PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

tomjez
27-09-2009, 10:34
Witam jestem zielony na tym forum ale potrzebuję pomocy dotyczącej wyboru projektu domu. Znalazłem 3 projekty które pasują na moją wąską działeczkę są to

http://www.z500.pl/projekt/z43.html

http://www.z500.pl/projekt/z45.html z garażem oraz

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-na-wzgorzu-3/m41078f46b7ffb

Czy ktoś buduje już któryś z tych domków, jeżeli tak to proszę o kontakt jakie są koszty budowy, jak idzie budowa. Korzystałem z funkcji szukaj i znalazłem tylko Z45 i nic więcej. z góry dzięki za odpowiedź.

Klodziki
27-09-2009, 23:29
hej, tak metodą gospodarczą. pozdr

oluniap
28-09-2009, 08:42
Ja wybrałam taki domek, z małymi zmianami otworów okiennych


http://www.z500.pl/projekt/z40.html

k.b.w
28-09-2009, 14:05
jestem nowa, więc proszę o wyrozumiałość. :roll: Czy możecie polecić projekt domu podobny do Krzysia z Horyzontu?
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&sid=5
Generalnie chodzi o to, żeby dom miał na parterze duży salon z jadalnią (ok40m), gabinet. I duże okna w salonie. Plus klatka schodowa najlepiej zamknieta, a nie otwarta w salonie. Powierzchnia użytkowa najlepiej 130-180m2. Na piętrze/poddaszu 3 pokoje.
Widziałam podobne projekty u Lipińskich:
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=81641&offset=44&backcmd=Energo
Montreal II super, nie licząc wielkości i otwartej klatki.
Dochodzą jeszcze wymagania terenu - kąt dachu 35-42stopni. Dach najlepiej dwuspadowy. Oj za dużo tych wytycznych :-?
KVV

Anna Pepa
28-09-2009, 19:00
Hej ludzie widzę co niektórzy mają wybór projektu za sobą:-)))

Oceńcie ten projekt, w założeniach pozbywamy się wykuszu, garażu (tak uciielibyśmy, tylko ciekawe czy da się to zrobić), pozbywamy się jaskółki czy jak to mówią ,czyli dach od strony podwórka jest normalny.
Wymiary domu po pozbyciu się garażu to 9x9 czyli mało, za to w środku dużo miejsca. Oto on:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

IZA30
29-09-2009, 07:43
Hej ludzie widzę co niektórzy mają wybór projektu za sobą:-)))

Oceńcie ten projekt, w założeniach pozbywamy się wykuszu, garażu (tak uciielibyśmy, tylko ciekawe czy da się to zrobić), pozbywamy się jaskółki czy jak to mówią ,czyli dach od strony podwórka jest normalny.
Wymiary domu po pozbyciu się garażu to 9x9 czyli mało, za to w środku dużo miejsca. Oto on:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

Jest ok,choć ja osobiście jakoś nie trawię projektów Archonu... :roll: jakies takie wszystkie na jedno kopyto...ale jak Tobie odpowiada to suuuper :wink:

kurt76
29-09-2009, 08:11
Czesc

Ja kupilem juz projekt, ostatecznie stanelo na Katarzynie z Archipelagu. Wiem, ze nikomu tutaj ten projekt sie nie spodobal, ale ze mna tak jest zawsze.... inaczej.

Odnosnie Twojego projektu, to chyba najczesciej budowany dom w Polsce, m.in. buduje go moja wspolpracownica, jej ojciec jest od kilkudziesieciu lat kierownikiem budowy, wiec cos w tym projekcie musi byc. Przeciez dla swojej kochanej coreczki wybral najlepiej jak potrafi... a przemawia przez niego doswiadczenie, ze hej, hej ;)

IZA30
29-09-2009, 08:42
Ania a może taki,mnie sie podoba,prawie nic bym nie zmieniła
http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=main&scr=main&evt=showDetails&id=108 :D
raczej nie skomplikowany domek...tak mi się wydaje :D

akinas
30-09-2009, 13:51
Hejka,
Dobroszka z tego co wyczytałam to postęp prac u Ciebie jest niesamowity.
Może masz jakieś zdjęcia z okienkami i drzwiami?
A nasz termin rozpoczęcia budowy we wrześniu niestety uległ przesunięciu:(
Na WZ w naszej gminie czeka się ok. 2 miesięcy, niestety my trafiliśmy na okres urlopowy i wszystko się przedłużyło:( Może na koniec października uda się zakończyć sprawy papierologi.
W wolnym czasie porozgladałam się za dachówkami i na obecną chwilę staneło na Creaton Balance szary angobowany w bardzo przystepnej cenie...
Pozdrawiam

dobroszka
30-09-2009, 21:24
Akinas wstyd się przyznać , ale wciąż zapominam cyknąć fotek .Do końca tygodnia będę chciała zrobić zdjęcia podłogówki ,to przy okazji zrobię. Drzwi frontowe są ja na razie tymczasowe - docelowe będą po wylewkach.A wylewki będą już w przyszłym tygodniu :D

akinas
01-10-2009, 00:22
super:) bede czekać cierpliwie:)

bita21
03-10-2009, 22:32
Podbijam temat
Tez jestem ciekawa ktory domek byscie wybrali?
Prosze o podanie plusów oraz minusów obu projektów.

pozdrawiam i czekam na wskazówki doświadczonych forumowiczów...

Rafal Pap
03-10-2009, 23:25
dla mnie to Antek wylewasz fundament murujesz ściany zewnętrzne oraz ścianę dzieląca salon od pokoju oraz obmurowujesz łazienkę a resztę ścianek stawiasz z profili UW płytą GK sufit podwieszany to dla obu domów najlepsze najtańsze wiem bo sam chciałem budować AR1 bardzo mi sie podoba ale te domy nie maja przyszłości bo jak masz dzieci które trochę podrosną to lipa na jednym pietrze tak samo jak masz gości itp

w sumie koszty domu parterowego czy piętrowego w stanie surowym są praktycznie takie same już przy instalacjach cena zaczyna się zmieniać ale jak się buduje dom piętrowy to przecież nie trzeba wszystkiego wykańczać jak się nie ma pieniędzy

Klodziki
04-10-2009, 11:39
[quote="Rafal Pap"]dla mnie to Antek wylewasz fundament murujesz ściany zewnętrzne oraz ścianę dzieląca salon od pokoju oraz obmurowujesz łazienkę a resztę ścianek stawiasz z profili UW płytą GK sufit podwieszany to dla obu domów najlepsze najtańsze wiem bo sam chciałem budować AR1 bardzo mi sie podoba ale te domy nie maja przyszłości bo jak masz dzieci które trochę podrosną to lipa na jednym pietrze tak samo jak masz gości itp

Nie mają przyszłości ;) dobre...
No nie ma jak to budować dom z myślą o dzieciach, ze zostaną z nami czy dla gości. Poza tym co to za problem być z dziećmi na jednym poziomie czy z gośćmi??? :o

Klodziki
04-10-2009, 11:45
A w kwestii pytania to zdecydowanie Antek. Jak dla mnie lepszy układ pomieszczeń, większy salon, centralny kominek, większa łazienka i wc bliżej dla gości a nie w części sypialnianej domu. Poza tym możesz odrobinę zmniejszyć pom. gosp. koło kuchni i zrobić sobie fajną spiżarnię. Antek!

Matila
04-10-2009, 13:31
Rozważam Arka, Antka też brałam pod uwagę bo naczelna zasada to ma być tani domek.
Opisze swoje spostrzeżenia może komuś pomogą:
Antek- zdecydowanie mniej podoba mi się z zewnątrz od Arka\
Antek ma lepsze położenie kominka od Arka
Antek ma małą kuchnie według mnie
W Arku zamiana łazienki z pomieszczeniem gospodarczym funkcjami i łązienka jest bliżej salonu plus można zrobić wyjście z pom gospodarczego na ogród
W Arku wydłużyć kuchnie do przodu to na plus
W Arku chyba kąt nachylenia 20 stopni to mało - pod dachówkę , więc trzeba trochę zwiększyc do 25
W Arku najwiekszy minus to ze jednym pokoju wychodzi mały skos
Oba są według mnie tanie i ja nie podjełam decyzji bo marzy mi sie ciut większy dom ale koszty....
Ale mnie lepiej podoba sie Arek- takie jakies subiektywne odczucie, tylko, że ja jakby wybrałą Arka to bym zrobiła małe podpiwniczenie ok 30 m2 tak aby tam wrzucic kotłownie , spizarkę i miec w Arku dwie łązienki, z wc pralnię.
Oba domy porównywalne, małe tanie, takie wieksze mieszkania po prostu.

bita21
04-10-2009, 14:20
Moim faworytem tez jest Arek na obecna chwile, po zamianie łazienki z pom gospodarczym wydaje mi się idealny. Z tyłu domu mozna zrobic wejscie bezposrednio z ogrodu, a łazienka tez bedzie bardziej "podreczna" z salonu czy kuchni. Poza tym 3 sypialnie są chyba w sam raz dla przyszłego potomstwa. Salon takze jest wystarczajacy (obecnie salonu nie mam wcale-mieszkam w bloku) A co do sugestii, że dom nie ma przyszłości, gdy dzieci podrosną, to sie nie zgadzam. Wiele ludzi mieszka w bloku razem ze starszymi a nawet dorosłymi dziećmi i żyją. Również budowanie domu dla gości to chyba pomyłka. Dom ma być dla nas i to my mamy się w nim dobrze czuć. Uważam, że lepiej jest mieć taki swój malutki, przytulny domek, niż mieszkanie w bloku, gdzie ani prania nie można wywiesić ani nawet pogrillować ze znajomymi,nie wspomnę juz o mozliwosci opalania sie, umieszczenia basenu lub owocach czy warzywach ze swojego ogrodu ;). Jak dla mnie, jest to moze i nie wymarzony ale za to REALNY domek. Wole miec mniejszy i móc w nim niedługo zamieszkać, niż budować dla gosci i na pokaz i być niewolnikiem banku przez 30 lat.

Rafal Pap
04-10-2009, 16:32
ja ostaje przy Antku jak coś ma to pomóc lepiej zagospodarowany w środku
[/i]

Anna Pepa
09-10-2009, 08:24
Izunia raczej za duży ten domek dla mnie, szukam chyba jednak czegoś bez garażu.
W tym miesiącu chcieliśmy kupić projekt a ja jeszcze nie wiem jaki, fajnie nie. Kurcze nic mi się nie podoba, te co mi się podobają to są za drogie, cały czas też mam poczucie że możemy zostać z rozgrzebaną budową i pustą kieszenią.

Szelma29
09-10-2009, 11:02
Nie było mnie bo miałam milion spraw na głowie ale wracam, projekt zakupiony, mapki mają być juz w przyszłym tygodniu
do zmian doszła istotna, trochę nie pasująca do wątku bo podraża budowę ale po analizie ważna ...tak więc pod niedużą cześcia domu, tak około 30-40 m2 bedzie piwnica z wejsciem z zewnątrz aby tam umieścic kotłownię, skłąd na drewno, spizarnie, pralnie i inne cuda. Arek to mały domek, nie ma garażu i zeby pomieścic wszystko to piwnica częsciowa. Na forum piszą ludzie jaki koszt piwnicy pod całym budynkiem ok 30 tys...wiecej kosztuje.
Wiec taka zmiana , która ma ułatwic życie bo wtedy w Arku dwie łazienki , z wc robie pralnie, albo jakis schowek na mopy i inne rózne rzeczy albo robie podreczna spizarke...albo wielkie garderoby ...to do analizy...
Kurt gratuluje decyzji..najwazniejsze , że Tobie ma sie podobac..
pozdrawiam
i zadna ze mnie siłaczka znam wieksze :D ale dziekuje za słowa wsparcia

sympa tyczka
09-10-2009, 12:21
Trochę mniej proste, a nawet dosc pokomplikowane sa domy z www.villanette.pl

kurt76
09-10-2009, 13:51
Hej Szelma!

Jade do przodu. Zabieram sie za projektowanie plyty fundamentowej.
W przyszlym tyg. jade zamowic projekt wentylacji mechanicznej....

Nie robie w projekcie zadnych zmian, tylko destrukcja.... wywalenie kominow, wywalenie instalacji gazowej, wywalenie instalacji C.O.


Anna przyjrzyj sie tej Katarzynie....

Anna Pepa
09-10-2009, 20:11
Kaja witaj! Kawka to super projekt ale nie wiem czy nie za drogi. Tak naprawdę myślę że nie stać nas na garaż (może i stać ale nie chcę eksperymentowac bo co będzie jak okaże się że kasy nam zabraknie?).
Jak ja wam zazdroszczę tego że macie to za sobą (przynajmniej niektórzy :))
Fajnie was wszystkich znowu spotkać tu na forum, Kurt tobie to dobrze, zaraz zaczynam analizować Katarzynę!!!

Anna Pepa
09-10-2009, 20:59
Łatwo nie jest, ja projektu szukam też ze dwa lata. Już o takich wymiarach co podałeś to wogóle nie znajdziesz. Podsyłam kilka linków, ten byłby dla mnie idealny ale ja mam wjazd od północy:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-lukrecji-4/m4995294a8dfd8
ten jest fajny ale ma garaż (boję się że nie wystarczy nam kasy na dokończenie budowy):
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-borowkach-3/m4a681de602e79,2209
w tym podoba mi się prawie wszystko tylko niestety musi stac kalenicą wzdłuż (co już mi się nie podoba):
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach/m40f51f2cc6a5b
coś z wjazdem od południa:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-3/m429c46c1578cc

Szelma29
09-10-2009, 23:08
Kurt będę Ci kibicować w budowie...załóż bloga...w dzisiejszych czasach, gdy banki ograniczyły kredyty, gdy wiele osób przejrzało na oczy, ze marzenie o własnym domu można zrealizować mniejszym kosztem- budując po prostu mały , tani domek a nie na 120 % kredytu ogromny dom z dwoma garażami, 5 lukarnami, połamanymi dachami, to każdy blog o tanim budowaniu może być inspiracją dla innych...marzenia trzeba realizować , ale Anna Pepa ma racje, nie warto wybierać na papierze domu, który moze i nam sie podoba a na który zabraknie- mam przykład na osiedlu..stoi taki dom.,..i niszczeje aż serce ściska..ale widać, że inwestorzy przeinwestowali...a gdyby wybrali mniejszy, tanszy już by mieszkali...
Iza 30 ..ja też kredytu sie boje jak diabeł świeconej wody bo nigdy go nie miałam i może stąd ten irracjonalny strach przed nieznanym...iale obawiam siędlatego kombinuje mały , tani domek...aby ewetulanie zadłużyc sie na wykonczeniu..a powiem Ci, że moje mieszkanie sfinasowałoby nie dwa Arki, a trzy ..u mnie racjonalizm i rozsadek bierze górę...( ale nie planuje mieszkania sprzedawac na zbajerzony dom) bo ja nie uznaje zasady zastaw sie a postaw sie...trzeba sie zastanowic, jakie mam potrzeby, co chce , co mi tak na serio potrzebne jest do zycia, czy potrzebuje takiego domu, czy go utrzymam jak koniunktura sie odwróci, co bedzie jak zachoruje...po co mi ogromny dom, kto to bedzie sprzatał , kto kupi jak bede chciała sprzedac, to jest milion pytan...konkretnych , nie emocjonalnych typu- ojejku jaki piekny balkonik..itp....
a dom chce bo zmęczona jestem Warszawą, bo w tym mieście jest trudne życie..chce mieszkac na swoje działce przy lesie w ciszy, gdzie na spacer wyjdę ze swoim psem i powdycham swieże powietrze ...ropzpae grila, posiedze na tarasie...pouprawiam ogórodek i zasade piekne kwiaty i winorolośla....dla takich chwil warto podjąc trud i zbudowac dom..i cieszyc sie swoim dziełem i miejscem na własnym kawałku ziemi..i nie wązne ile ten dom ma pokoi , ile miejsc garazowych itp.....wazne ze jest....

a co sądzicie o Miłej..wklejam link
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/mila/rzuty.html
a tu link do fotek z realu
http://www.archipelag.pl/realizacje/?Project=qmln73m05re2td

małe przeróbki aby poprawić projekt: pomieszczenie gospodarcze z wejsciem z wiatrołapu robimy z przodu...jest dach- wystarczy sciany postawic ..
kto chce mieć większy salon przesuwa po prostu sciane bo dach jest i zrównuje jadalnie z salonem..., wc mozna wyrzucic...bo jak zrobimy pom gospodarcze to powstaje miejsce na drugą łazienkę..i są 4 pokoje...oprocz salonu..duza mozliwosc róznych zmian...według potrzeb...
całkiem do rzeczy projekt ta Miła z Archipelagu

Anna Pepa
10-10-2009, 09:49
O Miłą tez analizowałam, ale odchodzę od idei domu paretrowego (jednak).
Nie do końca jestem przekonana co do tego że jest tańszy, jeśli by tak było to te były by w przewadze, w większości budują domy z poddaszem, coś w tym musi być. Jak kiedyś obliczyłam na kosztach dachu w parterówce (z czyjegoś dziennika bud.), to na jedno wychodzi.
Druga strona medalu to to że mam w najszerszym miejscu szerokość 20. 40 i szkoda mi działki nie mówiąc o prywatności. Zresztą sąsiad w swojej nieskończonej mądrości salon i wyjście na taras zrobił od wschodu czyli ja chcąc zrobić taras i okna od zachodu coby mieć słoneczko w zimie, będę zgalądać do grila i salonu sąsiada bo 8 metrów dom od domu to mało!!
Szukam dalej.

MARTINA1
10-10-2009, 09:59
..............

boratom
10-10-2009, 12:51
marzenie o własnym domu można zrealizować mniejszym kosztem- budując po prostu mały , tani domek
u mnie racjonalizm i rozsadek bierze górę...

trzeba sie zastanowic, jakie mam potrzeby, co chce , co mi tak na serio potrzebne jest do zycia, czy potrzebuje takiego domu, czy go utrzymam jak koniunktura sie odwróci, co bedzie jak zachoruje...po co mi ogromny dom, kto to bedzie sprzatał , kto kupi jak bede chciała sprzedac, to jest milion pytan...konkretnych , nie emocjonalnych typu- ojejku jaki piekny balkonik..itp....

W wielu punktach zgadzam się z tobą Szelma!
Wybierając projekt przede wszystkim biorę pod uwagę jego funkcjonalność oraz nasze potrzeby. :lol:
Zanim zaczął się kryzys również marzyliśmy o domu - zarys tego domku nie zmienił się zbytnio! Może konstrukcja dachu troszkę prostsza - ale reszta nie odbiega specjalnie od pierwotnych planów! Dlaczego? Bo ja zawsze byłam racjonalistką i zwolennikiem minimalizmu w dobrym guście!
Tylko czasem jest mi żal tych marzeń "emocjonalnych" o pięknym zamku i księciu z bajki. Dzisiaj z wielu rzeczy tak łatwo rezygnujemy - nie tylko w kwestii domu - a to takie początki lenistwa! :oops:


nie wązne ile ten dom ma pokoi , ile miejsc garazowych itp.....wazne ze jest...

