) Moja żona lubi myc okna (hehehe) i napewno sobie z tym poradzi.

Nie wątpię że zaleta, zwłaszcza że to żona będzie na górze, a Ty na dole... :D

jogi79
19-03-2009, 08:13
Albo żonę... :lol: :wink:

mcmagda
19-03-2009, 10:06
Ale to zazwyczaj droższe rozwiązanie :)

doro74
19-03-2009, 14:17
no ale czemu tak ci zalezy na polpietrach?

dobroszka
19-03-2009, 14:20
Ale to zazwyczaj droższe rozwiązanie :)

ale i tu i tu żmudna papierologia.... :wink: :wink: :wink:

mcmagda
19-03-2009, 22:05
no ale czemu tak ci zalezy na polpietrach?

Żona ? :wink:

DAWID+T
20-03-2009, 02:04
no ale czemu tak ci zalezy na polpietrach?

Żona ? :wink:

glos rozsadku ?

jogi79
20-03-2009, 08:30
no ale czemu tak ci zalezy na polpietrach? Rozkład tego domu mnie po prostu zauroczył. To że salon jest wysoki pod sam dach. Wyjście z kuchni i z salonu na taras, przytulność i wymiarówka akurat do działki którą posiadam.rzytulność i wymiarówka akurat do działki którą posiadam. Zresztą... Dziwne pytanie...

DAWID+T
20-03-2009, 11:17
... Dziwne pytanie...
nie no wiesz, zwykła ludzka zyczliwość, bo schody nie są naturalne dla człowieka
im starszy tym bardziej ich nienawidzi ...

jogi79
20-03-2009, 11:29
Właśnie. Tych schodów jest tam jak na lekarstwo. A działkę mam taką, że na parterowe luksusy za mało.

mcmagda
21-03-2009, 08:52
Ja rozumiem, że te półpiętra uwodzą. De facto dwa poziomy z których trzeba korzystać tj. salon z kuchnią i pokoje mają mało schodów międz sobą, mniej niż normalnie rozdzielone schodami. Ale też bardzo dobrze rozumiem żonę, że jej się bryła nie podoba. Długo już szukacie projektu? Bo może to pierwszy który się spodobał a jeszcze wiele będzie ...

jogi79
21-03-2009, 11:21
Z tym szukaniem to jest tak, że ja szukam i daję do akceptacji. :lol: Na płycie z Archipelagu znaleźliśmy jeszcze projekt Gniewko i wszystko byłoby ok gdyby nie jego funkcjonalność, a raczej jej brak. Natomiast, faktycznie są to początki poszukiwań... Pozdrawiam

MICHAŁ I BASIA
24-03-2009, 14:35
witam
Szukamy od wielu miesięcy projektu domu dwupokoleniowego z osobnym mieszkaniem dla taty. Niekoniecznie musi to być projekt typowy może być indywidualny.
Mieszkanie miałoby być na parterze i składać się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i osobnego wejścia-w sumie ok 40m2.
Dla nas - na parterze salon, kuchnia, łazienka i koniecznie kotłownia, spiżarnia też by się przydała, a na górze sypialnie i łazienka.
Nie chciałabym aby ten dom był zbyt wielki, ale ważne jest aby był funkcjonalny.
Bardzo proszę o kontakt osoby które mają taki dom.
Mogą być projekty indywidualne-ale takie żeby nie były na parterze zbyt duże ani zbyt ciasne.
Zastanawiałam się aby np nad naszą częścią było użytkowane poddasze a nad częścią taty nieużytkowane.
Szukałam w necie ale naprawdę z gotowych nie znalazłam nic co by nam odpowiadało-albo są w dwóch częściach schody, albo jedna część jest na górze a druga na parterze, albo nad całym parterem jest użytkowane poddasze przez co góra jest ogromna (jak np MURENA).
Zastanawia mnie dlaczego tych typowych projektów jest tak mało-czy ludzie budują tylko domy jednorodzinne?
Naprawdę będę bardzo wdzięczna.
pozdrawiamy

artlas78
24-03-2009, 15:58
może cos takiego
GL397 http://www.domywtradycji.pl/koniczynka,437,9.html
lub trochę większy
GL276 http://www.domywtradycji.pl/kmicic-ii,295,9.html

robert skitek
24-03-2009, 17:52
generalnie to projekty indywidualne się zleca a nie ich szuka...
odpowiadając na pytanie - tak, ludzie głównie budują domy jednorodzinne. gotowe projekty muszą się sprzedawać w odpowiedniej ilości aby były opłacalne, ale niektóre biura próbują zapełnić także te nisze...

MICHAŁ I BASIA
24-03-2009, 21:41
Z tym że idąc do architekta chciałabym mieć już koncepcję mniej więcej jakby to miało wszystko wyglądać. Boję się że jeśli pójdę od tak z niczym to co mi zaproponuje nie spodoba mi się.

dobroszka
24-03-2009, 21:44
Nie pamiętam jaka jest nazwa tego projektu , ale Nefer buduje dom dwurodzinny - z osobnym mieszkaniem na dole.Polecam jej dziennik , na pewno odpowie na ewntualne pytania :D

robert skitek
24-03-2009, 21:45
no cóż... mnie wydaje się, że to architekt jest od tego, aby Wasze, przedstawione mu oczekiwania "poustawiać".
ale może się nie znam... ;)

dominiaaa
25-03-2009, 08:00
My też szukamy domu z małym osobnym mieszkaniem.Zastanawiamy się nad Domem w Mniszkach z Archonu.Pod uwagę bierzemy też doprojektowanie do małego domu jednorodzinnego czegoś w rodzaju dobudówki lub przerobienie projektu z dwustanowiskowym garażem (w garażu możnaby było urządzić fajne mieszkanko).Ktoś na forum już tak robił.

Ania i Tomasz
25-03-2009, 13:40
nie za duży dom i według mnie bardzo praktyczny z pracowni Dobry Projekt http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w5412dl.html

Nefer
25-03-2009, 13:46
Mój może okazać sie trochę duży. Mieszkanie na dole (oddzielne) ma trochę ponad 50 mkw. Zależało nam na mieszkaniu 2-pokojowym z kuchnią i łazienką. Jeden pokój to było za mało. Plus 2 stanowiskowy garaż.
Zapraszam do linki na dole i w razie czego - pytań.

Nefer
25-03-2009, 13:54
Wielkości pomieszczeń:
wiatrołap - 1,8 mkw
kuchnia - 6,5 mkw
łazienka - 3,7 mkw
hall - 11,3 mkw
pokój 1 - 13,1 mkw
pokój 2 - 17,6 mk.

Jak widać nie jest zbyt duże ...

czerwa
26-03-2009, 12:45
Witam! Wybraliśmy z mężem projekt z pacowni P. Kossakowskiego - Beta I. Przy wyborze kierowaliśmy się jak każdy kilkoma wcześniej ustalonym przez nas kryteriami.
1. Dom miał być parterowy bez poddasza - i jest.
2. Prosta bryła budynku - jest
3. Nieskomplikowany dach - tu troszeczkę odeszliśmy od założen. Miał byc dwuspadowy, jest czterospadowy
4. Zadaszony taras - jest
5. 3 sypialnie + gabinet - są
6. dom miał byc ponadto niewielki i około 100-120 m i prosty w budowie i myślę że sie udało.
Projekt wybieraliśmy okolo roku. Właściwie to tyle czasu podejmowaliśmy decyzję o budowie.
Myslę że znaleźliśmy nasz wymarzony dom.. :)

psed
26-03-2009, 13:15
Ad. 1 - rozumiem, że bez poddasza użytkowego.
Ad. 3 - i słusznie, parterowiec z dwuspadowym wygląda jak barak.

Brak pom. gospodarczego i garderoby albo zapomnieliście o tym napisać. Nic też nie piszecie o działce. Działka i jej uzbrojenie w media też może rzutować na ilośc i wielkośc pomieszczeń technicznych/gospodarczych. Np - brak dostępu do gazu ziemnego i zbyt mała działka aby umieścic butlę z LPG to koniecznośc zdecydowania się na piec węglowy ( potrzebna kotłownia i pomieszczenie na opał), na piec olejowy (potrzebna piwnica na zbiornik oleju) lub na pompę ciepła ( potrzebne pomieszczenie na duży zbiornik wody i samą pompę ciepła).

czerwa
26-03-2009, 13:39
zgadza się trochę ogólnie podeszłam do tematu...:) Działkę mamy dużą 50mx50m w kwadracie wiec nie braliśmy pod uwagę wymiarów domu. Jest trochę spadzista ale niewiele. Wszystkie media oczywiście są. Jeśli chodzi o projekt to faktycznie nie napisałam wszystkiego .. jest pomieszczenie gospodarcze, dwie łazienki także nie za duże.. garderoba i spiżarnia (w wersji mini). Ogólnie jest to niewielki dom. Ale myślę że ma wszystko czego potrzebujemy.

Gosia i Robert
26-03-2009, 14:03
dobry wybór gratuluje

psed
27-03-2009, 06:41
No i od razu lepiej to wygląda. Jeszcze w sprawie poddasza nieużytkowego - w małym domu ta powierzchnia też się może bardzo przydać wcześniej czy później. Napewno trzeba solidnie ocieplić strop i mieć zrobione wejście na poddasze, które może pełnic funkcję strychu. Ocieplenie stropu zakryjcie płytami wiórowymi lub betonem co umożliwi swobodne poruszanie się po strychu. Warto zrobić też wyłaz dachowy z szybą doświetlającą za dnia poddasze. Tak przygotowane poddasze umożliwi Wam przeprowadzanie inspekcji pokrycia dachowego w poszukiwaniu ewentualnych przeciekow oraz wzrokowe określenie stanu membrany dachowej (folii wstępnego krycia) o ile to rozwiązanie zastosujecie. Niestety zdarzają się partie wadliwej folii rozpadającej się po kilku latach na dachu. Takie przypadki były opisywane na forum Muratora i wydarzył się u mojej rodziny.

czerwa
27-03-2009, 08:11
Poddasze nie będzie przygotowywane do zamieszkanie więc będzie pełniło tylko rolę strychu i będą do niego prowadziły opuszczane schody. W pierwotnych planach chcieliśmy dać jedno okno dachowe, aby tak jak piszesz doświetlić strych, ale zdecydowaliśmy się, za poradą jednego miłego pana, właśnie na taki wyłaz. Myślę, że jest to dobrze przemyślany projekt. Chociaż ma i swoje wady. Jedną z nich jest mała spiżarka która znajduje się właściwie w środku domu (tzn. nie przylega do żadnej zewnętrznej ściany a przede wszystkim północnej). Dużo poczytałam na tym forum zanim się zalogowałam i dowiedziałam się że prawidłowo tak powinno być bo ma być to chłodne miejsce do przechowywania różnej żywności. Nie jest to dla mnie problemem.

czerwa
27-03-2009, 08:20
to jest link do strony z projektem który wybraliśmy. Strona samego projektanta nie jest zbyt ciekawa ale dom mi się spodobał. My będziemy mieć wersję domu bez garażu i po niewielkich zmianach. To jest strona z oryginalnym projektem.

http://www.kossakowski.com.pl/beta.html

psed
27-03-2009, 12:24
Dobrze, że podałaś linka do strony z projektem - odrazu widać babole.
1. Brak ściany pomiędzy pomieszczeniem nr 9 a 11 to tylko błąd rysownika ale z pomieszczeniami 13 i 14 trzeba coś zrobić. Słusznie zauważyłaś, że spiżarnia powinna być od ściany północnej a nie wewnątrz domu i mieć zyski cieplne od wszystkich ścian dookoła. Zamiana funkcji i przesunięcie ściany pomiędzy 14 i 13 tak aby pom. techniczne miało wymaganą dla pieca c.o. kubaturę (czyli techniczne w 14 a spiżarnia w 13) powoduje koniecznośc przeniesienia drzwi w miejsce zlewu w kuchni - to chyba zbyt duża ingerencja w kuchnię.
A może zlikwidować ścianę pomiędzy 13 i 14 i zastosować piec c.o. z otwartą komorą spalania ? Taki piec wymaga otworu nawiewnego w ścianie zewnętrznej tzw "zetki". Ciąg pieca + ciąg kanału wentylacyjnego będzie powodować, że to pomieszczenie będzie najzimniejsze w domu.

2. Łazienka pom. 2 - brak wentylacji, na ogólnym widoku dachu nie widać kominka wentylacyjnego tego pomieszczenia.

3. Drewniany strop - taki opis jest zbyt lakoniczny aby zakładać, że poddasze da się wykorzystać jako strych, może autor miał na myśli wersję ze stropem gęstożebrowym ? Bądź dociekliwa i przed zakupem projektu ustal nośność stropu w części poddasza przydatnej na strych. U mnie w projekcie D08 "Przestronny" było to 60 kg/m2 a strop był na dolnych pasach wiązarów - w adapatcji przerobiłem na gęstożebrowy a więźbę na krokwiową.

czerwa
27-03-2009, 18:13
Zastanawiałam się nad tą spiżarnią i kotłownią i jeszcze nie wiem co z tym zrobimy. Ogrzewać będziemy kominkiem z płaszczem wodnym + gaz.

Jeśli chodzi o łazienki to w całym domu planujemy wentylację mechaniczną i rekuperator.

Strona jaka podałam posiada bardzo miało informacji. Jak już pisałam nie jest zbyt ciekawie zrobiona. Projekt domu już zakupiłam, i myślę że to był dobry wybór. Kiedy upatrzyłam sobie ten dom. Zadzwoniłam do tego architekta i poprosiłam o wszelkie informacje. Muszę przyznać że współpraca bardzo miła. Dostałam na e maila kilka różnych opcji tego domu z opisami wymiarami i danymi technicznymi. Ponadto uzyskałam wiele nurtujących mnie informacji przez telefon. Z przesłanych przez architekta rozwiązań (głównie chodziło o stropy) wybraliśmy monolityczny. Pomiędzy salonem a kuchnia będzie podciąg który konieczny jest przy tak dużej powierzchni i filar podtrzymujący ten podciąg.

psed
30-03-2009, 06:30
Życzę Wam spokojnego budowania i szczęśliwego zamieszkania w domu Waszych marzeń. O problemie, który może wystąpić (rekuperator + kominek) napiszę PW.

monik22
31-03-2009, 16:49
Bardzo proszę Was o pomoc, szukam i szukam projektu domu parterowego ok.160 m2, ale ważne jest,aby kuchnia tak jak pokój dzienny miała wyjście na taras, nie ma tego tak dużo, może komuś wpadł w oko taki projekt i pomoże mi.

Pozdrawiam.

Klodziki
03-04-2009, 10:05
Witam. Do tej pory wydawało mi się, że projekt mam wybrany, aż tu nagle .....
że może jednak parterówka, ot np. jedna z takich, oczywiście z garażem jedno bądź dwustanowiskowym.
Proszę o uwagi na temat tych projektów i krytykę ;)
http://www.z500.pl/projekt/z98.html

http://www.z500.pl/projekt/z91/elewacje.html

pozdrówka

monik22
03-04-2009, 21:07
Podciągam, czy na prawdę nikt nie znalazł sensownych proejktów o moich wymaganiach?
Pomóżcie!

kakusek
03-04-2009, 21:30
Monik moze ten Ci sie spodoba?
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=539

Klodziki
04-04-2009, 08:42
Naprawdę nikt nic nie powie?? :(

azalka
04-04-2009, 10:15
Sa sliczne, funkcjonalne i proste. Jesli zmiesci Ci sie garaz - ja bym sie nie zastanawiala.

Sama rozmyslalam nad oboma z tych projektow, ale musialabym osobny garaz stawiac, na ktory szkoda mi nieduzej dzialki, gdyz sa troszke za szerokie na garaz w bryle (dla mojej dzialki).

Klodziki
04-04-2009, 10:20
Dziękuje Ci bardzo za odp. Mam dużą dość działkę. Szerokość wynosi 35 metrów. Ogrzewanie planujemy gazowe. A który projekt Ci się bardziej podoba? Chodzi mi o wnętrze przede wszystkim?

azalka
04-04-2009, 10:37
Oba maja swoje plusy i minusy. Calosciowo wolalabym Z 98, bardziej odpowiada mi estetycznie i - w moim przypadku - ze wzgledu na duze i wygodne pomieszczenie gospodarcze (zima pranie tez gdzies trzeba suszyc, niekoniecznie wyglada to dobrze w wypieszczonej lazience - ja osobiscie chce i bede miala pralnie osobno, nawet tyciutka).
Mozna je spokojnie podzielic na 2, wygospodarowac z nigo wygodna garderobe, dodac wyjscie na zewnatrz - masz wowczas opcje palenia innym medium niz gaz czy tez skladowania roznych ogrodowych bambetli (mebelki z tarasu).
Jest miejsce zbudowania wygodnych schodow na poddasze (nawet wniesienie starej lampy czy choinki bedzie wtedy wygodne - mozna tez tam zrobic suszarnie).
Lazienka i toaleta maja okna (to dla mnie szalenie wazne).
Pokoje w obu sa ustawne i przytulne wielkosciowo.
Z98 ma kominek i telewizor na jednej scianie - nie wiem, na ile to dla Ciebie istotne, ja nie przepadam.
To, co mi sie w tym domku nie bardzo poodoba, to koniecznosc wejscia do kuchni przez salon - w z 91 jest to lepiej rozwiazane, podobnie jak oddzielenie kominka od TV.
Oba maja spizarnie, wazne.
Z 98 ma podcien i zakryty taras, co oznacza, ze mozesz spokojnie zostawic meble - nie zamokna, latwiej tez bedzie wypic kawke nawet przy strugach deszczu.
Jednak Z 98 jest wieksza od Z 91.

Oba - moim zdaniem - sa b.fajne, ustawne, wygodne do zycia zalezy, ktory Tobie lepiej "lezy" i lepiej spelni Twoje oczekiwanie wzgledem domku.

monik22
04-04-2009, 15:41
dzięki, niestety za mały, chcemy miec 3 sypialnie, a w naszej łazienkę i dodatkowy pokój na gabineto-bibliotekę i z tego co patrzyłam po projektach, to trzeba na przy parterówce ok.160 m2.

ProStaś
04-04-2009, 16:00
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=371&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=znany&symbol=&x=0&y=0&nr=0

http://www.wuwo.home.pl/project.php?cat=2&project=35
http://www.wuwo.home.pl/project.php?cat=2&project=46
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=73&a=164&sid=85&powierzchnia_uzytkowa_max=900&wymiar_dzialki_x_max=100&powierzchnia_uzytkowa_min=1&wymiar_dzialki_x_min=0&sort_is=&typ_budynku_in=P&projekt=8
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=112&sid=5

Z kilkoma, z tych projektów, można pokombinować by sprostały Twoim wymaganiom. Gdybym miał odpowiednią działkę i przyzwoity portfel zbudowałbym Supernovą lub Oliwkę.

Pzdr

kakusek
04-04-2009, 16:09
# sypialnie plus gabinecik ma komfortowy z www.mgprojekt.com.pl Jest tez wersja wieksza (komfortowyII) Nie ma niestety wyjscia z kuchni na tars ale jest z jadalni.Mi ten domek baaaaaaardzo sie podoba :)

Ania&Darek
05-04-2009, 11:48
http://www.domus.wroc.pl/projekt2.html?id=66&flip=

troszkę trzeba przerobić wejście. N tym forum jest grupa Diunowiczów
http://forum.muratordom.pl/diuna-iii-z-domusa,t75191.htm

monik22
05-04-2009, 20:30
dzięki, tylko, że diuna to nie parterówka

Klodziki
06-04-2009, 10:43
podciągam temat ;)

Badija
08-04-2009, 17:33
1. Najpierw wypisałam, co bym chciała.
- duże okna
- taras zadaszony tylko częściowo albo zadaszony szkłem lub pleksi (żeby nie zaciemniać pomieszczeń z oknami na taras), taras od południowego zachodu.
- kuchnia zamknięta, a nie otwarta na salon (okna na front), wyjście z kuchni na taras
- zamknięta klatka schodowa (nie z salonu)
-żadnych otwartych przestrzeni w pionie
- pokoje dla dzieci po ok. 16 m2 (można zjechać do 12 ale nie niżej)
- garderoba przy naszej sypialni
- pomieszczenie gospodarcze z piecem, pralką, suszarką bębnową
- wiatrołap z garderobą
-doświetlony bardzo dużymi oknami od południa i zachodu salon (ok. 40-45 m2)
- prosta konstrukcja, dach dwuspadowy, bez lukarn, kolumn, podcieni,
- bez podpiwniczenia
- bez garażu
- gabinet (12 m2)

Potem przez rok rysowaliśmy z mężem "dom marzeń", miał być sugestią dla architekta robiącego projekt indywidualny.
Z gotowym rysunkiem przystąpiłam do przeglądu projektów typowych na stronach internetowych. Oglądałam praktycznie tylko rzuty, wychodząc z założenia, że elewacje zawsze mogę dostosować.
Było trudno ze znalezieniem zwłaszcza zamkniętej klatki schodowej ale udało się lk-38 z pracowni LESZKA KALANDYKA

edybie
09-04-2009, 10:27
Ewa Jacek - macie może jakieś zdjęcia swojego domku?
EDI

Ya
09-04-2009, 13:10
Te domy (jeśli obejrzałem właściwe bo linki nie bardzo działają) różnią się przede wszystkim tym, że jeden ma garaż a drugi nie. To duża różnica. Poza tym schody są w jednym domu w salonie (mnie takie usytuowanie nie odpowiada). Zwróćcie tez uwagę że w obu domach łazienki na dole wypadają pod schodami i będą sporo mniejsze niż wyglądają na planie - to spory mankament. Poza tym nie jestem przekonany do balkoników - my też mamy dylemat czy balkon robić czy nie bo zysk niewielki a zawsze to most cieplny i kłopoty.
Mam też pewne wątpliwości co do wyceny kosztów budowy w tych projektach, ale może niesłusznie, w końcu dużo rzeczy tanieje...

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Ya

aniaImariusz
12-04-2009, 14:27
Jako bezdzietne (jak dotychczas) małżeństwo z zamiarem posiadania max 2 dzieci, ograniczonymi funduszami i niedużymi wymiarami działki (24/20m) mamy takie oto oczekiwania od projektu:
- wymiary domu max 11/14m (tak określono w warunkach zabudowy)
- do 120m2 pow.użytkowej
- poddasze użytkowe
- brak piwnicy
- dach dwuspadowy
- na parterze: kuchnia, jadalnia, salon obok siebie (może być jako przestrzeń otwarta), łazienka z wc, sypialnia/gabinet, pom.gosp./kotłownia
- na poddaszu: 2 sypialnie, garderoba, ew. łazienka
- antresola
- kominek
- duże okna

Szukamy projektu ... :wink:

p.s. już wybraliśmy :D

Margola4585
17-04-2009, 20:11
Nie chcę Wam podpowiadać czy to ma być ten czy inny projekt, chcę Wam tylko zwrócić uwagę na rzeczy, które w moim przypadku brałam pod uwagę.
Osobno WC i łazienka - nie ma nic gorszego jak ktoś się kąpie a np. gość chce skorzystać z toalety. Ponieważ najczęściej buduje się teraz domy bez piwnic, to trzeba wygospodarować miejsce na różne "śmieszne rzeczy" - konieczne więc jest pomieszczenie gospodarcze - na mopa, odkurzacz, drabinkę, miotłę, ruchomą suszarkę itp. przy kuchni bardzo wskazana jest spiżarnia. Pamiętajcie, że chociaż nie robi się teraz tak często zapraw na zimę to jeździ się na zakupy do supermarketów i kupuje: zgrzewkę wody, kilka kg cukru, kilka litrów mleka na zapas. Spiżarnia bardzo się też przydaje do przechowywania robota kuchennego, sokownika, maszynki do mięsa, różnych słoiczków itd. Zwróćcie też uwagę, czy w projekcie jest garderoba albo przynajmniej miejsce w korytarzu, które można by zabudować szafą wnękową. Zastanówcie się - gdzie będziecie suszyć pranie zimą. Garaż powinien być dość spory bo oprócz samochodu powinien pomieścić jakiś rowery, oczywiście niezbędne narzędzia do pracy w domu i ogrodzie, kosiarkę, drewno na opał w kominku. Jak będziecie sytuować dom na działce - to pamiętajcie również aby kuchnia nie była od południa - bo stać przy garach w pełnym słońcu to sauna wysiada. Kierując się tymi kryteriami wybrałam sobie z Muratora D 29 "z cokołem" w którym mamy zamiar powiększyć tylko garaż ale to jest nieduży domek - my jesteśmy już blisko emerytury i na dwie osoby 85 m kw. wystarczy ale możecie sobie spojrzeć jakie rozwiązania mam na myśli.

vze
19-04-2009, 06:11
Zdecydowanie Z98 tylko..pomniejszylabym salon od strony tarasu, usunelabym podcien i tak ..w wersji bezkominkowej w to miejsce staralabym sie wkomponowac kuchnie z jadalnia odzielajac ja od salonu no powiedzmy ... hm.. taka polokragla sciana z luksferow na przyklad ..
Drzwi tarasowe przenosze na sciane obok i tam robie taras.Wprowadzilabym dodatkowo dostep do kuchni z pomieszczenia gospodsarczego .
W wersji kominkowej tak samo, tylko kuchnie umieszczam po przeciwnej stronie ,wc wrzucam pod schody i robie wejscie do kuchni bezposrednio z wiatrolapu .Kombinacji jest duzo ale tez wiele zalezy od usytuowania domu na dzialce
bardzo fajny projekcik :wink:

Klodziki
19-04-2009, 10:16
Dziękuje za odp. Mam działkę z wjazdem od północy, północny-wschód. Więc kuchnia od frontu i tak też mi się podoba :)

W Z91 bardzo podoba mi się kominek centralny i salon jest o wiele bardziej ustawny niż w Z98. Będę grzać gazem więc nie potrzebne mi mega wielkie PG, choć wiem wiem potrzebne są bardzo ;) Ale planuje garaż na dwa auta więc będzie trochę miejsca no i stryszek. Suszarnio-pralnie też w Z91 wygospodarowałam między pokojami 2 i 3, bardziej z pokoju 2.
Jeszcze parę zmian w łazience i wc. Oczywiście wizualnie bardziej podoba mi się Z98, ale z zewnątrz zawsze można zrobić jak się chce ;)

pozdrawiam

asuzi
21-04-2009, 12:09
Szukam projektów domów piętrowych, nie mogę się zdecydować to raz a dwa nie za dużo jest takich projektów. Możecie coś doradzić? Jest może ktoś kto buduje dom piętrowy i się pochwali?
Na początku spodobał mi sie ten projekt, ale brakuje mi spiżarni, ta w kuchni moim zdaniem jest źle umiejscowiona...
http://projekty.dom.pl/dk_stokrotka.htm

interlagos
21-04-2009, 13:57
A co byś powiedział na taki projekt domu? Strasburg (LMP107a) (http://www.domeria.pl/projekty-domow/j7x1sXGDsid/jednorodzinne/pow/120-180/18ppg/id/15930/lmp107a/prezentacja.html). Mój znajomy taki wybudował i z tego co wiem to bardzo sobie go chwali. Dla mnie też wygląda na bardzo elegancki.

oresund
21-04-2009, 21:00
mi sie to podoba http://pprojekt.pl/projekt530-alfa,opis.html
ale MPZP zakazuje mi takiej bryły
- żadnej sciany nosnej wenatrz - sciany jak sobie zechcecie...

Zobacz na wątek "nowoczesne stodoły" tam jest kilka piętrowców.

artlas78
22-04-2009, 13:28
Tu masz ze spiżarnią:
http://www.domywtradycji.pl/sloneczna-willa,279,3.html
albo tu
http://www.domywtradycji.pl/villa-nova,335,3.html

Darek.K
22-04-2009, 19:52
Jeśli szukasz domu piętrowego to spróbuj na:
www.mgprojekt.com.pl
lub na
www.domoweklimaty.pl
Moim zdaniem mają całkiem fajne projekty piętrowe.
Ja buduję wg projektu "KORAL" z MGProjekt.

plebus
23-04-2009, 10:30
www.domyzwizja.pl

przestronny i z klasą - zobacz sobie. Sa to domy pietrowe, nie z użytkowym poddaszem.

i http://pprojekt.pl/projekt1165-grab_1.html - jest jeszcze klon i inne tego typu

goraf
23-04-2009, 14:31
troche temat juz nieaktualny, ale mi tez sie spodobal zadaszony taras i taki bede miec; a zeby okno domku, ktore jest pod zadaszeniem bylo oswietllone moj kierownik robot podniosl łuk troszke do gory i tyle; mam zadaszony taras i okno nie zasłoniete; mozna troche pokombinowac i nie rezygnowac

asuzi
24-04-2009, 11:51
dziękuję za propozycje projektów, jednakzdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Mam nadziejję że architekt sprosta naszym wymaganiom :D .