I tutaj kończy się nasze wspólne zdanie! :wink:
Bardzo ważne aby dom który zdecyduję się budować odpowiadał moim potrzebom oraz możliwościom finansowym! Ważne ile będzie miał pokoi i garaży! Tylko dlatego buduję dom!
Gdyby nie zależało mi na garażach i powierzchni warsztatowej - gospodarczej, kupilibyśmy mieszkanie na peryferiach miasta. Jednak koszt mieszkania który od biedy zaspokoił by nasz apetyt na swoje wynosi mniej więcej tyle co budowa małego domku i naszych garaży z warsztatem! I to jest właśnie mój racjonalny sposób myślenia! :wink:
Wszystko w miarę potrzeb i na miarę możliwości - to moja myśl przewodnia!

boratom
10-10-2009, 12:56
Z parterówkami jest taki problem ,że ludzie mają małe działki lub nie myślą o przyszłości .... lub podobają się im schody ........... W ilu parterówkach byłaś ? :wink:
Rzuć okiem na projekt alba z archipelagu..
Rozwiń, proszę, swoją myśl dotyczącą parterówek!
http://www.archigraph.pl/projekt/alba.html
Czy o tą Albę ci chodziło? Bo ja właśnie czegoś w tym stylu szukam! Jak dla mnie trochę mało pomieszczeń gospodarczych! Brakuje mi pralni, spiżarki, kotłownię na stałe paliwo i skład opału potrzebny! Pokoje nie są za duże - ktoś mi zwrócił uwagę że 2,5 m to niewiele i ja się z tym zgadzam!
W związku z tym coraz bardziej zastanawiam się nad podpiwniczeniem mojej parterówki!

kurt76
10-10-2009, 13:10
W miare mozliwosci bede prowadzil jakiegos rodzaju "kronike", zobaczymy co z tego wyjdzie.

Informacja dla zainteresowanych Katarzyna: rzuty na stronie www sa nieco nieadekwatne do projektu, jezeli ktos chce moge przeslac zwymiarowane, rzeczywiste rzuty tego budynku przez emaila.

Ten projekt ma jedna wspaniala ceche: budowa 2-etapowa. Rozmawialem z architektem i on zrobi mi w charakterystyce budynku dla banku, ze gora jest "nieuzytkowa", czyli sciagne prawie maxymalna doplate w kredycie "Rodzina na Swoim" gdzie dolacaja tylko do pierwszych 70 m2 p. uz.

boratom
10-10-2009, 13:13
Ja poproszę ! O rzuty i podziel się proszę wiedzą zdobytą! A w miarę możliwości - jak już założysz do dziennika zaglądać będę! Powodzenia!

kurt76
10-10-2009, 13:28
a wiec poprosze o adresik

Streszcze pokrotce co bede robil:

- plyta fundamentowa
- wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla i gwc
- wlasna studnia
- calkowity brak kominow
- brak gazu
- brak wodnego c.o
- ogrzewanie elektryczne (inteligentne, akumulacyjne grzejniki)
- brak kominka
- sciany ytong 24cm + min. 20 cm styropianu (tego lepszego)
- okna energo oszczedne
- podloga 20-25cm styro
- dach 30 cm dobrej welny
- c.w.u zbiornik ok. 180-200 l elektr + panele solarne

koszt domu w stosunku do infrastruktury potrzebnej przy paliwie stalym oceniam, ze spadnie 20-30%, o kosztach eksploatacyjnych (serwis pieca, kominach) i wygodzie nie wspominajac..

MARTINA1
10-10-2009, 16:52
.....................

MARTINA1
10-10-2009, 17:17
................

azalka
10-10-2009, 17:39
Ja sie borykalam z wyborem malego domku z projektow gotowych i wkoncu sie poddalam - zamowilam indywidualny. Wyszlam z zalozenia, ze w ostatecznosci wyjdzie mi to najtaniej...(zmiany w proj.gotowych)

http://www.cavalierworld.home.pl/wlasne/architekt/rzutek3.jpg

W porownaniu z rzutem jest jeszcze po wysokim waskim oknie w sypialni i gabinecie (widac na elewacjach)

http://www.cavalierworld.home.pl/wlasne/elewacje/17b.jpg

i beda drzwi z pom.gospodarczego (pralni) wychodzace na maly, zadaszony tarasik za garazem - tam bedzie sie w pogodne dni suszyc pranie.

Domek ma ~120m2 powierzchni uzytkowej (172m2 p.zabudowy), jest naprawde nieduzy, ale na tej nieduzej powierzchni zmiescily sie najpotrzebniejsze pomieszczenia w calkiem rozsadnym rozmiarze.
Mnie byla potrzebna "psia kapielowka" przy wejsciu, ale mozna tam zrobic garderobe, duzy przedsionek z przejsciem z garazu, a w garderobce np. spizarnie (u mnie te role odegra wiela szafa w niszy kuchennej).

Nie bedzie moze najtanszym z najtanszych, ale drogi na pewno nie, za to (dla mnie) bardzo wygodny. Mysle, ze lepiej ciupelke wiecej z siebie wycisnac, niz mieszkac w domu, ktory uwiera.

boratom
10-10-2009, 18:20
A i jeszcze jedno na 100 m - 3 pokoje , salon łazienka , kuchnia spiżarnia pralnia , kotłownia -nie bardzo widzę ...może bez czegoś lub funkcja łączona?A te 2,5 m to co ma być - wysokość ? bo jak tak to nie problem podnieść z 10cm ..
Martina!
W Albie o której mówiłaś, 2,51 i 2,23 to szerokości pokojów!
Ktoś zwrócił mi na to uwagę w przypadku innego projektu. Zgadzam się z tym! Uważam że to stanowczo zbyt wąskie pomieszczenia jak na pokój.

MARTINA1
10-10-2009, 18:34
.........

boratom
10-10-2009, 19:51
No! Wszystko można zrobić! Rozszerzyć, wydłużyć! Taka zmiana jednak wpływa na wzrost kosztów! A wydaje mi się, że jeśli będziemy coś bez końca wydłużać i rozszerzać, wyjdzie z tego w końcu ser szwajcarski :lol:
Mi chodzi o znalezienie taniego w budowie domku. Pamiętając, że dla każdego "tani" oznacza co innego! Żałuję troszeczkę, że my tu sobie teoretyzujemy - ten tani... a ten tańszy... itd, a żadnych konkretnych informacji, od bogatszych w doświadczenie i uboższych o kilkadziesiąt tysiączków, kolegów z forum brakuje! :roll:

MARTINA1
10-10-2009, 20:06
...............

boratom
10-10-2009, 22:59
Nie przesadzaj !Alba ma 87 pu. a TY pisałaś o domku pu. 100m. Nie piszesz jaką kwotą dysponujesz ,by można było Ci coś doradzić . Na temat standardu też nic . Czego żałujesz, że piszemy?
NO TO DZIĘKUJĘ CI BAARDZO ! :evil:
rozwiązania na tacy nie poda Ci nikt
Oh! No to pojechałaś! Aż mi w pięty poszło! Nie wiem co uważasz za przesadę!?


Z parterówkami jest taki problem ,że ludzie mają małe działki lub nie myślą o przyszłości .... lub podobają się im schody ........... W ilu parterówkach byłaś ? :wink:
Rzuć okiem na projekt alba z archipelagu..
Napisałam, że Alba mi się podoba, układ pomieszczeń funkcjonalny, jednak niektóre pomieszczenia są za małe! Jest wiele podobnych gotowych projektów - można uniknąć wydłużania i rozszerzania!
http://img42.imageshack.us/img42/1149/naszdom.jpg

Poszukuję rozwiązania, które połączyło by funkcjonalność tego projektu z moim portfelem. Myślałam o umieszczeniu garaży i pomieszczeń gospodarczych w piwnicy. Pozwoli to zmniejszyć powierzchnię dachu i obniżyć koszty budowy. Owszem dochodzi koszt stropu. schody, izolacja, drenarka. I tutaj właśnie czekam na rady bogatszych w doświadczenia kolegów i koleżanek z forum.

Podobnie jak Anna Pepa zastanawiam się nad celowością budowy rozległej parterówki nie ze względu na małą działkę - 4200m2!


odchodzę od idei domu paretrowego (jednak).
Nie do końca jestem przekonana co do tego że jest tańszy
Szukam dalej.

Nie oczekuję rozwiązania na złotej tacy - szukam podpowiedzi do moich przemyśleń. Jest takie przysłowie Ucz się na błędach dlatego zalogowałam się na forum, najtaniej uczy się na błędach cudzych :wink: Dlatego właśnie żałuję, że ci którzy te błędy popełnili (dom budują lub już wybudowali) w tym wątku tak skąpo się udzielają!

Szelma29
11-10-2009, 10:10
Zeby poznac prawdziwe koszty to nalezy brac powierzchnie netto a nie uzytkową i przemnożyc razy 2000 tys i to wariant tani ,..drozszy to razy 2500 i takie koszty poniesiemy..cudów nie ma...a teksty..a to zrobi moj mąz, moj szwagier..mozna włozyc miedzy baki..chyba ze maz jest budowlancem a szwagier ma hurtownie mat bud.
patrzcie na powierzchnie netto nie tylko uzytkowa...wtedy sami sie przekonacie jakie domy wybieracie...czy na serio małe...bo mnostwo jest projektów- pow uzytkowa 130 a netto 200 ...a wybudowac trzeba netto a powierzchnia uzytkowa przy okazji sie pojawia..
co do piwnicy..sama byłam przeciwnikiem ..ale czytam wiele róznych blogów...i zetknełam sie z małymi pwinicami...i kazdy z forumowiczów po wykonaniu stwierdzał ze to super pomysł był ..zwłąszcza przy małej parterówce..np ktos na forum buduje Wojtka z horyzontu i zrobił piwnice pod garazem tylko...ktods inny zrobił piwnice tylko pod tarasem ..tak wiec...budowa pod całym domem piwnicy ..na pewno droga..ale zrobienie małej piwnicy pod czescia..no 30 m2 to nie bedzie majątek a w małym domku zyskuje sie miejsce ...
zrestą zaciekawiły mnie pomysły Kurta na ogrzewanie...ze zero kominów, zero kotłowni..kurcze Kurt..wyjasnij blizej co z czym sie je...i dlaczego...ile to kosztuje co chcesz zrobic i czemu to lepsze jest..niz np piec na gaz czy piec z podajnikiem...

Ania i Tomasz
11-10-2009, 15:11
święta racja z tą powierzchnią. ja też długo szukałam projektu taniego i funkcjonalnego dla mojej rodziny. Biura projektowe podają różne powierzchnie, i na początku trudno połapać się jaka jest prawdziwa wielkość domu. należy patrzeć na powierzchnię netto ( chodziarz murator do powierzchni netto dodaje również powierzchnię tarasów) lub patrzeć na powierzchnię zabudowy czyli obrys domu x 2 i wtedy poznajemy prawdziwa wielkość domu. mój wybrany projekt po zmianach ma 160 m2 powierzchni netto (po podłogach) i obawiam się czy 300 tyś mi starczy mimo że chcę zbudować skromnie. :wink:

Szelma29
11-10-2009, 19:31
ja akurat tarasy bym nie doliczała..bo mozna je zrobic z kostki brukowej np - zupełnie inne koszty...a metr wybudowania tarasu nie kosztuje tyle samo co metr domu pod dachem, mozna zrobic pozniej itd itd...dlatego ja radze skupic sie na powierzchni netto. Ja sobie wymysliłam- im mniejsza roznica pomiedzy obiema powierzchniami tym efektywniejsze wykorzysytanie kazdej złotówki w stosunku do powierzchni , z ktorej bedziemy realnie korzystac.
I dlatego ekonomieczne samobojstwo to domy z poddaszem uzytkowym o połamanych dachach.

IZA30
12-10-2009, 13:27
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1077

parterówka całkiem,całkiem :D

IZA30
12-10-2009, 13:33
ja akurat tarasy bym nie doliczała..bo mozna je zrobic z kostki brukowej np - zupełnie inne koszty...a metr wybudowania tarasu nie kosztuje tyle samo co metr domu pod dachem, mozna zrobic pozniej itd itd...dlatego ja radze skupic sie na powierzchni netto. Ja sobie wymysliłam- im mniejsza roznica pomiedzy obiema powierzchniami tym efektywniejsze wykorzysytanie kazdej złotówki w stosunku do powierzchni , z ktorej bedziemy realnie korzystac.
I dlatego ekonomieczne samobojstwo to domy z poddaszem uzytkowym o połamanych dachach.

Dlatego ja również zdecydowałam,że buduje parterówkę (tylko jeszcze nie wiem którą:) )

Michal76WaWa
12-10-2009, 18:55
Witam wszystkich Forumowiczów. :D To mój pierwszy post, więc pragnę się przywitać. WITAM!!!
Zastanawiam się nad projektami Z10 i Z23 z pracowni Z500.
Chcę wybudować dom pod Warszawą - oczywiście obydwa spełniają kryteria miejscowego planu zagospodarowania. Jako technologię budowy raczej wybiorę budowę z prefabrykatów, ale to może w kolejnych odcinkach mojego postowania ;)
Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych projektów? Może już ktoś rozpoczął budowę i podzieli się ze mną tzn z Nami (czyli z moją Żoną) fotkami z budowy? Jakie są Wasze doświadczenia z budowy?
Mam nadzieję, że temat się szybko rozwinie :D

Ania i Tomasz
12-10-2009, 19:54
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1077

parterówka całkiem,całkiem :D

dla mnie to nie żadna parterówka. dom o dużej powierzchni zabudowy. duże koszty fundamentów stropu i dachu a to że nie ma ścianki kolankowej i mniejszy kont nachylenia dachu to nie znaczy że jest parterówką. A co za tym idzie nie jest tani. Jak dla mnie podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki i robi się duży dom z poddaszem, na pewno drogi w budowie.

bagusia
12-10-2009, 21:05
Gdybym to ja miała wybierać to zdecydowanie byłby to projekt Z10. Owszem, Z23 też jest ładny ale według mnie Z10 jest praktyczniejszy:) Po pierwsze ma dużo większe pokoje. Sypialnia rodziców jeszcze nie musi być jakoś super wielka, ale pokój dzieciaków- wstawisz łóżko, biurko, jakąś szafkę i robi się mało miejca, a wiadomo, że dzieciaki większość czasu spędzają bawiąc się u siebie niż w salonie z rodzicami :wink: Kolejna sprawa w Z23 jest jak dla mnie zbyt mała kuchnia, fajnie jest ona rozwiązana bo nie widać jej z salonu- przydatne podczas gotowania gdy wpadną niespodziewani goście :lol: Mimo to, ja jestem za Z10. Tak na marginesie sama mam problem z wyborem projektu. Sama myślałam o Z10 ale wpadła mi też w oko "Renia" (extradom.pl), podoba mi się też "dom w zaciszu" i wkrótce będzie w sprzedaży "dom w dolinie", też bardzo ciekawy-oby dwa z muratora. Do tego grona dodaję też "Rufus" i "BM81" oby dwa są na stronie extradom.pl
Ty masz tylko 2 do wyboru, a ja? Cały czas myślę:)
pozdrawiam i życzę powodzenia w podejmowaniu tej ciężkiej decyzji (i pomyśleć że to ma zaliczać się do rzeczy łatwych- ja już zatstanawiam się ok 1 roku, dobrze, że mam jeszcze troszkę czasu do wiosny)

IZA30
13-10-2009, 11:36
DOBRZE,ZE MAM JESZCZE TROCHĘ CZASU NA WYBÓR PROJEKTU DO WIOSNY MOŻE COS WYBIORĘ :roll:

Synthia
13-10-2009, 18:56
:D oczywiście że Z10 :lol:

Michal76WaWa
13-10-2009, 21:25
Wielkie dzięki za informacje! Przeglądnąłem projekty które mi poleciłaś Bagusia. BM81 wygląda trochę jak betonowy klocek, ale może to wina grafik na stronie :wink: Rufusy na extradom.pl wyskoczyły mi trzy, ale tylko jeden pasował stylem do Z10 i Z23, więc pewnie jego miałaś na myśli. Jest całkiem ciekawy. I trochę ekstrawagancki ze względu na ten kominek. Ale to fajne rozwiązanie na lato :D Spodobał mi się. No i Renia też jest niczego sobie (nie wiem co moja żona na to, że jakaś Renia mi się podoba...) :D
Szczerze mówiąc też się już waham dłuższą chwilę nad domami, więc Cię rozumiem. Myślałem o "Domu we wrzosach" z Arochonu, ale Z500 ma ciekawsze bryły i sądzę, że będę miał niewiele zmian do wprowadzenia na etapie adaptacji i modyfikacji. A to też istotne.
Pozwolę sobie nieskromnie zapytać w jakich technologiach i jakiej części kraju zamierzasz budować Bagusia? ;>

Hej Zygi7! Ty już wybudowałeś? I jak się mieszka? Sądząc po skromnym, ale treściwym poście to nie narzekasz :D

P.S. Trzymam kciuki za dobry wybór domu!!! :D

kurt76
13-10-2009, 22:54
dla mnie to nie żadna parterówka. dom o dużej powierzchni zabudowy. duże koszty fundamentów stropu i dachu a to że nie ma ścianki kolankowej i mniejszy kont nachylenia dachu to nie znaczy że jest parterówką. A co za tym idzie nie jest tani. Jak dla mnie podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki i robi się duży dom z poddaszem, na pewno drogi w budowie.

Ale rozwiazaniem kompromisowym (tanszym) np. w Katarzynie czy Jerzynce z horyzontu, jest strop drewniany, w tym pierwszym projekcie jest to rozwiazanie idealne (pozniejsza adaptacja poddasza) i daje dodatkowe mozliwosci aranzacyjne w postaci belek stropowych w suficie...[/quote]

bagusia
14-10-2009, 01:20
Do Michał76WaWa- szukam domku murowanego-chcemy budować systemem 3warstwowym (cegła, styropian, ok2cm przerwy, cegła). Na pewno ma to być domek parterowy, poddasza raczej używać nie będziemy, kwestia stropu jest jeszcze otwarta. Budować będziemy się w Wielkopolsce (do W-wy mam ok 200km).
Kurcze ciężka sprawa z tymi projektami, metodą redukcji zostały mi: Renia, "dom w zaciszu"... to na pierwszym planie, wczoraj wpadł mi też w oko "Dom na czasie" i K4 (extradom.pl) nio i czekam aż będzie dostepny "Dom w dolinie" (muratora) . To by było na tyle, nie chce już nic oglądać:)
Ps a Ty jak tam, zdecydowany już na Z10 czy nadal się wahasz między tymi dwoma??
Ja postanowiłam, że jak będę w PL pierwsze co, to jadę obejrzeć dom w zaciszu i Renię na żywo- myślę, że wtedy będzie o wiele łatwiej podjąć decyzję:) Mogę nawet jechać na drugi koniec Polski, ale myślę, że będzie warto. Utwierdzę się w moim przekonaniu i będę pewna na 100%. Raz już kupiłam projekt i musiałam go sprzedać, nie chcę zrobić tego samego po raz drugi:) (sprzedałam z powodu kupna większej działki- nio i projekt oczywiście już mi nie pasował):P Kobieta zmienną jest hehe

Życzę 100%pewności przy wyborze projektu!! :wink:

Jeszcze jedno- nie wiem czy zauważyłeś, ale skoro spodobała Ci się Renia to na tej stronie extradom.pl jest sporo zdjęć z wnętrza. Ujęta jest na nich ta duża przestrzeń od kuchni do salonu, nio i jest też ten piękny zadaszony taras:) Ja, jeśli zdecyduję się na Renię, to na pewno powiększę kuchnię, już nawet opracowałam plan w jaki sposób:)
Jeśli chciałbyś jakieś szczegółowe rzuty parteru to posiadam od Reni, Zacisza, mam też "mój świat" i "vis-a-vis"- w sumie te ostatnie już mi są niepotrzebne:P W razie coś, napisz podaj maila i napisz jaki Cię interesuje:)

MARTINA1
14-10-2009, 10:03
....

Synthia
14-10-2009, 19:58
Do Michał76WaWa
Zygi to ona :wink:
Nie my jeszcze nie mieszkamy :) wybraliśmy Z10 bo spodobała nam się prosta bryła budynku no i układ pomieszczeń w środku (jesteśmy w trakcie budowy).
W Z23 przeszkadza mi tylko ta chyba mała spiżarka 1,5 no i pokoik z przodu mógłyby być troszkę większy.

Mam pytanie jaką pow. użyt. ma mieć Wasz dom?