Klodziki
25-04-2009, 12:48
podciągam :wink:

Daro_K
25-04-2009, 15:36
Magos - chętnie pozbędę się moich haków, czy jesteście z mężem zainteresowani, pytam bo na ostnią moją wiadomość nie odpisałaś.
pozdr

VXS
26-04-2009, 00:58
Jeżeli chodzi o projekt Fabrycja z Archipelagu to właśnie go buduje. Dokładnie Fabrycja II G2 czyli podwójny garaż, druga wersja zagospodarowania poddasza (bez pustki nad salonem). Wprowadziłem drobne zmiany no i mam parę uwag do samego projektu. Jeżeli jesteś zainteresowana to napiszę o tym coś więcej.

oresund
26-04-2009, 08:58
dziękuję za propozycje projektów, jednakzdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Mam nadziejję że architekt sprosta naszym wymaganiom :D .

to zaciagasz zobowiązanie pochwalenia sie - tym co on narysuje - tu, na forum :)
czekamy!!

asuzi
26-04-2009, 19:34
pochwalę się oczywiście, poproszę o opinię, ale dopiero za jakiś miesiąc. Podobno tyle to trwa :-?

Olla
27-04-2009, 08:03
VXS:
super, że ktoś buduje Fabrycję. Z podwójnym garażem u mnie się nie zmieści.. czekam jeszcze na warunku zabudowy, ale bardzo chętnie poczytam i zapoznam się z Twoimi uwagami co do projektu. Będziesz zakładał może dziennik budowy?

Serdecznie pozdrawiam!

Miguś
01-05-2009, 14:43
Czy lepiej zdecydowac się na projekt z większą powierzchnia niż może byc potrzebna, czy lepiej zaryzykowac mniejszy i ew. narazić się że może byc ciasno.Czy warto wziąść pod uwagę że jeden pokój moze byc nieużywany, nieogrzewany ale jest na wszelki wypadek ? Nie moge sioię zdecydowac.

Miguś
01-05-2009, 14:47
Aniai Mariusz a jaki projekt wybraliście?

oluniap
01-05-2009, 20:34
mam prośbę, żeby ktoś porównał te projekty i wybrał lepszy

projekt "słowik"
http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=47&nazwa_projektu=SŁOWIK


projekt "lubczyk"
http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=3&nazwa_projektu=LUBCZYK


a może ktoś już wybudował któryś z tych domków i mógłby podzielić sie informacjami ???

z góry dziękuję

baska1972
01-05-2009, 21:53
Witam
Jak dla mnie projekt domu słowik jest lepszy ale każdy sam musi podjąć decyzję.
Idealny dla małego mieszkanka dla starszej osoby , szkoda że mnie nie wpadł w oko rok temu bo mieszkam z babcią .Zależy co kto potrzebuje .
Kotłownia jest tu dość duża i miejsce na spiżarkę pod schodami jak dla mnie słowik .
Pozdrawiam

oluniap
02-05-2009, 21:34
dzięki bardzo za fatyge. Ja również bardziej skłaniam się przy wyborze "słowika"

VXS
04-05-2009, 00:52
Jeszcze raz przejrzałem cały wątek i wydaje mi się że w przypadku tak wąskiej działki projekt Fabrycja nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza jeżeli chcesz zlikwidować okna na najdłuższej ścianie w salonie. Taki zabieg należałoby skonsultować z architektem ponieważ nie wiem czy prawie 10-cio metrowej długości pomieszczenie będzie dobrze doświetlone.
Jeżeli chodzi o zmiany jakie wprowadziłem to dodałem dodatkowe okno w jadalni, połączyłem dwa niezależne okna w salonie w jedno oraz zmniejszyłem okno od strony frontowej, nie chciałem mieć "witryny" od ulicy (przypominam że w mojej wersji nie ma pustki nad salonem). Ze względu na rodzaj ogrzewania (kocioł na paliwo stałe - niestety brak gazu) przejście do kotłowni przeniosłem z kuchni do wiatrołapu, poszerzyłem garaż o 0,5m. Na górze zmieniłem kształt okien w łazience i pokoju od ogrodu, reszta bez zmian.
Co do uwag do samego projektu. Trochę ciasny wiatrołap zwłaszcza jak jest dodatkowe przejście do garażu, brak spiżarni, trochę ciasne i strome schody oraz niewygodne wejście do pokoju nad garażem (2 dodatkowe stopnie ze spocznika) no ale to kwestia przyzwyczajenia.
Coś na co nie zwróciłem uwagi to wysokość mocowania jętek poprzecznych. Znajdują się prawie 0,5m nad poziomem sufitu co utrudnia jego montaż oraz zmniejsza powierzchnię dodatkowo wygospodarowanego strychu. Warto je obniżyć. W wersji bez pustki nad salonem dochodzi jeszcze problem doświetlenia klatki schodowej, ja dodałem dodatkowe okno co wymagało podniesienia sufitu w korytarzu na poddaszu o dodatkowe 25cm. Przesunąłem i wydłużyłem komin w kotłowni, w projekcie wychodził prawie na koszu.
Co do zalet projektu to na pewno układ parteru, kuchnia którą można całkowicie odizolować, dwupoziomowy 45-cio metrowy salon z jadalnią, salon od frontu i duża 10m2 kotłownia (co jest rzadko spotykane). Jest to jeden z nielicznych projektów który umożliwiał usytuowanie na działce z wjazdem od zachodu.

Jeszcze coś na temat projektu indywidualnego. Myślę, że warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza jeżeli chodzi o "trudną" działkę i możliwość bezpośredniego kontaktu z architektem.
Projekt z adaptacją i niewielkimi zmianami kosztował mnie ponad 5tys. (sam projekt 1600 zl). W projekcie wprowadzane są tylko znaczące zmiany konstrukcyjne, z resztą drobnych zmian (rozmieszczenie, kształt okien, schody itd.) pozostajesz sama. Dobrze jak masz rozgarniętego kierownika budowy bo na ekipę budowlaną to nie ma co liczyć, oni zadają tylko jedno pytanie "...no to jak robimy?".

Olla
04-05-2009, 09:06
VXS: po otrzyamniu wstępnych warunków zabudowy wiem, że mogę liczyć tylko na projekt indywidualny, mam już parę architektów :)

chętnie popatrzę na Twoją budowę -będziesz zakładał dziennik?
życzę powodzenia i dziękuję za uwagi :)

Pzdr,
Olla

yasmine
04-05-2009, 10:27
Witam,
Mam prośbę do bardziej doświadczonych forumowiczów o opinię na temat tych domów. Zaczynamy pomału myśleć o budowie i na razie jesteśmy w fazie poszukiwania projektu :D Jesteśmy niestety kompletnymi laikami w tym temacie i jedyne co, to patrzymy, czy dom wizualnie nam sie podoba i czy ma wystarczającą liczbe pokoi :-? Wpadły nam w oko dwa -

Z47 http://www.z500.pl/projekt/z47.html
i
Z79 http://www.z500.pl/projekt/z79.html

Skłaniamy się ku drugiemu (w pierwszym troche odstraszyły nas tafle szklane - na pewno dobre są bardzo drogie :(). Na temat tego pierwszego pojawiła się już jedna krytyka na forum. Może ktoś jeszcze doś doda??

Może ktoś buduje któryś z tych domów??

VXS
04-05-2009, 20:39
Ostatnie perypetie z wykonawcą wyprowadziły mnie zupełnie z równowagi dlatego na razie nie mam ochoty na opisywanie moich przygód z budową, chyba że w dziale "Nieuczciwy wykonawca".

Wracając do tematu jeszcze jedna rzecz irytowała mnie w projekcie gotowym, brak wyliczeń dotyczących powierzchni ścian, tynków, regipsów itd., tego co jest potrzebne do kosztorysów oraz negocjacji z wykonawcami, wszystko trzeba wyliczać samemu, może w przypadku projektu indywidualnego mogłoby to być zrobione, warto o to zadbać.

Na koniec dwa projekty na wąską działkę, po małych zmianach (luksfery zamiast okien) powinny się zmieścić, może Ci się przydadzą.
Powodzenia

http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/brzoza_2/index.php#opis
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1309&IdKolekcji=&dzial_s=news&nr=8

Żona Adwalka
05-05-2009, 09:41
Słowik jest lepszy- większe pokoje , a na parterze hol łączy się z salonem dając wrażenie dość przestronnego wnętrza (nie lubię pozamykanych przestrzeni). Mało m2 traci się na komunikację.
Pokój nr 3 na piętrze w lubczyku jest nieustawny, no i ten korytarz na parterze obok wiatrołapu- ciasno, ciasno...
Oba projekty mają małe wiatrołapy.
Pozdrawiam

Żona Adwalka
06-05-2009, 08:13
Gdybym musiała wybierać spośród tych dwóch to wybrałabym Z47- bardziej podoba mi się układ pomieszczeń na parterze, a na pietrze wysoka ścianka kolankowa- ten dom niekoniecznie musi byc droższy niż ten drugi, przy porównywalnej powierzchni użytkowej ma on mniej podłóg do wykończenia (no i stropów do wykonania, sufitów do otynkowania, pomalowania itd) i mniejszą powierzchnię dachu . W Z47 jest wyjscie na taras z kuchni- może sie przydać jeśli planujecie posiłki na powietrzu, w tym drugim trzeba przejśc przez cały salon aby wynieśc jedzenie, ale w Z47 nie ma prysznica na parterze i są dośc wąskie pokoje na pietrze.
Obydwa maja przyzwoite wiatrołapy- mały wiatrołap jest bardzo niewygodny gdy cała rodzina jednocześnie gdzieś wychodzi.
W Z79 wzrok człowieka wchodzącego do salonu napotyka ścianę, a nie okno- salon będzie wydawał się przez to ciaśniejszy. W Z47 jest pod tym wzgledem zdecydowanie lepiej- duże przeszklenie da wrażenie przestrzeni (oczywiście pod warunkiem, ze obok za oknem nie ma czegoś co zasłania widok np.ściany sąsiedniego budynku).
A może poszukajcie jeszcze innego projektu....
Pozdro :D

yasmine
06-05-2009, 21:56
Cały czas szukamy i przeglądamy projekty...ale ten z47 jakoś nas urzekł wizualnie i teraz inne projekty wydają się przy nim takie zwyczajne. Mamy straszny dylemat :lol: Bardzo dziękuję za odpowiedź

Ya
06-05-2009, 23:19
To ya zmącę Wam trochę :)
Mnie się projekt Z47 nie bardzo podoba. Pół biedy z elewacją , którą z powodu ilości szyb będziecie musieli myć co chwila a dom ogrzewać mocno. Ale rozkład pomieszczeń, (zwłaszcza na górze) jest mocno hmmm kontrowersyjny.
Pokoje nr 1( zwłaszcza) i nr 3 to takie wagony nieustawne. Na dole ya osobiście nie lubię połączonego salonu z kuchnią - goście widzą wszystko co robię w kuchni - mnie wylatywałoby wszystko z rąk, ale to kwestia gustu. Fajnie są zaprojektowane schody, choć zauważcie, że pomieszczenie koło wiatrołapu nie będzie szczególnie użytkowe, bo jest pod schodami. Poza tymgdzie szanowny projektant przewidział komin od kuchni - bo nie zechciał tego przedstawić na rzutach :o

Projekt z79 jest chyba bardziej uporządkowany ale też nie widzę kominów od łazienki na kole i kuchni, p[oza tym schody są w samym sentrum (choć to nie musi być mankament - choć pomieszczenie gosp-kotłownia jest pod schodami a więc raczej symboliczna- jeśli chcecie ogrzewać gazem lub prądem to ok, jak czymś innym to porażka). Dałbym sobie spokój z łazienką odchodzącą z pokoju nr 1 na górze.
Szkoda, że w projektach zabrakło miejsca na spiżarkę i garderobę, ale tego się nie przeskoczy.

Mam nadzieję, że nie namieszałem za dużo. :)

Pozdrawiam
Ya

Żona Adwalka
07-05-2009, 10:30
Cały czas szukamy i przeglądamy projekty...ale ten z47 jakoś nas urzekł wizualnie i teraz inne projekty wydają się przy nim takie zwyczajne.
Może to co napiszę nie będzie popularne, ale wygląd domu jest bardzo ważny i na etapie wcielania w życie marzeń o własnym domku wydaje się prawie najważniejszy, ale w domu częściej przebywa sie w środku niż ogląda się go z zewnątrz (no chyba, że ktoś lubi spać w namiocie we własnym ogodzie :wink: ) i to wielkość i rozkład pomieszczeń, wygoda, odpowiednia ilość powierzchni gospodarczej itp itd., powinna raczej decydować o wyborze.
A tak mi się jeszcze nasunęło: na te duże okna planujecie jakieś zasłony ? Jaki widok będziecie z nich mieli- domy obok, czy rozległe pola i lasy? a jak lokalizacja domu wypada wzgledem stron świata?
A może poszukajcie jednak jeszcze czegoś innego. :wink: :D

yasmine
07-05-2009, 11:20
Mam nadzieję, że nie namieszałem za dużo. :)

Pozdrawiam
Ya

A mieszajcie jak najwięcej :) Po wstępnej euforii muszę się z wami zgodzić.
Żona Adwalka - masz oczywiście rację. Wygląd jest ważny ale potem trzeba w tym domu mieszkać i ma być jak najbardziej funkcjonalny. Przeprowadzki przez następne 15 lat nie planujemy :lol:
Mycie tych okien mogłoby nastręczać problemów. Poza tym chciałabym mieć w domu spiżarkę, garderobę i jakieś porządne pomieszczenie gospodarcze.
Pokoje na górze są faktycznie jak wagony :( Plus jest taki, że skosy zaczynają się na wysokości 2,25m.

Sąsiadów na razie nie mamy - tylko od pn, gdzie planujemy wejście jest mały sklepik, zwrócony do nas tyłem. Taras ma być od południa - widok na lasy i pola. Oczywiście za pare lat może się to zmienić :-? Działka jest 9ar, raczej kwadratowa.

Głowa mi już pęka od szukania. Na razie znaleźliśmy jeszcze jeden projekt
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=338
Ale łazieneczka to tutaj jest malusia. Widziałam, że ktoś go tutaj buduje, więc lecę zagłębiać się w lekturę ;)

..::M:D::..
07-05-2009, 13:20
No i jaka decyzja ? Bo również zastanawiam się nad Z31

Żona Adwalka
07-05-2009, 13:30
Hej! zanim kupicie ten projekt odwiedźcie dom z takim dachem i zobaczcie czy Wam sie podoba poddasze na którym są prawie same okna dachowe- byłam w takim domu i pomimo dużych , jasnych pomieszczeń czułam się źle (taka zamknięta) widząc we wszystkich oknach tylko niebo. Ale może to tylko ja tak mam :-?
Parter mi sie podoba. :D

yasmine
08-05-2009, 08:21
Chyba faktycznie będę musiała odwiedzić taki dom, bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić :)

Ale wpadł mi w oko następny projekt ze studia z500 :) Trzeba im przyznać, ze wizualizacje to mają cudne :D
http://www.z500.pl/projekt/z66.html

W mniejszej łazience na górze zrobiłabym schowek :) Może i spiżarkę dałoby się gdzieś upchnąć.
Co o tym sądzicie??

Klodziki
08-05-2009, 12:41
Z66 jest niezły, też mu się przeglądałam. ale wydaje mi się, że ten salon nie jest ustawny, ten tv tak w kącie, a nie ma innej ściany na niego, jakoś mi tak nie pasuje.

Żona Adwalka
08-05-2009, 19:53
Rzeczywiście jest niezły. Niektórzy uważają, że tak usytuowane schody są ozdobą salonu, innym klatka schodowa "na widoku" przeszkadza w relaksie przed kominkiem . Zastanówcie się jak Wy macie.
Podoba mi się kuchnia z jadalnią.
Gdzie będziecie trzymać rowery, kosiarke, narzędzia i inne takie?
pozdr.

yasmine
09-05-2009, 08:15
Akurat schody nie będą i bardzo przeszkadzać. Chociaż oczywiście wcześniej nie zwróciłam na to uwagi :evil: No coz kiepsko u mnie z wyobraźnią niestety :D Planujemy również garaż i tam można trzymać rower i kosiarke.
Na górze moznaby zrezygnować z mniejszej łazienki i zrobić schowek, a w pokoju przy łazience zrobić drzwi na drugiej ścianie i małą garderobę gdzieś upchnąc :) Ale to takie moje gdybanie..

Żona Adwalka
09-05-2009, 11:29
Co do zamiany małej łazienki w schowek to ok., ale nie bardzo widzę garderobę (ściana, drzwi), chyba jest na to za mało miejsca. Pozdr.

kuba34
12-05-2009, 22:22
VXS

Super że znalazłem kogoś kto buduje fabrycję g2 :D . Też planuję budowę tego domu. Proszę o info na jakim etapie jest budowa i czy można obejrzeć budynek w rzeczywistości.

pozdrawiam

alchemik77
15-05-2009, 11:23
Kiedy już mieliśmy kupować projekt Dom w dąbrówkach G2 z Archonu przypadkowo natrafiłem w necie na stronę biura Domy z wizją (www.domyzwizja.pl). Mają kilka ciekawych projektów a my wybraliśmy projekt o nazwie WŁASNY. W przyszłym tygodniu mamy otrzymać komplet dokumentacji. Wtedy już tylko pozwolenie na budowę i... Do dzieła...

zaba_gonia
17-05-2009, 20:38
cześć Kuba :D :D :D
że niby 34 lata masz ? 8) :lol:

tomek131
20-05-2009, 11:57
Witam
Mam gorąco prośbę , mógłby ktoś doradzić w sprawie tych dwóch projektów.Działka z wjazdem od południa
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=539
W tym powyżej wady które widzę to: łazienka bez okna ,wejście prawie od razu na salon.
Za chwilkę wkleję Colorado z Atrium

tomek131
20-05-2009, 12:03
Oto Colorado z Atrium
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-486,537,64,opis.html
Wady które widzę to też prawie bezpośrednie wejście na salon.Brak garażu nie jest wadą dla mnie.Rozważam taki właśnie sposób , najpierw dom na gotowo , póżniej wolnostojący garaż.Tym bardziej że jeśli będzie mi to robił Pref-bud lub Abakon (czyli ściany Praefa i fundament Legalett)to generalnie drogi system i budowanie w tym systemie garażu który stanowi prawie15-20% powierzchni domu może być bez sensu.
Dzięki bardzo z góry za pomoc

piwona
20-05-2009, 14:22
Ja zdecydowanie wybrałabym projekt muratora- ten pierwszy. Przede wszystkim moim zdaniem jest ładniejszy. Łazienka co prawda bez okna, ale duża i wygodna. W domku ze studia Atrium łazienka mniejsza i przez to okno mniej ustawna. W Colorado kominek umiejscowiony trochę bez sensu- jakby w przejściu. Ani przy nim usiąść...W m36 bardzo podoba mi się kuchnia, tak trochę z boku, może być otwarta ale nie widać z salonu całego kuchennego bałaganu, a można wstawić drzwi i ją zamknąć- jest po prostu więcej możliwości. W Colorado do kuchni trzeba przechodzić przez salon a w m36 można prosto z wiatrołapu i jeszcze po drodze jest spiżarka, w której zostawiamy zakupy. W drugim domku spiżarki brak. W m36 na plus jeszcze garderoba przy wiatrołapie.

tomek131
20-05-2009, 14:55
W m36 rzeczywiście jest spiżarka ,ale zrobienie z niej pomieszczenia przechodniego z wiatrołapu do kuchni chyba bez sensu bo znaczną jej część pochłonie funkcja przejścia.Chyba trzeba od wiatrołapu zamurować i wstawić szafę w powstałej wnęce.W M36 jest jeszcze możliwość wyjścia na taras z kuchni.Jest ona rzczeczywiście dość duża jak na domy o tym metrażu.Nie wiem czy ten korytarzyk do części nocnej domu nie będzie przy szerokości 1.22m troszkę klaustrofobiczny.
Natomiast w projekcie drugim-Colorado, istotnie nie ma spiżarki, ale łazienka ma okno, jest większe pomieszczenie gospodarcze, korytarz części nocnej ładniej się rozszerza przy końcu-przy wejściu do pokoi.Salon ma tą samą wielkość pozostałe pokoje nawet większe troszkę a metraż o 7m mniejszy.A kominek hmm..kolega który ma sofę przy kominku , kiedyś napalił w nim i musieliśmy odsuwać się z sofą bo gorąco bylo bardzo.
Dodatkowo jak pisałem , brak garażu byłby dla mnie plusem gdybym zdecydował się na drogą technologię Legalett+ściany Praefa.

tomek131
20-05-2009, 20:57
Ktoś jeszcze coś pomoże?

tomek131
21-05-2009, 14:50
Nikt nie pomoże? :cry:

puchatekkubus
22-05-2009, 22:10
Nie sluchaj tych madrosci o myciu okien; to ma byc dom nie bunkier a swiatlo jest ogromnie wazne. Typowy polski dom nie ma okien tylko wzierniki.

Co do pomiesczen to sa one bardzo dobrze zaprojektowane - jest tam przestrzen.

Natomiast brak garazu jest niestety nieporozumieniem (mozesz go wybudowac oddzielnie). Zyc w domu bez garazu (duzego) sie nie da. Tak naprawde jest on nawet wazniejszy niz kuchnia.

tomek131
27-05-2009, 10:48
?

Lajla
31-05-2009, 22:38
Witam :D Jestesmy z mężem na etapie wyboru projektu, wahamy sie pomiędzy PG10 z firmy Bauherr a Żwirkiem z Dominanty. Czy ktos wybudowal juz taki domek z w/w, prosze o porade - który będzie tańszy w budowie???
Oto linki:
http://www.dom-parterowy.pl/informacje.php?kategoria=pg&id=pg10
http://www.dominanta.pl/oferta/zwirek.html

tomek131
03-06-2009, 19:48
Bardzo proszę....

Anna Pepa
21-06-2009, 07:58
Jest nas czworo, mamy chłopca i dziewcznkę więc potrzebujemy 3 pokoi + salon, łazienki 1+ dodatkowe WC (ale niekoniecznie, może być tylko 1 łazienka), bez garażu, dach w warunkach zab. raczej dwuspadowy z kalenicą równoległą do drogi. Działka ma 21x40, wjazd od str. północnej. Pater lub parter + poddasze.
Wiem projektów jest masa, ale te o których myślałam że tanie, po głębszej analizie już takie tanie nie były. Powód jest prosty nie znam się na sprawach konstrukcyjnych, a na to trzeba zwracać szczególną uwagę np. myślałam że wiązary to najtańszy wariant dachu, po przejrzeniu kilku wątków okazywało się że sama konstrukcja jest droższa o połowę od zwykłej. Dom ma mieć ok. 100m całkowitej, bo na większy nas po prostu nie stać.
Piszcie, może ktoś miał te same dylematy i pomoże.

Vafel
21-06-2009, 11:23
Zapraszam do mojego dziennika. Zwłaszcza na początku rozważałem różne projekty domków 100 m2, więc może Ci coś wpadnie w oko (na tapecie był Z12, DM11, Zimorodek, coś od Lipińskich). Ostatecznie zdecydowaliśmy się na parterówkę DM11. Obecnie mamy stan surowy otwarty. Całkowite koszty do tego momentu: 104 tys. zł. Mam nadzieję, że w sumie za 250 tys. zł uda się zamieszkać.

Jeżeli myślicie o pow. 100 m2 to gorąco polecam parterówkę. Jak patrzę na ten mój domek i pomyślę, że połowa tej powierzchni wewnątrz miałaby być na górze, to mi gorzej...

A co do wiązarów. Zastanawiałem się nad nimi na początku budowy, ale odstraszył mnie koszt (policzyłem, że wiązary byłyby jakieś 5-6 tys. droższe niż tradycyjna więźba). Teraz wiem, że rezygnacja z wiązarów prefabrykowanych była, jak na razie, moim największym błędem na tej budowie. Teraz widzę, że niedoszacowałem kosztu tradycyjnej więźby. Gdybym wziął wiązary to by wyszło może 1-2 tys. drożej, ale miałbym wszystko równiej, szybciej, lepiej i w ogóle.

Jeśli zdecydujecie się na parter, to bardzo polecam wiązary...

Klodziki
21-06-2009, 20:35
Ja właśnie zakupiłam Z91 z www.z500.pl
projekt bardzo mi się podoba, wersja z garażem dwustanowiskowym, zresztą projektowana w z500 na moje zamówienie. Wydaje się być tani w budowie, ma wiązary. pozdrawiam

artlas78
22-06-2009, 07:27
Może cos takiego:
GLZ165 http://www.domywtradycji.pl/lutnia-iii,183,9.html
GLX53 http://www.domywtradycji.pl/maja,65,9.html

IZA30
22-06-2009, 08:15
http://www.domywtradycji.pl/tip-top,484,5.html
ja jestem zakochana jednak w 4 spadach :lol:
wiem,ze dach droższy ale maja swój urok i to wyjscie z sypialnii na taras....... :P

http://www.domywtradycji.pl/ostoja,192,12.html :D

a jezeli juz musiałby być dwuspad (choć ten to raczej wielospad) to byłby to taki projekt:
http://www.domfort.eu/projekt,a4,910,rzuty.htm
ze względu na fajnie oddzielona i spora kuchnię i wogóle fajne rozmieszczenie pomieszczeń;

oresund
22-06-2009, 16:01
http://www.dom-parterowy.pl/ i tam DM 11.
tani bo bryła prosta, a elegancka.
Nie ma stropu, schodów, okien dachowych i wszelkiego typu pierd*łek które sluza podnoszeniu kosztu

oresund
22-06-2009, 16:02
http://www.domywtradycji.pl/tip-top,484,5.html
ja jestem zakochana jednak w 4 spadach :lol:
wiem,ze dach droższy ale maja swój urok i to wyjscie z sypialnii na taras....... :P

http://www.domywtradycji.pl/ostoja,192,12.html :D

a jezeli juz musiałby być dwuspad (choć ten to raczej wielospad) to byłby to taki projekt:
http://www.domfort.eu/projekt,a4,910,rzuty.htm
ze względu na fajnie oddzielona i spora kuchnię i wogóle fajne rozmieszczenie pomieszczeń;

te co podałaś to za sam dach 50-100 tys.

Vafel
22-06-2009, 16:43
http://www.dom-parterowy.pl/ i tam DM 11.
tani bo bryła prosta, a elegancka.
Nie ma stropu, schodów, okien dachowych i wszelkiego typu pierd*łek które sluza podnoszeniu kosztu

No ja właśnie taki buduję. Tylko wnętrze "przemeblowałem".

ddoommiinniikk
22-06-2009, 21:35
LMB 27. Mam taki.

IZA30
23-06-2009, 11:48
http://www.domywtradycji.pl/tip-top,484,5.html
ja jestem zakochana jednak w 4 spadach :lol:
wiem,ze dach droższy ale maja swój urok i to wyjscie z sypialnii na taras....... :P

http://www.domywtradycji.pl/ostoja,192,12.html :D

a jezeli juz musiałby być dwuspad (choć ten to raczej wielospad) to byłby to taki projekt:
http://www.domfort.eu/projekt,a4,910,rzuty.htm
ze względu na fajnie oddzielona i spora kuchnię i wogóle fajne rozmieszczenie pomieszczeń;

te co podałaś to za sam dach 50-100 tys.Oj nie przesadzajmy-zalezy GDZIE :lol:

Vafel
23-06-2009, 12:44
te co podałaś to za sam dach 50-100 tys.Oj nie przesadzajmy-zalezy GDZIE :lol:

No właśnie. W zależności od tego gdzie będzie to albo 50 albo 70 albo 100 tys. ;-)

interlagos
23-06-2009, 15:50
Witam,

przejrzałem już wiele projektów i raczej zdecyduje się na któryś z tych 2 domów:

- Projekt domu Oslo II (LMP26a) (http://www.domeria.pl/projekty-domow/kqm3lFersid/jednorodzinne/pow/0-120/12ppg/id/15874/lmp026a/prezentacja.html)
- Projekt domu Majka Mini (http://www.domeria.pl/projekty-domow/kqm3lFersid/jednorodzinne/pow/0-120/12ppg/id/16044/893-MB/prezentacja.html)

Jaki projekt będzie lepszy pod względem wyglądu i funkcjonalności?

oresund
23-06-2009, 18:39
Zdecydowanie Oslo wygrywa tym ze ma pokój na parterze.
Ile masz dzisiaj lat ? za 10,20 nie bedzie ci sie chcialo chodzic po schodach.
I ma też 1. komin mniej niz to drugie coś.

queene
23-06-2009, 20:19
zdecydowanie Majka bo:
ma jadalnię
pom. gosp.
więcej miejsc do przechowywania
przejście z garażu bezpośrednio do domu

piwona
24-06-2009, 10:43
Oslo zdecydowanie odpada, ponieważ ma łazienkę tylko na 1 kondygnacji no i w tym domku nie ma gdzie postawić stołu. Majka ma 2 łazienki, jadalnię, w wiatrołapie miejsce na szafę i pomieszczenie gospodarcze. Z tych dwóch wybrałabym Majkę, ale ..... Szukałabym dalej.