Michal76WaWa
16-10-2009, 22:16
Sorry za zmianę płci Zygi. :lol:
Co do powierzchni użytkowej chciałem coś w okolicach 110 - 130 m^2. Z10 jest w sumie o 20 m^2 większy od Z23 i to jego plus. Jak idzie budowa? Kiedy przewidujesz koniec? Kiedy parapetówa? :lol:

Hej Bagusia! Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na dom z prefabrykatów. A jak masz możliwości pooglądać zrealizowane projekty, to grzechem będzie nie skorzystać. :wink:
Dzięki wielkie za ofertę. Póki co nie rozważam Reni aż tak poważnie jak Z10 i Z23, ale jak tylko zacznę to zdecydowanie poproszę Cię o te rzuty. :D
Póki co z chęcią wysłuchamy co tam wykombinowałaś w sprawie tego powiększania kuchni. :D

andape
19-10-2009, 14:05
Zacznę od tego, że w poszukiwaniu domu uzupełniamy się z mężem idealnie - ja najpierw patrzę na wnętrza a On na wygląd (chmmm....zabrzmiało stereotypowo??? :wink: :lol: ). Tak więc nie było łatwo znaleźc dom, który sprosta wspólnym oczekiwaniom. Aż tu pojawił się ON - Kuba z pracowni Archeco i oczarował nas oboje.Niestety domek chyba nie jest zbyt popularny i niewiele na jego temat znalazłam informacji o zdjęciach już nie wspominając :cry: Dostałam kilka od miłego forumowicza ale one tylko zaostrzyły mój apetyt.
Aż tu pojawił się Kacper-większy (niewiele ale jednak) brat Kuby.I co teraz.Każdy ma swoje plusy i minusy a gdyby je połączyc dały by prawie idelną całośc.
Może więc wypowiecie się na temat tych domków i fachowym okiem (na pewno bardziej niż moje) ocenicie ich zalety i wady.
Z góry dziękuję za wszelkie rady

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=145&unset=2

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=136&unset=2

Tyrozaur
19-10-2009, 14:54
A co stoi na przeszkodzie aby połączyć oba?
Te projekty mają 80% wspólnego DNA. Kacper to Kuba po faceliftingu. Powiększenie powierzchnni to efekt większego o 30 cm boku kwadratu parteru domu i wyższej ścianki kolankowej też o około 30 cm.
Dodatkowo pozmieniane są okna, tarasy, ganek itp.

Szkoda, że nie było Kacpra wcześniej bo sam bym ściągnął niektóre pomysły.

A zrobić trzeba tak:
1. Wybrać co chcecie mieć z Kuby a co z Kacpra.
2. Znaleźć architekta, który będzie addoptować projekt (a może on wyczarować naprawdę wiele z gotowego projektu)
3. Przedstawić architektowi swoje wizję
4. Poczekać aż architekt przestanie się śmiać (to taki żart oczywiście)
5. Architekt oceni z którego z tych dwóch projektów łatwiej będzie mu stworzyć wasz wymarzony dom.
6 Kupić projekt wybrany przez architekta

pozdrawiam

andape
19-10-2009, 21:58
Tyrozaur-dzięki za rady.Właśnie tak chciałabym zrobic-taki mix idealny :)
Mam już swoje wizje ale chodzi mi tez o to aby osoby, które mają na ten temat większe pojęcie niż ja albo doświadczyly już niewątpliwej przyjemności :D budowania domku doradziły co warto "zostawic" z Kuby a co z Kacpra. Ja jestem kompletny laik ale chętnie się czegoś od Was nauczę (potem zabłysnę przed mężem jako, że on człowiek pracujący nie ma tyle czasu na internet :D ) No i żeby wspomniany architekt jednak nie musiał się tak strasznie ze mnie śmiac :wink:
Ja tak generalnie to chciałabym przód od Kuby a tył od Kacpra z jego wymiarami (chmmm...żeby tak facetów można było sobie w ten sposób "projektowac" :wink: :lol: )

Synthia
21-10-2009, 19:36
Sorry za zmianę płci Zygi. :lol:
Co do powierzchni użytkowej chciałem coś w okolicach 110 - 130 m^2. Z10 jest w sumie o 20 m^2 większy od Z23 i to jego plus. Jak idzie budowa? Kiedy przewidujesz koniec? Kiedy parapetówa? :lol:

Hej Bagusia! Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na dom z prefabrykatów. A jak masz możliwości pooglądać zrealizowane projekty, to grzechem będzie nie skorzystać. :wink:
Dzięki wielkie za ofertę. Póki co nie rozważam Reni aż tak poważnie jak Z10 i Z23, ale jak tylko zacznę to zdecydowanie poproszę Cię o te rzuty. :D
Póki co z chęcią wysłuchamy co tam wykombinowałaś w sprawie tego powiększania kuchni. :D

No hej my cały czas prężnie działamy bo chcemy się wprowadzić w przyszłym roku :D. Wkleiłam zdjęcie co prawda malutkie naszej zetki :lol:
http://forum.muratordom.pl/projekt-domu-z10-z-pracowni-studio-z500,t154559.htm
My zrobiliśmy zmiany tzn. zlikwidowaliśmy podcień i w ten sposób powiększyliśmy salon o 9 m2 (wydawał się troszkę mały), no i uważamy że budynek nie stracił na wyglądzie :D , nie zrobiliśmy też poddasza użytkowego (zlikwidowaliśmy klatkę schodową więc powstał nam duży pokój o powierzchni 18 m2), wykusz pozostał bo nam się podoba :wink:
Jak dla nas powierzchnia parteru jest wystarczająca.
A wy dalej szukacie projektu? Czy może już zdecydowaliście się na jakiś projekt?

emarcins
21-10-2009, 23:05
Witam wszystkich :)
My zakupiliśmy Z10...szczerze urzekł nas ten dom. Bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrze, brak dziwnych zakamarków z którymi nie wiadomo co zrobić. Rewelacja!
Mieliśmy trochę szczęścia, które pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu u nerwów podczas wyboru projektu- mianowicie obiecaliśmy sobie, że kupujemy pierwszy projekt domu który nam się spodoba i będzie pasował do naszej działki- wiem, że to trochę dziwne, ale nauczeni doświadczeniami znajomych, kiedy to wszystkie domy zlewały im się w jeden niewyrazisty obraz, nerwówka, niemalże rozwód...ech...
Nom właśnie dlatego postawiliśmy na Studio Z500 i chyba jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Fajny proces zamówienia, szybka realizacja- nie wiem jak Wasze doświadczenia, ale dla mnie bombowo :)
Jak Wasze doświadczenia podczas budowy? Dużo zmian wprowadzacie do projektu? Może ktoś jakieś zdjęcia wklei? Łączmy się Z10! ;)
Miłego wieczoru!

Synthia
22-10-2009, 18:34
Witam wszystkich :)
My zakupiliśmy Z10...szczerze urzekł nas ten dom. Bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrze, brak dziwnych zakamarków z którymi nie wiadomo co zrobić. Rewelacja!
Mieliśmy trochę szczęścia, które pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu u nerwów podczas wyboru projektu- mianowicie obiecaliśmy sobie, że kupujemy pierwszy projekt domu który nam się spodoba i będzie pasował do naszej działki- wiem, że to trochę dziwne, ale nauczeni doświadczeniami znajomych, kiedy to wszystkie domy zlewały im się w jeden niewyrazisty obraz, nerwówka, niemalże rozwód...ech...
Nom właśnie dlatego postawiliśmy na Studio Z500 i chyba jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Fajny proces zamówienia, szybka realizacja- nie wiem jak Wasze doświadczenia, ale dla mnie bombowo :)
Jak Wasze doświadczenia podczas budowy? Dużo zmian wprowadzacie do projektu? Może ktoś jakieś zdjęcia wklei? Łączmy się Z10! ;)
Miłego wieczoru!


Ja już rozpoczęłam stronę w marcu podałam link wyżej zapraszam, poco rozpisywać po całym forum. Zdjątko też jest co prawda małe a jak wykończymy taras do wrzucę tył.
Ps Gratuluję wyboru :lol:

Synthia
22-10-2009, 18:34
Sorki coś mi się schrzaniło w kompie :evil: i wysłalam trzy razy to samo

Synthia
22-10-2009, 18:34
Witam wszystkich :)
My zakupiliśmy Z10...szczerze urzekł nas ten dom. Bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrze, brak dziwnych zakamarków z którymi nie wiadomo co zrobić. Rewelacja!
Mieliśmy trochę szczęścia, które pozwoliło nam zaoszczędzić sporo czasu u nerwów podczas wyboru projektu- mianowicie obiecaliśmy sobie, że kupujemy pierwszy projekt domu który nam się spodoba i będzie pasował do naszej działki- wiem, że to trochę dziwne, ale nauczeni doświadczeniami znajomych, kiedy to wszystkie domy zlewały im się w jeden niewyrazisty obraz, nerwówka, niemalże rozwód...ech...
Nom właśnie dlatego postawiliśmy na Studio Z500 i chyba jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Fajny proces zamówienia, szybka realizacja- nie wiem jak Wasze doświadczenia, ale dla mnie bombowo :)
Jak Wasze doświadczenia podczas budowy? Dużo zmian wprowadzacie do projektu? Może ktoś jakieś zdjęcia wklei? Łączmy się Z10! ;)
Miłego wieczoru!


Ja już rozpoczęłam stronę w marcu podałam link wyżej zapraszam, poco rozpisywać po całym forum. Zdjątko też jest co prawda małe a jak wykończymy taras do wrzucę tył.
Ps Gratuluję wyboru :lol:

emarcins
24-10-2009, 01:09
Jejku zazdroszczę Ci Zygi :) w zasadzie to zazdrościmy z żoną.
My to jeszcze walczymy z gminą, ale mam nadzieję, że już niedługo- mam nadzieję, że niczego nie wykraczę ;)

My likwidujemy wykusz, przesuwając ścianę i automatycznie zwiększa nam się powierzchnia domku.

Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy,ale chyba finanse same rozwiążą nasze wątpliwości :) brutalna Polska rzeczywistość ;)

Armidia
24-10-2009, 02:19
z10 - rewelacyjna bryła, bardzo funkcjonalne wnętrze :D szkoda, że za duży dla mnie...

Pozdrawiam,
Armidia

Armidia
24-10-2009, 04:01
byłam już prawie prawie zdecydowana i wahałam się między Domem w Jeżynach 2 i Panią Hanią.... aż trafiłam na ten wątek i zostałam zmasakrowana :lol:
teraz to już na pewno prędko nie zasnę, że o dokonaniu jakiegoś sensownego wyboru nie wspomnę...

Pozdrawiam,
Armidia

P.S. a podobno od przybytku głowa nie boli :roll:

tojato
24-10-2009, 17:51
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6090ee84162e713d.html
Z23 w czasie budowy.

IZA30
25-10-2009, 07:57
byłam już prawie prawie zdecydowana i wahałam się między Domem w Jeżynach 2 i Panią Hanią.... aż trafiłam na ten wątek i zostałam zmasakrowana :lol:
teraz to już na pewno prędko nie zasnę, że o dokonaniu jakiegoś sensownego wyboru nie wspomnę...

Pozdrawiam,
Armidia

P.S. a podobno od przybytku głowa nie boli :roll:

hehhe ,nawet nie wiesz jakie ja na początku projekty wymyślałam
a jakiego projektu poszukujesz? :o

Synthia
25-10-2009, 10:27
Do emarcins

My likwidujemy wykusz, przesuwając ścianę i automatycznie zwiększa nam się powierzchnia domku.

My zlikwidowaliśmy podcień teraz kiedy jestem w środku domku nie żałuję decyzji (zmianę dokonaliśmy w trakcie budowy, bo po postawieniu ścian salon wydawał mi się za mały) niestety komin pozostał na swoim miejscu bo już nie dało rady go ruszyć ale jest ok Teraz w salonie można tańczyć :lol:
Strasznie się martwiłam, (bo tył domu w wizualizacji bardzo mi się podoba), że dom straci na swoim wyglądzie no i że zadaszenie zaciemni mi pokój ale cieśla zrobił kawał dobrej roboty :P mamy drewniany taras i wydaje mi się że będzie pasował do bryły budynku.

Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy,ale chyba finanse same rozwiążą nasze wątpliwości :) brutalna Polska rzeczywistość ;)[/quote]

Co do poddasza to od razu mówię, kawał powierzchni (wyjdą piękne pomieszczenia) ale ja nie chcę schodów w domu, i biegania na górę i na dół. Stwierdziliśmy że nam wystarczy 145m na parterze. Poza tym wiadomo dochodzą dodatkowe koszty, trzeba zrobić schody no i ogrzewanie góry. A co się z tym wiąże to wiadomo finanse.

Pozdrowienia

Synthia
25-10-2009, 10:29
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6090ee84162e713d.html
Z23 w czasie budowy.

Śliczny domek. :D

magsos
25-10-2009, 13:06
[http://img42.imageshack.us/img42/1149/naszdom.jpg


Ja mieszkam w czymś bardzo podobnym projekt CZTERY KĄTY II, garaż 1-stanowiskowy i jedno pomieszczenie za nim. :D Troszkę zrobiliśmy zmian i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Też szukalismy małego, funkcjonalnego i w miarę taniego domu.
Zlikwidowalismy WC - mamy tak spiżarnię z wejściem z kuchni, poszerzylismy dom o 1 m ( m.in. łazienkę o 30 cm co pozowliło nam tam wstawić zabudowę szafy w której znajduje się pralka oraz jeden z pokoi najwęższy, i o 70 cm pom. gosp. i garaż w celu składowania różnych niepotrzebnych rzeczy :evil: , których szkoda się pozbyć). Poza tym weszły nam dwie duże szafy 3-drzwiowe.
Zdaję sobie sprawę, że za 10 lat zrobi się zdecydowanie ciaśniej w domu, ale jest jeszcze strych. :lol:

Po kilku miesiącach zamieszkiwania w nim, nie zmienilabym układu pomieszczeń. Mniej więcej wygląda to u mnie tak:
http://images50.fotosik.pl/219/bc586a0ab343b9dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

W 100m2 nie można wymagać cudu, żeby zmieściło się tam: salon, 3 sypialnie, kuchnia, spiżarnia, WC, łazienka, pralnio-suszarnia jeszcze najlepiej garderoby i jakieś schowanka :-? . Nie ma mowy.
Trzeba się dobrze zastanowić najpierw jakie się ma pieniądze i do tego dostować projekt.
Pozdrawiam

Klodziki
25-10-2009, 13:33
Magsos, bardzo ładny Twój domek. Ja mam bardzo podobny układ pomieszczeń, ale jestem jeszcze przed budową. Z tym że u mnie dach dwuspadowy, taki chciałam, bo tańszy. Proszę wklej fotki domu, zwłaszcza z wewnątrz, salon kuchnia, hol itd. Jeśli nie chcesz na forum to może chociaż na priv. Napisz też ile Was mniej więcej kosztowała budowała i kto Wam robił wiązary, ile kosztowały i jakie macie, może też kliknij zdjęcie stryszku. Będę ogromna wdzięczna za informacje i zdjęcia. Pozdrawiam

magsos
25-10-2009, 14:24
Magsos, bardzo ładny Twój domek. Ja mam bardzo podobny układ pomieszczeń, ale jestem jeszcze przed budową. Z tym że u mnie dach dwuspadowy, taki chciałam, bo tańszy. Proszę wklej fotki domu, zwłaszcza z wewnątrz, salon kuchnia, hol itd. Jeśli nie chcesz na forum to może chociaż na priv. Napisz też ile Was mniej więcej kosztowała budowała i kto Wam robił wiązary, ile kosztowały i jakie macie, może też kliknij zdjęcie stryszku. Będę ogromna wdzięczna za informacje i zdjęcia. Pozdrawiam

Zdjęcia postaram się jakieś wkleić, ale stryszku nie mam i chyba nie da rady. Ja ogólnie tam nie wchodzę, bo mam problem z zejściem na dół:cry:.

kar_ma
25-10-2009, 16:16
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1077

parterówka całkiem,całkiem :D

Na rzutach i wizualizacji brakuje komina wentylacyjnego z łazienek. I po co ten balkon na strychu?

boratom
25-10-2009, 17:13
[http://img42.imageshack.us/img42/1149/naszdom.jpg

Ja mieszkam w czymś bardzo podobnym projekt CZTERY KĄTY II, garaż 1-stanowiskowy i jedno pomieszczenie za nim. :D Troszkę zrobiliśmy zmian i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Też szukalismy małego, funkcjonalnego i w miarę taniego domu...
Po kilku miesiącach zamieszkiwania w nim, nie zmienilabym układu pomieszczeń.
Mniej więcej wygląda to u mnie tak:
http://images50.fotosik.pl/219/bc586a0ab343b9dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
W 100m2 nie można wymagać cudu, żeby zmieściło się tam: salon, 3 sypialnie, kuchnia, spiżarnia, WC, łazienka, pralnio-suszarnia jeszcze najlepiej garderoby i jakieś schowanka :-? . Nie ma mowy...

My cały czas szukamy projektu, który spełnił by nasze wymagania! Układ pomieszczeń w części mieszkalnej bardzo nam odpowiada. Tobie również, więc cieszy mnie, że mój wybór sprawdzi się w praktyce.
Obecnie rozważamy umieszczenie garaży, kotłowni i pomieszczeń gospodarczych w piwnicy. Chcemy w możliwie jak najmniejszym stopniu zakłócić funkcjonalny układ pomieszczeń w części mieszkalnej.
Mąż prowadzi działalność, więc potrzebujemy mnóstwa schowków i pomieszczeń gospodarczych - niekoniecznie dużych.
Nie potrzebny nam wielki salon - raczej musi to być kącik telewizyjny dla męża z miejscem na przysłowiowego drinka dwa razy do roku. Kuchnia o powierzchni około 9m2 jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Sypialnie koniecznie trzy - nie będziemy się rozmnażać, jednak zachodzi potrzeba opieki nad teściem, a i moi rodzice nie młodnieją!
W końcu się na coś zdecydujemy! Natrafimy wśród tysięcy projektów na ten nasz jedyny!
Albo narysujemy własny - ale to już naprawdę ostateczność!
Pozdrawiam

Klodziki
25-10-2009, 17:17
Co do projektu Dom na górce to poddasze w tym domu jest do adaptacji, więc może ktoś zechce mnie wyjście na balkon z pokoju;)

Co do komina wentylacyjnego to się na tym tak nie znam, ale ja u siebie w projekcie miałam, a architektka adaptująca projekt za moją zgodą wywaliła mi go, przez to mam więcej miejsca w łazience, zrobiła poprostu kratki wentylacyjne,poddasze mam nieużytkowe. Może tu jest tak samo?

boratom
25-10-2009, 17:19
Albo w projekcie uwzględniono wentylację mechaniczną!

Armidia
25-10-2009, 18:08
hehhe ,nawet nie wiesz jakie ja na początku projekty wymyślałam
a jakiego projektu poszukujesz? :o

dzięki za słowa pocieszenia :D
szukam domu:
do 100m2
parterowego
oczywiście taniego w budowie :wink: więc dach raczej dwuspadowy
dom ma stanąć 20 km na południe od Wawy

bryła prosta, stawiałam na tradycję, dopóki nie spotkałam Antka :lol: no i teraz mam mętlik w głowie makabryczny, a decyzję w zasadzie powinnam podjąć do końca listopada...