Anna Pepa
25-06-2009, 17:25
Witam wszystkich. Dzis odzyskałam internet, a tu już 10 odpowiedzi. Właśnie boję się drogiego dachu, dlaczego, a no sprawa wygląda tak: nie mamy swojego drewna, ani pewności że tanio zapłacimy za dekarzy (chyba dobrze piszę). Podobają mi się dwa projekty który jest tańszy waszym zdaniem?
http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_lukrecji_4/m4995294a8dfd8 http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_dereniach/m49f9a108a8611

interlagos
26-06-2009, 15:04
Dzięki za rady i wskazówki, chyba rzeczywiście poszukam jeszcze dalej.

IZA30
29-06-2009, 07:58
Witam wszystkich. Dzis odzyskałam internet, a tu już 10 odpowiedzi. Właśnie boję się drogiego dachu, dlaczego, a no sprawa wygląda tak: nie mamy swojego drewna, ani pewności że tanio zapłacimy za dekarzy (chyba dobrze piszę). Podobają mi się dwa projekty który jest tańszy waszym zdaniem?
http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_lukrecji_4/m4995294a8dfd8 http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_dereniach/m49f9a108a8611

Jako wielbicielka cztero i wielo spadków wolałabym nr 2 aczkolwiek jeszcze w żadnym projekcie nie widziałam tak okropnie umieszczonej kuchnii.Dla mnie porażka.Wogóle łazienka i pom.gosp.tez :roll: ...masakra.
Jest naprawdę sporo projektówmałych domków z dachem czterospadowym wieeele ładniejszych OD TEGO.
Co do projektu nr 1 jest nawet ok choc znów kuchnia nie po mojej mysli.Ja wole od frontu.Ale to juz zalezy od upodobań.Czepię sie niestety góry.Straaasznie male pokoiki.Jak juz masz budowac dom to po co ci znów takie blokowe klitki?

Ale tak naprawdę już zdecydowałs czy to ma byc parterowy czy z poddaszem,bo to ma znaczenie jak wiadomo.
A cos takiego:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-DROZD%202-ID-10989.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true bardzo mi sie podoba
http://www.extradom.pl/projekt-domu-APS%20188-ID-11135.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true
i w miare sensowny przykład parterowego:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-GROSZEK%20bez%20gara%C5%BCu-ID-11601.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true


:D

piotri
29-06-2009, 13:51
Naszym faworytem na poczatku byl Gl 123 z atrium i np powiekszenie salonu kosztem pokoju
http://studioatrium.pl/projekt-domu-GL-123,134,61,opis.html

IZA30
01-07-2009, 06:50
Naszym faworytem na poczatku byl Gl 123 z atrium i np powiekszenie salonu kosztem pokoju
http://studioatrium.pl/projekt-domu-GL-123,134,61,opis.html

ŁADNY ale dosyć mały :wink:

piotri
01-07-2009, 07:02
Ano mały, ale autor watku chciał domek do 100m2 :)
I dlatego tez nasz ostateczny wybór padł na ciepły http://domek.net.pl/index.php?p=domek&id=16

IZA30
01-07-2009, 13:04
Ano mały, ale autor watku chciał domek do 100m2 :)
I dlatego tez nasz ostateczny wybór padł na ciepły http://domek.net.pl/index.php?p=domek&id=16

no jasne :D
wasz projekt naprawdę mi sie podoba :o
fajnie rozmieszczony dól-oddzielnie kuchnia-to lubię :lol: dosyc obszerne pomieszczenia,naprawdę spoko :D :D
jeszcze ładne wykończenie na zewnątrz (ta na stronce :x ) i dodatkowo tarasik cos w stylu:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-APS%20161-ID-4304.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true
i domek super!

piotri
01-07-2009, 13:17
Wlasnie to nas przekonalo ze mimo takiej powierzchni salon jest dosc "duzy"(oczywiscie "duzy" rzecz umowna).
Jesli chodzi o wykonczenie zewnetrzne to prawda, że te na stronie raczej udrzuca niz zacheca :-?
Na forum sa dzienniki chyba 3 takich domkow. Naprawde wyglądają niezle.
Dzieki za pochwale wyboru :wink:

IZA30
01-07-2009, 13:31
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Domek%20Sosnowy%20z%20gara%C5%BCem-ID-4087.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true

http://www.extradom.pl/projekt-domu-ANZIO-ID-4570.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Dom%20we%20wrzosach-ID-8856.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true

stillgrey
01-07-2009, 14:54
sprecyzuj pod jakim katem ma byc najkorzystniejszy - finansowo, funkcjonalnie, wizualnie etc.


wedlug mnie sa to projekty, ktore beda stosunkowo drogie w realizacji, ze wzgledu na dachy (zwlaszcza 1 i 3) i bryly budynkow.

w pierwszym bardzo fajny rozklad pomieszczen, chociaz ja osobiscie zrezygnowalabym z osobnego wc skoro drzwi obok jest lazienka.

swoja droga ciezko porownywac dom 137m2 z domem 97m2;)

Anna Pepa
01-07-2009, 18:02
No i dzięki za konstruktywną dyskusję, macie racje co do projektów tych z archonu(pokoje na górze do bani, drugi też jakiś taki zagracony).
Vafel wybieram projekt tak długo że wszyscy wybudowali się już dawno a ja nie, pamiętam twoje pierwsze posty i rozważnia jaki projekt będzie naprawdę tani . Ty już tyle zrobiłeś a my dalej się bujamy ehhhh.
Działka ma dość niekorzystny spad i jest nieco mokro co po zastanowieniu może eliminować dom parterowy. Domek Ciepły też mi się kidyś podobał i to bardzo. Dawajcie jeszcze, co tyle głów to nie jedna!!! Dzięki oczywiście!!!!

Anna Pepa
01-07-2009, 18:10
To jeszcze ja, ten z atrium naprawdę jest fajny. Metraż ma ok , a to ważne przy kredycie który musimy zaciągać. Zdolność kredytowa zmalała pewnie nie tylko nam więc im mniej metrów tym lepiej. Ciekawe jaki może mieć kosztorys, czy to liczą od metra, i jak?

IZA30
02-07-2009, 06:12
sprecyzuj pod jakim katem ma byc najkorzystniejszy - finansowo, funkcjonalnie, wizualnie etc.


wedlug mnie sa to projekty, ktore beda stosunkowo drogie w realizacji, ze wzgledu na dachy (zwlaszcza 1 i 3) i bryly budynkow.

w pierwszym bardzo fajny rozklad pomieszczen, chociaz ja osobiscie zrezygnowalabym z osobnego wc skoro drzwi obok jest lazienka.

swoja droga ciezko porownywac dom 137m2 z domem 97m2;)

bardziej funkcjonalnie i wizualnie tez... finansowo to zdaję sobie sprawę,ze takie domki są drogie w realizacji,ale co ja poradze,że takie podobają nam sie najbardziej :lol:
w założeniu ma to byc parterówka (raczej z cztero lub wielo spadem)salon,kuchnia,3 osobne sypialnie,większa łazienka,wc (ma byc osobno :wink: )nie koniecznie z garażem w bryle...dobrze byłoby gdyby przy kuchnii była spiżarka :lol:

IZA30
02-07-2009, 06:56
To jeszcze ja, ten z atrium naprawdę jest fajny. Metraż ma ok , a to ważne przy kredycie który musimy zaciągać. Zdolność kredytowa zmalała pewnie nie tylko nam więc im mniej metrów tym lepiej. Ciekawe jaki może mieć kosztorys, czy to liczą od metra, i jak?

tez mnie to interesuje,bo w przyszłym roku niestety musimy podeprzeć się kredyciorem.... :-?

stillgrey
02-07-2009, 09:01
wizualnie bardziej do mnie przemawiaja projekty 2 i 3, 1 za to przebija je funkcjonalnoscia;) 3 tez ma fajny uklad pomieszczen, ale ze wzgledu na powierzchnie pokoje to takie troche kiszki:(

a zerknij na te:

http://projekty.dom.pl/ar_cyrus_ii_bez_garazu.htm

http://www.z500.pl/projekt/z10.html

ze wzgledow niestety finansowych sama rozwazam ten:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/leda/

Havena
02-07-2009, 10:04
Najsensowniej wyglada pierwszy. Pozostale maja bardzo malenkie pomieszczenia...
Ale ja kocham wielkie przestrzenie ;)
Powodzenia w wyborze!

Vafel
02-07-2009, 13:00
No i dzięki za konstruktywną dyskusję, macie racje co do projektów tych z archonu(pokoje na górze do bani, drugi też jakiś taki zagracony).
Vafel wybieram projekt tak długo że wszyscy wybudowali się już dawno a ja nie, pamiętam twoje pierwsze posty i rozważnia jaki projekt będzie naprawdę tani . Ty już tyle zrobiłeś a my dalej się bujamy ehhhh.
Działka ma dość niekorzystny spad i jest nieco mokro co po zastanowieniu może eliminować dom parterowy. Domek Ciepły też mi się kidyś podobał i to bardzo. Dawajcie jeszcze, co tyle głów to nie jedna!!! Dzięki oczywiście!!!!

Życzę więc powodzenia w wyborze...

A może warto zainwestować w projekt indywidualny?

I co to znaczy, że działka ma niekorzystny spad? Opada w kierunku północnym? Jak bardzo opada?

A to, że jest nieco mokro nie ma nic do rzeczy przy rozważaniu parter czy poddasze... co najwyżej jest to wskazówka, żeby nie robić piwnicy.

Ja osobiście uważam, że jeśli domek ma mieć nie więcej niż 100-110 m2 i działka na to pozwala to lepiej postawić parterówkę...

inż BOB
02-07-2009, 20:39
Witam Szanownych Forumowiczów. Na forum jestem tak świeży jak tylko się da. No i w moim kręgu zainteresowań znalazł się TEMAT, który i wy przerabialiście :)

A zatem - szukam ciekawego projektu. Moje wyśrubowane wymagania są następujące...
A PARTER
1. Kuchnia i jadalnia razem, sąsiadują z salonem. Kuchnia nie jest widoczna ze strony salonu.
2. Salon usytuowany z tyłu domu, ale właśnie na niego pada wzrok wchodzącego głównym wejściem..
3. Na parterze jest 1 dodatkowy pokoik - jak najbliżej głównego wejścia...
4. Jest i drugi pokój, najlepiej nie za daleko własnej łazienki...
5. Przedpokoik przestronny ale bez przesady
5. Schody nie-zabiegowe...
B PODDASZE
a tam 3-4 pokoje i łazienka, może stryszek nad garażem (1-stanowiskowym :wink:

Zakładam, że na tym etapie nie mówimy o rozmiarze domu - ale nie mniej niż 100 m2 na parterze.

Co Wy na to?

tomek131
02-07-2009, 21:11
Dzięki

anina
02-07-2009, 21:36
Sama szukałam kiedyś projektu o takich parametrach (do 100m2 + tani w budowie), więc dorzucam swoje wynalazki:


parterowe:

Dom przy chabrowej – Galeria Domów (arch. Paweł Boduch) http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb223-dom-przy-chabrowej,170.html to mój osobisty faworyt, tylko bez wykusza, z zamkniętą kuchnią i z wyjściem z kuchni na ogród :D

Świt – Studio Atrium http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-63,75,61,opis.html to mój drugi osobisty faworyt

Mały D06 – Murator http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=20&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=ma%C5%82y&symbol=&x=0&y=0&nr=0

Z7 – Studio z500 http://www.z500.pl/projekt/z7.html

Słoneczny – MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sloneczny/index.php

Dom w jeżynach 2 – Archon http://archon.pl/projekt_domu/dom_w_jezynach_2/m403b5597e1be6

LMB 27 – Lipińscy http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54184


z poddaszem: (chociaż też uważam, że przy takim metrażu, to pokoje na poddaszu, chyba wyjdą baardzo malutkie)

Adaś – MG Projekt (ale bez lukarn i balkonu) http://www.mgprojekt.com.pl/domki/adas/index.php

Radosny – MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/radosny/index.php

Z1 – z500 (bez lukarny i balkonu) podwariant # 8 http://www.z500.pl/projekt/z1.html

Z32 – z500 http://www.z500.pl/projekt/z32.html

Pozdrawiam i powodzenia w trudnych wyborach

Kasiaa29
02-07-2009, 22:03
Jak wiazd od południa i parterowka to polecam tomaszka

http://www.extradom.pl/projekt-domu-TOMASZEK%202-ID-2879.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=

oresund
02-07-2009, 22:12
jeszcze malutka piętrówka
http://www.z500.pl/projekt/z25.html

Havena
03-07-2009, 09:24
Hej!
Spojrz na mojego Krzysia (http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&a=362&sid=5) Spelnia wiekszosc Twoich wymagan ;)

IZA30
03-07-2009, 10:01
Sama szukałam kiedyś projektu o takich parametrach (do 100m2 + tani w budowie), więc dorzucam swoje wynalazki:


parterowe:

Dom przy chabrowej – Galeria Domów (arch. Paweł Boduch) http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb223-dom-przy-chabrowej,170.html to mój osobisty faworyt, tylko bez wykusza, z zamkniętą kuchnią i z wyjściem z kuchni na ogród :D

Świt – Studio Atrium http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-63,75,61,opis.html to mój drugi osobisty faworyt

Mały D06 – Murator http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=20&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=ma%C5%82y&symbol=&x=0&y=0&nr=0

Z7 – Studio z500 http://www.z500.pl/projekt/z7.html

Słoneczny – MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sloneczny/index.php

Dom w jeżynach 2 – Archon http://archon.pl/projekt_domu/dom_w_jezynach_2/m403b5597e1be6

LMB 27 – Lipińscy http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54184


z poddaszem: (chociaż też uważam, że przy takim metrażu, to pokoje na poddaszu, chyba wyjdą baardzo malutkie)

Adaś – MG Projekt (ale bez lukarn i balkonu) http://www.mgprojekt.com.pl/domki/adas/index.php

Radosny – MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/radosny/index.php

Z1 – z500 (bez lukarny i balkonu) podwariant # 8 http://www.z500.pl/projekt/z1.html

Z32 – z500 http://www.z500.pl/projekt/z32.html

Pozdrawiam i powodzenia w trudnych wyborach

nr 1 -dom przy chabrowej-super.popieram -ja tez bym zamkneła kuchnię :P

IZA30
03-07-2009, 10:05
No i dzięki za konstruktywną dyskusję, macie racje co do projektów tych z archonu(pokoje na górze do bani, drugi też jakiś taki zagracony).
Vafel wybieram projekt tak długo że wszyscy wybudowali się już dawno a ja nie, pamiętam twoje pierwsze posty i rozważnia jaki projekt będzie naprawdę tani . Ty już tyle zrobiłeś a my dalej się bujamy ehhhh.
Działka ma dość niekorzystny spad i jest nieco mokro co po zastanowieniu może eliminować dom parterowy. Domek Ciepły też mi się kidyś podobał i to bardzo. Dawajcie jeszcze, co tyle głów to nie jedna!!! Dzięki oczywiście!!!!

Życzę więc powodzenia w wyborze...

A może warto zainwestować w projekt indywidualny?

I co to znaczy, że działka ma niekorzystny spad? Opada w kierunku północnym? Jak bardzo opada?

A to, że jest nieco mokro nie ma nic do rzeczy przy rozważaniu parter czy poddasze... co najwyżej jest to wskazówka, żeby nie robić piwnicy.

Ja osobiście uważam, że jeśli domek ma mieć nie więcej niż 100-110 m2 i działka na to pozwala to lepiej postawić parterówkę...

tez bym obstawiała parterówkę ,nawet z tego względu,ze pokoje w takim 100 m domku na poddaszu będa wyglądały na dziuple a nie na pokoje :wink:

AWIk
03-07-2009, 11:02
My mieszkamy w D06 - nie ma chyba tańszego domu w budowie.
Gdybyśmy budowali się jeszcze raz to budowalibyśmy LMB27.
Moim skromnym zdaniem najrozsądniej wykorzystane miejsce przy takim metrażu, a przy tym bardzo prosta konstrukcja.
Wiązary dachowe nie są wcale droższe od klasycznej więźby. Nasz wykonawcy tak nam przedstawił koszty, że zdecydowaliśmy się na klasyczną więźbę. Okazało się później że z kosztami wyszliśmy dokładnie na to samo co zapłacilibyśy za wiązary. A wiązary robione są przez firmę z pożądnie wysuszonego, drewna wg szablony, na maszynach - czyli każdy wiązar jest identyczny, z gwarancją. Jest tylko jedna wada takiego rozwiązania - dopuszczalne obciążenie stropu. Ale jeśli to ma być tylko mała graciarnia to nie ma problemu.
Buduj parterówkę.

piwona
03-07-2009, 12:20
A może coś takiego?
http://www.agrobisp.eu/cgi-bin/store?action=display&item=521&usid=1
http://www.agrobisp.eu/cgi-bin/store?action=display&item=516&usid=1

IZA30
03-07-2009, 12:43
My mieszkamy w D06 - nie ma chyba tańszego domu w budowie.
Gdybyśmy budowali się jeszcze raz to budowalibyśmy LMB27.
Moim skromnym zdaniem najrozsądniej wykorzystane miejsce przy takim metrażu, a przy tym bardzo prosta konstrukcja.
Wiązary dachowe nie są wcale droższe od klasycznej więźby. Nasz wykonawcy tak nam przedstawił koszty, że zdecydowaliśmy się na klasyczną więźbę. Okazało się później że z kosztami wyszliśmy dokładnie na to samo co zapłacilibyśy za wiązary. A wiązary robione są przez firmę z pożądnie wysuszonego, drewna wg szablony, na maszynach - czyli każdy wiązar jest identyczny, z gwarancją. Jest tylko jedna wada takiego rozwiązania - dopuszczalne obciążenie stropu. Ale jeśli to ma być tylko mała graciarnia to nie ma problemu.
Buduj parterówkę.

Lmb27 jak na parterówke jest ok,rzeczywiście

mariorally
03-07-2009, 15:15
Tutaj (http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?frm_search=1&id_grupy=1&powierzchnia_od=140&powierzchnia_do=&typ_budynku=3&technologia=2&piwnica=0&bryla=1&kat_nach_od=&kat_nach_do=&szer_dzia_od=&szer_dzia_do=&garaz=1&pokoje=6p&toalety=2&author_name=) Znajdziesz kilka projektów

Powinieneś sam przejrzeć i zastanowić się co dokładnie chcesz. A jak masz większy budżet na projekt to polecam znaleźć projektanta i zrobić sobie projekt indywidualny. 8)

tomek131
03-07-2009, 16:14
W m36 rzeczywiście jest spiżarka ,ale zrobienie z niej pomieszczenia przechodniego z wiatrołapu do kuchni chyba bez sensu bo znaczną jej część pochłonie funkcja przejścia.Chyba trzeba od wiatrołapu zamurować i wstawić szafę w powstałej wnęce.W M36 jest jeszcze możliwość wyjścia na taras z kuchni.Jest ona rzczeczywiście dość duża jak na domy o tym metrażu.Nie wiem czy ten korytarzyk do części nocnej domu nie będzie przy szerokości 1.22m troszkę klaustrofobiczny.
Natomiast w projekcie drugim-Colorado, istotnie nie ma spiżarki, ale łazienka ma okno, jest większe pomieszczenie gospodarcze, korytarz części nocnej ładniej się rozszerza przy końcu-przy wejściu do pokoi.Salon ma tą samą wielkość pozostałe pokoje nawet większe troszkę a metraż o 7m mniejszy.A kominek hmm..kolega który ma sofę przy kominku , kiedyś napalił w nim i musieliśmy odsuwać się z sofą bo gorąco bylo bardzo.
Dodatkowo jak pisałem , brak garażu byłby dla mnie plusem gdybym zdecydował się na drogą technologię Legalett+ściany Praefa.

Chciałem głównie ,żeby do tego ktoś się odniósł.Chyba w tym Colorado ze względu na kąt dachu i wysokość wyszło by coś na poddaszu i może nawet schody w tym rozszerzonym korytarzyku by się zmieściły?
Ale dzięki za ten projekt Tomaszek, jest nie głupi.Tylko może metraż ciut mały,jakby mu dodać po 0.5m z każdej strony na szerokość.Tzn cały dom poszerzyć po 0.5 m z każdej strony?

oluniap
03-07-2009, 21:08
a to moje propozycje z dwoma pokojami na dole ( tak że nie trzeba od razu remontować góry)

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56485&page=1


http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=81532&keys=2&offset=39&backcmd=Collection


http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=47&nazwa_projektu=SŁOWIK

co o nich myślicie???

Anna Pepa
04-07-2009, 06:56
Wcześniej też brałam pod uwagę lmb27 ale mamy ciut małą działkę, dużo fajnych projektów. Projekty do rozbudowy też braliśmy pod uwagę, ale w naszej sytuacji wiem że nie chcemy całe życie mieszkać w dwóch pokojach a nie będzie nas stać na póżniejsze zrobienie góry.
Macie rację co do tego że przy takiej pow. lepiej zdecydować się na dom parterowy, a to odchodzą wcale nie takie tanie schody, wykańczanie poddasza itp.
Kto napisze jak wychodzi cenowo strop lekki, a jak zwykły np. terriwa, bo jedni piszą że lekki też nie jest tańszy?
I powiem wam że super że piszecie, bo jak mantrę powtarzałam sama sobie że projekt musi być o najmniejszej pow. zabudowy tylko kto by póżniej w nim mieszkał?

IZA30
04-07-2009, 14:24
a to moje propozycje z dwoma pokojami na dole ( tak że nie trzeba od razu remontować góry)

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56485&page=1


http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=81532&keys=2&offset=39&backcmd=Collection


http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=47&nazwa_projektu=SŁOWIK

co o nich myślicie???

nr 1 mi sie nie podoba-zwłaszcza góra-dużo zmarnowanej przestrzeni przez ten hol 2.1

natomiast nr 2 jest godny zainteresowania-można odłączyć góre jesli ktoś nie ma wystarczających środków,podoba mi się :lol: :lol:

nr 3 nie podoba mi się-choćby juz na dzien dobry wizualistycznie :wink:

IZA30
04-07-2009, 14:30
Wcześniej też brałam pod uwagę lmb27 ale mamy ciut małą działkę, dużo fajnych projektów. Projekty do rozbudowy też braliśmy pod uwagę, ale w naszej sytuacji wiem że nie chcemy całe życie mieszkać w dwóch pokojach a nie będzie nas stać na póżniejsze zrobienie góry.
Macie rację co do tego że przy takiej pow. lepiej zdecydować się na dom parterowy, a to odchodzą wcale nie takie tanie schody, wykańczanie poddasza itp.
Kto napisze jak wychodzi cenowo strop lekki, a jak zwykły np. terriwa, bo jedni piszą że lekki też nie jest tańszy?
I powiem wam że super że piszecie, bo jak mantrę powtarzałam sama sobie że projekt musi być o najmniejszej pow. zabudowy tylko kto by póżniej w nim mieszkał?

ZGADZA SIE schody to naprawdę spory wydatek jesli chcesz zrobic je efektowne i ładne :-? to koszt nawet 15-20tys.ja wolałabym zainwestować juz takie pieniądze w parterówke (oczywiście z dwu lub wielospadem :lol: )

:wink:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-CIS%2002%20parterowy%20bez%20gara%C5%BCu-ID-11597.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true śliczny

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Dom%20we%20wrzosach-ID-8856.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true

http://www.extradom.pl/projekt-domu-HG-H5-ID-3691.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true bardzo fajny :)

piwona
04-07-2009, 19:58
ZGADZA SIE schody to naprawdę spory wydatek jesli chcesz zrobic je efektowne i ładne to koszt nawet 15-20tys.ja wolałabym zainwestować juz takie pieniądze w parterówke (oczywiście z dwu lub wielospadem )

Jedni wolą parterówki inni domy z poddaszem użytkowym. A czasem musimy wybrać projekt niezgodny z naszymi preferencjami bo tak stanowią warunki zabudowy albo działka jest za mała na dom parterowy. Ale nie zgadzam się z twierdzeniem, że różne są koszty budowy domu parterowego i domu z poddaszem użytkowym (oczywiście o podobnej powierzchni użytkowej i architekturze). W domu z poddaszem dochodzi strop (a raczej różnica w cenie stropu lekkiego i np. terriwy czy monolitu) i schody- niekoniecznie za 20 tyś- można je wylać razem ze stropem i obłożyć płytkami. W domu parterowym będzie większa powierzchnia zabudowy, więc fundament i większa powierzchnia dachu. Myślę, że cenowo wychodzi bardzo podobnie, więc buduj jaki Ci bardziej odpowiada i nie sugeruj się kosztami.

ALA MAJ
05-07-2009, 09:52
witam,właśnie kupiliśmy projekt CZTERY KĄTY z MG PROJEKT, OK.102 M2 ,parterówka,najbardziej odpowiada nam rozkład pomieszczeń,dach kopertowy(tylko taki braliśmy pod uwagę)może być droższym wydatkiem,poza tym nasz architekt wprowadził parę takich zmian aby obniżyć nieco koszty budowy,np.garaż "wkomponował"w bryłę domu tak że powstał prostokąt bez żadnych wcięć itp,Wygląd zewnętrzny zaprezentowany na zdj najmniej mi siępodoba ale to nie jest problem :wink:

grazi
05-07-2009, 18:28
Widzialam w realu, osobiscie z rysunku nigdy bym go nie wybrala, ale w rzeczywistosci bardzo ladny, albo moj domek "Oliwka"

IZA30
06-07-2009, 09:20
witam,właśnie kupiliśmy projekt CZTERY KĄTY z MG PROJEKT, OK.102 M2 ,parterówka,najbardziej odpowiada nam rozkład pomieszczeń,dach kopertowy(tylko taki braliśmy pod uwagę)może być droższym wydatkiem,poza tym nasz architekt wprowadził parę takich zmian aby obniżyć nieco koszty budowy,np.garaż "wkomponował"w bryłę domu tak że powstał prostokąt bez żadnych wcięć itp,Wygląd zewnętrzny zaprezentowany na zdj najmniej mi siępodoba ale to nie jest problem :wink:

PROJEKT bardzo fajny-mój typ :wink: jedynie do czego mogłabym sie przyczepic,to to bliskosc wc przy kuchni i brak spiżareczki-reszta jak bajbardziej ox :D

stillgrey
06-07-2009, 11:12
http://www.extradom.pl/StronaProjektu.aspx?projektID=3137

http://www.budujdom.pl/projekt-typowy/tk2l

co myslicie o tych projektach, moze ktos juz buduje/wybudowal?

http://images.extradom.pl/grafiki/3442/big695.jpg

http://www.budujdom.pl/img/405.jpg

oluniap
07-07-2009, 20:58
a co myślicie o tym projekcie?


http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54594&page=1

Princesa
08-07-2009, 08:24
Co myślicie o tych projektach? Mi osobiście przypadły do gustu ponieważ:
- są małe
- można je podpiwniczyć (wejście do domu jest tak usytuowane, że bez problemu można będzie dorobić wjazd do garażu poziemnego)
- nie wydają się drogie w budowie
- są dość ładne i w miarę ustawne (na tak małej powierzchni!)

Z71


http://z500.pl/projekt/z71.html

http://z500.pl/projekty/71/wizualizacje/z71_widok1_0.jpg
http://z500.pl/projekty/71/wizualizacje/z71_widok2_0.jpg
http://z500.pl/projekty/71/rzuty/z71_rzut1_0.jpg
http://z500.pl/projekty/71/rzuty/z71_rzut2_0.jpg


Z101

http://z500.pl/projekt/z101/widoki.html

http://z500.pl/projekty/101/wizualizacje/z101_widok1_0.jpg
http://z500.pl/projekty/101/wizualizacje/z101_widok2_0.jpg
http://z500.pl/projekty/101/rzuty/z101_rzut1_0.jpg
http://z500.pl/projekty/101/rzuty/z101_rzut2_0.jpg


Od razu dodam, że chcę któryś z nich podpiwniczyć więc miejsca będzie więcej o pow. piwnicy.