Pozdrawiam,
Armidia

magsos
25-10-2009, 18:25
My cały czas szukamy projektu, który spełnił by nasze wymagania! Układ pomieszczeń w części mieszkalnej bardzo nam odpowiada. Tobie również, więc cieszy mnie, że mój wybór sprawdzi się w praktyce.
Obecnie rozważamy umieszczenie garaży, kotłowni i pomieszczeń gospodarczych w piwnicy. Chcemy w możliwie jak najmniejszym stopniu zakłócić funkcjonalny układ pomieszczeń w części mieszkalnej.
Mąż prowadzi działalność, więc potrzebujemy mnóstwa schowków i pomieszczeń gospodarczych - niekoniecznie dużych.
Nie potrzebny nam wielki salon - raczej musi to być kącik telewizyjny dla męża z miejscem na przysłowiowego drinka dwa razy do roku. Kuchnia o powierzchni około 9m2 jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Sypialnie koniecznie trzy - nie będziemy się rozmnażać, jednak zachodzi potrzeba opieki nad teściem, a i moi rodzice nie młodnieją!
W końcu się na coś zdecydujemy! Natrafimy wśród tysięcy projektów na ten nasz jedyny!
Albo narysujemy własny - ale to już naprawdę ostateczność!
Pozdrawiam

Poszukiwania zwykle długo trwają, szczęśliwcy Ci co szybko potrafią się zdecydować.
W naszym projekcie salon jest połączony z jadalnią dlatego jest dość przestrzenny ( poprzednie nasze mieszkanie było takie jak nasz salon). A w Twoim przypadku chyba rzeczywiście lepiej narysować własny projekt.

boratom
25-10-2009, 18:55
Poszukiwania zwykle długo trwają, szczęśliwcy Ci co szybko potrafią się zdecydować.
W naszym projekcie salon jest połączony z jadalnią dlatego jest dość przestrzenny ( poprzednie nasze mieszkanie było takie jak nasz salon). A w Twoim przypadku chyba rzeczywiście lepiej narysować własny projekt.

Mamy sporo czasu, więc staramy się go wykorzystać! Wiemy czego chcemy (może zbyt precyzyjnie) i staramy się dopasować nasze oczekiwania do gotowca, a nuż nam się uda :lol:
Jeśli mówimy o projekcie indywidualnym - napisałam że to ostateczność. Dlaczego -ze względu na ceny. Z wypowiedzi kilku forumowiczów wynika, że za taki projekt słono sobie liczą! Baaaardzo! :roll:

kurt76
25-10-2009, 20:30
za dlugo tez nie radze "glowkowac", najlepsze decyzje podejmuje sie wg mnie po zaakceptowaniu wewnetrznym wlasnych ograniczen finansowych. czyli proponuje wykluczyc "pierwsza trojke" i wybrac ten czwarty w kolejnosci..

ps. jaj mam juz na dzialce garaz+pom gospz prefabrykatow we wtorek ogradzam, jak zima bedzie taka jak w 2006 to chyba jeszcze powalcze o plyte fundamentowa w tym roku...

Nefer
25-10-2009, 20:44
Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.
Nie jest to zbyt mądre.
2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.

Klodziki
25-10-2009, 21:00
Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.
Nie jest to zbyt mądre.
2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.

Uważam, że to co mądre a nie mądre lepiej pozostawić do rozważeń osobistych inwestora. Moim zdaniem jak ma się właśnie mały dom, bez większych pom. gosp. to musi być miejsce na graty i takie tam. Poza tym garaż można wykończyć dużo później, a na początek mogą być gołe ściany z tynkiem, bez kafli i wylewka na podłodze i na pewno nie będzie to kosztować 2000 zł za metr, bez przesady. Tym bardziej, że większość garażu tzw. na dwa auta to garaże tak naprawdę na jedno auto, sanki, rowery, opony i inne graty, nie oszukujmy się.

Nefer
25-10-2009, 21:02
NIemniej trzeba ten garaż zbudować. NIe za darmo. A w połączniu z pokojami po 12 mkw ro dla mnie porażka. Wolałabym, żeby samochód jednak stał na podjeździe :):) Ale to tylko moja opinia :)
Szcególnie, że znam kilka małych domów, gdzie ten własnie garaż w efekcie stał się salonem :wink:

Klodziki
25-10-2009, 21:12
Nefer, myślę, że dyskusja w tej kwestii jest naprawdę zbędna, bo to kwestia bardzo indywidualnych upodobań i potrzeb. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Ja tam wolę na przykład pokoje po ok. 12-15 m kw. i większy garaż na różne graty, bo teraz nie mam gdzie ich trzymać i wiem co to znaczy brak takiego miejsca. A na pewno zbudowanie dodatkowych 15 m kw. garażu będzie mniej kosztować niż dodatkowe każde 10 m kw. pokoju w domu.

emarcins
26-10-2009, 01:13
Do emarcins

My likwidujemy wykusz, przesuwając ścianę i automatycznie zwiększa nam się powierzchnia domku.

My zlikwidowaliśmy podcień teraz kiedy jestem w środku domku nie żałuję decyzji (zmianę dokonaliśmy w trakcie budowy, bo po postawieniu ścian salon wydawał mi się za mały) niestety komin pozostał na swoim miejscu bo już nie dało rady go ruszyć ale jest ok Teraz w salonie można tańczyć :lol:
Strasznie się martwiłam, (bo tył domu w wizualizacji bardzo mi się podoba), że dom straci na swoim wyglądzie no i że zadaszenie zaciemni mi pokój ale cieśla zrobił kawał dobrej roboty :P mamy drewniany taras i wydaje mi się że będzie pasował do bryły budynku.

Nad poddaszem się jeszcze zastanawiamy,ale chyba finanse same rozwiążą nasze wątpliwości :) brutalna Polska rzeczywistość ;)

Co do poddasza to od razu mówię, kawał powierzchni (wyjdą piękne pomieszczenia) ale ja nie chcę schodów w domu, i biegania na górę i na dół. Stwierdziliśmy że nam wystarczy 145m na parterze. Poza tym wiadomo dochodzą dodatkowe koszty, trzeba zrobić schody no i ogrzewanie góry. A co się z tym wiąże to wiadomo finanse.

Pozdrowienia[/quote]
Witaj Zygi :)
Super dziękuję serdecznie za wszystkie uwagi, jakże cenne.
Właśnie analizujemy wszystkie Twoje uwagi z żoną :)
Mam nadzieję, że nie będziesz miała nam za złe, jeżeli biernie odtworzymy Twój Zeciak ;) Aktualnie bardzo podoba nam się pomysł jaki przedstawiłaś z tarasem...wtedy zostawimy wykusz na swoim miejscu, lub żeby trochę zredukować koszty, całkowicie go zlikwidujemy. Naprawdę bardzo fajny pomysł miałaś.

Poddasza zdecydowanie nie będziemy na chwilę obecną wykańczali, może kiedyś w przyszłości...

Mam pytanko. Jak pomieszczenia w domu? Robiłaś jakieś manewry ze ściankami działowymi?
Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedź :)

magsos
26-10-2009, 07:44
Nefer, myślę, że dyskusja w tej kwestii jest naprawdę zbędna, bo to kwestia bardzo indywidualnych upodobań i potrzeb. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Ja tam wolę na przykład pokoje po ok. 12-15 m kw. i większy garaż na różne graty, bo teraz nie mam gdzie ich trzymać i wiem co to znaczy brak takiego miejsca. A na pewno zbudowanie dodatkowych 15 m kw. garażu będzie mniej kosztować niż dodatkowe każde 10 m kw. pokoju w domu.

W pewnym sensie masz rację, ale nie do końca. Ja mam 3 pokoje po ok. 12-13m2 i są wystarczające natomiast salon ma ponad 30m2 i nie wyobrażam sobie mniejszego. Przeprowadziłam się do domku po to żeby mieć trochę przestrzeni.
A co do garażu to mamy powiększony o 1 m na tzw. graty i rzeczywiście to można wykończyć później mamy goły suporex na ścianach i na razie nam to nie przeszkadza, ale i tak jet to do zrobienia. Przesuwanie w czasie robienia wylewek czy tynków to chyba nienajlepszy pomysł.

IZA30
26-10-2009, 07:53
[quote="IZA30"]
hehhe ,nawet nie wiesz jakie ja na początku projekty wymyślałam
a jakiego projektu poszukujesz? :o

dzięki za słowa pocieszenia :D
szukam domu:
do 100m2
parterowego
oczywiście taniego w budowie :wink: więc dach raczej dwuspadowy
dom ma stanąć 20 km na południe od Wawy

bryła prosta, stawiałam na tradycję, dopóki nie spotkałam Antka :lol: no i teraz mam mętlik w głowie makabryczny, a decyzję w zasadzie powinnam podjąć do końca listopada...

no to dobrze,że do nas trafiłaś:)
ja też ciągle szukam,ale dom na górce jest na razie w czołówce,meżowi sie również podoba(a kwestia balkonu to juz naprawdę pikuś)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1077

Klodziki
26-10-2009, 08:08
W pewnym sensie masz rację, ale nie do końca. Ja mam 3 pokoje po ok. 12-13m2 i są wystarczające natomiast salon ma ponad 30m2 i nie wyobrażam sobie mniejszego. Przeprowadziłam się do domku po to żeby mieć trochę przestrzeni.
A co do garażu to mamy powiększony o 1 m na tzw. graty i rzeczywiście to można wykończyć później mamy goły suporex na ścianach i na razie nam to nie przeszkadza, ale i tak jet to do zrobienia. Przesuwanie w czasie robienia wylewek czy tynków to chyba nienajlepszy pomysł.[/quote]

Mój salon będzie miał 36 m kw. I też sobie mniejszego niż 30 m kw. nie wyobrażam ;) A dom będzie miał tez więcej niż te 90 m kw., o których mówi Nefer.
Ale mówimy tu o garażu na dwa auta większym od salonu, a taki garaż raczej zawsze jest większy, bo ma min. te 35 m kw. Wiadomo, że lepiej wszystko zrobić od razu i tak będę chciała, ale rozumiem też, że ktoś może będzie chciał zrobić to sobie później ale mieć jednak garaż na dwa auta ( czy tez jedno auto i jakieś inne graty), zdedcydowanie trudniejsze będzie potem dobudowanie takiego garażu.

magsos
26-10-2009, 08:23
Mój salon będzie miał 36 m kw. I też sobie mniejszego niż 30 m kw. nie wyobrażam ;) A dom będzie miał tez więcej niż te 90 m kw., o których mówi Nefer.
Ale mówimy tu o garażu na dwa auta większym od salonu, a taki garaż raczej zawsze jest większy, bo ma min. te 35 m kw. Wiadomo, że lepiej wszystko zrobić od razu i tak będę chciała, ale rozumiem też, że ktoś może będzie chciał zrobić to sobie później ale mieć jednak garaż na dwa auta ( czy tez jedno auto i jakieś inne graty), zdedcydowanie trudniejsze będzie potem dobudowanie takiego garażu.

My tę sprawę rozwiązaliśmy trochę inaczej. zabudowa domu ponad 160 m2 mimo małego metrażu mieszkalnego (103m2). Nasz dom jest dość szeroki więc nie chcieliśmy go powiększać aż tak dużo (źle wg. nas by wyglądał). Garaż poszerzyliśmy o 1 m żeby zmieścił się dorobek życia i 1 auto. A na zewnątrz z tyłu działki postawiliśmy 2 garaże blaszane ( 1na opał - ekogroszek + drewno drugi na samochód) wiosną może uda się je ocieplić razem i położyć tynk i zrobimy dach - będzie to wyglądąło jak oddzielny budynek. Widziałam takie rozwiązanie i chyba to u nas było to jedyne wyjście.
Kombinujcie, może uda się Wam też coś sensownego wymyslić. W końcu taka budowa dla większości jest na całe życie. :lol:

Klodziki
26-10-2009, 08:34
Ja tam nie mam co już kombinować, czekam na PnB :) Mam nadzieję, że to co wykombinowaliśmy sprawdzi się.

Magsos a tak na marginesie to czekam na foteczki i info ;)

magsos
26-10-2009, 08:49
Ja tam nie mam co już kombinować, czekam na PnB :) Mam nadzieję, że to co wykombinowaliśmy sprawdzi się.

Magsos a tak na marginesie to czekam na foteczki i info ;)

Zdjęcia znajdują się w albumie http://19mariusz74.fotosik.pl/albumy/701611.html

magsos
26-10-2009, 09:01
Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.
Nie jest to zbyt mądre.
2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.


To chyba indywidualna sprawa. Za mój dom wyszło ok 2000 zł za m2 całośc domu. Nie wykończony jeszcze garaż, ale część mieszkalna może i jest "light", ale mi w zupełności wystarcza, obrazy i inne ozdobniki można kupić w trakcie mieszkania, dla mnie to żaden problem. A jeśli chodzi o te 2000 zł to jest tu wszystko budowa, meble, wyposażanie, dywany, garniki, miski, ogrodzenie, wszystkie przyłącza itp.
Myslę, że niektórym musi wystarczyć wersja "light", a niektórzy poprostu się w czymś takim dobrze czują, tak jak ja, uwielbiam minimalizm. :P

Klodziki
26-10-2009, 09:36
Magsos dzięki za linka, pooglądałam, super fotki, bo super domek. Jak ja bym już tak chciała :(

W tym miejscu gdzie masz przejście do garażu to ja mam 4,5 m kw. garderobę
z wejściem z sypialni. Przez to nie mam przejścia do garażu, nie chcieliśmy. Ale gdyby okazało się jednak potrzebne to zmniejszę garderobę i zrobię przejście.

Napisz mi jeszcze o tych wiązarach, zwłaszcza ile Was wyniosły i czy robiliście przez profesjonalną firmę czy tartak. Ja bym chciała takie attykowe, żeby u góry był strych.

magsos
26-10-2009, 10:29
Magsos dzięki za linka, pooglądałam, super fotki, bo super domek. Jak ja bym już tak chciała :(

W tym miejscu gdzie masz przejście do garażu to ja mam 4,5 m kw. garderobę
z wejściem z sypialni. Przez to nie mam przejścia do garażu, nie chcieliśmy. Ale gdyby okazało się jednak potrzebne to zmniejszę garderobę i zrobię przejście.

Napisz mi jeszcze o tych wiązarach, zwłaszcza ile Was wyniosły i czy robiliście przez profesjonalną firmę czy tartak. Ja bym chciała takie attykowe, żeby u góry był strych.

Jeżeli chodzi o wiązary to zamawialiśmy drewno suszone w tartaku i wiązary na miejscu wykonywał cieśla. Drewno chyba nie było bardzo drogie (dokładnie nie pamiętam), ale drugie tyle kosztowała nas sklejka, którą potrzebował do łaczenia. Cały dach z położeniem dachówki cementowej ok 230m2 kosztował ok 45.000 zł.
Nie pamiętam jak dokładnie to wyglądało, wiem, że ok. 5.000 zł zyskalismy jak robił to cieśla. Gotową więźbę wycenili nam na 25.000 zł :o .
U nas też u góry jest strych.
http://images35.fotosik.pl/73/b8520cf4f80298b4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Ogólnie to mieliśmy straszny problem, ze znleziem chętnego na tę robotę, nie każdy się tego podejmuje, a niektórzy rzucali nam takie kwoty , że szok.
Zastanaiwaliśmy się też nad zmianą kostrukcji dachu, ale, ktoś nam powiedział:"że na takim dachu mogą helikoptery lądować", pewnie przesada, ale stwierdziliśmy, że warto zainwestować w taki dach.
A przy kładzeniu sufitów z karton-gipsów okazałao się, że praktycznie nie było żadnych problemów. Drewno było suszone, więc nie było komplikacji, że część wyschła, część popękała. Super sprawa, drugi raz też robiłabym wiązary. Mimo, że mało jest zwolenników takich konstrukcji.

Klodziki
26-10-2009, 10:40
Dzięki za informacje. Ja mam dachu ok. 240 m kw. Tartak drewno wycenił nam na 6500 zł z robocizną 9500 zł. Na pewno będziemy robić wiązary. Ja mam dach dwuspadowy więc pewnie trochę taniej będzie. pozdrawiam

IZA30
26-10-2009, 10:42
Magsos dzięki za linka, pooglądałam, super fotki, bo super domek. Jak ja bym już tak chciała :(

W tym miejscu gdzie masz przejście do garażu to ja mam 4,5 m kw. garderobę
z wejściem z sypialni. Przez to nie mam przejścia do garażu, nie chcieliśmy. Ale gdyby okazało się jednak potrzebne to zmniejszę garderobę i zrobię przejście.

Napisz mi jeszcze o tych wiązarach, zwłaszcza ile Was wyniosły i czy robiliście przez profesjonalną firmę czy tartak. Ja bym chciała takie attykowe, żeby u góry był strych.

KLODZIKI,PRZYPOJMNIJ JAKI TY BUDUJESZ DOMEK :oops:

Klodziki
26-10-2009, 10:53
:lol:
Iza ja buduje Z91, wersja z garażem na dwa auta.
Mam zmieniony daszek wejściowy, jest coś takiego jak zadaszenie tarasu, przedłużenie okapu (oo jak w antku) tyle że od początku wejścia do domu do końca domu w stronę kuchni, ranyy mam nadzieję, że zrozumiale napisałam.
Rzut domu po zmianach wygląda tak:
http://images47.fotosik.pl/183/9a4b5a73f668706am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a4b5a73f668706a.html)

Na przeciwko stołu jest dodane wyjście tarasowe na 2 metry i taras wschodni, a po drugiej stronie (tego nie ma tu w zmianach) będzie wnęka na szklaną witrynę.
Zrobiłam sobie wizualizację domu w programie Arcadia i sobie wirtualnie po nim chodzę, fajnie wygląda ;)

Zastanawiam się tylko czy nie zmniejszyć przejścia z kuchni do jadalni, być może wstawić tam suwanych drzwi aby czasami zamknąć kuchnię, sama nie wiem.... :oops:

ALA MAJ
26-10-2009, 12:00
magsos-ja mam do Ciebie prosbę,czy mogłabyś założyć swój wątek w Galerii Zdjęć Domów Forumowiczów,to byłoby najodpowiedniejsze miejsce do dyskusji,zresztą masz naprawdę fajne wnętrza ,warto byłoby pokazać,no a ja będę miala do Ciebie sporo pytań,co Ty na to :roll: :wink: :P

IZA30
26-10-2009, 12:36
:lol:
Iza ja buduje Z91, wersja z garażem na dwa auta.
Mam zmieniony daszek wejściowy, jest coś takiego jak zadaszenie tarasu, przedłużenie okapu (oo jak w antku) tyle że od początku wejścia do domu do końca domu w stronę kuchni, ranyy mam nadzieję, że zrozumiale napisałam.
Rzut domu po zmianach wygląda tak:
http://images47.fotosik.pl/183/9a4b5a73f668706am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a4b5a73f668706a.html)

Na przeciwko stołu jest dodane wyjście tarasowe na 2 metry i taras wschodni, a po drugiej stronie (tego nie ma tu w zmianach) będzie wnęka na szklaną witrynę.
Zrobiłam sobie wizualizację domu w programie Arcadia i sobie wirtualnie po nim chodzę, fajnie wygląda ;)

Zastanawiam się tylko czy nie zmniejszyć przejścia z kuchni do jadalni, być może wstawić tam suwanych drzwi aby czasami zamknąć kuchnię, sama nie wiem.... :oops:

JA WŁASNIE TAK DŁUGO SZUKAM PROJEKTU BO CHCE TYLKO I WYŁĄCZNIE ZAMKNIĘTA KUCHNIĘ...kuchnia to kuchnia-moje królestwo,salon to salon.Może to nie jest za bardzo nowoczesne przy obecnych projektach,ale cóż.. :wink:
najlepiej żeby było tak:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z66-ID-5413.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true

http://www.extradom.pl/projekt-domu-HG-A1-ID-3506.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true

Klodziki
26-10-2009, 12:56
Iza, w Z91 można całkowicie zamknąć kuchnię, poprostu postawić ściankę.
Ja kiedyś szukałam też z zamkniętą kuchnią, ale po przemyśleniach i wizytach u znajomych zmieniłam zdanie. Obecnie w bloku mam otwartą ale tak z boku ;)

Nie chcę całkiem zamkniętej, lubię gotować i rozmawiać z mężem i dzieckiem, patrzeć co jest w tv itd. Ale wybierałam tak projekt aby można było zrobić albo przesuwne drzwi, albo w przyszłości jak zajdzie potrzeba postawić ściankę i zamknąć całkowicie kuchnię. Jak widzisz u mnie część kuchni jest zasłonięta od strony salonu i zestawu wypoczynkowego kominkiem i pom. gosp. i mam tez wejście z holu do kuchni. Ty chyba szukasz domu z poddaszem, tak?

IZA30
26-10-2009, 14:13
Iza, w Z91 można całkowicie zamknąć kuchnię, poprostu postawić ściankę.
Ja kiedyś szukałam też z zamkniętą kuchnią, ale po przemyśleniach i wizytach u znajomych zmieniłam zdanie. Obecnie w bloku mam otwartą ale tak z boku ;)

Nie chcę całkiem zamkniętej, lubię gotować i rozmawiać z mężem i dzieckiem, patrzeć co jest w tv itd. Ale wybierałam tak projekt aby można było zrobić albo przesuwne drzwi, albo w przyszłości jak zajdzie potrzeba postawić ściankę i zamknąć całkowicie kuchnię. Jak widzisz u mnie część kuchni jest zasłonięta od strony salonu i zestawu wypoczynkowego kominkiem i pom. gosp. i mam tez wejście z holu do kuchni. Ty chyba szukasz domu z poddaszem, tak?

NO WŁASNIE,DLATEGO TEŻ PATRZE NA TAKIE PROJEKTY,GDZIE TAKĄ ŚCIANKĘ MOŻNA POSTAWIĆ/PRZEDŁUZYĆ ITP.
Co do wyboru projektu ja optuje za parterówką,mąz ma jeszcze opory bo chciałby poddasze,ale pomału mu to wybijam z z głowy :lol: Mam troche czasu do wiosny,może cos wyborę...choć wybieram juz od roku :roll:
Ale jak się przyglądam tym projektom,to nie wiem,czy zmieszczę wszystko w max 120-130 m na jednym poziomie...ta pralnio-sucharnia,spiżarka,garderoba....

Klodziki
26-10-2009, 14:25
No to szukaj, szukaj :))) Ja szukałam dwa lata haha i miała 5 super typów ;)


MAGSOS napisz mi jeszcze jaką masz szerokość hollu? Ja miałam 1, 10 m ale poszerzyłam na 1,50 m, żeby było przestronniej. A jak jest u Ciebie i czy jeśli 1.10 czy coś koło tego to wystarczająco?

magsos
26-10-2009, 14:45
MAGSOS napisz mi jeszcze jaką masz szerokość hollu? Ja miałam 1, 10 m ale poszerzyłam na 1,50 m, żeby było przestronniej. A jak jest u Ciebie i czy jeśli 1.10 czy coś koło tego to wystarczająco?

U mnie jest w strone wiatrołapu 1,87 a w części sypialnianej 1,22 dla nas wystarczająco, a 1,50 napewno będzie przestronniej. Wstawiam jeszcze stare zdjęcie na którym widać jak wygląda część naszego holu.
http://images44.fotosik.pl/219/bcbdd8344af33b71med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Klodziki
26-10-2009, 14:47
Dziękuje Ci bardzo za odp. Ja mam i w stronę wiatrołapu i w sypialnianą po 1.50, więc tak zostawię już.

magsos
26-10-2009, 14:55
Moje typy to od samego początku były z poddaszem Groszek lub Iskierka (ze względów finansowych) ale bardzo podobał nam się Kuba z IGN PROJEKTY DOMÓW.
Ale jak w jakieś gazecie zobaczyliśmy CZTERY KĄTY II z MGPROJEKTU, w ciągu kilku dni zamówiliśmy, nanieśliśmy kilka zmian, które projektant adoptował i tak powstał nasz domek.
Nasze rozterki trwały na szczęście niedługo. Moja rada nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo im dłużej tym więcej wątpliwości (przynajmniej w moim przypadku). Chociaż my co najmniej rok wybieraliśmy projekt i szukalismy działki.
W kwietniu ub. roku kupiliśmy działkę, w czerwcu projekt, 1 lipca dostaliśmy pozwolenie na budowę, początek października rozpoczęliśmy budowę i od początku sierpnia br. mieszkamy. Cieszę się, że nie zwlekaliśmy i już możemy się cieszyć - małym własnym (na spółę z bankiem :roll: ) domkiem.
Życzę powodzenia w wyborze.

IZA30
26-10-2009, 15:29
Moje typy to od samego początku były z poddaszem Groszek lub Iskierka (ze względów finansowych) ale bardzo podobał nam się Kuba z IGN PROJEKTY DOMÓW.
Ale jak w jakieś gazecie zobaczyliśmy CZTERY KĄTY II z MGPROJEKTU, w ciągu kilku dni zamówiliśmy, nanieśliśmy kilka zmian, które projektant adoptował i tak powstał nasz domek.
Nasze rozterki trwały na szczęście niedługo. Moja rada nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo im dłużej tym więcej wątpliwości (przynajmniej w moim przypadku). Chociaż my co najmniej rok wybieraliśmy projekt i szukalismy działki.
W kwietniu ub. roku kupiliśmy działkę, w czerwcu projekt, 1 lipca dostaliśmy pozwolenie na budowę, początek października rozpoczęliśmy budowę i od początku sierpnia br. mieszkamy. Cieszę się, że nie zwlekaliśmy i już możemy się cieszyć - małym własnym (na spółę z bankiem :roll: ) domkiem.
Życzę powodzenia w wyborze.
a dlaczego zrezygnowaliście z projektu z poddaszem,czy było Wam obojętne?

Vafel
26-10-2009, 15:38
Ten Z66, do którego daliście linka (http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z66-ID-5413.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true) to bardzo fajny jest. Aż zaczynam żałować, że buduje coś innego... Idealnie by pasował na moją działkę :-)

ALA MAJ
26-10-2009, 15:51
magsos-ja mam do Ciebie prosbę,czy mogłabyś założyć swój wątek w Galerii Zdjęć Domów Forumowiczów,to byłoby najodpowiedniejsze miejsce do dyskusji,zresztą masz naprawdę fajne wnętrza ,warto byłoby pokazać,no a ja będę miala do Ciebie sporo pytań,co Ty na to :roll: :wink: :P

magsos
26-10-2009, 18:41
a dlaczego zrezygnowaliście z projektu z poddaszem,czy było Wam obojętne?
Szukaliśmy czegoś niedużego i niedrogiego. Postawiliśmy na nasz projekt. Po pierwsze bardzo pasował nam układ pomieszczeń (zrobiliśmy niewielkie zmiany) po drugie w domu z poddaszem koszt jest chyba wyższy dochodzą schody (które też muszą jakoś wyglądać) i strop.
Więc padło na parterowy. Mamy wszystko co założyliśmy sobie na początku czyli: jedna łazienka, spiżarnia przy kuchni, duży salon (jak dla nas) i 3 sypialnie. Poza tym mamy dużą szafę i jeszcze miejsce na taką samą w przejściu do garażu, spory garaż i strych na różne graty.
I chyba jesteśmy zadowoleni, że jest parterowy, jak się położę i zachce mi się pić nie muszę biegać po schodach. Mam znajomych którzy mieszkają w domach z poddaszem i nie wszyscy teraz są z tego zadowoleni.
Jedyny minus jest taki, że mamy psa, który bardzo broni swego terytorium i kiedy w nocy szczeka to słyszymy, być może wyżej mniej by było. :-?
Ale cóż do wszystkiego można się przyzwyczaić, do biegania po schodach pewnie też.




magsos-ja mam do Ciebie prosbę,czy mogłabyś założyć swój wątek w Galerii Zdjęć Domów Forumowiczów,to byłoby najodpowiedniejsze miejsce do dyskusji,zresztą masz naprawdę fajne wnętrza ,warto byłoby pokazać,no a ja będę miala do Ciebie sporo pytań,co Ty na to :roll: :wink: :P

Muszę pomyśleć :wink:
Ale może być problem mam bardzo słaby internet więc zdjęć w domu nie dam rady wklejać, a w pracy nie zawsze można, jak to w pracy. :cry:
A na pytania chętnie odpowiem. :P

MARTINA1
26-10-2009, 19:15
...................

Armidia
27-10-2009, 01:05
nie wiem, jak inni, ale pozwolę sobie na zabranie głosu, bo oglądałam projekt w wersji I i wersji II nie dalej jak przed godziną :lol: ogląd był szybki, to i analiza pobieżna, ale to co od razu rzuciło mi się w oczy:
wersja I - na mojej działce musiałabym go obrócić o 90 stopni w prawo, ale pal sześć strony świata i usytuowanie na działce (działkę mam kwadratową mniej więcej 33x33m, więc dowolność spora), ale nie podoba mi się konieczność przejścia przez salon do części sypialnianej; no i w wiatrołapie i korytarzu totalny chaos drzwiowy
wersja II - nie podoba mi się wejście z wiatrołapu w zasadzie prosto do salonu, a poza tym wolałabym wejście do domu na dłuższej ścianie

w obydwu wersjach nie podobają mi się bryły budynku - niby proste, ale te wystające tu i ówdzie murki i załamania ścian zewnętrznych robią na mnie wrażenie pewnej nerwowości (hmmmm, czy budynek może być nerwowy ???)

w każdym razie projekt nie dla mnie (chociaż jak tak oglądam coraz więcej projektów i coraz bardziej sama nie wiem, co mi się podoba i co bym chciała, to utwierdzam się w przekonaniu, że jak tak dalej pójdzie, to mnie trzecia wojna światowa na tym wybieraniu projektu zastanie :roll: :lol: )

Pozdrawiam,
Armidia

Armidia
27-10-2009, 01:08
sprostowanie do poprzedniego postu: wiem, co bym chciała, ale jest poza moim zasięgiem (zwłaszcza finansowym...) :roll:

Pozdrawiam,
Armidia

IZA30
27-10-2009, 07:46
a dlaczego zrezygnowaliście z projektu z poddaszem,czy było Wam obojętne?
Szukaliśmy czegoś niedużego i niedrogiego. Postawiliśmy na nasz projekt. Po pierwsze bardzo pasował nam układ pomieszczeń (zrobiliśmy niewielkie zmiany) po drugie w domu z poddaszem koszt jest chyba wyższy dochodzą schody (które też muszą jakoś wyglądać) i strop.
Więc padło na parterowy. Mamy wszystko co założyliśmy sobie na początku czyli: jedna łazienka, spiżarnia przy kuchni, duży salon (jak dla nas) i 3 sypialnie. Poza tym mamy dużą szafę i jeszcze miejsce na taką samą w przejściu do garażu, spory garaż i strych na różne graty.
I chyba jesteśmy zadowoleni, że jest parterowy, jak się położę i zachce mi się pić nie muszę biegać po schodach. Mam znajomych którzy mieszkają w domach z poddaszem i nie wszyscy teraz są z tego zadowoleni.
Jedyny minus jest taki, że mamy psa, który bardzo broni swego terytorium i kiedy w nocy szczeka to słyszymy, być może wyżej mniej by było. :-?
Ale cóż do wszystkiego można się przyzwyczaić, do biegania po schodach pewnie też.




magsos-ja mam do Ciebie prosbę,czy mogłabyś założyć swój wątek w Galerii Zdjęć Domów Forumowiczów,to byłoby najodpowiedniejsze miejsce do dyskusji,zresztą masz naprawdę fajne wnętrza ,warto byłoby pokazać,no a ja będę miala do Ciebie sporo pytań,co Ty na to :roll: :wink: :P

Muszę pomyśleć :wink:
Ale może być problem mam bardzo słaby internet więc zdjęć w domu nie dam rady wklejać, a w pracy nie zawsze można, jak to w pracy. :cry:
A na pytania chętnie odpowiem. :P

też się boję tego latania po tych schodach własnie,też sie oczytałam ,jak to sie mozna szybko znudzić tym lataniem ...

Klodziki
27-10-2009, 09:45
nie wiem, jak inni, ale pozwolę sobie na zabranie głosu, bo oglądałam projekt w wersji I i wersji II nie dalej jak przed godziną :lol: ogląd był szybki, to i analiza pobieżna, ale to co od razu rzuciło mi się w oczy:
wersja I - na mojej działce musiałabym go obrócić o 90 stopni w prawo, ale pal sześć strony świata i usytuowanie na działce (działkę mam kwadratową mniej więcej 33x33m, więc dowolność spora), ale nie podoba mi się konieczność przejścia przez salon do części sypialnianej; no i w wiatrołapie i korytarzu totalny chaos drzwiowy
wersja II - nie podoba mi się wejście z wiatrołapu w zasadzie prosto do salonu, a poza tym wolałabym wejście do domu na dłuższej ścianie

w obydwu wersjach nie podobają mi się bryły budynku - niby proste, ale te wystające tu i ówdzie murki i załamania ścian zewnętrznych robią na mnie wrażenie pewnej nerwowości (hmmmm, czy budynek może być nerwowy ???)

w każdym razie projekt nie dla mnie (chociaż jak tak oglądam coraz więcej projektów i coraz bardziej sama nie wiem, co mi się podoba i co bym chciała, to utwierdzam się w przekonaniu, że jak tak dalej pójdzie, to mnie trzecia wojna światowa na tym wybieraniu projektu zastanie :roll: :lol: )

Pozdrawiam,
Armidia

Też mi te różne i cynie nie leżą, z podobnych względów co powyżej

MARTINA1
27-10-2009, 16:10
................

Klodziki
27-10-2009, 17:00
Są 3 warianty tego projektu Róże i cynie Murator M 83 wg mnie jest to jeden z najlepiej rozplanowanych domów jakie widziałam.... w wersji mini ok.77 m są takie pomieszczenia jak spiżarka i garderoba i duza kotłownia 5,1 m .Salon można domknąć .Wersje z garażem są dobrze pomyślane bo jest wejście obok kotłowni i to jest z pewnością na plus . Styl nowoczesny , gdzie monotonia bryły jest przełamana ... To,że jedna ściana jest bez okien zaliczyć trzeba na plus , bo idealnie podchodzi pod opcję oszczędności energii zwłaszcza z wersją z garażem ,który dodatkowo może chronić dom przed wychładzaniem ....(zresztą okna mozna doprojektować ).Z pewnością jest to jeden z lepszych projektów . Prosząc o ocenę nie chodzło mi o subiektywne dopasowanie do czyjejś działki ,ale ocenę funkcjonalności , estetyki i rozplanowania.

Wiesz coś kosztem czegość, to że w tak małym domu masz spiżarkę czy spore pom. gosp. to np. kosztem salonu, który ma tylko 20 m kw. czy kuchni - 7 m kw.
Ale jeśli komuś takie wymiary pasują to ok. Mi osobiście nie podoba się maleńkie, wręcz blokowe wyjście na taras z salonu, ale to też kwestia gustu.
Jeśli szukasz takie malego domku to zobacz te:
http://www.z500.pl/projekt/z61/rzuty.html

Z tego trzeciego pokoju koło kuchni (ma same ściany działowe) można powiększyć kuchnię i zrobić jeszcze spiżarkę oraz małe wc.

lub ten
http://www.z500.pl/projekt/z72/rzuty.html
tu z kolei z sieni można zrobić wc.

boratom
27-10-2009, 20:35
Szczerze mówiąć nie wiem jak mając ograniczone koszty ( w końcu budując dom ok. 90 mkw takowe się ma) serwować sobie garaż wielkości salonu.
Nie jest to zbyt mądre.
2000 za metr całkowitej to wersja light. W nico lepszej wersjiwychodzi 3k.
Już wcześniej nadmieniłam, że budujemy głównie ze względu na garaże i pomieszczenia gospodarcze w związku z działalnością męża. Gdyby nie to, kupilibyśmy mieszkanie - może na emeryturze :lol:
Obecnie rozważamy umieszczenie mieszkania nad garażami w projekcie http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=2&IdProjektu=1046&IdKolekcji=67&nr=7
Garaże muszą być dwa, więc ten trzeci wykorzystamy na warsztat, a góra - ogromna, na wielkie mieszkanie :lol:



Moim zdaniem jak ma się właśnie mały dom, bez większych pom. gosp. to musi być miejsce na graty i takie tam. Poza tym garaż można wykończyć dużo później, a na początek mogą być gołe ściany z tynkiem, bez kafli i wylewka na podłodze i na pewno nie będzie to kosztować 2000 zł za metr, bez przesady. Tym bardziej, że większość garażu tzw. na dwa auta to garaże tak naprawdę na jedno auto, sanki, rowery, opony i inne graty, nie oszukujmy się.
Zgadzam się w 100% Zdecydowaliśmy, że będziemy budować i określiliśmy nasze potrzeby. Potrzebujemy małego mieszkania z dużym zapleczem gospodarczym :oops: Może to i głupie, ale takie są nasze potrzeby!!!



Za mój dom wyszło ok 2000 zł za m2 całośc domu. Nie wykończony jeszcze garaż, ale część mieszkalna może i jest "light", ale mi w zupełności wystarcza, obrazy i inne ozdobniki można kupić w trakcie mieszkania, dla mnie to żaden problem. A jeśli chodzi o te 2000 zł to jest tu wszystko budowa, meble, wyposażanie, dywany, garniki, miski, ogrodzenie, wszystkie przyłącza itp.
Myslę, że niektórym musi wystarczyć wersja "light", a niektórzy poprostu się w czymś takim dobrze czują, tak jak ja, uwielbiam minimalizm. :P
Ja również dobrze czuję się we wnętrzach minimalistycznych :lol:
Lubię też przedmioty oryginalne - niekoniecznie uznawane przez innych za takowe 8)
Dla mnie w domu najważniejsze jest szczęście, zdrowie i harmonia! Mój dom powinien być wygodny i mieć duszę! Najchętniej zaszyłabym się z moim mężem gdzieś w odległym miejscu w chatce hobbitów! :lol:

IZA30
28-10-2009, 18:12
ja marzę żeby jak najszybciej zacząć budować,a to dlatego,że tak nie cierpię moich sąsiadów w klatce,że już chyba ten kredyt mnie nie przeraża,byleby z dala od tych beeeeznadziejnych ludzi...
to taka refleksja moja dziś,bo sąsiad pode mną(rozwiedziony pijak)urządził sobie wczoraj domowe karaoke i oczywiście po raz kolejny musiałam rozgonić towarzycho wzywając policje :evil: :evil: :evil:

Szelma29
28-10-2009, 20:42
A ja chyba po raz pierwszy zgodzę sie z Nefer
jak sie ogranicza kase i buduje mały domek to wazniejszy jest salon, kuchnia czy sypialnie niz garaz dla samochodu..bo co w koncu jest wazniejsze samochod czy czlowiek??

jezeli mam kase to ok, moge budowac dom z dwoma garazami , z poddaszem, z polamanem dachem- tutaj kwestia gustu itd itd..moge budowac co chce jak chce ..bo mam kase...
ale jak jest załozenie ..mały tani domek..no to sorry..albo rybki albo akwarium
i lepiej tą kase wlozyc w wiekszy salon kuchnie a nie wywalac garazu na dwa auta...bo garaz to brama..a fajnie jak na pilota, bo jednak w garazu tynk i płytki tez trzeba zrobic...
i jeszcze jedno..mało ktory dom tak na prawde ładnie wyglada z garazem..musi byc super przemyslany projekt aby garaz nie raził..bo bardzo czesto wyglada tak w realu :
domek przy GARAZU!!!!
ja osobiscie nie trawie projektow zwłąsza z dwuspadowym dachem,gdzie garaz jest przyklejony do domu. to dla mnie zaprzeczenie smaku w architekturze..a to bardzo czeste rozwiazanie...pól biedy jak jeden garaz sterczy obok..czasami dwa i sa wieksze niz dom albo takie same...
spojrzcie chlodnym okiem jak to wyglada...

MARTINA1
28-10-2009, 20:53
..............

Szelma29
28-10-2009, 21:00
jasne po 1 okreslenie potrzeb i co innego starsi ludzie...oni nie potrzebuja ..3 sypialni..i moga miec garaz..ale mlodzi ludzie niech postawia raczej na dom...a garaz potem..i nie pisze bo mam monopol ..pisze o tym bo znam wiele osob, ktorzy zaluja kasy wydanej na garaz bo potem zabraklo ....
garaz zawsze mozna potem postawic..wiate itd...samochod to tylko rzecz...dlaczego zasługuje na wieksza powierzchnie niz czlowiek w salonie np...( oczywiscie ciagle obowiazuje zalozenie ..maly tani doemk)
priorytetem jest dom a nie garaż...jak komus starcza kasy ..chce ..podoba mu sie..itp itp..niech buduje..
jak ktos liczy kazda złotowke to niech ja lepiej przeznaczy na własny tyłek a nie na podwozie samochodu
i tyle w temacie
i nie mówcie , ze ktos kto buduje mały domek ma porsche..bo nie ma ...zeby musial budowac garaz...
a tak odnoszac sie do architektury to prawdziwe wille maja garaz osobno

MARTINA1
28-10-2009, 21:08
..............................