Zastanawiam się jeszcze nad projektami:

- Mikołajek

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-294,318,61,parter.html

http://www.studioatrium.pl/res/294/d_0.jpg
http://www.studioatrium.pl/res/294/pw.png
http://www.studioatrium.pl/res/294/pa.png
http://www.studioatrium.pl/res/294/po.png


- Rumiankowa Chata

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-359,399,61,parter.html

http://www.studioatrium.pl/res/359/d_0.jpg
http://www.studioatrium.pl/res/359/pw.png
http://www.studioatrium.pl/res/359/pa.png
http://www.studioatrium.pl/res/359/po.png

oba ze studia Atrium

Jeżeli macie jakieś doświadczenia związane z tymi projektami, lub tymi studiami to dajcie znać.
Gdzie lepiej kupić projekt? Jakie zmiany warto wprowadzić?

kurt76
08-07-2009, 14:00
Czesc
Ja bede budowal wg podobnych kryteriow i po selekcji zdecyduje sie albo na szkielet budowany pod klucz z www.danwood.pl albo wspominany juz Z7 z pracowni Z500 (ale tu musialbym wygospodarowac kibelek), jest jeszcze trzecia propozycja

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410&sid=2&projekt=16

w sumie chyba lepiej pobudowac cos 85-90 m2 i do tego oddzielny garaz z pom gospod. o ile oczywiscie dzialka pozwala, mozna to zrobic w dwoch etapach.

Rebeka
08-07-2009, 21:51
Witam. :lol:
Wkrótce finalizujemy zakup działki i chcemy szybko coś na niej postawić.
Szerokość działki:22m, kąt nachylenia dachu dla domów z poddaszem :45, a dla innych od 12 do 22. Dach dwuspadowy.
Aktualnie mamy dość biegania po schodach więc kombinujemy tak aby mieć parterówkę.Ale z drugiej strony potrzebujemy 5 pokoi więc typowa parterówka odpada bo jest zbyt rozległa (droga). Stąd chyba zdecydujemy sie na domek parterowy z kątem 22st z opcją wykorzystania poddasza. Nasze typy to:
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/lenka/281/rzuty
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/aneta/277/rzuty

Naszym faworytem jest ANETA. Na dole zrobilibyśmy kilka przeróbek
a na górze powstałoby poddasze o powierzchni ok 40-50metrów.
Co sądzicie o tych projektach, który jest tańszy, który bardziej funkcjonalny,itp.....Mam zamęt w głowie. A może projekt z dwiema sypialniami na dole +poddasze? ....

Pozdrawiam i z góry dziękuję. :D
Gosia

A.M.O.K.
09-07-2009, 11:14
Dzien dobry
Jakiś rok temu wybraliśmy z żoną projekt ANETY- jak warunki zabudowy na to pozwolą to w 100% kupujemy ten projekt. Jest to dla naszych potrzeb projekt idealny (rodzina 2+2), pod względem wielkości, rozkładu pomieszczeń itd. Jak Ty również nie chcieliśmy mieć schodów, układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Wybralismy wersję z garażem dwustanowiskowym. Jak chesz na maila wyśle Ci rzut projektu takiej wersji.
Na stronie http://pprojekt.pl/projekt350-aneta,opinie.html?t=156&str=1 jest sporo zdjęc i opisów z realizacji tego projektu.
Dziwi mnie troche, że na tym forum nie ma osoby która buduje ten dom - może będziesz pierwsza.
Pozdrawiam

piwona
09-07-2009, 12:28
Ja bym wybrała Lenkę. Po pierwsze- jest prześliczny! Poza tym jest w nim zaplanowane miejsce na schody (gdzie byś zrobiła schody w Anecie?) i mniej kominów. Tylko taniej byłoby wybrać domek z poddaszem i jak pisałaś z 2 sypialniami na parterze, skoro nie chcesz biegać po schodach. No bo powierzchnia zabudowy byłaby mniejsza, powierzchnia dachu również, a skoro poddasze ma być zaadaptowane na użytkowe, to strop też trzeba zrobić. Ale gdybym nie musiała liczyć się z kosztami to chyba względy estetyczne przeważyłyby nad praktyczno- finansowymi i budowałabym Lenkę, bo naprawdę mało jest domków, które tak bardzo by mi się podobały.

kokuz
09-07-2009, 13:02
Witam Cię serdecznie!
Obydwa projekty są bardzo podobne. Również miałem ten dylemat co Ty 2 lata temu, ale wówczas podjęliśmy z żonką decyzję że będzie to jednak Lenka. Co do kosztów wydaje się że Aneta będzie tańsza w budowie, chociażby z powodu prostszego dachu bo gabaryty są podobne. Jednak dla Nas ważniejszy był wygląd, a Lenka pod tym względem (oczywiście subiektywna opinia) bije na głowę Anetę. Jestem teraz na etapie robienia dachu. Koszt do stanu surowego otwartego ok 100000 PLN .Przeróbki jakie poczyniliśmy to: likwidacja małej łazienki obok kuchni na rzecz spiżarni, ścianka działowa pomiędzy kuchnią a salonem, likwidacja kominka zewnętrznego i przeniesienie kominka na ściankę działową z kuchnią, duży otwór w stropie w miejscu garderoby w przedpokoju aby zrobić drewniane schody na poddasze. Na poddaszu jest przestrzeń 50 m2 do zagospodarowania w dowolny sposób. Można tam zrobić dwa duże pokoje (ewentualnie trzy mniejsze) oraz łazienkę. Polecam również przejrzeć blog http://www.pokuba.mojabudowa.pl. Kuba z Płocka już mieszka w Lence, jego domek jest prześliczny. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru. :wink:

pluteq
09-07-2009, 18:49
Ja lubie ten projekt:
http://www.domeria.pl/projekty-domow/kvI2tOndsid/search/12ppg/id/14710/lara/prezentacja.html

Chociaż dla mnie był o 60-80m2 za mały.

Rebeka
09-07-2009, 21:43
Dzien dobry
Jakiś rok temu wybraliśmy z żoną projekt ANETY- jak warunki zabudowy na to pozwolą to w 100% kupujemy ten projekt. Jest to dla naszych potrzeb projekt idealny (rodzina 2+2), pod względem wielkości, rozkładu pomieszczeń itd. Jak Ty również nie chcieliśmy mieć schodów, układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Wybralismy wersję z garażem dwustanowiskowym. Jak chesz na maila wyśle Ci rzut projektu takiej wersji.
Na stronie http://pprojekt.pl/projekt350-aneta,opinie.html?t=156&str=1 jest sporo zdjęc i opisów z realizacji tego projektu.
Dziwi mnie troche, że na tym forum nie ma osoby która buduje ten dom - może będziesz pierwsza.
Pozdrawiam

Baaaaardzo proszę o ten rzut. :P Siedzę i myślę.Porozmawiam jeszcze z architektem,ale te wymiary chyba też dużo mi dadzą.Czekam niecierpliwie i z góry dziękuję. :D
Pozdrawiam

IZA30
10-07-2009, 08:53
Czesc
Ja bede budowal wg podobnych kryteriow i po selekcji zdecyduje sie albo na szkielet budowany pod klucz z www.danwood.pl albo wspominany juz Z7 z pracowni Z500 (ale tu musialbym wygospodarowac kibelek), jest jeszcze trzecia propozycja

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410&sid=2&projekt=16

w sumie chyba lepiej pobudowac cos 85-90 m2 i do tego oddzielny garaz z pom gospod. o ile oczywiscie dzialka pozwala, mozna to zrobic w dwoch etapach.

PROPOZYCJA Z ANTKIEM świetna (zwłaszcza z4spadem)od dawna mi sie podobał (układ pomieszczeń)ale niezbyt w wersji z "stodółkowej" :wink: nawet nie wiedziłam,że Horyzont stworzył inne propozycje :D :D Domek jest świetnie zaprojektowany,ma wszystko co potrzeba+ dobre wielkosci pomieszczeń.Wystarczający,że tak powiem(sama załączam go do ulubionych :lol: )

A.M.O.K.
10-07-2009, 11:04
Baaaaardzo proszę o ten rzut. Napisz mi swój adres mailowy tu lub prześlij na PW
Pozdrawiam

Anna Pepa
11-07-2009, 18:23
Antek jest ok. ale czy salon nie będzie zbyt ciemny? Okna na jednej ścianie na dodatek taras zadaszony, no sama nie wiem.
Bardzo podoba mi się Groszek: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/91-groszek.html ale nie wiem czy nie będzie zbyt drogi.
Zaletą według mnie oprócz fajnego rozplanowania jest strop gęstożebrowy, nie będzie trzeba mordować się z sufitem podwieszanym, otynkuje się wraz ze ścianami i gotowe, poza tym na dach najtańsza trapezówka (wiem nie wygląda ładnie ale jest tania -tanio i szybko się kładzie), krokwie też przeliczone pod blachę, jako izolację styropian na strop. Wersja dla ubogich ale może przynieść oszczędności (chyba).
Co o tym myślicie, piszcie.

Anna Pepa
11-07-2009, 18:29
To znowu ja, jeszcze ściana wyrównana ta w salonie, dach też bez przełamań tylko zwykły czterospadowy.

ddoommiinniikk
11-07-2009, 20:45
Wcześniej też brałam pod uwagę lmb27 ale mamy ciut małą działkęJeśli masz działkę szeroką na 21 m - to aż nadto miejsca. 12,4 + 3 + 3 = 18,4. Tyle szerokości wystarczy na ten domek. No, chyba że się chce wersję z garażem, ale ona nazywa się LMB 27c.

IZA30
12-07-2009, 07:31
Antek jest ok. ale czy salon nie będzie zbyt ciemny? Okna na jednej ścianie na dodatek taras zadaszony, no sama nie wiem.
Bardzo podoba mi się Groszek: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/91-groszek.html ale nie wiem czy nie będzie zbyt drogi.
Zaletą według mnie oprócz fajnego rozplanowania jest strop gęstożebrowy, nie będzie trzeba mordować się z sufitem podwieszanym, otynkuje się wraz ze ścianami i gotowe, poza tym na dach najtańsza trapezówka (wiem nie wygląda ładnie ale jest tania -tanio i szybko się kładzie), krokwie też przeliczone pod blachę, jako izolację styropian na strop. Wersja dla ubogich ale może przynieść oszczędności (chyba).
Co o tym myślicie, piszcie.

GROSZKA również mam zapisanego w swoich propozycjach.Układ jest naprawde w porządku.Bardzo mi się podoba oddzielna (spora)kuchnia i dosyć duży salon.Ale ja biore pod uwagę tą wersję:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-GROSZEK%20bez%20gara%C5%BCu-ID-11601.html?typ=wszystkiepowierzchnia=dowolnagaraz= wszystkiestrona=
Co do projektu ANTEK taki taras jest świetny,moze trochę zasłania salon,ale ja taki na pewno sobie zrobię.
Aha na Extradomie pewien Pan buduje TOMASZKA :
http://www.extradom.pl/projekt-domu-TOMASZEK%202-ID-2879.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true
i prosze sobie wyobrazić (pisze o tym na forum ED) że:"dom w surowym stanie z dachem + robocizna okolo 100tys w tym wliczone wszelakiego rodzaju pozwolenia,wpisy,plany":)To naprawdę nie dużo,jak na dom z takim dachem .Moja jedna zmiana w tym projekcie-zamkne kuchnię
Dla mnie to wielce zachęcające,poniewaz TOMASZKA mam w pierwszej 3 ulubionych projektów :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

Ja jednak na dachu bym tak nie oszczędzała.To jest moje zdanie.Blachodachówka nie jest az tak droga.Ja osobiscie mam takową w planach:) :wink:

Anna Pepa
12-07-2009, 17:06
Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.

IZA30
13-07-2009, 08:55
Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.

Wejdz na stronkę Extradomu ,poszukaj Tomaszka i tam sie ludzie wypowiadaja o kosztach własnie. :wink:
Jtez planuje parterówkę,nie mam ochoty całe zycie biegać po schodach,a przeciez człowiek nie robi sie coraz młodszy :lol:
To jeszcze cos dodam (z moich ulubionych)y:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-MARCEL-ID-3176.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true;

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Zo%C5%9Bka%203-ID-11310.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true
Frodo;wersja z 4spadem (ale jakby co,bez tych kolumn :o )
http://www.extradom.pl/projekt-domu-FRODO%20wersja%20A-ID-2444.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true;
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z86-ID-5415.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=2&notes=true

pluteq
13-07-2009, 11:05
Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.

Wejdz na stronkę Extradomu ,poszukaj Tomaszka i tam sie ludzie wypowiadaja o kosztach własnie. :wink:
Jtez planuje parterówkę,nie mam ochoty całe zycie biegać po schodach,a przeciez człowiek nie robi sie coraz młodszy :lol:


Schody mają jednak swoje zalety - masz dużo mniejszą powierzchnie zabudowy dzięki czemu uzyskanie tej samej pow. użytkowej jest tańsze.

Zośce np. czymś czego bardzo bym się obawiał jest mało przestrzeni do przechowywania.

Ja jestem wychowany w domu, więc kolekcjonuje szpargały. Jak ktoś przenosi się z bloków (+garaż/piwnica) to pewnie ma lepsze zdolności zarządzania magazynem rzeczy niepotrzebnych ;)

pluteq
13-07-2009, 11:15
Aniu - wrzuć może działkę (np. widok z google maps) to będzie łatwiej.

Ja swój projekt rozpocząłem od analizy działki i stron świata. Ponieważ lubie nowoczesne to np. rozważałbym ten:
http://www.domeria.pl/projekty-domow/kwWGxBs0sid/search/12ppg/id/14395/831-MB/prezentacja.html

Kwestia jak masz strony świata, sąsiadów i widoki.

IZA30
13-07-2009, 13:04
Iza zobaczyłam Tomaszka i naprawdę trudno uwierzyć że tyle kosztował, to mało przy takim dachu. Zaletą według mnie jest czas w jakim się buduje parterówkę. Mocno skłaniam się do budowy domu parterowego, koszty wychodzą bardzo podobnie jak parter+poddasze, a 100m przy parterze to przestrzeń ok, tyle samo podzielone po 50 - komunikacja i schody to trochę ciasno. Dzięki za kolejny fajny projekt.

Wejdz na stronkę Extradomu ,poszukaj Tomaszka i tam sie ludzie wypowiadaja o kosztach własnie. :wink:
Jtez planuje parterówkę,nie mam ochoty całe zycie biegać po schodach,a przeciez człowiek nie robi sie coraz młodszy :lol:


Schody mają jednak swoje zalety - masz dużo mniejszą powierzchnie zabudowy dzięki czemu uzyskanie tej samej pow. użytkowej jest tańsze.

Zośce np. czymś czego bardzo bym się obawiał jest mało przestrzeni do przechowywania.

Ja jestem wychowany w domu, więc kolekcjonuje szpargały. Jak ktoś przenosi się z bloków (+garaż/piwnica) to pewnie ma lepsze zdolności zarządzania magazynem rzeczy niepotrzebnych ;)

Oj nie zgodze sie co do Zośki
jak dla mnie:jest spiżarka,jest garderoba(nie taka mała prawie 4m),piękna duża kuchnia jeszcze z wykuszem co mnie sie bardzo podoba,salon ok,spore pomieszczenie na co.zawsze możnaposunąć garaz,-jedynie co bym zrobiła to wielkość okien-nie podobają mi się :lol:
Co do nowoczesnych projektóiw:wogóle do mnie nie przemawiają.Ale to moje zdanie,jestem tradycjonalistką :-?

Anna Pepa
13-07-2009, 18:18
Witaj pluteq, ten projekt jest fajny taki czytelny, ale ja coraz bardziej skłaniam się do budowy parterówki. Choć przyznam się że cały czas zmieniam zdanie. Pytasz o kształt działki więc: wjazd północ, spad w tym kierunku na całej długości czyli 40 m, działka ma szerokość 20,80m niestety trochę wąsko (może to wykluczyć praterówkę). Sąsiad od zachodu niestety troche zaciemia szczególnie po południu, jego dom rzuca bardzo głęboki cień nieomal na całą działkę.
Dalsze propozycje mile widziane.

Anna Pepa
13-07-2009, 18:36
Oj tak patrzę Iza i tylko jeden zmieściłby się na działkę, trochę lipa z szerokością teraz widzę że Groszek też się nie zmieści.

Anna Pepa
13-07-2009, 18:38
Bzdury piszę Groszek się zmieści.

rogbog
13-07-2009, 21:25
Witam.
Ja już mieszkam w domku :) Ale jako "doświadczona"inwestorka :) :wink: chciałabym pomóc naszej koleżance w wyborze projektu.
I tu jest duży problem :-? .Działka koleżanki jest prostokątna (wymiarów dokłądnie nie znam),dłuższy bok działki jest prostopadły do drogi, wymogi to dach dwuspadowy z kierunkiem kalenicy prostkątnym do drogi.
Największy problem jest w tym,że wejście jest od strony zachodniej :-? .Przejrzałam już wiele projektów i widzę,że będzie duży problem ze znalezieniem odpowiedniego projektu.
Może ktoś z forumowiczów nam pomoże? :wink:
Szukamy- domku 120-140 m2, z garażem połączonym z domem, na dole-salon z tarasem od str. południowej,pokój -gabinet(ok.10 m2),mała łazienka,kuchnia.Na górze większa łazienka, max, 3 pokoje.

Zaraziłam koleżankę budową :) , więc teraz muszę jej pomóc :D :D ...z Waszą pomocą oczywiście.
Pozdrawiam :P

queene
18-07-2009, 18:46
up :)
jakie decyzje zapadły ? jak idą prace tym, którzy już zaczęli ? pytam z ciekawości bo bardzo podobaja mi się te domki a właściwie mix z tych 2 domków :)

akinas
19-07-2009, 21:58
witam. kupiliśmy projekt GL 274. Zdecydowaliśmy się jednak na garaż wolnostojący, więc przerabiamy garaż na pomieszczenia gospodarcze. Obecnie projekt jest u architekta. W miejscu gdzie była kotłownia będzie teraz łazienka a z garażu powstanie kotłownia, pralnia z suszarnią i spiżarka. No i strop będziemy robić betonowy.... Pozwolenie powinniśmy mieć we wrześniu i wtedy ruszamy pełną parą...i wszystko zależy od pogody.
Jak już bedę miała ostateczną wersję po zmianach postaram się zamieścić ...
Pozdrawiam

dobroszka
20-07-2009, 00:46
U nas własnie kończy się robić więźba , mamy już wiechę i kominy .A za tydzień - mam nadzieję- zacznie się kłaść dachówka :D
Witam serdecznie wśród budujących "Przystań" :)

queene
20-07-2009, 16:00
dziś własnie doczytałam ze to około 400m2 dachu i sie przeraziłam, może ktos mnie pocieszyc ze to nie AZ tak duzo ? jesli ktos podzieli sie ze mna przyblizonym kosztorysem domu to bede wdzieczna moze byc na priv

jaki strop zastosowaliscie ?

akinas
22-07-2009, 10:00
dobroszka super że tak szybko postępują prace przy Waszym domku :D jak ja Ci zazdroszczę :wink: czy można obejrzeć twoje zdjęcia z budowy? jaką dachówke wybraliscię?
queene faktycznie tego dachu to "troszke" jest. kosztorysu jeszcze nie robiliśmy, ale my dużo prac będziemy robić siłami rodziny :)
strop zamierzemy robić betonowy
Pozdrowionka

dobroszka
22-07-2009, 18:56
akinas zdjęcia są w galerii w stopce - podeślę Ci hasło na priv. Dachówkę robimy cementową , grafitową esówkę Euronitu. Marzylam o Tegalicie , ale różnica w cenie była zbyt duża , nie chcieliśmy tyle wydać na dach :-?

Więc dachówka będzie szara i matowa , bo nie lubimy z mężem połysku :)

Jak juz uporacie się z papierkami to budowa pójdzie migiem.U nas dopiero co dziura ziała w ziemi , a tu już mury stoją i dach zaraz będzie. :)

kamila.ate
23-07-2009, 16:13
No a my jeszcze nie mamy, zatem podciągam do góry, bo a nóż ktoś ma ten sam dylemat z wyborem projektu. U nas działka nie dość że południowa to jeszcze południowo-zachodnia.

Przeglądnęłam istniejące fora, ale nadal nie znalazłam nic co mogłoby w 100% sie nadac. Najintensywniej myslimy nad Oliwka z HG Atelier.

Podzielcie sie poludniowymi projektami z poddaszem:)

akinas
23-07-2009, 17:17
pooglądałam sobie troszke zdjęć i jeszcze bardziej nie mogę doczekać się budowy, ale pewnie jak się już zacznie to szybko będę miała dosyć :P
wielkość fundamentów jest imponująca :lol:
u nas też zdecydowanie grfitowa dachówka tylko jeszcze nie jestem zorientowana w temacie jakości i cen poszczególnych producentów.

dobroszka
23-07-2009, 17:45
Dopiero teraz spojrzałam,że jesteście z mazowieckiego :) Jak macie ochotę obejrzeć co macie zamiar zbudowac to zapraszam na naszą budowę - jeśli będziecie chcieli podeslę Wam namiary na priva :)

queene
23-07-2009, 19:08
czy wraz z projektem dostaje sie szacunkowy kosztorys ? bo na www jest napisane ze tylko za opłatą :/ czy ktoś (któraś ;) ) z budujących orientowała sie nad możliwościa zmniejszenia kąta dachu ? chciałabym zmniejszyć go do 22-25 stopni a jestem jeszcze przed wizytą u architekta

dobroszka
23-07-2009, 19:16
NIe dostaliśmy kosztorysu i nie kupowaliśmy go. A nasze Warunki Zabudowy pozwalały nam zrobic dach między 30 a 45 stopni , także nie rozpatrywaliśmy nawet możliwości takiej zmiany. Tu nie pomogę. :roll:

W&R
28-07-2009, 07:24
http://www.domfort.eu/projekt,bielik,718,rzuty.htm
Może komuś się spodoba, ja osobiście widzę tutaj podobieństwo do Codziennego....Który wybrać?

kamionkal
28-07-2009, 09:33
No a my jeszcze nie mamy, zatem podciągam do góry, bo a nóż ktoś ma ten sam dylemat z wyborem projektu. U nas działka nie dość że południowa to jeszcze południowo-zachodnia.

Przeglądnęłam istniejące fora, ale nadal nie znalazłam nic co mogłoby w 100% sie nadac. Najintensywniej myslimy nad Oliwka z HG Atelier.

Podzielcie sie poludniowymi projektami z poddaszem:)

http://www.domek.net.pl/index.php?p=domek&id=22

jestem szczesliwym posiadaczem tegoz domku. dokonalismy pewnych zmioan, ale duch architektoniczny pozostal ten sam :)

i powiem CI ze z poczatku troche sie balem jak to bedze z tarasem od strony polnocnej ale z perspektywy czasu uwazam ze byl to szczesliwy zbieg okolicznosci.

krylu
28-07-2009, 12:35
Witam

Posiadam działkę 21x40 z wjazdem od zachdu poszukuję ciekawego projektu domu z poddaszem użytkowym i deachem dwuspadowym.
Domek 120-140m2 z dyżym salonem od południa
3-4 sypalnie

Jeśli macie coś ciekawego będę bardo wdzięczny.

kamila.ate
29-07-2009, 10:05
Dzięki kamionkal, widziałam ten domek i brałam go długo pod uwagę, dopóki architekt nie wyraził swego przeciw ze względu na małą kotłownię (nie mamy gazu, będziemy miec na paliwo stałe). Zatem szukamy dalej.

A ten pokój na dole - jaki jest? Obawiam się czy 9 m to nie za mało?

T i A
30-07-2009, 13:04
Jak szukalem takiego projektu i jest ciezko.Kazdy ma swoje kryteria ktore dom musi spelnic.Sprawdz projekt "PATRYK"-ustawienie z gazem od strony polnocnej,moze Ci sie spodoba.

artlas78
30-07-2009, 14:14
Kilka propozycji
GL342 http://www.domywtradycji.pl/beata,382,10.html
GL261 http://www.domywtradycji.pl/elf,280,10.html
GL264 http://www.domywtradycji.pl/wanilia,283,10.html
GL79 http://www.domywtradycji.pl/krokus,91,10.html
GL232 http://www.domywtradycji.pl/izabella,251,10.html

interlagos
30-07-2009, 22:51
Hej,

dawno mnie tu nie było, ale nadal szukam i przeglądam.

Spodobał mi się taki projekt: Projekt domu OLIWIA (http://www.domeria.pl/projekty-domow/jednorodzinne/pow/0-120/12ppg/id/13236/GL-238/prezentacja.html)

ma dwie łazienki, dość duży salon oraz raczej niezły układ pomieszczeń i tym samym jest trochę większy od poprzednich projektów. Dużo podskoczy koszt budowy w takim wypadku?

queene
31-07-2009, 00:09
już po wizycie u architekta-chciałam żeby troche zmniejszył powierzchnie zabudowy nie tracąc funkcjonalności, odradził nam częściowe podpiwniczenie i to mi sie najmniej podoba, musimy to przemysleć, na pewno "skrócimy" prawą część domu z kuchnią i salonem-całość zajmuje wiecej m2 niz nasze obecne mieszkanie wiec jest to realne
ponizej moja robocza wersja adaptacji
http://img159.imageshack.us/img159/840/gl351poadapt1.th.jpg (http://img159.imageshack.us/i/gl351poadapt1.jpg/)

IZA30
06-08-2009, 10:48
A co tu taaaaka cisza?Wybraliscie juz projekt?

kurt76
06-08-2009, 21:34
zrobilem jeszcze raz kwerende i Antek jest nie do pobicia, w kazdym razie gdy opalamy paliwem stalym (kotlownia 6 m2 przy wejsciu). pamietajcie ze dach 4 spadowy jest bardzo drogi, i do tego niweluje nizsza cene blachodachowki, bo mamy duzo odpadu. jeszcze appropos dachu: duzo zaoszczedzimy na konstrukcji wiazarowej + podwieszany strop.... bardzo duzo. kolejna zaleta Antka to banalna instalacja wentylacji mechanicznej (rury rzucone w izolacji "luzem" na stropie, sypialnia malzenska oddzielona lazienka od sypialni dzieci...... bardzo dobry projekt. Oczywiscie garaz przyklejony z boku rujnuje bryle - ja bede robil oddzielna wiate na dwa samochody + przyczepe campingowa + pom gosp. ok. 50 m2 z betonowych modulow ogrodzeniowych ze styro 5 cm, podloga z pozbruku....

To bdzie moj dom

Hal
08-08-2009, 08:12
http://z500.pl/projekt/z32.html

Szelma29
08-08-2009, 12:26
Drodzy forumowicze, prosze o wypowiedzi, ktory według Was projekt bedzie tanszy w budowie, ma lepszy rozkład jest ładniejszy wizualnie- bardziej funkcjonalny.
Ar-1
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/ar_1/222/opis
czy Antek bez garazu
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410&sid=2&projekt=16


pozdrawiam :D i czekam na dobre rady :D :D

Anna Pepa
08-08-2009, 16:46
Cześć ludziska!!
Projektu ja nie było tak nie ma za to ja znalazłam pracę i myślę ze jestem bliżej realizacji mojego planu budowy DOMU.
Dalej stawiam na parterówkę ze stropem gęstożebrowym (czytałam kilka wątków o suficie z gipsokartonu i wiązarów, opinie są różne) na ten moment tyle. Pozdrawiam wszystkich zaglądających tu.
Ps. przy drodze którą pokonuję idąc z dzieckiem do przedszkola powstaje dom z poddaszem grzebią się już 2 miesiące i tak sobie myślę że parterówka też jest szybsza nieco w bud.

zefirispka
09-08-2009, 12:33
Ja polecam Z38 http://www.z500.pl/projekt/z38.html
Owszem to nie parterówka, ale zdecydowała powierzchnia i kształt działki. Parterówka ma zazwyczaj większy dach, a to jest jeden z bardziej cenotwórczych elementów. Ogólnie jednak rzecz biorąc, każdy musi sam zdecydować, jaki będzie jego własny dom.
Powodzenia w wyborze i realizacji.

oresund
09-08-2009, 13:06
Drodzy forumowicze, prosze o wypowiedzi, ktory według Was projekt bedzie tanszy w budowie, ma lepszy rozkład jest ładniejszy wizualnie- bardziej funkcjonalny.
Ar-1
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/ar_1/222/opis
czy Antek bez garazu
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=170&a=410&sid=2&projekt=16


pozdrawiam :D i czekam na dobre rady :D :D

Zeby byl tanszy w budowie to strop z wiązarów mozna dac,
zamiast gęstożebrowego.
Rozkład - wg mnie zalezy od ustawienia domu wzgledem stron swiata,
a urody wiecej ma ar-1 o ile trójpodział materiałów (wzglednie kolorów)
bedzie zachowany na elewacji frontowej.

kaja_k
09-08-2009, 18:55
Ja mam podobny problem i zastanawiamy się z mężem nad Lara. Staramy się znalezc kogoś kto realizowal projekt w ciągu ostatniego roku, aby dowiedzieć się szczegółów odnośnie kosztów budowy(MTM podaje 300 tyś.)

http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_parterowe/lara/index.php#rzuty