Szelma29
28-10-2009, 21:18
moje zdanie, moj poglad nie kazdy musi sie nim zgadzac....ale juz dawno zauwazylam na forum, ze przy wyborze projektu wazniejszy jest garaz niz dom..
co do komfortu....
moj brat ma garaz..i w wiekszosci samochod stoi na podjezdzie bo nie chce mu sie wprowadzac auta..to samo moja kuzynka...
mam znajomych co maja oddzielny garaz i wbrew panujacej modzie na forum muratora chwalą to rozwiazanie...
zauwaz ze na forum pisza ludzie co zaczynaja przygode z budowaniem, nie majac pojecia ani o budowaniu, o architekturze o niczym....tak na serio....
porównaj sobie opinie ludzi co juz mieszkaja jakis czas..co sadzą...czesto to sa diametralnie inne opinie i poglady...
ja podkresle..jak ktos ma ochote, kase , potrzeby moze sobie pobudowac garaz na 5 samochodow...
ale nadal bede twierdzic jak ktos ma budzet 250 tys w kredycie..niech sie skupi na domu a nie na garazu
to nie jest tak, ze ja jestem przeciwniaczka garazu....ale uwazam..jak mama tyle a tyle kasy a jest jej nie duzo i zalozenia mniej niz sądze....to skupiam sie na tym jaki ma byc dom....a nie ze dom musi miec garaz..co innego jak budzet jest wiekszy..

MARTINA1
28-10-2009, 21:25
......................

Michal76WaWa
28-10-2009, 22:49
Ha witamy sympatyka Z23. Siejesz mi tu niepewność. :D Bardzo ładny dom. I rewelacyjna okolica. Mogę zapytać gdzie znalazłeś takie widoki Tojato?

Dołączam się do prośby Emarcins. Opowiedzcie co nieco o tym jak można Z10 w środku ciekawie zaaranżować i poprzestawiać. To popularny domek (nie bez powodu :wink: ), więc na pewno ktoś już wpadł na jakieś ciekawe pomysły. Czekam z zapartym tchem. :D

Armidia
28-10-2009, 23:21
ja marzę żeby jak najszybciej zacząć budować,a to dlatego,że tak nie cierpię moich sąsiadów w klatce,że już chyba ten kredyt mnie nie przeraża,byleby z dala od tych beeeeznadziejnych ludzi...
to taka refleksja moja dziś,bo sąsiad pode mną(rozwiedziony pijak)urządził sobie wczoraj domowe karaoke i oczywiście po raz kolejny musiałam rozgonić towarzycho wzywając policje :evil: :evil: :evil:
witam w klubie :roll:
tyle tylko, że ja nie mam pijaczków, za to mam sąsiada czepiającego się, że za głośno trzaskam w garażu drzwiami od samochodu (do k... maci jak mam zamknąć drzwi od samochodu ??? :evil: ), dziecko systematycznie kopiące w barierki na klatce schodowej i drące się w niebogłosy, bo fajne echo idzie, frywolną parkę za ścianą (duszno i porno noc w noc idzie :lol: ), a jak sąsiad dwie klatki dalej robi imprezkę, to o smacznym pospaniu sobie w nocy mogę od razu zapomnieć... ot, uroki życia w gęsto zaludnionym budynku z porothermu na terivie bez żadnej izolacji gdziekolwiek (nie liczę styropianu na elewacji :lol: )
toteż konkurs na projekt mojego domku trwa, a czasu coraz mniej - zaczynam mieć z przerażenia oczy jak carskie pięciorublówki :o
a co do garażu w małym domku - zgadzam się w 100%, że przy mocno ograniczonym budżecie garaż jest na drugim, albo i trzecim planie, ale co do estetyki (abstrahując od zasadności posiadania garaży w bryle małego domku) - co powiecie na ten projekt ?
http://www.domeria.pl/projekty-domow/kI0C8y5rsid/advsearch/12ppg/id/15937/lmb027a/prezentacja.html
chciałabym poznać Wasze opinie na temat samego pomysłu zintegrowania garażu w jednej bryle budynku pod wspólnym dachem (mniejsza w tej chwili o funkcjonalność wnętrza)

Pozdrawiam,
Armidia

MARTINA1
28-10-2009, 23:41
............................

Armidia
28-10-2009, 23:49
masz na myśli wc zamiast pomieszczenia c.o. ? tylko wtedy wejście od holu, a nie od wiatrołapu ? a całe c.o. do pomieszczenia przy garażu ?
hmmmm, niezły pomysł... ja bym jeszcze przynajmniej połowicznie przymknęła kuchnię

Pozdrawiam,
Armidia

MARTINA1
28-10-2009, 23:52
.......................

IZA30
29-10-2009, 09:09
ja marzę żeby jak najszybciej zacząć budować,a to dlatego,że tak nie cierpię moich sąsiadów w klatce,że już chyba ten kredyt mnie nie przeraża,byleby z dala od tych beeeeznadziejnych ludzi...
to taka refleksja moja dziś,bo sąsiad pode mną(rozwiedziony pijak)urządził sobie wczoraj domowe karaoke i oczywiście po raz kolejny musiałam rozgonić towarzycho wzywając policje :evil: :evil: :evil:
witam w klubie :roll:
tyle tylko, że ja nie mam pijaczków, za to mam sąsiada czepiającego się, że za głośno trzaskam w garażu drzwiami od samochodu (do k... maci jak mam zamknąć drzwi od samochodu ??? :evil: ), dziecko systematycznie kopiące w barierki na klatce schodowej i drące się w niebogłosy, bo fajne echo idzie, frywolną parkę za ścianą (duszno i porno noc w noc idzie :lol: ), a jak sąsiad dwie klatki dalej robi imprezkę, to o smacznym pospaniu sobie w nocy mogę od razu zapomnieć... ot, uroki życia w gęsto zaludnionym budynku z porothermu na terivie bez żadnej izolacji gdziekolwiek (nie liczę styropianu na elewacji :lol: )
toteż konkurs na projekt mojego domku trwa, a czasu coraz mniej - zaczynam mieć z przerażenia oczy jak carskie pięciorublówki :o
a co do garażu w małym domku - zgadzam się w 100%, że przy mocno ograniczonym budżecie garaż jest na drugim, albo i trzecim planie, ale co do estetyki (abstrahując od zasadności posiadania garaży w bryle małego domku) - co powiecie na ten projekt ?
http://www.domeria.pl/projekty-domow/kI0C8y5rsid/advsearch/12ppg/id/15937/lmb027a/prezentacja.html
chciałabym poznać Wasze opinie na temat samego pomysłu zintegrowania garażu w jednej bryle budynku pod wspólnym dachem (mniejsza w tej chwili o funkcjonalność wnętrza)

Pozdrawiam,
Armidia

Domek naprawdę ok,jak dla mnie za mała kuchnia...ale jeżeli chodzi o ogół to wygląda na całkiem rozsądny i nie drogi w budowie :lol:

IZA30
29-10-2009, 09:10
masz na myśli wc zamiast pomieszczenia c.o. ? tylko wtedy wejście od holu, a nie od wiatrołapu ? a całe c.o. do pomieszczenia przy garażu ?
hmmmm, niezły pomysł... ja bym jeszcze przynajmniej połowicznie przymknęła kuchnię

Pozdrawiam,
Armidia

to b.dobry pomysł :wink:

magsos
29-10-2009, 19:29
Ja również dobrze czuję się we wnętrzach minimalistycznych :lol:
Lubię też przedmioty oryginalne - niekoniecznie uznawane przez innych za takowe 8)
Dla mnie w domu najważniejsze jest szczęście, zdrowie i harmonia! Mój dom powinien być wygodny i mieć duszę! Najchętniej zaszyłabym się z moim mężem gdzieś w odległym miejscu w chatce hobbitów! :lol:

Oto właśnie chodzi. My już mieszkamy środek wykończony tak jak chcieliśmy, natomiast na zewnątrz dopiero skończyliśmy ocieplenie, robimy aktualnie podbitkę (tu muszę pochwalić mojego męża), na działce leży i czeka kostka na położenie (ciekawe czy uda się to zrobić w tym roku. Póki co nie pada, więc jakoś można przejść do domu (gorzej w dni deszczowe). Ale to nic (można kupić kalosze :lol: ), najważniejsze jak się wyjdzie na zewnątrz cisza, spokój, słychać tylko psy. Mieszkamy blisko lasu, więc można spotkać sarnę, zająca czy całkiem niedawno lisa :o .
A w bloku, sąsiad pijący, młodzi wracający z dyskoteki z krzykiem, powybijane szyby w klatkach schodowych, smród i brud na klatkach schodowych :x . Tragedia, na szczęście to już za nami.
Nasz mały troszkę ponad 103m2 użytkowej stanowczo wystarczający, ale może my nie mamy wymagań.

IZA30
29-10-2009, 19:41
Ja również dobrze czuję się we wnętrzach minimalistycznych :lol:
Lubię też przedmioty oryginalne - niekoniecznie uznawane przez innych za takowe 8)
Dla mnie w domu najważniejsze jest szczęście, zdrowie i harmonia! Mój dom powinien być wygodny i mieć duszę! Najchętniej zaszyłabym się z moim mężem gdzieś w odległym miejscu w chatce hobbitów! :lol:

Oto właśnie chodzi. My już mieszkamy środek wykończony tak jak chcieliśmy, natomiast na zewnątrz dopiero skończyliśmy ocieplenie, robimy aktualnie podbitkę (tu muszę pochwalić mojego męża), na działce leży i czeka kostka na położenie (ciekawe czy uda się to zrobić w tym roku. Póki co nie pada, więc jakoś można przejść do domu (gorzej w dni deszczowe). Ale to nic (można kupić kalosze :lol: ), najważniejsze jak się wyjdzie na zewnątrz cisza, spokój, słychać tylko psy. Mieszkamy blisko lasu, więc można spotkać sarnę, zająca czy całkiem niedawno lisa :o .
A w bloku, sąsiad pijący, młodzi wracający z dyskoteki z krzykiem, powybijane szyby w klatkach schodowych, smród i brud na klatkach schodowych :x . Tragedia, na szczęście to już za nami.
Nasz mały troszkę ponad 103m2 użytkowej stanowczo wystarczający, ale może my nie mamy wymagań.

Aleeee wam zazdroszczę:( marzę o takim spokoju i ciszy choć mam dopiero 30 lat :roll:

MARTINA1
29-10-2009, 19:54
......................

magsos
30-10-2009, 08:00
Aleeee wam zazdroszczę:( marzę o takim spokoju i ciszy choć mam dopiero 30 lat :roll:

No to witaj w klubie budujcych się trzydziestek.
Najlepsze są (przynajmniej w moim przypadku) szybkie decyzje. Nie ma co zwlekać. Każdy wie czego szuka, więc ze znalezieniem nie powinno być problemów. Projektów jest mnóstwo, a dostosować zawsze można, coś zamienić, wydłuższyć lub poszerzyć. I już można brać się do budowy.
Życzę powodzenia.

IZA30
30-10-2009, 13:47
Nie wymiękaj tylko bierz się do roboty. Jak szukasz działki coś ci znajdę u siebie .......jak projektu to spójrz na na kwarca lub tomaszka :D , a jak innych rzeczy to też pewnie ktoś stąd pomoże ........ :wink:

jeżeli to do mnie to działkę mam :lol:
za rok o tej porze stan surowy może będzie :wink:
z papierologią ruszam na wiosnę,jeszcze kwestia kredytu ( to zależeć bedzie od niego,jak szybko nam przyznają)
a tak a'propos brał ktoś w ING hipoteczny?

MARTINA1
30-10-2009, 14:01
..................

IZA30
30-10-2009, 14:06
Do Ciebie było :D a zobacz Polbank tam nie są sztywni i kwoty najwyższe :D
Powodzenia !

dzięki:)
powiedzcie mi po ludzku jak wkleić zdjęcia?

bedzia28
30-10-2009, 16:21
Witam

Jestem nową osoba na tym forum ...
szukam projektu domu dwurodzinnego z osobnymi wejsciami czyli tak jakby dwa mieszkania ... nie ma to jednak byc blizniak :) :) :)

tojato
30-10-2009, 17:23
[quote="Michal76WaWa"]Ha witamy sympatyka Z23. Siejesz mi tu niepewność. :D Bardzo ładny dom. I rewelacyjna okolica. Mogę zapytać gdzie znalazłeś takie widoki Tojato?[quote]

Dzieki.Widoki to małopolska okolice Wadowic,takie niskopienne góry.
Jezeli w ostatecznosci zdecydujesz sie na z23 to zycze poradą.
Z10 jest wiekszy i według kosztorysu drozszy w budowie o 100kpln,jak dla mnie duzo,ale czy ta kwota jest realna?

magsos
30-10-2009, 18:14
powiedzcie mi po ludzku jak wkleić zdjęcia?

1. Najpierw zarejestruj się np. na fotosik.pl
2. Zakładka dodaj zdjęcia
3. Przeglądaj (wybierz gdzie masz zapisane zdjęcie) i dodaj
4. Pokażą się kody lub wciśnij pobierz pozostałe kody
5. Wybierasz który chcesz kod i wklejasz na forum ( ja wybieram Zdjęcie 500px na forum:)
Popróbuj

ania klepka
30-10-2009, 20:09
w ING w tej chwili maja tylko kredyty w złotówkach

MARTINA1
30-10-2009, 21:03
.....................

Armidia
30-10-2009, 21:18
http://pprojekt.pl/projekt311-kwarc__100_m,opis.html
MARTINA, o tego Kwarca Ci chodzi ? całkiem niezły rozkład wnętrza (dla mnie z małymi poprawkami), ale jednak obstawiam parterówkę
Tomaszka oglądałam w tej wersji
http://pprojekt.pl/projekt676-tomaszek_ii,opis.html
też niegłupi rozkład pomieszczeń, ale póki co trzymam się wersji, że do 100 m2 muszę się zmieścić (wyjątek: przeboleję 100,9 m2 Antka :lol: )

Pozdrawiam,
Armidia

P.S. jak komuś z Szanownych Forumowiczów wpadnie gdzieś w oko projekt parterówki do 100m2, to poproszę o link (wszystkie wklejone w tym wątku linki już pooglądałam, ale ciągle jeszcze nie zakochałam się w żadnym z tych projektów... :( )

Armidia
30-10-2009, 21:31
http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/206/
http://www.centrumprojektow.poznan.pl/dwupokoleniowe.html
http://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/37/rzut.htm
http://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/38/rzut.htm
http://www.tooba.pl/projekty-domow-dwurodzinnych-dwupokoleniowych

to tak na szybko... :)

Pozdrawiam,
Armidia

MARTINA1
30-10-2009, 21:46
Tak to te projekty........
A teraz mając bazę zasypię Cię propozycjami z katalogu ,ale bez linków :
- CICHY ZAKĄTEK M19 -
- SPOKOJNA RZEKA M55a
- ZAPACH WIOSNY M70
na razie tyle ...... :D

MARTINA1
30-10-2009, 21:53
....

Armidia
31-10-2009, 00:00
Martina, dzięki za podpowiedzi - zaraz wrzucę do googla, a google prawdę mi powie :wink:
znalazłam jeszcze jeden projekt z garażem zintegrowanym w bryle budynku, może kogoś zainteresuje
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/bursztyn/rzuty.php

Pozdrawiam,
Armidia

P.S. Zapach Wiosny... hmmmm... sama nazwa brzmi zachęcająco :wink:

MARTINA1
31-10-2009, 00:08
.......................

Armidia
31-10-2009, 00:36
mi podoba się bryła budynku, natomiast wnętrze do dużych przeróbek
tak na szybko:
dwa małe pokoje sąsiadujące ze sobą to akurat, żeby zrobić jedną dużą sypialnię
wtedy łazienkę można powiększyć, pozbawiając ją tego idiotycznego skosu, na którym są drzwi
dalej kawałek łazienki wydzielamy na dodatkowe malutkie WC, likwidujemy mniejszą łazienkę, przedsionek robimy w miejscu małego pomieszczenia gospodarczego, a małą sypialnię od frontu powiększamy o dotychczasową sień i np. o kawałek holu (który jest dosyć duży, jak na taką małą powierzchnię domu)
kominek won z kąta przy kuchni
latanie z zakupami akurat najmniej mi przeszkadza, więc mogę żyć bez przejścia z garażu do kuchni (choć skądinąd to niewątpliwie praktyczne rozwiązanie)

jak sobie na szybko przerysowałam zmiany, to wychodzi po byku długa wąska sień; no i wnętrze o jakimś takim topornym kanciastym układzie

hmmmm.... czy ja chcę się bawić w takie przeróbki :roll:

Pozdrawiam,
Armidia

MARTINA1
31-10-2009, 00:40
....................

Armidia
31-10-2009, 01:05
otóż to :lol:

Pozdrawiam,
Armidia

magsos
31-10-2009, 06:09
mi podoba się bryła budynku, natomiast wnętrze do dużych przeróbek
tak na szybko:
dwa małe pokoje sąsiadujące ze sobą to akurat, żeby zrobić jedną dużą sypialnię
wtedy łazienkę można powiększyć, pozbawiając ją tego idiotycznego skosu, na którym są drzwi
dalej kawałek łazienki wydzielamy na dodatkowe malutkie WC, likwidujemy mniejszą łazienkę, przedsionek robimy w miejscu małego pomieszczenia gospodarczego, a małą sypialnię od frontu powiększamy o dotychczasową sień i np. o kawałek holu (który jest dosyć duży, jak na taką małą powierzchnię domu)
kominek won z kąta przy kuchni
latanie z zakupami akurat najmniej mi przeszkadza, więc mogę żyć bez przejścia z garażu do kuchni (choć skądinąd to niewątpliwie praktyczne rozwiązanie)

jak sobie na szybko przerysowałam zmiany, to wychodzi po byku długa wąska sień; no i wnętrze o jakimś takim topornym kanciastym układzie

hmmmm.... czy ja chcę się bawić w takie przeróbki :roll:

Pozdrawiam,
Armidia

To co napisałaś, to jest nowy dom!! Aż takie przeróbki to chyba rzeczywiście za dużo. Jak dla mnie domek ma bardzo dziwny układ dachu , jakby doklejone zadaszenie tarasu i przed wejściem to samo .
A co do przejścia do garażu, to nie wyobrażam sobie nie mieć. Za garażem mamy kotłownie i tam dość często małżonek zagląda (jak to w pierwszym roku) , co do zakupów to na razie nie parkuję w garażu (brak podjazdu) :lol:

magsos
31-10-2009, 06:14
Podobny koszt i trochę większy metraż (są różne wersje tego projektu)
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czterykaty2/index.php

bedzia28
31-10-2009, 10:12
Witam

Dom ma być przeznaczony dla dwoch rodzin dwuosobowych, dlatego chcemy by byl malutki. Jedna rodzina chcialaby salon z kuchnia oraz sypialnie , lazienke, wc i pomieszczenie gospodarcze . To mieszkanko ma byc na dole na gorze zas salon z kuchnia sypialnia z garderoba oraz druga sypialnia, wc i lazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Szukam rowniez projektu z osobnymi wejsciami ktore mialoby na dole mieszkanko (salon z kuchnia, sypialnia oraz wc i lazienka , pomieszczenie gospodarcze) na dole moglby byc salon z kuchnia i wc drugiego mieszkania i tu mogloby byc drugie wejscie ... a na gorze dwie sypialnie garderoba oraz lazienka. :)

Pozdrawiam
bedzia28

Anna Pepa
31-10-2009, 17:40
Cześć, ja znowu trochę pomarudzę i pomęczę was pytaniami typu co myślicie o tym projekcie: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach/m40f51f2cc6a5b
Po obejrzeniu kilku blogów budowlanych domów parterowych zdałam sobie sprawę że jeśli parterówka to z dwuspadowym dachem, czterospadowy albo kopertowy to samobójstwo finansowe. Wracając do tych z dwuspadem to te które mi odpowiadają nie mieszczą się na działkę (po dokładnej analizie ma ona 20m. szer.) na dodatek małż twierdzi że ze spadkiem działki (ok 1m) jesteśmy w plecy na samych fundamentach bo tą różnicę trzeba by dociągnąć do jednego poziomu.
Pozdrowienia dla wszystkich oczywiście.
Jeszcze słowo o tym projekcie, gdyby coś nie wyszło i np. nie udało się sprzedać mieszkania ( miało by być na dokończenie budowy) to można zrobić dół i mieszkać jakoś wykańczając stosownie do możliwości finansowych górę.

bmiara
31-10-2009, 18:47
Przy tak dokładnych oczekiwaniach (i specyficznych) chyba najlepiej zdecydować się na projekt indywidualny.

Anna Pepa
31-10-2009, 18:48
Iza 30 odezwij się!!!
Mam kilka pytań, jak udało Ci się z tym kredytem na część budowy???? Mój plan jest taki sam (jak obliczyłam ile będzie kosztował kredyt na cały dom to mnie zwaliło z nóg).

hotcafe
31-10-2009, 20:06
Witajcie. Właśnie godzinę temu trafiłam na ten wątek i jestem bardzo szczęśliwa. Przeczytałam go z wypiekami do strony czwartej i zaczeły mnie piec oczy, więc przestałam ;) Ale skończę zanim będę cos więcej pisała, zeby wiedzieć na jakim etapie się toczy rozmowa. A szczęsliwa jestem z tego powodu, iz od paru miesiecy z przerwami (od miesiąca bardzo intensywnie) szukam projektu i juz myslałam, ze mam ze sobą jakis problem dopóki nie trafiłam tutaj. Wizję swojego przyszłego domu zmieniałam już wielokrotnie (najpierw dach dwuspadowy, potem kopertowy, teraz znowu dwuspadowy; wcześniej dom parterowy ze strychem teraz dom parterowy z poddaszem użytkowym). Ale teraz się cieszę, ze nie tylko ja tak mam!

MARTINA1
31-10-2009, 20:25
...................

Armidia
31-10-2009, 21:54
magsos, dzięki za link
widziałam Cztery Katy już wcześniej w różnych wersjach, fajny układ wnętrza, jak dla mnie wystarcza wersja z pojedynczym garażem
przeraża mnie tylko dach w tym domu - obawiam się, że w prostocie i kosztach daleko mu do dwuspadowego :(
a ja chyba odkryłam, czemu mam takie problemy z wyborem małego domu taniego w budowie - zakochana jestem na zabój w tym projekcie :lol:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rozmarynie/m3f019d718a12c
a on ani mały, ani tani w budowie :roll:

no nic to - szukam dalej

Pozdrawiam,
Armidia

MARTINA1
31-10-2009, 22:19
....

Armidia
31-10-2009, 22:40
że tak zacytuję moją śp. Babcię: jak się nie obrócisz, dupa i tak z tyłu :lol:

a jak się Wam widzi ten ?
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Ewka/a,s_pd,idp,8922.html
bryła nie do końca tania w budowie i energooszczędna, ale za to wnętrze bardzo mi odpowiada

Pozdrawiam,
Armidia

(edit: dodałam link do projektu, żeby nie mnożyć postów)

magsos
01-11-2009, 06:45
magsos, dzięki za link
widziałam Cztery Katy już wcześniej w różnych wersjach, fajny układ wnętrza, jak dla mnie wystarcza wersja z pojedynczym garażem
przeraża mnie tylko dach w tym domu - obawiam się, że w prostocie i kosztach daleko mu do dwuspadowego :(
a ja chyba odkryłam, czemu mam takie problemy z wyborem małego domu taniego w budowie - zakochana jestem na zabój w tym projekcie :lol:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rozmarynie/m3f019d718a12c
a on ani mały, ani tani w budowie :roll:

no nic to - szukam dalej

Pozdrawiam,
Armidia

Dom w rozmarynie też braliśmy pod uwagę, ale szybko zrezygnowaliśmy. Mamy ogrzewanie na eko-groszek, nie wyobrażam sobie takie usytuowania kotłowni, wchodzenie z węglem, a o czyszczeniu pieca to lepiej nie mówić. Szukaliśmy takiego projektu, gdzie kotłownia będzie daleko od części mieszkalnej.

A jeśli chodzi o dach w czterech kątach to rzeczywiście wydatek jest dość duży. Na jednym można zaoszczędzić, a do drugiego trzeba dołożyć.

IZA30
01-11-2009, 07:27
Iza 30 odezwij się!!!
Mam kilka pytań, jak udało Ci się z tym kredytem na część budowy???? Mój plan jest taki sam (jak obliczyłam ile będzie kosztował kredyt na cały dom to mnie zwaliło z nóg).

doradca zaproponował wg niego obecnie dla nas najkorzystniejszy własnie w ING,kredyt złotówkowy(taki chcemy :roll: )ale decyzje podejmę z początkiem nast.roku.Chcemy wziąć 150tys nie wiecej.

IZA30
01-11-2009, 07:36
magsos, dzięki za link
widziałam Cztery Katy już wcześniej w różnych wersjach, fajny układ wnętrza, jak dla mnie wystarcza wersja z pojedynczym garażem
przeraża mnie tylko dach w tym domu - obawiam się, że w prostocie i kosztach daleko mu do dwuspadowego :(
a ja chyba odkryłam, czemu mam takie problemy z wyborem małego domu taniego w budowie - zakochana jestem na zabój w tym projekcie :lol:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rozmarynie/m3f019d718a12c
a on ani mały, ani tani w budowie :roll:

no nic to - szukam dalej

Pozdrawiam,
Armidia

hehhe parterówki z wielospadem to też moje ukochane :D
np.
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Kira-ID-12981.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true;
z malutkimi przeróbkami,ale niemal mój wymarzony...:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-APS%2052-ID-3738.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true


.................................................. ......... :wink:

MARTINA1
01-11-2009, 08:48
...

Anna Pepa
01-11-2009, 08:48
Dzięki Iza za szybką odpowiedź, u nas postanowiliśmy że weźmiemy max 130. Tylko zastanawiam się czy uda nam się wystawienie domu w stanie surowym zamkniętym. Wszystko zależy od projektu, lukinij i powiedz co o tym projekcie sądzisz :http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach/m40f51f2cc6a5b
Wszelkie opinie mile widziane.

Anna Pepa
01-11-2009, 08:54
No ja to muszę zaraz dopisać swoje przemyślenia, i gdyby nie kasa i warunki zabudowy to budowalibyśmy ten dom http://www.extradom.pl/projekt-domu-GROSZEK%20bez%20gara%C5%BCu-ID-11601.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=
to dla mnie ideał, zresztą to projekt który podoba się całej rodzince, ma wszystko ale może być za drogi.

MARTINA1
01-11-2009, 09:23
..............................

Armidia
01-11-2009, 17:53
magsos, rzeczywiście przy opalaniu ekogroszkiem kotłowania w Rozmarynie mało szczęśliwie ulokowana
ja nie muszę tego brać pod uwagę przy marudzeniu nad projektem, bo na szczęście (albo i na nieszczęście) dom będzie ogrzewany albo pompą ciepła, albo piecami akumulacyjnymi na prąd instalowanymi w każdym pomieszczeniu (nie mam na wsi gazu, a worków z ekogroszkiem dźwigać nie będę)
uwielbiam ten projekt, ale chyba wszystko, co w temacie Rozmaryna będę mogła zrobić, to zaśpiewać "o mój rozmarynie rozwijaj się ..." :lol:
Martina, dzięki za opinię - zamiana wc z kotłownią to niezły pomysł, ja bym jeszcze połączyła dwa małe pokoje sąsiadujące ze sobą w jedną dużą sypialnię, pozbyła się w niej okna od strony tarasu i wyprostowała ścianę zewnętrzną, żeby zlikwidować uskok ściany na połączeniu salonu z kuchnią; tympanonik jakoś przetrawię :lol: poza tym naprawdę nie mam się czego czepić

no i proszę - wyrosła Antkowi poważna konkurentka :D

Pozdrawiam,
Armidia

P.S. w kwestii oszczędzania na jednym, a dokładania do innego - pewnie, że tak, jak zawsze i ze wszystkim... tylko zaczynam się łapać na tym, że nadmiar zdrowego rozsądku zabija marzenia, a ja nie wiem, czy tak do końca chcę, żeby moje miejsce na ziemi było za wszelką cenę energooszczędne, ekologiczne, najtańsze w budowie jak tylko to możliwe, etc... bo może się okazać, że mam wszystko co naj- ekologiczne, oszczędne, tanie, bla bla bla, , tylko to zupełnie nie jest to, o czym śniłam... :roll:
jak zawieraliście kompromisy między rozsądkiem, a marzeniami ???

MARTINA1
01-11-2009, 19:22
.................

MARTINA1
01-11-2009, 19:27
..........................

Armidia
01-11-2009, 19:33
A propos Ewki to zmiana o której piszesz- uskoku nie wiem czy jest możliwa ,bo może pociągnąć zmianę w projekcie dachu .....
ha, o tym nie pomyślałam... :oops:
dzięki

Pozdrawiam,
Armidia

MARTINA1
01-11-2009, 20:28
..................

IZA30
02-11-2009, 08:26
Dzięki Iza za szybką odpowiedź, u nas postanowiliśmy że weźmiemy max 130. Tylko zastanawiam się czy uda nam się wystawienie domu w stanie surowym zamkniętym. Wszystko zależy od projektu, lukinij i powiedz co o tym projekcie sądzisz :http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach/m40f51f2cc6a5b
Wszelkie opinie mile widziane.

Ania nie wiem czy zdołasz za 130 wybudować surowy.Może gdybys wybrała projekt cos w postaci arka czy antka to by sie udało.Ja już wcześniej pisałam o projektach Archonu,dla mnie są przersyowane nie takie tanie ze względu własnie na te dziesiatki okien,lukarn itp...
ania przyjrzyj się teumu projektowi:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z66-ID-5413.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&notes=true
porównaj z rododendronami...
ja go biorę pod uwagę,choć trochę wydaje mi się jednak za duży :roll:
ten równiez fajny,choć umiejscowienia co powala...
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z41-ID-5930.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&pracownia=STUDIO_Z500;

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z40-ID-5409.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&pracownia=STUDIO_Z500
.................................................. ............................
.................................................. ............................

dziś znalazłam artykuł,który trochę rozjaśnił mi sytuacje,czy parterowy czy z poddaszem:
http://www.studioatrium.pl/Parter-czy-parter-z-uzytkowym-poddaszem,69.html

MARTINA1
02-11-2009, 08:31
....

Klodziki
02-11-2009, 08:35
Hej, to jak już tak o projektach marzeniach, to moim pierwszym marzeniem i długo nr 1 do wybudowania był ten domek - też z Archonu http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=reply&t=162571&sid=db49897c31e130d76c1f985ad7c5a2d0

no ale w miarę szybko się wyleczyłam..... :cry: i na szczęście :wink:

Ale widziałam obszerny dziennik budowy tego domu, od zera do totalnego wykończenia, naprawdę piękny dom!

artlas78
02-11-2009, 09:57
Na przykład:

GL518 http://www.domywtradycji.pl/dobra-para,566,4.html
GL521 http://www.domywtradycji.pl/nasza-radosc,563,4.html
GLX276 http://www.domywtradycji.pl/kmicic-ii,295,4.html
GL397 http://www.domywtradycji.pl/koniczynka,437,4.html

IZA30
02-11-2009, 11:17
Hej, to jak już tak o projektach marzeniach, to moim pierwszym marzeniem i długo nr 1 do wybudowania był ten domek - też z Archonu http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=reply&t=162571&sid=db49897c31e130d76c1f985ad7c5a2d0

no ale w miarę szybko się wyleczyłam..... :cry: i na szczęście :wink:

Ale widziałam obszerny dziennik budowy tego domu, od zera do totalnego wykończenia, naprawdę piękny dom!

A MNIE SIE LIKNK z projektem nie wyświetla :( :(

Klodziki
02-11-2009, 11:59
haha mi też :)

już daje poprawnie :wink:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-modrzewiem-3/m3f2676432aae6

IZA30
02-11-2009, 12:26
haha mi też :)

już daje poprawnie :wink:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-modrzewiem-3/m3f2676432aae6

no rzeczywiście kawał chałpy :lol:

ja skłaniam sie nadal ku parterówce i ten DOM NA GÓRCE mi najbardziej gdzies lezy
co sądzicie
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1077

Klodziki
02-11-2009, 12:32
Iza ja Ci już pisałam, no mi ten na górce się bardzo podoba :)

Tyle, że on tani nie będzie :( Chyba, żebyś zmieniła strop na drewniany, albo wiązary, wtedy też mniej fundamentów będzie i ścian nośnych.
Ale wiesz na miłość nie ma rady :wink: :lol:

IZA30
02-11-2009, 12:41
Iza ja Ci już pisałam, no mi ten na górce się bardzo podoba :)

Tyle, że on tani nie będzie :( Chyba, żebyś zmieniła strop na drewniany, albo wiązary, wtedy też mniej fundamentów będzie i ścian nośnych.
Ale wiesz na miłość nie ma rady :wink: :lol:

No tak,pisałam bo tak się kręcę koło niego wciąż...
co do tego stropu to nie wiem,bo się nie znam,po prostu :wink:

Armidia
02-11-2009, 15:08
Drogie Panie, na miłość nie ma rady (oj, wiem coś o tym), a projekt bardzo ciekawy, ale to jest wątek o domach do 100m2 :wink:

Pozdrawiam,
Armidia

IZA30
02-11-2009, 15:30
Drogie Panie, na miłość nie ma rady (oj, wiem coś o tym), a projekt bardzo ciekawy, ale to jest wątek o domach do 100m2 :wink:

Pozdrawiam,
Armidia

ja w 100 sie nie zmieszczę na bank :roll:
przypuściłam sobie jeszcze 20 m :lol:

IZA30
02-11-2009, 15:31
Drogie Panie, na miłość nie ma rady (oj, wiem coś o tym), a projekt bardzo ciekawy, ale to jest wątek o domach do 100m2 :wink:

Pozdrawiam,
Armidia

ja w 100 sie nie zmieszczę na bank :roll:
przypuściłam sobie jeszcze 20 m :lol:

bedzia28
02-11-2009, 15:31
Witam


jestem ciagle na etapie poszukiwan niektore projekty juz mi sie po nocach snia, znalazlam tez Projekt W-54.12 z senioratką jest on dla mnie dosc interesujacy choc wolalabym jednak mniejszej kubatury :D

MARTINA1
02-11-2009, 15:37
Założysz nowy wątek?

IZA30
02-11-2009, 15:53
Założysz nowy wątek?

:-?

MARTINA1
02-11-2009, 15:55
Skąd ta minka ? 120-150 m domy średnie.........

Armidia
02-11-2009, 16:34
Iza, nie irytuj się i nie obrażaj - nie ma o co :wink:
skoro domy do 100m2, to do 100m2 - trzymajmy się tego konsekwentnie, a dla domów większych załóż osobny wątek - wtedy będzie od razu wiadomo, jakich informacji po takim wątku się spodziewać :)

Pozdrawiam,
Armidia

magsos
02-11-2009, 16:41
Iza, nie irytuj się i nie obrażaj - nie ma o co :wink:
skoro domy do 100m2, to do 100m2 - trzymajmy się tego konsekwentnie, a dla domów większych załóż osobny wątek - wtedy będzie od razu wiadomo, jakich informacji po takim wątku się spodziewać :)

Pozdrawiam,
Armidia

O kurczę, to ja chyba też muszę się wypisać z tego wątku , mam 103m2. :cry:

MARTINA1
02-11-2009, 16:43
Pewne założenia muszą być i powinny być realizowane (ja też mam na ,,koncie "),bo wrzuciłam to co mi się podobało ,ale jeśli wrzucać będziemy wszystko i jak leci to wątek zmieni się w inspiracje i temat się wypali . Może więc konsekwentnie i do celu - mały- tani -domek do 100 m ........... :D

magsos
02-11-2009, 16:46
Mój w projekcie miał 100,72 m2 , nijak się nie łapię, żeby tu być. Ale może mogę zostać. :lol:
Pozdrawiam

MARTINA1
02-11-2009, 17:04
NOO BEZ PRZESADY ........jeśli zmienimy założenia co bardzo łatwe jest (bo to etap nie wymagajacy nic prócz myślenia lub fantazji ( w zależności od okoliczności ..) to powiększymy dom ,budżet do wydania, powierzchnię do sprzątania i urządzenia ............a to dopiero początek ,bo po tym krótkim etapie nadejdzie znacznie dłuższy wydawania pieniędzy. I niekoniecznie będzie to miłe w opcji jak na coś poważniejszego braknie...........Przykład Vafla celowo tu podaję ,bo pozwala on orientować się w cenach . Ten etap budowy był najszybszy ......... I NAJTAŃSZY miłe Panie ......

marcin_zielinski
02-11-2009, 17:28
Witam.
Praca we Wrocławiu nauczyła mnie podejścia do inwestycji na wąskich działkach, których w mieście nie brakuje. W związku z powyższym polecam swoje usługi. Projekt indywidualny nie będzie tak naprawdę dużo droższy niż gotowiec z internetu, który często należy nieco przerobić + dostosować do warunków lokalnych + dorobić projekt zagospodarowania terenu.


[ moderowano - reklama ]

Ola99
02-11-2009, 17:29
a projekt upb 211? my taki wlasnie wybudowalismy. maly parterowy domek:-)

MARTINA1
02-11-2009, 17:35
DOM PRZY BAJECZNEJ -fajny . W takim razie poproszę co i jak , i ile ?Jest może dziennik ?,bo jeśli nie to może czas zacząć ...... :D aa i zdjęcia please.

Vafel
02-11-2009, 17:39
Przykład Vafla celowo tu podaję ,bo pozwala on orientować się w cenach . Ten etap budowy był najszybszy ......... I NAJTAŃSZY miłe Panie ......

Tylko, że mój domek nie pasuje do tego działu. Jest zbyt duży (106 m2 pow. użytkowej) ;-)

Klodziki
02-11-2009, 17:42
No to mój też, a podałam go za przykład, bo ma ok. 115 m kw. :-?

MARTINA1
02-11-2009, 17:48
To teraz można zrobić myk.. użytkowej czy tej drugiej ...?

Vafel
02-11-2009, 17:50
Użytkowa jest najmniejsza. Wszystkie inne (netto, całkowita, zabudowy) są jeszcze większe...

MARTINA1
02-11-2009, 17:54
To ja już nie wiem jak te granice ustalać ........ :D :D :D

magsos
02-11-2009, 17:56
Użytkowa jest najmniejsza. Wszystkie inne (netto, całkowita, zabudowy) są jeszcze większe...

Teraz się okaże, że połowa nie łapie się na ten wątek. :o

Klodziki
02-11-2009, 17:58
:lol:

chyba tak, no ale racja, miało być do 100 m kw. - to do 100.

Chyba, że autorka wątku pozwala na tolerancję np. 10 czy 20 m kw. pow. użytkowej, bo to chyba jej Anny Pepy trzeba spytać :wink:

bogdan117
02-11-2009, 20:09
projekt domu z muratora POD LASEMD83

Armidia
02-11-2009, 20:46
ale się namieszało :lol:
może założymy np. 10% tolerancji od tych 100m2, bo przy sztywnych regułach taki Antek też się nie łapie mając 100,9 m2 :wink:

Pozdrawiam,
Armidia

markii
03-11-2009, 01:40
http://www.archeton.pl/projekt-domu-Calineczka-550-98-opisogolny-d2c3dd34679c1821f65c949890d0fd6b

pozdrawiam

IZA30
03-11-2009, 07:19
Użytkowa jest najmniejsza. Wszystkie inne (netto, całkowita, zabudowy) są jeszcze większe...

Teraz się okaże, że połowa nie łapie się na ten wątek. :o

:lol: NIE PRZESADZAJNY 110 czy 115 to już az takiej wielkiej róznicy nie ma,nie przesadzajmy :roll:

IZA30
03-11-2009, 07:23
ale się namieszało :lol:
może założymy np. 10% tolerancji od tych 100m2, bo przy sztywnych regułach taki Antek też się nie łapie mając 100,9 m2 :wink:

Pozdrawiam,
Armidia

JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA :D

IZA30
03-11-2009, 07:27
http://www.archeton.pl/projekt-domu-Calineczka-550-98-opisogolny-d2c3dd34679c1821f65c949890d0fd6b

pozdrawiam

Mnie,co nie wykluczam poddasza,projekcik sie podoba.Troszkę za mała kuchnia,ale projekt sensowny!

Jak macie na oku jakies fajne z poddaszem do wklejcie :wink:

Z mężem postanowilismy,ze do konca roku musimy wybrać projekt i BASTA :evil:

MARTINA1
03-11-2009, 08:39
Na pio11oip.mojabudowa.pl masz blog tego domku

IZA30
03-11-2009, 09:30
Na pio11oip.mojabudowa.pl masz blog tego domku

poczytałam a owszem :D
mam kilka pytań:
1.jak wygląda KUCHNIA ,czy nie jest za mała??
2.jak wielkościowo wyglądają pokoje na poddaszu?
3.jak wygląda łazienka na poddaszu,bo tez wydaje się mała?

kosztorys zachęcający WIELCE :D

................

MARTINA1
03-11-2009, 09:45
Nie ma się do czego przyczepić ...pokoje na poddaszu mają po 9,5m + powierzchnia pod skosami ... czyli są większe. Kuchnia w sam raz ,bo przecież tylko masz tam gotować i nawet jak mniejsz to wszysko można ergonomicznie rozłożyć , łazienka też ustawna . Ale jak tak to podam Ci projekt Cyprys z ATRIUM -GLX 32 niegdysiejszy mój faworyt podobnie rozplanowany z nieszczęsnym tympaionem (do likwidacji w mojej wersji oraz jaskółkami do wykasowania )... :D

IZA30
03-11-2009, 09:56
Nie ma się do czego przyczepić ...pokoje na poddaszu mają po 9,5m + powierzchnia pod skosami ... czyli są większe. Kuchnia w sam raz ,bo przecież tylko masz tam gotować i nawet jak mniejsz to wszysko można ergonomicznie rozłożyć , łazienka też ustawna . Ale jak tak to podam Ci projekt Cyprys z ATRIUM -GLX 32 niegdysiejszy mój faworyt podobnie rozplanowany z nieszczęsnym tympaionem (do likwidacji w mojej wersji oraz jaskółkami do wykasowania )... :D

projekt ciekawy,jaskołki do kasacji rzeczywiście :-?
....................................
ten mi się podoba
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Mlecz%20Alfa-ID-11889.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=3&notes=true
,może o jeden pokój za dużo,ale do przezycia.
dodam,ze szukam projektu z GARAŻEM więc powierzchnia będzie wieksza.

Armidia
03-11-2009, 11:42
Z mężem postanowilismy,ze do konca roku musimy wybrać projekt i BASTA :evil:
ja się zaparłam na koniec listopada, ale coś czarno to widzę :( kurde, frak, skończy się na tym, że będę losować :roll:

Pozdrawiam,
Armidia

MARTINA1
03-11-2009, 12:10
DOBRA - to żebyście naprawdę wzięły pod uwagę wszystkie opcje -dom 30% tańszy niż inne i tańszy w eksploatacji - dom kopułowy :
http://www.okragledomy.com/index.php
i jeszcze www.sergiel.pl
www.geodomas.lt
a reszta w wątku okrągłe domy ..........

Armidia
03-11-2009, 12:25
no to się dowiedziałam, że nie mam instynktu macierzyństwa, bo wolę kwadratowy dom :o :wink:
za to z mojego punktu widzenia dom okrągły byłby niesamowicie praktyczny - od razu mogłabym na dole urządzić lonżownik dla mojego arabusa, a na górze część mieszkalną dla siebie i psa :lol:
a tak serio - jakoś do mnie takie formy architektoniczne nie przemawiają - stara jestem i zagorzała tradycjonalistka
no a poza tym - jakbym w gminie u siebie na wsi zaniosła taki projekt, to by się chyba cały urząd i pół wsi zleciało :lol:
więc póki co będę mordować projekty tradycyjne, mędrkując nad Antkiem i Ewką

Pozdrawiam,
Armidia

IZA30
03-11-2009, 12:27
DOBRA - to żebyście naprawdę wzięły pod uwagę wszystkie opcje -dom 30% tańszy niż inne i tańszy w eksploatacji - dom kopułowy :
http://www.okragledomy.com/index.php
i jeszcze www.sergiel.pl
www.geodomas.lt
a reszta w wątku okrągłe domy ..........
Moja 2 letnia córka ogląda nałogowo Teletubisiów i oni tam maja bardzo podobny domek :wink:

MARTINA1
03-11-2009, 12:34
Biorąc pod uwagę ,że to wielowiekowa tradycja , teletubisie nie miały nic nowego ... Armidia jeszcze na oglądaniu i oprowadzaniu mogłabyś zarobić ....niektóre są bardzo piękne i odstawione ,że ho ho . Umkła mi stronka z Usa o sprzedaży takich ........... .......

Armidia
03-11-2009, 12:44
Armidia jeszcze na oglądaniu i oprowadzaniu mogłabyś zarobić .... .
hmmm, to jest jakaś myśl... królowa angielska też udostępnia swoje włości do zwiedzania, więc znalazłabym się w bardzo szacownym gronie udostępniaczy :lol:

Pozdrawiam,
Armidia

magsos
03-11-2009, 13:23
DOBRA - to żebyście naprawdę wzięły pod uwagę wszystkie opcje -dom 30% tańszy niż inne i tańszy w eksploatacji - dom kopułowy :
http://www.okragledomy.com/index.php
i jeszcze www.sergiel.pl
www.geodomas.lt
a reszta w wątku okrągłe domy ..........

O kurcze, igloo na zimię może i tak, ale latem.... :wink:

MARTINA1
03-11-2009, 13:25
lLatem też nawet bardziej :wink:

magsos
03-11-2009, 13:32
No to jeszcze odnośnie wydatków, żeby określić czy drogi jest dom z dachem czterospadowym .
Mój projekt CZTERY KĄTY II troszkę powiększony 103m2 użytkowej + pom. gosp. 10,96m2 + garaż 24,44 m2.
Przeliczłam ostatnio stan deweloperski.
stan surowy zamknięty+hydraulika (wszystko do odpalenia pieca ogrzewanie na ekogroszek, ogrzew. podłog. łazienka, kuchnia, wiatrołap, holl reszta kaloryfery)+elektryka (bez kinkietów, lamp, i żyrandoli)+tynki maszynowe (bez cekolu i farby)+ wylane podłogi (bez płytek i paneli)+podwieszane sufity z ociepleniem (proste bez bajerów)+drzwi wewnętrzne , parapety wewnętrzne+kominek z rozprowadzeniem ciepła na pokoje i łazienkę (7.500)+zewnętrzne ocieplenie - to niecałe 210.000.
Kwota ta jest bez rynien na zewnątrz, podbitki i parapetów zewnętrznych, niewykończony garaż ( na ścianach jeszcze gołe pustaki).

Myślę, że to chyba nie są takie ogromne koszty. Przynajmniej nam udało się zmieścić w kwocie którą założyliśmy.

Ola99
03-11-2009, 17:29
upb211 z dachem czterospadowym , nie ksoztuje majatku, naprawde, moze dlatego,ze na razie jest bardzo skromny ;-) sufity bez podwieszania itp, ogrzewanie podlogowe w kuchni lazience i przedpokoju. kominek zwykly, bez plaszcza, poniewaz na takiej powierzchni raczej jest to zbedne, ogrzewanie na mial- ekogroszek jednak wychodzi drozej, a jak che sie miec porzadek w garazu to mozna sobie samemu poworkowac. Fakt troche roboty, no ale... a halogeny duzo pradu ciagna, naprawde-masakra. Zreszta jak zobaczycie 1 rachunek za prad w nowym domy to sie zalamiecie, wszyscy znajomi nam to mowili, nie wierzylismy.. i i dostalismy list z energi - kurcze naprade przemyslcie kazda lampke. Fakt, super efekt daje łądnie oswitlony domek,ale czy to wychodzi oszczednie??Acha, czterospadowy nie wychodzi drogo jak sie bierze usluge bez materialow,my dachowke kupowoalismy sami, a drewno zamowilismy przez internet na alegro- naprawde pare stowek zaoszczedzonych!!

Armidia
03-11-2009, 17:30
a jaki był w tym koszt samego dachu ? bo okrutnie mnie gnębi, jak to jest tak naprawdę z tymi kosztami dachu - bo póki co jak czytam, to mi wychodzi, że to jest od 15 do 25% kosztów stanu surowego :o
prawda li to, czy coś mi się zdawa ?

Pozdrawiam,
Armidia

IZA30
03-11-2009, 17:54
a jaki był w tym koszt samego dachu ? bo okrutnie mnie gnębi, jak to jest tak naprawdę z tymi kosztami dachu - bo póki co jak czytam, to mi wychodzi, że to jest od 15 do 25% kosztów stanu surowego :o
prawda li to, czy coś mi się zdawa ?

Pozdrawiam,
Armidia

też jestem ciekawa,bo taka parterówka z 4spadem to moje marzenie :oops:

MARTINA1
03-11-2009, 18:02
Poczekamy na odpowiedź ,ale to trzeba będzie przeliczyć na pieniążki bo jakby się okazało ,że zachwyt kosztuje tak (strzelam ) 40 000 pln więcej to Co?

Armidia
03-11-2009, 19:00
to się raz na zawsze pożegnam z czterospadem :(

Pozdrawiam,
Armidia

magsos
03-11-2009, 20:21
Poczekamy na odpowiedź ,ale to trzeba będzie przeliczyć na pieniążki bo jakby się okazało ,że zachwyt kosztuje tak (strzelam ) 40 000 pln więcej to Co?

No to ja napisze o moim zachwycie. :lol:
W projekcie dach jest z wiązarów + dachówka.
Wiązary to bardzo droga inwestycja, ale podobno bardzo stabilna i wytrzymała, w związku z tym nie zmienialiśmy na krokwiowo-jętkowy. I to są nasze wydatki na cały dach:
1. drewno na więźbę suszone i zaimpregnowane w tartaku 8.500 zł
2. wodoodporna sklejka do wykonania wiązarów 6.000 zł
3. Gwoździe, nakładki i takie tam 2.000 zł
4. Dachówka cementowa, łaty, kontrłaty, folia i inne do założenia dachówki 16.600
5. Robocizna (wykonanie więźby, położenie dachówki, obróbka blacharska, rynny) 13.000
W sumie 46.100
Koszt dachu jest duży, ale to jedyna inwestycja takiego rodzaju, a jeśli chodzi o drewno na więźbę to minus suszonego jest taki że jest droższe a poza tym same plusy więźba nie wysychała, przez co nie pracowała i powieszane sufity bez problemów zostały wykonane.
Koszty takiego dachu można zmniejszyć poprzez zastosowanie więźby krokwiowo-jętkowej i założenie blachodachówki. Odpada wtedy sklejka i duża ilość gwoździ, dużo mniej drewna i oczywiście robocizna też jest wtedy tańsza.
Wyszliśmy z założenia, że na kilku rzeczach nie będziemy bardzo oszczędzać min. na dachu, kaloryferach, kominach, piecu i całej hydraulice. Natomiast zaoszczędziliśmy na wykończeniówce: podłogi, płytki, parapety zewnętrzne (marzył mi się marmur) :cry: , założenie elektryki mieliśmy darmowe (kochany tatuś i brat) :P . Dużo sprzętu, armaturę wybieraliśmy w sklepach w naszym mieście, a zakupów dokonywaliśmy na allegro lub w sklepach internetowych, więc troszkę trzeba poruszać głową i jakoś jedno w drugie wejdzie. :roll:

magsos
03-11-2009, 20:39
Ten projekt też jest niezły, nam nie odpowiadałoby umiejscowienie pomieszczenia gospodarczego, ale poza tym OK i uwielbiamy z mężem czterospadowe dachy
http://www.z500.pl/projekt/z24.html

Honya
03-11-2009, 21:39
A czy ktoś z Was analizował ten projekt? http://www.z500.pl/projekt/z25.html
Nasz dom bedzie podobny z tym,że nie przewidujemy balkonu ani wysuniętego dachu. Założenia podobne- w osi- 5,70.- na szerokość , na dł.12m.
Sugerując się rozmowami z różnymi ludźmi budującymi swoje domy, zadecydowaliśmy właśnie o podobnej bryle.Działka prawie jest- geodeta spóźnia się ze swoją robotą. Mieszkanie na sprzedaż jest-nie dokońca uda się wykończyć dom tak jak byśmy tego chcieli. Ale założenia główne- kredyt tylko na stan surowy zamkniety- reszta ze sprzedaży mieszkania.A to czego nie da się zrobić od razu- będzie musiało poczekać.

Ola99
03-11-2009, 21:41
upb211-dach: robocizna 13 tys.(bez fv) materialy: wiezba 10 tys, dachowka, rynny, folie ok 20 tys. Tak wiec dach nas wyniosl ponad 40tys. Porownywalismy koszt dachowki z bachodachowka,ale przy dachu czterospadowym (jezeli ktos mysli,ze wyjdzie taniej) to roznica wynosila niecale 2tys. Blachodachwoka jest owszem tansza,ale zostaje duzo odpadow. Być moze robocizna byla by tansza,ale juz o to nie pytalismy.

Ola99
03-11-2009, 21:46
Acha, dodam ze to drewno kupione na alegro pochodzilo z tartaku kolo Jelcza, przed zakupem ogladalismy i sprawdzilismy towar,naprawde na dachu nie warto oszdzedzac. Nasi sasiedzi mieli takich swietnych fachowcow, ktorzy "zapomnieli" wystawic komin wentylacyjny poza dach :roll:
To prawda na kaloryferach i instalacji nie warto oszczedzac, bo to sie po prostu nie oplaca w przyszlości.

Ola99
03-11-2009, 21:50
magsos a posiadasz jakies fotki?
Pozdrawiam

lelelek
03-11-2009, 22:30
proszę o kilka uwag dotyczących "taniości" oraz użyteczności projektu:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-DOMEK%20PROSTY-ID-11719.html

Propozycje zmian:
- połączenie kuchni z pokojem dziennym
- wstawienie nadproża pod przyszłe, ewentualne drzwi do garażu
- wyjście na taras od tyłu budynku
Podane powierzchnie pomieszczeń są dla >1,9

Dzięki za odpowiedź[/url]

MARTINA1
03-11-2009, 22:40
MAGSOS ten projekt jest świetny naprawde nie ma się do czego przyczepić... rozkład jak dla mnie idealny , styl nowoczesny , fajny . Ten drugi mi się nie podoba typowy .........poza tym pokoje 6,5m za małe + schody wolę parterówkę ....

Armidia
03-11-2009, 22:59
i tak umierają marzenia :lol:
Z24 bardzo fajny, też go swego czasu oglądałam, podoba mi się i bryła budynku, i wnętrze, ale 112 m2 przekracza 10% tolerancji założonej przeze mnie dla mojego domu do 100m2 :wink:

Pozdrawiam,
Armidia

magsos
04-11-2009, 07:54
magsos a posiadasz jakies fotki?
Pozdrawiam

Ola99 z jakiego projektu budujesz swój domek.
Posiadam mnóstwo fotek, a co Cię konkretnie interesuje.
Pozdrawiam

IZA30
04-11-2009, 08:15
nast.propozycja:
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/5557-108-dl.html

A CO MYSLICIE O TEJ POPULARNEJ SIELANCE?
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/2270-sielanka.html

Ola99
04-11-2009, 09:07
Witaj, ja buduje ten oto domek

http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb211-dom-przy-bajecznej,57.html#
jestem tu nowa i nie zagladam zbyt czesto,ale po Twoich opisach sadze,ze Ty budujesz cos pieknego i z checia bym obejzala jakies ciekawe fotki. Sama szukam pomyslu na urzadzenie swojego salonu, sypialni, jestem w tym kiepska...kolory wybralam,ale co dalej... kuchnia niby juz tez,ale czesc wyglada oki a czesc jakos tak srednio.. a poza tym brakuje mi takiej jakies elegancji..tzn chce aby bylo nowoczesnie,ale z takim gustem nie wiem czy mnie rozumiesz :wink:

Pozdrawiam Ola

magsos
04-11-2009, 09:46
Witaj, ja buduje ten oto domek

http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb211-dom-przy-bajecznej,57.html#
jestem tu nowa i nie zagladam zbyt czesto,ale po Twoich opisach sadze,ze Ty budujesz cos pieknego i z checia bym obejzala jakies ciekawe fotki. Sama szukam pomyslu na urzadzenie swojego salonu, sypialni, jestem w tym kiepska...kolory wybralam,ale co dalej... kuchnia niby juz tez,ale czesc wyglada oki a czesc jakos tak srednio.. a poza tym brakuje mi takiej jakies elegancji..tzn chce aby bylo nowoczesnie,ale z takim gustem nie wiem czy mnie rozumiesz :wink:

Pozdrawiam Ola

Urządzanie mieszkania to rzeczywiście problem. Ja muszę się przyznać, że też niestety nie mam wyobraźni jak będzie wyglądało coś co zaplanuję. Mój dom jest urządzony bardzo minimalistycznie, lubię takie klimaty, a poza tym jak dla mnie bardzo wygodnie i praktycznie (bez bajerów), nie przepadam za dużą ilością "ozdobników". Brakuje nam jeszcze pewnego wystoju, ściany częściowo jeszcze puste, brak obrazów, nie wszędzie są nowe firany itp.
A co do gustów to chyba się o tym nie dyskutuje (podobno) :wink:
Mam poprostu mały, wg mnie tani domek do rodzinnego mieszkania, chyba nie koniecznie do zachwytów, ale nam sie bardzo podoba i to chyba najważniejsze.
Moje wnętrza możesz obejrzec w albumie http://19mariusz74.fotosik.pl/albumy/701611.html
Pozdrawiam Magda

Klodziki
04-11-2009, 10:06
Dla miłośniczek parterówek z czterospadem, może coś takiego http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=11&flip=

Znajomi moi mają takie domki wybudowane, fajnie wyglądają.

Klodziki
04-11-2009, 10:10
kolejny http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=10&flip=

IZA30
04-11-2009, 10:17
Dla miłośniczek parterówek z czterospadem, może coś takiego http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=11&flip=

Znajomi moi mają takie domki wybudowane, fajnie wyglądają.

super rozmieszczone pomieszczenia,bardzo mi sie podoba choc wejście ma trochę kiepskawe,ale do zrobienia :wink:
hmmmm ....

magsos
04-11-2009, 10:18
kolejny http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=10&flip=

Bardzo podobny tylko z innego biura projektowego
http://pprojekt.pl/projekt208-bocian__112_m,rzuty.html

IZA30
04-11-2009, 10:29
kolejny http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=10&flip=

Bardzo podobny tylko z innego biura projektowego
http://pprojekt.pl/projekt208-bocian__112_m,rzuty.html

Oj nie lubię tak umieszczonej kuchni :-?
Ale cieszę się,ze poogladamy takie ładne domki z tym nieszczęsnym drooogim dachem :wink:

MĘZOWI od dawna podoba sie ten,mnie w sumie też
http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z23-ID-5402.html?typ=parterowe&powierzchnia=&garaz=&strona=16 :lol: